چگونه خوش تیپ لباس بپوشیم

 
helpkade
چگونه خوش تیپ لباس بپوشیم
چگونه خوش تیپ لباس بپوشیم

خانم خوش تیپ و باوقار همیشه تمیز و مرتب لباس می پوشد، به اندازه آرایش می کند و عطر خاص می زند. رازهای خوش تیپی و جذابیت خانم های باوقار را بشناسید. برخی از خانم ها همیشه جذاب و خوش تیپ به نظر می رسند .

این افراد در لباس پوشیدن و ظاهر خود نکاتی را رعایت می کنند تا در هر موقعیتی شیک و با وقار باشند زیرا باوقار بودن باعث می شود زنانه، جذاب، و کامل بنظر آیند. اگر کنجکاو شده اید و می خواهید بدانید راز خوش تیپ و با وقار به نظر رسیدن این خانم ها چیست این بخش از دنیای مد نمناک را مطالعه فرمایید.

تمیز باشید

یکی از مهم ترین رازها برای خوش تیپ بودن رعایت بهداشت و تمیزی است . شما اگر تمیز و مرتب نباشید حتی اگر لباس برند نیز بپوشید ، خوش تیپ به نظر نمی رسید پس ابتدا بهداشت را تمرین کنید. همیشه در مواقع لزوم دوش بگیرید و موهایتان را تمیز نگه دارید. مسواک بزنید و برای اینکه بوی تازگی و طراوت بدهید ، دئودورانت استفاده کنید.

چگونه خوش تیپ لباس بپوشیم

مرتب باشید

مرتب بودن در خوش تیپ به نظر رسیدن شما بسیار تاثیر گذار است . پس قبل از بیرون رفتن موهایتان را شانه بزنید و ناخن های خود را همیشه تمیز و در اندازه متعادل نگه دارید. برای تمیز و مرتب بودن لازم است شما موهای زائد بدنتان اصلاح نمایید .

ابرو ها و صورتتان را تمیز نگه دارید

نحوه آرایش کردن شما بر روی دیگران تاثیر می گذارد . اگر لباس هایتان عالی و شیک باشد اما شما ابتدایی ترین کار آرایشی را که اصلاح موهای زائد صورت و تمیز بودن ابروهاست را انجام ندهید در نظر دیگران یک خانم نا مرتب جلوه خواهید کرد. حتی اگر نمی خواهید آرایش کنید اما حتما ابروها و صورتتان را تمیز نمایید.

بیش از حد آرایش نکنید

یک خانم خوش تیپ ، زیبایی طبیعی چهره خود را با آرایش های زیاد از بین نمی برد . او همیشه به اندازه آرایش می کند پس اگر می خواهید مثل خانم های جذاب آرایش نمایید ابتدا برای یکدست شدن پوستتان از کانسیلر، کرم پودر و یا پودر استفاده کنید.

ازخط چشم و ریمل بسیار کم استفاده نمایید . سایه چشم و رژ لبتان نیز باید رنگ های ملایمی مانند خاکستری یا قهوه ای داشته باشند اما در بعضی از مواقع مثل هنگام دعوت برای صرف عصرانه ، از رژ لب های پررنگ تر مانند قرمز روشن استفاده کنید .

به طریقه ایستادن ، نشستن و راه رفتنتان دقت نمایید

یکی از مشخصه های با وقار بودن طرز صحیح ایستادن و نشستن است . در بخش دنیای مد نمناک می خوانید که یک خانم با وقار برای اینکه در نظر دیگران لاغرتر و خوش اندام تر به نظر آید ، صاف و زیبا می ایستد و هنگام نشستن نیز هیچگاه قوز نمی کند . راه رفتن شما تاثیر زیادی در خوشتیپ به نظر آمدنتان می شود. خودتان تصور کنید که شل، کج و یله راه رفتن، تا چه حد می تواند باعث ایجاد منظره بدی در تیپ و استایل شما شود.

خوشبو باشید

اگر می خواهید دیگران تصویر خاصی از شما در ذهنشان داشته باشند ، حتما باید بوی خوبی بدهید . برای اینکه کسی بوی خوبی دهد لازم است که تمیز باشد واز یک عطر ملایم استفاده نماید . بهترین عطر و بوها برای خانم ها عطر گل یاس، رزو عنبر هستند.

موهایتان را صاف کنید

یکی از رازهای زیبایی و خوش تیپ بودن زنانی مانند آدری هپبورن، ورونیکا لیک و یا نیکول کیدمن داشتن موهای زیبا و صافمی باشد . اگر شما نیز می خواهید مانند این خانم ها زیبا و جذاب و با وقار به نظر برسید، مدل مویی را انتخاب کنید که بتواند موهای ابریشمی تان را به بهترین نحو نشان دهد و ویژگی ها و استایل لباس پوشیدن تان را به نمایش بگذارد.

لاک بزنید

سعی کنید ناخن هایتان را همیشه مرتب نگه دارید و ناخن های خود را مانیکور کنید . ناخن های خود را لاک بزنید و برای لاک زدن از همه رنگ ها حتی رنگ مشکی نیز استفاده نمایید . شما می توانید از انواع رنگ های لاک در مراسم مختلف استفاده نمایید و با وقار به نظر برسید . بهترین رنگ لاک برای ناخن ها، صورتی روشن، رنگ خود ناخن و یا فرنچ مانیکور هستند.

رنگ لباس تان را متناسب با فرم بدنتان انتخاب نمایید

طوری لباس بپوشید که خودتان احساس اعتماد به نفس داشته باشید . شما می توانید با توجه به اندامتان رنگ لباس خود را انتخاب کنید مثلا اگر اندام پری دارید و می خواهید لاغر به نظر برسید بهتر است از رنگ های تیره استفاده نمایید و یا اگر پایین تنه شما از بالا تنه تان بزرگ تر است شلوار و یا دامنی به رنگ تیره و تاپ و بلوزهایی به رنگ روشن انتخاب نمایید. همچنین اگر می خواهید در نظر دیگران جذاب به نظر آیید حتما لباس هایتان را با هم ست کنید و رنگ های مرتبط با یکدیگر بپوشید.

متناسب با موقعیت ها لباس بپوشید

لباس شما در موقعیت های متفاوت باید با هم فرق داشته باشد مثلا شما برای خوش تیپ به نظر رسیدن در مهمانی های رسمی باید رسمی لباس بپوشید و در مهمانی های دوستانه ، تیپ زیبا و غیر رسمی بزنید.

لباس های اندازه تن خود را انتخاب کنید

گران قیمت بودن لباس ها برای خوشتیپ شدن شما کافی نیست بلکه شما باید لباس هایی را انتخاب نمایید که اندازه تان باشند، نه کوچکتر و نه بزرگتر.

کفش تان باید تمیز و براق باشد

کفش ها بخش ناطق تیپ شما هستند زیرا اولین بخش از ظاهرتان که بیننده به آن سریعا توجه می کند کفش ها هستند پس برای کفش های تان خوب خرج کنید و کفش خوبی را انتخاب نمایید و همیشه سعی کنید کفش های تان تمیز باشند و از تمیزی برق بزنند.

لباس شب و روز را جدا کنید

لباس هایی که برای مهمانی شب و مهمانی های روز انتخاب می کنید باید متفاوت باشند. برای جذاب به نظر رسیدن در مهمانی شب لباس بلند و در مهمانی روز لباس کوتاه و ساده بپوشید.

اکسسوری اضافی استفاده نکنید

هیچ چیز به اندازه یک گردنبند بلند و طرح دار، نمی تواند باعث خوشتیپ شدن شما شود اما استفاده از اکسسوری های زیاد نیز تیپ شما را خراب و شلوغ نشان می دهد پس در پوشیدن اکسسوری ها نیز اعتدال را رعایت کنید.

برای برخی از افراد هیچ چیز سخت‌تر از این نیست که جلوی کمد لباس‌هایشان بایستند و به این فکر کنند که چه بپوشند و چه رنگی را با چه رنگی ست کنند. این افراد مدام از خود می‌پرسند شلوار سبز با مانتو قهوه‌ای هماهنگی دارد؟ کفش بنفش را با کدام شلوار می‌توان پوشید؟ و…

اگر شما هم روزانه با این گونه سوالات و دغدغه‌ها مواجهید و برای پوشیدن لباس لازم است چند دست از آن‌ها را امتحان کنید، معلوم است که با قواعد ست کردن رنگ‌ها آشنایی ندارید. این مطلب از 7 گنج را بخوانید و با اصول کار آشنا شوید تا از فردا صبح در چشم بر هم زدنی یک ست لباس هماهنگ بپوشید.


1 –  رنگ‌های اولیه و ثانویه که در چرخه رنگ در کنار هم قرار گرفته‌اند، در ترکیب با یکدیگر هم‌خوانی دارند مثلا آبی با بنفش و سبز هماهنگی دارد و زرد با قرمز و نارنجی. این رنگ‌ها می‌توانند با هم ترکیب شوند اما از نظر بصری، نور یکدیگر را به‌شدت کاهش می‌دهند. ست کردن این رنگ‌ها خوب است ولی چندان چشمگیر نیست.


چگونه خوش تیپ لباس بپوشیم

2 – به رنگ‌های اولیه و ثانویه‌ای که در چرخه رنگ مقابل یکدیگر قرار گرفته‌اند، رنگ‌های مکمل گفته می‌شود مثلا بنفش از ترکیب قرمز و آبی به وجود آمده و با رنگ اصلی زرد در تضاد است. رنگ سبز از ترکیب زرد و آبی به وجود آمده و با رنگ قرمز کنتراست دارد. این رنگ‌ها «کنتراست مکمل» نامیده می‌شوند چون همدیگر را کامل می‌کنند و وقتی در کنار هم قرار می‌گیرند، جلوه یکدیگر را قوت می‌بخشند و تاثیر رنگ‌ها بیشتر از زمانی است که به تنهایی استفاده می‌شوند. ترکیب این رنگ‌ها در یک ست لباس، زیبایی قابل توجهی خلق می‌کند.


3 – اگر لباسی دارید که از ترکیب چند رنگ طراحی و دوخته شده، اصل بر این است که با یکی از رنگ‌ها هماهنگ‌سازی را انجام دهید؛ آن هم رنگی که بیشتر از همه در لباس به کار رفته است.


4 – پارچه‌هایی که طرح‌های مختلف دارند، برای ست کردن و پوشیده شدن در کنار هم توصیه نمی‌شوند. از نظر زیبا‌شناسی ترکیب یک بلوز راه‌راه با دامن خال‌خالی جالب به نظر نمی‌رسد، البته طراحان از این ترکیب استفاده می‌کنند ولی آن‌ها اصول حرفه‌ای‌تری را می‌شناسند که نتیجه کار را دلنشین می‌کند. شما که نگاه حرفه‌ای در زمینه لباس ندارید، بهتر است از این ترکیب پرهیز کنید یا ست‌های کامل طراحان را به کار ببرید.


در اولین قدم باید با چرخه رنگ آشنا شوید؛ چون این دایره براساس هماهنگی و همخوانی رنگ‌ها چیده شده است و نشان می‌دهد که چگونه رنگ‌ها در کنار هم باعث افزایش و کاهش قدرت انعکاس یکدیگر می‌شوند. در نگاه اول کشف این چرخه کمی پیچیده به نظر می‌رسد اما واقعا کار سختی نیست. ابتدا رنگ‌ها را بشناسید:


زرد، قرمز و آبی


قرمز + آبی = بنفش
قرمز + زرد = نارنجی
زرد + آبی = سبز


رنگ‌های درجه سوم از ترکیب رنگ‌های اولیه با رنگ‌های ثانویه به وجود می‌آیند که با رنگ‌های اولیه تشابه و هماهنگی خوبی دارند. در این بخش عامل تعیین‌کننده رنگ میزان استفاده از دو رنگ است و براساس اندازه ترکیبات می‌توان نتایج مختلفی به دست آورد مثلا با سه ترکیب مختلف از دو رنگ ثابت می‌توان سه رنگ مختلف به دست آورد:

سبز+ آبی = آبی فیروزه‌ای
سبز+ آبی = سبز آبی (آبی آکواریومی)
سبز + آبی = لاجوردی
زرد + نارنجی = کهربایی
زرد + سبز = زمردی
زرد + سبز = لیمویی
آبی + بنفش = نیلی
آبی + بنفش = ارغوانی
آبی + بنفش = یاسی
قرمز + بنفش = زرشکی


سفید و سیاه را می‌توانید در کنار هر رنگی استفاده کنید. از نظر متخصصان و طراحان، سفید و مشکی رنگی ندارند. سفید محصول نبودن ترکیبات رنگی با بیشترین درخشندگی است. در نقطه مقابل، سیاه از ترکیب تمام رنگ‌ها با بیشترین حد تیرگی به‌وجود آمده است. این دو رنگ تنها رنگ‌هایی هستند که با تمام رنگ‌ها هماهنگی دارند؛ درواقع استثناهایی هستند که قواعد ترکیب رنگ را به چالش می‌کشند. سفید در کنار هر رنگی قرار بگیرد، این قابلیت را دارد که رنگ را بارز‌تر کند و جلوه بیشتری به آن بدهد؛ در مقابل مشکی تندی و تیزی رنگ‌ها را می‌گیرد.


قرمز قابلیت جور شدن با سفید، مشکی، قرمز، بنفش، نارنجی و سبز را دارد. وقتی می‌خواهید ست لباسی با رنگ قرمز بسازید، بهترین کار این است که از ترکیبات مختلف قرمز استفاده کنید یعنی رنگ‌هایی مثل بنفش که قرمز در آن استفاده شده ولی حواستان باشد سراغ تیره و روشن قرمز برای ست کردن و ترکیب نروید. حواستان باشد قرمز را با آبی و زرد ست نکنید؛ این رنگ‌ها فقط زمانی با هم هماهنگ می‌شوند که آبی به سمت بنفش و زرد به سمت نارنجی متمایل شده باشد.


رنگ آبی با سفید، مشکی، آبی، سبز، بنفش و نارنجی هماهنگ می‌شود. رنگ مکمل آبی، نارنجی است و قرار گرفتن این دو رنگ در کنار هم نارنجی را تشدید می‌کند. دقت کنید آبی را با زرد و قرمز ست نکنید، فقط در صورتی می‌توانید ست کنید که قرمزتان به بنفش و زردتان به سبز نزدیک باشد.


زرد با رنگ‌های سفید، مشکی، زرد، سبز، نارنجی و بنفش هماهنگی دارد اما در کل رنگ سختی برای ست کردن است چون تند و آتشین است. به شما توصیه می‌کنیم برای ست کردن از سایه‌های ملایم‌تر این رنگ استفاده کنید و به هیچ‌عنوان سراغ زرد نئون یا شبرنگ نروید چون به‌شدت مشکل‌زاست. رنگ‌های مشابه زرد، نارنجی و سبز هستند.
مکمل رنگ زرد، بنفش است اما کنار هم قرار دادن این دو رنگ، احتیاط و دقت زیادی می‌خواهد. هیچ کدام نباید از دیگری درخشان‌تر و تند‌تر باشد چون از لحاظ بصری، تاثیر نامطلوبی دارد.


سبز با رنگ‌های سفید، مشکی، سبز، آبی، زرد و قرمز هارمونی دارد. در یک نگاه کلی، سبز رنگ پرکاربرد و به دردبخوری است به شرط اینکه از ترکیبات صحیح آن استفاده شود. اگر شما از ترکیبات سبزی استفاده کنید که در طبیعت یافت می‌شود مثل خاکی، زیتونی، زمردی و… این امکان را دارید که آن را با هر رنگی ست کنید.
رنگ مکمل سبز، قرمز است. این دو در کنار هم ترکیب ایده‌آلی هستند اگر نخواهید از طیف تند و آتشین هر دو استفاده کنید. حواستان باشد سبز با بنفش و نارنجی هماهنگی ندارد مگر اینکه بنفش نزدیک به آبی و نارنجی نزدیک به زرد باشد.


رنگ بنفش با مشکی، سفید، بنفش، قرمز، آبی و زرد هماهنگی دارد. رنگ بنفش با‌‌ همان دستورالعملی که برای رنگ آبی گفتیم قابل استفاده است. اگر از سایه‌های تیره‌تر بنفش استفاده می‌کنید، کارتان راحت است. طیف‌های مختلف قرمز و آبی با بنفش هماهنگی دارند و می‌توانید از تیره و روشن این رنگ برای کامل کردن یک ست استفاده کنید.
مکمل رنگ بنفش، زرد است ولی باید با یک درجه درخشندگی انتخاب شوند چون اگر تندی یکی از دیگر بیشتر باشد، باعث می‌شود جلوه دیگری گرفته و تصویر ناخوشایندی ایجاد شود؛ پس بهتر است ملایم‌ها را با هم و تند‌ها را با هم به کار ببرید.


سفید، مشکی، نارنجی، قرمز، آبی و زرد، رنگ‌های هماهنگ با نارنجی هستند. نارنجی، یکی دیگر از رنگ‌های خطرناک در پوشش است چون به‌شدت این توانایی را دارد که ستی نامتوازن ایجاد کند. برای فرار از این اتفاق پیشنهاد می‌کنیم به جای نارنجی تند از سایه‌های روشن‌تر و تیره‌تر این رنگ استفاده کنید و آن را در کنار رنگ‌هایی چون قرمز و نارنجی به کار ببرید.
قهوه‌ای رنگی است که از نارنجی به‌وجود آمده و به همین دلیل به‌خوبی با آن ترکیب می‌شود. رنگ مکمل نارنجی، آبی است ولی از ترکیبات آبی استفاده کنید که نتیجه نهایی ست شما خیلی پر زرق و برق نباشد.

منبع: مجله زندگی ایده آل

دیدگاه شما

نام *

ایمیل *

آدرس وبسایت

چگونه خوش تیپ لباس بپوشیم

اینکه می‌گوییم خانم های خوشتیپ این عادت ها را دارند به این معنی نیست که بعد از اینکه خوشتیپی را تجربه کرده‌اند این عادت‌ها را در زندگیشان قرار داده‌اند، بلکه این عادت‌ها موجب خوشتیپی همیشگی آنها شده است. در این …

درست است که می‌گویند شیک‌پوشی، هزینه دارد، اما ما امروز به شما اثبات می‌کنیم که بدون صرف هزینه‌های گزاف نیز می‌توان شیک و خوش‌پوش بود. کافیست که با ترفندهای ما آشنا شوید.

مطالب مرتبط:

لباس مجلسی شیک چه ویژگی‌هایی دارد؟

چگونه استایلی شیک …

هیچ انسانی خوشتیپ آفریده نشده است. همه ما یکسان هستیم. برای خوشتیپ تر شدن باید دانش کافی داشت و تلاش کرد. راه و رسم خوش تیپ بودن چیست؟ با چی بپوشم همراه باشید. 

۱- اعتماد به نفس
اعتماد به نفس بالا یکی از …

گرم شدن هوا و از طرفی سخت تر شدن لباس پوشیدن در تابستان دست به دست هم می دهند تا این کار را برای خانم های خوش تیپ سخت تر کنند. اصول شیک پوشی خانم‌ها در تابستان عنوان مقاله ای است …

در این مقاله قصد ما بیان کردن اصولی است که شما را خوشتیپ تر و شیک پوش تر می کند. در قسمت قبلی سعی ما این بود که کلیات را به شما آموزش دهیم و در این قسمت سعی می …

چگونه خوش تیپ لباس بپوشیم

خانم هایی که قصد دارند همیشه خوشتیپ باشند و خوشتیپ بمانند باید قبل از تیپ زدن این نکات و این سوال ها را در نظر بگیرند. این سوال ها صرفا برای این نیست که پرسیده شوند و باید در نهایت …

هرچقدر هم که احساس خوشتیپ بودن داشته باشید بازهم نیاز به دانش کافی در این زمینه دارید و امکان دارد در قسمت هایی ضعیف عمل کنید. در این مقاله ۶ اشتباه رایج در لباس پوشیدن آقایان را بیان می کنیم. …

همیشه “ترین” بودن میان یک جمع یا یک دسته افراد خاص واقعا سخت است. می توان جزو خوشتیپ ها بود ولی خوشتیپ ترین بودن کاری است که نیاز به داشتن دانش کافی و وقت لازم است. در این مقاله با …

مطالب مرتبط

©چی بپوشم / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است


۱۱ شهریور ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۳۰


توسط محمد رضا اهوارکی

اینکه می‌گوییم خانم های خوشتیپ این عادت ها را دارند به این معنی نیست که بعد از اینکه خوشتیپی را تجربه کرده‌اند این عادت‌ها را در زندگیشان قرار داده‌اند، بلکه این عادت‌ها موجب خوشتیپی همیشگی آنها شده است. در این زمینه مقاله ای تهیه کرده‌ایم و شما را با این عادات آشنا می‌کنیم. با ما همراه باشید تا ۱۵ عادت خانم های خوشتیپ به شما معرفی کنیم.

مطالب مرتبط:

چگونه خوش تیپ لباس بپوشیم

۱- انتخاب لباس عروس با توجه به فرم بدن

۲- ۵ لباس ضروری در کمد لباس هر خانم شیک پوش

۳- اصول انتخاب لباس مجلسی با توجه به فرم بدن

این کار به شما هم آرامش کافی و هم وقت کافی برای در نظر گرفتن لباس های مناسب را می دهد.

خانم های خوشتیپ

خودتان باید دست به کار شوید و قبل از اینکه دیر شود و صدای همه دربیاید برای میهمانی‌ها و مجالس آماده شوید. با این کار استرس خود را به طرز قابل توجهی کاسته‌اید.

ست لباس زنانه

لباس زیر ها از همه لباس های رویی که دیگران می بینند مهم تر هستند. سینه بندها و لباس زیر را از جنس‌های ابریشمی و سبک و نرم انتخاب کنید تا در آن‌ها راحت باشید. این خود یکی از مهم ترین ویژگی‌های خانم های خوشتیپ است.

یکی از روش‌هایی که به راحتی می‌توانید تیپ خود را ارتقا دهید و به جمع خانم های خوشتیپ بپیوندید این است که خیلی ساده از افرادی که شیک پوش بوده و شما علاقه دارید شبیه به آن‌ها شوید لباس بپوشید.

مدل لباس زنانه

لباس هایی که می‌پوشید باید با آب و هوا سازگاری داشته باشند تا در دید دیگران مسخره جلوه نکنند. این یکی از اصول خوشتیپ بودن است. بنابراین هرگز در تابستان لباس‌های جین و ضخیم و همچنین نایلونی نپوشید و به عکس در زمستان به فکر استفاده از لباس‌های پشمی باشید.

خانم های شیک پوش

در مجالس رسمی باید رسمی بپوشید و در مهمانی های دوستانه سعی کنید تا تیپ فوق العاده و در عین حال غیر رسمی خودتان را داشته باشید.

خانم های خوشتیپ

مهمترین رکنی که همیشه در مقاله‌های سایت چی بپوشم هم به آن اشاره می‌شود اندازه بودن و فیت بودن لباس‌هاست. لباس‌های شل و ول و یا خیلی تنگ هیچ وقت شما را آنطور که باید خوشتیپ جلوه نمی‌دهند.

لباس مجلسی زنانه

همیشه سعی کنید یک لباس یا یک اکسسوری گران قیمت را در تیپ خودتان بگنجانید. این آیتم می تواند به عنوان هسته تیپ شما عمل کند و آن را زیباتر جلوه دهد.

مدل لباس زنانه

حتما از خودتان بپرسید که الان چه اکسسوری خاصی مورد نیاز است. آیا باید جواهرات لاکچری داشته باشم؟ یا نه جواهرات و زیورآلات ساده هم می‌توانم انتخاب کنم؟ یا اصلا به سراغ انتخاب شال و روسری مناسب بروم؟ این مورد نیز از تکنیک‌های خانم های خوشتیپ است، که باید رعایت کنید.

خانم های خوشتیپ

این کار موجب چروک شدن و خراب شدن زودتر لباس ها می شود. البته در چی بپوشم به نکاتی اشاره کرده‌ایم که خیلی ساده و بدون نیاز به اتو چروک لباس را از بین ببرید.

بر اساس نوع لباس باید بدانید که آن را تا کنید یا آویزان کنید. شلوارها و لباس های مجلسی را آویزان کنید و سویشرت ها و آیتم ها پشمی را تا کنید و در کشو قرار دهید. خانم های شیک پوش همگی از یک اصل مهم پیروی می‌کنند و آن نظم در کمد لباس است.

انتخاب کفش پاشنه بلند و همچنین یک جفت کتانی مناسب همگی به این بستگی دارد که چه زمانی و در چه مکانی می‌خواهید آن‌ها را بپوشید. اساسا پوشیدن کفش پاشنه بلند در محل کار و کفش تخت زنانه در مهمانی انتخاب صحیحی نخواهد بود.

قبل از خشک شویی حتما لباس‌ها را بر اساس جنس آنها تفکیک کنید. حواستان به لکه های ریز چای یا قهوه باشد و سریعا نسبت به برطرف کردن آن اقدام کنید.

چگونه خوش تیپ لباس بپوشیم

مدل لباس مجلسی

همیشه لوازمی که در ترمیم و از بین بردن لکه های لباس شما کمک حالتان هستند را به همراه داشته باشید. یک نخ و سوزن برای دوختن پارگی‌های جزیی و گیره و چسب و  از این قبیل موارد که شما را در مواقع اورژانسی کمک کند.

مدل لباس شب

سعی کنید همیشه با اعتماد به نفس کامل تیپ و استیل خودتان را داشته باشید و هیچ وقت به دنبال تقلید کردن از مد نباشید. سعی کنید آیتم های خاص را در هر زمانی انتخاب کنید.

لباس زنانه

۱- عطر را هرگز فراموش نکنید: همیشه سعی کنید لباس‌های خود را تمیز و خوشبو نگه دارید. عطر و رایحه دیدنی نیستند ولی به اندازه رنگ لباس‌ها می‌توانند روی اطرافیان شما تاثیر بگذارند.

ست لباس زنانه

۲- لباس طرح دار نپوشید: طرح‌های شلوغ باعث می‌شوند لباس شما خیلی زودتر قدیمی به نظر برسد. چون این طرح‌ها معمولا برای یک فصل یا حداکثر یک سال مد خواهند بود. سعی کنید لباس‌هایتان را عمری انتخاب کنید نه برای چند ماه!

لباس زنانه شیک

۳- رنگ‌های خنثی بپوشید: این مسئله که کدام رنگ‌ها مد روز هستند و کدام رنگ‌ها نامناسب هستند بستگی زیادی به زمان و مکان دارد. برای مثال، به لباس‌های قدیمی مادرتان نگاهی بیاندازید. برای اینکه همیشه زیبا به نظر برسید باید استایلی را انتخاب کنید که وابسته به زمان و دوره خاصی نباشد. و این تنها با انتخاب رنگهای تیره و یا خنثی محقق خواهد شد.

ست لباس کرم

۴- به یک خیاط معتبر مراجعه کنید: شاید راز خوش استایل بودن ستاره‌های مد همین باشد. گویی لباس برای تن آنها دوخته شده است. اکثر این افراد از استایلیست‌های شخصی استفاده می‌کنند و لباس‌های خود را به خیاط سفارش می‌دهند. شاید سفارش لباس به خیاط از خرید آماده لباس هم ارزان‌تر و به صرفه‌تر باشد.

۵- آرایش ساده و کم را فراموش نکنید: استفاده از یک رژ لب خوشرنگ می‌تواند چهره شما را به کلی تغییر دهد. البته اشتباهی که اکثر خانم‌ها آن را مرتکب می‌شوند این است که زیاد آرایش می‌کنند که این یک غلط بزرگ است.

محبوبترین مطالب

مطالب مرتبط

©چی بپوشم / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است

 !(function (w, d) { ‘use strict’; var ad = {zone: “brtrha1”, user: “1565432215”, width: 728, height: 90, id: ‘adro-246454’}, h = d.head || d.getElementsByTagName(‘head’)[0]; if (typeof w.adroParams != ‘object’) w.adroParams = {}; w.adroParams[ad.id] = ad; var script = document.createElement(“script”); script.type = “text/javascript”; script.async = 1; script.src = “//static-cdn.adro.ir/dlvr/rsdnt.js”; h.appendChild(script); })(this, document); var h = document.getElementsByTagName(“head”)[0], s = document.createElement(“script”); s.async = !0, s.defer = !0, s.type = “text/javascript”, d = new Date, s.src = “https://cdn.sanjagh.com/assets/sdk/www.bartarinha.ir/client.js?t=” + d.getFullYear().toString() + d.getMonth() + d.getDate() + d.getHours(), h.appendChild(s); var sabaVisionWebsiteID = “1c27cb39-612a-452a-954c-b3e3dd1f3d36”; var sabaVisionWebsitePage = “ALL” _atrk_opts = {atrk_acct: “i2i8r1SZw320l9”, domain: “bartarinha.ir”, dynamic: true}; (function () { var as = document.createElement(‘script’); as.type = ‘text/javascript’; as.async = true; as.src = “https://certify-js.alexametrics.com/atrk.js”; var s = document.getElementsByTagName(‘script’)[0]; s.parentNode.insertBefore(as, s); })();

برترین‌ها: لباس هایتان آن تاثیری که می‌خواهید روی دیگران نمی‌گذارند؟ گاهی وقت‌ها اطرافیان‌تان یک طوری ظاهرتان را برانداز می‌کنند که خوش‌تان نمی‌آید؟ نمی‌دانید چه مدل لباس‌هایی به شما می‌آید و مشکل کجاست؟ پیشنهادات و نکات این شماره ما را از دست ندهید. از انتخاب کفش گرفته تا هماهنگی کت و شلوار برای‌تان یک دنیا نکته تازه مطرح کرده‌ایم. مطمئن باشید با خواندن و رعایت‌کردن این موارد تاثیر ظاهر شما عوض می‌شود، هم در ذهن خودتان و هم برای دیگران. به دنیای مردان خوش پوش خوش آمدید!

به لباس‌های روزانه اهمیت بدهید

پوشش روزمره خیلی مهم است. بعضی‌ها فکر می‌کنند، چون اسم روزمره به این لباس‌ها داده می‌شود نباید توجه زیادی به آن‌ها کرد. دقیقا برعکس است؛ روزمره یعنی یک بخش خیلی مهم از زندگی. پس برای انتخاب لباس‌های‌تان وقت بگذارید. برای ایجاد یک تغییر خوب از تی‌شرت‌های رنگی استفاده کنید. اگر نوجوان شما اهل برند و به قول خودشان مارک بازی است، یادتان باشد برند‌هایی را به او معرفی کنید که تنوع رنگی در آن‌ها وجود دارد. البته بهتر است طوری رفتار کنید که در ذهن آن‌ها رنگی و متناسب بودن بر برند بودن، ارجحیت پیدا کند.

چگونه خوش تیپ لباس بپوشیم

نوجوان ساده؛ نوجوان خوش پوش

نوجوان هستید و می‌خواهید خیلی خوش تیپ به‌نظر بیایید؟ قبول. خوش تیپ باشید، اما در ظاهرتان اغراق نکنید. خیلی از پسر‌های نوجوان دوست دارند مثل آدم‌های مشهور به‌نظر بیایند. آن‌ها سعی می‌کنند ظاهرشان را هم شبیه آدم‌های خاص بکنند. بزرگ‌ترها! به آن‌ها یاد بدهید، برای متفاوت بودن نیازی نیست که خودشان را عجیب و غریب درست بکنند.

اگر قرار است خیلی تغییر بکنند نهایتا از ۳ رنگ متفاوت در پوشش شان استفاده کنند و نه بیشتر. نکته دیگر راجع به ساعت آن‌هاست. استفاده از ساعت‌های خیلی بزرگ که به طبع خیلی جلب توجه می‌کنند و حتی بیشتر از این که توجه دیگران را به آن‌ها جلب بکند باعث تعجب‌شان خواهد شد.

جذب واکنش‌های واقعی

دنبال واکنش‌های واقعی باشید، خیلی‌ها نظر واقعی‌شان را راجع به ظاهرتان نمی‌گویند. خیلی‌ها مخفی‌اش می‌کنند، بعضی‌ها هم برای خوشایندی شما از تیپی که ممکن است به‌نظرشان مزخرف بیاید، تعریف می‌کنند. دنبال آدم‌هایی باشید که با شما صادق هستند یا این که خیلی رک از آن‌ها خواهش کنید نظر واقعی‌شان را به شما بگویند.

از آرایشگرتان بخواهید نظرش را در مورد مدل مویی که پسندیده‌اید بگوید. ممکن است قبل از کوتاه کردن موهای‌تان بفهمید این مدل نه تنها به شما نمی‌آید بلکه چهره‌تان را زشت می‌کند. پس به‌دنبال نظرات واقعی باشید، فرقی نمی‌کند از چه کسی. یک تلنگر از یک دوست، یکی از اعضای فامیل یا یکی از همکاران می‌تواند شما را از خطر بدپوشی نجات بدهد.

اگر دوستان تان با شما رک نیستند به سراغ اینترنت بروید. ببینید تیپ کلی تان به کدام یک از بازیگران یا مشاهیر خوش پوش نزدیک‌تر است. پس همان طوری لباس بپوشید.

تی‌شرت تبلیغاتی ممنوع!

وقتی یک تی‌شرت با یک لوگوی بزرگ تبلیغاتی می‌پوشید شبیه یک بیلبورد تبلیغاتی متحرک به‌نظر می‌رسید! دور اینگونه تی‌شرت‌ها را خط بکشید. در عوض به‌دنبال تی‌شرت‌های کلاسیک با یقه‌های هفت بروید یا تی‌شرت‌هایی با طرح‌های زیبای هنری. این روز‌ها لباس‌هایی با خطوط فارسی گزینه‌های زیبا و با اصالتی هستند که می‌توانند حال‌و‌هوای تازه‌ای به تیپ شما ببخشند.

لباس‌هایی نه تنگ و نه گشاد

بهترین پیشرفتی که می‌توانید برای ظاهرتان ایجاد کنید داشتن یک انتخاب هوشمندانه و با دقت است، انتخاب لباس‌هایی که کاملا اندازه‌تان هستند.

بیشتر آقایان، به‌خصوص آقا پسرها، لباس‌هایی می‌پوشند که برای‌شان گشاد یا حتی خیلی گشاد هستند! مطمئن شوید که لباس‌تان درست هم سایز خود شماست و نه خیلی تنگ و نه خیلی گشاد باشد. لباس‌های خیلی گشاد یا خیلی تنگ تبدیل به یک بیماری مسری شده‌اند! مراقب باشید!

به فروشنده‌ها اعتماد نکنید

هیچ وقت تنها به خرید نروید زیرا به حرف فروشنده‌ها نمی‌شود اعتماد کرد. بیشتر آن‌ها خیلی کاری ندارند که این لباس به شما می‌آید یا نه. آن‌ها به فکر فروش و سود خودشان هستند، شما هم به فکر سود خودتان باشید. یکی از دوستان خوش‌پوش و مورد اعتمادتان را با خودتان به خرید ببرید؛ کسی که مطمئن هستید با استفاده از نظراتش می‌توانید خوش‌پوش باشید.

همیشه دقت کنید

در نهایت باید بگویم نگران نباشید! حتی اگر در مورد پوشش‌تان اشتباه هم بکنید زمین هم‌چنان به گردش خودش ادامه خواهد داد. از خانه بیرون بروید، به فروشگاه‌های خوب سر بزنید، با آدم‌های خوش تیپ ارتباط برقرار کرده و به ظاهرشان توجه کنید، اما دقت کنید، ببینید آیا مدل مویی که آن را روی سر فلان آقا دوست دارید به شما هم همان‌قدر می‌آید؟

بستن شال‌گردن که فلان دوست‌تان را خیلی خوش تیپ کرده برای گردن شما مناسب است یا این که گردن کوتاهی دارید و نباید از شال گردن استفاده کنید. همه چیز را با هم در نظر بگیرید و مطمئن باشید هر چقدر به خوش‌پوشی‌تان اهمیت بدهید به‌خودتان اهمیت داده‌اید.

یا تمام رسمی یا تمام اسپرت

لباس‌هایی که بالا تنه را می‌پوشانند باید با لباس‌هایی که پایین بدن را می‌پوشانند هماهنگی داشته باشند. جالب نیست یک پسر نوجوان یک سوئی‌شرت گشاد و اسپرت را با یک شلوار پارچه‌ای هماهنگ کند یا یک بالا تنه کاملا رسمی را با یک شلوار جین همراه کند. اگر قرار است لباس اسپرت بپوشید سعی کنید تمام ظاهر شما اسپرت باشد. اگر هم قرار است، یک ظاهر رسمی را انتخاب کنید، از پیراهن و کت‌تان گرفته تا شلوار باید کاملا رسمی باشد.

کفش تمیز و براق

برای کفش‌های‌تان خوب خرج کنید و خوب هم وقت بگذارید. کفش‌ها بخش ناطق تیپ شما هستند! بله، آن‌ها به راحتی با بیننده حرف می‌زنند و معمولا اولین بخش ظاهر شما هستند که به‌خصوص خانم‌ها به آن توجه می‌کنند. پس سعی کنید کفش‌های‌تان همیشه تمیز باشند و از تمیزی برق بزنند. آن‌ها را به موقع واکس بزنید. حتی اگر بهترین لباس‌ها را پوشیده باشید و همه لباس‌های‌تان تمیز و اتو کشیده باشند، یک کفش کثیف می‌تواند به راحتی آب خوردن همه این‌ها را از بین ببرد. حیف است که برای یک واکس ۵ دقیقه‌ای کل ظاهرتان را زیر سوال ببرید، پس حواس‌تان حسابی به کفش‌ها جمع باشد.

صندل و جوراب نپوشید

آقایان! صندل‌ها درست مثل کفش‌ها نشان‌دهنده سلیقه شما هستند، اما لازم است یک نکته را همیشه درنظر داشته باشید، صندل شما حتی اگر زیباترین و آراسته‌ترین مدل بین مدل‌های ارائه شده سال باشد پوشیدن آن به همراه جوراب می‌تواند همه چیز را تنها ظرف مدت چند ثانیه خراب کند! پوشیدن جوراب فقط مخصوص کفش‌هایی است که جلو بسته بود. یا این که مخصوص ورزش هستند. در غیر این صورت پوشیدن جوراب به همراه صندل‌تان یکی از فجایع دنیای مد به حساب می‌آید. هیچ کس دلش نمی‌خواهد زیر آن صندل‌های آراسته جورابی را ببیند که احتمالا به خاطر جلوباز بودن کفش کثیف هم شده؛ باور کنید.

لباس‌هایی بخرید که دوست‌شان دارید

به حراج‌های آخر فصل اعتماد نکنید. خیلی از افراد وقتی می‌بینند فروشگاهی حراج گذاشته بدون این که واقعا به چیزی احتیاج داشته باشند وارد می‌شوند و یک دفعه می‌بینی با چند کیسه لباس بیرون می‌آیند. این اتفاق در مورد حراج برند‌ها هم اتفاق می‌افتد. آقایان! چیزی را صرفا به این دلیل که مارک‌دار است و ارزان شده، نخرید. لباس‌هایی را بخرید که دوست‌شان دارید و می‌دانید که آن‌ها را می‌پوشید، نه این که نرسیده به خانه پشیمانی سراغ‌تان بیاید. درنظر داشتن این نکته شما را از خرج کردن یک عالم هزینه غیر‌ضروری نجات می‌دهد. باور کنید!

کیفیت به جای مارک

برند باز‌ها موقع خرید یک سوال ساده را مرتب از خودشان بپرسند: «اگر مارک این برند روی این لباس نبود، آن را می‌خریدم؟» واقعیت این است که خیلی‌ها فقط به‌خاطر مارک یک لباس سراغش می‌روند. شکی نیست که خیلی از برند‌ها جنس‌های با کیفیت و مرغوبی دارند، اما خیلی‌های‌شان هم صرفا اسم و رسمی به هم زده‌اند. دنبال مارک‌ها نباشید. به‌دنبال پارچه‌های مرغوب باشید که به حفظ سلامت تان هم کمک می‌کنند. ببینید آیا واقعا مدل و طراحی آن لباس را دوست دارید. اگر پاسخ شما منفی است همان لحظه فروشگاه را ترک کنید.

برای ظاهرتان وقت بگذارید

برای ظاهرتان زمان و پول بیشتری را صرف کنید. لباس‌های شما وسیله ارتباطی شما با جهان خارج است. لباس‌های‌تان نشان‌دهنده شخصیت و طرز فکرتان هستند. پس هیچ عیبی ندارد اگر برای‌شان پول خوبی خرج کنید و وقت زیادی بگذارید. مرتب ظاهرتان را چک کنید. ببینید کدام لباس‌ها را با هم بپوشید بهتر است. همان‌قدر که به تحصیلات، روابط و شغل‌تان اهمیت می‌دهید، به پوشش‌تان هم اهمیت بدهید. پوشش بد می‌تواند موقعیت‌های زیادی را از شما بگیرد. بر عکس، یک ظاهر آراسته و زیبا می‌تواند موقعیت‌های زیادی را در اختیارتان بگذارد، پس هیچ‌وقت قدرت پوشاک را دست‌کم نگیرید.

خوش تیپ‌تر از رئیس؛ هرگز!

یک پله عقب‌تر باشید؛ همیشه درنظر داشته باشید که کجا مهمان هستید و میزبان‌تان چه کسی است. اگر همیشه حوا‌س‌تان به موقعیت باشد، می‌توانید بهترین لباس‌ها را برای پوشیدن در آن موقعیت انتخاب کنید. یادتان باشد اگر نمی‌دانید قرار است با چه جور آدم‌هایی مواجه شوید، بهتر است کمی رسمی‌تر باشید، مثلا از یک کت ساده روی لباس‌تان استفاده کنید و در نهایت یک نکته را به یاد داشته باشید که احتمالا می‌تواند نجات‌تان بدهد؛ همیشه از افراد مافوق‌تان یک پله عقب‌تر باشد. مثلا اگر برای مصاحبه کاری می‌روید بهتر از رئیس‌تان لباس نپوشید! از ما گفتن بود!

جزئیات ساده، اما تاثیر‌گذار

چگونه خوش تیپ لباس بپوشیم

هیچ‌وقت قدرت جزئیات را دست‌کم نگیرید. هماهنگی کل ظاهرتان به کنار، جزئیات هم به همان اندازه مهم هستند. جزئیات می‌توانند نشان‌دهنده ویژگی‌های خاص شخصیتی شما باشند. جالب است که این موارد جزئی اغلب تنوع بالایی دارند. یک دستمال گردن زیبا یا یک دکمه سر دست زیبا می‌تواند حسابی حال و هوای ظاهرتان را عوض کند و خوش‌سلیقگی شما را به همه نشان بدهد. یادتان باشد جزئیات از اولین مواردی هستند که در ظاهرتان مورد‌توجه قرار می‌گیرند، پس اولین کسی باشید که به آن‌ها خوب توجه می‌کند.

مو‌های همیشه کوتاه

مو‌ها بیشترین تاثیر را روی چهره افراد می‌گذارند. سعی کنید همیشه موهای‌تان را کوتاه و مرتب نگه دارید؛ مو‌های کوتاه به چهره شما نظم و انضباط می‌دهد. به‌خصوص این‌که سعی کنید همیشه مو‌های پشت گردن‌تان را اصلاح کنید، چون تصویر ناخوشایندی را برای بیننده ایجاد می‌کنند. برای گرفتن وقت آرایشگاه هیچ‌وقت تنبلی نکنید. این که هر چند وقت یک‌بار به آرایشگاه بروید به سرعت رشد موهای‌تان بستگی دارد اندازه موهای‌تان هر چقدر که هست قبل از این که قیافه‌تان را نامرتب کند کوتاهش کنید.

شلوار‌های مناسب

شلوار‌های پارچه‌ای گزینه‌های مناسبی برای تیپ‌های مردانه هستند، اما حوا‌س‌تان به قد شلوار باشد. اگر قد این شلوار‌ها خیلی بلند باشد یا چند سانتی متری بالای کفش قرار بگیرد یکی از بدترین ظاهر‌های ممکن را برای‌تان ایجاد خواهد کرد. این نکته در مورد شلوار‌های جین هم صدق می‌کند. شلواری که پشتش ریش ریش شده، آن هم از بس که بلند است و روی زمین کشیده می‌شود اصلا زیبا نیست.

شال‌گردن رسمی

برای موقعیت‌های رسمی شال و دستمال‌گردن‌های آراسته گزینه‌هایی هستند که ظاهر شما را از این رو به آن رو می‌کنند به‌شرطی که گردن شما بلند و کشیده باشد. برای آدم‌هایی که غبغب دارند و گردن‌شان کوتاه است استفاده از دستمال گردن به هیچ وجه توصیه نمی‌شود، چون گردن‌شان را بیشتر از آنچه واقعا هست، کوتاه نشان می‌دهد.

خوش‌بو باشید

هیچ‌چیزی به اندازه یک ادکلن خوش‌بو نمی‌تواند تیپ یک مرد را کامل کند. عطر‌ها معمولا برای شخصیت‌های مختلف ساخته می‌شوند. یک عطر می‌تواند تداعی‌کننده اعتماد به نفس باشد و عطر دیگر تداعی‌کننده اجتماعی بودن. با توجه به شخصیت‌تان سراغ عطر‌ها بروید. برای عطرهای‌تان خوب خرج کنید. بعضی از عطر‌ها بعد از چند ساعت بوی‌شان از بین می‌رود و از آن بدتر بعضی‌های‌شان بدبو می‌شوند. عطرهای‌تان را از فروشگاه‌های شناخته شده بخرید و به‌دنبال آن‌هایی باشید که امتحان‌شان را پس داده‌اند.

Razisha women’s clothing and style online store

خوشتیپ بودن خانم‌ها، تنها به لباسی که در مهمانی و خیابان می‌پوشند، بستگی ندارد. یک خانم خوشتیپ واقعی، می‌داند در هر موقعیتی چه لباس‌هایی بپوشد تا همیشه بدرخشد. در خانه خوشتیپ باش ! همانطور که می‌دانید طرز پوشش هر شخص، علاوه بر نشان دادن شخصیتی که دارد، می‌تواند باعث روحیه دادن به اطرافیان نیز باشد.

فراموش نکنید که ما بیشترین زمان خود را در خانه و کنار خانواده می‌گذرانیم. در این مقاله قصد داریم ترفندهایی که باعث خوشتیپ بودن در خانه می‌شود را با شما در میان بگذاریم.

برای خوشتیپ بودن در خانه، قبل از هر چیزی به سراغ کمد لباس‌تان بروید و حسابی همه لباس‌ها را بررسی کنید. لباس‌های کهنه را دور بریزید و وسواس به خرج ندهید. حتی اگر از میان ۱۰ دست لباس، فقط ۲ دست از آن‌ها باقی ماند، اصلا به فکر برگرداندن‌شان به داخل کمد نباشید. مادامی که آن‌ها را نگهدارید، به فکر خرید لباس نو نخواهید بود.

از طرفی، پوشیدن لباس مندرس نیز احساس خوبی به شما نخواهد داد و به همین دلیل یا آن‌ها را نمی‌پوشید و یا با پوشیدن‌شان، حسابی توی ذوق‌تان می‌خورد و افسرده می‌شوید. بنابراین توصیه می‌کنیم که اصول فنگ‌شویی را دنبال کرده و در کنار ‌پیدا کردن راهکارهای جدید خوشتیپ بودن در خانه، از لباس‌های دوست داشتنی قدیمی‌تان، دست بکشید. برای لباس‌های جدیدی که قرار است مهمان کمدتان شود، فضای خالی ایجاد کنید.

چگونه خوش تیپ لباس بپوشیم

حتی اگر یک طراح لباس ایتالیایی برای شما لباسی بی‌نظیر طراحی کند، تا زمانی که اعتماد به نفس‌تان ضعیف باشد، لباس جلوه و درخشش خاصی ندارد. یکی از اصلی‌ترین نکته‌ها برای خوشتیپ بودن در خانه یا هر جای دیگری، داشتن اعتماد به نفس است. افرادی که به خودشان اعتماد دارند، جذابیتی محسور کننده در شخصیت خود حفظ می‌کنند. جذابیتی مثل الماس  که حتی در تاریک‌ترین لحظات هم به زیباترین شکل ممکن می‌درخشد.

منظورمان این است که مهم‌تر از چیزی که به تن می‌کنید، می‌تواند آن چیزی باشد که در شخصیت و روحیه خود دارید. در این صورت چه یک تاپ و دامن خیلی ساده بپوشید یا یک پیراهن همه چیز تمام، زیبایی‌تان مثال زدنی خواهد بود. حتی اگر از ظاهرتان راضی نیستید، بپذیرید که این امر به انتخاب شما بستگی نداشته است. با خودتان دوست باشید و از خودتان حمایت کنید. به این ترتیب، چه در خانه باشید یا در مراسمی رسمی، همه نگاه‌ها به شما خواهد بود.

در خانه، چیزی مهم‌تر از راحتی نیست. همه نکات کوچک و بزرگی که برای خوشتیپ بودن در خانه گفته می‌شوند، جهت احساس آرامش و راحتی هر چه بیشتر شما هستند. پس برای جلوه کردن زیبایی‌تان، خود را با پوشیدن لباس‌های ناراحت، معذب نکنید. از لباس راحتی، تیشرت و شلوارک گرفته تا لباس خواب، می‌توانید بسته به شرایط، هر چیزی که می‌پسندید را به تن کنید.

اگر سرمایی هستید، به فکر جذب کردن دیگران با پوشیدن لباس‌های نازک و کوتاه نباشید. زیرا دود این طرز فکر با سرماخوردگی به چشم خودتان می‌رود. در عوض با انتخاب لباس‌هایی راحت و ترکیب رنگی زیبا، بدون هیچ زحمتی، درخشش خود را به رخ دیگران بکشید.

همه می‌دانیم که پوشیدن لباس زیر تنگ تا چه اندازه روی سلامتی، تاثیر منفی دارد. همینطور، ظاهر و فرم بدن را به شدت تحت تاثیر قرار داده و آدم را از قیافه می‌اندازد. هر چند که خوشتیپ بودن در خانه مثل هر موقعیت دیگری، از اهمیت برخوردار است اما فراموش نکنید که با پوشیدن لباس زیر نامناسب، به بدن خود آسیب می‌رسانید.

بهترین جنس برای لباس زیر، جنس نخ پنبه است. چرا که در تار و پود آن، خبری از الیاف مصنوعی نیست. به همین دلیل بدن‌تان حساسیتی بروز نداده و دچار مشکلات پوستی نمی‌شوید. همچنین با پوشیدن لباس‌های نخی، امکان اکسیژن رسانی به پوست بدن فراهم می‌شود. همانطور که می‌دانید بدون داشتن سلامتی، خوشتیپ بودن در خانه بی‌فایده است.

موارد بالا، نکاتی بودند که باید پیش از انتخاب لباس، مورد توجه قرار بگیرند. حالا که آن‌ها را مطرح کردیم، به سراغ ترفندهای اساسی شیک‌پوشی می‌رویم. برای خوشتیپ بودن در خانه، باید لباس‌ها را متناسب با موقعیت‌های مختلف انتخاب کرد. همانطور که می‌دانید، لباس راحتی بدترین انتخاب برای یک مهمانی رسمی به نظر می‌رسد. در حالی که عکس این ماجرا، چندان عجیب نیست. گاهی می‌توانید با دل خود راه بیایید و زیباترین و مجلسی‌ترین پیراهن‌تان را برای چند ساعتی به تن کرده و از پوشیدن آن، لذت ببرید.

در صورتی که لباس‌های خود را با توجه به موقعیت انتخاب کنید، شیک‌پوش‌تر خواهید شد. مثل یک ملکه، موقعیت شناس باشید. برای مثال زمانی که دوستان‌تان را به خانه دعوت می‌کنید، برای خوشتیپ بودن در خانه تاپ و دامن انتخاب مناسبی به نظر می‌رسد. در حالی که در مهمانی‌هایی که بزرگترها نیز در آن‌ها حضور دارند، پیراهن‌های ساده و شیک یا شومیزهای جذاب با شلوار راسته، به مراتب معقولانه‌تر از تیشرت و شلوارک هستند.

چیزی بیشتر از پوشیدن و دیدن لباس تکراری، حال آدم را نمی‌گیرد. برای خوشتیپ بودن در خانه تنوع به خرج دهید. گاهی بلوز آستین بلند و شلوار می‌تواند جذابیت بیشتری نسبت به سایر لباس‌ها داشته باشد. بعضی وقت‌ها هم پوشیدن پیراهن‌های زیبا که فرم بدن را به خوبی نشان می‌دهند، به تنهایی می‌تواند روحیه را افزایش دهد. البته می‌دانم که همه ما یک دست لباس راحتی در کمدهای‌مان داریم که هیچ وقت از پوشیدن آن خسته نمی‌شویم.

با این حال، پوشیدن لباس‌های مختلف، حالمان را بهتر می‎کند. به علاوه، گاهی در بین همین متنوع پوشی، به لباس‌هایی برمی‌خوریم که هیچ وقت فکرش را هم نمی‌کردیم که تا این اندازه به تن بنشیند، زیبایی و جذابیت‌مان را دو برابر کند. برای خوشتیپ بودن در خانه، می‌توان هر لباسی را امتحان کرد. کافی‌ست در آن لباس، احساس بهتری داشته باشید تا همان، بهترین انتخاب برای شما باشد.

برای خوشتیپ بودن در خانه، در کمد لباس‌ها، برای هر فصلی لباس مناسب را داشته باشید. در بهار، تونیک‌های حریر و در تابستان، تاپ و شلوارک‌های خنک می‌توانند گزینه‌های خوبی باشند. در حالی که در پاییز و زمستان، از لباس‌های نسبتا ضخیم، استقبال بهتری می‌شود. اگر گرمایی هستید و تحمل لباس‌های ضخیم را ندارید، ست لباس راحتی که طرح‌های زمستانی دارد، گزینه مناسبی است.

ست لباس‌های راحتی در هر طرح و رنگی در بازار به فروش می‌رسند. می‌توانید ست‌های مختلف اعم از ساده‌ترین طرح‌ها یا لباس‌هایی با عکس گوزن و تم قرمز کریسمسی که یادآور زمستان هستند را برای خوشتیپ بودن در خانه تهیه کنید. تنوع مدل این دست از لباس‌ها نیز چشم‌گیر است. از تاپ و شلوارک، تیشرت و شلوار گرفته تا تونیک‌های کوتاه و بلند یا پیراهن‌های نخی، هر مدلی را می‌توان در میان آن‌ها دید.

رنگ پوست همه افراد با هم متفاوت است. بعضی پوستی گندمی دارند و بعضی دیگر، سبزه‌رو هستند. یکی از اصول خوشتیپ بودن در خانه، می‌تواند توجه به تناسب رنگ پوست و لباس باشد. افرادی که رنگ پوست روشنی دارند، در انتخاب رنگ لباس، از گزینه‌های بیشتری برخوردارند. در حالی که هر چه طیف رنگ پوست، به سمت رنگ‌های تیره‌تر می‌رود، گزینه‌ها تغییر می‌کنند.

هر چند که لباس‌هایی با رنگ‌های تیره، جذابیت و ابهتی خاص به فرد می‌بخشد اما پوشیدن رنگ‌های روشن و شاد، تاثیر بی‌نظیری روی روحیه افراد می‌گذارد. حتی افرادی که سبزه هستند هم می‌توانند رنگ‌های شاد را انتخاب کنند. شاید رنگ آبی روشن برای خانم‌های برنزه مناسب نباشد اما رنگ‌های آبی کلاسیک یا صورتی ملایم، جذابیت و در عین حال، معصومیت جالبی به آن‌ها می‌بخشند.

اگر کسی را می‌شناسید که از نظرتان شیک‌پوش است، از او برای خوشتیپ بودن در خانه الگو بگیرید. تفاوتی ندارد که او یک مدل باشد یا کسی که از نزدیک می‌شناسید. گاهی با دیدن بعضی لباس‌ها به تن افراد مختلف، دری تازه از دنیای زیبایی در ذهنمان گشوده می‌شود. بعضی اوقات، ست‌هایی را می‌بینیم که هرگز فکرش را هم نمی‌کردیم بتواند انتخاب جذابی باشد. برای مثال، شاید ست کردن شلوار راحتی با تاپ مدل‌دار چندان جالب نباشد اما بعد از دیدن آن در یک عکس، نظرمان تغییر کند.

هر چند که پوشیدن لباس‌هایی با طراحی خاص و منحصر به فرد، جذابیتی ورای تصور دارد، با این حال حقیقتی که مطرح کردیم را هم نمی‌توان نادیده گرفت. بهتر است برای خوشتیپ بودن در خانه یا خیابان و مهمانی، هر لحظه به دنبال ایده‌های نو باشیم. گاهی این ایده‌ها را از لباس‌هایی که بر تن افراد یا در مجلات می‌بینیم، پیدا می‌کنیم. بنابراین توصیه می‌کنیم که از خیر الگوبرداری از دیگران نگذرید.

یکی از آسان‌ترین راه‌های خوشتیپ بودن در خانه، بررسی برندهای مختلف است. با پیشرفت همه جانبه دنیای مد و سرگرمی، کمپانی‌های حوزه مد و فشن، فعالیتی روز افزون دارند. حالا نه تنها لباس‌های شب و رسمی، بلکه لباس‌های ورزشی و حتی لباس‌های خانگی هم در دنیای مد حرفی برای گفتن دارند. علاوه بر مدل‌های متنوع، به دلیل طراحی حرفه‌ای و دوخت بی نقصی که در لباس‌های برند لحاظ شده، هرگز از خرید آن‌ها پشیمان نمی‌شوید.

خرید لباس‌های راحتی برند نسبت به لباس‌های معمولی، هزینه بیشتری در پی خواهند داشت. با این حال اگر کیفیت این دو نوع لباس را با هم مقایسه کنید، حتما از انتخاب برندها راضی خواهید بود. همانطور که می‌دانید، معروف‌ترین ضرب المثل انگلیسی می‌گوید:

“هنوز آنقدر ثروتمند نشده‌ام که جنس ارزان بخرم”. زیرا همه می‌دانیم که “هر چقدر پول بدی، آش می‌خوری.”

هر چند که سن فقط یک عدد است و همه چیز به روحیه بر می‌گردد اما یکی از مهمترین نکات خوشتیپ بودن در خانه را می‌توان انتخاب لباس‌هایی با طرح و رنگ متناسب با سن دانست. پوشیدن مداوم رنگ‌های تیره مثل قهوه‌ای و غیره، برای خانم‌های جوان، انتخاب خوبی نیست. همینطور انتخاب رنگ‌های جیغ مثل قرمز، زرشکی و غیره برای خانم‌های میانسال، چندان جالب به نظر نمی‌رسد.

در بازه سنی زیر ۲۰ سال، اصلا به رنگ‌های تیره فکر نکنید. تاپ، دامن، تیشرت و شلوارک‌هایی با رنگ‌های شاد، بهترین انتخاب برای شما هستند. برای خوشتیپ بودن در خانه بلوزهای فانتزی و دخترانه با طرح‌های خوش رنگ و لعاب به همراه شلوار جین نیز می‌توانند از لباس‌های مناسب برای دورهمی خانوادگی‌تان باشد.

در این زمان، شما رسما بزرگسال محسوب می‌شوید. هر چند که لباس‌های فانتزی، جذابیت کمتری برایتان دارند اما می‌توانید گاهی با پوشیدن آن‌ها، حس و حال جوانی را در خود، قوت ببخشید. برای خوشتیپ بودن در خانه، لباس‌هایی با طیف رنگ‌های گرم از محبوب‌ترین گزینه‌ها در میان خانم‌های جوان است.

در این سن و سال، نه به جوانی روزهای ۲۰ سالگی هستید و نه به جا افتادگی خانم‌های ۵۰ ساله. پس به خودتان سخت نگیرید و هر لباسی که با آن راحت هستید را بپوشید. پیراهن‌های جذاب، از مواردی هستند که با پوشیدن‌شان حسابی انرژی می‌گیرید. شومیز به همراه شلوار راسته نیز، شخصیتی منحصر به فرد به شما خواهد بخشید.

طیف رنگی قهوه‌ای، پر طرفدارترین رنگ در میان بانوان میان سال است. این رنگ در عین حال که با رنگ پوست و مو همخوانی دارد، طراوت بخش نیز هست. رنگ‌های روشن‌تر این طیف، جوانی و جذابیت بیشتری به چهره می‌دهد. در این سن معمولا پوست به جوانی سال‌های قبل نیست. توصیه می‌کنیم حتما از کرم‌های مراقبت پوستی استفاده کنید تا شاداب‌تر به نظر برسید.

احتمالا کمی هم در قسمت شکم، برجستگی‌هایی دیده می‌شود. برای جمع کردن فرم بدن‌تان، بلوز و شلوارهای تنگ انتخاب نکنید چرا که نتیجه‌ای عکس دارد. همینطور لباس‌های گشاد که از تن‌تان آویزان باشد، ظاهر شما را پیر نشان می‌دهند. برای خوشتیپ بودن در خانه، لباس مناسب سایز خود را بپوشید. نه آنقدر تنگ که معذب شوید و نه آنقدر گشاد که از قیافه بیافتید.

چه خیلی لاغر و قد بلند هستید یا چاق و کوتاه قامت، خودتان را همانطور که هستید، قبول کنید. برای خوشتیپ بودن در خانه لازم نیست به اندازه شیک‌پوشی در مراسم‌های خاص، حساسیت به خرج دهید. هر اندازه در طول روز برای جذاب‌تر دیده شدن تلاش می‌کنید، در خانه می‌توانید خود واقعی‌تان باشید. از پوشیدن گن و لباس‌هایی که حجم بدن‌تان را زیاد می‌کند، دست بکشید.

کافی است سایز مناسب خود را انتخاب کنید تا در آن لباس، راحت باشید. بقیه ترفندهای خوشتیپ بودن در خانه را به طرح، رنگ و مدل برش لباس بسپارید. خوشبختانه این روزها طراحان لباس، تنوع و خلاقیت بسیاری را وارد حرفه خود کرده‌اند. به همین دلیل، با جادوی طرح و رنگ لباس‌ها می‌توان با جلب یا کاهش توجه به فرم بدن، هر نقصی را از نظرها پنهان کرد. در ادامه این مقاله، انواع برش لباس را با توجه به فرم بدن، شرح می‌دهیم.

اگر بخواهیم از نظر ظاهری افراد را دسته‌بندی کنیم، شما در صدر جدول قرار می‌گیرید. تاپ و شلوارک یا دامن، یکی از بهترین ست‌هایی هستند که با پوشیدن آن‌ها خوشتیپ بودن در خانه را به معنای واقعی، تجربه می‌کنید. پیراهن‌ها در هر شکل و برشی، جذابیتی بی‌نظیر به شما می‌بخشند. پوشیدن پیراهن‌های میدی یا کوتاه، شیک پوشی‌تان را به رخ همه می‌کشد.

نگران اضافه وزن‌تان نباشید. موهبت قد بلند، چاقی‌تان را تا حدود زیادی از نظرها پنهان می‌کند. هر چند که لباس‌های کوتاه چندان برای‌تان مناسب نیستند اما شلوارک و دامن‌هایی تا زیر زانو، علاوه بر پوشش دادن چاقی پاها، قد بلند‌تان را نمایان می‌کنند. لباس راحتی ست نیز برای خوشتیپ بودن در خانه، پیشنهاد فوق العاده‌ای است.

برای لاغر نشان دادن بالاتنه، لباس‌های یقه هفت، بسیار بهتر از لباس‌های یقه گرد هستند. چرا که با ایجاد خطای دید، گردن‌تان را بلندتر و لاغرتر نشان می‌دهند. در حالی که لباس‌هایی با یقه‌های گرد، خشتی و غیره، باعث می‌شوند پهنای بالاتنه، بیشتر و طول گردن، کوتاه‌تر به نظر برسد.

به دنبال لباس‌های بلند باشید. اگر اهل تیپ اسپرت هستید، انواع بلوز و شلوار‌های راحتی یا ست‌های تیشرت و شلوار گرمکن، می‌توانند گزینه‌های مناسبی برای شما باشند. اما اگر می‌خواهید کمی خانمانه‌تر لباس بپوشید، دامن‌های راسته یا پلیسه از بهترین ترفندهای خوشتیپ بودن در خانه هستند.

پیش از این نیز گفته بودیم که راحت بودن را در اولویت قرار دهید. همچنین پیشنهاد کردیم که به برش لباس، توجه کنید. شلوارهای راسته عالی هستند اما دامن‌هایی که قد آن‌ها تا مچ می‌رسد را فراموش کنید. لباس‌های خیلی بلند، شما را چاق‌تر از آنچه هستید، نشان می‌دهند.

به جای آن، تونیک‌هایی که در قسمت کمر، کمی باریک‌تر برش خورده‌اند، باعث می‌شوند که شما لاغرتر و کشیده‌تر به نظر برسید. نکاتی که در بالا و برای جمع‌تر دیده شدن بالاتنه مطرح کردیم، به کارتان می‌آید. فراموش نکنید که برای خوشتیپ بودن در خانه یقه هفتی، بهترین انتخاب است.

مهم‌ترین بخش استراحت در طول زندگی، خواب شب است که با هیچ چیز دیگری قابل جایگزین شدن نیست. یک خانم شیک‌پوش واقعی، حتی موقع خواب هم اصول خوشتیپ بودن در خانه را حفظ می‌کند. هر چند که سلیقه‌های مختلفی در این خصوص وجود دارد ولی اولویت در انتخاب لباس خواب، میزان راحتی آن است.

بعضی از خانم‌ها ترجیح می‌دهند در هنگام خواب، بلوز و شلوارهای راحت بپوشند. همچنین عده دیگری، تونیک‌های نه چندان بلند را بیشتر می‌پسندند. در این میان، عده زیادی از بانوان، برای خوشتیپ بودن در خانه، طرفدار لباس خواب‌های نازک و باز هستند. این دسته از لباس‌های خواب در اجناس و مدل‌های متنوعی به فروش می‌رسند. جنس‌های حریر، ابریشم و ساتن، محبوبیت بیشتری نسبت به سایر اجناس دارند.

چگونه خوش تیپ لباس بپوشیم

در هنگام تهیه لباس خواب، به جنس پوست خودتان نیز توجه کرده و لباسی را تهیه کنید که حساسیت‌زا نباشد. در غیر این صورت به جای استراحتی دلچسب و شروع روزی پر انرژی، با کهیر و سوزش در قسمت‌های مختلف بدن خود مواجه می‌شوید. هر چند که از قدیم گفته‌اند :

:”بکشید و خوشگلم کنید!”

اما واقعیت این است که دست‌کم خوشتیپ بودن در خانه، ارزش هیچ آسیب دیدگی و اذیت شدنی را ندارد.

بخش بزرگی از خوشتیپ بودن در خانه به لباس‌هایی که می‌پوشیم مربوط هستند. با این حال باید بدانیم که لباس‌های زیبا و جذاب، به تنهایی کافی نیستند. مرتب بودن موها و آراستگی ظاهری، کمک بسیاری به خوشتیپ بودن در خانه می‌کند. همچنین دوش گرفتن مرتب و استفاده از عطرها نیز در جذابیت هر چه بیشتر خانم‌ها، موثر است. خوشتیپ بودن فقط به مهمانی‌های آنچنانی مربوط نمی‌شود. بلکه بهتر است با یاد گرفتن اصول شیک‌پوشی، خوشتیپ بودن در خانه را نیز حفظ کنیم. استفاده از اکسسوری‌های ظریف، گیره‌های زیبا برای کنار زدن موها و آرایش ملیح، همگی در جذاب‌تر شدن بانوان نقش دارند.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه

نام *

ایمیل *

وب‌ سایت

رزیشا فروشگاه اینترنتی و جستجوگر انواع پوشاک و لباس زنانه می‌باشد که خریداران را به فروشندگان متصل و فرآیند خرید را ساده می‌نماید و با به وجود آوردن یک فضای رقابتی به خریدار کمک می‌کند تا انواع پوشاک و لباس زنانه را با قیمت ارزان‌تر خریداری کرده و همچنین تمام انتخاب‌های خود را در یکجا مشاهده نماید و این امر باعث خریدی با کیفیت‌تر، ارزانتر و آگاهی از قیمت واقعی اجناس می‌شود.

نام خانوادگی*


کد تایید *


کد تایید *


نام کاربری یا ایمیل *


رمز عبور *


وروددانستنی های سلامت واژن


هرگز ناامید نشوید!درمان زوج نابارور

بهار با این همه رنگ مهمان طبیعت شده و آن وقت شما غافل از آن همه تنوع و زیبایی، چسبیده اید به همان رنگ های تیره و سرد؟ حالا با تغییر فصل، وقت آن رسیده که شما هم تغییری در ظاهرتان ایجاد کنید.از قضا فصل بهار بهترین فرصت برای تجربه پوشیدن انواع لباس هایی است که هرگز آن را تجربه نکرده اید. فصل بهار، این فرصت را به شما می دهد که انواع رنگ ها را به مجموعه رنگ لباس هایتان اضافه کنید و با فصل هماهنگ شوید. برای خوش تیپ شدن شما در فصل بهار، پیشنهادهایی داریم که بد نیست آنها را هم گوشه ذهن تان داشته باشید تا این بهار خوش تیپ تر از پارسال باشید.در فصل بهار کم کم آدم ها رو می آورند به پوشیدن صندل. معمولا بهتر است صندل را با جوراب نپوشید، اما اگر هم محیط اقتضا نمی کند بدون جوراب در آنجا حاضر شوید بهتر است کفش های کتانی و اسپرت دیگر را برای این فصل انتخاب کنید. بهار فصل خوبی برای پوشیدن کفش های رنگ روشن مثل انواع کفش های ورزشی و اسپرت است. این فرصت را از دست ندهید.این چند تکه را برای فصل بهار امسال تهیه کنید تا تیپ تان کامل شود: یک شال خنک بهاره برای خانم ها (البته خانم هایی که از مقنعه استفاده می کنند می توانند شال را به عنوان مکمل پوشش شان استفاده کنند)، چند تی شرت ساده به رنگ های مختلف، شلوار کتان روشن، عینک آفتابی استاندارد و کلاه آفتابی بهاره.زمستانی ها را اخراج کنیداولین نکته ای که باید در نظر بگیرید این است که مناسب فصل لباس پوشیدن، از اصول اولیه خوش تیپی است. یعنی اگر یک ماه از آغاز بهار گذشته و شما هنوز چکمه پاشنه کوتاه تان را می پوشید یا اگر هنوز کاپشن و پلیور تن تان می کنید، باید از صف خوش تیپ ها خارج شوید. خوش تیپی حکم می کند که لباس های زمستانی را کنار بگذارید و لباس های بهاره بر تن کنید. قبول داریم که هنوز گاهی شب ها سرد است و باران های بهاری هم گاه و بیگاه فرو می ریزد، اما این به معنی آن نیست که هنوز باید چکمه و کاپشن پوشید! معمولا لباس های بهاره و پاییزه، آستین بلند هستند و کاپشن های بهاره هم گروه خاص لباس های این فصل هستند. بنابراین قبل از هر چیز از لباس های زمستانی تان دل بکنید و آنها را برای سال بعد در کمد بگذارید.نکته دوم برای پوشاک در بهار توجه به جنس پارچه است. این نکته به مورد قبلی هم بر می گردد یعنی با توجه به آن کمتر امکان دارد لباس فصل دیگری را بپوشید. معمولا پارچه لباس های فصل سرد پشمی است و کلفت تر اما لباس های فصل های خنک تر از جنس الیاف طبیعی و نخی است و تار و پودشان نازک تر است. به این ترتیب یادتان باشد که در فصل بهار باید لباس هایی انتخاب کنید که جنس پارچه شان مناسب فصل باشد. در دل این نکته، نکته دیگری هم نهفته است و آن هم این که هرگز یک لباس با پارچه خنک را با لباسی با پارچه گرم ست نکنید. مثلا شلوار مخمل گرم با پیراهن نازک تابستانی ترکیب مناسبی نیست. برای این که ناخودآگاه به اشتباه نیفتید یک راه این است که حتما لباس های زمستانه و بهاره را از هم جدا کنید و در کمدهای جدا بگذارید تا مبادا یک روز از فرط عجله پیراهن پشمی را با شلوار کتان نازک بپوشید!نه تنگ نه گشادلباس به اندازه تن خودتان بپوشید. سایز نبودن لباس یکی از نشانه های بدتیپی است. حتی اگر از سایز خودتان مطمئن هستید، باز هم شلوارهایتان را پیش از خرید یک بار پرو کنید. سایز لباس ها با مارک های متفاوت ،مختلف است.

همیشه این قوانین را نیز به خاطر داشته باشید: شلوارهای ارتشی و پارچه ای باید تا بالای پاشنه کفش شما بیایند. شلوارهای جین می توانند تا انتهای پاشنه کفش نیز کشیده شود.

زمانی که راه می روید شلوار شما نباید آنقدر کوتاه باشد که جوراب هایتان از زیر آن معلوم شود. زمانی که می نشینید شلوار شما نباید بیش از چند سانت به بالای جوراب تان رود.

چگونه خوش تیپ لباس بپوشیم

بهار فصل تی شرت هم هست و بهترین گزینه برای روزهای آفتابی به حساب می آید. فقط دقت کنید که اگر تی شرت تان خیلی بلند است نباید آن را داخل شلوار خود کنید. تی شرت باید کمی پایین تر از دور کمر شما قرار بگیرد. هر چیزی که از این مقدار پایین تر باشد بلند است و اگر بالاتر بایستد برایتان کوتاه است.فصل نو تیپ نوتنوع باید یکی از ویژگی های تیپ شما در فصل بهار باشد. اگر تابه حال در لباس پوشیدن تان خیلی دنبال تنوع نبوده اید، امسال این فرصت را از دست ندهید. مثلا اگر فکر می کنید فقط یک رنگ و مدل تی شرت به شما می آید و دست از تی شرت یا یک رنگ خاص برنمی دارید یا فکر می کنید اگر تیپ اسپرت بزنید اطرافیان که عمری شما را با تیپ رسمی دیده اند به شما با تعجب نگاه خواهند کرد، از این فکر دست بردارید و قالب های قدیمی را بشکنید. مدل ها و رنگ های دیگر را تجربه کنید؛ شاید بیشتر به شما بیایند. اگر همیشه از یک مغازه خرید می کنید، شجاعت به خرج دهید و این بار برای خرید لباس به فروشگاه های دیگر سری بزنید. به طرز لباس پوشیدن روز در خیابان، محل کار، مجلات یا تلویزیون دقت کنید و ایده های جدیدی برای لباس پوشیدن بگیرید.در عین حال، به پوشیدن رنگ هایی که بهتان نمی آید اصرار نداشته باشید. رنگ سال بنفش است؟ مشکی است؟ زرد است؟ اصرار دارید حتی اگر این رنگ ها به پوست تان نمی آیند آنها را بپوشید؟ بهترین رنگ لباس رنگی است که با رنگ پوست شما مکمل باشد.اگر شما لباسی به رنگی که با پوست تان هماهنگی ندارد بپوشید، ممکن است چین و چروک ها و خط و خطوط چهره تان بیشتر به چشم بیایند یا رنگ پوست تان را زرد و مرده نشان دهند. لباس هایتان را در رنگ هایی انتخاب کنید که در آن با طروات و سالم به نظر برسید. طراوت حرف اول را در فصل بهار می زند.رنگی شویدبهار فصل رنگ هاست و پوشیدن لباس های رنگی در این فصل حال و هوای خود و اطرافیان تان را واقعا عوض می کند. در این فصل پوشیدن رنگ های سبز، زرد، نارنجی و… بهتر از هر فصل دیگری است. در عین حال بهتر است تا حد امکان از پوشیدن لباس هایی با رنگ سرد و خنثی خودداری کنید تا دچار کسالت نشوید. استفاده از رنگ های زیاد باعث می شود که توجه دیگران نسبت به شما جلب شود، البته نه توجهی که زننده باشد. بنابراین سعی کنید در لباس هایتان بیش از سه رنگ استفاده نکنید و تا آنجا که می توانید پوشش خود را ساده نگه دارید.برای استفاده بهتر از رنگ ها، سعی کنید از مکمل های رنگی استفاده کنید، یعنی رنگ هایی که متضاد یکدیگر هستند تکمیل کننده هم نیز باشند (مثلا بنفش و زرد یا آبی و نارنجی). رنگ هایی که به هم نزدیک هستند به نام رنگ های هم خانواده شناخته می شوند (مثل زرد و نارنجی). زمانی که می خواهید لباس بپوشید باید سعی کنید که از رنگ های متضاد یا رنگ های هم خانواده استفاده کنید. یادتان باشد اگر لباس هایتان روشن هستند باید کفش هایتان نیز روشن باشد ولی اگر لباس های تیره تن می کنید کفش شما نیز باید تیره باشد.برای ست کردن رنگ و طرح پارچه بایــد از لباس هایـی استفاده کنید که بیش از ۳ طرح نداشته باشد. بهتر است لباس شما دارای یک یا دو طرح متنوع تک رنگ باشد. البته پیشنهاد ما این است که از لباس هایی استفاده کنید که تنها دارای یک طرح معین باشند (مثلا دارای گل های ساده سفیدرنگ باشند یا پشت آنها مارک کوچکی باشد.)فصل بهار برای خانم ها فصل خوبی است چون می توانند با تهیه چند شال به رنگ های شاد (که قیمت چندانی هم ندارد) تنوع زیادی در لباس پوشیدن شان به وجود بیاورند.منبع : jamejamonline.ir

در جستجوی مد


خرید ماست ساز پونته

کتابهایی که باعث رشد فکری فرزندتان میشود


جدیدترین مدلهای طرح برجسته فرش


خرید فرش تا 25میلیون بدون سود و ضامن


یادگیری زبان انگلیسی با اینترنت نیم بها


به مقصد دلخواهت با کمترین هزینه سفر کن

خرید اینترنتی تلویزیون،یخچال و… از بانه


لاکچری ترین نوع لمینت دندان

خریدمستقیم جدیدترین مدلهای میزاتو ازتولیدی


یادگیری زبان در کوتاهترین زمان

بادکنک آرایی واجرای مدرن ترین تم های تولد


اصلاح طرح لبخند و زیبایی دندان

بلیط کیش را دربهترین فصل سفر به آن خریدکن

میخوای بدونی برنامه غذایی مناسب بدنت چیه؟

Makan Inc.| All Rights Reserved – © 2013 – 2021

دانستنیهای شیک پوشی مخصوص بانوان جوان از تقویت مو تا انتخاب لباس با راهکارهای ساده

در قسمت نخست گفتار شیک پوشی مخصوص بانوان جوان در سرویس مد گردی لوکس تهران، به موضوعات مهمی در شیک پوشی بانوان جوان به خصوص در نیمه نخست سال که تنوع پوشش و انتخاب انواع لباس ها برای بانوان افزایش پیدا می کند اشاره شد. همچنین سبک مد و لباس ترانه عیلدوستی و نیوشا ضیغمی، دو بانوی هنرمند سینمای ایران با تحلیل شماری از مانتوها و پوشش های رسمی آنها بررسی گردید و نکاتی ارائه شد.

حتما بخوانید : دانستنی های شیک پوشی مخصوص بانوان جوان (قسمت اول)

در قسمت قبلی بر روی این موضوع تاکید شد که انتخاب لباس برای بانوان جوان، تا حد زیادی به انتخاب پوششی متناسب با قد و وزن و سن و حتی رنگ پوست آنان در ارتباط مستقیم است. در واقع، برای شیک پوش بودن به خصوص در فصل نیمه دوم سال که امکان استفاده از لباس های بیشتر فراهم می شود، توجه به اصول شیک پوشی بیشتر جلوه گر می شود.

گفتیم که بانوان چاق و قد کوتاه، بهتر است از طرح های شلوغ و لباس هایی که خطوط افقی زیاد دارند پرهیز کنند تا مد آنها در نگاه افراد، مطلوب به نظر برسد. همچنین بانوان لاغر و قد بلند، برای جذاب تر به نظر رسیدن، از تناسب رنگ های مکمل و همچنین لباس هایی که مزین به طرح های عمودی هستند، برای شیک بودن استفاده کنند. همچنین به این موضوع اشاره کردیم که انتخاب لباس، ارتباط معناداری با رنگ پوست بانوان و همچنین آرایش دارد که باید متناسب با مقتضیات مکانی و زمانی باشد.

چگونه خوش تیپ لباس بپوشیم

در گفتار امروز، قصد داریم به مسائل متنوعی که تجربه فعالان مد و لباس و تغذیه است برای جذاب تر بودن و شیک به نظر رسیدن اشاره کنیم که راهکارهای آسان برای سبک مد و لباس ساده است.

با مد گردی امروز  لوکس تهران همراه ما باشید.

مهم نیست آقا هستید یا خانم. حتی مهم نیست کودک هستید یا جوان یا میانسال. برای شیک پوشیدن و جذاب به نظر رسیدن، نه پول اهمیت زیادی دارد و نه برند پوشی و نه حد پاساژگردی های روزانه و هفتگی و ماهانه برای انتخاب لباس های آس هر فصل!

هیچکدام تاثیر فوق العاده ای بر روی شیک پوشی و جذاب بودن ندارد. بر خلاف تصور عموم، برای شیک بودن و جذابیت افزون، باید از طرح های شلوغ و رنگارنگ که تناسب و کنتراست خاصی ندارد در سبک مد و لباس پرهیز کرد.

همانطور که آرامش بصری در مشاهده خیلی از چیزها برای شما ارزشمند است، آرامش بصری در مشاهده مد و لباس یک فرد نیز بر روی ذهن شما و نظر شما و تصوری که در نگاه اول از فرد مقابل به شما منتقل می شود، تاثیرگذار خواهد بود.

خیلی ها، اصول  شیک پوشی متفاوتی را در کلاس ها و مقالات و کتاب ها و سخنرانی ها ارائه می کنند و همچون دنیای هنر، دنیای مد و لباس نیز تابع سلیقه است. اما به نظر می رسد، خیلی از این نظرهای هر چند متفاوت، در ۳ اصل با هم اشتراک نظر دارند:

بارها در مراسم هنری، ژورنال های مد و لباس از ووگ بافتنی گرفته تا بوردا و بسیاری از نشریات و درگاه های معروف مد و لباس جهان، لباس هایی را مشاهده کردید که در عین حال که بسیار شیک است، بسیار ساده است. مد و لباس، الهام بخش از دنیای هندسه و طراحی و خلاقیت است. یک برش، هر چند ساده، می تواند لباسی را فوق العاده تاثیر گذار کند و این راز لباس مفهومی است که در دنیای مخاطبان بسیار پیدا کرده است.

بنابراین برای شیک پوشی، ساده بودن را در اولویت نخست قرار دهید. برخی از مزون داران حرفه ای ایران و جهان و حتی تحلیل گرهای مشکل پسند دنیای فشن، طرح های ساده بسیاری از سلبریتی های ایرانی و خارجی را در فهرست انتخاب های مهم خود به هواداران معرفی می کنند.

در گفتار قبل مشاهده کردید که چگونه مانتوهای ساده اما جذاب ترانه علیدوستی و نیوشا ضیغمی که از رنگ های مکمل و طراحی غیر شلوغ برای دوخت آن استفاده شده بود، فشن بلاگرهای معروف ایرانی را ترغیب کرد.

اگر به لباس های عروس پرنسس های معروف یک دهه اخیر نگاه کنید، جذاب ترین آنها، ساده ترین طرح ها را جلوه گر هستند. این قضیه  در لباس عروس کیت میدلتون و مگان (عروس  جدید ملکه انگلیس)  به وضوح مشاهده شد.   بنابراین در دورانی که خیلی ها به دنبال طرح های شلوغ و رنگ بندی های جیغ و طوفانی! در لباس های شب و بیرون هستند، به ساده پوشی روی بیاورید تا قدرت انتخاب و سبک فکری مثبت و راحت خود را به رخ بازاری پسندهای امروز بکشید!

راز دوم شیک پوشی و جذاب به نظر رسیدن، توجه به اصل انتخاب لباس به تناسب قد و وزن و سن است. شما در طول روز، صدها نفر را در کوی و برزن و اداره و مدرسه و دانشگاه مشاهده می کنید که با وجود انتخاب لباسی فاخر، گران و برند، اما به دلیل نبود تناسبی منطقی بین قد و وزن و حتی سن و از همه مهم تر رنگ پوست، لباس اصطلا به تن فرد، نمی شیند و جذابیت آن جلوه گر نیست.

مهمترین نکته در انتخاب هر لباس، توجه به قد، وزن  و سن فردی است که قصد دارد آن را به تن کند. ارزان ترین و ساده ترین لباس ها، وقتی اندازه و فرم تن فرد باشد، جذابیت آن و آرامش بصری و انرژی مطلوبی که به نظر افراد منتقل می کند، به مراتب بیشتر از لباسی است که گران است اما به قول عموم، به تن فرد گریه می کند!

اگر در بهار و تابستان به فکر انتخاب مانتو یا کت تک یا شلوار جین یا روسری یا شال هستید، تناسب این لباس را با فاکتورهای ۳ گانه معرفی شده در نظر بگیرید. لباسی انتخاب نکنید که شما را ۲۰ سال پیر تر یا آنقدر جوان نشان دهد که در نگاه افکار عمومی جذاب به نظر نرسد.

تکرار یک رنگ در مد و لباس می تواند تاثیر فوق العاده تری از لباس های رنگارنگ برند گران قیمت داشته باشد. همچنین، تناسب در فشن، عاملی برای انتقال سیگنالهای انرژی مثبت افراد به یکدیگر است که باید در سبک زندگی خود در نظر داشت.

برای متناسب پوشیدن، از پروهای مکرر و استفاده از نظرات مشاوران هراس نداشته باشیم.

لباس شما همچون فکر شما، به افراد و محیط پیرامون، انرژی میدهد. برای انرژی مثبت به نظر رسیدن و چهره ای کاریزما داشتن، حتما نیاز به سخنان فاخر با ادبیات شاخص در کلام و گفتار نیست. اگر چه این دو مقوله در زندگی و نظر مثبت دیگران به ما تاثیر فوق العاده مهمی دارد، اما بخشی از ان را می توان از طریق لباس بدست آورد.

شاد پوشیدن، ارتباط معناداری با شفاف اندیشیدن، شاد زیستن و زندگی امیدوارانه دارد. اگر غیر از این بود همه پرستاران، لباس مشکی به تن می کردند. رنگ ها، انرژی دارند و شما می توانید این انرژی موثر را از طریق سنگ و جواهرات و اکسسوری و لباس به خود و دیگران منتقل کنید و این قضیه  خیلی مهمی در ارتقا روابط  شما  با دیگران  در  داخل و خارج از  کشور است. چرا که ظاهر شما و استایل شما، نخستین چیزی  است  که در  ارتباط  با دیگران به چشم آمده و سریعا مغز آن ها را به سمت تحلیل و بررسی نوع نگاه و شخصیت  شما بر اساس  نوع  ظاهر رهنمون میکند. اگر چه کتاب “ذهن فریبکار شما” که توسط نشر اختران در سال ۱۳۹۵ منتشر شد به ما گوشزد میکند که فریب اطلاعات مخدوش و گنگی که در ذهن خود درباره  موضوعات مختلف است را نباید خورد تا از واقعیت، دور نشویم!

شادپوشیدن، به معنای استفاده از رنگ های جیغ با طیف های خیلی روشن نیست. به معنای رنگوارنگ پوشیدن نیست. برای خیلی از افراد، نگاه اول، نگاه آخر است. چه خوشمان بیاید و چه بدمان بیاید و باید به این موضوع در طراحی لباس و استایل در فصول  مختلف سال توجه کرد. حتی  بهترین نت های عطر  گرم و سرد از برترین  برندهای جهان وقتی با استایل  بد همراه شود، تاثیرگذاری خوبی  نخواهد داشت.

این خوش آمدن یا بد آمدن های ظاهری، بر روی ذهن افراد تاثیر مثبت یا منفی می گذارد. تلاش کنیم تا با پوشیدن لباس هایی که رنگ های امیدوارانه، جذاب و انرژی مثبت دارند، چهره های باشکوه و کاریزماتیک در طول روز و زندگی خود به انها منتقل کنیم تا خود و جامعه ای شاد و شاداب را با دنیای فشن، بوجود آوریم.

بنابراین، برای شیک پوشیدن، راز رنگ ها را فراموش نکنیم.

یکی از اصول شیک پوشی که توصیه شده آقایان و بانوان مشکل پسند همواره  در طراحی استایل به آن توجه کنند، علاوه بر  رعایت بهداشت  پوست و اجرای  روش  های مراقبتی،  توجه به نوع طراحی  مو است. بهترین  لباس ها اگر با آرایش صحیح مو که می بایست  متناسب با ظاهر و سن و مد شما همراستا باشد، تناسبی  نداشته باشد،  خیلی زود توجه بیننده را به خود جلب کرده  و تصویر  منفی  در ذهن فریبکار  او شکل می گیرد. همانطور که باید به پوست و آبرسانی پوست توجه داشت، به  شادابی و طراوت  مو خود در ۴ فصل توجه کنید که بعضا معمولی ترین استایل  ها را میتوان با آرایش  مو  عالی، جذاب کرد. مخصوصا  برای  بانوان و بانوان جوان در استایل های  مجلسی  و دورهمی!

افرادی که تا دیروقت مشغول دنیای لایک و فالوهای شبکه های اجتماعی هستند و با گوشی های موبایل هوشمند به بستر می روند و زمان خواب آنها از ساعت ۱ نصف شب آغاز میشود، در معرض آسیب های فراوان به پوست و مو هستند.

این دو عضو، نیازمند استراحت هستند. نیازمند مراقبت هستند. مخصوصا برای آقایان که آراستگی و نبود چین و چروک های پوست در سنین مختلف، تاثیر بسزایی در شیک به نظر رسیدن دارد. برای بانوان به خصوص دختران نوجوان و جوان، مراقبت از پوست و مو، در کوتاه مدت و بلند مدت ، تاثیز بسزایی در زیبایی و بهداشت ان ها خواهد داشت.

اگر در معرض ریزش مو قرار دارید، پیش از مراجعه به پزشک، سبک تغذیه خود را بررسی کنید. سبک غذایی فست فودی و مملو از چربی های اشباع شده و خواب کم و در معرض قرار دادن مکرر پوست و مو با هوای خشک و آلوده، از مهم ترین عوامل آسیب پذیری این دو عضو مهم در جذاب به نظر رسیدن افراد است.

بهترین روش برای درمان ریزش مو استفاده از نرم‌کننده‌هایی است که حاوی سیلیکون – dimethicone یا cyclomethicone – هستند.  این نرم کننده ها را با مشاوره متخصصان پوست و مو تهیه کنید.

نوروز، بهترین فرصت برای آشتی کردن با ۲ سبک غذایی مهم و تاثیر گذار بر روی سلامت انسان است. یکی ماهی است که برای ما ایرانی ها به دلیل قرار گیری در ناحیه خشک و نیمه بیابانی، خوردن مکرر آن در سبد غذایی مردم نیست و میلیون ها ایرانی جز در شب عید، علاقه ای به تناول آن ندارند.

در حالی که ماهی، هم برای پوست و مو هم برای بهداشت روح و جان بسیار موثرتر از گوشت قرمز و حتی گوشت مرغ است. باید از رویه ماهی خوری عید، در دیگر فصول سال نیز بهره برد. در بلند مدت شما به ارزش جایگزین کردن گوشت ماهی به جای گوشت قرمز پی می برد و شاید در کوتاه مدت فواید ماهی خوری زیاد برای شما عیان نشود.

چگونه خوش تیپ لباس بپوشیم

مساله بعدی که در فرآیند شادابی پوست و مو در نظر داشته باشید و فرهنگ نوروز می تواند آن را تقویت کند، آجیل خوری است. خوردن خشکبار، وقتی به اندازه باشد، بسیار برای سلامت افراد به خصوص نوجوانان و جوانان تاثیر گذار است.

ما در ایران، با کمبود ویتامین D روبرو هستیم. برخی از تخمه ها چنین ظرفیتی را برای ما ایجاد می کنند. بانوانی که با مشکل مفصل روبرو هستند و دفع کلسیم، از برخی از خشکبار تازه ایرانی برای جایگزین کردن کلسیم و دیگر مواد مغذی مورد نیاز برای شادابی پوست و مو می توانند استفاده کنند.

همین خرما که یکی از غذاهی استراتژیک ایران است، تاثیر زیادی در شادابی پوست و مو دارد و باید فرهنگ خرما خوری را در کشور بیش از قبل تقویت نمود. خرما خشک می تواند در فرهنگ آجیل خوری و پرهیز از شور خوری و تنقلات خوری روزانه ما وارد شود و از تاثیرات آن استفاده کنیم.

موادغذایی که برای بدن مفیدند می‌توانند به تندرستی موها کمک زیادی کنند. پروتئین و امگا ۳ موجود در ماهی سالمون و آجیل نقش زیادی در سلامت و شادابی موها دارند. سبزی‌های برگ‌سبز، لوبیا و کلم نیز برای موها مفیدند. استفاده از رژیم غذایی غیراصولی باعث کاهش مواد معدنی بدن از قبیل روی، بیوتین، پروتئین و ریزش مو می‌شود.

همان طور که در نکته  قبلی گفتیم،  پوست و مو شاداب  و با طراوت در طراحی استایل بسیار موثر است.  نوروز، بهترین فرصت برای آشتی کردن با ۲ سبک غذایی مهم و تاثیر گذار بر روی سلامت انسان است. یکی ماهی است که برای ما ایرانی ها به دلیل قرار گیری در ناحیه خشک و نیمه بیابانی، خوردن مکرر آن در سبد غذایی مردم نیست و میلیون ها ایرانی جز در شب عید، علاقه ای به تناول آن ندارند.

در حالی که ماهی، هم برای پوست و مو هم برای بهداشت روح و جان بسیار موثرتر از گوشت قرمز و حتی گوشت مرغ است. باید از رویه ماهی خوری عید، در دیگر فصول سال نیز بهره برد. در بلند مدت شما به ارزش جایگزین کردن گوشت ماهی به جای گوشت قرمز پی می برد و شاید در کوتاه مدت فواید ماهی خوری زیاد برای شما عیان نشود.

مساله بعدی که در فرآیند شادابی پوست و مو در نظر داشته باشید و فرهنگ نوروز می تواند آن را تقویت کند، آجیل خوری است. خوردن خشکبار، وقتی به اندازه باشد، بسیار برای سلامت افراد به خصوص نوجوانان و جوانان تاثیر گذار است.

ما در ایران، با کمبود ویتامین D روبرو هستیم. برخی از تخمه ها چنین ظرفیتی را برای ما ایجاد می کنند. بانوانی که با مشکل مفصل روبرو هستند و دفع کلسیم، از برخی از خشکبار تازه ایرانی برای جایگزین کردن کلسیم و دیگر مواد مغذی مورد نیاز برای شادابی پوست و مو می توانند استفاده کنند.

همین خرما که یکی از غذاهی استراتژیک ایران است، تاثیر زیادی در شادابی پوست و مو دارد و باید فرهنگ خرما خوری را در کشور بیش از قبل تقویت نمود. خرما خشک می تواند در فرهنگ آجیل خوری و پرهیز از شور خوری و تنقلات خوری روزانه ما وارد شود و از تاثیرات آن استفاده کنیم.

موادغذایی که برای بدن مفیدند می‌توانند به تندرستی موها کمک زیادی کنند. پروتئین و امگا ۳ موجود در ماهی سالمون و آجیل نقش زیادی در سلامت و شادابی موها دارند. سبزی‌های برگ‌سبز، لوبیا و کلم نیز برای موها مفیدند. استفاده از رژیم غذایی غیراصولی باعث کاهش مواد معدنی بدن از قبیل روی، بیوتین، پروتئین و ریزش مو می‌شود.

بارها در رسانه های دیداری و شنیداری و دیجیتالی شنیده اید که برای جذاب بودن، باید به بهداشت مو توجه کنید و یکی از راهکارها، دوری از سشوار مکرر است.  بیشتر افراد به دنبال سشوار‌های قوی هستند تا به سرعت موهایشان را خشک کنند تا وقت گرانبهایشان گرفته نشود. اما تحقیقات نشان داده برای استفاده از سشوار‌های ضعیف و قوی باید زمان یکسانی صرف کرد. از سشواری استفاده کنید که حرارت و صدای کمتری داشته باشد تا موهایتان صدمه نبیند. همچنین آقایان برای جلوگیری از ریزش مو، سریع نسبت به خشک کردن موهای خود با سشوارهای قوی استفاده نکنند.

توجه کنید که اساسا شانه  زدن،  عامل  موثری  برای  ریزش  مو  نیست. متخصصان پوست و مو معتقدند روزانه ۵۰ تا ۱۰۰ تار موی مردم به‌طور طبیعی می‌ریزد. آنها توصیه می‌کنند موهای خیس را شانه نزنید و از شانه‌هایی استفاده کنید که سوزن‌هایشان به موها آسیب نزنند. اما افراط در شانه زدن نیز می تواند عامل مهمی در افزایش ریزش مو و آسیب رساندن به مو باشد که باید در نظر داشت. خشک کردن مو با دمای معمولی اتاق، رویه ای  است  که تیلور  سویفت و ماریا شاراپووا (ملکه یخی  تنیس  جهان) همواره بر آن تاکید داشته است.

برخی  از مدلها  در  طراحی مد و لباس  و حتی  آرایش  به خصوص  طراحی  مو،  فقط مناسب  فوتوشوت های تبلیغاتی است. مثل  دم  اسبی  کردن مو که شما حجم  زیادی از موهای خود را برای  مدتی تحت  فشار قرار می دهید. دم‌اسبی کردن موها با استفاده از کش‌های محکم، صدمه زیادی به موها می‌زند. توجه داشته  باشید که دم  اسبی کردن مو، سبب  کشیدن تارهای مو شده که در دراز  مدت، تهدیدی  جدی  برای  ریزش مو است. اگر اکسسوری  هم برای  مدت  طولانی به  تارهای  مو بزنید، انتظار ریزش  مو غیر ممکن نخواهد بود. از دم  اسبی کردن  موهای خود وقتی هنوز خیس است،  اجتناب  کنید.

همان طور که میدانید،  با بالا  رفتن سن، موهای  آقایان و بانوان، رنگ خاکستری  به خود گرفته  و رشد آن ها ضعیف  یا کند می  شود. البته نوع تغذیه و سبک زندگی شما  نیز در  تسریع یا کند شدن فرآیند سفید شدن مو تاثیر  گذار خواهد بود. یکی از مواردی که میتواند صدمه  جدی  به موهای  شما بزند، استفاده از رنگ های  شیمیایی  است. سعی کنید اگر  خیلی  علاقمند به دکولره  و رنگ زدن موهای  خود هستید، از رنگ هایی  که در  فرمولاسیون آنها رنگ های شیمیایی کمتری به  کار رفته، استفاده کنید. در بهار و تابستان، استفاده از رنگ موهای طبیعی را در دستور کار قرار دهیم و به خصوص بانوان جوان، از دکلره کردن مکرر موهای خود پرهیز کنند. استفاده  از شامپوهایی  که PH  متعادل کننده دارد و میتواند الکتریسیته ساکن روی موها را حذف کند، استفاده کرده تا در زمستان، موهای  با طراوت تری  داشته باشید.

کسانی که مو فرفری  هستند، همواره در طراحی  مدو لباس و آرایش مو سخت گیری  زیادی دارند. نکته  ای که این  افراد باید بدانند ان است که حتی الامکان از برس و شانه زدن زیاد مو به خصوص اتوی  مکرر مو پرهیز  کنند. موهای فرفری، شکنندگی زیاد دارد.  اما سعی کنید برای نرم  کردن آنها،  از نرم کننده های حاوی پلیمر  استفاده  کرده  که مو را صاف می کند.

مرتب رنگ مو خود را تغییر ندهید. در بهار  و تابستان، افراد  علاقه زیادی  به رنگ کردن مو دارند. چرا  که بر  خلاف  نیمه دوم سال، کمتر سر  خود را می پوشانند. تغییر مکرر  رنگ  مو،  صدمه دیدن مو ها را افزایش  می دهد. همواره با پزشک متخصص  مو خود مشورت کنید.

رنگ مو، میتواند تهدیدی برای  سلامت  مو باشد. تهدید سلامت مو یعنی بد ترکیب شدن  استایل و تهدیدی  برای خوش تیپی  بانوان و آقایان مشکل پسند! رنگ  های شیمیایی در  رنگ مو، تهدید سلامت انسان نیستند. اما در دراز  مدت به سلامت  موهای شما آسیب خواهند رساند. تاثیر مخرب رنگ‌های نیمه‌ دایم و دائمی ‌اکسیداتیو قهوه‌ای یا سیاه‌رنگ که در  طراحی فرمولاسیون شیمیایی  رنگ مو ها به  کار  می رود، باید جدی  گرفته  شود. بازگشت به شیوه های سنتی  رنگ  مو میتواند  اقدامی جذاب  برای  تغییردر سبک زندگی  شیمیایی  مدار باشد.

همان طور که گفتیم، گرما زیاد، تهدیدی  جدی برای  سلامت مو است. برای  همین است که از رفتن  مکرر به  سونا خشک و بخار پرهیز کنید.  بگذارید موها استراحت کنند و با  جریان هوا خشک شوند.

نور خورشید برای سلامت پوست و مو همانطور که مفید است، میتواند مضر  هم  باشد. اگر خیلی مفید  بود، غوغایی  در طراحی فرمولاسیون کرم های ضد آفتاب با اس پی اف  های  متنوع وجود نداشت. مراقبت از مو برای بانوان و آقایانی که زیاد در طول نیمه  اول  سال در  معرض تابش  آفتاب هستند بسیار مهم  است.

علاوه بر دنیای پوست و مو که تاثیر زیادی در جذاب به نظر رسیدن دارد، انتخاب لباس نیز تاثیر بسزایی دارد. در این گفتار، ۸ توصیه عادی اما مهم داریم:

یکی از  اصول  مهم شیک پوشی، صبوری  و تامل  و فرصت دادن به ذهن برای تحلیل  اطلاعات  است. لباس هایی  که برای روز  بعد در نظر دارید را ۲۴  ساعت  قبل یا حتی الامکان شب  قبل  تعیین و اماده کنید. این کار  سبب  خواهد تا زمان و فکر کافی  برای هماهنگ کردن لباس ها با استایل مورد نظر جهت  حضور  شاخص  در مهمانی/رویداد موردنظر داشته  و ظاهری موجه تر  را برای  خود به ارمغان آورید.

همواره همه چیز  وفق مراد شما نخواهد بود. حتی  برای شرکت در  مراسم  یا رویدادی  مهم  که حضور  شما در ان  اهمیت  زیادی دارد و به هر دلیلی، موفق  به طراحی استایل با لباس مورد نظر  خود نمی شوید. برای  این مواقع، انرژی  مثبت های شیک پوش، همواره یک دست لباس آماده برای موقعیت های اورژانسی و یهویی  دارند تا بتوانند با چهره موجه و موقر  و با کلاس  در  مراسم مورد نظر آماده شده و استرس را از خود و دیگران دور کنند. این  قضیه  در سفرهای  یهویی نیمه  اول  سال  خیلی به  چشم میخورد.

از  اصول  مهم  شیک پوشی،  انتخاب درست  کفش و تمیز نگهداشتن آن  است. کفش و ساعت و آرایش مو، نخستین موضوعاتی  است که در نظر بیننده  جلوه  گر شده و  ذهن  فریبکار آنها را به  سمت آنالیز  ذهن و شخصیت  شما رهنمون میکند! مراقبت این ذهن های همیشه  فریبکار مخاطبان خود باشید و سعی کنید با فاکتورهای معمولی، نظرات منفی ذهن فریبکار آنها را تقویت نکنید. تمیز کردن کفش،  یکی از آن  مسائل  است. هیچ وقت از یک بانو (حتی ناظر پروژه های ساختمانی) انتظار نمی رود که کفش کثیف داشته باشد.

اگر طیف های  رنگ خاصی مورد علاقه شما است و از  این رنگ ها،  چند دست لباس دارید، هیچ اشکالی ندارد که در  مراسم گوناگون مرتب  از آن ها استفاده  کنید. این روش، مغایر اصول  شیک پوشی نیست  و شما را به پرداخت  هزینه های اضافی  برای  تغییر مکرر  استایل، ترغیب نمی کند و معتاد خرید (shopaholic)  نمی  شوید.

الان خیلی ها برای دیگران، عکس میگیرند و برای  اینستاگرام، سلفی  میگیرند و آنچه اهمیت دارد، نظر  دیگران است. چرا باید خودتان را مرتب از اشل و معیار و رویکرد دیگران تحلیل کنید؟ آن هم  دیگرانی که ذهن فریبکار دارند؟! چه  لزومی دارد که شما برای  خوش آمد دیگران عکس  بگیرید و لباس بپوشید!؟ در حال  زندگی  کنید  و برای  خودتان  بپوشید. اولویت اول و آخر، حس خوب  شما است. قضاوت دیگران، لزوما معیار مستندی برای آسیب شناسی طراحی استایل  و شیک پوشی  شما نیست.

آشتی  کردن با خیاط خوب، یکی ازاصول شیک  پوشی  است.  اگر خیاطی  نمیدانید، پیش خیاط مجرب رفته و نسبت  به تنگ و گشاد،  بزرگ و کوچک کردن  لباس  های قدیمی خود اقدام کنید.

شیک  پوشی نیاز  به صبوری و حوصله  و همچنین مطالعه  استایلهای روز  در موقعیت های مختلف دارد. برای شیک پوشی، صبوری را یاد بگیرید که اصلی مهم برای انرژی  مثبت های شیک پوش است و شما را از غیر تکراری  پوشیدن، رها میکند.

اما این سوال پیش می آید که چطور غیر تکراری و ساده لباس بپوشیم.

توصیه بسیاری از کارشناسان مد و استایلیست ها،  توجه  به اصول ساده سازی  در  طراحی مد و لباس است. هر چقدر ساده  بپوشید، قدرت انتخاب بیشتری برای رنگ دارید. شلوغ شدن استایل  حتی با برترین و لوکس ترین  برندهای کت و شلوار و کراوات و بوشت و جلیقه  و کفش مردانه و زنانه لاکچری، کمکی به  فاخر کردن استایل شما نخواهد کرد. پیچیدگی غیر ضروری  را کنار بگذارید. سادگی، کمکی برای نوآوری  و مدیریت  خلاقیت است. با ساده ترین ابزارها میتوان کارهای بزرگی  کرد.  حتی در انتخاب پوشش.

استایل های تک رنگ بر خلاف  تصور عموم، قدرت جذب زیاد و انرژی مثبت زیادی  را تولید میکند. مخصوصا اگر قد کوتاه یا قد بلند دارید. استایل تک رنگ متناسب  با رنگ فصل و سال، تاثیر زیادی در جذابیت و خوش پوشی شما دارد. استایل خاکستری و حتی سرتا پا سیاه اگر معیارهای خوش پوشی در آن رعایت  شود و تکراری نباشد، برای  ببینده  جذابیت آفرین  خواهد بود.

اکسسوری درشت مردانه  و زنانه  اگر به درستی به کار رفته  باشد، ساده  ترین  استایل ها را هم جذاب و فریبنده می کند.

دو رنگ اصلی در طراحی استایل های مجلسی  و دورهمی و کژوال است. با ترکیب ان ها میتوانید خیلی جذاب باشید.  کوکوشانل با کفش های نوک مشکی و دامن های سفید، انقلابی در طراحی مد ایجاد کرد. همچنان استایل سیاه و سفید، برازنده  بانوان و آقایان مشکل پسند است. نمونه هایش را در اینترنت مشاهده کنید.

طراحی لباس شما می  بایست  از برش ودوخت  خوبی  برخوردار  باشد  تا انرژی  مثبت ایجاد کند.  کیفیت عالی و مرغوب حتی در طراحی لباس های ساده نیز، چشم نواز است.

مهم نیست کیف و کفش شما از برند لاکچری گوچی یا والنتینو هست یا کفش  ملی  ایران.  مهم  ان است  که تناسب  رنگ و اندازه  با طراحی استایل داشته  و خلاقیت شما را در انتخاب آن نمایش دهد. کیف و  کفش  خوب و متنوع برای طراحی استایل های جذاب و غیر خسته کننده اهمیت زیادی دارد.

یکی از روشهایی که میتوان حتی استایل های  ساده  و معمولی و بعضا بد ترکیب را موجه کرد و ذهن دائما فریبکار مخاطبان خود را فریب و منحرف کرد، لبخند زدن و صورت بشاش و انرژی مثبت  داشتن است که هم برای أقایان و هم برای بانوان به خصوص جوانان جهت تعامل و ارتباط با مشتریان و مخاطبان روزانه اهمیت زیادی دارد. افراد بشاش و خندان و انرژی مثبت، کاور خوبی برای  طراحی های استایل  معمولی  هستند و ذهن را به  معیارهای دیگری منتقل می کنند. بنابراین به  لبخند خوب  توجه کنید. لبخند خوب، دندان خوب و سفید میخواهد.

قرمز پوشیدن در هر موقعیت زمانی و مکانی امکان پذیر نیست. اما بررسی ها نشان می دهد که رنگ قرمز، رنگ hot  و جذاب است  و کاریزماتیک بوده و میتواند کاوری  برای طراحی لباس نامناسب  باشد.

یکی از معیارهای زنانگی، موهای بلند است. همانطور که یکی از معیارهای مردانگی در طراحی استایل،موهای کوتاه است. موهای بلند برای بانوان، عامل جذابیت ساز  است. چه درست چه غلط، این فاکتور مهم برای خوش  پوشی  بانوان جوان به شمار می رود.

بسیاردر طراحی استایل  بانوان مشاهده می شود که افراط  وجود دارد. افراط گرایی  در طراحی استایل  نهی  شده است. حفظ تعادل، همان حفظ سادگی است  که  معیاری  برای خوش  پوشی  به شمار می رود.

به body language توجه کنید. ۹۰ درصد برداشت  دیگران  درباره  برخورد اول با شما، به  کلام و گفتار و نوشتار شما ارتباطی ندارد. به زبان بدن  ارتباط دارد. از زبان  بدن برای ارتباط موثر  با مخاطب استفاده کنید. مخصوصان بانوانی که در حوزه بازاریابی و فروش مشغول به  کار هستند.

فرم بدن شما به خصوص در میان بانوان، عامل افزایش اعتماد به نفس (self-confidence) است. بانوانی که اندام ساعت  شنی دارند، بیش  از آقایان جذاب  تر هستند. مخصوصا بانوانی که استایل curve  دارند معمولا به فرم بدن توجه دارند که از  اصول خوش پوشی  و خوش تیپی و جذابیت است.

لایه  برداری پوست برای جذابتر شدن صورت بانوان و آقایان اهمیت  دارد. میتوان با ماسک های گیاهی، کار لایه  برداری را در طول هفته و ماه انجام دادوپوست را از آلودگی های زیست محیطی  نجات  داد که باعث شکنندگی و شل شدگی  و  غیر صاف و شفاف شدن پوست می شود. همه  پوستها لایه برداری  نیاز دارد.  از ماسک جوش شیرینی استفاده کنید که معجزه ای برای پوست های خشک و چرب و مختلط است و آکنه کش  و میکروب کش است.

در بیشتر لباس‌های معرفی شده در هفته مد سال های اخیر، رنگ‌های تند و روشن مثل قرمز و آبی سیر و سبز و زرد به وفور قابل مشاهده است که نشان دهنده این  واقعیت  است که رنگ هایی با تناژ شاد، هم  چنان درکانون توجه فشن شو و طراحان خانه های مد اروپا تا آمریکا است.

اگر  فکر میکنید  لباس های دهه هشتاد قرن بیستم میلادی  فراموش شده  است  اشتباه میکنید.  رگه هایی  بارز از آن را در طوفان مانکن ها  روی  استیج های داغ گوچی تا آرمانی مشاهده میکنیم. همچنان شاهد حضور فعال  اپل، لباس های  گشاد و ساسون  دار هستیم که نشان دهنده  طرفدارانش در سراسر جهان است.

لباس های گل  گلی و فلورال هم چون عطرهایی با نت های گلی، همچنان در کانون توجه و سرلیست خرید بانوان مشکل پسند قرار دارد. به  خصوص برای استایل های نیمه نخست سال.  این  مدل  بهاری  هیچ گاه فراموش  نمی شود.

اگر چه گفتیم تگ رنگ پوشیدن  برای بانوان چاق و قد کوتاه مهم است، اما همرنگ پوشیدن تقریبا از مد افتاده و شما  باید  روانشناسی رنگ ها را یاد بگیرید.

این اصطلاح شاید کمی عجیب به نظر برسد اما تعریف ساده‌ای دارد و به معنای روندی تازه در سادگی و مینیمالیسم در فشن است که به ایجاد بافت و حجم در لباس‌های ساده می‌پردازد.

لباس  های راه  راه هم  در طراحی  لباس سلبریتی ها و هم مانکن  های استیج های  طوفانی  فشن ویک  های پاریس و میلان  و نیویورک مشاهده  می شود. راه راه های  درشت  و  عریض شاد،  در  طراحی استایل طراحان خانه  های مد همچنان مشاهده می شود. از آن ها ایده  بگیرید و به خیاط  خود منتقل کنید.

دنیای لاکچری گردی را هر روز با لوکس تهران دنبال کنید و نظرات خود را درباره دنیای فشن از طریق بخش ارتباطی لوکس تهران با ما در میان بگذارید.

 

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه

نام

ایمیل

لیست ۱۰ زن زیباروی مسلمان در سال ۲۰۲۰ به انتخاب FillGap  

مدگردی با کامالا هریس ؛ یکی از خوش استایل ترین زنان سیاستمدار آمریکا

معرفی جاذبه های گردشگری در استانبول

معرفی کاخ های استانبول

در مورد بوستان آهوان کیش جزیره هندورابی بیشتر بدانید

Re:Style 2020 گالکشن مُد هیوندای از اسقاطی قطعات خودرو

چسباندن نیش مصنوعی به دندان با چسب ناخن، ترند عجیب و جدید تیک تاکی ها

لوکس تهران

چگونه خوش تیپ لباس بپوشیم
چگونه خوش تیپ لباس بپوشیم
0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *