چگونه دختری بامزه باشیم

 
helpkade
چگونه دختری بامزه باشیم
چگونه دختری بامزه باشیم

10 روش برخورد با افراد حسود، به روز رسانی شد.

در طول مدت سال های اخیر، سفرهای ایرانگردی زیادی را با آژانس های مسافرتی رفته ام. یکی از عوامل مهمی که باعث می شود یک سفر برایم خوشایند تر شود، میزان شوخ طبعی لیدر یا راهنمای تور است. متأسفانه در این مدت تک و توک لیدر هایی بودند که مهارت شوخ طبعی داشتند.

در بیشتر سفرها، لیدر آنچنان جدی و خشک بود که باعث خستگی و دلزدگی من و مسافران می شد. مسافران در طول مسیر طولانی در اتوبوس، حسابی حوصله شان سر می رفت و کلافه می شدند. خلاصه که در اتوبوس، اصلاً خوش نمی گذشت. در این شرایط دیگر دلمان نمی خواست دوباره با آن لیدر جدی سفر کنیم.

یادم می آید یکبار برای بار دوم به صورت اتفاقی با یکی از همان لیدر های جدی همسفر شدم. وقتی متوجه شدم این شخص، همان لیدر جدی است، در ذوقم خورد. با خودم گفتم: وای، بازم این؟!

برعکس در سفرهایی که لیدر، کمی شوخ طبع بود، صدای خنده ها شنیده می شد. اینطوری خیلی بیشتر به ما خوش می گذشت. لیدر، در تمام طول مسیر طولانی در داخل اتوبوس، انواع بازی ها را راه می انداخت. او جوک می گفت. خاطره های خنده دار تعریف می کرد و آواز می خواند.

چگونه دختری بامزه باشیم

مسافران معتقد بودند که لیدر خیییلی با نمکه. اینقدر می خندیدیم که وقتی از اتوبوس پیاده می شدیم، اصلاً متوجه گذر زمان نمی شدیم. همه دوست داشتیم دوباره با آن لیدر شوخ طبع، سفر کنیم. جوری که دفعه ی بعد سر سفر کردن با این لیدر خاص، دعوا بود!

بنابراین شوخ طبعی به کسب درآمد آژانس های مسافرتی کمک می کند. چون اینطوری مردم دوست دارند برنامه ی بعدی را هم دوباره بیایند.

حتی در مسافرت های فامیلی هم دوست داریم که با آدم های شوخ طبع فامیل همسفر شویم یا دوست داریم به خانه مان بیایید یا به خانه شان برویم. قبول دارید؟

دو سال پیش در یک دوره ی آموزشی شرکت کرده بودم. مدرس این دوره، یک خانم خشک و جدی بود که شوخ طبعی که نداشت هیچ، حتی یک لبخند کوچک هم نمی زد!

بنابراین در تمام طول این دوره، نتوانستم با او ارتباط خوبی برقرار کنم. وقتی می خواستم به کلاسش بروم، خوشحال نبودم. خلاصه که اصلاً دوستش نداشتم! بعد از پایان این دوره، او را به هیچ یک از دوستانم توصیه نکردم!

پس مهارت شوخ طبعی به کسب درآمد مدرسان کمک می کند. چون مردم دوست دارند در کلاس بعدی هم شرکت کنند. یا دوست دارند این کلاس را به دوستانشان هم معرفی کنند.

اگر یادتان باشد در دوران مدرسه هم همینطوری بود. ما معلمانی را دوست داشتیم که کمی شوخ طبع بودند. اکنون یکی از اساتیدم به نام جناب آقای محمد پیام بهرام پور از میزان شوخ طبعی بالایی برخوردار است. جوری که آدم ها با اشتیاق، سر کلاس هایش می نشینند.

در مورد مهمانی رفتن هم همینطور است. ما دوست داریم به خانه ی کسانی برویم که در آنجا بگو بخند بیشتری است. یا اگر خبر دار می شویم در یک مهمانی یک آدم شوخ طبع دعوت شده است، با اشتیاق بیبشتری در آنجا حضور پیدا می کنیم. قبول دارید؟

شما وقتی پر از استرس و اضطراب برای درمان بیماری تان به دکتر مراجعه می کنید، دوست دارید که آن دکتر، خوش اخلاق و شوخ طبع باشد یا خشک و جدی؟

افراد شوخ طبع و جوک گو، جذاب و دوست داشتنی هستند. خانم ها معمولاً از آقایی خوششان می آید که آنها را بخنداند. قبول دارید؟

بنابراین شوخ طبع بودنمان می تواند آدم ها را به ما علاقمند کند چون افراد دوست دارند با خندیدن با ما به آنها خوش بگذرد.

منظور از شوخ طبعی این است که وقتی یک چیزی می گوییم، صدای خنده بیاید. یا حداقل یک لبخند کوچک روی لب ها بنشیند.

به همین خاطر شوخ طبعی در اولین برخورد ما با یک آدم جدید، خیلی به ما کمک می کند. شوخ طبعی مان در برخورد اول، باعث می شود برای طرف مقابل ترسناک به نظر نرسیم!

تا این جای مقاله شاید به این فکر افتاده باشید که من یک آدم جدی هستم ولی دوست دارم شوخ طبع باشم. آیا یک آدم جدی اصلا ً می تونه شوخ طبع بشه؟ چطوری آخه؟!

شاگردانم از من می پرسند: خانم معتمد پویا مگه شوخ طبعی ذاتی نیست؟!

خود من هم به عنوان کسی که در گذشته فاقد کمترین میزان شوخ طبعی بودم، چنین سؤالاتی ذهنم را به خودش مشغول کرده بود. خبر خوب این است که شوخ طبعی یک مهارت است که با تمرین زیاد می توانیم آن را بدست بیاوریم.

ما به هر چیزی که ریتم عادی را عوض کند، می خندیم. ما زمانی به چیزی می خندیم که مغزمان توقع اش را ندارد. طنز، تغییر ناگهانی در وضعیت ذهنی مان است. مثلاً وقتی کسی زمین می خورد، ناخودآگاه می خندیم چون مغزمان توقع آن را نداشته است.

۱- گوینده:  اینکه دیگران ما را به عنوان یک آدم جدی می شناسند یا یک آدم شوخ طبع؟ وقتی ما را می بینند، آماده ی شوخی  و خنده هستند یا نه؟ مثلاً حسن ریوندی استندآپ کمدین، هر چه می گوید، همه می خندند! چون از قبل او را به عنوان یک آدم شوخ طبع شناخته اند.

۲- جو: جایی که در آنجا حضور داریم هم اهمیت دارد. در چه جوی هستیم؟ مخاطب در چه فضایی هست؟ مثلاً اگر سر کلاس، زنگ آهنگ موبایل یک نفر صدای خروس باشد، همه می خندند!

دیدید در مجالس سنگین ختم، پتانسیل خندیدن بعضی آدم ها بالاتر می رود؟! پس در محیطهای با جو سنگین که مخاطب انتظار خندیدن را ندارد، احتمال خنداندن آنها بالاتر می رود.

۳- گفته: مدل گفتن طنز، خیلی اهمیت دارد. یعنی اینکه چطوری از زبان بدن و لحنمان به صورت مناسب استفاده کنیم.

۴- شنونده: اگر تمام شرایط بالا مهیا باشد، حتی جدی ها  و ضدحال ها هم با ما در خندیدن همراه می شوند.

اگر اول صبحی یک نفر، جوک بگوید، خیلی کم می خندیم. بنابراین ابتدا با گفتن دو سه تا خاطره از خودمان، شرایط را از قبل آماده کنیم. اینطوری مخاطب، منتظر یک چیز خنده دار می ماند. پس بهتر است مخاطب را در حالت انتظار بیاوریم که من می خواهم یه چیز خنده دار بگویم!

وقتی اول تعریف داستان، خودمان هم می خندیم، مخاطب را آماده ی خندیدن می کنیم. این یعنی اینکه قرار است یک چیز خنده دار بیاید. در این شرایط، مخاطب با خودش می گوید: این آدم تو ذهنش یک چیز خنده دار اومده که داره می خنده! پس من الان آماده ی شنیدن طنزم.

اگر دقت کنید بیشتر کمدین ها از این تکنیک خندیدن قبل از طنز استفاده می کنند. مثلاً حسن ریوندی استندآپ کمدین، با این روش، هنوز طنز را نگفته، مردم به او می خندند!

هنگام طنز گویی، بهتر است زبان بدن مناسب داشته باشیم. یعنی وقایع را با حرکات پانتومیم وار نمایش دهیم. همچنین بهتر است در لحنمان، اشتیاق و انرژی کافی وجود داشته باشد. اگر مثل داستانگویی، صحنه پردازی و شخصیت پردازی کنیم، عالیست.

یکی از راه های شوخ طبع شدن این است که از آدم های شوخ طبع و جوک گو، مثلاً حسن ریوندی استندآپ کمدین، ایده بگیریم. به این صورت که وقتی یک نفر چیزی را گفت که همه خندیدند، به این فکر کنیم که او چه گفت که همه خندیدند؟!

در صورت امکان بهتر است شوخ طبعی های دیگران را در موبایلمان یا در دفترچه ای وارد کنیم. اینطوری آرام آرام الگوی شوخ طبعی آنها را پیدا می کنیم. مثلاً دستمان می آید که آنها اتقاقات ساده را با اغراق زیاد و به صورت بامزه تر تعریف می کنند.

پس به طنزهای آدم های شوخ طبع اطرافمان دقت کنیم. خواندن کتاب ها و مجلات طنز و دیدن برنامه های تلویزیونی و فیلم ها کمدی، به ما در این زمینه خیلی کمک می کند. مثلاً از مهران مدیری یا مهران غفوریان می توانیم کلی ایده بگیریم.

در این لینک، می توانید لیست استند آپ کمدین های ایرانی را مشاهده کنید تا با دیدن فیلم هایشان از آنها الگوبرداری کنید.

همچنین لیست خاطرات و خرابکاری های خنده دار خودمان و سوتی های دوران کودکی مان را در موبایل یا دفترچه ی یادداشت وارد کنیم. با داشتن این لیست، چون از  قبل آماده هستیم، اعتماد به نفسمان بالاتر می رود. اینجوری خیالمان راحت است که همیشه داستان خنده دار برای گفتن، دم دستمان داریم.

۱- نفی حالت مطلوب:

یعنی وقتی مخاطب منتظر یک اتفاق خاص است، ما آن حالت را نفی کنیم. مثلاً وقتی مخاطب منتظر یک جمله ای هست، ما جمله ی دیگری را بگوییم. یا وقتی مخاطب منتظر یک کار دیگری هست، ما یک کار دیگری انجام دهیم.

بطور مثال وقتی تعریف می کنیم: میریم باشگاه به یک نفر می گیم: این دمبل زدنت چه فایده ای داره؟ می گه: حالا معلوم نمیشه! سه ماه بعد بیا تا نتیجه شو روی بدنم ببینی! سه ماه بعد می ریم نتیجه رو ببینیم، می بیینم که نیست! بس که مردم ما زود یه کاری رو ول می کنند!

در این تعریف در جمله ی آخر، مخاطب انتظار داشت که بگوییم: سه ماه بعد می ریم نتیجه رو ببینیم، می بینیم چه پشت بازوهایی درست کرده! در صورتی که چیزی گفتیم که خارج از انتظار او بود. پس می خندد.

چگونه دختری بامزه باشیم

۲- دست گرفتن رفتار یا حرف کسی:

یعنی وقتی یک نفر یک سوتی داده، مدام آن را دست بگیریم. مثلًا وقتی یکی عطسه می کند، ادای عطسه اس را با مبالغه به آن برگردانیم. یا اگر زنگ موبایل یک نفر خنده دار یا عجیب بود، به او بگوییم: این زنگه؟! من برای خودت میگما،عوضش کن!

۳- پی بردن به درونیات:

درونیات یعنی چیزی که آن لحظه آن شخص دارد به آن فکر می کند و فکر نامربوطی هست. حالا ما آن فکر را بازگو کنیم که می دونم الان داری به این فکر می کنی که  این مسخره بازی ها چیه؟!

۴- بازگویی رفتارهای رایج:

کاری که عموم مردم انجام می دهند را بازگو کنیم. مخصوصاً کارهایی که در تنهایی انجام می دهند. مثلاً تعریف رفتار با کلاس زوجین در دوران نامزدی و تغییر آن بعد از عروسی! یا تعریف رفتار مردم در توالت و دستشویی!

۵- مبالغه بر صحبت قبلی در موقعیت جدید:

یعنی وقتی یک نفر یک چیزی را قبلاً گفته، بعداً آن را بزرگ کنیم و هی بگوییم. مثلاً قبلا گفته وجود پرنده در خونه، آرامشبخشه. بعد که به خانه شان رفتیم و دیدیم آن پرنده با سروصدایش خانه را روی سرش گذاشته، مدام با مبالغه بگوییم: پرنده آرامشبخشه؟! البته فقط تا جایی ادامه دهیم که دیگر خنده ها کم شده است. چون بیشتر از آن بی مزه می شود!

۶- تکیه کلام های ثابت:

مثل تکیه کلام: البته ما از اون خانواده هاش نیستیم.

۷- دست گرفتن خودمان:

برای مثال اگر زیادی چاق یا زیادی قلد بلند هستیم یا دماغ بزرگی داریم، خودمان، خودمان را دست بگیریم. مثلاً وقتی وارد  جایی می شویم بگوییم: بگوییم: بُشکه اومد! برو کنار، نخورم بهت! یا بگوییم: نردبون می خواهید من هستم ها! یا بگوییم دماغ اومد!

یا اگر یکی از دوستانمان به ما گفت: تو چقدر خنگی! بگوییم: چاکریم! مخلصیم! به جمع ما خوش اومدی!

این کار به دیگران اجازه می دهد تا از روی صمیمیت به ما  بخندند، چرا که ما هم می توانیم خودمان به خودمان بخندیم. این کار نه تنها چیزی از شخصیت ما کم نمی کند، بلکه ما را به صورت شخصی با عزت نفس بالا معرفی می کند که ضعف هایمان را پذیرفته ایم و حتی از بیان نقاط ضعف خودمان هم ترسی نداریم.

این روش، راه بسیار مناسبی برای خلع سلاح دیگران در مقابل تمسخر کردن ضعف هایمان هم هست. همچنین این دست گرفتن خودمان، ما را دوست داشتنی تر و قابل اعتماد تر نشان می دهد.

جهت یادگیری بیشتر، آموزش روش برخورد با افراد مسخره کننده را مطالعه بفرمایید.

۸- از تکنیک تماس دوباره استفاده کنیم:

در این تکنیک وقتی که یکی از شوخی های ما، مورد پسند جمع واقع شد و صدای خنده بلند شد، می توانیم از آن جوک یا شوخی، بعداً دوباره استفاده کنیم. یعنی بعد از گذشت مدتی که جمع انتظار شنیدنش را ندارد دوباره آن را بیان کنیم.

۹- بیان داستان های خنده دار دفعات قبلی:

بطور مثال در یک سفر فامیلی، یک نفر داخل رودخانه می افتد. بعد در جمع هایمان آن خاطره ی خنده دار را مدام با مبالغه تعریف کنیم. البته حواسمان باشد تا زمانی ادامه دهیم که خنده ها دیگر کم شده و یا نیست.

یادم می آید در یکی از سفرهایم  لیدرمان بیش از اندازه شوخی می کرد. جوری که از حد گذشته بود و ظاهر و رفتار مسافران را مسخره می کرد. مثلاً به یک نفر که رنگ پوستش تیره بود، می گفت سیاه! یا کم حرف بودن یک نفر دیگر را مسخره می کرد. در آن سفر، برخی مسافران از دست شوخی های او ناراحت و دلخور شده بودند.

نکته ی مهم : شوخ طبعی از نوع تحقیر، مسخره یا بی احترامی کردن به آدم ها نباشد. مثلاً ظاهر یا ویژگی آنها را مسخره نکنیم. یادمان باشد شوخی کردن برای خوش گذشتن به خودمان و طرف مقابل است. آزردن دیگران، شوخی حساب نمی شود!

هشدار به خانم ها: استفاده ی زیاد از طنز برای آقایان، نقطه قوت است، اما برای خانم ها نقطه قوت نیست. این موضوع در همه جای دنیا صدق می کند، فقط مختص کشور ایران نیست.

در این شرایط نگوییم: خیلی هم بامزه نشد صحبتم! یا نگوییم: می خواستم شوخی کنم، ضایع شدم!

بلکه خیلی خونسرد، سریع از آن رد شویم. پس یک جوری وانمود کنیم که اصلاً خنده دار نبود!

به جوک های خود تا وقتی که دیگران همگی به آن نخندیده اند، نخندیم. رعایت نکردن این نکته، باعث می شود که به نظر برسد زیادی داریم برای بامزه بودن تلاش می کنیم.

توجه کنیم که اگر کسی به جوک ما نخندید، باعث نشود که دیگر به راهمان ادامه ندهیم. پس تسلیم نشویم و از اشتباهاتمان درس بگیریم.

بطور مثال چند وقت پیش برای اینکه مهارت شوخ طبعی را در خودم پرورش دهم، در یک مهمانی، یک جوک تعریف کردم که همه زورکی به آن خندیدند. بعضی ها هم اصلاً نفهمیدند منظورم چی بود!

هر چند در جمع ضایع شدم ولی درسی که از این اشتباهم گرفتم این بود که بهتر است برای جوک گویی، زبان بدن و لحن صحبتم را بیشتر تقویت کنم! یا از قبل گفتن آن جوک را جلوی آینه تمرین کنم.

هشدار: هنگام شوخ طبعی، جوگیر نشویم که بعداً بگوییم: این چی بود من گفتم؟! خیلی ناجور بود! چون معمولاً خنده ی آدم ها ما را جوگیر می کند.

هشدار: شوخی هایمان از نوع مسائل جنسی، قومیتی، مذهبی، بی احترامی یا ضد چهارچوب عرف جامعه نباشد.

نکته: اگر با دیگران شوخی می کنیم بهتر است ظرفیت پذیرش شوخی های آنها را هم  داشته باشیم.

نکته ی مهم: هیچ وقت نمی توانیم همه را بخندانیم. چون سلیقه ی آدم ها با هم متفاوت است.

تمرین شوخی: جلوی آینه با خودتان شوخی کنید و جوک بگویید. آیا با نمک و خنده دار است؟ اگر خودمان خنده مان نگیرد، شوخی خوبی نیست!

یادمان باشد هر بار که خواستیم شوخ طبعی کنیم، قبلش این سؤالات را از خودمان بپرسیم:

دوستان خوبم در این مقاله یاد گرفتیم که شوخ طبعی باعث جذابیت و دوست داشتنی تر شدن ما می شود. همچنین با ۹ راهکار برای اینکه چگونه شوخ طبع باشیم، آشنا شدیم:

دوستان عزیزم مرا در اینستاگرام فالو کنید تا از مطالب آموزشی مفید در زمینه ی مهارت های ارتباطی، بهره مند شوید. جهت فالو کردن،روی لینک زیر بزنید:

اینستاگرام من

برگرفته از:

کتاب درآمدی به طنزپژوهی

دوره ی هوش کلامی

رسالت من این است که دانش و مهارتم را در زمینه ی علم ارتباطات زیاد کنم و با کیفیت مناسب به دیگران آموزش دهم تا در کنار یکدیگر، کشورمان ایران را جای بهتری برای زندگی کردن کنیم.

۱۲:۰۰, ۱۳۹۹-۰۸-۲۷

۱۶۹۵۲

مریم معتمد پویا

۱۲:۰۰, ۱۳۹۹-۰۸-۲۷

۲۶۲۶۰

مریم معتمد پویا

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه

عالی بود مریم خانم استفاده کردیم.

خدا رو شکر که به کارتون اومد آقا حسام.

شما هر چی می نویسید به دل مینشینه.

با حرفهای شما موافقم.فقط یه توصیه بکنم:اینکه ما میخوایم بامزه باشیم دلیل بر این نیست که افراد ضعیفو مسخره کنیم یا غرور کسیو بشکونیم.
لطفا حواستون به این موضوع باشه

بله،نکته ی مهمی رو یادآوری کردید.متشکرم از شما.
حواسمون باشه شوخ طبعی از نوع تحقیر کردن ،مسخره کردن یا بی احترامی کردن به آدم ها نباشه.مثلا ظاهر یا ویژگی آنها را مسخره نکنیم.

سلام
این چیزایی که گفتین خیلی خوبه و البته سخت و ممکن.
ممنون از اطلاعاتی که دادید.
ولی من کلا دوست دارم یه روز صبح جمعه بیدار بشم ببینم آدم طناز و شوخ طبعی شدم.
بدون که بدونم چطوری و بدون اطلاع قبلی.

سلام آقا مسعود.
خواهش می کنم.
بله،همینطوره.خیلی لذتبخشه که صبح بیدار شید ببینید بدون تمرین، شوخ طبع شدید.
بله، یادگیری این مهارت،سخته. مهارت شوخ طبعی با تمرین و با گذشت زمان زیاد به دست میاد.

دقیقن منم همینطوری ام

به امید اینکه یک روزی قرص شوخ طبع شدن، اختراع بشه!

بسیار بسیار مفید و آموزنده بود. واقعا ممنونم چیزی که دنبالش بودم رو اینجا پیدا کردم:)

خدا رو شکر که چیزی رو که می خواستید، پیدا کردید.

سلام خیلی ممنون از راهکار هاتون .
میدونید من پیش دوستام یک ادم شوخ طبع و بامزم و به همه حرفام میخندم ولی توی خانواده اگه بامزه ترین جوک رو هم بگم خیلی خوششون نمیاد و این یکم ازار دهنده است.

خواهش می کنم.
بله، مورد تأیید دیگران قرار نگرفتن، آزار دهنده است.
نکته ی مهم اینه که قرار نیست همه ی آدم ها از ما خوششون بیاد و قرار نیست همه ی آدم ها به جوک های ما بخندند. چون، طنز، سلیقه ای هست، یه عده خوششون میاد، یه عده بدشون میاد.

این مطلب عالیه . و من وقتی مقاله ی شما رو خوندم. متوجه شدم ک اطرافیان شوخ طبعم یا بعضی از دوستام ازین تکنیک استفاده میکنن. و با اینکه گاهی اوقات خودشونو دست میندازن، ولی همه یه فرد محبوب حسابش میکنن و باهاش مشورتم میکنن گاهی.
واقعا ممنون. بدردم خورد

متشکرم از لطفتون.
بله، دست گرفتن خودمون یکی از راه های شوخ طبعی هست و نشون میده که عزت نفس بالایی داریم.

لینک کتاب روانشناسی طنز باز نمیشود

متشکرم که آگاهم کردید.
لینک کتاب، اصلاح شد.

اسم کتاب درآمدی به طنزپژوهی یا روانشناسی طنز؟

لینک کتاب روانشاسی طنز رو نتونستم پیدا کنم، خودتون در گوگل جستجوش کنید.

سلام تبریک می‌گم خانم معتمد پویا
هم به تلاشتون
هم به مقاله جذابتون
قوی مثل همیشه پیش برین
رضا محمدی استادی ۴

سلام بر آقای محمدی، همدوره ای گرامی
از دیدن پیامتون خوشحال شدم.
ممنونم از انرژی و آرزوی خوبتون.
پیروز و سربلند باشید.

واقعا جذاب است

خوشحالم که خوشتون اومده.

سلام خیلی عالی بود خیلی ب کارم امد ممنونم از مطالب مفیدتون♥️

سلام.
خوشحالم که این آموزش به کارتون اومده.
موفق باشید.

سلام.
خوشحالم که نظرتون جلب شده.
تندرست باشید.

برنامه های ما

برگزاری کارگاه های آموزشی جهت ارتقاء مهارت های ارتباطی

به ما در شبکه های اجتماعی بپیوندید
!

درباره ما

به آدم ها کمک می کنم با برقراری ارتباط بهتر با دیگران، حال دلشون خوب باشه و به موفقیت های بیشتری دست پیدا کنند.

نام *

نام خانوادگی *

نام شرکت (اختیاری)

کشور / منطقه *انتخاب یک کشور / ناحیه…آذربایجانآرژانتینآروباآفریقای جنوبیآلبانیآلمانآمریکاآنتیگوا و باربوداآندوراآنگولاآنگویلااتریشاتیوپیاردنارمنستاناریترهازبکستاناسپانیااسترالیااستونیاسرائیلاسلواکیاسلوونیافغانستاناکوادورالجزایرالسالوادورامارات متحده عربیاندونزیانگلستاناوروگوئهاوکرایناوگانداایتالیاایرانایرلندایسلندباربادوسباهامابحرینبرزیلبرمودابرونئیبلاروسبلژیکبلغارستانبلیزبنگلادشبنینبوتانبوتسوانابورکینافاسوبوروندیبوسنی و هرزگوینبولیویپاپوآ گینه نوپاراگوئهپاکستانپالائوپاناماپرتغالپرو پلی‌نزی فرانسهپورتوریکوتاجیکستانتانزانیاتایلندتایوانترکمنستانترکیهترینیداد و توباگوتوکلائوتوگوتونستونگاتووالوتیمور شرقیجامائیکاجبل طارقجرزیجزایر پیت‌کرنجزایر تورکس و کایکوسجزایر ساندویچ/جورجیای جنوبیجزایر سلیمانجزایر فاروجزایر فالکلندجزایر کوچک حاشیه‌ای ایالات متحده آمریکاجزایر کوکجزایر کوکوس (کیلینگ)جزایر کیمنجزایر مارشالجزایر ماریانای شمالیجزایر ویرجین (ایالات متحده)جزایر ویرجین (بریتانیایی)جزیره بووهجزیره کریسمسجزیره منجزیره نورفکجزیره هرد و جزایر مک‌دونالدجمهوری آفریقای مرکزیجمهوری چکجمهوری دومینیکنجیبوتیچادچیندانمارکدومینیکارئونیونروانداروسیهرومانیزامبیازیمبابوهژاپنسائوتومه و پرنسیپساحل عاجساموآساموآی آمریکاسان مارینوسرزمین‌های جنوبی فرانسهسری‌لانکاسن بارتلمیسن مارتن (قسمت فرانسوی)سن مارتن (قسمت هلندی)سن-پیر-ا-میکلونسنت کیتس و نویسسنت لوسیاسنت وینسنت و گرنادین‌هاسنت هلنسنگاپورسنگالسوازیلندسوالبارد و یان ماینسوئدسوئیسسودانسودان جنوبیسورینامسوریهسومالیسیبا و سینت یوستیشس، بونیرسیرالئونسیشلشیلیصحرای غربیصربستانعراقعربستان سعودیعمانغنافرانسهفلسطین اشغالیفنلاندفیجیفیلیپینقبرسقرقیزستانقزاقستانقطب جنوبقطرقلمرو بریتانیا در اقیانوس هندکاستاریکاکالدونیای جدیدکامبوجکامرونکاناداکرواسیکره جنوبیکره شمالیکلمبیاکنگو (برازاویل)کنگو (کینشاسا)کنیاکوباکوراسائوکومورکویتکیپ وردکیریباتیگابنگامبیاگرجستانگرناداگرنزیگرینلندگوآمگواتمالاگوادلوپگویانگویان فرانسهگینهگینه استواییگینه بیسائولائوسلبنانلتونیلسوتولوکزامبورگلهستانلیبریالیبیلیتوانیلیختن‌اشتاینماداگاسکارمارتینیکماکائومالاویمالتمالدیومالزیمالیمایوتمجارستانمراکشمصرمغولستانمقدونیه شمالیمکزیکموریتانیموریسموزامبیکمولداویموناکومونتسراتمونته‌نگرومیانمارمیکرونزینائورونامیبیانپالنروژنیجرنیجریهنیکاراگوئهنیوزیلندنیوویواتیکانوالیس و فوتوناوانواتوونزوئلاویتنامهائیتیهلندهندهندوراسهنگ کنگیمنیونانÅland Islandsبروز رسانی کشور / منطقه

آدرس خیابان *

شهر *

استان *

کدپستی (بدون فاصله و با اعداد انگلیسی) *


با مجله اینترنتی دلگرم همراه باشید تا با راهکارهایی برای بامزه و شوخ طبع بودن آشنا شوید

شوخ طبعی با مسخره کردن، دست انداختن و بی احترامی کردن فرق می کند. شوخ طبعی در واقع نوعی توانایی هوشمندانه و هنرمندانه است، که دیگران را وادار می کند بی اختیار بخندند. داشتن حس شوخ طبعی مزایای بسیاری دارد. به شما کمک می کند که نیمه روشن تر زندگی را ببینید و با هاله ای از انرژی مثبت که لبخند و شادمانی را به دنیای پیرامون می تاباند، باعث موفقیت باورنکردنی شما در تمامی جنبه های زندگی (کاری، احساسی و اجتماعی) می شود. حس شوخ طبعی سلاحی است که همیشه و در هر شرایطی باید به همراه داشته باشید؛ اما چگونه؟ شوخ طبع بودن چندان هم آسان نیست. برای بدل شدن به فردی شوخ طبع، بامزه و دوست داشتنی ادامه مطلب را از دست ندهید

مواردی که باعث خنده شما می شود را پیدا کنید. این موارد احتمالا باعث خنده دیگران نیز خواهد شد. به هر حال باید به خاطر داشته که ممکن است همه نتوانند طنز موجود در کلام یا رفتار شما را درک کنند و این کاملا طبیعی است. تمامی موارد بامزه و خنده دار موجود در کتاب ها، فیلم ها، سریال ها، شعر ها، تکه کلام ها، شایعات، برنامه های طنز و غیره را، در ذهن یا روی برگ کاغذی یادداشت کنید.

چگونه دختری بامزه باشیم

3 چیز، بیش از همه ما را به خنده وا می دارد:

1. احساس برتری نسبت به شخصی که رفتاری احمقانه دارد.

2. تفاوت بین انتظارات ما از چیزی و نتیجه حقیقی و غیر منتظره آن.

3. واکنش عصبی و تسکینی در برابر اضطراب و تشویش ذهنی.

دلایل “اول” و “سوم” در واقع توضیحی هستند برای این مطلب که خندیدن باعث می شود احساس بهتری نسبت به خودمان پیدا کنیم، درحالی که دلیل “دوم” برای خندیدن، راهی است برای درک بهتر و راحت تر دنیای پیرامون. به هر حال هر سه عامل بسیار مهم و حیاتی هستند.

کارهای با مزه و خنده دار انجام دهید و از چیزهایی که شما را به خنده وا می دارد لذت ببرید. مجلات فکاهی بخوانید، جوک های خود را برای کودکان تعریف کنید و دنیای پیرامون خود را با فعالیت های خنده دار و شادی آور پر کنید. ایجاد حس شوخ طبعی، به معنای خندیدن هرچه بیشتر به چیز هایی است که دیگران را نیز به همان اندازه می خنداند.

به طور خلاصه، شوخ طبع بودن وابستگی شدیدی به زمانبندی مناسب برای کسب بیشترین نتیجه از یک مفهوم بخصوص دارد. زمانبندی، یک عامل ضروری برای غافلگیر کردن است و آن مفهوم بخصوص نیز ساختار کلی جوک یا شوخی شما را شکل می دهد. منحرف کردن ذهن، تکنیکی است که به آمادگی ذهن برای غافلگیر شدن کمک میکند. این همان جایی است که شما بین انتظار فرد و نتیجه حاصله، تفاوت ایجاد می کنید. درست همان کاری که افراد تردست و شعبده باز با منحرف کردن ذهن و توجه افراد انجام می دهند.

زمانبندی مناسب بسیار اهمیت دارد؛ زیرا اگر شما بیش از اندازه به مغز فرصت بدهید تا روی موقعیت یا شوخی شما کار کند، لحظه خنده دار ماجرا نادیده گرفته خواهد شد. احتمالا این همان دلیلی است که باعث می شود مردم به جوک های تکراری نخندند؛ چراکه، این آمادگی ذهنی پیشین، حس طنز داستان را کاهش می دهد. باید خیلی سریع قبل از آنکه دیر شود، واکنش به موقع نشان دهید و جوک یا شوخی خود را عملی کنید.

حاضرجوابی های طنزآلود البته همیشه خنده های بلند و قهقهه به دنبال ندارند. در بسیاری از این تکه اندازی ها و کنایه ها، شنونده بعد از گذشت چند لحظه متوجه منظور اصلی می شود و لبخندی البته تاثیر گذار برلبانش نقش خواهد بست. گزارشگر از گاندی می پرسد: شما در مورد تمدن غرب چی فکر می کنید؟ گاندی: میتونه “ایده” جالبی باشه.

بسیاری از اوقات موضوعات خنده دار در قالب اشتباهات زبانی یا بازی با کلمات شکل می گیرند. بازی با کلمات کنایه آمیز به صورت عمدی انجام می شود تا با استفاده از شیطنت موجود در کلام افراد را بخنداند. این نوع بازی با کلمات در انواع جوک ها و عبارات دوپهلو استفاده می شود که بازگو کردن اکثر آنها در این مقاله مناسب عموم خوانندگان نخواهد بود. اما یک مثال مناسب می تواند این باشد:

یکی از ابزاری که بار دیگر از عنصر غافلگیری استفاده می کند تغییر هویت است. برای مثال می توانید خودتان را به عنوان گارسون رستوران جا بزنید یا خودتان را به عنوان رئیس جدید شرکت به منشی معرفی کنید و نظر اورا در مورد اداره صحیح شرکت بپرسید. اگر به تازگی با شخصی ددوست شده اید می توانید به تمام سوالات او در مورد خودتان پاسخ غلط بدهید و هر چه دوستی شما جلوتر می رود و حقیقت آشکار می شود، شیطنت شما کارساز می شود و با خود خنده را به جمع دوستانه شما می آورد.

قبل از هرچیز باید شخصیت فرد یا افراد مقابل را بشناسید و ببینید چه چیزی باعث خنده آنها می شود و در عین حال زیاده روی نیز محسوب نمی شود. هنگامی که در جمع افرادی هستید که نمی شناسید، ابتدا ببینید موضوع بحث آنها چیست و به چه چیز هایی می خندند. آیا از آنهایی هستند که با دست انداختن و تکه پرانی یکدیگر می خندند؟ یا با شوخی های نمایشی یا کمدی های فیزیکی می خندند؟ هرچه طرف مقابل خود را بهتر بشناسید، بهتر می توانید آنها را بخندانید.

برنامه های طنز تلوزیونی تماشا کنید. نویسندگان متعدد و کمدین های مستعد بسیاری در یک مجموعه گرد هم جمع می شوند تا خنده دار ترین لحظات ممکن را برای شما خلق کنند. هرچند که تکرار دوباره همان شوخی ها برای افرادی که از پیش مانند شما برنامه را دیده اند ممکن است چندان جالب نباشد، اما می توانید از آنها تنها به عنوان ایده برای جوک ها و شوخی های مخصوص به خودتان استفاده کنید.

خیلی خودتان را جدی نگیرید. تمامی آن لحظاتی که در زندگی به نوعی خرابکاری کرده اید و شرمنده شده اید را به خاطر بیاورید. هیچ کس کامل نیست و هرچه بیشتر به خودتان سخت بگیرید، شرایط و جو اطراف را برای خود و دیگران آزار دهنده تر می کنید. در این شرایط، اشتباهی هرچند کوچک نیز از جانب شما باعث تمسخر می شود. هرچند در هر دو حالت دیگران را به خنده وا می دارید اما در حالتی که با خودتان و دیگران احساس راحتی می کنید این خنده از سر صمیمیت و دوستی بیشتر شکل می گیرد و در حالت دوم شاید حتی از سر تنفر.

هر چیزی را می توان با شوخ طبعی در هم آمیخت و با آن شوخی کرد، مثل مذهب، سرطان، مرگ، زورگویی، کشته شدن انسان ها و غیره. اما قویا متذکر می شود که اینگونه شوخی ها به لحاظ اجتماعی توجیه پذیر و قابل قبول نیست. در هنگام شوخی کردن باید توازن را رعایت کنید و زیاده روی نکنید. شوخ طبعی ابزاری است برای خنداندن، شاد کردن، انتقاد کردن و گاها به چالش کشیدن دیگران اما اگر از این ابزار برای رنجش خاطر دیگران استفاده شود، در واقع سؤ استفاده محسوب می شود. به حس درونی خود و نگاه غضب آلود مخالفان، به عنوان یک زنگ هشدار عبور از مرز های تعریف نشده تکیه کنید.

خوب است بدانید هرچه جو جدی تر باشد، راحت تر می توان از عنصر غافلگیری برای شوخی کردن استفاده کرد. به همین دلیل استفاده از عنصر غافلگیری، در بسیاری از فیلم ها قسمت های خنده دار فیلم در جدی ترین صحنه ها جا داده می شود که مخاطب انتظارش را ندارد. به همین میزان، خنداندن افرادی که به تماشای فیلم ها یا برنامه های کمدی می روند، سخت می شود.

شوخ طبعی و بذله گویی یک ویژگی روانی است. بنابراین نمی توانیم بگوییم هر شخصی که شوخ طبع و بذله گو است الزاماً مشکلی دارد و برای پنهان کردن غم ها و مشکلاتش این گونه رفتار می کند. گاهی هم هستند افرادی که در زندگی شخصی و بیرونی خود زیاد موفق به نظر نمی رسند. ولی شادمانشان ناشی از خلق ویژه و دنیای درون آنهاست و وقتی با این افراد بیشتر معاشرت داشته باشیم متوجه می شویم این آدم ها زیاد هم زندگی را سخت نمی گیرند. برداشت های ذهنی این افراد نسبت به پدیده ها با خیلی از ما متفاوت است و زیاد حساسیت به خرج نمی دهند. این افراد برداشت های منفی ندارند. یعنی نقاط منفی کمتر به چشمشان می آید و زودرنج نیستند. چنین افرادی وقتی با ناکامی و شکستی در زندگی شان مواجه می شوند، دنیا برایشان به آخر نمی رسد.

در حالی که ذهن افراد حساس و زودرنج مدام درگیر پردازش است و معمولاً رفتارها را به شکل منفی تحلیل می کنند، اگر یک فرد آسان گیر را یک روز مانده به یک مهمانی دعوت کنیم سریع لباسی از میان لباس هایش پیدا می کند و به مهمانی می رود چون هدفش این است که به مهمانی برود و چندان اهمیت نمی دهد که از 2 هفته قبل دعوت شده یا همان روز، اما افراد سخت گیر معمولاً انتظار دارند از 1 هفته قبل به آنها اطلاع داده شود تا لباس مناسب پیدا کنند یا حتی بخرند.

چگونه دختری بامزه باشیم

در تعاملات بین فردی هم اگر افراد شوخ طبع حرف نابجا یا زخم زبانی بشنوند خیلی پریشان خاطر و ناراحت نمی شوند. خیلی هم زود آن را به فراموشی می سپارند. اما یک فرد زودرنج ممکن است با یک حرف مدت ها درگیر باشد. این رفتارها و واکنش ها از ویژگی های رفتاری اشخاص بر می آید و اینکه چگونه به دنیا نگاه می کنند.

یکی از عللی که باعث این تفاوت ها می شود ذهن و مغز انسان هاست؛ اینکه مغز یک انسان چگونه هر کنشی را تحلیل می کند و بعد متناسب به همان تحلیل واکنش نشان می دهد معمولاً واکنش افراد آسان گیر و شوخ طبع یک واکنش خنده رویانه است از دید دیگری این واکنش ها با ویژگی شخصیتی افراد ارتباط دارد. مثلاً ما می بینیم برخی از آدم هایی که یک مقدار چاق هستند که ما به آنها تیپ های پیک نیکی می گوییم، اغلب افرا خوش مشرب یا بی تفاوتی هستند. در عوض می بینیم برخی ز افراد لاغر به شدت جوشی هستند. زود مضطرب می شوند، حساس اند و غصه می خورند مخصوصاً این چاق و لاغری ناشی از ویژگی های شخصی بیشتر در صورت افراد نمایان می شود.

تهیه شده مجله اینترنتی دلگرم

مرضیه ملایری

 

بدون شک زندگی همه ما انسان‌ها پر از چالش و درگیری و اضطراب است. افراد باهوش کسانی هستند که می‌توانند در شرایط بد نیز بخندند. مارک توین این مهارت را به درستی مهارت زنده ماندن می‌داند. حس شوخ طبعی صفتی است که همه ما می‌توانیم آن را داشته باشیم.

اگر افراد شما را به عنوان یک انسان شوخ طبع بشناسند دوست دارند همیشه در کنار شما باشند. چرا که آنها در کنار شما احساس راحتی می‌کنند و از هم صحبتی با شما به آرامش می‌رسند. توانایی خندیدن یک راه برای ایجاد حال خوب است و می‌تواند مسیر مبارزه با تنش‌ها و کشمکش‌های زندگی را هموار ‌سازد.

خندیدن نقش مهمی را در سلامت روانی شما در زندگی ایفا می‌کند و کمبود آن در افراد نشان دهنده کمبود عزت نفس است. حس شوخ طبعی یعنی این که بتوانید به خودتان و نه به دیگران بخندید. 

ایجاد حس شوخ طبعی کار سخت و پیچیده‌ای نیست اما نیاز به تمرین و ممارست دارد. کمدین‌ها ما را با کارها و کلام عادی و طبیعیشان می‌خندانند. کمدین‌ها طبیعی به نظر می‌آیند چون طی تمرینات بلند مدتی ماهر شده‌اند. این تمرینات ممکن است گاهی تا چندین سال نیز طول بکشد. این که بتوانید در اتفاقات روزانه سوژه‌های گوناگونی برای خندیدن پیدا کنید راه خوبی برای تقویت حس شوخ طبعی در شماست.

چگونه دختری بامزه باشیم

بله درست شنیدید. این که بتوانید به شوخی‌های خودتان اعتماد کنید و به آنچه می‌گویید و با آن شوخی می‌کنید مطمئن باشید یعنی متفاوت و متمایز هستید. شانه بالا انداختن، خجالت کشیدن و من من کردن قطعا جذاب نخواهد بود. چیزی که برای یک نفر خنده آور باشد می‌تواند برای یک نفر دیگر  بامزه به نظر نیاید. این بدان معنا نیست که اشکالی از سوی شما وجود دارد بلکه به نحوه دید و درک افراد از جهان پیرامونشان و شرایط مختلف برمی‌گردد. همچنین این موضوع نشان دهنده آن است که شما باید به چه کسانی نزدیک‌تر شوید.

شوخی‌های بامزه و خنده دار در صورتی که در زمان اشتباه و در مکان اشتباه بیان شود شاید دیگر بامزه و خنده دار نباشد. کمدین‌های خوب می‌دانند که عادی بودن در کنار استفاده از عناصری مانند سورپرایز و جملات عجیب و غریب می‌تواند خنده را بر لب‌های مخاطب بیاورد. هرچه افراد غیر قابل پیش‌بینی تر باشند بیشتر می‌توانند مسبب ایجاد خنده شوند. از این رو بهتر است که لحظه مناسب را پیدا کنید و آنچه را که می‌خواهید بگویید سریع بیان کنید تا شرایط خندیدن از دستتان نرود.

در یک کلام به بیان عامیانه خودتان را نگیرید! این که بتوانید خودتان را هدفی برای خندیدن قرار دهید قطعا به بامزه بودن شما خواهد افزود. با تناقض گویی و کارهای غیرعادی در عین فروتنی و با یک لبخند بر روی لبتان باعث می‌شوید تا افراد از شما به عنوان یک فرد صمیمی و بامزه یاد کنند. مهم است که بتوانید بدون این که حالت دفاعی به خودتان بگیرید به خودتان بخندید. این کار باعث ایجاد لبخند بر روی لبان خودتان نیز می‌شود.

مرز باریکی بین بامزه بودن با زننده بودن وجود دارد. این موضوع به کسی که با او شوخی می‌کنید و نیز نوع شوخی با او و همچنین شنوندگان شما بستگی دارد. شوخی کردن با کسی با مهربانی و با لحن صحیح و ذهنیت درست می‌تواند باعث شود تا شما به یک فرد بامزه اما مهربان مبدل شوید.

استفاده از طعنه و کنایه یک راه هوشمندانه برای بامزه بودن است. این نوع شوخی بیشتر برای کسانی جواب می‌دهد که شما را به خوبی می‌شناسند و از حس شوخ طبعی شما آگاهند. نظرات طعنه آمیز  باید سریع و در زمان بندی درست گفته شوند چرا که ارزششان را از دست داده و در صورتی که در زمان اشتباهی بیان شوند، شما را بد نشان می‌دهند. فراموش نکنید اگر طعنه زدن تنها نوع شوخی است که آن را خوب بلدید، بیش از حد آن را برای افراد تکراری به کار نبرید.

 

این که بدانید کی کنترل خودتان را در خندیدن و اظهار نظر کردن از دست ندهید و حواستان به چیزهایی که نباید با آنها شوخی کنید باشد، به اندازه خود خنداندن اهمیت دارد. شوخی کردن با ازدواج، مراسم تشییع جنازه، مرگ و یا حتی با کودکان جالب به نظر نمی‌آید. همچنین اگر می‌خواهید فردی بامزه باشید باید مطمئن شوید کسی در اطرافتان از شوخی‌های شما احساس کدورت نمی‌کند.

بدون شک شوخ طبعی باعث می‌شود افراد زیادی در کنار شما قرار گیرند اما باید مواظب باشید که این موضوع به قیمت از دست دادن دیگران تمام نشود. شوخی با مشکلات فیزیکی افراد و یا شرایط بدشان قطعا جذاب نیست.

همیشه بهترین راه این است که مکان و شرایط را برای شوخی بسنجید. برای مثال قطعا خوب نیست که شوخی‌های مناسب برای بزرگسالان در کنار بچه‌ها بیان شود. حس شوخ طبعی صحیح زمانی شکل می‌گیرد که بتوانید باعث شوید همه از آن لذت ببرند. همچنین استفاده از شوخی‌هایی که شنونده نمی‌تواند آنها را به دلیل تفاوت‌های فرهنگی و یا هر دلیل دیگر درک کند خوب نیست. در صورتی که کسی به شوخی شما نخندید اعتراضی نداشته باشید. همچنین قبل از آنکه بخواهید شوخی کنید به دیگران نگویید که قصد شوخی کردن دارید چون باعث می‌شوید دیگر آن شوخی خنده دار نباشد.

شوخ طبعی انسان‌ها را به هم نزدیک می‌کند و گویی که بار سنگینی را از دوش افراد بر می‌دارد. همه شاید آنچنان خوش شانس نباشند که بهترین همسر، بچه و یا خانواده همسر را داشته باشند اما توانایی خندیدن با همدیگر بدون شک به آنها کمک می‌کند تا عصبانیت، اضطراب و یا حتی بی‌میلی خودشان را کنترل کنند و این تفاوت‌ها را با شوخی به تعادل تبدیل کنند.شوخی یکی از بهترین راه‌ها برای ایجاد حال خوب است و باعث می‌شود انرژی بیشتری داشته باشیم. نتیجه آن بهبود عملکرد روزانه ما چه در کار، چه در درس و چه در خانه است. این کار به دیگران نیز کمک می‌کند تا با شما راحت باشند و  حرف دلشان را به شما بگویند. 

شوخی موانع را از بین می‌برد و باعث می‌شود افراد به جای آن که رو به روی هم قرار گیرند به هم نزدیکتر شوند. خنده یک عمل مسری و واگیر دار است که می‌تواند فواصل فکری را تا حد بسیار زیادی کاهش دهد. این کار به افراد کم می‌کند تا چشم در چشم یکدیگر نگاه کنند و به میز مذاکره بیایند و در عین حال تنش‌ها و ذهنیت‌های منفی را کاهش دهند.

راه‌های دیگر بامزه بودن از نظر شما چیست؟ دیدگاه‌های خود را در مورد شوخ طبعی با مخاطبان وب درمیان بگذارید.

برگرفته از: wisdomtimes و personalitytutor

گروه روانشناسی وب

 

Publisher –

می خواهم در مورد بامزه بودن برای جذب پسر  و ضرورت آن صحبت کنم. بامزه بودن یکی از شاخه و شعبه های شخصیت های فان است که هر کسی یکی از این گونه شخصیت ها را در زندگی اش می خواهد. مخصوصا پسرها به این موضوع خیلی توجه می کنند. چرا که زندگی راحت و کم استرسی می خواهند. یک دختر شوخ طبع خیلی راحت تر می تواند زندگی را پیش ببرد، تا دختری که عبوس است و دهن خودش و دیگران را با این قیافه 3 در 4 سرویس می کند! تعارف که نداریم. خوشرو بودن و خوشخو بودن از ویژگی های خاصی است که می تواند فقدانش شوهرت را فراری دهد. پس یادبگیر بامزه باش تا پسر تو را برای همیشه بخواهد.

بامزه بودن برای جذب پسر دارای شرایط خاص خودش هست. مثلا وقتی که تو ندانی پسرها به چه توجه می کنند و از چه خوششان می آید ممکن است که در این باره اشتباه کنی. شاید گاهی فکر کنی که چیز خاصی برای او جذاب است و شروع کنی به جوک های آنچنانی ولی متوجه شوی که پسر حتی یک لبخند هم روی لبش نمی آید! اینطوری فقط خودت را کوچک کرده ای.

برای بامزه بودن برای جذب پسر و جلب توجه پسر باید یک سری نکته های کلی در نظر داشته باشی که من در این مطلب به آن اشاره می کنم.

چگونه دختری بامزه باشیم

خب حتما متوجه شده ای که جوک گفتن همیشه یک روش برای خنداندن طرف مقابل است. اما همیشه حواست باشد که اگر نمی توانی جوک تعریف کنی! لطفا این کار را نکن. اگر احساس شرم داری باز هم توصیه می کنم این کار را نکن.

ضمن این که حتی اگر جوک گوی قهاری هستی هرگز جوکی که فکر پسر را منحرف کند تعریف نکن تا شخصیت ات حفظ شود. ( البته عالم متاهل ها کاملا فرق دارد )

 

این که فکر کنی هر جوک یا هر نوع حرف زدن برای همه یکسان خنده دار و بامزه است به شدت در اشتباه هستی. همه افراد حس شوخ طبعی خاص خود را دارند. برخی حرکتی هستند و برخی گفتاری و برخی ترکیبی! برخی فقط با جوک ها می خندند و برخی با تکه کلام ها و ویژگی های خاصی که هر فرد ضمن گفتار دارد. مثلا ممکن است یک فرد حتی حرف زدن روزمره اش هم خنده دار باشد و از کلمات جالب استفاده کند. در حالی که هرگز از هیچ گونه جوکی استفاده نمی کند.

برای این کار و این تشخیص گفتار و رفتار روزمره او با خودت و دیگران را مد نظر قرار بده. اینطوری خوب می توانی متوجه شوی که می توانی چه جملات و کلماتی را بسازی که او بخندد و برایش خوشایند باشد.

 

بررسی این که او برای خنداندن تو از چه روشی استفاده می کند یا در پایان یک مکالمه چطور خنده روی لبت می آورد، همه و همه نوعی کمک ریزبینانه است برای این که بتوانی کد روحی و شوخ طبعی او را بدست آوری. به مدت 1 هفته تا 1 ماه او را زیر نظر داشته باش و از این طریق شخصیتش را رمز گشایی کن .

آیا می دانی؟ چرا همسریابی دختران شوخ طبع موفق تر است؟

 

کنایه ها مثل فلفل می مانند که گاهی می توانند طعم روابط را تغییر دهند. یا خوش طعم یا تند و زننده. اگر بخواهی در کنایه زدن ناشی بازی در بیاوری احساس منفی در او ایجاد می کنی. کنایه های غیر جدی و بامزه نسبت به او هنگام کار کردن، یا حرف زدن یا بحث کردن پیرامون موضوعی می تواند محیط ارتباط را تلطیف کند.

نکته های مهم: 13 موضوع جدید و جذاب برای جذب پسر با حرف زدن

 

وقتی میخواهی بامزه بازی دربیاوری همیشه در مورد چیزی صحبت کن که پسرها واقعا ان را درک می کنند! مثلا وقتی بخواهی حال خودت را در ایام پریودی به تمسخر بگیری! انتظار نداشته باش که او قاه قاه بخندد! چرا که اصلا چیزی متوجه نمی شود. پس در مورد دنیایی با او شوخی کن که درکش می کند.

 

این که بخواهی همیشه دختری تاپ و ناب و رسمی باشی، حال خودت را هم به هم میزنی چه برسد آن پسری که دارد طولانی مدت روی فکر می کند و آنالیز می کند. قرار نیست همیشه رفتار احمقانه یا همیشه رفتار متشخصانه داشته باشی. البته نمی گویم همان اوایل اشنایی خودت را احمق جلوه بده! ولی واقعا گاهی اوقات بگذار متوجه شوند که در کنار این دختر پرنسس یک کودک درون زندگی می کند که گاهی دوست دارد کارهایی کند.

مثلا مگر می شود یک چاله آب دید و زیر باران توی آن نپرید؟ این یک حرکت احمقانه است که برای پسرها می تواند بامزه جلوه کند و تو را جذاب جلوه دهد

توصیه شدید : 7 روش جذاب تر شدن بدون آرایش و لوندی

 

این بخش را به نامزدهایی توصیه می کنم که ازدواج شان در حال رسمی شدن است و در حد یک قول و حرف نیست. چرا که بیم سو استفاده از دختر را بالا می برد.

شیطنت کردن گفتاری با همسرت پیرامون روابط منشوری می تواند در جذب او موثر باشد.

برای وابسته کردن مرد همیشه یکی از بهترین راه ها بامزه بودن است.

 

رفتار ها و گفتارهای ما در شرایط مختلف می توانند حال و هوای فضا را تغییر دهند. پس برای این که بتوانی جو را تغییر دهی و جلب توجه کنی گاهی تعجب بر انگیز باش. البته نمی گویم که لباس های جلف بپوش یا خودت را مدل شیرکوهستان آرایش کن! منظورم این است که گاهی شخصیت علایق و رفتارت را متفاوت از انچه تا کنون جلوه داده ای جلوه بده! مثلا اگر فردی بسیار رسمی هستی، یکبار بگو عاشق ترکیب برف و دوشاب هستی که توی کوهستان پر از برف میل می کنی!

متضاد ها در کنارهم گاهی واقعا شخصیت ها را بامزه می کنند. 

 

بامزه بودن برای جذب پسر هم به زمان نیاز دارد. زمان طولانی و البته زمان درست برای نشاندن تیر به هدف. حتی اگر جذاب ترین جوک، جمله و رفتار هم برای خنداندن طرف بلد باشی، ساعت 2 نصف شب وقتی که دارد پای چت چرت می زند، نمی تواند وقت خوبی برای این کار باشد.

پس زمان شناس باش و وقتی که تمرکز و توجه طرف مقابل به سمت توست این کار ها را انجام بده.

 

شاید کراش قبلی عشقت را بشناسی! حالا می خواهی خودت را به اندازه او بامزه جلوه دهی! در چنین شرایطی شاید اقدام به تکرار رفتار و گفتار او کنی..

راستش در پهنه خلقت هیچ چیز جلف تر و بی مزه تر است تقلید کردن نیست.

خودت باش و خاص باش.

 

علاقمندی هایش را می توانی تشخیص دهی؟ از طریق ارتباط مستمر می توان به خلقیات و علاقمندی ها و تعلقات طرف مقابل دست پیدا کرد. گاهی به شوخی گرفتن این علاقمندی ها می تواند رابطه را تلطیف کند.

 

بامزه بودن برای جذب پسر برای خواستگاری یکی از مهم ترین ملزومات است. حتی یک مرد جدی با یک زن شوخ طبع راحت تر است. بنابراین سعی کنید این روحیه را در خودتان تقویت کنید و روحیه تان را شاد بگیرید تا بتوانید کمی شوخ طبع تر باشید و راحت تر همه چیز را بگیرید.

چگونه دختری بامزه باشیم

منبع الهام مطلب: پک قرص صورتی

از زمانی که متولد شده ام، سعی کرده ام برای بنده های خوب خدا، مفید باشم. هر چه آموخته ام، تجربه کرده ام، و احساس کرده ام را با تو در میان خواهم گذاشت.

Prev Post

اینگونه پسر را نادیده بگیر تا بدستش بیاوری

Next Post

درگیر کردن ذهن پسر برای تسریع در خواستگاری کردن

داستان پرونده آبنبات تلخ یا زنانه دو شوهره

هنگام سوال از مرد این اشتباهات را نکن

چطور اولویت اول زندگی نامزدم باشم

13 ویژگی پسر نرمال برای زندگی آرام و ازدواج

Your email address will not be published.

Save my name, email, and website in this browser for the next time I comment.

1 × = نُه

هرگونه استفاده از محتوای شادزیستی در شبکه های اجتماعی ، وب سایت ها و کانال ها، موجب بدهکاری شرعی و عرفی است و پیگرد قانونی دارد. به تلاش های یکدیگر احترام بگذاریم.

پر بحث ترین ها

13 نشانه پسر یا دختری که دیگر تو را نمی خواهد

از کجا بدانم عشق سابقم هنوز دوستم دارد؟ ( 13 نشانه بازگشت معشوق)

تمام ترفندهای جذب مرد و وابسته کردن مردان به خود

49 نشانه تنفر پسر از دختر که مستقیما به زبان نمی آورد

Welcome, Login to your account.

دو × 8 =

Recover your password.

A password will be e-mailed to you.

8 − سه =

یک عنصر ضروری برای توسعه‌ی حس شوخ طبعی شما این است که یاد بگیرید خودتان را خیلی جدی نگیرید و به اشتباهات و افکار خود بخندید. هر چه‌قدر هم که دوست داشته باشیم خلاف این را باور کنیم، باز هم هر از گاهی کارهای احمقانه انجام می‌دهیم. به جای این‌که بابت اشتباهات‌تان خجالت‌زده شوید آنها را با آغوش باز بپذیرید. هرچند برخی از رویدادها در زندگی به وضوح غم‌انگیز هستند و فرصتی برای خنده باقی نمی‌گذارند، اما اغلب آنها احساس عمیق غم و اندوه یا لذت در بر ندارند. آنها در محدوده‌ی خاکستری زندگی معمولی قرار می‌گیرند و به شما اجازه می‌دهند که خودتان خندیدن یا نخندیدن را انتخاب کنید. پس هر زمان که بخواهید می‌توانید خنده را انتخاب کنید.

لحظاتی که توی دردسر افتاده‌اید یا خیطی بالا آورده‌اید را برای بقیه تعریف کنید. بهترین راه برای این‌که خودتان را کم‌تر جدی بگیرید این است که در مورد زمانی صحبت کنید که خودتان را خیلی جدی گرفته بودید.

مطلب مرتبط:۲۹ فایده خنده و شوخی برای سلامتی جسم و روح

در وضعیت‌های بد به دنبال شوخی و خنده باشید و بیهودگی و پوچی زندگی را آشکار کنید. هنگامی که اتفاق بدی روی می‌دهد، سعی کنید راهی پیدا کنید برای این‌که آن اتفاق را تبدیل به یک داستان خنده‌دار کنید و سبب شوید که دیگران به خنده بیفتند.

چگونه دختری بامزه باشیم

یک اسباب‌بازی روی میز یا در ماشین‌تان بگذارید. پوسترهای خنده‌دار روی دیوار دفتر کارتان بچسبانید. برای محافظ صفحه نمایش کامپیوتر تصویری را انتخاب کنید که باعث خنده‌ی شما می‌شود. عکس‌هایی از خودتان، خانواده‌تان یا دوستان‌تان قاب کنید که در آنها مشغول شوخی و خنده هستید.

اگر چیزی سرگرم‌کننده اتفاق می‌افتد یا جوک و داستان بامزه‌ای می‌شنوید و واقعا از آن خوش‌تان می‌آید، آن را بنویسید یا برای شخص دیگری تعریف کنید که یادتان بماند.

سعی کنید از آدم‌های منفی‌نگر دوری کنید و برای تماشای اخبار، سرگرمی‌ها یا گفت‌وگوهایی که باعث ناراحتی شما می‌شوند، وقت نگذارید. بسیاری از چیزها در زندگی فراتر از کنترل شما هستند – به ویژه رفتار سایر آدم‌ها. هرچند ممکن است تصور کنید که تمام وزن جهان را روی شانه‌های خود دارید، اما در دراز مدت چنین چیزی غیر واقعی و ناسالم است.

مطلب مرتبط: کاهش استرس و فشار خون با خنده درمانی

برای داشتن حس شوخ طبعی به کودکان توجه کنید و بکوشید آنها را تقلید کنید؛ آنها متخصص بازیگوشی هستند، به راحتی زندگی می‌کنند و با چیزهای عادی صدای خنده‌شان بلند می‌شود.

استرس می‌تواند یک مانع عمده برای طنز و خنده باشد، بنابراین مهم است که سطح استرس خود را تحت کنترل نگه دارید. یکی از روش‌های عالی برای از بین بردن استرس، استفاده از خاطره‌ی مورد علاقه‌تان است که همیشه باعث می‌شود لبخند بزنید – مثلا کاری که بچه‌های‌تان انجام دادند، یا موضوع خنده‌داری که دوست‌تان برای شما تعریف کرد.

خنده را مانند برنامه‌ی ورزش یا صبحانه‌تان در نظر بگیرید و هر روز آگاهانه برای پیدا کردن چیزی که باعث می‌شود شما بخندید تلاش کنید. ۱۰ تا ۱۵ دقیقه را در روز کنار بگذارید و کاری انجام دهید که شما را سرگرم می‌کند. هر چه بیش‌تر برای خندیدن وقت بگذارید، خندیدن برای‌تان راحت‌تر خواهد شد.

با استفاده از روش های زیر فرصتهایی برای خندیدن خلق کنید.

– یک فیلم، نمایش تلویزیونی خنده‌دار یا ویدیوی بامزه در ویدئو تماشا کنید.

– دوستان یا همکاران­تان را برای رفتن به یک باشگاه کمدی دعوت کنید.

– مطالب خنده‌دار بخوانید.

– دنبال آدم‌های بامزه باشید.

– یک جوک خوب یا یک داستان خنده‌دار برای بقیه تعریف کنید.

– بخش کتاب‌های طنز کتابفروشی‌تان را بررسی کنید.

– دوستان‌تان را برای گذراندن یک شب پر از شوخی و خنده به منزل دعوت کنید.

– با یک حیوان خانگی بازی کنید.

– به کلاس ” یوگای خنده” بروید.

– کمی با بچه‌ها وقت بگذرانید.

– یک کار احمقانه انجام بدهید.

– زمانی را برای فعالیت‌های سرگرم‌کننده (مانند بولینگ، گلف در زمین کوچک، کارائوکه) اختصاص بدهید.

اگر شما واقعا نتوانید “یک چیز خنده‌دار” را پیدا کنید، چه کار می‌کنید؟ باور کنید یا نه، خندیدن بدون تجربه‌ کردن یک رویداد خنده‌دار امکان‌پذیر است – و خنده‌ی مصنوعی می‌تواند به اندازه‌ی خنده‌ی واقعی برای شما مناسب باشد. این نوع خنده حتی می‌تواند سبب شود که تمرینات ورزشی سرگرم‌کننده‌تر و کارآمدتر شوند. مطالعه‌ای که در دانشگاه ایالتی جورجیا صورت پذیرفت، نشان داد که گنجاندن خنده‌ی مصنوعی در یکک برنامه‌ی تمرینی، باعث بهبود سلامت روان بزرگسالان و همچنین استقامت هوازی آنها می‌شود. به علاوه، شنیدن صدای خنده‌ی دیگران، حتی بدون هیچ دلیل مشخصی، اغلب باعث خنده‌ی واقعی می‌شود.

برای اضافه کردن خنده‌ی مصنوعی به زندگی‌تان، به دنبال گروه‌های یوگای خنده یا گروه‌های خنده درمانی باشید. یا می‌توانید به سادگی با خندیدن به جوک‌های دیگران شروع کنید، حتی اگر از نظر شما اصلا خنده‌دار نباشند. این امر باعث می‌شود هم شما و هم آن شخص احساس خوبی داشته باشید، به هم نزدیک‌تر شوید، و کسی چه می‌داند، حتی ممکن است به یک خنده‌ی خودجوش منجر شود.

توانایی خندیدن، شیطنت کردن و لذت بردن با دیگران نه تنها باعث می‌شود زندگی لذت‌بخش‌تر باشد، بلکه به شما کمک می‌کند که مشکلات‌تان را حل کنید، با دیگران ارتباط برقرار کنید و خلاق‌تر باشید. افرادی که طنز و شوخی را وارد زندگی روزمره‌ی خود می‌کنند، متوجه می‌شوند که هم خودشان پرانرژی می‌شوند و هم روابط‌شان با سایر آدم‌ها تقویت می‌شود.

زندگی چالش‌هایی برای همه دارد که می‌توانند شما را آدم بهتری کنند یا تبدیل به بازیچه‌ای برای شما شوند. هنگامی که شما خودتان تبدیل به “مشکل می‌شوید” و خودتان را خیلی جدی می‌گیرید، ممکن است دشوار باشد که خارج از موضوع پیش آمده فکر کنید و راه‌حل‌های جدیدی پیدا کنید. اما هنگامی که مشکل را بازی بدهید، اغلب می‌توانید آن را به یک فرصت برای یادگیری خلاقانه تبدیل کنید.

به نظر می‌رسد که بازی کردن با مشکلات به طور طبیعی در کودکان وجود دارد. هنگامی که آنها گیج می‌شوند یا می‌ترسند، مشکلات خود را به یک بازی تبدیل می‌کنند. این کار به آنها حس کنترل و فرصتی برای آزمایش کردن راه‌حل‌های جدید می‌دهد. تعامل با دیگران به شیوه‌های بازی‌گوشانه به شما کمک می‌کند تا این توانایی خلاقانه را حفظ کنید.

* رُوی، یک تاجر نیمه بازنشسته، بسیار هیجان‌زده و خوشحال بود از این‌که در نهایت زمانی برای اختصاص دادن به ورزش گلف پیدا کرده‌است. اما هر چه بیش‌تر بازی می‌کرد، کم‌تر لذت می‌برد. اگر چه بازی او به طرز چشمگیری بهبود یافته بود، او در اثر هر اشتباهی که می‌کرد، به شدت عصبانی می‌شد. روی عاقلانه متوجه شد که دوستان او در زمین گلف روی نگرش او تاثیر گذاشته‌اند، بنابراین او از بازی کردن با کسانی که بازی را خیلی جدی گرفته بودند دست برداشت. هنگامی که روی با دوستانی مشغول بازی شد که بیش‌تر روی سرگرم شدن تمرکز داشتند، تا امتیازی که به‌دست می‌آوردند، کم‌تر به خودش خرده می‌گرفت.

* جین در خانه کارت پستال طراحی می‌کرد، کاری که عاشقش بود، اما اکنون احساس می‌کرد این کار برایش روزمره و عادی شده‌است. دو دختر کوچولو که عاشق نقاشی و رنگ‌آمیزی بودند، در خانه‌ی کناری خانه‌ی جین زندگی می‌کردند. در نهایت، جین دختران را دعوت کرد تا با تمام لوازم هنری که در اختیار داشت، بازی کنند. در ابتدا، او فقط تماشا کرد، اما پس از گذتی مدتی به آنها پیوست. خنده، رنگ‌آمیزی، و بازی با این دخترهای کوچولو زندگی جین را تغییر داد. بازی کردن با آنها نه فقط تنهایی و خستگی او را پایان داد، بلکه موجب تقویت قوه‌ی تخیل او شد و به شکوفایی آثار هنری او کمک کرد. بهترین قسمت تمام اتفاقات خوبی که رخ داد، ‌این بود که شیطنت و بازیگوشی را در رابطه‌ی او با شوهرش دوباره برقرار کرد.

همان‌طور که خنده، طنز و بازی تبدیل به یک بخش مجزا از زندگی شما می‌شود، خلاقیت شما نیز شکوفا خواهد شد و فرصت‌های جدید برای خنده با دوستان، همکاران، آشنایان و عزیزان‌تان به طور روزانه برای شما پیش خواهد آمد. خنده شما را به جایگاه بالاتری می‌رساند که در آن می‌توانید جهان را از دیدگاهی آرام‌تر، مثبت‌تر و شادتر مشاهده کنید!

منبع: هلپ گاید

 

برچسب ها حس شوخ طبعیشوخ طبعشوخ طبعی

دیدید بعضی ها در یک جمعی که حضور پیدا می کنند مجلس را در دستشان می گیرند و توجه همه را به خود جلب می کنند.گاهی حتی برخی افراد که متوجه می شوند فلانی در آن مجلس حضور دارد با اشتیاق در آن مهمانی حضور پیدا می کنند.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از تبیان، سرعت عمل آنها در تبدیل هر موقعیت و اتفاقی به دستمایه ای برای شوخی و خنده و شادی، این افراد را به مرکز توجه جمع تبدیل می کند.. انها به قدری شوخ طبع هستند که غم و غصه را از دل دیگران بیرون می آورند و دیگران را از خنده روده بر می کنند اما…

سوال اساسی این است که چرا بعضی افراد آنقدر جدی هستند که کسی حتی جرات نمی کند با انها هم کلام شود و بعضی دیگر شوخ طبع و شاد و بامزه؟ چرا با وجود بعضی ها در مهمانی معذب می شویم و با وجود بعضی ها احساس راحتی می کنیم؟ خب این شوخ طبعی هم رمز و رازی دارد که باید آن را یاد بگیرید!

خنده به شوخی های زندگی

شوخ طبعی یعنی اینکه بتوانید از وجود خودتان بیرون بیایید، بی طرفانه به خود نگاه کنید و خودتان را جدی نگیرید یا به عبارتی بتوانید به خود بخندید. این کار به شما امکان می دهد هنگام برخورد با مسائل جدی و بزرگ، میزان کمتری از اضطراب را متحمل شوید.

چگونه دختری بامزه باشیم

شوخ طبعی و سیمای گشاده مانند خورشیدی که تازه طلوع کرده، از مهم ترین عوامل تندرستی و پیروزی است. شوخ طبعی، علاج و پادزهری برای احساسات منفی، خشم، ناراحتی های روحی، رنجش، تنفر، بیزاری، یأس، ناامیدی، اهانت و افسردگی است که همواره در تجربیات روزانه فرد پرخاشگر اتفاق می افتد. شوخی وسیله بسیار خوبی برای تضمین موفقیت در روابط میان فردی است.

شوخی و خنده مسری بوده و میل به خندیدن یک خاصیت محبت آمیز و سودمند است. یک خنده کوچک شما را به سوی سبک شدن و خلاصی از زیر بار مشکلاتی که با آن مواجه هستید، سوق می دهد، ارتباط آزاردهنده و پرتنش را آسان می کند و می تواند شما را از لحظات سخت زندگی عبور دهد.

اگر می خواهید کاری کنید که فردی احساس راحتی و  آسودگی کند می توانید با استفاده از شوخی محبت‌آمیز از موانعی چون سن، میزان تحصیلات، موقعیت اجتماعی و علایق متفاوت بگذرید. شوخی مناسب نه تنها خوشایند است و روابط افراد را بهبود می بخشد، بلکه از بروز ناراحتی های روحی جلوگیری می کند.

شوخ طبعی به شما کمک می کند تا با ناراحتی های عصبی و روحی برخورد کنید و همچنین این رفتار باعث تقویت قوای روحی و جسمی و نیز دیدی خوشبینانه می شود.

اشخاصی که بر ناراحتی روحی فایق می آیند هنگام مواجهه با استرس دستپاچه نمی شوند، وضعیت را تا اندازه‌ای به شوخی گرفته و به این ترتیب به جای افزایش فرسودگی هیجانی، تلاش می کنند تا هیجان های خود را فرو بنشانند.

کسی که شوخ طبع باشد، نسبت به مسائل زندگی دریافت درستی دارد و با مردم به نرمی رفتار کرده و بردبار و شکیباست. شوخ طبع های واقعی، افرادی قابل معاشرت، باشخصیت و در عین حال جدی هستند. آنها با رفتار خود، دیگران را به خوبی جذب می کنند و در مقابل عوامل تهدیدکننده سلامتی به آنان نیرو و انرژی می‌بخشند.

فرد شوخ طبع کسی است که خود را به گونه ای جدا و فراتر از دیگران نمی بیند. اگر قرار است در حضور جمعی حرف بزند، با شوخی کردن آرامش پیدا می کند و موفق به جلب توجه افراد می شود. شوخ طبعی نیز بهترین دارو و درمان برای ناراحتی های جسمی و ذهنی است.

در ادامه روش هایی برای افزایش شوخ طبعی و اینکه چگونه شوخ طبع باشیم آمده است:

۱. برای شوخ طبعی سعی کنید به خودتان بخندید.

لحظات خنده داری را که توی دردسر افتاده‌اید را برای بقیه تعریف کنید. بهترین راه برای این‌که خودتان را کم‌تر جدی بگیرید این است که در مورد زمانی صحبت کنید که خودتان را خیلی جدی گرفته بودید.

2. آرامش خود را در زندگی حفظ کنید و با بردباری پیش بروید.

بهتر است احساسات خود را در حالت تعادل نگاه دارید و برای آن حدی قائل شوید. هنگامی بردباری با موفقیت همراه است که در برابر فعالیت های انسانی، شوخ طبع باشیم.

3. از درون قلبتان لبخند بزنید.

 اجازه دهید لبخندی که در قلب شما شکل می گیرد در چشم شما جاری شود و به بیرون از وجودتان تراوش کند. کسانی که لبخندشان از روی غرور است هیچ گاه معنای شادمانی و شوخ طبعی حقیقی را درک نمی کنند.

4. افراد را مورد ریشخند قرار ندهید.

یادتان باشد که در شوخی نباید فردی را مورد ریشخند و بازیچه قرار داد. شوخی بد و بیجا، خطرات زیادی در بر هم زدن رابطه ی دوستی افراد دارد، بنابراین بهتر است که از آن صرف نظر کنید.

5.خنده را تمرین کنید

خنده و شوخی کردن را آن قدر تمرین کنید تا نسبت به آن، دیدی مثبت پیدا کنید؛ به طوری که هرگاه افکار ستیزه جویانه، خشم یا بدبینی به سراغ تان آمد، بدون اراده، احساس خوب، مثبت و شادی آور خنده به شما دست دهد.

6. بدانید چه موقع باید شوخ‌ طبعی را کنار بگذارید

هیچ چیز به اندازه‌ی پافشاری به تعریف یک داستان بی‌مزه، خجالت‌آور نیست. گاهی اوقات، مشکل از داستان یا جوک نیست. شاید مسئله، سنخیت نداشتن موضوع داستان یا جوک با مخاطبان باشد یا شاید زمان‌بندی درستی انجام نشده است. ممکن است شما با گفتن آن، مشکل داشته باشید و راحت نباشید، پس نمی‌توانید آن را به درستی به دیگران منتقل کنید. در هر صورت، اگر احساس می‌کنید جوک شما خوب از کار در نمی‌آید، از بیان کردن آن صرف نظر کنید. بهتر است خودتان این کار را انجام بدهید نه دیگران.

بسته به موقعیت، شاید بتوانید یک جوک بی‌مزه را توجیه کنید. این هم مثالی از کمدین میچ هِدبِرگ (Mitch Hedberg)، که یک جوک نه چندان خوب برای مخاطبان تعریف می‌کند، اما در نهایت سر و ته آن را هم می‌آورد.

نیاز نیست هر فرصتی را برای بامزه بودن شکار کنید. اگر وسط یک جوک بی‌مزه گیر افتاده‌اید، فورا آن را تمام کنید. «میدونین چیه! حالا که این جوک رو واسه‌ی شما گفتم، به نظرم اونقدرها هم که فکرشو می‌کردم خنده‌دار نیست» این جمله می‌تواند روش عجیبی برای پایان دادن به یک جوک باشد و عزت نفس شما را کمی پایین بیاورد، اما وقت و حوصله‌ی دیگران به هدر نمی‌رود و آنها در نهایت به سلیقه‌ی شما احترام خواهند گذاشت.

قطعا یکی از صفات اساسی و جالب که رابطه مستقیمی با بذله گویی و شوخی دارد، خوشرویی و خندان بودن است. تحقیقات نشان داده است آرامشی که پس از خندیدن به وجود می آید، دارای آثار بسیار مفید و مثبتی در تأمین سالمتی انسان است. اگر میخواهید با افرادی رابطه برقرار کنید که گوش شنوا ندارند، شوخی میتواند بی آنکه کسی را برنجاند، توجه آنان را جلب کند.

چی بگم متنش خیلی بلند بالاست باید هر قسمت یه عنوان داشته باشه من همیشه متنای بلندو نمیخونم عنوانا رو میخونم😐

داداش خودتی زیادی تحویل نگیر اونقدرم خوشگل نیستی😒


خخخخ

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به

میباشد و استفاده از آن با ذکر منبع بلامانع است.

شما وقتی پر از استرس و اضطراب برای درمان بیماریتون به دکتر مراجعه میکنید دوست دارید که اون دکتر خوش اخلاق و شوخ طبع باشه یا خشک و جدی ؟ خانم ها از آقایانی خوششون میاد که اونها رو بخندونن قبول دارید؟ در مورد مهمونی رفتن هم همینطوره ،ما دوست داریم به خونه ی کسانی بریم که اونجا بگو و بخند بیشتره یا اگه خبر دار بشیم که توی یک مهمونی یک آدم شوخ طبع دعوت شده با اشتیاق بیشتری اونجا حضور پیدا میکنیم قبول دارید؟ اگر یادتون باشه دوران مدرسه هم همینطوری بود ما معلمانی رو دوست داشتیم که کمی شوخ طبع بودند. بنابراین شوخ طبع بودن میتونه آدم ها رو به ما علاقه مند کنه ،چون آدمها دوست دارن به اونها خوش بگذره .خبر خوب اینکه شوخ طبعی یک مهارت هست که با تمرین زیاد میتونیم اون رو به دست بیاریم .در این مطلب 9 تکنیک رو که به کسب این مهارت کمک میکنه با شما در میون میگذارم .

شوخ طبعی چیست و چه فایده ای دارد:

منظور از شوخ طبعی اینه که وقتی یک چیزی میگیم صدای خنده بیاد و یا حداقل یک لبخند کوچک روی لب بنشینه .ما به هرچیزی که ریتم عادی رو عوض کنه میخندیم . ما زمانی به چیزی میخندیم که مغز ما توقعش رو نداره . طنز ،تغییر ناگهانی در وضعیت ذهنی ماست .مثلا وقتی کسی زمین میخوره ناخودآگاه میخندیم چون مغزمون توقع اون رو نداشته.

چگونه دختری بامزه باشیم

شوخ طبعی نشان دهنده ی هوش کلامی بالای ماست ،چون مشخص میکنه که روی صحبتمون تسلط بالایی داریم . وقتی در حال صحبت با کسی هستیم به مدیریت استرس ما کمک میکنه ،چون هنگام خندیدن ،میزان تنش و استرس کم میشه.بخاطر همین شوخ طبعی در برخورد اول باعث میشه برای طرف مقابل ترسناک به نظر نیاییم. همچنین باعث میشه که خاص وحرفه ای به نظر برسیم ،چون انگار روی همه چیز تسلط داریم.وقتی شوخ طبع باشیم محبوب قلب آدمها میشیم ، وقتی آدمها میخندند حالشون خوبه .آدمها کسانی رو که حالشون رو خوب میکنند دوست دارند،بنابراین آدمها دوست دارند وقت بیشتری رو با ما بگذرونن.

9 تکنیک برای شوخ طبع بودن :

1- نفی حالت مطلوب :

یعنی وقتی مخاطب منتظر یک اتفاق خاص هست ،ما اون حالت رو نفی میکنیم ،مثلا مخاطب منتظر یک جمله ای هست و ما یک چیز دیگری میگیم و یا مخاطب منتظر یک کار دیگری هست و ما یک کار دیگه میکنیم .مثلا وقتی داریم تعریف میکنیم : میریم باشگاه به یک نفر میگیم : این دمبل زدنت چه فایده ای داره؟ میگه: حالا معلوم نمیشه!سه ماه بعد بیا تا نتیجه شو روی بدنم ببینی !سه ماه بعد میریم نتیجه رو ببینیم …میبینیم که ….نیست . بس که مردم ِما کارها رو زود ول میکنن…در این تعریف در جمله ی آخر مخاطب انتظار داشت که بگیم :سه ماه بعد میریم نتیجه رو ببینیم ….میبینیم چه بازوهایی درست کرده !در صورتی که چیزی گفتیم که خارج از انتظار او بوده پس میخنده .

2-دست گرفتن رفتار یا حرف کسی :

وقتی یکی یک سوتی داده ،مدام اون رو دست بگیریم ،مثلا یکی عطسه میکنه ،همون رو با مبالغه به اون برگردونیم .یا اگر زنگ موبایل یکی خنده دار یا عجیب بود به اون بگیم :این زنگه ؟!من برای خودت میگم ،عوضش کن !

3- پی بردن به درونیات :

مثلا چیزی که در اون لحظه شخص داره به اون فکر میکنه و فکر نامربوطی هست .حالا ما اون فکر رو بازگو میکنیم که : میدونم الان داری به این فکر میکنی که این مسخره بازی ها چیه ؟!

4- بازگویی رفتارهای رایج :

کاری که عموم مردم انجام میدن .مخصوصا در تنهایی . مثلا تعریف رفتار مردم در دوران نامزدی و تغییر اون بعد از عروسی .یا تعریف رفتار مردم در توالت و دستشویی .

5- مبالغه بر صحبت قبلی در موقعیت جدید:

یکی یک چیزی رو گفته ،بعدا اون رو بزرگ کنیم و هی بگیم . مثلا قبلا گفته وجود پرنده در خونه ،آرامش بخشه .بعد که به خونه شون رفتیم و دیدیم اون پرنده با سروصداش خونه رو روی سرش گذاشته مدام با مبالغه بگیم : پرنده آرامش بخشه ؟ . البته تا جایی ادامه بدیم که دیگه خنده ها کم شده ،چون بیشتر از اون بی مزه میشه.

6- تکیه کلام های ثابت :

مثلا تکیه کلام ” ما از اون خونواده هاش نیستیم ” .

7- دست گرفتن خودمان :

مثلا اگر زیادی چاق یا زیادی قدبلند هستیم یادماغ بزرگی داریم ،خودمون ،خودمون رو دست بگیریم .مثلا وقتی وارد جایی میشیم بگیم: بشکه اومد!برو کنار نخورم بهت .یا بگیم :نردبون اومد!یا بگیم :دماغ اومد.یااگر یکی از دوستانمون به ما گفت :تو چقدر خنگی !بگیم :چاکریم!مخلصیم !به جمع ما خوش اومدی !اینکار به دیگران اجازه میده تا از روی صمیمیت به ما بخندند چرا که ما هم میتونیم به خودمون بخندیم.این کار نه تنها چیزی از شخصیت ما کم نمیکنه ،بلکه ما رو شخصی با عزت نفس بالا معرفی میکنه که ضعفهامون رو پذیرفتیم وحتی از بیان نقاط ضعف خود هم ترسی نداریم .این روش راه بسیار مناسبی برای خلع سلاح کردن دیگران در مقابل تمسخر کردن ضعفهامون هست .همچنین این توانایی ما رو دوست داشتنی تر و قابل اعتمادتر نشون میده.

8-از تکنیک تماس دوباره استفاده کنید:

در این تکنیک وقتی که یکی از شوخی های ما مورد پسند جمع واقع شد و صدای خنده بلند شد میتونیم از اون جوک یا شوخی در جوک ها وشوخی های دیگه مون دوباره استفاده کنیم وبعد از مدتی که جمع انتظارش رو نداره دوباره اون رو بیان کنیم.

9-بیان داستانهای خنده دار در دفعات قبلی:

مثلا توی یک سفر فامیلی یک نفر داخل رودخانه می افته .بعد در جمع هامون اون خاطره خنده دار رو مدام با مبالغه تعریف کنیم ولی تا زمانی ادامه بدیم که خنده ها دیگه کم شده و یا نیست.

اگر یک شوخی کردیم وکسی نخندید چکار کنیم؟

در این شرایط نگیم خیلی هم بامزه نشد صحبتم !یا نگیم:میخواستم شوخی کنم ،ضایع شدم !بلکه خیلی خونسرد و سریع از اون رد بشیم و بعد یک جوری وانمود کنیم که اصلا خنده دار نبود.به جوکهای خودمون تا وقتی که دیگران همگی نخندیدن نخندیم.رعایت نکردن این نکته باعث میشه که به نظر میرسه زیادی داریم برای بامزه بودن تلاش میکنیم .توجه کنیم که اگر کسی به جوک ما نخندید ،باعث نشه که دیگه به راهمون ادامه ندیم .پس تسلیم نشیم و از اشتباهاتمون درس بگیریم.

نکات مهم وهشدارها:

نکته: شوخ طبعی از نوع تحقیر کردن ،مسخره کردن ،یا بی احترامی کردن ،به آدمها نباشه .مثلا ظاهر یا ویژگی اونها رو مسخره نکنیم . هشدار: هنگام شوخ طبعی جوگیر نشیم ،که باعث بشه بعدا بگیم:این چی بود من گفتم خیلی ناجور بود !چون معمولا خنده های آدمها ما رو جوگیر میکنه. هشدار: با مذهب آدمها شوخی نکنیم . نکته: اگر با دیگران شوخی میکنیم بهتره ظرفیت پذیرش شوخی های دیگران رو هم داشته باشیم. نکته : هیچ وقت نمیتونیم همه رو بخندونیم چون سلیقه ی آدمها با ما متفاوته .

با ثبت نام در ویرگول به آرشیو بزرگی از مقالات مرتبط با این موضوع دسترسی خواهید داشت

از این پس او نمی‌تواند پروفایل کاربری و مطالب شما را ببیند.

چگونه دختری بامزه باشیم
چگونه دختری بامزه باشیم
0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *