چگونه انتخاب همسر کنیم

 
helpkade
چگونه انتخاب همسر کنیم
چگونه انتخاب همسر کنیم

از مهم ترین مقوله های یک ازدواج موفق انتخاب بهترین همسر است . بسیاری از ما در انتخاب همسر اشتباه می کنیم و می پنداریم ازدواج با هر کسی بهتر از تنهایی و بی عشقی است اما نمی دانیم که انتخاب نادرست همسر می تواند زندگی آینده ما را تباه سازد و در این راه ممکن است احترام و اعتماد به نفس و ارزشمندی خود را از دست دهیم و از دست دادن این سه چیز موجب از دست دادن میل و خلاقیت لازم برای درک اهداف زندگی خواهد شد.

اگر در شرف ازدواج هستید ، در این بخش از نمناک به شما کمک می کنیم تا با شناسایی نشانه های عشق واقعی و کشش جنسی احمقانه بهترین شریک زندگی را برای خود انتخاب کنید.

کشش جنسی احمقانه عشق واقعی نیست

در بسیاری از فیلم ها و کتابها عشق در نگاه اول را با تپش قلب ؛عرق کف دست و… نشان می دهند اما باید توجه داشته باشید این خصوصیات عاشق واقعی نیست فقط یک کشش جنسی احمقانه است که نسبت به هر کسی که فرومونها را در مغزتان فعال کند پیدا می کنید.

چگونه انتخاب همسر کنیم

فرومونها وقتی بدن ما در بدن فرد دیگری وجود یک dna خاص را از روی بوی بدن او کشف میکند، تولید میشوند. تولید این فرومونها نشان دهنده این است که این دو نفر میتوانند از نظر زنتیکی جفت خوبی برای هم باشند، یعنی ترکیب dna آنها یک نوزاد سالم تولید خواهد کرد. اما نشان نمی دهد که این دو نفر از نظر شخصیتی هم جفت خوبی برای هم هستند.

کشش احمقانه جنسی شما را مجبور به دروغ، فریب، دزدی یا حتی کشتن دیگران یا خودتان ، کارهایی خجالت آوری که قبلاً اصلاً فکر انجام دادن آن را هم نمی کردید. آنچنان که هنگامی که رومئو و ژولیت دریافتند دیگر نمی توانند به عشق مسموم خود ادامه دهند، خود را کشته و به زندگی خود پایان دهند.

عشق بدون دوام و نا پایدار یکی دیگر نشانه های کشش احمقانه جنسی

عشق حقیقی بدون هیچگونه کشش جنسی احمقانه ایجاد میشود. گاهی اوقات این روابط پرآشوب چندین سال به طول میانجامد، خیلی پس ازاینکه این کشش جنسی دیگر از بین رفته است. شاید این زوجها به عبث امیدوارند که یک روز شعله عشقشان دوباره زبانه کشد. یا شاید هم تصور میکنند سرنوشت این بوده که چون بهترین هوس و بزرگترین درد را باهم تجربه کردهاند باید با هم بمانند.برای انتخاب درست همسر بهترین راه ترکیب کشش جنسی و عشق حقیقی است.

حس مسئولیت و حمایت از نشانه های عشق واقعی

حمایت و نگهداری از فرد مقابل، شاد کردن و کمک به موفقیت او از نشانه های عشق واقعی است که با کشش جنسی که در آن فرد مجبور به ایجاد حس لذت و رضایت در شماست تفاوت دارد.

از نشانه های عشق واقعی این است که هیچ گاه طرف مقابلتان را مجبور به دوست داشتن خود نمی کنید و فقط خوشبختی او مد نظرتان است حتی اگر شما را دوست ندارد او را رها می کنید تا در کنار کسی باشد که دوستش دارد.

اگر عشق واقعی باشد به یکدیگر کمک می کنید که به شناخت بیشتری از یکدیگر برسید زیرا شناخت دو طرفه سبب ایجاد عشق عمیق می شود، عشقی که بسیار لذت بخش تر و رمانتیک تر از هر کشش جنسی است.

یار و معشوق حقیقی کسی است که عشق واقعی شما و بهترین دوستتان است. اگر می خواهید انتخاب درستی داشته باشید کسی را انتخاب کنید که به شما شبیه باشد . درست است افراد متفاوت و مخالف با شما ممکن است شما را به خود جلب کنند اما یار و معشوق حقیقی شما نیستند.متاسفانه خیلی از افراد متضاد با هم ازدواج میکنند و می فهمند زندگی زناشویی بسیار بدی دارند.

به هیجانات اهمیت ندهید

هنگامی که انتخاب عاقلانه ای نداریم پس از گذشت چند سال و فروکش کردن هیجانات اولیه ، درک رفتار یکدیگر را از دست می دهیم درنتیجه هر چه زمان جلوتر میرود وقت کمتری را با هم سپری میکنیم و آخر کار محبور میشویم یا از هم جدا شویم یا عقاید و علایق خود را عوض کنیم.

اما بهتر است در چنین شرایطی از کسی که دوستش ندارید و معشوق واقعی شما نیست، جدا شوید زیرا با ماندن با او شانس خود ، همسر و دو نفر دیگر را برای خوشبختی را از بین میبرید و زندگی خانواده هایتان را نیز با دعواها، و جنجال های همیشگی مختل می کنید.

صبر و گذشت از نشانه های عشق واقعی

اگر طرف مقابلتان در برابر رفتارهای زشت و بی ادبانه شما صبر و گذشت زیادی نشان داد از او سوء استفاده نکنید زیرا این کار شما می تواند نشان دهنده این باشد که شما واقعاً طرف مقابلتان را دوست ندارید.

هیچوقت عشقتان را فقط محض آزمایش کردن، آزمایش نکنید و در این صورت خود را جای او بگذارید . 20 سال آینده خود را تصور کنید .آیا با تصور آن لبخند بر لبتان می آید یا می ترسید. بیشتر افراد دوست دارند سالیان دراز با فردی زندگی کنند که آن ها را تحسین می کند نه فردی که منتقد آن ها ست و با این تصور لبخند بر روی لبانشان می آید.

بهترین نشانه عشق حقیقی دوستی به علاوه کشش جنسی

عشق واقعی دوستی به اضافه کشش جنسی است. اگراز گذراندن زندگیتان در کنار همسرتان احساس لذت می کنید ، او بهترین دوست شماست.این رابطه موجب افزایش اعتماد به نفس و عزت نفس می شود و شما را به بالاترین درجه کمال می رساند. 

 

یکی از انتخاب های مهمی که ما در طول زندگی خود انجام می دهیم انتخاب همسر است . انتخاب همسر بسیار پر اهمیت است و کسانی که انتخاب مناسبی در این زمینه ندارند در زندگی مشترک خود دچار بحران خواهند شد. با وجود اینکه ما در انتخاب همسر با انتخاب های بی شماری مواجه هستیم و حق انتخاب داریم ، بهتر است به موضوع پر اهمیت انتخاب همسر خوب در این بخش از نمناک بپردازیم ، با ما همراه شوید.

همانطور که گفتیم انتخاب همسر بسیار پر اهمیت است و گرچه در گذشته انتخاب همسر جزو انتخاب های جوانان نبود و بیشتر والدین بودند که برای آن ها همسر انتخاب می کردند اما با گذشت زمان و زندگی امروزی بسیاری از جوانان حق انتخاب دارند و خودشان همسرشان را انتخاب می کنند.

دختران و پسران با انتخاب درست همسر می توانند تاثیر فوق العاده ای در زندگی مشترک خود بگذارند زیرا هنگامی که دست به انتخاب همسر می زنیم تمام تبعات و مسئولیت تمام پیشامدهای آن بر عهده خودمان است اما معنای حقیقی انتخاب این است که ، هیچ کسی واقعاً خودش همسر خودش را انتخاب نمی کند بلکه زندگی و موقعیت های افراد این امر را ممکن می سازند.

چگونه انتخاب همسر کنیم

قدم اول در راه انتخاب صحیح این است که رمان های عاشقانه و فیلم های رمانتیکی که تا بحال دیده اید را فراموش کنید . انتخاب همسر باید با دقت و توجه فراوان صورت بگیرد و برای این کار باید عاقلانه و بدون هیچ عجله ای تمام جوانب را بسنجید و سپس همسر خود را انتخاب کنید.

بهتر است ابتدا با دید عاقلانه ای به قضیه انتخاب همسر بنگرید و سپس عاشق شوید اما ما نمی خواهیم بگوییم که قبل از ازدواج عاشق نشوید! اگر عاشق کسی شوید و بعداً متوجه شوید که او برای همسری شما مناسب نبوده؛ با شکست سنگین عاطفی مواجه خواهید شد و شاید شما عاشق کسی شوید؛ ولی او عاشقتان نشود!

زندگی آینده خود را فقط محدود به امروز نبینید یعنی خودخواهانه همسرتان را انتخاب نکنید و از الان به فکر فرزندانتان نیز باشید . و قبل از انتخاب همسر معیارهای او را برای یک والد خوب بودن در نظر بگیرید.

نامزدی یکی بهترین دوران ها برای شناخت بیشتر یکدیگر است که غالبا قبل از ازدواج رسمی صورت می گیرد. در دوران نامزدی می توانید به یک تفاهم و توافق برای زندگی مشترک برسید و مشکلاتتان را رفع کنید و اگر فکر می کنید که نمی توانید در این دوران به تفاهم برسید قبل از ازدواج جدا شوید.

هر خانمی قبل از انتخاب همسر باید معیارها و مشخصات همسر خود را بر اساس اولویت و اهمیت آن بر روی کاغذ بنویسد و بر این اساس همسر خود را انتخاب کند.

تهیه لیست مشخصات همسر آینده یک تصویر جامع و کلی در اختیار شما خواهد گذاشت تا با دید بهتری نسبت به انتخاب همسر خود اقدام کنید. برای گرفتن نتیجه بهتر در این روش احساسی عمل نکنید و در نوشتن لیست کاملاً منطقی و به دور از بزرگ نمایی و احساس عمل کنید.

سعی کنید اجتماعی باشید و در جمع های مختلفی حاضر شوید تا دایره ی انتخاب های خود را وسیع تر کنید.خواستگارهای خود را به خاطر دارا نبودن ویژگی های کم اهمیت رد نکنید و فرصت های ازدواج با یک همسر مناسب را برای خود محدودنکنید.

آقایون نیز مانند خانم ها باید لیستی از مشخصات همسر خوب و ایده آل خود تهیه کنند. اما تفاوت های در انتخاب اقایان و خانم ها وجود دارد زیرا مشکلی که بسیاری از آقایان با آن مواجه می شوند، ترس از «پذیرفته شدن» است که برای مردان خجالتی و درون گرا بسیار سخت است.

اگر انتخاب خود را کرده اید لازم است شجاعانه تر رفتار کنید و از قبل بدانید ممکن است چندین بار رد شوید. گاهی اوقات دختران شما را رد می کنند تا جدیت شما را امتحان کنندو بدانند شما تا چه اندازه در تصمیم خود جدی هستید پس اجازه ندهید تجارب «رد شدن »، شهامت را از شما بگیرند.

پس اگر انتخاب خود را کرده اید و می خواهید با او ازدواج کنید، دوباره درخواست خود را تکرار کنید. در بیشتر مواقع مردان در دفعه ی دوم جواب مثبت می گیرند.

 

1. مرحله اول :خودتان را درست بشناسید و دلیل ازدواج خود را مشخص کنید و این سوالات را از خود بپرسید :آیا به علت وضعیت مالی ، چهره و یا شخصیت طرف مقابلتان می خواهید با اوازدواج کنید؟ و یا صرفا برای اینکه از خانه پدری فرار کنید؟ خودشناسی سبب تعیین هدف و برنامه ریزی برای زندگی می شود .

2.مرحله دوم :همسر آینده تان را بر اساس خواسته ها و موقعیت فعلی خود تصور کنید. کسی که خواهان زندگی با یک فرد تحصیل کرده هنردوست است، بهتر است خود نیز تحصیل کرده و هنر دوست باشد.

3. مرحله سوم: معیارهای اولیه برای همسریابی انتخاب کرده و آنها را آزمایش کنید. رایجترین معیارها (تفاوت سن، تفاوت قد، تفاوت ظاهر، تفاوت تحصیلات، تفاوت طبقاتی، تفاوت قومی، تفاوت زبانی و در نهایت تفاوت دینی) هستند.

4. مرحله چهارم :اجتماعی باشید تا تا دایره ی انتخاب های خود را وسیع تر کنید . محیط کار، تحصیل یا تفریح خود را به گونه ای انتخاب کنید که حداکثر احتمال ممکن را برای دیده شدن توسط همسر احتمالی آینده تان به شما بدهد.

به عنوان مثال کسی که می خواهد با یک موسیقیدان ازدواج کند، یا در کلاسهای متعدد موسیقی شرکت می کند یا عضو انجمنی می شود که موسیقی دانان معمولا عضو آن می شوند. و یا اینکه خصوصیت اصلی همسر آینده تان را به نزدیکان و دوستان بگویید اگر آنان با چنین کسی در آینده برخورد کردند شما را به او معرفی کنند.

5. مرحله پنجم :وقتی با کسی به قصد ازدواج دوست شدید یا از او خواستگاری کردید، فکرتان فقط مشغول ظواهر امر (مانند کافی شاپ رفتن و کادوهای رمانتیک دادن یا نحوه چای آوردن عروس خانم موقع خواستگاری و مراسم عروسی) نباشدو عاقلانه فکر و رفتار کنید.

6. مرحله ششم :شناخت بهتر همسر احتمالی تان از طریق برقراری ارتباط کلامی یا غیر کلامی می باشد. شما می توانید با معاشرت در دوران نامزدی و یا پرسش سوالات اساسی در طول جلسات خواستگاری ، صحبت نمودن با طرف مقابل و… شناخت زیادی از او به دست آورید.

7.مرحله آخر :جمع بندی وضعیت وگرفتن تصمیم نهایی است. تمام نظرات و تفکرات را کنار هم بچینید و جنبه های مثبت و منفی ازدواج با این فرد را کنار هم مقایسه کنید و سپس با ارزیابی درست آن ها تصمیمتان را به والدینتان اعلام کنید.

حرف آخر

ازدواج یکی از مهم ترین تصمیم های زندگی شماست. پس انتخابی هوشمندانه داشته باشید و با در نظر گرفتن تمام جوانب همسر خوب و مناسب برای خود انتخاب کنید .

 

 

 

 

اگر عشق حقیقی خود را پیدا نکـرده ایـد، یا اگر در ایـن بـاره مطـمئن نیستیـد، دراین مقاله میخواهیم به شما کمک کنیم که چطور آن شریک زندگی خاص و ویژه را از آنِ خود کنید.

چگونه انتخاب همسر کنیم

 

خیلی از شما به دنبال عشق حقیقی هستید. خیـلیهای دیـگرتان هم فکر میکنید که عشق واقعی خود را پـیدا کـرده اید.

 

خیـلیها هم هستنـد کـه در رابـطههایی به سر میبرند که چندان برایشان خوب نیسـت اما فکر میکنند هر عشقی بهتر از بی عشق بودن است. .

 

اگر عشق حقیقی خود را پیدا نکـرده ایـد، یا اگر در ایـن بـاره مطـمئن نیستیـد، دراین مقاله میخواهیم به شما کمک کنیم که چطور آن شریک زندگی خاص و ویژه را از آنِ خود کنید و اگر به خاطر ترس از تنهایی در یک رابطه بد مانده اید، باید بدانید که چیزهای بدتر از تنهایی هم وجود دارد، مثل از دست دادن احترام خود، از دست دادن اعتماد به نفس، و ارزشمندی خود. وقتی این سه چیز را از دست بدهید، در خطر از دست دادن میل و خلاقیت لازم برای درک اهداف زندگی، کنار از رسیدن به آنها، خواهید بود.

 

کشش جنسی احمقانه عشق واقعی نیست

 

خیلی از آهنگها، فیلمها، کتابها تصویری تحریف شده از عشق حقیقی نشان میدهند. آنها شما را مجاب میکنند که باور کنید میتوانید در نگاه اول عاشق شوید، قلبتان عاشقانه بتپد، کف دستانتان عرق کند، و همه فکر و ذکرتان مملو از فردی شود که ناگهان دلتان را دزدیده است. درست است، این اتفاق میافتد. اما عشق واقعی نیست. این فقط یک کشش جنسی احمقانه که ممکن است نسبت به هر کسی که فرومونها را در مغزتان فعال کند پیدا کنید.

 

فرومونها وقتی بدن ما در بدن فرد دیگری وجود یک dna خاص را کشف میکند، تولید میشوند. بدن ما این dna را در بدن شخصی دیگر از بوی او کشف میکند. اما کشش احمقانه جنسی که به واسطه این فرومونها پدید میآید، فقط نشاندهنده یک چیز میتواند باشد: این دو نفر که چنین اتفاقی را تجربه میکنند میتوانند از نظر زنتیکی جفت خوبی برای هم باشند، یعنی ترکیب dna آنها یک نوزاد سالم تولید خواهد کرد. آنچه که فرومونها به آن توجهی ندارند این است که آیا این دو نفر از نظر شخصیتی هم جفت خوبی برای هم هستند یااینکه میتوانند همدیگر را عاشق کنند یا نه.

 

یک مشکل بزرگ کشش احمقانه جنسی این است که این کشش معمولاً شما را مجبور به انجام کارهایی میکند که قبلاً اصلاً فکر انجام دادن آن را هم نمی کردید. این کشش باعث میشود کارهای خجالت آوری انجام دهید. دروغ، فریب، دزدی یا حتی کشتن دیگران یا خودتان. این کشش احمقانه جنسی بود که باعث شد.

 

رومئو و ژولیت وقتی فهمیدند که دیگر نمی توانند به این عشق مسموم خود ادامه دهند، خود را کشته و به زندگی خود پایان دهند.

 

یکی دیگر از مشکلات کشش احمقانه جنسی این است که بادوام و ماندگار نیست

 

اما گاهی اوقات این روابط پرآشوب چندین سال به طول میانجامد، خیلی پس ازاینکه این کشش جنسی دیگر مرده و از بین رفته است. شاید این زوجها به عبث امیدوارند که یک روز شعله عشقشان دوباره زبانه کشد. یا شاید هم تصور میکنند سرنوشت این بوده که چون بهترین هوس و بزرگترین درد را باهم تجربه کردهاند باید با هم بمانند.

 

اما عشق حقیقی بدون هیچگونه کشش جنسی احمقانه ایجاد میشود. اما، حتی بالاترین کشش جنسی هم اگر بدون عشق واقعی باشد، بی فرجام خواهد بود.

 

تصور من این است که برای برنده شدن در این مسابقه، باید به دنبال ترکیب این کشش جنسی و عشق حقیقی باشید که شانس زیادی میخواهد. اما من که تابه حال به چنین موردی در زندگی حقیقی برخورد نکرده ام و فقط در فیلمها و آهنگها در مورد آن دیده و شنیده ام.

 

حس مسئولیت و حمایت نشانه عشق واقعی است

 

اگر کشش جنسی عشق واقعی نباشد، پس عشق واقعی چیست؟

 

یکی از نشانههای عشق واقعی میل به حمایت و نگهداری از فرد مقابل، شاد کردن و کمک به موفقیت اوست. این با کشش جنسی که فقط به دنبال مجبور کردن فرد مقابل به ایجاد حس لذت و رضایت در شماست، خیلی فرق دارد.

 

وقتی شما واقعا و حقیقتاً کسی را دوست داشته باشید، به هیچ وجه او را مجبور نخواهید کرد که دوستتان داشته باشد.

 

البته، دوست دارید که آنها هم شما را دوست داشته باشند اما اگر آنها کس دیگری را بخواهند، شما او را رها میکنید چون دوست دارید که همیشه شاد و خوشبخت باشند. شما از تصمیمات مهم آنها در زندگی حمایت میکنید حتی اگر با آنها هم عقیده نباشید.

 

چگونه انتخاب همسر کنیم

اما اگر فقط این بود، باید ما با همه دوستان نزدیکمان عشق حقیقی داشته باشیم. به همین دلیل میگویم به کمی کشش هم نیاز است.

 

البته این کشش شباهتی به کشش جنسی که گفتیم ندارد اما برای شروع یک رابطه عاشقانه و رمانتیک کافی است. قلبتان از سینه بیرون نمی زند اما همراهی با این فرد به شما آرامش میدهد. وقتی با او هستید زمان خیلی خوب و خوشایند برایتان میگذرد و گاهی اوقات خیلی هم با هم خوش میگذرانید.

 

هرچه شما دو نفر همدیگر را بیشتر بشناسید، حس مسئولیت و حمایت طرف مقابلتان برای شما بیشتر میشود.

 

در این صورت، اگر این احساس دوطرفه باشد، شما دو نفر میتوانید تدریجاً یک عشق بسیار عمیق و غنی پرورش دهید که بسیار لذت بخش تر و رمانتیک تر از هر کشش جنسی است.

 

افراد متفاوت و مخالف با شما ممکن است شما را به خود جلب کنند اما یار و معشوق حقیقی شما نیستند.

 

یار و معشوق حقیقی کسی است که عشق واقعی شما و بهترین دوستتان است. اگر به دنبال معشوق حقیقی خود هستید، نباید کسی را انتخاب کنید که خیلی از شما متفاوت باشد. یک ضرب المثل است که میگوید، افراد متضاد همدیگر را جذب میکنند اما با هم ازدواج نمی کنند. متاسفانه خیلی از این متضادها با هم ازدواج میکنند و آخرسر میفهمند که زندگی زناشویی بسیار بدی دارند.

 

گرچه یعضی از زوجها به مرور زمان یاد میگیرند که تفاوتهای همدیگر را تحمل کنند، اما وقتی با کسی زندگی کنید که علایق، ارزشها، مشغولیات و سرگرمیهای مشترکی داشته باشید و از چیزهای مشترکی لذت ببرید، زندگی بسیار لذتبخش تر خواهد بود. فقط در این حال است که شریک زندگیتان همان معشوق واقعی و حقیقیتان خواهد بود.

 

هیجان اولیه تفاوتهای زیاد، سرانجام وقتی ماهها تبدیل به سالها میشوند رنگ و بوی خود را از دست میدهد.

 

و شما مدام به این فکر خواهید کرد که چه میشد اگر طرف مقابلتان حرف شما را درک میکرد یا حداقل همیشه با حرفهای شما مخالف نبود. درنتیجه هر چه زمان جلوتر میرود شما وقت کمتری را با هم سپری میکنید و آخر کار محبور میشوید یا از هم جدا شوید یا شما یا طرق مقابلتان از بیخ و بن عقاید و علایق خود را عوض کند.

 

وقتی آن احساسات خوب اولیه از بین میرود، شما دو نفر به خاطر وجود بچه یا کار یا عادت یا حرف مردم یا حتی ترس از اینکه شاید چیز بهتری به دست نیاورید هنوز هم کنار هم میمانید.

 

. اما هیچوقت برای شما دیر نیست. ماندن با کسی که دوستش ندارید، یا فکر میکنید معشوق واقعی شما نیست، شانس حداقل چهار نفر را برای خوشبختی از بین میبرد: شما، همسرتان، و دو نفر دیگر در جهان که میتوانند معشوق واقعی شما یا همسرتان باشند. تاثیرات منفی یک رابطه بد به اعضای خانواده شما، دوستانتان، همکارانتان، و اطرافیانتان منتقل میشود و همه باید از گلایهها، دعواها، و جنجالهای همیشگی شما در عذاب باشند.

 

صبر و گذشت نشانههای عشق واقعی هستند

 

وقتی یک نفر واقعاً شما را دوست داشته باشد، صبر و گذشت زیادی را دربرابر بی دقتیها یا رفتارهای زشت و بی ادبانه شما شنان خواهد داد.

 

اما نباید از این قضیه سوء استفاده کنید. اگر چنین کاری کنید، یک نشانه مسلم از این است که شما واقعاً طرف مقابلتان را دوست ندارید. زوجهایی که واقعاً همدیگر را دوست داشته باشند.

 

وقتی میفهمند که احساسات طرف مقابلشان را جریحه دار کردهاند، واقعاً ناراحت و پشیمان میشوند.

 

هیچوقت عشقتان را فقط محض آزمایش کردن، آزمایش نکنید

 

ببینید وقتی جای آن طرف باشید واقعاً چه احساسی خواهید داشت؟ آیا او به نیازهای شما توجه دارد؟ شما چه؟ به نیازهای او توجه میکنید؟ آیا دادنها و گرفتنها در رابطه به یک میزان است یا همه چیز یک طرفه است؟ آیا اکثر اوقات به هم نگاه میکنید، همدیگر را ناز و نوازش میکنید یا به چشمان هم خیره میشوید؟

 

خودتان را در کنار همسرتان در ۲۰ سال آینده تجسم کنید. آیا آن تصویر قلبتان را مملو از ترس میکند یا از تصور آن لبخند میزنید؟

 

اگر همسرتان بیشتر از اینکه از شما انتقاد کند، شما را تحسین میکند مطمئناً از تجسم آن تصویر لبخند روی لبانتان میآید. هیچکس دوست ندارد با یک منتقد زندگی کند، حتی اگر روزی عاشق این فرد بوده باشید.

 

دوستی به علاوه کشش جنسی بهترین نشانه عشق حقیقی است.

 

عشق واقعی دوستی به اضافه کشش جنسی است. اگر شما از گذراندن هر لحظه از زندگیتان در کنار همسرتان لذت میبرید، پس او بهترین دوست شماست.

 

این نوع رابطه اعتماد به نفس و عزت نفس شما را بالا میبرد و به شما برای رسیدن به بالاترین درجه کمال کمک میکند. درعوض، شما هم به طرف مقابلتان کمک میکنید که به این چیزها دست پیدا کند. وقتی هر دو شما عشق واقعی را احساس کنید، دیگر میتوانید هر کاری را در کنار هم انجام دهید.

منبع:songsara.net

اجاره ویلاهای لوکس شمال لب دریا باقیمت خوب


آشپزی بدون دغدغه کثیفی گاز


تا60%تخفیف پرطرفدارترین محصولات جنسی


خدمات ایمپلنت بدون آسیب رساندن به لثه


درخواست وکیل طلاق و مشاوره تلفنی رایگان


پیشنهاد خرید آنلاین ویژه روز مادر


انواع جراحی زیبایی سینه

درانتخاب همسرآینده‌تان دچارتردید شده‌اید؟


سفارش آنلاین جدیدترین ست های لباس زیر


دانستنی های سلامت واژن


پاکسازی و رفع آلودگی هوای خانه


قیمت امروز بلیط اتوبوس به هرکجای ایران


برای سفارش این ست فقط کافیه کلیک کنی!

مشاهده تمامی مدلهای فرش وامکان خریدآنلاین

Makan Inc.| All Rights Reserved – © 2013 – 2021

چگونه یک همسر خوب انتخاب کنیم؟ سوال مهمی است، بـه هرحال می‌خواهیم یک عمر زندگی کنیم و ازآن سو هم نمیخواهیم زیاد درگیر روابط موقتی بشویم و کمی در تنگنا قرار میگیریم. امروزه، ما با انتخاب‌هـای بی‌شماری مواجه هستیم. برخلاف دوران گذشته، با حق انتخاب‌هـای فراوانی مواجه هستیم. حتی برای خریدن یک جوراب هم از بین چند نوع مختلف، بهترین جوراب را انتخاب میکنیم.

انتخاب همسر خوب هم یکی از مهمترین انتخاب‌هایي است کـه ما در طول زندگی خود انجام میدهیم. در دوران گذشته و فضای سنتی حاکم بر آن زمان‌ها، انتخاب همسر جزو انتخاب‌هـای ما محسوب نمی‌شدند و غالباً، این والدین بودند کـه یک دختر و پسر را برای هم انتخاب می‌کردند. اما امروزه، دختران و پسران این حق را برای خود قائل میشوند کـه خودشان باید همسر آینده‌ي خودرا انتخاب کنند.

 

چگونه انتخاب همسر کنیم

البته، کاملاً حق با آن‌هاست. بـه این دلیل کـه نتیجه‌ي این انتخاب، تا سال ها با فرد همراه خواهد بودو مسئولیت تمام پیش‌آمدها با خود فرد است. اگر بخواهیم معنای حقیقی انتخاب را درنظر بگیریم، هیچ‌کسی واقعاً خودش همسر خودش را انتخاب نمی‌کند . بلکه این زندگی و موقعیت‌ها هستند کـه افراد را در سر راه ما قرار می دهند. حالا از بین آن افراد اگر از کسی خوش‌مان آمد، بـه او تقاضای ازدواج میدهیم.

البته باید مورد موافقت طرف مقابل هم قرار بگیرد. پس، این انتخاب با انتخاب‌هـای دیگر تفاوت‌هـای اساسی دارد و نیازمند دقت و توجه بیشتری است. شاید بپرسید کـه باید از کجا شروع کنیم؟ اول از همه ی ي ي ي ي توصیه میکنیم کـه تمام رمان‌هـای عاشقانه‌اي کـه خوانده‌اید و فیلم‌هایي کـه دیده‌اید را فراموش کنید. عاقلانه و بدون هیچ عجله‌اي تمام جوانب را بسنجید و بعد ازآن، قدم در راه این انتخاب بگذارید.

 

ما نمیخواهیم بگوییم کـه قبل از ازدواج عاشق نشوید! اول با یک دید عاقلانه درمورد هر گزینه فکر کنید. ببینید کـه آیا طرف مقابل خصوصیت‌هـای تبدیل شدن بـه یک همسر مناسب را داراست یا خیر؟ اگر قبل از نگاه عاقلانه، عاشق کسی شوید و بعدا متوجه شوید کـه او برای همسری شما مناسب نبوده؛ با شکست سنگین عاطفی مواجه خواهید شد کـه ممکن است تا سال ها کام شما را تلخ کنند. یا این کـه ممکن است شما عاشق کسی شوید؛ ولی او عاشق شما نشود!

 

بهتر است کـه در انتخاب همسر خود، خودخواهانه عمل نکنید! زندگی شما با همسرتان، فقط محدود بـه امروز و دو نفر انسان نمیشود. آینده‌ي زندگی خودرا هم درنظر بگیرید. بـه فرزندانی فکر کنید کـه قرار است حاصل زندگی شما باشند.

 

این فرزندان، برای برخورداری از یک زندگی خوب و رشدی بالنده، نیازمند والدین خوب هستند. پس، از الان بـه فکر فرزاندان خود هم باشید. در هنگام انتخاب همسر، بررسی کنید کـه آیا طرف مقابل، می تواند مادر یا پدر خوبی برای فرزندان‌تان باشد یا خیر.

 

طبق معمولًًً قبل از هر ازدواج رسمی، افراد مدتی را بعنوان نامزد با هم دیگر سپری می‌کنند. این دوران، بهترین زمان برای حل مسائل مختلف است. با رفت و آمدهای مختلف و آشنایی‌هـای بـه‌دست آمده از طرف مقابل، بـه‌اسانی میتوانید بـه یک تفاهم و توافق برسید و برای آغاز رسمی زندگی خود آماده شوید. در غالب موارد، نامزدی مختوم بـه ازدواج میشود. اگرهم مشکلی دراین فاصله رخ داد، بـه کمک هم دیگر آنرا رفع می‌کنند.

 

هر خانمی، در اعماق وجودش میداند کـه همسر مناسب او کیست. پس چه کاری بهتر از این کـه مشخصات آن همسر را روی کاغذ بیاورید؟ یک فهرست از مشخصات همسر دل‌خواه خود تهیه کنید و آن‌ها رابه ترتیب اولویت و اهمیت مرتب کنید. اینکار بسیار ضروری است و ما واقعاً انجام آنرا توصیه میکنیم. چراکه یک تصویر جامع و کلی در اختیار شما خواهد گذاشت تا با دید بهتری نسبت بـه انتخاب همسر خود اقدام کنید.

سعی کنید در فرآیند ثبت مشخصات همسر خوب و ایده‌آل خود، اصلاً احساسی عمل نکنید. هرچند، احساس از چیزهای مهمی است کـه باید در فهرست خود مورد توجه قرار دهید، ولی در نوشتن فهرست کاملاً منطقی و بـه‌دور از بزرگ‌نمایی و احساس عمل کنید.

 

بـه اولویت اهمیت این مشخصات هم بسیار دقت کنید. چراکه تعداد زیادی از خانم‌ها، خواستگارهای زیادی رابه‌خاطر دارا نبودن ویژگی‌هـای کم‌اهمیت رد می کنند و فرصت‌هـای ازدواج با یک همسر مناسب را برای خود محدود می‌کنند.

شما میتوانید خودتان در زمینه‌ي انتخاب همسرتان فعالانه عمل کنید! سعی کنید اجتماعی باشید ودر جمع‌هـای مختلفی حاضر شوید. لازم نیست دراین جمع‌ها الزاماًً مردی حاضر باشد. خانم‌هایي هستند کـه برای فرزندان خود بـه‌دنبال همسر هستند. این جمع‌ها میتواند مکانی باشد برای این کـه دایره‌ي انتخاب‌هـای خودرا وسیع‌تر کنید.

 

درست مثل خانم‌ها، لازم است کـه آقایان هم لیستی از مشخصات همسر خوب و ایده‌آل خود تهیه کنند ودر فرآیند انتخاب آنرا لحاظ کنند. ولی تفاوت‌هایي نیز دراین زمینه وجوددارد کـه بـه آن‌ها خواهیم پرداخت.

 

بزرگ‌ترین مشکلی کـه اکثر آقایان با آن مواجه میشوند،ترس از پذیرفته نشدن است. این موضوع، برای مردان خجالتی و درون‌گرا بسیار سخت‌تر خواهد بود. اگر در تصمیم خود جدی هستید و دوست دارید بـه چیزی کـه میخواهید برسید؛ کمی شهامت داشته باشید.

با این حقیقت روبه‌رو شوید کـه قرار است چندین بار رد شوید! این موضوع بسیار طبیعی و از دید متواضعانه بسیار هم خوب است! اجازه ندهید تجربیات «رد شدن‌»، شهامت را از شما بگیرند. گاهی اوقات دختران شما را رد می کنند تا جدیت شما را امتحان کنند. آن‌ها میخواهند بدانند شما تا چه اندازه در تصمیم خود جدی هستید. پس اگر واقعاً جدی هستید و می‌خواهید با او ازدواج کنید، دوباره تقاضای خودرا تکرار کنید.

 

حرف آخر

ازدواج نیز، مثل هر انتخاب مهم دیگری نیازمند دقت فراوان است. همان‌ طور کـه گفتیم، ازدواج یکی از مهم‌ترین تصمیم‌هـای زندگی شماست. پس، سعی کنید انتخابی هوشمندانه و با درنظر گرفتن تمام جوانب انجام دهید. مطمئن باشید کـه همسر خوب و مناسب برای شما در همین حوالی است و اگر کمی چشمان‌تان را برای دیدنش باز کنید، وی را خواهید یافت!

 

و اما: 13 نکته مهم در مورد قرار اول

همیشه نخستین برخورد با یک خواستگار تعیین‌ کننده‌ ترین تصویر را در ذهن می‌نشاند. نخستین برخورد است کـه نوع شخصیت طرف مقابل را نشان می‌دهد و حتی میتواند تعیین کند کـه رابطه‌اي ادامه پیدا کند یا نه. فرض کنید کـه آقایی از شما بعنوان یک خانم جوان خواستگاری کرده و قرار است با یک دیگر برای یک جلسه صحبت کنید، احتمالا برای این جلسه اضطراب زیادی خواهید داشت و حتی شاید گیج شوید کـه چه بگویید و چه نگویید.

چگونه انتخاب همسر کنیم

بـه شما نمیگوییم آرامش خودرا حفظ کنید چون این جلسه اصلا مهم نیست. نمیخواهیم گول‌تان بزنیم، ترجیح میدهیم بـه شما بگوییم کـه چطور رفتار کنید و چه اشتباهاتی را مرتکب نشوید، بـه هر صورت این دیداری است کـه نمی‌توان آنرا جدی نگرفت، زیرا ممکن است در زندگی شما نقشی تعیین‌کننده داشته ‌باشد.

 

1. گذشته ممنوع

شما قرار است آینده رابا خواستگارتان بسازید و بهمین دلیل باید بیشتر درباره برنامه‌‌‌هـای آتی خود صحبت کنید؛ این کـه چه اشتباهاتی کرده اید، چه خواستگارانی داشته‌اید، چه بر سر زندگیتان آمده‌ و… نباید در جلسه اول گفته شود زیرا جلسه اول آشنایی، وقت تاریخچه گفتن نیست. در جلسات بعدی می توانید کمی بـه گذشته بروید و هم از گذشته خودتان حرف بزنید و هم از گذشته او باخبر شوید ولی فعلاً باید بفهمید چقدر با برنامه‌هـای آینده‌تان بـه هم می خورید.

 

2. دیر نکنید

بطور متوسط 30 درصد مردان و 50 درصد زنان سعی می کنند در جلسه اول دیدار کمی دیر بـه قرار برسند تا بطرف مقابل نشان دهند خیلی هم اشتیاق ندارند اما دیر کردن سر قرار، نخستین اشتباه است؛ تعداد زیادی از خانم‌ها گمان می‌کنند کـه دیر کردن برای جلسه اول یک رسم رایج خانم‌هاست، بدانید کـه درحقیقت این گونه نیست؛ وقتی سر قرار دیر میرسید، نخستین پیامی کـه بـه خواستگارتان منتقل میکنید این است کـه چندان برایتان ارزش ندارد تا بخواهید سروقت بـه قرار برسید.

 

3. تنها نباید گوینده باشید

زندگی زناشویی وقتی میتواند موفق باشد کـه دو طرف بتوانند بـه اسانی باهم حرف بزنند و حرف یک دیگر را بفهمند. وقتی در جلسه اول فقط بخواهید خودتان حرف بزنید این فکر را در طرف مقابل بـه وجود می‌آورید کـه شنونده خوبی نیستید؛ در همان جلسه اول اجازه بدهید طرفتان هم فرصت حرف زدن داشته باشد. باید بدانید کـه لازم نیست همه ی ي ي ي ي اطلاعات مربوط بـه زندگی، شغل، تحصیلات و خانواده‌تان را پشت‌سر هم و یک‌نفس بیان کنید.

 

4. پول را فراموش کنید

درست است کـه مسائل مالی نقش مهمی در زندگی زناشویی دارد ولی بطور حتم در درجه اول اولویت نیست. چیزهای بااهمیت‌تری وجوددارد کـه انها را هنگام انتخاب همسر در اولویت قرار دهید؛ بهمین دلیل در جلسه اول دیدار با خواستگارتان هم خیلی سراغ مادیات نروید، لازم نیست در همان جلسه اول شروع بـه خط و نشان کشیدن و بیان انتظارات مالی‌تان کنید. چون وی را بـه این نتیجه می رسانید کـه خیلی فرد مادی‌اي هستید و اولویت اول زندگیتان پول است.

13 نکته مهم در مورد قرار اول

 

5. زیاد صمیمی نشوید

در جلسه اول آشنایی دو طرف فقط یک دیگر را محاسبه می‌کنند تا ببینند آیا بـه هم می‌‌آیند کـه بخواهند رابطه را ادامه دهند یا نه؛ بهمین دلیل توصیه میکنیم حتماً حریم‌تان را حفظ کنید و حتی اگر در همان نگاه اول وی را پسندیدید و احساس کردید همسر موفقی برای شما خواهد شد، ذوق‌زده رفتار نکنید.

بگذارید رابطه‌تان روند طبیعی خودرا طی کند و کم‌کم جلو برود تا رسمیت پیدا کند. در نزدیک کردن رابطه عجله نکنید.

 

6. خودرا بی‌خیال نشان ندهید

بعضی‌ها هستند کـه گمان می کنند باید در جلسه اول خودرا بی‌خیال جلوه دهند تا عزت نفس‌شان را حفظ کنند. همه ی ي ي ي ي آدم‌ها بـه طریقی از رد شدن می ترسند. وقتی تظاهر می کنید اصلا درگیر نیستید، باعث می‌شود احساس امنیت کنید

 

اما ممکن است از نظر طرف مقابل کناره‌‌گیر و بی‌خیال باشید و همین وی را مایوس ‌کند. اشکالی ندارد کـه بهترین شکل و شخصیت خودتان رابه طرف مقابل نشان دهید و کمی محتاط باشید اما باید جرات داشته و خود واقعی‌تان رابه طرف مقابل نشان دهید.

 

7. اول سؤال بعد جواب

وقتی یک نفر از شما خواستگاری می کند احتمالا از قبل درباره خانواده‌تان کمی تحقیق کرده است. در واقع خواستگار شما و خانواده‌اش، موقعیت‌تان را می‌دانند. اگرهم از قبل چیزی درباره شما ندانند، با ورود بـه خانه‌تان می‌توانند نقاط قوت خانواده شما را درک کنند؛ بنابر این روی دارایی‌هایتان، اصل و نسب و جایگاه‌تان بیش از حد تاکید نکنید. فقط در حد معرفی بگویید و بقیه موارد رابه سؤال پرسیدن او واگذار کنید.

 

8. شکسته‌نفسی نکنید

جلسه اول، فرصتی برای بیشتر آشنا شدن است؛ بنابر این از خودتان و چارچوب‌هـای زندگیتان بگویید. نمیگوییم فخرفروشی کنید ولی تواضع بیش از اندازه هم بـه خرج ندهید زیرا او شما را نمی‌شناسد و نمی‌فهمد کـه این گفته‌ها ناشی از فروتنی شماست نه عدم موفقیت‌تان در زندگی. بـه اندازه کافی از موفقیت‌ها و برنامه‌هـای آینده‌تان بگویید اما مختصر و کلی. وقت برای صحبت درباره جزئیات زیاد است؛ آن رابه جلسات بعد موکول کنید.

 

9. عروس نشوید

همین‌طور کـه هستید باشید؛ یعنی بـه هیچ عنوان بیش از اندازه آرایش نکنید و دنبال لباس‌هـای خاص و عجیب هم نباشید. درست است كه دوست دارید زیبایی و برازندگی خودرا نشان دهید اما قرار نیست مثل یک عروس آرایش کنید و لباس بپوشید! سادگی این حسن را دارد کـه واقعیت شما را نشان میدهد و علاوه بر این‌ها با سلیقه هیچ‌کس هم ناسازگار نیست و خواستگارتان هر سلیقه‌اي داشته‌ باشد، بـه نظرش شما بی قواره جلوه نخواهید کرد.

13 نکته مهم در مورد قرار اول

 

10. محل ملاقات را خانواده تعیین کند

اگر در جلسه خواستگاری قرار شد یک دیگر را خارج از خانه هم ملاقات کنید، ترجیحا تعیین محل ملاقات رابه خانواده‌ها بسپارید. در غیر این صورت سعی کنید شما تعیین‌کننده باشید و تا حد ممکن محل این قرار در اطراف خانه شما، محل کار یا دانشگاه‌تان نباشد تا درصورت بـه هم خوردن نامزدی و آشنایی، نگران قضاوت اطرافیان نباشید.

 

11. بـه موبایل جواب ندهید

در قرار اول یک تصویر کلی از شما در ذهن طرف مقابل خواهد نشست تصویری کـه میتواند تعیین‌کننده باشد. وقتی او در حال صحبت است اگر شما بدلیل جواب دادن بـه گوشی همراه‌تان حرف‌هایش را قطع کنید.

 

گمان می کند شما آدمی هستید کـه نمی توانید بین مسائل مهم و خانوادگی و مسائل جزئی تمایز قائل شوید ودر كل خیلی فرد منضبطی نیستید؛ پس حتی اگر جراح قلب هم هستید تلفن‌تان را دراین جلسه مهم خاموش کنید.

 

12. کودک درونتان را مهار کنید

بعضی از دخترها هستند کـه با دوستانشان با لحنی کودکانه صحبت می کنند ودر واقع این طرز حرف زدن برایشان نوعی شوخی است؛ توصیه میکنیم در نخستین جلسه با خواستگارتان همانند یک خانم جوان کاملا باوقار صحبت کنید و واژه‌اي كودكانه رابه کار نبرید.

 

لازم نیست در همان جلسه اول آن قدر با خواستگارتان خودمانی شوید کـه همانند جمع‌هـای دوستانه‌تان رفتار کنید. البته این بدان معنا هم نیست کـه آن قدر رسمی صحبت کنید کـه طرف مقابل را بترسانید؛ بطوری كه دیگر نتواند حرف‌هایش رابه اسانی با شما مطرح کند.

 

13. مدام سؤال نپرسید

سؤالاتی چون شما تا بحال چند بار خواستگاری رفته‌اید؟ یا آیا تا بحال شکست عشقی خورده‌اید؟ یا… درست است کـه شما می‌‌خواهید وی را بیشتر بشناسید ولی قرار نیست در همان جلسه اول درباره تمام جزئیات زندگی او بدانید خودتان را جای او بگذارید اگر فرد ناآشنا ناگهان چنین سؤال‌هایي را از شما بپرسد، چه جوابی می دهید؟ پس اجازه دهید در جلسه اول او هم آسان باشد.

 

 

جستجو در سایت

انتخاب همسر، مهمترین انتخاب در زندگی هر فرد میباشد زندگی مشترک اگر سالم باشد موجب رشد، پیشرفت و شادابی زن و شوهر می شود در غیر این صورت، موجب بروز آسیب های مخرب روانی، اقتصادی و عاطفی برای آن ها می شود. زندگی مشترک سالم دارای 3 اصل مهم «انتخاب سالم»، «ایجاد پی و شالوده مستحکم» و «حفاظت و تلاش برای حفظ زندگی مشترک» و 10 شرط مربوط به این اصول است.

انتخاب باید آگاهانه، آزادانه و خودخواسته باشد. انتخاب آگاهانه بدین معنی است که از روی آگاهی و سلامت روانی باشد. ممکن است ما به دلیل اختلالات روان شناختی نتوانیم انتخابی بکنیم که نیازهای واقعی ما را برآورده کند. اختلالات روان شناختی می تواند آگاهی ما را مختل کند و مانع از انتخاب های سالم شود. از طرفی فقدان آگاهی می تواند زمینه ساز آسیب های روانی و انتخاب های نادرست برای ما باشد. در نتیجه، آگاهی به معنای داشتن شناخت و دانش و اطلاعات صحیح است.

انتخاب آزادانه و خودخواسته یعنی این که ما کاملا آزادانه خودمان برای خود انتخاب کنیم و در این انتخاب کاملا آزاد باشیم. آزادی در دو بعد است: «آزادی درونی» و «آزادی بیرونی».

چگونه انتخاب همسر کنیم

«آزادی بیرونی» به معنی آزاد بودن از تحمیل افکار و عقاید و انتخاب دیگران برای ما و «آزادی درونی» به معنی آزادی از افکاری است که ما را به اسارت خویش در آورده است. ممکن است پس از چندین جلسه مشاوره به این نتیجه برسید که در زندگی افکاری داشته اید که این افکار آزادی شما را برای انتخاب های سالم گرفته بوده است. در سنت ازدواج پس از شناخت خویش و نیازها و خواسته های طبیعی و به حق خود به خصوص با کمک گرفتن از روان شناس و مشاور ازدواج، می توانید آزادانه تر برای انتخاب همسر خویش تصمیم بگیرید.

اولین گام برای یافتن همسر مناسب، توجه به فرد یا افرادی است که بتوانید به آن ها به عنوان همسر آینده خود آگاهانه و آزادانه فکر کنید. شما این افراد را با توجه به معیارهای ذهنی خود انتخاب کرده اید و با فردی ازدواج خواهید کرد که بیشتر از دیگران به ملاک ها و خواسته های شما نزدیک باشد. البته باید بدانید که همسر خوب کسى نیست که تمام شرایط ایده آل را داشته باشد، ولى دارا بودن اکثر شرایط چیزی است که باید به دنبالش باشید. در مقابل خودتان هم به عنوان یک همسر خوب باید بیشتر این شرایط را دارا باشید. هرکس در بررسى و انتخاب همسر، موارد خاصى را که به نظرش مهم تر است برمى گزیند. این شرایط براى همه یکسان نیست و بر اساس خواسته هاى فردى تنظیم و بر آن ها تأکید مى شود. مثلاً دخترى بیشتر به صداقت فرد مقابل توجه مى کند و دختر دیگرى به خانواده او یا فردى به ظاهر توجه ویژه مى کند و دیگرى به دست و دل بازى.

پس معیارهای سالم خود را حفظ و با کمک مشاور پیش از ازدواج، معیارهای ناسالم را شناسایی و آن ها را حذف کنید.

دومین گام، شناخت است و برای به دست آوردن این شناخت به زمان نیاز دارید. در گذشته شناخت خواستگار بیشتر با تحقیقات محلی و پرس و جو کردن از همسایگان و همکاران فرد مورد نظر بود. هرچند معمولا این تحقیقات لازم هستند؛ اما 100درصد قطعی نیست زیرا همسایگان و آشنایان ممکن است ایرادات فرد را نادیده بگیرند یا ممکن است در ایراد گرفتن زیاده روی کنند. بهترین شناخت و بهترین تحقیق و پژوهش درباره فرد مطرح شده، مشخص کردن زمان و گرفتن مهلت و مدتی از او و خانواده اش برای آشنایی بیشتر در جلسات خواستگاری است تا بتوانید درباره بسیاری از نیازها و خواسته ها و افکار و ایده های خود سخن بگویید و وی را بسنجید و بررسی کنید. باید اعلام کنید که ممکن است پس از این زمان مشخص شده و صحبت در جلسات خواستگاری، یکدیگر را مناسب نیابید و از این بابت از شما دچار کدورت یا ناراحتی نشوند. در این مدت تلاش کنید تا هیجانات و احساسات خود را کنترل کنید و با دید باز به بررسی و تفکر درباره شناخت او بپردازید. همچنین تلاش کنید خود را نیز صادقانه به طرف مقابل معرفی کنید و با حذف واقعیت های زندگی تان وی را گمراه نکنید.

بنای هر ساختمانی ابتدا با پی ریزی شروع می شود. ساختمان مستحکم، پی و بتن مستحکم و مقاومی دارد. ساختمان زندگی مشترک نیز نیاز شدید به پی ریزی و فنداسیون دارد و در صورتی که این فنداسیون مناسب نباشد، احتمال ریزش آن بنا فراوان است. پی ریزی زندگی مشترک پیش از ازدواج انجام می شود. فرصتی که زن و مرد برای شناخت احساسات و درک خود و یکدیگر دارند و در این زمان به توافق هایی می رسند و متوجه می شوند از خودشان و از طرف مقابل و از ازدواج چه انتظارهایی دارند، خواسته ها و تمایلات خود و دیگری را درک می کنند و خود را برای یک رابطه جدی و بزرگ ترین واقعه زندگی شان آماده می کنند که این نوعی فنداسیون و بتن ریزی در یک رابطه زناشویی است.

این تصور که با یک انتخاب مناسب همه مراحل داشتن یک زندگی مشترک موفق را پیموده اید، باطل است چراکه پس از ازدواج تغییرات فراوانی در رابطه زن و شوهرها اتفاق می افتد. ممکن است توقعات از یکدیگر افزایش یابد و اگر رابطه آنان فنداسیون مناسبی نداشته باشد، متوجه می شوند آن چه از همسرشان دیده اند با واقعیت متفاوت است. بسیاری از زوج ها پس از ازدواج به کنترل کردن های شدید می پردازند که خود آسیب بسیار زیادی به رابطه آنان می زند و از عشق آنان می کاهد.

رابطه مانند یك گیاه است. روز اول سرحال و سبز است ولی اگر از آن مراقبت نكنید، آسیب می بیند، قیافه گیاه تغییر می كند و هرگز قیافه مثل روز اول را ندارد. روزهای ابتدایی زندگی مشترک زمانی است که زن و شوهر، نهال رابطه زناشویی را کاشته اند و باید برای نگهداری از این نهال کوچک تمام تلاش خود را بکنند.

بعد از ازدواج، باید دقت كنید، سر مسائل كوچك با هم نزاع نكنید تا حریم ها شكسته و پرده ها دریده نشود زیرا در صورت به وجود آمدن این مشكل، دیگر احساسات مثل روز اول نیست. باید مراقب باشد و توجه داشته باشد، درست مانند اولین ملاقاتتان، تمامی سعی و تلاش خود را به بهترین وضعیت ممكن در جهت برقراری روابط صحیح و مناسب به كار برید.

اما وقتی روابط بد شد، باید به طرف مقابل مان فرصت بدهیم، در غیر این صورت وی فرصت اصلاح كردن را پیدا نمی كند، در صورتی كه رفتار گذشته وی را مانند تابلویی مقابل وی قرار دهیم، در واقع انگیزه تغییر رفتار را از وی گرفته ایم. پس توصیه می كنم، كیلومترشمار را صفر كنیم و صراحتا به همسرمان بگوییم، به تو فرصت جدیدی می دهم و منتظرم تا تو را به بهترین شكل ممكن ببینم. همسر مغرور و خودخواهی دارم، دهن بین است و به حرف مادرش توجه می كند، با او چگونه برخورد  كنم؟ این مشكل مستلزم یك پروسه زمانی است. افرادی كه مغرور و خودخواه هستند و مایلند در زندگی فقط نظرات خودشان پیاده شود، بهتر است بدانند كه هر فردی یك آستانه تحملی دارد، در صورتی كه آستانه تحمل وی به حداكثر برسد، دیگر تحمل شرایط نامناسب نیز از توان وی خارج است. توصیه من در این مورد این است كه وی باید به مشاور مراجعه كند.

منابع: خراسان، مهر، دنیای زنان ، بیتوته

 

نکات مهم برای دختران هنگام ازدواج

اصول مهم برای ازدواج موفق

امکانات فوق شامل خریدارای سی دی مقالات سایت و مجموعه آموزشی زوج خوشبخت نیز می شودبخش مشاوره و پرسش و پاسخ

شناسه کاربری 

چگونه انتخاب همسر کنیم

رمز عبور             


  

عضویت در سایت


دسته بندی مطالب

مطالب روابط جنسی و زناشویی

مطالب دوران قبل از ازدواج

مطالب پزشکی و سلامت

مطالب تربیت فرزندان

مطالب احکام شرعی

مطالب روانشناسی

مطالب اجتماعی

مطالب صوتی

ویدئو

خدمات عمومی


 


 افراد آنلاین :


24047


بازدید امروز:


34891


بازدید دیروز:


232650707


آمار کل:

مشاوره
ازدواج و مشاوره زناشویی تنظیم خانواده ،کلیه حقوق مادی و
معنوی مروبط به مطالب اختصاصی ثبت شده و ترجمه شده در این
سایت برای پایگاه اطلاع رسانی تنظیم خانواده محفوظ است.

نحوه انتخاب همسر. مهمترین قوانین برای انتخاب شریک زندگی برای زندگی. چگونه شوهر انتخاب کنیم

برای انتخاب همسر کدام یک از ما آموخته شد؟ چند نفر از ما از قبل می دانستیم که مهم است که قبل از عروسی در نظر بگیریم تا زندگی مشترک و شاد داشته باشیم که در آن همه به خود تحقق بخشند ، احساس راحتی ، رضایت می کند و می داند که در صورت بد بودن هوا همیشه از او حمایت می شود؟ طبق آمار ، 80 درصد زوج ها در چند سال اول بعد از عروسی طلاق می گیرند و از 10 درصد باقی مانده پس از 10 سال ازدواج می گویند که آنها از هم خوشحال هستند.

چگونه انتخاب همسر کنیم

در این مقاله می خواهم یک نسخه از مهمترین معیارهای انتخاب شریک زندگی برای زندگی ارائه دهم ، در شکل گیری که بسیاری از روانشناسان و روانشناسان با تجربه خانواده شرکت کرده اند. این معیارها برای کسانی که مدت طولانی در یک رابطه بوده و می خواهند در مورد عروسی تصمیم بگیرند ، با قبول پیشنهاد ، مناسب هستند.

قوانینی برای انتخاب شریک زندگی برای زندگی

به سوالات پاسخ دهید و آنها را روی برگه بنویسید. تعداد پاسخ های مثبت را حساب کنید.

1. ظاهر جذاب

آیا شریک زندگی شما جذاب ، زیبا ، خوش تیپ ، جذاب به نظر می رسد؟ آیا سطح مرتب بودن ، وضعیت سلامتی ، نظافت و عادت های شخصی برای او مناسب است ، چهره و نگرش وی نسبت به تغذیه برای شما مناسب است؟

2. سطح تحصیلات

تقریباً در همان سطح از رشد فکری ، آموزش ، خوب خواندن ، دیدن خود به عنوان بخشی از جامعه ، افراد را به هم می رساند ، زندگی آنها را راحت می کند ، درک متقابل را بهبود می بخشد. آیا شما سطح مشابهی از آموزش ، هوش و پیشرفت شخصی دارید؟

3. راحت بودن در کنار هم ماندن

با هم زندگی کردید؟ راحت هستید؟ آیا دوست دارید با شریک زندگی خود زندگی کنید ، آیا نگاه او به زندگی روزمره ، قوانین رفتار در خانه ، مراقبت از شخصی ، نظم ، توزیع مسئولیت در خانه و سازماندهی زندگی مناسب شماست؟

4- هیچ تمایلی برای بازآفرینی شخص وجود ندارد

آیا شما تمایل به دوباره سازی دوست عزیز خود دارید؟ هر چند وقت یکبار او را آزار می دهد؟ آیا او خصوصیاتی دارد که شما نمی توانید آن را بپذیرید ، و باعث احساسات ناخوشایند ، ترس ، عصبانیت ، غم و ناراحتی می شود؟ اگر نمی خواهید چیزی را در انتخاب خود تغییر دهید ، در پاسخ تأیید کنید.

چگونه انتخاب همسر کنیم

5- احترام به والدین شریک زندگی

آیا خانواده والدین شریک زندگی تان الهام می گیرند؟ همه ما از کودکی هستیم ، به یک روش دیگر ، والدین ما بسیاری از استراتژی های رفتاری ، نگرش در ما سرمایه گذاری کرده اند ، این خانواده والدین ما هستند که برای ما استاندارد خانواده است که ما می خواهیم داشته باشیم یا در تلاش هستیم تا چیزی کاملاً جدید ایجاد کنیم ، مانند این نیست. آیا به خانواده همسر بالقوه خود احترام می گذارید ، آیا والدین او و رابطه آنها با یکدیگر را دوست دارید؟

6. رابطه جنسی رضایت بخش

آیا زندگی جنسی خود را دوست دارید ، احساس آرامش می کنید ، دارای ارگاسم هستید ، آیا احساس می کنید شریک زندگی شما می خواهد و در تلاش است تا شما را خوشحال کند ، آیا شما همدیگر را به خوبی در رختخواب درک می کنید؟

7. اهداف مشترک برای آینده

اهداف مشترک ، یک زن و شوهر را به تیمی تبدیل می کنند که زندگی آنها را در کنار هم ، زندگی خانواده شان می سازد. آیا برای آینده برنامه های مشترک دارید ، یک چشم انداز مشترک از زندگی شما در چند سال ، چه نوع رابطه ای می خواهید ، چه کارهایی را با هم انجام خواهید داد ، چند کودک را می خواهید ، چه خانه و ماشینی را می خواهید ، چه کشورهایی را که می خواهید با هم دیدار کنید ، چه؟ آیا اهداف مشترک دارید؟

8- دوستی

آیا می دانید چگونه به عنوان دوستان قدیمی وقت بگذارید؟ شما با هم سرگرمی دارید ، آیا اغلب می خندید ، می دانید چگونه از یکدیگر حمایت کنید؟

9. فعالیتهای مشترک

فعالیت مشترک افراد را به هم نزدیک می کند ، به زنده ماندن احساسات جدید ، به اشتراک گذاشتن تجربیات و تجربیات کمک می کند ، این زندگی را با رنگ ها پر می کند و روشنایی می افزاید. آیا زوج شما فعالیت مشترکی دارند؟ دوست دارید با هم چه کار کنید؟

10. مداخله توسط والدین ، ​​معلمان ، مربیان ، دوستان.

آیا شما همان دیدگاه را دارید که چه کسی دیگری در زندگی شما مشارکت فعال خواهد کرد ، بر شما ، روابط شما ، فرزندانتان تأثیر می گذارد؟ آیا از اینکه شریک زندگی شما افراد دیگری را که در روابط شما شرکت می کنند ، احساس راحتی می کنید؟

11- سلامت روان

این مهم است که از قبل بدانید که آیا شریک زندگی شما دارای انحرافات جدی در رفتار یا سلامت روان است. این اتفاق می افتد که چنین جزئیاتی حتی چند سال پس از عروسی روشن می شود. آیا در هر شرایطی رفتار نامناسب شریک زندگی خود را مشاهده می کنید ، آیا شکست های عصبی ، افسردگی ، شیوع پرخاشگری و غیره ممکن است؟ آیا از سلامت روان شریک زندگی خود راضی هستید؟

12. احترام به فعالیت های شریک زندگی

من بارها دیده ام که یک زن ، 2-15 سال پس از عروسی ، ناگهان چیز کاملاً جدیدی درباره همسرش می آموزد ، چه کاری انجام می دهد ، دقیقاً چگونه به اهداف خود می رسد. آیا می دانید مورد علاقه شما چه کاری انجام می دهد؟ آیا این برای شما مناسب است ، آیا به کار او ، حرفه او ، تجارت خود ، موقعیت او ، جاه طلبی های او احترام می گذارید؟ آیا فعالیت حرفه ای او باعث تحسین ، عزت در شما می شود؟

13. خلق و خوی متفاوت

طبق آمار ، زوج هایی که دارای خلق و خوی متفاوت هستند ، پایدارتر هستند ، زیرا نقاط ضعف یکدیگر را جبران می کنند ، و در کنار هم تعادل واکنش ایجاد می کنند. به عنوان مثال ، یک فرد پر انرژی تر همیشه خانواده را به سمت دستاوردها و فعالیت های جدید سوق می دهد و یک متفکر تر و کندتر باعث می شود که شما سخت فکر کنید ، یک تحلیل انجام دهید ، یک تصمیم متعادل مناسب بگیرید ، به منابع اختصاص دهید و غیره. حال و هوای مختلفی دارید؟

14. سلسله مراتب در خانواده

همین دیدگاه در مورد اینکه چه کسی در خانواده اصلی است ، به جلوگیری از نزاع و درگیری روزانه ، درگیری برای قدرت ، اختلافات ، استهلاک یکدیگر کمک می کند. آیا شما با یکدیگر موافق هستید که اصلی ترین چیز خواهد بود ، چه کسی مسئول چه چیزهایی است ، تصمیماتی در زوج شما چگونه گرفته می شود؟

15. نظرات کلی در مورد تولید

آیا شما می خواهید هر دو فرزند داشته باشید؟ چند فرزند؟ آیا نظرات شما شبیه آینده شما برای فرزندان شما آینده است و چه نقشی در زندگی آنها بازی خواهید کرد؟

16. افتخار برای شریک زندگی

آیا از ظاهر شدن در ملاء عام با شریک زندگی خود لذت می برید ، آیا وقتی دیگران شما را در کنار هم می بینند ، دوست دارید آن را دوست دارید ، دوست دارید در جایی کنار هم باشید؟ آیا به مرد خود افتخار می کنی؟

17. پاسخ به استرس

آیا شما و عزیزان خود را در موقعیتهای ناخوشایند غیر منتظره قرار داده اید؟ آیا می دانید که چگونه او به مشکلات در حال ظهور با شما ، هر دو شما ، افراد دیگر پاسخ خواهد داد؟ آیا شما دوست دارید وقتی که مشکل رخ می دهد ، چگونه رفتار می کند و نتیجه اعمالش چگونه رفتار می کند؟

18- احساس عشق

آیا در نزدیکی شریک زندگی خود احساس عشق می کنید؟ آیا هر روز عشق او را حس می کنی؟ آیا دوست دارید چطور او به شما اهمیت می دهد ، چگونه با شما رفتار می کند ، چگونه با شما صحبت می کند ، قالب ارتباطات ، دفعات ارتباط با یکدیگر؟

19- پذیرش عشق

آیا دوست دارید چطور شریک زندگی شما مراقبت ، عشق ، چگونه واکنش نشان می دهد به عملکردهایی که برای او انجام داده اید ، خواه از شما سپاسگزار باشد ، آیا شما از نحوه ابراز قدردانی ، قدردانی ، تحسین و سایر احساسات مثبت از اعمال خود ، خواه پخته باشد ، دوست دارید صبحانه ، یک شیمی درمانی جدید ، یک خانه دنج ، یک برنامه سفر در جایی ، شادی های جنسی ، کلمات مهربان و موارد دیگر؟

20. وحدت روحانی

آیا با همسر بالقوه خود وحدت معنوی احساس می کنید؟ آیا ارزشهای اخلاقی شما یکسان به نظر می رسد ، آیا دیدگاههای او در مورد زندگی ، روابط با مردم ، بینایی او از جهان و جهان ، جایگاه او در زندگی و جامعه ، نظرات سیاسی و مذهبی او را دوست دارید؟ آیا او نظرات شما را در مورد معنای زندگی ، ایمان ، دین به اشتراک می گذارد؟ آیا او روش رشد معنوی ، استعدادها و توانایی های شما را می پذیرد؟

21. سابق

اگر فرد منتخب شما دارای همسر (همسر) سابق و فرزندان از ازدواج های قبلی است ، پاسخ دهید که آیا رابطه آنها برای شما مناسب است ، آیا شما آماده هستید با او باشید ، به شرط این که رابطه با همسر سابق ، فرزندان شما باشد؟ آیا قالب و دفعات ارتباط آنها برای شما مناسب است ، آیا با آنها ارتباط دارید ، راحت هستید؟

22. بهزیستی مالی

صدها زن نزد من آمدند و از سطح ثروت شوهرشان ناراضی بودند. آیا همیشه از آنها همین سؤال را می پرسم: آیا وقتی با او ازدواج کردی ، چند میلیونر بود؟ شاید او کاملاً از درآمد خود راضی باشد ، همواره از این امر خوشحال بوده است و قرار نیست چیزی را به طور قابل توجهی تغییر دهد ، یا قصد ندارد ، و تقسیم ثروت خود با همسرش را تا حدی ضروری نمی داند …

آیا سطح فعلی رونق مالی همسر بالقوه خود را دوست دارید و چقدر او آن را با شما به اشتراک می گذارد ، نگرش او به پول ، چگونه او را مدیریت می کند؟ آیا به بهزیستی خانواده خود ، فرزندانتان اطمینان دارید ، آیا سطح جاه طلبی های مالی و برنامه های رشد مالی آن برای شما مناسب است؟ آیا شرایط زندگی خود را در کنار هم ، سازمان بودجه و بودجه خود دوست دارید ، آیا زندگی شما راحت است ، شرایط زندگی ، احساس امنیت مالی دارید؟

23. برای شما افتخار کنید

آیا او به شما افتخار می کند؟ آیا او دوست دارد در جمع اقوام ، دوستان ، همکاران ، آشنایان ، رویدادهای اجتماعی با شما باشد؟ آیا دوست دارید که چگونه او شما را با افراد دیگر معرفی می کند ، چه چیزی در مورد شما صحبت می کند ، چگونه او در حضور دیگران با شما رفتار می کند.

24. مشابه كسی از كودكی

آیا مرد شما از کودکی مانند شخص نزدیک است: پدر ، پدربزرگ ، دایی ، دوست ، آشنا؟

25. به کار خود احترام بگذارید

آیا فرد منتخب شما به کاری که انجام می دهید و یا می خواهید انجام دهید ، حرفه شما ، شغل شما احترام می گذارد ، آیا برای شما راحت است که حرفه ای در کنار او باشید ، آیا او در برنامه های حرفه ای ، شغلی ، تلاشها ، اهداف شما از شما پشتیبانی می کند؟

26. منتخب

آیا در کنار مرد خود یک و یک استثنائی احساس می کنید؟ آیا شما تنها زن برای او هستید؟ آیا از وفاداری او اطمینان دارید؟ آیا نظرات وی در مورد وفاداری همسران را دوست دارید؟

27. فیزیک و ژنتیک

موضوع زایمان و تولد فرزندان سالم دیر یا زود برای یک زن بسیار مهم است. آیا شما سلامتی منتخب خود را می دانید ، آیا وی یا خویشاوندانش دارای بیماری های غیر قابل درمان ، کشنده ، بیماری های مزمن هستند؟

28. سن

آیا تفاوت سنی شما مناسب است؟ آیا با چنین تفاوتی راحت هستید؟

29. محافظت

آیا او قادر و مایل خواهد بود تا شما را از منفی دیگران ، حملات ، طعن ، بی تدبیری ، توهین ، استرس ، مشکلات محافظت کند؟

معیار انتخاب شوهر

30. پشتیبانی

زندگی ما مملو از وقایع مختلف است و احساسات منفی جزء لاینفک زندگی و طبیعت انسان است. مهم است که آیا زن و شوهر می توانند در هنگام دردناک بودن ، غمگینی ، ترسناک بودن ، تنهایی بودن و غیره در کنار هم قرار بگیرند آیا در صورت بروز مشکل شما عزیز شما را یاری خواهد کرد؟ آیا اگر خوب نیستید می تواند از شما حمایت کند؟ آیا واکنش او به اشک ، غم ، عصبانیت و سایر شرایط بسیار دلپذیر برای شما مناسب نیست؟

چند جواب مثبت دادید؟

امیدوارم این مقاله به شما در تصمیم گیری کمک کند یا غذای مورد نظر خود را تأمین کند. برای شما آرزوی خوشبختی بی پایان در عشق دارم

با ثبت نام در ویرگول به آرشیو بزرگی از مقالات مرتبط با این موضوع دسترسی خواهید داشت


مطلبی دیگر از این نویسنده


مطلبی دیگر در همین موضوع

افزایش بازدید بر اساس علاقه‌مندی‌های شما

از این پس او نمی‌تواند پروفایل کاربری و مطالب شما را ببیند.

چگونه انتخاب همسر کنیم
چگونه انتخاب همسر کنیم
0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *