چطور خوش برخورد باشم

 
helpkade
چطور خوش برخورد باشم
چطور خوش برخورد باشم


موثرترین راه پاکسازی هوای خانه


خرید مستقیم فرش از کارخانه

انسان های خوش اخلاق همیشه در بین تمام اقشار جامعه طرفدار بسیاری دارند‎

 

انسان های خوش اخلاق همیشه در بین تمام اقشار جامعه طرفدار بسیاری دارند. در این مقاله چند را برای خوش اخلاق شدن تان به شما پیشنهاد می کنیمچطور خوش برخورد باشم

  

حتماً در بین اقوام و دوستانتان با آدم‌های خوش‌ اهلاق برخورد کرده‎اید. این یک قانون نانوشته است که هر چقدر یک فرد خوش ‎اخلاق‎تر باشد، دوستان بیشتر و روابط بهتری را تجربه خواهد کرد.

  

راهکارهایی برای خوش اخلاقی

 

همیشه لبخند داشته باشید 

برای اینکه خوش اخلاق شوید، لبخند بزنید. به خاطر داشته باشید که خنده بر لب داشتن شما را فردی خونگرم و صمیمی جلوه می‌دهد. حتی اگر وضع روحی خوبی ندارید باز هم لبخند بزنید تا انرژی آن را در روند زندگی خودتان و دیگران احساس کنید.

  

آن ها کینه توز نیستند.

این افراد کینه ای از دیگران به دل نمی گیرند. در عوض آن ها اشخاصی هستند که کوچکترین کار خوب شما را تلافی می کنند. آن ها افرادی رنجوری نیستند و  مهربان هستند و در عوض این که بخواهند شرایط را بدتری کنند و یا به دیگران لطمه بزنند، به فکر پیدا کردن راهی برای بهتر کردن شرایط هستند.

 

آن ها با ملاحظه هستند.

این افرا نسبت به کاری که می کنند و یا حرفی که می زنند با دقت و وسواس هستند. این افراد دروغ گو نیستند و  برای ناراحت کردن طرف مقابلشان دنبال یک چیز منفی نمی گردند. آن ها می خواهند که همه افرادی که در اطرافشان هستند احساس خوشحالی داشته باشند. آن ها دوست  ندارد که به خاطر رفتارشان سایرین لطمه ای ببینند و یا خجالت زده و یا دست و پاچه شوند. به این ترتیب، آنها مراقبت رفتارشان هستند و جای این که سعی کنند فردی پرخاشگر و یا غمگین باشند، سعی می کنند تا مهربان و دوست داشتنی باشند.

  

کلمات منفی را دور بریزید

فهرستی از کلمات منفی را که گاهی ناخودآگاه به زبانتان می‌آید، تهیه کنید و با  خودتان عهد ببندید که هر هفته یک یا چند مورد از آن‌ها را کنار بگذارید.

 

برای اینکه خوش اخلاق شوید، لبخند بزنید‎

 

معرف خودتان باشید 

افراد خوش خلق تمایل زیادی برای برقراری ارتباط با افراد جدید دارند. پس اگر در جمعی ناشناس و تازه قرار گرفتید، خودتان را معرفی کنید و بگویید که هستید. اگر مکالمه را شروع کنید افراد مقابل شما هم به ادامه آن کمک خواهند کرد.

 

تمرین صبر کنید

برای خوش‌خلق‌تر شدن نیاز دارید که بتوانید با آدم‌های مختلف کنار بیایید. به این مهارت مدارا  می‌گویند و لازمه مدارا هم صبر است.

 

قضاوت نکنید 

انسان خوب نباید قاضی کارهای دیگران باشد، پس اگر می‌خواهید خوش خلق باشید بهتر است دست از قضاوت کردن دیگران بردارید تا هم ذهن خودتان آرام گیرد و هم زندگی دیگران در آرامش باشد. این کار باعث خواهد شد روح و روانی سالم داشته و خوش اخلاقی تان تقویت گردد.

 

مهربان باشید

آدم‌های خوش خلق با دیگران مهربان هستند و اگر برای کسی کاری از دستشان بربیاید کوتاهی نمی‌کنند.

 

فردی مودب باشید 

از راهکارهای خوش اخلاق شدن با ادب بودن و مودبانه رفتار کردن با دوستان و افراد غریبه است. سعی کنید با مودب‌تر شدن روابط اجتماعیتان را بهبود ببخشید. مثلا در اتوبوس دو صندلی را اشغال نکنید، در بیرون به ویژه مکان‌های بسته با تلفن بلند حرف نزنید. اگر نمی‌توانید به خاطر روز بدی که پشت سر گذاشته اید بخندید، لااقل بگویید که حالتان خوب نیست و نمی‌خواهید حرفی بزنید یا کاری کنید.

 

مطالعه کنید

چطور خوش برخورد باشم

شما هر چقدر که آدم آگاه‎تری باشید، آرامش روانی و خلقی بیشتری خواهید داشت و در نتیجه بهتر می‌توانید خلقتان را مدیریت کنید.

 

به دیگران کمک کنید 

اگر در موقعیتی قرار گرفتید و مشاهده کردید که فردی نیازمند یاری است به او کمک کنید. لازم نیست کارهای چندان بزرگی انجام دهید فقط کافی است کمی مهربان و انسان گونه رفتار کنید همین. با انجام کمک‌های کوچک هم خودتان احساس بهتری خواهید گرفت و هم در نظر دیگران خوش اخلاقی تان ثابت خواهد شد.

 

گردآوری: بخش روانشناسی بیتوته

 

مطالب بیشتر برای زندگی بهتر


بلیطت رو به قیمت لحظه آخر بخر!

خرید انواع ابزار وجعبه ابزار خانگی وصنعتی

اینجا یکی از هتلهای کیشه! همین حالارزروکن

هتل و بلیط مقصد موردنظرت رو آنلاین رزرو کن


این آزمون شخصیت شما را مشخص می کند


درخواست مجرب ترین وکلا طلاق توافقی


خرید دستگاه تصفیه آب با شرایط اقساطی


سوالات پیش از ازدواج به تفکیک جلسه


بهترین راه بهبود کیفیت هوا در خانه

رزروبلیط وهتل درسراسرایران بابیشترین تخفیف


حس می کنی دچار کم شنوایی شدی؟


کامل ترین سیستم خانگی پاکیزه کننده هوا


پرطرفدارترین شوینده های نایاب در بازار


ماشین لباسشویی با آبکشی شرعی

Makan Inc.| All Rights Reserved – © 2013 – 2021

خوش اخلاقی صفتی نیکویی است که زندگی را به کام خودمان و دیگران شیرین میکند. ساده ترین راهکارها برای خوش اخلاقی لبخند زدن به دیگران زیرا با لبخند زدن حس خوبی را به دیگران منتقل میکنیم ، احساس خوبی در درونمان شکوفا میشود که به اخلاق خوش می انجامد.

خوش اخلاقی با دیگران نه تنها باعث می شود که آنها به شما بیشتر احترام بگذارند، بلکه روزتان زیباتر می شود. اما همیشه خوش اخلاق بودن کار ساده ای نیست به خصوص زمانی که روحیه خوبی نداریم یا هنگام مواجهه با فردی که باعث آزارمان می شود. برای اینکه اکثر مواقع خوش اخلاق باشیم لازم است راهکارهای این بخش از نمناک را انجام دهیم .

ادب را رعایت کنید

با غریبه ها نیز به اندازه خانواده تان مودبانه برخورد کنید. مثلا در اتوبوس به تنهایی دو صندلی را اشغال نکنید، با صدای بلند با موبایل تان حرف نزنید؛ به دیگران یک صندلی خالی تعارف کنید.چطور خوش برخورد باشم

با دیگران گفت وگوی کوتاه و مثبت داشته باشید

درباره موضوعات مورد علاقه فرد مقابلتان حرف بزنید و اگربا او تازه آشنا شده اید و به خوبی او را نمی شناسید و از علایقش بی خبرید درباره مسائل پیرامون تان صحبت کنید. همه افراد از کسانی که شوخ طبع هستند و شوخی می کنند ، خوش شان می آید.

برخی افراد به اشتباه می پندارند گفت وگوهای کوتاه، بیهوده و فقط وقت تلف کردن هستند اما این مکالمات کوتاه می تواند پایه ارتباطات عمیق آینده باشد.

لبخند بزنید و خنده رو باشید

لبخند زدن ساده ترین کار برای خوش اخلاق به نظر رسیدن است . لبخند زدن سبب می شود فرد متقابل شما نیز به شما لبخند بزند . لبخند زدن در بدترین شرایط روحی ، سبب می شود احساس خوشحالی بیشتری کنید .

گاهی اوقات به دلیل خجالت هنگامی که از کنار آشنایی عبور می کنید ، به راحتی لبخند نمی زنیدو این سبب می شود که آنها تصور کنند که شما فردی سرد یا بداخلاق هستید. لبخند زدن هم برای خودتان و هم برای دیگران مفید است.

 بی ریا تعریف و تمجید کنید نه چاپلوسی

همه افراد از تعریف و تمجید خوشش شان می آید، پس ویژگی های مثبت دیگران را به آنها بگویید و از آنها تمجید کنید تا فرد خوش اخلاقی به نظر برسید.

اما از تعریف بیش از حد اجتناب کنید زیرا تعریف زیاد چاپلوسی به نظر می رسد پس محتاط باشید که چاپلوسی نکنید مخصوصا اگر فرد مقابل دوست جدیدتان یا مدیر شماست. برای شروع یک مکالمه از تمجید استفاده کنید و بگویید:«من از پیراهنت خوشم آمده. آن را از کجا خریده ای؟»

دشنام ندهید

دشنام دادن سبب می شود که شما فردی بی نزاکت، خشن و بسیار بداخلاق شناخته شوید و افراد با دیدن عصبانیت و دشنام دادن شما انرژی منفی تان را دریافت کرده و از شما دور خواهند شدپس قبل از دشنام دادن تلاش کنید با لبخندزدن با آن دشنام ها بجنگید.

مهربانی کنید حتی با حرکات کوچک

فقط لازم نیست که با نزدیک ترین و عزیز ترین افراد اطراف تان، مهربان باشید بلکه با افراد غریبه نیز مهربانانه برخورد کنید مثلا هنگام پارو کردن برف ، برف را از مسیر خودروی همسایه پیرتان نیز پارو کنید ، اجازه دهید یک نفر در صف از شما جلو بزند.

با انجام این کارها و صرف زمان برای انجامشان برای افراد غریبه ، فرد احساس قدردانی خواهد کرد و کار نیک گسترش می یابد.

به دیگران کمک کنید

کمک کردن موجب ایجاد حس خوب در خودتان و خوش اخلاقی می شود. یکی از راه های خوش اخلاقی با دیگران ارائه کمک هایی به افراد مسن ، کودکان و بزرگسالان است زیرا ممکن است شما نیز روزی به کمک دیگران نیاز داشته باشید.

رفتار و کارهای دیگران را قضاوت نکنید

افراد را قبل از اینکه با آنها اشنا شوید قضاوت نکنید و قبل از برخورد فرض را بر این بگذارید که آنها خوب هستند و تا وقتی دلیلی برای خوب نبودن آنها ندارید از قضاوت دست بردارید.

افراد را بر اساس ظاهرشان قضاوت نکنید و برای آنچه که هستند ببینید. یکی از راه های خوش اخلاقی این است که بدون قضاوت به فردی که نمی شناسید نگاه کنید .

مثبت اندیشی

به بخش های خوب زندگی خود فکر کنید که به خوبی پیش می روند نه به آن قسمت هایی که فقط شما را آزار می دهند .

مرور موفقیت های گذشته

موفقیت های گذشته را برای پیشبرد بیشتر امور در آینده و ایجاد انگیزه در خودتان مرور کنید.

انجام امور دینی و عبادت

برای رهایی از اضطراب و افسردگی امور دینی و مذهبی را انجام دهید.

گوش دادن به موزیک

برای تقویت خلق و خو و خلاص شدن از حالات بد موزیک گوش دهید، این کار حداقل و به طور موقتی، شما را خوشحال می کند.

خودتان را درمان کنید

اغماض ها و گذشت ها هنگام احساس پایین افتادن، سبب می شود شما را بالا بکشندو در شما احساس خاص و ویژه ایجاد گردد.

داوطلب در انجام کارهای خیر

چطور خوش برخورد باشم

انجام کارهای داوطلبانه و فعالیت در خیریه ها موجب می شود احساس بهتربودن به ما دست دهد.

انجام ورزش

ورزش کردن سبب تغییر حالت بد انسان، افزایش انرژی و کاهش فشار و استرس می شود.

رفتار شاد

برای بهبود حالت و خلق لبخند بزنید و چهره شاد داشته باشید.

امید به آینده

شما نمی توانید اشتباهات گذشته را پاک کنید اما می توانید از آن درس بگیرید و برای ساختن آینده بهتر سخت کار کنید.

رفع افسوس خوردن

اگر همیشه احساس تاسف می کنید همین امروز دست از افسوس خوردن بکشید و از همین حالا به زندگی تان توجه کنید و برای افسوس خوردن حدی قائل شوید. 

انسان های خوش اخلاق همیشه در بین تمام اقشار جامعه طرفدار بسیاری دارند. در این مقاله چند را برای خوش اخلاق شدن تان به شما پیشنهاد می کنیم

حتماً در بین اقوام و دوستانتان با آدم‌های خوش‌ اهلاق برخورد کرده‎اید. این یک قانون نانوشته است که هر چقدر یک فرد خوش ‎اخلاق‎تر باشد، دوستان بیشتر و روابط بهتری را تجربه خواهد کرد.

بیشتر بدانید : خوردنی هایی که شما را خوش اخلاق می کند

خوشرویی خوش‎زبانی مداراخوش‌بینیمهربانیخود-مدیریتیآگاهی امیدواری و چندین ویژگی مثبت ریز و درشت دیگر… حالا با این اوصاف، شما به خوش‌خلقی خودتان چه نمره‌ای می دهید؟چطور خوش برخورد باشم

برای تمرین می‌توانید از تکنیک آینه استفاده کنید. جلوی آینه بروید، به خودتان لبخند بزنید و بگویید «تو  می‌تونی آدم خوش‌خلق‌تری بشی.»

فهرستی از کلمات منفی را که گاهی ناخودآگاه به زبانتان می‌آید، تهیه کنید و با  خودتان عهد ببندید که هر هفته یک یا چند مورد از آن‌ها را کنار بگذارید.

برای خوش‌خلق‌تر شدن نیاز دارید که بتوانید با آدم‌های مختلف کنار بیایید. به این مهارت مدارا  می‌گویند و لازمه مدارا هم صبر است.

آدم‌های خوش خلق با دیگران مهربان هستند و اگر برای کسی کاری از دستشان بربیاید کوتاهی نمی‌کنند.

برای همه آرزوهای خوب  داشته باشید حتی برای کسانی که به شما بدی کرده‌اند، دعای خیر کنید. این کار هیجانات شما را مثبت‌تر می‌کند و به بهبود خلقتان هم کمک می‌کند.

شما هر چقدر که آدم آگاه‎تری باشید، آرامش روانی و خلقی بیشتری خواهید داشت و در نتیجه بهتر می‌توانید خلقتان را مدیریت کنید.

بیشتر بدانید : 10 توصیه مهم صبحانه ای، از کاهش وزن تا خوش اخلاقی

بیشتر بدانید : یک رژیم غذایی عالی برای خوش اخلاق شدن

بیشتر بدانید : با این روشها شوهر بداخلاق تان را خوش اخلاق کنید

گردآوری : گروه سبک زندگی سیمرغseemorgh.com/lifestyleمنبع : khorasannews.com

All Rights Reserved – © 2019 | باز نشر مطالب پورتال سیمرغ تنها با ذکر نام و آدرس seemorgh.com مجاز می باشد.

اصل خوش برخوردی

اگر با خودمان راحت باشیم، دیگران نیز با ما راحت خواهند بود.

افراد مهم زندگی شما چقدر خوش برخورد هستند؟ درخواست کردن از رئیس، برایتان کاری سخت و دشوار است یا آسان؟ وقتی قرار است با همسرتان درباره یک امر مهم صحبت کنید، انتظار یک گفتگو را می‌کشید یا یک نزاع را؟ آیا هنگام مطرح کردن مسئله‌ای حساس با صمیمی‌ترین دوست خود نگران جوش آوردن او می‌شوید؟

به تمام سؤالات بالا در مورد خودتان هم پاسخ دهید.

فرصت را از دست ندهید. مردم، بسیاری از فرصت‌های ایجاد ارتباط و یا شانس عمیق‌تر کردن آن از دست می‌دهند، فقط به این دلیل که خودشان را قابل‌دستیابی نمی‌سازند.چطور خوش برخورد باشم

آدم‌های قابل‌دستیابی و خوش برخورد معمولاً دارای هفت ویژگی زیر هستند:

۱- گرمای درونی – آن‌ها واقعاً مردم را دوست دارند

به‌راحتی می‌توان اشخاص بی‌علاقه به مردم را شناخت. مواقعی که آدم‌ها واقعاً به دیگران اهمیت می‌دهند نیز قابل‌تشخیص است. این آدم‌ها صمیمی و مهربان هستند و همان‌طور که کریستین بوو گفته است:

«مهربانی زبانی است که افراد لال می‌توانند با آن صحبت کنند و افراد کر می‌توانند آن را بشنوند و درک نمایند»

چارلی براون در یک نوشته طنزآلود گفته است: «من بشریت را دوست دارم. فقط مردم را نمی‌توانم تحمل‌کنم.» برای خوش برخورد ی، دوست داشتن مردم، آن‌هم فقط در حرف کافی نیست. بلکه باید گرمای درونی خود را به‌سوی آن‌ها فرستاد.

 

 

۲-  تحسین ویژگی‌های دیگران

 

اقرار می‌کنم من نیز زمانی تحمل مردم بسیار متفاوت از خود را نداشتم. چون همیشه از بالا به پایین و به افرادی که توانایی‌های مرا نداشتند، نگاه می‌کردم. اما خواندن کتاب‌هایی درباره تیپ‌شناسی و شخصیت متفاوت چشمان مرا باز کرد.  با خواندن تیپ‌های مختلف شخصیت بهتر می‌توان خود، دوستان و اعضای خانواده‌مان را شناخت.

بعدازآن بود که نوع دیگری به مردم نگاه کردم. چون متوجه شدم تفاوت یک واقعیت است. پس دیگران را به خاطر آنچه بودند و آنچه برای دادن به من داشتند تحسین کردم. حال کمتر برای توجیه ضعف‌هایم بهانه‌تراشی می‌کردم. از طرفی فهمیدم مردم چگونه می‌توانند یکدیگر را تکمیل کرده و به هم کمک کنند. این کار نه‌تنها باعث شد مردم را بیشتر دوست داشته باشم، بلکه مرا هم برای آن‌ها دوست‌داشتنی‌تر کرد.

 

 

 ۳- اثبات خلق‌وخو

 

آیا تابه‌حال برای کسی یا با فردی کارکرده‌اید که خلقتش دائماً در حال بالا و پایین رفتن است؟ مثل رئیسانی که کارمندانشان صبح، پاورچین‌پاورچین به اداره می‌آیند و از همکار خود می‌پرسند: «امروز حالش چطور است؟» شما هرگز نخواهید فهمید که با این نوع آدم‌ها باید چه رفتاری داشته باشید، چون آن‌ها هیچ‌گاه قابل پیش‌بینی نیستند.

اما افراد خوش برخورد و قابل‌دستیابی، همواره از خلق‌وخوی ثابتی برخوردارند. آن‌ها قابل پیش‌بینی و متعادل هستند. می‌دانید دلیل علاقه شما به این دسته چیست؟ آن‌ها همیشه همانی هستند که بودند.

 

 

۴- حساسیت نسبت به احساس دیگران

 

اگرچه گفتیم انسان‌های خوش برخورد ازنظر هیجانی باثبات هستند، اما این به آن معنی نیست که آن‌ها از دیگران نیز همین توقع رادارند. چون به‌خوبی می‌دانند خلق‌وخوی دیگران از آن‌ها متفاوت است. درنتیجه خود را به‌سرعت با خلق‌وخو و احساسات دیگران تطابق داده و می‌فهمند چطور با آن‌ها رفتار کنند.

انسان‌های خوش ‌برخورد مثل ناخدای یک قایق، با جریان آب حرکت خود را تنظیم می‌کنند تا بتوانند خود را به مقصد دلخواه برسانند.

جورج مور – داستان‌نویس ایرلندی – می‌گوید: «نظرات ما امروز اینجایند و فردا به سمت دیگری می‌روند. در حالی که احساسات همیشه کنارمان هستند ما با نیرویی درونی انسان‌های هم احساس با خود را از بقیه تشخیص می‌دهیم.» و وقتی مردم بفهمند که دیگری زبان آن‌ها را درک می‌کند، تمایل بیشتری برای ابراز احساسات خود نشان می‌دهند، زیرا او را قابل‌دستیابی می‌بینند.

 

 

 ۵- درک ضعف‌های دیگران و برملا کردن ضعف‌های خود

 

هیچ‌چیز ناخوشایندتر از آن نیست که یک نفر مرتباً ادعای کامل بودن کند. داستان‌نویس و ویراستار شهیر-اد-هو- خردمندانه نوشته است که:

«گهگاه نیات خود را فاش کنید. زیرا با این کار به دوستانتان نشان می‌دهید که می‌دانید چطور حقیقت را به زبان بیاورید.» انسان‌های خوش برخورد ،با ضعف‌ها و توانایی‌های خود صادق‌اند. آن‌ها نمی‌خواهند فقط مطالب دلخواه خودشان گفته شود. آن‌ها حتی می‌توانند به خودشان بخندند. این دسته مصداق کامل این ضرب‌المثل قدیمی چینی هستند که: «خوش به حال آن‌هایی که می‌توانند به خودشان بخندند. چون هیچ‌وقت حوصله‌شان سر نمی‌رود.» و ازآنجایی‌که قدرت اعتراف دارند، به دیگران اجازه نمی‌دهند اشتباهات آن‌ها را به رخشان بکشند.

 

 

 ۶- به‌سادگی می‌بخشند و به‌سرعت درخواست بخشش می‌کنند

 

آگاهی به طبیعی بودن وجود ضعف در موجود انسانی و تمایل برای افشای ضعف‌های درونی خود، از انسان‌های خوش برخورد ،مردمانی متواضع ساخته است. همین تواضع باعث می‌شود آن‌ها به سرعت از دیگران درخواست بخشش نمایند و به‌سادگی دیگران را ببخشند. دیوید آگسبرگر – نویسنده و معلم – نوشته است:چطور خوش برخورد باشم

«ازآنجایی‌که هیچ‌یک از نیات ما همیشه دور از اشتباه و هیچ‌یک از کوشش‌های ما بدون خطا و دستاوردهای ما خالی از محدودیت و نقیصه نیست (که البته این ویژگی بشر است) باید خود را به‌وسیلهٔ بخشودن از شر آن‌ها نجات دهیم.»

 

 

۷-  واقع‌نگری

 

هرگاه باربارا والترز احساس ناراحتی و ناامنی می‌کرد، این قطعه را با خود می‌خواند:

من همانی هستم که باید باشم.

همان‌طور نگاه می‌کنم که باید نگاه کنم

و همان سنی هستم که باید باشم.

آدم‌های خوش برخورد واقعی هستند. آها همانی هستند که باید باشند. بنابراین تعامل آن‌ها با دیگران در سطحی واقعی صورت می‌گیرد. آن‌ها به آنچه نیستند، تظاهر نمی‌کنند. آن‌ها برای سرپوش گذاشتن روی فکر و احساسشان، از مسیر خود منحرف نمی‌شوند.

آن‌ها مخفی کردن هیچ مطلبی را در برنامهٔ کاری خود ندارند. آن‌ها همانی را بر زبان می‌آورند که منظورشان است و منظورشان همانی است که بر زبان می‌آورند و شما هرگز نگران جایی که با آن‌ها ایستاده‌اید، نخواهید بود.

یکی از دلایل اصالت و درستی این افراد این است که نسبت به خودشان احساس امنیت می‌کنند. آدم‌های ایمن فکر نمی‌کنند که همیشه باید پیروز باشند و هیچ حق ضایع‌شده‌ای برای ثابت کردن ندارند. امنیت، آرامش‌بخش‌ترین ویژگی و خواستهٔ هر انسانی است. آدم‌های خوش ‌برخورد با خودشان راحت هستند و این آسودگی را به دیگران نیز هدیه می‌کنند.

 

به‌هرحال خوش برخورد ی، مسئولیت انسان‌های در موضع قدرت است. روسا باید در مقابل کارمندانشان نسبت به خوش برخورد ی خود احساس مسئولیت کنند. والدین باید با فرزندانشان خوش‌برخورد و همسران باید برای یکدیگر قابل‌دستیابی باشند.


بالا بردن عزت نفس باعث بهتر شدن حال درونی و در نتیجه بهتر شدن روابط ما می گردد.

 

کتاب<> می تواند ذر این زمینه به شما کمک کند :

 

کتاب نقشه ساخت پازل عزت نفس

 

 

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تمامی حقوق مادی و معنوی برای این سایت برای ارتباط سبز به مدیریت مرتضی رجب‌نیا محفوظ است.

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

انسان های خوش اخلاق و خوش برخورد همیشه در بین تمام اقشار جامعه طرفدارهای بسیاری دارند.
حتماً در بین اقوام و دوستان خود با آدم‌های خوش‌ اخلاق روبه رو شده اید این یک قانون نانوشته است که هر چقدر یک فرد خوش ‎اخلاق‎تر باشد، دوستان بیشتر و روابط بهتری را می تواند تجربه کند.
برای خوش اخلاق بودن راهکارهایی بسیاری وجود دارد که می خواهیم با هم به آنها بپردازیم.

بیایید فهرستی از کلمات منفی را که بعضی اوقات ناخودآگاه به زبانتان می‌آید، تهیه کنید و با خودتان قرار بگذارید که هر هفته یک یا چند مورد از آن‌ها را کنار بگذارید و از آن کلمات استفاده نکنید.

افراد خوش خلق علاقه زیادی برای برقراری ارتباط با افراد جدید دارند. پس اگر در جمعی ناشناس و تازه قرار گرفته اید، خودتان را معرفی کنید و بگویید که چه کسی هستید. اگر مکالمه را شما اول شروع کنید افراد مقابل شما هم به ادامه آن مکالمه کمک خواهند کرد.چطور خوش برخورد باشم

برای خوش اخلاق شدن نیاز دارید که بتوانید با آدم‌های مختلف که در اطرافتان وجود دارند کنار بیایید. به این نوع مهارت، مهارت مدارا  می‌گویند و لازمه مدارا کردن هم صبر است.

یک انسان خوب نباید قاضی کارهای دیگران باشد و آنها را قضاوت کند، پس اگر می‌خواهید خوش خلق باشید. بهتر است که از قضاوت کردن دیگران دست بکشید تا هم ذهن خودتان آرامش داشته باشد و هم زندگی دیگران در آرامش باشد. با این کار باعث خواهید شد روح و روانی سالم داشته باشید همچنین خوش اخلاقی تان را تقویت می کنید.

برای اینکه خوش اخلاق باشید، همیشه لبخند بزنید. به خاطر داشته باشید که خنده بر لب داشتن شما را فردی خونگرم و صمیمی نشان می‌دهد. حتی اگر وضع روحی مناسبی ندارید باز هم لبخند بزنید تا انرژی آن را در طول زندگی خودتان و حتی دیگران احساس کنید.

افراد خوش اخلاق کینه ای از دیگران به دل نمی گیرند. به جبران تلافی کردن در نمی آیند. در عوض آن ها اشخاصی هستند که کوچکترین کار خوب شما را تلافی می کنند. آن ها افرادی زود رنج نیستند بلکه مهربان هستند و در عوض به جای این که بخواهند شرایط را بدتر کنند و یا به دیگران لطمه بزنند، به فکر پیدا کردن راهی برای بهتر کردن شرایط پیش آمده بر می آیند.

این افراد نسبت به کارهایی که می کنند و یا حرفی که می زنند با دقت و وسواس عمل می کنند. این افراد دروغ گو نیستند و  برای ناراحت کردن طرف مقابلشان دنبال یک چیز منفی نمی گردند. آن ها می خواهند که همه افرادی که در اطرافشان هستند و با آنها ارتباط دارند احساس خوشحالی کنند. افراد خوش خلق دوست  ندارد که به خاطر رفتارهایشان سایرین لطمه ای ببینند و یا خجالت زده و یا دست و پاچه بشوند. به همین خاطر، آنها مراقب رفتار و کردارشان هستند و به جای این که سعی کنند فردی پرخاشگر و یا غمگین باشند، در تلاش هستند تا مهربان و دوست داشتنی باشند.

 

آدم‌های خوش خلق با دیگران با مهربانی رفتار می کنند و اگر برای کسی کاری از دستشان بربیاید تا می توانند کوتاهی نمی‌کنند.

از راهکارهای خوش اخلاق بودن این است که با ادب و مودبانه با دوستان و افراد غریبه رفتار کنند. سعی کنید با مودب‌تر شدن، روابط اجتماعیتان را بهبود ببخشید. به عنوان مثال: در اتوبوس موقع نشستن دو صندلی را اشغال نکنید، در بیرون به ویژه مکان‌های بسته با تلفن به صورت بلند حرف نزنید. یا اگر نمی‌توانید به خاطر روز بدی که داشتید لبخند بزنید و بخندید، لااقل می توانید بگویید که حالتان خوب نیست و نمی‌خواهید حرفی بزنید یا کاری انجام دهید.

شما هر چقدر که آدم آگاه‎تری و با فرهنگی باشید، آرامش روانی و خلقی بیشتری می توانید داشته باشید و در نتیجه بهتر می‌توانید اخلاقتان را مدیریت کنید.

اگر در موقعیتی قرار دارید و مشاهده کردید که فردی احتیاج به کمک دارد او را یاری کنید. لازم نیست کارهای بسیار بزرگی را انجام دهید فقط کافی است، کمی مهربانی خرج کنید و مهربان باشید. با انجام کمک‌های کوچک می توانید هم خودتان احساس بهتری داشته باشید و هم از نظر دیگران، خوش اخلاقی شما ثابت خواهد شد.

 

 

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه

نام

ایمیل

وب‌ سایت

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.


نام کاربری یا آدرس ایمیل *


گذرواژه *

مرا به خاطر بسپار

ورود


گذرواژه خود را فراموش کرده اید؟


نام کاربری *


آدرس ایمیل *


گذرواژه *


عضویت

چطور خوش برخورد باشم
چطور خوش برخورد باشم
0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *