چگونه رابطه عاطفی را شروع کنیم

 
helpkade
چگونه رابطه عاطفی را شروع کنیم
چگونه رابطه عاطفی را شروع کنیم

شروع رابطه عاشقانه آن هم بعد از چندین تجربه شکست به نظر کاری سخت و غیر ممکن می‌آید. شروع و برقراری یک رابطه عاشقانه موفق یک مهارت و هنر است که پیامدهای بسیار مثبتی در زندگی به همراه دارد. داشتن یک رابطه تنها منوط به روزهای اول آشنایی نیست بلکه حفظ رابطه عاشقانه در تمامی طول رابطه نیاز به تلاش دارد. نوع برخورد و جنس ارتباط از همان ابتدای رابطه می‌تواند تعیین کننده نوع ارتباط دو طرف در سال‌های آینده نیز باشد. از این جهت اگر می‌خواهید یک ازدواج و یا رابطه ای گرم داشته باشید، باید در آغاز به مسائل زیادی، توجه داشته باشید. در ادامه به اصول و راه‌های شروع رابطه عاشقانه می‌پردازیم.

برای شروع یک رابطه عاشقانه پیش از آن که کسی را برای چنین ارتباطی کاندید کنید، لازم است مسائلی را پیش خود حل نمایید. هر کسی این امکان را دارد که یک رابطه عاشقانه داشته باشد. نگاه شما به رابطه با جنس مخالف مهم‌ترین عامل تعیین کننده برای نوع رابطه است. اگر فکر می‌کنید امکان شروع یک رابطه عاشقانه را دارید، به 9 نکته زیر توجه کنید:

برای شروع یک رابطه عاشقانه در قدم اول باید از معیارها و خصوصیات ظاهری و شخصیتی فردی که شما را جذب می‌کند، آگاه باشید و براساس آن فردی را برای شروع رابطه عاشقانه انتخاب کنید. پس برای رسیدن به  اهداف خود و برآورده شدن انتظارات‌تان باید قبل از آغاز یک رابطه، شخصیت، تمایلات جنسی و عواطف خود را مشخص کنید. چون شما نمی‌توانید خصوصیات طرف مقابل خود را تغییر دهید تا در رابطه احساس رضایت کنید؛ بلکه باید بر اساس معیارهای خودتان انتخاب درستی داشته باشید. برای انتخاب همسر مناسب نیز شما نیاز به تعیین این معیارها خواهید داشت. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه انتخاب همسر مناسب کلیک کنید. 

در روزهای اولیه آشنایی، سعی کنید شور و شوق زیاد از حدتان را برای قرار گذاشتن کنترل کنید. افراد در یک رابطه توجه و عاطفه می‌خواهند ولی زیادی در دسترس بودن در ابتدای رابطه ناخوشایند است. هفته ای یک یا دو بار دیدار با معشوق کافی است. در صورتی که هر دوی شما، برای دیدن بیشتر یکدیگر مشتاق هستید، می‌توانید تعداد این ملاقات‌ها را بیشتر کنید. با این حال توجه داشته باشید که دیدارهای زیاد، می‌تواند به بی میلی طرف مقابل منجر شود. پس بهتر است در هفته‌های ابتدایی به یکدیگر فرصت دهید تا زمانی برای تصمیم گیری و انتخاب داشته باشید.

چگونه رابطه عاطفی را شروع کنیم

نداشتن رابطه جنسی در ابتدای رابطه بسیار حائز اهمیت است. پیش زمینه یک رابطه جنسی سالم، شکل گیری صمیمیت، تعهد و اعتماد است. به خصوص اینکه معمولا دختران بعد از برقراری رابطه جنسی به طرف مقابل خود وابسته‌تر می‌شوند و بر عکس مردان ممکن است علاقه اولیه خود را از دست بدهند. همچنین می‌توانید برای اطلاع از رابطه جنسی پیش از ازدواج کلیک کنید.

اینکه بخواهید در شروع یک رابطه عاشقانه روی فرد مقابل خود حس مالکیت داشته باشید یک امتیاز منفی محسوب می‌شود. حس مالکیت نشان دهنده ناامنی وجودی شماست پس در صورتی که قصد برقراری رابطه طولانی مدت با فردی را دارید، نمایان شدن نشانه‌های حسودی به خصوص در ابتدای رابطه چندان خوشایند نیست. شما نمی‌توانید از کسی انتظار داشته باشید که روابط خودش را محدود کند یا بخواهید از تمام رفت و آمدهایش خبر داشته باشید. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه حس مالکیت کلیک کنید. 

زمانی که به تازگی رابطه‌ای را با کسی آغاز کرده‌اید، لزومی ندارد که در همان ابتدا جمله جادویی “من عاشقت هستم” را به کار ببرید. عاشقی قبل ازدواج زیبا به نظر می‌رسد، اما در ابتدا از احساس و انتخاب خود مطمئن شوید و به خودتان فرصت دهید و سپس علاقه خود را قاطعانه بیان کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه عاشقی قبل ازدواج کلیک کنید. 

در اوایل دوستی های قبل ازدواج هر دو طرف برای راضی کردن طرف مقابل‌شان ممکن است کارهایی بکنند. اما زدر ابتدای رابطه لازم نیست هدیه‌های گران قیمت بخرید یا برنامه‌هایی که هزینه‌های زیادی را به شما تحمیل می‌کند، تدارک ببینید. زمانی که در رابطه به حدی از آشنایی و اعتماد رسیدید، مطابق خواسته خود اقدام کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه  دوستی های قبل ازدواج کلیک کنید. 

اعتماد، قطب اساسی در یک رابطه است. برقراری یک رابطه عاشقانه پایدار نیازمند سخت کوشی و تلاش فراوان است که پیش نیاز آن بنا کردن پایه‌های اعتماد است؛ پس از جانب خود مطمئن شوید که به فرد دیگری احساسی ندارید، سپس رابطه جدید را آغاز کنید. بازسازی رابطه بعد از دروغ گفتن دشوار است چرا که احساسات طرف مقابل جریحه دار می‌شود.

در یک رابطه سعی کنید کمی مرموز باشید. این ویژگی به جذابیت و چالش برانگیز شدن رابطه کمک می‌کند. زمانی که شما از تمام مهره‌های خود استفاده می‌کنید، برای طرف مقابل پیش بینی حرکت بعدی شما کار سختی نخواهد بود که این باعث می‌شود رابطه خسته کننده باشد.

یک رابطه عاشقانه مانند بذری است که باید به تدریح رشد کند و شکوفا شود. پس برای داشتن یک رابطه رومانتیک باید صبور باشید و عجله نکنید. به یکدیگر فرصت دهید تا از عمق گرفتن رابطه تان و شاخ و برگ گرفتن بذر عشقتان در کنار یکدیگر لذت ببرید. در صورتی که قصد ازدواج دارید توصیه می‌شود مقاله شناخت پیش از ازدواج را مطالعه نمایید. 

شروع یک رابطه عاشقانه کار بسیار لذت بخشی است اما ممکن است کمی نگران کننده هم باشد. شروع رابطه اصولی دارد که اگر طبق آن‌ها پیش بروید، احتمال موفقیت رابطه‌تان تا حدود زیادی افزایش پیدا می‌کند. اما در نهایت بهتر است که قبل از شروع هر رابطه‌ای با یک روانشناس صحبت کنید تا شما را در این زمینه راهنمایی کند. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه مشاوره ازدواج کلیک کنید. 

برای دریافت مشاوره در زمینه راه های شروع یک رابطه عاشقانه می توانید با مشاوران مرکز مشاوره روانشناسی حامی هنر زندگی از طریق تلفن ثابت از کل کشور با شماره 9099075228 و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگیرید.

هنر زندگی اولین سامانه مشاوره روانشناسی تخصصی کشور با مجرب ترین مشاوران روانشناسی پاسخگوی سوالات و مشکلات شما در زمینه های مشاوره خانواده ، ازدواج ، طلاق ، تربیت کودک ، جوانان ، مهارت های ارتباطی ، ترک اعتیاد ، مشاوره روانشناسی ، روان درمانی و … می باشد. به امید زندگی شاد و سالم برای یکایک مردم ایران…

با عضویت در خبرنامه، از جدیدترین و بهترین کتاب ها و مقالات روانشناسی اطلاع پیدا کنید…

© کلیه حقوق برای حامی هنر زندگی محفوظ می باشد. انتشار مقالات با ذکر منبع بلامانع می باشد.

شروع یک رابطه عاشقانه جدید‎

 

قوانین را فراموش کنید. به این فکر نکنید که «اون از من خوشش نمی‌آید.» درواقع، همه سردرگمی‌هایی که برای پیدا کردن آقا یا خانم ایده آل برای خودتان ایجاد می‌کنید را کنار بگذارید.

 

چگونه رابطه عاطفی را شروع کنیم

آنهایی که قلباً از انتخاب شریک‌زندگی خود خوشحال و راضی‌اند، وقت بیشتری را برای شناخت و رشد فردی خودشان صرف کرده‌اند تا اینکه بخواهند برای جذب عشق به سمت خودشان تلاش کنند. به جای اینکه برای به دام کشیدن کسی که دوست دارید وارد بازی شوید، تمرکزتان را روی این پنج اصل قرار دهید و خواهید دید که به مرور زمان، شریک‌زندگی مناسب سر راهتان قرار خواهد گرفت.

 

۱. خودتان را از نظر جنسی و احساسی درک کنید. اگر هنوز خودتان را از نظر جنسی و احساسی درک نکرده‌اید، از جایگاهی وابسته و غیرمستقل از نظر احساسی وارد یک رابطه خواهید شد. ممکن است این امید غیرواقع بینانه را داشته باشید که فردی دیگر بتواند شما را درک کرده و خوشحالتان کند – حتی وقتی خودتان نمی‌توانید اینکار را بکنید. اینکه مستقیماً با طرفتان درمورد احساسات و خواسته‌های جنسی‌تان صحبت کنید خیلی مهم است چون اینکه به این امید باشید که او بتواند احساسات شما را بشناسد و خودش بفهمد که در رابطه‌جنسی چه می‌خواهید یک فانتزی بیهوده است. ولی قبل از آن خودتان باید از واکنش‌های احساسی‌تان به آدمها و اتفاقات در زندگی‌تان آگاه شده باشید. به واکنش‌هایتان توجه کنید و آنها را برچسب‌گذاری کنید. به احساساتتان فکر کنید و درمورد آن با دیگران صحبت کنید، البته بدون این توقع که آنها سعی کنند حال شما را بهتر کنند.

 

۲. حرف‌هایی که آدمها درمورد خودشان می‌زنند و نشان می‌دهند را باور کنید. کاملاً عادی است که وقتی جذب یک نفر می‌شوید بخواهید رفتارهای بد آنها را توجیه کنید. اگر کسی با بی‌احترامی با شما رفتار می‌کند یا باعث ناراحتی‌تان می‌شود، این اطلاعات را درمورد شخصیت او بگیرید. اگر سعی می‌کنید با کسی حرف بزنید ولی او شما را نادیده می‌گیرد یا می‌خواهد بدرفتاری خود با شما را توجیه کند، این را جدی بگیرید. ممکن است واقعاً آن فرد شریک خوبی برای زندگی‌تان نباشد. اگر مردی می‌گوید که در رابطه به دنبال هیچ چیز جدی‌ای نیست یا به فضای تنهایی زیادی نیاز دارد، او را رها کنید. او به هیچ عنوان هدف مشترکی با شما ندارد. حرف‌هایی که آدمها درمورد خودشان می‌زنند را باور کنید. اگر بچگانه یا غیرمحترمانه رفتار می‌کنند یا حرف‌هایی می‌زنند که باعث رنجش‌خاطر شما می‌شود، از آن رابطه بیرون بیایید. این وظیفه شما نیست که رفتار کردن را به کسی یاد دهید. وظیفه شما فقط کار کردن روی خودتان و کمک به رشد و پیشرفت فردی خودتان است.

 

۳. از صمیمیت جنسی دوری کنید. سعی نکنید با عجله کردن برای برقراری رابطه‌جنسی به صمیمیت احساسی برسید. اگر به این امید هستید که یک رابطه جنسی موجب ایجاد صمیمیت احساسی بیشتر یا تعهد بین شما شود، دست بکشید، اشتباه می‌کنید: تحقیقات نشان می‌دهد که روابطی که با رابطه‌جنسی قبل از ازدواج و صمیمیت احساسی شروع می‌شوند، به روابطی متعهد تبدیل نخواهند شد. شما با این امید عبث رابطه را جلو خواهید برد درحالیکه می‌توانید وقت و انرژی‌تان را برای شناخت بیشتر خودتان و پیدا کردن کسی که آنچه هستید را دوست داشته باشد، صرف کنید.

 

۴. از نظر روانی خودتان را از والدینتان جدا کنید. این کار اصلاً ساده نیست. و خیلی‌ها فکر می‌کنند که این کار را کرده‌اند ولی در واقعیت اینطور نیست. اگر شما بعنوان یک فرد بزرگسال به والدینتان اجازه دهید که همه نیازهای احساسی شما را برآورده کنند، دیگر انرژی‌ برای روابط و وابستگی‌های عاشقانه خود نگه نخواهید داشت. سعی کنید کم‌کم و تا حد ممکن خودتان را از والدینتان مستقل کنید. این به آن معنا نیست که نمی‌توانید از بودن با والدینتان لذت ببرید، با آنها وقت بگذرانید و با آنها درمورد زندگی و تجربیاتتان حرف بزنید. به این معنی است که: برای اینکه بتوانید به تنهایی تصمیم گیری کنید مستقل شوید. اینکه به صورت افراطی در همه کارهای خود به دنبال نظر، تایید، راهنمایی یا اجازه آنها باشید به این معنی است که برای خودتان زندگی نمی‌کنید. و اگر به والدینتان اجازه دهید همه بار سنگین زندگی شما را بر دوش بکشند، وقتی فردی پا به زندگی شما می‌گذارد، دیگر نخواهید توانست یک انسان کامل باشید و با این فکر وارد آن رابطه می‌شوید که آن فرد هم قرار است مثل والدینتان از شما مراقبت کند به این ترتیب یک رابطه سالم تبدیل به یک رابطه مسموم خواهد شد. باید کنترل زندگی خودتان را به دست گیرید و از اهداف، نیازها و احساساتتان آگاه باشید.

 

۵. خودتان را در موقعیت‌های جدید قرار دهید. یک ایده خیلی پرطرفدار این است که برای پیدا کردن فرد موردنظر اول باید روی رشد و پیشرفت فردی خودتان کار کنید. تجربه من نشان می‌دهد که وقتی خانم‌ها می‌خواهند این کار را انجام دهند، به انزوا کشیده می‌شوند و احساس تنهایی و دور از دسترس بودن می‌کنند. با چنین هدف مبهمی از «کار کردن روی خودتان» قادر به پیشرفت نخواهید بود و تنهایی هم به بقیه مشکلاتتان اضافه خواهد شد. با رشد دادن هوشیاری جنسی و احساسی‌تان روی خودتان کار کنید. درعین‌حال، شما برای شناختن خودتان به روابط جدید عاشقانه و دوستی نیاز دارید. هر قرارملاقات با فردی جدید اطلاعات لحظه‌ای درمورد اولویت‌ها، نقاط قوت و ضعفتان در اختیارتان قرار خواهد داد. اگر به فکر کردن و عمل کردن به طریقی که همیشه می‌کردید ادامه دهید، انگار در باتلاق گیر کرده‌اید. مغز شما توانایی فوق‌العاده‌ای برای تطبیق‌پذیری و رشد دارد – البته اگر به آن اجازه دهید. برای اینکه مغزتان رشد کند باید تحریک‌ها و تجربیات جدیدی به آن بدهید که آن را به چالش بکشد. حتماً چیزهایی هست که دوست داشته‌اید یا می‌خواستید امتحان کنید ولی ترسیده‌اید. برعلیه این اضطراب بجنگید و خودتان را در موقعیت‌های جدید قرار دهید و با آدم‌های مختلف و جدید برخورد کنید و سایر جنبه‌های شخصیتتان را هم رشد دهید.

 

منبع: مردمان

 

دانستنیهای قبل و بعد از ازدواج


خدمات ایمپلنت بدون آسیب رساندن به لثه


بازسازی پیوند عاطفی زن و شوهر


آسانترین راه خرید برنامه در کنسول ps4


درخواست وکیل طلاق و مشاوره تلفنی رایگان


ماشین لباسشویی با آبکشی شرعی


لیفت و پروتز سینه توسط پزشک برتر تهران


عوارض خطرناک لیزر موهای زائد


کاندوم متناسب با نیازت رو اینجا پیداکن


ژل آمیزشی و روان کننده با 25%تخفیف


سفارش آنلاین جدیدترین ست های لباس زیر


برای سفارش این ست فقط کافیه کلیک کنی!


دانستنی های سلامت واژن

تهیه اینترنتی بلیط اتوبوسVIPبه قیمت ارزان


علائم کیست تخمدان | درمان گیاهی

Makan Inc.| All Rights Reserved – © 2013 – 2021

 

در ابتدای یک رابطه چگونه رفتار کنیم؟ این سوال مهمی اسـت زیرا کـه شروع یک رابطه عاطفی می‌تواند بـه یک عمر زندگی مشترک ختم شود، یا این‌کـه می‌تواند آغازگر عاطفه اي باشد کـه با شکست رو بـه رو می‌شود و بعد هم مشکلات عاطفی، پس دانستن قوانین مرتبط با شروع یک رابطه عاطفی میتواند موجب آغاز یک رابطه ایده آل باشد یا این‌کـه از مشکلات احتمالی در همان ابتدا پیشگیري کند.

 

در ابتدای رابطه…

چگونه رابطه عاطفی را شروع کنیم

در ابتدای رابطه تمام حرف ها و کارهای طرف مقابل بـه چشم مـا شیرین و جذاب می‌آید اما همان رفتارها رفته رفته موجب اذيت میشوند. بنابر این بهتر اسـت کـه از همان ابتدا برای رابطه مرزهایی را قائل شویم ودر مورد آن ها با طرف مقابل نیز صحبت کنیم. اما حال این سوال پیش می‌آید کـه چـه محدودیت هایي را باید قائل شویم؟ در مورد کدامیک باید با طرف مقابل مان صحبت کنیم؟

 

شـما باید در همان ابتدای رابطه در مورد این‌کـه چـه نوع رابطه اي میخواهید و چـه انتظارهایی دارید، با طرف مقابل تان صحبت کنید. این موضوع مهمی ست کـه نباید جای هیچ ابهامی در آن باقی بماند. بعنوان مثال شـما بـه دنبال رابطه اي جدی هستید اما طرف مقابل تان رابطه اي معمولی و کوتاه مدت میـــخواهد.

یا این‌کـه شـما دوست ندارید با او از طریق چت در ارتباط باشید اما او انتظار دارد کـه مدام با او در حال چت کردن باشید.. دراین شرایط اگر بدون اطلاع از آنچه طرف مقابل تان میـــخواهد، رابطه را آغاز کنید، خیلی زود بـه مشکل بر خواهید خورد.

 

بـه زمانی برای تنهایی نیاز دارید

هر شخصی حریم شخصی خودرا دارد. وارد رابطه شدن بدین معنی نیست کـه شـما تمام زمان تان را برای طرف مقابل بگذارید. بلکه شـما بـه زمانی برای تنهایی هم نیاز دارید. گرچه این موضوع بدیهی ست اما بهتر اسـت کـه در همان ابتدای رابطه دراین مورد با طرف مقابل تان صحبت کنید.

در غیر این صورت ممکن اسـت موجب سوتفاهم شود. البته زمانی کـه هر فردی بـه تنهایی نیاز دارد، متفاوت اسـت. ممکن اسـت شـما هفته اي 1 روز را بخواهید تنها باشید اما طرف مقابل تان زمان بیشتری را نیاز داشته باشد. از این رو صحبت کردن دراین مورد امری ضروری ست.

 

در شبکه هاي اجتماعی چـه فعالیتی دارید

حتماً شـما هم در شبکه هاي اجتماعی چون اینستاگرام، فیس بوک، تلگرام و غیره فعالیت دارید. تحقیقات نشان داده یکی از مواردی کـه میان زوجین اختلاف نظر و جدایی می اندازد، همین شبکه هاي اجتماعی ست، از این رو شـما باید در مورد آن با طرف مقابل تان صحبت و محدودیت هایتان را مشخص کنید.

بعنوان مثال شـما دوست دارید کـه تصاویر دو نفری تان را منتشر کنید اما اینکار طرف مقابل تان را ناراحت می‌کند یا این‌کـه شـما دوست ندارید غریبه ها را فالو کنید اما این موضوع برای او امری عادی ست. اگر محدودیت هایي راکه در مورد شبکه هاي اجتماعی برای خود و طرف مقابل تان قائل هستید در همان ابتدای رابطه بـه زبان نیاورید، بی شک پس از مدتی جرو بحث هاي شـما آغاز خواهد شد.

 

چـه چیزهایی رابا هم بـه اشتراک میگذارید

مطمئنا شـما از رابطه عاطفی برای خود تعریفی دارید کـه ممکن اسـت با تعریف طرف مقابل تان ازآن متفاوت باشد. مثلاً شـما دوست ندارید کـه هیچ دیواری میان شـما و شریک زندگی تان باشد از این رو تمام جزییات زندگی تان رابا او در بین می‌گذارید اما این موضوع برای طرف مقابل تان تعریف نشده اسـت بـه طوری‌كه او ترجیح می‌دهد مقداری فاصله را همیشه حفظ کند ودر مورد برخی موضوعات با شـما سخن نگوید.

دراین شرایط، مثلاً اگر شـما از او بخواهید کـه پسوردش رابه شـما بدهد، بی شک او خشمگین خواهد شد و از رابطه با شـما عقب خواهد کشید. برای پیشگیری از این اختلاف نظرها، بهتر اسـت کـه همان ابتدای رابطه حریم شخصی خودتان را مشخص کنید.

 

نگاه تان نسبت بـه آینده چیست؟

شـما نمی‌دانید کـه چـه آینده اي انتظارتان را میکشد اما حداقل میتوانید آینده ایده آل تان را تصور کنید. ممکن اسـت شـما دوست داشته باشید کـه هر چـه سریعتر بچه دار شوید یا نه، ترجیح میدهید کـه آزادی عمل بیشتری داشته باشید و بجای آن بـه سفر بروید.

گرچه رابطه اي کـه آغاز کرده‌اید غیرقابل پیشبینی ست اما هم شـما و هم طرف مقابل تان حق دارید نظر یک دیگر را در مورد آینده و برنامه هایي کـه برای آن ریخته اید، بدانید. اگر در آینده اي نزدیک رابطه شـما جدی شود ودر آن زمان یکی از شـما بچه خواست و دیگری نه، چـه اتفاقی خواهد افتاد؟

 

چـه چیزهایی دوست ندارید؟

این موضوع یکی از مهم‌ترین چیزهایی ست کـه حتماً باید در ابتدای رابطه در مورد آن صحبت کنید. همان طور کـه شـما از علاقمندی هایتان حرف زدید، باید در مورد خط قرمزها و چیزهایی کـه دوست ندارید هم صحبت کنید. دراین مورد هم با خود و هم با طرف مقابل تان صادق باشید.

بعنوان مثال بـه او بگویید کـه از بی خبری متنفرید و انتظار دارید کـه او شـما را در جریان کارهایش بگذارد یا این‌کـه دوست ندارید تعطیلات را در خانه بگذرانید. لازم نیست فقط در مورد موضوعات مهم و بزرگ صحبت کنید، شـما باید در مورد رفتارهای کوچکی کـه شـما رابه شدت خشمگین میکند هم حرف بزنید تا طرف مقابل محدودیت هاي شـما را بشناسد ودر طول رابطه انها را رعایت کند.

 

چگونه مشکلات را حل میکنید؟

هیچ رابطه اي بدون اختلاف نظر و مشکل نخواهد بود. دراین شرایط، این شمایید کـه یا باید رابطه رابه گونه اي نظارت کنید کـه مشکل حل شود یا برعکس آن رابه سمتی ببرید کـه از هم بپاشد. بنابر این بهتر اسـت کـه از همان ابتدا در مورد شیوه حل مشکلات تان باهم صحبت کنید.

در غیر این صورت سر مسایل کوچک رابطه شـما از هم پاشیده خواهد شد. بعنوان مثال شـما فردی هستید کـه دوست دارید پس از دعوا تنها باشید یا این‌کـه دوست دارید همان لحظه در مورد مشکل صحبت و آنرا حل کنید. اگر مرزهای یک دیگر را در مواقع سختی و ناراحتی بشناسید، خیلی آسان تر می‌توانید از پس مشکلات تان برآیید.

چگونه رابطه عاطفی را شروع کنیم

 

 

اول هر رابطه عاشقانه اي عشق، نشاط و هیجان موج میزند طوری‌كه شـما هر زمان کـه شریک زندگی تان را می‌بینید، قند در دل تان آب میشود و شروع بـه رویاپردازی در مورد آینده می‌کنید. اما چگونه این نوع احساس و هیجان را ثابت نگه دارید؟ اگر بخواهید کـه رابطه اي بلند مدت داشته باشید، باید از انجام برخی کارها خودداری کنید.

 

ادا در آوردن

در ابتدای رابطه، هر فردی ممکن اسـت کـه برای جذب توجه بیشتر طرف مقابل، تغییراتی بـه رفتار خود دهد. اما بهتر اسـت کـه تخت هر شرایطی خود واقعی تان رابه نمایش بگذارید. اگر بـه دنبال رابطه اي بلند مدت هستید، باید با طرف مقابل تان صادق باشید در غیر این صورت رابطه شـما دوامی نخواهد داشت.

بعنوان مثال اگر سعی کنید کـه رفتاری را طبق خواسته طرف مقابل تان انجام دهید، نه تنها باید آن کار را تا همیشه ادامه دهید بلکه ازآن پس رفتارهای بعدی تان نیز طبق آن تغییر خواهد کرد ودر نهایت روزی می‌رسد کـه شـما از خود واقعی تان بسیار دور شده اید. اما اگر سعی کنید کـه از ابتدای رابطه خود واقعی تان باشید، رابطه اي بادوام تر و حقیقی تر را تجربه خواهید کرد.

 

عجله داشتن

شاید طبیعی باشد کـه هم شـما و هم طرف مقابل تان برای شروع یک رابطه رمانتیک عجله داشته باشید اما یادتان نرود کـه برای پیمودن هر مسیری باید مراحلی را پشت سر گذاشت. شـما نیز باید قدم بـه قدم جلو روید تا شخصیت فرد مورد علاقتان را در موقعیت هاي مختلف بشناسید و سپس برای آغاز یک رابطه جدی تصمیم بگیرید.

بعنوان مثال هرگز قبل از این‌کـه خودتان وی را بـه خوبی بشناسید، وی را بـه خانواده و دوستان تان معرفی نکنید. بنابر این اگر میخواهید کـه رابطه اي مستحکم و همیشگی داشته باشید، صبوری را بیاموزید.

 

وابسته بودن

هر رابطه اي وابستگی می آورد اما این احساس با گذشت زمان بوجود می‌آید، بهمین دلیل عاقلانه نیست کـه شـما از همان ابتدا خودتان را وابسته نشان دهید و لحظه اي از او دل نکنید. اگر مدام بـه او زنگ بزنید یا بی وقفه در حال چت کردن با او باشید، بجای نزدیکی وی را از خود خواهید راند. بـه بیان دیگر، اگر فضایی کـه او می‌خواهد را فراهم نکنید، این فضا تبدیل بـه فاصله اي میان شـما میشود.

بنابر این بسیار اهمیت دارد کـه استقلال و اعتماد بـه نفس خودرا حفظ کنید. درست اسـت کـه باوجود فردی دیگر، زندگی شـما جهت دیگری بخود میگیرد اما نباید از برنامه هاي کاری، ورزشی، هنری یا دوستانه خود بزنید. بهتر اسـت بجای این‌کـه جهان خودرا مطابق خواسته هاي طرف مقابل تان بسازید، وی را سازگار با جهان خود کنید.

 

مقایسه کردن

یکیدیگر از نبایدهای یک رابطه نوپا مقایسه کردن طرف مقابل با دیگران یا عشق قبلی زندگی تان اسـت. با انجام اینکار شـما شرایط سخت تری را برای برقراری ارتباط خواهید ساخت. در واقع با مقایسه کردن او با افرادی کـه در گذشته در زندگی شـما بوده اند، ثابت میکنید کـه هنوز هم درگیر گذشته تان هستید.

همین امر کار شـما را برای برقراری یک رابطه جدید سخت تر می‌کند. بنابر این نه تنها برای خوشحالی خود، بلکه برای شادی طرف مقابل و رابطه اي کـه در آن بـه سر می‌برید هر فرد را تنها با خودش مقایسه کنید.

 

دروغ گفتن

اگر بـه دنبال رابطه اي بلند مدت هستید، باید از همان ابتدا با طرف مقابل تان صادق باشید. در واقع صداقت پایه هر رابطه اي اسـت و اگر شـما اساس رابطه تان را بر دروغ بنا کنید، بزودی شکست خواهید خورد. بـه بیان دیگر، اگر می‌خواهید کـه رابطه اي سالم را آغاز کنید باید افکار واقعی خودرا با شریک زندگی تان بـه اشتراک بگذارید.

بعنوان مثال اگر تنها بـه این دلیل کـه بحثی میان شـما بوجود نیاید، همیشه با او موافقت کنید، دیر یا زود بین شـما فاصله ایجاد خواهد شد. گاهی همین بحث ها نیز برای رشد رابطه مفید اسـت از این رو کـه با روشهای حل مشکل یا چگونه درست صحبت کردن با یک دیگر آشنا خواهید شد.

 

جدی نگرفتن رابطه

یکیدیگر از اشکالاتی کـه افراد در ابتدای رابطه مرتکب می‌شوند، جدی نگرفتن رابطه اسـت. همین کـه فکر کنید رابطه اي کـه آغاز کرده‌اید دوام نخواهد داشت، تاثیر منفی بر رفتارهایتان گذاشته اید.

در واقع انتظارات ماست کـه بر رفتار و نوع رابطه مان تاثیر میگذارد. بنابر این بجای افکار منفی، ذهن و دل‌تان را باز بگذارید و اجازه دهید کـه رابطه راه خودش را برود. شـما از آینده هیچ خبری ندارید.

 

کوتاه آمدن مدام

اگر برای نگه داشتن فرد مورد علاقتان در رابطه مدام کوتاه بیایید، در واقع بـه خودتان بی احترامی کرده‌اید. شـما نباید چشم هایتان رابه روی تمام بدی هاي او ببندید. بعنوان مثال، اگر او بشما بی احترامی کرد، سعی کرد کـه شـما را تحت بازرسی خود در آورد یا فیزیکی و روحی شـما را مورد اذیت و اذيت قرار داد، سکوت نکنید ودر مقابل این بی حرمتی ها بایستید.

در واقع این رفتارها نشانه اي از شخصیت طرف مقابل تان اسـت کـه هیچگاه تغییر نخواهد کرد. از خودتان بپرسید کـه آیا می‌توانید یک عمر انها را تحمل کنید؟ بهترین راه برای شناخت کسیکه میخواهید باقی عمر خودرا با او بگذرانید، رفتارهای گذشته او می باشند. بنابر این فردی کـه با شـما آن طور کـه لایقش هستید رفتار نمی‌کند را از همان ابتدا کنار بگذارید.

 

نگران بودن

طبیعی اسـت کـه مـا در شروع یک رابطه عاطفی، نگران باشیم اما نگرانی و استرس عواقب زیادی نه تنها برای خود فرد بلکه برای رابطه نیز بـه همراه دارد. علائمی چون سردرد، فشار خون بالا، اختلال خواب و کاهش وزن از نشانه هاي استرس اند کـه بطور مستقیم بر خود فرد و غیر مستقیم بر رابطه عاطفی تاثیر می گذارند.

اگر شـما در سلامت روحی و جسمی کامل بـه سر نبرید، دچار عصبانیت، افسردگی و نگاه منفی بـه اطراف تان خواهید شد. بهمین دلیل اگر میخواهید کـه رابطه اي آرام داشته باشید کـه هم خود و هم شریک زندگی تان ازآن لذت ببرد نگرانی را دور بریزید و بگذارید سرنوشت خود انچه بـه صلاح تان اسـت را برایتان رقم زند.

 

روابط عاشقانه ی طولانی مدت می تواند یکی از لازم ترین بخش های زندگی بوده و به ما فرصت رشد و شریک شدن راهمان با فرد دیگری را خواهد داد. بنابر این گفته، همیشه یافتن فرد مناسب در زمان صحیح و ایجاد پایه ای برای رابطه نیاز به زمان و تلاش دارد. اینکه بدانید چه می خواهید، به خودتان احترام بگذارید و نگرشی مثبت داشته باشید برای یافتن همسری که همراه شما باشد ضروری است.

درحالی که افراد زیادی فکر می کنند چون تصمیم دارند با فردی رابطه داشته باشند پس این کار را انجام خواهند داد (چه رابطه ی عاشقانه، جنسی، تشکیل زندگی یا تنها کمی صمیمیت) روابط سالم زمانی اتفاق می افتند که افراد بخواهند عشق، زندگی و صمیمیت خود را با فرد دیگری شریک شوند.

اگر در ابتدا برای خودتان عشق و احترام را به میزان مساوی قائل نشوید بسیاری از مشکلات در روابط ایجاد خواهند شد. همچنین چیزهای زیادی هستند که به سادگی بر اثر زخم های دوران کودکی یا شکست های ناشی از روابط قبلی آسیب خواهند دید.

مسلما اخرین چیزی که شما در رابطه ی خود می خواهید یک مشکل حل نشده از روابط یا ازدواج قبلی تان است. کار کردن روی مواردی که باعث شدند رابطه ی قبلی شما موفق نباشد می تواند به شما کمک کند از انجام اشتباهات مکرر اجتناب کنید.

چگونه رابطه عاطفی را شروع کنیم

گاهی فشارهای اجتماعی باعث می شوند به هر قیمتی بخواهید وارد یک رابطه شوید. این یک باور نادرست است. به یاد داشته باشید نداشتن هیچ رابطه ای بهتر از یک رابطه ی بد است. اطمینان یابید علایق شما بهترین راهنمای رفتاری برای شریکتان هستند.

عشق در نگاه اول خیلی خوب به نظر می رسد اما برای بسیاری از روابط این اتفاق نخواهد افتاد. اگر حالا به کسی علاقه ندارید به این معنا نیست که فرد مقابل انتخاب بدی برای شما خواهد بود: عشق پایدار چیزی است که به مرور زمان ایجاد می شود و دوستان می توانند به عاشقان یکدیگر تبدیل شوند. وقتی درگیر صفات خوب یک فرد می شویم دیگر زیاد به ظاهر او اهمیت نخواهیم داد. خصوصیات فردی مثل مهربانی، شوخ طبعی و کنجکاوی چیزی است که در طولانی مدت باارزش خواهد بود و در نتیجه ی ان ها می توانید در طولانی مدت به فرد مقابل خود علاقه مند شوید.

در ابتدا بی توجهی به بسیاری از چیزهایی که دوست ندارید با این امید که در نهایت بتوانید او را تغییر دهید کار ساده ای است. برخی افراد اگر بخواهند تنها می توانند خودشان را عوض کنند. اگر چیزی وجود دارد که فکر می کنید نمی توانید در طولانی مدت آن را بپذیرید دوباره در مورد شروع این رابطه با خودتان فکر کنید.

در حالی که الگوهای خاص (مانند نوشیدن الکل؛ خشونت یا رفتارهای غیرمسئولانه) مشخصا غیرقابل قبول هستند اما چیزهای کوچک دیگری خواهند بود که ممکن است شما را آزار دهند، مانند جویدن غذا با دهان باز، انتخاب های مد یا سلیقه ی متفاوت در موسیقی. اگر این فرد شخصی است که واقعا به او علاقه دارید اجازه ندهید این ها بهانه ای برای اجتناب از صمیمیت شوند.

تشخیص محرک های سالم و ناسالم در روابط می تواند دشوار باشد، خصوصا اگر شما در یک رابطه ی ناسالم رشد کرده باشید. خوشبختانه می توانید در مورد روابط سالم در فضای انلاین اطلاعات زیادی کسب کنید.  از این دانش برای ایجاد مرزهای سالم برای خودتان قبل از ورود در هر رابطه ای استفاده کنید.

اگر برای ملاقات با فردی مشکل دارید لیستی از چیزهایی که از انجام ان لذت می برید تهیه کنید. علایق مشترک می تواند انتخاب خوبی برای روابط شما باشد.

برای برخی افراد ملاقات های اینترنتی شاید خوب باشد در حالی که برخی دیگر ان را با فشار زیاد یا بی فایده می دانند. اگر ملاقات های اینترنتی را انتخاب کردید به یاد داشته باشید با وجودی که ادعاهای یک فرد او را جفت بی نظیری نشان می دهد اما شناختن فردی دیگر نیاز به زمان دارد.

شما می توانید شریکی عالی را از طریق دوستان، خویشاوندان، همسایه ها یا همکاران خود پیدا کنید. ملاقات با افراد جدید را پذیرفته و در جاهایی که از شما دعوت می شود حضور یابید. اگر فردی را دیدید که توجه شما را جلب کرد با او صحبت کرده یا از فرد مشترک بین خودتان بخواهید برای شما این ارتباط برقرار کند.

منبع: https://www.wikihow.com/Get-in-a-Relationship

 توجه: مطالب بخش وبلاگ سایت همکده تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به مشاور روانشناسی یا روانپزشک جهت تشخیص و درمان دانست

بعدی
قبلی

اگر کسی را دیدید که حس کردید به او علاقه مندید می توانید اولین گام را برداشته و او را به فعالیتی دعوت کنید که برای شما فشار و استرسی نداشته باشد. خوردن یک فنجان قهوه در کنار هم همیشه بهترین گزینه ی در دسترس است. انتخاب های دیگر بستگی به این دارد که چطور با هم اشنا شده اید: مثلا اگر هردو عضو یک باشگاه ورزشی هستید می توانید او را دعوت به کمی پیاده روی در کنار دوستان خود کنید. اگر هردو به موسیقی علاقه دارید ببینید دوست دارد باهم به کنسرت بروید.

رد شدن بخشی طبیعی از روال دعوت کردن یک فرد است و شما باید یاد بگیرید به شکلی مثبت این اتفاق را مدیریت کنید.

به اشتراک گذاشتن رفتارهای صمیمانه ی زیاد با کسی که به تازگی ملاقات کرده اید باعث می شود رشد تدریجی این رابطه ی تازه اغاز شده را خراب کنید. اگر این فرد را دوست دارید احتمال آن وجود دارد که پیوند عاطفی شما به رابطه ی جنسی منتهی شود بدون اینکه هیچکدام هنوز برای مدیریت آن آماده باشید. بعلاوه شاید یکی از شما یا هردو در مقابل چیزهایی مانند بیماری های انتقالی جنسی یا پیشگیری از بارداری رفتار متعهدانه ای نداشته باشد. بدتر از ان اینکه شاید بعد از رابطه ی جنسی فرد مقابلتان دیگر ناپدید شود.

چگونه رابطه عاطفی را شروع کنیم

با گذشتن زمانی از اولین دیدار، شاید برخی از افراد نزدیک به او را ببینید و همچنین او اطرافیان شما را. ببینید هردو شما در این شرایط چقدر احساس راحتی دارید: این حس می تواند نشانه ای از چگونه پیش رفتن رابطه ی شما در آینده باشد.

به نظر می رسد برخی روابط جدید تمام وقت شما را می گیرند اما با تمایل برای گذراندن همه ی ساعات با این عشق جدید خود بجنگید. باید با دوستان و خانواده ی خود نیز ارتباط داشته باشید، زمانی را برای تماس و دیدار مرتب با آن ها بگذارید. فراموش نکنید این روابط شاید بروند اما کسانی هستند که در طولانی مدت همیشه همراه شما خواهند بود.

نشانه هایی هستند که می گویند روابط به شکلی سالم در حال پیشرفت نیستند. یاد بگیرید به این نشانه ها گوش دهید و دقت داشته باشید فرد مقابل چه حسی به شما می دهد. اگر حس می کنید برای شما ارزش قائل نیست، حس عدم امنیت دارید یا خجالت می کشید بهتر است زودتر این رابطه را پایان داده و وقت خود را برای یافتن رابطه ای ماندگارتر صرف کنید.

وقتی هیجان اولیه ی دیدار با یکدیگر کمی محو شد هردو نیاز دارید زمانی را با هم گذرانده و برای این رابطه ی جدید سرمایه گذاری کنید. ببینید هردو به چه چیزی علاقه مندید و برنامه ای برای انجام مرتب فعالیت های شاد در کنار یکدیگر داشته باشید، هرچقدر هم که مشغله ی زیادی دارید باید این کار را انجام دهید.

صحبت کردن با صداقت و مهربانی با یکدیگر برای رابطه ی شما اهمیت زیادی دارد. با به اشتراک گذاری افکار، ترس ها و علایق خود با یکدیگر رابطه ی شما قوی تر خواهد شد.

قسمت اول مقاله را از اینجا بخوانید.

منبع: https://www.wikihow.com/Get-in-a-Relationship

 توجه: مطالب بخش وبلاگ سایت همکده تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به مشاور روانشناسی یا روانپزشک جهت تشخیص و درمان دانست.

بعدی
قبلیصبر کنید…

قبل از اینکه رابطه‌ دوستی مان جدی شود باید سؤال‌های زیادی از طرف مقابل بپرسیم. بنابر باورهای قدیمی که در سرداریم نباید در دیدار اول سؤالی بپرسیم. یا حتی زیاد هم نباید صحبت کنیم، زیرا با این کار طرف مقابل را فراری می‌دهیم. بسیار احمقانه هست، دلیل اینکه باید بیشترین سؤال‌ها را بپرسیم چیست؟ تا بتوانیم با روحیات و شخصیت طرف مقابل آشنا شویم تا تصمیم درستی بگیریم.1-آیا صلاح است تا خود را بیشتر درگیر کنیم؟2-چرا باید انقدر صبر کنیم تا عاشق شویم؟3-ازلحاظ جنسی درگیر شویم؟هنگامی‌که با فردی آشنا می‌شویم بیوشیمی جنسی مشترک میان فرد به بالاترین حد خود می‌رسد و دوست نداریم هیچ مسئله‌ای این رؤیایی زیبا و حرارت داغ میان ما و فرد مقابل را سرد و خراب کند.آیا هرگز قبل از اینکه با صاحب ماشین در مورد مبلغ و امکانات و شرایط پرداخت صحبت کنیم هیچقولنامه‌ای را امضا می‌کنیم؟آیا قبل از اینکه با فروشنده در مورد قابلیت‌های یک دستگاه صحبت کنیم دستگاه را خریداری می‌کنیم؟آیا برای اینکه به مسافرت برویم بلیت، هتل، آب‌وهوا را چک نکرده‌ایم به مسافرت می‌رویم؟البته که نه. به این دلیل که دوست ندارید اشتباه کنیم و هزینه‌های زیادی را متقبل شویم پس چرا نباید قبل از اینکه باکسی دوست شویم یا رابطه دوستی جدیدی را شروع کنیم سؤال‌هایی زیادی را در مورد علایق، خواسته‌ها و ارزش‌ها، تضادها و سطح توقعی که در رابطه داریم سؤال کنیم تا مطمئن شویم اشتباهنمی‌کنیم.یکی دیگر از دلایلی که در ابتدای رابطه سؤال نمی‌پرسیم این است که دوست نداریم جواب‌های طرف مقابل را بشنویم زیرا تنها سعی اکثر خانم‌ها این است که با مردی که در رابطه هستند ازدواج کنند؛ و دوست دارند هر چه زودتر عاشق شوند. درصورتی‌که اگر در مورد عشق و ازدواج ندانیم نمی‌توانیم رابطه خوبی داشته باشیم و نمی‌توانیم خوشبخت شویم. هرچقدر اطلاعاتمان در مورد طرف مقابل کمتر باشد امکان شکست، رنجیدن، دل‌شکستگی، یاس و سرخوردگی و خشم بیشتر می‌شود.

رابطه‌اش با خانواده خود چگونه است، اهداف شخصی، شغل و حرفه او، درس‌هایی از گذشته که برایش مهم هستند، ارزش‌ها اخلاقیات و نگرش او، فلسفه مذهبی و معنوی او، نگرش به موضوع عشق، تعهد و رابطه و همچنین از صحبت‌های که طرف مقابل با ما دارد می‌توانیم متوجه علایق او شویم. مثلاً در مورد ورزشی که علاقه دارد یا غذایی که دوست دارد یا برنامه‌هایی که از آن‌ها صحبت می‌کند می‌توانیم یک دید کلی به فرد داشته باشیم.

اگر می‌بینیم در برخوردهای خود با دیگران عصبانی پرخاشگر و بی‌ادب هست می‌تواند زنگ خطری باشد برای شما که اکثراً اوقات ما فکر می‌کنیم گذر زمان همه‌چیز را درست می‌کند ولی با گذر زمان تنها اتفاقی که پیش می‌آید گذر عمر خود فرد است. شناخت طرف مقابل خیلی راحت‌تر از این است که با چشمه‌ای بسته وارد یک چاله تاریک شویم.

چگونه رابطه عاطفی را شروع کنیم

سؤال‌های خود را بعد از گفتن مطلبی از خودمان بپرسیم اول از خودمان شروع کنیم تا به فرد مقابل حس خوبی دهیم و هرگز مثل کارآگاه ها رفتار نکنیم این رفتارباعث می‌شود فرد را مجبور به گفتن دورغ کنیم.مثلاً چون برای نخستین بار است همدیگر را ملاقات می‌کنیم می‌خواهم کمی از خودم بگوییم. من با خانواده‌ام زندگی می‌کنم دو تا خواهر یک برادر دارم پدرم مغازه فرش‌فروشی دارد و مادرم هم‌خانه دار هست. الآن مشغول به تحصیل هستم و در کنار پدرم مشغول به کار هستم و حال می خواهم در مورد رابطه‌ات با خانواده‌ات بدانم.در مورد نگرش او به مسائل عشق، تعهد و رابطه بگوییم یکی از دوستانم بعد از 2 سال می‌خواهد با نامزدش به هم بزند و باکس دیگری ازدواج کند. یا به نظر تو چرا پسرها با دوست‌دختر خود ازدواج نمی‌کنند؟ برای یکی از دوستانم این مسئله اتفاق افتاده و دوست دارم بدانم پسرها چگونه دیدگاهی دارند؟در مورد اهداف شغلی و شخصی خود بگوییم، شغلی که دارم بسیار پراسترس هست ولی درصدد یک فرصت مناسب می‌گردم تا بتوانم شغل بهتری را انتخاب کنم. آیا شما از شغل خود راضی هستید و برنامه‌ای برای آینده شغلی خوددارید؟ این سؤال به شما کمک می‌کند پس از مدتی شغل او خللی در رابطه‌تان به وجود نیاورد.از مردانی که طرف دار قوانین قدیمی هستند پرهیز کنید.دوست دارند احساس کنند کنترل همه کارها در دست آن است.فکر می‌کند جنس مذکر جنس برتر و قوی‌تر است.عقیده دارند که نقش زن‌ها در زندگی بسیار محدود است.فکر می‌کنند همیشه نظر آن‌ها مهم است.از زن مقتدر و قوی و با اعتمادبه‌نفس خوششان نمی‌آید.معیار قضاوتشان هیکل و قیافه است.می‌خواهند باهوش‌تر از شما جلوه کنند.دوست ندارند کسی آنها را مورد سؤال قرار دهند.علاقه‌ای به تغییر و رشد شخصی و بهبود روش‌های ارتباطی خود با شما ندارند.چنان چه در یک یا چند توانایی از آن‌ها پیشی بگیرید (فکری، اقتصادی، عقلانی و…) احساس خطر می‌کنند.از مردانی که کمال و تمام در دسترس نیستند پرهیز کنید.هر زنی ویژگی مطلوبی مرد دلخواه خود در نظر دارد. مثل تیپ، قیافه، رفتار، حرکت‌ها، سبک زندگی، سبک احساسی و عشقی ولی متأسفانه یکی از ویژگی‌هایی که فراموش کرده‌ایم این است که مرد مورد دلخواهمان باید در دسترس باشد. این‌یک ویژگی خوشایند است مگر آن‌که خودآزاری داشته باشیم؟بگذاریم با خودمان صادق باشیم تابه‌حال چند بارشده که با مردی سروکار داشته باشیم و فقط بعضی وقت‌ها در دسترس بوده؟در دسترس بودن یعنی آزاد و رها از هرگونه قیدوبند و تعهد به غیر، یعنی می‌تواند آزادانه و به هیچ ترس و محدودیتی با شما ازدواج کند، با هیچ‌کس دیگری دیگر نباشد، متأهل نباشد، باکسی رابطه رمانتیک نداشته باشد، مجرد باشد و تمام و کمال مال شما باشد.

باکسی است اما فقط به خاطر بچه‌ها با او مانده.باکسی است اما زیاد او را دوست ندارد.باکسی است اما دیگر با او همخوابی ندارد.باکسی است که قول می‌دهد به‌زودی او را ترک کند.به‌تازگی از او جداشده اما ممکن است زندگی را از سر بگیرند.نکته بسیار مهم از کسانی که متأهل هستند یا در رابطه احساسی دیگری درگیر هستند پرهیز کنید زیرا بودن با این افراد نه‌تنها شما آینده‌ای نخواهید داشت حس عشقی رو که با یک فرد مجرد می‌توانید احساس کنید را از دست می‌دهید. شما شایستگی این رادارید که با مردی باشید که فقط مال خودتان باشد.

nedam بیشتر از یک ماه است که ماجرا ننوشته است، او را تشویق کنید تا ماجرای جدید بنویسد

دنبال کننده

دنبال شونده

ماجرا

ندا میرشکاری

با زدن دکمه اینتر نظر شما ثبت می شود

با زدن دکمه اینتر نظر شما ثبت می شود

وبینار رایگان علم و شبه علم؛ دانش دروغین و نشانه‌هایش

وبینار رایگان تفکر نقادانه (سنجش‌گرانه اندیشیدن)

رژیم کاهش فقر، آموزش راهبردی مدیریت هزینه ها

وبینار رایگان معارفه اعتماد به نفس سانس پنجم

استفاده از سایت مشروط بر قبول توافقنامه کاربری و حفظ حریم شخصی می باشد. تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به مجموعه بیشتر از یک نفر است.

پرداخت کارت به کارت

پرداخت از خارج ایران

گارانتی بازگشت وجه

تسهیل در خرید

راهنمای سایت

درخواست همکاری

دوره رایگان فن بیان

دعوت از اساتید سخنرانی

نیلوفر مرداب

خرید کتاب

تماس با ما-درباره ما

داشتن یک رابطه عاطفی خوب شاید شیرین ترین اتفاقی باشد که می تواند در زندگی مان رخ بدهد.

اما هر باری که وارد یک رابطه عاطفی می شویم و از آن بیرون می آییم یک اثر منفی در ذهنمان به جای می ماند و اگر این اتفاق به دفعات تکرار شود، آدم تلخی خواهیم شد.

به همین خاطر تصمیم گرفتم در این مقاله در رابطه با نشانه هایی صحبت کنم که اگر در شروع یک رابطه عاطفی آن ها را دیدیم متوجه شویم که این رابطه دوام نخواهد آورد و در نتیجه خیلی سریع بتوانیم قبل از اینکه احساسات عمیق شوند از رابطه بیرون بیاییم تا اثر منفی بر ما نداشته باشد.

 

چگونه رابطه عاطفی را شروع کنیم

 

این درست است که شریک عاطفی مان باید برایمان جذاب باشد اما اگر این تنها دلیل و محکم ترین المان شکل گیری رابطه عاطفی مان باشد باید بدانیم دیر یا زود جذابیت ظاهری برایمان کم رنگ می شود.

اگر علایق مشترک، اهداف مشترک یا حرف های مشترک با شریک عاطفی مان نداشته باشیم طولی نمی کشد که دعوا و کج خلقی جای خود را به جذابیت های ظاهری می دهد و به یکباره خودمان را در وسط یک رابطه تلخ پیدا خواهیم کرد.

دوچرخه ای را که بچه بودی و آرزو داشتی پدرت برایت بخرد را به یاد داری؟

احساس می کردی وقتی سوار دوچرخه شوی خوشبخترین پسر یا دختر روی زمین هستی اما اگر امروز سراغ آن دوچرخه را بگیری احتمالا گوشه انباری آن را پیدا خواهی کرد.

چرا امروز دیگر آن دوچرخه برایت جذابیت ندارد؟

چون مسیر زندگی ات تغییر کرده است و دیگر وجه مشترکی بین خودت و آن دوچرخه نمی توانی پیدا کنی. روابط هم همینگونه هستند.

 

به من بگو دوست هایت چه کسانی هستند تا دقیقا بگویم تو چگونه هستی.

حتما این جمله را بارها و بارها شنیده ای و جالب است بدانی در هر کشور و در هر فرهنگی این جمله وجود دارد.

چه قبول کنیم و چه قبول نکنیم ما وجه های مشترک بسیاری با دوستان مان داریم و به همین علت است که آن ها را به عنوان دوست انتخاب کردیم حتی اگر خودمان تا به امروز متوجه آن نشده باشیم.

اگر از دوست های کسی که با او آشنا شدی خوشت نمی آید نشان می دهد که در واقعیت از شخصیت او نیز در بلند مدت خوشت نخواهد آمد و واقعا تو عاشقش نیستی.

البته این بدان معنا نیست که طرف مقابلت آدم خوبی نیست صرفا به این معناست که برای همدیگر مناسب نیستید.

 

گذراندن زمان بسیار زیاد به همراه شریک عاطفی ات باعث می شود که به مرور زمان احساس کنی فراموش شده ای یا به چیزهایی که می خواستی نرسیده ای و همین امر سبب می شود احساس کنی تمام اینها بخاطر حضور اوست و در یک جای ذهنت او را مقصر همه چیز بدانی.

این اتفاق برای هر دوی شما می تواند رخ دهد.

شاید شنیده باشی عشق آتشین زود سرد می شود؟

در واقع این ضرب المثل به همین موضوع اشاره می کند. زمانی که عشق آتشین هست سبب می شود دو نفر بیش از حد زمانش را با همدیگر بگذارند و بدون اینکه متوجه شوند حریم شخصی یکدیگر را نادیده بگیرند.

 

شاید احساس کنی عشقی که داریم کاملا دو طرفه است و او مدام به من می گوید که دوستت دارم و برایم مهم هستی اما زمانی که به رفتارهایش نگاه می کنی کم کم احساس می کنی بین گفته هایش و رفتارهایش فاصله وجود دارد.

زمانی که چنین چیزی دیده شد احساس عشق یک طرفه بوجود می آید و خود این نشان دهنده شروع دردسر های جدید است.

عشق واقعی یک کشش و علاقه دو طرفه است و هر دو طرف تقریبا به یک میزان باید این موضوع را حس کنند و در طول رابطه نباید اینگونه باشد که یک طرف احساس کند من فداکاری هایش بیشتری انجام می دهم.

 

زمانی که فرد مقابل سعی می کند نظر خودش را به تو بخوراند یا جای تو تصمیم بگیرد و محدودیت های غیر عقلانی را برای تو وضع کند نشان دهنده این است که فرد مقابله به اندازه کافی برای تو احترام قائل نیست.

هر انسانی برای اینکه بتواند حال خوب را احساس کند نیاز دارد بتواند در زندگی یا کارش پیشرفت را احساس کند و محدود کردن انسان ها برای خودمان صرفا باعث فراری دادن شان می شود.

اگر در رابطه احساس کنی که دیگر آزادی های قبل از رابطه را نداری دیر یا زود از رابطه ای که شروع کرده ای خسته می شوی و به دنبال راه فراری از آن خواهی گشت.

 

ما وقتی خود واقعی مان هستیم خیلی بیشتر می خندیم و بیشتر خوشحال هستیم و یکی از دلایل جذب شدن طرف مقابله به ما همین خود واقعی بودمان است.

اما بسیاری از افراد زمانی که وارد رابطه می شوند سعی می کنند فرد مقابله را کاملا مطابق سلیقه خودشان تغییر دهند ولی فراموش می کنند که انسان ها خمیر بازی نیستند که بتوانند آنطور که دلشان می خواهد آن ها را تغییر بدهند.

شاید در اوایل رابطه به خاطر کشش اولیه سعی کنی مطابق آن چیزی که او می پسندد رفتارت را تغییر دهی اما به یاد داشته باش تمام این تغییرات که باب میل خودت نیست در ذهنت درد ایجاد می کنند و این درد ها رفته رفته جمع می شوند تا جایی که یک روز صبح از خواب بیدار می شوی و با خودت می گویی دیگر دوستش ندارم. خسته ام.

 

داشتن کمی اختلاف سلیقه می تواند برای رابطه بسیار مفید باشد و شور و هیجان را در آن جاری کند و مانع روتین و یکنواخت شدن رابطه شود اما اگر این اختلاف سلیقه بیش از حد باشد و تبدیل به جر و بحث شود به هیچ عنوان نشانه خوبی نیست.

شاید آشتی بعد از دعوای اول خیلی شیرین باشد و احساس کنی به نوعی دوباره عاشق شده ای اما اگر این دعوا ها ادامه پیدا کند احتمال اینکه حرف های نامناسبی در آن گفته شود و یا به نوعی بی احترامی رخ دهد زیاد است و بی احترامی مرگ یک رابطه است.

 

چگونه رابطه عاطفی را شروع کنیم

پایه و اساس اولیه یک رابطه اعتماد دو طرفه است.

اعتماد یکبار که شکسته شد دیگر نمی توان به سادگی آن را برگرداند حتی اگر طرف مقابل گفته باشد که بخشیده ام!

یکی از نشانه های بی اعتمادی چک کردن گوشی همدیگر است و یا تماس گرفتن برای اطمینان پیدا کردن از جایی که در آن است و یا تماس های تصویری برای مطمئن شدن از حرف های او.

وقتی که رابطه به نقطه ای رسید که طرفین یا یکی از طرفین شروع به چک کردن همدیگر کردند باید بدانند آن رابطه تمام شده است و تلاش بیهوده برای نگه داشتن همدیگر می کنند.

 

اگر تو سر صحبت را باز نکنی یا برای انجام یک تفریح یا کار دو نفره پا پیش نگذاری او هیچ قدمی بر نمی دارد.

شاید در ابتدای رابطه مسئله زیاد جدی نباشد اما به محض اینکه رابطه کمی جلوتر برود احساس می کنی خودت هم دیگر تمایلی با صحبت کردن با فرد مقابل نداری.

همانطور که پیشتر گفتم رابطه یک مسئله دو طرفه است. اگر در هر قسمت از رابطه یک نفر باشد که بیشتر از نفر دیگر تلاش می کند دیر یا زود خسته خواهد شد.

 

رفتاری که فرد مقابل با دیگران دارد نشان دهنده این است که در بلند مدت چگونه با تو رفتار می کند.

هر کسی در ابتدای رابطه سعی می کند بهترین خودش را نشان دهد و همین امر سبب می شود ما به سادگی نتوانیم متوجه شخصیت اصلی فرد مقابل شویم.

اما نکته اینجاست که فرد مقابل سعی می کند بهترین نسخه خودش را به تو نشان دهد و در 99% مواقع فراموش می کند همین نسخه را به دیگران نیز نشان دهد.

اگر با همدیگر به کافه رفتی و متوجه شدی که رفتار محترمانه ای با کسی که قهوه را برایتان می آورد ندارد بدان که رفتار اصلی فرد همین است و بعد از یک مدت که رابطه ثبات پیدا کرد باید شاهد چنین رفتاری با خودت باشی.

 

 

 

A post shared by Hossein Safavi | حسین صفوی (@asargozari) on Aug 5, 2020 at 10:47am PDT

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نام *

ایمیل *

وب‌ سایت

دیدگاه

در ابتدای یک رابطه، عشق شدید و جدید است، اما بعدا مشکلاتی بوجود می آید. برای قوی بیرون آمدن از این مشکلات، خواندن و انجام این کلید ها به داشتن یک رابطه موفق کمک می کند. همیشه از موفقیت در کسب و کار شنیده اید، اما به آن میزان درباره موفقیت در روابط زیاد نشنیدید. پس چگونه می توان یک رابطه موفق داشت؟این جاده ممکن است ساده نباشد اما ارزشش را دارد. در اینجا چند راهنمایی را آورده ایم.

زمانی که یک رابطه جدید است، همه چیز را از طریق عینک زیبایی می بینید اما در طول زمان، با زندگی روزمره و شناختن یکدیگر می تواند شما را پایین بیاورد. باور کنید یا نکنید، یک رابطه موفق چیزی نیست که تنها در فیلم ها وجود داشته باشد با این حال، شما مجبور به همکاری باهم و حرکت در یک جهت هستید. راهنمایی های این بخش از نمناک می تواند به شما کمک کند ، چه یک رابطه را تازه شروع کرده اید و یا سال هاست که با هم هستید و اکنون مشکلی دارید، این موارد ارزش نگاه کردن را دارند.

1. از وابسته شدن خودداری کنید:

طبیعی است که ابتدا خیلی وابسته و دنبال هم باشید و تمام وقت خود را با شریک زندگی خود صرف کنید. اما بعدا می تواند به وابستگی تبدیل شود:کاملا نیاز به خوشحالی دارد. مستقل بودن به این معنا نیست که شما دوست ندارید که یکدیگر را دوست داشته باشید و یا حس عاطفی از خود نشان دهید، فقط به این معنی است که درک کنید که هر یک از شما سرگرمی و تعهدات خود را دارید ؛ زیاد خوب نیست که مثل چسب به هم وصل باشید متاسفانه، با این حال، بسیاری از مردم نمی توانند از زندگی بدون شریک خود لذت ببرند – این یک اشتباه رایج است!

چگونه رابطه عاطفی را شروع کنیم

2. همیشه به یکدیگر احترام بگذارید:

مطالعات طولانی مدت ازدواج به ما این کلید را برای یک رابطه موفق می دهد. احترام پایه و اساس هر گونه رابطه است، و یک رابطه عاشقانه قطعا از این موضوع استثنا نیست. احترام به چه معنی است؟ خودتان را جای آنها قرار دهید، آنها را درک کنید و بپذیرید، اجازه دهید خودشان را بیان کنند، اجباری نکنید چیزی جز آنچه هستند باشند، و به آنها نپرید.

3. با خودخواهی خداحافظی کنید :

نیمی از یک زوج بودن به معنی است که در همه زمانی به هر دوتان فکر می کنید چرا که خودخواهی در یک رابطه موفق نیست. معنی آن چیست؟ در زمان های تصمیم گیری به جفتتان فکر کنید، نه فقط خودتان. آینده شما بستگی به این دارد. ما نمی گوییم که نباید خودتان را نادیده بگیرید، بلکه روابط جدی یعنی رسیدن به توافق برای تصمیم گیری است. شبیه یک قرارداد کاری یا هر توافقی دیگری بین دو طرف. به یاد داشته باشید که جهان در در اطراف شما نمی چرخد. دیگران هم نیازهایی دارند. خودخواهی بیشتر در رابطه شما و چند دقیقه طول می کشد تا توجه همسرتان را به خود جلب کنید و صحنه را برای صلح و شادی تغییر می دهید.

4. درباره همه چیز صحبت کنید:

این یکی دیگر از کلید های ارتباط موفق است. حتی اگر موضوعات سختی را که می شناسید که می تواند باعث بحث شود، اما ارزشش را دارد. بسیار مهم است که چیزی را که می خواهید و احساس می کنید رل بروز دهید، مانند شریک زندگی خودتان، و خوب است که بدانید موضوعات جنجالی و دیدگاه های متفاوتتان را مطرح کنید. زندگی همه آفتاب و گل سرخ نیست روابط دارای روحیه و جریان هستند و بنابراین گفتگو ضروری است. پنهان کردن چیزها جواب نمی دهد، زیرا پس از آن توهم رشد می کند و در نهایت ممکن است راه حل دیگری برای این مشکل وجود نداشته باشد.

صداقت و اعتمادپذیری، دو جزء اساسی برای هر رابطه موفقی است. گفتن حقیقت در تمام دوران با وجود عواقب منفی اش، با ارزش است بنابراین پیش بروید و در مورد آن چیزی که تا به حال در دل خود پنهان کرده اید صحبت کنید.

5. همه کار را با هم انجام دهید:

آیا می دانستید که به اشتراک گذاری سرگرمی با شریک زندگی خود، برای شما بسیار خوب است؟ این کار شما را از سقوط به گودال نگه می دارد، از خستگی جلوگیری می کند، و باعث صحبت کردن می شود. به علاوه، به شما کمک می کند تا به راحتی ارتباط برقرار کنید – نه از طریق یک صفحه، بلکه به چشم در چشم و فهمیدن آنچه او فکر می کند. این کار فرصتی برای حمایت از یکدیگر و کمک به دستیابی به اهداف است.

6. سایر روابط را نیز مورد توجه قرار دهید:

این بخش برای داشتن ارتباط موفق نیز مهم است ؛ همیشه تنها دو نفر بودن خوب نبست، بنابراین برنامه ریزی کنید و با هم، به دیدن خانواده بروید، دوستان جدید پیدا کنید، با افرادی که چیزهای مشترکی با شما دارند وقت بگذرانید، به قرارهای چهار نفره (دو زوجی) بروید – دایره شخصی خود را باز کنید. بودن با افراد دیگر باعث می شود که پویایی روزمره شما بهتر شود ؛ از حباب خود خارج می کند و می توانید به از دیوارها بالا بروید. این یک موضوع مکالمه عالی و راه سرگرم کننده برای گذراندن بعدازظهر پنچ شنبه یا آخر هفته خواهد بود.

 

چگونه رابطه عاطفی را شروع کنیم
چگونه رابطه عاطفی را شروع کنیم
0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *