روانشناس کودک خوب در رشت

 
helpkade
روانشناس کودک خوب در رشت
روانشناس کودک خوب در رشت

آیا اطلاعات اشتباه یا قدیمی است! اینجا کلیک کنید

⚠️اطلاعات درج شده در این صفحه صرفا بازنشر شده از سایت نظام پزشکی و یا جمع آوری شده از اینترنت است و دکتریاب تایید کننده صحت آن نیست و لذا بهتر است کاربر قبل از مراجعه تحقیقات بیشتری جهت اطمینان انجام دهد. قوانین و تذکرات

سلام من12 سالمه من معتاد شدم به گوشي البته به کلش نميدونم چيکار کنم داره به درسم لطمه ميزنه ديگه خسته شدم

سلام و خسته نباشید من فکر میکنم پسرم پیش فعال باشن و چون من تازه ب استان گیلان اومدم و ساکن انزلی هستم هیچ جا رو بلد نیستم و در شهر شما غریبم خواستم هر زودتر شما رو ملاقات کنم پسرم کلاس ششم دبستان هستند لطفا کمکم کنید واقعا من هم دچار ناراحتی اعصاب شدم و اینجا هم کسی رو ندارم با تحقیق و کلی پرس و جو شما رو ب من معرفی کردن خواهش میکنم کمکم کنید ک زودتر ببینمتون.نهایت سپاس ❤❤

دکتر کوشا عاليه . زندگي منو عوض کرد

روانشناس کودک خوب در رشت

با سلام خانوم دکتر من يه کودک 3 ساله دارم بسيار شيطون بازيگوش و از هيچ کس هيچ چيزي ترس نداره يعني منو آشي کرده زنگ زدم نوبت بگيرم بيام خدمتتون نشد تو آبان ماه وقط دادن يه راه حلي بزاريد به روحيه منو همسرم داره لطمه وارد ميشه ممنون ميشم راهنماييم کنيد

سلام پسرم من 10سالشه خيلي لجبازي ميکنه وخيلي پرخاشگر اصلا حوصله هيچ کاري نداره من بايد چيکارکنم 

سلام خانم دکتر کوشا ؛چندين ماه هستش پسرم دچار وسواس فکري و گفتاري شده ؛تا حالا هم پيش هيچ دکتري نبردم خواستم بدونم چنين مشکلي بايد پيش شما بيارم؛يا پيش روان شناس ببرمش؛خيلي ممنون از راهنماييتون .در ضمن 11 سالشه.

سلام من دختري دارم به سن 8 سال کلاس دوم ابتدايي اصلا در شب خواب نداره ديگه هر کاري که بگيد کردم باهاش ولي اصلا جواب نميده لطفا بهم‌يه وقت بديد گه بيام‌پيشتون بيارمش شما باهاش حرف بزنيد

پسر5ساله دارم که دردستشويي مدفوع نميکندداخل شورت خودميکندازين کارش خسته شده ام لطفاراهنمايي کنين .

سلام دخترده ساله ي دارم که ديگه واقعا ازدستش خسته شدم.زماني که باهم خونه هستيم من اصلا نبايدحمام برم.براي رفتن به دستشوي بايددرسرويس بازباشه وقتي درازميکشم چشمام نبايدبسته باشه.حتي زمانهاي که مشغول بازي ياکارهاي ديگرهم باشه مدام بايدبه من سربزنه .بااينکه ازشش سالگي دراتاق خودش تنهاخوابيده (اونم بادربازوبازبودن دراتاق خواب ما)اماهنوزم براي خوابيدن هرشب گريه ميکنه.خانم دکترلطفا کمکم کنيدبخداديگه خسته شدم.اگه لازم باشه حضوري هم ميايم پيشتون امافقط کمکم کنيدالعان به جايي رسيدم که احساس ميکنم من دارم ديوانه ميشم….ممنونم ازشما…

پسر خيلي عصبي و پرخاشگره و مدام اخم ميکنه و دعوا داره هر وقت صداش ميکنم با اخم و داد جوابمو ميده همش بي حوصلست نميدونم چيکار کنم

سلام خانوم دکتر.هرچي زنگ ميزنم مطبتون نميتونم وقت بگيرم.من رامسر.پسرم 9 سالشه.خيلي درون گرا و پرخاشگر شده.سريع واکنش ميده و بعد عذرخواهي ميکنه يه استرس و ترس ک اضطرابي همش باهاشه.نميدونم چکار کنم.خواهش ميکنم راهنمايي کنين.و يه نوبت ميخوام

سلام خانم دکتر من يه دختر 11ساله دارم که از مدرسه و درس افتاده ،يعني يک ماهي ميشه که شايد فقط چند روزش و رفته مدرسه ،دو دوره مشاوره بردم و دکتر گوارشرو ازمايش و،،،،،همشم ميگه حالت تهوع دارم ک تو مدرسه شديدتره ،،،،ميخوام بيارمش ببينينش بايد چيکار کنم. واقعااا ديگه من و پدرش کلافه شديم

سلام خسته نباشيد من يه پسر 5 ساله دارم قبلا مهد ميرفت خيلي خوب بود اما الان خيلي حاضر جواب شده و هر رفتاري ميکنم نميتونم مهارش کنم جديدا خيلي شبها دير ميخوابه و کفر منو در مياره، من عاشق پسر م هستم و اصلا دوست ندارم باهاش بد حرف بزنم اما جديدا خيلي رفتارم باهاش بد شده اولش که باهاش آروم حرف ميزنم ميبينم لجبازي ميکنه داد بيداد ميکنم و آخر به زدن ميرسه من از اين کار متنفرم ولي نميدونم ديگه چيکار کنم کم آوردم لطفا راهنماييم کنيد چون من هميشه با بد رفتاري با بچه ها مشکل داشتم اما الان خودم ميکنم و واقعا اذيت ميشم و خوابم نمي گيره اگه شمارتون رو بهم بديد که من باهاتون تلفني صحبت کنم که واقعا ممنون ميشم

سلام خانم دکتر وقت بخير محمدنژاد هستم از لاهيجانپسرم نه سال و نه ماه سنش هستاز بچه گي مشکل خوابيدن داشت يا بايد پيش ما مي خوابيد يا من يا مادرش و يا خواهرش که چهار سال ازش بزرگتره پيشش مي خوابيد ولي الان به گونه اي شده که تا ساعت 2يا 3 يا گاها 4 صبح بيداره و من و مادرش رو کلافه مي کنه لطفا يه زمان جهت ويزيت به ما اختصاص بديد

سلام پسر 20 ماهه داره که همه چيزش خوبه هوشش و…ولي وقتي اسمشو صدا ميکنم برنميگرده سمتم علتش چيه؟احتياجه حصوري بيام؟اينم بگم اگه بگم مثلا کيان بيا اينجا مياد ولي بگم کيان خالي برنميگرده

لطفا کمی لبخــند بزنیــد 😉

دکتریاب، درحال پردازش درخواست شما 😍 است

🖐 اگر به دکتر مریم کوشا مراجعه داشته اید، لطفا نظـر خود را اعلام کنید

حالت شما بعد از مراجعه به پزشک

یا نام متخصص را جستجو کنید

روانشناس کیست؟

روانشناس کسی است که فرایندهای ذهنی و رفتار انسان‌ها را از طریق مشاهده، تفسیر و ثبت نحوه ارتباط افراد با یکدیگر و محیط پیرامون‌شان، بررسی می‌کند. روانشناسان سعی دارند که سلامت و رفاه ذهنی همه افراد، اعم از خانواده‌ها، گروه‌ها و جوامع مختلف را تضمین کنند.

روانشناس، یک متخصص آموزش‌دیده است که در زمینه تحقیقات، آزمایشات و رسیدگی به چالش‌های عاطفی و روانی بیماران فعالیت می‌کند. مشاور و روانشناس خوب در هر زمینه ای می تواند خدمات خود را در مراکز مشاوره، بیمارستان ها یا مطب متخصص ارائه کنند. برخی مراکز به شکل اختصاصی مرکز مشاوره ازدواج هستند.

روانشناسان خدمات متنوعی را به مردم ارائه می‌کنند:

روانشناس کودک خوب در رشت

تحصیلات و مدرک روانشناسان

اخذ مجوز کار، مستلزم داشتن مدرک دکترا (Ph.D. ،Psy.D. و Ed.D.) و گذراندن یک دوره دو ساله در یک مرکز خدمات بالینی است. روانشناسان، بیش از هر متخصص دیگری در زمینه روانشناسی و خدمات روان درمانی، تحصیل کرده و آموزش می‌بینند. دکتر روانشناس خوب می تواند با تخصص خود مسائل زیادی را حل کند.

از زیرشاخه های اصلی روانشناسی در ایران، می‏توان روانشناسی بالینی و روانشناسی عمومی و روانشناسی کودکان استثنائی را نام برد.

روانشناس بالینی

فعالیت اصلی روانشناسان بالینی شامل تست‏ های روانشناسی، ارزیابی و تشخیص مشکلات روانی، روان درمانی، تحقیق در زمینه کشف راه‌های بهبود سلامتی، تدریس و مشاوره می‌شود. روانشناسان بالینی در اماکن مختلف، از جمله بیمارستان‎ها، کلینیک‌های بهداشت روانی، مطب‌ها، مدارس ابتدایی و متوسطه، برنامه‌های توانبخشی کارکنان و شرکت‌ها فعالیت دارند. روانشناسان بالینی می‏توانند در زمینه های کودک و نوجوان و یا خانواده، آموزش‏ های تخصصی لازم را ببیند و در هر یک از این حیطه ها، تخصصا مشغول به کار درمان شوند.

سایت پزشک خوب با استفاده از بهترین روانشناس در هر شهر، مشاوره روانشناسی را برای حل معضلات و اختلالات مراجعان به کار می گیرد. در همین راستا لیست روانشناسان در هر شهر قابل مشاهده و انتخاب است.

روانشناسی کودک چیست؟

روانشناسی کودک یکی از شاخه‌های تخصصی روانشناسی بالینی است که برشکل گیری ذهنیت و رفتار کودکان از زمان تولد تا نوجوانی تمرکز دارد.

روانشناسی کودک علاوه بر چگونگی رشد کودکان از لحاظ فیزیکی بر رشد روانی، عاطفی و اجتماعی آنان نیز توجه دارد.

هدف نهایی این حوزه، بررسی عوامل متعددی است تا بتوانند نحوه تفکر و رفتار کودکان را درک کنند و از آن اطلاعات جهت بهبود مهارت والدین، آموزش و پرورش، مراقبت از کودکان، روان درمانی و سایر موارد متمرکز بر بهره‌وری کودکان استفاده کنند.

از جمله عوامل موثر در رشد روانی کودک، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

سه زمینه کلی که روانشناسی بالینی در تجزیه و تحلیل روانی کودک در نظر می‌گیرد، شامل موارد زیر است:

زمینه اجتماعی

از جمله عواملی که در این حیطه بررسی می‌شوند، روابط با همسالان و بزرگسالان است که بر نحوه تفکر، یادگیری و رفتار کودکان تاثیر دارد. خانواده، مدرسه و گروه‌های هم سن‌ و سال، بخش مهمی از زمینه اجتماعی را تشکیل می‌دهند.

زمینه فرهنگی

فرهنگی که کودک در آن رشد می‌یابد، مجموعه‌ای از ارزش‌ها و آداب ‌و رسوم، اعتقادات و شیوه‌ زندگی است که بر کودک تاثیر می‌گذارد. زمینه فرهنگی می تواند از طریق ارتباط کودک با والدین، نوع آموزش‌ و پرورش و نوع مراقبت از آن تاثیرگذار باشد.

زمینه اجتماعی، اقتصادی

وضعیت اجتماعی و اقتصادی به مجموعه ای از عوامل مثل میزان تحصیلات، میزان درآمد، شغل و محل زندگی بستگی دارد.

به دنیا آمدن کودک در خانواده‌ای با وضعیت اجتماعی و اقتصادی بالا، امکان دسترسی بیشتری به فرصت‌ها را برای او فراهم می‌سازد، در حالی که کودکان درخانواده‌هایی با وضعیت اجتماعی و اقتصادی پایین، دسترسی کمتری به مراقبت‌های بهداشتی، تغذیه سالم و آموزش دارند.

نکته مهم این است که هر سه زمینه بالا به طور مداوم در حال تعامل با یکدیگر هستند.

در حالی که یک کودک ممکن است به دلیل وضعیت اجتماعی و اقتصادی پایین شانس کمتری داشته باشد، غنی سازی روابط اجتماعی و روابط فرهنگی قوی می‌تواند به اصلاح این عدم تعادل کمک کند.

روانشناس کودک چه کمکی می‌کند؟  

روانشناسان کودک، می‌تواند کودکان و والدین را در مقابله با نگرانی‌های مربوط به رشد و در زمینه تشخیص اختلالات روانشناختی دوران کودکی مانند اضطراب، افسردگی، بیش فعالی و اختلالات سلوک راهنمایی کنند.

متخصصان تلاش می‌کنند تا به کودکان در رفع مشکلات بالقوه کمک کنند و باعث شوند که آنها به نوعی رشد کنند که نتایج سالم درآینده را در پی داشته باشند.

برای مثال، روانشناسان کودک ممکن است در مورد شیوه‌های مراقبتی و تربیتی کودکان به والدین مشورت دهند و یا ممکن است مستقیماً با کودکان کار کنند تا به رشد ذهنیت‌ آنها کمک کنند.

شناخت الگوهای روانشناختی عادی و غیر عادی کودک می‌تواند به والدین کمک کند تا بدانند چگونه به بهترین نحو با آنها ارتباط برقرار کنند، و راهبردهای مقابله ای را طوری به فرزندان خود بیاموزند که بتوانند احساسات خود را مدیریت کنند و با کمک به پیشرفت فرزندان، آنها را در هر مرحله جدید از رشد، کمک کنند.

با به دست آوردن درک درستی از نحوه رشد، تفکرو رفتار فرزندان، والدین و متخصصانی که با کودکان سروکار دارند بهتر می‌توانند از کودکان مراقبت و نگهداری کنند.

منیژه حسنی پور فلاح 

معصومه تنها 

نیلوفر گل پور 

فاطمه رحمتی 

مهرک ملتی 

الهام شمس 

فرشته علی هاشمی 

مریم آذری 

روانشناس کودک خوب در رشت

آسیه نجف نژاد 

سیده ساره آذرنیور 

تمامی آدرس ها را بر روی نقشه می توانید مشاهده کنید

loading…

جستجو بر حسب نام متخصص

لیست تخصص ها

آیا شما یک پزشک خوب هستید؟

تمامی حقوق این وب‌سایت محفوظ است و انتشار مطالب آن با ذکر منبع بلامانع می‌باشد

یا نام متخصص را جستجو کنید

روانشناس کیست؟

روانشناس کسی است که فرایندهای ذهنی و رفتار انسان‌ها را از طریق مشاهده، تفسیر و ثبت نحوه ارتباط افراد با یکدیگر و محیط پیرامون‌شان، بررسی می‌کند. روانشناسان سعی دارند که سلامت و رفاه ذهنی همه افراد، اعم از خانواده‌ها، گروه‌ها و جوامع مختلف را تضمین کنند.

روانشناس، یک متخصص آموزش‌دیده است که در زمینه تحقیقات، آزمایشات و رسیدگی به چالش‌های عاطفی و روانی بیماران فعالیت می‌کند. مشاور و روانشناس خوب در هر زمینه ای می تواند خدمات خود را در مراکز مشاوره، بیمارستان ها یا مطب متخصص ارائه کنند. برخی مراکز به شکل اختصاصی مرکز مشاوره ازدواج هستند.

روانشناسان خدمات متنوعی را به مردم ارائه می‌کنند:

روانشناس کودک خوب در رشت

تحصیلات و مدرک روانشناسان

اخذ مجوز کار، مستلزم داشتن مدرک دکترا (Ph.D. ،Psy.D. و Ed.D.) و گذراندن یک دوره دو ساله در یک مرکز خدمات بالینی است. روانشناسان، بیش از هر متخصص دیگری در زمینه روانشناسی و خدمات روان درمانی، تحصیل کرده و آموزش می‌بینند. دکتر روانشناس خوب می تواند با تخصص خود مسائل زیادی را حل کند.

از زیرشاخه های اصلی روانشناسی در ایران، می‏توان روانشناسی بالینی و روانشناسی عمومی و روانشناسی کودکان استثنائی را نام برد.

روانشناس بالینی

فعالیت اصلی روانشناسان بالینی شامل تست‏ های روانشناسی، ارزیابی و تشخیص مشکلات روانی، روان درمانی، تحقیق در زمینه کشف راه‌های بهبود سلامتی، تدریس و مشاوره می‌شود. روانشناسان بالینی در اماکن مختلف، از جمله بیمارستان‎ها، کلینیک‌های بهداشت روانی، مطب‌ها، مدارس ابتدایی و متوسطه، برنامه‌های توانبخشی کارکنان و شرکت‌ها فعالیت دارند. روانشناسان بالینی می‏توانند در زمینه های کودک و نوجوان و یا خانواده، آموزش‏ های تخصصی لازم را ببیند و در هر یک از این حیطه ها، تخصصا مشغول به کار درمان شوند.

سایت پزشک خوب با استفاده از بهترین روانشناس در هر شهر، مشاوره روانشناسی را برای حل معضلات و اختلالات مراجعان به کار می گیرد. در همین راستا لیست روانشناسان در هر شهر قابل مشاهده و انتخاب است.

دکتر مریم غفوری 

هاله رامتین فر 

منیژه حسنی پور فلاح 

معصومه تنها 

مرتضی ندافیان 

مهرداد نامدار 

محمد صادق شیرین کام 

دکتر مژده بقایی لاکه 

دکتر آرزو غلامی 

لیلا حضرتی 

تمامی آدرس ها را بر روی نقشه می توانید مشاهده کنید

loading…

جستجو بر حسب نام متخصص

لیست تخصص ها

آیا شما یک پزشک خوب هستید؟

تمامی حقوق این وب‌سایت محفوظ است و انتشار مطالب آن با ذکر منبع بلامانع می‌باشد

مشاوره کودک چیست ؟ واژه تربیت کودک به معنای تعلیم و تربیت کودک برای چالش های زندگی آینده اش با استفاده از اصول علمی است. والدین باید بدانند که تمامی حرکات و عملکرد های آنان در حضور کودک شکل دهنده ی قالب های رفتاری و اصول فکری کودکان می باشد. در مسیر تربیت کودک والدین با چالش های متفاوتی روبرو می شوند که باید قبل از هر چیزی احساسات خود را کنترل کنند. تا بتوانند در رویارویی با این چالش ها عملکرد بهتری داشته باشند. افزایش آگاهی در مورد اصول تربیتی فرزندان نکته ی بسیار حیاتی برای تربیت کودک می باشد. بهترین راه حل برای افزایش آگاهی استفاده از مشاوره کودک و مشاوره تربیت کودک می باشد. از آنجایی که بسیاری از شهروندان از مراکز مشاوره کودک اطلاع ندارند. در این مقاله تمامی آدرس مرکز مشاوره کودک را جمع آوری شده است.

 

یکی از مشکلاتی که بسیاری از شهروندان رشت  با آن مواجه هستند عدم آگاهی آنان از آدرس مراکز مشاوره کودک رشت  می باشد. به همین دلیل مرکز مشاوره روانشناسی حامی هنر زندگی سعی در جمع آوری بهترین مراکز مشاوره کودک رشت  کرده است. آدرس بهترین مراکز مشاوره کودک رشت  در ادامه آورده شده است. شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاوران مرکز مشاوره روانشناسی حامی هنر زندگی تماس بگیرید.

 

روانشناس کودک خوب در رشت

آدرس مراکز مشاوره کودک رشت

شما می توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد آدرس مراکز مشاوره کودک رشت  با مشاوران مرکز مشاوره حامی هنر زندگی از کل کشور از طریق تلفن ثابت با شماره 9099075228 تماس بگیرید. 

کودکی دوران شکل گیری شخصیت می باشد؛ بنابراین آگاهی پدر و مادر از روش های صحیح تربیتی و آموزش کودک در نحوه برخورد آنان و داشتن رفتاری مناسب با کودکشان تاثیر به سزایی دارد. فراموش نکنید که برای تربیت کودک تنها فراهم کردن شرایط رفاهی و آموزشی مناسب کافی نیست؛ بلکه والدین باید اصول صحیح تربیتی شامل تنبیه، تشویق، آموزش و… را بیاموزند. یادگیری این اصول صحیح تربیت و آموزش کودک مسئله پیچیده ای است که نیاز به مشاوره با روانشناسان متخصص و حساس کودک دارد. برای اطلاع از روانشناسی کودک کلیک کنید.

همانطوری که می دانید کودکان نیز مسئله ها و دغدغه هایی دارند که نمی توانند به تنهایی این چالش ها را برطرف کنند. این مسئله می تواند به طور مستقیم بر روی سلامت و روحیه کودک تاثیر بگذارد. در این میان نقش اصلی در برقراری ارتباط و کمک به کودکان برای برطرف کردن مشکلاتشان را خانواده ها بازی می کنند. مشاوره کودک موثرترین راهکاری است که خانواده ها می توانند روش صحیح برخورد با کودکان برای حل مشکلاتشان را بیاموزند. برای دریافت مشاوره کودک کلیک کنید.

 

شما می توانید با مراجعه به روانشاسان کودک در مورد مشکلات متفاوت فرزندتان مشاوره بگیرید. تجربه به ما ثابت کرده که موضوع و چالش اصلی والدین همیشه پنهان بوده و نیاز به ریشه یابی توسط روانشناس کودک دارد. ولی به طور کلی می توان از رایج ترین مشکلات والدین در زمینه کودک به موارد زیر اشاره داشت :

 

به دلیل مشغله زیاد والدین در زندگی های امرزی، یافتن یک مشاوره کودک متخصص و با تجربه مشکل بوده و نیاز به صرف وقت، هزینه، انرژی زیاد در رفت و آمد و … دارد که همین امر سبب می شود تا بسیاری از والدین از کمک و همراهی روانشناسان کودک متخصص بهرمند نشوند. مرکز مشاوره کودک حامی هنر زندگی با گرد هم آوری روانشناسان کودک متخصص و با تجربه و همچنین با فراهم سازی زیرساخت تلفنی در تلاش است که تا بتواند سهم کوچکی در یاری و آسایش مردم ایران زمین داشته باشد.

برای دریافت مشاوره در زمینه کودک به صورت تلفنی و حضوری می توانید با مشاوران مرکز مشاوره روانشناسی حامی هنر زندگی از طریق تلفن ثابت از کل کشور با شماره 9099075228 و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگیرید.

هنر زندگی اولین سامانه مشاوره روانشناسی تخصصی کشور با مجرب ترین مشاوران روانشناسی پاسخگوی سوالات و مشکلات شما در زمینه های مشاوره خانواده ، ازدواج ، طلاق ، تربیت کودک ، جوانان ، مهارت های ارتباطی ، ترک اعتیاد ، مشاوره روانشناسی ، روان درمانی و … می باشد. به امید زندگی شاد و سالم برای یکایک مردم ایران…

با عضویت در خبرنامه، از جدیدترین و بهترین کتاب ها و مقالات روانشناسی اطلاع پیدا کنید…

© کلیه حقوق برای حامی هنر زندگی محفوظ می باشد. انتشار مقالات با ذکر منبع بلامانع می باشد.

تماس با ما : 11 91 50 33 – 013


بازدید: 1963

روانشناس کودک خوب در رشت

شاید برای بیشتر خانواده ها مراجعه به روانشناس کودک ترسناک به نظر بیاید، آنهاها بیشتر از این موضوع می ترسند که مراجعه به روانشناس همه چیز را وخیم تر کند و یا اینکه قانع کردن فرزندانشان که چالش روانی دارند سخت باشد. ممکن است در نحوه تربیت و یا ارتباطات کودک خود مشکلات. زیادی داشته باشید و یا نگران وضعیت خلقی کودکتان باشید. یک چالش بزرگی که بسیاری از والدین با آن مواجه هستند و دارند این است که کدام روانشناس کودک در رشت برای کودکان آنها مناسب است و آیا کودک آنها به مرکز مشاوره کودک احتیاج دارد یا نه ؟در این مقاله به بررسی این موضوع میپردازیم :روانشناس کودک کیست ؟ روانشناس کودک شبیه مادر یا پدر نیست و هیچوقت جایگزین آنها نخواهد شد. این نقش تا همیشه برای شماست، وجود روانشناس در واقع اضافه شدن یک رابطه به دیگر رابطه های کودک شماست و به معنای این نیست که این رابطه جایگزین رابطه شما با کودکتان می شود.یک روانشناس کودک در رشت ترکیبی از مربی، مشوق و شاید کمی موجود افسانه ای باشد که اطلاعات عمیقی در رابطه با رشد کودک، روابط شخصی و تحقیقات بالینی دارد .مشاوره کودک بسیار متفاوت از بزرگسالان می باشد زیرا کودکان در ابتدا زیاد در درمان مشارکت نمی کنند، کودکان نمیتوانند به طور مستقل فکر کنند و تفکر آنها وابسته به افراد دیگر (والدین،معلمین و دیگر مراقبت کنندگان)است.  ویژگیهای یک روانشناس کودک خوب در رشت1- تخصص روانشناس کودک2- اشتیاق برای مراقبت و درمان 3- امانت داری 4- شبکه ارتباطی قوی با اطرافیان کودک5-  شخصیتی یکپارچه، هماهنگ، صادق، موافق و دارای ثبات .6-  ارتباط مستقیم و بدون واسطه با دنیای کودکی.7- از نظر عاطفی فاصله داشتن (در ارتباط با مسائل کودک)8- درگیر کردن والدین سوالاتی که باید از روانشناس کودک در رشت بپرسید !1  . چقدر تجربه کار تخصصی در این زمینه (مشکل فرزندتان) را دارید؟من کودک شما را ندیدم و خیلی دقیق نمی توانم جواب این سوال را بدهم، اما تخصص من این است که بتوانم به کودکان کمک کنم تا مهارت هایی را یادبگیرند و بر مشکلاتشان غلبه کنند تا وضعیت موجود را تغییر دهند2. چطور والدین در درمان همراه روانشناس کودک مشارکت می کنند؟من در این کار به همکاری والدین خیلی نیاز دارم چرا که من متخصص روانشناسیدکودک هستم و شما متخصص خانواده خودتان، کار ما در واقع این است که ایده های مان را باهمدیگر به اشتراک بگذاریم که بتوانیم در این شرایط خاص به این کودک خاص کمک کنیم.3 . مشاوره کودک چطور صورت می گیرد؟من در ابتدا با والدین شروع میکنم و این کار را به چند دلیل انجام می دهم اول اینکه این موضوع فرصتی را به من می دهد که بیشتر با خانواده شما آشنا شوم و همچنین درباره توانمندی های فرزند شما بیشتر اطلاع پیدا کنم و هچنین تشخیص دهید که آیا من روانشناس مناسبی برای کودکشان هستم یا نه!4. من فکر میکنم که فرزندم از اینکه بخواهد اینجا بیاید بسیار مضطرب خواهد شد! چه چیزی باید به او بگویم؟من در ابتدای کار فضای امن و راحتی را برای آنها فراهم می کنم که این موضوع را درک کنند که ما باهم پیش خواهیم رفت و همه چیز بهتر خواهد شد، اگر فرزند شما مشاور مدرسه را دوست دارد می توانید به او بگویید که من یکی مثل او هستم، به بچه های خیلی کوچک می توانید بگویید که او خانم یا آقای مهربانی است که کمک می کند بچه ها بتوانند رابطه بهتری با دوست ها و خانوادشون داشته باشند و همینطور در دفترش کلی اسباب بازی و بازی های سرگرم کننده دارد.5 . معمولا مشاوره کودک بعد از چه مدتی نتیجه می دهد؟به عوامل مختلفی بستگی دارد اما به طور کلی مشکلاتی که بسیار شدید هستند زمان طولانی را نیاز دارند، ما به یک زمانی نیاز خواهیم داشت که کودک شما بتواند با فرایند درمان تطبیق پیدا کند و ما کشف کنیم چه استراتژی هایی در این درمان موثرتر خواهند بود اگه اونها خیلی سریع و آسان بودند من به شما پیشنهاد خواهم داد که خودتان انجامش دهید.اما معمولا جلسات ۱۲ هفتگی را تدوین می کنیم که ممکن هست که کمتر و یا بیشتر هم شود و به پیچیدگی شرایط بستگی داردروانشناس کودک در رشت چه کاری برای کودکان انجام می دهد ؟روانشناسان کودک به طور انحصاری با کودکان و نوجوانان مشغول به کار هستند و به تشخیص و حل مسائل و مشکلاتی که باعث به وجود آمدن مشکلات عاطفی و رفتاری کودکان شده است میپردازند. روانشناس کودک در رشت با کودکان به صورت مشاوره و درمان فردی در تشخیص شرایط و مشکلات کودک کار می کند و در درمان آنها اغلب راهکارهای انفرادی مخصوص به خود را دارد.روانشناس کودک در رشت اغلب برای اختلالات یادگیری، کمبود توجه، بیش فعالی، اضطراب و افسردگی، تاخیر رشدی، علائم اختلال طیف اوتیسم و سایر مشکلاتی که بر رشد کودک تأثیر می گذارد ارزیابی می نماید.علاوه بر این، گاهی روانشناس های کودک ، به کودک کمک می کنند تا از ضربه های ناشی از سوء استفاده و تجاوز، آسیب هایی مانند ضربه ی ناشی از مرگ یک دوست و آشنا و سایر تجربیات و حوادثی که می تواند بر سلامت روانی و عاطفی کودکان تأثیرات بدی بگذارد، غلبه کنند. روانشناسان ممکن است از صحبت کردن درمانی، بازی، قصه، هنر یا موسیقی درمانی برای برقراری ارتباط با کودک استفاده نموده و کودک را قادر به بیان احساسات خود کنند.روانشناس های کودک در سیستم های دادگاهی نیز نقش مهمی را در کمک به روند دادرسی موضوعاتی مانند طلاق یا نگهداری از فرزندان بازی می کنند  تا کمترین آسیب روانی و اجتماعی در نبود والدین غایب متوجه کودک شود.همچنین بیمارستان ها و بسیاری از مراکز بالینی جهت بررسی و ارزیابی بیماران از روانشناسان استفاده می کنند.  چه زمانی باید به روانشناس کودک در رشت مراجعه کنید ؟1-احساس اضطراب و نگرانی در کودکعلایم جسمی نگرانی کودکتان را به دقت بشناسید چرا که گاهی کودکان اضطراب و نگرانی خود را به زبان نمی‌آورند و در شرایط مختلف دچار عرق کردن، سرخی چهره، سرگیجه وحتی حالت غش می‌شوند. پس باید این موارد را با مشاور کودک در میان بگذارید.2-داشتن حالت افسردگی طولانی کودکدر این موارد کودک یا نوجوان همواره ناراحت است، نمی خندد، در برابر اتفاقات کوچک و بزرگ گریه می کند و نمی تواند جلو گریه خودش را بگیرد.کودکان و نوجوانان معمولاً درباره افسردگی و ناراحتی خودشان حرف نمی‌زنند ولی با رفتارشان نشان می‌دهند که افسرده هستند. حتی ممکن است کارهای خلاف انجام دهند.3-همواره عصبانی بودن کودکاگر فرزندتان اغلب با دیگران دعوا می‌کند حتی با افراد بزرگتر از خودش ممکن است اختلال پرخاشگری داشته باشد. این کودکان با داد و فریاد، آسیب زدن به خود و دیگران و … به خواسته هایشان می رسند. حتی اغلب این افراد به حیوانات نیز آسیب می زنند و از این کار لذت می برند.4-اوتیسمکودکان اغلب دوست دارند با دیگر همسن و سالان خود بازی کنند و حتی در سنین نوجوانی هم بیشتر در بین گروه همسالان خود زندگی می‌کنند .ولی در  برخی کودکان و نوجوانان مشاهده می شود حتی از برقرار کردن ارتباط چشمی با دیگران ابا دارند، دوست ندارند بقل یا نوازش شوند، بیشتر دوست دارند با اشیا بیجان، گوشی، تبلت و … بازی کنند تا با دوستان و اعضای خانواده. 5-اختلال اضطراب جداییاگر کودک حتی اجازه انجام کارهای روزمره را نیز به والدین ندهد ممکن است اختلال اضطراب جدایی داشته باشد. در این موارد کودک دوست ندارد از چیزهایی که به آنها وابستگی عاطفی دارد جدا شود. مثلا در صورت رفتن به مهد دائما گریه می کند ،نوجوان دائما به والدینش زنگ می زند و از رفتن به اردوهای چند روزه کاملا خودداری می کند. در بزرگسالان نیز ممکن است این اختلال مشاهده شود ولی بسیار نادر است.6-داشتن احساس گناه ( مسئولیت)بیشتر این کودکان والدینشان طلاق گرفته اند و یا از هم جدا شده اند و خود را مقصر می دانند. از آنجایی که این کودکان درباره خانواده و مراقبت از خواهر و برادرهایشان احساس مسئولیت شدیدی دارند، ممکن است دچار اضطراب و استرس زیاد شوند.در سایر موارد ممکن است فرزندتان هنگام امتحانات دچار دل درد و تهوع ‌شود و طپش قلب او را آزار دهد.7-اختلال تمرکز و توجه این اختلال که در کودکان شایع است به صورت عدم توانایی در تمرکز و توجه تشخیص داده می شود. در این موارد کودک نمی تواند بر روی موضوع خاصی تمرکز کند، حواسش به راحتی پرت می شود. به طور کلی ممکن است کودک :نتواند کاری که به او سپرده اید را انجام دهد .در راه بازگشت به خانه یا در زمان بیرون رفتن به راحتی حواسش پرت می شود .نمی تواند تکالیفش را تمام کند و در زمان مشق نوشتن خیلی بازیگوشی می کند.در مدرسه نمی تواند روی در س تمرکز کند و نمراتش به نسبت هوشش خیلی پایین تر می شود.8-اختلال عدم تمرکز و توجه- بیش فعالیاختلال کم‌توجّهی – بیش‌فعالی یک اختلال رفتاری رشدی است که در آن کودک توانایی دقت و تمرکز بر روی موضوع خاصی را نداشته و دارای فعالیت بدنی غیر معمول می باشد.9-زندگی در رویای گذشته کودکاگر فرزند شما دلبستگی زیادی به گذشته و اتفاقات رخ داده در آن زمان دارد و به صورت افراطی در خاطرات آن زمان غرق شده باشد لازم است با مشاور کودک درباره فرزندتان مشورت کنید.10-تغییر در عادات روزانه کودکتغییر ناگهانی در رفتار روزمره می تواند گواهی از یکسری اتفاقات ناخوشاید ( سو استفاده جنسی، ترس شدید، افسردگی، سردر گمی اجتماعی و … ) باشد. در این صورت کودک یا نوجوان به صورت ناخواسته یا خواسته در رفتارش تغییرات ایجاد می کند مثلا :۱-      صبح زود از خواب می پرد۲-      شبها کابوس می بیند۳-      بعد از بیدار شدن کاملا لخت است و نمتواند از تخت خواب بلند شود۴-      نسبت به گذشته زیادتر یا کمتر می خورد۵-      دچار افت تحصیلی شده است۶-      بیشتر با دوستان ناباب نشست و برخواست دارد11-مشکلات گفتاریاگر کودک شما از ناتوانی‌های گفتاری همچون مشکلاتی در تلفظ کلمات رنج می‌برد، گفتار درمانی می‌تواند رشد زبانی، ارتباط و مهارت‌های زبانی کاربردی کودک شما را بهبود ببخشد.روانشناس کودک در رشت را چطور پیدا کنیم؟

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید : فیس بوک  – گوگل پلاس – – توئیتر – – واتس اپ – – تلگرام – – اینستاگرام – – لینکدین –

ما فضای مجازی رشت هستیمدرگاهی جهت دسترسی به اطلاعات شهر ، آب و هوا ، مشاغل و آگهی های نیازمندی و فروش

شرایط درج اگهی هامسئولیت آگهی های درج شده در این سایت بر عهده آگهی دهنده می باشد.

دفتر مرکزی ما :

شهر باران ، منطقه شهر یاران

بین بوستان دانشجو و مفاخر

ساختمان سرو ، طبقه سوم

تماس : 01333509111

سامانه پیامک : 10007412

All Rights Reserved , Copyright © 2010 – 2018 , Powered By ERasht & Motamady

Our themes are built on a responsive framework, which gives them a friendly, adaptive layout


متخصص روانشناسی کودک و نوجوان

پیشگیری، تشخیص و درمان مشکلات رفتار، گفتار، انگیزه، اعتماد به نفس، افسردگی، اضطراب و …

اوتیسم، بیش فعالی، پرخاشگری، عقب ماندگی ذهنی و …
جهت رزرو تلفنی وقت برای مشاوره حضوری و تلفنی با شماره های روبرو تماس بگیرید: 09914566788 و 26711229- 021 و 09034445061

روانشناس کودک خوب در رشت

سرکار خانم اسمی زاده یک مشاور و روانشناس کودک و نوجوان مجرب، فعال و خوب در منطقه گلسار شهر رشت هستند که سابقه ی طولانی و درخشانی را در خصوص کار مشاوره روانشناسی کودک و نوجوان در پرونده کاری خود دارند.

گیلان

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

امتیاز شمارای دهیدعالیخوبمتوسطنه خیلی بدVery Poor

دیدگاه شماdocument.getElementById(“comment”).setAttribute( “id”, “a0092efdbb5cf51f49fcfd83896f6935” );document.getElementById(“bee94be98c”).setAttribute( “id”, “comment” );

نام *

ایمیل *

ذخیره نام، ایمیل و وبسایت من در مرورگر برای زمانی که دوباره دیدگاهی می‌نویسم.


مشاوره تحصیلی کودک

سمیه محمدتبار


مشاوره کودکان استثنایی

مصطفی انصاری


مشاور خانواده

مریم کاراندیش


مشاوره تحصیلی کودک

دکتر رضا گرجی


مشاور خانواده

دکتر سوسن ناصری


مشاور خانواده

حمیده اصغری


مشاور خانواده

مرضیه حاتمی کیا


مشاوره روانشناسی کودک

زهرا مطلبی


مشاوره تحصیلی کودک

مریم قهرمانی


مشاور خانواده

سمیه جهاندوست

ورود


نام کاربری یا آدرس ایمیل *


گذرواژه *

مرا به خاطر بسپار

روانشناس کودک خوب در رشت


گذرواژه خود را فراموش کرده اید؟

در پایین لیست مراکز مشاوره رشت و استان گیلان را گردآوری کرده ایم، لیستی از بهترین مراکز مشاوره و روانشناسی دولتی و خصوصی در رشت است که شامل تخصص های : مشاوره کودک ، خانواده ، ازدواج ، تحصیلی ، زوج درمانی و .. است. تمامی مراکز زیر دارای پروانه معتبر از مراجع ذی ربط می باشند.

پیشنهاد ما در رشت

خدمات تخصصی روانشناختی و مشاوره روانشناس بالینی محمد برزگر خدمات : رواندرمانی اختلالات روانشناختی و مشاوره (تعرفه ویزیت دولتی ) آدرس :رشت، چهاراه گلسار، خیابان نوابتلفن مستقیم پذیرش : ۰۹۱۱۸۱۴۷۶۶۱

ماندانا پورسعیدآدرس :چهارراه پرستار – جنب بیمارستانتوتونکاران – مجتمع پزشکی خانوادهتلفن پذیرش :۳۳۳۶۸۸۱۷ – ۰۱۳

مرکز مشاوره روانشناسی و تحصیلی دکتر نمازیمشاوره تحصیلی در رشتآدرس : گلسار، خیابان ۸۷ ،ساختمان صابر، طبقه ۳ ،واحد ۶تلفن پذیرش :۰۱۳۳۳۱۳۱۳۶۱

روانشناس کودک خوب در رشت

مرکز احیاء آدرس :رشتیان چهارراه وحدت کوچه شهید بخشی نژادتلفن پذیرش :۰۱۳۳۳۵۴۳۶۱۱

 خدمات روانشناختی پاسارگاد سبک های فرزند پروری، اعتیاد ، مشکلات ارتباطی و بین فردی، اختلالات رفتاری کودکان و نوجواناندر این کلینیک روانشناسان مختلف تخصص های مختلفی را ارائه می دهندکه با تماس با دفتر پذیرش براساس نیاز شما به متخصص مربوطه ارجاع داده می شودآدرس : گلسار ، برج کاوه ، ورودی دوم ، طبقه ۳تلفن پذیرش :۰۱۳-۳۳۱۲۹۰۷۶

کلینیک آوای امیدروانشناس : حسین احمد دوستآدرس :خیابان مطهری،روبه روی مسجد بادی الله کوچه شهید دودکار. ساختمان پارس، طبقه ۱تلفن پذیرش :۰۹۱۱۸۳۴۳۳۹۴

تاکنون بخشی ازکلینیک های روانشناسی رشت را معرفی کردیم. در ادامه نیز مابقی مرکز مشاوره روانشناسی خوب رشت ، که خدمات مشاوره کودک در رشت ، نوجوان ، ازدواج ، روان تنی ، طلاق ، تحصیلی و غیره را ارائه می دهند معرفی می کنیم.

اگر شما روانشناس شاغل در استان گیلان هستید اسم و آدرس خود را در این لیست مشاهده نمی کنید بر روی ثبت نام کلیک کنید.

دفتر روانشناسی اندیشه نیکآقای دکتر سید موسی کافی ماسولهآدرس :بلوار سمیه ،  بعد از بیمارستان گلسار ،  خیابان ۱۴۲ ،  مجتمع پزشکان اکباتانتلفن :۰۱۳۳۳۱۲۴۴۸۹

در کلینیک های روانشناسی رشت، روانشناسان حیطه های مختلف فعالیت می کنند. خدمات ارائه شده در این مراکز عبارتند از : مشاوره خانواده، ازدواج، مشکلات زوجین، طلاق،جنسی، تحصیلی ، موفقیت، ترک اعتیاد، افسردگی، مشاوره فردی، اختلالات شخصیت، شغلی، و ….

از نظر هوش کالا بهترین مرکز مشاوره و یا روانشناس خوب رشت، مرکز و یا شخصی  است که صرفا توسط روانشناس و یا مشاوره با تجربه  اداره شود. مرکزی که دارای سابقه کار باشد، تخصصی فعالیت کند و  مراجعان آن از خدمات ارائه شده رضایت داشته باشند. ما در لیست مراکز مشاور رشت بهترین مراکز روانشناسی  را که همگی دارای تاییده و مجوز هستند را ذکر کردیم.

مشاوره مشورت و دریافت کمک اطلاعاتی دربارهٔ یک موضوع است که بین مراجع (کمک‌گیرنده) و متخصص (مشاور) انجام می‌گیرد. مشاوره در موضوعات و زمینه‌های مختلف علمی و برای اهداف گوناگون انجام می‌شود (ویکی پدیا)

در صورتی که علاقه به مطالعه مقالات مشاوره و روانشناسی دارید بر روی لینک کلیک نمایید.

رشت یکی از کلان‌شهرهای ایران، مرکز استان گیلان در شمال ایران، بزرگترین و پرجمعیت‌ترین شهر شمال ایران در بین سه استان حاشیهٔ دریای خزر و بزرگترین و پرجمعیت‌ترین شهر گیلک نشین جهان، بزرگترین سکونت گاه سواحل جنوبی دریای کاسپین محسوب می‌شود.

سازمان بهزیستی گیلان

انجمن روانشناسی ایران

آخرین تغییرات : مرداد ۱۹, ۱۳۹۹

مجله توانبخشی و مشاوره هوش کالا با انتشار مقالات عمومی ، آگاهی عموم مردم و قشر سلامت  را از خدمات رشته های روانشناسی و مشاوره و همچنین رشته های توانبخشی ( فیزیوتراپی ، شنوایی شناسی ، کاردرمانی ، گفتار درمانی ، بینایی سنجی ، ارتوپد فنی ) بالا می برد.

این وب سایت مسئولیتی در قبال کیفیت مراکز معرفی شده ندارد. لذا قبل از مراجعه بررسی های لازم را به عمل آورید.

روانشناس کودک خوب در رشت
روانشناس کودک خوب در رشت
0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *