مشاوره تلفنی سهام عدالت

 
helpkade
مشاوره تلفنی سهام عدالت
مشاوره تلفنی سهام عدالت

مشاوره تلفنی آویژه

مشاوره حرفه ای تخصص ماست

مشاهده دسته بندی مطالب

راهنمای تصویری سهام عدالت ، اموری نظیر : نحوه ثبت شماره شبا ، پرداخت اقساط ، ثبت شماره موبایل و استعلام های دیگر را اینجا دنبال فرمایید . در صورت نیاز به مشاوره در خصوص سهام عدالت با شماره تهران ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸ و سایراستانها ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸ تماس بگیرید . 

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

مشاوره تلفنی سهام عدالت

avijeconsulting@ 

info@avije.org  

مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه تلفنی آویژه در راستای گسترش خدمات مشاوره و ایجاد امکان دسترسی تمامی هم وطنان به خدمات
مشاوره و همچنین بهبود خدمات مشاوره تلفنی، اقدام به ارائه خدمات مشاوره تلفنی تحصیلی، مشاوره
تلفنی نظام وظیفه کرده است. به لطف خداوند متعال مرکز مشاوره تلفنی آویژه در
نظر دارد با گسترش کار خود در زمینه مشاوره تلفنی و در راستای آسان تر و ارزان تر شدن خدمات مشاوره، با گسترش خدمات مشاوره
تلفنی خود، در حوزه مشاوره حضوری و مشاوره آنلاین با هم میهنان گرامی، وارد شود. در حال حاضر در مرکز مشاوره تلفنی آویژه، شما می توانید از مشاوران زبده در حوزه
های مختلف مشاوره تلفنی تحصیلی و مشاوره تلفنی نظام وظیفه بهره مند شوید.
ان
شاءالله شما کاربران گرامی از خدمات مشاوره تلفنی آویژه کمال رضایت و استفاده را داشته باشید.

برای مشاوره تلفنی تحصیلی، مشاوره کنکور، منابع کنکور، انتخاب رشته، انتخاب دانشگاه، برنامه ریزی درسی کنکور و تحصیلی و ثبت نام بدون کنکور دنشگاه سراسری، کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری، انتخاب مدرسه،
تحصیل در خارچ از کشور، و … می توانید از خدمات مرکز مشاوره تحصیلی آویژه بهره مند شوید.

برای مشاوره تلفنی نظام وظیفه، معافیت کفالت، معافیت سربازی، معافیت پزشکی، معافیت تحصیلی، معافیت ایثارگری، معافیت موارد خاص،
امریه سربازی، پروژه کسری خدمت، خرید خدمت سربازی، سرباز معلم، خروج از کشور، معافیت موقت، معاف از رزم، اعزام به خدمت و … با
مشاوران نظام وظیفه آویژه در تماس باشید.


تهران – تهران —-

021-91023933 (سراسری) – مشاوره تلفنی

به زودی – تماس فقط برای تعیین وقت مشاوره حضوری

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

دارای نماد اعتماد الکترونیکی از مرکز توسعه تجارت الکترونیکی وزارت صنعت، معدن و تجارت.


با خیال راحت خرید کنید.

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

در سریع ترین وقت ممکن

8 صبح

الی 12 ظهر

12 ظهر

الی 6 عصر

6 عصر

الی 11 شب

8 صبح

الی 12 ظهر

12 ظهر

الی 6 عصر

6 عصر

الی 11 شب

8 صبح

الی 12 ظهر

12 ظهر

الی 6 عصر

6 عصر

الی 11 شب

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 91023933-021 تماس حاصل نمایید

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 91023933-021 تماس حاصل نمایید

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

مشاوره تلفنی سهام عدالت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 91023933-021 تماس حاصل نمایید

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 91023933-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 91023933-021 تماس حاصل نمایید

تماس از تلفن ثابت ۹۰۹۹۰۷۱۶۱۴

تماس و مشاوره تلفنی از ساعت ۸ صبح الی ۱۲ شب

شماره تماس از تلفن ثابت سراسر کشور ۹۰۹۹۰۷۱۶۱۴

صفحه اصلی / دسته‌بندی نشده / مشاهده صورتحساب سهام عدالت

nevisande

دسته‌بندی نشده

ارسال دیدگاه
2,810 بازدید

مشاوره تلفنی سهام عدالت

جهت مشاوره در زمینه مشاهده صورتحساب سهام عدالت

شماره تماس با تلفن ثابت از سراسر کشور ۱۶۱۴_۹۰۷_۹۰۹

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

این مقاله آموزشی راهنمای مشاهده صورتحساب سهام سود عدالت است. برای مشاهده صورتحساب سهام سود عدالت مطابق همین راهنما عمل کنید ، توجه داشته باشید که امکان دریافت صورتحساب سهام عدالت از طریق نشانی Www.Samanese.Ir و به صورت تلفنی وجود دارد، برای دریافت صورتحساب از طریق شماره تلفن های موجود در همین صفحه با کارشناسان راهنمای صدای مشاور تماس بگیرید (شماره تلفن های موجود در همین صفحه).

متقاضیان گرامی می توانند برای کسب راهنمایی در زمینه استفاده از سامانه سهام عدالت, دریافت فرم ثبت نام سهام عدالت, سامانه سهام عدالت ثبت شماره شبا, ثبت نام سهام عدالت سال 98 , استفاده از سایت سهام عدالت برای ثبت نام افراد جامانده سهام عدالت, اطلاع از سود سهام عدالت با شماره تلفن های موجود در همین صفحه تماس بگیرند.

دارندگان سهام عدالت که که سهام شرکت های دولتی سازمان ها و نهادهای مختلف مانند سازمان خصوصی سازی می باشند و با تصمیم دولت در اختیار افراد کم توان جامعه قرار گرفته است، با مطالعه این صفحه می توانند، صورتحساب سهام عدالت را دریافت نمایند.

مرحله اول: وارد سایت سهام عدالت به نشانی Www.Samanese.Ir شوید 

مرحله دوم : روی دکمه ورود کلیک کنید و وارد سامانه شوید 

مرحله سوم : تیک تایید مقررات را انتخاب کرده و روی ادامه کلیک نمایید.

سامانه سهام عدالت براي مشاهده خلاصه وضعیت مشمولين سهام عدالت در اختیار متقاضیان قرار گرفته است و برای ورود اطلاعات در این سامانه می توانید از طریق شماره تلفن های همین صفحه با سامانه صدای مشاور تماس بگیرید ، کارشناسان تمام مراحل را برای شما انجام خواهند داد. توجه داشته باشید که در سامانه سهام عدالت باید حتما شماره تلفن معتبر برای سامانه سهام عدالت ثبت شماره شبای بانکی وارد کنید.
حداكثر زمان درنظر گرفته شده براي هر بار استفاده از سامانه 10 دقيقه است و بعد از پايانده دقیقه، مراجعه کننده بايد از ابتدا به سامانه وارد شود و اگر بیش از 3 بار اطلاعات هویتی را اشتباه وارد کنید سامانه تا 72 ساعت قفل می شود. بنابرانی پیشنهاد می دهیم برای سرعت در انجام ثبت نام، با شماره تلفن های موجود در همین صفحه تماس بگیرید تا کارشناسان با سرعت و دقت این مراحل را برای شما انجام دهند. 

مرحله چهارم: کد ملی خود و کد امنیتی را وارد کنید:

مرحله پنجم: نام و نام خانوادگی ، نام پدر ، تاریخ تولد و شماره شناسنامه از شما پرسیده می شود اگر صحیح پاسخ دهید برگه سهام خود را مشاهده می کنید:

در برگه سهام خود اطلاعاتی درمورد مبلغ سهام که همان مبلغ اولیه و اسمی تخصیص یافته است مشاهده می کنید. در سال های اخیر مقداری سود به حساب دولت واریز شده که از این مبلغ میزان سود شما و مبلغ بدهی شما نشان داده می شود و با توجه به مبالغ مذکور میزان سهام واقعی خود را مشاهده میکنید.

باقی مانده مبلغ سهام که درحال حاضر در رهن دولت است، اما دولت به شما اجازه داده است که بتوانید این مبلغ را به صورت نقد پرداخت کرده و کل مبلغ سهام را به نام خود کنید. پرداخت مبلغ فوق اختیاری است و فقط باعث افزایش دارایی و سهام شما میشود. در زمان خرید و فروش سهام در بورس سال 98 ، میزان مبلغ دارایی شما حداقل به دو برابر قیمت میشود و قابلیت فروش آن را خواهد داشت پس افزایش سرمایه ، هنگام فروش سهام به صرفه است و مبلغ بیشتری سود نیز دریافت خواهید کرد. برای پرداخت این مبلغ باید قبض پرداخت را دریافت کنید و مبلغ را به حساب خزانه دولت واریز کنید.

مرحله ششم:

 

جهت مشاوره در زمینه مشاهده صورتحساب سهام عدالت

شماره تماس با تلفن ثابت از سراسر کشور ۱۶۱۴_۹۰۷_۹۰۹

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

برچسبWww.Samanese.Ir ثبت نام افراد جامانده سهام عدالت ثبت نام سهام عدالت 97 سامانه سهام عدالت 97 سامانه سهام عدالت ثبت شماره شبا سایت سهام عدالت 97 سود سهام عدالت فرم ثبت نام سهام عدالت مشاهده صورتحساب سهام عدالت 97

2 روز قبل

2 روز قبل

2 روز قبل

2 روز قبل

3 روز قبل

3 روز قبل

داوطلبان علاقه مند به تحصیل در دانشگاه پیام نور شاید این سوال در ذهنشان ایجاد …

مشاوره تلفنی سهام عدالت

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه

نام *

ایمیل *

صدای مشاوران با بهره گیری از بهترین و متخصص ترین مشاوران ، آماده ارائه خدمات مشاوره تلفنی و حضوری در زمینه های انتخاب رشته تحصیلی در مقاطع پایه ، انتخاب رشته کنکور سراسری ، ارشد ، دکتری و برنامه ریزی تحصیلی کنکور و… می باشد. در صورت لزوم به شما پیشنهاد میکنیم تمامی سوالات خود در زمینه های مذکور را با مشاوران ما در میان بگذارید.مشاوران ما هرروزه از ساعت ۸ الی ۲۴ آماده پاسخگویی به شما عزیزان از سراسر ایران میباشند. در همین راستا شما قادر به به ارتباط با مشاوران ما خواهید بود.

تماس از تلفن ثابت: ۹۰۹۹۰۷۱۶۱۴

صدای مشاوران یک وبسایت خصوصی و غیر انتفاعی دارای مجوز رسمی مشاوره در زمینه تحصیلی میباشد.

این وبسایت به هیچ ارگان یا نهاد دولتی یا خصوصی از جمله سنجش ، دانشگاه آزاد و… وابستگی ندارد.

تمامی محتوای این وبسایت تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران بوده و اخبار تنها از وبسایت های معتبر همراه با ذکر منبع اصلی انتشار داده میشود.

لازم به ذکر است
صدای مشاوران هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای بازنشر شده ندارد.

بسمه تعالی

سامانه تلفن گویای سهام عدالت

 

 

باسلام، شما با مركز پاسخگويي مردمي سهام عدالت تماس گرفته اید. جهت اطلاع از آخرین اخبار و اطلاعيه ها می توانید به پایگاه اطلاع رسانی سهام عدالت به نشانيWWW.SAMANESE.IR مراجعه نموده و یا جهت اطلاع از:

مشاوره تلفنی سهام عدالت

–   عضويت و ثبت نام جديد عدد 1

–   صورتحساب تسويه اقساط عدد 2

–   مبلغ سهام تخصيصي به هر مشمول عدد3

–   زمان آزاد سازي و امكان خريد و فروش سهام عدالت عدد 4

–   نحوه پرداخت باقيمانده اقساط سهام عدالت عدد 5

–   اطلاعات مربوط به شماره شبا بانكي مشمولين عدد 6

–   زمان و نحوه پرداخت سود عدد 7

–   و براي ارتباط با اپراتور و كارشناسان سهام عدالت عدد0 را شماره گيري فرمائيد.

پاسخ شماره1:

مشمولين سهام عدالت كساني هستند كه در فاصله زماني 1385 تا 1394 شناسايي شده و فرم ثبت نام اوليه را تكميل نموده اند. اين افراد در صورتي كه دعوتنامه لازم را دريافت و پس از تكميل، آن را به شركت تعاوني شهرستاني مربوطه تحويل داده و شركت تعاوني مربوطه نيز اطلاعات اين افراد را به سازمان خصوصي سازي ارسال نموده باشد، مشمول طرح سهام عدالت شناخته مي شوند. به جز افراد مذكور، فعلاً امكان هيچگونه ثبت نام جديد وجود ندارد.

پاسخ شماره2:به منظور دريافت صورتحساب اقساط، كليه افراد به ويژه مشمولين سهام عدالت مي توانند با مراجعه به سامانه سهام عدالتبه نشاني: www.samanese.ir از آخرين وضعيت مشمول بودن خود در طرح سهام عدالت و ميزان بدهي تسويه شده و باقيمانده بدهي و ساير نكات لازم كسب اطلاع كنند.

پاسخ شماره 3:سهام تخصیصی اولیه به هر مشمول در خانوارهای پنج نفره و یا کمتر در زمان ثبت نام، یک میلیون تومان می باشد و در خانوارهای با جمعیت بالاتر از پنج نفر، پنج میلیون تومان بين تمام اعضای خانوار تقسيم شده است كه تاكنون بخشي از سهام اولیه از محل سود سهام عدالت تسویه شده است. صورتحساب مبالغ تسویه شده و باقیمانده  تسویه نشده، از طریق سامانه سهام عدالت به نشانيWWW.SAMANESE.IR قابل دريافتخواهد بود.

پاسخ شماره 4:سهام عدالت تسویه شده ، از ابتدای سال 1395 به مشمولین سهام عدالت تعلق دارد، لیکن نحوه تحویل ورقه مالكيت و امکان خريد و فروش آن منوط به صدور مجوز قانونی است كه متعاقباً اطلاع رساني خواهد شد. بنابراين فعلاً معامله يا واگذاري سهام عدالت غيرقانوني و نامعتبر است.

پاسخ شماره 5:مشمولين مي توانند باقيمانده اقساط خود را تا پايان شهريور 1396 به صورت يكجا  و يا در چند نوبت پس از دريافت قبض پرداخت از سامانه سهام عدالت و واريز مبلغ مندرج در قبض خود در هر نوبت، صرفاً از طريق شعب و يا دستگاههاي خود پرداز بانك ملي ايران پرداخت نمايند .

پاسخ شماره6:ضروري است مشمولين شماره شباي بانكي 24 رقمي مرتبط با حساب بانكي كه به نام شخص مشمول باشد را از شعب  بانك مربوطه، دستگاه هاي خود پرداز و يا اينترنت بانك خود دريافت و در سامانه ثبت نمايند. ضمناً شماره شبا بانكي متعلق به وكيل، قيم، ولي و يا ساير افراد، توسط سامانه سهام عدالت تأييد نخواهد شد.

 

پاسخ شماره 7:سود سهام عدالت بابت عملكرد سال مالي 1395 شركتها در سال 1396 به مشمولين اختصاص يافته است.  اين سود پس از ثبت و تأييد شماره شبا بانكي در سامانه با اطلاع رساني به حساب مشمول واريز خواهد شد.

تلفن: 83338 نمابر:88085667

پست الکترونیکی: edalat@samanese.ir

کل بازدید : 91672972

بازدیدکنندگان آنلاين : 33

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به

می باشد.

در روزهای گذشته بسیاری از مشمولان سهام عدالت در خصوص کار با سایت سهام عدالت با ابهاماتی رو به رو شده اند. برای پاسخ به سوالات و ابهامات می توانید با شماره تلفن زیر تماس حاصل کنید.

به گزارش اقتصادنیوز شماره تلفن پنج رقمی 83338 برای پاسخ به سوالات مردم در خصوص سهام عدالت در نظر گرفته شده است. این شماره برای شهروندان تهرانی و شهرستانی یکسان است.

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره سهام عدالت می توانید مطالب زیر را مطالعه نمائید:

آدرس : تهران – هفت تیر – خیابان قائم مقام فراهانی – ضلع شمالی میدان شعاع – پلاک 108


تلفن : 42710210

مشاوره تلفنی سهام عدالت

عکس، ویدیو یا مطالب خود را برای ما به آدرس ایمیل

content@eghtesadnews.com

ارسال کنید یا از طریق شماره تلفن ۴۲۱۷۱۰۲۱۱ با ما در تماس باشید.

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری اقتصادنیوز می‌باشد. استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع بلامانع است

طراحی سایت خبری و خبرگزاری آسام

تهرا – ایرنا – شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه (سمات) امروز به طور رسمی مرکز تماس سهام عدالت را راه‌اندازی کرد.

به گزارش روز یکشنبه روابط عمومی شرکت سپرده‌گذاری مرکزی، شرکت سپرده‌گذاری مرکزی با هدف پاسخگویی مطلوب به مشمولان سهام عدالت، مرکز تماس سهامداران عدالت را افتتاح کرد.

مشمولان سهام عدالت می‌توانند از طریق شماره تلفن ۱۵۶۹ از سراسر کشور سوالات خود را از کارشناسان این مرکز مطرح کنند.

همچنین شماره تماس ۸۳۳۳۸ سازمان خصوصی‌سازی، همچنان برای پاسخگویی به مشمولان سهام عدالت در دسترس عموم قرار دارد.

از دیروز (شنبه) سهام ۴۶ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر از مشمولان سهام عدالت آزادسازی شد تا برگ زرین دیگری در تاریخ اقتصاد و بازار سرمایه ایران رقم بخورد.

مشاوره تلفنی سهام عدالت

تمامی دارندگان سهام عدالت که مدیریت مستقیم را انتخاب کرده‌اند، می توانند با مراجعه به درگاه sahamedalat.ir از وضعیت دارایی خود در ۳۶ شرکت بورسی و فرابورسی مطلع شوند.

این سهامداران همانند یک سهامدار عادی در بورس کشور قادر خواهند بود تمامی حقوق و منافع سهامداری را استیفاء کرده و از مزایای سهامداری بهره‌مند شوند؛ از جمله این حقوق و منافع نظارت همگانی میلیون‌ها نفر از هموطنان بر بنگاه‌های اقتصادی پذیرفته شده در بورس، امکان شرکت در مجامع عمومی، دریافت سود، مشارکت در افزایش سرمایه، دریافت حق تقدم و انجام خرید و فروش سهام در بازار سرمایه است.

همچنین بانک‌ها هم می‌توانند از طریق کارگزاری‌های خود یا کارگزاری‌های طرف قرارداد، به تدریج برای فروش سهام متقاضیان، در بازار سرمایه اقدام و وجوه حاصله را در قالب توافق شده به حساب آنها واریز کنند.

تهران – ایرنا – دبیرکل کانون کارگزاران گفت: برای آزادسازی سهام عدالت باید در ابتدا شرکت سپرده‌گذاری…

تهران – ایرنا – سخنگوی ستاد راهبری آزاد سازی سهام عدالت، مهم‌ترین مصوبات نشست اخیر شورایعالی…

تهران – ایرنا – در نخستین اطلاعیه ستاد خبری سهام عدالت اعلام شده است: از امروز همه دارندگان…

تهران – ایرنا – سخنگوی آزادسازی سهام عدالت گفت: مشمولان سهام عدالت اگر نیازی به وجوه حاصل از…

تهران – ایرنا- معاون حقوقی بانک مرکزی درخصوص اخبار انتشار یافته مبنی…

تهران – ایرنا- سخنگوی گمرک ایران گفت: کارنامه تجارت خارجی کشور در…

تهران- ایرنا- بررسی آمارهای رسمی منتشره وزارت صنعت، معدن و تجارت از…

تهران – ایرنا- خلاصه دستاوردهای شاخص هفت ساله دولت تدبیر و امید در…

تهران – ایرنا- مدیرکل دفتر امور طرح های وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت:…

تهران – ایرنا- معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی از افزودن موضوعات…

تهران- ایرنا- استاد گروه مهندسی خودروی دانشگاه علم و صنعت گفت: در…

تهران – ایرنا- وزارت صنعت، معدن و تجارت از کاهش سهم معدن از صادرات…

تهران- ایرنا- دولت تدبیر و امید در حالی ۲۴ سد مرزی را به بهره‌برداری…

تهران – ایرنا- مرکز مدیریت راه‌های کشور اعلام کرد: در محور هراز، تردد…

نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است

سامانه تلفنی سهام عدالت به شماره ۸۳۳۳۸ برای پاسخگویی بهتر به مشمولین به سهام عدالت راه اندازی شد.

تهران – اقتصاد برتر – ۹ اسفند ۹۵

میرعلی اشرف پوری حسینی در نشست خبری با موضوع ساماندهی سهام عدالت با اشاره به اینکه سود مشمولان سهام عدالت تا پایان هفته دوم اسفند ماه پرداخت خواهد شد گفت: تا اوایل هفته آینده رونمایی از ارائه صورتحساب، به مشمولین سهام عدالت با حضور مسئولان کلید خواهد خورد.

وی با بیان اینکه سهام عدالت متعلق به یک دوره یا دولت خاص نیست خاطرنشان کرد: نباید موارد سیاسی کام مردم را تلخ کند، به همین منظور تمام گرایش‌های سیاسی کشور در شکل‌گیری سهام عدالت دخیل هستند و همه برای ساماندهی این طرح تلاش خواهند کرد.

مشاوره تلفنی سهام عدالت

رئیس سازمان خصوصی سازی در خصوص جزئیات طرح ساماندهی سهام عدالت یاد آور شد: دولت هفته گذشته طرحی در مورد اصلاح سبد سهام اعلام کرد و عده ای با اعتراض در خصوص کاهش ارزش سهام عدالت اعتراض کردند در حالیکه مصوبه اصلاح سبد سهام در جهت شفاف سازی و بهبود سهام است تا مشمولان از سهام بهتری برخوردار باشند.

پوری حسینی تصریح کرد: اگر دولت قرار است در پالایشگاه‌ها باشد باید سهم دولت در همه جا یکسان باشد و قرار شد دولت در همه پالایشگاه‌ها ۲۰ درصد سهام داشته باشد که ارزش سهام عدالت نیز افزایش یابد.

به گفته وی سبد سهام با دقت مراقبت شده و ارزش آن کم نشده است و با پایان یافتن ده سال باید مجموعه اقداماتی را برای ساماندهی سهام عدالت انجام دهیم که سه مرحله در نظر گرفته شده و مرحله اول ارائه و صدور صورتحساب برای مشمولان است تا سود آن مشخص شود ولی مراحل بعد هنوز نهایی نشده است.

رئیس سازمان خصوصی سازی با اشاره به عملکرد صندوق های سرمایه گذاری اظهار کرد: پیش بینی این است که صندوق هایی تشکیل شود و سود و یونیت صندوق ها به مشمولان داده شود و مرحله بعد هم ارائه اوراق سهام به مردم خواهد بود، پس ارائه صورتحساب با ورقه سهام متفاوت است و هنوز وقت خرید و فروش سهام فرا نرسیده است.

وی در توضیح ایجاد خط تلفن پاسخگویی در خصوص سهام عدالت بیان کرد: افرادی که به اینترنت دسترسی ندارند ٩٠ خط تلفن با شماره ٨٣٣٣٨ برای پاسخگویی به مشمولین سهام عدالت از شنبه راه اندازی شده که افراد می توانند مشکلات خود را از این سامانه پیگیری کنند.

پوری حسینی در رابطه با سامانه سهام عدالت گفت: سامانه سهام عدالت با آدرس samanese.ir در حال خاضر فعال بوده و بخش مربوط به صورتحساب از هفته آینده با کلید خوردن طرح به این سامانه افزوده خواهد شد.

رئیس سازمان خصوصی سازی گفت: افرادی اگر در خارج کشور باشند، امکان دسترسی به سامانه برای آنها وجود ندارد و باید تماس از داخل کشور باشد؛ ضمن اینکه اگر کسی نتوانست وارد سامانه شود باید فیلترشکن را غیرفعال کند.

پوری حسینی با اشاره به هزینه بالای سامانه هدفمندی برای ارائه خدمات به همه مشمولین تصریح کرد: امکان اینکه همه ۵٠ میلیون نفر همزمان وارد سامانه شوند اگرچه فراهم است ولی هزینه را بالا می برد و بنابراین یک ترتیبی لحاظ کرده ایم به این صورت که اگر پانزده اسفند کار را شروع کردیم، کسانی که سمت راست کدملی شان پنج است می توانند وارد شوند؛ ۱۶ اسفند کسانی که سمت راست کدملی شان شش است می توانند وارد شوند و همینطور الی آخر. بنابراین به هر ترتیبی که پیش می رویم افراد خاصی اجازه ورود دارند.

وی در این باره ادامه داد: دو میلیون نفر در مرحله اول شناسایی شدند و سازمان خصوصی سازی برای آنها دعوتنامه فرستاد؛ پس فرم همراه مدارک باید تکمیل شود تا ثبت نام قطعی باشد؛ اما اگر فردی دعوتنامه را دریافت نکرده یا دعوتنامه را به همراه مدارک تحویل نداده باشد، ثبت نام قطعی نیست و بعدا در مورد آنها تصمیم گیری می شود.

رئیس سازمان خصوصی سازی در خصوص مشمولین فوت شده بیان کرد: اگر کد ملی متوفی وارد سامانه شود، بعدا به وراث اعلام خواهد شد که چه مراحلی باید انجام دهند.

پوری حسینی توضیح داد: ورقه های ثبت نام اگر گم شده باشد اشکالی ندارد و نیازی هم به آن برگه نیست و اگر متوفی یا تغییر اسمی اتفاق افتاده باشد شناسایی می‌شود. فقط کد ملی نیاز است و مشخصات شناسنامه ای باید در دسترس باشد، در عین حال نیازی به تایپ کردن هم نیست؛ هدف این است که در مدت زمان کوتاه با ایمنی بالا کار را پیش بریم. رئیس سازمان خصوصی سازی افزود: بنای ما بر این است در این مرحله کسانی که ثبت نام شده قطعی هستند سهام عدالت داده شود و بعد از تعیین تکلیف ۴٩ میلیون نفر، دولت در مورد مابقی افراد تصمیم خواهد گرفت البته ادعا نداریم که این افراد به روش منطقی و علمی انتخاب شده اند.

پوری حسینی گفت: امیدواریم بعد از تعیین تکلیف مشمولان فعلی به آنها هم سهام بدهد. در مورد سود باید گفت کم یا زیاد سودی که شرکتهای مشمول سهام عدالت در تیرماه ٩۶ تولید می کنند متعلق به مشمول است اما سهام عدالت در زندگی افرادی که درامد پایینی دارند، از این پس اثرگذار خواهند بود.

وی در خصوص انتقاد معاون اول رییس جمهور از عملکرد خصوصی سازی گفت: چند روز قبل از شورای عالی اصل ۴۴، جلسه ای در حضور رهبری برگزار شده بود؛ البته ما هم ناراضی هستیم و مقاومت ها جدی است نمونه آن هم پالایشگاه کرمانشاه است که چهار بار مزایده برای آن برگزار شده ولی مشتری نداشته است و الان در بار چهارم کسی برنده شده و ما را تهدید می کنند که ما امنیت و شهر را به هم می ریزیم؛ جایگاه این تهدیدها در اصل ۴۴ کجاست در حالیکه این اظهارنظر مقابله با امنیت عمومی است در حالیکه مملکت بی صاحب نیست.

رئیس سازمان خصوصی سازی افزود: کشور نباید اینقدر برای خصوصی سازی هزینه بدهد ما گله مند هستیم و با هر هزینه ای، خصوصی سازی را انجام می دهیم.

پوری حسینی گفت: ۴٠٠ دستگاه روی دست ما مانده است در حالیکه این آسیب مهمی است این در حالی است که هر جایی مزایده می گذاریم همه می گویند به ثمن بخث می فروشند؛ برخی در مجلس قانون اصل ۴۴ را مطالعه نکرده اند در حالیکه به آنها می گوییم حرمت قانون را نگه دارید.

وی گفت: برخی نمایندگان می گویند اگر فلان بنگاه را واگذار کنید من خودم را آتش می زنم این حال و روز خصوصی سازی است.

پوری حسینی افزود: خصوصی سازی خوب آن است که مدیریت را به بخش خصوصی واگذار کند، این در حالی است که در ایران مالکیت منتقل شده ولی مدیریت دولتی باقی مانده است.

وی با بیان اینکه روزی روزگاری باشگاه های پرسپولیس و استقلال واگذار خواهند شد اما فعلا تا این لحظه هیچ مصوبه یا تصمیمی برای لغو مصوبه دولت در عدم واگذاری این دو باشگاه صورت نگرفته است.

پرداخت سود سهام عدالت قطعی شد

معاون وزیر اقتصاد از پرداخت سود سهام عدالت به میزان هر نفر ۵۵۰ هزار تومان خبر داد و گفت: این سود بین ۴۷ میلیون ایرانی تقسیم خواهد شد.

عبدالله پوری حسینی امروز در نشست خبری خود با خبرنگاران درباره مرحله بعدی ثبت نام از متقاضیان سهام عدالت گفت: در این زمینه اطلاع رسانی خواهد شد.

معاون وزیر اقتصاد با اعلام اینکه تاکنون ۱۸ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان از محل سود سهام عدالت به خزانه واریز شده است افزود: پیش بینی می شود این رقم به ۲۳ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان بالغ شود. در نهایت برنامه ریزی شده تا ۲۴ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان بین ۴۷ میلیون نفر از مشمولان سهام عدالت تقسیم شود.

پوری حسینی ادامه داد: بر این اساس، برای هر نفر از مشمولان سهام عدالت سودی به میزان ۵۴۰ تا ۵۵۰ هزار تومان سود تعلق می گیرد. در عین حال،‌ سود سهام عدالت پرداختی به دو دهک اول جامعه به میزان ۱,۷ برابر یعنی رقمی بین یک میلیون و ۶۰۰ تا یک میلیون و ۷۰۰ هزار تومان خواهد بود.

رییس سازمان خصوصی سازی تاکید کرد: به صورت کلی وضعیت سهام عدالت تا پایان سال ۹۵ مشخص خواهد شد. در مورد آزادسازی سهام عدالت و اینکه چه زمانی لایحه آن به امضای رییس جمهور می رسد، باید گفت دفتر رییس جمهور و یا دولت در این زمینه اطلاع رسانی می کند.

وی درباره برخی اخبار پیرامون تعیین تکلیف سهام عدالت در آستانه انتخابات ریاست جمهوری سال ۹۶ گفت: من کسی را نسبت به اینگونه تحلیل ها، پیش داوری ها و حدس ها ملامت نمی کنم شاید این پیش داوری ها به خاطر این باشد که در گذشته اینگونه اتفاقات افتاده است.

پوری حسینی از تصویب مصوبه شورای عالی اصل ۴۴ در ۱۵ آبان ماه سال جاری سخن گفت و افزود: مصوبات با یکماه تاخیر به ما ابلاغ شده در حالی که اولین مصوبه سهام عدالت مربوط به فروردین ماه سال ۸۵ بود و بر این اساس امسال فرصتی است که سود سهام عدالت به مشمولان اختصاص یابد.

معاون وزیر اقتصاد بیان داشت:‌ طبق اجازه قانونگذار در پایان ۱۰ سال اگر ثمن سهام از محل سود تعبیه نشده باشد به مشمولان ۶ ماه فرصت داده می شود که از جیب خود بپردازند تا سهام را از آن خود کنند. سال ۹۴ دهمین سال اجرای طرح واگذاری سهام عدالت بود که در این مدت مشمولان بستانکار شدند، این در حالی است که در این مدت باید نیمی از پول به خزانه واریز می شد که انجام گرفت؛ بنابراین اگر کسانی نقدی به زمان اجرای این طرح دارند باید جدا از مباحث سیاسی،‌ تحلیل و نقد انجام شود.

وی اضافه کرد: با اتمام سال ۹۵ حساب شرکت ها در تیرماه بسته می شود و طبق قانون تجارت ۸ ماه زمان برای شفاف سازی شرکت ها نیاز است، بنابراین پایان اسفندماه ۹۵ وضعیت شرکت ها مشخص خواهد شد. به هر حال زمانبندی ها بر اساس قانون است و در اختیار سازمان خصوصی سازی نیست و ارتباطی هم به انتخابات ندارد.

پوری حسینی درباره شناسایی دهک های درآمدی عنوان کرد:‌ شناسایی دهک های درآمدی به روش علمی قابل انجام نبوده است و بنابراین بر اساس دهک های جمعیتی شناسایی انجام شده است. مثلا مشخص نیست که کارمندان و بازنشستگان جز شش دهک اول مشمول طرح هستند یا خیر؟ در چنین فضای ابهام‌آمیزی چگونه می توان عملکرد سازمان را زیر سوال برد.

وی با اشاره به مصوبات شورایعالی اصل ۴۴ مبنی بر اینکه هر کسی که در سبد سهام عدالت است مشمول دریافت آن است؟ گفت: برخی از افراد شناسایی نشده اند و بر اساس دستور و مصوبه این شورا اگر به ناحق برخی از این افراد ثبت نام نشده اند و جا مانده اند، باید ثبت نام شوند. بر این اساس به سازمان خصوصی سازی اجازه داده شده است که پیشنهادهای خود را به شورا ارائه دهیم.

رئیس سازمان خصوصی سازی از اجازه شورا برای بررسی ثبت نام ۳۱ میلیون نفر از جمبعت کشور که در طرح سهام عدالت ثبت نام نکرده اند خبر داد و عنوان کرد:‌ از ۱۸ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومانی که به خزانه بابت سود سهام عدالت واریز شده است ۶۷ درصد در مدت زمان سه سال گذشته بوده است.

وی از تخفیف ۵۰ درصدی بابت واریز سود سهام عدالت در دهک اول مشمولین طرح خبرداد و عنوان کرد:‌ همچنین وضعیت سهام عدالت فوت شدگان و وراث آنها مشخص خواهد شد.

پوری حسینی در بخش دیگری از سخنان خود اظهارداشت: شرکت هایی که باید سهامشان به سهام عدالت اختصاص یابد باید بورسی و گروه دومی باشند که این مصوبه رعایت نشده است. ارزش روز پرتفوی سهام عدالت ۶۷ هزار میلیارد تومان است.

معاون وزیر اقتصاد در مورد وضعیت بانکهای مشمول سهام عدالت که نمادشان در بورس بسته است؟ گفت: مجامع بانکها با تاخیر برگزار شد. برخی از بانکها نامه ای به سازمان ارسال کرده اند که در آن وضعیت افزایش سرمایه شان مشخص شده است. سودی که این بانکها به ما اعلام کرده اند کمتر از انتظار بوده است.

مشاوره تلفنی سهام عدالت

وی بیان کرد: شرکت های سرمایه گذاری استانی خود دارای مجمع، هیات مدیره و غیره هستند و اقدامات این شرکت ها را نباید به حساب سازمان خصوصی سازی گذاشت، این سازمان دخالتی و ارتباطی با این شرکت ها ندارد و فقط بعضا مصوباتشان را برای ما ارسال می کنند تا ما مطلع باشیم. اگر از طرف این شرکت ها در گذشته نماینده ای معرفی شده و در شرکت های سرمایه پذیر سمتی دارند، سازمان خصوصی سازی دخالتی در این موضوع نداشته است.

پوری حسینی به مشمولان سهام عدالت توصیه کرد که اگر پولی ندارند بابت واریز به حساب دولت که این سهام به آنها تعلق گیرد، قرض نکند و یا پول سود دار از کسی نگیرند زیرا این میزان سهام عدالت کفاف پول قرض کرده آنها را هم نمی‌دهد.

میزان سود سهام عدالت مشخص شد/ سهام عدالت به وراث می رسد؟ میر علی اشرف پورحسینی معاون و رئیس کل سازمان خصوصی سازی در خصوص آخرین وضعیت سهام عدالت و واگذاری آن به مردم اظهار داشت: شورای عالی اجرای سیاست های کلی اصل ۴۴ در پانزدهم آبان ماه سال جاری مصوبه اجرایی برای ساماندهی و آمادگی آزادسازی سهام عدالت را ابلاغ نمود که بر اساس آن همه ۴۹ میلیون نفر از افراد ثبت نام شده تا قبل از سال ۹۴ مشمول دریافت سهام عدالت می شوند.

وی تصریح کرد: دو دهک اول درآمدی یعنی افرادی که تحت پوشش کمیته امداد، بهزیستی یا روستاییان فاقد شغل هستند اگر در زمان آزادسازی وضعیت گذشته را نداشته باشند، مشمول مال تخفیف برای سهام خود نخواهند شد،اما اصل سهام عدالت را دریافت خواهند کرد؛ همچنین کلیه ۶ دهک انتخاب شده در طول دوره ۱۰ ساله که حدودا به ۴۹ میلیون نفر می‌رسند و حتی افرادی که وضعیت فعلی آنها بالاتر از ۶ دهک درآمدی باشد نیز مشمول دریافت سهمیه خواهند شد.

رئیس کل سازمان خصوصی سازی در خصوص افرادی که طی این مدت فوت کردند، اظهار داشت: سهام عدالت افراد فوتی به وراث واگذار خواهد شد اما طبق برنامه ریزی های انجام شده سهام عدالت برای افراد زنده به صورت اینترنتی واگذار شده و پس از آن وراث میتوانند به صورت حضوری مراجعه کرده و سهام عدالت را دریافت کنند.

پوری حسینی در خصوص سهم هر فرد از سود سهام عدالت اظهار داشت: به طور کلی تا کنون ۱۸ هزار و میلیارد تومان سود به خزانه واریز شده که پیش بینی می شود این میزان تا ۲۴ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان افزایش یابد که این میزان پس از تقسیم به کل افراد مشمول دریافت سود سهام عدالت که ۴۷ میلیون نفر هستند (خانوار های بالای ۵ نفر به اندازه همان ۵ نفر سود می برند)، هر فرد بین ۵۴۰ تا ۵۵۰ هزار تومان سود دریافتی خواهند داشت.

وی یادآور شد : افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی یا به طور کلی دو دهک پایین درآمدی دو برابر میزان سود را دریافت خواهند کرد که در حدود یک میلیون تومان است.

*ایسنا

مشاوره تلفنی سهام عدالت
مشاوره تلفنی سهام عدالت
0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *