مشاور تحصیلی برای کنکور

 
helpkade
مشاور تحصیلی برای کنکور
مشاور تحصیلی برای کنکور

ایران مشاوره ۱۲ نظرها

هر ساله شاهد برگزاری کنکور سراسری توسط سازمان سنجش آموزش کشور هستیم که در مدت زمان مشخص برای تمامی گروه های آزمایشی اقدام به برگزاری آزمون می نماید که طی این آزمون پس از سنجیدن دانسته های علمی داوطلبان و مجاز شدن به انتخاب رشته و در نهایت پذیرفته شدن در رشته انتخابی ، ورود دانشجویان به دانشگاه صورت می گیرد.مشاور تحصیلی برای کنکور

اما کنکور سراسری و قبولی در این آزمون یکی از مهم ترین و حساس ترین مرحله زندگی داوطلبان است که استرس زیادی را به همراه دارد و متاسفانه داوطلبان به دلیل عدم آگاهی از برنامه ریزی صحیح و اصولی نتیجه مطلوب را در کنکور کسب نمی کنند.

اما جای هیچ گونه نگرانی نخواهد بود به این دلیل که در این مقاله مرکز مشاوره تحصیلی ایران مشاوره تمامی تکنیک ها و روش های صحیح مطالعه کنکوری را در ادامه مطلب در اختیارتان قرار داده  تا شما عزیزان با آگاهی کامل برای ثبت نام کنکور سراسری و کسب رتبه قبولی در رشته مورد علاقه تان اقدام نمایید.

هر داوطلب بدون در نظر گرفتن نوع مدرک تحصیلی نظام آموزشی خود می تواند در یکی از گروه های آزمایشی علوم ریاضی و فنی ، علوم تجربی ، علوم انسانی ، هنر یا زبان در کنکور سراسری شرکت نماید.

یکی از مهم ترین مواردی که می بایست پیش از هر چیزی به آن فکر کنید هدفتان از تحصیل در دانشگاه می باشد. منظور از مشخص کردن هدف این است که اکنون که می خواهید برای تحصیل در رشته مورد علاقه تان اقدام به برنامه ریزی کنید ، این نکته را در نظر داشته باشید که آیا رشته مورد نظرتان از بازار کار و آینده شغلی مناسبی برخوردار است؟ یا خیر.

توجه داشته باشید که پس از اتمام تحصیل ، شما باید با توجه به مدرک رشته مورد نظر برای یافتن شغل اقدام کنید. برای این کار پیش از هر چیزی علاوه بر علاقه ، استعداد های خود را نیز بسنجید تا بتوانید موفقیت خود را در رشته انتخابی تضمین نمایید.

چنانچه تمایل به ادامه تحصیل در یک رشته خاص را دارید حتما پیش از انتخاب آن و صرف وقت و هزینه برای مطالعه دروس ، از بازار کار آن رشته آشنا شوید. بهترین گزینه برای کسب آگاهی از این موضوع مراجعه به یک مشاور باتجربه است تا تمامی اطلاعات درست در رابطه با این رشته را به شما ارائه دهد.

از آن جایی که زمان اهمیت فراوانی برای داوطلبان کنکوری دارد و مراجعه به مراکز مشاوره تحصیلی علاوه بر صرف هزینه زیاد ، زمان بر می باشد ، داوطلبان این امکان را دارند تا از منزل خود و از طریق تماس با مرکز مشاوره تلفنی  ایران مشاوره  ، سوالات خود را مطرح و درست ترین مشاوره را دریافت نمایند.

برای قبولی در کنکور حتی از حاشیه ها و پاورقی های کتاب هم نباید غافل شوید. برای مطالعه کنکور از دروس مورد علاقه خود شروع کنید تا با انرژی و انگیزه بیشتر طبق برنامه ریزی خود پیش بروید و همیشه سعی کنید یک درس اختصاصی و عمومی را به صورت یکی در میان بخوانید.

زمان پیشنهادی برای مطالعه‌ی هر درس اختصاصی 2 الی 2 ساعت و نیم و برای درس عمومی 1 الی 1 ساعت و نیم است. توصیه می کنیم درس‌های سخت و مشابه را در یک روز مطالعه نکنید. سعی کنید بعد از هر درس سنگین یک درس آسان را انتخاب کرده و مطالعه کنید تا مطالب را خوب بخاطر بسپارید.

برای هر یک ساعت مطالعه 10 الی 15 دقیقه به خودتان استراحت دهید و برای تسلط بر هر مبحث درس اختصاصی بلافاصله بعد از مطالعه‌ آن و برای هر درس عمومی 24 ساعت بعد از مطالعه ، تست بزنید. ضمن اینکه از یادداشت‌ برداری و نکته‌ برداری هر مطلب و مرور آخر شب نیز غافل نشوید. همیشه 1 روز یا نصفه روز (مثل جمعه) را برای جبران عقب ماندگی و مرور درس ها در نظر بگیرید. اگر این کار را انجام دهید هم در طول هفته استرس بسیار کمتری دارید و هم به خوبی درس های عقب افتاده را جبران می کنید.

در پاسخ به این سوال که آیا در آزمون های آزمایشی شرکت کنیم ؟یا خیر باید بگوییم که بله. با شرکت در آزمون های آزمایشی مناسب علاوه بر کسب آمادگی بیشتر برای شرکت در جلسه کنکور ، خودتان را در فضای کنکوری قرار می دهید و از میزان استرستان در جلسه کنکور کاسته می شود.

به دلیل تشابه سوالات کنکور و آزمون های آزمایشی با یکدیگر ، فرصت مناسبی است که پس از مطالعه و انجام تست های فراوان خودتان را به چالش بکشید و از نقاط قوت و ضعف خود آگاه شوید. بنابراین توصیه می کنیم با شرکت در آزمون های آزمایشی مناسب اطلاعات خودتان را بسنجید و تنها به مطالعه ی کتاب درسی و منابع کمک آموزشی و تست زنی بسنده نکنید. برای اطلاع از برنامه ریزی درسی ، بهترین دی وی دی های کنکور و بهترین منابع کنکور انسانی ، برنامه ریزی کنکور تجربی بر روی لینک کلیک کنید.

در این قسمت به معرفی آزمون های آزمایشی که شرکت در آن ها در موفقیت شما تاثیر گذار خواهد بود ، می پردازیم . شرکت در یکی از آزمون ها شما را با سبک سوالات کنکور سراسری آشنا خواهد کرد.

استاندارد بودن سوالات آزمون ها ، تشابه سوالات دروس عمومی آزمون های آزمایشی گاج با سوالات کنکور سراسری و هزینه ارزان تر ، شرکت در آزمون های آزمایشی گاج گزینه خوبی می باشد.

طراحی سوالات نزدیک تر به کنکور در دروس عمومی و تخصصی از ویژگی مثبت این موسسه است و جامعه آماری پایین ، عدم دسترسی شهرستان ها و مناطق محروم به این آزمون ها ، فاصله سه هفته ای بین آزمون ها هم از ویژگی های منفی این موسسه محسوب می شود.

جامعه آماری بالای این آزمون ها سبب می شود دانش آموزان درک درست تری نسبت به وضعیت خود در مقابل سایر داوطلبان داشته باشند. اما هزینه ی بالا ی ثبت نام و متفاوت بودن و سلیقه ای بودن سطح سوالات این آزمون ها به دلیل طراحی سوالات توسط نفرات برتر کنکور سال های قبل هم از ایرادات این آزمون ها هستند.

از ویژگی های مثبت آزمون های آزمایشی سنجش اختصاص دادن بالاترین جامعه آماری در فصل جمع بندی است که دلیل آن شباهت سوالات دروس عمومی به سوالات کنکور است. اما از معایب این آزمون ها می توانیم به تطابق کمتر سوالات دروس اختصاصی با سوالات کنکور به ویژه درس شیمی اشاره کنیم. پیشنهاد می کنیم در آزمون های فصل جمع بندی این موسسه شرکت کنید.

در حال حاضر  تاثیر معدل در کنکور به صورت مثبت اعلام شده است. تاثیر معدل در کنکور بر اساس تراز داوطلبان می باشد. به عبارت دیگر برای ارتباط دادن نمرات نهایی دروس به نمرات کنکور سراسری از واحدی به نام تراز استفاده می شود. یعنی نمرات امتحانات نهایی و درصد های کنکور سراسری را طی فرآیندی به تراز تبدیل می کنند تا بتوانند نمره نهایی داوطلبان کنکور را محاسبه و رتبه های کنکور را مشخص کنند بنابراین نمره کتبی نهایی و رتبه کنکور به تراز تبدیل خواهد شد.

داوطلبان این امکان را دارند که در رشته ای مغایر با رشته تحصیلی خود در کنکور سراسری شرکت کنند. اما نکته حائز اهمیت این است که برای مثال داوطلبان رشته علوم انسانی که قصد شرکت در کنکور رشته تجربی را دارند چون دروسی مانند فیزیک ، شیمی و زیست را نخوانده اند ، نمرات این دروس جزو سوابق تحصیلی شان محسوب نخواهد شد. به همین دلیل ، منظور از سوابق تحصیلی در قانون تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور سراسری نمره هریک از دروس مرتبط می باشد. برای اطلاع از  شرایط شرکت در کنکور سراسری ،زمان ثبت نام کنکور سراسری  بر روی لینک های مربوطه کلیک نمایید.

هر یک از داوطلبان براساس سه سال آخر دوره دبیرستان خود در یکی از مناطق 1 ، 2 و 3 دسته بندی می شوند و در کارنامه اولیه همه ی داوطلبان بخشی با عنوان رتبه در سهمیه وجود دارد که این رتبه از نظر سازمان سنجش تعیین کننده وضعیت قبولی داوطلب در دانشگاه های سراسری می باشد.

25 درصد از ظرفیت هر کد رشته محل به همسر و فرزندان شهدا ، آزادگان و همسر و فرزندان آن ها ، جانبازان 25 درصد و بالاتر ، همسر و فرزندان آن ها اختصاص دارد. همچنین 5 درصد از ظرفیت هر کد رشته محل به جانبازان زیر 25 درصد و همسر و فرزندان آن ها ، همسر و فرزندان رزمندگان با حداقل 6 ماه حضور داوطلبانه در جبهه اختصاص دارد. شرط لازم برای استفاده از سهمیه فوق ، کسب 70 درصد نمره آخرین فرد پذیرفته شده در گزینش آزاد همان رشته می باشد و در صورتی که ظرفیت رشته ای با داوطلبان 25 درصدی پر نشود  از داوطلبان 5 درصدی برای تکمیل ظرفیت استفاده می شود.

5 درصد از ظرفیت رشته پرستاری به داوطلبان دارای دیپلم نظام قدیم یا جدید رشته بهیاری که دارای 3 سال سابقه کاری مرتبط در مراکز درمانی می باشند ،  اختصاص می یابد.

در رشته های پزشکی کارکنان و کارمندان دانشگاه های علوم پزشکی ، مشمول 20 درصد ظرفیت دانشگاه های شبانه می شوند و در رشته های غیرپزشکی 10 درصد از ظرفیت دانشگاه های شبانه به کارمندان وزارت علوم و کارمندان دانشگاه ها تعلق می گیرد.

این سهمیه فقط در انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد تاثیر گذار بوده و تاثیری در انتخاب رشته کنکور سراسری ندارد. همچنین میزان تاثیر آن بستگی به مدت زمان دریافت کارت بسیج فعال می باشد و متغیر است. برای دریافت اطلاعات جامع تر بر روی لینک تاثیر سهمیه مناطق، ایثارگران، جانبازان، خانواده شهدا و رزمندگان در کنکور سراسری کلیک نمایید.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

برچسب هابرنامه ریزی کنکور مشاوره تحصیلی مشاوره کنکور

21 ساعت پیش

21 ساعت پیش

24 ساعت پیش

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه

مشاور تحصیلی برای کنکور

نام *

ایمیل *

سلام لطفا پاسخ بدید من با رتبه ۱۵۰۰۰میتونم شیمی روزانه زنجان قبول شم؟تخمین رتبه روبراساس سالذ۹۷ زدم اینو اورد ممنون

با سلام و درود، با توجه به آخرین رتبه قبولی سال ۱۳۹۸، شما با رتبه ۱۵ هزار شانس قبولی در رشته شیمی دانشگاه زنجان را دارید.

سلام و عرض ادب و احترام. لطفا به این سوال بنده پاسخ عنایت فرمایید. بنده در سال ۸۰ دیپلم تجربی و در سال ۸۱ پیش دانشگاهی تجربی گرفته ام. الان هم مدرک کارشناسی ارشد از دانشگاه آزاد دارم و ۳۷ ساله هستم. آیا بنده میتوانم در کنکور ۱۴۰۰ با قبول شدن در رشته پزشکی تحصیل کنم ؟ و آیا در کنکور ۱۴۰۰ معدل های بنده برای پذیرش در رشته پزشکی دخالت دارد؟

با سلام ، بله مطابق با دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون سراسری سال ۱۳۹۹ ، شما با مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی خود در رشته علوم تجربی ، می توانید در آزمون سراسری گروه علوم تجربی ثبت نام نموده و در صورت کسب رتبه لازم در رشته های گروه پزشکی و دانشگاه مورد نظر ادامه تحصیل داشته باشید . لازم به ذکر است میزان تاثیر مثبت معدل کتبی دیپلم در آزمون سراسری ۲۵ درصد و پیش دانشگاهی ۵ درصد در نظر گرفته می شود .

سلام.۲۷ ساله هستم. سال ۸۸ دیپلم ریاضی گرفتم . آیا در این سن می توان شروع به خواندن کنکور تجربی جهت قبولی در رشته های پزشکی دندانپزشکی کرد؟

سلام در صورت نداشتن مشکل نظام وظیفه , می توانید در آزمون سراسری گروه علوم تجربی , شرکت نمایید و در صورت کسب رتبه و تراز لازم در رشته ی دندان پزشکی , پذیرش شوید .

سلام من کنکور ۹۸ خوندم ولی رتبه ام ۷۰۰۰۰ هزار شد برای کنکور ۹۹ میتونم با برنامه ریزی ازمون سنجش به پرستاری روزانه دست پیدا کنم ؟خواهش میکنم کمک کنید

سلام من میخوام دبیر تربیت بدنی بشم . الانم هنرستان تربیت بدنی هستم . باید کنکور انسانی بدم؟ میشه تو یه سال چنتل رشته کنکور داد؟ از فنی هم دبیر ورزش جذب آموزش پرورش میشه؟

سلام.حداکثر رتبه های پذیرش دانشگاه های ازاد برای پرستاری و مامایی چقدره؟دانشگاه های پردیس چطور؟(رتبه در سهمیه) مرسی از سایت خوبتون

سلام من یه سوالی دارم ازشما ممنونم که پاسخ میدید. در دفترچه ثبت نام کنکور۹۸ در قسمتی امده که: دانش اموز یا فارغ التحصیل -ترمی واحدی یا سالی واحدی -نظام قدیم -نظام۳-۳-۶

بنده دیپلم خودم رو سال۸۹گرفتم حال باید کدوم مورد رو انتخاب کنم؟؟؟پیش دانشگاهی سال۱۳۹۰ لطفا پاسخ دید منتظرم.

باسلام داوطلبانی که دارای مدرک پیش دانشگاهی می باشند باید گزینه نظام ( سالی واحدی یا ترمی واحدی ) را کلیک کنند.

سپاس

مرکز مشاوره تحصیلی ایران مشاوره با توجه به نیاز های موجود به مشاوره تحصیلی باکیفیت و کارآمد در سراسر کشور شروع به کار کرد و همیشه کیفیت در مشاوره را مدنظر قرار داده است.این مرکز به عنوان اولین و مجرب ترین مرکز مشاوره تحصیلی با پشتوانه تخصص مشاوران حرفه ای پاسخگوی سوالات تحصیلی شما دوستان عزیز در 7 روز هفته از ساعت 8 صبح الی 12 شب می باشد.شماره تماس ایران مشاوره 9099071647 از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور می باشد

فیلم های درس مورد نظر را مشاهده کنید:ادبیاتعربیدینیزبانریاضیزیستفیزیکشیمی ورود به فروشگاه اینترنتی دی وی دی کنکوردریافت مشاوره درسی و برنامه ریزی کنکور

اگه در جستجوی بهترین مشاور کنکور هستید و به یک برنامه درسی خوب برای کنکور همراه با پیگیری مداوم و مشاوره کنکور بلند مدت نیاز دارید، حتما مطالب این صفحه از وب سایت مشاوران ۱۰۰ را به عنوان یکی از معتبرترین سایت های کنکوری ایران مطالعه کنید تا وقت و هزینه خود را با انتخاب یک مشاور نامعتبر هدر ندهید.

ضمنا هر کجای ایران که هستید برای ارتباط با رتبه های برتر کنکور جهت دریافت برنامه ریزی و مشاوره بلند مدت و اطلاع از شرایط و هزینه ها از راه های ارتباطی زیر پاسخگوی شما عزیزان هستیم:

 

مشاور تحصیلی برای کنکور

روش اول: شما می توانید «نام و نام خانوادگی + پایه تحصیلی + مدت زمان مورد نظر خود را برای دریافت برنامه ریزی و مشاوره» مستقیما به شماره پیامک ۱۴ رقمی مخصوص هر مشاور که در جدول بالا در کنار تصویر چهره وی درج شده است ارسال نمایید. متن پیامک و شماره تلفن همراه شما بلافاصله توسط همان مشاور دریافت خواهد شد و ایشان با شماره موبایل خود به درخواست شما پاسخ خواهند داد. طی اولین تماس تلفنی مشاور با شما شرایط، روش کار و هزینه مشاوره و برنامه ریزی بلند مدت به شما اعلام می گردد.

روش دوم: علاوه بر این، می توانید از طریق تماس با شماره تلفن ۹۱۰۳۵۳۶۳-۰۲۱ درخواست مشاوره و برنامه ریزی بلند مدت خود را به مسئول ثبت نام اعلام کنید و در صورت تمایل نام مشاور مورد نظر خود را نیز ذکر کنید تا پس از هماهنگی، همان مشاور در اولین فرصت برای پاسخگویی به درخواستتان با شما تماس بگیرد.

روش سوم: علاوه بر دو روش فوق، جهت ارتباط با رتبه های برتر کنکور (اعضای گروه آموزشی مشاوران ۱۰۰) می توانید درخواست برنامه ریزی و مشاوره بلند مدت خود را به آیدی تلگرام moshaverane100_Admin@ ارسال کنید و در صورت تمایل نام مشاور مد نظر خود را نیز ذکر کنید تا توضیحات لازم خدمت شما ارائه شود. ما کمترین قیمت مشاوره کنکور و معتبرترین مشاور کنکور در هر رشته را به شما معرفی خواهیم کرد.

نحوه دریافت برنامه ریزی و مشاوره تحصیلی برای کنکور به انتخاب خود شماست و می توانید بین روش های مختلف یعنی مشاوره تحصیلی تلفنی، مشاوره آنلاین تحصیلی (مشاوره تحصیلی در تلگرام یا واتساپ)، ارسال پیامک و … روش یا روش های دلخواه خود را انتخاب کنید و از این طریق با مشاور و برنامه ریز کنکور همیشه در ارتباط باشید.

 

پس از ثبت نام مشاوره و برنامه ریزی بلند مدت، دوره مشاوره خصوصی کنکور برای شما آغاز می شود و طی این مدت مشاور ما در زمینه های مختلفی به شما کمک خواهد کرد و پاسخگوی سوالات شما خواهد بود از جمله:

ارائه برنامه درسی منظم و شخصی سازی شده بر اساس شرایط و وضعیت شما،

گرفتن گزارش کار مداوم (گزارش مطالعه) از شما،

تحلیل کارنامه آزمون های آزمایشی شما و راه های افزایش تراز،

مشاوره انگیزشی کنکور و راهکارهای افزایش ساعت مطالعه شما،

 معرفی منابع کمک درسی برای هر درس،

 آموزش روش مطالعه هر درس با جزئیات کامل،

بالا بردن کیفیت مطالعه شما،

 هدف گذاری های کوتاه و بلند مدت بر اساس وضعیت فعلی شما،

 ایجاد تعادل مطالعه بین درس های مختلف،

  تعادل مطالعه تشریحی و تستی،

 روش های تست زنی در منزل و در جلسه آزمون،

مدیریت زمان، پیشرفت در آزمون های آزمایشی و ارزیابی آزمون

 آموزش روش خلاصه نویسی هر درس،

 روش مرور مطالب هر درس،

روش درس خواندن در ایام خاص مثل تابستان، عید نوروز، ماه رمضان، آزمون های مبحثی، دوران جمع بندی کنکور و …

حل بعضی مشکلات خاص شما از جمله وسواس مطالعاتی و کند خوانی، تنظیم خواب و یا خواب آلودگی حین مطالعه، عدم تمرکز حواس، رفع استرس کنکور و …

جواب دادن به کلیه سوالات و ابهامات شما

روش درس خواندن برای کنکور باید درست و اصولی و طبق برنامه ریزی دقیق درسی باشد. برای موفقیت در کنکور، حداقل یک سال (۳۶۵ روز) تلاش می کنید. اگر حتی یک اشتباه کوچک در مسیر درس خواندن شما وجود داشته باشد، این اشتباه تا روز برگزاری کنکور ۳۶۵ بار تکرار می شود. تکرار هر روز یک اشتباه کوچک، نهایتا یک نتیجه بزرگ و منفی به همراه خواهد داشت.

به همین دلیل است که اکثر داوطلبان کنکور پیشرفتی در آزمون های آزمایشی ندارند و چندین سال پشت کنکور می مانند و از ورود به رشته و دانشگاه مورد علاقه خود باز می مانند. عمل به توصیه های یک مشاور کنکور خوب و دلسوز که تجربه موفقیت در کنکور را داشته مانع تکرار این اشتباهات و مانع اتلاف وقت شما خواهد شد.

سال کنکور سال حساسی است و شما فرصتی برای آزمون و خطا در این سال سرنوشت ساز ندارید. به ویژه در چند سال اخیر با افزایش چشمگیر تعداد داوطلبان کنکور و سخت تر شدن سوالات، رقابت برای قبولی در کنکور سنگین تر شده و اهمیت داشتن مشاور کنکور به منظور برطرف کردن اشتباهات و قرار گرفتن در مسیر درست مطالعه افزایش یافته است.

مشاورین گروه آموزشی مشاوران ۱۰۰ به عنوان دوست دلسوز شما در این برهه حساس و سرنوشت ساز همراه هر روز شما خواهند بود و با ارائه خدمات مشاوره تضمینی کنکور به شما کمک خواهند کرد در مسیر درست تلاش کنید و بعدها افسوس نخورید.

 

اگر از شما سوال شود که قیمت یک سال از عمرتان، آن هم نه یک سال معمولی بلکه یک سال سرنوشت ساز که آینده شغلی و کل زندگی شما را تحت تاثیر قرار خواهد داد، چقدر است، پاسخ شما چه مبلغی خواهد بود؟ قطعا یک سال از عمر شما آنقدر با ارزش است که غیرقابل قیمت گذاری خواهد بود. هزینه کردن برای مشاوره ی کنکور و پیشرفت تحصیلی بزرگترین سرمایه گذاری برای آینده شماست.

قبل از پرداخت هزینه مشاوره تحصیلی کنکور، مشاور مورد نظرتان با شما تماس خواهد گرفت و مستقیما با ایشان صحبت خواهید کرد. طی همین تماس تلفنی، هزینه برنامه ریزی و مشاوره بلند مدت همراه با توضیحات روش کار به شما اعلام خواهد شد. در صورت اعلام موافقت شما با شرایط و هزینه اعلام شده، پس از پرداخت هزینه، مشاوره و برنامه ریزی شما آغاز می گردد.

 

بدون شک قبولی دانش آموزان گروه آموزشی مشاوران ۱۰۰ در رشته های پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی، دانشگاه فرهنگیان و … در کنکور سال های گذشته نشان دهنده کیفیت عملکرد مشاوران ۱۰۰ می باشد.

علاوه بر این، از آنجا که اولویت اول مشاوران ۱۰۰ حفظ رضایت دانش آموزان و داوطلبان کنکور است، در طول دوره مشاوره هر زمان که نظر، انتقاد یا پیشنهادی درباره عملکرد مشاور خود داشته باشید، می توانید از طریق شماره تلفن ۹۱۰۳۵۳۶۳-۰۲۱ (داخلی ۳) اطلاع دهید تا در کوتاه ترین زمان رسیدگی شود. علاوه بر این، ما به طور منظم از دانش آموزانمان نظرسنجی می کنیم تا از پیشرفت تحصیلی و رضایت ایشان اطمینان پیدا کنیم.

بهترین گروه مشاوره کنکور گروهی است که در کنار کیفیت بالای خدمات مشاوره و برنامه ریزی کنکور، جلب رضایت دانش آموزان و داوطلبان را نیز در اولویت قرار دهد. به همین دلیل، تا هفت روز پس از شروع مشاوره، در صورت نارضایتی شما کل هزینه پرداختی بدون قید و شرط به حساب بانکی شما بازگشت داده خواهد شد. همچنین با توجه به اینکه انتخاب مشاور به اختیار خود شماست می توانید در هر زمان مشاور خود را نیز تغییر دهید.مشاور تحصیلی برای کنکور

 

مشاوره کنکور صرفا فقط معرفی منابع کمک درسی یا مشاوره انگیزشی و مسائل این چنینی نیست. منابع مطالعاتی که رتبه های تک رقمی کشور برای کنکور استفاده کرده اند بعضا با منابع مطالعاتی رتبه های نجومی کنکور یکسان و مشترک بوده است، اما چرا گروهی رتبه تک رقمی کسب کرده و  از نفرات برتر کنکور سراسری هستند در حالیکه گروهی دیگر رتبه شش رقمی کسب می کنند؟ رتبه های برتر کنکور هم کیفیت و هم کمیت مطالعه بالاتری داشته اند و قطعا از برنامه ریزی درسی بهتری برای درس خوندان استفاده کرده اند.

 

علاوه بر این، اصول تست زنی در منزل و در جلسه آزمون های آزمایشی را به خوبی یاد گرفته و اجرا کرده اند، برنامه مرور مناسبی داشته اند، تکنیک های لازم در جلسه آزمون و تحلیل بعد از آزمون را به خوبی اجرا کرده اند، برنامه ریزی درسی مناسبی برای جمع بندی کتاب ها داشته اند و سایر اصولی که مشاور در جلسات مشاوره کنکور به ایشان توصیه کرده است را کاملا دقیق و درست اجرا کرده اند.

یک دانش آموز یا داوطلب، به عنوان مثال در کنکور تجربی، باید بیش از ۴۰۰۰ صفحه کتاب درسی را برای موفقیت در کنکور مطالعه کرده و علاوه بر این برای هر درس حداقل یک کتاب تست نیز از بین بهترین کتاب های کنکور تهیه کرده و بر بیشتر مطالب درسی این کتاب ها و تست ها تسلط کافی داشته باشد تا بتواند در جلسه کنکور طی حدود ۴ ساعت بهتر از سایر رقبا ظاهر گردد، اما چگونه؟ آیا تنها خرید کتاب و حل تست تضمین کننده موفقیت در کنکور است؟

سالانه حدود یک میلیون نفر در کنکور سراسری شرکت می کنند که بیشتر این افراد داوطلب کنکور تجربی هستند و اغلب با هدف قبولی در رشته های پرطرفدار در این رقابت سنگین حاضر می شوند. با این وجود، سالانه تنها برای تعداد کمی از این افراد صندلی خالی در دانشگاه جهت تحصیل در رشته های پرطرفدار وجود دارد.

برای قبولی در رشته های پرمتقاضی از جمله پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی در دانشگاه های دولتی یا غیردولتی و همچنین برای قبولی در رشته های مهندسی پرطرفدارتر، رشته حقوق و سایر رشته های پرمتقاضی در یک دانشگاه دولتی معتبر از جمله رشته های دبیری دانشگاه فرهنگیان باید حداقل از ۹۸ درصد رقبا بهتر عمل کنید و جزو ۲ درصد برتر داوطلب های کنکور باشید. برای موفقیت در کنکور لازم است کارهای مختلفی انجام دهید که در ادامه مطالب این صفحه با جزئیات کامل خدمت شما عرض می کنیم.

علاوه بر این، برای پیمودن هر مسیر دشواری، داشتن یک راهنمای دلسوز و یک دوست باتجربه که قبلا همین مسیر را با موفقیت طی کرده است بسیار مفید خواهد بود. برای پیمودن مسیر پر پیج و خم کنکور استفاده از مشاوره تحصیلی کنکور و داشتن یک مشاور تحصیلی خوب و دلسوز که از رتبه های برتر کنکور بوده و تجربه موفقیت در کنکور را داشته ضروری است. هرچند هر رتبه برتری الزما بهترین مشاور کنکور نیست اما توجه داشته باشید که یکی از شروط مهم و اساسی در انتخاب بهترین مشاور تحصیلی سابقه موفقیت خود مشاور در کنکور است.

آیا کسی که تاکنون حتی یک بار در طول استخر شنا نکرده می تواند مربی شنای خوبی برای شما باشد؟ و آیا کسی که تاکنون حتی یک بار مسیر رسیدن به قله کوه را با موفقیت طی نکرده است می تواند راهنمای مناسبی برای شما در طول مسیر رسیدن به قله کوه باشد؟ بنابرین در انتخاب راهنما در هر زمینه ای باید به کارنامه خود فرد و موفقیت وی در این مسیر توجه کرد. به همین دلیل توصیه می کنیم بهترین مشاورکنکور را برای خودتان از بین رتبه های برتر کنکور که تجربه موفقیت در این آزمون را داشته و در عین حال تعهد و تخصص کافی در زمینه مشاوره کنکور دارند انتخاب کنید. لازمه به ذکر است که کلیه مشاورین تحصیلی گروه آموزشی مشاوران ۱۰۰ که اسامی و مشخصات آنها در این سایت مشاوره کنکور ذکر شده است از رتبه های برتر کنکور سراسری هستند.

 

وجه اشتراک رتبه های برتر کنکور ساعت مطالعه بالاست. منظور از ساعت مطالعه تعداد ساعات مفیدی است که در حال مطالعه متن کتاب درسی یا کمک درسی و جزوه هستید و یا در حال حل تمرین و تست زنی هستید.

مهم ترین عامل برای داشتن ساعت مطالعه بالا و مداوم حفظ انگیزه است که مستلزم مشاوره انگیزشی تحصیلی می باشد. یکی از بهترین راهکارها برای ایجاد و حفظ انگیزه بصورت مداوم، داشتن یک دوست و همراه پرانرژی است که همیشه مشوق شما در مسیر مطالعه برای کنکور باشد. رتبه های برتر کنکور و اعضای گروه مشاوره ۱۰۰ که همگی از بهترین مشاوران کنکور ایران هستند به عنوان دوست و همراه شما آماده ارائه خدمات مشاوره انگیزشی کنکور به شما عزیزان می باشند.

در کنار مشاوره انگیزشی کنکور، یکی دیگر از وظایف مشاور تحصیلی ارائه سایر راهکارهای افزایش ساعت مطالعه است. مشاورین ما پس از صحبت با شما از عواملی که باعث اتلاف وقت و کاهش ساعت مطالعه مفید شما می شوند اطلاع پیدا کرده و راه حل های لازم برای مقابله با این موانع و افزایش ساعت مطالعه برای کنکور را بطور دقیق و کاملا شخصی سازی شده به شما ارائه خواهند داد.

ممکن است یک دانش آموز یا داوطلب کنکور به علت های مختلفی از جمله وابستگی زیاد به شبکه های اجتماعی و اتلاف وقت در اینترنت، خواب کم یا زیاد، عدم تمرکز حواس، کندخوانی، اهمال کاری و امروز و فردا کردن، عدم تعادل در مطالعه دروس مختلف، برنامه ریزی درسی نامناسب و ده ها دلیل دیگر تاکنون نتوانسته است ساعت مطالعه مفید خود را افزایش دهد و یا اگر افزایشی داشته موقت بوده و پس از مدتی مجددا کاهش یافته است.

مشاور برتر کنکور که توسط گروه مشاوران ۱۰۰ معرفی می شود پس از گفتگو با این فرد و ریشه یابی علت ها، راه حل های لازم را پیشنهاد خواهد داد و در صورت تمایل داوطلب به دریافت مشاوره مداوم و بلند مدت، همراه و ناظر بر فعالیت های وی در این زمینه خواهد بود. بنابرین شما بر اساس نیاز خود می توانید هر روز و یا در فواصل زمانی منظم با مشاور خود در ارتباط باشید. مشاورین ما همواره بطور جدی پیگیر بهبود وضعیت درسی، اجرای برنامه روزانه و افزایش ساعت مطالعه مفید شما خواهند بود و به تمامی سوالات و نیازهای شما در حیطه درس خواندن و مشاوره کنکور پاسخ خواهند داد.

 

هرچند لازم است ساعات مطالعه برای کنکور عدد بالایی باشد و قطعا هرچه بیشتر مطالعه کنید احتمال کسب رتبه خوب بیشتر خواهد شد، اما داشتن انگیزه کافی و ساعت مطالعه بالا به تنهایی تضمین کننده موفقیت در کنکور نیست. برای کسب رتبه های عالی و قبولی در کنکور لازم است موارد دیگری را نیز مد نظر داشته باشید از جمله اینکه مطالعه شما باید اصولی و طبق روش هاش درست بر اساس یک برنامه ریزی درسی صحیح باشد.

دانش آموز یا داوطلب کنکوری که ساعت مطالعه بالایی در طول روز و هفته دارد اما از روش های صحیح مطالعه هر درس و روش های تست زنی آگاه نیست و یا فاقد برنامه ریزی صحیح برای کنکور است مانند راننده ای است که با قدرت و سرعت بالا در حال رانندگی است اما مسیر را اشتباهی رفته و هرگز به مقصد مورد نظر نخواهد رسید.

بنابرین قبل از شروع مطالعه، نیاز به برنامه ریزی برای کنکور دارید. در ادامه مطالب همین صفحه به آموزش برنامه ریزی درسی خواهیم پرداخت و طریقه برنامه ریزی برای کنکور را به شما یاد خواهیم داد. با این وجود، اگر تاکنون تجربه ای در زمینه برنامه ریزی کنکور نداشته اید و با اصول و روش های برنامه ریزی برای کنکور آشنایی ندارید بهتر است برنامه ریزی دقیق درسی خود را به بهترین مشاور کنکور بسپارید.

همچنین لازم است قبل از اینکه مشاور برنامه ریزی کنکور برای شما برنامه ریزی کند اطلاعات کاملی از وضعیت و شرایط فعلی شما، توانایی ها، نقاط ضعف و قوت و سایر موارد لازم در اختیار داشته باشد تا بر اساس آنها و با توجه به اصول برنامه ریزی، بهترین برنامه درسی برای کنکور یا برای امتحانات پایان ترم را طراحی کرده و به شما تحویل دهد.

 

این روش برنامه ریزی کنکور که شما یا شخص دیگری بدون توجه به ساعت مطالعه هفته های قبلی برنامه ریزی کنید روشی کامل غلط است و معمولا برنامه ریزی که بر اساس این روش انجام شود شکست خواهد خورد و به درستی اجرا نخواهد شد زیرا توان و عادت مطالعاتی شما در آن مورد توجه قرار نگرفته است.

اغلب دانش آموزان و داوطلبانی که از مشاوره کنکور استفاده نمی کنند و خودشان برنامه ریزی درسی طراحی می کنند غیر واقع بینانه و بیشتر از توان واقعی خود ساعت مطالعه در نظر می گیرند که متاسفانه باعث عدم اجرای برنامه و ناامیدی می شود. به همین علت، یکی از مهم ترین نکات برنامه ریزی کنکور توجه به تاریخچه مطالعه هفته های گذشته است. لازم است اطلاعات کامل و دقیقی از تاریخچه مطالعاتی روزها یا هفته های اخیر در اختیار مشاور خود قرار دهید زیرا در غیراینصورت معتبرترین مشاورکنکور سراسری نیز نمی تواند برنامه کاملا مناسبی برای هفته های بعدی شما طراحی نماید.

اگر تاکنون به طور متوسط ۱۵ ساعت در هفته مطالعه داشته اید، ناگهان تصمیم نگیرید که هفته بعد ساعت مطالعه خود را به ۹۰ ساعت در هفته افزایش دهید. برنامه ریزی برای افزایش ساعت باید به تدریج و با شیب منطقی باشد که مشاورین ما در تهیه برنامه ریزی درسی شما به این نکته توجه ویژه ای دارند.

این مورد یکی از دلایلی است که توصیه می کنیم به هیچ وجه از برنامه ریزی های آماده رایگان و یا حتی برنامه ریزی های آماده ای که متاسفانه برخی موسسات و افراد کم آگاه تحت عناوینی مانند برنامه ۴ ماهه کنکور، برنامه ۲ ماهه کنکور، یه برنامه ریزی خوب برای کنکور و … می فروشند و برای کلیه داوطلبان برنامه نسبتا مشابه و گاها یکسانی تجویز می کنند استفاده نکنید.

برنامه ای که برای یک داوطلب با میانگین ۱۵ ساعت مطالعه در هفته مناسب است با برنامه ای که برای یک داوطلب با میانگین ۹۰ ساعت مطالعه در هفته طراحی شده کاملا متفاوت است. بنابرین به هیچ وجه از اینگونه برنامه های آماده که در یک کانال برنامه ریزی کنکور تلگرام یا در برخی پیج ها و سایت های کنکوری به فروش می رسند استفاده نکنید زیرا هیچ توجهی به شرایط خاص و تاریخچه مطالعاتی شما نداشته و صرفا یک نسخه کلی برای همه دانش آموزان یا داوطلبان کنکور تجویز می کنند.

 

حتما مشاوری انتخاب کنید که مسیر کنکور را با موفقیت طی کرده و رتبه خوبی در کنکور کسب کرده باشد. اما مهم تر از آن، مشاور باید با اصول مشاوره کنکور آشنا بوده و پیگیر اجرای صحیح برنامه مطالعاتی شما باشد. مشاور باید به طور پیوسته بر روی روند اجرای برنامه شما نظارت داشته باشد. یک مشاور خوب باید بتواند در شما انگیزه کافی برای مطالعه بیشتر و بهتر ایجاد نماید. مشاور باید بتواند به سوالاتی که در ذهن شما درباره مسائل مختلف مرتبط با درس و مدرسه و کنکور وجود دارد پاسخ دهد و اطلاعات کاملی در این زمینه داشته باشد. مشاور باید با منابع کمک آموزشی کنکور آشنایی داشته و منبع کمک آموزشی مناسب برای هر درس را با توجه به شرایط شما معرفی نماید.

یک برنامه ریز و مشاور کنکور خوب باید اصولی را که در آزمون های آزمایشی روز قبل از آزمون و حین آزمون دادن و بعد از آزمون باید رعایت و اجرا کنید به شما آموزش دهد و بر اجرای این موارد نظارت داشته باشد، از جمله تکنیک های تنظیم وقت، روش درست ارزیابی آزمون های آزمایشی، انتخاب آزمون آزمایشی مناسب، تحلیل دقیق درس به درس کارنامه های شما و پیشنهاد برای برطرف کردن نقاط ضعف و …

یک مشاور کنکور معتبر باید روش های درست درس خواندن و روش مطالعه دروس مختلف اختصاصی و عمومی را به شما آموزش دهد و اینجاست که اگر خود مشاور قبلا در این رشته موفق بوده و رتبه خوبی در کنکور کسب کرده باشد بهتر می تواند در این زمینه به شما کمک کند. مشاورکنکور باید شرایط مناسب مطالعه، ساعت مناسب مطالعه و تست زنی برای هر درس، برنامه مرور کوتاه و بلند مدت هر درس، راه های تقویت حافظه و جلوگیری از فراموشی مطالب، تکنیک های مرور و ابزار های مرور، خلاصه نویسی درست برای هر درس و زمان و شرایط استفاده صحیح از خلاصه ها، قسمت های ترکیبی دروس مختلف، موضوعی و درس به درس یا ترکیبی خواندن و … را به شما آموزش دهد و بر عملکرد شما نظارت مداوم داشته باشد.

اعضای گروه آموزشی مشاران ۱۰۰ تمامی ویژگی های فوق را دارا می باشند. با توجه به توضیحات ارائه شده، اگر قصد دریافت برنامه ریزی درسی و مشاوره بلند مدت دارید از راه های ارتباطی ذکر شده در ابتدای همین صفحه (پیامک، تلفن، تلگرام) در خدمت شما عزیزان هستیم. همچنین اگر قصد مشاوره و برنامه ریزی بلند مدت ندارید و صرفا فقط نیازمند راهنمایی های کوتاهی در زمینه تحصیل و کنکور می باشید می توانید پس از ثبت امتیاز برای این مقاله (از ۱ تا ۵ ستاره)، سوالات خود را در قسمت نظرات پایین همین صفحه بنویسید و ارسال کنید تا همین امروز پاسخگوی شما باشیم.

 

 

ورود به فروشگاه فیلم کنکور

برای ثبت نام مشاوره تحصیلی کنکور کلیک کنید
 

 روش اول: شما می توانید «نام و نام خانوادگی + پایه تحصیلی + مدت زمان مورد نظر خود را برای دریافت برنامه ریزی و مشاوره» مستقیما به شماره پیامک ۱۴ رقمی مخصوص هر مشاور که در جدول بالا در کنار تصویر چهره وی درج شده است ارسال نمایید. متن پیامک و شماره تلفن همراه شما بلافاصله توسط همان مشاور دریافت خواهد شد و ایشان با شماره موبایل خود به درخواست شما پاسخ خواهند داد. طی اولین تماس تلفنی مشاور با شما شرایط، روش کار و هزینه مشاوره و برنامه ریزی بلند مدت به شما اعلام می گردد.

روش دوم: علاوه بر این، می توانید از طریق تماس با شماره تلفن ۹۱۰۳۵۳۶۳-۰۲۱ درخواست مشاوره و برنامه ریزی بلند مدت خود را به مسئول ثبت نام اعلام کنید و در صورت تمایل نام مشاور مورد نظر خود را نیز ذکر کنید تا پس از هماهنگی، همان مشاور در اولین فرصت برای پاسخگویی به درخواستتان با شما تماس بگیرد.

روش سوم: علاوه بر دو روش فوق، جهت ارتباط با رتبه های برتر کنکور (اعضای گروه آموزشی مشاوران ۱۰۰) می توانید درخواست برنامه ریزی و مشاوره بلند مدت خود را به آیدی moshaverane100_Admin@ در تلگرام ارسال کنید و در صورت تمایل نام مشاور مد نظر خود را نیز ذکر کنید.

سلام من دیپلم نظام جدید هستم و یکی از دوستانم دیپلم نظام قدیم ما میتونیم برای کنکور ۱۴۰۰ هر دومون با کتابای نظام جدید تو کنکور زبان شرکت کنیم؟

سلام عاطفه خانم بله میتونید.

سلام. من رشته تجربی خوندم. ۲۰ سالمه. معدل کتبیم ۱۹ هست برای دیپلم. کنکورم خیلی بد دادم. میتونم برای پزشکی بین الملل دانشگاهای ایران ثبت نام کنم؟ رتبه چند باید داشته باشم ک قبول بشم؟ ایا با معدلم پذیرش نمیشم ؟ ممنون میشم راهنماییم کنید

سلام یاسین جان پذیرش پزشکی در ایران با کنکور هست یعنی بر اساس سوابق تحصیلی (معدل) به تنهایی نیست. رتبه لازم به دانشگاه مورد نظر بستگی داره مثلا پزشکی بین الملل زاهدان با پردیس تهران رتبه متفاوتی داره. کدام دانشگاه مد نظر شماست؟

سلام من امسال دهم تجربیم به نظرتون از چه زمانی مشاور بگیرم؟

سلام صبا خانم ورود به دهم یعنی ورود به رقابت کنکور بهتره از همین الان مشاور رتبه برتر کنکور داشته باشید که راهنماییتون کنند.

سلام
خوب هستین
من فارغ التحصیل کاردانی فوریت پزشکی هستم الان ۲۵ سالمه
ولی هیچ علاقه ای به این رشته ندارم به نظرتون واسه دندانپزشکی بخونم ؟ خدمت سربازیم هم مونده!
چکار کنم؟

سلام رامین جان خدمت سربازی برید و بعد آزاد هستید هر تصمیمی بگیرید. اگر به دندانپزشکی علاقه و شناخت ازش دارید و واقعا توان درس خوندن در خودتون میبینید انتخاب خوبیه.

سلام خسته نباشید من می خواستم مهندسی پزشکی پیام نور بخونم. درصوورت قبولی تا چند سال طول میکشه تموم بشه بعد چه جوری بعد اتمام درس کار پیدا کنم یعنی دولت جذب میکنه یا باید خودم کار پیدا کنم؟

سلام لقمان جان لیسانس مهندسی پزشکی ۴ سال طول میکشه تضمین استخدام دولتی نداره محل کار مهندسان پزشکی جاهای مثل بنیاد مستضعفان و جانبازان، مرکز تحقیقات وزارت دفاع، وزارت بهداشت، وزارت صنایع، سازمان تامین اجتماعی، بیمارستان های شرکت ها یا کارخانه های تولید کننده تجهیزات و دستگاه های پزشکی هستند.

سلام من میخواستم دانشگاه پیام نور بنویسم بین سه رشته ی حقوق تربیت بدنی و علوم تربیتی شک دارم فقط هم شاغل بودن و بازار کار برام مهمه بنظر شما کدوم بهتره میشه راهنمایی کنید
ممنون

سلام دوست عزیز رشته حقوق در صورت قبولی در آزمون های وکالت، سردفتری، قضاوت و … بازار کار نسبتا بهتری داره. البته در هر رشته ای امکان موفقیت مخصوصا اگر به فکر خوداشتغالی باشید وجود داره.

من دیروز کنکور ٩٩ تجربی رو دادم تازه دیپلم گرفتم و اولین سال کنکور دادم موقعی که سوالات رو دادن من نمیدونستم که دارم نظام قدیم تجربی رو میدم در حالیکه من نظام جدیدم وقتی سوالات رو دادن گفتم چقد امسال سخت بود تا وقتی که اومدم خونه و سوالات اومدن بیرون فهمیدم اشتباها موقع ثبت نام نوع سوال رو نظام قدیم برام زده کافی نت منم نگاش نکردم چون اولین کنکورم بود نمیدونستم و زیاد بلد نبودم چون اصلا بلدشون نبودم فکر کردم مال همه همینطوره اینقد سخت چون من اینا رو نخونده بودم من نظام جدیدم الان باید چکار کنم؟ شانس قبولی دارم؟ریاضیش خیلی سخت بود اصن تو کتاب نبود عوض شده تا چند سال پیش!

سلام دوست عزیز شانس قبولی کاملا به درصدهای شما بستگی داره. فایل دفترچه سوالات و کلید پیشنهادی در سایت و کانال تلگرام مشاوران ۱۰۰ بعد از برگزاری کنکور منتشر شده میتونید درصدهاتون رو محاسبه کنید و تخمین رتبه بزنید.

سلام به نظرتون نظام قدیم در کنکور ۱۴۰۰ برگزار میشه؟ چقدر احتمال میدید؟ ممنون

سلام فعلا بر اساس آخرین مصوبه نظام قدیم در کنکور ۱۴۰۰ وجود نداره و همه داوطلبان باید دروس نظام جدید رو مطالعه کنند یعنی فقط از کتاب های نظام جدید سوال طرح میشه. اگر تغییری در این مصوبه اعمال بشه از طریق پیج اینستاگرام مشاوران ۱۰۰ حتما اطلاع رسانی خواهیم کرد.

سلام میخاستم بدونم از طریقه رشته معماری چه کنکور هایی رو میتونم بدم

سلام اگه نظام جدید باشید میتونید هم کنکور رشته های نظری و هم خود رشته معماری شرکت کنید.

سلام عزیز
حالتون خوبه؟
من دهمی هستم
متاسفانه بعد از تعطیل شدن مدارس یا همون اوایل اسفند ماه درس رو به طور کامل کنار گذاشتم

تو دوران مدرسه خیلی خوبه میخوندم و تست میزدم

الانم خیلی از درس ها رو جا موندم
تقریبا یک هفته شده که شروع کردم و ناقص دارم میخونم

همش با خودم میگم من خیلی جا موندم و دیگه نمیتونم برسم

لطفا یه راهکار واسه کسایی که خیلی جا موندن ارائه بدین

سلام آقای رضایی عزیز فرض کنید که واقعا جا مونده باشید و خیلی عقب افتاده باشید. آیا الان ناامید شدن و تلاش نکردن انتخاب بهتری هست یا تلاش برای اینکه بیشتر از این عقب نیفتید و رو به جلو حرکت کنید؟ قطعا گزینه دوم. البته این رو در نظر داشته باشید شرایط شما برای خیلی ها پیش اومده باید از تکنیک های انگیزشی استفاده کنید ساعت مطالعه رو بالا ببرید و با توجه به اینکه دهم هستید هنوز خیلی فرصت دارید که مباحثی که درست و حسابی نخوندید رو جبران کنید هم در مدت باقیمانده از تابستان و هم تابستان سال بعد. نگران این موضوع نباشید. در ضمن میتونید از یک یا چند نفر از دوستان تلاشگر و اهل درس خوندن بخواهید که با هم گروه رقابتی تشکیل بدید و هر کدوم گزارش مطالعه هر روز رو اطلاع بدید سعی کنید رکورد بزنید.

سلام خسته نباشین من می خوام کنکور ۱۴۰۰ بدم و دانشجوی پیام نور هستم و آبان پاییز ۱۴۰۰ تمام میشوم ایا من اگر قبول بشم در کنکور تجربی مشکلی برام پیش نمیاد چون مهر باید در دانشگاه سراسری هم ثبت نام کنم

سلام اگر داوطلب آقا هستید و کارت پایان خدمت یا معافیت دائم ندارید مشکل پیش میاد. در غیر اینصورت تحصیل همزمان در دو دانشگاه تابع قوانین آموزش عالی است.

سلام وقت بخیر . واسه خوندن درس ها برای کنکور باید هر روز هفته رو به درس اختصاص بدیم؟ و اینکه هر درسی رو که میخونیم تست هاش و باید همون روز بزنیم ؟

سلام الهام خانم هر روز حداقل باید سه درس رو بخونید و درس اصلی رشتتون (مثلا زیست برای تجربی) بهتره هر روز داخل برنامه باشه. اینکه در یک روز فقط یک درس رو بخونید اصلا کار درستی نیست. زمان مناسب تست زنی برای مطالب حفظی حداقل یک روز بعد هست ولی برای مباحث فرمولی مثل ریاضی و فیزیک میتونید همون روز تست زیادی حل کنید.

سلام. برای کاردانی و کارشناسی رشته پروتز دندانی چه رتبه ای باید داشت؟

سلام حامد جان بستگی به دانشگاه مورد نظر داره بومی کجا هستید؟ منطقه چند؟ کدوم دانشگاه دقیقا مد نظرتون هست؟

سلام خسته نباشید. من ورودی ۹۶ مهندسی شیلات هستم و در حال حاضر در شهر رشت سکونت دارم. میخوام برای سال ۱۴۰۰ کنکور تجربی بدم. سوالاتی که دارم اینها هستند:
۱: امکان کنکور برای من هست؟ یعنی با توجه به زمان فارغ التحصیلی میتونم کنکور سراسری بدم؟
۲: من دانشجوی روزانه بودم، امکان قبولی در دانشگاه روزانه برای رشته پرستاری رو دارم؟
۳: تحصیل مجدد در رشته های پیراپزشکی شهریه پرداز میشه برای من؟
و ۴: باتوجه به اینکه برای ارشد رشته خودم هم میخوام کنکور بدم، چقدر مطالعه مفید داشته باشم که پزشکی یا پیراپزشکی شهر رشت قبول یا نهایت استان گیلان قبول شم؟
ممنون میشم سوالات من رو پاسخ بدین.
لازم به ذکره که من دوران دبیرستانم رو تو استان سیستان و بلوچستان بودم به خاطر شغل پدرم و میشه گفت بومی اونجا محسوب میشم. با سپاس از تیم مشاوره خوبتون.

سلام شقایق خانم ۱- اگر دانشجوی دوره روزانه هستید در صورتیکه بخواهید در کنکور سراسری تجربی سال ۱۴۰۰ شرکت کنید باید تا اسفندماه ۱۳۹۹ از دانشگاه انصراف بدید یا فارغ التحصیل شده باشید. ۲- امکان قبولی در دوره روزانه رشته پرستاری رو دارید. ۳- در حال حاضر تحصیل در دوره روزانه برای کسانی که فارغ التحصیل کارشناسی دوره روزانه سایر رشته ها بودند رایگانه. ۴- بهتره تمرکزتون روی یک آزمون باشه یا ارشد یا کنکور سراسری تجربی. رقابت کنکور تجربی بالاست و باید واقعا درس بخونید و البته با منابع مناسب و برنامه ریزی اصولی پیش برید. قبولی در رشته پزشکی رتبه بهتری نسبت به پرستاری لازم داره مخصوصا برای شما که بومی شهر محل سکونت فعلیتون نیستید. هر چه ساعت مطالعه بیشتری داشته باشید بهتره و حداقل نداره. اگر سوال دیگری داشتید در خدمتیم.

سلام وقت بخیر ممنون بابت راهنمایی تون، خیلی مفید بود برام

سلام من کلاس نهم هستم. انتخاب رشته داریم. و تجربی رو انتخاب کردم بهش خیلی علاقه دارم. میگن خیلی سخته و تو نمی تونی چون تو روستا هستیم و امکانات لازم رو نداریم ولی درسم خیلی خوب هستش از همین الان ترس قبول نشدن در کنکور رو دارم. آیا کنکور تجربی خیلی سخته!؟ میشه کتاب های تستی کنکوری دهم تجربی ویا دهم و دوازدهم رو بهم پیشنهاد بدید. و اینکه چطور خودمو برای کنکور تجربی با رتبه خوب آماده کنم؟؟

سلام دوست عزیز در منوی سایت مشاوران ۱۰۰ قسمت منابع کنکور میتونید کتاب های معرفی شده هر درس رو ببینید انتشارات گاج، خیلی سبز، نشرالگو، مهروماه و … کتاب های تست خوبی دارند. اگر درسخون و اهل تلاش هستید و به رشته تجربی علاقه دارید نباید به خاطر ترس از قبول نشدن از علاقتون بگذرید. واسه هدفتون بجنگید و تلاش کنید.

سلام ! من دانش آموز یازدهم انسانی‌ هستم
برای تمامی کتابای هر سه سال کتاب تست خیلی سبز رو گرفتم بعد برای درس های حفظیش مثل اقتصاد و تاریخ و جغرافی ‌و … خودش درسنامه داره و درس رو داده میخواستم بدونم کافیه اگه همونا رو بخونم دیگه سراغ کتاب نرم؟‌‌ چون دقیقا همون متن هایی توشه ک توی کتاب هست فقط دسته بندی کرده و راحت تره یکنواخت نیست

سلام بله دوست عزیز برای هر درس یک کتاب کمک درسی که درسنامه منظم و تست و پاسخ تشریحی داشته باشه مثل خیلی سبز کافیه.

سلام ،من می خواستم بدونم در شهر قم رشته ی طراحی صنعتی ارائه میشه ؟؟
و همین طور اگر من دو رشته رو با هم ،هم زمان بخونم می تونم درس هایی که یک سان هستند رو مثل عمومی ها فقط در یکی از رشته ها
و در یکی از دانشگاه ها پاس کنم و بعد برای رشته ی بعدی تطبیق بزنم ؟؟؟

سلام خیر دانشگاه دولتی قم این رشته رو نداره اگه تحصیل غیرهمزمان باشه و یک درس رو قبلا پاس کرده باشید با تایید شورای آموزشی دانشکده دوم اون درس رو براتون پاس شده در رشته جدید حساب می کنند.

سلام ببخشید واسه قبولی تو بین الملل مهندسی کامپیوتر بین الملل امیرکبیر چه رتبه ای باید کسب کرد؟

سلام منطقه چند هستید؟ با چه سهمیه ای؟

ممنون از پاسخ خوبتون
مشاور برای ما هم دارید؟
و اینکه میشه یه سری راهنمایی کلی در مورد متوسطه اول کنید؟
چون شما بهتر میدونید چی ها تو کنکور به دردمان میخوره
و کاش میشد مطالب سایتتون که در متوسطه دوم عالیه برای متوسطه اول هم یه سری اطلاعات بزارید…
من خانواده ام تجربه ای ندارند و واقعا به راهنمایی های سازندتون نیازمندم

خواهش میکنم خانم زارعی بله برای متوسطه اول هم مشاور و برنامه ریز داریم در صورت تمایل به ثبت نام راهنمایی های کامل رو خدمت شما ارائه می دهند. با شماره تلفن ۰۲۱۹۱۰۳۵۳۶۳ داخلی ۲ برای ثبت نام تماس بگیرید.

سلام خسته نباشید
من کلاس یازدهم انسانی هستم میخواستم ببینم برای کنکور چطور باید درس بخونم یعنی اول یه پایه رو تموم کنم بعد برم پایه بعد یا یک درسو هر دو سالشو تموم کنم بعد برم یه درس دیگه؟ بعد ببخشید برای کتاب تست کدوم منبع بهتره؟ خیلی سبز یا گاج؟! کدوم نوع از کتاباشون؟

سلام خانم ریحانه طبق برنامه راهبردی ازمون های آزمایشی که شرکت می کنید پیش برید دروس پایه و دوازدهم رو باید با هم پیش ببرید. خیلی سبز و گاج هر دو کتاب های خوبی دارند برا بعضی درس ها خیلی سبز بهتره و برای بعضی گاج

سلام خسته نباشید
دنیا زارعی هستم و میرم تیزهوشان دخترانه هشتم
میخواستم بدونم درس خوندن در تابستون خوبه یا خسته میشیم برای کنکور؟
میدونم الان زوده ولی اطرافیانم میگویند برای تابستون درس نخون خسته میشی برای کنکور
پس لطفا جواب سوالم را بدید
ممنون

سلام خانم زارعی اکثر رتبه های برتر کنکور به ویژه تک رقمی ها کسانی بودند که پایه درسی خیلی قوی از دوره متوسطه اول داشتند و از چند سال قبل از کنکور ساعت مطالعه خوبی داشتند. هرچه بیشتر و بهتر و منظم تر درس بخونید پایه درسی شما قوی تر میشه و بعدا کارتون راحت تر هست. از مشاوران برتر کنکور هم میتونید در طول مسیر کمک بگیرید که همیشه بهتون انگیزه بدن و راهنماییتون کنند. به خاطر اینکه ممکنه بعدا خسته بشید نباید دست از تلاش بردارید. در طول تابستان بهتره دروسی که پایه ای تر هستند رو از پایه هفتم مرور کنید و کمی از نیمسال اول رو از پایه هشتم پیشخوانی کنید مثلا ریاضی، عربی و زبان انگلیسی.

سلام عزیزان من دانش آموز سال یازدهم رشته تجربی در استان های مرکزی کشورم هستم آیا در سال ۱۲ به یکی از استان های جنوبی کشور از جمله بندرعباس منتقل شوم و سال ۱۲ در آنجا ادامه تحصیل بدهم بنا به انتقال والدین شانس قبولیم بیشتر است یا خیر؟ با تشکر

سلام آقای رحیمی قبولی در هر رشته و دانشگاه به عوامل مختلفی بستگی داره از جمله بومی گزینی که برای بعضی رشته ها مطرح هست. سهمیه ای که دارید (مناطق یا ایثارگران) هم در قبولی خیلی موثره. به عنوان مثال دو داوطلب از منطقه دو با رتبه یکسان که یکیشون ساکن (بومی) مازندران و یکی بومی بندرعباس هست و هر دو با انتخاب رشته یکسان پزشکی بندرعباس رو انتخاب کردند کسی که بومی بندرعباس یا استان های همجوار هست شانس قبولی بیشتری برای این رشته و دانشگاه داره. در بعضی رشته ها هم بومی گزینی اعمال نمیشه و پذیرش کشوری هست به همین دلیل اینکه شما ساکن کجا باشید تاثیری در قبولی اون رشته ها نداره.

سلام خسته نباشید.
من دانشجو رشته عمران ترم ۲ روزانه هستم میخواستم بدونم میشه در رشته تجربی کنکور ۱۴۰۰ ثبت نام کنم و در یکی از رشته های پزشکی و پیراپزشکی در دانشگاه ازاد قبول بشم و هر دو رشته رو همزمان ادامه بدم و اگر نمیتوانم بعد ارشد میتوانم و شرایط سنی ندارد؟

سلام علی عزیز در کنکور تجربی میتونید شرکت کنید به شرطی که قبلش از دانشگاه روزانه انصراف بدید و البته محدودیت نظام وظیفه و خدمت سربازی برای شرکت مجدد در کنکور نداشته باشید. تحصیل همزمان در دو رشته دانشگاه آزاد فقط در رشته های غیرپزشکی و فقط در مقطع کاردانی و کارشناسی امکان پذیر هست.

سلام.
من مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی نظام قدیم دارم. واسه کنکور ۱۴۰۰ باید کتابهای نظام قدیم بخونم یا نظام جدید؟

سلام حسن جان فعلا آخرین مصوبه شورای سنجش و پذیرش دانشجوی مبنی بر این بوده که سوالات کنکور ۱۴۰۰ فقط از کتاب های نام جدید طرح بشه. اگر احیانا تغییری در این مصوبه اعمال بشه یا مورد جدیدی تصویب بشه از طریق پیج اینستاگرام مشاوران ۱۰۰ به آیدی moshaverane100 اطلاع رسانی می کنیم.

با سلام
من ۳۳ ساله هستم و مدرک کاردانی دارم و بالای ۱۰ سال هست که از دروس دورم
اما به دلیل علاقه زیاد به مطالعه و یادگیری میخواهم دوباره کنکور بدم . البته برای سال ۱۴۰۰ . به نظرتون با روزی مطالعه ۳ ساعته با فرصت یکساله این کار شدنی است؟
ممنونم از گروه مشاوره کنکور شما

سلام فرزاد جان قصد شرکت در کنکور چه رشته ای دارید؟ سه ساعت در روز ساعت مطالعه کمی هست و برای قبولی رشته های پرطرفدار در گروه آزمایشی مثل تجربی خیلی کمه. بستگی داره هدفتون کسب چه رتبه ای و قبولی چه رشته ای هست؟

سلام خواستم تشکر کنم از گروهتون به ویژه آقای پارسایی واقعا یکی از بهترین گروه مشاوره کنکور هستید که صادقانه بنده رو راهنمایی کردین و جواب سوالاتم رو گرفتم معتبرترین مشاورکنکور رو به هر کسی بخوام معرفی کنم مشاوران ۱۰۰ هست

سلام من به هنر علاقه دارم و قصد تحصیل در هنرستان رو داشتم برای سه سال و کنکور که همه به من گفتن که هنرستان خوب نیست و دبیرستان خیلی بهتره و میخوان که من برم تجربی و بعدش کنکور رشته ی مورد علاقم رو بدم ، ابادان زندگی میکنم و در سایت های مختلف خوندم که به بچه ها در هنرستان بها نمیدن و ..
لطفا راهنماییم کنید

سلام دوست عزیز از نظر پرطرفدارتر بودن در حال حاضر و طی سال های اخیر رشته تجربی بیشتر از سایر رشته های دبیرستان و هنرستان پرطرفدار بوده و هست چون تعداد مشاغل بیشتری در این گروه وجود داره که تضمین شغلی بهتری دارند. البته این مساله به این معنی نیست که در سایر رشته ها نمیشه موفق شد، نمیشه کار پیدا کرد و یا نمیشه درآمد بالایی داشت. اولویت اول شما در انتخاب رشته باید علاقتون باشه البته علاقه ای که با شناخت کافی از تمام رشته ها بوجود بیاد. رشته تجربی در عین حال رقابت سنگین تری هم در کنکور داره و باید واقعا درسخوان باشید و تلاش زیادی کنید تا رتبه خوبی در کنکور این رشته کسب کنید. اگر به رشته های گروه هنر علاقه دارید میتونید همزمان در کنکور تجربی و هنر هم شرکت کنید.

سلام. من ۳۳ سال دارم می خواستم کنکور سراسری تجربی سال۱۴۰۰ کنکور بدم و اگه بشه برم پزشکی به نظر شما با توجه به سن و سالم کنکور ۱۴۰۰ شرکت کنم و پزشکی بخونم یا نه؟

سلام منظورتون صرفا بحث سن و سال هست؟ تقریبا در چهل سالگی پزشکی عمومی رو تموم می کنید و باید برید طرح این سوال در کامنت های قبلی هم پرسیده شده توسط دوستان و پاسخ دادیم. کاملا به اهداف، روحیات، وضعیت و شرایط شما بستگی داره

سلام خسته نباشید
من یه سوال داشتم
من دیپلم کاردانی حسابداری دارم سال ۹۴ گرفتم
فوق دیپلم هم گرفتم همون رشته حسابداری
قصد دارم کنکور تجربی شرکت کنم برای رشته پزشکی
ولی سوال داشتم که آیا بخاط رمدارکم که با رشته تجربی مغایرت داره مشکل میشه؟ یعنی اگر قبول شدم موقع پذیرش ایراد میگیرن؟
اخه یه سری میگن میشه فوق داری و نوع دیپلم ملاک نیست
یه سری میگن چون برای پزشکی هدفته، مغایرت داره نمیشه دانشگاه قبول نمیکنه
من علاقم به رشته پزشکی هست و از قبل عید شروع به خوندن کردم ولی با این صحبت هایی که می شنوم دچار تردید میشم که راه رو درست دارم میرم یا نه

سلام دوست عزیز دقیقا در دفترچه ثبت نام کنکور سراسری قید شده که اگر کسی مدرک کاردانی یا بالاتر داره میتونه ثبت نام کنه بنابرین شما هم میتونید با داشتن مدرک فوق دیپلم (بدون توجه به مدرک دیپلم) در کنکور سراسری تجربی شرکت کنید و در صورت کسب رتبه لازم رشته پزشکی رو انتخاب کنید و وارد این رشته بشید.

من امسال دیپلم میگیرم دیپلم فنی حرفه ای رشته حسابداری
میخواستم ببینم اگر تا ۳۱شهریور دیپلم رو بگیرم میتونم دانشگاه آزاد واسه لیسانس رشته حقوق ثبت نام کنم و مهر ماه برم دانشگاه ؟

سلام بله میتونید دانشگاه آزاد بدون کنکور هم پذیرش داره.

سلام برای قبولی در تربیت معلم چه رتبه ای باید کسب کنیم
دانشگاه تهران مد نظر دارم

سلام
بستگی به رشته مورد نظر داره
دبیری چه رشته ای؟
و داوطلب کنکور چه رشته ای هستید؟

تربیت بدنی یا مشاوره رشته انسانی

اگر منطقه ۱ باشید برای قبولی پردیس شهید چمران تهران (دانشگاه فرهنگیان) در رشته راهنمایی و مشاوره تا حدود رتبه ۱۰۰۰۰ منطقه یک (تقریبا ۴۵۰۰۰ کشوری) در کنکور انسانی شانس قبولی بالاست. برای رشته تربیت بدنی هم تا حدود ۷۰۰۰ منطقه یک (حدود ۳۰۰۰۰ کشوری) احتمال قبولی زیاده. این ها حدود رتبه های قبولی کنکور ۹۸ بودند.

سلام من سال بعد کنکور میدم رشته ریاضی فیزیک برا آموزش ریاضی دانشگاه فرهنگیان میخواستم بدونم باید حداقل چه رتبه ‌ای داشته باشیم (تبریز)

سلام میلاد جان منطقه چند هستید یا چه سهمیه ای دارید؟ اگر منطقه ۱ باشید تا حدود رتبه ۸۰۰۰ منطقه یک کنکور ریاضی شانس قبولی این رشته در پردیس فرهنگیان تبریز بالاست.

سلام تفاوت تراز گاج و قلم چی چندتاست؟؟؟؟

سلام تفاوتشون خیلی کم و ناچیره
یه ذره قلم چی بالاتره.

بیشتر از ۳۰۰ تاست؟؟؟؟

معمولا کمتر

با توجه به اینکه ازمون لیسانس به پزشکی (پیش نویس شورای انقلاب فرهنگی) احتمالا محدودیت سنی داره ایا ممکنه برای کنکور سراسری هم محدودیت سنی اعمال کنن؟

سلام مونا خانم فعلا هیچ محدودیت سنی برای شرکت در کنکور سراسری اعمال نشده.

سلام
من یازدهم تجربی هستم سال ۱۴۰۰ کنکور تجربی دارم
میخواستم ببینم چه درصد هایی برای دانشگاه تهران باید مد نظر بنده باشه؟
خواهشا جواب بدید
ارادتمند

سلام امیر جان درصد و رتبه لازم برای قبولی دانشگاه تهران بیشتر از هر چیز به رشته مدنظر شما بستگی داره و بعد اینکه چه سهمیه ای داشته باشید مثلا منطقه چند باشید بومی باشید یا خیر و … اگر رشته مورد نظرتون و شرایطتتون رو بفرمایید دقیق تر میتونیم راهنماییتون کنیم.

با سلام
می خواستم بدونم این پکیج جامع ادبیات علوم انسانی که در سایت به قیمت ۵۲۳٫۰۰۰ تومان هست برای نظام جدید هم خوب و مناسب هست؟؟
و اینکه برای کلاس دهم مناسب هست؟؟

سلام دوست عزیز ادبیات جامع شامل آرایه ها و قرابت معنایی و زبان فارسی بعلاوه حل تست و نکته است. این مباحث حدود ۸۰ درصد سوالات کنکور رو شامل میشه. ۲۰ درصد باقی مانده هم لغت و املا و تاریخ ادبیات هست. البته تاریخ ادبیات در نظام جدید خیلی کمرنگ شده. برای نظام جدید هم پکیج آموزشی جداگانه ای داریم. با شماره تلفن بخش فروش ۰۲۱۹۱۰۳۵۳۶۶ تماس بگیرید تا همکاران راهنماییتون کنند.

امتحانات پایه دوازدهم قطعا حضوری خواهد بود و حجم امتحانات هم ۸۰ درصد محتوا با ۲۰ نمره خواهد بود و ۲۰ درصد هم نمره اختیاری است تا آموزش‌های ارائه شده دوره کرونا هم ترتیب اثر داده شود؛ آزمون کنکور هم بر اساس آن خواهد بود.
عرض سلام و ادب میخواستم بدونم با توجه به حرفی که معاون وزارت آموزش و پرورش گفته تکلیف ما نظام قدیمی ها چی میشه یعنی ما هم نباید رو اون ۲۰ درصد مطالب تدریس نشده وقت بذاریم ممنون از سایت خوبتون

سلام محسن جان این ۲۰ درصد فقط مطالب یک پنجم آخر کتاب های دوازدهم (نظام جدید) هست. تا الان حرفی از حرف مباحث نظام قدیم مطرح نشده.

سلام.من امسال دوازدهم میخونم میخام دانشگاه ازاد پرستاری زنجان قبول شم خودمون منطقه ۳ هستیم میخوام بدونم کدوم درس ها رو بخونم درصدها باید چند باشه و فقط دوازدهم رو تو زمان باقی مونده بخونم کافیه؟؟

سلام نگین خانم تقریبا ۳۰ درصد از سوالات کنکور از پایه دوازدهم طرح میشه حتی اگه این ۳۰ درصد رو کامل درست جواب بدید باز هم برای قبولی پرستاری کافی نیست ضمن اینکه بعضی از مطالب پایه دهم و یازدهم پیش نیاز مطالب دوازدهم هستن و بدون مطالعه اونها نمیتونید برید سراغ دوازدهم. پس به هیچ وجه دروس پایه رو بطور کامل حذف نکنید. پرستاری آزاد زنجان معمولا تا حدود رتبه ۶۰ تا ۷۰ هزار کشوری شانس قبولیش بالاست. البته با توجه به سیستم جدید انتخاب رشته رتبه معادل شما در سهمیه اهمیت داره یعنی تقریبا میشه گفت رتبه ۱۵ هزار تا ۲۰ هزار منطقه سه. برای کسب این رتبه تقریبا درصدهای شما در کنکور باید بین ۳۵ تا ۴۰ درصد باشه البته توجه داشته باشید که درصدهای لازم برای کسب یک رتبه خاص سال به سال متفاوت هست (با توجه به تعداد شرکت کنندگان در کنکور و رقابت، سطح دشواری سوالات و …) ظرفیت خودگردان دانشگاه آزاد قبولیش کمی راحت تر هست.

میخواستم بدونم اگر که سال تحصیلی تمدید بشه
تکلیف ما پشت کنکوریا چی میشه؟
یعنی نمیتونیم کنکور بدیم ماهایی که دیپلم داریم؟

سلام دوست عزیز
در صورتی که این اتفاق بیفته مانعی برای پشت کنکوری ها نیست و میتونند در کنکور شرکت کنند.

پس با این حساب تعداد داوطلبان هر رشته خیلی کمتر میشه؟ به نظرتون این اتفاق میفته؟‌

شاید منظور سوال قبلی شما رو درست متوجه نشده باشیم ولی این موضوع بعیده ارتباطی با تعداد داوطلبان کنکور داشته باشه. ثبت نام کنکور قبل از این جریان انجام شده و طبیعتا کسانی که ثبت نام کردند اکثرا در جلسه کنکور حاضر میشن.

سلام من پشت کنکوری نظام جدید رشته تجربی ام من تاحالا خوب نخوندم اگه بخوام تمام تلاشم رو بکنم که توی زمان باقی مانده یه رشته خوب بیارم باید چطور درس بخونم و به مبحت های بیشتر اهمیت داره در کل راهنمایی ام کنید ممنون

سلام دوست عزیز سوال شما خیلی کلی هست و اینکه چطور درس بخونید تقریبا جوابش میشه کل مقالاتی که در منوی سایت مشاوران ۱۰۰ بخش روش مطالعه و برنامه ریزی منتشر شده. روش خوندن هر درس متفاوته و در بعضی دروس حتی روش خواندن مباحث مختلف هم متفاوته به عنوان مثال روش مطالعه شیمی مباحث حفظی با مباحث فرمولی و مسائل تفاوت داره. در جلسات مشاوره خصوصی بلند مدت مشاوران ما این موارد رو به داوطلب ها آموزش میدن. برای قبولی رشته های خوب بهتره هیچ مبحثی رو حذف نکنید مگر با انتخاب مشاورتون. مباحثی که سوال بیشتری ازشون در کنکور طرح میشه اولویت مطالعه هستند، مباحثی که بصور زنجیره ای به هم مرتبط هستند (مثل حد و پیوستگی، مشتق، کاربرد مشتق) اولویت مطالعه اینها مباحث اولیه و ابتدای زنجیر هست. مباحثی که سوال کمتری ازشون در کنکور طرح میشه یا پیش نیاز مباحث بعدی نیستند و یا معمولا سخت تر هستند و هیچ مطالعه ای از قبل نداشتید در اولویت حذف هستند.

امکان تمدید سال تحصیلی وجود داره؟

بله

سلام
راجب لغو کنکور سوال داشتم امکان داره به دلیل کرونا کلا برگزار نشه

این امکان وجود داره باید منتظر تصمیم ستاد ملی مدیریت و مقابله با کرونا و شورای سنجش و پذیرش دانشجو باشیم. اخبار از طریق پیج اینستاگرام و کانال تلگرام مشاوران ۱۰۰ منتشر میشه.

سلام وقت بخیر
امکان برگزار نشدن کنکور ۹۹ وجود دارد و تکلیف دانش اموزان ما چه میشود برای رشته های پر طرفدار مثل پزشکی

سلام دوست عزیز برگزار شدن یا نشدن کنکور ۹۹ به تصمیمات ستاد ملی مدیریت و مقابله با کرونا بستگی داره. با توجه به تعداد زیاد معدل های ۲۰ و کمبود ظرفیت پذیرش رشته های پرطرفداری مثل پزشکی، امکان تفکیک داوطلبان برای این رشته ها فراهم نیست. بنابرین فرض تعویق زمان برگزاری کنکور منطقی تر از عدم برگزاری کنکور هست. جدیدترین اخبار در این زمینه رو میتونید از طریق کانال مشاوره تلگرام و پیج اینستاگرام مشاوران ۱۰۰ دنبال کنید.

سلام من دانش آموز کلاس یازدهم تجربی هستم با معدل ۱۹.۱۵ درسم خوب است اما در تست زنی مشکل دارم یعنی تست هایی مثل ریاضی یا فیزیک واقعا این ها سختی دارند و من در حل آنها ناتوان هستم میخواستم راهنمایی ام کنید که چه برنامه ای داشته باشم چون با توجه به فشرده بودن دروس وقت کم است و البته چگونه در حل چنین تست هایی توانا شوم.

سلام خانم همایونی برای تست زنی در دروس ریاضی و فیزیک باید اول یک منبع آموزشی مناسب داشته باشید که مفاهیم و نکات تستی رو خیلی کامل و واضح به شما آموزش بده. میتونید از فیلم های آموزشی اساتید برتر کشور در کنار کتاب های کمک درسی که درسنامه خوبی دارند مثل کتاب خیلی سبز استفاده کنید. بعد از مشاهده فیلم هر مبحث یا مطالعه درسنامه کتاب کمک درسی، تعدادی تست حل کنید (بدون در نظر گرفتن زمان) و پاسخ تشریحی هر تست رو به دقت مطالعه کنید حتی اگر تست رو درست جواب دادید. هر چه تعداد تست بیشتری به این روش کار کنید تسلط شما بیشتر میشه. همچنین در بعضی مباحث ریاضی که بصورت پیوسته به هم مرتبط هستند و نیاز به پیش زمینه قبلی دارند باید اول مبحث سال گذشته رو خوب مطالعه کنید و بعد بیایید سراغ همون مبحث در پایه یازدهم. مثلا مثلثات، تابع و آمار و احتمال ریاضی دهم رو باید بلد باشید و مسلط باشید بعدش بیایید سراغ همین مباحث در ریاضی یازدهم. ویدیوهای مربوط به روش مطالعه و تست زنی دروس که در کانال تلگرام و صفحه اینستاگران مشاوران ۱۰۰ منتشر میشه رو حتما دنبال کنید. اگر سوال دیگری داشتید بپرسید در خدمتیم.

سلام ببخشید با زیست ۷۰ شیمی ۶۵ دینی ۸۵ ادبیات ۷۰ منطقه ۳ شانس قبولی توی رسته پرستاری یا هوشبری یا اتاق عمل دارم برا کنکور ۹۹ دانشگاه دولتی یا ازاد فرقی نداره

سلام مجتبی جان
اگر سایر دروس رو همین حدود بزنید حتی شانس قبولی پزشکی و دندانپزشکی هم دارید
بستگی داره بقیه درس ها مخصوصا ریاضی و فیزیک که از دروس اختصاصی هستند رو چند درصد بزنید.

سلام. من فقط این درس ها رو میتونم بزنم. چون چند سال از درس دور بودم متاهل هم هستم سر کار هم هستم نمیتونم بقیه درس ها رو بخونم فقط زیست ۷۰ میزنم شیمی ۶۵ میزنم دینی بالای ۸۰ ادبیات ۶۰ با این درصدها احتمال داره پرستاری اتاق عمل یا هوشبری قبول بشم دانشگاه ازاد یا دولتی فرقی نداره

سلام مجدد اگه بقیه درس ها رو صفر بزنید و در این ۴ درصد این درصد ها رو داشته باشید بر اساس کارنامه های کنکور سال های اخیر رتبه شما در منطقه سه بین ۳۰۰۰ تا ۹۰۰۰ میشه که برای قبولی پرستاری کافیه. البته صفر زدن هیچ درسی اصلا توصیه نمیشه حتی اگر چند مبحث خیلی کوچک و آسان رو مطالعه کنید که ۱۰ درصد بزنید خیلی بهتر از صفر هست چون اختلاف تراز ۱۰ درصد و صفر درصد زیاده.

سلام خسته نباشید میتونم باهاتون مشاوره داشته باشم

سلام مهدی جان بله از طریق هر کدام از راه های ارتباطی ذکر شده در این صفحه خواستید در خدمتیم، پیامک یا تماس تلفنی یا تلگرام

سلام مرسی از پاسخگویی تون ببخشید احتمال داره کنکور ۹۹ عقب بیفته؟ و اگر بله فکر میکنید کی بشه؟

سلام تارا خانم بله احتمال وجود داره ولی فعلا بطور قطعی نمیشه اظهار نظر کرد باید منتظر اطلاعیه سازمان سنجش باشیم. در صورت اعلام خبری مبنی بر این مورد فورا در کانال تلگرام و پیج اینستاگرام مشاوران ۱۰۰ اعلام می کنیم.

سلام من میخوام از الان برای سال ۱۴۰۰ بخونم نظام جدید هستم میتونم سال بعد پزشکی دانشگاه تهران قبول بشم؟

سلام مهدی جان خواستن توانستن است اگر از الان که فرصت کافی تا کنکور ۱۴۰۰ دارید با ساعت مطالعه بالا، طبق برنامه ریزی صحیحی که یک مشاور کنکور با تجربه به شما داده باشه پیش برید، منابع کمک درسی مناسبی استفاده کنید، روش مطالعه دقیق هر درس رو یاد بگیرید و اصولی مطالعه کنید، خلاصه نویسی، تست زنی، جمع بندی، مرور و … همه اصولی باشند احتمال قبولی پزشکی حتی دانشگاه تهران بالاست. قبل از همه اینها باید باور کنید و ایمان بیارید که واقعا میتونید.

سلام وقتتون بخیر ببخشید من کنکوری تجربی هستم میخواستم ببینم امکانش هست که همزمان با خوندن رشته دانشگاهی تجربی ام بتونم ریاضی محض هم بخونم؟

سلام سارا خانم تحصیل همزمان در دو رشته تابع قوانین خاص آموزش عالی هست به عنوان مثال بعضی افرادی که که استعدادهای درخشان هستند این اجازه رو دارند.

سلام خسته نباشید رشته زمین شناسی دانشگاه بهشتی چه رتبه ای میخواد اگه‌ زمین و صد بزنم تاثیری داره؟

سلام خانم کارمی رتبه لازم بستگی به این داره که منطقه چند باشید یا چه سهمیه ای داشته باشید. در کل تا حدود ۸۰ هزار کشوری (بسته به رتبه در سهمیه) امکان قبولی زمین شناسی دانشگاه شهید بهشتی بالاست. درصد بالا در درس زمین شناسی قطعا تاثیرش زیاده.

سلام.
من لیسانس تربیت بدنی هستم چطور میتونم فیزیوتراپی بخونم

سلام رضا جان باید در کنکور سراسری تجربی شرکت کنید.

با سلام. من میخوام تو کنکور ۹۹ رشته تجربی شرکت کنم. اگه فقط یک درس با ضریب بالا مثلا زیست رو حدود ۹۰ بزنم و بقیه رو جواب ندم رتبم حدودا چند میشه؟ با تشکر.

سلام رتبه خوبی نمیارید
در این حالت که زیست رو ۹۰ و بقیه رو صفر بزنید تقریبا معادل این میشه که همه دروس رو حدود ۲۵ درصد جواب دارید که رتبه چندان خوبی بدست نمیاد. یکی از شروط موفقیت در کنکور تعادل بین دروس مختلف هست.

خب چند میشه لطفا یه عدد بگین

بستگی داره منطقه چند باشید یا چه سهمیه ای داشته باشید

سلام دوستان من می‌ خوام رشته تربیت بدنی برم و برام‌ خیلی مهمه که دانشگاه روزانه اهواز یا اصفهان یا تهران و مشهد در بیام یعنی شهری هم که در میام به اندازه همون رشته برام مهمه. حالا من نمیدونم باید انسانی کنکور‌ بدم یا ریاضی؟ رشته من تجربی بوده و با درسهای رشته ریاضی کاملا آشنا هستم اما نمیدونم از طریق رشته ریاضی دانشگاه ها اهواز یا مثلاً اصفهان پذیرش دارن یا نه؟ چون کارنامه ای پیدا نکردم

سلام حسین جان هم از طریق کنکور ریاضی میتونید در رشته آموزش تربیت بدنی تحصیل کنید و هم از طریق کنکور انسانی میتونید در رشته تربیت بدنی و علوم ورزشی تحصیل کنید. اصفهان و اهواز هم این رشته رو دارند.

سلام و خدا قوت، ممنون از سایت مشاوره خوبتون

من دارای مدرک کارشناسی در رشته ی حسابداری از دانشگاه دولتی شمسی پور تهران هستم، دیپلم ریاضی فیزیک دارم اما پیش دانشگاهی رو نگرفتم، متولد سال ۷۶ هستم،
سوال اولم اینکه آیا میتونم برای گرفتن پیش دانشگاهی اقدام کنم؟ کجا؟ و به چه صورت؟
سوال دوم اینکه آیا با سن ۲۳ سال اقدام برای پزشکی و تخصص دیر نیست؟
سوال سوم اینکه:چون من کارشناسی رو روزانه در تهران خوندم، در صورت قبولی در رشته ی پزشکی روازنه ملزم به پرداخت شهریه شبانه هستم یا خیر؟

تشکر و سپاس.

سلام هادی جان سوال اول: باید در امتحانات مربوطه شرکت کنید و به آموزش و پرورش شهرتون مراجعه کنید راهنماییتون می کنند. سوال دوم: از نظر ما ۲۳ سال سن زیادی نیست. البته این مورد به دیگاه شخصی خود شما بیشتر بستگی داره. سوال سوم: نیازی به پرداخت شهریه نیست.

سلام
واسه حسابان جامع و هندسه جامع کنکور، کتاب معرفی کنید
سطح درسی دانش اموز بالاست.

سلام از کتاب خیلی سبز استفاده کنید.

من سال ۹۷ کنکور دادم و از سهمیه ۵ درصدی ایثارگران استفاده کردم و دانشگاه پیام نور قبول شدم الان ترم ۳ حقوق هستم در پیام نور.
الان میخوام دوباره کنکور بدم‌ و استفاده کنم از سهمیه گفتن باید انصراف بدی
این درسته و حتما سهمیه در صورت انصراف شامل میشه؟ افرادی با شرایط من تونستن استفاده کنن قبلا؟

سازمان سنجش هم چند بار مکرر زنگ زدم پیام دادم پرسیدم گفتن بعد ترم ۳ حقوق که تموم شد انصراف بده.
امروزم پرسیدم گفت بین تاریخ ۱۶ تا ۲۴ زمان ثبت نام کنکور یا قبل ثبت نام کنکور باید انصراف بدی.
اگه بعد این زمان انصراف بدی مشکل میشه
بعدشم گفتم تا حالا کسی با شرایط من تونسته از سهمیه استفاده کنه جواب خاصی نداد متوجه نشدم فقط گفت تو دفترچه نوشته میتونی استفاده کنی.
لطفا کمکم کنید فقط خواهشا یه بخشی از دفترچه که راجب سهمیه است رو همون متن که میگه طبق مصوبه … اون رو نفرستین اونها رو حفظم خیلی گیر کردم نمیدونم چیکار کنم راهنماییم کنید یک دنیا ازتون ممنونم

سلام دوست عزیز با توجه به اینکه دانشجوی غیر روزانه هستید در صورت انصراف میتونید دوباره از این سهمیه استفاده کنید. تا قبل از شروع ثبت نام کنکور کارهای انصرافتون رو انجام بدید. ضمنا توجه داشته باشید که اگر کارت معافیت دائم یا پایان خدمت ندارید بعد از انصراف فقط تا یک سال معافیت تحصیلی دارید.

حقیقتش تیپ شخصیتى من INTJ هست
و واقعا نمیدونم کدوم شغل مناسب منه ولی بشدت درامد برام مهمه و حاضرم بهای رسیدن بهش رو بپردازم، حالا چه زمان باشه چه هزینه باشه و …
در کل این تیپ شخصیتى دنبال یک چارچوب مشخص هست، مثلا تو مهندسی این چارچوب وجود نداره
ولی دندان پزشکى شما میدونى بعد از تحصیل بالاخره تو بیمارستان، کلینیک یا مطب شخصى تو چارچوب مشخص و منظم مطابق با ساعت کارى مشخص و درامد خوب زندگى میکنى
ولی تو مهندسی چنین چیزی نیست یا حداقل من از اون اطلاعى ندارم
و این رو هم عرض کنم که این تیپ شخصیتى همیشه دنبال شغل ایده ال هست و پیدا نمی کند
درصد فراوانى این تیپ هم خیلى کمه تو دنیا
نمیدونم واقعا باید وارد چه کارى بشم ولی همون چارچوب و نظم مشخص برام مهمه و البته بعد از همه اینها درامد بالا داشتن بشدت برام اهمیت داره
در کل ادمه سخت کوشی هستم و تلاش میکنم و وقت میزارم

دوست عزیز تیپ شخصیتی فقط یک ملاک برای انتخاب رشته است باید علایق خودتون، توانایی هاتون، وضعیت زندگیتون، سرمایه ای که دارید، اینکه دوست دارید مستقل کار کنید یا کارمند باشید و چندین عامل دیگه رو در نظر گرفت. دندانپزشکی جزو مشاغل پرطرفدار و از رشته های پرطرفدار هست اما سختی های خودش رو هم داره. بهتره پکیج صوتی انتخاب رشته کنکور تجربی رو که دو ساعتش درباره رشته دندانپزشکی است از سایت مشاوران ۱۰۰ تهیه کنید و گوش بدید تا بیشتر با این رشته آشنا بشید.

سلام ببخشید میخواستم ببینم چجوری هم کنکوری بخونم هم جلو جلو بخونم که بتونم با تسلط کامل تو مدرسه هم تدریس کنم

سلام منظورتون از تدریس در مدرسه چیه؟
دانش اموز هستید یا معلم؟
اگر دانش اموز هستید اینکه گفتید «چجوری بخونم» جوابش خیلی مفصله و روش مطالعه هر درس و هر تیپ از مباحث متفاوته. به منوی سایت مشاوران ۱۰۰ مراجعه کنید و مقالات مربوط به روش مطالعه رو بخونید.

ببخشید میشه بگید من چجوری بخونم که فراتر از کتاب درسی باشه یعنی هم به کتاب برسم هم اینکه مطالب زیادتر و فراتر بخونم اگه میشه کمکم کنید ممنون

باید از منابع کمک آموزشی کنکور استفاده کنید که معمولا سطحشون از سطح کتاب درسی بالاتره به عنوان مثال فیلم های اموزشی یا کتاب های کمک درسی. بعضی کتاب ها هم سطحشون از بقیه کتاب ها بالاتره به عنوان مثال کتاب های سه سطحی کانون، کتاب های نردبام انتشارات خیلی سبز، کتاب های IQ گاج و … نکاتی که در درسنامه کتاب های کمک درسی گفته شده و همچنین نکاتی که در پاسخنامه تست ها ذکر شده مکمل مطالب کتاب درسی هستند.

ممنون که این همه کمکم میکنید خیلی خوبه مرسی

ببخشید می خواستم بدونم من سال ۸۶ دیپلم گرفتم. ۸۷ پیش دانشگاهی رو تموم کردم. جز نظام قدیم محسوب میشم یا سالی واحدی؟ ممنون

سلام نظام قدیم هستید. سوالات نظام قدیم در کنکور ۹۹ مخصوص داوطلبانی است که قبل از سال ۱۳۸۴ دیپلم چهار ساله نظام قدیم یا بین سال ۱۳۸۴ تا ۱۳۹۷ مدرک پیش دانشگاهی نظام قدیم گرفتند. البته با توجه به اختیاری بودن حق انتخاب نظام آموزشی در کنکور ۹۹ حتی میتونید دفترچه سوالات نظام جدید رو انتخاب کنید.

سلام من پشت کنکور نظام جدید دوازدهم تجربی هستم؟
چند سال فرصت پشت کنکوری موندن را دارم ؟
یا به عبارت دیگه چند سال معافیت تحصیلی دارم تا به خدمت سربازی نرم؟

سلام دوست عزیز باید به پلیس + ۱۰ یا نظام وظیفه مراجعه کنید بر اساس تاریخ تولدتون و امکان یا عدم امکان تمدید معافیت تحصیلی بهتون میگن که چند بار دیگه حق شرکت در کنکور رو دارید.

سلام روزتون بخیر ببخشید با حذف سهمیه بومی گزینی و اعمال سهمیه ایثارگران و مناطق شانس قبولی بچه های شهرستانی واسه دانشگاه های مادر افزایش پیدا میکنه؟ لطفا ثبت کنید و جواب بدید

سلام بله اگر بومی گزینی کمرنگ بشه شانس قبولی داوطلبانی که بومی دانشگاه مورد نظر نبودند نسبت به سال های قبل ممکنه افزایش پیدا کنه.

سلام خسته نباشید. من سال ۹۳ کارشناسی حسابداری رو گرفتم. اما کارش اشباع شده و خیلی ساعت های کاری زیاد داره و با حقوق کم. ممنون میشم راهنماییم کنید در این خصوص که اگه بخوام کنکور تجربی شرکت کنم چه نظامی شرکت کنم بهتره؟ از طرفی مختصر اطلاعاتی در مورد پردیس خودگردان میخواستم بدونم؟ من ساکن شهر قم هستم.

سلام فاطمه خانم دروس نظام جدید نسبتا راحت تر هستند و حجم مطالبشون کمتره اگر تسلط چندانی رو کتاب های نظام قدیم ندارید بهتره نظام جدید رو انتخاب کنید. پردیس های خودگردان یا بین الملل دانشگاه هایی هستند که تقریبا بجز شهریه و عدم واگذاری خوابگاه تفاوت خاصی با دوره روزانه ندارند. در بعضی دانشگاه ها کلاس های پردیس و روزانه با هم ولی در بعضی دانشگاه ها بصورت جداگانه برگزار میشه. شهریه این دانشگاه ها نسبتا بالاست. در مقاله دیگری در سایت مشاوران ۱۰۰ اطلاعات کامل و جامعی درباره پردیس های خودگردان ارائه شده.

سلام من سال ۹۶ سال سوم تجربی خوندم، پیش دانشگاهی نرفتم. میخوام کنکور ۱۴۰۰ نظام قدیم شرکت کنم ۱۹سالمه الان شرایطشو دارم؟

سلام بله میتونید در کنکور ۱۴۰۰ شرکت کنید (که البته از کتاب های نظام جدید سوال طرح میشه) اما تا قبل از ورود به دانشگاه باید مدرک پیش دانشگاهی نظام قدیم یا دیپلم نظام جدید رو داشته باشید.

سلام من الان کلاس دهم و رشته تجربی ام و می خوام از الان برای کنکور بخونم ولی نمی دونم کتاب درسی و بخونم یا کتاب های تستی و کمک درسی نمی دونم اولویتم کدوم باید باشه و همچنین معدلم باید خیلی برام مهم باشه یا نه

سلام دوست عزیز باید هم کتاب درسی بخونید و هم برای آمادگی بیشتر از درسنامه کمک درسی و تست استفاده کنید اما روش استفاده خیلی مهمه باید درست و اصولی از منابع کمک درسی استفاده کنید و با برنامه ریزی درست و دقیق. برای کنکور معدل تاثیرگذار هست اما ازمون تستی جلسه کنکور اهمیت بیشتری داره.

سلام آیا در سن ۲۳ سالگی دانشگاه پزشکی و دندانپزشکی خوبه یعنی مناسبه این سن بره دانشگاه؟ زود دانشگاه رو تموم میکنه؟ این سن جوانه؟ از لحاظ سنی خوبه؟ و این سن مناسبه با دانشگاه و ارتباط با دانشجوهای این رشته ها؟ خوبه بعدش تخصص رو هم گرفت سن بالا میره یا نه هنوز سن مناسبیه؟

سلام محمد جان
امسال داوطلبی به ما مراجعه کرد که بازنشسته شده بود و تقریبا دو برابر سن شما رو داشت میخواست برای کنکور تجربی و رشته دندانپزشکی اقدام کنه.
سن ۲۳ سالگی سن خیلی کم و جوانی هست. اگر اراده و تلاش کافی به خرج بدید قطعا میتونید در کنکور و حتی تخصص موفق بشید.
طول دوره دندانپزشکی عمومی حدود ۶ سال و پزشکی یکی دو سال بیشتره. دوره تخصص هم عموما ۳ تا ۴ سال است.

ممنون پس سن خوبیه و اصلا بزرگ نیست

سلام خوبه در سن ۲۹ دندانپزشک بشی و در سن ۳۲ تخصصش هم بگیری سن خوبیه؟ و خوبه در سن ۳۰ پزشک عمومی بشی و درسن ۳۴ تخصص هم بگیری؟

سلام بله خوبه

سلام من پارسال رشته تجربی تو کنکور رتبه خوبی نگرفتم. حالا امسال دارم انسانی میخونم میخواستم بدونم به مدرسه باید اطلاع تغییر رشته بدم یا خیر؟ و آیا باید دیپلم انسانی بگیرم یا با همون دیپلم تجربی میشه؟

سلام با توجه به اینکه پارسال در کنکور شرکت کردید بنابرین فارغ التحصیل هستید و به مدرسه شما ارتباطی نداره که در کنکور چه رشته ای شرکت می کنید. با داشتن مدرک دیپلم تجربی نظام جدید میتونید در کنکور انسانی شرکت کنید، نیازی به گرفتن دیپلم انسانی نیست.

سلام سهمیه بسیج فعال در کنکور آزاد ٩٩ اعمال میشه؟

سلام خانم زارع در کنکور ۹۸ تاثیر سهمیه بسیج در انتخاب رشته دانشگاه آزاد حذف شد و سهمیه مناطق اضافه شد. با این تغییرات انتخاب رشته دانشگاه آزاد به انتخاب رشته سراسری (دانشگاه دولتی) شباهت بیشتری پیدا کرد. فعلا مشخص نیست که برای کنکور ۹۹ هم این تغییرات اعمال بشه یا نه اما دور از انتظار نیست.

سلام
بنظرتون هندسه جامع کدوم انتشاراتو بگیرم؟
مهرو ماه خوبه؟!

سلام هندسه جامع مهروماه یا خیلی سبز یا گاج هر کدام رو بگیرید خوبه.

سلام خسته نباشید
بنظرتون واسه من ک میخوام از تجربی، کنکور ریاضی بدم،
بهتره ریاضی جامع بگیرم یا تکی؟!

سلام امیر جان
قطعا برای کنکور جامع بهتره
کتاب های کمک درسی حسابان و هندسه رو جامع تهیه کنید.

کاملا؟ و اینکه این سه تا ریاضی ک ما تجربیا خوندیم، دقیقا معادل کدوم کتاب رشته ریاضیه؟

بله کتاب های جامع هر درس رو اگر از انتشارات معتبری مثل گاج یا خیلی سبز تهیه کنید کامل هستند. از معتبرترین انتشارات کتاب های کمک درسی کنکور خیلی سبز، گاج، نشرالگو، مهروماه، مشاوران آموزش، کانون، نشر دریافت، مبتکران، شبقره و … رو میشه نام برد مباحثی که در درس ریاضیات رشته تجربی وجود داره در درس حسابان رشته ریاضی مطرح شده اما حسابان مطالبی گسترده تر و کامل از ریاضیات رشته تجربی داره. علاوه بر این شما باید درس هندسه و گسسته رو هم بخونید که رشته تجربی (نظام جدید) این دو کتاب رو ندارند.

سلام من رشته کودکیاری میخونم سال اخرم اما نمیدونم چه شغل هایی داره اولا که اومدم گفتن میتونی بری پرستاری من درسم عالیه اما با این اوضاع نمیدونم باید چکار کنم واسه کارآموزیم فرستادنم مرکز بهداشت اما میگن که هیچکاری اونجا برات نیست. من میخوام ادامه بدم اما واقعا نمیدونم دانشگاه چی داره و چی باید بخونم تو رو خدا این رو برام بگین واقعا هیچی نمیدونم موندم.

سلام خانم محمدی فارغ التحصلان رشته کودکیاری به عنوان مربی کودک در مراکز پیش دبستانی تحت نظر آموزش و پرورش و همچنین در صورت انتخاب رشته بهداشت مدارس میتونن به عنوان مربی بهداشت مدارس فعالیت کنند. فعالیت به عنوان مربی مهدکودک، مربی شیرخوارگاه، بهداشتیار مادر و کودک و … هم از فرصت های شغلی برای این رشته است. از اسم رشته هم مشخص هست که سر و کار با کودکان هست.

سلام من سال ۹۶ وارد دانشگاه دولتی روزانه در رشته کامپیوتر شدم و کاردانی رو تموم کردم و در سال ۹۸ در کنکور کاردانی به کارشناسی دانشگاه روزانه رشت قبول شدم ولی نرفتم
خواهشا به من بگید که من سال ۱۴۰۰ میتونم در رشته تجربی کنکور شرکت کنم و در انتخاب رشته میتونم پرستاری روزانه دولتی را انتخاب کنم؟
چون من دو بار در دوره روزانه پذیرفته شدم
یا من از دوره روزانه محروم میشم؟
ممنون از پاسختون

سلام جناب قلیزاده بله میتونید و محروم نیستید.

سلام. من اصلا تا حالا ریاضی و نخوندم. پیشنهادتون چه فصل هایی هست؟ چون همه رو نمی رسم بخونم و پایه ام ضعیفه

سلام زهرا خانم مباحث دنباله و تصاعد، ترکیبیات و احتمال و آمار نیاز به پایه خاصی ندارند یعنی ارتباط چندانی با سایر فصل ها ندارند و نسبتا آسان هستند. مباحث حد و پیوستگی، معادله و نامعادله و لگاریتم هم تا حدودی آسان تر از سایر مباحث هستند.

سلام وقت بخیر
من لیسانس مدیریت پیشگیری و مراقبت بیماری ها رو دارم از دانشکده علمی کاربردی هلال احمر خوزستان
میخوام بدونم میتونم فوق لیسانس در رشته روانشناسی شرکت کنم؟
اگر میشه ایا دولتی یا آزاد میشه؟

سلام بله کلیه فارغ التحصیلان کارشناسی از دانشگاه معتبر کشور میتونن در آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته روانشناسی شرکت کنند و در صورت قبولی در این رشته (دانشگاه دولتی یا آزاد) ادامه تحصیل بدهند.

سلام آیا برای کنکور ۱۴۰۰ میتوان از منابع کنکور ۹۹ استفاده کرد؟

سلام ایمان جان اگر باید منتظر باشیم ببینیم کتاب های پایه دوازدهم که سال ۹۹ چاپ میشن و منبع کنکور ۱۴۰۰ هستند آیا نسبت به کتاب های سال قبلش تغییرات قابل توجهی خواهند داشت یا نه. اما به طور کلی اصل مطالب و کلیات تغییر زیادی نداره و فقط یک سری موارد جزئی معمولا تغییر میکنه. بنابرین اگر از الان میخواهید شروع کنید به خوندن میتونید با همین منابع کنکور ۹۹ شروع کنید و از مشاور کنکور خودتون بخواهید بر اساس همین ها برای شما برنامه ریزی درسی انجام بده.

با سلام و تشکر از سایت خوبتون من امسال دوازهم و اولین بارمه کنکور میدم
تو ازمون های کانون شرکت کردم
و فیلم های اموزشی **** رو هم دارم اما مال کنکور ۹۸ هست
نمیدونم چطوری درس بخونم
نمی دونم دی وی دی ها به درد میخورن یا نه
اگه میشه یه روش درس خوندن بهم بگین
تشگر

سلام دوست عزیز از اظهار لطف شما متشکریم دو سوالی که مطرح کردید جوابشون خیلی مفصل تر از این هست که در یک کامنت جا بشه: ۱- برای گرفتن پاسخ کامل سوال اولتون میتونید با بخش فروش فیلم و دی وی دی های کنکور مشاوران ۱۰۰ تماس بگیرید و یا در تلگرام یا واتساپ این سوال رو از مشاور مربوطه بپرسید. ما ۸ معیار رو برای انتخاب دی وی دی آموزشی کنکور معرفی کردیم. همچنین میتونید برای آشنایی با اساتید برتر کنکور و دی وی دی های آموزشی به منوی سایت مشاوران ۱۰۰ قسمت دی وی دی کنکور مراجعه کنید. قبل از انتخاب دی وی دی نمونه تدریس استاد مورد نظر رو حتما ببینید، سوابق استاد مخصوصا سابقه تالیف کتاب های کمک درسی معروف، سابقه تدریس در آموزشگاه ها و دبیرستان های برتر کشور، پشتیبانی موسسه، صداقت موسسه و فروشندگان، توجه به نیاز واقعی شما (نه اجبار و اصرار به خرید) و … رو همه در نظر بگیرید. ۲- در مورد سوال دوم یعنی روش درس خواندن باید خدمتتون عرض کنم که روش مطالعه هر درس و حتی هر مبحث متفاوته و حتی روش مطالعه در بازه های زمانی مختلف طول سال هم متفاوته مثلا عید نوروز و مهر ماه روش خواندن درس ها با هم فرق داره، مباحث فرمولی و مسائل شیمی روش مطالعه کاملا مجزایی از مباحث حفظی شیمی دارند. روش مطالعه ریاضی با دین و زندگی کاملا متفاوته. یک سری روش های مطالعه کلی هم وجود داره مثلا اینکه اگر دانش اموز هستید بهتره درس مدرسه رو همون روز که اومدید خونه بخونید، بهتره حدود ۶۰ تا ۷۰ درصد ساعت مطالعه هفتگیتون دروس اختصاصی باشه، باید درس اصلی رشته خودتون (مثلا برای تجربی درس زیست) رو هر روز مطالعه کنید و خیلی موارد دیگه اگر در منوی سایت مشاوران ۱۰۰ به قسمت روش های مطالعه مراجعه کنید مقالات متعددی درباره روش خواندن دروس مختلف با جزئیات کامل منتشر شده.

با سلام و وقت بخیر
جمله زیر در دفترچه دکترای تخصصی وجود دارد:
“پذیرفته شدگان با توجه به تعهدات آموزش رایگان باید برابر طول مدت تحصیل دوره دکتری، در موقع ثبت نام تعهد بسپارند تا در صورت نیاز در محلی که وزارت علوم، تحقیقات و فناوری تعیین میکند به خدمت اشتغال ورزند.”
آیا بعد از اتمام دکترای تخصصی نمی توان مجدد کنکور سراسری برای رشته هایی مثل پزشکی، مهندسی و غیره شرکت کرد؟ ایا در صورت قبولی در این رشته ها ممانعت از ثبت نام می شود؟
ممنون می شوم سوال بنده را پاسخ دهید

سلام آقا سیاوش دانشگاه های دولتی این تعهد رو از کلیه پذیرفته شدگان دوره روزانه می گیرند تا «در صورت نیاز» در محلی که وزارت مربوطه تعیین میکنه خدمت کنند. این مورد مانع شرکت در کنکور سراسری نیست.

سلام وقتتون بخیر
من هنرستان کامپیوتر خوندم و بعد از چهار سال تصمیم گرفتم برم معماری که خیلی دوسش دارم اما باید مدرک پیش دانشگاهی می گرفتم و رفتم انسانی خوندم و پیش انسانی گرفتم و کنکورم شرکت کردم رتبه شد ۲۹ هزار .حالا سوالی که من از حضورتون دارم اینه که من به نظرتون برم دانشگاه آزاد اسلامشهر یا علمی کاربردی ثبت نام کنم؟ کدومش بهتره برام؟ اگه برم علمی کاربردی کدوم دانشگاهش برم بهتره؟ و بعد از دوسال باید چیکارکنم؟ میشه مثلا کاردانی به کارشناسی شرکت کنم و برم دانشگاه تهران جنوب یا جای دیگه؟ یا مستقیم اسلامشهر رو بخونم بهتره؟
و راستش من هوش استعداد خوبی دارم اما این چند سال به خاطر مشکلات زندگیم نشد که رو درس متمرکز شم و انتخاب هام از اول غلط بود، من علاقه شدیدی دارم بعد از لیسانسم برم خارج از ایران ادامه بدم و الان شرایطش رو دارم که این چهار سال هم بکوب بخونم. به نظرتون چیکار کنم بهتره؟

سلام زینب خانم اگر هدف اصلی شما ادامه تحصیل در خارج از ایران بعد از لیسانس هست ترجیحا دانشگاه آزاد رو انتخاب کنید و اگر امکان تحصیل در شهر تهران رو دارید دانشگاه آزاد تهران ثبت نام کنید.

سلام خسته نباشید یک سوال داشتم من متولد ۷۵ هستم آیا میتونم کنکور شرکت کنم واسه دانشگاه فرهنگیان یا شرایطش رو ندارم؟ با تشکر

سلام حجت جان طبق دفترچه کنکور ۹۸ شرط سنی برای ورود به دانشگاه فرهنگیان ۲۲ سال هست. در صورتی که همین شرط سنی در کنکور ۹۹ هم برقرار باشه شما ۲۴ ساله خواهید بود و امکان ورود به دانشگاه فرهنگیان رو ندارید.

سلام ببخشید میشه بگین ضریب تاریخ تو کنکور ۹۹ چنده؟

سلام خانم محمدی. بستگی به زیرگروه مورد نظرتون داره. برای زیرگروه چهار کنکور انسانی ضریب تاریخ ۳ هست ولی برای سایر زیرگروه ها ضریب ۱ داره.

سلام میخواستم بپرسم ایا میشه من که رشته ام تجربیه مربوط به نظام قدیمه دو سال پیش کنکور دادم من به رشته فیزیک علاقه دارم میخوام از طریق رشته تجربی این رشته دانشگاه ملی قبول بشم ایا این رشته فیزیک که مربوط به گروه ریاضیه میشه از طریق تجربی این رشته قبول بشم؟

سلام خیر کارشناسی فیزیک روزانه با آزمون رو از طریق شرکت در کنکور سراسری ریاضی میتونید قبول بشید.

سلام وقت بخیر.
من داوطلب نظام قدیم هستم سال ۸۱ دیپلم ریاضی گرفتم. الان مدرک ارشد یه رشته مهندسی دارم.
امسال میخواهم کنکور تجربی شرکت کنم و رشته اپتومتری قبول بشم حتما تهران حالا روزانه یا بین الملل مهم نیست. سهمیه جانبازی ۲۵ درصد هم دارم ولی نمیدونم از کجا شروع کنم و چی بخونم میتونید کمکم کنید؟

سلام اولین کار تصمیم جدی بر درس خوندن و حفظ انگیزه و ساعت مطالعه بالاست. بعد تهیه منابع کمک درسی مناسب، داشتن برنامه راهبردی بلندمدت و برنامه ریزی شخصی کوتاه مدت (هفتگی روزانه و …) و اینکه روش مطالعه و تست زنی و خلاصه نویسی و جمع بندی و ارزیابی آزمون و موارد مشابه رو دقیق یاد بگیرید و اجرا کنید. در صورتی که با این موارد آشنایی ندارید بهتره مشاور رتبه برتر بگیرید و از خدمات مشاوره کنکور تجربی استفاده کنید.

سلام خسته نباشید، من فوق لیسانس ریاضی دارم میخوام کنکور تجربی شرکت کنم. به کتابها تسلط دارم ولی از نظر تست متوسط رو به پایین هستم، بهتره نظام قدیم شرکت کنم یا نظام جدید؟ ممنون از راهنماییتون

سلام اگر تسلط چندانی به کتاب های نظام قدیم ندارید و حاشیه نویسی داخل کتاب یا علامت دار کردن تست های کتاب های کمک درسی نظام قدیم رو انجام ندادید بهتره کنکور نظام جدید رو انتخاب کنید چون حجم مطالب کمتر و نسبتا ساده تر از نظام قدیمه.

با سلام و احترام
ممنون می شوم اگر راهنمایی کنید بین قبولی دندان روزانه سراسری بوشهر و دندان آزاد واحد تهران کدام از نظر علمی و رتبه بهتر است
با تشکر

سلام قطعا دندانپزشکی آزاد تهران، البته اگر با موضوع پرداخت شهریه دانشگاه آزاد مشکل ندارید.

سلام میخواستم بدونم برای قبولی در رشته روانشناسی عمومی در دانشگاه های خوب مثل تهران و اصفهان باید چه رتبه ای بیاریم رشته من ادبیات هست منطقه ۲ برای کنکور ۹۹

سلام تا رتبه های حدود ۵۰۰ منطقه دو شانس قبولی دانشگاه تهران بالاست. برای اصفهان با رتبه کمی بدتر هم میشه قبول شد.

سلام خسته نباشید. من نظام قدیمم و امسال رتبم با سهمیه ۵ درصدی در زیر گروه یک شد ۱۲۰۰۰ تو درس زیست شناسی و فیزیک خیلی ضعیفم. امسال ادبیات ۵۰، عربی ۶۵، دینی ۷۳، زبان ۲۰، ریاضی ۴۰ و شیمی ۲۹ زدم ولی چون زیست و فیزیکم خیلی کم بودن رتبه م افتضاح شد. بنظرتون کار درستیه کنکور ۹۹ رو نظام جدید بدم؟ با توجه به اینکه امسال میخوام کلاس زیست و فیزیک شرکت کنم که خیلی وقتمو میگیرن، اصلا میتونم خودم رو با نظام جدید وفق بدم؟

سلام از نظر وفق دادن هنوز فرصت کافی دارید و میتونید، مخصوصا دو درس با مطالب حفظی بیشتر یعنی زیست و شیمی درصدهای پایین شما نشون میده که تسلط چندانی روی کتاب های نظام قدیم در این دو درس مهم ندارید. مطالب نظام جدید کم حجم تر و کمی راحت تر هستند.

سلام..لطفا بفرمایید که در رشته دندان پزشکی دانشگاه دولتی گرگان حداقل نمره قبولی چقدر هست و فرزند جانباز ۱۵ درصد چقدر در رتبه نهایی موثر است.

سلام رتبه لازم برای قبولی به سهمیه شما، بومی بودن یا نبودن، جنسیت و عوامل دیگری بستگی داره اما در کل تا رتبه های زیر ۶۰۰۰ کشوری امکان قبولی دندانپزشکی روزانه گرگان بالاست. فرزند جانبار ۱۵ درصد دارای سهمیه ۵ درصدی ایثارگران هست تا حدودی به قبولی شما کمک میکنه.

سلام خسته نباشید من برای کنکور ۹۹ نظام قدیم بخونم یا نظام جدید؟ (نظام جدید تسلط دارم)
من ۲۱ سال دارم و علاقه زیادی به تربیت معلمی دارم میتونم برای دانشگاه فرهنگیان شرکت کنم و با چه رتبه ای میتونم درمنطقه ۳ دانشکاه تربیت معلم قبول بشم؟
چه درس های باید چه درصدی بزنم تا شانس قبولی داشته باشم؟ رشتم انسانی عمومی (زبان خوب نیست)

سلام قطعا با شرایطی که گفتید نظام جدید برای شما بهتره. رتبه قبولی به دانشگاه و رشته مورد نظر بستگی داره اگه رشته و دانشگاه مدنظرتون رو بفرمایید دقیق تر میتونیم بگیم.

سلام من پزشکی بین المللی کیش بدون کنکور میخوام باید چیکار کنم کسی نیست رفته باشه؟

سلام پزشکی بدون کنکور در ایران نداریم

سلام من دوران دبیرستان مدرسه ی فرزانگان درس خوندم. امسال سومین ساله که میخوام کنکور بدم. تقریبا ۷۰ درصد دوستام طی این دو سال پزشکی قبول شدن. ولی من واقعا درس نمیخوندم. الان میخوام بخونم. ولی حس میکنم از همه عقب ترم واصلا انگیزه ندارم. بنظرتون میتونم شروع کنم و به پزشکی برسم؟

سلام مهم ترین نکته برای کسی مثل شما در شرایط حاضر ایجاد انگیزه و حفظ انگیزه در طول ماه های باقی مانده تا کنکوره. احتمالا با توجه به اینکه فرزانگان درس خوندید پایه درسی خیلی بدی ندارید و از نظر هوش و حافظه و استعداد هم در سطح بالایی قرار دارید. روی مسائل انگیزشی خیلی کار کنید و اگر نیاز به مشاور کنکور دارید حتما مشاوری بگیرید که مدام شما رو چک کنه و ازتون گزارش کار بخواد که مجبور بشید درس بخونید. در مقاله ای جداگانه در سایت مشاوران ۱۰۰ درباره روش های ایجاد و حفظ انگیزه در سال کنکور صحبت کردیم. بعد از مسائل انگیزشی و ساعت مطالعه، تهیه منابع و برنامه ریزی و روش مطالعه و روش تست زنی و مرور و خلاصه نویسی و جمع بندی و خیلی مسائل دیگه وجود داره که اگر خودتون در این زمینه ها تسلط کافی ندارید میتونید از خدمات مشاوره و برنامه ریزی بلند مدت گروه آموزشی مشاوران ۱۰۰ استفاده کنید.

سلام خسته نباشید
منظور از تاثیر معدل در کنکور این است که برای معدل کتبی یک تراز در نظر می گیرند یا اینکه به صورت جداگانه برای نمره هر درس تراز جداگانه ای در نظر گرفته میشود؟
اگر اینطور باشد نمره نهایی درس هایی مثل سلامت و بهداشت و هویت اجتماعی تاثیری در کنکور نخواهد داشت. درست هست؟
با تشکر

سلام نمره کتبی نهایی هر درس جداگانه تاثیر داده میشه. معدل کل شما اهمیتی در کنکور نداره. فقط دروسی که در دفترچه کنکور ازشون سوال طرح شده مشمول اعمال سوابق تحصیلی هستند.

سلام و وقت بخیر
ببخشید میخواستم ببینم از دانش آموزان کسی با گروه مشاوره مشاوران ۱۰۰ کار کرده یا نه؟
و عملکرد رو چطور ارزیابی میکنید؟
ممنونم

سلام بله داشتیم و قبولی هم داشتند از جمله در رشته پزشکی

سلام با سهمیه جانبازی انتقالی در دانشگاه آزاد راحت تر صورت میگیره؟

سلام بله

سلام من پرستاری ازاد سیرجان قبول شدم؟ می تونم انتقالی بگیرم به شهر دیگه ای؟ اگر امکانش هست به چه شهرهایی؟

سلام انتقالی بین دانشگاه ها تابع قوانین و مقررات خاصی است به موافقت دانشگاه مبدا و مقصد بستگی داره.

سلام با چه رتبه ای تو سهمیه ۵ درصدی میتونی پزشکی یا دندانپزشکی دانشگاه ملی یا آزاد هر جایی قبول شد؟

سلام تقریبا تا رتبه های حدود ۱۵۰۰ سهمیه

سلام من تا سوم دبیرستان نظام قدیم خوندم و الان باید دوازدهم بخونم چون پیش دانشگاهی رو برداشتن
حالا نمی دونم واسه کنکور نظام جدید بهتره واسم یا نظام قدیم؟

سلام اگر تسلط زیادی روی کتاب های نظام قدیم ندارید با توجه به اینکه کتب نظام جدید کم حجم تر و راحت تر هستند بهتره نظام جدید رو برای کنکور انتخاب کنید.

سلام من توی انتخاب رشته گیر کردم تمام اولویت های اولم رو داروسازی زدم به نظر شما وقتی کارنامه سبز اومد و دندان هم قبول شدم تغییر رشته بدم

سلام بر اساس علاقه، استعداد، توانایی ها و سایر فاکتورهای انتخاب رشته باید مشخص کنید برید داروسازی یا دندانپزشکی. مقاله معرفی رشته های داروسازی و دندانپزشکی رو در سایت مشاوران ۱۰۰ مطالعه کنید.

عرض سلام و ادب ببخشید با توجه به شرایط به احتمال زیاد تاثیر معدل در کنکور ۹۹ قطعی باقی میمونه ایا برای منی که معدلم ۱۶/۵۰ هستش و از لحاظ مالی توانایی شرکت در ترمیم معدل رو ندارم برای قبول شدن در سه رشته پرطرفدار پزشکی خیلی عقب میوفتم یعنی باید حتما ترمیم معدل شرکت کنم ممنون از راهنماییتون

سلام امیدوارم اینطور نباشه و تاثیر معدل در کنکور ۹۹ مثل سالهای اخیر مثبت باشه. فعلا نگران این موضوع نباشید و روی آموزش و تست زنی تمرکز کنید.

سلام میخواستم بپرسم کسب رتبه های زیر ١٠٠ فقط به نظام جدیدی ها تعلق میگیره یا شامل نظام قدیمی ها هم میشه؟

سلام کسب رتبه زیر ۱۰۰ کنکور برای داوطلبان هر دو نظام آموزشی امکان پذیر است.

سلام خسته نباشید من رشتم تجربیه و میخوام رشته مهندسی کامپیوتر دانشگاه ازاد با سوابق ثبت نام کنم برای ثبت نام باید چکار کرد که بتونم رشته های ریاضی که من تجربی هستم رو انتخاب کنم

سلام به سایت سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد مراجعه کنید، یک کارت اعتباری ثبت نام بخرید، روی گزینه ثبت نام و انتخاب رشته دوره کارشناسی پیوسته ( صرفا بر اساس سوابق تحصیلی) کلیک کنید و اونجا اطلاعات کارت اعتباری و سایر مشخصاتی که از شما میخواد رو وارد کنید و رشته محل مورد نظرتون رو وارد کنید.

سلام. من دیپلم نظام قدیم هستم. واسه کنکور ۹۹ میخام نظام جدید شرکت کنم آیا نظر سنجش که گفته حق انتخاب دو نظام جدید و قدیم با داوطلبان است واقعاً قطعیه؟

سلام بله این خبر رو رئیس سازمان سنجش آموزش کشور اعلام کردند.

سلام. ببخشید من دیپلم فنی نظام قدیم دارم البته فوق دیپلم هم دارم. الان من برای شرکت تو کنکور تجربی باید منابع نظام جدید رو بگیرم یا قدیم؟

سلام با توجه به اینکه شما رشته فنی بودید احتمالا آشنایی چندانی با کتاب های نظام قدیم و جدید رشته تجربی ندارید و از این نظر براتون فرقی نداره کدوم رو انتخاب کنید. اما با توجه به اینکه کتاب های نظام جدید تا حدودی کم حجم تر و ساده تر هستند (نظر مشترک اکثر مشاورین تحصیلی این هست) بهتره در کنکور نظام جدید ۹۹ شرکت کنید و منابع کنکور نظام جدید رو تهیه کنید.

برا دانشگاه دولتی اهواز چقدر رتبم باید باشه؟

بستگی داره منطقه چند باشید چه سهمیه ای داشته باشید و بومی باشید یا نه اما در کل بعضی سالها تا حدود رتبه ۱۲ هزار کشوری رشته حقوق دانشگاه شهید چمران اهواز قبول شدن.

ایا رشته حقوق رشته خوبی است بازار کارش چطوره؟

سلام در صورت قبولی در آزمون های وکالت، قضاوت، سردفتری و … بازار کار خیلی خوبی داره. البته زمینه های کاری دیگری هم برای این رشته وجود داره.

رتبم چقدر باید باشه؟

بستگی داره چه دانشگاه و چه دوره ای مد نظر باشه. مثلا برای قبولی دانشگاه تهران دوره روزانه رتبه خیلی خوبی لازمه اما برای قبولی دانشگاه های سطح پایین تر دوره شبانه رتبه های بدتر هم امکان قبولی دارند. خیلی از دانشگاه های ازاد و … در حال حاضر بدون کنکور در این رشته پذیرش دانشجو دارند.

سلام من که از فوق لیسانس انصراف داده ام پس به آخرین مدرک من نگاه می کنند و من جزء فوق لیسانس ها نیستم و این قانون که در مورد فوق لیسانس ها است برای تحصیل پزشکی روزانه که شامل حال من نمی شود؟

سلام در حال حاضر تحصیل پزشکی روزانه برای فارغ التحصیلان کارشناسی و حتی کارشناسی ارشد رایگان شده

سلام در کنکور ۹۹ تا قانون الان کسانی که فوق لیسانس دارند نمی توانند پزشکی روزانه بدون شهریه بخوانند پس کسانی که ۲ یا ۳ سال پیش از فوق لیسانس انصراف دادند دیگر مدرک فوق لیسانس ندارند آنها می توانند پزشکی روزانه بدون شهریه بخوانند؟ ممنون جواب دهید

سلام بر اساس جدیدترین رای صادره توسط دیوان عدالت اداری، کسانی که فوق لیسانس روزانه دارند هم می توانند بدون پرداخت شهریه در دوره روزانه پزشکی تحصیل کنند.

سلام با ۱۸ هزار منطقه یک مامایی لنگرود دولتی میارم؟

سلام احتمالش کمه

سلام
بنده دیپلم فنی (برق) نظام قدیم و کاردانی و کارشناسی همین رشته را دارم. از طرفی دارای کارت پایان خدمت نیز هستم.
سوال بنده اینه که اگر بخوام واسه سراسری ۹۹ ثبت نام کنم و از طرفی برای دیپلم مجدد تجربی نظام جدید به منظور تاثیر سوابق تحصیلی اقدام کنم (که یا خرداد ۹۹ و یا شهریور ۹۹ اخذ میشه) آیا مشکلی در زمان ثبت نام کنکور از نظر دیپلم و یا سوابق تحصیلی پیدا نمی کنم؟ منظورم اینه که میتونم بدون داشتن دیپلم نظام جدید در زمان ثبت نام کنکور ۹۹ اقدام به ثبت نام کنکور نظام جدید کنم و بعدا در خرداد و یا در شهریور درس های دوازدهم را امتحان بدم و دیپلم تجربی نظام جدید را بگیرم؟

سلام با توجه به اینکه حق انتخاب کنکور نظام جدید ۹۹ به فارغ التحصیلان نظام قدیم داده شده برای شرکت در کنکور ۹۹ و انتخاب دفترچه سوالات نظام جدید اصلا نیازی نیست که دیپلم نظام جدید داشته باشید. با همین شرایط فعلی میتونید کنکور ۹۹ نظام جدید شرکت کنید. اگر سوال دیگری داشتید بپرسید در خدمتیم.

سلام کتابداری در شاخه پزشکی دانشگاه اصفهان با پنج درصد ایثارگران با رتبه ۲۰۰۰۰ امکان قبولی هس؟ با تراز ۶۲۰۰

سلام احتمالش کمه تقریبا نصف این رتبه لازمه.

من دیپلم نظام قدیم دارم اخرین کنکورم سال ٩٢ بوده
سال قبل میخواستم برای کنکور بخونم تقریباً نصف کتاب شیمی پیش و کتاب شیمی دوم رو خوندم
کتاب سوم رو اصلاً نخوندم
تو درس زیست هم به همین صورت زیست دوم و زیست پیش ١ رو خوندم
ریاضی و فیزیک اصلا. نخوندم

ولی منابع رو کامل دارم برای نظام قدیم

از طرفی برادرم نظام جدید و میگه بیا با هم نظام جدید رو امتحان بدیم
الان نمیدونم دقیقاً چکار کار کنم
میگه اینجوری هم میتونی به من کمک کنی هم با وجود وقت کمتری که نسبت به من داری میتونی زودتر تموم کنی الان باید چکار کنم من؟

سلام با توجه به اینکه مباحث کنکور نظام جدید نسبتا آسان تر هستند و همچنین احیانا اگر کنکور ۹۹ قبول نشدید و خواستید پشت کنکور ۱۴۰۰ بمونید اجبارا اون موقع باید نظام جدید بخونید، بهتره که از الان با برادرتون هر دو نظام جدید بخونید. ان شاء الله هر دو در کنکور ۹۹ موفق باشید.

سلام خسته نباشین.
بنده فارغ التحصیل ۹۴ تجربی هستم بعد از طی دوره سربازی الان قصد شرکت در کنکور را دارم.
اما نمیدونم بهتره که نظام جدید شرکت کنم یا نظام قدیم؟
ممنون میشم از راهنمایتون

سلام اگر تسلط زیادی رو کتاب های نظام قدیم ندارید، بیشتر مطالب رو فراموش کردید و همچنین این احتمال براتون وجود داره که در کنکور ۹۹ نتونید به رتبه دلخواه برسید (با توجه به پایه درسی و شرایط و ساعت مطالعه ای که دارید) بهتره کتاب های نظام جدید رو بخونید و در کنکور نظام جدید ۹۹ شرکت کنید.

سلام وقتتون بخیر ببخشید من نظام قدیم هستم و میخوام کنکور ۹۹ شرکت کنم مشاورین شهر ما میگن درسته که سوالات به دو گونه طراحی میشه اما سوالات نظام قدیم تقریبا بر اساس دروس نظام جدید هستن مثلا سوالات گیاهی زیست ۹۸ کمتر از سال های قبل بود چون در کتب نظام جدید کمتر بهش پرداخته شده یا مثلا کار و انرژی فیزیک چون مطالب کتاب زیاد شده پس سوالات افزایش پیدا کرده ایا چنین چیزی درسته ممنونم از راهنماییتون

سلام صرف نظر از این قضیه باید تصمیم جدی بگیرید که آیا میخواهید منابع نظام جدید رو بخونید یا قدیم و روی این تصمیم باقی بمونید. به اعتقاد اکثر مشاورین برتر کنکور و طبق نظرسنجی از دانش اموزان واضحه که کتاب های نظام جدید آسان تر هستند. علاوه بر این اگر کسی کنکور ۹۹ قبول نشه و بخواد پشت کنکور ۱۴۰۰ بمونه اجبارا باید کتاب های نظام جدید رو برای سال ۱۴۰۰ بخونه. با این وجود اگر تسلط خوبی روی کتاب های نظام قدیم دارید و مخصوصا اگر حاشیه نویسی و علامت گذاری و … داخل کتاب ها انجام دادید همون کتاب های نام قدیم رو با تمرکز و خیلی جدی بخونید که کنکور ۹۹ قبول بشید. در غیر اینصورت اگر جدید و قدیم براتون فرقی نداره و روی نظام قدیم ها تا الان زیاد تمرکزی نداشتید بهتره نظام جدید بخونید.

سلام من رشته تجربی کنکور دادم و تاثیر سوابق تحصیلی رو برای زیر گروه یک فقط نوشته پیش دانشگاهی دلیلش چیه؟درصورتی که من نمرات دیپلم عالین و برای چند نفر رو که نگاه کردم تاثیر دبپلم بود و فقط برای من اینجوریه

سلام یکی از ۴ حالت زیر در کارنامه کنکور ۹۸ داوطلبان نظام قدیم نوشته شده: – فاقد تاثیر مثبت – فقط تاثیر مثبت دیپلم – فقط تاثیر مثبت پیش دانشگاهی – تاثیر مثبت دیپلم و پیش دانشگاهی ممکنه معدل ۲۰ فاقد تاثیر ولی معدل ۱۲ دارای تاثیر مثبت باشه و یا بالعکس. این مورد دقیقا به تراز نمرات نهایی و تراز مربوط به درصدهای شما در کنکور بستگی داره. اگه اعمال تاثیر سوابق دیپلم یا پیش دانشگاهی و یا هر دو باعث بالاتر رفتن تراز کل شما در زیرگروه بشه این نکته داخل کارنامه ذکر میشه ولی اگه باعث افزایش تراز کل زیرگروه نشه داخل کارنامه مینویسه: فاقد تاثیر مثبت.

سلام من میخواستم بدونم با رتبه در سهمیه ۴۷۰۰ و سهمیه پانزده درصدی جانباری ک میشه جزو پنج درصد ایثارگران، زبان چینی تهران رو میتونم قبول بشم؟رشته کم طرفداری هستش اینقدر ک اصفهان حتی حذفش کرد
ترازم هم ۶۵۰۰ هست
فقط و فقط دو دانشگاه در ایران این رشته رو داره
تهران و شهید بهشتی
میخوام بدونم احتمال قبولیم هست؟

سلام معمولا سالهای گذشته با این رتبه و تراز زبان چینی اصفهان قبول می شدند و امسال احتمالا رقابت بیشتری برای قبولی این رشته در یکی از دو دانشگاه شهر تهران وجود خواهد داشت. با این وجود ناامید نباشید و در صورت علاقه این رشته رو انتخاب کنید به هر حال احتمال قبولی صفر نیست.

سهمیه ۲۵ درصد ایثارگران اگه تو مصاحبه رد بشم باز سال بعدش میشه از دوباره استفاده کنم؟

بله اگر امسال هیچ رشته محلی قبول نشده باشید سهمیه شما برای سال بعد قابل استفاده است.

سلام ببخشید من کنکور انسانی ۹۸ دادم دانشگاه فرهنگیان مجاز به انتخاب رشته شدم ولی یه مشکلی هست که نمره نهایی علمیم پایینه یعنی ۵۶۰۰ هستش درصورتی که تو شرایط پذیرش دانشگاه فرهنگیان نمره علمی ۶۵۰۰ و بالاتر میخواد الان من نمیدونم انتخاب رشته کنم یا نه میترسم انتخاب رشته بکنم بیارم ولی تو مصاحبه به خاطره نمره علمیم که پایینه ردم کنن بعد من سهمیه ۲۵ درصد ایثارگران هم داشتم واستفاده کردم که با سهمیه رتبم شده ۱۴۰۰ ولی خب نمره علمیم پایینه یعنی همون ۵۶۰۰ هستش حالا نمیدونم انتخاب رشته کنم یا نه اگه تو مصاحبه رد بشم هم از کنکور سال بعد دوره روزانش محروم میشم و هم از سهمیه ایثارگران چون که یک بار بیشتر از سهمیه استفاده کرد

سلام تنها در صورت قبولی نهایی (یعنی بعد از موفقیت در مصاحبه حضوری) شما از انتخاب رشته روزانه کنکور سال بعد محروم خواهید شد. در صورتی که به مصاحبه دعوت نشده باشید یا مصاحبه رد بشید و هیچ رشته محل روزانه دیگری هم قبول نشده باشید از شرکت در کنکور سال بعد و انتخاب رشته روزانه سال بعد محروم نیستید.

سلام میخواستم بدونم با رتبه ۲۴۷۰ زیرگروه یک و ۲۰۷۷ زیرگروه دو منطقه ۱ احتمال قبولیم تو هر کدوم از موارد زیر چقدره؟
پزشکی پردیس
پزشکی بقیه الله
داروسازی روزانه
داروسازی بقیه الله
داروسازی پردیس
فیزیوتراپی روزانه

بعد اینکه به نظر شما دارو بهتره یا فیزیو هم از لحاظ درآمد و هم بازار کار؟ علاقه من به هر دو یکسانه

سلام قبولی این رشته هایی که فرمودید به جنسیت، بومی بودن یا نبودن، دانشگاه مورد نظر (مثلا پزشکی پردیس تهران با پزشکی پردیس زاهدان خیلی فرق دارن) و حتی به مصاحبه شما (برای دانشگاه های دارای شرایط خاص بورسیه) بستگی داره اما به طور کلی احتمال قبولی همه رشته محل هایی که گفتید وجود داره. رتبه شما تفریبا در مرز قبولی این رشته محل ها قرار داره باید از مشاوره کنکور حرفه ای برای انتخاب رشته استفاده کنید. از نظر درآمد و بازار کار فعلا تا حدودی داروسازی بهتره.

سلام دانشگاه ازاد تهران و اطراف تهران تا چه ترازی برای رشته پرستاری رو گرفتن؟

سلام تراز حدود ۸۰۰۰ به بالا.

سلام با رتبه ۱۸ هزار و تراز ۷۴۰۰ شانس قبولی ازاد پرستاری رو دارم؟
اگر سهمیه ۵ ٪ اعمال کنم چی؟ شانس قبولیم کدوم شهرها بیشتره؟
و اگر سهمیه بسیج بخوام استفاده کنم و مدتش تموم شده باشه چطوری میتونم برای ازاد از کدش استفاده کنم؟

سلام بله احتمال قبولی پرستاری آزاد بعضی شهرها رو دارید. آخرین رتبه های قبولی معمولا مربوط به شهرهای کوچک در استان های سیستان و بلوچستان، کرمان، خراسان جنوبی، خوزستان و … هستند. در مشاوره های انتخاب رشته ما به داوطلبانی که دور و نزدیکی براشون اهمیت نداره و حتما میخوان با رتبه هایی در این بازه پرستاری آزاد قبول بشن توصیه می کنیم این شهرها رو حتما انتخاب کنند. برای استفاده از سهمیه بسیج باید کد مربوطه رو از ناحیه سپاه شهرستان دریافت کنید و در زمان انتخاب رشته دانشگاه آزاد این کد رو داخل سایت وارد کنید.

سلام از سهمیه بسیج که مهر ۹۷ تموم شده چطوری استفاده کنم؟

باید فعال بوده باشید و حداقل یک سال سابقه فعال بودن همراه با امتیاز لازم برای استفاده از سهمیه بسیج رو داشته باشید.

سلام بنظرتون اعضای مصنوعی برای زن بهتره یا بینایی سنجی؟

سلام بستگی به روحیات خود فرد و اهداف و توانایی های فرد داره اما بینایی سنجی رشته پرطرفدار تری است.

سلام کنکور ۹۹ انتخاب نظام قدیم و جدید انتخابیه؟ و کسی که نظام قدیم باشه بخواد کنکور نظام جدید بده وضعیت شرط معدلش چجوری حساب میشه؟

سلام وقت بخیر بله برای داوطلبان نظام قدیم حق انتخاب کنکور نظام جدید ۹۹ داده شده. منظورتون از شرط معدل، تاثیر معدل هست؟

بله تاثیر معدل چطوریه و برای ارتقاء معدل چیکار باید بکنم ممنونم از کمکتون تیزهوشان درس خوندم رفتم سربازی الان دوباره میخوام کنکور بدم

تاثیر معدل در چند سال اخیر مثبت بوده و احتمالا برای کنکور ۹۹ هم مثبت خواهد ببود پس نگران معدل پایین نباشید و روی تست زنی و خود کنکور تمرکز کنید. ترمیم معدل وقت گیره و معمولا شما رو از کنکوری خوندن دور میکنه با توجه به تاثیر مثبت معدل نیازی به شرکت در طرح ترمیم معدل نیست.

سلام
کسی که از جانبازی استفاده میکنه
آیا رتبه ای که به خاطر درصد جانبازی کم میشه فقط بین رقیب هایی هست که اونها هم جانبازی دارن کاربرد داره؟ یا با کسانی هم که از مناطق استفاده کردن؟
اخه برادرم گفت مثلا یک نفر ۲۰ هزار اومده با جانبازی میشه ۱۰ هزار، این ۱۰ هزار بین بیست هزار سهمیه جانبازیه نه بقیه که جانبازی ندارن

سلام در کارنامه کنکور ۹۸ برای داوطلبان سهمیه ایثارگران و جانبازان دو رتبه مجزا ذکر شده: رتبه در سهمیه و رتبه در منطقه. به عنوان مثال اگر شما داوطلب منطقه سه کنکور تجربی باشید و سهمیه بیست و پنج درصدی ایثارگران هم داشته باشید، رتبه در منطقه شما بین ۲۵۰۳۳۶ نفر کسب شده، اما رتبه در سهمیه شما بین ۱۹۷۶۲ نفر کسب شده.

سلام من پشت کنکوری ۹۸ هستم (نظام جدید) حالا سال بعد از کتاب های چاپ دوم امتحان میدیم. کتاب ها رو از کجا تهیه کنیم؟

سلام کتاب های درسی رو به صورت کاغذی از سایت irtextbook میتونید تهیه کنید و یا فایل pdf کتاب های درسی رو از سایت chap.sch.ir دانلود کنید. علاوه بر این بعضی کتابفروشی ها هم کتاب ها رو عرضه می کنند.

سلام با رتبه ۴۱۷۹ منطقه زبان خارجی منطقه ۲ کجا میشه قبول شد؟

سلام با این رتبه احتمال قبولی رشته هایی مثل آموزش زبان، زبان و ادبیات یا مترجمی زبان های مختلف (انگلیسی، فرانسه، روسی) دانشگاه های دولتی شهرهای مختلف و حتی دانشگاه فرهنگیان بالاست.

سلام وقتتون بخیر خاستم بپرسم بین رشته های بهداشت منظورم بهداشت محیط، حرفه ای خانواده و … کدوم بازار کار بهتری داره و بین مهندسی بهداشت حرفه ای و صنایع غذایی کدوم بهتر؟

سلام برای خانم ها بهداشت عمومی کمی بازار کار بهتری داره.

سلام، من امسال کنکور نظام قدیم دادم، ولی یک واحد فیزیک پیش مونده بهم گفتن اگه شهریور پاسش نکنم بهمم ماه باید فیزیک پیش و چند درس نظام جدید را باهاش پاس کنم آیا مسئله صحت داره؟ لطفا راهنماییم کنید بدجور گیر افتادم

سلام افرادی که در نظام سالی واحدی تا شهریور امسال فارغ التحصیل نشن از مهر ماه ۱۳۹۸ باید به نظام جدید (۳-۳-۶) تطبیق بدن.

سلام وقت بخیر، من دیپلم تجربی نظام قدیم هستم و میخوام در کنکور انسانی ۹۹ شرکت کنم، من میتونم منابع نظام جدید که امسال و سال گذشته کنکور دادن رو مد نظر بگیرم یعنی (پایه دهم یازدهم دوازدهم) و مطالعه کنم یا باید منابع نظام قدیم و اول و دوم و سوم دبیرستان باشه؟

سلام با توجه به اینکه حق انتخاب نظام جدید در کنکور ۹۹ به فارغ التحصیلان نظام قدیم داده شده شما میتونید یکی از این دو گروه منابع (قدیم یا جدید) رو به اختیار خودتون انتخاب کنید. در حین ثبت نام کنکور سراسری ۹۹ از طریق سایت سازمان سنجش تعیین می کنید که میخواهید به سوالات نظام قدیم جواب بدید یا نظام جدید.

سلام خسته نباشید
من دانشجوی رشته مهندسی معدن هستم ورودی ۹۵ که ۶ ترم خوندم و ترم ۶ دیگه شبانه شدم به دلیل سه ترم مشروطیت، الان تو رشته های بدون ازمون با سوابق تحصیلی ثبت نام کردم که از ۲۰ اسفند تا ۶ شهریور وقتش هست و اینکه اگر قبول شم باید از دانشگاه قبلیم که زاهدان هستم انصراف بدم ایا هزینه باید بدم برای انصرافی یا نه؟ چون گفتن که از شبانه بری به روزانه دیگه از جریمه معاف هستی و اینکه تا چهارشنبه هم نتیجه ی ازمون سراسری میاد میتونم ثبت نام کنم بازم رشته های بدون ازمون و با سوابق تحصیلی رو؟ ممنون میشم جواب بدین

سلام شما از روزانه به شبانه رفتید. انصراف از دانشگاه جریمه داره اما مبلغش خیلی زیاد نیست. میتونید مجددا در رشته های بدون آزمون ثبت نام کنید.

سلام من رشته ام انسانی بوده امسال میخوام بعد از گذشت دو سال از کنکورم دوباره کنکور بدم
معدل سوم و چهارم دبیرستانم حدوده ١٧/١٨ بوده و رتبه ی کنکورم ۶٠٠٠ شد البته درس نخونده بودم واقعا
امسال میخوام برای روانشناسی دانشگاه شهید بهشتی بخونم از الان روزی ٨ ساعت دارم میخونم و از اول مهر میخوام ١٢ ساعت بخونم
مدرسه ای ام که میرفتم یه مدرسه معمولی دولتی بود
میخواسم ببینم با این شرایط اصلا امکانه قبولی من هست چون میدونم باید زیر ٢٠٠ بشم
یا خیلی بلند پروازم؟ یه موقع هایی فکر میکنم با وجود این همه ادم که مدرسه هایه عالی میرن من اصلا شانسی دارم؟

سلام با این سابقه تحصیلی و رتبه ای که قبلا داشتید و این ساعت مطالعه ای که الان دارید اگر کیفیت مطالعه و برنامه ریزی شما بالا باشه و منابع مناسبی داشته باشید و روش مطالعه و تست زنی شما درست باشه قطعا احتمال کسب رتبه ۲۰۰ خیلی بالاست. خیلی از رتبه های برتر کنکور در سالهای اخیر از شهرستان های کوچک بودند نمونه بارز آقای عبدالله رئیسی رتبه ۲ کنکور انسانی سال گذشته که از یک روستای کوچک در شهرستان سراوان استان سیستان و بلوچستان بودند. شما روی پیشرفت و بهبود کیفیت مطالعه خودتون تمرکز کنید و اصلا به فکر رقبا و امکاناتشون نباشید.

سلام ببخشید من دیپلم ریاضی نظام قدیم سال ۸۶ دارم. الان هم که گفتن آزمون سال ۹۹ رو میشه دلخواه آزمون داد آیا میتونم نظام جدید رو انتخاب و طبق اون پیش برم یا باید یه جوری به نظام جدیدیا تبدیل بشم از نظر دروس و مدرک و غیره؟ شنیدم میگن باید آزمون بدم تو بهمن درسته؟ اگر قرار باشه سال دیگه آخرین سال نظام قدیمیا باشه پس برای سال ۱۴۰۰ همه قدیمیا باید به نظام جدید تبدیل بشن؟ درست به من اطلاعات دادن؟ ممنون

سلام اگر مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی نظام قدیم دارید بدون نیاز به دیپلم نظام جدید و بدون نیاز به هیچ مدرک جدیدی میتونید در کنکور ۹۹ ثبت نام کنید و در زمان ثبت نام کنکور، گزینه نظام جدید (نظام آموزشی ۶-۳-۳) رو انتخاب کنید. در این حالت سوالاتی که در جلسه کنکور ۹۹ باید بهشون جواب بدید سوالات مربوط به کتاب های نظام جدید هستند. ضمنا نیاز به شرکت در هیچ آزمونی در بهمن ماه نیست. طبق آخرین اخبار، کنکور ۹۹ آخرین سالی هست که از کتاب های نظام قدیم هم سوال طرح میشه. بنابرین در سال ۱۴۰۰ همه داوطلبان کنکور باید کتاب های نظام جدید رو مطالعه کنند و برخلاف کنکور ۹۸ و ۹۹ فقط یک سری سوال در کنکور ۱۴۰۰ برای همه داوطلبان طرح میشه. اگر بخشی از پاسخ ها ابهام داشت یا سوالات دیگری در این زمینه داشتید در خدمتتون هستیم ابتدا به این مقاله ستاره بدید (از ۱ تا ۵) و بعد سوالتون رو همینجا در قسمت نظرات ثبت و ارسال کنید.

سلام خسته نباشید. چند تا سوال از خدمت شما داشتم
من لیسانس و ارشد رشته مدیریت از پیام نور دارم و دیپلم رو سال ۸۶ ریاضی گرفتم آیا میتونم برای کنکور تجربی شرکت کنم و سوالات نظام جدید رو با برنامه ریزی شروع کنم برای سال آینده؟
اگر بتونم، سایت شما برای شروع از صفر و ان شا الله قبولی پزشکی چه پیشنهادی داره و چقدر هزینه خواهد داشت؟
میخوام برای من دکترزهرا جعفری مشاور کنکور باشه

سلام وقت بخیر بله میتونید در کنکور تجربی شرکت کنید. لازمه که حتما یک برنامه ریزی درسی برای کنکور تجربی داشته باشید که طبق این برنامه منظم پیش برید. برای آشنایی کامل تر با خدمات سایت مشاوره درسی ما و دریافت برنامه ریزی و مشاوره کنکور تجربی میتونید با شماره تلفن ۰۲۱۹۱۰۳۵۳۶۳ (داخلی ۲) تماس بگیرید. دکتر زهرا جعفری و سایر مشاورین ما رتبه های برتر هستند و خودتون حق انتخاب مشاور دارید. با استفاده درست از مشاوره و برنامه ریزی رتبه های برتر کنکور تجربی قطعا میتونید در مسیری که خود این افراد طی کردند و موفق شدند شما هم موفق بشید.

سلام و خسته نباشید. بنده دانش اموز هنرستان بودم و مدرک کاردانی رو از دانشکده فنی گرفتم. میتوانم با همین مدرک کاردانی فنی میتوانم در کنکور تجربی شرکت کنم؟ در دفترچه شرط ثبت نام داشتن مدرک کاردانی نوشته شده. آیا منظور همین مدرک کاردانی که من دارم هست؟ با تشکر

سلام بله با داشتن مدرک کاردانی میتونید در کنکور تجربی شرکت کنید.

سلام وقت بخیر
خسته نباشید
نظام قدیم هستم و امسال اون رتبه مورد نظر رو برای ورود به دانشگاه نمیارم و باید پشت کنکور بمونم برای کنکور ۹۹ با توجه به اینکه معافیت تحصیلی‌ بنده آبان ماه تمام میشه برای گرفتن معافیت تحصیلی در دانشگاه پیام نور باید چیکار کنم؟
ممنون از سایت خوبتون

سلام وقت بخیر بعد از ثبت نام در دانشگاه میتونید معافیت تحصیلی بگیرید (ویژه دانشجویی). برگه ای که دانشگاه به شما میده رو باید ببرید پلیس+۱۰ تا معافیت تحصیلی براتون صادر بشه.

سلام من فارغ التحصیل رشته تجربی سال ۹۵ هستم من همون سال کنکور دادم روزانه قبول نشدم رشته ای بر اساس سوابق تحصیلی انتخاب کردم اون هم دانشگاه آزاد قبول شدم نرفتم بعدش دانشگاه علمی کاربردی رشته ای براساس سوابق تحصیلی انتخاب کردم بازم اون رو نرفتم الان که خدمتم تموم شده میتونم واسه کنکور ۹۹ شرکت کنم محدودیت انتخاب رشته روزانه رو که نخواهم داشت؟

سلام بله میتونید در کنکور ۹۹ شرکت کنید و محدودیت انتخاب رشته روزانه ندارید.

سلام من سال دوازدهم هستم میخوام کنکور موفق بشم هیچی هم نخوندم میتونین برنامه بریزید موفق بشم کاری به فشرده بودن برنامه ندارم

سلام بله با شماره تلفن ذکر شده در همین صفحه تماس بگیرید و یا درخواستتون رو به شماره پیامک یکی از مشاورهای ما در قالب اس ام اس ارسال کنید تا شرایط مشاوره و برنامه ریزی و هزینه به شما اعلام بشه. برنامه ای که برای شما ریخته میشه کاملا شخصی سازی شده و بر اساس شرایط و وضعیت و هدف شماست.

سلام من دانشجوی انصرافی ارشد نرم افزار هستم، دیپلم فنی حرفه ای دارم و همینطور کاردانی و کارشناسی، میخواستم ببینم میتونم کنکور تجربی بدم یا باید دیپلم تجربی بگیرم؟

سلام نیازی به دیپلم تجربی نیست میتونید در کنکور تجربی شرکت کنید.

سلام بنده به عنوان مشاور کنکور تجربی میخوام در کادر شما همکاری کنم داروسازی مشهد

سلام وقتتون بخیر من نظام قدیم هستم و میخوام در کنکور ۹۹ شرکت کنم اگر تاثیر معدل قطعی بشه با توجه به اینکه معدلم ۱۶/۴۱ هستش و نمیخوام در ترمیم معدل شرکت کنم برای قبولی در پزشکی خیلی از بقیه عقب خواهم افتاد تشکر از وقتی که می گذارید

سلام امیدواریم تاثیر معدل مثبت باقی بمونه. افراد زیادی در سالهای اخیر بودند که هرچند معدل کتبی پایینی داشتند اما با توجه به مثبت بودن تاثیر معدل پزشکی قبول شدند. نگران تاثیر قطعی نباشید فعلا با یک برنامه ریزی درسی مناسب مطالعه برای کنکور رو طبق توصیه های مشاور خودتون شروع کنید و روی یادگیری عمیق مطالب، تست زنی و سرعت عمل در تست زنی کار کنید تا در جلسه کنکور سراسری بهترین عملکرد رو داشته باشید. اگر خبری در رابطه با تاثیر معدل در کنکور ۹۹ اعلام بشه فورا از طریق کانال مشاوره کنکور و سایت مشاوره تحصیلی مشاوران ۱۰۰ اعلام خواهیم کرد.

سلام
تو رو خدا جواب بدید با درصدهای
ادبیات ۶۵
زبان ۱۵
معارف و عربی خالی
زیست ۶۸
فیزیک ۷۱
شیمی ۶۶
ریاضی ۷۴
احتمال قبولی روزانه رشته های پزشکی با سهمیه ۵ درصدی ایثارگری تو کشور حالا هر جایی هست؟
ممنون

سلام برخلاف میانگین درصد بسیار پایین دروس عمومی، درصد دروس اختصاصی شما عالیه و احتمال قبولی پزشکی دارید.

اصلا و ابدا امکان قبولی پزشکی وجود نداره با عربی و دینی صفر و زبان ۱۵ درصد قبولی پزشکی تراز بالای ۱۰۰۰۰ لازم داره لطفا اطلاعات غلط به مردم ندید!

نظر شما محترم ولی ما در پاسخ به هر نظر دهنده شرایط کامل اون شخص که در متن سوال مطرح شده رو در نظر می گیریم و با بررسی خیلی دقیق جواب میدیم. ضمن احترام به نظر شما درباره دوست عزیزی که این درصدها و احتمال قبولی با سهمیه ۵ درصدی رو پرسیده بودند باید خدمتتون عرض کنم که: اولا با تراز کمتر از ۱۰۰۰۰ هم افراد زیادی با سهمیه ۵ درصدی ایثارگران و حتی سهمیه مناطق پزشکی قبول شدند. سال گذشته داوطلب خانمی بود که با تراز ۹۳۲۳ و رتبه ۱۴۰۱ زیرگروه ۱ در سهمیه ۵ درصدی ایثارگران پزشکی پردیس خودگردان بیرجند قبول شد. مثال های خیلی زیاد دیگری هم هستند که با تراز زیر ۱۰۰۰۰ پزشکی قبول شدند. ثانیا با بررسی هزاران کارنامه قبولی در سالهای اخیر دیدیم که با این درصد های خیلی خوب دروس اختصاصی و درصدهای پایین تر دروس عمومی احتمال قبولی پزشکی بالا بوده. زیست شناسی به تنهایی ضریب ۱۲ داره درحالیکه کل دروس عمومی جمع ضرایبشون کمتر از ۱۲ هست. علاوه بر ضریب دروس اختصاصی که خیلی بالاتر از عمومی هاست تراز دروس اختصاصی هم بالاست.

سلام میخواستم بدونم با رتبه ۹۵۴۷ میتونم فیزیوتراپی روزانه قبول شم؟
امسال کنکور دادم میشه لطف کنید زودتر پاسخ بدین
ممنون

سلام خیر

باسلام. من لیسانس و فوق لیسانس هر دو دانشگاه دولتی و تو رشته فنی مهندسی درس خوندم. آیا میتونم مجددا کنکور تجربی شرکت کنم و دانشگاه دولتی بخونم؟ ازمون لیسانس به پزشکی رو چطور؟ آیا میتونم اونم دولتی بخونم؟ ممنون میشم راهنماییم کنید

سلام برای آزمون کارشناسی به پزشکی باید زیر ۲۵ سال سن داشته باشید.
امکان تحصیل رایگان در دوره های دکتری عمومی پزشکی، دندانپزشکی یا داروسازی برای فارغ التحصیلان کارشناسی ارشد بستگی به رای نهایی دیوان عدالت اداری داره. فعلا بر اساس دستور موقت دیوان عدالت اداری از ورودی های ۹۷ که چنین شرایطی دارند شهریه نمی گیرند.

شما میدونید از فوق دیپلم تا فوق پروفسوری چه مدرک هایی هست به ترتیب؟ رشته مدیریت دولتی

سلام زینب خانم فوق دیپلم (کاردانی) لیسانی (کارشناسی) فوق لیسانس (کارشناسی ارشد) دکتری معمولا کسانی که تا دکتری میرن به قصد هیات علمی شدن در دانشگاه ها ادامه تحصیل میدن مرتبه اساتید در دانشگاه ها هم به ترتیب استادیار، دانشیار، استاد تمام (فول پروفسور) هست.

سلام ببخشید من رشتم ریاضیه اگه بخوام کنکور هنر بدم باید چیکار کنم؟

سلام در زمان ثبت نام کنکور که معمولا بهمن ماه هست باید دو کارت جداگانه بخرید یکی برای کنکور ریاضی و یکی هم برای کنکور هنر. میتونید در هر دو کنکور شرکت کنید.

سلام وقت بخیر من فارغ التحصیل رشته تجربی نظام قدیم هستم ولی لیسانس حسابداری گرفتم اما الان میخوام دوباره کنکور تجربی شرکت کنم ولی هیچ برنامه ریزی و مشاوره ای هم نداشتم و چون مشکل مالی دارم جویای کار هستم که صبح تاعصر وقتم رو میگیره و فقط عصر تا آخر شب میتونم درس بخونم میخواستم بدونم بنظرتون میتونم موفق بشم و بایدچیکارکنم؟ اصلا منابع آزمون ۹۹ تجربی چی هستن؟ ممنون میشم راهنماییم کنید و اینکه هزینه ی مشاوره هاتون چقدره؟

سلام برای موفقیت در کنکور باید انگیزه کافی، ساعت مطالعه بالا، منابع مناسب و برنامه ریزی درسی خوبی داشته باشید. علاوه بر اینها روش مطالعه هر درس، تست زنی، خلاصه نویسی و مرور و جمع بندی و نحوه آزمون دادن و خیلی مسائل دیگه رو هم بلد باشید. بهتره مقالات سایت مشاوران ۱۰۰ که شامل توضیحات کاملی درباره این موارد هست رو مطالعه کنید. برای ثبت نام مشاوره و برنامه ریزی بلند مدت میتونید با شماره تلفن ۰۲۱۹۱۰۳۵۳۶۳ تماس بگیرید مشاورین ما شما رو راهنمایی می کنند.

سلام و ممنون از سایت مشاوره کنکور خوبتون لطفا درباره زمان های استراحت در طول روز برای یک کنکوری توضیح دهید.

سلام و تشکر اگر بصورت فشرده از اول صبح درس بخونید و برنامه درسی همون روز رو تمام کنید (با داشتن استراحت های کوتاه بین مطالعه) میتونید بعد از اتمام برنامه به خودتون استراحت طولانی بدید و باقی مانده زمان رو تا وقت خواب در اختیار خودتون باشید. هرچند اگر همین مدت زمان رو هم برای مطالعه و تست زنی استفاده کنید خیلی بهتره و یا مروری بر مطالب امروز و روز های قبل داشته باشید. اما اگر می خواهید بیشتر زمان استراحتتون در طول روز باشه تعداد استراحت ها رو بیشتر و مدت زمان هر استراحت رو کمتر کنید به عنوان مثال بعد از هر ۱ ساعت مطالعه حدود ۱۰ دقیقه استراحت کنید یا بعد از هر نیم ساعت مطالعه ۵ دقیقه استراحت کنید. اینطور نباشه که با هر ۱ ساعت مطالعه ۱ ساعت هم استراحت کنید و درس نخونید.

سلام من نیاز به یک برنامه ریزی برای کنکور پزشکی دارم نظام قدیم هستم به نظرتون اگر در ۴ ماه بیام ماه اول سال دوم ماه بعد سال سوم ماه بعد پیش دانشگاهی و ماه اخر جمع بندی کنکور کنم خوبه؟

شیوه برنامه ریزی برای کنکور شما با کسی که از اول مهر یا از تابستان شروع کرده فرق داره. با توجه به فرصت باقی مانده مباحثی که زنجیروار به هم مرتبط هستند رو به ترتیب بخونید صرف نظر از اینکه سال دوم هست یا سوم یا پیش دانشگاهی. ممکنه یک محبث در سال دوم و سوم هر دو اومده باشه بنابرین این فصل ها رو باید باهم ترکیبی بخونید. مباحثی که پیش نیاز هستند رو اول از همه بخونید. اگر قرار مباحثی رو حذف کنید میتونید مطالب خیلی سنگین که وقت زیادی می گیرند و مطالبی که هر سال در کنکور ازشون سوال نیومده یا تعداد تست کمی طرح شده رو حذف کنید.

سلام من هر برنامه ریزی برای کنکور که انجام میدم نمیتونم درست انجامش بدم کم میارم و آخر روز میبینم که کلی از برنامه باقی مانده باید چکار کنم؟ کنکوری تجربی هستم خواهش میکنم کمک کنید

سلام دلایل مختلفی میتونه داشته باشه که در یکی از این دو گروه جا میشن: ۱- ممکنه برنامه شما برای وضعیت و توان فعلی شما مناسب نباشه بیش از حد سنگین باشه و اصلا قابل اجرا نباشه که در این صورت باید برنامه رو اصلاح کنید. یک برنامه درسی خوب برای کنکور باید دقیقا بر اساس شرایط و توان شما شخصی سازی بشه. برنامه ریزی باید حجمی زمانی باشه. ۲- ممکنه برنامه ریزی درسی شما مناسب باشه و نیازی به اصلاح نداشته باشه اما علت کم کاری و کوتاهی خود شما باشه. اگر انگیزه کافی ندارید یا به هر دلیل ساعت مطالعتون پایین هست باید هر طور شده تلاش کنید ساعت مطالعه رو بالا ببرید. ممکنه سرعت مطالعه شما پایین باشه اگر مساله کندخوانی دارید چند راه حل داره که باید تمرین کنید این مشکل رو برطرف کنید فشرده تر بخونید. برنامه ریزی شما باید حجمی زمانی باشه و دقیقا مشخص کنید در این بازه زمانی چه حجمی قراره مطالعه کنید یا تست بزنید. در کل دلایل مختلفی میتونه داشته باشه که بدون دیدن برنامه شما و بدون اطلاع از شرایط و وضعیت دقیق شما نمیشه اظهار نظر قطعی کرد.

سلام آیا شرکت در همایش های جمع بندی الان توصیه می کنید؟

سلام جمع بندی و همایش جمع بندی زمانی مناسبه که حداقل یک بار درس رو کامل خونده باشید بنابرین بهتره جمع بندی بعد از عید و ماه های نزدیک کنکور باشه. درباره جمع بندی در یک پست جداگانه در سایت مشاوران ۱۰۰ کامل توضیح دادیم الزما نیاز نیست در همایش های جمع بندی شرکت کنید ابزارهای دیگری هم برای جمع بندی وجود داره از جمله کتاب های جمع بندی، دی وی دی های جمع بندی و …

سلام فارغ التحصیلم نیاز به مشاوره وبرنامه ریزی کنکور تجربی دارم برای قبولی رشته داروسازی. بهتره زمین شناسی رو از کدوم فصل ها شروع کنم چون نمی رسم برای کنکور ۹۸ همه فصل ها رو بخونم؟ با تشکر

سلام از سنگ و کانی شروع کنید فصل های ۵ تا ۸ سال سوم رو حتما بخونید.

با سلام من فارغ التحصیل رشته تجربی هستم و به مشاور و برنامه ریز دقیق نیاز دارم اما با توجه به این که وضعیت مالی خوبی ندارم و نمیخوام به خانوادم فشار بیارم آیا شما به صورت قسطی هم کار میکنیدیا این که هزینه کمتری بگیرید

سلام بله

با سلام و عرض ادب
۳ سوال داشتم ممنون میشم پاسخ بدید
۱-میخواستم بدونم اگه امسال شبانه قبول شدم میتونم سال بعد کنکور بدم اینم بگم که مشکل سربازی ندارم
۲-ایا درسته میگن کنکور ۹۸ به ۲ صورت برگزار میشه یکی برای داوطلبین که قبل ۹۷ دیپلم گرفتن و یکی برای داوطلبین که بعد از سال ۹۷ دیپلم گرفتن
۳-شرایط سوابق تحصیلی برای کنکور ۹۸ به چه شکل خواهد بود تاثیر به صورت مثبت خواهد بود یا تاثیر قطعی
با تشکر

سلام ۱- میتونید ۲- درسته ۳- هنوز صد در صد مشخص نیست

سلام .من رشته ی دبیرستانم مدیریت خانواده است و پیش دانشگاهی ندارم .آیا میتونم امتحان کنکور بدم و در یک دانشگاه دولتی ادامه تحصیل بدم لطفا جواب بدین .

سلام کنکور چه رشته ای؟ اگر منظورتون کنکور سراسری تجربی ریاضی یا انسانی باشه نمیشه چون باید حداقل مدرک پیش دانشگاهی یا کاردانی یا دیپلم چهارساله نظام قدیم داشته باشید.

کاردانی علمی کاربردی هم قبوله؟ منم دیپلمم هنرستانه کاردانی عکاسی علمی کاربردی دارم میخوام کنکور تجربی بدم

بله با داشتن مدرک کاردانی مجاز به شرکت در کنکور تجربی هستید.

سلام ایا میشه بدون داشتن مشاور برای کنکور برنامه ریزی کرد؟

سلام، بله اگر خودتون اصول برنامه ریزی رو بلد باشید، منابع کمک آموزشی مناسب رو بشناسید، روش مطالعه همه درس ها، تکنیک های تست زنی در منزل و در جلسه آزمون، روش ها و تکنیک های خلاصه نویسی، مرور، جمع بندی و … رو کامل بلد باشید و نیاز به هیچ راهنمایی نداشته باشید و البته نیاز به هیچ نظارت و پیگیری از طرف شخص دیگری نداشته باشید و هیچ مشاوره انگیزشی و … هم نیاز نداشته باشید و همیشه ساعت مطالعتون بالا باشه میتونید بدون مشاورکنکور هم موفق باشید.

سلام ممنون از مطالب مفیدی که گذاشتید اگه امکان داره منابع کمک درسی نظام جدید دهم تجربی هم معرفی کنید و یه سوال آیا برای دهم تجربی هم مشاور درسی دارین یا فقط واسه کنکوری ها؟

سلام، بله هم برای دهم تجربی و هم پایه های بالاتر مشاوره درسی داریم.

سلام من ب مشاور نیازمندم مشاوری میخوام که تا کنکور همیشه راهنماییم کنه به سوالاتم جواب بده و پیگیر کارم باشه ولی راستش هزینه مشاوره هم ندارم شما مشاور برتر کنکور سراغ دارین که رایگان کار کنه و کارش خوب باشه؟

سلام، نه متاسفانه مشاور برتر رایگان با این شرایطی که گفتید سراغ نداریم.

سلام وقتتون بخیر من یه مشاوره تحصیلی نیاز دارم برای انتخاب رشته نهم به دهم دبیرستان نمیدونم برم تجربی یا انسانی یا ریاضی میتونید راهنماییم کنید؟ متشکرم

سلام، برای مشاوره انتخاب رشته تحصیلی دبیرستان با شماره تلفن ۰۲۱۹۱۰۳۵۳۶۳ تماس بگیرید.

سلام مشاوره تلفنی در زمینه ازدواج هم دارید؟

سلام، خیر، مشاوره تلفنی فقط در زمینه مسائل درسی تحصیلی کنکور و انتخاب رشته.

سلام یه سوال برام پیش اومده ممنونم اگر جواب بدین آیا واسه قبولی پزشکی حتما به مشاوره ی تحصیلی کنکور نیازه؟ اگه مشاور درسی نداشته باشم نمیتونم کنکور قبول بشم؟؟ تا حالا کسی بوده بدون مشاور تحصیلی کنکور تجربی رتبه خوب آورده باشه؟

سلام، بله کسانی هم بودن که بدون داشتن مشاور تحصیلی رتبه خوبی آوردن. اگه خودتون اطلاعاتی رو که لازمه داشته باشید و کارهایی رو که در این نوشته به عنوان وظایف یک مشاور تحصیلی گفته شده بتونید خودتون بدون راهنمایی و بدون نظارت و پیگیری از طرف مشاور انجام بدین میتونید موفق باشید. در غیر اینصورت بهتره یک مشاور کنکور باتجربه داشته باشید.

کسی که بره رشته روانشناسی بهتره یا مشاوره؟

به قسمت معرفی رشته های گروه انسانی در سایت مشاوران ۱۰۰ مراجعه کنید.

سلام دوسال کنکور نظام قدیم میدم اما رتبه مناسب برای تنها هدفم یعنی پزشکی رو نمیارم و تردید دارم سال ۹۹ هم به هدفم برسم و احتمالا کارم به ۱۴۰۰ و نظام جدید میرسه و با توجه به انتخابی شدن نظام آموزشی آیا کار درستی است که من سال ۹۹ نظام جدید شرکت کنم تا اگه سال ۱۴۰۰ فقط نظام جدید بود ضرر نکنم و دیگه ۱۴۰۰ به هدفم برسم و از طرفی من دو سال (۹۷ و ۹۸) روی نظام قدیم وقت گذاشتم اگر کنکور ۹۹ دوباره نظام قدیم بدم امکان داره ۱۴۰۰ دوباره حق انتخاب بدن و دوباره سال ۱۴۰۰ کنکور نظام قدیم برگزار بشه و اگر ۱۴۰۰ دیگه نظام قدیم نباشه و فقط نظام جدید باشه کسی با شرایط من اگر سال ۹۹ نظام قدیم بده میتونه سال ۱۴۰۰با نظام جدید تا رتبه هزار یا زیر اون بیاد و یا نمیشه از پس درس های نظام جدید برآمد و برمیگردم سرخونه اولم من رو از این سرگردانی نجات بدید و بگید کدوم راه منطقی تره و من راحت تر به هدفم میرسم من خیلی سختی کشیدم و خواهش میکنم کمکم کنید راه اشتباه رو انتخاب نکنم

سلام اگر با اطمینان نسبی و اطلاع از وضعیت خودتون تقریبا مطمئن هستید که کنکور ۹۹ نمیتونید پزشکی قبول بشید (با توجه وضعیت و ساعت مطالعه فعلی که دارید) و برنامه ریزی شما برای کنکور ۱۴۰۰ هست بهتره نظام جدید رو بخونید. کتاب های نظام جدید به نسبت راحت تر هستند . قطعا امکان شرکت در کنکور ۱۴۰۰ نظام جدید رو دارید.

سلام
شما مشاوره تلفنی تحصیلی هم دارید یا فقط مشاوره حضوری هست؟

سلام، بله مشاوره تحصیلی تلفنی هم داریم.

سلام من دانش آموز تجربی هستم سال آینده کنکور دارم میخواستم برم قلم چی ثبت نام کنم اونجا خودشون بهمون مشاوره کنکور میدن؟ یا باید مشاور تحصیلی جدا بگیریم؟ و آیا بابت مشاوره هم پول جدا میگیرن یا همین پولی که واسه آزمون میدیم همونه

سلام، قلم چی به شما و چند نفر دیگه یک پیشتیبان مشترک میده، نه مشاور کنکور. پشتیبان معمولا دو هفته یک بار در فاصله بین آزمون ها با شما تماس کوتاهی میگیره و ساعت و محل برگزاری آزمون رو اطلاع میده و اگه سوالی داشته باشید در حد اطلاعاتش جواب میده. کیفیت عملکرد و پیگیری پشتیبان ها با هم یکسان نیست اما در کل وظایف پشتیبان قلم چی با وظایف مشاوره تخصصی کنکور فرق داره و نباید به اندازه یک مشاور شخصی ازش انتظار داشت چون به هر حال فقط دو هفته یک بار یک تماس کوتاه با شما میگیره.

سلام چی کردی کنکور رو

سلام وقت بخیر من مشاور کنکور تجربی میخواستم باید چطور اقدام کنم؟ میشه راهنمایی کنید

سلام، با شماره تلفن ۰۲۱۹۱۰۳۵۳۶۳ تماس بگیرید و یا مستقیما به شماره پیامک مشاور مورد نظرتون پیامک ارسال کنید تا با شما تماس بگیرند. از طریق آیدی تلگرام موجود در همین صفحه هم میتونید مشاوره کنکور رزرو کنید.

سلام روز خوش من نظام قدیم هستم و تحصیل مجدد ۲۶ ساله و فوق لیسانس مدیریت دولتی شیراز. دندان پزشکی دوست دارم چند تا سوال داشتم: بنظرتون من احتمال قبولی دارم نسبت به داوطلبان تازه از دبیرستان فارغ شده؟ بنظرتون با توجه به انگیزه و علاقه زیادم عقلانی هست با توجه به شرایطم شروع کنم به خوندن؟ من هزینه کلاس کنکور و هزینه های سنگین آموزشی رو ندارم میخوام بدونم خودم خودخوان کنم کتاب مدرسه و تست بزنم تو خونه می‌توانم قبول شم؟

سلام اگر ساعت مطالعه بالایی داشته باشید و کیفیت مطالعه و درس خوندن شما هم بالا باشه و برنامه ریزی درست و منابع مناسبی داشته باشید احتمال موفقیت قطعا زیاده. اینکه عقلانی هست یا نه کاملا به شرایط خاص شما بستگی داره استعداد، توان، وضعیت مالی، صبر و تحمل و در کل به خود شما بستگی داره نسخه کلی نمیشه داد بگیم برای هر فرد ۲۶ ساله فوق لیسانسی این تصمیم درسته یا نه.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه

نام

ایمیل

وب‌ سایت

ورود به کانال تلگرام فیلم ها

فیلم های درس مورد نظر را مشاهده کنید:ادبیاتعربیدینیزبانریاضیزیستفیزیکشیمی ورود به فروشگاه اینترنتی دی وی دی کنکوردریافت مشاوره درسی و برنامه ریزی کنکور

خانم سیما ایوبی رتبه ۱۱۳ منطقه دو کنکور سراسری انسانی سال ۹۷ و دانشجوی دانشگاه فرهنگیان است. ایشان به عنوان مشاور رشته انسانی با گروه آموزشی مشاوران ۱۰۰ همکاری دارند. چند نمونه از صحبت های ایشان در قالب فایل صوتی و ویدیو در انتهای مطالب این صفحه موجود است.

برای دریافت برنامه ریزی و مشاوره بلند مدت از خانم سیما ایوبی می توانید «نام و نام خانوادگی + پایه تحصیلی + مدت زمان مورد نظر خود را برای دریافت برنامه ریزی و مشاوره» به شماره پیامک ۱۰۰۰۲۰۳۰۴۰۵۰۷۹ ارسال نمایید تا بلافاصله متن پیام و شماره تلفن همراه شما مستقیما برای خانم ایوبی ارسال شده و ایشان به درخواست شما پاسخ دهند. طی اولین تماس تلفنی ایشان با شما شرایط، روش کار و هزینه مشاوره و برنامه ریزی بلند مدت به شما اعلام می گردد.مشاور تحصیلی برای کنکور

 

 

تصویر صفحه اختصاصی خانم سیما ایوبی در سایت کانون فرهنگی آموزش (قلم چی) :

 

کارنامه و درصدهای خانم ایوبی در کنکور ۹۷:

ویدیو و فایل های صوتی زیر توسط خانم ایوبی ضبط شده اند. برای مشاهده ویدیو یا شنیدن فایل صوتی مربوط به هر موضوع روی دکمه  کلیک کنید:

 

 

 

 

پس از صحبت با خانم ایوبی و اطلاع از شرایط و هزینه مشاوره رشته انسانی، مبلغ مورد نظر را به شماره کارت بانک تجارت به نام سیما ایوبی واریز نمایید:

نظرات، پیشنهادات و انتقادات خود را درباره عملکرد ایشان از طریق شماره تلفن ۰۲۱۹۱۰۳۵۳۶۳ داخلی ۳ (واحد نظارت بر عملکرد مشاوران) اعلام فرمایید.


https://moshaverane100.com/wp-content/uploads/audio/moshaverkonkur/simaayoubi/raveshhaye-motale.mp3Downloads-icon


https://moshaverane100.com/wp-content/uploads/audio/moshaverkonkur/simaayoubi/ezterab-ghabl-az-emtehan.mp3Downloads-icon


https://moshaverane100.com/wp-content/uploads/audio/moshaverkonkur/simaayoubi/mazayaye-kholase-nevisi.mp3Downloads-icon


https://moshaverane100.com/wp-content/uploads/audio/moshaverkonkur/simaayoubi/osul-kholase-nevisi.mp3Downloads-icon


https://moshaverane100.com/wp-content/uploads/audio/moshaverkonkur/simaayoubi/nokat-talaee1.mp3Downloads-icon


https://moshaverane100.com/wp-content/uploads/audio/moshaverkonkur/simaayoubi/nokat-talaee2.mp3Downloads-icon

فیلم های درس مورد نظر را مشاهده کنید:ادبیاتعربیدینیزبانریاضیزیستفیزیکشیمی ورود به فروشگاه اینترنتی دی وی دی کنکوردریافت مشاوره درسی و برنامه ریزی کنکور

دکتر زهرا عطایی کچوئی رتبه ۱۲۸۹ منطقه یک در کنکور سراسری تجربی سال ۹۵ و دانشجوی دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان است. ایشان همچنین رتبه ۱۸۹۲ کنکور منحصرا زبان را نیز کسب کرده اند. دکتر عطایی در حال حاضر مشاور گروه آموزشی مشاوران ۱۰۰ می باشد. نمونه ای از صحبت ها و فایل های مشاوره ای ایشان در قالب ویدیو و فایل صوتی و همچنین نمونه نظرات دانش آموزان ایشان در انتهای مطالب این صفحه موجود است.

برای دریافت برنامه ریزی و مشاوره بلند مدت از دکتر زهرا عطایی می توانید «نام و نام خانوادگی + پایه تحصیلی + مدت زمان مورد نظر خود را برای دریافت برنامه ریزی و مشاوره» به شماره پیامک ۱۰۰۰۲۰۳۰۴۰۵۰۵۱ ارسال نمایید تا بلافاصله متن پیام و شماره تلفن همراه شما مستقیما برای دکتر عطایی ارسال شده و ایشان به درخواست شما پاسخ دهند. طی اولین تماس تلفنی ایشان با شما شرایط، روش کار و هزینه مشاوره و برنامه ریزی بلند مدت به شما اعلام می گردد.مشاور تحصیلی برای کنکور

 

 

کارنامه و درصدهای دکتر عطایی در کنکور ۹۵ به شرح  زیر است:

ویدیو و فایل های صوتی زیر توسط دکتر عطایی ضبط شده اند. برای شنیدن فایل صوتی یا مشاهده ویدیو مربوط به هر موضوع روی دکمه کلیک کنید:

 

 

 

یک نمونه از نظرات دانش آموزان دکتر عطایی:

پس از صحبت با دکتر عطائی و اطلاع از شرایط و هزینه مشاوره و برنامه ریزی، مبلغ مورد نظر را به شماره کارت بانک ملت به نام زهرا عطائی کچوئی واریز نمایید:

نظرات، پیشنهادات و انتقادات خود را درباره عملکرد ایشان از طریق شماره تلفن ۰۲۱۹۱۰۳۵۳۶۳ داخلی ۳ (واحد نظارت بر عملکرد مشاوران) اعلام فرمایید.

با سلام و خسته نباشید . میخواستم بدونم میتونم قبل از اینکه گرفتن برنامه ریزی با ایشون صحبت کنم که از انتخابم راضی باشم ؟

سلام خانم باقری برای ارتباط با خانم عطایی، لطفا نام و نام خانوادگیتون + پایه تحصیلیتون رو به شماره ۱۰۰۰۲۰۳۰۴۰۵۰۵۱ پیامک کنید تا ایشون باهاتون تماس بگیرند.

ببخشین میگم میتونین یه نمونه برنامه ریزی هفتگی رو واسه من ارسال کنین فقط یه نمونه

با سلام برای ارتباط با خانم عطایی و اطلاع از روش برنامه ریزی و مشاوره ایشون میتونید به شماره ۱۰۰۰۲۰۳۰۴۰۵۰۵۱ پیامک ارسال کنید تا تلفنی باهاتون تماس بگیرند و توضیحات لازم رو خدمتتون عرض کنند.

بسیار عالی و با حوصله هستن. خیلی خوش اخلاق و معلومه کاربلد . مرسی بابت تیم خوبتون

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه

نام

ایمیل

وب‌ سایت


https://moshaverane100.com/wp-content/uploads/audio/moshaverkonkur/zahraataie/azmoonhaye-azmayeshi.mp3Downloads-icon


https://moshaverane100.com/wp-content/uploads/audio/moshaverkonkur/zahraataie/majeraye-konkur-khodam.mp3Downloads-icon


https://moshaverane100.com/wp-content/uploads/audio/moshaverkonkur/zahraataie/paresh-afkar.mp3Downloads-icon

اعلام نتایج آزمون مدارس تیزهوشان

زمان اعلام نتایج کنکور کارشناسی ارشد 99

مشاور تحصیلی برای کنکور

لیست رشته های بدون کنکور سراسری

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد

نرم افزار تخمین رتبه کنکور سراسری

 راه های ارتباطی

تلفن ثابت

شارژینگ آنلاین

صفحات اینستاگرام

کانال های تلگرامی

مقالات منتخب سردبیر

شرایط ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

راهنمای جامع انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد

زمان اعلام نتایج کنکور

زمان شروع مدارس

توضیحات کارنامه آزمون دکتری

ثبت نام آزمون استخدامی آموزش پرورش

توضیحات کارنامه کارشناسی ارشد

ثبت نام آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی

ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی 99

ویدئوهای منتخب

دانشگاه فرهنگیان

ویژگی های مهد کودک خوب

ثبت نام بدون کنکور کاردانی دانشگاه آزاد

اعتراض به نتایج تیزهوشان

نرم افزار شاد

راهنمای جامع انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد

دسترسی سریع

ارتباط با ما

درصورتی که برای مشاوره در تمامی زمینه های ذکر شده در سایت، به دانش چندین ساله ما در این زمینه نیاز داشتید می توانید با ایمیل یا شماره تلفن 9099071789 ( تماس با تلفن ثابت از سراسر کشور و به ازای هر دقیقه 30000 ریال ) در ارتباط باشید تا از مزایای مشاوره حضوری گروه آموزشی هیوا بهره مند گردید. همچنین می توانید از طریق فرم ارتباط با ما، پیام ها و انتقادات و پیشنهادات خود را برای ما ارسال نمایید. سایت مشاوره هیوا یک مرکز خصوصی و غیرانتفاعی است و به هیچ ارگان دولتی و خصوصی دیگر اعم از سازمان سنجش ، دانشگاه آزاد و …. هیچگونه وابستگی ندارد. جهت ارئه انتقادات، پیشنهادات و شکایات با شماره تلفن 54787700-021 تماس حاصل فرمایید.

دانلودها | وبلاگ | اخبار و اطلاعیه ها | هیوامگ | تماس با ما

تمامی حقوق این سایت متعلق به هیوا می باشد ©

 
روزهای پس از کنکور را چگونه بگذرانیم؟ از آخرین روزهای قبل از کنکور بسیار خوانده‌اید و شنیده‌اید؛ اما روز بعد از کنکور چطور؟ راستی روز بعد از این مسابقه نفس گیر چه می‌کنید؟ قبل و بعد از آزمون با این سؤال به سراغ داوط …

زندگی پس از کنکور همچنان ادامه دارد ! به همه شما کنکوری‌های عزیز که سرانجام توانستید با تمام سختی‌ها و مشکلات، در جلسه کنکور حاضر شوید، یک تبریک و «خسته نباشید» اساسی و درست و حسابی عرض می‌کنیم. امیدواریم که همه شما عزیز …

کنکور تمام شد؛ به همین سادگی؛ با این همه، هنوز پس از گذشت چند هفته از برگزاری آن، برای بسیاری از داوطلبان و خانواده­هایشان، حتی داوطلبانی که خوب مطالعه کرده و با موفقیت آزمون سراسری را پشت سر گذاشته‌اند، همچنان بحث‌های م …مشاور تحصیلی برای کنکور

چگونه بر نااميدى خود غلبه کنيم؟ به گفته نويسنده معروف، پايولو کوييلو: “آن لحظه معجزه آسا به ما کمک مي‌کند تا خود را تغيير دهيم و ما را به سمت رسيدن به آرزوهايمان سوق مي‌دهد. بله، ما سختى مى کشيم، لحظات سخت خواهيم داشت و …

 
روز و شب قبل از کنکور چکار کنیم؟ روز قبل از کنکور، مطالعه را کنار بگذارید و فقط استراحت و تفریح کنید. اگر نمی‌توانید دست از مطالعه بردارید، فقط ۳ الی ۴ ساعت صبح را مطالعه داشته باشید و عصر به سراغ کتاب نروید. …

بدون شک موفقیت درهر آزمونی بخصوص در آزمون‌هایی نظیر کنکور که از آن بزرگترین مارتن زندگی هر فرد یاد می شود، استرس و اضطراب، دلشوره و فشار روانی زیادی را به دانش آموزان و خانواده‌های آنان وارد می کند. قطعا اگر این استرس و …

آمادگی فکری و جسمی روز قبل از کنکور تاثیر بسزایی در نتیجه کار دارد.  روز قبل از کنکور اهمیت ویژه‌ای دارد که اگر اشتباه کوچکی در این روز رخ دهد، به‌طور قطع تأثیر بسیار نامطلوبی در نتیجه دارد. یکی از مهم‌ترین عوامل مؤثر در …

روز قبل از کنکور، اهمیت ویژه‌ای دارد. اگر اشتباه کوچکی در روز قبل از کنکور رخ دهد، به‌طور قطع تأثیر بسیار نامطلوبی در نتیجه دارد. یکی از مهم‌ترین عوامل‌های مؤثر در نتیجه‌ی کنکور، حال و هوایی است که ما در روز کنکور داریم، …

عوامل موفقیت در کنکور سراسری
 نحوه تست‌زنی عامل موفقیت برگزیدگان کنکور
دو روز مانده به آزمون سراسری

بسیاری از برگزیدگان کنکور سراسری، نحوه تست‌زنی در آزمون و حفظ آرامش و تمرکز در تست‌زنی را عامل موفقیت خود می‌دا …

هفته پایانی باقی مانده تا کنکور، برای بسیاری از کنکوری‌ها روزهای پراسترس و پرهیجانی است، بنابراین بهتر است کنکوری‌ها در این هفته مقداری هم کتاب و جزوه‌ را کنار گذاشته و تمرکز خود را به اوضاع روحیشان بسپرند. در فاصله …

چند هفته بیشتر به زمان برگزاری کنکور باقی نمانده است . د‌ر روزهایی که مقابل روی خود‌ د‌ارید، باید‌ د‌ر نهایت د‌قت و هوشیاری مطالعات خود‌ را جمع کنید. یاد‌گیری بس است، د‌وره کنید! اغلب د‌اوطلبان تصور می‌کنند‌ تا روز ق …

در هفته‌ تورق سریع، باید کتاب‌ها را ورق بزنید و به قسمت‌های نشان‌دارشده و حاشیه‌نویسی‌های کتاب توجه کنید. نحوه مرور سریع کتاب‌ها در هفته آخر کنکور

در این ساعات نزدیک به کنکور بزرگترین مسئولیت‌ها بر دوش خانواده‌ها است که به فرزندان خود روحیه بدهند. اما داوطلبان خود چطور باید از این استرس ساعات پایانی خود بکاهند. با توجه به اینکه برخی کنکوری‌ها مطالعه دقیق داشته …

حرف‌های خودمانی روز آخر با داوطلبان آزمون سراسری ; امروز احساسات متفاوتی را تجربه می‌کند، احساساتی که شاید تاکنون همه را یک جا و در این حد درک نکرده باشد؛ هیجان فراوان، استرس کاذب، کمی ترس، مقداری نگرانی و بی نهایت توکل …

خانواده‌ها نباید به دنبال برآورده کردن آرزوهای خود در فرزندانشان باشند،در فضایی آرام اجازه بدهند فرزندانشان با تمام استعداد وتوانایی خود سر جلسه کنکور حاضر شوند. آرامش کنکوریها را بهم نزنید

صحبت کردن در مورد فلان …

توی زندگی همه ی ماها یه روزایی هست که همه چیز روی روال نیست. ناراحتیم، دلسردیم، یه سری چیزا ذهنمون رو درگیر کردن و اون حس و حال همیشه رو نداریم برای درس خوندن. وقتی ناراحتم نمیتونم درس بخونم ، چیکار کنم؟ باید چیکار کنیم؟ …

در روزهای باقی‌مانده از مطالعه مطالب جدید خودداری کنید.  توکل و یاد خدا، آرامش، اعتماد و اطمینان به خود از عوامل موفقیت در امتحان می باشد و به داوطلبان کنکور سراسری توصیه می‌شود روز قبل از آزمون به استراحت بپردازند چ …

پدر و مادرها اغلب نمی‌دانند به چه صورت و به چه طریق ممکن در امر آموزش، یادگیری و درس به فرزندان خود کمک کنند، آنها شاید صدها بار این کلمه را تکرار کنند که (بخوان، نخوان) و دلشان می‌خواهد در این زمینه فرزندانشان را در …

چند روز به برگزاری کنکور مانده و نحوه تست‌زنی یکی از مسائلی است که در این روزهای آخر، ذهن داوطلبان را به خود درگیر کرده است، داوطلبان می‌توانند با تمرین تست‌زنی در این روزهای آخر با آرامش و اطمینان کامل در جلسه کنکور حاض …

سخنی با والدین داوطلبان کنکور در کمتر از یک هفته مانده به آزمون
 

 
کنکور سراسری در پنج گروه آزمایشی در چند هفته بعد آغاز می‌شود و نقش والدین داوطلبان در موفقیت فرزندانشان در این روزهای پایانی غیرقابل انکار است. …

هرگونه کپی برداری از مطالب سایت بدون اطلاع قبلی، ممنوع میباشد سایت و انجمن کنکور به هیچ موسسه و نهادی وابسته و متعلق نمی باشد

1399 – 1389
&nbsp&nbsp&nbsp&nbsp
konkur.in@gmail.com

داوطلبانی که مایل به شرکت در کنکور سراسری هستند مسلماً به دریافت مشاوره تحصیلی کنکور سراسری نیاز دارند. در این مقاله از سایت ایران تحصیل مشاوره تحصیلی کنکور سراسری به شکل های مختلفی همچون مشاوره تحصیلی تلفنی ، مشاوره آنلاین برنامه ریزی درسی ، مشاوره تحصیلی رایگان برای کنکور ، مشاوره تحصیلی آنلاین کنکور مورد بررسی قرار می گیرد.

 

 

جهت استفاده از خدمات مشاوره تحصیلی کنکور سراسری – مشاوره تحصیلی آنلاین کنکور با مشاورین و متخصصین ایران تحصیل تماس حاصل نمایید.

9099072952 تماس از سراسر کشور و  9099072952 (تماس از استان تهران) پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیلمشاور تحصیلی برای کنکور

 

 

کنکور سراسری پیچیدگی های خاص خود را دارد و با تمامی امتحانات دانش آموزان در طول دوران تحصیلی متفاوت است.

به همین دلیل، در هر رشته تحصیلی با توجه به تغییر سطح سوالات و همچنین رقابت شدید داوطلبان، استفاده از مشاوره تحصیلی کنکور سراسری بسیار ضروری به نظر می رسد.

یک مشاور تحصیلی همانند یک دوست مهربان در کنار شما خواهد بود تا تمامی مراحل را بتوانید با مؤفقیت پشت سر بگذرانید.

زمان و شرایط هر یک از داوطلبان برای شرکت در آزمون سراسری متفاوت است. به همین دلیل در مشاوره تحصیلی کنکور سراسری به بررسی تمامی این شرایط در وهله اول برای شناخت دقیق تر داوطلب می پردازیم.

به عنوان مثال یک داوطلب در تهران که از بهترین مدارس و بهترین امکانات استفاده می کند، وضعیت یکسانی با یک داوطلب در فلان روستای دور افتاده نخواهد داشت.

 دلیلی که موجب می شود تا برخی از داوطلبان سال ها پشت کنکور بمانند، این است که باور دارند هرگز پذیرفته نخواهند شد و قبولی در کنکور کار راحتی نیست.

به همین دلیل یکی از مواردی که در مشاوره تحصیلی کنکور سراسری به بررسی آن خواهیم پرداخت، به موضوع باورهای فرد در رابطه با رسیدن به اهداف خود است.

 

 

مشاوره تحصیلی کنکور سراسری قبل از ثبت نام تا زمان کنکور سراسری و مرحله انتخاب رشته را شامل می گردد.

 

برای برخی از داوطلبان امکان استفاده از مشاوره حضوری وجود ندارد. این عدم امکان می تواند دلایل مختلفی داشته باشد که از جمله آن می توان به بعد مسافت و هزینه های فراوان برای داوطلبان اشاره نمود.

به همین دلیل یکی از گزینه های بسیار عالی که می توانند از آن استفاده نمایند را می توان مشاوره تحصیلی تلفنی و مشاوره کنکور آنلاین دانست. داوطلب با استفاده از برقراری یک تماس در هر جای کشور می تواند به پاسخ مناسبی برای سوالات خود دست یابد.

 از جمله سوالاتی داوطلبان در رابطه با مشاوره تحصیلی کنکور سراسری، به موضوع سردرگمی در رابطه با رشته های انتخابی خود باز می گردد. باید عرض کنیم که انتخاب رشته مورد علاقه بسیار مهم است.

زیرا در زمان مطالعه کنکور با توجه به ضرایب هر یک از رشته ها لازم است برای افزایش مهارت و بالا بردن آمادگی خود تلاش نمایند. خروج از این سردرگمی تنها با توجه به آزمون های رغبت و استعداد که توانایی داوطلبان را مورد سنجش قرار می دهد امکان پذیر خواهد بود.

 

 

 

 

 

 

 مشاوره تحصیلی آنلاین درسی در دو مورد می تواند راهنمای داوطلبان باشد. برخی از داوطلبان نمی توانند خود به تنهایی به برنامه ریزی برای دروس مختلف بپردازند. به همین دلیل نیازمند راهنمایی و کمک مشاور تحصیلی هستند.

مشاوره تحصیلی تلفنی شبانه روزی کمک می کند تا با توجه به بهترین ساعات یادگیری خود و همچنین میزان یادگیری ساعاتی که در طول شبانه روز امکان مطالعه را خواهید داشت برنامه ریزی نمایید.

یکی دیگر از مواردی که موجب می شود داوطلبان در زمان برنامه ریزی نیازمند راهنمایی باشند در رابطه با نحوه استفاده از این برنامه و منطبق کردن آن با برنامه روزمره خود است.

به همین دلیل مشاوره تحصیلی کنکور سراسری به هماهنگی برنامه دانش آموزان با برنامه روزمره شان کمک می کند. همچنین، چنانچه نیاز به تغییراتی در این برنامه وجود داشته باشد به داوطلبان برای ایجاد این تغییر در راستای اهداف آنان کمک می کند.

 

 

داوطلبان در مراحل مختلف سوالات و مسائل مختلفی برایشان مطرح می گردد. می توانید برای پاسخ به سوالات از مشاوره تحصیلی رایگان استفاده کنید.

در مراحل اولیه به هنگام ثبت نام کنکور سراسری موضوع مهم اطلاع از منابع مختلف درسی است. اطلاع دقیق از آن ها می تواند به شما کمک کند تا انرژی خود را بیهوده هدر ندهید و با استفاده از مطالعه دقیق به اهداف خود دست یابید.

موضوع مهم در مرحله بعد، نحوه مطالعه این منابع با استفاده از زمانی است که در اختیار دارید. 

همچنین، تکنیک های تست زنی نیز از جمله موارد بسیار مهمی است که کسب اطلاع در رابطه با آن مهم است.

 

مشاور تحصیلی برای کنکور

 

 

 

 

 

به کمک استفاده از خدمات مشاوره تحصیلی آنلاین کنکور می توانید به پاسخ تمامی سوالات خود دست یابید. یکی از مشکلاتی که داوطلبان به هنگام نزدیک شدن به کنکور دارند به موضوع عدم یادآوری مطالب باز می گردد.

بدین معنا که داوطلبان در مواقعی خاص احساس می کنند که هیچگونه تسلطی بر روی مطالب ندارند و هیچ یک از مطالبی را که مطالعه نموده اند را به خاطر نمی آورند.

در این زمان مشاوره تحصیلی کنکور سراسری به آنها کمک می کنند تا علت آن را شناسایی نمایید. حسن مشاوره تحصیلی آنلاین کنکور در این است که هر یک از داوطلبان در هر زمان می توانند به راحتی از خدمات مشاوره بهره مند شوند.

تکنیک صرفه جویی در زمان برای دانش آموزان مشغول به تحصیل که در حال حاضر در پایه دوازدهم هستند، از جمله موارد بسیار مهم است که متخصصین ما برای دست یافتن آن به داوطلبان کمک می نمایند.

 

برای کسب رتبه مناسب در کنکور برای کدام یک از دروس لازم است انرژی بیشتری گذاشت؟

با توجه به اینکه گروه های آزمایشی مختلفی در هر رشته وجود دارد، بنابراین زیر گروه های مختلفی نیز هستند که داوطلبان باید با توجه به رشته انتخابی خود به افزایش مهارت در زیر گروه مورد نظر بپردازند.

اما برای رتبه کنکور در رشته ریاضی مطالعه و افزایش درصد ریاضی از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است. اما برای کنکور تجربی درس زیست شناسی و برای کنکور انسانی دروس اقتصاد، ریاضی، و تاریخ بسیار می تواند در کسب رتبه خوب به شما کمک کند.

آیا برای استفاده از خدمات مشاوره تحصیلی کنکور سراسری محدودیتی وجود دارد؟

خیر. برای استفاده از این خدمات کافی است با شماره های مندرج در سایت تماس حاصل نمایید و در رابطه با تعداد تماس هیچ گونه محدودیتی برای داوطلبان قرار داده نشده است.

 

مشاوره تحصیلی برای کنکور پزشکی هم داریم ؟

کدام یکی از منابع کمک آموزشی برای مطالعه در دروس مختلف مناسب می باشد؟

آیا بلافاصله پس از مطالعه دروس باید به تست زنی پرداخت؟

آیا با وجود مطالعه دقیق منابع اصلی باز هم نیاز به مطالعه منابع کمک آموزشی می باشد؟

از برنامه های درسی روزانه بهتر است استفاده نماییم یا برنامه های ماهانه؟

برای استفاده از مشاوره تحصیلی کنکور سراسری آنلاین به چه سایتی باید مراجعه نماییم؟

 

 

 

 

 

مطالب مرتبط : 

مشاوره تحصیلی انتخاب رشته دانشگاهی

مشاوره تحصیلی تلفنی برای انتخاب رشته

مشاوره تحصیلی تلفنی

بله. اما این در صورتی است که فرد اراده و پشتکار لازم را داشته باشد.

در این اوقات بهترین راه استفاده از مشاوره تلفنی کنکور جهت پیشرفت هر چه بیشتر است. برای دریافت مشاوره تلفنی کنکور با مشاوران ایران تحصیل تماس بگیرید.

بله. فقط کافیست پشتکار کافی را داشته باشید و تا حد امکان بر طبق برنامه ریزی انجام شده توسط مشاور پیش بروید.

 

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه

نام *

ایمیل *

وب‌ سایت

12,000,000 +

بازدید کننده ایران تحصیل تاکنون

452,000 +

مخاطبان مشاوره تلفنی ایران تحصیل تاکنون

676780

تعداد سوالات سایت ایران تحصیل

15000

حدااقل بازدید روزانه سایت ایران تحصیل

در صورتی که نیاز به مشاوره در زمینه تحصیلی دارید می توانید از تجربیات مشاوران مرکز ایران تحصیل استفاده کنید هزینه هر دقیقه مشاوره 20000 ریال می باشد که می توانید ( از طریق تلفن ثابت از سراسر کشور با شماره 9099072952) تماس بگیرید و از خدمات مشاوره حضوری بهره مند گردید.

ایران تحصیل یک مرکز مشاوره تخصصی دارای مجوز فعالیت در زمینه تحصیلی می باشد که به صورت خصوصی و غیر انتفاعی فعالیت دارد و هیچ گونه وابستگی به هیچ ارگان خصوصی و دولتی ائم از دانشگاه آزاد ، سمپاد ، سازمان شاهد ، سنجش و … ندارد و تمامی مطالب مندرج در سایت تابع قوانین کپی رایت جمهوری اسلامی ایران و صرفا در راستای اطلاع رسانی و راهنمایی کاربران می باشد.

در صورتی که هر گونه پیشنهاد ، انتقاد یا شکایتی از نحوه عملکرد مجموعه دارید می توانید از طریق ایمیل info@irantahsil.org و یا شماره 02146018960 با ما در ارتباط باشید.

 

پاسخگویی ۸ صبح الی ۱ شب حتی ایام تعطیل

پیشرفت تحصیلی

دپارتمان مشاوره تحصیلی بارسا به عنوان یکی از قدیمی ترین و بهترین موسسات مشاوره کنکور در ایران می باشد که هدفش رشد و پیشرفت تحصیلی دانش آموزان و داوطلبان کنکور است. یکی از مهم ترین نیازهای دانش آموزان برای مشاوره تحصیلی رایگان که ما سعی کرده ایم در این صفحه به آن پاسخ دهیم، سوالات پرتکرار و متداولی است که دانش آموزان می پرسند. سوالاتی مانند انتخاب بهترین منابع کنکور، راه های افزایش تمرکز، افزایش سرعت مطالعاتی، روش مطالعه رتبه های برتر کنکور، روش مطالعه هر درس برای امتحانات و کنکور سراسری، بررسی دفترچه های کنکور، ضرایب دروس و… معمولا دانش آموزان تعداد بسیار زیادی از این سوالات را از مشاور تحصیلی خود می پرسند.

ما نیز تصمیم گرفتیم برای کمک به شما عزیزان و راهنمایی شما، در قسمت مشاوره رایگان درسی به ۵۰ پرسش مهم تر به صورت رایگان پاسخ دهیم. مقالاتی که در دپارتمان مشاوره تحصیلی بارسا تالیف و تهیه شده اند، حاصل کار روانشناسان و مشاوران کنکور این مجموعه می باشد و برای نگارش و ویرایش آن ها هزینه های زیادی صورت گرفته تا از کیفیت بالایی برخوردار باشند. با این حال شما می توانید به صورت رایگان از این مقالات مشاوره ای و روانشناسی برای پیشرفت درسی و رشد شخصیتی خود استفاده کنید. خدمات مشاوره تحصیلی رایگان بارسا برای رشته تجربی و ریاضی و انسانی می باشد. این مقالات مشاوره درسی رایگان برای پایه نهم تا دوازدهم قابل استفاده و مفید می باشد.

معمولا اولین سوالی که برای یه دانش آموز کنکوری پیش میاد اینه که از چه کتاب های کمک درسی برای شروع مطالعه برای کنکور استفاده کنه. تنوع زیاد کتاب های کمک درسی در بازار هم باعث میشه انتخاب برای دانش آموزان سخت تر بشه. ما در اینجا به کمک مشاوران دپارتمان مشاوره تحصیلی بارسا مجموعه ای از بهترین منابع کنکور رو برای درس های عمومی و اختصاصی رشته های ریاضی و تجربی برای شما دانش آموزان عزیز تهیه کردیم تا بتونید انتخاب های بهتر و دقیق تری داشته باشید.

استفاده از منابع کمک آموزشی مناسب، از عوامل بسیار مهم موفقیت در کنکور سراسریه که باید به درستی و با نظر مشاوران و دبیران متخصص انتخاب بشه. در این مقاله قصد داریم به معرفی بهترین منابع دروس عمومی کنکور رشته های انسانی و ریاضی و تجربی ( ادبیات فارسی – عربی – دین و زندگی – زبان انگلیسی ) بپردازیم. کتاب های تست معرفی شده در این مقاله، بر اساس نظر بهترین مشاوران تحصیلی موسسه آموزشی بارسا می باشد. در برخی موارد منابع کنکور نظام جدید و نظام قدیم رو به صورت مجزا معرفی کرده ایم تا داوطلبان کنکور نطام قدیم هم بتونند از مناسب ترین کتاب های تست استفاده کنند. مقاله بهترین منابع دروس عمومی رو بخونید تا این منابع خوب رو برای شروع مطالعه در اختیار داشته باشید.مشاور تحصیلی برای کنکور

تو این مقاله هم قصد داریم به معرفی بهترین منابع و کتاب تست های کنکور برای دروس اختصاصی رشته های ریاضی و فیزیک بپردازیم. البته منابع کنکور انسانی رو هم به زودی در یک مقاله دیگه به طور مفصل بررسی می کنیم. کتاب ها و منابع کنکور معرفی شده در این مقاله، بر اساس نظر بهترین مشاوران تحصیلی بارسا می باشد. در ادامه به بررسی بهترین کتاب تست های دروس فیزیک و شیمی و ریاضی و حسابان برای رشته های ریاضی و تجربی می پردازیم. در برخی موارد منابع کنکور نظام جدید و نظام قدیم رو به صورت مجزا معرفی کرده ایم تا داوطلبان کنکور نطام قدیم هم بتونند از مناسب ترین کتاب های کمک آموزشی استفاده کنند. مقاله بهترین منابع کنکور رو بخونید تا با این منابع بیشتر آشنا بشید.

درس هندسه همیشه یکی از نقاط ضعف بچه های رشته ریاضی بوده. در ابتدا باید بدونیم یه دنیا تفاوت بین هندسه سال دوازدهم و هندسه پایه هست. هم منابع اون ها باهم فرق داره و هم روش مطالعه شون. هندسه دوازدهم خیلی بیشتر نزدیک به ریاضیات هست و دانش آموزان بیشتر با معادلات درگیر میشن و هرچقدر در تشکیل و حل معادلات بهتر باشید، در هندسه دوازدهم ماهرتر خواهید بود. البته تفاوتی که هندسه دوازدهم با ریاضی داره اینه که باید بیشتر از ریاضی مرور بشه. اما در مورد منابع هندسه پایه کنکور باید بگم که این درس بیشتر مبتنی بر قضایا و قدرت تصویر سازی هست و دانش آموزان یا این قضایا رو حفظ می کنند و یا اینکه سعی می کنند خط به خط اون ها رو بفهمند. برای اینکه با بهترین منابع هندسه پایه، هندسه دوازدهم و ریاضیات گسسته آشنا بشید مقاله یهترین منابع هندسه و گسسته کنکور رو بخونید.

درس زیست شناسی کنکور جزء دروسیه که قسمت اصلی یادگیری اون سر کلاس و به وسیله تدریس معلم انجام میشه. بنابراین باید تو کلاس درس زیست شناسی حضوری فعال و آگاه داشته باشید. از طرفی مطالعه دقیق و خط به خط کتاب درسی زیست شناسی بسیار مهم بوده و قبل از مراجعه به کتاب های تست و کمک درسی، لازمه کتاب درسی زیست رو به طور کامل و مفهومی بررسی کنید. در مرحله بعد، تهیه یه کتاب تست خوب برای یادگیری بهتر این درس، تسلط بهتر بر مفاهیم درسی و تست زنی بهتر پیشنهاد میشه. ما تو مقاله بهترین منابع زیست کنکور به شما بهترین منابع زیست کنکور رو معرفی کرده ایم.

در قدم بعدی خدمات مشاوره تحصیلی رایگان و پاسخ به سوالات پرتکرار دانش آموزان، به بررسی دقیق و درس به درس دفترچه های کنکور پرداخته ایم. شما به عنوان یک دانش آموز کنکوری چقدر با دروس دفترچه کنکور، مدت زمان هر درس، تعداد سوالات مطرح شده از مباحث هر درس و ضرایب دروس در هر زیرگروه رشته خودتون آشنا هستید؟ آیا می دونید از کدوم مباحث سوالات بیشتری طرح در کنکور طرح میشه؟ یا برعکس، کدوم مباحث اهمیت کمتری دارند؟ آیا ضرایب دقیق هر درس رو در هر کدوم از زیرگروه های رشته خودتون می دونید؟ اصلا با زیرگروه های رشته های ریاضی و تجربی و انسانی آشنایی دارید؟ معمولا برای ارائه همین اطلاعات ساده، خیلی از مشاوران کنکور هزینه زیادی رو دریافت می کنند. ولی ما آگاهی از این اطلاعات رو حق هر دانش آموزی می دونیم و اون رو جزء مشاوره تحصیلی رایگان قرار دادیم. هرچند بررسی دقیق دفترچه کنکور سال های قبل زمان زیادی رو از مشاوران ما گرفت و این اطلاعات ساده به دست نیومده؛ اما امیدواریم برای شما مثمر ثمر واقع بشه. اگه کنکور سراسری رو به یه مسابقه تشبیه کنیم، شما هرچقدر اطلاعات بیشتری درباره نحوه برگزاری و جزئیات این مسابقه داشته باشید، احتمال موفقیتتون بیشتر خواهد شد.

رشته علوم انسانی یکی از سه رشته مهم در کنکور سراسری محسوب میشه که هر ساله بخش عظیمی از دانش آموزان، این رشته رو برای ادامه تحصیل دبیرستان و دوره های آکادمیک انتخاب می کنند. تحصیل در رشته های مهم و حساس که با محوریت انسان در جامعه وجود دارند (مثل حقوق، علوم قضایی، روانشناسی، حسابداری مالی، مدیریت و …) با ورود به رشته انسانی و پذیرش از طریق کنکور انسانی میسر میشه. بنابراین توجه به این رشته مهم از اهمیت بسیاری برخورداره و شما باید برای کسب بهترین نتیجه در کنکور انسانی ۱۴۰۰ و تحصیل در رشته های مورد علاقه و دلخواهتون تلاش زیادی داشته باشید. تو مقاله کنکور انسانی به بررسی کامل و ۰ تا ۱۰۰ دفترچه کنکور رشته انسانی پرداخته ایم.

رشته تجربی پرطرفدارترین رشته تحصیلی در دوره متوسطه دوم هست که درباره علوم تجربی و طبیعت بحث می کنه. داوطلبان این رشته باید نسبت به دروس زیست شناسی و شیمی و زمین شناسی (نه در همه زیرگروه ها) علاقه بالایی داشته باشند؛ همچنین در سایر دروس مثل ریاضی هم باید وضعیت خوبی داشته باشند تا بتونند تو کنکور تجربی ۱۴۰۰ رتبه خوبی کسب کنند و در رشته مورد علاقه شون قبول بشن. سه رشته پرطرفدار کنکور تجربی عبارتند از: پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی. مقاله کنکور تجربی رو بخونید تا با ۰ تا ۱۰۰ دفترچه کنکور رشته تجربی بهتر و دقیق تر آشنا بشید.

بیشتر دانش آموزانی که در رشته ریاضی و فیزیک تحصیل می کنند با علاقه به رشته های مهندسی مانند مهندسی برق، مهندسی مکانیک، مهندسی کامپیوتر، مهندسی عمران، مهندسی معماری و مهندسی صنایع و مهندسی شیمی وارد این رشته شده و قصد شرکت در کنکور ریاضی رو دارند. هدفی که برای دستیابی به اون، به برنامه ریزی دقیق، مشورت با مشاوران تحصیلی برجسته و متجرب، استفاده از بهترین منابع کنکور 1400 و البته سخت کوشی و تلاش فراوان نیازه. تو مقاله کنکور ریاضی از ۰ تا ۱۰۰ دفترچه کنکور ریاضی و وضعیت داوطلبان رشته ریاضی در کنکور سراسری رو بررسی کردیم و به صورت رایگان در اختیار شما عزیزان قرار دادیم.

بخش بعدی مشاوره تحصیلی رایگان بارسا مربوط میشه به روش مطالعه حرفه ای ها. همه ما به دنبال بهترین روش ها برای مطالعه و مرور دروس و تست زنی هستیم تا با بالاترین مهارت ممکن سرجلسه کنکور حاضر بشیم. اما چطور میشه مثل حرفه ای ها و رتبه های برتر این عادت ها رو در خودمون ایجاد کنیم؟ از کجا بدونیم کدوم یکی از این عادات درست هستند؟ تو این قسمت از مشاوره تحصیلی رایگان به شما در یادگیری عادت های مطالعه موثر، روش SQ3R، منحنی یادگیری ابینگهاوس و… کمک خواهیم کرد. ما به کمک مشاوران حرفه ای بارسا مجموعه ای از مقالاتی که به شما در یافتن عادت های درست مطالعاتی و پیاده کردن اون ها کمک می کنه، جمع آوری کردیم تا بتونید بهترین کیفیت مطالعاتی رو تجربه کنید. در واقع با خوندن این مقالات، انگار یک مشاور تحصیلی رایگان کنار شماست و به شما در یادگیری روش های مطالعه حرفه ای کمک می کنه.

تحقیقات نشون داده تغییر دادن روش ها و ابزارهای آموزشی می تونه سطح یادآوری اطلاعات و حافظه شما رو تا حد زیادی ارتقا بده و مهارت یادگیری تون رو بیشتر کنه. هرم یادگیری نشون میده که اکثر دانش آموزان فقط ۱۰ درصد از اونچه که از کتاب های درسی می خونند رو به خاطر میارن؛ اما می تونند تقریبا ۹۰ درصد از چیزی که از طریق آموزش به دیگران یاد می گیرند رو حفظ می کنند. مقاله هرم یادگیری رو بخونید تا بفهمید کدام روش یادگیری موثرتر هست و باعث پیشرفت بیشتر شما در دروس میشه.

مهم ترین نکته برای تبدیل شدن به یک دانش آموز موثر اینه که یاد بگیریم چطور مطالعه دقیق تر و با هوش تری داشته باشیم. آشنایی با عادت های مطالعه درست باعث پیشرفت روز به روز شما در تحصیلاتتون میشه. اکثر قریب به اتفاق دانش آموزان موفق، موفقیت خودشون رو با استفاده از عادت های مطالعه موثر به دست مییارن. در مقاله عادت های مطالعه موثر به بررسی ۱۰ مورد از این عادات می پردازیم. این مقاله از سایت معتبر Education Corner هست؛ اما ترجمه رایگان این مقاله رو در اختیار شما قرار دادیم تا تو روند مشاوره تحصیلی کنکور شما موثر باشه.

دلسرد نشید، دست نکشید و فقط تلاش کنید تا هر یک از این ۱۰ روش مطالعه موثر رو خوب انجام بدید. اون وقته که پیشرفت خودتون رو می بینید؛ نمره های شما افزایش پیدا می کنه، دانش شما بیشتر میشه و از همه مهم تر، توانایی شما در جذب و یادگیری اطلاعات ارتقا پیدا می کنه.

روش مطالعه صحیح برای کنکور با درس خوندن برای یک امتحان معمولی کمی متفاوته. مطالعه حجم زیادی از درس‌ها و اطلاعات برای آزمونی که چند ساعت طول می کشه، تمرکز و انرژی بیشتری نیاز داره که اگه اصول و روش صحیح اون رو به کار نگیرید، ممکنه در طول مسیر با مشکلات مختلفی مواجه بشید. اما جای نگرانی نیست؛ با خدمات مشاور رایگان تحصیلی بارسا، به شما کمک می کنیم با روش مطالعه صحیح برای کنکور آشنا بشید و در مسیر آماده شدن برای کنکور به بهترین روش ممکن عمل کنید و به نتایج دلخواهتون برسید.

برای موفقیت در کنکور باید

روش های مطالعه صحیح رو یاد بگیرید و از تکنیک های مطالعاتی استفاده کنید.

برنامه ریزی ماهیانه، هفتگی و روزانه داشته باشید و به صورت منظم مطالعه کنید.مشاور تحصیلی برای کنکور

عادت های غذایی، خواب و برنامه ورزشتون رو بهبود ببخشید.

در مقاله روش مطالعه صحیح برای کنکور به بررسی دقیق تر این عوامل می پردازیم.

درس خوندن و آماده شدن برای کنکور و امتحانات نیازمند استفاده از اصولی ترین روش مطالعه هست. روش SQ3R که بهترین و اصولی ترین روش مطالعه شناخته شده در حال حاضره، شامل ۵ مرحله ست که فراگیری و اجرای اون، قدرت یادگیری دانش آموزان کنکوری رو افزایش داده و یکی از روش های ضروری برای موفقیت داوطلبان کنکور به شمار میره. مقاله اصولی ترین روش مطالعه ( روش SQ3R ) رو بخوانید تا بتونید به کمک  روش SQ3R مثل یک حرفه ای برای کنکور درس بخونید.

یکی از راه های بسیار موثر برای به خاطر سپردن مطالب و یادگیری بهتر، یادداشت برداری و خلاصه نویسی از مطالب هست. بدون یادداشت برداری مطالبی که می خونیم رو زودتر از یاد می بریم. البته یادداشت برداری برای ما کارکردهای دیگه ای هم داره. مثلا به ما کمک می کنه تا مطالبی رو که یاد گرفته ایم، دسته بندی و سامان دهی کنیم. اگه مطالبی که خوندیم شامل تصویر یا نمودار باشه، با استفاده از روش خلاصه نویسی می تونیم نکاتی که در اون تصویر یا نمودار وجود داره رو برای خودمون بنویسیم و داشته باشیم. نوشتن خلاصه اطلاعاتی که در کلاس و کتاب ها مطرح می شه، مرور دروس رو برای ما راحت تر می کنه. یادداشت برداری اگه به درستی انجام بشه، می تونه میزان یادگیری ما رو بیشتر کنه. اما در یادداشت برداری هم نکاتی وجود داره که می تونه به ما برای انجام درست این کار کمک کنه. تو مقاله روش خلاصه نویسی برای کنکور نکاتی رو درباره این دو تکنیک مهم (یادداشت برداری و خلاصه نویسی) به شما خواهیم آموخت.

سیستم آموزش ما در نهایت به کنکور می رسه و برای موفقیت در کنکور نیاز به تسلط کامل در تست زنی داریم. روش های مختلف و زیادی در مورد تست زنی گفته میشه. از مهندسی معکوس در تست ها تا نکات عجیب و غریبی که زیر 10 ثانیه می تونید تست بزنید!! از تمام این بازار گرمی ها که بگذریم، تست زدن اصولی قوانین و قواعد خودش رو داره و فقط با تمرین و تکرار می تونید به تسلط زیادی در تست زنی برسید. در مجموع دو نوع تست زنی در منزل داریم: تست آموزشی و تست آزمونی. مقاله تکنیک های تست زنی رو بخونید تا با تفاوت تست های آموزشی و آزمونی و راهکارهای درست تست زدن در هر روش آشنا بشید.

بسیاری از دانش آموزان در زمان مطالعه دروس مدرسه با مشکل بزرگی به اسم فراموشی رو به رو میشن. شما می دونید فراموشی برای چی پیش میاد؟ فرآیند فراموشی مطالب به دلیل عدم مرور و عدم تثبیت مفاهیم و اطلاعات دریافتی اتفاق میفته. معمولا خیلی از دانش آموزان بعد از امتحان میگن “همه روز رو درس خوندم. اما نمره ای که از اون درس گرفتم با زمانی که برای مطالعه اون درس صرف کردم اصلا شبیه نیست.” در این صورت آشنایی با مفهوم منحنی یادگیری ابینگهاوس کمک زیادی به شما می کنه. تو این مقاله از مجموعه آموزش های مشاوره تحصیلی رایگان بارسا، ما طبق این منحنی، زمان بندی های صحیح برای مرور دروس رو به صورت رایگان به شما آموزش می دیم. پس لازمه مقاله بهترین روش مرور دروس رو تا انتها بخونید.

در مقاله های قبلی از آموزش های رایگان به بررسی روش های درست و اصولی مطالعه، مرور درس و تکنیک های تست زنی پرداختیم. اما یکی دیگه از سوالات پرتکرار دانش آموزان و داوطلبان کنکور از مشاوران تحصیلی اینه که پیاده سازی این روش ها در هرکدوم از درس ها (مثلا فیزیک یا شیمی) به چه صورته؟ آیا مطالعه دروس عمومی و اختصاصی با هم متفاوته یا نه؟ در ادامه، مقاله هایی رو براتون آوردیم که روش مطالعه هر درس رو به صورت حرفه ای و البته رایگان براتون توضیح دادیم.

یکی از اولین سوالاتی که دانش آموزان قبل از شروع مطالعه ریاضی باهاش مواجه هستند اینه که چجوری باید ریاضی رو بخونند تا نتیجه خوبی در کنکور یا امتحانات مدرسه بگیرند؟ این مقاله یکی از کامل ترین مقالات موجود درخصوص روش مطالعه ریاضی هست که با خوندنش می تونید فرآیند اصولی مطالعه و تست زنی ریاضی رو برای همیشه یاد بگیرید. این مقاله ویژه دانش آموزان کنکوری و پایه رشته ریاضی و تجربی و برای مشاوره رایگان رشته تجربی و ریاضی هست. پس اگه می خواید نتیجه خوبی در درس ریاضی بگیرید، مقاله چگونه ریاضی بخوانیم رو تا انتها بخونید. اینجا یاد می گیریم که چگونه به یادگیری کاملی از ریاضی برسیم. فقط باید گام ها رو به همون ترتیبی که گفته شده انجام بدید. این رو هم بگم که اگه تا الآن با درس ریاضی مشکل داشتید و فکر می کنید که پایه ریاضی خوبی ندارید، هیچ جای نگرانی نیست. فقط کافیه مقدار کار بیشتری برای جبران ریاضی انجام بدید که در ادامه به اون اشاره خواهم کرد.

کتاب شیمی دوره دوم متوسطه به علت حجم کمی که داره، بعضی از دانش آموزان رو به اشتباه می اندازه و حجم کم کتاب باعث میشه پیش خودشون فکر کنند که نیازی نیست وقت زیادی رو صرف این درس کنند. اما این دسته از دانش آموزان عزیز کاملا اشتباه فکر می کنند و اصلا اینطور نیست. همونطور که خودتون می دونید، درس شیمی درسیه که از دو بخش حفظی و مفهومی تشکیل شده. بخش حفظی بیشتر متن کتاب رو شامل میشه؛ خط به خط متن کتاب شیمی سرشار از مطالب مهمه که لازمه همه اون ها به طور کامل حفظ بشن. جدا از مطالب حفظی کتاب، یه سری از مطالب هستند که جنبه مفهومی دارند و نمیشه با حفظ کردن یادشون گرفت و باید ابتدا اون ها رو کامل فهمید. فهمیدن این مطالب هم نیاز به یه سری فرمول و قاعده خاص داره. ما هم تو دپارتمان مشاوره تحصیلی بارسا مقاله چگونه شیمی بخوانیم رو نوشتیم و به طور مفصل و دقیق درمورد اینکه هرکدوم این مباحث شیمی رو چجوری بخونیم، توضیح کاملی دادیم.

فیزیک هم مثل ریاضیات، درس دردسرساز کنکوری هاست. اما بچه ها راحت تر از ریاضیات باهاش کنار میان. درس فیزیک یکی از فلسفی ترین علوم پایه ست و مثل شیمی، با مفاهیم کاربردی سر و کار داره. مفاهیم درس فیزیک خیلی خیلی مهم هستند. چون تست زدن و تمرین کردن و حل مسائل فیزیک، قبل از یادگیری مفاهیمش هیچ ارزش و کاربردی نداره. چون شما وقتی اصل قضایای فیزیک رو به صورت تئوری ندونید، مسلما نمی تونید مسائل فیزیک کنکور رو درست حل کنید و یا تست بزنید. اما سوال اساسی که خیلی از دانش آموزان و کنکوری ها دارند اینه که چگونه فیزیک کنکور را بخوانیم ؟ پس تصمیم گرفتیم تو این قسمت از مشاوره تحصیلی رایگان رشته ریاضی و تجربی بهترین روش مطالعه فیزیک رو به شما آموزش بدیم تا بتونید از پس مسائل و تست های فیزیک کنکور بربیایید. پس اگه می خواید فرمول های فیزیک رو یاد بگیرید و تست های فیزیک رو قورت بدید، مقاله چگونه فیزیک بخوانیم رو تا انتها بخونید.

یه ژنرال آمریکایی می گفت: «اگه می خواید دنیا رو عوض کنید، تختتون رو مرتب کنید. چون مرتب کردن تخت، اولین کار هر روز شماست و اگه اون رو خوب انجام بدید، اولین کار روزتون رو خوب انجام دادید و برای انجام کارهای دیگه ای که تو روز دارید، اعتماد به نفس می گیرید.» اولین درس کنکور ادبیات هست و شما وقتی بتونید ادبیات رو به خوبی جواب بدید، با روحیه بهتری می تونید بقیه درس ها رو هم جواب بدید. اما سوالی که برای بچه های کنکوری ایجاد میشه اینه که چگونه ادبیات رو برای کنکور بخونیم؟ ما هم قصد داریم تو این مقاله اول ساختار کلی ادبیات کنکور رو بررسی کنیم، بعد روش مطالعه ادبیات کنکور رو به صورت مبحثی بهتون آموزش بدیم و در انتها بهترین منابع ادبیات کنکور رو معرفی کنیم. پس اگه می خواید تو درس ادبیات پیشرفت کنید و ادبیات کنکور رو با سربلندی پشت سر بذارید، مقاله چگونه ادبیات بخوانیم رو تا مطالعه کنید.

اکثر بچه ها فکر می کنند درس دین و زندگی ساده ترین درس کنکوره و همه با مطالعه کم هم می تونند این درس رو تو کنکور سراسری بالا بزنند. باید بهتون بگم میانگین درس دینی تو دو سال گذشته به ترتیب ۲۲/۸ و ۲۹/۵ درصد بوده. پس روش مطالعه دینی کنکور و آوردن درصد بالا توی این درس اونقدرها هم ساده نیست و اینجاست که این سوال برای بچه ها ایجاد میشه که چگونه دینی بخوانیم؟ اولین مسئله درمورد درس دین و زندگی اینه که ضریبش تو کنکور سراسری ۳ هست. پس نسبت به عربی و زبان اهمیت بیشتری داره و می تونه در تراز کل کمک خوبی به شما کنه. با خوندن مقاله چگونه دینی بخوانیم مهم ترین نکات برای یادگیری دینی و حفظ آیات و راهکار های ۱۰۰ زدن در دینی رو یاد می گیرید.

خیلی از خانواده ها به خواست خود بچه ها یا به صلاح دید خودشون، در سنین مختلف بچه هاشون رو به کلاس های خصوصی زبان فرستادند. تعدادی از این بچه ها با علاقه استقبال کردند و عده ای هم خیر و به هیچ صراتی مستقیم نبودند و اینجا خانواده ها مجبور شدند که وارد عمل بشن. بعضی از بزرگترها زورشون به بچه ها چربیده و باعث شده که بچه ها با زور و زحمت هم که شده به یه حد نصابی از دانش تو درس زبان برسند و حداقل باهاش غریبه نباشند. بعضی ها هم نخواستند که زورشون به بچه ها بچربه و یا با اجبار چیزی رو به بچه ها تحمیل کنند. ما سعی کردیم ابتدا تست های درس زبان انگلیسی رو تو کنکور سراسری بررسی کنیم و بعد روش هایی رو برای یادگیری و حفظ کردن لغات انگلیسی، و گرامر زبان کنکور برای شما شرح بدیم.  دو مقاله چگونه زبان را برای کنکور بخوانیم و چگونه لغات انگلیسی را حفظ کنیم؟ رو بخونید تا درباره فراگیری هرکدوم از این مهارت ها دقیق تر اطلاع پیدا کنید.

قسمت های زیادی از دروس عمومی و بخشی از درس های اختصاصی مثل شیمی، مطالبی حفظی هستند و گاهی برای ما دردسر ساز میشن. سوال اصلی اینه که ما چطور می تونیم دروس حفظی رو بخونیم تا در زمان امتحان و یا کنکور این مطالب از یادمون نره؟ آیا روشی اصولی و کاربردی برای مطالعه دروس حفظی وجود داره؟ در آخرین مقاله از این قسمت مشاوره تحصیلی رایگان بارسا، مقاله چگونه دروس حفظی را بخوانیم رو برای شما آوردیم تا در مورد انواع حافظه و نحوه عملکرد حافظه و راهکارهای مطالعه اصولی، بیشتر و بهتر بدونید.

متاسفانه استرس همراه دیرینه و همیشگی بعضی از دانش آموزان  بوده و هست. فرقی نمی کنه چقدر درس خونده باشیم، استرس همیشه در نزدیکی ماست. اگه ما دانش درست و کافی برای مواجهه با استرس رو نداشته باشیم، باعث میشه هم کیفیت درس خوندنمون بیاد پایین و هم نتایج خوبی نگیریم. مجموعه مقالاتی که در ادامه به بررسی اون ها می پردازیم، مانند سایر مقالات توسط بهترین مشاوران و روانشناسان بارسا تهیه شده و به صورت رایگان در اختیار شما قرار گرفته اند. در این قسمت از مشاوره تحصیلی رایگان بارسا، هدف ما اینه که به شما کمک کنیم استرس خودتون رو کنترل کنیم.

“از امتحان می ترسم، اضطراب دارم نمی تونم سر کلاس بشینم، از استرس نمی تونم درس بخونم” همه ما خیلی از این جملات رو شنیده ایم. حتی شاید بارها از اون ها استفاده کرده باشیم. ترس، اضطراب و استرس کلماتی هستند که در طول روز بارها و بارها از اون ها استفاده می کنیم. اما تا به حال به تفاوت اون ها فکر کردید؟ در مقاله تفاوت اضطراب و استرس و ترس درباره تفاوت های این سه مفهوم صحبت کردیم. آگاهی از تفاوت های ترس و اضطراب و استرس باعث میشه تو هر موقعیتی بدونید دقیقا با کدوم یکی مواجه هستید و بتونید شرایط رو بهتر مدیریت کنید.

شاید این اتفاق برای شما هم افتاده باشه که تا اسم امتحان میاد، ترس و استرس عجیبی احساس می کنید؛ قلبتون تند می زنه، صورتتون سرخ میشه، کف دستتون عرق می کنه و تمام نشونه های استرس رو تجربه می کنید. یا اینکه زمانی که سر جلسه امتحان هستید، جواب سوال ها رو بلدید، اما نمی تونید پاسخ سوالات رو روی برگه امتحان بنویسید. یا مثلا سر جلسه امتحان احساس بی قراری شدید، دلهره و ناتوانی دارید. با اینکه تمام مطالب درسی رو خوندید، اما عملکرد خوبی سر جلسه امتحان و آزمون ندارید. در مقاله چرا موقع امتحان استرس داریم؟ دلیل ایجاد استرس و راه های کاهش اون رو براتون شرح دادیم.

موضوع استرس و تاثیر اون بر یادگیری دانش آموزان شاید مشکل خیلی از خونواده ها باشه. دانش آموزانی که هنگامی که سر کلاس درس هستند، احساس نگرانی و بی قراری زیادی دارند و این باعث میشه نتونند خوب به صحبت های معلمشون گوش بدن و مطالب درسی رو یاد بگیرند. یکی از دلایل این مسئله استرس هست که در مقاله تاثیر استرس بر یادگیری به این موضوع پرداخته ایم.

استرس امتحان نوعی از اضطراب هست که فرد نسبت به توانایی هاش دچار تردید میشه و توان یادآوری موارد درسی رو نداره. دانش آموزی که دچار استرس امتحانه، به منزله فردی هست که مباحث درسی رو می دونه؛ اما شدت استرس اون قدر بالاست که دانش آموز توان پاسخگویی به سوالات رو نداره. استرس امتحان می تونه دلایل مختلفی داشته باشه. مثل سختگیری والدین و توقعات بالای اون ها، عدم اعتماد به نفس، تفکر منفی نسبت به خود، رقابت ناسالم، عدم تمرکز والدین مضطرب و برخی از ویژگی های شخصیتی دانش آموزان مثل کمال گرایی ، اهمال کاری و… مقاله راه های کاهش استرس امتحان رو بخونید تا با تاثیر ویژگی های شخصیتی کمال گرایی و اهمال کاری بر استرس امتحان و راهکار های کاهش استرس امتحان بیشتر و بهتر آشنا بشید. خب، مقالات مربوط به استرس در مشاوره درسی رایگان هم اینجا تموم میشه. تو قسمت بعدی به روش مطالعه رتبه های برتر کنکور می پردازیم.

از طرفی، قبل از مراجعه به مشاور تحصیلی کنکور ، دانش آموز باید اطلاعات کافی درباره رشته تحصیلی خود و نحوه برگزاری آزمون های آزمایشی مختلف داشته باشد و با دفترچه آزمون رشته خود ( ریاضی – تجربی – انسانی ) در حد مختصری آشنا شده باشد. بیشتر اوقات استرس ها و نگرانی های ما درباره یک موضوع درسی یا غیر درسی، به دلیل نداشتن اطلاعات کافی درباره آن موضوع است. برای دستیابی به اطلاعات درست و موثق، نیازمند منابع اطلاعاتی معتبری هستیم که توسط افراد متخصص در آن حوزه گردآوری شده باشد. 

به همین خاطر دپارتمان مشاوره تحصیلی بارسا، مجموعه محتواهایی در قالب مقاله که شامل بانک اطلاعاتی کاملی از سوالات دانش آموزان در سال کنکور و شروع برای درس خواندن برای این آزمون مهم است، جمع آوری کرده است. این مقالات توسط بهترین مشاوران بارسا تهیه گردیده است که حاصل سال ها فعالیت حرفه ای در زمینه مشاوره تحصیلی کنکور می باشد. با خواندن این مقالات شما دید شفاف تری نسبت به این دوران سرنوشت ساز خواهید داشت و می توانید خیلی از مشکلاتتان را به تنهایی حل کنید.

برای دریافت اطلاعات بیشتر و رزرو مشاوره تحصیلی بارسا، کافیه فرم زیر رو پر کنید.

مهدی دارابی: من با مشاوره تحصیلی بارسا رتبه ۴۶ کنکور شدم. برای استفاده از خدمات مشاوره کنکور بارسا عدد ۶ رو به ۳۰۰۰۹۰۹۰۳۰ بفرستید.مشاهده

پربازدیدترین‌های پیشرفت در زندگی و کار:

آخرین ویدیو ها

دوره غیرحضوری افزایش عزت نفس

آخرین مقالات

پادکست های علی میرصادقی

دوره غیرحضوری سی روز تا پیروزی

پربازدیدترین های تحصیلی :

بهترین منابع کنکور

مشاوره تحصیلی به سبک علی میرصادقی

معرفی رشته های دانشگاهی

تکنیک های تست زنی

دبیرستان های بارسا

پیشرفت تحصیلی

موسسه آموزشی انتشاراتی بارسا به عنوان یکی از قدیمی ترین و پر افتخارترین مراکز مشاوره تحصیلی تهران و تنها مرکز ایرانی عضو انجمن مشاوران تحصیلی جهانی (SEC) خدمات مشاوره تحصیلی خود را برای دانش آموزان تهران و شهرستان ها به صورت مشاوره حضوری و غیر حضوری ( مشاوره تلفنی ) ارائه می دهد.در این صفحه ابتدا با رتبه های برتر بارسا در کنکور سال های اخیر آشنا می شیم و نظرات رتبه های برتر کنکور رو درباره مشاوران تحصیلی بارسا می شنویم. سپس شما رو با ۶ مرحله مهم در مشاوره تحصیلی به سبک علی میرصادقی آشنا می کنیم. پس اگه می خواید تقاوت دپارتمان بارسا رو احساس کنید، لطفا تا پایان همراه ما باشید.

هدیه بارسا برای ثبت نام در جلسات مشاوره تحصیلی

۲۰ ساعت کارگاه تحصیلی رایگان با مربیگری علی میرصادقی چندین ساعت کارگاه تحصیلی رایگان با مشاوران بارسامشاور تحصیلی برای کنکور

در ادامه شما رو با مراحل شش گانه مشاوره تحصیلی به سبک علی میرصادقی آشنا می کنیم و خواهید دید که در این مراحل بهترین مشاوران تحصیلی تهران برنامه دانش آموزان رو کاملا تحت نظر دارند و همه چیز رو در نظر می گیرند تا دانش آموزان بهترین رتبه رو در کنکور سراسری کسب کنند. اگه دانش آموزان غیر کنکوری (دانش آموزان دهم و یازدهم) رو از نظر درسی به دو دسته ضعیف و قوی تقسیم کنیم، ما در موسسه آموزشی بارسا برای هر دو دسته این دانش آموزان برنامه های خاصی داریم. برای دانش آموزان پایه ای که مستعد کسب رتبه های برتر کنکور هستند، برنامه ریزی های خاصی داریم تا علاوه بر قبولی و کسب نمرات خوب در امتحانات مدرسه، برای سال کنکور هم آماده بشن. برای اون دسته از دانش آموزان پایه که وضعیت درسی ضعیف تری نسبت به بقیه دارند، اولویت ما آشنایی با روش های مطالعه، افزایش ساعت مطالعاتی و درس خوندن منظم و برنامه ریزی کردنه تا هم با روش اصولی درس خوندن ( روش SQ3R ) آشنا بشن و هم نمراتشون در امتحانات مدرسه افزایش پیدا کنه. قبل از شروع آشنایی با مراحل مشاوره تحصیلی خصوصی به سبک علی میرصادقی بهتره با خود علی میرصادقی که در سال ۲۰۱۵ از نگاه مجله Corporate Vision انگلیس به عنوان بهترین مشاور تحصیلی ایران شناخته شده آشنا بشیم.

علی میرصادقی نویسنده کتاب های پرفروشی از جمله کتاب برنامه ریزی با دوربین مداربسته که عنوان دومین کتاب خودیاری دنیا رو کسب کرده و کتاب چرا نمیذاری بچه ات درس بخونه که به عنوان کتاب برگزیده جشنواره رشد آموزش و پرورش شناخته شده، می باشد. همچنین علی میرصادقی بهترین مربی انگیزشی و روانشناسی است که هر سال چندین همایش  تحصیلی و روانشناسی را برای دانش آموزان برگزار می کند. همایش روانشناسی انگیزشی با متد ACT که در بهمن ماه ۹۸ برگزار شد جزء بهترین همایش های تحصیلی کشور بود که با سخنرانی علی میرصادقی و استقبال بی نظیر دانش آموزان روبرو شد.

.

تا حالا چند بار برای خودتون برنامه ریزی کرده اید و زمان کمی به اون پایبند بودید؟ در برنامه ریزی که هر هفته برای شما انجام میشه، مشاوران تحصیلی بارسا فاکتورهایی مثل سرعت مطالعه ، تمرکز ، حجم تکالیف مدرسه ، ساعت مطالعه شما، برنامه های آزمون ها و … رو در نظر می گیرند تا برنامه شما به صورت کاملا اختصاصی باشه و شما بتونید در ایده آل ترین حالت ممکن برنامه رو اجرا کنید و درس بخونید. در مشاوره تحصیلی خصوصی بارسا برنامه از پیش تعیین شده ای وجود نداره و هر دانش آموز بر اساس نقاط قوت و ضعف خودش برنامه ای جداگانه خواهد داشت. یعنی شما برنامه شخصی خودتون رو تحویل می گیرید و کاری که برای یک هفته از شما خواسته میشه بر اساس توانایی و پتانسیل خودتون هست. این مسئله یکی از مهم ترین عوامل رشد دانش آموزان هست. چرا که باعث میشه دانش آموز فقط با خودش و شرایط خودش مقایسه بشه و باعث میشه در طول چند هفته سرعت و ساعت مطالعاتی دانش آموز افزایش پیدا کنه.

نظر عطیه مشیری رتبه ۲۶۳ کنکور و دانشجوی داروسازی دانشگاه تهران

یکی از کارهای درستی که من برای کنکور انجام دادم، انتخاب مشاور تحصیلی مناسب در زمان مناسب بود. درست توی آذر ماه که بچه ها درگیر پیچ و خم های مسیر کنکور می شدند، من تونستم با قدرت بیشتری رکاب بزنم و از خیلی ها جلو بیفتم. مشاوران تحصیلی بارسا کمک کردند اشتباهاتم رو در برنامه ریزی اصلاح کنم، ساعت مطالعاتی خودم رو تا سقف توانم بالا ببرم و از اون مهم تر کمک کردند من هیچ وقت خودم رو با دیگران مقایسه نکنم و همیشه انرژی مثبت داشته باشم.

درسال تحصیلی و خصوصا سال کنکور قطعا دانش‌ آموز دچار نوسانات روحی زیادی میشه و این موضوع تاثیر مهمی روی عملکردش خواهد داشت. درحالی که موفقیت‌ های تحصیلی در ثبات به دست خواهد آمد. معمولا در سال تحصیلی صحبت های زیر رو از دانش آموزان می شنویم. مثل:

روحیه ام رو از دست دادم، چی کار کنم؟

دیگه انگیزه درس خوندن ندارم.

چرا درس بخوانیم؟

روش مطالعه هر درس چجوریه؟

ما در دپارتمان مشاوره تحصیلی بارسا با بهره گیری از سال ها تخصص و تجربه در تلاشیم تا مشکلات ذهنی و درسی دانش آموزان رو به بهترین شکل برطرف کنیم و نه تنها برای پیشرفت دانش آموزان در امتحانات مدرسه و کنکور برنامه ریزی می کنیم، بلکه یکی از اهداف ما رشد شخصی دانش آموز در زندگی فردی و اجتماعی اش است. مشاوران تحصیلی موسسه بارسا با انجام برنامه ریزی های منظم و پیگیری های مداوم در طول سال تحصیلی و در طول مسیر کنکور ، با شما همراه خواهند بود. همچنین در جلسات مشاوره بارسا از متد روانشناسی ACT استفاده میشه که از جدیدترین تکنیک های روانشناسی دنیاست.

شما به یک نظارت تخصصی نیاز دارید! هنر مشاوران بارسا برنامه دادن نیست، بلکه برنامه پس گرفتن است. ما در دپارتمان بارسا با پایش تکالیف و گرفتن امتحاناتی که براساس شما طراحی شده، شما رو در اجرای برنامه های درسی تون تا رسیدن به هدف و موفقیت یاری می کنیم. تحقیقات هاوثرن ثابت کرده هرچقدر بررسی و پایش در برنامه بیشتر باشه، اراده انجام اون برنامه هم بیشتر میشه. عمل پایش در مشاوره تحصیلی خصوصی بارسا به صورت دقیق و اختصاصی انجام خواهد شد و دانش آموزان قبل از جلسه با مشاور تحصیلی از برنامه هفته گذشته آزمون خواهند داد و بعد مجوز شروع جلسات بعدی مشاوره داده میشه. دانش آموزان زیادی فکر می کنند که مطالعه خوبی در طول هفته داشته اند. مشاور تحصیلی شما با گرفتن آزمون های متعدد، نقاط ضعف و قوت شما رو بررسی می کنه. این تجزیه و تحلیل مشاوران تحصیلی باعث میشه در طول هفته آینده عملکرد بهتر و منظم تری داشته باشید.

با خدمات مشاوره تحصیلی تلفنی بارسا بیشتر آشنا شوید.

مرکز مشاوره تحصیلی بارسا که کتاب برنامه ریزی با دوربین مداربسته نوشته علی میرصادقی رو به عنوان دومین کتاب خودیاری جهان در اختیار داره، با آموزش و چکینگ دقیق این کتاب برنامه ریزی باعث افزایش میزان تعهد، تمرکز و سرعت مطالعاتی دانش آموزان شده است. اکثر رتبه های برتر کنکور وقتی می خوان راجع به علت موفقیت خود صحبت کنند، از دفتر برنامه ریزی شون صحبت می کنند. اما برای بسیاری از دانش آموزان خیلی سخته که دفتر برنامه ریزی پر کنند. مشاور تحصیلی شما با روش های خاصی به شما کمک می کنه که دفتر برنامه ریزی خودتون رو منظم تر و اصولی تر بنویسید.

با چک کردن و بررسی دفتر برنامه ریزی توسط مشاور کنکور ، مشاور اطلاعات زیادی رو درباره نحوه مطالعه شما متوجه میشه و با راهکارهایی که ارائه میده باعث افزایش سرعت مطالعاتی و افزایش تمرکز مطالعاتی و در نتیجه باعث افزایش تراز و رتبه شما در کنکور خواهد شد.

برای اطلاع از خدمات دپارتمان تحصیلی بارسا عدد ۶۶ رو به ۳۰۰۰۹۰۹۰۳۰ ارسال کنید.مشاور تحصیلی برای کنکور

تحلیل هر آزمون با توجه به میزان سختی و هدف گذاری های انجام شده برای آزمون های مختلف، متفاوته. بعد از آزمون های مختلف که در خارج و داخل موسسه بارسا گرفته خواهد شد، مشاور تحصیلی شما با تحلیل دقیق آزمون ها برای نقاط ضعف و قوتتون راه حل های متفاوتی ارائه خواهد داد و تا اجرایی شدن راه حل ها کنارتون هست و شما رو کمک می کنه. در این قسمت، مشاور تحصیلی شما کمک می کنه تا برای سوالات زیر راهکارهای مناسبی پیدا کنید:

چرا هرچی درس می خونم نتیجه نمی گیرم ؟

دلیل تراز پایین من توی آزمون های آزمایشی چیه ؟

چی کار کنم ترازم توی آزمون های آزمایشی افزایش پیدا کنه ؟

من سر جلسه آزمون خیلی استرس می گیرم. چرا موقع امتحان استرس داریم ؟

چرا سر جلسه آزمون همه چی رو فراموش می کنم ؟

مدیریت زمان در کنکور چقدر اهمیت داره ؟

برای اینکه سر جلسه کنکور وقت کم نیارم باید چی کار کنم ؟

در اینجا تعدادی از کارنامه های دانش آموزانی که با مشاوره تحصیلی خصوصی بارسا ترازشون در آزمون های آزمایشی بیشتر شده رو آوردیم. شما هم با شرکت در جلسات مشاوره درسی بارسا می تونید چنین رشد ترازی رو در آزمون های آزمایشی تجربه کنید.

 نمونه کارنامه 1 – افزایش تراز 

 نمونه کارنامه 2 – افزایش تراز 

 نمونه کارنامه 3 – افزایش تراز 

 نمونه کارنامه 4 – افزایش تراز 

 نمونه کارنامه 5 – افزایش تراز 

هر درسی روش مطالعه خاص خودش رو داره که البته برای هر دانش آموزی متفاوت هست. در جلسات مشاوره تحصیلی با توجه به نیاز دانش آموز و سبک مطالعاتی که داره، مشاور تحصیلی شما روش های مطالعه هر درس رو به شما آموزش خواهد داد. سوالاتی مثل: «روش مطالعه زیست چجوریه؟ آیات دین زندگی رو چطوری حفظ کنم؟ ادبیات کنکور رو چجوری بخونم؟ روش مطالعه رتبه های برتر کنکور چی بوده؟ چطور با تکنیک های تست زنی آشنا بشم؟» و سایر سوالاتی که درباره روش مطالعه دروس مختلف کنکور در ذهن دانش آموز وجود داره، همگی در این بخش توسط مشاور تحصیلی شما پاسخ داده میشن. علاوه بر این می تونید مقالات زیر رو که در موسسه آموزشی بارسا تهیه شده مطالعه کنید تا با روش مطالعه ۱۰ نفر از رتبه های برتر کنکور سال های گذشته در هر درس تا حدودی آشنا بشید.

روش مطالعه رتبه های برتر کنکور در دروس عمومی

روش مطالعه ادبیات رتبه های برتر ، روش مطالعه عربی رتبه های برتر ، روش مطالعه دین و زندگی رتبه های برتر ، روش مطالعه زبان رتبه های برتر

روش مطالعه رتبه های برتر کنکور در دروس اختصاصی

روش مطالعه زیست رتبه های برتر ، روش مطالعه شیمی رتبه های برتر ، روش مطالعه فیزیک رتبه های برتر ، روش مطالعه ریاضی رتبه های برتر

| برای رزرو و ثبت نام جلسات مشاوره بارسا ( حضوری و غیر حضوری ) با شماره ۲۲۶۷۷۹۱۷-۰۲۱ تماس بگیرید. |

مهدی دارابی (رتبه ۴۶ کنکور) : تو هم با نظارت بیشتر، بهتر درس می خونی؟ برای استفاده از خدمات مشاوره تحصیلی بارسا عدد ۶ رو به ۳۰۰۰۹۰۹۰۳۰ بفرستید.

برای رزرو و دریافت اطلاعات بیشتر درباره جلسات مشاوره تحصیلی خصوصی بارسا، کافی است نام و شماره موبایل خود را وارد کنید.

پربازدیدترین‌های پیشرفت در زندگی و کار:

آخرین ویدیو ها

دوره غیرحضوری افزایش عزت نفس

آخرین مقالات

پادکست های علی میرصادقی

دوره غیرحضوری سی روز تا پیروزی

پربازدیدترین های تحصیلی :

بهترین منابع کنکور

مشاوره تحصیلی به سبک علی میرصادقی

معرفی رشته های دانشگاهی

تکنیک های تست زنی

دبیرستان های بارسا

مشاوره و برنامه ریزی برای قبولی در کنکور 99 در رشته های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی ویژه کنکور تجربی سال 99 توسط تیم استاد رضا افشار

 

نوشته شده توسط استاد رضا کشاورز افشار

روزمه کامل استاد را از طریق لینک زیر مطالعه کنید

رزومه استاد افشار

مشاور تحصیلی برای کنکور

در این مطلب سعی داریم تا در ابتدا داوطلبان و دانش آموزان کنکور تجربی 99 را دسته بندی کنم و سپس، بهترین روش مشاوره و برنامه ریزی کنکور تجربی 99 را برای آنها تشریح کنم. تیم مشاوره و برنامه ریزی کنکور تجربی موسسه 3گام با مدیریت استاد رضا افشار (دارای 16 سال سابقه مشاوره و برنامه ریزی کنکورهای سراسری، کارشناسی ارشد وزارت علوم و وزارت بهداشت و آزمونهای دکترا) سعی دارد تا به بهترین شکل یک راهنمای جامع و دقیق برای شما اماده سازی کند تا شما بتوانید با هر شرایطی، تکلیف خود را برای موفقیت در کنکور بدانید.

دسته بندی دانش آموزان و داوطلبان از نظر شرایط آنها به شکل زیر خواهد بود:

1- داوطلبان و دانش آموزان سال دوزادهمی

2- داوطلبان و دانش آموزان نظام قدیم و پشت کنکوری

3- داوطلبان دارای مدرک کارشناسی، کارشناسی ارشد و حتی دکترا که تمایل دارند دتا مجدد در کنکور تجربی 99 شرکت کنند.

4- داوطلبانی که سالها از تحصیل انها گذشته است و می خواهند این بار به موفقیتی که آرزوی آن را داشته اند برسند.

5- داوطلبان و دانش آموزان سال یازدهمی

6- داوطلبان و دانش آموزان سال دهمی

 

ثبت نام و شروع مشاوره و برنامه ریزی

 

دریافت مشاوره رایگان

 

ثبت نام در پنل مشاوره و برنامه ریزی کنکور تجربی 99

 

بهترین مشاوه  کنکور تجربی 99 به چه شکل است و یا به عبارت دیگر بهترین مشاور کنکور تجربی 99 چه کسی است؟ این سوالیست ذهن بسیاری از خانواده ها، پدرها و مادرها و دانش آموزان را به خود مشغول کرده است. ابتدا بیایید ببینیم چرا کنکور تجربی 99، انقدر از نظر مشاوره و مشاور اهمیت پیدا کرده است. باید در نظر داشت که در مجموع در هر کنکوری، اعتماد به نفس بالای یک دانش آموز برای کسب رتبه های برتر در کنکور تجربی 99، رفته رفته و به مرور زمان کاهش می یابد. دلیل این امر این است که علاوه بر افزایش حجم مطالب مطالعه شده و فراموشی زود هنگام آنها، تست زنی های ضعیف نیز مزید بر علت می شود. برای این که اعتماد به نفس داوطلب به مرور زمان افزایش یابد باید درصدگذاریهای منطقی برای داوطلب انجام شود و پس از انجام درصد گذاریها، راه رسیدن به این درصدها برای داوطلب هموار گردد. همچنین وجود تغییرات بی شمار در منابع درسی و طرح سوالات جدید در کنکور تجربی 99 نسبت به کنکور تجربی سالهای گذشته  باعث می شود تا ابهام و سر درگمی در فرآیند برنامه ریزی و مطالعه داوطلب بیشتر شود. مشاوره کنکور تجربی 99 نباید به نحوی باشد که لحظه به لحظه داوطلب بدون برنامه و هدف بگذرد و یا نبود منابع متناسب باعث شود تا داوطلب نتواند از پس تستهای جدید کنکور تجربی 99 برنیاید. تضمین قبولی در کنکور تجربی 99 زمانی می تواند واقعی شود که دانش آموز هر مرحله از پیشرفت خود را لمس کند. فرض کنید یک دانش آموز متوسط تصمیم داشته باشد با روزی 15 ساعت مطالعه با کسب یک رتبه عالی در رشته ای مانند پزشکی قبول شود. قبولی در رشته پزشکی تنها با 15 ساعت مطالعه به مدت یک سال اتفاق نمی افتد. شانس قبولی در رشته پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی، زمانی افزایش می یابد که دانش آموز هر روز پیشرفت در روند مطالعه خود را ببیند تا اعتماد به نفس و انگیزه اش افزایش یابد. اگر همین دانش آموز فرضی، به نوعی برنامه ریزی کند که  به همه اهداف دقیق تعیین شده توسط مشاور دست یابد، تضمین قبولی او در رشته پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی کار سختی نخواهد بود. باید توجه داشته بهترین مشاور کنکور تجربی 99 کسی است که ویژگی ها و اطلاعات زیر را داشته باشد:

1- بهترین مشاوره کنکور تجربی 99 باید به طور کامل تغییرات کنکور تجربی 99 را نسبت به کنکورهای تجربی سالهای گذشته بداند.

2- بهترین مشاور کنکور تجربی 99 باید بر روی منابع جدید موسسات آموزشی نظیر قلم چی، گاج، خیلی سبز، نشر الگو، مهر و ماه و غیره تسلط کامل داشته باشد تا بتواند بهترین منابع را با توجه به تغییرات کنکور و روش طراحی تست ها به دانش اموز و داوطلب کنکور تجربی 99 ارائه دهد.

3- بهترین مشاور کنکور تجربی 99 کسی است که علاوه بر داشتن تجربه کافی در زمینه مشاوره تحصیلی، بتواند نقاط قوت و ضعف دانش آموز را بشناسد و بتواند نقاط قوت او را تثبیت و نقاط ضعف او را با ورش ها، ابزارها و امکانات مختلف پوشش دهد.

4- بهترین مشاور کنکور تجربی 99 باید یک متخصص در امر برنامه ریزی باشد و به نوعی برنامه ریزی کند که بتواند از تمام استعدادها و تواناییهای یک داوطلب استفاده کند و بیشترین بازدهی را با طراحی یک برنامه ریزی دقیق برای دانش آموز به وجد بیاورد.

5- بهترین مشاور کنکور تجربی 99 باید تنها یک نفر نباشد، بلکه باید تیمی داشته باشد که این تیم هر کدام در یک زمینه از امر مشاوره و برنامه ریزی بهترین باشد و نیاز به یک مدیر بسیار توانمند دارد تا بتواند بهترین راهها را برای خلق یک رتبه خوب از دانش آموز پیدا کند.

6- بهترین مشاور کنکور تجربی 99، باید سابقه ای خوب درامر مشاوره و برنامه ریزی و همچنین یک روزمه بسیار قوی در تربیت دانش آموزان تک رقمی داشته باشد.

7- بهترین مشاور کنکور تجربی 99، کسی است که بتواند با توجه به سطح هر دانش آموز از او آزمون های منظم هفتگی و مبحثی بگیرد تا سطح دانش آموز برای برنامه ریزی هفته بعدی به طور کامل مشخص شود.

 

ثبت نام در پنل مشاوره و برنامه ریزی کنکور تجربی 99

 

نوشته شده توسط استاد رضا کشاورز افشار

روزمه کامل استاد را از طریق لینک زیر مطالعه کنید

رزومه استاد افشار

 

بهترین نوع برنامه ریزی برای فصل تابستان برای یک دانش آموز نظام جدید دوازدهمی این است:

1- ابتدا باید منبع کمک اموزشی و تستی خود را مشخص کند. در مورد سالهای دهم و یازدهم، تعداد کتاب ها انقدر زیاد نیست و منابعی هم که وجود دارد اکثرا با شبیه سازی تستها، بانک تست خود را ایجاد کرده اند. از نظر ما بهترین منابع کنکور تجربی 99 برای سال دوازدهمی ها، منابعی است که پوشش دهنده سوالات مشابه کنکورهای تجربی سال های گذشته به اضافه تستهای تالیفی استاندارد مطابق با تغییرات کتاب های درسی سال های دهم و یازدهم می باشد. تیم مشاوره با بررسی دقیق منابع موجود برای کنکور تجربی 99 مخصوص سال دوازدهمی ها، گلچینی از منابع را فراهم اورده است که این منابع با توجه به شرایط هر فرد، نقاط قوت و ضعف او و همچنین پایه علمی و توانایی فرد ارائه می شود.

2- بهتر است ابتدا بر روی دروس پایه پیش نیاز سرمایه گذاری کنید. به عنوان مثال در درس ریاضی بهتر است ریاضی دهم به خوبی مطالعه شود تا شما در مطالعه مسائل فیزیک، شیمی و حتی خود ریاضی به مشکلی از نظر دروس پایه برنخورید. ضمناً باید توجه داشته باشید که ساختار کتابهایی مانند شیمی به شدت تغییر کرده است و عملا نمیتوانید بدون سرفصلهای گذشته از سرفصلهای جدید سر در بیاورید. بنابراین باید بر روی مباحث پیش نیاز مسلط شوید. البته اگر دانش اموز بسیار قوی بوده اید می توانید بیشتر تمرکز خود را روی دروس پایه یازدهم بگذارید. در کل پیشنهاد می شود که ابتدا سعی کنید آن مواردی را که به هیچ عنوان نمی توان بدون آنها، سایر فصلها را درک کرد دراولویت مطالعه قرار دهید.

3- سعی کنید حداقل زمان مطالعه خود را در هفته اول یا هفته های آغازین روی 8 ساعت قرار هید و تا پایان تابستان، اگر برنامه فوق العاده یا کلاسی ندارید این زمان را تا 12 ای 15 ساعت افزایش دهید. 

4- کسانی که از سال دهم شروع به مطالعه کرده اند و در آزمون های آزمایشی شرکت کرده اند، بهتر است که تمرکز خود را بیشتر روی پیش خوانی دروس دوازدهم و مرور و تست زنی مطالب دهم و یازدهم بگذارند.مشاور تحصیلی برای کنکور

5- حتما و حتما خلاصه برداری، حاشیه نویسی و چکیده نویسی را استفاده کنید. بدون اینها، شما انگار هیچ چیزی نخوانده اید و مطالعه شما کم ارزش است. شما بدون اینها مجبورید دائما مطالب تکراری را با همان سرعت قبلی بخوانید تا مطالب به ذهن شما برگردند. تیم مشاوره موسسه 3گام در کنکور تجربی، به شدت بر روی اموزش تکنیک های خلاصه نویسی، حاشیه نویسی و چکیده نویسی تمرکز دارد تا در دوران تسلط و جمع بندی به بهترین شکل بازدهی خود را نشان دهید.

6- اگر تصمیم دارید که در آزمونهای ازمایشی شرکت کنید و قبلا شرکتت نکرده اید، حتما از تابستان اقدام کنید تا با فضای آزمون های آزمایشی آشنا شوید و بتوانید با شروع آزمون های اصلی، اعتماد به نفس خود را افزایش دهید.

7- به هیچ عنوان خود را با دیگران مقایسه نکنید. روزهای اول مطالعه شما در خطر کاهش روحیه و انگیزه قرار دارید. سعی کنید از شایعات، حرف و حدیث ها و کسانی که شما را ناامید می کنند به شدت دوری کنید.

8- از پدر و مادر خود بخواهید تابه صلاحدید خود یک تیم مشاوره کامل و متخصص را برای کمک به شما پیدا کنند.

9- شما باید در انتهای تابستان، دروس دهم و یازدهم را حداقل به صورت مفهومی مطالعه کرده باشید و خلاصه نویس های خوبی را از دروس داشته باشید. اگر دردروس عمومی زیاد خوب عمل نکرده بودید زیاد نگران نباشید البته به جز درس عربی و زبان که بسیار زمان بر هستند. درس ادبیات و دینی را می توان طی فصلهای بعدی به درصد خوبی رساند ولی تابستان بهترین فرصت برای دروس تخصصی و عربی و زبان است. البته اگر زبان شما جزء  نقاط قوت شماست که به راحتی می توانید از پس زبان نیز بربیایید.

10- اگر جزء داوطلبانی هستید که در سال های گذشته زیاد به فکر کنکور تجربی نبوده اید و از تابستان سال دوزادهم شروع به مطالعه کرده اید، سعی کنید در آخرین روزهای تابستان، نیم نگاهی به دروس دوازدهم داشته باشید و اگر از ابتدا و از سال دهم به فکر افتاده اید بهتر است پیش خوانی دروس دوازدهم را به اتمام برسانید.

 

ثبت نام و شروع مشاوره و برنامه ریزی

 

دریافت مشاوره رایگان

 

ثبت نام در پنل مشاوره و برنامه ریزی کنکور تجربی 99

 

با شروع سال تحصیلی دوازدهم، در دو دسته طبقه بندی می شوید. 

دسته اول: کسانی که تابستان خوبی داشته اند:

اگر در این دسته قرار گرفته اید سعی کنید برای نیمسال اول به ترتیب زیر عمل کنید:

1- حتما درسی را که معلم می دهد را در همان روز مطالعه کنید و حتی خلاصه برداری داشته باشید.

2- حتما در طول روز یا شب، زمانی را برای مرور انچه که در تابستان خوانده اید بگذارید.

3- حتما در برنامه خودتان هر شب مطالعه لغات زبان و عربی را داشته باشید.

4- آخر هفته اختصاص دارد به مرور و تست زنی دروس پایه و همچنین تست زنی و مطالعه خلاصه های دروس دوازدهم.

5- اگر در ازمون آزمایشی شرکت کرده اید، با توجه به آزمون آزمایشی که در آن شرکت کرده اید، باید برنامه ریزی داشته باشید. مثلا در آزمون آزمایشی قلم چی که هر دو هفته یک بار برگزار می شود، شما باید در نظر داشته باشید که بهتر است که آخر هر هفته دروس پایه دهم و یازدهم را به خوبی مطالعه کرده باشید وتست زده باشید و در هفته دوم در روزهای پایانی به جمع بندی دروس دهم و یازدهم و دوازدهم بپردازید و حتما حتما، آزمون قبلی را تحلیل کنید.

6- سعی کنید بدون این که کلافه شوید و تا جایی که می توانید از کلاسهای فوق برنامه اضافی که سودی به حال شما نخواهد داشت، دوری کنید. اگر در درسی قوی هستید نیازی نیست وقت خود را با کلاس فوق العاده رفتن و یا با دی وی دی های آموزشی تلف کنید.

7- اگر سرعت پیشرفت و مطالعه شما نسبت به تابستان کند شده است این امر دو دلیل دارد: 1- یا خسته شده اید و نیاز به انگیزه دارید 2- و یا دچار سردرگمی در برنامه های خود شده اید که یعنی برنامه های شمابا شرایط شما سازگار نیست.

8- به هیچ عنوان با کسانی که در کلاس بی خیال مطالعه هستند و حرفهای ناامید کننده می زنند رفت و آمد نداشته باشید. این افراد، شما را با محدودیتهای خودشان می سنجند.

دسته دوم: کسانی که تابستان خوبی نداشته اند:

اگر در این دسته قرار گرفته اید، ابتدا خونسردی خود را حفظ کنید و به نکات زیر توجه داشته باشید:

1- توصیه های شماره 1، 2، 3، 4 را که در بالا برای کسانی که تابستان خوبی داشته اند را اشاره کرده ایم را به دقت رعایت کنید.

2- هر چه سریعتر کنترل اوضاع را به دست بگیرید و یک برنامه ریزی منسجم داشته باشید و اگر خودتان این کار را نمی توانید انجام دهید، یک مشاور بسیار با حوصله، دلسوز و متخصص داشته باشید.

3- اگر در آزمون آزمایشی شرکت کرده اید، کار سخت تری خواهید داشت، چون ازمونهای آزمایشی با سرعت سرسام آوری جلو می روند و شما دائم عقب می افتید و دائم ترازتان کمتر و کمتر می شود. بهتر است که هدفگذاری خود را در ازمونهای آزمایشی عوض کنید. مثلا در آزمونهای اولیه دروس تخصصی برایتان مهم باشد و تراز دروس تخصصی را اهمیت بدهید. بگذارید ذهنتان آرامش بگیرد و در هر آزمون قدری تراز عمومی خود را افزایش دهید.

4- اصلا اصلا  اصلا و به هیچ وجه خودتان را با دیگران مقایسه نکنید. هدفگذاری شما با همه آنها متفاوت است. سعی نکنید به دیگران برسید و یا از آنها بهتر باشید، سعی کنید در مرحله اول از دیروز خودتان بهتر شوید.

5- مرور بری شما بسیار اهمیت دارد. شما چون عجله دارید تا به مطالب برسید، دستپاچه می شوید و دائما به حجم مطالبی که خوانده اید اضافه می کنید و اصلا به روزی که همه چیز را فراموش خواهید کرد فکر نمیکنید ولی آن روز می رسد و روز بسیار بدی برای شما خواهد بود. بنابراین حتما از ابتدا مرورهای منظم را برای خودتان در نظر داشته باشید.

در پایان نیمسال اول، شما باید اولین دوره جمعبندی خود را انجام دهید. یک جمعبندی خیلی مهم که هر چه خلاصه برداشته اید و نکته نوشته اید در آنجا اهمیت پیدا می کند. برای داشتن جمعبندی بهتر به نکات زیر توجه داشته باشید:

1- برای جمعبندی در نظر داشته باشید که اولویت در درجه اول با دروس نیمسال اول دوزادهم و در درجه بعدی با دروس دهم و یازدهم می باشد. 

2- اگر می خواهید بدون دردسر و با خیال راحت، به رضایت از خودتان برسید حتما و حتما تمامی نکاتی را که از تابستان تا به حال یاد گرفته اید و یا حفظ کرده اید را جمعبندی کنید و تا می توانید تست زنی انجام دهید.

3- یکی از بهترین زمان ها برای مدیریت مطالعه دروس ادبیات و دینی همین زمان می باشد. اگر از کسانی هستید که هیچ کاری برای این دو درس تا به حل نداشته اید، دیگر زمان آن رسیده است که به سراغ این دو درس هم بروید و آنها را نیز شروع کنید.

4- پایان نیمسال اول، بهترین زمان است تا شما بفهمید که دقیقاً در چه درس هایی می توانید درصدهای بالایی بزنید و در چه درس هایی ناموفق هستید و نمی توانید از پس انها بربیایید. بنابراین حتمااز وضعیت خود ارزیابی دقیق داشته باشید. برای حل مشکلتان در این درسها باید بدانید که مشکل شما بنیادی بوده است و یا مشکل شما به خاطر شیوه غلط مطالعه بوده است.

5- حتما آزمونهای ازمایشی مراحل قبل را یکبار دیگر تحلیل کنید. اینطور خودتان را بهتر و بیشتر می شناسید.

6- اگر استرس به سراغتان آمد به جای جویدن ناخن هایتان، افسردگی و از دست دادن تعادل روحی – روانی، سعی کنید درباره اتفاقاتی که از تابستان تاکنون افتاده است، فکر کنید و بنویسی. این باعث می شود تااشتباهات شما در ادامه کمتر شود و البته از بار استرس شما کاسته شود.

 

نوشته شده توسط استاد رضا کشاورز افشار

روزمه کامل استاد را از طریق لینک زیر مطالعه کنید

رزومه استاد افشار

 

ثبت نام و شروع مشاوره و برنامه ریزی

 

دریافت مشاوره رایگان

 

ثبت نام در پنل مشاوره و برنامه ریزی کنکور تجربی 99

 

با شروع نمیسال دوم دوازدهم، حجم ناامیدی ها، رها کردن ها و کلا تمام کلافی ها بیشتر می شود. برای اینکه بتوانیم باز هم دقیقتر و بهتر، شما را راهنمایی کنیم دانش آموزان دوازدهمی را به دو دسته تقسیم می کنیم:

دسته اول: دانش آموزانی که تا به اینجا خوب عمل کرده اند و همه چیز برای آنها طبق برنامه و بر روی اصول پیش رفته است:

1- این دسته از دانش آموزان باید توجه داشته باشند که در یکی از حساس ترین شرایط مطالعه خود قرار دارند. به دو دلیل این حسیاسیت بیشتر و بیشتر می شود. دلیل اول اینکه حالا به طور کامل خود را شناخته اید و ممکن است ضعفهای شما بسیار به استرس شما دامن بزند. دلیل دوم اینکه احساس خستگی و فرسایش بر شما غلبه می کند. بنابراین سعی کنید حتما برای اینکه بتوانید خود را از شر نقاط ضعف خود نجات دهید، با یک مشاور خبره و خوب مشورت کنید تا بتواند راه حلی را به شما ارائه کند و همچنین برای رفع خستگی و عدم افزایش فرسودگی، بیشتر زمان خود را به مطالعه مطالب جدید نیمسال دوم دوازدهم همچنین تست زنی مطالب قبلی بگذرانید.

2- اگر احساس می کنید که بر روی دروس دهم و یازدهم به طور کامل مسلط شده اید، مرور و زدن تستهای جدید و حتی کنکوری را شروع کنید.

3- مرور دروس نمیسال اول دوازدهم برای شما بسیار حائز اهمیت است.

4- سعی نکنید که به خودتان بیشاز اندازه مغرور شوید. فراموش نکنید که برای کنکور تجربی هر قدر بخوانید کم است و لحظه ای که از حرکت بایستید همه انهایی که از شما کلی عقب بوده اند به شما می رسند و شاید در نهایت از شما سبقت هم بگیرند.

5- اگر ترازهای شما در آزمون های ازمایشی یه یک حد مطلوب رسیده است به این معناست که شما مسیر را درست رفته اید و فقط و فقط سعی کنید خود را در مسیر حفظ کنید.

6- اگر ترازهای شما در آزمونهای ازمایشی نوسان زیادی داشته است باید با کمک یک مشاور دلیل آن را پیدا کنید تا بتوانید بهترین نتیجه از دل این نوسان ها بیرون بکشید.

7- سعی کنید زمانی را برای کنترل استرس و ایجاد آرامش در خودتان اختصاص دهید.

دسته دوم: دانش آموزانی که تا به اینجا خوب عمل نکرده اند و همه چیز برای آنها شبیه یک کابوس بوده است:

1- در اولین قدم آنها باید فراموش کنند که تا به اینجا کاری انجام نداده اند و باید ببینید که در حال حاضر بهترین کار چه خواهد بود. انها باید بدانندکه خیلی ها که قبل از آنها شروع کرده اند به دلیل نداشتن یک برنامه منسجم، نداشتن یک انگیزه خوب و نبود یک ساختار منظم در مرور، فرسوده و خسته شده اند.

2- باید به دقت بر روی حذف سرفصلها تمرکز کنند. دروسی که در انها به شدت قوی تر هستند را برای بعد از عید برنامه ریزی کنند و دروسی که در انها ضعیف تر هستند را هر چه سریعتر آغاز کنند.

3- باید با ساعت مطالعه بالا مطالعه را شروع کنند.

4- آزمون ازمایشی دیگر برای انها فایده ای نخواهد داشت.

5- به خاطر دستپاچه گی نباید مرور خود را فدا کنند.

6- باید به اندازه ای که حجم مطالب بالا م یرود، مرور های خود را افزایش دهند.

7- هر روز یک زمانی را به فکر کردن به هفد خود و ایجاد نیرو و انگیزه در خود صرف کنند. مثلا به خوشان بگویند، هنر تو در این است که نسبت به بقیه سریع تر هستی و تازه نفس تر. باید تمام تلاش خود را بکنید. شما باید یک مبارز خستگیناپذیر باشید که هیچ چیزی نمی شنود و هیچ چیزی نمی بیند. فقط ندای موفقیت را می شنود و فقط هدف خود را می بیند. این افراد باید دقت داشته باشند که باید حتما به سرعت دروس نیمسال اول دوازدهم را جمع بندی کنند و سپس بر روی مطالعه همزمان درسهای نیمسال دوم دوازدهم با مدرسه تمرکزداشته باشند و در پایان هفته به سرعت دروس تخصصی دهم و یازدهم را مطالعه، تست زنی و مرور کنند.

8- این افراد باید تا جایی که می توانند، ستسها را غربال شده بزنند، چون که وقت زیادی برای زدن همه تستها خواهند داشت. آنها باید همزمان مطالعه و تسلط را پیش ببرندو به تدریج با مرورهای منظم و فشرده خود، مطالب را به یاد بسپارند. مرورهای منظم شبانه فرمول ها، لغات و نکات در این کار بسیار تاثیرگذار است.

این مطلب همچنان ادامه دارد

 

ثبت نام و شروع مشاوره و برنامه ریزی

 

دریافت مشاوره رایگان

ثبت نام در پنل مشاوره و برنامه ریزی کنکور تجربی 99

 


مجتبی کیان‏ – 99/5/14

سلام من ۹۷دیپلم گرفتم و خواستم کنکور نظام قدیم بدم الان تو برگ ثبت نامم زده گروه آموزشی ۳-۳-۶اقا الان من موندم کنکور نظام قدیم میدم یا جدید تورا خدا راهنماییم کنید


شروین‏ – 99/5/13

سلام من دیپلم نظام قدیمم و میخوام کنکور سراسری ۱۴۰۰ شرکت کنم سوالم اینه در صورت اینکه کنکور ۱۴۰۰ دو نوع سوال برای نظام قدین و جدید جدا داشته باشه من میتونم با توجه به اینکه دیپلم قدیم دارم کنکور سراسری سوالات نظام جدید انتخاب کنم ؟؟ سوال بعدی اینه به نظر شما کدوم نظام بهتره که براش خودمو اماده کنم ؟؟!


فاطمه.ر‏ – 99/1/7

با سلام. عذر میخوام به سؤال بنده جوابی ندادید!لطف بفرمایید و پاسخمو بدید چون بسیار ضروریه! با تشکر از شما.


فاطمه.ر‏ – 99/1/5

سلام و عرض ادب!سوالی داشتم که شدیدا به پاسخگوییتون نیازمندم!کسی که کنکور ۹۶ جزو سهمیه ۵٪ ایثارگری بوده، اما انتخاب رشته نکرده!سال ۹۷ مجددا با سهمیه ۵٪ در کنکور شرکت کرده و رشته دوره شبانه آورده، ثبت نام هم کرده اما انصراف داده! سال ۹۸ مجددا با سهمیه ۵٪ کنکور داده اما انتخاب رشته نکرده!حالا برای کنکور ۹۹ میتونه بازم از سهمیه ۵٪ استفاده کنه یا خیر؟!خواهشمندم در اسرع وقت پاسخ بدید!با تشکر.


مشاور تحصیلی‏ – 99/1/2

سلام ، خیر دیگه نمی تونید ، چون بر اساس قوانین موجود هر داوطلب حد اکثر می تواند دو نوبت در آزمون دوره روزانه پذیرفته شود .


زهرا‏ – 98/10/27

سلام من ۱۲ تجربی هستم بدلیل شرایطی نتونستم تابستون و ترم اولو خیلی خوب استفاده کنم درواقع الان حس میکنم هیچ کاری نکردم ممکنه الان شروع کنم نتیجه بگیرم؟


دکتر امین ملکی‏ – 98/10/17

سلام پشتیبان محترم.حدود ۱سال میشه در نظر دارم کنکور شرکت کنم.دندون پزشکی قبول شم.غیرتشو دارم و میتونم.چون سال ۸۹کنکور شرکت کردم و دامپزشکی خوندم.دانشگاه دولتی ارومیه.الانم فارق التحصیل دکتری دامپزشکی دارم.ولی دندون یه چیز دیکست.مشکلی که دارم اینه حس میکنم سنم دیگه رفته بالا و حال و حوصلشو ندارم.۲۷سالمه.خواستم راهنماییم کنید شدیدا تو دوراهییم ثبت نام کنم کنکور یا نه.ممنون میشم راهنماییم کنین


پروانه پهلوان زاده‏ – 98/5/28

سلام.من لیسانس عمران دارم. میخوام کنکور 99 تجربی شرکت کنم.سوالات زیادی دارم.


زینب ‏ – 98/5/19

سلام من سال ۹۶ دیپلم گرفتم معدل کلم ۱۷/۱۹ و معدل کتبیم ۱۰/۸۵ ، درسم خیلی خوب بود خیلیم میخوندم اما سال اخر بنا به دلایلی بیخیال درس شدم میخوام بدونم الان بعد از ۳ سال میخوام دوباره شروع کنم به درس خوندن و کلاس رفتن میتونم برای سال ۹۹ کنکور پزشکی قبول شم ؟حتی شهرستان برام مسئله ای نیست و اینکه میخواستم کنکور نظام جدید شرکت کنم ایرادی نداره و کارمو مشکلتر نمیکنه ؟چون از چن نفر پرسیدم میگن نظام جدید هم مباحث اسونتره هم حجمشو کم کردن


martyr‏ – 98/5/17

سلام خسته نباشيدسهميه فرزند شهيد با سهميه فرزند جانباز ٧٠٪ به بالا يكي هس يا خير؟لطفا جواب بدين


رویا‏ – 98/5/10

سلام.بنده 29 سالمه .دیپلم تجربی نظام قدیم دارم با معدل16.تازه فارغ التحصیل شدم از دانشگاه پیام نور رشته زیست شناسی.میخوام کنکور 99ثبت نام کنم چون علاقه ام به پزشکی بود و بنا به شرایطی نتونستم برم . سوالم این بود اونایی که نظام قدیم هستن برای کنکور باید کتاب های خودشون رو بخونن یا کتاب های نظام جدید رو؟دقیقا باید از کجا شروع کنم برای مطالعه ؟مطالعه چه دروسی شانس قبولی پزشکی رو میبره بالا؟ممنون میشم راهنماییم کنید


نگار‏ – 98/4/27

سلام جناب آقای افشار من( فقط با خودتون ) میخوام صحبت کنم نه مشاورینتون اگه امکانش هست ممنون میشم جوابمو بدین


خانم حسن زاده‏ – 98/4/30

سلام وقت بخیر لطفا با موسسه تماس بگیرید راهنماییتون می کنن.


مریم دلاویز‏ – 98/3/30

سلام.من در دبیرستان رشتم تجربی بود. کارشناسی مدیریت دارم.و ۲۳ سالمه.میخوام برای کنکور تجربی دوباره شرکت کنم.باهدف پزشکی.اگه میشه با ی مشاوره و برنامه کامل و جامع منو راهنمایی کنید و کمکم کنید.


حسن جودکی‏ – 98/2/8

سلام من دانش اموز کلاس دهم ریاضی هستم آیا میتوانم در سال اینده در کنکور تجربی شرکت کنم و هم چنین آیا میشود همزمان در کنکور هنر هم شرکت نمایم . ممنون از زحمات شما


مهسا‏ – 97/12/4

سلام من لیسانس زیست شناسی زنتیک دارم میخوام کنکور99پرستاری قبول بشم متاهل وشاغل هستم میشه من وراهنمایی کنید هنوز شروع نکردم نیاز به راهنمایی دارم


Mahya‏ – 97/11/5

سلام من سال 88 دیپلم گرفتم میخوام امسال دوباره کنکور تجربی بدم اما تا الان چیزی نخوندم اگه از الان شروع کنم امکانش هست رشته های پیراپزشکی قبول بشم؟5 درصد سهمیه ایثارگری دارم


negin‏ – 97/10/22

سلام می خواسستم بدونم میشه دهم ویازدهم رو توی دو ماه خوند ودرصد های بالا زد


فاطمه‏ – 97/10/17

با سلام . من دانش اموز پایه دوازدهم تحصیلی هستم . تا کنون دروس پایه رو نخوندم و قصد دارم در طی سال دازدهم رو بخونم واز عید به بعد دروس پایه . ترازم ۴۵۰۰است و معدلم ۱۸/۶۴. دو سوال دارم : ۱-ایا برنامم خوبه یا نه ؟ ۲- من دوست دارم پرستار ی قبول شم با این تراز میتونم دولتی قبول شم ؟ لطفا جوابمو بدین . ممنون


محمدکاظم امیدی‏ – 97/7/5

سلام موردمن ی موردخاصه و الان ۵ساله از درس جداشدم و سرکارمیرم براتامین زندگیم و معدل کتبیم ودیپلمم ۱۴بودوپیش دانشگاهیمو۹۲گرفتم وازاون ببعد برا خرج های زندگیم کار رفتم و حتی پارسال خواستم بخونم ولی نشد چون برنانه درست نداشتم وگیجم ولی عاشق پزشکیم اگر میتونیدکمکم کنید تاپزشکی دربیام بامن تماس بگیرید تاصحبت کنیم گوشم پره از این حرف هایی که توسایت هاهست که اینحور باش و…چون من بچه کف بازارم و تو۲۲سالگیم پیرشدم اماامیددارم چون بجاارزو. هدف دارم


آقای افشار‏ – 97/9/25

سلام. با توجه به شرایطی که برات پیش اومده درسته که کار سختی برای قبولی داری و لی همونطوری که اشاره کردی با یه برنامه خوب و البته با یه روش مطالعه هوشمندانه می تونی به هدفت برسی. یکی از کارهایی که تو این مدت باید می کردی و شاید انجام نداده باشی اینه که تک بعدی رفتی جلو و فقط به کسب درآمد برای حل مشکلات زندگی خانوادگی و خانواده ات فک رکردی که البته قطعا اولویت اولته و شاید هر کس دیگه ای هم جای تو بود این کارو می کرد اما ای کاش در حد اولویت دوم هر ساله یه مقدار درسها رو می رفتی جلو و در نظر داشته باش که الان که 22 سالته می تونستی به راحتی پزشکی قبول شی اگر آهسته و صبور بودی و یه گوه چش هم به آرزوهات داشتی. تو پنل مشاوره و برنامه ریزی تجربی ثبت نام کن. می گم مشاور با هاتون تماس بگیره. موفق باشی


شاهین‏ – 97/7/1

با عرض سلام و خسته نباشیدمن تو دانش آموز نظام قدیمم امسال هم کنکور ندادم و میخام سال98کنکور تجربی بدم میشه ی راهنماییم کنید و راه کاری واسم بگین ممنون


آقای افشار‏ – 97/9/25

سلام. شما هیچی از شرایطتون نگفتید متاسفانه که بتونم کامل راهنماییتون کنم. تو پنل مشاوره و برنامه ریزی سایت ثبت نام کنید تا مشاورها باهاتون تماس بگیرند.


سعید صادقی مهر‏ – 97/6/27

سلام…من رشته تجربی بودم معدل کل ۱۴/۷۵وکتبی۸/۵۶دارم….۴سال از درس فاصله گرفتم میخوام امسال کنکور بدم و ایا میتونم پزشکی قبول بشم یا نه…..منتطر جوابم


کیانوش پالیزبان ‏ – 97/6/26

سلام من کنکور نود و هفت شرکت کردم در رشته تجربی قبول نشدم مرا دریابید تا اینشااله در کنکور نود و هشت موفق شم منتظر جوابم


اسرا‏ – 97/6/15

سلاممن رشته تجربی هستماگر امسال کنکور دادم میتونم ریاضیات کاربردها ثبت نام کمآیا فبول کنم یا نهلطفا جواب بدید😳


احمد ام‏ – 97/5/12

سلام شرایط مرخصی گرفتن از دانشگاه پردیس چطوره؟ میشه کنکور 98 رو بدم درحالی که دانشگاه پردیس درس میخونم ولی مرخصی گرفتم؟


فرناز‏ – 97/5/10

سلام من میتونم با رتبه ی 15120 (رشته ی انسانی منطقه 3) دانشگاه فرهنگیان قبول بشم؟


هادی‏ – 96/12/14

سلام . امیدوارم حالتون خوب باشه … میخواستم بدونم دانشگاه ازاد مشهد نیم سال دوم پذیرش پزشکی داره ؟ منظورم برای بهمن ماه هست … سوال دومم اینه که اگه فرضا پذیرش بهمن داشته باشه .. ایا کارت پایان خدمت سربازی رو باید همون مهر ببریم یا امکانش هست تا بهمن براشون ببریم اخه من ابان ماه خدمتم تموم میشه … ایا امکانش هست ودیعه ای چیزی بدم که حتما تا ابان براشون میبرم ؟؟…. وااااقعا ازتون ممنونم اگه پاسخ بدید .. لطف میکنید …


آرتین‏ – 96/11/20

سلام خدمت مشاورین محترم.بنده امسال پشت کنکوری هستم والان ک دراواخربهمن ماه هستیم نسبت به ازمون های قبل افت زیادی داشتم دلیلش هم کاهش ساعت مطالعه بوده. ودلیل کاهش ساعت مطالعه ام بی حوصلگی وازخونه زده شدم واقعا همیشه تنهام بنظرتون کتاب خانه میتونه کمک مناسبی باشه؟باسپاس


فاطمه‏ – 96/11/20

سلام من دانشجوی رشته علوم تغذیه هستم میخواستم برای کنکور پزشکی اقدام کنمسوالم این بود اونایی که نظام قدیم هستن برای کنکور باید کتاب های خودشون رو بخونن یا کتاب های جدید ؟و اینکه چجور میتونم هم درس دانشگاهم رو بخونم هم واسه کنکور؟


مهدي زنگباري‏ – 96/11/7

سلام من ليسانس دامپروري هستم فارغ التحصيل ٨٣ متاهل و داراي دو فرزند ميخاستم بپرسم بعد از اين همه سال كه از تحصيل فاصله گرفتم ميشه باز كنكور بدم و پزشكي قبول بشم خيلي علاقه دارم


محمداحمدی امیری‏ – 96/11/6

سلام من متولد72هستم دیپلم تجربی دارم ولیسانس اقتصادکشاورزی دارم ازهمون بچگی عاشق رشته پزشکی بودم حالا که لیسانسموگرفتم دوست دارم دوباره کنکورتجربی بدم تابه ارزوم که همون پزشکی برسم ولی نمیدونم باید چطوروازکجا شروع کنم اگرراه حلی داریدلطفا منوراهنمایی کنین تابه ارزوم برسم.ممنون


اکرم‏ – 96/11/2

سلام خسته نباشید من دیپلم ریاضی دارم و لیسانس برق دارم میخاستم ببینم میتونم برای پزشکی کنکور بدم ایا شرایط سنی مهمه؟واینکه من ازچه منبعی استفاده کنم میخوام واقفا بخونم ولی نمیدونم باید چحوری وازکجا شروع کنم و چی بخونم با دروس زیست وزمین شناسی تخصصی تجربی هم اشنایی ندارم


mahta‏ – 96/9/19

سلام ميشه از كنكور سراسري انساني رشته مترجمي زبان رو در دانشگاه انتخاب كرد؟


مهرناز‏ – 96/9/14

سلام من رشته ام ریاضی بوده و کامپیوتر خوندم.الان میخوام کنکور تجربی بدم برای قبولی در پزشکی، هیچ کتابی و منبعی ندارم . به نظرتون چی بخونم که هم زمان زیادی وقت نگیره و هم جامع باشه که مجبور نشم برای هر درسی چند تا کتاب بگیرم. کتاب های درسی رو هم باید بخونم؟ و برای هر درس یک کتاب مرور و نکته و تست؟ ممکنه بهم معرفی کنید کتابهایی برای عمومی و تخصصی؟ سپاسمندم


mohammadreza‏ – 96/9/5

سلام من دیپلم فنی دارم امسال پیش ثبت نام کردم گه کنگور تجربی بدم چجوری باغید بخونم برای قبولی خواهشا پاسخ بدید هزینه مشاور ندترم ینی کم دارم اگه میشه کمکم کنیدددددددددددددددد


ندارم‏ – 96/8/20

سلام می خواستم از زحمات شما تشکر کنم


خانم پور واحدی‏ – 96/8/20

امیدواریم بهترین نتیجه ها را بگیرید


فرزاد‏ – 96/7/9

سلام من عمران خوندم دیپلمم فنی بوده شیمی هم نخومدم امسال تصمیم گرفتم برای تجربی بخونم که دارم عین …. میخونمD:فقط کامنت گذاشتم که بگم میخام بترکونم راستی خیلی دلم مشاوره میخاد ولی پول ندارم کتابارم با مصیبت جمع کردم آزمون هم قسطی ثبت نام کردم D:فقط میخام بهتون بگم که من شرایطشو ندارم و اینا همش کشکهموفق باشید


Ela‏ – 96/6/26

سلام من متولد ٧٧هستم سال اول ودوم من كنكور رياضي دادم وسال دوم پذيرفته شدم يه رشته ملي رو وثبت نام هم كردم براي سال سوم ميخوام پرديس خودگردان شهيد بهشتي يا ازاد تهران پزشكي قبول بشم ايا مي تونم شركت كنم يا نه؟


بنفشه‏ – 96/6/21

سلام من دوبار در کنکور روزانه پذیرفته شدم یکبار سال 86 که انصراف دادم و یگبار سال 92 که فارغ التخصیل شدم . هردو در مقطع کارشناسی بودن . حالا میخواستم برای کنکور 97 ثبت نام کنم و برای مقطع دکتری عمومی بخونم ولی تو دفترچه دیدم کسایی که از 26 سال پیش دو بار در کنکور روزانه پذیرفته شدن کلا از ثبت نام محرومن!! یعنی دیگه نمیتونم تا ابد کنکور سراسری شرکت کنم ؟؟

شما هم نظرتان را در مورد این مطلب بگویید.


داوطلب هم اکنون در 3گام هستند !

اخبار تخصصی مورد نظرتان شامل:

ثبت نام، اعلام نتایج و آزمونهای داخلی دانشکاه ها را رایگان دریافت نمایید.


Copyright © 2020 AtiTech. All Rights Reserved.

مشاور تحصیلی برای کنکور
مشاور تحصیلی برای کنکور
0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *