چطور یارانه خود را از سرپرست جدا کنیم

 
helpkade
چطور یارانه خود را از سرپرست جدا کنیم
چطور یارانه خود را از سرپرست جدا کنیم

جدا کردن یارانه از خانواده

بعضی از افراد به دلیل ازدواج، طلاق و دیگر موراد یارانه را از سرپرست خانواده جدا می کنند. برای جدا کردن یارانه از سرپرست خانوار نیاز به مدارک، شرایط و سایت جدا کردن یارانه است که در این مطلب توضیح می دهیم. اخیرا با جدا کردن یارانه می توانید یک میلیون تومان وام دولت را دریافت کنید.

برای جدا کردن یارانه بعد از ازدواج چه باید کرد؟ جدا کردن ایرانه از سرپرست چقدر طول می کشد؟ پاسخ تمامی این سوالات را در این مطلب می خوانید.

یارانه یکی از طرح های دولت برای کمک به مردم است که البته به دلیل ثابت ماندن مبلغ آن و پایین آمدن ارزش ریال، مانند سال های قبل ارزش ندارد. با توجه به مشکلات اقتصادی جامعه، خیلی از زوج های جوان بعد از ازدواج، که از خانواده پدر جدا می شوند و زندگی جدیدی را اغاز می کنند، یارانه خود را نیز از آنها جدا می کنند تا با جدا کردن یارانه بتوانند یک مکم خرج برای زندگی جدید خود داشته باشند که البته کار درستی است.

چطور یارانه خود را از سرپرست جدا کنیم

پسری که قبل از ازدواج کردن پدر او سرپرست خانواده است و یارانه به حساب او می رود، خود سرپرست یک خانواده جدید می شود. زروجین بعد از ازدواج با این سوال روبرو می شوند که چگونه باید یارانه را جدا کرد؟ یا بنا به دیگر دلایل مانند طلاق یا فوت سرپرست حتی افراد مجرد که از خانواده خود جدا زندگی می کنند قصد می کنند که یارانه را جدا کنند، اما جدا کردن یارانه بعد از ازدواج، احتیاج به شرایط خاصی دارد که در اولین قدم باید به مراکز مشخص مراجعه کنیم که می توانید ادرس این مراکز را از پلیس به علاوه 10 دریافت کنید.

زوج ها باید مدارک خود را آماده کنند و به آدرس هایی که مراکز پلیس +10 به آنها داده مراجعه کنند تا نامشان از لیست خانواده حذف شود. سپس با ارائه مدارک به مرکز پلیس 10+ و پر کردن فرم و گرفتن شماره پیگیری که از مرکز قبلی گرفته اند می توانند مراحل ثبت نام و جدا کردن یارانه خود را با معرفی خانواده جدید به اتمام برسانند.

انجام دادن این مراحل حدود 1 تا 2 ماه طول می شکد. به همین دلیل برای اینکه یارانه یک ماه را از دست ندهید باید مراحل بالا را بین دهم تا بستم هر ماه انجام دهید.

قبل از انجام دادن این پروسه زوجین باید یک حساب بانکی ایجاد کنند و شماره کارت و شماره حساب خود را به همراه داشته باشند. همچنین برای ثبت نام یارانه می توانند از سایت refahi.ir اقدام کنند.

اما جدا کردن یارانه از خانواده پس از ازدواج مشکلاتی را نیز به همراه دارد. حتی در مواردی دیده شده است که وقتی نام خود را از لیست خانواده حذف می کنند تا نام آنها در لیست خانوده جدید ثبت شود، یارانه آنها قطع می شود.

دولت در سال های اخیر، تلاش می کرد تا یارانه افرادی که درآمد بالاتری دارند را قطع کند و به جای آنها به افرادی که کم درآمد و واقعا نیازمند به یارانه هستند، پرداخت کند. در این میان، زوج های جوانی که تازه ازدواج کرده اند و سرمایه مشخصی نیز ندارند نمی توانند یارانه دریافت کنند.

هر چند که در ابتدای این تصمیم دولت، یعنی پرداخت یارانه، توجیه این بود که مازاد یارانه در جهت کار های عمرانی باشد. که به گفته مسولان، همین یارانه مشکلات بسیاری برای دولت به بار آورد.

در آخر این که معلوم نشد سیستم حذف یارانه ها به چه شکلی عمل می کند و برخی زوج های جوان که سرمایه نداشته و به شدت مشکلات مالی داشتند و دیگرخانواده های نیازمند، از دریافت یارانه محروم ماندند و برعکس، زوج هایی که تحت حمایت پدر بودند و یا شرایط و امکانات اقتصادی خوبی داشتند در حمایت یارانه نیز بودند.

در رابطه با این که زوج های جوانی که تصمیم در جدا کردن یارانه خود دارند، اگر یارانه هر دو طرف در سیستم پرداخت یارانه که در مرحله اول جدا کردن یارانه اشاره شد، ثبت شده باشد مشکلی نخواهد داشت و زوج ها می توانند پس از جدا کردن یارانه، آن را دریافت کنند.

اگر زوج ها طلاق گرفته باشند و اقدام به جدا کردن یارانه از خود باشند، و این تصمیم بین زوجین به صلاحیت رسیده باشد می توانند به مرکز پلیس +10 مراجعه کنند ولی اگر توافقی بین زوجین برای جدا کردن یارانه نباشد باید به فرمانداری شهر محل اقامت خود مراجعه کنند.

در صورتی که سرپرست خانوار فوت کرده باشد، برای جدا کردن یارانه افراد خانواده از سرپرست، می توانند به فرمانداری شهر محل اقامت مراجعه کنند یا این که همراه با اصل و کپی مدارک شناسایی و برگه فوت به مرکز پلیس+10 سرپرست محله خود مراجعه کنند.

اما زن هایی که با شوهر خود اختلاف دارند و اقدامی به طلاق نکرده اند، قبل از طلاق امکان جدا کردن یارانه برای آن ها وجود ندارد. اگر بخواهند یارانه خود را جدا کنند باید طلاق بگیرند و با مراجعه به مراکز پلیس+10 سرپرست خود را تغییر داده و از اول ثبت نام کنند.

هدف مندی یارانه ها شامل 16 ماده است. به گونه ای که با حذف کردن یارانه از مواد سوختی، برق، گاز، و غیره درآمد به دست آمده، به صورت نقدی و یا غیر نقدی بین مردم پخش شود و سایر درآمد ها صرف کار های عمرانی و غیره شود.

براین اساس، قانون هدفمندی یارانه ها تصحیح کردن قیمت های حامل انرژی است تا با کم کردن فاصله قیمت های داخلی و خارجی سوخت، مانع هدررفتن و یا قاچاق این منابع شود. این قانون از آذر ماه سال 1389 تا الان ادامه دارد.

افراد بنا به دلایل مختلفی مجبور به جدا کردن یارانه خود از سرپرست هستند.در مقاله بالا به تمامی روش های جدا کردن یارانه پس از ازدواج به دلایل مختلف و تغییر سرپرست و هدف از یارانه اشاره کردیم. امیدواریم که توانسته باشیم در این زمینه راهنمایی های لازم را کرده باشیم.

در پی واریز یارانه‌ها در این سال‌ها مشکلات و موارد مختلفی مرتبط با سایت ثبت نام یارانه یا واریز یارانه برای افراد پیش آمده است. ابلاغیه ای برای ثبت نام یارانه 98 اعلام شد، ثبت نام یارانه نوزاد ، زمان ثبت‌نام یارانه ، نحوه ثبت‌نام یارانه و… که در اینجا کمک حال سعی دارد همه این دغدغه‌ها را برطرف کند.

تقریبا همه ما با سامانه ثبت نام یارانه ها آشنا هستیم. سامانه‌ای که با شروع اجرای قانون هدفمند کردن یارانه ها می‌توانستید از نحوه ثبت‌نام یارانه و زمان ثبت‌نام یارانه باخبرشوید. به موجب این قانون، افراد واجد شرایط در هر خانوار می‌توانند مبلغ 455000 ریال ماهیانه به‌عنوان یارانه دریافت کنند.

ممکن است به سن قانونی رسیده باشید یا به تازگی ازدواج کرده‌اید و …. و تصمیم به جداکردن یارانه از سرپرست خانواده خود دارید. جدا کردن یارانه از سرپرست خانواده با رعایت شرایط در موارد خاص امکان‌پذیر است. البته در مواردی وقتی فرد نام خود را برای لیست خانواده جدیداز لیست خانواده حذف می‌کنند، یارانه آنها قطع می‌شود.

بیشتر بخوانید : سیرتا پیاز دریافت کمک هزینه معیشتی دولت

چطور یارانه خود را از سرپرست جدا کنیم

باید در نظر داشته باشید یارانه پرداختی به سرپرست خانواده برای کمک به رفاه خانواده پرداخت می‌شود. لذا افراد مجرد نمی‌توانند یارانه خود از سرپرست خانواده جدا کنند. تنها در صورت بد سرپرست بودن خانواده امکان تغییر سرپرست وجود دارد که مدارک و مراحل آن را در ادامه توضیح خواهیم داد.

سازمان هدفمندی یارانه‌ها برای تغییر سرپرست خانواده در سامانه ثبت نام یارانه شرایط خاصی را در نظر گرفته است. هر خانواده می‌تواند به دلایل زیر اقدام به تغییر سرپرست خود نماید:

هر یک از موارد ذکر شده در قسمت قبل نیازمند مدارک خاص و شرایط متفاوتی هستند. ما به دلیل طولانی شدن متن از ذکر آنها خودداری کردیم. شما می‌توانید دستور العمل اجرایی این قوانین را از اینجا دریافت و مطالعه کنید. مدارک و شرایط مورد نیاز به طور کامل در این فایل شرح داده شده‌است.

بیشتر بخوانید : سیرتا پیاز ثبت نام و پیگیری کارت سوخت

برای تغییر سرپرست خانوار به‌دلیل بد سرپرست بودن باید مراحل زیر را طی کنید:

در نظر داشته باشید در تمام موارد فوق اولویت اصلی برای جانشین سرپرست، مادر خانواده است.  بعد از مادر، فرزند بزرگتر در صورت رسیدن به سن قانونی به عنوان سرپرست انتخاب می‌شود.

بیشتر بخوانید: انجام امور اداری خود را به کمک حال بسپارید و آسوده شوید!

جدا کردن یارانه بعد از طلاق شبیه به ثبت نام یارانه ازدواج است. باید یارانه خود را از سرپرست قبلی جدا و اطلاعات خود را مجددا در سامانه ثبت نام یارانه ثبت نمایید. مدارک مورد نیاز و مراحل لازم برای جدا کردن یارانه بعد از طلاق زا به طور کامل برای شما شرح خواهیم داد.

برای درخواست جداسازی یارانه برای طلاق باید مدارک زیر را آماده کنید:

در ابتدا با همراه داشتن مدارک، به یکی از دفاتر پلیس+10 مراجعه کنید. دفتر پلیس+10 یارانه شما را سرپرست قبلی جدا می‌کند و خانوار جدید ایجاد خواهد کرد. در مرحله بعد شما باید برای اعلام حساب به یکی از شعب بانکی که قصد دارید یارانه شما به آن واریز شود مراجعه کنید تا شماره حساب شما در سامانه ثبت نام یارانه ثبت شود.

یارانه نقدی، کمک هزینه مناسبی برای بسیاری از زوج های جوان است. به همین دلیل سازمان هدفمندی یارانه ها امکان جدا کردن یارانه زوج‌های جوان را بلافاصله بعد از ثبت ازدواج امکان پذیر کرده‌است. در واقع زوج‌های جوان باید یارانه خود را از خانواده قبلی جدا کنند و بعد از معرفی سرپرست جدید نسبت به ثبت شماره حساب در سامانه ثبت نام یارانه اقدام کنند.  کمک حال مراحل و مدارک لازم برای ثبت نام یارانه زوج های جوان را در ادامه توضیح خواهد داد.

برای جدا کردن یارانه بعد از ازدواج لازم است مدارک زیر را آماده کنید:

بیشتر بخوانید: شاد باشید تا کرونا نگیرید

ثبت نام یارانه زوج‌های جوان مراحل بسیار ساده‌ای دارد.

به‌خاطر داشته باشید فرآیند جدا کردن یارانه حدود 1-2 ماه طول می‌کشد. بهتر است برای اینکه یک ماه کمتر یارانه خود را از دست بدهید در بازه زمانی 10ام تا 20 ام هر ماه برای جدا کردن یارانه اقدام کنید.

حتما لازم نیست مرد خانواده به‌عنوان سرپرست معرفی شود زنها هم می‌توانند. کافی است هنگام مراجعه به پلیس+10 زن خانواده را به‌عنوان سرپرست انتخاب کنید تا یارانه خانواده به حساب او واریز شود. اما در نظر داشته باشید که دریافت یارانه زوج‌ها به صورت جداگانه امکان پذیر نمی‌باشد.

یکی از دغدغه‌های والدین پس از تولد فرزندان، نحوه ثبت‌نام یارانه نوزاد و چگونگی دریافت یارانه آن‌ها است، در ادامه این مطلب جهت کسب اطلاعات بیشتر به شرایط دریافت یارانه نوزادان مراجعه کنید.

برای ثبت‌نام یارانه نوزاد نیازی به پیگیری ندارید. بعد از صدور شناسنامه برای نوزاد، ثبت احوال تغییر در تعداد خانوار را به سازمان هدفمندی یارانه ها اعلام خواهد کرد. اطلاعات خانوار به طور خودکار در سامانه ثبت نام یارانه به‌روزرسانی خواهد شد. در نتیجه یارانه فرزند شما از ماه بعد به صورت خودکار به حساب سرپرست خانواده واریز خواهد شد.

اگر ثبت‌نام یارانه فرزندتان در سامانه ثبت نام یارانه از قلم افتاده است، در صورتی‌که یکی از والدین (چه مادر چه پدر)  یارانه می‌گیرد امکان ثبت نام برای فرزند وجود دارد. فرد متقاضی می‌تواند با در دست داشتن اصل مدارک والدین و فرزند برای ثبت نام سامانه یارانه اقدام کند. برای این کار باید به بخشداری یا فرمانداری شهر خودتان مراجعه کنید.

بیشتر بخوانید: جا مانده گان از دریافت یارانه برای دریافت کمک حمایتی دولت چه کنند؟

در صورت فوت سرپرست خانوار، سرپرستی به مادر خانواده و بعد از آن به فرزند بزرگتر، درصورت رسیدن به سن قانونی، واگذار می‌شود. برای تغییر سرپرست خانواده در سامانه ثبت نام یارانه، ادامه مطلب را بخوانید.

برای درخواست تغییر سرپرست خانوار به علت فوت سرپرست، باید مدارک زیر را به همراه داشته باشید:

برای تغییر سرپرست خانواده به دلیل فورت سرپرست قبلی کافی است مراحل زیر را انجام دهید:

اگر به هر دلیلی قصد تغییر شماره حساب پرداخت یارانه خود در سامانه پرداخت یارانه ها را دارید، در ابتدا باید به یکی از شعب بانکی که حساب قبلی در آن قرار دارد مراجعه و نسبت به رد شماره حساب قبلی اقدام نمایید. بعد از آن می‌توانید در همان بانک یا با مراجعه هر بانک دیگری شماره حساب جدید خود برای واریز یارانه را به سامانه ثبت نام یارانه ها اعلام نمایید.

بعد از قطع یارانه خود ابتدا اطلاعات پرداختی یارانه خود را بررسی کنید. از سایت ثبت نام یارانه می‌توانید از متوجه واریز یا عدم واریز یارانه شوید:

در صورت اطمینان از عدم واریز یارانه به حساب سرپرست، می‌توانید تا مدت ۲ ماه پس از قطع یارانه در  سامانه ثبت و رسیدگی به درخواست های یارانه ای درخواست خود را ثبت نمایید.

افرادی که شرایط گفته شده در متن را داشته باشند امکان تغییر سرپرست و جدا کردن یارانه را خواهند داشت. در زمان ثبت نام یارانه جدید، اول دی ماه 98 بوده، جامانده‌های ثبت نام یارانه و حذف شده‌های سال‌های گذشته به ثبت نام شدند. دقت کنید نحوه ثبت‌نام یارانه 98 حضوری نیست.

بیشتر بخوانید: انجام امور اداری در تهران را بدون دردسر، مدرن، و کم هزینه پیش ببرید!

برای انجام امور اداری، دانشگاهی، شخصی و الکترونیکی خود می‌توانید به کمک حال اعتماد کنید. نیروهای متخصص کمک حال به جای شما امور اداری و شخصی شما در تهران و برخی شهرها رو انجام می‌دهند. کمک حال در زمان موردنظر شما به محل اعزام، کار شما را پیگیری و شما را آسوده خاطر می‌کند.

سازمان هدفمندی یارانه ها برای پاسخگویی به سوالات نحوه ثبت‌نام یارانه و زمان ثبت‌نام یارانه و… از سیستم تلفن گویا استفاده می‌کند. برای دریافت جواب سوالات خود در زمینه سامانه ثبت نام می‌توانید با شماره‌های زیر تماس بگیرید:

88902253 – 88902254 – 88902259 – 88801644 – 88803452 – 88805348 – 88805704 – 88805790

آدرس سازمان هدفمندی یارانه ها

برای پرسیدن نحوه ثبت‌نام یارانه نیازی به مراجعه نیست. اما اگر قصد مراجعه به سازمان هدفمندی یارانه های را دارید: تهران – خیابان فلسطین شمالی – پائین تر از تقاطع زرتشت – نبش کوچه دانشکیان – پلاک 485 سازمان هدفمند سازی یارانه ها

بیشتر بخوانید : سیرتا پیاز ثبت نام و پیگیری کارت سوخت

شهروندانی که از ثبت نام یارانه نقدی جامانده بودند از اول دی ماه98 فرصت ثبت نام در سامانه یارانه داشتند. با مراجعه به دفاتر پلیس+10 و با همراه داشتن اسناد و مدارک نسبت به ثبت خانوار خود اقدام کنند. پس از انجام بررسی های مربوط به وسع مالی به شعب بانک مراجعه و برای دریافت یارانه نقدی 98 افتتاح حساب کنند. افرادی که در دی ماه 98 نتوانستند ثبت نام کنند باید تا اعلام جدید ثبت نام در سامانه یارانه صبر کنند.

چطور یارانه خود را از سرپرست جدا کنیم

دولت برای جبران خسارت ناشی از کرونا و بهبود اوضاع اقتصادی وام یک میلیون تومانی یارانه ای می‌دهد.

آخرین به روزرسانی: 99/02/02

لطف بفرماییدیارانه هرفردرامانندسهام عدالت جداگانه به حساب شخص واریز کنیدمتشکرم

سلام. سیاست دولت برای پرداخت یارانه کمک به اقتصاد خانواده است. به همین دلیل یارانه به سرپرست خانوار پرداخت می‌شود. باید اضافه کنم کمک حال مسئولیتی در پرداخت یارانه‌ها ندارد و این پست صرفا برای اطلاع رسانی منتشر شده.

سلام،من وبرادرم تحت پوشش وسرپرستی پدرم بودیم،پدرمم معلم بازنشسته هستند،وبه دلیل اینکه برادرم پزشک ماهمه از یارانه حذف شدیم ،حالا سوالم اینه من ازدواج کردم وهمسر وفرزند دارم ،ومحتاج یارانه،برای دریافت یارانه چه اقدامی بایدانجام بدهم،ممنون

با سلام . در حال حاضر ثبت نام جدیدی برای دریافت یارانه انجام نمیشه. شما در هر شرایطی هم باشید تفاوتی ایجاد نمیشه. باید منتظر بمونید تا سامانه ثبت نام یارانه فراخوان بده تا متقاضیان ثبت نام بتونند ثبت نام کنند و یارانه دریافت کنند.

سلام من همسردوم هستم والبته درعقدموقت همسرم هستم .بچه م اسفندماه بدنیا میاد
ازونجایی که همسرم بعنوان سرپرست همسراولش یارانه شو دریافت میکنه ومن برای دریافت یارانه حساب جدادارم
چطورفرزندم رو تحت سرپرستی خودم ثبت کنم؟جهت دریافت یارانه

با سلام شما از طریق مراجعه به فرمانداری یا بخشداری محل زندگیتون میتونید برای درخواست گرفتن یارانه فرزندتون از طریق شما به عنوان سرپرست اقدام کنید.

باسلام من بچه طلاق هستم و بعداز طلاق پدرو مادرم تحت سرپرستی مادرم بودم و ایشون یارانه منو میگرفت اماالان ب علت ازدواج دوم مادرم و ناراضی بودن شوهر مادرم از بودن من تنها زندگی میکنم برای گرفتن یارانه ام چه کنم؟

با سلام با مراجعه به فرمانداری شهر خودتون میتونید یارانه خودتون رو جدا کنید.

با سلام. در نظر داشته باشید یارانه پرداختی به سرپرست خانواده برای کمک به رفاه خانواده پرداخت می‌شود. لذا افراد مجرد نمی‌توانند یارانه خود از سرپرست خانواده جدا کنند. تنها در صورت بد سرپرست بودن خانواده امکان تغییر سرپرست وجود دارد که مدارک و مراحل آن را در متن بالا توضیح داده شده است.

سلام
همسر من قبل از ازدواج در خانه پدری در سامانه یارانه به عنوان سرپرست خانواده شون معرفی شده. الان چطوری میشه یارانه هامونو از خانواده ها مون جدا کنیم که یارانه خانواده خودش هم قطع نشه؟

با سلام. در مواردی دیده شده است که وقتی نام افراد به هر دلیلی نام خود را از لیست خانواده حذف می کنند تا نام آنها در لیست خانوده جدید ثبت شود، یارانه آنها قطع می‌شود.
برای جدا کردن یارانه بعد از ازدواج لازم است مدارک زیر را آماده کنید:

اصل و کپی سند ازدواج
اصل و کپی شناسنامه و کارت ملی هر دو نفر
مراحل جدا کردن یارانه بعد از ازدواج
ثبت نام یارانه زوج های جوان مراحل بسیار ساده‌ای دارد.

در مرحله اول با همراه داشتن مدارک به یکی از دفاتر پلیس+10 مراجعه کنید. این مرحله برای جدا کردن یارانه از سرپرست قبلی و ایجاد خانوار جدید انجام می‌شود. باید اضافه کنیم.
در ادامه به یکی از شعب بانکی که می‌خواهید یارانه شما به آن واریز شود مراجعه کنید تا شماره حساب شما را در سامانه ثبت نام یارانه ثبت کنند.
به خاطر داشته باشید فرآیند جدا کردن یارانه حدود 1-2 ماه طول می‌کشد. بهتر است برای اینکه یک ماه کمتر یارانه خود را از دست بدهید در بازه زمانی 10ام تا 20ام هر ماه برای جدا کردن یارانه اقدام کنید.

سلام ما بعد ازدواج یارانه خودمون رو از خانواده ها جدا نکردیم.الان بچه دار شدیم و میخوایم یارانمون رو جدا کنیم ولی همه میگن ک دیگه به ما و بچه یارانه تعلق نمیگیره درسته؟

سلام.میتونید یارانه هاتون رو جدا کنید ولی اینکار کمی ریسک داره و ممکنه یارانه شما قطع بشه. میتونید تحت سرپرستی پدربزرگ برای فرزندتون یارانه بگیرید. اگر خودتون یا همسرتون یارانه میگرفتید میتونستید برای بچه هم یارانه بگیرید و مشکلی نداشت.

سلام شنیده م که اگر زوج های جوان درامدی بالاتر از دو میلیون و نیم داشته باشند یارانه اونها کلا قطع میشه ، آیا امکانش هست که وقتی میخوایم یارانه رو به دلیل تشکیل خانواده ی جدید از سرپرست هامون جدا کنیم کلا یارانمون قطع بشه ب این دلیل که از نظر دولت درآمد بالا داریم؟؟

سلام. متاسفانه این امکان وجود داره ولی کمی ریسک داره این کار.

سلام وقت بخیر، از پلیس +10 پیگیری نمایید.

سلام مادرم چون زمان ثبت نام درتبریز تنها بود وبی سواد نتوانسته ثبت نام کنه الان چکار باید بکنه هیچ درامدی نداره وپیروفرتوت است ونیازمند ممنون

سلام. در حال حاضر در هر شرایطی که باشند امکان نام نویسی در سامانه ثبت نام یارانه وجود ندارد.

سلام.ازدواج کردم ولی یارانه را جدا نکردم بچه دارم می خوام یارانه اش را به یارانه پدر بزرگش اضافه کنم این امکان وجود دارد یا نه؟

سلام. امکان تغییر سرپرست در صورت بدسرپرست بودن وجود دارد که شرایط در بالا ذکر شده.

سلام
منو و شوهرم تقریبا دو ساله ازدواج کرده ایم ولی یارانه نداریم. کجا و چگونه میتوانیم ثبت نام کنیم؟ پدر و پدر شوهرم هر دو یارانه شان چند سالی هست قطع شده است. با تشکر

با سلام در حال حاضر با هر شرایطی که باشید امکان ثبت نام در سامانه یارانه ها وجود ندارد.

سلام من داخل سایت رفاهی اشتباها دکمه اهدا یارانه رو زدم باید چکار کنم که یارانم اهدا نشه چطوری کنسلش کنم

سلام وقت شما بخیر.با شماره تلفن های سازمان تماس بگیرید یا مراجعه کنید و مشکل خودتون رو مطرح کنید.

سلام
من مجرد هستم اما جدا از خانواده زندگي مي كنم و از طريق محل كار بيمه هستم. من ميتونم يارانمو از سرپرست خانوارم جدا كنم؟
تشكر

سلام.باید در نظر داشته باشید یارانه پرداختی به سرپرست خانواده برای کمک به رفاه خانواده پرداخت می‌شود. لذا افراد مجرد نمی‌توانند یارانه خود از سرپرست خانواده جدا کنند. تنها در صورت بد سرپرست بودن خانواده امکان تغییر سرپرست وجود دارد.

سلام
من مجرد و تنها هستم. پدر و مادرم فوت کردند. تا بحال برای یارانه ثبت نام نکردم. اما الان میخواهم ثبت نام کنم. باید چکار کنم؟ چطور درخواست بدهم؟

با سلام.متاسفانه در حال حاضر در هر شرایطی هم که باشید امکان ثبت نام در سامانه یارانه ها وجو ندارد. باید منتظر اعلان عمومی برای ثبت نام یارانه در سال جدید باشید.

با سلام
بنده پنج سال پیش ازدواج کردم و یارانه ها رو جدا کردیم ولی ثبت نام نکردند و گفتند زمانش اعلام میشود الان پنج سال است هربار به سایت به ماکز مربوطه مراجعه میکنیم هیچ کاری انجام نمی دهند این انصاف که ماهی 90 تومن به مدت 5 سال پرداخت نشه بخاطر سهل انگاری خودشان

سلام وقت شما بخیر. متاسفانه راه دیگری وجود نداره و باید تا زمان فراخوان برای ثبت نام یارانه جدید صبر کنید.

سلام …یارانه خانمم اشتباه قطع شده فاز دوم یارانه ها…….الان ما وضعیت خوبی نداریم زحمتی بکشید یارانه خانمم رو درست کنید وضع مالی ما ضعیف است و یارانه هم قطع شده.؟..******** اینم شماره من است بام همکاری کنید یا اونم درستش کنید.

سلام وقت شما بخیر ما شرکتی کاملا خصوصی هستیم و واریز و عدم واریز یارانه ها به ما ارتباطی ندارد. متن بالا از جهت بالا بردن آگاهی افراد جامعه در رابطه یا ثبت نام یارانه هاست. امکان ثبت نام جدید برای یارانه برای هیچ کس فعلا مقدور نیست. باید صبر کنید تا فراخوان همگانی برای ثبت نام زده بشه.

با سلام
ما دو فرزند بالای18سال هستیم والدینمان از هم جدا شده اند قبل از طلاق پدرم به عنوان سرپرست خانواده معرفی شده بودو یارانه هایمان به حساب ایشان واریز میشد اما بعد از طلاق میخواهیم یارانه های من و خواهرم به حساب مادر واریز شود از چه طریق باید اقدام شود؟

با سلام .پاسخ شما در ارتباط با تغییر سرپرست در پاسخ بالا آورده شده است.

سلام
من و خواهرم بالای18سال هستیم و والدینمان از هم جدا شده اند قبل طلاق یارانه هایمان به حساب پدر واریز میشد اما اکنون میخواهیم واریزیهایمان به حساب مادر انتقال یابد چطور باید اقدام شود؟باتشکر

سلام .بنا به متن بالا :
سازمان هدفمندی یارانه‌ها برای تغییر سرپرست خانواده در سامانه ثبت نام یارانه شرایط خاصی را در نظر گرفته است. هر خانواده می‌تواند به دلایل زیر اقدام به تغییر سرپرست خود نماید:

در صورتی که سرپرست خانواده بیشتر از 3 ماه مفقود شده باشد.
اگر سرپرست دارای بیماری‌های روحی و روانی باشد.
در صورت زندانی بودن سرپرست خانواده می‌توانند اقدام به تغییر سرپرست نمایند.
سرپرست خانواده در خارج از ایران زندگی کند.
سرپرست خانواده اعتیاد به مواد مخدر داشته باشد.
فوت سرپرست خانواده موجب تغییر سرپرست خانواده خواهد شد.
در تمام مواردی که مراجع قضایی حکم به عدم صلاحیت سرپرست خانواده دهند، رای صادره برای تغییر سرپرست خانواده در سامانه ثبت نام یارانه مورد قبول است.

با سلام ببخشید من به علت ثبت نام نکردن یارانه نمیگیرم ولی همسرم یارانه داره وبه حساب پدرش واریز میشه الان فرزندی دارم چطور میتونم برای اون یارانه بگیرم .با تشکر

سلام وقت بخیر. با سرپرستی همسرتون بچه شما میتونه یارانه بگیره. به فرمانداری شهر خودتون مراجعه کنید.

سلام..من می‌خواهم از یارانه خود فقط انصراف دهم ولی برای همسرم نه..اما در سایت برای کل خانوار هست.ایا به تنهایی نمی‌شود؟

باسلام من ازجایی شنیدم زنان سرپرست خانوار یارانه بیشتری میگیرند این موضوع صحت داره؟

سلام خیر

سلام من در مرحله دوم ثبت نام یارانه اقدام نکرده و بدون کوچکترین اطلاعی یارانه من و خانواده‌ام که باز نشسته تامین اجتماعی هستم قطع شد تا به حال بارها پیام دادم متاسفانه خبری نشده جالب این که فرزندم ازدواج کرده برای یارانه اقدام کرده گفتند که پدرت انصراف داده به شما تعلق نمیگیرد حال انکه پسرم بیکار است و بنده انصرافی نداده ام لطفاً نسبت به تامین خواسته اینجانب از زمان قطع یک طرفه و همچنین یارانه فرزندم اقدام فرمایید بدیهیست این حق برای اینجانب محفوظ خواهد بود که در صورت عدم اقدام پیگیری لازم را از طریق مبادی ذیربط به عمل اورم.

سلام وقت شما بخیر.سایت کمک حال یک مجموعه خصوصی است و ارتباطی با واریز یا عدم واریز یارانه شما ندارد دوست عزیز. متن بالا از جهت بالابردن اطلاعات هموطنان در خصوص سامانه ثبت نام یارانه است.

باسلام.با یه شماره ناشناس برام پیام اومده یارانه شماقطع شده چطوری میتونم پیگیری کنم.نه کارمند دولت هستم نه ماشینی دارم ونه خونه ای.چطوری میتونم بفهمم به چه علت یارانم قطع شده

سلام. به سایت رفاهی مراجعه کنید و درخواست خودتون رو پیگیری کنید.

سلام ما ۳ سال ازدواج کردیم و تازه الاان یارانمونو جدا کردیم اما ۳ ماهه ک یارانه برامون نریختن چکار کنیم؟

سلام وقت شما بخیردر موقع جداکردن یارانه ها گاهی ممکن است یارانه قطع بشه.به سایت رفاهی مراجعه کنید و درخواست خودتون رو پیگیری کنید.

باسلام من بعداز ازدواج به عنوان سرپرست یارانه رو جدا کردم اما چون پدرم دریافت نمی کرد مال من و همسرمو هم قطع کردند و بعد همسرم از فرمانداری اقدام کرد الان برای او واریز می شود برای من نه.خواستم ببینم اگه دوباره بخوام به عنوان سرپرست ثبت نام کنم بازم هردوقطع میشه یا نه.

سلام. این امکان وجود داره و این کار کمی ریسک داره.

سلام من ازدواج کردم
مبخام یارانمو جدا کنم
ب مرکز پلیس +۱۰هم رفتم
اما کفتن چون پدرت نظامیه بوده
باید ب محل کار پدرت بری برا جدا کردنش
ب اونجا هم سرزدم‌گفتن ب ما مربوط نیس
حالا من باید چی کار کنم؟

سلام باید به فرمانداری شهر خودتون مراجعه کنید.

سلام همسرم وقتی با خانواده پدر مادرش بوده یارانش قطع شده و وقتی که ازدواج کردیم یارانه رو جدا نکردیم و الان برای من و فرزندم به حساب میریزن ولی برای همسرم نه باید چکار کنیم

سلام. متاسفانه امکان ثبت نام مجدد برای همسر شما وجود ندارد.

سلام مدتی ازهمسرم طلاق گرفتم دوفرزندم هردوبالای هجده سال هستندوبامن زندگی میکنن چطورمیتونم یارانشونوازپدرشون انتقال بدم به حساب خودم

سلام. از فرمانداری شهر خودتون اقدام کنید.

یارانه همسر من به دلیل طلاق همسر اولش طبق قانون به عنوان خرجی فرزندش به اون تعلق میگیره. تکلیف یارانه فرزند همسرجدید چه میشود؟

سلام . اگر شما یا همسرتون یارانه میگیرید فرزند جدید شما و همسرتون هم می تواند تحت سرپرستی یکی از شما دو نفر یارانه تعلق بگیرد. به فرمانداری شهر خودتون مراجعه کنید.

سلام من 6سال پیش ازدواج کردم که خودم جدا یارانه میگیرم همسرم از زن اولش 4بچه دارد با دوتا بچه که از من دارند 6تا وخودش الان توی سال سوم است که یارانه آنها قطع شده ما باید چکار کنیم آیا من میتوانم خودم برای جدا کردن بچه‌های خودم به سرپرستی خودم اقدام کنم چون واقعا به یارانه احتیاج داریم

سلام باید همون موقع که قطع شده اقدام میکردید. الان امکان ثبت نام مجدد یارانه وجود ندارد.

سلام
من و خانومم هر دو بعد از عقد از سال ٩٣ اسسممون رو از ليست پدرهامون حذف كرديم
و يارانه نميگيريم
امكانش هست بعنوان خانواده جديد يارانه بگيريم؟
چگونه؟
سپاس

سلام خیر متاسفانه امکان ثبت نام جدد وجود ندارد.

سلام خسته نباشید حدود ۲ سالی میشه به خاطر بدهکاری همسرم حساب یارانه ما مسدود شده با توجه به اینکه همسرم در زندان به سر میبرد من چه اقدامی باید انجام بدهم یارانه خود و فرزندم را جدا کنم

در صورتی که همسرتان در زندان به سر می‌برد، با همراه داشتن گواهی زندان و مدارک ذکر شده در متن می‌توانید به فرمانداری محل سکونت مراجعه کنید و نسبت به تغییر شماره حساب اقدام نمایید.

سلام خسته نباشید.
همسر من ایرانیه و من خودم پدرم افغانیه و مادرم ایرانی‌.ولی شناسنامه ندارم.اسم من توشناسنامه همسرمم نیس.یارانه همسرمو هنوز خاتوادش میگیرن وبه ما نمیدن.الان چندروزی هس ک بچمون بدنیااومده.باید چیکار کنم ک بتونم یارانه همسرمو جدا کنم و پسرمم بتونه بگیره .ممنونم از راهنمایی های خوبیتون تشکر

با سلام. شوهرتون میتونه یارانش رو از خانوادش جدا کنه و برای نوزادتون تحت سرپرستی خودش یارانه بگیره.

سلام من سال87 ازدواج کردم و همسر دوم هستم و به دلیل اینکه همسرم سرپرستیه زن اول و بچه هایش را داشت من دیگر یارانه ام را از خانواده ام جدا نکردم تا اینکه سال 89 بچه دار شدم و یارانه ی فرزندم هم به حساب پدرش واریز شد تا زمانی که قرارشد خانوار از اول ثبت نام کنند.در سری دوم ثبت نام یارانه همسرم در زندان بود وخانم اولشون سرپرستیه خانوادشونو بر عهده گرفتن و من هم فرزندم را با خانواده ام ثبت نام کردم ولی متاسفانه سیستم قبول نکرد،من دوباره باردار هستم آیا میتونم یارانه ی خودمو جدا کنم و سرپرستیه فرزندامو به عهده بگیرم

در صورتی که همسرتان در زندان به سر می‌برد، با همراه داشتن گواهی زندان و مدارک ذکر شده در متن می‌توانید به فرمانداری محل سکونت مراجعه کنید و نسبت به تغییر شماره حساب اقدام نمایید.

من در زمان مجردی که تحت یارانه پدرم بودم یارانمون قطع شد به علت درامد بالاتر از مقدار تعیین شده ولی حالا که ازدواج کردم یارانه م رو میخوام ولی پلیس +۱۰ گفت چون توی سایت اسمت جز حذف شده هاست دیگه نمیتونی وصل کنی.حالا باید چیکار کنم؟

سلام وقت شما بخیر.متاسفانه چون جز اسامی ثبت نام شده در سایت یارانه نیستید باید تا زمان فراخوان جدید برای ثبت نام یارانه صبر کنید.

سلام
بنده قبلا تحت سرپرستی پدرم بودم
الان 4 سال هست که متاهل شدم و یارانه ندارم
آیا می تونم به عنوان سرپرست خانوار جهت دریافت یارانه ثبت نام کنم ؟

سلام . ثبت نام جدید نمی‌تونید انجام بدید ولی می‌تونید یارانه خودتون رو جدا کنید.

یارانه باید به خود فرد داده شود وگرنه باب سوء استفاده به اصطلاح سرپرستان خانوار باز می شود ، من الان عده بسیاری را می شناسم که سرپرستان آنها به یارانه را در جهت رفاه شخصی خود و نه خانواده مصرف می کنند و دست خانواده از زمین و رمان کوتاه می باشد. موفق باشید

با سلام تشکر از نظر شما

سلام من سال ۹۳ ازدواج کردم و پدرم وقتی یارانه مرا جدا کرد دیگر در یارانه همسرم ثبت نشد لطف رسیدگی کنید

با سلام .سرکارخانم ما یک مجموعه کاملا خصوصی هستیم و ربطی به ارگان ها دولتی نداریم .متن بالا جهت اطلاعات بیشتر هموطنان عزیز راجب سایت ثبت نام یارانه است. از سایت رفاهی پیگیر باشید.

با سلام
اينجانب و خانم هر دو فرزند شهيد هستيم و قبل ازدواج والدين يارانه مي گرفتند و بعد در آن علارقم وعده دادن دولت به دادن لوح و تقدير از خانواده ها در آن زمان انصراف دادند و الان احتياج دارند و ما پاسوز شديم و همچنين نوه شهيد هم به دنيا آمده كه باز او هم مثل بقيه خانواده نمي گيرد راحلي كه به نتيجه بينجامد بفرماييد
باتشكر

با سلام .متاسفانه در حال حاضر امکان ثبت نام در سامانه یارانه ها برای هیچ کس وجود ندارد. و فقیر و غنی فرصت ثبتنام ندارند و باید تا فراخوان عمومی صبر کنند. در مورد اینکه خانواده شهید هستید و آیا در این زمینه میتونید تعلقات خاصی داشته باشید یا خیر با بنیاد شهید تماس بگیرید.

سلام . من ۲۲ یالمه و یارانه خانواده خیلی وقته قطع شده . و الان از خانواده جدا شدم ، چه طوری باید برای یارانه ثبت نام کنم ؟

سلام وقت شما بخیر. متاسفانه یارانه افراد مجرد به خود اونها داده نمیشه چون برای رفاه حال سرپرست خانواده در نظر گرفته شده و به حساب سرپرست خانواده ریخته میشه. در خال حاضر امکان ثبت نام در سایت یارانه وجود ندارد. خانواده شما باید منتظر فراخوان عمومی برای ثبت نام باشند.

سلام آیا امکان واریز یارانه برای
فرزند خوانده است و در صورت
پاسخ مثبت چه مدارکی لازم است؟

سلام . برای اطلاعات بیشتر اگر در تهران هستید به سازمان امور یارانه ها یا در شهرهای دیگر با فرماندهی شهرتون تماس بگیرید.

اگر دختری در خانه پدری یارانه نمیگرفته بعد از ازدواج که سرپرست خانوار برای او تغییر میکند امکان ثبتنام یارانه وجود دارد؟

با سلام به علت اینکه پدر شما به عنوان سرپرست یارانه دریافت نمیکرده، شما به عنوان فرد جدید برای ثبت نام یارانه محسوب می شوید و برای اینکه کار باید تا زمان اعلام فراخوان عمومی برای ثبت نام در سایت منتظر بمانید.

سلام من مرد مجردم و زندگي مجزايي از خانوادم دارم با سوال جوابهايي كه در بالا خواندم متوجه شدم كه نميتونم يارانمو از سرپرست خانوار جدا كنم حالا اگه بخوان سهمم را به خانوادمم ندين راهي هست كه حذف بشه؟

سلام. یارانه انه به افراد مجرد تعلق نمیگیره و به عنوان کمک خرج سرپرست خانواده واریز می شود. شما کنترلی بر روی واریز یا عدم واریز برای خانوادتون نمیتونید داشته باشید.

سلام. وقتتون بخیر.
منو همسرم سال ۹۰عقد کردیم و سال۹۳عروسی کردیم و یارانمونو جدانکردیم. پدربنده ماهانه یارانمو به حسابم واریز میکنه اما مادرهمسرم هیچ یک از یارانه های همسرمو تا به امروز پرداخت نکرده و خودش استفاده میکنه. باتوجه به اینکه اوضاع مالیمون افتضاحه،چطورمیتونم یارانمونو جداکنیم،طوریکه یارانه والدینمون قطع نشه؟؟؟

با سلام. میتونید یارانتون رو جدا کنید ولی کمی ریسک قطع یارانه داره که یارانتون قطع بشه از سایت رفاهی پیگیر کارتون باشید.

سلام من یارانمو در دوره های اول که واریز میکردن قطع کردم،اگه دوباره بخوام ثبت نام کنم باید چیکار کنم؟
ممنون میشم راهنمایی کنید

با سلام.متاسفانه امکان ثبت نام مجدد برای هیچ فردی وجود نداره.

سلام من و همسرم چند سال پیش ازدواج که کردیم پدر و پدرشوهرم خواستند که یارانه مارو جدا کنند ولی اشتباهی جفتشون حذف کردن و الان چند ساله ما یارانه دریافت نمیکنیم. برای دریافت یارانه مجدد چه کاری باید انجام بدهیم؟

سلام متاسفانه کاری نمیشه کرد.

سلام وقت بخیر ببخشیدشوهرم فرم ثبت نام یارانه پرنکرده الان حدود5سال یارانه نمیگیره کی باید ثبت نامش کنیم

سلام وقت شما بخیر. فعلا امکان ثبت نام یارانه وجود ندارد و باید تا زمان اعلام فراخوان عمومی برای ثبت نام یارانه صبر کنید.

سلام من ۲سال ازدواج کردم یارانه هامونو جدا کردیم از خانوادهامون یارانه همسرمو میریزن برای منو نمیریزن ۲ساله چکار باید کرد؟

سلام متاسفانه در موقع جداکردن یارانه گاهی این اتفاق می افتد. چون دو سال هم گذشته احتمال باید بیخیال یارانه خودتون بشید.

سلام من اشتباهی انصراف زده ام چکار کنم……..به کجا مراجعه کنم

با سلام. به فرمانداری شهر خود مراجعه کنید.مشکل را مطرح و تلاش خودتون را بکنید. ولی در شرایط کنونی عزیزانی که انصراف دادن دیگر نمی توانند ثبت نام مجددی برای یارانه انجام دهند.

سلام ممنون از سایت خوبتون .

مادر من دو هفته پیش فوت کردن من منتظر واریز یارانه بودم که قسط بپردازم ولی یهو قطعش کردن .بنظرم اون ماه متعلق به ایشون و ما بود که قطع شد 😭😭

با سلام وقت شما بخیر. اگر در تهران زندگی میکنید به سازمان هدفمندی یارانه ها و اگر در سایر شهرها زندگی میکنید به فرمانداری شهر خود مراجعه کنید و هرچه سریعتر موضوع رو پیگیری کنید.

با سلام . زمانی که من ازدواج کردم پدرم اسم من را از لیست خانواده حذف کرد تا خودمون یارانه دریافت کنیم. تاکنون یارانه خود را از سال 93 دریافت نکرده ام اما قبلاً توی لیست خانواده ام بوده ام آیا اگر به پلیس +10 مراجعه کنم میتوانم خودم بعنوان سرپرست تقاضای یارانه کنم یا خیر؟

سلام متاسفانه خیر. اگر اسم شما از لیست یارانه حذف شده است امکان ثبت نام مجدد یارانه برای شما وجود ندارد.

سلام پدر من در سال 93 اسم من را از لیست یارانه بگیران حذف کرد تا من بتوانم یارانه خودم را بعد از ازدواج جدا کنم اما اینکار را نکردم و تاکنون یارانه نمی گیرم آیا می توانم دوباره برای گرفتن یارانه اقدام کنم؟

سلام در حال حاضر امکان ثبت نام یارانه وجور ندارد و سایت برای نام نویسی فعال نیست!

سلام من ازدواج کردم و برای جدا کردن یارانه اقدام کردم که گفتند که چون سرپرست همسرت انصراف داده نمیتونیم یارانتون جدا کنیم حالا دارای فرزند می باشیم میتونم من با فرزندم خانواده درست کنیم؟

سلام. وقتی فرزندی متولد میشود برای گرفتن یارانه باید تحت سرپرستی پدر یا مادری که تا کنون یارانه برای وی واریز میشده برود. اگر پدر یا مادر یارانه نمی گیرند متاسفانه یارانه شامل حال فرزند هم نمی شود.

وقتی صحبت از انصراف و اهدا یارانه بود همه مسئولین از کانالهای مختلف اعلام میکردن که کسانی که نیاز به یارانه ندارن اهدا کنن و انصراف بدن . حتی شخص رئیس جمهور در تلویزیون اعلام کرد که انصراف بدید و اعلام کرد هر زمانی که به یارانه نیاز داشتید میتونید دوباره درخواست بدید و یارانه بگیرید . از اون زمان تا به حال سایت رفاهی همچنان برای انصراف و اهدا یارانه فعال هست ولی هیچ جایی برای درخواست مجدد و ثبت نام یارانه وجود نداره . به نظرتون این رفتار درسته و قراره تا کی ادامه پیدا کنه ؟

با سلام . متوجه دغدغه شما هستیم. انشالا که برطرف شود.

با عرض سلام خواستم بدونم من میخوام یارانه ام قطع بشه چکار باید بکنم.

با سلام. به سایت رفاهی مراجعه کنید و مشکل قطع شدن یارانه خودتون رو مطرح کنید.

سلام و وقت بخیر،
من بعد از ازدواج یارانه خودم رو از خونواده جدا کردم،
یارانه من هر ماه واریز میشه ولی چون یارانه همسرم قبل از جداسازی و ازدواج قطع شده بود،برای ایشون واریز نمیشه،اما تو سایت اسم ایشون تو افراد تحت تکلف من هست،
چطور میتونم برای واریز برای ایشون اقدام کنم؟

با سلام. برای ثبت نام مجدد یارانه برای همسرتون به فرمانداری شهرتون مراجعه کنید. اگر ساکن تهران هستید به سازمان هدفمندی یارانه ها مراجعه کنید.

سلام اگر همسرم سرپرست بشود و یارانه خودش را خودش بگیرد آیا من که در سال 93 اسمم را از لیست یارانه بگیران حذف کرده ام می توانم یارانه ام را دوباره بگیرم؟

سلام . متاسفانه در حال حاضر این امکان وجود ندارد.

با سلام
فرزند من متولد سال 94 هست و یارانه ایشان تا کنون واریز نشده
جهت برقراری یارانه فرزندم چه اقدامی باید انجام دهم

سلام وقت شما بخیر. به فرمانداری شهر خودتون مراجعه کنید و مورد رو پیگیری کنید.

سلام من و همسرم یارانه هامون رو بعد ازدواج از خانواده هامون جدا نکردیم ودحتی بعد از به دنیا اومدنه پسرم هم یارانه نگرفتیم براش ولی الان من جدا شدم و پسرم با من زندگی میکنه و 3 سال داره امکانش هست که بتونم یارانه خودم رو جدا کنم یا برای پسرم یارانه بگیرم؟! ممنون

سلام. ابتدا سایت رفاهی رو چک کنید بعد از اون اگر بازهم موردتون حل نشد به فرمانداری شهرتون مراجعه کنید و مورد را بگید اگر در تهران هستید که به سازمان هدفمندی یارانه ها مراجعه کنید.

باسلام
من تا بحال یارانه دریافت نکردم الانم ازدواج کردم و از خانواده سوا هستم همسرم یارانه میگیره ولی من نه سهام عدالت دارم نه یارانه ایا میتوانم یارانه دریافت کنم به چه صورت

با سلام . خیر چون از ابتدا ثبت نام نکردید نمی تونید دریافت کنید. باید منتظر اعلام فراخوان عمومی باشید.

سلام خسته نباشید
ببخشید میخاستم بپرسم ک پدر همسر من نظامی هستن و وضع مالی خیلی خوبی دارن . من و همسرم قصد داریم ک یارانمون رو جدا کنیم ولی یکی از فامیلا بهمون گفتن ک چون پدر همسرم نظامی هستش نمیشه یارانه رو جدا کرد . میخاستم ببینم آیا این حرف صحت داره ؟؟ و اگه آره چجوری باید اقدام کنیم تا بتونیم جدا کنیم یارانمون رو ؟؟
پیشاپیش ممنونم از پاسخگویی

با سلام وقت شما بخیر. در مورد نظامی بودن اطلاعی نداریم از مراجع ذیصلاح بپرسید. برای اقدام به جداکردن یارانه اگر در تهران هستید به سازمان هدفمندی یارانه ها و اگر در شهرهای دیگه به فرمانداری شهر خودتون مراجعه کنید.

سلام.پدر و مادر من جدا شدن ۱۵سال پیش و حضانت من با مادرم بوده ولی پدرم یارانه منو میگرفته و حتی من خبر نداشتم و حتی یه مدت خارج از ایران رفت و قبل و بعدش هم بالای سر من نبوده من مجرد هستم و جدا زندگی میکنم باید چیکار کنم از این وضعیت و از این قوانین برای مجرد ها اصلا راضی نیستم و خیلی هم شاکی ام چرا من اگه بخوام یارانمو بگیرم باید حتما سرپرستی که هیچ وقت نبوده باید تصمیم گیرنده باشه سرپرستی که هیچ وقت حتی یه هزاری برای من خرج نکرده باید تصمیم گیرنده و دارنده حق و حقوق من باشه من و امثال من که ادمای بی مسئولیت پدراشون شدن باید به کجا مراجعه کنیم و حداقل حق خیلی ناچیزی به اسم یارانه خودمون رو بگیریم؟ واقعا از بس گفتن برو اونجا و برو اینجا و …خسته شدم اگه نمیخوان بدن و میخوان کاری کنن خودمون بگیم نمیخوایم خب بگین

سلام متوجه دغدغه و نگرانی شما هستیم. متاسفانه یارانه به افراد مجرد تعلق نمیگیره. روی قسمت های خوب زندگیتون متمرکز شید.

سلام من یه دخترمعلول دارم وچندسال قبل که برای ثبت نام مجددمدارکم کامل نبود وازثبت نام جاماندم
والان چندساله یارانه نگرفتم وهیچ حقوق وکاری هم ندارم ویه دختر۵ساله معلول دارم درحال حاضرباید چه کارکنم

سلام وقت بخیر، در حال حاضر امکان ثبت نام یارانه نیست باید منتظر بمونید.

سلام .یارانه من به حساب بردارم واریز میشد .چند باری واریز شد اما به دلایلی رفتم جدا کردم از اون موقع دیگه قطع شد لطفا راهنمایی کنید

سلام وقت بخیر، برای پیگیری به پلیس+10 مراجعه کنید.

ببخشیدمن تازه ازدواج کرده ام یارانه ام رو 98/630جداکردم ولی این ماه یارانه ام واریز نشده

سلام وقت بخیر، باید از مراکز پلیس+10 پیگیری کنید.

سلام من و پسرم بعد از طلاق من ، تا کنون یارانه دریافت نکرده ایم . من سرپرست خانواده هستم . چگونه می توانیم اقدام به ثبت نام و دریافت یارانه کنیم ؟

سلام وقت بخیر، در حال حاضر امکان ثبت نام یارانه نیست باید منتظر بمونید.

سلام پسر من یکسالشه هنوز هیچ یارانه ای براش پرداخت نکردند.چیکار باید کنم

سلام وقت بخیر از پلیس+10 پیگیری کنید.

سلام، یارانه پدرشوهرمو قطع کردن بعدکه رفتیم جداکردیم دیگه درست نشد، اما برای من و دوباره وصل کردم ،الان یارانه بچمو نمیشه برامن بریزن؟

سلام وقت بخیر، طبق قانون واریز یارانه زوج هایی که قبل از ازدواج یارانه شون قطع میشود بعد از ازدواج یارانه بهشون تعلق نمیگیرد.

سلام، یارانه پدرشوهرمو قطع کردن بعدکه رفتیم جداکردیم دیگه درست نشد، اما برای من و دوباره وصل کردم ،الان یارانه بچمو میشه برامن بریزن؟

سلام بنده با آقای خارجی ازدواج کردم و بعنوان سرپرست خودم یارانه میگرفتم الان همسرم شناسنامه گرفته آیا میتونه یارانه بگیره؟

سلام وقت بخیر، از مراکز ذیصلاح پیگیری کنید.

سلام و وقت بخیر
خانواده همسرم یارانه شون قطع شده بود و می خواهم یارانه خود و همسرمو جدا کنم
با توجه به اینکه قبلا یارانه خانواده همسرم قطع شده ایا می توانم اقدام به دریافت یارانه همسر نمایم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

سلام وقت بخیر، در صورتی که یارانه هردوخانواده برقرار باشد، همسرتان هم می تواند بعد از جداسازی یارانه یارانه دریافت کند.

سلام من و همسرم ۳ساله ازواج کردیم و ۳ماهه که بچه دار شدیم ولی یارانمون رو از خانواده هامون جدا نکردیم الان میتونم واسه خودمو زن و بچم ثبت نام کنم

لام وقت بخیر، در حال حاضر امکان ثبت نام یارانه نیست باید منتظر بمانید.

سلام.من سه ساله ازدواج کردم.شوهرم قبلا یارانه میگرفت با برادرش و مادربزرگش یک خانوار بودن.که بعد مدتی دوباره باید ثبت نام میکردن چون شوهرم کارت ملیش رو گم کرده بود جا موند.و الان چندساله که قطع شده.هربار که برای ثبت خانوار جدید مراجعه میکنیم به همین علت ثبت نمیشه.یارانه من هم فعلا پدرم دریافت میکنه.من دوماه دیگه بچه ام بدنیا میاد و شوهرم کارگره وضعمون جوریه که به یارانه احتیاج داریم.میخام بدونم میشه من یارانه مو جدا کنم خودم به عنوان سرپرست یارانه خودم و بچه مو دریافت کنم؟؟؟ چون شوهرمو ثبت نام نمیکنن برای اون یارانه نخایم .

سلام وقت شما بخیر. بله می‌تونید یارانه خودتون رو جدا کنید و فرزندتون تحت سرپرستی شما یارانه بگیره.

سلام من و همسرم سال٨٩از هم جداشديم و حضانت فرزند پسر ده ساله ام توسط دادگاه به همسر سابقم واگذار شد ولی از روز اول فرزندم پیش من ماند و پسرم طی این سالها حتی ریالی کمک هزینه از سوی پدرش دریافت نکرده است.من ماههای اول جداشدن از ایشان یارانه ام‌را جدا کردم ولی یارانه فرزندم به حساب پدرش واریز شده است.الان پسرم هجده ساله شده میخواهیم بدانیم ایا می‌تواند یارانه اش را از حساب پدرش جدا کند و خودش دریافت کند؟یا خیر

سلام وقت شما بخیر. برای پیگیری میتونید به سازمان هدفمندی یارانه ها در تهران یا فرمانداری شهر خودتون مراجعه کنید و مساله را مطرح کنید.

سلام پدربزرگ من فوت کرده ولی یانه اش قطع نشده و اعتبار کارت داره تموم میشه میخواهیم برای مادربزرگمون جدا کنیم چیکار کنیم

سلام . اصولا بعد از فوت سرپرست خودبه خود یارانه به حساب همسر واریز میشه و از این به بعد برای دریافت یارانه همسر سرپرست محسوب میشه. برای کسب اطلاعات بیشتر اگر در تهران زندگی می کنید میتونید به سازمان هدفمندی یارانه ها مراجعه کنید. اگر در شهری به غیر از تهران زندگی می‌کنید هم به فرمانداری شهر خودتون مراجعه کنید.

با سلام
اگر اشتباها اهدای یارانه رو کلیک کرده باشیم
آیا اهدای یارانه بصورت ماهانه هستش
یا کلا دیکه اهدا یا همون قطع میشه
عجبا اهدا رو آوردن اول سایت ماهم دقت نکردیم
مرحله اول تکمیل کردیم
بعد خارج شدیم از سایت

سلام. متاسفانه تا جایی که اطلاع داریم کاری نمیشه کرد. ولی برای اینکه مطمین تر باشید میتونید به سازمان هدفمندی یارانه ها یا فرمانداری شهر خودتون مراجعه کنید.

سلام من و همسرم ۵ سال که زندگی مشترکمون شروع شده، یارانه نگرفتیم، و از وقتی ازدواج کردیم یارانه مان به طور خودکار از یارانه خانواده ها قطع شده، مگه همچین جیزی ممکنه!؟ بعد برای گرفتن یارانه دوباره چه اقداماتی باید بکنیم!؟ راهنمایی کنید ممنون میشم.

با سلام. اگر به شما اطلاع داده نشده یا از اقشار پردرآمد نیستید می‌تونید از سازمان هدفمندی یارانه ها یا فرمانداری شهر خودتون پیگیری کنید.

سلام من تازە ازدواج کردم . الان میتونم یارانە خودم را جدا دریافت کنم ؟(ثبت نام کنم )بعدشم ایا یارانە پدرو مادرم ایا قطع میشود بە خاطر این کە از لیست شون حذف میشم ؟ . ایا امکان دارە کە یارانە مونو جدا نکنم و یارانە پسرم رو نیز بە حساب پدرم واریز کنن

سلام وقت شما بخیر، خیر امکان ثبت نام مجدد یارانه وجود نداره، میتونید یارانه تون رو جدا کنید اما کمی ریسک داره که یارانه خودتون قطع بشه نه والدین تون. در مورد “ایا امکان دارە کە یارانە مونو جدا نکنم و یارانە پسرم رو نیز بە حساب پدرم واریز کنن” از مراجع ذیصلاج اطلاعات کسب کنید!

سلام ، بنده خانمي ٤٤ ساله هستم كه در دوران عقد جدا شدم و با خانواده زندگي مي كنم . قبلاً يارانه همراه خانواده دريافت مي كردم كه همان اول يارانه ما رو قطع كردند . در حال حاضر مبتلا به بيماري سرطان هستم و جهت ادامه درمان نياز مالي دارم . چطوري مي تونم يارانه خودم رو به صورت جداگانه دريافت كنم . در حال حاضر توانايي انجام كار ندارم .

سلام وقت بخیر، برای پیگیری این مورد به مراکز ذیربط مراجعه کنید.

سلام من یارانه ام رو پدرم میگرفت و بنده هم ازدواج کردم و طلاق گرفتم و جدا زندگی میکنم و هیچی هم ندارم که به نامم باشه ولی چندین ساله که یارانه پدرم رو قطع کردن حالا من یارانه ندارم و مریضی تومور دارم بیمه سلامت منو قطع کردن بدلیل اینکه یارانه نمیگیرم باید چکار کنم ؟؟؟؟

سلام وقت بخیر، کمک حال سامانه انجام امور اداری است و کار اداری انجام می دهد. در این مورد نمی توانیم کمکتان کنیم. انشالله مشکلتان به زودی حل شود.

سلام. سال 93 که اعلام شد نام نویسی مجدد برای یارانه انجام میشه و افراد داوطلبانه انصراف بدند من انصراف دادم. بدین شکل که چون کارمند بودم ولی مجرد بودم به خانواده گفتم که در لیست جدید اسم من رو ننویسند. الان که قیمت همه چی رفته بالا و بنزین گرون شده و زمزمه افزایش یارانه هستش میخواستم به لیست تحت سرپرستی پدرم اضافه شم. آیا امکانش هست؟ منظور اینکه پدرم الان یارانه 4 نفر رو میگیره. امکان اینکه منم اضافه شم و 5 نفر رو بگیره هست؟

سلام وقت بخیر، در حال حاضر امکان ثبت نام یارانه نیست باید منتظر بمونید.

سلام من حدود یک ساله ازدواج کرده ام و قبل از ازدواج یارانه ام با بابام بود اما یارانه بابام را قطع کردند اما خانمم یارانه اش را به حساب باباش میریزند میخواستم بپرسم ایا میتوانم یارانه ام را جدا کنم
ودوم ایا خانمم یارانه دریافت میکند ایا میتواند خانمم سرپرست خانواده بشود و من زیر مجموع خانمم باشم ممنون میشم راهنمایی کنید

سلام وقت بخیر، طبق قانون واریز یارانه ها زوج هایی که قبل از ازدواج یارانه شون قطع میشود. بعد از ازدواج یارانه دریافت نمی کنند.

سلام وقت بخیر من یک سال هست که از همسرم جدا شدم و سرپرستی پسرم با من هست ما قبل از جدا شدن یارانه همسرم قطع کرده بودن الان من سرپرست خانوار هستم آیا میشه یارانه خودم وپسرم فعال کنم و یا ثبت نام جدید انجام داد؟

سلام وقت بخیر، برای پیگیری به پلیس+10 مراجعه کنید.

سلام
من داری زن و یا فرزند زمانی بعلت مشارکت در ساخت وساز یارانه مرا قطع نمودند بخاطر نوسانات بازار دچار ورشکستگی مالی شدم بطوری که مجبور شدم برای امرار معاش وسایل خانه را بفروشم و در حال حاضر به علت مشکلات مالی سخت در مزیقه میباشم و نیاز به مساعدت و گرفتن یارانه هستم لطفا راهنمایی فرمایید

سلام وقت بخیر، در حال حاضر امکان ثبت نام یارانه نیست منتظر بمانید.

سلام من چهارساله ازهمسرم جداشدم بعلت مواد،پسرمم باخودم زندگی میکنه قبل طلاق یارانموجداکردم بادستورفرمانداری،بعلت بدسرمرست،بعدطلاق مدارکوک بردم پلیس +۱۰گفتن لازم نیس همون ثبته خوبه حالامیخواستم بدونم نیازنیس موردطلاقم قیدشه بعدادرسرنشه ومن جزوزنان بی سرپرست حساب میشم؟یابایدبرم تعقییروطصیتوانجام بدم ممنونم راهنمایی کنیدمن وپسرم سهام عدالتم نداریم نمیدونم بایدکجابرم واسه ثبت نامش

سلام وقت بخیر، برای پیگیری به پلیس+10 مراجعه کنید.

سلام
من پنج ساله از مادره دخترم جدا شده ام و با دخترم زندگی میکنیم، مادره دخترم یارانه دخترم را میگیرد و وقتی از او میخواهم که پول یارانه این بچه بخودش تعلق دارد و باید بخودش بدهی ولی ایشان میگوید من دریافت نمیکنم، چطوری میشه پیگیری کنم و یارانه دخترم را بحساب خودم منتقل کنم؟
ممنونم

سلام وقت بخیر، برای پیگیری این مورد به پلیس+10 مراجعه کنید.

سلام من مجرد هستم و تازه سربازیم تمام شده و بیکار هستم و یارانه خانواده ام قطع شده آیا می توانم برای دریافت یارانه اقدام کنم

سلام وقت بخیر، به افراد مجرد یارانه تعلق نمی گیرد.

سلام من دوساله ازدواج کردم و تو عقدیم که میخواستم یارانه ها رو جدا کنم بخاطر سبدهای حمایتی ولی خانومم راضی نشد چطوری فقد یارانه خودمو جدا کنم

سلام وقت بخیر، برای جداسازی و تغییر سرپرست خانواده به پلیس+10 مراجعه کنید.

سلام من وهمسرم سال 94ازدواج کرده این ویرانه رو از خانواده هامون جدا نکردیم الان که یک فرزند یک ساله داریم می‌خوابیم از خانواده ها جدا بشیم چه اقدامی لازم است ,ممنون

سلام وقت شما بخیر.برای این کار به همراه مدارک شناسایی خودتون و همسرتون به پلیس+10 مراجعه کنید.

سلام من سال 94ازدواج کردم و سال97هم بچه دارم یارانه خودم و همسرم رو جدا نکردم و فرزند هم یارانه نمیگیره چه اقداماتی لازم است تا یارانه خودم و همسرم رو جدا کنم و یارانه فرزندم رو هم درست کنم ممنون

سلام وقت بخیر، برای جداسازی و تغییر سرپرست یارانه به همراه مدارک شناسایی خودتون و همسرتون و سند ازدواج به پلیس+10 مراجعه کنید.

سلام
از زمان شروع ریاست جمهوری آقای روحانی
بعلت کسالت نتوانستم در ثبت نام یارانه نام نویسی کنم وتاکنون یارانه ای دریافت نکردم حالا با شرایط سختی که در امور زندگی مردم واز جمله اینجانب در زمان ریاست جمهوری این آقا پیش آمده چگونه میتوانم ثبت نام کنم ضمن اینکه کمکهای جدیدی که پس از گران شدن بنزین از این طریق به حساب یارانه ها واریز میشود.

سلام وقت بخیر، در حال حاضر امکان ثبت نام یارانه وجود ندارد باید منتظر بمانید.

سلام خسته نباشيد
من پدرم همون سال اول كه يارانه ها واريز ميشد از دريافت يارانه انصراف دادند من اون موقع دانشجو بودم
ولي الان از خانواده جدا شدم و تنها زندگي ميكنم سركار نميرم مجرد هستم
ميخواستم بدونم كه به من يارانه تعلق ميگيره يا نه الان با اين شرايط و وضعيت؟

سلام وقت بخیر، به افراد مجرد یارانه تعلق نمی گیرد.

سلام سال پیش یارانه خانواده ماقطع شد
امسال بنده 4 ماهه که ازدواج کردم و مستقل زندگی میکنم
برای برقراری یارانه چه گونه میتونم اقدام کنم ؟

سلام وقت بخیر، طبق قانون واریز یارانه ها زوج هایی که قبل ازدواج یارانه شون قطع شود بعد از ازدواج یارانه بهشون تعلق نمی گیرد.

سلام خیلی وقته مادرم منو جدا کرده و از آن زمان من یارانه نمی‌گیرم ازدواج کردم ویک فررندپنج ساله هم دارم از اول فرزندم هم یارانه نگرفته نه شغلی دارم نه درآمدی و واقعا به یارانه نیاز دارم لطفاً منو راهنمایی کنید خیلی گرفتارم

سلام وقت بخیر، برای پییگیری به پلیس+10 مراجعه کنید.

سلام وقت بخیر
من تقریبا 5 سال از ازدواجم میگذره و در این مدت یارانه خودم و خانمم رو جدا نکردم و یارانه همچنان به حساب سرپرستان یعنی پدرانمان واریز میشه
الان بچه دار شدیم و میخوام یارانه رو جدا کنم. اماکنش هست با این کار یارانه ها قطع بشن یا نه؟
مراحلش برای تغییر یارانه و سرپرستی خودم و دریافت یارانه فرزندم تفاوتی داره؟
ممنون

سلام وقت بخیر، برای جداسازی و تغییرسرپرست خانواده به پلیس+10 مراجعه کنید

سلام وقت بخير
من پدرم از دريافت يارانه انصراف داده است.
من به عنوان دختر ايشون كه مجرد هستم بيماري صعب الاعلاج سختي دارم.آيا الان ميتونم ثبت نام كنم و اين يارانه رو دريافت كنم؟
چون قبلا اعلام كرده بودند كه به بيماران صعب الاعلاج يارانه قطعي تعلق ميگيرد.
ممنونم.

سلام وقت بخیر، در حال حاضر امکان ثبت نام یارانه نیست باید منتظر بمونید.

با سلام،
من و همسرم حدود هشت سال پیش ازدواج کردیم ولی پس تشکیل خانواده جدید اقدام دیگری برای گرفتن یارانه انجام ندادیم، تا مدتی هم یارانه‌های در حساب پدر من و پدر همسرم واریز میشد، تا اینکه چون هردو پر درآمد بودند قطع شد، ولی ما جزو دهک درآمدی آنها نیستیم و با توجه به گرانی اخیر بنزین این یارانه جدید و قدیم که حق ماست را چطور دریافت کنیم.

سلام وقت بخیر، برای پیگیری این مورد به مراکز پلیس+10 مراجعه کنید.

سلام ما ۵سال ازدواج کردیم همسرم از ثبت نام جامونده من خودم با خانوادم ثبت نام کردم العان بچه دار شدیم و نیازمند یارانه هم هستیم حقوق همسرم پایین و مستاجر هستیم برای یارانه فرزندم باید چیکار کنم و ایا یارانه همسرم میشه وصل بشه

سلام وقت بخیر، برای پیگیری از مراکز ذیربط پیگیری کنید.

با سلام
از سال 92 تا الان یارانه من و خانومم قطع شده است. در واقع پدر خانوم بنده اول کار دولت یازدهم انصراف دادند و من هم از پدرم جدا شدم تا بهمراه خانومم یک خانواده تشکیل بدهیم اما تا الان موفق نشده ام. در ضمن در این مدت من صاحب دو فرزند شده ام. لطفا راهنمایی بفرمایید چه اقدامی باید انجام بدهم؟

سلام وقت بخیر، برای جداسازی و تغییر سرپرست به پلیس+10 مراجعه کنید.

با سلام . میخوام یارانه خودم و همسرم رو از خانوادهامون جدا کنم اما خانواده همسرم دو سال پیش یارانه خانوادشون ک پدرشون سرپرست بود رو قطع کردن
سوال: میخواستم ببینم به همسرم در زمان جدا سازی مجد یارانه تعلق میگیرد و اینکه به چه آدرسی باید مراجعه کنم

با سلام . میخوام یارانه خودم و همسرم رو از خانوادهامون جدا کنم اما خانواده همسرم دو سال پیش یارانه خانوادشون ک پدرشون سرپرست بود رو قطع کردن
سوال: میخواستم ببینم به همسرم در زمان جدا سازی مجد یارانه تعلق میگیرد و اینکه به چه آدرسی باید مراجعه کنم

سلام وقت بخیر، از مراکز پلیس+10 پیگیری کنید.

سلام من وهمسرم دوساله ازدواج کردیم یارانمونو جدا نکردیم الان میخا برا جدا کردن اقدام کنیم تو سایت خوندم مال خیلیا قطع میشه واقعا احتیاج داریم چکار کنیم قطع نشه لطفا راهنمایی کنید

سلام وقت بخیر، کمک حال سامانه انجام امور اداری است. در این مورد نمی توانیم کمک حالتان باشیم.

سلام خسته نباشید
ما خانواده ۵ نفره هستیم ،یارانه یکی از اعضا خود به خود حذف شده البته در سه نوبت اسمش بود ولی الان ۲ساله قطع شده چیکار باید کرد؟

سلام وقت بخیر، کمک حال سامانه انجام امور اداری است. باید از مراکز ذیربط مراجعه کنید.

سلام خسته نباشید. من پدرم چند سال پیش از یارانه انصراف داد. من الان تازه ازدواج کردم و درآمد خیلی پایینی دارم. امکانش هست که برای خودم و همسرم درخواست بدم؟

سلام وقت بخیر، طبق قانون واریز یارانه به زوج هایی که قبل از ازدواج یارانه خانواده بشان قطع شده باشد بعد از ازدواج هم قطع می شود.

سلام. من از همسرم جدا شدم. دخترم ۱۷ ساله هست و با من زندگی میکنه. یارانه هردوی ما به حساب پدرش واریز میشه. برای جدا کردن یارانه به کجا مراجعه کنم؟

سلام وقت بخیر، برای جداسازی و تغییر سرپرست به پلیس+10 مراجعه کنید.

سلام وقت بخیر
من از ثبت نام جا موندم و اینکه یارانه پدرم قطع شده و حالا نزدیک ۴ سال متاهل شدم حالا من که کارگرم و متاهل هستم چطور باید ثبت نام کنم راهی وجود داره؟ممنون

سلام وقت بخیر، طبق قانون واریز یارانه به زوج هایی که قبل از ازدواج یارانه خانواده یشان قطع شده باشد بعد از ازدواج هم تعلق نمی گیرد.

سلام
یارانه همسرم قبل از ازدواج قطع شده بود و الان که ما اومدیم زیر یک سقف شرایط مالی خوبی نداریم چون دیگه همسرم از تحت پوشش پدرشون خارج شده
حالا جالبه و خنده داره من یارانه دارم همسرم ندارم با تفاسیر دولت ما با اینکه با این وضع بد اقتصادی به سر میبریم
هم نیازمندیم به یارانه هم نه
لطفا به ما بگویید با این وضعیت آبا امکان بر قراری یارانه همسرم که الان تحت سرپرستی من می باسد هست یا نه این سوال خیلیای دیگس ؟

سلام وقت بخیر.سایت کمک حال یک مجموعه خصوصی است و ارتباطی با واریز یا عدم واریز یارانه شما ندارد دوست عزیز. متن بالا جهت بالابردن اطلاعات هموطنان در خصوص سامانه ثبت نام یارانه است.

سلام
اون زمان درآمد نسبتا خوبی داشتم و اصلا ثبت نام نکردم ولی متاسفانه حالا که ورشکست شدم و واقعا به همین مبالغ اندک نیازمند شدم چرا نمیتونم ثبت نام کنم؟؟؟ گناه کردم در زمان بی نیازی به نفع مملکت اصلا ثبت نام نکردم؟؟؟ و حالا که نیازمند هستم کسی ازم حمایت نمیکنه؟؟؟؟

سلام وقت بخیر، در حال حاضر امکان ثبت نام یارانه نیست باید منتظر بمونید.

سلام. پدر و مادر من فوت کرده اند و برادر بزرگتر من سالهاست ازدواج کرده و بچه داره. من مجردم و یارانه من هم به حساب برادرم واریز میشه ولی کاملا مستقله زندگی من از برادرم. آیا میتوانم یارانه مو از برادرم جدا کنم؟؟؟ چون درامد برادرم خوبه، ممکنه بزودی یارانه مونو قطع کنن. در حالی که من درآمدی ندارم. ممنون

سلام وقت بخیر، برای پیگیری این مورد به پلیس+10 مراجعه کنید.

سلام من ازدواج کردم و قبل از ازدواج یارانه ام قطع شده بود الان که رفتم تا یارانمو زیر مجموعه همسرم کنم گفتن نمیشه، دلیلش چیه ما الان یه خانواده مستقل هستیم و من تحت سرپرستی پدرم نیستم، چرا یارانه منو به همسرم انتقال نمیدن؟؟؟

سلام وقت بخیر، طبق قانون یارانه، افرادی که یارانه یشان قبل از ازدوجان قطع شده باشد بعد از ازدواج هم یارانه به آنها تعلق نمی گیرد.

سلام
من بعد ازدواج یارانه ام رو از خانواده جدا نکردم این قضیه مربوط به 4 سال پیشه بعد از یک سال از ازدواجم همسرم فوت کرد و همچنان یارانه من به حساب پدرم واریز میشد الان میخوام یارانه ام رو جدا کنم چون نیاز دارم باید چه کاری انجام بدم .

سلام وقت بخیر، برای جداسازی و تغییر سرپرست به همراه مدارک شناسایی خود به پلیس+10 مراجعه کنید.

با سلام و خسته نباشيد.من سال 90 از همسرم جدا شدم اما چند سال بعد اقدام به جداسازي كردم.متاسفانه يارانه به حسابم واريز نميشه.فرمانداري شهرمون بارها مراجعه كردم اما جوابي نگرفتم.من ثبت نام مجدد سالها پيش انجام دادم و شماره حساب هم دادم.هيچ موردي نيس اما يارانه واريز نميشه.نميدونم چكار كنم.

سلام وقت بخیر، برای پیگیری به پلیس+10 مراجعه کنید.

سلام .بنده درفروردین سال 93 مرحله دوم یارانه تا زه ازدواج کرده بودم خواستم از سرپرستم مادرم که سال 94 هم فوت کردند جدا کنم که موفق نشدم تاکنون خودم ودختر یارانه نداریم چه کار کنم.ممنون اگر پاسخ دهید ضمنا بنده کارگر هستم.

سلام وقت بخیر، بعد از فوت سرپرست خانواده یارانه به یکی دیگر از اعضای خانواده تعلق میگیرد به همراه مدارک سرپرست سابق و سرپرست جدید به پلیس+10 مراجعه کنید.

سلام .بنده درفروردین سال 93 مرحله دوم یارانه تا زه ازدواج کرده بودم خواستم از سرپرستم مادرم که سال 94 هم فوت کردند جدا کنم که موفق نشدم تاکنون خودم ودختر یارانه نداریم چه کار کنم.ممنون اگر پاسخ دهید ضمنا بنده کارگر هستم. ممنون

با سلام. در مورد ثبت نام یارانه 98 ، در صورت مشمول شدن از اول دی ماه 98 جامانده‌های ثبت نام یارانه و حذف شده‌های سال‌های گذشته به صورت سامانه‌ای ثبت‌نام می‌شوند.
برای دریافت راهنمایی ثبت درخواست در سامانه کمک حمایتی دولت نیز، با داشتن کد رهگیری یا شماره حساب ظرف 24 ساعت به سامانه (hemayat.mcls.gov.ir) مراجعه کنند. ثبت درخواست با وارد کردن کد ملی و کدرهگیری یا شماره حساب یارانه از روز سه‌شنبه پنج آذرماه 98 آغاز می‌شود

سلام ابتدا تشکر میکنم بابت پاسخگوییتون ب سوالات
بنده پدرم اتباع بودن واز مادرم جدا شدن ب تازگی بنده شناسنامه گرفتم مادرم ایرانی هستن و یارانه هم میگیرن و سرپرست خانوار هستن چطور میتونم. من هم برای یارانه ثبت نام کنم

سلام وقت بخیر، برای پیگیری به پلیس+10 مراجعه کنید.

سلام برادر من سال ۹۳ از دریافت یارانه انصراف داده و مجرد هستش الان چطوری مجدد میتونه ثبت نام کنه؟

سلام وقت شما بخیر. ثبت نام یارانه به افراد مجرد تعلق نمیگیرد و مخصوص سرپرست خانوار است.

سلام ما خانواده ۴نفره هستیم از ابتدا واریز یارانه ها یارانه را کامل دریافت میکردیم اما از زمانی که پزشکان و افراد پر در آمد حذف شدن با اینکه ما جز این گروه نبودیم یارانه من که مادر خانواده هستم یارانه ام قطع شد ولی بقیه خانواده یارانه دریافت میکنن به فرمانداری شهرمان مراجعه کردم اسمم ثبت نشد خواستم بدونم دلیلش چیه و چکار باید بکنم در ضمن یارانه کمک معیشتی خانوار هم شاملم نشده بقیه خانواده دریافت کردن. لطفا راهنمایی کنید.

سلام دلیلش رو ما هم نمی دونیم ولی از اول دی ماه میتونید برای ثبت نام یارانه جدید اقدام کنید. توضیحات ثبت نام یارانه 98در متن بالا موجود است.

سلام. چند سال قبل وقتی ازدواج کردم به درخواست همسرم، اسم من از لیست پدرم حذف شد ولی همسرم گفت برای یارانه به صورت جداگانه خانواده مون رو ثبت نکرده. و در واقع یارانه من قطع شد. حالا طلاق گرفتم و خودسرپرست هستم. امکانش هست اسم من به لیست پدرم برگرده؟ و اینکه حضانت فرزندم فعلا با من هست، اگر امکان بازگشت اسم من به لیست خانواده ام وجود داره، آیا امکان افزودن اسم فرزندم هم به لیست خانواده ام وجود داره؟

سلام چون اون زمان دیگه ثبت نام نکردید نمیتونید از اون روش استفاده کنید. ولی در حال حاضر میتونید از طریق کد دسنوری *6369# کمک حمایتی دولت رو بگیرید و از اول دی ماه برای ثبت نام یارانه جدید اقدام کنید.

سلام من دو ساله ازدواج کردم پدر خانمم نظامی هست و یارانه را جدا نمیکنه به فرمانداری هم رفتم اما گفتن نمیشه کاری کرد چیکار باید بکنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

سلام وقت بخیر، کمک حال سامانه انجام امور اداری است در این مورد نمی توانیم کمکتان کنیم.

سلام.من از سال ۹۳ یارانه ام قطع شده واقعا بهش نیاز دارم .واقعا راهی نیست ک مای بدبخت بیچاره بتونیم این یارانمونو بگیریم.یعنی سایت باز نمیشه ک دوباره ثبت نام کنیم؟

سلام وقت بخیر، در حال حاضر امکان ثبت نام یارانه نیست. باید منتظر بمونید.

سلام اشتباهی فرم اهدا رو پر کردم در سایت رفاهی آیا همون صفجه ی اول سایت به منزله ی اهدا هست یا مراحل دیگ هم داشت؟

سلام وقت بخیر، در این مورد باید از مراکز ذیصلاح پیگیری کنید.

سلام.من تازه ازدواج کردم با یک آقای ایرانی.خودم اتباع ام.الان کارت ملی و شناسنامه دارم.از کی میتونم برم ثبت نام کنم برای یارانه؟؟لسته حمایتی جدید هم بهم میدن؟؟

سلام وقت بخیر، برای پیگیری این مورد به پلیس+10 مراجعه کنید.

سلام من سال نود و سه ازدواج کردم و الان فرزند نه ماهه دارم الان میشه یارانمونا جدا کنیم ؟اگه جدا کنیم به فرزندم هم یارانه میدن،؟

سلام وقت بخیر، برای جداسازی ایارانه و تغییر سرپرست خانواده به پلیس+10 مراجعه کنید.

سلام من سال نود و سه ازدواج کردم و الان فرزند نه ماهه دارم الان میشه یارانمونا جدا کنیم ؟اگه جدا کنیم به فرزندم هم یارانه میدن،؟

سلام من در آغاز ریاست جمهوری آقای دکتر روحانی از یارانه انصراف دادم الآن نیازمند شدم خواستار وصل مجدد هستم. چه کنم؟
دخترم ازدواج کرده است. همسرش برای یارانه اقدام کرد گفتند به خانم شما یارانه تعلق نمیگیرد چون پدرش یارانه نمیگرفت. این چه حرفی است؟ این خانواده نو پاست ؟ باید یارانه بگیرد. چه کنند؟

سلام وقت بخیر، کمک حال سامانه انجام امور اداری است و ارتباطی با واریز یارانه ندارد. در این مورد نمی توانیم کمکتان کنیم.

سلام و خسته نباشید من از سال 90که ازدواج کردم برای جدا شدن از خانواده برای پیگیری یارانه و ثبت نام یارانه به طور خودکار حذف شدم تا حالا چند دفعه به فرمانداری مراجعه کردم و گفتن کلا حذف شدی و قابل بازگشت نیست الان 8ساله یارانم قطع شده و کسی جوابگو نیست فرزندم هم یک ماهه به دنیا اومده به اون هم تعلق نمیگیره ممنون میشم راهنماییم کنید تو این وضعیت خراب

سلام وقت بخیر، کمک حال سامانه انجام امور اداری است و کار اداری انجام می دهد در این مورد نمی توانیم کمکتان کنیم.

سلام.من و همسرم از هم جدا شدیم و الان حضانت پسرم با منه.یارانه ما هنوز به حساب همسر سابقم واریز میشه.اگر من یارانه م رو جدا کنم آیا یارانه من و پسرم امکان داره که کلا قطع بشه؟یا به حساب من ریخته میشه؟

سلام وقت بخیر، برای پیگیری و جداسازی یارانه به پلیس+10 مراجعه کنید.

سلام من سال 94 ازدواج کردم خودم پدرم یارانم رو تا الان به حسابش واریز میشد ولی بانک حسابش رو مسدود کرده هر ماه برداشت میشه خانمم هم از اول پدرش یارانه نگرفته. الان من چجوری میتونم هم خودم سرپرست بشم حسابم رو ازپدرم جدا کنم هم برای خانمم هم ثبت نام کنم؟

سلام وقت بخیر، در حال حاضر امکان ثبت نام یارانه نیست. باید منتظر بمانید.

سلام من قبلا با پدرم بودم الان با مادرم هستم در ضمن من بالای 18 سال هستم دانشجو هستم لطفا راهنمایی میکنید چطوری از حساب پدرم جدا بشه به حساب مادرم واریز بشه چون با مادرم زندگی میکنم

سلام وقت بخیر، برای پیگیری این مورد به مراجع ذیصلاح مراجعه کنید.

سلام
من هفت ساله ازدواج کردم و یارانهمو از خانه پدری جدا نکردم و یارانه پدر همسرم قطع شده و همسرم یارانه نمیگیره و یک پسر دارم من میتونم بعنوان سرپرست از خانه پدری جدا شم و یارانه پسر و همسرم رو دریافت کنم؟
ممنون

سلام وقت بخیر، برای جداسازی و تغییر سرپرست به پلیس+10 مراجعه کنید.

سلام ببخشید من حدود 12 سال قبل طلاق گرفتم اونموقع نه یارانه وجود داشت ونه کارت ملی .بعد که یارانه اومد من چون با پدر ومادرم زندگی میکردم پدرم بعنوان سرپرست خانوار یارانه من هم به حساب ایشون واریز میشه ولی من الان مستقل زندگی میکنم ومیخوام یارانه را جدا کنم از خانوادم ولی دفاتر پلیس +10از من کدملی همسر م را میخواد چون توی طلاق نامه وشناسنامه من وجود نداره ومن هم نمیتوانم کد ملی همسمرم را که 12 سال قبل جدا شدم پیدا کنم آیا اصلا لازم هست ؟چون من که یارانم به حساب ایشون نرفته ؟لطفا راهنمایی کنید من باید چکار کنم

سلام وقت بخیر، به پلیس+10 مراجعه کنید برای پیگیری این مورد.

سلام وقت به خیر
بنده به تازگی مطلقه شده ام و سرپرستی کودکانم به من محول شده وقتی از قاضی برای جدا کردن یارانه نامه گرفتم و به اداره مربوطه مراجعه کردم متوجه شدم همسر ثابقم مدت کمی یارانه گرفته و ثبت نام سری دوم را انجام نداده , متآسفانه کمک یارانه هم به ما تعلق نگرفته تا کنون
در ضمن ما ساکن استان البرز هستیم و در اینجا به من گفتند که میتونم به سازمان هدفمندسازی مراجعه و پیگیری کنم
میخواستم بدونم اگر نتیجه ای در بر نداره , خدمت نرسم

سلام وقت بخیر، کمک حال سامانه انجام امور اداری است و کار اداری انجام میدهد. در این مورد نمی توانیم کمکتان کنیم.

سابقم*

سلام چند روزی مبشه یارانمون رو از خانواده پدر جدا کردیم کد ملی رو به ۶۳۶۹ فرستادم پیامک اومده سبد معیشت به حساب سرپرست خانوار واریز شده یعنی الان یارانه جدا نشده یا چی الان چکار باید بکنیم.ممنون

سلام وقت بخیر، برای پیگیری این مورد به مراکز ذیصلاح مراجعه کنید.

سلام ما سال ۴ساله ازدواج کردیم شوهرم وقتی مجرد بود پدرش یارانه خودشونو قطع کرده به همین دلیل یارانه شوهرم هم قطع شد و الان شوهرم یارانه نمیگیره چون اون نمیگیره بچمونم یارانه نداره فقط خودم دارم که به حساب پدرم میریزن باید چیکار کنیم؟

سلام وقت بخیر، طبق قانون واریز یارانه به همسرتون یارانه تعلق نمی گیرد.

باسلام .خسته نباشید .چند سال پیش پسرم که سرپرستم بود من رو از یارانه خودشون جدا کردن از اون زمان یارانه من که تنها هستم قطع شده چندین بار به ستاد و فرمانداری مراجعه کردم جوابی ندادن .ایا الان میتونم ثبت نام کنم .ممنون از جوابتون

سلام وقت بخیر، برای حداسازی و تغییر سرپرست به پلیس+10 مراجعه کنید.

سلام من سال ۹۲ازدواج کردم دراون زمان ثبت نام یارانه که تمدید شد بارها اقدام به ثبت نام همسرم کردم نشد .نه از طرف خانواده همسرم نه از طرف خودم .الان چندین سال است که یارانه همسرم دریافت نمی گردد بااین حال دو فرزند دارم اونها با من یارانه دارن بارها از فرمانداری .ثبت نام کرکردم برای همسرم نشد پلیس +۱۰رفتم بازم نشد لطفا راهنمایی کنید ..

سلام وقت بخیر، کمک حال سامانه انجام امور اداری است و کار اداری انجام می دهد.

سلام. من کلا از اول ثبت نام نکردم .دی ماه افراد جدید هم میتونن ثبت نام کنن‌؟

سلام وقت بخیر، در حال حاضر امکان ثبت نام یارانه نیست باید منتظر بمونید.

سلام. وقت بخیر
فاز دوم یارانه ها پدرم ثبت نام نکرد ویارانه ما که تحت پوشش بودیم حذف شد
۶ سالی هست ازدواج کردم ولی یارانه ندارم و گفتند چون پدرت انصراف داده مشمول دریافت نیستی
راهکار لطفا
سپاس

سلام وقت بخیر، برای پیگیری این مورد به پلیس+10 مراجعه کنید.

سلام خسته نباشید . من ازدواج کردم الان کار ندارم بچه هم دارم اون زمان به پدر من یارانه نمیدادن الان هم نمیدن که برم جدا کنم الان من چجوری بتونم یارانه بگیرم ثبت نام هست ؟و همین طور یارانه بنزین؟

سلام وقت بخیر، در حال حاضر امکان ثبت نام یارانه نیست. باید منتظر بمونید.

سلام
فروردین ماه 98 ازدواج مجدد کردم
یارانه خودم به حسابم واریز می شود
یارانه همسرم به حساب پدرش
چگونه باید اقدام کنم تا یارانه همسرم را جدا کنم و به حساب بنده واریز گردد
ممنونم

سلام وقت بخیر، برا جداسازی و تغییر سرپرست یارانه به پلیس+10 مراجعه کنید.

سلام وقتتون بخیر. ما 4سال پیش که ازدواج کردیم یارانه مون رو جدا کردیم حتی شماره حساب هم دادیم ولی تاکنون واریز نشده ولی اسممون تو لیست هست حتی دخترمنم که 6ماهشه اسمش تو لیست هست ولی واریز صورت نگرفته. وقتی پیگیر شدیم گفتند چون قبل جداکردن یارانه پدرشوهرم قطع شده بود وهمسرم هم که قبل ازدواج تحت تکفل ایشون بودن اینم قطع شد. آیا اول دی ماه میتونیم دوباره ثبت نام کنیم. ممنون میشم پاسخگو باشید.

سلام وقت شما بخیر.سایت کمک حال یک مجموعه خصوصی است و ارتباطی با واریز یا عدم واریز یارانه شما ندارد دوست عزیز. متن بالا جهت بالابردن اطلاعات هموطنان در خصوص سامانه ثبت نام یارانه است.

با سلام .من مجرد هستم و 42سال سن دارم و اتفاقأ از نظر درآمدی مشکل دارم و پدرم بد سرپرست هستن و دو مورد از مواردی که ذکر کردین دارن!
اولأ: دیگه بچه نیستم که شما یا دولت یا هر ارگان دیگه ای به خودتون اجازه میدین و حق دخالت تا این حد در زندگی مردم را ندارین؟!
دومأ: تقریبأ حدود10سال از واریز یارانه ها میگذره و حقوق کارمندان دولت و… سالیانه افزایش پیدا کرده ولی اصل یارانه ها اصلأ افزایش پیدا نکرده و دولت حقی برای سایر اقشار ضعیف جامعه قائل نبوده؟1
سومأ: من و خیلی از مردم ضعیف با سختی مگذرونیم ولی نمیام برای این چنین مشکلاتی و این چندرقاز آبرو ریزی کنیم و آبروی پدرم ببرم؟!
چهارمأ: من افرادی رو میشناسم که هم پدر و مادر دارن و در یک خونه زندگی میکنن ویارانشون از پدر و مادرشون جداست؟!
شما هم اگه میخواین مشکل مردم برطرف کنین بهتره که این قوانین دست و پا گیرو حذف یا اصلاح کنین و از جلوی مردم بردارین اگه واقعأ قسط خدمت به مردم دارین؟!
راهی بیان کنید که چگونه میتوانم بدون این بند و قوانین مزاحم یارانه ام راجدا کنم نه اینکه وعده سر خرمن بدین! باتشکر

سلام وقت شما بخیر.سایت کمک حال یک مجموعه خصوصی است و ارتباطی با واریز یا عدم واریز یارانه شما ندارد دوست عزیز. متن بالا از جهت بالابردن اطلاعات هموطنان در خصوص سامانه ثبت نام یارانه است.

سلام
من در سال 1392 ازدواج كردم و پس از عقد خانواده‌ي همسرم نام ايشان را در سامانه يارانه حذف كردند.
يارانه‌ي من همچنان به حساب پدرم واريز مي‌شود.
اكنون 2 فرزند دارم.
براي جدا كردن يارانه‌ي خود از حساب پدرم و دريافت يارانه‌ي همسر و 2 فرزندم چه كاري بايد بكنم؟

سلام وقت بخیر، برای پیگیری این مورد و جداسازی یارانه به پلیس+10 مراجعه کنید.

سلام از سال 93 ما خوانواده مستمری بگیر جا مانده یارانه هستیم . چون همون تاریخ مصادف بود باروز فوت پدر م
حالا تکلیف خانواده 8 نفره بعد از 6 سال چی هست / من که فقط نقرینشون کردم روز خوش نبینن وسلام . چون حق بچه های یتیم ارتشی مشهد این نبود . کلی مادر پیرم تا فرمانداری و پلیس10 هم رفت . خیر نبینید به حق 12 امام 14 معصوم //.

سلام وقت بخیر، کمک حال سامانه انجام امور اداری است و کار اداری انجام میدهد. در این مورد نمی توانیم کمکتان کنیم.

این شماره مادرم هست ***********

سلام من چند سال است ک پدرم فوت شده و یارانه ما وخانواده ام قطع شده. من 4 سال ازدواج کردم ومیخوام یارانه همسرم و جداکنم و برای خودمم واریز بشه چکار باید بکنم

سلام وقت بخیر، برای جداسازی و تغییر سرپرست به پلیس+10 مراجعه کنید.

سلام سالی که آقای روحانی رئیس جمهور شدند شوهرم یارانه خانواده را قطع کرد اون موقع پسرم دانشجو بود وخرجشو شوهرم میداد ولی 3ساله که دیگه شوهرم میگه باید پسرم مستقل بشه وپسرم هم کارهای موقت میکنه ولی هنوز کار دائم نداره پسرم چطور میتونه یارانش را بگیره

سلام وقت بخیر، به افراد مجرد یارانه تعلق نمگیرد.

سلام ، ببخشید یک سال بعد از ازدواجمون یارانمون قطع شد ، حالا اول دی ماه میتونم جای شوهرم خودمو به عنوان سرپرست ثبت نام کنم ک یارانه بهمون تعلق بگیره. شوهرم هم بیماری چیزی نداره سالمه.

سلام وقت بخیر، برای تغییر سرپرست خانواده باید به پلیس+10 مراجعه کنید.

سلام و عرض ادب و احترام،سال ۸۴جدا شدم،زمان ثبت نام یارانه شناسنامم گم شد،بعدش هر جا ،فرمانداری و…رفتم هی گفتن هفته دیگه ماه دیگه بیا،دور اول تمام شد و برای دوره دوم رفتم باز فرمانداری و هی گفتن باز ی هفته دیگه یه ماه دیگه و دوماه دیگه بعدشم گفتن سایت بسته شد،من یک زن خودسرپرست هستم و تا حالا یک ریال یارانه نگرفتم،تا کی باید دوندگی کنم برای گرفتن یارانه که هی منو پاس میدن از این ماه به ماه اینده،لطفا راهنماییم کنید

سلام وقت بخیر، کمک حال سامانه انجام امور اداری است و کار اداری انجام می دهد. در این مورد نمی توانیم کمکتان کنیم.

سلام.وقت بخیر… بنده در سیر مراحل طلاق هستم به علت اینکه همسرم معتاد و بیکار هست دادگاه خانواده و فرمانداری میروم من را میدون ن.. می گویند باید طلاق بگیری الان از برج ۹۷۱۲ تا کنون دنبال پرونده طلاق هستم هیچ خرجی هم ندارم لطفا راهنمایی بفرماید مشکل م حل بشه حداقل یارانه که حق و حقوق م هست را بگیرم

سلام وقت بخیر، کمک حال سامانه انجام امور اداری است و کار اداری انجام می دهد.

سلام و عرض ادب
ممنون از اطلاعات خوبتون
من 3 ساله ازدواج کردم و در دوران مجردی هم خودم و خانمم (زمان حضور در منزل پدری)یارانه مون قطع شده بود
آیا ما می تونیم برای گرفتن یارانه و برقراری سبد معیشتی اقدامی انجام بدیم؟؟
بزرگواری کرده و پاسخ کامل دهید
با تشکر

سلام وقت بخیر، طبق قانون واریز یارنه ها به زوج هایی که قبل از ازدواج یارانه خانواده یشان قطع می شود بع از ازدواج یارانه به آن ها تعلق نمی گیرد.

باسلام..من سال ۹۳ ازدواج کردم و نتوانستم یارانه ثبت نام کنم… اما شوهرم یارانشو پدرش دریافت میکنه… الان شوهرم میتونه یارانشو به عنوان سرپرست جدا کنه و منم زیر پوشش یارانه بگیرم

سلام وقت بخیر، برای جدا سازی و تغییر سرپرست خانواده به پلیس+10 مراجعه کنید.

سلام.من دوساله ازدواج کردم و پدرم بعد از ازدواج یارانمو جدا کرد و یارانه من و همسرم رو جداگانه به حساب خودمون واریز میکردن ولی این یارانه معیشتی رو برامن واریز نکردن ولی برای همسرم واریز کردن به سایت مربوطه که مراجعه میکنم پیام میده که اطلاعات شما ثبت نشده درصورتیکه یارانه 45.500 تومنی رو برام هر ماه واریز میکنن.
میخواستم بدونم مشکل کجاس وچرا یارانه 55.000 تومنی برا من واریز نشده و باید چیکار کنم ؟
آیا امکان این وجود داره که شماره دریافت یارانه خودمو به شماره حساب همسرم تغییر بدم و مراحلش چیه؟
ایا بعد از تغییر شماره حساب امکان واریز یارانه معیشتی برام وجود داره یا کلا قطع میشه؟

سلام وقت بخیر، برای پیگیری این مورد به پلیس+10 مراجعه کنید.

سلام.پدر من در اولین باری که دولت از مردم خواسته بود اگر به یارانه نیاز ندارن خودشون درخواست عدم دریافت یارانه بدن…که اینکار کرده.حالا من ازدواج کردم و دارای 2فرزند هستم و شرایط دریافت یارانه رو دارم.چطور پیگیر این موضوع بشم برای دریافت یارانه…

لام وقت بخیر، برای پیگیری این مورد به پلیس+10 مراجعه کنید.

سلام.من و خانوادم یارانه دریافت میکنیم ولی یارانه حمایت معیشتی برامون واریز نشد و به سامانه ثبت کردم ولی کد رهگیری نیامد تا اینکه اعلام شد میشه با وارد کردن شماره حساب درخصوص انجام ثبت اعتراض اقدام کنیم ولی سایت پیغام میده اطلاعاتی در سازمان یارانه از من نیست یا به عبارتی من و خانوادم یارانه دریافت نمیکنیم ولی ما یارانه میگیریم.
حالا نمیشه ثبت اعتراض کنم که یارانه معیشتی بگیرم…چطور مشکلم باید حل بشه.

سلام وقت بخیر، در این مورد نمی توانیم کمکتان کنیم. کمک حال سامانه انجام امور اداری است.

با سلام
ببخشید من مجردم میخاستم از یارانه خودم تنها انصراف بدم ولی یارانه خانواده ام قطع نشه. چکار باید بکنم؟

سلام وقت بخیر، برای پیگیری این مورد به پلیس +10 مراجعه کنید.

سلام من دوسالی داخل زندان بودم و نمیتوانستم ثبت نام کنم الان واقعا نیازمند یارانه نقدی ام هستم فرمانداری رفتم دادگاه رفتم هر جایی که فکرشو بکنید رفتم اما جوابی ندادن حالا بیکار و نیازمندم شماره ملی ام ********* میباشد لطفا منو در سامانه هدفمندی یارانه ها ثبت نام کنید یا با شماره تلفن **********تماس بگیرید تا مشخصاتم رو بدم واقعا نیازمندم بخدا من نمیخوام نون حرام بخورم پس به من جوان کمک کنید تا دوباره بتونم یارانه ام رو بگیرم یهویی یارانه ام رو قطع کرد اخه چرا من که نه پولی دارم نه سرمایه ای این چه وضعه خدا رو خوش نمیاد با یک جوون این کارو کنید یانه ام رو قطع کنین

سلام وقت بخیر، کمک حال سامانه انجام امور اداری است و کار اداری انجام می دهد در این مورد نمی توانیم کمکتان کنیم.

سلام من دو ساله عقد کرده ام ولی ماهه گذشته ازدواج کرده ام هم خودم هم همسرم یارانه می گرفتیم ولی جدا نکرده بودیم از خانواده . ۱۰ روز پیش جدا کردیم یارانه را ایا شامل یارانه معیشتی می شوم و یارانه ما هم حزف نمیشه

سلام وقت بخیر، برای پیگیری این مورد به مراکز ذیربط مراجعه نمایید.

سلام همسرم اتباع هست ومن یارانم همراه خونوداه ام هست وبچه هام شناسنامه ایرانی دارن میخوام ازخونواده ام جداکنم وسرپرست بچه هام بشم واوناهم یارانه بگیرن ،باید چکار کنم ایا راهی هست واگه اقدام کنم یارانه مادرم قطع نمیشه؟؟؟حتی موقتی؟باتشکر

سلام وقت بخیر، برای جدا سازی و تغییر سرپرست یارانه به پلیس+10 مراجعه کنید.

وقت بخیر
کسی که برای یارانه ثبت نام نشده( بنابه دلایلی نه اینکه انصراف داده باشه) باید چیکارکنه؟ چند سال در به دریم 😔

سلام وقت بخیر، در حال حاضر امکان ثبت نام یارانه نیست باید منتظر بمانید.

دخترم سرپرست خانواده بود وازدواج کرده حالا می خواهیم سرپرست راتعویض کنیم لطفا بنده راراهنمایی کنید که چکارکنم وبه کجامراجعه نمایم

سلام وقت بخیر، برای جدا سازی یارانه و تغییر سرپرست کردن یارانه به پلیس+10 مراجعه کنید.

سلام، من دانشجوام یارانه ای من میره به حساب پدرم، پدرم بهم گفته یارانه ات رو جدا کن که به حساب خودت بره، حالا من باید کجا برم که بتونم یارانه ام بیاد به حساب خودم، ممنون

سلام وقت بخیر، برای جدا سازی و تغییر سرپرست به پلیس+10 مراجعه کنید.

سلام من و همسرم دوساله ازدواج کردیم و یارانه مون جدا نکردیم
الان بچه مون نزدیکه دنیا بیاد
ولی میگن چون سرپرست نبودین یارانه شامل بچه تون نمیشه
میشه راهنماییم کنید چه جوریه داستان؟

سلام وقت بخیر، از پلیس+10 پیگیری نمایید.

با سلام و خسته نباشید بنده سرپرست خانواده هستم با همسر ‌دو فرزند اویل یارانه به حساب ریخته می‌شد تا اینکه قطع شد بعد از دنبال کردن این موضوع گفتن شما انصراف دادین در صورتی که چنین کاری نکردم باید چکار کنم ممنون میشم راهنمایی کنید

سلام وقت بخیر، برای پیگیری این مورد به پلیس+10 مراجعه کنید.

با سلام
بنده حدود 4 الی 5 سال میشه که یارانه نمیگیرم ، متاسفانه پدرم به عنوان سرپرست خانوار اقدام هم نکرد تا دلیل قطع شدنش روشن بشه الان بابت کمک معیشتی درخواست دادم واسم پیام اومده چون در لیست یارانه بگیران نیستی بهت تعلق نمیگیره ، دولت واسه حذف کردن خیلی راحت راه نشون میده اما واسه ثبت نام مچدد فقط ضرب العچل تعیین میکنه ، با توچه به اینکه بنده بیکارم و پدرم هم از کار افتاده هستند ممنون میشم اگه کسی بتونه راهنمایی کنه من رو…

سلام وقت بخیر، در حال حاضر امکان ثبت نام یارانه نمی باشد. باید منتظر بمونید.

سلام بنده در سال ۸۹ ازدواج کرده بودم و ثبت نام یارانه ام با ایشان بود و سال ۹۲ طلاق گرفتم که از ان زمان ثبت نام جدید یارانه انجام نشد
و همسر سابقم همچنان یارانه مرا دریافت میکرده
ایت با ثلت نام جدید در دی ماه بارانه هایی که نگرفتم در این سالها به من بازگردانده میشود؟

سلام وقت بخیر، از پلیس+10 پیگیری نمایید.

با سلام من از سمت بابام یارانمون قطع شده الان که ازدواج کردم چطور میتونم اقدام کنم؟شوهرم از زمان مجردی چون نظامی بوده یارانه داره ولی من ندارم میشه راهنماییم کنید.

سلام وقت بخیر، زوج هایی که قبل از ازدواج یارانه شون قطع شده باشد بعد از ازدئاج هم یارانه بهشون تعلق نمی‌گیرد.

سلام برادرمون سرپرست خانواده بود الان ازدواج کرده میخواهیم سرپرست را مادرمون بشه اگه سرپرست را جدا کنیم یارانمون قطع میشه

سلام وقت بخیر، برای جداسازی و تغییر سرپرست و پیگیری این مورد به پلیس+10 مراجعه کنید.

سلام
من دوماهی هست ازدواج کردم.ماه پیش درخواست یارانه رو به پلیس +۱۰ ارائه دادم و ثبت نام انجام شد.این ماه یارانه واریز شد اما فقط به تعداد یک نفر.علت رو جویا شدم.گفتن چون یارانه پدرخانومت اخیرا حذف شده بوده ،به خانم منم که تا قبل ازدواج تحت سرپرستی پدرش بوده یارانه تعلق نمیگیره.میخواستم بدونم الان که من سرپرست محسوب میشم راهی برای اعتراض وجود نداره؟ ممنونم

سلام خسته نباشید .اینجانب میخواهم ثبت نام کنم به عنوان سرپرست خانواده .. دنبال یارانه اینام نیستم .. برای ثیت نام مسکن ملی .. چطوری میتونم ثبت نام کنم . ممنون با تشکر

سلام وقت بخیر، به مراجع ذیربط مراجعه کنید برای پیگیری این مورد.

سلام و خسته نباشید ببخشید من من چند سال پیش ازدواج کردم و هفته پیش رفتم پلیس +١۰ثبت نامم کامل کردم و همین طور بانک مربوطه که انجام شد ولی گفتن دو ماه طول میکشه اما با کمال تعجب همین هفته یارانه من هم ریختن اما برای خانمم نریختن یعنی فقط ۴۵تومن و ریختن فقط میخواستم بپرسم چه جوریه باید چیکار کنم ایا برای همسرمم میریزن یاباید اعتراضکنم ممنون میشم راهنمایی کنید باذسپاس

سلام وقت بخیر، منتظر بمونید اگر واریز نشد مجدد مراجعه و پیگیری نمایید.

سلام
خانواده خانومم یارانه میگیرند ولی خانواده من یارانه نمیگیرند.
الان یک بچه هم داریم.
با جدا کردن یارانه خانومم از خانوادش آیا یارانه فرزندم هم اضافه می شود؟
بارانه من چطور؟
ممنونم

سلام وقت بخیر، طبق قانون جداسازی یارانه، یارانه زوج هایی که قبل ازدواج خانواده هایشان یارانه نمی‌گرفتند واریز نمی شود.

سلام زنی که هنوز طلاق نگرفته چطور میتواند یارانه خود را جدا کند و شرایط بد سرپرست راهم نداشته باشد.

سلام وقت بخیر، برای جداسازی و تغییر سرپرست به پلیس+10 مراجعه کنید.

باسلام. من وهمسرم بعد ازدواج یارانه رو جدا نکردیم. بعد به دنیا اومدن فرزند رفتیم یارانه مون رو جدا کردیم الان یکساله هست که فرزندمون یارانه نمیگیره..هر جایی هم میرم کسی پاسخگو نیست حتی فرمانداری شهرمون هم رفتم جوابگو نبودند.من و همسرم یارانه میگیریم ولی بچه مون نمیگیره..باید چکارکنم؟

سلام وقت بخیر؛ باید به پلیس+10 مراجعه کنید و پیگیری نماید.

با سلام .
من یک دختر ۱۲ ساله دارم که تحت سرپرستیه خودمه.۸ سال پیش از پدرش جدا شدم و یارانه مو مادرم به عنوان سرپرست خانوار دریافت میکنه .می خواستم بدونم من میتونم به عنوان سرپرست خانوار اقدام کنم ویارانه فرزندمو بگیرم .

سلام وقت بخیر، برای جدا سازی و تغییر سرپرست به پلیس+10 مراجعه کنید.

میترسم برم اقدام کنم یارانه خودمم که مادرم داره میگیره قطع کنن نه تنها نتونم یارانه دخترمو بگیرم و سرپرست خانوار بشم بلکه اون ۴۵ تومنی که الان به عنوان زیر شاخه مادرم بودن دارن به حساب مادرم میریزن رو هم قطع کنن ‌.میشه لطفا راهنمایی کنید.

سلام وقت بخیر، برای پیگیری این مورد به مراجع ذیصلاح مراجعه فرمایید.

با سلام
چند ماهی هستش که ازدواج کردم و الان من و همسرم تصمیم به جدا کردن یارانه رو داریم
،خواستم بدونم اصل کارت ملی و شناسنامه پدرامون لازم نیست؟
یعنی فقط مدارک زوجین به علاوه اصل سند ازدواج کافیه؟؟؟

سلام وقت بخیر، به همراه مدارک شناسایی خودتون و همسرتون و سند ازدواج به پلیس+10 مراجعه کنید.

سلام.من چندسال پیش که ازدواج کردم خواستم یارانه خودم وهمسرمو جدا کنم در ثبت نام مجدد یارانه خودمو از سرپرستم جدا کردم که به منزله انصراف از یارانه تلقی شد.اژا دوباره میتونم یارانه ام رو بگیرم.امکان پیگیری وجود داره؟

سلام وقت بخیر، از پلیس+10 برای این مورد پیگیری نمایید.

سلام یارانه من چند سال است قط شده پلیس +۱۰ سیستان وبلوچستا شهرستان کنارک رسیدگی نمیکند

سلام وقت بخیر، در حال حاضر امکان ثبت نام یارانه نیست. منتطر بمانید.

سلام من ۴۰ سالمه هنوز همسر اختیار نکردم ولی خیلی وقته از پدرم جدا زندگی میکنم میخواستم بدونم چطور میتونم یارانه خودمو از پدرم جدا کنم

سلام وقت بخیر، به افراد مجرد یارانه تعلق نمی‌گیرد.

سلام. من مرد مجرد هستم .از پدرم نگهداری می کنم.سرپرست پدرم هستند و یارانه دو نفر را دریافت می کند.در صورت فوت سرپرست وضعیت یارانه من چگونه خواهد شد..ایا الان اقدامی انجام دهم برای تفکیک…تشکر

سلام وقت بخیر، بعد از فوت سرپرست یارانه به حساب یکی دیگر از اعضای خانواده واریز می ‌شود.

سلام من یک فرهنگی باز نشسته هستم با حقوق ماهیانه حدود سه میلیون تومان دارای دو فرزند پسر مجرد هستم که یکی از آنها نظامی است و در شرف ازدواج می باشد بسته حمایتی معیشتی به من تعلق نگرفته در حالی که فرزندم حقوقش را برای زندگی آینده خودش هزینه می کند و اصلا به من ربطی ندارد و اعتراض خود را ثبت کرده ام وضعیت من چطور می شود؟

سلام وقت بخیر، از طریق پلیس +10 و سازمان هدفمندی یارانه ها پیگیری نمایید.

من و همسرم بعد از به دنيا اومدن فرزندمون اقدام به جدا كردن يارانه از خانواده هامون كرديم ولي موقع ثبت نام بهمون گفتند تا اطلاع ثانوي فرزندتون مشمول دريافت يارانه نيست الان چيكار مي بايست انجام بديم؟؟

سلام وقت بخیر، با توجه باه قوانین موجود باید منتظر بمونید.

سلام من پدرو مادرم یارانمومیگیرن ولی همسرم از اول ثبت نام نکرده ویارانه دریافت نمیکنه حالاچند ماهه که بچه دارشدیم وبه اون هم یارانه نمیدن باید چی کار کنیم واقعا نیاز داریم اقلا پول پوشاک وشیر خشک بچه که میشه

سلام وقت بخیر، برای پیگیری دریافت یارانه به پلیس+10 مراجعه کنید.

سلام ببخشید من تا حالا یارانه نمی کرفتم اماحال ازدواج کردم وخیلی نیازدارم به یارانه اما به دفتر پلیس+10 مراجعه کردم می کند شما نمی توانی یارانه بگیری چون پدرم یارانه بهش تعلق نمی گیره حالا من چه کار کنم

سلام وقت بخیر، بله درسته طبق قوانین واریز یارانه.. در این مورد نمی‌توانیم کمکتان کنیم.

سلام خسته نباشید پدر من نظامی هستند من سه ساله ازدواج کردم هر موقع رفتن پلیس +۱۰ گفتن چون پدرت نظامیه بهتون یارانه تعلق نمیگیره چند نفری هم ازدواج کردن و یارانه اشون قطع شده.
ما هم به یارانه خیلی احتیاج داریم و یه بچه ی یکساله داریم خواهش میکنیم یه راه منطقی و درست سر راهمون قراز بدید

سلام وقت بخیر، کمک حال سامانه انجام امور اداری است و کار اداری انجام می دهد.

سلام خسته نباشى،همسرم درزمان مجرديشون يارانه خانوادگيشون رو قطع كردن والان كه ٢سال متاهل شدن يارانه نميگيرن ومن هم بيكار هستم،يارانه معيشتى هم براى ما ١٠٣هزارتومن ميباشد كه ٥٥هزارتومن واريز كردن وزمانى كه اعتراض كردم توى سايت زده كه١٠٣هزار واريزشده ولى توى ١٠گردش اخر زده ٥٥هزار تومن معيشتى،كسى ميتونه كمكم كنه

سلام وقت بخیر، زوج های که قبل از ازدواج یارانه‌یشان توسط خانواده قطع می‌شود بعد از ازدواج یارانه بهشون تعلق نمی‌گیرد.

با سلام، آیا گردش حساب مالی زن ربطی به دریافت یارانه توسط شوهرش دارد؟

سلام وقت بخیر، از مراجع ذیصلاح پیگیری بفرمایید.

سلام .ببخشید چند سال پیش ما برای قطع یارانه اقدام کردیم تا کمکی به اقشار کم درآمد بشه گر چه درآمدمون زیاد نبود اما الان اصلا درآمدمون جواد خرجمون رو نمی ده چطوری می تونیم دوباره درخواست بدیم تا دوباره یارانه دریافت کنیم ؟!

سلام وقت بخیر، در حال حاضر امکان ثبت نام یارانه نیست باید منتظر بمانید.

سلام ..چند سال قبل من ازدواج کردم ولی یارانه ام رو بعد ازدواج همچنان تحت سرپرستی پدرم بود و از اونجایی ک ازدواج خیلی زود ب طلاق رسید همچنان تحت سرپرستی پدرم هس تا اینکه الان یارانه پدرم رو قطع کردن و پیگیری ایشون هم ب نتیجه نرسیده ..میخواستم بدونم من خودم با توجه ب اینکه طلاق گرفتم و تحت تکفل پدر نیستم و شرایط دریافت یارانه رو دارم میتونم خودم اقدام ب ثبت نام جدید کنم یا اینکه سرپرستی رو جدا کنم ؟ ممنون میشم از پاسخگوییتون

سلام وقت بخیر، برای پیگیری به مراکز ذیربط مراجعه کنید.

سلام همسر بنده قبل از ازدواج ثبت نام نکرده اند بنده هم مراجعه کردم بعد از ازدواج تا یارانه او را بگیریم ولی گفتن امکانش نیست برای او چیکار کنیم

سلام وقت بخیر، برای پیگیری این مورد به مراجع ذیصلاح مراجعه فرمایید.

سلام سال ۹۳ یارانه خودم و همسرم رو از خانواده هامون جدا کردیم حدود یک سال یارانه میگرفتیم ولی سال ۹۴ قطع شد و دیگه پیگیری نکردیم حالا یه خانواده ۴ نفری هستیم با در امد ۵ میلیون ایا میتونیم دوباره ثبت نام کنیم

سلام وقت بخیر، برای پیگیری این مورد به پلیس+10 مراجعه کنید.

سلام،من همسرم تحت سرپرستی پدرش بود و پدرش یارانه نقدی میگیره ،بیستم اذز یارانه ش رو جدا کرد والان یارانه معیشتی هم بهش نمیدن با توجه به این که من اسمم تو لیست یارانه نقدی نیست خاهشا راهنمایی کنید که چکار کنیم حداقل یارانه معیشتی بهمون تعلق بگیره

سلام وقت بخیر، یارانه معیشتی به افرادی که یارانه دریافت میکنند تعلق می‌گیرد.

با سلام و عرض ادب
یارانه پدر و مادرم رو بدلیل مشغله پدری رو حذف کردند به تعاون رفاه در تهران مراجع کردم جهت اعتراض اما متاسفانه کلیه اطلاعات والدینم حذف شده و کلا قابل دسترسی به اعتراض را نداریم
حتی کارمندان گرامی وزارت رفاه و تعاون خودشون تعجب کردند بم گفتند چنین چیزی نباید بشه
الان چکار کنم که به قطع بودند یارانه اعتراض بکنم

سلام وقت بخیر، در این مورد نمی‌توانیم کمکتان کنیم.

با سلام.. پدر من رایانه می‌گرفت و خیلی وقته یارانش قطع شده.. با مادرم جور نمیان.. نمیدونم راس گفته یانه.. به مادرم یارانش نمیده.. امکان جدا کردن مادرم هست که یه حساب باز کنم.. به خودش برسه.. درضمن مادرم خانواده شهیده

با سلام. پدر من قبلا یارانه می‌گرفت.. ولی خیلی وقته یارانه نمیگیره.. با مادرم جور نمیان..یارانشو نمیده بهش.. آیا میتونم برا مادرم حساب جدا باز کنم. که یارانشو بگیره..در ضمن مادرم خانواده شهیده..

سلام وقت بخیر، برای جدا سازی یارانه و تغییر سرپرست به پلیس+10 مراجعه کنید.

سلام. ما تازه ازدواج کردیم. پدر خانومم یارانه میگیرد ولی برای پدر من قطع شده. یارانه خانومم رو جدا کردم از پدرش و بعدش یارانه را واریز کردن. آیا میتونم من هم تحت پوشش خانومم یارانه بگیرم؟

سلام وقت بخیر، بریا یپگیری به پلیس+10 مراجعه کنید.

سلام من درسال ۹۳ نتونستم یارانه ثبت نام کنم وجاماندم الان نمیدونم چیکارکنم

سلام وقت بخیر، در حال حاضر امکتن ثبنت نام یارانه نیست.

سلام من سه ساله ازدواج کردم
یارانه من و همسرم با خانواده هامون بوده تازه یه ماه هست که یارانه همسرم رو جدا کردیم ولی از من (خانم)جدانمیشه .پدرم نظامیه.هیچ اطلاعاتی از من که ازدواج کردم تو لیست خانوادم نیست و میگن بعداز ازدواج حذف شده.برای حل این مشکل چیکار کنم؟هرجا رفتم هیچ اطلاعاتی ازم نیست

سلام وقت بخیر، برای پیگیری این مورد به پلیس+10 مراجعه کنید.

سلام وقتتون بخیر من سرپرست خانوار هستم ،دوساله تزدواج کردیم ویه فرزند داریم ،یارانه وبسته معیشتی خودم وفرزندم واریز میشود ولی یارانه همسرم از سال 93 قطع میباشد ،به هرجا مراجعه میکنم مثل فرمانداری ،پلیس ۱۰+ ،وکافی نت از پاسخ درست وثبت نام همسرم سرباز میزنند ،چکار کنم که همسرم را ثبت نام کنم ؟
سپاسگذارم

سلام وقت بخیر، در حال حاضر امکان ثبت نام یارانه نیست. باید منتظر بمانید.

سلام من دخترم دو سال پیش عقد وازدواج کرده ویارانه خود رو از خانواده جدا نکرده وکارمند میباشدو الان طرح معیشتی به من تعلق نگرفته چون تمامی حقوق ومزایای که دخترم میگیره امده رو حساب من وبرای من لحاظ شده چگونه میتوانم انرا جدا کنم واز این طرح استفاده کنم ممنون

سلام وقت بخیر، برای جدا سازی و تغییر سرپرست به پلیس+10 مراجعه کنید.

سلام وقت بخیر ،من سرپرست خانوار میباشم دوساله ازدواج کردیم ویه فرزند داریم اما یارانه همسرم از سال 93 قطع شده است ،برای من وفرزندم بسته معیشتی ویارانه واریز میشود ولی همسرم نه یارانه دارد نه بسته معیشتی /به هرجا مراجعه میکنیم مثل فرمانداری ،پلیس۱۰+ وکافیت وحتی ثبت نام هم کردیم ولی پاسخ درستی نگرفتیم
به کجا مراجعه کنیم که ثبت نام کنیم وجواب بگیریم
بحمدلله تلفن های پاسخگویی سازمان هدفمندی یارانه هم به اپراتور وصله وجواب درستی نمیدهند

سلام وقت بخیر، کمک حال سامانه انجام امور اداری است و کار اداری انجام می‌ دهد.

سلام ما برای یارانه معیشتی اعتراض زدیم ایا یارانه مونوقطع می کنن این دوتا ربطی به ام دارن شوهرم تدارکات شرکت وشرکت به حسابش پول واریز می کنه برای خرید ما چه گناهی کردیم یارانه بنزین گفتن گردش حساب زیاد بوده گفتن احتمال داره یارانه مونم قطع کنن چیکار کنیم

سلام وقت بخیر، برای پیگیری به مراجع ذیصلاح مراجعه کنید.

با سلام. من ازدواج کرده ام و یارانه خودم را از خانواده ام جدا کردم. ولی همسرم یارانه ندارن. آیا میتوانم از یک جایی برای ثبت نام ایشان اقدام کنم. خواهشاً جواب دهید

سلام وقت بخیر، از پلیس+10 پیگیری کنید.

سلام من ۷ ساله که ازدواج کردم از همون اول ازدواج سال ۹۲ در خواست جدا کردن یارانه مو دادم و تا الان که سال ۹۸ یارانه مو قط کردن
هر موقع هم میرم برا پیگیری میگن خانم سایت بسته س
شرایط مالی خوبی ندارم باید جکار کنم؟

سلام وقت بخیر، در حال حاضر امکان ثبت نام یارانه نیست، باید منظر بمانید.

سلام.چند سال پیش ثبت دوم خانوارها که شروع شد اون موقع من تازه ازدواج کرده بودم و سرپرست خانوار بودم گفتیم چون ثبت نام بهترین موقع است که خانومم یارانشو از خانواده اش جدا کنه پدر خانومم موقع ثبت اسم خانومم ثبت نکرد و خواستم من ثبت کنم دیگه سیستم قبول نکرد نگو که قبلا اعلام کرده بودند که مثل قبل ثبت نام صورت گیرد و اینطور شد که الان من واسه ۲تا بچه ام و مادرم یارانه میگیرم ولی مال خانومم هنوزم که هنوز نتونسته ام درست کنیم و قطعه از طریق فرمانداری هم اقدام کرده ام ولی جوابی نگرفتیم چیکار باید بکنم لطفا راهنمایی کنن.

سلام وقت بخیر، در این مورد نمی‌توانیم کمکتان کنیم کمک حال سامانه انجام امور اداری است.

سلام پدر من در دوره قبل موفق به ثبت نام یارانه نقدی نشدند، و در این چن سال یارانه ای دریافت نکردند، من (دخترخانواده) الان ازدواج کردم، منو همسرم قصد داریم یارانه مان را جدا کنیم،با توجه به اعلام ثبت نام جدید برای یارانه آیا امکان جدا کردن و گرفتن یارانه برای هردو نفرمان هست؟؟

سلام وقت بخیر، برای پیگیری به مراجع ذیربط مراجعه کنید.

سلام خسته نباشید.من در زمان ثبت نام یارانه در سال 93 از لیست افراد خانواده جا ماندم هم اکنون نیز ازدواج کردم ومیخواهم یارانه دریافت کنم از چه راهی میتوانم برای ثبت نام ودریافت یارانه اقدام کنم؟
باتشکر

سلام وقت بخیر، در حال حاضر که امکان ثبت نام یارانه نیست، برای پیگیری این مورد به پلیس+10 مراجعه کنید.

سلام ، خسته نباشین ، من مجردم هستم و میخواستم یارانه ی خودمو از خونوادم جدا کنم. پدرمو از دست دادم ۶ ساله و مادرم سرپرست خونواره و بدلیل مشکلی که با مادرم دارم میخوام ازشون جدا زندگی کنم برا جداسازی یارانه م باید چیکار کنم خواهش میکنم راهنماییم کنین. ممنونم.

سلام وقت بخیر، به افراد مجرد یارانه تعلق نمی‌گیرد.

ببخشید چرا جواب من رو ندادید

سلام ببخشید من دوتا فرزند دارم طلاق گرفتم رفتم پلیس کاراشاکردم بعدم رفتم کمیته برااینکه یارانه وصل بشه رو کارت کمیته الان پول معیشتی برا شوهر سابقم‌ریخته‌شده اما برامن خیر چکارکنم

سلام وقت بخیر، در این مورد نمی‌توانیم کمکتان کنیم. کمک حال سامانه انجام امور اداری است.

با عرض سلام من خانواده پنج نفره هستم اصلا یارانه دریافت نکردم نتوانستم ثبت نام کنم حالا هم که میگن ثبت نام دوباره سایتش باز شده میتوانی ثبت نام کنی ایا چطور میشه ثبت نام کرد ممنون میشم که راهنمایی کنید وضعیت مالیم واقعا خرابه ..

سلام وقت بخیر، در حال حاضر امکان ثبت نام یارانه نمی‌باشد. باید منتظر بمانید.

سلام پدر ومادرم فوت شدن 33 سالمه با خواهر بزرگترم زندگی میکنم یارانه به حساب خواهرم واریز میشه چطور میتونم یارانمک جدا کنم؟

سلام وقت بخیر، برای افراد مجرد یارانه واریز نمی‌شود.

با سلام ،ایا ثبت برای جا مانده های یارانه مرحله دوم امکان پذیر هست؟

سلام وقت بخیر، در حال حاضر امکان ثبت نام نیست باید منتظر بمونید.

سلام من از همسرم جدا شدم ۳سال پیش یک پسر ۱۰ساله دارم اوایل طلاق یارانه خودم را از همسر جدا کردم و پسرم را خیر الان که یارانه معیشتی رو برای کسانی که واجدشرایط هستن واریز کردن برای همسر سابق من و پسرم واریز نشده سرپرستی پسرم بامن هست میخواستم از شما کمک بگیرم تا بتونم یارانه معیشتی پسرم رو بگیرم باتشکر

سلام وقت بخیر، برای پیگیری این مورد به پلیس+10 مراجعه کنید.

با سلان

باسلام من و همسرم یارانه مون رو از خانواده جدا کردیم ولی این ماه بجا اینکه واسه خودمون واریز بشه هم برای من هم برای همسرم بحساب پدرشوهرم واریز شده،معیشتی هم بحساب اون واریز شده،دلیلش چی میتونه باشه؟

باسلام من و همسرم یارانه مون رو از خانواده جدا کردیم ولی این ماه بجا اینکه واسه خودمون واریز بشه هم برای من هم برای همسرم بحساب پدرشوهرم واریز شده،معیشتی هم بحساب اون واریز شده،دلیلش چی میتونه باشه؟

سلام وقت بخیر، برای پیگیری این مورد به مراجع ذیصلاح مراجعه فرمایید.

من یارانه ام از سری دوم ثبت نام یارانهقطع شد الان چطوری باز میتونم ثبت نام کنم .یارانه معیشتی هم برام واریز نمیشه

سلام وقت بخیر، در حال حاضر امکان ثبت نام یارانه نیست باید منتظر بمانید.

سلام من یک ماه پیش هم یارانه دریافت کرده ام و و هم یارانه معیشتی . الان این ماه ازداج کرده ام و یارانه خود را از پلیس +۱۰ جدا کرده ام و رسانه ها اعلام کردند که دهم یارانه معیشتی واریز میشود و من هفتم رفتم یارانمو جدا کردم و ۳ روز بعدش که قرار بود معیشتی واریز بشه که گفته بودن دهم واریز میشه واریز نشده . میخوام مجدد ثبت نام کنم میگه اطلاعات وارد شده صحیح نمی باشد

سلام وقت بخیر، کمک حال سامانه انجام امور اداری است و کار اداری انجام می‌دهد.

سلام من شنیده ام اگه موقع ازدواج یارانه رو جدا کنیم ۱ ماه تا ۲ ماه زمان میبرد خوب اگه ۲ ماه زمان میبرد من چگونه باید ثبت نام یارانه معیشتی کنم چون رسانه ها گفتن تا ۲۰ دی مهلت ثبت نام هستش یعتی ۱۵ روز دیگه سایت بسته میشه . ولی ماها که ثبت نام کردیم میگن ۲ ماه بعد تایید میشه الان راید چکار کنم

سلام وقت بخیر، عذرخواهی میکنم در این مورد نمی‌توانیم کمکتان کنیم. کمک حال سامانه انجام امور اداری است و کار اداری انجام می‌دهد.

سلام خسته نباشید ببخشید به همسر من یارانه تعلق نمیگیره و یارانه من به حساب پدرم واریز میشه و الان باردار هستم خواستم بدونم میتونم یارانه خودم رو جدا کنم وبعد یارانه فرزندم رو بگیرم

سلام وقت بخیر، برای پیگیری به مراجع ذیربط مراجعه فرمایید.

سلام
یارانه خانم من از زمانی که ازدواج کردیم به حساب مادرش واریز میشد ولی یک سالی که واریز نمیشه باید کجا مراجعه کنم

لام وقت بخیر، برای پیگیری این مورد به پلیس+10 مراجعه کنید.

سلام وقت بخیر، برای پیگیری این مورد به پلیس+10 مراجعه کنید.

با سلام و وقت بخیر.
خانواده بنده همون اوایل از گرفتن یارانه انصراف دادن . بنده سال 93 ازدواج کردم منتها چون خانواده انصراف داده بودن پیگیر ثبت خودم و خانمم به عنوان خانواده جدید در سامانه نشدم. میخواستم بدونم الان میتونیم اقدام کنم برای دریافت یارانه !!؟؟

ممنون

سلام وقت بخیر، زوج های که قبل از ازدواج یارانه خانواده شان قطع شدهاست بعد از ازدواج هم یارنه بهشون تعلق نمی‌گیرد.

سایت خوب و برازنده ای دارید و زا اینکه به این خوبی اطلاع رسانی می نمایید تا کسانی که از یارانه جامانده اند ثبت نام لازم را داشته باشند
خرید اینترنتیhttps://www.baneh.com
باسپاس

سلام خسته نباشید مادر من حدود ۱۲سال جدا از پدرم زندگی میکنه و کارت یارانه دست ما بوده تا الان و به سرپرستی پدرم،الان یه مدتیه پدرم نیست و ما نمیدانیم کجاست مادرم بع علت بدسرپرست بودن تحت حمایت بهزیستی هست،چند ماه دیگر اعتبار کارت یارانه تمام میشود برای تغییر سرپرست خانوار چطری به فرماندهی ثابت کنیم که پدرمان نیست؟درضمن ما برای بهزیستی نامه متواری بودن پدر همراه با مهر و امصای شورای محل را ارایه دادیم ایا کفایت میکند؟سوال دیگری که دارم چقدر طول میکشه تغییر سرپرست خانوار و ایا یارانه ما برای چند ماه حدف میشود و غیرقابل استرداد است ممنون از پاسخگویی

سلام وقت بخیر، کمک حال سامانه انجام امور اداری است. برای پیگیری این مورد به مراجع ذیصلاح مراجعه کنید.

با سلام
در سال ۹۳ ازدواج کردم و بعد از ۱ سال از همسرم جدا شدم .
یارانه بنده از ابتدا به حساب پدرم واریز میشه و در دوران تاهل هم جدا نکردم.
حال با توجه به اینکه مستقل از خانواده ام زندگی میکنم امکان تفکیک یارانه ام مقدور است ؟
با تشکر از شما .

سلام وقت بخیر، باید از طریق پلیس+10 پیگیری کنید.

سلام بنده به عنوان سرپرست يك خانواده 6 نفره هستم و مادرم نيز جزو اعضاي خانواده است يعني كلا 7 نفر مي شويم با مادرم . حالا ميخواهم يارانه مادرم را جدا كنم . مراحل كار چيست و آيا امكان قطع موقت يارانه بنده وجود دارد يا نه ؟ لطفا كمك بفرماييد .

سلام وقت بخیر، برای جداسازی و تغییر سرپرست خانواده به پلیس+10 مراجعه کنید.

سلام من ۱سالیه که از ازدواجم میگذره یارانه ای رواز خانواده خودم و همسرم جدا کردم ولی به حسابمون واریزنمیشه درآمدآنچنانی ندارم بابدختی و پول کم زندگیمومیگذرونم ولی نمیدونم چرایارانه ای نمیاد به حسابم ۲۳آذر۹۸اقدام کردم ۲۰دی شده ولی نه خبری از یارانه ای هست نه معیشتی

سلام وقت بخیر، برای پیگیری این مورد به پلیس+10 مراجعه کنید.

سلام خسته نباشید
من الان دو ماهه که یارانمو جدا کرده ام ولی یارانه بهم پرداخت نمیشه،چیکار کنم؟

سلام وقت بخیر، در این مورد باید از پلیس+10 پیگیری کنید. کمک حال سامانه انجام امور اداری است و کار اداری انجام ‌می‌دهد.

سلام . پنج ساله ازدواج کردم پدر همسرم قبل از ازدواج ما فوت کرده بود و یارانه همسرم همان زمان قطع شده بود در نتیجه بعد ازدواج نتوانستیم یارانه خود را جدا کنیم الان یه بچه سه ساله داریم ولی همسر و پسرم یارانه نمیگیرن و طبعا یارانه بنزین هم به ما ندادند در مضیقه هستیم راهنمایی بفرمایید چطور مشکل را حل کنیم

سلام وقت بخیر، در این مورد نمی‌توانیم کمکتان کنیم. کمک‌حال سامانه انجام امور اداری است و کار اداری انجام می‌دهد.

سلام من تازه ازدواج کردم یارانه خودم و همسرم رو هم جدا کردم ایا یارانه معیشتی هم خودکار جدا میشه؟

سلام وقت بخیر، یارانه معیشتی به حساب افرادی که سرپرست خانواده هستند و یارانه دریافت می‌کنند واریز می‌شود.

سلام،من حدود 5 ساله که ازدواج کردم و هیچ یارانه ای تا الان دریافت نکردم
هرجا هم رفتم ؛ گفتن چون پدرت انصراف داده به شما هم نمیدیم
من الان یه بچه دارم و واقعا نیازمند یارانه هستم و بیکار هم شدم
فرمانداری هم رفتم ، اونا هم کاری برام نکردن،یارانه معیشتی هم ثبت نام کردم باز خبری نشد

سلام وقت بخیر، کمک‌حال سامانه انجام امور اداری است و کار اداری انجام می‌دهد در این مورد نمی‌توانیم کمکتان کنیم.

سلام من وھمسرم 19دی یارانہ امون روازخانوادہ امون جداکردیم 1ماہ طول میکشہ یارانہ بہ حساب ھمسرم واریزبشہ؟
آیابرای دریافت معیشتی ھم بایدثبت نام کنیم؟

سلام وقت بخیر، در این مورد باید از پلیس+10 پیگیری کنید.

سلام
من ۲۲سالمه واینکه پدرم ومادرم‌ ازهم جداشدن و تااون زمان سرپرست خانوار مادرم بود ک فوت شدن الان ۸ساله پدرم یارانه منو رو برمیداره ومن خبری ندارم میخوام یارانمو جداکنم باید چیکار کنم

سلام وقت بخیر، به افراد مجرد یارانه تعلق نمی‌گیرد.

سلام من بعد از ازدواج یارنه ام رو از خانواده خودم و همسرم جدا نکردم الان یارانه خانواده خودم قطع شده و میخوام اقدام کنم واسه جدا کردن یارنه خودم و همسرم اما وقتی رفتم پلیس +10 گفتن که نمیتونم جدا کنم اول باید وضعیت یارنه سرپرست قبلی که پدرم هستن روشن بشه ویارانه ایشون رو دوباره فعال کنن بعد من بتونم یارانه ام رو جدا کنم و اگه به سرپرست قبلی ینی پدر یارانه تعلق نگیره من هم نمیتونم یارنه دریافت کنم درصورتی که من الان خودم سرپرست هستم و به پول یارانه نیاز دارم

لطفا راهنماییم کنید که چطور باید برای دریافت و جدا کردن یارنه خودم و همسرم اقدام کنم که یارانه امون رو قطع نکنن

سلام وقت بخیر، طبق قانون واریز یارانه زوج هایی که قبل از ازدواج یارانه شون قطع بوده بعد از ازدواج هم یارانه بهشون تعلق نمیگرد.

سلام میخوام ثبت نام یارانه کنم تازه ازدواج کردم.اول باید کارت بانکی بگیرم یا اول پلیس +۱۰ثبت نام کنم بعد؟

سلام وقت بخیر، به همراه مدارک شناسایی خودتون و همسرتون و سند ازدواج به پلیس+10 مراجعه کنید.

با سلام بنده یک معلم باز نشسته هستم در تیر ماه عروسی دخترم بود وبنده ا اردیبشت ما تدارک جهیزیه و عروسی ان از جایی وام گرفتم که البته وام بنام کسی دیگری بود بعد از دادن وام به حساب بنده واریز شد بنده هم از آموزش پرورش وام درخواست کردم که مرداد ما قرار بود واریز کنند بخاطر همین از کسی پول قرض کردم تا مشکلم حل شود ولی در پرداخت یارانه اون قرض هارا در آمد حساب کردند و به بنده تعلق نگرفت خواهشمندم اینجور موارد را بررسی نمایید با تشکر

سلام وقت بخیر، کمک حال سامانه انجام امور اداری است و کار اداری انجام می‌دهد. در این مورد نمی‌توانیم کمکتان کنیم.

سلام ما یه زوج وان هستیم من یارانه رو آذر ماه 98جدا کردم و کد 6369 رو که زدم پیام از وزارت رفاه آمد که سرپرست خانوار باید درخواست بده برای کمک هزینه معیشتی بعد الان که این سایت از دهم دی ماه باز شده نمیتوینم به عنوان خانوار جدید ثبت بشیم میگه اطلاعات شما موجود است و شما به صورت خودکار به قسمت ورود به سامانه هدایت می شوید از اون طرف وقتی میخوام به این قسمت وارد بشم میکه اطلاعات معتبر نیست آخه تو این دوماه یارانه آذر و دی برای ما اومد ولی این چرا ثبت نمیشه خب تکلیف ما این وسط چیه که تازه جدا کردیم تازه معیشتی همسرم ماه اول به خانوادش پرداخت شد ولی الان مرحله دوم دیکه برای خانوادش پرداخت نشده .لطفا اگر میتویند پیگیری کنید تعداد افراد زیادی رو دیدم این مشکل رو دارن

سلام وقت بخیر، کمک حال سامانه انجام امور اداری است در این مورد نمیتونیم کمکتان کنیم.

سلام من همسر دوم هستم شوهرم انصراف داد ولی من میخوام یارانه ثبت کنم خودم ودخترم راهنمایی کنید

سلام وقت شما بخیر. یارانه فقط به سرپرست خانواده تعلق می گیرد.

سلام من به تازگی ازدواج کردم یارانمو ثبت نام کردم از خانوادم که قبلا یارانه پدرم چند ساله قطع شده الان دو ماه یارانمو جدا کردم هیچ مبلغی به حساب نمیاد یارانه خانومم از قطع شده از خانوادش هیچ مبلغی به حسابم نمیاد

سلام وقت شما بخیر. برای پیگیری درخواست ثبت نام یارانه به فرمانداری شهرتون و در صورت حضور در تهران به سازمان هدفمندی یارانه ها مراجعه کنید.

سلام من ازسال ۹۳مادرم فوت کرد ویارانه ما قطع شد ‌گفتن بزرگترین فرد بعدازمادرم سرپرست هست.جز من کس دیگه ای نیست چرا یارانه من ازون سال قطعه هرجا هم میرم جوابی نمیدن لطفا پیگیری کنید

سلام وقت شما بخیر. سرکارخانم کمک حال یک شرکت خصوصی است و ارتباطی با واریز یا عدم واریز یارانه ندارد. برای پیگیری درخواست ثبت نام یارانه به فرمانداری شهرتون و در صورت حضور در تهران به سازمان هدفمندی یارانه ها مراجعه کنید.

سلام من به تازگی ازدواج کردم یارانمو ثبت نام کردم از خانوادم که قبلا یارانه پدرم چند ساله قطع شده الان دو ماه یارانمو جدا کردم هیچ مبلغی به حساب نمیاد یارانه خانومم قطع شده از خانوادش هیچ مبلغی به حسابم نمیاد شماره حسابو همه چیز ثبت شده تو سامانه ولی هیچ مبلغی به حسابم نمیاد

سلام.من اشتباهی تو سایت رفاهی اهدا یارانه رو زدم الان چیکار کنم که یارانه م برگرده به خودم ؟یعنی باطلش کنم.آیا از ماه بعد نمیتونم یارانه رو بگیرم؟یارانه 4 نفر هست؟ به هر جا هم رفتم جوابی نگرفتم تو رو خدا راهنمایی کنین

سلام وقت بخیر، نگران نباشید یارانه شما برقرار است و مانند سابق پرداخت می‌شود.

سلام سایت ثبت نام چه موقعی از سال باز میشه؟هرسال بازه یا نه تاریخ مشخصی داره؟

سلام وقت بخیر، تاریخ مشخصی ندارد باید منتظر بمونید تا اعلام کنند.

سلام .من 3ساله ازدواج کردم .ویارانم از خانوادم همون موقع جداکردم .وحتی حسابم توی سایت سازمان حدف هدفمندی ثبت شده بود ولی تا امروز هیچ مبلغی برام واریز نشده حتی شماره حسابم عوض کردم ولی باز خبری نشد .میشه کمکم کنید بگید چیکار باید بکنم؟

سلام وقت بخیر، برای پیگیری این مورد به پلیس+10 مراجعه کنید.

با سلام و خسته نباشید خدمت شما که شبانه روز در خدمت مردم هستید من از شوهر خودم که تفاوت سنی زیادی بامن داشت به اجباربرادرم مجبور به این وصلت شدم حتی یکبار هم ندیده بودم توی محضرفهمیدم که دارم بایک مرد۸۰ساله ازدواج میکنم خلاصه به اجبار۶سال سوختم و ساختم از بچه هم که خبری نبود بعدافتراحی که به من زدن برادرم بدون تحقیق طلاق منو گرفت و حتی مهر خودمم نتونستم بگیرم یارانه ما باهم بود بعد طلاق دیگه نتونستم بگیرم اگه ممکنه کمکم کنید

با سلام و خسته نباشید خدمت شما که شبانه روز در خدمت مردم هستید من از شوهر خودم که تفاوت سنی زیادی بامن داشت به اجباربرادرم مجبور به این وصلت شدم حتی یکبار هم ندیده بودم توی محضرفهمیدم که دارم بایک مرد۸۰ساله ازدواج میکنم خلاصه به اجبار۶سال سوختم و ساختم از بچه هم که خبری نبود بعدافتراحی که به من زدن برادرم بدون تحقیق طلاق منو گرفت و همیشه منو مقصر می گرفت وحشیانه کتک میخوردم چون سواد کمی داشتم نمیدونستم چه باید بکنم و حتی مهر خودمم نتونستم بگیرم مثل زمین ملک بخاطر ترس از برادرم فقط هزارو که گفتن امضاکردم وحتی یارانه ما باهم بود بعد طلاق دیگه نتونستم بگیرم اگه ممکنه کمکم کنیداگرسرتون رو درد آوردم ببخشید چون واقعا شرایط خوبی ندارم

سلام وقت بخیر، برای جداسازی یارانه بعد از طلاق به پلیس+10 مراجعه کنید. انشالله که موردتون به زودی حل شود.

سلام سایت ثبت نام چه موقعی از سال باز میشه؟هرسال بازه یا نه تاریخ مشخصی داره؟ممنون

سلام وقت بخیر، خیر تاریخ مشخصی ندارد.

با سلام و خسته نباشید.بنده پیش از 10 سال است از همسرم جدا شدیم وشناسنامه وکارت ملی ام را گم کرده بودم . ونزدیک یک سال است شناسنامه وکارت ملی المثنی گرفتم تابحال نتوانستم یارانه ثبت کنم .تازه شنیدم سایت ثبت نام یارانه باز شده.لطفآ راهنمایی کنید.

سلام وقت بخیر، در حال حاضر که امکان ثبت نام یارانه نیست. باید منتظر بمونید.

با سلام
عمه من الان دوساله شوهرش که سر پرست خانوار بود فوت کرده و نیازمند یارانست و هر جا مراجعه کرده جواب نگرفته بخواد به حساب خوش برای یارانه بنویسه باید چه کار بکنه؟

سلام وقت بخیر، بعد از فوت سرپرست خانواده یارانه به حساب یکی دیگر از اعضای خانواده واریز می شود. به همراه گواهی فوت سرپرست قبلی و مدارک شناسایی سرپرست جدید به پلیس+10 مراجعه کنید.

سلام
ما یک خانواده 9 نفره بودیم که قبل یارانه دریافت میکردیم. بعدها بخاطر اینکه ماها شاغل شدیم یارانمون قطع شد. الان دو نفر ازدواج کردند و سه نفر با این که مجرد هستند ولی بالای 30 سال هستند و مستقل زندگی میکنند، پدرم درآمدش کم هست و به یارانه و کمک معیشتی نیاز داره، ولی چون خانواده با اعضای قبلی ثبت هست مشمول نمیشه. چطور میتونیم مجردها رو از خانواده جدا کنیم.؟

سلام وقت بخیر، برای جداسازی یارانه به پلیس+10 مراجعه کنید.

سلام لطفا جوابم رو بدین
من قبل از ازدواجم پدرم در خواست یارانه نکردن و اسم من وارد سایت نشده بود الان که ازدواج کردم رفتم که یاراهنه بگیرم گفتن همسرت چون قبلا ثبت نام کرده یارانه اش جدا میشه ولی شمما یارانه نمیگیری چون پدرت نگرفته
الان که تو سایت معیشتی میخوام اسم خودم ثبت کنم میگه اطلاعاتتون غلطه چون من سرپرست خانواده نیستم
وقتی هم تو سامانه همسرم رو چند نفره میکنم شماره ی ملی من رو نمیپذیره من چی کار کنم ؟

سلام وقت بخیر، طبق قانون واریز یارانه زوج های که قبل از ازدواج یارانشون توسط خانواده قطع شده باشد، یارانه بهشون تعلق نمی‌گیرد.

سلام یارانه من بامادرم مشترک. بودبعدازفوت مادرم دیگریارانه نگرفتم کجامراجعه کنم متاهل هم. هستم البته بعدازفوت مادرم

سلام یارانه من بامادرم مشترک. بودبعدازفوت مادرم دیگریارانه نگرفتم کجامراجعه کنم متاهل هم. هستم البته بعدازفوت مادرم باتشکرحمدعموری

سلام وقت بخیر، بعد از فوت سرپرست خانواده یارانه به حساب یکی دیگر از افراد خانواده واریز می‌شود. همراه با گواهی فوت سرپرست قبلی و مدارک شناسایی سرپرست جدید به پلیس+10 مراجعه کنید.

سلام خانم ٤١ ساله مجردم زمان ثبت نام يارانه چون در منزل پسر خالم براي مدتي زندگي ميكردم اسم من رو هم تو ليست يارانه خودشان گذاشتند و يارانه من به حساب ايشان واريز ميشد بعد از مدتي ايشان انصراف دادند و يارانه من هم قطع شد الان با گذشت چندين سال و اينكه جدا زندگي ميكنم و كارمند هستم يارانه نميگيرم و هر بار مراجعه كردم جواب نگرفتم بايد چكار كنم؟!!

سلام وقت بخیر، برای پیگیری این مورد باید به پلیس+10 مراجعه کنید.

سلام شوهرم یارانه نمیگیره وصاحب یک فرزنده ۳اله میباشم ویارانه خودم نیز درحساب خانواده ام میباشد میتوانم خودم سرپرسته فرزندم باشم ممنون میشم راهنمایی ام کنید.

سلام شوهرم یارانه نمیگیره وصاحب یک فرزنده ۳ساله میباشم ویارانه خودم نیز درحساب خانواده ام میباشد میتوانم خودم سرپرسته فرزندم باشم ممنون میشم راهنمایی ام کنید.

سلام وقت بخیر، برای جدا سازی و تغییر سرپرست خانواده به پلیس+10 مراجعه کنید.

سلام
یارانه همسرم و دخترش به حساب مادرهمسرم ریخته میشه و الان میخواهیم همسرم و دخترش بحساب خودهمسرم ریخته بشه آیا امکانش هست این کار انجام بشه؟و بعدازاین موضوع کمک معیشتی رو جداکنیم چون مادرهمسرم به کشورخارجی رفت و آمدداره کمک معیشتی به ایشون تعلق نمیگسره

با سلام…
برای پیگیری این مورد به مراکز ذیربط مراجعه کنید

سلام من در سال ۹۳ از ثبت نام جاموندم و از اون سال تا الان یارانه نمیگیرم ..بعد از اون فرزندم به دنیا اومد ک یارانه مزگیره ..من در دی ما به پلیس +۱۰مراجعه کردم ولی گفتن ابلاغ نشده…من باید چیکار کنم؟؟؟؟؟منظورم از جاموندن اینه پدرم اسم من رو ننوشت فکر میکرد ک خود به خود جدا میشه در صورتی ک اینجور نبود و من حذف شدم

با سلام..
در این مورد نمی‌توانیم کمکتان کنیم کمک‌حال سامانه انجام امور اداری است.

سلام
کمک هزینه معیشت برای پدرم واریز نشده چون بنده رو جزء خانوار ایشون در نظر گرفتن در حالیکه من 3 ساله ازدواج کردم و از 3 ماه پیش هم یارانم رو جدا کردم تو سایتش درخواست بازیینی دادیم ولی بازم نوشته بودن که چون درآمد خانوار(البته با در نظر گرفتن مجموع درامد بنده و پدرم) از حداقل درامد بالاتره مشمول نمیشیم
چجوری به اینا بفهمونم که من از خانواده پدرم جدا شدم؟
مگه اینا خودشون آمار یارانه هارو ندارن؟!!
با تشکر

با سلام…
کمک‌حال سامانه انجام امور اداری است. دراین مورد نمی‌توانیم کمکتان کنیم.

با سلام
من پنج سال پیش ازدواج کردم ، هم من هم همسرم تحت سرپرستی خانواده هامون یارانه داریم ، الان فرزندی دارم که یارانه اون هم به حساب خانواده همسرم واریز میشود، میخواستم بدونم برای جدا کردن یارانه هامون چه اقدامی باید بکنیم؟ فقط مدارک‌شناسایی منو همسرم و فرزندم و سند ازدواجمون کافیه؟ و سوال دیگه اینکه من میتونم خودمو سرپرست اعلام کنم؟ یا مراحلش فرق داره
چون همسرم خانه و ماشین به نامشون‌هست نمیخوام ریسک کنم و یارانمون قطع بشه

با سلام…
بله، به همراه مدارک لازم به پلیس+۱۰مراجعه کنید.

سلام. یه خانواده ۴ نفره هستیم و از سال ۹۵ تاکنون هیچگونه یارانه ای به حساب من واریز نمیشه. چون یارانه ام بعلت اینکه حساب بانکی ام که توسط تعزیرات حکومتی مسدود شده بود قابل برداشت نبود و از سال ۹۵ تاکنون یارانه ام قطع شده. لطفا راهنمایی کنید

با سلام…
کمک‌حال سامانه انجام امور اداری‌است و کار اداری انجام می‌دهد. در این مورد نمی‌توانیم کمکتان کنیم.

با سلام؛، من هم گزینه ی اهدا یارانه رو اشتباه زدم ولی وقتی ورود کردم اطلاعتی رو که می خواست رو پر نکردم و بیرون اومدم. میشه به من بگید نتیجه چی میشه اید چیکار کنم؟

با سلام…
نگران نباشید، یارانه شما برقرار و پرداخت می‌شود.

سلام ماتازه ازدواج کردیم سه ماه میشه همسرم چن ساله که یارانه نمیگیره جامونده مرحله دوم رفته تهرانم درستش کرده ولی واریز نمیشه براش به کجا مراجعه کنیم معیشتی هم تعلق نگرفته چون یارانه نمیگیره

با سلام…
به همراه مدارک شناسایی خودتون و همسرتون و سند ازدواج به پلیس+۱۰ مراجعه کنید.

سلام،همسر بنده خارجی هستند،بعد از ازدواجمان از طریق من تابعیت ،کارت ملی و شناسنامه ایرانی گرفته،چون قبلا ثبت نام یارانه انجام نداده بودن ،الان هم بهش یارانه نمیدن،خودم هم از طریق پدرم یارانم قطع شده ،از کارشناس محترم میخواستم بپرسم که باید چه کار کنم ؟یارانه نقدی و یارانه حمایت معیشتی هم نداریم.تا چه تاریخی میتونیم برای یارانه ثبت نام مجددکنیم

با سلام…
در حال حاضر امکان ثبت نام یارانه نیست باید منتظر بمانید.

سلام. من شخصا خودم میخوام یارانه رو به سرپرستی خانومم انتقال بدم چکار باید کرد؟؟؟

با سلام…
برای جدا سازی و تغییر سپرست خانواده به پلیس +10 مراجعه کنید.

سلام من میخوام یارانه خودم و فرزندم از شوهرم ک سرپرست خانوادس و یارانه به حساب ایشون واریز میشه را جدا کنم .چکار کنم

با سلام
برای جداسازی و تغییر سرپرست به پلیس+10 مراجعه کنید.

https://mewkid.net/who-is-xandra/ – Amoxicillin 500 Mg Amoxicillin 500mg Capsules twt.tuvq.komakhaal.com.cdl.aw https://mewkid.net/who-is-xandra/

https://mewkid.net/who-is-xandra/ – Amoxicillin No Prescription Amoxicillin Online tbu.koiw.komakhaal.com.joi.gl https://mewkid.net/who-is-xandra/

عرض سلام از یه طرف که قانون برای همه مشکلات نظر سنجی گنجایش پیدا میشه ،
برای حل اختلافات این مجردها هم یاری کنید
چرا شماها پیگیری نمی کنید چرا قانون در پی این نیست که وقتی مجردی که به سن بلوغ رسیده یارانه و معیشتی به خود هر طرف تعلق بگیرد اگر رسیدگی میشود هرچه زودتر ،رسیدگی شود شاید همان افراد مجرد در خانه پدری زندگی نمیکنن جدا از خانواده زندگی میکنن این دلیلی نیست که سرپرست خانواده تعلق پیدا کند ،لطفا رسیدگی کنین با تشکر 🙏

با سلام
کمک‌حال سامانه انجام امور اداری است و کار اداری انجام می‌ دهد. در این مورد نمی‌توانیم کمکتان کنیم.

سلام
من و همسرم سال گذشته ازدواج کردیم.هنوز یارانه مونو جدا نکردیم.اگه اقدام کنیم یارانه قطع میشه؟

سلام وقت بخیر
برای پیگیری این مورد به پلیس+10 مراجعه کنید.

سلام من قبلا یارانه ماهانه ثبت نام نکردم و دریافت هم نمیکنم، یا نه معیشتی هم همینطور ، الان چطوری میتونم برای دریافتشون اقدام کنم

با سلام…
در حال حاضر امکان ثبت نام یارانه نیست باید منتظر بمانید.

سلام وقت بخیر
من از سال 93 که عقد کردم وقتی یارانه رو جدا کردیم یارانه رو واریز نکردن و گفتن دوباره برگردونید به خانواده حساباتونو. این کارو کردیم باز واریز نشد
الان پنج سال که یارانه رو نگرفتیم. از کجا بایذ پیگیر شیم
ضمنا تو سایت هیچ اطلاعاتی از ما نیست.

با سلام…
در این مورد نمی‌توانیم کمکتان کنیم. کمک حال سامانه انجام امور اداری است و کار اداری انجام می‌دهد.

سلامم خسته نباشید
من و همسرم تقریبا ۶ ماهه که ازدواج کردیم و از خانادمون جدا شدیم . ماه اولی که برای ثبت نام یارانه اقدام کردیم یارانه هردوتامون رو هم واریز میکردن ولی از ماه بعدش تا الان متاسفانه مال یکیمون رو واریز نمیکنن و جالب اینجاس که یارانه معیشتی یکی مون رو هم واریز نمیکنن . من چطوری این مشکل رو حل کنم؟

با سلام…
کمک حال سامانه انجام امور اداری است و کار اداری انجام می‌ دهد در این مورد نمی‌تونیم کمکتان کنیم.

سلام اسم من محمد هوتی چند سال هست یارانه نگیرم بخدا نیاز به این یارانه دارم به داد ما برسد بیکارم هستم مرد متاهل پدرم سال ۹۴ فوت شده بخدا هیچ کسی ندارم یک مادر بیمار دارم پیرزن اینم یارانه نمگیر به داد اینم برسد حراجم بالا است واقعا نیاز دارم سال ۹۳ قطح شده الان پدرم فوت شد ولی درست نمیشه به داد ما برسد با تشکر

با سلام…
کمک حال سامانه انجام امور اداری است و کار اداری انجام می‌دهد. در این مورد نمی‌توانیم کمکتان کنیم.

سلام من عضو بهزیستی هستم
پدرم ثبت نام یارانه نکرده ولی من می خوام بگیرم چی کار کنم ؟

سلام وقت بخیر
در حال حاضر امکان ثبت نام یارانه نیست. باید منتظر بمونید.

ببخشید من تو یارانه ثبت شدم هیچ مبلغی واریز نمیشود بابا فوت شده 4 سال هست تک فرزند هستم مرد متاهل هستم یک مادر بیمار دارم به داد ما برسد بانک رفتم گفتم همانجا تو تهران خراب هستم نگاه کن به داد ما برسد تو سیستم ثبت شدم سیستم آرود از بانک ولی من رفتم اینجا نیست همانجا تهران خراب هست به داد ما برسد

با سلام…
کمک حال سامانه انجام امور اداری است و کار اداری انجام می‌دهد. در این مورد نمی‌توانیم کمکتان کنیم.

با سلام من حدودا پنج سال قبل طلاق گرفتم و از اون زمان تا حالا یارانه من قطع شده و تمام مراحل از دفتر +10 تا فرمانداری مراجعه کردم ولی موفق به دریافت یارانه نشدم باید چیکار کنم؟؟؟؟؟؟

با سلام…
کمک حال سامانه انجام امور اداری است در این مورد نمی‌توانیم کمکتان کنیم.

با سلام یارانه من از اواسط سال ۹۴ به واسطه شغل من که کارپرداز هستم قطع شده چون گردش مالیم بالاست و الانم که برای دریافت یارانه معیشتی اقدام کردم بازم بعد از بررسی حسابهای بانکی من جواب دادن که چون گردش مالی ماهیانه شما بالاست مشمول دریافت یارانه و بسته حمایتی نمی باشید.در صورتیکه حقوق من ماهیانه ۲۱۰۰۰۰۰تومان هستش،حالا چکار میتونم بکنم.متشکرم

با سلام…
کمک حال سامانه انجام امور اداری است. در این مورد نمی‌توانیم کمکتان کنیم. انشالله مورتان به زودی حل شود.

سلام من از همسرم جدا شدم و ازش یک بچه داشتم وبا اینکه ازدواج مجدد کردم و دوباره بچه دار شدم همچنان یارانه همسر اولم به حساب من واریز میشد به دلیل دوتا کارگر داشتن و گردش حسابی که از طرف همسر اولم بوده یارانه معیشتیمو ندادن خواستم بدونم که آیا میتوانم اون آقا را از زیر مجموعه ام حذف کنم و به سرپرستی همسر جدید خودم دوباره معیشتی رو ثبت نام کنم؟؟

با سلام…
برای جداسازی و تغییر سرپرست به همراه مدارک شناسایی خودتون و همسرتون به پلیس+10 مراجعه کنید.

سلام ببخشید من میتونم شماره حساب یارانه ام را از بانک کشاورزی به بانک دیگری انقال بدم،
اگر شماره حساب یارانه را تغییر دهم امکان قطع یارانه وجود دارد و اینکه چقدر زمان میبرد تا شماره حساب تغییر کند،
ممنون.

با سلام…
برای پیگیری این مورد باید به مراجعه ذیصلاح مراجعه کنید.

سلام من یارانه خودم و ۲۰ روزی است که جدا کردم.
معیشت این ماه واریز نشده اما یارانه و برای من واریز کردند!
سوال من از خدمت شما این است که برای واریز معیشت باید ثبت نام مجدد انجام بدهم؟یا با یارانه بعدی برای من واریز خواهد شد؟
ممنون میشم راهنمایی کنید.
با تشکر

سلام من یارانه خودم و ۲۰ روزی است که جدا کردم.
معیشت این ماه واریز نشده اما یارانه و برای من واریز کردند!
سوال من از خدمت شما این است که برای واریز معیشت باید ثبت نام مجدد انجام بدهم؟
ممنون میشم راهنمایی کنید.
با تشکر

با سلام…
طرح معیشتی برای افرادی که یارانه بهشون تعلق می‌گید واریز می‌شود.

سلام بنده از زمانی ازدواج کردم یارانه خودم را با خانمم جدا کردیم ولی فقط یارانه خودم واریز می‌شود یعنی 45500 و از خانمم چون در خانه باباش یارانه نمی‌گرفت الانم واریز نمیشه، الان باست چهکار کنم؟

با سلام…
افرادی که قبل از ازدواج یارانه نمی‌گرفتند بعد از آن هم یارانه به آن ها تعلق نمی‌گیرد.

سلام من یارانه نمیگیرم پدرم منو سال 93حذف کرد که خودم بگیرم دیگه از اون موقع نتونستم هر جا رفتم گفتن شما از سیستم حذف شدی آیا همینطوریه ازدواج کردم 2تا بچه هم دارم دولت اگر یارانه میده خوب به همه بده سایت یارانه رو باز کنه تا همه بتونند بگیرند لطفاً کمکم کنید
مرسی ممنون

با سلام…
برای جدا سازی یارانه و تغییر سرپرست به همراه مدارک شناسایی به مراکز ذیصلاح مراجعه کنید.

با سلام
من کارمند هستم و خودم و بچه هام یارانه دریافت میکنیم ، کارمند واحد مالی شرکت هستم و به عنوان تنخواه دار به یک حساب جدای از حساب بانکی یارانه که اعلام کردم ، تنخواه واریز میکنن تراکنش اون حسابم بالا هستش ، آیا یارانه من قطع خواهد شد؟ چکار باید کنم که از قطع یارانه هم جلوگیری شود ؟ ممنونم

با سلام…
کمک‌حال سامانه انجام امور اداری است و کار اداری انجام می‌دهد.

با سلام ،من فرزند حاصل ازدواج زن ایرانی با همسر خارجی هستم،یکساله شناسناممو گرفتم اما یارانه ام واریز نمیشه،برادر بزرگترم همزمان با من شناسنامه گرفته اما برای ایشون واریز میشه،هم فرمانداری رفتم هم پلیس+۱۰ هیچکدومشون میگن نمیتونیم کاری انجام بدیم الان وضعیت چرا اینطوریه؟ باید چیکار کرد؟

با سلام…
کمک‌حال سامانه انجام امور اداری است. در این مورد نمی توانیم کمکتان کنیم.

سلام من بعد از طلاقم یارانه م رو جدا کردم و خودم میگیرم حالا ک دوباره ازدواج کردم شوهرم میگه ک میخواد اقدام کنه برا یارانه منو خودش بعنوان سرپرست خانوار
من نمیخوام ک یارانه م رو شوهرم بگیره میخوام همینطور بحساب خودم باشه ایا بره اقدام کنه خود به خود میره بحساب شوهرم ؟
راهیی هست که فقط برای خودش اقدام کنه و من سرپرست خودم بمونم

با سلام…
بعد از ازدواج و تغییر سرپرست یارانه به حساب سرپرست خانواده واریز می‌شود.

سلام وقت بخیر خواهر من طلاق گرفته شوهرش ارتشی بود الان میخواد یارانه شو جدا کنه ولی مشخصاتش در سایت یارانه نیست چه باید بکنم

با سلام…
برای جدا سازی یارانه و تغییر سرپرست به مراکز ذیصلاح مراجعه کنید.

پلیس +110 رفتیم گفت برو فرمانداری فرمانداری رفتیم باز گفت تو سایت رفاهی برای یارانه ها نیست برو محل کارش باز خرید کرده خودشو الان جه باید بکنیم

سلام از سال ۹۴ یارانه همسرم قطع شده تا به امروز حالامن ۲فرزندم یارانه داریم الا همسرم چکار کنم تا دوباره یارانه بگیره

سلام وقتتون بخیر ما یه خانواده چهار نفره بودیم و یارانه دریافت میکردیم از یک سالی یکی ازاعضای خانوادمونو به اشتباه حذف کردیم و شدیم جزو خانواده سه نفره اما الان میخوایم اون یارانه رو اضافه کنیم
تورو خدا راهنمایی کنید چجوری اضافه کنیم واقعا از لحاظ مالی وضعیت خوبی نداریم

با سلام…
کمک‌حال سامانه انجام امور اداری است و کار اداری انجام می‌دهد. در این مورد نمیتوانیم کمکتان کنیم.
انشالله مشکلتان به زودی رفع شود.

سلام وقت بخیر
میخاستم بدونم من میتونم واسه گرفتن یارانه تغییر سرپرست بدم و همسرم رو بعنوان سرپرست اعلام کنم
و اگه به فرمانداری مراجعه کنم اینکارو انجام میدن
و شرایط بد سرپرستی رو ندارم

سلام…
برای تغییر سرپرست خانواده برای دریافت یارانه به پلیس+۱۰ مراجعه کنید.

یکی از دوستام زمان ثبت نام مجدد یارانه نقدی چند سال پیش تازه ازدواج کرده بود موقع ثبت نام سرپرست های خودش وهمسرش به خیال اینکه خودشون باید ثبت نام کنند واسه اونا ثبت نام نکردند حالا خانوادهاشون یارانه میگیرن ولی یارانه اینا از همون موقع قطع شده هرچی هم پیگیری کردند تو این چند ساله به جایی نرسیدند و حالا یارانه معیشتی هم بهشون ندادند به وقتش هم ثبت نام کردند اما نه کد رهگیری واسشون ارسال شد نه حتی پیامی که بگن شما شامل نمیشین واسه پیگیری هم شماره حساب سرپرست میخواد که اون هم چون یارانه نقدی نمیگیرن ندارند اصلا میشه راهنمایی کنید تازه دارن بچه دار هم میشن نمیدونن حالا به اون هم یارانه میدن یا نه لطفا یه راهنمایی کامل بکنین یا یه جایی را معرفی کنیین که بتونند پیگیر شوند ممنون چون خودش کارگر من هست و ایمیل نداشت من از طرفش سوالاتش و گفتم

سلام…
برای دریافت یارانه باید به همراه مدارک شناسایی خود و همسرشون و سند ازدواج به پلیس+۱۰ مراجعه کنند.

سلام. من از یازده سالگی به دلیل بد سرپرست بودن با خاله و شوهر خاله ام زندگی میکردم والان 18سال میگذرد. از 10سال پیش مستقل شده ام ولی موقع ثبت نام یارانه ها، شوهر خاله ام سرپرست خانواده شد و یارانه من به حساب ایشون واریز میشد. بعد یارانه اونها قطع شد ومال من هم همینطور. بسته معیشتی، سهام عدالت و… هیچکدام را نتوانستم بگیرم. الان من 10سال هست مستقل هستم و روستا نشین. فرمانداری هم میرم منو میپیجونن و میگن باید بری وزارت کار و رفاه. میشه راهنماییم کنید جیکار باید انجام بدم. شماره تماس من **********
چون همیشه به اینترنت دسترسی ندارم اگر ممکن هست از طریق شماره جواب بهم بدید دعاتون میکنم

با سلام و احترم اینجانب,صغری *** فرزند *** به شماره ملی ********* تحت پوشش بهزیستی هستیم. دوتا از دختر بیماری زنان داره یه دختر دم بخت دارم 30سالشه.حقوق درامدی ندارم مرد نان آور نداریم خودم تصادف کردم یه چشمم نابینا شده. حدود یه ماه یارانه مون قطع شده برای پیگیری به بانک مراجعه کردیم گفت شما انصراف دادید. در حالی که فقیریم تحت پوشش هستیم تو را خدا رحم کنید.یارانه مون وصل کنید.

سلام…
کمک حال سامانه انجام امور اداری و شخصی است که به نیابت افراد پیگیر کارشون میشه و یک شرکت خصوصی می باشد و ارتباطی با یارانه ندارد و صرفا وبلاگی در این رابطه خدمت شما عزیزان ارائه داده است.
انشالله که مشکلاتان به زودی حل شود.
شاد باشید.

سلام
من 5ساله ازدواج کردم همان اول یارانه خودم رو جدا کردم ولی هرکاری کردم نتونستم یارانه همسرم رو جدا کنم، همه ماهم سر زدیم از فرمانداری، استانداری و غیره سر زدیم همچ کس کاری نکرد.
هرجا رفتیم گفتن چون پدر همسرم نظامیه نمیشه الان هم یارانه و هم معیشتی رو فقط برای من و پسرم میریزن.
اگه میشه ی کمکی کنید بتونم درس کنم
ممنون..

سلام…
کمک حال سامانه انجام امور اداری است و یک شرکت خصوصی می باشد. انشالله که مشکلاتان به زودی رفع شود.
شاد باشید.

سلام. من شاغل هستم و به عنوان سرپرست یارانه دریافت میکنم. یک سالی هست ازدواج کردم. اما یارانه همسرم برام واریز نمیشه. (پدر خانومم یارانشون کلا حذف شده بوده قبلا)
الان اگه بخوام یارانه همسرم رو دریافت کنم باید چه کار کنم؟

سلام…
برای دریافت یارانه مجدد ثبت نام کنید. که در حال حاضر امکان ثبت نام یارانه نیست و باید منتظر بمونید.

سلام و عرض خسته نباشید.ببخشید راهنمایی بفرمایید که بنده اشتباها” گزینه اهداء رو در سیستم رفاهی وارد کردم. آیا میتوانم بعنوان اشتباه غیر فعال کنم؟ سپاس از راهنماییتون.

با سلام…
نگران نباشید، یارانه شما مانند سابق برقرار است و پرداخت می‌شود.

واقعا گند زدین با این مدیریت و سیستم اداری تون فقط بلدند به هر نحوی شده دزدی کنن خود بنده الان دو ماهه یارانمو جدا کردم یارانه رو ک واریز نکردن هیچ معیشتی هم هم چنان به حساب همسر سابقم واریز میشه و هیچ کاری هم نمیتونم بکنم یعنی جایی نیست ک ب این گند کاریاشون رسیدگی بشه میخورن ی ابم روش . تو این وضعیت بد اقتصادی ک یه شغل به سختی میشه پیدا کرد خاک بر سر اون هدفمند سازیتون

سلام…
کمک حال سامانه انجام امور اداری و شخصی هست که به نیابت افراد پیگیر کارشون میشه.. و هیچ ارتباطی با سازمان هدفمندی یارانه ها ندارد.
برای پیگیری کارتون اگر ساکن تهران هستید به سازمان هدفمندی یارانه ها ودر غیر اینصورت به فرمانداری شهرتون مراجعه کنید.

یارانه هاکی زیادمیشوند؟

سلام…
متاسفانه در مورد این موضوع در جریان نیستیم.

سلام یارانمون از سال 94قطع شده بسته معیشتی ثبت نام کردیم ولی خبری نیس خواهشا سایتارو باز کنید ثبت نام کنیم یارانه نداریم بسته جمایتی هم نمیگیریم مستاجریم درامد ثابت هم نداریم،برابسته حمایتی ثبتنام کردیم همون موقعه ولی میگن یارانه نمیگیرین اینم بهتون تعلق نمیگیره صحت داره؟

سلام…
برای ثبت نام یارانه ها باید از سازمان هدفمندی یارانه پیگیری بشه.. که در حال حاضر امکان ثبت نام نیست و باید منتظر بمونید تا ثبت نام یارانه شروع شود.

سلام من شناسنامه خودمو تازه گرفتم قبلش شناسنامه نداشتم از طریق مادر ایرانی گرفتم چجوری یارانه بگیرم پلیس بعلاوه ده رفتم گفتند خودکار واریز میشه ولی ماه پیش یارانه واریز نشد حساب مادرم هست

سلام…
برای دریافت یارانه ابتدا باید در سامانه ثبت نام یارانه، ثبت نام کنید.

سلام من دو فرزندام ازدواج کردند و رفتند سر خانه زندگی من دو نفر هستم و یک حقوق کم در خواست کمک معیشتی میکنم جواب میاد به شما تعلق نمیگیرد من چه کنم

سلام…
برای دریافت یارانه و کمک معیشتی طبق قوانینی که دارند پاسحگو هستند.
برای پیگیری مجدد و اطمینان از این مورد میتوانید به فرمانداری شهرتون مراجعه کنید.
شاد باشید.

سلام من دو فرزندام ازدواج کردند و رفتند سر خانه زندگی من دو نفر هستم و یک حقوق کم در خواست کمک معیشتی میکنم جواب میاد به شما تعلق نمیگیرد من چه کنم

سلام…
برای دریافت یارانه و کمک معیشتی طبق قوانینی که دارند پاسحگو هستند.
برای پیگیری مجدد و اطمینان از این مورد میتوانید به فرمانداری شهرتون مراجعه کنید.
شاد باشید.

سلام وقت بخیر،من چن ماهه ک عقد کردمو میخوام یارانه مو جدا کنم، ولی ب همسرم یارانه تعلق نمیگیره، اگه یارانمو جدا کنم کلا حذف میشه؟

با سلام
جدا کردن یارانه از خانواده پس از ازدواج مشکلاتی را نیز به همراه دارد. حتی در مواردی دیده شده است که وقتی نام خود را از لیست خانواده حذف می کنند تا نام آنها در لیست خانوده جدید ثبت شود، یارانه آنها قطع می‌شود.

با سلام.من تازه ازدواج کرده ام،خودم از طریق پدر یارانه بگیرم،اما خانواده همسرم در ابتدای ریاست جمهوری روحانی ،به امید اینکه اوضاع کشور بهبود پیدا می‌کنه از گرفتن یارانه انصراف دادن،
به پلیس +۱۰ که مراجعه کردم ،میگن فقط خودت میتونی جدا کنی و دیگه همسرت نمیتونه،
الان من چکار کنم،که دو ملیون هم در ماه درآمد ندارم.چطور میشه اعتراض کنم،فایده آیی داره

با سلام…
زوج های جوانی که خانواده جدید تشکیل داده باشند در صورتی که یارانه هر دو نفر از زوج‌ها در سیستم پرداخت یارانه فعال باشد و میتوانند یارانه خود را جدا کنند، اما در صورتی که یارانه‌ی یکی از یارانه یکی از خانواده‌های زوجین قطع شده باشد، موضوع فرق خواهد کرد و فقط یکی از افراد میتواند یارانه دریافت کند.

با سلام
من تا بحال هیچ اقدامی برای گرفتن یارانه نکردم اما الان نیاز دارم کی ثبت نام جدید خواهید داشت و چگونه میتونیم در زمانش مطلع شویم

با سلام وقت بخیر
در حال حاضر که امکان ثبت نام یارانه ممکن نیست، باید منتظر بمانید تا اعلام کنند.

یارانه مارو قطع کردن این نهایت نامردیه

با سلام…
کمک‌حال سامانه انجام امور اداری است. انشالله که مشکلتان به زودی حل شود.

من پدرم اومد کار خیر کنه از یارانه انصراف داد حالا به من که ازدواج کردم یارانه نمیدن!!
هر جا هم شکایت کردم فایده ای نداشت
الان نه یارانه میگیرم نه هیچ تسهیلات دیگه ای بهم میدن

با سلام…
کمک‌حال سامانه انجام امور اداری است و کار اداری انجام می‌دهد.
انشالله مشکلتان به زودی حل شود.

سلام خسته نباشید
امروز هواسم نبود یارانه نقدیمو اهدا زدم و الان میخام لغو کنم خواهش میکنم کمک کنید ما اجاره خونمون از یارانس اگ نباشه شوهرم طلاقم میده

با سلام…
یارانه شما مانند سابق پرداخت می شود.

لطفا بگید چطور لغو اهدا بزنم چرا تو هیچ سایتی لغو اهدا یارانه نیست من چکار کنم شوهرم مسافرکش و تو این اوضاع از کجا درآمد داشته باشیم

با سلام…
نگران نباشید، یارانه شما همچنان برقرار است.

سلام .بنده همایون روئین تن دولیسکانی فرزتد حسن از سال ۹۱که مادرم فوت کرد یارانه من ومادرم با هم قطع شد امسال مجددا ثبت نام کردم اما یارانه معیشتی هم به من ندادند به نظر شما چکار کنم ؟هیچ کار یا منبع درآمدی ندارم نه خانه نه ماشین نه زن نه بچه خلاصه بی سر وسامان ترین فرد ایرانم*******شماره همراه +***********

سلام همسرم یارانه شوازپدرش جدانکرده بود وتابحال یارانه ومعیشتی حق همسرم روهم ب کارت بانکی پدرشوهرم واریزمیکردن حالا دو هفته است ک پدرشوهرم فوت کردن وهم یارانه وهم معیشتی همسرم هم قطع شده.ایشون فرزندی هم درخانه ندارندومادرهمسرم هم چهارسال پیش فوت شدند حالا همسرم بایدب عنوان سرپرست خانوارتغییرسرپرستی بدن یاباید کلا یارانشونو یه حساب جدید بانک بازکنن ب نام خودشون وکلا جداکنن از ایشون ؟ لطف کنید بگیدکدوم راه بهتره ک یارانه ومعیشتی همسرم قطع نشه تا بگن دوباره صبرکنید سایت بازبشه چون واقعا ب پولش نیازداریم.ممنون میشم دقیق جواب بدین

با سلام…
برای جدا سازی و تغییر سرپرست خانواده به پلیس+۱۰مراجعه کنید.

سلام
من اشتباها گزینه اهدا رو زدم ولی ادامه که اسم شهر و… میخواست متوجه اشتباهم شدم و از صفحه خارج شدم
ایا یارانه من اهدا شده یا خیر؟؟
ممنون میشم راهنمایی کنید

با سلام…
خیر، یارانه شما همچنان برقرار است و واریز می شود.

سلام
من اشتباهی گزینه اهدا رو زدم بعد صفحه بعد باز شد که اسم شهر و… میخواست تازه متوجه شدم که اشتباه وارد شدم کلا صفحه رو بستم
ایا یارانه من اهدا شده و قطع میشود یا خیر؟؟
ممنون از راهنماییتون

با سلام…
نگران نباشید، یارانه شما مانند سابق به حسابتان واریز می شود.

سلام، برادرم ۴۴ سال داره مجرد و بیکار بیکار هست وهیچ درآمد نداره و نزدیک ۱۵ساله از خانواده جداشده تنهایی زندگی میکنه یعنی خودش قزوین و خانواده ارومیه بنده براش خانه اجاره کردم و ی مبلغ ناچیزی براش میتونم کمک کنم . میخواستم بدونم چطوری میتونیم براش یارانه و معیشتی ثبت نام کنیم؟؟
ممنون میشم راهنمایی کنید ۹۸/۱۲/۲۸

با سلام…
برای ثبت یارانه باید به فرمانداری شهرتون مراجعه کنید اما در حال حاضر امکان ثبت نام نبست.

باسلام الان من وهمسرم ۳ سال است که ازدواج کردیم وپدرشوهرم قبل ازدواج ما یارانه شو قطع کرده بود وما بعد ازدواج یارانه ای نگرفتیم الان ۳ ساله که ما یارانه نمیگیریم پس باید چیکارکنیم؟

با سلام…
برای جدا سازی و تغییر سرپرست به مراکز پلیس +۱۰مراجعه کنید.

باسلام پسرم آذرماه سال ۹۷به دنیا اومده بهش یارانه نمیدن. بقیه افراد خانواده بجز اون یارانه دریافت میکنیم ولی نمیدونم چرابه اون یارانه تعلق نگرفته. لطفا رسیدگی کنید تابه اونم یارانه بدن چون واقعا نیاز داریم.

با سلام .موردی نداره پسر شما میتونه تحت سرپرستی سرپرست خانواده یارانه دریافت کنه. می‌تونید به سازمان هدفمندی یارانه ها در تهران یا فرمانداری شهرتون در شهرستان مراجعه کنید.

لطفا راهنماییی کنید من چیکارکنم تابه پسرم یارانه بدن رفتیم ثبت احوال گفتن به صورت خودکارثبت میشه و واریزمیشه ولی خبری نشده الان کجا باید برم چیکاربایدبکنم

جناب علی عزیز در صورت واریز نشدن یارانه نوزادباید به فرمانداری شهرتون یا سازمان هدفمندی یارانه ها مراجعه کنید.

سلام من اشتباهی از سایت رفاهی زدم اهدا یارانه وارد یک صفحه دیگه شد که اطلاعات دیگه میخواست اونو پر نکردم اومدم بیرون…میخواستم ببینم مشکلی واسه یارانه‌ام پیش اومده یا نه؟؟؟

میتونید از سایت ثیت نام یارانه استعلام بگیرید که یارانه به حساب شما میاد یا خیر.

من یارانه ام رو بعد از ازدواج جدا کردم ولی یارانه خانمم رو نتونستم جدا کنم چون مجرد بود یارانشون قطع شده بود،فرمانداری هم رفتم ولی درست نشده باید چی کارکنم؟؟

باید منتظر بمونید تا زمان اعلام ثبت نام یارانه جدید. متاسفانه کاری نمیشه کرد. خیلی ها مثل شما این مشکل رو دارند.

سلام خسته نباشین من جامانده ازهر دو یارانه هستم. زمانه ثبت نام یارانه ۹۳پدرم نبود ثبت نام کنه و نه من و نه پدرم یارانه دریافت نمیکنیم. حتی معشیتی و من الان ازدواج کردم دو فرزند دارم همسرم با فرزندانم میگیرن. انوقت من یارانه نمیگیرم حتی سهام عدالتم تا حالا نگرفتم. چطور میتونم برای ثبت نام یارانه خودم اقدام کنم. میشه راهنماییم کنید ممنون میشم.

برای دریافت کمک حمایتی دولت باید به سامانه به همین اسم مراجعه کنید و ثبت نام کنید. برای یارانه هم باید منتظر اعلام ثبت نام جدید باشید.

سلام
ما یه خانواده ۵ نفره هستیم تو یک روستا زندگی می‌کنیم. کل درآمد من یه ماشین پراید هست نمیدونم به چه دلیل یارانه مارو قطع شده.
به جان ۳ فرزندم تو فقر داریم زندگی میکنیم. خدارو خوش میاد تو این روزا من چه طور بچه های خودمو سیر کنم.
لطفا اگه میشه پیگیری کنید خیلی نیازمندیم به یارانه

سلام و قت شما بخیر. متاسفانه ما نمیتونیم برایش ما کاری بکنیم به فرمانداری شهرتون مراجعه کنید. موضوع ثبت نام مجدد یارانه رو از اونجا پیگیری کنید.

با سلام.ببخشید من سرپرست خانواده ه‍ستم و االان ۱۰روز میشه که یارانه مادرم و خواهر و برادرم جدا کردن. میخواستم بدونم آیا یارانه منو خانواده‌ام امکان داره ۱الی۲ ماه واریز نشه یا اون سه نفری که جدا شده .باسپاس فراوان از مدیریت سایت

با سلام دقیقا متوجه منظور شما نشدم؟! در صورت جداکردن یارانه، یارانه هرکس از ماه بعد به حساب آن فرد واریز می‍‌شود.

باسلام
من بعد از ازدواج درخواست جداکردن یارانه دادم و از ماه بعد یارانه من و همسرم جدا و به حساب بنده واریز شد ولی یارانه معیشتی سه ماه است که برای ما واریز نمیشود آیا باید ثبت نام جداگانه ای برای یارانه معیشتی صورت پذیرد؟

سلام وقت شما بخیر. بله سامانه ثبت نام یارانه و ثبت نام یارانه معیشتی جدا هست. در صورتی که یارانه حمایتی برای شما واریز نشده باید به سایت مربوطه مراجعه و ثبت نام کنید.

ببخشید من اشتباهی یارانه ام رو تو سایت اهدا کردم میتونم دوباره برش گردونم؟؟؟

سلام وقت شما بخیر. متاسفانه خیر.

سلام
هفت سال است از همسرم جدا شده ام و فرزند دخترم با من زندگی میکند، یارانه من بحساب پدرم واریز میشود، آیا میشود یارانه دخترم را بحساب پدرم واریز کنیم؟
همسرم مخالفتی ندارد فقط من از باب قوانین یارانه میخواهم بدانم انتقال یارانه دخترم بحساب پدرم موردی ندارد؟
ممنونم

با سلام…
برای جداسازی یارانه به فرمانداری شهرتان مراجعه کنید.

سلام ؛من ۴۱سال سن دارم مجرد هستم وکارگرپیمانکاری و۱۵سال سابقه بیمه دارم زمان ثبت نام یارانه به همراه خانواده سیستم من را جهت ثبتنام قبول نکرد ؟ایا یارانه به من تعلق نمیگیرد؟راهنمایی کنید سپاس

سلام ؛من ۴۱سال سن دارم مجرد هستم وکارگرپیمانکاری و۱۵سال سابقه بیمه دارم زمان ثبت نام یارانه به همراه خانواده سیستم من را جهت ثبتنام قبول نکرد ؟ایا یارانه به من تعلق نمیگیرد؟راهنمایی کنید سپاس

با سلام…
کمک حال سامانه انجام امور اداری است و کار اداری انجام می‌دهد. برای پیگیری موردتان به مراجع ذیصلاح مراجعه کنید.

سلام ما فقیریم و تو کمیته هستم یارانه اشتباه یکی از بچها اهدا کرده چطور برگردونمش لطفا کمک کنید نیاز داریم کار نیس بدهی داریم چیزی نداریموجز یارانه و کمیته

با سلام…
یارانه شما همچنان برقرار است و مانند سابق پرداخت می شود.

سلام ؛
وقت بخیر
من خودم سرپرست خانواده هستم من بعد از ازدواج درخواست جداکردن یارانه دادم و از ماه بعد یارانه من و همسرم و دخترم جدا و به حساب بنده واریز شد ولی یارانه معیشتی پنج ماه است که برای ما واریز نمیشود ضمنا سامانه اطلاعات منو با سرپرست قبلی نشون میده و نمیتونم ثبت نام خانواده جدید در سامانه معیشتی ثبت نام بکنم لطفا راهنمایی فرمایید ممنون

با سلام…
برای پیگیری ثبت نام یارانه به پلیس+۱۰مراجعه فرمائید.

سلام فرزند من وارد سال دوم زندگیش شد ولی هنوز یارانه براش نمیریزن چ برسه معیشتی پس سیستم کی قراره پیداش کنه

با سلام…
کمک‌حال سامانه انجام امور اداری است و کار اداری انجام میدهد.
ما نمیتوانیم برای شما کاری کنیم. انشالله مشکلتان به زودی حل شود.

سلام
من یارانه ام رو وقتی بچه ام به دنیا امد از پدر و مادرم جدا کردم الان برای فرزندم یارانه ای واریز نمی شود باید چکار کنم لطفاً راهنمایی کنید ممنون میشم

با سلام…
برای دریافت یارانه باید به همراه مدارک شناسایی خودتون و فرزندتان به پلیس+۱۰مراجعه بفرمایید.

با سلام…
برای جدا سازی یارانه باید به مراکز ذیصلاح مراجعه کنید.

سلام
یه سوال
من حساب یارانه‌ام به علت نامه قضایی مسدود شده
باید چیکار کنم

با سلام…
برای پیگیری این مورد باید به مراکز ذیصلاح مراجعه بفرمائید.

با سلام…
برای پیگیری این مورد به مراکز ذیربط مراجعه فرمائید.

سلام.ما بعد ازدواج یارانمونو جدا نکردیم.یارانه هرکدوم به حساب پدرمون واریز میشد.بعد از اینکه بچه دار شدیم یارانه نوزادمو به حساب پدرشوهرم واریز میکنن.ما یارانمونو جدا کردیم.ولی بازم یارانه دخترم به حساب پدر شوهرمه.چکار کنم

با سلام…
برای جداسازی یارانه و تغییر سرپرست به پلیس+۱۰مراجعه بفرمائید.

با سلام…
برای جدا سازی یارانه و تغییر سرپرست به پلیس +۱۰ مراجعه کنید.

سلام ببخشید من تاحالا ثبت نام نکردم تو خیابون فاطمیم رفتم میگن سایت باز نشده برای ثبت نام من خودم تنهام جدا شدم سرپرست خانوارم ولی تا حالا ثبت نام نکردم یارانه نگرفتم چجوری ثبت نام کنم نیاز دارم به خدا منو راهنمایی میکنید

با سلام…
در حال حاضر امکان ثبت نام یارانه نیست باید منتظر بمانید تا اعلام کنند.

با سلام…
برای ثبت نام یارانه در حال حاضر ممکن نیست باید منتظر بمانید.

سلام خسته نباشید.چندساله من ازخانوادم جداشدم و یه استاk دیگه زندگی میکنم. بخاطر مشکلات خانوادگی نمیتونم ازپدرم بخوام که یارانه رو بهم بده. چطورباید اقدام کنم برای جداکردن که با پدرم روبرو نشم.
با تشکر از مدیریت سایت

با سلام..
برای این کار باید به فرمانداری شهرتون مراجعه کنید راهنماییتون میکنند.

سلام ، من سال ۹۰ ازدواج کردم ، نه خودم نه همسرم یارانه رو از سرپرست خانوادمون جدا نکردیم چون هنوز عقد بودیم ، خانمم سال ۹۳ فوت شد و من کماکان تحت تکلف مادرم هستم چون پدرم هم فوت شدن،حالا من تنها زندگی میکنم میخوام بدونم چجوری باید جدا بشم و خودم سرپرست خانواده باشم ( سرپرست خودم )

با سلام..
برای جدا کردن یارانه و تغییر سرپرست باید به پلیس+10 مراجعه کنید.

سلام
یه سوال
من حساب یارانه‌ام به علت نامه قضایی مسدود شده
باید چیکار کنم
میتونم حسابم رو جا بجا کنم؟و چجوری از فرمانداری یا بانک

با سلام..
به پلیس+10 و یا فرمانداری شهرتون مراجعه کنید راهنمایتون می کنند.

سلام
پدر من دوتا زن دارد
با هم اختلاف داریم و خرج مخارج خودمون و مادرمون که زن بزرگه هست به دوش خودمونه و پدرم نه خرج مارو میده نه یارانه ما را.و مادرم هم طلاق نگرفته.حالا میخام یارانه خودمونو جدا کنیم و بزاریم به سرپرستی مادرمون.لطفا راهنمایی کنید

با سلام..
به فرمانداری شهرتون مراجعه کنید راهنمایتون می کنند.
انشاالله مشکلتان به زودی حل شود.

باسلام یارانه خانوادم 2سال پیش قط شد ومن الام ازدواج کردم و درامد پایینی دارم همسرم یارانه میگیره میتونم با اون یارانه ثبت نام کنم…چه کاری بایدانجام بدم

با سلام..
در حال حاضر که امکان ثبت نام نیست باید منتظر بمونید هر زمان که اعلام کردند ثبت نام کنید.

سلام بنده سال ۹۱ یارانه خودم رو از پدرم جدا کردم وبعدش کد ملی بنده تو سایت همیشه نا معتبر زده شد نزدیک ۱۰ بار به ستاد یارانه در میدان جهاد هم مراجعه کردم ولی متاسفانه همیشه به بنده گفتن که کد ملیتون شناخته نمیشه و چندبار هم به پلیس +۱۰رفتم اونجا هم گفتن یارانتون رو تو سایت زده انصراف دادید بنده نزدیک ۹ سال هست که یارانه نگرفتم ولی الان احتیاج دارم بگیرم لطفا راهنمایی کنید باید چه کاری انجام بدم ممنون از لطفتون

با سلام…
کمک‌حال سامانه انجام امور اداری است. برای کسب اطلاعات بیشتر به مراکز ذیربط مراجعه کنید.

سلام من بعدازازدواج یارانه ام راازمادرم جداکردم یارانه ام قطع شده ودیگه واریزی نداشتم وتاسال ۹۴که ثبت نام مجددبودبحساب مادرم واریزمیشودبه فرمانداری پلیس ۱۰مراجعه داشتم ولی جوابی ندادن درضمن همسردوم اقام هستم یارانه فرزندم بحساب پدرش واریز می شودولی خودم ندارم

با سلام…
در حال حاضر امکان ثبت نام یارانه ممکن نیست باید منتظر بمانید.

برای ثبت نام یارانه فرزندم به فرمانداری یزد مراجعه کردم،متاسفانه روبروی فرمانداری قسمتی را به این منظور گذاشته اند که خود فرد مسئول میگه نمیشود و اصلا نمیداند کارمند کجاست!!!
متاسفم که اینقدر بی صاحب است که الکی فردی مسئول کاری میکنند.
به طرف میگی فرزندم یارانش واریز نمیشه،میگه کاریش نمیشه کرد!
میگی مگه اینجا مربوط به یارانه نیست میگه آره یه شماره برای من اینجا زیر میزم گذاشتن که زنگ میزنم جواب خودمم نمیدن میخواهید شما زنگ بزنید شاید جواب بدن!
اگر مسئول پاسخگویی خوند خواست جواب بده این شماره تلفنم: **********

با سلام…
کمک حال سامانه انجام امور اداری است و کار اداری انجام میدهیم.
انشالله که موردتان به زودی حل شود.

سلام
یک سال و نیم هست از پدرم جدا شدیم و با هم ارتباطی نداریم چطور یارانه و کمک معیشتی رو جدا کنم؟؟

با سلام…
برای جدا سازی یارانه و تغییر سرپرست به مراکز ذیصلاح مراجعه کنید.

با سلام
برادر من تحت تکفل من بوده الان ازدواج کرده و یارانه اش جدا شده ولی هنوز در لیست سامانه عضو خانوار من است و به همین علت یارانه معیشتی به ما تعلق نگرفته چطور میتوانم اسمش را حذف کنم .
با تشکر

با سلام…
برای حذف اسم برادرتان از خانوار خود باید به مراکز ذیربط مراجعه فرمائید.

سلام
من بعلت مشکلات مالی و قضایی دادگاه حکم مسدودی حسابها و جسابی که یارانه واریز میشده رو صادر کرده
الان چطوری میتونم شماره حسابمو عوض کنم و حساب همسرم جایگزین حساب خودم کنم؟؟
ممنون میشم جواب بدید

با سلام…
برای پیگیری این مورد میتوانید به مراجع ذیصلاح کنید.

سلام. من وهمسرم ۴ساله ازدواج کردیم. الان میخواهیم یارانه هایمان رااز خانواده هایمان جدا کنیم. کجا باید بریم باتشکر

با سلام…
برای جدا سازی یارانه و تغییر سرپرست به همراه مدارک شناسایی خود و همسرتان و سند ازدواج به پلیس+۱۰مراجعه کنید.

باسلام یارانه همسر بنده از فاز ۲ به علت اشتباه ارد شدن شماره ملی قطع شده ست لطفا راهنمایی کنید

با سلام…
برای پیگیری و ثبت نام یارانه به مراجع ذیصلاح مراجعه کنید.

با سلام
من و همسرم سال ۹۱ عقد کردیم ولی یارانمان رو از خانوادمون جدا نکردیم بعد از مدت کمی خود ب خود یارانه ی هر دونفرمون از خانوادمون قطع شد الان هم دو تا فرزند داریم هر جا هم ک رفتیم گفتن سایتی برای ثبت نام شما نداریم شما انصرافی هستین آخه چطور انصرافی هست ک خودمون بی خبر هستیم واقعا با این اوضاع نمی دونیم چکار کنیم چند سال هم پیگیریم نتیجه نگرفتیم لطفا راهنمایی بفرمایید

با سلام…
کمک حال سامانه انجام امور اداری است و کار اداری انجام میدهیم، ما نمیتوانیم برای شما کاری انجام دهیم.
انشالله مورد شما به زودی حل شود.

با سلام من از سال 92 با دو فرزندم جدا از شوهرم زندگی میکردم و درگیر دادگاه برای طلاق بودم سال 94 یارانه شوهرم به خاطر شرایط مالیش قطع شد و من چون تا سال 97 نتونستم جدا بشم یارانه من و بچه هام به ما تعلق نمیگرفت بعدم که جدا شدم گفتن قبل طلاق یارانه شوهرتون قطع شده و شماهم یارانه نمیتونید بگیریدمن شرایط مالی خوبی ندارم چطوری میتونم یارانه ثبت نام کنم برای معیشتی ثبت نام گردم خبری نشد همشم میگه شماره حساب یارانتونو وارد کنید که مال شوهرم بوده و قطع شده منم اصلا خبری ندارم باید الان چکار کنم؟

با سلام…
برای جدا سازی یارانه و تغییر سرپرست به ادارات ذیربط مراجعه کنید.

سلام.یارانه بنام همسرم واریز میشه و کارگر ساختمانم و بیمه هم واریز میکنم در رفاه ایرانیان هم ثبت نام کردم؛وام 1تا۲تومنی به کارت یارانه واریز بنام همسرم واریز میشه راهنمایی کنین کدملی؛(*********)شماره تماس(*******)است.

با سلام…
برای تغییر سرپرست و دریافت یارانه به مراجع ذیصلاح مراجعه کنید.

سلام من ۵رسال ازدواج کردم .دخترم الان ۵ ساله هست .ما عقد که کردیم همسرم یارانه اومد جدا کنه کلا حذف شد یعنی الان ۵ سال نه یارانه داریم نه معیشتی .دخترم نداره .هروقت رفتیم برا ثبت نام گفتن باید سایت باز بشه .شوهرم یه کارگر .منم بیماری صرع دارم .لطفا بگین ما چ کار کنبم .تو این اوضاع گرونی .بیکاری

با سلام…
در حال حاضر امکان ثبت نام یارانه ممکن نیست باید منتظر بمانید.
انشالله موردتان به زودی حل شود.

سلام اگه تو سامانه ی رفایی اشتباهی گذینه ی اهدا رو زده باشیم چه اتفاقی می افته .

باسلام…
اتفاقی نمی‌افتد، یارانه شما مثل سابق واریز می‌شود.

سلام وقتی سرپرست خانواده یارانه هر شخص رو به خودش نمیده
تکلیف ما که به این ۳۰ ۴۰ تومن هم نیاز داریم چیه؟ چرا نمیشه هرکس یارانشو خودش دریافت کنه؟

با سلام…
کمک حال سامانه انجام امور اداری است و کار اداری انجام می‌دهد.
برای کسب اطلاعات بیشتر به مراجع ذیصلاح مراجعه کنید.

با سلام مادر من ۲ اسفند ۹۸ فوت کردن و چون از طریق مادرم من و خواهرم یارانه برامون واریز میشد بعلت فوت مادر برای من و خواهرم یازانه واریز نشده و علت این ویروس کرونا تا الان اقدامی نکردیم میشه راهنمایی کنید چیکار باید بکنیم

با سلام…
با فوت سرپرست خانواده یارانه خود به خود به شخص بعدی در خانواده تغییر داده می‌شود.
برای کسب اطلاعات بیشتر به مراجع ذیصلاح مراجعه کنید.

این شارلاتان ها گزینه اول رو اهداء یارانه زدن یرای اولین بار می خواستم راجب وام 1 میلیونی برم تو سایت . اطلاعات خودم رو زدم تا ببینم نکنه تو حساب کاربری خودم چنبن گزبنه ای هست . که متاسفانه به اشتباه و ناخواسته وارد این گزینه شدم . البته اول راه دوزاریم افتاد و نت رو قطع کردم امیدوارم یارانه ام تو جیب ژن های خوب نره و تراکنش انجام نشه . یه دو ماهی هم نت وصل نشم تا اتوماتیک ادامه نده .

متاسفانه این دزدهای بالفطره به جای ایجاد حساب کاربری و سپس فراهم کردن گزینه هایی نظیر اهدا ، انصراف و غیره مستقیم رفتن سر اصل مطلب . ضمن اینکه اهدایی هم اگر انجام میشه باید کلیه ارگان ها و سازمان های خیر و مردم نهاد درش تعبیه بشه مثل خانه سالمندان کهریزک ، محک ، کمیته امداد و غیره .

همین مه میری تو پیج رفاهی دات آی آر … اهداء یارانه… شارلاتان های دزد کاربلد

باسلام…
یارانه مثل قبل واریز می‌شود. نگران نباشید.

سلام من اشتباهی توسایت اهدا یارانه رو زدم صفحه اول فقط پرکردم .ایا به منزله این است اهدا کردم یا نه.چون صفحه دوم اصلا پر نکردم .

با سلام…
یارانه شما برقرار است و پرداخت می‌شود.

سلام-دوستان تورو خدا جواب بدین وقتی در قسمت اهدا یارانه اطلاعات رو وارد میکنیم بعد گزینه اهدا رو میزنیم صفحه بعدش چیزی نمیپرسه که مثلا از اهدا یارانه اطمینان دارین یا نه؟ من اشتباهی اهدا یارانرو زدم ولی صفحه بعد بم نمایش داده نشد-الان من چیکار کنم نمی خوام یارانه ام را اهدا کنم. خواهشمندم برای عدم اهدا یارانه راهنماییم کنید

با سلام…
یارانه شما اهدا نمی‌شود و طبق روال به حسابتان واریز می شود.

با سلام…
یارانه شما اهدا نمی‌شود و مثل سابق به حسابتان واریز می شود.

با سلام…
یارانه شما همچنان برقرار است.

سلام من امروز دیدم نوشتن وارد سایت رفاهی بشید و برای وام 1 تا 2 میلیونی ثبت نام کنید.وقتی وارد شدم حواسم نبود روی چه گزینه ای هست و مشخصات را وارد کردم و بعد از ثبت فهمیدم که گزینه اهدا یارانه بوده.حالا چه کار کنم.من میخواستم خانوادم رو خوشحال کنم بدون اجازه اینکار رو کردم.حالا جواب خانواده 5 نفری رو چی بدم.مستاجریم و پدرم بازنشسته است با 2800000 و اوضاعمون خوب نیست.اردیبهشت باید دنبال خونه بگردیم و خرداد باید بلند بشیم.لطفا اطلاع رسانی کنید تا مشکل بوجود امده که بخاطر اخبار نادرست بوده برطرف بشه.

با سلام…
نگران نباشید، یارانه شما مثل قبل پرداخت می شود.

سلام
من به صورت اشتباه در سایت رفاهی یارانه را اهدا کردم
برای ب گشت یارانم‌چکار کنم

با سلام…
نگران نباشید، یارانه همچنان برقرار و و به حسابتان واریز می شود.

سلام
من به صورت اشتباه در سایت رفاهی یارانه را اهدا کردم
برای برگشت یارانم‌چکار کنم؟

با سلام…
یارانه شما طبق روال سابق به حسب شما واریز می‌شود نگران نباشید.

با سلام من به اشتباه خواستم برا وام یارانه ثبت نام کنم زدم اهدای یارانه الان باید چکار کنم??

با سلام…
یارانه‌تان طبق روال قبل واریز می شود.

سلام من برای ثبت نام وام واردسامانه شدم اشتباهی اهدایارانه زده ام بایدبرای لغو ان چکارکنم

با سلام…
یارانه شما مثل قبل همچنان پرداخت می‌شود.

سلام
رفتم برای ثبت نام وام یک میلیونی و اشتباه گزنیه اهدا یارانه رو زدم
چطور میشه قطعش کرد؟

با سلام…
نگران نباشید، یارانه شما مثل سابق به حسابتان واریز می‌شود.

با سلام.
من تو سایت رفاهی به اشتباه قسمت اهدا یارانه اطلاعاتمو زدم باید چیکار کنم؟ چ اتفاقی میفته؟ایا یارانه من اهدا میشه ؟

باسلام…
خیر، یارانه شما اهدا نمی‌شود و طبق روال قبل به حسابتان واریز می‌شود.

سلام من اهدا یارانه را اشتباه ثبت کردم باید چکار کنم

با سلام…
یارانه شما مثل سابق به حسابتان واریز می شود.

با سلام. امروز در کانال خبر لرستان سایت رفاه رو گذاشتن و نوشته بود برای وام یک میلیونی دولت ب یارانه بگیران.منم وارد سایت شدم و ب اشتباه اهدا یارانه رو زدم حالا باید چکار کنم ک انصراف بدم از اهدا یارانم چون خودم واقعا محتاجم.کجا برم تروخدا راهنمایی کنید.ممنون میشم

با سلام…
یارانه شما همچنان طبق روال قبل پرداخت می‌شود.

سلام
من برای ثبتنام وام یارانه به سایت رفاهی رفتم متاسفانه گزینه اهدا یارانه اشتباهی انتخاب کردم الان چجوری لغوش کنم
به یارانه نیاز داریم
لطفا کمکم کنید

با سلام…
طبق روال قبل یارانه به حسابتان واریز می‌شود.

من در ثبت نام وام یک میلون تومانی در سامانه رفاه اشتباها گزینه اهدا را زدم تکلیف من چی میشه ؟

با سلام…
یارانه شما طبق روال قبل برقرار است و به حسابتان واریز می‌شود.

سلام ،من اشتباهی قسمت اهدا رو ثبت گردم ،برای انصراف از اهدا باید چکار کنم

با سلام…
نگران نباشید، یارانه شما طبق روال قبول به حسابتان وارد می‌شود.

سلام وقت بخیر ،من اشتباهی جهت دریافت وام یک میلیونی وارد سایت شدم واشتباهی اهدارو زدم میشه بگین حالا چیکار باید بکنم و خیلیای دیگه مثل من این اشتباه رو انجام دادن ،به این یارانه شدیدا نیازمندیم ممنون

با سلام…
یارانه شما همچنان برقرار پرداخت می شود، نگران نباشید.

سلام.من اشتباهی اهدا یارانه رو پر کردم.چی میشه؟یارانم قطع میشه؟چیکار کنم

با سلام…
خیر، یارانه شما قطع نمی شود و مانند سابق به حسابتان واریز می‌شود.

سلام ماتوسایت یارانه به اشتباه اهدا را زدیم ولی فقط یک مرحله جلو رفتیم تا جای که کد ملی وشماره حساب میخاست مرحله بعدی هم دارد؟

باسلام…
یارانه شما مانند سابق به حسابتان واریز می‌شود، نگران نباشید.

باسلام ایا اهدای یارانه علاوه برهمون صفحه اصلی که کدملی وشماره حساب یارانه میخواد مراحل دیگه ای هم داره واینکه اگه اهداشه پیام یا چیزدیگه ای میاد واسمون ممنون

با سلام…
یارانه شما طبق روال قبل به حسابتان واریز می‌شود، نگران نباشید.

سلام توروخدا بفرمایید تکلیف ما چی میشه با توجه به گفته وزیر وارد رفاهی شدیم و اشتباهی اهدا را زدیم در حالی که نیاز به این یارانه و یک میلیون داریم

سلام برای درخواست وام یک میلیونی وارد سایت رفاهی شدم که بصورت پیش فرض اهدای یارانه را گذاشته بودند در واقع تله گذاشته بودند و بعد از تکمیل فیلدهای درخواست خواستم تایید را بزنم که در قسمت تایید به جای تایید در مستطیل اهدای یارانه را گذاشته بودند و بعد از کلیک زود متوجه شدم و با ضربدر بالای صفحه برگشتم . می خواستم بدونم غیر از صفحه اول که کد ملی و شماره حساب و تاریخ تولد را میخاد صفحه دیگه ای هم هست؟ آخه در بخش نظرات سایت شما دیدم بعضی از دوستان نوشته بودند به صفحه بعدی رفتیم که نام استان و شهرستان و جاییکه می خواهید یارانه را اهدا بکنید هم هست. ممنون میشم جواب بدین

با سلام بدلیل اختلال در سایت رفاهی اشتباها دکمه اهدا یارانه رو زدم باید چکار کنم برگرده .ممنونم

سلام من برای ثبت نام وام 1میلیونی ک دولت گفته بود باید در سایت رفاهی ثبت نام کنیم اشتباهی اهدا یارانه رو در کردم حالا باید چی کار کنم نمیشه لغوش کنن.دارم دیوونه میشم

سلام من امروز اهدای یارانه رو برا وام یه میلیونی انتخاب کردم ولی خطا میزد که کد وارد شده اشتباه هست میخواستم بپرسم که آیا یارانه ام اهدا شد از استرس دارم میمیرم ممنون میشم جوابمو بدین

با سلام
نگران نباشید یارانه شما طبق روال قبل پرداخت می‌شود.

با سلام و احترام عید نوروز رو خدمتتون تبریک عرض میکنم بنده از اول ازدواج یه بنده خدایی کافی‌نت اشتباهی یارانه من و خانوم را حذف کرده هر جا رفتم این چند سال جواب رد دادن پلیس 10+ فرمانداری متاسفانه نمیدونم چکار کنم

با سلام
کمک حال سامانه انجام امور اداری است و کار اداری انجام میدهد. انشالله که موردتون حل شود.
با تشکر

سلام من برای دریافت وام اشتباها گزینه اهدا یارانه رو زدم الان باید چیکار کنم خواهشا راهنمایی کنید

با سلام
نگران نباشید، یارانه شما همچنان پرداخت می‌شود.

با سلام وخسته نباشید ببخشید در بعضی از رسانها برای وام یک میلیونی سایت داده بودن اشتباهی اهدا را زدم و یارانه ام قطع شد میشه راهنمایی کنین چطور میشه دوباره حلش کرد ممنون از راهنمایتون

سلامی دوباره من
چجوری خودم حساب یارانه رو انتقال بدم به نام همسرم

من بنابه اعلام خبرگزاری ها در سامانه هدفمندی یارانه اشتباهن گزینه اهدا یارانه را زدم تکلیفم چی میشه ؟

با سلام
نگران نباشید. یارانه این شما همچنان برقرار و پرداخت می‌گردد.

سلام من از دریافت یارانه انصراف دادم حالا پشیمان و نادم هستم خواستم یارنه خود و خانواده ام را وصل کنم یک کودک اتیسم دارم خواستم مرا راهنمایی کنید

با سلام
برای ثبت نام یارانه باید به مراکز ذیصلاح مراجعه کنید.
با تشکر

سلام من از سال ۹۴ به بعد یارانه ام قطع شده کارگر ساده هستم با دوتا بچه هیچی هم به نامم نیست نه ماشین نه خونه باید چکار کنم هرجا هم میرم میگن دیگه نمیشه ثبت نام کنم راه حل چیه

با سلام
در حال حاضر که امکان ثبت نام یارانه ممکن نیست باید منتظر بمانید. انشالله که موردتون حل شود.
با تشکر

سلام خسته نباشید
من تبعه بودم وب تازگی شناسنامه گرفتم وبرای ثبت نام یارانه رفتم میگن مهلتش تموم شده لطفایه راه حلی بدین
باتشکر

با سلام
در حال حاضر امکان ثبت نام یارانه ممکن نیست باید منتظر بمانید.
با تشکر

سلام خسته نباشد
من وهمسرم هر دو اتباع هستیم ولی فرزندان ما شناسنامه دارند می خواهیم برای یارنه انها اقدام کنیم باید چه کار کنیم
ممنون

با سلام…
برای دریافت و ثبت نام یارانه و پیگیری این مورد باید به مراکز ذیصلاح مراجعه کنید.
باتشکر

با سلام…
برای ثبت نام یارانه و دریافت یارانه باید به مراکز ذیصلاح مراجعه کنید.
با تشکر

با سلام همسر بنده ازوقتی که مجرد بودن و یارانه ها رو دارن میدن از همون اول بهشون تعلق نگرفته تا الان که چن ماهه متاهل شدن چقد تو سایت اعتراض کردیم و رفتیم فرمانداری و پلیس +۱۰ همش جواب سر بالا میدادن همسر بنده یه کارگر سادس که حتی هم بیمه نداره حالا ما چیکار کنیم همسرم نه یارانه داره نه طرح معیشتی بهش تعلق داره در صورتی به خانوادش هم یارانه میدن هم معیشتی ولی به همسر من نه حالا ما چیکار کنیم ؟؟؟؟

باسلام…
کمک حال سامانه انجام امور اداری و شخصی است وکار اداری انجام میدیم انشاا… که موردتون حل بشه ما نمیتونیم براتون کاری بکنیم.
با تشکر

سلام خانمم مدارک نداره ایرانی نیست چگونه‌ یارانه خودم وفرزندم را ازسرپرستم جداکنم. آيا امکانش هست

سلام خانمم مدارک نداره ایرانی نیست چگونه‌ یارانه خودم وفرزندم را ازسرپرستم جداکنم. آيا امکانش هست عقدنامه آخوندی داریم..

جناب ببخشید چجوری میتوتم سرپرست خانوار رو همسرم اعلام کنم بازم باید برم فرمانداری ؟
یا از پلیس +۱۰ میشه؟

سلام بنده تو خانواده ی خودم که بودم خانوادم یارانه نمیگرفت الان متاهل شدم و یارانه ام رو جدا کردم اما پلیس بعلاوه ی ۱۰ میگه چون تو خانواده یارانه نمیگرفتی دیگه یارانه بهت تعلق نمیگیره آخه پدرم چه ربطی به من داره من خودم که چیزی ندارم
چیکار میشه کرد

با سلام…
کمک حال سامانه انجام امور اداری و شخصی است. برای پیگیری مورد خود باید به مراکز ذیصلاح مراجعه کنید.
انشالله مشکلتان حل شود.
با تشکر

سلام بنده دخترم ازدواج کرده ولی به خانوادهاش که چهار نفر هستند یارنه نمیدهند با اینکه همسرش اقدام کرده و تا حدود 14ماه پیش یارانه ایشان به حساب بنده واریز میشد اما از 14ماه پیش یارانه بنده از چهار نفر شده شش نفر ایا امکان دارد مربوط به نوه هایم باشد که دو نفرند به حساب بنده ریخته شودچون بدون حساب کردن دخترم که ازدواج کرده خانواده خودم الان سه نفر هستیم

باسلام…
برای جداسازی یارانه و تغییر سرپرست باید به همراه مدارک شناسایی خودشون و همسرشون به پلیس+10 مراجعه کنند.
برای پیگیری این مورد باید به اداره های ذیربط مراجعه شود.
با تشکر

با سلام و خسته نباشید.
من مدت 5 سال در زندان بودم و همسرم اقدام به جدا سازی یارانه خود و فرزندم نموده بود که یارانه انها را در حساب همسرم و برای من را نیز در حسابی که معرفی کرده بودم واریز میکردند. حال که دوران محکومیتم به اتمام رسید و به نزد خانواده برگشته‌ام چگونه میتوانم دوباره سرپرست خانواده را به نام خودم و جمع سه نفرمان را به همان حسابی که قبلا داشتم باز گردانم؟؟

باسلام…
برای جداسازی یارانه و تغییر سرپرست به پلیس+۱۰یا فرمانداری شهرتون مراجعه کنید.

سلام
من یک دختر ۱۸ ساله هستم ، متاسفانه پدرم کارمند هستن و با اینکه حقوق بالایی هم دریافت نمیکنن ، یارانه شون رو قطع کردن ، حالا من به سن قانونی رسیدم و دیگه جدا زندگی میکنم ، میتونم برای دریافت یارانه اقدام کنم ؟!
در ضمن مجرد هستم .

با سلام در حال حاضر امکان ثبت نام یارانه نیست.

سلام .
من از همسرم جدا شدم ۳ مهر ۹۸ اقدام به تغییر سرپرست کردم تا یارانه ام را خودم دریافت کنم به پلیس بعلاوه ۱۰ رفتم و به بانک هم شماره حساب دادم ولی متاسفانه الان ۴ ماه میگذره و هبچ یارانه ای برایم واریز نمیشه . مشکل کجاست ؟؟؟

با سلام…
کمک حال سامانه انجام امور اداری است و کار اداری انجام می‌دهد . در این مورد نمی‌توانیم کمکتان کنیم.
انشالله که موردتان به زودی حل شود.

سلام من یادم نمیاد چه شماره موبایلی برای یارانه نقدی داده بودم، الان میخوام شماره موبایل خودم رو اعلام کنم باید چه کار کنم؟ سرپرست خانواده هستم.

با سلام…
برای پیگیری مورد خود به مراکز ذیصلاح مراجعه کنید.

با سلام و احترام
من همسرم را متاسفانه در تاریخ 17 آذر ماه 1398 از دست دادم یارانه به حساب ایشون واریز میشده است و حسابها بسته شده و به احتمال زیاد قطع شده با توجه به اینکه یارانه شامل خانواده ما بوده و الان من سرپرست خانوار شدم و با توجه به اینکه همسرم شغل آزاد بوده و در آزانس
کار میکردند و بیمه و حقوق ندارند و دو پسر دانشجو و سرباز دارم لطفا راهنمایی کنید چکار باید کنم
ممنون

با سلام…
بایستی یکی از افراد خانوار که جایگزین سرپرست هست، در گام اول به سازمان هدفمندی یارانه ها مراجعه کند و اقدام به اصلاح اطلاعات خانوار کند، بعد از آن با مدارک فوت سرپرست و سرپرست جدید به مراکز پلیس+۱۰ مراجعه کنید.

سلام ببخشید برای تغییر شماره یارانه باید چیکار کنم لطفاً راهنماییم کنید ممنون

با سلام…
برای تغییر شماره حساب یارانه به بانک مورد نظر خودتون مراجعه کنید.

سلام خسته نباشیدمن طلاق گرفتم ویارانه خودم وبچه هاموجداکردم وماه قبل دریافت کردم ماتحت پوشش کمیته هستیم ولی قیمت یارانه ماهمون مقدارمعمولی است چطورمیتونم مقدارشوزیادکنم nasrin

با سلام.‌..
کمک حال سامانه انجام امور اداری است و کار اداری انجام می‌دهد. در این مورد نمی‌توانیم کمکتان کنیم.

سلام . آیا تنها ازواج .میتونه یارانه رو جدا کنیم. یا سن خاصی داره ممنون؟

با سلام…
بله فقط در صورت ازدواج و لد سرپرست بودن افراد مجرد میتواند یارانه خود را جدا کنند‌.

ميشه كمك كنين من خانواده سه نفرى هستيم و تا به حال يارانه نگرفتيم ضرورتى نديدم و گفتيم اونايى كه واحب ترن بگيرن اما حالا شرايط اقتصادى خوب نيست و مستاجريم و ……و در موعد مقرر كه گفتن من رفتم نام نويسى كردم تو دفاتر مربوط و ثبت كردن و شماره تلفن همسرم هم دادم ولى هيچ خبرى نشد بايد چيكار كنم كه بدونم چرا نميتونم بگيرم

با سلام…
برای پیگیری این مورد به مراجع ذیصلاح مراجعه فرمایید.
انشالله موردتان به زودی رفع شود.

سلام خسته نباشيد من چندسالي هست جدا شدم ولي يارانه رو جدا نكردم ولي از همسر سابقم ميگرفتم يه مدتي هست كه يارانه ايشون قطع شده منم برا جدا سازي يارانه خودم اقدام نكردم الان ميتونم اقدام كنم؟ يا نميشه

با سلام…
برای پیگیری موردتان به مراکز ذیربط مراجعه کنید.

سلام و وقت بخیر امکانش هست راهنمایی بفرمایید من دختر 33 ساله ای هستم مجرد که پدر و مادرم بازنشسته آموزش و پرورش هستن و دولت یارانه انهارا قطع کرده و با این حال به بنده هم تعلق نمیگیرد و خودم هم بیکار هستم و در امدی ندارم وبا توجه به اینکه دانشجو هستم ومنبع درامدی ندارم میخواهم یارانه شامل حال من هم شود و چون پدرم یارانه نمیگیرد من چطور میتوانم جدا بشم تا یارانه به من تعلق بگیرد

با سلام…
به افراد مجرد یارانه تعلق نمی‌گیرد.

سلام من الان شش ساله ازپدرم جداشدم و بامادرم زندگی میکنم و پدرم ماروترک کرده و نمیدونیم کجاست اگرم بود هم یارانه منو جدانمیکرد الان من چیکارکنم یارانه ام روبگیرم نمیتونم بخاطر ی یارانه هم برم زن بگیرم حالاچیکارکنم؟

با سلام…
کمک‌حال سامانه انجام امور اداری است و کار اداری انجام می‌دهد در این مورد نمی‌توانیم کمکتان کنیم.

سلام من 20 سالم هست و تا حالا پدر و مادرم به من یارانه ای ندادن من چطوری میتونم یارانم رو بگیرم و

با سلام.یارانه به افراد مجرد تعلق نمی‌گیرد.

با سلام
من دارای۳فرزند هستم که از شوهرم چند ماه جدا زندگی میکنم ولی هنوز طلاق نگرفتم
من میتونم یارانه خودم و فرزندانم رو جدا کنم؟

با سلام.خیر . تا زمانی که طلاق نگرفته‌اید همسر شما سرپرست خانواده محسوب می‌شود و یارانه به حساب ایشان واریز می‌شود.

سلام؛من مجردم پدرومادرم فوت شده اند درامد ماهیانه ام دوملیون است وچهل دو سال دارم ایایارانه شامل من میشود؟

با سلام وقت شما بخیر. متاسفانه یارانه به افراد مجرد تعلق نمی‌گیرد.

با سلام واحترام من دختر مجردی هستم که مادرم فوت کرده وسرپرست خانوار بود و از زمان فوت مادرم یارانه به من نمی دهند من باید الان چیکار کنم

با سلام…
بعد از فوت سرپرست خانواده یارانه به یکی از افراد دیگر خانواده که سرپرست جدید است واریز می‌شود. لازم است شما به همراه گواهی فوت سرپرست سابق و مدارک شناسایی سرپرست جدید به مراکز پلیس+10 مراجعه فرمایید.

با سلام. با توجه به شرایطِ کرونا برای تغییرِ سرپرست میشه از طریق سایت اقدام کرد ؟ و یا اینکه حتما باید حضوری به پلیس+۱۰ برم ؟

با سلام…
باید به همراه مدارک شناسایی سرپرست جدید به صورت حضوری به پلیس+10 مراجعه فرمایید.

سلام پدر و مادرم رحمت خدا رفتن برادری دارم که مشکل اسکیزوفرن دارد و زیر پوشش پدرم بود از زمانی که اونا به رحمت ایزدی پیوستن برادرم دیگه یارانه نمیگیره مجرد و 42 سالش خرج زندگیش رو ما براش میبریم الان یارانه نمیگیره ایا یارانه دوباره بهش تعلق میگیره از دست دادن سرپرست چگونه یارانه خود رو بگیرد ممنون

با سلام..‌
بعد از فوت سرپرست یارانه به یکی دیگری از اعضای خانواده تعلق می‌گیرد. به همراه گواهی فوت سرپرست سابق و مدارک سرپرست جدید به پلیس+۱۰مراجعه فرمایید.

سلام
وقتتون بخیر
من چندین ساله جدا شدم،همسرم نڟامی بودن،و از وقتی جدا شدم نتونستم یارانه خودم رو که قطع شده بود وصل کنم،بدلیل این که مشخصات همسرم که نظامی بودن توی سیستم نبود،حالا نه یارانه میگیرم و نه بسته معیشتی بهم تعلق گدفته،برای وصل کردن یارانه چه کاری میتونم بکنم
با توجه به این که قبلن یارانه میگرفتم و عصو جدید نیستم؟؟؟
ممنونم از راهنماییتون

با سلام…
کمک‌حال سامانه انجام امور اداری است. در ابن زمینه نمی‌توانیم کمکتان کنیم.

سلام و عرض ادب.
سرپرست خانوار بنده به همراه 2خواهر بزرگتر و 1کوچکتر,مادرم بود که فوت کردند و درحال حاضر یارانه ما بحساب خواهرم واریز میشود که تحت پوشش بهزیستی هم میباشد.
کاگر بخواهم یارانه خودم را جدا کنم,امکانش هست شخصا اقدام کنم؟

با سلام.‌.
برای جداسازی و تغییر سرپرست خانواده به پلیس +۱۰مراجعه فرمایید.

سلام من و خانومم یارانه امون رو جدا کردیم
دوماه اول اومد ٩١٠٠٠ولی ماه بعد ۴۵۵٠٠
اومد به حسابمون
اگر اقدام کنیم همین رو هم قطع نمیکنن؟علت چی بوده؟

با سلام…
برای پیگیری و جدا سازی یارانه باید به مراجع ذیصلاح مراجعه فرمایید.

سلام پدر من بخاطر اینکه حقوقش بالاست یارانش قطع شده و یه ریال هم خیرش به من نمی‌رسه حالا تکلیف من چیه که بواسطه اینکه پدرم داراست یارانم قطع شده و تازه رفتم هم گفتن که تو دیگه تا آخر عمرت یارانه بهت نمیدن الان من باید چکار کنم؟؟

با سلام…
این یکی از قوانین پرداخت یارانه است و در این زمینه نمی‌توانیم کمکتان کنیم.

با سلام…
این مورد یکی از قوانین پرداخت یارانه است و در این زمینه نمی‌توانیم کمکتان کنیم.

با سلام .همسر من حسابش به علت بدهی بسته شده و یارانه اش مسدود شده الان بیکاره درامدی نداره باید چی کار کنیم تا حساب یارانه باز بشه؟

با سلام…
برای پیگیری این مورد باید به مراجع ذیصلاح مراجعه فرمایید.

سلام من و خانم بعد از ازدواج و بچه دار شدن تازه رفتیم و یارانه را از خانوادهمون جدا کردیم الان مدت دو ساله برا من و خانمم واریز میشه و لی متاسفانه برا ی دخترم واریز نمیشه خواهش میکنم کمکم کنید به فرمانداری اهواز مراجعه کردم میگن باید بری تهران یعنی راه دیگری نداره ….تشکر

با سلام…
به همراه مدارک شناسایی فرزندتان به مراکز ذیربط مراجعه فرمایید.

سعیده
با سلام….
پدرمن معتادیارانه منونمیده چیکارکن

با سلام…
کمک‌حال سامانه انجام امور اداری است و کار اداری انجام می‌دهد.
انشالله که موردتان به زودی حل شود. در این مورد نمی‌توانیم کمکتان کنیم.

پدرم یارانش قطع شده.الان ازدواج کردم چطوری یارانه خودم درست کنم ب یارانه نیاردارم

سایت یارانه چطوری در دسترس قرارمیگیره من تا کی باید صبرکنم؟ک این یارانه رو وصل کنم. بخاطر پدرم قطع شده من الان ازدواج کردم نیازدارم؟ایا فرمانداری برم کارمو راه میندازن

با سلام…
در حال حاضر امکان ثبت نام یارانه نیست. اما طبق قانون پرداخت یارانه زوج‌های که یارانه خانواده‌شان قبل ازدواجشان قطع شده، یارانه به آن‌ها تعلق نمی‌گیرد.

با سلام، چهار سال است ازدواج کرده ام و همسرم خانه، ماشین و حقوق 4 میلیونی دارد و به ایشان یارانه تعلق نمی گیرد آیا می توانم برای خودم و دخترم یارانه داشته باشم

باسلام…
برای پیگیری دریافت یارانه به مراجع ذیصلاح مراجعه فرمایید.

با سلام من در دی ماه ۹۱ طلاق گرفتم آن موقع یارانه به حساب شوهرم میرفت بعد از مدتی یارانه اورا قطع کردند چون وضع مالی خوبی داشت منم که طلاق گرفته بودم وقتی اقدام کردم گفتند باید صبر کنی تا قانون جدید بیاید من هر وقت که پلیس به اضافه ده میرفتم می گفتند خبری نیست بعدچندسال حالاکه موقع ثبت نام شد گفته‌است اصلا تو سایت نیست و تا الان همینطور ماندم نمیدانم به کجا مراجعه کنم تکلیف من چی میشه نه یارانه نه طرح معیشت هیچی

با سلام…
کمک‌حال سامانه انجام امور اداری است و کار اداری انجام می‌دهد.
انشالله مشکلتان به زودی رفع شود.

سلام.
ما تازه ازدواج کردیم ولی خانواده خانمم به خاطر شرایط خوب اقتصادیشون از ابتدا برای گرفتن یارانه ثبت نام نکردن. بعد از ازدواج من به پلیس +10 مراجعه کردم تا اینکه گفتن چون خانواده خانمت از قبل در سامانه هدفمندی یارانه ثبت نام نکردن بنابراین امکان ثبت خانوار جدید نیست. ممنون میشم راهنمایی کنید.

با سلام..
طبق قوانین پرداخت یارانه به زوج‌های که قبل از ازدواج خانواده‌هایشان یارانه نمی‌گرفتند، یارانه تعلق نمی‌گیرد.

سلام .من ۲۴ سالمه و توسن هشت سالگی پدر و مادرم از هم جدا شدن و هرکدوم زندگی جدیدی رو شرو کردند و من از اون موقع با پدربزرگ مادری خودم زندگی میکنم که تاحالا یارانه من به حساب ایشون واریز میشد ولی یارانه را به خودم نمیدهد میخواهم یارانه خودم رو جدا کنم،
من خودم بیکارم پدرم هم هیچ کمکی بهم نمیکنه .
لطفا بهم راهنمایی کنید ممنون میشم

با سلام…
برای جداسازی و تغییر سرپرست به پلیس+۱۰مراجعه کنید.

من از خدمت اومدم یارانه قط شد چیکار کنم

با سلام…
برای پیگیری یارانه باید به مراجع ذیصلاح مراجعه کنید.

سلام خسته نباشيد من حدود يكسالي ميشه ازدواج كردم ولي يارانمو جدا نكرده بودم پدرمم نظامي بازنشسته هست اقدام براي جدا سازي يارانه كردم اونجا بهم گفتن در سيستم نوشته شما جز يارانه بگيران نيستيد ممنون ميشم راهنمايي كنيد

با سلام…
کمک حال سامانه انجام امور اداری است و کار اداری انجام می‌‍دهد. در این موردنمی‌توانیم کمکتان کنیم.
انشالله موردتان به زودی حل شود.

سلام وقت تون بخیر .. منو همسرم‌ یکساله ازدواج کردیم و تا الان یارانه مونو جدا نکردیم از خانواده ها .. الان قصد داریم جدا کنیم یارانه مونو .. ولی با پدرشوهرم مشکل داریم .. هیچ جوره نمیتونیم ازش شناسنامه و کارت ملی بگیریم که بریم پلیس +۱۰ اقدام کنیم .. چکار کنیم ؟؟ مدارک خودم و همسرم کافی نیست؟؟ حتما باید مدارک والدین مونم باشه ؟؟ تورو خدا زود جواب بدید

سلام وقت تون بخیر .. منو همسرم یکساله ازدواج کردیم .. الان قصد داریم یارانه مونو جدا کنیم از خانواده هامون .. ولی با پدرشوهرم مشکل داریم . هیچ جوره نمیتونیم شناسنامه و کارت ملی شو بگیریم که ببریم پلیس +۱۰ و اقدام کنیم .. سوالم اینه که مدارک خودمو همسرم و سند ازدواجمون کافی نیست؟؟ حتما باید مدارک پدرشوهرمم باشه که جدا کنن یارانه مونو ؟؟ توروخدا زود جواب بدین ممنون ازتون

با سلام…
برای جدا سازی یارانه و تغییر سرپرست به همراه مدارک شناسایی خودتون و همسرتون و سند ازدواج به پلیس+10 مراجعه کنید.

باسلام…
برای جداسازی یارانه و تغییر سرپرست به همراه مدارک شناسایی خودتون و همسرتون و سند ازدواج به پلیس+10 مراجعه کنید.

آفرین به این سایت
نهایت دقت و روشنگری

سلام ، متاسفانه بخاطر اشتباه خودشون برای معرفی وام یک میلیونی به سایت رفاهی، من در این سایت اهرا رو زدم و در همون شب بیستم فروردین ۹۹ یارانه خانواده ما قطع شد،به پلیس +۱۰ هم رفتم ولی جوابی نگرافتم،،،، خواهشمندیم پیگیری کنید، گفتن که قطع نمیشه، ولی ما خانواده ۴ نفره و بیکار به امید وام یک میلیونی یارانه رو هم قطع کردند، خواهش میکنم پیگیری کنید، من همه سایت رفاهی رو پر کردم بجز قسما انصراف، خیلیها مثل من یارانه رو قطع کردن،،، حتی الان نگرانی مون چند برابر شده، هم بخاطر یارانه هم اینکه ممکنه وام بهمون ندن،،،، واقعا در این شرایط ظلمه، اونم به اشتباه خودشون! که این سایت رو معرفی کردن

باسلام…
کمک‌حال سامانه انجام امور اداری است و کار اداری انجام میدهد‌. انشالله مشکلتان به زودی حل شود.

سلام پدر ومادرم به دلبل درامد بالا یارانشون قطع شده چند سال پیش من هم که با اوناس یارنم هم قطع شده ولی من دوسالی هست که اصلا با اونا زندگی نمیکنم و مجردم و به یارانه نیاز دارم چکار باید کنم ؟؟

با سلام …
برای جدا سازی و تغییر سرپرست به مراکز ذیصلاح مراجعه کنید.

سلام .من حدود 14روز پیش یارانه مو جدا کردم بابت بد سرپرستی جدا کردم میخواستم بدونم این وام یک میلیونی کرونایی به من تعلق میگیره کد ملی خودمو ب 6369زدم

با سلام…
برای پیگیری به یکی از مراکز ذیربط مراجعه فرمایید.

سلام من سرپرست خانواده هستم و پدرم یارانه اش را به حسابه من میریزن و نمیتوانم ایشان را جدا کنم چون سرپرست من هستم ولی خانه و ندگیمون از هم جداست لطفا جهت جدا سازی راهنماییمان کنید

با سلام..
برای جدا سازی و تغییر سرپرست به مراکز ذیصلاح مراجعه فرمایید.

سلام. من مرد مجرد هستم .از پدرم نگهداری می کنم.سرپرست پدرم هستند و یارانه دو نفر را دریافت می کند.در صورت فوت سرپرست وضعیت یارانه من چگونه خواهد شد..ایا الان اقدامی انجام دهم برای تفکیک…تشکر

با سلام…
در صورت فوت سرپرست خانواده، سرپرست جدید یکی دیگر از اعضای خانواده در نظر گرفته می شود. که باید به همراه گواهی فوت سرپرست قبلی و مدارک شناسایی سرپرست جدید به پلیس+10 مراجعه کنید.

با سلام

ببخشید سه سالی هست که ازدواج کردم و هنوز یارانه رو جدا نکردیم
پدرخانمم نظامی هست
شنیدم میگن که چون اطاعات پدر خانمم از طریق مرکز خودشون ثبت شده
نمیشه یارانه اعضا خانواده اش رو جدا کنه،
و این اطلاعات سری هست و پلیس10+ نمیتونه بهش دسترسی پیدا کنه،

آیا این صحیح است؟
ممنون میشم راهنمایی بفرمایید
چند روز دیگه بچه ام دنیا میاد
میخوام جدا کنم.

سلام…
در این مورد نمی‌توانیم کمتان کنیم برای پیگیری به مراکز ذیربط مراجعه فرمایید.

سلام،یارانه معیشتی برای بنده تعلق نگرفت وواریزهم نشدعلت راپیگیری کردم درسایت دیدم دوتادخترهام که ازدواج کردندوهردودرتهران شاغل هستندومستاجروهر
یک خانوارمستقل ؛بعلت حذف نکردن یارانه آنان درآمدماهانه آنان جزدرآمدبنده به حساب گذاشته اند.لطفاًاینجانب راراهنمایی کنید.

با سلام…
در این مورد نمی‌توانیم کمکتان کنیم. انشالله مشکلتان حل شود.

باعرض سلام وخسته نباشیدهمسرم به دلایلی حساب یارانه اش را بسته اندمن سه فرزنددارم وام یک میلیونی درخواست دادیم واریزشدامروزرفتیم برداشت کنیم جلوحسابش بسته بودن امیدماهم به همین یارانه است چون شغل نداریم حالاتکلیف من وبچه هام چی میشه حق ماچرابایدبسته بشه مراراهنمای کنید که چکار باید بکنم ممنون میشم

با سلام…
در این مورد نمی‌توانیم کمکتان کنیم. کمک‌حال سامانه انجام امور ادری است و کار اداری انجام می‌دهد.

سلام یارانه ما از سال ۹۳ قطع شد ،
ولی الان شرایط فرق کرده و پدر و مادرم از هم جدا شدن ، برای ثبت نام مجدد یارانه یا یارانه معیشتی و وام یک میلیونی باید چه کرد ؟؟؟؟

با سلام…
در حال حاضر که امکان ثبت نام یارانه نیست باید منتظر بمانید.

سلام من همسر تابعیت ایران ندارد ولی خودم و فرزندم شناسنامه داریم تابعیت ایران هستیم آیا من و فرزندم میتوانیم یارانه بگیر باشیم ممنون

با سلام…
برای پیگیری این مورد باید به مراجع ذیصلاح مراجعه کنید.

سایت یارانه برا ثبت نام مجدد کی باز میشه ؟؟؟

با سلام..
زمان مشخصی ندارد باید منتظر بمونید.

سلام…من چند سال پیش مجرد بودم با خانواده یارانه میگرفتم..بعد یارانمون قطع شد..پیگیرش نشدیم…دوسال پیش پدرم فوت کرد…من الان ازدواج کردم..کافینت…پلیس 10+ رفتم گفتن دیگه بهت تعلق نمیگیره…ن دیگه ب خودم میدن…ن ب مادرم و خواهرم…اخه چرا

با سلام…
چون یارانه شما در زمان مجردی قطع شده است بعد از ازدواج هم یارانه به شما تعلق نمی‌گیرد.

سلام ممنون از اینکه پاسخگو هستید . حساب همسرم به دلیل چک برگشتی چند ساله مسدوده و یارانه مونو نمی تونیم برداشت کنیم، به شدت هم نیاز دارم امکانش هست که به جای شماره حساب همسرم شماره حساب من را قبول کنند ؟

با سلام…
برای پیگیری این مورد باید به مراکز ذیربط مراجعه فرمایید.

سلام من می خوام از خانوادم یارانم جدا شده به عبارتی یارانه نمی خوام بگیرم چون با پدر و مادرم هستم و یک خونه به اسمم هست به خاطر من یارانه اونا هم قطع شده من می خوام یارانه نگیرم کلا و اروپا جدا شم تا بتونم یارانه بگیران چیکار کنم در ضمن من ازدواج کردم و فرزند دارم و خانمم سرپرست هستن که برا اونا یارانه میاد اگه من بمیرم تو گروه همسرم یارانه اونام قطع میشه راهنمایی کنید ممنون میشم

باسلام…
کمک‌حال سامانه انجام اموراداری است و کار اداری انجام می‌دهد. متاسفانه در این مورد نمی‌توانیم کمکتان کنیم. انشاالله مشکلتان به زودی حل شود.

با سلام من پدرم از سال ۹۳ به علت اینکه پدرم شاکی داشت و حسابشو بستن یارانه نتونستیم برداشت کنیم باید چیکار کنیم

با سلام…
متاسفانه در این مورد نمی توانیم کمکتان کنیم.

سلام من و همسرم ۳ سال ازدواج کردیم پدر شوهرم و پدر خوندم هم یارانه نمیگرفتن میخواستم بدونم ما الان چطوری باید اقدام به گرفتن یارانه کنیم

باسلام…
طبق قوانین وضع شده در این مورد اگر پدرانتان یارانه نمی‌گیرند، به شما هم یارانه تعلق نمی‌گیرد.

باسلام.چندسالی هست که مادرم از پدرم جداشده و یارانه من باپدرم هست.اصل پدرمو نمیبینم و از من خبر ندارد24 ساله هستم و مجرد میتونم سرپرست رو تغییر بدم؟ممنون.

باسلام…
برای جداسازی و تغییر سرپرست به پلیس+10 مراجعه کنید.

منو همسرم۸ماه که ازدواج کردیم.به صورت خودکاریارانه همسرم ازپدرش جدا شدولی به من اصافه نشد.من رفتم پلیس بعلاوه۱۰مدارکو دادم و ثبت شد به بانکم مراجعه کردم شماره حساب دادم ولی هیچ تفاوتی نکرد الان چندماه هست که قطع شده.

با سلام…
کمک حال سامانه انجام امور اداری است. در این مورد نمی‌توانیم کمکتان کنیم.

سلام من یارانمو جدا کردم تازه ازدواج کردم کافی نت خواستم بزنم ک معیشتیمو ثبت کنه گفت تو هنوز سر پرست نشدی پلیس+۱۰زده بود من سر پرستم یارانمم واریز نمیشه چرا پس؟!!

با سلام…
کمک‌حال سامانه انجام امور اداری است و در این مورد کمکی از دست ما برنمیاید.

سلام
من شماره حساب یارانه عوض کردم در سایت یارانه عوض شده شماره حساب جدید میاره بالا این ماه یارانه من واریز میکنن.۹۹/۲/۳ عوص کردم

با سلام…
کمک حال‌حال سامانه انجام امور اداری است و کار اداری انجام می‌دهد. در این مورد نمی‌توانیم کمکتان کنیم.

سلام ، با تشکر از سایت خیلی خوبتون.
من الان ۶ سال که ازدواج‌ کردم و یک فرزند هم دارم ولی هنوز یارانه خودمو و همسرم رو جدا نکردم.
الان میتونم یارانه ام رو جدا کنم و برای فرزندم هم یارانه دریافت کنم؟
ممنون میشم راهنماییم کنید.

با سلام…
برای جدا سازی یارانه و تغییر سرپرست به همراه مدارک شناسایی خودتون و همسرتون و سند ازدواج به پلیس+10 مراجعه کنید.

باسلام …از سال 94 یارانه داداشم پرداخت نشده چندین بارم ثبت نام کردیم پیگیر شدیم باز هم نشد لطف میفرماید راهنمایی کنید به دلیل در گذشت پدر ومادر بعد از ازدواج من وخواهرم یارانش پرداخت نشد وحالا با این اقتصاد ناشی از ویروس بسیار نیاز منددریافت کمک معیشتی ویارانه نقدی ووام یک میلیونی میباشد لطف بفرماید با راهنمایی راه گشای این مشکل باشید باسپاس

با سلام…
برای پیگیری این مورد به مراجع ذیصلاح مراجعه فرمایید.

سلام وقت بخیر
من و همسرم یکسال ازدواج کردیم ولی هنوز یارانه خودمون رو جدا نکردیم .الان میخوایم جدا کنیم ولی مراکز مختلف انجام نمیدن .ضمن اینکه کار همسر من نظامیه و پدر شوهر همسرم هم نظامی هستن و الان در قید حیات نیستن.الان ما نمیدونیم چیکار کنیم ؟؟؟

باسلام…
برای جدا سازی یارانه و تغییر سرپرست به همراه مدارک شناسایی خودتون و همسرتون و سند ازدواج به پلیس +۱۰مراجعه کنید.

سلام ، من تازه ازدواج کردم و ماه قبل یارانه ام را جدا کردم. ولی وام یک میلیون تومانی برای ما ریخته مشده . یارانه ای هم هنوز نگرفتیم ، می شه بگین مشکل از چی هستش؟؟ ممنون

باسلام…
کمک‌حال سامانه انجام امور اداری است و کار اداری انجام می‌دهد. در این مورد نمی‌توانیم کمکتان کنیم.

سلام همسر من حقوق از از کار افتادگی میگیره یکملیون پانصد سه تا فرزند داریم ملک وحساب بانکی نداریم سودی بگیرم مستاجریم همه جور مالیات می‌دیم یارانه ثبت نام کردیم برای دوره دوم دوره اول واریز میشد دوره دوم قطع شد سایت ثبت نام اعتراض کردیم جوابی نیومده هنوز کد پیگیری نیومده الان اعضای خانواده فوت کنه سریع قطع می‌کنند اگه یارانه واریز میشد ولی واسه واریزش همش سامانه ثبت نام بسته هست کجا برم پیگیری کنم سایت وشماره تماس بدردم نمیخوره چون جواب بدبختی نمیده .بخدا حق ناس خدا نمیگزره منم نمیگزرم

با سلام…
کمک حال سامانه انجام امور اداری است و کار اداری انجام می‌دهد. در این مورد نمی‌توانیم کمکتان کنیم. انشالله مشکلتان به زودی حل شود.

ببخشید خواستم بدونم آیا میشه استعلام کنم که آیا همسرم وام یارانه رو گرفته یانه؟؟؟چجوری باید بفهمم🙏🙏🙏

سلام وقت بخیر، برای پیگیری این مورد از مراجع ذیصلاح اقدام بفرمایید.

Hi, Ӏ do tһink this is an excellent blog.
I stumƄledᥙpon it 😉 I will come bаck yet again since I saved as a favorite it.
Money аnd freedom is the greatest way to change, may you be rich and continue to help other peoplе.

سلام پدرشوهر بنده از اول یارانه ثبت نام نکردند اما خودم از خانه پدرم یارانه لارم الان میتوانم از پدرم جدا کنم و یارانه فرزندم را هم بگیرم؟

با سلام…
برای جدا سازی یارانه و تغییر سرپرست به پلیس+10 مراجعه کنید.

سلام وقتتون بخیر
من یک خانم ۳۵ ساله و مجرد هستم. هم پدرم و هم مادرم فوت شدند و یارانه من و خواهرم را برادر بزرگم دریافت می کنه. ایشون ازدواج کرده و با ما هم زندگی نمی کنه یارانه مارا هم خرج زندگی خودش می کنه و به ما چیزی نمیده آیا من باتوجه اینکه مجرد هستم میتونم به عنوان سرپرست خودم و خواهرم اقدام کنم و یارانمونو از برادرم جدا کنیم؟

سلام وقت بخیر، برای جدا سازی و تغییر سرپرست یارانه ه پلیس+10 مراجعه کنید.

سلام من ماه اینده یارانه رو جدا کردم ب دلیل ازدواج ولی ن کمکی۱میلیونی ریختن ب حسابم ن معیشتی ن یارانه وضع مالیمم خوب نیس چیزی ب نام ندارم چرا ؟

سلام وقت بخیر، کمک‌حال سامانه انجام اموراداری است و کار اداری انجام می‌دهد. در این مورد نمی‌تونیم کمکتان کنیم.

سلام بنده تحت سرپرستی خانواده ای دیگه بودم که اونا از هم طلاق میگیرن بعد از ثبت نام یارانه ها توی سال 88 یارانه به حساب شوهر بود تا سال 91 هم یارانه میگرفت و تو مرحله دوم یارانه ها هم ثبت نام شدم ایشون فوت میکنن یارانه بدون شماره حساب به مدت 7 سال معلق میمونه و من هم خبر نداشتم که قبلا ثبت نام شدم تازه یارانمو جدا کردم فعلا هم که نریختن اصلا با این توضیحاتی که خوندم چون خودم از دادگاه تو 16 سالگی گواهی رشد گرفتم خود سرپرست بودم. الان 23 سالمه میخواستم بپرسم اگه50 درصد احتمال داشته باشه بریزن کل مبلغو میریزن یا اگه نریزن و با اینکه یارانم فعاله چیکار باید بکنم؟ مرسی از سایت خوبتون.

سلام وقت بخیر، برای پیگیری این مورد باید به پلیس+10 مراجعه کنید.

سلام.پدرمن فوت کرده و من ازدواج موقت دارم و فرزندم چندماهه دیگه بدنیامیاد.
سوال۱:آیامیتونم یارانمو از مادرم جداکنم.
سوال ۲؟همسرم میتونه باسندازدواج موقت یارانش و از پدرش جداکنه و همچنین برای فرزندمون یارانه بگیره؟

سلام وقت بخیر، برای جداسازی یارانه و تغییر سرپرست به پلیس+10 مراجعه کنید.

باسلام، پدر من سه ماه پیش فوت شدن، در این مدت یارانه نگرفتیم، حساب جدیدی به اسم مادرم باز کردیم به تازگی، آیا یارانه این سه ماه رو که دریافت نکردیم رو هم واریز میکنن ؟

سلام وقت بخیر، برای این مورد باید به پلیس+10 مراجعه شود.

سلام.ببخشید من تازه ازدواج کردم شوهرم اصلا تا حالا یارانه ثبت نام نکرده وبیکار هم هست .داخل روستا بود وهیچ وقت نمی دونسته کی باید ثبت نام بکنه.حالا باید چکار کنه.لطفا راهنمایی کنیم .چون خواستم یارانه رو از پدرم جدا کنم

سلام وقت بخیر، در حال حاضر امکان ثبت نام یارانه نیست باید منتظر بمونید.

سلام.وقتی متاهل بودم یارانه ام رو از خانواده ام جدا نکردم و بحساب سرپرست خانواده یعنی پدرم واریز میشد.بعدش طلاق گرفتم.
الان که یارانه ام بحساب پدرم هست آیا میشود یارانه ام رو بعنوان زن مطلقه جدا کنم چون موقع ازدواج جداش نکرده بودم؟!؟!؟!؟!

سلام وقت بخیر، برای جداسازی و تغییر سرپرست یارانه به پلیس+10 مراجعه کنید.

با سلام
یارانه من به حساب خودم واریز میشد اشتباها شماره حساب واریز یارانه را بستم الان چیکار کنم ؟

سلام وقت بخیر، برای پیگیری این مورد به پلیس+10 مراجعه کنید.

سلام من ازثبت نام یارانه نقدی جاماندهام ویارانه ندارم معیشتی بهم ندادندوام یک تومنی هم تعلق نگرفت با52سال سن بیکاری تورم نداری به کجا وبه کی پناه ببرم راهنماییم کنیدتاعمری دعاگویتان باشم

سلام وقت بخیر، در حال حاضر امکان ثبت نام یارانه نیست. منتظر بمانید.

سلام من وخانومم اول اردیبهشت یارانه راازخانواده هامون جداکردیم بیستم یارانه ماواریزشد.ایا یارانه معیشتی براما ازخردادماه واریزمیشه؟اگه نمیشه کجا بایدثبت نام کردبرای یارانه معیشتی؟باتشکر

سلام وقت بخیر، برای پیگیری این مورد به پلیس+10 مراجعه کنید.

سلام وقت بخیر .ببخشید من یارانه ام با مادرم یکی بوده و ازدواج کردم و چون کنار مادرم زندگی میکنم نمیخواستم یارانمو جدا کنم ولی خانواده شوهرم با مدارک من اینکارو کردن .الان راهی داره که به روال قبل برگرده و من مادرم یارانم یکی بشه مجدد

سلام
من تحت پوشش و بیمه پدرم بودم. یارانه به خانواده ما تعلق نمیگرفت . دو ماهی است به علت اینکه استخدام شده ام ، از تحت پوشش پدرم خارج شده ام . ماه گذشته مبلغ 5500چ تومان به عنوان بستی معیشتی به یکی از حساب هایم واریز شد ، برای اینکه یارانه ام را فعال کنم و همچنین بسته حمایت معیشتی یک میلیونی رو دریافت کنم ، باید چه کار کنم ؟

سلام وقت بخیر، در حال حاضر امکان ثبت نام یارانه نیست باید منتظر بمونید.

سلام وقت بخیر .من ازدواج کردم ولی یارانمو از مادرم نخواستم جداکنم .چون باهم زندگی میکنیم ولی خانواده شوهزم با مدارک اینکارو انجام دادن و جدا کردن چه جوری میتونم یارانمو دوباره به مامانم تغییر کنه و از شوهرم جدا بشه

سلام وقت بخیر، برای پیگیری این مورد به پلیس+10 مراجعه کنید.

سلام وقت بخیر من سه سال پیش مادرم فوت شدن . یارانه ما قطع شد دنبالش نرفتیم . الان که دنبالش رفتیم سرپرست رو تغییر دادیم تمام مراحل بانکیش رو انحام دادیم . برای پیگیری اینکه ریختن یارانه یا نه از طریق یارنه پرداختی تو سایت پیگیری کردم اونجا زده برای اردیبهشت واریز شده انگار ولی چرا تو حساب چیزی نیست میشه راهنمایی کنین.

سلام وقت بخیر، از طریق پلیس+10 پیگیری نمایید.

سلام خسته نباشیدیه سوالی داشتم ممنون میشم کمکم کنید حقیقتش خدا یه دختر بهم هدیه دادوبعدازاینکه به دنیا اومد من رفتم یارانموازخانوادم جدا کردم وقتی رفتم برادخترم ثبت نام کنم بهم گفتن که دیگه نمیتونی کاری واسش کردحالاسوالم اینه بخش نامه ای حرفی حدیثی ازدولت زده نشد دررابطه بااین موضوع….سپاسگزارم

سلام وقت بخیر، برای پیگیری این مورد به پلیس+10 مراجعه کنید.

سلام
ما 4 تا خواهر و برادر هستیم که قبلا با مادر سرپرست خانواده زندگی می کردیم و یارانه هم می گرفتیم چندسال پیش یارانه همه ما قطع شد
ما 2 نفرمون کارمند هستیم و یک برادر و خواهر فاقد شغل هستند و مادر هم نه مستمری بگیر است نه درآمدی دارد
لطفا راهنمایی کنید راهی هست که بتوان برای این 3 نفر که درآمد ندارند یارانه گرفت

سلام وقت بخیر، در حال حاضر که امکان ثبت نام یارانه نیست باید منتظر بمونید.

سلام من تا یارانه اردیبهشت ۹۹ معیشتی و وام کرونارو دریافت کردم.ولی یارانه خرداد رو قطع کردن.وضع مالی خوبی ندارم.علتش چیست ؟!

سلام وقت بخیر، برای پیگیری به پلیس+10 مراجعه کنید.

سلام وقت بخیر
یکسالی است که حساب همسرم رو به خاطر مشکلات مالیاتی بسته اند
من ۲ فرزند دارم و یارانه نمیتونیم بگیریم برای خرج ماهیانه مان
می توانم تغییر سرپرست دهم و یارانه به حساب من رریخته شود؟

سلام وقت بخیر، کمک حال سامانه انجام امور اداری است برای پیگیری این مورد به پلیس+10 مراجعه کنید.

سلام من ۴ ساله ازدواج کردم اما نتونستم یارانه ام رو از پدرم جدا کنم خیلی تلاش کردم نشد پدرم بازنشسته نیروی دریایی ارتش هستن الان هم که معیشتی بهم نمیدن پدرم میگه به حسابم نمیاد معیشتی شما همسر و فرزندم یارانه و معیشتی دارن همسرم همش سرزنشم میکنه واسه این تو رو خدا بهم کمک کنید فرمانداری هم سال گذشته رفتم اما کاری برام نکردن لطفا راهنماییم کنید ممنون

سلام وقت بخیر، کمک حال سامانه انجام امور اداری است و کار اداری انجام می دهد. در این مورد نمی توانیم کمکتان کنیم. انشالله موردتان به زودی حل شود.

سلام بنده خانمم اتباع هستند و الان طبق قانون شناسنامه ایرانی گرفتن
حالا برای گرفتن یارانه ایشون باید چکار کنیم؟

سلام وقت بخیر، در حال حاضر که امکان ثبت نام یارانه نیست باید منتظر بمانید.

سلام بنده خانمم اتباع هستند و الان طبق قانون شناسنامه ایرانی گرفتن
حالا برای گرفتن یارانه ایشون باید چکار کنیم؟
پلیس +۱۰ گفت باید زنگ بزنید به وزارت کار و هدفمندی یارانه اما هیچکسی جواب نمیده.

سلام وقت بخیر، با مراجعه حضوری امکان تسریع در انجام کار می‌باشد.

سلام من چند ماهه ازدواج کردم خودم یارانه دارم به سرپرستی پدرم ولی همسرم نداره اگه من جدا کنم یارانه خودم رو به عنوان خانواده جدید به همسرم هم یارانه واریز میکنن؟

سلام وقت بخیر، برای پیگیری این مورد به پلیس+10 مراجعه کنید.

سلام ما بعد ازدواج یارانمونا جدا نکردیم حالا ک بچه دار شدیم جدا کردیم یارانه خودمو همسرم واریز میشه ولی یارانه بچه ام میره ب حساب پدر بزرگش.اخه این چ انصافیه چه ربطی به پدر بزرگ داره ما خودمون نیاز داریم ک جدا کردیم.حالا باید چیکار کنیم که بیتد به حساب خودمون؟

سلام وقت بخیر، به همراه مدارک شناسایی سرپرست به پلیس+10 مراجعه کنید.

سلام من و خواهرم هجده سال تمام داریم با مادربزرگ زندگی میکنیم تمام خرج و مخرج و همه چی رو اون میده بابام هم یارانه مون رو میگیره و هیچی رو خرج ما نمیکنه. چطوری میتونم یارانمون رو بگیریم ازش؟ مادرم فوت شده. از شرایط بد سرپرست بودن اعتیاد و مشکل روانی رو داره و اینکه کلا هیچ مسئولیتی رو در حد کوچکترین چیز نمیپذیره. اگر مراجعه کنم میتونم بدسرپرستیش رو بگیرم یا نه؟ ممنون میشم کمک کنین. اگرم میشه کاری کنم که کلا قطع بشه بارانم به حساب هیشکی تره بگید بهم مرسی.

سلام وقت بخیر، برای پیگیری این مورد به همراه اصل مدارک شناسائی معتبر و اصل مدارک مربوط به بدسرپرستی و به منظور تغییر سرپرست خانوار به فرمانداری شهرستان محل سکونت و سپس به مرکز پلیس10+ مراجعه کنید.

با سلام
من بهمن 98 ازدواج کردم و میخواهم برای دریافت یارانه اقدام کنم. آیا در حال حاضر ثبت نام انجام میشود در این خصوص؟

سلام وقت بخیر، در حال حاضر که امکان ثبت نام نیست. اما برای جداسازی و تغییر سرپرست خانواده می توانید به پلیس+10 مراجعه کنید.

سلام.مجردم ۳۰سالمه. تابحال یارانه ثبت نام نکردم.جدا از خانواده و تنها زندگی میکنم.بودن داشتن شرایط ومدارک بد سرپرست بودن، آیا امکان ثبت نام برای خودم هست و به حسابم واریز میکنن؟

سلام وقت بخیر، در حال حاضر به افراد مجرد یارانه تعلق نمی گیرد.

پدر و مادرم برای من ثبت نام نکرده بودند و یارانه من را دریافت نمیکردنند چون ۱۰ساله باهم مشکل داشتیم وبه هیچ عنوان باهم رابطه نداریم.به قولی میگن به ما مربوط نیست .حالا من چه کنم؟

سلام وقت بخیر، برای جدا سازی و تغییر سرپرست یارانه به پلیس+10 مراجعه کنید.

سلام چندسال پیش یارانه من را قطع کردن ولی الان به یارانه نیاز دارم باید چکار کنم

سلام وقت بخیر، برای دریافت مجدد یارانه باید ثبت نام کنید. که در حال حاضر امکان ثبت نام یارانه نیست باید منتظر بمونید.

سلام من برای وام یک میلیونی کرونا به اشتباه تو سایت رفاهی رفتم وگزینه اهداء یارانه رو زدم و از اردیبهشت ماه یارانه ومعشیتی ام قطع شده واسمم تو لیست سیاه رفته چکار باید کنم برای وصل مجدد یارانه امa باتشکر

سلام وقت بخیر، در حال حاضر که امکان ثبت نام نیست باید منتظر بمانید.

توضیح کامل و جامعی بود .ممنون

سلام من با همسرم مشکل دارم و یک سال هست جدا زندگی میکنم امکان جدا کردن یارانه هست ؟استشهادمحلی درست کنم امکانش هست بتوانم جدا کنم؟

سلام وقت بخیر، برای جداسازی و تغییر سرپرست یارانه به پلیس+10 مراجعه کنید.

سلام، من تازه ازدواج کردم و برای جداسازی یارانه در پلیس +10 اقدام کردم ولی به من اطلاع دادند چون همسرم تحت سرپرستی پدرش یارانه نمیگرفت الان هم به ایشون یارانه تعلق نمیگیره. چه باید بکنم؟

سلام وقت بخیر، یکی از قوانین واریز یارانه می باشد و در حال حاضر راه حلی ندارد.

ببخشيد ما يارانه مون از خونواده جدا نميشه پدرم نظامي هستن به پليس+10 مراجعه كرديم چندين بار گفتن سايتتون بستس و بايد بازش كنن تا بتونيم جداساازي رو انجام بديم خيلي پيگيزي كرديم استانداري وفرمانداري هم رفتيم بي نتيجه بوده بچه هاي نيروهاي مسلح خصوصا ما كه سپاه پاسداران هستيم جدا نميشه امكانش هست راهنمايي كنيد چكاري انجام بديم جداشه؟؟ممنون

سلام وقت بخیر، کمک حال سامانه انجام امور اداری است و کار اداری انجام می دهد. در این مورد نمی توانیم کمکتان کنیم.

سلام.
من وهمسرم ازدوردوم ثبت نام جاماندیم،اونموقع من دوماه دربیمارستان بستری بودم،به این خاطرنتوانستیم ثبت نام کنیم.بعدازیکسال همسرم به فرمانداری رفت واعتراض کرد،بعدازگذشت سه ماه یارانه ایشان واریزشدولی برای من جوابی نیامد.من تحت پوشش بهزیستی هستم ویارانه ای ازدوردوم برایم واریزنشده،چیکاربایدبکنم؟باتشکر

سلام وقت بخیر، برای پیگیری یارانه به پلیس+10 مراجعه کنید.

سلام بنده به علت معلولیت چندسال است که تحت حمایت بهزیستی میباشم وهیچگونه یارانه اضافه دریافت نمیکنم کجا وچگونه باید اقدام کنم با تشکرفراوان

سلام وقت بخیر، کمک حال سامانه انجام امور اداری است و کار اداری انجام می دهد. در این مورد نمی توانیم کمکتان کنیم.

باسلام بنده دارای یارانه هستم وسهام عدالت ولی همسرام عراقی هست ایاازدواج کرده ام رسمی ایاامکان دارد برای همسرام یارانه وسهام عدالت ثبت نام کنم راهنمایی خواستم درصورتی که همسرام شناسنامه‌برایش ‌درست‌کرده ام ولی کارت ملی‌مراحل‌اش پیش‌رفتم هنوزدستم‌نرسیده‌راهنمایی‌خواستم کجامراجعه‌کنم‌تابرایش‌یارانه‌بگیره‌ام‌وهمچنین برای فرزنده ام‌‌هنوز به دنیانیومده‌ایاامکان‌داره‌یارانه‌تعلوق‌بگیره‌بهش‌یانه‌ممنون

سلام وقت بخیر، کمک حال سامانه انجام امور اداری است در این مورد نمیتونیم کمکتون کنیم از طریق پلیس+10 پیگیری نمایید.

من از همون اول تا حالا نه برای یارانه نقدی و نه برای سهام عدالت ثبت نام نکردم، چون اون زمان نیازی نداشتم، ولی الان به خاطر ورشکستگی و اوضاع اقتصادی و درآمد ناچیزم
محتاج این یارانه و دیگر کمک های معیشتی دولتی هستم
1: لطفاً راهنمایی کنید چطوری و از چه طریقی میتونم ثبت نام کنم؟؟؟؟
2: ایا مبلغ یارانه هایی که دولت از اول به همه پرداخت کرده، شامل حالم میشود؟؟ یعنی یارانه ماهانه این چند سال شامل حالم میشود و میتوانم انها را نیز بگیرم؟؟؟
یا حق

سلام وقت بخیر
در حال حاضر امکان ثبت نام یارانه نیست باید منتظر بمانید. در رابطه با این مورد می توانید از پلیس+10 پیگیری کنید.

سلام من یک ساله ازدواج کردم من رفتم پلیس +۱۰گفتن شما نمیتونی یارانه بگیری گفتم واسه چی گفت چون پدر خانمت از یارانه انصراف داده لطفا راهنمایی کنید به کجا مراجعه کنم که بتونم درست کنم

سلام وقت بخیر، بله یکی از قوانین واریز یارانه هست که قبل از ازدواج اگر خانواده یکی از زوجین یارانه خودشون رو قطع کنند بعد از ازدواج یارانه به اون شخص تعلق نمیگیره

سلام وقتتون بخیر دیدم با صبروحوصله به تمام سوالات پاسخ دادیدگفتم شاید بتونید لطف کنید منم راهنمایی کنید هرجا مراجعه میکنم جوابی نمیگیرم…شوهرم نیروزمینی ارتش بود بنابردلایلی بعدسیزده سال بازخرید کرداومد بیرون ما چندسال بعدش یعنی بهمن ۹۷صاحب فرزند شدیم که نه یارانه و نه یارانه معیشتی براش واریز نشد اقدام کردیم برای یارانش گفتن که خانواده شما اصلا داخل سیستم نیست یجورایی سما اصلا یارانه نمیگیرید این درحالیه که یارانه منو همسرم با فرزند اولمون واریز میشه فقط مال دخترم واریز نمیشه چطوری باید پیگیری کنیم…تشکر

سلام وقت بخیر، برای پیگیری واریز یارانه و ثبت نام باید از پلیس+10 پیگیری کنید.

با سلام
من ده سال پیش ازدواج کردم و یارانه خودم رو از خانواده جدا کردم ولی ثبت نامی انجام ندادم به فکر اینکه خود به خود زیر مجموعه همسرم میشم و همسرم و فرزندم گرفتن متاسفانه تا امروز یارانه ای به من داده نشده.چطور میتونم خودمو زیر مجموعه همسرم کنم.
با تشکر

سلام وقت بخیر، برای پیگیری یارانه به پلیس +10 مراجعه کنید.

باسلام.من ۲سال ازدواج کردم سرپرستم پدرم بوده الان یارانه مون قطع شده برای خاننم سرپرستش مادرشه خاننم قطع نیست برای من قطع شده من باید چکارکنم وصل بشه سرپرست خودم بشم ؟ یابخوام خاننم سرپرست خودش بشه بایدچکار کرد ؟؟؟ ممن ن….

سلام وقت بخیر، برای پیگیری از واریز یارانه از پلیس +10 اقدام کنید.

سلام بنده وقتی بچه مون بدنیا اومد رفتیم یارانه مون رو از خانوادههامون جدا کردیم تقریبا دوسال میشه دیگه برای بچه مون یارانه نمیریزن فقط برای من وخاننمم یارانه میریزن الان باید کجا برم که یارانه بچه رو درست کنم!؟
ممنون میشم اگه راهنمایی کنید

سلام وقت بخیر، برای پیگیری واریز و ثبت نام یارانه باید به پلیس +10 مراجعه کنید.

سلام وقت بخیر، برای پیگیری واریز یارانه باید به پلیس +10 مراجعه کنید.

سلام یارانه ما از سال 95 قطع شده است هر جا رفتیم درست نشد ما قبلا مشهد بودیم وکار وبیمه داشتم ولی بنا بر مشکلاتی الان اومدم شهرستان و در روستا زندگی می کنم بیمه ندارم بیکارم و سه فرزند دارم چجوری پیگیری کنم وقتی سایت بسته است این شماره هایی که فرستادید هم جواب نمیدن چرا کسی فکری نمی‌کند بحال ما

سلام وقت بخیر، برای پیگیری و واریز یارانه به پلیس+10 مراجعه کنید. در این مورد نمی تونیم کمکتون کنیم.

سلام وقت بخیر، برای پیگیری واریز یارانه به پلیس+10 مراجعه کنید. در این مورد نمی توانیم کمکتان کنیم.

من زمانی که متاهل شدم یارانه پدرم قطع بود و بعد ان هم یارانه من زمانی ک جدا سازی شد هنوز هم قطعه به چند جا مراجعه هم کردیم گفتن چون یارانه پدرتون قطعه مال شما هم قطعه اخه این چه پاسخیه ک میدن ب ادم چه قانونیه؟ من تازه متاهل شدم و ن خونه و نه کار و نه ماشین و نه چیزی دارم چرا باید یارانه و معیشتی من قطع باشه؟

سلام وقت بخیر، برای پیگیری و واریز یارانه به پلیس+10 مراجعه کنید.

سلام سوالی دارم.
من به تازگی ازدواج کردم
من تا الان که جزو خانواده خودمون بودم یارانمون قطع بود
ولی خانومم یارانه دریافت میکرد وقتی با پدر و مادرش زندگی میکرد
حالا که ما ازدواج کردیم منم شغلی ندارم و بیکارم رفتم پلیش +10 بهم گفتن یارانه به من تعلق نمیگیره ولی به خانومم میگیره.
باید اول برم توی سایت yaraneh10.ir بعدش برم پلیس +10 خانوار جدید تعریف کنم یا اول باید برم پلیس +10 بعدش برم توی سایت اعتراض بزنم؟
مراحل رو به چه صورتی باید انجام بدم لطفا راهنمایی کنید. متشکرم.

سلام وقت بخیر
کمک حال سامانه انجام امور اداری است و در مورد واریز یا عدم واریز یارانه ها اطلاعی ندارد.

سلام وقت بخیر
من و همسرم 3 سال هست ازدواج کردیم. پدرِ همسرم قبلا از یارانه انصراف داده بودند. وقتی رفتیم یارانه رو جدا کنیم اسم همسرم در لیست نبود و نمیشد یارانه بگیریم. یارانه من هنوز برای پدرم واریز میشه و من یارانه ام رو جدا نکردم ( چون اون زمان می گفتند باید سرپرست خانوار بشم تا برام جداگانه واریز بشه).
آیا مشکل قانونی پیش میاد که یارانه ام رو جدا نکردم و پدرم میگیره؟ آیا جدا کردن یارانه اجباری هست؟
آیا ممکنه بعدا بگن چرا اعلام نکردید که ازدواج کرده؟
خیلی ممنون

سلام وقت بخیر
در این مورد باید از پلیس+10 اقدام و پیگیری کنید. کمک حال سامانه انجام امور اداری است در این مورد نمی تونیم کمکتون کنیم.

سلام من و خانومم یارانه نتونستیم بنویسیم به پلیس +۱۰ هم مراجعه کردیم به فرمانداری مراجعه کردیم هیچ نتیجه ای نگرفتیم اخه چطوری ثبت نام کنیم این یارانه رو راهنمایی کنید

سلام من و همسرم یارانه نتونستیم ثبت نام کنیم به پلیس +۱۰رفتیم گفتن دیگه نمینویسن به فرمانداری رفتیم گفتن برو پلیس +۱۰ اخه چرا اذیت میکنن ادمو میپیچونن چرا سایت یارانه باز نمیشه که هرکس که یارانه نداره راحت ثبت نام کنه الان ما چکار کنیم

سلام وقت بخیر
کمک حال سامانه انجام امور اداری است و کار اداری انجام می دهد و ارتباطی با واریز و عدم واریز یارانه ندارد.

لطفاً به این سوالم جواب بدید، من اتباع بودم و بخاطر اینکه مادرم ایرانی بود شناسنامه گرفتم . در سن ۲۰سالگی الان یارانقدی ندارم . میشه راهنمایی کنید ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

سلام وقت بخیر، در رابطه با یارانه باید از پلیس+10 پیگیری کنید.

سلام
بنده مادر خانواده، به خاطر اینکه همسرم یارانه اش را از خانواده اش جدا نکرده سرپرست خانوار هستم و یارانه فرزند اولم به حساب من واریز میشد ولی یارانه فرزند دومم به حساب پدر بزرگش واریز میشه،چطور چنین چیزی ممکنه؟چرا به حساب من نیامده؟چطور میتونم بدون مراجعه حضوری فرزند دومم را تحت سرپرستی خودم قرار بدم؟

سلام وقت بخیر
برای دریافت و ثبت نام یارانه از پلیس+10 پیگیری کنید. در این مورد نمیتوانیم کمکتون کنیم.

سلام منمیخاستم یارانم رااز خانوادم جدا کنم ازدواج هم کردم میتونم خودم سرپرست خودم باشم ممنون

سلام وقت بخیر
برای جداسازی و تغییر سرپرست به پلیس+10 مراجعه کنید.

سلام من ده سال ازدواج كردم از وقتي ك از خانوادم جدا شدم يارانه ب من تعلق نميگيره فقط ب پسرم و همسرم تعلق ميگيره ،چيكار كنم ؟؟؟

سلام وقت بخیر، برای پیگیری و واریز یارانه به پلیس+10 مراجعه کنید.

من چند سال پیش وقتی ازدواج کردم وقت ثبت نام جدید یارانه ها بود من به سرپرت مادرم گفتم اسم منو تو لیست وارد نکنه و همسرمم همینطور اما بعدش دیگه نتونستیم خودمون ثبت نام کنیم باید چکار کنیم.؟؟ تازه الان یک فرزند هم داریم و ازهم طلاق گرفتیم ؟ چجوری ثبت نام کنم

سلام وقت بخیر
در رابطه با واریز یارانه و تغییر سرپرست باید به پلیس+10 مراجعه کنید.

من چند سال پیش وقتی ازدواج کردم وقت ثبت نام جدید یارانه ها بود من به سرپرت مادرم گفتم اسم منو تو لیست وارد نکنه و همسرمم همینطور اما بعدش دیگه نتونستیم خودمون ثبت نام کنیم باید چکار کنیم.؟؟ تازه الان یک فرزند هم داریم و ازهم طلاق گرفتیم ؟ چجوری ثبت نام کنم

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه

نام *

ایمیل *

وب‌ سایت

ذخیره نام، ایمیل و وبسایت من در مرورگر برای زمانی که دوباره دیدگاهی می‌نویسم.

برای اطلاع از تخفیف های ما ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید.

آدرس: تهران، خیابان انقلاب، کوچه شهید بالاور، پلاک 7، برج فناوری ابن سینا، طبقه دوم، واحد 202

تلفن: 09331629351 – 02142719014 (8 صبح تا 6 عصر)

ایمیل: Info@KomakHaal.com

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به کمک حال می باشد.


اینجاDownloads-icon

آیا مایل هستید اعلانات مربوط به گفتگوهای آنلاین خود را روی دستگاه
خود دریافت کنید؟

در پنجره باز شده روی دکمه Allow کلیک کنید…

تمام موضوعات خانواده شامل طلاق، طلاق توافقی، حضانت فرزندان، مهریه، نفقه و بسیار اطلاعات دیگر

موضوعات پیرامون مسائل کیفری مانند جرایم قتل، سرقت و مواد مخدر

کیفیت کلیه مشاوره‌ها توسط بنیاد وکلا تضمین می‌شود

چطور یارانه خود را از سرپرست جدا کنیم

جداکردن یارانه برای سرپرستان جدید خانوار افراد مطلقه و خانواده هایی که عضو جدیدی به آنها اضافه شده به این صورت است که باید اقدامات لازم را در این جهت از 10 تا 20 هر ماه انجام دهند افرادی که ازدواج کردن و تمایل به جدا کردن حساب یارانه خود دارند باید  با مدارک از جمله اصل شناسنامه اصل کارت ملی اصل شناسنامه و کارت ملی والدین زوج و اصل و کپی عقدنامه به شعب دفاتر پلیس +10 مراجعه و تقاضای جدا کردن یارانه از سرپرستی پدر کنند.

به علاوه زوج هایی که از یکدیگر جدا شده اند باید با انتقال یارانه بعد از طلاق باید با در دست داشتن مدارک خود از قبیل:شناسنامه، کارت ملی، سند طلاق و کپی تمامی مدارک به دفاتر پلیس+ 10 مراجعه و تقاضای سرپرستی جدید برای دریافت یارانه کنند که فرد در این بین باید حساب یارانه جدایی برای خود را در یکی از بانک ها ایجاد کند در غیر اینصورت یارانه پرداخت نمی شود. همچنین اگر افراد مطلقه برای انتقال یارانه به تفاهم نرسند و یکی از طرفین مشکل ایجاد کند، باید به مرکز فرمانداری شهر یا استان خود مراجعه کنند. 

در مواردی که پدر فوت کرده باشد یارانه به حساب مادر خانوار واریز می شود با فوت سرپرست خانوار یارانه اعضای خانوار قطع و برای حل این مشکل باید مادر و فرزندان با مدارک اصل شناسنامه و اصل کارت ملی کپی مدارک شناسایی سرپرست قبلی و گواهی فوت به مراکز پلیس+10 مراجعه کنند

در برخی موارد با فوت پدر خانواده فرزند ارشد سرپرستی را برعهده میگیرد و در چنین شرایطی هم انتقال یارانه با این روش مذکور انجام می گیرد.

انتقال یارانه در خانوار های بد سرپرست نیز در مرکز پلیس +10 انجام می گیرد اما در این موارد جهت تغییر در کفالت وحضانت و وغیره افراد باید ابتدا به مرکز فرمانداری استان مربوطه مراجعه کنند وبا گرفتن نامه رسمی از فرمانداری به پلیس +10 مراجعه کنند.

در مواردی از قبیل اعتیاد سرپرست خانوار به مواد مخدر، زندانی بودن، فوت یا مفقود یا مجنون شدن، عدم حضور سرپرست در محل زندگی خانوار ( مثل زندگی در خارج کشور) ، عدم صلاحیت سرپرست خانوار و افرادی که در مراکز شبانه روزی نگهداری می شوند و فاقد سرپرست هستند، کمک های موضوع این آیین نامه به تشخیص سازمان، به سرپرست دیگری پرداخت خواهد شد.

افراد زندانی خود سرپرست  مستثنی بوده و کمک های مربوط به حساب آنها واریز خواهد شد.

جدا کردن یارانه حدود یک تا دو ماه زمان می برد تا یارانه افراد پس از انتقال به حساب سرپرست خانوار واریز شود.

 

کیفیت کلیه مشاوره‌ها توسط بنیاد وکلا تضمین می‌شود

با تشکر از مشارکت شما در بهبود محتوا سایت، بازخورد شما با موفقیت ثبت شد.

جهت ثبت دیدگاه خود ابتدا باید وارد حساب کاربری خود شوید:

هنوز دیدگاهی ثبت نشده است.

تمام حقوق برای بنیاد وکلا محفوظ است.

یارانه نه تنها در کشور ایران بلکه در اغلب کشورهای جهان پرداخت می‌شود. تاریخچه طرح یارانه در کشور ایران از قدمت بالایی برخوردار است.

تمامی افراد بعد از ازدواج تمایل دارند یارانه خود را از خانواده خود جدا کنند و این یک امر بسیار طبیعی است زیرا پسری که تا به حال تحت سرپرستی پدر بوده، حالا خود سرپرست خانواده است و با وجود مشکلات مالی فراوان تمایل به چنین کاری دارد. اما متاسفانه زوجین با روش‌های انتقال یارانه آشنا نیستند .برای انتقال یارانه بعد از ازدواج زوجین باید به همراه مدارک زیر به مراکز پلیس +۱۰ مراجعه و تقاضای جدا کردن یارانه از سرپرستی پدر کنند.

همچنین بعد از ارائه مدارک به مرکز پلیس +۱۰ در برخی خانواده‌ها دیده می‌شود که با فوت پدر خانواده، فرزند ارشد سرپرستی را به عهده می‌گیرد و در چنین شرایطی انتقال یارانه به روش بالا انجام می‌گیرد. انتقال یارانه در خانوارهای بد سرپرست نیز، در مرکز پلیس +۱۰ انجام می‌گیرد اما در این موارد جهت تغییر در کفالت، حضانت و غیره افراد باید ابتدا به مرکز فرمانداری استان مربوطه مراجعه و همراه با نامه رسمی فرمانداری به پلیس +۱۰ مراجعه کنند. در تمامی موارد بالا برای انتقال، یک تا دو ماه زمان صرف خواهد شد تا افراد بتوانند یارانه دریافت کنند. برای از دست ندادن آن در طول این مدت می‌توانند بین دهم تا بیستم هر ماه پیگیری کنند. در جامعه امروزی با وجود مشکلات اقتصادی، بیکاری و غیره یارانه کمک بسیاری به خانواده‌ها و مخصوصا به زوج‌های جوان می‌کند.

فوت سرپرست؛ همسر و در صورت نبود همسر، فرزند ارشد که به سن قانونی رسیده باشد و یا قیم قانونی باید ضمن ارائه اصل شناسنامه و اصل کارت ملی خود و نیز گواهی فوت، شناسنامه و کارت ملی باطل شده سرپرست متوفی به مراکز پلیس +۱۰ نسبت به تغییر سرپرست اقدام کند.

چطور یارانه خود را از سرپرست جدا کنیم

فرایند تغییر سرپرست در موارد مربوط به خانوارهای بدسرپرست، کفالت، حضانت، قیمومیت و مواردی از این قبیل، کمافی‌السابق در کلیه فرماندری های سراسر کشور انجام می‌شود و فرمانداری‌ها پس از بررسی مدارک و مستندات مربوطه، در صورت تایید، سرپرست جدید خانوار را به همراه نامه رسمی فرمانداری به دفاتر پلیس +۱۰جهت اِعمال تغییر سرپرست معرفی می‌کنند.

لازم به ذکر است سرپرست جدید خانوارهای فوق‌الذکر می‌توانند بلافاصله پس از ثبت تغییرات مربوطه در پلیس +۱۰ با مراجعه به یکی از شعب بانکی که می‌‌خواهند حساب یارانه‌ ای در آن داشته باشند، نسبت به ثبت شماره حساب سرپرست خانوار جدید در سامانه رفاهی اقدام نمایند. بدیهی است در صورت عدم ثبت شماره حساب در بانک مربوطه، امکان پرداخت یارانه امکان پزیر نیست.

سرپرستان خانواری که در حال حاضر یارانه نقدی را دریافت مینمایند و متقاضی ثبت ازدواج، طلاق، فوت و… در خانواده خود میباشند، باید به همراه مدارک هویتی شناسنامه,کارت ملی و …و مستندات لازم به دفاتر پلیس +۱۰مراجعه کنند.

خانواده‌هایی که در حال حاضر به صورت نقدی دریافت می‌کنند و متقاضی تغییر سرپرست خانواده به دلایل محجوریت، مجنون شدن سرپرست خانوار، اعتیاد سرپرست خانوار و … می‌باشند، لازم است به همراه مدرک هویتی و مستندات لازم به فرمانداریهای محل سکونت مراجعه نمایند.

طبق دستورالعمل ماده ۹ آیین نامه اجرائی ماده ۷ قانون هدفمند کردن یارانه‌ها در صورت اعتیاد سرپرست خانوار به مواد مخدر، محجور بودن، زندانی بودن، فوت یا مفقود یا مجنون شدن، عدم حضور سرپرست در محل زندگی در خارج کشور و عدم صلاحیت سرپرست خانوار، چنانچه خانوار مزبور سال جاری در طرح ثبت نام مجدد در سامانه رفاهی شرکت نموده باشند، متقاضی  واجد شرایط می‌تواند جهت تغییر سرپرست خانوار فعلی با ارائه مدارک هویتی و سایر مستندات لازم به فرمانداری محل سکونت خود مراجعه نمایند.

سلام من ۷ ساله ازدواج کردم یارانمو جدا نکردمو پدرم یارانمو میگیره. همسرم هم یارانش قطع شده الان شرایط زندگیم بد شده بیمه بیکاری میگیرم باید چطور یارانه خودم و همسرمو بگیرم؟؟ لطفا راهنماییم کنید.

لطفا مطلب را مطالعه نمائید.

به مراکز پلیس +۱۰ مراجعه کنید راهنماییتون میکنن همراه با مدارک

سلام من دو ساله که صیغه نامه دارم و میخوام یارانه مو از پدرم جدا کنم چطور میتونم این کار رو بکنم که یارانه م به حساب خودم واریز بشه نه پدرم

همراه با مدارک شناسایی و ازدواج میتوانید به سازمان مربوطه مراجعه کنید.

سلام من ازدواج كردم و الان يارانه ميگيرم ولي خانومم ميگرفتن قعطش كردن الان من برم جدا كنم خانومم بياد زير مجموعه من ميگن ك از منم قطع ميشه

برای جداسازی نیازی به مدارک شناسایی والدین نیست من امروز اقدام کردم

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نام

ایمیل

وبسایت


ذخیره نام، ایمیل و وبسایت من در مرورگر برای زمانی که دوباره دیدگاهی می‌نویسم.


برای جدا کردن یارانه پس از ازدواج چه کارهایی باید انجام دهیم؟ جداسازی یارانه خود از خانواده چه مدت به طول می‌انجامد؟ پاسخ این سوالات را در این گزارش بخوانید.

به گزارش مشرق، یارانه طرحی است که  برای کمک به مردم توسط دولت در نظر گرفته شده است. با توجه به مشکلات اقتصادی جامعه، اکثر زوج های جوان پس از ازدواج، که از  پدر و مادر خود  جدا می شوند و زندگی جدیدی را آغاز می کنند، قصد دارند  یارانه خود را نیز از آنها جدا کنند تا با “جدا کردن یارانه” کمک خرجی برای زندگی جدید خود داشته باشند، البته کار درستی است.

پسری که تا قبل از  ازدواج کردن در سرپرستی پدر است با ازدواج کردن، خود سرپرست یک خانواده جدید می‌شود. زوجین در این مرحله با سوال اینکه چگونه یارانه ام را جدا کنم؟ روبه‌رو می شوند یا بنا به دلایل دیگری همانند طلاق یا فوت سرپرست و یا حتی افراد مجردی که از خانواده خود جدا زندگی می‌کنند قصد جدا کردن یارانه را دارند، اما جدا کردن یارانه پس از ازدواج، نیاز به شرایطی دارد که اولین اقدام مراجعه به مراکز مشخصی که آدرس آنها را می توانند از مرکز پلیس +10 دریافت کنند، است. سپس نیاز به مدارک و شرایط دیگری دارند که در ادامه، در اختیار شما قرار می دهیم.

مراحل جدا کردن یارانه پس از ازدواج (آماده کردن مدارک)

مدارک شناسایی پدر هر دو طرف، که شامل کارت ملی، شناسنامه، و کپی دیگر مدارک است.

چطور یارانه خود را از سرپرست جدا کنیم

مدارک شناسایی هر دو طرف که شامل شناسنامه، کارت ملی، و کپی تمامی مدارک است.

اصل و کپی عقدنامه رسمی زوج

مراجعه برای حذف نام از لیست خانواده و معرفی خانوده جدید برای جدا کردن یارانه

زوج ها پس از اینکه مدارک مورد نیاز خود را آماده کردند، به آدرسی که از مرکز پلیس +10 دریافت کرده اند باید مراجعه کنند تا نام آن ها از لیست خانواده خود حذف شود. سپس با ارائه مدارک به مرکز پلیس +10  و فرم ها و شماره پیگیری  که از مرکز قبلی  دریافت کرده اند می توانند مراحل ثبت نام و جدا کردن یارانه از خانواده خود و  معرفی خانواده جدید برای دریافت رایانه به اتمام برسانند. باید دقت داشته باشید که مراحل اداری ذکر شده به مدت یک الی دو ماه زمان می برد. به همین علت برای اینکه یارانه یک ماه خود را از دست ندهید باید به مراحل بالا  بین دهم تا بیستم هر ماه اقدام کنید. همچنین قبل از هرگونه اقدام به مراکز اداری، زوجین باید یک حساب بانکی تهیه کنند و شماره حساب و کارت خود را نیز هنگام مراجعه همراه خود داشته باشند. همچنین برای ثبت نام یارانه می توانند از سایت  refahi.ir  اقدام کنند.

مشکلات جدا کردن یارانه بعد از ازدواج

اما جدا کردن یارانه از خانواده پس از ازدواج مشکلاتی را نیز به همراه دارد. حتی در مواردی دیده شده است که وقتی نام خود را از لیست خانواده حذف می کنند تا نام آنها در لیست خانوده جدید ثبت شود، یارانه آنها قطع می‌شود.

دولت در سال های اخیر، تلاش می کرد تا  یارانه افرادی که درآمد بالاتری دارند را قطع کند و به جای آنها به افرادی که کم درآمد و واقعا نیازمند به یارانه هستند، پرداخت کند. در این میان، زوج های جوانی که تازه ازدواج کرده اند و سرمایه مشخصی نیز ندارند نمی توانند یارانه دریافت کنند. هر چند که در ابتدای این تصمیم دولت، یعنی پرداخت یارانه، توجیه این بود که مازاد یارانه در جهت کار های عمرانی باشد. که به گفته مسولان، همین یارانه مشکلات زیادی برای دولت به بار آورد. در نهایت این که معلوم نشد سیستم حذف یارانه ها به چه شکلی عمل می‌کند و برخی زوج های جوان که سرمایه نداشته و به شدت مشکلات مالی داشتند و دیگرخانواده های نیازمند، از دریافت یارانه محروم ماندند و برعکس، زوج هایی که تحت حمایت پدر بودند و یا شرایط و امکانات اقتصادی خوبی داشتند در حمایت یارانه نیز بودند.

در رابطه با این که زوج های جوانی که تصمیم در جدا کردن یارانه خود دارند، اگر یارانه هر دو طرف در سیستم پرداخت یارانه که در مرحله اول جدا کردن یارانه اشاره شد، ثبت شده باشد مشکلی نخواهد داشت و زوج ها می‌توانند  پس از جدا کردن یارانه، آن را دریافت کنند.

چگونگی جدا کردن یارانه بعد از تغییر سرپرست

اگر زوج ها طلاق گرفته باشند و اقدام به جدا کردن یارانه از خود باشند، و این تصمیم بین زوجین به صلاحیت رسیده باشد می توانند به مرکز پلیس +10 مراجعه کنند ولی اگر توافقی بین زوجین برای جدا کردن یارانه نباشد باید به فرمانداری شهر محل اقامت خود مراجعه کنند.

در صورتی که سرپرست خانوار فوت کرده باشد، برای جدا کردن یارانه افراد خانواده از سرپرست، می توانند به فرمانداری شهر محل اقامت مراجعه کنند یا این که همراه با اصل و کپی مدارک شناسایی و برگه فوت به مرکز پلیس+10  سرپرست محله خود مراجعه کنند.

اما زن هایی که با شوهر خود اختلاف دارند و اقدامی به طلاق نکرده اند، قبل از طلاق امکان جدا کردن یارانه برای آن ها وجود ندارد. اگر بخواهند یارانه خود را جدا کنند باید طلاق بگیرند و با مراجعه به مراکز پلیس+10 سرپرست خود را تغییر داده و از اول ثبت نام کنند.

تازه ازدواج کرده‌ها چگونه یارانه دوم دریافت کنند؟

سخنگوی ستاد شناسایی مشمولان طرح حمایت معیشتی وزارت رفاه درباره اینکه آیا افرادی که اخیرا از فهرست یارانه‌بگیران حذف شده‌اند مشمول دریافت بسته جدید خواهند بود یا خیر؟ گفت: افرادی که به دلیل آزمون وسع، مشخص شد که وسع مالی بالایی دارند و در زمره سه دهک بالای درآمدی هستند قطعا مشمول بسته حمایتی جدید نخواهند بود.

حسین میرزایی ضمن اعلام اینکه سامانه #۶۳۶۹* اواسط هفته آتی به منظور کسب اطلاع از وضعیت دریافت بسته حمایتی دولت فعال خواهد شد، اظهار کرد: جزئیات دقیق از زمان آغاز به کار این سامانه را متعاقبا به مردم اطلاع‌رسانی می‌کنیم. وی در پاسخ به پرسشی درباره فهرست مشمولان دریافت بسته حمایتی اعم از کارگران فصلی، دستفروشان، دختران مجرد و… گفت: هر کس که دارای کد ملی باشد بنابر بررسی وسع مالی خانوارها چنانچه افراد در زمره سه دهک بالای درآمدی نباشند، می‌توانند مشمول این طرح قرار بگیرند و درخواست خود را برای دریافت این بسته حمایتی ارائه کنند تا پس از بررسی شاخص‌ها و استانداردهای موجود، مشمول بودن یا نبودن آنها را اعلام کنیم. دریافت بسته‌ها ابدا قشری نیست که بگوییم یک قشر مشمول هستند و قشر دیگر مشمول نیستند. سخنگوی ستاد شناسایی مشمولان طرح حمایت معیشتی وزارت رفاه درباره اینکه آیا افرادی که اخیرا از فهرست یارانه‌بگیران حذف شدند مشمول دریافت بسته جدید خواهند بود یا خیر؟ گفت: افرادی که به دلیل آزمون وسع، مشخص شد که وسع مالی بالایی دارند و در زمره سه دهک بالای درآمدی هستند قطعا مشمول بسته حمایتی جدید نخواهند بود. وی درباره زوجینی که به تازگی ازدواج کرده‌اند نیز گفت: اگر هنوز یارانه‌شان را از خانواده‌شان جدا نکرده باشند و یارانه‌شان وصل باشد که مشکلی وجود ندارد؛ اما اگر یارانه‌شان قطع شده باشد یا قصد داشته باشند حساب یارانه خود را تفکیک کنند باید به پلیس +۱۰ مراجعه و پرونده تشکیل بدهند و مراحل لازم را طی و سپس اطلاعات خود را با ذکر دلیل در سامانه‌ای که اعلام خواهیم کرد، وارد کنند تا مراحل لازم طی شود. سخنگوی ستاد شناسایی مشمولان طرح حمایت معیشتی وزارت رفاه درباره مدت زمان رسیدگی به درخواست‌های مطرح شده برای جاماندگان نیز گفت: این مدت زمان برای سنجش شاخص‌ها بستگی به میزان درخواست‌ها دارد اما همانطور که سخنگوی دولت اعلام کرد افرادی که به هر دلیلی در حال حاضر در لیست مشمولان قرار نگرفته‌اند در صورت درخواست رسیدگی مجدد و تایید درخواست توسط وزارت رفاه مشمول بسته خواهند شد.

منبع: باشگاه خبرنگاران و ایسنا

کليه حقوق اين سايت متعلق به پایگاه خبري-تحليلي مشرق نيوز مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.


با توجه به مشکلات اقتصادی جامعه، اکثر زوج های جوان پس از ازدواج، که از پدر و مادر خود جدا می شوند و زندگی جدیدی را آغاز می کنند، قصد دارند یارانه خود را نیز از آنها جدا کنند تا با “جدا کردن یارانه” کمک خرجی برای زندگی جدید خود داشته باشند، البته کار درستی است.

بسیاری از افراد پس از ازدواج تصمیم به جداسازی یارانه خود از خانواده می‌گیرند. به منظور جداسازی یارانه پس از ازدواج، همسر باید به عنوان سرپرست خانوار با مدارک مورد نیاز به یکی از شعب پلیس+۱۰ مراجعه کرده و درخواست جداسازی یارانه را انجام دهد.

نکته قابل توجه در این مورد این است که جهت ایجاد حساب جدید یارانه در بین زوج ­های جوان هر دوی آن­ها باید یارانه فعال داشته باشند. اگر یکی از آن دو در خانواده قبلی خود یارانه دریافت نمی‌کرد، امکان درخواست جداسازی یارانه برای او وجود ندارد.

هدف مندی یارانه ها شامل 16 ماده است. به گونه ای که با حذف کردن یارانه از مواد سوختی، برق، گاز، و غیره درآمد به دست آمده، به صورت نقدی و یا غیر نقدی بین مردم پخش شود و سایر درآمد ها صرف کار های عمرانی و غیره شود.

چطور یارانه خود را از سرپرست جدا کنیم

براین اساس، قانون هدفمندی یارانه ها تصحیح کردن قیمت‌های حامل انرژی است تا با کم کردن فاصله قیمت های داخلی و خارجی سوخت، مانع هدررفتن و یا قاچاق این منابع شود. این قانون از آذر ماه سال 1389 تا الان ادامه دارد.

افراد بنا به دلایل مختلفی مجبور به جدا کردن یارانه خود از سرپرست هستند. در این مقاله به تمامی روش های جدا کردن یارانه پرداخته می شود.


پسری که تا قبل از ازدواج کردن در سرپرستی پدر است با ازدواج کردن، خود سرپرست یک خانواده جدید می‌شود. زوجین در این مرحله با سوال اینکه چگونه یارانه ام را جدا کنم؟ روبه‌رو می شوند یا بنا به دلایل دیگری همانند طلاق یا فوت سرپرست و یا حتی افراد مجردی که از خانواده خود جدا زندگی می‌کنند قصد جدا کردن یارانه را دارند، اما جدا کردن یارانه پس از ازدواج، نیاز به شرایطی دارد که اولین اقدام مراجعه به مراکز مشخصی که آدرس آنها را می توانند از مرکز پلیس +10 دریافت کنند، است. سپس نیاز به مدارک و شرایط دیگری دارند که در ادامه، در اختیار شما قرار می دهیم.

1- مدارک شناسایی پدر هر دو طرف، که شامل کارت ملی، شناسنامه، و کپی دیگر مدارک است.
2- مدارک شناسایی هر دو طرف که شامل شناسنامه، کارت ملی، و کپی تمامی مدارک است.
3- اصل و کپی عقدنامه رسمی زوج
4- مراجعه برای حذف نام از لیست خانواده و معرفی خانوده جدید برای جدا کردن یارانه

زوج ها پس از اینکه مدارک مورد نیاز خود را آماده کردند، به آدرسی که از مرکز پلیس +10 دریافت کرده اند باید مراجعه کنند تا نام آن ها از لیست خانواده خود حذف شود. سپس با ارائه مدارک به مرکز پلیس +10 و فرم ها و شماره پیگیری که از مرکز قبلی دریافت کرده اند می توانند مراحل ثبت نام و جدا کردن یارانه از خانواده خود و معرفی خانواده جدید برای دریافت رایانه به اتمام برسانند. باید دقت داشته باشید که مراحل اداری ذکر شده به مدت یک الی دو ماه زمان می برد.

به همین علت برای اینکه یارانه یک ماه خود را از دست ندهید باید به مراحل بالا بین دهم تا بیستم هر ماه اقدام کنید. همچنین قبل از هرگونه اقدام به مراکز اداری، زوجین باید یک حساب بانکی تهیه کنند و شماره حساب و کارت خود را نیز هنگام مراجعه همراه خود داشته باشند. همچنین برای ثبت نام یارانه می توانند از سایت refahi.ir اقدام کنند.

زوج هایی که از یکدیگر جدا شده اند، جهت انتقال یارانه بعد از طلاق باید با در دست داشتن مدارکی مثل شناسنامه، کارت ملی، سند طلاق و کپی تمام مدارک به دفاتر پلیس+ ۱۰ مراجعه کرده و تقاضای سرپرستی جدید برای دریافت یارانه کنند. پس از آن فرد باید حساب یارانه جدا برای خود در یکی از بانک­ها ایجاد کند؛ در غیر اینصورت یارانه برای او پرداخت نمی شود.

در مواردی که پدر فوت کرده باشد یارانه به حساب مادر خانوار واریز می‌شود با فوت سرپرست خانوار یارانه اعضای خانوار قطع و برای حل این مشکل باید مادر و فرزندان با مدارک اصل شناسنامه و اصل کارت ملی کپی مدارک شناسایی سرپرست قبلی و گواهی فوت به مراکز پلیس+۱۰ مراجعه کنند.

در برخی موارد با فوت پدر خانواده فرزند ارشد سرپرستی را برعهده می گیرد و در چنین شرایطی هم انتقال یارانه با این روش مذکور انجام می‌گیرد.

انتقال یارانه در خانوار‌های بد سرپرست نیز در مرکز پلیس +۱۰ انجام می‌گیرد، اما در این موارد جهت تغییر در کفالت وحضانت و غیره افراد باید ابتدا به مرکز فرمانداری استان مربوطه مراجعه کنند و با گرفتن نامه رسمی از فرمانداری به پلیس +۱۰ مراجعه کنند.

در مواردی از قبیل اعتیاد سرپرست خانوار به مواد مخدر، زندانی بودن، فوت یا مفقود یا مجنون شدن، عدم حضور سرپرست در محل زندگی خانوار (مثل زندگی در خارج کشور)، عدم صلاحیت سرپرست خانوار و افرادی که در مراکز شبانه روزی نگهداری می‌شوند و فاقد سرپرست هستند، کمک‌های موضوع این آیین نامه به تشخیص سازمان، به سرپرست دیگری پرداخت خواهد شد.

افراد زندانی خود سرپرست مستثنی بوده و کمک‌های مربوط به حساب آن‌ها واریز خواهد شد. جدا کردن یارانه حدود یک تا دو ماه زمان می‌برد تا یارانه افراد پس از انتقال به حساب سرپرست خانوار واریز شود.

گفتنی است برای ایجاد حساب یارانه جدید در بین زوج های جوان الزاماً باید هر دو یارانه فعال داشته باشند. به بیانی اگر یارانه هر دو یا یکی در خانواده قبلی قطع شده باشد با درخواست جدید برای زوجی که یارانه اش پیشتر قطع شده است، امکان فعال کردن مجدد یارانه وجود ندارد، حتی اگر زوج در خانواده جدید خود با مشکلات شدید اقتصادی رو به رو باشند.


   instagram facebook telegram rss

© تمام حقوق مادی و معنوی این پایگاه محفوظ و متعلق به حقوق نیوز می باشد.هرگونه کپی و نقل قول از مطالب سايت با ذكر منبع و لینک سایت بلامانع است.

چطور یارانه خود را از سرپرست جدا کنیم
چطور یارانه خود را از سرپرست جدا کنیم
0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *