چه طور خوش عکس باشیم

 
helpkade
چه طور خوش عکس باشیم
چه طور خوش عکس باشیم

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که با وجود ظاهری مناسب نمی توانید عکس های خوبی از خودتان بگیرید. حواستان باشد که “خوش عکس بودن” و یا “بد عکس بودن” اتفاقی نیست. بعضی ها خوب می دانند که چطور تصویر خوبی از خود ثبت کنند و این چندان مرتبط با زیبایی خاص چهره نیست. ما به شما ده روشی را که با آن می توانید به فردی خوش عکس بدل شوید را خواهیم گفت.

حتما بخوانید : تصاویری از مناسب ترین ژست های عکاسی مردانه

فرم بدن اشتباه می تواند شما را تا حداقل پنج کیلو چاقتر و یا لاغرتر از آنچه هستید نشان دهد. اگر می خواهید در حالت ایستاده ظاهری لاغرتر از خودتان ثبت کنید فاصله پاهایتان نباید زیاد باشد. سعی کنید وزنتان را روی یکی از پاهایتان بیاندازید و پای دیگرتان را کمی خم کنید.

( چطور خوش عکس باشیم : به حالت ایستادنمان توجه کنیم  )

چه طور خوش عکس باشیم

اگر مستقیم و بدون هیچ حالتی درو به دوربین بایستید چهره ای بیروح و کسل کننده از خود ثبت خواهید کرد. انحنا دادن به فرم بدن و زاویه نیم رخ یا سه رخ ظاهری جذابتر به شما خواهد داد خصوصا در عکس های گروهی. علاوه بر این، در این حالت بدنتان خوش فرمتر و لاغرتر بنظر می رسد.

( چطور خوش عکس باشیم : کمی احساس به خرج دهید ! )

اگر می خواهید در عکس ها چهره ای زیبا داشته باشید حتما این کار را بکنید، حتی اگر غبغب ندارید. یادتان نرود که کمی نگاهتان را به سمت دوربین بچرخانید.

( چطور خوش عکس باشیم : حالت صورتتان را جلوی آینه تمرین کنید )

اگر به تصویر ستارگان روی فرش قرمزها دقت کرده باشید، حتما دیده اید که غالبا به هنگام عکس گرفتن دستشان را به حالت خمیده روی کمرشان می گذارند. با اینکه ممکن است این روش کمی قدیمی بنظر برسد اما همچنان می تواند به شما ظاهری جذاب ببخشد. در این روش دستی که به دوربین نزدیک تر است را روی کمرتان بگذارید و کمی به بدنتان انحنا دهید.  هرگز دستانتان را بدون حالت خاصی کنار بدنتان قرار ندهید چرا که ظاهری شلخته و نامطلوب به شما می دهد.

( چطور خوش عکس باشیم : با کمک گرفتن از دست هایمان  )

حتما بخوانید : بهترین ژست های عکاسی دخترانه

راحت ترین راه برای خراب کردن یک عکس لبخند تصنعی است. اگر لبخندتان در تمام عکس هایتان تصنعی بننظر می رسد ساده ترین راه این است که زبانتان را پشت دندانهای جلویی فک بالایتان بگذارید و لبخند بزنید. سعی کنید راحت باشید و حالتی تصنعی به چشم ها و لب هایتان ندهید.

( چطور خوش عکس باشیم : جلوی دوربین معذب نباشید )

به این دلیل مهم که دوربین تصویری دوبعدی از شما ثبت می کند آرایش شما در دوربین متفاوت جلوه می کند. سعی کنید از آرایش مات استفاده کنید و کمتر از رنگ های براق و کرم پودرهای چرب استفاده کنید. برای عکس انداختن از آرایش های کمی تیره تر از حالت معمول استفاده کنید، بخصوص برای آرایش چشم ها. سعی کنید از رژلب های تیره تر از پوست خود استفاده کنید. برجسته تر کردن گونه ها نیز راه دیگری برای زیباتر کردن چهره تان در عکس هاست.

( چطور خوش عکس باشیم : با درست آرایش کردن ! )

با حجم دادن به موهایتان می توانید صورتتان را پرتر و بانشاط تر نشان دهید. اگر صورت استخوانی و لاغری دارید استفاده از این روش را در تمامی عکس هایتان توصیه می کنیم.

( چطور خوش عکس باشیم : از آرایش موهایتان غافل نباشید )

بسیاری با تکیه بر این باور غلط که می توان با پوشیدن چندین لباس نواقص بدن را پوشاند چهره ناخوشایندی از خود در عکس هایشان ثبت می کنند. سعی کنید از یک یا حداکثر دو لباس تیره رنگ به جای چندین لباس استفاده کنید.  استفاده از لباس های خیلی تنگ و یا گشاد یکی دیگر از اشتباهات معمول است. در انتخاب سایز لباس خصوصا سایز شلوار سعی کنید دقیقا سایز خودتان را انتخاب کنید.

( چطور خوش عکس باشیم : با انتخاب لباس مناسب  )

برای عکس هایی که در هوای آزاد گرفته می شوند،  تابش عمودی خورشید به دلیل ایجاد سایه های بسیار تیز و مزاحم از یکطرف و نمودار شدن تمامی خطوط صورت از طرف دیگر می تواند عکس هایتان را خراب کند. بهترین زمان برای عکس گرفتن عصرها است که خورشید نور ملایمی دارد. فراموش نکنید که رو به نور بایستید.

( چطور خوش عکس باشیم : به موقعیت خورشید در آسمان دقت کنید  )

حتما بخوانید : ۴۰ نکته مهم برای ژست عکاسی خانم ها و ۲۰ مدل

بهترین راه برای انتخاب بهترین حالت و ژست تمرین کردن جلوی آینه است. اگر تابحال این روش را تجربه نکردید حتما امتحانش کنید. این روش به شما کمک می کند زوایای زیباتر صورتتان را پیدا کنید.

( چطور خوش عکس باشیم : همه موارد بالا را جلوی آینه تمرین کنید  )

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه

نام

ایمیل

چه طور خوش عکس باشیم

لیست ۱۰ زن زیباروی مسلمان در سال ۲۰۲۰ به انتخاب FillGap  

مدگردی با کامالا هریس ؛ یکی از خوش استایل ترین زنان سیاستمدار آمریکا

معرفی جاذبه های گردشگری در استانبول

معرفی کاخ های استانبول

در مورد بوستان آهوان کیش جزیره هندورابی بیشتر بدانید

Re:Style 2020 گالکشن مُد هیوندای از اسقاطی قطعات خودرو

چسباندن نیش مصنوعی به دندان با چسب ناخن، ترند عجیب و جدید تیک تاکی ها

لوکس تهران

چطور خوش عکس باشیم؟

چطوری خوش عکس باشیم؟

اگه میخوای از لحظات زندگیت یه یادگاری خوب داشته باشی، میتونی اون لحظه رو با عکس گرفتن ثبت کنی. ولی حالا اگه تو همه‌ی عکسا بد بیوفتی چی؟ امروز میخوام بهت یاد بدم که چطور خوش عکس باشی.

به نحوه‌ی ایستادن خودت اهمیت بده

چه طور خوش عکس باشیم

نحوه‌ی ایستادن تو عکسا خیلی مهمه. با یه تغییر کوچیک تو عکس، میتونی خودتو خیلی بهتر یا بدتر نشون بدی.سعی کنی طوری وایستی که بدنت لاغرتر از حالت معمولی بیفته. برای لاغرتر افتادنم کار سختی قرار نیست بکنی. فقط کافیه وزنتو روی یکی از پاهات بندازی و اون یکی پا رو یکم خم کنی.یه کار دیگه‌ای که قراره انجام بدی اینه که موقع عکس گرفتن خشک و بی روح، رو به دوربین نمونی. میتونی با یه کوچولو چرخش خیلی بهتر دیده بشی. علاوه بر اونم میتونی یکم کمرتو خم کنی و یه دستتو روی پهلو بذاری. این کار رو از بازیگرایی که روی فرش قرمز میرن یاد بگیر که چطور با یه چرخش ساده و یه نگاه ظریف به دوربین خیلی جذاب میفتن.

چهره رو فراموش نکنی

توی عکسایی که از صورت گرفته میشه یا از قسمت شونه به بالا، یادت نره که زاویه صورتت رو مشخص کنی. یعنی سرتو رو به بالا نگه داری و یکم به سمت دوربین خم بشی. موقع عکس گرفتن هم بالای دوربین رو نگاه کنی تا چونه، نوک تیز بیوفته. کمی هم زاویه به گردنت بدی و سرتو بچرخون.

آماده‌ی عکس گرفتن باش

خیلی از اوقات شده که بعد از عکس گرفتن، دیدیم یه نفر یا چند نفر یا به دوربین نگاه نمیکنن یا با چشمای بسته توی عکس افتادن. همیشه یادمون باشه که قبل از گرفته شدن عکس، با عکاس هماهنگیای لازم رو انجام بدیم. مثلاً از عکاس بخوایم که قبل از گرفتن عکس، با شمارش معکوس به ما خبر بده که میخواد بعد سه ثانیه از ما عکس بگیره تا بتونیم به دوربین با چشمای باز نگاه کنیم.

آروم باش و لبخند بزن

موقع عکس گرفتن یادت نره که باید آروم و خونسرد باشی تا عکست طبیعی باشه. خیلی وقتا موقع عکس گرفتن، لبخند ما مصنوعی دیده میشه. دلیلشم عصبی بودنه که تو خیلیا ناخوداگاه به وجود میاد. وقتی که موقع عکس گرفتن، اضطراب گرفتی، اول از همه به چیزای خوبی فکر کن که حالتو خوب میکنه. یه نفس عمیق بکش، دست‌ها و شونه‌ها رو ریلکس کن. وقتی نفس رو بیرون میدی، لبخند بزن تا آمادگی داشته باشی. وقتی آماده شدی چشمات هم میخنده که خیلی صحنه‌ی زیبایی میشه. دیگه هم لازم نیست برای لبخند زدن از کلمه‌ی سیب استفاده کنی.یادت نره از ترفندای عکاسی هم استفاده کنی. موقع لبخند زدن همیشه نوک زبونت رو به پشت دندونات فشار بده تا خنده‌ هات زیادی کشیده نشه و مصنوعی به نظر نیاد. در ضمن اینکار باعث میشه غبغبت هم دیده نشه.

محیط، منبع نور و زاویه

برای اینکه بتونی به بهترین عکسات برسی، اول به محیط خوب نگاه کن که محیط چه شکلیه. بعد منبع نور رو بررسی کن که چه تاثیری میتونه تو موقعیت های مختلف، روی عکس بذاره. بعد از اونم باید بریم سراغ بهترین زاویه‌ها.محیط خیلی میتونه تو عکس ما تاثیر بذاره. مثلاً اگه محیط پشت سر سوژه پر نور باشه، خود سوژه تاریک میشه. یا اگه محیط رنگ نامناسبی داشته باشه، سوژه‌ی اصلی گم میشه. خیلی از عکاسا از محیط سفید برای بهتر دیده شدن سوژه هاشون استفاده میکنن. البته لازمم نیست همیشه از محیط سفید استفاده کنیم. گاهی وقتا یه موقعیت تصادفی ایجاد میشه که بهترین لحظه برای عکس گرفتنه مثل غروب خورشید یا عکس روی کوه.وقتی هم که موقع استفاده از منبع نور میشه زیر منبع نور مستقیم نری. طوری از منبع نور استفاده کنی که نور و سایه ایجاد شده حالت نرمی داشته باشه. میتونی موقع عکس گرفتن به منبع نور هم نگاه کنی. جلوه‌ی فوق‌العاده‌ای ایجاد میکنه.زاویه رو هم فراموش نکنی. همیشه عکسایی که زاویه بالایی دارن از عکسایی که زاویه پایین دارن بهترن. وقتی خواستی عکس بگیری، به عکاس بگی تا یکم دوربین رو بالا تر بیاره و زاویه عکس مناسب رو پیدا کنه.

از مواد آرایشی استفاده کنی

خانمای عزیز این نکته رو فراموش نکنن که موقع عکس گرفتن با یه مقدار کمی از آرایش میتونن خیلی جذاب‌تر از قبل باشن. حتما هم لازم نیست از مواد آرایش زیادی استفاده کرد چون آرایش غلیظ میتونه عکس رو بدتر کنه.آقایون هم فراموش نکنن میتونن به روش‌های مناسب خودشون، اینکارو انجام بدن. مثلا موهاشون رو براق کننده بزنن یا با یه دستمال تمیز یا مرطوب کننده، گرد و خاک یا عرق روی صورتشون رو پاک کنن و یه عکس شیک بگیرن.

از وسایلا استفاده کن

همه میدونن که استفاده از یه دست لباس شیک چقدر تو عکس تاثیرگذاره. ولی استفاده از وسایلای دیگه چی؟ استفاده از وسایلا تو عکاسی خیلی وقته که کاربرد خودشو اثبات کرده. میتونی موقع عکس گرفتن یه کتاب تو دستت بگیری یا کتتو روی سرشونه بندازی یا از تو آیینه به دوربین نگاه کنی.

حالا اگه دوست داری ژست های مختلف عکاسی، طرز گرفتن عکسای مردونه برای آقایون و عکس دونفره رو یاد بگیری اینجا کلیک کنید اگرم که دوست دارید خودت عین یه عکاس حرفه ای عکس بگیرید و روتوش کنید من بهت دوره ی عکاسی با موبایل و دوره ی ادیتور خفن یک رو پیشنهاد میکنم.

خب دوستای عزیزم امیدوارم براتون مفید بوده باشه. ممنونم که همراه من بودین موفق باشید.

www.chetor.com

www.luxtehran.com

www.alamto.com

www.adidesignmuseum.org

www.pexels.com

www.unsplash.com

ذخیره نام، ایمیل و وبسایت من در مرورگر برای زمانی که دوباره دیدگاهی می‌نویسم.

چطور خوش عکس باشیم؟

چطوری خوش عکس باشیم؟

اگه میخوای از لحظات زندگیت یه یادگاری خوب داشته باشی، میتونی اون لحظه رو با عکس گرفتن ثبت کنی. ولی حالا اگه تو همه‌ی عکسا بد بیوفتی چی؟ امروز میخوام بهت یاد بدم که چطور خوش عکس باشی.

به نحوه‌ی ایستادن خودت اهمیت بده

چه طور خوش عکس باشیم

نحوه‌ی ایستادن تو عکسا خیلی مهمه. با یه تغییر کوچیک تو عکس، میتونی خودتو خیلی بهتر یا بدتر نشون بدی.سعی کنی طوری وایستی که بدنت لاغرتر از حالت معمولی بیفته. برای لاغرتر افتادنم کار سختی قرار نیست بکنی. فقط کافیه وزنتو روی یکی از پاهات بندازی و اون یکی پا رو یکم خم کنی.یه کار دیگه‌ای که قراره انجام بدی اینه که موقع عکس گرفتن خشک و بی روح، رو به دوربین نمونی. میتونی با یه کوچولو چرخش خیلی بهتر دیده بشی. علاوه بر اونم میتونی یکم کمرتو خم کنی و یه دستتو روی پهلو بذاری. این کار رو از بازیگرایی که روی فرش قرمز میرن یاد بگیر که چطور با یه چرخش ساده و یه نگاه ظریف به دوربین خیلی جذاب میفتن.

چهره رو فراموش نکنی

توی عکسایی که از صورت گرفته میشه یا از قسمت شونه به بالا، یادت نره که زاویه صورتت رو مشخص کنی. یعنی سرتو رو به بالا نگه داری و یکم به سمت دوربین خم بشی. موقع عکس گرفتن هم بالای دوربین رو نگاه کنی تا چونه، نوک تیز بیوفته. کمی هم زاویه به گردنت بدی و سرتو بچرخون.

آماده‌ی عکس گرفتن باش

خیلی از اوقات شده که بعد از عکس گرفتن، دیدیم یه نفر یا چند نفر یا به دوربین نگاه نمیکنن یا با چشمای بسته توی عکس افتادن. همیشه یادمون باشه که قبل از گرفته شدن عکس، با عکاس هماهنگیای لازم رو انجام بدیم. مثلاً از عکاس بخوایم که قبل از گرفتن عکس، با شمارش معکوس به ما خبر بده که میخواد بعد سه ثانیه از ما عکس بگیره تا بتونیم به دوربین با چشمای باز نگاه کنیم.

آروم باش و لبخند بزن

موقع عکس گرفتن یادت نره که باید آروم و خونسرد باشی تا عکست طبیعی باشه. خیلی وقتا موقع عکس گرفتن، لبخند ما مصنوعی دیده میشه. دلیلشم عصبی بودنه که تو خیلیا ناخوداگاه به وجود میاد. وقتی که موقع عکس گرفتن، اضطراب گرفتی، اول از همه به چیزای خوبی فکر کن که حالتو خوب میکنه. یه نفس عمیق بکش، دست‌ها و شونه‌ها رو ریلکس کن. وقتی نفس رو بیرون میدی، لبخند بزن تا آمادگی داشته باشی. وقتی آماده شدی چشمات هم میخنده که خیلی صحنه‌ی زیبایی میشه. دیگه هم لازم نیست برای لبخند زدن از کلمه‌ی سیب استفاده کنی.یادت نره از ترفندای عکاسی هم استفاده کنی. موقع لبخند زدن همیشه نوک زبونت رو به پشت دندونات فشار بده تا خنده‌ هات زیادی کشیده نشه و مصنوعی به نظر نیاد. در ضمن اینکار باعث میشه غبغبت هم دیده نشه.

محیط، منبع نور و زاویه

برای اینکه بتونی به بهترین عکسات برسی، اول به محیط خوب نگاه کن که محیط چه شکلیه. بعد منبع نور رو بررسی کن که چه تاثیری میتونه تو موقعیت های مختلف، روی عکس بذاره. بعد از اونم باید بریم سراغ بهترین زاویه‌ها.محیط خیلی میتونه تو عکس ما تاثیر بذاره. مثلاً اگه محیط پشت سر سوژه پر نور باشه، خود سوژه تاریک میشه. یا اگه محیط رنگ نامناسبی داشته باشه، سوژه‌ی اصلی گم میشه. خیلی از عکاسا از محیط سفید برای بهتر دیده شدن سوژه هاشون استفاده میکنن. البته لازمم نیست همیشه از محیط سفید استفاده کنیم. گاهی وقتا یه موقعیت تصادفی ایجاد میشه که بهترین لحظه برای عکس گرفتنه مثل غروب خورشید یا عکس روی کوه.وقتی هم که موقع استفاده از منبع نور میشه زیر منبع نور مستقیم نری. طوری از منبع نور استفاده کنی که نور و سایه ایجاد شده حالت نرمی داشته باشه. میتونی موقع عکس گرفتن به منبع نور هم نگاه کنی. جلوه‌ی فوق‌العاده‌ای ایجاد میکنه.زاویه رو هم فراموش نکنی. همیشه عکسایی که زاویه بالایی دارن از عکسایی که زاویه پایین دارن بهترن. وقتی خواستی عکس بگیری، به عکاس بگی تا یکم دوربین رو بالا تر بیاره و زاویه عکس مناسب رو پیدا کنه.

از مواد آرایشی استفاده کنی

خانمای عزیز این نکته رو فراموش نکنن که موقع عکس گرفتن با یه مقدار کمی از آرایش میتونن خیلی جذاب‌تر از قبل باشن. حتما هم لازم نیست از مواد آرایش زیادی استفاده کرد چون آرایش غلیظ میتونه عکس رو بدتر کنه.آقایون هم فراموش نکنن میتونن به روش‌های مناسب خودشون، اینکارو انجام بدن. مثلا موهاشون رو براق کننده بزنن یا با یه دستمال تمیز یا مرطوب کننده، گرد و خاک یا عرق روی صورتشون رو پاک کنن و یه عکس شیک بگیرن.

از وسایلا استفاده کن

همه میدونن که استفاده از یه دست لباس شیک چقدر تو عکس تاثیرگذاره. ولی استفاده از وسایلای دیگه چی؟ استفاده از وسایلا تو عکاسی خیلی وقته که کاربرد خودشو اثبات کرده. میتونی موقع عکس گرفتن یه کتاب تو دستت بگیری یا کتتو روی سرشونه بندازی یا از تو آیینه به دوربین نگاه کنی.

حالا اگه دوست داری ژست های مختلف عکاسی، طرز گرفتن عکسای مردونه برای آقایون و عکس دونفره رو یاد بگیری اینجا کلیک کنید اگرم که دوست دارید خودت عین یه عکاس حرفه ای عکس بگیرید و روتوش کنید من بهت دوره ی عکاسی با موبایل و دوره ی ادیتور خفن یک رو پیشنهاد میکنم.

خب دوستای عزیزم امیدوارم براتون مفید بوده باشه. ممنونم که همراه من بودین موفق باشید.

www.chetor.com

www.luxtehran.com

www.alamto.com

www.adidesignmuseum.org

www.pexels.com

www.unsplash.com

ذخیره نام، ایمیل و وبسایت من در مرورگر برای زمانی که دوباره دیدگاهی می‌نویسم.

در زیر 15 نکته برای فتوژنیک و خوش عکس شدن در عکاسی را مطالعه خواهید نمود، نکاتی که در صورت رعایت کردن آنها می توانید حتی از افراد فتوژنیک بهتر به نظر برسید و اینستاگرام و شبکه های اجتماعی خود را پر از عکسهای خوب و زیبا از خود نمایید. بسیاری از این نکات همچنین می توانند در عکاسی صنعتی و عکاسی تبلیغاتی از محصولات و اشیاء نیز به کار گرفته شوند.

چگونه در عکاسی فتوژنیک و خوش عکس باشیم

منبع: چگونه فتوژنیک باشیم

عکاسی صنعتی و تبلیغاتی استودیو ادد

چه طور خوش عکس باشیم

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه

نام *

ایمیل *

وب‌ سایت

ذخیره نام، ایمیل و وبسایت من در مرورگر برای زمانی که دوباره دیدگاهی می‌نویسم.

استودیو عکاسی صنعتی ادد “ADAD” شماره تماس: 88247404-021 تلگرام: @adadstudio اینستاگرام: @adadstudio

 

چگونه خوش عکس باشیم؟ چگونه می توان مثل دیوید گندی یا جی جی حدید جزو خوش عکس ترین ها بودو معضل مـن بد افتادم را از بین برد؟ باید بگوییم این شـما نیستید کـه بد افتادید، بلکه زاویه و فاصله دوربین عکاسی اسـت کـه باعث شده تا عکس خوبی از شـما ثبت نشده باشد، هیچ کسی بد عکس نیست، بلکه ژستی کـه مـا بخود می‌گیریم و زوایای دوربین هستند کـه کار را خراب می کنند.

 

اگر چـه رفتن بـه کافه و رستوران می‌تواند برای دیدن دوستان و قرارهای کاری مکان مناسبی باشد اما نور موجود در چنین مکان هایي برای عکس گرفتن گروهی توصیه نمی‌شود. چنین نورهایی کـه عمدتا هم از بالای شانه ها متساطع میشوند، پوست صورت را ناهموار و زیر چشم ها را تیره تر بنظر میرسانند. در زمان گرفتن عکس در چنین مکان هایي، صورت تان را در مقابل منبع نور قرار دهید.

چه طور خوش عکس باشیم

جک گایِ عکاس دراین باره بـه ایناستایل میگوید: “نوری کـه از میان گرد و خاک عبور کند، باعث مسطح نشان دادن تصویر می شود اما نوری کـه مستقیم از آفتاب می تابد باعث می شود کـه نور کافی بـه قسمت هاي زیرچشم تابیده شود و آن وقت شـما با آن لکه هاي تیره در زیر چشم در عکس تان مواجه نخواهید بودو جوان تر هم نشان داده خواهید شد.”

 

برای این کـه یک ژست کلاسیک را برای عکس گرفتن انتخاب کرده باشید، سه چهارم بدن‌تان را در دسترس دوربین قرار دهید، یعنی یکی از پاها را جلوتر قرار داده و یکی از شانه هایتان رابه عکاس نزدیک تر کنید.

با این ژست، زمانی کـه بـه دوربین نگاه می‌کنید، بدن‌تان کشیده و شکیل تر دیده می شود و سبب می شود، دوربین تصویر شـما را در بهترین زاویه شکار کند. سعی کنید در زمانی کـه عکس گرفته می شود، شکم رابه سمت داخل فرو برده، شانه ها را عقب نگه داشته و ستون فقرات را صاف و بدون خمیدگی حفظ کنید.

 

زمانی کـه نوبت بـه آرایش صورت می‌رسد، خصوصا در مورد کرم پودر بهتر اسـت از رنگ هاي روشن تر استفاده شود. مورگان شیک، از متخصصین آرایش دراین مورد می‌گوید استفاده از آرایش هاي تک رنگ، چهره را در عکس مسطح و رنگ صورت رابه صورت خمیری فشرده شده نشان می‌دهد. وی در مورد این کـه چطور می‌توانیم چهره طبیعی تری در عکس داشته باشیم می‌گوید:

از کانسیلرها تنها در مناطقی کـه دارای لکه هستند، ناهمواری دارند و یا سایه دارند استفاده کنید. آن وقت توجه کنید کـه نور در کجاها ظاهر می شود آن وقت از رژگونه هایي با رنگ هاي گرم برای گونه ها و رژلب هاي آلبالویی برای لبانتان استفاده کنید. در واقع لبانی کـه هیچ رنگی ندارند در دسترس فلش دوربین کاملا محو میشوند. با این حال رنگ هاي روشن تر در عکس بهترین حالات را پیدا می کنند.

 

برای آنکه حجم و شکل مناسبی بـه موهایتان در عکس بدهید، کمی از قسمت فرق سر، آن رابا انگشتان تان حرکت دهید. زمانی کـه موها کاملا بـه سمت عقب بروند، چهره شـما جذاب بنظر نمی‌رسد.

چرا کـه هیچ زاویه اي توسط موهایتان در عکس بـه وجود نیامده. حتی اگر میخواهید زوایای بیشتری در عکس بـه وجود آورید، در زمان گرفتن عکس قسمتی از موهایتان را ببافید.

 

دریک پژوهش علمی بـه عمل آمده در دانشگاه ویک فارست، نشان داده شده کـه سمت چپ صورت انسان بهتر خودرا نمایان می سازد. از شرکت کنندگان این مطالعه خواسته شد کـه نمراتی بـه تصاویر، ده مرد و ده زن، بدهند. تصاویری کـه هم طبیعی و هم داخل آینه از افراد گرفته شده بود.

گزارش این پژوهش در هافینگتُن پست منتشر شد. در بین تمام عکسها، آنهایی کـه سمت چپ صورت رابه نمایش گذاشته بودند، مورد اقبال بیشتری قرار گرفتند. پژوهشگران این مطالعه بـه این نتیجه دست یافتند کـه سمت چپ صورت میتواند انتقال بهتری از احساسات افراد داشته باشد.

 

اگر در حالت نشسته قرار اسـت کـه عکس بگیرید از عکاس بخواهید کـه دوربین را بالا نگه دارد. دراین زاویه وقتی صورت تان را برای قرار گرفتن مقابل دوربین تنظیم می‌کنید، تعریف بهتری از چانه تان بـه دوربین دارید.

زمانی هم کـه می‌خواهید در حالت ایستاده عکس بگیرید از عکاس خود بخواهید کـه از زاویه پایین تری از شـما عکس بگیرد. این زوایا باعث می‌شوند کـه شـما خوش چهره تر و لاغرتر بنظر برسید و با مد هم همراه شده باشید.

 

برای آنکه بهترین تصویر از خودشان را در عکس نشان دهید، از نقوش طرح دار و چهارخانه در زمان گرفتن عکس پرهیز کنید. تلاش کنید کـه با یک کمربند باریک یا لباس هایي با راه راه هاي عمودی و یا دامن هایي بـه شکل A انگلیسی کـه از بالا بـه سمت پایین حجیم می‌شوند استفاده کنید.

اگر می‌خواهید در عکس کیفی بـه دست بگیرید، سعی کنید کـه آن را در اندازه واقعی آن و نه بزرگ تر جلوه دهید. در غیر این صورت در لحظه گرفتن عکس، آن رابه بیرون از کادر منتقل کنید. در صورتی کـه میخواهید در عکس کفش پاشنه بلند بپوشید هر اندازه پاشنه نازک تر باشد، قد شـما را در عکس بلندتر نشان می‌دهد و هرچه پهن تر باشد، می‌تواند باعث بیشتر بنظر رسیدن وزن تان در عکس شود.

 

بهترین تصاویری گروهی آنهایی هستند کـه افرادی در سایزها و قدهای مختلف درکنار هم ودر یک ردیف قرار بگیرند. سعی کنید در عکس هاي گروهی نزدیک ترین فرد بـه دوربین نباشید. دراین حالت بسیار جذابتر بنظر میرسید.

 

برای آنکه عکس هاي آینده خود رابه بهترین کیفیت برسانید، بـه عکسهایی از گذشته تان کـه جزء بهترین عکس هایتان هستند مروری داشته باشید.

بهترین زاویه برای قرار گرفتن کدام اسـت؟ بعنوان مثال ممکن بهترین حالات شـما در حال خندیدن و یا لحظات شاد زندگی تان بوده باشد. بنابر این تصاویری کـه در حالت آرامش و شادی از شـما گرفته شود میتواند بهترین حالت تان رابه نمایش درآورد.

 

بجای آنکه واژه مشهور «چیز» بـه معنی پنیر را در هنگام عکس گرفتن ادا کنید، آن رابه لغت «مانی» بـه معنی پول تغییر دهید. زمانی کـه با ادای صدای «اي» از شـما عکس گرفته می شود، گوشه بالای دهان تان را مجبور بـه بالا رفتن می‌کند و زیگزاگ هایي را در نواحی اطراف چشم تان بـه وجود می آورد کـه هردو حالاتی کاملا طبیعی رابه چهره تان می‌دهند.

چه طور خوش عکس باشیم

برای داشتن حالات بهتر می توانید بـه یک اتفاق خوب در زندگی تان فکر کنید و آن احساس رابه دوربین منتقل کنید. زمانی کـه اینکار را میکنید بـه عکس خود جان تازه اي می بخشید. بهترین کار این اسـت کـه پیش از گرفته شدن عکس یکبار چشم هاي تان را ببندید و سپس انها را باز و آماده گرفتن عکس شوید.

 

 

 

تعداد زیادی از کاربران موبایل و تلفن‌هاي همراه از مزایای دوربین این وسیله آگاه نیستند و نمی دانند دقیقا چگونه میتوان با آن عکس‌هاي زیبا خلق کرد. با این کـه شاید دوربین موبایل ساده بـه‌نظر برسد، اما با برخی تنظیمات و استفاده از وسایل جانبی میتوان با آن عکس‌هاي جالبی گرفت. مثلاً تصور کنید فقط با یک قطره آب بتوانید عکس ماکرو ثبت کنید.

 

با لنز ماکرو شـما می توانید از سوژه‌هاي بسیار ریز و کوچک با جزئیات کامل عکاسی کنید. بـه‌همین خاطر، برای بهره بردن از این سبک عکاسی پیشنهاد میکنیم تا با قرار دادن یک قطره آب روی لنز دوربین موبایل خود، آن رابه دوربین ماکرو تبدیل کنید.

 

برای این کـه عکس باکیفیتی بگیرید و لرزش و تکان‌هاي دست موجب تار شدن عکس نشود، می توانید با دو کش پول، موبایل خود رابه یک بطری نوشابه وصل کنید تا کاملا ثابت شود. سپس با سلف‌تایمر عکاسی کنید.

 

برای این منظور میتوانید از ایده عکاسی از حیوانات بهره بگیرید. بـه این صورت کـه از صورت سگ یا گربه پرتره بگیرید و سپس موبایل کـه عکس حیوان در آن اسـت را مقابل صورت خود قرار دهید تا مثلاً یک چهره نیمی سگ/گربه و انسان داشته باشید.

 

روی لنز دوربین یک نوارچسب بکشید. سپس روی چسب رابا ماژیکی بـه رنگ دلخواه رنگ کنید و از سوژه موردنظرتان عکس بگیرید. دراین تصویر از ماژیک‌هاي آبی و قرمز استفاده شده اسـت. بی شک اینکار از کیفیت و وضوح عکس می‌کاهد اما برای ساخت یک ترکیب خلاقانه و رنگی گزینه جالبی محسوب می شود.

 

برای عکس گرفتن از بالا می توانید تنظیمات دوربین را انجام داده، آن را روی سلف‌تایمر بگذارید. سپس موبایل رابا چسب بـه سقف بچسبانید و عکس بگیرید.

 

با سوزن روی کارت ویزیت سوراخ ایجاد کنید. آن را روی لنز دوربین موبایل بگذارید و سپس عکس بگیرید.

 

با استفاده از یک مقوای رنگی یا سفید، یا رومیزی یا پارچه ساده می توانید از سوژه موردنظر خود بدون پس‌زمینه‌هاي آزاردهنده عکس بگیرید.

 

همه ی آنچه نیاز دارید یک جعبه، پارچه نازک، کاغذ سفید و دو شماره لامپ اسـت. لامپ‌ها را درون جعبه بگذارید، قسمت باز جعبه رابا پارچه سفید بپوشانید. سپس لامپ‌ها را روشن کرده و عکاسی کنید. هیچ‌کس باور نخواهد کرد با چند هزار تومان یک جعبه نور کاربردی ساخته‌اید.

 

وقتی قصد عکاسی از منظره را دارید، بـه‌طور ذهنی کادر خود رابه سه قسمت افقی تقسیم کنید و سوژه اصلی را در یکی از یک‌سوم‌ها بگذارید.

 

خطوط مورب در عکس نشان ‌دهنده نوعی حرکت و نیرو هستند و پرسپکتیو و عمق زیبایی در تصویر ایجاد میکنند. بنابر این دفعه بعدی کـه قصد داشتید عکاسی کنید از جاذبه این خطوط بهره بگیرید.

 

لبخند بزن و بگو، “سیب!”

آیا از عکس گرفتن متنفرید چون همیشه در عکس‌ها بد می‌افتید؟ آیا همیشه به آن دوستتان که در عکس‌ها عالی و بدون اشکال می‌افتد حسودی می‌کنید؟بااینکه فتوژنیک بودن در بعضی‌ها ژنتیکی است اما راهکارهایی وجود دارد که می‌توانید به کار گیرید تا در عکس‌ها بهتر بیفتید.

مراحل

فتوژنیک بودن به توانایی جذاب دیده شدن در عکس‌ها اطلاق می‌شود. اینکه طبیعتاً زیبا باشید ارتباطی به فتوژنیک بودن در عکس‌ها ندارد. فتوژنیک بودن یعنی بدانید چطور بهترین حالت خودتان را به دوربین نشان دهید. این شامل تکنیک‌های اکتسابی می‌شود مثل علم مربوط به بهترین پس‌زمینه، نورپردازی و قرارگیری بدن.

چه طور خوش عکس باشیم

به لباستان اهمیت دهید. حتی اگر قرار نیست عکسی از شما گرفته شود، اینکه بدانید چطور خودتان را نشان دهید، میزان جذابیت شما را تعیین می‌کند. سبک لباس پوشیدن و رنگبندی لباس‌ها بر جذابیت فتوژنیک شما در عکس‌ها تاثیر می‌گذارد.

لباس‌های درست انتخاب کنید. رنگ در خوب بودن عکس مهم است. طرح‌های لباس بر ظاهر شما اثر می‌گذارد، مثلاً راه‌راه‌های افقی شما را پهن‌تر به نظر می‌رساند و پوشیدن لباس یکرنگ، باعث می‌شود تعریف‌نشده و بیش از اندازه آرام به نظر برسید. بهترین رنگ‌ها رنگ‌های خنثی و جامد است.

نکته: این فقط برای دوربین‌هایی که روی “اتوماتیک” تنظیم است صدق می‌کند. دوربینی که روی اتوماتیک تنظیم است به جای فرد عکاس فکر می‌کند. عکاس حرفه‌ای دوربین خود را خیلی خوب می‌شناسد و می‌تواند بهترین قرمز، سیاه و سفید را تنظیم کند و برای هیچ رنگی که انتخاب کنید مشکل نخواهد داشت. فقط دقت کنید عکاس به صورت دستی “white balance” دوربین را تنظیم کرده باشد.

به صورت و آرایشتان اهمیت دهید. کارهای زیادی برای بهتر کردن آنچه ذاتی به شما داده شده است می‌توانید انجام دهید. اصلاح کردن عیب و ایرادهای عمومی برای عکس خیلی مهم است.

به صورتتان در آینه نگاه کنید. این آن صورتی نیست که در عکس خواهد افتاد. حالا به انعکاس خودتان خیره شوید. بعد از چند دقیقه صورتتان به ظاهر عادی خود می‌رسد. حالا ناحیه چشم‌هایتان را غیرفعال کنید و ناحیه لب‌ها را فعال کنید. دندان‌هایتان را قفل نکنید. فقط کافی است که فک بالا و پایینتان روی هم قرار گرفته باشند.

اگر با دهان باز لبخند می‌زنید، نباید اجازه دهید لب بالایی‌تان قسمت زیادی از لثه‌هایتان را نشان دهد. اگر پوستتان تیره است باید حتماً لبخند بزنید و دقت کنید که لبخندتان کوچک باشد. در عین حال، کمی گوشه‌های چشمتان را جمع کرده و ابروهایتان را بالا ببرید. این تمرین را هر روز جلوی آینه انجام دهید. ظرف یک ماه برایتان به عادت تبدیل شده و هر بار که کسی خواست از شما عکس بگیرد، همانطور لبخند خواهید زد.

همه مسائل مربوط به کار کردن با دوربین هم اسرارآمیز نیست: بیشتر افراد خوش‌عکس می‌دانند که کدام زاویه‌ها برای آنها بهتر است و بیشتر وقت‌ها روی آن زاویه عکس می‌گیرند. علاوه‌براین، چند حقه هم وجود دارد که می‌توانید از آنها بهره ببرید:

سعی کنید سرتان را کمی به عقب خم کنید و بدنتان را طوری حالت دهید که دوربین کمی بالاتر از شما یا در سطح چشمانتان قرار گیرد. این روش، غبغب را در عکس‌ها به کلی ناپدید می‌کند. همچنین می‌توانید یک دست را زیر چانه قرار دهید. روش دیگر این است که موقع گرفته شدن عکس، زبانتان را به سقف دهانتان بچسبانید.

این کار نه تنها در عکس گرفتن مهم است، بلکه داشتن وضعیت قرارگیری خوب در همه اوقات زندگی را ساده‌تر کرده و اعتمادبه‌نفستان را بالا می‌برد. داشتن فرم خوب ظاهر شما را در عکس‌ها عالی می‌کند. صاف نشستن و ایستادن باعث می‌شود سالم‌تر و هوشیارتر به نظر برسید و اگر عکستان گروهی باشد از بقیه جذاب‌تر به نظر خواهید رسید. طبیعی نفس بکشید و شانه‌هایتان را ریلکس کنید. اگر معمولاً حالت قرارگیری خوبی ندارید، صاف ایستادن یا نشستن ممکن است برایتان دشوار باشد بنابراین بهتر است جلوی آینه تمرین کنید.

هرچه ظاهر ریلکس و آرام‌تری داشته باشید، عکستان بهتر خواهد شد. خیلی‌ها به این دلیل در عکس‌ها بد می‌افتند که حالت چهره‌شان را با لبخندی مصنوعی می‌پوشانند. موقع لبخند زدن، سعی کنید لبخندی آرام و دهان‌بسته داشته باشید که لب پایینی در آن ریلکس و پایین قرار گرفته باشد. می‌توانید مقابل آینه تمرین کنید.

اگر همیشه بدعکس بوده‌اید، احتمالاً جلوی دوربین ناخودآگاه عصبی و مضطرب می‌شوید و این می‌تواند عکستان را بدتر کند. وقتی می‌دانید که قرار است عکسی از شما گرفته شود، یک نفس عمیق بکشید و هوا را طبیعی بیرون دهید، دست‌ها و شانه‌هایتان را ریلکس کنید. وقتی نفس را بیرون می‌دهید، لبخند بزنید و هر حالتی که فکر می‌کنید خوب است را بگیرید.

یک لبخند زورکی مصنوعی باعث می‌شود خشک و ناجور به نظر برسید. وقتی افراد لبخند می‌زنند و منتظرند که عکسشان گرفته شود، عضلات صورتشان ممکن است حالت‌های عجیبی بگیرد. برای برطرف کردن این، سعی کنید لبخندتان را زمان‌بندی کنید تا مجبور نشوید که خیلی آن را نگه دارید.

همچنین به چیزی خنده‌دار فکر کنید یا به کسی فکر کنید که شادتان می‌کند. با اینکار، لبخندتان واقعی خواهد شد نه مصنوعی. اگر لبخند با دندان‌هایتان را دوست ندارید، سعی کنید لبخندتان بسته‌تر باشد. صرفنظر از نوع لبخند زدنتان، هرچه لبخندی ریلکس‌تر و شادتر داشته باشید، بهتر خواهد بود.

چیزهای خارجی هم مثل موقعیت و محل عکس، عکاس یا مهارت‌های بعد از عکس هستند که می‌توانید برای فتوژنیک دیده شدن در عکس‌ها تغییر دهید.

نکات

ذخیره نام، ایمیل و وبسایت من در مرورگر برای زمانی که دوباره دیدگاهی می‌نویسم.

جستجو در سایت


ژست مناسب عکس گرفتن برای
خوش عکس بودن چیست ؟ چطور در عکسهایمان خوب بیفتیم ؟

حتما دقت کرده‌اید که برخی
خانم‌ها، بیش از حد نگران این هستند که به اصطلاح در عکس خوب نیفتند و حتما پس
از این‌که عکسی از آن‌ها گرفته شد، اصرار به دیدن چهره خود دارند. شاید یکی از
دلایل حساسیت‌ بیش از حد درباره عکس‌شان این است که با ترفندهای گرفتن عکس آشنا
نیستند. در ادامه می‌خواهیم چند ترفند برای بهتر شدن عکس‌تان به شما پیشنهاد
بدهیم.

   مراقب نورهای کافه و
رستوران باشید: چون نور در چنین فضاهایی از بالا تابیده می‌شود، پوست صورت
را نامطلوب و زیر چشم را تیره نشان می‌دهد. صورت را مقابل منبع نور یا
ترجیحا به ‌سمت نور طبیعی خورشید بگیرید تا لکه‌های زیر چشم را محو و شما
را جوان‌تر کند.

چه طور خوش عکس باشیم

 

   از ژست‌ سلبریتی‌ها
الگو بگیرید: بهتر است سه ‌چهارم بدن را رو به دوربین قرار ‌دهید و یک سمت
بدن به عکاس نزدیک‌تر باشد. در این حالت بدن‌تان کشیده‌تر به‌نظر می‌رسد.
شکم را داخل ، شانه‌ها را عقب، پشت را صاف و بدون خمیدگی نگه دارید. این‌ها
ترفندهایی است که تقریبا همه سلبریتی‌ها از آن‌ها استفاده می‌کنند.

 

   بهترین چهره خود را
مقابل دوربین قرار‌ دهید: موقع آرایش، کرم پودر خود را از رنگ‌های روشن‌تر
انتخاب کنید. آرایش‌های تک‌ رنگ و بدون سایه ‌روشن، صورت را صاف نشان‌
می‌دهد. برای طبیعی‌تر شدن صورت ازکانسیلرها فقط در نقاط دارای لکه، تیرگی
و ناصافی استفاده‌ کنید. از رژگونه و رژلب با رنگ گرم و طبیعی استفاده کنید
تا در برابر فلش دوربین محو نشوند.


   زاویه مناسب خود را در
عکس بشناسید: در حالت نشسته از عکاس بخواهید از بالا عکس بگیرد چون در این
زاویه وقتی صورت رو ‌به دوربین قرار ‌می‌گیرد، چانه بهتر به‌ نظر می‌رسد.
در حالت ایستاده نیز از او بخواهید از زاویه پایین‌تری از شما عکاسی‌ کند
تا کشیده‌تر و لاغرتر به ‌نظر برسید.

   در انتخاب لباس دقت
کنید: ترجیحا لباس‌های طرح‌دار و گشاد نپوشید. بهتر ‌است از لباس‌های راه‌
راه عمودی یا دامن و پیراهن‌هایی‌که از بالا به پایین گشادتر می‌شوند،
استفاده‌ کنید. هر اندازه پاشنه ‌کفش نازک‌تر باشد، قد شما بلندتر و هرچه
پهن‌تر باشد، شما را چاق‌تر نشان می‌دهد.

   برای عکس‌های
دسته‌جمعی روی یک خط قرار بگیرید: بهترین عکس‌های این‌چنینی، آن‌هایی هستند
که افراد با قدهای مختلف در کنار هم و ردیفی هستند. تا‌ جایی که امکان
‌دارد نزدیک‌ترین فرد به ‌دوربین نباشید.

 

   این شکلی بخندید: 
برای طبیعی‌تر بودن به ‌جای گفتن چیز به ‌معنی پنیر، کلمه مانی به
‌معنی پول را جایگزین آن کنید چون با گفتن این کلمه، گوشه بالای دهان‌تان
به سمت بالا می‌رود و  خطوط ایجاد شده در اطراف چشم، حالتی طبیعی به چهره
می‌دهد. به یک خاطره خوب فکر و حس خوش آن‌را به عکس منتقل‌ کنید.

بیشتر بدانید : اعتیاد به دیدن تصاویر زنان برهنه

نویسنده : فاطمه قاسمی|
مترجم منبع: Readers Digestبخش مشاوره و پرسش و پاسخ

شناسه کاربری 

رمز عبور             


  

عضویت در سایت


دسته بندی مطالب

مطالب روابط جنسی و زناشویی

مطالب دوران قبل از ازدواج

مطالب پزشکی و سلامت

مطالب تربیت فرزندان

مطالب احکام شرعی

مطالب روانشناسی

مطالب اجتماعی

مطالب صوتی

ویدئو

خدمات عمومی


 

چه طور خوش عکس باشیم


 افراد آنلاین :


16266


بازدید امروز:


37497


بازدید دیروز:


232313315


آمار کل:

مشاوره
ازدواج و مشاوره زناشویی تنظیم خانواده ،کلیه حقوق مادی و
معنوی مروبط به مطالب اختصاصی ثبت شده و ترجمه شده در این
سایت برای پایگاه اطلاع رسانی تنظیم خانواده محفوظ است.


۲ شهریور ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۳۵


توسط سوگل پورمهرام

عکاسی از لحظات زیبای زندگی آن‌ها را برای همیشه ماندگار می‌کند و یک عمر می‌توانید با تماشای آن‌ها خاطرات خوب خود را زنده کنید اما این خاطرات زمانی زیباترند که در عکس‌ها خوب بیفتید. بیشتر افراد ژست‌های مناسب برای عکاسی را نمی‌دانند و در نتیجه در عکس‌ها چاق‌تر یا کوتاه‌تر یا مسن‌تر از آن چه هستند به نظر می‌رسند. اما چه کنیم که این اتفاق نیفتد؟ در این مطلب با ۱۲ راهکار برای داشتن یک ژست عکس خوب آشنا شوید.

 

چه طور خوش عکس باشیم

یکی از مشکلات رایج بین افراد، مخصوصا خانم‌ها، این است که از چهره خود در عکس‌ها راضی نیستند! حتما برای شما هم پیش آمده که چندین عکس مختلف از خودتان بگیرید و همچنان حس کنید این تصویر از چهره اصلیتان دور است. حتی گاهی ناامید شده‌اید و با خود گفته‌اید: “من خوش عکس نیستم!”. نگران نباشید؛ مشکل از چهره شما نیست! گرفتن یک عکس خوب کاملا به نحوه استفاده شما از دوربین عکاسی یا دوربین تلفن همراهتان بستگی دارد. اگر یاد بگیرید گه چطور با دوربین کار کنید، حتما از پس این مشکل برمی‌آیید.

قبل از هر کاری، عکس‌های قبلی خود را به خوبی بررسی کنید. در چه عکس‌هایی خوب دیده می‌شوید؟ در چه عکس‌هایی بد دیده می‌شوید؟ دقت کنید و ببینید که آیا می‌توانید تفاوت این عکس‌ها با هم را متوجه شوید؟ سپس به عکس‌های دیگران دقت کنید. سعی کنید متوجه شوید که چه چیزی باعث شده این افراد در عکس خوب دیده شوند؟ برخی از مشکلاتی که باعث می‌شوند شما در عکس خوب دیده نشوید عبارتند از:

بهترین راه برای پیدا کردن بهترین زاویه صورت و بهترین مدل خنده شما، این است که در مقابل یک آینه و یا یک دوربین عکاسی (حتی دوربین تلفن همراه) تمرین کنید. بدین ترتیب متوجه می‌شوید که چه مدل ژستی برای شما مناسب است. در ابتدا، کشف کنید که سمت چپ صورتتان در عکس بهتر دیده می‌شود یا سمت راست آن. نگران نباشید، مشکل از شما نیست! مسئله این است که دو طرف صورت هیچ فردی کاملا متقارن نیستند. معمولا یک سمت از صورت هر فردی، از سمت دیگر بهتر و زیباتر است.

سپس به سراغ زاویه بدن و ژست عکاسی مناسب بروید. در زوایای مختلف ژست بگیرید، بدین ترتیب متوجه می‌شوید چه مدل ژستی برای فرم بدن شما مناسب است و وقتی جلوی دوربین قرار می‌گیرید، می‌دانید چه کاری انجام دهید. معمولا بهترین ژست‌ها زاویه ۴۵ درجه دارند. یکی از روش‌هایی که می‌توانید از طریق آن زاویه مناسب بدن خود را پیدا کنید، مدل موهای شما است؛ به خصوص اگر مدل موهایتان نامتقارن باشد.

 

در هنگام عکس گرفتن، لباس‌هایی بپوشید که می‌دانید مدل آن‌ها برای فرم بدنتان مناسب هستند و به شما می‌آیند. یکی دیگر از عوامل مهمی که بر زیبا دیده شدن شما در عکسها اثر می‌گذارد، این است که بدانید چه رنگ لباسی با رنگ پوست و موی شما هماهنگ است. یک قانون کلی می‌گوید لباس‌های رنگی ساده، از لباس‌های طرحدار در عکس بهتر دیده می‌شوند. اما اگر دوست دارید که لباس طرح‌دار بپوشید، حتما به طرح آن خوب توجه کنید. متاسفانه لباس‌های طرح‌دار، با توجه به فرم بدن شما، اکثرا باعث می‌شوند که در عکس خوب دیده نشوید. به خصوص طرح‌های ریز، وجهه‌ای شلخته و درهم و برهم به عکس شما می‌دهند.

سعی کنید در استایل خود فقط از یک لباس با پارچه طرح‌دار استفاده کنید و سر تا پا طرح‌دار نپوشید. اگر دوست دارید در عکس لاغر دیده شوید، لباس‌هایی با رنگ تیره بپوشید. اگر خودتان خیلی لاغر هستید و دوست دارید کمی پُرتر به نظر برسید، یک لباس رنگ روشن بپوشید یا اگر رنگ لباس‌تان تیره است، روی آن یک کت غیر رسمی رنگ روشن بپوشید. با این حال، مهم‌ترین مسئله این است: لباسی بپوشید که اعتماد به نفس شما را بالا می‌برد.

یک خنده مصنوعی باعث می‌شود شما در عکس خوب دیده نشوید؛ انگار که کسی شما را مجبور کرده است تا لبخند بزنید! پس اگر می‌خواهید در عکس زیبا دیده شوید، به زیباترین و طبیعی‌ترین شکل ممکن لبخند بزنید.

برای اینکه طبیعی و زیبا لبخند بزنید، باید احساساتی شوید! حتی اگر در هنگام عکس گرفتن خوشحال نیستید، به یک خاطره خوش، یا چیزی که شما را خوشحال می‌کند و باعث می‌شود لبخند بزنید فکر کنید. یک خنده واقعی، چشم‌های شما را درگیر می‌کند. سعی کنید در هنگام لبخند زدن، پلک‌های پایینی خود را کمی جمع کنید. این کار باعث می‌شود لبخند و چهره شما طبیعی‌تر و زیباتر به نظر برسد.

یک روش دیگر این است که در هنگام لبخند زدن، نوک زبان خود را به پشت دندان‌های فک بالایی‌تان بچسبانید. این کار باعث می‌شود لبخند شما طبیعی‌تر به نظر برسد و همچنین، باعث می‌شود دندان‌های شما در هنگام لبخند زدن بیش از حد دیده نشوند. یک روش دیگر هم این است که از یک نفر درخواست کنید تا پشت دوربین بایستد و شما را بخنداند! در هر حال، برای داشتن یک ژست عکاسی خوب، باید تمام این کارها را در ابتدا جلوی آینه تمرین کنید. سعی کنید تا با تمرین کردن، تفاوت میان خنده طبیعی و خنده مصنوعی خود را کشف کنید.

 

ژست عکاسی به تنهایی برای داشتن عکس خوب کافی نیست. آرایش کردن برای خانم‌ها، امری بسیار تاثیرگذار است. مدل آرایش کردن می‌تواند باعث شود که شما در عکس خیلی خوب یا خیلی بد به نظر برسید. اگر یاد بگیرید که قسمت‌های درستی از صورت خود را هایلایت کنید، در تمام عکس‌ها زیبا دیده می‌شوید. چطور می‌توانیم خوب آرایش کنیم؟ در ادامه برایتان شرح می‌دهیم.

به جای یک کرم پودر و یا پنکیک سنگین، از کانسیلر استفاده کنید. با استفاده از کانسیلر می‌توانید لکه‌های روی پوست، قرمزی پوست اطراف بینی و تیرگی پوست دور چشم‌های خود را بپوشانید. در هنگام آرایش کردن چانه خود را کمی به سمت پایین بیاورید و روی قسمت‌های سایه پوستتان هم کمی کانسیلر بزنید. سپس روی قسمت پیشانی، بینی، گونه، و چانه خود پودر مات کننده بزنید. بدین ترتیب در عکس، این نواحی براق و چرب به نظر نمی‌رسند. برای اینکه چشمانتان در عکس هرچه زیباتر دیده شوند، خط چشم بکشید و ریمل بزنید. این کار باعث می‌شود چشمان شما درشت دیده شوند. همچنین، برای اینکه گونه‌های شما برجسته‌تر دیده شوند، روی آنها کمی رژ گونه بزنید؛ مثلا به رنگ صورتی نیمه روشن، مرجانی، و یا هلویی.

 

قبل از عکس گرفتن، سر خود را کمی خم کنید. این کار باعث می‌شود موهای شما کمی پرپشت‌تر به نظر برسد و صاف روی سرتان نخوابد. همچنین می‌توانید دستان خود را درون موهایتان کمی تکان دهید تا به اصطلاح موها را پوش بدهید. در استفاده از محصولات آرایشی مرتبط با مو زیاده‌روی نکنید. موهایی که خیس یا به هم چسبیده به نظر برسند، در عکس وجهه زیبایی ندارند. همچنین، سعی کنید که قبل از عکس گرفتن، کمی کرم مو یا اسپری ضد وز روی موهای خود بزنید تا موهایتان در عکس صاف و زیبا دیده شوند.

در مورد مدل مو هم سعی کنید موها روی شانه‌هایتان نباشند. در عوض، موهای خود را کاملا رو به رو، یا کاملا پشت شانه بریزید. همچنین می‌توانید تمام موهای خود را روی یک طرفه شانه بریزید. در ابتدا تمام این مدل‌ها را جلوی یک آینه امتحان کنید و ببینید کدامیک از آنها بیشتر به چهره‌تان می‌آیند.

 

اگر زیادی شق و رق و ناراحت  جلوی دوربین بایستید ژست عکس و در نتیجه عکس زیبایی نخواهید داشت. این اشتباهی است که بیشتر خانم‌ها مرتکب می‌شوند. سعی کنید راحت باشید و مانند حرف “S” انگلیسی بایستید. دست‌ها را به طور کامل در جیب نگذارید و فقط انگشت شست خود را داخل جیب‌ها تکیه دهید.

اگر شانه‌های شما موازی دوربین قرار بگیرد چاق‌تر به نظر خواهید رسید. بهترین حالت این است که بدن خود را ۴۵ درجه نسبت به دوربین بچرخانید تا در عکس بهتر بیافتید. سعی کنید که در هنگام عکس گرفتن، مستقیم به دوربین نگاه نکنید. در عوض، کمی بالا و یا کمی پایینتر از دوربین را نگاه کنید. سپس سر خود را کمی بالا یا کمی پایین بگیرید. برای اینکه فک شما در عکس زیباتر دیده شود و به نظر نرسد که غبغب دارید، در ابتدا گردن خود را کمی به سمت بالا بکشید، سپس چانه خود را کمی به سمت پایین بیاورید. ممکن است که این کار به نظر شما خنده‌دار برسد، اما در حقیقت به شما کمک میکند تا در عکس زیباتر دیده شوید!

 

ایده خوبی است که در عکس صورت خود را با دست لمس کنید اما نباید کف دست‌ها دیده شود. بلکه دست باید در موازات حاشیه صورت قرار بگیرد.

 

یکی از مهم‌ترین عواملی که روی میزان خوب بودن و یا بد بودن یک عکس اثر مهمی می‌گذارد، نور آن است. اگر دوست ندارید که برای عکس گرفتن از فلش دوربین استفاده کنید، یک منبع نور مناسب پیدا کنید که ترجیحا کل صورت شما را روشن کند، نه فقط یک طرف آن را. چراغ‌های خانه، چراغ‌های خیابان، نوری که از پنجره می‌تابد، و همچنین نوری که از درهای ورودی می‌تابد، می‌تواند جایگزین مناسبی برای نور فلش دوربین عکاسی باشد. این نورها لطیف هستند و باعث می‌شوند عکس‌های شما زیباتر بشوند.

کمی جستجو کنید و یک منبع نور مناسب برای عکس گرفتن پیدا کنید. این منبع نور را در پشت سر، بالای سر، و جلوی روی خود امتحان کنید تا متوجه شوید کدامیک برای عکس مناسب‌تر هستند. بهترین زمان‌ها برای عکس گرفتن، ۱ ساعت قبل از غروب آفتاب و ۱ ساعت بعد از غروب آفتاب هستند. در این زمان‌ها، نور برای عکس بسیار زیباست. از نورهایی که سایه‌های سنگین روی چهره شما ایجاد می‌کنند دوری کنید.

چه طور خوش عکس باشیم

این سایه‌ها با ایجاد دایره‌های تیره روی پوست صورت، باعث می‌شوند نقوص چهره شما از حالت عادی بیشتر برجسته شوند. از طرفی دیگر، نور خیلی شدید هم باعث برجسته شدن چروک‌ها و دیگر مشکلات پوستی شما می‌شود. نور خورشید و یا نور شدید و مستقیمی که از بالای سر بر چهره شما بتابد، این حالت ناخوشایند را ایجاد می‌کند. در عوض، به دنبال منبع نوری بگردید که به طور یکسان روی پیشانی، گونه، و چانه شما درخشش ایجاد کند. مثلا می‌توانید در یک روز ابری عکس بگیرید، یا از یک لامپ با نور ملایم استفاده کنید.

 

هر انسانی زیبایی‌های خاص خودش را دارد. پس سعی کنید زیاد به خودتان سخت نگیرید. سعی نکنید برای اینکه در عکس زیباتر دیده شوید، بدن خود را به حالتی ناراحت‌کننده یا ناخوشایند خم کنید. طوری ژست بگیرید که هم راحت باشید و هم بدنتان در بهترین شکل خود مقابل دوربین قرار بگیرد. یادتان باشد که یک عکس کافی نیست. تعداد زیادی عکس بگیرید و از بین آنها، بهترین ژست عکس را انتخاب کنید.

 

مطالب مرتبط:

۱- با کدام طرح های پارچه خوش عکس می شوید؟

۲- چگونه فوتوژنیک باشیم؟

۳- توی عکس های خانوادگی چی بپوشم؟

۴- اینستاگردی : خوش تیپ ترین افرادی که در اینستاگرام حاضر اند

محبوبترین مطالب

بسیار جامع و کامل بود
ممنونم از اطلاعاتی که بلا ما در میان گذاشتید
از تیم تحریریه چی بپوشم هم تشکر ویژه دارم

من قبلا خیلی بد عکس بودم
اما الان با این تکنیک عکس گرفتم و طاهرم خیلی بهتر دیده
میشه توی این عکس ها

این مواردی که گفتید به درد مردها نمیخوره که
این برای خانوماست که ۲۴ ساعته جلوی آینه
و دوربین گوشی هستند
و هی میخوان سلفی بندازند
نه ما بیچاره ها که همش باید کار کنیم

چقدر عالی بود ممنون از شما

مطالب مرتبط

©چی بپوشم / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است

خوب افتادن در عکس ها و فتوژنیک بودن ذاتی نیست و هر شخصی می تواند در عکس فتوژنیک باشد در صورتی که تکنیک های آن را بداند.

امروزه افراد در فضای مجازی و اینستاگرام هر دقیقه عکس های جدید خود را با دوستان و آشنایان به اشتراک می گذراند و به همین دلیل بحث فتوژنیک بودن بیشتر اهمیت پیدا می کند. همه می خواهند که در عکس ها خیلی خوب بیفتند و خوش عکس باشند.حتما شما هم در اطراف خود افرادی را دیده اید که خیلی خوش عکس و فتوژنیک هستند، اما چرا این افراد خیلی خوش عکس هستند؟ برای فتوژنیک و خوش عکس شدن رازها و تکنیک هایی وجود دارد که زیاد کسی از آن ها با خبر نیست، اگر می خواهید که خیلی خوش عکس باشید و در عکس ها خوب بیفتید باید این رازها را به یاد داشته باشید.

برای اینکه فتوژنیک باشید نیاز نیست چهره ای زیبا داشته باشید و گاهی زیباترین افراد هم ممکن است در عکس های خیلی بد بیفتند و بد عکس هستند، فتوژنیک بودن ذاتی نیست و هیچ فردی با چهره ای فتوژنیک به دنیا نیامده است. افرادی هستند که با چهره ای بسیار معمولی خوش عکس هستند و تکنیک های خوش عکس بودن را یاد گرفته اند و آنها را ملکه ذهن خود کرده اند.

اگر فکر می کنید که با وجود داشتن چهره ای زیبا خیلی بدعکس هستید بهتر است با ترفندهای فتوژنیک شدن آشنا بشوید و از امروز به بعد عکس های زیبا از خود بگرید و در عکس های دسته جمعی از همه خوش عکس تر باشید.

چه طور خوش عکس باشیم

برای فتوژنیک شن این نکات را رعایت کنید

» همچنین بخوانید :

نحوه ژست گرفتن آقایان برای عکاسی

آموزش ژست گرفتن برای عکاسی زن و مرد در منزل

ژست های عکاسی برای عروس و داماد

مدل ژست عروس و داماد برای عکس گرفتن در آتلیه

چه طور خوش عکس باشیم
چه طور خوش عکس باشیم
0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *