چطور به خودمان اهمیت دهیم

 
helpkade
چطور به خودمان اهمیت دهیم
چطور به خودمان اهمیت دهیم

در دنیایی زندگی می کنیم که از یک سو رشد تکنولوژی و زندگی مدرن تغییرات مثبت فراوانی در زندگی ما ایجاد کرده، علم پزشکی فوق العاده پیشرفت کرده، وسایل تفریح و شادی در نقاط مختلف جهان برپا است و گوشی های هوشمند، شبکه های اجتماعی و ایمیل ارتباط میان انسان ها را تا حد باورنکردنی بهبود بخشیده اند.

از سوی دیگر استرس، آلودگی ها و مصرف غذاهای فراوری شده بیش از پیش سلامت ما را تهدید می کند، مشغله کاری به حدی زیاد است که فرصت تفریح و شادی کردن را از ما گرفته و بهبود ارتباط میان آدم ها مجالی برای خلوت کردن با خود به ما نمی دهد.

همه ما در این دنیای شلوغ و با وجود مشغله های کاری و فکری فراوان نیاز داریم خودمان را پیدا کرده و دقایقی از اوقات روزمره را صرف خود کنیم که اگرچه کار بسیار ساده ای به نظر می رسد اما تاثیری فوق العاده در حفظ روحیه، نشاط، سلامت روانی و افزایش انرژی ما خواهد داشت.

اما چگونه به خود اهمیت دهیم، برای خود ارزش قائل شویم و به خود احترام بگذاریم؟ در ادامه مطلب با معرفی 15 تکنیک اهمیت دادن به خود به این سوالات پاسخ خواهیم داد. با کوکا همراه باشید.

هر چند وقت یک بار همه وسایل ارتباطی از رسانه های اجتماعی گرفته تا ایمیل و تلفن همراه خود را کنار گذاشته و به جای آن کتاب یا مجله بخوانید، به پیاده روی بروید یا کنار پنجره بنشینید و طبیعت بیرون از منزل را تماشا کنید.چطور به خودمان اهمیت دهیم

صبح زود هنگام قهوه نوشیدن، هر عصر جمعه یا هر زمان دلخواه دیگری را می توان برای این کار برنامه ریزی کرد.

بخشی از وقت خود را به خلق و ساختن چیزی نو اختصاص دهید، نقاشی بکشید، بنویسید، مجسمه سازی کنید یا کیک بپزید … چیزی که برای خودتان نیز جالب باشد. به نتیجه کار فکر نکنید لازم نیست عالی از آب درآید یا برنامه ریزی دقیقی برای آن داشته باشید بلکه تنها کافیست از این کار لذت ببرید.

اگر مجرد هستید احتمالا بارها به تنهایی به رستوران یا کافی شاپ دلخواه خود رفته اید اما اگر ازدواج کرده و صاحب فرزند هستید شاید سال ها از آخرین باری که به تنهایی پا به رستوران یا کافی شاپ گذاشته اید می گذرد.

به این کار به عنوان یک آرزوی محال نگاه نکنید! کافیست هر چند وقت یک بار فرزندتان را به یک فرد مطمئن مانند مادرتان سپرده و خودتان را به یک کافی شاپ دنج دعوت کنید و ساعتی را بدون نگرانی درباره زندگی روزمره با خودتان بگذرانید.

هرگز مشغله کاری را با شب ها پشت میز کار به خواب رفتن و صبح ها با درد گردن از خواب بیدار شدن یکسان ندانید!

حتی اگر ناچار هستید ساعات زیادی از شب را کار کرده و تنها یک یا دو ساعت فرصت خوابیدن دارید همان زمان را نیز به رختخواب راحت خود رفته و با آرامش بخوابید.

مرور خاطرات خوش گذشته و حفظ روابط مثبت غذای روح است بنابراین از اوقات فراغت خود استفاده کرده و با دوست یا یکی از اعضای خانواده که با هم خاطرات خوشی داشته اید و از صحبت کردن با او لذت می برید تماس بگیرید.

بعضی افراد لذت تماشای یک فیلم، سریال یا مستند خوب را با هیچ چیز عوض نمی کنند. اگر به ندرت فرصت تماشای تلویزیون پیدا می کنید لحظاتی هرچند اندک در روز یا هفته را به این سرگرمی اختصاص داده و بهترین برنامه ای که دوست دارید تماشا کنید.

هر چند وقت با صمیمی ترین دوست خود قرار گذاشته و با هم به جای خاصی بروید یا کار خاصی انجام دهید، مثلا  به سینما بروید و یک فیلم خنده دار ببینید یا در کلاس آشپزی شرکت کنید یا یک بعد از ظهر زیبا را در کنار هم به نوشیدن قهوه بگذرانید.

برای دوری از استرس محیط کار و دغدغه های منزل بهتر است دوست خود را از میان افراد خانواده یا همکاران خود انتخاب نکنید.

نوشتن از احساسات، استرس ها، ایده ها، رویاها و هرچیزی که به ذهن خطور می کند روش خوبی برای کاهش فشار ذهنی و روشن شدن افکار است. مجبور نیستید این کار را به صورت مرتب انجام داده و یا به آن به عنوان یک هدف نگاه کنید بلکه نوشتن های پراکنده و نامنظم نیز تاثیر خوب خودش را خواهد داشت.

دفترچه یادداشت کوچک خود را همیشه به همراه داشته باشید و هر زمان حوصله تان سر رفت به جای استفاده از گوشی هوشمند و سایر لوازم الکترونیکی به سراغ دفترتان بروید.

سرگرمی های مورد علاقه خود را – که ممکن است باغبانی در حیاط منزل، رانندگی در جاده یا شاید مطالعه یک کتاب خاص باشد – بشناسید و هر زمان حس کردید از زندگی و فشارهای روزمره خسته شده اید برای لحظاتی خودتان را به آرامش دعوت کرده و به کارهای مورد علاقه تان بپردازید.

اگر از مطالعه لذت می برید اما فرصت یک جا نشستن و کتاب خواندن ندارید از کتاب های صوتی استفاده کنید که حتی در حین پیاده روی یا پشت ترافیک و غیره نیز می توانید به آن مشغول باشید.

بی شک سینما رفتن با دیگران از جمله نامزد، همسر و یا دوستان ایده فوق العاده ای است اما گاهی بهترین کار این است که لحظاتی را تنها و تنها صرف خودتان کنید، بنابراین از لیست فیلم های اکران شده یکی را انتخاب کرده و به تنهایی به سینما بروید، شاید عجیب به نظر برسد اما بی شک تجربه جالبی خواهد بود که دوباره آن را تکرار خواهید کرد!

آیا هنر خاصی وجود دارد که از کودکی دوست داشته اید یاد بگیرید؟ فکر نمی کنید بهترین زمان برای شروع آن فرا رسیده باشد؟!

آشپزی، رقص، یک زبان جدید، بافندگی، شنا و … همگی می توانند سرگرم کننده باشند، چه به تنهایی در کلاس ثبت نام کرده و دوستان جدید پیدا کنید یا به همراه یک دوست قدیمی اقدام به این کار کنید.

اگر از جمله افرادی هستید که هر روز قبل از رفتن به سر کار دوش می گیرید و حمام کردن برای شما به کار روتین و تکراری روزانه تبدیل شده شاید از این مورد خنده تان بگیرد اما منظور ما نه یک دوش گرفتن ساده بلکه یک حمام تمام عیار است.

سعی کنید ذهن خود را از افکار استرس زا خالی کرده، مدتی در وان حمام دراز بکشید، کتاب بخوانید، با حباب های داخل آب بازی کنید، از آروماتراپی استفاده کنید و یا تنها چشمان خود را بسته و به آهنگ مورد علاقه خود گوش دهید و به چیزهای خوب زندگی تان تمرکز داشته باشید.

بی شک سلامت بدن از مهم ترین کارهایی است که در طول روز باید به آن توجه داشته باشید، توصیه می شود هر روز زمانی هرچند کوتاه را به ورزش کردن اختصاص دهید.

ورزش های ساده از پیاده روی گرفته تا شرکت منظم و هفتگی در باشگاه و استخر همگی انتخاب های عالی هستند، کافیست ورزش مورد علاقه خودتان را پیدا کرده و فضای زمانی کوچکی برایش باز کنید!

اگر فرصت این کار را ندارید بهتر است ورزش و رفت و آمد خود را با هم ادغام کنید، مثلا فاصله بین منزل تا محل کار را پیاده روی کرده یا اگر این فاصله زیاد است قسمتی را با وسیله نقلیه و بخشی از آن را با پای پیاده طی کنید.

هر از گاهی به مهمانی خودتان بروید و چند دقیقه برای پذیرایی از خودتان وقت بگذارید. شکلات داغ، بستنی، میوه مورد علاقه یا یک تکه کیک خوشمزه که بدون عجله و با آرامش میل شود تاثیر عالی در بهبود روحیه و انرژی خواهد داشت.

با توجه به آن چه گفته شد همه ما به زمانی در روز یا هفته نیاز داریم تا کاملا به خودمان تعلق داشته باشیم و همگی به تاثیر شگرف آن آگاه هستیم با این حال بسیاری اوقات این زمان لا به لای مشغله های کاری ما گم شده و به راحتی آن را فراموش می کنیم.

برای جلوگیری از این مسئله توصیه می شود بخشی از روز یا هفته را به نام “زمان خودم” نام گذاری کرده، آن را به رسمیت بشناسید و عادت کنید هر روز یا هر هفته در همان زمان دست از تمامی کارهای خود کشیده و تنها مال خودتان باشید و بس!

منابع: amexessentials – luvofoods

فال حافظ

متن عاشقانه متن زیبا آهنگ تولدت مبارک

صفحه اصلی تبلیغات تماس با ما درباره ما

مطالب بخش سلامت و پزشکی سایت کوکا فقط جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارند. این مطالب توصیه پزشکی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان کرد.

© کپی بخش یا کل هر کدام از مطالب کوکا برای تمامی وب سایت ها به هر نحو غیر مجاز می باشد.
هر گونه کپی برداری از محتوای سایت کوکا پیگرد قانونی دارد.
استفاده از مطالب سایت کوکا در سایت های خبر خوان و دارای آی فریم نیز اکیدا ممنوع است.

خوش آمدین، لطفا وارد حساب کاربری شوید

9
 − 

 = 
یک

.hide-if-no-js {
display: none !important;
}

بازیابی رمز عبور

یک رمزعبور موقت، برایتان ایمیل خواهد شد.

SookhteJet.ir – انگیزشی ترین وبسایت برای جوان موفق

چطور به خودمان اهمیت دهیم

دکتر ریک هانسون در کتاب انعطاف‌پذیری – پرورش استقامت، آرامش و شادی از اهمیت توجه به خود برای ما سخن می‌گوید. این مسأله دید تازه‌ای را به افراد می‌دهد تا بتوانند به همان اندازه که به دیگران اهمیت می‌دهند نیز به خود اهمیت بدهند.

بخشی کوتاه اما بسیار ارزشمند از این کتاب فوق‌العاده را با هم مرور کنیم.

 

کم لطفی نسبت به خود برای اکثر افراد پیش آمده است، این که میزان اهمیت آنان نسبت به دیگران به مراتب بیشتر از خودشان است. هنگامی که به دیگران می‌رسند از مهربانی، قدرت بخشندگی و حتی قدرت انعطاف‌پذیری بالایی برخوردارند، اما نسبت به خود بسیار سختگیرانه هستند و اهمیت چندانی به احساسات خود نمی‌دهند.

هر چقدر بتوانیم میزان اهمیت به خود را افزایش دهیم، به میزان خوشحالی‌مان نیز افزوده خواهد شد.

 

دکتر هانسون می‌گوید:

هنگامی که با دیگران با احترام و مراقبت رفتار می‌کنیم، بهترین بازخورد از آن‌ها بروز می‌کند. اگر بتوانیم با خودمان هم همانطور رفتار کنیم، بیشتر از این اتفاق خواهد افتاد. با این حال بسیاری از ما، یک دوست خوب نسبت به دیگران هستیم تا نسبت به خودمان. دردهای آن‌ها برایمان مهم است، صفات مثبت را در آن‌ها می‌بینیم و نسبت به آن‌ها منصفانه و مهربانانه رفتار می‌کنیم.

دکتر هانسون اشاره دارد:

تصور کنید همانطور که با یک دوست رفتار می‌کنید با خودتان رفتار کنید. دلگرم کننده، صمیمی و متواضع خواهید بود و می‌توانید به بهبودی و رشد خود کمک کنید. فکر کنید یک روز معمولی چطور خواهد بود اگر در سمت خود باشید. چه احساسی خواهید داشت اگر از تصمیمات درست و قلب مهربان خود قدردانی کرده و کمتر از خود انتقاد کنید؟

این بحث به درک دلایل اینکه «بودن در سمت خود»، چرا هم عادلانه و هم مهم است کمک می‌کند. در غیر این صورت، باورهایی مانند این می‌توانند بیش از بیش ایجاد شود:

«فکر کردن به آنچه می‌خواهید، خودخواهی است»، «تو سزاوار عشقی نیستی»، «تو خیلی بد هستی»، «اگر رویای بزرگی داشته باشید، شکست خواهید خورد».

چند بار در روز به خودتان این جملات را می‌گوید و یا حتی به آن فکر می‌کنید، حتی فکر کردن به این جملات نیز انگیزه را در شما سرکوب خواهد کرد و سرکوب انگیزه، زمینه و بستر مناسبی را برای کاهش اعتماد به نفس شما و همچنین کاهش اقدام عملی را از سوی شما رقم خواهد زد.

به جای این نداهای منفی، این سخنان مثبت را به خودتان تلقین کنید که هر روز افراد موفق دنیا استفاده میکنند.

1- اصل کلی این است که باید با مردم به طور شایسته و با شفقت رفتار کنیم.«مردم» شامل خود شما هم می‌شود. قانون طلایی مثل یک خیابان دو طرفه است: ما باید با خودمان همانطور که با دیگران رفتار می‌کنیم، رفتار کنیم.

2- تأثیر زیادی که روی دیگران داریم، مسئولیت ما را در برخورد با آن‌ها افزایش می‌دهد. به عنوان مثال، جراحان سلطه‌ی زیادی روی بیماران خود دارند، بنابراین مسئولیت زیادی برای مراقبت از بیمار در زمان عمل دارند.

شما بر روی چه کسی می‌توانید بیشترین نفوذ را داشته باشید؟ خودتان، هم شما در این لحظه و هم خودتان در آینده؛ کسی که در دقیقه، هفته یا سال بعد خواهید بود. اگر در مورد خودتان به عنوان شخصی که وظیفه‌ی مراقبت و شفقت نسبت به او را دارید، فکر کنید، چه چیزی ممکن است در مورد چگونگی صحبت کردن با خودتان و همچنین چگونگی صحبت در مورد روزتان تغییر کند؟

3- خوب بودن برای خود، برای دیگران هم مفید است. هنگامی که مردم رفاه خود را افزایش می‌دهند، معمولاً در روابطشان صبور، دوستانه و دلسوز رفتار می‌کنند. فکر کنید چه فوایدی برای دیگران خواهد داشت اگر احساس تنش، نگرانی و یا عصبانیت کمتری داشته باشید و آرام‌تر، راضی‌تر و با محبت بیشتری باشید؟

دکتر هانسون می‌گوید کاری که شما می‌توانید برای کمک به خودتان انجام دهید، با این باور که واقعاً خوب است که با خودتان با احترام و شفقت رفتار کنید. می‌توانید جملات ساده‌ای را بنویسید؛مانند«من در سمت خودم هستم» یا «من برای خودم ایستاده‌ام« یا «من هم مهم هستم»
و آن‌ها را با صدای بلند برای خودتان بخوانید و یا آن‌ها را در جایی که هر روز می‌بینید قرار دهید.

این تلقین‌ها می‌توانند درمان بسیاری از دردهای شما باشند. در بین مقالات سایت می‌تواند درباره قدرت بی‌نظیر تلقین بیشتر بخوانید

می‌توانید تصور کنید که به فرد دیگری بگویید که چرا قصد دارید به نیازهای خود بیشتر توجه کنید و یا تصور کنید که یک دوست، مربی و یا حتی مادربزرگتان به شما می‌گوید که در سمت خود باشید، اجازه دهید که آن‌ها این باور را بگویند.

زمانی که در سمت فرد دیگری قرار داشته‌اید را به یاد بیاورید: شاید کودکی که از او محافظت می‌کردید، دوستی که او را تشویق می‌کردید، یا والدین سالخورده‌ای که دارای مشکلات جسمانی بودند. به یاد بیاورید که چه احساسی در بدن خود داشتید – در شانه‌های خود، در چهره‌ی خود. بعضی از افکار و احساسات خود را به یاد بیاورید – شاید احساس مراقبت، عزم و یا حتی خشم شدید.

حال با آگاهی نسبت به اینکه در سمت کس دیگری بودن چگونه است، این طرز برخورد را برای خودتان اعمال کنید. به احساس داشتن یک متحد برای خودتان برسید – کسی از شما مراقبت می‌کند، به شما کمک می‌کند، از شما محافظت می‌کند. درک کنید که حقوق و نیازهای شما اهمیت دارند.

دکتر هانسون در این زمینه تأکید دارد که طبیعی است، واکنش‌های ناخوشایندی هم صورت گیرد. فقط آن‌ها را بشناسید و از قید آن‌ها رها شوید. سپس به حس آرزوی خوب بودن خود برگردید. بر روی این تمرین تمرکز کنید و به مدت دو بار تنفس یا بیشتر با آن همراه شوید.

دکتر هانسون تأکید دارد، زمانی که در سمت خود بودید را به یاد بیاورید. شاید خودتان را در طول یک دوره‌ی سخت کاری تشویق می‌کردید، یا هنگام صحبت کردن با کسی که به شما صدمه زده بود، صدایتان را بالا برده بودید. احساسی همانند آن داشته باشید، هم به لحاظ روحی و هم به لحاظ جسمی. برخی از افکارتان را به یاد بیاورید، مانند این که :«این فقط یک کار منصفانه است برای کمک به دیگران». این تجربه را نگه دارید و اجازه دهید ذهن شما را پُر کند.

کوتاه سخن اینکه…

دکتر هانسون رازی ساده اما به شدت مهم را به ما یادآوری کرد، اینکه اهمیت به خود را در اولویت تمام مسیرهای زندگی‌مان قرار دهیم. این اهمیت باید به گونه‌ای باشد که ما بتوانیم به همان قدری که به دیگران اهمیت می‌دهیم با دوزی بالاتر به خود نیز اهمیت دهیم.

در همین زمینه بیشتر بخوانید:

توانایی نوشتن و مطالعه کردن را دوست دارم زیرا معتقدم زیباترین نعمت خداوند به بشریت است که برای آن انتهایی وجود…

مقاله قبلی

چند راهنمای ساده‌ آداب معاشرت که شخصیت‌تان را ده برابر بهتر می‌کند

مقاله بعدی

چرا مدیران موفق دنیا همیشه از یک چک لیست استفاده میکنند؟

برگه‌ی تقلب ارتباطات – تکنیک‌های محرمانه‌ای که شما را محبوب‌ترین دایره‌تان…

چطور به خودمان اهمیت دهیم

تنها این نکته شکست و موفقیت در مذاکره را تعیین میکند

دیدگاه تان را با ما در میان بگذارید…

ما به دیدگاه شما احتیاج داریم؛ پس بیایید دیدگاه و نقطه نظرات مان را با همدیگر به اشتراک بگذاریم تا یک اجتماع موفق از افکار برنده با همدیگر بسازیم.

**‌به ازای هر یک دیدگاه سازنده، یک روز اشتراک رایگان پروژه سوخت جت دریافت کنید**

ذخیره نام و ایمیل برای دیدگاه‌گذاری‌های بعدی

خوش آمدین، لطفا وارد حساب کاربری شوید

9
 − 

 = 
یک

.hide-if-no-js {
display: none !important;
}

بازیابی رمز عبور

یک رمزعبور موقت، برایتان ایمیل خواهد شد.

برگه‌ی تقلب ارتباطات – تکنیک‌های محرمانه‌ای که…

تنها این نکته شکست و موفقیت در مذاکره را تعیین میکند

۵ قانون مطلق موفقیت از آرنولد شوارتزنگر

شبیه‌سازی ذهنی – حقه‌ای جالب برای دفع ترس و آماده…

دانلود کتاب شش کلاه تفکر از ادوارد دوبونو – کتاب…


حس می کنی دچار کم شنوایی شدی؟


طرح های 3بعدی کاغذ دیواری برای خرید

 

 

چطور به خودمان اهمیت دهیم

 

روانشناسی- وقتی کسی با شما طوری برخورد می‌کند که انگار فقط یکی از چندین و چند انتخاب هستید، به آنها کمک کنید با بیرون آوردن شما از آن تساوی انتخاب‌هایشان را محدود کنند.

 

خودتان باشید. اگر سعی کنید یک نفر دیگر باشید، فقط خودتان را تلف کرده‌اید. خودِ درونیتان را در آغوش بکشید و بدانید که هیچکس ایده‌ها، توانایی‌ها و زیبایی شما را ندارد. همانی باشید که از خودتان می‌شناسید یعنی بهترین مدل خودتان. و از اینها گذشته، با خودتان صادق باشید.

 

از همین امروز شروع کنید…

 

1 – اولویت‌هایتان را مشخص کنید

 

20 سال دیگر واقعاً مهم نیست که امروز چه کفشی پوشیده بودید، موهایتان چه مدلی بود یا مارک شلوار جینتان چه بوده است. چیزی که مهم است این است که دیگران چقدر دوستتان داشته‌اند، چه چیزهایی یاد گرفته‌اید و چطور از این دانش استفاده کرده‌اید.

 

2 – مسئولیت کامل اهدافتان را گردن بگیرید

 

اگر واقعا دوست دارید در زندگیتان به چیزهای خوبی برسید و اتفاقات خوبی برایتان بیفتد، باید خودتان باعث این اتفاقات شوید. نمی‌توانید یک گوشه بنشینید و آرزو کنید که یک نفر دیگر کمکتان کند. خودتان باید آینده‌تان را بسازید و فکر نکنید که سرنوشت باعث همه اعمال و انتخاب‌های شماست.

 

3 – ارزش خودتان را بشناسید

 

وقتی کسی با شما طوری برخورد می‌کند که انگار فقط یکی از چندین و چند انتخاب هستید، به آنها کمک کنید با بیرون آوردن شما از آن تساوی انتخاب‌هایشان را محدود کنند. بعضی وقت‌ها باید سعی کنید برایتان مهم نباشد، حال هرچقدر هم که اهمیت داشته باشد چون ممکن است گاهی اوقات برای کسی که ارزش خیلی زیادی برایتان دارد، هیچ ارزشی نداشته باشید. این غرور نیست بلکه احترام به خود است. اگر دور و برتان را با افراد منفی پر کنید نباید انتظار داشته باشید که زندگیتان تغییرات مثبت داشته باشد. به افراد نیمه‌وقت، موقعیت تمام‌وقت در زندگیتان ندهید. ارزش خودتان را بشناسید و هیچوقت به کمتر از آنچه لیاقتتان است راضی نشوید.

 

4 – رویکرد مناسب را انتخاب کنید

 

نگرش مهمترین چیز است. وقتی با صف‌های طولانی و ترافیک سنگین روبرو می‌شوید و یا یک ساعت از ساعت قرارتان با کسی گذشته است، دو انتخاب پیش رو دارید: می‌توانید خسته و کلافه شوید و می‌توانید به آن به شکل فرصت و زمان کوتاهی که زندگی برای فکر کردن، آرام‌تر شدن و خیالپردازی به شما داده است نگاه کنید. اولین انتخاب فشارخونتان را بالا می‌برد. دومین انتخاب هوشیاریتان را بیشتر می‌کند.

 

5 – اجازه ندهید اشتباهات گذشته رویاهایتان را خراب کند

 

یاد بگیرید که همه چیزهایی که کنترل آن به دست شما نیست را رها کرده و از یاد ببرید. دفعه بعدی که وسوسه شدید درمورد موقعیتی که فکر می‌کنید ناعادلانه تمام شد، بیهوده‌گویی کنید، این را به خودتان یادآور شوید: هیچوقت با فکر کردن به این موضوع تا زمان مرگ نمی‌توانید عصبانیت مربوط به آن را از بین برید. پس دهانتان را بسته نگه دارید، مشتتان را باز کنید و به افکارتان یک مسیر دوباره دهید.

 

6 – چیزهایی را انتخاب کنید که واقعاً مهم هستند

 

بعضی چیزها اهمیت زیادی ندارند، مثل نوع ماشینی که سوار می‌شوید. اگر به تصویر بزرگ زندگی نگاه کنید، چقدر این مسئله می‌تواند اهمیت داشته باشد؟ شادتر کردن یک انسان جطور؟ بله، این اهمیت دارد. مشکل بزرگ و اصلی اکثر آدمها این است که می‌دانند چه چیزهایی مهم است اما آن را انتخاب نمی‌کنند.حواسشان پرت می‌شود. چیزهای اول را اول نمی‌گذارند. سخت‌ترین و هوشمندانه‌ترین راه‌ها برای زندگی، انتخاب چیزهایی است که واقعاً مهم است.

 

7 – خودتان را دوست داشته باشید

 

بگذارید یک نفر درست همانطور که خودتان را دوست دارید شما را دوست بدارد، با همه نقص‌ها، زشتی‌ها و مشکلات. بگذارید باوجود همه اینها یک نفر دوستتان داشته باشد؛ و بگذارید آن یک نفر خودِ شما باشد.

 

چطور به خودمان اهمیت دهیم

8 – توانایی‌ها و ضعف‌های خود را بپذیرید

 

با خودتان راحت باشید و اعتمادبه‌نفس داشته باشید. ما معمولاً زمان زیادی را برای مقایسه خودمان با دیگران تلف می‌کنیم و افسوس می‌خوریم که کاش کس دیگری بودیم. هر کسی توانایی ها و ضعف‌های خودش را دارد و فقط زمانیکه همه آنچه که هستیم را بپذیریم، خواهیم توانست از توانایی‌هایمان استفاده کنیم.

 

9 – برای خودتان بایستید

 

شما به دنیا آمده‌اید که واقعی باشید، نه ایدآل. به دنیا آمده‌اید که خودتان باشید نه چیزی که کس دیگری که می‌خواهد باشید. برای خودتان بایستید، به چشمان آنها نگاه کنید و بگویید، “تازمانیکه من را نشناخته‌ای درموردم قضاوت نکن. تا زمانیکه با من وارد چالش نشده‌ایی، ارزشم را پایین نیاور و تازمانیکه با من حرف نزده‌ای درموردم حرف نزن.”

 

10 – از دیگران درس بگیرید و زمانی که لازم است، بگذرید

 

نمی‌توانید توقع داشته باشید که بتوانید دیگران را تغییر دهید. یا همانی که هستند را می‌پذیرید یا بدون آنها زندگی می‌کنید. و فقط بخاطر اینکه چیزی تمام می‌شود به این معنی نیست که هیچوقت وجود نداشته است. شما زندگی کرده‌اید، درس گرفته‌اید، رشد کرده‌اید و گذشته‌اید. وجود بعضی آدمها در زندگی برای شما نعمت هستند و بعضی از آنها فقط درس.

 

11 – در روابطتان صادق باشید

 

خیانت نکنید! اگر شاد نیستید، صادق باشید و از آن رابطه بگذرید. وقتی واقعاً عاشق باشید، وفادار بودن اصلاً سخت نیست، توام با لذت است.

 

12 – با راحت بودن راحت باشید

 

همانطور که می‌دانیم زندگی می‌تواند در یک چشم برهم زدن از این رو به آن رو شود. دوستی‌هایی که امکان‌پذیر به نظر نمی‌رسید آغاز می‌شود، کارهای مهم کنار گذاشته می‌شود و یک امید دیرینه دوباره زنده می‌شود. شاید گاهی‌اوقات راحت به نظر نیاید اما بدانید که زندگی در انتهای منطقه آرامش شما شروع می‌شود. پس اگر در حال حاضر احساس راحتی ندارید، بدانید که تغییری که در زندگیتان رخ داده است انتهای کار نیست، بلکه یک شروع تازه است.

 

13 – همانی باشید که برای تبدیل شدن به آن به دنیا آمده‌اید

 

نگذارید به آخر زندگیتان برسید و بفهمید که فقط طول زندگی را زندگی کرده‌اید. عرض آن را هم زندگی کنید. وقتی بعنوان یک انسان مشتاق به دنیا می‌آیید، تنها مشکلی که بزرگتر از یاد گرفتن راه رفتن در کفش دیگران است، این است که یاد بگیرید با خودتان راحت باشید. از قلبتان پیروی کنید و مغزتان را هم همیشه همراه داشته باشید. وقتی واقعاً با خودتان راحت بودید، شاید همه آدمها دوستتان نداشته باشند اما برای شما اصلاً اهمیتی نخواهد داشت.

 

14 – هیچوقت از خودتان نا امید نشوید

 

این زندگی شماست. آن را شکل دهید و اگر این کار را کنید، کسی دیگر اینکار را می‌کند. قدرت نه تنها در میزان تحمل شما دیده می‌شود بلکه در توانایی شما برای شروع دوباره نمود می‌کند. هیچوقت برای تبدیل شدن به آنچه که می‌خواهید باشید دیر نیست. مدام یاد بگیرید، سازگار شوید و رشد کنید. شاید هنوز به مقصدتان نرسیده باشید اما مطمئناً از دیرروز به مقصدتان نزدیک‌تر هستید.

منبع : mardoman.net

مطالب بیشتر برای زندگی بهتر


آموزش مکالمه محور زبان به صورت آنلاین


همین حالا وکیل بگیر


سوتین های خوشگل و باکیفیت/تنوع رنگ عالی


کامل ترین سیستم خانگی پاکیزه کننده هوا

پرداخت شهریه آموزشگاه زبان در صورت رضایت

چنین کیکی روفقط تواین یخچال میتونی جابدی


خرید ماست ساز پونته

بالاترین کیفیت لوازم خانگی با بهترین قیمت


طراحی و بازسازی فضای داخلی

مشاهده تمامی مدلهای لوازم خانگی اسنوا/قیمت


ماشین لباسشویی با آبکشی شرعی


برای سفارش این ست فقط کافیه کلیک کنی!


راهنمای انتخاب و خرید محصولات زناشویی

هرآنچه ازعملهای زیبایی زنان میخواهیدبدانید

Makan Inc.| All Rights Reserved – © 2013 – 2021

عشق به خود، یک عنصر ضروری برای داشتن زندگی مثبت است، و احترام به خود یک جنبه حیاتی از خود عشق است. هرچقدر بیشتر به خودتان احترام بگذارید، بیشتر می توانید خودتان را دوست داشته باشید با این حال، احترام به خود، همیشه آسان بدست نمی آید.

جنبه های زیادی از زندگی وجود دارند، که شما را به احترام جذب می کنند ، تا آنجا که ممکن است بخواهید به خود با احترام رفتار کنید، و اغلب تاثیرات بیرونی وجود دارند، که می تواند شما را به این مسیر وارد کنند به عنوان مثال، در این بخش چند موقعیت وجود دارد، که ممکن است شما را از احترام به خود دور کند:

دوست داشتن کسی که شما را دوست ندارد (یا با شما بد رفتار میکند)، داشتن یک موقعیت موفق که باعث می شود تا شما ناراحت شوید، آرزو داشته باشید که بتوانید به عقب برگردید، فکر کنید که به عوامل x، y یا z نیاز دارید تا خوشحال باشید،داشتن افرادی که در اطرافتان که به توانایی های شما شک دارند،

چیزهایی را بخواهید فقط به این دلیل که فکر می کنید “باید” آنها را داشته باشید، فکر کنید که زندگی دیگران بهتر از زندگی شماست، یا زندگی کردن یا کار کردن، با افرادی که با شما رفتار بدی می کنند.چطور به خودمان اهمیت دهیم

اینها ،تنها چند دلیل هستند که ممکن است برای شما احترام به خود سخت باشد، و متأسفانه برای همه می تواند اتفاق بیافتد. همه اینها در کنترل شما نیست، (شما همیشه نمی توانید کنترل کنید که دیگران چگونه با شما رفتار کنند یا واکنش نشان می دهند)، اما آنچه که در کنترل شماست این است که چگونه با خودتان رفتار کنید.

در این بخش از نمناک ،چند نکته درباره چگونگی ایجاد احترام به خودتان وجود دارد:

برای کمتر از آنچه سزاوار شماست، فرو نشینید:

یکی از بهترین راهها برای احترام به خود، این است که هرگز برای آنچه کمتر از سزاوار شماست، آرام نشینید. و شما و همه ما -سزاوار بهترین ها در زندگی هستیم ؛ شما، همین یک زندگی را برای زندگی کردن دارید و سزاوار بهترین چیزها هستید:بهترین افراد، بهترین شغل، بهترین احساسات.

شخصی باشید که واقعا هستید:

به منظور آرام نماندن، شما باید بدانید که واقعا چه چیزی می خواهید ، باید آن چیزی باشید که هستید و چیزهایی را که برای شما مهم است، را بدانید. (یکی از راه هایی که من انجام می دهم این است که با استفاده کتاب های کار روی خود، خودم را بارها و بارها و بارها بازبینی می کنم.)

وقتی بدانید که چه کسی هستید- و چه چیزی می خواهید- قادر خواهید بود بر روی فعالیت ها و افرادی که شما را تشویق می کنند، متمرکز شوید.

خودتان را در ازای اشتباهاتتان ببخشید:

رها کردن گذشته می تواند دشوار باشد، اما برای الان و احترام به خودتان، باید اجازه دهید تا اشتباهاتتان فراموش شوند ، هرکاری که می توانید بکنید تا خودتان را ببخشید، انجام دهید.

ما همه آن کارها را کرده ایم- این بخشی از زندگی است – اما کسانی که به خودشان احترام می گذارند، می دانند چگونه می توانند این اشتباهات را به گذشته بسپرند. شما هرگز نمی توانید به عقب برگردید، فقط می توانید آنچه اتفاق افتاده است را بفهمید و مثبت به جلو و آینده حرکت کنید.

افرادی را که به شما آسیب رسانده اند را ببخشید:

بخشش، گاهی اوقات سخت است، به ویژه اگر شما به شدت آسیب دیده باشید و ناراحت شده باشید ، اما همراه داشتن این آسیب ها و خشم ها، تنها باعث می شود تا پرورش عشق در خودتان سخت تر شود.

اجازه دهید تا درد و ناراحتی از دیگران از قلبتان پاک شود تا فضایی در قلبتان برای احساسات و تجربیات مثبت بیشتر فراهم شود ، مهم نیست چه اشتباهاتی بر ضد شما رخ داده است، عفو همیشه بهتر از چسبیدن به درد و ناراحتی و عصبانیت است.

خودتان را با افراد مثبت محاصره کنید:

احترام به خود، یعنی حفظ رابطه با کسانی که به شما احترام می گذارند – و به خودشان ، افراد منفی (حتی کسانی که به طور مستقیم با شما منفی و بد نیستند) ،افکار منفی خودشان را تخلیه می کنند و منشا الگوهای فکر منفی در درون شما می شوند.

حتما این سخن قدیمی را شنیده اید:شما ترکیبی از افرادی هستید که بیشتر وقت خود را با آنها صرف می کنید ، به اندازه کافی به خودتان احترام بگذارید، تا مطمئن شوید که این افراد تاثیر مثبتی از شما می گیرند.

بر روی ایجاد اعتماد به نفستان کار کنید:

هرچه بیشتر به خودتان اعتماد داشته باشید، عشق و احترام به خودتان راحت تر خواهد بود اعتماد به نفس ،همیشه آسان بدست نمی آید، بنابراین شما روی آن زیاد کار کنید.

کارهایی را انجام دهید که در آنها وارد هستید و نظرات مثبت افراد را قبول کنید و از آنها یادداشت برداری کنید و به خودتان افتخار کنید.هرچه بیشتر روی اعتماد به نفستان کار کنید، اعتماد به نفس بیشتری به دست خواهید آورد. و هرچه اعتماد به نفس بیشتری بدست آورید، کمتر احتمال دارد شما برای کوتاه بیایید.

با خود (و دیگران) صادق باشید:

صداقت، نشانه نهایی احترام است ، زمانی که با خودتان صادق هستید، خواهید دید که چه چیزی برای شما خوب است و چه چیزهایی نه و احتمال کمتری وجود دارد چیزی را که نمی خواهید را قبول کنید.

صادقانه بودن با خود واقعا سخت است، پس به احساس خود و افکار خود خوب توجه کنید و هنر صادق بودن را با دیگران تمرین کنید حتی زمانی که سخت است، حقیقت همیشه راه مناسب است.

مراقب بدن خود باشید:

ساختن بدنتان از لحاظ فیزیکی احساس خوبی می شود و یکی از راههای مهم برای احترام به خود است بدن خود را مانند بدن فردی که عاشقش هستید، دوست داشته باشید. غذای سالم، ورزش، استرس کم. احترام به بدنتان یک جنبه اساسی از احترام به خود است.

هر چه محبت بیشتری به جسم خود نشان دهید، عشق بیشتری را به خود احساس می کنید. بدن شما یک کشتی است که شما را در جهان حمل می کند و شما هستید که می توانید به آن احترام بگذارید.

به ذهنتان الهام ببخشید:

درست همانطور که شما نیاز به احترام به بدنتان دارید، همچنین باید به ذهنتان نیز احترام بگذارید خود را با تجربه و اطلاعات جدید به چالش بکشید از فکر راحتی دست بردارید و سعی کنید دیدگاه های جدیدی پیدا کنید.

منابعی برای اطلاعات و الهام ها پیدا کنید – کتاب ها، وب سایت ها، مردم – و ببینید کدام مورد را می توانید انجام دهید هر چه بیشتر بدانید، بیشتر می توانید رشد کنید ، این رشد به شما قدرت می دهد، و احترام به خود را بسیار ساده تر می کند.

در مورد خودتان مثبت بگویید:

طوری که شما در مورد خودتان صحبت می کنید، در مورد اینکه چقدر به خودتان احترام میگذارید، می گوید ، سعی کنید همیشه درباره خودتان مثبت بگویید و سعی نکنید خودتان را با جملات منفی پایین بکشید.اگر در حال مبارزه با این رفتار خود هستید، از کتاب ‘استفاده از کلمات مثبت برای ارتقای عشق به خود’ استفاده کنید و می توانید آن را دانلود کنید.

خودتان را با دیگران مقایسه نکنید:

تئودور روزولت درست می گوید، “مقایسه دزد شادی است”. هرچه بیشتر زندگی خود را با دیگران مقایسه کنید، احترام به خود برایتان سخت تر خواهد بود مقایسه نکردن سخت است، اما به خودتان یادآوری کنید که کامل آن شخص را نمی شناسید و همه چیز را در مورد زندگی او نمی دانید ، هیچ زندگی ای کامل نیست و یک راه ضروری برای احترام به خودتان این است که، بر روی آنچه که دارید تمرکز کنید، نه بر روی آنچه کم دارید.

یکی از بزرگ‌ترین عقیده‌های اشتباهی که در جامعه وجود دارد این است که قرار دادن خودمان به عنوان اولویت اول، خودخواهانه و مغرورانه است. حقیقت این است که این امر عاشقانه‌ترین کاری است که می‌توانیم برای خودمان و دیگران انجام دهیم. در ادامه با یوکن همراه باشید.

“شما می‌توانید در سراسر جهان برای پیدا کردن کسی که بیشتر از شما سزاوار عشق و محبت  است جستجو کنید و این شخص را در هیچ جا پیدا نخواهید کرد. شما، خودتان، همانند هر کس در جهان، سزاوار عشق و محبت هستند. “- بودا

عزیزانمان و کسانی که دوستشان داریم هنگامی که در یک فضای خوب هستیم و از انرژی زیادی برخورداریم، به دست می‌آیند. زمانی که کامل هستیم به نفع افراد اطرافمان است و زمانی که ما رشد می‌کنیم زندگی خوشایند می‌شود. با این حال، ما متقاعدیم که همه چیز در نهایت از هم می‌پاشد و درست نیست که شخصی که در قلب، بدن و ذهن ما زندگی می‌کند را در وهله‌ی اول قرار دهیم.

اولندا میبره می‌گوید، به یاد دارم قبل از اینکه شوهرم را ملاقات کنم، شروع به کنار گذاشتن برخی از روابط سمی در زندگی‌ام کردم؛ در آن زمان اجازه می‌دادم از من سوءاستفاده شود. آن‌ها تقاضاهای زیادی داشتند اما در عوض کاری برای من انجام نمی‌دادند؛ زمانم، داراییم، احساسم را برای آن‌ها گذاشتم.

هنگامی که اولویت‌هایم تغییر پیدا کرد،  شروع به دادن عشق بیشتری به خود کردم. نه تنها احساس شگفت انگیزی به من دست داد، بلکه قبل از اینکه بتوانم به شخص دیگری عشق بورزم، باید این عشق را در درون خودم به وجود می‌آوردم. خوشبختی جدیدی در من به وجود آمد و به جای تلاش برای درست کردن این روابط، به خودم گفتم که “من دوست داشتنی و ارزشمند” هستم. من بر روابط شکوفا تمرکز کردم و از روابط سمی بیرون آمدم.چطور به خودمان اهمیت دهیم

اولویت دادن به خود، شما را قادر می‌سازد به فردی بهتر برای خودتان تبدیل شوید و همچنین در روابطی که در طول مسیر ایجاد می‌کنید نیز بهتر خواهید بود. تصمیماتی که ما در یک فضای دوستانه می‌گیریم بسیار بهتر از انتخاب‌هایی هستند که در گناه و کمبود  انجام می‌دهیم.

در ادامه به معرفی هفت روش برای شروع ارزش دادن به خود و تبدیل کردن خود به شخصی مهم در زندگی می‌پردازیم. همه چیز با شما آغاز می‌شود.

مقایسه خودمان با دیگران، کار بسیار بی‌فایده‌ای است. ما نه تنها به دنبال چیزهایی که نداریم هستیم، بلکه خودمان را در این احساس کمبود می‌بینیم. زمانی زندگی دیگران را  تجربه نکردیم، احساسات آن‌ها را نمی‌دانیم‌ و تجربیاتشان را نداشته‌ایم خود را با اطلاعاتی مقایسه می‌کنیم که واقعیت ندارند.

 مقایسه کردن تمرکز را از شما برمی‌دارد و بر روی آن شخص قرار می‌دهد، با این حال، قدرت شما بر چیزهایی است که می‌تواند در زندگی شما تأثیر بگذارید. شما یک شخص منحصر به فرد هستید و هیچ کس در دنیا مانند شما وجود ندارد.

 تمرکز خود را بر چیزهایی که در زندگی شما هستند قرار دهید و به فردی که در آینه است توجه کنید. او دارای ویژگی‌های مخصوص به خود است. کمال گرائی درونی را کنار بگذارید و از لبخند خود، استعدادهایتان، آنچه که ارائه می‌دهید، قدردانی کنید. دیدن ارزش خود سریع‌ترین راه برای تغییر تمرکز برای قرار دادن در جای مناسب آن است.

برخی افراد فقط به خاطر حقوق آن در شغلی می‌مانند که دوست ندارند. دیگران در روابطی می‌مانند که دیگر احساسی برای آن ندارند. بعضی از ماها با دوستانی داریم که برای ما مفید نیستند. به هر چیزی که قانع شوید، ارزشش را ندارد. شما شایسته صلح و آرامش هستید.

اگر به طور دائمی به خودتان می‌گویید “باید چیزی بهتر از این باشد”، احتمالاً  در حال قناعت هستید. به کم قانع نباشید. تلاش کنید تا بهترین‌ها را به دست بیاورید.

 قدر تختی که در آن‌ می‌خوابید را بدانید. قدر همسر خود را بدانید. قدر لباس‌هایی که بر تن دارید، ماشین خود؛ غذا که می‌خورید را بدانید. اما فراموش نکنید که قدر آنچه را که به جهان می‌آورید‌ را نیز بدانید. شادی که به دیگران منتقل می‌کنید را مشاهده کنید. به تأثیر این شادی و اثرات آن فکر کنید. فقط به این دلیل که شما آگاه نیستید، به این معنا نیست که نمی‌توانید بیشتر از آنچه که تصور می‌کنید، گسترش و رشد داشته باشید.

هرچه بیشتر از خود قدردان باشید، شادی بیشتری در زندگی شما جاری می‌شود.

خودتان را از هر چیزی که به شما احساس بدی را القا می‌کند دور کنید. در کنار افرادی باشید که زندگی شما را معنی‌دارتر می‌کنند. خود را در موقعیتی قرار دهید که حداقل دو نفر به شما انرژی داده، شما را سمت آرزوهایتان سوق داده و شما را به خاطر کسی که هستید، بدون هیچ تغییری، بپذیرند. روابط توسعه دهنده و توانمند ساز به ما یادآوری می‎‌کنند که تنها نیستیم و قلب ما را به روی دیگران باز نگه‌ می‌دارد.

در حالی که ما اینجا هستیم که به یکدیگر کمک کنیم گاهی این کار به بهای سلامتمان تمام می‌شود. گاهی اوقات ما بیشتر‌ از آنچه می‌توانیم به دیگران کمک می‌کنیم و به‌ آن‌ها اجازه نمی‌دهیم تا از تجربیات خود چیزی  بیاموزند. کمک کردن به طور مداوم با تعهد ی بی قید و شرط منجر‌ به ناراحتی می‌شود. در عوض با انجام کاری که حس می‌کنید درست‌ است به‌ خودتان احترام بگذارید. نه گفتن‌ می‌تواند عامل رهایی‌ و آزادی باشد زیرا هنگامی که به دیگران‌ نه می‌گوییم، در اصل به‌ خودمان و خواسته‌هایمان بله می‌گوییم و در این صورت با ارزش‌های خود هماهنگ خواهیم بود. به خودتان اجازه دهید تا‌ گاهی نه بگویید. این‌ تمرین باعث می‌شود تا اعتماد به نفس شما افزایش‌ یافته و دیگران‌ ارزش‌ و احترام بیشتری‌‌‌ را برای شما قائل باشند.

تعیین مرز برای داشتن روابطی دو طرفه و قابل احترام ضروری است. ممکن است باور این موضوع سخت باشد اما تعیین مرز، آزادی را به همراه دارد زیرا هنگامی که تمامی آرزوهای ما به وضوح مشخص است دیگر نیازی به ایجاد دیواری بین طرفین نخواهد بود. مرزها اعتماد به نفس و ارزش ما را نشان خواهند داد. یک عزت نفس سالم چگونگی برخورد دیگران با شما را به آن‌ها نشان می‌دهد و هنگامی که شخصی خاص شما را مجبور می‌کند تا مرزهای خود را بشکنید، شما نسبت به مرزهای خود استوار باقی خواهید ماند.

همه ما چیزی داریم که به زندگی ما امید و معنی می‌بخشد. گوش دادن به ندا درونی  که عامل سعادت و خوشبختی تان است را فراموش نکنید و نسبت به خواسته‌های بیهوده و چیزهای کوچکی که حواس شما را پرت می‌کنند، آگاه باشید. بر روی هدف خود متمرکز باشید زیرا رویاها هرگز از بین نمی‌روند، بلکه تنها به تعویق می‌افتند.

اشتیاق‌های ما به هر اندازه‌ای که هستند می‌توانند کوچک و یا بزرگ باشند و ما می‌توانیم در زندگی خود یک یا چند اشتیاق و علاقه داشته باشیم. به ندا و خواسته‌های قلب خود گوش فرا دهید و هرکدام را، اگر می‌توانید، در زمان خود انجام دهید. خود را تشویق کنید تا تمامی آن کارها را انجام دهید و راهی برای زندگی خود پیدا کنید تا هنگام به تحقق رساندن رویاهایتان از خود پشتیبانی کنید. همه چیز در زندگی‌مان با ما شروع می‌شود و روابط ما را می‌سازد و به آن‌ها شکل می‌دهد. بنابراین با عقل جور در می‌آید تا به اندازه‌ای که به دیگران عشق می‌ورزید و از آن‌ها مراقبت می‌کنید و به آن‌ها شادی می‌بخشید برای خود نیز این خواسته‌ها را در نظر بگیرید. با بودن به بهترین شکل خود می‌توانید با عشق، زیبایی و مهربانی زندگی کنید.

منبع: Possibilitychange

آیا به نظر شما این مطلب مفید بود؟

اره خوب بود
بسیار عالی توضیح دادید
واقعا عالی وکاربردی مچکر از زحمتاتون
متشکراززحمات شما. بسیارهوشمندانه وکاربردی نوشته شده است.
واقعا واقعا عالی بود.به این مطلب احتیاج داشتم و توسط همین مطلب با نرم افزار عالیتون اشنا شدم. تشکرررچطور به خودمان اهمیت دهیم

مجله موفقیت یوکن، مجله ای است ویدیویی که تلاش می کند هر آنچه انسان های موفق درباره موفقیت از دیروز تا به امروز تجربه کسب کرده اند را به آسان ترین شکل ممکن در اختیار شما بگذارد. هدف ما در یوکن گردآوری بروزترین روش های موفقیت فردی، سازمانی و تجاری است تا مرجع کاملی باشیم برای مخاطبین و افرادی که سعی دارند موفق شوند.

برای مشاهده لیست وارد شوید…

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

 

 

 

چطور به خودمان اهمیت دهیم

 

اکثر اوقات ما ارزش خودمان را در اینکه دیگران چگونه با ما رفتار می کنند یا چقدر در زندگی موفق بوده ایم یا اینکه چقدر زندگی بی نقصی داشته ایم، میدانیم.

مسأله اینجاست که تمام این موضوع ها می توانند تغییر کنند. اگر شما ارزش خود را در اینکه دیگران چطور با شما رفتار می کنند، بدانید، اگر زمانی به شما آسیب بزنند یا شما را ناامید کنند، آنوقت شما احساس بی ارزش بودن می کنید.

اگر شما ارزش خود را از دستاوردهای خود بگیرید، مثل اینکه:

✔ چقدر درآمد دارید؟

✔ چه ماشینی دارید؟

✔ یا چه اسم های مستعاری برای خود ساخته اید؟

آنوقت اگر مشکلی پیش بیاید و جایگاه قبلتان را از دست بدهید، مثلا اگر کسب و کارتان شکست بخورد، آنوقت شما نیز احساس بی ارزشی می کنید.

بعضی افراد به خاطر اینکه در زندگی شان اشتباهات مختلفی کرده اند احساس خوب نسبت به خودشان ندارند. مثلاً در موقعیتی قرار ندارند که انتظارش را داشتند و حالا در زندگی شان احساس ناامنی و حقارت می کنند.

اینجور افراد ارزش خود را در عملکرد خود می دانند. اینکه دیگران چگونه با شما رفتار می کنند ارزش شما را تغییر نمی دهد. اینکه در مورد شما چه می گویند یا با شما چه کاری می کنند مشخص نمی کند که شما چه کسی هستید.

اشتباهاتی که مرتکب شده اید از ارزش شما کم نمی کند. آنها کارهایی هستند که صرفا شما انجام دادید و نشان دهنده ی شخصیت شما نیست.

شما می توانید خانه بزرگتری بخرید یا ماشین بهتری داشته باشید اما این ها شما را ارزشمندتر نخواهد کرد. این چیزها فقط میزان دارایی شما را افزایش می دهد نه میزان ارزش درونی شما را.

شما همین الان هم با داشتن یک آپارتمان کوچک و هیچ اسم مستعاری، ارزشمند هستید. یک موقعیت شغلی خوب ممکن است به شما اعتبار ببخشد، اما تأثیری در میزان ارزش شما ندارد.

شما ممکن است یک مادر خانه دار باشید که در حال بزرگ کردن بچه هایش هست، ممکن است اعتبار یک مدیر را نداشته باشید، اما همان قدر ارزشمند هستید.

ارزش شما در اینکه چه می کنید، چه درآمدی دارید یا چه کسانی را می شناسید، نیست. این ها معیارهایی ظاهری هستند که قابل تغییر می باشند.

اما دشمن تمام مدت تلاش می کند تا ما را بی ارزش جلوه دهد. او عاشق این است که شما اجازه دهید حرفی که دیگران در مورد شما می زنند، به شما احساس حقارت بدهد.

یا اینکه زندگی خود را با زندگی دیگران مقایسه کنید یا مثلاً وقتی احساس خوب نسبت به خودتان داشته باشید که به جایگاه آنها برسید یا در همسایگی آنها زندگی کنید یا عملکرد بی نقصی داشته باشید یا حتما وقتی اعتیادتان را ترک کردید بعد احساس ارزشمندی کنید.

اما بدانید که انجام دادن هیچ کاری باعث نمی شود که شما ارزشمندتر شوید. نه چیزی که بدست می آورید، نه چیزی که بر آن غلبه می کنید، شما همین الان هم ارزشمند هستید.

خداوند شما را اشرف مخلوقات آفریده است. شما بی نظیر هستید، از شما فقط یکی در جهان موجود است، شما خاص هستید و خداوند شما را بی همتا آفریده است، هیچوقت مثل شما در جایی وجود نخواهد داشت.

پس شانه هایتان را عقب ببرید و با اعتماد به نفس حرکت کنید، چون شما خارق العاده آفریده شده اید.

 

قسمت اول

 

قسمت دوم

 

قسمت چهارم

 

قسمت پنجم

 

قسمت ششم

 

قسمت هفتم

 

قسمت هشتم

چطور به خودمان اهمیت دهیم

 

قسمت نهم

 

قسمت دهم

من سید محمد باقرپور هستم، قصد دارم خلاصه ای از مطالب آموزشی و مفیدی که یاد می گیرم را با شما در این سایت به اشتراک بگذارم. خیلی خوشحالم که این فرصت در این وبسایت برای من فراهم شده است.

  سریال جول اوستین – قسمت هفتم مدت: 7 دقیقه و 45 ثانیه قسمت هفتم را می توانید رایگان دانلود کنید یا همینجا آنلاین تماشا کنید:  

   …

  سریال جول اوستین – قسمت ششم مدت: 8 دقیقه  قسمت ششم را می توانید رایگان دانلود کنید یا همینجا آنلاین تماشا کنید:  

    متن قسمت ششم…

  سریال «۱۰ قانون جول اوستین» قسمت هشتم: ورودی های ذهن ات را کنترل کن  

    متن قسمت هشتم: شاید خودمان متوجه نشویم اما ما همیشه داریم چیزهایی…

  سریال «۱۰ قانون جول اوستین» قسمت چهارم: بر خستگی خود غلبه کنید  

  متن قسمت چهارم: اگر دشمن شما در مرحله اول نتواند…

  سریال «۱۰ قانون جول اوستین» قسمت نهم: از قدرت کلام خود استفاده کن  

    متن قسمت نهم: جایگاهی که امروز در آن قرار دارید به خاطر…

  سریال جول اوستین – قسمت سوم مدت: 14 دقیقه  قسمت سوم را می توانید رایگان دانلود کنید یا همینجا آنلاین تماشا کنید:    

    متن قسمت…

  سریال جول اوستین – قسمت پنجم مدت: 8 دقیقه  قسمت پنجم را می توانید رایگان دانلود کنید یا همینجا آنلاین تماشا کنید:  

    متن قسمت پنجم…

  سریال «10 قانون جول اوستین» قسمت دوم: طرز فکر خود را تغییر دهید  

    متن قسمت دوم: شرکت بزرگی وجود دارد که…

سریال جول اوستین – قسمت یازدهم مدت: 16 دقیقه و 20 ثانیه قسمت یازدهم را می توانید رایگان دانلود کنید یا همینجا آنلاین تماشا کنید:  

    متن…

  سریال جول اوستین – قسمت دوم مدت: 6 دقیقه قسمت دوم را می توانید رایگان دانلود کنید یا همینجا آنلاین تماشا کنید:  

    متن قسمت دوم…

سریال جول اوستین – قسمت اول مدت: 6 دقیقه قسمت اول را می توانید رایگان دانلود کنید یا همینجا آنلاین تماشا کنید:  

    متن قسمت اول سریال…

  سریال جول اوستین – قسمت چهارم مدت: 14 دقیقه  قسمت چهارم را می توانید رایگان دانلود کنید یا همینجا آنلاین تماشا کنید:  

    متن قسمت چهارم…

نظر شما برای ما خیلی مهم است و تک به تک نظرات شما خوانده و بررسی خواهد شد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه

نام

ایمیل

وب‌سایت

شماره تماس پشتیبانی: 09387278642


شماره پشتیبانی در واتساپ: 09901136085

site@negareshenik.ir

© کليه حقوق محصولات و محتوای اين سایت متعلق به نگرش نیک می باشد و هر گونه کپی برداری از محتوا و محصولات سایت پیگرد قانونی دارد.

0

0


سلام کاربر میهمان


ورود و عضویت

برای مشاهده لیست وارد شوید…

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

 

 

 

چطور به خودمان اهمیت دهیم

 

اکثر اوقات ما ارزش خودمان را در اینکه دیگران چگونه با ما رفتار می کنند یا چقدر در زندگی موفق بوده ایم یا اینکه چقدر زندگی بی نقصی داشته ایم، میدانیم.

مسأله اینجاست که تمام این موضوع ها می توانند تغییر کنند. اگر شما ارزش خود را در اینکه دیگران چطور با شما رفتار می کنند، بدانید، اگر زمانی به شما آسیب بزنند یا شما را ناامید کنند، آنوقت شما احساس بی ارزش بودن می کنید.

اگر شما ارزش خود را از دستاوردهای خود بگیرید، مثل اینکه:

✔ چقدر درآمد دارید؟

✔ چه ماشینی دارید؟

✔ یا چه اسم های مستعاری برای خود ساخته اید؟

آنوقت اگر مشکلی پیش بیاید و جایگاه قبلتان را از دست بدهید، مثلا اگر کسب و کارتان شکست بخورد، آنوقت شما نیز احساس بی ارزشی می کنید.

بعضی افراد به خاطر اینکه در زندگی شان اشتباهات مختلفی کرده اند احساس خوب نسبت به خودشان ندارند. مثلاً در موقعیتی قرار ندارند که انتظارش را داشتند و حالا در زندگی شان احساس ناامنی و حقارت می کنند.

اینجور افراد ارزش خود را در عملکرد خود می دانند. اینکه دیگران چگونه با شما رفتار می کنند ارزش شما را تغییر نمی دهد. اینکه در مورد شما چه می گویند یا با شما چه کاری می کنند مشخص نمی کند که شما چه کسی هستید.

اشتباهاتی که مرتکب شده اید از ارزش شما کم نمی کند. آنها کارهایی هستند که صرفا شما انجام دادید و نشان دهنده ی شخصیت شما نیست.

شما می توانید خانه بزرگتری بخرید یا ماشین بهتری داشته باشید اما این ها شما را ارزشمندتر نخواهد کرد. این چیزها فقط میزان دارایی شما را افزایش می دهد نه میزان ارزش درونی شما را.

شما همین الان هم با داشتن یک آپارتمان کوچک و هیچ اسم مستعاری، ارزشمند هستید. یک موقعیت شغلی خوب ممکن است به شما اعتبار ببخشد، اما تأثیری در میزان ارزش شما ندارد.

شما ممکن است یک مادر خانه دار باشید که در حال بزرگ کردن بچه هایش هست، ممکن است اعتبار یک مدیر را نداشته باشید، اما همان قدر ارزشمند هستید.

ارزش شما در اینکه چه می کنید، چه درآمدی دارید یا چه کسانی را می شناسید، نیست. این ها معیارهایی ظاهری هستند که قابل تغییر می باشند.

اما دشمن تمام مدت تلاش می کند تا ما را بی ارزش جلوه دهد. او عاشق این است که شما اجازه دهید حرفی که دیگران در مورد شما می زنند، به شما احساس حقارت بدهد.

یا اینکه زندگی خود را با زندگی دیگران مقایسه کنید یا مثلاً وقتی احساس خوب نسبت به خودتان داشته باشید که به جایگاه آنها برسید یا در همسایگی آنها زندگی کنید یا عملکرد بی نقصی داشته باشید یا حتما وقتی اعتیادتان را ترک کردید بعد احساس ارزشمندی کنید.

اما بدانید که انجام دادن هیچ کاری باعث نمی شود که شما ارزشمندتر شوید. نه چیزی که بدست می آورید، نه چیزی که بر آن غلبه می کنید، شما همین الان هم ارزشمند هستید.

خداوند شما را اشرف مخلوقات آفریده است. شما بی نظیر هستید، از شما فقط یکی در جهان موجود است، شما خاص هستید و خداوند شما را بی همتا آفریده است، هیچوقت مثل شما در جایی وجود نخواهد داشت.

پس شانه هایتان را عقب ببرید و با اعتماد به نفس حرکت کنید، چون شما خارق العاده آفریده شده اید.

 

قسمت اول

 

قسمت دوم

 

قسمت چهارم

 

قسمت پنجم

 

قسمت ششم

 

قسمت هفتم

 

قسمت هشتم

چطور به خودمان اهمیت دهیم

 

قسمت نهم

 

قسمت دهم

من سید محمد باقرپور هستم، قصد دارم خلاصه ای از مطالب آموزشی و مفیدی که یاد می گیرم را با شما در این سایت به اشتراک بگذارم. خیلی خوشحالم که این فرصت در این وبسایت برای من فراهم شده است.

  سریال جول اوستین – قسمت هفتم مدت: 7 دقیقه و 45 ثانیه قسمت هفتم را می توانید رایگان دانلود کنید یا همینجا آنلاین تماشا کنید:  

   …

  سریال جول اوستین – قسمت ششم مدت: 8 دقیقه  قسمت ششم را می توانید رایگان دانلود کنید یا همینجا آنلاین تماشا کنید:  

    متن قسمت ششم…

  سریال «۱۰ قانون جول اوستین» قسمت هشتم: ورودی های ذهن ات را کنترل کن  

    متن قسمت هشتم: شاید خودمان متوجه نشویم اما ما همیشه داریم چیزهایی…

  سریال «۱۰ قانون جول اوستین» قسمت چهارم: بر خستگی خود غلبه کنید  

  متن قسمت چهارم: اگر دشمن شما در مرحله اول نتواند…

  سریال «۱۰ قانون جول اوستین» قسمت نهم: از قدرت کلام خود استفاده کن  

    متن قسمت نهم: جایگاهی که امروز در آن قرار دارید به خاطر…

  سریال جول اوستین – قسمت سوم مدت: 14 دقیقه  قسمت سوم را می توانید رایگان دانلود کنید یا همینجا آنلاین تماشا کنید:    

    متن قسمت…

  سریال جول اوستین – قسمت پنجم مدت: 8 دقیقه  قسمت پنجم را می توانید رایگان دانلود کنید یا همینجا آنلاین تماشا کنید:  

    متن قسمت پنجم…

  سریال «10 قانون جول اوستین» قسمت دوم: طرز فکر خود را تغییر دهید  

    متن قسمت دوم: شرکت بزرگی وجود دارد که…

سریال جول اوستین – قسمت یازدهم مدت: 16 دقیقه و 20 ثانیه قسمت یازدهم را می توانید رایگان دانلود کنید یا همینجا آنلاین تماشا کنید:  

    متن…

  سریال جول اوستین – قسمت دوم مدت: 6 دقیقه قسمت دوم را می توانید رایگان دانلود کنید یا همینجا آنلاین تماشا کنید:  

    متن قسمت دوم…

سریال جول اوستین – قسمت اول مدت: 6 دقیقه قسمت اول را می توانید رایگان دانلود کنید یا همینجا آنلاین تماشا کنید:  

    متن قسمت اول سریال…

  سریال جول اوستین – قسمت چهارم مدت: 14 دقیقه  قسمت چهارم را می توانید رایگان دانلود کنید یا همینجا آنلاین تماشا کنید:  

    متن قسمت چهارم…

نظر شما برای ما خیلی مهم است و تک به تک نظرات شما خوانده و بررسی خواهد شد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه

نام

ایمیل

وب‌سایت

شماره تماس پشتیبانی: 09387278642


شماره پشتیبانی در واتساپ: 09901136085

site@negareshenik.ir

© کليه حقوق محصولات و محتوای اين سایت متعلق به نگرش نیک می باشد و هر گونه کپی برداری از محتوا و محصولات سایت پیگرد قانونی دارد.

0

0


سلام کاربر میهمان


ورود و عضویت

فرض کنید در یک پروژه گروهی در مدرسه هستید، به نظرتان می‌رسد بقیه افراد گروه خیلی باهوش هستند و راحت نظراتشان را بیان می‌کنند در نتیجه شما عقب می‌روید تا فضا را برای فعالیت آنها باز کنید اما همینطور که زمان می‌گذرد متوجه می‌شوید مشکلاتی در فعالیت آنها وجود دارد و به احتیاج به تغییرات است. اما از سویی دیگر می‌ترسید که چطور این مسئله را با اعضای گروه مطرح نمایید چون خیلی به نظر دیگران اهمیت ‌ می‌دهید. ممکن است نگران این باشید که شما را مسخره کنند  یا حرفتان را تحویل نگیرند و غیره.  در نهایت هم حرفتان را می‌خورید و ساکت می‌مانید. نتیجه‌ای هم که به دست می‌ آورید این است که شما هم در شکست پروژه‌ای که در آن هیچ نقشی نداشتید سهیم خواهید بود. به نظرتان مشکل از کجا ناشی می‌شود؟

اهمیت ‌ دادن بیش از حد به نظرتان دیگران، از بی اعتمادی به خود، و غلبه‌ی ترس بر شجاعت ناشی می‌شود. وقتی شما یک ایده‌ی خیلی عالی دارید یا در مورد چیزی، یک نظری دارید ولی خودتان را عقب می‌کشید برای این است که  به قضاوت دیگران در مورد خودتان و اینکه آنها راجع به شما چطور فکر می‌کنند بیش از حد اهمیت ‌ می‌دهید در حدی که ترس تمام وجودتان را می‌گیرد.

ترس از نظرات دیگران باعث می‌شود بدترین حالت موجود را در ذهنمان تصور کنیم و این تصورات اشتباه را تبدیل به واقعیتِ ذهنی نماییم، در حالیکه واقعیت موجود، آنقدرها هم که در ذهنمان تصور می‌کنیم وحشتناک نیست. آنچه که وحشتناک است فقط در ذهن ما وجود دارد چون ذهن ما توانایی تخیل بالایی دارد و یکی از پیامدهای منفی آن، تحریف واقعیت است.

تحریف واقعیت در ذهن ما باعث ایجاد احساساتی از قبیل ترس، عدم اعتمادبه نفس و اضطراب و تردید می‌شود. اگر اهمیت دادن بیش از حد به نظرات دیگران در ما نهادینه شود ذهن ما پر از اغراق و بزرگنمایی می‌شود. کافی‌ست واقعیت ذهنی را کنار گذاشته و واقعیت موجود را در نظر بگیریم و این کار هم نیازمند این است که با مشکل روبرو شویم و بعد ببینیم چه اتفاقی رخ می‌دهد.چطور به خودمان اهمیت دهیم

فرض کنید مشغول سخنرانی در یک سالن هستید که ناگهان یکی از حضار می‌ خندد. این خنده می‌تواند هزاران دلیل داشته باشد و شما نمی‌توانید مطمئن باشید کدام دلیل، واقعیت موجود است اما ذهن شما به طور اتوماتیک یک دلیل ذهنی برای آن خنده می‌تراشد و نزدیک‌ترین دلیلی که ذهن شما پیدا می‌کند این است که این آدم دارد من را مسخره می‌کند. به محض اینکه مغلوب این تصور ذهنی شدید سایر دلایل احتمالی از بین می‌رود. مثلا اینکه شاید بغل دستی‌اش به او یک جوک خنده دار گفته، یا شاید یاد یه چیز خنده دار افتاده، شاید هم یه پیام خنده دار دریافت کرده.  اما ذهن شما همه‌ی این احتمالات را پس می‌زند و فقط فکر می‌کند که خنده‌ی او برای مسخره کردن شما بوده و بس.

اگر سعی کنید فقط به یک احتمال نچسبید و به این فکر کنید که در آنِ واحد، هزران احتمال دیگر می‌توانند وجود داشته باشند و ذهن خودتان را تربیت کنید که بتواند چندین احتمال مختلف و متضاد را تصور کند، به راحتی می‌توانید از شر ترس و نگرانی در اهمیت ‌دادن بیش از حد به نظرات دیگران، رها شوید.

به محض اینکه از مرحله ترس و اضطراب و نگرانی عبور کنید، خواهید دید که تصورات ذهنی منفی که تا پیش از این چندین بار در طول روز به سراغتان می‌‌آمد، محو می‌شوند. برای محو تصورات ذهنی منفی  که کنترل زندگی شما را در درست گرفته‌اند بایستی ابتدا بپذیرید که چنین مشکلی دارید یعنی آنرا دقیقا تشخیص دهید و سپس بر آنها غلبه کنید. با انجام چهار استراتژی زیر می‌توانید از این سد عبور کنید.

دفعه‌ی بعدی که می‌خواهید نظرتان را بیان کنید اما می‌ترسید مورد قضاوت نادرست قرار بگیرید و سکوت می‌کنید، از خودتان بپرسید اگر نظرم را مطرح کنم فوق فوقش بدترین اتفاقی که ممکن است رخ دهد چیست؟ به طور خیلی منطقی هر اتفاق بدی که ممکن است رخ دهد را در ذهنتان مورد تجزیه تحلیل قرار دهید. مثلا اگر در یک سخنرانی کسی به شما خندید فوقش این است که شما را مسخره می‌کند خب بعدش چه؟ نهایتش این است که شما چاره‌ای ندارید جز اینکه سخنرانی را تمام کنید و تمرکزتان را روی کار خودتان قرار دهید و به قضاوت دیگران اهمیت ‌ ندهید. اگر قصد دارید با شخص جدیدی ارتباط برقرار کنید فوقش این این است که او به شما بی محلی می‌کند خب بعدش چه؟ بپذیرید که این هم یکی از صدها احتمال موجود است اما شما هنوز نمی‌دانید کدام یک از احتمالات به واقعیت تبدیل می‌شوند پس بهتراست بروید و امتحان کنید و ببینید واقعیت چه چیزی خواهد بود. به همین راحتی می‌توانید از دست نگرانی و استرسی که قبل از یک اتفاق رخ داده رها شوید.

فرض کنید در یک اتاق هستید و فکر می‌کنید همه‌ی آدمهای این اتاق دارند به شما زل می‌زنند چون  روی لباستان غذا ریخته‌اید.  احتمالا وحشت از نگاه دیگران، شما را به شدت خجالت زده می‌کند. سعی کنید موقعیت خودتان را عوض کنید یعنی خودتان را به جای دیگری بگذارید. اگر ببینید یک نفر روی لباسش غذا بریزد   آیا شما نسبت به او حس بدی پیدا می‌کنید؟ فکر می‌کنید او یک آدم  دست و پا چلفتی است؟  یا اینکه نه،  با خودتان فکر می‌کنید این اتفاقی ست که ممکن است برای همه رخ دهد. ۹۹ در صد مردم فکر  دوم را می‌کنند. پس چرا باید نگران اتفاقی باشید که خیلی طبیعی است و ممکن است برای هر کسی رخ دهد؟

تصور کنید شما یک هنرمندِ تازه کار هستید اما می‌ترسید کارهای هنری خود را به دیگران نشان دهید چو بیش از حد به نظر ات دیگران اهمیت ‌ می‌دهید و نگران هستید که مورد تمسخر قرار بگیرید. اما یک روز تصمیم می‌گیرید یکی از نقاشی‌هایتان را به صورت آنلاین در معرض نمایش قرار دهید و سپس نظرات مثبت یا منفی دیگران را دریافت می‌کنید. شاید یکی از نظرات این باشد که استعداد شما صفر است و دارید وقتتان را هدر می‌دهید. حقیقت این است که بسیاری از افراد به دلایل مختلف، مایل هستند دیگران را آزار دهند که یکی از علت‌هایش این است که با این کار احساس خوشحالی و امنیت پیدا می‌کنند. این مسئله به خصوص در فضای مجازی خیلی رایج‌تر است چون آن شخص پشت نقاب قایم می‌شود و بدون ترس از رودررویی واقعی، نظرش را بیان می‌کند و می‌رود. بنابراین اگر شخصی چه در فضای مجازی چه به صورت رو در رو، سعی در تخریب شما دارد  این را در نظر بگیرید که شخصیت این فرد، از درون قبلا آنقدر تخریب شده که حالا  به  یک مشکل حاد تبدیل شده است و با آزار دیگران احساس امنیت پیدا می‌کند. ولی خب این مشکل شما نیست بلکه مشکل خودش است که نیاز به درمان دارد. پس این مهم است که بدانید وقتی خودتان را در معرض قضاوت دیگران  قرار دهید قطعا آدمهای این چنینی نیز پیدا خواهند شد.

البته منظور افرادی نیستند که نقدهای سازنده و یا پیشنهادهایی برای بهبود کار شما دارند چرا که هر گونه نقد سازنده‌ای بسیار با ارزش است تا به رشد شما کمک نماید. مثلا اگر شخصی شما را راهنمایی کند که دقیقا در کدام قسمت دارای مشکل هستید و به شما بگوید که چطور می‌توانید آنرا حل کنید، آدمی‌ است که ارزش این را دارد به  حرفهایش گوش دهید.  اما اگر فردی پیدا شد که نگوید کدام قسمت از کارتان مشکل دارد و فقط به طور کلی بگوید بد است، به نظر می‌رسد خود آن شخص مشکل دارد. بنابراین بایستی یاد بگیرید به نظرات چه کسی گوش دهید و به نظرات چه کسی اهمیت ‌ ندهید.

یکی از دلایلی که نظرات دیگران برای ما خیلی اهمیت ‌دارد این است که فکر می‌کنیم خوشحال بودن ما بستگی دارد که دیگران از ما خوششان بیاید. مثلا اگر موفقیتی در درس یا شغل خود پیدا نکنیم دیگران ما ترک می‌کنند و این برای ما عذاب آور خواهد بود و همین ترس از تنها ماندن، باعث می‌شود که قضاوت دیگران برایمان مهم باشد. مشکلی که در اینجا بوجود می‌‌آید این است که به جای اینکه روی خودمان سرمایه‌گذاری کنیم فقط به دنبال کسب خوشنودی دیگران خواهیم بود.

سعی کنید اعتماد به نفس و خودباوری‌تان را، بر اساس نظرات دیگران قرار ندهید، فرقی نمی‌کند این افراد چه کسانی باشند; چه دوستان و آشنایان نزدیک شما باشند و چه افراد غریبه، راه حلش ساده است: زمانی را برای خودتان کنار بگذارید و شخصیت خودتان را به صورت عمیق مورد ارزیابی قرار دهید. شما بایستی شخصیت خودتان را به طور منحصر به فرد و جدا از هر چیزی یا هر شخص دیگری ارزیابی کنید. سعی کنید بفهمید که واقعا چه رویاهایی دارید، واقعا چه چیزی را دوست دارید. خودتان را کشف کنید. این کشفی است که هر کسی فقط خودش می‌تواند انجام دهد. بنابراین به جای اینکه وارد یک رابطه شوید تا بتوانید خودتان را بشناسید، اول خودتان را بشناسید و بعد ببینید با چه شخصی دارید وقتتان را می‌گذرانید. آیا وقتتان را هدر می‌دهید یا نه؟

منبع: redmag , topthink

کارشناس ارشد روان شناسی بالینی

جامعه سلامت پایگاهی از مطالب مفید است که با نگاه به نیاز مخاطبین تولید و یا از منابع معتبر گردآوری شده‌اند. جامعه سلامت با هدف ارتقا دانش عمومی و با تمرکز بر مواردی که به سلامت جسم و روح افراد مرتبط است می‌کوشد تا به سهم خود و به عنوان یک رسانه در مسیر ارتقا جامعه حرکت نماید. افزایش آگاهی، راهنمایی و سنجش چرخه‌ایست که با کمک شما مخاطبین تکمیل خواهد شد.

توجه: مطالب این سایت تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست.

توجه: استفاده از مطالب سایت به هر شکل و در هر فرمتی مجاز نمی باشد و شامل پیگرد قانونی خواهد شد.

ضمن تقدیر از همراهی شما مخاطب گرامی، خواهشمند است تمامی سوالات خود را در سایت و در بخش نظرات مطالب مطرح فرمایید. لطفا از راه‌های ارتباطی ذیل تنها برای مباحث بازرگانی استفاده نمایید.

شما می‌توانید برای درج هر نوع آگهی تبلیغاتی از جمله تبلیغات بنری، رپورتاژ آگهی و یا ثبت دفاتر مشاوره در سایت از طریق راه‌های زیر با ما در ارتباط باشید.

برای دریافت وقت مشاوره به صفحه “مرکز مشاوره روانشناسی و روانشناس خوب در تهران” مراجعه بفرمایید.

ایمیل تبلیغات : marketing@jameesalamat.com

ارسال نظرات: info@jameesalamat.com

تلفن تبلیغات (لطفا تنها برای امور تبلیغاتی تماس بگیرید): 09375386828

چطور به خودمان اهمیت دهیم
چطور به خودمان اهمیت دهیم
0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *