چطور با حجاب زیبا باشیم

 
helpkade
چطور با حجاب زیبا باشیم
چطور با حجاب زیبا باشیم

حجاب زیبا ؛ داشتن حجاب زیبا دغدغه بسیاری از دختران جوان و نوجوان است. برخی تصور میکنند حجاب داشتن با زیبا بودن منافات دارد، درصورتیکه خانم ها میتوانند ضمن رعایت حجاب، زیبا و شیک باشند. همچنین عده ای دیگر، زیبا بودن را با نمایش جاذبه های جنسی زنانه اشتباه میگیرند. درحالیکه نمایش بدن نه تنها هیچ تناسبی با زیبایی ندارد بلکه ممکن است حواس دیگران را از زیبایی واقعی شما پرت کند.

این مطلب را هم ببینید:

حجاب استایل ترکیه ای + عکس

حجاب استایل در مالزی + عکس

معرفی ۱۲ مدل چادر مشکی + عکس

چطور با حجاب زیبا باشیم

برای زیبا شدن اول باید جواب این سوال را پیدا کنید: زیبایی چیست؟

در انسان گرایش به جمال و زیبایی، چه به معنی زیبایی دوستی و چه به معنی زیبایی آفرینی که هنر نامیده می شود، وجود دارد. انسان می خواهد لباسش زیبا باشد، اتاقش زیبا باشد، از طرفی دوست دارد زیبایی بیافریند؛ مثل مسئله هنر که خلق زیبایی است و اصلا انسان جذب زیبایی می شود، چه آن چیز انسان باشد، کتاب باشد، حرف و سخن باشد، ساختمان و مجسمه باشد و … .

حال سوال این است که جمال یا زیبایی چیست؟ تعریف آن چیست؟ به عقیده بعضی این سوال جواب ندارد. گفته اند زیبایی «مما یدرک و لا یوصف» است، یعنی درک می شود اما توصیف نمی شود. در دنیا چیزهایی هست که انسان وجودش را درک می کند اما نمی تواند آن را تعریف کند. افلاطون تعریفی از زیبایی کرده است، گفته است زیبایی هماهنگی میان اجزاء است با کل. مثلاً یک ساختمان آنگاه زیباست که درها و پنجره ها و اتاق ها و غیره با کل آن ساختمان هماهنگ و متناسب باشد. برخی هم گفته اند، برخلاف آنچه انسان ها خیال می کنند که زیبایی عشق می آفریند، این عشق است که زیبایی را می آفریند! به این معنی که منش و رفتار انسان هاست که باعث انتقال حس خوب به دیگران میشود.

سوال دومی که باید جواب داده شود اینست که حجاب چیست؟ در جواب باید گفت حجاب یعنی زنان در مقابل مردان نامحرم مو،گردن و گوش را با روسری، شال یا مقنعه و بدن را با لباسی که برآمدگی های بدن (جاذبه جنسی زنانه) را نمایش ندهد بپوشانند. درواقع درمقابل نامحرم فقط گردی صورت و دست ها تا مچ باز میماند. همچنین طوری لباس نپوشند که وقتی در خیابان راه میروند بخاطر مدل عجیب و غریب لباس یا رنگ های نامتعارف آن انگشت نمای دیگران شوند.

حالا برسیم به سوال اصلی که چطور میتوانیم ضمن رعایت حجاب، زیبا و شیک باشیم.

شما برای رعایت حجاب چه پوششی انتخاب کردید؟ اگر چادری هستید باید بگوییم اولین قدم برای شما اینست که از یک مدل چادر شیک و زیبا استفاده کنید. (این مطلب را ببینید : معرفی ۱۲ مدل چادر مشکی) اگر نظر اکثر محجبه ها را بخواهید شیک ترین و پرطرفدارترین چادر همان چادر عربی اصیل است. پارچه اش هم اگر از نوع نسبتا براق (مثل کرپ کن کن یا کرپ رویال) باشد که فبه المراد!

دومین چادری که بین محجبه های جوان و البته دانشجو پرطرفدار است چادر لبنانی است. چون هم راحت است و هم میتوان روی آن کوله پشتی انداخت. چادر دانشجویی هم سومین چادر پرطرفدار بین محجبه های جوان است.

چادر عربی

 

چادر دانشجویی

 

چادر لبنانی

اگر کارمند یا دانشجوی تمام وقت هستید یا مجبورید هرروز ساعتی بیرون از منزل باشید، بهتر است بیشتر از یک چادر برای استفاده روزمره داشته باشید. به این علت که چادر بخاطر بلند بودن، ممکن است زیر پایه صندلی برود یا زیر پای خودتان و دیگران خاکی شود و اگر از آن دسته افرادی باشید که حوصله شست و شو و اتوکشی هرروزه چادر را ندارند، حتما به زیبایی حجاب خود آسیب میزنید.

قد چادر هم البته خیلی مهم است، حواستان باشد هنگام خرید چادری انتخاب کنید که قد آن تا روی کفش تان برسد. هنگام دوخت چادر نیز قد چادر را طوری قیچی کنید که وقتی بدون کفش و کاملاً صاف می‌ایستید، دقیقاً چادر روی زمین قرار گیرد، و پسِ قد آن به اندازه ای بلند نباشد که اصطلاحاً بر روی زمین بخوابد. چادر اگر کوتاهتر باشد نمای زیبایی ندارد و اگر بلندتر باشد ممکن است مدام خاکی شود و شما را شلخته جلوه دهد. از طرف دیگر مجبورید هنگام استفاده از مترو و پله برقی مرتب چادر خود را جمع کنید و این باعث خستگی شما میشود.

بهترین و مطمئن ترین راه برای که بتوانید چادر را در طول روز و در عین انجام فعالیت های مختلف روی سر محکم نگه دارید، دوختن کِش و یا بندهای پارچه ای بر روی چادر است. چادرهایی که در آن ها از کِش یا بند استفاده نمی شود درصورت مناسب نبودن جنس روسری مدام از سر می افتد و شما را به زحمت می اندازد.

بهترین جا برای دوخت کش، دو انگشت فاصله با لبه چادر است. شما می توانید از کِش های نیم سانتی که مناسب ترین سایز برای کِش است، استفاده کنید وکِش را پشت گردنتان تا جایی که لبه چادر دور صورتتان می‌ایستد اندازه کنید. ضمنا بخاطر داشته باشید رنگ مشکیِ چادر، رنگ عزا و افسردگی نیست بلکه رنگ اقتدار و ابهت و شیک بودن است. (این مطلب را ببینید: مشکی رنگ اقتدار؛ به رنگ چادرتان افتخار کنید)

استفاده از روسری با جنس مناسب یکی از بهترین روش ها برای کنترل بهتر چادر است. معمولا روسری های نخی نسبت به روسری های ساتن، ابریشم ایستایی بهتری روی سر دارند. احیانا اگر روسری خریدید که جلوی آن کج و نامنظم قرار میگیرد به شما پیشنها میکنم به کمک آهار پارچه آن را آهاردار کنید تا روسری شما شیک و محکم و گرد روی سرتان قرار گیرد. همچنین میتوانید به کمک طلق روسری از کج شدن آن جلوگیری کنید. نکته بعدی اینکه روسری های نخی نازک اصولا روی سر کج و کوله میشوند پس هرچه روسری جنس محکم تری داشته باشد فرم گیری آن هم بهتر خواهدبود.

همچنین دقت داشته باشید اگر جلوی چادر شما باز میماند و مانتوی شما تنگ است حتما از روسری قواره بزرگ استفاده کنید و با روسری قسمت سینه را بپوشانید؛ چون فرم سینه نباید در معرض دید نامحرم باشد.

میتوانید روش های مختلف برای بستن شال و روسری را انتخاب کنید و هرکدام بیشتر به صورت شما می آمد از آن مدل استفاده کنید. بخاطر داشته باشید مدل هایی که پف دار هستند بیشتر مناسب برای محجبه های مانتویی است و زیر چادر نمای مناسبی ندارد. ضمنا مدل روسری نباید نامتعارف و به اصطلاح جیغ باشد و بایدگوش و گردن و حجم سینه را بپوشاند. برای بستن روسری نیز میتوانید از انواع گیره و سنجاق روسری استفاده کنید.

در سال های اخیر برخی از برندهای تولیدکننده محصولات حجاب دست به کار شده اند و انواع ست روسری و ساق دست و کیف را برای قشر محجبه طراحی کرده اند. میتوانید ازین مدل ها نیز استفاده کنید. اگر هم طرح های عرضه شده مطابق سلیقه شما نیست، به سلیقه خودتان روسری و ساق دست را سِت کنید.

 

اگر موهای بلندی دارید، جمع کردن موها با وسیله ای مانند کش، کلیپس و … می تواند از بهم ریختگی و دست بردن مداوم در روسری جلوگیری کند، همچنین موهایی که به وسیله کش و کلیپس جمع می شود، می تواند جایگاه مناسبی برای قرار گرفتن کش چادر و تثبیت آن بر روی سر باشد. البته این نکته را هم فراموش نکنید که موها را خیلی بالا جمع نکنید که از زیر چادر جلب توجه کند و با هدف استفاده از چادر در تعارض باشد. ضمنا اگر موهای جلوی سرتان کوتاه است می توانید به کمک هدبند، تل کشی یا گیره تق تقی از بیرون ریختن آن جلوگیری کنید.چطور با حجاب زیبا باشیم

به این نکته توجه داشته باشید که رنگ روسری و مانتوی شما متناسب با رنگ پوستتان باشد. برای افراد با پوست سفید و روشن رنگ های تیره و برای افراد با پوست تیره رنگ های روشن توصیه میشود. همچنین برای خانم های سبزه رو رنگ های با توناژ صورتی، سبز، نارنجی، خردلی و قهوه ای مناسب تر است.

اول از همه اینکه مانتوی جلوباز هیچ سنخیتی با حجاب اسلامی ندارد مگر اینکه زیر مانتو، بلوز گشاد و بلند تا روی زانو پوشیده باشید. در عوض مانتوی جلوبسته که تنگ و اندام نما نباشد بسیار شیک و مطابق با احکام حجاب است. قد مانتو هم بهتر است تا زیر زانو باشد.

اگر شما درشت اندام یا اصطلاحا چاق هستید پوشیدن مانتوهای تیره رنگ گزینه مناسبی برای شماست. همچنین از مانتوهایی که خطوط افقی تیره و توپر دارند و با دارای اشکال هندسی بزرگ هستند استفاده نکنید.

سعی کنید بین رنگ روسری و مانتو کنتراست ایجاد کنید. یعنی با هم تضاد رنگی داشته باشد. اگر میخواهید مانتوی طرحدار بخرید حواستان باشد که روی مانتوی طرحدار روسری طرحدار نباید بپوشید چون جلوه خوبی ندارد و به اصطلاح تیپ تان خیلی شلوغ میشود. همچنین با روسری طرحدار هم سعی کنید مانتوی ساده بپوشید.

آرایش یعنی افزودن مواد رنگی به صورت برای برجسته شدن زیبایی ها در صورت! برای حجاب زیبا داشتن نیازی نیست آرایش کنید. چون آرایش برای برجسته کردن جاذبه های زنانه ست و سنخیتی با هدف حجاب ندارد. هدف از حجاب اینست که دیگران بجای توجه به زن بودنِ و ظاهر شما به ویژگی های باطنی و شخصیت شما توجه کنند. بنابراین با آرایش نه تنها زیبا نمیشوید بلکه ارزش حجاب شما نزد خدا و دیگران پایین خواهدآمد.

آرایش کردن اگرچه برای همسر و در هنگام عبادت توصیه شده اما در مقابل نامحرم به شدت از آن نهی شده است. البته آرایش اگر بنحوی باشد که موجب جلب توجه دیگران نشود و رنگ و لعاب آن معلوم نباشد ایرادی ندارد.

 

آیا استفاده‌ از نوع خاصی از حجاب با رنگ‌های متنوع جهت جذب دیگران به مقوله‌ی حجاب جایز است؟ استفاده از رنگ‌های متنوع اگر به‌گونه‌ای باشد که موجب جلب توجه نامحرم شده به‌طوری‌که خانم انگشت‌نما شود جایز نیست. درست است که برخی قصد خیر دارند و می‌خواهند حجاب تمیز و شیک داشته باشند و مرتب باشند و با این کار دیگران را جذب کنند تا حجاب ترویج پیدا کند، اما باید به این نکته توجه داشته باشند طوری نشود که در نگاه دیگران حتی بین خانم‌ها انگشت‌نما شوند؛ یا موجب جلب توجه نامحرم شوند که در این دو صورت جایز نیست. اما اگر این‌گونه نیست و حجابشان عادی است و دیگران هم جذب این حجاب می‌شوند، قطعاً اشکالی ندارد.

حکم پوشیدن ساپورت و شلوار لی یا شلوار جین و روسری و کفش رنگی و مانتوی کوتاه در زیر چادر چیست؟ برای پوشش شرایطی ذکر شده ازجمله اینکه برجستگی‌های بدن مشخص نباشد. در مورد ساپورت، این‌گونه است که تمام هندسه‌ی بدن مشخص است؛ بنابراین حجاب کاملی نیست اما نسبت به نوع‌های رنگی شلوار جین و لی، اگر زیر چادر باشد و پیدا نباشد، حکم خاصی ندارد؛ به فرض اینکه پیدا هم باشد اگر به‌قدری چسبان نباشد که هندسه‌ی بدن مشخص باشد -یعنی یک مقداری گشاد باشد که برجستگی بدن مشخص نباشد- و اینکه رنگش به‌گونه‌ای نباشد که فرد انگشت‌نما شود و به‌اصطلاح لباس شهرت نباشد، اشکالی ندارد.

آیا استفاده از چادر براق و رنگارنگ در برابر نامحرم اشکال دارد؟ نه، اشکالی ندارد مگر اینکه به‌گونه‌ای باشد که جلب توجه نامحرم کند یا در حدی است که فرد انگشت‌نما می‌شود.

آیا پوشیدن جوراب نازک برای خانم­‌ها به‌طوری‌که پا در مقابل نامحرم مشخص باشد جایز است؟ از جمله شرایط پوشش و لباس این است که بدن­‌نما و نازک نباشد که پوست بدن پیدا باشد. بنابراین پا باید از نگاه نامحرم پوشانده شود، اگر خانمی جوراب نازک بپوشد که پا دیده شود، حجابش کامل نیست و جوراب باید در حدی باشد که پا پیدا نباشد.

خانم­‌هایی که موی بلند دارند و موی خود را در زیر روسری یا چادر در پشت سرشان می­‌بندند به‌گونه‌ای‌که یک برآمدگی زیر روسری یا چادر ایجاد می­‌شود، این مسئله شرعاً چه حکمی دارد؟ اگر این وضع به‌گونه­‌ای باشد که جلب توجه نامحرم ­کند یا خانم انگشت‌نما شود و شکل و شمایل خاصی پیدا کند حرام است اما اگر در آن حد نباشد اشکالی ندارد.

مصداق آرایش چیست؟ مصداق آرایش را باید عرف تعیین کند؛ یعنی عموم مردم -افرادی که در محل زندگی شخص هستند- اگر کاری را آرایش بدانند و خانم آن آرایش را داشته باشد باید از نگاه نامحرم بپوشاند. مثلاً کرم ساده و معمولی را کسی آرایش نمی­‌گوید.

منظور از عرف در بحث آرایش و زینت، عرف متشرعین است یا عرف کوچه و خیابان؟ سؤال کردند این عرف چه کسانی هستند؟ متدین­‌ها هستند یا مردم عادی؟ جواب این است که همه‌ی مردم هستند، آنهایی که آرایش را تشخیص می­‌دهند -ولو متشرع هم نباشند ولی آرایش را می‌شناسند- اگر بگویند این کار آرایش است، آرایش محسوب شده و در غیر این صورت آرایش نیست.

آرایش کردن زنان و ظاهر شدن در مقابل نامحرم چه حکمی دارد؟ اگر خانمی آرایش داشته باشد، باید آرایشش را از نگاه نامحرم بپوشاند. اگر او آرایش کند به قصد اینکه نامحرم ببیند، این کار حرام است؛ اگر عمداً در نگاه نامحرم چهره‌ی آرایش‌شده‌اش را نپوشاند آن نیز حرام است؛ مواردی هم که در بحث پوشش خانم‌ها استثنا شده (گردی صورت و دست­‌ها تا مچ) در صورتی است که آرایش و زینتی نداشته باشند. (منبع)

مراسم جشن تکلیف از صفر تا صد: جشن تکلیف

حجاب زیبا ؛ نکته پایانی اینکه زیبایی، تمیزی و پوشیدن لباس مناسب یکی از ده ها دستور اسلام برای داشتن ظاهر اسلامی است. اما باید مراقب باشیم در این موضوع دچار افراط نشده و دغدغه اصلی زندگی مان، توجه به ظاهر نشود.

سلام علیکم شما چه کاره ای که حجابو کجکی به ملت معرفی میکنی؟ حجاب زینت نیست بلکه برای پوشاندن زینت است یا ایهالذین امنوا امنوا

سلام به شما مخاطب گرامی. زیبا بودن حجاب ارتباطی با زینت هایی که باید پوشانده بشه نداره. حجاب میتونه زیبا باشه و در عین حال زینت زن (یعنی جاذبه های جنسی زن) رو هم بپوشونه. ملاک های مهم در پوشش اسلامی اولا پوشاندن جاذبه های جنسی است و دوما پرهیز از تبرج و جلوه گری (یعنی مغایر با عرف جامعه پوشیدن بطوریکه بخاطر رنگ یا مدل لباس انگشت نما بشیم)

سلام علیکم‌ من که مانتوییم از شما که اینطوری جلوه فروشی میکنید باحجابترم

الان نمیدونی چی میگی اگه به راه راست هدایا نشی زمونی ک میمیری به خوت میای چه گناه بزرگی کردی هرکس خودش صاحب اختیاره مونده کدوم راهو انتخاب کنه مردم درخوابند اگر بمیرند بیدار میشوند امام علی (ع)

پیامبر گفته نه امام علی

سلام ممنون ازراهنمایی هاتون من خیلی حجاب رودوست دارم من خودم۱۱سالمه وچادرمیپوشم وچادرپوشیدن روبه شماهم پیشنهادمی کنم

سه دقیقه در قیامت رو حتما بخونید

بله لطفا کتاب سه دقیقه‌ در قیامت رو بخونید

های حجاب اگه عرف جامعه لختی بود چی ؟حجاب راوتحریف نکن حجاب یعنی زشت شدن وپرنه بدون حجاب خیلی جذاب هستیم

منظور از عرف جامعه این است که لباس ما شبیه به لباس سایر کشورها نباشد بطوریکه در جامعه انگشت نما بشیم!! بطور مثال ما شبیه حجاب اسلامی مالزیایی ها یا حجاب اسلامی ترکیه ای لباس نپوشیم! چون حجاب مالزی یک حجاب اسلامی و در عین حال متناسب با عرف مالزی است. اما اگر همون لباس مثلا باجو کبارونگ را در ایران بپوشیم نوعی لباس شهرت است. منظور از عرف ، این هست…

اونوقت اگه عرف جامعه بدون روسری بود وباپوشیدن روسری انگشت نما شدیم روسری نپوشیم؟؟؟؟؟؟کم اسلام تحریف کن حدود حجاب هیچ وقتتغییر نخواهد کرد

حد حجاب تابع عرف نیست، سبک و مدل حجاب اما تابع عرف هست. به این معنی که پوشاندن مو و بدن مطابق احکام اسلامی تحت هر شرایطی در مقابل نامحرم واجب هست. اما اینکه این حد را با چادر بچوشانیم یا با مانتو یا با باجو یا عبا و …. این تابع عرف کشور و منطقه زندگی ماست.

یا اومدیم باپوشیدن روسری انگشت نما شدیم اونوقت چی ؟

دوست عزیز توضیح دادم که اصل حجاب تابع عرف نیست. یعنی کسی اگه با روسری پوشیدن انگشت نما میشه نمیتونه کنار بذاره… لطفا متن مقاله رو با دقت مطالعه کنید!!!

سلام واقعا عالی بود بنظر من حجاب یه نوع امنیته برا زن ک هر کسی به خودش اجازه نده رفتار نادرستی داشته باشه با نگاه بدی داشته باشه یه خانم با حجاب عزت و احترامش تو جامعه بیشتر از بقیه هست حجاب یعنی برای خودمون ارزش قائل باشیم

ابن ها فقط دارن اموزش حجاب مردم نمیگن بیا فتو کپی ما خودتو من بگرد شما دستمالشو نگاه کنید

تو که اعتقادی به حجاب نداریو بی حجابیو به با حجابی ترجیح میدی چرا پس اومدی اینجا

آره بخدا

آفرین حرف درست را شما زدید

سلام با حجاب و چادر گذاشتن موافقم اما بعضیا تو همین سایت گفتن که از بچگی یعنی از ۴و۵سالگی چادر گذاشتن خب این واقعا اشتباهه وقتی از سن کم سر بچه چادر میگزارید بچه زده میشه از حجاب و بی حجاب میشه من الان ۱۲سالمه و چادر نمی زارم اما با مانتو هم با حجاب هستم و حجاب رو رعایت میکنم اما تصمیم گرفتم از این به بعد چادر بزارم ممنون از مطالب خوبتون❤

بدون حجاب خیلی بده بی حجابی هم بده به خاطر یه لاک و یه مانتو کوتاه آخرتمون رو نباید خراب کنیم جز اینکه گناه میکنیم

به نظرم مطالب کاربردی و خوبی بود با تشکر

اره جذابید ولی هدفت از زندگی فقط همینه؟ ینی جذاب بودن انقدر برات مهمه؟ اینک نامحرمان رو جذب خودت کنی افتخار داره؟ اینکه زیبایی هات رو ب حراج بزاری خوبه؟ شما خوشت میاد همسرت ب زن و دختر برهنه نگاه کنه و لذت ببره؟ دوس داری همسرت نسبت بهت سرد بشه؟ دوس داری زیبایی هات رو ب حراج بزاری تا یه عده هوسران از اون لذت ببرن؟ دوس داری بخاطر آزادی خودت یه خانواده رو از هم جدا کنی؟ دوس داری مورد آزار جنسی قرار بگیری؟ دوس نداری یه کم خودتو با ارزش بدونی؟ ببین بنظرت چرا روی ماشین های کهنه و قدیمی مثل پیکانو نمیپوشونن ؟!…چون بی ارزشه…اما ماشین های مدل بالا مثل بنز و…مبپوشونن چرا ک با ارزشه…راستش منم آدمم منم دخترم نیاز ب توجه از طرف جنس مخالف رو دارم اما چیز های با ارزشی باعث میشه ک من روی این خواسته هام ک زود گذره پا بزارم ،دل ب دنیا نبند این دنیا بالاخره یه روزی برای هممون تموم میشه ، لذت های دنیایی هم زود گذره …و در آخر بگم ک من خودم هم مانتویی ام هم چادری ینی چ با چادر چ بی چادر میشه حجاب داشت و خوشتیپ و زیبا بود … عزیزم خیلی حرف هس خیلی مثال های دیگ هم هس اما نمیشه همه رو یه جا بهت بگم پیشنهاد میکنم حتما در موردش تحقیق کن

حدیث جون مرسی بخاطر متن خوبت همین الان که این متنو خوندم خیلی به حجابم افتخار میکنم

حجاب یعنی زشت شدن؟؟؟؟؟

از خدا بترسین

عزیزم اینجا هیچ ر گفته ی خانم شیک و باوقار میتونی شیک هم باشه مثلا خودم دیدم که وقتی یک چادر تمیز و مرتب میپوشه چقدر زیبا میشه و معصوم تر اگر شما هم دقت کنی وقتی مدل چادر خوبی انتخاب کن وقار رو به عنوان یک زن نه به عنوان یک انسان نگه داشتی بله به ظاهر زیبا هست اما اگه روش کمی تامل شه میفهمی با حجاب چقدر زیبا تر و پاک تر و معصوم تر هستی خیلی ها یا حجابشان خوشگل تر از بی حجاب بودنشونه

از نظر بنده اگه آدمی میخواد حجاب داشته باشه مجبور نیس چادر سر کنه..من خودم کسی رو می شناسم که زن باحجابیه،وقتی پیش زن های بی حجاب میشینه ،اون زن های بیحجاب زشترین زن میشن.(از نظر من اونایی که زشت هستن میخوان با بی حجابی خودشونو زیبا نشون بدن….

از نظر‌ خودت اره خوب

به نظر منکه شما خیلی اشتباه میکنید

واقعا عالی بود ، نمیدونم چرا بعضیا که اصلا حجاب ندارن اومدن تو این سایت ،بعد نظر هم میدن .

به نظرم حجاب خیلی خوبه من از ده سالگی تاالآن حجابم رورعایت میکردم تاالآن که چهارده ساله هستم واین روبه همه هم سن وسالانم پیشنهاد می دهم

هم زینته هم واسه پوشوندن زینت

سلام به دخترای گل باحجاب هرکسی دیدگاهی دارد لطفا به هم توهین نکنید

بله همینطوره نباید بهم توهینی بشه. فاطمه خانم به نظر من حجاب زن که با چادره یه جلو یه خدایی و محجوب بودن رو به زن میده.ضمنا به نظر من فاطمه زیباترین و آرامش بخش ترین اسم دنیاست.

سلام من هم ۱۴سالمه قبلاً فک میکردم حجاب داشته باشیم خوب نیست ولی الان میگم حجاب بهترین چیزیه که زن رو کامل می‌کنه ولی هر کی نظری داره

از توضیحات خوبتون درباره ی این مسعله بسیار ممنونم

سلام متاسفانه وقتی بچه بودم دوست داشتم چادر سرم کنم همین برای خونوادم عادت شده و براشون غیر طبیعی هست که الان که پانزده سالم هست چادر سرم نکنم ی جورایی اجباری شده برای من من واقعا دلم میخاد بدون چادر و آپدیت باشم تا مورد تمسخر قرار نگیرم با خوندن مطالبتون حس کردم اگر ی چادری شیک باشم مشکلی پیش نمیاد ممنون بابت مطالب قشنگتون

خیلی خوبه

من الان۱۹ سالمه تا ۱۸ سالگی حجاب نداشتم ولی الان حجاب کامل دارم از حجابم راضیم از اینکه توی ۱۸ سال باعث ناراحتی امام زمانم و خدا شدم خیلی ناراحتم ولی ی ساله به اشتباهم پی بردم میخام گناهامو جبران کنم امام زمان عج تمامی اعمالمونو میبنه از کارای خوبمون خرسند میشه بخاطر گناهامون گریه میکنه یکی از نیروهای شیطان رو به شیطان کرد و گفت فرمانده چرا انقدر خوشحالی مگر گمراه کردن اینها چه فایده ای دارد؟ شیطان ج داد اینهارا که غافل کنیم امامشان دیرتر میاید دوباره پرسید آیا موفق شده ایم شیطان خنده ای کرد و گفت مگر صدای گریه امامشان را نمیشنوی بیایید به راه بیاییم تا از راه بیاید

بیا ک بی تو ترک خورده ایمانم بدون حس حضورت خراب و ویرانم

واقعا ازتون ممنونم ح فاتون روی من خیلی تاثیر داشت من از امروز ب بد دیگه چادر میپوشم محجبه میکنم

گلم خانوم خوشگلم منظور از زینت زینته خانوماست منظوربدی نیست لطفا اول معانی کلمات رو توی اسلام متوجه شو بعد به مبلغان حجاب توهین کن شما حجاب رو دوست نداری دیگه چکار به ما با حجاب ها داری لطفا درمورد حرف هایی که بهتون زده میشه یکم تحقیق و تامل کنید

خجالت بکش تا همسال تو تو دنیا هستن امام زمان ظهور نمیکنه خدا خودش بهمون رحم کنه

سلام خانما من ۱۳سالمه آما حجاب درستی تاالان نداشتم اما تصمیم گرفتم باحجاب باشم تا خدا ازم راضی باشه اما دوستام خیلی اذیت میکنن من چیکار کنم من خیلی چادرو دوست دارم

وقتی مطمئنی کارت درسته دیگه به نظریات نادرست دیگران اهمیت نده با اطمینان به تصمیمت و افتخار کردن بهش بقیه رو هم به سمتش هدایت کن

سلام واسه دل خودت زندگی کن نه حرف دیگران شما وقتی هدفت خوشحال کردن خدا هستش خیلی جاها هم خدا خوشحالت میکنه شک نکن

بله من کاملاً با شما موافقم وقتی آدم چادر میپوشه احساس امنیت، غرور و استقامت می‌کنه من هم چادری ام و ازش لذت میبرم تا چادری نشی و امنیتشو حس نکنی نمی‌فهمی معنی امنیت چیه!!

عالی بود با اجازه کپی کردم

حجاب یعنی زیبایی همراه با حیا ونجابت و این با شلختگی تفاوت داره.

عالی بود خیلی خوب ومفیدبود خانمای عزیربحث ب همدیگه احترام بزارید

عالیه این مطالب خواهش میکنم ازتون یکم فکر کنید ببینید برای چی ما اومدیم روی این کره ی خاکی واقعا برای چی…؟؟همه یه روزی به سوی اون بالایی بر می‌گردیم پس بهتره که به فکر اون روز و اون دنیامون باشیم نه این دنیا و مد ای رنگارنگش

سلام. من از خواندن این مطلب واقعا لذت بردم، ممنون

یه روز که قرار داشتمو واسه زیبا بودن موهامو اتو کشیده بودمو از زیر شالم همشونوبیرون انداخته بودم حسابی به خودم رسیده بودم.توی ترافیک یه خانم چادری رو پشت فرمون دیدم که خیلی زیبا چادر پوشیده بود.خیلی صورت معصومی داشت،یهو یه نگاه به خودم انداختم تویه آینه بغل ماشین از خودم بدم اومد.چقد زحمت کشیدم تا خود واقعیم نباشم زیر این آرایش خیلی جنگیدم با خودم جایی که میخواستم برمو فراموش کردم.راهمو کج کردم سمت بازارامام چادرعربی خریدم خیلی بهم میومد یه دستمال مرطوب خرج صورتم کردم و شالمو همونجا تو همون مغازه فروشنده که یه خانم خوش سلیقه بود برام بست ..تویه آینه مغازه خودمونگاه کردم دنبال اون معصومیته میگشتم به زیبایی خودنمایی میکرد تازه فهمیده بودم کی هستم الان هر روزی که واسه بیرون رفتن چادرمو سرم میکنم احساس میکنم چقد جذابترم حتی عیبهایی دارم که چادر اونارو پوشونده و اعتماد بنفس بیشتری بهم داده

گریم گرفت

خوش بحالتون که خدا انقد دوستون داره و شمارو متوجه گناهتون میکنه ک ازین بیشتر پیش ترین❤عالی بود

عالی بود من چادری هستم ولی نمیدونستم کنار حجاب چه شکلی شیک باشم الان فهمیدم برای همی با اجازهی شما کپی کردم ☺☺☺

مگه من منگولم شلوارتنگ نپوشم ارایش نکنم چادریاازهمه بدترن ون میتونم که باحجاز باشم ولی ول باشم وهمچنین میتونم مانتویی باشم ولی ادم خوبی باشم نباباهمش چرته

تو اینجوری دوست داری.ما دوست نداریم مثل تو ول باشیم

عزیزم منم محجبم ولی این طرز صحبت کردن اصلا صحیح نیست دین اسلام دین مهربونیه و با اینطور غضب و بی احترامی و توهین ب خواهر مسلمونت کاملا مخالفه حواسمون باشه ک باعث کافر شدن کسی نشیم. و دین کامل اسلام رو با بداخلاقی همراه نکنیم

وااااا

دوستان عزیز لطفا در کنار این که حجاب را دارید اخلاق خوب و زیبایی هم داشته باشید حجاب چیزی است که به سلامت جسم و روح کمک می کند پس حجاب کاملی داشته باش.

سلام.تجربه خودم میگم.زمانی مانتویی بودم اما بارعایت کامل حجاب. الان هم چند ساله چادر میپوشم.الان به وضوح نحوه برخورد مردم با یک خانم محجبه رو درک میکنم.حتی تو محیط کارم نحوه برخورد همکاراقا با من و خانمی که حجابشو رعایت نمیکنه کاملا مشخصه.طوری که حتی همون خانم اعتراف میکنه که چقدرباتو بااحترام برخوردمیکنن ولی بامن نه… مطمعن هستم کسی که شیرینی داشتن حجاب واقعی رو چشیده باشه هیچوقت وبه هیچ قیمتی ازش نمیگذره..

سلام

مهم چادری هستش که می پوشن از لحاط اسلام پوشیدن خیلی مهم و اینم بدون همه آدما مثل هم نیستن

من که فقط برای خوشحالیه الله و امام ها حجاب دارم امیدوارم ازم راضی باشن

من چادری نیستم ولی چادر و دوست دارم ولی دارم تحقیق میکنم چادر خوبه ولی من ادمایی رو دیدم ک چون چادری نبودم اونا بودن منو تحقیر کردن چرا بین هم باید فاصله باشه مگه زمان پیامبر کسایی نبودن ک ب ظاهر ایمان اوردن بودن مگه پیامبر ب روشون اورد تازه محبت کرد ک دین و بشناسن ک دینشون واقعی بشه کاش ی روز بیاد چادری و غیر چادری دعواشون نباشه

سلام من چادری هستم اماچادرهمه ی حجاب نیست چادرحجاب وکامل میکنه میتونی مانتویی باشی اماحجابت خوب باشه ودربرابرنامحرم خودتوبپوشونی

سلام عزیز دلم. آفرین که تصمیم داری دل امام زمانت رو شاد کنی. اون آدم هایی که به همچین دختر خوبی ظن بد زدن باید از خودشون خجالت بکشن. دین اسلام دین مهربونیه. اون آدم ها خشک مذهب هایی بودن که انقد به خودشون مغرور شدن که بقیه رو نمیبینن

سللم بنده نظرم اینکه نه چادذحچابه نه مانتو بی حجابی واینکه حجاب واقعی حجاب نگاه رفتار کلام وزبانه.جوری که سبب ازار نا امنی نشه واسمون.بنده چادری ام اما ساده دوست ندارم کسی بهم تعرض بی احترامی کنه …

کسی که باطن پاک و خوبی داره قطعا توی ظاهرش مشخص میشه این واقعا جمله احمقانه ایه که بگی حجاب مهم نیست نماز مهم مهم نیست من چی کار می کنم مهم اینه که دلم پاک باشه چطور کسی که دلش پاک باشه میتونه ارزش خودش و تا این حد بیاره پایین که توی جامعه به عنوان یه عروسک جنسی ببیننش،مگه میشه کسی که دلش پاکه اعتقادات سستی داشته باشه

عاااااااااالی

ببین همیشه باطن رو ظاهرم تاثیر میزاره این خود ماهستیم که انتخاب میکنیم چه طور باشیم و رفتار کنیم بعدم شما که این همه خوب بلدی ول نباشی رو تربیتتم کارکن از کلمات مناسب استفاده کن

داره میگه توبه کرده بجای اینکه تشویق کنی که آفرین که با حجاب شدی بهش میگی خجالت بکش؟

شما که با حجاب مشکل داری اصلا چرا اومدی توی این سایت؟

تو به جا اینکه با توهین کردن به چادریا خودتو توجیه کنی هم با حجاب باش و هم خوب باش راس میگی،کسی که پا رو نفسش میذاره و چادر میپوشه و حجاب میکنه و مردم براش مهم نیستن و خدا مهمه کارای بد دیگرم به راحتی انجام نمیده،ت شاید برات حرف ی عده مهمه،بعدم چادری بودن فقط ی پوشش نیست ی سبک زندگیه اگه کسیو دیدی چادر داشت و خوب نبود اون چادری نیست هر چند این حرفا همش برا تخریب چادریاس

ببین مریم جون ادم وقتی حجاب میکنه مث یه گل میمونه شاید بگی عمر گل کمه ولی عمر گلهایی که خار دارند بیشتره و خار برای محافظت از خود گله در برابر بادها و نمیزاره دست هر انسان بی ارزشی زود بهش برسه . دخترای با حجاب مث مرواریدی توی صدف هستند که باید به کف اقیانوسها بری و کلی بگیردی تا مروارید باارزشی مث اونو پیدا کنی . سیبزمینی ای که کنار خیابونه رو هر انسان فقیر و هر معتادی میتونه بخره حتی اگه به سیبزمینی فروش بگه که من هیچی ندارم خب بدون پول بهش میده اما طلا و جواهرات رو نمیشه کنار خیابون پیدا کرد و همیشه توی ویترین وجود دارند و انسانهای بی ارزش حتی به خودشون جرئت نمیدن نگاشم کنن چون میدونن نمیتونن داشته باشنش اگه با اسلام مخالفین با دست نیافتنی بودن خودتون مخالف نیستین که چرا ما باید زیبایی لحظه ای (لخت بودن ) رو به زیبایی ابدی ترجیح بدیم و در اینده کلی حسرت بخوریم

دقیقا درست می فرمایید . خیلی مثال های ساده و به جایی زدید

واقعا ممنون

سلام به نظر من حجاب کامل ترین پوششی هست که یک زن یا یک مرد میتونه داشته باشه. ولی حجاب درست هم ملاک هستش حجاب یعنی این که زیبایی ها و زینت هایی که داری و جلب توجه میکنه رو از نگاه نامحرم دور کنی. من دو ساله که چادریم و هیچ وقت در حجابم زیاده روی نکردم.

چرا جمع میبندی خوشت میاد من ی مانتویی ببینم فلان کارو فلانو میکنه درصورتی ک همه‌شون اینطوری نیستن بعد صب پاشم بگم این مانتویی اینکارا و میکنن بعد میندازن گردن چادریا

شما حتی سواد اینو نداری که دریت نظرتو بگی بعد داری در مورد حجاب اظهار نظر میکنی متاسفم ببخشید

خانمها به کسی توهین نکنید شما اگه چادر نمیپوشی اجرت باشه با خدا …..چرا به چادری ها توهین میکنی در ضمن چادر حجاب و حرمت آدم میباشد

عزیزم زود قضاوت نکن ..همه ی چادریا مثل هم نیستن همه ی مانتوییا مثل هم نیستن… دلیل نمیشه اگه دیدیم ی چادری بد بود بگیم همه ی چادری ها بدن و همچنین برعکس! اگه ی مانتویی بد دیدیم نمیشه گفت همه ی مانتویی ها بدن! لطفا قضاوت رو کنار بزاریم

سلام به نظرم بهتره برای شناخت هر مکتبی، بریم سراغ خود اون مکتب نه طرفدارنش. حجاب یکی از دستورات اسلامه دروغ نگفتن هم یه دستور دیگه کمک کردن هم همینطور و همینطور تمام صفات خوب اخلاقی دیگه اگر کسی واقعا حجاب رو برای اسلام انتخاب کرده باشه، باید تمام این صفات رو داشته باشه تو قرآن به شدت مذمت شدن افرادی که به بخشی از دین ایمان میارن و بقیه رو رها میکنن بهتره به جای نگاه به محجبه ها، به فواید حجاب نگاه کنیم. ضمنا قضاوت نکردن هم یکی از دستورات اسلام و از صفات انسانیه…

واقعا که برات متاسفم

عزیزم حرف شما ربطی نداره مثه اینه که بگی من عینک دودی نمیپوشم چون ی نفر که عینک دودی میپوشید خشن بود اگ منم بپوشم خشن میشم هر محجبه‌ای عفیف نیس اما هر عفیفی محجبس

بعضی ها وقتی متوجه اشتباه بودن طرز فکرشون می شن که دیگه خیلی دیر شده

گلم مگه همه چادریا بدن؟ چرا داری قضاوت میکنی؟ خوبه ما هم بگیم همه مانتویی ها خرابن؟ خودت ناراحت نمیشی؟ در ضمن چادر ارثیه حضرت زهراست حواست باشه داری به چادر حضرت زهرا تهمت میزنی

ببین حجاب به این زیبایی نمیدونم چرا هرکی از چادر و محجبه حرف می زنه بدوبیراه میگه ؟

عزیزم هرکسی نظری داره و به اصطلاح هر کسیو تو قبر خودش میزارنمن خودم محجبم با اینکه فقط ۱۶ سال دارم ما محجبه ها آرایشمونو میکنیم اما داخل خونه لباس تنگ میپوشیم اما داخل خونه پس بدون بهتر از هر فرد دیگه ای میدونیم ک باید چجوری باشیم و منگول نیستیم پس لطفا درست صحبت کن عزیزم

دقیقا

هرکی دیدگاه خودشو داره به هم توهین نکنید نمیخوای باحجاب باشی نباش به بقیه چ کار داری؟!!!

قضاوت فقط مخصوص خداست

سلام به نظر من حجاب ظاهر خیلی خوبه ولی بهتر از اون حجاب باطن ک الانه اصلا وجود نداره

دوست دارم

اکثر حجابیا باطن پاکی دارن و اکثر بد حجاب ها باطن پاک و صافی ندارند.

این کار به نظرم زود قضاوت کردنه کسی نمیتونه باطن آدم ها رو بشناسه

سلام اگه کسی متوجه اون زیبایی حجاب بشه و این و با تماااام وجودش درک کنه که (حجاب و چادر، یادگار حضرت زهرا (س) و خییییلی قیمت داره…) عمراً اون و بذاره کنار. وقتی کسی که بد حجاب یا بی حجاب هست بدونه که حضرت زهرا (س) چققققدر برای حفظ این چادر و حجب و حیاء زجر کشید و درد هارو تحمل کرد؛ خودش از خودش خجالت میکشه… و در مورد نظر این دوست عزیز بعله درسته که حجاب باطن الآن کم شده ولی به نظرتون برا چی کم شده؟؟؟ بخاطر اینکه حجاب (ظاهر) کم شده که خودِ این حجاب ظاهر، اگر با درک و فهم باشه و از سر زور نباشه حجاب *باطن* و در پی داره یا حق

سلام دقیقا احسنت

سلام از مطلبتون خیییییییلی لذّت بردم خدا خیرتون بده…

با سلام دوستان من هر کاری میکنم ک باحجاب باشم نمیشه لطفا کمک کنید

سلام علیکم و رحمت الله به نظرم از خدا کمک بخواید چون بهترین یاری رسانه فنعم المولی و نعم النصیر (خدا چه خوب سرپرست و چه خوب یاری رسانی است) و اینکه من فکر میکنم بعد از فکر کردن به قیامت، به ارزش انسان، ارزش زن، محبت خدا به انسان، اینکه این زیبایی هارو هم خدا به ما داده و خودش هم تعیین کرده که چطور استفاده بشه و پاداشی که برای اطاعت از دستوراتش آماده کرده، به این هم فکر کنید که اگر همین الان دست به کار نشید، ممکنه در دنیا و آخرت حسرت بخورید و با خودتون بگید کاش زودتر تصمیم گرفته بودم ان شاءالله موفق باشید

خیلی قشنگ صحبت میکنید حرفاتون به دل میشینه ممنون من از سن تکلیف حجاب دارم و خیلی راضی یم

سلام خدمت همگی ،ولله به نظر من حجاب زیبایی یک خانمه ،یک خانم باشخصیت همیشه شیک و با وقار و با حجابه،

سلام خیلی ممنون از مطلب مفیدتون. در جواب اون دوستمون هم باید گفت که شاید حجاب وسیله ای برای پوشوندن زینت باشه ولی خداوند آراسته بودن و دوری از خود را ژولیده نشان دادن رو میپسنده. اتفاقا شیک بودن برای اونایی که چادر میپوشند ضروری تره چون باید همه بدونن که با چادر هم میشه زیبا بود و در عین حال به دستورات پیرامون حجاب هم عمل کرد.

من سیزده سالمه و از چهار سالگی چادر سر کردم و عاشق چادرم هستم. حاضرم برا این چادر جون بدم. چون ارثیه حضرت زهرا هست به هر حال از مطلبی که گذاشتید ممنونم مخصوصا واسه شناخت انواع چادر .اجرتون با امام زمان عج

خوش به حالت منم سیزده سالمه اما تا الات فقط یه سال محرم چادر گذاشتم ولی الان نزدیک یک ماهه که حجابمو بهتر کردم یعنی موهام رو کامل میپوشونم و از این به بعد هم با یاری خدا چادرم رو میزارم

حجاب یعنی پوششی که باعث جلب توجه نشه برای این رنگ مشکی می پوشیم چون رنگ مشکی میل جنسی را خاموش می کند مرد وقتی به رنگ مشکی نگاه می کنه خود به خود میل جنسیش کم می شه مثل پوشیدن کفش مشکی که می گه باعث کاهش میله جنسیه اگه دریا کوه جنگل همه به رنگ مشکی بود که دیگه زیبا نبود در ضمن شما میگید حجاب یعنی یه تاره موت پیدا نشه اما ارایش کن مثل اون عکس مچه پات که حکم زنا هم داره پیدا باشه عیب نداره خوب این حجاب نیست حجاب نه این که خودتو زیبا کن ولی یه تاره موت پیدا نشه حجاب یعنی به هیچ قیمتی تو چشم یه نامحرم زیبا جلوه داده نشی همین

همه زیبایی رومیپسندند.اگ حجاب به گونه ای یاشه که فردمنظم وپاکیزه به نظربیادباعث تشویق وتحسین دیگران میشه.ولی اگ به بهانه ی اینکه جلب توجه نشه فردچادری شلخته به نظربیادباعث مسخره کردن میشه وچه بساآبروی حضرت زهراروهم میبریم.پس خیلی مهمه درعین چادری بودن وباحجاب بودن مرتب وشیک به نظربیایم.البته من باآرایش و…مخالفم

چرت نیست اگر نمی خواهی باحجاب باشی مسخره نکن در دنیا هرجوری که میخوای باش ولی یک چیز مهم یادت باشه که روز قیامت میخواهی جواب خدا را چی بدی

شما که بی حجابی چون زشتی میخوای یجوری توجه جلب کنی. اما اونی که خوشگله توجه نمی خواد خوشگلیش باسه خودشه.

سلام ممنون واقعا خوب بود برای من که یه نوجوان بودم و تازگیا چادری شدم مرسی

دقیقاا

سلام دوستان منم موافقم ک اگ حجاب باطن نیس به خاطر عدم حجاب ظاهره…خودمن وقتی تا ۱۶ یا۱۷ سالگی ک حجابم رو رعایت میکردم ازخودم راضی تر بودم و خیلی باطنم بهتر بود

مطلب خیلی خوب و عالی بود ، ممنون

خیلی خوبه چادری شدن ولی من هروقت میخام برم بیرون چادر سرم میکنم جلوی در پشیمون میشم چادرمو درمیارم هرکاری میکنم نمیتونم باچادر برم بیرون نمیشه لامصب

سلام علیک و رحمت الله اینها تردید هایی هست که شیطان ایجاد میکنه یکی از مهم ترین امر هایی که در دین شده پا گذاشتن روی خواسته هاییه که بهمون آسیب میزنه و باعث حسرت خوردن میشه. قرآن زیاد بخونید به نظرم چون خدا بهترین روانشناسه و خوب میدونه این مشکلات رو چطور حل کنه. و اینکه به خود حضرت زهرا سلام الله علیها توسل کن ضمنا مطمئن باشید اگر چادر سرتون کنید هیچ اتفاق وحشتناکی نمیفته، اگر مشکل حل نکنه که میکنه، مشکل ایجاد نخواهد کرد بعد یه مدت عادت میکنید

سلام خیلی عالی بود واقعا مطلب خوبی بود من چادری نیستم اما از اون بی حجاب هاشم نیستم حجاب رو خیلی دوست دارم دلم می خواد خودم به حجاب برسم به نظر من خودتون اون رو انتخاب کنید ممنون

چرا بعضی ها فکر میکنن دختر با حجاب زشت میشه دختری که میخواد زیبا باشه با چادرم میتونه زیبا باشه ♥️چادر♥️

حجاب پوشاندن زینت نه زیبایی

وااااا خیلی معذرت میخوام اما چون خودت گفتی میگم.واقعاااا منگولی چون اصلا جملاتت مفهوم درستی نداره.و فوق العاده بی ادبی چون تو این مطلب هیچ اهانتی به بی حجابا نشده ولی تو به باحجابها اهانت کردی. خدا شفات بده

اصلا این حرف درست نیست.پوشیدن رنگ روشن خصوصا سفید سفارش پیغمبر ماست.پوشیدن رنگ مشکی فقط و فقط برای مجالس عزا خصوصا عزای آقا اباعبدالله هست ولاغیر.

اگر به این باور برسید که این چادر همان چادریست که پشت در سوخت اما از سر حضرت زهرا(س)نیفتاد هرگز از سرت شل نمیشد..

امام صادق ع می فرمایند زن اگر عفت داشته باشد به دنیا می ارزد واگر نه به خاک هم نمی ارزد

خوشم اومد ممنون

سلام به نظر من افرادی که دوست دارند چادری شوند درکنار مطالعه در مورد حجاب وحضرت زهراس در باره ی ارزش زن ودختر هم مطالعه کنند چون آدم اگر ارزش خودش را بداند اصلا نمی تواند که چادری نباشد

سلام میشه بهم کمک کنید چطوری برای مهمونی های خانوادگی حجابم رو رعایت کنم ؟؟

فقط یه چیز براتون مهم باشه اونم نگاه های امام زمانه

سلام از ساپورت استفاده کردن در صورتی که لباس تا روی ساق پا باشد هم مشکل دارد

سلام خیلی ممنون عالی بود

عالی بود ♥️چادر ♥️

خوب بود،خیلی ممنون

واقعا برای یه عده از آدما متاسفم که اینطور راحت به عقایدشون پشت پا میزنن. حجاب یه زیباییه.! اما هرکسی لایق داشتن این زیبایی نیست. و درک این حس قشنگ کار هرکس و ناکسی نطست

عالی بود

سلام من هم چادری هستم خیلی ممنون از مطالب زیباتون واقعا عالی بود

سلام خیلی ممنون از مطالب زیباتون خیلی عالی بود و من هم تازه چادری شدم و تا اونجایی که میتونم این نکات را رعایت میکنم

وقتی چادر میپوشم احساس میکنم زیبا ترین دختر دنیام امتاحان کنین گل دخترا عاشقش میشین

با سلام، بنده چادری هستم و با تحقیق و مطالعه کتاب هاومقاله های داخلی و خارجی وبیشتر از همه تفسیر قرآن به اهمیت و ارزش حجاب پی بردم وچادر رو برای خودم انتخاب کردم و کاملا هم راضی هستم یادمه ۷ سال پیش از خانم فاطمه ی زهرا (س) خواستم تا بهم کمک کنن تا همیشه این چادر روی سرم بمونه و واقعا هر وقت جامعه و اطرافیان بهم فشار میاوردن همیشه امدادشونو حس میکردم و دستمو میگرفتن تا شرمندشون نشم و امانت دار خوبی باشم ،عنایتشون واقعا شرطه پس اگر باطن خوبی نداشته باشی چادر هم تو رو پس میزنه واقعا باید خودتو لایق داشتنش کنی همیشه این جمله دلمو آروم میکنه که من با چادر سیاهم نشان میدهم که همیشه عزادار امام حسین(ع) هستم و چشم براه منتقمشون

خیلی مطلبتون خوب بود ممنون

سلام ممنونم خوب بود من میخواستم بصورت کلی خرید کنم جهت فروشگاه قیمت فروش کلی چطوره

سلام من با خوندن این ها خیلی راهنمایی شدم ممنون از نویسنده‌ اش

سلام من چادری نیستم…دوست دارم چادر سر کنم ولی چون هم بلد نبودم هم فک می کردم خیلی زشت میشم نمی پپوشیدم ..ولی با این تصاویر ومطالب یاد گرفتم دستتون درد نکنه خیلی خوب بود ..حتما چادر سر میکنم.

عالی

سلام، خیلی چیزهای خوبی یادگرفتم.ممنون از مطلب مفیدی که در اختیار ما قرار دادید.

سلام به شما من از شما خیلی خیلی متشکرم صحبت های شما روی من خیلی تاثیر داشت ممنونم

هردختری بایدحجابش کامل باشه مردوزن نداره حجاب حجابه ولی مرداچادری نیستن من که خودم چادری هستم وازحجابم کاملأراضی هستم

قضاوت فقط مخصوص خداست مردا هم باید کلاه بزارن سرشون اما زنها چون احساساتشون قوی تر از مرداس می تونن چادری باشن ولی خیلی کم میبینیم ک مرد ها عمامه مثلا بزارن سرشون میگن یاران امام زمانم بیشتر زنها هستن این با ایمان بودن بیشتر از مردا ی زنا رو میرسونه

خیلی خیلی خوب و آموزنده بود من خودم چادری ام و‌ هیچ وقت چادر را زمین نمیزارم آدم وقتی چادر می پوشه احساس سبکی و آرامش می کنه به هر حال خیلی ممنونم

خوب بود اما ای کاش درباره فوائد و پاداش حجاب در آخرت صحبت می کردید تا زنان بیشتری با حجاب شوند

سلام عزیزم،همون حدود اسلامی چادر را رعایت کنی و درعین حال اعتماد بنفست روحفظ کنی یعنی با افتخار چادر بپوشی وباگیره روسری روخوب ببندی وطلق تو روسری بزاری،کفشی که باهاش راحت هستی نه پاشنه بلند ونه بدون پاشنه خوش تیپ ترین میشی،بستگی به مدل صورتت کش چادر را بدوزید حتی چادر سفید وشالی که درخونه میپوشید نیز کش بدوزید راحت ترمیشه،طوری بدوز که به گردی صورتت بیاد،البته تمرین کنی دستت میاد نحوه بستن روسری ورنگش هم خیلی مهم هست که هم شأن چادر حفظ بشه هم به رنگ پوستت بیاد،من همینقدر تجربه داشتم،البته اصل حجاب برا عدم جلب توجه دیگران بخصوص نامحرم هستش ،موفق باشی گلم

حجاب برای پوشاندن زیبایی هاست . نمیشه با حجاب زیبا بود! چون باعث جلب توجه میشه ! همین گیره روسری هایی که آویز دارن مثل گوشواره میمونه! اینو از خودم نمی گم ماجرای متلک یه آقا بود… کلا دختر چادری اگر بخاد دنبال ست کردن کیف و کفش و روسری و ساق باشه یجور دیگه جلب توجه میکنه . ماها جای اقایون نیستیم بفهمیم چی دقیقا جذاب نشون مون میده چی نه . دخترخاله خودم برای حجابش از شوهرش نظرخواهی میکنه . یا خودم چادر عربی دوست دارم ولی چون میدونم خوشگلتر میشم مدل دیگه کشدار و پوشیده تر گرفتم .خلاصه اسلام درمورد ظاهر رو آراستگی تاکید کردن نه زیبایی! پس حواسمون باشه چی میپوشیم و برای چه هدفی…

منظور از آراستگی هم تمیزیه… . درمورد شلوار تنگ زیر چادر کی میتونه تضمین بده چادرش کنار نمیره و دیده نمیشه…

سلام دوستان ممنون از مطلب زیبات من دوستم چادری بود و خیلی شیک منم نذر حضرت زهرا کردم بچه اولم دختر بشه چادر بپوشم. خدارو شکر الان دخترم تقریبا دو سالشه و من چادری شدم فک میکنم این نذر به خاطر ذهنیت از دوستم بوده که با چادر هم میشه شیک و امروزی بود الانم من دارم سعی میکنم شیک و پوشیده باشم نه شلخته که شاید یک دختر خانوم جذب چادر کنم. مرسی

سلام ممنون از متن عالیتون نمیدونم جواب میدید یا نه ولی میپرسم برای دانشگاه با مقنعه مشکی و چادر مشکی، چه رنگ روشنی برای مانتو مناسبه ؟ که هم شیک باشه ستش با مشکی هم سراسر تیره نشه تیپمون مرسی

سلام. ممنون نظر لطف شماست. سلیقه ای هست ولی رنگ متناسب مشکی مثل طیف رنگ زرد و سبز(البته نه رنگ های جیغش) بنظرم خوبه.

سلام ممنونم بابت مطالب خوبتون من خودم خانم چادریم ولی به خاطرکارم که ازصب ساعت ۷تاآخرشب بیرونم برام یه کمی سخته چادرولی خیلی دوس دارم که چادربپوشم به نظرتون اگه مانتوبلندپشت پامشکی بپوشم یاازاین مانتوعبایی هابپوشم بازم حجابم مث چادرمیشه یانه ممنون میشم اگه جواب سوالموبدین

سلام. بستگی به جنس پارچه عبا داره. بعضی که جنس لختی دارند پوشانندگی خوبی نداره

سلام واقعا هیچی مثل چادر پوشیدگی ایجاد نمیکنه اگر سختتونه چادر، میتونید از چادر جلابیب با یه جنس خنک استفاده کنید، هم پوشیده ست هم راحته، اگر هم نتونستید، چادرهای آستین دار زیپ دار راحتن، ولی آستینش در حد مچی باشه بهتر و پوشیده تره

سلام عزیزم.شرایط کاری شمارو نمیدونم. امامن هم روزی۸_۹ساعت چادر سرمه اونهم توی محیط کارخونه صنعتی ک بافلزات و کوره و.. سروکار دارم. نمیگم مدام پای کوره هستم اما رفت و امدم تو کارخونه زیاده همچنین رفت وامد بین ادارات و سازمانها. بارها پیش اومده چادرم ب جایی گیرکرده و پاره شده ولی هیچوقت درش نیاوردم. در کل اگر واقعا نمیتونی باچادرت کارکنی همون مانتوی بلند و تاحدی گشاد ک بدن نما نباشه با روسری یامقنعه بلند میتونه پوشش بده

به نظرم این پیشنهادات عالی بود برای من ☺ من چادری نبودم با حجاب هم نبودم اما خدا پرست بودم و با دیدن کسانی که باحجابند و شیک پوش به طرف حجاب جذب شدم

به نام خداوند بخشنده ومهربان سلام دوستان به نظر من حجاب دو نوع است : ۱_ حجاب ظاهری ۲_ حجاب باطنی ۱_ حجاب ظاهری یعنی هر لباسی که می پوشی اعم از اینکه چادر یا مانتو وشلوار باشد از لحاظ رنگ و مدل در محدوده قوانین اسلام باشد .من مطمئن هستم که می شود مانتو و شلوار و شال پوشید اما بخوبی و مطابق با قوانین اسلام محمدی ( ص ) باشیم و عکس آن می شود چادر پوشید اما مطابق با قوانین شیطان بود مثلا من مانتو و شلوار می پوشم اما از لحاظ رنگ و مدل کاملا در چارچوب قوانین اسلام هستم اگر مانتو زرشکی یا آبی بپوشم با رنگهایی مثل مشکی یا سورمه ای ویا قهوه ای یا رنگ تیره دیگر آنرا تعدیل می کنم و یا مقنعه می پوشم و یا شالی می پوشم که طبق آیه ۳۱ سوره نور بر و دوشم را بپوشاند و با اینکه به آرایشگری آشنا هستم و برخی از مواد آرایشی را می توانم بسازم اما الحمدالله هرگز نشده که روزی با آرایش بیرون بروم . البته باید بگویم بخاطر شرایط دمای بدنم نمی توانم چادر بپوشم. ۲_حجاب باطنی : این مرتبه عالی حجاب است که امید است با رعایت حجاب ظاهری و انجام اوامر الهی و پرهیز از مواهب الهی به این مرتبه آنشائ الله دست یابیم البته یک حجاب دیگر هم هست که بر روی دل و دیده افراد مادی گرا و غافل کشیده می شود که هر ثانیه و لحظه به لحظه با کمال عجز و خاکستری از خداوند مهربان و بخشنده میخواهم که آنرا از روی دل و دیده ام بردارد و بصیرت و آگاهی دل و جان به من عطا نماید و مرا آنقدر در نزد خود بلند مرتبه کند که از دنیا غافلم کند و به خودش مشغولم کند آنشائ الله .

خیلی مطالب عالی بود واقعا راهکار های جالبی برای شیک بودن همراه با حجاب داده بودین تشکر

بسیار عالی

سلام من تو خانواده ای هستم که کل فامیل بی حجابن و خیلی باهم راحتن ولی فقط مادر با حجابه و حجاب کامل داره من خودم عاشق حجلبم و دوس دارم چادری باشم ولی هروقت این تصمیمو میگیرم بیشتر از دوروز دووم نمیاره و حس می کنم چادر باعث میشه خوشگل و زیبا ب نظر نرسم و افکار و نظرات و یک رنگ نبودنمبا بقییه برام آزار دهندس لطفا کمکم کنین

سلام. برای انجام کار خوبی که عقل و شرع تایید کرده به نظر دیگران اهمیت ندید. البته سخته با شرایط شما. راه حل ش این هست که هر روز یک صفحه قرآن بخونید با ترجمه ( تاکید میکنم با ترجمه). چون مطالعه مستمر آیات قرآن، تاثیر حرف و نگاه نامعقول دیگران و افکار منفی خودمون رو خیلی خیلی کم میکنه و عزت نفس رو بالا میبره. کتاب قرآن تحت عنوان “قرآن حکیم” دارای یک صفحه خلاصه تفسیر هم هست. این قرآن رو تهیه کنید و روزانه به مدت یک ربع فقط یک صفحه مطالعه کنید.

سلام مطالبتون خیلی خوبه من هم محجبه هستم . امیدوارم اونایی که حجاب ندارن یکروز به اشتباهشون پی ببرن . من خودمم اشتباه کردم نمیگم نکردم. اطرافیان میگفتن این که مثل برادرته چادرتو بردار شاید مورد تمسخرم قرار میدادن آدمو . یکی از آشنایان خیلی محجبه بود با حرفایه همین افراد حجابشو کنار زد الان خیلی بی حجابه امیدوارم خدا به راهه راست هدایت کنه . افسوس میخورم حجاب اون گوش زد همه بود ولی الان ….. . بگذریم التماس دعا دارم از شما عزیزان

این فکرت اشتباهه امید وارم چادری بشی چادر مثل یه سپر میمونه که ازت محافظت میکنه

به نظر من که خیلی عاالی بود

سلام بخشید با چادر کرم خیلی معمولی که اصلا معلوم ورژ رنگ ابت رو بزنی مشکل داره اگه پاسخ بدید ممنون میشم

??

سلام واقعا هیچی مثل چادر پوشیدگی ایجاد نمیکنه اگر سختتونه چادر، میتونید از چادر جلابیب با یه جنس خنک استفاده کنید، هم پوشیده ست هم راحته، اگر هم نتونستید، چادرهای آستین دار زیپ دار راحتن، ولی آستینش در حد مچی باشه بهتر و پوشیده تره

کرم که فکر نمیکنم اما رژ لب آرایش محسوب میشه بهتره نزنید، به قول معروف روزه شک دار نگیرید

من ۱۴سالمه میخوام محجبه بشم خانواده مذهبی هم دارم ولی دوستام…. دوست ندارم انگشت نماشون بشم….

پوووف همش خودمو تو آرایش غرق کردم و گفتم به خاطر دل خودمه ولی فهمیدم دل یه کی دیگه هم میلرزه ـ من تصمیممو گرفتمـ میخوام حجاب داشته باشم

من به نظرم سایت مفید بود حجاب وسیله ای برای پوشش زینت هست نه اینکه زشت به نظر بیای الان که اکثرا فکر میکنن چادریا املن بخاطر اینه که خیلیا طریقه اصلی استفاده از این پوشش رو ندارن تمیز و آراسته بوذن جلوه نیست اعمه هم آراسته بودن بعنی جلوه فروشی میکردن؟ این سایت بیشتر در مورد ظاهر بود ا فردا باحجاب هم باید آراسته باشن تا پوششون مورد توجه هم نوعاشون قرار بگیره هیچ دلیلی نداره که منه محجبع بخوام بی کلاس و امل باشم اتفاقا به نظرم افرادی که خودشونو نمایان میکنن امل وعقب مونده واقعین

عااالی بود واقعا موافقم خانم ها با چادر ارزش دارندولاغیر… ممنونم واقعا مطالب عالی ودرجه یک بود. یه نکته جهت دانستن برای اونایی که حجابو مسخره میکنن: هنر اینکه با حجابت شیک وزیبا باشی وگرنه هرکسی میتونه با نشون دادن زیبایی های جسمیش دلبری کنه و لاس بزنه گلم…

هر کی چادر نداره ارزش نداره؟!! :/ پیامبر کی اینو گفته، این حرف مصداق همون تفکری هستش که ارزش زن رو در ظاهرش میبینه هیچ فرقی با هم ندارن لطفا دیدگاهتون رو عوض کنید، در غیر این صورت براتون متاسفم.

سلام من ریحانه هستم.واقعا متاسفم برا شمایی که به پوشش و اعتقاد ما چادری ها اهانت میکنیـمن سیزده سالمه و از هشت سالگش چادر زدم و به چادرم افتخار میکنم.به هیچ وجه من الوجوه هم حاضر نییتم اونو از،سرم بردارم و دارم خانواده ام رو راضی میکنم ک پوشیه بزنم.خیلی ممنون از دوستای عزیزم ک از حرمت ماددمون زهرا دفاع کردن.

یاعلی ذکر قیام قائم است. لطفا برای ظهور مولامون منوی عالم حضرت مهدی دعا کنید ما خیلی به ایشون ستم کردم خدا ما رو ببخشه

سلام.من یه دختر ۱۹ ساله هستم تا یکسال پیش اهل حجاب سفت و سختی نبودم اما الان حجابو انتخاب کردم و واقعا تو خیابون که راه میرم حس امنیت و حس خوبی بهم دست میده خوشحالم که یه دختر چادری هستم درسته قبلا هم خیلی بدحجاب نبودم اما اهل چادرو ایناهم نبودم.به نظر من قبل از صحبت درباره ی هر پوششی چه چادری چه غیر چادری چیزی که یه دختر و البته حتی یک پسر میخواد حیا و عفته.نمیتونیم بگیم همه ی چادریا عفت رو دارند یا همه ی مانتویی ها عفت رو ندارند‌.میشه چادر نداشت اما عفتو حیا داشت.چادر حجاب کامل هست اما معنای مطلق حجاب نیست.دختر پر از زیبایی هست هم ظاهری و هم باطنی.ما دخترا باید خودمون به حجاب برسیم و بدونیم که منظور از این زیبایی چی هست‌.اره من با تیپ زدن یه زیبایی هایی داشتم به نظر خودم که الان ندارم اما الان وقتی تو خیابون راه میرم حس میکنم خودم زیباتر شدم بدون هیچ تیپ و وسیله ی دیگه ای.حالا چقدر خوب میشه اگر ما به زیبایی حقیقی خودمون برسیم و با حجاب در معرض نگاه هرکسی قرار ندیم.اما این نه دلیل خوب بودن همه ی محجبه ها و نه دلیل بر بد بودن همه ی مانتویی هاست.کاش کمی دیدگاه همدیگر رو درک میکردیم و اینقدر بحث نمیکردیم.من خودم خواهرم و برخی از دوستانم محجبه نیستند اما هم من و هم اون ها به اعتقاد هم احترام میذاریم.درضمن مطالب خیلی مفید بود واقعا مورد استفاده هست ممنون که در شیک تر شدن یک خانم چادری کمک میکنید.یا علی

آنقدر دعوا نکنیم خدا یه کاری رو از همه ی اونایی که اونو به دانایی پذیرفتن خواسته .بیایم با خودمون صادق باشیم آیا قبول داریم صلاحمونو خواسته…..َ!پس به همون شیوه ای که گفته انجامش بدیم …بریم ایاتشو بخونیم اگر خواستیم از دلخواهمون بگذریم تا به دلخواه اون برسیم.و من الله توفیق

خیلی ممنون از مطالبی که گذاشتین خیلی عالی بودن اجرتون با امام زمان عج

چادر زیبا ترین و بهترین چیز هست وقتی چادر روی رو میپوشونه ارامش میگیری

سلام من عاشق حجابمم اونو دوست دارم اون بهم عزت نفس میده

چادر لیاقت میخواد

عالی بودن اگه واقعا همه مردم تک به تک به دستورات اسلام عمل کنن دنیا میشه بهشت خانما هم باید اینارو رعایت کنن چون اگه رعایت نکنن خیانت و … مطمعنن رواج پیدا میکنه تو جامعه و هر خیانتی عادی میشه به یاد داشته باشیم که دستورات اسلام به نفع جامعهٔ بشری هستش نه به ضرر و این رو هم به یاد داشته باشیم که هر چیزی رو که دوست داریم و خوشمون میاد به نفع ما نیست و هرچیزی رو هم که ازش بدمون میاد به ضررمون نیست فقط خدا مصلحت مارو میدونه و به همین خاطر هم راهنماییمون کرده اگر میدانستند…

راهنمایی های خدا رو گوش کنیم و عمل کنیم تا امام زمانمون زودتر ظهور کنن الهی آمین

سلام به نظر من خانم ها باحجاب خیلی با سیاست وباوقار دیده میشن خانم ها با حجابشون به نامحرم نشون میدن که هرکسی نمی تونه از زیبایی من استفاده کنه آدم باحجاب از نگاه آلوده ومریض نامحرم جلو گیری میکنه و کسی که حجاب نداره خودش رو بازیچه ی شیطان میکنه و خودش به شیطان میفروشه

عالی بود خدا اجرتون بده

خیلی ممنون از شما فوق العاده بود ✌

سلام عرض میکنم خدمت همه خیلی ممنون از همه مطالبتون مفید بودن و با ارزش اجرتون با خدا خداوندا ما را از خواب غفلت بیدار گردان الهی آمین. انشاء الله پیش خدا و رسولش و امام زمان شرمنده نشین و نشیم . خدا به همراهتان.

سلام بنظر من حجاب زیباست و گاهی بعضی ها تحت تاثیر نظر دوستان و آشنایان قرار میگیرند که دوستشان چادری نیست و وسوسه دوستان روی اون هم تاثیر میزاره بنظرم نباید تحت تاثیر این چیز ها قرار بگیریم⁦

ممنونم یه خاطر نکات خوبتون خیلی عالی و کاربردی

عالی بود بی نظیری به نظرم مطالبتان خیلی مفید بود

دوستان میخواستم بگم دختر باحجابش کامله ما داریم از حضرت فاطمه زهرا الگو میگیریم پس حجابمونا رعایت میکنیم چون که اون دنیا همه ی اعمالمونا میبینیم بعضی ها میگن حجاب سخته ولی نه اون دنیا اتیش جهنم سختتره پس توجه داشته باشید لطفا منم چادر نمی پوشم ولی حجابما رعایت میکنم لطفا به هم بی ادبی نکنید چون اینم یه نوع احکامه هر کی خدا رو دوست داره حجابشم رعایت می‌کنه حجاب برای امنیت ما خوبه و خدا واجب کرده اشتباه نکنید واجب را با اجبار من این چیزا را گفتم چون که به وظیفه ام عمل کرده باشم ممنون

من ۱۶ سالمه و از بچگی کلا چادر رو دوست داشتم و دارم . الانم حجابم خوبه تقریبا . اما دوست دارم چادری بشم.اما شرایط خانوادگی مون خیلی مستعدش نیست .مثلا توی کل خانواده پدری و مادری فقط زن داییم چادریه. وقتایی هم که توی محرم و… چادر می پوشم ،رفتاراشون باهام عوض میشه .چون فقط بعضی وقتا می پوشم.(به جز مامان و بابام ) از طرفی هم فکر می کنم وقتی بزرگ شدم و شاید شرایط جوری شد که بخوام برم خارج و ادامه تحصیل بدم ،اگر قبلش توی ایران چادری باشم ،میشم مثل اینایی که عکس بی ججاب و چادری شون توی ایران رو گذاشتن کنار هم.(منظورم این نیست که اونجا حجاب نداشته باشم ،منظورم اینه اونجا نمیشه چادر پوشید.) یکم سر در گمم و از واکنش بقیه می ترسم واقعا. ممنون میشم راهنماییم کنید که چجوری پیش برم که بقیه قضاوتم نکنن یا بدجور رفتار نکنن

سلام دوستان گلم . من یک دختر ۱۳ ساله هستم و از ۳ سالگی با حجاب کامل و با چادر بیرون می رفتم حتی گاهی مواقع هم نماز می خوندم و از قبل سن تکلیفم من شروع به نماز خوندن کرده بودم . ولی چادر یک امنیت هست . وقتی یک خانم توز خیابون داره با چادر راه میره حس امنیت بهش دست می ده . مردها و پسرانی هستند که به دختران بدون حجاب جسرات کرده اند . این اتفاقات واقعیه و توی اینترنت ثبت شده . چادر خودش زیباییه . دختران و زنان مانند مرواریدی هستند که چادر صدف انهاست و از انها در برابر جسوران و بی غیراتان محافظت می کنه . درسته که توی تابستون و بهار چادر سر کردن سخته و گرمه اما اتش جهنم داغ تر و وحشتناک تره . هیچ واجباتی از سوی خدا بی حکمت نیست و حکمت حجاب محافظت از زنان و زیباییهایشان در برابر چشم بی غیرت مردان و پسران است .

بسیار عالی و کاربردی بود من راحتی و آسایشی که با چادر دارم رو هیچ وقت در مانتو حتی بلند وبا حجاب ندبدم

سلام علیکم اتفاقا بسیار مطالب زیبایی گذاشته بودن.حجاب ینی زینت بخش زن وقتی یه زن حجاب میزنه ینی به عشقش و به شوهرش توجه میکنه کسی نمیگه توی خونه با چادر بگرد اتفاقا توی خونه راحت راحت باش اما بیرون از خونه فقط چشم شوهر یا عشق نمیخواد تو رو ببینه پس واجبه که حجاب رو رعایت کنی اگه واقعا به شوهرت احترام میزاری… و برای آقایون یادتون باشه خانما آقایون به دخترای باحجاب اعتماد میکنن برای ازدواج نه یه دختر بی حجاب… اگه از نظرت اینا دارن حجابو به مردم بد نشون میدن شما بگو حجاب و زینت ینی چی… وقتی یه زن حجاب میزنه ینی دوست نداره نامحرم نیگا بدنش کنه و اونو تحریک کنه و اتفاقای بدی پشتش باشه وقتی میگن حجاب ینی خودتو از هر گزند افراد هیز و چشم و دل ناپاک محفوظ نگه دار امیدوارم دوست عزیز متوجه خواص حجاب و ضرورتش باشی

سلام خیلی مطلب خوبی بود

کسایی که به حجاب اعتقاد ندارن بی احترامی نکنند مشکل داری نیا مطلب رو بخون 🙂 😐

من یازده سالمه من از مادر بزرگم حجاب را یاد گرفتم و الان از روسرى و ساق دست استفاده میکنم

سلام من یه دختر ۱۴ ساله هستم مادرم چادری نیست ولی پدرم خیلی چادر دوست داره و خیلی اعتقاد داره. ولی مادرم نه اینجوری نیست . من هم به حجاب علاقع زیادی دارم پدرم چندبار پیشنهاد چادر داده ولی من میترسم نمیدونم چرا از حرف های فامیل های مادرم و از نگاه هاشون و بدتر از همه ی اینها حرف های مادرم که برای من همیشه از مد و مانتو های رنگی رنگی صحبت میکنه و همیشه به من میگه که این مانتو جلو باز خوبه و این خوبه و… راستش من پیام های شمارو خوندم واقعا دلم خواست کاش منم از اول چادری بودم و مادرم من رو تشویق میکرد. فامیل های پدرم همه چادری هستن و من بابت این خوشحالم . دوست ندارم مادرم و ناراحت کنم یا به من ناسزا بگه و همش توسری بخورم. مادرم بد نیست فقط در این مسائل با من و پدرم مشکل داره . لطفا بهم بگین چیکار کنم من دوست دارم چادر رو و میخوام چادری باشم ولی از گذشتم خجالت میکشم من گول حرف های مادرم یک زمانی خوردم حجاب درستی نداشتم ولی الان تصمیم دارم چادر سر کنم ولی از حرف های دوستام و بقیه میدونم که در عذابم مدتی.

ب نظر من این ب خودت بستگی داره عزیزم منم وقتی همسرم ب خواستگاریم اومد ازم خواست چادرسر کنم برای منکه هیچکس درفامیلمون چادری نبود بشدت سخت بود امامن ب دل خودم روجوع کردم..الان ۵ساله چادری هستم وتمام فامیل میبینن گاهی بهم میخندن ولی رضایت خدا وامام زمان برام مهمتره.ومهم اینه که همسرم ازیک خانواده سرشناس خواست که من چادری باشم.تا ب همه بگه.کمترپیش میادکه پسرها دخترایی که خودشونو ب همه نشون میدن رو میپسندن برای ازدواج..

سلام من هم از این می تر سیم که تحت تاثیر دیگران قرار بگیرم اما خیلی محکم گفتم که چادر رو می پوشم من از بچگی علاقه زیادی به چادر داشتم اما خوب مادرم می گفت زود است برای پوشیدن چادر اما من چادر را ترجیح دادم به مانتو من هم مثل ۱۴ سالم به نظر من با پدرت چادر رو بخر چیه خانواده مادرت حرفهای در مورد چادر بزن که بدونن چادر بد نیست من الان چادریم اما نه خانواده مادرم دخترا هم سن من چادری نیستن و فقط در خانواده پدرم من و دختر عموم چادریم و تو هم محکم بکو که چادر رو بیشتر دوست دارم امیدوارم کمکت کرده باشم چادرت را حفظ کن از طرف یه دوست ن

واقعا این سایت عالیه همچین میگید روسری جلب توجه می کنه اخه عزیزان هر کس چادر بپوشه هیچ مردی جرات برگشتن به طرف اون زن رو نداره مگر اینکه خود زن یا دختر به مردها نگاه کنه درضمن یه روسری که دیگه جلب توجه نمی کنه که شماها به این سایت بی احترامی میکنید حالا نکنه اونایی خوبن که مانتوهاشون با پیراهنشون فرقی نداره هردو اندازه همن و اصلا شالشون رو دیگه لازم ندارن که بپوشن بس که هم از جلو هم از عقب موهاشون رو معلومه و اونایی که شلوار کوتاه و چسبان می پوشن اینا هستن که جلب توجه می کنن وگرنه اخه یه روسری چی هست که دیگه جلب توجه کنه با تشکر از سازندگان این سایت و به خاطر مطالبی که گذاشتین خیلی ممنون

باسلام به آقام امام حسین من اومدم تا تجربه ایی که برام پیش اومده رو برای شما بگم. من وقتی هفت سالم بود به زیارت اقام امام حسین رفتم،تاقبل از اینکه به کرببلا برم چادر سر نمیکردم و نمیدانستم چه چیزی هست و اسن باید برای چی سرم کنم،وقتی به کربلا رفتم چادر به سر کردم…و تا همین امروز از سرم در نیاوردم…الان هم که به ان زمان که به کربلا رفتم فکر میکنم،میبینم که خود اقا منو عاشق و شیفته چادر کرده…اونهایی که نمیدونن چادر چیه،حجاب چیه و اسن برای چی باید حجاب داشته باشیم،بدونن با فرزندان همون اقایی هستیم که تمام زندگی و تمام بچه هاشو رو از دست داد والان هم حواسش به همه ما هست چه چادری هاچه غیر چادری ها….من به یک چیز اعتقاد دارم که همه چیز به حجاب و پوشش نیست،همه چیز به اخلاق و رفتار است…اما حجاب و عفاف هم سر جای خود…اون هایی که دوست دارن چادری بشن بدونن اول از خدا باید بخوایین بعد از امام حسین حضرت زینب و بعدش هم تلاش و همت خودتون.و سلام.

با خدا باش پادشاهی کن بی خدا باش هرچه خواهی کن

سلام . ای زن به تو از فاطمه اینگونه خطاب است . ارزنده ترین زینت زن حفظ حجاب است ….‌.از نظر من که یه مرد هستم حجاب نه تنها چیزی از یه خانوم کم میکنه برعکس جذابیتش رو هم بیشتر میکنه البته بشرطی فقط به ظاهر نباشه قلبا هم خوش اخلاق و مودب و خاکی باشه در اینصورت هستش که خیلی جذابترو طالب خواه خواهد داشت …و این نکته رو هم یادآوری کنم که که حجاب به چادر خلاصه نمیشه در کنار رفتارو و فرهنگ اجتماعی اون طرف قضاوت میشه وگرنه خیلی از مانتویی ها رو هم من دیدم خیلی خوب و جذاب و جامعه پسند هستن …درکل نوع سبک حجاب نوع جنس پارچه و رنگبندی و طرح اون خیلی میتونه پیام فرهنگی تاثیر گذاری تو جامعه داشته باشه

سلام.من فقط اومدم ببینم نظر مردم راجع به حجاب چیه. دیدم که بد نیست. راستش من از خانواده ای کمی مذهبی هستم. ولی در کنار حجاب اعتقاد دارم یک دختر باید به خودش برسه و آرایش کنه …البته نه آرایش ها غلیظ و ضایع. خدا را شکر، خدا همه زیبایی های یک زن رو به من داد و کلی هم خواستگار از فامیل و غریبه دارم که واقعا گیجم کردن! امامشکل من با خانواده داشتن حجاب گردنه.نه که دوست نداشته باشم.ولی احساس خفگی بهم دست میده چون اون گره انگار سیب گلوم رو فشار میده و نمیزاه حتی آب دهانم رو هم قورت بدم. و این من رو رنج میده و مجبور میشم گلومو همیشه صاف کنم یا سیب گلومو جابه جا کنم. برای همین هم روسری رو شل می بندم تا گلوم آزاد باشه. این موضوع داد پدرم رو در آورده و به مادرم گفته که به من بگه همه توجهشان به گلوی منه و من دارم گناه میکنم.آیا من گناه میکنم؟ گیریم که همه توجه کنند. آیا مشکل از منه؟ آخه سیب گلوی من چه تحریکی میتونه بکنه؟غیر از اینه که خدا اون رو از پوست و غضروف آفریده؟فقط یکم برجسته تر است!همین! وگرنه همه پسرا جوان هم اینرو دارن! به طوری که پدرم بهم میگه جلوی مرد های غریبه سرت رو بالا نگیر یا گلو تو دست نزن و یا آب دهانت رو هم قورت نده چون به قول خودش خرخرم معلوم میشه دیگه دارم خسته میشم و هر روز بخاطر این موضوع درگیری داریم توی خونه.به خدا تا الان گذاشتم کسی نگاه چپ بهم بکنه.به نظر شما من چکار کنم با پدرم؟۲۰ ساله ام و ترک آذری ام.

روسریتو با گیره یا لبنانی ببند

سلام ممنون از مطلب عالی تون یه سوال اگه آرایش ملایم باشه در حد یه کرم و یه رژ لب کمرنگ که جلب توجه نمیکنه برای اینکه چهره مون زیاد بی روح نباشه مشکلی نیست؟

سلام ممنون از مطالبتون واقعا مردم طوری شدن که همه به فکر ایت دنیاشونن و فکر اخرتشون رو نمیکنن

من هم ۱۴ سالم هست و تازه تصمیم گرفتم که چادر سر کنم ولی تا قبل از امسال با مانتو حجابم رو رعایت میکردم ولی چادر رو برتر و بهتر میدونم درسته که خانوادم مخالف اند ولی من خودم با توکل به خدا و حضرت زهرا برای هدفم تلاش میکنم واینکه بیاید برای راضی کردن خدا تلاش کنیم که از همه مهم تره عاشق واقعی باشیم خدا رو دوست داشته باشیم

سلام به شما دوست عزیز اگه قرار باشه بگیم محجبه ها بدن و بی حجاب ها خوب پس دین اسلام و پیامبر و امامان نعوذبالله دروغ کن هستند شما اگر کمی دقت کنی میبینی که چرا اسلام گفته شلوار تنگ نپوش مانتو کوتاه تنت نکن، شاید برای اینه که اسلام نمیخواد مردم دچار گناه بشن…. یه دختر محجبه هیچ وقت باعث جذب نامحرم نمیشه مگر به صورت کلامی یا رفتاری که قضیه اش فرق داره من احساس می کنم این طرز فکر شما از روی احساس گناه و برای پوشاندن اشتباهته اما خوب این که میگی حجاب مال افراد بده بر میگرده به ویژگی اخلاقی افراد این شرایط وقتی پیش میاد که شخصی در خانواده کاملا مذهبی بزرگ شده و حجاب براش اجباریه و با استفاده از راه های دیگه به گناه رو می آره حالا شما هم درست میگی من عاشق چادرم اما به خاطر این که مامانم چادری نیست نمی تونم بپوشم اما مامانم همیشه حواسش به مو هام هست که بیرون نیاد یا حجازم کامل باشه قبلا خیلی از این رفتار های مامانم ناراحت میشدم اما بعد از به سن بلوغ رسیدن و دونستن یه سری چیزا خودم از بی حجابی حالم بد میشه الان من ۱۶ سالمه وقتی ۱۳ سالم بود و داشتم از مدرسه به خونه برمی گشتم یه دختری رو دیدم که حجاب نا مناسبی داشت وپسری با ماشینش دنبالش می اومد و اونو آزار میداد و من با ترس از اونجا دور شدم وقتی برگشتم خیلی قدر حجابم رو دونستم و با احساس افتخار به خودم آروم شدم و وقتی ماجرا رو برای مامانم گفتم مامانم خیلی منو تحسین کرد و از اون روز اگه گاهی هم شیطون دوباره بیاد سراغم باشم بازم با فکر کردن به لبخند مامانم وقتی میخوام باهاش برم بیرون به شیطون و دور میکنم ما هر وقت میریم بیرون مامانم بهم میگه خوشحالم که دختری مثل تو دارم و این رضایت مامانم باعث شادیم میشه…❤ ممنون از این سایت که این مطالب عالی رو گذاشتین….⚘

سلام من ۱۲سالمه ۳ساله چادر میپوشم خیلی حسه خوبیه یعنی اینجوری بگم باور نکردنیه

من ازچادرمتنفربودم طوری که حس میکردم هم سن میبره بالا هم یه توهینه….تااینکه یه اتفاقی افتادومن خودم چادرروباورکردم والان هرگاه تنها جایی میرم چادرهمراهمه وازهرهمراهی همراهتره دخترخانومایی که براشون مهم باشه که بعضی ادما ی مذکر…نه همه….به چشم بدنگاشون نکنه محافظ وبادیگاردخوبیه.

راهنمایی هایه خوبی بود متشکر ازسایتتتون

سلام‌من‌۱۴سالمه‌‌واز‌۸‌سالگی‌‌چاپر‌پوشیدم‌الان‌به‌طوری‌هس‌که‌هیچ‌وقت‌بدون‌چادر‌نمیتونم‌جایی‌برم

سلام من ۱۵ سالمه میخواستم بگم که چادر پوشیدن زوری نیست که من خودم هم از طرف مادری و هم از طرف پدری هیچکس چادری نیست. منم تا الان حجابمو زیاد رعایت نمیکردم مثلا اینکه موهامو از پشت شال میریختم بیرون ولی تازگیا به این نتیجه رسیدم که چرا من باید زیبایی هام رو به بقیه نشون بدم؟؟؟ چرا باید وقتی خودم حجاب رعایت نمیکنم باعث بشم یک اقا به من نگاه کنه و گناه بکنه بعد بدتر از اون در خیابان ها پسران ولگرد به من تیکه بندازن من چادر رو خیلی دوست دارم ولی چادر حرمت داره که به هرکسی نصیب نمیشه الان هم کم کم دارم حجابم رو رعایت میکنم تا بتونم روزی چادر بپوشم میدونم که پوشیدن این چادر باعث کلی سختی میشه در فامیل برایم ولی کسی که عاشق چادر باشه و ارزش اونو بدونه این سختی ها رو به راحتی به جون میخره .پس خانم هایی که میگید چادر مارو زشت میکنه اول یکم درباره چادر پوشیدن تحقیق کنید بعد حرف بزنید پوشش چادر برای زشت یا خوشگل شدن نیست پس خواهشا اول اطلاعاتی دربارش جمع اوری کنید بعد تصمیم بگیرید مثل من که هنوز اماده چادر پوشیدن نیستم ولی تمام تلاشمو میکنم که روزی این تاج را به سرم کنم

من فکر میکنم حجاب سلاحی خوبی برای ما زن هاست وانگار بعضی ها رو تو این جامعه خلع سلاح کردن

سلام ممنون از مطالب خوبتون من ۱۳ سالمه و چادر میبندم و به شما هم پیشنهاد میکنم ببندید حجاب خیلی زیباست زیبا تر از اونی که فکرش رو بکنی حجاب کنید برای خودتون نه برای جلب نظر دیگران خیلی ها فک میکنن که حجاب باعث عقب موندگی میشه و دنبال حدیث و روایت هستن که بگن رنگ مشکی تو اسلام مکروهه اخه چرا وقتی رنگ کت و شلواره مشکی باشه میگن با کلاسه وقتی رنگ لباس مهمخونی شد میگن خاصه ولی وقتی رنگ چادر ما مشکی شد میگن مشکی مکروهه واقعا مردم خیلی این دنیا رو جدی گرفتن و این درست نیست چادر ما هم ارزش ما رو بالا میبره تو جامعه و هم سند زهرایی بودنمون رو امضا میکنه فک میکنید چرا حجاب واسه خانم ها واجبه چون تو اجتماع حضور داره اگه قرار بود یه زن مدام تو خونه باشه لازم نبود مدام حجاب کنه پس بدونید هرکسی ارزش چادر بستن رو نداره

سلام من یه دختر ۱۸ساله هستم و تا الان حجاب کامل نداشتم اما بد حجاب هم نبودم و الان تصمیم دارم که حجابم رو با چادر کامل تر کنم اما این تصمیم برام خیلی سخته به چند دلیل ۱_توی خانواده ای بزرگ شدم که حجاب اهمیتی نداشته و حتی افراد با حجاب ممکنه مسخره بشن ۲_از مسخره شدن و اینکه یک دفعه پوششم رو تغییر بدم میترسم ۳_و دلیل اخر اینکه انقدر به تصمیم اطمینان نداشته باشم و بعد از مدتی پشیمون بشم میخواستم اگه میشه منو راهنمایی کنید

خیلی ممنون مطالبتون واقعا عالیی بود من خودم چادر سر میکنم و با این مطالب بهش بیشتر علاقه مند شدم خیلی عالیی و آموزنده بود

سلام واقعا ممنون بخاطر مطالب خوبتون من خودم یه دختر ۱۴ام از بچگی با نماز و قرآن و دین بزرگ شدم از همون بچگی هم حجابم روداشتم کلاس های قرآن و از شش سالگی به پایگاه های بسیج رفتم ت اینگه الان یکی از اعظای فعال پایگاه هستم و در هر حال حجابم رو رها نگردم و الان هم خیلی راضی هستم و به حجابم افتخار میکنم افتخار من اینه که چادرحضرت مادر رووی سرم دارم که امنیت منو تامین میکنه من سه دقیقه در قیامت رو خوندم و به شما هم پشنهاد می کنم این و بخونید واقعا از گمراهی در میاین با تشکر و سپاس فراوان

خیلی عالی بود واقعا این ریزه کاری ها خیلی تاثیر داره در زیبایی حجاب مون. واقعا ممنونم که این مطالب رو قرار دادین

سلام من یه سوال دارم من الان نه ولی بعدا می خوام برم انگلستان و می خوام حجابم رو حفظ کنم وبگم که من چادری نیستم متاسفانه مانتویی هستم البته حجابم کامله یکم بهم کمک کنید لطفا

آدرس:تهران، خیابان هنگام، خیابان وارباز، میدان پاکدامن،پاساژ ایرانیکا(مراجعه با هماهنگی)

موبایل: 09385429760

ایمیل: hihijab40@gmail.com

برخلاف تصور بسیاری از افراد حجاب با شیک بودن منافاتی ندارد. هر فرد بر اساس معیارهای خود پوششی را برای خود انتخاب می کند، اگر شما بانویی چادری هستید و یا علاقه به استفاده از چادر دارید، حتی با رعایت حجاب و پوشیدن چادر نیز می توانید زیبا و شیک باشید. در این بخش از دنیای مد نمناک به شما می گوییم که چگونه به بهترین شکل از پوشش چادر استفاده کرده و از لیز خوردن و نامرتبی آن بر روی سر جلوگیری کنید.

انسان همواره درصدد استفاده از پوششی مناسب برای خود بوده است. در اسلام حجاب برای کسب کرامت و احترام بیشتر زن وضع شده است پس حجاب مصونیت است.

حجاب یعنی زنان در مقابل مردان نامحرم مو،گردن و گوش را با روسری، شال یا مقنعه و بدن را با لباسی که برآمدگی های بدن (جاذبه جنسی زنانه) را نمایش ندهند و بپوشانند پس تنها حجاب چادر پوشیدن نیست اما چادر در اسلام پوشش کامل محسوب می شود.

خانم های چادری هم می توانند خوش تیپ و شیک پوش باشند تنها کافیست راه های خوشتیپ شدن با چادر را بدانند و به نکات زیر عمل کنند:چطور با حجاب زیبا باشیم

برای اینکه چادرتان روی سر شما لیز نخورد و صاف و خوب بایستد، در انتخاب جنس روسری دقت کنید و روسری های نخی را انتخاب کنید. اگر باز هم قسمت جلو روسری شما زیر چادر پر چین و کج می ایستد، برای جلوگیری از کج شدن آن، از طلق روسری استفاده نمایید.

استفاده از بعضی رنگ ها، سبب جلب توجه نامحرم ها نمی شود پس اشکال ندارد که شما از رنگ های آرامش بخش مثل صورتی و سبز و دیگر رنگ های ملایم استفاده کنید. خانم های چادری که حتما و همه جا نباید از رنگ های تیره یا مشکی استفاده کنند و سراسر مشکی پوش و تیره پوش باشند.

اگر می خواهید یک خانم چادری و شیک پوش باشید، در انتخاب مانتو، شلوار، شال، کیف دوشی، کفش، روسری و مقنعه دقت کنید و لباس های مطابق مد اما معقول را زیر چادرتان بپوشید. خانم هایی که چادری هستند و در محیط زنانه کار می کنند، می توانند لباس هایی مطابق مد روز و شیک با رنگ های شاد انتخاب نمایند و در محل کار خود چادرخود را درآورند.

برای اینکه همیشه شیک پوش و تمیزباشید، بهتر است بیشتر از یک چادر برای استفاده روزمره داشته باشید. اگر شما هر روز به محیط کار یا دانشگاه می روید، ممکن است چادرتان خاکی شود. اگر هر روز نمی خواهید چادر خود را بشویید و اتو بکشید پس دو چادر بخرید و به زیبایی و تمیزی حجاب خود اهمیت دهید.

اگر می خواهید ظاهری شیک پوش و زیباتر داشته باشید، به جای چادر معمولی، شیک ترین و پرطرفدارترین یعنی چادر عربی با پارچه براق بپوشید. چادر لبنانی و چادر دانشجویی نیز در بین محجبه های جوان پرطرفدار هستند و استفاده از آنها بسیار راحت است.

چادر اگر کوتاهتر باشد نمای زیبایی ندارد و اگر بلندتر باشد ممکن است مدام خاکی شود و شما را شلخته جلوه دهد پس هنگام خرید چادر دقت کنید که قد آن تا روی کفش تان برسد. اگر هنگام دوخت چادر بدون کفش هستید قد چادر باید تا روی زمین باشد.

اگر چادری هستید برای راحت تر بودن خودو نگه داشتن چادر روی سر از چادرهایی استفاده نمایید که در آن ها از کِش یا بند استفاده می شود. از کِش های نیم سانتی که مناسب ترین سایز برای کِش است، استفاده کنید وکِش را با دو انگشت فاصله با لبه چادر بدوزید.

قطعا این اتفاق برای شما نیز پیش آمده است که خانم محجبه، مرتب و شیک پوشی را دیده اید و از نوع پوشش حجاب و آراستگی آن فرد بی نهایت لذت برده اید، به طوری‎که حس خوشایندی، نسبت به حجاب آن فرد پیدا کرده اید. شیک پوشی با چادر، نه تنها منافاتی با حجاب ندارد، بلکه یک عامل موثر و تشویق کننده برای دیگران است تا به سمت این پوشش برتر، سوق پیدا کنند. در واقع نظم وزیبایی در حد متعادل هیچ تناقضی با پوشش اسلامی و حجاب ندارد. آراستگی ظاهری یکی از نشانه های ایمان شمرده می‎شود. نقش آراستگی و زیبایی در روحیه فردی ونشاط اجتماعی غیر قابل انکار است. متاسفانه یکی از مواردی که زیاد گفته می‎شود این است که هنگام پوشش چادر شلخته دیده می‎شویم. اگر اصول شیک پوشی را رعایت کنید و بدانید چگونه لباس خود را بپوشید، دیگر هرگز این جملات را تکرار نخواهید کرد. پس در ادامه این مقاله همراه با ما باشید تا مهمترین نکات شیک پوشی با چادر و حفظ آراستگی را بیاموزید.

آنچه در این مقاله خواهید خواند:

یکی از سوالاتی که اکثر بانوان محجبه می پرسند این است که چگونه می توانند با حفظ حجاب، شیک پوش و مرتب دیده شوند. برای جواب به این سوال گام به گام همراه با شما بانوان عزیز هستیم تا ریزترین نکات را با یکدیگر مرور کنیم.

بهتر است قبل از هر کاری بدانید، که یکی از مهمترین فاکتورها در شیک پوشی با چادر، انتخاب مناسب مدل چادر، متناسب با اندامتان می باشد. باید بدانید اگر به طور مثال فردی لاغرهستید بهترین مدل های چادری برای شما چه مدل‎هایی است؟ باید بدانید چه چادری سرتان کنید تا توپر تر دیده شوید؟ در این خصوص در مقالات قبلی مفصل صحبت کرده ایم. به طور خلاصه در این جا موارد مهم انتخاب مدل چادر را خدمتتان عرض می‎نماییم.

جهت دیدن مدل‎های چادر و خرید چادر مشکی  بر روی لینک زیر کلید نماییدچطور با حجاب زیبا باشیم

بعد تصمیم گیری برای انتخاب مدل چادر مناسب، ترکیب انتخاب مدل و نوع روسری با چادر یکی از اصول مهم در شیک پوشی با چادر است که در ادامه آنها را بررسی خواهیم نمود.

 

 

یک اصل مهم در شیک پوشی با چادر، تفکیک چادرهای روزانه از مجلسی‎ست. داشتن حداقل دو دست چادر روزانه برای شما الزامی‎ست. بخصوص اگر دانشجو هستید یا به محل کار می‎روید. تمیز بودن و چادر اتو کشیده در شیک پوشی شما تاثیر زیادی دارد.

متناسب با استفاده روزانه یا مجلسی به پوشش روسری خود نیز اهمیت دهید. در زیر چادرهای مجلسی خود روسری مجلسی و غیر نخی بپوشید. استفاده از روسری های ساتن و ابریشم برای استفاده مجلسی بهترین گزینه است. تناسب انتخابی بین مدل چادر با روسری زیر آن، براق و مات بودن چادرو نوع جنس روسری، نقش مهمی در شیک پوشی شما با چادر را دارد.

اگر می خواهید به عنوان یک چادری باکلاس و شیک شناخته بشوید، به نحوه بستن روسری خود توجه نمایید. بستن روسری به صورت ساده و گره دادن آن در زیر چادر باعث شلخته نشان دادن شما می‎شود. در مقاله ای جدا مدل‎های متنوع بستن روسری به شما عزیزان آموزش داده ایم، در شبکه های اجتماعی نیز با یک جستجوی ساده بروزترین مدل‎های بستن روسری را خواهید دید، می‎توانید از آنها نیز استفاده نمایید. یکی از بهترین مدل‎های بستن روسری در زیر چادر مدل لبنانی می‎باشد.

یکی از اون چیزایی که آدم خوش سلیقه رو از بقیه متمایز می‎کنه، توجه به جزئیاته. مثل انتخاب یک گیره خاص برای روسری! امروزه گیره های روسری در بازار در تنوع و طرح های مختلف موجود شده است. گیره‎ با مدل مرواریدی و یا طرح سنگ های متنوع، با رنگ بندی های جذاب را متناسب با رنگ روسری خود، به راحتی می توانید انتخاب نمایید. سعی کنید در هنگام خرید گیره چندین مدل متنوع با رنگ بندی های مختلف بگیرید. به طور مثال در صورتی‎که از روسری سرخ آبی استفاده می‎کنید گیره مرواریدی با رنگ سفید بسیارشکیل است. رعایت تضاد رنگی ما بین روسری و گیره باعث جذابیت و شیک پوشی بیشتر شما به عنوان یک فرد چادری می‎شود.

 

جهت خرید و دیدن نمونه های بیشتر گیره با کارشناسان خانه حجاب صدف در ارتباط باشید.

اگر می خواهید به عنوان یک چادری باکلاس و لاکچری دیده شوید، می‎توانید گیره روسری خود را با دستبند خود ست نمایید. به طور مثال استفاده از دستبند فیروزه ای بر روی ساق مشکی به همراه گیره فیروزه ای بر روی روسری مشکی بسیار خاص و زیباست.

 

جهت خرید و دیدن نمونه های بیشتر ست گیره با دستبند با کارشناسان خانه حجاب صدف در ارتباط باشید.

طبق تجربه، به جرات می توانیم بگوییم یکی از بارزترین فاکتورها در شیک پوشی با چادر و جلوگیری از شلخته بودن، بستن روسری به صورت مرتب و صاف در زیر چادر است. کسانی‎که بالای روسری‎شان چروک و چند لایه دیده می‎‎شود، نمی‎توانند به عنوان یک فرد شیک پوش چادری دیده شوند! پس تا جای ممکن سعی کنید، بالای روسری‎تان صاف باشد. برای صاف ماندن بالای روسری از طلق یا فیکسر استفاده نمایید. شما می‎توانید برای تهیه طلق به روسری فروشی ها مراجعه نمایید. و یا با استفاده از فیلم رادیولوژی برای خود، این طلق را درست نمایید.

اگر از چادرهای جلو بسته استفاده میکنید سعی کنید روسری خود را به صورت چانه دار ببندید چون گره زدن و به حالت شال انداختن بیشتر اذیتت کننده میشود.

 

اگر موهای بلندی دارید  جهت جلوگیری از مرتب کردن روسری به صورت مداوم، موهای خود را با استفاده از یک کش یا کلیپس جمع نمایید. جمع کردن موها باعث می‎شود، شما راحتر جایگاه کش چادر خود را نیز فیکس نمایید. به این نکته نیز توجه کنید، که در صورت بالا بردن بیش از حد موها باعث جلب توجه دیگران می شوید، پس طوری موهای خود را ببندید که در زیر چادر ظاهر زیاد مشخص نشود.

روسری خود را با استفاده از گیره یا حلقه های بستن روسری طوری فیکس نمایید تا موهای شما از زیر آن دیده نشود. دیدن مو از زیر چادر خانم چادری بسیار زننده و غیر معقول است. یک فرد چادری در دیدگاه عموم کسی است که بنا به اعتقادات مذهبی سعی در حفظ حجاب و پوشش اسلامی خود دارد، متاسفانه گاها دیده شده برخی از افراد چادری موی خود را از زیر چادر به بیرون می آورند و این بسیار متناقض با نوع پوشش آنهاست و ممکن است حس پوشش اجباری چادر خود را به دیگران القا کنند.

کسانی‎که چادری هستند باید بدانند حفظ و احترام به چادر و این پوشش برتر باید به گونه ای باشد که زیر سوال نروند. در واقع از یک خانم چادری و محجبه این انتظار می‎رود که در حین شیک پوشی با چادر باعث جلب توجه نامحرم نشود. قطعا شما نیز گوشتان با بسیاری از این جملات مشابه برخورد کرده است، که در برخورد با یک خانم چادری که آرایش غلیظی دارد گفته اند: نه به چادرش نه به آرایشش! در واقع ارایش غلیظ با اصل اعتقادی یک زن محجبه در تضاد است و ممکن است باعث سوء تفاهم و ایجاد شبهه شود.

غیر از پوشش ظاهری شما نحوه رفتار و معاشرت شما به عنوان یک خانم چادری باکلاس بسیار مهم است.

سنگین و با وقار باش، که خود چادر حسنش همینه. با آرامش حرف زدن و راه رفتن را فراموش نکنید.

توجه کنید چادر شما متناسب با قدتان دوخته شود. چادر بلند باعث خاکی شدن آن می‎شود، و چادر کوتاه از لحاظ دیداری جذاب نیست. دقت کنید اگر چادر شما، مدل مجلسی است و آن را ‎می‎خواهید با کفش پاشنه بلند بپوشید، با همان کفش اندازه قدی چادر خود را بزنید و بلعکس. یعنی اگر چادر شما برای مصارف روزمره شما است و میخواهید با کفش اسپورت پایتان کنید متناسب با همان کفش قد چادر خود را اندازه بگیرید. این یکی از اصلی‎ترین اصول شیک پوشی با چادر و با کلاس بودن یک بانوی چادری‎ست. یکی از دلایلی که تاکید داریم جادر مجلسی و روزانه را تفکیک کنید نوع برش و میزان قد است.  حدالامکان با چادر مجلسی کفش مجلسی و پاشنه دار بپوشید و قد چادر را طوری برش بزنید که بر روی کفش شما بیفتد نه خیلی کوتا و نه خیلی بلند که زیر پاشنه برود. همچنان جز روسری چیز دیگری زیر چادر سر نکنید.

برای چادرهای مجلسی روسری ابریشمی استفاده کنید، برای اینکه مانع سر خوردن شوید از داخل چادر قسمتی که روی سر میفتد را با پارچه کرپ مانند بدوزید البته روسری های ابریشمی خوب لغزش زیادی ندارند. استفاده از گیره وکیپ کردن روسری نیز به شما کمک می‎کند.

مرتب بودن چادر و خوش بویی نقش مهمی در باکلاس بودن یک فردی چادری دارد. البته عطر مورد استفاده بهتر است ملایم باشد. چادر تمیز و اتو کشیده بسیار حس مثبت‎ی را به دیگران القا میکند و حتی باعث تشویق دیگران به پوشش چادر می‎شود.

سعی کنید برای چادر های مجلسی خود از کیف‎های کوچک و مجلسی و ست کفش خود استفاده نمایید. هنگام پوشیدن چادر و استایل مجلسی از کیف بزرگ و بند شانه دار استفاده نکنید. بهتری است این جور کیف ها را با چادر روزانه خود ست نمایید. همخوانی و تناسب رنگی کیف و کفش در دید عموم شما را فردی چادری باکلاس و شیک پوش جلوه می‎دهد. استفاده از کفش و کیف چرم عسلی یا زرشکی در لاکچری نشاندن شما نیز موثر است.

اگر از چادر ساده ایرانی استفاده می‎کنید، حتما برای نگه داشتن آن از زیر چانه استفاده کنید و چادر را آویز بگذارید به هیچ عنوان زیر بغل چادر خود را نزنید که شلخته دیده نشوید 

امروزه در بین بانوان محجبه شیک پوش و باکلاس، ست کردن روسری با ساق دست بسیار پر طرفدار شده است. ست کردن روسری با ساق دست بخصوص اگر از چادر جلو بست استفاده می‎نمایید، بسیار شکیل است و در مرتب بودن و بروز بودن شما در دیدگاه عموم نقش بسزایی می‎تواند ایفا کند. اگر از بلوز آستین بلند استفاده می‎کنید، که رنگ آن دیده می‎شود، سعی کنید با رنگ روسری خود ست نمایید. 

 

جهت خرید ست ساق و روسری بر روی دکمه زیر کلیک نمایید

بهترین حالت ممکن ست کردن و هماهنگی رنگ روسری با کیف و کفش است. سعی کنید برای هر یک از کیف و کفش‎های خود چند دست روسری هم‎رنگ و متناسب با آن داشته باشید.

بسیاری از بانوان محجبه از پوشیدن پالتو در زیر چادر ناراضی هستند، چون‎که باعث حجیم شدن آنها و بد جلوه شدنشان می‎شود. در فصول سرما بهتر است از پالتوهای جمع و‎جور مثل محصولات چرمی استفاده نمود تا اندامتان را درشت نکند.

 فراموش نکنید که باکلاس بودن اول از همه به رفتار شما برمی‎گردد و سپس ظاهر تاثیر چندین برابر خودش را میگذارد .چطور با حجاب زیبا باشیم

و اینکه همیشه سادگی، مرتب بودن، خوشبو بودن باکلاسی خاص خودش را به همراه دارد.

 

 

اگر قصد خرید چادر مشکی مجلسی یا روزانه را دارید و برای انتخاب بهتر نیاز به مشورت با کارشناسان فروشگاه خانه حجاب صدف در تماس باشید.

 

آزاده بقایی – نویسنده سایت صدف بانو – مدیر سایت

سلام مرسی از مطلب کاملتون
برای نوع بستن روسری هم روش های پیشنهادی دارین ؟؟

سلام بله روش های مختلفی وجود داره که حتما در مقاله های اینده مدل ها و اموزش ها رو خواهش گذاشت

سلام ممنون از سایت خوبتون، با چادر بحرینی چجوری میتونیم شیکتر به نظر بیایم ممنون میشم توضیح بدید

سلام
چادر بحرینی رو اگر بدون هیچی با کفش اسپرت و کیف هماهنگ بپوشین خیلی منظم و عالی هستید
تمیزی و خوش بویی چادر روفراموش نکنید.

به نظرتون با چادر ساده هم میشه مجلسی و شیک بود؟

بله حتما
با روسری ابریشمی و کفش پاشنه دار شیک و مجلسی بودن با چادر ساده عالی میشه
فراموش نکنین که چاد رو زیر بغل نزنین اصلا

salam are man ke khodam hamishe sade mipusham ,az talgh estefade kon va gire bezan ke rusarit seft bemune. nektehaye khubi tu matn baraye shik pushi ba chadoor gofte shode unaram raat kon duste aziz

کدوم مدل چادرو پیشنهاد میدید برای دانشگاه رفتن مثلا؟

چادر صدف
حلما
لبنانی
دانشجویی
مناسب برای پیاده روی و دانشگاه است
از مقاله معرفی انواع چادر مشکی میتونین با کاربرد هر چادر اشنا بشید.

خیلی عالی بود مقالتون. متاسفانه خیلی ها فکر میکنن چادری بودن یعنی بی کلاسی!!!! یا چادر که سرشون باشه نمیتونن شیک باشن!!! من خودم چادر عربی رو با ست های خشکل روسری و ساقی که از شما خریدیم میپوشم و همیشه مرتب میرم بیرون . همیشه دوستامم میگن تو چقدر به خودت میرسی و مرتبی 🙂

ممنونم. خوشحالم که براتون مفید بوده و متشکر بابت خریدتون. موفق باشید

ممنونم. خوشحالم که براتون مفید بوده و متکر بابت خریدتون. موفق باشید

ممنونم خانم بقایی بخاطر مطلب خوبتون. من چادری نیستم. دو ماهی میشه ازدواج کردم و خانواده شوهرم بسیار مذهبی هستند. شوهرم چیزی نمیگه ولی میدونم دوست داره منم چادری باشم. میترسم که نتونم با چادر خودمو جمع و جور کنم و شلخته بنظر بیام. من قدم بلنده بنظرتون چه چادری بگیرم که آستین دار باشه و مناسب میخواهم حسابی هم شیک باشم باهاش. اصلا دوست ندارم خودم از واکنش دیگران زده بشم

سلام خواهش میکنم. در این خصوص مقاله ی جامعی نوشته ایم. مدل مناسب چادر برای افراد قد بلند. چادر مدل هیوا، مدل ترنم و مدل عربی از انتخابای مناسب برای افراد قد بلند هست. با سرچ نام محصول در بالای صفحه مدل های مد نظر رو میتونید ببینید. تمامی مدلهای گفته شده بسیار شکیل و پوشش راحت و آسانی دارند. بخصوص برای شما که میخواهید تازه چادری شوید گزینه های مناسبی می‎باشند. در صورت تمایل جهت مشاوره بیشتر می‎توانید با کارشناسان ما در شبکه های اجتماعی ارتباط برقرار نمایید.

ببخشید هاااا من اصلا شما خانم های چادری رو درک نمیکنم!!! از طرفی میخوان خودتون رو بپوشونید از طرفیم دنبال شیک پوشی و جلب توجه این!!!! خوب بردارین چادرتون رو چه کاریه!

محبوبه عزیز، شیک پوشی منافاتی با حجاب و پوشش اسلامی ندارد – قصد افراد چادری که به دنبال شیک پوشی نیز هستند این نیست که بخواهند جلب توجه کنند!! متاسفانه این یک فکر اشتباه است. بهتر است بدانیم اسلام بیشترین تاکیدش بر تمیزی مرتبی و آراستگی‎ست. بانوان محجبه شیک پوش در واقع حس رضایت بخشی از نوع پوشش خود را به دیگران تقدیم می‎کنند، و این باعث می‎شود تا از این طریق هم الگو و هم تشویقی برای افرادی باشند که به دنبال پوشش برتر هستند. در این خصوص نیازه که بهتر و عمیق تر تعمل کنید. ممنون

خیلی عالی بود. مقاله جامع و کاربردی. من گیرو و دستبندمو بادهم ست میکنم روی یک ساق با رنگ متضاد واقعا شیک میشه. ولی این طلقی که گفتهربودین واسه صاف نگه داشتن روسری تادحالا نشنیده بودم. ختما میخرمش:) مرسی از راهنماییتون😊

ممنون از شما دوست عزیز. خوشحالم مفید بوده براتون.

سلام. خیلییییییی خوب بود این مقاله من خودم یکی از مشکلاتم پوشش چادر در فصل زمستونه خیلی بی ریخت میشم وقتی زیر چادرم پالتو میپوشم. ممنونمیشم در این خصوص هم راهنمایی بفرمایید.

سلام منیره عزیز. چشم به زودی در این خصوص مقاله جامعی خواهیم گذاشت.

اطمینان حاصل کنید که اطلاعات مورد نیاز (*) را که در آن نشان داده شده وارد کنید. کد HTML مجاز نیست

ذخیره نام، ایمیل و وبسایت من در مرورگر برای زمانی که دوباره دیدگاهی می‌نویسم.

پرداخت فقط به صورت نقدی می‌باشد.این امکان برای شما فراهم هست درصورت عدم آسیب به کالا می‌توانید کالاها را حداکثر تا یک‌ماه مرجوع نمایید (فقط در صورت عدم پرو و استفاده از کالا).

خرید ۵ الی ۱۰ میلیون تومان به‌صورت عمده شامل ۵٪ تخفیف خرید ۱۰ الی ۲۰ میلیون تومان به‌صورت عمده شامل ۱۰٪ تخفیف خرید ۲۰ الی ۳۰ میلیون تومان به‌صورت عمده شامل ۱۵٪ تخفیف خرید ۳۰ الی ۴۰ میلیون تومان به‌صورت عمده شامل ۲۰٪ تخفیف خرید ۴۰ میلیون تومان به بالا به‌صورت عمده شامل ۲۵٪ تخفیف خواهد شد

ثبت نام رایگان و آسان است!

قطعا این اتفاق برای شما نیز پیش آمده است که خانم محجبه، مرتب و شیک پوشی را دیده اید و از نوع پوشش حجاب و آراستگی آن فرد بی نهایت لذت برده اید، به طوری‎که حس خوشایندی، نسبت به حجاب آن فرد پیدا کرده اید. شیک پوشی با چادر، نه تنها منافاتی با حجاب ندارد، بلکه یک عامل موثر و تشویق کننده برای دیگران است تا به سمت این پوشش برتر، سوق پیدا کنند. در واقع نظم وزیبایی در حد متعادل هیچ تناقضی با پوشش اسلامی و حجاب ندارد. آراستگی ظاهری یکی از نشانه های ایمان شمرده می‎شود. نقش آراستگی و زیبایی در روحیه فردی ونشاط اجتماعی غیر قابل انکار است. متاسفانه یکی از مواردی که زیاد گفته می‎شود این است که هنگام پوشش چادر شلخته دیده می‎شویم. اگر اصول شیک پوشی را رعایت کنید و بدانید چگونه لباس خود را بپوشید، دیگر هرگز این جملات را تکرار نخواهید کرد. پس در ادامه این مقاله همراه با ما باشید تا مهمترین نکات شیک پوشی با چادر و حفظ آراستگی را بیاموزید.

آنچه در این مقاله خواهید خواند:

یکی از سوالاتی که اکثر بانوان محجبه می پرسند این است که چگونه می توانند با حفظ حجاب، شیک پوش و مرتب دیده شوند. برای جواب به این سوال گام به گام همراه با شما بانوان عزیز هستیم تا ریزترین نکات را با یکدیگر مرور کنیم.

بهتر است قبل از هر کاری بدانید، که یکی از مهمترین فاکتورها در شیک پوشی با چادر، انتخاب مناسب مدل چادر، متناسب با اندامتان می باشد. باید بدانید اگر به طور مثال فردی لاغرهستید بهترین مدل های چادری برای شما چه مدل‎هایی است؟ باید بدانید چه چادری سرتان کنید تا توپر تر دیده شوید؟ در این خصوص در مقالات قبلی مفصل صحبت کرده ایم. به طور خلاصه در این جا موارد مهم انتخاب مدل چادر را خدمتتان عرض می‎نماییم.

جهت دیدن مدل‎های چادر و خرید چادر مشکی  بر روی لینک زیر کلید نماییدچطور با حجاب زیبا باشیم

بعد تصمیم گیری برای انتخاب مدل چادر مناسب، ترکیب انتخاب مدل و نوع روسری با چادر یکی از اصول مهم در شیک پوشی با چادر است که در ادامه آنها را بررسی خواهیم نمود.

 

 

یک اصل مهم در شیک پوشی با چادر، تفکیک چادرهای روزانه از مجلسی‎ست. داشتن حداقل دو دست چادر روزانه برای شما الزامی‎ست. بخصوص اگر دانشجو هستید یا به محل کار می‎روید. تمیز بودن و چادر اتو کشیده در شیک پوشی شما تاثیر زیادی دارد.

متناسب با استفاده روزانه یا مجلسی به پوشش روسری خود نیز اهمیت دهید. در زیر چادرهای مجلسی خود روسری مجلسی و غیر نخی بپوشید. استفاده از روسری های ساتن و ابریشم برای استفاده مجلسی بهترین گزینه است. تناسب انتخابی بین مدل چادر با روسری زیر آن، براق و مات بودن چادرو نوع جنس روسری، نقش مهمی در شیک پوشی شما با چادر را دارد.

اگر می خواهید به عنوان یک چادری باکلاس و شیک شناخته بشوید، به نحوه بستن روسری خود توجه نمایید. بستن روسری به صورت ساده و گره دادن آن در زیر چادر باعث شلخته نشان دادن شما می‎شود. در مقاله ای جدا مدل‎های متنوع بستن روسری به شما عزیزان آموزش داده ایم، در شبکه های اجتماعی نیز با یک جستجوی ساده بروزترین مدل‎های بستن روسری را خواهید دید، می‎توانید از آنها نیز استفاده نمایید. یکی از بهترین مدل‎های بستن روسری در زیر چادر مدل لبنانی می‎باشد.

یکی از اون چیزایی که آدم خوش سلیقه رو از بقیه متمایز می‎کنه، توجه به جزئیاته. مثل انتخاب یک گیره خاص برای روسری! امروزه گیره های روسری در بازار در تنوع و طرح های مختلف موجود شده است. گیره‎ با مدل مرواریدی و یا طرح سنگ های متنوع، با رنگ بندی های جذاب را متناسب با رنگ روسری خود، به راحتی می توانید انتخاب نمایید. سعی کنید در هنگام خرید گیره چندین مدل متنوع با رنگ بندی های مختلف بگیرید. به طور مثال در صورتی‎که از روسری سرخ آبی استفاده می‎کنید گیره مرواریدی با رنگ سفید بسیارشکیل است. رعایت تضاد رنگی ما بین روسری و گیره باعث جذابیت و شیک پوشی بیشتر شما به عنوان یک فرد چادری می‎شود.

 

جهت خرید و دیدن نمونه های بیشتر گیره با کارشناسان خانه حجاب صدف در ارتباط باشید.

اگر می خواهید به عنوان یک چادری باکلاس و لاکچری دیده شوید، می‎توانید گیره روسری خود را با دستبند خود ست نمایید. به طور مثال استفاده از دستبند فیروزه ای بر روی ساق مشکی به همراه گیره فیروزه ای بر روی روسری مشکی بسیار خاص و زیباست.

 

جهت خرید و دیدن نمونه های بیشتر ست گیره با دستبند با کارشناسان خانه حجاب صدف در ارتباط باشید.

طبق تجربه، به جرات می توانیم بگوییم یکی از بارزترین فاکتورها در شیک پوشی با چادر و جلوگیری از شلخته بودن، بستن روسری به صورت مرتب و صاف در زیر چادر است. کسانی‎که بالای روسری‎شان چروک و چند لایه دیده می‎‎شود، نمی‎توانند به عنوان یک فرد شیک پوش چادری دیده شوند! پس تا جای ممکن سعی کنید، بالای روسری‎تان صاف باشد. برای صاف ماندن بالای روسری از طلق یا فیکسر استفاده نمایید. شما می‎توانید برای تهیه طلق به روسری فروشی ها مراجعه نمایید. و یا با استفاده از فیلم رادیولوژی برای خود، این طلق را درست نمایید.

اگر از چادرهای جلو بسته استفاده میکنید سعی کنید روسری خود را به صورت چانه دار ببندید چون گره زدن و به حالت شال انداختن بیشتر اذیتت کننده میشود.

 

اگر موهای بلندی دارید  جهت جلوگیری از مرتب کردن روسری به صورت مداوم، موهای خود را با استفاده از یک کش یا کلیپس جمع نمایید. جمع کردن موها باعث می‎شود، شما راحتر جایگاه کش چادر خود را نیز فیکس نمایید. به این نکته نیز توجه کنید، که در صورت بالا بردن بیش از حد موها باعث جلب توجه دیگران می شوید، پس طوری موهای خود را ببندید که در زیر چادر ظاهر زیاد مشخص نشود.

روسری خود را با استفاده از گیره یا حلقه های بستن روسری طوری فیکس نمایید تا موهای شما از زیر آن دیده نشود. دیدن مو از زیر چادر خانم چادری بسیار زننده و غیر معقول است. یک فرد چادری در دیدگاه عموم کسی است که بنا به اعتقادات مذهبی سعی در حفظ حجاب و پوشش اسلامی خود دارد، متاسفانه گاها دیده شده برخی از افراد چادری موی خود را از زیر چادر به بیرون می آورند و این بسیار متناقض با نوع پوشش آنهاست و ممکن است حس پوشش اجباری چادر خود را به دیگران القا کنند.

کسانی‎که چادری هستند باید بدانند حفظ و احترام به چادر و این پوشش برتر باید به گونه ای باشد که زیر سوال نروند. در واقع از یک خانم چادری و محجبه این انتظار می‎رود که در حین شیک پوشی با چادر باعث جلب توجه نامحرم نشود. قطعا شما نیز گوشتان با بسیاری از این جملات مشابه برخورد کرده است، که در برخورد با یک خانم چادری که آرایش غلیظی دارد گفته اند: نه به چادرش نه به آرایشش! در واقع ارایش غلیظ با اصل اعتقادی یک زن محجبه در تضاد است و ممکن است باعث سوء تفاهم و ایجاد شبهه شود.

غیر از پوشش ظاهری شما نحوه رفتار و معاشرت شما به عنوان یک خانم چادری باکلاس بسیار مهم است.

سنگین و با وقار باش، که خود چادر حسنش همینه. با آرامش حرف زدن و راه رفتن را فراموش نکنید.

توجه کنید چادر شما متناسب با قدتان دوخته شود. چادر بلند باعث خاکی شدن آن می‎شود، و چادر کوتاه از لحاظ دیداری جذاب نیست. دقت کنید اگر چادر شما، مدل مجلسی است و آن را ‎می‎خواهید با کفش پاشنه بلند بپوشید، با همان کفش اندازه قدی چادر خود را بزنید و بلعکس. یعنی اگر چادر شما برای مصارف روزمره شما است و میخواهید با کفش اسپورت پایتان کنید متناسب با همان کفش قد چادر خود را اندازه بگیرید. این یکی از اصلی‎ترین اصول شیک پوشی با چادر و با کلاس بودن یک بانوی چادری‎ست. یکی از دلایلی که تاکید داریم جادر مجلسی و روزانه را تفکیک کنید نوع برش و میزان قد است.  حدالامکان با چادر مجلسی کفش مجلسی و پاشنه دار بپوشید و قد چادر را طوری برش بزنید که بر روی کفش شما بیفتد نه خیلی کوتا و نه خیلی بلند که زیر پاشنه برود. همچنان جز روسری چیز دیگری زیر چادر سر نکنید.

برای چادرهای مجلسی روسری ابریشمی استفاده کنید، برای اینکه مانع سر خوردن شوید از داخل چادر قسمتی که روی سر میفتد را با پارچه کرپ مانند بدوزید البته روسری های ابریشمی خوب لغزش زیادی ندارند. استفاده از گیره وکیپ کردن روسری نیز به شما کمک می‎کند.

مرتب بودن چادر و خوش بویی نقش مهمی در باکلاس بودن یک فردی چادری دارد. البته عطر مورد استفاده بهتر است ملایم باشد. چادر تمیز و اتو کشیده بسیار حس مثبت‎ی را به دیگران القا میکند و حتی باعث تشویق دیگران به پوشش چادر می‎شود.

سعی کنید برای چادر های مجلسی خود از کیف‎های کوچک و مجلسی و ست کفش خود استفاده نمایید. هنگام پوشیدن چادر و استایل مجلسی از کیف بزرگ و بند شانه دار استفاده نکنید. بهتری است این جور کیف ها را با چادر روزانه خود ست نمایید. همخوانی و تناسب رنگی کیف و کفش در دید عموم شما را فردی چادری باکلاس و شیک پوش جلوه می‎دهد. استفاده از کفش و کیف چرم عسلی یا زرشکی در لاکچری نشاندن شما نیز موثر است.

اگر از چادر ساده ایرانی استفاده می‎کنید، حتما برای نگه داشتن آن از زیر چانه استفاده کنید و چادر را آویز بگذارید به هیچ عنوان زیر بغل چادر خود را نزنید که شلخته دیده نشوید 

امروزه در بین بانوان محجبه شیک پوش و باکلاس، ست کردن روسری با ساق دست بسیار پر طرفدار شده است. ست کردن روسری با ساق دست بخصوص اگر از چادر جلو بست استفاده می‎نمایید، بسیار شکیل است و در مرتب بودن و بروز بودن شما در دیدگاه عموم نقش بسزایی می‎تواند ایفا کند. اگر از بلوز آستین بلند استفاده می‎کنید، که رنگ آن دیده می‎شود، سعی کنید با رنگ روسری خود ست نمایید. 

 

جهت خرید ست ساق و روسری بر روی دکمه زیر کلیک نمایید

بهترین حالت ممکن ست کردن و هماهنگی رنگ روسری با کیف و کفش است. سعی کنید برای هر یک از کیف و کفش‎های خود چند دست روسری هم‎رنگ و متناسب با آن داشته باشید.

بسیاری از بانوان محجبه از پوشیدن پالتو در زیر چادر ناراضی هستند، چون‎که باعث حجیم شدن آنها و بد جلوه شدنشان می‎شود. در فصول سرما بهتر است از پالتوهای جمع و‎جور مثل محصولات چرمی استفاده نمود تا اندامتان را درشت نکند.

 فراموش نکنید که باکلاس بودن اول از همه به رفتار شما برمی‎گردد و سپس ظاهر تاثیر چندین برابر خودش را میگذارد .چطور با حجاب زیبا باشیم

و اینکه همیشه سادگی، مرتب بودن، خوشبو بودن باکلاسی خاص خودش را به همراه دارد.

 

 

اگر قصد خرید چادر مشکی مجلسی یا روزانه را دارید و برای انتخاب بهتر نیاز به مشورت با کارشناسان فروشگاه خانه حجاب صدف در تماس باشید.

 

آزاده بقایی – نویسنده سایت صدف بانو – مدیر سایت

سلام مرسی از مطلب کاملتون
برای نوع بستن روسری هم روش های پیشنهادی دارین ؟؟

سلام بله روش های مختلفی وجود داره که حتما در مقاله های اینده مدل ها و اموزش ها رو خواهش گذاشت

سلام ممنون از سایت خوبتون، با چادر بحرینی چجوری میتونیم شیکتر به نظر بیایم ممنون میشم توضیح بدید

سلام
چادر بحرینی رو اگر بدون هیچی با کفش اسپرت و کیف هماهنگ بپوشین خیلی منظم و عالی هستید
تمیزی و خوش بویی چادر روفراموش نکنید.

به نظرتون با چادر ساده هم میشه مجلسی و شیک بود؟

بله حتما
با روسری ابریشمی و کفش پاشنه دار شیک و مجلسی بودن با چادر ساده عالی میشه
فراموش نکنین که چاد رو زیر بغل نزنین اصلا

salam are man ke khodam hamishe sade mipusham ,az talgh estefade kon va gire bezan ke rusarit seft bemune. nektehaye khubi tu matn baraye shik pushi ba chadoor gofte shode unaram raat kon duste aziz

کدوم مدل چادرو پیشنهاد میدید برای دانشگاه رفتن مثلا؟

چادر صدف
حلما
لبنانی
دانشجویی
مناسب برای پیاده روی و دانشگاه است
از مقاله معرفی انواع چادر مشکی میتونین با کاربرد هر چادر اشنا بشید.

خیلی عالی بود مقالتون. متاسفانه خیلی ها فکر میکنن چادری بودن یعنی بی کلاسی!!!! یا چادر که سرشون باشه نمیتونن شیک باشن!!! من خودم چادر عربی رو با ست های خشکل روسری و ساقی که از شما خریدیم میپوشم و همیشه مرتب میرم بیرون . همیشه دوستامم میگن تو چقدر به خودت میرسی و مرتبی 🙂

ممنونم. خوشحالم که براتون مفید بوده و متشکر بابت خریدتون. موفق باشید

ممنونم. خوشحالم که براتون مفید بوده و متکر بابت خریدتون. موفق باشید

ممنونم خانم بقایی بخاطر مطلب خوبتون. من چادری نیستم. دو ماهی میشه ازدواج کردم و خانواده شوهرم بسیار مذهبی هستند. شوهرم چیزی نمیگه ولی میدونم دوست داره منم چادری باشم. میترسم که نتونم با چادر خودمو جمع و جور کنم و شلخته بنظر بیام. من قدم بلنده بنظرتون چه چادری بگیرم که آستین دار باشه و مناسب میخواهم حسابی هم شیک باشم باهاش. اصلا دوست ندارم خودم از واکنش دیگران زده بشم

سلام خواهش میکنم. در این خصوص مقاله ی جامعی نوشته ایم. مدل مناسب چادر برای افراد قد بلند. چادر مدل هیوا، مدل ترنم و مدل عربی از انتخابای مناسب برای افراد قد بلند هست. با سرچ نام محصول در بالای صفحه مدل های مد نظر رو میتونید ببینید. تمامی مدلهای گفته شده بسیار شکیل و پوشش راحت و آسانی دارند. بخصوص برای شما که میخواهید تازه چادری شوید گزینه های مناسبی می‎باشند. در صورت تمایل جهت مشاوره بیشتر می‎توانید با کارشناسان ما در شبکه های اجتماعی ارتباط برقرار نمایید.

ببخشید هاااا من اصلا شما خانم های چادری رو درک نمیکنم!!! از طرفی میخوان خودتون رو بپوشونید از طرفیم دنبال شیک پوشی و جلب توجه این!!!! خوب بردارین چادرتون رو چه کاریه!

محبوبه عزیز، شیک پوشی منافاتی با حجاب و پوشش اسلامی ندارد – قصد افراد چادری که به دنبال شیک پوشی نیز هستند این نیست که بخواهند جلب توجه کنند!! متاسفانه این یک فکر اشتباه است. بهتر است بدانیم اسلام بیشترین تاکیدش بر تمیزی مرتبی و آراستگی‎ست. بانوان محجبه شیک پوش در واقع حس رضایت بخشی از نوع پوشش خود را به دیگران تقدیم می‎کنند، و این باعث می‎شود تا از این طریق هم الگو و هم تشویقی برای افرادی باشند که به دنبال پوشش برتر هستند. در این خصوص نیازه که بهتر و عمیق تر تعمل کنید. ممنون

خیلی عالی بود. مقاله جامع و کاربردی. من گیرو و دستبندمو بادهم ست میکنم روی یک ساق با رنگ متضاد واقعا شیک میشه. ولی این طلقی که گفتهربودین واسه صاف نگه داشتن روسری تادحالا نشنیده بودم. ختما میخرمش:) مرسی از راهنماییتون😊

ممنون از شما دوست عزیز. خوشحالم مفید بوده براتون.

سلام. خیلییییییی خوب بود این مقاله من خودم یکی از مشکلاتم پوشش چادر در فصل زمستونه خیلی بی ریخت میشم وقتی زیر چادرم پالتو میپوشم. ممنونمیشم در این خصوص هم راهنمایی بفرمایید.

سلام منیره عزیز. چشم به زودی در این خصوص مقاله جامعی خواهیم گذاشت.

اطمینان حاصل کنید که اطلاعات مورد نیاز (*) را که در آن نشان داده شده وارد کنید. کد HTML مجاز نیست

ذخیره نام، ایمیل و وبسایت من در مرورگر برای زمانی که دوباره دیدگاهی می‌نویسم.

پرداخت فقط به صورت نقدی می‌باشد.این امکان برای شما فراهم هست درصورت عدم آسیب به کالا می‌توانید کالاها را حداکثر تا یک‌ماه مرجوع نمایید (فقط در صورت عدم پرو و استفاده از کالا).

خرید ۵ الی ۱۰ میلیون تومان به‌صورت عمده شامل ۵٪ تخفیف خرید ۱۰ الی ۲۰ میلیون تومان به‌صورت عمده شامل ۱۰٪ تخفیف خرید ۲۰ الی ۳۰ میلیون تومان به‌صورت عمده شامل ۱۵٪ تخفیف خرید ۳۰ الی ۴۰ میلیون تومان به‌صورت عمده شامل ۲۰٪ تخفیف خرید ۴۰ میلیون تومان به بالا به‌صورت عمده شامل ۲۵٪ تخفیف خواهد شد

ثبت نام رایگان و آسان است!

قطعا این اتفاق برای شما نیز پیش آمده است که خانم محجبه، مرتب و شیک پوشی را دیده اید و از نوع پوشش حجاب و آراستگی آن فرد بی نهایت لذت برده اید، به طوری‎که حس خوشایندی، نسبت به حجاب آن فرد پیدا کرده اید. شیک پوشی با چادر، نه تنها منافاتی با حجاب ندارد، بلکه یک عامل موثر و تشویق کننده برای دیگران است تا به سمت این پوشش برتر، سوق پیدا کنند. در واقع نظم وزیبایی در حد متعادل هیچ تناقضی با پوشش اسلامی و حجاب ندارد. آراستگی ظاهری یکی از نشانه های ایمان شمرده می‎شود. نقش آراستگی و زیبایی در روحیه فردی ونشاط اجتماعی غیر قابل انکار است. متاسفانه یکی از مواردی که زیاد گفته می‎شود این است که هنگام پوشش چادر شلخته دیده می‎شویم. اگر اصول شیک پوشی را رعایت کنید و بدانید چگونه لباس خود را بپوشید، دیگر هرگز این جملات را تکرار نخواهید کرد. پس در ادامه این مقاله همراه با ما باشید تا مهمترین نکات شیک پوشی با چادر و حفظ آراستگی را بیاموزید.

آنچه در این مقاله خواهید خواند:

یکی از سوالاتی که اکثر بانوان محجبه می پرسند این است که چگونه می توانند با حفظ حجاب، شیک پوش و مرتب دیده شوند. برای جواب به این سوال گام به گام همراه با شما بانوان عزیز هستیم تا ریزترین نکات را با یکدیگر مرور کنیم.

بهتر است قبل از هر کاری بدانید، که یکی از مهمترین فاکتورها در شیک پوشی با چادر، انتخاب مناسب مدل چادر، متناسب با اندامتان می باشد. باید بدانید اگر به طور مثال فردی لاغرهستید بهترین مدل های چادری برای شما چه مدل‎هایی است؟ باید بدانید چه چادری سرتان کنید تا توپر تر دیده شوید؟ در این خصوص در مقالات قبلی مفصل صحبت کرده ایم. به طور خلاصه در این جا موارد مهم انتخاب مدل چادر را خدمتتان عرض می‎نماییم.

جهت دیدن مدل‎های چادر و خرید چادر مشکی  بر روی لینک زیر کلید نماییدچطور با حجاب زیبا باشیم

بعد تصمیم گیری برای انتخاب مدل چادر مناسب، ترکیب انتخاب مدل و نوع روسری با چادر یکی از اصول مهم در شیک پوشی با چادر است که در ادامه آنها را بررسی خواهیم نمود.

 

 

یک اصل مهم در شیک پوشی با چادر، تفکیک چادرهای روزانه از مجلسی‎ست. داشتن حداقل دو دست چادر روزانه برای شما الزامی‎ست. بخصوص اگر دانشجو هستید یا به محل کار می‎روید. تمیز بودن و چادر اتو کشیده در شیک پوشی شما تاثیر زیادی دارد.

متناسب با استفاده روزانه یا مجلسی به پوشش روسری خود نیز اهمیت دهید. در زیر چادرهای مجلسی خود روسری مجلسی و غیر نخی بپوشید. استفاده از روسری های ساتن و ابریشم برای استفاده مجلسی بهترین گزینه است. تناسب انتخابی بین مدل چادر با روسری زیر آن، براق و مات بودن چادرو نوع جنس روسری، نقش مهمی در شیک پوشی شما با چادر را دارد.

اگر می خواهید به عنوان یک چادری باکلاس و شیک شناخته بشوید، به نحوه بستن روسری خود توجه نمایید. بستن روسری به صورت ساده و گره دادن آن در زیر چادر باعث شلخته نشان دادن شما می‎شود. در مقاله ای جدا مدل‎های متنوع بستن روسری به شما عزیزان آموزش داده ایم، در شبکه های اجتماعی نیز با یک جستجوی ساده بروزترین مدل‎های بستن روسری را خواهید دید، می‎توانید از آنها نیز استفاده نمایید. یکی از بهترین مدل‎های بستن روسری در زیر چادر مدل لبنانی می‎باشد.

یکی از اون چیزایی که آدم خوش سلیقه رو از بقیه متمایز می‎کنه، توجه به جزئیاته. مثل انتخاب یک گیره خاص برای روسری! امروزه گیره های روسری در بازار در تنوع و طرح های مختلف موجود شده است. گیره‎ با مدل مرواریدی و یا طرح سنگ های متنوع، با رنگ بندی های جذاب را متناسب با رنگ روسری خود، به راحتی می توانید انتخاب نمایید. سعی کنید در هنگام خرید گیره چندین مدل متنوع با رنگ بندی های مختلف بگیرید. به طور مثال در صورتی‎که از روسری سرخ آبی استفاده می‎کنید گیره مرواریدی با رنگ سفید بسیارشکیل است. رعایت تضاد رنگی ما بین روسری و گیره باعث جذابیت و شیک پوشی بیشتر شما به عنوان یک فرد چادری می‎شود.

 

جهت خرید و دیدن نمونه های بیشتر گیره با کارشناسان خانه حجاب صدف در ارتباط باشید.

اگر می خواهید به عنوان یک چادری باکلاس و لاکچری دیده شوید، می‎توانید گیره روسری خود را با دستبند خود ست نمایید. به طور مثال استفاده از دستبند فیروزه ای بر روی ساق مشکی به همراه گیره فیروزه ای بر روی روسری مشکی بسیار خاص و زیباست.

 

جهت خرید و دیدن نمونه های بیشتر ست گیره با دستبند با کارشناسان خانه حجاب صدف در ارتباط باشید.

طبق تجربه، به جرات می توانیم بگوییم یکی از بارزترین فاکتورها در شیک پوشی با چادر و جلوگیری از شلخته بودن، بستن روسری به صورت مرتب و صاف در زیر چادر است. کسانی‎که بالای روسری‎شان چروک و چند لایه دیده می‎‎شود، نمی‎توانند به عنوان یک فرد شیک پوش چادری دیده شوند! پس تا جای ممکن سعی کنید، بالای روسری‎تان صاف باشد. برای صاف ماندن بالای روسری از طلق یا فیکسر استفاده نمایید. شما می‎توانید برای تهیه طلق به روسری فروشی ها مراجعه نمایید. و یا با استفاده از فیلم رادیولوژی برای خود، این طلق را درست نمایید.

اگر از چادرهای جلو بسته استفاده میکنید سعی کنید روسری خود را به صورت چانه دار ببندید چون گره زدن و به حالت شال انداختن بیشتر اذیتت کننده میشود.

 

اگر موهای بلندی دارید  جهت جلوگیری از مرتب کردن روسری به صورت مداوم، موهای خود را با استفاده از یک کش یا کلیپس جمع نمایید. جمع کردن موها باعث می‎شود، شما راحتر جایگاه کش چادر خود را نیز فیکس نمایید. به این نکته نیز توجه کنید، که در صورت بالا بردن بیش از حد موها باعث جلب توجه دیگران می شوید، پس طوری موهای خود را ببندید که در زیر چادر ظاهر زیاد مشخص نشود.

روسری خود را با استفاده از گیره یا حلقه های بستن روسری طوری فیکس نمایید تا موهای شما از زیر آن دیده نشود. دیدن مو از زیر چادر خانم چادری بسیار زننده و غیر معقول است. یک فرد چادری در دیدگاه عموم کسی است که بنا به اعتقادات مذهبی سعی در حفظ حجاب و پوشش اسلامی خود دارد، متاسفانه گاها دیده شده برخی از افراد چادری موی خود را از زیر چادر به بیرون می آورند و این بسیار متناقض با نوع پوشش آنهاست و ممکن است حس پوشش اجباری چادر خود را به دیگران القا کنند.

کسانی‎که چادری هستند باید بدانند حفظ و احترام به چادر و این پوشش برتر باید به گونه ای باشد که زیر سوال نروند. در واقع از یک خانم چادری و محجبه این انتظار می‎رود که در حین شیک پوشی با چادر باعث جلب توجه نامحرم نشود. قطعا شما نیز گوشتان با بسیاری از این جملات مشابه برخورد کرده است، که در برخورد با یک خانم چادری که آرایش غلیظی دارد گفته اند: نه به چادرش نه به آرایشش! در واقع ارایش غلیظ با اصل اعتقادی یک زن محجبه در تضاد است و ممکن است باعث سوء تفاهم و ایجاد شبهه شود.

غیر از پوشش ظاهری شما نحوه رفتار و معاشرت شما به عنوان یک خانم چادری باکلاس بسیار مهم است.

سنگین و با وقار باش، که خود چادر حسنش همینه. با آرامش حرف زدن و راه رفتن را فراموش نکنید.

توجه کنید چادر شما متناسب با قدتان دوخته شود. چادر بلند باعث خاکی شدن آن می‎شود، و چادر کوتاه از لحاظ دیداری جذاب نیست. دقت کنید اگر چادر شما، مدل مجلسی است و آن را ‎می‎خواهید با کفش پاشنه بلند بپوشید، با همان کفش اندازه قدی چادر خود را بزنید و بلعکس. یعنی اگر چادر شما برای مصارف روزمره شما است و میخواهید با کفش اسپورت پایتان کنید متناسب با همان کفش قد چادر خود را اندازه بگیرید. این یکی از اصلی‎ترین اصول شیک پوشی با چادر و با کلاس بودن یک بانوی چادری‎ست. یکی از دلایلی که تاکید داریم جادر مجلسی و روزانه را تفکیک کنید نوع برش و میزان قد است.  حدالامکان با چادر مجلسی کفش مجلسی و پاشنه دار بپوشید و قد چادر را طوری برش بزنید که بر روی کفش شما بیفتد نه خیلی کوتا و نه خیلی بلند که زیر پاشنه برود. همچنان جز روسری چیز دیگری زیر چادر سر نکنید.

برای چادرهای مجلسی روسری ابریشمی استفاده کنید، برای اینکه مانع سر خوردن شوید از داخل چادر قسمتی که روی سر میفتد را با پارچه کرپ مانند بدوزید البته روسری های ابریشمی خوب لغزش زیادی ندارند. استفاده از گیره وکیپ کردن روسری نیز به شما کمک می‎کند.

مرتب بودن چادر و خوش بویی نقش مهمی در باکلاس بودن یک فردی چادری دارد. البته عطر مورد استفاده بهتر است ملایم باشد. چادر تمیز و اتو کشیده بسیار حس مثبت‎ی را به دیگران القا میکند و حتی باعث تشویق دیگران به پوشش چادر می‎شود.

سعی کنید برای چادر های مجلسی خود از کیف‎های کوچک و مجلسی و ست کفش خود استفاده نمایید. هنگام پوشیدن چادر و استایل مجلسی از کیف بزرگ و بند شانه دار استفاده نکنید. بهتری است این جور کیف ها را با چادر روزانه خود ست نمایید. همخوانی و تناسب رنگی کیف و کفش در دید عموم شما را فردی چادری باکلاس و شیک پوش جلوه می‎دهد. استفاده از کفش و کیف چرم عسلی یا زرشکی در لاکچری نشاندن شما نیز موثر است.

اگر از چادر ساده ایرانی استفاده می‎کنید، حتما برای نگه داشتن آن از زیر چانه استفاده کنید و چادر را آویز بگذارید به هیچ عنوان زیر بغل چادر خود را نزنید که شلخته دیده نشوید 

امروزه در بین بانوان محجبه شیک پوش و باکلاس، ست کردن روسری با ساق دست بسیار پر طرفدار شده است. ست کردن روسری با ساق دست بخصوص اگر از چادر جلو بست استفاده می‎نمایید، بسیار شکیل است و در مرتب بودن و بروز بودن شما در دیدگاه عموم نقش بسزایی می‎تواند ایفا کند. اگر از بلوز آستین بلند استفاده می‎کنید، که رنگ آن دیده می‎شود، سعی کنید با رنگ روسری خود ست نمایید. 

 

جهت خرید ست ساق و روسری بر روی دکمه زیر کلیک نمایید

بهترین حالت ممکن ست کردن و هماهنگی رنگ روسری با کیف و کفش است. سعی کنید برای هر یک از کیف و کفش‎های خود چند دست روسری هم‎رنگ و متناسب با آن داشته باشید.

بسیاری از بانوان محجبه از پوشیدن پالتو در زیر چادر ناراضی هستند، چون‎که باعث حجیم شدن آنها و بد جلوه شدنشان می‎شود. در فصول سرما بهتر است از پالتوهای جمع و‎جور مثل محصولات چرمی استفاده نمود تا اندامتان را درشت نکند.

 فراموش نکنید که باکلاس بودن اول از همه به رفتار شما برمی‎گردد و سپس ظاهر تاثیر چندین برابر خودش را میگذارد .چطور با حجاب زیبا باشیم

و اینکه همیشه سادگی، مرتب بودن، خوشبو بودن باکلاسی خاص خودش را به همراه دارد.

 

 

اگر قصد خرید چادر مشکی مجلسی یا روزانه را دارید و برای انتخاب بهتر نیاز به مشورت با کارشناسان فروشگاه خانه حجاب صدف در تماس باشید.

 

آزاده بقایی – نویسنده سایت صدف بانو – مدیر سایت

سلام مرسی از مطلب کاملتون
برای نوع بستن روسری هم روش های پیشنهادی دارین ؟؟

سلام بله روش های مختلفی وجود داره که حتما در مقاله های اینده مدل ها و اموزش ها رو خواهش گذاشت

سلام ممنون از سایت خوبتون، با چادر بحرینی چجوری میتونیم شیکتر به نظر بیایم ممنون میشم توضیح بدید

سلام
چادر بحرینی رو اگر بدون هیچی با کفش اسپرت و کیف هماهنگ بپوشین خیلی منظم و عالی هستید
تمیزی و خوش بویی چادر روفراموش نکنید.

به نظرتون با چادر ساده هم میشه مجلسی و شیک بود؟

بله حتما
با روسری ابریشمی و کفش پاشنه دار شیک و مجلسی بودن با چادر ساده عالی میشه
فراموش نکنین که چاد رو زیر بغل نزنین اصلا

salam are man ke khodam hamishe sade mipusham ,az talgh estefade kon va gire bezan ke rusarit seft bemune. nektehaye khubi tu matn baraye shik pushi ba chadoor gofte shode unaram raat kon duste aziz

کدوم مدل چادرو پیشنهاد میدید برای دانشگاه رفتن مثلا؟

چادر صدف
حلما
لبنانی
دانشجویی
مناسب برای پیاده روی و دانشگاه است
از مقاله معرفی انواع چادر مشکی میتونین با کاربرد هر چادر اشنا بشید.

خیلی عالی بود مقالتون. متاسفانه خیلی ها فکر میکنن چادری بودن یعنی بی کلاسی!!!! یا چادر که سرشون باشه نمیتونن شیک باشن!!! من خودم چادر عربی رو با ست های خشکل روسری و ساقی که از شما خریدیم میپوشم و همیشه مرتب میرم بیرون . همیشه دوستامم میگن تو چقدر به خودت میرسی و مرتبی 🙂

ممنونم. خوشحالم که براتون مفید بوده و متشکر بابت خریدتون. موفق باشید

ممنونم. خوشحالم که براتون مفید بوده و متکر بابت خریدتون. موفق باشید

ممنونم خانم بقایی بخاطر مطلب خوبتون. من چادری نیستم. دو ماهی میشه ازدواج کردم و خانواده شوهرم بسیار مذهبی هستند. شوهرم چیزی نمیگه ولی میدونم دوست داره منم چادری باشم. میترسم که نتونم با چادر خودمو جمع و جور کنم و شلخته بنظر بیام. من قدم بلنده بنظرتون چه چادری بگیرم که آستین دار باشه و مناسب میخواهم حسابی هم شیک باشم باهاش. اصلا دوست ندارم خودم از واکنش دیگران زده بشم

سلام خواهش میکنم. در این خصوص مقاله ی جامعی نوشته ایم. مدل مناسب چادر برای افراد قد بلند. چادر مدل هیوا، مدل ترنم و مدل عربی از انتخابای مناسب برای افراد قد بلند هست. با سرچ نام محصول در بالای صفحه مدل های مد نظر رو میتونید ببینید. تمامی مدلهای گفته شده بسیار شکیل و پوشش راحت و آسانی دارند. بخصوص برای شما که میخواهید تازه چادری شوید گزینه های مناسبی می‎باشند. در صورت تمایل جهت مشاوره بیشتر می‎توانید با کارشناسان ما در شبکه های اجتماعی ارتباط برقرار نمایید.

ببخشید هاااا من اصلا شما خانم های چادری رو درک نمیکنم!!! از طرفی میخوان خودتون رو بپوشونید از طرفیم دنبال شیک پوشی و جلب توجه این!!!! خوب بردارین چادرتون رو چه کاریه!

محبوبه عزیز، شیک پوشی منافاتی با حجاب و پوشش اسلامی ندارد – قصد افراد چادری که به دنبال شیک پوشی نیز هستند این نیست که بخواهند جلب توجه کنند!! متاسفانه این یک فکر اشتباه است. بهتر است بدانیم اسلام بیشترین تاکیدش بر تمیزی مرتبی و آراستگی‎ست. بانوان محجبه شیک پوش در واقع حس رضایت بخشی از نوع پوشش خود را به دیگران تقدیم می‎کنند، و این باعث می‎شود تا از این طریق هم الگو و هم تشویقی برای افرادی باشند که به دنبال پوشش برتر هستند. در این خصوص نیازه که بهتر و عمیق تر تعمل کنید. ممنون

خیلی عالی بود. مقاله جامع و کاربردی. من گیرو و دستبندمو بادهم ست میکنم روی یک ساق با رنگ متضاد واقعا شیک میشه. ولی این طلقی که گفتهربودین واسه صاف نگه داشتن روسری تادحالا نشنیده بودم. ختما میخرمش:) مرسی از راهنماییتون😊

ممنون از شما دوست عزیز. خوشحالم مفید بوده براتون.

سلام. خیلییییییی خوب بود این مقاله من خودم یکی از مشکلاتم پوشش چادر در فصل زمستونه خیلی بی ریخت میشم وقتی زیر چادرم پالتو میپوشم. ممنونمیشم در این خصوص هم راهنمایی بفرمایید.

سلام منیره عزیز. چشم به زودی در این خصوص مقاله جامعی خواهیم گذاشت.

اطمینان حاصل کنید که اطلاعات مورد نیاز (*) را که در آن نشان داده شده وارد کنید. کد HTML مجاز نیست

ذخیره نام، ایمیل و وبسایت من در مرورگر برای زمانی که دوباره دیدگاهی می‌نویسم.

پرداخت فقط به صورت نقدی می‌باشد.این امکان برای شما فراهم هست درصورت عدم آسیب به کالا می‌توانید کالاها را حداکثر تا یک‌ماه مرجوع نمایید (فقط در صورت عدم پرو و استفاده از کالا).

خرید ۵ الی ۱۰ میلیون تومان به‌صورت عمده شامل ۵٪ تخفیف خرید ۱۰ الی ۲۰ میلیون تومان به‌صورت عمده شامل ۱۰٪ تخفیف خرید ۲۰ الی ۳۰ میلیون تومان به‌صورت عمده شامل ۱۵٪ تخفیف خرید ۳۰ الی ۴۰ میلیون تومان به‌صورت عمده شامل ۲۰٪ تخفیف خرید ۴۰ میلیون تومان به بالا به‌صورت عمده شامل ۲۵٪ تخفیف خواهد شد

ثبت نام رایگان و آسان است!

قطعا این اتفاق برای شما نیز پیش آمده است که خانم محجبه، مرتب و شیک پوشی را دیده اید و از نوع پوشش حجاب و آراستگی آن فرد بی نهایت لذت برده اید، به طوری‎که حس خوشایندی، نسبت به حجاب آن فرد پیدا کرده اید. شیک پوشی با چادر، نه تنها منافاتی با حجاب ندارد، بلکه یک عامل موثر و تشویق کننده برای دیگران است تا به سمت این پوشش برتر، سوق پیدا کنند. در واقع نظم وزیبایی در حد متعادل هیچ تناقضی با پوشش اسلامی و حجاب ندارد. آراستگی ظاهری یکی از نشانه های ایمان شمرده می‎شود. نقش آراستگی و زیبایی در روحیه فردی ونشاط اجتماعی غیر قابل انکار است. متاسفانه یکی از مواردی که زیاد گفته می‎شود این است که هنگام پوشش چادر شلخته دیده می‎شویم. اگر اصول شیک پوشی را رعایت کنید و بدانید چگونه لباس خود را بپوشید، دیگر هرگز این جملات را تکرار نخواهید کرد. پس در ادامه این مقاله همراه با ما باشید تا مهمترین نکات شیک پوشی با چادر و حفظ آراستگی را بیاموزید.

آنچه در این مقاله خواهید خواند:

یکی از سوالاتی که اکثر بانوان محجبه می پرسند این است که چگونه می توانند با حفظ حجاب، شیک پوش و مرتب دیده شوند. برای جواب به این سوال گام به گام همراه با شما بانوان عزیز هستیم تا ریزترین نکات را با یکدیگر مرور کنیم.

بهتر است قبل از هر کاری بدانید، که یکی از مهمترین فاکتورها در شیک پوشی با چادر، انتخاب مناسب مدل چادر، متناسب با اندامتان می باشد. باید بدانید اگر به طور مثال فردی لاغرهستید بهترین مدل های چادری برای شما چه مدل‎هایی است؟ باید بدانید چه چادری سرتان کنید تا توپر تر دیده شوید؟ در این خصوص در مقالات قبلی مفصل صحبت کرده ایم. به طور خلاصه در این جا موارد مهم انتخاب مدل چادر را خدمتتان عرض می‎نماییم.

جهت دیدن مدل‎های چادر و خرید چادر مشکی  بر روی لینک زیر کلید نماییدچطور با حجاب زیبا باشیم

بعد تصمیم گیری برای انتخاب مدل چادر مناسب، ترکیب انتخاب مدل و نوع روسری با چادر یکی از اصول مهم در شیک پوشی با چادر است که در ادامه آنها را بررسی خواهیم نمود.

 

 

یک اصل مهم در شیک پوشی با چادر، تفکیک چادرهای روزانه از مجلسی‎ست. داشتن حداقل دو دست چادر روزانه برای شما الزامی‎ست. بخصوص اگر دانشجو هستید یا به محل کار می‎روید. تمیز بودن و چادر اتو کشیده در شیک پوشی شما تاثیر زیادی دارد.

متناسب با استفاده روزانه یا مجلسی به پوشش روسری خود نیز اهمیت دهید. در زیر چادرهای مجلسی خود روسری مجلسی و غیر نخی بپوشید. استفاده از روسری های ساتن و ابریشم برای استفاده مجلسی بهترین گزینه است. تناسب انتخابی بین مدل چادر با روسری زیر آن، براق و مات بودن چادرو نوع جنس روسری، نقش مهمی در شیک پوشی شما با چادر را دارد.

اگر می خواهید به عنوان یک چادری باکلاس و شیک شناخته بشوید، به نحوه بستن روسری خود توجه نمایید. بستن روسری به صورت ساده و گره دادن آن در زیر چادر باعث شلخته نشان دادن شما می‎شود. در مقاله ای جدا مدل‎های متنوع بستن روسری به شما عزیزان آموزش داده ایم، در شبکه های اجتماعی نیز با یک جستجوی ساده بروزترین مدل‎های بستن روسری را خواهید دید، می‎توانید از آنها نیز استفاده نمایید. یکی از بهترین مدل‎های بستن روسری در زیر چادر مدل لبنانی می‎باشد.

یکی از اون چیزایی که آدم خوش سلیقه رو از بقیه متمایز می‎کنه، توجه به جزئیاته. مثل انتخاب یک گیره خاص برای روسری! امروزه گیره های روسری در بازار در تنوع و طرح های مختلف موجود شده است. گیره‎ با مدل مرواریدی و یا طرح سنگ های متنوع، با رنگ بندی های جذاب را متناسب با رنگ روسری خود، به راحتی می توانید انتخاب نمایید. سعی کنید در هنگام خرید گیره چندین مدل متنوع با رنگ بندی های مختلف بگیرید. به طور مثال در صورتی‎که از روسری سرخ آبی استفاده می‎کنید گیره مرواریدی با رنگ سفید بسیارشکیل است. رعایت تضاد رنگی ما بین روسری و گیره باعث جذابیت و شیک پوشی بیشتر شما به عنوان یک فرد چادری می‎شود.

 

جهت خرید و دیدن نمونه های بیشتر گیره با کارشناسان خانه حجاب صدف در ارتباط باشید.

اگر می خواهید به عنوان یک چادری باکلاس و لاکچری دیده شوید، می‎توانید گیره روسری خود را با دستبند خود ست نمایید. به طور مثال استفاده از دستبند فیروزه ای بر روی ساق مشکی به همراه گیره فیروزه ای بر روی روسری مشکی بسیار خاص و زیباست.

 

جهت خرید و دیدن نمونه های بیشتر ست گیره با دستبند با کارشناسان خانه حجاب صدف در ارتباط باشید.

طبق تجربه، به جرات می توانیم بگوییم یکی از بارزترین فاکتورها در شیک پوشی با چادر و جلوگیری از شلخته بودن، بستن روسری به صورت مرتب و صاف در زیر چادر است. کسانی‎که بالای روسری‎شان چروک و چند لایه دیده می‎‎شود، نمی‎توانند به عنوان یک فرد شیک پوش چادری دیده شوند! پس تا جای ممکن سعی کنید، بالای روسری‎تان صاف باشد. برای صاف ماندن بالای روسری از طلق یا فیکسر استفاده نمایید. شما می‎توانید برای تهیه طلق به روسری فروشی ها مراجعه نمایید. و یا با استفاده از فیلم رادیولوژی برای خود، این طلق را درست نمایید.

اگر از چادرهای جلو بسته استفاده میکنید سعی کنید روسری خود را به صورت چانه دار ببندید چون گره زدن و به حالت شال انداختن بیشتر اذیتت کننده میشود.

 

اگر موهای بلندی دارید  جهت جلوگیری از مرتب کردن روسری به صورت مداوم، موهای خود را با استفاده از یک کش یا کلیپس جمع نمایید. جمع کردن موها باعث می‎شود، شما راحتر جایگاه کش چادر خود را نیز فیکس نمایید. به این نکته نیز توجه کنید، که در صورت بالا بردن بیش از حد موها باعث جلب توجه دیگران می شوید، پس طوری موهای خود را ببندید که در زیر چادر ظاهر زیاد مشخص نشود.

روسری خود را با استفاده از گیره یا حلقه های بستن روسری طوری فیکس نمایید تا موهای شما از زیر آن دیده نشود. دیدن مو از زیر چادر خانم چادری بسیار زننده و غیر معقول است. یک فرد چادری در دیدگاه عموم کسی است که بنا به اعتقادات مذهبی سعی در حفظ حجاب و پوشش اسلامی خود دارد، متاسفانه گاها دیده شده برخی از افراد چادری موی خود را از زیر چادر به بیرون می آورند و این بسیار متناقض با نوع پوشش آنهاست و ممکن است حس پوشش اجباری چادر خود را به دیگران القا کنند.

کسانی‎که چادری هستند باید بدانند حفظ و احترام به چادر و این پوشش برتر باید به گونه ای باشد که زیر سوال نروند. در واقع از یک خانم چادری و محجبه این انتظار می‎رود که در حین شیک پوشی با چادر باعث جلب توجه نامحرم نشود. قطعا شما نیز گوشتان با بسیاری از این جملات مشابه برخورد کرده است، که در برخورد با یک خانم چادری که آرایش غلیظی دارد گفته اند: نه به چادرش نه به آرایشش! در واقع ارایش غلیظ با اصل اعتقادی یک زن محجبه در تضاد است و ممکن است باعث سوء تفاهم و ایجاد شبهه شود.

غیر از پوشش ظاهری شما نحوه رفتار و معاشرت شما به عنوان یک خانم چادری باکلاس بسیار مهم است.

سنگین و با وقار باش، که خود چادر حسنش همینه. با آرامش حرف زدن و راه رفتن را فراموش نکنید.

توجه کنید چادر شما متناسب با قدتان دوخته شود. چادر بلند باعث خاکی شدن آن می‎شود، و چادر کوتاه از لحاظ دیداری جذاب نیست. دقت کنید اگر چادر شما، مدل مجلسی است و آن را ‎می‎خواهید با کفش پاشنه بلند بپوشید، با همان کفش اندازه قدی چادر خود را بزنید و بلعکس. یعنی اگر چادر شما برای مصارف روزمره شما است و میخواهید با کفش اسپورت پایتان کنید متناسب با همان کفش قد چادر خود را اندازه بگیرید. این یکی از اصلی‎ترین اصول شیک پوشی با چادر و با کلاس بودن یک بانوی چادری‎ست. یکی از دلایلی که تاکید داریم جادر مجلسی و روزانه را تفکیک کنید نوع برش و میزان قد است.  حدالامکان با چادر مجلسی کفش مجلسی و پاشنه دار بپوشید و قد چادر را طوری برش بزنید که بر روی کفش شما بیفتد نه خیلی کوتا و نه خیلی بلند که زیر پاشنه برود. همچنان جز روسری چیز دیگری زیر چادر سر نکنید.

برای چادرهای مجلسی روسری ابریشمی استفاده کنید، برای اینکه مانع سر خوردن شوید از داخل چادر قسمتی که روی سر میفتد را با پارچه کرپ مانند بدوزید البته روسری های ابریشمی خوب لغزش زیادی ندارند. استفاده از گیره وکیپ کردن روسری نیز به شما کمک می‎کند.

مرتب بودن چادر و خوش بویی نقش مهمی در باکلاس بودن یک فردی چادری دارد. البته عطر مورد استفاده بهتر است ملایم باشد. چادر تمیز و اتو کشیده بسیار حس مثبت‎ی را به دیگران القا میکند و حتی باعث تشویق دیگران به پوشش چادر می‎شود.

سعی کنید برای چادر های مجلسی خود از کیف‎های کوچک و مجلسی و ست کفش خود استفاده نمایید. هنگام پوشیدن چادر و استایل مجلسی از کیف بزرگ و بند شانه دار استفاده نکنید. بهتری است این جور کیف ها را با چادر روزانه خود ست نمایید. همخوانی و تناسب رنگی کیف و کفش در دید عموم شما را فردی چادری باکلاس و شیک پوش جلوه می‎دهد. استفاده از کفش و کیف چرم عسلی یا زرشکی در لاکچری نشاندن شما نیز موثر است.

اگر از چادر ساده ایرانی استفاده می‎کنید، حتما برای نگه داشتن آن از زیر چانه استفاده کنید و چادر را آویز بگذارید به هیچ عنوان زیر بغل چادر خود را نزنید که شلخته دیده نشوید 

امروزه در بین بانوان محجبه شیک پوش و باکلاس، ست کردن روسری با ساق دست بسیار پر طرفدار شده است. ست کردن روسری با ساق دست بخصوص اگر از چادر جلو بست استفاده می‎نمایید، بسیار شکیل است و در مرتب بودن و بروز بودن شما در دیدگاه عموم نقش بسزایی می‎تواند ایفا کند. اگر از بلوز آستین بلند استفاده می‎کنید، که رنگ آن دیده می‎شود، سعی کنید با رنگ روسری خود ست نمایید. 

 

جهت خرید ست ساق و روسری بر روی دکمه زیر کلیک نمایید

بهترین حالت ممکن ست کردن و هماهنگی رنگ روسری با کیف و کفش است. سعی کنید برای هر یک از کیف و کفش‎های خود چند دست روسری هم‎رنگ و متناسب با آن داشته باشید.

بسیاری از بانوان محجبه از پوشیدن پالتو در زیر چادر ناراضی هستند، چون‎که باعث حجیم شدن آنها و بد جلوه شدنشان می‎شود. در فصول سرما بهتر است از پالتوهای جمع و‎جور مثل محصولات چرمی استفاده نمود تا اندامتان را درشت نکند.

 فراموش نکنید که باکلاس بودن اول از همه به رفتار شما برمی‎گردد و سپس ظاهر تاثیر چندین برابر خودش را میگذارد .چطور با حجاب زیبا باشیم

و اینکه همیشه سادگی، مرتب بودن، خوشبو بودن باکلاسی خاص خودش را به همراه دارد.

 

 

اگر قصد خرید چادر مشکی مجلسی یا روزانه را دارید و برای انتخاب بهتر نیاز به مشورت با کارشناسان فروشگاه خانه حجاب صدف در تماس باشید.

 

آزاده بقایی – نویسنده سایت صدف بانو – مدیر سایت

سلام مرسی از مطلب کاملتون
برای نوع بستن روسری هم روش های پیشنهادی دارین ؟؟

سلام بله روش های مختلفی وجود داره که حتما در مقاله های اینده مدل ها و اموزش ها رو خواهش گذاشت

سلام ممنون از سایت خوبتون، با چادر بحرینی چجوری میتونیم شیکتر به نظر بیایم ممنون میشم توضیح بدید

سلام
چادر بحرینی رو اگر بدون هیچی با کفش اسپرت و کیف هماهنگ بپوشین خیلی منظم و عالی هستید
تمیزی و خوش بویی چادر روفراموش نکنید.

به نظرتون با چادر ساده هم میشه مجلسی و شیک بود؟

بله حتما
با روسری ابریشمی و کفش پاشنه دار شیک و مجلسی بودن با چادر ساده عالی میشه
فراموش نکنین که چاد رو زیر بغل نزنین اصلا

salam are man ke khodam hamishe sade mipusham ,az talgh estefade kon va gire bezan ke rusarit seft bemune. nektehaye khubi tu matn baraye shik pushi ba chadoor gofte shode unaram raat kon duste aziz

کدوم مدل چادرو پیشنهاد میدید برای دانشگاه رفتن مثلا؟

چادر صدف
حلما
لبنانی
دانشجویی
مناسب برای پیاده روی و دانشگاه است
از مقاله معرفی انواع چادر مشکی میتونین با کاربرد هر چادر اشنا بشید.

خیلی عالی بود مقالتون. متاسفانه خیلی ها فکر میکنن چادری بودن یعنی بی کلاسی!!!! یا چادر که سرشون باشه نمیتونن شیک باشن!!! من خودم چادر عربی رو با ست های خشکل روسری و ساقی که از شما خریدیم میپوشم و همیشه مرتب میرم بیرون . همیشه دوستامم میگن تو چقدر به خودت میرسی و مرتبی 🙂

ممنونم. خوشحالم که براتون مفید بوده و متشکر بابت خریدتون. موفق باشید

ممنونم. خوشحالم که براتون مفید بوده و متکر بابت خریدتون. موفق باشید

ممنونم خانم بقایی بخاطر مطلب خوبتون. من چادری نیستم. دو ماهی میشه ازدواج کردم و خانواده شوهرم بسیار مذهبی هستند. شوهرم چیزی نمیگه ولی میدونم دوست داره منم چادری باشم. میترسم که نتونم با چادر خودمو جمع و جور کنم و شلخته بنظر بیام. من قدم بلنده بنظرتون چه چادری بگیرم که آستین دار باشه و مناسب میخواهم حسابی هم شیک باشم باهاش. اصلا دوست ندارم خودم از واکنش دیگران زده بشم

سلام خواهش میکنم. در این خصوص مقاله ی جامعی نوشته ایم. مدل مناسب چادر برای افراد قد بلند. چادر مدل هیوا، مدل ترنم و مدل عربی از انتخابای مناسب برای افراد قد بلند هست. با سرچ نام محصول در بالای صفحه مدل های مد نظر رو میتونید ببینید. تمامی مدلهای گفته شده بسیار شکیل و پوشش راحت و آسانی دارند. بخصوص برای شما که میخواهید تازه چادری شوید گزینه های مناسبی می‎باشند. در صورت تمایل جهت مشاوره بیشتر می‎توانید با کارشناسان ما در شبکه های اجتماعی ارتباط برقرار نمایید.

ببخشید هاااا من اصلا شما خانم های چادری رو درک نمیکنم!!! از طرفی میخوان خودتون رو بپوشونید از طرفیم دنبال شیک پوشی و جلب توجه این!!!! خوب بردارین چادرتون رو چه کاریه!

محبوبه عزیز، شیک پوشی منافاتی با حجاب و پوشش اسلامی ندارد – قصد افراد چادری که به دنبال شیک پوشی نیز هستند این نیست که بخواهند جلب توجه کنند!! متاسفانه این یک فکر اشتباه است. بهتر است بدانیم اسلام بیشترین تاکیدش بر تمیزی مرتبی و آراستگی‎ست. بانوان محجبه شیک پوش در واقع حس رضایت بخشی از نوع پوشش خود را به دیگران تقدیم می‎کنند، و این باعث می‎شود تا از این طریق هم الگو و هم تشویقی برای افرادی باشند که به دنبال پوشش برتر هستند. در این خصوص نیازه که بهتر و عمیق تر تعمل کنید. ممنون

خیلی عالی بود. مقاله جامع و کاربردی. من گیرو و دستبندمو بادهم ست میکنم روی یک ساق با رنگ متضاد واقعا شیک میشه. ولی این طلقی که گفتهربودین واسه صاف نگه داشتن روسری تادحالا نشنیده بودم. ختما میخرمش:) مرسی از راهنماییتون😊

ممنون از شما دوست عزیز. خوشحالم مفید بوده براتون.

سلام. خیلییییییی خوب بود این مقاله من خودم یکی از مشکلاتم پوشش چادر در فصل زمستونه خیلی بی ریخت میشم وقتی زیر چادرم پالتو میپوشم. ممنونمیشم در این خصوص هم راهنمایی بفرمایید.

سلام منیره عزیز. چشم به زودی در این خصوص مقاله جامعی خواهیم گذاشت.

اطمینان حاصل کنید که اطلاعات مورد نیاز (*) را که در آن نشان داده شده وارد کنید. کد HTML مجاز نیست

ذخیره نام، ایمیل و وبسایت من در مرورگر برای زمانی که دوباره دیدگاهی می‌نویسم.

پرداخت فقط به صورت نقدی می‌باشد.این امکان برای شما فراهم هست درصورت عدم آسیب به کالا می‌توانید کالاها را حداکثر تا یک‌ماه مرجوع نمایید (فقط در صورت عدم پرو و استفاده از کالا).

خرید ۵ الی ۱۰ میلیون تومان به‌صورت عمده شامل ۵٪ تخفیف خرید ۱۰ الی ۲۰ میلیون تومان به‌صورت عمده شامل ۱۰٪ تخفیف خرید ۲۰ الی ۳۰ میلیون تومان به‌صورت عمده شامل ۱۵٪ تخفیف خرید ۳۰ الی ۴۰ میلیون تومان به‌صورت عمده شامل ۲۰٪ تخفیف خرید ۴۰ میلیون تومان به بالا به‌صورت عمده شامل ۲۵٪ تخفیف خواهد شد

ثبت نام رایگان و آسان است!

27/09/2020
مد و پوشاک

نظری بدهید
845 بازدید

سلام خدمت کاربران مجله اینترنتی پابک امروز خدمت شما هستیم با مقاله استایل مناسب خانمهای با حجاب در این مقاله در رابطه با استایل مناسب خانم های با حجاب صحبت خواهیم کرد و در انتها مدل های مختلف استایل با حجاب را خدمت شما معرفی میکنیم همچنین تیپ و استایل به سبک دختران با حجاب مواردی هستند که در ادامه این مقاله به آنها خواهیم پرداخت همراه ما باشید تا انتهای این مقاله

استایل مناسب خانمهای با حجاب بسیار مهم هستند اگر در این دسته از بانوان هستید باید بدانید که چه نوع لباسی برای شما مناسب می باشد شیک پوشی و در عین حال با حجاب بودن نکته بسیار مهم یست که شما باید به خوبی آن را بلد باشید راهکارهایی برای داشتن استایل باحجاب و شیک وجود دارد که در ادامه به آنها اشاره خواهیم کرد همچنین در رابطه با اینکه چگونه با چادر شیک پوش به نظر برسید نیز صحبت می‌کنیم

یکی از موثرترین راه ها ساده پوشید می باشد بسیاری از خانم ها حجاب را ساده و بدون زرق و برق می پوشند که روش بسیار خوبی به نظر می‌آید این روش هر چقدر که تکرار شود نتیجه مناسبی خواهد داشت یعنی شما به مرور زمان با ساده پوشی می توانید نتیجه مناسبتری نسبت به زرق و برق‌ها بگیرید اگر بتوانید المان های زیبایی را برای نواحی مختلف استفاده کنید ساده پوشی شما تکمیل خواهد شد و استایل بسیار مناسب خواهد داشت

از رنگ ها غافل نشوید یکی از راه‌هایی که حجاب شما را زیبا می‌کند استفاده از لباس‌های رنگی می باشد این گزینه برای اضافه کردن کمی رنگ و رو به حجاب شما بسیار موثر است طرح های ساده اما با رنگبندی های خوب می‌تواند استایل شما را بسیار عالی به نظر برساند حتی برای روزهای سرد و تاریکچطور با حجاب زیبا باشیم

مثلاً در کنار استایل ساده و جذاب تان شما می توانید از یک گل در کنار روسری تان استفاده کنید این کار باعث می شود که روح تازه ای در استایل شما به وجود بیاید

 

همچنین پیشنهاد می کنیم از مقاله اصول ست کردن لباس نیر دیدن کنید.

 

همچنین اگر دوست داشتید استایل با حجاب شما دارای کمی زرق و برق باشد به دنبال طرح هایی باشید که روی آنها به زیبایی کار شده زرق و برق ها می توانند پولک قلاب دوزی یا ستاره های دوخته شده باشند اما دقت کنید که زرق و برق آن نباید ظاهر شما را تغییر بدهند و استایل شما را خراب کند هرچه ساده تر انتخاب کنید نتیجه بهتری خواهید گرفت

مسلمانان عرب زبان توانسته‌اند جایگاه پوشش با حجاب اسلامی را به طور رسمی در میان پوشش های پرطرفدار به وجود بیاورند مجله مشهور ووگ هم عکس های دختران با استایل حجاب را روی مجله خود چاپ کرده است از همین رو میتوان استایل باحجاب را بررسی کرد

همه ما از دین اسلام پیروی می کنیم و می توانیم ایده ها و تلفیق به فرهنگ کهن فارسی را در لباس هایمان نشان دهیم مانند زنان فعال عرب‌زبان ما نیز می توانیم استایل اسلامی خودمان را داشته باشیم اما امروزه استایل حجاب در جامعه ما بسیار کمرنگ شده است و لباس ها به گونه ای هستند که بیشتر به سمت غرب زدگی حرکت می کنند این موضوع به جنگ های فرهنگی و سودهای یک عده از تولیدکنندگان برمی‌گردد

افراد زیادی هستند که با حجاب موافق نیستند و آن را نوعی محدودیت به حساب می آورند و بعضی نیز آن را یک تبعیض می دانند احتمال اینکه هرکس نظری مختلف داشته باشد بسیار زیاد است و کسی چیزی را به کسی تحمیل نمی کند ما فقط نظر خودمان را می گوییم و هیچ جبری در قبول آن وجود ندارد امروزه مدل های زیبایی از حجاب استایل زنان مسلمان در سراسر جهان از هر ملیتی آماده شده است تا زیبایی واقعی این نوع استایل ها برای جهانیان مشخص شود

حجاب کلمه عربی به معنی پوشش می باشد اما فقط محدود به بانوان می‌شود بلکه حجاب برای مردان نیز وجود دارد نه فقط لباس بلکه برای همه چیز حجاب به عنوان حد و مرز شخصی زندگی افراد مورد استفاده قرار می گیرد به عنوان وفاداری و زندگی با سرشتی پاک و به دور از آلودگی ها

این استایل بیشتر به درد دختر خانم های جوان و روزهای گرم تابستان می خورد استفاده از مانتوهای چهارخانه که ترند فصلهای گرم هستند بسیار مناسب است در این استایل مانتو زیبا به خوبی و با رنگ‌های مختلف قابل ست کردن با لباس های دیگر است البته شما باید همواره حواستان باشد که روسری و شلوارتان با مانتوی که تهیه می کنید قابلیت ست شدن داشته باشد برای مثال رنگ سفید گزینه مناسبی است

در استایل شماره ۲ مانتو رنگ آبی جزو رنگ های آرامش بخش به حساب می‌آید و می‌تواند در فصل‌های گرم به‌خوبی استایل شما را زیبا جلوه دهد مانتو رنگ آبی همراه با شلوار جین و روسری کرم می تواند انتخاب بسیار مناسبی باشد و استایلی کاملاً تابستانه با حجاب و اسپرت برای شما بسازد

شلوار های خط دار ترند های مختلفی هستند و در فصل‌های مختلف از آنها استفاده می شود استفاده از رنگ کرم همراه با سفید یکی از تلفیق های بسیار خوب است

مانتو و شلوار که هردو از یک رنگ هستند می‌توانند بسیار ترند خوبی باشند اگر قصد دارید به یک مکان شیک بروید از مانتو و شلوار یک رنگ استفاده کنید

حجاب فقط به معنای پوشاندن موهای سر نیست پوشیدن لباسهای مناسب و همچنین رعایت شئونات اسلامی و مواردی هستند که حجاب شما را کامل می کند

 

همچنین پیشنهاد می کنیم از مقاله چگونه کودک خود را خوشتیپ کنیم نیر دیدن کنید.

 

به طور کلی نکته اصلی و مهم یک استایل با حجاب ساده پوشی ها می باشد استفاده از مانتو توری با گلهای برجسته زیر چادر انتخاب مناسبی به نظر نمی‌رسد اما اگر حجاب شما بدون چادر است استفاده ازمانتوهای ساده اما شیک با کمی زرق و برق می تواند حتی به استایل شما کمک کند

رنگ های شاد یکی از بهترین انتخاب ها برای شما هستند لازم نیست همیشه رنگ سیاه را بردارید رنگ های شاد می تواند به شیک پوش بودن شما روح تازه‌ای ببخشد و استایل با حجاب شما را بسیار زیباتر جلوه دهد پس هر از چند گاهی از لباس‌های رنگی نیز استفاده کنید

همچنین روسری هایی که دارای گل و طرح های رنگی هستند می توانند استایل شما را زیباتر کنند

اگر فردی چادری هستید یا علاقه به استفاده از چادر دارید نکاتی وجود دارد که به شیک پوش بودن شما کمک می کند خانم های چادری می توانند بسیار شیک پوش باشند

درست است که چادری مشکی یک تکه پارچه مشکی می باشد که سر تا پای شما را در بر می‌گیرد اما شما می توانید با رعایت نکاتی بسیار خوشتیپ به نظر برسید برای این کار باید تغییراتی در انتخاب هایتان صورت بدهید از جمله اینکه رنگ‌های ملایم در حجاب تان استفاده کنید

 

همچنین پیشنهاد می کنیم از مقاله نگهداری انواع پارچه لباس نیر دیدن کنید.

 

یک روسری با جنس مناسب و همچنین رنگی ملایم می تواند چهره شما را بسیار بهتر کند به طوری که روسری های نخی به روسری های جنس ساتن ابریشم به صورت کلی روسری های مجلسی ایستای بهتری روی سر دارند و برای شما مناسب ترند

وجود انرژی در رنگ هایی که انتخاب می کنید برای جایی که قرار است در آن کار بکنید بسیار مهم است وجود انرژی و همچنین حس شاد بودن در رنگ هایی که استفاده کرده اید برای مثال در روسری تان می تواند تاثیر بسیار زیادی در کار شما داشته باشد

بعضی ها بر این باورند که با استفاده از رنگ‌ها توجه نامحرم آنها جلب می‌شود این مطلب درست نیست این روزها آقایان به خصوص جوانان به سمت استفاده از لباس هایی با رنگ های آرامش بخش مثل صورتی و سبز و دیگر رنگ‌ها می‌روند و هیچ اشکالی ندارد که بانوان با حجاب نیز در این زمینه از این رنگ ها استفاده کنند

بعضی از افراد به استناد به احکام الهی می‌خواهند خانم ها را سراسر مشکی پوش با تیرپوش کند اما چرا زنان ما باید در جامعه به گونه‌ای رفت و آمد کنند که انگار هر روز به مراسم ختم می روند

خانم های چادری علاوه بر استفاده از رنگ‌های روشن باید خوشرو و اجتماعی باشند تا تصویر منفی از چادر به عنوان تصویری بد در جامعه و ذهن مردم باقی نگذارند

4 ساعت پیش

1 روز پیش

2 روز پیش

3 روز پیش

چه لباس هایی را نباید بپوشیم سلام خدمت همه دنبال کنندگان مجله اینترنتی پابک در …چطور با حجاب زیبا باشیم

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه

نام *

ایمیل *

وب‌ سایت

ذخیره نام، ایمیل و وبسایت من در مرورگر برای زمانی که دوباره دیدگاهی می‌نویسم.

سبک زندگی

نظر خود را بنویسید
2,514 بازدید نسخه چاپی

بزرگ
کوچک

دنیای اطلاعات: حجاب زیبا ؛ داشتن حجاب زیبا دغدغه بسیاری از دختران جوان و نوجوان است. بدون شک کسی حجاب را زشت نمی پندارد اما عده ای ممکن است ندانند که حجاب با شیک بودن منافاتی ندارد. حجاب ظواهر متفاوتی می تواند داشته باشد؛ از مدل چادر تا نحوه گره زدن روسری و …
خانم های چادری هم می توانند خوش تیپ بودن را تجربه کنند. بعضی ها تصور می کنند که پارچه سیاه چادر سرتا پای آن ها را می پوشاند و جلوی زیباییشان را می گیرد در حالی که این طور نیست. با رعایت یکسری نکات شما هم می توانید فرد خوش تیپی باشید. به عنوان مثال در انتخاب رنگ روسری از رنگ های ملایم و شاد استفاده کنید. هنگام خرید روسری به جنس پارچه آن توجه کنید تا به راحتی روی سر بایستد و لیز نخورد. معمولا روسری های نخی بهتر از ابریشمی و ساتن روی سر می ایستند. اگر هنگام استفاده از روسری نخی از فرم جلوی روسری گله دارید می توانید از طلق استفاده کنید تا روسری شما خوش فرم بایستد.
خانم های چادری می توانند برای شیک پوشی از شال یا روسری و کیف و کفش و مانتو شلوارهای رنگ شاد و ملایم استفاده کنند. و با این روش می توان ظاهری خوش تیپ داشت. تیپ خوب ما هم به خودمان و هم به دیگر اعضای جامعه روحیه خواهد داد. از آنجایی که این روزها خانم های زیادی در محیط های کار زنانه مشغول فعالیت اند و اصلا محیط کار زنانه یک امتیاز برای استخدام کنندگان بانوان برای جذب نیروی خانم به شمار می آید با داشتن لباس های زیبا با رنگ هایی شاد می توانید انرژی زیادی به همکارانتان بدهید.
اگر شما بانویی چادری هستید و یا علاقه به استفاده از چادر دارید، نکات زیر می تواند به شما کمک کند تا به بهترین شکل از پوشش چادر استفاده کرده و از لیز خوردن و نامرتبی آن بر روی سر جلو گیری کنید.

شما برای رعایت حجاب چه پوششی انتخاب کردید؟ اگر چادری هستید باید بگوییم اولین قدم برای شما اینست که از یک مدل چادر شیک و زیبا استفاده کنید. اگر نظر اکثر محجبه ها را بخواهید شیک ترین و پرطرفدارترین چادر همان چادر عربی اصیل است. پارچه اش هم اگر از نوع نسبتا براق (مثل کرپ کن کن یا کرپ رویال) باشد که فبه المراد!
دومین چادری که بین محجبه های جوان و البته دانشجو پرطرفدار است چادر لبنانی است. چون هم راحت است و هم میتوان روی آن کوله پشتی انداخت. چادر دانشجویی هم سومین چادر پرطرفدار بین محجبه های جوان است.

اگر کارمند یا دانشجوی تمام وقت هستید یا مجبورید هرروز ساعتی بیرون از منزل باشید، بهتر است بیشتر از یک چادر برای استفاده روزمره داشته باشید. به این علت که چادر به خاطر بلند بودن، ممکن است زیر پایه صندلی برود یا زیر پای خودتان و دیگران خاکی شود و اگر از آن دسته افرادی باشید که حوصله شست و شو و اتوکشی هرروزه چادر را ندارند، حتما به زیبایی حجاب خود آسیب میزنید.چطور با حجاب زیبا باشیم

قد چادر هم البته خیلی مهم است، حواستان باشد هنگام خرید چادری انتخاب کنید که قد آن تا روی کفش تان برسد. هنگام دوخت چادر نیز قد چادر را طوری قیچی کنید که وقتی بدون کفش و کاملاً صاف می‌ایستید، دقیقا چادر روی زمین قرار گیرد، و پسِ قد آن به اندازه ای بلند نباشد که اصطلاحا بر روی زمین بخوابد. چادر اگر کوتاهتر باشد نمای زیبایی ندارد و اگر بلندتر باشد ممکن است مدام خاکی شود و شما را شلخته جلوه دهد. از طرف دیگر مجبورید هنگام استفاده از مترو و پله برقی مرتب چادر خود را جمع کنید و این باعث خستگی شما می شود.

بهترین و مطمئن ترین راه برای که بتوانید چادر را در طول روز و در عین انجام فعالیت های مختلف روی سر محکم نگه دارید، دوختن کِش و یا بندهای پارچه ای بر روی چادر است. چادرهایی که در آن ها از کِش یا بند استفاده نمی شود درصورت مناسب نبودن جنس روسری مدام از سر می افتد و شما را به زحمت می اندازد.
بهترین جا برای دوخت کش، دو انگشت فاصله با لبه چادر است. شما می توانید از کِش های نیم سانتی که مناسب ترین سایز برای کِش است، استفاده کنید وکِش را پشت گردنتان تا جایی که لبه چادر دور صورتتان می‌ایستد اندازه کنید. ضمنا بخاطر داشته باشید رنگ مشکیِ چادر، رنگ عزا و افسردگی نیست بلکه رنگ اقتدار و ابهت و شیک بودن است.

استفاده از روسری با جنس مناسب یکی از بهترین روش ها برای کنترل بهتر چادر است. معمولا روسری های نخی نسبت به روسری های ساتن، ابریشم ایستایی بهتری روی سر دارند. احیانا اگر روسری خریدید که جلوی آن کج و نامنظم قرار میگیرد به شما پیشنها میکنم به کمک آهار پارچه آن را آهاردار کنید تا روسری شما شیک و محکم و گرد روی سرتان قرار گیرد. همچنین میتوانید به کمک طلق روسری از کج شدن آن جلوگیری کنید. نکته بعدی اینکه روسری های نخی نازک اصولا روی سر کج و کوله میشوند پس هرچه روسری جنس محکم تری داشته باشد فرم گیری آن هم بهتر خواهدبود.
همچنین دقت داشته باشید اگر جلوی چادر شما باز میماند و مانتوی شما تنگ است حتما از روسری قواره بزرگ استفاده کنید و با روسری قسمت سینه را بپوشانید؛ چون فرم سینه نباید در معرض دید نامحرم باشد.

می توانید روش های مختلف برای بستن شال و روسری را انتخاب کنید و هرکدام بیشتر به صورت شما می آمد از آن مدل استفاده کنید. بخاطر داشته باشید مدل هایی که پف دار هستند بیشتر مناسب برای محجبه های مانتویی است و زیر چادر نمای مناسبی ندارد. ضمنا مدل روسری نباید نامتعارف و به اصطلاح جیغ باشد و بایدگوش و گردن و حجم سینه را بپوشاند. برای بستن روسری نیز میتوانید از انواع گیره و سنجاق روسری استفاده کنید.

در سال های اخیر برخی از برندهای تولیدکننده محصولات حجاب دست به کار شده اند و انواع ست روسری و ساق دست و کیف را برای قشر محجبه طراحی کرده اند. میتوانید ازین مدل ها نیز استفاده کنید. اگر هم طرح های عرضه شده مطابق سلیقه شما نیست، به سلیقه خودتان روسری و ساق دست را ست کنید.

اگر موهای بلندی دارید، جمع کردن موها با وسیله ای مانند کش، کلیپس و … می تواند از بهم ریختگی و دست بردن مداوم در روسری جلوگیری کند، همچنین موهایی که به وسیله کش و کلیپس جمع می شود، می تواند جایگاه مناسبی برای قرار گرفتن کش چادر و تثبیت آن بر روی سر باشد. البته این نکته را هم فراموش نکنید که موها را خیلی بالا جمع نکنید که از زیر چادر جلب توجه کند و با هدف استفاده از چادر در تعارض باشد. ضمنا اگر موهای جلوی سرتان کوتاه است می توانید به کمک هدبند، تل کشی یا گیره تق تقی از بیرون ریختن آن جلوگیری کنید.

به این نکته توجه داشته باشید که رنگ روسری و مانتوی شما متناسب با رنگ پوستتان باشد. برای افراد با پوست سفید و روشن رنگ های تیره و برای افراد با پوست تیره رنگ های روشن توصیه میشود. همچنین برای خانم های سبزه رو رنگ های با توناژ صورتی، سبز، نارنجی، خردلی و قهوه ای مناسب تر است.

اول از همه اینکه مانتوی جلوباز هیچ سنخیتی با حجاب اسلامی ندارد مگر اینکه زیر مانتو، بلوز گشاد و بلند تا روی زانو پوشیده باشید. در عوض مانتوی جلوبسته که تنگ و اندام نما نباشد بسیار شیک و مطابق با احکام حجاب است. قد مانتو هم بهتر است تا زیر زانو باشد.
اگر شما درشت اندام یا اصطلاحا چاق هستید پوشیدن مانتوهای تیره رنگ گزینه مناسبی برای شماست. همچنین از مانتوهایی که خطوط افقی تیره و توپر دارند و با دارای اشکال هندسی بزرگ هستند استفاده نکنید.

سعی کنید بین رنگ روسری و مانتو کنتراست ایجاد کنید. یعنی با هم تضاد رنگی داشته باشد. اگر میخواهید مانتوی طرحدار بخرید حواستان باشد که روی مانتوی طرحدار روسری طرحدار نباید بپوشید چون جلوه خوبی ندارد و به اصطلاح تیپ تان خیلی شلوغ میشود. همچنین با روسری طرحدار هم سعی کنید مانتوی ساده بپوشید.

آرایش یعنی افزودن مواد رنگی به صورت برای برجسته شدن زیبایی ها در صورت! برای حجاب زیبا داشتن نیازی نیست آرایش کنید. چون آرایش برای برجسته کردن جاذبه های زنانه ست و سنخیتی با هدف حجاب ندارد. هدف از حجاب این است که دیگران به جای توجه به زن بودن و ظاهر شما به ویژگی های باطنی و شخصیت شما توجه کنند. بنابراین با آرایش نه تنها زیبا نمی شوید بلکه ارزش حجاب شما نزد خدا و دیگران پایین خواهدآمد.
آرایش کردن اگرچه برای همسر و در هنگام عبادت توصیه شده اما در مقابل نامحرم به شدت از آن نهی شده است. البته آرایش اگر بنحوی باشد که موجب جلب توجه دیگران نشود و رنگ و لعاب آن معلوم نباشد ایرادی ندارد.

کلمات کلیدی: استایل با حجاب پوشش دختران مومن شیک پوشش زنان تیپ چادری شیک جذابیت چادر عربی اصیل چگونه با چادر شیک پوش باشیم؟ چگونه با حجاب زیباتر باشیم؟ چگونه حجابی زیبا داشته باشیم؟ چگونه دختری باحجاب و شیک باشیم؟ حجاب حجاب اسلامی حجاب جذاب حجاب شیک با چادر روسری سبک پوشش اسلامی شیک پوشی مانتو نکات شیک پوشی با چادر

دیدگاه

نام *

ایمیل *

دنیای اطلاعات: آیا شما انسان شادی هستید؟ شاید هم بقیه فکر می کنند آدم شادی هستید اما خودتان چنین احساسی ندارید و برخلاف ظاهرتان، شادی را با تمام وجودتان احساس نمی کنید.

شاید برخی از افراد فکر کنند حجاب داشتن مانع شیک پوشی و زیبا رسیدن باشد
اما باید بدانید که باحجاب بودن با شیک پوشی منافاتی ندارد و می توان در عین  محجبه بودن زیبایی
خود را حفظ کنند فقط باید اصول لباس پوشیدن را بدانند که چگونه لباس ها با هم ست کنند تا هم پوشش
خود را حفظ کنند و هم شیک پوش به نظر برسند در این مطلب از پرشین وی نکاتی را پیرامون  داشتن
یک استایل با حجاب و شیک را به شما خواهیم گفت

در سرتاسر دنیا، بسته به دین، طرز فکر، شرایط آب و هوایی و نوع زندگی افراد، استانداردهای بسیاری در پوشش
وجود دارد.
پوشش معمول در این ماطق به همان مد معمول تبدیل می شود، همانند حجاب که در بسیاری از کشورهای دنیا
معمول است.
در واقع، حجاب یک نوع پوشش سر است که برای پوشاندن آن در برابر مردان استفاده می شود که گاها
برای پوشاندن تمام یا بخشی از صورت هم به کار برده می شود.
ریشه استفاده از حجاب به بیابان ها بازمی گردد که در آن افراد برای محافظت کردن صورت و موی خود
در برابر تابش آفتاب و طوفان شن از انواع پوشش استفاده می کردند.
حجاب بعدها به یک روش زندگی تبدیل شد که راه های شیک و مختلفی برای به کار بردن آن پدید
آمده است.

ممکن است استفاده از حجاب به معنای پوشاندن موهای سر باشد، اما پوشیدن روسری به طرز رازآلودی به صورت فرم
داده و زیبایی خاصی به آن می بخشد.
به همین دلیل هم هست که در اروپا، بسیاری از دختران از بندهای مو (که در مطالب قبل به معرفی
آن ها پرداختیم) استفاده می کنند تا از ظاهر همیشگی و معمولی خود فاصله بگیرند.
بسیاری از دختران هم با فرا گرفتن انواع روش های بستن شال و روسری، استایل های مختلفی را برای خود
رقم می زند.

– ساده بپوشید

بسیاری از خانم ها، حجاب را ساده و بدون زرق و برق می پوشند.
آن ها از لباس های مشکی و یا تیره استفاده می کنند که روش بسیار خوبی هم به نظر می
آید.
این روش هرچقدر که تکرار شود برای انتخاب های خود به نتیجه مناسب تری خواهید رسید.
اگر بتوانید از المان های زیبایی در برخی نواحی دیگر استفاده کنید، ساده پوشی می تواند گزینه بسیار مناسبی باشد.چطور با حجاب زیبا باشیم

– از رنگ ها غافل نشوید

یکی دیگر از راه های استفاده از حجاب زیبا ، پوشیدن لباس های رنگی است.
این گزینه برای اضافه کردن کمی رنگ و رو به حجاب و همچنین فاصله گرفتن از طرح های ساده مناسب
به نظر می رسد.
و حتی برای روزهای سرد و تاریکی که حس می کنید با پوشیدن یک لباس رنگی زیبا می توانید روند
آن را تغییر دهید.

اگر می خواهید زیبایی حجاب خود را همانند دیگر پوشاک ارتقا داده و نمی دانید چه کار کنید، استفاده از
گل ها را به شما پیشنهاد می کنیم.
شما می توانید پس از پوشیدن روسری از یک گل در کنار سر خود استفاده کنید.
این کار می تواند روح تازه ای را در استایل شما دمیده و آن را زنده کند.

– پر زرق و برق باشید

اگر قصد دارید بر زرق و برق حجاب خود بیافزایید، به دنبال طرح هایی
باشید که روی آن ها به زیبایی کار شده است.
این زرق و برق می تواند از مقداری پولک، قلاب دوزی و یا ستاره های دوخته شده به لباس سرچشمه
بگیرد.
اگر روش ذکر شده را در نظر بگیرید، متوجه خواهید شد که گزینه های بسیاری را پیش روی خود خواهید
داشت.

– از زیورآلات مو استفاده کنید

یکی دیگر از راه های زیبایی حجاب، استفاده از زیورآلات برای مو است.
این زیورآلات علاوه بر اینکه باعث ثابت ماندن شال و روسری می شوند، زیبایی وصف ناپذیری را برای شما پدید
می آورند.

همان طور که می بینید، استفاده از حجاب به هر دلیلی هم که باشد، خسته کننده و کسل کننده نیست.
با تغییرات بسیار کوچک می توانید انقلابی را در ظاهر خود ایجاد کنید.

بیشتر بدانید چگونه شیک و پوشیده باشیم؟

تابستان است و فصل رنگ های شاد و لباس های خنک
برای خانم هایی که می خواهند هم خوشتیپ باشند و هم حجاب داشته
باشند مدل های زیبا و جذابی را انتخاب کرده ایم.
می توانید از این استایل های جذاب و پوشیده الهام بگیرید و یک بانوی با حجاب جذاب و خوشتیپ باشید.

• به رنگ ها توجه کنید. از ترکیب پارچه های طرحدار و ساده با رنگ های شاد و روشن استفاده کنید.
• یک شلوار نخی گشاد انتخاب خوبی برای فصل گرماست و همچنین مناسب و پوشیده است.
• از شال های نخی بزرگ استفاده کنید و با مدل دادن به آنها زیبایی استایل خود را دوچندان کنید.
• استفاده از یک کیف دستی شیک و زیبا علاوه برای شیک بودن ظاهر شما را خانمانه تر و باوقارتر می کند.

شیکسون / سیمین بانو

Copyright (c) 2006-2019 persianv.com All Rights Reserved

© باز نشر مطالب اختصاصی سایت فقط با ذکر منبع و لینک مطلب در سایت persianv.com مجاز میباشد .

* لطفا در مورد ایجاد تاپیک و نظرسنجی قبل از ثبت دقت فرمایید زیرا امکان ویرایش و یا حذف مطلب بعد از ارسال وجود ندارد.
همچنین شما ملزم به رعایت

قوانین و مقررات

نی‌نی‌سایت نیز می‌باشید.

* لطفا در مورد ایجاد تاپیک و نظرسنجی قبل از ثبت دقت فرمایید زیرا امکان ویرایش و یا حذف مطلب بعد از ارسال وجود ندارد.
همچنین شما ملزم به رعایت

قوانین و مقررات

نی‌نی‌سایت نیز می‌باشید.

لطفا بگین،  جوری . باشه که بشه عملی بشن باشه

نمیدونم

یکی از فامیلای ما اینجوریه از زیر مد روز میپوشه روش یه چادرچطور با حجاب زیبا باشیم

رنگ های شاد بپوش 

انجام کلیه خدمات قالیشویی، مبل و موکت، با سرویس دهی به کلیه نقاط تهران.

قیمت های شفاف – لکه گیری – رفوگری – شستشوی اسلامی و….

سنگین و باوقار باش که خود چادر حسنش همینه ….

کیف و کفش ست 

با ارامش حرف زدن و راه رفتن 

کفش کمی پاسنه دار پوشیدن 

پرهیز ار رنگای جیغ

منم دوست دارم بدونم

مهمترین نکته اینه چادرت حتی ۱ سانت هم بلند نباشه که خاکی بشه

ست کردم روسری و ساق دست( یا مانتو)

ست بودن کیف و کفش

مرتب بستن روسری و بالاش صاف و خوشگل باشه

مثلا ساپورت میپوشه با یه مانتو تنگ و کوتاه روسری روشن با چادر

من خودم . مانتو بلند مدل ب مدل با روسری رو هر سری ی مدل  و کفش پاشنه کوتاه 

همیشه ساقتو باشالت ست کن و از این حجابا بپوش مثل بازیگرا دو طرفشو اززیر سنجاق بزن دسته های شالتو بازبذار هم حجاب داری هم شیکه

خوشتيپى هيچ ربطى به حجاب نداره

در هرصورت ميشه خوشتيپ بود 

البته در مورد چادر مطمئن نيستم 🤔

روسری رو ساده نبند سرچ کنی تو گوگل کلی مدل هست

آخه حجاب میکنیم که خوشگلی و زیبایی هامون رو دربرابر نامحرم به حراج نداریم اونوقت شما می‌پرسی چه طوری خوشگل شیم باحجاب .حس میکنم یه کم تناقض داره عزیزم

مدلای مختلف بستن روسری رو یاد بگیر.لباساتم رو مد باش.بیشترم روسری و مانتو رنگی بپوش چون چادرت خودش مشکیه زیرش رنگی باشه جالبتره

با چادر اصلا شال نپوش خیلی خزه

کفش و کیف رو ست کن این تو چادری ها به چشم میاد، 

من هستم

سعی میکنم جدیدترین لباس ها رو بگیرم البته تا جایی که بتونم و البته نوعش درخور یه خانم باشه نه….

تنوع رنگ دارم

سعی میکنم چادرم خیلی تمیز و اتو کشیده باشه

از روسری های شاد استفاده میکنم

از مدل های بستن متنوع استفاده میکنم

کیف و کفش ست میگیرم

دوست دارم برا خودم شیک باسم حالا چه زیر باشه جه روچطور با حجاب زیبا باشیم

و دوست ندارم خود نمایی کنم

اونم برا جنس مخالف

کدوما بگم چی بدید ب فروشنده

زیبایی و نظم در حد تعادل هیچ تناقضی با حجاب نداره

خودش نوعییی زیبایی خاصه

صبرکن عکس بدم اسمش مقنعه حجابه الان مدل بستن شالو بهت میگم باعکس

کاربر گرامی جهت ارسال پست شما ملزم به رعایت

قوانین و مقررات

نی‌نی‌سایت می‌باشید

مطالب این سایت تنها جنبه اطلاع رسانی و
آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین
مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. لطفاً پیش از استفاده از سایت
صفحه
“شرایط استفاده از سایت”
را مطالعه فرمایید. استفاده از این سایت
بدان معناست که شما قبلاً صفحه “شرایط استفاده از سایت” را مطالعه کرده
و به مفاد آن واقفید. نقل مطالب این سایت با ذکر منبع و نشانی اینترنتی سایت بلامانع است

در اینبخش مدلهای زیبایی از تیپ با حجاب دخترانه را می‌بینیم. حجاب استایل یکی از پوشش هاي رسمی در جهان می‌باشد، بـه لطف طراحان مد و لباس اسلامی چند سالی اسـت کـه حجاب یک تیپ و استایل رسمی و ارجمند در تمام جهان شناخته می‌شود. اگر دوست دارید هم با حجاب و هم خوشتیپ باشید امروز بطور کامل شـما را راهنمایی میکنیم، با مجله پارس ناز همراه باشید.

 

نخستین نکته این اسـت کـه: ساده بپوشید. تعداد زیادی از خانمها، حجاب را ساده و بدون زرق و برق میپوشند کـه روش بسیار خوبی هم بنظر می‌آید. این روش هر چقدر کـه تکرار شود، برای انتخاب هاي خود بـه نتیجه مناسب تری خواهید رسید. اگر بتوانید از المان هاي زیبایی در برخی نواحی دیگر استفاده کنید، ساده پوشی می‌تواند گزینه بسیار مناسبی باشد.

چطور با حجاب زیبا باشیم

تا جاییکه میتوانید، سعی کنید گل ها رابه استایل خود بیافزایید. اگر می‌خواهید زیبایی حجاب خودرا همانند دیگر پوشاک ارتقا داده و نمی‌دانید چـه کار کنید، استفاده از گل ها رابه شـما پیشنهاد می‌کنیم. شـما میتوانید پس از پوشیدن روسری از یک گل درکنار سرخود استفاده کنید. اینکار میتواند روح تازه اي را در استایل شـما دمیده و آنرا زنده کند.

ملزومات مدل حجاب مورد نظر خودرا در اینترنت یا در مجلات اسلامی ببینید. لازمه ي اصلی، این اسـت کـه تنها صورت معلوم باشد و تمام موها پوشیده شود. خیلی از زنان مسلمان کلیپ هاي آموزشی مختلفی درباره ي حجاب و انواع آن در اینترنت قرار داده اند؛ اما دقت کنید کـه بر اساس اسلام، ویژگی اصلی پوشش حجاب این اسـت کـه نباید جلب توجه کند و نباید مثل اکسسوری هاي زنانه با آن برخورد شود.

 

وقتی بـه کلیپ هاي موجود در سایت هاي مختلف نگاه کنید با انواع حجاب و محصولات آن آشنا می‌شوید و نحوه ي گره زدن، تا کردن، پیچیدن و سنجاق زدن پوشش حجاب خودرا خواهید آموخت. سپس بـه فروشگاهی بروید کـه لباسهای اسلامی می‌فروشند. بعضی از این پوشش ها شامل یک پارچه ي مربعی شکل، مستطیل یا مثلثی هستند و طبق معمول دور سر پیچیده می‌شوند یا با سنجاق و گره ثابت میشوند.

حجاب را زمانی سر کنید کـه آمادگی آنرا دارید. اگر آمادگی لازم را ندارید ممکن اسـت با سر کردن نامرتب آن بـه مسلمانان دیگر هم بی احترامی کنید. بنابر این بهتر اسـت تنها زمانی کـه برای اینکار احساس آمادگی کامل دارید، اقدام بـه پوشیدن آن کنید ودر وهله ي اول بیش از هر کس دیگر حجاب را برای خدا بپوشید. از پوشیدن حجاب احساس محدودیت نکنید.

 

فکر نکنید چون حجاب سر کرده‌اید دیگران بـه چشم بد بشما نگاه می‌کنند. دوستانی کـه دارید همان‌ گونه دوستان شـما هستند. اگر کسی از شـما راجع بـه آن چیزی پرسید بـه او بگویید می‌خواهید مسلمان کاملی باشید. او هم برای کاری کـه کرده‌اید احترام قائل خواهد شد.  اما اگر شروع بـه انتقاد کرد بـه حفظ فاصله فکر کنید تا از درگیری بیشتر پیش گیری کرده باشید.

باوجود حجاب هم می‌توانید شیک و مجلسی باشید. دامن هاي چین دار، شلوارهای دمپا گشاد و کت هاي بلند بپوشید.مجله مد پارس ناز خیلی از کمپانی هاي پوشاک اسلامی پیراهن هاي بلند زیبای رسمی و غیر رسمی و هم چنین کت و شلوارهای شیکی برای محیط هاي اداری تولید می‌کنند. بهتر اسـت حجاب بـه یک شکل و فرم نباشد تا کسل کننده و کسالت بار بنظر نرسید؛ اما زیاد هم شلوغ کاری نکنید کـه توی ذوق بزند.

لباسی انتخاب کنید کـه بشما اجازه ي فعالیت آزادانه دهد. اگر ورزش گروهی انجام می‌دهید بهتر اسـت زیر یونیفورم تیم تان، تیشرت بلند و شلوار بپوشید. یک پوشش موی ورزشی رنگی تهیه کنید کـه ترجیحا با رنگ یونیفورم شـما ست باشد یا رنگی خنثی داشته باشد. اگر ورزش گروهی انجام نمی‌دهید شلوار ورزشی گشاد، تیشرت آستین بلند و پوشش موی ورزشی کـه برای اکثر تمرینات و ورزش ها مناسب اسـت.

 

یک دستمال سر یا کلاه حجاب روی سرخود قرار دهید. اینکار کمک میکند روسری شـما در جای خود ثابت بماند. روسری را تا بزنید و روی سرخود بگذارید. یک طرف رابه سمت پشت و طرف دیگر رابه سمت جلو بیندازید. طرف بلند را روی طرف کوتاه آورده و دور سر بپیچانید. طرف کوتاه را بکشید تا سفت شود. قسمتی کـه پیچیده اید را سنجاق کنید و اجازه دهید طرف کوتاهتر شل بماند.

اگر قصد دارید بر زرق و برق حجاب خود بیافزایید، بـه دنبال طرح هایي باشید کـه روی انها بـه زیبایی کار شده اسـت.بـه گزارش پارس ناز این زرق و برق میتواند از مقداری پولک، قلاب دوزی و یا ستاره هاي دوخته شده بـه لباس، سرچشمه بگیرد. همانطور کـه می‌بینید، استفاده از حجاب بـه هر دلیلی هم کـه باشد، کسل کننده و کسل کننده نیست. با تغییرات بسیار کوچک، می‌توانید انقلابی را در ظاهر خود ایجاد کنید.

چطور با حجاب زیبا باشیم

تیپ با حجاب دخترانه | چگونه با حجاب و خوشتیپ باشیم؟ مدل مانتو باحجاب 

حجاب بخش مهمی از پوشش یک زن مسلمان اسـت. قانون پوشش اسلامی، زنان را ملزم می‌کند تا کل بدن خود رابه جز دستها و صورت بپوشانند. هر چند حجاب، بیشتر برای پوشش سر بکار برده می‌شود اما لغت حجاب بـه معنای کلی بـه حجب و حیا اشاره دارد کـه شامل رفتار، صدا و نحوه ي راه رفتن هم میشود. هدف از با حجاب بودن، پوشاندن زیبایی زن از مردان غریبه و شناساندن او بعنوان یک زن مسلمان اسـت.

 

 !(function (w, d) { ‘use strict’; var ad = {zone: “brtrha1”, user: “1565432215”, width: 728, height: 90, id: ‘adro-246454’}, h = d.head || d.getElementsByTagName(‘head’)[0]; if (typeof w.adroParams != ‘object’) w.adroParams = {}; w.adroParams[ad.id] = ad; var script = document.createElement(“script”); script.type = “text/javascript”; script.async = 1; script.src = “//static-cdn.adro.ir/dlvr/rsdnt.js”; h.appendChild(script); })(this, document); var h = document.getElementsByTagName(“head”)[0], s = document.createElement(“script”); s.async = !0, s.defer = !0, s.type = “text/javascript”, d = new Date, s.src = “https://cdn.sanjagh.com/assets/sdk/www.bartarinha.ir/client.js?t=” + d.getFullYear().toString() + d.getMonth() + d.getDate() + d.getHours(), h.appendChild(s); var sabaVisionWebsiteID = “1c27cb39-612a-452a-954c-b3e3dd1f3d36”; var sabaVisionWebsitePage = “ALL” _atrk_opts = {atrk_acct: “i2i8r1SZw320l9”, domain: “bartarinha.ir”, dynamic: true}; (function () { var as = document.createElement(‘script’); as.type = ‘text/javascript’; as.async = true; as.src = “https://certify-js.alexametrics.com/atrk.js”; var s = document.getElementsByTagName(‘script’)[0]; s.parentNode.insertBefore(as, s); })();

وبسایت زیبامون: خانم های چادری که دوست دارند شیک پوش باشند و از یکنواختی دربیایند به نکات ساده در ادامه مطلب توجه کنند.

حجاب برای هر فردی به شکل خاصی معنا شده است. این تصور غلطی است که بعضی افراد فکر می کنند که داشتن حجاب جلوی شیک پوشی را می گیرد. در حالی که می توان با چادر و روسری هم شیک پوش بود. اگر شما فردی چادری هستید و دوست دارید هنگام استفاده از چادر راحت باشید و در عین حال شیک پوش باشید به نکاتی که در ادامه آمده است توجه کنید. این نکات به شما کمک می کند تا از لیز خوردن و نامرتبی چادر و روسری جلوگیری کنید.

شیک پوشی با چادر

چطور با حجاب زیبا باشیم

خانم های چادری هم می توانند خوش تیپ بودن را تجربه کنند. بعضی ها تصور می کنند که پارچه سیاه چادر سرتا پای آن ها را می پوشاند و جلوی زیباییشان را می گیرد در حالی که این طور نیست. با رعایت یکسری نکات شما هم می توانید فرد خوش تیپی باشید. به عنوان مثال در انتخاب رنگ روسری از رنگ های ملایم و شاد استفاده کنید. هنگام خرید روسری به جنس پارچه آن توجه کنید تا به راحتی روی سر بایستد و لیز نخورد. معمولا روسری های نخی بهتر از ابریشمی و ساتن روی سر می ایستند. اگر هنگام استفاده از روسری نخی از فرم جلوی روسری گله دارید می توانید از طلق استفاده کنید تا روسری شما خوش فرم بایستد.

خانم های چادری می توانند برای شیک پوشی از شال یا روسری و کیف و کفش و مانتو شلوارهای رنگ شاد و ملایم استفاده کنند. و با این روش می توان ظاهری خوش تیپ داشت. تیپ خوب ما هم به خودمان و هم به دیگر اعضای جامعه روحیه خواهد داد. از آنجایی که این روزها خانم های زیادی در محیط های کار زنانه مشغول فعالیت اند و اصلا محیط کار زنانه یک امتیاز برای استخدام کنندگان بانوان برای جذب نیروی خانم به شمار می آید با داشتن لباس های زیبا با رنگ هایی شاد می توانید انرژی زیادی به همکارانتان بدهید.

خوش تیپ بودن خانم ها ی با حجاب و چادری

بعضی از خانم ها به راحتی به سمت استفاده از رنگ های شاد و روشن نمی روند چون تصور می کنند با این رنگ ها توجه نامحرم به آن ها جلب می شود. در حالی که این تصور کاملا غلط است. امروزه اکثر جوانان طرفدار رنگ های روشن و ملایم هستند و کمتر کسی به سراغ رنگ مشکی می رود. استفاده از این رنگ های ملایم و شاد برای خانم های چادری هیچ ایرادی ندارد بلکه به آنان روحیه و انرژی زیادی می بخشد. خیلی از افرادی که هنوز از فرهنگ های کهنه استفاده می کنند و تفکرات به روز ندارند فکر می کنند خانم هایی که لباس هایی با رنگ روشن می پوشند قصد خودنمایی دارند.

مشکل بزرگ تر این است که برخی افراد با استناد به احکام الهی می خواهند خانم ها را سراسر مشکی پوش و تیره پوش کنند.اما چرا زنان ما باید در جامعه به گونه ای رفت و آمد کنند که انگار هر روز به مراسم ختم می روند! خانم های چادری علاوه بر استفاده از رنگ های روشن باید خوش رو و اجتماعی باشند و با محبت با اطرافیان رفتار کنند تا تصویر منفی ای از چادری ها به عنوان افرادی بد اخلاق و اخمو در ذهن مردم باقی نگذارند. خانم های چادری باید با استفاده از رنگ های ملایم و روشن به اطرافیان حس آرامش بدهند و دیگران را جذب حجاب و چادر کنند و در ذهن دیگران یاد و خاطره ای مثبت ایجاد کنند.

چطور با حجاب زیبا باشیم
چطور با حجاب زیبا باشیم
0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *