چگونه ذهن خود را از گذشته پاک کنیم

 
helpkade
چگونه ذهن خود را از گذشته پاک کنیم
چگونه ذهن خود را از گذشته پاک کنیم

کتاب افزایش قدرت اراده در هفت روز یا کمتر

اثری از مهدی خردمند

بالاخره سر هر کسی می آید: اتفاقی ناخوشایند رخ می دهد و بارها آن را به یاد می آورید. هر بار که آن واقعه ی بد یا دردناک را به یاد می آورید بیشتر می ترسید و ضعیفتر می شوید.

هر چقدر که می خواهید جلوی افکارتان را بگیرید، فایده ای ندارد. لحظه به لحظه ی آن حادثه بد در ذهنتان نمایش داده می شود و شما بدون آنکه بفهمید غرق در صحنه سازی می شوید و هر بار به یاد آوردن این واقعه ی منفی اعتماد به نفس شما را بیش از پیش از بین می برد.

چگونه ذهن خود را از گذشته پاک کنیم

در چنین مواردی ما نیاز به یک راه حل فوری داریم. راه حلی که آماده و حاضر در جیبمان باشد و با کمترین میزان اراده بتوانیم از آن استفاده کنیم. اگر این نوشته را تا انتها بخوانید، راه حل موثر و کارای من را برای مقابله با چنین شرایطی و از بین بردن خاطرات بد یاد خواهید گرفت. راه حلی که شاید ساده به نظر برسد و فکر کنید شوخی است، اما من با تمام شوخ بودنم در این مورد خاص شوخی ندارم! واقعا باید این تکنیک را یاد بگیرید و در موارد ضروری به خودتان کمک کنید تا یک حادثه ی بد تا آخر عمر مرتب در جسم و ذهنتان خانه نکند.

اما فرمول طلایی من برای از بین بردن خاطرات بد چه بوده است؟

اگر شما کتاب “افزایش قدرت اراده در ۷ روز یا کمتر” را خوانده باشید، در صفحه ی ۱۱۹ آن با تکنیکی آشنا شده اید با عنوان “شکستن کُد های ذهنی”. روشی که می خواهم به شما در اینجا بیاموزم توسعه یافته ی همان متد است.

همانطور که در خود کتاب اشاره کردم، مغز ما در طول زندگی تمام تجربیات و آموخته ها را به شکل خاصی کُدگذاری و ذخیره می کند. یکی از عناصر اصلی که به مغز کمک می کند تا اطلاعات را ضبط و به یاد آورد، حرکت چشم ها است. تحقیقات روانشناسان (بویژه بانیان علم ان ال پی) ثابت کرده که انسانها برای به یاد آوردن یک تصویر و یا بازسازی یک تصویر به نقاط مختلفی خیره می شوند. در اینجا فرصت کافی برای باز کردن این مبحث نداریم اما خلاصه ی آن این است که با استفاده از مهندسی معکوس، می توانیم روند یادگیری ذهن را خراب کنیم!

اما چرا؟

ببینید، هر خاطره ی بدی که در ذهن شما حک می شود، اول یک روند یادگیری قدرتمند را طی می کند. به عبارتی مغز شما به خوبی می داند که چطور آن واقعه را با تمام جزییات در خود ثبت کند و بارها آن را مرور کند تا درس های آن را خوب یاد بگیرد.

ما نمی توانیم جلوی انگیزه ی زیاد مغز برای تکرار و مرور خاطرات منفی را بگیریم. این خصوصیت مغز ریشه در تاریخچه ی تکامل آن دارد و برای محافظت آتی از ما در برابر خطرات و شرایط ناخوشایند ضروری است. اما می توانیم با کمی هوشیاری، روند یادگیری و به خاطر سپاری آن واقعه ی بد را خراب کنیم.

من زمانی این روش را برای اولین بار کشف کردم که به خاطر حماقت شخصی خودم، در یک حادثه ی تهدیدآمیز مرگ و زندگی قرار گرفتم. نمی خواهم وارد جزییات حادثه شوم و اهمیتی هم ندارد چون هر موقعیت منفی یا نامطلوبی که در گذشته، شما را آزرده کرده و بعد قادر به فراموش کردنش نبودید می تواند فرض مثال ما باشد.

در لحظات اول بعد از حادثه، من کنترل کاملی روی خودم نداشتم. قادر نبودم که در جایی آرام بنشینم و مراقبه کنم. در این حال بود که از روی ناچاری از همین روش استفاده کردم و در کمال تعجب بعد از چند روز دیدم که واقعا جواب داده و نزدیک به ۸۰% فشار عصبی من را از بین رفته است و در عین حال آن خاطره ی وحشتناک را تبدیل به یک واقعه ی ناخوشایند قابل تحمل کرده که اخلالی در زندگی من به وجود نمی آورد.

اما روش کار چیست؟

پس از روی دادن یک حاثه ی بد، زمانی که ذهنتان شروع کرد به مرور آن، بلافاصله چشمهایتان را بچرخانید. البته لازم نیست فقط بچرخانید، می توانید مرتبا از جهتی به جهتی دیگر نگاه کنید. هدف ما این است که به یک نقطه ی ثابت خیره نشوید و اجازه ندهید که روند مرور و ثبت خاطره ی بد به سادگی انجام شود. وقتی که شروع به بازی کردن با چشمانتان کردید خیلی زود متوجه می شوید که قادر نیستید واقعه را دیگر به یاد آورید. این کاملا طبیعی است. برای به خاطر آوردن آن واقعه ی بد باید چشمهای شما روی نقطه ی ثابتی متمرکز شود و بعد وارد خلسه ی ملایمی شوید که باعث حک شدن عمیق خاطرات در ذهنتان می شود.

زمانیکه بدون توقف به این سو و آن سو خیره می شوید، این روند را مختل می کنید و جلوی ورود به خلسه را می گیرید.

البته بعد از چند دقیقه دوباره خاطرات بد سراغتان خواهند آمد، اما لازم است که هر بار به محض هشیار شدن از تصاویر ذهنیتان، چشمانتان را در جهات مختلف بچرخانید و این کار را آنقدر ادامه دهید که دیگر تصویر شفافی در برابر خود نداشته باشید.

با انجام همین تکنیک ساده، ظرف چند روز می توانید شدت عاطفی آن خاطره ی بد را به طور قابل توجهی کاهش دهید. اگر در کنار این روش، از متدهای دیگر برای آرام کردن خود و یا پیدا کردن راه حلی برای گشایش درونی نیز استفاده کنید، می توانید تضمین کنید که این واقعه ی غیرقابل تحمل، تبدیل به یک خاطره بد ولی قابل تحمل و اغماض شود. یعنی جزو آن خاطراتی نشود که می تواند شما را یک عمر گروگان بگیرد و به زیر بِکِشد.

شاید سوالی که در ذهنتان پیش بیاید این باشد که اگر خاطره ی بدی از گذشته دارید، آیا می توانید از همین روش برای پاک کردن آن استفاده کنید؟

شکی نیست که استفاده از این روش بالافاصله بعد از خود رویداد بد تاثیر بیشتری دارد، اما مطمئنم که استفاده از آن مدتها بعد از خود رویداد نیز بی فایده نیست. شما باز هم می توانید کدهای ذهنی را به هم بریزید هر چند که ممکن است این بار با سرعت کمتری اتفاق بیفتد.

اما افزایش سرعت این روند هم کار چندان سختی نیست. در کتاب “افزایش قدرت اراده در ۷ روز یا کمتر” من پله به پله شما را جلو خواهم برد تا قدرت اراده ی خود را باز یابید و نقطه ی پایانی بر عدم عزت نفس خود بگذارید. اگر شما واقعا در درون بدانید که فرد پر اراده ای هستید و هیچ چیز فرای توانایی هایتان نیست، آیا باز هم ممکن است که به همین سادگی تحت تاثیر یک خاطره ی بد قرار بگیرید؟

اگر شما فردی هستید که به سادگی از یک واقعه ی بد تاثیر می گیرید و نمی توانید آن را فراموش کنید، حدس من این است که وقایع مهمتری در زندگیتان جریان ندارند. به عبارت دیگر واقعا زندگی نمی کنید… فقط زندگی برایتان اتفاق می افتد. این نمی تواند تا ابد ادامه داشته باشد و دلیلش را خودتان بهتر از من می دانید.

اگر می خواهید بیشتر در مورد این کتاب بدانید، بهتر است اول از همه نسخه رایگان آن را دانلود و مشغول به خواندن آن شوید.

و سپس تمرینات ساده کتاب را قدم به قدم انجام دهید و جلو بیایید تا خود را ازنو بسازید. اگر این کار را انجام دهید قدرت تکنیک های دیگری که در این سایت یاد می گیرید بیشتر خواهند شد چون حقیقتا از درون خود را خواهید ساخت.

می توانید نظرات، تجربیات و یا سوالاتتان درباره این نوشته را در قسمت نظرات وارد کنید. خوشحال می شوم که ارتباط ما یک طرفه نباشد و بتوانیم با هم گفتگو کنیم.

همراه شما

مهدی خردمند

———————

پی نوشت: اگر خاطرات بدی که می خواهید از بین ببرید، متعلق به کسی است که در دنیای عشق از دست داده اید، مثلا ترکتان کرده است یا قلبتان شکسته شده، توصیه می کنم که دوره ی “ترمیم قلب شکسته و جذب عشقی ماندگار” را ببینید. این دوره با ۳ جلسه ی هیپنوتراپی خود به طور تخصصی به همین موضوع می پردازد و خاطرات عاطفی آزاردهنده ی شما را از بین می برد.

سلام عالی بود این چشم چرخوندن باعث حواس پرتی ذهن میشه وواقعا هم تاثیر گذاره ولی من خاطرات فوق العاده بدی دارم که روی اعضای بدنم تاثیر گذاشته وکافی اون لحظات برام تکرار بشه واکنش بدی نشون میدم مثلا تمام بدنم شروع ب لرزیدن میکنه انگاری که خیلی سردمه ویا خیلی گرمم میشه انگاری که ابجوشه تو بدنم گذاشتن یادست چپم یکی فشاربده یه همچین حالتایی وباچنین چیزایی خوب نمیشه والانم کنکور دارم اوضاع حال واحوالم بدتره

من مشکلم این است که برای خاطره اشتباه گذشته بیشتر خودم را سرزنش می کنم تا به آون اتفاق یا فرد فکر کنم. چطوری میشه از سرزنش خودم راحت بشم

سلام دکتر خسته نباشید
من علی ۲۳ ساله ۲ سال پیش متاسفانه به طور ناخودآگاه ماریجوانا یا همون گل استعمال کردم فقط یک بار از اون به بعد همیشه بهش فکر میکنم.حالت پارانویا واسم پیش اومده.بعد از مصرفش اینقدر مطالب ازش خوندم که دیگه فکرمو پر کرده حس میکنم عصبی شدم از اون موقع همیشه بهش فکر میکنم.شنیدم کسایی که خانودشون دچار پارانویا باشن یا متولد ماهای اخر سال یا اول بهار باشن بیشتر اثر میزاره بیمارشون میکنه.من الان چند وقته دچار مشکل بیخوابی شدم ذهنم درگیره عصبیه.شما چه راهکاری پیشنهاد میکنید؟
من از اون به بعد استفاده نکردم حتی دیگه سیگارم ترک کردم.باز ولی تلقین و فکر بهش اذیتم میکنه

برای حل مشکل بی خوابی این لینک رو ببینید:http://www.ravanam.com/stress

سلام من دچار وسواس عملی هستم دارم نابود میشم همش استرس وافکار کثیف تمیزی وای دیگه خستع شدم روال عادی زندگیم بهم ریخته کاش بشه که این افکار پاک بشه کاش کاش کاش

سلام ممنون از راهنماییتون انجام خواهم داد.

سلام من مطاب شما رو خوندم و تشکر می کنم از راهنماییتون انجام خواهم داد و نتیجه رو بهتون اعلام خواهم کرد.

سلام من ۲سال پیش برای تحصیل به ترکیه نقل مکان کردم تو مدرسه جدیدم همه از هوشی که داشتم تعجب میکردن مخصوصا استادم کم کم دیدم رفتارش تغییر کرده و سعی در دوستی با من رو داره استادی که من احترام میذاشتم بهش از شماره های مختلف مزاحمم که میشد هیچ دنبالمم راه میفتاد شخصی حدود۴۵ساله و زن و بچه دار. همکلاسیام و استادم تلاشم برای درس خوندن و درس جواب دادنو برای نزدیکی به استادم میدونستن درصورتی که برای متوجه کردن استادم بود که منو فقط به عنوان دانش آموز پرپشتکار و زرنگ ببینه من ازهمه چی بیخبر اشکالات درسیمو تو تایم های استراحت باهاش رفع میکردم تا اینکه قصدش رو فهمیدم و به مدیر گزارش دادم اونم دبیرشو حفظ کرد و منو مشکلدار جلوه داد و منم به عنوان یک ایرانی نتونستم این حقارت رو بپذیرم مدرسه و اون کشور رو ترک کردم اومدم ایران الان کنکور دارم ولی همچنان اون تهمت هایی که بهم زدن موقع درس خوندن به یادم میاد و اراده و پشتکارمو ضعیف میکنه چه کنم؟ چجوری فراموش کنم؟ چند بار قصد خودکشی به سرم زد ولی از خدا ترسیدم و انجام ندادم خونوادم فک میکنن که نکنه تعارضی بهم کرده که هنوز نمیتونم فراموششون کنم درصورتی که اینطور نیست . خودمم نمیدونم چرا هنوزم نمیتونم فراموش کنم شاید اینکه از اعتماد و احترامم سوء استفاده کردن و آخرشم تقصیرات رو گردن من انداختن به عزتم خیلی برخورده نمیدونم ولی هر بار که گذشته و طرز نگاهش به یادم میاد افسردگی میگیرم اگه بتونید کمکی کنید ممنون میشم

سلام آقای دکتر خسته نباشید
خواهش میکنم به منم کمک کنید. من و پسرم که الان سه ساله است دقیقا یک سال پیش شب تو خونه تنها بودیم که یه دزد از خدا بیخبر اومد خونه مون و منا جلوی پسرم بشدت کتک زد خودم که خیلی از این حادثه داغونم اما بیشتر نگران پسرم هستم که شاهد این ماجرا بوده و هنوز بعد از گذشت یک سال فراموش نکرده همیشه برام تعریف میکنه با اینکه خونه مون هم عوض کردیم تورا خدا کمکم کنید چکار کنم بچه م فراموش کنه خدا خیرتون بده ممنونم

چگونه ذهن خود را از گذشته پاک کنیم

سلام.وخسته نباشید.
همسرسابقم بهم خیانت کرد والان سه ساله جداشدم بعد اون باشخصی بودم که باز متاسفانه ازهم جداشدیم .مشکلم اینه که دیگه نمیتونم به جنس مخالفم اعتماد کنم تا دلم میبندم حس مالکیت میکنم واذیتش میکنم ( اینکه کجاست چه میکنه باکی هست باکی صحبت میکنه چرا یه ساعت ازش خبری نشد و…) اشخاصی که تو زندگیم بودن به شدت دوستم داشتن ولی تنهام گذاشتن اونم بخاطر این برخورد ورفتارا منم نمیتونم کسی که دوسش دارم آزاد بزارم وهمش خیانت همسر سابقم ورابطه بعدش زجرم میده ونمیتونم طبیعی ودور از استرس زندگی کنم.خاهشا راهنماییم کنید که باید چیکار کنم.

من حتما توصیه می کنم لینک زیر رو در این مورد ببینید:https://www.asheghiazno.com/

سلام
من با مادرم مشکل شدیدی پیدا کردم و میخواهم بدانم که چگونه او را باید فراموش کنم میدونم شاید براتون عجیب باشه ولی این مورد برای من اتفاق افتاده میخوام بدونم که چجوری خاطرات و … مامانمو فراموش کنم؛ لطفا اگه میشه از طریق ایمیل پاسخ بدید.ممنونم

جالب بود، با تمامی مطالبی که تا به حال خونده بودم فرق داشت، حتما امتحان خواهم کرد. ممنون

عالی بود بسیارموثراست اما به کتاب های غیر رایگان تان دسترسی ندارم

سلام استاد من کتاب شما رو قبلا خریداری کردم ولی کد فایل پی دی اف رو فراموش کردم ،اگر ممکنه لطف کنید ک رو به ایمیلم بفرستین .سپاسگذارم

لطفا مشکل خود را به support@ravanam.com ارسال کنید تا راهنمایی کنند

سلام من چند ماه پیش از شرکتی که چند سال آنجا کار میکردم به طرز بدی اخراج شدم یعنی خیلی توهین آمیز و علتشو نمیدونم چرا و کسی اصلا به من نگفت تا الان همش تو ذهنمه و یاد کاری که با من کردن میوفتم و خیلی ناراحت میشم نمیدونم چی کار کنم که فراموش کنم

سلام و خسته نباشید به شما بزرگوار….

به نطر بنده دهن همیشه با ما همراه هست..و این که از خاطرات بد بخوایم فرار کنیم این که نمیشه…
میتونیم مثلا یه موکت رو نطر بگیریم..ادما از روش رد میشن اما هیچ وقت به موکت نمیچسبن…
خب دهن ما هم همینه خاطرات یا افکار ما به ما نمیچسبن…مگر اینکه دیگه ما به خاطرات گیر بدیم…چون فکر میکنیم خاطرات چسبیده به ما هستند….و اینکه ما باید ذهنمون رو مدیریت کنیم …

سلام من مهدی هستم از ته دل حالم خرابه!
الانم ازتون رهنمایی میخام؟
چیکار کنم یه فیلم باعث این شده از زهنمم خارج نمیشه.
ازیه فیلم خنده دار به یه فیلم بد رسیدم من از همه چی بیخبر رفتم توش هی ادمه دادم تا این که حالم خراب شد.

سلام من یه فیلم ترسناک دیدم و تو شب نمی تونم راحت بخوابم ایا این روش کار ساز هست ؟

سلام من ۱۷سالمه امسال مادرم به پدرم خیانت کرد ومن اولش اصلا برام سخت نبود درک این موضوع ولی بعد گذشت ۵ماه دچار افسردگی واضطراب میشم وتقریبا هرروز یاد اون شب میفتم پدرو مادرم باهم زندگی میکنن وتقریبا موضوع فراموش شده ولی من بعضی اوقات فکر میکنم طلاق شاید راه کاربدی نبوده واسه هردوشون لطفا کمکم کنید بتونم اتفاقات اون شبوفراموش کنم چون من امسال کنکور دارم برام خیلی سال مهمیه

خاطرات بد رو میتونم با هیپنوتیزم پاک کنم؟

سلام واقعا میتونید من ازدواج کردم ۳ ماه عقد بودیم با همسرم عاشقو دیونش بودم جون میدادم براش بهم خیانت کرد و با کسی ارتباط بر قرار کرد الان کارمون به دادگاه کشیده هر کاری میکنم فراموشش کنم بیخیال یا بی تفاوت بشم نسبت بهش نمیشه هر لحظه هم خوابیامون خندهاش عشق بازیامون جلو چشمامه تا مرز خودکشی رفتم اما برگشتم پیش روانشناس رفتم قرص داد اما جواب نگرفتم نمیدونم چیکار کنم بتونم کلا بی تفاوت بشم و حس تنفر نصبت به همسرم پیدا کنم تا یاد خاطرات میوفتم گریم میگیره دیونه شدم کمکم کنید

من به شما توصیه می کنم حتما لینک زیر رو ببینید:https://www.asheghiazno.com/

ممنون از این مطلبتون من حتمن این کتاب رو خریداری میکنم

من زیاد از کوچکترین چیز میترسم علتش چیست

مرسی

ببخشید من وسواس فکری شدیدی دارم و به دلیل اینکه پیغام گذاشتم خودمو سرزنش میکنم که چرا خودت حال خودتو خوب نمیکنی و از این صحبتا لطفا اگه میشه پاک کنید نظرمو مرسی

سلام من مشاور کمیته امداد هستم چنین موردی رو چگونه درمان کنم، لطفاً راهکار اختلال پس آسیبی و جلسات درمانش توضیح بدید به آدرس ایمیلم
حورادختر بچه ای ۸ساله ازشهرک رجائی هستش ک یتیم ودرخانه پدربزرگ مادربزرگ پدرش با خواهرش نرگس زندگی میکنه متاسفانه پدرشوکشتن جلوچشمش و اون شاهده مرگ پدرش بود این قضیه خیلی ب روحیه این بچه تاثیر گذاشته خیلی گوشه گیروافسرده شده هیچ تحرکی نداره مثل بقیه بچه ها با کسی حرف نمیزنه فقط آروم میشینه سرجاش و با تاسف بسیارزیاد مادرحورا بچه هاشو رها کرده ورفته خونه پدرش یعنی این ۲تا بچه ها قربانی شدن این وسط مرگ پدر+رفتن مادر….

این مشکل در این سن راه حل سریع نداره. این بچه باید اون قدر مورد توجه عشق و محبت دیگران قرار بگیره که اون ماجرای بد رو یک استثنا تلقی کنه و به این نتیجه ی درونی برسه که اکثر آدم ها خوب هستند.

سلام
دختر من قراره از ایران بره ایشون ازدواج کرده اندو مدت دوسال است با ما زندگی میکنند از اونجایی که رفتن دخترم برایم سخت خواهد بود دوست دارم بدانم برای تحمل دوری بهتر است من هم از خانه ای که بیست و دوسال باهم در آن بودیم و خاطرات مشترک داشتیم جابه جا شوم ودر زندگی ام تنوع ایجاد کنم ؟یا نه همانجا بمانم و با خاطراتش زندگی کنم ممنون اگر راهنماییم کنید

سلام به روی ماهت زهرا خانم.من خودم دکتر روانشناسی در یکی از شهرستان ها هستم.به خوبی یادم می آید که در کودکی،خاله ی کوچکتر من فرزند و شوهرش را رها کرد و نا پدید شد.در این شرایط بود که شوهر خاله ی من خانه را عوض کرد تا فرزندانش دچار افسردگی نشوند ، اما اگر بخواهیم از طریق علمی به این موضوع بپردازیم،بستگی به خود شما دارد.اینکه آیا شما با خاطرات میانه خوبی دارید یا نه؟اگر از خاطرات لذت میبرید،بمانید و اگرنه،سریعا خانه را ترک نموده و به خانه ای که ویژگی های آن متمایز از خانه قبلی است پناه ببرید.
امیدوارم به دردتون بخوره

سلام
مطلب جالب بود فکر میکنم در دوره ی رهایی از استرس و بی خوابی هم به این موضوع به گونه ای دیگر اشاره کرده بودید: برای اینکه به چیزی فکر نکنیم چشم ها رو حرکت بدیم در جهات مختلف مثل همیشه درس خوبی بود ولی بعضی وقتا آدم انگار خودشم بدش نمیاد به یه خاطره ی خیلی بد فکر کنه و همینطور بی حرکت یه جا بمونه بعضی وقتا فکر کردن به یه خاطره ی بد انگار راحت تر از حرکت دادن چشم هاست نمی دونم چرا ولی شاید اینطوری راحت تر میتونیم حس ترس خودمونو توجیه کنیم و حرکت کردن به سمت جریان زندگی رو به عقب بندازیم…

سلام من تازه یه اتفاقی برام افتاده نمیتونم فراموش کنم لدفا کمکم کنید😔😔😔😔😔😭😭😭😭😭😭😢😢😢😢😢

منم همینطور مشکلی نیست به بهترین لحضات رندگیت فکر کن از یادت میره منم همینطور مثل توهم ولی منو تو باید قوی باشه تا از یادمون بره از همه ی این راه ها استفاده کن.

ایا میشه خاطرات خوب هم فراموش کرد .چون منو شکنجه میده خاطرات خوبم .هممون میتونیم داشته باشیم خاطراتی ک روزهای خوبی داشتیم عزیزانی ک باهامون بودن نیست مثل مادر وپدر و …
من مشکلم با خاطرات خوبمه ک میبینم دگ قرار نیست تکرار بشه میتونم پاکشون کنم.البته مشکل دگ هم در کنارشون هست ک نمیشه گفت..

در این مورد فکر نمی کنم پاک کردن راه درستی باشه، باید چارچوب نگرشتون به اونها رو عوض کنید. اونها رو یک نعمت بدونید و بابتش شکرگزار باشید

من که اصلا این روش رو درک نمیکنم چون با این کار فقط میشه فکر رو کنترل کرد نه اینکه دیگه به اون خاطره فکر نکرد

سلام آقای خردمند خسته نباشید
من ۲۶ سالمه تو زندگی همیشه هر چیزی خواستم بدست بیارم بخاطرش جنگیدم البته قبول دارم کمی هم صبر ندارم الان به قدری از زندگی خسته ام که دیکر ذوق و شوق هیچی رو ندارم دیگه از هیچی خوشحال نمیشم دیگه بخاطر چیزی نمی جنگم کلا یک ادم بی اراده شدم الان خیلی وقته که زندگی نمیکنم یعنی هیچ نمیدونم چطوری زندگی میکنن با کسی نمیتونم رابطه برقرار کنم دوست صمیمی و نزدیک ندارم با فک و فامیل هم رابطه خوبی ندارم خشکم با خانواده هم همینطور کل روز رو تو اتاقم میگذرونم نسبت به همه بی احساس شدم از هیچی لذت نمیبرم قبلا حداقلش یه بچه میدیدم ذوق میکردم الان حتی به اونم ذوق نمیکنم از همه چی بریدم سر کار میرم با وجود اینکه خیلی تلاش کردم کار پیدا کنم الان هیچ انرژی برای کار کردن ندارم خیلی از شرایط حالم رنج میبرم دلم نمیخواد اینطوری باشه ولی هی مدام دارم تو زندگی شکست میخورم در ضمن من کل روز رو تو اتاقم تو رویا میگذرونم تو رویا های خودم غرق میشم دیگه رسما دارم با رویاهام زندگی میکنم نمیدونم چیکار کنم از این وضع خلاص شم خواهشا کمکم کنید ممنون

عزیزم چرا فکر میکنی شکست خوردی
این طرز فکرت درست نیست شکست یا درس عبرت میشه یا تجربه ودرس حیفه لحظات زندگیتو اینجور علکی سپری میکنی نکن اینکارو نکن

سلام
من در۱۳سالگی دچار بیماری حاد مغزی شدم بطوری که۶ماه بستری شدم و بعد از اون یکسال هم ترک تحصیل کردم و بعد از اون هم بدون اینکه بدونم در زندگیم،تحصیلم مرتب شکست می خورم ،حتی الان که ۴۰ سالمه دارم،احساس میکنم دارم از عواقب همون دوران ضربه می خورم.قدرت انتخابم پایینه، در تجربیاتم شکست می خورم و … .نمی دونم چه جوری این افسردگی را پس بزنم.نمی تونم حضوری پیش روانشناس برم چون ناراحتی خانومم را نمی تونم ببینم.
لطفا” کمکم کنید

عالی بود.
ممنون

سلام
در مورد خاطرات خوش گذشته چطور؟
مشکل من خاطرات خوش گذشته است که شدیدا بهشون احساس داشتم
با تمام وجودم
هنوزم دارم
و هر بار سعی میکنم عشق گذشتمو فراموش کنمو قبول کنم به پایان رسیده
و وارد یک ارتباط جدید بشم
تنها شنیدن سه کلمه در ارتباز جدید بعد از سه روز باعث میشه نتونم ارتباط جیدی رو شروع کنم و غرق در گگذشته شم و دست و پا بزنم درست شه
اما نمیشه.
چطور میتوتم زنده شدن احساساتم با این شدت رو تو شنیدن یا دیدن این کلمات کنترل و محو کنم که بتونم ارتباط جدیدی رو شروع کنم؟ متشکرم

سلام به نظر من از طریق علم nlp با استفاده از تکینکایی که داره میتونید مشکلتون به بهترین شکل حل کنید شک نکن چون من خودم امتحان کردم

سلام آقای خردمند
وقتی که داشتم این مطلب رو میخوندم فهمیدم که گفتید افکار منفی که در شما ایجاد تنش میکند را به افکار خوشایند تبدیل کنیم
ولی فقط راهکاری برای کمرنگ کردن این افکار ارائه دادید!

ممنون میشم توضیح بیشتری بدهید
در آخر صمیمانه از راهی که در پیش گرفتید قدردانی میکنم و کمال تشکر را دارم

مطمئنید؟
در موضوع مطلب نوشته ام:

چگونه خاطرات بد را از ذهن خود پاک کنیم؟

من با این روش مخالفم چه جوری گند ترین خاطره زندگیمو که سه سال مداوم باهاش درگیر بودم روفراموش کنم؟؟سه سال شبانه روزمن بهترین سالهای زندگی من گند زده شد توش چطوری میشه فراموشش کرد؟؟؟؟؟؟اصلا ناخودآگاه ذهنم به همون سمت میره.کسی اگه راه حل بهتری داره خوشحال میشم بگه

با سلام بیش از ۱ سال است دچار اختلال هراس از بیماری یا مرگ شده ام البته هم اکنون کمی بهترم ولیکن همواره در قبال کوچکترین درد یا اتفاق در سمت چپ‌بدنم میترسم و بلافاصله مسائلی که شنیده ام که مثلا در فلان شرایط فشار بالا میره یا فلانی با شنیدن یک خبر هیجانی دچار مشکل شد چگونه باید این افکار تداعی کننده را اضمیر ناخوآگاهم بیرون کنم یا مثلا وقتی هیچ مشکلی ندارم انگار منتظر یک حالت بد نباشم

سلام
ممنون بابت مقاله ی بسیار خوبتون. ممنون بابت این انرژی مثبت. سعی میکنم از این تکنیک حتما استفاده کنم

سلام
روش بسیار خوبی بود و کاملا کار ساز
متشکرم

سلام آقا ی خرمند
تشکر از ایمیل های شما

سلام اقای خردمند درابتداخیلی خیلی ممنون ازهمراهیتون در این یک سال که کذشت ومن باشما اشنا شدم گرچه هنوزاقدامی برای گرفتم نتیجه مطلوبم که هدف اصلی من است(لاغری برای همیشه) نکردم ولی شما همچنان ایمیل های اموزنده خود را برای من ارسال میدارید.دلیل من برای این تاخیر طولانی اتفاقات خیلی ناگوارگذشته ام هست که هنوز دامنه دار هست.باعث فراموشی های زیادمن شده که از امروز که بااین تکنیک جدید شما اشناشدم سعی میکنم که باان مبارزه کنم وپیروزی من است انشاءالله حال راهنماییم کنید ابتدا از کدام شروع کنم ۱-درمان استرسم۲-لاغری برای همیشه۳-فراموشی خاطرات تلخ گذشته وافزایش اراده ام

سلام من امیر هستم از پیرانشهر من مدت سه ماه یه اتفاق بدی برام پیش اومده اونهم من یه زنو اورده بودم خونه اون لحظه هم داداش بزرگم اومد خونه من با اون دید الان روم نمیشه یه داداشم نگا کنم خیلی ازیتم میکته چکار کنم ممنون میشم اگه راهنماییم کنید

سلام.من آدم خوش قلب و تا حدودى مهربانم،در بچگى و نوجوانى خیلى مظلوم بودم و خیلى به من توهین میشد،همیشه دوست داشتم جواب دندان شکنى به توهین کنندگان بدم ولى وقتى روبرو میشدیم قدرت و جسارت لازم رو نداشتم و حتى وقتى کاملا حق با من بود باز هم نمیتوانستم حقم را بگیرم.این موارد باعث شد من یک آدم درونگرا و عصبى بشم.متعسفانه حالا که ۵۰ سالمه تمام عقدهامو سر خانواده ام پیاده میکنم، واقعا موندم چطور میتونم بر خشمم کنترل داشته باشم.لطفا کمکم کنید

من تقریبا یه ماه میشه اتفاق بدی برام افتاده نمیتونم از دهنم فراموشش کنماین منو خیلی نارحت میکنه تو رو خدا راهنماییم کنید

درمورد چیزاهایی هم که دیدیم هم همینطوره؟مثلا من یه عکس بد دیدم که چند وقتیه تو ذهنم.با همین روش میشه ا ببین بردش؟؟اما بعضی وقتا با اینکه به یه نقطه هم خیره نشدم میاد تو ذهنم!!ا

بله حتما می تونید استفاده کنید. فقط کمی آگاهی و اراده لازم دارید

سلام
من دوره ی راز شما رو خریداری کردم اما اصلا نتیجه ای نگرفتم حتی نتونستم ۳ تغییر کوچیک رو در خودم ایجاد کنم تا بتونم برم مرحله ی بعد.قبلا هم چند بار از قانون جذب استفاده کرده بودم اما فقط چند بار اونم تو موارد کوچیک جواب داده
قبلا هم کتاب های مربوط به موضوع ان ام پی رو خونده بودم و این روش های خوبی که شما گفتید تو مقاله هم استفاده کردم ولی احساس میکنم دیگه این قوانین و روش ها روی من تاثیر نداره
فکر میکنم باید حضوری با شما مشاوره داشته باشم لطفا کمک کنید

آیا تا حالا سعی کردید که برام ایمیل بفرستید و مشکلتون رو گزارش بدید تا ریشه یابی و حل کنم؟
دلیل اینکه افراد ناموفق مثل شما بسیار کم هستند به خاطر این نیست که هر کسی از دوره های من دفعه ی اول استفاده می کند سریعا نتیجه می گیرد! بلکه مسلما بعضی از کاربران دچار مشکل می شوند و با من در میان می گذارند و بعد پس از روشن شدن نقاط مبهم، می توانند از دوره و کتاب با موفقیت استفاده کنند

سلام من مشکل خیلی بزرگی دارم ب حدی است ک مسیر زندگی منو ۱۸۰ درجه تغییرمیده

سلام.
از زمستون ِ‌ دو سال پیش درگیر ِ افسردگی ماژور با شروع یه دوره ی مانیا شدم. به شکل ِ دقیقی از اون دوران خاطره ای ندارم اما بعداز مدتی بستری شدن٬ زمانی که در یک محیط شلوغ قرار میگرفتم٬ یا خاطره ی ناراحت کننده ای رو به یاد می‌آوردم و یا اتفاقی ناراحت کننده برام پیش میومد٬ به شکلی غیر ارادی چشمام شروع میکردن به حرکت سریع. الان هم٬ گاهی که ذهنم خاموش نمیشه (!)٬ از ترس از آینده یا احساس افسرده ای نسبت به گذشته٬ چشمام همون طور حرکت میکنن. کاملن غیر ارادی. که آخرین بار٬ دیگه همین موضوع کاملن عصبیم کرده بود!
حالا که این مطلبو خوندم٬ متوجه ِ عملکرد ِ مغز و این مهندسی ِ معکوس ِ جالب ِ شما شدم. گاهی فکر میکنم انقدر برای بهبود ناامید بودم (و هستم) که مغزم برای بقای “من” ام٬ دست به کار میشه. تکامل ِ مغز ِ انسان به شکل ِ عجیبی٬ هوشمندانه س!
مرسی از مطلبتون.

با سلام و عرض ادب خدمت جناب اقای مهدی خردمند:
ضمن اینکه از مطالبتون کمال تشکر رو دارم باید به عرضتون برسونم که من کتابتونو دانلود کردم ولی مدتیه ایمیل دریافت نمیکنم.
ممنون وخوشحال میشم اگر باز هم از جملاتتون مستفیضم کنید.
و باز ازتون تشکر میکنم بخاطر اینهمه لطف که به ما دارید و مطالب و تجربیاتتون رو در اختیار همگان قرار میدید.

با تشکر فراوان

سلام
خداقوت…روشی ک دراینجاذکرکرده ایدبسیاربسیارکارامده وواقعانتیجه میده…فقط تنهابدیش اینه ک حتی ب کاربردن این روش…حالا چ بعدازرویداد ی حادثه تلخ چ برای ازبین بردن واقعه ی تلخی ک کهنه شده…بازهم نیازمنداراده وهمته ومن تنهامشکلم اینه ک بعدازاینکه ی اتفاق بدواسم افتاد،دوسدارم بشینم ومدام مرورش کنم وتجزیه وتحلیلش کنم(ک ببینم اشکال کارازکجابوده ومقصرکارک بوده)وبه نوعی اونودرذهنم ثبتش کنم.میدونم ک حرف خنده دارویاشایداحمقانه ای هم ب نظربیادوازی طرفم میدونم ک باانجام اینکارنادرست فقط دارم ذهنموسنگین ترووضع جسمانی وروحیموبهم میزنم ولی خب همونطورک گفتم واسه ی سری مشکلات گرایشم ب این سمته ومدام میخوام بهش فکرکنم وتنهاواسه ی سری مواردخاص هستش ک میتونم گرایشم رو(منظورهمان اراده است)ب سمت انجام اون کاری ک شماگفتیدببرم وپاک کنم حادثه روک این واقعاوضعیت بدیست برای من.امابازهمونطوری ک اشاره کردم خیلی خیییییییییییییلی عالیه این راهکارشماومن واقعاااااااااااااازش نتیجه گرفته ام وصمیمانه ودوستانه ازتون تشکرمیکنم.
میخوام نظرتونودرمورداین مسئله حتمااااااااااااااااببینم.
لطفاراهنماییم کنین.
بازهم سپاس

دقیقا من هم همین مشکل رو دارم…همش سعی میکنم اون تجربه و خاطره ی بد رو مرور کنم و کار خودمو توجیح کنم اما باز هم فکرم میره سمتش

با عرض سلام و خسته نباشید من خیلی وقته که خاطرات بد نمیاد سراغم اگه هم بیا همیشه مغزمو مشغول خاطرات خوب میکنم و نمیزارم چیزی ناراحتم کنه الان هم نمیدونم چرا هیچی ناراحتم نمیکنه نه برخود کسی نه حرف نه دعوا هیچی انگار سر خوش شدم نمیدونم باید خوشحال باشم یا نگران قبلا همیشه دوست داشتم دورم شلوغ باشه اما الانا همش تنهایی با خونه و فیلم این برنامه ها خودمو سرگرم کردم اگه بخوام برم بیرون زود خسته میشم البته باشکاه رفتنو دوست دارم اونو عمرا نرم

چیکار کردین ب این درجه رسیدین، با من هم در میون بزارین

سلام من فرید حسینی هستم خیلی خوشحال شدم از اینکه این کتاب را خواندم و اینکه گفته چشم خود را اونور اونور ببرید من امتحان کردم واقعآ عالی بود خیلی ممنونم از شما

ممنونم جناب خردمند واقعا از برنامه شما لذت میبرم به من آرامش میده. انشاءالله بعداز امتحانات برنامه شما رو به طور کامل یاد بگیرم . بجنگم و بجنگم و بجنگم چون سعدی گفته زندگی جنگ است جانا بهر جنگ آماده شو

این روشی که گفتید بسیارتحسین برانگیزه.وتازه میخوام کتابتونو بخون به امیداینکه بتونم خودموپیداکنم ازاین خلسه ذهنی بیرون بیام

سلام، فقط خواستم تشکر کنم از این نحوه برخورد با نمک با افکار منفی، من تقریبا دارم بهترین روزای جوونیم و میگذرونم دو هفته اس تو سفرم اما روز اول سفر اتفاقی برام افتاد که تا الان سفرم زهر مار شده! هر وقت خواستم فراموش کنم و از سفرم لذت ببرم نشد که نشد تا جاییکه پروپرانول مصرف کردم، اما الان با این سرچ اتفاقی دارم سعی میکنم حالم و بهتر کنم. مرسی مرسی مرسیییی

با سلام من هم با خاطرات تلخ فراوانی دست و پنجه نرم کرده ام که البته این آخری کمرم را شکست> ولی عادت کرده بودم که به ان خاطره تلخ آنقدر فکر کنم و در آن غوطه ورشوم که حتی با یادآوری اش حتی با وجود درد و شکست فراوان ناخود آگاه گاهی به حماقتهای خودم لبخند بزنم… به گمانم اینگونه میتوانم آن را بی اهمیت جلوه داده و از زیر بار منتش فرار کنم. حالا راه جدیدی یاد گرفته ام که امیدوارم به این زودی از آن استفاده نکنم……… و از شما خیلی ممنم

سلام آقای خردمند عزیز…ابتدا تشکر میکنم ازتون بابت ایمیل هایی ک برامون میفرستین…من حدود ۱۵ یا ۱۶ سال پیش اتفاق بدی برام افتاد، یه نفر بهم آسیب روحی وارد کرد…گرچه همیشه سعی کردم فراموشش کنم و حدود ۵۰ درصد هم موفق بودم اما دوس دارم کلا فراموشش کنم ک تا حالا نتونستم،وقتی کسی باعث ناراحتیه من میشه سریع اولین چیزی که به ذهنم میاد اون اتفاق لعنتیه…لطفا راهنماییم کنین چطور میتونم برای همیشه از ذهنم خارجش کنم….ممنون.

دقیقا مثله من

سلام آقای خردمند .امیدوارم نتیجه بگیرم .خییییییییییییلی داغونم .واقعابه تغییر نیازدارم…

ایا این کتاب رو میتوان در دنیای غیر مجازی تهیه کرد؟

بله. از لینک زیر سفارش دهید:http://www.ravanam.com/erade/order

سلام خیلی ممنون از ایمیلهای خوبتون جناب خردمند واقعا مشکل مرور خاطرات تلخ خیلی سخته آدمو دیوونه میکنه من واقعا خسته شدم هر کاری میکنم بازم میاد تو ذهنم انشاالاه تکنیک شما بتونه کمکم کنه ممنون از لطفتون و اینکه انقدر وقت میذارید.

باعرض سلام .شاد سربلند باشید.مبلغ کتاب رو دیشب پرداخت کردم لطفا فایل کتاب رو برام بفرستید مشتاقم بخونم ممنون

سلام در نهایت دلشکستگی و گریه داشتم سرچ می کردم چطورخودم رو فنا کنم .چشمم به راهکار شما خورد.سپاسگزارم از شما همیشه ایمیل دارم و خیلی علاقمندم اما واقعا این یه معجزه بود که راهکار به این سادگی خنده روی لبهام بیاره سپاسگزارم واز کتاب اراده شما شروع می کنم به امید حق نوروز پیروز

همیشه راهی هست… هیچ وقت ناامید نباش عزیزم

تکنیک جالبی بود،خیییلی عالی .ممنونم که انقدر مارو در جهت آرامشمون کمک میکنید .

سلام و وقت بخیر تو این لحظه های پایانی سال ۹۴ براتون سلامتی از ایزد خواستارم.
من چندین ایمیل ب شما زدم و از راهنماییتون کم و بیش بهره بردم.
من بیشتر از خاطرات خوش گذشته رنج میبرم تا خاطرات تلخ.
نمیدونم شایدم انقد واسه فراموش کردن خیلی چیزا سعی کردم ک چیزی ب ظاهر ب خاطر ندارم اما خیلی شکننده و ضعیف شدم.
مشکلاتو ب جای حل کردن انگار حمل میکنم.
گمونم دچار افسردگی شدم اما نمیدونم چ کاری درسته چ کاری غلط.
سردرگم و پریشان در تاریکی قدم برمیدارم ننیدونم کارم ب کجا میکشه.
چی پیش میاد اهدافم کمرنگ و دور از دسترس جلوه میکنن.
سخته گذروندن این لحظه ها نفس کشیدن حتی سخته گلوم درد میگیره و بغض سنگینی میکنه تو گلوم.

سلام مریم عزیز ، من شما رو نمیشناسم و نمیدونم حتی شیوه زندگیتون چطور هست : اما، احساس میکنم خوشی هاتون با خطا یا اشتباهی همراه بوده که اون خطا باید جبران بشه، شاید الان وجدانتون داره قلقلکتون میده پس به حرفش گوش کن

سلام
وقتتون بخیر
همسرم از خاطرات بچگیش خیلی اذیت میشه و با کوچیکترین حرف از بچی،همشون رو مرور میکنه و بشدت میره تو فکر
چیکار کنم که یادش بره و یا کمرنگ شه واسش؟؟؟

ممنونم از شما که دوستی خردمند هستید 🙂
شیوه ی برخورد بامزه و مؤثری ست. متشکرم. البته گاهی مسئله از این عمیق تر می شود؛ یعنی هستند افرادی که کارها و مسئولیت های مهمی در زندگی و جامعه دارند، ولی به محض این که فرصتی برای تنهایی و استراحت فراهم می شود، هجوم افکار منفی خسته ترشان می کند. شاید این موضوع با سطحی از افسردگی یا … در ارتباط باشد، و با هجوم تصویر خاطرات بد برای لحظاتی از روز (که اتفاقاً همیشه نباید آنقدرها هم بد باشد) فرق داشته باشد. شاید این افراد، با این که در اجتماع به خاطر کارهایی که می کنند بزرگ و قدرتمند جلوه می کنند، ولی بنا به دلایلی نمی توانند خود را به تمامی در امــروزشــان پیدا کنند. شاید قسمتی از خود را در آن خاطرات جا گذاشته اند و هر روز آن را جستجو می کنند، بدون این که متوجه آثار سوء این روند باشند. با این موارد چه کنیم؟

من یه دختر ۱۴ ساله هستم یه دختر احساسی هر اتفاق بد یا اشتباه کوچیک ذهنمو مشغول می کنه و نمی تونم درس بخونم شما راه حلی ندارید برای فیلم های کره ای من خیلی به انها وابسته شدم سعی دارم ترکشون کنم اما نمی شه خواهش میکنم کمکم کنید تا بتوانم معدل ۱۸٫۲۱ را جبران کنم و اگر نه رشته تجربی که خیلی دوستش دارم پر می کشه تمنا می کنم …

سلام به استاد خوب وپرانرژی
استاد من دو ساله دچار وسواس فکری هستم بعضی وقتا انقدر حالم بد میشه که نمی تونم کارهام رو انجام بدم موقع درس خوندن فکرمی کنم هیچی یاد نگرفتم و چند بار به یه مطلب رو می خونم کمبود وقت پیدا کردم اعتماد به نفسم اومده پایین من نمی خوام برای درمانم از دارو استفاده کنم حالم واقعا خوب نیست ازتون خواهش میکم من رو راهنمایی کنید چون فکر می کنم شما می تونید کمکم کنید

براى یه دختر ۱۷ساله خیلى سخته اتفاقاى بد اونم پشت هم ,طلاق پدرومادر .شکست رابطه عاطفى .دیدن پدر با یه خانم غریبه تو خونه .اسباب کشى به شهرى که ازش بدت میاد ,خیانت , ,شکست در ازمون ,تنهایى ,فکرخودکشى

با سلام و عرض خسته نباشید خدمت شما.من دانش اموز سوم تجربی دبیرستان تیزهوشان هستم.داستان ازانجایی شروع شد ک من وارد این مدرسه شدم.بچه های مدرسه ما ازخانواده های مرفح هستندو هریک درلاک خود.من خیلی شیطونم ولی بچه هاتوکلاس ساکت هستن ومن خیلی حوصلم سرمیره.الان چندساله ک میگذره خیلی گوشه گیرشدم خیلی اعتمادبنفسم اومده پایین.حتی تو حرف زدنم ی حس عقده ای بودن وجود داره.من باستعدادم اما اروم نیستم چون کسی توکلاس مثل خودم نیست خیلی حالم خراب شده.همش مبارزه با خواسته درونی پدرمو دراورده.من ک دارم ازاین مدرسه میرم ولی شمابمن بگین با حس نفرتی ک نسبت ب همسنای خودم پیداکردم چکارکنم.من ازاونابدم میاد درنتیجه باهاشون بدرفتار میکنم درنتیجه اوناهم ازمن متنفرشدن.ازدوران راهنمایی دییرستانم هیچ خیری نبودم بگین چجوری این احساساتی پاک کنم

سلام استاد .من دو سال دچاروسواس فکری ودوباره خوانی مطالب شدم پیش مشاور هم رفتم ولی نتیجه نگرفتم ازتون می خوام یه راه حل بهم بدین تا مشکلم حل بشه

سلام اقای خردمند
خسته نباشید
من ۸ماهه باپسری اشناشدم اون حالا ایراد میگیره ازم وگویا نمیخواد ادامه بده بامن بخاطر شرایطش واخلاق من و…
اون منو بخودش کاملا وابسته کرده اما من موندم چرا رفتارش عوض شده
میخواستم ازتون راهنمایی بخوام که چطور رابطه رو مثل قبل کنم؟
یااینکه میتونم تغییرش بدم؟خودموتغییربدم و مطابق اون بشم خوبه؟؟
کمکم کنید چون واقعا پسرخوبیه و دوسش دارم.

باسلام و وقتتون بخیر
امیدوارم توصیه ایی که دارم براتون بتونه کمکتون بکنه
بنده توشرایطی که شماقراردارید قبلا بوده ام وهرلحظه هم مرورخاطرات و پدیدامدنشون جلوچشمم خیلی ناراحتم میکنه باخانواده هم یکسره بخاطر بوجوداومدن اون قضیه ک باعث شد من ب خیلی راه های اشتباه برم درگیرم
کاری ندارم بریم سراغ توصیه؛اگرشماواقعن طرفتونودوست دارید وطرفتون هم شمارودوست دارد برین دنبال اینکه چگونه میتونید برای خودتون نگهش دارین ببینید خاسته هاش چیه اما هیچوقت بخاطرخاسته های اشتباه تن ب ذلت ندید
هیچوقت هم سعی نکنیدخودتونوعوض کنیدسعی کنید برای طرفتون خوب باشید اگ جواب نداد بدونیدطرفتون نمیخادشمارو.امیدوارم بتونید موفق بشید .خدانگهدار

عزیزم مطمئنی پسر خوبیه؟پس چرا اذیتت می کنه؟ولش کن که لایقت نیست.نه اون تغیر می کنه نه خودتو تغییر بده.

سلام خدمت دوست گرامی. امیداورم اگرلایق هم هستین به برسین اگر اون شما را اذیت می کنه دلیل خوبی برای دوست داشتن شما هست من خودم هم واقعا همین جوری هستم کسی که دوستش دارم واقعا اذیتش می کنم تا ببینم اون چه عکس العملی نشان می دهد اگر می خواهی ببینی اون دوستت داره یا نه چند روزی احوالشو نپرس ببین عکس العمل اون چیه اگر که دوستت داشته باشه حتما به سمت شما می اد وبرای ارزوی خوشبختی می کنم پیروزو سربلند باشید

سلام من بعد از شنیدن خبر مرگ داییم از تلفن مرتب این جمله توی سرم و مخصوصا توی خواب تکرار میشه و اذیتم میکنه و شبها دچار تنگی نفس و شوک و بیحسی و دست و پا میشم روانپزشک هم چنتا قرص داده اما باز هم شبها اذییت میشم. باید چار کنیم؟

باسلام خدمت استاد عزیزم میخواستم بپرسم شما میتوانید هیپنوتیزم اریکسونی رو برای از بین بردن باورهای گذشته و جایگزین کردن باورهای جدید وهمچنین ازبین بردن احساس ترس و شکست که حتی در زمان خواب برای من رخ میده رو به ما آموزش بدید و آیا راه حل این مواردی که بهش پرداختم هیپنوتیزم اریکسونیه یا چیز دیگریه لطفا کامل توضیح بدید در ضمن من به بیماری پنیک مبتلا میباشم ممنون میشم راهنمایی بفرمایید با تشکر

با هیپنوتراپی میشه این کار رو کرد و شاید لازم باشه در بعضی از موارد از هیپنوتراپی اریکسونی روی شما استفاده بشه. اما شما نمی تونید خودتون از اون استفاده کنید، باید کسی روتون انجام بده
به طور محدودی جلسات خصوصی برگزار می کنم که شاید برای شما لازم باشد. برای اطلاعات بیشتر لینک زیر را ببینید:http://www.zibatar.com/vip_coaching.php

خیلی جالبه
ترفند خوبی روآموزش دادید تازه مطلب رو خوندم و ابن تمرین رو انجام دادم تا حدود زیادی جواب داد
آقای خردمند سپاس آرزومند موفقیت بیشتر وهمیشگی شما هستم

من ضمن تشکر ازاستاد خردمند بزرگوار برای بی خوابی هایم غیر از دارو درمانی ندیدم.دیگه پذیرفتم که هر شب چند نوع دارو رو بخورم.
ورزش یا برخی نکات مرسوم دیگه جواب نداده.بنظرم بی خوابی از سرطان کشنده تره.
بازم خیلی متشکرم استاد.

بی خوابی مشکل مهمی است و باید آن را جدی بگیرید و دارو درمان دایمی آن نیست. باید بدنتان به طور طبیعی به چرخه ی عادی خود برگردد
برای این مشکل من دوره ی کامل و بی نظیری را در لینک زیر ارایه کرده ام که می تواند از همین امروز مشکل بی خوابی شما را حل کند:http://ravanam.com/stress/

سارا خانم روشی مطلق کارساز و درمانی فوق العاده ای برای ارامش شما وحتی خواب ریلکس شما دارم

سلام خیلی ازتون ممنونم مرسی استاد بزرک

سلام آقای خردمند عزیز، پس این کتاب هدف کی آماده میشه؟ هیچ راه مستقیمی نیست که بشه با شما در ارتباط بود، مثلا کلاسی یا جلسات مشاوره

ممکنه کمی بیش از انتظارتان حاضر بشه. اما می تونید از طریق لینک زیر در مورد جلسات مشاوره ی محدودی که برگزار میشه اطلاعات کسب کنید:http://www.zibatar.com/vip_coaching.php

سلام آقای خردمند
من امروز بیش از دو هفته میشه کتاب تقویت اراده رو خریدم ولی تا الان ایمیلش برام نیومده تا حالا هم ده تا ایمیل زدم ولی جوابی نیومده لطفا خودتون رسیدگی بفرمایین
ممنونم

دوست عزیز برای حل مشکل شما من برایتان ایمیل فرستادم اما ایمیلم بازگشت خورد. این نشان می دهد که آدرس ایمیل شما اشتباه است و به همین خاطر لینک دانلود را نیز دریافت نکرده اید. لطفا با یک آدرس ایمیل جدید با ما به آدرس erade@ravanam.com مکاتبه کنید و آدرس ایمیل قبلی خود را نیز در آن قید کنید تا آدرس ایمیل شما به روز رسانی شده و لینک دانلود مجددا برایتان ارسال شود.

سلام آقای خردمند
من یک نوازنده ی ویولون هستم و حدود یک هفته است که درگیر تموم شدن رابطه ی عشقی خودم که به مدت یک سال و نیم پیش شروع شد و براش خیلی تلاش می کردم هستم. من برای تمرینات نوازندگی به صبر و شکیبایی و تمرکز لازم دارم. از زمانی که این اتفاق برام افتاده قدرت تمرین کردن ندارم و خیلی کوتاه ساز دستم میگیرم و تمام خاطراتم به سمتم حجوم میارن و صبرمو از دست میدم. حتی هرچقدر بیشتر متمرکز میشم روی سازم فشار عصبی درونیم بیشتر میشه. راهی پیشنهاد می کنید؟

جناب خردمند کارتون قشنگ نیست به فردی ک ازتون مشاوره خواسته و در شرایط خوبی نیس اهمیت نمیدید و جوابی نمیدید . فقط پاسخ تعریف یا مسایلی ک به خوید سی دی و کتاب میشه پاسخ میدید.همه چیز مادیات نیست. در مورد شما جور دیگه ای فکر میکردم

اگر به موردی پاسخ نمی دهم به خاطر این نیست که نمی بینم یا نمی خوانم. بلکه می دانم که در خبرنامه های بعدی در مورد آنها یا موارد مشابه صحبت خواهم کرد و سوال ایشان برطرف خواهد شد

سلام لطفا از زمان آماده شده دو دوره ای که در کتاب فوق معرفی کردید تطلاع رسانی کنید دوره افزایش قدرت یادگیری و دوره ی ارتباط

سلام حالتون خوبه؟ اقای خردمند من برای شما ارزوی شادی و سلامت می کنم . شما باعث شدید امید پیدا کنم و بدونم برای رهایی از رنجهایی که می کشم راهی وجود داره ..من تلاش می کنم

سلام. خسته نباشید. من این تکنیک رو هم انجام دادم و خیلی بعدش احساس خوبی داشتم. ولی متاسفانه در طی روز افکار وسواس گونه و ترس از آینده دست از سرم بر نمی دارن. لطفا در این مورد هم مطلب بذارید. ممنون میشم

سلام جناب خردمند..وقت بخیر
در یک کلمه اگر بخوام ازتون بابت همه ی محبتتاتون تشکر کنم فقط میتونم بگم “بی نظیرید”
🙂
هروقت ایمیلمو چک میکنم و ایمیل شما رو میبینم واقعا انرژی مثبت میگیرم..کتاب افزایش قدرت اراده شما رو دارم میخونم…خییییلی عالی ی…یک دفترچه تهیه کردم و دارم تمام تمرینایی که توش ازم خواستین انجام میدم..البته هنوز به پایان کتاب نرسیدم:)..
سپاسگذارم بابت همه ی همه ی محبتتاتون:)

با سلام
دقیقا من همین روش رو امتحان کردم و واقعا ازش راضی هستم
مرسییییییییییییییییییییی که هستین استاااااااااااااااد
بهتون افتخار میکنم

سلام
میتونم بگم با مطالعه این روش تقریبا شوک شدم!!!
چند وقتی میشه ک با افکارمزاحمم تو تنش ودرگیری ام اما راهی جز سازش باهاشون نداشتم
وکاری ک بیشترمواقع انجام میدادم این بود ک خودمو وادار ب شوخی با اطرافیانم میکردم وحقیقتا بایه روشی حواس خودم رو پرت میکردم تا شایداون فکر وخاطره دست از سرم برداره…
ازاونجایی هم که درگیرمطالعه برای ارشد روانشناسی هستم گاهی ب شدت مطاله ام رو مختل میکرد وزمان زیادی ازمن تلف میشد
گاهی موفق میشدم…وبیشترمواقع تسلیم
اما پیشنهاد این روش جدید توسط شما کمی برام غیرقابل لمس بود
که مگه ممکنه باچرخش چشم کاری کرد…جالب اینه ک یه روش راحت والبته کم هزینه تر ازمجبورکردن خودت ب مکالمه بااطرافیان بود و وقت کمتری هم برای فرار ازشون ازم سلب شد
خوشحاااالم…بی نهااایت خوشحااالم…
چراکه فرارازاین افکارمزاحم به نظرم شاخ ترین کاریه که یه فرد میتونه واسه حفظ زمان حالش انجام بده…
فک کنم انقدر با لحن های مختلف ازتون تشکرشده که شاید نشه واژه جدیدی پیدا کرد
ولی خب صادقانه تشکرمیکنم.

مرسی عزیزم از شما و سایر دوستان که به من این قدر محبت دارند. خوندن احساسات شما خستگی رو از تن من در می کنه

سلام آقای خردمند عزیز،متاسفانه نام کاربری ام رو فراموش کردم، چند بار ایمیل زدم که برام بفرستن ولی فرستاده نشده و میخواستم بدونم که کتاب جدیدتون که در رابطه با افرادی هست که توی زندگیشون هدف ندارن کی روی سایت قرار میگیره،در ضمن خیلی وقت هست که ایمیل های شما برام فرستاده نمیشه، با سپاس

سلام خدمت آقای خردمند
ایمیلتان را درست زمانی خوندم که به اون احتیاج داشتم.و در پی اون با کتاب افزایش قدرت اراده در هفت روز آشنا شدم
راستش من همیشه ایمیلهاتونو گذاشتم برای زمانی که فرصت پیدا کنم که اون فرصت هم هیچ وقت پیدا نمیشه ولی عنوان این مقاله منو به سمت خودش جلب کرد.
همه ما در زندگی به این تکنیک احتیاج داریم تا از شر افکار بد و نادرست و خاطرات آزار دهنده خلاص بشیم.
بسیار سپاسگزارم

با سلام و تشکر فراوان.متاسفانه من نمیتونم صدای شمارو در دانلود دریافت کنم.اقای خردمند عزیز سالها من عاشق مردی بودم که در یک برحه زمانی بین ما فاصله افتاد و همدیگر رو گم کردیم و در نهایت عشق ما منجر به ازدواج نشد و هر کدوم تشکیل خانواده جدیدی رو دادیم و حالا بد و خوبشو نمیدونم بعد از ۳۵سال عشق اولم منو پیدا کرد و هردومون انگار به عقب برگشتیم و تمام احساسات در ما زنده شده.و من نمیدونم چطور باید خودمو ازاین عشق رها کنم.هم انرژی مثبت و هم انرژی منفی ازین عشق دریافت میکنم.بارها سعی کردم خودمو ازین وابستگی رها کنم اما چون در ضمیر ناخوداگاهم ریشه داره هنوز نتونستم و بشدت هم از لحاظ روحی اذیت میشم.نمیتونم تمام جزئیات رو دراین مختصر بگنجونم…کمکم کنید خواهش میکنم..

بسیار بسیار عالی و سودمند بود

ممنونم 🙂

سلام آقای خردمند عزیز این تکنیک واقعا برای من معجزه کرد 💖👌 عالیه واقعا جواب میده الان دیگه وقتی یه خاطره بد میاد سراغم یه لبخند میزنم و با عصای جادوییم که شما بهم دادین از ذهنم پاکشون میکنم واقعا خیلی خیلی خیلی ممنونم

سلام…اوایل که ایمیلاتون اسم میومد ازش رد میشدم.اما تیتر موضوعای ایمیلتون واسم جالب به نظر میومد.تا اینکه یه روز تو مسیر خونه یکی از ایمیلاتونو خوندم و فوق العاده عالی بود…همیشه پیگیر ایمیلاتون هستم.ممنون.

با سلام و تشکر فراوان از الطاف کریمانه جنایعالی و آرزوی موفقیت برای جنابعالی.خدا خیرتان دهد که هر از گاهی ما را با مطالب امیدوارکننده تان شاد می کنید.موفق و سالم باشید.یا علی

سلام خدمت آقای خردمند ، من تقریبا ۶ ماه هست که از ایمیل های فوق العا تون استفاده میکنم ، الان خیلی چیزها برام فرق کرده نسبت به گذشته و من خیلی راحت میتونم خودمو کنترل کنم ، .اقعا ازتون ممنونم و همینطور از مجموعه ی لاغری برای همیشه که خیلی به من کمک کرد ، این راهکار رو هم حتما به کار میگیرم برای مقابله با افکار بد ، من به شما و روش هاتون ایمان دارم، بازم ممنون

ﺳﻼﻡ ﺟﻨﺎﺏ ﺧﺮﺩﻣﻨﺪ ممنون بابت ایمل ها که میفرستی بسیار بسیار سپاس گذارم ❤

سلام آقای خردمند ..ممنون بابت روشهای عالیتون و ایمیل ها و راهنماییهای بی نظریتون چون خیلی به من کمک می کنند.

سلام به آقای خردمند عزیز
امروز یک اتفاق بد برای یکی از نزدیکانم رخ داد .او با تماس تلفنی به من شوک بدی وارد کرد و از اتفاق بدی که برایش افتاده بود صحبت کرد من هم تحت تاثیر حرفهایش قرارگرفتم و از اینکه ایشان تحت فشار بودند خیلی ناراحت شدم .این واقعه در طول روز تاثیر بدی بر من گذاشت ولی با اینکه در محل کارم بودم چند بار یواشکی این کار را انجام دادم خیلی خوب بود کاملا ناراحتیم را بر طرف نکرد ولی بسیار تاثیر گذار بود

آفرین! به دنبال مطلقا بی اثر کردن آن نباشید، مهم این است که در فرآیند ضبط و به خاطر آوری ذهن اخلال ایجاد کنید

درود بر شما آقای خردمند
من حدود یک سالی هست که ایمیل های شما رو دریافت میکنم
و متاسفانه خیلی تو بهر ش نمیرم و نمخوامم که حذف بشه
نمیدونم کی فرصت کنم و تمام ایمیل های شما رو بخونم ولی بعضیاش به نظر م تکرای است
وبرای یک پاسخ البته پاسخ صحیحتان کلی توضیح اضافه دارین
مثلا من که خیلی فوری میخوام جواب بگیرم کلا من در همه ی کارها التبه عجولم ولی خسته میشم و سه خط یکی میخونم
ولی واقعا از زحمات شما تشکر میکنم و البته ارزش گذاشتن وقت رو داره چون حاصل وقت گذاری زیاد خودتونه
من کاملا ملموسم با تمام حرفهای فکر شما و میخواهم که وزنم متعادل بشود توانایی و اراده ی آن را هم دارم
ولی اون فرمولی که گفتین با غذایی که دوسسش داری میتونی یه کاری کنی که دیگه زده بشی رو فراموش کردم … گف دست و مالیدن و اینا داشت
میشه کوتاه لطفا بگین ؟
و یکی دوتا مورد کوتاه هم که بتونم سه چهار کیلو رو کم کنم ئ همیشه در همون وزن بمونم ممنونم

خیلی ممنون آقای خردمند. تکنیک موثریه.

با سلام و تشکر فراوان از مطالب ارزشمند شما
من ۵ سال از زندیگیمو تو شرایطی بودم که الان اصلا دلم نمی خواد حتی اونارو به یاد بیارم. خاطراتم به حدی ازاردهنده هستند که حتی امیدم به زندگی رو ازم میگیرن
شما راست میگفتید چون چیز مهمتری هم تو زندگیم نداشتم
بنظرتون این روش عدم تمرکز روی یک نقطه میتونه کمکم کنه که اون قسمت از زندگیم کاملا حذف بشه؟؟؟؟
بازم ممنون از لطف شما

سلام خدمت آقای خردمند عزیز. من از شما بینهایت سپاسگزارم
ازتون خواهش میکنم در مورد فراموش کردن خاطرات بد بیشتر راهنمایی بفرمایید. من راهکارهای شما در جنبه های مختلف رو بکار بردم و میشه گفت تأثیر زیادی در زندگیم داشته سپاسگزارم. .

و اگه ممکنه بفرمایید که نسخه رایگان رو چطور میتونیم دریافت کنیم. سربلند باشید

سلام آقای خردمند. از ایمیلهای مفیدتون ممنونم. من همیشه سعی می کنم از راهنمائیهای مفید شما در زندگیم استفاده کنم ، راهنمائیهای شما بسیار راهگشا بوده اند.امیدوارم همیشه سربلند و سلامت باشید.

باسلام نسخه رایگان چطوری به دستمان میرسد, اگه ممکنه ایمیلش کنید ممنون میشوم از شما اقای خردمند

در خبرنامه زیر عضو بشید تا لینک دانلود رایگان براتون ارسال بشه:http://www.ravanam.com/erade

با سلام خدمت استاد عزیز جناب آقای خرمند از شما تشکر میکنم از مطالب خوب شما این جانب طی دو دوره بر اثر موج انفجار و ضربه به سر گرفتار نارحتیهای اعصاب شده ام ولی متاسفانه با اینکه سالها تحت نظر دکتر بوده ام جز داروهای آرامبخش نه تا کنون رفع مشکل شده بلکه دوسالی است که دوچار مخدوش شدن روح و روانم شده ام با خواندن مطالب شما و امتحان آن کمی و در مدت معینی روحم از فشار هرج مرج ناخواسته کم شده با اینکه تحت نظر متخصص مغز و اعصاب و همچنین مشاوره هستم لطفا راهنمائی نمائید چه کنم که روحم با فشار دیگران از دستم خارج نشود ممنون

به نظر من شما نه تنها یک راه بلکه چند روش درمانی را باید به طور مکمل با هم استفاده کنید
خبرنامه ها و دوره های آموزشی دیگر من نیز در این مسیر راهگشا خواهند بود

سلام.ممنون از شما استاد محترم

سلام جناب خردمند خسته نباشید عیدتون مبارک باشه. ایمیل شما در مورد پاک کردن خاطرات بد از ذهن در بهترین موقعی که نیاز داشتم به دستم رسید.واقعا از لطف شما ممنونم . من خاطرات بد دوسال اول زندگیمو بعد از ۱۵ سال هنوز به خودم دارم و به خاطر اون همیشه در دعوا با همسرم به سر می برم و نمی تونم فراموشش کنم. امیدوارم با روش شما بتونم به خودم مسلط بشم. براتون ارزوی موفقیت دارم.سپاسگزارم

با سلام. من همیشه ایمیل های شما رو میخوانم و تا حدودی به کار میبرم و تاثیر مثبت آن ها را احساس مینمایم.
با تشکر از شما

سلام جناب خردمند چطور از قدرت جذب در ازدواج کردن وروبرو شدن با مرد ایده آلم استفاده کنم ایده آل منظورم فول آپشن نیست ولی دلم باهاش باشه عاشق بشم لااقل دوستش داشته باشم من تا حالا عاشق نشدم

سلام اقای خردمند،از ایمیل شما سپاسگذارم،اما این تکنیک پاک کردن خاطرات با چشم،یک چیزه طبیعی هستش که همه ما انسانها روزانه باهاش درگیر هستیم،چیز بارز و مشخصی هست،وقتی خود ادم میخواد به خاطره بد فکر کنه تمرکز میکنه رو یک نقطه و میره تو خلسه،ووقتی هم نخواد و.خسته میشه سریع با بهم زدن پلک و نگاهش به اطراف از اون حالت خارج میشه،نیاز به اموزش خاصی نداره،وما خواسته و نا خواسته در طول شبانه روز چه برای خاطرات بد و چه خاطرات خوب با این حالت درگیر هستیم.پس نمیشه اسمش رو.گذاشت تکنیک ،این خودمون هستیم که دوست داریم به خاطرات بد فکر کنیم،واگه اراده کنیم،بهش فکر نمیکنیم. با تشکر از شما

باسلام،
راستش جناب اقای خردمند شما چند وقت برای من ایمیل میفرستید ومن یک سطر هنوز نخوانده ام که احساس میکردم که روانشنایی جدید همه جواب های یکسان دارند اینکه مثبت فکر کنید همیشه نیمه پر لیوان راببین تصویر سازی وخلاصه برایم تکراری بوده چون راهکا ر عملی یاد نمیدهند فقط حالت نصیحت وپند اما این روش چگونه خاطرات بدراازذهن دورکنیم جالب وعملی است ممنون ازمطالب اررشمندشما

Salam .rahkare besyar hooshmandaneei bood.merc.

کارایی این روش نسبت به EFT چقدر بهتر هست ؟

ای اف تی هم موثر است. اما این که کدام بهتر است بستگی به آن دارد که کدامیک روی شما تاثیر بهتری داشته باشد.. فقط باید امتحان کنید تا پاسخ بگیرید

سلام جناب آقای خردمند. تمامی ایمیل ها رو میخونم و ازشون خیلی استفاده میکنم. واقعا متشکرم. اصلا یادم نمیاد کی و کجا ایمیلم رو برای شما subscribe کردم. ولی این جزوی از خوشبختی من هست که شما رو دارم.

سلام و درود بر شما استاد عزیز جناب خردمند
عیدتون مبارک
ممنون از اینکه با ایمیل های دریافتی از جانب شما باعث تقویت روحیه من میشوید
جناب خردمند ؛ من چند سال پیش بخاطر خیانت های مکرر همسرم بعد از ۳۰ سال جدا شدم و خب هم من و هم فرزندانم صدماتی دیدیم که داستان طولانی داره و نمیخوام وقتتونو بگیرم ولی از اونجایی که با بی حرمتی هایی که بر من روا شد من ایشونو فقط به خدا واگذار کردم و کل ماجرا برام فراموش شده ولی چون فرزند دارم و نیازهای اونا که باید پدر حضور داشته باشه و نیست باعث میشه که یاد اوری خاطرات تلخ گذشته مرور شه و خب اون لحظه دیگه بهم میریزم و تمام خاطرات زنده میشه ؛ چه راهنمایی میکنید ؟ ممنون بخاطر زحمات بی دریغتون

سلام آقای خردمند از اینکه همیشه و در همه حال ما را با مطالبه جالبتون راهنمایی کردین واقعا سپاسگزارم یک دنیا ممنون

سلام جناب خردمند
خدارو شاکرم که بعد از حدود سه ماه دور بودن از امکانات و ارتباطات، مجددا امروز تونسم ایمیلهای ارسال شدده تونو بخونم و انرژی بگیرم
حتما از این تکنیک استفاده خواهم کرد و مطمئنم مثل بقیه دستورالعملهاتون نتیجه بخش هستش
شاد شاد شاد باشید

سلام
تنها میتونم بگم
+++++++++++++++ بینهایت ممنون ++++++++++++++++++

سلام خیلی ممنونم از ایمیلهاتون
خیلی جالبه که من هروقت مشکلی برام پیش میاد دقیقا ایمیل مرتبطی برام ارسال میشه
منم یه مشکل مشابه بقیه دوستان دارم
یک خاطره خیلی بد برای خراب شدن زندگی ام البته هنوز بعد یکسال داریم زندگی میکنیم اما همسرم از همه خانواده بریده و قصد داره توافقی جدا بشیم من در این یکسال واقعا اذیت شدم ولی خدا رو شکر میکنم که الان حالم بهتره… کمکی که از شما درخواست دارم اینکه چطوری همسرم رو به زندگی برگردونم؟
پیشاپیش ازتون سپاسگذارم

میشه کمک کنید منتظر جوابتونم

سلام
ممنون از ایمیلهای خوبتون دوست عزیز. خیلی کمکم کرده و لذت بردم!
سوالم اینکه (بی ربط به موضوع فعلی!) چطور میتونم تبادل نظرات دیگه رو بخونم؟
مثلا اونی که در ارتباط با این بود که چطوری با همسرمون رفتار کنیم، و یا ازش چیزی بخواهیم.
لطفا لطفا ادرس اون تاپیکتون رو در صورت امکان بگذارید.
شاد و موفق باشید.

این تکنیک در عین سادگی واقعا کاربدی وبی نظیره
به همچین تکنیکی خیلی احتیاج داشتم
سپاسگزارم

سلام
خیلی خوشحالم که با شما آشنا شدم، به خاطر ایمیل هاتون خیلی خیلی ممنونم
همواره شاد و سربلند و موفق باشید

سلام من حسن هستم
دوره لاغری برای همیشه بی نظیر بود
دوره حلقه ی گمشده راز فوق‌العاده بود
مخصوصا جلسات هیپنو تراپی دوره ها
و این کتاب آخر بسیار سود من و مفید نظری نمیتونم بدم جز اینکه از شما تشکر کنم
و در آخر اینکه به کمک شما نیاز دارم
برای یک شخص خاص که در صورت امکان خصوصی خدمتتون عرض کنم

سلام.
سؤال من اینه که آیا روش تمرکز با چشم و این که شما گفتید برای فراموش کردن یک خاطره بد باید چشم هامون رو یا جهت نگاهمون رو از یک نقطه ثابت تغییر بدیم؛
برای نابینایان هم جواب میده؟
من خودم نابینای تقریباً مطلق هستم و درک نور فقط دارم ولی دوستانی دارم که هیچی نمی بینند میخوام ببینم این روش برای اون ها هم جواب میده؟
اصلاً آیا قضیه جهت دید به بینایی ربط داره یا خیر؟
ممنون از وقت گذاشتن و مطالب مفیدتون.

شرایط شما شرایط خاصی است.
برای من جالبه که بدونم آیا شما خاطرات رو به صورت تصاویر به یاد میارید؟
احتمالا شما بیشتر خاشرات رو به شکل صدا یا لامسه ثبت می کنید. اگر اینطوره، باید مکانیزمی برای بهم زدن این اصوات یا احساسات پیدا کنید
مثلا باید صداهای اون خاطره رو خش دار، جیغ، کند و مضحک، نجوا مانند و از این قبیل بکنید تا ذهنتان قادر به ثبت دقیق آنها نباشد
خلاق باشید. فرمول یکسان است، اما کاربرد کمی متفاوت می شود

امشب قسمت شد ازش استفاده کنم. جر و بحث هایی که هر بار سر یه موضوع و یه بهانه‌ی جدید ایجاد میشه و…. معمولا بعدش تو خودم فرو میرم و یه گوشه کز میکنم و گریه
امشب همینکه داشت اینجوری میشد شروع کردم عین یه دیوونه ی تمام عیار، چشمامو کج و معوج کردم
بعدش فهمیدم که هنوز تو یه سرعتهایی، مغزم داره آنالیز میکنه و همون صدای “بدبخت بیچاره” از توش شنیده میشه، سرعتو بیشتر کردمو و حرکات چشمم رو نامنظم تر تا جایی که ندا قطع شد
فقط یه سئوال برام پیش اومد: اگه برای ناراحتی های ایجاد شده، اشک نریزیم، اگه اینجوری تمام آنالیزهای مغز از وقایع غیر دلخواه رو در نطفه خفه کنیم، بعدا دچار مسائل روحی روانی ناشی از بروز ندادن احساسات نمیشیم؟
من جای درستی از این تکنیک استفاده کردم یا خیر؟

پاسخ شما، یک سوال است: اگر مغز شما قادر به ثبت احساسات یک واقعه نباشه، چطور ممکنه بعد ها اذیتتون کنه؟

Big Like

Mehdi jan faghat ino b jorat mitunam begam k mojezeye zendegie mani to asheghetam 1% faghat ehtemal bede k sadegh basham bat, manzuram ine durughi nadaram begam yeki az arezuham Ine k toro bebinam belakhare surate maheto mibusam
e mail haye to b mn zendegi mide dastamo gereftii azat mamnunam, teknikat baraye mn mojeze kardeeeeee
mamnunam azaaaaat

من هم شما رو می بوسم… خوشحالم که دوستان خوبی مثل شما دارم

با سلام و تشکر از ایمیلهای مثبتی که موجب فراهم شدن آرامش می شود.

چگونه خاطرات بد را فراموش کنیم؟

چند سال پیش اتفاق خیلی تلخ و باورنکردنی (البته فقط برای خودم ) برایم افتاد تقریبا بعد از گذشت حدود سه سال توانستم با موضوع کنار بیایم .
راههای فراموش خاطرات بد : توکل به خدا و اینکه این اتفاق فقط لطف خداست که شامل حال من شده و خدا منو خیلی دوست دارد و این آزمایش ویژه بنده از طرف خدای مهربان است / سعی در باور کردن اصل قضیه و کنار آمدن با آن / ایجاد امید و انگیزه به زندگی / مشغول شدن به مسائل معنوی مذهبی و مادی / مقایسه موارد مثبت ومنفی قبل و بعد از اتفاق و چیزی که برایم خیلی مهم بود و است داشتن آرامش درزندگی .که بعد از این اتفاق بدست آوردم و دیگر حاضر نشدم به هیچ قیمتی از دستش بدهم .
این قدر با این قضیه خوب کنار آمدم که اطرافیانم باور نمی کردند و هرروزم بهتر از دیروز شد. ( تا حدی که بعضی مواقع احساس می کردم چقدر بی غیرتم که هم چین اتفاقی افتاده و من اینقدر خونسرد و بی تفاوت عمل می کنم. فکر کنم به قول معروف دیگه پوستم کلفت شده ) . البته از مشکلم الان هم تعداد انگشت شماری از اطرافیانم اطلاع دارند. و الان در شرایطی هستم که از این اتفاق بد بسیار هم خوشحال هستم و از بانی امر قلبا تشکر می کنم.

ناراحتی و پشیمانی در رفتار و گفتار مسببین کاملا مشخص است و بارها اعلام رضایت خود را نسبت به این قضیه به وضوح گفتم. اما خودشان هم میدانند که هیچ رقمه کوتاه نیمی آیم چون هیچ اعتباری پیش من ندارند و بارها بارها آزمایش شدند و آزمایش خودشان را خیلی خیلی بد جواب دادند.
می دانند که می دانم دامی بیش نیست . برای رسیدن به اهداف ابلهانه خودشان؛ بگذریم ….

من اصل خاطرات بد خودم را در زندگی حدود ۸۰ درصد فراموش کردم . اما چیزی که خیلی آزارم می دهد و باعث تداعی خاطرات بد گذشته می شود و تا چند ساعت حتی چند روز آزارم می دهد این است که مجبورم با این افراد ارتباط تلفنی و حضوری داشته باشم . باز هم با این مسئله کنار می آیم . مشکل اصلی من این است که در اکثر مواقع با وقاحت تمام همیشه مرا مقصر می دانند و از زخم زبانها ؛ زرنگ بازی ها ؛ دروغگویی ها ؛ حق به جانب عمل کردنها ؛ ژست های الکی ؛ …. در امان نیستم بدون اینکه به این قضیه فکر کنند که وظیفه خودشان چیست …..
نه می توانم ارتباطم را قطع کنم . نه دوست دارم جواب بدم (جواب ابلهان خاموش) و از این قضیه خیلی سو استفاده می شود. تنها راهی که الان انجام می دهم ارتباطم را به حداقل رساندم . ولی باز اون لحظه که ترور روحی و روانی می شوم ….. دیگه هیچی …..
حالا به نظر شما از چه فرمولی برای فراموش کردن این قضیه استفاده کنم ؟

در ضمن کتاب شما را خریداری کردم . کتاب خیلی خوبیه . مطالبی که در کتاب عنوان شده خیلی مواقع برایم اتفاق افتاده اما نمی توانستم دسته بندی کنم . و همین مسئله باعث شده چارچوب خوبی در ذهنم ایجاد بشود. اواسط کتاب هستم . ….

با آرزوی موفقیت روز افزون

لطفا این موارد را به erade@ravanam.com ایمیل کنید تا پاسخ درست داده شود

سئوال ایشون سئوال منم هست. من هم مایلم بدونم که اگر در یک محیط پر تنش و دغدغه زندگی میکنیم، که عوامل نشت اراده در اون زیاده، چه باید کرد!!! البته من نسخه رایگان رو با سرعت مورچه دارم تموم میکنم و بعد نسخه تکمیلی رو میخوام خریداری کنم و ادامه بدم، شاید پاسخ این سئوال اونجا باشه
ضمن اینکه در پاسخ به سئوال یکی از کاربران، متوجه شدم که شاید ما خودمون تنش و دغدغه رو جذب میکنیم و مراقبه سپر محافظ میتونه کمک کننده باشه در رابطه با جلوگیری از اتفاقات ناگوار
به هر صورت اگر شما توضیح تکمیلی دارید، مایلم بدونم

بله، من مراقبه ی سپر محافظ رو برای کسانی که دایما در معرض حملات منفی دیگران هستند توصیه می کنم: http://ravanam.com/aramesh

چیزی که باعث میشه، شرایط تغییر کنه، تصمیم گرفتنه، که حتی اگه بد و اشتباه باشه بهتر از تصمیم نگرفتنه
یکی از تصمیماتی که فقط در ذهنم موند و عملیش نکردم، خریدن و استفاده کردن از سایر دوره هاتون، بعد از دوره ی لاغری بود….
و یکی از دلایلش این بود که هیچ وقت نفهمیدم دوره ها رو با چه ترتیبی بخرم و استفاده کنم
دوره ی راز به نظرم خیلی جذاب میومد، اما از اونور به خودم می‌گفتم شاید بهتر باشه که اول درونتو با دوره ی رهایی از استرس آروم کنی….
میشه به عنوان طراح این دوره ها، توصیتون چیه؟ چه ترتیبی رو پیشنهاد میکنید؟

به نظر من اگر کسی دچار استرس و تنش است، بهتره قبل از استفاده از دوره های دیگه ی من دوره ی “رهایی از استرس و بی خوابی” رو تهیه کنه:http://www.ravanam.com/stress
این دوره شما رو بالانس می کنه و به حداقلی از آمادگی روحی جهت دوره های بعد می رسونه

با عرض سلام، تشکر و خسته نباشید سوالی از حضورتون دارم:
اگر این خاطره بد که گاه و بی گاه ذهن شما رو مشغول خودش میکنه و در واقع سدی میشه در راه اقدام برای رسیدن شما به آرزوهاتون، یک نقطه ضعف یا به قول معروف آتو ای باشه که دستِ شخصی دارید و هر بار که اراده می کنید دست به کار مهم و بزرگی که آرزوی شماست بزنید، ترس از مورد سو استفاده قرار گرفتن، شما رو سر جای خودتون میخکوب کنه یا به عقب هُل بده، بازهم راه حلی براش هست؟
میشه به طرق مختلفی ذهن رو منحرف کرد و به این خاطره ی بد فکر نکرد اما تصور نکنم فکر نکردن به این مشکل دردی رو دوا بکنه و احتمالا هر اقدام انتهاری بدون توجه به این موضوع میتونه باعث ناکامی ها و ناملایمت ها و پشیمانی های شدید تری در آینده بشه
مایلم نظر شخص شما رو به عنوان یک متخصص در این مورد بدونم
پیشاپیش سپاسگزارم

برای روبرویی با چنین شرایطی احتمالا شما به روشی قویتر از آنچه در اینجا گفته ام نیاز دارید. من مراقبه ی “سپر محافظ” خودم رو توصیه می کنم. شما باید کاری بکنید که ذهن خودآگاهتون این امواج و حملات منفی رو کلا خنثی و بی اثر کنه، حتی اجازه نده که وارد فضای افکارتون بشه. برای آشنایی با این مراقبه ی من لینک زیر رو ببینید:http://ravanam.com/aramesh

باز هم سلام

از پاسخ شما سپاسگزارم و لینک مربوطه را هم مطالعه کردم .. اما ظاهراً سوال خودم رو به خوبی مطرح نکردم
من فراموش کردن این موضوع رو زیر سوال نبردم .. قبول دارم که میشه فراموش کرد
سوال من اینه که آیا فراموش کردن این مسئله خطرناک نیست؟
آیا اینکه آدم چنین موضوعی رو فراموش کنه مشکلی رو حل میکنه؟
آیا با فراموش کردن اینجور موارد، آدم مثل کبکی که سرش رو در برف فرو کرده نمیشه؟
ممنون میشم اگر اظهار نظر بفرمائید

پیش فرض پاسخ من این بوده که شما درس های لازم از این تجربه رو گرفتید اما نمی خواهید که درد اون رو تا ابد روی دوش خودتون بکشید

ظاهراً من نمیتونم منظور خودمو برسونم
به هر حال از لطف شما سپاسگزارم

اقای خردمند عزیز سلام
امیدوارم همیشه سرحال و پر انرژی باشین …….من تقریبا تمام دوره هاتون و خریدم ولی با وجود دوتا بچه شیطون نمیتونم همیشه طبق سی دی ها پیش برم در واقع همه رو نصفه و نیمه خوندم و انجام دادم برا همین توی ی حالت امید و نا امیدی و اشتیاق و دستپاچگی و سردرگمی و گیجی غوطه ورم توروخدا راهنماییم کنین چیکار کنم ممنون تز

سلام
اقای خردمند عزیز چرا جواب همه رو میدین بجز من
حسرت به دلم مونده یکی از ایمیلهام و جواب بدین
توروخدا واسم یه ارزو نکنینش
ارادتمند شما سایه

درود بر شرف مردانی همچون شما اقای خردمند ، بنده مجرد هستم و دارای ذهنی پر از دغدغه و آشوب،و اکنون هم درگیر کار و مقاله و امتحان نظام مهندسی و از همه بدتر پایان نامه ارشد معماری..هزاران ارزوی کوچک وبزرگ دارم حقیقتا تا به حال خودم را برای کسی این چنین روشن توصیف نکرده بودم ! و راستش تا به حال از شما هم چیزی نخریدم،چون وقت خوندن نداشتم ، اما با همین مسیری که تا به حال ایمیل هایتان را خوانده ام برایم حکم جادو را داشته است ، امیدوارم بتونم به کمک شما به یک شرایط ذهنی مناسب برسم و همچنین زودتر به آرزوهام با سپاس فراوان

آیا این روش برای از بین بردن هوس به غذا مفیده؟ مثلا هر وقت احساس تمایل به خوردن یا ناخنک زدن به یک غذا رو داشتیم، با این روش تمرکز رو منحرف کنیم، فکر میکنید عملی باشه؟
من دوره ی لاغری شما رو قبلا خریدم، استفاده کردم، اضافه وزن ندارم الان، ولی خیلی دوست دارم که خامگیاهخوار شم، و ۹ ماهه که تا ۸۰ درصد غذای روزانه ام، مواد خام گیاهیه. و بیست درصد مابقی، غذاهای گیاهی پخته که بسیار سالم طبخ شده. منتهامیخوام به سمت ۱۰۰ درصد پیش برم.
توی این ۹ ماه، یه حس ترس از برگشتن به مشکلات جسمی که در دوران پخته خواری و گوشتخواری داشتم، برام کمک کننده بود در پیش بردن هدفم. اما الان که تا هفتاد درصد مسائلم با خامگیاهخواری هشتاد درصدی، حل شده، انگیزه ادامه دادن این راه، کمی در من فروکش کرده، اون چیزی که باعث میشه ادامه بدم عادتیه که تو این مدت شکل گرفته، ولی فکر غذای پخته خوردن، تازگیها به ذهنم میاد هر از گاهی.
حالا به هر صورت، این روش رو استفاده میکنم واسش شاید، به جای ترس، با مدیریت ذهن بتونم، خامگیاهخواریم رو ادامه بدم و بیشتر کنم.

این روش برای مواقعی است که حاثه ی ناگواری رخ می ده… اما سرکوب کردن نیازهای طبیعی بدن با این روش درست نیست. شاید بدن شما واقعا نیاز به گوشت یا غذای پخته داشت باشه؟!

سلام، روش بسیار خوبی است سالها پیش از این روش استفاده می کردم که خاصیت بسیار دارد. اما فشار و کشش زندگی باعث فراموش شدن این تکنیک شد، مهدی خردمند ممنونم که یادآوری کردی.

جناب آقای خردمند من در یک دور باطل در زندگیم گیر کردم و نمیتونم بشکنمش میشه کمکم کنین؟ نمیدونم چجوری ازتون سوال بپرسم باید ایمیل بزنم یا توی وبلاگتون جایی برای مطرح کردن سوال ها هستن.
از شما بخاطر ایمیل های ارزشمندتون سپاسگذارم

سلام.عالیه.ممنون

سلام. بسیار ممنون از بیانات مفیدتون جناب خردمند. باخوندن این مطلب پی بردم خودم بطور ناخودآگاه همچین تکنیکی رو بکار میبردم.ولی مرور خاطرات بد بیشتر موقعی به سراغم میاد که چشمام بسته باشه.وچون حالت آزاردهنده ای هست برام بلافاصله چشمامو باز میکردم به اطراف نگاه میکردم تا از دست او تصاویر وخاطرات بد رها بشم. وموفق هم میشدم.الان باخوندن مطلبتون دیگه آگاهانه این کارو انجام میدم.خیلی خیلی ممنونم از شما.

این تکنیک اصلا چیز جدیدی نیست دقیقا یک تکنیک روانشناسیه که در مورد بیماران وسواسی استفاده میشه …

سلام
ممنون از مطالب مفیدتون این کار رو حتما انجام میدم خدا کنه که مفید باشه چون احساس میکنم یه چیزی درونمه که منو وادار میکنه که همیشه به خاطرات بد گذشته فکر کنم واین منو دچار استرس و دلشوره میکنه .

با سلام اقای خردمند عزیز
من یه رابطه عاشقانه داشتم که به نتیجه نرسید با اینکه من تمام سعیمو کردم طرف مقابل هم منو دوست داشت ولی نخواست که ادامه پیدا کنه بعد از اون به فاصله کم ازدواج کردم همسرم واقعا به نظر خودم و دیگران یک انسان واقعی است بر خلاف کسی که دوستش داشتم و شخصیت این دونفر باهم قابل مقایسه نیست.با این حال با گذشت ۴سال نتونستم رابطه قبلی رو فراموش کنم وبه شدت اذیت میشم.برای فراموش کردن ادمهای قبلی زندگیمون ایا راهی هست؟اگر کمک بفرمایید منو واقعا نجات دادید ممنونم

سلاممن کتاب اراده روخریدم دارم باروشهاتون کارمیکنم وتوی همین مدت کم تغییراتی خوبی بوجوداومده درمورد رژیم گرفتن ورزش کردن پول درآوردن …
کتاب باارزشیست.
من پدرم ۳سالپیش فوت کرد توی خونه خودمون ساعت ۲ شب ایست قلبی کرد ماباصدای فریادهای مادرم از خواب پریدیم.منم که خودتون میدونید دخترابه پدرشون خیلی وابستن، بابام همه چیزم بودم…
نتونستم موقع آخرین نفسهاش پیشش برم میترسیدم وقتی رفتم مرده بود…
نمیتونم اونشب روازیادببرم میفهمیدکه خیلی خاطره بدیهازونموقع خیلی ترسوشدم احساس میکنم هرچیزیوکه دوست دارم ازدست میدم همش میترسم اونایی که دوس دارم بمیرن واین آزارم میده و مانع من شده.درصورتی قبلش خیلی دخترشادوامیدواروانرژی مثبتی بودم کلاس ریکی میرفتمدوتوکار روانشناسی وانرژی مثبت بودم ولی الان کاملا برعکس فکرمیکنم
همه فکرهاورویاهام منفی شده
کتاب شماکمک کرد ومیکنه اما ته ذهنمو نمیدونم چیکارکنم:’-(
من به کمک نیازدارم…

عزیزم

آقای خردمند عزیز
یکی از بهترین اتفاقات زندگی من آشنایی با دوره های شما بوده تقریبا یکساله که با استفاده از اون ها زندگی بهتر و شادتری دارم…
براتون آرزوی سلامتی و شادمانی می کنم

با سلام و تشکر از شما
این روش در خاطرات بدی که تو آینده اتفاق میفته احتمالا برام مفید واقع میشه اما تو خاطرات گذشته نتونستم استفاده کنم. نسخه رایگان کتابتون رو خوندم . میدونید من حدود ۱۰ سال اتفاقات بدی رو در زندگیم گذروندم و تعدادشون زیاده . به نظرتون برای فراموش کردنشون چه کاری انجام بدم؟؟؟
دوره راز رو هم خریداری کردم و سه تا سی دی گوش دادم. ذهن من بیشتر دوست داره موقع مرور خاطرات گذشته تو اونا دستکاری کنه و یه جاهاییشو مطابق میل من اصلاح کنه که این مورد خیلی اذیتم میکنه. چون بعدش احساس پشیمونی شدیدی سراغم میاد که بدتر از خود اتفاق اذیت میکنه.
با سپاس

سلام
ممنون از نکتۀ بسیار مفیدتون.

سلام آقای خردمند.حق با شما بود.مشغله های درسی وزندگی دردهای منو خیلی بیشتر کرده با دارو هم بهبودی پیدا نکردم.حداقل تا هفته ی آینده سرم خلوت نمیشه که بتونم از پکیجتون استفاده کنم.یک هفته باید صبر بکنم بعد.آقای خردمند من جمعه کنکور دارم چی کار کنم که حالم خوب باشه؟ خیلی درس خوندم نمیخوام یک سال درس خوندنم به باد فنا بره.تورو به خدا ی راه حلی بهم بدین .

سلام…آقای خردمند عزیز…
باورم نمیشه من برای فراموشی خاطرات بد ام کلاس رفتم..
یکی از آموزش هاش رهایی از وابستگی بود..
البته نمیگم بد بود ..چرا خوب بود چون باعث میشد حرفایی که تو گلوم گیر کرده بود
و نمیتونستم به کسی بگم را با لیستی از سوال ها به روی کاغذ بیارم..جالبه وقتی بعد از چند سال یکیشون را خوندم دیدم چقدر مسخره ست…چرا انقدر زیاد برای دیگران وقت گذاشتم..
اما این…………………………
جالبه………… متفاوته…
و خیلی هم در حال حاضر به درد بخوره…همین الان که دارم این متنا مینویسم..
دوری خانواده م الان داره اذیتم میکنه و دلم میخواد گریه کنم..
اما……..
جادوی شما کمکم کرد…
جادویی که کمترین کاری که میتونم بکنم اینه که تشکر کنم..از بزرگواریتون..
جادوی شما: سریع!! همین لحظه هست نه در آینده!
…البته ادامه میدهم تا تاثیر خوبش موندگار بشه.
جادوی شما: احتیاج به تکان دادن خودمان نداره!!!
چرا اینا میگم چون من نمیتونم محیط ترک کنم..یا جونشا ندارم یا نمیشه ترک کنم..اما فقط میخوام ذهنم آزاد بشه بدون هیچ گونه ترک کردن محل..
….
……
من سی دی لاغری برای همیشه _ رهایی از استرس و بی خوابی _ راز شما را تهیه کردم.
البته توصیه میکنم به بقیه تمام این سی دی ها را با هم استفاده نکنند..این اشتباه من بود.این شد که از آموزش هام دور شدم..مثل قصه لاک پشت و خرگوش..
فهمیدم من متدهای خرگوش را به کار گرفته بودم..همین شد یک تجربه! یک باور!
ولی …..با تهیه این کتاب سعی میکنم اراده الهه به خودم هدیه بدهم…
هدیه ای زیبا همراه با اعتماد به نفس…زیبایی..شادی..امید..خوشبختی..موفقیت..همراه

……….
در آخر یه سوال یک خواهش یک نظر…
منم حرفم اینه که هر کسی اول باید بتونه اهدافش را مشخص کنه درست و دقیق نه غلط..قدم به قدم پیش بره..نه یک دفعه..
چرا در سی دی راز : یک بخش مثل بخش عشق …
برای کمک کردن به نوشتن صحیح کامل بخش بخش برنامه ریزی شده با باوری عظیم برای نوشتن اهداف نکردید…
نوشتن صحیح و برنامه ریزی درست اهداف قدرتمنده..و کامل کننده سی دی شما بود.
شاید مثل بخش عشق یه آموزش کامل و جدا..
البته من زیاد اهدافم را نوشتم ..
شما هم زیاد اشاره کردید..اما من از قدرتی فراتر از اشاره صحبت میکنم..
چون بخش مهم زندگی من را : نوشتن اهداف مشخص میکنه.
سپاس……………….مهربان………………………………الهه…اص

یه چیزی یادم اومد….موقع خواب از همین روش استفاده میکنیم که!!!
اومدم دوباره بگم……جواب داد…..عالی بود……

نوشتن اهداف رو باید در قسمت اعضا و در هرم اهداف انجام بدید. امیدوارم وارد سایت بشید و ببینید

واااااااای………این اولین باره جوابمو دادین……
……من وارد سایت شدم..هنوز توانایی نوشتن اهدافمو پیدا نکردم..برای همین نصفه ولش کردم..

سلام آقای خردمند با ارزش!
از روشی که آموختید بسیار ممنونم و کمک بزرگی به زندگی ام کردید.
من ۲۹ سالمه ومجرد هستم سالهاست که من هنگام درس خواندن یا مشغول انجام دادن کارهای خانه سوالهای بزرگ و مهم به سراغم می آید و واقعا نمیدانم چطور باید جواب انرا پیدا کنم. سوالی که مرا در جواب دادن به آن عاجز میکنه و آن سوالها اینه که من واقعا استعدادم در چه زمینه هاییه؟ چطو باید اونا رو شکوفا کنم؟ چجوری باید دونه دونه شو پیدا کنم تا به کسب و کاری دست بزنم؟ چه کاری باید اجام بدم تا برای جامعه ام مفید باشم؟ من که هیچ کاری از دستم بر نمیاد اصلا چرا باید زنده باشم؟ هدف از آفرینشم چی بوده؟ توی این دنیا باید به چه دردی بخورم؟ چطوریه که آدمهای بزرگ و مشهور چند علم متفاوتو بلدند و فردی ارزشمند و مفید برای همه هستن؟
البته مطالبی که در مورد شخصیت های روح آزاد و سازمانگر قبلا گفته بودید را مرور کردم (من شخصیت روح ازادی دارم). سرچ در اینترنت هم برای پیدا کردن استعدادهام فایده ای نداشت.
بسیار بسیار ممنون میشم که مرا از این زندان عذاب آور که اشکمو در میاره خلاص کنید.

در مورد این مسئله من سوالات زیادی دریافت می کنم و قصد دارم دوره ای رو به اون اختصاص بدم
برای اینکه به محض آماده شدن در لیست زیر عضو بشید: http://ravanam.com/hadaf

من منظورم از حرفام دقیقا همین بود آقای خردمند……

سلام خدمت استاد عزیزم

استاد سوالی که با مطالعه دوره های پیشین و این کتاب اراده برام پیش اومده اینه که شما تاکید بسیار زیادی بر خواب حداقل ۸ ساعت شبانه دارین .
ولی خواب یک سره ۸ ساعته به علت بیداری در نیمه شب برای نماز صبح امکان پذیر نیست . آیا این بیداری ۱۰ – ۱۵ دقیقه ای پس از ۵ ساعت خواب و به جای آوردن نماز و سپس ادامه خواب در ۳ ساعت خللی ایجاد نمی کند ؟
شما چه راهکاری برای این امر دارید ؟

در ضمن در هفته های پیش رو که ماه رمضان رو هم داریم به کل سیستم خواب و غذا و متابولیسم ما نیز دچار اختلال نسبت به سایر ۱۱ ماه می شود .
برای ماه رمضان چه راهکاری می فرمایید که مغز خزنده و عاطفی و سیستم گوارشی و سیستم خواب و بیداری خود را راضی نگهداریم ؟

تشکر

لطفا سوالات مربوط به دوره های دیگر را به آدرس ایمیل مشخص شده بفرستید تا پاسخ داده شود
برای دوره ی مورد نظر باید به stress@ravanam.com ارسال کنید

با سلام خدمت آقای خردمند محترم و عزیز
مثل همیشه مسرور از خواندن مطالب فوق العاده شما شدم
اما صحنه دردناکی که با تمام جزئیات در ذهن ثبت شده و بخاطر علاقه و هر موضوعی قادر به فرار تفکرت نسبت به اون حادثه نیستی رو چطور میتونیم با این تکنیک از ذهن حذف کنیم
و مطلب بعدی درباره مطالب خوب شما هستش که سوالات دقیقا همون نقاط مورد نظر و هدف مخاطبانتون هست اما نمیدونم چرا من نمیتونم جوابهای شما رو درک کنم و برای سوالات خودم جواب پیدا کنم یعنی سوالات شما همون سوالات بنده هست اما جوابتون مبهم هست طوری که مطلب روحداقل من نمیتونم متوجه بشم لطفا راه حل این موضوع رو هم بهم بگید.
با تشکر از وقتی که برای کاربرانتون میگذارید

راه پاک کردن و بی اثر کردن استفاده ی مداوم از همین تکنیک هست که در بالا توضیح دادم
اگر پاسخ سوالی برایتان مبهم است اشکالی ندارد، برایم ایمیل بفرستید و دقیقا سوال و جواب را مطرح کنید و از من توضیح بخواهید. حتما سردرگمی شما را برطرف خواهم کرد

سلام آقای خردمند.من طی چند روز آینده ی مصاحبه ی کاری دارم .میخواستم بدونم آیا راهی هست که بتونم توی اون ۴ -۵ ساعت بر اعصاب خودم مسلط باشم و اعتماد به نفسم رو از دست ندم ؟آخه اون جلسه برای من خیلی مهمه و پای آیندم درمیانه.
ی راه حلی که هر چند کوتاه مدت باشه برای کنترل استرس هست؟؟

کنترل استرس یک مهارت خاص هست که ظرف ۲ ساعت به دست نمیاد! یه مهارتی است که بخشی از شخصیت شما میشه
در این مورد بهتره دوره ی دیگه ی من برای رهایی از استرس رو تهیه کنید:http://ravanam.com/stress

سلام اقای خردمند.خیلی ممنون به خاطر تمام حرفاتون تو تمام خبرنامه هاتون ک پر هست از انرژی مثبت ، آرامش و اطمینان…
آقای خردمند میشه این روشی ک یاد دادین رو برای افکار هم به کار برد؟
من بیشتر از اون ک خاطره ای بخواد مدام تو ذهنم تصویر ایجاد کنه این افکارمه ک برای خودش از ترس هام صحنه های دردناک میسازه و من بی اختیار به اون صحنه ها اجازه میدم تا شکل بگیرن و تکرار بشن. و این ها میتونه باعث بشه تمام روزم رو بدون نشاط سپری کنم.

بله حتما می تونید

سلام.من از تکنیک های مختلف کتاب اراده دارم استفاده میکنم.تکنیک تمیز زندگی کردن ،خیلی داره رو من جواب میده.خیلی احساس ارامش میکنم.البته هنوز نتونستم برش های کاملا تمیز بزنم ولی تا همین جا هم کلی از احساس عذاب وجدانی که همیشه همراهم بود کم شده.این احساس ارامشو مدیونه شمام اقای دکتر.امیدوارم به همه ارزوهاتون برسید

هنر تمیز زندگی کردن شاید یکی از اساسی ترین ستون های زندگی من باشه که باعث موفقیت من شده. کشف اون هم کار من نبوده… تقریبا هر آدم موفقی که میشناسم به طور خودآگاه یا ناخودآگاه نسخه ای از اون رو استفاده می کنه.

سلام ببخشید اسم کتاب و لطفا میشه بگید چه جورى میشه تهیه کرد تو کتاب فروشیها اگه تو سایت باشه راحت تره

این کتاب فقط به صورت الکترونیک و در همین سایت عرضه می شود. لینک آن را در ادامه قرار داده ام:http://www.ravanam.com/erade/order

با سلام خدمت آقای خردمند که راهکارهای خوب و مفیدی همواره دارند. یک اتفاق خیلی بد در هشت سال پیش برای من افتاد خیلی سعی در فراموش کردنش دارم اما هر سال روز واقعه در هر شرایط و حالی که باشم ناخوداگاه به یادم میاید و آنقدر مرا بهم میریزد که توان زندگی عادی حتی غذا خوردن معمولی را از من میگیرد.بیستم خرداد هر سال یاداور دردناک ترین درد برای من میباشد غیر از این راهکاری که گفتید دیگر چه راهکارهایی میتواند به من کمک کند؟
با تشکر

ببخشید که سوال بی ارتباط با شکستن کد ذهنی پرسیدم.فکر کنم کتابو دقیق نخوندم

پس با این حساب من باید به مغز خزنده ام زمان بدم تا کاملا راضی بشه یعنی یه چند مدت که من زمان غذا خوردن فقط با مغز خزنده ام غذا بخورم مغز خزنده ام رضایت میده که زمان درس خوندن ساکت یه گوشه بشینه.

بله.. این یک راهش هست اما باید در زمینه های دیگه هم این کار رو انجام بدید

سلام.ببخشیدا ولی میشه من یه سوال دیگم بپرسم؟اخه من هر مطلبی که میخونم رو اینقدر از زوایای مختلف بهش نیگاه میکنم که بیچاره میکنم مطلبو.سوالم در مورد همین کتاب ارادس.اینکه شما فرمودین که وقتی داری با یه مغز کار میکنی به مغز دیگه اجازه دخالت نده تا نوبتش شه.خب این برا من وقتی دارم با مغز عاطفی یا خزندم کار میکنم تا حدودی راحته ولی مشکل زمانی پیش میاد که دارم بامغز منطقی کار میکنم و مغز خزنده یا عاطفی هی پارازیت میده.این مغز خزنده امونمو بریده.دارم درس میخونم هی میگه دیونه پاشو جای اینکه اینفد خودتو ا ذیت میکنی برو غذا بخور ،بیخیال همه چی.پاشو پاشو…هی تکرار.اقای دکتر من چه جوری دهنشو برا همیشه ببندم؟

پاسخ سوال شما رو روشن در کتاب دادم: اگر شما وقت کافی برای مغز خزنده و عاطفی اختصاص ندید اونها شما رو در موقعیت بد به دام خواهند انداخت. به همین خاطر هست که برای هر مغز بخش جداگانه ای رو برای تمرین های مربوط به اون حاضر کردم.

سلام.وااای آقای خردمند شما واقعا کی هستین؟
من حدس میزنم که شما هم از اون افرادی هستین که درد های بزرگی در زندگیتون کشیدین .چون تا وقتی دردی نباشه احساس نیازی برای پیدا کردن پاسخ به چنین سوالات نیست.
من هم بر اثر ی اشتباه احمقانه دچار ی اتفاقات دردناک در زندگیم شدم.اون اتفاق باعث شده که ناراحتی قلبی بگیرم.با این که درد زیادی میکشم ولی پزشکم نتونست بیماری منو تشخیص بده.من سعی کردم که اون اتفاقو فراموش کنم گاهی موفق بودم و گاهی ناموفق.وقتی خودمو سرگرم میکنم برام کم رنگ تر میشه اما گاهی دیگه هجوم افکارمو تحمل کنم.بی صبرانه منتظرم تا این ۲۰ روز هم بگذره تا وقتم ازاد بشه و بتونم از دوره های اموزشیتون استفاده کنم.
فقط ی سوال از خدمتتون داشتم.این که راهی هست تا بتونم برای وسواس فکری هم چاره ای پیدا بکنم؟اخه اگه برم پیش روان پزشک کلی قرص و دارو بهم میده.

من دوره های ان ال پی رو گذروندم اما راستش اونم برای فراموش کردن خاطرات ناگوارم نمیتونه کمک چندانی بکنه واینکه راه دیگری هم برای فراموشی خاطرات ناگوار هست؟مثلا مشغله های زیاد زندگی؟گرچه من خودم مشغله های زیادی دارم اما اونام نتونستن زیاد مفید واقع بشن.
با تمام وجودم براتون ارزوی شادی میکنم…

مشغله های زندگی رو نمیشه فراموش کرد! اگه فراموش کنیم احتمالا اوضاع بدتر بشه!
باید مشغله های زندگی رو مدیریت کرد. در این مورد من در کتاب افزایش قدرت اراده بسیار صحبت کردم و هنر “تمیز زندگی کردن” هم می خواد به همین هدف برسه. در کتاب من با آن آشنا خواهید شد

سلام.وقت بخیر.من دیروز تا حالا چندین بار انجام دادم شکستن کد های ذهنی رو.هرچی میگذره اثرش داره بیشتر میشه.این که شما به مردم کمک میکنید که بهترو شادتر زندگی کنند واقعا باارزشه.خیلی ها با همین ایمیل های رایگان شما حال روحیشون بهتر میشه.ممنونم ازتون

من فقط یک معلمم… سخت کوشی و جدیت شماست که باعث نتیجه شده… از لطفتون سپاسگزارم

سلام.جالب بود اما با این روش هنوز نتونستم فردی رو باعث ازارم میشه از تو ذهنم پاک کنم.تشکر از لطف شما

سلام ، وقت شما بخیر و شادی
ممنون از نوشته های خوب و راهنمایی های ارزشمندتون
در پناه حق باشید

سلام من قسمت رایگان کتاب اراده رو خوندم تکنیکی هم که امروز یاد دادید جالبه و به نظرم جواب میده اگرچه هنوز در شرایطش قرار نگرفتم تا اثرشو تست کنم اما چیزی که از مبحث اراده برام سوال بود اینکه شما در پکیج راز گفته بودید که قدرت تجسم از اراده بیشتر هست راستش اینطوری که فهمیدم اراده مربوط به خوداگاه میشه ولی تجسم میتونه دو گونه خوداگاه و ناخوداگاه باشه خب اگه قراره قدرت تجسم بیشتر باشه دیگه چه نیازی به مطرح کردن ا راده هست با تجسم میتونیم اراده رو بیشتر کنیم البته فک کنم به این شرط که هدف کثیف نباشه. در هر صورت خوشحالم از اینکه ازتون چیزای جالبی یاد میگیرم. ممنون

هر دو خوبند…اما وقتی با هم استفاده بشوند نتیجه بسیار شدیدتر و قدرتمند تر می شود

سلام.ممنون از راهنماییتون.حتما انجامشون میدم و نتایجش رو براتون ارسال میکنم.تصمیم دارم که موفق بشم

سلام آقای خردمند عزیزم…
وقت گرانبهاتون بخیر دوست من…
آقای خردمند برای سفارش دوره ی حلقه ی گمشده راز واسه کسی که ساکن تهران هست شماره رو کجا براتون بفرستم که باهام تماس بگیرین و با پیک ارسال کنین؟و اینکه مبلغ رو چجوری باید پرداخت کنم؟

لطفا این سوال را به raz@ravanam.com مطرح کنید تا راهنماییتان کنند

سلام آقاى خردمند
باز هم مثل همیشه در بدترین شرایط زندگیم ایمیلى از شما دریافت کردم که دقیقا راه حل مشکل منه! اخیرا اتفاق خیلى بدى برام افتاده و کلى با اى اف تى مشغول پاک کردن این خاطره بد بودم کمى ارام شدم ولى خاطره مدام جلوى چشمم است و مرا آزار میده داشتم تو اینترنت دنبال راهى براى فراموش کردن اتفاقات بد میگشتم که ایمیل شما اومد و با ذوق و شوق مشغول خوندن شدم مثل همیشه راه حل ساده ولى بینهایت موثر، واقعا ازتون ممنونم
وقتى داشتم این قسمت رو میخوندم که نوشته بودین براى به خاطر آوردن خاطره بد باید چشم ها روى نقطه ثابتى متمرکز بشه و بعد وارد خلسه ملایم شده تا باعث حک شدن عمیق خاطره در ذهن بشه،این به ذهنم اومد که میشه از این روش موقع خوندن مطالب درسى یا چیزهایى که میخوایم همیشه به یادمون باشه و تقویت حافظه استفاده کرد.
ممنون از ایمیل بسیار به موقع و عالى که فرستادین.

آفرین… با معکوس کردن این روش شما می تونید چیزی رو که می خواهید بهتر در خاطرتان ثبت کنید

سلام مجدد.من کتاب ارادرو خوندم.یه سوال دیگم دارم.من عادت دارم اتفاقات گذشته رو مرور کنم تا ببینم اگه عیب و ایراد در گذشته داشتم اصلاح کنم.این عادتو من از بچگی دارم در واقع از پدرو مادرم به ارث بردم.میدونم که کاملا اشتباس.ولی دست خودم نیست .حس میکنم با مرور گذشته،میشه از اتفاقات اینده جلوگیری کرد.البته در ۹۹درصد مواقع این مرور گذشته باعث اصلاح من نمیشه .فقط افسرده ترم میکنه.از متد شکستن کد ذهنی استفاده کردم.ولی همونطور که گفتم تاثیرش موقتیه.من کلا اکثر لحظات روزمو تو گذشته سیر میکنم.ممنون میشم راهنماییم کنید

شما لازمه که بیشتر به آینده فکر کنید و برای آینده برنامه ریزی کنید. مثلا ۱۰% گذشت رو مرور کنید ولی ۹۰% به آینده و کارهایی که باید انجام بدید فکر کنید.
تمرینات این کتاب هم همه جوری تنظیم شده که شما رو هل بده به سمت آینده و استفاده از اراده تون برای محقق کردن اونها
امیدوارم تمرینات رو با دقت انجام بدید

سلام وقت بخیر.من این روشو وهمینطور تنش روبیرو استفاده کردم.خیلی خوبه عالیه ولی چند ثانیه بعد اون حس شدید عذاب دهنده دوباره تکرار میشه و بعد از یکی دو ساعت خسته میشم و حمله به یخچال و ….من چند بار باید این روشو تکرار کنم. ایا من وضعیت روحیه و وسواسم خیلی خرابه که اینقدر این احساسات منفی گذشته تکرار میشن؟به نظرتون من نیاز به قرص اعصاب دارم؟شاید دارم زور الکی میزنم که بدون دارو سعی دارم خودمو درمان کنم

شما یا باید متوسل به دارو های قدرتمند بشید و در عین حال خطر وابسته شدن و اعتیاد به اون رو بپذیرید و یا اینکه قدم به قدم قدرت اراده ی خودتون رو بیشتر کنید و به طور ذهنی مشکلاتتون رو حل کنید
همونطور که گفتم با یکبار انجام این تمرین خاطرات به طور مطلق از ذهن شما پاک نمیشن. اما اگر مرتب تکرارش کنید تبدیل به عادتهاتون میشه و به تدریج تاثیرات منفی خاطرات رو خنثی می کنه. بیشتر ازش استفاده کنید.

با سلام و تشکر به خاطر مطالب مفیدی که برامون ارسال میکنید
ایده ساده و جالبی بود فکر میکنم حتما جواب میده

با سلام مجدد خدمت آقای خردمند عزیز. راستش من تا بحال کتابهای شما رو نخریدم ولی ایمیلتون رو میخونم و خیلی مفید هستن ازتون متشکر .دقیقا یکسال و یکماه پبش کسی رو که عشقم بود و تمام زندگیم بود رو از دست دادم یعنی از دنیا رفت. ببشتر از شش سال از زندگیمو ب پاش موندم و همه خوبیها و بدیهاشو تحمل کردم به امید روزی که بهم برسیم ولی اون تلاش زیادی نمیکرد و زجر میکشیدم. تا اینکه چندماه قبل از فوتش اخلاقش با من تغییر کرد و بهم خیانت کرد و حتی خیلی راحت بهم گفت که من آویزونش هستم و توی این شش سال دوسم نداشته و بهم دروغ مبگفته و خیلی حرفای ناشایست دیگه که بخدا لایق من نبودن وبعد از اون افسرده و سرشکسته شدم. ولی هیچوقت راضی به مرگش نبودم و توی اینمدت حتی یک لحظه نمیتونم فراموشش کنم و کارم شده گریه و هزاران سوال توی ذهنم مونده که چرا برای من باید این اتفاق وحشتناک ببفته. لطفاً برای فراموش کردن این تجربه تلخ کمکم کنید. از شما سپاسگزارم

سلام ممنون از مقاله خوبتان.
حتما این کار راانجام خواهم داد البته در دوره رهایی از استرس و بی خوابی همان طور که یاد دادید به نوعی دیگر ازش استفاده کردم و فوق العاده بود البته چرخش به طرف عقربه های ساعت برای من جواب داد.

سلام خدمت اقای خردمند
من موجود استرسی و احساسی هستم.جوری ک الان تو سن۳۰ سالگی هنوز به پدرومادرم تعلق خاصی دارم ک بنظرم عادیه..مشکلم اینه ک شب عروسیم بین خانواده خودم و شوهرم مشکل بزرگی پیش اومد و همه زیبایی اون شب تبدیل به دعوا و گریه شد.الان بعداز چندماه هنوز خانواده ها باهم قهرن و بشدت از بیاد اوردن اون شب میترسم و متنفرم.با اینکه شب عروسی زیباترین شب یه ادمه.چکار کنم ک فراموش کنم؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه

نام *

ایمیل *

وبسایت

هرکسی خاطراتی دارد که دوست دارد آن ها را پاک کند. این خاطرات شامل یک واقعه ناراحت کننده، یک وضعیت خجالت آور یا تحقیر و توهین شدن توسط عزیزان است. به نظر می رسد هر چقدر هم که سعی کنید آن را فراموش کنید، حافظه تان حاضر نیست شما را تنها بگذارد.

جلوگیری از همه افکار ناخوشایند ضروری نیست. در واقع بعضی اوقات لازم است که برای درک اهمیت موضوع، در مورد راه هایی که اشتباه رفته یا کارهایی که اشتباه انجام داده اید، تامل کنید و شخصا یاد بگیرید و رشد کنید. با این حال اگر تنها هدفی که این افکار به دنبال دارند طولانی شدن درد و ناراحتی شما است، باید از شر آن ها خلاص شوید و به راه خود ادامه دهید. برای بعضی از افراد ممکن است کنار گذاشتن این خاطرات راحت تر باشد، در حالی که برخی دیگر ممکن است هنوز هم از رو به رو شدن با شرایط و محصور شدن با آن ها، ترس داشته باشند.

چگونه ذهن خود را از افکار منفی/ مزاحم پاک کنیم؟

فراموشی مهم است، زیرا به ما کمک می کند تا در زندگی بدون این که چیزی را در مورد شخصی دیگر یا خودمان به خاطر بسپاریم، پیش برویم. در نتیجه این کار ما را آرام و شاد نگه می دارد.

طبق تحقیقات اخیر، افراد می توانند به خود آموزش دهند تا عمدا چیزها را فراموش کنند. در این جا نحوه فراموش کردن چیزی که نمی خواهید به خاطر بسپارید، آورده شده است.

چگونه ذهن خود را از گذشته پاک کنیم

۱- فکر کردن را کنار بگذارید. تصمیم آگاهانه درباره عدم فکر کردن در مورد خاطرات بد می تواند به پاک شدن دائمی آن ها کمک کند. وقتی چیزی را به یاد آوردید که نمی خواهید به آن فکر کنید، اجازه ندهید ذهنتان به سمتآن برود. بگذارید خالی بماند و از برقراری ارتباط خودداری کنید.

۲- تمام جزئیات مربوط به حافظه را فراموش کرده و از عوامل محرک جلوگیری کنید. برای بیرون راندن و تخلیه خاطرات از مغز، عوامل محرک یا پس زمینه های مربوط به حافظه را فراموش کنید. جزئیات ممکن است شامل بو، صدا، رایحه یا تصاویر مرتبط با رویدادی باشد که نمی خواهید به خاطر بسپارید. به عنوان مثال، اگر نمی خواهید به یک اتفاق مضر فکر کنید، جزئیات مربوط به آن را از ذهنتان خارج کنید. این مورد می تواند آهنگی باشد که در پس زمینه ذهنتان پخش می شود یا چهره هایی که زمانی به شما خیره شده اند. برخی از تصاویر، اشیاء، رایحه ها یا مکان ها می توانند خاطره بدی را برای شما زنده کنند. اشیاء یا تصاویری را که فراموش کردن چیزی را که نمی خواهید به خاطر بسپارید برایتان سخت می کند، دور بریزید. از رفتن به مکان ها یا گذراندن وقت با افرادی که گذشته دردناک شما را یادآوری می کنند؛ خودداری کنید.

بهترین راه حل برای فراموشی عشق و کسی که عاشقش هستید

۳- این کار را به صورت روزانه انجام دهید. بلاک کردن خاطرات ناخوشایند چالش برانگیز است. هر فکری که سرکوب شود تمایل به بازگشت دارد. به عنوان مثال، اگر می خواهید افکار مرتبط با یک تصادف رانندگی را مسدود کنید، اگر روزانه این کار را انجام ندهید، به راحتی برای شما قابل بازگشت است. به عبارت ساده هنگامی که فعالانه مانع افکار خود نمی شوید، به سرعت به ذهنتان بر می گردند. شما باید تمرین کنید که به صورت روزانه خاطرات را بلاک کنید. و مرتبا آن ها را از ذهن خود دور کنید.

۴- باید قبول کنید که جلوگیری از فکر کردن دشوار است. وقتی که شما به سخت بودن جلوگیری از فکر کردن اهمیت بیش از حد می دهید، افکار بلاک شده بر می گردند. بنابراین باید این واقعیت را تشخیص دهید که مسدود کردن یک احساس دشوار است و هر کسی باید بدون این که وسواس بیش تری نسبت به آن داشته باشد، به کار خود ادامه دهد.

۵- ذهن خود را منحرف کنید. استراتژی دیگری که می توانید امتحان کنید جایگزینی حافظه بد با یک حافظه خوب است. اگر جایگزین خوبی برای یک حافظه ناخواسته پیدا کنید، فراموش کردن خاطره برای شما راحت تر خواهد بود. اگر فکر شکست در گذشته شما را آزار می دهد، سعی کنید به تمام زمان هایی که در گذشته موفق شده اید فکر کنید. اجازه ندهید که حافظه بد روحیه شما را تغییر دهد. لحظه ای که خود را روی یک حافظه بد متمرکز می بینید، ذهن خود را به سمت یک خاطره شاد سوق دهید.

۶- یک مورد مثبت را با خاطره بد مرتبط کنید. بیاموزید که خاطره ناخوشایند را با یک خاطره و ذهنیت خوب مرتبط کنید. این کار به شما کمک می کند تا بر احساسات بد غلبه کنید. به عنوان مثال، به لحظه ای که خجالت زده شده اید در زمانی که از تماشای یک فیلم خوب لذت می برید یا کاری انجام می دهید که باعث خوشحالی شما می شود؛ فکر کنید. این ارتباط و وابسته سازی مثبت باعث کاهش درد و ناراحتی از یادآوری خاطره بد در حافظه پنهان شما می شود.

۱۰ تا از موثرترین راههای رسیدن به آرامش در زندگی

۷- حافظه منفی را تایید کنید. اگر مرتبط کردن نکات مثبت با حافظه منفی شما کارساز نبود، در این جا یک تئوری دیگر وجود دارد که نشان می ‌دهد تایید حافظه و احساسات منفی مرتبط با آن به شما در مقابله با احساسات دردناک کمک می‌کند. اگر احساس عصبانیت، ناراحتی یا آسیب دیدگی می کنید. داد بزنید، جیغ بکشید، گریه کنید – احساسات خود را در مکانی امن آزاد کنید تا از قدرت تاثیر آن ها روی شما کاسته شود.

۸- برای پاک کردن حافظه، از رهاسازی آیینی استفاده کنید. این یک تمرین ذهنی است که در آن شما یک آیین و رسم ایجاد می کنید تا احساسات منفی یا حافظه محبوس شده در ذهن خود را آزاد کنید. برای این کار تمام جزئیات خاطره ای را که می خواهید فراموش کنید، یادداشت کنید. به خودتان اجازه دهید آزادانه بنویسید و بدانید که هیچ کس نوشته هایتان را نمی خواند. سپس آن تکه کاغذ را بسوزانید. وقتی می بینید که کاغذ در آتش سوخته است، ذهنتان آزاد می شود. پاره شدن یا خرد کردن کاغذ به جای سوزاندن نیز به شما کمک می کند.

۹- حضور ذهن را تمرین کنید. یاد بگیرید به جای فکر کردن در مورد گذشته خود و احساس نگرانی در مورد عدم توانایی پیش بینی آینده، روی لحظه حال تمرکز کنید. روز خود را با انجام کارهای بدون تفکر یا بدون تلاش طی نکنید. به جزئیات کوچک، مناظر، بوها و صداها توجه کنید. تمرین مدیتیشن منظم به شما کمک می کند همواره هوشیار بوده و حضور ذهن بیش تری داشته باشید.

چگونه ذهن آزاد داشته باشیم؟ چند ترفند ساده و موثر

۱۰- زندگی خود را به طور کامل با سرزندگی طی کنید و خاطرات خوبی رقم بزنید. در کنار افرادی باشید که شما را خوشحال می کنند. در صورت امکان به مسافرت بروید و با افراد جدید ملاقات کنید. تا آن جا که ممکن است با دیگران معاشرت کنید. این کار به شما کمک می کند خاطرات خوب و جدیدی ایجاد کنید که به طور طبیعی باعث از بین رفتن خاطرات بد شما می شوند.

۱۱- خودتان را مشغول کنید. به یک سرگرمی یا فعالیت بدنی جدید بپردازید. با توجه به میزان خلاقیت خود، درگیر کارهای هنری و صنایع دستی شوید. انرژی خود را صرف ایجاد چیزهای جدید یا داوطلب شدن برای انجام کاری کنید. این موارد شما را مشغول می کند و باعث می شود وقت کم تری برای تفکر در مورد خاطرات بد صرف کنید.

۱۲- با کسی در این باره صحبت کنید. صحبت با دوست یا یکی از اعضای خانواده که به او در مورد خاطرات ناخوشایند خود اعتماد دارید، می تواند به شما کمک کند. توصیه ها، دیدگاه ها و داستان های مشابه آن ها می تواند دیدگاه متفاوتی در مورد چیزها به شما بدهد و فراموش کردن چیزهایی را که نمی خواهید به خاطر بسپارید، برای شما راحت تر می کند.

 

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه

نام *

ایمیل *

سلام.بعضی از فایل ها مث 16،17،18.20و 21}خراب هستند….

سلام خیر متاسفانه…

عالی بود…

منم همینطور کاملا موافقم…

من خودم ووشو کارم و تازه ۲ ساله وارد این رشته شدم واقعا هم ع…

همه چی خوبه ولی چرا اندازه هاشو نمی‌نویسد اگر لطف کنید انداز…

مرکز کاشت مو

مرکز کاشت ابرو

جراحی سینه و شکم

جراحی لیفت صورت و گردن

جراحی لیپوساکشن

جراحی بینی

درباره ما

چگونه ذهن خود را از گذشته پاک کنیم

فروشگاه اینترنتی لوتوس با حدود ۱۰ سال سابقه فعالیت های اینترنتی و ۸ سال سابقه در بستر فروشگاههای اینترنتی دارای سابقه درخشان در این زمینه میباشد. ما دارای نماد اعتماد الکترونیکی و تاییدیه رسانه های دیجیتال می باشیم.

هنرفردی    سالم زیبا 

تهران-خیابان انقلاب

تماس 09191210008

تلفن ثابت 28426929-021      ایمیل [email protected]

تبلیغات    تماس با ما 

برای مشاهده نتایج کلید Enter و برای خروج کلید Esc را بفشارید.

{“@context”:”https://schema.org”,”@type”:”FAQPage”,”mainEntity”:[{“@type”:”Question”,”name”:”به چه روش‌هایی می‌توان از شر خاطرات بد گذشته رها شد؟”,”acceptedAnswer”:{“@type”:”Answer”,”text”:”دارویی برای فراموشی گذشته: استفاده از قرص پروپرانولول
استفاده از روش روانشناسی مواجه درمانی برای رهایی از گذشته”}},{“@type”:”Question”,”name”:”آیا حاضر هستید قسمتی از حافظه خود را پاک کنید؟”,”acceptedAnswer”:{“@type”:”Answer”,”text”:”شاید بتوانم چالش برانگیزترین و بدترین خاطرات را از ذهنم پاک کنم، اما به همراه آن مهم‌ترین نقاط عطف زندگی‌ام نیز به دست فراموشی سپرده می‌شود.”}}]}

آیا تا به حال به این موضوع فکر کرده‌اید که چه می‌شد اگر امکان فراموشی خاطرات تلخ و بد گذشته فراهم می‌شد؟ اینکه بتوان قسمتی از حافظه را برای همیشه پاک سازی کرد!

شاید فیلم حیرت‌انگیز «درخشش ابدی یک ذهن بی‌آلایش» را دیده باشید. ایده اصلی این فیلم این است که افراد بتوانند به صورت انتخابی، خاطرات مشخصی را از ذهنشان پاک کنند تا از شر پریشانی و اندوهی که بر آن‌ها وارد می‌شود خلاص شوند.

من عاشق این فیلم هستم. اگر چه فیلمی خنده‌دار و به ظاهر نامعقول است اما عمیقا مرا تحت تاثیر قرار می‌دهد. آنچه از بازی شخصیتهای اصلی آن (جیم کری و کیت وینسلت) می‌توان دریافت کرد این است که آن‌ها نه تنها به سخت‌ترین و تلخ‌ترین خاطرات خود می‌چسبند بلکه تمایل دارند که اشتباهات گذشته خود را مدام تکرار کنند. آن‌ها حتی درس‌هایی از زندگی را که باور دارند از اشتباهات بد گذشته آموخته‌اند را فراموش کرده و تکرار می‌کنند.

چگونه ذهن خود را از گذشته پاک کنیم

فهرست

شاید با خود بگویید که در دنیای فیلم هر چیزی ممکن است. اما دانشمندان دارویی را کشف کرده‌اند که به طور بالقوه می‌تواند بر روی خاطرات بد مربوط به حوادث بسیار تلخ و حتی ضربه‌های روحی تاثیر بگذارد. پرفسور ریچارد فریدمن استاد روان‌شناسی دانشگاه کرنل در مصاحبه با نیویورک تایمز می‌گوید:

«چه کسی بدش می‌آید که بتواند از شر اضطراب رها شود و ترس‌های برآمده از خاطرات بد را به فراموشی بسپارد؟ فوبیا، وحشت‌زدگی و اختلال‌هایی از قبل استرس پس از ضربه روحی (PTSD) مشکلات بسیار شایع هستند: ۲۹ درصد از افراد بزرگسال آمریکایی در برهه‌ای از زندگی خود از اضطراب رنج می‌برند.»

ممکن است درمان دارویی برای پاک سازی مشکلات ناشی از خاطرات تلخ و بد گذشته وجود داشته باشد. اسم این دارو پروپرانولول است.

نتایج مطالعات نشان می‌دهد که اگر کسی مبتلا به نوعی از فوبیا برای مثال ترس از عنکبوت بوده و قرص پروپرانولول را در لحظه مواجهه با آن ترس مصرف بکند، آن ترس از میان می‌رود. پرفسور فریدمن روند عملکرد این دارو را توضیح می‌دهد:

«داروی پروپرانولول، تاثیر انتقال دهنده عصبی به نام نوراپی نفرین در مغز را مسدود می‌کند. این ماده شیمیایی، که شبیه به آدرنالین است، باعث تقویت یادگیری می‌شود و بنابراین مسدود کردن تاثیر آن باعث می‌شود که حافظه پس از بازیابی و هنگام ذخیره مجدد دچار اختلال شود. به این فرآیند تثبیت مجدد حافظه گفته می‌شود.»

در ماجرای فیلم ذهن بی‌آلایش هر دو شخصیت اصلی، تحت یک درمان شبانه برای پاک کردن خاطرات تلخ و بد گذشته قرار می‌گیرند که قرار است خاطرات مرتبط با رابطه شکست خورده‌شان را از ذهنشان پاک شود. از قضا و طبق فیلمانه این درمان موثر واقع می‌شود. هر دو نفر از تصمیمی که برای پاک کردن خاطرات بد گرفته بودند، پشیمان شده و در ادامه سعی می‌کنند آن خاطرات هر چند تلخ را بازیابی می‌کنند.

اگر چه رابطه آن‌ها به دلیل مشکلات مختلف به طلاق کشیده بود اما با این حال، هیچکدام نمی‌خواهند دست از خاطرات تلخ و شیرینی که در سایه زندگی صمیمی خود داشتند، بکشند. شاید بتوان نام چنین چیزی را عشق گذاشت.

اگر چه ترس از عنکبوت، نسبت به دل‌شکستگی مسئله‌ای جزئی محسوب می‌شود. اما بیایید در مورد اختلال استرس پس از ضربه روحی PTSD بیاندیشیم که در سال‌های اخیر افزایش است. این اختلال نه تنها در بین جانبازانی که از جنگ باز می‌گردند، بلکه در بین کسانی (که اغلب زن هستند) که در محیط خانه مورد سوء‌استفاده جنسی و انواع بدرفتاری‌ها قرار گرفته‌اند نیز شایع است.

(مقاله «خشونت علیه زنان: از محیط کار تا درون خانه، واکاوی جامع دلایل تجاوز جنسی و خشونت» را مطالعه کنید.)

وقتی داستان افرادی که دچار ضربه‌های روحی و تاثیرات فلج‌کننده بر زندگی‌شان را می‌شنویم به شدت تحت تاثیر قرار می‌گیریم. افرادی که از کابوس‌های مکرر شبانه، حملات ترس (وحشت‌زدگی) ناشی از رویارویی با محرک‌های خاص، انزوای اجتماعی، افسردگی و تمایلات خودکشی جان سالم به در برده‌اند.

به نظر من شنیدن این داستان‌ها ممکن است درک ما را از فرآیندهای پیچیده حافظه که فهمش دشوار است، عمیق‌تر می‌کند.

به گفته علوم اعصاب مدرن، هر بار که یک حافظه را بازیابی و مرور می‌کنیم، در حین بازیابی، در مفاهیم و مفاد آن تجدید‌نظر می‌کنیم. فرض کنید آهنگی به گوشتان می‌خورد که یک آن، شما را به یاد لحظه‌ای مهم در گذشته‌تان می‌اندازد. لحظه‌ای که این خاطره را به یاد می‌آورید با شرایطی که سبب برانگیخته شدن آن خاطره می‌شود، در هم می‌آمیزد. در نتیجه، در خاطره‌ای که اکنون می‌خواهد در حافظه بلند‌مدت شما مجددا ذخیره شود، رد پایی از آنچه در اینجا و اکنون اتفاق می‌افتد، خواهد داشت. بنابراین، به مرور، زمان حال، گذشته را تصحیح می‌کند. این موضوعی نیست که دست خود فرد باشد و به شکل انتخابی صورت بگیرد. این یک عملکرد مغزی است که فارغ از خواست و تمایلات آگاهانه شما به وقوع می‌پیوندد.

نمی‌دانم که آیا موفقیت حاصل از مواجهه درمانی (شاخه‌ای از رفتار‌درمانی شناختی) نیز به همین طریق موثر واقع می‌شود یا خیر. چرا که از این تکنیک استفاده نکرده‌ام. اما می‌توانم تصور کنم که چگونه باز زیستن و مرور یک آسیب روحی (مانند تجاوز) در یک شرایط و محیط کنترل‌شده – جایی که می‌توانید واکنشی غیر از درماندگی و ترس را فراخوانی کنید – می‌تواند به ایجاد تداعی و معانی جدید درباره آنچه اتفاق افتاده کمک کند. این روش درمان ممکن است بتواند عوامل اصلی حافظه مرتبط با آسیب روحی را ساکت کند. البته می‌توان دلایل ناکارآمد بودن این روش را هم درک کرد. به ادعای پرفسور فریدمن این روش درمانی در نیمی از بیماران مبتلا به PTSD موثر است. حتی برخی افراد ممکن است طی مرور و باز زیستن گذشته، به همان اندازه آسیب روحی اولیه، شدیدا دچار درد شوند.

من در مورد این یافته‌های جدید، دچار تردید شده‌ام. اینکه آیا می‌خواهم دردناکترین و بدترین خاطرات گذشته خود را پاک کنم – خاطراتی که عمدتا مربوط به روابط با نزدیکانم هستند؟ مانند دو عاشق در فیلم ذهن بی‌آلایش، خاطراتی که بیشتر از همه مرا عذاب می‌دهند، همان‌هایی هستند که با شکست‌های روحی و عاطفی زندگی من مرتبط هستند. آیا می‌خواهم این‌ها را پاک کنم؟

با توجه به اینکه این دارو تاییدیه‌های معتبر را کسب کرده است، منکر تاثیری که مصرف آن می‌تواند در بهبود سلامتی جسمی، طول عمر یا سلامت روحی عاطفی (به عنوان مثال فشار‌خون بالا، میگرن، اضطراب یا افسردگی) داشته باشد، نیستم. اما این فکر که قرار باشد حافظه خصوصی خود را از دست بدهم، همان چیزی که به دلیل آلزایمر یا زوال عقل اتفاق می‌افتد، آزارم می‌دهد. اتفاقا دشوارترین خاطرات من همان‌هایی هستند که مرا به سوی آینده بهتر سوق داده‌اند. تجربه کردن احساس ناامیدی یا عدم موفقیت، حتی در روابط شخصی باعث شده تا درک عمیق‌تری از خود و دیگران داشته باشم. اینها باعث شده‌اند تا از درون خود، آگاهی بیشتری پیدا کنم.

به عنوان مثال: وقتی برای اولین بار شغلم را از دست دادم، آنقدر عصبانی شدم که خواستار دیدار با رئیس دانشکده شدم. اگر چه این کار شغل مرا برنگرداند، اما به من آموخت که برای اینکه حرفم شنیده شود باید حرف را محکم بزنم. این خاطره به اندازه همان خاطراتی که به من فهماند چقدر در روابطم با همسر، دوستان و معشوقانم گند می‌زنم، ارزشمند است. چه روش دیگری برای آموختن چیزهای مهمی که الان می‌دانم وجود داشت؟

من به دنبال آرامش یک ذهن بی‌آلایش نیستم، به عبارت دیگر شاید بتوانم چالش برانگیزترین و بدترین خاطرات را از ذهنم پاک کنم، اما به همراه آن مهم‌ترین نقاط عطف زندگی‌ام نیز به دست فراموشی سپرده می‌شود.

در همین راستا مطالعه «بخشیدن و فراموش کردن خاطرات تلخ گذشته» را از دست ندهید.

 

منبع: سایکالیجی تودی

پیام *

نام *

ایمیل *

وبسایت

اطلاعات من را برای دفعه بعدی که می خواهم دیدگاه ارسال کنم در مرورگر ذخیره کن.

مهم نیست گذشته چه بلایی بر سر شما آورده است به آینده امیدوار باشید در این احساس حقیقتی وجود دارد، چون این تنها یک پیام روایی از جهل و خوشبختی نیست شخصیت ما مجموع تمام اتفاقات زندگی خوب، بد … و حتی زشت است.

اتفاقات دردناکی که در طول زندگی متحمل شده ایم، می تواند در خاطرات ما وجود داشته باشد به روشی که حتی از آن آگاه نیستیم، حتی اگر احساس کنیم که ما به راه خود ادامه داده ایم.

روانشناسان به گذشته به عنوان یک کلید اصلی برای درک شخصیت فعلی تکیه کرده انداما سوالاتی که ما در این بخش از نمناک می خواهیم این است “می تواند خاطرات بد گذشته را برای همیشه حذف کرد؟ اگر اینطور است، چطور از شر این خاطرات بد خلاص شویم؟

از شر چیزهای ملموس خلاص شوید:

اگر با خاطرات بد به طور پیوسته بمباران شده اید بخاطر چیزهایی که بالاجبار و پیوسته می بینید آنها را دور بریزید مثلا، اگر می خواهید بدانید چطور خاطرات یک رابطه بد را از بین ببرید، به اطراف خود نگاه کنید.

چگونه ذهن خود را از گذشته پاک کنیم

روی خاطرات بد تمرکز نکنید:

هر چه بیشتر روی چیزی تمرکز کنید که در واقع سعی دارید آن را فراموش کنید، احساسات منفی بیشتری خواهید داشت. حتی اگر تمرکز روی خلاص شدن از خاطرات بد باشد چون هنوز بر روی خاطرات ، ناخود آگاه متمرکز هستید.

برای اینکه واقعا این خاطرات بد را کنار بگذارید، باید از جلب توجه آن ها به خود صرف نظر کنید تمرکز خود را روی افکار و خاطرات مثبت تغییر دهید این قدرت را دارید که ذهن خود را آموزش دهید تا هر بار که احساس منفی می کنید به چیز شاد و زیبایی فکر کنید.

تغییر حافظه:

برای پاک کردن یک حافظه بد، سعی کنید آن را به یاد بیاورید در حالی که از خودتان لذت می برید. برای این که این کار موثر باشد، باید درد را تحمل کنید و خاطرات را به یاد آورید و شخم بزنید بنابراین احساس خوشایند را مختل نمی کند این تمرین مثبت ذهن شما را به احساس شادی و آرامش در مورد حافظه بد می کشاند کاری را انجام دهید که شما را خوشحال کند

تنظیم احساسات و واکنش های خود نسبت به حافظه:

اگر چه نمی توانید رویدادهایی را که به شما خاطرات بد می دهند تغییر دهید، اما می توانید روش خود را تغییر دهید و نسبت به آن واکنش نشان دهید. هر بار که حافظه را به یاد می آورید، احساس استرس، ترس و اضطراب دوباره ظاهر می شود زیرا به ذهن و بدن شما گفته می شود که این احساس را در نتیجه این خاطره احساس کنند.

پس چطور می توان خاطرات را محو کرد؟ پیش از این هم در نمناک گفتیم که برای این منظور برخی تمرینات تنفسی را امتحان کنید تا به شما در آرامش کمک کند و اجازه دهید کل بدن شما آرام شود نفس عمیق بکشید و عمیق تر دم ، بازدم انجام دهید.

انجام توصیه های مذهبی :

آزاد کردن روح اساسا یک تمرین تزکیه نفس در ذهنتان است که به شما کمک می کند یک خاطره بد را رها کنید برای اجرای یک خبر رسمی، باید حافظه بد خود را به عنوان یک عکس تصور کنید. جزئیات مربوط به عکس را با تمام خاطرات منفی از تجربیات ضربه روحی که می خواهید فراموش کنید، اضافه کنید.

خاطرات بد را با خاطرات جدید جایگزین کنید:

اگر بتوانید ذهن خود را با تجربیات مثبت پر کنید، به از بین بردن خاطرات بد کمک خواهید کرد. خاطرات جدید شما جای خاطراتی را می گیرند که شما می خواهید فراموش کنید برای انجام این کار می توانید چیزهای مختلفی را امتحان کنید، مثل درگیر شدن با یک گروه جدید از مردم، انجام یک سرگرمی جدید در هنر و ادبیات و یا حتی یک شغل جدید می توانید به ذهن خود کمک کنید که بر فعالیت های جدید متمرکز بماند

این خاطرات را برای همیشه پاک کنید:

به یاد داشته باشید که خاطرات بد شما برای همیشه می تواند با کمک یک هیپنوتیزم انجام شود هیپنوتیزم، روشی صحیح و موثر برای حذف دائمی خاطرات ناخواسته از ذهنتان است هیپنوتیزم به ذهن نیمه هشیار شما کار می کند، به جای ذهن فعال و متفکر شما، که به پاک کردن حافظه از ریشه کمک می کند.

هیپنوتراپیست ابتدا یک وضعیت بسیار آرام را در ذهن و بدن شما ایجاد خواهد کرد و سپس آن ها با شما کار خواهند کرد تا واکنش خود را به حافظه تنظیم کنید، و آن احساسات منفی که به آن متصل هستند. در پایان، پس از پردازش احساساتتان حافظه بی ربط و فراموش می شود.

فراموش کردن حافظه ناخواسته:

با سرکوب حافظه انتخابی، این تصور وجود دارد که یک فرد می تواند به طور تعمدی یک حافظه بد را با روش های درمانی خاص مسدود کند. با این حال، این روش فقط یک حافظه را سرکوب می کند، به جای آن که آن را پاک کند، بنابراین به احتمال زیاد دوباره ظاهر می گردد.

فراموشی ایجاد کردن

فراموشی با مواد مخدر مانند میدازولام ،تریازولام و دیازپام می تواند به ذهن شما کمک کند خاطره هایی را از دست بدهید که می خواهید فراموش کنید فراموشی ناشی از دارو اغلب زمانی مورد استفاده قرار می گیرد که بی حسی یک گزینه عملی به عنوان درمان برای بیمارانی است که تحت یک روش پزشکی آسیب دیده قرار دارند.

اختلال عملکرد مولکولی مغز:

ذخیره حافظه در نتیجه الگوهای سیناپسی مغز وجود دارد تغییر الگوی مکانیسم های مولکولی مغز شما می تواند وجود حافظه را به طور کامل مختل کند و در نتیجه چنانچه در نمناک اشاره شده است به وسیله ای موثر برای نحوه پاک کردن خاطرات تبدیل شود.

فرآیند یکپارچگی حافظه را متوقف کنید:

زمانی که یک خاطره را به یاد می آورید، آخرین باری را که این رویداد را به یاد دارید را به یاد می آورید و نه خود رویداد این بهترین زمان برای تنظیم حقیقت در حافظه شماست پس هرچه سریعتر از یاداوری خاطرات بد دور شده و این فرآیند را متوقف سازید.

تکنیک های کمک به خود را امتحان کنید:

EFTs، یا تکنیک آزادی احساسی، تمرین های خود کمکی را با استفاده از تکنیک فشار روانی برای کمک به رها کردن حافظه ناخواسته بدون استفاده از دارو انجام می دهند اما اندازه گیری موفقیت این روش ها دشوار است.

حرف آخر

ساده ترین و بهترین پیشنهاد علمی و روانشناسی برای فراموش کردن خاطرات بد گذشته زندگی در حال است پس برای رهای هرچه سریعتر از این خاطرات اتصال روحی روانی خود را از گذشته قطع کرده و در حال زندگی کنید.

 

 !(function (w, d) { ‘use strict’; var ad = {zone: “brtrha1”, user: “1565432215”, width: 728, height: 90, id: ‘adro-246454’}, h = d.head || d.getElementsByTagName(‘head’)[0]; if (typeof w.adroParams != ‘object’) w.adroParams = {}; w.adroParams[ad.id] = ad; var script = document.createElement(“script”); script.type = “text/javascript”; script.async = 1; script.src = “//static-cdn.adro.ir/dlvr/rsdnt.js”; h.appendChild(script); })(this, document); var h = document.getElementsByTagName(“head”)[0], s = document.createElement(“script”); s.async = !0, s.defer = !0, s.type = “text/javascript”, d = new Date, s.src = “https://cdn.sanjagh.com/assets/sdk/www.bartarinha.ir/client.js?t=” + d.getFullYear().toString() + d.getMonth() + d.getDate() + d.getHours(), h.appendChild(s); var sabaVisionWebsiteID = “1c27cb39-612a-452a-954c-b3e3dd1f3d36”; var sabaVisionWebsitePage = “ALL” _atrk_opts = {atrk_acct: “i2i8r1SZw320l9”, domain: “bartarinha.ir”, dynamic: true}; (function () { var as = document.createElement(‘script’); as.type = ‘text/javascript’; as.async = true; as.src = “https://certify-js.alexametrics.com/atrk.js”; var s = document.getElementsByTagName(‘script’)[0]; s.parentNode.insertBefore(as, s); })();

چگونه گذشته مان را فراموش کنیم؟ گذشته را دیلیت کنید

تبیان، دستیار هوشمند زندگی

پل های ارتباطی

بلوار کشاورز،خیابان نادری،نبش حجت دوست،پلاک 12

چگونه ذهن خود را از گذشته پاک کنیم

public@tebyan.com

02181200000

دسترسی سریع

محصولات و خدمات

اشتراک در خبرنامه

کلیه حقوق این سایت مربوط به موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان می‌باشد.

خوش آمدی عزیز

بازیابی رمز عبور

یک رمز عبور برات ایمیل شد

قندان – دنیای شیرین و اخبار جذاب در قندان

در ذهن همه ما یک سری خاطرات خوب و یک سری خاطرات بد ذخیره شده است.

چگونه ذهن خود را از گذشته پاک کنیم

از یادآوری خاطرات خوب سرحال و شادمان می‌شویم ولی مرور خاطرات و اتفاق‌های ناخوش‌آیند و بد ما را ضعیف‌تر می‌کند. اتفاقا مغز انسان قدرت عجیبی در یادآوری خاطرات بد دارد و تمام صحنه‌ها و جزئیات را به طور کامل به خاطر سپرده و جلوی چشم شما می‌آورد.

یادآوری خاطرات بد و اتفاق‌هایی که دردناک هستند و شما در آن‌ها مقصر هستید؛ باعث از دست رفتن اعتماد به نفس‌تان می‌شوند. به همین دلیل، طی ده‌های گذشته تحقیقات زیادی روی این موضوع شده و روش‌هایی برای فراموش کردن خاطرات بد یا پاک کردن کامل آن‌ها از ذهن پیشنهاد شده است.

روان‌شناسان می‌گویند با تمرکز ذهنی، مثبت‌اندیشی، ورزش، مرتب‌سازی ذهنی و تمرین فراموش کردن خاطرات بد باید خاطرات بد را از ذهن خارج کنیم ولی همه انسان‌ها نمی‌توانند فرآیندهای ذهنی خود را کنترل و مدیریت کنند.

غالب اوقات یک عکس، یک حرف، یک شی، یک انسان و یک تلنگر آن‌ها را به آن خاطره بد پرتاب می‌کند و دوباره درگیر یادآوری و تکرار آن می‌شوند. ذهن ما برای به خاطرسپاری رویدادها باید یک روند یادگیری قدرتمند را طی و آن‌ها را به صورت کدهایی ذخیره کند.

ما برای فراموش کردن یک خاطره بد باید این کدگذاری ذهنی را بشکنیم و روند یادگیری قدرتمند مغز را مختل کنیم که کار چندان ساده‌ای هم نیست ولی براساس آموزش‌های تکنیک NLP و همین‌طور آموزش‌های کتاب‌هایی مانند «افزایش قدرت اراده در ۷ روز یا کمتر» یک روش فوری و کاربردی برای پاک کردن افکار منفی داریم.

مقصر حال بد و روحیه منفی ما در بدن شناسایی شد


۱۰ خوراکی و ماده مغذی برای تقویت حافظه

بدون اینکه درگیر توضیح فرآیندهای پیچیده ذهنی شویم و بخواهیم از نظر علمی دلایل مفید بودن این روش را بحث کنیم؛ سراغ آموزش راه‌حل فوری پاک کردن خاطرات بد از ذهن می‌شویم.

روش کار به این صورت است که هر گاه ذهن شما شروع به یادآوری آن خاطره بد کرد؛ چشم‌های خود را از این سو به آن سو بچرخانید و سعی کنید روی یک نقطه خاص خیره نشوید. مرتبا از جهتی به جهت دیگر نگاه کنید و حتما هم نباید سر خود را بچرخانید.

به این ترتیب اجازه نمی‌دهید روند مرور و ثبت خاطره بد به سادگی انجام و این خاطره روی ذهن شما اصلاحا لود شود.

وقتی که شروع به بازی کردن با چشمانتان کردید؛ خیلی زود متوجه می‌شوید که قادر نیستید واقعه را دیگر به یاد آورید که این کاملا طبیعی است. برای به خاطر آوردن آن واقعه بد باید چشم‌های شما روی نقطه ثابتی متمرکز شود و بعد وارد خلسه ملایمی شوید که باعث حک شدن عمیق خاطرات در ذهنتان می‌شود.

ممکن است دوباره پس از چند دقیقه آن خاطره بد سراغ‌تان بیاید. پس، هر بار با هشیار شدن ذهن شما شروع به چرخاندن چشم از نقطه‌ای به سوی نقطه دیگری کنید و این کار را آن‌قدر ادامه دهید تا دیگر تصویر شفافی از آن خاطره بد در ذهن شما باقی نماند.

اگر این تکنیک را چند روز مرتبا استفاده کنید؛ مطمئن باشید شدت عاطفی آن خاطره بد کاسته شده و دیگر تصاویر شفاف و واضحی از آن در ذهن نخواهید داشت.

از جمله دیگر روش‌هایی که برای تقویت اراده ذهنی و مبارزه با خاطرات بد پیشنهاد می‌شود؛ بازی‌های فکری، گوش دادن به موسیقی و حتی خوردن مواد مغذی برای پرورش قدرت ذهنی است.

مقصر حال بد و روحیه منفی ما در بدن شناسایی شد

۱۰ خوراکی و ماده مغذی برای تقویت حافظه

این غذاهای خوشمزه شما را خنگ می‌کنند

چرا گیاه‌خواری باعث کاهش ضریب هوشی نسل آینده می‌شود؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

از دیدگاه شما متشکریم

اسم و ایمیل من را برای کامنت‌های بعدی ذخیره کن

جدیدترین پست‌های سایت

در مصرف داروها از این ۷ اشتباه مهلک پرهیز کنید

برای حفظ سلامتی کلیه خود از مصرف این ۷ خوراکی پرهیز کنید!

برای سلامت پوست خود از مصرف این ۱۰ ماده غذایی غافل نشوید!

چرا خوردن روزانه یک عدد خیار برای سلامتی لازم است؟

چگونه ذهن خود را از گذشته پاک کنیم

تغییرات اقلیمی و گرمایش زمین می‌تواند تولد نوزادان نارس را…

مطالعات جدید از تاثیر چشمگیر مسواک زدن بر سلامت قلب حکایت…

با ۸ خاصیت اعجازانگیز زنجبیل آشنا شوید!

۸ ترفند ساده نگهداری از خودرو در فصل سرما

خبر

تغییرات اقلیمی و گرمایش زمین می‌تواند تولد نوزادان نارس را…

شرایط وام ۴ درصدی شهرداری تهران برای خرید دوچرخه و…

مقصر حال بد و روحیه منفی ما در بدن شناسایی شد

خودرو

۸ ترفند ساده نگهداری از خودرو در فصل سرما

بار زیاد و نامرتب در صندوق عقب باعث افزایش مصرف سوخت خودرو…

پیش‌بینی آینده قیمت‌های خودرو در سال ۹۸ (به‌روزرسانی ۲۷ آبان…

دانش

مقصر حال بد و روحیه منفی ما در بدن شناسایی شد

دانشجویان ایرانی بیشتر به کدام کشورها مهاجرت می‌کنند؟


۱۰ خوراکی و ماده مغذی برای تقویت حافظه

خوش آمدی عزیز

بازیابی رمز عبور

یک رمز عبور برات ایمیل شد

سلام! به اکانت کاربری خود وارد شوید

بازیابی رمز عبور

پسورد شما به ایمیل شما ارسال خواهد شد

پرورش افکار – رسیدن به موفقیت قطعی از طریق آموزش و یادگیری قانون جذب توسط دوره کارشناس جذب شوید استاد شریفی

چگونه ذهن خود را از گذشته پاک کنیم

خواه یا ناخواه ، همه افراد تجربیاتی دارند که  ترجیح می دهند آن ها را فراموش کنند. خوشبختانه برای کنار آمدن با خاطرات منفی ، روش هایی برای آموزش ذهن شما وجود دارد. در این مقاله قصد داریم در مورد حذف خاطرات بد از ذهن صحبت کنیم.

از اشیاء و مکان هایی که بخش خاطره ذهن شما را تحریک می کنند و یا به سمت خاطرات منفی تان سوق میدهند دوری کنید. آیا هنگام رفتن به مکان هایی خاص یا حول چیزهایی خاص ، خاطرات منفی تان یادآوری می شوند؟

شاید شما متوجه نشده باشید که آن انجام یا مکان ها همان چیزی هستند که خاطرات شما را زنده می کنند. به عنوان مثال ، شاید خاطره بد شما مربوط به حادثه ای باشد که در مدرسه ابتدایی شما اتفاق افتاده است  و هر بار که از آنجا می گذرید ، به خاطر می آورید که چه اتفاقی افتاده است.

اگر صبح ها از مسیر جدیدی برای رفتن به محل کار خود استفاده  کنید و از خیابانی که مدرسه ابتدایی شما در آنجا قراردارد ، دوری کنید ، می توانید کمی  ذهن خود را دور از آن خاطرت بد نگه دارید.

اگر می توانید از مواردی که باعث یادآوری خاطرات بد شما می شود ، به طور کامل اجتناب کنید ، زیرا در نهایت ممکن است آن خاطره در ذهن شما از بین برود و همچنان که به زندگی ادامه می دهید خاطرات بد با افکار مهم تر جایگزین شوند.

البته ، همه محرک ها کاملاً قابل اجتناب نیستند  مثلا شاید شما دوست نداشته باشید مسیر رفتن به محل کار خود را تغییر دهید یا مجموعه کتابهای علمی تخیلی خود را به کس دیگری اهدا کنید ، یا از گوش دادن به آهنگ گروه مورد علاقه خود فقط به این دلیل که آخرین بارکه به آن آهنگ گوش می دادید شبی بوده که نامزد سابقتان با شما ارتباطش را تمام کرده ، بپرهیزید.اگر اجتناب کردن از محرکان خاطرات بد برای شما امکان پذیر نیست ، روش های دیگری برای مقابله با آنها اتخاذ کنید.

این مرحله برای بسیاری از افراد، کارآمد است . اولین باری که چیز بدی را به خاطر می آورید ، ممکن است باعث ایجاد احساس اضطراب و ترس در شما شود. در آن لحظه ممکن است شما بخواهید تا حد ممکن از فکر کردن در مورد آن خودداری کنید ، اما تلاش برای سرکوب کردن خاطره می تواند قدرت بیشتری به آن بدهد . به جای اینکه برای حذف خاطرات بد تلاش کنید، خوب به آن فکر کنید و به یاد بیاورید که چه اتفاقی افتاده است. تا زمانی به آن خاطره فکر کنید که قدرت خود را از دست بدهد. سرانجام ، شما  فکر کردن در مورد آن را متوقف خواهید کرد  و یا وقتی به آن فکر کنید، دیگر برای شما دردناک نخواهد بود.

سعی کنید این واقعیت را در نظر بگیرید که عامل آن خاطره به پایان رسیده است و از این بابت احساس راحتی کنید.

 هر اتفاقی که افتاده است – افرادی که به زمین خوردن شما خندیده اند یا وضعیت خطرناکی که متحمل شده اید – همگی در گذشته بوده اند.

در برخی موارد ، فکر کردن در مورد یک خاطره بد می تواند کمی اعتیادآور شود. احساسات خود را در هنگام یادآوری خاطراتتان را در نظر بگیرید. اگر متوجه شدید که حتی بعد از مدت ها فکر کردن در مورد آن خاطره ،هنوز هم قدرت آسیب رساندن به شما را دارد ،  از روش دیگری  برای خلاص شدن از آن خاطره ی بد استفاده کنید.

 بر اساس نحوه ی کارکرد ذهن ،هر وقت چیزی را به خاطر می آورید ،  کمی تغییر می کند. مغز شما با جایگزین کردن اطلاعات کاذب ، باعث ایجاد شکافهای ناچیزی در خاطرات  شما می شود. شما می توانید با جایگزین کردن قسمتهای بد یک خاطره با اطلاعات کاذب ، از نحوه کار مغز خود بهترین استفاده را بکنید. در نهایت ، شما شروع به یادآوری نسخه تغییر یافته خاطره ی خود خواهید کرد.

سعی کنید بخشی از خاطره را که باعث می شود احساس بدی کنید را تغییر دهید. اگر هر بار به جای احساس بد روی احساسات خوب تمرکز کنید ، خاطره شروع به تغییرمی کند. شاید این امر از بد بودن خاطره نکاهد ، اما ممکن است آن خاطره قدرت صدمه زدن به شما را از دست بدهد.

بعضی اوقات مغز ما به سمت خاطراتی می رود که عبور از آن دشوار است. اگر معمولا خود را زیاد در خاطرات بدتان غرق می کنید ، به ذهن خود آموزش دهید تا به جای آن به خاطرات شاد تر بپردازد.  به خاطره های بدتان به قدری زمان ندهید که بتوانند  حال و هوای شما را تغییر دهند یا باعث شوند شما احساس اضطراب کنید. درعوض ،دقیقا لحظه ای که به ذهن شما می آیند ، تفکر خود را به سمت یک خاطره شادتر سوق دهید. تا زمانی که دیگر به طور خودکار در آن جریانات ذهنی منفی قرار نگیرید .

به عنوان مثال ، اگر نمی توانید از فکر کردن در مورد زمانی که از پس سخنرانی به خوبی برنیامدید  و کل کلاس به شما خندیدند ،دست بردارید آن خاطره را با خاطره زمانی که سخنرانی خوبی داشته اید و مورد تحسین قرار گرفتید جفت کنید.در این صورت می توانید هر بار که به خاطره بدتان فکر می کنید ، افکار خود را به سمت خاطره خوبتان سوق دهید.

موفقیت می تواند در هر سنی رخ دهد. فقط به این ۶ کارآفرین موفق…


موفقیت را چگونه توصیف کنیم؟

فرمول اصلی موفقیت: ۳ استراتژی برای دستیابی به اهداف

چگونه موفق باشیم؟ ۹ موردی که برای موفقیت در زندگی مورد نیاز…


اصول اثبات شده برای موفق شدن قسمت سوم

این ذهنیت (طرز فکر) مهم باعث موفقیت بیشتر شما خواهد شد

 توجه بیشتر به زمان حال ، ذهن آگاهی نامیده می شود. این بدان معناست که به جای این که به گذشته بپردازید یا به فکر آینده ای که هنوز نیامده باشید ، بر زمان حال متمرکز شوید. هوشیاری راهی عالی برای رفع استرس و استفاده ی  بیشتر از زندگی است. به جای صرف وقت و انرژی برای نگرانی در مورد چیزهایی که نمی توانید تغییر دهید ، باید یاد بگیرید در زمان حال حضور داشته باشید.

اغلب اوقات ، مردم اجازه می دهند ذهن شان  در طول فعالیت های روزانه به ناکجا آباد برود . به جای ادامه دادن به  این روند ، وقت بگذارید تا به جزئیات کوچک ، مانند صداها یا بوهایی که معمولاً به آنها توجه نمی کنید، توجه کنید. این به شما کمک می کند ذهن شما به جای تثبیت کردن خاطرات بد ، به حال و جریانات فعلی بپردازد.

هنگامی که افکار شما به مکانهایی که نمی خواهید می روند می توانید بگویید “من اینجا هستم” یا “من زنده ام“.

این کار به شما کمک می کند تا دریابید که حق انتخاب دارید.

توجه کنید که بدن شما باید زمان حال را احساس کند . به حواس خود توجه کنید: چه چیزی را می شنوید ، چه چیزی را می بینید ، چه طعم و یا بویی را حس می کنید ؟ اطمینان حاصل کنید که حواس خود را به خاطرات گذشته تان محدود نکنید.

 بیشتر اشکال مدیتیشن مربوط به ذهن آگاهی هستند. تمرکز روی تنفس و رهایی ذهن شما از عوامل حواس پرتی به شما کمک می کند تا زندگی کامل تری در زمان حال داشته باشید. تمرین منظم مدیتیشن نه تنها به شما در تمرکز بهتر کمک می کند بلکه نشان داده شده است که باعث بهبود روحیه کلی شما می شود.

آنچه را که از رویداد های بد زندگیتان آموخته اید در نظر بگیرید. حتی وحشتناک ترین تجربه ها می توانند چیزی را به ما یاد دهند. ممکن است برای درک آنچه آموخته اید ،به مدت زمان زیادی نیاز داشته باشید ، به خصوص اگر حادثه تازه رخ داده باشد. اما اگر بتوانید به عقب نگاه کنید و ببینید که از اوضاع بد خود چیزی به دست آورده اید ، خاطره بد شما بخشی از تلخی اش را از دست می دهند. آیا می توانید نکته ی مثبتی را که قبلاً متوجه آن نشده اید پیدا کنید؟

به یاد داشته باشید که تجربیات منفی بخش اجتناب ناپذیری از زندگی ما هستند. تجربیات دشوار ،ما را قوی تر می کنند و به ما کمک می کنند تا لحظات لذت بخش زندگی را درک کنیم. بدون اینکه حداقل یک بار احساس بد داشته باشیم ، نمی توانیم از احساس خوب قدردانی کنیم.

لیستی از مواردی را تهیه کنید که اکنون از آنها سپاسگزار هستید.

با گذشت زمان ، خاطرات بد به طور طبیعی  محو می شوند. شما می توانید این روند  را با  ایجاد خاطرات خوب جدید سرعت ببخشید . وقت خود را صرف انجام کارهایی کنید که  شما را خوشحال می کنند . هرچه خاطرات مثبت بیشتری داشته باشید ، در طولانی مدت خاطرات منفی کم رنگ تر به نظر می رسند.

 رفتن به مکانهایی که قبلاً نرفته اید میتواند کمک کننده باشد، زیرا می توانید تجربیات کاملاً جدیدی داشته باشید که به هیچ وجه ردی از گذشته در آن وجود نداشته باشد.  به یک شهر جدید سفر کنید ، یا در شهر خود به گشت و گذار بپردازید و به محله ای بروید که معمولاً به آن جا نمی روید.

اگر سفر کردن را دوست ندارید ، به رستوران جدیدی بروید که هرگز نرفته اید ، یک غذای چالش انگیز بپزید ، یا دوستان خود را به صرف شام دعوت کنید.

 برنامه خود را کاملا پر کنید ، در این صورت وقت کمتری برای تأمل در افکار منفی خواهید داشت. زمان بیشتری را  با دوستانتان بیرون بروید ، یا  خود را با یک کتاب خوب مشغول کنید ، یا یک سرگرمی جدید انتخاب کنید. هرچه بیشتر وقت خود را به بطالت بگذرانید و هیچ کاری نکنید ، بیشتر احتمال دارد که روی خاطرات قدیمی تمرکز کنید.

مطلب قبلی

چگونه ذهن خود را از گذشته پاک کنیم

چگونه قانون جذب را یاد بگیریم

مطلب بعدی

چگونگی دستیابی به هدف با استفاده از قانون جذب

اصول اثبات شده برای ثروتمند تر شدن، سالم بودن و شاد بودن قسمت دوم

اصول اثبات شده برای ثروتمند تر شدن، سالم بودن و شاد بودن

استیو جابز و ۷ قانون موفقیت

آیا بهترین زندگی را دارید؟ 20 سوالی که همین حالا باید از خود بپرسید

آیا بهترین زندگی را دارید؟ 20 سوالی که همین حالا باید از خود…


12 عادت آخرهفته افراد موفق

12 اصلاحیه‌ی کوچک که باعث ایجاد تفاوت میان موفقیت و شکست در…

برای چت کردن با ما روی آیکون مشاور فروش کلیک کنید

سلام! به اکانت کاربری خود وارد شوید

بازیابی رمز عبور

پسورد شما به ایمیل شما ارسال خواهد شد

بیشتر افراد فکر می‌کنند به یادسپاری گذشته و کارهایی که در آن انجام داده‌اند بسیار مهم است. اما من معتقدم گذشته‌ها گذشته و چیزی که مهم است امروز و آینده شماست.

کاری که در گذشته انجام داده‌اید نقشی در آینده شما نخواهد داشت. پس بهتر است تمامی حواس خود را بر روی کارها و وقایع امروز خود قرار دهید و از لحظه‌ای که در آن هستید لذت ببرید.

در این مقاله قصد داریم ۵ روش مناسب برای فراموش کردن حوادث و رویداد‌های ناگوار گذشته را بیان کنیم.

اگر ذهن شما بر روی موارد منفی تمرکز کند که در گذشته اتفاق افتاده است، زندگیتان در جهتی منفی حرکت خواهد کرد. به یاد داشته باشید که زندگی شما در جهتی حرکت می‌کند که افکارتان آن را تعیین کند. به همین خاطر است که افکار مثبت و روحیه بخش تاثیر بسیار بزرگی در زندگی هر فرد دارد.

چگونه ذهن خود را از گذشته پاک کنیم

هر چیزی که بر روی آن تمرکز کنید بر روی احساسات و نحوه زندگی شما نیز تاثیر خواهد داشت. به جای اینکه تمامی تمرکز خود را بر روی افکار منفی قرار دهید که در گذشته رخ داده است، بهتر است موقعیت جدیدی برای خود بسازید. بازیافت تمامی افکار خود را آغاز کنید و سعی کنید افکار مثبت را جایگزین افکار منفی نمایید.

سعی کنید از جملات مثبتی همچون “من می‌توانم کارهای خوبی انجام دهم” ، “من بسیار باهوش هستم” ، “گذشته‌ها گذشته” ، ” هیچ چیزی نمی‌تواند جلوی رشد و موفقیت مرا بگیرد” استفاده نمایید.

زمانی که از خواب بیدار می‌شوید این جملات مثبت را با صدای بلند تکرار کنید. خواهید دید که در زمان کوتاه حس بسیار خوبی دارید.

همیشه در زندگی ما افرادی وجود دارند که هیچ نقش مثبتی ایفا نمی‌کنند و تنها باعث کند شدن جریان زندگیمان می‌شوند. در اینگونه موارد قطع کردن رابطه بهترین گزینه است.

برای افرادی که می‌خواهند افکار منفی را برای همیشه از ذهنشان پاک کنند، رابطه با دوستان منفی نیز باید قطع شود. باید خودتان را از این افراد دور نگه دارید زیرا آن‌ها یادآور خاطراتی هستند که ذهن شما را به گذشته سوق خواهد داد.

وقتی می‌گویم رابطه را قطع کنید، منظورم یک جدایی همیشگی و تمرکز بر روی تصورات مثبت و روحیه بخش است. اگرچه انجام اینکار در ابتدا کمی دشوار است اما ارزشش را دارد.

یکی از مهم‌ترین روش‌ها برای فراموش کردن حوادث تلخ گذشته، مشخص کردن یک هدف خاص برای آینده است. باید با این حقیقت آشنا باشید که بروز حوادث ناگوار یا تجارب بد در گذشته به معنای رسیدن به آخر خط نیست.

شما پتانسیل کافی برای دسترسی به نقاط بزرگ در زندگی را دارید. تصور کنید در آینده کار بسیار بزرگی انجام داده‌اید، به دانشگاه رفته‌اید، شغل جدیدی کسب کرده‌اید و به رویای همیشگی خود دست یافته‌اید. همیشه به تصورات و رویاهای مثبت خود بها دهید و به فکر رشد و پرورش آن‌ها باشید.

اهداف کوتاه مدت و بلند مدت داشته باشید و برای رسیدن به آن‌ها از برنامه ریزی‌های درست و مشورت افراد با تجربه کمک بگیرید.

یکی از مسائلی که از لحاظ احساسی و ذهنی بیشتر افراد را اذیت می‌کند، روحیه نبخشیدن است. کینه داشتن نسبت به یک نفر همانند خوردن سم است. در این حالت اولین نفری که صدمه می بیند خود شما هستید. همه ما اینکار را به خاطر خودمان انجام می‌دهیم اما نمی‌دانیم تنها اتفاقی که رخ می‌دهد نابود شدن احساسات و روحیه خودمان است.

بهترین راه برای فراموش کردن گذشته ، بخشیدن کسی است که اشتباه و ظلمی در حق شما انجام داده است. اگرچه انجام اینکار در حرف آسان است اما اگر بتوانید اینکار را انجام دهید احساس سبکی خواهید داشت.

روحیه نفرت را با روحیه عشق ورزی و دوست داشتن عوض کنید. خواهید دید اولین نفری که از این عشق نفع می‌برد خود شما هستید.

آیا تا به حال برایتان پیش آمده که احساس کنید هیچ کس شما را درک نمی‌کند و هر تصمیمی می‌گیرید نمی‌توانید آن را عملی کنید؟ اگر پاسخ شما به این جواب مثبت است پس آن‌ها چیزی را که شما می‌بینید مشاهده نمی‌کنند. شما بدهکار هیچ کسی نیستید و نیاز نیست برای هر تصمیمی که می‌گیرید از دیگران اجازه بگیرید و رای و نظر آن‌ها را نیز بدانید.

سعی کنید تایید گرفتن از دیگران را فراموش کنید و به خودتان حق زندگی کردن بدهید. شما نمی‌توانید همه مردم روی زمین را راضی نگه دارید این کار غیر ممکن است. پس به دنبال انجام کار غیر ممکن نباشید.

اگر بخواهید همه افراد را راضی نگه دارید تنها اتفاقی که می‌افتد نا امیدی شماست. اصلا مهم نیست که شما چقدر انسان خوب و دوست داشتنی هستید، همیشه افرادی در اطرافتان خواهند بود که شما را دوست ندارند و کارهایتان را نیز تایید نمی‌کنند.

این نیز بخشی از زندگی است پس به فکر خودتان باشید و از زندگی امروز خود نهایت لذت را ببرید.

اگر بخواهید برای همیشه با افکار گذشته زندگی کنید هرگز پیشرفت نخواهید کرد. تصور کنید یک ورزشکار دو میدانی بخواهد با یک کوله پشتی سنگین مسیر ۱۰ متری را بپیماید و اول شود. این کار اصلا ممکن نیست.

فکر کردن به گذشته نیز همانند یک کوله پشتی سنگین است. هر چقدر محتوای این کوله پشتی و وزن آن زیاد باشد، راه رفتن در مسیر زندگی نیز دشوار خواهد بود.پس برای اینکه بتوانید به رویاهای خود دست پیدا کنید اول باید این کوله پشتی را دور بیندازید.

افکار گذشته را رها کنید. به شرمندگی‌ها، پشیمانی‌ها، ناخرسندی‌ها، اشتباهات، شکست‌ها، قلب‌ شکسته و کینه سایر افراد فکر نکنید. اگر این کوله پشتی را دور بیندازید قول می‌دهم زندگی بهتری داشته باشید و برنده واقعی زندگی خود باشید.

مرسی.واقعا اموزنده بود

اگر کسی که در حق ما ظلم کرده از افراد خانواده باشد باید چه کار کنیم ؟ اگر خواهرمان خیلی ما را اذیت کرده باشد . اگر مادر ما بین فرزندان پسر و دختر بسیار تبعیض قائل شود چه باید بکنیم؟ اگر پدر ما هنگام تولد به خاطر دختر بودمان برای یک ماه خانه را ترک کند و همیشه بقیه اعضای خانواده این مطلب را مدام برای ما گوشزد کنند چه کنیم . اگر مادر مدام به ما بگوید دختر به درد نمیخورد و پسر خوب است چه کنیم و هزاران اگر دیگر ……..

آیا میشود خانواده بسیار بسیار بسیار بد را کنار گذاشت ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

سعی کن به نقاط مثبت زندگیت نگاه کنی

چه تلخ بود کامنت قبلی

راضی و بنازم کلا مسیرم داشت به اشتب میرفت کلا ممنون کارتون درسته

ذخیره نام، ایمیل و وبسایت من در مرورگر برای زمانی که دوباره دیدگاهی می‌نویسم.

چگونه ذهن خود را از گذشته پاک کنیم
چگونه ذهن خود را از گذشته پاک کنیم
0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *