روانشناس کودک آنلاین

 
helpkade
روانشناس کودک آنلاین
روانشناس کودک آنلاین

کودک تا زمانی که قادر به انتقال پیام خود از طریق مهارت‌های زبانی و نوجوان تا زمانی که زبان مشترک با شما را پیدا نکرده، ممکن‌است دردسرهایی ایجاد کند.
با کمک گرفتن از مشاور کودک و نوجوان می‌توانید با شناخت روحیات این دو رده سنی، ارتباط دوستانه و سازنده‌ای با فرزندان‌تان داشته باشید و روند تربیت فرزند را به‌‌خوبی بگذرانید
مشاوران تربیت فرزند و نوجوان مشورَپ می‌توانند همراه شما در مسیر ساختن ارتباط با نسل جدید باشند.
با کمک‌گرفتن از مشاوران مشورَپ، اهمیت تربیت فرزند را درک خواهید کرد و هم‌چنین با راه ‌‌های تربیت فرزند آشنا خواهید شد

دوقلوهام همش با هم دعوا دارن چطور باهاشون رفتار کنم؟

شرایط شما را کاملا درک می کنم و میدونم که نگهداری از بچه های دوقلو چقدر میتونه سخت باشه ولی اگر بتونین هم بازی خوبی برای آن ها باشین و از طریق بازی کردن رفتار مشارکتی را به ان ها آموزش دهید هم خودتان استرس کمتری متحمل می شوید و هم فرزندان شما روش های برخورد سازنده تری را یاد می گیرند.

وقتی یکی از بچه هام وسیله ای رو استفاده می کنه اون یکی هم میخاد از همون وسیله استفاده کنه و اون وسیله رو میکشه تا از دستش بگیره و باعث میشه که با هم دعوا کنن چطور با اونا برخورد کنم؟

از روش تنبیه منفی استفاده کنین. در این روش هدف گرفتن یک چیز خوشایند از فرد هست در ازای کار منفی که انجام می دهد. به بچه ای که چنگ می زند و موهای برادر یا خواهرش را می کشد با قاطعیت بگویید که اگه این کار را تکرار کند آن وسیله و فلان اسباب بازی دوست داشتنی رو دیگه بهت نمیدم و حتما هم باید اینکار را بکنید. آن رفتار در ذهن آن ها تثبیت می شود و احتمال تکرار آن کاهش پیدا می کند.
روانشناس کودک آنلاین

بچه م خیلی لجبازی می کنه و وقتی یچیزی رو میخواد اصلا آروم نمی گیره چیکار کنم؟

در طی دوره رشدی بین سنین 4-3 سالگی بخاطر اقتضای مراحل رشدی به کودکانی لجباز تبدیل می شوند نحوه برخورد والدین در این دوره تضمین کننده روند رشد آن ها در دوره های بعدی است. اگر مواردی که کودک سر آن ها لجبازی می کند چیزای خطرناکی هستن سعی کنین حواس فرزند خودتان را پرت کنید. یادتان باشد که لجبازی دو سر دارد هر چقدر شما می خواهید انجام ندهد کودک شما می خواهد انجام دهد شما باید یک سر این ماجرا را رها کنین و فرصت تجربه کردن به کودک خود بدهید..

بچه م خیلی بهم وابسته است و اگه من نباشم با هیچ کس دیگه ای آروم نمیگیره چیکار کنم؟

سعی نکنید بچه خود را به یک باره از خودتان دور کنید تا از وابستگی اون کم کنید. طی مراحلی اینکار رو بکنید و آرام آرام ازش فاصله بگیرید. ابتدا اینکار را با تمریناتی در خانه و همراه همسرتان انجام دهید بعد با اعضای نزدیک تر خونواده بعد در منزل مادر بزرگ ها تا به مرور فرایند استقلال در ذهن بچه شما شکل بگیرد تا دچار اضطراب نشود.

چد ماهه مامانم فوت کرده و یه خواهر 4 ساله دارم وقتی پیشم میخوابه نصف شب شروع میکنه به خوردن سینه هام آیا این رفتارش عادیه؟

خواهر شما سعی دارد تا کمبود مادر را با شما جبران کند. سعی کنید مانع اینکار خواهرتان شوید و در حد امکان رختخواب خودتان رو دور از وی ولی در یک اتاق تنظیم کنید و به مرور از خواهر خود فاصله بگیرید تا در روند رشد ایشان مشکلی ایجاد نشود.

{{item.Content}}


8,367 سوال


11,066 پاسخ


7,079 دیدگاه


2,665 کاربر

وجود بهترین مشاوره کودک در کنار بسیاری از خانواده هایی که از مشکلات روان شناختی کودک خود رنج می برد امری ضروری است .مشکلاتی ضعف در روابط با هم سالان ،اضطراب و یا گوشه گیری از مواردی شایع در بین بسیاری از کودکان می باشد که باعث بوجود آمدن اختلالات رفتاری نظیر پرخاشگری و یا لجبازی در آنها می گردد. در صورت مشاهده ی این موارد باید والدین می بایست هرچه سریع تر کودک خود را برای حل چنین مشکلاتی نزد بهترین مشاوره کودک موجود ببرد تا با مواجهه و برخورد تخصصی تر نسبت به حل این مشکلات قدم بردارند.

به جرات می توان گفت بسیاری از والدین احساس ناخوشایندی را به هنگام مراجعه و حضور در کلینیک مشاوره کودک دارند و از اینکه قرار hsj کودکشان تحت درمان و معالجه قرار گیرند ابزار ناراحتی می کنند اما توجه و کسب آگاهی در این زمینه برای والدین بسیار لازم است. والدین باید به این مساله توجه داشته باشند که بهترین مشاوره کودک ، می تواند به کودک شان کمک های بسیاری را در زمینه های مختلف داشته باشد. یک روانشناس حرفه ای خوب می تواند ارتباط بسیار خوب و گرمی را با کودک برقرار کرده و مشکلات او را عمیقا درک کرده آنها را شناسایی کند و در ادامه بتواند مداخله درمانی خوبی را داشته باشد.

درمان کودکان توسط بهترین مشاوره کودک می تواند تاثیرات مثبت و مطلوبی را در ارتباط بین اعضای خانواده بوجود آورده و باعث شود روابط شاد و سالم بین والدین و کودک ایجاد شود.

شایع ترین مشکلاتی که امروزه خانواده ها را با خود درگیر کرده است شامل مواردی از قبیل کودک بیش فعال ، کودک لجباز ، کودک وابسته و کودک پرخاشگر می باشد که تمامی این مشکلات را می توانید با مراجعه به بهترین مشاوره کودک در بازه ی زمانی 3 الی 12 هفته برطرف کنید. البته لازم بذکر است مدت طول درمان تماما بستگی به پیچیدگی ها و میزان سطح مشکلات کودکان دارد و نمی توان تاریخ دقیقی را درباره ی زمان رسیدن کودک به شرایط آرمانی تعیین کرد. اما ممکن حتی در هفته های ابتدایی ،با شناخت معیارهای بیماری و توصیه روانشناسان ادامه روند درمانی از طریق والدین و در منزل صورت پذیرد.روانشناس کودک آنلاین

البته شاید بتوان با توجه برخی توصیه ها از بروز بسیاری مشکلات در کودکان جلوگیری کرد. مواردی که در زیر به آنها خواهیم نتیجه ی بررسی و تحقیق بسیاری از بهترین مشاوره کودک در سراسر دنیاست که در اینجا به برخی از آنها اشاره می کنیم :

مساله ای که بهترین مشاوره کودک و والدین تجربه کرده‌ اند این است که کودکان در سال‌ های جوانی احساس اضطراب می­ کنند، در مورد نمراتشان نگران هستند و برای بهتر بودن در مدرسه تحت فشارند. موضوع دردآور در این رابطه این است که در برخی موارد مشاهده شده حتی کودکانی هستند که به خاطر فشار ناشی از استرس، خودکشی کرده‌اند. این نوع خودکشی‌ها بیشتر در محیط‌ هایی اتفاق می‌افتد که افراد دستاورد های زیادی دارند و در این محیط، کودکان از خود انتظارات بالایی دارند.

مشاوران کودک بر این باورند که شیوه‌ی زندگی بزرگسالان، به کودکان نشان می‌دهد که استرس بخشی اجتناب‌ناپذیر از زندگی موفق است. مطالعات روانشناسی نشان می‌دهد مصرف قهوه زیاد، برنامه‌ ریزی بیش از حد در طول روز، زندگی در یک حالت پایدار از کار، رانندگی و امور طاقت فرسا در شب منجر به ایجاد یک حالت عصبی و مضطربانه در افراد می‌گردد. در این شرایط افراد به ناچار برای آرام کردن خود از الکل، داروهای خواب آور یا زاناکس استفاده می‌کنند.

در کل، این یک سبک زندگی برای الگوگیری کودکان خوب نیست. تحقیقات روانشناسی نشان می‌دهد کودکانی که پدر و مادرشان در معرض فرسودگی شغلی در محل کار قرار دارند، بیشتر از همسالانشان در معرض فرسودگی تحصیلی در مدرسه قرار می‌گیرند.

در این موارد بهترین مشاوره کودک توصیه می کند که والدین به فرزندان خود، مهارت‌ انعطاف‌ پذیر بودن در مواجهه با وقایع تنش ­زا را آموزش بدهند. هرچند نمی‌توان خواسته‌ ها و وضعیت‌ های پیش‌ آمده در محل کار و مدرسه را تغییر داد، اما می‌توان از تکنیک‌هایی مانند مدیتیشن، یوگا و تنفس برای مقابله با فشارهایی که کودکان با آن مواجه هستند، استفاده کرد. مشاوران کودک بر این باورند که این ابزار به بچه ها کمک می­ کند تا بتوانند به سیستم عصبی “سمپاتیک و پاراسیمپاتیک خود واکنش نشان دهند.

مطالعات روانشناسی نشان می‌دهد در جوامع غربی، حتی در اوقات فراغت هم افراد تمایل دارند احساسات و هیجانات شدید را تجربه کنند. این درحالی است که این جوامع، افراد بایستی احساساتی با شدت کم و آرامش داشته باشند. این بدان معنی است که برنامه‌ های بچه‌ های ما اغلب به فعالیت‌ های اضافی و گردش‌های خانوادگی وابسته می‌شود، بدون این که واقعا مدتی برای استراحت خود داشته باشند.

به لحاظ روانشناسی هیچ چیز اشتباهی در هیجان، تفریح و در جستجوی تجربیات جدید وجود ندارد. اما هیجان، مثل استرس، فیزیولوژی ما را با ضربه زدن به سیستم “جنگ و گریز”  تضعیف می‌کند و باعث از بین رفتن آن می‌شود. بنابراین ممکن است والدین به صورت ناخواسته کودکان خود را پس از مدرسه یا در آخر هفته با استفاده از انرژی خودشان فرسوده کنند. و به این ترتیب فرصت و زمان کمی را در اختیار آن‌ها قرار می‌دهند تا بتوانند تنها باشند.

علاوه بر این، تحقیقات روانشناسی نشان می‌دهد که مغز ما زمانی که بر روی موضوع خاصی تمرکز نمی‌کند، نسبت به زمانی که روی موضوع خاصی تمرکز می‌کند احتمال اینکه ایده‌ های خلاقانه به وجود بیاورد افزایش می‌یابد. بنابراین بهترین مشاوره کودک توصیه می‌کند، به جای برنامه‌ ریزی بیش از حد برای بچه‌ها، باید فشار زمان را از آن‌ها بگیریم. تا کمتر تحت تاثیر گذشته و آینده باشند و بیشتر در زمان حال زندگی کنند.

بهترین مشاوره کودک بر این باور است که کودکان می‌توانند هر موقعیتی را به یک فرصت برای بازی تبدیل کنند. کودکان می‌توانند فعالیت های آرام بخش مانند خواندن یک کتاب را انتخاب کنند، با حیوان خانگی­شان بازی کنند، یا به سادگی در زیر درختی دراز بکشند و گذر ابرها را  تماشا کنند. روانشناسان کودک معتقدند استراحت دادن به کودکان، به آنها کمک خواهد کرد که خلاق‌ تر و خلاق‌ تر باشند. در این وضعیت به همان اندازه نیز به بچه‌ ها کمک می‌شود تا به آرامش برسند.

نکته‌ای که بهترین مشاوره کودک تأکید می‌کند این است که شرایط را به گونه‌ای نکنید که کودکان کلاً به چالش کشیده‌ نشوند و یا از فرصت‌ های یادگیری محروم شوند. مهم این است که برای آنها بیش از حد برنامه‌ ریزی نکنید و آنها را مجبور به انجام کاری نکیند. یعنی کاری نکنید که کودکان فرصت‌ های فراوان یادگیری و بازی مستقلانه را از دست بدهند و  در خود و در افکار پوچشان غرق شوند و در نهایت یاد بگیرند که خوشبخت بودن تنها بودن است نه همیشه فعالیت کردن.

پدر و مادر ها تمایل دارند فرزندانشان را از طریق نقاط قوت و فعالیت‌ هایی که به طور طبیعی در آنها قوی و نیرومند هستند به دیگران معرفی کنند. آنها می‌گویند فرزندشان ” ریاضی‌دان”، “فردی اجتماعی” یا ” یک هنرمند” است. اما تحقیقات روانشناسی دانشکده کارل دوک دانشگاه استنفورد نشان می‌دهد که این ذهنیت، فرزند را به یک شخصیت خاص محدود می‌کند. مشاوران کودک معتقدند این کار باعث می‌شود کودکان چیزهای جدیدی که در آن خوب نیستند را امتحان نکنند.

برای مثال، هنگامی که یک بچه عمدتاً به خاطر توانایی‌اش در ورزش ستایش می‌شود، احتمال کمی دارد که جایگاه راحت خود را ترک کند و برای فعالیت دیگری تلاش کند. تجربه‌ی مشاوران کودک نشان داده است که استفاده از این شیوه می‌تواند موجب اضطراب و افسردگی در هنگام شکست یا چالش شود.

بهترین مشاوره کودک معتقد است که مغز ما برای یادگیری چیزهای جدید برنامه‌ ریزی شده است. ما در کودکی و جوانی می‌توانیم چیزهای خوبی از اشتباهات‌ مان یاد بگیریم. بنابراین به جای اینکه نقاط قوت فرزند خود را شناسایی کنید، به آنها یاد بدهید که تا زمانی که تلاش می‌کنند واقعا می‌توانند چیزهای جدیدی یاد بگیرند. پژوهش‌های روانشناسی کودک نشان می‌دهد پس از این توصیه والدین، کودکان با خوشحالی و حتی اشتیاق در برابر چالش‌ها می‌دانند که باید فقط برای بهبود اوضاع  تلاش کنند و کمتر احتمال دارد که احساس بدی را در مورد خود و استعدادهای خود داشته باشند.

بسیاری از افراد همچنین گمان می‌کنند که انتقاد از خود برای اصلاحشان اهمیت دارد. این در حالی است که خود آگاهی، موضوع به مراتب مهمتری است. مشاهده‌ی مشاوران در جلسات مشاوره با والدین نشان داده است اغلب والدین به طور ناخواسته به فرزندان خود آموزش می­دهند که از خودشان انتقاد کنند. برای مثال، اگر والدین به کودک می‌گویند که باید برای نتیجه بهتر تلاش بیشتری داشته باشد، کودک می تواند آن را به عنوان انتقادی از شخصیت خود دریافت کند و به طور طبیعی آن را درونی کند.

اما تحقیقات روانشناسی نشان می‌دهد که خود انتقادی اساساً نوعی خود تخریب‌ گری است. خود انتقادگری  افراد را بر روی آنچه که به اشتباه از ایشان سرزده است متمرکز نگه می‌دارد، و نتیجه آن کاهش اعتماد به نفس آن‌هاست. به اعتقاد بهترین مشاوره کودک ادامه این روند باعث می‌شود که افراد از شکست هراسان شوند، و در نهایت عملکردشان مخدوش شود. مطالعات روانشناسی هم موید این مطلب است که این کار باعث می‌شود که شما راحت تر منصرف شده و در تصمیم‌گیری‌ ها ضعیف عمل کنید. تجربه‌ی مشاوران نشان داده است خود انتقادی باعث می‌شود زمانی که با یک چالش مواجه می‌شوید بیشتر مضطرب و افسرده شوید.

راه حل بهترین مشاوره کودک این است که به جای این کارها، والدین باید کودکان را تشویق کنند تا نگرش‌های خودشفقتی را نسبت به خود بروز دهند. به این معنی که با خودشان در زمان شکست و یا درد به عنوان یک دوست رفتار کنند. البته باید توجه داشته باشید که فرزندان نباید نسبت به خودش زیادی بخشنده و سهل گیر باشند یا خودش را در بند مصائب قرار ندهند.

تجربه‌ی مشاوران کودک در مشاوره با والدین نشان داده است که با این کارها بچه‌ها به تدریج یاد می‌گیرند که به خودشان آسیب وارد نکنند و در عین حال در مواجهه با مشکلات بیشتر تلاش کنند. برای مثال، یک کودک خجالتی با خودشفقی، به خود می‌گوید که گاهی اوقات احساس خجالت می‌کند و شخصیت او از طرف دیگران به عنوان یک کودک غیرهنجار، شناخته نمی‌شود. با این کار کودک می‌تواند اهداف کوچک و قابل کنترلی را برای خروج از لاک خود تعیین کند. و برای رسیدن به آن‌ها تلاش نماید. مشاوران کودک بر این باورند که این طرز تفکر به کودک اجازه می‌دهد تا در برابر چالش­ها برتری داشته باشد، مهارت‌های اجتماعی جدیدی را کسب کند و از اشتباهاتش درس بگیرد.

 

تحقیقات روانشناسان کودک نشان می‌دهد داشتن ارتباطات اجتماعی از دوران کودکی، مهمترین شاخص برای پیش‌بینی سلامت، شادی و حتی طول عمر افراد است. مشاوران روانشناسی همچنین معتقدند که داشتن روابط مثبت با دیگران برای شادی ما ضروری است، که به نوبه خود بر توانایی‌های فکری و موفقیت‌های نهایی ما تاثیر می‌گذارد.

علاوه بر این، قابلیت دوست‌یابی یکی از اصلی‌ترین عوامل رسیدن به موفقیت است. تجربه‌ی مشاوران و روانشناسان نشان می‌دهد صرف نظر از مهارت‌های واقعی اگر شما نسبت به کسانی که در اطراف شما هستند، مهربان و دلسوز باشید از حمایت آن‌ها برخوردار خواهید شد. به همین خاطر بهترین مشاوره کودک پیشنهاد می‌کند برای موفقیت در دراز مدت به جای این که فقط بر خودتان تمرکز داشته باشید، به دنبال ایجاد روابط حمایت‌ کننده باشید.

کودکان به طور طبیعی مهربان و دلسوز هستند. اما همانگونه که جین تونگ (Jean Twenge) روانشناس در کتاب «نسل من» نوشته است، در دوران خردسالی افراد به طور فزاینده‌ای درگیر خودشان شده و خود محور می­­شوند. به همین خاطر به لحاظ روانشناسی مهم است که غرایز طبیعی کودکان را به سمت مراقبت از احساسات دیگران سوق دهید. کلام آخر این که در جایگاه یک مشاور کودک به شما والدین توصیه می‌کنم که حتماً از همان کودکی فرزندانتان را تشویق کنید و به آن ها یاد بدهید خود را به جای دیگران قرار دهند و نسبت به دیگران مهربان باشند.

در مجموع می توان گفت دوران کودکی انسان از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد. روانشناسی کودک به عنوان یکی از زیر مجموعه های “روانشناسی رشد” با هدف نگاه دقیق و علمی به کودک و نیازهای او و یافتن شیوه های صحیح پرورشی و آموزشی کودک از اولین سالهای تاسیس روانشناسی علمی مورد توجه بوده است. مرکز مشاوره روانشناسی روان آرام با بهره گیری از بهترین و مجرب ترین روانشناسان کودک در خدمت شما همراهان هستیم.

 

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد مشاوره و روانشناسی کودک و نوجوان با مشاورین و متخصصان مجرب کلینیک روان آرام در تماس باشید.

تلفن:

88216100

88216200

آدرس:

تهران، میدان ونک ،خیابان ملاصدرا، خیابان شیرازی شمالی ،نبش کوچه شهریار  ،پلاک 181، طبقه 3، واحد 16

 

سلام خسته نباشید من حدود ۴ماهه پیش نامزد داشتم ما همدیگا رو خیلی دوس داشتیم ن خانواده من ن خانواده اون راضی ب این وصلت نبودن با اصرارو پافشاری های خودمون تونستیم نامزد کنیم چون از دو شهر مختلف بودیم و تفاوت سنیمون حدود ۱۲.۱۳سال بود و وضع مالی خوبی نداشت خانوادا من مخالف بودن البته میگفتن ک براشون پول هیچ اهمیتی نداره و از لحاظ فرهنگی ب هم نمیخوریم .وقتی مخالفتا بالا گرفت مجبور ب جدایی شدیم گذشت تا بتونم باهاش کنار بیام .(البته اینم بگم خودم میدونستم اگه رفتیم زیر یه سقف خیلی اڋیت میشم هم از نطر… بیشتر بخوانید »

سلام بنده پسری ۹ساله دارم پسر خوب وبا ادبی هست استرس گرفتم پسرم تو مدرسه فامیل دوست داره ولی تو کوچه دوست نداره بره میخواستم ببینم مشکلی داره که کمکش کنیم کوچکتر که بود میرفت ولی الان که بزرگتر شده اصلا نمیره حتی توی پارک که میریم میگم برو با پسرها فوتبال بازی کن نمیره البنه به فوتبال هم علاقه نداره لطف کنید راهنماییم کنید ممنون

دوست خوبم جای نگرانی نیست ، اگر روابطش در مدرسه با دوستاش خوبه ، و دوست داره ، جای نگرانی نیست.

ممنون خدا خیرتون بده انشالله

سلام من نوبت گرفتم انلاین پول واریز کردم ولی هیچ کس زنگ نزدروانشناس کودک آنلاین

سلام دوست عزیز برای پیگیری با شماره 02188216100 تماس بگیرید.

از کلینیک روانشناسی روان آرام

کلینیک روان آرام با دارا بودن جمعی از مشاوران خبره، اساتید دانشگاه و درمانگران مفتخر است در خدمت شما عزیزان باشد. لازم به ذکر است که کلیه خدمات این مجموعه توسط متخصصان دوره دیده در زمینه های مختلف روانشناسی عرضه میگردد.

تهران، میدان ونک خیابان ملاصدرا، خیابان شیرازی شمالی نبش کوچه شهریار پلاک 181، طبقه 3، واحد 16

ravanaramvanak@gmail.com

© تمامی حقوق این وب سایت متعلق به روان آرام
کلینیک می باشد طراحی و سئو توسط لومین

[vc_row][vc_column][mk_image src=”http://omidanhozour.ir/wp-content/uploads/2018/11/omidan-kids-concept.jpg” image_size=”full” align=”center”][vc_column_text css=”.vc_custom_1570786459076{margin-bottom: 0px !important;}”]معمولاً خیلی از والدین در تربیت کودک خود سردرگم می‌شوند. تجربه‌ی ما مشاوران کودک در موسسه امیدان حضور جوان نشان می‌دهد هر چند که همه‌ی پدر و مادرها صلاح فرزندشان را می‌خواهد و دوست دارند فرزندشان را به خوبی تربیت کنند اما ممکن است به دلیل عدم آگاهی کاری کنند که نتیجه‌ی عکس بدهد. به همین خاطر مشاوران امیدان حضور تلاش خواهند نمود ، نکاتی را در اختیار شما والدین عزیز قرار دهند تا شما و فرزندانتان در مسیر درست تربیت کودک و فرزند خود.

خانواده بیشترین تأثیر ممکن را در شکل گیری شخصیت کودک دارد. آگاهی والدین از شیوه های تربیتی و خصوصیات رشدی کودک در هر سن تأثیر بسیار زیادی در نوع برخورد و رفتار آن‌ها با فرزندشان دارد. بی‌شک تمام والدین خواهان بهترین شیوه تربیتی برای فرزندان خود هستند و تلاش می‌کنند تا امکانات لازم را برای رفاه فرزندان خود تأمین کنند.
اما گاهی والدین غافل از این هستند که توجه بیش از حد به کودک خود و مطابق میل کودک رفتار کردن و پاسخ مثبت دادن به تمام خواسته‌های کودکشان در همه شرایط می‌تواند چه عواقب و پیامدهایی داشته باشد. سؤال این است که آیا در همه شرایط باید به خواسته‌های کودک جواب مثبت داد؟
همه روزه شاهد مراجعه حضوری و یا تماس های تلفنی والدین به مراکز مشاوره هستیم که از دغدغه های ذهنی‌شان و یا مشکلاتی که در برخورد با فرزندشان دارند صحبت می‌کنند و خواستار راهکارهایی برای حل مشکل و برخورد مناسب با فرزندشان هستند. البته ما در موسسه امیدان حضور جوان همیشه آماده پاسخگویی به سئوالات شما عزیزان هستیم و شما هر زمان که نیاز داشته باشید می توانید مشاوره تلفنی کودک را با مشاوران برجسته ی ما تجربه نمایید. کافیست با شماره های موسسه تماس بگیرید : ۰۲۱۲۶۷۱۱۳۰۳

مسائلی مانند زورگویی کودک در محیط خانواده و مدرسه، ترس کودکان، لجبازی، گریه و پافشاری بر خواسته خود، عدم تمرکز کودک، بیش فعالی، خجالتی بودن، پرخاشگری کودک، اضطراب جدایی، آموزش مهارت های ارتباطی به کودکان، انتخاب بازی و اسباب بازی های مناسب هر سن، پاسخ به سؤالات جنسی کودکان و … ازجمله مواردی هستند که اکثر والدین با آن‌ها دست و پنجه نرم می‌کنند و دغدغه بسیاری از والدین است.روانشناسان کودک می‌توانند آگاهی و شناخت لازم و کافی را درزمینه مسائل تربیتی کودک، شیوه های تربیتی، برخورد مناسب با رفتارها و مشکلات کودکان و همچنین اطلاعات لازم را درباره نیازهای رشدی کودکان در سنین مختلف در اختیار والدین بگذارند تا والدین بتوانند بهترین و مناسب ترین برخورد را در برابر رفتارهای مشکل‌آفرین فرزندانشان داشته باشند.[/vc_column_text][mk_image src=”http://omidanhozour.ir/wp-content/uploads/2018/11/omidan-kids-concept2.jpg” image_size=”full” align=”center”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text css=”.vc_custom_1570786469708{margin-bottom: 0px !important;}”]

روان شناس بعد از تسلط بر حال والدین و همراه کردن آن‌ها با خودش از آن‌ها می‌خواهد که خود را معرفی کنند. روانشناس لازم است که سن، جنسیت و اگر کودک نقص جسمانی یا روانی دارد این‌ها را در نظر بگیرد. ارتباط کودک و والدین را چک کند. بپرسد که چه کسانی کنار هم در یک خانه زندگی می‌کنند. از اعتراض های والدین فهرستی تهیه کند. روان شناس خوب باید متوجه باشد که اساس بدرفتاری کودک به چه چیزی برمی‌گردد؟ آیا والدینش ناخودآگاه زمینه ی یک رفتار را مهیا می‌کنند؟ اغلب والدین در مورد مسائلی همچون خواب، تغذیه، دفع ادرار و مدفوع، مهارت های کلامی و غیرکلامی بچه‌ها مثل حرف زدن، راه رفتن، بازی کردن و …، خصلت های متأثر از هوش و ذکاوت، روال رشد جسمی، عقلی، جنسی و … سؤال هایی در مورد زمان و کیفیت این توانمندی ها می‌پرسند. روانشناس کودک توصیه های لازم جهت بهبود محیط زندگی کودک، نحوه آموزش او، نحوه ارتباط عاطفی با او، گفت‌وگوی متناسب با سن کودک و پیام های آموزنده ای که احساس آرامش و امنیت کودک را مختل نکند را به والدین ارائه می‌کند. روان شناسی که به امور کودک مسلط باشد، تکنیک های مناسبی را به والدین آموزش می‌دهد که به افزایش رفتار مطلوب کودک، کاهش رفتار نامطلوب کودک یا شکل‌دهی تدریجی رفتار خاص در کودک منجر می‌شود.

والدین با شکایت های مختلف با لحن های مختلف با هیجاناتی از قبیل ناراحتی، نگرانی، ترس و یا عصبانیت تماس می‌گیرند و دنبال مشورت و راه حل هستند. مشاور کودک در دقایق اول صحبت، علاوه بر دلگرمی دادن به آن‌ها، به هیجان آن‌ها دقت می‌کند و در آن لحظه اولویت رسیدن والدین به آرامش است. روان شناس کودک خوب به والدین در مورد ۴ نکته احساس مثبت امنیت و اعتماد می‌دهد:روانشناس کودک آنلاین

[/vc_column_text][mk_image src=”http://omidanhozour.ir/wp-content/uploads/2018/11/omidan-kids-concept3.jpg” image_size=”full” align=”center”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text css=”.vc_custom_1542632964277{margin-bottom: 0px !important;}”]

دوران کودکی زمان شکل‌گیری شخصیت، به وجود آمدن عادات مختلف و پیشگیری از بروز مشکلات در آینده فرد است. این دوران، دوره بازی، جنب و جوش، کنجکاوی و اساسی‌ترین مرحله برای رشد و ساخته شدن شخصیت کودک است. متأسفانه بی توجهی برخی والدین به دوران کودکی و شیوه‌های صحیح تربیت فرزند، اثرات جبران ناپذیری را برای آینده کودکان به بار می‌آورد. رفتارهایی مثل لج بازی، جیغ زدن و گریه‌های مداوم، پاسخ‌های مناسبی از سمت والدین دارند که باید با کمک مشاوران و روان‌شناسان آن‌ها را بیاموزند.

اکثر والدین می‌خواهند فرزندانشان در زندگی موفق باشند.‌ به همین خاطر والدین تلاش می‌کنند توصیه‌هایی را به فرزندانشان ارائه دهند تا فرزندانشان بتوانند در دستیابی به اهدافشان موفق باشند. با این حال بسیاری از مطالعات و پژوهش‌های روانشناسی و همچنین تجربه‌ی مشاوران و جلسات مشاوره نشان می‌دهد موفقیت چیزی نیست که والدین به فرزند تکلیف کنند و او هم با انجام آن تکلیف به موفقیت برسد، بلکه موفقیت نیاز به تقابل سازنده با مشکلات و حل آن مشکلات دارد.

مشاوران بر این باورند هر چند اکثر این نگرش­ها ممکن است در کوتاه مدت موفقیت‌آمیز باشد، اما در نهایت، فرد را دچار فرسودگی کرده و موفقیت کمتری را برای فرد به بار می­آورند.[/vc_column_text][mk_image src=”http://omidanhozour.ir/wp-content/uploads/2018/11/omidan-kids-concept4.jpg” image_size=”full” align=”center”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text css=”.vc_custom_1542633123133{margin-bottom: 0px !important;}”]

امروزه به دلیل مشغله هایی که والدین در خصوص کار خود دارند کم تر با کودک ارتباط برقرار کرده و زمان کافی را در این مورد صرف نمی کنند , در چنین مواردی کودک ممکن است دچار مشکلاتی شود که از نظر والدین پنهان بماند .

مشورت با یک روانشناس کودک دلسوز و با تجربه همواره کمک حال والدین خواهد بود و فرزندان در آرامش بیش تری این دوران را سپری خواهند کرد . در این خصوص می توانید با بهترین مشاور کودک در موسسه امیدان حضور جوان صحبت کنید .[/vc_column_text][vc_cta h2=”مشاوره کودک تلفنی : ۰۲۱۲۶۷۱۱۳۰۳ – ۰۲۱۲۶۷۱۱۳۰۵ – ۰۲۱۲۶۷۱۱۳۰۷” txt_align=”center” style=”3d” color=”purple”][/vc_cta][/vc_column][/vc_row]

آدرس : تهران – خیابان شریعتی – نرسیده به پارک کوروش – خیابان آذرشهر – کوچه شبنم – خیابان قهرمان – کوچه بروجردی – پلاک 16 – واحد 2

تلفن : 02126711303

02126711305

02126711307

پشتیبانی فنی : 09129582007

موسسه امیدان حضور جوان نهادی است مستقل که در زمینه ی انجام فعالیت های پژوهشی و مطالعاتی با هدف توسعه و تعالی ایران عزیزمان در سال 1395 به ثبت رسمی رسیده است. عموم فعالیت های امیدان حضور جوان در حوزه های علمی فرهنگی تحقیقاتی و نیکوکاری جامعه می باشد. ما به جوانان این مرز و بوم ارزش بسیار قائلیم و اعتقاد داریم با نیروی جوان و دانش روز در کنار بهره مندی از تجربه ی بزرگان، می توانیم ایران را بسازیم.

برای “مشاوره آنلاین رایگان” یک دسته بندی را انتخاب کنید و مشکل خود را با روانشناس مطرح کرده و راهنمایی رایگان دریافت کنید.

بیش از ۱۰ هزار چت مشاوره آنلاین در بخش پایانی صفحه مشاهده کنید.

بیماری های روان شامل:

مشاوره خانواده شامل:

مشاوره جنسی و سکستراپی زوجین شامل:

روانشناس کودک آنلاین

شامل موارد زیر است:

شامل موارد زیر است:

مشاوره خانواده شامل:

در دهه گذشته، خدمات روانشناسی آنلاین با شور و شوق مردم در کشورهای توسعه یافته آشنا شده است.

خدماتی که به سبک زندگی افراد انسانی متصل می شوند و به طور فزاینده ای به درمانگران روزمره در حرفه روانشناسی کمک می کنند.

روانشناسان همیشه از اثرات مضر فناوری در شیوه زندگی ما سخن گفته اند.

در سیستم جدید مشاوره یعنی مشاوره آنلاین رایگان امکان استفاده از این تکنولوژی برای ایجاد تغییرات سازنده در زندگی وجود داشته است.

آیا امکان ایجاد اتحاد درمانی در فضای آنلاین به عنوان چت همزمان با مشاور وجود دارد

هدف اتحادیه های درمانی این است که وقتی با یک مشاور صحبت می کنید، احساس می کنید که شما درک را می کند، او را درک می کنید و با شما همدردی می کند.

از سوی دیگر، کار آنلاین که با مشاوره ایمیلی آغاز شده است و در حال حاضر مشکلی برای مشاوره در تقریبا تمام سیستم های پیام رسانی مانند تلگرام، فیس بوک و اسکایپ است.

بنابراین، این سرویس در هر راه ممکن در دسترس است، هرچند ممکن است یک ایده خوب به نظر برسد، اما مهمترین چیز در زمینه خدمات، به خصوص روان درمانی و مشاوره، اثربخشی آن است.

****توجه*****

بجای فرم زیر سوالات خود را در بخش دیدگاه ها بپرسید و سریعا توسط متخصص روانشناسی مرتبط با موضوع شما پاسخ داده می شود.

نام مستعار *

ایمیل *

عنوان *

1 + 5 = ?برای جلوگیری از اسپم لطفا به سوال زیر پاسخ دهید *

به همین علت، متخصصان بهداشت روان در دهه گذشته تحقیقات زیادی را برای بررسی اثربخشی مشاوره آنلاین رایگان انجام داده اند.

آیا مشاوره آنلاین رایگان به عنوان مشاوره موثر است؟

آیا می توانید از مشاوره آنلاین نیز برای درمان مشکلات خانوادگی که نیاز به بیش از یک عضو خانواده دارید استفاده کنید؟

در طول دو سال و نیم گذشته که من به طور خاص به روان درمانگری آنلاین اختصاص داده ام، در این فضای بسیار شگفت انگیز دیده ام که از انتظاراتم فراتر رفته است.

در بسیاری از اختلالات مشترک مانند اختلالات اضطرابی، افسردگی و خلق و خوی، اثربخشی مشاوره روانشناختی آنلاین به خوبی مستند شده است و در حضور مشاوره تفاوت وجود ندارد.

در برخی از اختلالات مانند اضطراب اجتماعی، اثر بخشی مشاوره آنلاین رایگان بسیار خوب است.

افراد زیادی هستند که با حمله هراس و حتی افسردگی مشکل دارند و یکی از علائم و نشانه های اختلال آنها این است که بیرون رفتن و دیدن یک روانشناس برای آنها بسیار دشوار است.

مشاوره روانشناختی آنلاین رایگان با فناوری می تواند به طور چشمگیری طول مدت اختلال را کاهش دهد .

حتی با ترکیب با مشاوره آنلاین به ویژه برای کسانی که نمی توانند خارج از خانه را به علت مشکل خود انتخاب کنند بهترین نوع درمان ارائه شده برای آنها است.

روانشناسی ایران اساسا مبتنی بر روانشناسی آمریکایی است.

درمانگران در ایران بعنوان درمانگران در ایالات متحده عمل می کنند و بنابراین ممکن است برخی از ملاحظات فرهنگی نادیده گرفته شود.

به عنوان مثال، مردم ایران تقریبا از مطالعه جنسیتی محروم هستند، در حالی که در ایالات متحده و بسیاری از کشورهای دیگر این آموزشها بخشی از سیستم آموزشی و پرورشی است.

در دو سال و نیم گذشته، من با زوج هایی که مشغول ذهنشان هستند مبارزه می کنم، اما به دلایل فرهنگی، آنها نمی توانستند با راحتی سوالات را مطرح کنند.

بسیاری از زوج ها معتقدند اگر فضای آنلاین یا حتی ناشناس وجود نداشته باشد، مشخص نبود که چه مدت آنها با این سوالات مواجه خواهند شد.

این مسئله ممکن است برای بسیاری از مردم و کشورهای دیگر بیش از حد نباشد، گرچه در همه جا در جهان احساس شرمساری وجود دارد، اما وقتی که این بخشی از آموزش جهانی است و برای همه قابل دسترسی است، ممکن است حتی یک نیاز باشد.

این موضوع نیست سوال و آموزش مشابه کافی است.

روانشناس کودک آنلاین

آیا مشاوره آنلاین در سایت مرکز مشاوره مشاورانه رایگان است؟
بله. تمامی خدمات مشاوره آنلاین و چت با مشاور به صورت کاملا رایگان است.

آیا مشاوره به صورت محرمانه صورت می گیرد؟
بله. شما می توانید نام مستعار وارد نمایید و ایمیل وارد شده هم نمایش داده نمی شود.

زمان پاسخگویی به سوالات چقدر است؟
در اسرع وقت و فوری توسط برترین مشاوران به صورت تخصصی پاسخ داده شود. ممکن است در برخی تعطیلاتو ساعات شلوغ، به دلیل افزایش تعداد مراجعین و کاهش تعداد مشاوران، مشاوره آنلاین رایگان کمی با تاخیر رخ دهد.

آیا مشاوره تخصصی خانواده، ازدواج، فردی، روانشناسی و غیره ارائه می شود؟
بله. با برترین مشاوران ایران و به صورت آنلاین رایگان، تلفنی و حضوری صورت می گیرد.

بسیاری از متخصصان مدتها با درمان از راه دور مخالف بودند.

شاید اولین گروهی که در ارائه خدمات مشاوره راه دور تخصصی روانکاوی بودند.

روانکاوانها بیش از نیم قرن از تلفن برای روانکاوی استفاده کرده اند.

در تمام این سالها، بسیاری از آنها با چنین ارائه خدمات مخالفت کرده اند، اما جالب است که توجه داشته باشیم که در طول زمان، تعداد آنها کاهش یافته است، و در طول زمان، آنها متوجه شده اند که چه چیزی باعث درمان می شود، ماهیت ارتباطات انسانی است و این رابطه می تواند حتی در نوشتن انجام شود.

امروز، درمانگران احتمال بیشتری دارند که بتوانند با استفاده از صدا، ویدیو، متن و حتی عکس، ویدیو با مشتریان خود ارتباط برقرار کنند.

در مشاوره اینترنتی آنلاین بدون هماهنگ، مقامات فرصت دارند که مشاور خود را از تجربیات عمیق خود مطلع کنند.

به عنوان مثال، درمانگران اغلب از مشتریان خود می خواهند که رویای خود را بنویسند و آنها را در جلسه بعدی برگردانند.

در مشاوره آنلاین، ممکن است که ارجاعات حتی رویای خود را با درمانگر به اشتراک بگذارند، حتی پس از ان فیلم ضبط می کنند.

به این ترتیب، ممکن است موضوع را فراموش نکنند.

درمان آنلاین، همچنین به عنوان درمان الکترونیکی (درمان الکترونیک) و یا مشاوره آنلاین شناخته شده است، چالش های منحصر به فرد، مانند محرمانه بودن اطلاعات ارجاع، در مورد مناسب بودن استفاده از این سبک درمان برای طیف وسیعی از اختلالات روانی را ایجاد کرده است.

درمان آنلاین می تواند یک ابزار مهم برای افراد برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سلامت روان باشد.

حتی اگر شما از نظر روان شناختی سالم احساس کنید، درمان آنلاین می تواند به شما در افزایش قدرت روانی کمک کند.

شما می توانید در مورد رفتارهای سالم و مکانیسم های سازگاری که منجر به سلامت روانی بهتر می شود بیشتر یاد بگیرید.

منبع : حقیقت شهپر , انصاری مریم,  یونسیان مسعود,  اکبری محمداسماعیل , ابراهیمی ماندانا,  علیجانی محسن , منتظری علی. مقایسه مشاوره تلفنی و معاینه حضوری در تشخیص سرطان پستان. بیماریهای پستان ایران :   بهار ۱۳۸۸ , دوره  ۲ , شماره  ۱

سلام. بله تمامی مشاوره آنلاین در سایت مشاورانه به صورت رایگان صورت می گیرد. تیم مشاوره و روانشناسی به صورت رایگان در تمامی روزهای هفته و در تمامی ساعات در کنار شما هستند.

هزینه مشاوره آنلاین در سایت مشاورانه رایگان است. ولی به صورت عمومی در سایر اپلیکشن ها و بستر ها اینترنتی از 25 تا 70هزار تومان است.

این یک سوال کلی است. بی شک که مشاوره از هر نوعی اثر بخشی دارد ولی برخی مشکلات و چالش های روانشناسی نیاز به دارو درمانی و یا حضور اعضای خانواده دارد و مشاوره آنلاین به تنهایی پاسخگوی شما نیست.

بله شما می توانید از اطلاعات و نام مستعار استفاده کنید.

بله. تمامی خدمات مشاوره آنلاین و چت با مشاور به صورت کاملا رایگان است

سلام من ۲۳ سالمه و مادرزادی معلولم ۷ سال میشه افسردگی شدید دارم ولی خانوادم بهم توجه نمیکنن
همیشه خسته و غمگینم انگار مغزم قفل شده خیلی از اتفاق های گذشته رو یادم رفته
با هیچکی نمیتونم صحبت کنم حتی با رفیق صمیمیم هیچی به ذهنم نمیرسه بگم بخاطر همین جایی نمیرم ترجیح میدم همیشه خونه بمونم بارها به خودکشی فک کردم ولی نمیتونم عملیش کنم
توروخدا کمکم کنید نمیدونم چیکار کنم

سلام به شما
عزیزم احساس شما قابل درکه و قطعا شما در شرایط سختی قرار دارید لطفا به سوالات زیر پاسخ بدین تا بیشتر بتونیم با هم صحبت کنیم:
شما چه معلولیتی دارید؟ و معلولیت شما تا چه حد مانع فعالیت هاتون شده؟
در حال حاضر در حال تحصیل هستید یا خیر؟
فعالیتتون در حال حاضر چطور هست؟
آیا هدفی در ذهنتون دارید که به علت شرایط روحیتون نمیتونید اون رو دنبال کنید؟

سلام من تینا هستم ۱۳ سالمه تا حالا دوست پسر نداشتم اما ۶ماهه پیش من عاشق ی بازیگر مرد شدم و نمیتونم فراموشش کنم نمیتونم این عشق رو تحمل کنم حتی مامانم هم فهمیده من این بازیگر رو دوست دارم و دعوام کرده من باید چیکار کنم

سلام به شما تینا جان احساسات شما قابل درکه عزیزم ولی در نظر داشته باش که شما در سن حساسی به سر می بری و در این دوره بیشتر تصمیم گیری ها و احساسات بر پایه ی خیالپردازی هستش و در واقع این احساسات گذرا هستن، عزیزم عشق حقیقی زمانی ایجاد میشه که شما با فرد ارتباط چهره به جهره داشته باشی و با شخصیت فرد به درستی آشنا باشی در صورتی که شما این اقای بازیگر روفقط از داخل تلویزیون دیدی که به همین دلیل با قطعیت میشه گفت شما شناختی درست از ایشون نداری و فقط جذب جذابیت… ادامه دیدگاه »

سلام من ۱۷و تا حالا دوست پسر نداشتمکه یه نفر زنگ زد و گفت شانسی گرفتم اصرار کرد برم واتساپ منم رفتم کاش نمی رفتم حرف زدیم و به مدت چهار روز بعد تهدید کرد و مجبورم کرد عکس باز بده منم نمی دادم ولی تهدید کرد ترسیدم دادم میگه پاک کردم ولی من میترسم حالا چکار میتونه بکنه و من چکار کنم خیلی ناراحتم احساس پوچی شکست میکنم اون یه شهر دیگ ولی من میترسم اگه سوال دارید بپرسید کمکم کنید ممنون

سلام به شما فاطمه جان احساسات شما در زمان فعلی قابل درک می باشد اما عزیزم دقت داشته باشد که ایشان قبل از عکس تنها مقداری چت از شما داشته اند و یک تماس صوتی که چیزی را بیان نمی کرده است و شما عکس خود را در اختیار فردی قرار داده اید که شما را تهدید کرده است و این سک ریسک بالا می باشد پس بهتر است از هرگونه باج دادن به هر فردی خوداری کنید چون آسیب های بیشتری را به همراه خواهد داشت در زمان فعلی نیز در احترام بدون دادن اطلاعات شخصی بیشتر به این… ادامه دیدگاه »

سلام وقتتون بخیر قبلا پیام دادم ظاهرا نیومد و یا تایید نشد گفتم که من حدود دوماه پیش با یه پسری بودم که مدت زمان رابطمون نزدیک یکسال بود ولیکن به خودم اومدم و رابطه رو تموم کردم چون خانواده من تعصبی هستن و نمیتونم حرفی بهشون بزنم و اینکه رابطه ی من و این اقا فقط از طریق مجازی بود و میدونستم که ته رابطه هیچه بهشون گفتم جدا بشیم اصلا ادم منطقی نیستن در کل ولی قبول کردن و پیامم ندادن الان حدود دو سه هفته هس که زنگ میزنن و تهدیدم میکنن شماره پدرمو دارن و گفتن… ادامه دیدگاه »

سلام به شما رها جان قابل درک هست که این شرایط برای شما با فشار روحی زیادی همراه هست اما عزیزم دقت داشته باش هرچقدر که شما به این فرد بیشتر باج بدهید امکان اینکه ایشان شما را بیشتر تهدید و اذیت کنند وجود دارد پس بهتر است با مجدد وارد رابطه شدن خود را در معرض آسیب قرار ندهید و در این مسیر به ایشان بیان کنید که در صورت تهدید مجدد از طریق قانونی و خانواده با ایشان برخودرخواهید کرد . بهتر است در این مسیر با یکی از اعضای خانواده که به او اطمینان بیشتری دارید صحبت… ادامه دیدگاه »

سلام من ۱۷ سالمه و حدود ۳ ماه با ی پسری ک از قبل میشناختم صحبت میکردیم و ایشون خیلی ابراز علاقه کرد و من گفتم اهل رابطه نیستم ولی بازم اصرار داشتن تا این که منم بهشون گفتم که دوست دارم و صبر کن تا بزرگتر بشیم اگ واقعا میخای قبلا با ی دختری تو رابطه بود که میگقت دیگه واسم مرده و احمق باشم بهش برگردم بعد ابراز علاقه من اون بعد ۱ هفته گفت نمیتونیم و نمیخام ضربه بخوری و همون جا من بلاک کردم و قطع رابطه حالا که پیجشو میبینم دوباره با همون دخترع رفته… ادامه دیدگاه »

سلام به شما دوست عزیز احساسات شما قابل احترام هست اما عزیزم دقت داشته باش که رابطه در دنیای مجازی و در سن شماها بیشتر بر پایه هیجان می باشد و دوام زیادی ندارد و اگر هم دوام داشته باشد با درگیری و بلند پروازی زیاد می باشد شما و یا ایشان مشکل خاصی ندارید و بیشتر تجربه این موارد بخاطر شرایط سنیتان می باشد که بدون توجه به آن وارد رابطه می شوید به این امید که سالها این رابطه ادامه پیدا کند و به ازدواج ختم شود در صورتی که رسیدن به این مرحله نیاز به شناخت در… ادامه دیدگاه »

یک مشکل خیلی بد احساسی پیش اومده

سلام. دوست عزیز توضیح بدید تا کمک کنیم

سلام ببخشین مجبورم اینجا بنویسم من الان ۳ روزه سوال پرسیدم و سوالم پریده انگار هیچ جوابی هم نگرفتم

سلام سوال شما تازه دریافت شده است و سوالی در سه روز قبل با این نام و ایمیل وجود ندارد

سایت “مشاورانه” به صورت 24 ساعته در زمینه های مشاوره روانشناسی خانواده تلفنی و حضوری در خدمت شماست ۰۲۱۲۲۲۴۷۱۰۰ برترین روانشناسان ایران در کنار شما هستند

انجمن روانشناسی آمریکا

کانون مشاوران ایران

انجمن روانشناسی ایران

Medical news

شرایط استفاده از این خدمت مرکز مشاوره مشاورانه:

در بخش پایانی همین صفحه یا مقالات سایت بیش از ۱۰۰ نوشتار تخصصی به منظور تربیت رفتار کودک قرار داده شده است.

سکوت اختیاری یا سکوت انتخابی به ناتوانی مداوم در صحبت کردن در موقعیت های خاص اجتماعی مانند مدرسه می پردازد، که انتظار می رود در این موارد کودک صحبت کند.

معمولا یک کودک از صحبت در موقعیت هایی مانند مدرسه، جامعه و بزرگسالان و خارج از خانه اجتناب می کند.

با وجود اینکه او با خواهر و برادرش در خانه است و حداقل با یکی از والدینش، او به راحتی صحبت می کند.روانشناس کودک آنلاین

این اختلال اغلب کسانی که در اطراف شما هستند را تحت تاثیر قرار می دهد و حتی باعث اختلال در زندگی عادی کودک می شود و مانع از پیشرفت تحصیلی یا ارتباطی کودک می شود.

که در آن کودک دچار صدمه و آسیب می شود و در عین حال پدر و مادر در این راه بهترین حالت ممکن را برای کودک خود در نظر می گیرند.

تنبیه کودکان راه های مختلفی دارد.

و سایر مواردی از این قبیل می تواند راه های تنبیه نامناسب کودک باشد.

در بخش زیر سوال خود را مطرح کنید تا متخصصین ما در اسرع وقت به شما پاسخ بدهند.

باسلام.دختر۴ونیم ساله ای دارم که ازسن۳سالگی اغلب اوقات درمیهمانیها موقه شام به جای اینکه کنارمن بشینه وغذابهش بدم میره کناردیگرافرادفامیل میشینه.باوجودهرگونه محبت وتوجه و تنبیه ودعوا…امااثربخش نیست

با سلام مادرگرامی اینکه کودک شما از ۳ سالگی چنین رفتاری دارد می تواند یا دال بر روابط اجتماعی قوی او باشد که بک مساله است و اصلا ربطی ندارد که شما رو دوست نداشته باشد و یا هر نکته ای صرفا تجربیات حضور در کنار دیگران را دوست دارد

از طرفی ممکنه در دوره ای حتی یک خاطره دعوا و تنش و ایرادگیری این مساله را ایجاو کرده باشد هر چند کوچک که در ذهن باقی بوده باشد و مساله سوم برریی شرایط هوشی وسایر جنبه های رشد عقلی کودک است و اینکه تفکیکی بین غریبه و والد قابل می شود یا خیر

منبع: مرکز مشاوره کودکان

بله. خدمات مشاوره کودک بر اساس شرایط ذکر شده به صورت کاملا رایگان است.

لزوما نه. کودکان نیاز دارند بازی کنند و تحرک زیاد داشته باشند و این برای بسیاری از والیدن غیرقابل تحمل است  و به کودک بر چسب بیش فعال یا کودک مشکل دار می زنند. در صورتی که کورکان برای پروزش ماهیچه های خود نیاز به فعالیت و تحرک دارند.

از طریق مشاوره کودک آنلاین و رایگان می توانید نشانه ها را بیان کنید تا مشاوران تخصصی کودک مرکز مشاورانه شما را راهنمایی کنند.

تنبیه کودکان راه های مختلفی دارد. آیا این روش ها درست است؟ مقایسه کودک با یک فرد دیگر سرزنش کودک به خاطر کاری که انجام داده سرزنش کودک به خاطر اینکه ما را مریض نموده ادامه دارد

با سلام . یه دختربچه دارم ک ۳سال و ۴ماهشه جدیدا میبینم ک دست تو شلوارش میکنه و آلت تناسلیشو دست میزنه یا شئی رو داخل شلوار میکنه و به آلتش میزنه چکار باید بکنم در برابر این رفتارش و چطور برخورد کنم که دیگه ادامه نده خیلی نگرانم . ممنون میشم راهنمایی بفرمایید .

سلام به شما فاطمه جان نگرانی شما قابل احترام می باشد اما بهتر است دقت کنید که در دید یک کودک ۳ ساله این کار معنای جنسی ندارد و یا خودارضایی محسوب نمی شود و بیشتر یک کنجکاوی جنسی و یا تجربه یک احساس لذت بخش می باشد در این مسیر بهتر است سعی کنید که بدون ترساندن او و یا دعوا تنبیه او بیان کنید که این اندام ها خصوصی می باشد و در این مسیر اطلاعات او را نیز دریافت کنید بپرسید چه می شود که این کار را می کند ؟ و افکار و احساساتش را هرچقدر… ادامه دیدگاه »

با عرض سلام و وقت بخیر، من یه پسر ده ساله دارم که حوصله و میل انجام هیچ کاری رو نداره فقط و فقط به فکر بازی کردن و تلویزیون دیدنه چه الان که تابستونه و چه قبل که مدرسه میرفت، هر وقت بهش تذکر میدم که تلویزیون رو خاموش کن یا بازی بسه چه اروم و با محبت چه یوقتایی با دعوا، سریع شروع به داد و فریاد میکنه وسایل دورش رو پرت میکنه و مدام میگه شما من رو دوست ندارین نمیذارین راحت باشم و در حد دو دقیقه تلویزیون رو خاموش میکنه مثلا ولی بعد بلافاصله دوباره…… ادامه دیدگاه »

سلام به شما عزیزم رفتارهای تکانشی و پرخاشگری و همینطور عدم تمرکز روی فعالیت ها و به پایان نرساندن فعالیت ها و خستگی زود هنگام میتونه از علائم اختلال نقص توجه – بیش فعالی باشه که البته نیاز به بررسی دقیق داره که البته نمیشخ به طور قطع در مورد وجود یا عدم وجود این اختلال نظر داد و نیاز به بررسی بیشتر است. بنابراین نیاز هست که به همراه فرزندتون به یک مشاوره ی کودک مراجعه کنید تا همه ی شرایط به طور دقیق مورد بررسی قرار بگیره و در صورت وجود اختلال مسیر درمان طی شود، در غیر… ادامه دیدگاه »

سایت “مشاورانه” به صورت 24 ساعته در زمینه های مشاوره روانشناسی خانواده تلفنی و حضوری در خدمت شماست ۰۲۱۲۲۲۴۷۱۰۰ برترین روانشناسان ایران در کنار شما هستند

انجمن روانشناسی آمریکا

کانون مشاوران ایران

انجمن روانشناسی ایران

Medical news

مشاوره آنلاین رایگان روانشناسی یک راه مناسب برای بیان مشکلات و دغدغه های افراد با مشاوران مد نظر خود می باشد.

در روش مشاوره آنلاین رایگان روانشناسی افراد به راحتی از طریق آنلاین می توانند با مشاور خود در ارتباط باشد.

همچنین رایگان بودن این روش مزیت بسیار بزرگی است که می تواند افراد بسیار زیادی را برای استفاده از این روش ترغیب نماید.

در ادامه مقاله به بررسی ابعاد مختلف مشاوره های روانشناسی و نیز روان درمانی ها می پردازیم تا تفاوت آنها را به خوبی تبدیل نماییم.

زیرا بسیاری از افراد با وجود مراجعه به مراکز مشاوره جهت مشاوره های مختلف هنوز تفاوت‌های میان آنها را و نحوه ی عمل هر کدام از آنها را به خوبی نمی دانند.روانشناس کودک آنلاین

مثلا نمی دانند که در زمینه مشکلی که دارند آیا بایستی به روان درمانی بپردازند یا مشاوره مربوطه می‌تواند راهگشا باشد.

همچنین در استفاده از انواع مختلف مشاوره آماده مشاوره خانواده، مشاوره زناشویی، مشاوره پیش از ازدواج و موارد مشابه دچار تردید و اشتباه می شوند.

نام مستعار *

ایمیل *

عنوان *

سوال خود را با توضیحات بنویسید *

2 + 0 = ?برای جلوگیری از اسپم لطفا به سوال زیر پاسخ دهید *

در گذشته، مشاوره تعریف شد و خصوصیات آن بیان شد.

حالا روان درمانگری را تعریف می کنیم و تمایز بین مشاوره و روان درمانی را توصیف می کنیم:

والبرگ روان درمانی را درمانی توصیف می کند که هدف آن درمان مشکلاتی است که ماهیت عاطفی دارند.

در این درمان، یک فرد آموزش دیده به طور آگاهانه یک رابطه حرفه ای با بیمار ایجاد می کند.

هدف او ایجاد چنین رابطه ای با اصلاح، اصلاح الگوها و الگوهای رفتاری و کمک به توسعه مثبت و تعالی شخصیت بیمار است.

از روان درمانی، تعاریف دیگری وجود دارد که ما به خاطر طولانی شدن کلمه به آن اشاره نمی کنیم.

راجرز و پترسون و بسیاری از مشاوران و روانپزشکان بر این باورند که بین مشاوره آنلاین رایگان روانشناسی و روان درمانی تفاوت وجود ندارد و این دو اصطلاح می توانند جایگزین استفاده شوند.

اما بعضی نیز بیان می کنند که بین دو روش در دو طرف تفاوت وجود ندارد اما این دو در مورد آماده سازی و برنامه ریزی تهیه شده حداقل متفاوت هستند.

آنها این تفاوت ها را از لحاظ هدف، نوع ارجاعات، روش و مکان استفاده از این دو روش مطرح می کنند.

برخی از نظرات طرفداران اختلاف بین مشاوره و درمانگر به شرح زیر است:

منبع : سلطانی بناوندی الهام, خضری مقدم نوشیروان, بنی اسدی حسن. کنکاش در سازه های روانشناسی مثبت نگر: پیش بینی سرزندگی تحصیلی بر اساس معنای زندگی. راهبردهای آموزش (راهبردهای آموزش در علوم پزشکی:   مهر و آبان ۱۳۹۶ , دوره  ۱۰ , شماره  ۴

ارائه خدمات مشاوره روانشناسی به صورت آنلاین و کاملا رایگان در سایت مشاورانه صورت می گیرد. مشاوره روانشناسی به منظور درمان افسردگی، اضطراب، وسواس، فوبیا و ساییر اختلالات صورت می گیرد و در صورت نیاز می توانید به صورت تلفنی و حضوری نیز با متخصصان ما در ارتباط باشید.

وارد سایت مشاورانه شوید و در بالا صفحه کلیدواژه مورد نظر را جستجو کنید و در هر صفحه از سایت امکان مشاوره آنلاین روانشناسی رایگان قرار داده شده است.

بله. راهنمایی تخصصی در زمینه های مختلف به صورت آنلاین وجود دارد.

سلام خسته نباشید من ۱۴ سالمه با پسری در مجازی آشنا شدم با هم دوست شدیم عکس میدادیم ویس دوبارهم زنگ زدیم و تماس تصویری کلا رابطه ما شد ۱ ماه تا اینکه از من درخواست کس قسمتی از بدنم و کرد من باهاش دعوام شد و قهر کردیم اما دوروز بعد آشتی کردیم بعد چند روز در خواستشو دوباره کرد من به شدت بهش وابسطه بودم اما فکر میکردم دوسش دارم اینطوری نبود چون مجازی بود خلاصه عکسو دادم که گفت فیکه بعد گفت یک فیلم بده دادم اما حذفش کردم بعد از چند روز فهمیدم همه حرفاش دروغ… ادامه دیدگاه »

سلام به شما عزیزم سوال شما در همین لینک با نام سمانه به انگلیسی پاسخ داده شده است

من ۱۴ سالمه و برادرم ۱۹و اون آقا میگفت ۱۶ اما دروغ میگفت اونم ۱۴ سالشه من عزاب وجدان دارم چون دور از چشم خانوادم با پسری دوست بودم و پشیمان چون با پسری غریبه بودم و برای عکسایی که دادمم پشیمانم و این در خانواده من خیلی بده من هدفی نداشتم چون ولین رابطه م با پسری بوده شاید میخواستم کسی بهم محبت کنه چون من تازه گوشی خریدم گیر میده و فکر کنم چون اینستا ریختم اون فهمیده اما من حذفش کردم چند بارم سعی کردم باهاش حرف بزنم اما اون توجه نمیکرد راستی من ۲ تا برادر… ادامه دیدگاه »

ببین عزیزم شما در سنی قرار داری که گرایش به جنس مخالف را از این به بعد بیشتر تجربه می کنی اما نیاز هست که در کنار احساساتی که تجربه می کنی به شرایط سنی خودت نیز توجه داشته باشی چون روابط در این سن می تواند برای شما آسیب های زیادی ایجاد کند و شما را از مسیر اصلی زندگی خارج کند پس بهتر است بدون سرزنش کردن خودت از رابطه ای که داشته ای تجربه بدست بیاورید و از تکرار مجدد این رابطه خوداری کنید . در این مسیر بهتر است از سرزشن کردن خودت خوداری کنی و… ادامه دیدگاه »

سلام
من با پسری در مجازی آشنا شدم با هم دوست شدیم اون ماله یک شهر دیگه بود و از هم خیلی دور بودیم بعد یک ماه همه چی تموم شد اما من عزاب وجدان دارم و پشیمانم چیکار کنم
و من مشکلی با برادرم دارم خیلی باهم بدیم نمیدونم چیکار کنم فقط دلم میخواد بهش توجه نکنم اما نمیدونم چطوری

سلام به شما عزیزم اطلاعاتی که در اختیار ما قرار دادی محدود می باشد در این مسیر به سوالات زیر پاسخ بده تا باهم بیشتر صحبت کنیم. ۱٫ هریک از شما چند سال دارید یعنی شما و برادرتان و آقایی که باهم دوست بودید ؟ ۲٫ شما بیان می کنی که عذاب وجدان دارید و این عذاب وجدان به چه جهتی می باشد؟ ۳٫ هدفتان از این رابطه چه بود و فکر می کنی این هدف با شرایط شماها هماهنگی داشت ؟ ۴٫ درگیری های بین شما و برادرت در چه زمنیه هایی هست و برای بهبود رابطه چه کارهایی… ادامه دیدگاه »

“سلام و خسته نباشید”من تصمیم گرفتم که عشقم بیا منو نشون کنه که کسی دگ نیاد خواستگاریم نظر شما چیه عشقم میگه که نمیشه ۶ سال نشونش باشم و خانواده ها قبول نمیکنن منظور من نامزدی و عقد نیسش فقط ی نشون کنه ک من متعلق به اونم.

سلام. این کار برای شما مناسب نیست. ببنید روند ازدواج کردن به این صورت درست است. ۹ماه تا یک سال شناخت اولیه و مشاوره پیش از ازواج و بعد اگر با هم تطبیق داشتید جلسه خانوادگی و دوره نامزدی داشته باشید. ۶ماه تا یک سال نامزدی (بسته به توافق خانواده ها). البته برخی خانواده عقیده دارند از همان اول نامزدی رخ دهد که بستگی به عقاید خانواده دارد. و بعد اگز روجین شرایط و آمادگی لازم داشتند و با نظر مشاور می توانید عقد کنید. ششماه تا یک سال بعد هم می توانید عروسی بگیرید. البته در دوران عقد شرعا… ادامه دیدگاه »

سلام یه دختر ۲۴ ساله هستم
ی خواستگار داشتم ی مدت باهم در ارتباط بودیم هنوز جواب قطعی بهش نداده بودم ولی خب خیلی کم ازم سراغ میگرفت و یکم انگار سرد بود بعد من بهش گفتم اگ رابطمون بخواد اینجوری پیش بره من جوابم منفیه بعد از اون دیگه خدافظی کرد و رفت
الان پشیمونم ک اینو بهش گفتم راهی هست بهش پیام بدم یا یجوری برگردونمش؟لطفا راهنمایی کنید ممنونم

سلام به شما نازنین جان در اول بهتر است دقت کنید که مسیر خواستگاری مشخص می باشد و روابط در این دوران نیاز است در جهت شناخت باشد و بهتر است شما نیز در تایم مشخصی را برای پاسخ دادن بعد از شناخت و مشاوره پیش از ازدواج مشخص کنید . و اگر بی توجهی کی بینید بهتر است در مورد آن صحبت شود تا دلایل ایشان را نیز بشنوید و بتوانید تصمیم گیری داشته باشید . در زمان فعلی نیز بهتر است از قبل از پیام دادن به ایشان که تصممی نهایشان چیست خودتان همه جوانب را مد نظر… ادامه دیدگاه »

همه ی جوانب رو در نظر بگیرم منظورتون چیه دقیقا
من همچیه ایشونو قبول داشتم فقط اینکه سراغی ازم نمیگرفت و پیگیرم نبود ناراحتم میکرد چندباری غیر مستقیم بهش گوشزد کردم ولی اون میگفت در گیر کاره و اینا مشکل من فقط همین بود و فکر نمیکردم برا این موضوع بگم جواب منفیه خدافظی کنه
الان باتوجه به اینکه خودم جواب منفی دادم ایرادی نداره بهش پیام بدم ک برگرده؟
یا اگر قراره پیامی بدم چی بگم بهتره؟

ببین نازنین جان همه جوانب را در نظر بگیر به این معنا می باشد که معیارهایت چیست چه میزان معیارهایی که برای ازدواج داری با این آقا هماهنگ می باشد و اینکه در زمان فعلی که ایشان رفته است به چه دلایلی مایل به بازگشت ایشان هستید . اینها اهمیت زیادی دارد تا شما تصمیم هیجانی نگیرید و بر مبنای شناخت پیش بروید . در این مسیر اگر همه جوانب را در نظر گرفتید و مایل به ازدواج با ایشان و یا شناخت بیشتر هستید بهتر است به ایشان پیام بدهد البته بهتر است تماس صوتی باشد و در این… ادامه دیدگاه »روانشناس کودک آنلاین

سلام

سلام می توانید در همین قسمت سوال خود را ارسال کنید

سلام

سایت “مشاورانه” به صورت 24 ساعته در زمینه های مشاوره روانشناسی خانواده تلفنی و حضوری در خدمت شماست ۰۲۱۲۲۲۴۷۱۰۰ برترین روانشناسان ایران در کنار شما هستند

انجمن روانشناسی آمریکا

کانون مشاوران ایران

انجمن روانشناسی ایران

Medical news

مشاوره به عنوان یک راهکار مهم برای کاهش دغدغه ها و مشکلات افراد شناخته می شود.

مشاوره می‌تواند سبب کاهش بسیاری از مشکلات آنها در زمینه های گوناگون زندگی شود.

در گذشته استفاده از مشاوره چندان رایج نبود و افراد ترجیح می دادند تا خود به درمان و برطرف نمودن مشکلات خود از طریق مشاوره و مشورت گرفتن از افراد با تجربه اقدام کنند.

امروزه با گسترش اطلاعات و دانش افراد در رابطه با دانش مشاوره استفاده از مشاوره روز به روز در حال افزایش است.

۰۲۱۸۸۴۱۹۸۳۲

روانشناس کودک آنلاین

۰۲۱۲۲۲۴۷۱۰۰

۰۲۱۲۲۳۵۴۲۸۲

موبایل مراکز

۰۹۰۳۱۲۳۶۴۴۶۰

۰۹۰۳۵۶۷۳۰۵۰

۰۹۱۰۸۳۴۷۵۹۷

برای عزیزان خارج از کشور

۹۸۹۰۳۱۲۳۶۴۴۶+

۹۸۹۰۳۵۶۷۳۰۵۰+

۹۸۹۱۰۸۳۴۷۵۹۷+

مشکلات بسیار زیادی وجود دارد که افراد می‌توانند برای مشاوره به مراکز مشاوره در جهت حل آنها اقدام کنند.

مشاوره می تواند از طریق راه های گوناگونی صورت بگیرد تا بتواند نیازها و دغدغه های افراد مختلف را در زمینه‌های گوناگون برطرف نماید.

یکی از روش هایی که توسط مرکز مشاوره ما برای افرادی که قادر به حضور در مراکز مشاوره نیستند ایجاد شده است مشاوره تلفنی رایگان با موبایل است. امروز تمامی افراد موبایل دارند و به راحتی از طریق آن به شبکه اینترنت و نیز شبکه تلفن وصل می باشد.

افراد به راحتی می توانند از طریق مشاوره تلفنی رایگان با موبایل به مشاور مورد نظر خود متصل شده و دغدغه ها و مشکلات خود را با او در میان بگذارد.

یکی از مشکلاتی که افراد می توانند از طریق مشاوره تلفنی رایگان با موبایل برای حل آن اقدام کنند مشکلات شخصیتی است.

امروز مشکلات و اختلالات شخصیتی افراد بسیار زیادی را درگیر نموده و مشکلات زیادی را برای خود آنها و برای افرادی که با آنها زندگی می‌کنند به وجود اورده است. برای درمان و شناخت بهتر این اختلالات راه‌ های گوناگون وجود دارد.

مثلاً در مراکز مشاوره مشاوران اقدام به انتشار تست های روانشناسی شخصیت می کند و پس از پاسخ دادن به تست های روانشناسی می تواند به شناخت مناسب از وضعیت خود توسط تجزیه و تحلیل مشاور دست یابد.

یکی دیگر از مواردی که مشاوره تلفنی رایگان با استفاده از موبایل می تواند برای حل آن صورت گیرد مشکلات استرس و اضطراب در دنیای کنونی است.

استرس و اضطراب از افراد جوان و نوجوانی که درگیر تحصیل و پیدا کردن شغل هستند تا افراد پیری که بازنشسته شده اند و زندگی را به تنهایی می گذرانند در بر میگیرد.

در واقع این یکی از اختلالات بسیار مهم و بزرگ در زندگی کنونی افراد است.

مشاوره تلفنی ارزان با موبایل

۰۹۰۳۱۲۳۶۴۴۶۰

۰۹۰۳۵۶۷۳۰۵۰

۰۹۱۰۸۳۴۷۵۹۷

دکتر ویلیام البرتو، مشاور خانواده در ایتالیا، بیان می کند که: “انجام مشاوره با مشاوران روانشناسی و روانپزشکی می تواند برای درمان این بیماری بسیار مفید و موثر واقع گردد. یکی دیگر از بیماری‌ ها و اختلالاتی که می تواند از طریق مشاوره تلفنی رایگان با تلفن مورد بررسی قرار بگیرند اختلالات رفتاری و اخلاقی است”.

بسیاری از افراد با این اختلالات روبه‌رو هستند بنابراین زندگی مشترک آنها و روابط اجتماعی آنها تحت تاثیر قرار می گیرد.

بسیاری از خانواده ها و زن و شوهرها به دلیل همین مشکلات و اختلالات با دغدغه های بسیار زیادی در زندگی مشترک خود روبرو هستند. بسیاری از افراد در حیطه کاری خود نمی ‌توانند ارتباطات مناسبی را با همکاران خود برقرار کنند.

تمامی موارد گفته شده می ‌تواند در رابطه با اختلالات مربوط به رفتار و اخلاق انسان ها باشد مشاوره در این زمینه بسیار مهم و حیاتی بوده می تواند سبب کاهش بسیاری از مشکلات و دغدغه های افراد در زمینه‌های گوناگون یاد شده باشد.

یکی دیگر از مواردی که برای انجام مشاوره مفید و موثر است را می توان مشکلات مربوط به خانواده دانست امروزه خانواده های بسیار زیادی وجود دارند که در زمینه های گوناگون با مشکلات مختلف دست و پنجه نرم می کنند.

این مشکلات می‌تواند سبب مانع بزرگی بر راه خوشبختی و سعادت خانواده ها باشد. به همین دلیل مشاوره خانواده به عنوان یکی از مشاوره های بسیار مهم در مراکز مشاوره انجام می گیرد.

مشاوره تلفنی رایگان با موبایل می‌تواند در این زمینه فعال بوده و خانواده‌های مختلف را از جهات دغدغه های گوناگون یاری و هدایت نمایند.

یکی دیگر از مشکلاتی که بسیار مهم و اساسی بوده و می‌تواند سبب به وجود آمدن اختلالات بسیار زیادی در زندگی افراد شود مشکلات مربوط به امور جنسی است. مشکلات جنسی افراد بسیار زیادی را چه نوجوان چه جوان و چه در سنین میانسالی و پیری با خود درگیر نموده است (منبع سایت علوم روانشناسی فرانسه).

افراد بسیار زیادی هرروزه به مرکز مشاوره مراجعه می‌کنند و در زمینه یاد شده اختلالات و دغدغه های خود را و مشاوران در میان می‌گذارند.

بسیاری از آنها از بیان این اختلالات به صورت حضوری خجالت می کشند با توجه به موارد گفته شده مشاوره تلفنی رایگان با این روش می‌تواند برای کاهش دغدغه این افراد بسیار مهم و موثر باشد.روانشناس کودک آنلاین

در کنار تمامی موارد یاد شده مشکلات اقتصادی سبب می‌شود که بسیاری از افراد از مراجعه به مرکز مشاوره و یا انجام مشاوره در سایر روش ها خودداری کنند بنابراین رایگان بودن این نوع مشاوره می تواند برای این افراد بسیار مهم باشد و آنها را ترغیب به استفاده از مرکز مشاوره و مشورت و مشاوران نماید.

در ادامه مقاله به بررسی دغدغه‌ها و مشکلاتی که در زمینه مشاوره تلفنی وجود دارد می‌پردازیم.

مزیتها و معایب این روش را به‌گونه‌ای خوب مورد بررسی قرار می دهیم تا افراد بتوانند در مورد نحوه استفاده از این روش تصمیم گیری کنند.

در روش مشاوره تلفنی افراد زمان بسیار کمی را برای انجام مشاوره با مشاور خود صرف می کنند اما نکته مهم اینجاست که در مشاوره های حضوری و رو در رو شناخت بسیار مناسبی از فرد مقابل صورت می‌گیرد.

بنابراین ترجیح اول و اولویت اول برای انجام مشاوره مشاوره های حضوری است.

اما برای کسانی که امکان مشاوره حضوری ندارند مشاوره تلفنی می‌توانند مفید باشد.

همچنین از نظر اقتصادی به دلیل اینکه این مشاوره رایگان است و هزینه بسیار کمی را برای افراد به دنبال دارد بنابراین می‌تواند به عنوان یک راهکار مناسب برای کسانی که با مشکلات اقتصادی دست و پنجه نرم می‌کنند باشد.

از دیگر معایب این روش می توان به منتظر ماندن پشت خط تلفن اشاره کرد.

بسیاری از افراد زمان این را ندارند که بخواهند پشت خطوط ارتباطی منتظر برقراری ارتباط با مشاور موردنظر خود باشند.

بنابراین با توجه به جمعیت موارد گفته شده بایستی اولویت را مشاوره حضوری دانست و برای درمان هر چه بهتر و شناخت هرچه بهتر بیماری‌ها و مشکلات به مشاوره حضوری اقدام نمود.

اما در شرایطی که امکان این موارد وجود نداشته باشد مشاوره تلفنی رایگان با استفاده از موبایل و به آسانی می‌ توانند در جهت های گوناگون برای برطرف کردن مشکلات استفاده شود.

سایت “مشاورانه” ، مرجع مشاوره خانواده و روانشناسی،” مشاوره تلفنی رایگان با استفاده از موبایل در زمینه های گوناگون مانند:

منبع : moshavereh.kanonm.ir

چگونه کار می کند؟ مشاوره و درمان تلفنی یک رابطه درمانی ساختاری است که در آن مشتری و درمانگر به جای ملاقات حضوری با تلفن و یا موبایل صحبت می کنند… جلسات، مانند مشاوره حضوری و چهره به چهره نیاز است به صورت هفتگی و یا بر اساس تشخیص درمانگر ادامه یابد.

درمان آنلاین یا مشاوره آنلاین، به مشاوره ای گفته می شود که از طریق اینترنت، سایت و یا شبکه های مجاری انجام می شود و در سایت مشاورانه رایگان در اختیار افراد قرار داده شده است.

روش اول: تماس با مراکز معتبر و مورد تایید مرکز مشاوره روانشناسی مشاورانه با تعرفه ارزان روش دوم: دفاتر کانون مشاوران ایران که امکان تبدیل به مشاوره حضوری هم هست روش سوم: تماس با شماره موبایل و مشاوره تلفنی با مشاور روش چهارم: استفاده از تلفن هوشمند سراسری که هر 60ثانیه حدود 2000تومان است و روی قبض تلفن آخر ماه باید پرداخت شود.(توجه این روش ممکن است هزینه زیادی برای شما به همراه داشته باشد)

مرکز مشاوره مشاوره و مراکز همکار تعرفه هایی با قیمت مناسب ارائه می دهند که سبب رضایت تمامی مشتریان شده است. برای اطلاع از هزینه به سایت مشاورانه رجوع کنید.

بله، مرکز مشاوره مشاورانه این امکان را فراهم کرده و شما هر لحظه که بخواهید می توانید مشاوره تلفنی خود را به مشاوره حضوری با همان مشاور تغییر دهید.

مشاوران به افراد، زوج ها، خانواده ها و گروه هایی که با موضوعاتی همچون افسردگی، اعتیاد، وسواس، دوقطبی و غیره سر و کار دارند، مشاوره ارائه می دهند. روش های درمانی مختلفی برای هر مشکل از سوی درمانگر ارائه می شود.

به مراکز برتر کانون مشاوران ایران مراجعه کرده و یا از سایت مشاورانه به صورت رایگان کمک بگیرید.

بله. امکان پذیر است و نتیجه خوبی تا کانون داشته است. ولی در برخی موارد در صورت نیاز و صلاح دید مشاوره باید حضوری صورت بگیرد.

سلام ۲۳ساله هستم و ی دختر ۲ساله دارم دورازخونوادم درتهران زندگی میکنم شوهرم صبح میره سرکارتاساعت ۸ ۹شب.درکمارخونواده شوهرم زندگی میکنم امابافاصله نه چندان دور.باهمسایهای خودمم رفت وامددارم مخصوصاباهمسایه بغلیم.ی سالی میشه همسایه بابغلیم بابازشدن مدارس رابطشوباهام کم کردچون معلم بودومادر۲بچه مدرسه ای.من خیلی ازلحاظ روحی ضربه خوردم ناراحت شدم اماچیزی بهش نگفتم تودل خودم نگهش داشتم.دوتاازجاریام هم کنارمنن امایکی ازجاریام مادرش نزدیکش زندگی میکنه همیشه باهمن سرش شلوغه سرگرمه تفریحات خودشوداره وقتی برای این نداره منودعوت کنه یامنوبخوادازتنهایی دربیاره تلفنی زنگ میزنه منم بهش زنگ میزنم.چیزی که اذیتم میکنه اینکه حرف دلموبه همه میگم ساده وبی ریام فک میکنم… ادامه دیدگاه »

سایت “مشاورانه” به صورت 24 ساعته در زمینه های مشاوره روانشناسی خانواده تلفنی و حضوری در خدمت شماست ۰۲۱۲۲۲۴۷۱۰۰ برترین روانشناسان ایران در کنار شما هستند

انجمن روانشناسی آمریکا

کانون مشاوران ایران

انجمن روانشناسی ایران

Medical news

تست های روانشناسی می توانند گزینه مناسب برای شناخت مناسب افراد باشد.

در این راستا تست ها به دلیل استفاده از سوالات استاندارد مطابق با اصول روانشناسی افراد می‌توانند به راحتی به مشکلات و شناخت مناسبی از مشکلات فرد دست یافته و آنها را به گونه ای مناسب تحت نظر روانپزشک یا روانشناس خود درمان نمایند.

روانشناسی به طور کلی به مطالعه رفتار و نیز مطابقت آن با فعالیت‌های انسان از نظر ذهنی و مغزی می‌پردازد در واقع تصورات و تفکرات انسان پرداخته و در صورت وجود مشکلاتی در آن سعی در شناخت آن و نیز برطرف نمودن مشکلات رفتاری و فعالیتی فرد از نظر ذهنی دارد.

بنابراین تست روانشناسی نیز که بر افراد مختلفی تهیه می شوند می‌تواند به شناختی مناسب است نحوه رفتار و نیز تفکرات ادمی بپردازد و در صورت وجود مشکل آنها را به خوبی شناخته تا فرد بتواند با شناخت مناسب از مشکلات و دغدغه های روحی و روانی خود جهت درمان هرچه بهتر دست یابد و تحت نظر روانشناس و مشاور خود اقدام نماید.

روانشناس کودک آنلاین

انواع گوناگونی از تست های روانشناسی این روزها در دسترس افراد بوده و می‌توانند از آن‌ها برای شناخت هرچه بهتر ابعاد مختلف ذهنی و فکری و رفتاری خود استفاده نمایند.

مثلاً برخی از تست روانشناسی مربوط به شخصیت افراد است تلاش می‌کند ابعاد مختلف شخصیت انسان را مورد بررسی قرار داده است.

با استفاده از پاسخ دادن به سوالات مربوطه که به صورت استاندارد در زمینه شناخت شخصیت طراحی شده‌اند ابعاد گوناگون شخصیت انسانی را به دست آورده و آن ها را برای فرد مورد نظر مشخص نماید تا بتواند مشکلات و ایرادات شخصیت فرد را پیدا نموده و به یک شخصیت نرمال دست یابد.

سایت “مشاورانه” به صورت 24 ساعته در زمینه های مشاوره روانشناسی خانواده تلفنی و حضوری در خدمت شماست ۰۲۱۲۲۲۴۷۱۰۰ برترین روانشناسان ایران در کنار شما هستند

انجمن روانشناسی آمریکا

کانون مشاوران ایران

انجمن روانشناسی ایران

Medical news

اگر کودک 1 تا 10 ساله دارید و حس میکنید برخی از رفتارهای او متعادل یا در حد انتظار شما نیست، می توانید سوال خود را از مشاوران نی نی کده بپرسید. پاسخ سوالات هفته ای یکبار داده می شود و در سایت قرار می گیرد.

در زیر همین خبر و زیر بقیه مطالب سایت که مرتبط با کودک هستند، محلی برای نوشتن نظرات وجود دارد. سوال خود را بنویسید. ما هم سعی میکنیم در کمتر از 7 روز، به سوالات شما پاسخ دهیم. پاسخ هر سوال، زیر سوال ظاهر خواهد شد. در ضمن ایمیل خود را نیز به درستی وارد کنید. زیرا پاسخ مشاور، به ایمیل شما نیز ارسال خواهد شد.

پاسخ های کارشناسان کودک نی‌نی‌کده‌‌، در حد راهنمایی‌های عمومی جهت بهبود رفتار موردنظر کودک می باشد. برای رفع مشکل کلی، می توانید با روانشناسان و مشاوران ما ملاقاتی ترتیب دهید تا کلیه ابعاد مشکل کودک شما مدنظر گرفته شود و راهکارهای بهتری برای پیشرفت کودکتان ، خدمت شما ارائه دهیم.

مطالب آموزشی تربیت و سلامت روان کودک را در کانال تلگرام نی نی کده دنبال کنید.روانشناس کودک آنلاین

با سلام و خسته نباشید
پسری سه سال و نیم دارم که در حمام کردن و آب بازی مشکلی ندارد و دوست دارد ولی اصلا دست و صورتش را نمیشورد و هربار با اخبار انجام میدهیم برایش داستان در مورد شست و شوی دست و صورت میگم یا خودمون جلوش دست وصورتمونو می‌شویم تشویق میکنیم ولی فایده ندارد و هربار با گریه انجام میده اصلا نباید دستمون خیس بهش بخوره یا اگه یه ذره از لباسش نم شد باید فوری عوض کنه میخواستم بدونم راه حل چیه و دلیل این رفتار چیه چون با استخر و حمام و آب بازی اصلا مشکلی نداره

سلام مامان عزیز
با توجه به توضیحاتی که دادید ، کودک نسبت به شستشوی صورت شرطی شده و رگه هایی از وسواس شستشو در او دیده میشود. پیشنهاد میشود که برای بررسی دقیق تر حتما از یک روانشناس یاری بگیرید.

شماره مرکز روانشناسی مهر : ۰۹۱۲۳۵۴۱۸۲۹

زهرا صادقیان
درمانگر و روانشناس خانواده نی نی کده

با سلام خدمت خانم دکتر عزیز
یکی از شاگردهای پیش دبستانی من که دختر هست،پدر و مادرش مشکلی ندارن،فرزند اول و یه خواهر چند ماهه داره،وقتی به همکلاسی هاش جایزه میدم اینقدر گریه میکنه که حالش بد میشه،هر چی بهش میگم شما هم تلاش کن ستاره هات بیشتر شد حتما هدیه داری بی فایده هست؟

سلام بر شما
علت گریه های شدید کودک ، تولد فرزند دوم خانواده است . کودک احساس میکند کسی او را دوست ندارد بنابراین نیاز به دیده شدن و پاداش دارد. بهتر است شما این موضوع را به مادر کودک اطلاع دهید و همچنین این را در نظر بگیرید که با توضیح دادن به کودک که تلاش کن تا جایزه بگیری، او قانع نمیشود. بهتر است به او توجه مثبت داشته باشید.

زهرا صادقیان
روانشناس و درمانگر خانواده – نی نی کده

سلام دختر من 7ساله است و در برخوردبا اشخاص دیگر حتی غریبه ها بسیارروابط اجتماعی خوب وحتی بیش از سن خود دارد در جایی که دیگران جامیخورند. بسیار عجول است اول کار را انجام می‌دهد بعد به ان فکر می‌کند. می‌خواهد وانمود کند همه چیز را می‌داند در صحبت کردن مجال به کسی نمی‌دهد وسط حرف دیگران میپرد. بعضا دروغ می‌گوید در کنار هوش بالایی که دارد بسیار سربه هواست. شب موقع خواب از تنها خوابیدن بعضا شکایت دارد و گریه می‌کند. در برخورد با بعضی از دوستانش خسیس است. پشت کار لازم برای کاری را ندارد من و مادرش با هم زندگی می‌کنیم. من و همسرم با هم تنش‌هایی در زندگی داشتیم در گذشته که الان جود ندارد و شاهد نزاع ماهم بوده بعضا. کرج زندگی می‌کنیم. و حدود دو سالی هست که این مسئله به وجود امده

سلام بر شما
مواردی که مطرح کردید بسیار جای بحث دارد. اما قطعا کودک با گروه همسالان خود در ارتباط نیست و به اندازه کافی بازی نمی کند و کلیه رفتارهایی که اشاره کردید آموخته شده است. یعنی کودک دیده و یادگرفته که گاهی برای رسیدن به خواسته هایش باید دروغ بگه یا برای جلب توجه شما با غریبه ها ارتباط برقرار کنه.

اینکه شما چقدر برای بازی با فرزندتان وقت میگذارید بسیار حایز اهمیت است.

زهرا صادقیان
روانشناس و درمانگر خانواده – نی نی کده

سلام
من يه پسره ٤ساله دارم كه تقريبا از ٢١ماهگي كه من ان را از شير گرفتم شروع كرد به بازي با التش به هركي گفتم گفتن طبيعي است كنجكاوي كودك نسبت به اعضاي بدنش هست اما اين رويه هي كم و زياد مي شد و تا الان هم ادامه داشته خيلي هم هي دودول ،مي گه شبها موقع خواب بعضي مواقع دست مي كنه تو شلوارش و بعد مي خوابه ،نمي دانم چكارش كنم ،من وهمسرم باهم زندگي مي كنيم و زياد هم اهل جرو بحث نيستيم اما ،پسرم گه گداري ناخن مي جود ،به محض ناراحت شدن يا بر اورده نشدن خواستش توف مي كنه ،گاز مي گيره و چيزي پرت مي كنه لطفا راهنماييم كنيد

سلام مامان عزیز
سن ۴ سالگی سن کنجکاوی کودک نسبت به اندام جنسی و حسی و حرکتی است. اینکه کودک با آلت تناسلی خود بازی میکنه، تنها روش برای ترک این رفتار، بی توجهی کردن والدین است. تا کم کم این رفتار در کودک خاموش شود. اما در مورد فرزند شما مشکل ناخن جویدن دیده میشود که ناشی از اضطراب است و بازی با آلت تناسلی را در او تشدید میکند. و از طرفی به خاطر خشمی که نسبت به شما دارد ، چون از لحاظ کلامی ضعیف است تف میکند. و به این طریق رفتار پرخاشگرانه ی خود را نشان میدهد. قطعا نیاز به جلسه مشاوره دیده میشود.

مرکز روانشناسی مهر می تواند در این زمینه به شما یاری رساند. شماره ۰۹۱۲۳۵۴۱۸۲۹ شماره مرکز است.

زهرا صادقیان
روانشناس و درمانگر خانواده – نی نی کده

با سلام و تشکر از راهنمایی های مناسب شما
من یه دختر 2 سال و 3 ماهه دارم . روابط خوب و ارامش در خانه وجود داره ومشکلی نیست .همسرم خانه دار هست .به دخترمون توجه میکنیم وباهاش بازی می کنیم ولی دو مشکل اساسی پیشاومده اول اینکه خیلی زیاد به مادرش وابسته شده همش میخواد مادرش بغلش بکنه یا مثلا بهش اب بده یا لباس تنش کنه وقتی زمین میخوره مثلا انتظار داره مامانش بیاد بلندش کنه یا اگر وسیله ای میخواد مامانش بیاد بهش بده .با اینکه من خیلی باهش مهربون هستم و معمولا بد اخلاقی یا دعواش نمی کنم و با هم بازی هم می کنیم ولی یه دفعه به من میگه تو برو و مادرش رو کلافه کرده و همش می خواد با مادرش باشه
2 . مشکل دوم این هست که وقتی ار بیرون میایم خونه نمی خواد لباسش رو در بیاره مثلا می خواد با کلاه و کاپیشن بخوابه هر چی هم با هاش صحبت می کنیم و می خواهیم حواسش پرت بشه یا قانع بشه فقط گریه می کنه و لج می کنه نیم ساعت چهل دقیقه فقط گریه می کنه

با تشکر

سلام بر شما
کودک در سن بازی است چون تایم بسیار زیادی را با مامان میگذراند این طبیعی است که بخواهد با او فقط باشد و بازی کند. در رابطه با مساله دومی که اشاره زدید بهتر است که وقتی که کودک خواب است لباسش را عوض کنید تا از میزان حساسیت کودک کاسته شود.

زهرا صادقیان
روانشناس و درمانگر خانواده – نی نی کده

دخترم سه سال و سه ماهشه خیلی باباشو دوست داره و بهش وابسته ست اگه سه روزم با باباش باشه سراغ منو نمی گیره ولی اگه پدرش بره ماموریت همش میگه بابامو می خوام من خیلی بهش محبت می کنم و باهاش بازی می کنم براش داستان میگم
ولی همیشه پدرشو ترجیح میده اصلا به من وابسته نیست

سلام بر شما
از آنجا که فرزند شما دختر است انتظار بر این است که با شما همانندسازی داشته باشد. اینکه کودک به پدرش بسیار وابسته است ناشی از این است که کودک فقط از پدرش بازی کردن می بیند. اما شما فقط شاید بتوانید بخشی از روز را با او به بازی بگذرانید. این باعث میشود که کودک به پدرش وابسته تر شود و شما را نادیده بگیرد. در مدت زمان هایی که پدر ماموریت است بهتر است که صدای پدر را ضبط کنید و برای کودک پخش کنید تا از بی قراری کودک کم شود.

زهرا صادقیان
روانشناس و درمانگر خانواده – نی نی کده

باسلام پسری سه سال ونیم دارمکه تحت هیچ شرایطیدردستشویی نمیره کارش روانجام بده داخل خونه خودش رو مخفی میکنه ودرشلوارش میریزه البته دردوسالگی حداقل میگفت جیش دارم ولی چون خودم کارمدم توخونه ای که میذارم حساسند ناچار هی پوشک میکردم وخیلی هم تنبیه کردهام تودستشویی الان میدونم مقصر ماییم ولی شما لطف کنید راهکاری پیشنهاد بدید بالاخره تاکی دستشویی روتو خونه ترک کنه وبره دستشویی چون تحت هیچ شرایطی نه تشویق نه تنبیه حتی باجایزه هم نمیشینه ایستاده بازور جیش تخلیه میکنه وزود میاد بیرون لطفا راهنایی بفرمایید

سلام بر شما
ممنون از صداقتی که درباره بدرفتاری با کودک خود داشته اید و برای ما ارسال کردید. برای رفع این مساله نیاز به رفتار درمانی دارید و فضای بخش پرسش و پاسخ این امکان رو نمیده که بطور کامل یک پلن درمان برای شما تهیه کنیم و بفرستیم. برای شروع می تونید در طی روز از نوشیدنی و غذاهای آبکی مانند سوپ برای کودک در نظر بگیرید و از لگن توالت فرنگی کودک (مدل های آموزشی به کودک) استفاده کنید و قطعا تنها روش برای بهبودی فرزند شما تشویق کردن است.

زهرا صادقیان – ۰۹۱۲۳۵۴۱۸۲۹
روانشناس و درمانگر خانواده – نی نی کده

سلام خوبید سال نوتونم مبارک باشه بچه خواهر من دو ماهشه شبا خیلی نا آرومی میکنه و اصلا خواب نمیره شیر میخوره و پوشکشم عوض میشه طبق دستور پزشک هم صبح 10 تا شب هم 10 تا قطره استامینوفن بهش میدیم اما شب تا صبح گریه میکنه و نا آرومه

سلام .
برای قطره حتما با پزشک متخصص اطفال مشورت کنید. ممکنه درد کودک ناشی از مشکلات دیگری باشه.

سلام من یه پسر دو و نیم ساله دام که خیلی زیاد شلوغ میکنه هرچی هم بهش میگیم اصلا گوش نمیده..کل وسایل خونه رو به هم می ریزه و میشکونه.. حالا من اصلا دکوریجات دم دست ندارم و در کابینت هارو هم محکم با بند بستم..اما واسه خراب کاری یه چیزی پیدا میکنه..مثلا چند روزه که همش گیر داده به پرده پذیرایی و می کشه و میکنه از جاش..یه ماه پیش که شیشه زیری آینه کنسول رو شکوند.دیشبم شیشه آینه ش رو..اصلا قابل کنترل نیست یا من راهش رو بلد نیستم.. با اسباب بازی هم بازی نمیکنه..وبا هر بچه ای پنج دقیقه بازی میکنه و یه دفعه موهای بچه رو می‌کشه..نمیدونم چیکار کنم خیلی عصبانی میشم با کاراش..پدرشم که خیلی خونسرده واقعا نمیدونم چیکار کنم .درضمن من ی پسر یک سال و چهار ماه هم دارم که این دوتا شیر به شیر هستن..هردو شون اذیت میکنن..کلافه و عصبی میشم دیگه انرژی واسم نمی مونه که بخوام سرگرمشون کنم.این اجازه رو هم ندارم که خودم بیرون یا پارک ببرم لطفا کمکم کنید..خواهش میکنم 😢😢

سلام بر شما
تربیت دو تا کودک کار خیلی سختی است و از این بابت به شما خداقوت میگم. کودک بزرگتر شما در سن کنجکاوی و بازی است و علت این رفتارها ناشی از عکس العمل های شدید شما نسبت به شکستن و پرت کردن و بهم ریختن منزل است. در عین حال با تولد فرزند دوم، فرزند اول به اندازه کافی شیر شما را نخورده و به اندازه کافی ماساژ از شما نگرفته و همین باعث پرخاشگری در او شده.

شما باید در خانه از بازی های حسی و حرکتی برای بهبود رفتار فرزندتون کمک بگیرید. مانند نقاشی با آبرنگ و انگشت. خمیربازی. انداختن توپ در سبد و گاهی اوقات که کودک خیلی پرخاشگری دارد، پاره کردن کاغذهای رنگی می تواند راهکار مناسبی باشد.

زهرا صادقیان
روانشناس و درمانگر خانواده – نی نی کده

با سلام و خسته نباشید
۲۳ سالمه و از بچگی خجالتی و آروم بودم و از این اخلاقم خیلی بدم میاد عذاب میکشم الان بهتر شدم ولی دختر ۲۰ ماهه ای دارم که خیلی نگران این قضیه هستم که اون هم مث من بعدها خجالتی نشه و اذیت نشه تو زندگیش…لطفا بهم بگید که الان میشه از اخلاقیات و رفتارش فهمید که آیا روحیه اجتماعی دارد یا خیر اگر میشه فهمید نشانه هاش چی هست
و اینکه دختر من تا الان خیلی شاد بوده و تقریبا با اطرافیانش حتی غریبه ها خوب ارتباط میگیره و دختر خنده رویی هست و خیلی پرتحرکه
و در اخر بهم بگید که من برای اجتماعی شدنش و جلوگیری از کمرو شدنش چه کارهایی باید انجام بدم
سپاس.

سلام بر شما
خیلی خوبه که از الان نگران رفتارهای اجتماعی فرزندتان هستید. اما اون الان خیلی کوچک است و تنها نیاز کودک، بازی کردن و آموزش های مناسب طبق الگوی فرزندپروری است. قطعا فضای تربیتی شما با فرزندتان متفاوت است واین نمی تواند منجر به خجالتی شدن او شود یا اینکه مثلا در جمع نتواند با کسی ارتباط برقرار کند. پیشنهاد میکنم کتاب مادر کامل، مادر کافی را مطالعه نمایید.

زهرا صادقیان
روانشناس و درمانگر خانواده – نی نی کده

با سلام دختر 4ساله و هشت ماهه دارم که برای این که با بچه های دیگه بازی کنه و بره بیرون خونه کسی گریه می کنه و حتی اگه هر روز هم بره با این که یه خواهر 3 ساله هم داره تا حالا مهد نرفته . من هم از گریه هاش خسته میشم و عصبانی میشم که شرایط برای بیرون رفتن فراهم نیست و داد میزنم و گاهی تهدید میکنم متاسفاه که اگه ساکت نشی و عاقل نباشی گوشتو میکشم و پاشو برو تو حیاط گریه کن…. سرش داد میزنم و اون هم حسابی عصبانی میشه مثل خودم دادو هوار میکنه …اعتماد به نفسش خیلی کمه و به هر حال زود گریش میگیره لطفا راهنماییم کنیدروانشناس کودک آنلاین

سلام بر شما
به شما پیشنهاد میکنم با توجه به درگیری های رفتاری و کتک زدن هایی که ناشی از بی حوصلگی شماست حتما کودک را در مهد کودک ثبت نام کنید تا از میزان تنش بین شما و کودکتان کاسته شود

زهرا صادقیان
روانشناس و درمانگر خانواده – نی نی کده

سلام خسته نباشيد من يه فرزند پسر دا رم شش ساله و تک فرزند، با توجه به تمام اخلاقهاي خوبي که نسبت به بعضي از بچه هاداره،که اونا توي اين سن ندارن،ولي متاسفانه،حاضر جواب هستن،و موقعي که عصباني ميشن،يا از چيزي ناراحت ميشن، فحش ميدن و گاهي اوقات من يا اطرافيانه نزديک رو ميزنه،تا بحال تمامه روشها،از جمله،تذکر دادن،گرفتن دست،يا دعوا کردن انجام دادم ولي فايده نداشته و ديگه تاثيري روي اون نداره،حتي اگر کسي هم منظور نداشته باشه چيزي بگه سريع باهاش دعوا . ميکنه،من و پدرشون خيلي رابطه خوبي با هم داريم ورابطمون توام با احترامه،وخيلي هم بهش احترام ميزاريم ولي اون همون رفتارها رو تکرار ميکنه

سلام بر شما
با توجه به اینکه کودک در سن رفتن به محیط اجتماعی بزرگتر مانند مدرسه است، انتظار بر این است که کودک زمان بیشتری را با پدر سپری کند. ورزش های رزمی مانند کاراته و شنا بسیار برای کودک مناسب است و حتما از پدر بخواهید که با او بازیهای حرکتی بیشتر مانند فوتبال داشته باشد

زهرا صادقیان
روانشناس و درمانگر خانواده – نی نی کده

ممنون من از پاسخهای راهنماییهای خوب استفاده کردم

چگونه اتاقی هماهنگ با سن کودک خود طراحی کنیم

انواع هنرهای مختلف برای پرورش خلاقیت کودکان

کودکان می توانند از دو سالگی دو زبان را یاد بگیرند

یک جشن تولد متفاوت از آنچه تا کنون برای کودک خود گرفته اید

استفاده شما از این سایت به منزله پذیرش قوانین نینی کده است
: مطالب این سایت تنها جنبه اطلاع رسانی دارند و توصیه پزشکی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست.
تماس با نی نی کده

© کلیه حقوق این سایت متعلق به سایت نی نی کده میباشد . کپی طرح سایت جرم محسوب شده و پیگیری قضایی خواهد داشت. کپی برداری از مقالات جهت استفاده تجاری، بدون هماهنگی با مدیران سایت ممنوع بوده و دزدی محتوای معنوی تلقی می گردد.

کپی بخشی از مطالب سایت (و نه کل مطلب) جهت رفرنس دادن، فقط با قراردادن لینک مستقیم به سایت نی نی کده مجاز است. طراحی توسط ماکرومدیا

زحمت حضور در صف های طولانی نوبت و هزینه رفت و آمد را به حداقل برسانید

در هر زمان از شبانه روز، حتی ایام تعطیل به طور مستقیم با پزشکان گفتگو کنید

پزشکان تضمین شده ما تا دریافت کامل پاسخ،شما را همراهی میکنند

برای گفت و گو بهتر و راحت تر،مستندات پزشکی و تصاویر آزمایشات خود را آنلاین ارسال کنید

نگران نباشید! بدون انتظار برای مراجعه حضوری، همزمان با چند پزشک متخصص مشورت کنیدروانشناس کودک آنلاین

در صورت نارضایتی از مشاوره، هزینه شما پس از بررسی به طور کامل بازگردانده میشود

منتظر زمان مناسب تا مراجعه به پزشک نباشید، هر زمان که نیاز داشتید سوالتان را از متخصصان بپرسید

آنچه شما درباره مشاوره آنلاین گفته اید

دریافت مشاوره آنلاین روانشناسی. اگر سوالی در زمینه های مشاوره خانواده، مشاوره پیش از ازدواج، مشاوره در روابط قبل از ازدواج، درمان شکست عاطفی، زوج درمانی و حل تعارضات زناشویی، مشاوره قبل و بعد از طلاق، مشاوره در بهبود روابط بین فردی، آموزش مهارت های زناشویی، مشاوره در حوزه مسائل هویتی و شخصیت، آموزش مهارت های زندگی، مشاوره آنلاین در حوزه مثبت نگری، شادکامی و افزایش عزت نفس، همسرداری ، روابط زوجین ، تربیت فرزند ، سبک زندگی دارید، می توانید از متخصصین روانشناسی به صورت آنلاین بپرسید.

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق به شرکت دانش بنیان نوین فناوران همراه ساینا می باشد.

این وبلاگ ایجاد شده تا به شما کمک کند کودکان سالم از نظر روانی تربیت کنید

مشاوره در این وبلاگ به صورت آنلاین می‌باشد

برای دریافت نوبت یک پیام خصوصی به هرکدام از مطالب بدهید تا مشاوران ما با شما به صورت اینترنتی تماس برقرار کنند.

بدیهی است که نوشتن ایمیل ضروری می‌باشد

هزینه هر مشاوره برای هر 15 دقیقه پنج هزار تومان است.روانشناس کودک آنلاین

مادر بودن نعمت بزرگیست که خداوند برای خانم‌ها قرار داده است.مادر بودن مستلزم داشتن مهارت‌هایی است که لازمه تربیت و کنترل فرزندان را فراهم می‌کند. این مهارت‌ها شامل قدرت بیان و ارتباط درست با فرزندان و کنترل ارتباطات فرزندان با یکدیگر و پدر خانواده نیز می‌شود.در مهارت قدرت بیان، مادر باید دارای کلام نافذ باشد و بتواند امور مربوط به کودکان و نوجوانان را کنترل کلامی و عملی نماید.یکی از راه‌های کنترل بازی است. مادر باید انواع بازی‌های کودکانه را متناسب با سن فرزند خود یاد بگیرد.در کارگاه‌های مادر و کودک به صورت گروهی کودکان با همراهی مادر خود می‌تواند با گروه هم‌سالان خود بازی کند.در اکثر موارد در این کارگاه‌ها، تقویت خلاقیت کودک هدف اصلی مربی است.بازی‌هایی مانند درست کردن کلاژ و بازی با خمیر و نقاشی و … در اکثر جلسات اجرا می‌شود.بازی‌های حرکتی مانند آینه‌بازی و بازی‌های نشانه‌گذاری نیز از دیگر بازی‌های اجرایی در این کارگاه‌ها می‌باشد.وجود مادر یک مزیت نسبت به کلاس‌های مهدکودک محسوب می‌گردد. در این جلسات به دلیل حضور مادر مشکلاتی نظیر اضطراب جدایی برای کودک به وجود نمی‌آید.

 

فرزندان اکثر خصوصیات خود را از اطرافیان به ویژه والدین خود به ارث برده یا اکتساب می‌کنند. خشم یکی از این خصلت‌هاست.

خشم در تمام سنین از کودکی تا بزرگسالی همراه انسان است ولی باید کنترل شود.این ویژگی در نوجوانی به یک بحران برای نوجوان تبدیل می‌شود که برای بسیاری از والدین دردسرساز می‌گردد.

نوجوان همیشه به دنبال کسب استقلال است و زمانیکه به مانع یا مشکلی برخورد می‌کند، پرخاشگر شده و خشم خود را کنترل نمی‌کند و همین امر موجب نگرانی والدین می‌شود. بدیهی است که این امر موجب نمی‌شود که نوجوان را کاملا آزاد گذاشته و مانع انجام اشتباه او نشویم بلکه باید از خود او کمک گرفت.

یکی از راه‌های موثر در این زمینه تنظیم (در برخی موارد نوشتن) قوانین و تنبیه و تشویق‌های آن قانون و اجرای آنهاست! توصیه می‌شود که با همراهی و مشورت با فرزند نوجوان خود و نظارت خودتان این قوانین نوشته شود. نوجوان برای اینکه ثابت کند می‌تواند مستقل باشد معمولا به گفته و قوانینی که خودش بیان یا قبول کرده است، احترام می‌گذارد. اگر یکبار این قوانین یا گفته‌های نادیده گرفته شود، توصیه اکید می‌کنیم که دوباره قانون را حتما مکتوب کنید و از نوجوان بخواهید آن را امضا کند! این کار موجب می‌شود که وجه قانونی را به او آموزش دهید.

دیگر راه جلوگیری از خشمگین شده نوجوان این است که به طور مستقیم او را راهنمایی یا نصیحت نکنید. سعی نکنید از دوستان او استفاده کنید زیرا آنها یا با کنایه زدن موجبات ناراحتی فرزند شما را فراهم می‌کنند یا کلام شما را به طور دقیق یا درست منتقل نمی‌کنند. علاوه بر آن فرزند شما را خشمگین می‌کند و این تصور برای او فراهم می‌شود که شما آبروی او را برده‌اید یا رازدار او نیستید و موجبات دوری شما را فراهم می‌کند.

بهترین راه برای بیان راهنمایی یک نوجوان عصبانی، همدردی با او و صحبت دوستانه همراه با راهنمایی درست است.

اگر ارتباط شما به عنوان والدین با نوجوان خوب نیست به شما توصیه می‌کنیم حتما به مشاور مراجعه کنید.

 

مشاوره آنلاین در تلگرام و حضوری

وقتی کسی از بستگان دور یا دوستان یا همسایگان فوت می‌کنند، توصیه اکید می‌کنم در مراسم شرکت نکنید یا بدون کودک حضور یابید به ویژه در مراسم اولیه خاکسپاری که اقوام نزدیک ممکن است فریادهای وحشتناک بزنند و کودک با شنیدن و دیدن صحنه‌های سوگواری، واکنش‌هایی از قبیل توالت کردن در لباس یا رختخواب یا پسروی آموزش توالت کردن، خودداری از رفتن به مهدکودک یا پیش دبستانی و حتی تنها خوابیدن در اتاق و تخت را از خود نشان دهد.

زمانیکه یکی از اقوام درجه یک به ویژه پدر یا مادر یا برادر یا خواهر کودک فوت می‌کند، شرایط متفاوت خواهد شد. مجددا تاکید می‌شود که در این موارد نیز از حضور کودک در خاکسپاری یا مراسم‌های اولیه جدا خودداری کنند.

برخی خانواده‌ها به اشتباه کودک را وادار می‌کنند که آخرین دیدار خود را انجام دهند که این امر همیشه با سروصدای اطرافیان همراه است. کودک در آن لحظه چیزی جز فریاد نمی‌بیند و نمی‌شنود.

در این شرایط باید کم‌کم کودک را با نبود فرد مواجه کرد. از بیان کلمات و جملات تخریب کننده‌ای ذیل پرهیز کنید:

 

توصیه می‌شود که حتما کودک را در مراسم آرام‌تر مانند هفتم و چهلم (در صورت نزدیک بودن) ببرید زیرا او نیز مانند بزرگسالان نیاز به تخلیه روانی دارد . به او به تدریج توضیح دهید که فرد فوت شده دیگر در کنار ما زندگی نمی‌کند و مکان زندگی‌اش تغییر کرده است.

کودکان دو تا چهار ساله تصور می‌کنند که فرد مرده در آسمان یا زمین مانند یک فرد زنده می‌خورد، می‌خوابد یا هر کار دیگر را انجام می‌دهد شما این تصور او را خراب نکنید و به او بگویید که او دیگر مکان زندگی‌اش در آنجاست. اما کودکان بزرگتر متوجه می‌شوند که فرد دیگر کارهای روزمره خود را انجام نمی‌دهد و حتی نفس نمی‌کشد بنابراین به آنها بگویید که وقتی کسی نمی‌تواند این کارها را انجام دهد جای زندگی‌اش تغییر می‌کند. از ماهی قرمز برای این آموزش می‌توانید استفاده کنید.

شاید با این پرسش رو به رو شوید که “تو چه وقت خواهی مرد؟” یا “من کی می‌میرم؟” در پاسخ به او روند زندگی را توضیح دهید. “تو باید بری مهدکودک بعدش بری مدرسه بعد بری مدرسه بزرگترها بعدش دانشگاه” معمولا در این مرحله کودک مرگ را فراموش کرده و از مدرسه و دانشگاه می‌پرد ولی اگر نگفت، شما ادامه دهید. “(در صورت پسر بودن) تو می‌ری سربازی بعد ازدواج می‌کنی بعد بچه‌دار می‌شی بعد باهاش بازی می‌کنی …. (اگر باز هم ادامه داد) هر وقت نتونم (یا نتونی) دیگه راه برم (یا بری) غذا بخورم (یا بخوری) …. می‌میرم”

اگر کسی بر اثر سانحه تصادف فوت کرد، کودک را به خیابان برده و آموزش عبور از خیابان به او بدهید و بگویید که ” …. فراموش کرد این کار رو بکنه به خاطر همین دیگه نتونست نفس بکشه یا را بره”

تاکید می‌کنم که تا وقتی که کودک در مورد مرگ پرسشی مطرح نکرده است، درباره‌اش آموزش ندهید زیرا لزومی ندارد و روحیه‌اش را تخریب می‌کند.

برخی کودکان در مراسم عزاداری به بازی‌های جشن عروسی می‌پردازند یا در منزل خود با بالش به تشییع جنازه می‌پردازند یا می‌خوابند و پارچه روی خود می‌اندازند، این واکنش‌های بلامانع و طبیعی است و بعد از مدتی فراموش می‌شود.

 

برای استفاده از این هدیه، عضو کانال ما به در تلگرام از طریق لینک ذیل، شوید.

 

 

انجام کلیه تست‌های روانشناسی به صورت آنلاین و حضوری

سنجش هوش در کلیه سنین

تفسیر نقاشی 

تفسیر فیلم بازی کودکان

مشاوره در تلگرام

 

 

 

روانشناس کودک آنلاین

مشاوره آنلاین در تلگرام           @childpsychologist1395

از نظر کودک داشتن حق انتخاب به معنای داشتن استقلال است. برای این منظور کافیست که با نظارت خود، به او اجازه انتخاب دهید.

بدین ترتیب که به او توضیح دهید که لباس متناسب چه ویژگی باید داشته باشد و بعد از او بخواهید که انتخاب کند.

البته این در موارد مهم‌تر نیز می‌تواند روی دهد. مانند انتخاب رشته تحصیلی یا مدرسه (در صورت امکان).

این فرایند از کودکی آغاز می‌شود و با آموزش در دوران نوجوانی تکمیل می‌گردد و در سنین هفده و هجده سالگی به طور کامل به جوان خود واگذار می‌کنند.

والدین با آموزش فرزندپروری می‌توانند بهتر با فرزند خود ارتباط بگیرند.

 

مشاوره آنلاین در تلگرام   @childpsychologist1395

 

 

 

 

 

باید توجه داشت که بیش‌فعالی یک اختلال در کودکان است و نباید به کودکان خود برچسب نزنید.

بیش‌فعال به کسی گفته می‌شود که:

– با جنبش زیاد احساس خستگی ندارد و خواب کمی دارد. 

– تمرکز کمی دارد مثلا نمی‌تواند یک کتاب کامل را بخواند یا گوش دهد و وسط آن بلند می‌شود.

– توجه کافی ندارد مانند اینکه قوانین بازی مناسب سن خود را یاد نمی‌گیرد البته نه به خاطر اینکه برایش سخت است یا هوش کافی ندارد بلکه خوب گوش نمی‌دهد.

– در برخی موارد داغی پشت سر

– در نوجوانی با تنهایی و افسردگی همراه می‌شود

 

درمان این کودکان علاوه بر دارودرمانی که در درجه بالای بیش‌فعالی تجویز می‌شود، با تمرین‌ها و بازی‌های خاصی نیز قابل کنترل و درمان است.

 

 

شماره های تماس جهت تعیین نوبت

شعبه قلهک( شمال و شمال شرق تهران؛ قلهک- جنب مترو قلهک- مرکز مشاوره روزنه (رهیار)02188253229-09360695153

شعبه گیشا ( غرب و شمال غرب تهران؛ گیشا- جلال آل احمد- مرکز مشاوره شیوا)روانشناس کودک آنلاین

02188253229-09360695153

 

شعبه صادقیه (غرب تهران؛ ضلع شمالی ایستگاه مترو صادقیه- مرکز مشاوره فرحبخش)

02188253229-093606951530

تلفن مشاوره ای هوشمند9092301369

مشاوره ازدواجمشاوره پیش از ازدواج

مشاوره خانوادهدرمان اختلالات روانی و رفتاریمشاوره تحصیلی وکنکورمشاوره شغلی

آموزش مهارت های زندگی

مشاوره کودک و نوجوان

بازی درمانی و افزایش خلاقیت در کودکان

مشاوره فردی
مشاوره گروهیارزیابی هوش
روانشناس کودکارزیابی شخصیتبرگزاری کارگاه های آموزشی ویژه عمومبرگزاری کارگاه های آموزشی ویژه متخصصین

آموزش والدینهمکاری با مدارسهمکاری با مهدکودک هاانجام پروژه های تحقیقاتی

مشاوره آنلاین:مشکلات فردی، خانوادگی، پیش از ازدواج، زناشویی، مشاوره تحصیلی، تربیت کودک و …. را با ما در میان بگذارید.

این مرکز در راستای خدمت رسانی متفاوت به هم میهنان عزیز این امکان را فراهم آورده تا از طریق ارسال یک سوال به آدرس RavanAva.com@gmail.com از مشاور، راهنمایی رایگان دریافت نمایند. لطفاً پیش از ارسال سوال به این موارد توجه نمایید:

1. لطفاً عنوان مشکل را در موضوع ایمیل خود ذکر کنید تا مشاورین ما به صورت موضوعی و تخصصی به ایمیل شما پاسخ دهند.

2.تا حد امکان مشکل را به صورت اختصار در ایمیل ارسال مطرح بفرمایید.

3. برای اینکه پاسخ مناسبی در ارتباط با مشکل دریافت نمائید سعی کنید این موارد را در محتوای ایمیل خود درج نمایید: وضعیت تأهل، تحصیلات، فرزند چندم خانواده هستید؟ تعداد فرزندان، شهر محل زندگی،

4. سعی می شود در سریعترین زمان ممکن به سوال شما پاسخ داده شود اما به دلیل ترافیک سوالات و میزان درخواست ها ممکن است پاسخدهی زمانبر شود بنابراین اگر نیاز شما برای پاسخ فوری است و یا نیاز به گفتگو با مشاور دارید بهتر است از خدمات مشاوره فوری و آنلاین (با پرداخت هزینه)استفاده نمایید.

 

مشاوره فوری و آنلاین (تلفنی- واتساپ – اسکایپ)

 

برای مشاوره فوری و آنلاین به صورت تلفنی، واتساپ یا اسکایپ می توانید با شماره 989360695153+ تماس بگیرید و پس از هماهنگی قبلی با مشاورین ما صحبت نمایید.

مشاوره آنلاین؛ مشاوره آنلاین و فوری؛ مشاوره به ایرانیان خارج از کشور؛ مشاوره به ایرانیان مقیم اروپا؛ مشاوره به ایرانیان مقیم آمریکا؛ مشاوره به ایرانیان مقیم کانادا؛ مشاوره به ایرانیان مقیم استرالیا؛ مشاوره به ایرانیان سراسر جهان؛ مشاوره آنلاین به ایرانیان مقیم آمریکا، مشاوره آنلاین به ایرانیان مقیم کانادا؛ مشاوره آنلاین به ایرانیان مقیم اروپا؛ مشاوره در اسکایپ به ایرانیان مقیم آمریکا؛ مشاوره در اسکایپ به ایرانیان مقیم کانادا؛ مشاوره در اسکایپ به ایرانیان مقیم اروپا؛ مشاوره در واتساپ به ایرانیان مقیم آمریکا؛ مشاوره در واتساپ به ایرانیان مقیم کانادا؛ مشاوره در واتساپ به ایرانیان مقیم اروپا؛ مشاوره در واتساپ به ایرانیان مقیم استرالیا

در واقع ما از طریق گوش دادن به احساسات و نیازهای دیگران خیلی چیزها به او می گوییم؛ وقتی با دقت و حوصله او را می شنویم دیگر او را یک تهدید نمی بینیم، گاهی وقتی از کسی کلمه «نه» و «نمی خواهم» را می شنویم حس می کنیم طرد شده ایم ولی اگر با نیاز ها و احساسات پشت این «نه» دیگران همدلی کنیم، دیگر دلخور نمی شویم بنابراین به گفته مهاتما گاندی: بیایید خودمان آن تغییری شویم که در دنیا جستجو می کنیم

با فرزند لجبازم چه کنم؟ راه کارهایی برای مقابله با لجبازی در کودکان

هنگامی که با لجبازی کودک روبه رو می شوید لازم است به 2 نکته توجه کنید:

1- آرامش خود را حفظ کنید، زیرا مهمترین الگوی تربیتی برای فرزندتان، نوع رفتار و حرکات خودتان است، اگر خودتان قادر به کنترل هیجانات تان نباشید چطور می توان از کودک این انتظار را داشت؟ بنابراین هیچ وقت کودک را مورد سرزنش، توهین و تنبیه فیزیکی قرار ندهید

راه حل های مواجهه با لجبازی:

1-   به کودک حق انتخاب بدهید.

2 – کیفیت رابطه تان را بهبود ببخشید.

3- از قصه و بازی کمک بگیرید.

4- قوانین خانوادگی تعیین کنید.

روانشناس کودک آنلاین

5- قاطعیت داشته باشید.

6- تا حد امکان از واژه« نه » استفاده نکنید.

7- در وضع قوانین خساست به خرج دهید.

8- الگوی مناسبی باشید.

وضعیت روحی، روانی و جسمانی فرد خیانت دیده چگونه خواهد بود؟

تجربه شوک به واسطه خیانت در زندگی زناشویی در هر سطحی غیرقابل تصور و بسیار دردناک برای فرد خیانت دیده خواهد بود، در حقیقت استرسی که اینگونه افراد تجربه می کنند غیرقابل وصف و بسیار شدید است. به همین دلیل اینگونه افراد دچار اختلالاتی هم به لحاظ روانی و هم به لحاظ جسمانی می شوند. در حقیقت شدت تغییرات روحی و روانی به حدی است که روی جشم فرد هم تأثیر می گذارد و به عنوان مثال فرد دیگر اشتها ندارد و یا خواب مناسبی ندارد و … و این باز مجدداً به روان فرد اثر می گذارد.

چه نشانه هایی طلاق را پیش بینی می کنند :

پروفسور جان گاتمن در زمینه مسائل زناشویی و خانواده درمانی پژوهش های بسیاری انجام داده است وی به همراه همسرش در این زمینه با زوجین بسیار مصاحبه انجام داده اند. گاتمن ها می گویند بر زندگی زناشویی همانند بسیاری از پدیده ها اصولی حاکم است که بر اساس آن می توان خوشبختی، شادی ، طلاق عاطفی و طلاق را پیش بینی نمود. در این مقاله کوتاه بخشی از نشانه هایی که می توانند پیش بینی کننده ی طلاق باشند ذکر شده اند؛ برای جلوگیری از طلاق باید برای رفع این نشانه ها از مرکز مشاوره و یک مشاور خانواده کمک گرفت زیرا برطرف کردن این مشکلات نیاز به مداخلاتی دارد که حتماً باید از سوی یک متخصص انجام گیرد.

زندگی مشترک پس از وقوع خیانت

 

برای پاسخ به این سوال لازم است کل زندگی زناشویی خود را مورد ارزیابی قرار دهیم و به احساسی که همان لحظه دارید فکر نکنید اگر پایه ی اول رابطه را محکم بنا کرده باشید و تا به الان احساسات خوبی را در کنار هم تجربه کرده باشید احتمال ادامه رابطه خوشایند وجود دارد اما اگر همواره رابطه ی پرتنشی را تجربه کرده اید جای امیدواری برای ادامه وجود ندارد.

اما باید مراقب باشید هنگام بازنگری خاطرات با عینک بدبینی به آن ها نگاه نکنیـد و اتفاقـی که ایـن روزها بین تان افتاده موجب تحریف حسی که در کل زندگی به هم داشتید نشود.

اگر این سوال مدام ذهن تان را مشغول کرده که نکند تغییراتی که در همسرم به یکباره ایجاد شد موقتی باشد ؟ نکند مرا گول بزند که با او بمانم؟ پیشنهاد می کنیم عینک بدبینی را کنار بگذارید و به همسرتان فرصت دهید صداقت خود را به شما ثابت کند تا ببینید چند مرده حلاج است؟ اگر در را به رویش ببندید او چطور می تواند به زندگی شما قدم بگذارد و دوباره اعتماد شما را برانگیزاند.

در اینجا پنج شاخص وجود دارد که سرنخ هایی را در خصوص امکان اعتماد دوباره  به دست تان می دهد:

1) اگر اعتقاد زیربنایی اش در مورد زندگی زناشویی تعهد و اعتمادسازی است احتمال کمتری وجود دارد که دوباره به شما خیانت کند.

2) این که فرد چندمین بار است که خیانت می کند تا حدی می تواند میزان بازگشت او را به زندگی متعهدانه تعیین کند.

3) توانایی فرد در ایجاد ارتباطی صریح و به دور از پرده پوشی: آگاهی از نیازها و خواسته های خود و تونایی برخورد مسالمت آمیز و همدلانه  احتمال پایبندی به خانواده را بالا می برد.

4) توانایی گوش دادن و همدلی کردن: همسرانی که نمی توانند پا را از نیازهای خود فراتر گذاشته و به نیازها و خواسته های شما گوش دهند، بیشتر مستعد خیانت دوباره به شما هستند. آیا همسرتان می تواند: در خصوص ضربه ی عاطفی که به شما وارد کرده از شما دلجویی و شما را درک کند؟ اظهار تاسف کند؟  با وجود اختلاف عقیده، به شما گوش کند.

5) تمایل به قبول مسئولیت لازم در قبال رابطه نامشروع: تا زمانیکه همسرتان در مورد رابطه نامشروع به شکلی منصفانه قبول مسئولیت نکرده امید شما به داشتن رابطه ای متعهدانه پوشالی است.

مرکز مشاوره و خدمات روانشناسی روان آوا در سال 1387 فعالیت خود را آغاز نمود. مهمترین خدمات این مرکز عبارتند از: مشاوره فردی، مشاوره پیش از ازدواج، مشاوره خانواده، مشاوره تحصیلی، مشاوره شغلی، مشاوره کودک، مشاوره نوجوان، فرزند پروری و … می باشد.

 

روانشناس کودک آنلاین
روانشناس کودک آنلاین
0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *