روانشناس جوانان در اصفهان

 
helpkade
روانشناس جوانان در اصفهان
روانشناس جوانان در اصفهان

یا نام متخصص را جستجو کنید

روانشناس کیست؟

روانشناس کسی است که فرایندهای ذهنی و رفتار انسان‌ها را از طریق مشاهده، تفسیر و ثبت نحوه ارتباط افراد با یکدیگر و محیط پیرامون‌شان، بررسی می‌کند. روانشناسان سعی دارند که سلامت و رفاه ذهنی همه افراد، اعم از خانواده‌ها، گروه‌ها و جوامع مختلف را تضمین کنند.

روانشناس، یک متخصص آموزش‌دیده است که در زمینه تحقیقات، آزمایشات و رسیدگی به چالش‌های عاطفی و روانی بیماران فعالیت می‌کند. مشاور و روانشناس خوب در هر زمینه ای می تواند خدمات خود را در مراکز مشاوره، بیمارستان ها یا مطب متخصص ارائه کنند. برخی مراکز به شکل اختصاصی مرکز مشاوره ازدواج هستند.

روانشناسان خدمات متنوعی را به مردم ارائه می‌کنند:

روانشناس جوانان در اصفهان

تحصیلات و مدرک روانشناسان

اخذ مجوز کار، مستلزم داشتن مدرک دکترا (Ph.D. ،Psy.D. و Ed.D.) و گذراندن یک دوره دو ساله در یک مرکز خدمات بالینی است. روانشناسان، بیش از هر متخصص دیگری در زمینه روانشناسی و خدمات روان درمانی، تحصیل کرده و آموزش می‌بینند. دکتر روانشناس خوب می تواند با تخصص خود مسائل زیادی را حل کند.

از زیرشاخه های اصلی روانشناسی در ایران، می‏توان روانشناسی بالینی و روانشناسی عمومی و روانشناسی کودکان استثنائی را نام برد.

روانشناس بالینی

فعالیت اصلی روانشناسان بالینی شامل تست‏ های روانشناسی، ارزیابی و تشخیص مشکلات روانی، روان درمانی، تحقیق در زمینه کشف راه‌های بهبود سلامتی، تدریس و مشاوره می‌شود. روانشناسان بالینی در اماکن مختلف، از جمله بیمارستان‎ها، کلینیک‌های بهداشت روانی، مطب‌ها، مدارس ابتدایی و متوسطه، برنامه‌های توانبخشی کارکنان و شرکت‌ها فعالیت دارند. روانشناسان بالینی می‏توانند در زمینه های کودک و نوجوان و یا خانواده، آموزش‏ های تخصصی لازم را ببیند و در هر یک از این حیطه ها، تخصصا مشغول به کار درمان شوند.

سایت پزشک خوب با استفاده از بهترین روانشناس در هر شهر، مشاوره روانشناسی را برای حل معضلات و اختلالات مراجعان به کار می گیرد. در همین راستا لیست روانشناسان در هر شهر قابل مشاهده و انتخاب است.

معرفی تخصص روانشناسی و مشاوره نوجوان

اگر در حال خواندن این متن هستید احتمالاً پدر، مادر، معلم یا حتی خود یک نوجوان می‌باشید. هر کدام از این موارد که باشید، احتمالاً رفتارهای غیرقابل پیش بینی و بی‌ثبات، احساساتی که ناگهان مانند طوفان ظاهر می‌شوند و هویت‌های متفاوتی که به سرعت عوض می‌شوند، شما را سردرگم کرده‌اند.

روانشناسی نوجوان چیست؟

روانشناسی نوجوان حوزه‌ای است که در آن روانشناس بالینی یا مشاوره می‌تواند کسب تخصص کند. روانشناسان حیطه نوجوان عموماً به کودکان بین 12 تا 18 سال ارائه خدمت می‌کنند، اما در بعضی موارد کودکانی با سن کمتر یا افرادی پس از دوره نوجوانی را نیز مورد معالجه قرار می‌دهند.

درمان نوجوانان نیازمند درک بالایی از مراحل رشد انسان است. در عین حال باید از آن دسته عوامل اجتماعی و فرهنگی که بر رفتار نوجوان تأثیرگذار است نیز آگاهی داشت و از تأثیرات خانواده و نقش نوجوان در خانواده وی نیز مطلع بود. روانشناسان حیطه نوجوان عموماً بر مشکلاتی تمرکز دارند که در دوره‌ های رشدی رایج هستند. بسیاری از روانشناسان مشکلاتی نظیر مسائل عاطفی یا اجتماعی، آسیب‌های بیولوژیکی، نقایص شناختی و استرس ناشی از تغییرات مربوط به رشد نوجوان را تشخیص داده و درمان می‌کنند. درعین حال، روانشناسان امور نوجوان با معضلات مهمی در حوزه سلامت روان، مانند روان پریشی، اختلالات عصبی و شخصیتی نیز سروکار دارند.

بعضی روانشناسان امور نوجوان به طور ویژه، قشر خاصی را درمان می‌کنند. برای مثال، می‌توان به دانش‌آموزان توان یاب، مبتلایان به اوتیسم، یا نوجوانانی که مورد آزار یا بی‌توجهی قرار گرفته‌اند اشاره کرد.

اهداف روانشناسان نوجوان

هدف اصلی روانشناسی نوجوان، ترویج ضرورت آگاهی یافتن از آن دسته مسائل مربوط به رشد انسان، عوامل اجتماعی-فرهنگی و تاثیرات بیولوژیکی است که باعث می‌شوند سلامت روانی نوجوانان دچار مشکل شود.

روانشناسان نوجوان در صورت کسب این آگاهی می‌توانند راهکارهایی جهت بهبود بهزیستی و رفتار نوجوانان در زمینه زندگی روزمره، تحصیل، و تعامل با خانواده را ارائه دهند.

وظیفه یک روانشناس نوجوان چیست؟

وظایف مربوط به یک روانشناس امور نوجوانان بسته به محیط کار و سطح تحصیلات روانشناس متفاوت است.

برای درمان نوجوانان، روانشناسان در این حوزه تخصصی ابتدا نسبت به سنجش وضعیت روانی و سپس ایجاد راهکارهای مداخله (مثل مدیریت رفتار) و برنامه‌های پیشگیری (مثل پیشگیری از زورگویی و قلدری) اقدام می‌کنند.

به علت چند بُعدی بودن مشکلات عدیده‌ای که در طول سال‌های نوجوانی پدیدار می‌شود، روانشناسی نوجوان عموماً شامل مشاوره و همکاری با دیگر متخصصینی است که با نوجوانان کار می‌کنند.

پزشکان متخصص کودکان، یا دیگر افراد مشغول در حوزه پزشکی، ماموران ناظر بر نوجوانان بزهکار، و مسئولین مدارس دولتی و خصوصی از زمره‌ی این افراد به شمار می‌آیند.

روانشناسان امور نوجوان می‌توانند در چارچوب مدارس به کار گرفته شوند تا برای نوجوانانی که دارای نیازهای ویژه می‌باشند خدمات سنجشی و درمانی ارائه کنند.

در این بافت، روانشناسان می‌توانند به صورت انفرادی با دانش‌آموزان توان یاب کار کنند تا تسلط آنها بر احساسات خود را بهبود بخشیده، مهارت‌های اجتماعی آنان را توسعه داده و یا اختلالات رایج در دوران کودکی مانند افسردگی، بیش فعالی، یا اوتیسم را درمان کنند.

روانشناسان شاغل در مدارس ممکن است با مددکاران اجتماعی، مدرسین، یا دیگر پرسنل مدارس نیز همکاری داشته باشند تا طرح‌های مداخله‌ای یا پیشگیرانه ایجاد کنند و سلامت اجتماعی، عاطفی، یا جسمی دانش‌آموزان را بهبود ببخشند.

بسیاری از روانشناسان امور نوجوانان برای موسسات دولتی یا خصوصی، مثل group home، مراکز اصلاح و تربیت نوجوانان، یا مراکز درمانی کار می‌کنند. روانشناسانی که در این محیط ها کار می‌کنند بر اصلاح و مدیریت رفتار تمرکز دارند.

به نظر می‌رسد اکثریت مراجعه‌کنندگان در محیط های سازمانی متشکل از نوجوانانی هستند که دارای سابقه استعمال مواد مخدر یا الکل، اختلال گوارشی، یا سوءپیشینه قضایی می‌باشند. لذا در چنین بافتی، روانشناسان نوجوان باید آموزش و تخصص ویژه‌ای در زمینه اعتیاد، جرم و یا بدرفتاری نیز داشته باشند.

راه اندازی مطب خصوصی نیز گزینه‌ای دیگر برای آن دسته از روانشناسان بالینی است که در زمینه ارائه خدمات به نوجوانان تخصص دارند.

در این چارچوب، تمرکز اصلی بر حوزه تشخیص و درمان اختلالات روانی می‌باشد. همچنین ممکن است روانشناسان امور نوجوان تست شخصیت یا هوش انجام دهند تا آگاهی بیشتری نسبت به نیاز نوجوان پیدا کنند.

آنگاه بر اساس یافته‌های چنین تست‌هایی، روانشناس بالینی می‌تواند برنامه‌ای درمانی را طراحی و اجرا کند. این برنامه، بسته به نیاز کودک، می‌تواند به شکل درمان انفرادی، گروهی، یا خانوادگی باشد. این نوع درمان به گرایش نظری روانشناس نیز بستگی دارد. در بعضی کشورها، روانشناسانی که هم سطح پزشکان هستند می‌توانند دارو تجویز کنند.

معصومه مظلوم قاضیانی 

آزاده فلاحتی 

الهه شیروانیان 

علیرضا صدرایی 

محمد مهدی آزادی 

دکتر احمد صادقی 

صدیقه رستمی 

روانشناس جوانان در اصفهان

زهرا خیر 

نفیسه خدادادی 

فاطمه رضایی 

تمامی آدرس ها را بر روی نقشه می توانید مشاهده کنید

loading…

جستجو بر حسب نام متخصص

لیست تخصص ها

آیا شما یک پزشک خوب هستید؟

تمامی حقوق این وب‌سایت محفوظ است و انتشار مطالب آن با ذکر منبع بلامانع می‌باشد

لطفا کمی لبخــند بزنیــد 😉

دکتریاب، درحال آماده سازی بهترین نتایج برای شما 😍 است

  ریاست مرکز و مسئول فنی (متخصص روانشناسی)

جزئیات مشاور

  متخصص اعصاب و روان (بورد تخصصی روانپزشکی ، دارودرمانی،سکس تراپی)

جزئیات مشاور

  متخصص مشاوره خانواده (زوج و خانواده درمانی ، مشاوره قبل ازدواج و طلاق)

روانشناس جوانان در اصفهان

جزئیات مشاور

  متخصص روانشناسی (خانواده و ازدواج, طلاق ، مشاوره با رویکرد مذهبی)

جزئیات مشاور

  متخصص روانشناس بالینی (سکس تراپیست، وسواس، افسردگی، دوقطبی، اضطراب)

جزئیات مشاور

  روابط والد_فرزند ، نوجوان ، خانواده ، افسردگی و اضطراب ، ترک اعتیاد ، مشاوره تحصیلی

  متخصص مشاور خانواده ، ازدواج ، مشکلات رفتاری ، طلاق و خیانت ، زوح درمانی

  متخصص اعصاب و روان (بورد تخصصی روانپزشکی ، متخصص سکس تراپی و دارودرمانی)

  روانشناس بالینی (زوج و خانواده درمانی ، مشاوره قبل ازدواج ، نوجوان ، خیانت)

  متخصص روانپزشکی ، سکس تراپ ، مشاوره مهاجرت ، ازدواج و طلاق (مدعو از تهران)

جزئیات مشاور

  روانشناسی سلامت 

جزئیات مشاور

  متخصص روانشناسی (مشاوره خانواده ، مشاوره ازدواج ، طلاق و روابط بین فردی)

جزئیات مشاور

جزئیات مشاور

  روانشناس (مشاوره خانواده ، اعتیاد و کودک)

جزئیات مشاور

  روانشناس بالینی کودک و نوجوان

جزئیات مشاور

   ازدواج، خانواده و رواندرمانی و روانکاوی ، رواندرمانگر پویشی

جزئیات مشاور

  روانشناس

جزئیات مشاور

  مشاور کودک (اختلالات یادگیری و افزایش تمرکز ، بازی درمانی و هوش افزایی)

جزئیات مشاور

  مشاور خانواده (ازدواج، مشکلات فردی و بین فردی)

جزئیات مشاور

  روانشناس (مشاوره قبل از ازدواج، زوج درمانی، خانواده درمانی، طلاق، روابط بین فردی)

جزئیات مشاور

  متخصص اعصاب و روان (روانپزشک، زوج درمانی، دارو درمانی، سکس تراپی)

جزئیات مشاور

  متخصص روانشناسی (سکس تراپی ، افسردگی ، دوقطبی ، اضطراب)

جزئیات مشاور

روانشناس جوانان در اصفهان

  مشاور خانواده و ازدواج ، مشکلات رفتاری کودک و نوجوان ، بهبود روابط

جزئیات مشاور

  متخصص روانشناسی کودک (اختلالات یادگیری، توجه و تمرکز، عقب مانده ذهنی، اوتیسم)

جزئیات مشاور

جزئیات مشاور

  متخصص مشاوره خانواده ، ازدواج و مشکلات رفتاری

  متخصص اعصاب و روان (سکس تراپیست ، مشاوره اعتیاد ، روانپزشکی)

  روانشناس (مشاوره خانواده ، ازدواج ، روج درمانی ، سکس تراپی)

ثبت نام آنلاین کارگاه های روانشناسی

. به عنوان بزرگترین مرکز مشاوره اصفهان، مرکز مشاوره توحید به پشتوانه ی متخصصانی نام آور در عرصه ی روانشناسی کشور، گامی در ارتقای آموزش حرفه ­ای روانشناسی اصفهان برای دانش ­آموختگان و دانشجویان تحصیلات تکمیلی روانشناسی بردارد. این کارگاه ها در دو بخش تخصصی و عمومی  برگزار میگردد.

. آسیب شناسی. مداخلات بالینی و دارویی جهت بهبود
اختلالات خلقی، اضطراب، افسردگی، دوقطبی، وسواس، پرخواشگری، ضداجتماعی، خودشیفته. تیک و سردردهای عصبی
در مرکز مشاوره اصفهان انجام میگیرد.

طراحی، اجرا و تحلیل آزمون ها و مصاحبه های سازمان محور (شغلی). تست شخصیت و ازدواج . فرایند استخدام و به کار گماری. فرایند غربال گری. فرایند استعداد یابی. سنجش کیفیت زندگی کاری کارکنان

اگر بدنبال مرکز مشاوره اصفهان یا روانشناس اصفهان میگردید؟ پس ادامه متن را حتماً بخوانید! ما در این مقاله آدرس تمامی مرکز مشاوره اصفهان را آورده ایم.

روانشناس جوانان در اصفهان

مردم ساکن اصفهان چگونه برترین مراکز مشاوره اصفهان را پیدا کنند و چگونه میتوانند به دنبال بهترین خدمات از مراکز مشاوره در شهر اصفهان باشند. از آنجایی که پیدا کردن بهترین و قابل اعتماد ترین مراکز مشاوره در اصفهان و دسترسی به آنها یکی از دغدغه های مردم بوده است، از این رو در این مقاله لیست آدرس مراکز مشاوره اصفهان را جهت تسهیل در اختیار شما قرار می دهد.

 

 

شماره پیامک اطلاع از دوره های آموزشی (ارسال رشته و مقطع تحصیلی) به 10002527 .__________________________________________________________________________.برای آگاهی از بهترین مرکز مشاوره اصفهان، و خدمات روانشناسی اصفهان با شماره 09134061758 تماس بگیرید.

مشاوره نوجوان در اصفهان در مرکز مشاوره مهرآیین

مشاوره نوجوان عبارتی است که امروزه به گوش خیلی از شما مخاطبین این مقاله آشناست و در تمامی مراکز تربیتی و آموزشی به الزام مشاوره نوجوان تاکید می شود. اما علت اهمیت آن چیست؟ چرا نوجوانان به مشاوره نیاز دارد؟ چه زمانی بایستی به مشاوره نوجوان در اصفهان مراجعه کنند؟

این ها سوالاتی هستند که برای اغلب خانواده هایی که فرزندانشان به سن نوجوانی رسیده اند پیش خواهد آمد به همین منظور در خصوص مشاوره نوجوان در ادامه برای شما سخن های فراوانی داریم …

شاید باورتان نشود اما روشی بسیار جدید در مرکز مشاوره مهرآیین برای مشاوره نوجوانان داریم که حتما در فیلم زیر با صدای خانم دکتر اسدی پر شده است، تماشا کنید!!!

روانشناس جوانان در اصفهان

 

نوجوانی حساس ترین فصل زندگی افراد است که می توان حساسیت آن را برای هر دو جنسیت چه پسر و چه دختر تاکید کرد اما معمولا پسر ها در این برهه از زندگی خود بیشتر از دختر ها با مشکلات متعدد دست و پنجه نرم می کنند البته دوران نوجوانی دختر ها نیز مشکلات خود را دارد.

به همین علت والدین بایستی برخورد های کنترل شده ای با فرزندان خود داشته باشند تا زمینه ساز مشکلات بزرگتر نشود به همین منظور به آن ها توصیه می شود که از یک مشاوره نوجوان برای روانشناسی و ارائه راهکار های مناسب کمک بگیرند.

افراد در سنین نوجوانی خواسته هایی برای رسیدن به استقلال و اثبات توانایی های خود دارند که این خواسته ها گاها مورد پسند والدین نیست و آن ها را نمی پذیرند و یا اینکه نمی دانند چگونه بایستی به این گونه رفتار ها واکنش های مناسب نشان دهند.

اگر به عنوان عضو اصلی خانواده با فرزندتان بگو مگو دارید، قطعا با جملات منفی از جمله شما دارین زندگیمو خراب می ‌کنین یا از همتون متنفرم روبرو شده اید. این جملات شاید به ظاهر اهمیت چندانی نداشته باشند و با خود بگویید که در زمان عصبانیت بیان چنین صحبت هایی تا حدودی طبیعی است اما توجه کنید که اگر با روانشناسی نوجوان آشنا نباشید ممکن است شاهد رفتار هایی به مراتب بد تر از آن ها باشید به همین جهت در ابتدا لازم است تا با فراگیری دانش لازم نسبت به تربیت و رفتار صحیح در این برهه از زندگی نوجوانان اقدام کنید،

برای یادگیری این قبیل دانش ها می توانید به یکی از مراکز مشاوره نوجوان در اصفهان مراجعه نموده و با درمیان نهادن مشکلاتتان با روانشناس بهترین راهکار پیش روی شما قرار بگیرد.

یکی از مراحل حساس نوجوانی مستقل شدن است. نوجوانان به مرور زمان و با آغاز دوران نوجوانی به محیط هایی اغلب بیرون از خانه احساس تعلق می کند که احساس استقلال و کفایت را در آن ها پرورش خواهد داد و اشتیاقشان برای فکر کردن و رفتار مستقل افزایش می یابد .

شاید یکی از ناراحتی های والدین و بیشتر از همه مادر ها مربوط به این تحول نوجوانی باشد چرا که فرزند شما تلاش می کند تا به هر نحوی که شده عضو گروه هایی از همتایان خود شوند که این کار را به روش های مختلف از جمله مطالعه، کارهای نمایشی، رشته های ورزشی یا فعالیت های موسیقیایی انجام دهد و یا اینکه داوطلبانه یا در قالب شغلی به کارهای جمعی بپیوندند.

البته راه های بیشتری هم برای اینکار وجود دارد که خانواده ها را بیش از پیش نگران کرده و موجبات مراجعه به مشاوره نوجوان در اصفهان برای کمک گرفتن از روانشناسان را فراهم می آورد.

از جمله راه های دیگر احساس تعلق پیدا کردن نوجوانان که خطر ناک هم هست شامل مواردی از قبیل رنگ کردن موها ، سوراخ بینی یا خال کوبی بدن . شیوه خاص پوشش و یا حتی مصرف سیگار و مواد مخدر، با سرعت رانندگی کردن، ریسک کردن، دزدی از فروشگاه ها، درس نخواندن و روی آوردن به فعالیت های غیر قانونی، پیوستن به دار و دسته های مافیایی است.

نوجوانان برای پیدا کردن حس تعلق هم از شیوه های مثبت و هم از شیوه های منفی که در قسمت فوق به آن ها اشاره کردیم استفاده می کنند و معمولا زمانی که جست وجوی راه هایی برای تعلق یافتن هستند ، تجربه می اندوزند و رفتارهایشان را می آزمایند. در این میان واکنش والدین است که به آن ها جسارت می دهد همان رفتارشان را ادامه دهند، یا رفتار متفاوتی انتخاب کنند. حال که به حساسیت ماجرا پی بردید خوب می دانید که تنها کسی که می تواند در این راستا به شما کمک کند مشاوره نوجوان است نه خاله و عمه و عمو و …

زمان رشد کودک و عبور آن از مرحله کودکی به نوجوانی و به همین ترتیب مرحله بلوغ بسیار مهم است که والدین دقت داشته باشند و تمایزات ایجاد شده در فرزندشان را مشاهده و درک کنند. تصور پدر و مادر ها از اینکه فرزندشان بایستی همیشه با همان روحیات کودکی با آن ها برخورد داشته باشد باور غلطی است که می تواند زمینه ساز بسیاری از مشکلات روانی و رفتاری نوجوانان در آینده باشد.

شاید این تمایزات در نوجوانان پسر بیشتر از دختر ها باشد چرا که رشد روحیات و نیاز های پسر ها متفاوت از دختر ها است که معمولا با چالش های جدید تری هم در این راستا روبرو خواهند شد. مشاوره نوجوان در اصفهان به شما کمک می کند تا نحوه برخورد با این تغییرات روحی و رفتاری را بدانید و در مواقع لازم واکنش های اصولی را از خود بروز دهید.

اما همیشه هم نیاز نیست که شما از مشاوره نوجوان کمک بگیرید بلکه باید فرزندتان را نزد مشاور ببرید تا بتواند با روانشناسی دقیق نیاز های او را بررسی نموده و فرزندتان را در مواجه با چالش های جدید و شاید تاثیر گذار آماده سازد تا بتواند بدون قرار گیری در مسیر نامناسب، این برهه زمانی موقت را با موفقیت پشت سر بگذارد.

یکی از مشکلات و نتایج آسیب های روحی، پرخاشگری است که در نتیجه برخورد نامناسب خانواده یا دیگر عوامل محیطی به وجود می آید و در صورتی که به طور علمی و روانشناسی توسط یک مشاوره نوجوان مورد بررسی و درمان قرار نگیرد، قطعا پتانسیل تشدید همه مشکلات را دارد .

شاید بیشتر توقع دارید که نوجوانان پسر در این برهه از زندگی خود پرخاشگر و یا بیش فعال شوند تا اینکه افسرده باشند، اما لازم است بدانید یکی دیگر از مشکلاتی که امکان دارد در این زمان برای فرزندانتان به وجود آید، افسردگی باشد و شما از آن بی خبر باشید زیرا افسردگی در همه مواقع و در همه افراد علائم یکسانی ندارد و تنها کسی که می تواند این مسئله را متوجه شود یک مشاوره نوجوان است؛ لذا همیشه به برداشت های خود از رفتار کودک و نوجوانتان اکتفا نکنید و رفتارهایتان را بر آن استوار نسازید و حتما از متخصصین و مشاوره نوجوان در اصفهان در آن راستا مشورت بگیرید.

فرزندان شما با سپری کردن دوران کودکی و پا نهادن به برهه نوجوانی تمایل زیادی به تنهایی دارند و والدین بزرگترین اشتباهی که به آن مرتکب می شوند این است که فرزندانشان را تنها می گذارند!

در هر صورت زمانی که یک نوجوان گستاخ و پر جنب و جوش اطراف شماست که به دنبال بهانه ای برای ایجاد دردسر می گردد جلوی چشمتان باشد خیلی بهتر از این است که اجازه دهید فاصله بین شما و فرزندتان زیاد شود زیرا در این صورت نمی ‌توانید در زمان لازم که بیشتر از هر وقت در خطر مسائلی مانند افسردگی، اعتیاد به اینترنت، اختلالات خوردن و آسیب زدن به خودش قرار می ‌گیرد به کمک او بروید.

مشاوره نوجوان در اصفهان به همه والدین توصیه می کند تا زمان بیشتری را با فرزندانشان سپری کنند زیرا هر چه شما زمان بیشتری را با آن ها سپری کنید خطراتی همچون احساس غریبگی کمتر در کمین نوجوان خواهد بود که به مراتب موجبات تشدید رفتار های خشونت آمیز و یا منزوی شدن او را کاهش می دهد.

اگر احساس می‌ کنید که دیواری میان شما و فرزندتان کشیده شده است زمان آن فرا رسیده تا این دیوار را خراب کنید و این ممکن نیست مگر با دانش! این دانش را عموما مشاور نوجوان و روانشناس به راحتی در اختیار شما قرار می دهد.

رابطه تان را با فرزندتان حفظ کنید و زمان هایی برای خلوت دو نفر در نظر بگیرید، رفتن به پارک، کافی شاپ و یا حتی بازار مشوقی است که بدون هیچ اشاره ای برای تشویق او انجام خواهید داد.

شاید اگر برای بار اولین پیشنهاد چنین وقت گذرانی هایی را به نوجوانتان بدهید استقبال چندانی نکند اما اگر برای این کار سماجت به خرج دهید، خانه شما به مکانی شادتر و با استرس کمتر برای زندگی تبدیل می ‌شود و این اتفاق آن ‌قدر زود رخ می ‌دهد که شگفت ‌زده خواهید شد.

جنس نیاز ها و احساسات نوجوانان دختر و پسر با یکدیگر متفاوت است که البته این تفاوت ها در شدت و ضعف آن ها نیز دیده می شود. در مثالی کوچک می توان به تفاوت رفتاری پسر ها و دختر ها برای برآورده نمودن نیاز هایشان اشاره داشت؛

معمولا نوجوان پسر با قدرت نمایی و انجام فعالیت های ریسک دار پاسخ نیاز های خود را می دهند ولی دختر ها با آراستن خود و دیگر رفتار های متفاوت، نیاز هایشان را بروز می دهند؛ بنابراین کاملا قابل لمس است که روانشناسی پسر ها پر است از رمز و راز های پیچیده که با پی بردن به آن ها می توان خطرات احتمالی را از آن ها دور ساخت؛ در این راستا هیچ کس مانند یک مشاوره نوجوان نمی تواند از این رموز پرده برداری کند.

دوره نوجوانی و بلوغ یکی از بحرانی ترین دوره های زندگی هر فرد است که طی آن فرد از کودکی به دوران نوجوانی قدم می گذارد و بایستی در این زمان مسائل چالش برانگیز و متنوعی را پشت سر بگذارد.

از انواع بلوغ می توان به بلوغ جنسی، بلوغ فکری و بلوغ جسمی اشاره داشت. همانگونه که اشاره شد بلوغ جنسی یکی از انواع بلوغ است که نوجوان در این دوره با آن روبرو می شود.

رشد اندام های جنسی یکی از علائم دوران بلوغ است که والدین بایستی آگاهی های لازم در این خصوص را در اختیار فرزندشان قرار دهند و یا از یک مشاوره نوجوان در اصفهان برای آگاهی دادن به فرزندشان کمک بگیرند چرا که اگر این کار انجام نگیرد و یا به درستی پیگیری نشود ،عواقب بسیار مخربی همچون:

گمراهی جنسی، ارتباطات غیر مشروع، روابط جنسی خطر ناک و خطر ابتلا به بیماری های جنسی مانند هپاتیت و ایدز ، انزجار و تنفر از رابطه با همسر و خطرات دیگر دامان گیر آن ها می شود.

در این قسمت بعد از اطلاع پیدا کردن از یکسری مطالب در مورد بلوغ پسر و دختر باید حتما برای کسب اطلاعات بیشتر به مرکز مشاوره نوجوان مراجعه کنید:

دختران عموما در سنین ۱۰ تا ۱۶ سالگی به بلوغ می رسند بنابراین لازم است در رابطه با برخی از علائم این دوران نظیر نوع رشد اندام‌ ها، موهای خود، قاعدگی و اختلالات آن اطلاعات کافی داشته باشد.

روانشناس جوانان در اصفهان

پیش از اینکه دوران بلوغ فرزندتان آغاز شود، آگاهی های لازم را به او بدهید چرا که اگر این کار را نکنید ممکن است از افراد نا مطلع اطلاعاتی را دریافت کند که نه تنها به نفع او نیست بلکه زمینه ساز خطرات مختلفی نیز خواهد بود.

برای مطلع کردن و آگاهی دادن فرزندتان در این خصوص جدای از اینکه باید اطلاعات و دانش کافی داشته باشید باید بتوانید این مسائل را با بیانی شیوا و بدون ایجاد حس عدم اعتماد به نفس با فرزندتان در میان بگذارید؛

خوش بختانه در بسیاری از مدارس مشاور نوجوان حضور دارد و در صورتی که احساس کردید نمی توانید پاسخی مناسب به سوالات و چالش های نوجوان بیابید او را به یک مرکز مشاوره نوجوان در اصفهان معرفی کنید تا با دانش و علم مناسب او را در این راستا راهنمایی کند.

دوران بلوغ پسر ها با تغییرات مختلفی از جمله کلفت شدن صدا، بزرگ شدن بینی و رویش مو در صورت و مساله احتلام شبانه آغاز می شود. متاسفانه مسئله ای که مشاوره نوجوان در اصفهان نیز در خصوص آن با خانواده ها مدام گفتگو می کند این است که هنوز در بسیاری از خانواده ها به دلیل مسائل فرهنگی و شرم و حیای ذاتی این تغییرات را به طور کل نادیده گرفته می شود و در مورد آن ها با فرزندشان صحبت نمی‌ کنند.

اما ممکن است نوجوان درباره‌ هر کدام از این مسائل با خود کلنجار برود یا برای کسب اطلاع به سایت‌ های مجازی نامناسب متوسل شود که این سرآغازیست برای گیر کردن فرزندتان در منجلاب کار های غیر اخلاقی و به دنبال آن به وجود آمدن مشکلات روحی!!

حتی اگر به هر جهتی نمی توانید با فرزند خود در رابطه به این موارد صحبت کنید بهتر است از یک مشاوره نوجوان در این خصوص کمک بگیرید تا اطلاعات لازم دررابطه با این دوره بحرانی را در اختیار فرزندتان قرار داده و به سوالاتی که ممکن است گاها برای آن ها به وجود آید پاسخ مناسب دهد.

به مجموعه خدماتی گفته می شود که ویژه نوجوانان طراحی شده و به آنها کمک می‌کند تا بتوانند با موفقیت باچالش های زندگی خود روبرو شده و آنها پشت سر بگذارند.

سن نوجوانی، یک بازه سنی حساس در دوره زندگی هر فردی محسوب می شود. در یک تعریف ساده، نوجوانی، دوره تغییر و یادگیری است. کارشناسان مشاوره و متخصصین بهداشت روانی اعتقاد دارند که دوره نوجوانی، نقطه انتقال از دوره خاصی از زندگی تلقی می شود و یک دوره انحصاری به ویژه استرس زا بوده که نیاز به خدمات پشتیبانی و مشاوره نوجوان را ضروری جلوه می دهد.

ورود نوجوان از دوره ابتدایی به دوره آموزشی متوسطه اول و دوم، پربحث ترین دوره زندگی برای نوجوانان محسوب می شود. در این بازه، یک نوجوان با مباحث اجتماعی، چالش های متعدد در زندگی و همچنین مسائل احساسی و عاطفی مختلفی رو به رو می شود.

در این دوره سنی، اکثر نوجوانان گرایش به گروه های دوستان را ترجیح می دهند که این مسئله از نظر بزرگسالان و همچنین والدین، یک چالش بزرگ محسوب می‌شود؛ چرا که ذهن نوجوانان، درگیر مسائل متفاوتی در گروه همسالان خواهد شد.

با توجه به موارد فوق و با در نظر گرفتن اینکه بخشی از دوره نوجوانی شامل دوره بلوغ می باشد، استفاده است مراکز مشاوره نوجوان، یک راهکار ایده‌آل برای والدین عزیز به شمار می رود.

در خانواده های هر یک از شما عزیزان نیز مسائلی پیرامون نوجوانان رخ می‌دهد که قطعاً نیاز به مشاوره و راهنمایی در این زمینه خواهید داشت. مرکز مشاوره مهرآیین، ارائه دهنده خدمات مشاوره نوجوان در اصفهان بوده و در این زمینه آماده ارائه راهنمایی های کامل به مخاطبان و خانواده های آنها می باشد.

خدمات مشاوره نوجوان که بتواند به نوجوانان در گروه سنی خاص، کمک کند تا زندگی سالم و موفق تری را داشته باشند جزو خدمات مرکز مشاوره مهر آیین در اصفهان محسوب می شود.

یک مزیت برتر که این نوع مراکز مشاوره برای نوجوانان ارائه می دهند این است که به نحو مطلوب با آنها همکاری کرده تا بتواند علاوه بر تشخیص نقاط ضعف خود، نقاط قوت را ارتقا داده و مهارت های اجتماعی را خود را بهبود بخشند.

مهمترین مباحثی که در قسمت خدمات مشاوره نوجوان در اصفهان ارائه می شود شامل موارد زیر می باشد:

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه

نام *

ایمیل *

وب‌ سایت

ذخیره نام، ایمیل و وبسایت من در مرورگر برای زمانی که دوباره دیدگاهی می‌نویسم.

 

ما در پایین لیستی از بهترین مراکز مشاوره اصفهان آورده ایم که شامل روانشناس کودک اصفهان ( مشاوره کودک )، مشاوره ازدواج اصفهان و.. است . نام روانشناس و یا مرکز ، تخصص مربوطه و آدرس و شماره تماس هر کدام آورده شده است. اگر به دنبال مشاوره خوب در اصفهان در زمینه های خانواده ، ازدواج ، کودک ، طلاق ، اعتیاد ، تحصیلی و.. هستید می توانید از لیست زیر استفاده کنید.

کلینیک روانشناسی و مشاوره توحید

روانشناس : دکتر امیر کشاورز (متخصص روانشناسی بالینی)

خدمات: خدمات روانپزشکی تخصصی ، مشاوره خانواده و ازدواج ، طلاق و خیانت ، بهبود روابط زوجین اضطراب ، پرخاشگری ، وسواس ، استرس ، روان درمانی چاقی ، درمان اختلالات رفتاری و … آدرس:توحید میانی ، قبل از چهارراه مهرداد (از سمت دانشگاه) ، جنب داروخانه دی ، مجتمع زیتون طبقه دوم ، واحد۶ ، طبقه چهارم ، واحد۱۰ تلفن پذیرش :۰۳۱۳۶۲۹۳۰۷۴۰۳۱۳۶۲۵۵۱۷۱

مرکز مشاوره و روانشناسی پایتخت پارسه

روانشناس جوانان در اصفهان

خدمات :مشاوره خانواده و ازدواج، اصلاح روابط زن و شوهر، خیانت، مشکلات رفتاری کودک و نوجوان وسواس، اضطراب، بدبینی، استرس و… آدرس : خیابان کاوه ، خ دانش ، نبش رباط سوم ، ساختمان کسری ، طبقه ۱تلفن پذیرش : ۳۴۳۵۵۲۱۲ – ۳۶۶۳۳۱۲۳

کلینیک اردیبهشت

آدرس :

خیابان فردوسی روبروی خیابان عافیت نبش کوچه شادی پلاک ۱

تلفن تماس :

۳۲۲۳۱۵۴۹

مرکز مشاوره رائین اصفهان

آدرس :

 خیابان توحید میانی ،حد فاصل چهارراه توحید و چهارراه مهرداد،

کوچه روبروی کلیسا(شماره ۳۵)،پلاک ۶۰

تلفن تماس :

۰۳۱۳۶۲۴۴۵۹۸ 

دکتر افشین طباطبائی

 آدرس :

اصفهان، خیابان فلسطین، ساختمان نگین، طبقه سوم،

تلفن تماس :

۰۹۱۳۱۱۸۸۵۳۹ 

کلینیک آبشارآدرس:

چهارراه آبشار خ آبشار دوم  ،  قبل از پل غدیر مقابل ، تقاطع   پلاک ۲۸۴تلفن:

 -36306873  

در ادامه نیز مابقی اسامی روانشناسان اصفهان را می توانید ببنید. توجه داشته باشید که تمامی لیست منتشر شده از بهترین مراکز مشاوره اصفهان می باشند که دارای پروانه از مراجع ذی ربط هستند. اگر بعنوان روانشناس کودک شاغل در اصفهان هستید و یا در دیگر زمینه ها شاغل هستید و هنوز نام خود را درلیست نیم بینید از طریق لینک ثبت اطلاعات مطب ، مشخصات خود را وارد و منتظر تایید بمانید.

اگر بدنیال مرکز روانشناسی در دیگر شهرستانهای استان اصفهان هستید نیز بر روی لینک مراکز مشاوره شهرستانهای اصفهان ( اینجا ) کلیک کنید.

مرکز ریحانه

آدرس:

سه راه ملک شهر -خ گلستان نرسیده به چهار راه اول -مجتمع نور طبقه ۴تلفن:

۳۴۵۲۴۵۷۱

کلینیک  روانشناسی جم 

آدرس:

خیابان میر داماد –نبش کوچه ۳۶ ساختمان پارسیان –طبقه ۱تلفن:

۳۲۳۶۷۱۵۳

کلینیک روانشناسی صمیمت 

آدرس :

اصفهان ، بلوار کشاورز، حدفاصل سه راه سیمین و مفتح روبروی ایستگاه (مسجد الانبیاء )

ساختمان پردیس،  طبقه چهارم واحد ۱۵BRT

شماره تماس:

روانشناس جوانان در اصفهان

۳۷۷۷۲۲۲۰

از نظر ما بهترین مرکز مشاوره اصفهان و یا بهترین دکتر روانشناس اصفهان مرکز و یا شخصی  است که صرفا توسط روانشناس  با تجربه  اداره شود. مرکزی که دارای سابقه کار باشد  ، تخصصی فعالیت کند و  مراجعان آن از خدمات ارائه شده رضایت داشته باشند. ما در لیست مراکز مشاوره اصفهان سعی کردیم از بهترین مراکز روانشناسی اصفهان را که همگی دارای تاییده و مجوز  هستند استفاده کنیم.

مشاور ه  مشورت و دریافت کمک اطلاعاتی دربارهٔ یک موضوع است که بین مراجع (کمک‌گیرنده) و متخصص  انجام می‌گیرد. و در موضوعات و زمینه‌های مختلف علمی و برای اهداف گوناگون انجام می‌شود که در میان مردم، بیشتر جنبهٔ روان‌شناختی آن ( روان‌شناسی) معروف است که هدف از آن بهبود وضعیت روحی–روانی و کیفیت‌بخشی به زندگی مراجع از جهت روانی‌است. ( ویکی پیدا )

اگر بدنبال مرکز مشاوره خوب در اصفهان و یا روانشناس کودک در اصفهان و یا مرکز مشاوره خانواده در اصفهان هستید حتما از لیست فوق استفاده کنید این لیست خدمات ازدواج ، زوج درمانی ، طلاق ، تحصیلی و بسیاری دیگر از خدمات را تحت پوشش قرار می دهد.

همچنین می توانید مراکز مشاوره تهران ، شیراز ، اهواز ، کرج را با کلیک بر روی لینک مشاهده کنید.

منبع :

سازمان بهزیستی استان اصفهان

سازمان نظام روانشناسی 

آخرین تغییرات : اردیبهشت ۹, ۱۳۹۹

مجله توانبخشی و مشاوره هوش کالا با انتشار مقالات عمومی ، آگاهی عموم مردم و قشر سلامت  را از خدمات رشته های روانشناسی و مشاوره و همچنین رشته های توانبخشی ( فیزیوتراپی ، شنوایی شناسی ، کاردرمانی ، گفتار درمانی ، بینایی سنجی ، ارتوپد فنی ) بالا می برد.

این وب سایت مسئولیتی در قبال کیفیت مراکز معرفی شده ندارد. لذا قبل از مراجعه بررسی های لازم را به عمل آورید.

مشاوره فردی و خانواده

مشاوره قبل و بعد از ازدواج و طلاق

.

مشاوره کودک و نوجوان

روانشناس جوانان در اصفهان

با بهره مندی از مجرب ترین روانشناسان و مشاوران کودک و نوجوان

خدمات روانپزشکی

روان درمانی و نوروفیدبک

.

مشاور تحصیلی

ارائه برنامه ریزی تحصیلی

مشاوره تحصیلی در زمینه کاهش اضطراب از امتحان

مشاوره شغلی

انتخاب شغل مناسب، بهبود وضعیت شغلی، کارآفرینی و افزایش درآمد

اجرا و تفسیر آزمون های هوش و استعدادیابی

مرکز مشاوره موفقیت به عنوان بهترین مرکز مشاوره در اصفهان، یکی از مراکز به نام و موفق روانشناسی در اصفهان می باشد که در فضایی امن و آرام با بهره مندی از افراد متخصص و با تجربه و همچنین با دارا بودن مجوز از سازمان نظام روانشناسی و مشاوره و سازمان نظام پزشکی، در سه حوزه درمانی، آموزشی و روانسنجی، آماده ارائه خدمات مشاوره ای، روانشناسی و روانپزشکی به صورت فردی و گروهی و همچنین اجرا و تحلیل آزمونهای روانشناسی، تدریس و آموزش مباحث روانشناسی در قالب برگزاری کارگاههای آموزشی عمومی و تخصصی به شما مراجعان محترم می باشد.

مرکز مشاوره موفقیت که یک مرکز مشاوره در اصفهان می باشد، فعالیت خود را از سال ۱۳۹۵ تحت نظارت سازمان بهزيستی استان اصفهان آغاز نموده است و هدف آن ارائه بهترین و مناسب ترین خدمات روانشناختی به مراجعان می باشد.

مشاوره خانواده، زوج درمانی، مشاوره قبل از ازدواج، مشاوره قبل و بعد از طلاق، مشاوره فردی، مشاوره شغلی و تحصیلی، کلیه خدمات روانپزشکی، مشاوره کودک و نوجوان، بازی درمانی، روان درمانی، نوروفیدبک، مشاوره تغذیه، ارزیابی روانشناختی و ارائه سخنرانی ها و کارگاه های آموزشی عمومی، تخصصی و پژوهشی از جمله فعالیت های مرکز مشاوره موفقیت به عنوان کلینیک روانشناسی اصفهان با بهره مندی از تعداد قابل توجه روانشناس خوب در اصفهان می باشد.

دارای مجوز رسمی به شماره ثبت 1287

تحت نظارت سازمان بهزيستی استان اصفهان

اشخاصی را دیده­‌ایم که بسیار باهوش هستند ولی شاد نیستند. ولی افرادی را نیز دیده­‌ایم که بسیار باهوش نیستند ولی خردمند هستند، و به راستی احساس خرسندی می‌کنند. راستی تفاوت این اشخاص در چیست؟

این کتاب برای یاری به افرادی نوشته شده است که به منبعی ساده و علمی برای آشنایی با نقش تفکّر در احساس شادکامی و «اصول خود یاری» نیاز دارند. این کتاب خواننده را به تعمّق در این زمینه ترغیب می‌کند تا به راه‌کاری عینی و ذهنی برای خود باوری بیش‌تر بپردازد و در صورت احساس نیاز، به تغییر در دیدگاه خود پرداخته و اندیشه و کیفیّت زندگی خویش را تعالی بخشد.

با توجّه به شعار «ما بیمار را درمان می‌کنیم، نه بیماری را» که در پزشکی و روان‌شناسی کُل نگر وجود دارد، چه افراد سالم و چه افرادی که از بعضی اختلالات روان‌پزشکی رنج می‌برند می‌توانند از این کتاب بهره گیرند. اساتیدِ محترمِ روان‌پزشک و هم‌کاران ارجمندِ روان‌شناس می‌توانند برای افزایش «خود یاری» بیماران درجهت شناخت علل افسردگی و اختلالات اضطرابی و چگونگی مقابله با آن، از این کتاب برای دادن تکلیف و تمرین به مراجعین خود استفاده نمایند.

من احمد پدرام هستم. متولد24/6/1335 در شهر درود استان لرستان. لیسانس خود را دررشته­ روانشناسی با کهاد(گرایش) مشاوره در سال 1358 از دانشگاه تهران گرفته ­ام و کارشناسی ارشد روانشناسی بالینی را در انستیتو روانپزشکی تهران  در سال 1373 به پایان رسانده و دکترای خود را در دانشگاه پیام نور به اتمام رسانده­ ام .

از زمان دانشجویی، کار مشاوره در مدارس تهران را شروع کرده و پس از خدمت سربازی نیز به کار دربخش روانپزشکی  بیمارستان­های مختلف دانشگاه علوم پزشکی  اصفهان پرداخته ­ام و  چند سالی است که بازنشسته شده­ ام. از سال 1363 در کنار کار دولتی خود، دفتر مشاوره داشته و در حال حاضر نیز به کار در مرکز مشاوره­ روانشناسی و روانپزشکی اسپادانا مشغول می­باشم. کارهای آموزشی و پژوهشی و ترجمه و ویراستاری و نوشتن چند مقاله و کتاب از جمله فعالیت­ هایم بوده است.در دو دهه­ اخیر کارشناس برنامه­ زنده ­ی خانه و خانواده­ در صدای اصفهان بوده و چند سال است که در برنامه ­های متعدد بامدادی رادیو نیز همکاری دارم. با سیمای اصفهان نیز به صورت متناوب همکاری فعال داشته ­ام.

روانشناس جوانان در اصفهان

مرکز مشاوره‌ی روانشناسی و روانپزشکی اسپادانا در سال 1383، به صاحب امتیازی و مدیریت دکتر احمد پدرام تأسیس گردیده است.

این مرکز با کادر مجرب روانشناس و روانپزشک در زمینه‌های مختلف از جمله، مشاوره قبل از ازدواج، زوج درمانی، مشاوره تحصیلی، مشاوره¬ی کودکان و نوجوانان، تست‌های هوش و استعدادیابی، سکس‌تراپی و نوروفیدبک فعالیت می‌نماید.

انتشارات ترانه پدرام در سال 1393 به صاحب امتیازی دکتر احمد پدرام (روانشناس، نویسنده و شاعر) تأسیس گردید. و تاکنون با چاپ نزدیک به 50 عنوان کتاب در زمینه‌های روانشناسی عمومی، فرزندپروری، یادآوری شعر نو و کلاسیک و مجموعه‌های مصور کودکان افتخار همکاری با مؤلفین و مترجمین متعددی داشته است.

انجام کلیه‌ی مراحل آماده‌سازی و تولید کتاب از جمله‌ صفحه‌بندی، صفحه‌آرایی، ویراستاری ادبی و فنی، طراحی جلد، اخذ مجور و همکاری در پخش و فروش کتاب، تخصص انتشارات ترانه پدرام است.

 

 

 

 

 

وقتی دچار اضطراب اجتماعی می‌شوید چه احساسی به شما دست می‌دهد؟ آیا حس می‌کنید که در سه‌کنج یک دیوار گیر کرده‌اید و هیچ راه فراری ندارید؟ آیا حس می‌کنید که دچار یخ‌زدگی و عدم توانی در تحرک شده‌اید؟ یا شاید در نهایت مغزتان به سادگی فرمان یک «نه محکم» به حضور در این شرایط را صادر کند.

انکار استرس و سعی در رفع استرس کمکی به ما نمی‌کند، بلکه شناخت استرس و توانمندی‌های فردی می‌تواند به مدیریت استرس کمک کند برای مقابله با استرس باید مهارت‌های زندگی اعم از مهارت گفتگو، خودآگاهی، توان حل مسئله، توان کنترل خشم و داشتن تفکر خلاق و تفکر انتقادی که از مهارت‌های زندگی‌است را یاد بگیریم.

روانشناس جوانان در اصفهان
روانشناس جوانان در اصفهان
0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *