چطور بفهمیم ریه مان سالم است

 
helpkade
چطور بفهمیم ریه مان سالم است
چطور بفهمیم ریه مان سالم است

همه ما انسان‌ها برای زنده ماندن به ریه احتیاج داریم اما اغلب به این اندام از بدن خود توجه نمی‌کنیم. ازآنجایی‌که  ریه‌ها نقش ضروری در بدن دارند سالم نگه‌داشتن آن‌ها امری بسیار ضروری و مهم است که باید به آن توجه کنید. در این مقاله قصد داریم برای شما همراهان عزیز از بیماریه ریه  و انواع آن صحبت کنیم همچنین به پاسخ سؤال این که چگونه بفهمیم ریه ما سالم است؟ خواهیم پرداخت. اگر به‌سلامتی ریه خود اهمیت می‌دهید با دکترسی همراه باشید .

شاید برای شما هم پیش‌آمده باشد تا زمانی که مشکل تنفسی تجربه نکرده باشید به اهمیت سلامتی ریه خود توجه نکنید در واقع ریه‌ها مسئول تأمین اکسیژن بدن هستند و با خارج کردن دی‌اکسید کربن از بدن عملکرد سایر اندام بدن را حفظ می‌کنند.بیماری‌ها و محیط آلوده نیز می‌توانند بر سلامت ریه شما تأثیر بگذارند و باعث  ایجاد مشکلات تنفسی برای شما شوند، هنگامی‌که سلامت ریه شما تحت تأثیر قرار بگیرد بر روی زندگی روزمره شما نیز تأثیر خواهد گذاشت و حتی می‌تواند طول عمر شما را کوتاه کند. 

بیماری ریه یکی از شایع‌ترین بیماری‌ها در جهان است که سالانه  میلیون‌ها نفر در جهان به این بیماری مبتلا می‌شوند . ریه دارای یک سیستم پیچیده است و هرروز هزاران بار اکسیژن را وارد بدن کرده و دی‌اکسید کربن را به بیرون می‌فرستد. بیماری ریه زمانی اتفاق می‌افتد که در هر بخش از این سیستم مشکل ایجاد شود و مانع از کار صحیح ریه‌ها شود.

استعمال دخانیات، عفونت‌ها و حتی ژن‌ها باعث ابتلا بیشتر افراد به بیماری ریه می‌شود هرکسی می‌تواند به بیماری ریه مبتلا شود اعم از مردان، زنان، کودکان، افراد سیگاری، افرادی که در معرض مواد شیمیایی، گردوغبار قرار دارند و همه این افراد به همان اندازه نیازمند مراقبت هستند. در ادامه مطلب انواع بیماری ریه را به شما معرفی می‌کنیم.چطور بفهمیم ریه مان سالم است

انواع بیماری ریه

بیماری ریه به چندین نوع بیماری اشاره دارد که مانع از عملکرد صحیح ریه‌ها می‌شود بیماری ریه می‌تواند بر عملکرد تنفسی یا عملکرد ریوی تأثیر بگذارد. بیماری‌های مختلف ریوی زیادی وجود دارد که برخی از آن‌ها در اثر عفونت‌های باکتریایی، ویروسی یا قارچی ایجاد می‌شوند، ما در اینجا به بیشتر آن‌ها اشاره می‌کنیم.

 سه نوع اصلی بیماری ریه وجود دارد که از جمله آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

بیماری‌های مجاری هوایی

این بیماری‌ها مانند بیماری انسداد مزمن ریوی (COPD) در مجاری هوایی که اکسیژن و سایر گازها را به داخل و خارج از ریه‌ها حمل می‌کنند تأثیر می‌گذارد. آن‌ها معمولا باعث باریک شدن یا انسداد مجاری هوایی می‌شوند.

این بیماری‌ها مانند فشارخون شریانی ریوی بر رگ‌های خونی ریه‌ها تأثیر می‌گذارد، آن‌ها در اثر لخته شدن، جای زخم یا التهاب رگ‌های خونی ایجاد می‌شوند و بر توانایی ریه‌ها برای جذب اکسیژن و آزاد کردن دی‌اکسید کربن نیز تأثیر می‌گذارند.

که ما در ادامه مطلب به بررسی بیشتر بیماری التهاب ریه خواهیم پرداخت با دکترسی همراه باشید.

علائم بیماری ریه

دانستن علائم هشداردهنده اولیه بیماری ریه می‌تواند به شما کمک کند که قبل از جدی شدن بیماری آن را درمان کنید اگر هر یک از علائم هشداردهنده زیر را تجربه کردید در اسرع وقت به پزشک مراجعه کنید.

درد در قفسه سینه‌، در صورتی که دردی غیرقابل توصیف باشد و یک ماه یا بیشتر طول بکشد خصوصا اگر هنگام نفس کشیدن یا سرفه شدیدتر شود نشان دهنده بیماری‌ریه است.

تنفس پر سروصدا یا خس خس سینه نشانه آن است که چیزی  باعث مسدود شدن مجاری هوایی ریه‌ها یا باریک شدن آن‌ها شده است.

 مخاط که به آن نیز خلط گفته می‌شود توسط مجاری هوایی به عنوان دفاعی در برابر عفونت‌ها یا تحریک‌کننده‌ها تولید می‌شود اگر تولید مخاط شما یک ماه یا بیشتر طول بکشد این می‌تواند نشان‌دهنده بیماری ریه باشد.

اگر احساس تنگی نفس می‌کنید و نفس کشیدن برای شما دشوار شده است  این یک علامت جدی بیماری‌ریه است.

سرفه‌ای که  به مدت هشت هفته یا بیشتر از آن داشته‌اید مزمن محسوب می‌شود این یکی از علائم مهم اولیه است که به شما می‌گوید در سیستم تنفسی شما مشکلی به وجود آمده است.

ذات‌الریه یک بیماری ریوی شایع است که در اثر عفونت در کیسه‌های هوا در ریه‌ها ایجاد می‌شود. عفونت‌ها می‌توانند باکتریایی، ویروسی یا قارچی باشند. بیشتر افراد طی یک یا سه هفته بهبود می‌یابند  اما برای افراد خاص ذات‌الریه می‌تواند بسیار جدی و حتی تهدیدکننده باشد افراد جوان و پیر بسیار بیشتر در معرض خطر پنومونی و عوارض ناشی از التهاب ریه هستند.

شایع‌ترین علامت پنومونی  یا التهاب ریه تنگی نفس است که ممکن است با سرفه خشک همراه باشد حتی ممکن است شما به‌تدریج دچار ذات‌الریه مزمن شوید که می‌تواند منجر به‌جای زخم (فیبروز) در ریه‌ها شود.

علل ایجاد التهاب ریه

التهاب ریه هنگامی رخ می‌دهد که یک ماده تحریک‌کننده باعث شود کیسه‌های هوای ریز در ریه‌های شما ملتهب شوند این التهاب عبور اکسیژن را از آلوئول ها به جریان خون دشوار می‌کند درنتیجه ریه شما ملتهب می‌شود از جمله علل ایجاد می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

انواع داروها می‌توانند باعث ایجاد پنومونی شوند از جمله این داروها می‌توان به برخی از آنتی‌بیوتیک‌ها، چندین نوع داروی شیمی‌درمانی و داروهایی که ضربان قلب شما را منظم نگه می‌دارد اشاره کرد. مصرف بیش‌ازحد آسپرین  نیز می‌تواند باعث التهاب ریه شود.

قرار گرفتن در معرض مکرر برخی باکتری‌ها می‌تواند باعث التهاب ریه‌ها شود.

قرار گرفتن در معرض پرها یا مدفوع پرندگان از دلایل عمده التهاب ریه است.

برخی از افرادی که تحت پرتودرمانی به دلیل بیماری‌هایی مانند سرطان پستان یا ریه قرار دارند ممکن است دچار ذات‌الریه شوند.

شما می‌توانید با یک سری آزمایش عملکرد ریه خود را بررسی کنید حال توضیح می‌دهیم آزمایش‌های عملکرد ریه چیست؟

آزمایش‌ عملکرد ریه همچنین به عنوان تست عملکرد ریوی یا PFTsشناخته می‌شود وگروهی از آزمایش‌ها هستند که بررسی می‌کنند آیا ریه‌های شما به درستی کار می‌کنند یا خیر مثلا می‌گویند:

در ادامه با برخی از آزمایش‌های ریه آشنا شوید.

متداول‌ترین نوع تست عملکرد ریه است که میزان هوای داخل و خارج ریه شما را مشخص می‌کند.

این آزمایش که به عنوان پلتیسموگرافی بدن شناخته می‌شود میزان هوایی را که می‌توانید در ریه‌های خود داشته باشید و میزان هوای باقی‌مانده بعد از بازدم را تا حد امکان اندازه‌گیری می‌کند.

این آزمایش چگونگی حرکت اکسیژن و سایر گازها از ریه‌ها به جریان خون را اندازه‌گیری می‌کند.

 در این آزمایش چگونگی تأثیر ورزش بر عملکرد ریه بررسی می‌شود.

منابع:

https://lungfoundation.com.

https://medlineplus.gov

www.mayoclinic.org

جهت دریافت آخرین اخبار و اطلاعیه های دکتر سی در خبرنامه ما ثبت نام کنید .

دکترسی اپلیکیشن مشاوره آنلاین پزشکی در سی تخصص و گرایش پزشکی است. امکان گفتگو و دریافت مشاوره آنلاین از پزشک، دریافت رژیم غذایی، آموزش آنلاین، پرونده دیجیتالی، پایش و مراقبت از راه دور بیمار از مهم ترین ویژگی های دکترسی می باشد.چطور بفهمیم ریه مان سالم است

شماره تماس :

02191005077

آدرس ایمیل :
[javascript protected email address]/*<![CDATA[*/eval("var a="gi@qpB_Wu+6N5PsRV1M7nDrYw2OFhXf0mK3.cyUILJaGSQ8EolA4kxHdTC-zet9vjbZ";var b=a.split("").sort().join("");var c="lH8dPS-zlJTT@Gdx";var d="";for(var e=0;e<c.length;e++)d+=b.charAt(a.indexOf(c.charAt(e)));document.getElementById("e846098844").innerHTML="“+d+”””)/*]]>*/

آدرس : تهران کارخانه نوآوری آزادی

1399 تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به دکتر سی میباشد.

پایگاه جامع اطلاع رسانی مازندران

طرح پیشنهادی مصر برای مقابله با ترکیه در لیبی

سالروز اخراج لوپتگی از اسپانیا یک روز قبل از آغاز جام جهانی

درخواست «کمیته جست وجوی مفقودین» برای شناسایی شهید افغانستانی دفاع مقدس

پایگاه جامع اطلاع رسانی مازندران

بدن شما یک سیستم دفاعی طبیعی دارد که برای حفاظت از ریه ها، حفظ کثیفی و میکروب ها طراحی شده است. اما برخی چیزهای مهم وجود دارند که شما می توانید برای کاهش ریسک ابتلا به سرطان ریه انجام دهید. آن ها ما را زنده نگه می دارند و در اکثر موارد، ما نیاز به فکر کردن در مورد آن ها نداریم به این دلیل مهم است که بهداشت ریه خود را در اولویت قرار دهیم. در این بخش از سلامت نمناک راه هایی برای سالم نگه داشتن ریه ها وجود دارد.

سیگار نکشید:

سیگار کشیدن علت اصلی سرطان ریه و بیماری های مزمن ریوی (COPD) است که شامل برونشیت مزمن و آمفیزم است دود سیگار می تواند گذرگاه های هوا را محدود کرده و تنفس را دشوارتر کند. این بیماری باعث التهاب مزمن و یا ورم ریه می شود که می تواند منجر به برونشیت مزمن شود.دود سیگار به مرور زمان بافت ریه را از بین می برد و ممکن است باعث تغییراتی شود که به سرطان تبدیل می شوند اگه شما سیگار می کشید، خیلی دیر نیست که ترکش کنید. 

اجتناب از قرار گرفتن در معرض آلاینده های داخل ساختمان که می تواند به ریه ها آسیب برساند:چطور بفهمیم ریه مان سالم است

سیگار کشیدن فرد دیگر ، مواد شیمیایی در خانه و محل کار نیز وجود دارد و می تواند باعث ایجاد یا بدتر شدن بیماری ریه شود. خانه و اتومبیل خود را بدون سیگار کنید ؛ اول از خانه خود امتحان کنید.

از ورزش کردن در فضای باز در روزهای بد هوا اجتناب کنید و اگر نگران این هستید که چیزی در منزل، مدرسه یا کار شما وجود دارد که باعث بیماری می شود، با پزشک خود صحبت کنید.

حداقل بیرون رفتن برای کمتر گرفتن آلودگی هوای بیرون:

کیفیت هوای بیرون می تواند روز به روز متفاوت باشد و گاهی اوقات تنفسش ناسالم است.

بدانید که چطور آلودگی هوای آزاد بر سلامتی شما تاثیر می گذارد و استراتژی های مفید برای به حداقل رساندن نوردهی طولانی می تواند به حفظ شما و خانواده تان کمک کند. تغییرات آب و هوا و بلایای طبیعی می توانند به طور مستقیم بر سلامت ریه تاثیر بگذارند. 

جلوگیری از عفونت:

سرماخوردگی یا دیگر بیماری های تنفسی ممکن است بسیار جدی شوند کارهایی هست که می توانید برای محافظت از خودتان انجام دهید: 

هر سال واکسینه شوید:

اگر مریض شدید، آن را نزد خود نگه دارید. از افرادی که در اطراف شما هستند، از جمله عزیزان خود، فاصله تان را حفظ کنید. از کار یا مدرسه دوری کنید تا زمانیکه احساس بهتری داشته باشید. 

برنامه سلامتی منظم داشته باشید:

معاینه منظم به پیش گیری از بیماری ها کمک می کند، حتی زمانی که احساس خوبی دارید.این موضوع به ویژه برای بیماری های ریه درست است، که گاهی تا زمانی که جدی نباشد، ناشناخته می ماند.در طی یک چک آپ، ارائه کننده خدمات بهداشت و درمان شما به تنفس شما گوش خواهد داد و به نگرانی های شما نیز گوش خواهد می دهد. 

ورزش:

ورزش ایروبیک و هوازی به بهبود ظرفیت ریه های شما کمک می کند. تمرینات تنفسی خاصی می توانند به بهبود عملکرد ریه شما کمک کنند، اگر بیماری های ریوی ویژه ای مانند COPD دارید.تمرین و تکنیک های تنفس نیز برای بهبود حالت و کمک به شما عالی هستند.

تنفس بدبو:

در میان بسیاری از کارهایی که می توانید برای سلامت ریه خود انجام دهید این است که از تکنواوژی تنفسی به راحتی استفاده کنید.این تکنیک ها را می توان برای افرادی بکار برد که دچار مشکلات ریوی مربوط به آسم، آمفیزم و برونشیت مزمن و نیز افراد سالم هستند.

تنفس بدبو، آگاهی از ماهیچه دیافراگم، که اندام های شکم را از ریه ها جدا می کند، می آید.با تمرکز بر کاهش دیافراگم به هنگام نفس کشیدن، نفس عمیق تری خواهید کشید این تکنیکی است که خوانندگان حرفه ای برای افزایش ظرفیت ریه های خود از آن استفاده می کنند. 

شمارش نفس:

همچنین می توانید با افزایش طول دم و بازدم، ظرفیت ریه های خود را افزایش دهید با شمردن این که یک تنفس طبیعی چقدر طول می کشد، شروع کنید.هنگامی که تنفس خود را فهمیدید، بشمارید و به هر نفسی که می کشید بیفزایید و بازدم خود را به بیرون بدهید تا زمانی که بتوانید به راحتی مدت زمانی را که طول می کشد تا ریه های شما پر شوند و خالی کنید.

 نکته این است که از ناراحت و یا معذب بودن اجتناب کنید ؛ این باید یک فرآیند تدریجی و آسان باشد.

مراقب حالت بدنی خود باشید:

از آنجا که ریه ها ساختارهای نرمی هستند، آن ها فقط اتاقی را که برای یک تکنیک ساده برای سالم کردن ریه هایتان وجود دارد، در آن سینه را بلند می کنند و نفس عمیق خواهند کشید. 

هیدراته ماندن:

به اندازه کافی آب بنوشید، زیرا برای ریه ها به اندازه بقیه بدن مهم است.هیدراته ماندن با خوردن زیاد مایعات در طول روز به حفظ مخاط در شش ها کمک می کند. 

خندیدن:

خندیدن یک ورزش عالی برای کار کردن ماهیچه های شکمی و افزایش ظرفیت ریه است و همچنین باعث می شود که ریه های شما به اندازه کافی مجبورشوند تا هوای تازه وارد شده را به قسمت های بیشتر وارد کنند.

فعال ماندن:

فعالیت نسبتاً شدید منظم برای شش ها عالی است و هنگامی که فعالیت روزانه خود را افزایش می دهید، سه کار در یک زمان انجام می شود:

ریه های سالم، قلب سالم تر و حالت بهتر. 

برای حداقل 20 دقیقه کاری کنید، مانند پیاده روی سریع و یا دوچرخه سواری از بهترین گزینه ها می باشند. 

پزشک در این موارد شما را می بیند:

چطور بفهمیم ریه مان سالم است

اگر ریه ها آسیب دیده باشند، یا اگر یک بیماری جدی مثل COPD، آمفیزم و یا سرطان ریه دارید، ممکن است یک یا چند علائم زیر را تجربه کنید: 

 

به گزارش گروه رسانه های خبرگزاری تسنیم، ریه نقش مهمی در تنفس افراد دارد به همین دلیل اهمیت به سلامت آن موضوع مهمی است.در این مطلب قصد داریم راه های موثر برای سلامت ریه ها را بشناسیم.انجمن ریه ایالات متحده 7 راه را برای ارتقای سلامت ریه و جلوگیری از بیماری های مزمن مانند بیماری انسدادی مزمن ریوی پیشنهاد کرده است:

افزایش مصرف آنتی اکسیدان ها: مصرف آنتی اکسیدان ها برای حفظ سلامت کلی بدن اگرچه مفید است اما مواد غذایی سرشار از این مواد و گلوکوزینولات ها (ترکیبات بیولوژیکی و ضد سرطان به اثبات رسیده)، به عملکرد کارآمد ریه کمک می کند. برای مثال تحقیقات موسسه ملی سرطان در آمریکا نشان داده که افرادی که حداقل 5 وعده در روز سبزیجات چیلیایی مانند کلم بروکلی، جوانه بروکسل، خربزه و … می خوردند، 50 درصد خطر ابتلا به سرطان ریه در آنها کمتر است.

مصرف ویتامین دی: کمبود این ویتامین باعث تضعیف عملکرد ریه می شود. شیر و سبزی های برگ سبز منابع خوب ویتامین دی هستند. لازم است در روز حداقل 20 دقیقه در معرض نور خورشید قرار بگیرید زیرا نور خورشید عالی ترین منبع دریافت این ویتامین است. سلول های پوستی در صورت قرار گرفتن در معرض نور خورشید، ویتامین دی را سنتز می کنند. پیگیری علائم ریوی: این یعنی کسانی که دچار سرفه های طولانی مدت، برونشیت مزمن، آسم و یا بیماری های ریوی دیگر مانند بیماری انسدادی مزمن ریه هستند، نباید مشکلات تنفسی و علائم خود را نادیده بگیرند. همچنین در صورت درد در قفسه سینه، سرفه خونی، تجربه سرفه مزمن به مدت بیش از یک ماه و … باید حتما با دنبال درمان های پزشکی بود. پزشک شما ممکن است یک درمان پیشگیرانه به عنوان مثال استنشاقی، برای کاهش علائم و جلوگیری از یک عفونت خطرناک تنفسی را تجویز کند. فعالیت فیزیکی: ورزش های هوازی مانند پیاده روی و شنا ظرفیت تنفسی را با افزایش حجم ریه ها افزایش می دهد. از طریق ورزش می توانید اکسیژن بیشتری را به ماهیچه ها برسانید و تشکیل اسید لاکتیک را کاهش دهید. این کاری است که ورزشکاران انجام می دهند. ورزش در حفظ سلامت ریه ها بسیار موثر است. متاسفانه بسیاری از افراد به خاطر مشکلات طولانی مدت ریوی از ورزش کردن هراس دارند. بخشی از آن به این علت است که دوست ندارند دچار تنگی نفس شوند. ولی با شروع آرام و افزودن تدریجی مقدار ورزش می توانید تنفس خود را بهبود بخشیده و در نتیجه احساس راحتی بیشتری بکنید. افراد مبتلا به مشکلات شدید ریوی می توانند حتی با مقدار کمی ورزش از مزایای بسیاری آن سود برند. این کار را با حرکات ساده دست و پا در حالی که نشسته اید شروع کنید سپس خود را برای راه رفتن از اتاقی به اتاقی دیگر و بعد ها بیرون از خانه آماده سازید. خرید محصولات سازگار با محیط زیست: نوسازی و بازسازی خانه اگرچه به بهبود ظاهر و زیبایی محل سکونت شما کمک میکند، اما می تواند سلامت ریه های شما را نیز در معرض خطر قرار دهد. اگر شما در حال استفاده از محصولاتی مثل رنگ، پشم شیشه، محصولات پاک کننده و عایق و … هستید، باید بدانید که این محصولات حاوی گازهای مضر و ذرات سمی است. بهتر است این اقدامات در مناطقی که به خوبی حاوی تهویه مناسب و حفاظ تنفسی هستند، انجام شود. استفاده از رنگ های پایه آب و پاک کننده های عاری از مواد شیمیایی توصیه می شود و آنهم برای محدود کردن قرار گرفتن در معرض ترکیبات آلی فرار. اجتناب از دود سیگار: بدترین چیزی که می تواند ریه ها را در معرض انواع بیماری ها از قبیل بیماری های مزمن انسدادی ریه، آمفیزم، برونشیت مزمن، و سرطان ریه، قرار دهد، دود سیگار است. انجمن سرطان کانادا ادعا می کند که حتی قرار گرفتن در معرض دود دست دوم، اصلی ترین علت ابتلا به سرطان ریه است و 85 درصد موارد ابتلا به این سرطان را می توان به دود سیگار ربط داد. کنترل آلاینده های داخل ساختمان: رطوبت داخل خانه را کنترل کنید. به عنوان مثال، از در حمام و آشپزخانه از فن های اگزاست استفاده کنید تا رطوبت را به بیرون هدایت کند. سطح رطوبت داخل را بین 30 تا 50 نگه دارید. وسایل اصلی مثل پمپ گرمایش و دستگاه تهویه مرکزی را به طور منظم توسط متخصص بررسی و نظافت کنید. سطوح را تمیز نگه دارید. سطوح مرطوب مثل وان حمام، زیردوشی و کانترهای آشپزخانه را تمیز و خشک نگه دارید. گرد و غبار را کنترل کنید. گرد و غباری که روی مبل ها و وسایل خانه می نشیند را مرتب تمیز کنید. سعی کنید ملحفه ها را با آب داغ شستشو دهید تا میکروبهای ریز آن از بین بروند. فرش و موکت را هم مرتب تمیز کنید. هوا را تهویه کنید. حتما هر روز مقدار کافی هوای تازه و تمیز وارد خانه کنید. موقع تمیز کردن خانه، نقاشی کردن آن یا وصل کردن موکت های جدید یا انجام سایر کارهای خانه پنجره ها را باز بگذارید.

منبع: سلامت نیوز

انتهای پیام/

علایم بیماریهای ریه

 

در اینجا در بیتوته چند علایم را جمع آوری کرده ایم که ممکن است نشان دهد شما نیاز به تنفس هوای تازه دارید و در انتها به شما می گوییم چه کاری می توانید برای داشتن ریه های سالم انجام دهید.

 

1. درد پشت و شانه

چطور بفهمیم ریه مان سالم است

 

درد پشت ، شانه یا حتی درد قفسه سینه می تواند نشانگر آغاز سرطان ریه باشد

 

اگرچه این بیماری به عنوان یک نشانه نادر ذکر شده است ، اما درد پشت ، شانه یا حتی درد قفسه سینه می تواند نشانگر آغاز سرطان ریه باشد که در صورت تشخیص در مراحل اولیه ، بسیار قابل درمان است. اگر این درد قوی تر باشد و بیشتر از حد معمول باشد ، یا اگر اغلب آن را تجربه کردید ، مراجعه به پزشک ممکن است ایده خوبی باشد.

 

2. سرفه

 

سرفه های حاد ممکن است علائم سرطان ریه باشد 

 

سرفه می تواند نشانه چیز ساده ای باشد ، مانند سرماخوردگی ، اما می تواند نشانه بیماری های مزمن باشد ، از این رو شناخت نحوه و تشخیص انواع مختلف سرفه مهم است. سرفه های حاد ممکن است علائم سرطان ریه باشد ، به ویژه اگر با علائم دیگری مانند سرفه کردن خون همراه باشد. (بیشتر بخوانید: علائم عفونت ریه)

 

3. تنگی نفس

 

 اگر واقعاً دچار تنگی نفس هستید، حتماً با پزشک خود تماس بگیرید

 

تنگی نفس بیشتر در اثر شرایط قلبی یا ریه مانند آسم یا آلرژی ایجاد می شود. اگر این مسئله را تجربه می کنید ، ایده خوبی است که محیط خود را تغییر داده و سعی کنید مدتی از شهر خارج شوید یا روال تمرینی کارآمدتری را امتحان کنید. اگر واقعاً دچار تنگی نفس هستید ، حتماً با پزشک خود تماس بگیرید.

 

4. چشم و پوست زرد (زردی)

 

زردی چشم و پوست یک نشانه بارز از مشکلات کبدی است

 

این می تواند یک وضعیت به راحتی قابل معالجه باشد ، اما یک امر بسیار مهم است زیرا این یک نشانه بارز از مشکلات کبدی است که می تواند در اثر سرطان ریه ایجاد شود. زردی بیماری است که پوست شما را زرد می کند. همچنین روی قسمت سفید چشم شما تأثیر می گذارد ، آن را به رنگ زرد کمرنگ و در بیماری های حاد ، زرد تیره تبدیل می کند.

 

5- کمبود انرژی

 

کمبود انرژی یکی از علایم بیماریهای ریه است

 

همه افراد هر از گاهی احساس خستگی می کنند ، این طبیعی است. کمبود خواب یا استرس می تواند دلایل خستگی شما باشد ، اما اگر خیلی اوقات احساس خستگی غیرطبیعی می کنید ، سرفه شما از بین نمی رود و اشتها شما کاهش یافته ، ممکن است یک وضعیت پزشکی اساسی داشته باشید.

 

نکاتی که باید در مورد سلامتی بهینه ریه ها رعایت شود :

 

هیچ راه حل سریعی برای پاکسازی ریه های شما وجود ندارد 

 

تحقیقات و علم عامه متعهد شده است تا در بین مردم در مورد اهمیت سلامت ریه آگاهی ایجاد کند. در کنار آن حرکت ، بسیاری از سایت ها روش هایی در مورد تمیز کردن ریه ها ایجاد کرده اند. هیچ راه حل سریعی برای پاکسازی ریه های شما وجود ندارد ، به همین دلیل اصلاح عادات بد بسیار مهم است.

 

چطور بفهمیم ریه مان سالم است

 با فعال تر کردن ریه های خود ، آنها را ترمیم کنید

 

ترک سیگار و تنظیم رژیم غذایی بارزترین عادت هایی است که می توانید برای اطمینان از داشتن ریه های سالم کنترل کنید. مهمتر از همه ، آنها مؤثرترین ها هستند. اگر با یک بیماری مزمن زندگی می کنید ، سعی کنید غذای غنی از آنتی اکسیدان را به رژیم غذایی خود اضافه کنید.

 

صبر نکنید تا مجبور به ورزش شوید! ابتکار عمل داشته باشید و با فعال تر کردن ریه های خود ، آنها را ترمیم کنید. اگر بیماری مزمن دارید نیازی به نگرانی نیست. قبل از تغییر روال خود با پزشک خود تماس بگیرید .

 

حتی اگر آسم هنوز علت مشخصی نداشته باشد ، ما می دانیم كه كنه های گرد و غبار و سایر میكروب های موجود در گرد و غبار می توانند هنگام رسیدن به جریان خون شرایط را بدتر كنند. بنابراین ، مهم است که اغلب جاروبرقی کنید و روی یک جاروبرقی با کیفیت خوب سرمایه گذاری کنید. استفاده از محصولات طبیعی را امتحان کنید و از مصرف عطرها خودداری کنید.

 

 

گردآوری:بخش سلامت بیتوته 

 

بیشتر بخوانید تا سالم بمانید


درمان ناهنجاری جلو بودن فک با ارتودنسی


جلوگیری از ورود هوای آلوده به خانه!


ژل آمیزشی و روان کننده با 25%تخفیف

کتابهایی که باعث رشد فکری فرزندتان میشود


میخوای تاعید لاغربشی؟همین حالا شروع کن


تخفیف باورنکردنی فرش سورنا|ازدستش نده!


مشاوره تربیت کودک و شیوه های فرزندپروری


حس می کنی دچار کم شنوایی شدی؟

طرح فروش اقساط(بدون پیش پرداخت)لوازم خانگی


اصلاح طرح لبخند و زیبایی دندان

تهیه اینترنتی بلیط اتوبوسVIPبه قیمت ارزان


درمان اختلالات گفتاری کودکان

مراکز فیزیوتراپی با به روز ترین دستگاه ها


قابلیت افزودن لباس حین شست و شو

Makan Inc.| All Rights Reserved – © 2013 – 2021

چطور بفهمیم ریه مان سالم است
چطور بفهمیم ریه مان سالم است
0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *