روانشناسی شخصیتی مردان

 
helpkade
روانشناسی شخصیتی مردان
روانشناسی شخصیتی مردان

آزادی عمل و توانایی‌های بالقوه انسان تنها با بروز خود حقیقی افراد آشکار می‌شود با این وجود از همان دوران کودکی خانواده و جامعه آینه‌ای می‌شود که ما خود را در آن تماشا کرده و بر اساس ارزش‌های آنها خود را می‌پذیریم؛ به عبارت دیگر با زدن نقابی دروغین بر چهره‌مان نقشی ایفا می‌کنیم که با “خود” واقعی ما بیگانه است اما در این حالت مورد پذیرش جامعه قرار گرفته و همان کسی می‌شویم که به “من” اصلی هیچ شباهتی ندارند. اما به واقع شخصیت حقیقی ما که پشت نقاب‌هایی پنهان شده چیست و ما کیستیم؟.

به گزارش ایسنا، براساس علم شخصیت‌شناسی، “کهن‌الگوها” رفتارهای غریزی هستند که به منظور درک پدیده‌ها به صورت ازلی و ناآشکار در انسان وجود دارند؛ به عبارت دیگر کهن الگوها ساختار بنیادین شخصیت هر فرد چون پایگاه طبقاتی، مذهب، تجارب زندگی، ظاهر جسمانی، رنگ و بوی خاص و هوش را شرح می‌دهد. شناخت این شاخه از علم روانشناسی موجب می‌شود تا بتوانیم شناخت بهتری از خصوصیات درونی خود پیدا کنیم. در همین راستا دکتر گوهریسنا انزانی- روانشناس متخصص در گفت‌وگو با ایسنا معتقد است که شناخت کهن الگوهای مردان و زنان موجب درک هر فرد از خود و نوع برقراری ارتباطش با دیگران می‌شود، این الگوهای رفتاری وسیله‌ای برای فهم انگیزه‌های اجباری، اضطراب‌ها، افسردگی‌ها، رضایت‌مندی‌ها و… را برای هر فرد فراهم می‌کند.

به گفته رئیس کلینیک تنفس دوباره رفتارها و نگرش‌های فرد ابتدا با استعدادهای درونی و ذاتی در قالب شیوه‌های کهن الگویی شکل می‌گیرند و سپس مورد تایید یا تکذیب دیگران قرار می‌گیرند و باعث اضطراب، غرور یا شرمندگی فرد می‌شوند. اگر کهن الگوی فرزند با کهن الگوی والدین مطابقت نداشته باشد باعث ناامیدی و خشم والدین می‌شود که این خشم موجب منزوی شدن فرزندان خواهد شد، البته اگر والدین بتوانند کهن الگوها را بشناسند و مهارت‌های زندگی لازم را برای پرورش فرزند خود آموزش ببینند می‌توانند اعتماد به نفس فرزندان را افزایش دهند و باعث رشد تمام استعدادهای درونی فرزند خود شوند که در نهایت رضایت‌مندی و آرامش را برای فرزندشان به ارمغان خواهد آورد.

به گزارش ایسنا، افراد معمولا بیش از یک تیپ شخصیتی دارند و کهن الگوها در شرایط متفاوت زندگی به شیوه های متفاوت ظاهر میشود که برای رسیدن به تعادل نیاز است با کهن الگوها آشنا شده و تمام کهن‌الگوها را با تعادل در درون خود رشد دهیم و در مواقع نیاز از آنها استفاده کنیم. کهن الگوها به دو گروه اصلی “مردانه” و “زنانه” تقسیم می‌شوند که دکتر انزانی هر یک از زیر مجموعه‌های گروه‌ها را اینطور تشریح کرد:

روانشناسی شخصیتی مردان

1- گروهی از مردان ارتباطات اجتماعی و روابط عمومی بسیار بالایی دارند. آنها به راحتی سخن‌وری می‌کنند بطوریکه در مکالمه و مذاکره بسیار پر قدرت هستند اما گاها حقه‌باز به نظر می‌رسند. آنها ذهنی سریع و پویا دارند و اغلب خوش‌شانس و عاشق رویاپردازی هستند، روان و ساده سخن می‌گویند، موقعیت‌های مختلف را به راحتی درک می‌کنند، از هوشی بیش از حد نرمال برخوردارند، معمولا در جمع‌های غمگین با سخنانی دلچسب و دلنشین دیگران را خوشحال می‌کنند، بازیگران موفقی هستند که به محض ورود در هر جمعی همه را شاد و خوشحال می‌کنند، به راحتی زبان‌های مختلف را یاد می‌گیرند و بسیار خوش سفر هستند. اما این تیپ شخصیتی علاقه‌ای به ازدواج ندارند و از تاهل و مسئولیت، حس مالکیت و وابستگی به زنان گریزان‌اند زیرا دوست ندارند قید و بندی در روابط زناشویی داشته باشند و ترجیح می‌دهند که در لحظه زندگی کنند. آنها چندان به نتایج کارهای خود فکر نمی‌کنند و نمی‌توانند نظم و قاعده را به فرزندان خود آموزش دهند اما با فرزندان‌ خود به خوبی بازی می‌کنند و زندگی آنها در کنار فرزندانشان سرشار از هیجان خواهد بود.

2- در کهن الگوهای مردانه دسته‌ای از مردان هستند که در گروه “برادرانه” قرار می‌گیرند، این افراد بسیار منظم، قانونمند، مبادی آداب، برنامه‌ریز، هدفمند، پیگیر، با اراده، متفکر، منطقی و برونگرا هستند. آنها بسیار رسمی صحبت می‌کنند، در زمان‌های مختلف تعادل خود را حفظ می‌کنند، سعی می‌کنند همیشه خود را با قوانین و مقررات جامعه تطبیق دهند و تلاش می‌کنند در هر زمینه‌ای به استادی برسند. آنها به تفکر بیش از احساس بها می‌دهند و حتی اگه درآمد کمی داشته باشند می‌توانند به خوبی آن را بودجه‌بندی کنند. این تیپ از شخصیت مردان در زمان ازدواج سعی می‌کند در رابطه زناشویی برای همسرشان امنیت ایجاد کنند. آنها پدران خوبی هستند و سعی می‌کنند با قوانین منصفانه با فرزندشان ارتباط برقرار کنند. سخت‌کوشی و اراده از ویژگی‌های بارز این مردان است.

3-گروه دیگری از مردان دارای تیپ شخصیتی “جنگجو” هستند. این دسته از مردان با دیگران به صورت عصبانی و تند برخورد می‌کنند. به نظر می‌رسد آنها از اعتماد به نفس بالایی برخوردارند این درحالیست که آنها گستاخ، فعال و احساساتی هستند و در موقعیت‌های مختلف واکنش بسیار سریعی از خود بروز می‌دهند و این رفتار غالبا برای آنها مشکل ساز می‌شود. آنها اغلب عصبانی می‌شوند، فریاد می‌کشند و در درگیری‌ها کتک‌کاری و فحاشی می‌کنند. بدن قوی و نیرومندی دارند و بدون اینکه متوجه باشند معمولاً دست‌هایشان در حالت گره کرده قرار دارد. آنها بسیار پر انرژی، عاشق هیجان و کارهایی مثل موتور سواری و بدلکاری هستند. این دسته از مردان مهارت بسیار بالایی در رانندگی دارند بسیار مهیج و به نظر دیگران خطرناک هستند. با تمام وجود غذا می‌خورند، ولخرج هستند و همه درآمد خود را برای دوستانشان خرج می‌کنند. این تیپ شخصیتی به ازدواج چندان فکر نمی‌کنند و بعد از ازدواج فورا بچه‌دار می‌شوند. آنها با همسر خود رابطه بسیار صمیمانه‌ای برقرار می‌کنند و سن همسرشان برای آنها هیچ اهمیتی ندارد،  هنگام عصبانیت ممکن است ناخودآگاه همسر خود را کتک بزنند و در ارتباط با فرزندان نیز زود عصبانی شوند. با این وجود آنها از نظر احساسی و مالی فرزندان خود را حمایت می‌کنند.

4-گروه دیگری از مردان به دنبال عرفان، فلسفه و معنویت هستند. آنها معمولا روح لطیفی دارند، زیبایی‌ها را خوب درک می‌کنند، در زمان حال زندگی می‌کنند، از ذهن و امورات ذهنی فراری هستند و علاقه‌ای به فکر کردن و تحصیل ندارند. این گروه از مردان ممکن است به مصرف مواد مخدر تمایل بیشتری داشته باشند، به راحتی احساسات خود را بروز می‌دهند، به سازهای کوبه‌ای، طبیعت و تفریح بسیار علاقه‌مندند. آنها معمولا با مادر خود رابطه بسیار صمیمی و عمیقی دارند و دوست دارند در آغوش مادر خود به آرامش برسند. تعهدات اجتماعی برایشان بی‌معنی است، تمایل دارند همسرشان نیازهای آنها را برآورده کند اما از او به عنوان همسر توقع زیادی نداشته باشند تا بتوانند فضای شخصی و خصوصی خود را در زمان ازدواج نیز داشته باشند، در واقع این افراد دوست دارند که همسر آنها به عنوان مادر برای آنها ایفای نقش کند. این دسته از مردان رفتارهای کودکانه‌ای دارند و نمی‌توانند به امورات فرزندانشان چندان رسیدگی کنند. آنها گاهی افسرده و گاهی شاد هستند به همین دلیل نمی‌توان به عنوان پدری باثبات و قابل اتکا به آنها تکیه کرد.

5- برخی دیگر از مردان بسیار درونگرا هستند. آنها ترجیح می‌دهند تنها، منزوی، گوشه‌گیر و به دور از اجتماع باشند و معمولا هر حادثه‌ای را از قبل پیش‌بینی می‌کنند. این دسته از مردان به نظر سنگ‌دل و بی‌رحم‌اند، درک عجیبی از زندگی دارند و به فلسفه تمایل خاصی دارند. از نظر دیگران آنها غمگین و سرشار از تنهایی هستند و بودن در کنار این افراد بعد از مدت کوتاهی اطرافیانشان را خسته می‌کند. درک آنها در تاریکی و سکوت اتفاق می‌افتد و معمولا از لمس شدن به شدت فراری هستند، این درحالیست که آنها برخلاف ظاهرشان ارتباط عاطفی عمیقی با اطرافیان خود برقرار می‌کنند و می‌توانند خود را با همه زشتی‌ها و زیبایی‌هایی که دارند به راحتی ببینند و بپذیرند. ازدواج برای این مردان چندان مهم نیست اما اگر عاشق زنی باشند می‌توانند در کنار او با آرامش زندگی کنند. این افراد در رابطه با فرزندان معمولا پدری غمگین هستند که احساساتی از خود بروز نمی‌دهند. آنها به نظم اهمیت بسیاری می‌دهند و شاید نتوانند به دلیل درونگرایی‌شان ارتباط فرزندانشان را با جامعه به خوبی تنظیم کنند.

6- در علم روانشناسی تیپ دیگری از شخصیت مردان به “نوابغ خلاق” معروف‌ هستند. آنها به دنبال صنعت‌گری، استادکاری و اختراع هستند و خیلی زود عصبانی می‌شوند. این دسته از مردان بیزار از جنگ، زودرنج، گوشه‌گیر، احساسی، درونگرا، زحمت‌کش، عاشق تعمیرات و غرق در کارهای خودشان هستند، آنها معمولا وفادارترین تیپ شخصیتی از گروه مردان هستند که گاها خشم درونی دارند و نسبت به تیپ‌های دیگر از اعتماد به نفس کمتری برخوردارند و علاقه شدیدی به صلح و آرامش دارند. این دسته از مردان در برخی موارد یک‌دنده و لجباز می‌شوند و معمولا از ارتباط با والدینشان چندان رضایت ندارند، در بیشتر موارد درگیر سو مصرف مواد و الکل خواهند شد. در حیطه مجسمه‌سازی، نقاشی و خلق آثار هنری بسیاری توانمندند. برای این گروه از مردان ازدواج در عین مهم بودن مشکل ساز است و همسر آنها تنها شخصی است که برای آنها اهمیت دارد بطوریکه بعد از فوت همسرشان وارد رابطه جدیدی نمی‌شوند البته کسب درآمد برای این تیپ بسیار مشکل‌ساز است و ترجیح می‌دهند همسر یا فرزندی نداشته باشند تا مجبور به تامین هزینه‌هایشان نباشند در غیر این صورت نوع ارتباط متناسب با فرزند را نمی‌دانند و اغلب با متلک‌گویی با او ارتباط برقرار می‌کنند.

این دسته از مردان بیشتر احساسی عمل می‌کنند

۷-شخصیت دیگری از مردان با خشم و کینه‌ورزی شناخته شده‌اند. آنها بیشتر احساسی عمل می‌کنند، پدر، حامی و مهربان هستند، به ورزش‌های آبی، غذاهای دریایی و مشاغل مربوط به دریا بسیار علاقه‌مند هستند، اغلب به دیگران کمک می‌کنند اما در این کمک کردن دیگران را به خود مدیون می‌کنند .این تیپ شخصیتی می‌تواند در شعر، نمایشنامه‌نویسی، موسیقی و روانشناسی‌ موفق باشد. این گروه از مردان علاقه‌مند هستند شخصی مهم و در برخورد با دشمن‌هایشان کینه‌توز باشند. در زمان عصبانیت همه‌چیز را به هم می‌ریزند و از حافظه طولانی مدت برای نگهداری مواردی که آنها را اذیت کرده برخوردارند. غذا خوردن برای این دسته از مردان بسیار مهم است و ترجیح می‌دهند به رستوران‌هایی بروند که همه آنها را بشناسند. آنها علاقه زیادی به تشکیل خانواده دارند و در ازدواج به دنبال زنان زیبایی هستند که بتوانند بر آنها تسلط و برتری داشته باشند تا این گونه اعتماد به نفس خود را افزایش دهند. این تیپ از مردان فرزندان خود را به خوبی حمایت می‌کنند اما در زمان عصبانیت، گاهی نمی‌توانند خود را کنترل کنند و ممکن است با فرزند خود درگیری فیزیکی داشته باشند.

۸-تیپ دیگری از شخصیت مردان مظهر “قدرت” هستند. آنها رهبر، رئیس و مدیرند، از کنترل و منطق بالایی برخوردارند، به راحتی می‌توانند کسب درآمد و سرمایه‌گذاری کنند. این دسته از مردان از نظر اخلاقی با درایت و جدی هستند و سعی می‌کنند روابط احساسی خاصی با دیگران برقرار نکنند. آنها به محیط پیرامون زندگی‌شان اشراف کامل دارند، تصمیمات خود را قاطعانه عملی‌ می‌کنند، لباس‌های رسمی می‌پوشند و از دید دیگران صاحب‌نظر و باتجربه هستند. برای این تیپ از مردان، تشکیل خانواده یکی از مهمترین هرم‌های قدرت به شمار می‌رود چراکه خانه از نظر آنها قلعه‌ای است که می‌توانند به راحتی نیازهای همسر و فرزندان خود را فراهم کنند تا خانواده‌شان در رفاه کامل زندگی کند. آنها تمایل دارند فرزندان زیادی داشته باشند درحالیکه از نظر احساسی با فرزندان رابطه صمیمانه‌ای برقرار نمی‌کنند.

۱-در کهن الگوهای زنانه گروهی از زنان مرتب، منظم، آراسته، شاداب،‌ عاشق زیبایی، منحصر به فرد، خالق مد، تنوع‌طلب، عاشق نور، رنگ و شادی هستند. این دسته از زنان همیشه با شور و نشاط درونی خود در تعامل با دیگران هستند به طوری که برای انجام کارهای تکراری نیز از خود خلاقیت نشان می‌دهند. آنها در انتخاب لباس و رنگ دکور خانه رنگ‌های شاد را انتخاب می‌کنند و همیشه در مهمانی‌ها در مرکز توجه قرار دارند با این وجود اما در بسیاری مواقع این تیپ از شخصیت زنان توسط زنان دیگر مورد قبول نیست، چراکه به نظر می‌رسد آنها بسیار جلب توجه می‌کنند و شاید گرایش خاصی نسبت به سایر شخصیت‌ها داشته باشند. ازدواج برای این دسته از زنان سرشار از هیجان اما توام با مشکل به نظر می‌رسد زیرا رعایت قوانین و چهارچوب‌های رابطه‌ای برایشان سخت است. آنها فرزندان خود را دوست دارند، بدون قضاوت با آنها برخورد می‌کنند و می‌توانند روح فرزندان دختر خود را به خوبی درک کنند.

۲-تیپ دیگری از زنان در گروه “خواهرانه” قرار دارند. آنها مستقل، هدف‌گذار، عاشق طبیعت، تند خلق، عجول، لجباز، مدافع حیوانات و حقوق زنان و کودکان هستند.  خصوصیات مردانه زیادی دارند، در برابر هرچیز عکس‌العمل‌های آنی و گاهی خشن از خود بروز می‌دهند، عاشق ورزش هستند، در بیشتر مواقع ترجیح می‌دهند از لباس‌های راحتی استفاده کنند و از هر راهی برای رسیدن به اهداف‌شان استفاده می‌کنند. این تیپ شخصیت زنان فاصله زیادی با دیگران برقرار می‌کنند و معمولا علاقه‌ای به ازدواج ندارند، چراکه نمی‌خواهند آزادی آنها تحت سلطه قرار گیرد اما بعد از ازدواج همسر آنها یکی از مهم‌ترین اشخاص زندگی آنها به‌شمار می‌رود به گونه‌ای که نمی‌توانند بعد از ازدواج بدون همسرشان زندگی کنند.

۳-گروه دیگری از زنان تنها زمانی به ازدواج و تشکیل خانواده فکر می‌کنند که در این رابطه فرزنددار شوند. آنها خود را مادری نمونه می‌دانند که جز عاقبت فرزند مسئله دیگری برایشان اهمیت ندارد، البته رفتار آنها باعث می‌شود فرزندانشان در سنین جوانی و بزرگسالی قادر به انجام هیچ کاری نباشند. این تیپ شخصیتی برای همه مادر هستند و حتی برای همسرشان نیز مادری می‌کنند.آنها مادرانی خستگی‌ناپذیر، با استقامت، بخشنده اما ویرانگر و در معرض افسردگی هستند. دستپخت بسیار خوبی دارند و از تهیه غذا برای دیگران بسیار لذت می‌برند. ازدواج تنها حکم رسیدن به فرزند را دارد و با ازدواج فرزندان‌شان دچار بیماری‌های شدید جسمانی می‌شوند و تمایل زیادی برای کنترل شدید آنها دارند.

 ۴- برای این گروه از خانم‌ها مهم‌ترین هدف زندگی ازدواج و پیوند زناشویی است. این دسته از زنان همیشه نسبت به همسرشان وفادار هستند و در صورت از دست دادن همسرشان هیچگاه با مرد دیگری ازدواج نخواهند کرد. روز عروسی برای این دسته از زنان مهم‌ترین روز زندگی‌شان به‌شمار می‌رود چراکه احساس می‌کنند در این روز وارد هویت جدیدی می‌شوند. این تیپ شخصیتی بسیار باسلیقه، کدبانو و خانه‌دار هستند، فرزنددار شدن را جزو وظایف همسری خود می‌دانند اما از نظر عاطفی روابط صمیمانه‌ای با فرزندشان ندارند، بعد از ازدواج از تمام اعضای خانواده و دوستان‌شان فاصله می‌گیرند، برای انجام هر کاری از همسرشان نظر می‌خواهند، هر لحظه همسر خود را کنترل می‌کنند و ترس شدیدی برای از دست دادن همسرشان دارند.

۵- تعداد دیگری از زنان درون‌گرا، ساکت، آرام، خانه‌دار، کدبانو، دانا، صبور و شکیبا هستند، آنها ساده لباس می‌پوشند و ساده زندگی می‌کنند، احساس کمال و یگانگی درونی در خود دارند و در برابر حوادث و اتفاقات زندگی منطقی و آگاهانه برخورد می‌کنند،  در کار دیگران دخالت نمی‌کنند، عشق بی‌قید و شرطی را برای همسر و فرزندانشان به ارمغان می‌آورند، نگهداری و مراقبت از خانه برایشان امری مقدس به شمار می‌آید و برای بچه‌های فامیل عمه و خاله‌های بی‌نظیری هستند. وظیفه کدبانویی برای این دسته از زنان اولویت زیادی دارد اما برای ازدواج هیچ‌ برنامه‌ریزی خاصی ندارند البته بعد از ازدواج فضا و محیط مناسبی را برای همسران خود فراهم می‌کنند این گروه مادران فوق‌العاده‌ای هستند و با تمام وجود عشق بی‌قید و شرط به فرزندان‌شان هدیه می‌دهند ولی آنها را آزاد می‌گذارند تا در آرامش راه زندگی خود را پیدا کنند.

۶-تیپ دیگری از زنان مظهر “بهار”ند. آنها دختر، مادر و خواهر هستند، جدایی از مادر یکی از دغدغه‌های اصلی آنها به شمار می‌رود، ترس شدیدی برای از دست دادن مادر خود دارند. آنها انعطاف‌پذیر، آرام، ملایم، دوست‌داشتنی، گاها بی‌مسئولیت، سربه‌هوا و وابسته به مادران خود هستند. این تیپ شخصیتی به رنگ‌های صورتی کمرنگ علاقه دارند، معمولا در اجتماع اظهارنظر نمی‌کنند، نمی‌دانند به چه چیز علاقه‌مند هستند و در هر موردی منتظر اظهار نظر از سوی مادرشان هستند. آنها از پذیرش مسئولیت به شدت فراری‌اند، در مورد ازدواج چندان از خود اطمینان ندارند اما اگر مردی مورد تایید مادرشان باشد وارد رابطه مشترکی می‌شوند ولی همچنان به ازدواج علاقه‌ای ندارند و نمی‌خواهند بار مسئولیت زناشویی را به دوش بکشند. آنها در زمان فرزنددار شدنشان مادران خود را مادران اصلی فرزندشان می‌دانند و خود را دختری می‌دانند که تنها نمایش مادربودن را اجرا می‌کنند به همین دلیل در رسیدگی به امورات فرزندان خود احساس ناتوانی و بی‌عرضگی دارند.

۷-گروه دیگری از زنان سرشار از عقل و مهارت هستند. آنها دختران تحصیل‌کرده، منظم، مقرراتی، عاقل، منطقی، مدیر، مدبر، نماینده و مدرک‌گرا هستند که تحت فرمان عقل خود عمل می‌کنند و انگیزه رفتاری‌شان از اولویت‌های اصلی آنها به شمار می‌رود. این دسته از دختران معمولا عزیز کرده پدرشان هستند، دوستان و همکارانشان به راحتی با آنها درد و دل می‌کنند، افراد را فارغ از جنسیت در کنار خود می‌بینند، درگیر روابط احساسی نمی‌شوند، در اوج بحران‌های عاطفی با منطق عمل می‌کنند و در انتخاب همسر کاملا منطقی و هوشیار هستند. این تیپ شخصیتی ترجیح می‌دهند با مردان موفق، پرقدرت و فهمیده ازدواج کنند تا امکان فعالیت در عرصه‌های اجتماعی و ادامه‌ تحصیل برایشان فراهم باشد. این دسته از زنان در جهت پیشرفت و ترقی به شدت تلاش می‌کنند و برای تربیت فرزندان خود نیز برنامه‌های هدفمندی دارند و اگر فرزندشان دچار مشکلی شود سعی می‌کنند سریعا با کنترل احساسات آنها را از مشکل دور کنند.

روانشناسی شخصیتی مردان

انتهای پیاماگر چه ویژگی های شخصیتی افراد با هم متفاوت می باشد اما ویژگی هایی وجود دارد که بین برخی ها مشترک است. مثلا اینکه مردانی که در خانواده های سنتی پرورش یافته اند ممکن است در مورد احساساتشان صحبت نکنند در اینجا برخی نکاتی وجود دارد که به رفع سوءتفاهمات میان زن و مرد و به طور کلی بهبود زندگی آنان کمک می کند.مردان درمورد احساساتشان صحبت خواهند کردآیا مرد شما به صورت سنتی تربیت شده/ رشد یافته است؟ اگر اینطور است اجازه بدهید شما را از هجده راز ارتباطی که توسط روانشناسی که به مطالعه ی نقش جنسیت می پردازند جمع آوری شده است، آگاه کنیم.ممکن است برای مرد شما صحبت کردن در مورد احساساتش به صورت غیرمستقیم آسانتر باشد. از او بپرسید در مورد آنچه که در یک آخر هفته ی رمانیک/عاشقانه انجام می دهد یا آنچه که در زمان اولین دیدار شما فکر کرد، بپرسید. پاسخ او از احساسات او پرده خواهد برداشت و شما را به هم نزدیکتر خواهد کرد.

مردها با کارهایشان می گویند” که دوستت دارم”.برخی مردها ترجیح می دهند به جای اینکه احساساتشان را از طریق کلمات بیان کنند با کارهایشان بیان کنند. مرد شما ممکن است با تعمیر و درست کردن لوازم منزل، جمع و جور کردن حیات منزل، یا حتی بیرون گذاشتن آشغال ها و به طور کلی هرچیزی که جهان شما را مکان بهتری برای زندگی می کند، بگوید که “دوستت دارم”.مردان خیلی جدی متعهد می شوندمردان به این شهرت دارند که از تعهد می ترسند. اما شواهد نشان می دهد که مردان به طور خیلی جدی متعهد می شوند. آن ها ممکن است خیلی طول بکشد که متعهد شوند زیرا می خواهند مطمئن شوند که آماده ی یک تعهد کامل هستند.او واقعا گوش می دهدزمانی که شما به صحبت های کسی گوش می دهید ممکن است او را با ” بله” یا ” متوجهم” و امثالش تایید کنید. این نحوه ی بیان شما است که در واقع می خواهید بگویید که ” گوش می دهم”. اما برخی مردان این کار را انجام نمی دهند. تنها به این دلیل که مردی نمی گوید چیزی نمی گوید به این دلیل نیست که گوش نمی دهد. او ممکن است ترجیح دهد ساکت باشد و گوش دهد و به صحبت های شما فکر کند.انجام فعالیت های مشترکمردان روابطشان را ابتدا از طریق فعالیت های مشترک قوی می کنند تا اینکه بخواهند افکار و احساساتشان را درمیان بگذارند. برای بیشتر مردها، فعالیت هایی مانند ورزش و رابطه ی جنسی آن ها را به شریکشان نزدیکتر می کند.مردان زمانی را برای خودشان نیاز دارند در حالی که فعالیت های مشترک مهم می باشند، مردان هم چنین نیاز به زمانی برای خودشان دارند. اگر مرد شما از گلف،باغچه کاری، یا باشگاه رفتن لذت می برد در حالیکه زمانی را برای خودتان اختصاص می دهید، او را تشویق کنید که از سرگرمی هایش لذت ببرد. اگر هر دو فضایی برای رشد و پرورش فردیشان دارند، چیز بیشتری برای دادن به هم دارند.اگر شما می خواهید بدانید یک مرد در رابطه اش چگونه عمل خواهد کرد باید پدرش را بشناسید. برخی می گویند مردان در با گوش فرا دادن و تماشای رفتارهای پدرشان در مورد رابطه شان یاد می گیرند. اینکه آن ها رابطه شان با هم چگونه است و رابطه ی پدر و مادر چگونه است می تواند پیش بینی کند که یک مرد چگونه با همسرش برخورد خواهد کرد.

 

روانشناسی شخصیتی مردان

 

 

مردان سریع تر از زنان تجربیات بد را فراموش می کنندزنان تمایل دارند تجربیات منفی را برای مدت طولانی تری نگه دارند .برای همین ممکن است استرس داشته باشند، عصبی و غمگین باشند. برعکس، احتمال اینکه مردان در رخدادهای ناخوشایند بمانند خیلی کمتر است و تمایل دارند خیلی سریع از آن ها بگذرند. بنابراین در حالی که شما ممکن است هنوز بخواهید در مورد آخرین شب جر وبحثتان بیاموزید مرد شما ممکن است قبلا آن را فراموش کرده باشد. مردان سرنخ های زیرکانه را انتخاب نمی کننداحتمال اینکه مردان سیگنالها/نشانه های تن صدا یا مشخصات مربوط به صورت را نگیرند خیلی زیاد است. بنابراین آن ها خیلی مواقع نمی توانند ناراحتی را از چهره ی زنان تشخیص دهند. اگر می خواهید مطمئن باشید که مردتان پیام شما را گرفته صریح باشید.

مردان به قدردانی ها پاسخ می دهندنشان دادن قدردانی از او ممکن است تفاوت بزرگی در رابطه ی شما ایجاد کند/رابطه ی شما را بهبود بخشد. مطالعات روی والدین نشان می دهد که زمانی که مادران مشارکت پدران را در تربیت فرزندان ارج می نهند ،پدران مشارکت بیشتر در پرورش و تربیت فرزندان می کنند و همسرانشانرا به عنوان رقیب می بینند.ممکن است این یکی راز نباشد. بیشتر مردان زیر شصت سال هر روز حداقل یک بار به رابطه ی جنسی فکر می کنند. این در حالی است که یک چهارم زنان اینگونه اند. این تمام قضیه نیست. مردان تقریبا دوبرابر زنان در مورد رابطه ی جنسی رویابافی می کنند. و تنوع رویابافی آن ها خیلی زیاد است. آن ها در مورد روابط جنسی اتفاقی هم خیلی فکر می کنند.مردان رابطه ی جنسی را خیلی مهم می داننداین تقریبا افسانه است که بیشتر مردان فکر می کنند رابطه ی جنسی را تنها رابطه ی جنسی می دانند. برای بسیاری رابطه ی جنسی یک عمل خیلی مهم بین دو فرد متعهد است. و مانند بیشتر زنان، مردان صمیمیت رابطه ی جنسی را خیلی در یک رابطه ی متعهد خیلی خوشایند می دانند. یک دلیل این است که کسانی که به مدت طولانی باهم رابطه دارند نسبت به کسانی که با هم غریبه ترهستند، می دانند چگونه همدیگر را خوشحال کنند.مردان دوست دارند که شما آغاز کننده ی رابطه ی جنسی باشیدواقعیت این است که مردان دوست دارند که شما رهبری کننده ی رابطه (جنسی) باشید. از اینکه مردتان بداند که شما در موقعیت خوبی برای رابطه هستید خجالت نکشید. برخی مواقع آغاز رابطه ی جنسی از جانب شما ممکن است منجر به سطح بالایی از رضایت و خشنودی برای هر دو شما بیانجامد.مایه ی شگفتی بسیاری زنان است که بدانند مردان همیشه آماده ی انجام رابطه ی جنسی نیستند. مانند زنان ، مردان هم استرس کارهایشان، خانواده و پرداخت صورت حساب ها را دارند. استرس به شدت میل جنسی آن ها را کم می کند. زمانی که مردی می گوید” امشب نه” به این معنا نیست که به شما علاقه ندارد. بلکه تنها منظور او این است که در آن لحظه آمادگی ندارد.مردان دوست دارند که شریکشان را خوشحال کنندخوشحالی و لذت بردن شما برای مردتان بسیار مهم است. اما او نخواهد دانست که شما چه می خواهید مگر اینکه به او بگویید. بسیاری زنان در مورد صحبت درباره ی آن چه که دوست دارند و آن چه که دوست ندارند،خیلی راحت نیستند. اگر شما می توانید به روشنی به او بگویید البته به روشی که شیفتگی او از بین نرود، او گوش خواهد کرد. زیرا او می داند که اگر شما احساس خوبی داشته باشید او هم احساس خوبی خواهد داشت.بیشتر مردان با بالا رفتن سنشان عصبی تر می شوند. مرد شما ممکن است نگران جسم و بنیه اش باشد. اگر شما بتوانید به او کمک کنید که آرام و خونسرد باشد و به لذت ها در همان لحظه ای که رخ می دهند متمرکز شوند، رابطه ی جنسی استرس کمتری خواهد داشت.مردان زمانی که نیاز دارند کنار شریکشان نباشند ممکن است به قدم زدن بی هدف بپردازنداگر مردی احساس دوست داشته شدن در رابطه شان نداشته باند، ممکن است برای اینکه خوشحال و راضی شود به جای دیگری برود. برای یک مرد، این ممکن است برای یک مرد با غرق شدن در کارش باشد. یک مرد دیگر ممکن است به ورزش زیاد یا بازی های ویدئویی بپردازد. و برخی مردان تقلب می کنند. برای امتناع از این مساله بهتر است که آنها/ زن و مرد کنار هم کنار کنند تا از نیازهای هم دیگر آگاهی بیشتری داشته باشند.او احساس نیاز شدید به شما می کند و دوست دارد که همیشه با او باشیدبیشتر مردان می دانند که اگر یک رابطه ی طولانی مدتی سردترشود، تمام زندگی کمتر لذت بخش تر می شود. زندگی ای که با هم ساخته اید. اگر شما می خواهید ازدواجتان را محکمتر و رابطه تان را قوی کنید، بدانید که مردتان نیز ممکن است که به این کار علاقمند باشد.منبع:سلامت نیوز

 

دانستنیهای قبل و بعد از ازدواج

بدون بخیه و خونریزی ایمپلنت کن!

متفاوت از رقیبان شغلیتان جلوه کنید

تجربه روابط جنسی لذتبخش و ایمن

کاملا رایگان مشاوره بگیر!

اگر شما هم مشکل ملکی دارید تماس بگیرید

درمان فوری و بدون درد کیست مویی

مشاوره تلفنی طلاق

رفع‌دعاوی‌ملکی/کوتاهترین زمان،کمترین هزینه

ارسال محرمانه محصولات جنسی

درخواست مجرب ترین وکلا طلاق توافقی

راهنمای انتخاب و خرید محصولات زناشویی

پرفروش ترین پکیج‌های جنسی رو از اینجابخر

دریافت سود روز شمار بدون ریسک

درمان افسردگی یک بار برای همیشه

خرید بهترین مدل های اورجینال هدفون، هدست، هندزفری

انواع کنسول بازی|خرید XBox و PS4 با گارانتی

جدیدترین گوش های موجود در بازار – امکان مقایسه و خرید

تنوع بیش از 1000 مدل لوستر برای خرید

مدلهای جدید شومیز اسپرت و مجلسی

محصولات پیشنهادی جهت خرید هدیه

Makan Inc.‎| All Rights Reserved – © 2013 – 2020شخصیت شناسی مردان از روی لباس

زنان براي فهم روحیات و خصوصیات مردان بايد به هزار حيله متوسل شوند و شش دانگ حواسشان را جمع كنند تا بتوانند شناخت كافي نسبت به مرد زندگي‌شان به دست بياورند. شما هم اگر جزو خانم‌هايي هستيد كه مي‌خواهيد همسر يا نامزدتان را بهتر بشناسيد، مي‌توانيد از نوع لباس پوشيدنش به ويژگي‌هاي اخلاقي او پي ببريد و بهترين و درست‌ترين عكس‌العمل را در مقابل او انجام دهيد. به‌خاطر داشته باشيد هرچه شناخت شما كامل‌تر و درست‌تر باشد و انتخاب بهتری داشته باشید، زندگي مشترك شيرين‌تري را تجربه خواهيد كرد.

روانشناسی شخصیتی مردان

 

رنگ رخسار خبر مي‌دهد از سر درون

در بحث روانشناسي مبحثي به نام «روانشناسي رنگ» وجود دارد كه شديدا در روحيه انسان تاثيرگذار است. به‌عنوان مثال رنگ قهوه‌اي يك رنگ مرده و بي‌جان بوده كه در تضاد با رنگ قرمز است، يا رنگ آبي آرام‌بخش است. به خاطر همين است كه مي‌گويم دريا آرام‌بخش است. رنگ مشكي را من به عنوان رنگ عزا قبول ندارم، به نظر من رنگ مشكي هيبت و زيبايي خاص خودش را دارد. رنگ سفيد واقعا به نظرم صلح مي‌آورد و ناخودآگاه آرامش را به شما هديه مي‌دهد. به همين دلايل مي‌شود از روي رنگ لباس افراد به ويژگي‌هاي اخلاقي‌شان پي برد. طبيعتا كسي كه از رنگ‌هاي شاد استفاده مي‌كند آدم فعال و شادي است و روحيات دروني‌اش زنده است و بالطبع هر كه از رنگ‌هاي سرد و بي‌روح استفاده كند آدم شاد و سرحالي نيست.

 

آنهایی که تي‌شرت‌ها و پوليورهاي يقه هفت می پوشند

در پوليورهای يك مرد جنس و نوع آن به اندازه تركيب و بافتش اهميت دارد. مرداني كه از اين مدل لباس‌ها استفاده مي‌كنند، مردان خودخواهي هستند كه در درجه اول به خودشان اهميت مي‌دهند و بيش از آنكه به شما عشق و محبت بدهند هدف‌شان اين است كه از شما عشق و محبت بگيرند. زودرنج هستند و بالطبع خيلي هم زود به آنها برمي‌خورد، توقع دارند كه شما احترام‌شان را نگه داريد و تحمل كوچك‌ترين بي‌احترامي را ندارند.

 

آنهایی که تي‌شرت‌ و پيراهن‌هاي گشاد روي شلوار انداخته مي پوشند

مردهایی که به این نوع پوشش علاقه دارند خيلي راحت‌طلب هستند و زندگي آرام و بي‌سروصدايي دارند و حرف مردم برايشان مهم نيست و اصلا افراد دهن‌بيني نيستند. از كنار مشكلات به‌راحتي رد مي‌شوند و آنها را جدي نمي‌گيرند. بيش از هرچيزي در زندگي به دنبال آرامش هستند و براي رسيدن به آرامش از هيچ كاري دريغ نمي‌كنند. در پول خرج كردن هم خيلي راحت هستند و پول را براي خرج كردن مي‌دانند نه براي جمع كردن.

 

بلوزهاي يقه اسكي و پيراهن‌هاي يقه ايستاده

مردهایی که به این نوع پوشش علاقه دارند، خيلي محافظه‌كار هستند و در کل با مسائل منطقي برخورد مي‌كند، اصلا احساساتي نيست اما در عين حال عاشق خانواده و همسرش است. سياستمدار است و با حساب و كتاب كار مي‌كند. بدون فكر حرف نمي‌زند و بدون فكر عمل هم نمي‌كند. خيلي دير قول مي‌دهد اما وقتي قولي را به شما بدهد محال است آن را زير پا بگذارد.

 

مردانی که دستمال گردن می‌بندند

مرداني كه از دستمال گردن استفاده مي‌كنند افرادي با اعتمادبه‌نفس هستند و در ضمن سخاوتمندند. اهل تجملات و پول خرج كردن هستند و علاقه خاصي به ماديات دارند. به‌طور كلي پول در زندگي اين افراد نقش بسيار مهمي را ايفا مي‌كند. اصولا به سلامت بدنشان خيلي اهميت مي‌دهند و در زندگي به دنبال رفاه هستند و همسري را انتخاب مي‌كنند كه مثل خودشان باشد. آنها به رستوران‌هاي پرزرق و برق علاقه دارند و از لباس‌هاي كلاسيك استقبال مي‌كنند.

 

كفش‌هایی که شخصیت مردان را آشکار می‌کنند

هيچ چيزي در مرد گوياتر از كفش او نيست، يك ضرب‌المثل ايتاليايي است كه مي‌گويد: «اگر مي‌خواهي مردي را بشناسي اول به كفش او نگاه كن.» از آنجاكه مدل‌هاي متفاوتي از كفش‌هاي مردانه در بازار وجود دارد ما آنها را به بخش‌هاي كلي تقسيم كرديم؛

كفش‌هاي نوك چهارگوش

اين كفش‌ها پا را بزرگ‌تر از حد واقعي نشان مي‌دهند. مردي كه اين مدل كفش را انتخاب مي‌‌كند مردي صادق، راستگو و قابل اعتماد است و از لحاظ روحي هيچ مشكلي ندارد. اعضاي خانواده او را دوست دارند اما مرد فداكاري نيست و به ديگران تاحدي كمك مي‌كند كه خودش به دردسر نيفتد.

 

با مردي كه كفش چهارگوش مي‌پوشد چگونه برخورد كنيم؟

شما به راحتي مي‌توانيد به او اعتماد كنيد. اگر انتقادي از او داريد مستقيما به او نگوييد چون از انتقاد خوشش نمي‌آيد. براي اين كار بهتر است ابتدا يكي از نكات قوت او را برايش بازگو كرده سپس خيلي آرام از او انتقاد كنيد. اما اگر مي‌خواهيد از او تشكر و قدرداني كنيد، بهتر است اين كار را خيلي مستقيم انجام دهيد. گذشته از اين موارد او مردي است كه مي توانيد به او تكيه كنيد و مطمئن باشيد كه پشت شما را خالي نخواهد كرد.

 

كفش‌هاي نوك گرد

كفش‌هاي نوك گرد نشانه قدرت و مردانگي است. مرداني كه به اين مدل كفش علاقه دارند كمي ديكتاتور هستند و هميشه با ديسيپلين زندگي مي‌كنند. زندگي آنها قوانين خاص خودش را دارد كه به هيچ عنوان نبايد زيرپا گذاشته شود. اين مرد، لاك تنهايي دارد و هروقت كه دلش بخواهد در آن لاك فرو مي‌رود. پس در اين شرايط بهتر است از او دوري كنيد.

 

با مردي كه كفش نوك گرد به پا مي‌كند چگونه برخورد كنيم؟

مهم‌ترين نكته در مورد اين مرد، رعايت قوانين زندگي‌اش است، بنابراين پيش از هرچيز لازم است كه با قوانين او آشنا شويم و حتي‌المقدور آنها را رعايت كنيد. اگر هم با يكي از قوانين او مشكل داريد بايد با حرف او را متقاعد كنيد. شما با اين كار مي‌توانيد به هدف‌تان برسيد مشروط به اينكه تا به حال تخطي نكرده باشيد.

 

كفش‌هاي ورزشي

مرداني كه علاقه به كفش‌هاي ورزشي دارند و غالبا كفش‌هاي ورزشي به پا مي‌كنند، خيلي عاشق طبيعت هستند، اهل شلوغي نيستند و از مكان‌هاي شلوغ فراري‌اند و هيچ چيزي به اندازه طبيعت آنها را آرام نمي‌كند. مهم‌ترين زن در زندگي آنها مادرشان است و اما خودشان تمايلي به تشكيل خانواده و ازدواج ندارند، ولي ممكن است در سنين بالا تن به ازدواج بدهند.

 

با مردي كه كفش ورزشي مي‌پوشد چگونه برخورد كنيم؟

روانشناسی شخصیتی مردان

اين مرد بيش از هرچيزي در زندگي به دنبال يك دوست صميمي است تا بتواند درددل‌هايش را با او بازگو و بتواند به‌راحتي با او صحبت كند بدون اينكه توقعي داشته باشد. اگر مي‌خواهيد به او نزديك شويد بايد كاري كنيد كه با شما راحت باشد. به او پيشنهاد دهيد با هم به پيك‌نيك برويد و هروقت مي‌خواهيد هديه‌اي برايش بخريد هيچ‌وقت سراغ گل‌هاي مصنوعي نرويد. اين مرد همانقدر كه به طبيعت علاقه‌مند است، از چيزهاي مصنوعي متنفر است.

 

كفش‌هاي نوك باريك و ظريف

مرداني كه اين مدل كفش را انتخاب مي‌كنند مردانی كم‌جرات و محافظه‌كار هستند. اين مردها اهل رفيق‌بازي‌اند و اصلا مسئوليت‌پذير نيستند و تا جايي كه مي‌توانند از بار مسئوليت شانه خالي مي‌كنند. زندگي مجردي را به زندگي متاهلي ترجيح مي‌دهند اما چون دم‌دمي مزاج هستند در دوران مجردي دوست دارند متاهل باشند و در دوران متاهلي هم دوست دارند، مجرد باشند.

با مردي كه كفش نوك باريك و ظريف مي‌پوشد چگونه برخورد كنيم؟

هيچ‌وقت سعي نكنيد او را مجبور به انجام كاري كنيد چون نتيجه‌اي جز پشيماني ندارد، اجازه دهيد خودش به نتيجه درست برسد. هرچند كه زندگي كردن با اين مرد خيلي سخت است اما اگر كمي صبور باشيد مي‌توانيد از ويژگي‌هاي منفي او ويژگي‌هاي مثبتي خلق كنيد. تنها كاري كه بايد انجام دهيد اول از همه صبر است و بعد از آن كمي خلاقيت!

 

مردان جسور

كلاه نزد مرد نشانه جسارت و جرات اوست و گاهي نيز نشانه عدم سلامت مزاج است. اما آنچه خيلي اهميت دارد، اندازه كلاه است، چون رابطه مستقيمي با ميزان احساس مسئوليت مرد دارد. هرچه كلاهي كه همسر شما روي سرش مي‌گذارد بزرگ‌تر باشد، نشان‌دهنده اين است كه او مردي استقلال‌طلب و حاكم است.

 

با مردي كه تي‌شرت گشاد مي‌پوشد چگونه برخورد كنيم؟

در ساده‌ترين كلام بگوييم؛ هركاري دلتان مي‌خواهد انجام دهيد اما آرامش او را نگيريد و اجازه بدهيد راحت زندگي كند. براي اين كار بايد به طور كلي با غر زدن خداحافظي كنيد و گلايه را كنار بگذاريد. مزاحم خواب و خوراك او نشويد، خوابش بايد به اندازه باشد و غذايش هم بايد سروقت آماده شود. خلاصه كلام اينكه هركاري از دست‌تان براي فراهم كردن آرامش او برمي‌آيد، انجام دهيد.

 

با مردي كه از دستمال گردن استفاده مي‌كند چگونه برخورد كنيم؟

اگر همسر شما جزو اين گروه از مردان است بايد بدانيد كه به هيچ‌وجه دوست ندارد شما را در حالت نامرتب و بي‌حوصله ببينيد. اين مرد اعتقاد دارد كه براي زندگي كردن به دنيا آمده است بنابراين سعي مي‌كند در تمام لحظات زندگي شاد و خوش باشد. اگر روزي بيمار شديد اصلا نبايد از او انتظار پرستاري داشته باشيد او قطعا شما را نزد پزشك مي‌برد و اگر احتياج داشته باشيد برايتان پرستار هم مي‌گيرد اما به‌طور قطع خودش پرستاري از شما را به عهده نخواهد گرفت.

 

با مردي كه بلوز يقه اسكي و پيراهن‌هاي يقه ايستاده مي‌پوشد چگونه برخورد كنيم؟

از آنجا كه او اهل مشورت كردن است بايد در انجام كارها با او مشورت كنيد و هيچ تصميمي را بي‌هماهنگي با او اتخاذ نكنيد. اين مهم‌ترين اصل كنار آمدن با چنين مردي است. اهل جروبحث نيست اما از تبادل‌نظر و گفتمان خوشش مي‌آيد، بنابراين به راحتي مي‌توانيد با صحبت كردن نظر خودتان را به او بقبولانيد. چون خودش نسبت به قول‌هايي كه به شما مي‌دهد پايبند است درنتيجه از شما نيز توقع دارد كه روي حرف‌هايتان بايستيد.

 

با مردي كه كلاه سرش مي‌گذارد چگونه برخورد كنيم؟

از آنجاكه مردي استقلال‌طلب است بايد در هرشرايطي طوري رفتار كنيد كه او احساس نكند استقلالش تحت‌الشعاع قرار مي‌گيرد. او مردي است كه از رياست خوشش مي‌آيد اما تشنه آن نيست، بنابراين مي‌توانيد با استفاده از سياست‌هاي زنانه‌تان او را آرام نگه داريد. اين مرد را مي‌توانيد به‌راحتي آرام كنيد اما بحث كردن با او هيچ فايده‌اي نخواهد داشت.

 

من آدم مهرباني هستم و به دنبال جنگ و جدل نيستم. عاشق آرامش و سفرم حتي در مواقعي كه عصباني ‌مي‌شوم، عصبانيتم را در خودم فرو مي‌برم و آن را بروز نمي‌دهم. خانواده‌دوست هستم و براي رفيق هركاري كه از دستم ساخته باشد، انجام مي‌دهم. اگر کسی از من کمک بخواهد شك نكنيد كه تا ته خط با او خواهم رفت. عاشق سفرهاي خارج از كشور هستم و اهل ماشين بازي‌ام.

 

مردانی که عاشق ساعت مچی هستند

مردي كه ساعت مچي گران قيمت به دست دارد و آستين لباسش را به اندازه‌اي كه ساعتش مشخص شود بالا مي‌زند مثل قهرمان جنگي است كه هميشه بايد آن علامت قهرماني را به سينه بزند. اين مرد فاقد اعتمادبه‌نفس است و در اين ساعت گران قيمت به دنبال اعتمادبه‌نفس گمشده‌اش مي‌گردد. او در انتخاب همسر هم همين‌طور رفتار مي‌كند و همسر آينده‌اش بايد شخصي باشد كه اعتمادبه‌نفس او شود و او بتواند با افتخار همسرش را به همه معرفي كند.

 

كساني كه دنبال مارك و برند هستند

خوش‌پوش بودن، تميز بودن و مرتب بودن براي انسان يك حسن است اما ملاك اصلي براي زندگي نيست و اين كار اشتباهي است كه بعضي‌ها تمام زندگي‌شان را صرف خريد لباس‌هاي مارك و برند مي‌كنند. اينكه شما حس زيبايي‌شناسي داشته و براي لباس‌هايي كه مي‌پوشيد از قبل طراحي ذهني داشته باشيد، خيلي خوب است اما نه در حدي كه ديگر بخش‌هاي زندگي‌را تحت‌الشعاع قرار دهد.

 

باید باتوجه به استايل و قد بلند يا قد كوتاه بودن يا چاغ و لاغر بودن مدل لباسي را كه مي‌پوشيم انتخاب كنيم يا حتي مدل مو مهم است كه با استايل و شخصيت شما هماهنگ باشد. فرهنگ لباس زيبا پوشيدن چندسالي است كه در جهان اپيدمي شده، به‌خصوص در ايران رشد بيشتري داشته است.

منبع:مجله ایده آل

راه های شناخت خود و دیگران

درخواست وکیل طلاق و مشاوره تلفنی رایگان

این آزمون شخصیت شما را مشخص می کند

همین حالا وکیل بگیر

شرکت در آزمون معتبر روانشناسی پیشرفته نئو

مشاوره قبل از ازدواج خوب در تهران

کاهش قیمت تورهای شاد و لوکس تابستان

درخواست مجرب ترین وکلا طلاق توافقی

شارژ دلاری اکانت اپل آیدی

دریافت سود روز شمار بدون ریسک

از رشد بورس جا نمانید!

دریافت پاسخ پزشکی در کمترین زمان

مشاوره آنلاین پزشکی بدون صرف زمان انتظار

مشتری هاتو چند برابر کن!

بدون بخیه و خونریزی ایمپلنت کن!

گردنبند طلا 18 عیار ماهک مدل MM0358

تنوع بیش از 1000 مدل لوستر برای خرید

انواع لباس زیر زنانه تا %75 تخفیف

خرید جدیدترین لپ تاپ های موجود در بازار با بهترین قیمت

تخفیف های داغ اجناس زنانه شیک و متنوع

محصولات پیشنهادی جهت خرید هدیه

Makan Inc.‎| All Rights Reserved – © 2013 – 2020

نبض ما مرجع پزشکی و سلامت – دانستنیهای سلامت و مشاوره پزشکی

نبض ما– گاهی اوقات دلیل اصلی مشکلات ارتباطی میان مردان و زنان این است که آن ها تفاوت های بین خود را کاملا در نظر نمی گیرند. اگر مردان و زنان تفاوت های روانشناختی و بیولوژیکی خود را درک کنند، بهتر با هم به تفاهم رسیده و مشکلات کمتری بین آنها اتفاق می افتد. در روانشناسی شخصیت مردان می توان به نکاتی اشاره کرد.

مهارت های ارتباطی زبان بدن، در مرکز ارتباطات یعنی مغز، در زن بسیار بیشتر است. مردان از نظر پردازش کلمات نسبت به زنان ضعیف تر هستند و استقلال آن ها در انجام کارهای همزمان، کمتر است.

مردان به طور کلی افرادی مستقل هستند. آن ها حتی ترجیح می دهند، مشکلات خود را تنها و بدون صحبت کردن در مورد آن ها حل کنند. از سوی دیگر، زنان در صورتی که مشکلی با دوستان خود نداشته باشند حتی اگر دوستانشان توانایی ارائه راه حل را نداشته باشند، ناراحت می شوند.

روانشناسی شخصیتی مردان

مردها از به اشتراک گذاشتن افکار خود در جمع و دیگران رغبتی از خود نشان نمی دهند و بیشتر در خلوت خود به تفکر می نشینند. از نظر جذابیت و جنسیت، مردان بیش از زنان درباره جنسیت فکر می کنند و این میل غریزی در آن ها شدت بیشتری دارد.

مردان از نظر فیزیکی قوی بوده و این احساس قدرت در ظاهر و باطن آن ها کاملا مشهود است.

بیشتر روانشناسان مدرن امروز در این نکته اتفاق نظر دارند که پنج نوع شخصیت مردانه وجود دارد که هر کسی دارای درجه ای از هر نوع است.

تحقیقات جدید در مورد روانشناسی شخصیت مردان نشان می دهد، افرادی که بالاترین میزان وظیفه شناسی در آن ها وجود دارد، آن ها کارآمد، سازمان یافته، قابل اعتماد و خودکفا هستند.

آن ها ترجیح می دهند، برنامه های منظم و دقیقی را پیش ببرند و به دنبال دستاوردهای بهتری باشند. این مردان، دارای حس وفاداری بالایی نسبت به اطرافیان بوده و آن را نوعی تعهد قلمداد می کنند.

واقعیت جسمانی: مطالعات نشان می دهد که ازدواج با فردی با وجدان و وفاداری بالا، شانس موفقیت شما را در زندگی افزایش می دهد. یک مرد وفادار می تواند بهره وری شما را افزایش دهد و به شما کمک کند تا به آرامش فکری برسید.

مردانی که رتبه فوق العاده ای را در این زمینه دارند و از انرژی بالایی برای فعالیت های اجتماعی برخوردار هستند.

آن ها در هر حال از تلاش دست نمی کشند و مدام در حال جنب و جوش هستند. این انرژی، نوعی حس برتری را در آن ها به وجود می آورد.

این دسته مردان، افرادی با اعتماد، مهربان و نسبت به دیگران دلسوز هستند. آن ها به خاطر رفتار حرفه ای خود شناخته شده اند و اغلب  نسبت به فعالیت های داوطلبانه متعهد هستند.

واقعیت ظاهری: این مردان، هر گونه سرمایه گذاری مالی را با تعهد کامل دنبال می کنند. مطالعات نشان می دهد که این افراد، با اعتماد به نفس بیش از حد خود حتی در هر گونه  سرمایه گذاری ریسک کرده و ممکن است در کار خود به خطر بیفتند.

مردانی که طیف وسیعی از منافع و تصورات را در ذهن دارند. آن ها، کنجکاو و خلاقانه کار کرده و معمولا ترجیح می دهند انواع مختلفی از کارها را تجربه کنند.

آن ها به دنبال دستیابی به تجربیات جدید بوده و از تلاش دست نمی کشند. این مردان از نظر دیگر افرادغیرقابل پیش بینی بوده و گاهی هم ناآگاهانه عمل می کنند.

مردان مبتلا به نوروپاتیک که  سطح بالایی از بی ثباتی عاطفی را تجربه می کنند. این مردان بیشتر از دیگر مردان واکنش پذیر و تحریک پذیر بوده و درجه بالاتری از احساسات ناخوشایندی مانند اضطراب و تحریک پذیری در آن ها مشاهده می شود. از نظر دیگر افراد ، این مردان، ناپایدار بوده و زیاد قابل اعتماد نیستند.

واقعیت جالب: این دسته از مردان معمولا با انتشار عکس های زیادی از خود در فیس بوک و دیگر شبکه های اجتماعی، به دنبال پذیرش افراد دیگر هستند.

مطالعات نشان می دهد که آن ها در ارسال نظرات یا به روز رسانی بحث ها کمتر فعال بوده و بیشتر ترجیح می دهند که از دور نظاره گر باشند و افراد دیگر آن ها را بپذیرند.

مطالعه ای جدید در مورد روانشناسی شخصیت مردان و بررسی چهره آنان نشان می‌دهد که بین پهنای صورت مردان ( یعنی نسبت بین عرض صورت و ارتفاع صورت) و خصوصیات شخصیتی همانند سلطه گری و برتری جویی،  رابطه زیادی  وجود دارد.

یافته‌های جدید نشان می‌دهد که بین شکل ظاهری صورت و نقش سلطه گری (که یک ویژگی مهم و اساسی در روابط است) رابطه نزدیکی وجود دارد.

به‌طور کلی، نسبت عرض صورت به ارتفاع آن، که معمولا در مردان در هنگام بلوغ و با افزایش تستوسترون شکل می‌گیرد، با اکثر خصوصیات کلی مردان مانند قدرت طلبی، ارتباط زیادی دارد.

در اکثر مواقع هنگامی که دو نفر با هم ملاقات می کنند، در وهله اول تلاش می کنند تا از روی رفتار طرف مقابل تا حدودی بتوانند شخصیت فرد را محک بزنند.

مردان در رفتارهای خود بسیاری از جنبه های شخصیتی خود را بروز می دهند. طرز صحبت کردن، دست دادن و یا حتی شکل جواب دادن به تلفن، همگی از راه های شناخت شخصیت مردان محسوب می شود.

در حوزه روانشناسی، بخشی به نام روانشناسی رنگ ها وجود دارد که رابطه زیادی با شخصیت افراد دارد. مثلا هنگامی که یک مرد از لباس هایی به  رنگ قهوه ای و رنگ های مرده بیشتر استفاده می کند، معمولا فردی آرام و صبور است.

استفاده از رنگ مشکی هم در مردان با قدرت و جذبه بیشتر مشاهده می شود. استفاده از رنگ سفید، بیانگر شخصیتی صلح جو و پذیرنده است.

مردانی که بیشتر از رنگ های شاد استفاده می کنند، طبیعتا افرادی شاد و پر انرژی هستند. بنابراین تا حدود زیادی می توان از روی رنگ ها ، به خصوصیت اخلاقی و شخصیتی فرد پی برد.

تیم ترجمه نبض ما

نکات مهم که برای پیشگیری از کرونا باید بدانید

چگونه خود را سرگرم کنیم در شرایطی که به خاطر کرونا مجبوریم در خانه بمانیم؟

بهترین روشهای ضدعفونی کردن خانه که باید بدانید

چند راهکار طلایی برای بهبود رابطه با همسر

مادر فقط اونی نیست که جواب آزمایش اش مثبته!

روانشناسی شخصیتی مردان

۶ هدیه دست ساز برای روز مادر

درصورتی‌که نیاز به مشاوره و یا طرح پرسش از پزشک را دارید، فقط در بخش «از دکتر بپرسید» مطرح کنید.

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Save my name, email, and website in this browser for the next time I comment.

دکتر سلام

زیبایی و جوانسازی به کمک فیلرها یا ژل ها+ فیلم (دکتر صمیمی)

راه های مقابله با ابتلا به زگیل تناسلی +ویدئو


زگیل تناسلی از تشخیص تا درمان +ویدئو

برای چه بیماری هایی به متخصص اورولوژی مراجعه کنیم؟


عوارض و علل گذاشتن باطری قلب +ویدئو


بوتاکس و کاربردهای بوتاکس در جوانسازی

مطالب پیشنهادی


درمان پیچ خوردگی مچ پا در منزل

معرفی موثرترین راهکارها در درمان واریس پا


بهترین متخصصین قلب و عروق زنان در تهران

۱۰ علامت افت فشار خون و راههای پیشگیری +ویدئو

برای چه بیماری هایی به متخصص اورولوژی مراجعه کنیم؟

آیا وازکتومی منجر به نارسایی جنسی می گردد؟


سوالات شایع زگیل تناسلی

ویدیو های سلامت


آیا سبزه گندم خوردنی است؟+ویدئو


کم چرب ترین و پرچرب ترین آجیل های عید

دلیل رشد موهای زائد در خانم ها چیست؟+ویدئو


علل و درمان انواع جوش صورت/ ویدئو


آزمایش خون تان را تفسیر کنید

ثبت سوال جدید غیرفعال می‌باشد.

اگرچه ویژگی‌های شخصیتی افراد، با هم متفاوت می‌باشد، اما ویژگی‌هایی وجود دارد که بین برخی‌ها مشترک است؛ مثلا این که مردانی که در خانواده‌های سنتی پرورش یافته‌اند، ممکن است در مورد احساساتشان صحبت نکنند در اینجا، برخی نکاتی وجود دارد که به رفع سوءتفاهمات میان زن و مرد و به طور کلی بهبود زندگی آنان کمک می‌کند.

مردان در مورد احساساتشان صحبت خواهند کرد

آیا مرد شما به صورت سنتی تربیت شده/ رشد یافته است؟ اگر این طور است اجازه بدهید شما را از هیجده راز ارتباطی که توسط روانشناسی که به مطالعه ی نقش جنسیت می‌پردازند جمع‌آوری شده است، آگاه کنیم.

ممکن است برای مرد شما، صحبت کردن در مورد احساساتش به صورت غیرمستقیم آسانتر باشد. از او بپرسید در مورد آنچه که در یک آخر هفته ی رمانیک/عاشقانه انجام می‌دهد یا آنچه که در زمان اولین دیدار شما فکر کرد، بپرسید. پاسخ او از احساسات او پرده خواهد برداشت و شما را به هم نزدیکتر خواهد کرد.

مردها با کارهایشان می‌گویند” که دوستت دارم”

روانشناسی شخصیتی مردان

برخی مردها، ترجیح می‌دهند به جای این که احساساتشان را از طریق کلمات بیان کنند، با کارهایشان بیان کنند. مرد شما ممکن است با تعمیر و درست کردن لوازم منزل، جمع و جور کردن حیات منزل، یا حتی بیرون گذاشتن آشغال‌ها و به طور کلی هر چیزی که جهان شما را مکان بهتری برای زندگی می‌کند، بگوید که “دوستت دارم”.

مردان خیلی جدی متعهد می‌شوند

مردان، به این شهرت دارند که از تعهد می‌ترسند. اما شواهد نشان می‌دهد که مردان، به طور خیلی جدی متعهد می‌شوند. آن‌ها ممکن است خیلی طول بکشد که متعهد شوند؛ زیرا می‌خواهند مطمئن شوند که آماده ی یک تعهد کامل هستند.

او واقعا گوش می‌دهد

زمانی که شما به صحبت‌های کسی گوش می‌دهید، ممکن است او را با ” بله” یا ” متوجهم” و امثالش تایید کنید. این نحوه ی بیان شما است که در واقع می‌خواهید بگویید که ” گوش می‌دهم”. اما برخی مردان، این کار را انجام نمی‌دهند. تنها به این دلیل که مرد، چیزی نمی‌گوید؛ به این دلیل نیست که گوش نمی‌دهد. او ممکن است ترجیح دهد، ساکت باشد و گوش دهد و به صحبت‌های شما فکر کند.

انجام فعالیت‌های مشترک

مردان روابطشان را ابتدا، از طریق فعالیت‌های مشترک قوی می‌کنند تا این که بخواهند افکار و احساساتشان را در میان بگذارند. برای بیشتر مردها، فعالیت‌هایی مانند ورزش و رابطه ی جنسی، آن‌ها را به شریکشان نزدیکتر می‌کند.

مردان، زمانی را برای خودشان نیاز دارند در حالی که فعالیت‌های مشترک مهم می‌باشند، مردان هم چنین، نیاز به زمانی برای خودشان دارند. اگر مرد شما از گلف، باغچه‌کاری، یا باشگاه رفتن لذت می‌برد در حالی که زمانی را برای خودتان اختصاص می‌دهید، او را تشویق کنید که از سرگرمی‌هایش لذت ببرد. اگر هر دو، فضایی برای رشد و پرورش فردیشان دارند، چیز بیشتری برای دادن به هم دارند.

اگر شما می‌خواهید بدانید یک مرد در رابطه‌اش چگونه عمل خواهد کرد، باید پدرش را بشناسید. برخی می‌گویند مردان در با گوش فرا دادن و تماشای رفتارهای پدرشان، در مورد رابطه‌شان یاد می‌گیرند. این که آن‌ها رابطه‌شان با هم چگونه است و رابطه ی پدر و مادر چگونه است می‌تواند پیش‌بینی کند که یک مرد چگونه با همسرش برخورد خواهد کرد.

مردان، سریع‌تر از زنان تجربیات بد را فراموش می‌کنند

زنان تمایل دارند تجربیات منفی را برای مدت طولانی تری نگه دارند .برای همین ممکن است استرس داشته باشند، عصبی و غمگین باشند. برعکس، احتمال این که مردان در رخدادهای ناخوشایند بمانند خیلی کمتر است و تمایل دارند خیلی سریع از آن‌ها بگذرند. بنابراین در حالی که شما ممکن است هنوز بخواهید در مورد آخرین شب جر و بحثتان بیاموزید مرد شما ممکن است قبلا آن را فراموش کرده باشد. مردان سرنخ‌های زیرکانه را انتخاب نمی‌کنند.
احتمال این که مردان سیگنالها/نشانه‌های تن صدا یا مشخصات مربوط به صورت را نگیرند خیلی زیاد است. بنابراین آن‌ها خیلی مواقع نمی‌توانند ناراحتی را از چهره ی زنان تشخیص دهند. اگر می‌خواهید مطمئن باشید که مردتان پیام شما را گرفته صریح باشید.

مردان، به قدردانی‌ها پاسخ می‌دهند

نشان دادن قدردانی از او، ممکن است تفاوت بزرگی در رابطه ی شما ایجاد کند/رابطه ی شما را بهبود بخشد. مطالعات روی والدین نشان می‌دهد که زمانی که مادران، مشارکت پدران را در تربیت فرزندان ارج می‌نهند، پدران مشارکت بیشتر در پرورش و تربیت فرزندان می‌کنند و همسرانشان را به عنوان رقیب می‌بینند.

ممکن است این یکی، راز نباشد. بیشتر مردان زیر شصت سال، هر روز حداقل یک بار، به رابطه ی جنسی فکر می‌کنند. این در حالی است که یک چهارم زنان، این گونه‌اند. این تمام قضیه نیست. مردان، تقریبا دو برابر زنان، در مورد رابطه ی جنسی رویابافی می‌کنند و تنوع رویابافی آن‌ها، خیلی زیاد است. آن‌ها در مورد روابط جنسی اتفاقی هم، خیلی فکر می‌کنند.

مردان، رابطه ی جنسی را خیلی مهم می‌دانند

این تقریبا افسانه است که بیشتر مردان فکر می‌کنند رابطه ی جنسی را، تنها رابطه ی جنسی می‌دانند. برای بسیاری، رابطه ی جنسی، یک عمل خیلی مهم بین دو فرد متعهد است و مانند بیشتر زنان، مردان، صمیمیت رابطه ی جنسی را خیلی در یک رابطه ی متعهد خیلی خوشایند می‌دانند. یک دلیل این است که کسانی که به مدت طولانی با هم رابطه دارند، نسبت به کسانی که با هم غریبه‌تر هستند، می‌دانند چگونه همدیگر را خوشحال کنند.

مردان دوست دارند که شما، آغاز‌کننده ی رابطه ی جنسی باشید

واقعیت این است که مردان دوست دارند که شما، رهبری‌کننده ی رابطه (جنسی) باشید. از این که مردتان بداند که شما در موقعیت خوبی برای رابطه هستید، خجالت نکشید. برخی مواقع، آغاز رابطه ی جنسی از جانب شما، ممکن است منجر به سطح بالایی از رضایت و خشنودی برای هر دو شما بیانجامد.

مایه ی شگفتی بسیاری زنان است که بدانند مردان، همیشه آماده ی انجام رابطه ی جنسی نیستند. مانند زنان، مردان هم استرس کارهایشان، خانواده و پرداخت صورت حساب‌ها را دارند. استرس، به شدت میل جنسی آن‌ها را کم می‌کند. زمانی که مردی می‌گوید” امشب نه” به این معنا نیست که به شما علاقه ندارد. بلکه تنها منظور او این است که در آن لحظه آمادگی ندارد.

مردان دوست دارند که شریکشان را خوشحال کنند

خوشحالی و لذت بردن شما برای مردتان، بسیار مهم است. اما او نخواهد دانست که شما چه می‌خواهید مگر این که به او بگویید. بسیاری زنان در مورد صحبت درباره ی آن چه که دوست دارند و آن چه که دوست ندارند، خیلی راحت نیستند. اگر شما می‌توانید به روشنی به او بگویید، البته به روشی که شیفتگی او از بین نرود، او گوش خواهد کرد. زیرا او می‌داند که اگر شما احساس خوبی داشته باشید، او هم احساس خوبی خواهد داشت.

بیشتر مردان، با بالا رفتن سنشان، عصبی‌تر می‌شوند. مرد شما ممکن است نگران جسم و بنیه‌اش باشد. اگر شما بتوانید به او کمک کنید که آرام و خونسرد باشد و به لذت‌ها در همان لحظه‌ای که رخ می‌دهند متمرکز شوند، رابطه ی جنسی استرس کمتری خواهد داشت.

مردان، زمانی که نیاز دارند کنار شریکشان نباشند، ممکن است به قدم زدن بی‌هدف بپردازند

اگر مردی احساس دوست داشته شدن در رابطه‌شان نداشته باند، ممکن است برای این که خوشحال و راضی شود به جای دیگری برود. برای یک مرد، این ممکن است برای یک مرد با غرق شدن در کارش باشد. یک مرد دیگر ممکن است به ورزش زیاد یا بازی‌های ویدئویی بپردازد. و برخی مردان تقلب می‌کنند. برای امتناع از این مساله بهتر است که آنها/ زن و مرد کنار هم کنار کنند تا از نیازهای هم دیگر آگاهی بیشتری داشته باشند.

او احساس نیاز شدید به شما می‌کند و دوست دارد که همیشه با او باشید

بیشتر مردان می‌دانند که اگر یک رابطه ی طولانی مدتی سردتر شود، تمام زندگی کمتر لذت‌بخش‌تر می‌شود. زندگی‌ای که با هم ساخته‌اید. اگر شما می‌خواهید ازدواجتان را محکمتر و رابطه‌تان را قوی کنید، بدانید که مردتان نیز ممکن است که به این کار علاقمند باشد.

منبع: سلامت نیوز

ماهیت شفاعت

شیخ محمد حسین کاشف ‎الغطاء (ره)

شش امامزادگان (عليهم السلام) – نراق

الفخری فی آداب السلطانیة

زیارت آل یاسین و توضیح کلمات کلیدى آن (۲)

فضایل اهل بیت در متون اهل سنت

مجموعه متن‌های برنامه‌ای درباره تربیت فرزندان(۱)

عیار گرم بودن زناشویی چیست؟

روانشناسی شخصیتی مردان

مسلم بن عقيل بن ابي‌طالب علیه السلام

دعا براى برادران دینى و التماس دعا از ایشان

تساوى زن و مرد در حق آموزش و فرهنگ

زیارت پیامبران

جملات کوتاه درباره امر به معروف و نهی از منکر

پیدایش آب و نجات همراهان

اسناد علي مع الحق

دعای سریع التاثیر حضرت محمد (صلی الله علیه و آله) برای رفع هم و غم و اندوه.

farsi@al-shia.org

AlShia_Support

تلفن تماس: 37745111-025

فکس : 37742073-025

شخصیت شناسی مردان از روی رفتار با مادر باید بدانید اگر مردی به مادر خود احترام نمی گذارد باید شخصیت وی را بیشتر بررسی کنید.

برخی از پسران از دوران کودکی وابستگی شدیدی به مادر خود دارند و این وابستگی به دلیل نوع تربیت خانواده تا بزرگسالی و حتی بعد از ازدواج فرد نیز
ادامه پیدا می کند مسلما ازدواج با چنین پسرانی پیچیدگی های خودش را خواهد داشت و شما به عنوان همسر این نوع از مردان باید روش های خاصی را در
برابر رفتارهای این مردان داشته باشید در این مطلب در Niksalehi  به موضوع شخصیت شناسی مردان از روی رفتار با مادر خود پرداخته ایم بدین گونه شما متوجه می شوید آیا همسر شما واقعا به مادر خود وابسته است یا خیر.

بسیاری از خانم ها در مورد رابطه همسر خود با مادرش کنجکاو یا حساس هستند و وقت زیادی را صرف
بررسی آن می کنند.شاید رابطه مادر و پسر تنها زمانی برای خانم ها قابل درک باشد که خود مادر شوند.اما
نکاتی وجود دارد که به ما کمک می کنند با نگاهی به رابطه یک مرد با مادرش، چیزهایی را در
مورد شخصیت او دریابیم.

۱٫
هر روز با مادرش تماس می گیرد.مردی که هر روز با مادرش صحبت می کند احتمالا همه چیز را به
او می گوید، از جمله جزئیات رابطه خود با همسرش را.
این کار به مادر او فرصت و شرایطی برای قضاوت
راجع به رابطه پسر و عروسش، و همین طور فرصتی برای سبک سنگین کردن همه اختلاف نظرها و چالش های
یک رابطه می دهد…
و حدس بزنید یک مادر طرف چه کسی را خواهد گرفت، پسرش یا عروسش را!

۲.به مشورت با مادرش نیاز
دارد.رفتار مرد بالغی که حتی بعد از ازدواج به مشورت با مادرش نیازمند است و نمی تواند بدون دانستن نظر
مادر خود تصمیم بگیرد کمی ناامیدکننده به نظر می رسد.
البته که احترام به نظرات مادر و پدر ضروری است، ولی
وقتی این احترام به صورت یک وابستگی و نیاز درآمده باشد می تواند نشانه عدم اعتماد به نفس یک مرد
باشد.اگر مردی نتواند به تصمیمات خود اعتماد کند در جلب اعتماد همسر خود نیز موفق نخواهد بود.

روانشناسی شخصیتی مردان

قدردان زحمات مادرش نیست

۳.در شخصیت شناسی مردان از روی رفتار با مادر خود اگر مردی قدر مادرش را نداند، احتمالا قدر همسرش را نیز نخواهد دانست.چنین افرادی معمولا خودمحور
هستند و همیشه خود را محق می دانند.
از نظر این افراد دیگران به آنها لطف نمی کنند، بلکه صرفا وظیفه
خود را انجام می دهند.آنها هرگز از کسی تشکر نمی کنند.
خواه از همسرشان، خواه از مادرشان، و خواه از دوستشان.

۴٫
صمیمیتی بین او و مادرش وجود ندارد.بعضی از مردان عجول هستند یا وقت و حوصله ای
برای بودن با مادرشان
ندارند.اگر مردی برای رابطه خود با اولین زنی که دوستش داشته است، یعنی مادرش، ارزش قائل
نباشد احتمالا با همسر
خود نیز صمیمی و نزدیک نخواهد بود.این امر به احتمال زیاد در مورد رابطه او با فرزندانش نیز صادق خواهد
بود.

۵٫
مادرش را ملامت می کند.مسلما ممکن است بعضی از زنان مادران چندان خوبی نباشند.اما وقتی مردی زنی را که او
را به دنیا آورده است سرزنش می کند یا او را با لحن تند و توهین آمیز موردخطاب قرار می
دهد، باید در مورد شخصیت او بیشتر فکر کنیم.البته عصبانیت های آنی و زودگذر اگر از حد خاصی تجاوز نکنند
طبیعی هستند، ولی وقتی حالت توهین یا کنایه به خود بگیرند و بیشتر از حد خاصی تکرار شوند نشاندهنده عدم
احترام به زنان هستند.

۶٫ در شخصیت شناسی مردان از روی رفتار با مادر خود بدانید درست است که بسیاری از مردان و زنان از رفتار مادر خود راضی نیستند، ولی مردی
که در برابر شما یا سایر افراد به مادرش بی احترامی کند، احتمالا فردی گستاخ و تند است.چنین فردی پتانسیل
آن را دارد که در مقابل دیگران به همسر خود نیز بی احترامی کند.

۷.
با مادرش مثل یک خدمتکار رفتار می کند بعضی از مردان حتی در سنین بزرگسالی از مادر خود انتظارات عجیب
دارند، مثلا انتظار دارند که مادرشان اتاقشان را تمیز کند، برایشان غذا بیاورد و….
مردی که حتی در سن جوانی همچنان مسئولیت های خود را به گردن دیگران می اندازد نمی تواند قابل اعتماد
باشد چراکه تنبل و نابالغ است

.۸٫در شخصیت شناسی مردان از روی رفتار با مادر بدانید اگر هنوز به قوانین و ارزش های مادر خود پایبند است.مردانی که حتی پس از تشکیل خانواده همچنان به ارزش ها
و قوانین مادر خود پایبند هستند، توانایی ایجاد سیستم ارزشی مستقل خود را ندارند.اگر او مرتب از جمله “مادرم می
گوید” استفاده می کند، علاوه بر اینکه کم کم اعصاب همسرش را خرد خواهد کرد، به طور غیر مستقیم اعلام
می کند که از مستقل زندگی کردن می ترسد.

۹.وجود مادر یکی از عزیز ترین و ارزشمندترین نعمت های خداوندی است، اما عشقی که
به مادرمان داریم به آن معنا نیست که هرچه او می گوید یا می خواهد درست است.اگر مردی از مادرش
یک بت ساخته باشد یا او را کاملا بی عیب و نقص بداند، هرگز به همسرش اجازه نخواهد داد که
جای مادرش را بگیرد، اگرچه همسری دانا و مهربان داشته باشد.

ابتدا باید تشخیص دهید واقعا همسرتان به مادرش وابسته است یا نه. در اینجا با خصوصیات مردان وابسته به مادر آشنا خواهید شد.

مرد وابسته، حتی اگر ظاهرا مستقل شده باشد به لحاظ عاطفی و عقلی به مادرش وابسته است.
بدون مشورت با او تصمیم نمی گیرد.
صحبت های مادرش می تواند عقیده او را کاملا دگرگون کند.
به خاطر مادرش، خیلی از کارهایی را که دوست دارد انجام دهد اما می داند مادرش مخالف است، انجام نمی دهد.
از کوچک ترین فرصتی برای بودن در کنارش استفاده می کند.
نمی تواند به درخواست های مادرش حتی اگر برخلاف مصلحت او باشد، نه بگوید.

برترین ها – گروه مشاوران نیک همراه©باز نشر مطالب اختصاصی سایت فقط با ذکر منبع و لینک مطلب در سایت niksalehi.com مجاز میباشد .

برای دانلود قانونی کتاب شخصیت‌شناسی مردان ایرانی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

برای دانلود قانونی کتاب شخصیت‌شناسی مردان ایرانی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

محمد خیرآبادی در کتاب شخصیت‌شناسی مردان ایرانی شما را با 8 تیپ شخصیت مردان و نحوه نفوذ در آنها آشنا خواهد کرد. این کتاب برای آشنایی بیشتر با رفتارهای مردان ایرانی، نوع نگاهشان، انگیزه‌ها و دغدغه‌هایشان و از همه مهمتر، نحوه رفتار با مردان نوشته شده است.

با خواندن این کتاب قطعا متعجب خواهید شد. مراقب باشید: اگر این کتاب را شروع کنید، دیگر نمی‌توانید آنرا رها کنید.

من، مریم هستم با کوله باری از دانش دانشگاهی و گرفتن مدارک رنگارنگ دانشگاهی که فکر می‌کردم این مدارک مرا به آرزوهایم می رساند اکنون در مرحله ای از زندگی قرار داشتم که لازم بود مردان را بهتر بشناسم و این دانشی نبود که بتوانم آنرا در دانشگاه کسب کنم….

روانشناسی شخصیتی مردان

همیشه با خودم فکر می‌کردم که چگونه می‌توانم مردان را بشناسم؛ زیرا می‌دیدم برخی مردان در برخورد با دوستان خود بسیار گرم و صمیمی هستند ولی برای خانه و خانواده خود سرد و بی‌روح. برخی از مردان حکم بانک را برای خانواده دارند و فقط سعی می‌کنند از نظر مالی خانواده را حمایت کنند و فکر می‌کنند پول همه چیز را حل می‌کند و برخی دیگر برعکس آنقدر درگیر احساسات هستند که فراموش می‌کنند خانواده نیاز مالی هم دارد و صدها مثال دیگر که مرا گیج‌تر می‌کرد.
قبل‌تر فکر می‌کردم شناخت مردان ساده است و به قول خودمان «همه مردان سر و ته یک کرباسند» اما وقتی مشاهدات خودم را دقیق‌تر کردم دیدم که چقدر دنیای پیچیده‌ای دارند. برخی از مردان دوستان زیادی دارند و با همه ارتباط می‌گیرند و برخی دیگر مانند روح هستند، می‌آیند و می‌روند بدون اینکه کسی آنها را بشناسد و یا آنها با کسی ارتباط بگیرند.
برای همین شروع کردم به تحقیق کردن که:

چگونه می توان مردان را شناخت؟
آیا مردان تیپ‌های شخصتی متفاوتی دارند یا همه‌شان سروته یک کرباسند؟
نیازهایشان چیست؟
چه چیزهایی برایشان اهمیت دارد؟
چگونه باید با آنها صحبت کرد؟
به چه کارهایی علاقه‌مند هستند؟
قبل ازدواج چگونه رفتار می‌کنند؟
بعد از ازدواج چگونه رفتار می‌کنند؟
رفتارشان با فرزندان‌شان چگونه است؟

آیا این مسیر، مسیر من است؟
شروع سفر با راهنما
قانون طلایی شخصیت شناسی
آزمون علاقه
تله شخصیت‌شناسی (دیگرشناسی)
چقدر در این مسیر مصمم هستی؟
من می‌شنوم یا می‌بینم  یا شاید باید احساسش کنم؟
افراد دیداری
افراد شنیداری
افراد لمسی
چگونه باید تشخیص داد؟
کاربرد دانستن دیداری، شنیداری، لمسی
خانم شنیداری، آقا دیداری و زندگی…
آقا شنیداری، خانم دیداری و زندگی …
یک نکته راجع به لمسی‌ها
لیست خرید
استفاده از تکنیک در فروش
نحوه شناخت افراد دیداری، شنیداری، لمسی
توهم دانش
دانسته هایت را به کار بگیر
تکنیک طلایی برای درک بیشتر همدیگر
تصور اشتباه درباره‌ی درونگرایی و برونگرایی
شروع سفر شناخت مردان
زئوس (zeus) قدرتمندترین کهن‌الگوی مرد فرمانروای آسمانها
تشخیص شخصیت زئوس
نحوه پیشنهاد دادن به زئوس
نماد
ویژگی‌های زئوس
ویژگی‌های زئوس در کسب و کار
زئوس در دوران کودکی
زئوس در روابط عاطفی
نقاط ضعف زئوس
هفائستوس(hephaestus)  کهن‌الگوی صنعتگر، مخترع و گوشه‌گیر
نماد
ویژگی های هفائستوس
نحوه ارتباط
نظم هفائستوس
هفائستوس‌ خالق هنر
شغل هفائستوس
نقطه ضعف بزرگ هفائستوس‌ها
نقطه ضعف هفائستوس
کلید شناخت شخصیت هفائستوس
هفائستوس در روابط عاطفی
نقطه ضعف هفائستوس‌ها بعد از ازدواج
جادوی صورتی
آرس (ares)  کهن الگوی جنگ و شجاعت
نماد
ویژگی‌های آرس
نقطه ضعف آرس‌ها
شغل آرس‌ها
کلید شناخت آرس‌ها
آرس در روابط عاطفی
جادوی صورتی
هرمس (hermes) کهن‌الگوی سخنوری و سفر
نماد
ویژگی هرمس‌ها
نحوه شناخت هرمس‌ها
شغل هرمس‌ها
هرمس در روابط عاطفی
جادوی صورتی
هادس (hades) کهن‌الگوی دنیای مردگان
نماد
ویژگی‌های هادس
شناخت هادس
شغل هادس
روابط عاطفی
جادوی صورتی
پوزیدون (poseidon)  کهن‌الگوی احساسات و غرایز
نماد
ویژگی‌های پوزیدون
کلید شناخت پوزیدون‌ها
روابط عاطفی
جادوی صورتی
دیونوسوس (dionysus) کهن الگوی لذت و شادی عارف، عاشق سرگردان
نماد
ویژگی‌های دیونوسوس
شناخت دیونوسوس
روابط عاطفی
آپولو (apollo) کهن الگوی قانونگذار
نماد
ویژگی های آپولو
شناخت آپولو
روابط عاطفی
جادوی صورتی
آخرین نماد
سخن پایانی
زئوس
هفائستوس
آرس
هرمس
هادس
پوزیدون
دیونوسوس
آپولو

برای دانلود کتاب شخصیت‌شناسی مردان ایرانی و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

ارسال کتابراه به دوستان از طریق پیامک یا ایمیل

اشتراک در تلگرام

اشتراک در توییتر

اشتراک در فیسبوک

اشتراک در واتس آپ

اشتراک در لینکداین

اشتراک در گوگل پلاس

کتابراه مرجع قانونی دانلود کتاب الکترونیکی و دانلود کتاب صوتی است که امکان دسترسی به هزاران کتاب، رمان، مجله و کتاب صوتی و همچنین خرید کتاب الکترونیک از طریق موبایل تبلت و رایانه برای شما فراهم می‌کند. شما با استفاده از کتابراه همیشه و همه جا به کتاب‌ها و کتابخانه خود دسترسی دارید و می‌توانید به سادگی از هر فرصتی برای مطالعه استفاده کنید. در کتابراه برای همه سلیقه‌ها از داستان، رمان و شعر تا روانشناسی، تاریخی، علمی، موفقیت و… کتاب‌هایی پیدا می شود. همچنین در کتابراه هزاران کتاب رایگان نیز قابل دانلود است. اپلیکیشن کتابخوان کتابراه برای اندروید، IOS و ویندوز در دسترس است.


EPUBDownloads-icon

شخصیت شناسی مردان

 

یکی از ابزارهای مهم شخصیت‌شناسی که در کشورهای پیشرفته بسیار مورد استفاده قرار می گیرد، شخصیت شناسی بر اساس تئوری روانشناس معروف سوئیسی ” کارل گوستاو یونگ” است که به کمک آن هر شخص می‌تواند به تیپ شخصیتی خود که ذاتی و بدون تغییر است رسیده و از بسیاری از مسائل مبهم شخصی که در تصمیم‌گیری‌ها ، روابط فردی و علائق خود دارد ، آگاه شود .یونگ ۱۵ کهن‌الگوی رفتاری یا تیپ شخصیتی را ارائه می‌دهد که از این تعداد ، ۸ کهن‌الگو مختص مردان و ۷ کهن‌الگو نیز مختص زنان است .

 

در این وبینار به بررسی ۸ کهن‌الگوی مردان می‌پردازیم که عبارتند از :

روانشناسی شخصیتی مردان

– زئوس : قدرت مدار ، منطقی و کنترل‌گر- آپولو : قانون مدار و مدیر و برنامه‌ریز- هرمس : زیرک و سخنور و چابک- پوزیدون : هیجانی با احساساتی شدید- آرس : فعال، توانمند ، بامرام و بامعرفت- هفائیستوس : صنعتگر ،خلاق و سخت‌کوش- دیونیسوس : هنرمند و بدون چارچوب- هادس : خلوت گزین ، درون گرا و دارای درک خیلی بالا

این کارگاه شروعی دوباره برای خودشناسی و بهتر شدن است ، چرا که خودشناسی اولویت اول انسان پیشرفته است .به عنوان مثال اگر کهن‌الگوی غالب شما “آرس” است ، یکی از ویژگی‌های ذاتی شما اهمیت دادن به زنها و کمک به آنها و محترم شمردن آنهاست چرا که در زندگی فرد آرس تایپ ، زنها اهمیت بسیاری دارند. اگر شما با این کهن‌الگو آشنایی نداشته باشید ممکن است خودتان یا اطرافیانتان دائم شما را بخاطر این ویژگی سرزنش کنند ولی با شناخت این کهن‌الگو میتوانید به بسیاری از جنگهای بیهوده‌ی روانی‌تان خاتمه دهید و از قابلیت‌های بی‌نظیر دیگر کهن‌الگوها برای پوشش ضعف‌هایتان استفاده کنید .

 

در طی این چهار جلسه با هم می آموزیم :

 

– تعریف آنیما و آنیموس ( انرژی های زنانه و مردانه زنان و مردان)

– بررسی لایه های زنانگی و مردانگی

– تعریف کهن الگو و آرکی تایپ از منظر پرفسور یونگ

– معرفی خودآگاه و ناخودآگاه و انواع آن

– داستان اسطوره ای هر یک از کهن الگوها

– بیان ویژگی ها و خصوصیات کامل تیپ های مختلف شخصیتی مردان

– بررسی دوران کودکی، نوجوانی، بزرگسالی، کار، ازدواج و میانسالی هر یک از کهن الگوها

– تبیین مشکلات و بحرانهای احتمالی گریبانگیر هر کهن الگو و ارائه تمرینات و راهکارهایی برای رفع آنها

– معرفی فیلم و کتابهای مربوط به هر کهن الگو برای درک بهتر هر کهن الگو

 

 

این کارگاه ویژه زنان و مردان است و شما با شرکت در آن :

 

▪️ می‌توانید به علت بعضی از تفاوت‌های شخصیتی بین خودتان و دیگران و دلایل تعارض با آنها پی ببرید

▪️ با شناخت تفاوت‌های شخصیتی خود و پارتنر یا همسرتان ، رابطه عاطفی خودتان را بهتر مدیریت خواهید کرد و با پایان دادن به خیلی از قضاوتهای عجولانه و نادرست معنای زندگی بهتر را درک خواهید کرد 

▪️ استعدادها و توانمندی‌های ذاتی‌ای که دارید را دقیق‌تر خواهید شناخت

▪️ می‌توانید رشته تحصیلی، شغل مناسب و حتی شوهر متناسب با تیپ شخصیتی‌تان را پیدا کنید و اگر درگیر انتخاب رشته هستید با دید بهتری انتخاب خواهید کرد. 

▪️ در جلسات کاری و مصاحبه‌های شغلی و موقعیت‌های مشابه ، می‌توانید هوشمندانه و بر اساس تیپ شخصیتی طرف مقابل‌تان مذاکره کنید

▪️ و بطور کلی شرکت در این کارگاه به مردان کمک میکند تا با درک بهترِ پتانسیل‌های نهفته‌ی خود به سوی «تعادل» رهنمون شوند .همچنین این دوره آموزشی به زنان کمک خواهد کرد که مردان زندگی خود ائم از پدران ، پسران و شوهرانشان را بهتر بشناسند تا ضمن عدم وابستگی ناسالم به آنها ، به منشا اختلافاتشان با مردان زندگی‌شان نیز پی‌ ببرند و با شناخت توانایی‌های واقعی و کشف نشده‌شان متوجه شوند که در چه زمینه‌هایی می‌توانند بهترین باشند . 

روانشناس تحلیلی،خانواده درمانگر ومدرس توسعه فردی براساس مکتب پروفسور یونگ

با نظر دادن، کمک کن بقیه آگاهانه خرید کنن

روانشناسی شخصیتی مردان
روانشناسی شخصیتی مردان
0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *