مشاوره آنلاین رایگان سربازی

 
helpkade
مشاوره آنلاین رایگان سربازی
مشاوره آنلاین رایگان سربازی

مشاوره رایگان نظام وظیفه خدمتی دیگر از مشاورین ایران تحصیل است تا جوانان برومند کشور عزیزمان ایران را در امر نظام وظیفه و خدمت مقدس سربازی راهنمایی نماید. هر پسر ایرانی متعهد است که در سن 18 سال تمام، به مدت دو سال دوره ضرورت خدمت سربازی تمام وقت در خدمت کشور خود باشد و پس از پایان این زمان به گرفتن کارت پایان خدمت نائل می گردند.

مدت خدمت برای هر مقطع تحصیلی در هرسنی یکسان است . اما در این مقاله با عنوان مشاوره رایگان نظام وظیفه ، بر آنیم تا با مشاوره تخصصی نظام وظیفه  و توصیف شرایط سربازی، مطالب مفیدی را ارائه دهیم. تا پس از ارائه مشاوره رایگان نظام وظیفه با دیدی بازتر در این زمینه تصمیم گیری نمایید . چرا که بعنوان مثال برای برخی از مشمولان سوال پیش می آید که قبل ار ادامه تحصیل خدمت سربازی بهتر است یا بعد از آن؟

خدمت سربازی برای همه پسران بیش از 18 سال، 21 ماه تمام می باشد . اما نکته لازم به ذکر این است که هنگام مشاوره رایگان نظام وظیفه با آنها راه هایی ارائه خواهیم کرد که بتوانند این مدت 21 ماه را کاهش دهند و یا بجای خدمت مرسوم  دوره راحت تری را سپری نمایند.

 

جهت اطلاع از مشاوره رایگان نظام وظیفه ،  مشاوره تلفنی آنلاین نظام وظیفه – اطلاع از مناطق عملیاتی خدمت سربازی و  جدیدترین تغییرات خدمت سربازی  با شماره زیر تماس بگیرید:

مشاوره آنلاین رایگان سربازی

تماس فقط با شماره 9099072952 ( استان تهران) و یا 9099072952 پاسخگویی ۸ صبح الی ۱ شب حتی ایام تعطیل

 

 

یکی دیگر از خدماتی که در طی مشاوره داده می شود دررابطه با شرایط خدمت نظام وظیفه  و بصورت مشاوره تلفنی آنلاین نظام وظیفه می باشد که با توجه به آن، مشمولان گرامی می توانند اطلاعات لازم از قبیل نحوه گرفتن دفترچه و همچنین مراحل آن، نحوه گرفتن امریه سربازی و نحوه گرفتن کسری خدمت و … مطلع شد.

یک داوطلب در موعد اعزام به خدمت باید با داشتن اطلاعات لازم بتواند خدمت خود را به بهترین نحو به مملکت خود انجام رساند. ضمن اینکه در طی این خدمت با توجه به شرایط جغرافیایی ، تحصیلی و خانوادگی خود، بیشترین امکان لازم را جهت خدمت بهینه برای خود مشمول فراهم آورد. از جمله اهداف ما در مشاوره رایگان نظام وظیفه ارائه اطلاعات کامل در این زمینه می باشد.

بسیاری از داوطلبان نیز دارای مدارک و تحصیلات دانشگاهی مانند فوق دیپلم ، لیسانس و فوق لیسانس و یا حتی دکتری می باشند . برای این دسته از داوطلبان امکاناتی برای خدمت راحت تر و موثرتر در نظر گرفته شده است که اطلاعات جامعی در این رابطه را در مشاوره رایگان نظام وظیفه دریافت می نمایید.

 

 

مشاوره رایگان نظام وظیفه در اختیار تمامی مشمولینی که تمایل به یافتن اطلاعات کامل در زمینه کسر خدمت و اخذ امریه می باشند.

 

 

در مشاوره رایگان نظام وظیفه ، کلیه اطلاعاتی که مشمولان خدمت سربازی و ، نیازمند دانستن آن می باشند در اختیار شما قرار می دهند. بسیاری از مشمولان نظام وظیفه دکتری به دنبال راه هایی برای کسر خدمت می باشند . یکی از مواردی که باعث کسر خدمت نظام وظیفه می شود خدمت در مناطق عملیاتی و یا خدمت در مناطق مرزی می باشد. یکی دیگر از راه های کسری خدمت نظام وظیفه، داشتن فعالیت در پایگاه های مقاومت بسیج می باشد.

طبق قانون نظام وظیفه  متولدین سال 73 به بعد، جزو مشمولان بهره مند در شرایط کسری خدمت قرار نمی گیرند . البته شرایط دیگری برای کسر خدمت این مشمولان وجود دارد. بر همین اساس رئیس وظیفه عمومی در آخرین مصاحبه اظهار داشته اند که طبق قانون جدید به افرادی که پدر آن‌ها 30 ماه سابقه خدمت در جبهه های جنگ داشته، افرادی که پدر آن‌ها 24 ماه سابقه  اسارت داشته و همچنین افرادی که پدر آن ها 25 درصد جانبازی داشته، می توانند از کسری خدمت استفاده نمایند.

لازم به ذکر است که  پس از تصویب قانون جدید، کسری خدمت سربازی در قانون گنجانده نشده و متولدین سال  1373 به بعد مشمول این قانون نمی گردند. متاسفانه قانون روشن و واضحی برای  کسری‌های خدمت وجود ندارد  ولی آنچه که تا بحال وجود داشته است است، کسری‌های خدمت شامل موارد زیر  می‌شود:

برای فرزندان جانباز کمتر از 25 درصد ، 5 تا 10 درصد ، 2 ماه کسر خدمت، و درصد جانبازی 11 تا 15  معادل 4 ماه کسری، 16 تا 20 درصد  5 ماه، 21 تا 24 درصد 8 ماه کسر خدمت و به فرزندان جانبازان کمتر از 5 درصد جانبازی کسر خدمت تعلق نمی‌گیرد.برای اطلاع دقیق تر با استفاده از مشاوره رایگان نظام وظیفه از اطلاعات لازم در این زمینه بهره مند گردند. لازم به ذکر است که سربازان امریه مشمول کسر خدمت نمی‌شوند.

 

این نمونه از کسر خدمت که شامل بسیجیان فعال می باشد یکی از راه های موجود برای کسری خدمت می باشد. در این روش با توجه به سابقه فعالیت در بسیج، برای هر سال  45  روز از خدمت  وظیفه عمومی کاسته می شود .شایان ذکر است که سقف این کسری تا  شش ماه بیشتر نمی تواتند باشد.

اما در این نوع کسری که سابقا گرفتن آن بسیار راحت تر بود. امروزه سختگیری های بیشتری برای شمول و یا عدم شمول کسری لحاظ می گردد. بعنوان نمونه تا سال 92، دوره تکمیلی 45 روز برگزار می‌شد، و داوطلبین تنها 5 روز در شرایط سختی بسر می بردند، اما امروزه شرایط سخت این دوره به مدت 15 روز افزایش پیدا کرده، که خبرها حاکی از بیشتر شدن آن و یا حذف دوره تکمیلی برای کسر از خدمت خبر می دهند.

 

 

 

 

در مشاوره رایگان نظام وظیفه شرایط مختلف به تفصیل مورد بررسی قرار خواهد گرفت. چراکه در هرکدام از این موارد شرایط و قوانینی حاکم است که در  مشاوره رایگان نظام وظیفه برای داوطلبان بسط داده خواهد شد . شرایط معافیت سربازی شامل مواردی از قبیل :

 

مشاوره رایگان نظام وظیفه ایران تحصیل در اختیار تمامی مشمولین خدمت سربازی می باشد تا بتوانند به صورت کامل از جزئیات شرایط کسر سربای  و همچنین اخذ امریه و تحصیل در سربازی و پذیرش سپاه مطلع گردند. متخصصین ایران تحصیل همه روزه و در هر ساعت از شبانه روز آماده ارائه خدمات به شما عزیزان می باشند. همه روزه و در هر ساعت از شبانه روز آماده ارائه خدمات به شما عزیزان می باشیم.

 

جهت اطلاع از مشاوره رایگان نظام وظیفه ،  مشاوره تلفنی آنلاین نظام وظیفه و  اطلاع از چگونگی استفاده از این طرح و تکمیل مدارک خود با شماره زیر تماس بگیرید:

تماس فقط با شماره 9099072952 ( استان تهران) و یا 9099072952 پاسخگویی ۸ صبح الی ۱ شب حتی ایام تعطیل

 

 

مطالب مرتبط :

مشاوره امریه سربازی

معافیت فرزندان ایثارگر

کفالت سربازی چیست؟

مشاوره آنلاین رایگان سربازی

معافیت کفالت مادر مطلقه

آیین نامه جدید معافیت پزشکی

سامانه استعلام کسری خدمت سربازی

معافیت سه برادری نظام وظیفه

مشاوره تلفنی آنلاین نظام وظیفه

مشاوره رایگان نظام وظیفه

سلام خسته نباشید من مهلت یکساله بعد از فارغ التحصیلیم پایان شهریور98 تموم میشه حالا این پیامو دریافت کردم ( دانشجوی گرامی سنوات تحصیلی شما مورخه 1398/6/2 به اتمام میرسد پیگیری نمایید درصورتی که کمیسیون دانشگاه شما را حاعز شرایط ادامه تحصیل تشخیص داد حداکثر ظرف 3ماه درخواست خود را در دفتر پلیس+10 ثبت نمایید .درغیر این صورت شما مجاز به ادامه تحصیل نخواهیدبود) متولد 2شهریور78 هستم حالا میخواستم بدونم ثبت نام دانشگاه که تو ماه مهر انجام میشه از لحاظ سربازی مشکلی ندارم اگه دارم باید چکار کنم . ممنون از شما

سلام ممنون هیچ مشکلی برا شما پیش نمیاد

سلام من دو ساله از دانشگاه در مقطع كارداني اخراج شدم چند روز پيش تصميم گرفتم برم خدمت رفتم دانشگاه كه برگه اي كه بايد ببرم پليس +١٠ را بگيرم بهم گفتن ٣مليون بدهكار دانگاه هستي تا تصويه نكني نميديم اون برگرو بهت من اگه پول داشتم كه درسمو ميخوندم اخراجم نميكردن به دليل غيبت لطفا كارشناساي محترم يه راهنماييم كنن كه بايد چيكار كنم كه بتونم برم خدمت؟

سلام من متولد ۱۳۸۰/۱۲/۲۷هستم میخام برم دفترچه پست کنم وایم مشکلی پیش نمیاد ۲ ساله مدرسه نمیرم

سلام خسته نباشید. من پذیرش سپاه شدم تتو دارم روی بدنم میخواستم ببینم اونجا برام مشکل پیش میاد؟

سلام من بیماری برص دارم قسمت های کناری چشمام هردو مقداری ازپیشانیم وارنج وزانو دیگرقسمت های بدنمم هست میخواستم بدونم امکان اینکه معاف بشم هست یانه توروخداجواب بدیدچندماه هست که فکرم مشغوله

سلام خسته نباشین مادر من ۱۵ ساله تحت پوشش بهزیستی هستن پدرمم به علت دیسک کمر و ناتوانی و اعتیاد قادر به انجام کار نیستن من میتونم از بهزیستی برای معافیت اقدام کنم

سلام خسته نباشید من امسال برای بار اول (98)کنکور دادم و میخوام سال آینده (99) دوباره کنکور بدم آیا معافیت تحصیلی لازمه یانه…؟ متولد 4/7 /80 هستم. اگه لازمه کی باید اقدام کنم؟.. (دیپلم رو خرداد گرفتم)..

سلام و وقت بخیر در صورتی که کنکور بدین و موفق به قبول بشین خود دانشگاهی که قبول شدین نامه به پلیس +10 میزنه و کاراشو پیگیری میکنید

ببخشید یعنی معافیت تحصیلی لازم نیست؟.. چون بار دومه میخوام کنکور بدم!..

سلام. نظام وظیفه برای سنوات ارفاقی من موافقت کرده ولی بعدش خودم نتونستم برم دانشگاه و تکمیلش کنم. بخاطر همین ترم قبلیم آخرین ترمم بوده. حالا من رفتم برای اعزام دفترچه پست کنم و 5 روز دیرتر اقدام کردم و یعنی 5 روز غیبت داشتم. چون تو نامه دانشگاهم انصرافم از تاریخ ترم قبلم خورده بود. حالا من دفترچه پست کردم و تو برگه سبزم که پلیس 10+ داده غیبت نخوردم. امکانش هست که غیبت بزنم برام در آینده و اگه زدن راهی وجود داره؟

سلام خسته نباشید من از چنتا از سربازا شنیدم که بعد از عید قرار بر این هست که میخان کسری هارو بردارن میخاستم بدونم آیا درسته این خبر یا خیر ممنون میشم جواب بدین.

سلام و وقت بخیر هیچ اطلاعیه مبنی بر برداشتن کسری خدمت سربازی نزاشتن فعلا

سلام و وقت بخیر از اخرین تاریخ که انصراف زده شده یکسال بگذره و بعد یکسال حتی یک روز هم بگذره براتون غیبت محسوب میشه

سلام و وقت بخیر بستگی به این داره که اخرین مدرک تحصیلیتونو کی گرفتین

سلام و وقت بخیر برا پدرتون کار از افتادگی زدن؟

سلام و وقت بخیر شما بایستی با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس بگیرید و براتون راهنمایی کنند

سلام ببخشید من bmi بالایه ۴۰ هستم شندیدم چاقی مفرط بی ام آی بالای ۴۰ معاف هست درسته بالایه ۴۰ معافیت داره یانه من مشمول شدم میخوام ببینم اقدام کنم یانه لطفا زودتر جواب بدین

سلام و خسته نباشید

بنده کاردانی دارم و بخاطر همین باید خدمت سربازی را حتما تمام کنم

بعد کنکور سراسری شرکت کنم.

من اواخر اسفند یا اوایل فروردین سال ۹۹ سربازیمو تموم میکنم

میخواستم ببینم میشه برا ورودی بهمن سال۹۹ از الان بخونم و کارت پایان سربازیمو یه ماه یا دوماه دیر به دانشگاه مربوطه تحویل بدم

ممنون میشم

سلام و وقت بخیر نامه به پلیس +10 میزنن که ممکن قبول نکنند شما میتونید برا تکمیل ظرفیت انتخاب رشته کنید

سلام و وقت بخیر شما با مرکز مشاوره تماس بگیرید همکارامون شرایط معافیتشو بصورت کامل بهتون توضیح بده

سلام و وقت بخیر ممکن شما موقعی که دعوت مصاحبه میشین بخاطر تتو شمارو قبول نکنن پاکش کن مطمن برو

سلام و وقت بخیر با توجه به سنتون مشکلی براتون پیش نمیاد

سلام وقت بخیر محمود ناصری هستم که متولد سال ۷۸ ۱۲ ۱۸ ودر سال ۹۷ ۱۱ ۳ پیش دانشگاهی گرفتم و چند روز پیش رفتم برای پلیس +۱۰گفتند تا ۱۸ ۱۲ ۹۸ وقت داری مدارکم کامل کردم و میخواستم دفترچه پست کنم و گفتند سیستم بسته شد صبر کن تا اردیبهشت ایا غیبت هم می خورم.

سلام و وقت بخیر بخاطر وضعیت پیش اومده برا همه اینطوری نگران نباشید

سلام بنده سرباز امریه یعنی سرباز معلم هستم ایا می توانم از کسری خدمت استفاده کنم ،کسری خدمت بنده داشتن ۸ سال کارت فعال بسیج است ؟؟

سلام و وقت بخیر ن نمیتونید

سلام و وقت بخیر دوست عزیز جناب کاوه شما فقط از طریق تسویه با دانشگاه براتون میسر در غیر اینصورت متاسفانه نمیتونید

سلام و خسته نباشید، بنده چهار ماه خدمت کردم در ارتش (دوماه آموزشی و دوماه در یگان) و بعدش دانشگاه قبول شدم و الانم درسم تموم شده ….آیا دوباره باید دوره آموزشی رو برم؟ یا ادامه خدمتم در همان یگانی که افتاده بودم خواهد بود؟

سلام بله برا تمامی دانشجویان این قوانین صدق میکند

سلام . امکان تماس از موبایل نمیباشد؟ همچنان اپراتور شماره را اشتباه اعلام مینماید. متاهلم و متولد ۶۸ زیر دیپلم . امکان خرید خدمت وجود دارد. لطفا راهنمایی نمایید.

سلام و وقت بخیر شما می بایست با شماره 9099072952 با تلفن ثابت بدون پیش شماره تماس بگیرید.

سلام و وممنون شما بعد تحصیلتون همون یگانی که افتاده بودین ادامه خدمتتونو انجام میدین

سلام دکتر برای اعزام وضعیت جسمانی منو سالم زد یعنی تو برگه سفید ولی حین خدمت رفتم بیمارستان ۵۰۵‌ارتش مربوط به اعصاب روان معاف از رزم واسم نوشت میخواستم بدونم روی کارت یا داخل کارت پایان خدمتم گروه ب یا معاف از رزم ثبت میشه؟ میتونم این معاف از رزمو باطل کنم چون به دکتر گفتم فقط بزن انتقالی به موطن خود راهنمایی کنین ممنونم از شما

سلام بنده دیسک کمر دارم شدید هم هست و احتمال معافیتم وجود داره الان محصل هستم و درسم یک ماه و نیم دیگه تموم میشه اگر الان و حین تحصیل برا معافیت اقدام کنم ( چون میگن دیسک کمر معافیت دایمی داره) ، بعد توی این یک ماه و نیم تکلیفم مشخص نشه و بعد از این یک ماه و نیم ، بگن معاف نمیشی ، بلافاصله بعدش باید برای اعزام اقدام کنم ؟ از فرصت یکساله بعد از فارغ‌التحصیلی برای معرفی نمی تونم استفاده کنم؟

سلام و وقت بخیر شما حین تحصیل نمیتونین اقدام کنید

سلام و وقت بخیر روی کارت پایان خدمتتون معاف از رزم نمیخوره

سلام و وقت بخیر معاف از رزم روی کارتتون چاپ نمیشه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه

نام *

ایمیل *

وب‌ سایت

12,000,000 +

بازدید کننده ایران تحصیل تاکنون

452,000 +

مخاطبان مشاوره تلفنی ایران تحصیل تاکنون

676780

تعداد سوالات سایت ایران تحصیل

15000

حدااقل بازدید روزانه سایت ایران تحصیل

در صورتی که نیاز به مشاوره در زمینه تحصیلی دارید می توانید از تجربیات مشاوران مرکز ایران تحصیل استفاده کنید هزینه هر دقیقه مشاوره 20000 ریال می باشد که می توانید ( از طریق تلفن ثابت از سراسر کشور با شماره 9099072952) تماس بگیرید و از خدمات مشاوره حضوری بهره مند گردید.

ایران تحصیل یک مرکز مشاوره تخصصی دارای مجوز فعالیت در زمینه تحصیلی می باشد که به صورت خصوصی و غیر انتفاعی فعالیت دارد و هیچ گونه وابستگی به هیچ ارگان خصوصی و دولتی ائم از دانشگاه آزاد ، سمپاد ، سازمان شاهد ، سنجش و … ندارد و تمامی مطالب مندرج در سایت تابع قوانین کپی رایت جمهوری اسلامی ایران و صرفا در راستای اطلاع رسانی و راهنمایی کاربران می باشد.

در صورتی که هر گونه پیشنهاد ، انتقاد یا شکایتی از نحوه عملکرد مجموعه دارید می توانید از طریق ایمیل info@irantahsil.org و یا شماره 02146018960 با ما در ارتباط باشید.

 

پاسخگویی ۸ صبح الی ۱ شب حتی ایام تعطیل


معافیت پزشکی

اعزام به خدمت

معافیت کفالت

خروج از کشور

مشاوره آنلاین رایگان سربازی

معافیت تحصیلی

خرید خدمت

مرکز مشاوره آنلاین نظام وظیفه 99: هر ساله یه سری تغییرات در قوانین خدمت سربازی ایجاد میشود که این تغییرات شامل معافیت خدمت سربازی ,امریه خدمت سربازی,کسری خدمت سربازی و ….میباشد.از آنجا که مدت خدمت سربازی طولانی میباشد و مشمولین خدمت سربازی میبایست 2 سال از مهم ترین دوران خدمت سربازی خود را به عنوان سرباز دور از محل سکونت خود و خانواده سپری کنندمرکز مشاوره آنلاین نظام وظیفه 99: پس مشمولین خدمت سربازی همیشه ترس بسیاری از خدمت سربازی دارند و به دنبال راه هایی هستن که بتوانند یا از خدمت سربازی معاف شوند و یا بتواند کسری خدمت سربازی بگیرند و حتی در تلاش هستند که بتوانند دوران خدمت سربازی خود را به صورت امریه سپری کنند اما مشمولین خدمت سربازی متاسفانه به دلیل نداشتن اطلاعات کافی در خصوص موارد ذکر شده موفق نمی شوند اما لازم است در جریان باشند.دوستان در صورت دریافت آخرین اخبار سربازی با ما همراه باشید….

 

 

 

 

مشاوره آنلاین رایگان سربازی

 

مرکز مشاوره آنلاین نظام وظیفه 99:یکی دیگر از نگرانی های مشمولین خدمت سربازی این میباشد که سایت مرجعی برای کسب اطلاع از قوانین و شرایط خدمت سربازی و سازمان نظام وظیفه پیدا کنند تا اخبار به روز و رسمی سازمان نظام وظیفه را در اختیارشان قرار دهد مرکز مشاوره آنلاین نظام وظیفه 99:سایت www.nezamevazife.com با بهترین و به روزترین و جامع ترین مطالب خود راهنمای مناسبی برای مشمولین خدمت سربازی میباشد.مشمولین خدمت سربازی میتوانند با استفاده از مشاوره تلفنی صدای مشاور سامانه صدای مشاور و مشاوین مجرب سامانه صدای مشاوراز سراسر نقاط کشور از 8 صبح تا 12 شب پاسخ همه ی سوالات خود را بیابند.از مهم ترین مواردی که مشمولین خدمت سربازی میباست اطلاعات کاملی داشته باشند عبارتند از :امریه خدمت سربازی,کسری خدمت سربازی,معافیت خدمت سربازی,دفترچه نظام وظیفه ,خرید خدمت سربازی,مدت خدمت سربازی,مدت آموزشی خدمت سربازی و …

 

 

 

 

معافیت خدمت سربازی مهم ترین موردی است که ذهن مشمول خدمت سربازی را درگیر خود  میکند و اکثر مشمولین خدمت سربازی به دنبال گرفتن معافیت خدمت سربازی میباشد اما به علت نداشتن اطلاعات کافی موفق نمی شوند. چون مدت خدمت سربازی طولانی میباشد همه مشمولین دنبال روش های مختلف هستند که مدت خدمت سربازی خود را کاهش دهند یکی از راه های کاهش مدت خدمت سربازی استفاده از معافیت خدمت سربازی میباشد این معافیت ها عبارتند از: معافیت کفالت و معافیت پزشکی و معافیت تحصیلی و  معافیت خاص و ..

 

 

 

مرکز مشاوره آنلاین نظام وظیفه 99:معافیت خدمت سربازی 99 مهم ترین موردی است که ذهن مشمول خدمت سربازی را درگیر خودمیکند و اکثر مشمولین خدمت سربازی به دنبال گرفتن معافیت خدمت سربازی میباشد اما به علت نداشتن اطلاعات کافی موفق نمی شوند. چون مدت خدمت سربازی طولانی میباشد همه مشمولین دنبال روش های مختلف هستند که مدت خدمت سربازی خود را کاهش دهند یکی از راه های کاهش مدت خدمت سربازی استفاده از معافیت خدمت سربازی99 میباشد این معافیت ها عبارتند از: معافیت کفالت و معافیت پزشکی و معافیت تحصیلی ومعافیت خاص و .مرکز مشاوره آنلاین نظام وظیفه 99:

 

 

 

مرکز مشاوره آنلاین نظام وظیفه 99:مشمولین خدمت سربازی به دنبال گرفتن راه هایی هستن که خدمت سربازی خود را کاهش دهند یکی از راه های کاهش خدمتسربازیگرفتن کسری خدمت سربازی میباشد. از مهم ترین کسری های خدمت سربازی کسری خدمت جبهه پدر میباشد دوستان عزیز توجه داشته باشید که این اطلاعات مربوط به سال های قبل می باشد. در صورت دریافت اطلاعات جدید در همین مقاله به روز رسانی میشود..

 

 

 

ارگان های که امریه می گیرند عبارتند از :1)امریه سربازی شرکت نفت 2)امریه سربازی سپاه 3)امریه سربازی شهرداری 4)امریه سربازی انرژی اتمی 5)امریه سربازی خاتم انبیاء 6)امریه  سربازی آموزش و پرورش  7)امریه صنعت و معدن تجارت 8)امریه سربازی مخابرات و ..

با توجه به اینکه زمانی که آقایون به سن 18 سالگی میرسند مشمول خدمت سربازی میباشند می توانند دوران خدمت سربازی خود را به صورت   سپری کنند یکی از عمده ترین مشکلات مشمولین نداشتن اطلاعات کافی در خصوص لیست ارگان های امریه سربازی 96 ،شرایط گرفتنن امریه سربازی ،مراحل گرفتن امریه سربازی .. میاشد .سامانه صدای مشاور با سالها سابقه مشاوره راهنمای مناسبی برای مشمولین خدمت سربازی میباشد

 

 

7 نوع معافیت کفالت وجود دارد که یکی از آن ها کفالت پدر نام دارد و دارای شرایطی می باشد که در این قسمت به آن ها خواهیم پرداخت و هر کسی که علاوه بر داشتن شرایط عمومی دارای این شرایط نیز باشد می تواند نسبت به دریافت معافیت کفالت پدر اقدام نماید:پدر شخص کمتر از 70 سال سن داشته باشد ولی طبق نظر شورای پزشکی سازمان وظیفه ی عمومی نیاز به مراقبت و نگهداری داشته باشد.پدر شخص می بایست بیش از 70 سال سن داشته باشد.جانبازان قادر خواهند بود برای فرزند خود معافیت کفالت بگیرند. چنانچه درصد جانبازی بیش از 25 درصد باشد، برای فرزند دیگر خود نیز می توانند معافیت بگیرند.

 

 

 

اگر فرد مشمول خدمت سربازی علاوه بر داشتن شرایط عمومی دارای شرایط زیر نیز باشد می تواند نسبت به دریافتمعافیت کفالت برادر صغیر

سن برادر مشمول، به ۱۸ سال تمام نرسیده باشد.پدر برادر صغیر ، در قید حیات نباشد.مشمول تنها برادر بالای ۱۸ سال برادر صغیر باشد.لازم به ذکر است که اگر برادر کبیر نیز بیمار و طبق نظر شورای پزشکی سازمان نظام وظیفه نیازمند مراقبت و نگهداری باشد ، فرد مشمول واجد شرایط دریافت معافیت کفالت برادر خواهد بود.

 

سامانه تلفن گوياي سازمان وظيفه عمومي با شماره 096480 به صورت شبانه روزي آماده ارائه اطلاعات درخصوص قوانين و مقررات خدمت وظيفه عمومي از قبيل اعزام به خدمت، معافيتها و … و همچنين فرآيندهاي آن به مشمولان و خانواده هاي آنان مي باشد. در ضمن واحد مشاوره تخصصی این سامانه در روزهاي شنبه تا چهارشنبه (روزهای كاری  ) صبح‌ها از ساعت  8:00 تا  13:30 و بعد ازظهر از ساعت 14:30 الی  18:00 و در روزهاي پنج‌شنبه از ساعت8:00 تا 12:00، آماده راهنمايي و ارائه مشاوره تخصصي در زمينه مقررات خدمت وظيفه عمومي به متقاضیان مي‌باشد .با استفاده از سامانه تلفن گویا به شماره 096480 میتوانید از تسهیلات ذیل استفاده نمایید:*با انتخاب عدد 1 از قوانین ومقررات وظیفه عمومی به صورت گویا بهره مند شوید .*با انتخاب عدد 2 ودرج کدملی وکد سخا از آخرین وضعیت درخواست خود مطلع گردید.*با انتخاب عدد 3 ودرج کدملی وکدسخا از آخرین وضعیت درخواست خود درمورد کارت هوشمند وظیفه عمومی اطلاع حاصل کنید .*با انتخاب عدد 4 امکان ارتباط با مشاوران به صورت زنده میسر می شود.

مرکز مشاوره آنلاین نظام وظیفه 99:ارگان های که امریه می گیرند عبارتند از :1)امریه سربازی شرکت نفت 2)امریه سربازی سپاه 3)امریه سربازی شهرداری 4)امریه سربازی انرژی اتمی 5)امریه سربازی خاتم انبیاء 6)امریهسربازی آموزش و پرورش7)امریه صنعت و معدن تجارت 8)امریه سربازی مخابرات و ..

با توجه به اینکه زمانی که آقایون به سن 18 سالگی میرسند مشمول خدمت سربازی میباشند می توانند دوران خدمت سربازی خود را به صورت سپری کنند یکی از عمده ترین مشکلات مشمولین نداشتن اطلاعات کافی در خصوص لیست ارگان های امریه سربازی ،شرایط گرفتن امریه سربازی ،مراحل گرفتن امریه سربازی .. میاشد .مرکز مشاوره آنلاین نظام وظیفه 99:عزیزان توجه داشته باشید که در برخی مقاله ها گاها نوشته میشود به سازمان یا مرکزی مراجعه نمایید که اکثر اینها به اشتباه شما را راهنمایی میکنند ما در مقالات خودسعی داریماطلاعات به روز و درستی را در اختیار شما دوستان قرار دهیم با ما همراه باشید

 

 

مشمولین خدمت سربازی میتوانند با استفاده از مشاوره تلفنی صدای مشاور سامانه صدای مشاور و مشاوین مجرب سامانه صدای مشاور  از سراسر نقاط کشور از 8 صبح تا 12 شب پاسخ همه ی سوالات خود را بیابند.از مهم ترین مواردی که مشمولین خدمت سربازی میباست اطلاعات کاملی داشته باشند عبارتند از :امریه خدمت سربازی,کسری خدمت سربازی,معافیت خدمت سربازی,دفترچه نظام وظیفه ,خرید خدمت سربازی,مدت خدمت سربازی,مدت آموزشی خدمت سربازی و …سامانه صدای مشاور پاسخ دهنده همه سوالات در خصوص مسائل مربوط و به نظام  وظیفه میباشد

مشاوره آنلاین رایگان سربازی

 

 

 

در صورتی که فرد مشمول خدمت سربازی ، دارای شرایط زیر و همچنین شرایط عمومی که در بالا اشاره شد ، باشد می تواند معافیت کفالت مادر دریافت نماید:پدر مشمول خدمت ، فوت کرده باشد.مادر مشمول خدمت ، طلاق گرفته باشد و ازدواج مجدد نداشته باشد.

 

 

چنانچه فرد مشمول خدمت سربازی دارای شرایط عمومی و همچنین شرایط ذیل باشد می تواند نسبت به دریافت معافیت کفالت خواهر اقدام نماید:فرد مشمول خدمت سربازی تنها برادر تنی خواهر باشد و خواهر هیچ سرپرست بالای 18 سالی جز فرد مشمول خدمت سربازی نداشته باشد.پدر خواهر مشمول خدمت سربازی در قید حیات نباشد.خواهر مشمول دارای فرزند ذکور سالم نباشد.خواهر مشمول دارای همسر نباشد..

 

 

 کسانی که به سن مشخص برای انجام خدمت سربازی رسیدند اما وضعیت خدمت سربازی خود را مشخص نکرده اند شامل یکسری محرومیت‌ها میشوند که در اینجا به چند مورد از آنها اشاره می‌کنیم. بر اساس ماده 10 قانون خدمت وظیفه عمومی، برای انجام هر کدام از موارد زیر لازم است مدرکی ارائه دهند که نشان دهد به وضع مشمولیت رسیدگی کرده اند:شرکت در آزمایشات رانندگی و دریافت گواهینامه.دریافت هر نوع وام و کمک‌های کشاورزی و صنعتی و دامداری و مسکن از طریق بانک‌ها و وزارتخانه‌ها و موسسات دولتی و وابسته به دولت و نهادهای قانونی.کاندیدا شدن جهت انتخابات مجلس شورای اسلامی و سایر شوراها و انجمن‌های قانونی.تحویل اصل گواهینامه یا پایان نامه دوره‌های تحصیلی دیپلم و بالاتر از وزارتخانه مربوطه.صدور پروانه کسب و اجازه اشتغال و عضویت در شرکت‌های تعاونی.دریافت مستمری از سازمان‌های دولتی و وابسته و نهادهای قانونی.استخدام به هر صورت (رسمی، پیمانی، روزمزد و خرید خدمت) در وزارتخانه‌ها و موسسات دولتی و وابسته به دولت و نهادهای قانونی و شرکت‌های دولتی. مدارکی که با ارائه آنها مشخص می شود که افراد به وضعیت مشمولیت خودشان رسیدگی کرده اند و دارای وضعیت مشخص هستند و محرومیتی شامل حال آنها نمی شود، شامل موارد زیر است:کارت پایان خدمت دوره ضرورت.کارت معافیت دایم.برگ معافیت موقت در مدت اعتبار آن.برگ آماده به‌خدمت بدون غیبت در مدت اعتبار آن.گواهی اشتغال به تحصیل (معافیت تحصیلی) در مدت اعتبار آن.گواهی اشتغال به خدمت برای کارکنان وظیفه.گواهی اشتغال به خدمت برای کارکنان نیروهای مسلح و افراد متعهد خدمت در دستگاه‌های غیرنظامی.گواهی صادره از واحدهای وظیفه عمومی کسانی که به صورت کارمند یا پیمانی در یکی از قسمت های مربوط به نیروهای مسلح استخدام شده‌اند اگر قبل از اینکه تعهد آنها تمام شود استعفا دهند یا برکنار شوند به نسبت 4 ماه خدمت یک ماه خدمت دوره ضرورت آنها کم می شود و بقیه خدمت که باقی مانده است را باید انجام دهند. کسانی که ترک تحصیل می کنند و یا زیر سن مشمولیت دیپلم می‌گیرند باید بعد از این که 18 سال شان تمام شد حداکثر تا شش ماه خودشان را معرفی کنند در غیر اینصورت غیبت می خورند و مگر اینکه در این 6 ماه در دانشگاه قبول شوند و شروع به تحصیل کنند. افرادی که در خارج از کشور زندگی می کنند باید با نمایندگی کنسولی سیاسی جمهوری اسلامی ایران در کشوری که اقامت دارند مراجعه کنند و کارشان را پیگیری کنند.در صورتی که افرادی که مشمول هستند بخواهند تاریخی که برای آنها مشخص شده است را تغییر دهند می‌توانند این کار را انجام بدهند اما باید یکی از موارد زیر شامل حال آنها بشود تا نظام وظیفه قبول کند تاریخ را جابجا کند:مشمولانی که به علت بیماری و یا صدمات جسمانی وارده ناشی از حوادث و سوانح (خارج از موضوع ماده 40 قانون خدمت وظیفه عمومی)، قادر به اعزام به خدمت در موعد مقرر نمی‌باشند و بیماری و مصدومیت آنان مورد تأیید پزشک معتمد سازمان وظیفه عمومی می‌باشد،‌موعد اعزام آنان با پیشنهاد پزشک مربوط، حداکثر تا 2 ماه به تعویق می‌افتد.در صورت فوت همسر و فرزند حداکثر 6 ماه، پدر و مادر حداکثر 3 ماه، ‌برادر و خواهر حداکثر 2 ماه و پدر و مادر همسر حداکثر یک ماه از زمان فوت، اعزام مشمول به تعویق می‌افتد.مشمولانی که به علت بروز بلایای طبیعی مانند سیل و زلزله و یا وقوع حوادث مانند سقوط هواپیما، آتش‌سوزی و … (خارج از موضوع ماده 40 قانون خدمت وظیفه عمومی)، ‌خود یا یکی از اعضای درجه یک خانواده (پدر، مادر، همسر و فرزند) به طور جدی آسیب دیده باشند یا منزل مسکونی آنان بالای 50 درصد خسارت دیده باشد با ارایه مدارک و مستندات معتبر، موعد اعزام آنان حسب مورد و به تناسب میزان آسیب وارده از زمان آسیب‌دیدگی، از یک تا شش ماه به تعویق می‌افتد.پذیرفته‌شدگان قطعی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی (داخل و خارج از کشور) که زمان ثبت نام و ادامه تحصیل آنان بعد از موعد اعزام باشد، اعزام آنها حسب مورد حداکثر تا شش ماه به تعویق می‌افتد.ورزشکاران تیم‌های ملی با درخواست فدارسیون مربوط جهت اعزام به مسابقات المپیک، جهانی و آسیایی، موعد اعزام آنان بنا به تشخیص رئیس سازمان وظیفه عمومی حداکثر تا چهار ماه به تعویق می‌افتد

 

 

تماس از ساعت ۸ صبح الی ۱۲ شب

تماس با تلفن ثابت ۹۰۹۹۰۷۱۶۱۱

 

با توجه به تورم در تمامی موارد و  مسائل در سال جدید و همچنین تغییر و تحولاتی در در قوانین و مقررات مربوط به خدمت سربازی ایجاد شده است بسیاری از مشمولین خدمت سربازی به دنبال مرجعی مطمئن میباشند که بتوانند با کم ترین هزینه ممکن و در کوتاه ترین زمان پاسخ سوالات خود را به طور دقیق دریابند اما این عزیزان به دلیل نداشتن اطلاعات جامع و کامل موفق نمیشوند همچنین مرجعی را بیابند.جای نگرانی نیست ما در این مقاله مرکز مشاوره نظام وظیفه با 16 سال سابقه مشاوره تخصصی در زمینه نظام وظیفه را به شما عزیزان معرفی میکنیم.شما عزیزان میتوانید در هر استانی و در هر زمانی تنها با تماس با مشاورین متخصص مرکز مشاوره نظام وظیفه پاسخ تمامی سوالات خود را بیابید

سامانه صدای مشاور (مرکز مشاوره نظام وظیفه) با سالها سابقه مشاوره تخصصی حضوری و تلفنی در زمینه نظام وظیفه و کنکور و ……راهنمای مناسبی برای مشمولین خدمت سربازی در خصوص قوانین و مقررات نظام وظیفه و آیین نامه های نظام وظیفه و مشاوره نظام وظیفه تلفنی و حضوری و مشاوره رایگان نظام وظیفه .. میباشد.با توجه به طولانی بودن  مدت خدمت سربازی و دوری مشمولین خدمت سربازی از محل سکونت خود و شرایط سخت دوران خدمت سربازی بسیاری از مشمولین خدمت سربازی در تلاش هستند که یا به خدمت سربازی نروند یعنی معافیت سربازی بگیرند و یا بتوانند دروان خدمت سربازی خود را از طریق گرفتن کسری خدمت کوتاه تر کنند و یا با گرفتن امریه خدمت سربازی دوران خدمت خود را آسان تر سپری کنند

 به دلیل تعدد قوانین ، تبصره ها و … که در دستورالعمل های مربوط به سربازی و نظام وظیفه وجود دارد و تغییر این قوانین به صورت متناوب فراگیری زیر و بم این قوانین و راه های استفاده از آن برای همه فراهم نیست.برای این منظور سامانه صدای مشاور با کادر مجرب خود در زمینه مشاوره نظام وظیفه و سربازی در نظر دارد تا مشترکین عزیز به آسانی با صرف وقت کم و با هزینه ارزان قیمت پاسخ سوالات خود را پیدا کنند و برای وضعیت خود بهترین راه حل را پیدا کنند.

 

مشاوره آنلاین رایگان سربازی

جهت کسب اطلاعات کامل در خصوص 👈 خدمت سربازی و نظام وظیفه 👉 کلیک کنید

“مرکز مشاوره نظام وظیفه” در حوزه موضوعات زیر به شما مشاوره می‌ دهد:

 

,,,,,,,,,

 “سامانه مشاوره تلفنی صدای مشاور ” برای تماس از کل کشور کافیست با تلفن ثابت و بدون گرفتن کد، با شماره 9099071611 تماس از 8صبح تا 12شب حتی ایام تعطیل

,,,,,,,,,

 

 

 

یکی دیگر از نگرانی های مشمولین خدمت سربازی این میباشد که سایت مرجعی برای کسب اطلاع از قوانین و شرایط خدمت سربازی و سازمان نظام وظیفه پیدا کنند تا اخبار به روز و رسمی سازمان نظام وظیفه را در اختیارشان قرار دهد سایت www.nezamevazife.com با بهترین و به روزترین و جامع ترین مطالب خود راهنمای مناسبی برای مشمولین خدمت سربازی میباشد.

 

تماس از ساعت ۸ صبح الی ۱۲ شب

تماس با تلفن ثابت ۹۰۹۹۰۷۱۶۱۱

ارسالی توسط nilofar.gh در دسته بندی مشاوره خانواده | 12 پاسخ

سلام میخواستم بدونم پسری که‌ ۲۲سال و۶ماه سن داره داری مدرک دیپلم هست و تا حالا برای سربازی اقدام نکرده پدرش فوت شده(وقتی من حدودا ۱۲سالش بود)همه ی خواهر و برادر هاش چه تنی و چه نانتی ازدواج کردن و با مادرش تنها زندگی میکنه(سن مادرش بالاس و نمیتونه سرکار بره)و سرپرستی مادرش رو بر عهده داره آیا از سربازی معاف میشه؟چطور و باید چکار کنه؟
لطفا اگه معاف میشه کامل بگید که چه مدارکی باید داشته باشه به کجا بره و چکار کنه و چقدر طول می‌کشه
توروخدا زود جواب بدید لطفاااااا خیلی ممونم

۱- شروط اصلي براي بهره‌مندي از معافيت كفالت مادر كدامند؟
جواب :
الف) مادر به سبب طلاق يا فوت همسر فاقد شوهر باشد.
ب) مشمول تنها فرزند ذكور بالاي ۱۸ سال براي مادر باشد.
۲- مدت معافيت كفالت براي مادر چه مدتي است؟
جواب : الف ) درصورتی که ۳۰ ماه از تاریخ ثبت طلاق گذشته باشد معافیت دائم تعلق خواهد گرفت . ب ) درصورتی که از تاریخ ثبت طلاق کمتر از ۳۰ ماه گذشته باشد معافیت موقت به مشمول تعلق خواهد گرفت .

۳- در چه صورت معافيت موقت ۳۰ ماهه به دائم تبديل مي‌شود؟
جواب : در صورتي كه در طول مدت ۳۰ ماهه مادر مجرد و همچنين در قيد حيات باقي بماند و مشمول نيز در مدت مذكور به عنوان تنها فرزند ذكور بالاي ۱۸ سال باشد.
۴- مدت ۳۰ ماه معافيت موقت از چه تاريخي قابل محاسبه است؟
جواب : از تاريخ ثبت طلاق يا فوت شوهر.
۵- اگر زمان رسيدگي و درخواست معافيت كفالت بيش از ۳۰ ماه از تاريخ طلاق و فوت شوهر گذشته باشد صدور معافيت چگونه است؟
جواب : معافيت دائم صادر مي‌گردد.
۶ـ اگر پدر در حبس بوده مي‌توان به ادعاي كفالت مادر رسيدگي نمود؟
جواب : خير ـ در حال حاضر نمي‌تواند ملاك رسيدگي باشد.
۷- اگر بعد از خاتمه ۳۰ ماه معافيت موقت مادر ازدواج يا فوت نمايد مي‌توان معافيت موقت را به دائم تبديل نمود؟
جواب : چنانچه درزمان طرح پرونده در هیئت های رسیدگی شرايط کفالت مشمول همچنان باقی مانده باشد باشد می توان به وضعیت تغییر معافیت موقت به دائم رسیدگی کرد .
۸- اگر در طول ۳۰ ماه معافيت موقت برادر ديگر متقاضي به سن ۱۸ سال برسد رسيدگي به چه صورت است؟
جواب : با رسيدن فرزند ديگر مادر به سن ۱۸ سال معافيت موقت متوقف درغیر اینصورت اگر بیماری داشت به وضعیت بیماری رسیدگی می شود در صورت تایید عدم توانایی نگهداری از مکفول به وضعيت جديد مشمول رسيدگي مي‌شود.
۹- اگر متقاضي كفالت به جز مادر برادر يا خواهر صغير زير ۱۸ سال داشته باشد مي‌تواند درخواست تغيير معافيت كفالت برادر يا خواهر صغير خود را بدهد؟
جواب : در صورتي كه پدر فوت كرده باشد بلامانع و در صورت طلاق مادر و در قيد حيات بودن پدر رسيدگي به درخواست كفالت برادر يا خواهر ضغير امكان‌پذير نمي‌باشد.
۱۰- اگر فرزندي كه به دليل مادر از خدمت معاف شده باشد و سپس فوت نمايد مي‌توان به ادعال كفالت فرزند دوم رسيدگي نمود؟
جواب: بله ـ در صورتي كه فرزند معاف شده به علت بيماري به تایید شورای پزشکی قادر به سرپرستي از مادر نباشد يا فوت نموده باشد رسيدگي به ادعاي كفالت فرزند دوم بلامانع است.
۱۱- چنانچه مادر از شوهران قبلي خود داراي فرزند ذكور بوده كه نزد مادر نباشد آيا مي‌توان به ادعاي كفالت فرزند ديگر وي رسيدگي نمود؟
جواب : خير ـ فرد متقاضي مي‌بايست به عنوان تنها فرزند ذکور بالاي ۱۸ سال براي مادر باشد.
۱۲- آيا شاغل بودن مادر در معافيت كفالت فرزند وي تاثيرگذاراست؟
جواب : خير ـ شاغل بودن مادر مانع رسيدگي نمي باشد.
۱۳- آيا سالم بودن مادردرمعافيت كفالت فرزندش تاثيرگذار است؟
جواب : خير ـ براي معافيت كفالت شرط اصلي فاقد شوهر بودن مادر است.
۱۵- چنانچه طلاق مادر به صورت عادي و غيرثبتي صورت گرفته باشد رسيدگي به چه صورت است؟
جواب : اصل طلاقنامه عادي و همچنين اقرارنامه محضري مادر مبني بر طلاق با قيد تاريخ ملاك رسيدگي قرار خواهد گرفت.
۱۶- آياميتوان به تقاضاي كفالت مادري كه فاقد شناسنامه است رسيدگي كرد؟
جواب : تا زماني كه به بر اساس مدارك مستدل از جمله شناسنامه رابطه نسبيت بين مادر و فرزندان احراز نگردد نمي‌توان به ادعاي كفالت رسيدگي نمود.

سلام، پدر و مادر من اوایل سال ۹۵از هم جداشدن و من تنها بچه آنها هستم، من هم سه الی چهار ماه بعد اقدام به رفتن به خدمت سربازی کردم درحالی که زودتر باید میرفتم و به دلیل غیبتم اضافه خدمت سنواتی خوردم،امسال اعلام کردند که اضافه ها بخشیده شده، الان ۱۲ماه خدمت کردم، با وجود این شرایط آیا میتونم الان اقدام به گرفتن معافی کفالت برای مادرم بکنم؟ و آیا بهم تعلق میگیره تا از ادامه خدمت معاف بشم؟

مشاوره آنلاین رایگان سربازی

در این مورد با سازمان نظام وظیفه مربوطه صحبت کنید

۱- شروط اصلي براي بهره‌مندي از معافيت كفالت مادر كدامند؟
جواب :
الف) مادر به سبب طلاق يا فوت همسر فاقد شوهر باشد.
ب) مشمول تنها فرزند ذكور بالاي ۱۸ سال براي مادر باشد.
۲- مدت معافيت كفالت براي مادر چه مدتي است؟
جواب : الف ) درصورتی که ۳۰ ماه از تاریخ ثبت طلاق گذشته باشد معافیت دائم تعلق خواهد گرفت . ب ) درصورتی که از تاریخ ثبت طلاق کمتر از ۳۰ ماه گذشته باشد معافیت موقت به مشمول تعلق خواهد گرفت .

۳- در چه صورت معافيت موقت ۳۰ ماهه به دائم تبديل مي‌شود؟
جواب : در صورتي كه در طول مدت ۳۰ ماهه مادر مجرد و همچنين در قيد حيات باقي بماند و مشمول نيز در مدت مذكور به عنوان تنها فرزند ذكور بالاي ۱۸ سال باشد.
۴- مدت ۳۰ ماه معافيت موقت از چه تاريخي قابل محاسبه است؟
جواب : از تاريخ ثبت طلاق يا فوت شوهر.
۵- اگر زمان رسيدگي و درخواست معافيت كفالت بيش از ۳۰ ماه از تاريخ طلاق و فوت شوهر گذشته باشد صدور معافيت چگونه است؟
جواب : معافيت دائم صادر مي‌گردد.
۶ـ اگر پدر در حبس بوده مي‌توان به ادعاي كفالت مادر رسيدگي نمود؟
جواب : خير ـ در حال حاضر نمي‌تواند ملاك رسيدگي باشد.
۷- اگر بعد از خاتمه ۳۰ ماه معافيت موقت مادر ازدواج يا فوت نمايد مي‌توان معافيت موقت را به دائم تبديل نمود؟
جواب : چنانچه درزمان طرح پرونده در هیئت های رسیدگی شرايط کفالت مشمول همچنان باقی مانده باشد باشد می توان به وضعیت تغییر معافیت موقت به دائم رسیدگی کرد .
۸- اگر در طول ۳۰ ماه معافيت موقت برادر ديگر متقاضي به سن ۱۸ سال برسد رسيدگي به چه صورت است؟
جواب : با رسيدن فرزند ديگر مادر به سن ۱۸ سال معافيت موقت متوقف درغیر اینصورت اگر بیماری داشت به وضعیت بیماری رسیدگی می شود در صورت تایید عدم توانایی نگهداری از مکفول به وضعيت جديد مشمول رسيدگي مي‌شود.
۹- اگر متقاضي كفالت به جز مادر برادر يا خواهر صغير زير ۱۸ سال داشته باشد مي‌تواند درخواست تغيير معافيت كفالت برادر يا خواهر صغير خود را بدهد؟
جواب : در صورتي كه پدر فوت كرده باشد بلامانع و در صورت طلاق مادر و در قيد حيات بودن پدر رسيدگي به درخواست كفالت برادر يا خواهر ضغير امكان‌پذير نمي‌باشد.
۱۰- اگر فرزندي كه به دليل مادر از خدمت معاف شده باشد و سپس فوت نمايد مي‌توان به ادعال كفالت فرزند دوم رسيدگي نمود؟
جواب: بله ـ در صورتي كه فرزند معاف شده به علت بيماري به تایید شورای پزشکی قادر به سرپرستي از مادر نباشد يا فوت نموده باشد رسيدگي به ادعاي كفالت فرزند دوم بلامانع است.
۱۱- چنانچه مادر از شوهران قبلي خود داراي فرزند ذكور بوده كه نزد مادر نباشد آيا مي‌توان به ادعاي كفالت فرزند ديگر وي رسيدگي نمود؟
جواب : خير ـ فرد متقاضي مي‌بايست به عنوان تنها فرزند ذکور بالاي ۱۸ سال براي مادر باشد.
۱۲- آيا شاغل بودن مادر در معافيت كفالت فرزند وي تاثيرگذاراست؟
جواب : خير ـ شاغل بودن مادر مانع رسيدگي نمي باشد.
۱۳- آيا سالم بودن مادردرمعافيت كفالت فرزندش تاثيرگذار است؟
جواب : خير ـ براي معافيت كفالت شرط اصلي فاقد شوهر بودن مادر است.
۱۵- چنانچه طلاق مادر به صورت عادي و غيرثبتي صورت گرفته باشد رسيدگي به چه صورت است؟
جواب : اصل طلاقنامه عادي و همچنين اقرارنامه محضري مادر مبني بر طلاق با قيد تاريخ ملاك رسيدگي قرار خواهد گرفت.
۱۶- آياميتوان به تقاضاي كفالت مادري كه فاقد شناسنامه است رسيدگي كرد؟
جواب : تا زماني كه به بر اساس مدارك مستدل از جمله شناسنامه رابطه نسبيت بين مادر و فرزندان احراز نگردد نمي‌توان به ادعاي كفالت رسيدگي نمود.

با عرض سلام و خسته نباشید؛ با عرض پوزش میخواستم درباره سربازی از شما مشاوره بگیرم؛ من متولد سال ۷۲ هستم و مدرک تحصیلیم هم دیپلم هست و ۲ سال و نیم معافیت تحصیلی برای ادامه تحصیل در دانشگاه رو داشتم و الان نزدیک ۲ سال هست که مشمول هستم، پدرم هم ۳ سال هست که فوت کردن و یک خواهر بزرگ و ۲ برادر بزرگتر از خودم رو دارم که هردو سالها پیش به خدمت سربازی رفتن و برادر اولم سالهاست ازدواج کرده و الان با مادر و اون یکی برادرم زندگی میکنم. میخواستم بپرسم که آیا راهی برای نرفتن به سربازی و گرفتن کارت پایان خدمت برای من وجود داره؟ یا اینکه میتونم بصورت یکجا و یا اقساطی سربازی رو بخرم؟ یا حداقل بتونم خیلی کمتر کنم مدت خدمت سربازیمو؟

با تشکر فراوان از شما

خدمت سربازی:از آنجا که مدت خدمت سربازی طولانی میباشد بسیاری از مشمولین خدمت سربازی به دنبال راه ها و روش هایی هستند که بتوانند دوران خدمت سربازی خود را کوتاه تر و آسانتر سپری کنند.اما متاسفانه به دلیل نداشتن اطلاعات جامع و کامل موفق نمیشوند.یکی از این راه ها, معافیت خدمت سربازی میباشد که انواع مختلفی دارد اما میبایست مشمولین خدمت سربازی در جریان باشند که قانون معافیت سه برادری از سال ۹۱ ملغی شده و تصمیمی درباره اجرای دوباره این معافیت گرفته نشده است.مشمولین خدمت سربای میتوانند با کمک مشاورین متخصص و مجرب سامانه صدای مشاور با استفاده از روش های دیگر معافیت از خدمت سربازی معاف شوند.

انواع معافیت خدمت سربازی عبارت است از:
۱,بنیاد ملی نخبگان
۲,معافیت پزشکی
۳,معافیت کفالت
۴,معافیت تحصیلی
۵,معافیت سهبرادری
۶,بخشودگی سنی
۷,متأهل بودن

نحوه گرفتن معافیت سه برادری
در سال اخیر قرار بود سازمان نظام وظیفه تکلیف معافیت سه برادری را مشخص کند اما هنوز بلاتکلیف مانده.سردار ابراهیم کریمی جانشین سازمان وظیفه عمومی ناجا در این باره می گوید که سازمان تصمیمی درباره معافیت سه برادری در سالجاری ندارد.وی می گوید: معافیتهای سه برادری از پایان سال ۹۱ ملغی شده و از آن سال تا کنون کسی را که مشمول این معافیت قرار گرفته باشد نداریم.برخی کسر خدمت ها ممکن است شامل حال این افراد شود که باید شرط سال تولد پیش از سال ۷۲ و استفاده نکردن برادر از معافیت را داشته باشند تا بتوانند از برخی معافیت ها استفاده کنند.

نحوه گرفتن معافیت پزشکی خدمت سربازی
مشمولین خدمت سربازی می توانند با استفاده از بهترین مشاورین اطلاعات کافی در خصوص شرایط و نحوه گرفتن معافیت پزشکی و معافیت بیماری های شکم و دستگاه گوارش وجراحی عموم و معافیت بیماری های ریه و قفسه صدری و معافیت دستگاه ادراری تناسلی و معافیت بیماری های استخوان و معافیت بیماری های خون و معافیت بیماری های جراحی مغز و اعصاب و معافیت بیماری های روانپزشکی و معافیت بیماری های پوستی و معافیت بیماری های گوش و حلق و بینی و معافیت بیماری های قلب و عروق و معافیت چشم برای سربازان بالای دیپلم و معافیت چشم برای سربازان دیپلم و …. بدست آورند.

نحوه گرفتن معافیت تحصیلی خدمت سربازی
دانش آموزان مدارس و دانشجویان مراكز آموزش عالی وابسته به وزارت آموزش و پرورش و یا مورد تأیید آن وزارت و دانشجویان دانشگاهها و مؤسسات آموزش عالی دولتی یا غیر دولتی داخلی و خارجی مورد تأیید وزارتخانه های علوم و بهداشت و طلاب حوزههای علمیه كه در حین تحصیل به سن مشمولیت رسیده و یا میرسند، تا زمانی که به تحصیلات خود ادامه میدهند، از اعزام به خدمت دوره ضرورت معاف میباشند.

نحوه گرفتن معافیت کفالت خدمت سربازی
منظور از معافیت کفالت این است که زمانی که فرد مشمول خدمت سربازی سرپرستی مادر یا پدر یا خواهر یا برادر و یا سایر بستگانش را بر عهده داشته باشد و اگر شرایط لازمی که جهت معافیت کفالت ۹۶ ۹۷ تعیین شده است را داشته باشد میتواند از خدمت سربازی معاف شود.

نحوه گرفتن معافیت خاص خدمت سربازی
الف) معلولان،یکی از فرزندان اولیایی که خود ناتوان و معلول بوده(هر دو یا یکی از آنها معلول باشد) یا حداقل دو فرزند آنان معلول و ناتوان باشند، از انجام خدمت وظیفه عمومی معاف میشود. در خانوادهای یک فرزند پسر داشته باشد که بالای ۱۸ سال باشد و یک معلول باشد(چه خواهر یا برادر)، این فرزند هم میتوان معاف شود. ب)فرزند جانبازان و آزادگانافرادی که پدر یا مادر۲۵ درصد جانبازی یا ۳۶ ماه سابقه آزادگی یا ۳۰ ماه سابقه حضور در جبهه داشته باشند، یک فرزندشان معاف میشودج)اگر مادری همسر نداشته باشد و ۲ فرزند پسر داشته باشد که ۱۸ سال به بالا سن داشته باشند و مادر تحت کمیته ی امداد باشد یکی از فرزندانش معاف میشود.

نحوه گرفتن معافیت خدمت سربازی (بخشودگی سنی)
اين معافيت با توجه به مدرك تحصيلي و سن مشمول به ۵ گروه تقسيم مي گردد:

زير ديپلم ، ديپلم ، فوق ديپلم ( متولدين تا پايان ۱۳۵۴ )

ليسانس ( متولدين تا پايان ۱۳۵۴ )

فوق ليسانس ( متولدين تا پايان ۱۳۵۲ )
دكتري غيرپزشكي ( متولدين تا پايان ۱۳۵۰ )

دكتري پزشكي و دامپزشكي ( متولدين تا پايان ۱۳۴۴ )
مشموليني كه بيش از ۵۰ سال از سن آنان سپري شده نيازي به درخواست معافيت ندارند وشناسنامه عكسدار آنان مشروط براينكه تغييرات سني نداشته باشد بهمنزله روشن بودن وضعيت وظيفه عمومي آنان مي باشد .

سلام سوالی درباره معافیت پزشکی دارم،بدلیل وزن بالا و فشار بالایی که به زانوم اوردم از جمله فوتسال و والیبال و ورزش غیراصولی، دچار آرتروز زودرس در هردو زانو شدم و گاهی اوقات بعد حتی۵دقیقه پیاده روی اروم زانوهام دردمیگیرن و به هم ساییده میشن،انحراف هم دارن به شکل ایکس،وزنم هم۱۰۰کیلو سوال من اینه که میتونم معافیت داعم بگیرم یا نهایتا معاف از رزم به من تعلق میگیره،، باتشکر

دوست عزیز تمام این موارد که بیان کردید بستگی به نظر کمسیون پزشکی داره .

این دقیق وضعیت منه
نگاه کنین خواهر من کمی از نظر دهنی ناتوان است مادر من هم بیماری است پدر من هم از نظر ذهنی اندکی عقب ماندگی دارد من علاوه بر این که کمک ماردر هستم وظیفه دار دادن به این ۳ را هم دارم وتنها فرد باسواد یک خوانواده۴نفره هستم
مشکلی که هست پدرم حاضر نمی شود برای معاینه به بهریستی بیاید

با سلام خسته نباشید بنده سرباز سپاه هستم و یگان بنده یک پایگاه مرزی میباشد که از محل زندگی من دور است بنده ۵۰ روز است که فرار کردم چون مشکلات خانوادگی داشتم وخودم هم تحت درمان هستم به خاطر مشکلات اعصاب و روان سوالی که داشتم ایا پزشک بنده میتواند با ارائه نامه ای به ستاد برای بنده انتقالی بگیرد؟؟؟چون من این مدت که فراری بوده ام تحت درمان هستم و نمیتوانستم به یگان برگردم جواب بدهید لطفا

با سلام خدمت شما دوست عزیز
اگر شما پرونده پزشکی داشته باشید و نامه ای که نشان بدهد شما نیاز به درمان داشته اید ممکن است ارائه این نامه بتواند به شما در این مسیر کمک کند . بهتر است یک نامه را به همراه پرونده پزشکیتان به صورت حضوری به محل خدمت خود ببرید تا در این مورد تصمیم گیری شود.
موفق باشید

سلام خدمت شما
بنده متولد بهمن سال ۷۹ هستم
کنکور ۹۸ اولین کنکور من هست
برای کنکور ۹۹ هم میخوام شرکت کنم
…….
سوالم از شما اینه که میتونم شرکت کنم یا نه ؟
برگه معافیت تحصیلی من از مدرسه گرفتم نوشته بود که تا یک سال پس از گرفتن مدرک (من مثلا مدرکم رو خرداد میگیرم )
بعد این معافیت من دقیقا تا خرداد سال دیگه میشه ؟
آخه اعلام نتایج کنکور تا شهریور هست (این دو سه ماه برام غیبت میخوره آخه )
لازمه کاری کنم برای پست کنکور موندم

با سلام خدمت شما
در این مورد بهتر است برای اطلاع دقیق دفترچه سربازی را مطالعه کنید و یا به حوزه نظام وظیفه مراجعه کنید تا به صورت دقیق اطلاعات در اختیار شما قرار داده شود.
اما اگر شما در آزمون قبول شوید و دفترچه خودتان را نیز پست کرده باشید می توانید با آمدن نتایج حتی اگر اعزام نیز شده باشید مرخصی تحصیلی بگیرید و درستان را ادامه بدهید .
اما برای اطلاعات دقیق تر بهتر است صحبت کنید

با عضویت در خبرنامه ایمیلی مطالب سایت را در ایمیل خود دریافت کنید. مطمئن باشید به هیچ وجه از ایمیل شما استفاده تبلیغاتی نمی شود.

کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به سامانه پرسش و پاسخ مشاور می باشد.

ارسالی توسط راهنما در دسته بندی مرکز مشاوره, مقالات عمومی | بدون پاسخ

مشاوره سربازی:در این مطلب، ما می خواهیم به ارتش و به سیستم مشاوره سربازی بپردازیم.

می توان گفت که یکی از نگرانی های اصلی هر پسر ایرانی، موضوع سیستم وظیفه و خدمات نظامی است.

در واقع، زمانی که یک انسان اطلاعات کافی نداشته باشد، در مورد آن نگران می شود و مضطرب خواهد شد.

مشاوره آنلاین رایگان سربازی

البته، ما شاهد برخی از حقوق از دست رفته و گرفتار برخی از قوانین غیر ضروری خواهیم بود.

تیم مشاوره کارشناسان متشکل از افراد شناخته شده و حاکم در نظام وظیفه به این صورت است.

و به طور کامل به تمامی سوالات شما پاسخ خواهد داد.

مشاوره سربازی می تواند پاسخ دهنده ی بسیاری از دغدغه های افراد جوان باشد.

سامانه پرسش و پاسخ مشاور و ” مشاوره آنلاین “وابسته به کانون مشاوران ایران.

قوانین سیستم وظیفه به سه دسته کلی تقسیم می شوند:

ارسال به خدمت، امریه و معافیت موقت و دائم.

بخش اول شامل قوانین عمومی اعزام، رأی های غیابی، خدمت.

تخفیف های خدمات، محل و زمان اعزام، معرفی سربازخانه ها و غیره می باشد.

در بخش دوم قواعد سازمان، زمان و نحوه اقدام برای پذیرش سازمان های مربوطه.

هر یک از این موارد شرایط و ضوابط خاص خود را دارد که باید کاملا مورد احترام قرار گیرد.

قبل از اینکه به هر یک از گزینه ها بروید.

می توانید مشاورین پاسخ را برای رسیدن به نتیجه مطلوب در کوتاه ترین زمان ممکن بررسی کنید.

از زمان های طولانی، سربازی رفتن به عنوان یک دوره زمانی برای ایجاد یک مرد

و مردانگی در فرد محسوب می شدند و در نتیجه پسرها همیشه به ارتش و خدمت عازم می شدند.

ما باید درباره دو تماشاگر حامیان و مخالفان دوره خدمت سربازی شنیده ایم.

در مقابل، بسیاری از مردم به دام افتادن و فقدان قدرت و تخصص را از معایب این سیستم می دانند.

به خصوص افراد تحصیل کرده و کم بهره وری، دو سال زندگی به عنوان یک مرد جوان.

در حال حاضر از خدمات نظامی است برخی در زمزمه هایی که خدمات نظامی باید تغییر کند.

می گویند زمان و نوع خدمت نظامی را باید کاهش داده و هر بار که توسط مقامات سیستم وظیفه گزارش شد.

شنیده می شد، معلوم شد که سرباز در قالب فعلی خود ادامه خواهد یافت تا زمانی که اخبار تغییر کند.

نوع خدمات نظامی در چند سال گذشته جدی تر از گذشته بوده است.

و اتفاقا بحث مخالفان و استراتژی های عملیاتی توسط مخالفت با اخراج سربازان در شکل حاضر ارائه شده است.

در ابعاد اجتماعی سربازان، تنگنا و تونل اجباری در نظر گرفته شده است .

برای همه مردان در کشور که جوانان باید متقابل و در معنای واقعی مردان است.

اگر نگاهی به دیدگاه های مقامات نظام وظیفه یا تجربیات برخی از سربازان داشت.

باشیم تناقض های فراوان می یابیم که لزوم مشاوره سربازی را دو چندان می کند.

با این حال، اگر چه انتقادات از سربازی در شکل فعلی آنها وجود دارد.

اما کسانی هستند که این روش را دوست دارند.

برخی افراد سعی می کنند از مزیت سربازی بهره مند شود و معایب آنها را کاهش دهند.

 

 

 

تماس آنلاین با مشاوران و روانشناسان برتر کانون مشاوران ایران

آدرس مراکز مشاوره

مشاوره آنلاین رایگان سربازی

با عضویت در خبرنامه ایمیلی مطالب سایت را در ایمیل خود دریافت کنید. مطمئن باشید به هیچ وجه از ایمیل شما استفاده تبلیغاتی نمی شود.

کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به سامانه پرسش و پاسخ مشاور می باشد.

مشاوره تلفنی آویژه

مشاوره حرفه ای تخصص ماست

مشاهده دسته بندی مطالب

برای عضویت در کانال آخرین اخبار نظام وظیفه و اطلاع از اخبار معافیت، امریه، کسری خدمت، خروج از کشور و … کلیک کنید!

مشاوره خدمت سربازی (Advice for military service) با توجه به قوانین دوره خدمت نظام وظیفه در حوزه های مختلف امروزه یک امر سنجیده است. بسیاری از داوطبان خدمت از قوانین و آیین نامه های خدمت نظام وظیفه بی اطلاع هستند و شاید پس از اینکه وارد دوره خدمت شدند دریابند چه قوانینی در حوزه نظام وظیفه در مورد آنها صدق میکرده است. مشاوره خدمت سربازی در این زمینه راهنمای شما خواهد بود. لذا شما عزیزان باید بدانید از اینکه وقت بگذارید و در مورد قوانین حوزه نظام وظیفه اطلاع کسب کنید ضرر نخواهید کرد. مشاوره خدمت سربازی در این زمینه راهنمای شما عزیزان میباشد. سالیانه بسیاری از جوانان کشور ما در سن اعزام به خدمت (Sending soldiers) قرار خواهند گرفت. برخی از این افراد مشمول انواع معافیت ها و حتی خروج از کشور یا تعویق دوره ضرورت خدمت خواهند بود.

مشاوره آنلاین رایگان سربازی

به صورت کلی برای تعیین تکلیف وضع مشمولیت میبایست این افراد از قوانین و آیین نامه ها در این مرحله اطلاع کامل کسب کنند و سپس به یکی از مراکز ذی صلاح وظیفه عمومی مراجعه کنند. مشاوره خدمت سربازی اینجا میتواند به شناخت بهتر افراد از این قواین یاری برساند. به شما عزیزان که در سن مشمولیت دوره خدمت سربازی هستید توصیه میشود که قبل از اطلاع کامل از قوانین خدمت از تکمیل و ارسال دفترچه خود داری کنید. این کار را با مشورت و اطلاع کامل از آیین نامه های دوره خدمت نظام وظیفه انجام دهید. در این مرحله از مشاوره خدمت سربازی به صورت کلی نحوه تکمیل مدارک را برای شما شرح میدهیم.

بیشتر بخوانید: شرایط معافیت پزشکی

بعد از اینکه از اهداف آینده شغلی و تحصیلی خود اطمینان حاصل کردید و دفترچه نظام وظیفه را با دقت مطالعه فرمودید مدارک خود را بدین نحو تکمیل کنید:

بیشتر بخوانید:  جزئیات معافیت ایثارگری سربازی

مشاوره تلفنی خدمت سربازی یکی از انواع مشاوره میباشد که در راستای مشاوره تحصیلی و شغلی قرار میگیرد. شما حتما دوستانی داشته اید که در همین دو راهی برای تصمیم به رفتن یا نرفتن خدمت دست و پنجه نرم میکنند. به علت اینکه طول دوره خدمت وظیفه در کشور ما نسبتا زیاد است میبایست در مورد چگونگی رفتن به خدمت سربازی دقت کرد و مشاوره خدمت سربازی به شما کمک زیادی خواهد کرد. اکثرافراد زمانی را برای ارسال برگه اعزام انتخاب میکنند و سپس در این مورد پشیمان میشوند. شما میبایست در مورد اینکه چه زمانی برای رفتن به خدمت مناسب است تصمیمی بگیرید که مبتنی بر آینده شغلی و تحصیلی باشد. در غیر این صورت ممکن است بعدا از این بابت دچار مشکل شوید. چه بسیار کسانی که مثلا برای گرفتن امریه سازمان خاصی تلاش زیادی میکنند و بعد متوجه میشوند که با شرایط آنها متناسب نیست و بعد برای لغو آن دچار مشقت فراوان میشوند اگر از مشاوره خدمت سربازی در این زمینه استفاده نمایید قطعا دچار مشقت نخواهید شد.

مشاوره خدمت سربازی تلفنی نظام وظیفه میبایست از طرف افرادی صورت گیرد که تجربه کافی در این زمینه را داشته اند و با روند اداری این موضوع آشنایی داشته باشند تا بتوانند هم اندیشی خوبی به متقاضیان این حیطه ارائه دهند و خدمات متنوعی در زمینه مشاوره خدمت سربازی به شما ارائه میدهند.

بیشتر بخوانید:  معافیت کفالت سربازی

مشاوره خدمت سربازی آنلاین (Online counseling for military service) فرصتی است که شما عزیزان در کمترین زمان ممکن به مشاور تلفنی در مورد خدمت نظام وظیفه متصل شوید و مشکل خود را مطرح نمایید. در این زمینه مشاوره خدمت سربازی تلفنی آویژه پیشنهاد میکند که سایر مقالات متخصصانی که در زمینه مشاوره خدمت سربازی نگارش شده است را نیز مطالعه فرمایید. با مطالعه مقالاتی که در اینجا در زمینه مشاوره خدمت سربازی گردآوری شده است فرصت مناسبی است تا در مورد  تردید هایی که سربازی برایتان ایجاد کرده تصمیم درستی بگیرید.

بیشتر بخوانید:  شرایط خرید سربازی نظام وظیفه

سربازی در ایران یکی از دوره هایی است که باید پسران آن را بگذرانند. هرچند به مذاق خیلی ها خوش نمیاید. بیشترین مسئله ای که ذهن افراد را درگیر اون کرده یک مورد پایه ای هستش که اصلا خدمت نظام وظیفه رفتن در حال حاضر کار درستی هست یا نه؟ یا کی برم؟ قبل از فارق التحصیلی یا بعد از اون؟ چه ماهی انتخاب کنم برم بهتره؟ و چنصد تا سوال دیگه که ممکن در ذهن خودتونم باشه. البته اینجا مسئله ای که وجود داره و شما به تردید میندازه این هست که همه چیز دست ما نیست!

خیلی از شرایطی که ما باهاش مواجه هستیم تحمیل و اجبار محیط هم هست. اما ما باید ببنیم که با همین شرایطی که داریم بهترین تصمیم ممکن چی میتونه باشه؟ بعضی تصمیم ها هستند که شرایط اضطراری بر اونا حکم فرما نباشه راحت و با دقت میشه گرفت تا مشکلی پیش نیاد. مثلا اگه بحث غیبت وجود نداره بهترین ماهی که میشه انتخاب کرد، ماه پایانی ساله که بهش دوره طلایی هم گفته میشه.

بیشتر بخوانید:  نحوه دریافت معافیت سربازی

خدمت وظیفه عمومی قوانین خاص خود را دارد. با توجه به همین قوانین خدمت سربازی (The rules of military service) در کشرمان، بعضی تصمیمات هستند که واقعا اتخاذ آنها نیاز به دقت نظر بالاتری هست. مثلا بعد از کارشناسی بهتره خدمت سربازی برم یا مقاطع بالاتر تحصیلی؟ خب این تصمیمات باید مبنتی بر آینده تحصیلی و شغلی فرد گرفته بشوند. اینجا پیشنهاد میکنیم از تجربیات دیگرانم حتما بهره ببرید، قطعا کسانی که در این زمینه آشنایی دارند تا حدودی میتوانند ابهامات شما را رفع کنند. ولی نکته ای که روشن هست نباید بی دلیل خدمت سربازی پشت گوش انداخت. تجربه نشان داده که قوانین در کشور ما ثبات چندانی ندارند و ممکن در عرض چند ماه یا چند هفته هم تغییر کنند. جهت اطلاع از قوانین سربازی میتوانید از مشاوره خدمت سربازی استفاده نمایید.

پس اگه شرایط مناسب بود میتوانید یک تصمیم درست بگیرید و خودتون در آینده دچار مشکل نکنید. باید این را در نظر بگیرید بی جهت آینده خود را در هاله ای از ابهام نبرید. یه نکته مهم این هست که در بحث معافیت ها با دقت بیشتری عمل کنید. خیلی ها بودند که شامل یک معافیت میشدند اما خواسته یا ناخواسته تصمیم درستی در این باره نگرفتند و حین خدمت تازه با قوانین خدمت سربازی آشنا میشوند. مشاوره خدمت سربازی راهگشای شما عزیزان در این زمینه میباشد.

بیشتر بخوانید: معاف از رزم خدمت نظام وظیفه چیست

مشاوره معافیت سربازی (Exemption from military service) از این جهت مهم است که اکثر افرادی که  آخرین اخبار خدمت سربازی را دنبال میکنند بیشتر به دنبال شرایط معافیت خدمت سربازی هستند. مانند معافیت پزشکی خدمت نظام وظیفه.

مشاوره معافیت خدمت سربازی شامل:

( نکته مهم این که معافیت پزشکی با معاف از رزم فرق دارد زیرا کسانی که معافیت پزشکی دارند به طور کامل از خدمت معاف میشوند اما در معاف از رزم فرد به خدمت نظام وظیفه اعزام میشود لذا به خاطر شرایطی که دارد از انجام برخی اعمال معاف خواهد شد.

بیشتر بخوانید:  معافیت موارد خاص سربازی

مدت خدمت سربازی در مناطق مختلف با هم متفاوت است. مطابق با قوانین حال حاضر نظام وظیفه مدت خدمت سربازی در مناطق امنیتی ۱۸ ماه است. مناطق محروم ۱۹ ماه میباشد. در مناطقی که شرایط خاصی ندارند و عادی است ۲۱ ماه افراد باید خدمت کنند. اما سایر افرادی که از امتیاز امریه یک سازمان برای سپری کردن خدمت نظام وظیفه استفاده میکنند باید ۲۴ ماه خدمت نظام وظیفه را بگذرانند. پس در نتیجه جواب این سوال که خدمت سربازی چند ماه است. باید گفت این به شرایط شما بستگی که مدت زمان سربازی چند ماه باشد. شما میتوانید با استفاده از مشاوره خدمت سربازی از مدت خدمت خود اطلاع کسب نمایید.

بیشتر بخوانید:  شرایط معافیت موارد خاص سربازی

دوره آموزشی خدمت نظام وظیفه اولین قدم برای ورود به دوران خدمت نظام وظیفه است. در این دوره که همانگونه که از نام آن پیداست آموزش های لازم برای خدمات نظامی به افراد داده میشود. پس حتی اگر شما امریه سازمانی را دریافت کرده باشید میبایست دوره آموزشی را طی کنید بعد از آن شما میتوانید برای ارگان مربوطه فعالیت کنید. در این دوره افراد درجه ندارند و به عنوان افرادی که در حال آموزش هستند تلقی میشوند. یکی از نکات قابل توجه اینکه قوانین دوره آموزشی به دلیل همین که افراد  در حال فراگیری فنون نظامی هستند با قوانین داخل یگان خدمتی متفاوت است. در زمانی که شما در یگان خود هستید مسئولیت دارید و به همین دلیل ممکن است متناسب با همین مسئولیت ها از شما انتظاراتی باشد که در صورت تخلف از این قوانین ممکن است مواخذه هایی صورت بیگیرد. مشاوره خدمت سربازی در زمینه دوره آموزشی خدمت نظام وظیفه به شما کمک خواهد کرد.

یک نکته مهم آنکه دوره آموزشی خدمت نظام وظیفه با اینکه قوانین تنبیهی یگان را ندارد اما باید بدانید که ممکن است در صورت تخلف در این دوره با اخراج از محل آموزشی مواجه شوید. در اصطلاح به آن تجدید دوره میگویند. این خود تبیهی بزرگ است زیرا شما میبایست دو ماه دیگر منتظر باشید برای اعزام مجدد و این بلاتکلیفی خود بسیار هزینه دارد. سعی کنید این دوره را سخت نگیرید هرچند به دلیل اینکه تازه وارد یک محیط جدید شده اید و قوانین آن را سختگیرانه میدانید برایتان طی کردن دوره آموزشی سربازی دشوار بیاید. ولی با این وجود سعی کنید از این دوره نهایت لذت را ببرید زیرا تجربه منحصر به فرد برای شما میتواند باشد که کمتر جایی میتوانید آن را تجربه کنید. مشاوره خدمت سربازی در این زمینه راهنمای ما عزیزان میباشد.

بیشتر بخوانید:  مدارک مورد نیاز خرید سربازی

دوره آموزش ۶۰ روز یا دو ماه است. البته اگر شما مرخصی های آن را کسر کنید شاید کمتر از ۵۰ روز شود. البته اگر شانس بیاورید و در دوره طلایی به دوره آموزشی خدمت بروید این دوره کوتاه تر نیز خواهد شد.

افراد پس از اینکه وارد دوره آموزشی میشوند با توجه به شرایطی که ذکر میکنیم تقسیم بندی میشوند:

نکته مهم با توجه مطالبی که ذکر شد باید هنگام ترخیص از دوره آموزشی مدارک زیر را همراه خود حتما داشته باشند:

نکته آخر ایبنکه حقوق خدمت سربازی در دوره آموزشی تقریبا نصف حقوق خدمت سربازی در یگان است. میتوانید جهت کسب اطلاعات کامل تر از مشاوره خدمت سربازی استفاده نمایید.

بیشتر بخوانید: امریه دانشگاه ها، شرایط و نحوه دریافت

برای اینکه جواب سوال شما را بدهیم در ابتدا باید تقسیم بندی دوران خدمت نظام وظیفه سربازی را شرح دهیم. این دوران شامل ۴ دوره است که مجموع این سالها ۳۰ سال است.

زمانی که شما دوره ضرورت را به اتمام رساندید در حقیقت مرحله اول خدمت خود را تکمیل نموده اید از لحاظ قانون شما در این حالت وارد دوره دوم خدمت نظام وظیفه شده اید که دوره احتیاط خدمت سربازی نام دارد. این قانون در سال ۱۳۰۴ تصویب شده است اما تا زمان جنگ تحمیلی ایران و عراق اجرایی نشده بود. توجه کنید این قانون برای جبران تکمیل نیرو در دوران جنگ است و در غیر این صورت فراخوانی صورت نخواهد پذیرفت. جهت اطلاع از این موارد باید به مشاوره خدمت سربازی بپردازید.

بیشتر بخوانید: دریافت انواع معافت سربازی

خرید خدمت سربازی یکی از راه هایی بود که افراد میتوانستند از طریق پرداخت جریمه غیبت خود، دوران خدمت خود را طی نکنند و هزینه آن را پرداخت کنند. هزینه این خرید نیز مرتبط با میزان تحصیلات بود. اما با اتمام سال ۹۸ قانون خرید خدمت سربازی از بودجه حذف گردید. بدین ترتیب شرایط خرید خدمت در سال بعد وجود ندارد. البته قانون خرید خدمت نظام وظیفه در سال قبل هم شامل افراد میشد که ۸ سال غیبت داشتند. در این صورت میتوانستند خدمت نظام وظیفه خود را خریداری کنند. از طریق مشاوره خدمت سربازی میتوانیم به انجام خرید خدمت سربازی بپردازیم.

بیشتر بخوانید:  نحوه دریافت معافیت تحصیلی خدمت

مدت خدمت سربازی چقدر هست؟

مشاوره آنلاین رایگان سربازی

مدت خدمت سربازی در مناطق مختلف با هم متفاوت است. مطابق با قوانین حال حاضر نظام وظیفه مدت خدمت سربازی در مناطق امنیتی ۱۸ ماه است. مناطق محروم ۱۹ ماه میباشد.

 کسری خدمت به چه کسانی تعلق میگیرد؟

کسری خدمت سربازی به افراد مختلف تعلق میگیرد. اما افراد باید طبق شرایط متفاوت خود باید نوع کسری رو مشخص نمایند.

معافیت خدمت سربازی چگونه است؟

معافیت خدمت سربازی شامل انواع معافیت کفالت، معافیت پزشکی، معافیت تحصیلی، معافیت ایثارگری، معافیت موارد خاص و … میشود. که بستگی به شرایط مشمولین انتخاب میشود.

برای کسب اطلاعات بیشتر سار مقالات مشاوره خدمت سربازی نظام وظیفه آویژه را لطفا مطالعه فرمایید.

منبع:  Soldier Consultation

مشاوره خدمت سربازی

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره 9099072068 تماس بگیرید.

برای مشاوره در زمینه مشاوره خدمت سربازی

از مشاورین مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژه
از طریق تلفن ثابت

در سراسر کشور با 9099072068 تماس بگیرید

همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب 

حتی ایام تعطیل

مطالب مرتبط با این نوشته:

مشاوره آنلاین و تلفنی نظام وظیفه

چگونه سرباز نخبه شویم؟

سلام خسته نباشین
من ترم ۸ دوره کاردانی ناپیوسته رشته برق هستم و این ترم تموم کردم
سنوات قانونی هم که اطلاع دارین تا ۵ ترم هس
من که الان ترم ۸ هستم و سه ترم سنوات ارفاقی گرفتم
ولی متاسفانه متوجه شدم که الان نمیتونم کارشناسی ثبت نام کنم چون میگن سنواتت تا بهمن ۹۸ بود درحالی که خودم از پلیس +۱۰ تا ۹۹/۶/۳۱ سنوات گرفتم
این موضوع رو هم بهشون گفتم
فرمودن که ما این سنوات رو دادیم تا فقط درستو تموم کنی
حالا سوال من اینه بخام برم خدمت با چه مدرکی میتونم برم ؟؟؟؟
یه وقت نکنه کدرک فوق دیپلم رو قبول نکنن و بگن تا بهمن ۹۸ ما سنوات دادیم
بالا تر هم گفتم میگن سنوات ترم ۸ رو دادیم فقط درستو تموم کنی
حالا میترسم بگن با دیپلم برو خدمت
ممنون از راهنماییتون

سلام
شما با استفاده از سنوات تحصیلی مدرک فوق دیپلم اخذ کردید حالا باید با همان مدرک به خدمت اعزام شوید.

سلام وقت بخیر ، ۹۸ کنکور اولم بود ، امسال از معافیت تحصیلی استفاده کردم و برای ۹۹ موندم ، قصد دارم ۱۴۰۰ هم شرکت کنم :
تا چه تاریخی معافیت تحصیلی دارم ( متولد آذر ۷۹ )
در سامانه سخا تاریخ اتمام معافیتم رو روز تولدم یعنی آذر ۹۹ زده میتونم به این تاریخ اعتماد کنم ( آخه شنیدم تا پایان شهریوره )
لازمه قبل ثبت نام پیام نور ( برای صادر شدن معافیت تحصیلی ) دفترچه پست کنم که وارد غیبت نشم ؟
در صورت پست دفترچه و کنسل شدن اعزام توسط نامه معافیت دانشگاه ، بعد از انصراف از پیام نور برای ثبت نام در دانشگاه جدید ، بلافاصله باید اعزام شم ؟ ( با توجه به این که یک بار دفترچ پست کردم و کنسل شده )

تشکر .

سلام
شما تا یک سال بعد از تاریخ فارغ التحصیلی مهلت دارید در دانشگاه پذیرفته شوید در غیر این صورت باید به خدمت اعزام شوید.

ببخشید من ۸ماه از خدمتم مونده و الان پدرم فوت کرده و سه تا داداش از خودم بزرگ تر دارم ک ازدواج کردن و جدا هستن و مادرم تنهاست. چجور میتونم معافیت بگیرم

سلام
داشتن برادر بزرگتر مانع اخذ معافیت کفالت مادر است اما شما میتوانید درخواست خود را به سازمان وظیفه ارائه دهید.

سلام.
من اقساطم ۲ماهه عقب افتاده اقساط خرید خدمت مشمولان غایب منظورمه.میخام بدونم تاکِی میتونم تواولین فرصت ک مشکلی پیش نیادپرداخت کنم.چون بخاطرشرایط کرونایی ک ب وجوداومده بودنتونستم پرداخت کنم بیکاربودم درآمدی نداشتم لطفا بگیدتوهمین تیرماه واریزکنم مشکلی نداره..خواهش میکنم بگید مشکلی پیش نمیاد.چون گفته بودن مهلت میدن؟؟؟منتظر جواب هستم.۰۹۰۳۸۱۱۶۶۲۰ شمارمه

سلام
با توجه به شیوع بیماری کرونا تا پایان سال جاری مهلتی برای پرداخت قسطهای عقب افتاده در نظر گرفته شده است البته هنوز تایید نشده است.

سلام معاف از رزم اعصاب روان روی کارت یا داخل کارت ثبت میشه؟ اگه از بیمارستان ۵۰۵ ارتش نامه ببرم که معاف از رزمیم توضیح میدین یا چجوری این معاف از رزمو حذف کنم ممنونم

سلام
تمام اطلاعات شما درباره معافیت از رزم و… در تراشه داخل کارت پایان خدمت ثبت شده است.

سلام من ۵ ماه خدمت هستم به خاطر معافیت دانشگاه برگه اعزامم با طل شده ونامه ای از پلیس ۱۰ ونظام وظیفه به پادگان بردم ام می گویند باید از اول دو باره برم آموزشی الان هم در پادگان در حال خدمت هستم لطفا مرا راهنایی کنید

سلام
شما باید درخواست خود را به سازمان وظیفه ارائه دهید که در صورت تایید یگان خدمتی هم باید آن را اجرا کند

سلام. من سال ۹۵ در مقطع ارشد دانشگاه آزاد ثبت نام کردم و بعد از ۲ ماه انصراف دادم و باز کنکور دادم و سال ۹۶ مجددا در مقطع ارشد مشغول به تحصیل در دانشگاه دولتی شدم. تاریخ معافیت تحصیلی من تا ۳۱ شهریور ۹۹ هست، که این کرونا همه چیز رو به هم ریخت و دوست دارم تا شهریور دفاع کنم ولی با توجه به اینکه اساتید در دسترس نیستند نمیدونم میتونم یا نه و الان هم دانشگاه ما اعلام کرده که ترم ممکنه حذف بشه، خواستم بپرسم با توجه به اینکه یک بار انصراف دادم و باز مشغول به تحصیل شدم الان میتونم از اون سنوات ارفاقی که نظام وظیفه مشخص کرده استفاده کنم؟

سلام
بله سنوات ارفاقی با نظر کمیسیونهای شرایط خاص دانشگاه ها به دانشجویان تعلق میگیرد و درصورت تایید این کمیسیون شما میتوانید معافیت تحصیلی خود را تمدید کنید.

سلام خسته نباشید
من متولد ۱۳۷۰ هستم سال ۹۴ دفترچه گرفتم دوماه اموزشی رفتم و دوماه هم یگان بودم
مرخصی گرفتم دیگه نرفتم خدمت.خواستم بدونم میتونم خدمت و بخرم ؟

سلام
خیر قانون مربوط به خرید خدمت برای سربازان با بیش از ۸ سال غیبت است که در حال حاضر نیز انجام نمیشود.

بخاطرشرایطی ک کرونا سه چهارماه تعطیل بودن تمام کارها وکسایی ک سال۹۸ اقدام ب خریدخدمت مشمولان غایب کرده بودن ونحوه ی پرداخت رو اقساطی انجام داده بودن وآخرین قسط فروردین ۹۹بود.وبه همین خاطرکرونا وشرایط کشور گفتن تمدید کردن مهلت پرداخت اقساط خریدخدمت مشمولان غایب رو میخاستم بدونم تاچه موقع مهلت دارن واسه پرداخت اقساط

سلام
با توجه به شیوع بیماری کرونا تا پایان سال جاری مهلتی برای پرداخت قسطهای عقب افتاده در نظر گرفته شده است البته هنوز تایید نشده است.

سلام پدر من در ۷سالگی فوت کرد و منو مادرم موندیم و بعد چند سال مادر ازدواج مجدد کرد و پدر ناتنی هم فوت کرد از او یه دختر مونده که ۴۰ سالشه حالا من ۱۸ ساله شدم میخوام بدونم برای معافیت سربازی گواهی فوت پدر ناتنی و شناسنامه خواهر ناتنی هم برای معافیت داشته باشیم

سلام
مدارکی که مبنی بر مجرد بودن مادر است برای دریافت معافیت کفالت مادر لازم است.

سلام خسته نباشید من متولد ۸۱ ,۱*۳۰ هستم و تا یکسال معافیت تحصیلی گرفتم ولی پشیمون شدم و میخام بعد کنکور سراری برم سربازی ایا امکان داره یا باید تا مایان معافیت صبر کنم

سلام
شما میتوانید با مراجعه به سازمان وظیفه درخواست خود را اعلام کنید و مراحل اعزام به خدمت را انجام دهید.

سلام ببخشید من بخاطر انحرافی زانو
که جزئی هم هست معاف از رزم شدم و در دوره آموزشی یه فرم بهمون دادن که در اون فرم نوشته بود در یک ماه گذشته احساس خودکشی داشته اید منم به خاطر یه سری مشکلات خانوادگی که برام پیش امده بود نوشتم بله و من در گروه ب قرار گرفتم حالا برای آینده کاری من مشکلی بوجود نمیاد کار دولتی رو نمیگم آزادو میگم مثلا بخوام مغازه بزنم پروانه کسب میدن یا مثلا تاکسی بهم میدن تو رو خدا اگر مشکلی در این رابطه هست راهنمایی کنید و اینکه میشه درستش کرد ?

سلام
افرادی که به دلیل مشکلات و بیماری های اعصاب و روان معافیت پزشکی میگیرند با محدودیت استخدام در برخی از ارگان ها رو به رو هستند این مشکلات معمولا برای شغل های آزاد و… وجود ندارد.

با عرض سلام و خسته نباشید.
بنده متولد۱۳۸۱/۱/۸ هستم.مدرسه اول هرماه نامه ای به متولدین همون ماه میدادن که ببرن پلیس۱۰+ برای خدمت سربازی.الان که مدرسه ها بسته هست،بنده نمیتونم این نامه رو به پلیس۱۰+ببرم.مشکلی پیش میاد اگر این نامه رو زمانی که اوضاع کرونا بهتر شد ببرم؟

سلام
شما بعد از رسیدن به سن مشمولیت باید برگه اشتغال به تحصیل را به سازمان وظیفه ارائه دهید تا معافیت تحصیلی برایتان صادر شود در غیر این صورت به عنوان غایب از خدمت شناخته میشوید و مشکلاتی را برایتان به همراه دارد.

سلام بنده مشکل وسواس فکری و عملی ocd شدید دارم و ۹ سال مدارک پزشکی دارم و دوسال هم تحت نظر پزشکی بودم که خودش در نظام وظیفه شهرستانمون هست و من اقدام کردم برای معافیت و هم پزشک معاین اولیه و هم دو متخصص که در مرکز استان معاینه ام کردن رای به معافیت بنده داده اند اما در کمیسیون اخرم که اول اردیبهشت تشکیل شد برای من شش ماه معافیت موقت زده اند حال سوال بنده این است :
۱- ایا بعد شش ماه دائم میشه یا خیر؟؟؟ چند درصد امکان داره دائمی بشه؟؟
۲- اگر خدای نکرده معاف نشم باید چکار کنم؟؟ چون من شرایط خدمت ندارم و الان ۹ سال تحت درمانم و قرص مصرف میکنم و اگر روزی ۳ بار حمام نرم دیوانه میشم و میترسم فراری بشم.
با تشکر . لطفا پاسخی صریح بدهید . بی صبرانه منتظر پاشختان هستم.

سلام
معافیت موقت برای گذراندن دوره درمان است و اگر مشمولی بعد از این دوره و بعد از انجام معاینات و آزمایشات بهبود نیافته باشد میتواند معافیت دائم بگیرد که البته این موضوع به رای و نظر شورای پزشکی وظیفه عمومی بستگی دارد.

سلام
من مهندسی شیمی هستم وبخاطرصافی کف پامعاف از رزم شدم و الان نیرویی و دریایی بندر جاسک بخش خدمات شهری. زباله جمع میکنم و تخلیه کامیون به معنای واقعی ماروبه بردگی گرفتن بعداز این همه درس خواندن ایا؟راهی هست که ماروجابجاکنن
باسپاس

سلام اقای خرازی
میتونید از سرداران نظام وظیفه برای برای این کار درخواست کنید.

سلام
من دارم کارشناسی می خونم و ترم چهار هستم شماره یک چشمم به تازگی ۶ شده الان میتونم از دانشگاه انصراف بدم و اقدام کنم برا معافیت دائم؟

سلام
دریافت معافیت پزشکی حین تحصیل یکی از مواردی است که تنها برای تعدادی از بیماریها امکان پذیر است که بیماریهای چشم نیز یکی از این موارد است. البته نوع مدرک تحصیلی و نظر شورای پزشکی در معافیت یا عدم معافیت افراد اثر گذار است.

سلام
من ۲۱ سالمه بعد من تو تصاف رباط سلییی پام پاره شده والان میل تو پام به خاطر شکستگی فمور میخام برم سربازی اگه کارهای سخت بهم داده بشه مشکلی ندارم اما دویدن واسم سخته. از طرفی میخام تو خود سربازی باد دفترچه سپاه رباط را عمل کنم
اگه بخوام از دفترچه سپاه واسه تو سربازی عمل پام استفاده کنم ، باید مشکلم را بیان نکنم؟!
ممنون میشم جواب بدین

سلام
بله اما توجه کنید چنانچه سلامتی شما تایید نشود امکان اعزام به خدمت وجود ندارد همچنین درصورت کتمان بیماری و بروز مشکلات در دوره سربازی، عواقب آن به عهده خود شما خواهد بود.

سلام سرباز هستم مرخصیم ۷فروردین تمام شده ولی ماشین نیست برم محل خدمت ایا غیت به حساب میاد

بله محسوب میشه ولی توجیه غیبت میشه کرد

سلام من متولد ۸۱ ام .پدر مادرم ۶ ساله جدا شدن ولی من برای رفتن به مدرسه پیش پدرم زندگی میکنم . برای گرفتن کفالت باید حتما پیش مادرم زندگی کنم؟ اگر برم پیش مادرم زندگی کنم میتونم کفالت بگیرم؟

سلام
بله چنانچه در کمیسیون نظام وظیفه تایید شود که شما وظیفه نگهداری و مراقبت از مادر فاقد شوهر را برعهده دارید میتوانید از معافیت کفالت مادر بهره مند شوید.

….

سلام..خسته نباشیم یه سوال داشتم..من پدرم زیر ۶۶ سن داره و کشاورزه و بیماری قند دارد و همینطور برادری بزرگتر از خودم دارم که خدمت سربازی را تموم کرده در حالی که شرایط معافیتو داشته یعنی کولیت روده داره و تحت درمان و پرونده پزشکیش موجوده و نمیتونه به کارای پدرم رسیدگی یا کمک کنه..میخواستم بدونم من میتونم برای معافیت کفالت پدر اقدام کنم…

سلام وقت بخیر
بله با توجه به بیماری پدر و همچنین بیماری برادر بزرگتر از خودتان میتوانید برای دریافت معافیت کفالت اقدام کنید. البته باید بیماری و از کار افتادگی پدر و همچنین سوابق پزشکی و وضعیت جسمی برادر به تایید کمیسیون های پزشکی سازمان وظیفه برسد و در صورت تایید با معافیت شما موافقت خواهد شد.

سلام خسته نباشین من متولد۶۸هستم اموزشی روتموم کردم وواردیگان شدم ۲۰روزبودم مرخصی امدم دیگه نرفتم سال ۸۸کل خدمتم ۱۸ماه بودالان برم خدمت همون ۱۸ماه روبرای من حساب میکنندیاباقانون جدیدخدمت حساب میشه؟

سلام وقت بخیر
خیر اگر دلیل قانع کننده ای برای غیبت خود نداشته باشید شما به عنوان سرباز غایب و فراری تلقی میشوید و باید مطابق قانون اضافه خدمت بخورید که میزان اضافه خدمت با توجه به مدت غیبت شما مشخص میشود.

سلام‌‌ من عفونت پروستات دارم باید تحت نظر دکتر باشم هر هفته یک بار کلیم شن ساز هست که باید اینم تحت نظر دکتر باشم چون که هم پروستات هم کلیه سنگ ساز و شن ساز ارثی هست عموم سرطان پروستات داشته . باید کلا تحت نظر دکتر باشم بعد رباط قوزک پام درج ۲ پاره شده مینیکس پام هم آسیب دیده میخاصتم بدونم میتونم من معافیت پزشکی بگیریم یا نه

سلام وقت بخیر
معافیت پزشکی به دلیل عفونت پروستات تحت شرایط خاصی اماکن پذیر است که بعد از انجام معاینات و با نظر شورای پزشکی مشخص میشود و معمولا اگر مزمن و عود کننده با سه نوبت باشد معافیت دائم را به همراه دارد. کلیه سنگ ساز نیز در صورت بروز هیدرو نفروز میتواند منجر به معافیت دائم شود همچنین پارگی رباط و مینیسک نیز تحت شرایط خاصی باعث معافیت میشود. بنابراین شدت بیماری شما یکی از عللی است که در معافیت تاثیر دارد و باید به دقت مورد بررسی قرار گیرد.

سلام من عفونت پروستات دارم هر هفته یک بار باید به دکتر مراجع کنم تحت نظر دکتر باشم چون که ما ارثی هست عموم سرطان پروستات داشته بعد شن کلیه هم دارم به خاطر که کلیم شن ساز‌هست رباط قوزک پام هم درجه دو پاره شده مینیکس پام آسیب دیده هست میخاصتم ببینم من معافیت پزشکی میتونم بگیریم یا نه ممنون که میشم جواب بدید مرسی

سلام وقت بخیر
معافیت پزشکی به دلیل عفونت پروستات تحت شرایط خاصی اماکن پذیر است که بعد از انجام معاینات و با نظر شورای پزشکی مشخص میشود و معمولا اگر مزمن و عود کننده با سه نوبت باشد معافیت دائم را به همراه دارد. کلیه سنگ ساز نیز در صورت بروز هیدرو نفروز میتواند منجر به معافیت دائم شود همچنین پارگی رباط و مینیسک نیز تحت شرایط خاصی باعث معافیت میشود. بنابراین شدت بیماری شما یکی از عللی است که در معافیت تاثیر دارد و باید به دقت مورد بررسی قرار گیرد.

سلام خسته نباشید میخواستم بدونم ۱۹اسفند ۹۸ اعزامم بود الان ۲ماه به تعویق افتاده جزوه خدمت سربازی حساب میشه ممنون

سلام وقت بخیر
خیر، این تعویق در خدمت برای تمامی مشمولان اعزامی در ماه اسفند انجام شده است و مدت سربازی شما از زمان شروع خدمت و حضور شما در یگان خدمتی حساب میشود.

سلام من یه مقدار تونستم پود بدم برای خدمتم تا کی مهلت دارم ک پولو کامل بدم

سلام وقت بخیر
افراد غایبی که اقدام به خرید خدمت سربازی خود کرده اند تا پایان اردیبهشت ماه سال جاری فرصت دارند تا اقساط عقب افتاده خود را پرداخت کنند.

آخرین قسط خریدخدمتم فروردین ۹۹ بوده چنتاقسطم مونده اگه تاآخرهمین تیرماه پرداخت کنم مشکلی پیش میاد.بخاطرکرونا بیکاربودم وقرنتینه بودیم..قبول میکنن..ممنون میشم جواب بدید؟ آیاراهی وجودداره..

سلام
با توجه به شیوع بیماری کرونا تا پایان سال جاری مهلتی برای پرداخت قسطهای عقب افتاده در نظر گرفته شده است البته هنوز تایید نشده است.

سلام . من ۵ سال غیبت سربازی دارم. و مدرک ارشد دارم. اما میخوام مجدد توی کنکور سراسری شرکت کنم برای پزشکی.
اگر الان دفترچه پر کنم‌که بعد از ازمون کنکور ،اعزام به خدمت بشم ؛ و شهریور که دو سه ماه از خدمت گذشته باشه ، نتیجه قبولی م بیاد ، آیا میتونم وسط خدمتی که قبلش غیبت داشتم معافیت تحصیلی بگیرم ؟

سلام وقت بخیر
لازمه دریافت معافیت تحصیلی نداشتن غیبت از سربازی میباشد بنابراین این امکان وجود ندارد. علاوه بر این باید توجه داشته باشید که برای هر یک از مشمولان تنها یک بار معافیت تحصیلی برای هر مقطع صادر میشود و تحصیل مجدد در یک مقطع تحصیلی تنها با ارائه کارت معافیت یا پایان خدمت امکان پذیر است.

سلام برای بخشش اضافه خدمت فرزند ایثارگر حتما کارت ایثارگری نیازه یا تاییده بیاری مشکلی نداره؟ چون ۲۱ ماه جبهه ثبت شده ولی کارت ایثارگری هنوز نیومده

سلام وقت بخیر
با توجه به عدم صدور کارت ارائه تاییدیه و گواهی های مربوطه کفابت میکند.

سلام سرباز هستم مرخصیم ۷فروردین تمام شده ولی ماشین نیست برم محل خدمت ایا غیت به حساب میاد

سلام وقت بخیر
بله غیبت محسوب می شود ولی می توانید از توجیه غیبت استفاده نمایید.

سلام خسته نباشید میگم برادر من الان مرخصیه مشکوک به کروناس و بستریه تو بیمارستان مرخصیش چند روز دیگه تموم میشه چیکار باید بکنیم غیبت و اضاف نخوره

سلام
در چنین شرایطی شما میتوانید با ارائه ی مدارک پزشکی که از مراکز درمانی و دانشگاهی معتبر دریافت کرده اید، غیبت از سربازی را توجیه کنید و در واقع باید پرونده و مدارک پزشکی را به یگان خدمتی تحویل دهید، در صورت تایید مدارک و مستندات ارائه شده، اضافه خدمت، غیبت و… در نظر گرفته نمیشود.

سلام و ممنون از سایت عالی شما…
درمورد معافعیت تحصیلی الا من هنوز ۲کتاب به عمد تجدید آوردم که نروم سربازی و متولد۱۰/۰۹/۷۹هستم،بعدا امسال فک نکنم بتونم رشته ای که میخوام را بیارم حالا سال دیگه(سال دیگه آذر وارد ۲۰سالگی میشم) باز همین دو کتاب را امتحان نمیدم که نروم و بخوانم بتونم برم دانشگاه یعنی موقعی که من وارد دانشگاه میشم ۲۰سال تقریبا۹ماه سن دارم حالا این کار برام موثر هست یا نمی تونم برم دانشگاه

سلام
مشمولان وظیفه عمومی که در دوره متوسطه مشغول به تحصیل هستند تنها تا رسیدن به سن ۲۰ سالگی مجاز به استفاده از معافیت تحصیلی هستند. شما تا قبل از رسیدن به سن ۲۰ سالگی باید تکلیف تحصیل و سربازی خود را مشخص کرده باشید تا وارد دوره غیبت نشوید.

سلام وقت بخیر. سوالی داشتم ممنون میشم جوابم رو بدهید. من متولد ۶فروردین سال۸۰ هستم .کنکور ۹۸ رو شرکت کردم ولی رتبه مورد نظر رو کسب نکردم فارع التحصیل خرداد ۹۸ هم هستم برا معافیت یه گواهی از مدرسه بردم برا پلیس +۱۰ تا اول فروردین سال۹۹ معافیت هم بهم دادن .امسال میخوام کنکور ۹۹ شرکت کنم ثبت نام هم کردم آیا مشکلی در این زمینه ندارم ؟ اقدام خاصی باید انجام بدم؟

سلام
با توجه به اینکه معافیت شما تنها تا فروردین ماه میباشد و کنکور بعد از این تاریح برگزار میشود شما باید بعد از مشخص کردن وضعیت نظام وظیفه خود درخواست تعویق اعزام را به دفاتر پلیس + ۱۰ ارائه کنید تا وارد دوره غیبت از سربازی نشوید.

سلام
من متولد ۱۸ مهر ۱۳۷۹ هستم و در خرداد سال ۹۸ امسال دیپلم گرفتم و کنکور ۹۸ رو شرکت کردم ولی کنکور رو خوب ندادم و امسال پشت کنکور موندم که واسه کنکور ۹۹ شرکت کنم الان میشه بگید که سازمان نظام وظیفه واسه من غیبت سربازی میزنه یا نه و من میتونم واسه کنکور ۹۹ ثبت نام کنم یا نمیتونم خواهشا جواب بدید واسم خیلی مهمه

سلام
از تاریخ فارغ التحصیلیتان یک سال مهلت دارید که برای اعزام به خدمت اقدام کنید و یا با قبولی در دانشگاه از معافیت تحصیلی استفاده کنید. بنابراین شما میتوانید در کنکور سال جاری نیز شرکت کنید البته توصیه میکنیم با مراجعه به دفاتر پلیس +۱۰ از تاریخ دقیق این مهلت یکساله مطلع شوید تا وارد دوره غیبت نشوید.

سلام
با شماره آستیگمات ۲.۷۵ برای بک چشم و ۳.۲۵ برای چشم دیگر می‌توان از معافیت از رزم استفاده کرد یا خیر؟
با تشکر

سلام
معافیتی که برای افراد با بیماری آستیگمات چشم در نظر گرفته شده در ارتباط با نوع مدرک تحصیلی و همچنین نوع آستیگمات چشمی این افراد نیز میباشد. اما به طور کلی آستیگماتیسم ساده، مرکب، مخلوط بین ۳ تا ۵ دیوپتر برای هر چشم، معافیت از رزم را به دنبال دارد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه

نام

ایمیل

وب‌ سایت

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

avijeconsulting@ 

info@avije.org  

مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه تلفنی آویژه در راستای گسترش خدمات مشاوره و ایجاد امکان دسترسی تمامی هم وطنان به خدمات
مشاوره و همچنین بهبود خدمات مشاوره تلفنی، اقدام به ارائه خدمات مشاوره تلفنی تحصیلی، مشاوره
تلفنی نظام وظیفه کرده است. به لطف خداوند متعال مرکز مشاوره تلفنی آویژه در
نظر دارد با گسترش کار خود در زمینه مشاوره تلفنی و در راستای آسان تر و ارزان تر شدن خدمات مشاوره، با گسترش خدمات مشاوره
تلفنی خود، در حوزه مشاوره حضوری و مشاوره آنلاین با هم میهنان گرامی، وارد شود. در حال حاضر در مرکز مشاوره تلفنی آویژه، شما می توانید از مشاوران زبده در حوزه
های مختلف مشاوره تلفنی تحصیلی و مشاوره تلفنی نظام وظیفه بهره مند شوید.
ان
شاءالله شما کاربران گرامی از خدمات مشاوره تلفنی آویژه کمال رضایت و استفاده را داشته باشید.

برای مشاوره تلفنی تحصیلی، مشاوره کنکور، منابع کنکور، انتخاب رشته، انتخاب دانشگاه، برنامه ریزی درسی کنکور و تحصیلی و ثبت نام بدون کنکور دنشگاه سراسری، کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری، انتخاب مدرسه،
تحصیل در خارچ از کشور، و … می توانید از خدمات مرکز مشاوره تحصیلی آویژه بهره مند شوید.

برای مشاوره تلفنی نظام وظیفه، معافیت کفالت، معافیت سربازی، معافیت پزشکی، معافیت تحصیلی، معافیت ایثارگری، معافیت موارد خاص،
امریه سربازی، پروژه کسری خدمت، خرید خدمت سربازی، سرباز معلم، خروج از کشور، معافیت موقت، معاف از رزم، اعزام به خدمت و … با
مشاوران نظام وظیفه آویژه در تماس باشید.


تهران – تهران —-

021-91023933 (سراسری) – مشاوره تلفنی

به زودی – تماس فقط برای تعیین وقت مشاوره حضوری

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

دارای نماد اعتماد الکترونیکی از مرکز توسعه تجارت الکترونیکی وزارت صنعت، معدن و تجارت.


با خیال راحت خرید کنید.

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

در سریع ترین وقت ممکن

8 صبح

الی 12 ظهر

12 ظهر

الی 6 عصر

6 عصر

الی 11 شب

8 صبح

الی 12 ظهر

12 ظهر

الی 6 عصر

6 عصر

الی 11 شب

8 صبح

الی 12 ظهر

12 ظهر

الی 6 عصر

6 عصر

الی 11 شب

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 91023933-021 تماس حاصل نمایید

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 91023933-021 تماس حاصل نمایید

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 91023933-021 تماس حاصل نمایید

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 91023933-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 91023933-021 تماس حاصل نمایید

مشاوره تلفنی آویژه

مشاوره حرفه ای تخصص ماست

مشاهده دسته بندی مطالب

برای عضویت در کانال آخرین اخبار نظام وظیفه و اطلاع از اخبار معافیت، امریه، کسری خدمت، خروج از کشور و … کلیک کنید!

خدمات مشاوره نظام وظیفه تلفنی(Duty Counseling)

مشاوره آنلاین رایگان سربازی

نظام وظیفه، خدمت سربازی، انواع معافیت خدمت نظام وظیفه و … کلماتی هستند که هر پسر ایرانی که به ۱۸ سال می رسد امکان ندارد نشنیده باشد. طبق قانون اساسی آقایان وقتی به سن ۱۸ سال می رسند اگر شرایط خاصی نداشته باشند مشمول خدمت سربازی می شوند یعنی باید به مدت دو سال خدمت کنند. به همین خاطر خدمت سربازی همیشه یکی از دغدغه های هر پسری بوده است چرا که اعزام به خدمت باعث می شود زندگی از روند معمولی خود خارج شود و به مدت دو سال عملا نمی توان فعالیت دیگری داشت.

به همین دلیل اکثرا به این فکر هستند که چگونه می توانند خدمت سربازی خود را راحت تر و مفید تر بگذرانند. ممکن است اطلاعات زیادی در مورد سازمان نظام وظیفه نداشته باشید و تصور کنید که همه چیز خیلی ساده است اما خب حقیقت چیز دیگری است و باید بدانید که قوانین و شرایط مربوط به نظام وظیفه بسیار گسترده می باشند تا حدی که افرادی هستند که به صورت تخصصی در زمینه نظام وظیفه مشاوره می دهند. ممکن است شما دارای شرایطی باشید که به موجب آن بتوانید کسری خدمت بگیرید و یا حتی معاف شوید ولی خب به دلیل آگاهی نداشتن از شرایط و قوانین از این امتیاز استفاده نکنید. مشاوره نظام وظیفه این جا اهمیت پیدا می کند و شما با یک راهنمایی درست می توانید بهترین راه را برای گذراندن خدمت سربازی انتخاب کنید.

مرکز مشاوره نظام وظیفه آویژه با در اختیار داشتن متخصصین امور نظام وظیفه به شما بدون نیاز به مراجعه حضوری این امکان را می دهد تا بتوانید در بهترین شرایط خدمتی ممکن سربازی خود را سپری کنید. در ادامه به برخی از مسائل مهم در امر مشاوره خدمت سربازی می پردازیم.

مشاوره در حیطه خدمت سربازی تقریبا در تمامی مسائلی که شما نیازمند هستید انجام می شود. مشاوین مرکز مشاوره آویژه از قبل از اعزام به خدمت شما و حتی در طول خدمت شما نیز در کنار شما هستند و با راهنمایی شما مسائل و مشکلات پیش آمده برای شما را حل می کنند. در ادامه به عمده ترین و مهم ترین این خدمات اشاره می کنیم.

کمتر کسی این روزا با داشتن مدرک دیپلم اقدام به پرکردن دفترچه اعزام به خدمت می کند بلکه اکثر افراد با استفاده از معافیت تحصیلی اقدام به ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر و آموزش عالی می کنند.

امریه سربازی امتیازی است که سازمان نظام وظیفه برای کسانی که دارای تحصیلات عالی هستند قرار داده است تا در صورت داشتن شرایط پذیرش بتوانند خدمت سربازی خود را راحت تر بگذرانند. البته فکر نکنید که هر کس دارای تحصیلات عالی باشد می تواند به عنوان سرباز امریه پذیرفته شود بلکه پذیرش ها بسیار محدود هستند و شما با یک انتخاب اشتباه ممکن است فرصت اخذ امریه را از دست بدهید. مشاورین ما با بررسی شرایط دقیق شما از جمله رشته تحصیلی شما، دانشگاه محل تحصیل، معدل و سوابق کاری شما بهترین ارگان امریه کننده را به شما معرفی می کنند. و اما چرا این موضوع اهمیت دارد؟

طبق قوانین نظام وظیفه شما فقط می توانید برای یک سازمان امریه کننده درخواست ارسال کنید و اگر در انتخاب این سازمان اشتباه کنید شانس اخذ امریه را از دست خواهید داد و باید به خدمت سربازی اعزام شوید و از آن جایی که برای شناسایی سازمان مناسب و ارسال مدارک خود زمان محدودی( حدود ۲ الی ۳ ماه) وقت دارید، شناسایی تمامی سازمان های امریه کننده و انتخاب بهترین آن ها تقریبا غیر ممکن است. مشاورین نظام وظیفه با داشتن اطلاعات کامل از هر سازمان امریه کننده می توانند در کوتاه ترین زمان مناسب ترین آن ها را به شما معرفی کنند.

در قوانین سازمان نظام وظیفه راه های متعددی برای معاف شدن از خدمت سربازی وجود دارد ولی طبق شواهدی که از مراجعین ما بدست آمده است حدودی ۵۰ درصد از مشمولین خدمت سربازی که شامل یکی از انواع معافیت هستند از این امتیاز خود آگاه نیستند. این افراد اگر برای خدمات مشاوره مراجعه نمی کردند از این امتیاز خود آگاه نمی شدند و دو سال از زندگی اشان را برای گذراندن خدمت سربازی سپری می کردند. این موضوع به خصوص در افرادی که شامل معافیت پزشکی می شدند بسیار پررنگ بود. معافیت ها انواع مختلفی دارند:

همانطور که از اسمش پیداست به دنبال مشکلات پزشکی این نوع معافیت به وجود آمده است. روند خاص خود را دارد و باید مشکل پزشکی شما توسط پزشکان معتمد سازمان نظام وظیفه تایید شود.

رایج ترین و متداول ترین نوع معافیت می باشد که برای کسانی که مشمول خدمت سربازی هستند ولی قصد ادامه تحصیل دارند صادر می شود. این نوع معافیت تبصره های بسیاری دارد که اگر از آن ها آگاهی نداشته باشید می تواند برای ادامه تحصیل شما دردسر ساز شود

هنگامی که پدر و یا مادر شما دارای سن زیاد و شرایط خاصی همانند بیماری های مزمن هستند این نوع معافیت به مشمولین خدمت سربازی تعلق می گیرد.

مفاد قانونی معافیت کفالت:

معافیت کفالت پدر ۷۰ سال تمام که نیازمند مراقبت و نگهداری است.

معافیت کفالت مادر نگهداری و مراقبت از مادر فاقد همسر

معافیت کفالت سرپرستی خواهر فاقد پدر، همسر و فرزند پسر

معافیت کفالت سرپرستی برادر بزرگتر که نیازمند مراقبت و نگهداری است. همچنین فاقد پدر، مادر و همسر و یا فرزند پسر فاقد شغل است

معافیت کفالت فرزند در صورتی که همسر فرد فوت کرده باشد، در صورتی که هنوز ازدواج مجددی در کار نباشد.

معافیت کفالت سرپرستی همسری که دارای معلولیت جسمانی یا ذهنی است.

معافیت کفالت یکی از فرزندان پسر سربازی که در حین خدمت سربازی فوت کند

گاهی اوقات نیز علاوه بر موارد بالا که جز جامع ترین معافیت ها هستند تبصره های خاصی نیز تعیین می شوند که برای مدت کوتاهی اجرا می شوند و اگر در آن زمان مشمول خدمت سربازی شوید می توانید از آن استفاده بکنید

کسری خدمت سربازی نیز همانند معافیت دارای شرایط خاص خود است و قوانین و تبصره های متعددی دارد. معمولا شرایط استفاده از کسری خدمت سربازی در مدت کوتاهی قابل استفاده است به عنوان مثال در حال حاضر کسری خدمت ایثارگری فقط برای تعداد محدودی از افراد ارائه می شود و افرادی که زودتر اقدام کنند در اولویت قرار می گیرند. از جمله مهم ترین راه های دریافت کسری خدمت می توان به:

آسان ترین راه گرفتن کسری خدمت است زیرا شما می توانید با عضویت فعال در بسیج حداکثر به مدت ۶ ماه کسری خدمت بگیرید.

افرادی که فرزند رزمندگان داوطلب هشت سال دفاع مقدس هستند با توجه به طول مدت حضور پدر خود در جبهه می توانند از کسری خدمت سربازی بهره مند شوند.

افرادی که قرار است در مناطق محروم خدمت کنند به طور خودکار از ۳ ماه کسری خدمت سربازی بهره مند می شوند

افرادی که توسط ستاد ملی نخبگان به عنوان نخبه شناسایی می شوند نیز می توانند با انجام پروژه های مرتبط با سازمان نظام وظیفه و نیروهای مسلح از کسری خدمت سربازی بهره مند شوند.

دقت داشته باشید تمامی مواردی که در مورد معافیت و کسری گفته شد گاها دارای مراحل بسیار طولانی ای هستند. مشاوران نظام وظیفه در مرکز مشاوره آویژه با آگاهی از تمامی این مراحل می توانند به خوبی شما را راهنمایی کنند تا بتوانید در سریع ترین زمان ممکن و بدون اتلاف وقت به مقصود خود برسید

شاید بتوان گفت یکی از دلایلی که اطلاعات ما در مورد موارد مختلف نظام وظیفه اکثرا اشتباه می باشد بخاطر این است که قوانین به سرعت تغییر می کنند و یا هر قانون دارای ماده و تبصره خاصی است. این تغییرات عمدتا به منظور اصلاح قوانین می باشند،  خصوصیت یک مشاور خوب این است که همیشه اطلاعات به روز داشته باشد و از تمامی این تغییرات آگاهی داشته باشد تا بتواند به درستی مراجعه کننده را هدایت کند.

قبل از اعزام به خدمت و یا در حین خدمت سربازی ممکن است مشکلات حقوقی ای پیش بیاید. به عنوان مثال امکان دارد شما قبل از اعزام به خدمت غیبت کرده باشید و ندانید که می شود با طرحی تحت عنوان توجیه غیبت از مجازات آن رهایی یابید. و یا ممکن است سوالاتی در مورد اضافه خدمت برایتان پیش بیاید هم چنین ممکن است در حین خدمت سربازی دچار آسیب جسمی شوید. همه ی این موارد از طریق راه های قانونی و حقوقی قابل پیگیری هستند به شرطی که شخص مشاور شما از همه ی موارد آگاهی کامل داشته باشد.

مرکز مشاوره آویژه با فراهم کردن شرایط مشاوره غیر حضوری از ابتدای آغاز فرآیند اعزام به خدمت شما تا تاریخ اعزام و بعد از آن نیز همراه شما است تا بتوانید این دوران را به راحتی پشت سر بگذارید.

مشاوره نظام وظیفه تلفنی آویژه در زمینه خروج از کشور میتواند اطلاعات خوبی را در اختیار شما عزیزان قرار دهد.

نکته قابل توجه این است که شما باید نوع سفر خود مشخص نمایید:

نکته خیلی مهم این است که تاریخ درخواست خروج از کشور شما معیار تعیین کننده شما به ورود و خروج از کشور میباشد. در نتیجه هنگامی که تاریخ ورود و خروج خود را ثبت میکنید بسیار دقت نمایید.

۵- مرحله بعدی بین یکی از این دو گزینه یکی را انتخاب کنید. ۱- دانشجویی ۲ – دارای برگه آماده اعزام به خدمت

۶- مرحله بعدی هزینه ۳۵۰۰ تومان را میبایست در سایت نظام وظیفه پرداخت نمایید. توجه کنید که زمانی که شما گزینه دانشجویی را انتخاب میکنید درخواست شما به صورت سیستمی به سامانه دانشگاه شما ارسال میشود. در این صورت وضعیت معافیت تحصیلی شما بررسی میشود. در صورتی که دانشگاه درخواست معافیت تحصیلی شما را تایید نماید شما مجاز به خروج از کشور میشوید. در صورتی که تایید نشود رد درخواست شما از طرف دانشگاه دیده میشود.

یکی از سوالات مشاوره نظام وظیفه برای افراد شاید این باشد که اگر به خدمت سربازی نرویم چه محرومیت هایی شامل حال ما میشود؟ اکثر افرادی که به مشاوره نظام وظیفه تلفنی آویژه مراجعه میکنند سوال اصلی شان محدودیت هایی است که در صورت نرفتن به خدمت سربازی مشمول آنها میشود. محرومیت ها شامل موارد زیر میباشد:

مشاوره آنلاین رایگان سربازی

موارد ذکر شده متداول ترین سوالات مشاوره نظام وظیفه بودند که اکثر مشمولان خدمت سربازی با آنها مواجه هستند. ما سعی کردیم در مشاوره نظام وظیفه تلفنی آویژه آنها را مطرح نماییم.

انواع معافیت سربازی چیست؟

معافیت کفالت، معافیت پزشکی، معافیت ایثارگری، معافیت موارد خاص و معافیت تحصیلی.

چگونه میتوان معافیت سربازی گرفت؟

.در صورت داشتن شرایط معافیت سربازی می توانید با در دست داشتن مدارک به پلیس +۱۰ مراجعه کنید و پس از طی مراحل اداری معاف شوید

چگونه پروژه کسری خدمت بگیریم؟

برای رشته های تحصیلی مختلف، ارگان های زیادی وجود دارد و که مشمولان خدمت سربازی با موضوعات گوناگونی برای پروژه های تحقیقاتی و پژوهشی به آنها مراجعه کنند.

امریه سربازی چیست؟

امریه سربازی (Imariyah) که توسط ارگان های مختلف ارائه میشود نیازمند شرایط خاصی میباشد. امریه سربازی یکی از راه هایی است که مشمولین با کمک آن میتوانند دوران خدمت سربازی خود را هم آسان تر و هم از جهتی کوتاه تر سپری کنند.

آیا معافیت ایثارگری، دوره آموزشی دارد؟

بله.

مشاوره آنلاین و تلفنی نظام وظیفه

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره 9099072068 تماس بگیرید.

برای مشاوره در زمینه مشاوره آنلاین و تلفنی نظام وظیفه

از مشاورین مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژه
از طریق تلفن ثابت

در سراسر کشور با 9099072068 تماس بگیرید

همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب 

حتی ایام تعطیل

مطالب مرتبط با این نوشته:

چگونه سرباز نخبه شویم؟

مشاوره خدمت سربازی

با سلام و احترام
بنده حدود ۲۰ روز است معافیت پزشکی گرفتم و باید به عراق بروم
کارت معافیت هم گفتن طی یک ماه تا سه ماه صدور و ارسال میشود
ایا برای خروج نیاز به نامه یا رفتن یا اداره گذرنامه هست یا نیازی نیست
بروم مرز هوایی خودشون رد میکنند ؟
باتشکر

سلام
شما باید مدارک مربوط به معافیت خود را ارائه دهید.

آیا شما سیستم دارید ببنید من کجا خدمت افتادم خدمت سربازی

سلام
خیر

آیا شما سیستم دارید ببنید من کجا خدمت سربازی افتادم؟؟

سلام خیر

آیا شما سیستم دارید ببنید من کجا خدمت افتادم؟؟

سلام خیر

سلام و وقت بخیر
بنده بهمن پارسال (۱۳۹۸) فارق التحصیل شدم و تا بهمن امسال (۱۳۹۹) برای معرفی خودم به نظام وظیفه مهلت دارم
تک فرزند هستم، پدرم متولد سال ۱۳۴۳ می باشد (حدودا ۵۷ سال سن) ، حدود ۲۴ ماه سابقه جبهه دارد، به علت سرطان پروستات در اسفند ۱۳۹۸ پروستاتشون برداشته شده و امکان باروری ندارند و همچنین بخش هایی از مجرای ادرار به علت متاستاز و گسترش سرطان جراحی و برداشته شده است. همچنین ایشان دیابت، دیسک کمر و اختلالاتی در مهره های کمرشون دارند و بعد از عمل مرتبط با سرطان پروستات دوره ۳۵ جلسه ای پرتو درمانی را طی کرده اند و حداقل تا ۳ سال دیگر باید تحت نظارت و درمان پزشک باشند. شغل ایشان آزاد (کشاورز) می باشد و امکان فعالیت ندارند.
آیا راه و روش ای برای معافیت دائمی اینجانب وجود دارد ؟

سلام
اگر تایید شود که بیماری پدر به حدی است که نیاز به مراقبت دارد، و شما تنها نگهدارنده هستید میتوانید معافیت کفالت بگیرید. برای این کار باید بیماری و ناتوانی پدر توسط کمیسیونهای پزشکی مورد بررسی قرار گیرد.

سلام من سنواتم در ۹۸/۶/۳۱تمام شده هست و دانشگاه به علت اینکه وصیا امام رو پاس نکرده بودم مدرک فوق دیپلم بهم ندادن الان نظام وظیفه میگوید اضاف میخورید ایا اضافات سنواتی من بخشیده میشود؟؟

سلام
بخشیده شدن اضافه خدمت به رفتار شما در طول دوره خدمت و تصمیم یگان مربوطه بستگی دارد.

سلام وقت بخیر. بنده معافیت اعصاب و روان گرفتم یکسال و نیم هست که از معافیتم میگذره. ایا برای تمدید گواهینامه و گرفتن پاسپورت رد میشوم؟اگه گواهینامم تمدید نشه یعنی تااخرعمر نمیتونم بگیرم؟

سلام
برای گرفتن گواهینامه سلامت شما دوباره مورد بررسی قرار میگیرد و ممکن است به شما تعلق نگیرد. گرفتن پاسپورت برای افراد دارای معافیت اعصاب و روان نیز مشکل است.

با سلام
بنده معافیت موقت کفالت ۳۰ ماهه داشتم و تاریخ اعتبار آن هم ۹۹/۰۴/۱۷ بود و سه روز مانده اقدام کردم ولی تا این لحظه برای شورا بدوی دعوت نکردند و هر وقت میرم میگن پرونده ات در حال بررسی در اتاق رئیس هست میخوام بدونم مراحل اداری اش اینجوری هست؟ یا در پرونده من مشکلی وجود دارد؟
ممنون

سلام
بررسی مدارک مدتی زمان میبرد.

سلام وقتتون بخیر. برادر من سال ۹۲ از خدمت فرار کرد افسرده بود. تو لین چند سال کامل گوشه گیر بود ۲ بار هم سابقه ی خودکشی دارد. چند وقت پیش معرفیش کردیم و پادگان فرستادنش برای بیمارستان. الان نوبت شورای پزشکی داره تو بیمارستان ۵۰۵ ارتش. ایا باتوجه به اینکه پرونده ی بستری روان نداره و فقط سابقه خودکشی و نسخه ی دکتر داره معافش میکنن؟احتمالش زیاده یا کم. ممنون میشم جواب بدین

سلام
مشمولان برای اخذ معافیت پزشکی اعصاب و روان باید سابقه بستری در بیمارستانهای روانی داشته باشند.

با عرض سلام
بعد از اتمام دوره کارشناسی، از مهلت یک سال فراغت از تحصیل خود استفاده کردم و الان دانشجوی کارشناسی‌ارشد هستم. آیا می‌توانم بعد از پایان دوره ارشد هم دوباره از مهلت یک سال فراغت تحصیلی استفاده کنم؟

سلام
بله فارغ التحصیلان از تمامی مقاطع تحصیلی، از تاریخ فارغ التحصیلیشان به مدت یک سال مهلت دارند تا مجددا در دانشگاه قبول شوند یا وضعیت نظام وظیفه خود را مشخص کنند.

سلام
من اردیبهشت سال ۹۱ فورا بعد از اتمام دانشگاه در مقطع لیسانس به طور غیر قانونی از ایران خارج شدم.
بعد از اقامت در کشور انگلستان مشغول تحصیل شدم.
لیسانس رو مجدادا در یک رشته متفاوت در اینجا شروع کردم و همچنان دانشجو هستم و در مقاطع بالا تر تحصیل میکنم.
با توجه یه مشکلاتی که در ایران پیش امده حتما باید به ایران برگردم.اما نمیدونم واسه خروج از ایران چه شرایطی برایم پیش خواهد امد.ممنون میشم اگر کمک کنید

سلام
مشمولان غایبی ایرانی که مقیم خارج از کشور هستند، و سه سال از اقامتشان میگذرد، میتوانند هر سال حداکثر دو بار و مجموعا به مدت سه ماه به داخل کشور تردد کنند.

سلام
بنده تک فرزند هستم خواستم واسه خدمت اقدام کنم
ایا آگر بسیج فعال نداشته باشم نمیتوانم تو سپاه پذیرش بگیرم

سلام
یکی از شرایط پذیرش سپاه داشتن سابقه بسیج فعال حداقل به مدت شش ماه میباشد.

سلام.من متولد ۷۴٫۰۶٫۲۵ .پدرم ۷۲ ساله تحت پوشش کمیته امداد دارای دوبرادر بزرگ تر که هردو خدمت رفتن میخواستم بدونم میتونم کفالت پدر رو بگیرم فرجی هست یا نه.خیلی ممنون میشم هرجه سریع تر جواب بدین

سلام
خیر یکی از شرایط لازم برای اخذ معافیت کفالت پدر این است که فرد مشمول تنها نگهدارنده پدر باشد و داشتن برادر بزرگتر مانع دریافت معافیت است.

سلام
من دانشگاه فارق التحصیل شدم و میخواهم معافیت بگیرم. من یه برادر بزرگتر از خود دارم که تحت پوشش بهزیستی و از سربازی معاف شده و یک خواهر ۱۵ ساله دارم آیا با این شرایط و طبق ماده ۹ معافیت سربازی که فکر کنم از جمله معافیت های رهبری هست میتونم از این ماده استفاده کنم و معاف بشم؟

سلام
خانواده هایی که یک فرزند معلول و یک فرزند ذکور بالای ۱۸ سال سالم دارند، میتوانند برای معافیت فرزند مشمول از معافیت ماده ۹ بهزیستی استفاده کنند.

سلام می خواستم بدونم کسری بسیج به ازای هر سال چقدر است هر کسی یک عددی اعلام می کنه.

سلام
بستگی به میزان فعال بودن شما در بسیج دارد ولی سقف آن تا ۶ ماه می باشد

سلام خسته نباشید ببخشید یه سوال داشتم خواستم ببینم مدت خدمت سربازی توپخانه نیروی زمینی ارتش مراغه چند ماه است؟

سلام
دوره آموزشی سربازی دو ماه است که بعد از آن به پادگانها اعزام میشوید و باید بین ۱۸تا ۲۱ماه خدمت کنید. این موضوع به کسریها و شرایط شمابستگی دارد.

سلام من معاینه اولیه رو پیش دکتر رفتم برام درخواست کمیسیون داد که معافیت از رزم بگیرم الان فهمیدم اصلا چیز خوبی نیست میخوام لغوش کنم هنوز واکسن نزدم هنوز مدارک رو نبردم پلیس+۱۰ که بگن برو کمیسیون فقط معاینه اولیه رو رفتم راهی هست لغوش کنم از اول برم‌دکتر معاینه بگم مشکلی ندارم ؟

سلام
خیر الان که دکتر معاینه اولیه شما را بیمار تشخیص داده باید مراحل بعدی را بگذرانید چون در صورت بیماری و پنهان کردن این موضوع دچار مشکل میشوید.

سلام
وقت بخیر
من معاف از رزم هستم

بعضیا میگن تو کارت پایان خدمت نوشته میشه معاف از رزم هستید
بعضیا میگن به صورت کد روش مینویسن
بعضیا میگن برات مشگل پیش میاد بعد خدمت
لطفا راهنماییم کنید

سلام وقت بخیر
برخی از سازمان ها و موسسات بله برای استخدام به معاف از رزم ایراد می گیرند.

سلام
وقت بخیر
من معاف از رزم هستم

بعضیا میگن تو کارت پایان خدمت نوشته میشه معاف از رزم هستید
بعضیا میگن به صورت کد روش مینویسن
بعضیا میگن برات مشگل پیش میاد بعد خدمت
لطفا راهنماییم کنید

سلام وقت بخیر
برخی از سازمان ها و موسسات بله برای استخدام به معاف از رزم ایراد می گیرند.

سلام خسته نباشید من ۱۳۹۹/۲/۳ به خدمت اعزام شدم و توی سپاه پذریش شدم و اموزشی افتادم آباده شیراز و تو دوره اموزشی فرار کردم و الان دوباره تصمیم گرفتم برگردم یعنی دباره برم دوره اموزشی که فرار کرده بودم الان نمیدونم باید چکار کنم کجا برم میشه راهنماییم کنید تشکر

سلام
شما بایستی خود را به یگان خدمتی خود معرفی کنید تا به دادسرای نظامی ارجاع داده شوید.

با عرض سلام و خسته نباشید
واقعا لطف بزرگی در حق ما میکنید اگر پاسخ این سوال ما رو بدهید چون واقعا خیلی خسته شدیم..
من ۲۱۰ روز کسر خدمت ایثارگری پدر ثبت شده دارم..ولی سربازی خود را از طریق پروژه جایگزین خدمت بنیاد ملی نخبگان دارم انجام میدم و اموزشی خودم رو هم هنوز نرفتم..
با این تفاسیر من نیازی به این کسر خدمت ندارم..از طرف دیگر برادر من در حال خدمت وظیفه هستش..الان سوال من این هست ما چطوری میتونیم کسر خدمت ثبت شده به اسم من رو ابطال کنیم و به اسم برادرم ثبت کنیم..به کجا باید مراجعه کنیم..چه مدارکی باید ببریم..والله من میدان سپاه تهران و لویزان رفتم گفتن شدنی نیست!! ولی چند جای دیگه گفتند شدنی هست..خواهش میکنم راهنماییم کنید..ممنون از لطفتون..

سلام
بله در صورت عدم استفاده از این کسری میتوانید آن را باطل کنید و برادر دیگر از آن استفاده کند.

سلام
یک سال کارشناسی، انصراف و بعد کنکور و ثبت نام مجدد رشته جدید، پنج سال(ده ترم) رشته جدید طول کشیده. آیا بازهم یک سال فرصت وجود داره؟
لطفا این نکته هم درنظر بگیرید که ۹واحد از رشته اولی، تطبیق زدم توی رشته ی جدید.

و سوال دوم هم، اگر در حین تحصیل ارشد، پذیرش از دانشگاه خارجی بگیریم، میشه انصراف بدیم و وثیقه ۲۰تومنی رو بذاریم بریم دانشگاه خارجی؟

سلام
بعد از تاریخ فارغ التحصیلی یک سال مهلت دارید که وضعیت نظام وظیفه خود را مشخص کنید یعنی برای اعزام یا اخذ معافیت اقدام کنید، بله در صورت اخذ پذیرش از یکی از دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم و بهداشت میتوانید وثیقه مقرر شده را ارائه دهید و از کشور خارج شوید.

سلام خسته نباشید من ۱۳۹۹/۲/۳ به خدمت اعزام شدم و توی سپاه پذریش شدم و اموزشی افتادم آباده شیراز و تو دوره اموزشی فرار کردم و الان دوباره تصمیم گرفتم برگردم یعنی دوباره برم دوره اموزشی که فرار کرده بودم الان نمیدونم باید چکار کنم کجا برم میشه راهنماییم کنید تشکر.

سلام
شما بایستی خود را به یگان خدمتی خود معرفی کنید تا به دادسرای نظامی ارجاع داده شوید.

سلام
ببخشید ممنون میشم راهنمایی کنید.

من متولد بهمن ۷۴ ام
کنکور ۹۳ برق، و انصراف، سال بعد مجدد کنکور(۹۴) رفتم رشته کامپیوتر.
فارغ التحصیل شهریور ۹۹ هستم(یعنی کارشناسی پنج ساله/ده ترمه/ اگر برق رو هم حساب کنم میشه ۶سال)

اگر مهر ۹۹ دانشگاه نرم باید برم سربازی؟
یا اینکه یک سال فرصت دارم مجدد کنکور بدم و برم دانشگاه ؟
ممنون میشم کمکم کنید خیلی مهمه

سلام
بعد از تاریخ فارغ التحصیلی یک سال فرصت دارید تا در مقطع بالاتر پذیرش شوید و یا برای رفتن به خدمت سربازی اقدام کنید.

درود
ممنون از اینکه پاسخ دادید.
اینکه یکبار انصراف دادم و مجدد به کارشناسی رفتم فرصت منو اصطلاحا نسوزونده؟! بخاطر این باز هم فرصت دارم

سلام
بله شما بعد از انصراف از تحصیل یک بار دیگر میتوانید از معافیت تحصیلی استفاده کنید.

سلام وقت بخیر
بنده دانشجو ترم اخر درسم شهریور تموم میشه ولی میخام دفترچه اعزاممو برای یک شهریور بزنم یا امکانش وجود داره

سلام
بله شما میتوانید دفترچه اعزام به خدمت خود را ارسال کنید تا غیبت نخورید و بعد از مشخص شدن تاریخ اعزام درصوت تمایل به ادامه تحصیل تاریخ اعزام خود را به تعویق بیندازید.

سلام وقت بخیر
بنده دانشجو ترم اخر درسم شهریور تموم میشه ولی میخام دفترچه اعزاممو برای یک شهریور بزنم یا امکانش وجود داره؟

سلام
بله شما میتوانید دفترچه اعزام به خدمت خود را ارسال کنید تا غیبت نخورید و بعد از مشخص شدن تاریخ اعزام درصوت تمایل به ادامه تحصیل تاریخ اعزام خود را به تعویق بیندازید.

سلام ایا در زمان اموزشی هم میتوان مرخصی گرفت برای دادن کنور؟

سلام
بله

سلام من امسال کنکور ارشد ثبت نام کردم با توجه به اینکه این کنکور به ۲ و ۳ مرداد موکول شده من‌ اگر ۱ تیر اعزام بشم میتونم ۳ روز مرخصی در اموزشی بگیرم برای برگشت به محل زندگی و دادن کنکور؟

سلام
خیر این امکان برای سربازان وجود ندارد مگر اینکه سربازی خود را به تعویق بیندازید و برای شرکت در کنکور اقدام کنید.

سلام سوال داشتم اینکه سرباز هستم و مادرم با من زندگی میکنه ولی اسم یک برادر ناتنی بزرگتر که فقط از مادر یکی هستیم در شناسنامه مادر هست.خودمم متاهلم.امکان معافیت وجود داره؟

سلام
یگانه نگهدارنده بودن یکی از شرایط لازم برای اخذ معافیت کفالت است. داشتن برادر بزرگتر مانع دریافت معافیت کفالت میباشد مگر تایید شود برادر بزرگتر توانایی نگهداری از مادر را ندارد.

سلام من دو ماهه که دفترچه پست کردم هنوز خبری نشده حتی رفتم سایت نطام وظیفه اصلا درخاست منو نگاه هم نکردن. قبلا گفته بودین یه هفته ای جوابش میاد. دو هفته دیگه اعزام هستم ولی نمیدونم کدوم اموزشیه و کجا افتادم. از کی باید بپرسم؟

سلام باید تشریف ببرید پلیس + ۱۰ و برگه سبزتان را دریافت کنید.

سلام و خدا قوت
بنده من متولد مهر ۷۹ و فارغ تحصیل خرداد ۹۸
کنکور۹۹ دومین کنکورم هست،و توی برگ معافیت تحصیلی ام نوشته تا یکسال از زمان فارغ تحصیلی ، یعنی من باید آخر خرداد دفترچه اعزام پست کنم که غیبت نخورم یا آخر شهریور؟ بعضی جاها ( ص ۲۲ دفترچه کنکور بند ۹) نوشته یعنی تا آخر شهریور سر در گم شدم .نظام وظیفه هم یه بار گفت تا ۳۱ خرداد و یه بار گفت شهریور
اگر خرداد دفترچه بگیرم احتمال داره با وضعیت تعویق کنکور تاریخ اعزام ها بشه قبل کنکور .و از اون طرف هم میترسم پست نکنم و قبول بشم بگن غیبت داری و ثبت نام نشم
ی تو رو خدا فکر کنید منم از دانش آمو

سلام
شما بعد از تاریخ دقیق فارغ التحصیلی یک سال فرصت دارید تا در کنکور و دانشگاه قبول شوید. شما میتوانید بعد از به پایان رسیدن دوره یکساله معافیت، برای اعزام اقدام کنید و بعد اعزام خود را به تعویق بیندازید و یا به سربازی اعزام شوید در صورت قبولی در دانشگاه سربازی شما توقف میخورد و بعد از پایان دستان میتوانید ادامه سربازی خود را انجام دهید.

باسلام
دقیقا مثل ایشون هستم و یه بار رفتم پلیس+۱۰گفتن تا خرداد وقت دارم ولی چند روز پیش رفتم پلیس+۱۰یه شهر دیگه گفتن تا مهرماه وقت دارم،الان گیج شدم نمیدونم باید چیکار کنم؟!!!

سلام
شما بعد از تاریخ دقیق فارغ التحصیلی یک سال مهلت دارید تا وضعیت نظام وظیفه خود را مشخص کنید حال با وضعیت موجود باید دفترچه اعزام به خدمت را ارسال کنید بعد از مشخص شدن نتیجه کنکور و قبولی در دانشگاه خدمت شما توقف میخورد و یا اعزام شما به تعویق میفتد.

شماره تلفن ثابت شما رو با خط منزل نمیتونم بگیرم و میگه شماره تغییر کرده ،احتمالا از مخابرات منطقه ما هست.از راه تلفن همراه امکان نداره براتون

سلام وقت بخیر
لطفا با شماره ۰۹۳۵۳۰۰۰۱۰۲ هماهنگ کنید

سلام من متولد آبان ۷۹ هستم و خرداد ۹۸ دیپلم گرفتم و توی برگ معافیت تحصیلیم نوشته تا یکسال بعد از فارغ التحصیلی، من امسال برای دومین بار در کنکور اسم نوشتم.ولی این روزها خیلی ذهنم در گیر شده و نمیزاره با تمرکز بخونم
.هرکسی یه چیزی میگه یکی میگه تا خرداد وقت داری و غیبت میخوری، یکی میگه تاشهریور(دفترچه کنکور ص۲۲) من چکار کنم،اگر برگ اعزام توی خرداد پر کنم احتمالا بخوره به کنکور و تمام تلاش های من نابود میشه و اگر پر نکنم میدونم قبولم ولی ثبت نام نکنند و بگن غیبت داری.تو رو خدا راهنمایی کنید.

سلام
شما بعد از تاریخ دقیق فارغ التحصیلی یک سال فرصت دارید تا در کنکور و دانشگاه قبول شوید. شما میتوانید بعد از به پایان رسیدن دوره یکساله معافیت، برای اعزام اقدام کنید و بعد اعزام خود را به تعویق بیندازید و یا به سربازی اعزام شوید در صورت قبولی در دانشگاه سربازی شما توقف میخورد و بعد از پایان دستان میتوانید ادامه سربازی خود را انجام دهید.

سلام من متولد دی ماه ۸۰ هستم ولی خرداد ۹۸ دیپلمم رو تو پایه دوازدهم گرفتم چون یه سال دبستان رو جهشی خونده بودم…الان لازمه اقدامی کنم بره تمدید معافیت یا هر چیز دگ؟ با تشکر

سلام
شما تا یک سال بعد از تاریخ دقیق فارغ التحصیلی مهلت دارید تا برای رفتن به خدمت اقدام کنید در غیر این صورت درخواست خود را برای تعویق خدمت سربازی و یا دریافت معافیت تحصیلی و… به سازمان وظیفه اعلام کنید.

سلام.من سال ۸۵ رفتم خدمت سربازی ولی به دلایلی ازخدمت فرار کردم .بعد دوسال خاستم برگردم سرخدمت گفتن اسمت توسیستم نیست تاحالادوسه بارم اقدام کردم دیگه توپادگان رام ندادن .اومدم نظام وظیفه شهرمون میگن تواعظام شدی .حالاموندم چیکارکنم لطفاراهنماییم کنید .

سلام
شما باید به سازمان وظیفه مراجعه کنید و به عنوان سرباز فراری؛ دوره سربازی را از سر بگیرید و متناسب با غیبتی که داشته اید اضافه خدمت خواهید داشت.

سلام من امسال کنکور ارشد ثبت نام کردم با توجه به اینکه این کنکور به ۲ و ۳ مرداد موکول شده من‌ اگر ۱ تیر اعزام بشم میتونم ۳ روز مرخصی در اموزشی بگیرم برای برگشت به محل زندگی و دادن کنکور؟

سلام
خیر این امکان برای سربازان وجود ندارد مگر اینکه سربازی خود را به تعویق بیندازید و برای شرکت در کنکور اقدام کنید.

سلام ببخشید من ۱/۴/۹۷ دفتر چه اعزام به خدمت پست کردم به خاطر وضعیت خیل بد مالی پدرم وخودم که ۱۰ میلیون وام داشتم وتوان پرداختش نداشتم نتونستم برم ولی بلا فاصله دوباره دفترچه پست کردم و۱/۶ به خدمت اعزام شدم حالا با تمام سختی ها ۲۰ ماه خدمت کردم ولی متاسفانه سه ماه اضاف خدمت خوردم حالا نمیدونم چکار کنم وضعیتم خیلی بده اگه کاری برای توجیهش می‌ه کرد ممنون میشم راهنمایی کنید

سلام
توجیه غیبت از سربازی تتها به دلایلی همچون: بیماری و آسیب روانی، بیماری و فوت یکی از اعضای خانواه، آسیب های جدی جسمی مالی و روانی به دلیل بلایای طبیعی، حبس، بیماری همسر و… امکان پذیر است.

سلام خسته نباشید سوالی داشتم

سلام در خدمت تون هستیم

سلام وقت بخیر
اعزام خدمت سربازی دوباره به تعویق می افته یاباید۳اردیبهشت خودمون ومعرفی کنیم؟

سلام
طبق اطلاعیه های سازمان وظیفه مشمولان باید در تاریخ مقرر شده برای اعزام اقدام کنند توجه داشته باشید که غیبت نکنید.

سلام وقت بخیر
من ورودی مهر۹۵ لیسانس هستم و تا آخر شهریور ۱۴۰۰ معافیت تحصیلی دارم.اما درسم رو ۷ ترمه تموم کردم و در واقع ترم مهر ۹۸ آخرین ترمم بود.هنوز کارای اداری فارغ التحصیلی رو انجام ندادم ولی همه واحدارو پاس کردم.میخواستم ببینم مهلت معافی که تا شهریور ۱۴۰۰ داشتم لغو میشه چون درسم زودتر تموم شده یا نه؟
چون میخوام کنکور ارشد سال ۱۴۰۰ رو شرکت کنم.
ممنون میشم راهنماییم کنید باتشکر

سلام وقت بخیر
شما بعد از تاریخ فارغ التحصیل شدن یک سال فرصت دارید که وضعیت نظام وظیفه خود را مشخص کنید که یعنی برای دریافت معافیت و یا اعزام به خدمت اقدام کنید. در این مهلت یک ساله میتوانید در کنکور شرکت کنید و در صورت قبولی در مقطع بالاتر از معافیت تحصیلی استفاده کنید.

سلام میخواستم بدونم اگه دانشجوی در حال تحصیل رشته ای رو ک باید ۸ ترمه تموم کنه اگه مثلا ۱۰ ترم طول بکشه باز هم یکسال بعد از اتمام تحصیل وقت داره خودش رو معرفی کنه یا اینکه نه این یکسال جزو همون دانشگاه حساب میشه و بعد تحصیلش بلافاصله باید خودش و معرفی کنه؟

سلام وقت بخیر
توجه داشته باشید که برای دوره کارشناسی که به طور معمول چهار سال یا ۸ ترم طول میکشد امکان ادامه تحصیل تا ده ترم نیز برای مشمولان وظیفه عمومی وجود دارد. اما اگر دوره تحصیل بیشتر از سنوات مجاز که همان ۵ سال است طول بکشد مشمول وارد دوره غیبت میشود و باید هر چه سریعتر خود را معرفی کند. بنابراین حتی اگر تحصیلتان تا ده ترم طول بکشد از فرصت معرفی یک ساله برخوردار خواهید بود اما نباید بیشتر از آن طول بکشد.

با سلام، من در تاریخ شهریور ۱۳۹۷ کارشناسی ارشدم تمام شد، در شهریور ۹۸ دفترچه پست کردم و پرونده معافیت پزشکی من معافیت موقت شده و تا تاریخ ۱۵ مرداد ۹۹ معافیت موقت دارم، سوالی که دارم اینه ایا دفترچه پست کنم و در حین این پروسه دکترای خارج از کشور پذیرش بگیرم به بنده معافیت تحصیلی میدن یا باید خدمت را تمام کنم؟ با توجه به اینکه از یک سال فرجه من گذشته و من در هنگام معافیت موقت پذیرش نگرفتم.

سلام وقت بخیر
بله با توجه به نداشتن غیبت و در صورت پذیرش در دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم میتوانید از معافیت تحصیلی برخوردار شوید و بعد از پایان سنوات مجاز تحصیل به خدمت اعزام میشوید.

باسلام بنده کف پام صاف هستش میخواستم بدونم دوره سربازی اموزشی سپاه چجوریه سخت گیری می کنن یانه که برم کمیسیون پژشکی برای معافیت ازرزم

سلام وقت بخیر
دوره آموزشی دوره ای است که طی آن تمام یگان های آموزشی معمولا آموزش های نظامی و سختی ارائه میشود و اگر شما اختلال در حرکت دارید توصیه میکنیم برای دریافت معافیت از رزم اقدام کنید تا از بروز آسیب جدی جلوگیری شود.

سلام حدود دو ماه پیش در کمیسیون پزشکی نظام وظیفه شرکت کردم و هر سه دکتر معاف دائمم کردن و همون موقع پرونده را بردن طبقه بالا و معاون نظام وظیفه استان امضا کرد و فیش ها را هم واریز کردم و گفتند کارتت صادر میشه الان دیروز تو سیستم وضعیت از منتظر رویت مشمول به معرفی به شورایی عالی تعییر کرده خواستم بدون دوباره دعوت میشم برا کمیسیون یا روند صدور کارت هست اگه دعوتم کنن امکان داره معافیت پزشکی ام را رد کنن چون سه تا نظریه پزشکی از بیمارستان دارم که ناشنوای یک طرفه کامل را تایید کردن و فرستادن نظام وظیفه و آزمایشABRهم بیمارستان فرستادن برا نظام وظیفه که نشان میدهد و مدرک تحصیلی ام دیپلم(لیسانس انصرافی)هست
لطفا راهنمایی کنید می ترسم حقم ضایع بشه.

سلام وقت بخیر
با توجه به اینکه رای و نظر شورای پزشکی نظام وظیفه تایید کننده معافیت دائم شما بوده است و این شورا درباره معافیت مشمولان تصمیم نهایی را میگیرد نگرانی از این بابت وجود ندارد.

سلام خسته نباشید من متولد ۱۸ ۱۲ ۷۸ و در سال ۳ ۱۱ ۹۷ پیش دانشگاهی گرفتم و غیبت خورده باشم یا نه و می توانم برای پذیرش اقدام کنم مدارک بسیجی دارم

سلام
با توجه به شرایط به وجود آمده و شیوع ویروس کرونا، اعزام به خدمت تمامی مشمولان وظیفه دو ماه به تعویق افتاده است و شما باید اردیبهشت ماه سال آینده برای اعزام اقدام کنید. اگر در آن تاریخ برای اعزام به خدمت اقدام نکنید به عنوان غایب در نظر گرفته میشوید. بله شما میتوانید در همان زمان اعزام برای پذیرش سپاه اقدام کنید.

سلام خسته نباشید من متولد ۱۸ ۱۲ ۷۸ و در سال ۳ ۱۱ ۹۷ پیش دانشگاهی گرفتم و غیبت خورده باشم یا نه و می توانم برای پذیرش اقدام کنم مدارک بسیجی دارم

سلام
با توجه به شرایط به وجود آمده و شیوع ویروس کرونا، اعزام به خدمت تمامی مشمولان وظیفه دو ماه به تعویق افتاده است و شما باید اردیبهشت ماه سال آینده برای اعزام اقدام کنید. اگر در آن تاریخ برای اعزام به خدمت اقدام نکنید به عنوان غایب در نظر گرفته میشوید. بله شما میتوانید در همان زمان اعزام برای پذیرش سپاه اقدام کنید.

سلام خسته نباشید من متولد ۱۸ ۱۲ ۷۸ ود ر سال ۳ ۱۱ ۹۷ پیش دانشگاهی گرفتم آیا الان غیبت خورده باشم یا نه متولد یا نه و می توانم برای پذیرش سپاه اقدام کنم .

سلام
با توجه به شرایط به وجود آمده و شیوع ویروس کرونا، اعزام به خدمت تمامی مشمولان وظیفه دو ماه به تعویق افتاده است و شما باید اردیبهشت ماه سال آینده برای اعزام اقدام کنید. اگر در آن تاریخ برای اعزام به خدمت اقدام نکنید به عنوان غایب در نظر گرفته میشوید. بله شما میتوانید در همان زمان اعزام برای پذیرش سپاه اقدام کنید.

سلام خسته نباشید من متولد ۱۸ ۱۲ ۷۸ که درسال ۳ ۱۱ ۹۷ پیش دانشگاهی گرفتم و چند پیش رفتم برای پلیس +۱۰گفتند تا تاریخ ۱۸ ۱۲ ۹۸ غیبت نداری ودر تاریخ ۱۳ ۱۲ ۹۸ مدارکم کامل کردم و میخواستم دفترچه پست کنم گفتند سیستم نظام وظیفه بسته شد صبر کن تا اردیبهشت ایا غیبت هم می خورم و بعدن هم میتوانم برای پذیرش سپاه اقدام کنم .

سلام
با توجه به شرایط به وجود آمده و شیوع ویروس کرونا، اعزام به خدمت تمامی مشمولان وظیفه دو ماه به تعویق افتاده است و شما باید اردیبهشت ماه سال آینده برای اعزام اقدام کنید. اگر در آن تاریخ برای اعزام به خدمت اقدام نکنید به عنوان غایب در نظر گرفته میشوید. بله شما میتوانید در همان زمان اعزام برای پذیرش سپاه اقدام کنید.

سلام خسته نباشید . من پنج ماه خدمتم پلیس بعلاوه ۱۰ موقع اعزام مدرکم رو اشتباه رد کرده تو معافیت تحصیلیم زده کارشناسی پیوسته تا درجه کاردانی ولی پلیس بعلاوه ۱۰ منو کارشناسی رد کرده این اشتباشون آخر سر و موقع تسویه برای من مشکلی پیش میاره؟چون شنیدم باید خدمتتو از نو بایدبگذرونی و زندان و عواقب داره ؟

سلام
بدیهی است که ارائه ی اطلاعات غلط به سازمان وظیفه پیامدهایی همچون اضافه خدمت و جریمه و… خواهد داشت بنابراین توصیه میکنیم هر چه سریع تر برای اصلاح اطلاعات از طریق پلیس +۱۰ اقدام کنید تا با مشکل مواجه نشوید.

سلام فرزندم چون کوچکی تا کنون آلرژی ابتدا آسم واکنون بصورت بیماری پوستی و چشمی مبتلا است واکنون خدمت آموزشی را در پادگان شهید انشایی انجام میدهد.این مشکلش در فصلهای مختلف سال مبتلا است.همواره داروهای مختلفش را ما به سختی تهیه ودر اختیارش قرار میدهیم خودش حاضر به خدمت است.امکان دارد در مرکز تهران ادامه خدمت انجام دهد تا ما بتوانیم داروها برایش تهیه ودر اختیارش قرار دهیم.فوق لیسانس مدرک تحصیلی اش است

سلام
اعزام و تقسیم سربازان بعد از دوره آموزشی به شکل تصادفی است و با توجه به اینکه در این مورد مشمول معافیت از رزم نیز ندارد، نمیتوان با قطعیت محل خدمت مشمول بعد از آموزشی را حدس زد.

سلام و خسته نباشید

بنده کاردانی دارم و بخاطر همین باید خدمت سربازی را حتما تمام کنم

بعد کنکور سراسری شرکت کنم.

من اواخر اسفند یا اوایل فروردین سال ۹۹ سربازیمو تموم میکنم

میخواستم ببینم میشه برا ورودی بهمن سال۹۹ از الان بخونم و کارت پایان سربازیمو یه ماه یا دوماه دیر به دانشگاه مربوطه تحویل بدم

ممنون میشم

سلام
این موضوع معمولا به تصمیم دانشگاه مورد نظرتان بستگی دارد. البته در زمان ثبت نام بایستی برگه ی تسویه خدمت خود را نیز در دست داشته باشید تا مشخص شود که شما مشمول خدمت سربازی نیستید.

روی برگه اعزام پسرم زده نیروی انتظامی پادگان محمد رسول الله بیرجند میخواستم بدونم نیروی انتظامی یامرزبانی

سلام
این مرکز یکی از مراکز آموزشی دوره سربازی مربوط به مرزبانی ناجا میباشد.

سلام وقت بخیر. سوالی داشتم ممنون میشم جوابم رو بدهید. من متولد ۶فروردین سال۸۰ هستم .کنکور ۹۸ رو شرکت کردم ولی رتبه مورد نظر رو کسب نکردم فارع التحصیل خرداد ۹۸ هم هستم برا معافیت یه گواهی از مدرسه بردم برا پلیس +۱۰ تا اول فروردین سال۹۹ معافیت هم بهم دادن .امسال میخوام کنکور ۹۹ شرکت کنم ثبت نام هم کردم آیا مشکلی در این زمینه ندارم ؟ اقدام خاصی باید انجام بدم؟

سلام
با توجه به اینکه معافیت شما تنها تا فروردین ماه میباشد و کنکور بعد از این تاریح برگزار میشود شما باید بعد از مشخص کردن وضعیت نظام وظیفه خود درخواست تعویق اعزام را به دفاتر پلیس + ۱۰ ارائه کنید تا وارد دوره غیبت از سربازی نشوید.

سلام بنده پارسال دانشگاه پیام نور بودم و انصراف دادم وامسال دانشگاه ازاد ثبت نام کردم الان میخوام برم حوزه علمیه ثبت نام کنم میخوام بدونم ایا مشکلی ایجاد میشه؟
دوما انصراف که میگید ۱ بار اون برای دانشگاه است اما حوزه علمیه یه چیز دیگری است؟ ایاراهی هست که من برم حوزه علمیه و معافیت صادر بشه بدون اینکه دانشگاه رو کامل کنم یا اینکه برم خدمت برم حوزه؟ مثلا اعزام کنم وبرم حوزه ایا راهی هست لطفا راهنمایی کنید

سلام
خیر شما در طول دوره تحصیل تنها یک بار میتوانید از معافیت تحصیلی مربوط به انصراف استفاده کنید بنابراین زمانی که از دانشگاه آزاد انصراف دهید این مهلت یک ساله برای شما وجود نخواهد داشت و باید برای اعزام به خدمت اقدام کنید. همچنین طلبه ها نیز باید دوره سربازی را بگذرانند که البته معمولا در قالب امریه و انجام امور فرهنگی در ادارات مختلف این دوره را سپری میکنند.

سلام من کارشناس ارشد هوش مصنوعیم از مشهد و در تاریخ ۲۰/۱۰/۹۸ فارغ التحصیل شدم، فرم پذیرش منطقه ای سپاه را تکمیل کردم و ۸سال بسیج فعال دارم مسئول صالحین یا تعلیم تربیت پایگام و با کمک معرف پاسدار فرمم تاریخ اعزام اول اردیبهشت ۹۹ پرشده اما دوره اموزش تکمیلی ندارم، چند درصد ممکنه سپاه منطقه پذیرش قطعی بشم؟

سلام
با توجه به سابقه بسیج فعال و وظایفی که در این دوره بر عهده داشته اید احتمال پذیرش سپاه زیاد است البته فراموش نکنید که میزان جذب سربازان توسط سپاه و … نیز از عوامل اثر رگذرا است بنابراین نمیتوان به طور قطع چیزی را عنوان کرد.

سلام خسته نباشید محمود ناصری هستم که متولد ۷۸ /۱۲ /۱۸ ودر سال ۹۷/۱۱/۳ پیش دانشگاهی گرفتم الان میخواهم بروم سربازی ایا غیبت خورده باشم یا نه و می توانم پذیرش اقدام کنم منتظر جواب شما هستم

سلام
شما بعد از تاریخ فارغ التحصیلی تنها یک سال مهلت دارید که وضعیت نظام وظیفه خود را مشخص کنید و یا به دانشگاه وارد شوید و با توجه به تاریخ فارغ التحصیلی وارد دوره غیبت شده اید و توصیه میکنیم هر چه سریعتر برای اعزام به دفاتر پلیس +۱۰ مراجعه کنید.

سلام بنده تک پسر هستم و سه خواهر هم دارم و تقریبا دوماهی میشه که عضو کمیته امداد شدیم آیا اگر نامه از کمیته امداد ببرم نظام وظیفه قبول میکنن منو معاف کنن چون ۲ ماه عضو کمیته امداد شدیم؟؟

سلام
در صورتیکه پدر شما در قید حیات نباشند و یا از مادر طلاق گرفته باشد شما میتوانید سرپرستی و کفالت مادر یا خواهران را بر عهده بگیرید و مشکلی از نظر سابقه کمیته امداد نخواهید داشت.

سلام. من بعد از دفاع از پایان نامه مدتی درگیر ارسال مقاله برای تسویه حساب با دانشگاه بودم. بین دفاع و تسویه چند ماهی فاصله افتاد. در فرمی که دانشگاه به من ارائه داد، تاریخ فارغ التحصیلی همان تاریخ دفاع ذکر شده بود. به پلیس+۱۰ که رجوع کردم گفتند چند ماه غیبت داشتی و ۹۰ روز اضافه خدمت برایم رد کردند در صورتی که من بعد از دفاع از پایان نامه، چند ماه درگیر تسویه بودم و حتی نمی دانستم کی قرار است با دانشگاه تمام کنم؟ با این وجود روز بعد از خروج از دانشگاه به پلیس+۱۰ مراجعه کردم اما با این اتفاق غیرمنصفانه مواجه شدم. آیا جایی برای اعتراض و تجدید نظر هست؟

سلام
خیر تاریخ فارغ التحصیلی همان تاریخ آخرین امتحان و یا دفاع پایان نامه میباشد و بلافاصله بعد از این تاریخ باید اقدامات لازم برای اعزام به خدمت انجام شود.

من پسری ۱۸ساله هستم و عمویم شهیداست و از سوی دیگر مادرم همسر شهید هست.سهمیه معاف از سربازی به پدرم تعلق میگیرف ولی آن هم سربازی رفته است.آیا به من معافیت تعلق میگیرد؟؟

سلام
خیر شما نمیتوانید از این نوع معافیت استفاده کنید. استفاده از معافیت شهدا تنها برای فرزندان پسر شهدا در نظر گرفته شده است و در صورت نداشتن فرزند پسر برای برادر شهید در نظر گرفته شده است. همچنین معافیت از طریق همسر شهید مادر نیز برای شما امکان پذیر نیست.

سلام خسته نباشین …بنده کارشناسی مهندسی عمران دارم و میخام به خدمت بروم مشکلی که هست من روی دست چپم خودزنی دارم وایا این خودزنی سبب معاف از رزم من میشود ؟؟؟چون ممکنه اینده شغلی بنده تحت تاثیر این معافیت از رزم قرار بگیره ایا من میتوانم بگوییم که بخاطر تصادف این بخیه ها روی دستم ایجاد شدن ؟؟؟اگر قبول نکنن ومعاف از رزم کنن بنده رو ایا قابلیت اعتراض به معاف از رزم وجود داره؟؟؟

سلام
این امر به نتیجه معاینات بستگی دارد. بعد از انجام معاینات چنانچه سلامت روانی شما تایید گردد معافیت برایتان در نظر گرفته نمیشود. شما میتوانید به این نظر اعتراض کنید و درخواست بررسی مجدد پرونده نمایید. از هر گونه دروغ در این زمینه بپرهیزید چرا که مهاینات همه چیز را مشخص میکند.

سلام دوست عزیز من شش ماه سنواتی دارم چون نرفتم سره خدمت به دلیل بیماری پوستی آیا حالامیتونم برای معافیت اقدام کنم خودمم معرفی کردم اما نتونستم برم به دلیل درده این بیماری میتونم اقدام کنم ممنون.

سلام
در زمان اعزام به خدمت تمام سربازان باید توسط پزشک اولیه مورد معاینه قرار گیرند، چنانچه تشخیص داده شود که شما به دلیل بیماری توانایی انجام خدمت سربازی را ندارید میتوانید از معافیت پزشکی استفاده کنید درواقع نوع و شدت بیماری شما باید در این معاینات مشخص شود.

سلام و وقت به خیر
١- من تک پسرم و پدرم هم بازنشسته نظامی، آموزشی افتادم نیرو دریایی سیرجان. شهر خودمون نیرو دریایی نداره، از اونجا که پدرم نظامی بوده امکان تغییر یگان به ارتش یا نیرو انتظامی وجود داره؟

سلام
خیر در زمان تقسیم نیرو سربازان تنها بر اساس نیاز هر ارگان و سازمان هایی همچون نیروانتظامی، ارتش یا سپاه و… تقسیم بندی میشوند و محل خدمت آنها به شکل تصادفی انتخاب میشود. معمولا در طول دوره سربازی امکان تغییر یگان خدمتی از سوی سربازان وجود ندارد.

سلام ببخشین میشه ادرس مشاوره نظام وظیفه مشهدروبدین

بله

سلام ببخشید پدرم اعتیاد به مواد مخدر داره
ولی حقوق بگیر هم هس پدر ومادرم هم تازه از هم جداشدن ولی طلاق نگرفتن و در خواست نفقه دادان میتونم معافیت بگیرم یا ن

با سلام و احترام
پس از ثبت واقعه طلاق ابتدا برای مشمول معافیت موقت صادر می شود و پس از گذشت ۳۰ ماه از زمان طلاق، معافیت دائم صادر خواهد شد این درحالی است که شرایط معافیت، بعد از این مدت (از جمله تنها فرزند ذکور بالای ۱۸ سال) استمرار داشته باشد.

سلام من ۲۱سالمه رباط زانوم پارس ومچ پام هم تقریبا خشکه میتونم معافیت بگیرم یا ن
و پدر ومادرم هم از هم جدا شدن ولی طلاق نگرفتن از این طریق میتونم یان

با سلام و احترام
جهت معافیت پزشکی می توانید اقدام کنید
جهت معافیت از طریق طلاق باید توجه داشته باشید که: پس از ثبت واقعه طلاق ابتدا برای مشمول معافیت موقت صادر می شود و پس از گذشت ۳۰ ماه از زمان طلاق، معافیت دائم صادر خواهد شد این درحالی است که شرایط معافیت، بعد از این مدت (از جمله تنها فرزند ذکور بالای ۱۸ سال) استمرار داشته باشد.

سلام وقت بخیر بنده پذیرش سپاه گرفتم امروز رفتم نظام وظیفه و گف سپاه استانی افتادم
ولی الان از تو سایت پلیس+۱۰ استعلام گرفتم زده محمد رسوال الله بیرجند..کدومش درسته

اطلاعات مندرج در سایت پلیس +۱۰ نشاندهنده وضعیت نظام وظیفه شما میباشد برای اطمینان باز هم به این سایت مراجعه نمایید و یا از طریق پیامک استعلام بگیرید.

سلام. فرزندم در مورد خدمت سربازی سوالاتی دارد ، ولی در ایران نیست. میشه از طریق دیگه ای غیر از تلفن با مشاوران صحبت کنه، و هزینه اش را بپردازیم. ممنون. لطفا زودتر جواب دهید.

سلام میتونید با شماره ۰۹۳۵۳۰۰۰۱۰۲ هماهنگ کنید.

سلام من می خواستم برای خدمت جذب سپاه پاسداران طرح شهید کاوه بشم امامتاسفانه برای پاسدار برای زیارت به کربلا رفتندوجواب استعلام مرادیردادندونتونستم جذب سپاه شوم اماالان جذب خدمتم ارتش افتادم اگرخودمومعرفی نکنم بازهم میتوانم برای ماه اینده ازسپاه جذب شوم

شما باید خدمت خود را به تعویق بیندازید و بعد اقدامات مورد نظر خود را انجام دهید در غیر این صورت غیبت میخورید.

با سلام میشه برای بخشش کامل سه ماه اضافه سنواتی ب ستاد دریابانی ناجا تهران مراجعه کنم؟

سلام آرمان جان
بله ولی بهتر هست به در ملاقات مردمی سرداران نظام وظیفه شرکت کنید.

سلام
من پدرم ۱۰ساله فوت شده
یه برادر ۳۷ ساله مجرد دارم و یه خواهر ۳۰ ساله مجرد مادرم هم مریضه و دکترا جوابش کردن.
اگر در حین خدمت خدایی نکرده مادرم از دنیا بره چه اتفاقی برام میوفته??

بعدم من خیلی بدنم لاغره ۵۲ کیلو ام خیلی وقته چکاپ کامل نرفتم تا ببینم چه بیماری هایی دارم بخاطر این چکاپ نرفتم چون میترسیدم مریض باشم ولی میدونم صد در صد مریضی دارم

سلام
به دلیل داشتن برادر با سن بیش از ۱۸ سال بعد از فوت مادر امکان کفالت خواهر را نخواهید داشت مگر اینکه بیماری یا معلولیت برادر خود را ثابت کنید.

سلام آیا معافیت پزشکی برای سربازان فراری امکان دارد؟
در صورت امکان باید چطور اقدام کند؟

سلام عزیز
در صورت توجیه غیبت میتونید از معافیت پزکشی حتی بعد از زمان غیبت هم استفاده کنید.

سلام ببخشید بنده خواهرم طلاق گرفته و یک دختر داره که پیش پدرشه و خواهرم معلولیت شدید روان داره. پدر و مادر ندارم و هر دو برادرهایم ازدواج کرده اند آیا میتوانم از معافیت کفالت استفاده کنم. هر وقت میرن بهزیستی منو رد میکنن.

سلام محسن عزیز
این معافیت کفالت خواهر فقط شامل تک پسر ها با شرایط خاص میشه.

سلام وقت بخیر
من هم اکنون دانشجوی کارشناسی ارشد هستم
و شرایط سرباز نخبه شدن رو هم دارم.
سوال اولم اینه که حین تحصیل میتونم واسه سرباز نخبگی اقدام کنم و پروسه سربازی طی بشه ؟
و سوال دوم اینکه اگر هم پروزه کسری بگیرم هم سربازنخبه اون دو به چه شکل انجام میشه؟

سلام پویا جان
بله پویا جان
باید فقط یکی را انتخاب کنید

سلام من الان معافیت تحصیلی حوزوی اهل سنت دارم الان دانشگاه پیام نور هم ثبت نام کردم اگه من حوزه را ترک کنم میتونم معافیت تحصیلی دانشگاهی بگیرم؟؟؟

سلام محمد جان
اگر تا کنون از تحصیل انصراف نداده اید میتوانید. از معافیت تحصیلی دوم خود یا یک سال استراحت از تاریخ انصراف استفاده کنید.

سلام
وقت بخیر
ببخشید آیااین صحت داره که کسانی بالای ۵سال یا ده سال حبس زندان رو تحمل کرده اند از خدمت سربازی معاف میشن و به سربازی اعزام نمیشن و میتونن کارت معافیت بگیرن؟

من مشکل قوز قرنیه دارم در هر دو چشم پزشک متخصصم گفتن ک باید عمل کنیم و نمره آستیگمات چشم راستم ۵ونیم وبا ۲ نمره نزدیک بین و چشم چپمم ۳ونیم آستیگمات و ۱ونیم نزدیک بین لازم ب ذکر است ک نمره چشمم نامنظمه ینی در هر بار معاینه نمره چشم متغیره ولی همیشه جمع آستیگمات و نزدیک بین چشم راستم بالای ۷ است و ۳ سال غیبت دارم مدرکمم زیر دیپلمه میخواستم بدونم معافیت دائم تعلق میگیره برام. با تشکر.

سلام عبید جان
اگر همه موارد ذکر شده دارای گواهی پزشکی باشند معافیت سربازی شما امکان پذیر است.

arman, [۱۷.۰۹.۱۹ ۰۳:۳۰]
سلام
من پدرم ۲۵/ جانباز و ۲۶ ماه آزادگی و ۱۶ ماه حضور در جبه دارد
با سهمیه ۲۵/ جانبازی برادرم ۵ سال پیش معاف شد
و عموم ۸ ماه خدمت کرد و باقی را از سهمیه آزادگی پدرم استفاده کرد و معاف شد و در کل ۸ ماه خدمت کرد و ۱۳ ماه ار خدمت خود را از طریق آزادگی پدرم معافی گرفت
۱٫آیا از ۱۳ ماه باقی مانده آزادگی پدرم به من تعلق میگیرد؟
۲٫آیا به جز ۱۶ حضور در جبه پدرم چیز دیگری به من تعلق میگیرد؟
۳٫بعد از گذشت چه مدت از سربازی باید دنبال گرفتن کسری خدمت بروم؟
من در تاریخ۱۳۹۸٫۶٫۱۹دوره اموزشیم شروع شده
خیلی ممنون میشم جواب این ۳ سوال منو به صورت جدا گانه بدید
با تشکر

سلام خیلی ممنونم که جواب دادین
بنده اعزامم در یکم آبان ۹۸ هست و لذا اینکه شنیدم این قانون ( حضور در جبهه پدر) تا آخر شهریور وقت دارد
الان من یا پدرم چه کاری باید انجام دهیم چون فقط ۵روز تا آخر شهریور فرصت هست

سلام مهدی جان
مدارک مورد نیاز رو تهیه کردید؟
اگر نه مقالات ما را در این زمینه مطالعه کنید

سلام خسته نباشید

اینجانب دانشجوی پیام نور هستم و حالا برای مهر امسال میخوام انصراف بدم و برم دانشگاه آزاد ثبت نام کنم بنا به دلایلی

حالا اگه سال بعد کنکور بدم و مثلا تربیت معلم قبول بشم میشه دوباره انصراف بدم برای بار دوم نظام وظیفه اجازه میده؟

لطفا اگه راهی داره راهنمایی کنید

با تشکر

سلام میلاد جان
متاسفانه در شرایط معافیت تحصیلی اومده که در هر دوره تحصیلی فقط یک بار انصراف از دانشگاه امکان پذیر هست.

باسلام
پدر من ۲۸ماه جبهه دارد و من در اول آبان ماه همین سال یعنی ۹۸ اعزام میشم میخواستم بپرسم که من میتوانم از جبهه پدرم کسری خدمت بگیرم و اگر این کار امکان پذیر هست بفرمایید چگونه؟
ممنون از شما

سلام مهدی جان
بله امکان پذیر هست.
برای اطلاع از نحوه معافیت ایثارگری میتوانید مقالات مرتبط در بخش معافیت ایثارگری را مطالعه بفرمائید

سلام و خدا قوت.من از دانشگاه دولتی کارشناسی نوبت دوم(شبانه) فارغ التحصیل شدم، اما مبلغ شهریه بالا بوده و من نمیتونم کامل پرداخت کنم.دانشگاه گفته تا تسویه نکنم معرفی نامه نظام رو ارسال نمیکنه و مهلت یکساله من داره تموم میشه.آیا دانشگاه این حق رو داره؟ ممنون میشم راهنمایی کنید باید چکار کنم؟ در حال حاظر با کلی پیگیری که کردم برای گرفتن تخفیف شهریه و … نتونستم تسویه کنم. ( اگر این کار دانشگاه غیر قانونی بوده لطفا آیین نامه اون رو معرفی کنید و این که باید از کجا پیگیری کنم؟) تشکر

سلام
چرا اقدام به دریافت وام های دانشجویی نمیکنید؟

سلام.واحدام تموم شده.صندوق رفاه اگر منظورتون هست وام نمیده.جای دیگه ای من سراغ ندارم.دیگه دانشجو نیستم.آخرای مهلت یکسالمه

با سلام من ۰۵/۲۳ به سن مشمولیت رسیدم معافیت تحصیلی نگرفتم و میخوام اربعین ب۶ کربلا بروم ایا میشود بدون معافیت تحصیلی گذرنامه گرفت
یا اگر معافیت تحصیلی بگیرم میتوانم بعد امتحانات دی ماه به سربازی بروم
ممنون

سلام کد محل اموزشی من مشخص شد و من ۲ ماه تمدید کردم الان محل اموزشی تغییر میکند ؟در ۲ ماه جدید من در اداره ای امریه ثبت نام کردم ، آیا کد تغیر میکند ؟اگر تغییر نمیکند من باید کجا حضوری اقدام کنم ؟خواهشا راهنمایی کنید خیلی استرس دارم

با سلام تغییر نمیکند به دفتر پلیس +۱۰ مراجعه کنید

سلام.من۳ماه از سنوات تحصیلی بخاطر انصراف مونده میخواستم بدونم میتونم الان برم سربازی. ممنون

سلام دوست عزیز بله میتوانید ولی باید از دانشگاه نامه برای نظام وظیفه حتما ببرید

سلام وقت بخیر
من چند مشکل داشتم خواستم جهت معافیت پزشکی اقدام کنم:
۱_اسیب مادرزادی عصب گوش که سبب کاهش شنوایی به مرور زمان شده و در حال تشدید است و معافیت از رزم حتما دارد
۲_ نرمی دریچه میترال قلب
۳_ تپل بودن یک پا نسبت به پای دیگر که سبب تغییر کوچکی در اندازه انگشت های دو پا شده
۴_قرارگرفتن انگشت کوچک یک پا روی انگشت بغلی ان که بعد عمل بهبود پیدا نکرده به طوری که با پوشیدن کفش دو سه ماه اول پا اذیت میشود
۵_وجود اکنه روی کمر وسر که موجب کچلی دارد میشود و جدیدا اکنه روی صورت

سلام برای مشاوره نظام وظیفه اقدام کنید آقای کریمی راهنماییتون میکنند

سلام.وقت بخیر.پدر من ۲۸ ماه سابقه خدمت در منطقه عملیاتی داشته و من چند سال پیش از کسری خدمت استفاده کردم.پدرم کارت ایثارگری هم داره.میخاستم ببینم برادرم هم میتونه ازکسری استفاده کنه؟میگن یک قانونی اومده کسی که ۲۸ ماه خدمت به بالا داشته باشهیک فرزندش معاف کامل میشه و یکی دیگه هم از کسری خدمت میتونه بهرمه مند شه.میخاستم ببینم درسته این مطلب؟

سلام دوست عزیز لطفا سوال خود را در بخش معافیت ایثارگری مطرح کنید

سلام خداقوت.
بنده بخاطر مشکل اعصاب و روان به کمیسیون پزشکی رفتم و با وجود اینکه بیماری من باعث معافیت دائم میشود معاف رزم شدم.
و برای اعتراض به پادگانی که خدمت میکنم رفتم.
گفتند باید ۳ ماه بعد اقدام کنی برای اعتراض.
من این ۳ مااه و چیکار کنم وقتی نمیتونم خدمت کنم؟
آیا همچین چیزی امکان داره که ۳ ماه باید صبر کنم تا اعتراض بزنم؟
و اگر فراری شدم و اومدن برای دادسرا
اونجا میتونم با مدارک پزشکی از خودم دفاع کنم و باز به کمیسیون پزشکی معرفی بشم؟

دوست عزیز سلام خیر دادگاه نظامی قوانیین خودش را دارد و کلا شوخی نیست

سلام خسته نباشید میتونم سوالی بپرسم ازتون؟

سلام خداقوت.
بنده برای معافیت اعصاب و روان به کمیسیون پزشکی رفتم و با وجود شدت بیماری و مشکلاتی که واسم ایجاد شدع معاف نشدم و معاف از رزم شدم.
اما شرایط من کاملا شرایط معافیت دائم رو داره.
برای اعتراض به رای کمیسیون درخواست کردم از طریق پادگانی که خدمت میکنم و گفتن برای اعتراض باید ۳ ماه دیگه اقدام کنم.
و من این ۳ ماه و چطور میتونم برم خدمت وقتی مشکل دارم.
آیا اصلا چنین چیزی هست؟
و من چطور میتونم پیگیری کنم؟

سلام ببخشید شرایط گرفتن کفالت خاله طلاق گرفته حقیقت دارد

خیر از طریق خاله طلاق گرفته نمیتوانید اقدام به معافیت نمایید

ببخشید سوالی که دارم این هست که آیا دوره کفایت بسیج هنوز هست؟
ممنون بابت سایت خوبتون

بله یاشار عزیز هنوز هم هست ولی ارگان های خاصی این امکان را دارند بنابراین برای کسب اطلاعات مفیدتر و راهنمایی بیشتر با مشاوران ما ارتباط برقرار نمایید

درود
بنده خردادماه پایه دوازدهم به اتمام رسوندم فارغ التحصیل شدم خواستم بدونم برای اینکه سال بعد کنکور شرکت کنم باید برم معافیت تحصیلی بگیرم؟ رجوع کردم برای دریافت معافیت تحصیلی ولی نیازمند کارت ملی هستم برای انجام امور مربوط ک متاسفانه کارت ملی هم تا قبل ۳۱ شهریور بدستم نمیرسه ک بتونم برای معافیت اقدام کنم در نتیجه باید برم سربازی؟ از دفاتر ثبت احوال نمیشه نامه ای گرفت بابت کارت ملی که امور مربوط فعلا انجام بشه؟

سلام اقای علیرضا
شما میتوانید برای کارت ملی نامه ای دریافت نمایید و همچنین برای کسب اطلاعات دقیق تر با مشاوران آویژه تماس بگیرید تا راهنمایی کامل تری خدمت شما ارائه دهند

سلام بنده ۳۵ سال سن دارم ومتاهل هستم وهمچنین مشکل کجی وصافی ۱۰۰درصد کف پا دارم هیچگوکه اقدامی تابحال نکرده ام خواستم ببینم ایا معاف میشم یانه؟

سلام عرفان جان
بله این امکان وجود داره

با سلام.
ببخشید امکان مراجعه حضورى هم وجود داره

سعید جان
در حال حاضر خیر
ولی انشاالله در آینده ای نزدیک بله حتما
ولی مشاوران متخصص ما به صورت غیر حضوری هم در خدمت شما هستند

شرایط خرید خدمت چگونه است؟

متاسفانه از سال ۹۸ قانون خرید خدمت به کلی لغو شده است

سلام، میخواستم بپرسم زمان اعزام به خدمت مشمولان دارای مدرک کارشناسی چگونه محاسبه می شود؟ چون این افراد قبلا در روزهای دوم ماه های زوج اعزام می شدند، ولی چندی قبل یکی از دوستانم ۲۰ فروردین ماه دفترچه ارسال کرد و اول خرداد به خدمت اعزام شد. در حالی که خرداد ماه جزو ماه های فرد سال به حساب می آید! حالا با توجه به تغییرات پیش آمده میخواستم بدانم من در چه ماه و چه تاریخی باید دفترچه ارسال کنم که اول مهر ماه به خدمت اعزام شوم؟ و سوال دیگرم این است که سپاه در کدام ماه ها نیرو جذب می کند که در همان ماه دفترچه ام را پست کنم تا آموزشی را در سپاه طی کنم؟

سلام
در حال حاضر تغییراتی در تاریخ اعزام مشمولان ایجاد شده است که طی ان در ۶ ماه اول سال ۹۹ اعزام ها در اول، دوم و سوم هر ماه انجام میشود. معمولا برگه ی اعزام شما که تاریخ اعزام در آن درج شده بعد از ده روز از تاریخ ارسال دفترچه به دست شما میرسد. اعزام به خدمت سپاه برای دارندگان مدرک کارشناسی در اول هر ماه انجام میشود.

آدرس سازمان وظیفه عمومی در شیراز؟؟

سلام
خیابان مثنوی بلوار تابان_شاهیجان

ببخشید هنوز شرایط خرید خدمت وجود دارد؟

سلام نیما جان وقتت بخیر
با توجه به اخباری که از ستاد کل نیروهای مسلح به گوش میرسه امیدی به بازگشت قانون خرید خدمت بعد از غیبت سربازی وجود ندارد
با این وجود نمیتوان در این مورد با قطعیت نظر داد و بهتر است اگر در غیبت هستی منتظر اخبار نظام وظیفه باشید میتوانید جدیدترین اخبار را از سایت Avije.org دنبال کنی مشاوران ما هم در این زمینه پاسخگوی شما هستند

سلام تاریخ اعزام من ۶ / ۱ افتادم پدافند هوایی سمنان تک فرزندم و در استان ما پدافند هوایی ندارد پس بعد آموزشی هم باید در استان دیگه ای خدمت کنم چیکار کنم کد تغیر کند

سلام بابک جان
این موضوع رو باید از ستاد کل پیگیری کنید

با سلام تاریخ اعزام من ۱/۶٫ قبلا برای امریه اقدام کرده بودم که اکی نشد و افتادم پدافند هوایی سمنان ( تک فرزندم و در استان ما پدافند هوایی ندارد ) پس من بعد آموزشی هم باید در استان دیگه ای خدمت کنم ، چگونه کد رو تغییر بدم ؟ در خواست تمدید هم دادم که بعد ۷ روز جوابش نیومد

سلام خسته نباشید ببخشید سوالی میتونم از شما بپرسم ممنونم؟

سلام بیژن جان
بفرمائید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه

نام

ایمیل

وب‌ سایت

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

avijeconsulting@ 

info@avije.org  

مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه تلفنی آویژه در راستای گسترش خدمات مشاوره و ایجاد امکان دسترسی تمامی هم وطنان به خدمات
مشاوره و همچنین بهبود خدمات مشاوره تلفنی، اقدام به ارائه خدمات مشاوره تلفنی تحصیلی، مشاوره
تلفنی نظام وظیفه کرده است. به لطف خداوند متعال مرکز مشاوره تلفنی آویژه در
نظر دارد با گسترش کار خود در زمینه مشاوره تلفنی و در راستای آسان تر و ارزان تر شدن خدمات مشاوره، با گسترش خدمات مشاوره
تلفنی خود، در حوزه مشاوره حضوری و مشاوره آنلاین با هم میهنان گرامی، وارد شود. در حال حاضر در مرکز مشاوره تلفنی آویژه، شما می توانید از مشاوران زبده در حوزه
های مختلف مشاوره تلفنی تحصیلی و مشاوره تلفنی نظام وظیفه بهره مند شوید.
ان
شاءالله شما کاربران گرامی از خدمات مشاوره تلفنی آویژه کمال رضایت و استفاده را داشته باشید.

برای مشاوره تلفنی تحصیلی، مشاوره کنکور، منابع کنکور، انتخاب رشته، انتخاب دانشگاه، برنامه ریزی درسی کنکور و تحصیلی و ثبت نام بدون کنکور دنشگاه سراسری، کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری، انتخاب مدرسه،
تحصیل در خارچ از کشور، و … می توانید از خدمات مرکز مشاوره تحصیلی آویژه بهره مند شوید.

برای مشاوره تلفنی نظام وظیفه، معافیت کفالت، معافیت سربازی، معافیت پزشکی، معافیت تحصیلی، معافیت ایثارگری، معافیت موارد خاص،
امریه سربازی، پروژه کسری خدمت، خرید خدمت سربازی، سرباز معلم، خروج از کشور، معافیت موقت، معاف از رزم، اعزام به خدمت و … با
مشاوران نظام وظیفه آویژه در تماس باشید.


تهران – تهران —-

021-91023933 (سراسری) – مشاوره تلفنی

به زودی – تماس فقط برای تعیین وقت مشاوره حضوری

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

دارای نماد اعتماد الکترونیکی از مرکز توسعه تجارت الکترونیکی وزارت صنعت، معدن و تجارت.


با خیال راحت خرید کنید.

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

در سریع ترین وقت ممکن

8 صبح

الی 12 ظهر

12 ظهر

الی 6 عصر

6 عصر

الی 11 شب

8 صبح

الی 12 ظهر

12 ظهر

الی 6 عصر

6 عصر

الی 11 شب

8 صبح

الی 12 ظهر

12 ظهر

الی 6 عصر

6 عصر

الی 11 شب

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 91023933-021 تماس حاصل نمایید

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 91023933-021 تماس حاصل نمایید

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 91023933-021 تماس حاصل نمایید

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 91023933-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 91023933-021 تماس حاصل نمایید

سامانه تلفن گوياي سازمان وظيفه عمومي با شماره 096480 به صورت شبانه روزي آماده ارائه اطلاعات درخصوص قوانين و مقررات خدمت وظيفه عمومي از قبيل اعزام به خدمت، معافيتها و … و همچنين فرآيندهاي آن به مشمولان و خانواده هاي آنان مي باشد. در ضمن واحد مشاوره تخصصی این سامانه در روزهاي شنبه تا چهارشنبه (روزهای كاری  ) صبح‌ها از ساعت  8:00 تا  13:30 و بعد ازظهر از ساعت 14:30 الی  18:00 و در روزهاي پنج‌شنبه از ساعت8:00 تا 12:00، آماده راهنمايي و ارائه مشاوره تخصصي در زمينه مقررات خدمت وظيفه عمومي به متقاضیان مي‌باشد .

با استفاده از سامانه تلفن گویا به شماره 096480 میتوانید از تسهیلات ذیل استفاده نمایید:

*با انتخاب عدد 1 از قوانین ومقررات وظیفه عمومی به صورت گویا بهره مند شوید .

*با انتخاب عدد 2 ودرج کدملی وکد سخا از آخرین وضعیت درخواست خود مطلع گردید.

*با انتخاب عدد 3 ودرج کدملی وکدسخا از آخرین وضعیت درخواست خود درمورد کارت هوشمند وظیفه عمومی اطلاع حاصل کنید .

مشاوره آنلاین رایگان سربازی

*با انتخاب عدد 4 امکان ارتباط با مشاوران به صورت زنده میسر می شود.

 

 

كليه حقوق اين پایگاه متعلق به سازمان وظیفه ی عمومی ناجا مي‌باشد.

Copyright © 2014 Vazifeh.Police.ir – All rights reserved.

با افسر مشاور

با توجه به تغییراتی که هر ساله در قوانین خدمت سربازی ایجاد می‌شود، آگاهی از آنها کمک شایانی در استفاده از معافیت‌ها و یا دیگر موارد مرتبط با نظام وظیفه و کوتاه کردن طول دوران خدمت خواهد داشت.

از این رو برای سهولت در اطلاع رسانی و راهنمایی برای قوانین و مقررات و راهکارهای خدمت سربازی آسان‌تر، مرکز مشاوره افسر مشاور امکان مشاوره سربازی آنلاین را برای مشمولین و برای نخستین بار در کشور فراهم کرده است.

 مدت زمان خدمت سربازی طولانی بوده و حدود دو سال می باشد. به همین جهت سوالات متعددی در رابطه با موارد گوناگون ازسوی مشمولین مطرح می‌شود تا با یک آگاهی نسبی به نظام وظیفه اعزام و وارد مرحله جدیدی در زندگی خود شوند.

مشاوره آنلاین رایگان سربازی

 از طرفی بسیاری از مشمولین دارای شرایط لازم برای اخذ انواع معافیت، کسری خدمت، امریه و … هستند، اما به علت عدم آگاهی از قوانین و شرایط خدمت سربازی، نمی تواند از آن به درستی استفاده کنند.

 هزینه‌های بالای مشاوره نیز از سوی دیگر مانع از کسب اطلاعات لازم برای آگاهی از شرایط نظام وظیفه شده است.

 هم چنین در بسیاری از مناطق کشور نیز دسترسی مناسبی به مشاوران متخصص در رابطه با نظام وظیفه براساس آخرین تغییرات و اطلاعات آن وجود ندارد.

 اما دیگر نگران نباشید!

مشاوره نظام وظیفه آنلاین افسر مشاور در خدمت شماست تا به تمامی پرسش هایتان در کوتاه ترین زمان و به صورت آنلاین پاسخ دهد.

در این حالت شما می توانید در هر کجا که هستید، به سادگی و با پرداخت هزینه‌ای بسیار ناچیز، راهنمایی های تخصصی در رابطه با خدمت سربازی را به دست آورید.

سوالی دارید؟! از کارشناسان ما در حوزه نظام وظیفه بپرسید!

ارسال سوال

 برای مشاوره آنلاین با کارشناسان مرکز مشاوره تخصصی افسر مشاور، می توانید به سادگی و تنها در 4 مرحله اقدام به طرح سوالات خود کرده و مشاوره های تخصصی را از کارشناسان ما دریافت نمایید.

این مراحل به شرح زیر است:

 مشمولین می‌توانند با مراجعه به سایت افسر مشاور و در طی زمانی کوتاه، مراحل فوق را انجام داده و به پاسخ پرسش های خود به صورت تخصصی و مطابق با آخرین اطلاعات نظام وظیفه عمومی کشور، دست یابند.

یکی از سوالات متداول مشمولین در رابطه با نظام وظیفه، نحوه اخذ امریه و آگاهی از ارگان های امریه گیر و شرایط آنان است. با کمک متخصصان مرکز ما می توانید به صورت مشاوره نظام وظیفه آنلاین، پاسخ سوالات خود را در این زمینه به صورت کامل دریافت کنید.

 برخی از ارگان های امریه گیر به شرح زیر هستند:

با آگاهی از شرایط هر کدام از سازمان های امریه گیر می تواند به سادگی، طول دوران خدمت خود را با آسودگی خاطر بیشتری سپری کنید.

معافیت از خدمت سربازی از موارد پرطرفدار در میان مشمولان بوده که برای کسب آن حتی حاضر به انجام کارهای غیرقانونی نیز هستند!

اما اگر اطلاعات کافی در رابطه با انواع معافیت سربازی و شرایط آن داشته باشید، دیگر نیاز به انجام امور غیر قانونی برای اخذ معافیت نخواهید داشت.

 ضمن آنکه با توجه به سخت‌گیری‌های نظام وظیفه در امر معافیت سربازی، امکان اخذ آن به صورت غیرقانونی یا دور زدن قوانین وجود ندارد. پس بهتر است با آگاهی از شرایط انواع معافیت، این مسیر را به درستی و با موفقیت به انجام برسانید.

 از انواع معافیت می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

 برای این منظور مشاوره سربازی آنلاین افسر مشاور، در خدمت شماست تا به تمامی پرسش هایتان پاسخ داده و راهنمایی های لازم در جهت اخذ معافیت را در اختیارتان قرار دهد.

 از دیگر خدمات مرکز مشاوره افسر مشاور،  پاسخ به پرسش های کسری خدمت سربازی به صورت آنلاین و در زمانی کوتاه است.

یکی از راه های موثر در کاهش طول دوران خدمت سربازی، استفاده از کسری خدمت می باشد.  کسری خدمت شامل انواع مختلف بوده که هر کدام شرایط خاص خود را دارد.

مشمولان در صورت آگاهی از قوانین و شرایط کسری خدمت و زمان ارسال مدارک خود می توانند طول دوران سربازی خود را کاهش دهند.

 برای این منظور با بهره گیری از راهنمایی های مشاوران متخصص مرکز افسر مشاور به صورت آنلاین و در زمانی کوتاه قادرند به پاسخ پرسش های خود دست یافته و موفق به اخذ کسری خدمت شوند.

سوالی دارید؟! از کارشناسان ما در حوزه نظام وظیفه بپرسید!

ارسال سوال

مرکز مشاوره افسر مشاور، بزرگترین مرکز فعال در زمینه نظام وظیفه بوده که تاکنون خدمات خود را به مشمولین زیادی ارائه کرده است.

 یکی از خدمات موثر این مرکز، مشاوره نظام وظیفه آنلاین است تا مشمولین بتوانند با هزینه ای اندک و در هر کجای ایران، به سادگی سوالات خود را به صورت آنلاین از متخصصین پرسیده و در کوتاهترین زمان پاسخ خود را بر اساس آخرین تغییرات و اطلاعات سازمان نظام وظیفه ی کشور دریافت کنند.

در مشاوره نظام وظیفه آنلاین افسر مشاور، با آگاهی از قوانین مربوطه و متناسب با شرایط خود می توانید از راهکارهای لازم برای اخذ انواع معافیت، کسری خدمت، امریه و … استفاده نمایید. 

علاوه بر این، در این مرکز به صورت تلفنی نیز پاسخگوی پرسش‌های شما خواهیم بود. برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت پاسخ پرسش های خود در تمامی امور مربوط به نظام وظیفه، می توانید به صورت آنلاین یا تلفنی از متخصصان ما راهنمایی های لازم را دریافت کنید.

سلام خسته نباشین بنده اعزامی کد ۳۷ عجب شیر و اعزامی ۳ مرداد ۹۹ بودم موقع رفتن به پادگان بنده را فرستادن برای گواهی پزشکی به کرونا به یکی از مراکز بهداشت عجب شیر رفتم و گفتن مشکوک به کرونا ام و منو نوشتن ازمایش که مشخص شد قبلا کرونا گرفتم اما خوب شدم از طرفی جواب ازمایش رو ۴ روز بعد نوشتن رفتم مراتب رو به پادگان اطلاع دادم و گفتم ۴ روز دیگه جواب ازمایش میدن گفتن برو بگو زود تر جواب بدن رفتم صبحت کردم و دوروز زود تر جواب رو گرفتم و اوردم پادگان گفتن دیگه پذیرش نداریم مهلتش تموم شده شما باید تجدید دوره بشید با اضافه خدمت ۳ ماهه من برای این که بخوام حق ام رو بگیرم باید چیکار کنم کجا بدم

سلام من سرباز نیروی انتظامی هستم و یازده ماه کامل خدمت کردم ده ماه دیگر خدمت دارم در این یازده ماه دو ماه آموزشی دوماه هم نگهبان پست داده ام سه ساعت پست شش ساعت استراحت و بقیه خدمت ۱۲*۱۲یعنی ۱۲ ساعت استراحت ۱۲ساعت شیفت حال من تا الان هیچ مرخصی نرفته ام حتی یک روز حتی در ایام نوروز واقعا با این شرایط ادامه خدمت برام غیرممکن حتی به تمام فرمانده هام درخاست مرخصی داده ام قبول نکردن به بازرسی هم رفتم گفتن ۱۲*۱۲ مرخصی نداره کجای قانون آیین نامه گفته سرباز ۱۲*۱۲مرخصی نداره میخام راهنماییم کنید؟

سلام وقت بخیر: هر سربازی ماهی یک روز مرخصی دارد.لطفا به بازرسی کل ناجا درتهران مراجعه نمائید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره آنلاین رایگان سربازی

فرستادن دیدگاه

افسر مشاور

درباره ما

تماس با ما

درخواست مشاوره آنلاین

ارتباط تلفنی با مشاوران و متخصصان مااز طریق این دو شماره٥٤٠٩٢٠٠٠-٠٢١٠٩١٩٣١٠٠٤٦٠

مشاوره آنلاین رایگان سربازی
مشاوره آنلاین رایگان سربازی
0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *