چگونه صدای جذاب دخترانه داشته باشیم

 
helpkade
چگونه صدای جذاب دخترانه داشته باشیم
چگونه صدای جذاب دخترانه داشته باشیمصبر کنید…

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

چطور تن صدای جذاب داشته باشیم؟

 

چگونه صدای جذاب دخترانه داشته باشیم

ما ایرانی‌ها با فیلم‌ها و سریال‌های زیادی خاطره داریم. اغلب این فیلم‌ها و سریال‌ها، در یک ویژگی مشترک‌اند. آن هم دوبله‌های به یادماندنی دوبلورها و تن صدای جذاب آن‌هاست.  همیشه به این فکر می‌کنیم که اگر صدایی شبیه به منوچهر والی زاده، ناصر طهماسب و یا حسین عرفانی داشتیم چقدر جذاب‌تر می‌شدیم!

 

به بخشی از کار دوبلورهای مشهور ایران در این کلیپ 8 دقیقه ای نگاه کنید:

 

 

از دوبله که بگذریم، می‌رسیم به اطرافیان خودمان! همه ما در زندگی دستکم با یک نفر مواجه شده‌ایم که به نظرمان صدای زیبا و تن صدای جذاب دارد. حتماً دقت کرده‌اید که صحبت کردن با این افراد و شنیدن صدایشان چقدر لذت‌بخش است، فارغ از اینکه چه می‌گوید و در مورد چه چیزی می‌گوید!

 

بدون تردید بله اما این به معنی این نیست که نمی‌توانیم صدایمان را جذاب‌تر و دل‌نشین‌تر کنیم.

 

صدا هم مثل عضلات بدن، می‌تواند با تکرار و تمرین، بهتر و قدرتمندتر شود.

 

چند نکته ساده اما پراهمیت زیر می‌تواند در این زمینه به شما کمک کند؛ اما ابتدا بیایید ببینیم در نظر عموم مردم، صدای بد و صدای خوب چه ویژگی‌هایی دارند؟

 

 

منظور از صدای خوب، صدایی است که شفاف، بدون گرفتگی، رسا، واضح و دل‌نشین باشد. صدایی که خسته نباشد و گوش را خسته نکند!

 

اگر سعی کنیم صدای دیگران را تقلید کنیم، کمی نابه هنجار و بد به نظر خواهیم رسید! ما باید صدای خودمان را حفظ کنیم و در عین حال به دنبال وسعت و توسعه آن باشیم. قرار نیست همه ما صدایی شبیه به گوینده‌های رادیو یا اخبار داشته باشیم!

 

اگرچه صداهای گوش خراش یا خش‌دار عموماً در دسته صداهای بد قرار می‌گیرد، اما گاهی اوقات، حتی صداهای خش‌دار هم می‌تواند جذاب باشد. به نظر شما صدای محسن چاوشی بد است؟ بنابراین در یک دیدگاه کلی باید بگوییم صدای خوب و صدای بد، دو موضوع کاملاً نسبی هستند و از دید افراد و سلیقه‌های مختلف می‌تواند گستره وسیعی داشته باشد!

 

اگر موافق باشید، برویم به سراغ نکاتی در مورد داشتن صدای جذاب و گیرا!

در دسترس ترین چیزی که برای داشتن صدایی خوب نیاز داریم، تمرین و به‌کارگیری همین توصیه‌های کوچک است؛ بنابراین اگر می‌خواهید تن صدای جذاب داشته باشید به نکات زیر دقت و آن‌ها را تمرین کنید:

 

بروید در دل کوه یا جایی که کسی صدای شما را نشنود. یک متن دو صفحه‌ای هم با خود ببرید و با نهایت صدای خود سعی کنید آن را بخوانید. اجازه دهید صدایتان وسعت پیدا کند. تا جایی که توان دارید، متن را چندین بار با صدای بلند بخوانید.

 

این یک تمرین عالی برای جذاب صحبت کردن و وضوح بالای صداست. یادتان باشد اگر در موقع صحبت با دیگران با صدای آهسته حرف بزنیم یا مِن مِن کنیم، دیگران حرفمان را قطع می‌کنند یا ما را نادیده می‌گیرند.  

 

در بالا گفتیم که یکی از تمرینات خوب این است که با صدای بلند تمرین کنید؛ اما منظور ما این نبود که موقع حرف زدن با دیگران هم صدای خیلی بلندی داشته باشید. اتفاقاً برعکس، شما باید شمرده و با خونسردی حرف بزنید.

 

تند تند حرف زدن عادت چندان خوبی نیست. چون ممکن است دیگران نتوانند صحبتتان را دنبال کنند یا حتی متوجه نشوند چه می‌گویید. این موضوع باعث می‌شود تن صدای شما جذاب به نظر نرسد و در نتیجه به ادامه‌ حرف‌های شما گوش ندهند!

 

آرام و شمرده صحبت کردن، ادای درست کلمات و ایجاد وقفه بین جملات، تأثیرش را بر جذاب به نظر رسیدن تن صدای شما می‌گذارد. همچنین لحن صدا نباید بیش از حد آهسته و کش‌دار باشد. خیلی آرام و کند حرف زدن هم برای مخاطبان خسته‌کننده و یکنواخت خواهد بود و باعث ‌می‌شود به حرف‌هایتان گوش ندهند. دوست دارید بدانید بهترین سرعت برای حرف زدن چند کلمه در دقیقه است؟

 

بین 120 تا 160 کلمه در دقیقه!

چگونه صدای جذاب دخترانه داشته باشیم

چند بار یک متن 120 تا 160 کلمه‌ای را بخوانید و زمان بگیرید تا دستتان بیاید سرعت مناسب صحبت کردن شما چقدر است.

 

 

واضح و شمرده صحبت کردن می‌تواند تأثیر زیادی بر تن صدای جذاب داشته باشد. شما باید به تک‌تک کلماتی که می‌گویید توجه کنید و آن‌ها را درست تلفظ کنید. تلاش کنید در هنگام حرف زدن، دهانتان کامل باز باشد و لب‌ها، زبان و دندان‌ها در حالت مناسبی قرار داشته باشند. این کار به ویژه در شرایطی به شما کمک می‌کند که لکنت زبان یا مشکل گفتاری داشته باشید و به این وسیله آن را پنهان یا کمرنگ کنید!

 

ممکن است در ابتدا کمی دشوار به نظر برسد، اما اگر تلفظ صحیح کلمات را بیشتر تمرین کنید بعد از مدتی این کار برای شما آسان‌ می‌شود.

 

محصول رایگان «چطور جذاب باشیم» را حتما دانلود کنید! پر از راه‌های متفاوت و منحصر به فرد…!

 

برای داشتن تن صدای جذاب، تنفس عمیق دیافراگمی (شکمی) بسیار مهم است.

 

در مقاله زیر به صورت کامل با تنفس دیافراگمی ایستاده، نشسته و خوابیده آشنا خواهید شد. پس لطفاً روی لینک زیر، کلیک کنید تا با رازهای داشتن یک صدای جذاب و گیرا، آشنا شوید: 👇👇👇

 

برای داشتن تن صدای جذاب، باید آن را بالا پایین ببرید. صدای لرزان و ضعیف، این پیام را به طرف مقابل منتقل می‌کند که اضطراب دارید و تسلط ندارید.

 

درحالی‌که صدای صاف و هموار و بدون استرس، آرام‌بخش‌تر و تأثیرگذارتر است. سعی کنید تن طبیعی صدایتان را کنترل کنید و آن‌ را آرام نگاه دارید.

 

می‌توانید با خواندن یک متن با صدای بلند برای خودتان، کنترل لحن و تُن صدا را تمرین کنید. به خاطر بسپارید کلماتی را که قصد دارید روی آن‌ها تأکید کنید با صدای بلندتر ادا کنید.

 

 

یکی از مؤثرترین راه‌های داشتن تن صدای جذاب، این است که روبروی یک آینه بایستید و به این نکات دقت کنید:یک: دهانتان را باز نگاه دارید و تارهای صوتی خود را تقویت کنید. می‌توانید حرکات جالبی در این موقع انجام دهید. مثلاً چندین بار به صورت مصنوعی خمیازه بکشید. فک خودتان را به این طرف و آن طرف حرکت دهید. شعری را زمزمه کنید. گلوی خودتان را با انگشتان ماساژ دهید تا بیشتر و بیشتر با گلو و حنجره خود ارتباط برقرار کنید.دو: هوا را کاملاً از ریه‌ها خارج کنید و دوباره آن را به داخل بکشید. حبس کردن آن در سینه به مدت 15 ثانیه و سپس تخلیه مجدد آن، ظرفیت تنفس شما را زیاد می‌کند.سه: با صدای معمول آه بکشید؛ سپس به آرامی و به تدریج صدایتان را پایین ببرید تا چگونگی تغییر تن صدا را یاد بگیرید. با ادای همه حروف الفبا می‌توانید این تمرین را انجام دهید.چهار: با ادای جملاتی که کلمات مشابهی دارند، چرخش زبان در دهان را تمرین کنید.

 

 

گرم کردن صدا یعنی چه؟ حتماً فوتبالیست‌ها یا ورزشکاران دیگر را دیده‌اید که پیش از شروع بازی، حسابی گرم می‌کنند. برای داشتن یک تن صدای جذاب و گیرا هم باید صدایتان را گرم کنید.

 

چگونه؟

به فایل صوتی کوتاه زیر از محمد پیام بهرام پور توجه کنید تا یاد بگیرید چطور صدای خود را گرم و جذاب کنید:

 

 

اغلب ما از صدای خودمان بدمان می‌آید!  

در این موضوع تنها نیستید! اما اگر فقط چند بار صدای خود را ضبط و به آن گوش کنید، مطمئناً با آن ارتباط برقرار می‌کنید و ضمناً این کار دارای چندین فایده فوق‌العاده است. از جمله اینکه ضبط صدا به ما کمک می‌کند تا نقاط ضعف صدای خود را که به طور معمول قادر به تشخیص آن‌ها نیستیم، پیدا کنیم. می‌توانیم از خودمان فیلم بگیریم تا حالات بدنی، تماس چشمی و حرکت دهان خود را هنگام صحبت کردن ببینیم.

 

اگر لهجه خاصی دارید و فکر می‌کنید این لهجه از جذابیت صدای شما کم کرده، می توانید به  مقاله بسیار کاربردی «تغییر و از بین بردن لهجه» آن را کم اثر یا کنترل کنید.

 

 

شاید بپرسید لبخند چه ربطی به تن صدای جذاب داشتن دارد! 😆 اما تحقیقات نشان داده که افراد با تن صدای جذاب، معمولاً لبخند به لب دارند.

 

اگر لحن شما هنگام حرف زدن، دوستانه، صمیمی و دل‌گرم‌کننده باشد، احساس بهتری به مخاطبانتان می‌دهد. بهترین روش برای این‌که لحن صدای شما دوستانه و گرم به نظر برسد، لبخند زدن در مواقع صحبت است. نیازی نیست که دندان‌هایتان را نشان طرف مقابل بدهید. کافی است لبخندی ملیح و ملایم داشته باشید تا صدایتان جذاب‌تر باشد.

البته لبخند زدن همیشه مناسب نیست؛ مخصوصاً اگر در مورد موضوعی جدی صحبت می‌کنید. فقط به یاد داشته باشید که باید با احساس صحبت کنید تا روی مخاطب تأثیرگذار باشد. اگر به دنبال یافتن مقالات بیشتر در مورد «صداسازی و داشتن یک صدای فوق العاده هستید» به این لینک‌ها بروید و مقالات خوب بخوانید:تمرین فن بیان و صدا سازی – گوش‌هارادیو سخنرانی-برنامه16- گرفتن و صاف کردن صدا و گلوچطور لحن مناسبی داشته باشیم؟و اما یک محصول ویژه: فن بیان و صداسازی ! چرا مهم است؟ اگر حرف مهمی دارید، اگر دوست دارید صدای قوی، محکم، رسا و استواری داشته باشید، حجم و کیفیت صدای خود را افزایش دهید و اگر دوست دارید صدای ورزیده و آماده ای داشته باشید تا با اعتماد به نفس حرف های خودتان را در هر شرایطی بزنید، این محصول را تهیه کنید و تمرینات آن را انجام دهید:

 

 

بر اساس رای 204 نفر از بازدیدکنندگان

91 امتیاز از 100

دنبال کننده

دنبال شونده

ماجرا

سعید عباسی

سعید عباسی هستم. می‌خونم و می‌نویسم تا هم خودم رشد کنم و هم بتونم به بقیه یاد بدم… عضو کوچکی از مجموعه وزین «بیشتر از یک نفر»… امیدوار و در تلاش برای ساخت یک آینده‌ی بهتر برای کشورم…

سعید عباسی هستم. می‌خونم و می‌نویسم تا هم خودم رشد کنم و هم بتونم به بقیه یاد بدم… عضو کوچکی از مجموعه وزین «بیشتر از یک نفر»… امیدوار و در تلاش برای ساخت یک آینده‌ی بهتر برای کشورم…

با زدن دکمه اینتر نظر شما ثبت می شود

با زدن دکمه اینتر نظر شما ثبت می شود

دوره یادگیری استفاده از قدرت تصمیم گیری برای موفقیت در زندگی

هدایای تکمیلی دوره حرفه ای

چطور استخدام شویم؟-راهنمای انتخاب شغل مناسب و شرکت در مصاحبه شغلی

آموزش مبانی پاورپوینت

دفاع دانشجویی:مهارت های لازم جهت ارائه کنفرانس و دفاع پایان نامه

حرفه ای

استفاده از سایت مشروط بر قبول توافقنامه کاربری و حفظ حریم شخصی می باشد. تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به مجموعه بیشتر از یک نفر است.

پرداخت کارت به کارت

پرداخت از خارج ایران

گارانتی بازگشت وجه

تسهیل در خرید

راهنمای سایت

درخواست همکاری

دوره رایگان فن بیان

دعوت از اساتید سخنرانی

نیلوفر مرداب

خرید کتاب

تماس با ما-درباره ما


دانلود فایل صوتی محمدپیام بهرام پور در مورد گرم کردن صداDownloads-icon

صدای خوب برای همه ی مردم اهمیت دارد این موضوع برای افرادی که بنا به اقتضای شغلی شان استفاده کنندگان حرفه ای از صدا می باشند یعنی معلم ها، خوانندگان حرفه ای ،قاریان قرآن ،گویندگان و افرادی از این قبیل اهمیت دوچندان دارد.

همه ی ما در زندگی حداقل با یک نفر مواجه شده ایم که به نظرمان صدای زیبایی دارد؛ از صحبت کردن با او و شنیدن صدایش لذت می بریم و فارغ از آنچه می گوید، تنها به صدایش گوش می دهیم. شما هم با تمرین و صرف کمی وقت می توانید طرز بیان و لحن صدای تان را بهبود ببخشید و صدای زیبایی داشته باشید. این نوشته را بخوانید تا ببینید چگونه می توانیم صدای زیبایی داشته باشیم.

همه‌ ما در زندگی حداقل با یک نفر برخورد کرده ایم که صدای خوب و زیبایی داشته است و هنگام صحبت کردن آنچنان مجذوب صدایش شده ایم و لذت برده ایم که شاید هیچ توجهی به محتوای کلام او نداشته ایم! البته منظورمان از صدای خوب، صدایی صاف و بدون مشکل نیست که مناسب خوانندگی باشد! بلکه منظور طرز بیان و آهنگ جملات است که به خوبی رعایت می‌شوند و تاثیر حرف ها را چند برابر افزایش می‌دهند. ما در این مقاله می خواهیم درست به همین موارد بپردازیم و بگوییم که چگونه صدای خوبی داشته باشیم؟ در واقع شما با موارد زیر به خوبی آشنا خواهید شد:

صدای خوب یکی از فاکتور های است که اعتماد به نفس مارا بالا می برد و باعث می شود که بتونیم در شرایط مختلف مثل جلسات شغلی ، دورهمی های خانوادگی ، بین دوستان و … به راحتی ارتباط برقرار کنیم.

خیلی از مواقع به خاطر این موضوع که نمی توانیم با قدرت و اعتماد به نفس بالا سخن بگویم سکوت کردیم و از جمع فاصله گرفتیم.

منظوراز صدای خوب، صدایی است که شفاف، بدون گرفتگی ، رسا، واضح و دلنشین باشد.چگونه صدای جذاب دخترانه داشته باشیم

صدای خوب، مهربان، با اعتمادبه نفس، رسا و قوی، مخاطبین بسیاری جذب می کند. صدا باید احساس و عواطف را نیز منتقل کند؛ مانند حس مادری، علاقه، دوستی، ناراحتی و غیره؛ کاری که دوبلورها، گوینده ها و هنرپیشه های نمایشنامه های رادیویی هنرمندانه انجام می دهند.

صدایی که تقلید از دیگران باشد می توان گفت صدای خوبی نیست حتی اگر زیبا باشد.

 یعنی قرار نیست برای داشتن صدای خوب بخواهیم ادای افراد موفق را در بیاوریم. یادمان باشد برای داشتن صدای خوب سعی نکنیم صدای کسی را تقلید کنیم، یا شبیه به گوینده ها، مجری ها و یا بازیگران حرف بزنیم. در این حالت مخاطبین متوجه تقلید و یا فیلم بازی کردن خواهند شد و شما آن ها را از دست خواهید داد.

خبر خوب اینکه شما هم می توانید صدای جذاب و گیرایی داشته باشید و از صحبت کردن خودتون لذت ببرید و هم دیگران را مجذوب خودتان کنید، فقط باید کمی وقت بگذارید و تمرین کنید تا بتونید صدایی جذاب و زیبایی داشته باشید.

زمانی که شما بتوانید با صدای پرقدرت، واضح، اصولی و پرانرژی صحبت کنید قطعاً در انتقال پیامتان بسیار موفق تر خواهید و به واسطه این ابزار قدرتمند شما از فن بیان عالی برخوردار خواهید بود. اگر می‌خواهید صدای خوبی داشته باشید مراحل زیر را دنبال کنید. روش ها و راهکار های زیر برگرفته از منبع اطلاعاتی wikihow می باشد. اما کلیپ زیر که بخشی از دوره غیر حضوری فن بیان است، برخی دیگر از تکنیک های داشتن صدای خوب را به شما آموزش می‌دهد که پیشنهاد می‌کنم حتماً آن را هم مشاهده کنید.

خیلی مهم است که با صدای بلند و واضح صحبت کنید. منظور از صدای بلند صدایی است که به وضوح شنیده شود. بنابراین سعی کنید صدای خود را بالا ببرید.

اگر با صدای آهسته یا مِن‌مِن کنان حرف بزنید، دیگران حرف‌تان را قطع می‌کنند یا شما را نادیده می‌گیرند. در سخنرانی هم این چنین است؛ اگر شما با صدای بلند و رسایی صحبت نکنید، قطعاً مخاطبان شما را جدی نخواهند گرفت و نمی‌توانید آن طور که می‌خواهید سخنرانی خوبی انجام دهید. پیشنهاد می‌کنم حتماً مقاله آموزش سخنرانی را هم مطالعه کنید تا بتوانید به خوبی با راه های بلند و رسا صحبت کردن در زمان های مناسب آشنا شوید.

شما یا باید سکوت اختیار کنید یا اینکه با توجه به موقعیتی که در آن هستید، تُنِ صدایتان را بالا ببرید. برای مثال وقتی افراد زیادی مخاطب شما هستند، حتماً باید با صدای بلند صحبت کنید تا صدایتان به وضوح شنیده شود.

 باید به این نکته توجه کنید صحبت کردن با صدای خیلی بلند، همیشه هم ضرورت ندارد و گاهی می‌تواند اثر منفی داشته باشد و مخاطب را از شما دلزده کند!

تند تند و باعجله صحبت کردن عادت نامناسبی است؛ زیرا ممکن است مخاطب شما نتواند صحبت‌تان را دنبال کنند یا حتی متوجه نشود چه می‌گویید. در نتیجه باعث می‌شود که به ادامه‌ حرف‌های شما توجه نکند.

آرام و شمرده صحبت کردن، ادای درست کلمات و ایجاد وقفه بین جملات، اهمیت زیادی دارد و به شما کمک می‌کند تا در صورت لزوم روی بعضی جملات تأکید کنید و نیز فرصتی برای نفس کشیدن داشته باشید و در نتیجه اگر ترس از سخنرانی دارید

لحن صدا نباید بیش از حد آهسته و کش‌دار باشد. خیلی آرام و کُند صحبت کردن نیز برای مخاطبان خسته‌کننده و یکنواخت خواهد بود و باعث ‌می‌شود به حرف‌هایتان گوش ندهند.

لحن و سرعت ایده‌آل برای صحبت کردن، بین ۱۲۰ تا ۱۶۰ کلمه در دقیقه است؛ بنابراین اگر می‌خواهید خوب صحبت کنید باید با لحن مناسبی که نه تند و نه کند باشد، حرف بزنید. برای تأکید، کلمات را آهسته و شمرده‌تر بیان کنید و برای ایجاد شور و هیجان، سریع‌تر و با صدای بلند صحبت کنید. پیشنهاد می‌کنم برای آشنایی با تکنیک های شمرده صحبت کردن، حتماً مقاله چگونه سرعت صحبت کردن خود را کنترل کنیم را هم مطالعه کنید.

واضح و شمرده صحبت کردن مهم‌ترین بعد خوب صحبت کردن است. شما باید به تک‌تک کلماتی که بیان می کنید توجه داشته باشید و آن ها را درست تلفظ کنید.

سعی کنید در هنگام صحبت، دهان‌تان کاملا باز باشد و لب‌ها، زبان و دندان‌ها در حالت مناسبی باشند. این کار به شما کمک می‌کند تا در صورت داشتن مشکل گفتاری یا لکنت زبان ، بتوانید مسئله را پنهان کنید. ممکن است در ابتدا کمی سخت به‌نظر برسد، اما اگر دائما تلفظ صحیح کلمات را تمرین کنید بعد از مدتی این کار برای‌تان آسان‌ می‌شود.

درست تلفظ نکردن کلمات هنگام صحبت کردن باعث می شود تپق بزنید و رشته کلام را از دست بدهید. در این مواقع کلام شما تاثیر خود را از دست می دهد. یکی از مهم ترین ویژگی های یک سخنران خوب هم همین است که بتواند کلمات را به درستی و به خوبی ادا کند.

برای داشتن صدایی خوب و گیرا، نفس عمیق بکشید. بیشتر افراد هنگام صحبت، سریع و کوتاه تنفس می‌کنند که موجب می‌شود صدایشان غیر‌طبیعی و نارسا به نظر برسد و بیشتر بر این موضوع تمرکز دارند که حرف خود را تند تند به پایان برسانند.

برای داشتن تنفس عمیق باید از عمق ریه‌ها نفس بکشید. برای فهمیدن این‌ که آیا درست نفس می‌کشید یا نه، مُشت خود را بر روی شکم‌تان درست زیر آخرین دنده قرار دهید. منبسط شدن شکم و بالا و پایین رفتن شانه‌ها همراه با دم‌و‌بازدم، نشانه‌ی تنفس عمیق است.

تنفس عمیق را تمرین کنید. هوا را به‌ مدت ۵ ثانیه وارد شکم کنید و سپس در ۵ ثانیه آن‌ را بیرون دهید. به این روش تنفس عادت کنید و هنگام صحبت کردن از آن استفاده کنید.

موقع نشستن و برخاستن چانه را بالا نگاه دارید و شانه‌های‌تان را عقب بدهید. این کار به شما کمک می‌کند بتوانید عمیق‌تر نفس بکشید و راحت‌تر حرف بزنید. در ضمن با این روش در هنگام صحبت اعتماد به نفس بیشتری خواهید داشت.

سعی کنید در پایان هر جمله نفس بکشید. به این ترتیب می‌توانید بدون ایجاد وقفه بین جملات صحبت کنید؛ ضمن اینکه مخاطبان شما نیز فرصت کافی برای درک و تحلیل گفته‌های شما خواهند داشت.

تُن صدا می‌تواند بر کیفیت صحبت کردن و مخاطبان شما اثرگذار باشد. صدای ضعیف و لرزان، این پیام را به مخاطبان می‌دهد که شما استرس دارید. درحالی‌که صدای صاف و هموار، آرام‌بخش‌تر و تاثیرگذارتر است.

فرض کنید تمام صحبت های شما روی یک خط ثابت حرکت کند و افزایش و کاهشی نداشته باشد. وقتی این اتفاق بیفتد، در اصطلاح می گوییم که صدای شما می میرد! درست مثل ضربان قلب؛ ضربان قلبی که بالا و پایین می شود و اگر این اتفاق نیفتد فرد خواهد مرد.

سعی کنید که در صحبت هایتان تُن صدای خود را بالا و پایین ببرید. همچنین در شرایط عادی صحبت کردن، نه افراط کنید و نه تفریط، یعنی نه خیلی صدایتان را بالا ببرید و نه زیاد آن را پایین بیاورید، یعنی طوری صحبت کنید که وقتی کسی صدایتان را می شنود، نگوید که چرا داد می زنید یا چرا انقدر آرام صحبت می کنید!

اما این نکته برای عادی صحبت کردن و شرایط معمولی شماست. گاهی اوقات شما برای مورد خاصی، باید تُن صدایتان را بالا و پایین کنید؛ مثل لحظاتی از سخنرانی.

پس در شرایط عادی که تقریباً اکثر صحبت های ما را در بر می گیرد، روی تُن صدایتان دقت داشته باشید و در آن، نه افراط کنید و نه تفریط. برای انجام دادن هر چه بهتر این کار حتماً مقاله چگونه لحن و تن صدای خوبی داشته باشیم را هم مطالعه کنید.

یکی از راه‌های مؤثر برای بهتر کردن صدایتان این است که در هنگام تمرین صحبت کردن روبه‌روی آینه بایستید و به نکات زیر توجه کنید:

سعی کنید دهان‌تان را کمی باز نگاه دارید و تارهای صوتی خود را تقویت کنید. می‌توانید این کار را با خمیازه کشیدن، حرکت دادن فک به طرفین، زمزمه کردن و ماساژ دادن گلو با انگشتان انجام دهید.

با خارج کردن کامل هوا از ریه‌ها و کشیدن هوا به داخل و حبس کردن آن در سینه به مدت ۱۵ ثانیه و سپس تخلیه‌ی مجدد آن، ظرفیت تنفس خود را افزایش دهید.

با صدای معمول آآآآ بکشید؛ سپس به‌تدریج صدای خود را پایین ببرید تا چگونگی تغییر دادن تُن صدا را یاد بگیرید. با ادای سایر حروف الفبا نیز می‌توانید این تمرین را انجام دهید.چگونه صدای جذاب دخترانه داشته باشیم

با ادای جملاتی که کلمات مشابهی دارند، چرخش زبان در دهان را تمرین کنید.

همان طور که در مقاله چگونه لرزش صدا را هنگام سخنرانی از بین ببریم هم گفتیم، برای تمرین تلفظ، درست ادا کردن جملات و لحن صدا، و خواندن با صدای بلند فکر خوبی است.

قسمتی از یک کتاب یا مجله را انتخاب کنید؛ یا متن صحبت یک گوینده یا خواننده‌ی معروفی را پیدا کنید و آن را با صدای بلند برای خودتان بخوانید.

به یاد داشته باشید که در هنگام خواندن، باید صاف بایستید، نفس عمیق بکشید، دهان‌تان را کاملا باز کنید و البته این کار را در مقابل آینه انجام دهید.

این کار را تا جایی تکرار کنید که به نتیجه‌ی رضایت بخش برسید نه اینکه کلافه و دچار سردرد شوید. سعی کنید هنگام سخنرانی هم این موارد را رعایت کنید.

می دانیم که بیشتر افراد علاقه ای ندارند که به صدای خود گوش کنند؛ اما این کار فکر خوبی است و فواید زیادی دارد:

ضبط صدا به شما کمک می‌کند تا نقاط ضعف صدای خود را که به طور معمول قادر به تشخیص آن ها نیستید، پیدا کنید. می‌توانید از خودتان فیلم بگیرید تا حالات بدنی، ارتباط چشمی و حرکت دهان خود را هنگام صحبت کردن ببینید.

خودتان را جای مخاطب بگذارید،  نقات ضعف و قوت خود را  قضاوت کنید.

اگر تمرین صحبت کردن با صدای خوب برای شما اهمیت زیادی دارد و می‌خواهید در مباحثه، مناظره، ارائه یا سخنرانی مهارت کسب کنید، می‌توانید از یک مربی کمک بگیرید تا روی نحوه‌ی صحبت کردن و صدای شما کار کند و خطاهایتان را برطرف سازد.

اگر لهجه‌ی خاصی دارید و می‌خواهید آن‌ را مخفی کنید از یک مربی کمک بگیرید، زیرا این کار کمی مشکل است و به تمرین نیاز دارد.

اگر فکر می‌کنید به مربی نیاز ندارید، می‌توانید از اعضای خانواده یا دوستان‌تان بخواهید تا به سخنرانی شما گوش دهند و نکاتی را که به ذهن‌شان می‌رسد به شما گوشزد کنند. این کار به شما اعتماد‌به‌نفس می‌دهد تا بتوانید به‌راحتی در مقابل دیگران صحبت کنید.

لحن دوستانه و لبخند زدن، صمیمی و دل‌گرم‌کننده‌ شما هنگام صحبت، احساس بهتری به مخاطبان‌تان می‌دهد.

بهترین روش برای این‌که لحن صدای شما دوستانه و گرم به نظر برسد، لبخند زدن در هنگام صحبت است. نیازی نیست که دندان‌هایتان نمایان شود، فقط کافی است لبخندی ملیح داشته باشید تا صدایتان جذاب‌تر باشد.

البته لبخند زدن همیشه مناسب نیست؛ مخصوصاً اگر در مورد موضوعی جدی صحبت می‌کنید زیرا مخاطب احساس می کند بحث را به مسخره گرفته اید. فقط به یاد داشته باشید که باید با احساس صحبت کنید تا روی مخاطب تاثیرگذار باشد.

برای داشتن صدای خوب، هر چیزی که غیر از موارد زیر باشد را می توانید بخورید؛ به همین دلیل دیگر به این موارد اشاره نمی کنم و فقط موادی را که نباید بخورید به شما توضیح می دهم.

مواد اسیدی (نوشابه، ترشیجات)

اولین ماده ای که باید از آن به شدت دوری کنید، مواد اسیدی است. مثل نوشابه و ترشیجات که متأسفانه خیلی هم در زندگی ها جاری است. اما باید بگویم که این موارد، صدایتان را به شدت نابود می کنند. اگر خیلی از این دسته مواد استفاده می کنید، توصیه می کنم یک دفعه آن را قطع نکنید، سعی کنید کم کم از آن ها دوری کنید.

مواد یخ و داغ

مواد خیلی یخ و داغ قاتل صدا هستند. بارها از کسانی که کارشان صحبت کردن است شنیده ام که می گویند سال هاست چای داغ یا شربت خنک نخورده اند! حالا اگر قرار نیست شما خیلی حرفه ای با صدایتان کار کنید، لازم نیست تا این حد رعایت کنید اما اگر قرار است یک سخنران حرفه ای شوید، حتماً از آنها دوری کنید.

ادویه و فلفل

ادویه جات و فلفل هم حتماً برای صدا مضر هستند؛ زیرا باعث گرفتگی و خش افتادن روی تار های صوتی می شوند. پس تا می توانید از آن ها کمتر استفاده کنید.

مواد کافئین دار

قهوه، نسکافه، چایی و سایر مواد کافئین دار هم باعث گرفتگی عضلات صوتی شما می شوند.

دود و گرد و غبار

مواد دودزا و گرد و غبار هم به شدت برای صدا مضر هستند و حتماً باید از آن ها دوری کنید.

قند و شیرینی جات

مواد شیرین هم می توانند به شدت روی تارهای صوتی شما اثر منفی بگذارند.

حرص!

آخرین چیزی هم که نباید بخورید، حرص است! چون وقتی حرص می خورید به شدت به تارهای صوتی فشار می آید. پس سعی کنید حتماً کمتر عصبی شوید.

انسان تنها موجود شناخته شده ای هست که توانایی ارتباط کلامی اختیاری و آگاهانه را دارد. ابزار ارتباط کلامی صدای انسان می باشد. وقتی شما موفق به ارتباط موثر با دیگر انسان ها می شوید، یعنی فن بیان خوب دارید و بخش کلامی این فن بیان خوب، وابسته به کلمات و لحن شما است. به کار بردن کلمات مناسب نیازمند داشتن هوش کلامی و بکار بردن لحن مناسب نیازمند داشتن صدای مناسب است.

اگر می‌خواهید با تکنیک های فوق العاده ای هم برای تقویت فن بیان خود آشنا شوید و به صورت عملی از آن ها استفاده کنید، پیشنهاد می‌کنم حتماً مقاله فن بیان و راه های تقویت آن را هم مطالعه کنید.

راستی، یکی دیگر از راه های فوق العاده خوبی که برای تقویت فن بیان و صداسازی معمولاً پیشنهاد می‌شود، شرکت در کلاس های مرتبط با فن بیان است. اگر در این کلاس ها به صورت حضوری شرکت کنید که چه بهتر! اما اگر وقت یا حوصله این کلاس ها را ندارید، پیشنهادی که برایتان دارم این است که در کلاس های غیرحضوری فن بیان شرکت کنید. در این کلاس ها علاوه بر این که مطالب فوق العاده درجه یکی یاد می‌گیرید، تمرین های عملی نیز به شما داده می‌شود که با انجام دادن آن ها، شک نکنید بهترین اتفاقات برایتان رقم خواهد خورد.

موسسه گام برتر سال هاست به صورت تخصصی روی موضوع فن بیان در حال فعالیت است و اکنون، دوره ای غیر حضوری برای تقویت فن بیان شما تدارک دیده که با استفاده از آن، می‌توانید به بهترین شکل ممکن فن بیان و مهارت های کلامی خود را تقویت کنید. برای مشاهده توضیحات این دوره که بخشی از آن را در همین مقاله هم مشاهده کردید و تهیه آن، روی دوره غیر حضوری فن بیان کلیک کنید.

امیدوارم با راهکارهایی که در این مطلب بیان شد بتوانید صدای خود را به بهترین شکل ممکن تقویت کنید و بهترین صدا را داشته باشید. راستی اگر شما هم راهکار دیگری برای داشتن یک صدای خوب و رسا سراغ دارید حتماً در بخش نظرات آن را با ما در میان بگذارید.

موفق باشید…

مطالبی که مناسب شماست:

سلام در سخنرانی چند دقیقه ای اخیر من این موارد را رعایت کردم . هم اسناد وهم حاضران در کلاس همه راضی بودند

سلام خیلی عالیه ممنون از نظر شما خانم کریمی عزیز

سلام مطالب خیلی خوبی بود صدای خوب داشتن و خوب صحبت کردن واقعا ارزوی خیلی از افراد هستش.

سلام خوشحالم که براتون مفید بوده بعد از رعایت کردن راهکارهای گفته شده ممنون میشم نتیجه رو با ما و کاربران به اشتراک بگذارید

سلام.مطالب عالی وجالب بود. خانم حاج علی عزیزاستفاده کردم.سپاس

سلام سپاس گزارم خانم شاهری عزیز خوشحالم که براتون مفید بوده موفق باشید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ذخیره نام، ایمیل و وبسایت من در مرورگر برای زمانی که دوباره دیدگاهی می‌نویسم.

— بارگیری کد امنیتی –به منظور تصویب CAPTCHA لطفا جاوا اسکریپت را فعال کنید.

هر آنچه باید از فن بیان بدانید را در این کتاب یاد بگیرید و مثل حرفه ای ها صحبت کنید

محبوب ترین مطالب سخنرانی و فن بیان

بهترین تکنیک های تقویت فن بیان

آموزش سخنرانی به سبک حرفه ای ها

چگونه با اعتماد به نفس صحبت کنیم؟

کتاب فن بیان را قورت بده

راه های افزایش هوش کلامی

تکنیک های زبان بدن

فن بیان کودکان

دوره غیر حضوری فن بیان

مدیریت ترس از سخنرانی

بهتری کتاب های فن بیان

تهران، باغ فیض کوچه 1

پـلاک 15، طـبقه چهارم

تلفن: 02156692113 | 09038942379

راز داشتن یک صدای زیبا و صاف و جذاب چیست؟ ما به شما می گوییم و این راه ها نه تنها سخت نیست بلکه بسیار جالب و آسان نیز هست. پس در این نوشتار با ما همراه باشید تا ۱۰ نکته که صدای زیبا و صاف داشته باشید را فرابگیرید.

شما ورزش می‌کنید تا روی فرم بمانید، خوب غذا می‌خورید تا سالم بمانید، و لباس‌های زیبا می‌پوشید تا زیبا به نظر برسید. یکی دیگر از جنبه‌های اساسی شخصیت شما که باید در نظر گرفته شود، و اغلب نادیده گرفته می‌شود: صدای شما است.

این‌که شما چگونه صحبت می‌کنید – زیر و بمی صدا، کوتاه و بلند شدن تن صدا هنگام صحبت، سرعت حرف زدن، حجم و لحن صدای شما، نه فقط حرف‌هایی که می‌گویید- می‌تواند بینش زیادی را در مورد شما در مخاطب ایجاد کند. صدای شما می‌تواند اعتماد به نفس و شایستگی‌تان را برجسته کند، اما همچنین ممکن است نشانه‌ای از عصبی بودن یا احساس ناامنی را به مخاطب‌تان انتقال بدهد.

تفاوت در نحوه‌ی صحبت کردن آدم‌ها می‌تواند بر بسیاری از جنبه‌های زندگی تاثیر بگذارد. حتی می‌تواند در میزان جذاب به نظر رسیدن آدم‌ها نقش داشته باشد. نحوه‌ی صحبت کردن می‌تواند دلیلی باشد که شما در مصاحبه‌های شغلی در برابر سایر نامزدها مقاومت کنید، و می‌تواند دلیل آن باشد که چرا آدم‌ها شما را دوست دارند، برای‌تان احترام قائل هستند یا حتی به شما اعتماد دارند.چگونه صدای جذاب دخترانه داشته باشیم

واضح است که مراقبت کردن از صدای‌تان، ایده‌ی خوبی است. صحبت کردن به یک شیوه‌ی واضح، عمیق و کنترل‌شده می‌تواند کاری کند که تمام افراد حاضر در محیط به دقت واژه به واژه‌ای را که از دهان‌تان خارج می‌شوند دنبال کنند، اما ویژگی‌های خاصی در ارتباط با سبک زندگی وجود دارند که بر توانایی‌های سخن گفتن شما بیش‌تر تأثیر می‌گذارند. در این‌ نوشتار با برخی از نکاتی که باید در مورد سلامتی و رفتارهای صوتی خود مد نظر داشته باشیم، آشنا خواهیم شد.

مطلب مرتبط: ۱۰ مهارت کلامی آدم های دوست داشتنی

پرده‌های صوتی شما عضله هستند، بنابراین می‌توانند مثل هر عضله‌ی دیگری تمرین داده شوند. این پرده‌ها در واقع دو لایه عضله هستند که در حنجره‌ی شما (که همچنین به عنوان جعبه صدای شما شناخته می‌شود) در بالای نای کشیده شده‌اند. هوا از ریه‌ها صدها بار در هر ثانیه این عضلات را می‌کشد و هل می‌دهد تا صدا را ایجاد کند.

استفاده‌ی نادرست از این عضلات ممکن است در هنگام تولید صدای بلندتر که قابل شنیدن است (یا دست کم تشخیص داده می‌شود)، منجر به بروز مشکلاتی شود. سوء استفاده از عضلات صوتی همچنین می‌تواند باعث شود که در صورت ابتلا به سرماخوردگی مستعد از دست دادن صدای‌تان باشید (همچنین ممکن است مستعد تنش عضلانی باشید)، و همچنین سبب می‌شود که در معرض خطر ابتلا به لارنژیت (عفونت و تورم حنجره) باشید. بهترین راه برای مقابله با چنین مشکلی این است که بدانید مرتکب چه اشتباهی در مورد استفاده از عضلات صوتی‌تان می‌شوید، سپس یاد بگیرید که آنها را به درستی استفاده کنید. البته یک متخصص درمان صدا می‌تواند در این زمینه به شما کمک کند.

ما زمانی که لازم است از شر مخاط موجود در گلو یا قفسه‌ی سینه (یک تصویر دوست‌داشتنی) خلاص شویم معمولا گلوی‌مان را صاف می‌کنیم یا سرفه می‌کنیم، اما انجام بیش از حد این کار می‌تواند به پرده‌های صوتی آسیب برساند. من مطمئن هستم دفعه‌ی قبل که بیمار شده بودید برای از بین بردن گرفتگی صدای‌تان به شدت سرفه کرده‌اید؛ خوب این دقیقا همان اتفاقی است که در آن‌جا رخ می‌دهد، به این صورت که پرده‌های صوتی به هم برخورد می‌کنند و در اثر تحریک شدن متورم می‌شوند. اگر این کار را ادامه بدهید آنها ممکن است حتی خونریزی کنند، و سبب شوند که مدت زمان طولانی‌تری را احساس درد و سوزش داشته باشید.

خبر خوب این است که نیاز ما برای صاف کردن گلو اغلب فقط در اثر عادت است. به جای سرفه کردن یا صاف کردن کردن گلوی‌تان، دفعه‌ی بعدی که نیاز به این کار را احساس کردید، سعی کنید جرعه جرعه آب بنوشید، زیرا این ناحیه را بدون آسیب رساندن به پرده‌های صوتی‌تان پاک می‌کند و به داشتن صدای زیبا هم کمک می‌کند.

مطلب مرتبط: ۵ توصیه کوتاه که یک کلام تاثیرگذار داشته باشیم

اگر متوجه شدید که صدای شما در طول زمان لرزان‌تر و لرزان‌تر می‌شود، اجازه بدهید که همان طور بماند. و برای چک کردن آن به پزشک مراجعه کنید، زیرا ممکن است نشانه‌ای از مشکلات جدی‌تری باشد. از لرزش غیرقابل کنترل صدا و / یا سایر عضلات، مانند عضلات دست (شناخته شده به عنوان لرزش اساسی) تا اختلالات عصبی جدی‌تر مانند مولتیپل سیستم آتروفی و بیماری پارکینسون، اختلالات متعددی وجود دارد که می‌تواند با لرزش صدا مشخص شود. حتی ممکن است نشانه‌ی اولیه‌ی سرطان ریه باشد اگر یک تومور بر روی عصب عودکننده‌ی حنجره فشار وارد کند و بر روی جعبه‌ی صدا تأثیر بگذارد. اگر چه خدا را شکر این مشکل بسیار نادر است.

چک کردن و بررسی مشکل احتمالی بهترین کار در این رابطه است و بسته به این‌که آیا مشکل جدی است یا خیر، تزریق بوتاکس ساده به پرده‌های صوتی و عضلات اطراف آن ممکن است به حل این مشکل کمک کند.

صدا چیز دیگری است که اضافه وزن می‌تواند تاثیر منفی روی آن داشته باشد. بالا بودن بیش از اندازه‌ی وزن می‌تواند باعث ایجاد چربی در گردن شود و حجم فضایی را که صدا در آن طنین‌انداز می‌شود، تغییر می‌دهد. وقتی که مجرای عبور هوا در اطراف نای باریک می‌شود، کم‌کم خشدار و خشن می‌شود.

همچنان خوب غذا بخورید و ورزش کنید تا مانع از رخ دادن چنین مشکلی شوید و همواره یک صدای زیبا داشته باشید.

حالا که در حال بحث در حیطه‌ی خوردن هستیم، بهتر است بدانیم که غذاها و نوشیدنی‌های خاصی وجود دارند که بر صدای شما تأثیر می‌گذارند.

نوشیدنی‌های گازدار و مواد غذایی تند می‌توانند به رفلاکس اسید منجر شوند. اسید معده وارد حلق می‌شود، و در آن‌جا می‌تواند پرده‌های صوتی را ملتهب کند و سبب شود که صدای‌تان حالت خس‌خس داشته باشد.

با توجه به اثرات متابولیک کافئین، مصرف بیش از حد چای یا قهوه می‌تواند صدای شما را خشن کند و سبب شود که صدای‌تان خش‌دار شود. برای مقابله با این مشکل به میزان زیادی آب بنوشید تا مخاط نرم و آبدار به جعبه‌ی صوتی شما برگردد (یکی دیگر از تصاویر مخاطی اشتهاآور).

سیگار نیز برای صدای شما خیلی بد است نه به عنوان دلیل دیگری برای این‌که سیگار نکشید. در واقع سیگار کشیدن پرده‌های صوتی را متورم می‌کند، گلو را تحریک می‌کند و موجب خشک شدن آن می‌شود. راه‌حل: سیگار نکشید! صدای زیبا داشته باشید!

مطلب مرتبط: ۱۰ جالب‌ترین ترفندهای روانشناسی که بر آدم‌ها نفوذ کنید

فقط قهوه و سیگار نیست که گلو را خشک می‌کند. آنتی‌هیستامین‌ها و مهارکننده‌های ACE (به ترتیب برای آلرژی و فشار خون بالا) نیز می‌توانند صدای شما را خشک و دورگه کنند.

داروهای استنشاقی آسم نیز بر روی صدا تاثیر می‌گذارند، زیرا استروئیدهای داخل آنها می‌توانند عضلات صوتی را ضعیف و نازک کنند که همین باعث می‌شود که صدای‌تان دچار گرفتگی شود. اگر از افشانه‌ی آسم استفاده می‌کنید، پس از آن حتما قرقره کنید، زیرا این کار سبب می‌شود که استروئیدها را از پرده‌های صوتی‌تان بشوید.

صدای شما نه تنها جنبه‌های شخصیت کلی شما را برجسته می‌کند، بلکه می‌تواند نشانه‌ای از خلق و خوی فعلی شما نیز باشد. هنگامی‌ که احساس می‌کنید روی گردن و عضلات گلو فشار وجود دارد، حالت ذهنی شما می‌تواند از طریق صحبت کردن‌تان رمزگشایی شود. به همین ترتیب، عصبی بودن اغلب منجر به حرف زدن با تن صدای بالاتر می‌شود، چون عضلات صوتی سفت می‌شوند و صداهای بلندتری را ایجاد می‌کنند – درست مانند تارهای گیتار. با انجام یوگا به طور مرتب استرس را در خودتان از بین ببرید و آرام شوید. این کار به شما کمک خواهد کرد که همیشه آرام باشید و صدای صاف و بدونی مشکلی داشته باشید.

همان‌طور که قبلا عنوان شد، پرده‌های صوتی خود را می‌توانید مانند سایر عضلات تمرین بدهید، و مانند بسیاری از عضلات آنها نیز با بالا رفتن سن تضعیف می‌شوند. در هنگام این‌که سن‌تان بالاتر می‌رود، پرده‌ّهای صوتی دیگر مثل قبل نمی‌توانند به هم نزدیک شوند و صدای شما به دلیل عبور هوا گرفته‌تر می‌شود. زیر لب زمزمه کردن یا آواز خواندن چند بار در روز معمولا برای روی فرم نگه داشتن عضلات و جلوگیری از ضعیف شدن آنها کافی است.

صدای شما هنگام صبح به طور طبیعی عمیق‌تر از باقی ساعات روز است، و این زمان برای برقراری ارتباط با دیگران با صدایی قوی و عمیق مناسب است. از آن‌جایی که به مدت چند ساعت دراز کشیده‌اید، مایع در بافت‌های پرده‌های صوتی جمع می‌شود، و آنها را کمی ضخیم‌تر می‌کند و بنابراین تن صدای شما را پایین می‌آورد. وقتی بیدار می‌شوید و روزتان را آغاز می‌کنید، مایع پراکنده می‌شود (چرا که قوانین گرانشی روی آن اثر می‌گذارند) و صدای شما به حالت همیشگی خود باز می‌شود.

ما همه مرحله‌ی خجالت‌آور بلوغ را گذرانده‌ایم که در آن صداهای‌مان خراب می‌شود و بین صداهایی مانند بری وایت و میکی موس، آن هم در هنگام گفتن یک جمله در نوسان است! این به خاطر دوست قدیمی ما تستوسترون است. موجی از این هورمون پرده‌های صوتی را بزرگ می‌کنند و صدای ما عمیق‌تر می‌شود. سطح پایین تستوسترون به عنوان یک فرد بالغ می‌تواند کمی تن صدا را بالاتر ببرد در حالیکه افزایش سطح تستوسترون می‌تواند حنجره را حجیم کند و به این ترتیب سبب عمیق‌تر شدن صدا شود.

شاید قبلا خیلی به این موضوع فکر نکرده باشید، اما عوامل متعددی وجود دارند که می‌توانند صدای شما و سلامت پرده‌ّهای صوتی شما را تحت تاثیر قرار دهند. واضح است که صدای شما یک ابزار مهم در تعاملات اجتماعی، روابط عاشقانه و کسب و کار است. پس بهتر است مراقب آن باشیم.

اگر شما هم نکات دیگری برای داشتن صدای زیبا بلد هستید، لطفا آن را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

منبع: aimtowin

 

برچسب ها aimtowinسارا فیضیصدای زیباصدای زیبا و صاف داشته باشید

جذابیت صدای شما در روابط شما تاثیر زیادی دارد ، هنگامیکه می خواهید در جایی سخنرانی کنید و با کسی برای اولین بار تماس بگیرید صدای شما خیلی اهمیت دارد. در اینجا چند روش ذکر می کنیم که به شما کمک می کنند در موقعیتهای مختلف صدای جذابتری داشته باشید:

درست نفس بکشید: بیشتر زنها تمایل دارند با صدای بلند صحبت کنند و به همین دلیل گاهی صدای آنها گوشخراش و یا بچه گانه به نظر می رسد. برای جلوگیری از این مشکل باید آهسته و عمیق و از دیافراگم نفس بکشید. همه بازیگران زن و مرد به همین صورت نفس می کشند. شما وقتی خواب هستید نیز بطور ناخودآگاه با همین روش نفس می کشید. وقتی درست نفس می کشید صدایتان غنی تر و با نفوذتر می شود و دیگران دلشان می خواهد به شما گوش کنند.

صدایتان باید رسا باشد: اگر آهنگ صدای شما خیلی یکنواخت و آهسته باشد ، مخاطب شما از گوش کردن به صدای شما خسته می شود .حوصله اش سر می رود. همین موضوع باعث می شود که آنها حاضر نباشند مقدار زیادی از وقتشان را به شما اختصاص دهند تا متوجه شوند که شما جذاب و عالی هستید. بنابراین با احساس صحبت کنید و سعی کنید با بالا و پایین بردن تن صدای خود روی چیزهایی که برای شما مهمتر است تاکید کنید.

واضح و کامل صحبت کنید و از آهسته و زیرلب حرف زدن پرهیز کنید. حتی اگر در یک جمع غیر رسمی هستید ، همه بخشهای کلمه ها را تلفظ کنید و کاملا” واضح و روشن صحبت کنید. اگر به جای خوردن کلمات و جمله ها ، آنها را کاملا بیان کنید دیگران احساس می کنند که شما اعتماد به نفس بیشتری دارید و به شما بیشتر توجه می کنند./سیمرغ

چگونه صدای جذاب دخترانه داشته باشیم
چگونه صدای جذاب دخترانه داشته باشیم
0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *