مشاور دینی در تهران

 
helpkade
مشاور دینی در تهران
مشاور دینی در تهران

  

گاهی کسانی که به مرکز مشاوره انتخاب نو مراجعه می کنند حساسیت های مذهبی و اعتقادی خاصی دارند. خواستن مشاور خانواده مذهبی در تهران امری بسیار طبیعی با توجه به فرهنگ و اعتقادات خانواده های می باشد. باید توجه داشت یک روانشناس در مرکز مشاوره حرفه ای هرگز دخالتی در امور اعتقادی افراد نمی نماید و چالشهای مذهبی در جلسات مشاوره نزد روانشناس مفهومی ندارد . اعتقادات هر فرد در کلینیک روانشناسی نزد مشاور محترم می باشد و متخصص روانشناس اعتقادات شخصی خود را دخیل در امور مشاوره نمی نماید.

مشاور خانواده مذهبی با موارد زیادی از افرادی در این خانواده ها رو به رو می شوند که به خاطر فشار عقاید ، افراد دچار اختلالات مختلفی شده اند ، وسواس ، احساس گناه ، خشم های نهفته و حتی گاهی بی بند و باری افراطی از نمونه مشکلاتی می باشد که خانواده های مذهبی در اثر فشار عقاید به فرزندان تحمیل می نمایند. دکتر روانشناس تلاش می کند تا ریشه ایجاد مشکل را بدون در نظر گرفتن حساسیت های خانوادگی این افراد درمان نمایند.

دکتر مشاور خانواده در جلسه اول مشاوره تلاش می کند تا بر چگونگی روابط بین اعضاء خانواده پی برده و به جایگاه هر یک از افراد خانواده و تاثیری که بر یکدیگر می گذارند توجه کند . ایجاد جلسات گروهی برای نشان دادن این مسائل بسیار با اهمیت می باشد و مورد توجه متخصص روانشناس است. در جلسات فردی مشاور خوب به افراد خانواده احساس امنیت و آرامش را می دهد تا بدون خجالت و ترس از مطرح شدن جمعی به بیان مسائل خود پرداخته و از راهنمایی های مشاور خانواده استفاده نمایند.

مشاور دینی در تهران

مشاور خانواده خوب در کلینیک روانشناسی انتخاب نو تلاش می کند تا به سلامت روان افراد و بهبود روابط بین فردی آنها یاری رسانده و شادی و خوشبختی را برای خانواده به ارمغان آورد و در راستای این هدف خانواده های را حمایت می نماید. از نمونه مواردی که می توان به یک متخصص روانشناس خانواده مراجعه نمود :

–         ایجاد یک حادثه یا اتفاقی که همه اعضاء خانواده در آن با یکدیگر سهیم هستند . فوت ، تصادف و حوادث ناراحت کننده و تاثیر گذار همچون اختلالات جسمی یکی از اعضاء می تواند نمونه هایی از مواردی باشد که یک مشاور خانواده خوب تاثیر زیادی در آن دارد.

–        طلاق و جدایی والدین یکی دیگر از مواردی است که مراجعه به یک مرکز مشاوره خانواده را می طلبد. توجه به تاثیرات طلاق و تاثیر طلاق بر زندگی کودکان خانواده برای روانشناس خانواده خوب بسیار با اهمیت و مورد توجه می باشد.

–         وجود ناهنجاری های اخلاقی مثل اعتیاد به مواد مخدر در کودکان و نوجوانان خانواده از موارد مهمی می باشد که افراد برای آن نیاز است حتما به یک مرکزمشاوره مراجعه کرده و از کمک بهترین مشاور خانواده بهره مند شوند.

تهران، خیابان دولت، بلوار کاوه، نبش اخلاقی غربی، پلاک29، واحد6، طبقه سوم – ساعت کاری: 9صبح تا 10شب

مرکز خدمات روانشناسی و مشاوره سبل السلام در نگاه اول یک مرکز تخصصی روانشناسی است که با مجوز سازمان نظام روانشناسی و مشاوره کشور فعالیت می کند. تفاوت این مرکز با سایر مراکز مشاوره معمول در این است که مشاورین این مرکز علاوه بر تحصیلات آکادمیک روانشناسی دارای تحصیلات حوزوی نیز هستند. این مهم به همراه بهره گیری از پژوهش های بین رشته ای (نظیر اخلاق و عرفان اسلامی) سبب شده تا مراجعان گرامی مرکز بتوانند با خیالِی آسوده از مشاوره تخصصی روانشناسی با رویکرد اسلامی بهره گیرند

درمان اختلالات شخصیتیدرمان وسواسمشاوره پیش از ازدواج

مشاوره پیش از ازدواجدرمان اختلالات شخصیتیدرمان اختلالات جنسی

مشاوره کودک و نوجواندرمان اختلالات اضطرابیدرمان وسواس

زوج درمانیدرمان اختلالات اضطرابیدرمان افسردگی و وسواس

مشاور دینی در تهران

مشاوره پیش از ازدواجزوج درمانیدرمان اختلالات جنسی

مشاوره کودکمشاوره نوجوانمشاوره فردی

مشاوره پیش از ازدواجزوج درمانیمشاوره فردی

درمان اختلالات اضطرابیدرمان وسواسمشاوره نوجوان

مشاوره پیش از ازدواجدرمان ختلالات مشاوره فردی

مشاوره کودکمشاوره فردیدرمان اختلالات زناشویی بانوان

زوج درمانیمشاوره کودک مشاوره نوجوان

مشاوره پیش از ازدواجزوج درمانیمشاوره فردی

مشاوره پیش از ازدواجزوج درمانیسکس تراپی (اختلالات عملکردی)

مشاوره کودک، مشاوره نوجوان، مشاوره فردی

درمان وسواس، درمان اختلالات، مشاوره فردی

مشاوره پیش از ازدواجزوج درمانیمشاوره فردی

درمان اختلالات اضطرابیدرمان افسردگیزوج درمانی

مرکز خدمات روانشناسی و مشاوره سبل السلام؛اولین مرکز خدمات مشاوره با رویکرد اسلامی در تهران

طراحی شده توسط سنم، سامانه نوین مشاوره

امروزه در مورد روانشناسی دینی و مذهبی چیزهای زیادی می‌شنویم. اما واقعاً روانشناسی دینی چیست؟ آیا این شاخه از روانشناسی مبتنی بر تحقیقات علمی است و استفاده از آن به اندازه سایر رویکردها کاربرد دارد؟ اگر می‌خواهید در این رشته آموزش ببینید و یا قصد مراجعه به روانشناسانی دارید که رویکرد دینی مذهبی دارند، ما در ادامه به توضیحات بیشتری در این باره اشاره کرده‌ایم، که مطالعه آن می‌تواند به شما در تصمیم‌گیری بهتر کمک کند. پس تا پایان این مطلب با ما همراه باشید. 

از آنجایی که در دستورات دینی توصیه‌هایی در مورد بهترین روش‌های زندگی، نحوه برخورد و واکنش به دیگران ارائه شده است، و این مسائل با مفاهیم مطرح شده در علم روانشناسی همپوشانی دارند، بسیاری از افراد تلاش می‌کنند تا به رویکردی التقاطی دست یافته و با کمک گرفتن از هردوی این‌ها روانشناسی مذهبی را پدید آورند و به این ترتیب در جلسات مشاوره نیز از آن استفاده کنند. با این حال به دلیل اینکه روانشناسی مذهبی از جمله روانشناسی اسلامی هنوز به روشی مدون و علمی دست نیافته  آن طور که باید و شاید نتوانسته است، به اهداف خود دست پیدا کند. در نتیجه در تئوری و درمان با مشکلاتی رو به رو است. با این حال دفاتر مشاوره برخی از روحانیون مذهبی و مراکزی مشابه آن برای کسانی که بیشتر به دنبال مشاوره مذهبی هستند خدمات مشاوره ارائه می‌کنند.

برای اینکه بتوانید بهترین مرکز را برای دریافت مشاوره انتخاب کنید همه چیز بستگی به نیازها و توقعات خودتان از جلسه مشاوره دارد. اگر بیشتر به دنبال پاسخ‌هایی در حوزه مسائل مذهبی هستید باید به دنبال افرادی با رویکرد دینی باشید. اما توجه داشته باشید که برای مسائلی که نیازمند درمان حرفه‌ای هستند مثل اختلالات روانی، رفتاری و مشکلات شخصیتی باید به یک روانشناس متخصص در آن زمینه از جمله روانشناس بالینی مراجعه کنید. روانشناس با انجام کامل ارزیابی روانی مداخلات و جلسات درمانی را آغاز خواهد کرد. البته در این راه به بافت فرهنگی و مذهبی شما نیز توجه خواهد شد. 

برای کسب اطلاعات برای یافتن بهترین مرکز مشاوره می‌توانید به مقاله ما با عنوان راهنمای انتخاب بهترین مرکز مشاوره و روانشناس مراجعه کنید. 

مشاور دینی در تهران

 

از نظر علم روانشناسی پرداختن به بعد روحانی و معنوی وجود، لازمه ارتقای سلامت روان است. در همین راستا شاخه‌ای به عنوان روانشناسی معنوی شکل گرفته است که در جلسات درمان بیشتر به معنویات می‌پردازد و از این طریق تلاش می‌کند تا به سلامت روان افراد کمک کند. روانشناسی معنوی چیزی فراتر از مشاوره دادن با رویکرد دینی خاصی است و به طور کلی همه مذاهب می‌توانند بر اساس آموزه‌های خود از آن استفاده کنند. در حقیقت روانشناسی معنوی شاخه‌ای مدرن از روان شناسی است که به عنوان روانشناسی فراشناختی شناخته می‌شود و در چارچوب علم به ابعاد متعالی و معنوی انسان نیز می‌پردازد. 

موارد زیر از جمله مسائلی هستند که در روان شناسی معنوی به آن‌ها پرداخته می‌شود:

– بررسی میزان رشد معنویت در فرد 

– بررسی تجارب معنوی خاص ( احساس ارتباط گرفتن با خدا یا یک نیروی برتر در جهان) 

– بررسی تجارب عرفانی 

– پرداختن به بحران‌های روحانی و معنوی 

و … 

ممکن است شما فردی مذهبی باشید و به یک روانشناس متخصص در حوزه مذهبی و دینی دسترسی نداشته باشید. در نتیجه به روانشناسی  بدون رویکرد مذهبی مراجعه کنید، در این شرایط ممکن است از خود بپرسید آیا توصیه‌های این اشخاص برخلاف مذهب و اسلام است یا خیر؟ اگر شما این توصیه‌ها را خلاف مذهب بدانید مسلما نمی‌توانید روند درمان و مشاوره را پیگیری کنید. برای پاسخ به این سؤال باید به شما بگوییم در وهله اول همه روانشناسان وظیفه دارند که درمان خود را با بافت فرهنگی و مذهبی مراجعشان تنظیم کرده و این مسائل را در روند مشاوره لحاظ کنند.

هم‌چنین روان‌شناسی به عنوان یک علم تلاش می‌کند تا در مسائل مذهبی ورود چندانی نکند و انتخاب‌های دینی را به خود افراد واگذار کند. به همین خاطر اگر شما مشکلاتی را در زمینه‌های مذهبی تجربه می‌کنید درمانگر به با آموختن مهارت‌هایی نظیر مهارت تصمیم‌گیری درست، حل مسئله و مدیریت استرس به شما کمک خواهد کرد که خودتان بتوانید شرایط زندگی‌تان را به بهترین شیوه مدیریت کنید و با کمک او به بهترین انتخاب دست یابید. 

برای کسب آگاهی بیشتر در مورد مهارت تصمیم گیری و حل مسئله کلیک کنید. 

 

برای دریافت مشاوره در زمینه روانشناسی دینی مذهبی می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره روانشناسی حامی هنر زندگی از طریق تلفن ثابت از کل کشور با شماره 9099075228 و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگیرید.

سلام اگر ما گناهان بسیار زیاده کرده باشیم اما حالا پشیمان بشویم خداوند توبه را می پذیرد یانه من توبه کرده ام اما دل من اذامش نگرفته.

با سلام
در مورد این مسئله میتوانید به متخصص امور دینی مراجعه کنید. بطور کلی پس از توبه و عدم انجام گناه طبق فرامین معصومین گناه بخشوده میشود اما اگر هنوز فکر آن عمل شما را اذیت میکند حتما برای پاک کردن مشاوره میتواند به شما کمک کند.

هنر زندگی اولین سامانه مشاوره روانشناسی تخصصی کشور با مجرب ترین مشاوران روانشناسی پاسخگوی سوالات و مشکلات شما در زمینه های مشاوره خانواده ، ازدواج ، طلاق ، تربیت کودک ، جوانان ، مهارت های ارتباطی ، ترک اعتیاد ، مشاوره روانشناسی ، روان درمانی و … می باشد. به امید زندگی شاد و سالم برای یکایک مردم ایران…

با عضویت در خبرنامه، از جدیدترین و بهترین کتاب ها و مقالات روانشناسی اطلاع پیدا کنید…

© کلیه حقوق برای حامی هنر زندگی محفوظ می باشد. انتشار مقالات با ذکر منبع بلامانع می باشد.

کاربر گرامی :

– برای ورود به سایت، می توانید از طریق نام کاربری و یا ایمیل که در هنگام ثبت نام وارد نموده اید ، اقدام فرمایید .

– در صورت بروز هرگونه مشکل در ورود ، از طریق بخش ” تماس باما ” نسبت به ارسال تیکت اقدام فرمایید .

 

در صورت فراموش کردن رمز عبور:1 –  وارد صفحه ورود شوید2  – پنل  ” بازیابی رمز عبور ”  را انتخاب کنید3 – ایمیل خود را وارد کنید تا ایمیل بازیابی رمز عبور به آدرس ایمیل شما  ارسال گردد.

مشاور دینی در تهران

 

ارسال

 

 

 


 

مشاور دینی در تهران

مساله اوقات فراغت در دین مبین اسلام جایگاه ویژه ای دارد. آیات قرآن و همچنین احادیث و روایات به جا مانده از اهل بیت (علیهم السلام) مویّد این مساله است که اوقات فراغت در دین ما یک موضوع تعریف شده است . برای مثال خداوند خطاب به پیامبرش در آیه هفتم سوره انشراح می فرماید: « فَإِذَا فَرَغْتَ فَانْصَبْ » (پس چون فراغت‌ یافتى به طاعت درکوش) . این آیه بدان معناست که وقتی از کاری فراغت یافتی به کار مهم دیگری بپردازد. به عبارت دیگر اوقات فراغت در اسلام به رسمیت شمرده شده است ولی تاکید بر آن است که این اوقات طولانی نشود.

در این مجال به چند مورد اشاره می کنم؛ اولین نکته آن است که معصومین(علیهم السلام) در عین حال که به مساله اوقات فراغت توجه داشته و تاکید بر اهمیت آن داشته اند، فرموده اند که انسان در طول زندگی خود از این اوقات غافل نشود و آن را فراموش نکند. برای مثال حضرت امیر(ع) در تفسیر آیه ی شریفه «لا تنس نصیبک من الدنیا» می فرماید: چند چیز را در دنیا فراموش نکن؛ سلامتی، غذا، اوقات فراغت و تفریحات، جوانی و نشاط و بی نیازی ات را قدر بدان و فراموش نکن.

 

ناهنجاری های اخلاقی در پی تبعیض های غیرمنطقی والدینگاهی والدین به دلایل منطقی یا غیرمنطقی بین فرزندان شان تبعیض قائل می شوند. اعمال تبعیض بین فرزندان موجب کاهش اعتماد به نفس، منزوی شدن و کینه ورزی در آنها می شود. بسیاری از هنجاری های دوران کودکی، نوجوانی و به خصوص جوانی، ریشه در تبعیض والدین نسبت به فرزندان شان دارد. به این صورت که هرچه تبعیض ها شدیدتر شود، ضربات و صدمات روحی منتقل شده به فرزند مهلک تر و جبران ناپذیرتر می شود و به جهت ظهور کینه و حسد در یک فرزند نسبت به فرزند دیگر، زمینه برای بروز خصوصیات نامطلوب اخلاقی و رفتاری او و حتی تنفر از خواهر یا برادر او را فرهم می کند. چه بسا ناهنجاری های رفتاری و اخلاقی که طی آن، نه تنها خود فرد بلکه خانواده و اجتماع هم آسیب می بیند.مقایسه فرزندان با هم، ممنوعیکی از اشکال شایع تبعیض بین فرزندان و والدین ناشی از مقایسه کودکان و نوجوانان چه در جمع خانواده و چه با اعضای همسن و سال فامیل است که منجر به بروز سرخوردگی می شود.یعنی شکل ظاهری و هوش و استعداد کودکان گاه با هم مقایسه می شود و معمولا تعدادی از فرزندان متهم به کم هوشی و بی استعدادی می شوند و این زمینه ساز مشکلات جدی است که آینده فرزند را ممکن است تخریب کند.

سال گذشته  مقام معظم رهبری در پیامی به زائران بیت‌الله‌الحرام، ۶ مصداق امروزی آیین برائت از مشرکین و مستکبران را بیان فرمودند.

در بخشی از پیام معظم‌له آمده بود: آئین برائت که به ‌معنی بیزاری از همه‌ی بی‌رحمی‌ها و ستم‌ها و زشتی‌ها و فسادهای طواغیت هر زمان و ایستادگی در برابر زورگوئی و باج‌گیری مستکبران دوران‌ها است، یکی از برکات بزرگ حج و فرصتی برای ملت‌های مظلوم مسلمان است. امروز برائت از جبهه‌ی شرک و کفر مستکبران و در رأس آن امریکا، به ‌معنی برائت از مظلوم‌کشی و جنگ‌افروزی است، به ‌معنی محکوم کردن کانون‌های تروریسم از قبیل داعش و بلک‌واتر آمریکایی است، به‌معنی نهیب امت اسلامی بر سر رژیم کودک‌کش صهیونیست و پشتیبانان و کمک‌کنندگان آن است. به‌معنی محکومیت جنگ‌افروزی‌های آمریکا و دستیارانش در منطقه‌ی حساس غرب آسیا و شمال افریقا است که رنج و مرارت ملت‌ها را به نهایت رسانده و هر روزه مصیبتهای سنگینی بر آنان وارد کرده است. به‌معنی بیزاری از نژادپرستی و تبعیض بر اساس جغرافیا و نژاد و رنگ پوست است، به‌معنی بیرازی از رفتار استکباری و خباثت‌آمیز قدرتهای متجاوز و فتنه‌انگیز دربرابر رفتار شرافتمندانه و نجیبانه و عادلانه‌ئی است که اسلام همه را به آن دعوت می‌کند.

یکی از مصادیق برائت از مشرکین که در پیام مقام معظم رهبری مورد تاکید قرار گرفته بود، بیزاری از نژادپرستی و تبعیض بر اساس جغرافیا و نژاد و رنگ پوست، بود.

رژیم آمریکا و اذناب این رژیم بویژه صهیونیست‌ها، در زمره رژیم‌های آپارتاید و تبعیض نژادی قرار می‌گیرند؛ برای اثبات این گزاره کافی است به نمونه‌هایی از تضییع حقوق سیاهان و رنگین پوستان در خودِ آمریکا اشاره کنیم؛ تضییع حقوقی که بعضا خود را  در قالب جنایت ماموران دولتی آمریکا علیه سیاه‌پوستان نشان می‌دهد.«ماموران پلیس آمریکا یک مرد سیاهپوست غیر مسلح را پس از آنکه به اشتباه فکر کردند سلاحی به همراه دارد، به ضرب گلوله کشتند»؛ این عنوان خبری متداولی است که هرازچندگاهی بر روی خروجی رسانه‌های آمریکا و سایر نقاط دنیا قرار می‌گیرد؛ این اتفاق ناگوار و این جنایت ارتکابی توسط ماموران رژیم آمریکا به قدری رایج شده که از ضریب حساسیت آن کاسته شده است و اذهان عمومی در داخل آمریکا و افکار عمومی جهانیان گویی با این جنایتکاری ماموران آمریکایی کنار آمده‌اند!

شب قدر از شب‌های سرنوشت‌سازی است که می‌تواند به اندازه یک عمر 80 ساله در زندگی انسان تغییر و تحول  ایجاد کند، اظهار کرد: در روایات ما وارد شده است که در این شب از خداوند عافیت بخواهیم، این عافیت می‌تواند ما را به دینی که خدا از آن راضی است در دنیایی که ادیان و عرفان‌های کاذب در آن موج می‌زند، هدایت کند. حضرت زهرا (س) مادری بود که از مهربانی‌های ایشان داستان‌های متعددی روایت شده است با این حال این مادر مهربان بعدازظهر روزی که شب قدر بود، فرزندان خود را می‌خواباند و در شب قدر با پاشیدن آب بر صورتشان، آنها را بیدار نگاه می‌داشت، زیرا نفس بیدار ماندن در این شب بسیار مهم است. 

مادرانی که به تربیت دینی کودکان خود علاقه دارند در این شب با تهیه غذای سبک و مقوی به بیدار ماندن فرزندان خود کمک کنند متأسفانه برخی مادران به دنبال این هستند که فرزند خود را بخوابانند تا به اعمال خود راحت‌تر برسند اما بیدار ماندن در این شب برای کودکان هم مهم است.

عالم به سه قسم جسم، خیال و عالم عقل تقسیم می‌شود، بسیاری از افراد توهم خداپرست بودن را دارند اما وارد عالم عقل و حقیقت نشده‌اند، مدل خداپرستی که اکنون بین برخی افراد وجود دارد این‌گونه است. مادران نقش تربیتی مهمی در فعال کردن عالم عقل و حقیقت کودکان خود دارند و با بیدار نگاه داشتن فرزند خود در شب قدر به او کمک می‌کنند تا عالم عقل و حقیقت فرزند خود را فعال کند؛ این فعال شدن یک عطای الهی است.

 

گفتمش: این ویروس تا کی در کشور ما می ماند؟

📖 گفت:أَيَّامًا مَّعْدُودَاتٍ  چند روزی بیش نیست.(بقره آیه ١٨٤) 

✨گفتمش: برای در امان ماندن از آسیب کرونا چه باید کنیم؟

📖 گفت: وَقَرْنَ فِي بُيُوتِكُنَّ ﻭ ﺩﺭ ﺧﺎﻧﻪ ﻫﺎﻳﺘﺎﻥ بمانید ﻭ ﺁﺭﺍم ﮔﻴﺮﻳﺪ ، (احزاب آیه٣٣)

📖بُيُوتًا آمِنِينَ ﺧﺎﻧﻪ ﻫﺎی امن و ﺍﻳﻤﻦ (حجر آیه ٨٢)

✨ گفتم: گویا راه پیشگیری از این بیماری رعایت بهداشت است برای رعایت بهداشت فردی چه کنیم؟

📖 گفت: فَاغْسِلُوا وُجُوهَكُمْ وَأَيْدِيَكُمْ 

ﺻﻮﺭﺕ ﻭ ﺩﺳﺖ ﻫﺎﻳﺘﺎﻥ ﺭﺍ ﺑﺸﻮﻳﻴﺪ (مائده آیه ٦)

✨گفتم: لباسهایمان هم می تواند ناقل بیماری باشد آن را چه کنیم؟

📖 گفت: وَثِيَابَكَ فَطَهِّرْ ﻭ ﺟﺎﻣﻪ ﺍﺕ ﺭﺍ ﭘﺎﻙ وتمیزﻛﻦ ،(مدثر آیه٤)

ویروس کرونای انسانی جدید اواخر سال ۲۰۱۹ و در شهر ووهان (Wuhan) در کشور چین کشف شد. این ویروس بسیار مسری به‌سرعت عده زیادی را مبتلا کرده است، به صورتی که سازمان جهانی بهداشت (WHO)، به علت شیوع گسترده آن، در کل سیاره زمین وضعیت اضطراری اعلام کرد. از آنجا که هنوز واکسن یا درمانی برای ویروس کرونا کشف نشده است، بهترین راه مقابله با آن پیشگیری است. در این مقاله کودکت، درباره علائم ویروس کرونا و راه‌های پیشگیری از آن صحبت خواهد شد.

کرونا ویروس (Coronaviruses) به گروه بزرگی از ویروس‌ها گفته می‌شود که می‌تواند باعث بیماری خفیفی مانند سرماخوردگی تا بیماری شدیدی مانند سارس شوند. اما ویروس کرونای جدید، که  گفته می‌شود از خفاش به انسان منتقل شده است، می‌تواند باعث بیماری شدید و حتی مرگ افراد شود.

طبق گزارش‌های اخیر، بیش از ۱۰ هزار نفر به این ویروس مبتلا شده‌اند که حداقل ۲۵۰ نفر آن‌ها جان خود را از دست داده‌اند. این ویروس به‌راحتی از راه تنفس منتقل می‌شود و همین موضوع کنترل آن را دشوار کرده است. کشور چین، برای جلوگیری از شیوع بیشتر این ویروس، کل شهر ووهان را در قرنطینه قرار داده است.

قدم اول در راه انتخاب صحیح این است که رمان های عاشقانه و فیلم های رمانتیکی که تا بحال دیده اید را فراموش کنید . انتخاب همسر باید با دقت و توجه فراوان صورت بگیرد و برای این کار باید عاقلانه و بدون هیچ عجله ای تمام جوانب را بسنجید و سپس همسر خود را انتخاب کنید.

بهتر است ابتدا با دید عاقلانه ای به قضیه انتخاب همسر بنگرید و سپس عاشق شوید اما ما نمی خواهیم بگوییم که قبل از ازدواج عاشق نشوید! اگر عاشق کسی شوید و بعداً متوجه شوید که او برای همسری شما مناسب نبوده؛ با شکست سنگین عاطفی مواجه خواهید شد و شاید شما عاشق کسی شوید؛ ولی او عاشقتان نشود!

1. مرحله اول :خودتان را درست بشناسید و دلیل ازدواج خود را مشخص کنید و این سوالات را از خود بپرسید :آیا به علت وضعیت مالی ، چهره و یا شخصیت طرف مقابلتان می خواهید با اوازدواج کنید؟ و یا صرفا برای اینکه از خانه پدری فرار کنید؟ خودشناسی سبب تعیین هدف و برنامه ریزی برای زندگی می شود .

2.مرحله دوم :همسر آینده تان را بر اساس خواسته ها و موقعیت فعلی خود تصور کنید. کسی که خواهان زندگی با یک فرد تحصیل کرده هنردوست است، بهتر است خود نیز تحصیل کرده و هنر دوست باشد.

3. مرحله سوم: معیارهای اولیه برای همسریابی انتخاب کرده و آنها را آزمایش کنید. رایجترین معیارها (تفاوت سن، تفاوت قد، تفاوت ظاهر، تفاوت تحصیلات، تفاوت طبقاتی، تفاوت قومی، تفاوت زبانی و در نهایت تفاوت دینی) هستند.

4. مرحله چهارم :اجتماعی باشید تا تا دایره ی انتخاب های خود را وسیع تر کنید . محیط کار، تحصیل یا تفریح خود را به گونه ای انتخاب کنید که حداکثر احتمال ممکن را برای دیده شدن توسط همسر احتمالی آینده تان به شما بدهد.

به عنوان مثال کسی که می خواهد با یک موسیقیدان ازدواج کند، یا در کلاسهای متعدد موسیقی شرکت می کند یا عضو انجمنی می شود که موسیقی دانان معمولا عضو آن می شوند. و یا اینکه خصوصیت اصلی همسر آینده تان را به نزدیکان و دوستان بگویید اگر آنان با چنین کسی در آینده برخورد کردند شما را به او معرفی کنند.

5. مرحله پنجم :وقتی با کسی به قصد ازدواج دوست شدید یا از او خواستگاری کردید، فکرتان فقط مشغول ظواهر امر (مانند کافی شاپ رفتن و کادوهای رمانتیک دادن یا نحوه چای آوردن عروس خانم موقع خواستگاری و مراسم عروسی) نباشدو عاقلانه فکر و رفتار کنید.

6. مرحله ششم :شناخت بهتر همسر احتمالی تان از طریق برقراری ارتباط کلامی یا غیر کلامی می باشد. شما می توانید با معاشرت در دوران نامزدی و یا پرسش سوالات اساسی در طول جلسات خواستگاری ، صحبت نمودن با طرف مقابل و… شناخت زیادی از او به دست آورید.

مشاور دینی در تهران

7.مرحله آخر :جمع بندی وضعیت وگرفتن تصمیم نهایی است. تمام نظرات و تفکرات را کنار هم بچینید و جنبه های مثبت و منفی ازدواج با این فرد را کنار هم مقایسه کنید و سپس با ارزیابی درست آن ها تصمیمتان را به والدینتان اعلام کنید.

نکته مهم انتخاب

ازدواج یکی از مهم ترین تصمیم های زندگی شماست. پس انتخابی هوشمندانه داشته باشید و با در نظر گرفتن تمام جوانب همسر خوب و مناسب برای خود انتخاب کنید .

مجلس در نظام جمهوری اسلامی ایران از اهمیت ویژه و والایی برخوردار بوده و محور بسیاری از تصمیم‌گیری‌ها، قانون‌گذاری‌ها و برنامه‌ریزی‌هاست و چراغ هدایت دولت و ملت را به دست دارد. مجلس، پایگاه اساسی نظام و مردم و مایه حضور و مشارکت واقعی مردم در تصمیم‌گیری‌ها و مظهر اراده ملی است.

 

«طلوع فجر صادق»، ابتدای وقت نماز صبح و «طلوع آفتاب» انتهای وقت آن است و زمان واقع در بین این دو طلوع را «بین الطلوعین» می‌نامند.قرآن کریم با عبارت «وَ سَبِّحْ بِحَمْدِ رَبِّکَ قَبْلَ طُلُوعِ الشَّمْس‏»[1] تسبیح خدا در این زمان را توصیه کرده و روایات فراوانی نیز در زمینه عبادت در «بین الطلوعین» وجود دارد که در برخی از آنها اذکار و عبادات ویژه‌ای هم پیشنهاد شده است:1. پیامبر اکرم(ص): «هر کس از طلوع صبح تا طلوع آفتاب در مصلّاى خویش بنشیند و به تعقیب نماز مشغول باشد، خداوند او را از آتش دوزخ محفوظ دارد».[2]2. رسول خدا(ص): هر کس هنگام صبح، هفت بار این آیات را بخواند، در آن روز از بلاها محفوظ باشد: «فَاللهُ خَیْرٌ حافِظاً وَ هُوَ ارْحَمُ الرَّاحِمینَ،[3] انَّ وَلِیِّى‏ اللهُ الَّذى‏ نَزَّلَ الْکِتابَ وَ هُوَ یَتَوَلَّى الصَّالِحینَ،[4] فَانْ تَوَلَّوْا فَقُلْ حَسْبِى‏ اللهُ لا الهَ الَّا هُوَ، عَلَیْهِ تَوَکَّلْتُ وَ هُوَ رَبُّ الْعَرْشِ الْعَظیم[5]»؛[6]‏

پس [در هر حال] خداوند بهترین حافظ و مهربان‌ترین مهربانان است، ولىّ و سرپرست من‏ خدایى است که این کتاب را نازل کرده و او همه صالحان را سرپرستى می‌کند، پس اگر آنها [از حق] روى بگردانند [نگران مباش] بگو: خداوند مرا کفایت می‌کند، هیچ معبودى جز او نیست بر او توکّل کردم و او صاحب عرش بزرگ است.

روانشناس, مشاور, مشاور ازدواج, مشاوره, مشاوره ازدواج

دیدگاه‌ها برای مشاوره ازدواج تلفنی و حضوری توسط روانشناس روحانی بسته هستند

ازدواج یکی از مهمترین مراحل زندگی هر انسانی است و باید به شیوه درست انجام …

طب اسلامی, مرکز مشاوره, مشاور, مشاور ازدواج, مشاور خانواده, مشاوره, مشاوره ازدواج, مشاوره اسلامی, مشاوره دینی

دیدگاه‌ها برای مرکز مشاوره ازدواج و خانواده با رویکرد دینی و طب اسلامی بسته هستند

مشاور ازدواج, مشاور خانواده, مشاوره, مشاوره ازدواج, مشاوره اسلامی

دیدگاه‌ها برای مشاوره اسلامی ازدواج و خانواده در قم بسته هستند

مرکز مشاوره, مشاور, مشاور ازدواج, مشاوره, مشاوره ازدواج

دیدگاه‌ها برای مرکز مشاوره ازدواج موفق بسته هستند

مشاور دینی در تهران

روانشناس, مشاور, مشاور ازدواج, مشاوره, مشاوره ازدواج

دیدگاه‌ها برای مشاوره پیش از ازدواج با روانشناس روحانی بسته هستند


روانشناس, روانشناس مذهبی

دیدگاه‌ها برای روانشناس مذهبی براى درمان اختلالات روانی بسته هستند

روانشناس مذهبی روانشناسی است که آموزه های مذهب را در قالب و محتوای تشخیص و …

طب اسلامی, مرکز مشاوره, مشاور, مشاور ازدواج, مشاور خانواده, مشاوره, مشاوره ازدواج, مشاوره اسلامی, مشاوره دینی

دیدگاه‌ها برای مرکز مشاوره ازدواج و خانواده با رویکرد دینی و طب اسلامی بسته هستند

مشاوره دینی طبی قسمتی از کار ما در مرکز مشاوره ازدواج و خانواده است. مشاوره …

مشاور, مشاور ازدواج, مشاوره, مشاوره ازدواج, مشاوره تخصصی, مشاوره دینی

دیدگاه‌ها برای مشاوره دینی و تخصصی ازدواج بسته هستند

مشاور, مشاور ازدواج, مشاوره, مشاوره ازدواج, مشاوره تخصصی, مشاوره دینی

دیدگاه‌ها برای مشاوره دینی و تخصصی ازدواج بسته هستند

مشاوره دینی ازدواج از لوازم ضروری یک ازدواج خوب و موفق است. ازدواج خوب یک …

مشاور, مشاوره, مشاوره طلاق

دیدگاه‌ها برای شماره مشاوره تلفنی طلاق بسته هستند

مشاوره تلفنی طلاق می تواند کمک کار برخی از زن و شوهرهایی که در فکر …

روانشناس, روانشناس ازدواج

دیدگاه‌ها برای روانشناس ازدواج : بیان خطاهای قبل ازدواج در خواستگاری بسته هستند

در این مقاله قصد داریم نظر روانشناس ازدواج را در مورد بیان عیب ها و خطاهای …

روانشناس, روانشناس خانواده

دیدگاه‌ها برای راهکار روانشناس خانواده برای حل مخالفت های بی مورد شوهر بسته هستند

احتمالا خانم های متاهل گاهی با این مشکل مواجه شدند که شوهر فقط ساز مخالف …

روانشناس, روانشناس خانواده

دیدگاه‌ها برای فواید مراجعه به روانشناس خانواده و ازدواج بسته هستند

زناشویی, مشاور

دیدگاه‌ها برای مشاور خوب براى حل مشکلات زناشویی بسته هستند

اگر به دنبال مشاور خوب براى حل مشکلات زناشویی برای خود یا اطرافیان هستید با …

روانشناس, معرفی گزینه ازدواج, همسان گزینی

دیدگاه‌ها برای همسان گزینی و معرفی گزینه ازدواج توسط روانشناس روحانی بسته هستند

مهم ترین قدم براى رسیدن به خوشبختی در زندگی مشترک ، انتخاب درست و اصولی …

معرفی گزینه ازدواج, همسان گزینی

دیدگاه‌ها برای همسان گزینی و معرفی گزینه ازدواج در قم و تهران بسته هستند

روانشناس, مشاور, مشاور دینی

دیدگاه‌ها برای شماره تماس روانشناس تلفنی و مشاور دینی بسته هستند

اگر به دنبال شماره تماس روانشناس تلفنی هستید تا مشکلات خود را با روانشناس در میان بگذارید و جهت رفع مشکل راهکارهای عملی او را دریافت نمایید و یا در جستجوی راهی برای مشاوره با مشاور خانواده و ازدواج و اختلالات هستید می توانید با ما تماس بگیرید. مشاوره تلفنی …

روانشناس, روانشناس ازدواج

دیدگاه‌ها برای روانشناس ازدواج : بیان خطاهای قبل ازدواج در خواستگاری بسته هستند

در این مقاله قصد داریم نظر روانشناس ازدواج را در مورد بیان عیب ها و خطاهای قبل ازدواج در خواستگاری بدانیم. اغلب سوالاتی که در این زمینه افراد از مشاور ازدواج دارند اینهاست : «آیا از اینکه طرف مقابل قبلا دچار خطا و گناهی شده یانه سوال کنم؟ » «اتفاق تلخی …

مشاور, مشاور ازدواج, مشاور مذهبی

دیدگاه‌ها برای مشاور مذهبی ازدواج : شیوه بیان مسائل جنسی در خواستگاری؟ بسته هستند

خیلی از ماها، نیاز جنسی را به عنوان یک عیب می دانیم. احتمالا این را به دین و مذهب ربط می دهیم. اما ببینیم نظر مشاور مذهبی ازدواج و روانشناس ازدواج در این رابطه چیست؟ عیب دانستن آن به این دلیل است که از کودکی پدر مادرمان و اساتید، جامعه و …

مشاور, مشاور ازدواج

دیدگاه‌ها برای پیشنهاد مشاور ازدواج برای تشخیص خواستگار واقعی بسته هستند

یکی از معضلات ازدواج در دنیای امروز کم شدن انگیزه مردان مجرد برای ازدواج است. در این بین برخی مردان نیز بدون قصد جدی اقدام به پیشنهاد ازدواج می کنند. طبیعی است که دختران باید از مشاور ازدواج باید سنجش خواستگار واقعی استفاده کنند. نشانه های خواستگار واقعی از نظر …

روانشناس, زوج درمانگر

دیدگاه‌ها برای دو توصیه مهم روانشناس زوج درمانگر به همسران بسته هستند

خوشبختی و سعادت زندگی زن و شوهر وابسته به رعایت اصولی است که توسط مشاور و روانشناس زوج درمانگر در جلسات مشاوره به آن ها ارائه شده است. هنگامی که همسران درگیر مشکلی هستند برای بهبود اوضاع هر دو باید اصولی را اجرا کنند تا آرامش نصیبشان شود. در این …

مشاور دینی در تهران
مشاور دینی در تهران
0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *