مشاوره ازدواج تلفنی در تبریز

 
helpkade
مشاوره ازدواج تلفنی در تبریز
مشاوره ازدواج تلفنی در تبریز

آیا به دنبال آدرس بهترین مراکز مشاوره ازدواج تبریز هستید ؟ آیا می دانید هدف از مشاوره ازدواج و مشاوره قبل از ازدواج در مرکز مشاوره ازدواج تبریز چیست ؟ در روز های اولیه ازدواج و در زمان آشنایی قبل از ازدواج خیلی از نکات مهم برای شروع یک زندگی مشترک موفق توسط افراد نادیده گرفته می شود، که سبب می گردد بعد از سپری شدن سال های اولیه مشکلات و اختلافات زیادی در بین زوج ها به وجود بیاید. هدف اصلی مشاوره ازدواج یا مشاوره قبل از ازدواج این است که ما یاد بگیریم که چگونه با مشکلات زندگی زناشویی روبرو شویم. در حقیقت مشاوره قبل از ازدواج مانند واکسنی برای پیشگیری از طلاق و مانع از هم پاشیدن زندگی مشترک می باشد. از آنجایی که ازدواج مهمترین تصمیم گیری در زندگی هر فرد می باشد، آموزش دیدن برای این تصمیم گیری و یادگیری مهارت های لازم برای زندگی مشترک ضروری است.

 

 

 

مشاوره ازدواج تلفنی در تبریز

هدف از مشاوره در مراکز مشاوره قبل از ازدواج تبریز این نیست که در نهایت با یک پاسخ بله یا خیر از سمت مشاور روبرو شوید. مشاوره قبل از ازدواج در مسائلی همچون همسرگزینی، آگاهی از ریسک ازدواج، تفاوت شخصیتی افراد، حل مشکلات بین زوجین و آموزش مهارت های لازم برای زندگی مشترک صورت می گیرد. در حقیقت مشاوره قبل از زادواج مانند واکسنی برای پیشگیری از طلاق ، مانع از هم چاشیدن زندگی مشترک عمل می کند. آموزش دیدن برای این تصمیم گیری و یادگیری مهارت های لازم برای زندگی مشترک در زندگی هر فردی ضروری است. نکته مهم این است که بدانید که همسر شما در خانواده ای با افکار، فرهنگ، علایق و … کاملا متفاوت با شما بزرگ شده است. خواه نخواه بسیاری از معیار ها و علایق زندگی او با شما متفاوت می باشد. به همین دلیل شما باید بیاموزید که چگونه با وجود این تفاوت معیار ها و علایق با همسرتان زندگی شادی را بسازید. مرکز مشاوره ازدواج تبریز هنر زندگی آماده است که با استفاده از خدمات مشاوره تلفنی و حضوری خود پاسخگوی سوالات شما باشد.

 

مرکز مشاوره روانشناسی هنر زندگی به دلیل مشکلات مردم تبریز در دسترسی به بهترین مراکز مشاوره ازدواج تبریز تصمیم به جمع آوری و معرفی آدرس بهترین مراکز مشاوره ازدواج تبریز گرفته است. شما می توانید آدرس مراکز مشاوره ازدواج تبریز را در جدول زیر مشاهده نمایید.

 

آدرس مراکز مشاوره قبل از ازدواج تبریز

 

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد مراکز مشاوره ازدواج تبریز می توانید با مشاوران مرکز مشاوره هنر زندگی از طریق تلفن ثابت با شماره 9099075228  تماس بگیرید.

 

 

مرکز مشاوره ازدواج تبریز هنر زندگی خدمات خود را مراحل مختلف زندگی بین زوجین از ارتباط با جنس مخالف، آشنایی قبل از ازدواج، خاستگاری، نامزدی، آموزش مسائل جنسی و مهارت های لازم برای زندگی مشترک را اراعه می دهد. مرکز مشاوره ازدواج تبریز هنر زندگی آماده است تا با استفاده از خدمات مشاوره تلفنی و حضوری خود پاسخگوی سوالات و مشکلات شما باشد. از جمله خدمات مشاوره تلفنی مرکز مشاوره تبریز هنر زندگی می توان به مشاوره ازدواج ، مشاوره خانواده ، مشاوره قبل از ازدواج ، مشاوره طلاق ، مشاوره اعتیاد ، مشاوره جنسی ، مشاوره تربیت کودک ، زوج درمانی ، مشاوره افسردگی ، مشاوره وسواس ، مشاوره استرس ، مشاوره خیانت همسر ، اختلالات شخصیتی و …. اشاره داشت.

 

 

از آنجایی که زندگی های امروزه با گذشته بسیار متفاوت شده است و مسائل و مشکلات مخصوص به خود را دارد. نیازمند راه حال های نوین است. از آنجایی که  هزینه شرکت در جلسات مشاوره قبل از زادواج در مراکز مشاوره ازوداج تبریز بالاست و بسیاری از زوج ها توان شرکت در این جلسات را ندارند. علاوه بر هزینه سنگین این جلسات، به دلیل حیا و حجب خانواده ایرانی مشاوره روانشناسی تلفنی می تواند یک راهکار مناسب باشد تا زوج ها بتوانند به راحتی مشکلات و مسائل خود را مطرح نمایند. از دیگر دلایل برتریت مشاوره تلفنی  ازدواج بر مشاوره ازدواج حضوری می توان به نداشتن وقت و درگیری های کاری زیاد امروزه افراد اشاره داشت.

 

 

مرکز مشاوره روانشناسی هنر زندگی دارای متخصصان مجرب در زمینه ازدواج بوده و با بهرمندی از خدمات مشاوره تلفنی و مشاوره حضوری خود می تواند پاسخگویی سوالات شما در زمینه های مختلف ازدواج باشد. از جمله مهمترین مشکلات زوجین می توان به موارد زیر اشاره داشت:

آشنایی قبل از زادواج : امروز بسیاری از افراد در آَشنایی قبل از زادواج خود با مشکلات زیادی روبرو می شوند. چرا که بسیاری از افراد در زمینه ارتباط صحبح با جنس مخالف خود آموزش ندیده اند. مطالعه مقالات زیر می تواند به شما در برقراری یک ارتباط سالم و موفق با جنس مخالف خود کمک شایانی کند.دوستی قبل از ازدواجاشتباهات آشنایی قبل از ازدواجرابطه جنسی قبل از زادواج داشته باشیم یا نه

 

ازدواج و نامزدی : ازدواج و مراسم خواستگاری یکی از مهمترین دغدغه های بسیاری از زوجین می باشد. تشخیص درستی انتخاب از لحاظ اختلاف سنی، موقعیت اجتماعی، معیار های شخصیت و تفاهم بین زوجین از جمله مواردی است که باید قبل از زادواج توسط زوجین مورد بررسی قرار بگیرد. توصیه می کنیم مقالات زیر را مطالعه نمایید.سوالات قبل از ازدواجتست تفاهممخالفت والدین پسر با ازدواجمخالفت والدین دختر با ازدواجازدواج زود هنگامازدواج مجددفاصله سنی در ازدواجازدواج در سن بالانقش خانواده در ازدواجازدواج دوم مردان متاهلافراد نامناسب برای ازدواج

 

بعد از زادواج : بسیاری از زوجین بعد از ازدواج به دلیل دخالت های زیاد خانواده و دوستان، نداشتن تفاهم برای حل بسیاری از چالش های زندگی مشترک، مشکلات جنسی و … با مشکل روبرو می شوند. استفاده از مشاوره ازدواج و مشاوره خانواده در چنین شرایطی در حل مشکلات زوجین بسیار تاثیر گذار و نتیجه بخش می باشد. توصیه می کنیم مقالات زیر را مطالعه نمایید. 

  

برای دریافت مشاوره در زمینه ازدواج و اطلاع از آدرس بهتریم مراکز مشاوره قبل از ازدواج تبریز می توانید با مشاوران مرکز مشاوره روانشناسی حامی هنر زندگی از طریق تلفن ثابت از کل کشور با شماره 9099075228 و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگیرید.

هنر زندگی اولین سامانه مشاوره روانشناسی تخصصی کشور با مجرب ترین مشاوران روانشناسی پاسخگوی سوالات و مشکلات شما در زمینه های مشاوره خانواده ، ازدواج ، طلاق ، تربیت کودک ، جوانان ، مهارت های ارتباطی ، ترک اعتیاد ، مشاوره روانشناسی ، روان درمانی و … می باشد. به امید زندگی شاد و سالم برای یکایک مردم ایران…

با عضویت در خبرنامه، از جدیدترین و بهترین کتاب ها و مقالات روانشناسی اطلاع پیدا کنید…

© کلیه حقوق برای حامی هنر زندگی محفوظ می باشد. انتشار مقالات با ذکر منبع بلامانع می باشد.


تا اطلاع ثانوی مشاوره تلفنی نداریم

 

مشــاوره تلفنــی در تبریز 

 

09909374182

مشاوره ازدواج تلفنی در تبریز

 

تبریز مرکز استان آذربایجان شرقی است. شهرستان زیادی در این استان وجود دارد که هر کدام از آنها هم روستاهای متعدد و گاهی پرجعیت را دارند اما در آنها مرکز مشاوره وجود ندارد. به همین جهت آنها برای استفاده از خدمات مشاوره به نوعی در تنگنا هستند.

جهت راهنمایی و مشاوره تلفنی در تبریز با مشاوران و روانشناسان برای تبریز تماس بگیــرید. این عزیزان تجربیات علمی و  تخصصی خود را با هیچ منتی در اختیار شما قرار خواهند داد و شما نیز باید بدانید که مشاوره فرایندی تخصصی است که ابتدا نیازمند یک ارزیابی جامع از مسئله شما است سپس راهنمایی لازم به شما ارائه خواهد شد. از طریق مشاوره تلفنی در تبریز، شما با بهترین و متخصص ترین مشاوران و روانشناسان گفتگو خواهید کرد.

 

با وجود مشاوره تلفنی برای شهروندان تبریز و سایر شهرستان ها این تنگناها و محدودیت های مشاوره ای و روانشناسی تا حدودی مرتفع گردیده است و تمام اهالی این استان ب راحتی می توانند از این خدمات استفاده کافی کنند فقط کافی است که با شماره های موجود در سایت تماس بگیرند.

 

ما آماده همیاری شما برای زندگی بهتر هستیم. 

مشاوره تلفنی برای زندگی بهتر

 

09909374182مشاوره تلفنی ازدواجمشاوره تلفنی خانوادهمشاوره تلفنی شبانه روزیمشاوره تلفنی روانشناسیمشاوره تلفنی تحصیلیمشاوره تلفنی شغلیمشاوره تلفنی کودکمرکز مشاوره تلفنی

 

اهر|بستان‌آباد|بناب|تبریز|جلفا|سراب|شبستر|کلیبر|مراغه|مرند|ملکان|میانه|هریس|هشترود

 

مشاوره ازدواج تلفنی در تبریز

یا نام متخصص را جستجو کنید

روانشناس کیست؟

روانشناس کسی است که فرایندهای ذهنی و رفتار انسان‌ها را از طریق مشاهده، تفسیر و ثبت نحوه ارتباط افراد با یکدیگر و محیط پیرامون‌شان، بررسی می‌کند. روانشناسان سعی دارند که سلامت و رفاه ذهنی همه افراد، اعم از خانواده‌ها، گروه‌ها و جوامع مختلف را تضمین کنند.

روانشناس، یک متخصص آموزش‌دیده است که در زمینه تحقیقات، آزمایشات و رسیدگی به چالش‌های عاطفی و روانی بیماران فعالیت می‌کند. مشاور و روانشناس خوب در هر زمینه ای می تواند خدمات خود را در مراکز مشاوره، بیمارستان ها یا مطب متخصص ارائه کنند. برخی مراکز به شکل اختصاصی مرکز مشاوره ازدواج هستند.

روانشناسان خدمات متنوعی را به مردم ارائه می‌کنند:مشاوره ازدواج تلفنی در تبریز

تحصیلات و مدرک روانشناسان

اخذ مجوز کار، مستلزم داشتن مدرک دکترا (Ph.D. ،Psy.D. و Ed.D.) و گذراندن یک دوره دو ساله در یک مرکز خدمات بالینی است. روانشناسان، بیش از هر متخصص دیگری در زمینه روانشناسی و خدمات روان درمانی، تحصیل کرده و آموزش می‌بینند. دکتر روانشناس خوب می تواند با تخصص خود مسائل زیادی را حل کند.

از زیرشاخه های اصلی روانشناسی در ایران، می‏توان روانشناسی بالینی و روانشناسی عمومی و روانشناسی کودکان استثنائی را نام برد.

روانشناس بالینی

فعالیت اصلی روانشناسان بالینی شامل تست‏ های روانشناسی، ارزیابی و تشخیص مشکلات روانی، روان درمانی، تحقیق در زمینه کشف راه‌های بهبود سلامتی، تدریس و مشاوره می‌شود. روانشناسان بالینی در اماکن مختلف، از جمله بیمارستان‎ها، کلینیک‌های بهداشت روانی، مطب‌ها، مدارس ابتدایی و متوسطه، برنامه‌های توانبخشی کارکنان و شرکت‌ها فعالیت دارند. روانشناسان بالینی می‏توانند در زمینه های کودک و نوجوان و یا خانواده، آموزش‏ های تخصصی لازم را ببیند و در هر یک از این حیطه ها، تخصصا مشغول به کار درمان شوند.

سایت پزشک خوب با استفاده از بهترین روانشناس در هر شهر، مشاوره روانشناسی را برای حل معضلات و اختلالات مراجعان به کار می گیرد. در همین راستا لیست روانشناسان در هر شهر قابل مشاهده و انتخاب است.

معرفی تخصص مشاوره ازدواج:

مشاوره ازدواج نوعی از درمان است که به زوجین کمک می‌کند تا برای ازدواج آماده شوند. مشاوره ازدواج می‌تواند این اطمینان را حاصل کند که شما و شریکتان یک رابطه سالم و قوی خواهید داشت. مشاوره ازدواج شانس شما را برای داشتن یک ازدواج پایدار و رضایت بخش افزایش می‌دهد و به شما در پیدا کردن نقاط ضعفی که در آینده ممکن است مشکل ساز شوند، کمک می‌کند. نسل های قبل بر این باور بودند که ازدواج هندوانه ای در بسته است! یعنی تا با شریک زندگیت زیر یک سقف نروی، نمیتوانی بدانی که در کنار او چه زندگی ای خواهی داشت، این باور درست است اگر شما بخواهید به سبک نسل قبل ازدواج و زندگی کنید اما همانطور که شما در نسل جدید امکاناتی دارید که سختی های زندگی نسل قبل را برای شما بی معنا کرده است، برای ازدواج نیز دانش و ابزارهایی در دسترس شما وجود دارد که دربسته بودن هندوانه ازدواج را بی معنا می‌کند و به شما این امکان را می دهد که بدون تجربه کردن شکست ها و رنج های عاطفی بی مورد پیش از شروع زندگی مشترک، متوجه شوید که آیا او شخص مناسبی برای ازدواج با شما هست یا خیر.

اما برای اینکه بدانید نحوۀ صحیح ایجاد شناخت چگونه است، مشاورشما را راهنمایی می‌کند و با این رویکرد از فروپاشی زودهنگام خانواده ها و تبعات آن جلوگیری می‌کند.

مراحل ازدواج موفق

مرحله اول : انتخاب همسر

با این شرایط که فردی را انتخاب کنند که دارای اخلاق و روحیات و شخصیت متناسب و شیوه های زندگی مشابه با یکدیگر باشند و به اصطلاح دنیای مشترکی داشته باشند تا بتوانند به درک متقابلی از یکدیگر برسند.

مرحله دوم: مدیریت رابطه

آنچه که به عنوان یک مقوله نسبتاً پیچیده نیاز به آگاهی دارد و افراد می‌توانند از طریق مطالعه یا مراجعه به مشاور آنرا بیاموزند.

اهمیت مشاوره ازدواج

مشاور به شما آموزش می‌دهد که چگونه در کمترین زمان، فرد مناسب یا نامناسب برای ازدواج را تشخیص دهید و با آگاهی کامل تصمیم نهایی تان را بگیرید. وی همچنین آگاهی لازم  برای ساخت یک ازدواج موفق و زندگی زناشویی ایده آل را در اختیار شما قرار می‌دهد.مشاوره ازدواج مناسب همه افرادی ست که می‌خواهند رابطه ای را شکل دهند و از بروز مشکلات احتمالی جلوگیری کنند و در یک کلام معتقدند پیشگیری بهتر از درمان است.

شناخت سطحی و بسنده کردن بسیاری از الگوهای ازدواج، به زیبایی، پول و امکانات رفاهی همسر منجر به تشکیل خانواده هایی می‌گردد که تنها تضمین پایداری آنها، مهریه های سنگین و ترس از عواقب اجتماعی و اقتصادی برای زن و یا فرزندان حاصل طلاق است.

ﻣﺸﺎوره ازدواج از راه ﻫﺎی زیر ﺑﻪ ﺷﻤﺎ کمک می‌کند:

در ﻓﺮاﻳﻨﺪ ﻣﺸﺎوره ﭘﻴﺶ از ازدواج ﭼﻪ روﻧﺪی را طی ﺧﻮاهید کرد؟

ﺑﺮرﺳﻰ ﻣﻰشود ﺗﺎ ﭼﻪ ﻣﻴﺰان ﺑﺮاى ﺷﺮوع روﻧﺪ ﻣﺸﺎوره آﻣﺎدﮔﻰ دارﻳﺪ (ﺷﻨﺎﺧﺖ اوﻟﻴه ﻻزم از ﺧﻮد، از ﻫﻤﺪﻳﮕﺮ و از ﺧﺎﻧﻮادهﻫﺎى ﻫﻢ)

اﮔﺮ ﺷﻨﺎﺧﺖ اوﻟﻴﻪ را ﻧﺪارﻳﺪ  ﺷﻤﺎ را در ﺟﻬﺖ رﺳﻴﺪن ﺑﻪ اﻳﻦ ﺷﻨﺎﺧﺖ راﻫﻨﻤﺎﻳﻰ ﻣﻰﻛﻨند.

ﺗﺴﺖﻫﺎ و ﭘﺮﺳﺸﻨﺎﻣﻪﻫﺎﻳﻰ ﺑﺮاى ﺑﺮرﺳﻰﻫﺎى ﺑﻴﺸﺘﺮ اﻧﺠﺎم ﻣﻰشود.

ﻧﺘﺎﻳﺞ ﺑﻪدﺳﺖ آﻣﺪه از ﻣﺼﺎﺣﺒﻪﻫﺎ و آزﻣﻮنﻫﺎ ﺑﺮرﺳﻰ  و با مشارکت خودتان تحلیل می شوند.

ﺑﺎ ﺑﻴﺎن ﻧﻘﺎط اﻳﺠﺎد ریسک و ﻧﻘﺎط ﻗﻮت ﺑﺮاى زﻧﺪﮔﻰ آﻳﻨﺪهﺗﺎن، ﺑﻪ ﺷﻤﺎ در ﺗﺼﻤﻴﻢﮔﻴﺮى کمک ﻣﻰشود.

ﺑﻪ ﺷﻤﺎ آﮔﺎﻫﻰ داده می شود ﻛﺪام ﻧﻘﺎط ریسک ﻗﺎﺑﻞ ﺗﻐﻴﻴﺮ و ﻛﺪامیک ﭘﺎﻳﺪار ﻫﺴﺘﻨﺪ.

در ﺻﻮرت ﻧﻴﺎز ﭘﻴﺸﻨﻬﺎد ﺟﻠﺴﺎت آﻣﻮزﺷﻰ داده می‌شود.

موضوعات جلسات مشاوره ازدواج

در مشاوره ازدواج به موضوعات بسیار زیادی پرداخته می‌شود که ما در ادامه به مهمترین آنها اشاره می‌کنیم:

1. تشخیص اختلالات روحی

از آنجا که ابتلا به بیماری ها و معضلات روحی تمام حیات فرد را تحت الشعاع قرار می‌دهد و تأثیر منفی بر روابط وی می‌گذارد، بنابراین بسیار مهم است که افراد قبل از ازدواج از سلامت روانی یکدیگر اطمینان حاصل کنند.

و از آنجایی که در اکثر موارد نمی‌توان خصلت های روحی و یا نارسایی های روانی را به راحتی مشاهده کرد در نتیجه برای شناخت این موارد نمی‌توان صرفا به آشنایی های متعارف، اکتفا کرد. لذا برای تشخیص به موقع و کنترل این بیماری ها، نیاز به کمک گرفتن از روانشناس است تا از عواقب بدتر جلوگیری شود.

2. شناخت صحیح و کامل تر از درونیات فرد مقابل

روانشناس توسط آزمون های روانشناختی و مصاحبه و تکنیک های مختلف به همراه تجاربی که دارد، تصویر روشن تری از شخصیت، اخلاق و روحیات افراد به دست می آورد. در نتیجه به درک بهتری از یکدیگر میرسید و در صورتی که قبل از ازدواج، مشاور ویژگی های شخصیتی شمارا متناسب با یکدیگر تشخیص دهد درآینده به احتمال بیشتری تفاهم خواهید داشت.

3. انتخاب صحیح

تحقق ازدواج در قلب های ما حادث میشود نه در یک محضر یا خانه یا تالار یا سالن مجلل یا هتل گران قیمت. ازدواج ارتباطی عمیق و صمیمی است. یک کانون گرم است نه یک میدان نبرد. ازدواج یک انتخاب است پس لازم است آگاهانه باشد و به جای توجه صرف به ظواهر و تجملات، می بایست کسی را انتخاب کنید که از لحاظ روحی با او سازگارباشید، کسی که در حوزه علوم روانشناختی متخصص است می‌تواند شما را در این زمینه یاری کند.مشاوره ازدواج تلفنی در تبریز

4. تست های مشاوره ازدواج

اجرا و تفسیر این آزمون ها بر عهده روانشناس است که در کوتاه ترین زمان اطلاعات بسیاری به دست می‌دهند، مشاوران برای راهنمایی قبل از ازدواج آزمون های مختلفی برای تشخیص ویژگی ها روحی افراد انجام می‌دهند.

5. کمک به خودشناسی

یکی از اهداف مشاور کمک به بالا بردن سطح خودشناسی شما و تمرکز به درون و خود واقعی شماست، تا خود را به خوبی نشناسید، نمی‌توانید همسر ایده آل را پیدا و یا حتی نظر او را به خود جلب کنید. همچنین به شما کمک می‌کند بتوانید تمامی موانع بر سر راه آگاهی شما از خواستۀ دلتان وجود دارد را از سر راه بردارید و به این صورت به طور دقیق تر اهداف و انتظارات و خواسته ها و نیازهای خود را بشناسید و فردی که مطابق با ویژگی های شماست را انتخاب کنید.

6. برخورد صحیح با مشکلات و سوتفاهم ها

همسران به کمک مشاوره می‌توانند درک خویش را نسبت به همسر و نیازهای او افزایش دهند. همچنین یاد بگیرند چگونه یک ارتباط هدفمند میتواند باعث جاودانگی عشق، احساس و درک می‌شود.اگردرروابط فردی و یا در زندگی مشترک دچارسوتفاهم شده اید یا حتی از این قضیه متضرر شده اید، مطمئن باشید که می‌توان برای هر مانع و چالشی راهکار مناسب یافت.

ﭼﮕﻮﻧﻪ از ﺟﻠﺴﺎت ﻣﺸﺎوره ﺑﻴﺸﺘﺮﻳﻦ ﺑﻬﺮه را ﺑﺒﺮﻳﺪ؟

ﺑﭙﺬﻳﺮﻳﺪ وارد ﻓﺮاﻳﻨﺪى ﻣﻰﺷﻮﻳﺪ ﻛﻪ در ﻣﻮاﻗﻌﻰ، ﺑﺴﻴﺎر ﭼﺎﻟﺶﺑﺮاﻧﮕﻴﺰ ﺧﻮاﻫﺪ ﺑﻮد.

ﺑﻪ ﻳﺎد داﺷﺘﻪ ﺑﺎﺷﻴﺪ ﻫﺪف “ﺑﺮﻧﺪه ﺷﺪن” ﻧﻴﺴﺖ و ﻧﻴﺎز اﺳﺖ ﻛﻪ ﻫﺮ دو ﻧﻔﺮ ﻧﺴﺒﺖ ﺑﻪ ﻣﻮﺿﻮع ذﻫﻦِ ﺑﺎز داﺷﺘﻪ ﺑﺎﺷﻨﺪ و آﻣﺎده ﺗﻐﻴﻴﺮ دادن آنﭼﻪ ﺑﺎﺷﻨﺪ ﻛﻪ در ﺣﺎل ﺣﺎﺿﺮ ﻣﺆﺛﺮ ﻧﻴﺴﺖ.

ﻣﻜﺎﻟﻤﺎت ﺟﻠﺴﺎت را ﺑﻴﻦ ﺧﻮدﺗﺎن نگه دارﻳﺪ. از ﺻﺤﺒﺖ ﺑﺎ اﻓﺮاد دﻳﮕﺮ ﻳﺎ اﻳﺠﺎد ﭘﺴﺖ در ﺷﺒﻜﻪﻫﺎى اﺟﺘﻤﺎﻋﻰ در ﻣﻮرد ﻣﻮﺿﻮع ﺟﻠﺴﺎت ﺧﻮددارى ﻛﻨﻴﺪ. اﻋﺘﻤﺎد ﺷﻤﺎ ﺑﻪ ﻫﻢ ﻣﻬﻢﺗﺮﻳﻦ ﻋﺎﻣﻞ در ﭘﻴﺸﺒﺮد اﻫﺪاف ﻣﺸﺎوره اﺳﺖ.

ﻧﺴﺒﺖ ﺑﻪ ﻳﻜﺪﻳﮕﺮ ﺑﺎﺑﺖ ﻫﻤﻜﺎرى و ﺷﺮﻛﺖ در ﺟﻠﺴﺎت ﻣﺸﺎوره ﻫﻤﺮاه ﺑﺎ ﻫﻢ، ﻗﺪردان ﺑﺎﺷﻴﺪ و اﻳﻦ ﻗﺪرداﻧﻰ را ﺑﻪ ﻳﻜﺪﻳﮕﺮ اﺑﺮاز ﻛﻨﻴﺪ.

دکتر حسین قلی زاده 

رباب فرج زاده 

فروغ فرخ زاده 

دکتر احد آهنگر 

شفیقه طالب زاده 

مونا همایون مقدم 

دکتر رباب بشارت 

نسرین زمانی زاد 

دکتر پرستو امیری 

زهرا شادآرا 

تمامی آدرس ها را بر روی نقشه می توانید مشاهده کنید

loading…

جستجو بر حسب نام متخصص

لیست تخصص ها

آیا شما یک پزشک خوب هستید؟

تمامی حقوق این وب‌سایت محفوظ است و انتشار مطالب آن با ذکر منبع بلامانع می‌باشد

در اینجا لیستی از بهترین مراکز مشاوره تبریز و استان آذربایجان شرقی را بر شما مخاطب گرامی سایت هوش کالا آورده ایم. این لیست از بهترین مراکز مشاوره خانواده، روانشناس کودک، مشاوره ازدواج ، اعتیاد ، تحصیلی و.. در شهرستان تبریز است. تمامی مراکز زیر دارای پروانه معتبر از مراجع ذی ربط می باشند.

پیشنهاد ما

دکتر مینا زعفرانچی مدرس دانشگاه و روان درمانگر کودکان و بزرگسالان خدمات :تست هوش ، تست شخصیت ، مشاوره ازدواج ، تحصیلی ..مشاوره حضوری و تلفنی آدرس :تبریز چهارراه آبرسان ، مهرگان یک ، برج سفید smp طبقه دوم مرکز صباتلفن پذیرش :۰۹۱۴۴۰۹۳۳۶۳

 مرکز مشاوره علامه امینی تبریز ( دولتی )آدرس :خیابان هفده شهریور جدید، بالاتر از بستنی وحید، جنب بانک ملی ، کوچه آقا علیتلفن پذیرش :۵۵۶۱۸۳۶

خانم دکتر علیزاده روانشناس تبریزآدرس :خیابان هفده شهریور جدید ، روبروی بستنی وحید، جنب آزمایشگاه دانش ، طبقه سهموسسه روانشناسی آرامش اندیشه تبریزتلفن پذیرش :۰۴۱-۳۵۵۷۵۸۴۹مشاوره ازدواج تلفنی در تبریز

دکتر علیلوآدرس :خیابان هفده شهریور جدید ، روبروی بستنی وحید، جنب آزمایشگاه دانش ، طبقه سهموسسه روانشناسی آرامش اندیشه تبریزتلفن پذیرش :۰۴۱-۳۵۵۷۵۸۴۹

مرکز مشاوره آرمشآدرس :چهارراه آبرسان – کوی ناصحی اول – پلاک ۱۱تلفن پذیرش :۳۳۶۸۹۸۷

اگر شما روانشناس شاغل در آذربایجان شرقی و تبریز هستید و اسم و آدرس کلینیک خود را در این لیست نمی بینید بر روی ثبت اطلاعات کلینیک کلیک کنید و مشخصات خود را با دقت وارد نمایید. پس از اعتبار سنجی مشخصات شما در این لیست نمایش داده می شود.

در ادامه لیست مراکز مشاوره آذربایجان شرقی به جز تبریز را به همراه آدرس و شماره تلفن معرفی کردیم. اگر بدنیال مشاور خوب در آذربایجان شرقی هستید می توانید از لیست زیر استفاده کنید.

از نظر ما بهترین مطب مشاوره و یا دکتر روانشناس تبریز مرکز و یا شخصی  است که صرفا توسط روانشناس و یا مشاوربا تجربه  اداره شود. مرکزی که دارای سابقه کار باشد، تخصصی فعالیت کند و  مراجعان آن از خدمات ارائه شده رضایت داشته باشند. ما در لیست مراکز مشاوره تبریز بهترین مراکز روانشناسی  را که همگی دارای تاییده و مجوز  هستند را ذکر کردیم.

وب سایت هوش کالا در زمینه مشاوره در حوزه های طلاق، اعتیاد، مشاوره پیش از ازدواج، مشاوره تحصیلی، کودکان، نوجوانان و … به جمع آوری مراکز روانشناسی از جمله مراکز مشاوره در تهران پرداخته است.

اسامی شهرهای استان آذربایجان غربی

مراغه ، مرند ، اهر ، میانه ، بناب ، سهند ، سراب ، آذرشهر ، هادیشهر ، جلفا ، عجب‌شیر ، سردرود ، تبریز  ، ملکان ، شبستر ، خسروشا ، بستان‌آباد ، هشترود ، اسکو ، ایلخچی ، اسکو ، باسمنج

سازمان بهزیستی تبریز

مجله توانبخشی و مشاوره هوش کالا با انتشار مقالات عمومی ، آگاهی عموم مردم و قشر سلامت  را از خدمات رشته های روانشناسی و مشاوره و همچنین رشته های توانبخشی ( فیزیوتراپی ، شنوایی شناسی ، کاردرمانی ، گفتار درمانی ، بینایی سنجی ، ارتوپد فنی ) بالا می برد.

این وب سایت مسئولیتی در قبال کیفیت مراکز معرفی شده ندارد. لذا قبل از مراجعه بررسی های لازم را به عمل آورید.

انتخاب رشته تحصیلی بصورت علمی و تخصصیزیرنظر اساتیدبرجسته ارشد و دکتری مشاوره وراهنمائی

تحلیل کارنامه و تخمین احتمال قبولی با روشهای علمیبررسی عوامل انتخاب رشته(علایق، استعدادها،شخصیت و ارزشها)امکان سنجی موفقیت در رشته های مختلف

به دلیل :

مشاوره ازدواج تلفنی در تبریز

حضور
روانشناسان و مشاوران مجرب و مورد اعتماد

افتتاح دپارتمان تخصصی مشاوره تحصیلی و شغلی

در مرکز مشاوره یاوران رشد تبریز

در سایه الطاف پروردگار و در راستای توسعه مرکز مشاوره یاوران رشد کارگروه تخصصی مشاوره تحصیلی و شغلی بصورت دپارتمان مستقل همزمان با اول مهرماه افتتاح خواهد گردید.

با حضور کارشناسان ارشد و دکتری مشاوره و روانشناسی

برای موفقیت در کنکور 98 با متخصصان ما مشاوره کنید.

علمی و تخصصی با نازلترین قیمت

مسئول دپارتمان: قادر نعیمی

متخصصان: 

دکتر کبری ناموران، متخصص مشاوره

دکتر مریم نصرتی، کاندیدای دکتری مشاوره

دکتر احد آهنگر، متخصص مشاوره

قادر نعیمی، کارشناس ارشد مشاوره

حسن باقری، کارشناس ارشد مشاوره

رقیه صلحجو، کارشناس ارشد روانشناسی تربیتی

پیمان احمدی سابق، کارشناس ارشد روانشناسی 

فردا دیر است همین الان وقت بگیرید

تلفنهای رزرو وقت: 33363730 و 33373718

نشانی: تبریز، خیابان امام (ره)، چهارراه شهیدبهشتی (منصور سابق)، 100 متر به طرف آبرسان، دست چپ، ساختمان سامان، طبقه سوم و دوم

مدیریت مرکز مشاوره یاوران رشد

کارگروه تخصصی مشاوره خانواده و ازدواج

باسمه تعالی

سلام دوست عزیز! به مرکز مشاوره یاوران رشد خوش آمدید.

خوشحالیم که به یکی از متخصصان با تجربه ما اعتماد کرده‌اید و امیدواریم با کمک
ایشان و تلاش روزافزون خود بتوانید مشکلات زندگیتان را حل کرده و یا با آنها کنار بیایید.
این مجموعه برای آشنایی شما با مرکز و متخصصان آن تهیه شده است. تقاضا می‌شود قبل از ورود به مرکزمشاوره این معرفینامه را
مطالعه فرمایید.

معرفینامه مرکز

شرکت تعاونی سلامت روان ” یاوران رشد ۶۴۸۵ تبریز” در مورخه ۲۱ اردیبهشت ماه ۱۳۸۹ به ثبت رسید و ابتدابا اخذ مجوز فعالیت از سازمان بهزیستی در
مرداد ماه۱۳۸۹ فعالیتهای خود را در
زمینه پیشگیری و درمان اختلالات روانی و رفتاری آغاز نمود. سپس با اخذ مجوز از
سازمان نظام روان‌شناسی و مشاوره جمهوری اسلامی ایران، از بهمن ماه ۱۳۹۲ به فعالیتهای خود ادامه داد. هم اکنون
در این مرکز حدود 25 نفر کارشناس ارشد و
دکتری مشاوره و روان‌شناسی به ارائه خدمات روانشناختی و مشاوره مشغول هستند.

اعضای هیات مدیره:

دکتر کبری ناموران (رئیس
هیات مدیره)

مریم چوبدار (نایب
رئیس)

مشاوره ازدواج تلفنی در تبریز

رباب فرج زاده (منشی)

بازرس: دکتر
عزت اله احمدی

مدیرعامل:
احمد اقدمی

مدیرمسئول مرکز مشاوره: دکتر جلیل باباپور خیرالدین

جانشین مسئول مرکز مشاوره: دکتر کبری ناموران

کارکنان پذیرش:

1-    
ناهید تفلیسی

2-    
سهیلا صولت

حسابدار: سینا دشتی

خدمات مرکز مشاوره یاوران رشد

خدمات راهنمایی، مشاوره و درمانی در زمینه‌های ازدواج، خانواده، کودک، نوجوان،
سلامت روانی-رفتاری، تحصیلی، کنکور و شغلی با حضور گروهی از مشاوران و روانشناسان مجرب
از همه گرایشهای تخصصی بصورت فردی و گروهی در تبریز

الف) خدمات یاورانه (مشاوره
و درمان)

–        
مشاوره ازدواج، خانواده، زوج‌درمانی، خانواده‌درمانی (همسرگزینی، حل تعارض، سکس‌تراپی، خیانت، طلاق، خشونت و …)

–        
مشاوره و آموزش والدینی (PMT) و درمان اختلالات کودک و نوجوان (اضطراب، ترس، وسواس، بیش‌فعالی، اختلالات یادگیری، شب‌ادراری،
ناخن‌جویدن، حملات وحشتزدگی، خودارضایی، پرخاشگری، اوتیسم، اختلالات هویت و …)

–        
مشاوره سلامت روانی و روان‌درمانی (اضطراب، وسواس، افسردگی، فوبی یا ترس مرضی،
اختلال پانیک ،درمان اختلالات جنسی و اختلال هویت جنسی، کنترل استرس، خشم و
پرخاشگری و … )

–        
مشاوره تحصیلی، کنکور و انتخاب رشته (تقویت
اراده، ایجاد انگیزه، درمان اهمالکاری، برنامه‌ریزی تحصیلی، روشهای مطالعه، روشهای
تقویت حافظه، اضطراب امتحان، انتخاب رشته و …)

–        
مشاوره شغلی و سازمانی (انتخاب
شغل، بی‌تصمیمی شغلی، تغییر شغل، آموزش و آمادگی شغلی، انگیزش شغلی، سازش شغلی،
موفقیت شغلی، رضایت شغلی)

–        
روانسنجی (اجرا و تفسیر آزمونهای
هوش و شخصیت، درمان غیرداروئی با نوروفیدبک و تحریک مغزی با دستگاه TDCS)

ب) خدمات آموزشی و پیشگیری

–        
آموزش مهارتهای زندگی

–        
آموزش مهارتهای همسری

–        
آموزش مهارتهای فرزندپروری و مدیریت والدی

–        
آموزش مهارتهای تحصیلی و موفقیت

ج) خدمات پژوهشی

–        
مشاوره طرح های پژوهشی و پایان‌نامه ها با موضوع روان‌شناسی و
علوم رفتاری

–        
اجرای طرح های پژوهشی روان‌شناسی در سازمان ها و ادارات

 

با متخصصان مرکز بیشتر آشنا شوید

معرفینامه حرفه ای و گرایشهای تخصصی  روانشناسان و مشاوران مرکز:

 

1.      دکتر کبری ناموران 

متولد 1351  

دکتری تخصصی (PhD) مشاوره خانواده، دانشگاه خوارزمی تهران،
1396

کارشناس ارشد مشاوره و راهنمایی، دانشگاه آزاد
اسلامی واحد علوم و تحقیقات تهران، 1386

کارشناس پرستاری، دانشگاه علوم پزشکی تبریز، 1375

بورسیه دانشگاه شهید مدنی آذربایجان

رتبه 3 آزمون برد تخصصی مشاوره، 1389

دارای پروانه تخصصی از سازمان نظام روانشناسی با
شماره 2243 از سال 1389 تاکنون

گرایشهای تخصصی: مشاوره ازدواج، زوجی، خانواده، تعارضات والد و
فرزند، اختلال هویت، تحصیلی

 

2.     مریم چوبدار

متولد 1347

کارشناس ارشد روان شناسی عمومی، دانشگاه تبریز، 1386

کارشناس روان شناسی عمومی، دانشگاه تبریز، 1383

دارای پروانه تخصصی از سازمان نظام روانشناسی به
شماره 2061

مسئول مرکز مشاوره شاهد و ایثارگر آذربایجان شرقی

گرایشهای تخصصی: درمان اختلالات روانی- رفتاری، مشاوره قبل از
ازدواج و خانواده

3.    دکتر فخرالسادات
قریشی‌راد

متولد 1336

دکتری تخصصی(PhD) روان شناسی شناختی تجربی، دانشگاه پل والری
فرانسه، 2002

کارشناس ارشد روان شناسی، دانشگاه لویی پاستور
فرانسه، 1979

کارشناس علوم تربیتی، دانشگاه تبریز، 1355

عضو هیات علمی گروه روانشناسی دانشگاه شهید مدنی
آذربایجان (استاد)

استاد نمونه در سال های 77-78-79

عضو هیات علمی و مؤسسین احیای کودکان استثنایی

عضو سازمان نظام روان شناسی و مشاوره به شماره 2757

گرایشهای تخصصی: درمان اختلالات روانی- رفتاری

 

 

متولد 1353

دکتری تخصصی (PhD) روان شناسی عمومی، دانشگاه تبریز، 1391

کارشناس ارشد روان شناسی عمومی، دانشگاه تهران،
1379

کارشناس روان شناسی بالینی، دانشگاه تبریز، 1375

عضو هیات علمی گروه روان شناسی دانشگاه تربیت معلم
آذربایجان (دانشیار)

عضو سازمان نظام روان شناسی و مشاوره به شماره 4454

گرایشهای تخصصی: درمان اختلالات اضطرابی، افسردگی، وسواس، ترس مرضی،
پانیک (وحشت‌زدگی)، اختلالات روان‌تنی (سایکوسوماتیک)، مشکلات کودکان و نوجوانان،
تعارضات والد و فرزندی،  مشاوره قبل از
ازدواج، ناسازگاریهای زناشویی

5.     دکتر احد آهنگر 

متولد 1355

دکتری تخصصی (PhD) مشاوره، دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم
تحقیقات تهران، 1395

کارشناس ارشد 
مشاوره و راهنمایی، دانشگاه علامه طباطبایی تهران،1380

کارشناس روان شناسی بالینی، دانشگاه تبریز، 1378

عضو هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد شبستر
(استادیار)

مدرس دانشگاه های پیام نور، آزاد، علمی کاربردی
استان آذربایجان شرقی

عضو سازمان نظام روان شناسی و مشاوره به شماره
5828

عضو انجمن مشاوره ایران

گرایشهای تخصصی: خانواده‌درمانی، زوج‌درمانی، مشاوره قبل از ازدواج،
درمان اختلالات جنسی (سکس‌تراپی)، اختلالات خلقی (افسردگی، اضطراب، وسواس، ترس)، مشاوره
شغلی و تحصیلی

 

6.     رباب فرجزاده

متولد 1361

کارشناس ارشد مشاوره و راهنمایی، دانشگاه الزهرا، 1389

کارشناس علوم تربیتی، دانشگاه ارومیه، 1384

مدرس دانشگاه های پیام نور،علمی کاربردی و غیرانتفاعی
استان آذربایجان شرقی

عضو سازمان نظام روانشناسی و مشاوره ایران به
شماره 6910

مشاور مرکز مشاوره شمیم خانواده و شهید مدنی

گرایشهای تخصصی: خانواده‌درمانی، زوج‌درمانی، مشاوره قبل از ازدواج،
درمان اختلالات جنسی (سکس‌تراپی)، اختلالات خلقی (افسردگی، اضطراب، وسواس، ترس)،
مشاوره تربیتی

7.    دکتر نفیسه مهدوی

متولد 1357

کاندیدای دکتری تخصصی (PhD) مشاوره
خانواده، دانشگاه علامه طباطبایی تهران، ورودی 1393

کارشناس ارشد خانواده درمانی، دانشگاه علم و فرهنگ
تهران، 1391

کارشناس روان شناسی عمومی، پیام نور تبریز، 1389

دارای پروانه تخصصی از سازمان نظام روان شناسی و
مشاوره به شماره 4501

مدرس دانشگاه غیرانتفاعی

مشاور در مدارس و مراکز مهد قرآن استان

گرایشهای تخصصی: روان‌درمانی اختلالات روانی- رفتاری، مشاوره
ازدواج، زوج‌درمانی، سکس‌تراپی، خانواده‌درمانی

 

 

8.    عاطفه اقتباس

متولد 1348

کارشناس ارشد مشاوره و راهنمایی، دانشگاه آزاد
اسلامی واحد ابهر، 1393

کارشناس مشاوره و راهنمایی، دانشگاه آزاد اسلامی
واحد تبریز، 1391

عضو سازمان نظام روان شناسی و مشاوره به شماره
19891

عضو انجمن مشاوره ایران

سابقه بیش از 10 سال مدیریت و فعالیت در حوزه
سلامت روان، آسیبهای اجتماعی و مداخله در بحران

گرایشهای تخصصی: مشاوره زوجی، پیش از ازدواج، درمان اختلالات جنسی،
تربیتی

 

9.      هما نوشنایی

متولد 1348

کارشناس ارشد روانشناسی عمومی، دانشگاه آزاد
اسلامی واحد علوم تحقیقات اردبیل، 1392

کارشناس روانشناسی عمومی، دانشگاه پیام نور مرکز
تبریز، 1385

عضو سازمان نظام روانشناسی و مشاوره به شماره
11783

عضو انجمن هیپنوتیزم ایران به شماره 808

گرایشهای تخصصی: درمان اختلال هویت، افسردگی، مشاوره پیش از ازدواج،
زوج‌درمانی، سکس‌تراپی، هیپنوتیزم، آموزش خودهیپنوتیزمی و مدیتیشن

 

 

10.  شفیقه طالب زاده

متولد 1345

کارشناس ارشد روانشناسی بالینی، دانشگاه آزاد
اسلامی واحد علوم تحقیقات تهران، 1392

کارشناس روانشناسی عمومی، دانشگاه آزاد اسلامی
واحد تبریز، 1389

عضو سازمان نظام روانشناسی و مشاوره به شماره
18734

گرایشهای تخصصی: درمان اختلالات روانی رفتاری، مشاوره ازدواج، زوج
درمانی

 11. دکتر
فهیمه پیرساقی

متولد 1365

دکتری تخصصی (PhD) مشاوره خانواده، دانشگاه خوارزمی تهران،
1396

کارشناسی ارشد مشاوره خانواده، دانشگاه علامه
طباطبایی تهران، 1391

کارشناسی مشاوره و راهنمایی، دانشگاه رازی
کرمانشاه، 1389

دارای سابقه مشاوره در مراکز مشاوره کرج

گرایشهای تخصصی: مشاوره پیش از ازدواج، زوجی، خانواده، زوج‌درمانی

 

 

 

12.  قادر نعیمی 

متولد 1364

کارشناس ارشد مشاوره خانواده، دانشگاه خوارزمی
تهران، 1392

کارشناسی مشاوره و راهنمایی، تربیت معلم مرکز تبریز،
1389

عضو سازمان نظام روان شناسی و مشاوره به شماره 12869

فعالیت در مراکز مشاوره آموزش پرورش شهرستان کرج و
دانشگاه فنی حرفه‌ای به مدت چندین سال

گرایشهای تخصصی: مشاوره تحصیلی و کنکور، مشاوره خانواده

 

 

13. دکتر مریم نصرتی

متولد 1369

کاندیدای دکتری تخصصی (PhD) مشاوره،
دانشگاه محقق اردبیلی، ورودی 1395

کارشناسی ارشد 
مشاوره و راهنمایی، دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم تحقیقات تهران، 1394

کارشناسی مشاوره و راهنمایی، دانشگاه آزاد اسلامی
واحد تبریز، 1391

عضو سازمان نظام روان شناسی و مشاوره به شماره ؟

ارائه خدمات مشاوره در مدارس و مراکز بیش از 5 سال

خدمات: مشاوره کودک، آموزش والدین PMT، قبل از ازدواج، تحصیلی و کنکور

 

 

14. دکتر لطیفه نظامی 

متولد 1347

کاندیدای دکتری تخصصی (PhD) روان
شناسی، دانشگاه آزاد اسلامی تبریز، ورودی 1395

کارشناس ارشد روان شناسی بالینی، واحد علوم
تحقیقات تهران، 1394

کارشناسی پرستاری، دانشگاه علوم پزشکی تبریز، 1372

مدرس دانشگاههای غیرانتفاعی

عضو سازمان نظام روان شناسی و مشاوره به شماره 15692

گرایشهای تخصصی: روان‌درمانی اختلالات روانی رفتاری، افسردگی، وسواس،
اختلالات اضطرابی، اختلالات خوردن  ومشاوره پیش از ازدواج

 

 

15. رقیه صلح جو 

متولد 1361

کارشناس رشته مشاوره و راهنمایی، دانشگاه آزاد اسلامی
واحد شبستر، 1386

کارشناس ارشد روانشناسی تربیتی، دانشگاه آزاد اسلامی
واحد تبریز، 1396

مشاوره در مدارس به مدت بیش از 10 سال

گرایشهای تخصصی: مشاوره کودک (اختلالات یادگیری، بیش‌فعالی، اصلاح
رفتار کودک، ناخن‌جویدن، شب ادراری و …)، آموزش والدین PMT

 

 

 

16. فرانک شیرچرندابی

متولد 1361

کارشناس ارشد مشاوره و راهنمایی، دانشگاه آزاد اسلامی
واحد تبریز، 1396

کارشناس مشاوره و راهنمایی، دانشگاه پیام نور مرکز
تبریز، 1394

عضو سازمان نظام روانشناسی و مشاوره به شماره ؟

مشاور مدارس و مراکز پیش دبستانی تبریز به مدت بیش
از 5 سال

گرایشهای تخصصی: مشاوره کودک و نوجوان و آموزش والدین PMT

 

 

 

17. حسن باقری

متولد 1358

کارشناس ارشد مشاوره و راهنمایی، دانشگاه آزاد
اسلامی واحد تبریز، 1396

کارشناس روانشناسی عمومی، دانشگاه پیام نور مرکز مرند،
1385

مشاور مدارس و هسته مشاوره آموزش و پرورش به مدت
12 سال

گرایشهای تخصصی: راهنمایی تحصیلی، شغلی، سلامت رفتاری دانش آموزان

 

 

 

18. دکتر کریم عبدالمحمدی

متولد 1364

کاندیدای دکتری تخصصی (PhD) روان
شناسی و آموزش کودکان استثنایی، دانشگاه علامه طبابایی تهران، ورودی 1395

کارشناس ارشد روان شناسی عمومی، دانشگاه تبریز،
1393

کارشناس روانشناسی، دانشگاه شهید مدنی آذربایجان،
1388

گرایشهای تخصصی: درمان اختلالات عاطفی- روانی و رفتاری کودک، آموزش
والدین PMT، مشاوره تحصیلی

 

 

 

 

 

19.  دکتر امیر حاجی اسدی 

متولد 1354

دکتری تخصصی (PhD) اعصاب و روان، دانشگاه علوم پزشکی تهران،
1391

دکتری حرفه ای پزشکی عمومی، دانشگاه علوم پزشکی تبریز،
1380

شماره پروانه سازمان نظام پزشکی 88593

گرایشهای تخصصی: درمان سردرد، اضطراب، افسردگی، وسواس، اختلالات
خواب، اختلالات جنسی، اختلالات رفتاری کودکان

 

 

20. 1.     
 رقیه بحری

متولد 1359

کارشناس ارشد روانشناسی شناختی (نوروساینس)، دانشگاه
شهید مدنی آذربایجان، 1396

کارشناس ارشد روانشناسی بالینی، دانشگاه آزاد
اسلامی واحد تبریز، 1395

کارشناس روانشناسی عمومی، دانشگاه پیام نور مرکز تبریز،
1393

گرایشهای تخصصی: درمان اختلالات روانی- رفتاری با دستگاه تحریک مغزی
tdcs (trans cranial  direct 
 current   stimulation)

21.  دکتر الهام قربانیان

متولد 1361

دکتری روانشناسی عمومی، دانشگاه آزاد واحد تبریز، ورودی
1394

کارشناس ارشد روانشناسی عمومی، دانشگاه آزاد واحد
تبریز، 1392

کارشناس زبان و ادبیات انگلیسی، دانشگاه شهیدمدنی،
1387

گرایشهای تخصصی: درمان اختلالات روانی- رفتاری با دستگاه تحریک مغزی
tdcs (trans cranial  direct 
 current   stimulation) و درمانهای شناختی با استفاده از نرم افزارهای تخصصی IVA، Contab، Captain’s log و Wechsler

22. حکیمه صفاشور 

متولد 1362

کارشناس ارشد روان سنجی، دانشگاه آزاد اسلامی واحد
واحد تهران مرکز، 1396

کارشناس علوم تربیتی، دانشگاه پیام نور مرکز تبریز،
1393

کاردانی روانشناسی، دانشگاه پیام نور مرکز تبریز،
1385

گرایشهای تخصصی: اجرا، نمره گذاری و تفسیر انواع ازمونهای
روانشناختی، درمان اختلالات روانی رفتاری با نوروفیدبک و درمان با تحریک مغزی
(کاربا دستگاه tdcs: transcranil 
direct   current   stimulatin)

 

 

زندگی صحنه یکتای هنرمندی
ماست؛    هر کسی نغمه خود خواند و از صحنه
رود.

صحنه پیوسته به جاست؛    خرم آن
نغمه که مردم بسپارند به یاد!

با عرض سلام و خیرمقدم خدمت شما سرور
گرامی!

دوست عزیز! امیدواریم با حضور روان‌شناسان
و مشاوران متخصص در حیطه‌های مختلف تخصصی مشاوره و روان‌شناسی، بتوانیم در راستای
بهبود شرایط روحی- روانی و کمک به حل مشکلات شما، در عرصه‌های مختلف زندگی گام‌های
مؤثّری برداریم.

مشاوران و روان‌شناسان این مرکز، می‌کوشند
تا با استفاده از تمام توان حرفه‌ای، تخصص و تعهد خود، شما را در دستیابی به شرایط
موقعیتی، روانی و رفتاری مناسب‌تر و زندگی بانشاط‌تر یاری نمایند. لذا از شما
استدعا داریم با توجه به موارد زیر ما را در راستای ارائه خدمات بهتر و کارآمدتر
مساعدت فرمائید.

الف) روشهای ارائه خدمات مرکز

خدمات و فعالیت‌های آموزشی، مشاوره‌ای و درمانی
این مرکز در زمینه‌های پیش از ازدواج، زوجی، خانواده،
کودک و نوجوان، سلامت روانی، تحصیلی، شغلی و مربیگری زندگی به روشهای زیر ارائه
می‌گردد:

1-     خدمات فردی و خانوادگی (برحسب نیازها و
انتظارات مراجعان و در مسیر اهداف علمی و تخصصی)

2-     خدمات گروهی (آموزشهای عمومی و تخصصی، مشاوره
گروهی، گروه درمانی، کارگاه‌ها و سمینارهای آموزشی)

3-     خدمات روان‌آموزشی و مطالعه درمانی (فروش
کتاب، دیسک‌های فشرده (CD)، DVD و بروشورهای
آموزشی)

4-     خدمات روانسنجی (اجرا، نمره‌گذاری و تفسیر آزمون‌های هوش و
شخصیت)

ب) تعیین وقت مشاوره

1.       کادر پذیرش مرکز همه‌روزه به جز روزهای تعطیل، از ساعت ۹ صبح الی ۸ شب، آماده تنظیم و هماهنگی وقت برای دریافت خدمات مرکز
هستند. شما می‌توانید با مراجعه حضوری یا تماس تلفنی با پذیرش تعیین وقت نمائید.
به این ترتیب امکان ارتباط شما با متخصصان این مرکز فراهم می‌شود.

2.       حتی‌الامکان از مراجعه بدون وقت قبلی خودداری نمائید.

3.       وقت تعیین‌شده شما فقط برای مشاور و روان‌شناس مربوطه معتبر
خواهد بود.

4.       همکاران پذیرش صبح روز مشاوره شما پیامکی برای یادآوری و
تایید حضورتان در جلسه مورد نظر به شما ارسال می‌نمایند و در صورت پاسخ مساعد شما
وقت جلسه شما قطعی می‌شود و در صورت عدم پاسخ یا انصراف وقت شما در اختیار افراد
لیست انتظار هر مشاور/روانشناس قرار خواهد گرفت.

ج) طول مدت جلسات:

1.       طول مدت جلسات مشاوره فردی ۴۵ دقیقه و زوجی و خانواده ۹۰ دقیقه می‌باشد. متخصصان مرکز تمام تلاش خود را خواهند نمود،
تا جلسات طولانی‌تر نشود. اما با توجه به رعایت صرفه و صلاح مراجع، در موارد محدود
به تشخیص مشاور/روان‌شناس، مراجع یا هردو، به شرط عدم حضور مراجع بعدی، امکان
افزایش زمان مشاوره حداکثر تا ۳۰ دقیقه
وجود خواهد داشت. مراجعان موظفند برای زمان اضافه حق مشاوره مجزا پرداخت نمایند.

2.       مراجعان در صورت تمایل به برگزاری جلسات مشاوره ماراتن
(جلسات طولانی‌تر)، موظفند در زمان رزرو وقت، به این مسأله توجه نمایند، تا از
ایجاد بی‌نظمی و تضییع حقوق سایر مراجعان جلوگیری شود و البته با وجود تنظیم وقت
طولانی‌تر بموقع در مرکز حضور داشته باشند.

3.       حداکثر مدت تأخیر مجاز برای مراجعان ۱۵ دقیقه می‌باشد. در صورت تأخیر بیش‌تر، زمان اضافی از مدت
مشاوره کسر خواهد گردید.

4.       با توجه به ضرورت، در مواردی ممکن است جلسه قبل از شما کمی
دیرتر تمام شود. همکاران ما در تلاشند که مدت تمدید جلسه قبل از شما بیشتر از
15-30 دقیقه به طول نیانجامد. لذا از شما انتظار می‌رود جهت حفظ نظم مرکز و تمرکز
مشاور/روانشناس بر کار خود، با حفظ آرامش، خونسردی و اعتماد به مدیریت و کادر
مرکز، منتظر شروع جلسه خود بمانید.

د) تعرفه خدمات و نحوه پرداخت حق مشاوره:

1.       تعرفه خدمات این مرکز با توجه به رتبه تحصیلی و حرفه‌ای
مشاور/روانشناس مربوطه و طبق تعرفه‌های قانونی سازمان نظام روان‌شناسی و مشاوره
کشور و در اکثر موارد کمتر از تعرفه های مصوب در نظر گرفته شده است.

2.       پرداخت حق مشاوره، در هنگام رزرو وقت یا قبل از شروع مشاوره می‌باشد.

3.       در صورت تمدید وقت مشاوره شما موظف به پرداخت تعرفه برای
زمان اضافی خواهید بود.

4.       همه پرداختها حتی‌الامکان از طریق کارت اعتباری بوده و از
دریافت پول نقد معذوریم.

5.       گاهی لازم می‌شود به تشخیص مشاور/روان‌شناس، برای سنجش وضعیت
روان‌شناختی و پیشرفت شما در طول جلسات یا تصمیم‌گیری در مورد مداخلات تخصصی، یک
یا چند آزمون روان‌شناختی در مورد شما اجرا گردد. تعرفه این آزمون‌ها بطور مجزا
بوده و قبل از اجرای آزمون باید پرداخت شود.

ه) محرمانگی تماس و اطلاعات مراجع (اصل رازداری)

1.       مراجعه شما و مطالبی که طی جلسات مشاوره مطرح می‌کنید، محرمانه
است. در شرایط عادی، بدون اجازه صریح شما کوچک‌ترین اطلاعاتی به فرد دیگری خارج از
مرکز بازگو نخواهد گردید. لذا محدوده و میزان افشای اطلاعات فقط با رضایت شما انجام
خواهد گرفت.

2.       به‌ندرت، شرایطی پیش می‌آید که طبق قانون، محرمانگی نقض می‌شود.
این موقعیت‌ها، زمانی است که خطری جدی سلامت شما یا دیگری را تهدید کند.

3.       ورود سایر افراد به اتاق مشاوره در طول جلسات بدون هماهنگی و
کسب اجازه از شما ممنوع است.

و) تعهد به شرکت در تمام جلسات:

1.       جهت دستیابی به اهداف مشاوره و رسیدن به نتیجه مطلوب، لازم است
در جلسات بطور مرتب حضور یابید، لذا شایسته است از لغو پیاپی جلسات و به تعویق انداختن
آن‌ها جداً پرهیز نموده، همکاری لازم را با مشاور خود داشته باشید تا به نتیجه
دلخواهِ مورد توافق شما و مشاورتان دست یابید.

2.       در صورتی‌که به هر دلیل نتوانید در زمان تعیین‌شده، در مرکز حضور
یابید، باید حتی‌الامکان یک روز قبل به پذیرش اطلاع دهید. در غیر این‌صورت، هزینه مشاوره
از شما دریافت خواهد گردید.

ز) وسایل ارتباطی و اطلاع‌رسانی (جهت تنظیم وقت
مشاوره، انتقال نظرات و پیشنهادات):

 برای تنظیم وقت
مشاوره، آشنایی بیشتر با مرکز، کسب
اطلاع از خدمات، کلاس‌ها و کارگاهای آموزشی، مطالعه در حوزه
روان‌شناسی و مشاوره، ارائه پیشنهاد، انتقاد و یا هرگونه نظری در مورد عملکرد
و رفتار کارکنان، مدیریت یا متخصصان مرکز می‌توانید از وسایل ارتباطی زیر استفاده
فرمایید. جهت تسهیل در اطلاع رسانی و هماهنگی خدمات
به صفحات و کانالهای ارتباطی ما بپیوندید.

 

شماره
های تماس: ۳۳۳۷۳۷۱۸-۳۳۳۶۳۷۳۰ و ۰۹۳۸۴۲۳۱۵۵۳ – مشاوره  تلفنی (با تلفن ثابت):
9099071128  

وبسایت: https://yavaraneroshd.ir  در صورتی که بخواهید دیگران
از تجربه مشاوره‌ای شما با مشاوران مرکز استفاده کنند، در محل تجربیات مراجعان در صفحه
اول سایت آن را ثبت کنید.

ایمیل: yavaran.roshd@yahoo.com

تلگرام:  https://t.me/yavaraneroshd

سروش: @yavaranroshd

ح) نشانی مرکز:

تبریز- خیابان امام (ره)-
چهارراه شهیدبهشتی(منصور سابق)- 100متر بطرف آبرسان-سمت چپ-ساختمان سامان-طبقه سوم

 

یاوران رشد و تعالی شمائیم.

همه با هم پیش بسوی تغییر و توانمندی

با آرزوی بهترشدن و بهترماندن

مدیریت مرکز مشاوره و خدمات روان‌شناختی یاوران رشد

منشور اخلاقی روانشناسان و مشاوران برای دانلود اینجا  کلیک کنید!

 


نشانی جدید: تبریز- خیابان امام – چهارراه منصور – 100 متر به طرف آبرسان، دست چپ- جنب پاساژ سامان- طبقه سوم، مرکز مشاوره یاوران رشد.

تلفن: بدون تغییر با کد 041- 33363730- 33373718جهت ورود به وبسایت اصلی مرکز مشاوره و آشنایی با خدمات، روان شناسان و نحوه دریافت خدمات از طریق لینک زیر اقدام کنید.

www.yavaraneroshd.ir

ارشد و دکتری رشته مشاوره

 الف) اصول و فنون مشاوره  

مقدمه‌ای بر راهنمایی ومشاوره،‌ احمدی

اصول و فنون مشاوره شفیع آبادیاصول و روشهای راهنمایی و مشاوره،حسینی بیرجندی 

مشاورهُ گلدارد ترجمه حسینیان

فنون و فرایند مشاوره، رینولدز و پاترسون، تجمه سلیمانیان و نظری

مقدمه ای بر مهارتهای مشاوره، جونز، ترجمه زهراکار و همکاران

ب) مبانی راهنمایی و مشاوره

مقدمات راهنمایی و مشاوره شفیع‌آبادی   

زمینه راهنمایی و مشاوره ،گیبسون و میشل ،ثنایی

مبانی مشاوره، احمدی 

مقدمات راهنمایی و مشاوره شفیع آبادی پیام نور

 ج)نظریه‌های مشاوره و روان‌درمانی 

نظریه‌های مشاوره و روان‌درمانی، شفیع‌آبادی، غلامرضا ناصرینظریه‌های مشاوره و روان‌درمانی، خدیجه آریننظریه‌های مشاوره و روان‌درمانی،‌ محمود ساعت‌چی 

نظریه مشاوره و روان‌درمانی، شارف ترجمه مهرداد فیروزبخت

 نظریه مشاوره و روان‌درمانی، کوری، ترجمه سیدمحمدی

نظریه مشاوره و روان‌درمانی، پروچاسکا، ترجمه سیدمحمدی

د)کاربرد آزمون‌های روانی   

آزمونهای روانی،‌ ابوالفضل کرمی

سنجش روانی، مارنات 2 جلدی

آزمونهای روانی، هادی بهرامی

آزمونهای روانی   حمزه گنجی 

آزمونهای روانی آناستازی

ه) روانشناسی شخصیت

نظریه های شخصیت شولتز، ترجمه سید محمدی

نظریه های شخصیت، سیاسی

و) آمار و روش تحقیق

احتمالات و آمار کاربردی، دکتر دلاور

مبانی پژوهش دکتر دلاور

روشهای تحقیق در علوم رفتاری، دلاور

روش تحقیق در روانشناسی و علوم تربیتی، سرمد و بازرگان

روش تحقیق دکتر بیابان گرد

استنباط آماری در علوم رفتاری، هومن

ز) زبان تخصصی:

زبان برای مشاوره، منصور کوشا

واژه نامه های کتب تخصصی

——————————————————————————— 

ارشد رشته روانشناسی بالینی ارشد

روانشناسی بالینی

کتاب روانشناسی بالینی نوشته فیرس ترجمه مهرداد فیروزبخت ، انتشارات رشد

روانشناسی رشد:

روانشناسی رشد نوشته لورا.ادبرک (جلد 1و 2) ترجمه سید محمدی، نشر ارسباران

زبان:

زبان دکتر کیانوش هاشمیان

خلاصه هیلگارد ترجمه سید محمدیزبان دکتر مندی

آمار و روش تحقیق

آمار دکتر دلاور

مبانی پژوهش دکتر دلاورروش تحقیق دکتر دلاورروش تحقیق دکتر بیابان گرد

روانشناسی مرضی و کودکان استثنایی:

آسیب شناسی روانی (جلد1و2) نوشته سیگمن ترمجه سید محمدی

آسیب شناسی روانی نوشته هالجین (جلد 1و2 ) ترجمه سید محمدینشانه شناسی بیماری های روانی نوشته دکتر پورافکاریکودکان استثنایی نوشته سیف نراقی نشر ارسبارانکودکان استثنایی نوشته دکتر میلانی فرکودکان عقب مانده نوشته سیف نراقی (فصل 2مطالعه شود) انتشارات سمت

علم النفس:

علم النفس نوشته دکتر احدی و بی جمال

علم النفس دکتر بهشتی

روانشناسی عمومی :

زمینه روانشناسی هیلگارد (جلد 1 و 2) ترجمه براهنی نشر رشد

روانشناسی فیزیولوژیک و انگیزش

روانشناسی فیزیولوژیک نوشته خداپناهی انتشارات سمت

انگیزش و هیجان نوشته مارشال ریو

  ارشد رشته روانشناسی عمومی ارشد

الف) روانشناسی رشد:

-روانشناسی رشدُ-لورا برگ ترجمه سید محمدی

-روانشناسی ژنتیک ۱و ۲- دکتر منصور دادستان

-رشد نوجوانیُ- دکتر لطف آبادی

-نظریه های رشدی- سیکرین

– پیشگامان روانشناسی رشد، فرید خدایی

– رشد و شخصیت کودک، ماسین، ترجمه یاسائی

ب) روانشناسی مرضی و کودکان استثنائی

روانشناسی مرضی- تحولی، دادستان

آسیب شناسی روانی دکتر آزاد

روانشناسی مرضی ساراسون، ترجمه نجاریان

روانشناسی و آموزش کودکان استثنائی، ترجمه سیف نراقی

آسیب شناسی روانی (جلد1و2) نوشته روزنهان و سیگمن ترجمه سید محمدی

کودکان عقب مانده نوشته سیف نراقی (فصل 2مطالعه شود) انتشارات سمت

ج) روانشناسی عمومی :

زمینه روانشناسی هیلگارد (جلد 1 و 2) ترجمه براهنی نشر رشد

روانشناسی عمومی نوشته حمزه گنجی

د ) علم النفس:

علم النفس نوشته دکتر احدی و بی جمال

علم النفس دکتر بهشتی

علم النفس، هاشمیان

ه) روانشناسی فیزیولوژیک و انگیزش

روانشناسی فیزیولوژیک نوشته خداپناهی انتشارات سمت

انگیزش و هیجان نوشته مارشال ریو

روانشناسی فیزیولوژیک، خداپناهی

مبانی روانشناسی، کارلسون، خداپناهی

و) روانشناسی شخصیت

نظریه های شخصیت شولتز، ترجمه سید محمدی

نظریه های شخصیت، سیاسی

ز) آمار و روش تحقیق

احتمالات و آمار کاربردی، دکتر دلاور

مبانی پژوهش دکتر دلاور

روشهای تحقیق در علوم رفتاری، دلاور

روش تحقیق در روانشناسی و علوم تربیتی، سرمد و بازرگان

روش تحقیق دکتر بیابان گرد

استنباط آماری در علوم رفتاری، هومن

ح) زبان تخصصی:

کتاب هیلگارد انگلیسی

Reading in Psychology, Hashemian

ارشد رشته روانشناسی تربیتی

الف) روانشناسی رشد:

-روانشناسی رشدُ-لورا برگ ترجمه سید محمدی

-روانشناسی ژنتیک ۱و ۲- دکتر منصور دادستان

-رشد نوجوانیُ- دکتر لطف آبادی

-نظریه های رشدی- سیکرین

ب) روانشناسی تربیتی:

-روانشناسی پرورشیُ -دکتر سیف

-روانشناسی تربیتی- ترجمه دکتر فرامرزی

-روانشناسی تربیتی- دکتر بیابانگرد

-روانشناسی تربیتی- دکتر کدیور

-روانشناسی تربیتی-اسلاوین

-ج) روانشناسی یادگیری:

-روانشناسی یادگیری- دکتر بیرامی

-مقدمه ای بر نظریه های یادگیری- ترجمه دکتر سیف

-روانشناسی یادگیری- هرگن

-یادگیری مشارکتی-تدریس مشارکتی

Theoris of learning- lefran cois-

د) سنجش:

-مقدمهای بر نظریه های اندازه گیری- وند آلن- ترجمه دلاور

-سنجش و اندازه گیری- دکتر سیف

-مبانی آزمونهای روانی-ترجمه دکتر براهنی- انتشارات دانشگاه تهران

-نظریه پرسش و پاسخ

ه) ارزشیابی:

-ارزشیابی آموزشی و پیشرفت تحصسلس- سیف

-سنجش و اندازه گیری فرایندی و فراورده ای – دکتر سیف

-ارشیابی آموزشی- دکتر بازرگان

-ارشیابی آموزشی- دکتر کیامنش

و)آمار و روش تحقیق:

-مقدمه ای بر آمار استنباطی- دکتر سرمد- انتشارات سمت

-مقدمه ای بر آمار استنباطی- فرگوسن- دکتر دلاور

-تحلیل آماری دکتر هومن –

-روشهای پژوهش در علوم رفتاری-دکتر سرمد و بازرگان

-طرحهای آزمایشی- دکتر دلاور

-روشهای تحقیق کمی و کیفی-2 جلدی- بورگ و گال

-روشهای تحقیق- کرلینجر- ترجمه پاشاشریفی

زبان تخصصی:

-ترجمه Educational psychology

-واژه نامه های کتب تخصصی


دانلود اینجا  کلیک Downloads-icon

دفتر مشاوره وخدمات روانشناختي

سازمان بهزيستي كشور به عنوان يكي از نهادهاي متولي رفاه اجتماعي ارائه خدمات مشاوره را يكي از راهبردهاي اساسي پيشگيرانه از آسيبهاي اجتماعي مي شناسد و با چنين ديدگاهي به راه اندازي و توسعه فعاليتهاي مشاوره و خدمات روانشناختي حضوري و تلفني همت گمارده است . در راستاي اين ماموريت سازماني دفتر مشاوره و خدمات رواشناختي معاونت پيشگيري بهزيستي كشور در سال 1371 اولين مركز مشاوره خود را در تهران داير كردو به تبع آن اولين مركز مشاوره تلفني و حضوري استان آذربايجان شرقي در سال 1374 با حضور يك نفر مشاور فعاليت خود را شروع كرده است و در سال 1376 تعداد مشا وران اين مركز به 5 نفر افزايش يافته و همزمان در اكثر شهرستانها واحد مشاوره در ادرات بهزيستي راه اندازي گرديد . شبكه جامع صداي مشا ور استان (خط 1480) با هدف ارائه مشاور تلفني به طور رسمي فعاليت خود را از سال 1382 شروع كرده و در حال حاضر با داشتن 13 خط تلفن0 148 و حضور كارشناسان مجرب روانشناسي و مشاوره خدمات خود را در سه شيفت كاري در تمام ايام هفته از ساعت 8 صبح الي 23 شب به تماس گيرندگان سراسر استان از مناطق شهري و روستايي ارائه مي كند و ماهانه بطور متوسط 3500 مورد در اين مركز خدمات مشا وره اي ارائه مي گردد . اين مركز در چند سال متوالي موفق به كسب رتبه اول كشوري از نظر كيفيت ارائه خدمات مشاوره اي گرديده است .

تعريف مشاوره

صاحب نظرات عرصه مشاوره و روانشناسي مشاوره را رابطه ياورانه منحصر به فرد تعريف مي كند كه در آن به مراجع فرصت ياد گرفتن . احساس كردن ، فكر كردن ، تجربه كردن و تغيير كردن به طريقي داده مي شود كه به نظر او مناسب مي باشد مشاوره فرآيندي براي شناخت دقيق تر رفتار است .

ـ اهداف مراكز مشاوره تلفني و حضوري

مشاوره ازدواج تلفنی در تبریز

اهداف كلي :

پيشگيري از آسيبهاي روانشناختي و اجتماعي ، كاهش شيوع و بروز اختلالات رواني و پيامدهاي منفي ناشي از آن مي باشد .

اهداف جزئي:

-1 ارائه خدمات مشاوره اي و روانشناختي بصورت حضوري و تلفني به افراد دچار مشكل

-2 كمك به افراد براي شناخت توانايي هاي خود ، پذيرش خود، تغيير نگرش و كاهش يا رفع مشكلات فرد

-3‌ آشنا نمودن مراجعان و تماس گيرندگان با اصول و فرآيند مشاوره و نتايج آن

-5 كمك به افراد براي شناخت مشكل ، بررسي و تجزيه و تحليل آن و تصميم گيري و رسيدن به راه حل مناسب

-5 ارجاع مراجعين به مراكز تخصصي مربوط

 

-1 بخش مشاوره روانشناختي حضوري : كه شامل ارائه خدمات مشاوره فردي و گروهي ، مشاوره تحصيلي ، انجام آزمونهاي روانشناختي ، ارائه راهنمايي ، زوج درماني ، خانواده درماني ، رواندرماني و روانپزشكي به مراجعين مبتلا يا در معرض خطر آسيبها ، مشكلات و اختلالات رواني ـ اجتماعي و همچنين ارائه آموزش هاي گروهي ، سخنراني ، خدمات مددكاري و مشاوره حقوقي ميباشد . اين خدمات از طريق 19 مركز مشاوره دولتي و 82 مركز غير دولتي تحت نظارت سازمان بهزيستي در كل استان ارائه مي گردد .

فرآيند ارائه مشاوره و خدمات روانشناختي در مراكز مشاوره حضوري

واجدين شرايط

افرادي كه در طي زندگي خود به نوعي از نظر روحي و رفتاري دچار مشكل مي گردند

مدارك لازم

هيچ مدركي لازم نيست فقط تكميل فرم مشخصات مراجع كننده

مراحل انجام كار

1ـ پذيرش اخذ اطلاعات و تكميل فرم مشخصات مراجعين و تعيين وقت براي مشاوره

2ـ روانشناسي يا مشاوره ارزيابي ، مصاحبه و تشخيص اوليه ، ارائه مداخلات روانشناختي ، انجام آزمونهاي روانشناختي در صورت لزوم ارجاع به مددكار يا روانپزشك

3ـ مددكار : تكميل فرم مددكاري ، صدور دفترچه بيمه ، كمك نقدي يا غير نقدي ، اشتغال يا ارائه تسهيلات

واحد ذيربط

امور پيشگيري (مراكز مشاوره و خدمات دولتي و غير دولتي)

متصدي مربوطه

ـ متصدي پذيرش

ـ روانشناسي يا مشاور

ـ مددكار

ـ روانپزشك

مدت لازم براي انجام كار

هفته اي يك جلسه يك ساعته ، بسته به نوع مشكل از 4 جلسه تا 20 جلسه

زمان مراجعه

مراكز دولتي ، همه روزه در ساعات اداري به جز ايام تعطيل

مراكز غير دولتي ، همه روزه قبل از ظهر و عصر به جز ايام تعطيل

 

 

 

-2 بخش مشاوره تلفني (شبكه جامع صداي مشاور خط 1480): با توجه به ويژگي هاي منحصر به فرد مشاوره تلفني از جمله رايگان بودن و ضريب نفوذ بالا در بين مردم ، شبكه جامع صداي مشاور استان با هدف بهره گيري آحاد جامعه اعم از روستايي و شهري از خدمات تخصصي مشاوره روانشناختي در حال فعاليت مي باشد. مشاوران و روانشناسان اين بخش در زمينه هاي مختلف از جمله مشكلات فردي، تحصيلي ، تعارضات زناشويي، ارائه راهنمايي. مشاوره پيش از ازدواج ، مشاوره كودك و نوجوان مشاوره تربيتي و تشخيص و ارجاع به مراكز تخصصي و … به ارائه خدمات مشغول مي باشند .مشاوره ازدواج تلفنی در تبریز

فرآيند ارائه خدمات مشاوره اي در مركز جامع صداي مشاور استان (0 148)

 

واجدين شرايط

افرادي كه جهت رفع مشكلات رواني ـ اجتماعي خود نياز به راهنمايي و مشاوره تخصصي دارند و با صداي مشاوره يا خط 148 تماس مي گيرند

مدارك لازم

تكميل فرم مشخصات تماس گيرندگان (فرم شماره 1)

مراحل انجام كار

1ـ تشكيل پرونده يا فرم مشخصات تماس گيرندگان براي تماس اول و ارائه كد شناسائي مراجع و مشاور

2ـ ارزيابي ، مصاحبه و تشخيص اوليه مشكل مراجع

3ـ ارائه راهكارهاي اوليه تعيين زمان تماسهاي بعدي در صورت مرتبط بودن مشكل تماس گيرندگان با حوزه فعاليت تخصصي مشاوره و در غير اينصورت ارجاع به مشاورين تلفني با تخصص مرتبط

4ـ ارجاع به مشاوره حضوري

5ـ در موارد بحراني از قبيل خودكشي ارجاع به مركز مداخله در بحران

واحد ذيربط

معاونت امور پيشگيري

متصدي مربوطه

ـ گروه مشاورين ـ كارشناس ناظر

مدت لازم براي انجام كار

طول زمان مشاوره بين 15 تا 45 دقيقه و معمولاً طول مشاوره 4 جلسه مي باشد .

زمان مراجعه

در ايام هفته از ساعت 8 صبح الي 23 شب

 

-3 بخش خدمات مددكاري : اين خدمات با هدف مشاوره مددكاري و راهنمايي مراجعين كه در زمينه مسائل آسيبهاي فردي ، خانوادگي واجتماعي از قبيل طلاق ، بزهكاري ، مشكلات زناشويي، ازدواج ، مسائل ارتباطي و … دچار مشكل يا در معرض خطر ارائه مي گردد . كارشناسان اين بخش تلاش دارند راهكارهاي مناسبي جهت بهبود شرايط زندگي مراجعان و افزايش توانايي و قابليت آنان در سازگاري با شرايط موجود و همچنين جلب حمايت خانوادگي به منظور حل شكل مراجعان و ارائه ياري برگ مشاوره براي استفاده مراجعان از خدمات مشاوره اي مراكز غير دولتي به صورت رايگان ، يكي ديگر از خدمات اين بخش مي باشد .

برنامه آموزش مهارتهاي زندگي

همه كودكان در زندگي خود با استرسهاي شديدي روبه رو مي شوند كه بخشي از اين استرسها ناشي از تغييرات رشدي بهنجار كودكي مي باشد مانند رشد و تغييرات هورموني و هم چنين بخشي ديگر از استرس ها ناشي از ارتباط كودك با والدين و اجتماع مي باشد ، مانند فراق والدين ، طلاق ، نقل و انتقال خانواده ها ، تغيير مدرسه ، بيماريهاي جسماني ، مزمن شديد و غيره . امروزه علي رغم ايجاد تغييرات عميق فرهنگي و تغيير در شيوه هاي زندگي بسياري از افراد در رويارويي با مسائل زندگي ، فاقد توانايي هاي لازم و اساسي هستند و همين امر آنان را در مواجه با مسائل و مشكلات زندگي روزمره و مقتضيات آن آسيب پذير نموده است .

پژوهش هاي بي شماري نشان داده است كه بسياري از مشكلات بهداشتي و اختلالات رواني عاطفي ، ريشه هاي رواني ـ اجتماعي دارد . علاوه بر اين ساير پژوهش ها عزت نفس پايين ، ناتواني در بيان احساسات و فقدان مهارتهاي ارتباطي را عوامل مهم بسياري از مشكلات فردي ما نند سوء مصرف مواد ، بزهكاري ، بي بند و باري جنسي ، رفتارهاي مخاطره آميز و خشونت مي دانند . لذا سازمان جهاني بهداشت به منظور ارتقاي سطح بهداشت رواني و پيشگيري از آسيبهاي رواني اجتماعي ، برنامه اي را به عنوان آموزش مهارتهاي زندگي تدارك ديد . از آنجا كه مدرسه قوي ترين نهاد بعد از خانواده محسوب مي شود و مي تواند اثر عميقي بر كودكان و خانواده ها و حتي اجتماع داشته باشد . و با توجه به اين كه تقريباً تمام كودكان در دوره اي از زندگي خود به مدرسه مي روند اين برنامه از سال 1993 در مدارس اجرا گرديده است نتايج پژوهش ها و ارزيابي ها نشان داده است كه برنامه مهارتهاي زندگي اثرات دراز مدت و عميقي را بر كودكان و نوجوانان داشته است .

هدف برنامه مهارتهاي زندگي اين است كه فرصت هايي را براي كودكان و نوجوانان فراهم سازد تا آنان علي رغم كسب توانايي هاي خواندن و نوشتن و … توانايي ها و مهارتهايي را براي زندگي در مدرسه كسب كنند .

محتواي آموزش

آموزش مهارتهاي ده گانه : خود آگاهي، همدلي ، روابط بين فردي، روابط اجتماعي ، حل مسئله ، تصميم گيري ، مقابله با هيجانات منفي ، مقابله با استرس ، تفكر نقادانه ، تفكر خلاق ، اين آموزش ها در قالب كتاب كاردانش آموز و راهنماي معلم در هر پايه تحصيلي تدوين گرديده است مي باشد .

شيوه آموزش :

آموزش گروهي و مشاركتي مبتني بر فعاليت با استفاده از فعاليتهايي چون ايفاي نقش ، بحث و گفتگو، بيان خود ، تبادل تجربيات ، فعاليتهاي نوشتاري ، داستان نويسي.

پيامدهاي آموزش مهارتهاي زندگي

ـ كسب دانش در زمينه ي بهداشت و سلامت روان

ـ تغيير نگرش نسبت به موضوعات فردي، اجتماعي و سلامت

ـ تغيير رفتار در رفتارهاي بهداشتي

ـ رشد عزت نفس و اعتماد به نفس و ساير شاخص هاي بهداشت روان

ـ اكتساب مهارتها و رشد توانايي هاي رواني ـ اجتماعي

ـ رشد و بهبود متغيرهاي مربوط به مدرسه مانند : فضاي مدرسه ، رفتار دانش آموزان در كلاس

ـ عملكرد تحصيلي ، بهبود رابطه كودك با همسالان و معلمان

ـ تغيير در رفتارهاي اجتماعي و رفتار سلامت مانند :

ـ كاهش استفاده از سيگار و مواد مخدر و دارو ،

ـ كاهش خشونت ، كاهش تمايلات خودكشي

فرآيند آموزش مهارتهاي زندگي

واجدين شرايط

دانش آموزان ، دانشجويان، كارمندان و خانواده

مدارك لازم

كتب و بسته هاي آموزشي

واحد ذيربط

بهزيستي كليه شهرستانها

متصدي مربوطه

كارشناسان پيشگيري شهرستانها

مدت لازم براي انجام كار

40 ساعت

زمان مراجعه

در طول سال تحصيلي

برنامه آموزش پيش از ازدواج

از دهه پنجاه ميلادي در كشورهاي غربي آموزش زندگي خانواده مورد توجه قرار گرفت . بعد از افزايش آمار طلاق در نيمه دوم قرن بيستم توجه دانشمندان و علماي سياسي به مسئله خانواده و حفظ آن بيش از پيش جلب شد و استراتژي از دهه هشتاد به بعد رو به تغيير نهاد و اين استراتژي به سمت آموزش پيش از ازدواج تغيير كرد .

برنامه آموزشي پيش از ازدواج از سال 1381 از حوزه معاونت امور پيشگيري بعنوان يك برنامه پيشگيري و ارتقايي آغاز شد كه هدف نهايي برنامه آموزشي به همه نوجوانان و جوانان با هدف ارتقاي توانمندي هاي فردي آنها در انتخاب همسر و تشكيل خانواده موفق مي باشد .

اهداف :

الف) پيشگيري از آسيبهاي اجتماعي نهاد خانواده

-1 پيشگيري از طلاق

-2 پيشگيري از انحراف جنسي

-3 پيشگيري از اعتياد

-4 پشگيري از همسر آزاري

-5 پيشگيري از كودك آزاري

-6 پيشگيري از خود كشي

-7 پيشگيري از آبستني زود رس

ب) ارتقاي سلامت اجتماعي اعضاي خانواده

-1 ارتقاي احساس رضايت از زندگي خانوادگي

-2 ارتقاي دانش افراد در مورد خانواده بصورت يك كل

-3 ارتقاي توانمندي افراد در انتخاب همسر مناسب

-4 ارتقاي مهارتهايي كه در جهت تقويت و ثبات خانواده نقش دارند

-5 آشنايي با مشكلات سال اول ازدواج براي كمك به انطباق بهتر همسران

-6 آشنايي با مشكلاتي كه همراه با به دنيا آمدن فرزند به خانواده و روابط بين فردي وارد مي شود .

محتواي آموزشي

در حوزه آموزشي پيش از ازدواج سر فصلهاي آموزشي به شرح ذيل مي باشد :

ضرورت آموزش پيش از ازدواج آشنايي ، عشق ، نتخاب همسر ، دوران نامزي، سال اول زندگي مشترك

فرآيند آموزش پيش از ازدواج

واجدين شرايط

پسران و دختران مجرد

مدارك لازم

كتب و بسته هاي آموزشي

مراحل انجام كار

ـ هماهنگي با مدارس دانشگاه ها سربازخانه ها براي گروهمايي گروه هدف

ـ آموزش گروه هدف

واحد ذيربط

بهزيستي كليه شهرستانها ـ مراكز مشاوره خصوصي و دولتي

متصدي مربوطه

كارشناسان پيشگيري و مشاوره

مدت لازم براي انجام كار

30 ساعت

زمان مراجعه

در طول سال

 

 

طرح آموزش زندگي خانواده (FLE)

تحولات اخير و روند رو به گستش تغييرات زندگي ، نهاد خانواده را در معرض تهديدهايي از قبيل افزايش آمار طلاق ، كاهش ازدواج، افزايش نارضايتي و تعارضات دروني خانواده و افزايش سن ازدواج قرار داده است . لذا در همين راستان حوزه پيشگيري از آسيبهاي اجتماعي ، چندين سال است كه برنامه آموزش زندگي خانواده را در قالب برنامه هاي خود گنجانده است .

طرح غربالگری اضطراب کودکان 5 و 6 ساله

اختلال اضطراب کودکی پدید ه ای گذرا نبوده و درصورت عدم توجه و درمان تا سنین نوجوانی و بزرگسالی ادامه می یابدو موجب افت عملکرد تحصیلی ،اجتماعی و شغلی می شودو یا منجر به افسردگی و دیگر مشکلات خواهد گردید.

لذا در راستای کاهش و کنترل مشکلات ناشی از اضطراب کودکی طرح غربالگری اضطراب کودکان در مهد های کودک شهرستان تبریز  به صورت پایلوت از سال 93 در حال اجرا میباشد.

طرح محب (حمایت های روانی – اجتماعی در بلایا)

در راستای کاهش اثرات روانی حوادث  و بلایای طبیعی و اجتماعی ، بهزیستی اقدام به تشکیل تیم های فوریتی مداخله در بحران در قالب تیم های محب نموده است که هر تیم متشکل از روانشناسان ، مشاوران و مددکاران داوطلب میباشد که در زمان وقوع حوادث اقدام به ارائه خدمات مشاوره ای  و مددکاری به آسیب دیدگان می نمایند.

 

ليست مشخصات مراكز غير دولتي مشاوره و خدمات روانشناختي بهزيستي استان

ردیف

نام شهرستان

نام مرکز

نوع فعالیت

آدرس

تلفن

1

آذرشهر

سعادت

سلامت روان محلی

آذرشهر – گوگان – فلکه مرکزی کلنیک پزشکی دکتر باقری – طبقه 2

9366546710

2

آذرشهر

صدرا

مشاوره  3

آذرشهر – خ – امام – روبروی کوی پیرلر – مجتمع اسکان – طبقه 2

041-34235804

3

آذرشهر

سراي انديشه

مشاوره عمومی

آذرشهر – خ امام – كلنيك شفا

041-34226006

4

آذرشهر

فروغ اندیشه

سلامت روان محلی

آذرشهر  گوگان – خیابان امام – پاساژ چتر آبی – طبقه اول

041-34225656

5

آذرشهر

سعادت

سلامت روان محلی

آذرشهر – گوگان – فلکه مرکزی کلنیک پزشکی دکتر باقری – طبقه 2

09366546710

6

آذرشهر

صدرا

مشاوره  3

آذرشهر – خ – امام – روبروی کوی پیرلر – مجتمع اسکان – طبقه 2

041-34235804

7

اسکو

آرامش نو

مشاوره عمومی

اسکو – شهر جدید سهند – فاز 1 – میدان مادر – پاساژ گلدیس طبقه 2 واحد 6

09394612616

8

اهر

کوشا

مشاوره عمومی

اهر – خ – رسالت طبقه فوقانی داروخانه دکتر حسن پور

041-44237681

9

اهر

کوثر

سلامت روان محلی

اهر – میدان یادبود – ابتدای خیابان قدس – طبقه فوقانی عکاسی نور

041-44223045

10

اهر

روان پویا

مشاوره عمومی

اهر – میدان یادبود – روبروی قنادی سامان

041-44223799

11

اهر

حس آرامش

مشاوره عمومی

اهر-کلینیک شیخ الرئیس- طبقه دوم

 

 

44228774 -041 09144265669

 

12

اهر

طلوع امید

مشاوره کودکان استثنایی

اهر-خ یادبود- طبقه فوقانی عکاسی نادر

 

44238386 -041 09146906223

 

13

بناب

شهریار  بناب

مشاوره عمومی

بناب – خ- مطهری – خ- دانشجو – جنب منبع آب

041-37724039

14

بناب

شمیم آرامش

مشاوره عمومی

بناب – خ -مطهری – بالاتر از منبع آب – ساختمان زیتون طبقه اول

9391392041

15

بناب

رشد بناب

مشاوره  3

بناب – خیابان امام – ساختمان مروارید – طبقه دوم واحد 11

09143200889

16

بناب

شهریار  بناب

مشاوره عمومی

بناب – خ- مطهری – خ- دانشجو – جنب منبع آب

041-37724039

17

جلفا

زندگي

مشاوره عمومی

هاديشهر – خ شهيد باكري – ابتداي كوچه لاله – پلاك 41 طبقه دوم

4113368987

18

جلفا

روان پویش

مشاوره عمومی

جلفا – هادی شهر – فلکه خیام – ساختمان دکتر فیروز بخت

041-42042507

19

چاراویماق

آرام

سلامت روان محلی

چاراویماق – خیابان چایکنار – روبروی پارک ملت

09149330866

20

خداآفرین

ارس

مشاوره عمومی

خداآفرین – خمارلو خ امام

041-44663064

21

خداآفرین

رهنما

سلامت روان محلی

کلیبر – خدا آفرین – بخش منجوان – روستای عاشقلو – روبروی خانه سازمانی

9143268429

22

سراب

رشد

مشاوره عمومی

سراب – خ – فردوسی  شرقی – پاساژ الماس – طبقه اول

041-43234222

23

سراب

روان پویا

مشاوره عمومی

سراب خیابان  فردوسی غربی جنب کلینیک رها

041-43228638

24

سراب

آرامش

مشاوره عمومی

سراب- خیابان شهید بهشتی روبروی هنرستان شهید چمران – کوچه شفق 2

9366546710

25

شبستر

نشاط

مشاوره عمومی

شبستر -خ مطهری – ساختمان امید – طبقه 1

041-42425233

26

شبستر

راه سبز

سلامت روان محلی

شبستر- صوفیان – خیابان امام – روبروی مرکز مخابرات – طبقه 4 درمانگاه شفا

09142288610    42520223

27

عجب شیر

رهیافت

مشاوره عمومی

عجب شیر –  خیابان فاز دوم شریعتی –  طبقه اول ساختمان برادران علمی

91470663466

28

مراغه

افق

مشاوره2 عمومی

مراغه خ شيخ تاج پايين تر از حسينيه حاجي غفار  روبروي مسجد اكبر آباد

041-37253886

29

مراغه

نیک اندیش

مشاوره  3

مراغه – خ- خواجه نصیر – روبروی اداره پست – طبقه دوم پاساژ پاسارگاد

37249472

30

مراغه

آفتاب امید

مشاوره عمومی

مراغه – خ خواجه نصیر – ابتدای خ شهردار اسماعیلی ساختمان اندیشه  طبقه 2

37229879

31

مرند

محرم راز

سلامت روان محلی

بخش يامچي – خ امام – روبروي مسجد موصالو

041-42164484

32

مرند

همراز

مشاوره عمومی

مرند – خ- جلفا – جنب مسجد مومنلر – کوچه شهید ناطق – ساختمان نور – طبقه سوم

041-42271893

33

مرند

نیک اندیش

مشاوره عمومی

مرند – چهارراه المهدی – اول خیابان تختی – روبروی ساندویچی هاشم  پور – طبقه دوم محسنی – پلاک 101

041-42262383

34

مرند

پویا مهر

مشاوره عمومی

مرند – خیابان شهید رجایی – ساختمان المهدی – طبقه سوم

9147832806

35

مرند

مهرآفرین

مشاوره عمومی

مرند – خ- امام – پشت اداره برق – ساختمان پزشکان دکتر بینایی طبقه 2 – واحد 9

9104116478

36

ملكان

راه زندگي

مشاوره عمومی

ملكان-خ امام خ ازادي جنب تالار بيستون

041-37825103

37

ملکان

پویش

مشاوره عمومی

ملکان – خ -امام روبروی بانک سینا – جنب مطب دکتر خباز

041-37821136

38

ميانه

آران

مشاوره عمومی

ميانه میدان نماز -جنب داروخانه دکتر ناصری- طبقه 1

041-52226218

39

میانه

یاری

مشاوره  3

میانه – خیابان امام – کوچه شهید مهدی فردین – طبقه دوم آزمایشگاه پاستور

041-52237446

40

میانه

رشد نو

مشاوره  3

میانه – خیابان امام -کوچه نجارها – ساختمان سهند

9141248576

41

میانه

رایمند

مشاوره خانواده

میانه – خیابان امام جنب فروشگاه توفیقی – طبقه 1

 

09351550904   52247075

42

هریس

اندیشه نیک

سلامت روان محلی

هریس – شهر بخشایش – خیابان امام – آخر نعمتلو

4143443518

43

هریس

همراه

مشاوره  3

هریس – خیابان انقلاب – کوچه چمن – پلاک 6

4143434635

44

ورزقان

همراز

سلامت روان محلی

ورزقان – خ امام خمینی – روبروی هلال احمر – طبقه فوقانی غذا خوری نجفی

09147617797

45

تبريز

آرامش

مشاوره عمومی

تبریز- چهاراه آبرسان – کوچه مهرگان سوم – برج سفید – طبقه اول

041-33363730

46

تبريز

امین

مشاوره عمومی

هفده شهریور جدید ساختمان گلستان – طبقه 4

041-35563301

47

تبريز

بهاران

مشاوره عمومی

هفده شهریور جدید ساختمان آبان – طبقه 6

041-35565995

48

تبريز

پارسا

مشاوره عمومی

هفده شهریور جدید ساختمان پارسا-

041-35531318

49

تبريز

پندار

مشاوره عمومی

تبریز – چهارراه باغشمال – ابتدای خیابان باغشمال – پلاک 16

تعطیلی موقت

50

تبريز

سرشت

مشاوره  3

تبریز -17 شهریور جدید جنب برج سینا ساختمان بیمه معلم طبقه 4

35570828-041

51

تبريز

شکوفا

مشاوره عمومی

هفده شهریور جدید ساختمان عابدین –

041-35541663

52

تبريز

شهریار

مشاوره عمومی

هفده شهریور جدید-ساختمان بهار –

041-35555862

53

تبريز

پوریا

مشاوره عمومی

خیابان ارتش جنوبی – بالاتر از بیمارستان بهبود – ساختمان ماهان

041-35558008

54

تبريز

محب

مشاوره عمومی

هفده شهریور جدید برج امپراطور – طبقه همکف

041-35570868

55

تبريز

صدرا

مشاوره  3

آبرسان – چايكنار – جنب داروخانه خاور بن بست دانش پلاك 168

041-36557577

56

تبريز

پویش

مشاوره عمومی

هفده شهریور جدید – کوچه قند فروشان – پلاک 18

041-35546717

57

تبريز

سعادت

مشاوره عمومی

خ -هفده شهریور قدیم – مابین قطران و ابوریحان – پلاک 6

041-4762807

58

تبریز

شبنم

مشاوره  3

تبریز – باغمیشه – میدان ارغوان – درمانگاه آذرآبادگان – طبقه 4

041-36699409

59

تبریز

کوثر

مشاوره  3

تبریز – باغمیشه – کوی الهیه – دماوند 3 – پشت آپارتمان های هئیت علمی – مجتمع آموزشی صدرا

041-36674054

60

تبریز

مبین

مشاوره عمومی

تبریز-خ پاستور جدید – چهارراه حاج جبار نائب – برج ضرغام – طبقه 4 واحد c

041-35414452

61

تبریز

همراز

مشاوره عمومی

تبریز -پاستور جدید – کوچه حاج جبار نایب – روبروی کانون زبان ایران ساختمان جلم

041-35549661

62

تبریز

زندگی سبز

مشاوره عمومی

تبریز خ ولی عصر – جنب چتر آبی

041-33272745

63

تبریز

بلاش

مشاوره

عمومی

تبریز – خ-امام – چهارراه آبرسان – جنب هلال احمر ساختمان ایران کلنیک -طبقه 6

041-33377329

64

تبریز

کامیاب

مشاوره عمومی

تبریز – ائل گلی – کوی بهارستان – 8 متری پنجم – پلاک 140

041-33893339

65

تبریز

صفا

مشاوره عمومی

تبریز – 17 شهریور جدید – جنب بانک ملی – کوچه آقا علی

35561836-041

66

تبریز

حس ناب

مشاوره عمومی

تبریز- شریعتی جنوبی – تقاطع پاستور – طبقه زیر زمین

شروع به کار نکرده

67

تبریز

زندگی نو

مشاوره عمومی

تبریز – 17 شهریور جدید -برج امپراطور- طبقه سوم – واحد E

5558179-041

68

تبریز

رهگشا

مشاوره عمومی

تبریز – خ آزادی – جنب پمپ بنزین مارالان- ساختمان بهاران – طبقه اول

33373629-041

69

تبریز

رویش مهر

مشاوره3

تبریز – آبرسان – برج سفید – طبقه اول  واحد c

تغییر مکان بدون اطلاع

70

تبریز

امید

مشاوره عمومی

تبریز – 17 شهریور – روبروی بستنی وحید – ساختمان بهار – طبقه اول – واحد 1

35558699-041

71

تبریز

صنعت نفت

مشاوره عمومی

تبریز- بلوار استاد شهریار مجتمع رفاهی پتروشیمی ساختمان مرکز مشاوره

31151188-041

72

تبریز

اندیشه سبز

سلامت روان محلی

تبریز- خیابان 42 متری پل ارم- ساختمان شهرداری – طبقه سوم

32309066-041

73

تبریز

هنر زندگی

مشاوره عمومی

تبریز- خ- استاندارد آخر تختی – درمانگاه مهتاب

333273057-041

74

تبریز

یگانه

مشاوره  3

تبریز- خ – مخابرات – نبش سعدی – ساختمان جهان سیر

33322319-041

75

تبریز

ندای امید

مشاوره  3

تبریز- ولیعصر – خیابان قانون – ساختمان جزیره – واحد 3 – طبقه 3

33336492-041

76

تبریز

آفرینش

مشاوره2

تبریز- خ امام بارون آواک – بعد از مرکز بهداشت ساختمان آسا طبقه 1

شروع بکار نکرده

77

تبریز

امروز

مشاوره2

تبریز- ولیعصر – فلکه پروین اعتصامی – پایین تر از قنادی پاک – نبش کوچه تعاون اول

33282968-041

78

تبریز

آتیه تبریز

مشاوره2

تبریز- خ 17 شهریور – نرسیده به شریعتی – جنب بانک ایران زمین – ساختمان 717

35660010-041

79

تبریز

دنیای مطلوب

خانواده

تبریز – خیابان ولیعصر – خیابان اوحدی – برج اساتید – واحد 6e

35575985-041

80

تبریز

اندیشه نو

تحصیلی تربیتی

تبریز- خیابان حافظ – نرسیده به بیمارستان نجات – روبروی سالن پور شریفی – ساختمان 42

36680366-041

81

تبریز

اشراق

تحصیلی

تبریز-17شهریور جدید-ساختمان پزشکان شاهین-طبقه همکف

35573285-041

 

 

فرمها و دستورالعمل ها

فرم آمار مراكز مشاوره دولتي و خصوصي و خدمات مددكاري واحد مشاوره و خدمات روانشناختي را كه به فرمت اكسل ميباشد ميتوانيد ازاينجا دانلود نماييد.
توضيح ضروري: فايلها را بعد از دانلود توسط نرم افزار WinRaR بايد extract گردد.

 

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به اداره کل بهزیستی استان آذربایجان شرقی میباشد.

DOURAN Portal V4.0.0.0

V4.0.0.0

 

Bottom of Form

 

        فرم آمار مراكز مشاوره دولتي و خصوصي و خدمات مددكاري واحد مشاوره و خدمات روانشناختي را كه به فرمت اكسل ميباشد ميتوانيد ازاينجا دانلود نماييد.
توضيح ضروري: فايلها را بعد از دانلود توسط نرم افزار WinRaR بايد extract گردد.

دنبال روانشناس در تبریز یا مرکز مشاوره تبریز میگردید. پس ادامه متن را حتماً بخوانید! مردم ساکن تبریز چگونه میتوانند بهترین مراکز مشاوره روانشناسی تبریز را پیدا کنند و چگونه میتوانند به دنبال بهترین خدمات را از مرکز مشاوره شهر خود داشته باشند.

از آنجایی که پیدا کردن بهترین مرکز مشاوره تبریز و دسترسی به آنها یکی از دغدغه های مردم تبریز بوده است، از این رو مرکز مشاوره مکث لیست و آدرس مراکز مشاوره تبریز را جهت تسهیل در اختیار شما قرار می دهد.

همچنین برای مشاوره آنلاین یا مشاوره تلفنی با روانشناس در تهران شما می توانید با مرکز مشاوره مکث به این شکل ارتباط برقرار کنید. ابتدا شماره واتساپ 09351671664 را سیو کنید، سپس به این شماره پیام دهید و در آخر وقت مشاوره خود را مشخص کنید. همراه شما هستیم برا حل کردن مشکلاتی که در قسمت پایین ذکر شده است:

مرکز مشاوره تلفنی تبریز (بهترین مرکز تلفنی تبریز از دیدگاه مردم)

آدرس مرکز مشاوره تلفنی تبریز: تبریز و تهران دکتر آزیتا دریای لعلمشاوره ازدواج تلفنی در تبریز

شماره تماس: 09351671664

مشاوره فردی به تمام مشکلاتی که یک فرد ممکن است در آن حال خوبی را تجربه نکند گفته می شود که درمانگر سعی می کند با دادن بینش و راهکار مشکلات را برای فرد بسیار کمتر از قبل بکند.

معمولاً افراد در روابط بین فردی خود دچار مشکل می شوند و دلیل آن نبود شناخت کافی از خود و طرف مقابل است، در اینجاست که مشاور یا روانشناس به فرد کمک می کند تا ارتباط موثری با فرد مقابل به دست آید.

یکی از سخت ترین اتفاقات برای یک فرد می تواند تجربه خیانت همسر یا نامزدش باشد که شوک بسیار بزرگی است، ولی امکان خلاصی از این شرایط بد با کمک مشاوره متخصص در زمینه مشاوره خیانت و مداخله در خیانت وجود دارد. پس امید داشته باشید و سعی کنید بدانید که در زندگی هر فردی شوکهای وارد می شود ولی می تواند مدلهای آن متفاوت باشد.

مشاوره کودک می تواند شامل تمام مشکلاتی که یک کودک دارد باشد مانند اضطراب جدایی، بیش فعالی، کمبود توجه و تمرکز، شب ادراری، لج بازی و بسیاری از موارد دیگر.

مشاوره پیش از ازدواج می تواند مهمترین مشاوره زندگی یک فرد در طول زندگیش باشد چرا که وارد یک رابطه بسیار بلند مدت می شود و در صورت انتخاب اشتباه فرد دچار مشکلات بسیار عمیق و شدیدی می شود پس مشاورین ما با انجام تست ها و شخصیت شناسی میزان درصد موفقیت شما در زندگی را برای شما مشخص می کنند.

همیشه قبل از انتخاب طلاق راهی برای جلوگیری وجود دارد و در صورت انتخاب نهایی برای جدایی هم راهکارهای برای بهتر جدا شدن با آسیب کمتر هست، پس بهتر از پیش از طلاق با یک مشاور خوب صحبت کنید.

معمولاً مشاوره های خلقی مثل افسردگی، اضطراب و وسواس نیاز به جلسات مشاوره ای بیشتری دارد پس در صورت درخواست مشاوره باید کمی صبور باشید و همراه با روانشناس خود پیش بروید.

نوجوانان در دوران پر استرس امروز با تفاوت های بسیار که نسبت به گذشته اتفاق افتاده است شرایط خاصی را تجربه می کنند. مشکلاتی مثل خود ارضایی در نوجوانان، پرخاشگری، توجه نکردن به درس، اعتیاد به بازی های آنلاین، مواد مخدر از جمله آسیب های شرایط امروز بعضی از نوجوانان است که می تواند شرایط آتی آنها را به خطر بیاندازد.

این مراکز مشاوره در تبریز امکان برقراری ارتباط حضوری با مراجعین خود را دارند.

مراکز مشاوره ای که اسم مرکزشان ثبت نشده است می توانند با مرکز مشاوره مکث تماس حاصل کنند.

در صورتی که رفت و آمد برای شما سخت می باشد، می توانید به صورت تلفنی یا آنلاین برای گرفتن مشاوره با مرکز مشاوره روانشناسی مکث ارتباط برقرار کنید.

مشاوره تلفنی و یا مشاوره آنلاین دو نوع از راهکارهایی بوده است که در چند سال اخیر به واسطه برقراری روابط اینترنتی و مجازی، پرکاربرد شده است. از این رو مرکز مشاوره مکث میتواند این امکان را برای مردم عزیز تبریز فراهم کند که بتوانند با بهترین مشاوران روانشناس در تهران به صورت تلفنی و یا آنلاین ارتباط برقرار کنند و مراجعین را به مشاوران مجرب در تهران، سراسر ایران و همچنین تبریز و حومه تهران در صورت نیاز به مشاوره حضوری ارجاع دهند.

ازآنجایی که دوری راه و هزینه های جانبی یکی از دغدغه های مهم مردم شرق تهران برای دستیابی به یک مرکز مشاوره روانشناسی خوب با درمانگرانی مجرب بوده است؛ از اینرو مرکز مشاوره مکث با برقراری مشاوره های تلفنی و آنلاین، میزانی از هزینه های جانبی مشاوره را می کاهد و همچنین میتواند این ارتباط را در هر فرصتی که برای مراجع بهتر است، برقرار کند. به این منوال که در مراجعه های حضوری، مراجع باید زمان و وقت را از درمانگر دریافت کند و خود را با شرایط کلینیک منطبق کند اما در مشاوره های تلفنی و یا آنلاین، درمانگر ساعت هایی را که امکان برقراری ارتباط با مشاور روانشناس خود دارد را بیان میکند و هر ساعتی از شبانه روز که احساس نیاز به مشاوره گرفتن داشته باشد، میتواند با یک تماس تلفنی به مجموعه روانشناسی هدایت شود.

در درمان های روانشناسی همیشه یک مقاومت در ناخودآگاه هر فردی که میخواهد به درمان بپردازد، وجود دارد که دوری راه میتواند دلیل خوبی برای مقاومت در درمان باشد. همچنین با توجه به این که لازم است افراد هر هفته به روانشناس خود مراجعه کنند می تواند این موضوع به روند درمان آسیب بزند.

اما مشاوره های تلفنی به میزان قابل توجه ایی باعث میشوند مقاومت در درمان کاسته شود و هر زمانی که مراجع احساس نیاز به مشاوره گرفتن، صحبت کردن و نیز راهنمایی گرفتن داشته باشد، بتواند با درمانگر خود به مشاوره بپردازد.

شما در هر حالت روحی که هستید میتوانید از امکانات مشاوره تلفنی بهره مند شوید. اگر پیش از این با درمانگری به مشاوره پرداخته بوده اید، قطعاً با این نکته مواجه شده اید که در فواصل زمانی بین مراجعه اول تا دوم، قطعاً حالت های روحی متفاوتی به هر فرد دست میدهد که در آن لحظه احساس نیاز میکند با مشاور خود صحبت کند.

اما به دلیل آنکه مشاوره های حضوری هفته ایی یک جلسه و با هماهنگی کامل از روزها قبل هستند، مراجع بسیاری از احساسات خود را در طول هفته از یاد میبرد اما در مشاوره های تلفنی، به هیچ عنوان این اتفاق تکرار نمیشود و یکی از مهمترین مزیت های مشاوره تلفنی در این نکته است که مراجع در هر حالت روحی – روانی، اگر اضطراب داشته باشد، اگر شاد باشد و یا اگر غمگین باشد، میتواند ارتباط مستقیم خود را با درمانگر برقرار کند و درمانگر را در جریان دقیق حالات روحی خود قرار دهد

زمان هایی است که هر فردی به دلیل مشکلات خود مایل نیست هیچ کسی حتی از نزدیک ترین افراد خانواده او از احوالات روانی، دغدغه و مشکلات او باخبر شوند؛ از این رو مشاوره تلفنی بهترین مزیت را برای مشاوره گرفتن مراجعین در این شرایط دارد.

هر فردی با این امکان مواجه است که با داشتن یک تلفن، میتواند با حفظ اصول رازداری مطلق بین درمانگر و درمانجو، مشاور خود را مطلع کند، ساعت ها و با روزهای متوالی با مشاور خود در تماس باشد و به درمان و یا بهبود روابط خود پردازد و نیز این اطمینان خاطر را داشته باشد که اصل رازداری میان درمانگر و درمانجو حفظ میشود و راه درمانی به سمت بهبود ادامه پیدا میکند.

اگر ساکن تهران هستید، میتوانید با این امتیاز که با برقراری یک تماس تلفنی در هر ساعتی از شبانه روز از مشاوره در شهر تهران و ایجاد برقراری ارتباط با مجرب ترین مشاوران تهران به مشاوره بپردازید.

مرکز مشاوره مکث میتواند با ارتباط مستقیم حضوری با شما تست های زیر را از کودک شما جهت شناخت هوس و استعداد های او بگیرد.

گروه سنی: تا 16 سال

داده های آزمون: در ابعاد کلامی، عملکردی و IQ کل قابلیت نمره دهی دارد. همچنین این آزمون بسیار معروف قابلیت ارزیابی مهارتهای اختصاصی را نیز دارد. همچنین آزمون هوشی وکسلر برای بزرگسالان نیز همین قابلیت ها را دارد و از 16 سال به بالا قابل تفسیر است.

گروه سنی: 2 تا 23 سال

داده های آزمون: در مقیاسهای کلامی، بصری، انتزاعی و استدلال کلامی، حافظه کوتاه مدت و هوش کلی قابلیت نمره دهی دارد. آزمون استنفورد بینه به همراه آزمون هوش وکسلر 2 آزمون بسیار پر کاربرد در سطح جهان می باشند.

گروه سنی: 1- 12

داده های آزمون: خواندن، ریاضیات و هجی کردن این آزمون می تواند در این 3 حوزه در مورد کودک به شما اطلاعات مفیدی بدهد.

گروه سنی: 6 تا 12

داده های آزمون: به والدین این امکان را می دهد که مشکلات موجود در توجه تمرکز و یادگیری را شناسایی کنند.

یکی دیگر از خدمات مرکز مشاوره مکث، درمان با نوروفیدبک است.

نوروفیدبک از علوم نوینی است که امروزه در خدمات مشاوره ایی بسیار پر کاربرد و پر اهمیت است. از آنجایی که صرف زمان، هزینه و رفت و آمد در درمان برای هر فردی بسیار پر اهمیت است، می توانیم با علم نوین نوروفیدبک که به نوعی درمان مکمل در درمان های روانشناختی و رفتار درمانگری است اشاره کنیم.

هر فردی میتواند در کنار مشاوره خود به همراه درمانگر خود نوروفیدبک را که تغییرات مثبتی بر روی امواج مغز دارد را امتحان کند و از اثرات مثبت آن در تغییر رفتار و یا ایجاد رفتار های مثبت و جایگزین به صورت عینی ببیند.مشاوره ازدواج تلفنی در تبریز

که از مهمترین خدمات مرکز مشاوره مکث محسوب میشود.

1.مترو

با توجه به اینکه مرکز مکث جنب مترو قلهک می باشد مراجعین می توانند از این وسیله با توجه به ترافیک تهران استفاده کنند.

2. تاکسی

با توجه به بودن وسایل حمل و نقل زیاد در محدوده شریعتی شما می توانید با این گونه وسایل به مرکز مکث مراجعه کنید.

3. پارکینگ

افرادی که با وسیله شخصی قصد آمدن به مرکز مکث را دارند 2 گزینه را دارند: استفاده از سینمای فرهنگ و یا پارک کردن در کنار رودخانه قلهک که ورودی آن از کوچه یزدانیان می باشد.

1. یک مرکز مشاوره خوب چه ویژگی هایی دارد؟ قابل دسترس بودن، مشاوران مجرب، انواع تجهیزات و رویکردهای روانشناسی و فضای مناسب و راحت.

2. شناخت یک مرکز مشاوره خوب چگونه می تواند صورت گیرد؟ با راهنمایی گرفتن از اینترنت و اطرافیان، سوال در مورد درمانگران و نیز با حضور آزمایشی یک جلسه ایی در یک مرکز مشاوره معتبر.

3. تعیین وقت با دکتر روانشناس چگونه است؟ برای انجام تعیین وقت با دکتر روانشناس شما می توانید با شماره تماس 09351671664 یا 02122006198 تماس حاصل کنید. دکتر روانشناس در انواع مشکلات روحی مانند افسردگی، اضطراب، وسواس و اعتیاد می تواند به شما کمک کند.

4. مشاوره کودک و نوجوان چه کمکی میتواند برای ما انجام دهد؟ برای اینکه به درستی تشخیص دهید که آیا کودک شما به بیش فعالی، اوتیسم و حتی مشکلات بسیار دیگر مبتلا است شما بایستی با روانشناس و متخصص کودک و نوجوان تعیین وقت کنید.

5. مشاوره زناشویی و مشاوره جنسی چگونه است؟ مشاوره سکس تراپی یا مشاوره زناشویی برای درمان انواع اختلالات جنسی و انحرافات جنسی مشکلاتی مثل زود انزالی، خود ارضایی، واژینیسموس و بسیار از موارد دیگر به شما کمک می کند.

6. مشاوره روان درمانی انواع اعتیاد چگونه است؟ برای درمان هر چیزی که به آن اعتیاد یا عادت دارید مانند سیگار یا مواد مخدر نیاز به درمان شناختی توسط متخصص روانشناس دارید.

7. تعیین وقت مشاوره روانپزشک به چه صورت است؟ روانپزشک می تواند در کنار روانشناس مشکلات شما را با تجویز دارو زودتر حل کند. برای تعیین وقت با مرکز مشاوره مکث تماس حاصل کنید.

لطفا جهت مشاوره در مورد «مرکز مشاوره تبریز» با شماره های زیر تماس بفرمایید:

22006198 – (021) 22004925 – (021)

لطفا جهت ارائه خدمات و توضیحات تکمیلی با ما در ارتباط باشید.

آدرس: تهران – جنب مترو قلهک – کوچه خلیل پور – پلاک 21 – واحد 5 – طبقه 3

تلفن: 22006198 – 021

تلفن: 22004925 – 021

همراه: 09351671664

دکتر روانشناس و متخصصین روانشناسی مرکز مشاوره مکث با بررسی نقاط قوت و ضعف مراجعه کنندگان به کمک آزمون های نوین روانشناختی ، تشخیص گذاری کرده و با در نظر گرفتن شرایط فرد برای درمان اثر بخش و یا برنامه ریزی برای ارتقای توانمندی ها در تمام زمینه های مشاوره روانشناسی از جمله مشاوره خانواده و مشاوره ازدواج اقدام می نمایند. مرکز مشاوره روانشناسی مکث در شریعتی تهران با هدف ایجاد تحول در نحوه انجام خدمات روان درمانی و کسب اطلاعات روانشناسی بروز از طریق اینترنت و مشاوره آنلاین شروع به فعالیت نموده است. با توجه به اینکه مدیران این مجموعه از افراد متخصص و با سابقه کار فراوان در این زمینه هستند؛ لذا سنگ بنای تمامی فعالیت های جاری در این مرکز مشاوره بطور اصولی و مطابق با علم روز دنیا بنا نهاده شده است. ما در محیطی آرام و دل نشین پذیرای شما مراجعه کننده محترم می باشیم.

کلیه حقوق این سایت متعلق به مرکز مشاوره مکث می باشد.


 

آدرس مرکز مشاوره :

 

خیابان امام(ره)- چهارراه شهید بهشتی( منصورسابق)- ۱۰۰ متر به طرف آبرسان – دست چپ- ساختمان سامان طبقه۳- مرکزمشاوره یاوران رشدمشاوره ازدواج تلفنی در تبریز

 

شماره های پذیرش و رزرو :

 

 

همه روزه ۱۰صبح تا ۸ شب غیر از روزهای تعطیل

 

سامانه پیام کوتاه :                                      ۵۰۰۰۱۰۰۰۳۳۶۳۷۳۰

 

 

 

 

 

بازدید: 2459

نقشه

یاوران رشد تبریز

تبلیغات شما جهت خرید به مدیریت سایت مراجعه کنید

طراحی و اجرا: شرکت پیشرو اندیشان

کشور عزیزمان ایران باجمعیتی جوان و با فرهنگی غنی و آداب ورسومی پربار شناخته شده است. یکی ازاین آداب و آیین هایی که ازاهمیت خاصی برخوردار است ازدواج میباشد. همانطور که گفتیم ایران دارای جمعیت جوان بسیاری میباشد و به همین دلیل ازدواج در کشور عزیزمان از اهمیت بالایی برخوردار است زیرا ازدواج علاوه بر مزیتهای فردی که دارد، می تواند عامل پیشرفت و سلامت جامعه بوده ویک کشور را در مسیر درست خود قرار دهد.

به همین دلیل کانون مشاوران ایران بادرک این موضوع اقدام به برپایی مراکزی نموده است تابا راهنمایی جوانان، آنان را برای یک ازدواج موفق کمک نمایند. از این رو با معرفی مرکز مشاوره ازدواج تبریز به جوانان تبریزی این نوید را می دهیم که می توانند با مراجعه به این مرکز مشکلات و معضلات خود را با مشاوره تبریز در میان گذاشته و ازتجربیات بهترین مشاوران تبریز استفاده نمایند. مشاوره ازدواج درتبریز با هدف ارتقا سطح اطلاعات جوانان در زمینه مشکلات و معضلات پیش رو درازدواج می کوشد تا روند رو به رشد ازدواج های موفق را افزایش دهد. مشاوره تبریز به صورت مداوم در اختیار شما مردم تبریز خواهد بود.

مقاله های بیشتر در رابطه با این موضوع را در سایت مشاوره قبل ازدواج ببینید

منبع:فارس پاتوق

مشاوره ازدواج تلفنی در تبریز

سلام.من مشکلاتی رو در انتخاب همسر دارم یکی در مورد شهرستانی و با فرهنگ متفاوت و مخالفت خانواده موارد دیگر پیشنهاد یه دختر به من و از این دست .راستش من دختر های خوبی در فامیل سراغ دارم که به آنها احساس خاصی ندارم و نمی دانم اگر یکی از آنها را انتخاب کنم علاقه ایجاد میشه یا نه؟ اصلا باید چطور عمل کنم صبر کنم تا عاشق شوم و با شرایط مناسبش یا ….خواهش میکنم کمکم کنید.

با سلام .دوست عزیز ازدواج به همان اندازه که باید با برنامه ریزی باشد گاها بدون برنامه و پیش بینی اتفاق می افتد قطعا همه ازدواج از عاشق شدن شروع نشده است .به هر حال هر فردی براب خود ملاک و معیارهایی دارد که حائز اهمیت است .شما باید اولویت ها را در نظر بگیرید .و خب قادتا علاوه بر این خودتون باید امادگی برای شروع یک زندگی و پذیرش مسئولیت زندگی را باید داشته باشید .خانواده ها هم معمولا برای فرزندان شروطی دارند و ایده ال هایی در نظر می گیرنددان چه مهم است خواست هر دو باید معقول و واقع بینانه باشد و هر فردی را فکر کردید مناسب است خوب با چند جلسه صحبت می توانید ارزیابی کنید و بدانید که عشقی که پشتوانه منطق داشته باشد بهتر است .موفق باشید و خوشبخت

سلام و عرض ادب…. من یه مشکل بزرگ دارم …اینکه نمیتونم همسر آیندمو انتخاب کنم… تو مرحله آشنایی با اینکه ازطرف خوشم نیومده ولی باز بهش فرصت دادم که خودشو ثابت کنه ولی ثابت شدن از نظر اخلاق و شخصیت برام ولی من نتونستم باز خودمو قانع کنم که بریم زیر یه سقف…حتی شده طرف دست بردار نبوده منم بخاطر دلش اینکه علاقه مند شده خودمو مسئول دونستم و ادامه دادم آشنایی رو ولی باز ته دلم راضی نبودم… فکر میکنم منطقم خیلی خیلی زیاد ارجهیت داره بر احساسم…حتی اگه یکم علاقه پیدا کنم باز برا خودم دلیل میارم که نمیشه…من واقعا نمیدونم چی میخوام کمکم کنید…

با سلام .دوست عزیز بهتره حضوری مراجعه داشته باشید مخصوصا اکنون که می فرمایید نمی توانید درست تصمیم بگیرید .و خودتون رو قانع کنید البته نکته ای که اشاره کردید درست است و ممکنه شما لسیار فرد منطقی و نکته سنجی باشید و شاید به خاطر این اخلاف از جانب خانواده تقویت هم شده باشید یعنی شما را له خاطر این اخلاق تحسین هم کردند .ولی در زندگی مشنرک عازفه به خر ج دادن و احساسی بودن مخصوصا از جانب زن بسیار مهم است که باید توجه داشته باشید.در هر حال شاید این ها احتمالاتی بیش نباشد و مسائل مهم تری هم کجود داشته باشد که باید پیگیری شود امیدوارم سریع تر اقدام کنید شناختتون ار خودتون و ملاک هاتون افرایش پیدا کنه و بدونید دقیقا چه چیزی مد نظر دارید .تا بتوانید ازدواج موفقی داشته باشید و فرصت ها را از دست ندهید .خوشبخت باشید

سلام من ۲۲ سالمه و حدود دو ماه پیش با پسری آشنا شدم که تو این مدت خیلی به هم علاقمند شدیم و اون از من درخواست ازدواج کرد ولی یک سری تفاوت های فرهنگی از لحاظ سبک زندگی خانوادگی و … با هم داریم برای همین دنبال یه مشاور ازدواج خوب تو تبریز میگردم خودم چند تایی میشناسم ولی نمیدونم پیش کدوم برم …لطفا راهنمایی کنید.مشاوری میخام که واقعا بتونه کمکم کنه.ممنون

با سلام .می توانید در این مورد از مراکز مشاوره و افرادی که قبلا استفده کردند سوال کنید تا ببینید چه فردی مناسب تر است و مهارت بیشتری در این زمینه دارد.در هر حال اساتید روانشناسی دانشگاه تبریز هم مناسب هستند .موفق باشید

سلام من دو سالی هست به یه دختر اشنا شدم تحصیلاتش لیسانس هست تو این دوسال رابطه داشتیم خیلی احساساتی وخیلی عصبی هستش من خیلی بهش دل بستم ماهی یه بار هم باهم دعوا میکنیم بعداً دو سه روز دیگه اشتی میکنیم خیلی هم دوسش دارم نمیدونم به خاطر تنهایی خودمه یا به خاطر رابطه که داشتیم هیتش. به خاطر ان رابطعه هم ازاب وجدان دارم البته دخول هم داشتیم پردش که حلقوی بوده اسیب ندیده رفتیم پیش ماما هم گفت چیزی نشده. الان چیکار کنم ادامه بدم یا برم جلو برای خواستگاری

با سلام .وقتی رابطه جنسی شکل گرفته بحث عذاب وجدان نیست بلکه مسئولیت پذیری است به هر حال شما وارد حریم شخصی فردی شدید .اگر فکر می کنید اخلاق این فرد رو نمی توانید قبول کنید مثلا خیلی عصبی هستند و مدام بحث دارید این مساله جدی است چون ممکنه همین الگو فردا در زندگی تکرار شود و انجا برای هر دو نفر حالت فرسایشی داشته باشد .به هر حال امیدوارم تصمیم به خواستگاری باشد تا جلو رفتن بیشتر ایجاد شرایط عاطفی مخصوصا بعد از رابطه و کاهش قدرت تصمیم گیری بهتره فضا رسمی شود تا عاقلانه با کمک مشاور پیش از ازدواج راجب انتظارت و رفتارها و شخصیت صحبت و فکر شود تا اگر خدای ناکرده احساس شد مناسب هم نیستید هیچ کدام از دو طرف اسیب جدی نبینید و یا لااقل شدت اسیب کمتر شود چون قابل درک است که مخصوصا برای خانم شرایط عاطفی سختی با فرض اینکه مناسب هم نباشید پیش خواهد امد در هر حال امیدوارم موفق باشید .

سلام من نمیتونم تصمیم بگیرم که دوست دارم همسر آینده شبیه به من باشه.یا خصوصیاتی داشته باشه.که من اونا رو ندارم، از لحاظ اخلاقی و شخصیتی و زمینه های علاقه و استعداد بیشتر منظورم هست.آیا زندگی زوجینی که شخصیتشان مشابه هم است پایدارتر و آرام تره یا اگر شخصت مکمل باشه؟

زن و مرد مکمل هم در زندگی هستند یعنی جذب افرادی میشن که خصوصیات خاص خودشونو داشته باشند نه اینکه کاملا شبیه هم باشند
ولی این تناسب نسبیه و شما نمیتونید دو نفرو پیدا کنید که کاملا در اخلاق و رفتار شبیه باشند … هر آنچه هست درک تفاوتهای متقابله که به اصطلاح به آن تفاهم گفته میشود

مهمترین شاخص های انتخاب همسر :
در مورد همه ، نمی توان الگو و فاکتور یکسان در نظر گرفت.افراد با توجه به نظرات و نسخه شخصی خود انتخاب می کنند اما آنچه که به عنوان خروجی جامعه است نشان می دهد اولین نکته مهم در انتخاب ، طبقاتی است که افراد در آن قرار دارند.

دومین عامل مهم در انتخاب ، قومیت هاست.به این معنا که تعارضات در ازدواج های هم قوم کاهش می یابد و بهتر می توانند به سمت همسانی حرکت کنند.

سومین عامل باورها و اعتقادات دینی افراد است.آنجایی که افراد درصد همسانی و تعادل کمتری در مذهب دارند تعارضات بیشتری بروز می کند.

چهارمین عامل ، سن زن و شوهر است.شاید در ابتدا توافق صورت بگیرد اما در دراز مدت فاصله سنی رعایت نشود می تواند سبب ایجاداختلاف شود.البته تحصیلات نیز می تواند نقش داشته باشد اما از شاخص های اجتماعی محسوب می شود و سبب ارتقای تعامل فرد با دنیای پیرامون است و نمی تواند عامل تعارض باشد.

زمانی که بحث انتخاب پیش می آید باید دید مطالبات ما چیست.انسان ها افرادی را انتخاب می کنند که نیازهایشان را تامین کنند.به عنوان مثال یک انسان خیلی عصبی است و به دنبال فردی است که صبور باشد و دامنه تحمل بالاتری داشته باشد.

در برخی موارد افراد ضعف هایی دارند که به دنبال شخصی هستند که این ضعف ها را هم پوشانی کند.بنابراین شناخت بسیار اهمیت دارد.

متغیر اصلی مکمل بودن تضاد است و باید به دنبال کسی باشیم که آن تضاد را دارا باشد.

این تضاد نباید منفی باشد.به عنوان مثال برخی از افراد سلطه جو هستند و همیشه حس غالب بودن را دارند .این افراد باید به دنبال شخصی باشند که مهارت لازم داشته باشد که بدون توهین به شخصیت چیرگی را داشته باشد.

در نهاد خانواده زن نقش عاطفی دارد و در حال حاضر با اشتغال زنان قدری این حالت بهم ریخته است چون زنها با کارکردن وقت کمتری برای خانه دارند.بنابراین فردی که زن شاغل را برای همسری برمی گزیند باید این موارد را در نظر بگیرد.

تمام تحقیقاتی که بر روی انسان ها صورت گرفته بیانگر این مطلب است که هر چقدر انسان ها شبیه تر باشند کمتر دچار چالش میشوند و مسیر رضایت سریعتر به وجود می آید.و افرادی که مکمل هم هستند به دنبال چالش و ارتقا هستند.

برخی زندگی بدون دغدغه و دردسر می خواهند و همسری که این آرامش را ایجاد کند.در این حالت اگر شبیه به هم باشند تعارضات به حداقل می رسد.

اما گروهی از انسان ها که ماجراجو هستند و چالش طلب هستند و خواهان این هستند که سربه سر همسر خود بگذارند و خلاقیت در زندگی خود را بالا ببرند.این دسته از انسان ها اگر با افراد شبیه خود ازدواج کنند زندگی خسته کننده ای خواهند داشت.

شاید دلیل خانه گریزی ها در زندگی مشترک همین اختلافات است.یعنی یک فرد ماجراجو با یک فردی که از چالش به دور است ازدواج می کند.

زن و شوهر برای مکمل بودن چه شاخص هایی باید داشته باشند و چگونه رفتار کنند که تضاد میان آنها سبب تکامل شود؟

مکمل بودن پیش نیازهایی دارد.یکی از این موارد خلاقیت است یعنی توانایی نگاه به زندگی از زوایای مختلف را داشته باشند.

از سوی دیگر باید انعطاف پذیر باشند و زمانی که در معرض نقد و ارزیابی قرار می گیریم باید بتوانیم جلوه های متعدد آن را با یک ظرفیت بالا در نظر بگیریم.

هوشیاری و آگاهی بسیار اهمیت دارد تا ما فضای زندگی را کلیشه ای تجسم نکنیم.

ظرفیت پذیرش و تحمل و سازگاری در فضای مکمل بودن بسیار نیاز است

با سلام
این یک قانون نیست گاهی افرادی که مشابه هستند زندگی بهتری دارند درک متقابل بیشتر است درک بهتری از شرایط هم دارند و گاهی مکمل بودن و این کاملا به افراد بستگی دارد بهتره شما خودتون مراجعه داشته باشید حضوری تا متوجه شوید که واقعا چی می خواید چه ملاک هایی رو تمایل دارید طرف مقابل داشته باشد بعضی ملاک ها واقع بین هستند .بعضی ملاک ها کمال گرایانه هستند که هیچ وقت براورده نمی شود .باید تفاوت این دو رادر نظر داشته باشید .دقت کنید که افراد گاهی اونقدر ایده ال نگری دارند که مورد های بسیار مناسب رو نمی بینند و همین باعث از دست رفتن فرصت ها می شود.امیدوارم خوشبخت باشید

با سلام و خسته نباشید.
من ۲۴ سالمه تازگیها با دختری آشنا شدم که از لحاظ احساسی خیلی بهش وابسته شدم و به شدت علاقه دارم بهش همچنین ویژگی همسر آیندمو داره.اما متوجه شدم که قبلا با پسری به مدت ۲ سال رفیق بوده و رابطه هم داشت نمیدونم چطور این موضوع رو از ذهنم خارج کنم اطفا یک راهنمایی کامل کنین ممنون.

با سلام
اگر شما فکر می کنید این ارتباط فقط دوستی ساده نبوده و ممکنه رابطه جنسی بوده باشد و این شما را ازاز می دهد اصلا این ارتباط را ادامه ندهید چون اگر بیشتر وابسته شوید و حتی مساله ازدواج در بین باشد شما نمی توانید منطقی تصمیم بگیرید و شاید شرایط را در نظر نگیرید و پاسخ مثبت بدهید و بعد مدام ذهنتان در گیر ارتباطات ایشون باشد و حتی اگر هیچ مساله ای هم وجود نداشته باشد باز برای شما علامت سوال است و ممکنه این تردید در زندگی مشکل ساز شود و عدم اعتماد منجر به دلسردی شما شود .اگر می توانید این مساله رو هضم کنید و اطمینان دارید که بعدا در زندگی یاداوری نمیشه خب ادامه دادن مشکلی نداره و ممکنه این خانم ا ز رفتار قبلش پشیمان باشد ولی اینکه بخواهید مدام درگیری ذهنی داشته باشید خوشبختی هر دو نفر تحت شعاع قرار می گیرد .امیدوارم این مساله رو درک کنید و تصمیم درستی بگیرید .

با سلام
اینکه شما هنوز رابطه قبلی رو حل نکردید اشتباه است چون همون فرد اکنون در ذهن شماست و باعث مقایسه می شود و خب قطعا شما نمی توانید در موارد جدی به نتیجه برسید چون مدام در هر حال مقایسه این نفر با نفر قبلی هستید و چون در دوستی رابطه عاطفی غلبه دارد خیلی از جوانب نادیده گرفته می شود ولی اون حس علاقه برقرار می ماند و اجازه داشتن رابطه عاطفی با فرد جدید را نمی دهد و این خود اغاز مشکلات است به فرض اینکه شما فرد جدیدی را هم بپذیرید همین مساله باعث مشکل در روابط خواهد شد بهتره حتما مساله را با روانشناس مطرح کنید و تلاش کنید به جا فراموشی حل شود .در مورد اینکه چند سانت از شما کوتاه ترند باد بدونید قد ملاک خوشبختی نیست و مهم اخلاق و طرز فکر مشترک است چون ظاهر بعد از مدتی عادی می ود ولی با فردی که مشکل اخلاق داشته باشند و یا رفتارهایی که شما نمی پسندید زندگی دشوار خواهد شد مخصوصا برای خانم ها که داشتن روابط عاطفی بسیار اهمیت دارد .
موفق باشید

سلام من چند وقته پیش با یکی از دخترای فامیلمون وارد ارتباط پیامکی شدیم تا اینکه بهم گفت عاشقمه و منم گفتم منم عاشقتم.به نحوی قرار ازدواج برای آینده گذاشتیم و خب خانواده ها هم هیچی نمیدونن.حالا مثل اینکه این ارتباط داره لو میره و من میترسم.با توجه به ارتباطات نزدیک فامیل ما آبرومون بره و کل فامیل از هم بپاشه.البته الان همون ارتباط پیامکی هم نداریم ولی تهمن های خیلی زشتی داره.بهمون زده میشه .به نظر شما باید چیکار کنیم.اگر خانواده ها بفهمن چیکار کنیم؟

با سلام
اگر فامیل هستید و هر دو تمایل به ازدواج دارید خب شما با خانواده مطرح کنید و دیگر حتی پیامکی هم تا رسمی شدن خواستگاری اقدامی نکنید .به هر حال خانواده ها باید در جریان باشند و فکر نمی کنم جرمی را مرتکب شده باشید البته که بسته به فرهنگ و شرایط خانوادگی مسائل متفاوت است ولی در هر حال برای شناخت از علاقه هم خودتون اقدامی کردید و از این به بعد به خانواده ها بسپارید که اگر پذیرشی از جانب خانواده ها نبود زودتر این ارتباط قطع شود هر چند شرایط سختی خواهد بود ولی از وابستگی عاطفی بیشتر و درگیری ذهنی جلوگیری خواهد شد .در هر حال باید خودتون فضار و مدیریت کنید به عنوان پسر شما باید مطرح و جدی اقدام کنید .امیدوارم خوشبخت باشید

سلام من تازه ازدواج کردم تقریبا ۸ ماه الان متوجه شوم که خانومم قبل من با یه نفر دوست بوده
من هیچ وقت به خودم همچین اجازه ای ندادم الان نمیدونم چیکار کنممشاوره ازدواج تلفنی در تبریز

با سلام
حس سردرگمی شما به عنوان مرد کاملا قابل درک است .ولی در این مدت ۸ ماه از ایشون چیزی دید رفتاری بود که زده شوید و ایا علاقه ای وجود ندارد اگر پاسخ این سوالات منفی است گذشته ها را شخم نزنید اجازه ندهید اشتباه فرد را یاداوری کنید .اگر ذهنتون درگیره بپرسید از خود ایشون ولی نه بالحنی که ازارنده باشد تا براتون توضیح دهند فقط در صورتی که فکر می کنید از ذهنتون پاک نخواهد شد و در روابط شما با ایشون تاثیر منفی خواهد گذاشت .و بدونید همه ما ممکنه دچار خطاهایی شویم که ممکنه بعدا خداوند فرصت جبران رو به هر طریقی بدهد بهتره شما کمی گذشت داشته باشید و زندگیتون رو خراب نکنید مگر اینکه اون رفتار اکنون هم ادامه داشته باشد و فرد از رفتار خودش ابراز ناراحتی نداشته باشد .انگاه مساله متفاوت می شود .موفق باشید .

نمیدونم چیکار کنم آخه تکست هاشو نگه داشته وگرنه من از کجا متوجه میشدم این عادتشه که وقایع مهم رو برا خودش توی دفترچه یاداشت گوشیش نگه میدارد از دیروز که به این مطلب پی بردم نمیدونم چیکار کنم کلافم باهاش میرم بیرون وقتی با هم حرف میزنیم یه هو بغضم میگیره آخه ادعای خودش و خانوادش این بوده و هست که دخترمون رو مثل یه پرنده کوچیک زیر پرامون میگرفتیم میبردیم و میآوردیم این دختر با هیچ مردی جز باباش حرف نزده و یا حتی یه بار به خاطر حرف زدن با همکارم که یه زن چهل و هشت سالست نه حرف اونجوری هاا به خدا فقط کاری که آخر سر هم خودشونم متوجه شدن که اشتباه کردن یه بلوایی درست کردن که نگو.
میترسم بعدا این حس خیلی ترسناک بشه برام

با سلام
اگر این فرد هنوز فراموش نکرده و براساس شناختی که پیدا کردید ممکنه بعدا هم چنین رفتاری تکرار شود و خودشون در قبال رفتار شما بازخورد نامناسبی داشتند توصیه می کنم به روانشناس مراجعه کنید .تا اگر واقعا این رفتار ایشون باعث دوری مشا می شود و ذهنتون رو درگیر کرده و فکر می کنید از ذهنتون خارج نخواهد شد و مدام ممکنه نسبت به ایشون دچار سو ظن شوید باید تصمیم دیگری گرفت .در هر صورت برای تصمیم درست و تا جایی که امکان دارد حفظ زندگی بهتر ه مراجعه کنید .موفق باشید

سلام.خسته نباشید.من دختر۲۰ ساله هستم که تقریبا یسالو نیمی هست با یه پسر۲۵ ساله آشنا شدم و تقریبا خانواده ها یعنی مادرها در جریان هستن.و من با ایشون درست زمانی که تو زندگیم مشکلات زیادی بود و خواستگاری داشتم که تهدیدم میکردو فلان آشنا شدم و بر خلاف تصورم ایشون تو اون مراحل زندگیم بجای اینکه میتونستن ازم سو استفاده کنن خیلی کمکم کردن و گفتن باید مشکلاتمو قبل هرکسی به خانوادم بگم و واقعا قبل هرچیز بعنوان یک دوست اجتماعی کمکم کرد.و اینم بگم که ما توی جامعه مجازی آشنا شدیم.و بعدها ایشون به من گفتن که بهم علاقه دارن و من چون این علاقه رو نسبت به ایشو نداشتم خیلی رک گفتم و ایشو ن گفتن که تا وقتی که شما احساسی ندارین من اجبار نمیکنم. تااینکه بعد ها من به ایشون واقعا علاقه زیادی پیدا کردم و مشکلاتی که من تو زندگیم داشتم و مراحل سختی رو میگذروندم گذشت و تو این مدت ایشون کمک کردن.و ما بعد ها هم دیگرو ازنزدیک دیدیم و جریان رو به مادرها گفتیم.و اینم بگم که این آقا پسر مامان باباش طلاق گرفتن و از اون موقع روپاهای خودش وایساده و نتونسته به دانشگاهش ادامه بده و من هم علاقه دارم به تحصیلاتم ادامه بدم و ایشون هم میگن مشکلی نداره و واقعا خیلی پی گیر این هستن که من به درسام برسم.و از اخلاقای خوبش اینکه تا به حال بخاطر هوس های مردانش اصلا ازم چیزای بدی نخواسته و رابطمون سالم بوده و هس وما بخاطر جور نبودن موقعیتش نمیتونیم ازدواج کنیم فعلا و ما واقعا برا هم رسیدن داریم تلاش میکنیم.و ۲تا کارانجام میده تا بتونه یه پس اندازی جورکنه و بیاد جلو. مشکلی که الان من دارم اینکه ینفر خواستگاردارم که موقعیتش تحصیلاتش خوبه و خانوادم باهاشون آشناهستن و میگن باهاش ازدواج کنی خوشبختی.بنظرتون من الان باید چکار بکنم؟من باید به اونی که سخت ترین شرایط پیشم بوده و به هم علاقه دارم جواب مثبت بدم یا اونیکه خانوادم صلاح میدونن؟و اینکه ما برا مشاور قبل ازدواج درتبریز کجاباید مراجعه کنیم؟

ازدواج به خاطر دلسوزی از بدترین انواع ازدواجه … رابطه و کمک ایشون هیچ ربطی به یک عمر زندگی مشترک نداره … پس خواهشا با چنین تصوراتی خودتونو گمراه نکنید و با مشورت کردن انتخاب مناسبی انجام بدید … و خانواده بهترین حمایت کننده برای شما خواهد بود

نه منظورم این نبود که از روی دلسوزی میخوام باهاش ازدواج کنم. بلکه بخاطر دوستداشتنی هس که نسبت بهشون دارم. ومن علاقه ای به اون موردی که خانوادم پیشنهادمیکنن ندارم.و منظورم این بودکه توی ازدواج دوستداشتن و علاقه اولویت اول باید باشه یا جنبه های مالی و تحصیلی؟

با سلام
در ازدواج همه این مسائل مهم است منتهی اگر منطقی براساس جوانب و شرایط تصمیم بگیرید علاقه هم شکل می گیرد ولی اگر صرف علاقه و احساس پیش بروید ممکنه بعدا کمبود در سایر جنبه ها خودش رو نشون بده و مشلاتی رو ایجاد کند.شما خودتون بهتره ملاک ها و اولویت ها رو بررسی دوباره ای کنید و براساس اونها تصمیم بگیرید اگر قرار باشد با این فرد ازدواج نید بعدا به خاطر شرایط مالی و تحصیلی از اون عشق اولیه کم شود و مشلاتی در زندگی پیش بیاید هر دو ناراضی خواهید بود و یک طرفه نخواهد بود .ما باید وقتی انتخابی داریم از ابتدا تا انتها مسئولیت انتخاب را بپذیریم و اگر فکر می کنیم این انتخاب ممکنه بعدا مشلاتی رو ایجاد کند خب قبل از تصمیم نهایی باید ان رابطه تمام شود.بهتره کمی در ملاک ها دقت کنید و تصمیم گیرنده نهایی خود شما هستید
موفق باشید

با سلام
دوست عزیز درسته این فرد به شما علاقه مثبت و سالمی داشته و در شرایط سخت کنار شما بوده است ولی به هر حال هنوز با هم وارد زندگی نشدید که بدونید ایا در زندگی هم همین طور هستند خیلی از افراد خیلی از علایق و مسائل رو در زندگی نشون می دهند در صورتی مه قبلا طور دیگری بودند ضمن اینکه مشخص نیست ایشون تا چه مدت دیگر بتواند شرایط ایده ال شما رو پیدا کنه و بتونه در کنار شما باشه و خواسته ها و انتظارات رو براورده کند اگر فکر می کنید نسبت به ایشون اونقدر به شناخت رسیدید که می تونند خوشبختتون کنند و می تونید شرایط سختی که قطعا در زندگی اینده خواهید داشت با توجه به فرزند طلاق بودن نداشتن حمایت خانوادگی و شرایط مالی خب برای ایشون صبر کنید و اجازه بدید شرایط ه ایده ال شد مراحل دیگر صورت پذیرد .ولی چنانچه فکر می کنید نمی تونید این شرایط رو تحمل کنید و دارید عاطفی تصمیم می گیرید بهتره به خواستگاری که موقعیت بهتر دارد و خانواده آشنایی دارند فکر کنید و با ایشون برای شناخت بیشتر چند جلسه ای صحبت کنید و یادتون باشه ازدواج مساله یک عمر زندگی است و در هر زندگی مشلات و اختلاف نظرهایی وجود دارد ولی اگر قبل از ازدواج با دید باز تصمیم بگیرید خیلی از اختلاف نظرها راحت تر حل می شوند و رضایت از زندگی بیشتری خواهید داشت خوشبخت و موفق باشید.

سلام …من ۲۱سالم رو ذارم تموم میکنم یواش یواش و تا حالا خواستگارای زیادی داشتم که هر کدوم بخاطر برخی موارد رد شدن…الانم یه خواستگار دارم که هیچ ایرادی نمیتونم روش بزارم …خیلی خانواده خوبی هستن …منتهی اصلا به اهنگ گوش نمیدن و منم ادمی هستم که معتاد اهنگ شبا خوابیدنی تو مااشین و حتی الان… بااینکه روز عقد و عروسی نباشه مشکلی ندارم اما اینکه هیچوقت نباشه سخت خواهد شد میدونم….چیکار کنم؟

خب یکی از معیارهای شما علاقه به موسیقی و … است … پس در این مورد باید براساس همین معیارها انتخاب کنید و گرنه در آینده همین موضوع ساده میتونه ایجاد بحث و جدل های طولانی کنه …

هر اندازه دختر و پسر از نظر ویژگی های گوناگون نزدیکتر باشند ترکیب آن دو در زندگی زناشویی استوارتر و عمیق تر خواهد بود. این مجموعه ویژگی ها در منابع اسلامی با عنوان کفویت عنوان شده است که در ابعاد گوناگونی چون: سن، وضعیت روانی، فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی و تحصیلی قابل بررسی است.

به طور خلاصه ملاک های ازدواج که باید در نظر گرفته شوند عبارتند از :
۱ – ایمان و دینداری
پایبندی به ارزش های دینی بدون شک یکی از عوامل خوشبختی در زندگی زناشویی است.

۲ – اصالت خانوادگی:
شناخت خصوصیات و وضعیت تربیتی فرهنگی خانواده همسر آینده، در ایجاد تفاهم بین دختر و پسر در زندگی زناشویی نقش اساسی ایفا می کند. این مساله باعث می شود بتوانید سازگاری بهتری با همدیگر پیدا کنید.

۳ – سن
تناسب سنی بین زن و مرد، تشابه نیازها و علایق، توقعات و انتظارات را تا حدودی به دنبال دارد. کارشناسان خانواده، حدود ۲ تا ۶ سال اختلاف سن بین زن و مرد را توصیه می نمایند.

۴ – تحصیلات
تشابه تحصیلی نیز در ایجاد تفاهم بین زن و مرد عامل مهمی است. و کسب علم و دانش به خودی خود یک مزیت و ارزش است و در رشد و تعالی فکری افراد نقش بسزایی دارد.

۵ – وضعیت اجتماعی- اقتصادی خانواده
تشابه های خانواده های دختر و پسر از نظر وضعیت اجتماعی و اقتصادی یک اصل مهم در ایجاد تفاهم های بعدی بین زن و مرد است. به این ترتیب هیچ کس نسبت به دیگری احساس برتری نمی کند و پذیرش بهتری نسبت به همدیگر خواهند داشت.

۶- زمینه های فرهنگی
ارزش های فردی و اجتماعی، آداب و رسوم، رفتار و سلوک، حتی آداب لباس پوشیدن و غذا خوردن زن و مرد می تواند زمینه های همدلی بیشتر را بین آن دو پدید آورد. به همین جهت شناخت زن و مرد از فرهنگ و واقعیت های ارزش فرهنگی همسر آینده، از اهمیت بسیاری برخوردار است.
نکته ای که یادآوری آن در این قسمت ضروری به نظر می رسد اینکه ملاک های فوق هیچ یک به تنهایی نمی تواند عامل موفقیت در زندگی زناشویی باشد. افراد باید مجموعه عوامل گوناگون موثر بر انتخاب خود را اولویت بندی کنند و با این اعتقاد که هیچ کسی کامل نیست به نوعی مصالحه دست بزنند.

رمز ازدواج موفق
ازدواج یک پدیده اجتماعی است. بدون تردید انتخاب همسر یکی از مهمترین تصمیم ها در طول زندگی ماست و در حقیقت همه هیجانات، تولید مثل، تربیت نسل آینده، درآمد، مسئولیت، تامین نیازها و چالش های آینده زندگی ما به آن بستگی دارد.
زن و مرد به عنوان مکمل یکدیگر بسیاری از نیازهای روانی- اجتماعی هم را برآورده می کنند. و سه دلیل عشق، مصاحبت و دستیابی به انتظارات و توقعات برای ازدواج مطرح است و توجه به این نکته که هر اندازه انتظارات و توقعات دختر و پسر قبل از ازدواج و در زندگی زناشویی واقع بینانه تر باشد، زندگی زناشویی موفقیت آمیزتر خواهد بود.

ملاک های ازدواج های موفق یا خوشبخت را می توان چنین خلاصه کرد :
۱ – برخورداری از علاقه های مشترک

۲ – داشتن فعالیت های مشترک یا سرگرمی های مشترک

۳ – اظهار محبت نسبت به همدیگر

۴ – اعتماد داشتن به یکدیگر

۵ – رد نکردن یا کمتر رد کردن انتخاب همدیگر

۶ – موفقیت در روابط جنسی

۷ – داشتن زمینه های خانوادگی همسان

۸ – احترام به عقاید و دوستان و آشنایان همدیگر

یک نکته مهم :
هرکس طبیعتا مایل است همسری برگزیند که بیشتر همسان او باشد تا ناهمسان با او. همسانی دو فرد نه تنها آنها را به سوی یکدیگر جلب و جذب می کند، بلکه پیوند و وصلت ایشان را استوارتر می سازد. هر اندازه فرد با همسر خود وجود اشتراک فرهنگی بیشتری داشته باشد، برای سازگاری با او آماده تر است و با اختلافات کمتری مواجه می شود.
هر چقدر در انتخاب همسری با مشابهات بیشتر ذاتی و اکتسابی تلاش کنیم ولی بازهم زن و مرد تفاوت های بسیار چشمگیری با یکدیگر خواهند داشت که باید یاد بگیرند با این تفاوت ها زندگی کنند و ثمره این زندگی یک ازدواج شاد و رضایت بخش باشد.
همچنین پژوهش ها نشان می دهد که تا حدود زیادی خوشبختی و بدبختی زن و مرد را از ابتدای زندگی می توان پیشگویی کرد و به بیان دیگر بسیاری از مشکلات آن ها قابل پیشگیری خواهد بود. به همین جهت امروز، آموزش پیش از ازدواج زوجهای جوان یک ضرورت مسلم تلقی می شود. هر اندازه دختر و پسر اطلاعات بیشتری در جهت شناخت خود و همسر آینده شان داشته باشند و ملاک های عقول تری را برای انتخاب همسر در نظر بگیرند، در زندگی زناشویی خود با مشکلات و ناسازگاری های کمتری مواجه خواهند بود.

سلام من یه خانم ۳۴ ساله هستم وطلاق گرفتم ویه دختر۱۸ ساله دارم الان ۴ساله بایه اقااشنا شدم وبرای اینکه باخصوصیات هم اشنابشیم ازدواج موقت انجام دادیم تابعدا رسمی ازدواج کنیم همدیگرو دوست داریم ولی دخترم وایشون اصلا باهم جوردرنمیان یعنی باهم سرمدصوعات مختلف کل کل میکنن البته بیشتر آقا اینجورهستن وازیه طرف هم میگه که ازدواجمون رو رسمی کنیم ولی من بخاطر این موضوع واقعا سردرگمم خواهش میکنم راهنمایی کنید سپاس

خب شما همین امروز از مشکلات در آینده باخبر هستید … این شما هستید که بین دخترتون و این فرد باید یکی رو انتخاب کنید چون تنش های وارد شده در خانواده در این سن برای دختر شما بسیار خطرناکه

ممنونم بابت پاسخگوییتون

با سلام
اینکه ازدواج رو رسمی کنید خب قطعا شرایط بهتری است نسبت به بحث ازدواج موقت اگر واقعا شناختتون به اندازه کافی از ایشون کامل شده است و خدای ناکرده بعدا باعث پشیمانی نخواهد شد .دختر شما در سن حساسی است و طبیعی است که سخت با شرایط کنار بیاید چه در این شرایط چه در ازدواج رسمی قطعا درگیری هایی وجود دارد منتهی اون اقا باید بتوانند شرایط رو درک کنند و به هر حال خودشون کمی انعطاف داشته باشند .و البته بهتهر دخترتون رو پیش روانشناس ببرید و از نزدیک صحبت داشته باشید چون پذیرش فرد جدید به عنوان پدر اون هم در این سن حس کمی سخت است و ممکن است اسیب هایی هم متوجه ایشان باشد .که در جلسه حضوری مسائل بهتر بازگو خواهد شد .امیدوارم به زودی مشکل شما مرتفع شود و به تصمیم درستی برسید .
در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
۰۲۱۸۸۴۱۹۸۳۲
موفق باشید

با سلام و وقت بخیر به همه دوستان
من مردی ۴۱ ساله که بعد از ۱۴ سال زندگی مشترک و دوتا فرزند بخاطر اسرار زنم و عدم تفاهم ازشون جدا شدم بچه ها فعلا پیش خانوم سابقم هستن . من میخواستم ازدواج کنم بنظر شما با چطور خانومی ازدواج کنم . لطفا مرا راهنمایی بفرمائید . با تشکر

روزی که در دفترخانه طلاق جدایی از همسر را ثبت می کنید طلاق پایان کار نیست. از این روز است که جدایی از همسر تازه در شما آغازمی شود. هر روز احساسات جدید منفی یا مثبتی را تجربه می کنید که گاهی خودتان هم در رنگ رنگ بودن و متضاد بودن شان مبهوت می شویدد. اگر به هر روشی جدایی حقوقی را ساده انجام داده اید این طلاق درونی دیگر راحت نیست. نویسندگان کتاب پرفروش و کاربردی بازسازی زندگی بعد از طلاق می گویند باید از هجده گام بگذریم تا بتوانیم دوباره آدم اول قبل از ازدواج و حتی بهتر از او شویم. آنها این گام ها را به خشت هایی تشبیه کرده اند که باید روی هم بگذاریم تا زندگی مان را از نو بسازیم. در این مقاله می خواهیم این هجده گام را به صورت خلاصه معرفی کنیم.

گام ۱- انکار
ابتدا باورتان نمی شود این اتفاق برای شما افتاده باشد. حس می کنید یک کابوس طولانی می بینید و هر لحظه ممکن است از خواب بپرید و از این کابوس خلاص شوید.

گام ۲- ترس
وقتی که باور کردید جدا شده اید، تازه ترس ها به سراغ تان می آیند. ترس هایی مثل اینکه نکند از پس زندگی جدید و تنها برنیایم.

گام ۳- سازگاری
حالا برای اینکه ترس هایتان برطرف شود دست به هر کاری می زنید. بعضی از این راه حل ها برای کوتاه مدت جواب می دهد اما در بلندمدت نه. معمولا این راه حل ها بچگانه اند، چرا که در بچگی جواب داده اند.

گام ۴- تنهایی
حالا که بعضی از راه حل هایتان برای زندگی مستقل جواب نداد احساس تنهایی می کنید. این فکر به سرتان می زندکه دو نفری راه حل پیدا کردن برای این مشکل ها چقدر راحت بود. احساس تنهایی بعد از طلاق یکی از آن گردنه هاست که اگر از آن بگذرید بقیه گام ها راحت تر طی می شوند.

گام ۵- به دنبال دوستان قدیمی
در این گام برای رفع احساس تنهایی تان دنبال یک دوست می گردید. معمولا ابتدا به سراغ دوستان قدیمی می روید.مشکل تازه اینجا شروع می شود. بعضی ها دوستان مشترک شما و همسرتان بوده اند. بعضی ها بعد از جدایی رابطه شان را به هر دلیلی با شما کم کرده اند. بعضی ها را هم خودتان طرد کرده اید اما بالاخره می توانید دوستان خودتان را پیدا کنید.

گام ۶- احساس گناه یا طرد شدن
همانطور که در شماره قبل هم گفتیم احساس گناه و طرد شدن دو روی یک سکه اند. اگر شما پیشنهاددهنده جدایی باشید احساس گناه می کنید و اگر مخاطب این پیشنهاد باشید احساس طرد.

گام ۷- اندوه
تازه اینجاست که غم به قلب شما هجوم می آورد. اینجاست که حس می کنید چیز بزرگی را از دست داده اید. همیشه بعد از هر از دست دادنی غم است که به دست می آید.

گام ۸- خشم
بعد از غم خشم می آید. احساس می کنید در حق تان بی انصافی شده است. احساس می کنید یک نفر حق زندگی مشترک خوب را از شما گرفته است. معمولا در ذهن شما آن آدم کسی نیست جز همسر سابق تان.

گام ۹- رها کردن
حالا دیگر می خواهید رها کنید. می خواهید از زندگی قبلی دل بکنید. حالاست که متوجه می شوید از نظر فیزیکی جدا شده اید اما از نظر ذهنی نه. دل کندن کار سختی است اما ممکن است.

گام ۱۰- خودارزشمندی
بالاخره گام های حس های مثبت فرا می رسد. اولین حس این است که من آدم با ارزشی هستم. چیزی که طلاق ممکن است آن را له کرده باشد. آخر این گام به احساس خوب خودارزشمندی می رسید.

گام ۱۱- انتقال
حالا دیگر بیدار شده اید و می خواهید آثار گذشته را از زندگی تان پاک کنید. به این دوره خوب می گویند دوران انتقالی.

گام ۱۲- صداقت
حالا دیگر نمی خواهید خودتان را پشت نقاب پنهان کنید؛ نقاب قهرمان (طلاق روی من بی تاثیر بوده است)، نقاب قربانی (همه چیز تقصیر او بوده است)، می خواهید خودِ خودِ خودتان باشید.

گام ۱۳- عشق
گام سیزده نحس نیست. اتفاقا عشق اینجاست که سربرمی آورد. اینجاست که فکر می کنید آیا ممکن است کسی من را واقعا دوست داشته باشد؟

گام ۱۴- اعتماد
حالا دیگر می توانید به جنس مخالف دوباره اعتماد کنید.کاری که به خاطر زخم عاطفی تان بسیار مشکل است.

گام ۱۵- تمایلات جنسی
شما هم مثل هر انسان دیگری تمایلات جنسی دارید. ممکن است در این مدت درگیری های ذهنی آن را کم یا بیش از حد زیاد کرده باشد. در این مرحله به تعادل می رسید.

گام ۱۶- استقلال
حالا می توانید مستقل باشید. استقلال فقط مالی و فیزیکی نیست. اینجا به استقلال ذهنی هم می رسید.

گام ۱۷- هدفمندی
ذهن مستقل برای خودش هدف می گذارد. شما هم در این مرحله برای زندگی خودتان هدف هایی می گذارید. هدف هایی جدید یا در بیشتر مواقع هدف هایی فراموش شده.

گام ۱۸- آزادی
بالاخره خودتان را کاملا رها می کنید. اینجاست که می توانید دوباره به فکر رابطه های جدید باشید چون ذهن تان دیگر تحت تاثیر رابطه قبلی نیست.

آیا همه به قله می رسند
احساسات بعد از طلاق هر کدام مثل یک خشت هستند. می توان این خشت ها را به صورت هرمی روی هم گذاشت و به اوج رسید اما همیشه اینطور نیست. همیشه افراد بعد از طلاق به قله نمی رسند. بعضی ها تا آخر عمرشان در انکار می مانند و نمی پذیرند این اتفاق برای آنها افتاده است. بعضی ها تا آخر عمر کینه به دل می گیرند. بعضی ها در غار تنهایی می روند. بعضی ها هم دیگر هیچ وقت به جنس مخالف خود اعتماد نمی کنند. بالا رفتن از این صخره ها سخت است.باید صبور باشید و با پشتکار. برای بعضی ها بالا رفتن از این کوه یک سال طول می کشد و برای بعضی چهار سال. اگر صبور باشید بالاخره بالا می روید.
در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید

۰۲۱-۲۲۶۸۹۵۵۸

به جمع

70000

نفری کانون بپیوندید.

       پیشنهادات پیامکی شما

       به کانون مشاوران ایران:

        3000 77 77 47 3000

کانون مشاوران ایران

iranoccc_admin

ژانویه 29, 2019
مشاوره خانواده

ثبت دیدگاه
2,075 بازدید

مشاوره تلفنی خانوادگی در تبریز: وظیفه مرکز مشاوره ها در استان های مختلف مشخص استو با اتوجه به افزایش مشکلات خانوادگی مفتخریم که در خدمت شما عزیزان باشیم در تمامی شهرستان کنار و حامی شما هستیم.

فقط کافی است برای برقراری ارتباط با ما با شماره تلفن های تماس بگیرید.

ما با داشتن مشاورانی مجرب و دسترسی آسان به ان ها به شما این نوید را می دهیم که مشکلات خود را حل خواهید نمود.مشاوره ازدواج تلفنی در تبریز

ما در صدد زندگی بهتر برای شما عزیزان هم وطن می باشیم.

شماره مشاوره خانواده تلفنی 

ما همه در زمان ها و لحظاتی خاص در خود احساس نا امنی شدید داشتیم و بهتر دانستیم تا با شرایط ناراحت مننده روبرو نشویم و در عوص خودمان را گوشه ای پنها کنیم تا با کسی روبرو نشویم.

 در زندگی همه ما لحظاتی بود که تا حدی دچار خجالت و عدم اعتماد به نفس بودیم که قادر نبودیم که در کارهایمان تلاش و مشارکت کافی داشته باشیم.

شما عزیزان می توانید برای دریافت   مشاوره خانواده تلفنی از سراسر کشور با شماره

از طریق تلفن ثابت و بدون پیش شماره تماس حاصل فرمایید.

 

 

 البته همان گونه که از اسم این اختلال برمی آید علامت آن دور ی از وضعیت های موجود است. و ترلت این اختلال در واقع پایین بودن عزت نفس و ترسی ار تحقیر شدن ، است.

طبق گزارشی که موسسه سلات روان منتشر کرده است ، حدودا 5 در صد افراد بزرگسال دارای علائم اختلال شخصیت اجتنابی است.

 باید توجهکنید اغلب علائم اختلال اجتنابی شباهت زیادی به اختلال شخصیتی مانند اضطرای و ترس است .

بنا براین زمانی که شک داری که شما دچار اختلال شخصیت اجتنابی هستید یا اضطراب.

 باید حتما به پزشک روانشناسی و یا به یک مرکز مشاوره روانشناسی مراجعه کنی تا مشکل شما هر چه زود تر بر طرف شود.

البته باید توجه داشته باشید که این بیماری یک بیمار سخت ذهنی نیست اما یک مشکل کاملا واقعی و اساسی است.

مشکلی که با دروانی درست به راحتی بر طرف می شود.

 

 

1 تنهایی

2 دوری گزینی از افراد

3 زندگی نا آرامی دارند

و ضرر های بسیار زیادی که برای اطلاعات بیشتر با ما تماس حاصل فرمایید.

 

 

شما عزیزان می توانید جهت دریافت دریافت مشاوره تلفنی همه روز حتی در ایام تعطیل

با مرکز مشاوره تلفنی ایران تماس حاصل فرمایید.

جهت ارتباط با سامانه مشاوره تلفنی هوشمند سراسری از طریق تلفن ثابت

با شماره تلفن  43 52 907 909   تماس برقرار کنید.

تماس از سراسر کشور بدون صفر و بدون پیش شماره

تماس با تلفن همراه امکان پذیر نمی باشد

در صورت شنیدن صدای بوق اشغال و یا خطای مخابراتی مجدد تماس بگیرید.

 

ژوئن 6, 2020

آوریل 10, 2020

ژانویه 20, 2020

مشاوره ازدواج تلفنی در تبریز

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه

نام *

ایمیل *

وبسایت

مشاوره خانواده تلفنی به هر نوع خدمات روانشناختی که توسط تلفن انجام می شود اشاره می کند.

 مشاوره خانواده تلفنی از روان درمانی فردی، دوگانه یا گروهی با یک درمانگر حرفه ای به اولین کمک روان شناختی ارائه شده توسط مشاوران حرفه ای حرفه ای می باشد.

مشاوره خانواده – مشاوره خانواده انلاین – مشاوره خانواده تلفنی – مرکز مشاوره خانواده آنلاین

پرداخت موبایلی

مشاوره خانواده

مشاوره خانواده تلفنی

مشاوره خانواده تلفنی رایگان

شماره مشاوره تلفنی خانواده رایگان

مشاوره ازدواج تلفنی در تبریز
مشاوره ازدواج تلفنی در تبریز
0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *