چگونه شوهر مهربان داشته باشیم

 
helpkade
چگونه شوهر مهربان داشته باشیم
چگونه شوهر مهربان داشته باشیم

چگونه می توان بهترین همسر دنیا شد ؟ شاید بگویید که بهترین همسر دنیا بودن دست نیافتنی است اما غافل از اینکه دانستن و رعایت نکاتی بسیار ریز و ساده شما را به بهترین همسر دنیا تبدیل خواهد کرد. باور ندارید؟ رازهای گفته شده در این بخش از نمناک را حتما امتحان کنید.

قبول کنید که شما در همه زمینه ها از همسرتان برتر نیستید و او در انجام برخی از کارها شایسته تر است پس فروتن باشید.

همه چیز را با هم به اشتراک بگذارید:

از همه مهم تر، هر چیزی که احساس می کنید. هیچ راهی وجود ندارد که روی زمین اشتراکی برایتان وجود نداشته باشد و هر اتفاق بدی که بیفتد، این را به خاطر داشته باشید.چگونه شوهر مهربان داشته باشیم

فداکاری به اندازه:

صفت همسران فداکار مهربانی با یکدیگر و دوری از قهر و کینه است پس همیشه در زندگی محبت پذیر و قهر گریز باشیم. بهداشت روانی همسر خود را تأمین کنیم زیرا اگر جسم و روان همسرمان سلامت باشد ، می توانیم به هدف های خود برسیم، پس به رفتار او توجه کنید تا بتوانید از افسردگی و خمودیش پیشگیری نمایید.

محبت، محبت بیشتری می آورد:

یکدیگر را لمس کنید، هر روز یکدیگر را ببوسید، و رابطه جنسی (حتی زمانی که پیر هستید) داشته باشید.کودکان می توانند استرس زا باشند، اما آن ها هم بزرگ می شوند پس به خاطر آنها تمام زندگی تان را از عشق و توجه به همسرتان خالی نکنید.

درباره حل سختی ها و مشکلات محیط کار با همسرمان مشورت کنیم ؛ زیرا مشورت و هم فکری بار مشکلات را سبک تر میکند. در زندگی مشترک با هم مشورت کنید و پیشنهادات خود را بیان کنید زیرا مشورت موجب رسیدن به زندگی سالم می شود. از همسرمان به خاطر انجام وظایف، مسوولیت ها و همکاری هایش سپاسگذاری و قدر دانی کنیم.

زمانی را صرف کاری که دوست دارید انجام دهید،کنید. چه چیزی شما را شاد می کند و به شما انرژی می دهد – موفق شدن به عنوان یک زوج تنها در صورتی کار می کنند که هر یک از شما قوی و به عنوان یک فرد عمل کنید.

به نیازها و خواسته های همسر خود توجه کنید ؛ رفتار دلنشین و توأم با متانت سبب می شود خواسته های خود را به راحت بیان کند. در زندگی خود مسئولانه رفتار کنید یعنی اینکه در مقابل کاری که برعهده گرفته اید متعهد باشید و از زیر بار آن شانه خالی نکنید.

از سکوت خودداری کنید:

در مورد چیزهایی صحبت کنید که دوست دارید؛ بگذارید احساسات شما بالا رود، چون احتمالاً منفجر خواهید شد.

از سازش نترسید:

در مورد فشار و کشش یک رابطه سازش کنید. سعی کنید درجه بندی کنید که چقدر می خواهید چیزی در یک مقیاس از یک تا 10 قرار دهید و شریک شما هم همین کار را انجام دهد. بنابراین اگر غذا خوردن برای شما 5 است، و برای او 9، پس باید تا شب منتظرش بمانید. برای انجام کارهای روزانه تان برنامه ریزی کنید زیرا برنامه داشتن سبب نظم و سامان زندگی خانوادگی می شود. خانه کانون عشق و محبت است پس هیچگاه در خانه خشونت به کار نبرید و آن را به پادگان تبدیل نکنید.

یکدیگر را بدیهی فرض نکنید:

مهربان باشید! این می تواند سخت تر از آن چیزی باشد که گاهی به نظر می رسد، اما به خاطر داشته باشید که شما (امیدوارانه) این فرد را بیش از هر کس دیگری روی این سیاره دوست می دارید، بنابراین با او، با مهربانی رفتار کنید. در زندگی مشترک طوری رفتار نماییم که الگوی خوبی برای همسر و فرزندان خود باشیم. افکار مزاحم سلامت روانی انسان را ازبین می برند پس همیشه تعصبات غلط و افکار مزاحم را از خود دور کنیم و انرژی خود را صرف توجه به همسر و خانواده نماییم.

کم توقع باشید :

نکته ی مهمی که شاید این روزها کمتر کسی به آن اهمیت می دهد ؛ بهتر است از همسرتان آن قدر انتظار داشته باشید که توانایی پاسخ به آن را دارد.

صداقت داشته باشید:

از بهترین سرمایه های زندگی مشترک صداقت و راستی است پس هیچ وقت حتی زمانی که حقیقت به نفع ما نباشد ، دروغ نگوییم و به نیرنگ متوسل نشویم زیرا دروغ پایه های زندگی را سست می کند.

صبور باشید:

هر دوی شما ممکن است در زمان های مختلف و به روش های مختلف با هم فرق کنید، پس باید آن را حل کنید و همیشه آماده باشید. هیچ گاه زندگی خود را با دیگران مقایسه نکنید و از ازدواج خود اظهار پشیمانی نکنید و در تمام امور زندگی میانه رو و متعادل باشیم و اعتدال را رعایت کنیم تا کمتر دچار مشکل شویم.

زمانی که چیزهای خوب اتفاق می افتند، جشن بگیرید:

چیزهای جدید پیدا کنید، سرگرمی های جدیدی مثل دوچرخه سواری، کلاس آشپزی و یا شروع باغبانی این کار باعث می شود که هیجان به حرکت در بیاید. به او بگویید که به چه چیزی نیاز دارید. آن ها نمی توانند ذهن شما را بخوانند.

بسیار مهم است که زمانی را تنها باهم بگذرانید، صرف نظر از این که چقدر شلوغ هستید – به خصوص زمانی که شما بچه دارید. حتی بدون پول هم می توانید به سادگی به پیاده روی بروید یا شام ساده ای باهم بخورید.

امنیت روانی برای همسرتان ایجاد کنید:

محیط خانواده را با صفا و مطلوب و دوست داشتنی نماییم تا همسرمان در آن احساس رضایت کند و از امنیت روانی برخوردار باشد.

با هم بودجه بندی کنید:

یک راه عالی برای صحبت در مورد طرح ها و رویاها برای آینده و اینکه چطور آن ها را انجام دهید است.

برای دلجویی از همسر خود و خاموش کردن خشم وغضب و نفرت او ، همچنین دور ساختن خطرات تهدید کننده زندگی، از جملات زیبا و شورانگیز استفاده کنیم.

به ارزش ها اهمیت دهید:

ارزش ها از ستون های اصلی خانواده هستند پس همیشه به ارزش های دینی، اخلاقی و خانوادگی پایبند باشیم؛ زیرا پایبند بودن به ارزش ها سبب دوام و استحکام خانواده می شود و موجب حفظ اصالت او می شود.

شاد باشید:

چگونه شوهر مهربان داشته باشیم

شاد بودن همیشه ارزشمند است، پس سعی کنی خود را خوشحال و سرحال نشان دهید تا خستگی از تن همسرتان دور شود.

سورپرایز شیرین است پس یکدیگر را شگفت زده کنید:

مانند یادداشت های خاص، هدایای کوچک، پخت غذای مورد علاقه آن ها و یا برنامه ریزی یک تعطیلات آخر هفته.این به همسرتان می فهماند که شما هنوز عاشق او هستید و باعث می شود که شما هم عشق را احساس کنید از طرف دیگر، زمانی که همسرتان کار ویژه ای برای شما انجام می دهد، قدردانی خود را نشان دهید.آن ها ممکن است بدانند، اما خوب است که به آن ها با صدای بلند بگویید.

شریک زندگی خود را بزرگ کنید و از او پشتیبانی کنید:

پیش از قضاوت، وقت بگذارید تا خود را جای او قرار دهید. شما باید تا جایی که می توانید از انتقاد غیر ضروری و یا منفی نگری اجتناب کنید.

مثبت اندیش و خوش بین باشید:

با بیاد آوردن لحظات شیرین زندگی بدبینی را از زندگی مشترکتان دور کنید، داشتن نگاه خوش بینانه به زندگی و اطرافیان باعث ایجاد آرامش و بذل محبت و عاطفه می شود و همین موجب تغییری در شما خواهد شد تا بیشتر به جنبه های مثبت و خوب همسرتان فکر کنید و ایرادات او را فراموش کنید.

به روابط زناشویی توجه داشته باشیم:

زیرا نداشتن رابطه زناشویی سبب بروز مشکلات مختلف خانوادگی، روحی و روانی برای هر یک از طرفین می شود و زندگی را با خطرهای جدی روبرو می کند.

همدیگر را بخندانید :سعی کنید همه چیز را جدی نگیرید.

مکالمه کلید است. زمانی که ازدواج شما به یک مانع ویژه برخورد می کند، به خودتان یادآوری کنید که زمانی که اگر جای او بودید، باید بهتر و تکامل یافته تر می بودید. وقتی که همسرمان با ما صحبت می کند به او حرف هایش توجه کنیم و شنونده ی خوبی باشیم و گاهی با جملات کوتاه یا تکان دادن سرمان نشان دهیم که به حرف هایش توجه داریم.

دوستان متاهل داشته باشید، اما هم چنین دوستان خودتان راهم داشته باشید که بدون همسر خود به طور مرتب با آن ها سر و کار داشته باشید.

برای اینکه آینده بهتری برای همسرمان بسازیم در زمینه های مختلف او را تشویق کنیم و موقعیت ها و پیشرفت هایش را گوشزد کنیم . همچنین برای او و صحبتهایش ارزش قائل شویم و همواره از او حمایت کنیم.

نسبت به زمان و پول بیشتر بخشنده باشید:

خودتان را خوشحال کنید. اگر در حالت رکود هستید، تمایل خواهید داشت آن را به همسر خود منتقل کنید یا بخواهید آن را درست کند. شما باید خودتان را تصحیح کنید.

توجه داشته باشید که اولین کسی که از پیشرفت همسرش سود می برد، شما هستید پس به پیشرفت همسرمان توجه کنیم و اهمیت دهیم و از پیشرفت او خوشحال شویم.

با همسر خود مهربان و صمیمی باشیم و او را جزئی از خود بدانیم و خوبی هایش را بازگو کنیم و همه تلاشمان را برای کمک به همسرمان انجام دهیم . با مهربانی می توانیم مالک قلب های یکدیگر باشیم .

حالت دفاعی نگیرید. سعی کنید از جای عشق و محبت به اشیا نزدیک شوید و فرض نکنید که مورد حمله قرار گرفته اید.

اعتماد کنید و قابل اعتماد باشید:

سعی کنید همیشه به خاطر داشته باشید که چرا عاشق همسرتان شدید. بگویید:عاشقت هستم. و به شریک تان بگویید که چقدر جذاب به نظر می رسد.

در زندگی برای حرف ها و قول های خود ارزش قائل شویم و خوش قول باشیم زیرا خوش قولی نشانه ی احترام به خود و همسر است.

برای دلگرم کردن همسرتان به زندگی به او بگویید به خاطر عشق تو همه ی سختی های زندگی مان را می پذیرم .

آنچه را که دارید تحسین کنید و درک کنید که ازدواج در طول زمان ممکن است شکننده باشند و نیاز به مراقبت دارد.

از زمان حال لذت ببرید. اضافه کردن خانه، بچه و غیره فقط همه چیز را پیچیده تر می کند. در هر جایی که در آن هستید، آن را در آغوش بگیرید و از وی لذت ببرید و بخاطر وجودش و داشتنش خدارا شکر کنید.

 

کنترل مرد عاشق به‌مراتب راحت‌تر از کنترل مرد هوس‌باز است‎

 

کنترل مرد عاشق به‌مراتب راحت‌تر از کنترل مرد هوس‌باز است. برای خانم‌ها دشوار است که بعد از چند سال اول ازدواج همسرانشان را به خودشان علاقه‌مند نگه دارند، چون هوس بعد از مدتی کوتاه از بین می‌رود و مردها ذاتاً بعد از ارضای هوس‌هایشان علاقه‌شان را از دست می‌دهند.برای اینکه مردتان را همچنان علاقه‌مند و مشتاق نسبت به خودتان نگه دارید، باید نقش یک اغواگر را بازی کنید، او را به بند بکشید و باعث شوید که عاشقتان شود.در زیر به چند نکته ساده برای اینکه همسرتان را از نظر احساسی خلع‌سلاح کنید اشاره می‌کنید تا بتوانید افسار رابطه را همیشه در دستان خودتان نگه دارید!زن افسونگر باشیدبا بازی کردن نقش زن افسونگر، مردتان را همیشه مشتاق نگه دارید. ابری از رمز و راز در اطراف خودتان ایجاد کنید. یک درجه مشخص از رمزآلودی و اسرارآمیزی باعث می‌شود مردتان بیشتر و بیشتر از شما طلب کند. غیرمنتظره بودن ابزاری بسیار قدرتمند برای مجذوب نگه داشتن شوهرتان است. هیچوقت همه خودتان را به او نشان ندهید. گاهی سرکش و دست‌نیافتنی و گاهی قابل‌انعطاف و تسلیم باشید، درعین حال معصوم و در عین حال شریر باشید. و با اینکار اشارات گیج‌گننده برای او بفرستید. ترکیبی از خصوصیات متضاد موجب جذاب شدن شخصیت شما می‌شود و این باعث می‌شود شوهرتان علاقه بیشتری به کشف شما پیدا کند.همیشه خوب و مهربان نباشیدوقتی بیش از حد مهربان و مطیع باشید، شاید آخر روز از خودتان احساس رضایت کنید اما واقعیت این است که وقتی خوبی و مهربانی بیش از اندازه شود، ممکن است قدرت فریبندگی خود را از دست بدهید و دل او را بزنید. ممکن هم هست فکر کند تظاهر می‌کنید. علاوه‌براین، ندرتاً پیش می‌آید که خوبی محض کسی را جذب کند. گاهی باید اجازه دهید سایه‌هایی تیره در شخصیت شما ببیند. گاهی خشن و بیرحم شوید.جاذبه جنسی خود را تا بالاترین حد به نمایش بگذاریدجذابیت ظاهری برای مردها بی اندازه مهم است. بااینکه زن‌ها از مغزشان عاشق می‌شوند، مردها با چشمشان عاشق می‌شوند. باید تا می‌توانید جذابیت جنسی خود را بالا نگه دارید. نباید به هیچ عنوان بعد از ازدواج از خودتان غافل شوید. به خودتان برسید، آرایش کنید و خودتان را از نظر جسمی و فکری متناسب و پرانرژی نگه دارید.برای تشدید شخصیتتان از عطر استفاده کنیدعطر زنان یکی از مهمترین عوامل تحریک مردان است. از لباس‌ها، کفش‌ها و آرایشی استفاده کنید که هم با سلیقه و شخصیت شما جور باشد هم همسرتان. اما، دقت کنید که نباید بیش از اندازه آرایش کنید. مردها صورت‌های طبیعی را دوست دارند. تلاش‌هایی که در چند ماه اول رابطه برای جلب نظر او به کار می‌گرفتید را یادتان هست؟ باید به همان منوال پیش بروید.همه این تلاش‌ها باعث بالا رفتن اعتمادبه‌نفستان هم می‌شود. علاوه‌براین، همه ما موجوداتی اجتماعی هستیم و شدیداً تحت‌تاثیر سلیقه‌ها و خواسته‌های هم‌نوعان خود قرار می‌گیریم. زنانی که از نظر ظاهری جذاب، بااعتمادبه‌نفس و مطبوع هستند، برای مردان اطراف خود جذابیت زیادی دارند. این تلاش‌ها، جدا از اینکه اعتمادبه‌نفس شما را بالا می‌برد، باعث می‌شود شوهرتان قبل از اینکه بخواهد از زیبایی زنی دیگر تعریف کند، به شما فکر کند. دقت کنید که باید طوری لباس بپوشید و ظاهر شوید که فقط توجه او را به خودتان جلب کنید نه مردان دیگر را.

 

چگونه شوهر مهربان داشته باشیم

با بازی کردن نقش زن افسونگر، مردتان را همیشه مشتاق نگه دارید

 

نیازهای احساسی و عقلانی او را فراموش نکنیددر تلاش برای جلب نظر و توجه ظاهری او، توجه به نیازهای احساسی و منطقی او را فراموش نکنید. رنگ‌ها، فیلم‌ها، کتاب‌ها و غذاهای موردعلاقه‌اش باید همیشه در دسترس او باشند. با هدیه دادن چیزهایی که دوست دارد او را غافلگیر کنید. دستورالعمل غذای موردعلاقه‌اش را پیدا کرده و برایش درست کنید و وقتی از سر کار برگشت او را مبهوت کنید. فکرش را بخوانید و خودتان را وارد روح و روانش کنید. خودتان را با علایق و روحیات او تطبیق دهید. ما بعنوان انسان بااینکه تظاهر به فروتنی می‌کنیم اما همه ما موجوداتی خودخواه هستیم. تا می‌توانید او را ناز و نوازش کنید و کاری کنید که به شما وابسته شود. وقتی توانستید وارد روح و روانش شوید، می‌توانید خلع‌سلاحش کنید طوریکه دیگر هیچوقت نتواند از شما روی برگرداند.به او احترام بگذاریدبااینکه به اشتباه بنظر می‌‌رسد مردان در رابطه فقط به رابطه‌جنسی اهمیت می‌دهند اما یکی از مهمترین مسائل برای آنها حفظ احترام است. کاری کنید که نه فقط از کلام شما بلکه از اعمالتان هم حس احترام شما به خود را درک کند.اعتمادبه‌نفس او را تقویت کنیدمردان برخلاف ظاهرشان مثل کودکانی می‌مانند که نیازمند تحسین ومحبت هستند. با ارزش دادن به تصویری که از خود دارند، اعتمادبه‌نفسشان را تقویت کنید. این باعث می شود رازهای دلش را با شما بگوید. مستقیم یا غیرمستقیم چیزهایی که در او دوست دارید را به زبان بیاورید. اگر روزی یک بار به او بگویید که دوستش دارید احساسی فوق‌العاده به او خواهید داد.او را تشویق و تحسین کنیداو را در همه تلاش‌هایش تشویق کنید و بگویید که به او ایمان دارید. حتی اگر مرتکب اشتباهی شد، به جای اینکه آن را به رویش بیاورید، برایش آرزو کنید که دفعه بعدی موفق شود. برای اینکه تلاش می‌کند تحسینش کنید. اگر خواست عصبانیتش را سر شما خالی کند، بگذارید اینکار را بکند. به او نشان دهید که روی شما سلطه و قدرت دارد، این باعث می‌شود احساس امنیت و آرامش کند. کاری کنید که احساس کند همیشه پشتش هستید. حتی اگر اختلاف عمده‌ای با هم داشتید، هیچوقت از کلمات خشونت‌آمیز استفاده نکنید زیرا رابطه‌تان را تخریب خواهد کرد.حساس باشیددر رختخواب نسبت به او حساس باشید. مردها درمورد رابطه‌جنسی حساسیت فوق‌العاده‌ای دارند. اینکه احساس کنند که نمی‌توانند شریک‌جنسیشان را ارضا کنند واقعاً برایشان ناامیدکننده است. عملکرد او را تحسین کنید و به او بگویید در رابطه‌جنسیتان احساس فوق‌العاده‌ای به شما می‌دهد. این روحیه او را تقویت کرده و باعث می‌شود هربار بهتر باشد.بگذارید آزمایش کندبرای اغوا کردن او لباس‌زیرها و لباس‌خوابهای تحریک‌آمیز بخرید و خواهید دید که توان مقاومت دربرابر شما را نخواهد داشت. اگر خواست چیزی را آزمایش کند، بگذارید بکند. اگر از چیزی خوشتان نیامد، با اشاراتی ظریف آن را به او بفهمانید و ضمن تحسین سایر عملکردهای او، به او بگویید که چطور می‌تواند آن حرکتش را بهتر کند.داوطلب باشیدنباید انتظار داشته باشید که همیشه او برای نزدیکی داوطلب باشد. هیچ اشکالی ندارد که گاهی شما پا پیش بگذارید. این باعث می شود تصور کند او را می‌خواهید. اما به خاطر داشته باشید که در اشتیاق خود در رختخواب اغراق نکنید. شور و اشتیاق بیش از اندازه هم برای آنها جذاب نیست. طبیعی رفتار کنید.مردها با گذشت زمان در رابطه تکامل می‌یابند. با درک و صبر با آنها رفتار کنید و در همه جهات با آنها همکاری کنید و مطمئن باشید که پاداش آن را دریافت خواهید کرد.

 

منبع: مردمان

 

دانستنیهای قبل و بعد از ازدواج


مرکز تخصصی استعدادیابی و آموزش کودکان

سریعترین وارزانترین راه سفربه نقاط مختلف


مرجع معتبر و رسمی خرید انواع گیفت کارت

مراکز فیزیوتراپی با به روز ترین دستگاه ها

درمان سریع وقطعی بواسیر بدون درد و خونریزی

هرآنچه ازعملهای زیبایی زنان میخواهیدبدانید


جشنواره فروش فرش با تخفیفات استثنائی


آموزش مکالمه محور زبان به صورت آنلاین


ماشین لباسشویی با آبکشی شرعی


یادگیری زبان در کوتاهترین زمان

طرح فروش اقساط(بدون پیش پرداخت)لوازم خانگی


به تماشای کیفیتی بی حاشیه!

قبل ازخرید،فرش مورد نظرت رو تو دکورتست کن


پد تاخیری مردانه با استفاده سریع و آسان

Makan Inc.| All Rights Reserved – © 2013 – 2021

عکس,بازیگران,مد و زیبایی,تعبیر خواب,سلامت

نوشته شده توسط

مدیر  

· در۱۶ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۱۴.

چگونه با شوهرم مهربان باشم؟دوستدارید شوق انجام آن هم هست ولی نمیدانید از کدام راه و چگونه ! در این مقاله از توپ تاپ راهکارهای مهم و کلیدی را برای اینکه بتوانیم با شوهر و یا دوست پسر خودمون مهربان باشیم بطور خلاصه وار ذکر شده است درواقع قصد داریم تا در جلوتر بصورت خیلی مفصل و بصورت پرسش و پاسخ درباره محبت کردن به همسر صحبت نماییم دختر و خانمی هستم 23 ساله که تازه ازدواج کردم خیلی دلم میخواد به شوهرم ابراز علاقه بکنم وبهش بگم که خیلی دوستش دارم اما یه غرور خیلی کاذب این اجازه را به من نمیده لطفا کمک کنید؟و اما چند سوال دیگه هم در این زمینه مطرح شده بود جملات محبت آمیز به شوهرم را چگونه و از چه راهی به زبان بیاورم اکثر اوقات پیش آمده است که مثلا سر سفره و یا در یک جمع خودمونی وقتی به چشای شوهرم نگاه میکنم دلم میخواد داد بزنم بگم که برات میمیرم و دوست دارم ولی هر دفعه که تلاش کردم متاسفانه موفق نشدم در این زمینه به من کمک کنید

How to be gentle with your wife? How can I tell his wife sentences and words of love and kindnessچگونه شوهر مهربان داشته باشیم

 

 

 آیا در دوران عقد ، ابراز محبت مکرر زن به شوهر ، مشکلی را پیش می آورد ؟

 

برچسب ها:
toptoop.ir
محبت شوهر به زن
چطوری با همسرم مهربون باشم
محبت کردن زن و شوهر به هم
پرسش و پاسخ درباره راه های محبت کردن به همدیگه
چگونه محبت کنم به شوهرم
با دوست پسرم چطوری مهربان باشم

اس ام اس و عکس نوشته

متن دلبرانه برای پسرم

۰۴ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۲۳:۳۰

اس ام اس و عکس نوشته

جملات زیبا در مورد طبیعت و عشق

۰۴ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۵۷

اس ام اس و عکس نوشته

متن در مورد مادر سختی کشیده

۰۴ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۲۱:۵۷

اس ام اس و عکس نوشته

متن در مورد زمین خوردن و بلند شدن

۰۳ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۲۳:۱۰

دانلود عکس

عکس حرف انگلیسی P

۰۳ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۲۱:۴۴

دانلود عکس

عکس حرف انگلیسی S (آلبوم تصاویر)

۰۳ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۱۹:۵۲

دانلود عکس

عکس حرف انگلیسی t

۰۲ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۱۹:۲۰

دانلود عکس

عکس حرف انگلیسی R

۰۲ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۱۹

دانلود عکس

عکس پروفایل حرم امام حسین

۰۲ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۳۷

دانلود عکس

آلبوم عکس لوگو بارسلونا
چگونه شوهر مهربان داشته باشیم

۰۱ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۵۵

دانلود عکس

عکسهای حروف انگلیسی h

۰۱ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۱۰

دانلود عکس

عکس حرف انگلیسی n

۰۱ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۲۰:۲۴

دانلود عکس

تصاویر زیبا از حرف A با نوشته بزرگ

۳۰ دی ۱۳۹۹ ساعت ۲۱:۱۰

اس ام اس و عکس نوشته

متن طولانی تبریک تولد همسر اسفند ماهی

۳۰ دی ۱۳۹۹ ساعت ۱۹:۳۶

اس ام اس و عکس نوشته

جملات تشویقی برای کتاب خواندن

۳۰ دی ۱۳۹۹ ساعت ۱۸:۵۰

دانلود عکس

سبد گل برای تبریک تولد زیباترین و شیک ترین گلها

۲۹ دی ۱۳۹۹ ساعت ۲۱:۲۵

دانلود عکس

جدیدترین تصاویر مه لقا جابری مدل ایرانی

۲۹ دی ۱۳۹۹ ساعت ۱۹:۲۴

اس ام اس و عکس نوشته

متن زیبا برای تولد خودم در اسفند ماه

۲۹ دی ۱۳۹۹ ساعت ۱۸:۴۳

اس ام اس و عکس نوشته

متن برای تولد پسرم اسفند ماهی

۲۹ دی ۱۳۹۹ ساعت ۱۸:۳۸

دانلود عکس

عکس دختری که شبیه باربی است

۲۸ دی ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۴۲

اس ام اس و عکس نوشته

نمونه متن مجری گری روز معلم

۲۸ دی ۱۳۹۹ ساعت ۱۹:۵۵

اس ام اس و عکس نوشته

متن طولانی تبریک تولد همسر بهمن ماهی

۲۸ دی ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۱۱

اس ام اس و عکس نوشته

دلنوشته تولدم مبارک بهمن ماهی

۲۸ دی ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۲۱

اس ام اس و عکس نوشته

متن خوش آمد گویی به گروه واتساپ

۲۸ دی ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۵۶

دانلود عکس

کیم بوم بازیگر کره ای

۲۶ دی ۱۳۹۹ ساعت ۲۱:۵۰

دانلود عکس

عکس دختران چشم بادومی و خوشگل کره ای

۲۶ دی ۱۳۹۹ ساعت ۲۰:۰۲

دانلود عکس

تصاویر نقاشی کره زمین

۲۵ دی ۱۳۹۹ ساعت ۲۱:۲۲

دانلود عکس

عکس کیک تولد 15 سالگی+متن

۲۵ دی ۱۳۹۹ ساعت ۲۰:۳۴

دانلود عکس

عکس نقاشی شده امام رضا

۲۵ دی ۱۳۹۹ ساعت ۱۹:۰۳

دانلود عکس

عکس های غروب کربلا

۲۴ دی ۱۳۹۹ ساعت ۲۱:۲۷

دانلود عکس

عکس حرف انگلیسی S (آلبوم تصاویر)

۰۳ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۱۹:۵۲

دانلود عکس

تصاویر زیبا از حرف A با نوشته بزرگ

۳۰ دی ۱۳۹۹ ساعت ۲۱:۱۰

دانلود عکس

عکس حرف انگلیسی R

۰۲ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۱۹

دانلود عکس

سبد گل برای تبریک تولد زیباترین و شیک ترین گلها

۲۹ دی ۱۳۹۹ ساعت ۲۱:۲۵

دانلود عکس

عکسهای حروف انگلیسی h

۰۱ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۱۰

دانلود عکس

عکس دختران چشم بادومی و خوشگل کره ای

۲۶ دی ۱۳۹۹ ساعت ۲۰:۰۲

دانلود عکس

عکس نقاشی شده امام رضا

۲۵ دی ۱۳۹۹ ساعت ۱۹:۰۳

دانلود عکس

آلبوم عکس لوگو بارسلونا

۰۱ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۵۵

دانلود عکس

عکس حرف انگلیسی P

۰۳ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۲۱:۴۴

دانلود عکس

تصاویر نقاشی کره زمین

۲۵ دی ۱۳۹۹ ساعت ۲۱:۲۲

دانلود عکس

عکس پروفایل حرم امام حسین

۰۲ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۳۷

دانلود عکس

عکس حرف انگلیسی t

۰۲ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۱۹:۲۰

دانلود عکس

عکس کیک تولد 15 سالگی+متن

۲۵ دی ۱۳۹۹ ساعت ۲۰:۳۴

دانلود عکس

عکس حرف انگلیسی n

۰۱ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۲۰:۲۴

دانلود عکس

جدیدترین تصاویر مه لقا جابری مدل ایرانی

۲۹ دی ۱۳۹۹ ساعت ۱۹:۲۴

دانلود عکس

کیم بوم بازیگر کره ای

۲۶ دی ۱۳۹۹ ساعت ۲۱:۵۰

دانلود عکس

عکس های غروب کربلا

۲۴ دی ۱۳۹۹ ساعت ۲۱:۲۷

دانلود عکس

عکس دختری که شبیه باربی است

۲۸ دی ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۴۲

اس ام اس و عکس نوشته

متن طولانی تبریک تولد همسر بهمن ماهی

۲۸ دی ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۱۱

اس ام اس و عکس نوشته

متن خوش آمد گویی به گروه واتساپ

۲۸ دی ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۵۶

اس ام اس و عکس نوشته

دلنوشته تولدم مبارک بهمن ماهی

۲۸ دی ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۲۱

اس ام اس و عکس نوشته

متن برای تولد پسرم اسفند ماهی

۲۹ دی ۱۳۹۹ ساعت ۱۸:۳۸

اس ام اس و عکس نوشته

متن طولانی تبریک تولد همسر اسفند ماهی

۳۰ دی ۱۳۹۹ ساعت ۱۹:۳۶

اس ام اس و عکس نوشته

جملات تشویقی برای کتاب خواندن

۳۰ دی ۱۳۹۹ ساعت ۱۸:۵۰

اس ام اس و عکس نوشته

متن زیبا برای تولد خودم در اسفند ماه

۲۹ دی ۱۳۹۹ ساعت ۱۸:۴۳

اس ام اس و عکس نوشته

متن در مورد زمین خوردن و بلند شدن

۰۳ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۲۳:۱۰

اس ام اس و عکس نوشته

نمونه متن مجری گری روز معلم

۲۸ دی ۱۳۹۹ ساعت ۱۹:۵۵

اس ام اس و عکس نوشته

متن در مورد مادر سختی کشیده

۰۴ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۲۱:۵۷

اس ام اس و عکس نوشته

جملات زیبا در مورد طبیعت و عشق

۰۴ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۵۷

اس ام اس و عکس نوشته

متن دلبرانه برای پسرم

۰۴ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۲۳:۳۰

بیشتر

اس ام اس و عکس نوشته

متن دلبرانه برای پسرم

۰۴ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۲۳:۳۰

اس ام اس و عکس نوشته

جملات زیبا در مورد طبیعت و عشق

۰۴ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۵۷

اس ام اس و عکس نوشته

متن در مورد مادر سختی کشیده

۰۴ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۲۱:۵۷

اس ام اس و عکس نوشته

متن در مورد زمین خوردن و بلند شدن

۰۳ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۲۳:۱۰

اس ام اس و عکس نوشته

متن طولانی تبریک تولد همسر اسفند ماهی

۳۰ دی ۱۳۹۹ ساعت ۱۹:۳۶

اس ام اس و عکس نوشته

جملات تشویقی برای کتاب خواندن

۳۰ دی ۱۳۹۹ ساعت ۱۸:۵۰

اس ام اس و عکس نوشته

متن زیبا برای تولد خودم در اسفند ماه

۲۹ دی ۱۳۹۹ ساعت ۱۸:۴۳

اس ام اس و عکس نوشته

متن برای تولد پسرم اسفند ماهی

۲۹ دی ۱۳۹۹ ساعت ۱۸:۳۸

اس ام اس و عکس نوشته

نمونه متن مجری گری روز معلم

۲۸ دی ۱۳۹۹ ساعت ۱۹:۵۵

اس ام اس و عکس نوشته

متن طولانی تبریک تولد همسر بهمن ماهی

۲۸ دی ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۱۱

اس ام اس و عکس نوشته

دلنوشته تولدم مبارک بهمن ماهی

۲۸ دی ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۲۱

اس ام اس و عکس نوشته

متن خوش آمد گویی به گروه واتساپ

۲۸ دی ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۵۶

اس ام اس و عکس نوشته

متن سخنرانی در مورد 22 بهمن

۲۳ دی ۱۳۹۹ ساعت ۲۱:۵۴

اس ام اس و عکس نوشته

نمونه متن مجری گری برای دهه فجر

۲۳ دی ۱۳۹۹ ساعت ۲۱:۴۶

اس ام اس و عکس نوشته

متن زیبا برای تولد خودم در بهمن ماه

۲۲ دی ۱۳۹۹ ساعت ۲۰:۳۴

اس ام اس و عکس نوشته

متن برای تولد پسرم بهمن ماهی

۲۲ دی ۱۳۹۹ ساعت ۲۰:۰۶

اس ام اس و عکس نوشته

حالم خوش نیست (عکس های متن دار)

۲۰ دی ۱۳۹۹ ساعت ۲۰:۱۲

اس ام اس و عکس نوشته

عکس نوشته عاشورا

۲۰ دی ۱۳۹۹ ساعت ۱۸:۴۰


طراحی قالب از PressCustomizr.

همه زن‌ها و مردها دوست دارند برای همسرانشان عزیز باشند و عزیز بمانند. از ابتدای زندگی، حفظ این عزت و افزایش آن می‌تواند به استحكام زندگی كمك كند ، اما بسیاری از زن‌ها و مردها با اشتباهات كوچك و بزرگ، عزت خود را در زندگی زناشویی زیر سوال می‌برند و زندگی را برای خود و همسرشان سخت می‌كنند. رعایت بعضی مسائل و دقت به برخی نكات می‌تواند شما و همسرتان را برای هم عزیز نگه دارد و حتی در طول زندگی عزیزتر كند. برای این كه این نكات را بدانید، به یاد آوری و توضیح آنها می‌پردازیم.

برای این‌كه عزیز همسرتان باشید

همیشه صادق باشید. صداقت شما هیچ وقت از یاد همسرتان نخواهد رفت و بی‌صداقتی نیز براحتی می‌تواند اعتماد همسرتان را از شما سلب كند و او را به شما بدبین كند و همین باعث از بین رفتن عزت شما شود.

بر اعصاب خود مسلط باشید. از کوره در نروید . موقع عصبانیت ممكن است متوجه رفتار و گفتار خود نباشید و حرفی بزنید كه همسرتان را ناراحت كند و برنجد. شاید عصبانیت تان بعد از مدتی فروكش كند و شما آن را فراموش كنید، ولی همسرتان هیچ وقت حرف‌هایی را كه شما در عصبانیت به او گفته‌اید از یاد نمی‌برد.  افرادی كه زود عصبانی می‌شوند، برای اطرافیانشان خسته‌كننده‌اند چون در پی هر گفتار و رفتاری باید منتظر عصبانیت شما باشند و این واقعا زجر آور است كه كسی دائما از دست همه عصبانی باشد و با هر چیز كوچكی از كوره در رود.چگونه شوهر مهربان داشته باشیم

نقاط مثبت را هم ببینید و بدبین نباشید. وقتی همیشه به ایرادهایی كه همسرتان دارد فكر كنید، روز به روز بیشتر از او دور می‌شوید، اما اگر همیشه به نقاط مثبت او بیندیشید آن‌وقت هر روز بیشتر از دیروز برایتان عزیز می‌شود.

نشاط خود را حفظ كنید و همیشه خسته و افسرده نباشید. بعضی افراد همین كه به همسر خود می‌رسند فكر می‌كنند باید ناله كنند و خسته باشند. شور و نشاط باعث می‌شود كه همسرتان در كنار شما احساس شادی كند، اگر روزی در كنارش نباشید، جایتان خالی می‌باشد. اما اگر دائم ابراز افسردگی كنید، هر كسی در كنار شما احساس دلمردگی می‌كند.

هیچ‌گاه برای كارها و گذشت‌هایی كه در زندگی كرده‌اید، سر همدیگر منت نگذارید. هر كاری كرده‌اید برای زندگی خودتان بوده و خودتان خواسته‌اید، پس بامنت آن را بی‌ارزش نكنید.

به همدیگر احترام بگذارید. خیلی اوقات از بین رفتن عزت همسران در دید همدیگر به خاطر از بین رفتن حریم‌ها بین آنهاست. سعی كنید همیشه ادب و احترام را در قبال هم رعایت كنید تا قبح توهین و بی‌احترامی بین شما از بین نرود و همیشه همدیگر را محترم بشمارید. این مورد شامل خانواده همسرتان هم می‌شود.

با هم به سفر بروید . از هیجان زندگی غافل نشوید و روزهای شادی را با هم بگذرانید.

زن‌ها بخوانند

 

هر زنی كه می‌خواهد برای همسرش عزیز بماند، باید به برخی نكات اهمیت بدهد مثل این‌كه، به ظاهر خود اهمیت بدهد و همیشه لباس مناسب بپوشد. تشخیص ظاهر مناسب برای هر مكان كار سختی نیست و شما می‌توانید با توجه به حساسیت‌ها و نظرات همسرتان در این مورد، آنها را پیدا كنید.

خوب آشپزی كنید. شاید بعضی از زن‌ها آشپزی را دوست نداشته باشند و آن را وظیفه خود ندانند، اما تقریبا بیشتر مردها از همسر خود انتظار دارند یك غذای خوب برای آنها تهیه كند.

 

 

 

خانه را مرتب و آرام نگه دارید. این به معنی كار كردن همیشگی شما در خانه نیست، بلكه صحبت از جو خانه است كه ظاهر مرتب نیز به آرامش آن كمك می‌كند. خانه مرتب و آرام خانه‌ای است كه یك مدیر خوب آن را اداره می‌كند. مثلا حواستان باشد كه مایحتاج خانه تكمیل باشد، جو خانه را از تشنج به دور نگه دارید و فضای خانه را آرامش‌بخش بچینید.

به حرف همسر خود گوش دهید. كمتر با او سرسختانه مخالفت كنید. دقت كنید كه منظور ما، فراموش كردن دیدگاه‌ها و نظرات خودتان نیست بلكه ابراز آنها به نحوی است كه همسر شما فكر نكند شما حرف او را زیر پا گذاشته‌اید، مخالفت‌های یكباره، اكثر مردها را عصبانی می‌كند، در حالی كه وقتی به حرف آنها گوش می‌دهید لذت می‌برند. در این مورد زیاده روی هم نكنید.

اگر در كارهای خانه از شوهرتان كمك می‌خواهید، كارهایی را كه دوست دارد به او بدهید و تقسیم كار كنید. دستور ندهید و ایراد نگیرید. او را به كمك كردن تشویق كنید نه این كه با رفتارتان او را از كمك كردن در خانه زده كنید.

مردها بخوانند

اگر می‌خواهید همیشه برای همسر خود عزیز بمانید این نكات را فراموش نكنید:

زن‌ها سرشار از احساساتند و اگر مردی بتواند قلب همسرش را همیشه راضی نگه دارد می‌تواند همیشه برای او عزیز بماند و راضی شدن قلب با اهمیت دادن به احساسات زن اتفاق می‌افتد. استفاده از كلام محبت‌آمیز و هر چیزی كه نشان دهد شما به او علاقه‌مندید، محبت واقعی و پرهیز از افراط و تفریط، می‌تواند نتیجه خوبی به همراه داشته باشد.

از او به خاطر كارهایی كه می‌كند قدردانی كنید، چون حتی اگر همسرتان فقط خانه‌دار باشد، كار مهم و سختی انجام می‌دهد آن هم بدون تعطیلی و وقفه. تنها با قدردانی شماست كه خستگی از تنش در می‌آید.

 

یادتان باشد كه خرج خانه برای خانه است نه همسرتان، پس او را هم مهم بدانید و از نظر مالی به او اهمیت بدهید.

گاهی به او نیز مرخصی دهید و كارهای خانه را خودتان انجام دهید. این كار 2 حسن دارد؛ اول این‌كه همسرتان استراحت می‌كند و دوم این‌كه شما می‌فهمید همسرتان روزانه چه كارهایی در خانه انجام می‌دهد و قدر یكدیگر را بیشتر می‌دانید.

هرگز داد نكشید و تحقیر نكنید. مهربانی و نرم سخن گفتن آنچنان در دل زنان نفوذ می‌كند كه تاثیرش هزاران برابر فریاد كشیدن است و برعكس، داد و فریاد و تحقیركردن، آنچنان شما را از چشم همسرتان می‌اندازد كه اگر بدانید دیگر داد نمی‌كشید.

اگر همسرتان همه این نكات را رعایت كند، در چشم شما عزیزتر نخواهد شد؟ پس مطمئن باشید او هم مثل شما فكر می‌كند و دوست دارد شما نیز این موارد را رعایت كنید. زندگی باعزت و احترام همیشه پایدار و مقاوم خواهد ماند.

 

منبع : چهار دیواری – با تلخیص

تنظیم برای تبیان :داودی

 

مقالات مرتبط :

تنها عشق واقعی می ماند

بازسازی یك همسرایده آل

بستن راه های خروجی عشق

شاهراه حل اختلاف با همسر

ازدواج عاشقانه و رضایت از زندگی

چگونه شوهر مهربان داشته باشیم

تبیان، دستیار هوشمند زندگی

پل های ارتباطی

بلوار کشاورز،خیابان نادری،نبش حجت دوست،پلاک 12

public@tebyan.com

02181200000

دسترسی سریع

محصولات و خدمات

اشتراک در خبرنامه

کلیه حقوق این سایت مربوط به موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان می‌باشد.

شوهر خوب و ایده آل بودن، به هیچ وجه کار سختی نیست. در واقع تنها چیزهای که احتیاج دارید تا به یک مرد نمونه برای همسرتان تبدیل شوید، یک دل مهربان، وجدانی پاک و عشق بی شائبه به همسرتان است. شما با کسب مهارت های زن داری و همسرداری میتوانید به راحتی به مردی جذاب و ایده آل برای همسرتان تبدیل شوید و رابطه عاطفیتان را بیش از پیش مستحکم کنید. “رادیو عشق” در این مقاله بیان میکند چطور میتوانید با در پیش گرفتن برخی نکات همسرداری در زندگی مشترک، یک مرد رومانتیک، جذاب و نمونه برای همسرتان باشید.

فهرست مطالب

یک نکته مشترک در همه خانم ها این است که ذاتا دوست دارند به آن ها عشق ورزیده شود. دریافت عشق از سوی مرد زندگیشان باعث میشود احساس کنند زنی خاص و دوست داشتنی هستند. برای اینکه شوهر رومانتیکی برای همسرتان باشید، نکات زیر را در زندگی مشترک بکار بگیرید:

همسرتان میداند که شما عاشقش هستید. اما لحظه ای که به او ابراز عشق کنید، قلبش لبریز از شادی میشود. همواره به خاطر بسپارید که رابطهی زناشویی فراتر از رابطه ی جنسی است و وقتی همسرتان را دوست دارید، باید با تمام قلب و وجودتان از او مراقبت کنید.

تنها دلیل ازدواج شما با این فرشته ی نازنین این بوده است که عاشقش شده اید. پس همیشه به او نشان بدهید که چقدر دوستش دارید. اگر هنوز مطمئن نیستید که چطور باید به همسرتان ابراز عشق کنید، او را در آغوش بگیرید یا در یک خیابان شلوغ بوسه ی کوتاهی روی گونه اش بنشانید و ببینید که چطور گونه هایش گلگون میشود.چگونه شوهر مهربان داشته باشیم

وقتی از سر کار به خانه برمیگردید و میبینید که همسرتان زیر بار کارهای خانه یا فعالیتهای شغلی از پا درآمده است، بازوانتان را دور او حلقه کنید و از دیدن درخشش چشمانش لذت ببرید. همچنین میتوانید قبل از آن که همسرتان شب وارد اتاق خواب شود، اتاق خواب را عاشقانه تزئین کنید و شگفتزدهاش کنید.

فکر نکنید که نیازی نیست تا برای شعله ور نگه داشتن آتش عشقتان تلاش کنید. زندگی عاشقانه ی سالم یکی از ضروریات پایداری زندگی زناشویی است. میتوانید برای سفر برنامه ریزی کنید یا حداقل ماهی یک بار همسرتان را برای صرف شام یا تماشای فیلم بیرون ببرید.

اگر زنتان دختر ماجراجویی است، چرا چتربازی یا سفر به مکانهای هیجان انگیز را در کنار هم امتحان نکنید؟ اگر قبل از ازدواج مدتی با هم نامزد یا دوست بوده اید، حتماً خاطرات شیرین بسیاری از اولین قرار ملاقاتتان، روز خواستگاری، اولین بوسه یا در آغوش گرفتن دارید. اگر تاریخ این اتفاقات عاشقانه یادتان باشد و آنها را جشن بگیرید، همسرتان را شاد خواهید کرد. نکتهی آخر این که رابطه ی جنسی باید برای هر دو نفر لذت بخش باشد و به یک فعالیت اجباری تبدیل نشود. سعی کنید همسرتان را به روشهای مختلف آرام کنید.

یکی از اصول آئین همسرداری این است که باید کاری کنید تا همسرتان احساس خاص بودن بکند. هیچ چیز برای یک زن خوشایندتر از این نیست که شوهرش او را لوس کند و نازش را بکشد. اگر همسرتان را بدون دلیل لوس کنید، این ناز و نوازش ها به بهبود و تقویت رابطه تان کمک خواهد کرد. وقتی ناز همسرتان را بکشید، این مهربانی اهمیت بسیاری برای همسرتان خواهد داشت و او متوجه میشود که چقدر به او اهمیت میدهید، دوستش دارید و خواهان شادی و خوشبختی اش هستید.

منظورمان این نیست که هدایای گران قیمت برای همسرتان بخرید، کافی است کارهای کوچکی را که او دوست دارد، انجام بدهید؛ مثلاً صبحها در آغوشش بگیرید، بدون مقدمه برایش نامه های عاشقانه بفرستید یا صبحانه اش را برایش به تختخواب بیاورید. میتوانید همسرتان را به یک سفر ناگهانی ببرید یا با یک هدیهی کوچک غافلگیرش کنید. این ژست های عاشقانه باعث میشود که او چشم بسته شما را دوست داشته باشد.

اگر از علائق همسرتان حمایت کنید و فرصتی را برای او فراهم کنید تا بتواند کارهای مورد علاقه اش را انجام دهد، او دیگر هیچ توقعی نخواهد داشت. قرار نیست شما هم در تمام این فعالیتها همراهش باشید، اما حتماً برای یک پیادهروی کوتاه دونفره یا خرید لوازم منزل وقت بگذارید.

بانوان ارزش بالایی برای چیزهای کوچک قائل هستند و از حالت صورت و بدنشان میتوانید متوجه شوید که چه زمانی خواستهای از شما دارند. اگر خودتان با روی باز داوطلب شوید، این کمک کردن همسرتان را به خوشبخت ترین زن دنیا تبدیل خواهد کرد. یکی از بهترین راهها برای لوس کردن همسرتان این است که رابطه ی دوستانه و عمیقی را با خانواده اش ایجاد کنید.

یکی از مهمترین قول هایی که مردان در زمان ازدواج به زنان میدهند، این است که مسئولیت همسرشان را مسئولیت خودشان بدانند؛ یک شوهر خوب همواره به این قول خود وفادار میماند. همواره، در زمان سختی و بیماری باید از همسرتان مراقبت کنید و او را مهمترین فرد زندگیتان بدانید. مطمئن باشید که همسرتان هیچگاه لطفهایتان را در زمان ناراحتی و بیماری اش فراموش نخواهد کرد، البته بدیها و بی وفایی ها نیز از ذهنش پاک نخواهد شد. نفرتی که در نتیجهی بی توجهی یک شوهر سنگدل در قلب یک زن جان میگیرد، به سختی از بین میرود.

با در پیش گرفتن چند نکته تکمیلی که در ادامه ذکر می شود، میتوانید برای همسرتان، مردی بسیار جذاب باشید و او را شیفته خودتان کنید.

اکثر بانوان عاشق تفریح و خوش گذرانی هستند و همواره در جستجوی مردی شوخ طبع و بذله گو هستند. یک خواستگار کسل کننده یا مستبد جواب منفی قاطعی را از اکثر دختران میشنود، اما خواستگاری که خنده را بر لبان یک دختر مینشاند و او را به خنده میاندازد، قلبش را به تسخیر درمیآورد.

یافتن یک مرد شوخ و در عین حال مودب کار دشواری است، اما اگر شما این خصوصیات را داشته باشید، مطمئن باشید که برندهی قلب همسرتان خواهید شد. اگر بتوانید همسرتان را بعد از گذراندن یک روز خسته کننده در خانه یا اداره بخندانید یا برنامه ی مفرحی را برایش تدارک ببینید، او از بودن در کنارتان احساس خوشبختی خواهد کرد.

اگر این توصیه به نظرتان خنده دار یا عجیب است، بهتر است دقیق تر فکر کنید. اگر ظاهر خوبی داشته باشید و بهداشت را رعایت کنید، نه تنها در رابطهی مشترک تان ضرر نمیکنید، بلکه همسرتان خوشحال میشود که شما وقت میگذارید تا خودتان را برای او جذابتر کنید.

اگر همسرتان شیفته ی مردانی است که صورتشان را کاملاً اصلاح میکنند، این اصلاح بیعیب و نقص به چقدر تلاش و زمان نیاز دارد؟ اگر همسرتان از دهان و نفس بدبو متنفر است، که البته این بدبو بودن نشانهی بیماری نیز هست، واقعاً چقدر طول میکشد تا دندان هایتان را قبل از خوابیدن مسواک بزنید؟ رعایت همین نکات کوچک باعث میشود که همسرتان بیشتر از قبل عاشق شما شود. سعی کنید این توصیه ها را آویزه ی گوشتان کنید و ارزش خودتان را نزد همسرتان بالاتر ببرید.

جنتلمن بودن یکی از خصوصیات واجب شوهران خوب است. همسرتان هر حرفی هم که بزند، اطمینان داشته باشید که همیشه دوست دارد تا شوهرش یک جنتلمن واقعی باشد.

لازم نیست کار خاص یا عجیبی انجام بدهید، میتوانید همسرتان را قبل از ترک خانه یا بعد از برگشتن به خانه ببوسید؛ وقتی سرگرم خرید است، صبور باشید، ساک های خریدش را حمل کنید و حتماً پول خریدها را بدهید. این قبیل رفتارهای باملاحظه موجب میشود که همسرتان از صمیم قلب عاشق شما بشود.

اگر میخواهید مرد خوبی برای همسرتان باشید و تبدیل به یک شوهر ایده آل و نمونه برای او بشوید،‌میتوانید نکات همسرداری زیر را در پیش بگیرید:

حالت ایده آل این است که بعد از ازدواج بهترین دوست همسرتان باشید. پس سعی کنید که این دوستی واقعیت داشته باشد. هر زمان که همسرتان با مشکلی مواجه شد، نهایت تلاش تان را برای هم فکری با او و حل کردن مشکلش بکنید. اگر هم خودتان دچار مشکل شدید، حتماً اول با او مشورت کنید. این همدلی و همراهی پیوند بین تان را قویتر میکند.

همسرتان کل روز در خانه یا محل کار است و کنارتان نیست. به همین دلیل لحظه ای که شما را میبیند، مشتاق است که سفرهی دلش را پیش شما باز کند و دلتنگی یک روزه را از بین ببرد.

با دقت و اشتیاق به تمام حرفهای همسرتان گوش کنید، البته همسرتان نباید متکلم وحده باشد، مونولوگ را به دیالوگ تبدیل کنید و در گفتگو شرکت کنید. کاری کنید که همسرتان حس کند از هم صحبتی با او لذت میبرید و با گوش جان به حرفهایش به گوش میدهید. همچنین همسرتان باید بتواند که تاریک ترین رازهایش را بدون ترس از سوءاستفاده یا بی توجهی با شما در میان بگذارد.

از آنجایی که شما پشت و پناه همسرتان هستید و او به قدرت و حمایت شما دلگرم است، باید بتواند به شما تکیه کند، پس از همسرتان حمایت کنید. با دقت به مشکلاتش گوش بدهید و راه حل های مناسبی را پیشنهاد کنید. حتی اگر نمیتوانید کمکی به او بکنید، صمیمیت و اشتیاق شما برای آرام کردن قلبش کافی خواهد بود.

احترام گذاشتن به همسر واجب است، و رفتار محترمانه با همسرتان ثابت میکند که ارزش فراوانی برای او قائل هستید. همسرتان انسانی متفاوت با شما است که افکار و عقاید خاص خودش را دارد، پس به آنها احترام بگذارید و آنها را به رسمیت بشناسید. هرگز همسرتان را مجبور نکنید که رویاها یا تصورات شما را دنبال کند.

شاید شما و همسرتان عقاید مذهبی یکسانی داشته باشید یا به لحاظ مذهبی با هم اختلاف عقیده داشته باشید. در هر حال باید به عقاید همسرتان احترام بگذارید و سعی کنید روزهایش را با روی آوردن به روشهای جدید معنویت و دعا خاطره انگیزتر کنید.

هیچ فردی در جهان نیست که کامل و بدون عیب باشد. این نقص ها فقط به زیبایی ظاهری مربوط نمیشود، بلکه ممکن است در رفتار یا عادتها نیز نمود پیدا کند. همسرتان مجموعه خصوصیات خوب و بد منحصر به فرد خود را دارد، شما باید همسرتان را همینطور که هست با تمام خوبیها و بدی هایش بپذیرید، او نیز باید شما را همینگونه که هستید، قبول داشته باشد. اگر همسرتان از داشتن نقطه ضعفی ناراحت است، میتوانید مشاورش باشید و زمینه را برای رشدش فراهم کنید، اما نباید از او به خاطر داشتن چنین عیبی گله کنید.

بنیان هر رابطه ای بر اعتماد شکل میگیرد و بدون آن هیچ رابطه ای حتی برای یک روز کامل نخواهد بود. مهمترین خصلتی که برای همسرداری موفق و تبدیل شدن به یک شوهر ایده آل باید در خودتان ایجاد کنید، قابلیت اعتماد است. رشد اعتماد بین زوجین پیوند زناشویی شان را قویتر میکند.

باید از صمیم قلب به همسرتان اعتماد داشته باشید تا رابطه تان مستحکم و پایدار شود. همچنین خودتان نیز باید قابل اعتماد باشید.

کسب مهارت های ارتباطی گام مهمی برای حفظ یک رابطه ی پایدار و عاشقانه است. اگر بدون اما و اگر بتوانید با همسرتان ارتباط برقرار کنید، پیوند مستحکمی بین تان شکل خواهد گرفت. در این حالت تمام سردرگمی هایتان از بین خواهد رفت. همسرتان باید بتواند افکارش را به راحتی برای شما بیان کند و در عین حال شما نیز افکارتان را با او در میان بگذارید. اجازه ندهید موانع ارتباطی بین شما قرار بگیرند. اگر ارتباط موثری با هم داشته باشید، خودخواهی و خودپسندی کنار خواهد رفت.

اکثر بانوان از شوهران تنبل متنفرند، البته تنبل نبودن به این معنا نیست که اجازه ندارید مسابقه ی فوتبال عصر جمعه را ببینید، کافی است در انجام فعالیتهای روزمره فعال باشید. بنابراین دفعه ی بعد که فرصت پیدا کردید، خانه را تمیز کنید یا آشغال را بیرون بگذارید. به همسرتان کمک کنید تا درخشش عشق را در چشمانش ببینید.

از یاد نبرید که همسرتان صاحب یک هویت مستقل است و روش زندگی و برنامه های شغلی خاص خودش را دارد. بنابراین از ایده ها و برنامه های همسرتان حمایت کنید و برای موفقیت در آنها به شریک زندگیتان کمک کنید. مثلاً اگر میبینید که همسرتان شبها بیدار میماند تا پروژه ی کاریاش را تمام کند، میتوانید کنارش بنشینید و با او همفکری کنید یا برایش یک فنجان قهوه ی داغ درست کنید، مطمئن باشید که او این لطف هایتان را تا پایان عمر فراموش نخواهد کرد. اگر همسرتان نقشی در یک فعالیت فرهنگی دارد، برای بازدید از آن فعالیت وقت بگذارید، این توجه و احترام رفتار محترمانه ی متقابل همسرتان را تضمین خواهد کرد.

به عنوان یک شوهر باید تکیه گاه مطمئن و محکمی برای همسرتان باشید، آرزوی هر زنی این است که شوهرش پشت و پناهش باشد و مانند یک کوه پشت او بایستد. همسرتان باید حس کند که میتواند به شما تکیه کند و شما نیز باید آنقدر جدی و کوشا باشید که ناامیدش نکنید.

برای این که همسرتان احساس امنیت و آرامش کند، میتوانید کارهای پیش پا افتاده ای مانند خرید خواربار را انجام دهید یا اجازه بدهید که همسرتان برای مهمانی بعدی تصمیم بگیرد یا برنامه ریزی کند.

همچنین اگر صاحب فرزند هستید، در امور مربوط به فرزندان مسئولیت پذیر باشید و همسرتان را در این مورد همراهی کنید. اگر همسرتان به حمایت شما دلگرم باشد، رابطه تان هرگز دچار مشکل نخواهد شد.

اگر همه ی همسران میتوانستند به درک متقابل برسند، دیگر هیچ طلاقی ثبت نمیشد. قبل از آن که حرفی به همسرتان بزنید، کاری انجام بدهید یا او را به خاطر انجام دادن کاری که شما دوست نداشته اید، قضاوت کنید، خودتان را به جای او بگذارید. همیشه سعی کنید ماجراها را از دید او ببینید. ممکن است درباره ی نظر و دیدگاه همسرتان اشتباه کنید، اما بعد از تلاش برای درک کردن او میتوانید بدون مشاجره و دعوا دربارهی اختلاف نظرتان با هم صحبت کنید. از یاد نبرید که همسرتان هم نظرات و دیدگاههای خودش را دارد، پس به عقاید و تفکرات او احترام بگذارید.

سازش عامل مهم خوشبختی در زندگی زناشویی است. هر دو طرف باید برای سازش تلاش کنند و اندکی کوتاه بیایند تا توافق حاصل شود. سازش به معنای قربانی شدن و فداکاری قابل توجه نیست. مثلاً وقتی همسرتان بیمار است یا مشکلی دارد، تصمیم میگیرید که آن شب با دوستانتان بیرون نروید، به این ترتیب همسرتان متوجه میشود که اولویت نخست شما است.چگونه شوهر مهربان داشته باشیم

صادق بودن در هر رابطه ای مهم است. هر چه در وفاداری تان نسبت به همسرتان ثابت قدمتر باشید، رابطه تان پایدارتر خواهد شد. اگر روزی به همسرتان خیانت کنید، هر کاری هم که برای جلب اعتماد دوباره ی او انجام دهید، آن عهدشکنی باعث میشود که او دیگر نتواند کاملاً به شما اعتماد کند. البته منظورمان این نیست که نباید با زنان دیگر صحبت کنید، اما باید همواره برای همسرتان اولویت قائل شوید و او جایگاه نخست را در قلبتان داشته باشد.

هیچگاه درباره ی هیچ چیز به همسرتان دروغ نگویید، مگر این که بخواهید او را با یک سفر یا مهمانی جشن تولد غافلگیر کنید. یک دروغ کوچک برای خراب کردن رابطه تان کافی است. همچنین اگر برنامهای برای آینده تان دارید، همسرتان باید نقش مهمی در این برنامه داشته باشد.

خودخواهی صفت منفوری از نظر زنان است، پس سعی کنید خودخواه و متکبر نباشید. اگر همسرتان با انجام دادن کاری به افتخار یا شهرت میرسد، سد راهش نشوید.

هنر سازش را که اصلاً هم سخت نیست، یاد بگیرید. واگذار کردن میدان به شریک زندگیتان به هیچ وجه شرم آور نیست.

شما همان مردی هستید که قرار است از همسرتان محافظت کنید و راحتی و آرامشش را فراهم کنید. پس اگر از او سوءاستفاده کنید، چه کلامی، چه فیزیکی، این بدرفتاری آسیب شدیدی به رابطه تان خواهد زد.

وقتی با هم بحث میکنید، هرگز صدایتان را بالا نبرید یا سر همسرتان فریاد نزنید. سرزنش کردن و طعنه زدن درباره ی مسائلی که نمیتوانید راجع به آنها به تصمیم مشترکی برسید، مطلقاً ممنوع است. توصیه ی آخر این که هیچ گاه نباید روی همسرتان دست بلند کنید.

برای اینکه یک شوهر رومانتیک باشید، محبتان را به همسرتان ابراز کنید، آتش عشق تان را همیشه گرم نگه دارید، گاهی ناز همسرتان را بکشید، او را در فعالیت مورد علاقه اش همراهی کنید و در زمان بیماری از او مراقبت کنید. همچنین اگر میخواهید شوهر جذابی برای همسرتان باشید، شوخ و بذله گو باشید، برای همسرتان تیپ بزنید و یک جنتلمن واقعی باشید.

برای اینکه یک مرد نمونه باشید، سعی کنید بهترین دوست همسرتان باشید، شنونده خوبی برای او باشید، به عقاید و دیدگاه هایش احترام بگذارید و او را با تمام نقاط منفی و مثبتش بپذیرید. در زندگی مشترک به او اعتماد داشته باشید، برای کسب مهارت های ارتباط موثر تلاش کنید و مردی فعال و مسئولیت پذیر باشید. آل او را حمایت کنید و در زندگی تکیه گاهش باشید، اگر میخواهید مرد خوبی برای همسرتان باشید، پنهان کاری نکنید،‌ دروغ نگویید و خیانت نکنید، خودخواه و خودرای نباشید و هرگز او را کلامی یا فیزیکی آزار ندهید.

عشقت رو جذب کن

میخوای یاد بگیری چطور روز به روز بیشتر قلب عشقتو بدست بیاری؟ چطور یه رابطه موفق منجر به ازدواج داشته باشی؟ چطور یه زندگی مشترک موفق داشته باشی؟ پس فرصت را از دست نده! تو هم به جمع دنبال کنندگان پیج رادیو عشق در اینستاگرام اضافه شو…

عضویت در خبرنامه رادیو عشق

40 بازدید

72 بازدید

170 بازدید

146 بازدید

178 بازدید

دیدگاه

نام *

ایمیل *

وب‌ سایت

ذخیره نام، ایمیل و وبسایت من در مرورگر برای زمانی که دوباره دیدگاهی می‌نویسم.

مشترک نمی شومدریافت همه دیدگاه های این نوشتهفقط دریافت پاسخ دیدگاه های خودم

آدرس: تهران، پونک، نبش بلوار پونک، پلاک 2، طبقه سوم، واحد 6

تلفن پشتیبانی:02146015870

رزرو نوبت مشاوره

انجمن روانشناسی آمریکا

سازمان نظام روانشناسی و مشاوره ایران

سازمان بهزیستی ایران

انجمن روانشناسی ایران

 

انسانها معمولا ً دوست دارند محبوب دیگران باشند و این امری است طبیعی. مهم اینست که برای محبوبیت، از راههای شرعی و موافق با اخلاق استفاده کنیم .

یکی از مهمترین راههای رسیدن به این مقصود اینست که،عقل را چراغ راه خویش قرار دهیم. انسانها همه ی رفتار و کردار خویش را با عقل سنجیده، در تاریکی ها و ظلمتها برای تشخیص راه از چاه، از نور عقل کمک می گیرند و از مهالک بسیاری نجات می یابند، لذا گفتار،رفتار، حرکات و سکنات انسان عاقل مورد توجه دیگران قرار گرفته، قلبهای زیادی را به سوی خویش جذب می کند، چرا که همه ی افراد بصورت فطری کمال طلبند و مجذوب انسانهائی می شوند که نواقص را از خود دور کرده و دارای کمالات و زیبائیها هستند . همچنین فردی که می خواهد جذابیت را در خود ایجاد کند لازم است که با دیگران بتواند ارتباط موثری برقرار کند، زیرا ارتباط مانند چتر بزرگی است که تمام آنچه را بین آدمیان می گذرد در بر می گیرد و بر آن اثر می گذارد. بدیهی است که اولین جوانه های ارتباط بین انسان ها، در حریم خانواده پدیدار می گردد و بهترین خاستگاه روابط سالم و مطلوب، خانه و خانواده می باشد.رابطه خوشایند و آرام بخش زن و شوهر نه تنها مناسب ترین بستر رشد و شکوفایی و تعالی شخصیت آن ها را فراهم می نماید، بلکه چنین رابطه ای از نیاز های ضروری فرزندان نیز به شمار می رود و به نوبه خود در رشد و تعالی آن ها بسیار مؤثر است.رابطه زن و شوهر سرچشمه همه عاطفه ها و بستر گیراترین و جذاب ترین رابطه هاست. رابطه زن و شوهر آمیزه ای است از زیباترین تلاقی چشم ها، گیراترین تبادل کلام ها و همسو ترین اندیشه ها.برای یک ارتباط موثر با همسرتان توجه به این موارد لازم است:۱. شاد باشیم : شاد بودن همیشه ارزشمند است، پس سعی کنیم خود را خوشحال و سرحال نشان دهیم تا خستگی را از تن شریک زندگی خود دور کنیم.۲. صبور باشیم : اگر رفتار همسرمان را خوشایند نمی‌دانیم بهتر است با حوصله و تأمل و در شرایط مناسب او را از چگونگی رفتارش آگاه کنیم.۳. منطقی رفتار کنیم : مسایل را منطقی و درست بررسی کنیم و به جای منافع شخصی، مصالح زندگی مشترک را در نظر بگیریم و بی‌طرفانه قضاوت کنیم.۴. کم توقع باشیم : از همسرمان آن‌قدر انتظار داشته باشیم که بتواند به انتظارات پاسخ دهد.۵. مثبت ‌نگر باشیم : با بیاد آوردن لحظات شیرین زندگی بدبینی را از خود دور کنیم، به رفتارهای خوب همسرمان بیشتر بیندیشیم و جنبه‌های خوب زندگی را فراموش نکنیم.۶. خوش‌ بین باشیم : داشتن نگاه خوش‌بینانه به زندگی و اطرافیان باعث ایجاد آرامش و بذل محبت و عاطفه می‌شود.۷. یک‌دل باشیم : درک متقابل موجب ایجاد تفاهم می‌شود و یکدلی به وجود می‌آورد.۸. شنونده ی خوبی باشیم : هنگامی که همسرمان با ما صحبت می‌کند حتی‌الامکان به چشمان او نگاه کنیم و یا با اشاره و سر تکان دادن نشان دهیم که به حرف‌های او توجه داریم.۹. مشوق همسر خود باشیم : برای رفتارها و صحبت‌های همسرمان ارزش قائل شویم و با یادآوری موقعیت‌های موفق گذشته، او را تشویق کنیم تا آینده ی بهتری داشته باشد.۱۰. به پیشرفت یکدیگر اهمیت دهیم : آنقدر صمیمی باشیم که پیشرفت و ترقی همسرمان یکی از آرزوهای ما باشد، در حقیقت اولین کسی که از این پیشرفت سود می‌برد ما هستیم.۱۱. خوش قول باشیم : برای حرف‌ها و قول‌های خود ارزش قائل شویم و خود را در مقابل آنها مسوول بدانیم خوش‌قولی نشانه ی احترام به خود و همسر است.۱۲. احترام به شخصیت همسر : به شخصیت همسرمان احترام بگذاریم و حرمت یکدیگر را نزد خانواده و دوستان و … حفظ کنیم.۱۳. ارتباط کلامی و عاطفی کار آمد : سعی کنیم با همسر خود درباره ی مسائل مختلف گفتگو کنیم. صحبت کردن بهترین راه آگاهی از افکار و احساسات همسر می‌باشد.۱۴. با یکدیگر مهربان باشیم : همسرمان را جزئی از وجود خود بدانیم، محسناتش را بازگو کنیم، برایش خوبی بخواهیم و در راه کمک به همسرمان تمام تلاش خود را به کار ببریم. با مهربانی می‌توانیم مالک قلب‌های یکدیگر باشیم و رابطه ی گرم و صمیمی بر قرار کنیم.۱۵. محبت‌ پذیر و قهر گریز باشیم : منش توأم با مهربانی و دوری از قهر و کینه صفت همسران فداکار است. تلاش کنیم که آیینه ی زندگیمان شفاف و بدون غبار کدروت باشد.۱۶. راستگو باشیم : صداقت و راستی از بهترین سرمایه‌های زندگی مشترک است. هرگز نباید به دروغ و نیرنگ متوسل شویم حتی اگر حقیقت به نفع ما نباشد. فراموش نکنیم که دروغ پایه‌های زندگی را سست می‌کند.۱۷. محیط خانواده را با صفا کنیم : فضای عاطفی خانواده باید چنان مطلوب و دوست داشتنی باشد که همسرمان در آن احساس رضایت خاطر کند و از امنیت روانی برخوردار باشد.۱۸. به ارزش‌های دینی،پایبند باشیم : ارزش‌ها از ارکان و ستون‌های اصلی خانواده محسوب می‌شوند و مقید بودن به ارزش‌ها موجب دوام و استحکام خانواده می‌شود و اصالت آن را حفظ می‌کند.۱۹. به نیازهای همسر توجه کنیم  : رفتار دلنشین و توأم با متانت موجب می‌شود خواسته‌های خود را به راحتی بیان کند.۲۰. بهداشت روانی همسر را تأمین کنیم : در سایه ی سلامت جسمی و روانی می‌توانیم به هدف‌های خود برسیم، بنابراین باید به رفتار او توجه نماییم و از افسردگی و خمودگیش جلوگیری کنیم.۲۱. با یکدیگر مشورت کنیم : هر یک از همسران باید حق داشته باشند نظر و پیشنهاد خود را بیان کنند. با مشورت کردن، راه رسیدن به زندگی سالم کوتاه تر می‌شود.۲۲. قدرشناس باشیم : از همسرمان به خاطر انجام وظایف، مسوولیت‌ها و همکاری‌هایش قدردانی کنیم. برای ابراز سپاسگزاری و تشکر به کلمه‌های خاصی نیازمند نیستیم!۲۳. احساس مسوولیت داشته باشیم : هر یک از همسران باید خود را در مقابل کاری که برعهده گرفته‌اند متعهد بدانند و از انجام دادن آن شانه خالی نکنند.۲۴. برنامه‌ریزی کنیم : در حقیقت برنامه‌ریزی به زندگی خانوادگی نظم و سامان می‌بخشد.۲۵. الگوی خوبی باشیم : طوری رفتار کنیم که الگوی رفتاری مناسبی برای همسر و فرزندان خود باشیم.۲۶. خود را به جای همسرمان بگذاریم : دنیا را از دریچه ی نگاه او ببینیم و از خود بپرسیم : « اگر من جای او بودم چه می‌کردم؟»۲۷. به خواسته‌ها یکدیگر احترام بگذاریم : فراموش نکنیم که ازدواج پیمان همکاری و تشریک مساعی است.۲۸. میانه رو و متعادل باشیم : حضرت علی (علیه السلام) فرموده‌اند « خیرالامور اوسطها»، پس اگر در تمام امور زندگی (خوردن، خوابیدن، مسافرت و حتی محبت کردن و…) اعتدال را رعایت کنیم کمتر دچار مشکل می‌شویم.۲۹. با جملات زیبا از همسر خود دلجویی کنیم : یک جمله ی شورانگیز می‌تواند طوفانی از خشم و غضب و نفرت را خاموش کند و بنای زندگی را از خطرات گوناگون دور سازد.۳۰. روابط زناشویی را بسیار مهم بدانیم : عدم توجه به این روابط موجب ایجاد مشکلات مختلف خانوادگی، روحی و روانی برای هر یک از طرفین می‌شود و زندگی را با خطرهای جدی روبرو می‌کند.۳۱. به همسرمان دلگرمی بدهیم : به همسر خود بگوییم که من به خاطر عشق به تو همه ی سختی‌های زندگی‌مان را می‌پذیرم چنین جملاتی باعث دلگرمی او می‌شود.۳۲. همسر خود را راضی کنیم : باید طوری رضایت همسرمان را جلب نماییم که مطمئن باشیم هیچ وقت ما را ترک نمی‌کند و یا در هیچ مشکلی ما را تنها نمی‌گذارد.۳۳. با همسرمان صادقانه رفتار کنیم : با متانت و صداقت قبول کنیم که در بعضی از کارها همسرمان شایسته‌تر است.۳۴. در زندگی مشترک به تنهایی تصمیم نگیریم : برای سخن و پیشنهاد همسرمان احترام قائل شویم و خود را عقل کل ندانیم. باور داشته باشیم که همیشه همه چیز را همگان دانند.۳۵. سختی‌ها و مشکلات محیط کار را در حد ضرورت با همسرمان در میان بگذاریم : هم فکری بار مشکلات را سبک‌تر می‌نماید.۳۶. فرمان ندهیم : نباید خانه را به پادگان تبدیل کنیم، متوجه باشیم که خانه کانون عشق و محبت است نه محل یکه تازی و خشونت.۳۷. تعصبات غلط و افکار مزاحم را از خود دور کنیم : افکار مزاحم مانند خوره، سلامت روانی انسان را از میان می‌برند. بهتر است به جای اعمال تعصبات دست و پاگیر انرژی خود را صرف توجه به همسر و خانواده نماییم.۳۸. از ازدواج خود اظهار پشیمانی نکنیم : زندگی و روابط خود را با دیگران مقایسه نکنیم و از یاد نبریم که زندگی هر کسی مطابق سلیقه و عقل و درایت او اداره می‌شود.۳۹. روی نقاط ضعف همسر خود انگشت نگذاریم : هر فردی ممکن است در موارد مختلف دچار ضعف باشد آشکار کردن و بزرگ جلوه‌ دادن این نقاط ضعف موجب ایجاد کدورت می‌شود. هرگز نباید از نقطه ضعف‌ها به عنوان اسلحه‌ای برای سکوت یا شکست دادن همسر استفاده کنیم.۴۰. مقابله به مثل نکنیم : از رفتارهای تلافی جویانه بپرهیزیم و سعی کنیم به جای مقابله به مثل، رفتار مناسب را به او یادآوری نماییم.

عالی عالی خدای مهربون خیرتون بده

بسیار آموزنده عالی اصلن زندگیم با این نکات کاملن عوض شد و شوهرم عاشقانه منو دوست داره

بسیاری از زوجهای جوان به دلیل عدم آشنایی و در پاره ای از موارد نبود آگاهی کا فی درباره نحوه برخورد با روابط عاطفی و زناشویی بین همسران ، با مشکلاتی مواجه هستند، که متاسفانه این مشکلات در برخی از موارد تبدیل به بحران های خانوادگی می گرد که آثار آن در معضلاتی همچون افزایش آمار طلاق در جامعه ، تنوع طلبی جنسی و…. قابل مشاهده می باشد .

همه می دانند كه رابطه جنسی حیاتی ترین جزء همه ی ازدواج هاست. پس اگر یكی یا هر دوی زوجین علاقه و رغبت خود را از دست دادند چه می شود؟ تحقیقات نشان داده است كه درصد انبوهی از چننین ازدواج هایی با شكست مواجه می شود. (بعد از مسایل مالی، مسایل جنسی دومین دلیل برای طلاق شناخته شده است)

چگونه میتوان کانون سرد خانواده را که به علت مشکلات جنسی بوجود آمده، مجدداً گرم کنید؟چگونه میتوان آقایان را به اوج لذت جنسی رساند؟

نقاط تحریک پذیر آقایان کجاست؟چگونه باید با شوهر تان برخورد رفتاری موثر جنسی داشته باشید؟ هدف از ثبت و درج این مطلب ایجاد روابط صمیمانه با زوج و استحکام روابط زن و شوهر و کانون خانواده است به گزارش سلامت نیوز رابطه جنسی نقش بسیار مهمی در ازدواج دارد، ولی با اینحال زوج های زیادی بدون توجه عمیق به آن زندگی میكنند. در این بحث از دیدگاه مرد و زن نحوه صحیح رابطه جنسی را بررسی می کنیم .چگونه شوهر مهربان داشته باشیم

 ناامید نشوید. راه های زیادی برای جلوگیری از آن وجود دارد. در اینجا سه راه برای جان بخشیدن دوباره به زندگی جنسی برای شما فراهم آمده است. پس اگر می خواهید کانون خانواده تان ، مراحل زیر را دنبال كنید.

به خودتان متكی باشید فرقی نمی كند كه همسرتان چقدر دوستتان داشته باشد و بخواهد لذت ببرید , تحریكات و شور جنسی او به هیچ وجه شبیه به شما نیست. به همین دلیل غیرمنطقی است اگر انتظار داشته باشید هر زمان شما تحریك شدید در اختیارتان باشد. باید یاد بگیرید كه چطور گهگاه نیازهایتان را كنترل كنید. احتمالاً تصور خواهید كرد كه عادلانه نیست و مطمئناً عصبانی خواهید شد.

تنوع، مزه ی زندگی است احتمالاً زندگی جنسی شما دچار یكنواختی شده است. حتی مهیج ترین فرد در رابطه جنسی هم اگر رابطه جنسی برایش تكرار مكررات شود، از آن دلزده خواهد شد. اگر این مورد را در رابطه جنسی خودتان با همسرتان هم مشاهده می كنید، پس وقتش رسیده كه كمی تنوع وارد این رابطه كنید. برای جلوگیری از یكنواختی جنسی، باید كمی خلاق باشید.

* عطر خوشبو استفاده کنید

* حتما مسائل بهداشتی و نظافتی را رعایت کنید : آرایش و زدودن موهای زائد بسیار مهم است و نشانه اهمیت دادن به شریک زندگی خود می باشد .

* معمول است که مرد در رابطه جنسی پیش قدم می شود . بد نیست برای تنوع زن نیز گاهی پیش قدم شود .

*رفتار  زنانه داشته باشید : عشوه و ناز زنانه قبل از نزدیکی سبب تحریک مرد می شود

* با آرامش و مهربانی با او رفتار کنید : خشن و عجول نباشید . سعی کنید با کلام ، نگاه ، حرکات و رفتار خود به ارامی همسر را تحریک کنید . بگذارید او نشانه های عشق و محبت را در شما ببیند و به ارامی به او نزدیک شوید … * بوسه قدیمی ترین نقطه شناخته شده برای آغاز   * گفتار های عاشقانه : تحریک فقط به نوع فیزیکی محدود نمی شود و نوع روانی نیز دارد که باید به صورت همزمان استفاده شود صحبت های عاشقانه که هنگام رسیدن زن و شوهر به هم رد و بدل می شود بسیار پر اهمیت است .   * لمس و نوازش با حوصله

* مرد باید در آغاز رابطه جنسی ذهن و فعالیت خود را متوجه تحریك و آماده كردن زن نماید. و البته زن نیز باید به آماده سازی مردش در این مرحله توجه داشته باشد

* مرد هر چه بیشتر بتواند با مهارت زن را تحریك كند زن در ادامه هر كاری مرد طالب باشد انجام می‌دهد. این مسئله برای خانم ها نیز صادق است .

*زمان آمیزش زناشویی بهترین زمان برای سخنان محبت‌آمیز است. در این لحظه از همسر خود قدردانی کنید و او را بهترین بنامید که این خود سبب افزایش روابط زناشویی و استحکام زندگی می شود

*به همسر خود بفهمانید که رابطه جنسی با او سبب آرامش او می شود و می خواهید با این عمل عشق و محبت خود را بیشتر به او ثابت کنید و هدف فقط ارضاء جنسی-جسمی نیست بلکه روح معنوی شما نیز با این عمل ارضاء می شود .

*بهتر است با همسر خود از قبل  برای روش جلوگیری از بارداری هماهنگ كنید. چرا که این مطلب سبب آرامش خاطر بیشتر طرفین و تحریک بیشتر می شود.

* توجه به این نکته مهم است که معمولاً مردها پس ازآمیزش یا می‌خوابند، یا پشت به زن می‌كنند. در صورتی كه كاری كه باید انجام دهند این است كه شروع به بغل كردن و نوازش زن كنند. و به او آرامش دهند تا استراحت كند.

* شایسته است كه زن شربتی گوارا تهیه نموده و بعد از پایان ، برای همسر خود بیاورد.

*در آخر بعد از انجام رابطه جنسی بهتر است از همسر خود تشکر كنید

و…هزاران كار دیگر هست كه می توانید برای از بین بردن یكنواختی موجود در رابطه تان انجام دهید.

اگر همه چیز عمل نكرد، صادق ومهربان و قاطع باشید

زوج های زیادی بوده اند كه بی علاقگی و نارضایتی یكی از زوجین از رابطه جنسی باعث جدایی آنها شده است. البته شما هم ممكن است به فكر اینكار بیفتید. اما بدانید طلاق یا برقراری رابطه ی جنسی با افرادی غیر از همسر تان (خیانت به همسر) ، راه حل های مناسبی نیستند. درست است كه خیانت می تواند مشكلتان را حل كند، اما بدانید كه در طولانی مدت مشكلات بیشتری نیز برایتان ایجاد می كند و باعث خراب تر شدن ازدواج تان هم می شود. حتی اگر ازدواجتان هم سالم باقی بماند، درد و رنجی كه همسرتان از خیانت شما متحمل می شود، بی اندازه است.

طلاق هم راه حل خوبی به شمار نمی رود. اگر به جای پیدا كردن راه حل و برطرف كردن مشكل، از آن فرار كنید(پاک صورت مسئله)، ممکن است زوج دیگری پیدا كنید كه او نیز از نظر جنسی با شما ناهماهنگ و ناسازگار باشد، و بهتر است از خود بپرسید این كار را تا كجا ادامه خواهید داد؟

قبل از اینكه بار و بندیلتان را جمع كنید و همسرتان را ترك كنید، ببینید آیا همسر تان از این جریان خبر دارد؟ اطلاع دارد كه شما از رابطه ی جنسیتان با او ناراضی هستید؟

چگونه شوهر مهربان داشته باشیم
چگونه شوهر مهربان داشته باشیم
0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *