بهترین دانشگاه جهان در رشته روانشناسی

 
helpkade
بهترین دانشگاه جهان در رشته روانشناسی
بهترین دانشگاه جهان در رشته روانشناسیدر فکر تحصیل در رشته روانشناسی هستید؟ پس بهترین دانشگاه‌های دنیا برای این رشته را در این مقاله بشناسید.

روانشناسی رشته‌ی بسیار حساس و مهمی است و انتخاب دانشگاه خوب برای تحصیل در این رشته کار آسانی نیست، به خصوص اگر قصد تحصیل در خارج از کشور دارید. مدارس مختلف روانشناسی رویکردهای متفاوتی را در خصوص مطالعه ذهن دنبال می‌کنند. به عنوان رشته‌ای که به مطالعه ذهن انسان می‌پردازد، روانشناسی توجه خاصی به تاثیر فرهنگ و جوامع مختلف بر رفتار دارد. دانشجویانی که در این رشته تحصیل می‌کنند باید تجربه زندگی در خارج از کشور را پشت سر بگذارند تا بتوانند درک درستی از رشته و برنامه درسی خود داشته باشند.

معیارهای متعددی باید در نظر گرفته شود تا بتوان یک دانشگاه را برای تحصیل انتخاب کرد. شاید اولین کار، شناخت بهترین دانشگاه‌ها باشد. در آلمان و کشورهای توسعه یافته دیگر دانشگاه‌های متعددی وجود دارند که دوره‌های مطالعاتی باکیفیت و نوآورانه در زمینه روانشناسی ارائه می‌دهند. اما در رتبه‌بندی جهانی دانشگاه‌های QS در سال ۲۰۱۷، ۳۰۰ دانشگاه برتر جهان برای رشته روانشناسی رتبه‌بندی شده‌ است که در این بین، دانشگاه‌هایی از قاره‌های مختلف حضور دارند. ۱۰ دانشگاه اول این رتبه‌بندی به ترتیب دانشگاه هاروارد، استنفورد، کمبریج، آکسفورد، برکلی کالیفرنیا، ییل، دانشگاه کالیفرنیا، موسسه فناوری ماساچوست، کالج لندن و دانشگاه نیویورک هستند. در ادامه این مقاله به معرفی بهترین دانشگاه‌‌ها در سراسر جهان پرداخته‌ایم.

بهترین دانشگاه جهان در رشته روانشناسی

در رتبه بندی ۲۰۱۷ QS، دانشگاه‌های آمریکا بخش اعظم جایگاه‌ها را به خود اختصاص داده‌اند. ۹۰ مورد از ۳۰۰ جایگاه به دانشگاه‌های این کشور رسیده است، که از این بین هفت مورد جزو ۱۰ دانشگاه نخست لیست و ۱۷ مورد در میان ۵۰ دانشگاه برتر قرار گرفته‌اند. دانشگاه میشیگان در رده (۱۱)، دانشگاه پنسیلوانیا (۱۴)، دانشگاه کلمبیا (۱۵)، دانشگاه پرینستون (۱۶) و دانشگاه شیکاگو (۲۰) قرار دارند.

۲۱ دانشگاه برتر روانشناسی کانادا در لیست QS وجود دارد که ۱۰ مورد از آن‌ها رتبه‌ای پایین‌تر از ۱۰۰ دارند. دانشگاه تورنتو، دانشگاه بریتیش کلمبیا، دانشگاه مک گیل و دانشگاه غربی همگی در میان ۵۰ دانشگاه برتر قرار دارند.

انگلیس دارای تعداد زیادی از مدارس عالی روانشناسی است که تعداد آن‌ها در لیست QS به ۴۴ می‌رسد. ۱۷ مورد از این دانشگاه‌ها موفق به کسب رتبه‌ی پایین‌تر از ۱۰۰ شده‌اند. بدون توجه به ۱۰ دانشگاهی که در صدر لیست قرار گرفته‌اند، دانشگاه‌های انگلیسی که جزو ۵۰ دانشگاه برتر قرار دارند شامل کالج کینگ لندن، دانشکده اقتصاد و علوم سیاسی لندن، دانشگاه ادینبورگ، دانشگاه منچستر، دانشگاه کاردیف و دانشگاه اکستر هستند.

پس از انگلیس، آلمان با تصاحب ۲۳ جایگاه، بیشترین تعداد را در میان کشورهای اروپایی به خود اختصاص داده است. از میان ۲۳ دانشگاه آلمانی که در این لیست قرار دارند، دو دانشگاه هومبولت برلین و لودویگ ماکسیمیلیان مونیخ در رده ۱۰۰ ـ ۵۱ قرار دارند.

هلند با ۱۰ دانشگاه برتر از جمله دانشگاه آمستردام در رده ۱۷ و دانشگاه خرونینگن در رده ۵۰، سومین کشور اروپایی برای رشته‌ی روانشناسی است.

اسپانیا، ایتالیا، بلژیک و سوئد هر یک هفت نماینده در رتبه‌بندی دانشگاه‌ها با موضوعیت روانشناسی دارند. دانشگاه‌هایی که رتبه‌ی آن‌ها زیر ۱۵۰ است، شامل دانشگاه گنت و KU لووان بلژیک (هر دو بالاتر از ۵۰)؛ انستیتوی کارولینسکای سوئد (جزو ۱۰۰ دانشگاه برتر)؛ دانشگاه مستقل مادرید و دانشگاه پادووا ایتالیا است.

شش دانشگاه برتر روانشناسی جهان در سوئیس از جمله دانشگاه ژنو (۱۵۰ ـ ۱۰۱) قرار دارند. ایرلند نیز در لیست QS چهار نماینده دارد که مهم‌ترین آن‌ها کالج ترینتی دوبلین (TCD) با رتبه ۲۰۰ است.

در حالی که نروژ و فنلاند هر یک دارای سه دانشگاه در لیست برترین دانشگاه‌های روانشناسی هستند؛ دانمارک تنها دارای دو نماینده است. دانشگاه آرهوس با بالاترین رتبه توانسته در جایگاه ۱۰۰ ـ ۵۱ قرار بگیرد.

در نهایت، فرانسه و پرتغال هر کدام دارای دو دانشگاه برتر برای رشته روانشناسی هستند و روسیه، لهستان و اتریش امسال برای اولین بار توانستند هر یک، یک نماینده در این لیست داشته باشند.  

آسیا ۲۱ دانشگاه برتر رشته روانشناسی در خود جا داده است. چین، کره جنوبی و ژاپن هر کدام چهار دانشگاه در رتبه‌بندی امسال دارند: دانشگاه پکن و دانشگاه توکیو، هر دو در رتبه ۱۰۰ قرار گرفته‌اند.

هنگ کنگ و سنگاپور هر دو سه نماینده در این رتبه‌بندی دارند. از سه دانشگاه سنگاپوری تنها یکی از آن‌ها خارج از لیست ۱۰۰ دانشگاه برتر قرار دارد. دانشگاه ملی سنگاپور (NUS)، یکی از این دانشگاه‌ها است. دانشگاه هنگ کنگ رتبه ۴۴ لیست را به خود اختصاص داده است.

سرانجام، تایوان با دو مدرسه عالی روانشناسی از جمله دانشگاه ملی تایوان (۱۵۰ ـ ۱۰۱) و مالزی با یک نماینده آخرین کشورهای آسیایی در لیست QS هستند.

استرالیا دارای ۲۰ نماینده در رتبه‌بندی روانشناسی است که هفت مورد از آن‌ها، رتبه‌ی پایین‌تر از ۵۰ دارند. از این دانشگاه‌ها می‌توان به دانشگاه نیو ساوث ولز با رتبه ۱۸، دانشگاه ملبورن با رتبه ۱۹ و دانشگاه سیدنی با رتبه ۲۳ را نام برد.

در نیوزیلند پنج دانشگاه برتر روانشناسی وجود دارد، از جمله دانشگاه اوکلند در رده هفتم و دو موسسه دیگر که در رده ۱۰۰ قرار دارند.

شش دانشگاه آمریکای لاتین در رتبه‌بندی روانشناسی سال جاری قرار گرفته‌اند، دانشگاه پونتوسیته کاتولیکا شیلی، دانشگاه بین‌المللی مکزیک (UNAM) و دانشگاه سائو پائولو برزیل همگی در رده ۱۵۰ ـ ۱۰۱ رتبه‌بندی شده‌اند. تنها دانشگاه آرژانتینی در این لیست دارای رتبه ۲۰۰ ـ ۱۵۱ است.

در نهایت، آفریقای جنوبی دارای سه نماینده در رتبه بندی جهانی دانشگاهی QS برای رشته روانشناسی است که بالاترین آن‌ها دانشگاه کیپ تاون در رده ۲۰۰ ـ ۱۵۱ قرار گرفته است.

کپی بخش یا کل هر کدام از مطالب کجارو تنها با کسب مجوز مکتوب امکان پذیر است

تولید و توسعه نرم افزار کجارو توسط شرکت آویژه انجام می‌شود

تحلیل و بررسی رتبه بندی موضوعی(GRAS) ۲۰۱۹ که توسط مشاوران نظام رتبه‌بندی شانگهای منتشر شد نشان می‌دهد که دانشگاه‌های آمریکا در رشته روانشناسی سرآمد هستند.

به گزارش ایسنا و به نقل از یودبلیو نیوز، دانشگاه‌های آمریکا در این رتبه‌بندی در ۳۵ موضوع جایگاه برتر را به خود اختصاص دادند.

در حالی که دانشگاه‌های چین در ۱۱ موضوع بر دانشگاه‌های دیگر چیره شدند.

در مجموع بیش از ۴ هزار دانشگاه در ۵۴ موضوع در “علوم طبیعی”، “مهندسی”، علوم انسانی”، “علوم پزشکی” و “علوم اجتماعی” رتبه‌بندی شدند که بهترین عملکرد را دانشگاه هاروارد داشت.

این رتبه‌بندی برای رشته‌های تحصیلی مختلفی ارائه شده است که در رشته روانشناسی ترتیب ۲۰ دانشگاه برتر جهان به این صورت است.بهترین دانشگاه جهان در رشته روانشناسی

با نگاهی کلی به این رتبه‌بندی می‌توان گفت که برترین دانشگاه‌های روانشناسی در آمریکا وجود دارد.

انتهای پیام

 این مطالب فقط برای آگاهی است وهیچ گونه جنبه تبلیغی ندارد.

علاوه بر ایالات متحده آمریکا کشورهای دیگه ای هم هستن که درزمینه تولید روانشناسی کمتر از آمریکا نیستند وفعالیت زیادی در این حوزه دارن. این کشورها عمدتا همون کشورهای توسعه یافته هستند.

کانادا

ایالت نیوبرونزویک، شهر فردریکتون دانشگاه سنت توماس.

ایالت آلبرتا، شهرهای ادمونتون وکلگری.

بهترین دانشگاه جهان در رشته روانشناسی

ایالت اونتاریو شهر تورونتو، دانشگاه تورونتو.

ایالت کبک، شهرمونتریال، دانشگاه مونتریال.

ایالت نوا اسکوتیا، شهرهالیفاکس دانشگاه دال هوزی.

شرایط تحصیلی در کانادا تقریبا مثل آمریکاس و هرساله به تعداد زیادی از دانشجویان ایرانی بورس اعطا میشه. دانشگاه آلبرتا بیشترین دانشجویان ایرانی رو در خودش جا داده.

کانادا یکی از بهترین گزینه های ادامه تحصیل در رشته روانشناسیه. کانادا از کشورهاییه که دو زبانه اس.

یعنی بعضی ایالتهای این کشور مثل نیوبرونزویک و کبک همزمان دارای دو زبان انگلیسی و فرانسوی هستند. این ایالتها در شرق کانادا قرار دارند. البته بسته به رشته، زبان هم متفاوته ولی معمولا دانشگاههای انگلیسی زبان از دانشگاههای فرانسوی زبانها جدا هستن.

در بعضی از دانشگاههای این کشور دوره فوق لیسانس فقط یکساله. کاناداهم مثل آمریکا شرایط خوبی داره که باید در موردش خیلی توضیح بدم. البته بعدا مینویسم.

روسیه

مسکو، دانشگاه دوستی ملل و دانشگاه دولتی مسکو.

در مقطع دکترا هیچ احتیاجی به دعوت نامه از دانشگاه مقصد نیست و خیلی راحت به سفارت روس مراجعه میکنید و میگید میخام درس بخونم. یه فرم به شما میدن پر می کنید. دانشگاه روانتخاب می کنین. بعدم وارد روسیه می شید و درس می خونید. روسیه بزرگترین کشور دنیاس و 9 ساعت رسمی و 11 ساعت غیر رسمی داره. این کشور یک میلیون و پانصد هزار دانشجو داره و سه میلیون نفر به دانشجوهای این کشور رسیدگی میکنن. دانشگاههای روس با دانشگاههای آمریکا رقابت میکنن. به نظر من بعد از آمریکا بهترین کشور برای ادامه تحصیل در رشته روانشناسی روسیه اس.

مسکو صاحب زیبا ترین شبهای جهانه. این معروفیت به دلیل نورپردازی های بی نظیر این شهره. کاخ کرملین، میدون سرخ، پارک پیروزی و کلی موزه مثل موزه هواپیماها و موزه سماور از معروفترین جاذبه های مسکوهستن.

تازه سن پطرزبورگ هم خیلی قشنگه. سن پطرزبورگ  یکی از موزه شهرهای جهانه و این به دلیل وجود موزه آرمیتاژه که خیلی بزرگ و شکیله. دریاچه لادوگا توی شرق سن پطرزبورگ هم فوق العادس. این شهر بزرگترین و پر جمعیت ترین شهریه که در بالاترین مدار قرار گرفته وشش ماه شبه و شش ماهم روزه.

مراقب باشین روسیه خیلی گرونه. روسیه هم مثل ایران تورم زیادی داره. طوری که خوردن یه شام تو مسکو حدود 90 هزار تومن آب میخوره.

( تو یکی از معروفترین رستورانهای اراک هم یه پرس خاویار با مخلفاتش حدود 120 هزار تومنه). حالا اراک گرونتره یا مسکو؟

 

 

آلمان

دانشگاه شهرلایپزیک در صدره. دراکثر شهرهای آلمان میشه رشته روانشناسیو پیدا کرد. آلمان به غیر از اینکه میزبان روانشناسیه، مهد علم جامعه شناسی هم هست. شهر مانهایم بهترین شهر برای ادامه تحصیل در این رشته اس و بعد از اون شهر شیکاگو خیلی عالیه.

درآلمان روانشناسی بین مردم جایگاه ویژه ایی داره. اینو از شبکه هاشون هم میشه فهمید. اگه شبکه های تلویزیونی آلمان رو نگاه کرده باشین کاملا متوجه حرف من میشد مثل همین برنامه بیگ برودر که از آر تی ال پخش میشد. من هر شب نگاه میکردم اینقدر با این بندگان خدا جالب برخورد میکردن که نخاله ترین انسانها رو هم به بهترین آدما تبدیل میکردن. به این میگن روانشناسی.

آلمانیاخیلی تابلو هستن چون خیلی بد لباسن وهم خیلی بدآرایش میکنن. بهترین غذای آلمانیا کلم آب پزه که من واقعا بدم میاد، چون بوی وحشتناکی داره.اما ارزش غذایش خیلی بالاست.

درآلمان دانشجویان دانشگاه آزاد نمی تونن درس بخونن. مام تصمیم نداریم بریم آلمان چون هواش خوب نیست. برای ادامه تحصیل، زبان آلمانی از مواد لازمه.

اتریش

دانشگاه شهرزالتسبورگ یا همون سالزبورگ که در غرب وین قرار داره. اتریش هم دانشگاه آزادی هارو قبول نمیکنه وکسانی هم که دانشگاه پیام نور و یا روزانه هستن هم باید یکسال از آخرین دوره تحصیلاتشونو دوباره اونجا بگذرونن. به این دلیل که میگن یکسال از نظر تحصیل از ایران جلوترن. دراتریش هم باید به زبون آلمانی مسلط باشید.هزینه تحصیل در اتریش حدود 8 تا 12 میلیون تومنه. ولی به نظر من اتریش می ارزه، چون کلی جای دیدنی داره، مثل روستای هالشتات و موسیقی های خیابونی وین( وین پایتخت موسیقی جهانه). حداقل حوصله آدم سر نمیره. همش که نمیشه درس خوند.

فرانسه

بهترین دانشگاه فرانسه، دانشگاه سوربنه. در روانشناسی هم همینه، فرقی نداره از کدوم دانشگاه باشین (آزاد یا سراسری). پاریس در لغت به معنای زیباست ویه اسم دخترونه هم هست.(پاریس شهربوسهاست). فرانسه هم موزه زیاد داره.من از فرانسه خوشم نمیاد، فقط اینقدر میدونم که باید خیلی درس خون باشین.اکثراساتید دانشگاه ما توی فرانسه روانشناسی خوندن و خیلی تعریف میکنن(من روانشناسی بالینی می خونم) علاوه بر دانشگاه سوربن در شهر لیون هم دانشگاه خوبی هست. هزینه تحصیل دراین کشور خیلی بالاست.

انگلیس

انگلیس از اون دسته کشورایی که در همه زمینه های علم حرفای زیادی برای گفتن داره. همونطور که میدونید انگلیس تنها کشوریه که به صورت مملکتی اداره میشه و از چهار مملکت تشکیل شده. دراکثر ممالک انگلستان دانشگاههایی وجود دارند که میشه روانشناسی رو در اونا پیدا کرد.

فرقی نمی کنه  که دردانشگاه آزاد و یاغیرآزاد درس خونده باشین. به نظرمن بهترین گرایش در رشته روانشناسی دربریتانیا، همون فراروانشناسیه که در موردش هم یه مطلب نوشتم( در همین وبلاگ).

هزینه ها در انگلیس بسیار بالاست به نحوی که مخارج تحصیل در مقطع لیسانس سالیانه حدود 55 میلیونه.(از آمریکا هم بیشتره). تازه کلی هم باید درس بخونید.

میدونید که اولین کرسی روانشناسی در انگلیس در دهه سی میلادی بوجود اومد. ولی میتونم بگم انگلیس از کشورایی مثل آلمان و اتریش که مهد روانشناسی هستن خیلی جلو تره.

اگه امکان تحصیل توی انگلیس براتون بوجود اومد شک نکنید و بلافاصله قبول کنید. چون چیزایی یاد میگیرید که حتی توی روسیه وآمریکا هم پیدا نمی کنید. انگلیس مهد همه علم هاست خصوصا روانشناسی.

 

اسراییل

سطح علمی در دانشگاههای این کشور خیلی بالاست. به این دلیل که یهودی ها نسبت به همه چیز شک میکنن و انسانهای بسیار دقیقی هستن. حتی بیشتر از بیست سال پیش در این کشور نخاع رو بهم پیوند زدند.

درحوزه روانشناسی هم اسراییل یکی از بزرگترین کشورهاییه که دارای قدرت زیادیه.حتی میتونم به همون آزمایش معروف صدای قلب مادران که در یکی از بیمارستانهای تل آویو برای نوزادان پخش شد، اشاره کنم. محققان اونجا فهمیدن که نوزادان مادرانشون رو از روی صدای قلبهاشون میشناسن وفقط با اون صداس که خابشون میره و یا آروم میشن.بهترین دانشگاه جهان در رشته روانشناسی

دانشگاه بن گوریون درتل آویو وحیفا دراین زمینه بسیار کار کرده اند. بنیاد کلبمن هم سالانه برای 700 دانشجوی ایرانی بورس تحصیلی صادر میکنه.

اکثرجمعیت اسراییل از کشورهای ایران، لهستان و مجارستان به اسراییل مهاجرت کرده اند.

واحد پول اسراییل  ِشکل هست.این واحد پولی در زمان هخامنش واحد پول ایران بوده.

لازم به ذکره که خیلی ها راغب به تحصیل در این کشور نیستند.

سوییس

سوییس هم از جمله کشورهایی که در زمینه های مختلف خصوصا روانشناسی پیشرفتهای زیادی داشته. علاوه بر این، سوییس میهن دانشمندان زیادی هم در این عرصه بوده که خیلی هم مهمه. یکی ازمعتبرترین دانشگاههای دنیا هم در سوییس قرار داره.

دانشگاههای مهمی که در این زمینه کار می کنن در لوزان و ژنو واقع شده اند.

اسپانیا

اسپانیا هم از اون دسته کشورهاییه که برای ادامه تحصیل مکان خوبیه. اطلاعاتم کامل نیست باید بپرسم.

استرالیا

استرالیا هم بد نیست و می تونم بگم نسبت به این کشورها تازه وارد این عرصه شده. من اسم آدلایدو زیاد شنیدم میگن دانشگاه خوبی داره. استرالیا هم مثل انگلیس و آمریکا هزینه های تحصیلیه بالایی داره( درمقطع لیسانس سالانه حدود 45 میلیون تومن).

واحد پول استرالیا دلار استرالیاست.ارزشش نزدیک به 800 تومنه.

جمهوری چک

جمهوری چک  به مرکزیت شهر پراگ(مادر پایتختهای دنیا) دارای دانشگاههای بسیار خوب و رده بالاییه. چک یکی از بهترین برای کشورها برای ادامه تحصیل در رشته های مختلف در زمینه های اقتصاد، مدیریت و روانشناسیه.

بیشتر از همه این رشته ها، اقتصاد طرفدارای زیادی داره. حتی دانشجویانی ازآمریکا برای ادامه تحصیل به این کشور می آن. چک عضو اتحادیه اروپاست  و پول اون یوروست.

هزینه تحصیل درچک سالیانه بین7 تا 10 میلیون تومن متغییره. درصورت اینکه زبان چکی هم بلد باشین این هزینه خیلی پایین میاد و یه جورایی بورس میگیرین و تقریبا مجانی درس میخونین.

اگه اشتباه نکنم نزدیک به 400 ایرانی در دانشگاههای چک درس میخونن.

اسکاندیناوی (نروژ، سوید، فنلاند و دانمارک)

دانشگاههای کشورهای اسکاندیناوی هم خوبند.

در کشور نروژ، دانشگاه شهرهای اسلو، برگن و ُترندهایم.

سوید، دانشگاه شهراستکهلم.  مالمو، گوتنبرگ و سوند سووال هم بدک نیستن.

فنلاند، دانشگاه شهرهای هلسینکی، تورکو و اسپو بهترین دانشگاههای این کشورهستن.

فنلاند تنها کشوری در حوزه اسکاندیناویه که واحد پولش یوروست. زبونش یکم سخته ولی جای خیلی خوب و بی سرو صداییه.

دانمارک هم دانشگاه کپنهاگن رو داره، که خیلی دانشگاه تاپیه.

همه کشورهای اسکاندیناوی به جز فنلاند واحد پولی کمی دارند و معمولا از 120 تا 220 تومن متغیرند. اما این به این معنی نیست که این کشورها خیلی ارزون هستن. مثلا هزینه زندگی در استکهلم برای یه دانشجو ماهیانه حدود 800 هزار تومن و در شهرهایی به جز پایتخت تا نصف کاهش هم پیدا میکنه.

در نروژ زیاد بارون میاد. حتی شهرهایی دارند مثل ترندهایم که فقط یک روز از سال آفتاب داره. یه جشنی هم به اسم جشن بارون اونجا برگزار میشه. سوپ آلوی نروژی هم خیلی معروفه. یه سوپ بنفش رنگه که توی مهمونی های سلطنتی سرو میشه.

مهمترین  خصوصیتی که این کشورها دارند اینه که دانشگاههای این کشورها کاملا مجانین و هیچ شهریه ایی از شما نمی گیرند. حتی در صورتی که این در این کشورها آشنایی داشته باشید که بتونید پیشش اقامت کنید، تقریبا هیچ هزینه ایی نخاهید داشت.

هلند

هلند کشورکوچیکه که درغرب اروپا قرار گرفته. پایتخت اون آمستردامه که نزدیک به یک میلیون نفر جمعیت داره. ولی شما در این کشور کمتر آدم هلندی می بینید. درآمستردام بیش از صد ملل مختلف زندگی میکنن.

هلند کشورآسیابهای بادی و کفش های چوبیه. هوایپمایی کی  ِال ام یا همون سلطنتی هلند تنها شرکت هواپیمایی هست که هروز به همه کشورهای جهان پرواز داره.

مخارج زندگی در این کشور خیلی بالاست. هزینه های تحصیل در رشته روانشناسی کلا 27 میلیون تومنه. زبان هلندی هم لازمه.

بلژیک

در مورد بلژیک هم زیاد شنیدم. البته خیلی در مورد هزینه هاش اطلاع ندارم. فقط میدونم دانشگاه شهر آنتورپ و خود بروکسلزخیلی عالی هستن.  توی بلژیک باید فرانسه بلد باشید.

یونان

یونان هم دانشگاههای خوبی داره. تصمیم دارم از سفارت ایران توی آتن در مورد دانشگاههاش استعلام بگیرم به محض اینکه بدستم برسه براتون مینویسم.

چون یونانی ها خیلی شبیه به ایرانی ها زندگی میکنن خیلی احساس غریبی نمی کنید. اون ها هم زیاد میخورن، چاقن ، وقت حرف زدن داد میزنن، خونه های بزرگی دارن و آدمای تنبلی هستند.

دیدین چقدر شبیه ماهان. تازه هواشون هم خیلی خوبه. کلی هم ساحل با حال دارن. از تمدنشونم  که دیگه نپرس.

تایلند

تایلند هم از اون کشورهاییه که در آسیا دارای روانشناسی خوبیه. شهریه دانشگاههاش حدود 9 میلیون تومن و هزینه زندگی در اون به بهترین شکل ماهیانه 150 هزار تومنه. واحد پول تایلند بات هست که حدود 200تومنه پول ایران ارزش داره.

ایتالیا

بر خلاف اون چیزی که همه فکر میکنن ایتالیا دانشگاههای خوبی نداره. سطح علمی اونا پایین نیست، بیشتر می تونم بگم کیفیت ندارن. برای تحصیل در رشته های مختلف باید امتحانی به اسم کویی بگذرونید(امتحان زبان ایتالیایی) که در محل سفارت ایتالیا برگزار میشه.

ایتالیا برای کشورها و قاره های مختلف سهمیه در دانشگاههاش در نظر گرفته وسهمیه ایران رو در این چند ساله بیشتر کرده. زندگی در رم و میلان نسبت به زندگی در نیویورک خیلی گرونتره.

لازم بذکره که ایتالیا صاحب زیبا ترین مردان جهانه، کاملا مثل ایران. ولی واقعا ایرانی ها زیبا هستن.

گرجستان

گرجستان هم دانشگاههای خوبی داره وهم نزدیکه. دانشگاههای مهم این کشور عبارتند از دانشگاه تفلیسريا،دانشگاه جواخاشویلی و دانشگاه ایوانه.

گرجستان داره عضو اتحادیه اروپا میشه. تحصیلات در اون متاثر از روسیه تزاریه. گرجستان کشوری بسیار زیبا و لوکسیه.

هزینه های زندگی در این کشور خیلی بالا نیست. تفلیس که پایتختشه، بندر باتومی هم مهمترین شهر اونه. برای تحصیل در اونجا باید زبان گرجی هم باید بلد باشید.

در آینده در مورد کشورهای ژاپن، کره جنوبی، چین، فیلیپین، مصر، تونس، آفریقای جنوبی، زیمباوه، عراق، افغانستان، عربستان، برزیل، آرژانتین، ونزویلا، نیوزیلند، مکزیک، آذربایجان، ترکیه وکشورهای حوزه خلیج فارس هم مینویسم. اینا کشورهایی هستند که در مناطق خودشون صاحب دانشگاههای خوبی هستن.

لیست سیاه

کشورهایی هم هستند که تبلیغات خیلی رویایی رو انجام دادن و تونستن خیلی از دانشجوهای ایرانی رو از به سمت خودشون بکشن. این کشورها خیلی ارزون هستن و دانشجوها هم زیاد خرج می کنن و دولتها به این دانشجوها به عنوان جیبی پر از پول نگاه می کنن( کی از ایرانی ها بهتر).

غالب این کشورها هم دارای آب و هوای وحشتناکی هستن یا خیلی گرمن یا خیلی سرد. اگه یه نگاه به اسمهای پایین بندازین کاملا متوجه منظور من خواهید شد.

اکراین

هند

تاجیکستان

مالزی

ارمنستان همه رشته ها به غیر از رشته های موسیقی( یرووان پایتخت موسیقی آسیاست این مقام قبل از انقلاب در دستان ایران بود).

بلاروس در اکثر زمینه ها معتبره. دانشگاههای این کشور فقط رشته های پزشکی نا معتبرند.

سطح علمی این کشورها از ایران خیلی پایین تره. به این دلیل بهشون لقب لیست سیاه رودادن.

درس خوندن توی این کشورا سر کاریه. به نظر من آدم باید کشوری رو انتخاب کنه که وقتی تصمیم داشت راجع بهش صحبت کنه، خجالت نکشه بگه من فلان جا درس خوندم. مثلا خیلی هارو من دیدم که حتی نمی تونن بگن کوالالامپور.

شما که دارین میرید مالزی، حداقل برید دوتا کشور بالاترمثل کره جنوبی یا همون سنگاپور همسایه مالزی که زمین تا آسمون با آسیا فرق داره و داره با ژاپن رقابت میکنه(یکی از بهترین دانشگاههای دنیا در سنگاپوره) که حداقل بتونید به راحتی به کلی از کشورهای دنیا هم مسافرت کنید.

یا اینکه یکم بیشتر درس بخونید تا بتونید برید یه جای باحال.

خب چرا من میگم این کشورها خوب نیستن؟

چون کشوری مثل مالزی که فقط 40 سال از عمرش میگذره چطور میتونه مولد علم باشه؟ من نمیخام مالزی رو ضایع کنم، به نظر من نسبت به سنش خیلی هم خوب جلو اومده، ولی لازم میدونم بگم کسایی که میگن مالزی خوبه وبه اونجا سفرکردن، قاعدتا پاشونو از کوآلالامپور بیرون هم نذاشتن چون حتما نظرشون عوض میشد. مردم مالزی این در فقر مطلق زندگی میکنن و فقط کوآلالامپوره که این شکلیه.

از این ضرب المثل ها هم زیاد داریم. هر ارزونی بی علت نیست و هر گرونی هم بی حکمت نیست!

از ما گفتن بود.

 

بهترین دانشگاه های دنیا در رشته روانشناسی

برای پیدا کردن شناختی از خود و دیگران، نوع روابط و علت رفتارها، چاره ای جز استفاده از علم روانشناسی نیست.روانشناسی علمی است که به مطالعه و شناخت روان انسان می پردازد.در این مطلب سی دانشگاه برتر دنیا در حوزه روانشناسی را به شما معرفی می کنیم.

لیست سی دانشگاه برتر دنیا در حوزه روانشناسی (سال ۲۰۱۵):

۱-  Harvard University (US)
۲-  University of Cambridge (UK)
۳-  Stanford University (US)
۴-  University of Oxford (UK)
۵-  University of California, Los Angeles (UCLA) – USA
۶-  Yale University (USA)
۷-  University of Michigan (USA)
۸-  UCL (University College London) – UK
۹-  Princeton University (US)
۱۰-  New York University (NYU) – US
۱۱-  University of Amsterdam (Netherland)
۱۲-  University of Pennsylvania (US)
۱۳-  The University of Melbourne (Australia)
۱۴-  The University of New South Wales (UNSW Australia)
۱۵-  Columbia University (US)
۱۶-  University of Chicago (US)
۱۷-  The University of Queensland (UK)
۱۸-  University of Toronto (Canada)
۱۹-  Massachusetts Institute of Technology (MIT) – US
۲۰-  University of British Columbia (Canada)
۲۱-  Kings College London (UK)
۲۲-  McGill University (Canada)
۲۳-  he University of Sydney (Australia)
۲۴-  University of Illinois at Urbana-Champaign (US)
۲۵-  The Australian National University (Australia)
۲۶-  The University of Western Australia (Australia)
۲۷-  The University of Auckland (New Zealand)
۲۸-  University of Minnesota (US)
۲۹-  Ghent University (Netherland)
۳۰-  University of Otago (New Zealand)

روانشناسی مانند بسیاری از علوم، دارای رشته های فرعی بسیار متنوعی است پس تحصیل در این رشته، برای شما جذاب و مفید خواهد بود.بهترین دانشگاه جهان در رشته روانشناسی

اخبار دانشگاهیاخبار استخدامیاخبار کنفرانس هادوره های آموزشیاخبار کارآفرینیتحصیل در خارجمقالاتنمونه قرارداد هالینک های مرتبطبهترین دانشگاه های جهان بر اساس رشته تحصیلیبورسیه تحصیلی رایگان

خدمات و تعرفه های تبلیغاتی

اداره کل بورس و امور دانشجویان خارجلیست موسسات مجاز اعزام دانشجواعزام با هزینه شخصیآدرس سفارت خانه های تهرانسفارت های ایران در خارج از کشوررایزن های علمی ایران در خارجارزیابی وب سایت دانشگاه هاارزشیابی مدارک خارج از کشوردانشگاه های مورد تایید سال ۲۰۱۷ به بعد۵۰۰ دانشگاه برتر جهان

رتبه‌بندی بهترین دانشگاه‌های جهان (QS) هر ساله منتشر می‌شود. براساس رتبه‌بندی QS 1000 دانشگاه از ۸۵ کشور مختلف جهان وجود دارد.

براساس رتبه‌بندی بهترین دانشگاه‌های جهان در سال ۲۰۱۹ بیش از ۱۰۰۰ دانشگاه از ۸۵ کشور مختلف جهان وجود دارد. این دانشگاه‌ها براساس معیارهای خاصی از جمله اعتبار آن‌ها در میان جمعیت دانشگاهی و کارفرمایان و مدیران ارزشیابی شده است. در این نوشته قصد داریم در ابتدا رتبه‌های ۱ تا ۱۰ رتبه بندی بهترین دانشگاه‌های جهان در سال ۲۰۱۹ را معرفی کنیم و در ادامه بهترین دانشگاه‌های جهان در ۸۵ کشور مختلف را بیان کنیم .

دانشگاه کالج لندن، بهترین نمره را در شاخص اعتباری آکادمی کسب کرده و هم‌چنین امتیاز قوی برای جمعیت دانشجویان بین المللی خود دارد و همین ویژگی باعث می‌شود که دانشگاه کالج لندن یکی از بهترین دانشگاه‌های جهان برای تحصیل به‌ حساب بیاید.

در رتبه بندی بهترین دانشگاه‌های جهان در سال ۲۰۱۹ دانشگاه ایالتی شیکاگو جایگاه خود را در رتبه نهم جهان تثبیت کرده است و توانست امتیاز ویژه‌ای را برای جمعیت دانشگاهی خود در میان جمعیت دانشگاهی جهان باز کند.بهترین دانشگاه جهان در رشته روانشناسی

دانشگاه امپریال کالج لندن توانسته است رتبه هشتم را در رتبه‌بندی بهترین دانشگاه‌های جهان را به خود اختصاص بدهد و در حال حاضر بالاترین رتبه دانشگاهی لندن را هم دارد. همانند دانشگاه UCL دانشگاه امپریال کالج لندن هم نمره بسیار خوبی برای شاخص بین‌المللی دانشجویی خود دارد. این بدان معنا است که اگر شما بتوانید یک دانشجو در دانشگاه امپریال کالج لندن باشید می‌توانید از جمله فارغ التحصیلان بسیار موفق و دارای کلاس آموزش و پرورش بسیار بالا در جامعه جهانی و جامعه تحصیلی باشید.

ETH Zurich یا موسسه تکنولوژی فدرال سوئیس بالاترین رتبه‌ی دانشگاهی را در قاره اروپا به‌ خود اختصاص داده و در سال جاری توانسته است جایگاه اساسی در بیان رتبه‌بندی‌ها را کسب کند. این دانشكده بهترین رتبه را در میان اعضاء هیئت علمی و همین‌طور میزان تحقیقات دارد.

دانشکده کمبریج جایگاه ویژه‌ای در رتبه‌بندی سال جاری را به‌ خود اختصاص داده است، اما مهم‌ترین موفقیت دانشکده کمبریج این است که امسال توانسته است از رقیب بعدی خود یعنی دانشگاه آکسفورد پیشی بگیرد و به‌ خاطر شهرت و اعتبار خود در میان جامعه دانشگاهیان و کارفرمایان دانشکده آکسفورد جایگاهش را تصویر کرده است.

بیشتر بخوانید: شرایط تحصیل در انگلیس: معرفی شهرهای برتر دانشجویی و دانشگاه‌های برتر انگلیس

نتایج تحقیقات سال ۲۰۰۹ نشان می‌دهد که آکسفورد و کمبریج توانسته‌اند به‌ صورت پایاپای و هم رده در بازار رقابت دانشگاهی پیش بروند. اما آکسفورد توانسته است با یک پله صعود به‌ مقام پنجم جهان دست پیدا کند. هم‌چنین این دانشکده توانسته است امتیاز برتری را برای شهرت و اعتبار اعضای علمی و کارفرمایان و همین نسبت دانشجویان داخلی و خارجی است به‌ دست بیاورد.

کوچک‌ترین دانشگاه برتر در میان ۱۰ دانشگاه برتر جهان موسسه فناوری کالیفرنیا می‌باشد که توانسته است جایگاه چهارم جهان را به‌ خود اختصاص دهد. دانشجویان این موسسه آموزش عالی از بهترین آموزش‌های ممکن بهره‌مند می‌شوند و توانسته‌اند تحت آموزش اعضای هیئت علمی بسیار با تجربه و با ارزش کسب علم کنند.

رتبه سوم جهان اختصاص دارد به‌ دانشکده هاروارد اختصاص دارد. دانشکده هاروارد به خاطر شهرت جهانی بالا و اعضای هیئت مدیره بسیار مجرب و مشهورش، در بین افرادی که علاقه به ادامه تحصیل دارند و دانشگاهیان شناخته شده است.

استنفورد توانسته است جایگاه سال گذشته‌ی خود در رتبه‌بندی بهترین دانشگاه‌های جهان را حفظ کند و هم‌چنان در موقعیت دومین دانشگاه برتر جهان پایدار بماند. یک هیئت علمی بسیار مجرب با جمعیت دانشگاهی بسیار با تجربه سبب شده است تا در طول تاریخ دانشگاه استنفورد به عنوان یکی از معتبرترین دانشگاه‌های جهان شناخته شود. 

موسسه فناوری ماساچوست به عنوان رتبه اول بهترین دانشگاه‌های جهان شناخته می‌شود. موسسه‌ی فناوری ماساچوست برای هفتمین سال است که این عنوان با ارزش را به‌ خود اختصاص می‌دهد.

در زیر ما سعی خواهیم کرد به صورت مختصر سایر دانشگاه برتر کشورهای دنیا را براساس رتبه‌بندی بهترین دانشگاه‌های جهان را به شما معرفی کنیم. این دانشگاه به خاطر علت‌های مختلفی در این رتبه‌بندی قرار گرفته‌اند و به عنوان دانشگاه‌های برتر کشورهای مختلف شناخته می‌شوند. از جمله این دانشگاه‌ها که اغلب با نام کشورها و موقعیت آن‌ها معروف هستند، عبارتند از:

۱۱. آرژانتین: دانشگاه بوینس آیرس (Universidad de Buenos Aires) رتبه ۷۳ جهان.

۱۲. استرالیا: دانشکده ملی استرالیا (Australian National University (ANU) رتبه ۲۴ جهان.

۱۳. اتریش: دانشگاه وین (Universität Wien) رتبه ۱۷۵ جهان.

۱۴. آذربایجان: دانشگاه ایالتی باکو (Baku State University) رتبه مابین ۸۰۱ تا ۱۰۰۰ جهان.

۱۵. بحرین: دانشگاه بحرین (University of Bahrain) رتبه‌ای مابین ۸۰۱ تا ۱۰۰۰ جهان.

۱۶. بنگلادش: دانشگاه مهندسی و فناوری بنگلادش و دانشگاه داکا (Bangladesh University of Engineering and Technology and the University of Dhaka ) هر دو رتبه ۸۰۱ تا ۱۰۰۰ جهان.

۱۷. بلاروس: دانشگاه دولتی بلاروس (Belarus State University) رتبه ۳۵۴ جهان.

۱۸. بلژیک: دانشگاه Katholieke Universiteit Leuven رتبه ۸۱ جهان.

۱۹. بوسنی و هرزگوین: دانشگاه علوم و تکنولوژی سارایوو (Sarajevo School of Science and Technology) رتبه ۵۷۱ تا ۵۸۰ جهان.

۲۰. برزیل: دانشکده ملی برزیل (Universidade de São Paulo (USP) رتبه ۱۱۸ جهان.

۲۱. برونئی: دارالسلام دانشکده برونئی (University of Brunei Darussalam) رتبه ۳۲۳ جهان.

۲۲. بلغارستان: دانشگاه ملی بلغارستان، صوفیه (Sofia University “St. Kliment Ohridski) رتبه ۸۰۱ تا ۱۰۰۰ جهان.

۲۳.  کانادا: دانشگاه تورنتو (University of Toronto) رتبه ۲۸ جهان.

۲۴. شیلی: دانشگاه ملی شیلی (Pontificia Universidad Católica de Chile) رتبه ۱۳۲ جهان.

۲۵. چین: دانشگاه Tsinghua University رتبه ۱۷ جهان.

۲۶. کلمبیا: دانشگاه Tsinghua University رتبه ۱۷۲ جهان.

۲۷. کاستاریکا: دانشکده‌ی کاستاریکا (Universidad de Costa Rica) رتبه ۵۰۱ تا ۵۱۰ جهان.

۲۸. کرواسی: دانشگاه زاگرب (University of Zagreb) رتبه ۸۰۱ تا ۱۰۰۰ جهان.

۲۹. کوبا: دانشکده Universidad de la Habana.  رتبه ۵۱۱ تا ۵۲۰ جهان.

۳۰. جمهوری چک: دانشکده Charles University. رتبه ۳۱۷ جهان.

۳۱. دانمارک: دانشکده کپنهاگ (University of Copenhagen) رتبه  ۷۹ جهان.

۳۲. اکوادور: دانشکده Universidad de San Francisco de Quito. رتبه ۷۰۱ تا ۷۵۰ جهان.

۳۳. مصر: دانشکده آمریکایی قاهره (American University in Cairo) رتبه ۷۰۱ تا ۷۵۰ جهان.بهترین دانشگاه جهان در رشته روانشناسی

۳۴. استونی: دانشگاه تارتور (University of Tartu) رتبه ۳۲۱ جهان.

۳۵. فنلاند: دانشگاه هلسینکی (University of Helsinki) رتبه ۱۱۰ جهان.

۳۶. فرانسه: دانشگاه پاریس (Paris Sciences et Lettres Research University (PSL) رتبه  ۵۰ جهان.

۳۷. آلمان: دانشکده علوم و فنون مونیخ (Technische Universität München) رتبه ۶۱ جهان.

۲۸. یونان: دانشگاه ملی فناوری آتن (National Technical University of Athens) رتبه ۴۴۶ جهان.

۲۹. هنگ هنگ: دانشگاه هنگ هنگ( University of Hong Kong (HKU) رتبه ۲۵ جهان.

۳۰. مجارستان: دانشگاه سگد( University of Szeged) رتبه ۴۷۰ جهان.

۳۱. هند: موسسه فناوری بمبئی (Indian Institute of Technology Bombay) رتبه ۱۶۲ جهان.

۳۲. اندونزی: دانشگاه اندونزی (University of Indonesia) رتبه ۲۹۲ جهان.

۳۳. ایران: دانشگاه صنعتی شریف (Sharif University of Technology) رتبه ۴۳۲ جهان.

۳۴. عراق: دانشگاه بغداد (University of Baghdad) رتبه ۶۵۱ تا ۷۰۰ جهان.

۳۶. ایتالیا: دانشگاه پلی تکنیک میلان (Politecnico di Milano) رتبه ۱۵۶ جهان.

۳۷. ژاپن: دانشگاه توکیو (University of Tokyo) رتبه ۲۳ جهان.

۳۸. اردن: دانشگاه اردن (University of Jordan) رتبه ۶۰۱ تا ۶۵۰ جهان.

۳۹. قزاقستان: دانشگاه ملی فارابی قزاقستان (Al-Farabi Kazakh National University) رتبه رتبه ۲۲۰ جهان.

۴۰. کنیا: دانشگاه نایروبی (University of Nairobi) رتبه ۸۰۱ تا ۱۰۰۰ جهان.

۴۱. کویت: دانشگاه کویت (Kuwait University) رتبه ۸۰۱ تا ۱۰۰۰ جهان.

۴۲. لتونی: دانشگاه فنی ریگا (Riga Technical University) رتبه ۷۵۱ تا ۸۰۰ جهان.

۴۳. لبنان: دانشگاه آمریکایی بیروت (American University of Beirut (AUB) رتبه ۲۳۷ جهان.

۴۴. لیتوانی: دانشگاه Vilnius رتبه ۴۸۸ جهان.

۴۵. ماکائو: دانشگاه ماکائو (University of Macau) رتبه ۴۴۳ جهان.

۴۶. مالزی: دانشگا مالایا (Universiti Malaya (UM)  رتبه ۸۷ جهان.

۴۷. مکزیک: دانشگاه مستقل مکزیک (Universidad Nacional Autónoma de México ) رتبه ۱۱۳ جهان.

۴۸. مراکش: دانشگاه Al Akhawayn University Ifrane رتبه ۸۰۱ تا ۱۰۰۰ جهان.

۴۹. هلند: دانشگاه صنعتی دلف (Delft University of Technology) رتبه ۵۲ جهان.

۵۰. نیوزلند: دانشگاه آوکلند (University of Auckland) رتبه ۸۵ جهان.

۵۱. نروژ: دانشگاه اسلو (University of Oslo) رتبه ۱۳۵ جهان.

۵۲. عمان: دانشگاه سلطان قابوس (Sultan Qaboos University) رتبه ۴۵۰ جهان.

۵۳. پاکستان: موسسه تحقیقات مهندسی و کاربردی پاکستان (Pakistan Institute of Engineering and Applied Sciences ) رتبه ۳۹۷ جهان.

۵۴. فلسطین: دانشگاه Birzeit رتبه ۸۰۱ الی ۱۰۰۰ جهان.

۵۵. پرو: دانشگاه کاتالویک مقدس پرو (Pontificia Universidad Católica del Perú) رتبه ۵۵۱ الی ۶۰۰ جهان.

۵۶. فیلیپین: دانشگاه فیلیپین (University of the Philippines) رتبه ۳۸۴ جهان.

۵۷. لهستان: دانشگاه ورشو (University of Warsaw) رتبه ۳۹۴ جهان.

۵۸. پرتغال: دانشگاه پورتو (University of Porto) رتبه ۳۲۸ جهان.

۵۹. پورتوریکو: دانشگاه پورتوریکو (Universidad de Puerto Rico) رتبه ۸۰۱ الی ۱۰۰۰ جهان

۶۰. قطر: دانشگاه قطر (Qatar University) رتبه ۳۳۲ جهان.

۶۱. جمهوری ایرلند: دانشگاه ترینتی دوبلین (Trinity College Dublin (TCD) رتبه ۱۰۴ جهان.

۶۲. رومانی: ۵ دانشگاه در رتبه‌بندی ۸۰۱ الی ۱۰۰۰ واقع شده‌اند، از جمله دانشگاه الکساندر و ایوان کوازا (Alexandru Ioan Cuza University)

۶۳. روسیه: دانشگاه لومونسوف روسیه (Lomonosov Moscow State University) رتبه ۹۰ جهان.

۶۴. عربستان سعودی: دانشگاه نفت و مواد معدنی شاه فهد (King Fahd University of Petroleum and Minerals) رتبه ۱۸۹ جهان.

۶۵. صربستان: دانشگاه بلگراد (University of Belgrade) رتبه ۸۰۱ الی ۱۰۰۰ جهان.

۶۶. سنگاپور: دانشگاه ملی سنگاپور (National University of Singapore (NUS) رتبه ۱۱ جهان.

۶۷. اسلواکی: دانشگاه کمینویس در براتیسلاویا و دانشگاه صنعتی اسلواکی در براتیسلاویا (Comenius University in Bratislava and Slovak University of Technology in Bratislava) رتبه ۷۵۱ الی ۸۰۰ جهان.

۶۸. اسلونی: دانشگاه لیوبلیانا (University of Ljubljana) رتبه ۶۵۱ الی ۷۰۰ جهان.

۶۹. آفریقای جنوبی: دانشگاه کیپ تاون (University of Cape Town) رتبه ۲۰۰ جهان.

۷۰. کره جنوبی: دانشگاه ملی کره جنوبی (Seoul National University (SNU) رتبه ۳۶ جهان.

۷۱. اسپانیا: دانشگاه خود گردان مادرید (Universidad Autónoma de Madrid) رتبه ۱۵۹ جهان.

۷۲. سریلانکا: دانشگاه کولمبو (University of Colombo) رتبه ۸۰۱ تا ۱۰۰۰ جهان.

۷۳. سوئد: دانشگاه لاند (Lund University) رتبه ۹۲ جهان.

۷۴. تایوان: دانشگاه ملی تایوان (National Taiwan University (NTU) رتبه ۷۲ جهان.

۷۵. تایلند: دانشگاه Culalongkorn  رتبه ۲۷۱ جهان.

۷۶. ترکیه: دانشگاه کوچ (Koç University) رتبه ۴۴۸ جهان.

۷۷. اوکراین: دانشگاه کارازین خاراکف اوکراین (V.N. Karazin Kharkiv National University) رتبه ۴۸۱ جهان.

۷۸. امارات متحده عربی: دانشگاه خلیفه (Khalifa University) رتبه ۳۵۱ جهان.

۷۹. اروگوئه: دانشگاه Universidad de Montevideo رتبه ۵۳۱ تا ۵۴۰ جهان.

۸۰. ونزوئلا: دانشگاه مرکزی ونزوئلا (Universidad Central de Venezuela) رتبه ۷۵۱ تا ۸۰۰ جهان.

چرا دانشگاه های افغانستان نیست

دوست عزیز، هر ساله بهترین دانشگاه‌های جهان براساس منابع معتبر و پارامترهای مشخصی معرفی می‌شوند، این نوشته هم اقتباس شده از یک منبع معتبر است که در آن هیچ دانشگاهی از افغانستان و ایران مشاهده نمی‌شود.

شما نابینایی فک کنم

چرا دوست عزیز؟ مشکلی پیش اومده که این رو بیان می‌کنین؟

سلام چرا بر اساس رتبه مرتب نشدند؟و دوست دارم رتبه دانشگاههای معروف خودمون رو بدونم

دوست عزیز این رتبه‌بندی براساس رده‌بندی جهانی است و در لیست فوق فقط دانشگاه شریف موجود است.

سلام برای بورسیه بیوتکنولوژی در مقطع ارشد چه شرایطی دارد؟ و کدام دانشگاه ها بورسیه در این رشته ارائه می شود؟

[…] تحصیلی بین دانشجویان اقصی نقاط جهان شناخته شود. بر اساس رتبه‌بندی دانشگاه¬های جهان که در سال ۲۰۱۹ برگزارشده است از بین ۳۵ دانشگاه فرانسه […]

با سلام
ممنون از اطلاعات مفیدی که به اشتراک گذاشتین. خب دوستان باید با حقیقت کنار اومد. رتبه بندی دانشگاه های ما با دانشگاه های خوب دنیا خیلی فاصله داره و طبعا نباید انتظار داشته باشیم که اسامی شون رو اینجا ببینیم.

ممنون دوست عزیز که به سایت ما سر می‌زنید.
بلی همان گونه که شما می‌گویید هستش، باید واقع بین باشیم و سعی کنیم این فاصله را کاهش دهیم.

چرا فقط دانشگاه شریف؟؟؟؟؟؟؟؟
من هاروارد بورس شدم و خیلی خوشحالم. شما چطور؟؟؟؟

موفقیت‌تون را تبریک می‌گوییم.
در صورت امکان از رزومه تحصیلی و شرایط قبولی‌تون از دانشگاه هاروارد را بگید.

سلام به شما آقا میشه بگین مدرک تحصیلی هند در کدام کشور های اروپایی معتبر است؟؟

بستگی به دانشگاه مبدا هند دارد، ۲۳ دانشگاه برتر دارد که معتبر هستند حتما، ولی بقیه دانشگاه ها و شرایطشون مورد به مورد باید بررسی بشود، اونجور بصورت کلی نمیشه گفت.

دانشگاه پزشکی پوزنان در چه رتبه ای هست و آیا مدرکش معتبر هست ؟؟

سلام خسته نباشید..من دانش آموز سال یازدهم ریاضی فیزیک هستم..راستش میخواستم بدونم به نظرتون رشته کامپیوتر گرایش نرم افزار بده؟؟؟آخه علاقه ام خیلی خیلی زیاده…البته سه رشته مهندسی خودرو..تعمیرونگهداری هواپیما و رباتیک هم علاقه دارم..لطفا کمکم کنید

الان رشته‌های کامپیوتر نرم افزار و برنامه نویسی جز رشته‌های تاپ دنیا هستند.

رتبه قطر ، عربستان نشون میده که چقدر میشه به این آمار رده بندی اعتماد کرد، کافیه سر کیسه رو شل کنید و نشون بدید که ارباب رو به رسمیت می‌شناسید اونوقت کلی رتبه علمی تون میره ب
حداقل تا جاییکه زیاد لوث نشه جک میزنن

[…] نیست بدانید که در سال ۲۰۰۶ دانشگاه استانبول در فهرست ۵۰۰ دانشگاه‌های برتر دنیا ثبت شده است. در مجموع بالغ بر صد هزار دانشجو در حال […]

سلام هركي براي رشته هاي مهندسي بورسيه ي فوق ليسانس پزشكي و دندان پزشكي ميخواد اقدام كنه تا دير نشده از ما اطلاعات بگيره آدرس تلگرامalireza8463 ايميل [email protected]

سلام. ممنون از مطالب خوبتون. برای دانشگاه هاروارد از طریق آیلتس بخواهیم بریم فقط باید نمره آیلتس خوب باشه یا نه؟ مثل هفت خوبه یا شش؟ بد ببخشید باید بعد آزمون آیلتس آزمون دیگری را برای دانشگاه هاروارد بدهیم؟ آموزن چی هست و سخته یا نه؟ ممنون میشم جواب بدید…

دوست عزیز دانشگاه هاروارد یکی از بهترین دانشگاه‌های دنیا هسش، در صورتی که تمایل دارید تا در این دانشگاه معتبر ادامه تحصیل بدهید، پیشنهاد می‌کنیم تا به سایت خود دانشگاه مراجعه کنید و مدارک و شرایط مورد نیاز را مطالعه کنید. برخی رشته‌ها در برخی از مقاطع آزمون‌های مختلفی مانند جی مت یا جی آر ای را درخواست می‌کنند که در صورت نیاز باید این مدارک را نیز اخذ کنید.

[…] یکی از بزرگ‌ترین، مدرن‌ترین، و سطح بالاترین دانشگاه‌های دنیا صحبت خواهیم کرد. دانشگاه تورنتو در کشور وسیع کانادا، و […]

سلام.به نظرتون دانشگاه های کره جنوبی،برای پزشکی خوبن؟

بلی.
دانشگاه‌های کره جنوبی جایگاه‌های خوبی در رتبه‌بندی‌ دانشگاه‌های معتبر دنیا دارند، برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد دانشگاه‌ها پیشنهاد می‌کنیم که به سایت خود دانشگاه مراجعه کنید یا به سایت https://www.topuniversities.com/ مراجعه کنید.

سلام من ۱۸ سالمه کنکور ریاضی دادم امسال ۸۰۰۰شدم میخواستم یکی از دانشگاه تهران برم و بورسیه شم ولی تهران قبول نشدم الان میخوام دوباره بخونم و بورسیه مستقیم بگیرم امکانش هست ؟ رتبه های ۱ تا ۱۰۰ رو بورسیه میکنن مستقیم ؟

دوست عزیز رتبه‌های ۱ تا ۱۰ بورس دانشگاه می‌شوند، البته بعضی از دانشگاه‌ها برای رتبه‌های ۱۰۰ نیز تسهیلای قائل می‌شوند ولی بورس نیستند.

سلام به نظرتون برای مبحث تجارت و بازرگانی کدوم دانشگاه بهتره؟

دوست عزیز سوال شما خیلی کلی هست.
چون همان طور که می‌دونید رشته‌های مختلفی در ارتباط با تجارت و بازرگانی در کشورهای بسیاری وجود دارد و بسته به نوع رشته، علاقه و کشور مقصدتون می‌توانید دانشگاه‌های بسیاری را انتخاب کنید.
برای نمونه می‌توانید بهترین دانشگاه‌های کشورهای مختلف مانند آمریکا، کانادا، استرالیا، فرانسه و …. را از سایت مطالعه کنید.

چجوری میتونیم دانشگاه روسیه ثبت نام کنیم ازایران

برای ثبت نام در دانشگاه‌های روسیه می‌توانید به سایت دانشگاه‌های مورد نظرتان مراجعه کنید و اقدام کنید. یک راه حل دیگر مراجعه به موسسه‌های اعزام دانشجو معتبر و متخصص است.

سلام اگه دانشگاه صنعتی شریف قبول شیم و تا کارشناسی بخونیم دانشگاه با چه شرایطی مارو بورسیه میکنه؟

با این شرایط شما نمی‌تونین بورسیه اخذ کنید.

سلام من سال دهم ریاضی فیزیک هستم میخواستم بدونم برای اخذ بورسیه چه شرایطی لازم هست؟یعنی باید لزوما چکارکنم تا بورسیه قبول بشم؟؟خیلی علاقه به این رشته دارم و رشته مهندسی کامپیوتر لطفا راهنمایی کنید و بگید چطور باید بورسیه دربیام ؟؟خودمون کشور رو انتخاب میکنیم؟ اینکه کاملا بورسیه تحت پوشش قرارت میده ؟و بازار کارش در خارج چطور است؟؟و سوال آخر اینکه بعد آ پایان تحصیل در خارج چه کنیم تا در خارج ماندگار بشیم؟خیلی به کمکتون احتیاج دارم امیدوارم کمکم کنید..مچکرم…..

من سال دهم ریاضی هستم میخواستم بدونم باید لزوما چکارکنم تا بورسیه قبول بشم؟؟خیلی علاقه به رشته مهندسی کامپیوتر دارم لطفا راهنمایی کنید و بگید چطور باید بورسیه دربیام؟خودمون کشور رو انتخاب میکنیم؟ اینکه کاملا بورسیه تحت پوشش قرارت میده ؟و بازار کارش در خارج چطور است؟و سوال آخر اینکه بعد پایان تحصیل در خارج چه کنیم تا در خارج ماندگار بشیم؟

درود، در دانشگاه های استرالیا چه گرایش‌های مرتبط با رشته‌ی موسیقی وجود دارد؟ و من چگونه میتوانم از گرایش‌های مرتبط با موسیقی در دانشگاه های استرالیا مطلع شوم؟

برای اطلاع از انواع گرایش‌های مختلف رشته‌ی موسیقی می‌توانید به بخش art and music faculaty دانشگاه‌ها مراجعه کنید و از پوزیشن‌های موجود هر دانشگاه مطلع شوید.

سلام به نظر شما دانشگاه های کره جنوبی بهترن یا دانشگاهای کانادا

سلام دوست عزیز.
رشته به رشته و مقطع به مقطع فرق می‌کنه، در کنار این موارد مختلفی مانند هزینه، اقامت، زبان تدریس و موارد مشابه هم متفاوت است، ولی در حالت کلی می‌توان بیان کرد که تحصیل در دانشگاه‌های کانادا بهتر از تحصیل در کره جنوبی است.

دانشگاه آکسفورد بهتره یا دانشگاه هاروارد؟

دوست عزیز در اینکه دانشگاه‌های آکسفورد یا هاروارد به عنوان بهترین دانشگاه‌های دنیا به حساب می‌آیند، شکی نیست. در مورد بهترین بودن این دانشگاه‌ها باید ۲ نکته را مد نظر داشته باشید:
۱- نکته اول اینکه این رده‌بندی در هر سال تفاوت می‌کند.
۲- این طبقه بندی رشته به رشته متفاوت است. برای نمونه یک دانشگاه در رشته‌های علوم انسانی جایگاه بهتری نسبت به دیگری دارد یا بالعکس.
ولی در رده بندی سال ۲۰۲۰ : دانشگاه هاروارد رتبه ۳ جهان و دانشگاه آکسفورد رتبه ۴ دنیا را دارند.

سلام،براي مقطع ارشد رشته ي اقتصاد چه شرايط و كدام دانشگاه ها پذيرش داره؟
ممنون ميشم راهنمايي كنيد

دوست عزیز سلام
دانشگاه‌های بسیاری در دنیا وجود دارند که در رشته‌ی اقتصاد و زیرشاخه‌های آنها پذیرش می‌دهند. می‌توانید به سایت‌های معتبری که اطلاعات مرتبط ارائه می‌دهند مراجعه کنید یا اطلاعات بیشتری را در اختیار ما بگذارید تا در صورت امکان شما را راهنمایی کنیم.

سلام
برای رشته روانشناسی کدوم دانشگاه و کشور بهتر و کم هزینه تره؟

سلام
برای رشته روانشناسی کدوم دانشگاه و کشور بهتر و کم هزینه تره؟؟

[…] بیشتر بخوانید: رده‌بندی بهترین دانشگاه‌های جهان در سال ۲۰۱۹ […]

دانشگاه هاروارد چند سال ساخته شده

دوست عزیز چرا این همه خشم!!‍
دانشگاه هاورارد به عنوان اولین و قدیمی‌ترین موسسه آموزش عالی در آمریکا شناخته می‌شود. این دانشگاه در سال ۱۶۳۶ میلادی ( ۱۰۱۵ خورشیدی) توسط هیئت قانون‌گذاران” مهاجرنشین (کولونی) خلیج ماساچوست” ساخته شد. نام این این دانشگاه در ابتدا” دانشگاه نو” یا ” دانشکده در شهرک نو” بود که بعد از مدتی در ۱۳ مارس سال ۱۶۳۹ کشیشی به نام جان هاروارد ۴۰۰ جلد کتاب به کتابخانه این دانشگاه و مبلغ ۷۷۹ پوند به دانشگاه کمک کرد. بدین ترتیب بود که قدیمی‌ترین موسسه آموزش عالی در آمریکا به تَبَع نام اولین فردی که زمین و کتاب‌های خود را وقف کرده بود، هاروارد نامیده شد.

در صورتی که تمایل داشته باشید در مورد دانشگاه هاروارد اطلاعات بیشتری را کسب کنید، می توانید این لینک را مطالعه کنید.

برای اخذ پذیرش از دانشگاه‌های مختلف مانند هاروارد فقط رتبه دانشگاه مهم نیست، پارامترهای مختلف مانند نمره زبان، توانایی فردی، رزومه نیز تاثیر گذار است.

ببخشید میخواستم بپرسم دانشگاه های شیکاگو و کمبریج که یکی از بهترین دانشگاه ها هستن بیشتر تو چه بخش یا رشته ای قوی هستن همچنین بیشتر چه نوع دانشجو هایی نیاز دارن؟؟در چه رشته هایی ؟؟

بهترین رشته‌ها در دانشگاه کمبریج عبارت است: رشته‌های هوا و فضا، مهندسی الکترونیک، تجارت و مدیریت، شیمی، داروسازی، پزشکی
بهترین رشته‌ها در دانشگاه شیکاگو عبارت است از: علوم اجتماعی، ریاضی و آمار، پزشکی و علوم طبیعی

سلام ببخشید میشه تو یک توضیح مختصر بگید اگه بخواییم دانشگاه هاروارد بورس بشیم ، باید داخل کنکور رتبه و تراز چقدر باشه و همچنین باید کدوم دانشگاه ها باشیم تا احتمال بورسیه شدن بره بالا

سلام دوست عزیز
تحصیل در دانشگاه هاروارد ارتباط چندانی به خواندن درس در ایران نداره، چون امکان تحصیل مستقیم در دانشگاه هاوارد بسیار سخته. بهترین پیشنهاد اینه که شما بهترین عملکرد خود در مقطع کارشناسی را داشته باشید تا بتوانید برای ارشد از یک دانشگاه زیر ۱۰۰ دنیا پذیرش بگیرد و بتوانید برای دکتری از اون دانشگاه به دانشگاه هاروارد پذیرش بگیرید.

مدرک کشور اوکراین دانشگاه خارکوف برا چه کشورای دیگه معتبر هست ایا؟!

دانشگاه خارکوف از دانشگاه‌های معتبر اوکراین است. علاوه بر اینکه مدرک این دانشگاه مورد تایید وازت عاوم است، با توجه به اعتبار بالای این دانشگاه، شما هم می‌توانید برای سایر کشورها و دانشگاه اقدام کنید.

سلام اقای ولی پور بنده دانشجو ورودی ۹۸ در رشته مهندسی کشتی سازی در دانشگاه دریانوردی چابهار هستم
من میخام در مورد تحصیل در کشور هند در رشته خودم بیشتر بدانم و دارم در این مورد اطلاعات جمع اوری میکنم
اگر امکان دارد دانشگاه مورد نظر و هزینه تحصیل را برایم توضیح بدهید ممنون میشم و در ضمن تشکر از سایت خوبیتون

دوست عزیز
برای تحصیل رایگان در هند می‌توان اقدام کرد. به عنوان مثال می‌توان برای دانشگاه ملی هند نیز اقدام کرد ولی خب نمره زبان شما هم ملاک است. زمان مورد نظر شما چه زمانی است؟ براساس زمان مورد نظرتان و شرایط‌تان می‌توان شرایط دقیق‌تری را بیان کرد.

سلام شرمنده میخواستم بپرسم که ایا کسی که پزشکی رو تا یه مدت تو دانشگاه بوغازجی یا حاجت تپه بخونه مدرکش برای ادامه تحصیل تو دانشگاه هایی مثل هاروارد و اکسفورد قابل قبول هست یا نه؟

سلام خیته نباشید میخواستم بپرسم که اگر تو دانشگاه حاجت تپه یا بغازجی یا استانبول ترکیه پزشکی یا دندان بخونیم میتونیم ادامه ی تحصیلاتو تو لاند سوئد یا دانشگاه هایی مثل اکسفورد و هاروارد بورسیه درس خوند البته با نمره ی خوب
یعنی تطبیق واحد میخوره یا باید از اول خوند

بلی دوست عزیز می‌تونید اقدام کنید ولی این نکته را باید مد نظر داشته باشید که دانشگاه‌های مد نظر شما علاوه بر شرط معدل و سایر مدارک، آزمون‌های ورودی مخصوص به خود را دارند که این آزمون در پذیرش و قبول شما بسیار تاثیر گذار است.

سپاس از سایت خوبتان

ببخشید میدونم این سوال که میخوام بپرسم خیلی داخل نظرات راجبش صحبت کردید ولی وقتی داشتم داخل نظرات میخوندم خیلی گفته بودید ((فقط رتبه ۱ تا ۱۰ دانشگاه ها بورس میشن و اگه دانشگاه های برتر باشید حالا فرض میگیریم مثل صنعتی شریف ۱ تا ۱۰۰ میتونن بورس شن ))
ببخشید میشه یکم درموردش بیشتر توضیح بدید یعنی اگه من دانشگاه صنعتی شریف اونم ۱ تا ۱۰۰ نیارم دانشگاه هایی مثل هاروارد یا کمبریج یا همین دانشگاه هایی که رتبه ۱ تا ۱۰ جهان هستن دیگه نمیتونم بورس کامل بگیرم؟؟

بهنرین کار اینه سعی کنید تا نتایج خوبی در مقطع کارشناسی خود بگیرید تا بتوانید در یک دانشگاه زیر ۱۰۰ دنیا برای کارشناسی ارشد، قبول بشوید و سپس برای دکتری برای هاروارد یا کمبریج اقدام کنید.

تحصیل در دانشگاه هاروارد ارتباط چندانی به خواندن درس در ایران نداره، چون امکان تحصیل مستقیم در دانشگاه هاوارد بسیار سخته. بهترین پیشنهاد اینه که شما بهترین عملکرد خود در مقطع کارشناسی را داشته باشید تا بتوانید برای ارشد از یک دانشگاه زیر ۱۰۰ دنیا پذیرش بگیرد و بتوانید برای دکتری از اون دانشگاه به دانشگاه هاروارد پذیرش بگیرید.

ایشاالله من هم با تلاشی که خواهم کرد به این دانشگاه ها راه پیدا خواهم کرد.

حتمن دوست عزیز
هیچ کاری نیست، که عملی نشود. فقط کافیه که بخواهید و برای اون تلاش کنید.

سلام ببخشید یک سوال داشتم میخواستم بپرسم دانشگاه هایی مثل هاروارد یا کمبریج که دانشگاه های برتر هستن از چه قطع تحصیلی میتونیم اقدام کنیم برای بورس
مثلا حتما باید تا کارشناسی ارشد داخل دانشگاه هایی مثل صنعتی شریف ادامه بدیم تا بتونیم اونجا بورس بگیریم؟؟از همون کارشناسی امکانش نیست؟؟یا حتی زود ترش !!!

دوست عزیز بهترین حالت و ایده آل ترین حالت برای تحصیل در دانشگاه‌های بسیار معتبری مانند هاروارد و کمبریج ادامه تحصیل در مقطع بالاتر است. برای نمونه شما می‌توانید در دانشگاه‌های معتبر ایرانی مانند شریف، تهران در مقطع کارشناسی تحصیل کنید و سپس در مقطع کارشناسی ارشد به یک دانشگاه معتبر دیگری ادامه تحصیل دهید و سپس در مقطع دکتری در دانشگاه‌های مورد نظر ادامه تحصیل دهید.

سلام ببخشید یک سوال داشتم میخواستم بپرسم دانشگاه هایی مثل هاروارد یا کمبریج که دانشگاه های برتر هستن از چه قطع تحصیلی میتونیم اقدام کنیم برای بورس
مثلا حتما باید تا کارشناسی ارشد داخل دانشگاه هایی مثل صنعتی شریف ادامه بدیم تا بتونیم اونجا بورس بگیریم؟؟از همون کارشناسی امکانش نیست؟؟یا حتی زود ترش !!!

دوست عزیز با توجه به رتبه علمی بسیار بالای دانشگاه‌های مورد نظر، بهتر است شما شرایطی را مهیا کنید تا در مقطع کارشناسی را در دانشگاه‌های معتبر ایرانی مانند دانشگاه تهران، شریف و … ادامه تحصیل دهید و برای مقطع کارشناسی ارشد خود به یک دانشگاه دیگر اقدام کنید و سپس برای دکتری برای دانشگاه‌های مورد نظر خودتان اقدام کنید.

سلام روز بخیر من کارشناسی مو از دانشگاه تهران گرفتم تو رشته ی میکروبیولوژی
میخاستم بپرسم چطور میتونم برای پذیرش تو یکی از دانشگاه های کانادا اقدام کنم؟؟ یعنی از کجا شروع کنم؟؟ اطلاعات کافی ندارم در این زمینه

دوست عزیز
برای شروع باید شما یک نمره قابل قبول آیلتس داشته باشید، در صورتی که شما نمره قابل قبول آیلتس داشته باشید، امکان اخذ پذیرش رایگان برای شما وجود دارد.

ببخشید سلام یک سوال داشتم
اگه تو مقطع تحصیلی دهم و ترم اول یازدهم نمرمون خیلی خوب نباشه (ولی
تو ترم دوم یازدهم و خود دوازدهم نمرمون بالای ۱۹.۳۰ باشه ) برای بورس کامل شدن در دانشگاه هاروارد به مشکل بر میخورم ؟؟
فقط همین بورس کامل شدن مهمه
یعنی الان دیگه امکان اینکه بورس کامل بشم خیلی کم میشه ؟؟
اینم بگم زبانم هم به اندازه کافی خوبه از اون جهت مشکلی ندارم

دوست عزیز
دانشگاه بسیار با کیفیت مانند هاروارد، شرایط مخصوص به خودش را دارد و قبول پذیرش در مقطع لیسانس از دانشگاه هاروارد خیلی بعید است. بهترین پیشنهاد این است که شما تلاش کنید از یک دانشگاه معتبر ایرانی مانند شریف، تهران و … فارغ التحصیل شوید، برای ارشد یک دانشگاه دیگر و با کیفیت در خارج از کشور اقدام کنید و برای مقطع دکتری وارد دانشگاه هاروارد بشوید. البته حتی می‌توانید در مقطع لیسانس نیز به یک دانشگاه معتبر خارجی نیز اقدام کنید.

ببخشید من میخوام ایران کنکور زبان بدم و ادبیات زبان بخونم بعد از کارشناسی میتونم به یکی از دانشگاه های استنفورد یا هاروارد قبول بشم؟؟

دوست عزیز
نخیر. دوست عزیز تقریباً می‌شه گفت که امکان نداره.

سلام راستش من خیلی دوس دارم برای کارشناسی ارشد یا دکترا تو رشته حقوق توی ی کشور دیگ درس بخونم،ولی انگار اکثر کشورها حقوق ندارن،میخاستم بدونم بهترین دانشگاه ها برای رشته حقوق کدوم دانشگاس و اینکه اگه من کنکور کارشناسی ارشد رو رتبه زیر ۱۰ بگیرم میتونم بورس شم ؟

دوست عزیز
رتبه کنکور تاثیر چندانی در اخذ پذیرش شما ندارد، شما نیاز به نمره زبان آیلتس ۷ دارید و معمولاً پذیرش شما برای ایتالیا و کانادا با هزینه خواهد بود.

برای استاد دانشگاه شدن در هاروارد حتما باید دانشجو اونجا باشم یا میتونم با دریافت دکترا از دانشگاه تهران به اونجا رفت برای استاد شدن

شرایط وردو به دانشگاه هاروارد چه چیز هایی هست و
میتوان با کار کردن در آمریکا مخارج رو درآورد یا باید از ایران هم پول بفرستند

دوست عزیز
برای ادامه به تحصیل در دانشگاه هاروارد نیاز به پول کافی دارید. البته این نکته را هم مد نظر داشته باشید که دانشگاه هاروارد آزمون ورودی دارد.

سلام خدمت دوستان عزیز. متاسفانه در ایران تعریف دانشگاه و اهداف آن هر ساله فاصله بیشتری با تعاریف اصلی می گیرد. اساتید به دنبال چاپ مقالات بی اعتبار (طبق گزارش اخیر دانشگاه استنفورد درباره ایران)، دانشجویان دانشگاههای معتبر به دنبال رفتن از کشور، و دیگر دانشجویان به دنبال مدرک گرایی.
هدف اصلی تامین نیروی متخصص لازم برای جامعه بوده است. ولی آیا هم اکنون فارغ التحصیلان ایران متخصص هستند؟ یا اساتیدی که با سهمیه و پارتی وارد دانشگاه می شوند، واقعا می توانند متخصص تربیت کنند؟ یا اینکه شاگرد اول های دانشگاه در مراکز مهم استخدام می شوند؟ یا استخدام براساس ملاکهای ظاهری افراد و روابط آنها با ارکان قدرت شده است؟ دانشگاه مبدا تحولات در کشور است. ولی در ایران فقط یک جزیره دور افتاده بدون ارتباط شفاف و وظایف مشخص.

دوست عزیز
به نظر شما افرادی که عاشق تحصیل هستند و در ایران سکونت دارند، چکار باید بکنند.

سلام عذر میخوام تمتم هدف من وارد شدن به هاوارد یااستنفورده منتهی مندر رشته ی پزشکی اینو میخوام که از خیلیا پرسیدم گفتن اگه توایران پزشکی بخونی مدرک پزشکی ایران رو قبول ندارن لطفا راهنمایی کنید تو دوران دانشجویی پزشکی در ایران امکان پذیرش شدن داره؟
واگه داره راهش چیه
اینکه میگید در مقطع کارشناسی وارد هاروارد شدن غیر ممکنه پس دانشجو های لیسانسشونو چه افرادی تشکیل میدن؟
لطفا پاسخ بدین خیلی ضروریه واقعا مدیونتون میشم

دوست عزیز
برای ورود به چنین دانشگاه‌هایی در مقطع لیسانس اولویت با شهروندان همان کشور است. در صورتی که شما از یک کشور اقدام می‌کنید، باید در آزمون ورودی و مصاحبه شرکت کنید.
در رشته‌های پزشکی، مدرک پزشکی ایران معتبر نیست و تقریباًٌ غیر ممکن است.

دوباره سلام ببخشید درکل صراحتامیشه بگین چطوری در رشته پزشکی میشه وارد این دانشگاه شد؟

سلام سوال داشتم اگر توی بهترین دانشگاه پزشکی عمومی ترکیه درس بخونیم بعد بخوایم بریم دانشگاه هاروارد امکانش هست که من رو قبول بکنن چون رتبه دانشگاه ترکیه افتضاحه

سوال بعدی من خوندم که درس های ترکیه با درس های آمریکا و اروپا تو دانشگاه ترکیه یکیه این درسته؟

سلام
مطالب بسیار خوبی بود??
برای بیو تکنولوژی کدام دانشگاه بهتر هست؟
و شرایط بورس آن چگونه است؟

دوست عزیز
همکاران ما می‌توانند براساس مقطع تحصیلی و اولویت کشور و رزومه شما بهترین پیشنهاد را ارائه بدهند. برای اینکار کافی است که شما رزومه خودتان را ارسال کنید تا بعد از بررسی کامل، بهترین نتیجه را برای شما بیان کنند.
با توجه به رزومه شما امکان اخذ فاند و شرایط آن اعلام خواهد شد.

الان این دانشگاه ها شرط این که حجاب نداشته باشند دانشجو ها داره؟
فدرال هاروارد؟

هاروارد دانشجو میتونه حجاب داشته باشه و یا نداشته باشه
اما فدرال نمیدونم!

سلام
من مقطع ارشد رشته معماری هستم و یک سال وقت دارم واسه کنکور بعد و بورسیه شدن
بنظرتون بهترین دانشگاهها واسه بورسیه کدوم هستش؟
و از نظر هزینه های زندگی و تحصیل کدوم بهتره

ممنون 🙂

ذوست عزیز

در صورتی که تمایل داشته باشید، همکاران ما می توانند برای اخذ پذیرش آلمان برای شما اقدام کنند. در صورتی که تمایل دارید می توانید، رزومه تحصیلی، رشته، نمره زبان و موارد مشابه را از طریق ایمیل برای همکاران ما ارسال کنید تا آنها در اسرع وقت شما را راهنمایی کنند.

البته واسه مقطع دکتری(رشته معماری)میخوام بورسیه شم

سلام خدا قوت.میشه منابع معتبری ک این اطلاعات و ازش گرفتین معرفی کنید؟

دوست عزیز
در انتهای هر نوشته، منابع را براتون قید می‌‌کنیم. البته در این مورد از رده بندی qs اقتباس شده است که می‌توانید به این سایت مراجعه کنید.

برای دانشگاه هاروارد توی کنکور چه رتبه ای را باید کسب کنیم؟
من بقیه شرایط پذیرش را دارم. لطفا فقط جواب سوال من رو بین دو عدد پاسخ دهید.چون من بقیه شرایط را دارم.

دوست عزیز
شما چقدر بیقرار هستید برای ادامه تحصیل در دانشگاه هاروارد!!!
برای اینکه بتونید در دانشگاه هاروارد ادامه تحصیل دهید، باید ابتدا مقطع کارشناسی را در یک دانشگاه معتبر ایرانی بگذرونید، بعد بتونید برای ادامه تحصیل ارشد به یک دانشگاه معتبر خارجی بروید و سپس برای مقاطع بالاتر برای دانشگاه هاروارد اقدام کنید.

برای دانشگاه هاروارد در کنکور چه رتبه ای را باید داشته با شیم؟

ج

جواب سوال من چی شد؟

دانشگاه های برتر ای تی رو هم نام ببر

دوست عزیز
از بهترین دانشگاه‌های آی تی ایران می‌توان به دانشگاه‌هایی مانند شریف، تهران، امیرکبیر، بهشتی، تربیت مدرس، علامه امینی و برخی از دانشگاه‌های برتر شهرستان‌ها مانند دانشگاه تبریز، فردوسی، اصفهان، قزوین و … نام برد.

اگه بخوایم بریم هاروارد رتبه و تراز کنکورمون چند باشع
اصلا چطوری بریم

دوست عزیز
دانشگاه‌ هاروارد به عنوان یکی از بهترین و معتبرترین دانشگاه‌های دنیا شناخته می‌شود و برای همین تحصیل و اخذ پذیرش در آن بسیار دشوار است.
بهترین پیشنهاد این است که شما نمره دیپلم‌تان خوب باشه تا بتونید از دانشگاه‌های معتبر ایران در مقطع کارشناسی با معدل خوب و نمره زبان عالی و رزومه تحصیلی پر و پیمون فارغ التحصیل بشوید. سپس تلاش کنید تا در یکی دیگر از دانشگاه‌های معتبر اروپا یا کانادا یا آمریکا پذیرش بگیرید و مقطع ارشد خود را هم با همان شرایطی که عرض شد، فارغ التحصیل بشوید. سپس در مقاطع دکتری یا پست دکتری می‌توانید از دانشگاه هاروارد پذیرش اخذ کنید.

سلام خسته نباشید واقعا مقاله مفیدی بود ممنون
میخواستم بدونم اگه من رتبه ۱ تا ۱۰ کنکور بشم از دانشگاه هاروارد دعوتنامه میگیرم و میتونم راحت اونجا کامل مثل افراد خود آمریکایی فارغ‌التحصیل بشم ؟

دانشگاههای قبرس اروپایی در چه سطحی هستند؟

دوست عزیز
شما برای چه رشته‌ای، چه مقطعی و با چه شرایطی می‌خواهید؟
در این نوشته می‌توانید اطلاعاتی را در مورد تحصیل در قبرس کسب کنید.
در صورتی که نیاز به راهنمایی بیشتری دارید، لطفن بگید تا در صورت نیاز شما را راهنمایی کنیم.

با سلام وخسته نباشیدمیخواستم بپرسم بهترین دانشگاه(رتبه۱)در رشته مهندسی کامپیوتر کدام است؟
خیلی ممنون

دوست عزیز
بهترین دانشگاه در رشته کامپیوتر در سال گذشته میلادی متعلق به دانشگاه MIT و سپس دانشگاه استنفورد بوده است. در صورت تمایل می‌توانید به این لینک مراجعه کنید.

ببخشید یه سوال داشتم. من اگر نمره زبانم خوب باشه،رتبه کنکورم خوب باشه،از ازمون ورودی هم بتونم قبول بشم آیا میتوانم در دانشگاه هاروارد یا مونیخ آلمان در رشته پزشکی تحصیل کنم؟

دوست عزیز
همانگونه که در نوشته‌های قبلی بیان شد، شما می‌توانید با تحصیل در یکی از دانشگاه‌های ایران در مقطع لیسانس و سپس ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی در سایر دانشگاه‌های معتبر دنیا، بعد از آن اقدام به ادامه تحصیل در دانشگاه هاروارد بکنید.

سلام.من هنرستان حسابداری میخونم.به نظرتون چه دانشگاهی توی کشورمون برای این رشته مناسبه و معتبره؟.آیا دانشگاه شریف برای این رشته پذیرش داره؟

دوست عزیز
برای انتخاب بهترین و معتبرترین دانشگاه ایران می‌توانید به سازمان سنجش و سایت‌های مرتبط مراجعه کنید ولی این نکته را مد نظر داشته باشید که دانشگاه تهران به عنوان بهترین دانشگاه‌های ایران و در برخی از رشته‌ها به عنوان بهترین دانشگاه ایران شناخته می‌شود.

سلام من ۱۸ سالمه میخوام برای دانشگاه های المان اپلای کنم کدوم دانشگاه های المان برای پزشکی خوب هستند؟

دوست عزیز
شما می‌توانید رنکینگ برترین دانشگاه‌ها را از رنکینگ QS چک کنید ولی باید این نکته را مد نظر داشته باشید که برای ورود به پزشکی آلمان، باید در آزمون ورودی شرکت کنید.

رشته پزشکی یا بهتر دندانپزشکی در موسسه فناوری ماساچوست وجود دارد؟

دوست عزیز
بلی موجود است.

سلام خسته نباشید بنده فارغ التحصیل پزشکی دانشگاه تهران هستم ایلتس ۷.۵ ، معدل کتبی دیپلم ۱۷، معدل پیش دانشگاهیم ۱۲ و معدل دانشگاهم ۱۸.۵ هست طبق صحبت های که کردین گفتین امکان ورود در مقطع تحصیلی کارشناسی ارشد به اکسفورد هاروارد نیست میخواستم بدونم با رزومه ای که دادم امکان تحصیل تخصص در این دو دانشگاه وجود ندارد؟ و اگه ندارد در چه دانشگاه های برتری میتوانم تخصص بگیرم ممنون بابت پاسخگوییتون

سلام ببخشید من دانش اموز یازدهمی هستم برای اینکه بتوانم بعد از اتمام کنکور بورس انگلیس بصوم لازم است چه رتبه ای داشته باشم? و در چه دانشگاه هایی میتوانم که از طریق انها بورس شوم? برای دندانپزشکی . مچکرم

دوست عزیز
متاسفانه امکان بورس شدن دندانپزشکی وجود ندارد.

سلام با تشکر از مطلب خوبتون.
میخواستم بدونم برای تحصیل رشته ی هنر و گرافیک کدوم دانشکاه ها از مقط کارشناسی پذیرش دارن و یا اینکه با کنکور و رتبهدی خوب میشه بورس گرفت؟
شما در مورد دانشگاه استنفورد و تحصیل در دانشکده ی هنرش اطلاعاتی دارید؟

دوست عزیز
پیشنهاد می‌کنم که به شرایط سازمان سنجش و دانشگاه‌های مربوطه را مطالعه فرمایید.

ببخشید میشه جواب سوالمو بدین لطفا

سلام ممنون از سایت خوبتون
من امسال انتخاب رشته دارم
بین ریاضی فیزیک و علوم تجربی خیلی موندم
رشته هوش مصنوعی و رباتیک رو از ریاضی و رشته مغز و اعصاب و دارو سازی از تجربی مد نظر دارم به نظرتون کودوم رشته در ۱۵ سال دیگه آینده شغلی و درآمدی بیشتر و بهتری داره؟

دوست عزیز
یه پیشنهاد دوستانه برای شما دارم.
به دنبال علاقه خودتان باشید، آینده شغلی بعد خواهد آمد. وقتی شما یک رشته را دوست دارید، اون وقت شب و روز برای آن زمان صرف خواهید کرد و نتیجه آن را در پول و البته رضایت شغلی خود خواهید یافت. چون بعد از یه مرحله پول حرف اول را نمی‌زند، شما وقتی صبح از خواب بلند می‌شوید باید با انگیزه باشید برای شروع روز و کارهای خودتان و این زمانی میسر است که شما رشته و کار خودتان را دوست داشته باشید.

یعنی اصلا امکان بورس دندانپزشکی در انگلیس وجود ندارد? چطور اخه? پس بزیستتجربی چه رشته هایی را بورس میکند?

ممنون از راهنمایی تون اما من واقعا هر سه تا رشته ای رو که نام بردم دوست دارم و می تونم خودم رد در بالاترین سطوح اون رشته ها ببینم اما واقعا بین شون موندم که کودوم یکی رو انتخاب کنم

دوست عزیز
بلی تمام رشته‌هایی که نام بردین به عنوان بهترین رشته‌ها وجود دارد ولی خب مساله‌ای که وجود دارد، این است که شما باید با عشق و علاقه انتخاب کنید، چون تصور کنید، بهترین رشته را انتخاب کرده باشید و بعد از چندین سال مجبور به تغییر آن شوید. در آن صورت شما زمان و جوانی خودتان را از دست داده‌اید و نمی‌توانید به این راحتی با این موضوع کنار بیایید.
پس بهتره که به حرف دلتون گوش بدین.

ببخشید پس برای تجربی انگلیس چه رشته هایی رو بورس میکند?

دوست عزیز
معذرت در تاخیر به جواب دهی
انگلیس بورسه نداره و آلمان، ایتالیا و فرانسه بورسیه دارند که باید به زبان خودشون مدرک B2 داشته باشند و البته برخی از رشته‌ها بورسیه دارند.

سلام
بازم یک سوال
آیا خطر اشباع شدن در رشته های تجربی زیاد نیست
و کاهش بورسیه های دانشگاه های تجربی برتر کشورمون حقیقت داره؟

دوست عزیز
متاسفانه اطلاعات خوبی در مورد ایران نداریم و بهتر اینه که از منابع دیگه‌ای جواب سوال‌تون را دریافت کنید.

سلام خسته نباشید
بنده دیپلم مدرسه معارف رو دارم
میخاستم بدونم مانعی نداره برا دانشگاه های فوق؟؟

دوست عزیز
امکان ادامه تحصیل با مدرک دیپلم برای این دانشگاه‌ها وجود ندارد.

ببخشید چرا جواب سوال من را نمیدهید?

اگه رشته ریاضی باشیم و کنکور رتبه خوب زیر ۱۰۰بیاریم امکانش هست برای دانشگاه های اونور تغییر رشته بدیم مثلا رشته های شاخه تجربی رو بخونیم؟

دوست عزیز
متاسفانه رتبه کنکور تاثیری در پذیرش از خارج از کشور ندارد.

سلام میخواستم بدونم رتبه های ۱ تا ۱۰ ایران توی کنکور تجربی میتونن در ۱۰ دانشگاه معتبر دنیا اونم پزشکی بورس شن؟؟؟مثلا هاروارد یا اکسفورد یا فدرال سوئیس؟؟؟

دوست عزیز
متاسفانه امکان پذیر نیست.

سوالم اینه که اگه رشته ریاضی باشم میتونم اونور رشته های پزشکی تو دانشگاه بخونم؟

دوست عزیز
متاسفانه بورس برای مقطع لیسانس امکان‌پذیر نیست

سلام ببخشید دانشجوی دندانپزشکی با چه شرایطی میتونه بورس انگلیس بشه? یا کشور های دیگر امکان پذیره?

دوست عزیز
متاسفانه امکانش نیست.

پس از رشته تجربی چه رشته ای رو انگلیس بورس میکند?

دوست عزیز
باید زبان المانی فرانسه مدرک داشته باشید تا شانس پذیرش تحصیل رایگان داشته باشید. انگلیس بورس نمی‌کند.

یا هر کشور دیگری کلا از رشته تجربی چه شرایطی برای بورس شدن هست? و کدام رشته? ممنون میشوم جوابگو باشین

دوست عزیز
باید زبان المانی فرانسه مدرک داشته باشید تا شانس پذیرش تحصیل رایگان داشته باشید. انگلیس بورس نمی‌کند

با سلام و عرض ادب خدمت شما …. اصلا امکان داره کسی که در مقطع ارشد از دانشگاه آزاد واحد علوم تحقیقات کرمان با معدل ۱۶ در رشته الکترونیک فارغ التحصیل شده ، بتونه از دانشگاهی مثل هاروارد پذیرش بگیره؟؟

یا حتی از بیست دانشگاه برتر آمریکا پذیرش بگیره؟

و سن اون شخص ۳۵ سال باشه

می‌دونم سوالم خنده دار به نظر میاد اما واقعا برام جای سواله

دوست عزیز
نه خنده دار نیست و خیلی خوبه که دارین به دانشگاه‌های معتبر دنیا مانند هاروارد فکر می‌کنید ولی باید براتون عرض کنم که متاسفانه بعید به نظر می‌رسد و احتمال آن خیلی خیلی کمه.

سلام.
دانشگاه استانبول خوبه یا اک دنیز برای رشته پزشکی؟؟؟
امکانش هست ک تو ترکیه بخونم و برای دکتری برم دانشگاه هاروارد؟؟؟
در چ شرایطی پذیرش میشم در هاروارد؟؟

دوست عزیز
دانشگاه استانبول گزینه بهتری است، تحصیل در دانشگاه هارواد بسیار سخت است و شما باید جزء تاپ سرچ‌ها باشید تا بتوانید در این دانشگاه تحصیل کنید.

سلام وقت بخیر ببخشید لطفا شرایط تحصیل در رشته ی پزشکی در دانشگاه استنفورد رو بفرمایید،ممنونم

دوست عزیز
بهترین راه دریافت اطلاعات در مورد دانشگاه‌های مخصوص، مراجعه به سایت دانشگاه مورد نظر است. در سایت دانشگاه‌های مخصوص مانند استنفورد به صورت کامل وجود دارد و تمام اطلاعات را می‌توانید به راحتی دریافت کنید.

اگر بتونید بورسیه بگیرید میتونید تو دانشگاههای امریکا دووم بیارید اگرنه شهریه هاشون خیلی بالا هست من از پس شهریه ام ای تی برنیومدم و دارم تو دانشگاه شیکاگو ادامه میدم

سلام
در مورد دانشگاههای کشور اندونزی چیزی ندیدم.
میشه لطف کنید کمی در رابطه با این موضوع راهنمایی بفرمائید.
ممنون

دوست عزیز
بلی متاسفانه مطالبی در مورد دانشگاه‌های اندونزی درج نشده است، سعی می‌کنیم تا مطالب مناسبی را هم در این مورد تهیه و منتشر کنیم.
سپاس از حسن توجه شما

Your Feedback Is Appreciated

نکست ابرود سعی می‌کند راهنمای کاملی از چگونگی اپلای را در اختیار شما بگذارد

موسسه مهاجرتی نکست ابرود در زمینه مهاجرت تحصیلی به کشورهای خارجی مشاوره کاملاً رایگان و متناسب با نیازهای شما را ارائه می‌دهد. این حق شما است که قبل از هرگونه  پرداخت هزینه و صرف زمان، بدانید که یک موسسه در چه زمینه‌هایی و تا چه حد می‌تواند به‌ شما در امر مهاجرت کمک کند.

All rights reserved. | 2019

امروزه دانشجویان بسیاری داوطلب تحصیل روانشناسی در خارج از کشور هستند. علم روانشناسی یا سایکولوژی علم مطالعه رفتارها، فرآیندهای تغییرات ذهنی و تاثیرات آن بر روح و روان انسان است. این حوزه‌ی مهم دانشگاهی از جمله موارد مهم و تأثیرگذار در روحیه و شادی دسته جمعی یک جامعه است که از شاخه‌های علوم اجتماعی نیز به ‌شمار می‌آید. روانشناسان افراد مهمی در جامعه محسوب می‌شوند که اغلب به ‌صورت مسکوت دانشمندان روح یا فرشتگان نجات افراد بسیار زیادی هستند. آنها می‌توانند با شناخت رفتارها یا روحیات انسان‌ها، در جهت رفع مشکلات روحی و روانی به ‌آنها کمک کرده و برای بهبود و بالا بردن سطح کیفیت زندگی انسان‌های جامعه تاثیرات فراوانی بگذارند. روانشناسان می‌توانند با تاثیرات روحی و روانی و بیولوژیکی رفتارشناسی نمایند و اغلب در جهت درمان مشکلات روحی، ذهنی و روانی به افراد کمک کنند. این گروه از افراد می‌توانند در حوزه‌های بسیار زیادی از جمله رفتار اجتماعی، شناخت سلامت روان، و سایر موارد به ‌فعالیت بپردازند. اغلب دانشگاه‌ها دو شاخه‌ی اصلی روانشناسی تجربی و روانشناسی بالینی را در سیستم کاری و تحصیلی خود گنجانده‌اند. رشته روانشناسی نه تنها یک شغل به ‌حساب می‌آید، بلکه به‌ عنوان یک فعالیت بشری می‌تواند تاثیرات زیادی در زندگی افراد و حتی اجتماعی بزرگ‌تر نیز داشته باشد.

 

تحصیل در رشته‌ی روانشناسی

 همانطور که می‌دانید افراد بسیاری علاقمند به ‌ادامه تحصیل در رشته روانشناسی در خارج از کشور هستند. امروزه دانشگاه‌های بسیار بزرگ دنیا در جهت تحصیل روانشناسی در خارج از کشور می‌توانند مقصد دانشجویان ایرانی قرار بگیرند. بدیهی است هر دانشگاهی برای پذیرش دانشجو از نقاط مختلف جهان می‌تواند، شرایط مختلفی را برای جذب دانشجوهایش در این رشته‌ی محبوب داشته باشد. اما به ‌طور کلی یک دانشجوی موفق رشته روانشناسی باید دارای اطلاعات و مهارت‌هایی در زمینه‌ی علوم انسانی و علوم رفتاری، علوم ریاضی و ایجاد ارتباط باشد. گرایش‌های مختلف و متنوعی در این رشته وجود دارند که از جمله‌ی آنها می‌توان به ‌روانشناسی بالینی، روانشناسی و اعصاب و روان شناسی و جرم شناسی اشاره کرد.

 

بهترین دانشگاه جهان در رشته روانشناسی

تحصیل روانشناسی

 می‌دانیم که رشته‌ی روانشناسی و تحصیل روانشناسی در خارج از کشور در میان دانشجویان ایرانی بسیار محبوب شده است. اما با این اوصاف باید بدانید که چند کشور مهم در دنیا وجود دارند که امروزه مهد رشته‌ی روانشناسی هستند. از جمله‌ی این کشورها می‌توان به ‌کشورآلمان، کشور روسیه، کشور اتریش و همینطور کشور کانادا اشاره کرد.

 فهرست زیر به ‌صورت دقیق شاخه‌های پایه و شاخه‌های کاربردی رشته‌ی روانشناسی را معرفی می‌کند.

 روانشناسی علوم اعصاب رفتاری

 روانشناسی شناختی

 روان‌شناسی مقایسه‌ای

 روانشناسی فردی

 روانشناسی تکاملی

 روانشناسی آزمایشی

 روانشناسی شخصیت

 روانشناسی مثبت گرایی

 نوروسایکولوژی

 روانشناسی بیولوژیک

 روانشناسی ژنتیک رفتاری

 روانشناسی رفتارهای غیرطبیعی

 روانشناسی ریاضیاتی

 روانشناسی اجتماعی

روانشناسی بالینی

 روانشناسی نظامی

 روانشناسی جامعه

 روانشناسی ورزشی

 روانشناسی رفتار مصرف کننده

 روانشناسی مدرسه

 روانشناسی مشاوره

 روانشناسی دینی

 روانشناسی تربیتی

 روانشناسی سیاسی

 روانشناسی محیطی

 روانشناسی آرگونومی

 روانشناسی جنایی

 روانشناسی سیاست مدیریتی

 روان‌شناسی بهداشت شغلی

 روانشناسی صنعت و سازمان

 روانشناسی پزشکی قانونی

 روانشناسی جنایی

بهترین دانشگاه جهان در رشته روانشناسی

 روانشناسی سلامت

 حال که توانستیم پیش زمینه‌ی کوتاهی در مورد رشته روانشناسی، تحصیل روانشناسی در خارج از کشور  و اهمیت این رشته‌ی کاربردی و مهم به ‌شما ارائه دهیم، هم اکنون وقت آن است که به ‌معرفی کشورهای مناسب برای تحصیل روانشناسی در خارج از کشور بپردازیم. به ‌یاد داشته باشید که تعداد کشورهایی که ما به ‌شما معرفی می‌کنیم محدود است، با این وجود ما سعی کرده‌ایم مناسب‌ترین و بهترین کشورها با منطقی‌ترین قیمت‌ها و همین‌طور امنیت بالا و آینده‌ی شغلی مناسب را انتخاب نموده و به شما معرفی کنیم. اما همیشه این شما هستید که با توجه به‌ شرایط و خواسته‌های خودتان تصمیم نهایی را خواهید گرفت. پیشنهاد اصلی ما به ‌شما این است که قبل از هر گونه اقدامی شرایط دانشگاه مورد نظر را سنجیده و از نظر مالی و همینطور آینده شغلی که انتظارش را دارید، با خودتان روراست باشید.

برای  ادامه‌ی تحصیل در کشور آلمان و به خصوص در رشته‌ی روانشناسی شما باید تسلط کافی به ‌زبان آلمانی داشته باشید. داشتن مدرک معتبر زبان آلمانی یکی از ضروریات اولیه‌ی قبولی درخواست پذیرش شما در کشور آلمان خواهد بود. نکته‌ی قابل توجهی که باید در مورد مسئله‌ی ادامه تحصیل در کشور آلمان بگوییم، این است که شما می‌توانید با داشتن مدرک دانشگاه آزاد هم وارد دانشگاه‌های معتبر کشور آلمان شوید. مخصوصاً رشته روانشناسی از جمله رشته‌هایی است که دانشگاه‌هی معتبر آلمان از پذیرفتن دانشجویان دانشگاه آزاد در آن هم می‌توانند ادامه تحصیل دهند.

 به ‌یاد داشته باشید که کشور آلمان نه تنها یکی از کشورهای مهم در زمینه‌ی ادامه تحصیل در رشته روانشناسی است، بلکه مهد علم جامعه شناسی نیز به شمار می‌آید. مردم کشور آلمان به‌ رشته‌ی روانشناسی و افراد روانشناس احترام ویژه‌ای قائلند و علم روانشناسی در میان مردم آلمان از محبوبیت بسیار زیادی برخوردار است.

از نکات مهم دیگر درباره‌ی ادامه‌ی تحصیل رشته‌ی روانشناسی در کشور آلمان این است که باید توجه داشته باشید افرادی که فقط توانسته باشند دوره‌ی کارشناسی ارشد را در آلمان سپری کنند، بلافاصله نمی‌توانند وارد بازار کار شوند. بلکه شما باید بتوانید دوره‌های مناسب آموزشی و عملی مربوط به این رشته را در فضای قابل قبول گذرانده یا از تجربه‌ی کاری مناسب و قابل قبول برای دولت آلمان برخوردار شوید تا بتوانید در ادامه به عنوان یک روانشناس مشغول به کار شوید.

 به طور معمول شما به ‌عنوان یک دانشجو باید دوره‌ی تئوری به مدت ۶۰۰ ساعت را سپری کرده و ۱۸۰۰ ساعت تمرین عملی داشته باشید. از طرفی ۱۲۰ ساعت برای رشد شخصیت خود و ۶۰۰ ساعت کار با بیمار سرپایی و ۱۵۰ ساعت سوپرویژن را باید سپری کنید. اگر می‌خواهید بعد از اتمام تحصیل روانشناسی در کشور آلمان، ساکن این کشور شده و به‌ کار و فعالیت بپردازید، باید بدانید که شما ملزم هستید هزینه‌هایی را برای کسب پروانه‌ی دفتر شخصی بپردازید. شاید در ابتدای امر شما مجبور به ‌پرداخت هزینه و سپری کردن ساعت‌های زیاد و دوران سختی باشید و حتی در طول دوره روان درمانگری و دوره‌های آموزشی و تمرینی خود از دریافت حقوق محروم باشید، اما بعد از اتمام موفقیت آمیز این دوره‌ها شما می‌توانید با درآمد قابل قبولی به ‌ارائه‌ی خدمات روانشناسی به ‌بیماران و مراجعه کننده‌گان خود بپردازید.

 یکی از روش‌های خوب مهاجرت به ‌کشور روسیه ادامه تحصیل در رشته‌ی روانشناسی و اخذ مدرک روانشناسی در مقطع کارشناسی ارشد آن است. برای ورود به ‌رشته‌های روانشناسی، شما ابتدا با معرفی دوره‌ها و شناخت عناوین مرتبط با روانشناسی شروع خواهید کرد. به ‌یاد داشته باشید برای موفقیت در اخذ پذیرش در این رشته و در این کشور، شما باید دوره‌های بسیار زیادی را طی کنید و اطلاعات اولیه‌ی قابل قبولی را کسب کرده باشید. دوره‌هایی مانند کشف و شناخت، سلامت ذهنی، شناخت رفتارهای کودک، شناخت علوم بنیادی و سایر موارد از جمله‌ی این دوره‌ها هستند.

 بعد از سپری کردن دوره‌های اولیه‌ی تحصیلی، شما به ‌کسب دانش و تخصص خواهید پرداخت، که شامل شناخت فرآیندهای مغز و اعصاب، روان شناسی گروهی، روانشناسی افراد استثنایی، مطالعه‌ی جرم شناسی، روانشناسی افراد قربانی سوء استفاده، شناخت آسیب‌های روحی و روانی، روانشناسی افراد سالمند و روانشناسی کودک است.

 اخذ مدرک کارشناسی روانشناسی در کشور روسیه می‌تواند شامل دوره‌های ما بین ۳ تا ۴ سال را به خود اختصاص دهد. شما بعد از پایان دوره، باید تجارب قابل قبولی را کسب کرده و بتوانید به عنوان یک روانشناس به ‌درمان بپردازید تا زودتر تجربه‌ی لازم را کسب کنید. فراموش نکنید داشتن تجربه و تمرین قبل از شروع به‌ شغل اصلی، می‌تواند موقعیت شغلی آینده شما را تضمین کرده و شما را تبدیل به ‌یک روانشناس معروف و محبوب با درآمد قابل قبول کند.

 خوشبختانه شما در این رشته با گزینه‌های بسیار زیاد و گرایش‌های مختلفی مواجه هستید و می‌توانید با ‌توجه به ‌علاقمندی خود در دوره‌هایی مانند کار کردن با کودکان، بزرگسالان، افرادی که تازه مادر شده‌اند، افرادی که دچار دشواری‌های یادگیری هستند، مربی‌گری کار کردن در خانه‌ی سالمندان یا مراقبت از افراد ویژه و خاص، گفتار درمانی، کار با استعدادهای متفاوت و غیره اقدام کنید.

 

 خوشبختانه کشور روسیه امکانات زیادی را برای تحصیل روانشناسی در خارج از کشور برای دانشجویان ایرانی فراهم کرده است. از جمله دوره‌‌های جالب و متفاوتی که شما با تحصیل در کشور روسیه می‌توانید از آنها بهره‌‌مند شوید عبارت هستند از:

 روانشناسی بالینی : این گرایش شامل تحقیق، تفحص و مطالعه میزان عملکرد ذهن، دوره‌های افسردگی و تندرستی افراد سالمند، کار با کودک، و غیره است. شما می‌توانید در این حیطه‌ها به ‌فعالیت‌های جالب بسیار زیادی دست بزنید. برای مثال شما می‌توانید روی افرادی کار کنید که می‌خواهند در مصاحبه‌های بزرگ شرکت کنند یا مشاهداتی انجام دهند. یا حتی می‌توانید با گرفتن انواع تست‌های روانشناسی و ارزیابی میزان افسردگی افراد به ‌ارتباط این مشکلات با زندگی کنونی آنها بپردازید، یا با شناخت مشکلات موجود در روح و روان‌شان با آنها ارتباط برقرار کرده و به‌ آنها کمک کنید تا بتوانند کیفیت بهتری به ‌زندگی‌شان بدهند. به ‌عنوان یک روانشناس بالینی شما می‌توانید با گروه‌های مختلفی از جمله گروه‌های سلامت و روان، مراقبت‌های اجتماعی، مراقبت‌های خصوصی، بهبود روش‌های درمانی، مشاوره‌های مختلف یا دیگر درمان‌ها در ارتباط باشید تا از این طریق به کسب تجربه و یادگیری بپردازید.

 روانشناسی مغز و اعصاب: این نوع گرایش در میان دانشجویان مشغول تحصیل در کشور روسیه از محبوبیت خاصی برخوردار است. همان‌طور که می‌دانید گرایش روانشناسی مغز و اعصاب مربوط به‌ فعالیت مغز و میزان ارتباط آن با فرآیندهای روانشناسی و رفتاری است. اغلب دانشجویان این رشته به ‌شناخت انواع مسائل و مشکلات مربوط به مغز و اعصاب و بیماری‌هایی مانند صدمات مغزی، آسیب‌های مغزی، سکته‌های مغزی، تومورهای مغزی و بیماری‌های ذهنی که در اثر سوء مصرف داروهای سمی یا آسیب ‌رسان ‌به ‌بدن است، می‌پردازند.

 روانشناسی آموزشی: گرایش مهمی از روانشناسی است که به‌ ارزیابی آموخته‌‌های شما، شناخت اضطراب‌ها و استرس‌های اجتماعی و احساسی، شناخت استراتژی‌های روانی و ارائه راه حل‌های مهم و کاربردی برای این مشکلات می‌پردازد. شما به ‌عنوان یک دانشجو با گرایش تحصیلی روانشناسی آموزشی می‌توانید به ‌روانشناسی مرتبط با تحقیق و مشاوره و برقراری ارتباط با کودکان، والدین و متصدیان آموزشی بپردازید.

 روانشناسی جرم شناسی: از سایر گرایشات ارائه شده در دانشگاه‌های روسیه می‌توان به ‌گرایش روانشناسی جرم شناسی پرداخت. همانطور که می‌دانید این رشته و این گرایش به ‌چگونگی روانشناسی افراد مجرم و شناخت جرم آنها و علت یابی این نوع رفتارها می‌پردازد. شما با تحصیل در این رشته می‌توانید به ‌ارزیابی ریسک‌ها، شناخت رفتار و خصوصیات زندانیان، و چگونگی درمان و بهبود آنها و همینطور تجزیه و تحلیل سلامت ذهنی این دسته از افراد بپردازید. هم‌چنین شما می‌توانید در آینده همکار خوبی برای اداره‌ی پلیس، زندان‌ها، خدمات اجتماعی و بخش‌های مربوط به ‌سلامت و درمان شوید. همین‌طور روانشناسان جرم شناسی در دادگاه‌ها می‌توانند بسیار موثر باشند. از جمله افرادی که می‌توانند به ‌گرفتن حضانت فرزندان در دعوای زن و شوهری و طلاق کمک کنند، روانشناسان با گرایش‌های روانشناسی جرم شناسی هستند.

 

شاید یکی از محبوب‌ترین کشورهای جهان و محبو‌ب‌ترین رشته‌ها برای انتخاب یک دانشجوی بین المللی می‌تواند ادامه تحصیل روانشناسی در کشور کانادا باشد. برای تحصیل رشته‌ی روانشناسی در کانادا حتماً لازم نیست وارد دانشگاه شوید. بلکه کالج‌ها و دانشکده‌های دیگری هم وجود دارند که به ‌ارائه‌ی مدارک و دوره‌های مختلف در زمینه و گرایش‌های مختلف روانشناسی می‌پردازند. اغلب دانشجویانی که داوطلب ادامه‌ی تحصیل در کانادا و رشته‌ی روانشناسی هستند، باید بدانند که تمامی مدارک قبلی آنها برای ادامه تحصیل در مقطع فعلی‌شان مورد نیاز دانشگاه است. همچنین دانشگاه‌های کشور کانادا از شما پیشینه‌ی قوی ریاضیات و تسلط کافی به زبان انگلیسی را خواهند خواست. شما باید حداقل رتبه‌ی قابل قبول را در هنگام تحصیل در روانشناسی به‌ خود اختصاص دهید، تا بتوانید یک روانشناس موفق و فارغ التحصیل با آینده‌ای روشن از دانشگاه‌های کانادا محسوب شوید. کشور کانادا انواع گرایش‌ها و انواع مقاطع تحصیلی در رشته‌ی روانشناسی را برگزار می‌کند. تخصص‌هایی که در کشور کانادا به‌ شما ارائه خواهند شد، عبارت هستند از: روانشناسی سازمانی و صنعتی، روانشناسی تجربی، روانشناسی تکاملی، روانشناسی کودک، نوروسایکولوژی، روانشناسی غذایی، روانشناسی بالینی، روانشناسی مشاوره آموزشی، روانشناسی تجربی و سایر موارد. شما برای اتمام دوره‌ی دکترای خود نیاز به ‌گذراندن دوره‌ی کارورزی نیز دارید.

در زیر فهرستی از دانشگاه‌های برتر کانادا در رشته‌ی روانشناسی را ارائه می‌کنیم. بدیهی است هر دانشگاه علاوه بر داشتن پیش زمینه‌های مشترک می‌تواند از شما مواردی را به ‌عنوان شروط لازم برای پذیرش درخواست کند. پیشنهاد ما به ‌شما این است که قبل از انتخاب و قبل از اقدام به ‌ثبت نام از شرایط ویژه‌ی هر دانشگاه اطلاع پیدا کنید. فهرست انواع دانشگاه‌هایی که در کشور کانادا در رشته‌ی روانشناسی دانشجو می‌پذیرند عبارت هستند از:

دانشگاه تورنتو با رتبه‌ی ۱۲ جهانی

دانشگاه بریتیش کلمبیا با رتبه‌ی ۱۷ جهانی

دانشگاه  مک گیل با رتبه‌ی ۲۳ جهانی

دانشگاه آنتاریو با رتبه‌ی ۳۶ جهانی

دانشگاه مک ‌مستر با رتبه‌ی ۵۱ جهانی

دانشگاه کویین با رتبه‌ی ۵۱ جهانی

دانشگاه مونترال با رتبه‌ی ۵۱ تا ۱۰۰ جهانی

دانشگاه یورک با رتبه‌ی ۵۱ تا ۱۰۰ جهانی

دانشگاه سایمون فریزر با رتبه‌ی ۱۰۱ تا ۱۵۰ جهانی

دانشگاه کلگری با رتبه‌ی ۱۰۰ تا ۱۵۰ جهانی

دانشگاه واترلو با رتبه‌ی ۱۰۰ تا ۱۵۰ جهانی

دانشگاه کنکوردیا با رتبه‌ی ۱۵۰ تا ۲۰۰ جهانی

دانشگاه دالهاوزی با رتبه‌ی ۱۵۰ تا ۲۰۰ جهانی

علاوه بر فهرست بالا تعدادی دانشگاه و دانشکده‌های دیگری هم در این کشور وجود دارند که از نظر رتبه بندی علمی و  کیفیت آموزشی در شرایط پایین‌تری قرار دارند.

بدیهی است که در دانشگاه‌های کانادا برای ثبت نام و پذیرش فرم درخواست ارائه خواهند کرد. امروزه یکی از موارد بسیار مهم و مناسب برای کسانی که قصد مهاجرت به ‌کشور کانادا را دارند، انتخاب رشته‌ی روانشناسی و ادامه تحصیل در این رشته است.

همانند سایر کشورهای پیشرفته در امر روانشناسی، شما نمی‌توانید تنها با داشتن یک مدرک وارد بازار کار در کانادا شوید. بلکه قبل از آن شما باید بتوانید در بسیاری از حوزه‌ها دارای مدرک دکترا و همین‌طور تجربیات لازم برای درمان بیماران خود را داشته باشید. شما علاوه بر گذراندن دوره‌های آموزشی، نیاز به ‌ارائه‌ی یک پروژه‌ی دانشجویی نیز دارید. همانند سایر کشورهای پیشرفته‌ی صنعتی، کشور کانادا نیز به ‌روانشناسان و علم روانشناسی اهمیت بسیار زیادی قائل است. همین‌طور به‌ تجربیات، میزان تحصیلات و استعداد درمانگری یک روانشناس نیز اهمیت بسیاری می‌دهد. به ‌یاد داشته باشید که شما بعد از فارغ التحصیلی و دریافت مدارک موجود و تجربه‌ی لازم می‌توانید یک فعالیت حرفه‌ای بسیار موفق در زمینه‌ی روانشناسی در کشور کانادا را برای خود دست و پا کنید. شما می‌توانید در مکان‌های مختلف به ‌عنوان محقق یا کادر آموزشی دانشگاه‌ها و سازمان‌های دولتی و غیر دولتی، امور مشاوره‌ی آزمونی، آموزشی و تحقیقاتی، به ‌ادامه‌ی فعالیت خود بپردازید.

هم‌چنین شما می‌توانید به ‌منظور مقابله با بیماری‌های روحی ناشی از آسیب‌های جسمی و حمایت از روحیه‌ی بیماران وارد بازار کار در بیمارستان‌ها و کلینیک‌ها شوید. از طرفی شما می‌توانید در مدارس، مراکز اصلاح رفتار، دفاتر خصوصی، تبلیغات روابط و محصولات مشتریان، مخابرات، ارتش و ورزش فعالیت داشته باشید. هم‌چنین شما می‌توانید با اعلام همکاری با وکلا در زمینه‌ی جرم و جنایت و دادگاه‌ها نیز مشغول به کار شوید. قبل از هر چیز برای اینکه شما بتوانید در کشور کانادا به ‌شغل روانشناسی بپردازید، باید مجوزی از سازمان مربوطه دریافت کنید. دریافت اینگونه مجوزها و مدارک می‌تواند از یک ایالت به ‌ایالت دیگر متفاوت باشد. برای مثال استان‌های کبک، آنتاریو مانیتوبا، بریتیش کلمبیا و آلبرتا از جمله جاهایی هستند که یک روانشناس می‌تواند از داشتن آینده‌ی شغلی مناسب در آنها مطمئن باشد. در نهایت پیشنهاد می‌کنیم برای انتخاب شهر مناسب خود در کشور کانادا به ‌شرایط آب و هوایی هر شهر دقت کنید.

در صورتی که مایل به ادامه تحصیل روانشناسی در خارج از کشور هستید، همکاران ما در نکست ابرود آماده هستند، تا شما را در تحقق اهداف‌تان کمک کنند.

به نظر شما بهترین کشور، شهر و دانشگاه برای ادامه تحصیل در رشته روانشناسی کجا است؟ آیا تجربه اقدام به اپلای برای رشته روانشناسی را داشته‌اید؟ تجربیات خود را با خوانندگان ما در میان بگذارید.

منبع: studyacrossthepond

سلام خیلی ممنون از مطالب مفیدتون

سلام ممنون از مطلب مفیدتون من دوره کارشناسی روانشناسی رو در دانشگاه تهران گذروندم حالا می خوام برای ارشد بورسیه بگیرم برای کانادا معدل لیسانسمم بالاست باید چه شرایطی داشته باشم تا این بورسیه رو بگیرم
باز هم ممنون بابت سایت خوبتون

دوست عزیز
همانگونه که خودتون در جریان هستید، داشتن نمره بالای زبان ( آیلتس یا تافل ) و نمره GRE و داشتن مقاله شانس پذیرش شما را افزایش می‌دهد. با توجه به شرایط شما اگر بتوان برای شما فاند شهریه را گرفت خیلی عالی می‌شود.

سلام و عرض ادب
من دکتری روانشناسی عمومی هستم.گرایشم در حوضه کودک و نوجوان هستش.میخواستم شرایط دانشگاه یورک کانادا رو برای دوره دیدن،بدونم.ایا اصلا همچین چیزی هست که من با این مدرک بتونم برای دیدن دوره های تخصصی اونجا برم؟

دوست عزیز
برای دوره پست دکترا باید با اساتید مکاتبه کنید.

با سلام
من ۳۲ سالمه. ارشد روانشناسی بالینی دارم.سه سال سابقه کار
موسس یک مرکز مشاوره تخصصی کودک هستم
فعلا یه مقاله پابمد دارم و توی یه ژورنال متوسط روانشناسی متعلق به سوئد peer reviewer هستم.
ولی دوتا مقاله دیگه در حد isi دارم کار میکنم. تا یک سال دیگه میتونم حداقل آیلتس ۶.۵ بیارم.
چقدر امکانش هست بتونم فاند phd رو بگیرم؟
و بنظر شما ویزای کاری برای من امکانش هست. از همسرم جدا شدم و فرزندی هم ندارم.

دوست عزیز
با توجه به شرایط شما، در صورتی که شما بتوانید نمره ۷ آیلتس را کسب کنید و به همراه آن ۲ مقاله آی اس آی ایمپکت فاکتور دار داشته باشید، شانس مناسبی برای پذیرش خواهید داشت. برای بررسی بیشتر لطفاً رزومه خودتان را از طریق ایمیل برای همکاران ما ارسال کنید، تا در صورت تمایل شما، رزومه شما را بررسی کرده و شما را راهنمایی کنند.

ایا در خارج از کشور رشته روانشناسی مثبت گرا داریم ؟

دوست عزیز
نخیر رشته‌ای با این عنوان وجود ندارد.

سلام
میخواستم بدونم‌ رشته ی روانشناسی برای مقطع کارشناسی هم میتونه به اروپا بورسیه بشه؟؟
واینکه کشور المان به کارشناسی برای روانشناسی پذیرش میده؟؟

دوست عزیز
اخذ بورسیه در مقطع کارشناسی بسیار سخت است و شما برای اخذ آن باید مدرک زبان آلمانی حداقل B2 را داشته باشید.

سلام من اگه ارشد روانشناسی بالینی داشته باشم با تمام شرایط لازم و فقط کارشناسی من رشته نامرتبط باشه
(جغرافیای طبیعی) امکان بورس تحصیلی واسه‌ی دکتری رو دارم ؟

دوست عزیز
نکته‌ای که گفتید، بی تاثیر نیست ولی این در شرایطی است که شرایط دیگر شما اوکی باشد، شما می‌توانید شانس اخذ پذیرش داشته باشید.

سلام. من ميخوام برا مقطع كارشناسي رشته روانشناسي اقدام كنم. معدل ديپلمم ١٩/٢٣ و ايلتس ٦.٥ دارم. از اونجا كه دريافت بورسيه و فاند براي مقطع كارشناسي سخته و من شرايط مالي متوسطي دارم، پيشنهاد شما چه كشوريه؟ شرايطم به كشور ايتاليا ميخوره اما چون دوره هاي روانشناسي به زبان انگليسي كمه رقابت زياده و يه بار تاحالا ريجكت شدم. ميشه لطف كنيد راهنماييم كنيد؟

دوست عزیز
اخذ تحصیل رایگان برای روانشناسی به زبان انگلیسی بسیار سخت است، برای این کار می‌توانید برای کشورهای ایتالیا و ترکیه اقدام کنید یا مدرک زبان کشور دیگه‌ای مانند نروژ را داشته باشید یا اینکه پذیرش کالج زبان بروید.

سلام وقتتون به خیر
ببخشید من لیسانسم در رشته نا مرتبط با روانشناسی ولی کارشناسی ارشد بالینی رو دارم
این که لیسانس نامرتبط دارم آیا تاثیری در پذیرفته شدنم در دانشگاه های خارج از کشور در مقطع دکتری دارد؟
آ

دوست عزیز
بلی تاثیر دارد که شما می‌توانید با مقاله و معدل این مشکل را پوشش دهید.

سلام.آیا رشته ی روانشناسی بالینی کودک و نوجوان در مقطع دکتری در دانشگاه های کشور های دیگه دارن؟

دوست عزیز
بلی این رشته‌های در دانشگاه‌های معتبر دنیا موجود است.

با سلام من دانشجوی رشته روانشناسی ترم ۲ هستم مقطع کارشناسی میخوام برا فوق بالینی بخونم از حالاچه کارهایی باید انجام بدم برای گرفتن بورسیه دانشگاه تورنتو ممنون میشم راهنمایی کنید

دوست عزیز
داشتن نمره زبان بالا، معدل بالای ۱۶ و داشتن مقاله به شما کمک خواهد کرد تا بتوانید بورسیه دریافت کنید.

با سلام از راهنمایی های شما بینهایت ممنونم میشه لطف کنید در مورد ایلتس و نوشتن مقاله ی در حد isiمنو بیشتر درجریان بذاریدچند تا مقاله باشه خوبه

دوست عزیز
این لطف شما است که برای شما مفید واقع شده است و سپاسگذاریم که نظرات خودتان را با ما به اشتراک می‌گذارید.
جسارتاً سوالات شما خیلی کلی است و لطفاً به صورت دقیق‌تر سوالات خودتان را مطرح کنید. برای نمونه چه نکته‌ای از آیلتس را مد نظر دارید؟ در مورد isi چه راهنمایی لازم دارید؟ چه رشته‌ای تحصیل می‌کنید؟ چه اهدافی ( کشور، مقطع تحصیلی ) و … دارید؟

با سلام مرسی از لطفتون من ۲۰ سالمه دانشجوی رشته ی روانشناسی ترم ۲ هستم و الان ترم تابستونه گرفتم خارجم قبلا خوب بود ولی الان که معمولیه درباره ی ایلتس هیچ نکته ای رو نمیدونم و در مورد isi هم نمیدونم ولی باید تحقیق کنم که چی هست و همینطور ایلتس باید بدونم چه پیشنیاز هایی داره وچه نمره ای برای گرفتن بورسیه دانشگاه تورنتو کانادا وisiهم باید چندین مقاله رو بخونم ببینم چه موضوعاتی داره وتلاش کنم موضوع پیدا کنم و ببینم چند تا مقاله میخواد کشور کانادا و از همه مهمتر ببینم توانایی نوشتن مقاله رو دارم ایا

دوست عزیز
در صورتی که تمایل داشته باشید تا اطلاعات بیشتری در زمینه مقاله، پایان نامه، ISI و موارد مشابه اطلاعات کسب کنید، می‌توانید به سایت جی‌هاب مراجعه کنید.

باسلام واحترام بنده کارشناسی ارشدعمومی ازدانشگاه علوم تحقیقات هستم برای ادامه تحصیل درمقطع دکترادرخارج ازکشوردردانشگاهی معتبرکدام کشکرراتوصیه میکنیدترجیحا دانشگاه انگلیسی زبان
باسپاس فراوان

سلام و احترام،بسیار ممنون بابت مطالب مفیدی که در سایت گذاشتید.
به نظر شما من بین گرایش روانشناسی عمومی و مشاوره خانواده در مقطع ارشدکدوم را انتخاب کنم که برای ادامه تحصیل دکتری در کشور های دیگه بخصوص آلمان بهتر باشه و بذیرش بالاتری داشته باشه؟
وچه کارهایی باید انجام بدم که در صد بذیرشم بالاتر بره؟
ممنون میشم راهنمایی کنید.

دوست عزیز
گرایش‌ها شبیه هم هستند. شما باید مقاله و نمره زبان بالا داشته باشید

سلام بنده دانشجو رشته مشاوره ترم دو هستم امکان پذیرش در مقطع ارشد در کدام کشور مناسبه تا بتونم زبانشو فرابگیرم روسیه یا جای دیگ

دوست عزیز
باید این شرایط که مربوط به چندین سال بعد است، را در سال‌های آتی چک کنید، بهترین زبان برای شما زبان انگلیسی است.

سلام وقت بخیر من با معدل ۱۹.۸۰ رشته ی تجربی و با آیلتس ۷.۵ آیا میتونم برای مقطع کارشناسی رشته ی روانشناسی بورسیه بگیرم؟ و اینکه چه کشوری؟ سوالم دیگه ی من این هستش که آیا بورسیه ها کامله؟یا باید هزینه ای ام پرداخت کنم؟ چون شرایط مالی خیلی خوبی ندارم

دوست عزیز
نمی‌توان برای کشورهای انگلیسی زبان بورسیه گرفت و این کشورها همراه با هزینه خواهد بود.

دوست عزیز
لطفاً مشکل خود را به صورت واضح‌تر بیان کنید، تا در صورت امکان شما را راهنمایی کنیم.

سلام وقتتون بخیر من ارشدروانشناسی تربیتی هستم مقاله و کتاب هم دارم .هرچندکه کارشناسیم متفاوت بوده معدلم هم ۱۷خورده یی هست آیا میتونم واسه دکترا خارج ازکشوراقدام کنم واینکه آیا روانشناسی تربیتی هست کشورهای دیگه

دوست عزیز
بلی امکان پذیر است. لطفاً رزومه خودتان را از طریق ایمیل به همکاران ما ارسال کنید، همکاران ما بعد از بررسی رزومه شما، در اسرع وقت شما را راهنمایی خواهند کرد و می‌توانند در پروسه اخذ ویزای تحصیلی و فاند شما را راهنمایی کنند .

ببخشید میشه بگید کدوم کشور ها از دانشگاه ازاد دانشجو قبول نمیکنند؟البته بجز المان

دوست عزیز
این نکته صحیح نیست.

سلام خسته نباشید
می خواستم بپرسم که اینکه تو کدوم دانشگاه دولتی باشی هم روی بورسیه اثر داره؟

دوست عزیز
خیلی تاثیر ندارد. برخی از دانشگاه‌ها مانند امیرکبیر، تهران، علم و صنعت تا حدودی می‌تواند برای رزمه شما مفید باشد.

سلام و عرض ادب من مدتی قبل سوال پرسیدم ولی جواب ندادید منتظر جوابم با سپاس فراوان

دوست عزیز
معذرت می‌خوام بابت تاخیر در جواب‌دهی به شما. به دلیل تعداد زیاد سوالات، متاسفانه برخی از سوالات را فراموش می‌کنیم که بابت این مشکل خیلی خیلی متاسفیم. جواب شما را داده شده است، دوست عزیز.
با توجه به اینکه سوال شما خیلی کلی است، در صورتی که نتوانستید، جواب سوال خودتان را پیدا کنید، لطفاً سوال خودتان را به صورت واضح‌تر بیان کنید، تا با کمال افتخار در خدمت شما باشیم.
سپاس

با سلام و سپاس فراوان از کمک های خوب شما ومطالب خوبتون جواب سوالمو پیدا کردم خیلی ممنونم از لطفتون پاینده و تندرست باشید

سلام ممنونم از اینکه سوال من رو پاسخ دادی.یک سوال دیگه اینکه چندتا مقاله باید ارائه داده باشیم .وارایه به سمینارهای ایران قابل قبول هست.البته مقاله isiنداشتم مشکلی پیش نمیاد؟نمره ی زبان چندقابل قبول هست

دوست عزیز
در مورد ارائه سمینارهای ایران می‌توان گفت که اکثر دانشگاه‌های دنیا چندان قبولشون ندارند و هر چه مقاله شما معتبر باشه، بهتر است. برای مثال اگه یک مقاله isi با ایمپکت فاکتور بالا داشته باشید، خیلی بهتر است.

سلام ببخشید میخواستم بپرسم کسی که روانشناسی ارومیه قبول شده چجوری میتونه برای ادامه تحصیل در مقطع لیسانس به کشوری مثل کانادا بره؟ آیا اصلا این امکان پذیر هست؟

دوست عزیز
ربطی به لیسانس الان شما نداره و شما باید مدرک زبان داشته باشید و اقدام کنید. این نکته را باید مد نظر داشته باشید، که همراه با شهریه خواهد بود.

سلام خسته نباشید من در دانشگاه آزاد روانشناسی گرایش مشاوره میخونم.توی مقاله گفته شده، آلمان دانشجوی دانشگاه آزاد نمیپذیره.هیچ راهی نیست؟چرا؟

دوست عزیز
مشکلی وجود ندارد، فارغ‌التحصیلان دانشگاه آزاد هم می‌توانند تحصیل خودشان را در آلمان ادامه دهند.

سلام وقتتون بخیر من لیسانس روانشناسی عمومی دارم معدل۱۷وقصددارم ارشدم رو توی یک دانشگاه انگلیسی زبان ادامه بدم ولی توی کشورانگلیسی زبان نمیتونم بخاطربورسیه نشدن.شما چه کشوری روپیشنهاد میکنیدکه هم بورسیه کنه وهم ازنظرسطح علمی خوب باشه.ممنون ازشما

دوست عزیز
آلمان و ایتالیا امکان اخذ پذیرش رایگان با شهریه پایین برای شما وجود دارد.

Your Feedback Is Appreciated

نکست ابرود سعی می‌کند راهنمای کاملی از چگونگی اپلای را در اختیار شما بگذارد

موسسه مهاجرتی نکست ابرود در زمینه مهاجرت تحصیلی به کشورهای خارجی مشاوره کاملاً رایگان و متناسب با نیازهای شما را ارائه می‌دهد. این حق شما است که قبل از هرگونه  پرداخت هزینه و صرف زمان، بدانید که یک موسسه در چه زمینه‌هایی و تا چه حد می‌تواند به‌ شما در امر مهاجرت کمک کند.

All rights reserved. | 2019

بهترین دانشگاه جهان در رشته روانشناسی
بهترین دانشگاه جهان در رشته روانشناسی
0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *