چطور یک زن شاد باشیم

 
helpkade
چطور یک زن شاد باشیم
چطور یک زن شاد باشیمجستجو در سایت

زنان شاد چه می‌کنند،چطور زن شادی باشیم

محققان با بررسی و مطالعه عوامل شادی در زنان مختلف به این نتیجه رسیده‌اند که:

1. زنان‌شاد می‌دانند کامل‌گرایی با کمال گرایی متفاوت است، بنابراین به دنبال واقعی نگاه کردن به خود و نقاط ضعف و قوت‌شان هستند و نگاه آرمانی و اید‌ه‌آل‌گرایانه ندارند. 2. زنان شاد می‌دانند ارزش‌ آن‌ها بستگی به این ندارد که چه دارند و چگونه به نظر می‌رسند.برای آن‌ها مهم این است که از چه روابط موفق و سلامت احساسی برخوردارند. 3. زنان شاد می‌دانند تنها خودشان هستند که می‌توانند کاری برای شادبودن خود انجام دهند و نباید آن را به دیگری واگذار کنند و از دیگران انتظار داشته باشند. 4. زنان شاد درک می‌کنند امروز تنها روزی است که می‌توانند از آن مطمئن باشند.آن‌ها می‌دانند که از این روز چگونه بیشترین استفاده را کنند. 5. زنان شاد می‌دانند که با «نه گفتن» به دیگران فرصتی را پیدا می‌کنند که به خودشان «آری» بگویند. 6. زنان شاد اهمیت داشتن قدرت شخصی را درک می‌کنند و این باور را دارند که زندگی‌شان متعلق به خودشان است نه وابسته به دیگران. 7. زنان شاد قدرت انتخاب در زندگی را باور دارند بنابراین به انتخاب‌های زندگی‌شان توجه ویژه‌ای می‌کنند. 8. زنان شاد از قدرت بخشش مطلع هستند، چرا که می‌دانند بخشیدن به یک فرد کمک به او نیست بلکه کمک کردن به خودشان است. 9. زنان شاد برنامه ویژه‌ای برای وقت گذراندن با خود دارند و برای شاد زیستن برنامه‌ریزی‌ می‌کنند. 10. زنان شاد هرگز موقعیت‌های بد و اتفاقات ناخوشایند را فراگیر و همیشگی‌ نمی‌دانند و آن را شخصی ارزیابی نمی‌کنند. 11. زنان شاد می‌دانند که خوشبختی و شادمانی بدون تلاش و زحمت نیست، بنابراین در مواقع بروز مشکلات به دنبال حل مسأله و یافتن راه‌حل‌های منطقی هستند. 12. زنان شاد می‌دانند که در هرمرحله از زندگی، چیزی را از دست خواهند داد اما در مقابل، چیزی را هم به‌دست می‌آورند. 13. زنان شاد می‌دانند بخشی از هویت آن‌ها به شغل و کاری که انجام می‌دهند مربوط می‌شود، اما هرگز اجازه نمی‌دهند همه‌ هویت‌شان را کارشان رقم بزند. 14. زنان شاد می‌دانند که می‌توانند صاحب همه چیز شوند، اما لزوماً همه چیز را در یک زمان به دست نمی‌آورند. 15. زنان شاد می‌دانند نگرش مثبت، روابط ارزشمند و زندگی پرمعنا اجزای تشکیل‌دهنده‌ شادمانی و خوش‌بختی هستند. 16. زنان شاد خود را باور دارند، قدر‌شناس و عامل‌ هستند. 17. زنان شاد مقایسه نمی‌کنند زیرا می‌دانند همیشه کسانی وجود دارند که بیش از آن‌ها دارند. 18. زنان شاد می‌دانند اعتراف‌‌کردن به مسائلی که وجود دارد نخستین قدم برای تغییر دادن است. 19. زنان شاد به هر قیمتی وارد یک رابطه عاطفی نمی‌شوند.آنها ترجیح می‌دهند عشق برابر و پایدار و با‌ثبات را تجربه کنند. 20. زنان شاد به دنبال یادگیری و تغییر هستند و هیچ گاه قدرت خلاقیت خود را دست‌کم نمی‌گیرند. وقت را تلف نکنید. به این موضوعات فکر کنید و آن‌ها را اجرا کنید. این ۲۰ اصل به عنوان راز‌هایی برای تبدیل شدن به یک زن شاد زندگی شما را دگرگون می‌کند. فراموش‌نکنید که هیچ لوازم آرایشی به‌اندازه‌ «شادی» شما را زیبا نمی‌کند.چطور یک زن شاد باشیم

منبع : سلامت نیوزبخش مشاوره و پرسش و پاسخ

شناسه کاربری 

رمز عبور             


  

عضویت در سایت


دسته بندی مطالب

مطالب روابط جنسی و زناشویی

مطالب دوران قبل از ازدواج

مطالب پزشکی و سلامت

مطالب تربیت فرزندان

مطالب احکام شرعی

مطالب روانشناسی

مطالب اجتماعی

مطالب صوتی

ویدئو

خدمات عمومی


 


 افراد آنلاین :

چطور یک زن شاد باشیم


13315


بازدید امروز:


41642


بازدید دیروز:


232398262


آمار کل:

مشاوره
ازدواج و مشاوره زناشویی تنظیم خانواده ،کلیه حقوق مادی و
معنوی مروبط به مطالب اختصاصی ثبت شده و ترجمه شده در این
سایت برای پایگاه اطلاع رسانی تنظیم خانواده محفوظ است.

چگونه یک همسر شاد داشته باشیم

 

احترام گذاشتن به همسر خویش

چنانچه میخواهید یک ازدواج سالم داشته باشید، شما باید همسر خود را بعنوان معشوقه خویش بگیرید و احساسات خویش را در هر موقع که تصمیم گیری می کنید و یا تنها در خصوص روز هایی که در نظر گرفته اید، نسبت به وی ابراز کنید.

 

چطور یک زن شاد باشیم

چنانچه با همسرتان همانند نظرات وی رفتار کنید یا واقعا مهم نیست و دوست دارید همیشه حرف پایان را بزنید، شما مجبورید که در ازدواج خویش ثباتی داشته باشید. اطمینان حاصل کنید که نظرهای همسرتان را همان طور جدّي تلقی می کنید که خویش را وقف وی می کنید و وقت خویش را برای گوش دادن به حرفای همسر خویش قرار دهید و باعث شوید که وی حس ارامش کند.

 

نسبت به همسرتان مهربان باشید، به وی عشق بورزید و وی را درک کنید. چنانچه روز بدی دارید و به وی ضربه ای می زنید، حتماً معذرت خواهی کنید؛ چنانچه میخواهید به حرفا شما گوش کند، به وی احترامی را که مستحق اوست، به وی بگذارید، بخاطر این که ازدواج نموده اید.

 

شما همینطور باید به حریم خصوصی همسر خویش احترام بگذارید. چنانچه انتظار دارید وی به شما احترام بگذارد، بخاطر تلفن یا رایانه خویش وی را کم اهمیت نکنید.

 

تأثیر همسر شاد در زندگی زناشویی

 

محبت را فراموش نکنید

فراموش نکنید که زن ها تا لحظه مرگشان هم منتظر نوازش و محبّت از همسرشان هستند و از شما توقع محبّت دارند؛ پس چنانچه زن شادی میخواهید از محبّت کلامی( بیان کردن کلمات محبّت آمیز، تحسین وی در جمع و خلوت و بالا بردن اعتماد به نفس وی) و محبّت عملی( خرید هدیه، وقت صرف کردن با وی، تفریح و سرگرمی های دونفره و…) دریغ نکنید.

 

در کار های خانه به همسرتان کمک کنید

انجام کار های بیرون و داخل منزل بسیار استرس زا و خسته کننده است و سبب می شود زن ديگر فرصتی برای رسیدگی به سلامت جسمی و روحی خود نداشته باشد؛ بنابراین کمک به زن در انجام کار های منزل و تقسیم کار ها تا حد زيادي میتواند سطح استرس را کاهش داده و آنها را شادمان کند. شما با این کار با یک تیر دو نشان خواهید زد؛ محبّت به همسر و کمک به وی در کار انجام کار های خانه.

 

همسرتان را در جریان قرارها، تصمیمات و مسوولیت هایتان قرار دهید 

به عنوان یک مرد که تمام روز کار می کند، ممکن است قرارها، تصمیمات و مسوولیت های زيادي داشته باشید که چنانچه همسرتان را از آنها مطلع نکنید، وی حس طرد شدن و موردقبول نبودن خواهد کرد. شاید باورتان نشود، ولی رعایت همین نکته گاهی آنقدر حس ارامش و غروری به زن می دهد که میتواند سبب شادی و خوش‌حالی وی شود.

 

چگونه همسر شادی باشیم

 

زندگی را از یکنواختی دربیاورید

چند سال پس از زندگی مشترک، روزمرگی و یکنواختی آرام آرام روی زندگی شما سایه می افکند، ولی یکنواختی میتواند هرکسی را دلزده و ناراحت کند، پس نگذارید روند یکنواخت زندگی، شادی را نابود کند؛ رفتن هفته ای یک بار به سینما، چرخ زدن در پاساژ ها و فروشگاه های زنجیره ای، رفت وآمد با دوست های و اشنایان، تماشای فیلم موردعلاقه و… میتواند  زندگی را از یکنواختی دربیاورد.

 

اوقاتی را با هم بگذرانید

هیچ چیزی نمیتواند جایگزین اوقاتی که به صورت موثر با هم میگذرانید شود، آن گاه که وقتی را با هم بدون فرزندان، حیوانات خانگی یا دیگر مواردی که در رابطه تان اختلال ایجاد می کند می گذرانید در واقع پیوندی را شکل میدهید که در سخت ترین اوقات زندگی همراهتان خواهد ماند.

 

بهتر است وقتی که با یکدیگر میگذرانید همراه با فعالیتی مشترک باشد و نه تنها تماشای تلویزیون!

 

مدام با هم بخندید

احساسات خوب، به خصوص خندیدن باعث سر حال امدن روح می شود. هنگامی که با همسرتان که دوستش دارید، می خندید و از رویدادهای شاد و لحظه های ناب لذت می برید، یک مهر تائید روی استحکام رابطه عاشقانه خویش با همسرتان می زنید. برای هم لطیفه تعریف کنید؛ کلیپ های خنده‌دار تماشا کنید. به مکان های شاد و هیجان انگیز بروید و از ته دل با هم و در کنار هم به زیبایی های دنیا بخندید.

 

همسرتان را تحسین کنید.

سپاسگذاری کردن از همسرتان را به یک عادت روزانه تبدیل کنید. از نقاط قوت وی تعریف کنید و هنگامی که برایتان کاری انجام می دهد از وی قدردانی کنید. با این کار او را خوشحال تر می کنید و نشان می دهید که به او متعهد هستید.

 

داشتن همسر شاد

 

چطور یک زن شاد باشیم

هم‌دیگر را غافلگیر کنید.

ارتباطات عاطفی خيلي زود میتوانند معمولی و روزمره شوند. برای حفظ هیجان رابطه تان، به فکر استفاده از راههای سرگرم کننده و خلاقانه برای غافل گیر کردن یکدیگر باشید. این غافل گيري امکان دارد شامل انجام کارهای سرگرم کننده ، خرید هدیه و یا حتی طی کردن یک شب رمانتیک و عاشقانه در کنار هم باشد. از این ایده ها هم میتوانید استفاده کنید:

 

غذای مورد علاقه وی را درست کنید.

برای وی هدیه بخرید.

یک ماساژ عاشقانه به وی هدیه بدهید.

خيلي هم راحت و خودمانی نباشید

 

هرچند پوشیدن لباس راحتی و لم دادن و تماشای تلویزیون میتواند خيلي دل چسب و راحت باشد، ولی این را به روال هر روزتان تبدیل نکنید. شادترین زوج ها آنهایی اند که با هم قرار می گذارند، از ظاهر هم تعریف می کنند و با همکار های سرگرم کننده و جالب انجام میدهند تا عشق و جاذبه و حس شان را نسبت به هم حفظ کنند.

 

با هم ورزش کنید

دکتر جین گریر می گوید با هم ورزش کردن کلید شاد زیستن در زندگی زناشویی و از علامت های رابطه ی سالم است. حتی اگر شما روی تردمیل مشغول دویدن هستید و وی در سالن بدن سازی است، باز هم این بهترین راهی است که میتوانید عصبانیت ها و ناراحتی های تان را با هم دور بریزید درحالی که ذهن و جسم تان را سالم نگاه می دارید.

 

روشهای شاد کردن همسر

 

درباره همسرتان زود قضاوت نکنید

این را به خاطر داشته باشید هیچ فردی، خوشبخت مطلق نیست. همه اشخاص، روزهای خوب و بد در زندگی شان دارند. طبیعت زندگی همین است که در کنار خوبی ها، بدی ها وجود دارند. بعضی روزها هستند که آدم ها حوصله هیچ کاری را ندارند. شما بعنوان همسر، باید این مسأله را درک کنید و بدانید که نمی شود همیشه همه چیز خوب باشد و لبخند و شادی در منزل جریان داشته باشد.

 

خود شما هم گاهی به قدری مشغله و دل مشغولي دارید که نمی توانید به اندازه کافی برای همسرتان وقت بگذارید. در چنين مواقعی، خيلي زود قضاوت نکنید. چنانچه یک روز همسرتان به شما کم تر توجه کرد، به این معنی نیست که ديگر دوست تان ندارد یا از شما خسته شده است.

 

صداقت ضروری است

ممکن است مسایلی را با همسرتان در بین بگذارید که وی مایل به شنیدن آن ها نباشد ولی این بهتر از آن است که همسرتان در صداقت شما شک کند.

 

عدم اعتماد یکی از عوامل اصلی شکست در رابطه زناشویی می باشد، اگر اعتماد خدشه دار شده یا از بین برود ایجاد دوباره اعتماد وقت بسیار زیادی خواهد گرفت، شادترین زوج ها آنهایی هستند که صداقت در زندگیشان امری طبیعی و روزمره مانند تنفس است.

 

گردآوری: بخش زناشویی بیتوته

 

دانستنیهای قبل و بعد از ازدواج


آسانترین راه خرید برنامه در کنسول ps4


ارسال فوری و محرمانه انواع کاندوم


طلاق توافقی و هرآنچه لازم است بدانید


واسه همه چی جا هست!


میخوای از همیشه زیباتر باشی؟


تشخیص و درمان ناباروری در زنان


کلکسیون فرشهای مدرن و کلاسیک برای خرید


درخواست وکیل طلاق و مشاوره تلفنی رایگان

پیشرفته ترین روش درمان نازایی زنان و مردان


یادگیری زبان انگلیسی با اینترنت نیم بها


سوتین های خوشگل و باکیفیت/تنوع رنگ عالی


رسیدن به اوج لذت جنسی با این محصولات


سوالات پیش از ازدواج به تفکیک جلسه


پاکسازی و رفع آلودگی هوای خانه

Makan Inc.| All Rights Reserved – © 2013 – 2021

همه زوج ها دوست دارند زندگی مشترک شادی با هم داشته باشند، اما باید بدانند که شاد زيستن هم مانند هر امر ديگر اصولي دارد. افراد مختلف و صاحب نظران گوناگون از شادي و شاد زيستن برداشت ها و تعاريف مختلف دارند.

مثلا ارسطو مي گويد؛

مردم عادي لذت را شادي فرض مي كنند، افراد موفق عملكرد خوب را برابر شادي مي شمارند و دانشمندان زندگي متفكرانه و جستجوگرانه را معادل شادي مي دانند.چطور یک زن شاد باشیم

جان لاك معتقد است كه شادي بستگي به تعداد لذات زندگي دارد. “مك گيل” شادي را به لذت هاي تمايلات ارضا شده مربوط دانسته است.

برتراندراسل مي گويد:

رغبت همگاني ترين نشانه شاد زيستن است. ولي مي توان تعريف ديگري از شادي داشت. شادي عبارت است از احساس خوشبختي پايدار در زندگي شخصي، مفيد بودن براي تحقق آرزو و رفع نيازهاي عمومي، يعني انساني شاد است كه از زنده بودن خود احساس خوشبختي و رضايت كند و ديگران از زندگي او سود ببرند.

اين سوال با فراواني بسيار بالا در بين افراد مطرح مي شود. چون همه ما شادي را دوست داريم و آن را زيربناي سلامتي خود و جامعه مي دانيم. با عنايت به محوريت زن و مرد در ايجاد زندگي شاد در خانواده و با توجه به اين كه خانواده شاد، جامعه شاد را ايجاد مي كند.

بي ترديد افكار شاد، ما را شاد مي كند، اما افكار بد، حالمان را خراب مي كند. زن بايد بداند به خاطر خوشبختي خودش هم كه شده بايد شوهر شاد و خوشبختي داشته باشد. براي رسيدن به اين هدف، يك لبخند هم كفايت مي كند. به طور يقين نمي توانيم شوهرمان را تغيير دهيم. زيرا شخصيت او شكل گرفته است. پس سعي كنيم كه او را همان طوري كه هست بپذيريم. از تشويق كردن او در انجام مسئوليت هاي اجتماعي، شخصي و زندگيش غفلت نورزيم. مطمئن باشيم كه قهرمان ساختن از او در همه شئونات زندگي به نفع ماست.

با او حرف بزنيم، به اتفاق هم راه برويم، به حرفهايش گوش بدهيم، او را بفهميم، اين ها رمز شادماني او هستند.اگر مي خواهيم شوهرمان را خوشحال كنيم، ابتدا خودمان را شاد كنيم. با شادي به كار او نگاه كنيم تا او هم از كارش راضي بشود و بدانيم كه كسي كه از كارش راضي باشد مسرور و شاد مي شود. همسرمان را دست كم نگيريم، زيرا برداشتي كه ما از همسرمان داريم روي رفتار او، به خصوص در حضور ما اثر مي گذارد.

وقتي همسرمان حتي در سالمندي به ما هديه اي مي دهد به او نگوييم اين چه كاري است كه با اين سن و سال انجام مي دهي؟

بلكه به گرمي از او تشكركنيم و خداوند را سپاسگزار باشيم كه به ما چنين همسري را داده است. با تبسم و آراستگي از همسر مان استقبال كنيم همسرمان بعد ازخداوند آرامش دهي را از ما مي خواهد. سعي كنيم سوتفاهم ها را كنار بگذاريم و حداقل يك روز در هفته را با هم باشيم.

اگر فرض را براين بگذاريم كه در سن 25 سالگي ازدواج كنيم، مي توان نتيجه گرفت كه حدود 50 سال يا بيشتربا فرض برخورداري از عمر طبيعي با زنمان زندگي مي كنيم، پس به اين بينديشيم كه با شاد كردن همسرمان خودمان هم شاد و خوشبخت خواهيم بود، براي اين كار بايد سعي كنيم در خودمان عادات بهتر ايجاد كنيم.

مثلا قبل از اين كه ميهمان دعوت كنيم موضوع را با او در ميان بگذاريم، به او فرصت كافي براي تدارك ميهمان بدهيم، در مسايل عقلاني و منطقي با زنمان موافقت كنيم، اشتباهات خود را بپذيريم، اشتباه پذيري كسر شان و امتياز دادن نيست، بلكه اشتباه بهترين آمو زگار انسان است. سعي كنيم بخنديم و به همراه ما زن ما هم بخندد، بدانيم كه خوشحال كردن زن هنر است نه علم، اگر علم بود همه مي توانستند كسب كنند، اما هنر ريشه ذاتي و دروني دارد و به همين جهت اثر آن ماندگارتر است.

از تلاش همسرمان قدرداني كنيم، در تصميم گيري به او كمك كنيم شرايطي را فراهم كنيم كه استعدادهايش را نمايان كند و با بهره گيري از قدرت تعريف و تمجيد ما بدرخشد. به جاي هداياي گران قيمت، براي زنمان وقت صرف كنيم، به گفته هايش گوش دهيم و حتي اجازه دهيم فرياد بكشد تا از اين طريق به آرامش برسد، محبت خودمان را به زبان بياوريم و حتي به مادر همسرتان بگوييد كه دخترش را دوست داريد، فراموش نكنيم كه حال و هواي عاشقي تا زماني بر فضاي خانواده ما حاكم خواهد بود كه رفتار ما با همسر مان مانند رفتار روزهاي آشنايي و نا مزديمان باشد.

يقين بدانيم كه هر چه در خانه شاد تر باشيم و ارتباط بهتري با همسرمان داشته باشيم انرژي بيشتري داريم تا صرف كارمان كنيم و به اين وسيله در كارمان نيز موفق تر خواهيم بود.زنان نياز به صحبت كردن دارند، مردي كه با زنش صحبت مي كند و به حرفهاي او گوش مي دهد قلب زنش را تسخير مي كند، بارها شايد شنيده باشيم كه خانممان مي گويد”فقط مي خواهم حرفم را بشنوي و آنچه را مي كويم درك كني و به احساس من اهميت بدهي” اين جمله و امثال آن بيانگر ابراز نياز دروني وي است. پس به همسر مان توجه كنيم تا شادي در فضاي زندگي ما پراكنده شود.

۱ – کم توقع باشیم؛ از همسرمان آن قدر انتظار داشته باشیم که بتواند به انتظارات پاسخ دهد.

۲ – گذشت کنید؛ مطمئنا زندگی بدون خطا نیست و هر کدام از ما دچار اشتباهاتی می شویم و با گذشت می شود زندگی شیرین تری داشت.

۳ – این را قبول کنید که او با یکسری عادات و خو ی ها بزرگ شده است و راحت نمی تواند آنها را کنار بگذارد. به او فرصت دهید.

۴ – به خاطر همسر خود کمی از مطالب مفید و روانشناسی استفاده کنید؛ چرا که ما تجربه کافی را در اوایل زندگی نداریم.

۵ – قدر حال را بدانید شاید فردا دیگر دیر باشد.

۶ – این را خوب درک کنید که می توانید بهترین لحظات رو با همسر خود داشته باشید؛ هیچ کس نمی تواند جای همسر شما رو بگیرد.

۷ – صبور باشیم؛ اگر رفتار همسرمان را خوشایند نمی دانیم بهتر است با حوصله و تأمل و در شرایط مناسب او را از چگونگی رفتارش آگاه کنیم.

۸ – منطقی رفتار کنیم؛ مسایل را منطقی و درست بررسی کنیم و به جای منافع شخصی، مصالح زندگی مشترک را در نظر بگیریم و بی طرفانه قضاوت کنیم.

۹ – مثبت نگر باشیم؛ با بیاد آوردن لحظات شیرین زندگی بدبینی را از خود دور کنیم، به رفتارهای خوب همسرمان بیشتر بیندیشیم و جنبه های خوب زندگی را فراموش نکنیم.چطور یک زن شاد باشیم

۱۰ – یکدل باشیم؛ درک متقابل موجب ایجاد تفاهم می شود و یکدلی به وجود می آورد.

۱۱ – ارتباط کلامی و عاطفی خود را حفظ کنیم؛ سعی کنیم با همسر خود درباره ی مسائل مختلف گفتگو کنیم. صحبت کردن بهترین راه آگاهی از افکار و احساسات همسر می باشد.

۱۲ – با یکدیگر مهربان باشیم؛ همسرمان را جزئی از وجود خود بدانیم، محسناتش را بازگو کنیم، برایش خوبی بخواهیم و در راه کمک به همسرمان تمام تلاش خود را به کار ببریم. با مهربانی می توانیم مالک قلب های یکدیگر باشیم و رابطه ی گرم و صمیمی بر قرار کنیم.

۱۳ – محبت پذیر و قهر گریز باشیم؛ منش توأم با مهربانی و دوری از قهر و کینه صفت همسران فداکاراست. تلاش کنیم که آیینه ی زندگیمان شفاف و بدون غبار کدروت باشد.

۱۴ – سعی کنیم همدیگر را در کارهای که در دست انجام دادیم تشویق کنیم؛ چراکه هیچ کس مثل زن و شوهر نمی توانند مشوق هم باشند.

۱۵ – راستگو باشیم؛ صداقت و راستی از بهترین سرمایه های زندگی مشترک است. هرگز نباید به دروغ و نیرنگ متوسل شویم حتی اگر حقیقت به نفع ما نباشد. فراموش نکنیم که دروغ پایه های زندگی را سست می کند.

۱۶ – محیط خانواده را با صفا کنیم؛ فضای عاطفی خانواده باید چنان مطلوب و دوست داشتنی باشد که همسرمان در آن احساس رضایت خاطر کند و از امنیت روانی برخوردار باشد.

۱۷ – به نیازهای همسر توجه کنیم؛ رفتار دلنشین و توأم با متانت موجب می شود خواسته های خود را به راحتی بیان کند.

۱۸ – بهداشت روانی همسر را تأمین کنیم؛ در سایه ی سلامت جسمی و روانی می توانیم به هدف های خود برسیم، بنابراین باید به رفتار او توجه نماییم و از افسردگی و خمودیش جلوگیری کنیم.

۱۹ – با یکدیگر مشورت کنیم؛ هر یک از همسران باید حق داشته باشند نظر و پیشنهاد خود را بیان کنند. با مشورت کردن، راه رسیدن به زندگی سالم کوتاه تر می شود.

۲۰ – قدرشناس باشیم؛ از همسرمان به خاطر انجام وظایف، مسوولیت ها و همکاری هایش قدردانی کنیم برای ابراز سپاسگزاری و تشکر به کلمه های خاصی نیازمند نیستیم!

۲۱ – احساس مسوولیت داشته باشیم؛ هر یک از همسران باید خود را در مقابل کاری که برعهده گرفته اند متعهد بدانند و از انجام دادن آن شانه خالی نکنند.

۲۲ – سعی کنید حرمت هم را همیشه رعایت کنید. حتی موقع دعوا

۲۳ – خوش قول باشیم؛ برای حرف ها و قول های خود ارزش قائل شویم و خود را در مقابل آنها مسوول بدانیم خوش قولی نشانه ی احترام به خود و همسر است.

۲۴ – سلایق و علایق او را بدانید تا با این کار به بگوئید که چقدر برای شما مهم است؛ در بسیاری از موارد زن وشوهر از هم توقع دارند که او را خوب بشناسد و بدانند که او چی دوست دارد.

۲۵ – خود را به جای همسرمان بگذاریم؛ دنیا را از دریچه ی نگاه او ببینیم و از خود بپرسیم: «اگر من جای او بودم چه می کردم؟»

۲۶ – سختی ها و مشکلات محیط کار را در حد ضرورت با همسرمان در میان بگذاریم؛ هم فکری بار مشکلات را سبک تر می نماید.

۲۷ – روابط زناشویی را بسیار مهم بدانیم؛ عدم توجه به این روابط موجب ایجاد مشکلات مختلف خانوادگی، روحی و روانی برای هر یک از طرفین می شود و زندگی را با خطرهای جدی روبرو می کند.

۲۸ – به همسر خود بگوییم که من به خاطر عشق به تو همه ی سختی های زندگی مان را می پذیرم چنین جملاتی باعثدلگرمی او می شود.

۲۹ – همدیگر را آرام کنید؛ رو زها همیشه بدون مشکل نیست و شرایط سخت از زندگی جدایی ناپذیر است. اگر یک روز همسرتان عصبانی بود شما سعی کنی او را آرام کنید و بر عصبانیت او نیافزاید.

۳۰ – با متانت و صداقت قبول کنیم که در بعضی از کارها همسرمان شایسته تر است.

۳۱ – با جملات زیبا از همسر خود دلجویی کنیم؛ یک جمله ی شورانگیز می تواند طوفانی از خشم وغضب و نفرت را خاموش کند و بنای زندگی را از خطرات گوناگون دور سازد.

۳۲ – برای سخن و پیشنهاد همسرمان احترام قائل شویم و خود را عقل کل ندانیم. باور داشته باشیم که همیشه همه چیز را همگان دانند.

۳۳ – فرمان ندهیم؛ نباید خانه را به پادگان تبدیل کنیم، متوجه باشیم که خانه کانون عشق و محبت است نه محل یکه تازی و خشونت.

۳۴ – از ازدواج خود اظهار پشیمانی نکنیم؛ زندگی و روابط خود را با دیگران مقایسه نکنیم و از یاد نبریم که زندگی هر کسی مطابق سلیقه و عقل و درایت او اداره می شود.

۳۵ – روی نقاط ضعف همسر خود انگشت نگذاریم؛ هر فردی ممکن است در موارد مختلف دچار ضعف باشد آشکار کردن و بزرگ جلوه دادن این نقاط ضعف موجب ایجاد کدورت می شود. هرگز نباید از نقطه ضعف ها به عنوان اسلحه ای برای سکوت یا شکست دادن همسر استفاده کنیم.

۳۶ – مقابله به مثل نکنیم؛ از رفتارهای تلافی جویانه بپرهیزیم و سعی کنیم به جای مقابله به مثل، رفتار مناسب را به او یادآوری نماییم.

۳۷ – مقایسه نکنید؛ با مقایسه، هم همسر خود را از خود ناراحت می کنید و هم زندگی را برخود سخت می گیرید و بدانید تمام انسان ها نمی توانند شبیه هم باشند.

۳۸ – سعی کنید در هر جای جویای حال همسر خود باشید؛ این امر باعثمی شود تا حس اهمیت زن وشوهر برای هم بیشتر شود.

۳۹ – روزها ی خوب با هم بودن رو به یاد هم بیاریم؛ این امر باعثمی شود تا روز ها ی با خاطرات تلخ راحتتر فراموش شود.

۴۰ – شنونده ی خوبی باشیم؛ هنگامی که همسرمان با ما صحبت می کند حتی الامکان به چشمان او نگاه کنیم و یا با اشاره و سرتکان دادن نشان دهیم که به حرف های او توجه داریم.


اطلاعات لازم و مفید زندگی در با متن

بامتن » مهارت زندگی » سبک زندگی » چطور یک زن شاد باشیم؟ به همراه ۲۰ نکته طلایی

زنان زیادی در دنیا وجود دارند که علاوه بر شرایط دشوار و سخت زندگی‌ شان توانسته‌ اند زندگی‌ شاد و سعادتمند و پرنشاطی داشته باشند.

زنان شاد چگونه هستند ؟ اکثر زنان می‌دانند که همسر یا فرزندان‌ خودشان چگونه شاد می‌ شوند اما وقتی نوبت به خودشان می‌رسد این موضوع را جدی نمی‌گیرند. دنیا پر از زنانی است که به جنبه‌های منفی خود توجه دارند و به این فکر می‌کنند که انجام دادن چه کارهایی از آن‌ها ساخته نیست و چه چیزهایی ندارند؛ باید توجه داشت که شاد بودن برای یک زن یک مهارت و انتخاب متفاوت است.چطور یک زن شاد باشیم

زنان زیادی در دنیا وجود دارند که علاوه بر شرایط دشوار و سخت زندگی‌ شان توانسته‌ اند زندگی‌ شاد و سعادتمند و پرنشاطی داشته باشند.. این افراد لزوماً قوی‌ ترین و شجاع‌ ترین زن‌ها‌ نبوده‌اند بلکه آنچه آن‌ها را از دیگران مجزا می‌کند این‌است که توانسته‌اند تجارب را در زندگی‌ شان بگنجانند و به جلو قدم بردارند. این گروه از زنان می‌دانند چگونه زندگی‌ خوبی داشته باشند و حتی آن را بهتر هم بسازند.

بخش مهمی از خوشبختی با نوع جنسیت رابطه دارد. در بسیاری از پژوهش‌هایی که در سال‌های اخیر بر روی مغز زنان و مردان انجام شده به این نتیجه رسیده‌اند که نورون‌های مغز زنان در بخش‌های مربوط به برقراری ارتباط، احساسات و عواطف، اتصالات بیشتری تولید می‌کنند به همین دلیل است که زنان در مقایسه با مردان رابطه‌محورتر هستند.

دکتر بریزندین استاد دانشگاه کالیفرنیا ضمن تأیید این نکته اشاره می‌کند نورون‌های مغزی زنان در بخش زبان و شنیدن ۱۱ درصد از نورون‌های مردان بیشتر است. (به همین دلیل است که وقتی مردها را صدا می‌زنیم به ما جواب نمی‌دهند یا دیر‌تر عکس‌العمل نشان می‌دهند).کورتکس جلو پیشانی که وظیفه‌ اش کنترل شخصی است، در زنان بزرگتر است و زودتر‌ به شرایط بلوغ می‌رسد و به همین دلیل است که زنان صبور‌تر از مردان هستند.

این‌ها بخش کوچکی از تفاوت‌ های زنان با مردان است. همان‌ طور که می‌بینیم این تفاوت‌ها باعث ایجاد نگرش‌ها و رفتار‌های متفاوت در زنان و مردان می‌شود.

تحقیقات نشان داده است شش دام مهم وجود دارد که موجب ناخشنودی زنان می‌شود. این دام‌ها را می‌توان با عبارت «تنها اگر» توضیح داد. تنها اگر لاغر تر بودم، تنها اگر پول بیشتری داشتم ، تنها اگر می‌ توانستم مرد رؤیاهای خود را پیدا کنم ، تنها اگر می‌توانستم ترفیع رتبه بگیرم ، تنها اگر می‌توانستم متفاوت‌ تر بودم، تنها اگر شانس بیشتری داشتم ، زندگی‌ ام عالی و بی‌ کم وکاست می‌ شد.

این باور‌های ذهنی نه تنها افراد را خوشبخت‌‌ تر و شاد‌ تر نمی‌کند بلکه آن‌ها را از رضایت‌ و احساس شاد کامی نیز دور خواهد کرد. شاید بپرسید ریشه این دام‌های فکری چیست؟ جواب «ترس‌» است. این ترس‌ها در بسیاری از مواقع منشأ غیر‌واقعی دارند و با توجه و فکر کردن به‌ آن‌ها زمینه رشد شان فراهم می‌شود. بنابراین برای شاد بودن سری به باور‌ها و افکار‌غیر منطقی خود بزنید و آن‌ها را مدیریت کنید.

منبع: yjc.ir

مطالب مرتبط

+ آرشیو مطالب

مطالب سایت بامتن صرفا جنبه آموزشی دارد و برای استفاده از آن لازم است با پزشک یا متخصص مربوطه مشورت کنید. اطلاعات بیشتر

Publisher –

وقتی که این عنوان را با نام دختر مجرد و شاد  شروع کردم احساس کردم باور اجتماعی عموم این است که دختران مجرد افسرده اند! البته که این باور برای گروهی درست است اما برای برخی هرگز واقعیت ندارد. دختر مجرد و شاد در اطراف من بسیار است اما این که تو به این جا آمده ای تا این مطلب را بخوانی یعنی قرار است دنیا و زمین جای بهتری باشد.

در این باره دلایل مختلفی وجود دارد.

اگر دقت کرده باشی وقتی پسرها به دنبال دختر خوب می گردند، به دنبال ویژگی شاد نیز در آن ها هستند خب حق دارند چرا که زندگی به یک عنصر نیاز دارد که درد ها را التیام بخشد! مگر نه با برج زهر مار بازی که اوضاع خوب نمی شود و نمی توان معشوقه بود! ( والا )

چطور یک زن شاد باشیم

به نظر من این موضوع علت های زیادی دارد.

در تمام نکته های بالا نقطه های دردی گنجانده شده که اگر تو در یکی از این ها گیر کرده ای باید سریع تر مشکلت را با خودت حل کنی.

در ادامه این مقاله در چند بخش مجزا به 11 شیوه ای می پردازیم که کمک می کند هر دختر مجرد زندگی شادی تجربه کند و موفق تر باشد.

 

تو یک دختر مجرد هستی که دیر یا زود همدم یک نفر دیگر خواهی بود. باید پیش از هرچیز وقت بگذاری و با خودت باشی. برای خودت و در خدمت خودت باشی. تو این روزها بیش از هر چیز به خودت نیاز داری تا یک همسر و حامی.

یکی از کلید های خوشبختی یک زن شاد و مجرد این است که بلد باشد اوقات تنهایی اش را با لذت سپری کند. این حس کمک می کند تا بفهمی که واقعا گاهی و یا بیشتر اوقات نیازی به داشتن کسی در اطرافت نداری.

برای این که زن شاد و خوشحالی باشی و از مجردی ات لذت ببری بنظرت باید چه تغییری در خودت ایجاد کنی؟

این تغییرات شامل:

می باشد. از میان این گزینه ها حسابی با فکر کردن، بهترین تغییرات را بیرون بکش

وقتی که می خواهی در مجردی شاد باشی، یعنی می خواهی وقت بیشتری برای خودت بگذاری. فارغ از زندگی کاری ات، تو وقت بیشتری برای خودت داری که با هیچ مرد دیگری پر نمی شود پس برای شادی و هیجان اوقاتت به دنبال سرگرمی ها و علایق شخصی ات برو و سعی کن از آن ها لذت ببری

با این شیوه ها می توانی یک مجردی شاد و پر تکاپو داشته باشی و تبدیل به آن دختر مجرد و شاد شوی که هدفمندی و قدرتمندی اش آرزوی هر مردی است.

این گزینه واقعا چیزی است که خیلی از ما به آن توجه نداریم. بیشتر افرادی که حالشان در زندگی خوب نیست چون داشته های شان را نمی بینند. خداوند هم خوب می گوید که بسیاری از بندگانم نا سپاس اند.

ببین برای شکر گزاری چه چیزهایی داری!؟ اصلا بگو چه نداری!!

همه به تو کمک می کنند که بتوانی بهتر و بهتر در این وضعیت شاد باشی و انرژی مثبت روانه خود کنی.

اگر واقعا نمی توانی شکر گزاری کنی توصیه می کنم کتاب معجزه از راندا برن و ترجمه خانم معتکف را خریداری کنی و در تمرین های 28 روزه چشمت را روی تمام نعمت هایت باز کنی و از داشته هایت لذت ببری. 

اگر الان مجرد و غمگین هستی شاید یکی از دلایل اش این است که با شکست عاطفی روبرو بوده ای. اگر در این حالت هستی، این مقاله که در مورد نحوه شاد شدن بعد از شکست عشقی عاطفی است به تو کمک می کند تا خودت را بازسازی کنی. اما تا زمان برای خودت داری می توانی استاندارد هایت را چک کنی اشتباهاتی که داشته ای را بررسی کنی و تلاش کنی که هر طور که شده، برای رابطه بعدی ات وضعیتی انتخاب کنی که شاد تر باشی و به شکست نخوری.

نکته ای که هست این است که امیدوارم برای زندگی متاهلی و شریک عاطفی صرفا منتظر همسر الهی ات باشی و پا در هر رابطه مسموم دیگری نگذاری چرا که شکست و افسردگی و هدر دادن عمر با خود دارد.

تو یک زن منحصر به فرد، زیبا و محبوب خداوند هستی پس باید حسابی به خودت برسی و احترام بگذاری. خب برای این کار، توصیه می کنم که کارهایی کنی که ارزشت را بالا می برد. رسیدگی به خودت و زندگی ات هر چقدر هم که ظاهری باشد کم کم به تو کمک می کند که حالت بهتر شود

کارهای زیادی می توانی کنی که 10 مورد را من در بالا گفتم. راستی خودت چه چیزی به ذهنت می رسد؟

شاید تو در حال حاضر، در حال انجام کاری باشی و سمتی برای خود داشته باشی. بهترین کار این است که تلاش کنی تا ارتقا پیدا کنی و بیشتر مهارت کسب کنی چرا که

هم به شادی تو کمک می کند

و هم این که در متاهلی فرصتی برای این کار کمتر داری

بنابراین از رئیس ات بخواه تا فرصتی برای ارتقای تو در نظر بگیرد

اما همه این ها به تو کمک می کند که مجردی ات را شاد تر سپری کنی و چیزی بر داشته هایت بیفزایی.

این که بخواهید برای همیشه مجرد بمانید، کمی غیر قابل باور است. باید به دنبال این باشید تا راهکارهایی بیابید تا در دوران ارتباط و متاهلی هم شاد تر باشید. به طور کلی اگر فردی دارای یک ارتباط سالم و شاد باشد، خوشحالی و شادمانی و نشاط اش هم بیشتر خواهد بود.

تا آن جا که می توانی به روابط آینده ات فکر کن تا بتوانی بهترین را انتخاب کنی

وقتی که قصد دارید شاد باشید این بدین معنی نیست مجرد بودن و شاد بودن فقط و فقط در ارتباط با خود تنهای تو شکل می گیرد. معنای مجرد بودن نداشتن شریک عاطفی است اما تو و امثال تو به یک گروه دوستانه نیاز دارند تا همیشه حامی هم باشند و شریک غم و شادی هم باشند. این گروه را تشکیل دهید و برای آن اصولی بسازید و بدان پایبند باشید. در آموزش پاکسازی کوانتومی که آن را در این دوره آموزش داده ایم به این گروه همیار می گوییم.چطور یک زن شاد باشیم

 

وقتی که تو مجرد هستی بدین معنی است که می خواهی به راحتی، تمام وقت و پولت را و انرژی ات را به طور اختصاصی صرف کنی. یعنی فقط خودت تصمیم گیرنده هستی. پس باید در این باره اولویت هایی را بچینی.

برای این موضوع می توانید

اینجور مواقع معمولا می گویند آدم باید فکر کوری و پیری اش باشد! اصطلاح مودبانه و فرهنگ مآبانه آن این است که فکر پیری و ضعف خودت باش. معمولا زنان این قدر که از ایام پیری و کهولت می ترسند از چیز دیگری نمی هراسند. تلاش باید براین استوار باشد که برای ایام پیری پس انداز داشته باشند و بتوانند به هر شکلی که شده خود را از هر جهت بیمه کنند.

همچنین برای سلامتی در دوران پیری از همین امروز برنامه ریزی کنید.

در بسیاری از جوامع از جمله خود ایران باورهای گروهی بر این استوار است که دختری که به جوانی پا می گذارد، باید کدبانو شود، شوهر کند و بعد خوشحال باشد چرا که قله قاف را فتح کرده است. در حالی که این باور کلا اشتباه است.

قرار نیست که همه ازدواج کنند هر چند جفت برای همه وجود دارد. اما تو می توانی در راستای این باور اشتباه، عملکردهایی داشته باشی تا اجتماع باور خود را عوض کند

اگر می توانی در راستای اهداف گفته شده در بالا گامی برداری حتما این کار را انجام بده.

 

نظرت را هم برایم بنویس.

 

 

 

از زمانی که متولد شده ام، سعی کرده ام برای بنده های خوب خدا، مفید باشم. هر چه آموخته ام، تجربه کرده ام، و احساس کرده ام را با تو در میان خواهم گذاشت.

Prev Post

چطور پدرم را شاد و خشنود کنم؟

Next Post

تست 7 – سوالاتی در مورد گذشته و مادر – هفته دوم – دوره ملکه شاد

داستان پرونده آبنبات تلخ یا زنانه دو شوهره

9 حرکت رمانتیک برای افزایش صمیمیت رابطه

با چه کاری توی بگو مگو ها و دعوا عزیز تر شوم

3 روش کاهش استرس با نفس عمیق در لحظه

خیلی ممنون مطلب جالبی بود من ٤٦سالمه و مجردم هیچوقت از ازدولج نکردنم پشیمون نیستم و ناخوداگاه به مطالبی که شما برای شاد بودن عنوان کردین عمل کردم.از مجردی خود لذت میبرم و ناگفته نماند که توانسته ام انواع مهارت های مورد علاقه ام را کسب کنم.از خداوند به خاطر تمام موهبت هایش بینهایت سپاسگذارم و ارزوی سعادت برای همه موجودات زنده دارم.

سلام و احترام و تشکر از شما
شما می تونین در دوره های جذب همسر دلخواه شرکت کنید و به هدف های بالاتری هم برسید.

سلام
این راهها همه پول می خواد و آزادی
من هیچ کدوم را ندارم

Your email address will not be published.

Save my name, email, and website in this browser for the next time I comment.

6 − = پنج

هرگونه استفاده از محتوای شادزیستی در شبکه های اجتماعی ، وب سایت ها و کانال ها، موجب بدهکاری شرعی و عرفی است و پیگرد قانونی دارد. به تلاش های یکدیگر احترام بگذاریم.

پر بحث ترین ها

13 نشانه پسر یا دختری که دیگر تو را نمی خواهد

از کجا بدانم عشق سابقم هنوز دوستم دارد؟ ( 13 نشانه بازگشت معشوق)

تمام ترفندهای جذب مرد و وابسته کردن مردان به خود

49 نشانه تنفر پسر از دختر که مستقیما به زبان نمی آورد

Welcome, Login to your account.

9 × = هشتاد یک

Recover your password.

A password will be e-mailed to you.

پنج − = 4

شادی و خوشبختی چیزی است که همه ما برای رسیدن به آن تلاش می کنیم، خوشبختی ممکن است داشتن یک شغل جدید، خریدن خانه ی جدید و یا پاس کرن یک چک باشد.

اما با این حال همان طور که دکتر رابرت پاتنام از دانشگاه هاروارد  اشاره می کند:

پول تنها می تواند شما را خوشحال کند نه خوشبخت

چطور میتونیم همیشه شاد باشیم و خوشحال و سرزنده زندگی کنیم؟ در این پست روش های علمی ثابت شده برای اینکه شاد باشیم و شاد زندگی کنیم را ارائه کرده ایم، این روش ها به قدری ساده هستند که شاید تا به حال به ذهن شما نرسیده باشند.

مطالعات نشان داده که تمرینات ورزشی نه تنها برای تناسب اندام مفید هستند بلکه باعث آزاد شدن اندورفین در بدن می شوند که می تواند باعث تغییر خلق و خوی شما شده و شما را شادتر و سرحال تر می کند.چطور یک زن شاد باشیم

مطالعات انجام شده در دانشگاه تورنتو نشان داده که ورزش می تواند باعث درمان افسردگی شود. در یک آزمایش سه گروه از افراد که دچار افسردگی بودند انتخاب شدند؛

به گروه اول داروی ضد افسردگی داده شد، به گروه دوم مصرف داروی ضد افسردگی در کنار ورزش پیشنهاد شد و گروه سوم برای درمان افسردگی ورزش می کردند، پس از شش ماه فقط گروه اول دچار افسردگی شدند و گروه دوم و سوم بازگشت افسردگی در آن ها دیده نشد.

شادی پیش زمینه موفقیت است – شان آچور

همه ی ما می دانیم که تفکر مثبت می تواند تا 10 درصد عوامل استرس زا، نگرانی ها، شرایط اقتصادی و روابط را بهبود بخشد، 90٪ باقی مانده به این بستگی دارد که شما چگونه جهان اطراف خود را پردازش می کنید.

تفکر مثبت سطح انرژی، خلاقیت و بهره وری را تا 30٪ افزایش می دهد، محققین همچنین تفکر مثبت را عامل طول عمر، درمان بیماری ها، سلامت جسمانی و تحمل شرایط دشوار می دانند.

بعضی از مردم در افکار منفی خود غرق می شوند و برای خلاص شدن از آنها با مشکلات جدی مواجه می شوند، یک مطالعه دانشگاهی در مادرید نشان داد که نوشتن افکار منفی بر روی یک کاغذ و سپس از بین بردن آنها روشی موثر برای خلاص شدن از افکار منفی می باشد.

احساس و فکر کردن در مورد چیز هایی که انگیزه ی شما برای بیدار شدن هستند راهی عالی برای شادی بیشتر در زندگی بوده و از افسردگی و ترس جلوگیری می کند.

مهم نیست که کجا هستند و یا چه کاری انجام می دهند، افراد خوشبخت که زندگی شادی دارند همیشه چیزی برای سپاسگزاری پیدا می کنند، سعی کنید که هر شب سه چیز را برای سپاسگزاری پیدا کنید و آن ها را یادداشت کنید.

برای چیزی که داری خوشحال باش و برای چیزی که می خواهی اشتیاق – آلن کوهن

تمرینات مدیتیشن به یکی از روش های محبوب در بین روان شناسان برای درمان افسردگی و شاد زندگی کردن تبدیل شده است، هنگامی که به طور مرتب مراقبه ی ذهنی انجام می دهید خوش اخلاق تر می شوید، استرس شما کاهش می یابد و در نتیجه زندگی شادتری خواهید داشت.

وقتی خواب کافی نداشته باشید، بیشتر سراغ افکار منفی می روید، محققان پس از چندین آزمایش به این نتیجه رسیدند که نداشتن خواب کافی باعث اختلال در بخشی از مغز که افکار مثبت را پردازش می کند، شده و در نتیجه فرد بیشتر دچار افکار منفی می شود.

خواب ناکافی فرآیند شناختی ما را کاهش داده و خطر افسردگی را افزایش می دهد، سعی کنید هر شب 30 دقیقه زودتر بخوابید تا صبح ها زودتر از خواب بیدار شوید.

محققان دریافتند زمانی که افراد به دیگران کمک می کنند بیشتر احساس شادی دارند تا زمانی که برای خود بهترین ماشین یا بهترین تلویزیون و لباس ها را می خرند. یک مطالعه در سال 2008 نشان داد که بخشیدن پول به دیگران، شما را شادتر و خوشبخت تر می کند.

خوشبختی به کسانی روی می آورد که برای خوشبخت کردن دیگران می کوشند. – آندره توریه

باید بپذیرید که ممکن است به عنوان یک انسان نقص هایی داشته باشید، هر شخصی با پیدا کردن نقاط قوت خود و تقویت آن ها می تواند بهتر و شادتر زندگی کند.

اگر احساس می کنید یک روز سخت داشتید و خسته هستید سعی کنید بیشتر بخندید، تحقیقات روانشناسی نشان داده که حتی اگر ادای لبخند زدن را هم در بیاورید می تواند باعث شادتر شدن شما شود.

دانشمندان هنوز نمی دانند که چرا ادای خندیدن می تواند شما را شاد کند اما به نظر می رسد که لبخند زدن جریان خون بیشتری را به لوب های جلویی مغز هدایت می کند که به نوبه خود باعث آزاد شدن دوپامین شده و شما را شاد می کند.

برای بیشتر خندیدن می توانید یک فیلم کمدی ببینید، خندیدن استرس را از شما دور می کند.

بهتر است قبول کنید که شما انسان هستید و انسان هم جایز الخطاست، با پذیرش اشتباهات خود می توانید خودتان را ببخشید و بیشتر دوست داشته باشید.

هنگامی که خودتان را دوست داشته باشید می توانید شاد باشید و زندگی شادی داشته باشید.

اگر از آن دسته افرادی هستید که قدرت نه گفتن ندارید و به همه چیز بله می گویید بهتر است بدانید که این عمل استرس بیشتری را برای شما به همراه دارد و باعث می شود که زمان کمتری را برای خودتان و منافع خودتان صرف کنید.

محققان دانشگاه اسکس می گویند زمانی را که در طبیعت سبز می گذرانید حتی اگر پنج دقیقه باشد، می تواند منجر به بهبود روحیه و افزایش عزت نفس شما شود.

یک مطالعه نشان داده که پیاده روی کوتاه مدت در طبیعت یا حیاط خانه می تواند به بهبود خلق و خوی شما و کاهش استرس کمک کند.

بخشش به این معنا نیست که آنچه اتفاق افتاده درست است فقط به این معنی است که شما دیگر نمی خواهید درد ناشی از آن را تحمل کنید.

هنگامی که ما از دست کسی عصبانی باشیم همواره با خشم و کینه رفتار می کنیم و این باعث می شود که نتوانیم شاد باشیم و شادتر زندگی کنیم.

بیشتر مردم از اینکه چیز های جدید را امتحان کنند می ترسند اما تحقیقات روانشناسی نشان داده که افرادی که در تجربه های گوناگون شرکت می کنند و خود را به چالش می کشند احساسات مثبت تری دارند و شادتر زندگی می کنند.

دکتر الکس لیکرمان می گوید که انجام دادن کار های جدید نیازمند شجاعت است و شرایطی را برای شما فراهم می کند که از چیز های جدید لذت ببرید بدون اینکه خسته شوید.

شاید با خود فکر می کنید که من به اندازه کافی خوب نیستم، به اندازه کافی موفق نیستم، به اندازه کافی جذاب نیستم و به اندازه کافی توانایی ندارم همه ی این ها از عدم عشق کافی در زندگی ناشی می شوند.

حقیقت این است که مهم نیست که چه کسی هستید و چه چیزی در زندگی شما اتفاق افتاده است، هر روز صبح که از خواب بیدار می شوید در آینه نگاه کنید و بگویید من عاشقت هستم، این روش عزت نفس شما را تقویت کرده و باعث می شود که شادتر زندگی کنید.

بازی کردن با حیوانات خانگی مانند سگ و گربه باعث آزاد شدن اکسیتوسین در مغز شما شده و باعث احساس خوشبختی و شادی در زندگی می شود.

تحقیقات نشان داده که شنیدن صدای مادر می تواند به کاهش استرس کمک کند و باعث می شود که شما زندگی شادتری داشته باشید.

تحقیقات نشان می دهد که گوش دادن به موسیقی خلق و خوی شما را بهبود بخشیده و به شما کمک می کند که مثبت تر فکر کنید و زندگی شادتری داشته باشید.

مطالعات همچنین نشان می دهد که گوش دادن به موسیقی غمگین می تواند باعث افزایش احساسات مثبت در افرد شود.

شادی واقعا مسری است، تحقیقات نشان می دهد که زمانی که افراد بیشتر با دوستان شاد خود زمان می گذرانند خوشحال تر و شادتر می شوند.

نیویورک تایمز گزارش داده که برنامه ریزی برای تعطیلات هم می تواند شما را شاد کند.چطور یک زن شاد باشیم

محققان می گویند روش های خلاقانه و کوچک مانند آشپزی کردن باعث شادتر شدن افراد می شود شما می توانید زمانی را به پختن یک غذای خوشمزه برای اعضای خانواده اختصاص دهید.

تحقیقات نشان می دهد که دوستان زیاد داشتن شادی و رفاه ما را افزایش می دهد، برای اینکه دوستان جدید پیدا کنید می توانید در یک باشگاه ثبت نام کنید و یا با همکاران خود وقت بیشتری سپری کنید.

تحقیقات نشان می دهد که دوش آب گرم باعث افزایش احساس شادی در افراد می شود.

تحقیقات نشان می دهد که گریه کردن می تواند منجر به بهبود خلق و خوی و باعث افزایش احساس شادی شود.

یک مطالعه در مورد چگونگی تاثیر بوییدن گل بر روی شاد بودن نشان داده که شرکت کنندگان در اتاق عطر گل، سه برابر بیشتر از افراد دیگر شاد بودند.

تحقیقات نشان می دهد که داشتن رابطه جنسی می تواند استرس را کاهش داده و باعث احساس شادی در افراد می شود.

مطالعات نشان داده زمانیکه موفقیت های کوچک و بی اهمیت را جشن می گیرید روحیه شما تقویت شده و بیشتر احساس شادی در زندگی دارید.

موفقیت کلید شادمانی نیست، شادمانی کلید موفقیت است، اگر عاشق کاری که انجام می‌دهید باشید، موفق خواهید شد. – آلبرت شوایتزر

تحقیقات نشان می دهد یادآوری خاطرات شاد قدیمی می تواند باعث افزایش احساس شادی در افراد شود.

محققان می گویند افرادی که بیشتر شنونده هستند تا گوینده زندگی شادتری دارند. اپیکتتوس می گوید : ما دو گوش داریم و یک دهان پس باید دو برابر گوش کنیم.

یک مطالعه در سال 2016 نشان می دهد که سلفی گرفتن در واقع اعتماد به نفس افراد را افزایش می دهد و آن ها را خوشحال تر و شادتر می کند.

اگر توقع زیاد از خودتان و دیگران داشته باشید ممکن است نرسیدن به آن ها موجب نا امیدی شما شود، انتظارات خود را کاهش دهید تا زندگی شادتری داشته باشید.

یک راه ساده برای داشتن یک زندگی شادتر و خوشبخت تر این است که بیشتر بخندید.

خنده یک پاسخ فیزیولوژیکی است که شامل اعمال ریتمیک و غیر ارادی است و نشان دهنده لذت و شادی است، مطالعات زیادی نشان می دهد که خنده اثرات مثبتی بر سلامت جسمی و روانی افراد دارد.

مانند زمانی که برای سالم غذاخوردن و نوشیدن آب بیشتر برنامه ریزی می کنید تصمیم بگیرید که بیشتر بخندید و با خودتان بگویید: من تصمیم می گیرم بیشتر بخندم.

هر روز حداقل یکبار بخندید و حتی برنامه ریزی کنید که در محل کار زمان هایی که به استراحت اختصاص داده اید را بخندید.

مطالعات نشان داده که لبخند زدن مانند خندیدن مزایای زیادی دارد، هنگامی که شما لبخند می زنید بدن فکر می کند که شما در حال خندیدن هستید و در نتیجه شما شادتر می شوید.

می توانید یک دلیل برای اینکه به شما یادآوری کند لبخند بزنید برای خود در نظر بگیرید به عنوان مثال هر وقت می خواهید چای یا قهوه بنوشید لبخند بزنید.

از این به بعد سعی کنید در برخورد با افراد لبخند بزنید تا هم زیباتر به نظر برسید و هم شادتر شوید.

اگر مردم بتوانند فقط کمی بیشتر همدیگر را دوست داشته باشند، می توانند بسیار خوشحال باشند. امیل زولا

در جمع خانواده در میان دوستان خود از خندیدن با صدای بلند خجالت نکشید، اگر دوستانی دارید که شما را بابت صدای خنده تان سرزنش می کنند پس دوستان جدید پیدا کنید.

اغلب به ما توصیه می شود که اگر می خواهید بیشتر بخندید بهتر است جوک، لطیفه و کتاب های طنز و خنده دار را بخوانید.

کمدین مورد علاقه خود را انتخاب کنید و برنامه های طنز او را از طریق شبکه های اجتماعی دنبال کنید.

نمی خواهم به شما بگویم که تلویزیون تماشا کنید اما می توانید زمان هایی را به تماشای برنامه ی طنز مورد علاقه ی خود در تلویزیون اختصاص دهید.

تماشای فیلم ها و برنامه های تلویزیونی خنده دار می تواند برای درمان افسردگی و درمان بیماری ها مفید باشد.
مثلا تام و جری بسیار خنده دار است، یک کاسه پاپ کورن آماده کنید و به یاد کودکی به تماشای این سریال زیبا و خنده دار بنشینید.

فیلم زیر را مشاهده کنید و اگر توانستید نخدید! باور می کنید هیچکس تا به حال نتوانسته با دیدن این فیلم نخدد؟

گوش دادن به اخبار که بیشتر جنایت های جامعه و مشکلات اقتصادی را منعکس می کند تنها باعث افسردگی شما می شود، اگر می خواهید که بیشتر بخندید تا حد امکان اخبار را دنبال نکنید و به جای آن به پادکست های طنز گوش کنید.

حیوانات خانگی کار های بامزه انجام می دهند که باعث خنده ی شما می شوند پس می توانید یک سگ یا گربه داشته باشید که با او بازی کنید و به کار های او بخندید و شاد باشید.

شما می توانید با دوستان و خانواده ی خود بازی های مفرح انجام دهید و با کنار هم بودن بخندید و شاد باشید.

یک دفترچه بردارید و نقل قول های خنده دار که از کسی می شنوید و یا در جایی می خوانید بنویسید و هر چند وقت یکبار به آن ها سر بزنید و بخندید.

اگر از افرادی هستید که به سختی می خندید وقتی تنها هستید، یوگای خنده را تمرین کنید.

می نوش که عمر جاودانی اینست
خود حاصلت از دور جوانی اینست
هنگام گل و باده و یاران سرمست
خوش باش دمی که زندگانی اینست
خیام

منابع :  wikihow – lifehack – themindunleashed – huffingtonpost

فال حافظ

متن عاشقانه متن زیبا آهنگ تولدت مبارک

صفحه اصلی تبلیغات تماس با ما درباره ما

مطالب بخش سلامت و پزشکی سایت کوکا فقط جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارند. این مطالب توصیه پزشکی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان کرد.

© کپی بخش یا کل هر کدام از مطالب کوکا برای تمامی وب سایت ها به هر نحو غیر مجاز می باشد.
هر گونه کپی برداری از محتوای سایت کوکا پیگرد قانونی دارد.
استفاده از مطالب سایت کوکا در سایت های خبر خوان و دارای آی فریم نیز اکیدا ممنوع است.

چطور یک زن شاد باشیم
چطور یک زن شاد باشیم
0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *