چگونه رابطه با دختر را حفظ کنیم

 
helpkade
چگونه رابطه با دختر را حفظ کنیم
چگونه رابطه با دختر را حفظ کنیم

شادی و رضایت در رابطه به مهارت ها و عادت هایی بستگی دارد که همیشه غریزی نیستند بلکه با آموزش هم می توان آن ها را کسب کرد. برای یادگیری حفظ رابطه به کمی صبر و تلاش همراه با آموزش نیاز دارید. اگر می خواهید شادی در زندگی مشترکتان همیشگی گردد بهتر است این بخش از نمناک را مطالعه فرمایید و مهارت های حفظ رابطه را یاد بگیرید. 

توجه و احترام

در همه رابطه ها بحث و ناراحتی پیش می آید که ما در این هنگام احترام و توجه های کوچک را ناچیز می شماریم در صورتی که کارهای کوچکی مانند یک شاخه گل، یک بسته شکلات، یک نهار خوشمزه و یک آغوش می تواند از عمق ناراحتی بکاهد.

این کارها سبب حل شدن مشکل نمی شود اما تاثیر آنها در کم کردن دلخوری های کوچک بی نظیر است. 

قدردان شریک زندگی خود باشید

چگونه رابطه با دختر را حفظ کنیم

همه افراد دوست دارند زمان انرژی گذاشتن برای یک رابطه ، در ریزترین چیزها نتیجه آنرا ، حتی در نحوه حرف زدن فرد مقابل ببینند. خانمی که همه انرژی خود را در یک رابطه گذاشته است، لایق برخورد های بیرحمانه نیست.

مردی که سالها در بهترین لحظات و سختی ها کنار همسرش بوده، لایق برخورد بد نیست. پس باید قدر یکدیگر را بدانید و حرمت تلاشهای یکدیگر را حفظ کنید. وجود نداشتن قدرشناسی در رابطه سبب می شود همه خاطرات و تلاشها به فنا رود پس باید قدر یکدیگر را بدانید.

دوستی

در برخی از مواقع عادت زوجین به یکدیگر سبب می شود که هریک به روش خود زندگی کنند و به نظر یکدیگر در تصمیم گیری ها اهمیتی ندهند و درست مانند هم اتاقی با هم رفتار کنند .

این روند زندگی منجر به بحث و درگیری می شود پس باید در تصمیم گیری ها برای جلوگیری از درگیری نظر همسرتان را جویا شوید چرا که این تصمیمات روی زندگی هر دو زوج تاثیر گذار است. 

درک و همدردی

بعد از گذشت چندین سال از زندگی مشترک بسیاری از ما می پنداریم که خیلی خوب همدیگر را می شناسیم و به همین دلیل با یکدیگر همدردی نمی کنیم و یکدیگر را درک نمی کنیم .

با همدردی می توانیم خود را جای یکدیگر قرار دهیم تا بتوانیم هنگام بروز مشکل از هم حمایت کنیم، و یکدیگر را آرام کنیم و با هم خوشحال یا ناراحت شویم پس هنگام بروز مشکل در زندگی زناشویی خودتان را در جایگاه همسرتان قرار دهید و شخصیت او و موقعیت او را در نظر بگیرید و سعی کنید احساس او را درک کنید.

این کار به شاد و سالم شدن رابطه شما کمک می کند و درک و همدردی شما بیشتر می شود.

شادی

سازنده شادی در زندگی هر فردی خود فرد است پس هیچ وقت همسرتان را مسئول شادی خود ندانید . ممکن است اگر قبل از ازدواج آدم شادی نبودید همسرتان بعد از ازدواج به طور کوتاه مدت موجب شاد شدن زندگی شما شود اما بعد از مدت کوتاهی دوباره همان احساسات منفی بازمی گردد. 

درک عاطفی

تنها کافی نیست که هنگام بروز مشکل همسرتان را درک کنید و خودتان را جای او بگذارید بلکه باید زمان بحث و درگیری نیز این کار را انجام دهید. شاید فکر کنید که گفتن جمله ای مانند تو حق داری و من درکت می کنم در هنگام بحث و درگیری وضعیت را بدتر می کند اما این جمله به دلیل اینکه وقتی همسرتان بفهمد که احساسش را درک می کنید و می پذیرید آرام می شود و تمام احساسات منفی را فراموش می کند، تاثیر زیادی دارد.

 حدس و گمان

افرادی که در پی یافتن معنی پنهان جملات هستند در واقع با این کار خود در ذهنشان جنگ و غوغا به پا می کنند . پس به جای حدس زدن درباره فهمیدن معنای پنهان جمله ای که همسرتان بکار برده است هر سوالی را که ذهنتان را به خود مشغول ساخته از او بپرسید.

تشکر

تشکر و جمله سپاسگزارم را فقط برای کارهای بزرگ به کار نبرید و در هر فرصتی به همسرتان بگویید که چقدر از او ممنون هستید تا همسرتان دریابد که چقدر آدم مفیدی است و در زندگی شما تاثیرگذار است.

تعیین وظیفه

هر رابطه ای نیاز به مرزها، محدودیت ها و مسئولیت ها دارد و در رابطه نباید برای یکدیگر انجام وظیفه کنید مثلا چنانچه در این بخش از نمناک گفته شده است اگر همسرتان ظرف ها را شست به او نگویید که این دفعه نوبت تو بود.

برای لذت بردن هر دو طرف از رابطه ، راه حل مشکلات را بیاموزید و با گفتگو روی آن کار کنید و با هم توافق نمایید. برای اینکه همسرتان برای شما تعیین تکلیف نکند شما نیز این کار را با او نکنید و برای او تعیین تکلیف نکنید. 

صداقت

باید بدانید که یک رابطه سالم و بلند مدت با دروغ پا برجا نمی ماند. حتی اگر برخی اوقات ، صداقت داشتن کل رابطه را به خطر اندازد، صداقت را انتخاب کنید زیرا اگر همسرتان به دروغ شما پی ببرد، اعتماد میان شما از بین می رود و شانس داشتن یک رابطه بلند مدت بسیار کم خواهد شد پس صادقانه با هم زندگی کنید زیرا قرار است برای مدت طولانی با هم باشید.

پای اشتباه خود بایستید

اگر اشتباهی در رابطه کردید، پای اشتباهتان بایستید و آن را تا حد ممکن جبران کنید . در صورت انجام کار اشتباه در زندگی خود آماده باشید که به هر شکل ممکن، تاوان آنرا پس بدهید، و نسبت به آنچه رخ میدهد، گارد نگیرید. وقتی اشتباه میکنید، مسئولیت رفتار خود را بپذیرید. 

 اغلب رابطه های عاطفی این روزها دوام چندانی ندارند و پس از مدت کوتاهی به جدایی منجر می شوند. این اتفاق به دلایل مختلف روی می دهد: برخی از زوج‌ها نمی توانند چالش هایی که یک رابطه دو طرفه بدنبال دارد را پشت سر بگذارند و از این رو سریعا به قطع رابطه می اندیشند.

بعضی دیگر هم از همان ابتدا متوجه اشتباه بودن رابطه می شوند و وقت خود را برای ادامه دادن آن تلف نمی کنند. بعضا هم طرفین بدون صرف وقت کافی برای شناخت هم، اقدام به بر هم زدن رابطه ای می کنند که تقریبا اصلا شکل نگرفته و در همان ابتدای مسیر پرونده اش بسته شده است.

اما در این میان افرادی هم هستند که با وجود همه تضادها و تفاوت‌ها همچنان در کنار هم شاد و خرسند هستند. این افراد نیز همانند بقیه با مشکلات و عدم تفاهم‌های رابطه‌های دو نفره مواجه می‌شوند، اما این توانایی را دارند که در شرایط گوناگون، بهترین و درست‌ترین راهکار را پیدا کنند.

اگر دوست دارید بدانید زوج‌های موفق چگونه به حفظ عشق و رابطه خود می‌پردازند، پیشنهاد می‌کنیم مواردی که در زیر نوشته شده‌اند را با دقت بخوانید و در زندگی خود به کار بگیرید. همه این موارد از زبان کارشناسان روانشناسی و در نتیجه تجربه و تحقیقات این افراد بدست آمده‌اند.

چگونه رابطه با دختر را حفظ کنیم

همراهمان باشید.

۱- بدنبال حل تضادها و عدم تفاهم ها هستند

همه زوج ها با هم بحث و مشاجره دارند و این یک امر کاملا طبیعی است. زوج های موفق به این درک رسیده اند که قرار نیست همه مسایل زندگی را به یک چشم ببینند و تفاوت نظرها می تواند نمک یک رابطه محسوب شود. اما در عین حال، مشاجره ها و اختلاف‌نظرهای مداوم و تکراری هم تهدیدی جدی برای یک ارتباط عاطفی خواهند بود و می توانند صدمات جدی به بدنه یک رابطه وارد کنند.

زوج های عاشق وقتی با عدم تفاهم جدی با هم مواجه می شوند، دنبال یافتن دلیل این تفاوت هستند. آنها به جای اینکه دنبال مقصر باشند یا بخواهند محق بودن خود را به رخ هم بکشند، سعی می کنند تا دلیل عدم تفاهمشان را پیدا کرده و آن را برطرف کنند.

در رابطه های عاطفی سالم، دو طرف هرگز یکدیگر را قضاوت نمی کنند، در عوض بدنبال بررسی ریشه مشکل و یادگیری روش های حل و فصل آن هستند. این افراد حتی وقتی ناراحت هستند یا قلبشان شکسته، باز هم حرف‌های شریک عاطفی خود را می شنوند و برای نظرات او ارزش قایل هستند.

۲- دنبال مقصر نمی گردند و یکدیگر را سرزنش نمی کنند

در اختلافات، زوج ها ممکن است برای مشکلاتی که پیش می آید یکدیگر را نکوهش و سرزنش کنند. بسیار سخت است که افراد در خلال یک دعوا یا عصبی بودن بتوانند نقش خود را در بروز مشکل ببینند. به همین خاطر برخی از مردم سعی می کنند همیشه طرف مقابل را مقصر اصلی خطاب کنند و به این ترتیب مثلا خود را برنده میدان بدانند.

اما مساله اینجاست که چنین رفتارهایی برای طولانی مدت پاسخگو نخواهند بود و بدون شک تکرار این رفتار به جدایی منتهی خواهد شد. بایستی همیشه این را در نظر داشت که یک رابطه عاطفی یک رابطه‌ی دو نفره است و هر دو طرف ماجرا در شادی ها و ناراحتی ها سهیم هستند. بنابراین همیشه بیشتر از یک راه برای دیدن واقعیت وجود دارد.

وقتی یکی از طرفین با زور و به طور غیرمنطقی سعی دارد خود را برنده بحث نشان دهد، در واقع سبب عصبانیت و ناراحتی طرف مقابل می شود و به این ترتیب بذرهای جدایی و از بین رفتن عشق را می‌گستراند.

۳- به خواسته‌های هم در زمینه روش‌های ارتباطی احترام می‌گذراند

یکی از کلیدهای اصلی ارتباط‌های عاطفی سالم این است که هر دو طرف صادقانه برای افکار و احساسات یکدیگر ارزش و احترام قائل باشند، به‌ویژه وقتی هر کدام از آنها به لحاظ احساسی در شرایط دشوار به سر می‌برد.

بیشتر زوج‌ها در ابتدای رابطه دایما با هم در تماس و ارتباط هستند، اما زمانی که رابطه به کمال رسید و هر دو طرف خیالشان راحت شد که دیگر به اوج ارتباط‌های خود رسیده‌اند، ممکن است پاسخ‌گویی به تماس‌های همیشگی و دایم در دسترس بودن برایشان به یک معضل و مشکل تبدیل شود. یعنی دوست نداشته باشند که هر دقیقه به تماس یا پیام طرف مقابل پاسخ دهند یا در کنارش حضور داشته باشند.

اغلب مردم برای حل این مشکل دست‌به‌دامن راهکارهای ساده می‌شوند و وقت چندانی برای تحقیقات عمیق نمی‌گذراند. اما یک زوج عاشق هرگز احساسات و نیاز یکدیگر برای در ارتباط بودن بنا به هر دلیلی را رد نمی‌کنند و نادیده نمی‌انگارند. حتی اگر مشغله فراوانی هم داشته باشند باز هم برای درک نیازهای طرف مقابل خود وقت می‌گذراند و همه تلاششان این است تا با همفکری یکدیگر به توافقی برای حل مشکلات بپردازند.

حتی اگر در زمان بحران فرصت انجام چنین کاری را نداشته باشند، بدون شک در اولین فرصت به تحلیل رویداد خواهند پرداخت و بهترین و مناسب‌ترین تصمیم را اتخاذ خواهند کرد.

یک عاشق واقعی هرگز نیازهای شریک عاطفی خود را به سخره نمی‌گیرد، آنها را تحقیر نمی‌کند و حتی و او را برای داشتن بعضی احساسات غیرمنطقی سرزنش نمی‌کند.

۴- آنها گاهی برای هم پدری/مادری می‌کنند

در اغلب عشق‌های عمیق نوعی رابطه والد و فرزندیِ سمبلیک مشاهده می‌شود. بسیار غیر ممکن است که بتوانیم برای مدت طولانی به فردی علاقه‌مند باشیم و از نگرانی‌هایش نگران شویم و حسی مادرانه/پدرانه نسبت به او نداشته باشیم.

انسان‌ها همیشه بر اساس سن شناسنامه‌ای خود رفتار نمی‌کنند. آنها ترکیبی از سنین مختلف هستند. اگر یکی از دو طرف در دوران کودکی خود دچار دل‌شکستگی شده باشد و دوباره در زمان بزرگسالی اتفاقی سبب باز شدن زخم‌های کهنه شود، شریک عاطفی او موظف است برای آرام شدن معشوق خود و رفع مشکل از هیچ تلاشی فروگذار نکند. در چنین مواقعی است که می‌توان در مقام یک والد مهربان و دلسوز ایفای نقش کرد.

واکنش‌های اولیه در چنین مواقعی بسیار حائز اهمیت هستند. زوج‌های عاشق اغلب مانند والدینی که قصد آرام کردن فرزند خود را دارند رفتار می‌کنند. حتی می‌توانید از القابی که معمولا برای کودکان استفاده می‌شود نیز برای تغییر فضا بهره بگیرید. البته باید توجه داشته باشید که کلمه‌های انتخابی شما برای طرف مقابل هم همان حس خوب و کودکانه را تداعی کند.

در بسیاری از مواقع، هنگامی که یک رابطه طولانی می‌شود، دو طرف از اینکه بخواهند بی‌چشم‌داشت به هم توجه نشان دهند گریزان هستند و چندان باب میلشان نیست که طرف مقابل خود را اصطلاحا لوس کنند. تکرار چنین رفتارهایی سبب بروز حس نادیده گرفته شدن به طرف مقابل می‌دهد. او پس از مدتی احساس می‌کند که باید با حواس جمع‌تر و محافظه‌کارانه‌تر رفتار کند و این اتفاق‌ها در انتها به دوری و سردی رابطه می‌انجامد.

زوج‌های همیشه عاشق همه تلاش خود را می‌کنند تا احساسات کودکانه و محبت‌های بی‌دریغ به سبک پدر یا مادر در رابطه آنها از بین نرود و همیشه پررنگ و زنده باشد. آنها می‌دانند که شریک عاطفی‌شان به احساس امنیت و راحتی نیاز دارد و در نتیجه از هیچ تلاشی برای تحقق این نیاز فروگذار نمی‌کنند.

۵- به استقلال و فضای شخص طرف مقابل احترام می‌گذراند

بسیاری از رابطه‌های کنونی به این خاطر که یکی از طرفین روی دیگری تسلط کامل داشته و همیشه وی را تحت کنترل می‌گیرد، از هم فرو می‌پاشند. خیلی از مردم در دوران کودکی خود حس بی‌ارزش بودن و اجابت بی‌چون و چرای درخواست دیگران را تجربه کرده‌اند. این افراد، چنین روان‌زخم‌هایی را همچنان در بزرگسالی با خود همراه دارند و همیشه در هراس از این هستند که مبادا دوباره تحت کنترل باشند!

چنین هراسی می‌تواند فرد را به انتخاب کسی سوق دهد که دقیقا همین رفتار را دارد. روانشناسان می‌گویند که چنین انتخاب‌های اشتباهی به واسطه ناخودآگاه افراد صورت می‌گیرد زیرا می‌خواهند بدین واسطه دردهای کودکی خود را تسکین کنند و پرونده این فشارهای روحی را برای همیشه در ذهن و قلب خود ببندند.

برخی از زوج‌ها، گاهی بشدت با هم صمیمی و نزدیک می‌شوند و ناگهان از ترس اینکه مبادا این تعهد و نزدیکی موجب شود که تحت کنترل گرفته شوند، از شریک عاطفی خود دوری می‌کنند.

زوج‌های عاشق این را می‌دانند که گاهی تحت کنترل بودن طبیعی است. این امر سبب می‌شود تا احترام فرد به عنوان شخص قوی‌تر در رابطه حفظ شود. طرف مقابل هم به استقلال خود اعتماد کامل دارد و در مقابل چنین رفتاری، واکنش دفاعی یا تهاجمی نشان نمی‌دهد.

آسان گرفتن شرایط این مزیت را دارد که دو طرف این فرصت را پیدا می‌کنند تا متوجه دلیل اصلی بروز چنین رفتارهایی از طرف مقابل بشوند. آنها همچنین می‌دانند که اگر یک زمانی لازم بود که خودشان طرف مقابل را (بنا به هر دلیلی) کنترل کنند، او نیز واکنش صحیح و مناسبی از خود نشان خواهد داد. به این ترتیب، احترام و عزت‌نفس هر دو نفر حفظ می‌شود.

همچنین لازم به اشاره است که نمایش هرگونه واکنش سریع و عاری از منطقی می‌توانند موجب خراب شدن رابطه‌ها بشود. افراد عاشق باید هنگام مواجه شدن با بحران، خونسردی خود را حفظ کنند و با گشاده‌رویی و صبر زیاد به صحبت‌های طرف مقابل خود گوش بسپارند.

دو نفر می‌توانند با صحبت کردن در مورد طرز فکر و باور خود نسبت به کنترل دیگری به یک نتیجه‌گیری واحد برسند به‌گونه‌ای که نیازهای هر دو طرف موردتوجه قرار بگیرد و حقی از دیگری ناحق نشود.

۶- به یکدیگر اعتماد دارند

وقتی دو نفر تازه با هم آشنا می‌شوند، اولویت زندگی هم می‌شوند و به محض اینکه یکی درخواستی داشته باشد، آن یکی آماده خدمت‌رسانی است.

اما از آنجا که زندگی باید روال عادی خود را طی کند و همه انسان‌ها مشغله‌های فردی و کاری هم دارند، به تدریج و پس از گذشت مدتی، این اولویت‌ها به عقب رانده می‌شوند و در درجه‌های دوم، سوم و … قرار می‌گیرند. حتی ممکن است هر یک از طرفین آن یکی را از مرکز توجه خود در زندگی خارج کند. این امر در فرد مقابل حس بی‌ارزش بودن و دیده‌نشدن ایجاد می‌کند. نادیده گرفته شدن سبب می‌شود تا فرد برای بدست آوردن توجهاتی که اول به او می‌شد دست به هر کاری بزند. از این رو، مرز بین خواسته‌های واقعی و بهانه‌های ناخودآگاه از بین می‌رود.

اینجاست که ترس وارد رابطه می‌شود و ممکن است فردی که مورد بی‌مهری واقع شده، شدیدا آسیب‌پذیر و حساس شود و به کارهای غیرمنطقی دست بزند.

چگونه رابطه با دختر را حفظ کنیم

این مشکل در زوج‌های عاشق با درک متقابل حل شده است. به این صورت که هر دو طرف می‌دانند که گاهی لازم است بقیه امور را در اولویت قرار دهند اما این بدین معنی نیست که شریک عاطفی خود را دوست ندارند یا توجهشان به او کم شده است. آنها در مواقع ضروری و بحرانی، بدون هیچ پرسش یا چالشی پاسخگوی نیاز طرف مقابل خواهند بود و هر دو طرف می‌دانند که این نیازها از روی فریب‌کاری نیست.

زوج‌های عاشق، برای محدودیت‌های شخصی افراد حرمت و احترام قائل هستند و غرور و استقلال خود را نیز حفظ می‌کنند. این اشخاص به خوبی می‌دانند که نوع‌بشر این قدرت را دارد که حتی پس از شکست و از دست دادن نیز همچنان به دوست‌داشتن خود ادامه دهد. آنها همیشه در حال تمرین بخشش و صفات والای انسانی هستند.

هدف غایی این زوج‌ها حل مسایل، رفع مشکلات و بازسازی ارتباط در کوتاه‌ترین زمان ممکن و به صحیح‌ترین روش است.

یک زوج عاشق به‌خوبی می‌داند که عشق باید در قلب انسان‌ها باشد و دو نفر می‌توانند در فاصله دور از هم نیز همچنان عاشق و دلباخته یکدیگر بمانند.

مطلب برای شما مفید بود؟

به مطلب امتیاز دهید

میانگین امتیازها 1 / 5. تعداد رای: 1

تاکنون رأی داده نشده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می‌دهد.

ذخیره نام، ایمیل و وبسایت من در مرورگر برای زمانی که دوباره دیدگاهی می‌نویسم.

۱۳۹۸. تمامی حقوق برای وبسایت Rooziato (روزیاتو) محفوظ
است.

اگر تابه‌حال رابطه­ های کوتاه‌مدت زیادی را تجربه کرده باشید، حتما با تنش‌ها و مشکلات تمام شدن روابط دست و پنجه نرم کرده‌اید و این سوال برای‌تان مطرح شده که چطور می‌توانم یک رابطه پایدار داشت؟ قطع شدن روابط علت‌های مختلفی دارد که گاهی به انتخاب طرفین صورت می‌گیرد، ولی احتمالا روابطی را تجربه کرده‌اید که از ابتدا رویایی به نظر می‌رسیده اما کم‌کم در سرازیری افتاده و خیلی زودتر از آن‌چه فکرش را می‌کردید قطع شده است. کنار آمدن با این موضوع خصوصا اگر سرمایه‌گذاری عاطفی زیادی روی فرد مقابل و رابطه انجام شده باشد، کار سختی است. بررسی عواملی که باعث قطع سریع روابط شده و همچنین توجه به ویژگی‌های روابط بادوام می‌تواند کمک‌کننده باشد، تا ببینیم اشکال کار کجاست و چگونه می‌توان رابطه با دوست پسر یا فرد مورد علاقه را حفظ کرد و دوام آن را افزایش داد؟

استفاده از کلمات دوست پسر، دوستی و رابطه در این مقاله به هر رابطه‌ای که به قصد ازدواج و با نظارت والدین ایجاد شده است، اشاره دارد. هدف ما در استفاده از این واژه نیز صرفا ملموس‌تر شدن مبحث برای خوانندگان است، زیرا بیشتر مراجعان ما نیز هنگام بیان مشکل خود در استفاده از این واژه احساس راحتی می‌کنند.

فهرست مطالب

ظاهرا تنها تفاوتی که بین روابط کوتاه‌مدت با روابط پایدار و بادوام وجود دارد، مدت زمان رابطه است، اما باید دید چه عواملی زمان رابطه را تحت تاثیر قرار می‌دهد:

چگونه رابطه با دختر را حفظ کنیم

معمولا افرادی که هدف اصلی‌شان از ورود به رابطه تفریح و خوش‌گذرانی است، رابطه‌های بلند مدتی را نمی‌توانند و یا حتی نمی‌خواهند تجربه کنند. اکثر رابطه‌ها شروع جذابی دارند. روزهای اول پر از احساسات مثبت و هیجان و تفریح است. اما با مرور زمان تفاوت‌های دو طرف بروز یافته و مشکلاتی در رابطه دیده می‌شود. گرچه این روالی طبیعی است، اما برای فردی که رابطه را یک زنگ تفریح می‌بیند و تنها برای خوش‌گذرانی وارد رابطه شده، امری ناخوشایند است. بنابراین این دسته افراد با ظهور اولین نشانه‌های مشکلات، فرار را بر قرار ترجیح می‌دهند!

نداشتن تعریف صحیحی از یک رابطه خوب 

گاهی نیز افراد تعریف صحیحی از رابطه ندارند. شاید با خودتان فکر کنید یک رابطه خوب و سالم همواره باید گل و بلبل باشد. رابطه‌ای که در آن مشکلات وجود دارد به چه دردی می‌خورد؟! چقدر خوب می‌شد اگر همیشه رابطه‌ها این‌طور پیش می‌رفت اما چه بخواهید چه نخواهید واقعیت چیز دیگری است. همان‌طور که گفتیم ظهور مشکلات در رابطه دو انسان روالی طبیعی است. درست است که یک سری مشکلات بین دونفر می‌تواند قابل حل نباشد اما اینکه فکر کنیم هر اختلاف نظر یا تنشی اشتباه بودن رابطه را نشان می‌دهد و باید آن را تمام کرد، باور اشتباهی است.

همان‌طور که می‌دانید افراد ویژگی‌های شخصیتی متفاوتی دارند. برای داشتن یک رابطه خوب و بادوام، تناسب شخصیت دو طرف رابطه امری ضروری است. همچنین برخی ویژگی‌های شخصیتی اصولا هماهنگی زیادی با روابط نزدیک ندارند. به طور مثال افرادی که نیاز زیادی به آزادی دارند یا قدرت، یکی از ویژگی‌های اصلی شخصیت‌شان محسوب می‌شود، در روابط نزدیک دچار مشکلاتی می‌شوند. همه افراد وقتی وارد رابطه می‌شوند تا حدی آزادی‌های شخصی‌شان محدود شده یا مجبور می‌شوند مانور کمتری روی قدرت‌شان بدهند. اگر شما یا شریک عاطفی‌تان این ویژگی‌ها را دارید احتمالا در روابط بلندمدت به مشکلاتی برمی‌خورید که برای حلشان نیازمند مهارت‌هایی هستید. همچنین برخی افراد نیاز کمتری به صمیمیت احساس می‌کنند و همین باعث می‌شود انرژی کمتری برای روابط خود بگذارند. گاهی نیز افراد مشکلات یا اختلالات شخصیتی دارند که روی کیفیت و مدت روابط‌شان اثر می گذارد. بنابراین شناخت کامل ویژگی‌های شخصیتی خود و یافتن فردی متناسب با این ویژگی‌ها می‌تواند از عوامل افزایش دهنده دوام رابطه باشد.

یکی از مهم‌ترین عوامل تاثیرگذار روی دوام روابط این است که شما با ملاک‌هایتان در انتخاب شریک عاطفی آشنا باشید. اصلا می‌خواهید با چطور فردی وارد رابطه شوید؟ اگر با خواسته‌ها و ملاک‌هایتان آشنایی صحیحی نداشته باشید احتمالا با افراد اشتباهی وارد رابطه شده و بنابراین روابط‌تان دوامی نخواهد داشت. معمولا افراد از رابطه‌ای به رابطه دیگر می‌روند و هر بار خسته‌تر و ناامیدتر از قبل دنبال فرد رویایی‌شان هستند، دریغ از این‌که برای شناخت این فرد اول باید تکلیف شان را با خودشان و خواسته هایشان مشخص کنند. اگر در حال حاضر در رابطه‌ای هستید و می‌خواهید بادام باشد، ابتدا ببینید چه می‌خواهید و فرد مقابل چقدر متناسب با فرد ایده‌آل شماست. این بررسی می‌تواند تخمینی از طول زمان رابطه به شما بدهد.

داشتن توانایی و مهارت‌های فردی برای حل مشکلات از جمله مهم‌ترین عوامل ثبات یک رابطه‌اند. همان‌طور که گفتیم وجود اختلاف نظر، تنش و مشکل در رابطه اجتناب‌ناپذیر است. وقتی افراد هنگام بروز اختلافات نتوانند احساسات به ویژه خشم خود را مدیریت کنند، نتوانند طرف مقابل و احساساتش را درک کنند و یا حتی به خوبی حرف یکدیگر را متوجه نشوند، قطع شدن زود هنگام رابطه امری قابل پیش‌بینی است.

اینکه در طول مدتی که از رابطه می‌گذرد، دو طرف چطور با هم رفتار می‌کنند، می‌تواند یه معیار مهم برای پیش‌بینی طول مدت رابطه باشد. رفتارهای منفی، به ویژه بی‌احترامی و تحقیر، از مهم‌ترین پیش‌بینی‌کننده‌های قطع روابط هستند. جان گاتمن، یکی از بزرگترین روانشناسان در حیطه روابط زوجی، پس از بیست سال تحقیق به این نتیجه رسیده است که قطعی‌ترین و تنها عامل پیش‌بینی کنندۀ طلاق تحقیر است. تحقیر نقطه‌ی مخالف احترام است و غالباً با قضاوت منفی، انتقاد و طعنه زدن به ارزش‌های فردی طرف مقابل بیان می‌شود. بنابراین معمولا افراد ترجیح می‌دهند در روابطی که حجم بالای رفتار منفی‌ بی‌احترامی و تحقیر در آن وجود دارد نمانند.

شناخت ویژگی­های روابط بلندمدت به شما کمک می‌کند در وهله اول رابطه خود را بسنجید و بتوانید آینده آن را پیش‌بینی کنید، و همچنین در یافتن راهکارهای مناسب برای افزایش دوام و ثبات رابطه کمک‌کننده است.

اعتماد یکی از مهم‌ترین عوامل پیش‌بینی کنندۀ موفقیت در روابط بلندمدت است. از خودتان بپرسید “آیا شریک عاطفیتان به طور کلی قابل اعتماد و ممطئن هست؟ آیا می‌توانید روی او حساب کنید؟ خودتان چطور؟ آیا او می‌تواند به شما اعتماد کند؟” اعتماد برای بعضی افراد موضوع پیچیده‌ای است. برخی چشم‌بسته به دیگران اعتماد می‌کنند، درحالی‌که عده‌ای به سختی اعتمادشان جلب می‌شود. قابل اعتماد بودن همسر آینده‌تان را برمبنای وعده‌های سر خرمن یا آرزوهای محال ارزیابی نکنید، سابقۀ قابل اطمینان بودن او را در این مدت مدّنظر قرار دهید. چنان‌چه اعتماد کافی بین شما وجود ندارد، باید علل آن بررسی شود و اگر مسائلی وجو دارد که باعث سلب اعتماد یکی از شما یا هر دو نفرتان است‌، احتمال پیشرفت و طولانی شدن رابطه‌تان بسیار اندک است.

صمیمیت از جمله مهم‌ترین آیتم‌های یک رابطه رمانتیک است. چنانچه صمیمیت در رابطه وجود نداشته باشد، احتمال ادامه یافتن آن خیلی کم است، و حتی در صورت دوام، کیفیت لازم را ندارد. صمیمیت 4 بعد فیزیکی، احساسی، فکری و فعالیت‌های مشترک است. با شناسایی ابعاد صمیمیت راحت‌تر می‌توان راهکارهای مناسب برای تقویت آن را یافت.

احساسات خود را چه به صورت فیزیکی و چه به صورت کلامی، ابراز کنید. درباره سایر احساسات‌تان مثلا نگرانی‌های موجود در رابطه یا خارج از آن با هم صحبت کنید. درباره افکار و عقاید مختلف خود صحبت کنید تا اشتراکات‌تان را بهتر شناخته و بتوانید فعالیت‌ها و تفریحات مشترک تدارک ببینید. سعی کنید خودافشایی‌تان را در رابطه افزایش دهید و درباره مسائلی که با دیگران کمتر می‌توانید مطرح کنید، با شریک عاطفی خود سخن بگویید.

هیچ رابطه‌ای بدون وجود تعهد و انحصاری بودن رابطه برای دوطرف‌ ادامه نمی‌یابد. احساس تعهد خود را به رابطه حفظ کنید و آن را به شریک عاطفی‌تان نشان دهید تا بتوانید در رابطه احساس آرامش و امنیت داشته باشید.

افرادی که سال‌ها به خوبی و خوشی در کنار هم زندگی می‌کنند، فقط عاشق هم نیستند، آنها قدر یکدیگر را هم می‌دانند. در ابتدای رابطه کارهای کوچکی را که طرف مقابل برایتان انجام می‌دهد، می‌بینید و به راحتی از او به خاطر این لطف‌هایش تشکر می‌کنید، اما در گذر زمان کم‌کم برایتان عادی شده و احتمال دارد که دیگر حتی متوجه این لطف‌ها و مهربانی‌ها نشوید و آنها را نادیده بگیرید. قدردانی کردن باعث می‌شود طرفین احساس کنند در رابطه دیده می‌شوند و همین احساس توجه و دیده شدن، عامل مهمی برای انرژی گذاشتن روی رابطه و انگیزه خبی برای ادامه رابطه است. پس تا می‌توانید از رفتارهای مثبت طرف مقابل‌تان قدردانی کنید.

مهربانی شما را به هم نزدیک می‌کند و یکی از مهم‌ترین مولفه‌های یک رابطۀ موفق و بادوام است. مهربانی باعث می‌شود که هر یک از طرفین به دیگری اهمیت بدهد، به او عشق بورزد و او را درک و تایید کند. شواهد فراوانی وجود دارد که نشان می‌دهد، هر چه فردی بیشتر شاهد مهربانی باشد یا مهربانی دریافت کند، خود نیز مهربان‌تر خواهد شد. پس آن را تمرین کنید و سعی کنید آن را افزایش دهید. مهربانی را مانند عضله‌ای تصور کنید که با ورزش و تمرین قوی‌تر می‌شود. به عبارت دیگر هر چه مهربان‌تر باشید، عضلۀ حسن نیتتان قوی‌تر می‌شود و راحت‌تر می‌توانید مهربانیتان را نشان بدهید. دو طرف یک رابطۀ موفق می‌دانند که عشق فرزند مهربانی است.

همدلی، هنر درک احساسات دیگران و دیدن دنیای از چشم آن‌ها است. افراد در یک رابطۀ موفق تلاش می‌کنند تا احساسات یکدیگر را درک کرده و به راحتی ابراز احساسات کنند. بهترین راه برای این که همدلی‌تان را به فرد مورد علاقه‌تان نشان دهید، این است که صادقانه دربارۀ احساسات‌تان با هم گفتگو کنید، آمادگی‌تان را برای کمک کردن به او اعلام کنید و نگرانی‌ خود را در شرایط مناسب ابراز کنید. همدلی کردن آسان نیست، اما لازم است از دایرۀ احساسات فردی خود بیرون بیایید تا به طرف مقابل‌تان بفهمانید که دوستش دارید و برایش اهمیت قائل هستید.

افراد حاضر در یک رابطه شاد و خوشبخت، از بودن در کنار یکدیگر لذت می‌برند. بسیار مهم است که برای رابطه‌تان اولویت قائل شوید، زمانی را به بودن در کنار عشقتان اختصاص بدهید، با هم فعالیت‌های جدیدی را امتحان کنید و به سرگرمی‌ها و مشغولیت‌های یکدیگر علاقه نشان بدهید.

بخشندگی یعنی این که با دست و دلبازی ببخشید، بدون آن که در مقابل انتظار دریافت چیزی را داشته باشید. بخشنده بودن در یک رابطه به این معنا است که هر دو طرف زمان و انرژی عاطفی خود را بی‌دریغ در اختیار یکدیگر بگذارند. این ویژگی خاص را می‌توانید با تحسین کردن یکدیگر، تمرین بخشش یا انجام دادن کارهای عاشقانه یا لطف‌های کوچک در حق یکدیگر نشان بدهید. وقتی این بخشش بی‌دریغ در رابطه‌ای وجود نداشته باشد، زمینه برای شکل گرفتن ارتباط ناموفق و نفوذ تلخی و ناامیدی در رابطه فراهم می‌شود. از سوی دیگر تمرین بخشندگی، پیوند میان دو طرف را قوی‌تر می‌کند و عمق بیشتری به مهر و محبتشان می‌دهد. برای داشتن یک رابطۀ موفق ضروری است که عشقتان را به این روش هم ابراز کنید.

در همه روابط بعد از مدتی شور و شوق اولیه کاهش می‌یابد، و این می‌تواند احساس سرخوردگی در طرفین ایجاد کند. تلاش برای حفظ طراوت در رابطه می‌تواند به افزایش دوام رابطه کمک زیادی کند. سعی کنید تجربه‌های جدید ایجاد کنید. از نشان دادن احساسات‌تان غافل نشوید. غافلگیر گیر کردن یکدیگر در مناسبت‌های مختلف نیز می‌تواند تاثیر زیادی روی افزایش هیجان و تازگی رابطه داشته باشد.

اگر مسائلی در رابطه پیش آمده که شما را نگران کرده و یا احساس ناخوشایندی دارید، حتما آن را با طرف مقابل مطرح کنید. فکر نکنید او باید ذهن شما را بخواند و یا ممکن است ناراحت شود. فراموش نکنید ناراحتی را برای طولانی مدت نمی‌توانید مخفی یا سرکوب کنید. دیر یا زود این ناراحتی افزایش یافته و  وارد جریان رابطه‌تان می‌شود. خواسته‌های خود را نیز مخفی نکنید. یک رابطه خوب باید نیازهای هر دو طرف را ارضا کند. هیچکس برای طولانی مدت نمی‌تواند نیازهایش را سرکوب کند. بنابراین اگر هر کدام از شما به خواسته‌هایش در رابطه نرسد دیر یا زود دلسرد شده و برای ادامه رابطه مردد می‌شود. توجه داشته باشید برای این‌که افراد بتوانند به راحتی با یکدیگر صحبت کنند باید شنونده‌های خوبی هم باشند. در واقع اگر شما با اشتیاق و دقت به صحبت‌های طرف مقابل‌تان گوش کنید و  سعی کنید صحبت‌های او را بدون سوءتفاهم بشنوید‌، در این صورت او هم مشتاق به خود افشایی خواهد شد.

قطع شدن رابطه آن هم در کوتاه‌مدت تجربه سختی است. به ویژه اگر این اتفاق به دفعات تکرار شود. برای جلوگیری از این موضوع و افزایش دوام و طول مدت رابطه، باید ابتدا با عواملی که موجب قطع شدن سریع رابطه‌ها می‌شود، آشنا شد. مواردی مانند ورود به رابطه با هدف تفریح و خوش‌گذرانی، نداشتن تعریف صحیح از رابطه، تفاوت در ویژگی‌های شخصیتی‌، نداشتن ملاک‌های مشخص برای انتخاب‌، عدم توانایی حل مشکلات و وجود رفتارهای منفی، در کوتاه‌مدت شدن رابطه‌ها تاثیر دارد. همچنین آشنا شدن با ویژگی‌های روابط بادوام می‌تواند منجر به یافتن راهکارهای مناسب برای افزایش ثبات و پایداری رابطه شود. وجود اعتماد، صمیمیت، تعهد، همدلی و همراهی، قدردانی، بخشندگی برای تداوم یک رابطه ضروری است. تلاش برای تازه نگه داشتن رابطه و صحبت درباره خواسته‌ها و نگرانی‌ها نیز کمک بزرگی به دوام رابطه‌ها می‌کند.

ترس از تنها ماندن (چطور تنهایی را تحمل کنم و با آن کنار بیام؟)

عشقت رو جذب کن

میخوای یاد بگیری چطور روز به روز بیشتر قلب عشقتو بدست بیاری؟ چطور یه رابطه موفق منجر به ازدواج داشته باشی؟ چطور یه زندگی مشترک موفق داشته باشی؟ پس فرصت را از دست نده! تو هم به جمع دنبال کنندگان پیج رادیو عشق در اینستاگرام اضافه شو…

عضویت در خبرنامه رادیو عشق

37 بازدید

47 بازدید

116 بازدید

104 بازدید

181 بازدید

دیدگاه

نام *

ایمیل *

وب‌ سایت

چگونه رابطه با دختر را حفظ کنیم

ذخیره نام، ایمیل و وبسایت من در مرورگر برای زمانی که دوباره دیدگاهی می‌نویسم.

مشترک نمی شومدریافت همه دیدگاه های این نوشتهفقط دریافت پاسخ دیدگاه های خودم

آدرس: تهران، پونک، نبش بلوار پونک، پلاک 2، طبقه سوم، واحد 6

تلفن پشتیبانی:02146015870

رزرو نوبت مشاوره

انجمن روانشناسی آمریکا

سازمان نظام روانشناسی و مشاوره ایران

سازمان بهزیستی ایران

انجمن روانشناسی ایران

 

پسران جوان و مردان بزرگ دوست دارند که با یک دختر ارتباطی سالم داشته باشند. عدم اعتماد به نفس و تجربه های منفی باعث خواهد شد تا پسران جوان در زمینه ارتباط با دختران، مهارت های ارتباط موثر را فرا نگرفته و از این مهارت ها در برقراری ارتباط استفاده نکنند. این مسئله زمینه ساز بسیاری از مشکلات در آینده خواهد بود. ارتباط عاطفی با دختر تنها مسئله نبوده بلکه با دوستی ساده با دختر نیز می توان جنس مخالف را به بهترین نحو ممکن شناخت. برخی سبک های تربیتی به یادگار مانده از دوران گذشته و تفکیک جنسیتی به این مسئله دامن می زند. در این مطلب نحوه ارتباط با دختران مجرد آموزش داده می شود.

مشخص کردن تکلیف به رابطه شما کمک خواهد کرد. به طور مثال باید دامنه ارتباط خود را با دختر مشخص کرده و مشخص کنید که آیا فقط به قصد دوستی با دختر ارتباط برقرار می کنید یا دوست دارید که تا مرحله ارتباط عاطفی هم پیش بروید. قصد و نیت شما در ادامه روابط شما با دختر تاثیرگذار خواهد بود. به چه اندازه با خودتان صادق هستید. هرگز خودتان را گول نزنید، فریب خود یکی از مهم ترین موانع شما در درست ارتباط برقرار کردن است. با مشخص کردن نیت می توانید رابطه خودتان را محکم تر ایجاد کنید.

سوال چگونه با دختران ارتباط برقرار کنیم؟ شاید به نظر مضحک به نظر برسد ولی در زمینه ارتباط دختران و پسران بسیار تعیین کننده است.

مشخص سازی ملاک های ارتباط دومین نکته برای جواب به سوال چگونه با دختران ارتباط برقرار کنیم؟

مشخص کردن ملاک های خود نسبت به فرد ایده آل می تواند به ارتباط موثر شما کمک کند. شما باید همه ملاک های خود را جدی بگیرید. اکثر پسران هنوز ملاک های خود را در رابطه مشخص نکرده اند و هنوز به درستی نمی دانند که چه دختری را دوست دارند. ملاک ها و معیارهایی مانند قد، تحصیلات، چهره ظاهری، لحن صحبت، نوع خنده، تفریحات و علایق هنری ، مدل مو جزء ملاک های یک انسان به شمار می رود. صفحه ویژگی های دختر خوب برای ازدواج می تواند به شناسایی معیارهای شما کمک کند.

چگونه رابطه با دختر را حفظ کنیم

چگونه با دختران مجرد ارتباط برقرار کنیم؟ مهم ترین سوال پسران مجرد است. آگاهی نسبت به ملاک های فردی خود و دختر به تداوم رابطه شما کمک خواهد کرد. این که دوست دارید که دختر شما را به چه صورت شناسایی کند، چگونه با شما صحبت کند و میزان احترام و درک دختر از شما چگونه باشد، جزء مهم ترین ملاک ها است. این چنین مرحله ای نسبت به مرحله قبل دشوار است. پسران باید در ابتدا خود را بشناسند و بعد از آن با دختر ارتباط برقرار کنند.  باید به سوال چگونه با دختران مجرد ارتباط برقرار کنیم؟ بعد از خودشناسی جواب دهیم.

متاسفانه برخی پسرها در برقراری ارتباط موثر با دختران خام و بی تجربه بوده و به نحوه ارتباط موثر با دختران آگاه نیستند. سیستم آموزشی یا خانواده در آموزش نحوه برقراری ارتباط موثر کوتاهی کرده و نحوه ارتباط موثر را به درستی آموزش نداده اند. شما با یک سلام و معرفی کوتاه و ساده می توانید خود را به دختر معرفی کنید. توجه به نکات ذیل به تداوم رابطه کمک خواهد کرد.

 

 

برای پاسخگویی به سوال چگونه با دختران ارتباط برقرار کنیم؟ جستجو و پیدا کردن یک نکته مشترک می تواند به ارتباط شما با دختر کمک کند. صحبت درباره علایق یا مسابقات ورزشی، فرهنگ و سیاست می تواند به شروع رابطه شما با دختر کمک کند.

صداقت داشت و حفظ اصالت در شروع و تداوم رابطه یک نکته فراموش نشدنی است. یکی بودن ظاهر و باطن همان اصالت است و عدم فراموشی ارزش های خود بخاطر خوشایند دیگری نیز نوع دیگری از اصالت بوده که به تداوم رابطه کمک درخور توجهی می کند.

توجه به  علایق و نظرات دختر باعث خواهد شد تا او هم نسبت به شما نظر مثبتی داشته باشد.

دختران به طنزپردازی اهمیت می دهند. دختران به طور معمول پسران شوخ طبع را دوست دارند و از بودن کنار آن ها حس خوبی خواهند داشت و دوست دارند تا مدت های طولانی کنار آن ها باشند. البته برخی دختران، پسران موقر را دوست دارند ولی در هر حال ، شوخی باید در زمان و مکان مناسب بوده و بی احترامی پسندیده نیست.

هرگز به فکر رابطه جنسی یا سوء استفاده نباشید، وابسته کردن دختر به خود نتایج خوشایندی نخواهد داشت. شما اولین کسی هستید که از این چنین رابطه ای آسیب خواهد دید و در آینده نزدیک نیز عذاب وجدان خواهید داشت.

رعایت احترام و صحبت مودبانه نشانه بلوغ و باتجربه بودن شماست. صحبت های غیر مودبانه و رکیک در جهت جلب توجه، اخلاق پسندیده نیست و نشان می دهد که فرد ناسالم بوده و با این رفتار سعی در جلب توجه دارد که در کل روش شکست خورده ای است.

سوال چگونه با دختران ارتباط برقرار كنيم؟ را جدی بگیرید و می توانید در برخی مواقع با روان شناسان نیز مشاوره کنید.

سوالات رایج:

1.برای ارتباط با دختران باید چه مهارت هایی فراگرفت؟

روی مهارت های شخصی مثل اداب اجتماعی خود کارکنید.

2.چگونه متوجه نکات مشترک خود با طرف مقابل شویم؟

با صحبت ردن راجع به علایق خود می توانید نکات مشترک خود را کشف کنید.

3.موانع برقراری ارتباط با دختران چیست؟

ممکن است رفتارهای ناشایست موانع امر شود.

 

مشاوره رابطه عاشقانه

مشاوره رابطه عاطفی

درمان شکست عشقی

از کلینیک روانشناسی روان آرام

کلینیک روان آرام با دارا بودن جمعی از مشاوران خبره، اساتید دانشگاه و درمانگران مفتخر است در خدمت شما عزیزان باشد. لازم به ذکر است که کلیه خدمات این مجموعه توسط متخصصان دوره دیده در زمینه های مختلف روانشناسی عرضه میگردد.

تهران، میدان ونک خیابان ملاصدرا، خیابان شیرازی شمالی نبش کوچه شهریار پلاک 181، طبقه 3، واحد 16

ravanaramvanak@gmail.com

© تمامی حقوق این وب سایت متعلق به روان آرام
کلینیک می باشد
طراحی و سئو توسط لومین


پاسخگوی شما 9 صبح الی 12 شب

وقتی روزهای پرهیجان شروع زندگی می گذرد و زندگی روال منطقی را پیش می گیرد، خیلی ها به خیال اینکه همه چیز برای همیشه روی روال است، عملا فراموش می کنند که برای حفظ رابطه حداقل کارهایی لازم است یا حتی حداقل ملاحظاتی. 

وقتی روزهای پرهیجان شروع زندگی می گذرد و زندگی روال منطقی و البته مشترکش را پیش می گیرد، خیلی ها به خیال اینکه همه چیز برای همیشه روی روال است، عملا فراموش می کنند که برای حفظ رابطه حداقل کارهایی لازم است؛ یا حتی حداقل ملاحظاتی

 

چگونه رابطه با دختر را حفظ کنیم

چیزهای مهم را فراموش نکنید

عشق نیاز به توجه دارد. فقط هم بهانه ای برای به دست آوردن کسی نیست، وسیله ای برای با او ماندن است. با این وجود، خیلی هایمان کارمان که راه افتاد، ولش می کنیم به حال خودش؛ خب طبیعی است که دق می کند و می میرد. در مورد اختلاف هایی که پیش می آید، اول از هر چیز به این غفلت توجه کنید. وقتی ماشین خاموش می شود، اولین کار نگاه کردن به آمپر بنزین است، نه چیز دیگری.

وقتی رابطه تان به خطر می افتد، اولین دلیل می تواند این باشد که در حفاظت از عشق غفلت کرده ایم. امکان فراموش کردن هشتمین سالگرد، بسیار بیشتر از امکان از یاد بردن اولین سالگرد است. تصور کنید چه چیزهای مهم دیگری را در ازدواجمان ممکن است به فراموشی بسپاریم یا با مرور زمان در مورد آنها تنبلی کنیم. غفلت طولانی در انجام دادن وظایف حفاظت از عشق می تواند رابطه زناشویی را از بین ببرد.

 

راه حل؟

از یکدیگر قدردانی کنید. با رفتارتان به او بگویید: «تو خیلی خوبی و دوستت دارم.» حین گفت و گو بیشتر دست هم را بگیرید. نیازهایتان را بگویید و اگر موضوعی شما را ناراحت می کند، آن را با همسرتان در میان بگذارید. به حرف های هم گوش بدهید. همه ما نیاز داریم که سخنانمان شنیده و احساس هایمان درک شوند. پشتیبان یکدیگر باشید.

صفات خوب همسرتان را در تحسین و در رسیدن به خواسته های مهم او را تشویق کنید با یکدیگر وقت صرف کنید. از با هم بودن لذت ببرید. به نقاط مشترک و چیزهایی که هر دو دوست دارید، بپردازید. کاری کنید که اوقات کار و تفریح به صورت یکسان بین دو نفر شما تقسیم می شود. خود را به جای همسرتان بگذارید.

همیشه تلاش کنید که بفهمید در مورد شما چه احساسی دارد و چرا. روراست و باز رفتار کنید. افکار، احساس ها و خواسته های قبلی خود را با همسرتان در میان بگذارید. چیزی را از یکدیگر پنهان نکنید. تحقیر نکنید. از مسوولیت هایتان شانه خالی نکنید. بیچاره و غمزده رفتار نکنید. در صرف کردن وقت با یکدیگر کوتاهی نکنید. از مشاجره بیهوده و حمله لفظی بپرهیزید. برای یکدیگر تعیین تکلیف نکنید. نسبت به هم بی اعتماد نباشید. به یکدیگر آسیب نرسانید. زخم های درونی مربوط به ازدواجتان را درمان کنید.

 

دنبال نیازها بگردید

شما آن اولش جذب یک ویژگی خاص در همسرتان شده اید اما زندگی پیچیده تر از این حرف هاست. خیلی چیزهای دیگر هم هست. بعد از یک مدتی متوجه می شوید یک چیزهایی از زندگی مشترک می خواهید که او بهتان نمی دهد (و البته احتمالا شما هم) چیزهای ساده ای مثل احترام جلوی جمع. یکی از دلایل اصلی دعواهای زناشویی نیازهای پاسخ نگرفته شما هستند. به یکی ازت این مشاجره ها که ناخواسته پیش آمده گوش کنید:

زن: می خواهی این پیراهن را با آن شلوار بپوشی؟

«نیازم این است که همسرم خوش لباس باشد.»

شوهر: همیشه از من انتقاد می کنی.

«نیاز دارم آنچه را برایم اهمیت دارد با تو مطرح کنم.»

شوهر: از تو پیشنهاد نخواستم.

«نمی خواهم دائما نگران اعتراض و عیب جویی های تو باشم.»

زن: خب دلم می خواهد لباس تو خوب باشد.

«نیازم این است که به تو افتخار کنم.»

شوهر: نمی خواهم این حرف ها را به من بزنی.

«نیاز من این است که اگر از تو می خواهم دیگر در مورد مطلبی صحبت نکنی، به خواسته من احترام بگذاری و این کار را انجام دهی.»

زن: باید احساسم را بیان کنم.

«نیازم این است که خودم باشم و بتوانم حرف هایم را مطرح کنم.»

شوهر: لباس پوشیدن من به تو مربوط نیست.

«نیاز دارم خودم مسئول و مدیر بعضی از قسمت های زندگی ام باشم.»

زن: باشد، پس می خواهی دیگر صحبت نکنیم.

«نیازم این است که بتوانم با یکدیگر در مورد هر موضوعی صحبت کنیم.»

 

راه حل؟

از او برای کارهایش که نیازهای شما را برآورده می کند تشکر کنید. این نیازتان را هم به شکل ساده و روشن بگویید تا بداند چه کاری از او می خواهید. همزمان، از او بپرسید آیا نیاز شما را درک می کند؟ بپرسید چگونه می توانید کمکش کنید تا نیازهایتان را بهتر برآورده کند. حتما هم بپرسید در ازای کمک و همراهی او چه کاری می توانید برایش انجام دهید.

هرگز کاری نکنید که همسر شما مجبور شود در مورد احتیاج های شما حدس بزند. هرگز بیش از یک نیاز را در یک زمان مطرح نکنید. هرگز هنگام مطرح کردن نیازتان در تمجید از همسرتان کوتاهی نکنید. هرگز زمانی که همسرتان سعی می کند به احتیاج شما رسیدگی کند، او را برای کم کاری در این مورد سرزنش نکنید.

مواظب اتفاق های روتین باشید

اتفاق های جاری زندگی تاثیر زیادی روی روابط صمیمی شما می گذارند. به ویژه وقتی مشکلی پیش می آید. اغلب ما مسوولیت های شغلی مان را با وجود خسته کننده بودنشان هر روز انجام می دهیم تا بتوانیم زندگی را اداره کنیم. گاهی هم ساعت ها پس از حس کردن خستگی مفرط به کار خود ادامه می دهیم و زمانی بالاخره مشغله و البته انرژی مان تمام می شود و حال و حوصله هیچ چیز و هیچ کس را نداریم، برمی گردیم خانه، انتظار هم ندارید که در این شرایط به ویژه وقتی مساله هر روز و حتی آخر هفته ها باشد، اتفاقی نیفتد. یا حداقل ما را از خیلی از وظایف همسریمان غافل نکند. این وضعیت را با همان کلیدواژه اعتیاد به کار هم می توانید به یاد بیاورید.

 

چگونه رابطه با دختر را حفظ کنیم

راه حل؟

معاشرت های بیهوده را محدود کنید. اکثر ما بیش از 50 درصد زمانی که صرف معاشرت با دیگران می کنیم، فقط انرژی مان را تلف می کند. همزمان، کارهای بی اهمیت یا اضافه کارهای وسواسی را رها کنید. ممکن است خانه شما کاملا تمیز و مرتب نباشد یا همیشه مفصل ترین شام ها را تهیه نکنید. در عوض، لااقل کمی انرژی برای زندگی دارد. برای با هم بودن و در عین حال، زمین نماندن کارها هم، بعضی کارها را به اتفاق یکدیگر انجام دهید.

در زندگی مشترک مدام باید مراقب رفتارهایی باشید که صمیمت بین شما و همسرتان را از بین می برد

 

گاهی کاری می کنید که …

مدت ها بعد از روی روال افتادن زندگی و حتی گاهی در همان اوایل، خیلی ها ناخواسته دست به کارهایی می زنند که اولین نتیجه اش دلخوری شریک زندگی شان است. اتفاق هایی که بعضی هایشان قابل جبران و یکسری از آنها قابل جبران نیست. مراقب باشید.

 

تحقیر نکنید

شاید خودتان ندانید اما خدای شما می داند که خیلی از انتقادها، عیب جویی ها و تحقیرهایی که گاهی از سر خیرخواهی می کنید، رابطه شما را مسموم کرده و خودتان نمی دانید. یک واقعیت غیرقابل انکار هم می گوید که هیچ آدمی دوست ندارد در محیطی و با کسی زندگی کند که دائم تحقیر شود. خیلی هم فکر نکنید، این کار شما خیلی ساده و گاهی بدون اینکه بدانید انجام می شود. به طور مثال:

* به بهانه «ابراز احساسات» به او بددهنی می کنیم: «حتما دیوانه شده بودم که فکر می کردم می توانم عاشق ابلهی مثل تو باشم!»

* به بهانه «واقع بین بودن» تحقیر می کنیم: «با حقوق معلمی تو هیچ وقت چیزی نخواهم داشت.»

* به بهانه «تغییر دادن» همسرمان درباره شخصیت او قضاوت منفی می کنیم: «می دانی، فقط یک بیمار روانی می تواند تا این اندازه بی احساس باشد.»

* به بهانه «کمک کردن» از همسرمان انتقاد می کنیم: «در این مهمانی برای کسی جوک تعریف نکن چون حرف هایت برای هیچ کس خنده دار نیست.»

* با این حرف که «منظور بدی نداریم»، چیزهای بدو منفی را که به همسرمان نسبت می دهیم توجیه می کنیم: «همیشه در همه چیز شکست می خوری!»

 

راه حل؟

تقریبا همه کسانی که شریک زندگی خود را تحقیر می کنند، کار خود را درست می دانند. این افراد از کلمات تحقیرآمیز برای تعیین تکلیف کردن و درس دادن به دیگران استفاده می کنند. تهیه فهرست جملات ممنوعه همانطور که از اسمش پیداست، بهترین کار برای شروع است.

فهرستی از کلمات و جملاتی که نمی خواهید همسرتان به کار ببرد تهیه می کنید. پیشگیری از مشاجره به ویژه در شرایطی که می خواهید جمله تان را اصلاح کنید، تمرین مهمی است. گاهی هم یکی از شما دیگری را رنجانده است، با انکار کردن مساله و بروز دادن عصبانیت با تحقیرهای مخفی، کاری از پیش نمی برید. مرد باشید و حرفتان را بزنید.

 

خاطرات دردناک درست نکنید

این خاطرات حتی می تواند در جاده های شمال اتفاق افتاده باشد. مساله اما این است که هر کاری می کنید، محال ممکن است که یادتان برود. شوهرتان آن روزی که فهمید ممکن است شما بشوید. رئیسش، همچین زیرآب ماجرا را زد که هنوز بعد چند سال که دیگر افتاده اید به خانه داری جایش درد می کند.

 

یا یک وقتی مثلا وسط مجلس عروسی بدجوری ضایعتان کرده، سرتان داد زده و آبرویتان را برده. بعدش هم کلی عذرخواهی کرده و گل خریده اما از نظر شما فایده نداشته. شما خشم دارید و هر وقت فکر می کنید که دوستش دارید، هی آن روز یادتان می آید.

 

راه حل؟

تصمیم بگیرید که سم های رابطه زناشویی تان را تصفیه کنید. برای شروع هم مساله را با هم مطرح کنید و به هم تعهد بدهید. انتظار هم نداشته باشید که یک شبه همه چیز حل شود. از او کاری را نخواهید که نتواند انجام بدهد یا احساس کند دارید به او توهین می کنید.

 

قبل از هر کاری هم با خودتان کنار بیایید. ممکن است همسرتان بپذیرد که اشتباه کرده و کارهایی هم برای جبران انجام بدهد اما شما باز هم نتوانید یا حتی نخواهید آن اتفاق بد را از ذهنتان خالی کنید. بعد از این، به جای یادآوری آن خاطره تلخ، خیلی آرام احساستان از اتفاق های شبیه به آن را بگویید. فراموش هم نکنید که شما، همیشه قربانی چنین وضعیتی نبوده اید. شاید او هم حرفی برای گفتن داشته باشد.

تفاوت ها را مرور نکنید

در و تخته باید به هم بیایند. این را هر شاگرد نجاری می داند اما خیلی ها به خیلی دلایلی که آن اوایل رویش اصرار دارند، با دری که درست چفت نمی شود سعی می کنند کنار بیایند. کارشناسان بر این باورند که بیماری اختلاف، مثل قارچی سمی است که در تاریکی های رابطه دو نفر بزرگ می شود و برای درمانش باید روی زندگی آنها نور پاشید!

شما باید یاد بگیرید که با وجود همه تفاوت هایتان، یک زندگی قابل تحمل و بلکه خوب بسازید اما نکته اصلی این است که بفهمیم چگونه تفاوت ها می توانند عشق را از بین ببرند. در عین حال بدانیم که تفاوت هایی که به حس نزدیکی و تفاهم لطمه ای نمی زند، برای رابطه زناشویی ما مشکلی ایجاد نمی کند.

 

راه حل؟

یکی از اختلاف نظرهای اخیرتان را در نظر بگیرید و به بحث بگذارید. قطعا یکی از شما بیشتر از دیگری به این تفاوت اهمیت می دهد. به عنوان مثال در مورد شرایط دعوت کردن از مهمان اختلاف نظر دارید. در این مورد خاص ببینید کدام یکی از شما به این مساله حساسیت بیشتری دارید. مثلا از یک تا 10 امتیاز بدهید.

در این مورد خاص، بدیهی است که خانم خانه حساسیت بیشتری برای مهیا بودن شرایط خانه برای دعوت از مهمان دارد. برای او درجه اهمیت 10 و برای شما 7 است. در این موقعیت، شما باید قبول کنید هر وقت چنین موقعیتی پیش آمد، حرف حرف او باشد.

  

مشکلات شخصی را قاطی نکنید

می دانید که مشکل همسرتان به ازدواج شما لطمه می زند اما فکر می کنید نباید از همسرتان عیب جویی کنید و به همین دلیل مساله را نادیده می گیرید و این کار وضعیت ازدواج شما را بدتر می کند. واقعیت این است که ازدواج یک جور شراکت است. وقتی هم که خوب پیش نمی رود، الزاما معنی اش این نیست که قرارهای کاریمان را درست نچیده ایم و سنگ هایمان را وانکنده ایم.

گاهی شریک کلام آدم ورشکسته ایست. مثلا از آنهاست که فکر می کند همه از جمله شما در هر زمینه ای دارند بهش خیانت می کنند. این جور مواقع اگر با قاطعیت برای حل مساله اقدام نکنید، ممکن است 10 سال بعد به نتیجه برسید که فداکاری های تان برای اصلاح او فایده نداشته. حرفی که برای عمر از دست رفته شما هم فایده ای ندارد.

 

راه حل؟

به طور مثال، وقتی به عادت همیشگی با عصبانیت شما را خطاب قرار می دهد، به او بگویید در هر صورتی که آرام با شما صحبت کند، حاضرید به حرف های او گوش دهید. سوم اینکه حرف های او را به دل نگیرید و سعی نکنید که بد و بیراه های او را تلافی کنید. با او درگیر نشوید و عصبانیتش را دامن نزنید و دعوا راه نیندازید.

چهارم اینکه از او نخواهید که عصبی نباشد. غیر از این، زیاد گله نکنید. بیش از حد صحبت نکنید. خیلی هم اگر دلتان گرفته، از مسائلی شکایت کنید که همسرتان هم از آن شاکی است. حرف های تکراری هم نزنید و حرف های کهنه دیگران را تکرار نکنید.

 

زنجیره سکوت درست نکنید

وقتی توی صحبت ها اجازه نمی دهید جمله او منعقد شود و می پرید وسط و چهارتا بارش می کنید، طبیعی است که دفعه بعد باهاتان با احتیاط بسیار حرف می زند. اینجوری عشق بین شما می رود روی سایلنت و البته گاهی ویبره!

زنجیر سکوت، اتفاقی است که بین خیلی از همسران، حتی در دوران نامزدی به وجود می آید. زنجیره ای که هشت تا حلقه دارد. حلقه اول: خوش باوری مفرط؛ حلقه دوم: توقع بیجا؛ حلقه سوم: تازه های تلخ؛ حلقه چهارم: دلسردی؛ حلقه پنجم: طرد کردن؛ حلقه ششم: احساس ناامنی؛ حلقه هفتم: دوری و سکوت؛ حلقه هشتم: بیگانگی.

 

راه حل؟

زنجیر سکوت خرابکار بی رحمی است. اجازه نمی دهد حرف دلتان را به همسرتان بزنید یا اینکه به افکار و احساس های مهم او احترام بگذارید. زندانی زنجیر سکوت می شوید و به منظور جلوگیری از درگیری های سخت زناشویی، در حد امکان از همسرتان فاصله می گیرید.

برای فرار از این وضعیت، باید همزمان مخالفت ها و انتقادهایتان از هم را کاهش بدهید تا احساس امنیت بین تان به وجود بیاید. بعد از این، باید کم کم و به ویژه در موضوع هایی که اختلاف کمتری در آنها دارید، تلاش کنید بیشتر با هم حرف بزنید و احساستان را به هم بگویید.

منبع:همشهری جوان

دانستنیهای قبل و بعد از ازدواج


چگونه نزد همسر بیشتر دوست داشته شویم؟


جهیزیه ات رو قسطی وبدون پیش پرداخت بخر


انواع جراحی زیبایی سینه


درمان نازایی با بالاترین درصد موفقیت

هتل و بلیط مقصد موردنظرت رو آنلاین رزرو کن


پد تاخیری مردانه با استفاده سریع و آسان

درمان سریع وقطعی بواسیر بدون درد و خونریزی


ست های لباس زیر جذاب و لاکچری


تا60%تخفیف پرطرفدارترین محصولات جنسی


تجربه روابط جنسی لذتبخش و ایمن


گیفت کارت ارزان/تحویل آنی وپشتیبانی


دانستنی های سلامت واژن


یادگیری زبان در کوتاهترین زمان


رسیدن به اوج لذت جنسی با این محصولات

Makan Inc.| All Rights Reserved – © 2013 – 2021

در عشق‌های بزرگسالی، حمایت کردن بیشتر از مورد حمایت قرار گرفتن ارزش دارد‎

 

برای انجام هر کاری نیاز به مهارت لازم است. از جمله حفظ و تداوم رابطه عاطفی میان دو نفر. در این مقاله نکاتی که باید در حفظ و تداوم رابطه ی عاطفی موفق رعایت نمایید را توضیح خواهیم داد

 

 آمار طلاق در کشور هر روز بیشتر می‌شود. زوج‌های زیادی با اینکه رابطه شاد و پر هیجانی را با یکدیگر آغاز می‌کنند، اما پس از چندین ماه از ازدواج خود ناراضی هستند و مشاجره‌ها و دعواها آغاز می‌‎شود. در نهایت هم بدون چشیدن طعم یک زندگی دونفره‌ی واقعی، مهر طلاق در شناسنامه هر دو طرف کوبیده می‌شود.

چگونه رابطه با دختر را حفظ کنیم

  

دلیل شکست یک رابطه عاطفی چیست؟

یکی از پاسخ‌هایی که می‌توان به این سوال داد این است که اغلب ما رفتار درست را بلد نیستیم. ما نمی‌دانیم چگونه باید در یک رابطه دو نفره‌ی عاشقانه متعهد باشیم و مسئولیت عشق ایجاد شده را بپذیریم.

 

به گفته روانشناسان، انسان با مغز یک کودک نوپا که در سن ۳ سالگی به کمال می‌رسد عاشق می‌شود. اما عاشق ماندن او به بخش پایدارتری از مغز مربوط است که در سن ۲۸ سالگی به بلوغ خود می‌رسد.

 

عشق کودکانه با لذت فراوانی در ابتدای آغاز رابطه همراه است. اما به واسطه خودخواهی و عدم توانایی در درک دیدگاه طرف مقابل، به تدریج شادابی خود را از دست می‌دهد و درد و غصه وارد رابطه می‌شود. اما عشق بزرگسالی از عمیق‌ترین بخش وجود انسان نشات می‌گیرد و با همدلی، مهربانی و مراقبت و از همه مهم‌تر، توان درک دیدگاه طرف مقابل همراه است.

 

در عشق‌های بزرگسالی، حمایت کردن بیشتر از مورد حمایت قرار گرفتن ارزش دارد.

 

آیا تا به حال از این تعجب کرده‌اید که چرا در محیط کار یا جمع‌های دوستانه می‌توانید بسیار صبور، فرهیخته و پرمایه رفتار کنید اما در محیط خانوادگی حتی ساده‌ترین رفتارهای مبتنی بر بلوغ فکری همچون همکاری یا مذاکره را هم بلد نیستید؟

 

واقعیت این است که همه انسان‌ها در محیط‌های خانوادگی با مغز کودکانه خود زندگی می‌کنند زیرا عشق باعث می‌شود عمیق‌ترین آسیب‌پذیری‌های ما را تحت تاثیر قرار بگیرند. هیچ کسی نمی‌تواند به راحتی «دکمه‌های عشق ما را فشار دهد»، به جز کسانی که عاشق آنها هستیم. با اینکه یک کودک نوپا در مورد وضعیت احساسی خود هیچ اختیاری ندارد اما از وضعیت احساسی دیگران با قدرت زیاد استفاده می‌کند.

 

بزرگسالانی که همانند یک کودک عشق‌ورزی می‌کنند نیز باعث می‌شوند تا معشوق آنها از داشتن علایق، سلیقه‌ها و آسیب‌پذیری‌های خود که بازتاب دهنده حس لطیف مغز کودک نیستند، احساس بد داشته باشند. به این مفهوم که هر چیزی که باب میل آنها نباشد یا آنها آن را دوست نداشته باشند می‌تواند به محلی برای دعوا و مشاجره تبدیل شود.

 

اغلب عاشقانی که با مغز کودک عاشق شده‌اند از این موضوع شکایت دارند که: «تو باید بیشتر شبیه من باشی.» یا «تو باید دقیقا مثل من فکر و رفتار کنی.» کسانی که با مغز کودک عاشق شده‌اند پس از اینکه معشوق آنها همانند یک انسان بالغ و مستقل رفتار می‌کند و عینا کارها و حس‌های آنها را تقلید نمی‌کند، سرخورده و طرد می‌شوند.

  

مهارت حفظ رابطه عاطفی : داشتن دید دوگانه

بهترین و مناسب‌ترین راهکار برای داشتن یک رابطه عاطفی سالم و پایدار این است که بتوانید در کنار دیدگاه‌ها و نظرات خود، به عقاید و باورهای طرف مقابل خود هم احترام بگذارید و آن را درک کنید. یعنی از دید طرف مقابل دنیا را نگاه کنید. به زبان ساده‌تر، وقتی بتوانید از نگاه عشق خود جهان را ببینید، رابطه عاطفی سالم و سرشار از شادی را تجربه خواهید کرد.

 

فقط افرادی که توانایی دیدن جهان از نگاه معشوقشان را دارند، همیشه واکنش‌های صحیح و مناسبی در شرایط مختلف از خود نمایش می‌دهند. با داشتن نگاه دو گانه به مسایل زندگی شما می‌توانید با حفظ دیدگاه خود به درک هر چه بهتر عقاید و نظرات معشوقتان نیز بپردازید و به این ترتیب می‌توانید درک عمیق‌تری از وی داشته باشید.

 

 

حدس زدن واکنش‌های همسر

بخش کوچکی از غشای فوقانی و جلویی مغز انسان به تحلیل رفتارهای فرد می‌پردازد. این بخش در زمان برانگیختگی‌های احساسی کاملا خاموش و غیرفعال می‌شود. همچنین باید بدانید که مغز انسان در راستای ردیابی و تحلیل رفتارهای دیگران رشد پیدا می‌کند، نه خود فرد. بعلاوه، احساسات منفی در وجود انسان متفاوت از آن چیزی است که در ظاهر دیده می‌شود.

 

به طور مثال، هنگامی که رنجیده و ناخشنود هستیم، احساس می‌کنیم که به ما بی‌انصافی شده، از ما سواستفاده شده یا نادیده گرفته شده‌ایم. در حالی که در ظاهر ما خودخواه، طلب‌کار، بی انصاف یا نامهربان به‌نظر می‌رسیم. اگر همسر شما برداشت اشتباهی نسبت به رفتارتان داشت، حتما احساسات درونی خود یعنی احساس گناه، شرمندگی، غم یا ترس را برای او توضیح دهید. بعلاوه، اجازه ندهید رفتارهایی همچون شاکی بودن، خشم، انکار یا عیب‌جویی کردن رابطه‌تان را به خطر بیندازند.

 

پیوستگی احساسی که رابطه دو نفر را حفظ می‌کند همانند کانالی برای انتقال احساس و رفتار متقابل عمل می‌کند. هنگامی که شریک عاطفی شما چیزی را حس می‌کند، شما نیز به‌صورت خودکار همان احساس را تجربه خواهید کرد. اگر این حس منفی است، ممکن است به مغز کودک خود رجوع کرده و معشوق خود را برای داشتن آن حس مورد سرزنش قرار دهید:

  

من حس ناامیدی دارد، یعنی تو ناامیدکننده‌ای

من احساس می‌کنم طرد شده‌ام، یعنی تو خودخواه، سرد یا بی تفاوت هستی

من حس می‌کنم تحت کنترل هستم، یعنی تو کنترل‌کننده‌ای

چنین برداشت‌های اشتباهی هر نوع رابطه‌ای را تخریب می‌کنند. در بهترین حالت، این استنباط‌های غلط سبب می‌شوند تا شریک عاطفی ما رفتار دفاعی به خود بگیرد. اما بدترین حالت آن این است که همه ارتباط‌ها و پیوستگی‌های احساسی بین دو نفر شکافته شده و از بین می‌روند.

چگونه رابطه با دختر را حفظ کنیم

  

مزایای داشتن نگاه دوگانه در زندگی مشترک

با داشتن نگاه دوگانه (نگاه جهان از چشم طرف مقابل) ما یاد می‌گیریم از گیرنده‌های درونی احساسات برای درک و بینش بیشتر استفاده کنیم:

  

من حس ناامیدی دارد، یعنی تو هم احتمالا همین احساس را داری

من احساس می‌کنم طرد شده‌ام، یعنی ممکن است تو هم گیج و سرگشته باشی

من حس می‌کنم تحت کنترل هستم، یعنی تو احساس نگرانی یا بی اختیار بودن داری

داشتن چنین احساساتی باعث همدلی بیشتری شده و از بروز هرگونه رفتار تدافعی یا واکنش‌های بد و تلخ پیشگیری می‌کند.

 

در مغز کودک ما احساسات آسیب‌پذیر یا تقصیرات خود را به شریک عاطفی‌مان نسبت می‌دهیم: «تو باعث شدی من خیلی عصبانی شوم.» اما در مغز بزرگسال و با داشتن دید دوگانه، تشویش، نگرانی، خشم، شرمندگی و …. خود را به دیگری نسبت نمی‌دهیم و به مرحله‌ای از درک رسیده‌ایم که می‌دانیم این احساسات در ذهن طرف مقابل هم تغییراتی ایجاد می‌کند. مثلا: «من بسیار عصبی هستم و می‌دانم که این شرایط تو را ناراحت می کند. اما مطمئنم که می‌توانیم با کمک هم راهی برای از بین بردن این حس‌های منفی پیدا کنیم.»

 

وقتی مشکلات خود را درک کنید و دنبال مقصر برای آنها نگردید، همچنین وقتی بفهمید که رفتارهای منفی شما موجب ناراحتی طرف مقابل می‌شود، این شانس را دارید که به جای بحث و مشاجره و دعوا، به حل مشکل پرداخته و با همکاری هم حس‌های منفی را از بین ببرید.

 

مغز بزرگسال می‌داند که در یک رابطه عاطفی به جای ایجاد مشکل برای همدیگر لازم است به حل آن با همکاری یکدیگر پرداخت. به جای اینکه تقصیرها را گردن همدیگر بیندازید باید راهی پیدا کنید که احساسات منفی هر دو نفرتان از بین برود.

 

منبع : rooziato.com

 

دانستنیهای قبل و بعد از ازدواج


درمان نازایی با بالاترین درصد موفقیت


اقساط36ماهه لوازم خانگی بدون پیش پرداخت

تهیه اینترنتی بلیط اتوبوسVIPبه قیمت ارزان


یادگیری زبان انگلیسی با اینترنت نیم بها

پرفروش ترین پکیج‌های جنسی رو از اینجابخر


تعیین جنسیت پیش از بارداری

هتل و بلیط مقصد موردنظرت رو آنلاین رزرو کن


ماشین لباسشویی با آبکشی شرعی


درخواست وکیل طلاق و مشاوره تلفنی رایگان


پد تاخیری مردانه با استفاده سریع و آسان


ارسال محرمانه محصولات جنسی


اگر شما هم مشکل ملکی دارید تماس بگیرید


درمان نازایی زنان و مردان


آموزش زبان را با یک جلسه رایگان شروع کن

Makan Inc.| All Rights Reserved – © 2013 – 2021

جستجو در سایت


داشتن یک رابطه عاطفی سالم کار
ساده ای نیست. شاید شما رفتارهایی از خود نشان دهید که به خیال تان برای رابطه
عاطفی مفیدند، اما واقعیت چیز دیگری است. بسیاری از کارهایی که ما انجام می دهیم در
دراز مدت رابطه را ویران خواهند کرد. اگر شما هم دوست دارید بدانید که این رفتارها
کدامند، در ادامه مطلب با ما همراه باشید. 

اکثر ما این اجازه را به خودمان
می دهیم که در سبک زندگی و رفتار شریک زندگی مان دخالت کنیم و اگر چیزی به میل ما
نباشد، آن را تغییر دهیم. تصور می کنیم که طرف مقابل باید قهرمان زندگی ما باشد و
آنطور که ما می خواهیم رفتار کند، در حالی که این غیر ممکن است. جز برخی از
رفتارهایی که برای رابطه عاطفی مخرب اند، شما نباید برای تغییر دادن شخصیت شریک
زندگی تان تلاش کنید، بلکه احترام گذاشتن به او و طرز فکرش از ضروریات رابطه است.

مطمئنا شما باید شریک زندگی تان
را در اولویت قرار دهید اما نباید در این کار افراط کنید، بدین معنی که خود و
نیازهایتان را نادیده بگیرید و تنها به او توجه کنید. اگر قدرت تان را فدای شریک
زندگی تان کنید، خیلی زود از چشم او هم خواهید افتاد. شما باید در هر زمینه ای
تعادل را حفظ کنید، در غیر این صورت مانند برده ای خواهید شد که هیچ اراده ای از
خود ندارد. بنابراین قبل از هر کسی به خودتان اهمیت دهید تا بتوانید فرد بهتری برای
شریک زندگی تان باشید.

چگونه رابطه با دختر را حفظ کنیم

بسیاری از افراد، پس از چند بار
قرار ملاقات، سریع تصمیم به ازدواج می گیرند در صورتی که شناخت کافی از هم ندارند.
این باعث می شود که پس از مدتی از هم خسته شوند و به این نتیجه برسند که برای هم
ساخته نشده اند.  آیا شما بعد از چندین دیدار به تمام رفتارها و عادات طرف مقابل
تان شناخت پیدا کرده اید؟ آیا می دانید که او با چه افرادی در تماس است یا دوستان
او چه کسی هستند؟ یا این که در مواقع سخت و ناراحتی چه عکس العملی از خود نشان می
دهد؟… اگر می خواهید برای زندگی آینده تان انتخاب درستی داشته باشید، باید به طور
کامل شریک زندگی تان را بشناسید که این احتیاج به زمان دارد. پس اگر می خواهید که
پشیمانی به سراغ تان نیاید، زود تصمیم نگیرید.

سازش و توافق لازمه یک رابطه
عاطفی سالم است اما این بدین معنی نیست که شما همیشه از خواسته ها و علاقمندی
هایتان به خاطر طرف مقابل، بگذرید. اگر شما نیازهای خود را همیشه نادیده بگیرید، در
واقع به خودتان خیانت کرده اید. بنابراین گاهی لازم است که خواسته های خود را به
شریک زندگی تان ترجیح دهید، حتی اگر قرار است که چند ساعتی از او دور بمانید.

درست است، ما از بسیاری از
رفتارهای شریک زندگی مان راضی و خشنود نیستیم اما نباید او را توسط این رفتارها
تهدید کنیم. به عنوان مثال اگر شما دوست ندارید که شریک زندگی تان با جنس مخالف در
ارتباط باشد، نباید به او بگویید که اگر این کار را کردی، رابطه ما تمام خواهد شد.
با این ترفند نه تنها او به شما وفادار نخواهد ماند بلکه برعکس، حقیقت را نیز از
شما پنهان خواهد کرد. بنابراین برخلاف چیزی که شما تصور می کنید، تهدید در رابطه
عاطفی اشتباه محض است.

رابطه عاطفی شما جزیی از زندگی
شخصی تان است، بنابراین لزومی ندارد که آن را با دیگران به اشتراک بگذارید. اگر شما
هر لحظه از زندگی مشترک تان را در شبکه هایی چون فیسبوک، اینستاگرام و… به اشتراک
بگذراید، در واقع هیچ رابطه شخصی با شریک زندگی تان نخواهید داشت، به علاوه دیگران
نیز علاقه ای ندارند که از هر دقیقه زندگی شما باخبر باشند. آنچه برای شما جذاب
است، شاید برای دیگران هیچ جذابیتی نداشته باشد، بنابراین زندگی خصوصی خود را برای
خودتان نگه دارید.

رابطه عاطفی شما جزیی از زندگی
شخصی تان است، آن را با دیگران به اشتراک نگذارید‎

آیا شما هم جزو افرادی هستید که
در زمان های ناراحتی از بحث کردن گریزانند؟ ممکن است در عصبانیت و ناراحتی گفتگوی
شما حالت دعوا به خود بگیرد اما باز این شرایط بهتر از حرف نزدن است. بحث نکردن در
دراز مدت شما را از شریک زندگی تان دور و دورتر خواهد کرد. حرف زدن، حتی اگر به
دعوا منتهی شود، نشاندهنده این است که شما برای رابطه تان ارزش قائلید و برای بهبود
آن تلاش می کنید، به علاوه به شریک زندگی تان نیز اعتماد دارید و مشکلات و ناراحتی
های خود را با او در میان می گذارید. بنابراین بحث کردن خود یکی از علائمی است که
نشان می دهد شما هنوز هم به رابطه عاطفی تان اهمیت می دهید.

در ابتدای هر رابطه، ممکن است که
ما آنقدر محو زیبایی و خوبی های طرف مقابل مان باشیم که نقض های او را نبینیم. اما
هر چه که رابطه بیشتر پیش می رود متوجه می شویم که او هم مانند دیگران یک انسان
معمولی است. بنابراین شما نباید طوری نشان دهید که شریک زندگی تان یک انسان کامل و
بی عیب و نقص است زیرا این موضوع نه تنها بعدها توی ذوق خودتان می زند، بلکه ممکن
است انتظارات طرف مقابل تان را هم بالا برده و برای او یاس و ناامیدی به همراه
آورد.

مطمئنا شما تمام رفتارهای شریک
زندگی تان را نمی پسندید، اما آیا منطقی است که تمام آنها را مطرح کنید. برخی از
رفتارها هستند که اهمیت چندانی ندارند. به عنوان مثال امروز شما رفتاری از شریک
زندگی تان می بینید که ناراحت تان می کند اما اگر این رفتار او فردا صبح که از خواب
بیدار شدید از یادتان رفته بود، بدین معنی است که اهمیت چندانی ندارد و مطرح کردن
آن نیز غیر ضروری است. بنابراین رابطه خود را به خاطر مشکلات کوچیک متشنج نکنید.

زندگی پستی و بلندی های خود را
دارد. مسلما شرایط همیشه آنطور که ما می خواهیم نخواهد ماند و وظیفه زوج ها این است
که در این شرایط همدل و سنگ صبور هم باشند. اگر شما تنها به این علت که دوست ندارید
شریک زندگی تان را ناراحت ببینید، از بیان مشکلات و نگرانی هایتان خودداری می کنید،
در واقع دارید به رابطه خود آسیب می رسانید. یک رابطه زمانی موفق است که هر دو طرف
در هر شرایطی، چه خوب و چه بد، کنار هم باشند، نه فقط در خوشی ها.  

زمانی که ما وارد یک رابطه عاطفی
می شویم، در واقع مسئولیت فرد دیگری را نیز به عهده گرفته ایم اما این که خودمان را
مسئول خوشحالی او بدانیم، کار اشتباهی است. هر کسی خود مسئول شاد کردن زندگی خود
است. به بیان دیگر، شادی شخصی، انتخاب خودمان است. بنابراین اگر شما خودتان را
مسئول شاد کردن شریک زندگی تان بدانید، بعد از مدتی نه تنها خودتان بلکه طرف مقابل
تان نیز تبدیل به فردی افسرده خواهید شد. 

شاید حسادت در ابتدای رابطه
برایتان رمانتیک باشد و به شما ثابت کند که برای طرف مقابل تان مهم هستید اما هر چه
رابطه بیشتر پیش می رود، ممکن است که این حس رابطه تان را ویران کند. طبیعی است که
هر دو طرف رابطه باید مراقب رفتارهای خود و افرادی که با آنها در تماس اند باشند
اما حسادت بیش از حد نشاندهنده عدم اعتماد و احترام به طرف مقابل است که در دراز
مدت رابطه شما را ویران خواهد کرد. بنابراین بهتر است که آن را کنترل کنید.

وابستگی در هر رابطه ای طبیعی است
اما اگر در آن افراط شود، نه تنها شما را به شریک زندگی تان نزدیک تر نخواهد کرد،
بلکه او را از شما نیز خواهد گرفت. اگر شما مرتب به عشق زندگی تان بگویید که بدون
او نمی توانید زندگی کنید، در واقع این پیغام را به او منتقل می کنید که در زندگی
هیچ استقلالی ندارید و اگر یک روز او در کنارتان نباشد، نمی توانید از پس خود و
احساسات تان برآیید. این حرف شما مسئولیت های شریک زندگی تان را دو چندان می کند
طوری که ممکن است برای جلوگیری از وابستگی بیشتر شما را ترک کند. بنابراین حتی اگر
در رابطه ای عاطفی به سر می برید، باید استقلال داشته باشید.

زمانی که شما کل روز را با شریک
زندگی تان می گذرانید، در واقع هویت اصلی خود را از دست می دهید. به عنوان مثال
دوست دارید کارهایی انجام دهید که او دوست دارد، یا دور دوستان و خانواده تان را خط
بکشید یا حتی به باشگاه ورزشی نروید تا زمان بیشتری را در کنار او باشید… در واقع
کل برنامه زندگی شما هول محور او می چرخد، در صورتی که ما باید یاد بگیریم که در
کنار دیگری برنامه و هدف های زندگی خودمان را نیز پیش ببریم. بنابراین همه ما به
زمان های تنهایی احتیاج داریم تا بتوانیم خود و آنچه به راستی دلمان می خواهد را
پیدا و به آن عمل کنیم. 

منبع:
برترینها


 

 

 بخش مشاوره و پرسش و پاسخ

شناسه کاربری 

رمز عبور             


  

عضویت در سایت


دسته بندی مطالب

مطالب روابط جنسی و زناشویی

مطالب دوران قبل از ازدواج

مطالب پزشکی و سلامت

مطالب تربیت فرزندان

مطالب احکام شرعی

مطالب روانشناسی

چگونه رابطه با دختر را حفظ کنیم

مطالب اجتماعی

مطالب صوتی

ویدئو

خدمات عمومی


 


 افراد آنلاین :


1968


بازدید امروز:


39106


بازدید دیروز:


232261520


آمار کل:

مشاوره
ازدواج و مشاوره زناشویی تنظیم خانواده ،کلیه حقوق مادی و
معنوی مروبط به مطالب اختصاصی ثبت شده و ترجمه شده در این
سایت برای پایگاه اطلاع رسانی تنظیم خانواده محفوظ است.

هر فرد در برخورد با دیگران باید بداند که چگونه رفتار کند و چه رفتاری درست است و چه رفتاری غلط. رفتار هر شخصی نشان دهنده شخصیت اوست. در ارتباط با جنسی مخالف نیز باید مردان رفتار مناسب داشته باشند.

راه های گوناگونی برا ارتباط با جنسی مخالف وجود دارد که در چارچوب های فرهنگی هر کشوری فرق دارد.

در این مطلب در مورد نحوه ارتباط با جنسی مخالف و نکاتی که باعث رابطه ای موفق می شوند می خوانید.

 

چگونه رابطه با دختر را حفظ کنیم

دوستی با جنس مخالف

هنگام ارتباط با شخصی دیگر باید جوری برخورد کنید که ارزش شما حفظ شود و زمانی که شما به شان و ارزش های خود احترام می گذارید، دیگران نیز در ارتباط با شما این حدود و حرمت ها را حفظ می کنند. پس طوری روابط خود را تنظیم کنید که به خودتان احترام بگذارید. انسان هایی که به نیاز های روانی سطوح بالا در خود توجه می کنند در ارتباط با دیگران احترام را حفظ می کنند و از اهداف سودجویانه دوری می کنند.

رابطه با جنس مخالف

میان شرم و حیا تفاوت وجود دارد. شرم به معنی خجالت و کم رویی در افراد است این نوع برخورد در روابط اجتماعی فرد را دچار مشکل می کند و مانع برقراری روابط اجتماعی بالا می شود اما اصطلاح حیا یک ویژگی اخلاقی و شخصیتی مناسب در فرد می باشد که نشان دهنده ی خویشتنداری و رعایت مسائل عرفی در انسان است.

 

 

 

حیا در فرد یک ویژگی مثبت و توانایی در او محسوب می گردد در حالیکه شرم می تواند موجب محدودیت هایی در برقراری روابط فرد با دیگران شود و یک ضعف در او باشد.

چطور با جنس مخالف وارد رابطه شویم؟

کسانی که در روابط با جنس مخالف دچار شرم و خجالت زدگی می شوند نمی توانند برخورد اجتماعی مناسبی داشته باشند و در ارتباط با جنس مخالف تفاوت قائل می شوند اینگونه افراد در ارابطه با جنس مخالف دچار حالت های نامتعادل و به اصطلاح دست پاچگی می شوند که این مورد موجب ضعف اینگونه افراد در برقراری این نوع روابط می شود.

آن دسته از افرادی که در برخورد با جنس مخالف به اصطلاح حیا دارند در حین رعایت شئون و مسائل دیگر می تواندد رابطه ای سالم و اجتماعی برقرار کنند.

عده ای از افراد در برخورد با جنس مخالف دچار اضطراب های غیر قابل کنترل می شوند که این اضطراب در رفتار آن ها مشخص خواهد شد این هیجانات به شکل های مختلفی در فرد دیده می شود حالت هایی همچون: دست پاچگی، ترس، نگرانی و بالا رفتن ضربان قلب.

عاشق جنس مخالف شدن

شما در روابط خود باید سعی کنید این اضطراب ها و هیجانات را کنترل کرده و بر آن ها غلبه کنید. روان شناسان در ارتباط با جنس مخالف توصیه می کنند که اضطراب خود را کنترل نمایید و خونسردتر برخورد کنید این امر موجب تصمیم گیری درست و بروز رفتار صحیح در شما می شود.

بعضی از رفتارهایی که در میان جامعه وجود دارد و در ارتباط با جنس مخالف است رفتارهایی است پرخاشگرانه که موجب آزار و اذیت هایی در جامعه برای جنس مخالف می شود. به عنوان مثال: رفتارهای ناهنجار یک پسر نوجوان در برخورد با یک دختر، رفتاری نادرست است که عواقبی را در جامعه در پی دارد.

نوجوانانی که در خانواده هایی با فرهنگ هایی به نسبت باز بزرگ شده اند در برخورد با جنس مخالف به مسائل شرعی و عرفی توجهی نمی کنند که این می تواند موجب بروز مشکلاتی در میان جامعه و برای خود افراد شود.

شرکت در مراسم های جشن تولد مختلط یا سایر جشن هایی که خانواده ها با حضور فرزندان در آن مشکلی ندارند محل شکل گیری بسیاری از این روابط نادرست می باشد.

در این مقاله با چگونگی برخورد صحیح و موفق با جنس مخالف آشنا شدید. در جامعه ی امروزه که روابط میان دختر و پسر گسترده شده و در محیط های مختلف کاری و آموزشی با این نوع روابط سرو کار دارید باید چارچوب ها و اصول برقراری این گونه روابط را نیز بدانید.

منبع آرگا

همچنین بخوانید :

چگونه رابطه با دختر را حفظ کنیم
چگونه رابطه با دختر را حفظ کنیم
0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *