چگونه نامزد خود را فراموش کنیم

 
helpkade
چگونه نامزد خود را فراموش کنیم
چگونه نامزد خود را فراموش کنیم

جستجو در سایت

با دشواری فراموش کردن نامزد چکار کنیم ؟گاهی شما در همان دوران نامزدی متوجه می شوید که به درد هم نمی خورید یا انتخاب اشتباهی داشته اید.

اولین فکری که به نظرتان می رسد این است که باید همه آرزوهایتان را چال کنید و به فکر شروع دوباره ای باشید. تلخی این شکست زود هنگام، همه زندگی شما را در بر می گیرد اما به هم خوردن یک نامزدی، پایان زندگی نیست. می خواهید بدانید که بعد از یک شکست عاطفی چطور باید به زندگی برگردید؟ با ما همراه باشید.

شکست تان را تحلیل کنید و از خود بپرسید چه درسی از این شکست می گیرید؟ اگر لازم است با یک مشاور خبره در این باره مشورت کنیدچگونه نامزد خود را فراموش کنیم

کمک کردن به خودتان را متوقف نکنید. سعی کنید فعالیت های عادی و جاری زندگی تان را از سر بگیرید. شما بعد از این شکست، نیاز به شبکه ای حمایتی از دوستان و عزیزانتان دارید. پس با دوستانتان بیشتر مراوده کنید و سعی کنید انرژی مورد نیازتان را از این جمع ها و این حمایت ها به دست آورید.

یک دلمشغولی جدید برای خودتان تعریف کنید تا وقت های فراغت تان را به آن مشغول شوید. این دلمشغولی باید به شما حس سرخوشی و زندگی بدهد. ممکن است این حس را در ورزش پیدا کنید یا در فعالیت های خیریه. حتی شاید تصمیم بگیرید یک کسب و کار جدید را تجربه کنید. در هر صورت، به دنبال لذت باشید.

شکست عشقی، یک فقدان دردناک را به همراه دارد که باعث می شود حالاتی شبیه به سوگ بعد از دست دادن عزیزانتان را تجربه کنید. از سوی دیگر، شما حجم زیادی از خشم، دلخوری، ناامیدی و پشیمانی را تجربه می کنید. ترکیب همه این حس ها، فشار زیادی به شما می آورد. پس سعی نکنید غمتان را انکار کنید. بپذیرید که اوضاع مثل سابق نیست و حق دارید که ناراحت باشید. سوگ شما در این موقعیت، هفت مرحله دارد که باید یکی یکی از آنها بگذرید تا به وضعیت با ثبات روانی برسید. این مراحل عبارتند از: انکار واقعیت، خشم، یافتن گناهکار و مقصر، افسردگی، احساس ترس و ناامنی و در نهایت، پذیرش اتفاقاتی که افتاده.

درست است که برای بازیابی سلامت روانی تان نیاز دارید این مراحل را بگذرانید، اما همزمان حواستان به خودتان باشد که خودتان را به کلی به دست غم نسپارید و در این مراحل متوقف نشوید. دوره ای را برای ناراحتی تان درنظر بگیرید و پس از آن سعی کنید به خودتان کمک کنید تا حالتان بهتر شود. دنیا هنوز به پایان نرسیده و شما همچنان شانس های خوبی برای ازدواج خواهید داشت. مطمئن باشید عشق فقط با این یک نفر معنا نمی شده و هنوز فرصت تجربه آن را دارید.

خشم و غبن و پشیمانی تان را در مسیر دیگری هدایت کنید. شما الان انرژی عظیمی در وجودتان دارید که متاسفانه منفی است. از این انرژی منفی یک نتیجه مثبت بگیرید. چطور؟ روی رشد خودتان متمرکز شوید. سعی کنید به شدت پیشرفت کنید، به آرزوهایی که همیشه داشته اید برسید و خود را ارتقا دهید. آن قدر که گذشته، برایتان کوچک و کم اهمیت شود.

در هر شکستی، درس هایی برای آموختن وجود دارد. وقتی حال و هوای دلتان بهتر شد، سعی کنید خودشناسی کنید. ببینید دلیل این شکست چه بوده. کجاها اشتباه کرده اید و چه کار باید بکنید تا این اشتباهات تکرار نشوند. شکست تان را تحلیل کنید و از خود بپرسید چه درسی از این شکست می گیرید؟ اگر لازم است با یک مشاور خبره در این باره مشورت کنید. هر کاری می توانید برای پیدا کردن خودتان و درس گرفتن از این اتفاقات انجام دهید.

– موسیقی، فیلم یا داستان های غمگین ممنوع. مراقب باشید با این ابزارها خودتان را در چاه ناامیدی غرق نکنید. – هر جا می روید، به بدگویی پشت سر نامزد سابقتان ننشینید و از خانواده تان هم بخواهید برای حفظ آرامش شما و حفظ حرمت ها این کار را نکنند. – از آدم های منفی باف، حسود، آتش بیار معرکه بپرهیزید و به هیچ عنوان اجازه ندهید کسی برایتان خبر ببرد یا بیاورد. – به سرعت وارد یک رابطه جایگزین نشوید. تا تمام نکردن دوران سوگ و پیدا نکردن خودتان، به هیچ عنوان به گزینه های ازدواجتان پناه نبرید. چون در این صورت، شخصی را انتخاب می کنید که فقط ناجی شما باشد و احتمالا در این بین همه معیارهایی که برای ازدواج دارید، فراموش می شوند.

منبع : تبیان

 

با تمام شدن رابطه عاطفی چطور کنار بیاییم

نشانه های نزدیک شدن به پایان رابطه

چه زماین باید رابطه نامزدی را پایان داد

امکانات فوق شامل خریدارای سی دی مقالات سایت و مجموعه آموزشی زوج خوشبخت نیز می شودبخش مشاوره و پرسش و پاسخ

شناسه کاربری 

رمز عبور             
چگونه نامزد خود را فراموش کنیم


  

عضویت در سایت


دسته بندی مطالب

مطالب روابط جنسی و زناشویی

مطالب دوران قبل از ازدواج

مطالب پزشکی و سلامت

مطالب تربیت فرزندان

مطالب احکام شرعی

مطالب روانشناسی

مطالب اجتماعی

مطالب صوتی

ویدئو

خدمات عمومی


 


 افراد آنلاین :


15210


بازدید امروز:


39688


بازدید دیروز:


232235656


آمار کل:

مشاوره
ازدواج و مشاوره زناشویی تنظیم خانواده ،کلیه حقوق مادی و
معنوی مروبط به مطالب اختصاصی ثبت شده و ترجمه شده در این
سایت برای پایگاه اطلاع رسانی تنظیم خانواده محفوظ است.

یک نامزدی ناموفق یا تجربه طلاق می تواند تا مدت‌ها زندگی فرد را تحت تأثیرات خود قرار دهد که اگر به طرز صحیح و به موقع به آن رسیدگی نشود، آثار مخرب آن حتی تا آخر عمر ممکن است همراه فرد باقی مانده و مانند یک زخم باز هر لحظه او را آزار دهد. اما یک مشاور می‌تواند به افرادی که در رابطه‌های قبلی خود شکست خورده‌اند کمک کند با راهکارهای علمی و امتحان شده به تدریج همسر سابق یا نامزد قبلی خود را فراموش کرده و زندگی خود را از نو بسازند. مشاورین همیشه آماده همراهی شما برای گذر از این دوران پرتلاطم و سخت می‌باشند.

ممکن است هنوز دوستش داشته باشید… مشاور احساس شما را می‌پذیرد، بسیاری از مراجعه کنندگان در حالی به مشاورین مراجعه می‌کنند که مدت‌هاست از همسر قبلی یا نامزد خود جدا شده‌اند اما فراموشی رابطه گذشته برای آن‌ها آسان نیست و حتی هنوز در دل او را دوست دارند و از این بابت با احساس گناه و شرمندگی روزها را سپری می‌کنند و جرأت صحبت کردن درباره این موضوع را با کسی ندارند. اما باید بدانیم انسان نمی‌تواند در چشم به هم زدنی تمام خاطرات گذشته و احساسی را که زمانی به کسی داشته دور بریزد و این طبیعی است که تا مدت‌ها دچار سردرگمی باشد حتی اگر در رابطه قبلی به او ظلم شده باشد. مشاور بدون این که شما را قضاوت کند به شما کمک می‌کند تا این احساسات خود را بپذیرید و به تدریج آن را فراموش کنید تا با سبک بالی بتوانید به استقبال زندگی جدیدی که پیش روی شماست بروید.

فهرست مطالب

علم روانشناسی و تجربه مشاورین ثابت کرده است که استفاده از نکات زیر می­‌تواند به شما برای فراموش کردن شخص قبلی زندگیتان کمک کند. البته مراجعه به مشاور برای دریافت راهکارهایی که مخصوص موقعیت و شرایط شما باشد بدون شک تأثیر بیشتری خواهد داشت.چگونه نامزد خود را فراموش کنیم

ناراحت، عصبانی و آزرده بودن پس از جدایی طبیعی است، به ویژه اگر نفر سوم و خیانت دلیل این جدایی باشد. به علاوه احتمالاً قبل از آن که رابطه‌تان به شکست بیانجامد، مدتی طولانی عصبانی بوده‌اید. اما اگر رنجیدگی و عصبانیت‌تان همچنان ادامه یابد، فشار روانی زیادی را به خودتان تحمیل خواهید کرد و فقط خودتان را آزار خواهید داد. پیش از هر کاری باید بپذیرید که رابطه‌تان، اعم از ازدواج یا نامزدی، به پایان رسیده است و سعی نکنید که با تکه‌های تیز خاطرات به خودتان زخم بزنید. پذیرش نخستین مرحله برای غلبه کردن بر ناراحتی و فراموش کردن نامزد بی‌لیاقت‌تان است، پس خودتان را برای گام نخست آماده کنید. پس از آن که شکست عشقی خود را پذیرفتید، دیگر نباید تمام فکر و ذکرتان را معطوف این وضعیت کنید. بیش از حد به همسر سابقتان فکر نکنید و از تجزیه و تحلیل بی‌فایده‌ی رابطه‌ی شکست خورده دست بردارید. اگرها و ای کاش‌ها را از ذهن‌تان دور بریزید، که فایده‌ای ندارد. تصمیم بگیرید که به نامزد سابق‌تان فکر نکنید تا به این ترتیب این تیغ کند شده بیش از این زخم‌تان نزند. البته این کار آسان نیست، اما می‌توانید آن را انجام دهید. یک روش مناسب برای پذیرش شکست و فراموش کردن همسر سابقتان این است که احساسات خود را بنویسید. لازم نیست که این خاطرات یک شاهکار ادبی باشد یا حتی نگارش صحیحی داشته باشد، فقط بنویسید و خود را تخلیه کنید. تصور کنید که هر فکر و حس ناخوشایندی که بر روی کاغذ نقش می‌بندد، برای همیشه از ذهن و فکرتان خارج می‌شود.

سماجت و اصرار بی‌جا برای هر رابطه‌ای مانند سم است، باید یاد بگیرید، اگر فردی نمی‌خواهد با شما باشد، بگذارید برود. البته می‌دانیم که این کار آسان نیست. رها کردن دیگری و فراموشی دشوارترین و حیاتی‌ترین مرحله برای پشت سر گذاشتن روابط شکست خورده است. شکی نیست که فراموش کردن این حجم از خاطرات بسیار سخت است. شما برای این رابطه هزینه بالایی پرداخت کرده‌اید و از دل و جان مایه گذاشته‌اید، حال چطور می‌توانید در یک لحظه همه چیز را فراموش کنید. مسلماً این کار به تلاش زیادی نیاز دارد. شما موظف‌ هستید که به فکر خودتان باشید، بیشتر از هر فرد دیگری به خودتان احترام بگذارید و برای خودتان ارزش قائل شوید. سماجت بیجا علامت عزت نفس پایین است. به کسی که قدرتان را نمی‌داند، برای ادامه رابطه اصرار نکنید، چون با این اصرار کردن‌ها فقط خودتان را کوچک می‌کنید.

درک می‌کنیم که می‌خواهید تنها باشید و به این خواسته‌تان احترام می‌گذاریم. این حق هر کسی است که مدتی با خودش تنها باشد و نمی‌خواهیم این حق شما را نادیده بگیریم. تنهایی فرصتی برای فکر کردن است، اما در افکار خود غرق نشوید. مدت زیادی خود را در خانه و اتاق حبس نکنید. بیرون بروید، از طبیعت و فضای آزاد لذت ببرید، با دوستانتان ارتباط برقرار کنید. به این ترتیب زمان کمتری برای فکر کردن به همسر سابقتان پیدا می‌کنید. همراه خانواده به یک جای دیدنی بروید. این تفریحات کمک می‌کند تا دنیای بدون نامزد سابقتان را جای بهتر و دوست‌داشتنی‌تری ببینید. فراموش نکنید که سال‌های متمادی بدون او به خوبی زندگی کرده‌اید، بنابراین مطمئناً بازگشت به زمان قبل از او زندگیتان را به نابودی نمی‌کشد، پس از رفتن او زندگیتان به پایان نرسیده است. به علاوه ورزش کردن و هوای تازه به بهبود سلامتیتان کمک می‌کند و باعث می‌شود که حال بهتری داشته باشید. به زودی قلبتان دوباره آرام و شاد خواهد شد.

پس از شکست عشقی، هر چقدر هم که تلاش کنید، اوضاع هیچ‌گاه مانند قبل نمی‌شود. به بن‌بست رسیدن نامزدی یا ازدواج شما بدون دلیل نیست و به ندرت پیش می‌آید که بتوان این چینی شکسته را دوباره بند زد و رابطه را از نو شروع کرد. اگر دلیل جدایی چیزی مانند مشکل شغلی یا سوءتفاهم جزئی باشد و به زوجین ارتباطی نداشته باشد، و اوضاع تغییر کرده باشد، شاید بتوان دوباره این رابطه را از نو شروع کرد. اما اگر به دلیل تفاوت‌های شخصیتی یا خیانت از هم جدا شده‌اید، بهتر است قبل از دوباره پیوستن به یار قبلیتان بیشتر فکر کنید.

به درون خودتان نگاه کنید و با خودتان صادق باشید. اگر فکر می‌کنید که هنوز هم می‌توانید از صمیم قلب به همسر سابق خود اعتماد کنید، یک فرصت دوباره به او بدهید. اما مراقب باشید. مطمئن باشید که اگر او یک بار به شما خیانت کرده است، ممکن است باز هم این اشتباه را تکرار کند. به گذشته برنگردید، فرصت‌های جدید، با جروبحث کمتر و عاری از نگرانی را برای تجربه عشق و زندگی بهتر امتحان کنید. مطالعات علمی نشان داده است، آن که یک بار خیانت کرده، ممکن است باز هم خیانت کند، بنابراین لطفی در حق خودتان بکنید و به دنبال فردی باشید که لیاقتتان را داشته باشد.

بهتر است که دیگر به گذشته برنگردید و از یک سوراخ دو بار گزیده نشوید. به این ترتیب تعارض درونی و نگرانی کمتری را به خود تحمیل می‌کنید و فرصت‌های بیشتری برای تجربه عشق و زندگی بهتر مقابلتان قرار می‌گیرد.

برای فراموش کردن همسر قبلی یا همسر سابق خود، باید خاطرات جدید بسازید. اگر با همسر سابقتان به بعضی مکان‌ها رفته‌اید، باید مکان‌های جدیدی را پیدا کنید که تابه حال به آنها نرفته‌اید. یا از این هم بهتر، می‌توانید این بار به جای همسر سابقتان با دوستان و عزیزانتان به مکان‌های قدیمی بروید. غذاهایی را امتحان کنید که تابه حال نخورده‌اید. ورزش‌های جدید را امتحان کنید. کاری را انجام دهید که هیچ وقت به آن فکر نکرده‌اید، برای مثال می‌توانید با بانجی جامپینگ، چتربازی، زیپ لاینینگ، صخره‌نوردی یا کارهای هیجان‌انگیز دیگر آدرنالین خونتان را بالا ببرید. اگر برای خودتان خاطره بسازید، شانس این که بتوانید همسر سابقتان را فراموش کنید، بیشتر می‌شود. به تدریج متوجه قابلیت‌های نهفته خود می‌شوید و متوجه می‌شوید که کارهایی را می‌توانید انجام دهید که قبلاً هرگز به آنها فکر نکرده بودید.

الان شما مجرد هستید، بنابراین فرصت دارید که بیشتر به خودتان برسید. تمام پول و وقتتان در اختیار خودتان است. از خرج کردن برای خودتان احساس گناه نکنید. لباس، کفش و لوازم آرایش جدید بخرید. خودتان را از نو بسازید و یک بانوی مستقل و قوی را به اطرافیان نشان دهید. در کلاس‌های آشپزی شرکت کنید و چیزهای جدید یاد بگیرید. خودتان را در فعالیت‌های مفیدی مانند یوگا، شنا، دوچرخه سواری و هنر غرق کنید. همان‌طور که روحیه‌تان تقویت و حالتان بهتر می‌شود، اعتماد به نفستان نیز بیشتر می‌شود. اعتماد داشتن به خود برای برقراری تعادل لازم است. اگر به خودتان اعتماد داشته باشید، احساس بهتری درباره خود پیدا می‌کنید و با این جذابیت دیگران را جذب می‌کنید. توصیه می‌کنیم فردی را که تحسین می‌کنید، به عنوان الگو یا مربی برای خودتان قرار دهید. برای مثال می‌توانید از فرد مطمئنی کمک بگیرید که خود نیز جدایی را تجربه کرده و می‌تواند شما را برای پشت سر گذاشتن این دوران سخت راهنمایی کند. اگر نیاز دارید، از کمک گرفتن نترسید. مشاورین همیشه آماده هستند تا به شما در این زمینه کمک کنند.

شاید نامزد سابقتان پس از جدایی هم بخواهد که با شما در تماس باشد. مطمئن باشید که این وضعیت فراموش کردن نامزد قبلی را برایتان دشوارتر می‌کند. به نیازهای خودتان احترام بگذارید، اما بدون فکر عمل نکنید. می‌توانید شماره تلفنتان را عوض کنید یا نامزد سابقتان را بلاک کنید و شماره او را از فهرست مخاطبینتان پاک کنید. اگر شماره‌اش را حفظ هستید، باید خویشتنداری کنید و با او تماس نگیرید. سعی کنید شماره تلفن‌های مهم دیگری را حفظ کنید. سر خودتان را گرم کنید تا وقت فکر کردن به او و تماس گرفتن با او را نداشته باشید. به مرور زمان متوجه می‌شوید که شماره او را فراموش کرده‌اید. از دنبال کردن او در صفحات اجتماعی دست بردارید و تمام پیام‌های قدیمی را پاک کنید تا شانس دوباره خواندن آنها را نداشته باشید. نیاز تماس گرفتن با عشق سابق به مرور رنگ می‌بازد، تا جایی که دیگر اصلاً او را به خاطر نمی‌آورید.

فهرستی از تمام کارهایی که می‌خواهید، در زندگی انجام دهید، تهیه کنید. چه کارهایی را هیچ وقت نمی‌توانستید با همسر سابقتان انجام دهید؟ آیا چون همسرتان دریازده می‌شد، از قایقرانی و دریانوردی متنفر بود؟ اتاقتان را تمیز کنید و تمام اشیاء مربوط به زندگی قبلی خود، مانند آلبوم عکس، هدیه‌هایی که همسر سابق‌تان داده، گل‌های خشک شده‌ای که او به مناسبت‌های مختلف به شما داده و نگه داشته‌اید، نامه‌ها و کارت‌های تولد را دور بریزید. البته انجام دادن این کارها آسان نیست. اما زندگی ادامه دارد و باید یادگاری‌های زندگی قبلی را از خودتان دور کنید تا بتوانید او را هر چه سریع‌تر فراموش کنید. خودتان را به چالش بکشید و سعی کنید قوی باشید، مطمئن باشید از این که چقدر ساده می‌توانید موفق شوید و دوباره سرپا بایستید، شگفت‌زده خواهید شد.

اگر مصمم به تغییر باشید، هیچ چیز غیرممکن نیست، اما باید به خودتان کمک کنید. فهرستی از ویژگی‌های ناپسند همسر سابقتان و خصوصیاتی که نمی‌توانستید، تحملشان کنید، تهیه کنید. تمام دلایلی را که نباید دوباره با هم باشید، روی کاغذ بنویسید. سپس خصوصیات خوب خودتان، آن ویژگی‌هایی را بنویسید که شما را خاص و شایسته‌ی عشق دوم می‌کند. فهرستی از 100 خصوصیت خوب خودتان تهیه کنید. فهرست را آن‌قدر ادامه بدهید تا به صد برسید. نوشتن این محاسن به شما کمک می‌کند تا خودتان را متقاعد کنید که تصمیم درستی گرفته‌اید.

عشق دوباره تنها راه برای فراموش کردن کامل نامزد سابق‌تان است. اگر رابطه قبلیتان موفق نبوده است، هیچ دلیلی ندارد که دوباره نتوانید عاشق شوید. سعی کنید که قلبتان را به روی افراد جدید نبندید، مطمئن باشید که دیر یا زود با مرد یا زن بهتری ملاقات خواهید کرد. لبخند بزنید و امیدوار باشید. حتماً مردی مناسب شما وجود دارد که بابت داشتن شما خدا را شاکر باشد، مردی که بیشتر از هر فرد دیگری در جهان به شما احترام می‌گذارد و شما را ارزشمندترین دارایی خود می‌داند. عشق جدیدی پیدا خواهید کرد که شما را به بلوغ خواهد رساند و انگیزه شما برای ادامه دادن زندگی خواهد شد. چه کسی می‌داند، شاید فردی که در پیچ بعدی جاده زندگیتان ایستاده است، همان فردی باشد که می‌خواهید باقی عمرتان را در کنار او زندگی کنید.

مدتی پیش، بعد از به هم خوردن رابطه نامزدی‌­ام با مرد مورد علاقه‌­ام قلبم شکست. به شدت از دست خودم و حماقت‌هایم عصبانی بودم و از تمام جهان به خاطر بی‌عدالتی‌هایی که در حقم شده بود، نفرت داشتم. می‌خواستم هر کسی را که سر راهم می‌بینم، کتک بزنم و برای مدتی تنها باشم. آن زمان شکنجه عاطفی وحشتناکی را تحمل می‌کردم. سر کار گریه می‌کردم و هر بار که ترانه‌های آشنای عاشقانه‌مان را می‌شنیدم، از ته دل زار می‌زدم. می‌خواستم شکست عشقی و نامزد سابقم را فراموش کنم، از صمیم قلب آرزو می‌کردم که فردا صبح بیدار شوم و هیچ چیز از این خاطرات تلخ به یادم نیاید، اما نمی‌شد، نمی‌توانستم. به هر جایی که نگاه می‌کردم، او را می‌دیدم. انبوه خاطرات آزارم می‌داد و در تلاش برای فراموش کردن گذشته، فکر می‌کردم که در یک قدمی پرتگاه دیوانگی ایستاده‌ام. به مرور زمان متوجه شدم که صرف خواستن برای فراموش کردن گذشته کافی نیست و خودم هم باید کاری انجام دهم و انجام دادم. این زمان بود که به یکی از مشاوران مراجعه کردم. او به دقت و با حوصله تمام به صحبت‌های من گوش داد و مرحله به مرحله به من کمک کرد تا اولاً احساسات خود را بپذیرم و دوماً بتوانم زندگی خود را بدون حضور نامزد قبلی­‌ام با شادی و آرامش بسازم. حالا بعد از مدت‌ها که از آن ماجرا گذشته می‌توانم با آرامش و بدون آزردگی خاطری که روزها قبل به شدت خسته‌ام کرده بود از آن اتفاق یاد کنم ولی درگیر آن نباشم. مشاور به من کمک کرد با دوست داشتن خودم زندگی را از نو شروع کرده و لذت­‌های آن را با تمام وجود احساس کنم.

عشقت رو جذب کن

میخوای یاد بگیری چطور روز به روز بیشتر قلب عشقتو بدست بیاری؟ چطور یه رابطه موفق منجر به ازدواج داشته باشی؟ چطور یه زندگی مشترک موفق داشته باشی؟ پس فرصت را از دست نده! تو هم به جمع دنبال کنندگان پیج رادیو عشق در اینستاگرام اضافه شو…

عضویت در خبرنامه رادیو عشق

34 بازدید

270 بازدید

295 بازدید

250 بازدید

446 بازدید

دیدگاه

نام *

ایمیل *

وب‌ سایت

ذخیره نام، ایمیل و وبسایت من در مرورگر برای زمانی که دوباره دیدگاهی می‌نویسم.

مشترک نمی شومدریافت همه دیدگاه های این نوشتهفقط دریافت پاسخ دیدگاه های خودم

چگونه نامزد خود را فراموش کنیم

آدرس: تهران، پونک، نبش بلوار پونک، پلاک 2، طبقه سوم، واحد 6

تلفن پشتیبانی:02146015870

رزرو نوبت مشاوره

انجمن روانشناسی آمریکا

سازمان نظام روانشناسی و مشاوره ایران

سازمان بهزیستی ایران

انجمن روانشناسی ایران

 

می‌خوام برگرده به رابطه/زندگیمی‌خوام فراموشش کنم

باید تمومش کنم، اما قدرتشو ندارم

می‌خوام جذبش کنم و ازدواج کنیم

یک نامزدی ناموفق یا تجربه طلاق می تواند تا مدت‌ها زندگی فرد را تحت تأثیرات خود قرار دهد که اگر به طرز صحیح و به موقع به آن رسیدگی نشود، آثار مخرب آن حتی تا آخر عمر ممکن است همراه فرد باقی مانده و مانند یک زخم باز هر لحظه او را آزار دهد. اما یک مشاور می‌تواند به افرادی که در رابطه‌های قبلی خود شکست خورده‌اند کمک کند با راهکارهای علمی و امتحان شده به تدریج همسر سابق یا نامزد قبلی خود را فراموش کرده و زندگی خود را از نو بسازند. مشاورین همیشه آماده همراهی شما برای گذر از این دوران پرتلاطم و سخت می‌باشند.

ممکن است هنوز دوستش داشته باشید… مشاور احساس شما را می‌پذیرد، بسیاری از مراجعه کنندگان در حالی به مشاورین مراجعه می‌کنند که مدت‌هاست از همسر قبلی یا نامزد خود جدا شده‌اند اما فراموشی رابطه گذشته برای آن‌ها آسان نیست و حتی هنوز در دل او را دوست دارند و از این بابت با احساس گناه و شرمندگی روزها را سپری می‌کنند و جرأت صحبت کردن درباره این موضوع را با کسی ندارند. اما باید بدانیم انسان نمی‌تواند در چشم به هم زدنی تمام خاطرات گذشته و احساسی را که زمانی به کسی داشته دور بریزد و این طبیعی است که تا مدت‌ها دچار سردرگمی باشد حتی اگر در رابطه قبلی به او ظلم شده باشد. مشاور بدون این که شما را قضاوت کند به شما کمک می‌کند تا این احساسات خود را بپذیرید و به تدریج آن را فراموش کنید تا با سبک بالی بتوانید به استقبال زندگی جدیدی که پیش روی شماست بروید.

فهرست مطالب

علم روانشناسی و تجربه مشاورین ثابت کرده است که استفاده از نکات زیر می­‌تواند به شما برای فراموش کردن شخص قبلی زندگیتان کمک کند. البته مراجعه به مشاور برای دریافت راهکارهایی که مخصوص موقعیت و شرایط شما باشد بدون شک تأثیر بیشتری خواهد داشت.چگونه نامزد خود را فراموش کنیم

ناراحت، عصبانی و آزرده بودن پس از جدایی طبیعی است، به ویژه اگر نفر سوم و خیانت دلیل این جدایی باشد. به علاوه احتمالاً قبل از آن که رابطه‌تان به شکست بیانجامد، مدتی طولانی عصبانی بوده‌اید. اما اگر رنجیدگی و عصبانیت‌تان همچنان ادامه یابد، فشار روانی زیادی را به خودتان تحمیل خواهید کرد و فقط خودتان را آزار خواهید داد. پیش از هر کاری باید بپذیرید که رابطه‌تان، اعم از ازدواج یا نامزدی، به پایان رسیده است و سعی نکنید که با تکه‌های تیز خاطرات به خودتان زخم بزنید. پذیرش نخستین مرحله برای غلبه کردن بر ناراحتی و فراموش کردن نامزد بی‌لیاقت‌تان است، پس خودتان را برای گام نخست آماده کنید. پس از آن که شکست عشقی خود را پذیرفتید، دیگر نباید تمام فکر و ذکرتان را معطوف این وضعیت کنید. بیش از حد به همسر سابقتان فکر نکنید و از تجزیه و تحلیل بی‌فایده‌ی رابطه‌ی شکست خورده دست بردارید. اگرها و ای کاش‌ها را از ذهن‌تان دور بریزید، که فایده‌ای ندارد. تصمیم بگیرید که به نامزد سابق‌تان فکر نکنید تا به این ترتیب این تیغ کند شده بیش از این زخم‌تان نزند. البته این کار آسان نیست، اما می‌توانید آن را انجام دهید. یک روش مناسب برای پذیرش شکست و فراموش کردن همسر سابقتان این است که احساسات خود را بنویسید. لازم نیست که این خاطرات یک شاهکار ادبی باشد یا حتی نگارش صحیحی داشته باشد، فقط بنویسید و خود را تخلیه کنید. تصور کنید که هر فکر و حس ناخوشایندی که بر روی کاغذ نقش می‌بندد، برای همیشه از ذهن و فکرتان خارج می‌شود.

سماجت و اصرار بی‌جا برای هر رابطه‌ای مانند سم است، باید یاد بگیرید، اگر فردی نمی‌خواهد با شما باشد، بگذارید برود. البته می‌دانیم که این کار آسان نیست. رها کردن دیگری و فراموشی دشوارترین و حیاتی‌ترین مرحله برای پشت سر گذاشتن روابط شکست خورده است. شکی نیست که فراموش کردن این حجم از خاطرات بسیار سخت است. شما برای این رابطه هزینه بالایی پرداخت کرده‌اید و از دل و جان مایه گذاشته‌اید، حال چطور می‌توانید در یک لحظه همه چیز را فراموش کنید. مسلماً این کار به تلاش زیادی نیاز دارد. شما موظف‌ هستید که به فکر خودتان باشید، بیشتر از هر فرد دیگری به خودتان احترام بگذارید و برای خودتان ارزش قائل شوید. سماجت بیجا علامت عزت نفس پایین است. به کسی که قدرتان را نمی‌داند، برای ادامه رابطه اصرار نکنید، چون با این اصرار کردن‌ها فقط خودتان را کوچک می‌کنید.

درک می‌کنیم که می‌خواهید تنها باشید و به این خواسته‌تان احترام می‌گذاریم. این حق هر کسی است که مدتی با خودش تنها باشد و نمی‌خواهیم این حق شما را نادیده بگیریم. تنهایی فرصتی برای فکر کردن است، اما در افکار خود غرق نشوید. مدت زیادی خود را در خانه و اتاق حبس نکنید. بیرون بروید، از طبیعت و فضای آزاد لذت ببرید، با دوستانتان ارتباط برقرار کنید. به این ترتیب زمان کمتری برای فکر کردن به همسر سابقتان پیدا می‌کنید. همراه خانواده به یک جای دیدنی بروید. این تفریحات کمک می‌کند تا دنیای بدون نامزد سابقتان را جای بهتر و دوست‌داشتنی‌تری ببینید. فراموش نکنید که سال‌های متمادی بدون او به خوبی زندگی کرده‌اید، بنابراین مطمئناً بازگشت به زمان قبل از او زندگیتان را به نابودی نمی‌کشد، پس از رفتن او زندگیتان به پایان نرسیده است. به علاوه ورزش کردن و هوای تازه به بهبود سلامتیتان کمک می‌کند و باعث می‌شود که حال بهتری داشته باشید. به زودی قلبتان دوباره آرام و شاد خواهد شد.

پس از شکست عشقی، هر چقدر هم که تلاش کنید، اوضاع هیچ‌گاه مانند قبل نمی‌شود. به بن‌بست رسیدن نامزدی یا ازدواج شما بدون دلیل نیست و به ندرت پیش می‌آید که بتوان این چینی شکسته را دوباره بند زد و رابطه را از نو شروع کرد. اگر دلیل جدایی چیزی مانند مشکل شغلی یا سوءتفاهم جزئی باشد و به زوجین ارتباطی نداشته باشد، و اوضاع تغییر کرده باشد، شاید بتوان دوباره این رابطه را از نو شروع کرد. اما اگر به دلیل تفاوت‌های شخصیتی یا خیانت از هم جدا شده‌اید، بهتر است قبل از دوباره پیوستن به یار قبلیتان بیشتر فکر کنید.

به درون خودتان نگاه کنید و با خودتان صادق باشید. اگر فکر می‌کنید که هنوز هم می‌توانید از صمیم قلب به همسر سابق خود اعتماد کنید، یک فرصت دوباره به او بدهید. اما مراقب باشید. مطمئن باشید که اگر او یک بار به شما خیانت کرده است، ممکن است باز هم این اشتباه را تکرار کند. به گذشته برنگردید، فرصت‌های جدید، با جروبحث کمتر و عاری از نگرانی را برای تجربه عشق و زندگی بهتر امتحان کنید. مطالعات علمی نشان داده است، آن که یک بار خیانت کرده، ممکن است باز هم خیانت کند، بنابراین لطفی در حق خودتان بکنید و به دنبال فردی باشید که لیاقتتان را داشته باشد.

بهتر است که دیگر به گذشته برنگردید و از یک سوراخ دو بار گزیده نشوید. به این ترتیب تعارض درونی و نگرانی کمتری را به خود تحمیل می‌کنید و فرصت‌های بیشتری برای تجربه عشق و زندگی بهتر مقابلتان قرار می‌گیرد.

برای فراموش کردن همسر قبلی یا همسر سابق خود، باید خاطرات جدید بسازید. اگر با همسر سابقتان به بعضی مکان‌ها رفته‌اید، باید مکان‌های جدیدی را پیدا کنید که تابه حال به آنها نرفته‌اید. یا از این هم بهتر، می‌توانید این بار به جای همسر سابقتان با دوستان و عزیزانتان به مکان‌های قدیمی بروید. غذاهایی را امتحان کنید که تابه حال نخورده‌اید. ورزش‌های جدید را امتحان کنید. کاری را انجام دهید که هیچ وقت به آن فکر نکرده‌اید، برای مثال می‌توانید با بانجی جامپینگ، چتربازی، زیپ لاینینگ، صخره‌نوردی یا کارهای هیجان‌انگیز دیگر آدرنالین خونتان را بالا ببرید. اگر برای خودتان خاطره بسازید، شانس این که بتوانید همسر سابقتان را فراموش کنید، بیشتر می‌شود. به تدریج متوجه قابلیت‌های نهفته خود می‌شوید و متوجه می‌شوید که کارهایی را می‌توانید انجام دهید که قبلاً هرگز به آنها فکر نکرده بودید.

الان شما مجرد هستید، بنابراین فرصت دارید که بیشتر به خودتان برسید. تمام پول و وقتتان در اختیار خودتان است. از خرج کردن برای خودتان احساس گناه نکنید. لباس، کفش و لوازم آرایش جدید بخرید. خودتان را از نو بسازید و یک بانوی مستقل و قوی را به اطرافیان نشان دهید. در کلاس‌های آشپزی شرکت کنید و چیزهای جدید یاد بگیرید. خودتان را در فعالیت‌های مفیدی مانند یوگا، شنا، دوچرخه سواری و هنر غرق کنید. همان‌طور که روحیه‌تان تقویت و حالتان بهتر می‌شود، اعتماد به نفستان نیز بیشتر می‌شود. اعتماد داشتن به خود برای برقراری تعادل لازم است. اگر به خودتان اعتماد داشته باشید، احساس بهتری درباره خود پیدا می‌کنید و با این جذابیت دیگران را جذب می‌کنید. توصیه می‌کنیم فردی را که تحسین می‌کنید، به عنوان الگو یا مربی برای خودتان قرار دهید. برای مثال می‌توانید از فرد مطمئنی کمک بگیرید که خود نیز جدایی را تجربه کرده و می‌تواند شما را برای پشت سر گذاشتن این دوران سخت راهنمایی کند. اگر نیاز دارید، از کمک گرفتن نترسید. مشاورین همیشه آماده هستند تا به شما در این زمینه کمک کنند.

شاید نامزد سابقتان پس از جدایی هم بخواهد که با شما در تماس باشد. مطمئن باشید که این وضعیت فراموش کردن نامزد قبلی را برایتان دشوارتر می‌کند. به نیازهای خودتان احترام بگذارید، اما بدون فکر عمل نکنید. می‌توانید شماره تلفنتان را عوض کنید یا نامزد سابقتان را بلاک کنید و شماره او را از فهرست مخاطبینتان پاک کنید. اگر شماره‌اش را حفظ هستید، باید خویشتنداری کنید و با او تماس نگیرید. سعی کنید شماره تلفن‌های مهم دیگری را حفظ کنید. سر خودتان را گرم کنید تا وقت فکر کردن به او و تماس گرفتن با او را نداشته باشید. به مرور زمان متوجه می‌شوید که شماره او را فراموش کرده‌اید. از دنبال کردن او در صفحات اجتماعی دست بردارید و تمام پیام‌های قدیمی را پاک کنید تا شانس دوباره خواندن آنها را نداشته باشید. نیاز تماس گرفتن با عشق سابق به مرور رنگ می‌بازد، تا جایی که دیگر اصلاً او را به خاطر نمی‌آورید.

فهرستی از تمام کارهایی که می‌خواهید، در زندگی انجام دهید، تهیه کنید. چه کارهایی را هیچ وقت نمی‌توانستید با همسر سابقتان انجام دهید؟ آیا چون همسرتان دریازده می‌شد، از قایقرانی و دریانوردی متنفر بود؟ اتاقتان را تمیز کنید و تمام اشیاء مربوط به زندگی قبلی خود، مانند آلبوم عکس، هدیه‌هایی که همسر سابق‌تان داده، گل‌های خشک شده‌ای که او به مناسبت‌های مختلف به شما داده و نگه داشته‌اید، نامه‌ها و کارت‌های تولد را دور بریزید. البته انجام دادن این کارها آسان نیست. اما زندگی ادامه دارد و باید یادگاری‌های زندگی قبلی را از خودتان دور کنید تا بتوانید او را هر چه سریع‌تر فراموش کنید. خودتان را به چالش بکشید و سعی کنید قوی باشید، مطمئن باشید از این که چقدر ساده می‌توانید موفق شوید و دوباره سرپا بایستید، شگفت‌زده خواهید شد.

اگر مصمم به تغییر باشید، هیچ چیز غیرممکن نیست، اما باید به خودتان کمک کنید. فهرستی از ویژگی‌های ناپسند همسر سابقتان و خصوصیاتی که نمی‌توانستید، تحملشان کنید، تهیه کنید. تمام دلایلی را که نباید دوباره با هم باشید، روی کاغذ بنویسید. سپس خصوصیات خوب خودتان، آن ویژگی‌هایی را بنویسید که شما را خاص و شایسته‌ی عشق دوم می‌کند. فهرستی از 100 خصوصیت خوب خودتان تهیه کنید. فهرست را آن‌قدر ادامه بدهید تا به صد برسید. نوشتن این محاسن به شما کمک می‌کند تا خودتان را متقاعد کنید که تصمیم درستی گرفته‌اید.

عشق دوباره تنها راه برای فراموش کردن کامل نامزد سابق‌تان است. اگر رابطه قبلیتان موفق نبوده است، هیچ دلیلی ندارد که دوباره نتوانید عاشق شوید. سعی کنید که قلبتان را به روی افراد جدید نبندید، مطمئن باشید که دیر یا زود با مرد یا زن بهتری ملاقات خواهید کرد. لبخند بزنید و امیدوار باشید. حتماً مردی مناسب شما وجود دارد که بابت داشتن شما خدا را شاکر باشد، مردی که بیشتر از هر فرد دیگری در جهان به شما احترام می‌گذارد و شما را ارزشمندترین دارایی خود می‌داند. عشق جدیدی پیدا خواهید کرد که شما را به بلوغ خواهد رساند و انگیزه شما برای ادامه دادن زندگی خواهد شد. چه کسی می‌داند، شاید فردی که در پیچ بعدی جاده زندگیتان ایستاده است، همان فردی باشد که می‌خواهید باقی عمرتان را در کنار او زندگی کنید.

مدتی پیش، بعد از به هم خوردن رابطه نامزدی‌­ام با مرد مورد علاقه‌­ام قلبم شکست. به شدت از دست خودم و حماقت‌هایم عصبانی بودم و از تمام جهان به خاطر بی‌عدالتی‌هایی که در حقم شده بود، نفرت داشتم. می‌خواستم هر کسی را که سر راهم می‌بینم، کتک بزنم و برای مدتی تنها باشم. آن زمان شکنجه عاطفی وحشتناکی را تحمل می‌کردم. سر کار گریه می‌کردم و هر بار که ترانه‌های آشنای عاشقانه‌مان را می‌شنیدم، از ته دل زار می‌زدم. می‌خواستم شکست عشقی و نامزد سابقم را فراموش کنم، از صمیم قلب آرزو می‌کردم که فردا صبح بیدار شوم و هیچ چیز از این خاطرات تلخ به یادم نیاید، اما نمی‌شد، نمی‌توانستم. به هر جایی که نگاه می‌کردم، او را می‌دیدم. انبوه خاطرات آزارم می‌داد و در تلاش برای فراموش کردن گذشته، فکر می‌کردم که در یک قدمی پرتگاه دیوانگی ایستاده‌ام. به مرور زمان متوجه شدم که صرف خواستن برای فراموش کردن گذشته کافی نیست و خودم هم باید کاری انجام دهم و انجام دادم. این زمان بود که به یکی از مشاوران مراجعه کردم. او به دقت و با حوصله تمام به صحبت‌های من گوش داد و مرحله به مرحله به من کمک کرد تا اولاً احساسات خود را بپذیرم و دوماً بتوانم زندگی خود را بدون حضور نامزد قبلی­‌ام با شادی و آرامش بسازم. حالا بعد از مدت‌ها که از آن ماجرا گذشته می‌توانم با آرامش و بدون آزردگی خاطری که روزها قبل به شدت خسته‌ام کرده بود از آن اتفاق یاد کنم ولی درگیر آن نباشم. مشاور به من کمک کرد با دوست داشتن خودم زندگی را از نو شروع کرده و لذت­‌های آن را با تمام وجود احساس کنم.

عشقت رو جذب کن

میخوای یاد بگیری چطور روز به روز بیشتر قلب عشقتو بدست بیاری؟ چطور یه رابطه موفق منجر به ازدواج داشته باشی؟ چطور یه زندگی مشترک موفق داشته باشی؟ پس فرصت را از دست نده! تو هم به جمع دنبال کنندگان پیج رادیو عشق در اینستاگرام اضافه شو…

عضویت در خبرنامه رادیو عشق

34 بازدید

270 بازدید

295 بازدید

250 بازدید

446 بازدید

دیدگاه

نام *

ایمیل *

وب‌ سایت

ذخیره نام، ایمیل و وبسایت من در مرورگر برای زمانی که دوباره دیدگاهی می‌نویسم.

مشترک نمی شومدریافت همه دیدگاه های این نوشتهفقط دریافت پاسخ دیدگاه های خودم

چگونه نامزد خود را فراموش کنیم

آدرس: تهران، پونک، نبش بلوار پونک، پلاک 2، طبقه سوم، واحد 6

تلفن پشتیبانی:02146015870

رزرو نوبت مشاوره

انجمن روانشناسی آمریکا

سازمان نظام روانشناسی و مشاوره ایران

سازمان بهزیستی ایران

انجمن روانشناسی ایران

 

می‌خوام برگرده به رابطه/زندگیمی‌خوام فراموشش کنم

باید تمومش کنم، اما قدرتشو ندارم

می‌خوام جذبش کنم و ازدواج کنیم

یک نامزدی ناموفق یا تجربه طلاق می تواند تا مدت‌ها زندگی فرد را تحت تأثیرات خود قرار دهد که اگر به طرز صحیح و به موقع به آن رسیدگی نشود، آثار مخرب آن حتی تا آخر عمر ممکن است همراه فرد باقی مانده و مانند یک زخم باز هر لحظه او را آزار دهد. اما یک مشاور می‌تواند به افرادی که در رابطه‌های قبلی خود شکست خورده‌اند کمک کند با راهکارهای علمی و امتحان شده به تدریج همسر سابق یا نامزد قبلی خود را فراموش کرده و زندگی خود را از نو بسازند. مشاورین همیشه آماده همراهی شما برای گذر از این دوران پرتلاطم و سخت می‌باشند.

ممکن است هنوز دوستش داشته باشید… مشاور احساس شما را می‌پذیرد، بسیاری از مراجعه کنندگان در حالی به مشاورین مراجعه می‌کنند که مدت‌هاست از همسر قبلی یا نامزد خود جدا شده‌اند اما فراموشی رابطه گذشته برای آن‌ها آسان نیست و حتی هنوز در دل او را دوست دارند و از این بابت با احساس گناه و شرمندگی روزها را سپری می‌کنند و جرأت صحبت کردن درباره این موضوع را با کسی ندارند. اما باید بدانیم انسان نمی‌تواند در چشم به هم زدنی تمام خاطرات گذشته و احساسی را که زمانی به کسی داشته دور بریزد و این طبیعی است که تا مدت‌ها دچار سردرگمی باشد حتی اگر در رابطه قبلی به او ظلم شده باشد. مشاور بدون این که شما را قضاوت کند به شما کمک می‌کند تا این احساسات خود را بپذیرید و به تدریج آن را فراموش کنید تا با سبک بالی بتوانید به استقبال زندگی جدیدی که پیش روی شماست بروید.

فهرست مطالب

علم روانشناسی و تجربه مشاورین ثابت کرده است که استفاده از نکات زیر می­‌تواند به شما برای فراموش کردن شخص قبلی زندگیتان کمک کند. البته مراجعه به مشاور برای دریافت راهکارهایی که مخصوص موقعیت و شرایط شما باشد بدون شک تأثیر بیشتری خواهد داشت.چگونه نامزد خود را فراموش کنیم

ناراحت، عصبانی و آزرده بودن پس از جدایی طبیعی است، به ویژه اگر نفر سوم و خیانت دلیل این جدایی باشد. به علاوه احتمالاً قبل از آن که رابطه‌تان به شکست بیانجامد، مدتی طولانی عصبانی بوده‌اید. اما اگر رنجیدگی و عصبانیت‌تان همچنان ادامه یابد، فشار روانی زیادی را به خودتان تحمیل خواهید کرد و فقط خودتان را آزار خواهید داد. پیش از هر کاری باید بپذیرید که رابطه‌تان، اعم از ازدواج یا نامزدی، به پایان رسیده است و سعی نکنید که با تکه‌های تیز خاطرات به خودتان زخم بزنید. پذیرش نخستین مرحله برای غلبه کردن بر ناراحتی و فراموش کردن نامزد بی‌لیاقت‌تان است، پس خودتان را برای گام نخست آماده کنید. پس از آن که شکست عشقی خود را پذیرفتید، دیگر نباید تمام فکر و ذکرتان را معطوف این وضعیت کنید. بیش از حد به همسر سابقتان فکر نکنید و از تجزیه و تحلیل بی‌فایده‌ی رابطه‌ی شکست خورده دست بردارید. اگرها و ای کاش‌ها را از ذهن‌تان دور بریزید، که فایده‌ای ندارد. تصمیم بگیرید که به نامزد سابق‌تان فکر نکنید تا به این ترتیب این تیغ کند شده بیش از این زخم‌تان نزند. البته این کار آسان نیست، اما می‌توانید آن را انجام دهید. یک روش مناسب برای پذیرش شکست و فراموش کردن همسر سابقتان این است که احساسات خود را بنویسید. لازم نیست که این خاطرات یک شاهکار ادبی باشد یا حتی نگارش صحیحی داشته باشد، فقط بنویسید و خود را تخلیه کنید. تصور کنید که هر فکر و حس ناخوشایندی که بر روی کاغذ نقش می‌بندد، برای همیشه از ذهن و فکرتان خارج می‌شود.

سماجت و اصرار بی‌جا برای هر رابطه‌ای مانند سم است، باید یاد بگیرید، اگر فردی نمی‌خواهد با شما باشد، بگذارید برود. البته می‌دانیم که این کار آسان نیست. رها کردن دیگری و فراموشی دشوارترین و حیاتی‌ترین مرحله برای پشت سر گذاشتن روابط شکست خورده است. شکی نیست که فراموش کردن این حجم از خاطرات بسیار سخت است. شما برای این رابطه هزینه بالایی پرداخت کرده‌اید و از دل و جان مایه گذاشته‌اید، حال چطور می‌توانید در یک لحظه همه چیز را فراموش کنید. مسلماً این کار به تلاش زیادی نیاز دارد. شما موظف‌ هستید که به فکر خودتان باشید، بیشتر از هر فرد دیگری به خودتان احترام بگذارید و برای خودتان ارزش قائل شوید. سماجت بیجا علامت عزت نفس پایین است. به کسی که قدرتان را نمی‌داند، برای ادامه رابطه اصرار نکنید، چون با این اصرار کردن‌ها فقط خودتان را کوچک می‌کنید.

درک می‌کنیم که می‌خواهید تنها باشید و به این خواسته‌تان احترام می‌گذاریم. این حق هر کسی است که مدتی با خودش تنها باشد و نمی‌خواهیم این حق شما را نادیده بگیریم. تنهایی فرصتی برای فکر کردن است، اما در افکار خود غرق نشوید. مدت زیادی خود را در خانه و اتاق حبس نکنید. بیرون بروید، از طبیعت و فضای آزاد لذت ببرید، با دوستانتان ارتباط برقرار کنید. به این ترتیب زمان کمتری برای فکر کردن به همسر سابقتان پیدا می‌کنید. همراه خانواده به یک جای دیدنی بروید. این تفریحات کمک می‌کند تا دنیای بدون نامزد سابقتان را جای بهتر و دوست‌داشتنی‌تری ببینید. فراموش نکنید که سال‌های متمادی بدون او به خوبی زندگی کرده‌اید، بنابراین مطمئناً بازگشت به زمان قبل از او زندگیتان را به نابودی نمی‌کشد، پس از رفتن او زندگیتان به پایان نرسیده است. به علاوه ورزش کردن و هوای تازه به بهبود سلامتیتان کمک می‌کند و باعث می‌شود که حال بهتری داشته باشید. به زودی قلبتان دوباره آرام و شاد خواهد شد.

پس از شکست عشقی، هر چقدر هم که تلاش کنید، اوضاع هیچ‌گاه مانند قبل نمی‌شود. به بن‌بست رسیدن نامزدی یا ازدواج شما بدون دلیل نیست و به ندرت پیش می‌آید که بتوان این چینی شکسته را دوباره بند زد و رابطه را از نو شروع کرد. اگر دلیل جدایی چیزی مانند مشکل شغلی یا سوءتفاهم جزئی باشد و به زوجین ارتباطی نداشته باشد، و اوضاع تغییر کرده باشد، شاید بتوان دوباره این رابطه را از نو شروع کرد. اما اگر به دلیل تفاوت‌های شخصیتی یا خیانت از هم جدا شده‌اید، بهتر است قبل از دوباره پیوستن به یار قبلیتان بیشتر فکر کنید.

به درون خودتان نگاه کنید و با خودتان صادق باشید. اگر فکر می‌کنید که هنوز هم می‌توانید از صمیم قلب به همسر سابق خود اعتماد کنید، یک فرصت دوباره به او بدهید. اما مراقب باشید. مطمئن باشید که اگر او یک بار به شما خیانت کرده است، ممکن است باز هم این اشتباه را تکرار کند. به گذشته برنگردید، فرصت‌های جدید، با جروبحث کمتر و عاری از نگرانی را برای تجربه عشق و زندگی بهتر امتحان کنید. مطالعات علمی نشان داده است، آن که یک بار خیانت کرده، ممکن است باز هم خیانت کند، بنابراین لطفی در حق خودتان بکنید و به دنبال فردی باشید که لیاقتتان را داشته باشد.

بهتر است که دیگر به گذشته برنگردید و از یک سوراخ دو بار گزیده نشوید. به این ترتیب تعارض درونی و نگرانی کمتری را به خود تحمیل می‌کنید و فرصت‌های بیشتری برای تجربه عشق و زندگی بهتر مقابلتان قرار می‌گیرد.

برای فراموش کردن همسر قبلی یا همسر سابق خود، باید خاطرات جدید بسازید. اگر با همسر سابقتان به بعضی مکان‌ها رفته‌اید، باید مکان‌های جدیدی را پیدا کنید که تابه حال به آنها نرفته‌اید. یا از این هم بهتر، می‌توانید این بار به جای همسر سابقتان با دوستان و عزیزانتان به مکان‌های قدیمی بروید. غذاهایی را امتحان کنید که تابه حال نخورده‌اید. ورزش‌های جدید را امتحان کنید. کاری را انجام دهید که هیچ وقت به آن فکر نکرده‌اید، برای مثال می‌توانید با بانجی جامپینگ، چتربازی، زیپ لاینینگ، صخره‌نوردی یا کارهای هیجان‌انگیز دیگر آدرنالین خونتان را بالا ببرید. اگر برای خودتان خاطره بسازید، شانس این که بتوانید همسر سابقتان را فراموش کنید، بیشتر می‌شود. به تدریج متوجه قابلیت‌های نهفته خود می‌شوید و متوجه می‌شوید که کارهایی را می‌توانید انجام دهید که قبلاً هرگز به آنها فکر نکرده بودید.

الان شما مجرد هستید، بنابراین فرصت دارید که بیشتر به خودتان برسید. تمام پول و وقتتان در اختیار خودتان است. از خرج کردن برای خودتان احساس گناه نکنید. لباس، کفش و لوازم آرایش جدید بخرید. خودتان را از نو بسازید و یک بانوی مستقل و قوی را به اطرافیان نشان دهید. در کلاس‌های آشپزی شرکت کنید و چیزهای جدید یاد بگیرید. خودتان را در فعالیت‌های مفیدی مانند یوگا، شنا، دوچرخه سواری و هنر غرق کنید. همان‌طور که روحیه‌تان تقویت و حالتان بهتر می‌شود، اعتماد به نفستان نیز بیشتر می‌شود. اعتماد داشتن به خود برای برقراری تعادل لازم است. اگر به خودتان اعتماد داشته باشید، احساس بهتری درباره خود پیدا می‌کنید و با این جذابیت دیگران را جذب می‌کنید. توصیه می‌کنیم فردی را که تحسین می‌کنید، به عنوان الگو یا مربی برای خودتان قرار دهید. برای مثال می‌توانید از فرد مطمئنی کمک بگیرید که خود نیز جدایی را تجربه کرده و می‌تواند شما را برای پشت سر گذاشتن این دوران سخت راهنمایی کند. اگر نیاز دارید، از کمک گرفتن نترسید. مشاورین همیشه آماده هستند تا به شما در این زمینه کمک کنند.

شاید نامزد سابقتان پس از جدایی هم بخواهد که با شما در تماس باشد. مطمئن باشید که این وضعیت فراموش کردن نامزد قبلی را برایتان دشوارتر می‌کند. به نیازهای خودتان احترام بگذارید، اما بدون فکر عمل نکنید. می‌توانید شماره تلفنتان را عوض کنید یا نامزد سابقتان را بلاک کنید و شماره او را از فهرست مخاطبینتان پاک کنید. اگر شماره‌اش را حفظ هستید، باید خویشتنداری کنید و با او تماس نگیرید. سعی کنید شماره تلفن‌های مهم دیگری را حفظ کنید. سر خودتان را گرم کنید تا وقت فکر کردن به او و تماس گرفتن با او را نداشته باشید. به مرور زمان متوجه می‌شوید که شماره او را فراموش کرده‌اید. از دنبال کردن او در صفحات اجتماعی دست بردارید و تمام پیام‌های قدیمی را پاک کنید تا شانس دوباره خواندن آنها را نداشته باشید. نیاز تماس گرفتن با عشق سابق به مرور رنگ می‌بازد، تا جایی که دیگر اصلاً او را به خاطر نمی‌آورید.

فهرستی از تمام کارهایی که می‌خواهید، در زندگی انجام دهید، تهیه کنید. چه کارهایی را هیچ وقت نمی‌توانستید با همسر سابقتان انجام دهید؟ آیا چون همسرتان دریازده می‌شد، از قایقرانی و دریانوردی متنفر بود؟ اتاقتان را تمیز کنید و تمام اشیاء مربوط به زندگی قبلی خود، مانند آلبوم عکس، هدیه‌هایی که همسر سابق‌تان داده، گل‌های خشک شده‌ای که او به مناسبت‌های مختلف به شما داده و نگه داشته‌اید، نامه‌ها و کارت‌های تولد را دور بریزید. البته انجام دادن این کارها آسان نیست. اما زندگی ادامه دارد و باید یادگاری‌های زندگی قبلی را از خودتان دور کنید تا بتوانید او را هر چه سریع‌تر فراموش کنید. خودتان را به چالش بکشید و سعی کنید قوی باشید، مطمئن باشید از این که چقدر ساده می‌توانید موفق شوید و دوباره سرپا بایستید، شگفت‌زده خواهید شد.

اگر مصمم به تغییر باشید، هیچ چیز غیرممکن نیست، اما باید به خودتان کمک کنید. فهرستی از ویژگی‌های ناپسند همسر سابقتان و خصوصیاتی که نمی‌توانستید، تحملشان کنید، تهیه کنید. تمام دلایلی را که نباید دوباره با هم باشید، روی کاغذ بنویسید. سپس خصوصیات خوب خودتان، آن ویژگی‌هایی را بنویسید که شما را خاص و شایسته‌ی عشق دوم می‌کند. فهرستی از 100 خصوصیت خوب خودتان تهیه کنید. فهرست را آن‌قدر ادامه بدهید تا به صد برسید. نوشتن این محاسن به شما کمک می‌کند تا خودتان را متقاعد کنید که تصمیم درستی گرفته‌اید.

عشق دوباره تنها راه برای فراموش کردن کامل نامزد سابق‌تان است. اگر رابطه قبلیتان موفق نبوده است، هیچ دلیلی ندارد که دوباره نتوانید عاشق شوید. سعی کنید که قلبتان را به روی افراد جدید نبندید، مطمئن باشید که دیر یا زود با مرد یا زن بهتری ملاقات خواهید کرد. لبخند بزنید و امیدوار باشید. حتماً مردی مناسب شما وجود دارد که بابت داشتن شما خدا را شاکر باشد، مردی که بیشتر از هر فرد دیگری در جهان به شما احترام می‌گذارد و شما را ارزشمندترین دارایی خود می‌داند. عشق جدیدی پیدا خواهید کرد که شما را به بلوغ خواهد رساند و انگیزه شما برای ادامه دادن زندگی خواهد شد. چه کسی می‌داند، شاید فردی که در پیچ بعدی جاده زندگیتان ایستاده است، همان فردی باشد که می‌خواهید باقی عمرتان را در کنار او زندگی کنید.

مدتی پیش، بعد از به هم خوردن رابطه نامزدی‌­ام با مرد مورد علاقه‌­ام قلبم شکست. به شدت از دست خودم و حماقت‌هایم عصبانی بودم و از تمام جهان به خاطر بی‌عدالتی‌هایی که در حقم شده بود، نفرت داشتم. می‌خواستم هر کسی را که سر راهم می‌بینم، کتک بزنم و برای مدتی تنها باشم. آن زمان شکنجه عاطفی وحشتناکی را تحمل می‌کردم. سر کار گریه می‌کردم و هر بار که ترانه‌های آشنای عاشقانه‌مان را می‌شنیدم، از ته دل زار می‌زدم. می‌خواستم شکست عشقی و نامزد سابقم را فراموش کنم، از صمیم قلب آرزو می‌کردم که فردا صبح بیدار شوم و هیچ چیز از این خاطرات تلخ به یادم نیاید، اما نمی‌شد، نمی‌توانستم. به هر جایی که نگاه می‌کردم، او را می‌دیدم. انبوه خاطرات آزارم می‌داد و در تلاش برای فراموش کردن گذشته، فکر می‌کردم که در یک قدمی پرتگاه دیوانگی ایستاده‌ام. به مرور زمان متوجه شدم که صرف خواستن برای فراموش کردن گذشته کافی نیست و خودم هم باید کاری انجام دهم و انجام دادم. این زمان بود که به یکی از مشاوران مراجعه کردم. او به دقت و با حوصله تمام به صحبت‌های من گوش داد و مرحله به مرحله به من کمک کرد تا اولاً احساسات خود را بپذیرم و دوماً بتوانم زندگی خود را بدون حضور نامزد قبلی­‌ام با شادی و آرامش بسازم. حالا بعد از مدت‌ها که از آن ماجرا گذشته می‌توانم با آرامش و بدون آزردگی خاطری که روزها قبل به شدت خسته‌ام کرده بود از آن اتفاق یاد کنم ولی درگیر آن نباشم. مشاور به من کمک کرد با دوست داشتن خودم زندگی را از نو شروع کرده و لذت­‌های آن را با تمام وجود احساس کنم.

عشقت رو جذب کن

میخوای یاد بگیری چطور روز به روز بیشتر قلب عشقتو بدست بیاری؟ چطور یه رابطه موفق منجر به ازدواج داشته باشی؟ چطور یه زندگی مشترک موفق داشته باشی؟ پس فرصت را از دست نده! تو هم به جمع دنبال کنندگان پیج رادیو عشق در اینستاگرام اضافه شو…

عضویت در خبرنامه رادیو عشق

34 بازدید

270 بازدید

295 بازدید

250 بازدید

446 بازدید

دیدگاه

نام *

ایمیل *

وب‌ سایت

ذخیره نام، ایمیل و وبسایت من در مرورگر برای زمانی که دوباره دیدگاهی می‌نویسم.

مشترک نمی شومدریافت همه دیدگاه های این نوشتهفقط دریافت پاسخ دیدگاه های خودم

چگونه نامزد خود را فراموش کنیم

آدرس: تهران، پونک، نبش بلوار پونک، پلاک 2، طبقه سوم، واحد 6

تلفن پشتیبانی:02146015870

رزرو نوبت مشاوره

انجمن روانشناسی آمریکا

سازمان نظام روانشناسی و مشاوره ایران

سازمان بهزیستی ایران

انجمن روانشناسی ایران

 

می‌خوام برگرده به رابطه/زندگیمی‌خوام فراموشش کنم

باید تمومش کنم، اما قدرتشو ندارم

می‌خوام جذبش کنم و ازدواج کنیم

یک نامزدی ناموفق یا تجربه طلاق می تواند تا مدت‌ها زندگی فرد را تحت تأثیرات خود قرار دهد که اگر به طرز صحیح و به موقع به آن رسیدگی نشود، آثار مخرب آن حتی تا آخر عمر ممکن است همراه فرد باقی مانده و مانند یک زخم باز هر لحظه او را آزار دهد. اما یک مشاور می‌تواند به افرادی که در رابطه‌های قبلی خود شکست خورده‌اند کمک کند با راهکارهای علمی و امتحان شده به تدریج همسر سابق یا نامزد قبلی خود را فراموش کرده و زندگی خود را از نو بسازند. مشاورین همیشه آماده همراهی شما برای گذر از این دوران پرتلاطم و سخت می‌باشند.

ممکن است هنوز دوستش داشته باشید… مشاور احساس شما را می‌پذیرد، بسیاری از مراجعه کنندگان در حالی به مشاورین مراجعه می‌کنند که مدت‌هاست از همسر قبلی یا نامزد خود جدا شده‌اند اما فراموشی رابطه گذشته برای آن‌ها آسان نیست و حتی هنوز در دل او را دوست دارند و از این بابت با احساس گناه و شرمندگی روزها را سپری می‌کنند و جرأت صحبت کردن درباره این موضوع را با کسی ندارند. اما باید بدانیم انسان نمی‌تواند در چشم به هم زدنی تمام خاطرات گذشته و احساسی را که زمانی به کسی داشته دور بریزد و این طبیعی است که تا مدت‌ها دچار سردرگمی باشد حتی اگر در رابطه قبلی به او ظلم شده باشد. مشاور بدون این که شما را قضاوت کند به شما کمک می‌کند تا این احساسات خود را بپذیرید و به تدریج آن را فراموش کنید تا با سبک بالی بتوانید به استقبال زندگی جدیدی که پیش روی شماست بروید.

فهرست مطالب

علم روانشناسی و تجربه مشاورین ثابت کرده است که استفاده از نکات زیر می­‌تواند به شما برای فراموش کردن شخص قبلی زندگیتان کمک کند. البته مراجعه به مشاور برای دریافت راهکارهایی که مخصوص موقعیت و شرایط شما باشد بدون شک تأثیر بیشتری خواهد داشت.چگونه نامزد خود را فراموش کنیم

ناراحت، عصبانی و آزرده بودن پس از جدایی طبیعی است، به ویژه اگر نفر سوم و خیانت دلیل این جدایی باشد. به علاوه احتمالاً قبل از آن که رابطه‌تان به شکست بیانجامد، مدتی طولانی عصبانی بوده‌اید. اما اگر رنجیدگی و عصبانیت‌تان همچنان ادامه یابد، فشار روانی زیادی را به خودتان تحمیل خواهید کرد و فقط خودتان را آزار خواهید داد. پیش از هر کاری باید بپذیرید که رابطه‌تان، اعم از ازدواج یا نامزدی، به پایان رسیده است و سعی نکنید که با تکه‌های تیز خاطرات به خودتان زخم بزنید. پذیرش نخستین مرحله برای غلبه کردن بر ناراحتی و فراموش کردن نامزد بی‌لیاقت‌تان است، پس خودتان را برای گام نخست آماده کنید. پس از آن که شکست عشقی خود را پذیرفتید، دیگر نباید تمام فکر و ذکرتان را معطوف این وضعیت کنید. بیش از حد به همسر سابقتان فکر نکنید و از تجزیه و تحلیل بی‌فایده‌ی رابطه‌ی شکست خورده دست بردارید. اگرها و ای کاش‌ها را از ذهن‌تان دور بریزید، که فایده‌ای ندارد. تصمیم بگیرید که به نامزد سابق‌تان فکر نکنید تا به این ترتیب این تیغ کند شده بیش از این زخم‌تان نزند. البته این کار آسان نیست، اما می‌توانید آن را انجام دهید. یک روش مناسب برای پذیرش شکست و فراموش کردن همسر سابقتان این است که احساسات خود را بنویسید. لازم نیست که این خاطرات یک شاهکار ادبی باشد یا حتی نگارش صحیحی داشته باشد، فقط بنویسید و خود را تخلیه کنید. تصور کنید که هر فکر و حس ناخوشایندی که بر روی کاغذ نقش می‌بندد، برای همیشه از ذهن و فکرتان خارج می‌شود.

سماجت و اصرار بی‌جا برای هر رابطه‌ای مانند سم است، باید یاد بگیرید، اگر فردی نمی‌خواهد با شما باشد، بگذارید برود. البته می‌دانیم که این کار آسان نیست. رها کردن دیگری و فراموشی دشوارترین و حیاتی‌ترین مرحله برای پشت سر گذاشتن روابط شکست خورده است. شکی نیست که فراموش کردن این حجم از خاطرات بسیار سخت است. شما برای این رابطه هزینه بالایی پرداخت کرده‌اید و از دل و جان مایه گذاشته‌اید، حال چطور می‌توانید در یک لحظه همه چیز را فراموش کنید. مسلماً این کار به تلاش زیادی نیاز دارد. شما موظف‌ هستید که به فکر خودتان باشید، بیشتر از هر فرد دیگری به خودتان احترام بگذارید و برای خودتان ارزش قائل شوید. سماجت بیجا علامت عزت نفس پایین است. به کسی که قدرتان را نمی‌داند، برای ادامه رابطه اصرار نکنید، چون با این اصرار کردن‌ها فقط خودتان را کوچک می‌کنید.

درک می‌کنیم که می‌خواهید تنها باشید و به این خواسته‌تان احترام می‌گذاریم. این حق هر کسی است که مدتی با خودش تنها باشد و نمی‌خواهیم این حق شما را نادیده بگیریم. تنهایی فرصتی برای فکر کردن است، اما در افکار خود غرق نشوید. مدت زیادی خود را در خانه و اتاق حبس نکنید. بیرون بروید، از طبیعت و فضای آزاد لذت ببرید، با دوستانتان ارتباط برقرار کنید. به این ترتیب زمان کمتری برای فکر کردن به همسر سابقتان پیدا می‌کنید. همراه خانواده به یک جای دیدنی بروید. این تفریحات کمک می‌کند تا دنیای بدون نامزد سابقتان را جای بهتر و دوست‌داشتنی‌تری ببینید. فراموش نکنید که سال‌های متمادی بدون او به خوبی زندگی کرده‌اید، بنابراین مطمئناً بازگشت به زمان قبل از او زندگیتان را به نابودی نمی‌کشد، پس از رفتن او زندگیتان به پایان نرسیده است. به علاوه ورزش کردن و هوای تازه به بهبود سلامتیتان کمک می‌کند و باعث می‌شود که حال بهتری داشته باشید. به زودی قلبتان دوباره آرام و شاد خواهد شد.

پس از شکست عشقی، هر چقدر هم که تلاش کنید، اوضاع هیچ‌گاه مانند قبل نمی‌شود. به بن‌بست رسیدن نامزدی یا ازدواج شما بدون دلیل نیست و به ندرت پیش می‌آید که بتوان این چینی شکسته را دوباره بند زد و رابطه را از نو شروع کرد. اگر دلیل جدایی چیزی مانند مشکل شغلی یا سوءتفاهم جزئی باشد و به زوجین ارتباطی نداشته باشد، و اوضاع تغییر کرده باشد، شاید بتوان دوباره این رابطه را از نو شروع کرد. اما اگر به دلیل تفاوت‌های شخصیتی یا خیانت از هم جدا شده‌اید، بهتر است قبل از دوباره پیوستن به یار قبلیتان بیشتر فکر کنید.

به درون خودتان نگاه کنید و با خودتان صادق باشید. اگر فکر می‌کنید که هنوز هم می‌توانید از صمیم قلب به همسر سابق خود اعتماد کنید، یک فرصت دوباره به او بدهید. اما مراقب باشید. مطمئن باشید که اگر او یک بار به شما خیانت کرده است، ممکن است باز هم این اشتباه را تکرار کند. به گذشته برنگردید، فرصت‌های جدید، با جروبحث کمتر و عاری از نگرانی را برای تجربه عشق و زندگی بهتر امتحان کنید. مطالعات علمی نشان داده است، آن که یک بار خیانت کرده، ممکن است باز هم خیانت کند، بنابراین لطفی در حق خودتان بکنید و به دنبال فردی باشید که لیاقتتان را داشته باشد.

بهتر است که دیگر به گذشته برنگردید و از یک سوراخ دو بار گزیده نشوید. به این ترتیب تعارض درونی و نگرانی کمتری را به خود تحمیل می‌کنید و فرصت‌های بیشتری برای تجربه عشق و زندگی بهتر مقابلتان قرار می‌گیرد.

برای فراموش کردن همسر قبلی یا همسر سابق خود، باید خاطرات جدید بسازید. اگر با همسر سابقتان به بعضی مکان‌ها رفته‌اید، باید مکان‌های جدیدی را پیدا کنید که تابه حال به آنها نرفته‌اید. یا از این هم بهتر، می‌توانید این بار به جای همسر سابقتان با دوستان و عزیزانتان به مکان‌های قدیمی بروید. غذاهایی را امتحان کنید که تابه حال نخورده‌اید. ورزش‌های جدید را امتحان کنید. کاری را انجام دهید که هیچ وقت به آن فکر نکرده‌اید، برای مثال می‌توانید با بانجی جامپینگ، چتربازی، زیپ لاینینگ، صخره‌نوردی یا کارهای هیجان‌انگیز دیگر آدرنالین خونتان را بالا ببرید. اگر برای خودتان خاطره بسازید، شانس این که بتوانید همسر سابقتان را فراموش کنید، بیشتر می‌شود. به تدریج متوجه قابلیت‌های نهفته خود می‌شوید و متوجه می‌شوید که کارهایی را می‌توانید انجام دهید که قبلاً هرگز به آنها فکر نکرده بودید.

الان شما مجرد هستید، بنابراین فرصت دارید که بیشتر به خودتان برسید. تمام پول و وقتتان در اختیار خودتان است. از خرج کردن برای خودتان احساس گناه نکنید. لباس، کفش و لوازم آرایش جدید بخرید. خودتان را از نو بسازید و یک بانوی مستقل و قوی را به اطرافیان نشان دهید. در کلاس‌های آشپزی شرکت کنید و چیزهای جدید یاد بگیرید. خودتان را در فعالیت‌های مفیدی مانند یوگا، شنا، دوچرخه سواری و هنر غرق کنید. همان‌طور که روحیه‌تان تقویت و حالتان بهتر می‌شود، اعتماد به نفستان نیز بیشتر می‌شود. اعتماد داشتن به خود برای برقراری تعادل لازم است. اگر به خودتان اعتماد داشته باشید، احساس بهتری درباره خود پیدا می‌کنید و با این جذابیت دیگران را جذب می‌کنید. توصیه می‌کنیم فردی را که تحسین می‌کنید، به عنوان الگو یا مربی برای خودتان قرار دهید. برای مثال می‌توانید از فرد مطمئنی کمک بگیرید که خود نیز جدایی را تجربه کرده و می‌تواند شما را برای پشت سر گذاشتن این دوران سخت راهنمایی کند. اگر نیاز دارید، از کمک گرفتن نترسید. مشاورین همیشه آماده هستند تا به شما در این زمینه کمک کنند.

شاید نامزد سابقتان پس از جدایی هم بخواهد که با شما در تماس باشد. مطمئن باشید که این وضعیت فراموش کردن نامزد قبلی را برایتان دشوارتر می‌کند. به نیازهای خودتان احترام بگذارید، اما بدون فکر عمل نکنید. می‌توانید شماره تلفنتان را عوض کنید یا نامزد سابقتان را بلاک کنید و شماره او را از فهرست مخاطبینتان پاک کنید. اگر شماره‌اش را حفظ هستید، باید خویشتنداری کنید و با او تماس نگیرید. سعی کنید شماره تلفن‌های مهم دیگری را حفظ کنید. سر خودتان را گرم کنید تا وقت فکر کردن به او و تماس گرفتن با او را نداشته باشید. به مرور زمان متوجه می‌شوید که شماره او را فراموش کرده‌اید. از دنبال کردن او در صفحات اجتماعی دست بردارید و تمام پیام‌های قدیمی را پاک کنید تا شانس دوباره خواندن آنها را نداشته باشید. نیاز تماس گرفتن با عشق سابق به مرور رنگ می‌بازد، تا جایی که دیگر اصلاً او را به خاطر نمی‌آورید.

فهرستی از تمام کارهایی که می‌خواهید، در زندگی انجام دهید، تهیه کنید. چه کارهایی را هیچ وقت نمی‌توانستید با همسر سابقتان انجام دهید؟ آیا چون همسرتان دریازده می‌شد، از قایقرانی و دریانوردی متنفر بود؟ اتاقتان را تمیز کنید و تمام اشیاء مربوط به زندگی قبلی خود، مانند آلبوم عکس، هدیه‌هایی که همسر سابق‌تان داده، گل‌های خشک شده‌ای که او به مناسبت‌های مختلف به شما داده و نگه داشته‌اید، نامه‌ها و کارت‌های تولد را دور بریزید. البته انجام دادن این کارها آسان نیست. اما زندگی ادامه دارد و باید یادگاری‌های زندگی قبلی را از خودتان دور کنید تا بتوانید او را هر چه سریع‌تر فراموش کنید. خودتان را به چالش بکشید و سعی کنید قوی باشید، مطمئن باشید از این که چقدر ساده می‌توانید موفق شوید و دوباره سرپا بایستید، شگفت‌زده خواهید شد.

اگر مصمم به تغییر باشید، هیچ چیز غیرممکن نیست، اما باید به خودتان کمک کنید. فهرستی از ویژگی‌های ناپسند همسر سابقتان و خصوصیاتی که نمی‌توانستید، تحملشان کنید، تهیه کنید. تمام دلایلی را که نباید دوباره با هم باشید، روی کاغذ بنویسید. سپس خصوصیات خوب خودتان، آن ویژگی‌هایی را بنویسید که شما را خاص و شایسته‌ی عشق دوم می‌کند. فهرستی از 100 خصوصیت خوب خودتان تهیه کنید. فهرست را آن‌قدر ادامه بدهید تا به صد برسید. نوشتن این محاسن به شما کمک می‌کند تا خودتان را متقاعد کنید که تصمیم درستی گرفته‌اید.

عشق دوباره تنها راه برای فراموش کردن کامل نامزد سابق‌تان است. اگر رابطه قبلیتان موفق نبوده است، هیچ دلیلی ندارد که دوباره نتوانید عاشق شوید. سعی کنید که قلبتان را به روی افراد جدید نبندید، مطمئن باشید که دیر یا زود با مرد یا زن بهتری ملاقات خواهید کرد. لبخند بزنید و امیدوار باشید. حتماً مردی مناسب شما وجود دارد که بابت داشتن شما خدا را شاکر باشد، مردی که بیشتر از هر فرد دیگری در جهان به شما احترام می‌گذارد و شما را ارزشمندترین دارایی خود می‌داند. عشق جدیدی پیدا خواهید کرد که شما را به بلوغ خواهد رساند و انگیزه شما برای ادامه دادن زندگی خواهد شد. چه کسی می‌داند، شاید فردی که در پیچ بعدی جاده زندگیتان ایستاده است، همان فردی باشد که می‌خواهید باقی عمرتان را در کنار او زندگی کنید.

مدتی پیش، بعد از به هم خوردن رابطه نامزدی‌­ام با مرد مورد علاقه‌­ام قلبم شکست. به شدت از دست خودم و حماقت‌هایم عصبانی بودم و از تمام جهان به خاطر بی‌عدالتی‌هایی که در حقم شده بود، نفرت داشتم. می‌خواستم هر کسی را که سر راهم می‌بینم، کتک بزنم و برای مدتی تنها باشم. آن زمان شکنجه عاطفی وحشتناکی را تحمل می‌کردم. سر کار گریه می‌کردم و هر بار که ترانه‌های آشنای عاشقانه‌مان را می‌شنیدم، از ته دل زار می‌زدم. می‌خواستم شکست عشقی و نامزد سابقم را فراموش کنم، از صمیم قلب آرزو می‌کردم که فردا صبح بیدار شوم و هیچ چیز از این خاطرات تلخ به یادم نیاید، اما نمی‌شد، نمی‌توانستم. به هر جایی که نگاه می‌کردم، او را می‌دیدم. انبوه خاطرات آزارم می‌داد و در تلاش برای فراموش کردن گذشته، فکر می‌کردم که در یک قدمی پرتگاه دیوانگی ایستاده‌ام. به مرور زمان متوجه شدم که صرف خواستن برای فراموش کردن گذشته کافی نیست و خودم هم باید کاری انجام دهم و انجام دادم. این زمان بود که به یکی از مشاوران مراجعه کردم. او به دقت و با حوصله تمام به صحبت‌های من گوش داد و مرحله به مرحله به من کمک کرد تا اولاً احساسات خود را بپذیرم و دوماً بتوانم زندگی خود را بدون حضور نامزد قبلی­‌ام با شادی و آرامش بسازم. حالا بعد از مدت‌ها که از آن ماجرا گذشته می‌توانم با آرامش و بدون آزردگی خاطری که روزها قبل به شدت خسته‌ام کرده بود از آن اتفاق یاد کنم ولی درگیر آن نباشم. مشاور به من کمک کرد با دوست داشتن خودم زندگی را از نو شروع کرده و لذت­‌های آن را با تمام وجود احساس کنم.

عشقت رو جذب کن

میخوای یاد بگیری چطور روز به روز بیشتر قلب عشقتو بدست بیاری؟ چطور یه رابطه موفق منجر به ازدواج داشته باشی؟ چطور یه زندگی مشترک موفق داشته باشی؟ پس فرصت را از دست نده! تو هم به جمع دنبال کنندگان پیج رادیو عشق در اینستاگرام اضافه شو…

عضویت در خبرنامه رادیو عشق

34 بازدید

270 بازدید

295 بازدید

250 بازدید

446 بازدید

دیدگاه

نام *

ایمیل *

وب‌ سایت

ذخیره نام، ایمیل و وبسایت من در مرورگر برای زمانی که دوباره دیدگاهی می‌نویسم.

مشترک نمی شومدریافت همه دیدگاه های این نوشتهفقط دریافت پاسخ دیدگاه های خودم

چگونه نامزد خود را فراموش کنیم

آدرس: تهران، پونک، نبش بلوار پونک، پلاک 2، طبقه سوم، واحد 6

تلفن پشتیبانی:02146015870

رزرو نوبت مشاوره

انجمن روانشناسی آمریکا

سازمان نظام روانشناسی و مشاوره ایران

سازمان بهزیستی ایران

انجمن روانشناسی ایران

 

می‌خوام برگرده به رابطه/زندگیمی‌خوام فراموشش کنم

باید تمومش کنم، اما قدرتشو ندارم

می‌خوام جذبش کنم و ازدواج کنیم


 

تالار همدردی نسبت به محتویات تبلیغات مسئولیتی ندارد.

چگونه نامزد خود را فراموش کنیم

مرکز مشاوره,  مشاوره,  روانشناس ,  مرکز روانشناسی ,  کودک لوس ,  ویدیو


روانشناسی خانواده, 
ازدواج , 
روانشناس, 
طلاق, 
خانواده ,  فوبیا, 
ای طب

تشکرشده 12,537 در 2,269 پست

تشکرشده 36,260 در 6,675 پست

تشکرشده 19 در 8 پست

تشکرشده 1,958 در 415 پست

تشکرشده 7,657 در 1,487 پست

تشکرشده 1,946 در 612 پست

تشکرشده 19 در 8 پست

تشکرشده 3,188 در 809 پست

تشکرشده 9,663 در 1,930 پست

تشکرشده 1,946 در 612 پست

انتخاب سریع یک انجمن
 

کودک,  مشاوره ,  کیلیپ,  ازدواج , روانشناسی ,  فول تست ,  سایت روانشناسی, تربیت کودک

کلیپ جدید ,  روانشناس آنلاین ,  مشاوره,  مرکز مشاوره,  مشاوره خانواده ,  مشاورانه


برای بسیاری از ما اتفاق افتاده که در عشق و عاشقی به بن بست خورده ایم و مجبور شده ایم بنا به دلایلی از کسی که عاشقش بودیم دل بکنیم ، این کار بسیار مشکل است اما این پایان راه نیست و نباید همه زندگی را تمام شده دانست، بلکه باید برای فصلی تازه از زندگی آماده شد و و دوباره به زندگی عادی برگشت. مسلما این کار راحت نیست ولی می توان با راهکارهایی که در نمناک ارائه می کنیم با یک نگاه واقع بینانه و بدون آسیب روانی زیاد زندگی جدیدی را آغاز کرد .

چگونه نامزد خود را فراموش کنیم

1.به جای فکر کردن به خاطرات زیبایی که با معشوق گذرانده اید کمی عاقلانه به رفتارهایش بیاندیشید . به رفتارهایی که خاطر شما را آزرده و به چهره واقعی مردی نگاه کنید که این همه سال شما را فریب داده است .2.واقع بین باشید و بپذیرید رابطه ای که بر اساس عشق واقعی ، صمیمیت، صداقت و تعهد نیست دیر یا زود فرو می ریزد بنابراین وسوسه نشوید و در برابر وسوسه بازگشتن مقاومت نمایید.

3.خود را جای زن و فرزند او قرار دهید آیا خوشتان می آید دیگری به فکر همسرتان باشد و شما تنها مالک قلب و وجود همسر خود نباشید .

4.مدام به فردی که عاشقش بودید فکر نکنید و برای فراموشی حقیقی او بیشتر به فکر خودتان باشید .

5.خودتان را باور داشته باشید . فکر نکنید فقط او مناسب شما بود و شما دیگر عاشق نمی شوید بلکه به این فکر کنید که مردان شایسته زیادی در سر راه ازدواج شما قرار خواهند گرفت.

6.خوشبین باشید و به این فکر کنید که الان مجرد هستید و باید با آدم های زیادی آشنا شوید . خوشبین بودن موجب می شود شما زودتر عشق از دست رفته تان را فراموش کنید.

7.به این نیاندیشید که چون جذاب و دوست داشتنی نبوده عشق قبلیتان رهایتان کرده است به این فکر کنید که این امر فرصت دوباره ای به شما می دهد تا فرد مورد نظر خود را بیابید فردی که همانقدر که شما دوستش دارید او نیز شما را دوست خواهد داشت.

8.مردی که به احساسات شما توجه نمی کند و نسبت به شما و رنج هایتان بی تفاوت و منفعل است، به هیچ عنوان شایسته عشق ورزی نیست. اگر عشق و احترام در یک رابطه باید متقابل باشند نتیجه ای جز سرخوردگی ندارد.

9.زمان هایتان را به تنهایی بگذرانید و همیشه برای پر کردن اوقاتتان به دیگران متوسل نشوید . از تنها بودن و مستقل شدنتان شاد باشید و بیاموزید بدون وابستگی به دیگران شاد باشید زیرا فرد زندگی آینده تان به شادی نیاز دارد.

10.هر چیزی که او به شما داده و مربوط به او است را جمع کنید و در جایی خارج از دید قرار دهید . این کار سبب می شود روحیه تان بهتر شود .

 

فراموشی نامزد قبلی

۱۳۹۷/۰۷/۰۹


۲۰۷۳ بازدید

نقل مطالب در مطبوعات و نشریات با ذکر منبع بلامانع است.
اداره تبلیغ نوین نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها

برای فراموش کردن و شروع زندگی بدون همسر سابق باید انرژی، وقت و حوصله زیادی داشت

 

فراموش کردن کسی که با او در ارتباط هستید کار دشوار‌تری است. در مواردی که هیچ ارتباطی وجود ندارد ممکن است فشار و عذاب کمتری را تحمل کنید. اما در چنین موقعیتی بازهم شما گوشه‌ای از تخت خواب خودتان را جمع می‌کنید و به این فکر می‌کنید که کاش مرا می‌بخشید یا کاش این ارتباط دوباره سر بگیرد.

  

پس از یک رابطه از دست رفته عاطفی در موقعیتی قرار می‌گیرید که احساس می‌کنید هر طور شده باید فکر و خاطره‌تان را از او پاک کنید. اما اینکه بگویید «دیگر به او فکر نخواهم کرد» چاره مشکل شما نیست. چون این فکرها نمی‌توانند متوقف شوند. در واقع شما هرگز نمی‌توانید به طور کامل از این فکر و خواسته رها شوید. ممکن است بتوانید آن را کنترل کنید اما قطعاً نمی‌توانید کاملاً فراموشش کنید. برای فراموش کردن و شروع زندگی بدون او باید انرژی، وقت و حوصله زیادی داشته باشید. شما دائماً وسوسه می‌شوید که به عشق از دست رفته‌تان فکر کنید و خودتان را غرق رؤیای او کنید و این تلاش‌های شما را برای فراموشی با شکست مواجه می‌کند.چگونه نامزد خود را فراموش کنیم

  

این راهکارها تسکین دهنده هستند و می‌توانند وضعیت شما را تا اندازه‌ای بهبود بدهند. توقع نداشته باشید که با این روش‌ها همه چیز را فراموش کنید زیرا هیچ پاک کنی وجود ندارد که خاطرات شما را به کلی محو کنند. اما با این راهکارها می‌توانید کمی آرام بگیرید و زندگی روزمره‌تان را که بشدت تحت تأثیر این مسأله قرار گرفته است، ادامه بدهید:

 

– خوب بخوابید. قطعاً برای یک خواب خوب شما باید راهکارهای آن را بلد باشید. بجز این راهکارها سعی کنید طی روز آنقدر خسته شوید که شب وقت کافی برای فکر کردن نداشته باشید.

 

– بیشتر ورزش و فعالیت بدنی داشته باشید. برای اینکه کمتر فکر کنید فعالیت‌های جمعی انجام بدهید. ایروبیک بهتر از بدنسازی است چون شما را در یک فعالیت جمعی قرار می‌دهد. لازم است که هر روز یا حداقل ۵ روز در هفته ورزش کنید.

 

– هر کسی یک راه برای آرام کردن ذهن‌اش می‌شناسد. وقتی فکرها به شما هجوم می‌آورند به جای فرو رفتن در این افکار که همواره با ترس و اضطراب فراوانی هستند ذهن‌تان را با فعالیتی آرام‌بخش به سمت دیگری هدایت کنید.

 

– استرس و اضطراب را درمان کنید و از تکنیک‌های کاهش اضطراب استفاده کنید.

 

– افکارتان را بنویسید. نوشتن یک فعالیت شفابخش است. هیچ چیز به اندازه نوشتن به شما کمک نمی‌کند که ذهن‌تان را بشکافید. با نوشتن افکاری که نمی‌توانید به کسی بگویید حال خودتان را بهتر کنید. بهتراست یادداشت‌هایتان را نگه ندارید.

 

– اگر افسرده هستید یا نمی‌توانید زندگی روزمره‌تان را به شکل طبیعی دنبال کنید حتماً به فکر درمان خودتان باشید.

 

– به خودتان اجازه بدهید فقط زمان محدودی از روز را به او فکر کنید. ۲۰ دقیقه در روز برای این کار کافی است. در هر زمان دیگری به‌خودتان یادآوری کنید که «حالا وقت‌اش نرسیده و نمی‌توانم الان به تو فکر کنم».

 

– اگر رابطه شما بر اثر یک حادثه جدی مثل مرگ از دست رفته است و نمی‌توانید افکارتان را در مورد این فرد هدایت کنید و در شرایطی که فکر کردن باعث مشکلاتی در خواب، تغذیه، سلامت جسمی، تمرکز و روابط‌‌‌‌ تان با دیگران شده است باید به فکر درمان خودتان باشید. فکر کردن به دیگری نباید ارتباط شما را با دیگران دچار مشکل کند.

  

منبع: سلامت نیوز

 

دانستنیهای قبل و بعد از ازدواج


بازسازی پیوند عاطفی زن و شوهر


قابلیت افزودن لباس حین شست و شو


جراحی زیبایی سینه و شکم


انواع جراحی زیبایی سینه


دانستنی های سلامت واژن


راهنمای انتخاب و خرید محصولات زناشویی


آموزش مکالمه محور زبان به صورت آنلاین


ماشین لباسشویی با آبکشی شرعی


با تشک خوشخواب لذت خوابت روچند برابرکن!


معرفی بهترین کتاب‌های کودک برای خرید


اقساط 36 ماه بدون پیش پرداخت لوازم خانگی


اقساط36ماهه لوازم خانگی بدون پیش پرداخت


برای سفارش این ست فقط کافیه کلیک کنی!

چگونه نامزد خود را فراموش کنیم


راه و رسم داشتن زندگی زناشویی بدون تنش

Makan Inc.| All Rights Reserved – © 2013 – 2021

باعلم – درمان جوش ، علائم بارداری، زایمان طبيعی ، جلوگیری اورژانسی ، انواع پیتزا ، مجله علمی آموزشی، مشاوره ازدواج ، دارونامه، علائم بیماری ها

وقتی در یک رابطه عشقی و عاطفی احساس شکست میکنید ، در موقعیتی قرار می‌ گیرید که احساس می‌ کنید هر طور شده باید فکر و خاطره‌ تان را از یاد او پاک کنید. اما اینکه بگویید دیگر به او فکر نخواهم کرد چاره مشکل شما نیست. چون این فکرها نمی‌ توانند متوقف شوند. در واقع شما هرگز نمی‌ توانید به طور کامل از این فکر و خواسته رها شوید. ممکن است بتوانید آن را کنترل کنید اما قطعاً نمی‌ توانید کاملاً فراموشش کنید.

برای فراموش کردن و شروع زندگی بدون او باید انرژی، وقت و حوصله زیادی داشته باشید. شما دائماً وسوسه می‌ شوید که به عشق از دست رفته‌ تان فکر کنید و خودتان را غرق رؤیای او کنید و این تلاش‌ های شما را برای فراموشی با شکست مواجه می‌ کند.  یکی از بهترین راههایی که دیگر به رابطه خود با کسی که میخواهید فراموش کنید، فکر نکنید رفتن پیش دوستان و آشنایان می باشد یا سفر کردن به جاهایی که فکر شما را آزاد تر میکند.

در ادامه روشهایی برایتان آورده ایم که میتوانید با این راهها کمی خود را تسکین دهید.

قطعاً برای یک خواب خوب شما باید راهکارهای آن را بلد باشید. بجز این راهکارها سعی کنید طی روز آنقدر خسته شوید که شب وقت کافی برای فکر کردن نداشته باشید و زمان گذاشتن سر بروی بالش به خواب بروید.چگونه نامزد خود را فراموش کنیم

برای اینکه کمتر فکر کنید فعالیت‌ های جمعی انجام بدهید. ورزش ایروبیک چون شما را در یک فعالیت جمعی قرار می‌دهد. بهترین فعالیت بدنی محسوب میشود ، لازم است که هر روز یا حداقل ۵ روز در هفته ورزش ایروبیک انجام دهید .

هر کسی یک راه برای آرام کردن ذهن‌ اش می‌شناسد . وقتی فکرها به شما هجوم می‌آورند به جای فرو رفتن در این افکار که همواره با ترس و اضطراب فراوانی هستند ذهنتان را با فعالیتی آرام‌ بخش به سمت دیگری هدایت کنید.

استرس و اضطراب را درمان کنید و از تکنیک‌ های کاهش اضطراب استفاده کنید.

نوشتن یک فعالیت شفابخش است. هیچ چیز به اندازه نوشتن به شما کمک نمی‌کند که ذهنتان را بشکافید. با نوشتن افکاری که نمی‌ توانید به کسی بگویید حال خودتان را بهتر کنید. بهتراست یادداشت‌ هایتان را نگه ندارید.

اگر افسرده هستید و نمی‌توانید زندگی روزمره‌ تان را به شکل طبیعی دنبال کنید حتماً به فکر درمان خود از طریق مشاوره با یک روانپزشک باشید.

به خودتان اجازه بدهید فقط زمان محدودی از روز را به او فکر کنید. ۲۰ دقیقه در روز برای این کار کافی است. در هر زمان دیگری به‌ خودتان بگویید که : حالا وقت‌ اش نرسیده و نمی‌توانم الان به تو فکر کنم.

اگر همسر شما بر اثر یک حادثه جدی مثل مرگ از دست رفته است و نمی‌ توانید افکارتان را در مورد این فرد هدایت کنید و در شرایطی که فکر کردن به او باعث مشکلاتی در خواب، تغذیه، سلامت جسمی، تمرکز و روابط‌‌‌‌ تان با دیگران شده است باید به فکر چاره دیگری برای خودتان باشید. فکر کردن به دیگری نباید ارتباط شما را با دیگران دچار مشکل کند. برای این کار بهتر است به جایگزین کردن عشق دیگری بجای این شخص باشید . البته این کار خیلی سختیه ، شما میتونید بعد از مشاوره با روانپزشک برای انجام این کار تصمیم عاقلانه تری بگیرید.

 

منبع: سلامت نیوز

زود انزالی – دلایل ، علائم و روش های درمان انزال زودرس

با کسی که عاشق من شده ولی من دوستش ندارم چه بکنم؟|عشق های یکطرفه

علت “سردرد جنسی” چیست|علائم,پیشگیری و درمان سردرد بعد از رابطه جنسی

رابطه جنسی و دیابت|داشتن رابطه جنسی موفق برای افراد دیابتی

عوارض نداشتن رابطه جنسی|عواقب ترک رابطه زناشویی(بسیار مهم)

عوارض “نزدیکی از پشت”|مضرات “رابطه مقعدی” از دیدگاه اسلام

آدرس ایمیل شما نمایش داده نمیشود و محرمانه است

Save my name, email, and website in this browser for the next time I comment.

جدیدترین مطالب

آزمایشگاه پاتولوژی چیست و چگونه باید آزمایشگاه پاتولوژی راه…

معرفی مدرسه وست مینستر انگلیس : یکی از معتبر ترین مدارس جهان

بهترین سایت در زمینه پزشکی و اطلاعات عمومی

تاثیر سلامت پوست سر بر کیفیت مو و جلوگیری از ریزش مو


ویژگی های یک گل فروشی حرفه ای

داروخانه اینترنتی آرتان طب بزرگترین و کاملترین داروخانه آنلاین دارای مجوز از وزارت بهداشت می باشد.

در سامانه رزرو اینترنتی الی گشت، امکان خرید بلیط هواپیما و تور کیش و همچنین رزرو اتاق در تمامی هتل های کیش فراهم شده است

خرید بلیط هواپیما برای تمام مقاصد داخلی و خارجی از تمام خطوط ریلی کشور با قیمت مناسب

تیک بان سایت معتبر خرید اینترنتی بلیط هواپیما

 

امروزه بنابر دلایل مختلفی همچون اختلافات خانوادگی، فرهنگی، شخصیتی و غیره بسیاری از افراد مجبور به جدایی از همسر و در پی راه های فراموش کردن همسر سابق خود هستند. چراکه با فراموشی زندگی گذشته، با شخصی متناسب با معیارهای خود ازدواج خواهند کرد.

اگر شما هم یکی از این افراد باشید، ممکن است که یکی سوالات و مشکلات شما پس از ازدواج مجدد این باشد که چگونه همسر سابقم را فراموش کنم؟

در این رابطه باید بدانید که هیچ چیز فراموش شدنی نیست، اما راهکارهایی وجود دارد که به شما کمک می کند فکر و خاطرات همسر سابق را کم رنگ تر کنید.

بنابراین اگر به دنبال راه های فراموش کردن همسر سابق هستید و می خواهید که زندگی خالی از افکار مربوط به او داشته باشید، در ادامه این مقاله با ما همراه باشید.

چگونه نامزد خود را فراموش کنیم

همانطور که می دانید جدایی زوجین به دلایل مختلفی اتفاق می افتد، اما نکته حائز اهمیت این است که بسیاری از افراد پس از جدایی می پرسند که راه های فراموش کردن همسر سابق چیست؟

در این رابطه بدانید که پس از جدایی به دلیل روزهای خوب و بدی که با همسر خود گذرانده اید، فراموش کردن او کار دشواری خواهد بود، اما غیر ممکن نیست.

دلیل این دشواری این است که شما زمان زیادی از زندگی خود را با او تقسیم کرده بودید و حالا ناگهان همه چیز تغییر کرده است.

بنابراین اولین راهکار جهت فراموش کردن همسر بلافاصله پس از جدایی این است که شرایط جدید را بپذیرید.

درواقع:

پذیرفتن، اولین کمکی است که به خود می کنید. زیرا تا زمانی که این اتفاق و شرایط تازه را نپذیرید و مقاومت کنید، نه تنها دچار استرس می شوید، بلکه فراموش کردن همسر سابق بسیار سخت خواهد شد.

برای اینکه راحت تر این شرایط را بپذیرید باید احساسات تلخ خود را خالی کنید.

در این رابطه یکی از نتیجه بخش ترین راه های فراموش کردن همسر سابق این است که تمامی آنچه را در ذهنتان می گذرد بر روی کاغذی بنویسید. همچنین بهتر است که کاغذها را پس از نوشتن دور بیندازید.

به این شکل احساس می کنید که کم کم تمام خاطرات و احساسات تلخ از شما دور شده اند. در این زمان است که منطقی تر به تصمیم خود نگاه می کنید و این جدایی و زندگی جدید خود را می پذیرید.

بسیاری از افراد در دوران نامزدی یا حتی پس از ازدواج از همسر خود جدا می شوند. در این زمان به دنبال راه های فراموش کردن نامزد سابق یا همسر خود هستند و می پرسند که چگونه همسر سابقم را فراموش کنم؟

در این شرایط برخی از افراد تلاش می کنند که مجدد به رابطه ای جدید وارد شوند و نگران فراموش نکردن همسر سابق خود هستند.

در این زمان باید کارهایی را انجام دهید که فکر و خاطرات همسر سابق خود را فراموش کرده و زندگی جدیدی را با فرد دیگری تجربه کنید.

ما دو راهکار را به شما معرفی می کنیم:

حال که شرایط جدایی را پذیرفته اید ممکن است که افکار و خاطرات او همچنان شما را آزرده خاطر کند و بپرسید که چرا هنوز به همسر قبلی ام فکر میکنم؟

پیشنهاد ما در این موقعیت این است که:

هر آنچه را که به او مربوط می شود رها کنید. به طور کلی، یکی از بهترین راه های فراموش کردن همسر سابق یا تمامی اتفاقات تلخ زندگی، رهاکردن است.

زیرا تا زمانی که فرد مورد نظر، خاطرات و افکار او را رها نکنید، فراموش کردن او و ازدواج مجدد امکان پذیر نخواهد بود.

حتی اگر به ازدواج با فردی دیگر اقدام کنید و هنوز فکر به همسر سابق را رها نکرده باشید، در زندگی جدید خود دچار مشکل خواهید شد.

وقت آن رسیده است که به خودتان فکر کرده و فردی را انتخاب کنید که ارزش شما را بداند. جهت اینکه فکر و خاطرات همسر سابق خود را راحت تر رها کنید، بهتر است که به ارزش واقعی خود فکر کنید و بدانید که او قدر شما را نمی دانسته است.

جدایی یک اتفاق تلخ در زندگی هر فرد به شمار می رود. به همین دلیل در بسیاری از موارد باعث افسردگی و خانه نشینی می شود.

به طوری که این امر نیز باعث نشخوار فکری شده و مدام به همسر سابق خود فکر می کنید و خواهید پرسید که چگونه همسر سابقم را فراموش کنم یا چرا هنوز به همسر قبلی ام فکر میکنم؟

در این رابطه یکی از بهترین راه های فراموش کردن همسر سابق این است که هرگز در خانه نمانید. در چنین شرایطی باید خود را با کار، کلاس های آموزشی و هنری، خرید، تفریح و غیره سرگرم کنید. به طوری که زمان کم تری برای فکر کردن به همسر سابق خود را داشته باشید.

به این شکل پس از مدتی کوتاه همسر خود را فراموش کرده و به راحتی برای ازدواج مجدد آماده خواهید بود. اما اگر همچنان نتوانستید که او را فراموش کنید بهترین راه این است که به مشاوران متخصص در این زمینه مراجعه کنید و از راهنمایی های آن ها بهره مند شوید. مشاوران ما در همدل مشاور آماده راهنمایی و پاسخ گویی به سوالات شما در این زمینه هستند.

شاید شما یکی از افرادی هستید که پس از جدایی از همسر سابق خود، نسبت به ازدواج مجدد اقدام کرده اید. با این حال ممکن است که با مشکلاتی رو به رو شده و در شرایطی قرار بگیرید که فرد جدید را با فرد قبلی مقایسه کرده و از خود بپرسید که چرا هنوز به همسر قبلی ام فکر میکنم؟

در این رابطه باید بدانید که پیش از اینکه نسبت به شروع زندگی جدید با فردی دیگر اقدام کنید باید راه های فراموش کردن همسر سابق را طی می کردید.

اما هنوز هم دیر نیست، زیرا در ادامه ما چند روش جهت فراموش کردن نامزد سابق یا همسر قبلی را به شما معرفی می کنیم که پس از ازدواج مجدد به کار می آید.

یکی از بهترین راه های فراموش کردن همسر سابق این است که با فرد جدید زندگی خود خاطره سازی کنید. همانطور که می دانید حتی خاطرات خوب پس از جدایی به افکاری آزاردهنده تبدیل می شوند. به همین جهت باید خاطرات خوب و جدید را جایگزین موارد قبلی کنید.

بنابراین بهتر است که با فرد جدید زندگی خود به تفریح و مسافرت بروید که بهترین خاطرات را با یکدیگر بسازید. به این شکل خاطرات جدید جای خاطرات تلخ قبلی را پر کرده و لحظات خوبی را بدون فکر به همسر سابق خود سپری می کنید.

اگر همچنان فکر به همسر سابق شما را آزار می دهد و می پرسید که چرا هنوز به همسر قبلی ام فکر میکنم، باید خود را از هرگونه شرایط مواجهه با او دور کنید.

زیرا یکی دیگر از راه های فراموش کردن همسر سابق این است که هرگز او را ندیده و خاطراتی را که با او داشته اید، مجدد تجربه نکنید.

زیرا با هر بار مواجهه با هسر سابق تمامی خاطرات و حتی احساس جدایی برای شما تکرار خواهد شد و در کنار همسر جدید خود هیچ احساس لذت بخشی را تجربه نمی کنید. بنابراین حتی اگر احتمال مواجهه با همسر سابق در مکان، مهمانی یا مسافرتی وجود دارد، از آن اجتناب کنید.

یکی دیگر از راه های فراموش کردن نامزد سابق یا همسر قبلی این است که سبک جدیدی از زندگی را برای خود بسازید. شما در این مرحله یک قدم را پیش رفته و با فردی جدید و متناسب با معیارهای خود ازدواج کرده اید.چگونه نامزد خود را فراموش کنیم

اما علاوه بر این، باید تلاش کنید که سبکی جدید از زندگی را با او بسازید. به طوری که اگر با هسر سابق خود هیچوقت به مسافرت های خارجی یا زیارتی نرفته اید، با فرد جدید زندگی خود به این مسافرت ها بروید. همچنین سبک لباس ها و استایل خود را تغییر دهید.

در واقع یکی از بهترین راه های فراموش کردن همسر سابق این است که هر چیزی که شما را به یاد همسر سابق می اندازد از زندگی خود حذف کرده و موارد بهتری را جایگزین کنید. به عنوان مثال باید عکس های دو نفره خود و همسر جدید را در اتاق خواب بزنید و به آن ها نگاه کنید.

از آنجایی که امروزه اختلافات زوجین افزایش پیدا کرده است و بسیاری از زندگی های مشترک به جدایی ختم می شود، افراد زیادی با سوال چگونه همسر سابقم را فراموش کنم رو به رو می شوند. به همین دلیل باید راه های فراموش کردن همسر سابق را بدانید که در این مقاله تعدادی از آن ها ذکر شد.

اما باید بدانید که پیش از هر چیز تشخیص دلیل فکر کردن به فرد قبلی جهت پیداکردن راه های فراموش کردن نامزد سابق یا همسر قبلی بسیار اهمیت دارد و این کار تنها به کمک مشاوران متخصص در این زمینه امکان پذیر خواهد بود.

زمانی ازدواج موفق خواهید داشت که خاطرات مربوط به همسر سابق را رها کرده باشید. اگر نمی توانید این کار را به تنهایی انجام دهید مشاورین ما در همدل مشاور آماده کمک به شما هستند. کافی است با کارشناسان ما تماس بگیرید و از خدمات مشاوره تلفنی یا حضوری همدل مشاور بهره مند شوید.

 

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فرستادن دیدگاه

درباره ما

تماس با ما

درخواست مشاوره

ارتباط تلفنی با مشاوران و متخصصان مااز طریق این دو شماره۰۲۱-۶۶۰۸۱۲۰۰۰۹۹۳۱۲۰۰۴۰۰

استفاده از تکنیک‌های خودیاری برای فراموش کردن عشق، همسر یا دوست سابق‌تان

اگر اخیرا از دوست، همسر یا عشقتان جدا شده‌اید، و نمی‌توانید از ذهن‌تان بیرونش کنید و او را فراموش کنید، مدام به او در تلگرام یا اینستاگرام پیام می‌زنید و شبکه‌های اجتماعی‌اش را چک می‌کنید احتمالاً شما نشانه های اختلال وسواس-جبری را دارید. حتی فراتر از این اگر جدایی (برک آپ) ناگهانی بوده، شما ممکن است از نشانه‌های آسیب هم رنج ببرید.

احساس خوبی نیست. این حال و اوضاع ممکن است با کار، دانشگاه یا دیگر روابط‌تان با دوست و آشنا تداخل ایجاد کند. برخی از شما ممکن است حتی دست به خود درمانی دارویی هم بزنید (مشروب هم از همین دسته است). این نوع رفتار بالقوه می‌تواند زندگی شما را خراب کند و چه بسا کردن روند فراموش کردن را کند کند.بله، زمان دردها را کاهش خوب می کند اما مشکل اینجاست که چه کسی وقت آن را دارد که صبر کند؟ اکنون است که شما با خطر اخراج شدن از کار، خراب شدن نمره های دانشگاه، بهم خوردن روابط‌تان رو‌به‌رو هستید. آنهایی که خود درمانی دارویی می‌کنند هم با خطر از کار افتادن کبد، سکته‌ی قلبی بواسطه‌ی مواد یا مشروب رو به رو هستند.

خبر خوش این است که تکنیک‌های خودیاری برای وسواس جبری می‌تواند به شما کمک کند تا دوران ریکاوری‌تان را سریع‌تر طی کنید. شما با این تکنیک‌ها می‌توانید فکرهای وسواسی و رفتاری وسواسی‌تان را کاهش یا حتی برطرف کنید و روند فراموش کردن را تسریع ببخشید .

بیایید فرض کنیم که شما به شکل وسواسی گوشی‌تان را چک می‌کنید، پیام می‌زنید یا شبکه‌های اجتماعی پارتنر سابق‌تان را چک می کنید. در این موارد ماشه چکان رفتار وسواسی (به علاوه ی افکار وسواسی‌تان) در شما گوشی، یا کامپیوتر شماست.چگونه نامزد خود را فراموش کنیم

آیا باید گوشی و کامپیوتر خود را دست شخص دیگری بدهید تا برای مدت از دسترس‌تان دور باشد؟! آیا فکر می‌کنید این کار به فراموش کردن کمکی می‌کند؟

خیر! اصلاً شدنی هم نیست، شما با این کار فقط از ماشه چکان شروع افکار و رفتار وسواسی طفره رفته‌اید که بعید است به فراموش کردن او کمکی بکند.

بجای اینکار، گوشی و کامپیوتر‌تان را دم‌دست خودتان نگه دارید اما سعی کنید در انجام دادن رفتار وسواسی وقفه بیاندازید، مثلا برای پیام زدن به او یا چک کردن گوشی‌تان تا ببینید که آیا به شما پیام زده است یا نه؟ نیاز به چک کردن یا حرف زدن با او در شبکه های اجتماعی، از دایرکت توئیتر گرفته تا تلگرام را به تاخیر بیاندازید تا به امر فراموش کردن در ذهن خود کمک کنید.

انجام دادن این کار سخت است. شما بجای اینکار می‌توانید او را در گوشی یا شبکه های اجتماعی‌تان بلاک یا حذف کنید، اما احتمالا این کار چندان راحت و شدنی نخواهد بود. امروزه برنامه‌های بسیاری هستند که بدون بلاک کردن شخصی، پیام ها و تماس های او را دریافت میکنند اما برای شما نوتیفیکیشن نمی‌آید.

 

    ۱- سعی کنید تعداد دفعات چک کردن گوشی یا شبکه های اجتماعی را  کاهش دهید.

اما چطور تعداد دفعات چک کردن را می توانید کاهش دهید؟ سعی کنید حداقل گاهی در برابر نیاز به چک کردن مقاومت کنید. توجه تان را به چیز دیگری معطوف کنید. چه چیزی؟ واقعاً هر چیزی که می توانید غیر از مصرف مواد یا مثلا وب گردی و گوگل کردن ”چگونه دوستم را دوباره عاشق خودم کنم؟”

    ۲- بازی ویدئویی انجام دهید، به یک دوست پیام بزنید، کمد لباس هایتان را مرتب کنید:

حداقل این کارها را برای مدت ۱۰ دقیقه قبل از آنکه  به خودتان اجازه دهید حتی نزدیک گوشی بشوید انجام دهید. ببینید که آیا هنوز هم احساس می‌کنید که مجبورید گوشی‌تان و دوست یا همسر سابق‌تان را چک کنید یا نه. ممکن است در این مدت این میل از بین رفته باشد. هر روز قدری بیشتر بین انجام دادن واکنش وسواسی از زمانی که به ذهن‌تان می‌رسد تا لحظه‌ی چک کردن فاصله بیندازید. فردا ۱۱ دقیقه صبر کنید اگر امروز به او ۵ پیام زده اید، فردا ۴ پیام بزنید.

    ۳- توجه کنید در چه مواقعی تمایل به چک کردن در شما افزایش می‌یابد؟

پیدا کردن زمانی که رفتار وسواسی در شما تشدید می شود کمک کننده است. ایا زمانی است که با دوستان تان بیرون هستید؟ زمانی که سر کار هستید؟ وقتی که تنها هستید؟ در ذهن خودتان این موضوع را داشته باشید تا بدانید که در این زمان یا مکان ها بایست چند برابر تلاش کنید و به خودتان مسلط باشید.

    ۴- وقتی که دچار افکار وسواسی برای چک کردن او هستید، افکارتان را بنویسید:

افکارتان را همانطور که هستند بنویسید و سانسورشان نکنید. اگر افکارتان تکراری هستند، همان افکار تکراری را بنویسید حتی اگر که مجبور باشید ۲۰ بار یک چیز را بنویسید. نوشتن چندین و چند باره ی افکارتان به شما کمک می کند که از ناگهانی بودن افکارتان کاسته شود . چیزهایی که می‌نویسید را برای هیچکس ارسال نکنید. چه بهتر که از ابتدا از کاغذ و قلم استفاده کنید تا اگر هم وسوسه شدید تا برای  کسی بفرستیدش، نتوانید.

اگر تا اینجا پیش آمده اید پس حالا آماده اید تا جلسات وسواسی داشته باشید. یک زمانی را برای خودتان پیدا کنید که هیچ کاری ندارید و وقت تان آزاد است. همه ی افکار وسواسی تان را برای آن زمان نگه دارید. مثلا هر روز، وقتی که میرسید خونه، بین ساعت ۷ تا ۷:۳۰ شب (یا حتی بیشتر اگر که فکر می‌کنید زمان بیشتری نیاز دارید). سعی کنید این جلسات نزدیک به زمان خوابیدن‌تان نباشد. جلسات وسواسی‌تان بایست مختص فکرهای وسواسی، نگرانی کشیدن، سوگواری کردن (برای جدایی) باشد و نه چیز دیگری. بعد از جلسه، همه‌ی اینها را رها کنید تا جلسه‌ی بعد که دوباره به آنها بازگردید.

وقتی که در زمان‌هایی خارج از جلسات وسواسی‌تان یک فکر به ذهن‌تان  می‌آید، به خودتان بگویید که: این فکر باید در جلسات وسواسی که دارید بررسی شود. اگر می‌خواهید یادداشت‌اش کنید و در جلسه ی وسواسی‌تان آن را بررسی کنید. شما می‌توانید تا زمانی که احساس کنید دیگر نیازی به این جلسات ندارید، این جلسه‌ها را داشته باشید.

انجام دادن اینکارها قرار نیست که یک شبه دل شکسته‌ی کسی را ترمیم کند، بلکه می‌تواند به شما کمک کند تا زمانی را که صرف ترک کردن کامل رابطه می‌کنید را کاهش دهد.

فول فکر امکان استفاده از مشاوره روانشناسی بصورت آنلاین و با استفاده از روانشناسان باتجربه فراهم کرده. شما می توانید از طریق گفتگوی متنی و صوتی با مشاوران ارتباط برقرار نمایید.

نويسندگان فول‌فکر، جمعي از مشاوران روانشناسي مي باشند. شما مي توانيد با ورود بصورت ناشناس مشاوره آنلاين بگيريد.

سلام شب شما من داغونم اصلا نمیتونم فراموشش کنم هر وقت بهش فکر میکنم خیلی اذیت می شم میخوام هرجوری شده از فکرم بره بیرون کمکم کنید نمیدونم چه کار کنم

میدونین من مقسرم اما نمیدونم چه جوری معذرت خواهی کنم اس میدم جواب نمیده بهم گفت تو حرفاتو زدی ماکه دل نداریم الان هرکاری میکنم اما نمیتونم فراموش کنم گفت دیگه بهم اس نده حالا من جیکار کنم

بازم بگویید

سلام من چهار ماه هست رابطع سه ساله رو تموم کردم و الان داغونم و افسردگی شدید گرفتم و حالم خیلی خرابه بعضی اوقاتم خرابع خراب تر تا مرز مرگ کسی اینجا هست کمکم کنه فراموشش کنم میخوام خوب شم همین لطفا اینم ای دی تلگرامم ssalimi_1999

سلام زکر کنید قرآن بخوانید هرچی میتوانید بخوانید تا سرگرم بشید زوتر فراموش میکنی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه

ذخیره نام، ایمیل و وبسایت من در مرورگر برای زمانی که دوباره دیدگاهی می‌نویسم.

شما می توانید بصورت آنلاین با روانشناسان فول فکر گفت و گو کنید

چگونه نامزد خود را فراموش کنیم

CopyRight &copy 2018, Fullfekr. All Rights Reserved For Fullfekr

 !(function (w, d) { ‘use strict’; var ad = {zone: “brtrha1”, user: “1565432215”, width: 728, height: 90, id: ‘adro-246454’}, h = d.head || d.getElementsByTagName(‘head’)[0]; if (typeof w.adroParams != ‘object’) w.adroParams = {}; w.adroParams[ad.id] = ad; var script = document.createElement(“script”); script.type = “text/javascript”; script.async = 1; script.src = “//static-cdn.adro.ir/dlvr/rsdnt.js”; h.appendChild(script); })(this, document); var h = document.getElementsByTagName(“head”)[0], s = document.createElement(“script”); s.async = !0, s.defer = !0, s.type = “text/javascript”, d = new Date, s.src = “https://cdn.sanjagh.com/assets/sdk/www.bartarinha.ir/client.js?t=” + d.getFullYear().toString() + d.getMonth() + d.getDate() + d.getHours(), h.appendChild(s); var sabaVisionWebsiteID = “1c27cb39-612a-452a-954c-b3e3dd1f3d36”; var sabaVisionWebsitePage = “ALL” _atrk_opts = {atrk_acct: “i2i8r1SZw320l9”, domain: “bartarinha.ir”, dynamic: true}; (function () { var as = document.createElement(‘script’); as.type = ‘text/javascript’; as.async = true; as.src = “https://certify-js.alexametrics.com/atrk.js”; var s = document.getElementsByTagName(‘script’)[0]; s.parentNode.insertBefore(as, s); })();

چگونه نامزد خود را فراموش کنیم
چگونه نامزد خود را فراموش کنیم
0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *