چگونه نامزد سابقم را فراموش کنم

 
helpkade
چگونه نامزد سابقم را فراموش کنم
چگونه نامزد سابقم را فراموش کنم

برای فراموش کردن و شروع زندگی بدون همسر سابق باید انرژی، وقت و حوصله زیادی داشت

 

فراموش کردن کسی که با او در ارتباط هستید کار دشوار‌تری است. در مواردی که هیچ ارتباطی وجود ندارد ممکن است فشار و عذاب کمتری را تحمل کنید. اما در چنین موقعیتی بازهم شما گوشه‌ای از تخت خواب خودتان را جمع می‌کنید و به این فکر می‌کنید که کاش مرا می‌بخشید یا کاش این ارتباط دوباره سر بگیرد.

  

پس از یک رابطه از دست رفته عاطفی در موقعیتی قرار می‌گیرید که احساس می‌کنید هر طور شده باید فکر و خاطره‌تان را از او پاک کنید. اما اینکه بگویید «دیگر به او فکر نخواهم کرد» چاره مشکل شما نیست. چون این فکرها نمی‌توانند متوقف شوند. در واقع شما هرگز نمی‌توانید به طور کامل از این فکر و خواسته رها شوید. ممکن است بتوانید آن را کنترل کنید اما قطعاً نمی‌توانید کاملاً فراموشش کنید. برای فراموش کردن و شروع زندگی بدون او باید انرژی، وقت و حوصله زیادی داشته باشید. شما دائماً وسوسه می‌شوید که به عشق از دست رفته‌تان فکر کنید و خودتان را غرق رؤیای او کنید و این تلاش‌های شما را برای فراموشی با شکست مواجه می‌کند.

چگونه نامزد سابقم را فراموش کنم

  

این راهکارها تسکین دهنده هستند و می‌توانند وضعیت شما را تا اندازه‌ای بهبود بدهند. توقع نداشته باشید که با این روش‌ها همه چیز را فراموش کنید زیرا هیچ پاک کنی وجود ندارد که خاطرات شما را به کلی محو کنند. اما با این راهکارها می‌توانید کمی آرام بگیرید و زندگی روزمره‌تان را که بشدت تحت تأثیر این مسأله قرار گرفته است، ادامه بدهید:

 

– خوب بخوابید. قطعاً برای یک خواب خوب شما باید راهکارهای آن را بلد باشید. بجز این راهکارها سعی کنید طی روز آنقدر خسته شوید که شب وقت کافی برای فکر کردن نداشته باشید.

 

– بیشتر ورزش و فعالیت بدنی داشته باشید. برای اینکه کمتر فکر کنید فعالیت‌های جمعی انجام بدهید. ایروبیک بهتر از بدنسازی است چون شما را در یک فعالیت جمعی قرار می‌دهد. لازم است که هر روز یا حداقل ۵ روز در هفته ورزش کنید.

 

– هر کسی یک راه برای آرام کردن ذهن‌اش می‌شناسد. وقتی فکرها به شما هجوم می‌آورند به جای فرو رفتن در این افکار که همواره با ترس و اضطراب فراوانی هستند ذهن‌تان را با فعالیتی آرام‌بخش به سمت دیگری هدایت کنید.

 

– استرس و اضطراب را درمان کنید و از تکنیک‌های کاهش اضطراب استفاده کنید.

 

– افکارتان را بنویسید. نوشتن یک فعالیت شفابخش است. هیچ چیز به اندازه نوشتن به شما کمک نمی‌کند که ذهن‌تان را بشکافید. با نوشتن افکاری که نمی‌توانید به کسی بگویید حال خودتان را بهتر کنید. بهتراست یادداشت‌هایتان را نگه ندارید.

 

– اگر افسرده هستید یا نمی‌توانید زندگی روزمره‌تان را به شکل طبیعی دنبال کنید حتماً به فکر درمان خودتان باشید.

 

– به خودتان اجازه بدهید فقط زمان محدودی از روز را به او فکر کنید. ۲۰ دقیقه در روز برای این کار کافی است. در هر زمان دیگری به‌خودتان یادآوری کنید که «حالا وقت‌اش نرسیده و نمی‌توانم الان به تو فکر کنم».

 

– اگر رابطه شما بر اثر یک حادثه جدی مثل مرگ از دست رفته است و نمی‌توانید افکارتان را در مورد این فرد هدایت کنید و در شرایطی که فکر کردن باعث مشکلاتی در خواب، تغذیه، سلامت جسمی، تمرکز و روابط‌‌‌‌ تان با دیگران شده است باید به فکر درمان خودتان باشید. فکر کردن به دیگری نباید ارتباط شما را با دیگران دچار مشکل کند.

  

منبع: سلامت نیوز

 

دانستنیهای قبل و بعد از ازدواج


بازسازی پیوند عاطفی زن و شوهر


قابلیت افزودن لباس حین شست و شو


جراحی زیبایی سینه و شکم


انواع جراحی زیبایی سینه


دانستنی های سلامت واژن


راهنمای انتخاب و خرید محصولات زناشویی


آموزش مکالمه محور زبان به صورت آنلاین


ماشین لباسشویی با آبکشی شرعی


با تشک خوشخواب لذت خوابت روچند برابرکن!


معرفی بهترین کتاب‌های کودک برای خرید


اقساط 36 ماه بدون پیش پرداخت لوازم خانگی


اقساط36ماهه لوازم خانگی بدون پیش پرداخت


برای سفارش این ست فقط کافیه کلیک کنی!

چگونه نامزد سابقم را فراموش کنم


راه و رسم داشتن زندگی زناشویی بدون تنش

Makan Inc.| All Rights Reserved – © 2013 – 2021

یک نامزدی ناموفق یا تجربه طلاق می تواند تا مدت‌ها زندگی فرد را تحت تأثیرات خود قرار دهد که اگر به طرز صحیح و به موقع به آن رسیدگی نشود، آثار مخرب آن حتی تا آخر عمر ممکن است همراه فرد باقی مانده و مانند یک زخم باز هر لحظه او را آزار دهد. اما یک مشاور می‌تواند به افرادی که در رابطه‌های قبلی خود شکست خورده‌اند کمک کند با راهکارهای علمی و امتحان شده به تدریج همسر سابق یا نامزد قبلی خود را فراموش کرده و زندگی خود را از نو بسازند. مشاورین همیشه آماده همراهی شما برای گذر از این دوران پرتلاطم و سخت می‌باشند.

ممکن است هنوز دوستش داشته باشید… مشاور احساس شما را می‌پذیرد، بسیاری از مراجعه کنندگان در حالی به مشاورین مراجعه می‌کنند که مدت‌هاست از همسر قبلی یا نامزد خود جدا شده‌اند اما فراموشی رابطه گذشته برای آن‌ها آسان نیست و حتی هنوز در دل او را دوست دارند و از این بابت با احساس گناه و شرمندگی روزها را سپری می‌کنند و جرأت صحبت کردن درباره این موضوع را با کسی ندارند. اما باید بدانیم انسان نمی‌تواند در چشم به هم زدنی تمام خاطرات گذشته و احساسی را که زمانی به کسی داشته دور بریزد و این طبیعی است که تا مدت‌ها دچار سردرگمی باشد حتی اگر در رابطه قبلی به او ظلم شده باشد. مشاور بدون این که شما را قضاوت کند به شما کمک می‌کند تا این احساسات خود را بپذیرید و به تدریج آن را فراموش کنید تا با سبک بالی بتوانید به استقبال زندگی جدیدی که پیش روی شماست بروید.

فهرست مطالب

علم روانشناسی و تجربه مشاورین ثابت کرده است که استفاده از نکات زیر می­‌تواند به شما برای فراموش کردن شخص قبلی زندگیتان کمک کند. البته مراجعه به مشاور برای دریافت راهکارهایی که مخصوص موقعیت و شرایط شما باشد بدون شک تأثیر بیشتری خواهد داشت.

چگونه نامزد سابقم را فراموش کنم

ناراحت، عصبانی و آزرده بودن پس از جدایی طبیعی است، به ویژه اگر نفر سوم و خیانت دلیل این جدایی باشد. به علاوه احتمالاً قبل از آن که رابطه‌تان به شکست بیانجامد، مدتی طولانی عصبانی بوده‌اید. اما اگر رنجیدگی و عصبانیت‌تان همچنان ادامه یابد، فشار روانی زیادی را به خودتان تحمیل خواهید کرد و فقط خودتان را آزار خواهید داد. پیش از هر کاری باید بپذیرید که رابطه‌تان، اعم از ازدواج یا نامزدی، به پایان رسیده است و سعی نکنید که با تکه‌های تیز خاطرات به خودتان زخم بزنید. پذیرش نخستین مرحله برای غلبه کردن بر ناراحتی و فراموش کردن نامزد بی‌لیاقت‌تان است، پس خودتان را برای گام نخست آماده کنید. پس از آن که شکست عشقی خود را پذیرفتید، دیگر نباید تمام فکر و ذکرتان را معطوف این وضعیت کنید. بیش از حد به همسر سابقتان فکر نکنید و از تجزیه و تحلیل بی‌فایده‌ی رابطه‌ی شکست خورده دست بردارید. اگرها و ای کاش‌ها را از ذهن‌تان دور بریزید، که فایده‌ای ندارد. تصمیم بگیرید که به نامزد سابق‌تان فکر نکنید تا به این ترتیب این تیغ کند شده بیش از این زخم‌تان نزند. البته این کار آسان نیست، اما می‌توانید آن را انجام دهید. یک روش مناسب برای پذیرش شکست و فراموش کردن همسر سابقتان این است که احساسات خود را بنویسید. لازم نیست که این خاطرات یک شاهکار ادبی باشد یا حتی نگارش صحیحی داشته باشد، فقط بنویسید و خود را تخلیه کنید. تصور کنید که هر فکر و حس ناخوشایندی که بر روی کاغذ نقش می‌بندد، برای همیشه از ذهن و فکرتان خارج می‌شود.

سماجت و اصرار بی‌جا برای هر رابطه‌ای مانند سم است، باید یاد بگیرید، اگر فردی نمی‌خواهد با شما باشد، بگذارید برود. البته می‌دانیم که این کار آسان نیست. رها کردن دیگری و فراموشی دشوارترین و حیاتی‌ترین مرحله برای پشت سر گذاشتن روابط شکست خورده است. شکی نیست که فراموش کردن این حجم از خاطرات بسیار سخت است. شما برای این رابطه هزینه بالایی پرداخت کرده‌اید و از دل و جان مایه گذاشته‌اید، حال چطور می‌توانید در یک لحظه همه چیز را فراموش کنید. مسلماً این کار به تلاش زیادی نیاز دارد. شما موظف‌ هستید که به فکر خودتان باشید، بیشتر از هر فرد دیگری به خودتان احترام بگذارید و برای خودتان ارزش قائل شوید. سماجت بیجا علامت عزت نفس پایین است. به کسی که قدرتان را نمی‌داند، برای ادامه رابطه اصرار نکنید، چون با این اصرار کردن‌ها فقط خودتان را کوچک می‌کنید.

درک می‌کنیم که می‌خواهید تنها باشید و به این خواسته‌تان احترام می‌گذاریم. این حق هر کسی است که مدتی با خودش تنها باشد و نمی‌خواهیم این حق شما را نادیده بگیریم. تنهایی فرصتی برای فکر کردن است، اما در افکار خود غرق نشوید. مدت زیادی خود را در خانه و اتاق حبس نکنید. بیرون بروید، از طبیعت و فضای آزاد لذت ببرید، با دوستانتان ارتباط برقرار کنید. به این ترتیب زمان کمتری برای فکر کردن به همسر سابقتان پیدا می‌کنید. همراه خانواده به یک جای دیدنی بروید. این تفریحات کمک می‌کند تا دنیای بدون نامزد سابقتان را جای بهتر و دوست‌داشتنی‌تری ببینید. فراموش نکنید که سال‌های متمادی بدون او به خوبی زندگی کرده‌اید، بنابراین مطمئناً بازگشت به زمان قبل از او زندگیتان را به نابودی نمی‌کشد، پس از رفتن او زندگیتان به پایان نرسیده است. به علاوه ورزش کردن و هوای تازه به بهبود سلامتیتان کمک می‌کند و باعث می‌شود که حال بهتری داشته باشید. به زودی قلبتان دوباره آرام و شاد خواهد شد.

پس از شکست عشقی، هر چقدر هم که تلاش کنید، اوضاع هیچ‌گاه مانند قبل نمی‌شود. به بن‌بست رسیدن نامزدی یا ازدواج شما بدون دلیل نیست و به ندرت پیش می‌آید که بتوان این چینی شکسته را دوباره بند زد و رابطه را از نو شروع کرد. اگر دلیل جدایی چیزی مانند مشکل شغلی یا سوءتفاهم جزئی باشد و به زوجین ارتباطی نداشته باشد، و اوضاع تغییر کرده باشد، شاید بتوان دوباره این رابطه را از نو شروع کرد. اما اگر به دلیل تفاوت‌های شخصیتی یا خیانت از هم جدا شده‌اید، بهتر است قبل از دوباره پیوستن به یار قبلیتان بیشتر فکر کنید.

به درون خودتان نگاه کنید و با خودتان صادق باشید. اگر فکر می‌کنید که هنوز هم می‌توانید از صمیم قلب به همسر سابق خود اعتماد کنید، یک فرصت دوباره به او بدهید. اما مراقب باشید. مطمئن باشید که اگر او یک بار به شما خیانت کرده است، ممکن است باز هم این اشتباه را تکرار کند. به گذشته برنگردید، فرصت‌های جدید، با جروبحث کمتر و عاری از نگرانی را برای تجربه عشق و زندگی بهتر امتحان کنید. مطالعات علمی نشان داده است، آن که یک بار خیانت کرده، ممکن است باز هم خیانت کند، بنابراین لطفی در حق خودتان بکنید و به دنبال فردی باشید که لیاقتتان را داشته باشد.

بهتر است که دیگر به گذشته برنگردید و از یک سوراخ دو بار گزیده نشوید. به این ترتیب تعارض درونی و نگرانی کمتری را به خود تحمیل می‌کنید و فرصت‌های بیشتری برای تجربه عشق و زندگی بهتر مقابلتان قرار می‌گیرد.

برای فراموش کردن همسر قبلی یا همسر سابق خود، باید خاطرات جدید بسازید. اگر با همسر سابقتان به بعضی مکان‌ها رفته‌اید، باید مکان‌های جدیدی را پیدا کنید که تابه حال به آنها نرفته‌اید. یا از این هم بهتر، می‌توانید این بار به جای همسر سابقتان با دوستان و عزیزانتان به مکان‌های قدیمی بروید. غذاهایی را امتحان کنید که تابه حال نخورده‌اید. ورزش‌های جدید را امتحان کنید. کاری را انجام دهید که هیچ وقت به آن فکر نکرده‌اید، برای مثال می‌توانید با بانجی جامپینگ، چتربازی، زیپ لاینینگ، صخره‌نوردی یا کارهای هیجان‌انگیز دیگر آدرنالین خونتان را بالا ببرید. اگر برای خودتان خاطره بسازید، شانس این که بتوانید همسر سابقتان را فراموش کنید، بیشتر می‌شود. به تدریج متوجه قابلیت‌های نهفته خود می‌شوید و متوجه می‌شوید که کارهایی را می‌توانید انجام دهید که قبلاً هرگز به آنها فکر نکرده بودید.

الان شما مجرد هستید، بنابراین فرصت دارید که بیشتر به خودتان برسید. تمام پول و وقتتان در اختیار خودتان است. از خرج کردن برای خودتان احساس گناه نکنید. لباس، کفش و لوازم آرایش جدید بخرید. خودتان را از نو بسازید و یک بانوی مستقل و قوی را به اطرافیان نشان دهید. در کلاس‌های آشپزی شرکت کنید و چیزهای جدید یاد بگیرید. خودتان را در فعالیت‌های مفیدی مانند یوگا، شنا، دوچرخه سواری و هنر غرق کنید. همان‌طور که روحیه‌تان تقویت و حالتان بهتر می‌شود، اعتماد به نفستان نیز بیشتر می‌شود. اعتماد داشتن به خود برای برقراری تعادل لازم است. اگر به خودتان اعتماد داشته باشید، احساس بهتری درباره خود پیدا می‌کنید و با این جذابیت دیگران را جذب می‌کنید. توصیه می‌کنیم فردی را که تحسین می‌کنید، به عنوان الگو یا مربی برای خودتان قرار دهید. برای مثال می‌توانید از فرد مطمئنی کمک بگیرید که خود نیز جدایی را تجربه کرده و می‌تواند شما را برای پشت سر گذاشتن این دوران سخت راهنمایی کند. اگر نیاز دارید، از کمک گرفتن نترسید. مشاورین همیشه آماده هستند تا به شما در این زمینه کمک کنند.

شاید نامزد سابقتان پس از جدایی هم بخواهد که با شما در تماس باشد. مطمئن باشید که این وضعیت فراموش کردن نامزد قبلی را برایتان دشوارتر می‌کند. به نیازهای خودتان احترام بگذارید، اما بدون فکر عمل نکنید. می‌توانید شماره تلفنتان را عوض کنید یا نامزد سابقتان را بلاک کنید و شماره او را از فهرست مخاطبینتان پاک کنید. اگر شماره‌اش را حفظ هستید، باید خویشتنداری کنید و با او تماس نگیرید. سعی کنید شماره تلفن‌های مهم دیگری را حفظ کنید. سر خودتان را گرم کنید تا وقت فکر کردن به او و تماس گرفتن با او را نداشته باشید. به مرور زمان متوجه می‌شوید که شماره او را فراموش کرده‌اید. از دنبال کردن او در صفحات اجتماعی دست بردارید و تمام پیام‌های قدیمی را پاک کنید تا شانس دوباره خواندن آنها را نداشته باشید. نیاز تماس گرفتن با عشق سابق به مرور رنگ می‌بازد، تا جایی که دیگر اصلاً او را به خاطر نمی‌آورید.

فهرستی از تمام کارهایی که می‌خواهید، در زندگی انجام دهید، تهیه کنید. چه کارهایی را هیچ وقت نمی‌توانستید با همسر سابقتان انجام دهید؟ آیا چون همسرتان دریازده می‌شد، از قایقرانی و دریانوردی متنفر بود؟ اتاقتان را تمیز کنید و تمام اشیاء مربوط به زندگی قبلی خود، مانند آلبوم عکس، هدیه‌هایی که همسر سابق‌تان داده، گل‌های خشک شده‌ای که او به مناسبت‌های مختلف به شما داده و نگه داشته‌اید، نامه‌ها و کارت‌های تولد را دور بریزید. البته انجام دادن این کارها آسان نیست. اما زندگی ادامه دارد و باید یادگاری‌های زندگی قبلی را از خودتان دور کنید تا بتوانید او را هر چه سریع‌تر فراموش کنید. خودتان را به چالش بکشید و سعی کنید قوی باشید، مطمئن باشید از این که چقدر ساده می‌توانید موفق شوید و دوباره سرپا بایستید، شگفت‌زده خواهید شد.

اگر مصمم به تغییر باشید، هیچ چیز غیرممکن نیست، اما باید به خودتان کمک کنید. فهرستی از ویژگی‌های ناپسند همسر سابقتان و خصوصیاتی که نمی‌توانستید، تحملشان کنید، تهیه کنید. تمام دلایلی را که نباید دوباره با هم باشید، روی کاغذ بنویسید. سپس خصوصیات خوب خودتان، آن ویژگی‌هایی را بنویسید که شما را خاص و شایسته‌ی عشق دوم می‌کند. فهرستی از 100 خصوصیت خوب خودتان تهیه کنید. فهرست را آن‌قدر ادامه بدهید تا به صد برسید. نوشتن این محاسن به شما کمک می‌کند تا خودتان را متقاعد کنید که تصمیم درستی گرفته‌اید.

عشق دوباره تنها راه برای فراموش کردن کامل نامزد سابق‌تان است. اگر رابطه قبلیتان موفق نبوده است، هیچ دلیلی ندارد که دوباره نتوانید عاشق شوید. سعی کنید که قلبتان را به روی افراد جدید نبندید، مطمئن باشید که دیر یا زود با مرد یا زن بهتری ملاقات خواهید کرد. لبخند بزنید و امیدوار باشید. حتماً مردی مناسب شما وجود دارد که بابت داشتن شما خدا را شاکر باشد، مردی که بیشتر از هر فرد دیگری در جهان به شما احترام می‌گذارد و شما را ارزشمندترین دارایی خود می‌داند. عشق جدیدی پیدا خواهید کرد که شما را به بلوغ خواهد رساند و انگیزه شما برای ادامه دادن زندگی خواهد شد. چه کسی می‌داند، شاید فردی که در پیچ بعدی جاده زندگیتان ایستاده است، همان فردی باشد که می‌خواهید باقی عمرتان را در کنار او زندگی کنید.

مدتی پیش، بعد از به هم خوردن رابطه نامزدی‌­ام با مرد مورد علاقه‌­ام قلبم شکست. به شدت از دست خودم و حماقت‌هایم عصبانی بودم و از تمام جهان به خاطر بی‌عدالتی‌هایی که در حقم شده بود، نفرت داشتم. می‌خواستم هر کسی را که سر راهم می‌بینم، کتک بزنم و برای مدتی تنها باشم. آن زمان شکنجه عاطفی وحشتناکی را تحمل می‌کردم. سر کار گریه می‌کردم و هر بار که ترانه‌های آشنای عاشقانه‌مان را می‌شنیدم، از ته دل زار می‌زدم. می‌خواستم شکست عشقی و نامزد سابقم را فراموش کنم، از صمیم قلب آرزو می‌کردم که فردا صبح بیدار شوم و هیچ چیز از این خاطرات تلخ به یادم نیاید، اما نمی‌شد، نمی‌توانستم. به هر جایی که نگاه می‌کردم، او را می‌دیدم. انبوه خاطرات آزارم می‌داد و در تلاش برای فراموش کردن گذشته، فکر می‌کردم که در یک قدمی پرتگاه دیوانگی ایستاده‌ام. به مرور زمان متوجه شدم که صرف خواستن برای فراموش کردن گذشته کافی نیست و خودم هم باید کاری انجام دهم و انجام دادم. این زمان بود که به یکی از مشاوران مراجعه کردم. او به دقت و با حوصله تمام به صحبت‌های من گوش داد و مرحله به مرحله به من کمک کرد تا اولاً احساسات خود را بپذیرم و دوماً بتوانم زندگی خود را بدون حضور نامزد قبلی­‌ام با شادی و آرامش بسازم. حالا بعد از مدت‌ها که از آن ماجرا گذشته می‌توانم با آرامش و بدون آزردگی خاطری که روزها قبل به شدت خسته‌ام کرده بود از آن اتفاق یاد کنم ولی درگیر آن نباشم. مشاور به من کمک کرد با دوست داشتن خودم زندگی را از نو شروع کرده و لذت­‌های آن را با تمام وجود احساس کنم.

عشقت رو جذب کن

میخوای یاد بگیری چطور روز به روز بیشتر قلب عشقتو بدست بیاری؟ چطور یه رابطه موفق منجر به ازدواج داشته باشی؟ چطور یه زندگی مشترک موفق داشته باشی؟ پس فرصت را از دست نده! تو هم به جمع دنبال کنندگان پیج رادیو عشق در اینستاگرام اضافه شو…

عضویت در خبرنامه رادیو عشق

34 بازدید

270 بازدید

295 بازدید

250 بازدید

446 بازدید

دیدگاه

نام *

ایمیل *

وب‌ سایت

ذخیره نام، ایمیل و وبسایت من در مرورگر برای زمانی که دوباره دیدگاهی می‌نویسم.

مشترک نمی شومدریافت همه دیدگاه های این نوشتهفقط دریافت پاسخ دیدگاه های خودم

چگونه نامزد سابقم را فراموش کنم

آدرس: تهران، پونک، نبش بلوار پونک، پلاک 2، طبقه سوم، واحد 6

تلفن پشتیبانی:02146015870

رزرو نوبت مشاوره

انجمن روانشناسی آمریکا

سازمان نظام روانشناسی و مشاوره ایران

سازمان بهزیستی ایران

انجمن روانشناسی ایران

 

می‌خوام برگرده به رابطه/زندگیمی‌خوام فراموشش کنم

باید تمومش کنم، اما قدرتشو ندارم

می‌خوام جذبش کنم و ازدواج کنیم

یک نامزدی ناموفق یا تجربه طلاق می تواند تا مدت‌ها زندگی فرد را تحت تأثیرات خود قرار دهد که اگر به طرز صحیح و به موقع به آن رسیدگی نشود، آثار مخرب آن حتی تا آخر عمر ممکن است همراه فرد باقی مانده و مانند یک زخم باز هر لحظه او را آزار دهد. اما یک مشاور می‌تواند به افرادی که در رابطه‌های قبلی خود شکست خورده‌اند کمک کند با راهکارهای علمی و امتحان شده به تدریج همسر سابق یا نامزد قبلی خود را فراموش کرده و زندگی خود را از نو بسازند. مشاورین همیشه آماده همراهی شما برای گذر از این دوران پرتلاطم و سخت می‌باشند.

ممکن است هنوز دوستش داشته باشید… مشاور احساس شما را می‌پذیرد، بسیاری از مراجعه کنندگان در حالی به مشاورین مراجعه می‌کنند که مدت‌هاست از همسر قبلی یا نامزد خود جدا شده‌اند اما فراموشی رابطه گذشته برای آن‌ها آسان نیست و حتی هنوز در دل او را دوست دارند و از این بابت با احساس گناه و شرمندگی روزها را سپری می‌کنند و جرأت صحبت کردن درباره این موضوع را با کسی ندارند. اما باید بدانیم انسان نمی‌تواند در چشم به هم زدنی تمام خاطرات گذشته و احساسی را که زمانی به کسی داشته دور بریزد و این طبیعی است که تا مدت‌ها دچار سردرگمی باشد حتی اگر در رابطه قبلی به او ظلم شده باشد. مشاور بدون این که شما را قضاوت کند به شما کمک می‌کند تا این احساسات خود را بپذیرید و به تدریج آن را فراموش کنید تا با سبک بالی بتوانید به استقبال زندگی جدیدی که پیش روی شماست بروید.

فهرست مطالب

علم روانشناسی و تجربه مشاورین ثابت کرده است که استفاده از نکات زیر می­‌تواند به شما برای فراموش کردن شخص قبلی زندگیتان کمک کند. البته مراجعه به مشاور برای دریافت راهکارهایی که مخصوص موقعیت و شرایط شما باشد بدون شک تأثیر بیشتری خواهد داشت.

چگونه نامزد سابقم را فراموش کنم

ناراحت، عصبانی و آزرده بودن پس از جدایی طبیعی است، به ویژه اگر نفر سوم و خیانت دلیل این جدایی باشد. به علاوه احتمالاً قبل از آن که رابطه‌تان به شکست بیانجامد، مدتی طولانی عصبانی بوده‌اید. اما اگر رنجیدگی و عصبانیت‌تان همچنان ادامه یابد، فشار روانی زیادی را به خودتان تحمیل خواهید کرد و فقط خودتان را آزار خواهید داد. پیش از هر کاری باید بپذیرید که رابطه‌تان، اعم از ازدواج یا نامزدی، به پایان رسیده است و سعی نکنید که با تکه‌های تیز خاطرات به خودتان زخم بزنید. پذیرش نخستین مرحله برای غلبه کردن بر ناراحتی و فراموش کردن نامزد بی‌لیاقت‌تان است، پس خودتان را برای گام نخست آماده کنید. پس از آن که شکست عشقی خود را پذیرفتید، دیگر نباید تمام فکر و ذکرتان را معطوف این وضعیت کنید. بیش از حد به همسر سابقتان فکر نکنید و از تجزیه و تحلیل بی‌فایده‌ی رابطه‌ی شکست خورده دست بردارید. اگرها و ای کاش‌ها را از ذهن‌تان دور بریزید، که فایده‌ای ندارد. تصمیم بگیرید که به نامزد سابق‌تان فکر نکنید تا به این ترتیب این تیغ کند شده بیش از این زخم‌تان نزند. البته این کار آسان نیست، اما می‌توانید آن را انجام دهید. یک روش مناسب برای پذیرش شکست و فراموش کردن همسر سابقتان این است که احساسات خود را بنویسید. لازم نیست که این خاطرات یک شاهکار ادبی باشد یا حتی نگارش صحیحی داشته باشد، فقط بنویسید و خود را تخلیه کنید. تصور کنید که هر فکر و حس ناخوشایندی که بر روی کاغذ نقش می‌بندد، برای همیشه از ذهن و فکرتان خارج می‌شود.

سماجت و اصرار بی‌جا برای هر رابطه‌ای مانند سم است، باید یاد بگیرید، اگر فردی نمی‌خواهد با شما باشد، بگذارید برود. البته می‌دانیم که این کار آسان نیست. رها کردن دیگری و فراموشی دشوارترین و حیاتی‌ترین مرحله برای پشت سر گذاشتن روابط شکست خورده است. شکی نیست که فراموش کردن این حجم از خاطرات بسیار سخت است. شما برای این رابطه هزینه بالایی پرداخت کرده‌اید و از دل و جان مایه گذاشته‌اید، حال چطور می‌توانید در یک لحظه همه چیز را فراموش کنید. مسلماً این کار به تلاش زیادی نیاز دارد. شما موظف‌ هستید که به فکر خودتان باشید، بیشتر از هر فرد دیگری به خودتان احترام بگذارید و برای خودتان ارزش قائل شوید. سماجت بیجا علامت عزت نفس پایین است. به کسی که قدرتان را نمی‌داند، برای ادامه رابطه اصرار نکنید، چون با این اصرار کردن‌ها فقط خودتان را کوچک می‌کنید.

درک می‌کنیم که می‌خواهید تنها باشید و به این خواسته‌تان احترام می‌گذاریم. این حق هر کسی است که مدتی با خودش تنها باشد و نمی‌خواهیم این حق شما را نادیده بگیریم. تنهایی فرصتی برای فکر کردن است، اما در افکار خود غرق نشوید. مدت زیادی خود را در خانه و اتاق حبس نکنید. بیرون بروید، از طبیعت و فضای آزاد لذت ببرید، با دوستانتان ارتباط برقرار کنید. به این ترتیب زمان کمتری برای فکر کردن به همسر سابقتان پیدا می‌کنید. همراه خانواده به یک جای دیدنی بروید. این تفریحات کمک می‌کند تا دنیای بدون نامزد سابقتان را جای بهتر و دوست‌داشتنی‌تری ببینید. فراموش نکنید که سال‌های متمادی بدون او به خوبی زندگی کرده‌اید، بنابراین مطمئناً بازگشت به زمان قبل از او زندگیتان را به نابودی نمی‌کشد، پس از رفتن او زندگیتان به پایان نرسیده است. به علاوه ورزش کردن و هوای تازه به بهبود سلامتیتان کمک می‌کند و باعث می‌شود که حال بهتری داشته باشید. به زودی قلبتان دوباره آرام و شاد خواهد شد.

پس از شکست عشقی، هر چقدر هم که تلاش کنید، اوضاع هیچ‌گاه مانند قبل نمی‌شود. به بن‌بست رسیدن نامزدی یا ازدواج شما بدون دلیل نیست و به ندرت پیش می‌آید که بتوان این چینی شکسته را دوباره بند زد و رابطه را از نو شروع کرد. اگر دلیل جدایی چیزی مانند مشکل شغلی یا سوءتفاهم جزئی باشد و به زوجین ارتباطی نداشته باشد، و اوضاع تغییر کرده باشد، شاید بتوان دوباره این رابطه را از نو شروع کرد. اما اگر به دلیل تفاوت‌های شخصیتی یا خیانت از هم جدا شده‌اید، بهتر است قبل از دوباره پیوستن به یار قبلیتان بیشتر فکر کنید.

به درون خودتان نگاه کنید و با خودتان صادق باشید. اگر فکر می‌کنید که هنوز هم می‌توانید از صمیم قلب به همسر سابق خود اعتماد کنید، یک فرصت دوباره به او بدهید. اما مراقب باشید. مطمئن باشید که اگر او یک بار به شما خیانت کرده است، ممکن است باز هم این اشتباه را تکرار کند. به گذشته برنگردید، فرصت‌های جدید، با جروبحث کمتر و عاری از نگرانی را برای تجربه عشق و زندگی بهتر امتحان کنید. مطالعات علمی نشان داده است، آن که یک بار خیانت کرده، ممکن است باز هم خیانت کند، بنابراین لطفی در حق خودتان بکنید و به دنبال فردی باشید که لیاقتتان را داشته باشد.

بهتر است که دیگر به گذشته برنگردید و از یک سوراخ دو بار گزیده نشوید. به این ترتیب تعارض درونی و نگرانی کمتری را به خود تحمیل می‌کنید و فرصت‌های بیشتری برای تجربه عشق و زندگی بهتر مقابلتان قرار می‌گیرد.

برای فراموش کردن همسر قبلی یا همسر سابق خود، باید خاطرات جدید بسازید. اگر با همسر سابقتان به بعضی مکان‌ها رفته‌اید، باید مکان‌های جدیدی را پیدا کنید که تابه حال به آنها نرفته‌اید. یا از این هم بهتر، می‌توانید این بار به جای همسر سابقتان با دوستان و عزیزانتان به مکان‌های قدیمی بروید. غذاهایی را امتحان کنید که تابه حال نخورده‌اید. ورزش‌های جدید را امتحان کنید. کاری را انجام دهید که هیچ وقت به آن فکر نکرده‌اید، برای مثال می‌توانید با بانجی جامپینگ، چتربازی، زیپ لاینینگ، صخره‌نوردی یا کارهای هیجان‌انگیز دیگر آدرنالین خونتان را بالا ببرید. اگر برای خودتان خاطره بسازید، شانس این که بتوانید همسر سابقتان را فراموش کنید، بیشتر می‌شود. به تدریج متوجه قابلیت‌های نهفته خود می‌شوید و متوجه می‌شوید که کارهایی را می‌توانید انجام دهید که قبلاً هرگز به آنها فکر نکرده بودید.

الان شما مجرد هستید، بنابراین فرصت دارید که بیشتر به خودتان برسید. تمام پول و وقتتان در اختیار خودتان است. از خرج کردن برای خودتان احساس گناه نکنید. لباس، کفش و لوازم آرایش جدید بخرید. خودتان را از نو بسازید و یک بانوی مستقل و قوی را به اطرافیان نشان دهید. در کلاس‌های آشپزی شرکت کنید و چیزهای جدید یاد بگیرید. خودتان را در فعالیت‌های مفیدی مانند یوگا، شنا، دوچرخه سواری و هنر غرق کنید. همان‌طور که روحیه‌تان تقویت و حالتان بهتر می‌شود، اعتماد به نفستان نیز بیشتر می‌شود. اعتماد داشتن به خود برای برقراری تعادل لازم است. اگر به خودتان اعتماد داشته باشید، احساس بهتری درباره خود پیدا می‌کنید و با این جذابیت دیگران را جذب می‌کنید. توصیه می‌کنیم فردی را که تحسین می‌کنید، به عنوان الگو یا مربی برای خودتان قرار دهید. برای مثال می‌توانید از فرد مطمئنی کمک بگیرید که خود نیز جدایی را تجربه کرده و می‌تواند شما را برای پشت سر گذاشتن این دوران سخت راهنمایی کند. اگر نیاز دارید، از کمک گرفتن نترسید. مشاورین همیشه آماده هستند تا به شما در این زمینه کمک کنند.

شاید نامزد سابقتان پس از جدایی هم بخواهد که با شما در تماس باشد. مطمئن باشید که این وضعیت فراموش کردن نامزد قبلی را برایتان دشوارتر می‌کند. به نیازهای خودتان احترام بگذارید، اما بدون فکر عمل نکنید. می‌توانید شماره تلفنتان را عوض کنید یا نامزد سابقتان را بلاک کنید و شماره او را از فهرست مخاطبینتان پاک کنید. اگر شماره‌اش را حفظ هستید، باید خویشتنداری کنید و با او تماس نگیرید. سعی کنید شماره تلفن‌های مهم دیگری را حفظ کنید. سر خودتان را گرم کنید تا وقت فکر کردن به او و تماس گرفتن با او را نداشته باشید. به مرور زمان متوجه می‌شوید که شماره او را فراموش کرده‌اید. از دنبال کردن او در صفحات اجتماعی دست بردارید و تمام پیام‌های قدیمی را پاک کنید تا شانس دوباره خواندن آنها را نداشته باشید. نیاز تماس گرفتن با عشق سابق به مرور رنگ می‌بازد، تا جایی که دیگر اصلاً او را به خاطر نمی‌آورید.

فهرستی از تمام کارهایی که می‌خواهید، در زندگی انجام دهید، تهیه کنید. چه کارهایی را هیچ وقت نمی‌توانستید با همسر سابقتان انجام دهید؟ آیا چون همسرتان دریازده می‌شد، از قایقرانی و دریانوردی متنفر بود؟ اتاقتان را تمیز کنید و تمام اشیاء مربوط به زندگی قبلی خود، مانند آلبوم عکس، هدیه‌هایی که همسر سابق‌تان داده، گل‌های خشک شده‌ای که او به مناسبت‌های مختلف به شما داده و نگه داشته‌اید، نامه‌ها و کارت‌های تولد را دور بریزید. البته انجام دادن این کارها آسان نیست. اما زندگی ادامه دارد و باید یادگاری‌های زندگی قبلی را از خودتان دور کنید تا بتوانید او را هر چه سریع‌تر فراموش کنید. خودتان را به چالش بکشید و سعی کنید قوی باشید، مطمئن باشید از این که چقدر ساده می‌توانید موفق شوید و دوباره سرپا بایستید، شگفت‌زده خواهید شد.

اگر مصمم به تغییر باشید، هیچ چیز غیرممکن نیست، اما باید به خودتان کمک کنید. فهرستی از ویژگی‌های ناپسند همسر سابقتان و خصوصیاتی که نمی‌توانستید، تحملشان کنید، تهیه کنید. تمام دلایلی را که نباید دوباره با هم باشید، روی کاغذ بنویسید. سپس خصوصیات خوب خودتان، آن ویژگی‌هایی را بنویسید که شما را خاص و شایسته‌ی عشق دوم می‌کند. فهرستی از 100 خصوصیت خوب خودتان تهیه کنید. فهرست را آن‌قدر ادامه بدهید تا به صد برسید. نوشتن این محاسن به شما کمک می‌کند تا خودتان را متقاعد کنید که تصمیم درستی گرفته‌اید.

عشق دوباره تنها راه برای فراموش کردن کامل نامزد سابق‌تان است. اگر رابطه قبلیتان موفق نبوده است، هیچ دلیلی ندارد که دوباره نتوانید عاشق شوید. سعی کنید که قلبتان را به روی افراد جدید نبندید، مطمئن باشید که دیر یا زود با مرد یا زن بهتری ملاقات خواهید کرد. لبخند بزنید و امیدوار باشید. حتماً مردی مناسب شما وجود دارد که بابت داشتن شما خدا را شاکر باشد، مردی که بیشتر از هر فرد دیگری در جهان به شما احترام می‌گذارد و شما را ارزشمندترین دارایی خود می‌داند. عشق جدیدی پیدا خواهید کرد که شما را به بلوغ خواهد رساند و انگیزه شما برای ادامه دادن زندگی خواهد شد. چه کسی می‌داند، شاید فردی که در پیچ بعدی جاده زندگیتان ایستاده است، همان فردی باشد که می‌خواهید باقی عمرتان را در کنار او زندگی کنید.

مدتی پیش، بعد از به هم خوردن رابطه نامزدی‌­ام با مرد مورد علاقه‌­ام قلبم شکست. به شدت از دست خودم و حماقت‌هایم عصبانی بودم و از تمام جهان به خاطر بی‌عدالتی‌هایی که در حقم شده بود، نفرت داشتم. می‌خواستم هر کسی را که سر راهم می‌بینم، کتک بزنم و برای مدتی تنها باشم. آن زمان شکنجه عاطفی وحشتناکی را تحمل می‌کردم. سر کار گریه می‌کردم و هر بار که ترانه‌های آشنای عاشقانه‌مان را می‌شنیدم، از ته دل زار می‌زدم. می‌خواستم شکست عشقی و نامزد سابقم را فراموش کنم، از صمیم قلب آرزو می‌کردم که فردا صبح بیدار شوم و هیچ چیز از این خاطرات تلخ به یادم نیاید، اما نمی‌شد، نمی‌توانستم. به هر جایی که نگاه می‌کردم، او را می‌دیدم. انبوه خاطرات آزارم می‌داد و در تلاش برای فراموش کردن گذشته، فکر می‌کردم که در یک قدمی پرتگاه دیوانگی ایستاده‌ام. به مرور زمان متوجه شدم که صرف خواستن برای فراموش کردن گذشته کافی نیست و خودم هم باید کاری انجام دهم و انجام دادم. این زمان بود که به یکی از مشاوران مراجعه کردم. او به دقت و با حوصله تمام به صحبت‌های من گوش داد و مرحله به مرحله به من کمک کرد تا اولاً احساسات خود را بپذیرم و دوماً بتوانم زندگی خود را بدون حضور نامزد قبلی­‌ام با شادی و آرامش بسازم. حالا بعد از مدت‌ها که از آن ماجرا گذشته می‌توانم با آرامش و بدون آزردگی خاطری که روزها قبل به شدت خسته‌ام کرده بود از آن اتفاق یاد کنم ولی درگیر آن نباشم. مشاور به من کمک کرد با دوست داشتن خودم زندگی را از نو شروع کرده و لذت­‌های آن را با تمام وجود احساس کنم.

عشقت رو جذب کن

میخوای یاد بگیری چطور روز به روز بیشتر قلب عشقتو بدست بیاری؟ چطور یه رابطه موفق منجر به ازدواج داشته باشی؟ چطور یه زندگی مشترک موفق داشته باشی؟ پس فرصت را از دست نده! تو هم به جمع دنبال کنندگان پیج رادیو عشق در اینستاگرام اضافه شو…

عضویت در خبرنامه رادیو عشق

34 بازدید

270 بازدید

295 بازدید

250 بازدید

446 بازدید

دیدگاه

نام *

ایمیل *

وب‌ سایت

ذخیره نام، ایمیل و وبسایت من در مرورگر برای زمانی که دوباره دیدگاهی می‌نویسم.

مشترک نمی شومدریافت همه دیدگاه های این نوشتهفقط دریافت پاسخ دیدگاه های خودم

چگونه نامزد سابقم را فراموش کنم

آدرس: تهران، پونک، نبش بلوار پونک، پلاک 2، طبقه سوم، واحد 6

تلفن پشتیبانی:02146015870

رزرو نوبت مشاوره

انجمن روانشناسی آمریکا

سازمان نظام روانشناسی و مشاوره ایران

سازمان بهزیستی ایران

انجمن روانشناسی ایران

 

می‌خوام برگرده به رابطه/زندگیمی‌خوام فراموشش کنم

باید تمومش کنم، اما قدرتشو ندارم

می‌خوام جذبش کنم و ازدواج کنیم

یک نامزدی ناموفق یا تجربه طلاق می تواند تا مدت‌ها زندگی فرد را تحت تأثیرات خود قرار دهد که اگر به طرز صحیح و به موقع به آن رسیدگی نشود، آثار مخرب آن حتی تا آخر عمر ممکن است همراه فرد باقی مانده و مانند یک زخم باز هر لحظه او را آزار دهد. اما یک مشاور می‌تواند به افرادی که در رابطه‌های قبلی خود شکست خورده‌اند کمک کند با راهکارهای علمی و امتحان شده به تدریج همسر سابق یا نامزد قبلی خود را فراموش کرده و زندگی خود را از نو بسازند. مشاورین همیشه آماده همراهی شما برای گذر از این دوران پرتلاطم و سخت می‌باشند.

ممکن است هنوز دوستش داشته باشید… مشاور احساس شما را می‌پذیرد، بسیاری از مراجعه کنندگان در حالی به مشاورین مراجعه می‌کنند که مدت‌هاست از همسر قبلی یا نامزد خود جدا شده‌اند اما فراموشی رابطه گذشته برای آن‌ها آسان نیست و حتی هنوز در دل او را دوست دارند و از این بابت با احساس گناه و شرمندگی روزها را سپری می‌کنند و جرأت صحبت کردن درباره این موضوع را با کسی ندارند. اما باید بدانیم انسان نمی‌تواند در چشم به هم زدنی تمام خاطرات گذشته و احساسی را که زمانی به کسی داشته دور بریزد و این طبیعی است که تا مدت‌ها دچار سردرگمی باشد حتی اگر در رابطه قبلی به او ظلم شده باشد. مشاور بدون این که شما را قضاوت کند به شما کمک می‌کند تا این احساسات خود را بپذیرید و به تدریج آن را فراموش کنید تا با سبک بالی بتوانید به استقبال زندگی جدیدی که پیش روی شماست بروید.

فهرست مطالب

علم روانشناسی و تجربه مشاورین ثابت کرده است که استفاده از نکات زیر می­‌تواند به شما برای فراموش کردن شخص قبلی زندگیتان کمک کند. البته مراجعه به مشاور برای دریافت راهکارهایی که مخصوص موقعیت و شرایط شما باشد بدون شک تأثیر بیشتری خواهد داشت.

چگونه نامزد سابقم را فراموش کنم

ناراحت، عصبانی و آزرده بودن پس از جدایی طبیعی است، به ویژه اگر نفر سوم و خیانت دلیل این جدایی باشد. به علاوه احتمالاً قبل از آن که رابطه‌تان به شکست بیانجامد، مدتی طولانی عصبانی بوده‌اید. اما اگر رنجیدگی و عصبانیت‌تان همچنان ادامه یابد، فشار روانی زیادی را به خودتان تحمیل خواهید کرد و فقط خودتان را آزار خواهید داد. پیش از هر کاری باید بپذیرید که رابطه‌تان، اعم از ازدواج یا نامزدی، به پایان رسیده است و سعی نکنید که با تکه‌های تیز خاطرات به خودتان زخم بزنید. پذیرش نخستین مرحله برای غلبه کردن بر ناراحتی و فراموش کردن نامزد بی‌لیاقت‌تان است، پس خودتان را برای گام نخست آماده کنید. پس از آن که شکست عشقی خود را پذیرفتید، دیگر نباید تمام فکر و ذکرتان را معطوف این وضعیت کنید. بیش از حد به همسر سابقتان فکر نکنید و از تجزیه و تحلیل بی‌فایده‌ی رابطه‌ی شکست خورده دست بردارید. اگرها و ای کاش‌ها را از ذهن‌تان دور بریزید، که فایده‌ای ندارد. تصمیم بگیرید که به نامزد سابق‌تان فکر نکنید تا به این ترتیب این تیغ کند شده بیش از این زخم‌تان نزند. البته این کار آسان نیست، اما می‌توانید آن را انجام دهید. یک روش مناسب برای پذیرش شکست و فراموش کردن همسر سابقتان این است که احساسات خود را بنویسید. لازم نیست که این خاطرات یک شاهکار ادبی باشد یا حتی نگارش صحیحی داشته باشد، فقط بنویسید و خود را تخلیه کنید. تصور کنید که هر فکر و حس ناخوشایندی که بر روی کاغذ نقش می‌بندد، برای همیشه از ذهن و فکرتان خارج می‌شود.

سماجت و اصرار بی‌جا برای هر رابطه‌ای مانند سم است، باید یاد بگیرید، اگر فردی نمی‌خواهد با شما باشد، بگذارید برود. البته می‌دانیم که این کار آسان نیست. رها کردن دیگری و فراموشی دشوارترین و حیاتی‌ترین مرحله برای پشت سر گذاشتن روابط شکست خورده است. شکی نیست که فراموش کردن این حجم از خاطرات بسیار سخت است. شما برای این رابطه هزینه بالایی پرداخت کرده‌اید و از دل و جان مایه گذاشته‌اید، حال چطور می‌توانید در یک لحظه همه چیز را فراموش کنید. مسلماً این کار به تلاش زیادی نیاز دارد. شما موظف‌ هستید که به فکر خودتان باشید، بیشتر از هر فرد دیگری به خودتان احترام بگذارید و برای خودتان ارزش قائل شوید. سماجت بیجا علامت عزت نفس پایین است. به کسی که قدرتان را نمی‌داند، برای ادامه رابطه اصرار نکنید، چون با این اصرار کردن‌ها فقط خودتان را کوچک می‌کنید.

درک می‌کنیم که می‌خواهید تنها باشید و به این خواسته‌تان احترام می‌گذاریم. این حق هر کسی است که مدتی با خودش تنها باشد و نمی‌خواهیم این حق شما را نادیده بگیریم. تنهایی فرصتی برای فکر کردن است، اما در افکار خود غرق نشوید. مدت زیادی خود را در خانه و اتاق حبس نکنید. بیرون بروید، از طبیعت و فضای آزاد لذت ببرید، با دوستانتان ارتباط برقرار کنید. به این ترتیب زمان کمتری برای فکر کردن به همسر سابقتان پیدا می‌کنید. همراه خانواده به یک جای دیدنی بروید. این تفریحات کمک می‌کند تا دنیای بدون نامزد سابقتان را جای بهتر و دوست‌داشتنی‌تری ببینید. فراموش نکنید که سال‌های متمادی بدون او به خوبی زندگی کرده‌اید، بنابراین مطمئناً بازگشت به زمان قبل از او زندگیتان را به نابودی نمی‌کشد، پس از رفتن او زندگیتان به پایان نرسیده است. به علاوه ورزش کردن و هوای تازه به بهبود سلامتیتان کمک می‌کند و باعث می‌شود که حال بهتری داشته باشید. به زودی قلبتان دوباره آرام و شاد خواهد شد.

پس از شکست عشقی، هر چقدر هم که تلاش کنید، اوضاع هیچ‌گاه مانند قبل نمی‌شود. به بن‌بست رسیدن نامزدی یا ازدواج شما بدون دلیل نیست و به ندرت پیش می‌آید که بتوان این چینی شکسته را دوباره بند زد و رابطه را از نو شروع کرد. اگر دلیل جدایی چیزی مانند مشکل شغلی یا سوءتفاهم جزئی باشد و به زوجین ارتباطی نداشته باشد، و اوضاع تغییر کرده باشد، شاید بتوان دوباره این رابطه را از نو شروع کرد. اما اگر به دلیل تفاوت‌های شخصیتی یا خیانت از هم جدا شده‌اید، بهتر است قبل از دوباره پیوستن به یار قبلیتان بیشتر فکر کنید.

به درون خودتان نگاه کنید و با خودتان صادق باشید. اگر فکر می‌کنید که هنوز هم می‌توانید از صمیم قلب به همسر سابق خود اعتماد کنید، یک فرصت دوباره به او بدهید. اما مراقب باشید. مطمئن باشید که اگر او یک بار به شما خیانت کرده است، ممکن است باز هم این اشتباه را تکرار کند. به گذشته برنگردید، فرصت‌های جدید، با جروبحث کمتر و عاری از نگرانی را برای تجربه عشق و زندگی بهتر امتحان کنید. مطالعات علمی نشان داده است، آن که یک بار خیانت کرده، ممکن است باز هم خیانت کند، بنابراین لطفی در حق خودتان بکنید و به دنبال فردی باشید که لیاقتتان را داشته باشد.

بهتر است که دیگر به گذشته برنگردید و از یک سوراخ دو بار گزیده نشوید. به این ترتیب تعارض درونی و نگرانی کمتری را به خود تحمیل می‌کنید و فرصت‌های بیشتری برای تجربه عشق و زندگی بهتر مقابلتان قرار می‌گیرد.

برای فراموش کردن همسر قبلی یا همسر سابق خود، باید خاطرات جدید بسازید. اگر با همسر سابقتان به بعضی مکان‌ها رفته‌اید، باید مکان‌های جدیدی را پیدا کنید که تابه حال به آنها نرفته‌اید. یا از این هم بهتر، می‌توانید این بار به جای همسر سابقتان با دوستان و عزیزانتان به مکان‌های قدیمی بروید. غذاهایی را امتحان کنید که تابه حال نخورده‌اید. ورزش‌های جدید را امتحان کنید. کاری را انجام دهید که هیچ وقت به آن فکر نکرده‌اید، برای مثال می‌توانید با بانجی جامپینگ، چتربازی، زیپ لاینینگ، صخره‌نوردی یا کارهای هیجان‌انگیز دیگر آدرنالین خونتان را بالا ببرید. اگر برای خودتان خاطره بسازید، شانس این که بتوانید همسر سابقتان را فراموش کنید، بیشتر می‌شود. به تدریج متوجه قابلیت‌های نهفته خود می‌شوید و متوجه می‌شوید که کارهایی را می‌توانید انجام دهید که قبلاً هرگز به آنها فکر نکرده بودید.

الان شما مجرد هستید، بنابراین فرصت دارید که بیشتر به خودتان برسید. تمام پول و وقتتان در اختیار خودتان است. از خرج کردن برای خودتان احساس گناه نکنید. لباس، کفش و لوازم آرایش جدید بخرید. خودتان را از نو بسازید و یک بانوی مستقل و قوی را به اطرافیان نشان دهید. در کلاس‌های آشپزی شرکت کنید و چیزهای جدید یاد بگیرید. خودتان را در فعالیت‌های مفیدی مانند یوگا، شنا، دوچرخه سواری و هنر غرق کنید. همان‌طور که روحیه‌تان تقویت و حالتان بهتر می‌شود، اعتماد به نفستان نیز بیشتر می‌شود. اعتماد داشتن به خود برای برقراری تعادل لازم است. اگر به خودتان اعتماد داشته باشید، احساس بهتری درباره خود پیدا می‌کنید و با این جذابیت دیگران را جذب می‌کنید. توصیه می‌کنیم فردی را که تحسین می‌کنید، به عنوان الگو یا مربی برای خودتان قرار دهید. برای مثال می‌توانید از فرد مطمئنی کمک بگیرید که خود نیز جدایی را تجربه کرده و می‌تواند شما را برای پشت سر گذاشتن این دوران سخت راهنمایی کند. اگر نیاز دارید، از کمک گرفتن نترسید. مشاورین همیشه آماده هستند تا به شما در این زمینه کمک کنند.

شاید نامزد سابقتان پس از جدایی هم بخواهد که با شما در تماس باشد. مطمئن باشید که این وضعیت فراموش کردن نامزد قبلی را برایتان دشوارتر می‌کند. به نیازهای خودتان احترام بگذارید، اما بدون فکر عمل نکنید. می‌توانید شماره تلفنتان را عوض کنید یا نامزد سابقتان را بلاک کنید و شماره او را از فهرست مخاطبینتان پاک کنید. اگر شماره‌اش را حفظ هستید، باید خویشتنداری کنید و با او تماس نگیرید. سعی کنید شماره تلفن‌های مهم دیگری را حفظ کنید. سر خودتان را گرم کنید تا وقت فکر کردن به او و تماس گرفتن با او را نداشته باشید. به مرور زمان متوجه می‌شوید که شماره او را فراموش کرده‌اید. از دنبال کردن او در صفحات اجتماعی دست بردارید و تمام پیام‌های قدیمی را پاک کنید تا شانس دوباره خواندن آنها را نداشته باشید. نیاز تماس گرفتن با عشق سابق به مرور رنگ می‌بازد، تا جایی که دیگر اصلاً او را به خاطر نمی‌آورید.

فهرستی از تمام کارهایی که می‌خواهید، در زندگی انجام دهید، تهیه کنید. چه کارهایی را هیچ وقت نمی‌توانستید با همسر سابقتان انجام دهید؟ آیا چون همسرتان دریازده می‌شد، از قایقرانی و دریانوردی متنفر بود؟ اتاقتان را تمیز کنید و تمام اشیاء مربوط به زندگی قبلی خود، مانند آلبوم عکس، هدیه‌هایی که همسر سابق‌تان داده، گل‌های خشک شده‌ای که او به مناسبت‌های مختلف به شما داده و نگه داشته‌اید، نامه‌ها و کارت‌های تولد را دور بریزید. البته انجام دادن این کارها آسان نیست. اما زندگی ادامه دارد و باید یادگاری‌های زندگی قبلی را از خودتان دور کنید تا بتوانید او را هر چه سریع‌تر فراموش کنید. خودتان را به چالش بکشید و سعی کنید قوی باشید، مطمئن باشید از این که چقدر ساده می‌توانید موفق شوید و دوباره سرپا بایستید، شگفت‌زده خواهید شد.

اگر مصمم به تغییر باشید، هیچ چیز غیرممکن نیست، اما باید به خودتان کمک کنید. فهرستی از ویژگی‌های ناپسند همسر سابقتان و خصوصیاتی که نمی‌توانستید، تحملشان کنید، تهیه کنید. تمام دلایلی را که نباید دوباره با هم باشید، روی کاغذ بنویسید. سپس خصوصیات خوب خودتان، آن ویژگی‌هایی را بنویسید که شما را خاص و شایسته‌ی عشق دوم می‌کند. فهرستی از 100 خصوصیت خوب خودتان تهیه کنید. فهرست را آن‌قدر ادامه بدهید تا به صد برسید. نوشتن این محاسن به شما کمک می‌کند تا خودتان را متقاعد کنید که تصمیم درستی گرفته‌اید.

عشق دوباره تنها راه برای فراموش کردن کامل نامزد سابق‌تان است. اگر رابطه قبلیتان موفق نبوده است، هیچ دلیلی ندارد که دوباره نتوانید عاشق شوید. سعی کنید که قلبتان را به روی افراد جدید نبندید، مطمئن باشید که دیر یا زود با مرد یا زن بهتری ملاقات خواهید کرد. لبخند بزنید و امیدوار باشید. حتماً مردی مناسب شما وجود دارد که بابت داشتن شما خدا را شاکر باشد، مردی که بیشتر از هر فرد دیگری در جهان به شما احترام می‌گذارد و شما را ارزشمندترین دارایی خود می‌داند. عشق جدیدی پیدا خواهید کرد که شما را به بلوغ خواهد رساند و انگیزه شما برای ادامه دادن زندگی خواهد شد. چه کسی می‌داند، شاید فردی که در پیچ بعدی جاده زندگیتان ایستاده است، همان فردی باشد که می‌خواهید باقی عمرتان را در کنار او زندگی کنید.

مدتی پیش، بعد از به هم خوردن رابطه نامزدی‌­ام با مرد مورد علاقه‌­ام قلبم شکست. به شدت از دست خودم و حماقت‌هایم عصبانی بودم و از تمام جهان به خاطر بی‌عدالتی‌هایی که در حقم شده بود، نفرت داشتم. می‌خواستم هر کسی را که سر راهم می‌بینم، کتک بزنم و برای مدتی تنها باشم. آن زمان شکنجه عاطفی وحشتناکی را تحمل می‌کردم. سر کار گریه می‌کردم و هر بار که ترانه‌های آشنای عاشقانه‌مان را می‌شنیدم، از ته دل زار می‌زدم. می‌خواستم شکست عشقی و نامزد سابقم را فراموش کنم، از صمیم قلب آرزو می‌کردم که فردا صبح بیدار شوم و هیچ چیز از این خاطرات تلخ به یادم نیاید، اما نمی‌شد، نمی‌توانستم. به هر جایی که نگاه می‌کردم، او را می‌دیدم. انبوه خاطرات آزارم می‌داد و در تلاش برای فراموش کردن گذشته، فکر می‌کردم که در یک قدمی پرتگاه دیوانگی ایستاده‌ام. به مرور زمان متوجه شدم که صرف خواستن برای فراموش کردن گذشته کافی نیست و خودم هم باید کاری انجام دهم و انجام دادم. این زمان بود که به یکی از مشاوران مراجعه کردم. او به دقت و با حوصله تمام به صحبت‌های من گوش داد و مرحله به مرحله به من کمک کرد تا اولاً احساسات خود را بپذیرم و دوماً بتوانم زندگی خود را بدون حضور نامزد قبلی­‌ام با شادی و آرامش بسازم. حالا بعد از مدت‌ها که از آن ماجرا گذشته می‌توانم با آرامش و بدون آزردگی خاطری که روزها قبل به شدت خسته‌ام کرده بود از آن اتفاق یاد کنم ولی درگیر آن نباشم. مشاور به من کمک کرد با دوست داشتن خودم زندگی را از نو شروع کرده و لذت­‌های آن را با تمام وجود احساس کنم.

عشقت رو جذب کن

میخوای یاد بگیری چطور روز به روز بیشتر قلب عشقتو بدست بیاری؟ چطور یه رابطه موفق منجر به ازدواج داشته باشی؟ چطور یه زندگی مشترک موفق داشته باشی؟ پس فرصت را از دست نده! تو هم به جمع دنبال کنندگان پیج رادیو عشق در اینستاگرام اضافه شو…

عضویت در خبرنامه رادیو عشق

34 بازدید

270 بازدید

295 بازدید

250 بازدید

446 بازدید

دیدگاه

نام *

ایمیل *

وب‌ سایت

ذخیره نام، ایمیل و وبسایت من در مرورگر برای زمانی که دوباره دیدگاهی می‌نویسم.

مشترک نمی شومدریافت همه دیدگاه های این نوشتهفقط دریافت پاسخ دیدگاه های خودم

چگونه نامزد سابقم را فراموش کنم

آدرس: تهران، پونک، نبش بلوار پونک، پلاک 2، طبقه سوم، واحد 6

تلفن پشتیبانی:02146015870

رزرو نوبت مشاوره

انجمن روانشناسی آمریکا

سازمان نظام روانشناسی و مشاوره ایران

سازمان بهزیستی ایران

انجمن روانشناسی ایران

 

می‌خوام برگرده به رابطه/زندگیمی‌خوام فراموشش کنم

باید تمومش کنم، اما قدرتشو ندارم

می‌خوام جذبش کنم و ازدواج کنیم

یک نامزدی ناموفق یا تجربه طلاق می تواند تا مدت‌ها زندگی فرد را تحت تأثیرات خود قرار دهد که اگر به طرز صحیح و به موقع به آن رسیدگی نشود، آثار مخرب آن حتی تا آخر عمر ممکن است همراه فرد باقی مانده و مانند یک زخم باز هر لحظه او را آزار دهد. اما یک مشاور می‌تواند به افرادی که در رابطه‌های قبلی خود شکست خورده‌اند کمک کند با راهکارهای علمی و امتحان شده به تدریج همسر سابق یا نامزد قبلی خود را فراموش کرده و زندگی خود را از نو بسازند. مشاورین همیشه آماده همراهی شما برای گذر از این دوران پرتلاطم و سخت می‌باشند.

ممکن است هنوز دوستش داشته باشید… مشاور احساس شما را می‌پذیرد، بسیاری از مراجعه کنندگان در حالی به مشاورین مراجعه می‌کنند که مدت‌هاست از همسر قبلی یا نامزد خود جدا شده‌اند اما فراموشی رابطه گذشته برای آن‌ها آسان نیست و حتی هنوز در دل او را دوست دارند و از این بابت با احساس گناه و شرمندگی روزها را سپری می‌کنند و جرأت صحبت کردن درباره این موضوع را با کسی ندارند. اما باید بدانیم انسان نمی‌تواند در چشم به هم زدنی تمام خاطرات گذشته و احساسی را که زمانی به کسی داشته دور بریزد و این طبیعی است که تا مدت‌ها دچار سردرگمی باشد حتی اگر در رابطه قبلی به او ظلم شده باشد. مشاور بدون این که شما را قضاوت کند به شما کمک می‌کند تا این احساسات خود را بپذیرید و به تدریج آن را فراموش کنید تا با سبک بالی بتوانید به استقبال زندگی جدیدی که پیش روی شماست بروید.

فهرست مطالب

علم روانشناسی و تجربه مشاورین ثابت کرده است که استفاده از نکات زیر می­‌تواند به شما برای فراموش کردن شخص قبلی زندگیتان کمک کند. البته مراجعه به مشاور برای دریافت راهکارهایی که مخصوص موقعیت و شرایط شما باشد بدون شک تأثیر بیشتری خواهد داشت.

چگونه نامزد سابقم را فراموش کنم

ناراحت، عصبانی و آزرده بودن پس از جدایی طبیعی است، به ویژه اگر نفر سوم و خیانت دلیل این جدایی باشد. به علاوه احتمالاً قبل از آن که رابطه‌تان به شکست بیانجامد، مدتی طولانی عصبانی بوده‌اید. اما اگر رنجیدگی و عصبانیت‌تان همچنان ادامه یابد، فشار روانی زیادی را به خودتان تحمیل خواهید کرد و فقط خودتان را آزار خواهید داد. پیش از هر کاری باید بپذیرید که رابطه‌تان، اعم از ازدواج یا نامزدی، به پایان رسیده است و سعی نکنید که با تکه‌های تیز خاطرات به خودتان زخم بزنید. پذیرش نخستین مرحله برای غلبه کردن بر ناراحتی و فراموش کردن نامزد بی‌لیاقت‌تان است، پس خودتان را برای گام نخست آماده کنید. پس از آن که شکست عشقی خود را پذیرفتید، دیگر نباید تمام فکر و ذکرتان را معطوف این وضعیت کنید. بیش از حد به همسر سابقتان فکر نکنید و از تجزیه و تحلیل بی‌فایده‌ی رابطه‌ی شکست خورده دست بردارید. اگرها و ای کاش‌ها را از ذهن‌تان دور بریزید، که فایده‌ای ندارد. تصمیم بگیرید که به نامزد سابق‌تان فکر نکنید تا به این ترتیب این تیغ کند شده بیش از این زخم‌تان نزند. البته این کار آسان نیست، اما می‌توانید آن را انجام دهید. یک روش مناسب برای پذیرش شکست و فراموش کردن همسر سابقتان این است که احساسات خود را بنویسید. لازم نیست که این خاطرات یک شاهکار ادبی باشد یا حتی نگارش صحیحی داشته باشد، فقط بنویسید و خود را تخلیه کنید. تصور کنید که هر فکر و حس ناخوشایندی که بر روی کاغذ نقش می‌بندد، برای همیشه از ذهن و فکرتان خارج می‌شود.

سماجت و اصرار بی‌جا برای هر رابطه‌ای مانند سم است، باید یاد بگیرید، اگر فردی نمی‌خواهد با شما باشد، بگذارید برود. البته می‌دانیم که این کار آسان نیست. رها کردن دیگری و فراموشی دشوارترین و حیاتی‌ترین مرحله برای پشت سر گذاشتن روابط شکست خورده است. شکی نیست که فراموش کردن این حجم از خاطرات بسیار سخت است. شما برای این رابطه هزینه بالایی پرداخت کرده‌اید و از دل و جان مایه گذاشته‌اید، حال چطور می‌توانید در یک لحظه همه چیز را فراموش کنید. مسلماً این کار به تلاش زیادی نیاز دارد. شما موظف‌ هستید که به فکر خودتان باشید، بیشتر از هر فرد دیگری به خودتان احترام بگذارید و برای خودتان ارزش قائل شوید. سماجت بیجا علامت عزت نفس پایین است. به کسی که قدرتان را نمی‌داند، برای ادامه رابطه اصرار نکنید، چون با این اصرار کردن‌ها فقط خودتان را کوچک می‌کنید.

درک می‌کنیم که می‌خواهید تنها باشید و به این خواسته‌تان احترام می‌گذاریم. این حق هر کسی است که مدتی با خودش تنها باشد و نمی‌خواهیم این حق شما را نادیده بگیریم. تنهایی فرصتی برای فکر کردن است، اما در افکار خود غرق نشوید. مدت زیادی خود را در خانه و اتاق حبس نکنید. بیرون بروید، از طبیعت و فضای آزاد لذت ببرید، با دوستانتان ارتباط برقرار کنید. به این ترتیب زمان کمتری برای فکر کردن به همسر سابقتان پیدا می‌کنید. همراه خانواده به یک جای دیدنی بروید. این تفریحات کمک می‌کند تا دنیای بدون نامزد سابقتان را جای بهتر و دوست‌داشتنی‌تری ببینید. فراموش نکنید که سال‌های متمادی بدون او به خوبی زندگی کرده‌اید، بنابراین مطمئناً بازگشت به زمان قبل از او زندگیتان را به نابودی نمی‌کشد، پس از رفتن او زندگیتان به پایان نرسیده است. به علاوه ورزش کردن و هوای تازه به بهبود سلامتیتان کمک می‌کند و باعث می‌شود که حال بهتری داشته باشید. به زودی قلبتان دوباره آرام و شاد خواهد شد.

پس از شکست عشقی، هر چقدر هم که تلاش کنید، اوضاع هیچ‌گاه مانند قبل نمی‌شود. به بن‌بست رسیدن نامزدی یا ازدواج شما بدون دلیل نیست و به ندرت پیش می‌آید که بتوان این چینی شکسته را دوباره بند زد و رابطه را از نو شروع کرد. اگر دلیل جدایی چیزی مانند مشکل شغلی یا سوءتفاهم جزئی باشد و به زوجین ارتباطی نداشته باشد، و اوضاع تغییر کرده باشد، شاید بتوان دوباره این رابطه را از نو شروع کرد. اما اگر به دلیل تفاوت‌های شخصیتی یا خیانت از هم جدا شده‌اید، بهتر است قبل از دوباره پیوستن به یار قبلیتان بیشتر فکر کنید.

به درون خودتان نگاه کنید و با خودتان صادق باشید. اگر فکر می‌کنید که هنوز هم می‌توانید از صمیم قلب به همسر سابق خود اعتماد کنید، یک فرصت دوباره به او بدهید. اما مراقب باشید. مطمئن باشید که اگر او یک بار به شما خیانت کرده است، ممکن است باز هم این اشتباه را تکرار کند. به گذشته برنگردید، فرصت‌های جدید، با جروبحث کمتر و عاری از نگرانی را برای تجربه عشق و زندگی بهتر امتحان کنید. مطالعات علمی نشان داده است، آن که یک بار خیانت کرده، ممکن است باز هم خیانت کند، بنابراین لطفی در حق خودتان بکنید و به دنبال فردی باشید که لیاقتتان را داشته باشد.

بهتر است که دیگر به گذشته برنگردید و از یک سوراخ دو بار گزیده نشوید. به این ترتیب تعارض درونی و نگرانی کمتری را به خود تحمیل می‌کنید و فرصت‌های بیشتری برای تجربه عشق و زندگی بهتر مقابلتان قرار می‌گیرد.

برای فراموش کردن همسر قبلی یا همسر سابق خود، باید خاطرات جدید بسازید. اگر با همسر سابقتان به بعضی مکان‌ها رفته‌اید، باید مکان‌های جدیدی را پیدا کنید که تابه حال به آنها نرفته‌اید. یا از این هم بهتر، می‌توانید این بار به جای همسر سابقتان با دوستان و عزیزانتان به مکان‌های قدیمی بروید. غذاهایی را امتحان کنید که تابه حال نخورده‌اید. ورزش‌های جدید را امتحان کنید. کاری را انجام دهید که هیچ وقت به آن فکر نکرده‌اید، برای مثال می‌توانید با بانجی جامپینگ، چتربازی، زیپ لاینینگ، صخره‌نوردی یا کارهای هیجان‌انگیز دیگر آدرنالین خونتان را بالا ببرید. اگر برای خودتان خاطره بسازید، شانس این که بتوانید همسر سابقتان را فراموش کنید، بیشتر می‌شود. به تدریج متوجه قابلیت‌های نهفته خود می‌شوید و متوجه می‌شوید که کارهایی را می‌توانید انجام دهید که قبلاً هرگز به آنها فکر نکرده بودید.

الان شما مجرد هستید، بنابراین فرصت دارید که بیشتر به خودتان برسید. تمام پول و وقتتان در اختیار خودتان است. از خرج کردن برای خودتان احساس گناه نکنید. لباس، کفش و لوازم آرایش جدید بخرید. خودتان را از نو بسازید و یک بانوی مستقل و قوی را به اطرافیان نشان دهید. در کلاس‌های آشپزی شرکت کنید و چیزهای جدید یاد بگیرید. خودتان را در فعالیت‌های مفیدی مانند یوگا، شنا، دوچرخه سواری و هنر غرق کنید. همان‌طور که روحیه‌تان تقویت و حالتان بهتر می‌شود، اعتماد به نفستان نیز بیشتر می‌شود. اعتماد داشتن به خود برای برقراری تعادل لازم است. اگر به خودتان اعتماد داشته باشید، احساس بهتری درباره خود پیدا می‌کنید و با این جذابیت دیگران را جذب می‌کنید. توصیه می‌کنیم فردی را که تحسین می‌کنید، به عنوان الگو یا مربی برای خودتان قرار دهید. برای مثال می‌توانید از فرد مطمئنی کمک بگیرید که خود نیز جدایی را تجربه کرده و می‌تواند شما را برای پشت سر گذاشتن این دوران سخت راهنمایی کند. اگر نیاز دارید، از کمک گرفتن نترسید. مشاورین همیشه آماده هستند تا به شما در این زمینه کمک کنند.

شاید نامزد سابقتان پس از جدایی هم بخواهد که با شما در تماس باشد. مطمئن باشید که این وضعیت فراموش کردن نامزد قبلی را برایتان دشوارتر می‌کند. به نیازهای خودتان احترام بگذارید، اما بدون فکر عمل نکنید. می‌توانید شماره تلفنتان را عوض کنید یا نامزد سابقتان را بلاک کنید و شماره او را از فهرست مخاطبینتان پاک کنید. اگر شماره‌اش را حفظ هستید، باید خویشتنداری کنید و با او تماس نگیرید. سعی کنید شماره تلفن‌های مهم دیگری را حفظ کنید. سر خودتان را گرم کنید تا وقت فکر کردن به او و تماس گرفتن با او را نداشته باشید. به مرور زمان متوجه می‌شوید که شماره او را فراموش کرده‌اید. از دنبال کردن او در صفحات اجتماعی دست بردارید و تمام پیام‌های قدیمی را پاک کنید تا شانس دوباره خواندن آنها را نداشته باشید. نیاز تماس گرفتن با عشق سابق به مرور رنگ می‌بازد، تا جایی که دیگر اصلاً او را به خاطر نمی‌آورید.

فهرستی از تمام کارهایی که می‌خواهید، در زندگی انجام دهید، تهیه کنید. چه کارهایی را هیچ وقت نمی‌توانستید با همسر سابقتان انجام دهید؟ آیا چون همسرتان دریازده می‌شد، از قایقرانی و دریانوردی متنفر بود؟ اتاقتان را تمیز کنید و تمام اشیاء مربوط به زندگی قبلی خود، مانند آلبوم عکس، هدیه‌هایی که همسر سابق‌تان داده، گل‌های خشک شده‌ای که او به مناسبت‌های مختلف به شما داده و نگه داشته‌اید، نامه‌ها و کارت‌های تولد را دور بریزید. البته انجام دادن این کارها آسان نیست. اما زندگی ادامه دارد و باید یادگاری‌های زندگی قبلی را از خودتان دور کنید تا بتوانید او را هر چه سریع‌تر فراموش کنید. خودتان را به چالش بکشید و سعی کنید قوی باشید، مطمئن باشید از این که چقدر ساده می‌توانید موفق شوید و دوباره سرپا بایستید، شگفت‌زده خواهید شد.

اگر مصمم به تغییر باشید، هیچ چیز غیرممکن نیست، اما باید به خودتان کمک کنید. فهرستی از ویژگی‌های ناپسند همسر سابقتان و خصوصیاتی که نمی‌توانستید، تحملشان کنید، تهیه کنید. تمام دلایلی را که نباید دوباره با هم باشید، روی کاغذ بنویسید. سپس خصوصیات خوب خودتان، آن ویژگی‌هایی را بنویسید که شما را خاص و شایسته‌ی عشق دوم می‌کند. فهرستی از 100 خصوصیت خوب خودتان تهیه کنید. فهرست را آن‌قدر ادامه بدهید تا به صد برسید. نوشتن این محاسن به شما کمک می‌کند تا خودتان را متقاعد کنید که تصمیم درستی گرفته‌اید.

عشق دوباره تنها راه برای فراموش کردن کامل نامزد سابق‌تان است. اگر رابطه قبلیتان موفق نبوده است، هیچ دلیلی ندارد که دوباره نتوانید عاشق شوید. سعی کنید که قلبتان را به روی افراد جدید نبندید، مطمئن باشید که دیر یا زود با مرد یا زن بهتری ملاقات خواهید کرد. لبخند بزنید و امیدوار باشید. حتماً مردی مناسب شما وجود دارد که بابت داشتن شما خدا را شاکر باشد، مردی که بیشتر از هر فرد دیگری در جهان به شما احترام می‌گذارد و شما را ارزشمندترین دارایی خود می‌داند. عشق جدیدی پیدا خواهید کرد که شما را به بلوغ خواهد رساند و انگیزه شما برای ادامه دادن زندگی خواهد شد. چه کسی می‌داند، شاید فردی که در پیچ بعدی جاده زندگیتان ایستاده است، همان فردی باشد که می‌خواهید باقی عمرتان را در کنار او زندگی کنید.

مدتی پیش، بعد از به هم خوردن رابطه نامزدی‌­ام با مرد مورد علاقه‌­ام قلبم شکست. به شدت از دست خودم و حماقت‌هایم عصبانی بودم و از تمام جهان به خاطر بی‌عدالتی‌هایی که در حقم شده بود، نفرت داشتم. می‌خواستم هر کسی را که سر راهم می‌بینم، کتک بزنم و برای مدتی تنها باشم. آن زمان شکنجه عاطفی وحشتناکی را تحمل می‌کردم. سر کار گریه می‌کردم و هر بار که ترانه‌های آشنای عاشقانه‌مان را می‌شنیدم، از ته دل زار می‌زدم. می‌خواستم شکست عشقی و نامزد سابقم را فراموش کنم، از صمیم قلب آرزو می‌کردم که فردا صبح بیدار شوم و هیچ چیز از این خاطرات تلخ به یادم نیاید، اما نمی‌شد، نمی‌توانستم. به هر جایی که نگاه می‌کردم، او را می‌دیدم. انبوه خاطرات آزارم می‌داد و در تلاش برای فراموش کردن گذشته، فکر می‌کردم که در یک قدمی پرتگاه دیوانگی ایستاده‌ام. به مرور زمان متوجه شدم که صرف خواستن برای فراموش کردن گذشته کافی نیست و خودم هم باید کاری انجام دهم و انجام دادم. این زمان بود که به یکی از مشاوران مراجعه کردم. او به دقت و با حوصله تمام به صحبت‌های من گوش داد و مرحله به مرحله به من کمک کرد تا اولاً احساسات خود را بپذیرم و دوماً بتوانم زندگی خود را بدون حضور نامزد قبلی­‌ام با شادی و آرامش بسازم. حالا بعد از مدت‌ها که از آن ماجرا گذشته می‌توانم با آرامش و بدون آزردگی خاطری که روزها قبل به شدت خسته‌ام کرده بود از آن اتفاق یاد کنم ولی درگیر آن نباشم. مشاور به من کمک کرد با دوست داشتن خودم زندگی را از نو شروع کرده و لذت­‌های آن را با تمام وجود احساس کنم.

عشقت رو جذب کن

میخوای یاد بگیری چطور روز به روز بیشتر قلب عشقتو بدست بیاری؟ چطور یه رابطه موفق منجر به ازدواج داشته باشی؟ چطور یه زندگی مشترک موفق داشته باشی؟ پس فرصت را از دست نده! تو هم به جمع دنبال کنندگان پیج رادیو عشق در اینستاگرام اضافه شو…

عضویت در خبرنامه رادیو عشق

34 بازدید

270 بازدید

295 بازدید

250 بازدید

446 بازدید

دیدگاه

نام *

ایمیل *

وب‌ سایت

ذخیره نام، ایمیل و وبسایت من در مرورگر برای زمانی که دوباره دیدگاهی می‌نویسم.

مشترک نمی شومدریافت همه دیدگاه های این نوشتهفقط دریافت پاسخ دیدگاه های خودم

چگونه نامزد سابقم را فراموش کنم

آدرس: تهران، پونک، نبش بلوار پونک، پلاک 2، طبقه سوم، واحد 6

تلفن پشتیبانی:02146015870

رزرو نوبت مشاوره

انجمن روانشناسی آمریکا

سازمان نظام روانشناسی و مشاوره ایران

سازمان بهزیستی ایران

انجمن روانشناسی ایران

 

می‌خوام برگرده به رابطه/زندگیمی‌خوام فراموشش کنم

باید تمومش کنم، اما قدرتشو ندارم

می‌خوام جذبش کنم و ازدواج کنیم

دوات آنلاین-یکی از مخاطبان خراسان پرسیده است: بعد از 19 سال زندگی مشترک، مدت یک سال و نیم است که با اقدام خانم سابقم، توافقی از هم جدا شدیم. البته من هم به او برای طلاق اصرار می کردم چون همیشه از خانواده‌ام و شرایط زندگی‌مان ناراضی بود. سوال من این است که چگونه فراموشش کنم چون مدام به یادش هستم و این موضوع من را خیلی آزار می‌دهد. مدام اینستاگرام اش را کنترل می کنم و نمی توانم فالوئرش نباشم!

 

زهره حسینی، مشاور و دانش آموخته دانشگاه علامه طباطبایی پاسخ داده است: 19سال زندگی مشترک، وابستگی و علاقه مندی زیادی در زوج ها ایجاد می کند بنابراین افراد پس از جدایی به راحتی قادر به فراموش کردن همسر خود و خاطرات زندگی مشترک شان نیستند. برای راهنمایی بهتر و دقیق تر شما می خواهم بدانم که فرایند جدایی شما از همسرتان چگونه اتفاق افتاد؟ آیا شما و همسرتان با یک تصمیم هیجانی و ناگهانی اقدام به جدایی کردید؟ یا پس از تلاش‌های مکرر برای بازسازی روابط خود جدا شدید؟! غالبا افرادی که با یک اقدام هیجانی و بدون فکر یا از سر خستگی و درماندگی یا تنبیه و لجبازی با طرف مقابل تصمیم به جدایی می گیرند، مدت زیادتری برای کنار آمدن و پذیرفتن شرایط طلاق سپری می کنند. در واقع با پایین آمدن میزان هیجان، ارزیابی منطقی و عقلانی بیشتر می‌شود و اقدام به جدایی را زیر سوال می‌برد و در سازگاری با شرایط طلاق، فرد را دچار مشکل می‌کند.

 

چرا در زندگی مشترک‌تان به دنبال حل مسئله نبودید؟

چگونه نامزد سابقم را فراموش کنم

در پیامک شما آمده «البته من هم به او برای طلاق اصرار می کردم چون همیشه از خانواده‌ام و شرایط زندگی‌مان ناراضی بود». پس به نظر می آید که شما هم به دنبال حل مسئله نبودید و تلاش می کردید با تهدید به طلاق، خانم تان را به سازگاری سوق دهید!؟ که غالبا در این گونه موارد طلاق کم کم به شکل های مختلف جای خود را در زندگی باز می کند. در نهایت اگر فرد پس از ارزیابی همه جانبه، گذراندن جلسات مشاوره و شکست در بازسازی زندگی مشترک اقدام به طلاق کند، انتظار می رود پس از گذشت شش ماه تا یک سال به شرایط عادی زندگی خود برگردد. به شما پیشنهاد می شود در صورتی که هر دو هنوز به همدیگر علاقه دارید و امکان رجوع شما به او هست و ممکن است پس از جدایی کمی درباره تصمیم شتابزده ای که گرفته اید تردید پیدا کنید چون از روش های درست حل تعارض استفاده نکردید، به زندگی قبلی خود برگردید. البته حتما قبل از اقدام از نظر یک کارشناس استفاده کنید.

 

فراموش کردن همسرتان انتظاری غیر منطقی است

در صورت تمایل نداشتن به زندگی قبلی، بهتر است برای مدیریت اوضاع فعلی خود از محدود کردن روابط با همسر سابق تان استفاده کنید. انتظار فراموشی همسر سابق شما یک انتظار غیر منطقی است. زندگی قبلی شما و همسرتان بخش زیادی از زندگی نامه وحافظه بلند مدت شما را تشکیل می دهد که امکان پاک شدنش نیست و تنها می توانید آن را کم رنگ کنید. مسیری که برای رسیدن به هدفتان دنبال می کنید، اشتباه است. شما می‌خواهید او را فراموش کنید اما زمان زیادی را با حواشی او می گذرانید. در فضای مجازی فالوئرش هستید و … بعد هم انتظار فراموش کردنش را دارید!

 

راه های ارتباطی را مسدود کنید

در پایان توصیه می شود تمام راه هایی که به مرور خاطرات و یادآوری شان منجر می شود اعم از شماره تلفن، چک کردن تلگرام، پروفایل اینستاگرام و … را مسدود کنید. کنجکاوی خود را در ساعات بیکاری با سرگرمی های مناسب تر مثل ورزش، مطالعه، روابط با دوستان و … مدیریت کنید.

 

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.

امروزه بنابر دلایل مختلفی همچون اختلافات خانوادگی، فرهنگی، شخصیتی و غیره بسیاری از افراد مجبور به جدایی از همسر و در پی راه های فراموش کردن همسر سابق خود هستند. چراکه با فراموشی زندگی گذشته، با شخصی متناسب با معیارهای خود ازدواج خواهند کرد.

اگر شما هم یکی از این افراد باشید، ممکن است که یکی سوالات و مشکلات شما پس از ازدواج مجدد این باشد که چگونه همسر سابقم را فراموش کنم؟

در این رابطه باید بدانید که هیچ چیز فراموش شدنی نیست، اما راهکارهایی وجود دارد که به شما کمک می کند فکر و خاطرات همسر سابق را کم رنگ تر کنید.

بنابراین اگر به دنبال راه های فراموش کردن همسر سابق هستید و می خواهید که زندگی خالی از افکار مربوط به او داشته باشید، در ادامه این مقاله با ما همراه باشید.

چگونه نامزد سابقم را فراموش کنم

همانطور که می دانید جدایی زوجین به دلایل مختلفی اتفاق می افتد، اما نکته حائز اهمیت این است که بسیاری از افراد پس از جدایی می پرسند که راه های فراموش کردن همسر سابق چیست؟

در این رابطه بدانید که پس از جدایی به دلیل روزهای خوب و بدی که با همسر خود گذرانده اید، فراموش کردن او کار دشواری خواهد بود، اما غیر ممکن نیست.

دلیل این دشواری این است که شما زمان زیادی از زندگی خود را با او تقسیم کرده بودید و حالا ناگهان همه چیز تغییر کرده است.

بنابراین اولین راهکار جهت فراموش کردن همسر بلافاصله پس از جدایی این است که شرایط جدید را بپذیرید.

درواقع:

پذیرفتن، اولین کمکی است که به خود می کنید. زیرا تا زمانی که این اتفاق و شرایط تازه را نپذیرید و مقاومت کنید، نه تنها دچار استرس می شوید، بلکه فراموش کردن همسر سابق بسیار سخت خواهد شد.

برای اینکه راحت تر این شرایط را بپذیرید باید احساسات تلخ خود را خالی کنید.

در این رابطه یکی از نتیجه بخش ترین راه های فراموش کردن همسر سابق این است که تمامی آنچه را در ذهنتان می گذرد بر روی کاغذی بنویسید. همچنین بهتر است که کاغذها را پس از نوشتن دور بیندازید.

به این شکل احساس می کنید که کم کم تمام خاطرات و احساسات تلخ از شما دور شده اند. در این زمان است که منطقی تر به تصمیم خود نگاه می کنید و این جدایی و زندگی جدید خود را می پذیرید.

بسیاری از افراد در دوران نامزدی یا حتی پس از ازدواج از همسر خود جدا می شوند. در این زمان به دنبال راه های فراموش کردن نامزد سابق یا همسر خود هستند و می پرسند که چگونه همسر سابقم را فراموش کنم؟

در این شرایط برخی از افراد تلاش می کنند که مجدد به رابطه ای جدید وارد شوند و نگران فراموش نکردن همسر سابق خود هستند.

در این زمان باید کارهایی را انجام دهید که فکر و خاطرات همسر سابق خود را فراموش کرده و زندگی جدیدی را با فرد دیگری تجربه کنید.

ما دو راهکار را به شما معرفی می کنیم:

حال که شرایط جدایی را پذیرفته اید ممکن است که افکار و خاطرات او همچنان شما را آزرده خاطر کند و بپرسید که چرا هنوز به همسر قبلی ام فکر میکنم؟

پیشنهاد ما در این موقعیت این است که:

هر آنچه را که به او مربوط می شود رها کنید. به طور کلی، یکی از بهترین راه های فراموش کردن همسر سابق یا تمامی اتفاقات تلخ زندگی، رهاکردن است.

زیرا تا زمانی که فرد مورد نظر، خاطرات و افکار او را رها نکنید، فراموش کردن او و ازدواج مجدد امکان پذیر نخواهد بود.

حتی اگر به ازدواج با فردی دیگر اقدام کنید و هنوز فکر به همسر سابق را رها نکرده باشید، در زندگی جدید خود دچار مشکل خواهید شد.

وقت آن رسیده است که به خودتان فکر کرده و فردی را انتخاب کنید که ارزش شما را بداند. جهت اینکه فکر و خاطرات همسر سابق خود را راحت تر رها کنید، بهتر است که به ارزش واقعی خود فکر کنید و بدانید که او قدر شما را نمی دانسته است.

جدایی یک اتفاق تلخ در زندگی هر فرد به شمار می رود. به همین دلیل در بسیاری از موارد باعث افسردگی و خانه نشینی می شود.

به طوری که این امر نیز باعث نشخوار فکری شده و مدام به همسر سابق خود فکر می کنید و خواهید پرسید که چگونه همسر سابقم را فراموش کنم یا چرا هنوز به همسر قبلی ام فکر میکنم؟

در این رابطه یکی از بهترین راه های فراموش کردن همسر سابق این است که هرگز در خانه نمانید. در چنین شرایطی باید خود را با کار، کلاس های آموزشی و هنری، خرید، تفریح و غیره سرگرم کنید. به طوری که زمان کم تری برای فکر کردن به همسر سابق خود را داشته باشید.

به این شکل پس از مدتی کوتاه همسر خود را فراموش کرده و به راحتی برای ازدواج مجدد آماده خواهید بود. اما اگر همچنان نتوانستید که او را فراموش کنید بهترین راه این است که به مشاوران متخصص در این زمینه مراجعه کنید و از راهنمایی های آن ها بهره مند شوید. مشاوران ما در همدل مشاور آماده راهنمایی و پاسخ گویی به سوالات شما در این زمینه هستند.

شاید شما یکی از افرادی هستید که پس از جدایی از همسر سابق خود، نسبت به ازدواج مجدد اقدام کرده اید. با این حال ممکن است که با مشکلاتی رو به رو شده و در شرایطی قرار بگیرید که فرد جدید را با فرد قبلی مقایسه کرده و از خود بپرسید که چرا هنوز به همسر قبلی ام فکر میکنم؟

در این رابطه باید بدانید که پیش از اینکه نسبت به شروع زندگی جدید با فردی دیگر اقدام کنید باید راه های فراموش کردن همسر سابق را طی می کردید.

اما هنوز هم دیر نیست، زیرا در ادامه ما چند روش جهت فراموش کردن نامزد سابق یا همسر قبلی را به شما معرفی می کنیم که پس از ازدواج مجدد به کار می آید.

یکی از بهترین راه های فراموش کردن همسر سابق این است که با فرد جدید زندگی خود خاطره سازی کنید. همانطور که می دانید حتی خاطرات خوب پس از جدایی به افکاری آزاردهنده تبدیل می شوند. به همین جهت باید خاطرات خوب و جدید را جایگزین موارد قبلی کنید.

بنابراین بهتر است که با فرد جدید زندگی خود به تفریح و مسافرت بروید که بهترین خاطرات را با یکدیگر بسازید. به این شکل خاطرات جدید جای خاطرات تلخ قبلی را پر کرده و لحظات خوبی را بدون فکر به همسر سابق خود سپری می کنید.

اگر همچنان فکر به همسر سابق شما را آزار می دهد و می پرسید که چرا هنوز به همسر قبلی ام فکر میکنم، باید خود را از هرگونه شرایط مواجهه با او دور کنید.

زیرا یکی دیگر از راه های فراموش کردن همسر سابق این است که هرگز او را ندیده و خاطراتی را که با او داشته اید، مجدد تجربه نکنید.

زیرا با هر بار مواجهه با هسر سابق تمامی خاطرات و حتی احساس جدایی برای شما تکرار خواهد شد و در کنار همسر جدید خود هیچ احساس لذت بخشی را تجربه نمی کنید. بنابراین حتی اگر احتمال مواجهه با همسر سابق در مکان، مهمانی یا مسافرتی وجود دارد، از آن اجتناب کنید.

یکی دیگر از راه های فراموش کردن نامزد سابق یا همسر قبلی این است که سبک جدیدی از زندگی را برای خود بسازید. شما در این مرحله یک قدم را پیش رفته و با فردی جدید و متناسب با معیارهای خود ازدواج کرده اید.

چگونه نامزد سابقم را فراموش کنم

اما علاوه بر این، باید تلاش کنید که سبکی جدید از زندگی را با او بسازید. به طوری که اگر با هسر سابق خود هیچوقت به مسافرت های خارجی یا زیارتی نرفته اید، با فرد جدید زندگی خود به این مسافرت ها بروید. همچنین سبک لباس ها و استایل خود را تغییر دهید.

در واقع یکی از بهترین راه های فراموش کردن همسر سابق این است که هر چیزی که شما را به یاد همسر سابق می اندازد از زندگی خود حذف کرده و موارد بهتری را جایگزین کنید. به عنوان مثال باید عکس های دو نفره خود و همسر جدید را در اتاق خواب بزنید و به آن ها نگاه کنید.

از آنجایی که امروزه اختلافات زوجین افزایش پیدا کرده است و بسیاری از زندگی های مشترک به جدایی ختم می شود، افراد زیادی با سوال چگونه همسر سابقم را فراموش کنم رو به رو می شوند. به همین دلیل باید راه های فراموش کردن همسر سابق را بدانید که در این مقاله تعدادی از آن ها ذکر شد.

اما باید بدانید که پیش از هر چیز تشخیص دلیل فکر کردن به فرد قبلی جهت پیداکردن راه های فراموش کردن نامزد سابق یا همسر قبلی بسیار اهمیت دارد و این کار تنها به کمک مشاوران متخصص در این زمینه امکان پذیر خواهد بود.

زمانی ازدواج موفق خواهید داشت که خاطرات مربوط به همسر سابق را رها کرده باشید. اگر نمی توانید این کار را به تنهایی انجام دهید مشاورین ما در همدل مشاور آماده کمک به شما هستند. کافی است با کارشناسان ما تماس بگیرید و از خدمات مشاوره تلفنی یا حضوری همدل مشاور بهره مند شوید.

 

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فرستادن دیدگاه

درباره ما

تماس با ما

درخواست مشاوره

ارتباط تلفنی با مشاوران و متخصصان مااز طریق این دو شماره۰۲۱-۶۶۰۸۱۲۰۰۰۹۹۳۱۲۰۰۴۰۰

جستجو در سایت

با دشواری فراموش کردن نامزد چکار کنیم ؟گاهی شما در همان دوران نامزدی متوجه می شوید که به درد هم نمی خورید یا انتخاب اشتباهی داشته اید.

اولین فکری که به نظرتان می رسد این است که باید همه آرزوهایتان را چال کنید و به فکر شروع دوباره ای باشید. تلخی این شکست زود هنگام، همه زندگی شما را در بر می گیرد اما به هم خوردن یک نامزدی، پایان زندگی نیست. می خواهید بدانید که بعد از یک شکست عاطفی چطور باید به زندگی برگردید؟ با ما همراه باشید.

شکست تان را تحلیل کنید و از خود بپرسید چه درسی از این شکست می گیرید؟ اگر لازم است با یک مشاور خبره در این باره مشورت کنید

چگونه نامزد سابقم را فراموش کنم

کمک کردن به خودتان را متوقف نکنید. سعی کنید فعالیت های عادی و جاری زندگی تان را از سر بگیرید. شما بعد از این شکست، نیاز به شبکه ای حمایتی از دوستان و عزیزانتان دارید. پس با دوستانتان بیشتر مراوده کنید و سعی کنید انرژی مورد نیازتان را از این جمع ها و این حمایت ها به دست آورید.

یک دلمشغولی جدید برای خودتان تعریف کنید تا وقت های فراغت تان را به آن مشغول شوید. این دلمشغولی باید به شما حس سرخوشی و زندگی بدهد. ممکن است این حس را در ورزش پیدا کنید یا در فعالیت های خیریه. حتی شاید تصمیم بگیرید یک کسب و کار جدید را تجربه کنید. در هر صورت، به دنبال لذت باشید.

شکست عشقی، یک فقدان دردناک را به همراه دارد که باعث می شود حالاتی شبیه به سوگ بعد از دست دادن عزیزانتان را تجربه کنید. از سوی دیگر، شما حجم زیادی از خشم، دلخوری، ناامیدی و پشیمانی را تجربه می کنید. ترکیب همه این حس ها، فشار زیادی به شما می آورد. پس سعی نکنید غمتان را انکار کنید. بپذیرید که اوضاع مثل سابق نیست و حق دارید که ناراحت باشید. سوگ شما در این موقعیت، هفت مرحله دارد که باید یکی یکی از آنها بگذرید تا به وضعیت با ثبات روانی برسید. این مراحل عبارتند از: انکار واقعیت، خشم، یافتن گناهکار و مقصر، افسردگی، احساس ترس و ناامنی و در نهایت، پذیرش اتفاقاتی که افتاده.

درست است که برای بازیابی سلامت روانی تان نیاز دارید این مراحل را بگذرانید، اما همزمان حواستان به خودتان باشد که خودتان را به کلی به دست غم نسپارید و در این مراحل متوقف نشوید. دوره ای را برای ناراحتی تان درنظر بگیرید و پس از آن سعی کنید به خودتان کمک کنید تا حالتان بهتر شود. دنیا هنوز به پایان نرسیده و شما همچنان شانس های خوبی برای ازدواج خواهید داشت. مطمئن باشید عشق فقط با این یک نفر معنا نمی شده و هنوز فرصت تجربه آن را دارید.

خشم و غبن و پشیمانی تان را در مسیر دیگری هدایت کنید. شما الان انرژی عظیمی در وجودتان دارید که متاسفانه منفی است. از این انرژی منفی یک نتیجه مثبت بگیرید. چطور؟ روی رشد خودتان متمرکز شوید. سعی کنید به شدت پیشرفت کنید، به آرزوهایی که همیشه داشته اید برسید و خود را ارتقا دهید. آن قدر که گذشته، برایتان کوچک و کم اهمیت شود.

در هر شکستی، درس هایی برای آموختن وجود دارد. وقتی حال و هوای دلتان بهتر شد، سعی کنید خودشناسی کنید. ببینید دلیل این شکست چه بوده. کجاها اشتباه کرده اید و چه کار باید بکنید تا این اشتباهات تکرار نشوند. شکست تان را تحلیل کنید و از خود بپرسید چه درسی از این شکست می گیرید؟ اگر لازم است با یک مشاور خبره در این باره مشورت کنید. هر کاری می توانید برای پیدا کردن خودتان و درس گرفتن از این اتفاقات انجام دهید.

– موسیقی، فیلم یا داستان های غمگین ممنوع. مراقب باشید با این ابزارها خودتان را در چاه ناامیدی غرق نکنید. – هر جا می روید، به بدگویی پشت سر نامزد سابقتان ننشینید و از خانواده تان هم بخواهید برای حفظ آرامش شما و حفظ حرمت ها این کار را نکنند. – از آدم های منفی باف، حسود، آتش بیار معرکه بپرهیزید و به هیچ عنوان اجازه ندهید کسی برایتان خبر ببرد یا بیاورد. – به سرعت وارد یک رابطه جایگزین نشوید. تا تمام نکردن دوران سوگ و پیدا نکردن خودتان، به هیچ عنوان به گزینه های ازدواجتان پناه نبرید. چون در این صورت، شخصی را انتخاب می کنید که فقط ناجی شما باشد و احتمالا در این بین همه معیارهایی که برای ازدواج دارید، فراموش می شوند.

منبع : تبیان

 

با تمام شدن رابطه عاطفی چطور کنار بیاییم

نشانه های نزدیک شدن به پایان رابطه

چه زماین باید رابطه نامزدی را پایان داد

امکانات فوق شامل خریدارای سی دی مقالات سایت و مجموعه آموزشی زوج خوشبخت نیز می شودبخش مشاوره و پرسش و پاسخ

شناسه کاربری 

رمز عبور             

چگونه نامزد سابقم را فراموش کنم


  

عضویت در سایت


دسته بندی مطالب

مطالب روابط جنسی و زناشویی

مطالب دوران قبل از ازدواج

مطالب پزشکی و سلامت

مطالب تربیت فرزندان

مطالب احکام شرعی

مطالب روانشناسی

مطالب اجتماعی

مطالب صوتی

ویدئو

خدمات عمومی


 


 افراد آنلاین :


15857


بازدید امروز:


39688


بازدید دیروز:


232236303


آمار کل:

مشاوره
ازدواج و مشاوره زناشویی تنظیم خانواده ،کلیه حقوق مادی و
معنوی مروبط به مطالب اختصاصی ثبت شده و ترجمه شده در این
سایت برای پایگاه اطلاع رسانی تنظیم خانواده محفوظ است.

آکاایران: چگونه همسر سابقم را فراموش کنم؟

برای فراموش کردن و شروع زندگی فاقد همسر سابق باید انرژی، وقت و حوصله زیادی داشت

 

فراموش کردن کسی که با او در ارتباط هستید کار دشوار تری است. در مواردی که هیچ ارتباطی موجود نیست ممکن است فشار و عذاب کمتری را تحمل کنید. اما در چنین موقعیتی بازهم شما گوشه ای از تخت خواب خودتان را جمع می کنید و به این فکر می کنید که کاش مرا می بخشید یا کاش این ارتباط دوباره سر بگیرد.

  

چگونه نامزد سابقم را فراموش کنم

پس از یک رابطه از دست رفته عاطفی در موقعیتی قرار می گیرید که احساس می کنید هر طور شده باید فکر و خاطره تان را از او پاک کنید. اما اینکه بگویید «دیگر به او فکر نخواهم کرد» چاره مشکل شما نیست. چون این فکرها نمی توانند متوقف شوند. در واقع شما هرگز نمی توانید به طور کامل از این فکر و خواسته رها شوید. ممکن است بتوانید آن را کنترل کنید اما قطعاً نمی توانید کاملاً فراموشش کنید. برای فراموش کردن و شروع زندگی فاقد او باید انرژی، وقت و حوصله زیادی داشته باشید. شما دائماً وسوسه می شوید که به عشق از دست رفته تان فکر کنید و خودتان را غرق رؤیای او کنید و این تلاش های شما را برای فراموشی با شکست مواجه می کند.

  

این راهکارها تسکین دهنده هستند و می توانند وضعیت شما را تا اندازه ای بهبود بدهند. توقع نداشته باشید که با این روش ها همه چیز را فراموش کنید زیرا هیچ پاک کنی موجود نیست که خاطرات شما را به کلی محو کنند. اما با این راهکارها می توانید کمی آرام بگیرید و زندگی روزمره تان را که بشدت تحت تأثیر این مسأله قرار گرفته است، ادامه بدهید:

 

– خوب بخوابید. قطعاً برای یک خواب خوب شما باید راهکارهای آن را بلد باشید. بجز این راهکارها سعی کنید طی روز آنقدر خسته شوید که شب وقت کافی برای فکر کردن نداشته باشید.

 

– بیشتر ورزش و فعالیت بدنی داشته باشید. برای اینکه کمتر فکر کنید فعالیت های جمعی انجام بدهید. ایروبیک بهتر از بدنسازی است چون شما را در یک فعالیت جمعی قرار می دهد. لازم است که هر روز یا حداقل ۵ روز در هفته ورزش کنید.

 

– هر کسی یک راه برای آرام کردن ذهن اش می شناسد. وقتی فکرها به شما هجوم می آورند به جای فرو رفتن در این افکار که همواره با ترس و اضطراب فراوانی هستند ذهن تان را با فعالیتی آرام بخش به سمت دیگری هدایت کنید.

 

– استرس و اضطراب را درمان کنید و از تکنیک های کاهش اضطراب استفاده کنید.

 

– افکارتان را بنویسید. نوشتن یک فعالیت شفابخش است. هیچ چیز به اندازه نوشتن به شما کمک نمی کند که ذهن تان را بشکافید. با نوشتن افکاری که نمی توانید به کسی بگویید حال خودتان را بهتر کنید. بهتراست یادداشت هایتان را نگه ندارید.

 

– اگر افسرده هستید یا نمی توانید زندگی روزمره تان را به شکل طبیعی دنبال کنید حتماً به فکر درمان خودتان باشید.

 

– به خودتان اجازه بدهید فقط زمان محدودی از روز را به او فکر کنید. ۲۰ دقیقه در روز برای این کار کافی است. در هر زمان دیگری به خودتان یادآوری کنید که «حالا وقت اش نرسیده و نمی توانم الان به تو فکر کنم».

 

– اگر رابطه شما بر اثر یک حادثه جدی مثل مرگ از دست رفته است و نمی توانید افکارتان را در مورد این فرد هدایت کنید و در شرایطی که فکر کردن باعث مشکلاتی در خواب، تغذیه، سلامت جسمی، تمرکز و روابط تان با دیگران شده است باید به فکر درمان خودتان باشید. فکر کردن به دیگری نباید ارتباط شما را با دیگران دچار مشکل کند.

  

 

منبع :

باعلم – درمان جوش ، علائم بارداری، زایمان طبيعی ، جلوگیری اورژانسی ، انواع پیتزا ، مجله علمی آموزشی، مشاوره ازدواج ، دارونامه، علائم بیماری ها

وقتی در یک رابطه عشقی و عاطفی احساس شکست میکنید ، در موقعیتی قرار می‌ گیرید که احساس می‌ کنید هر طور شده باید فکر و خاطره‌ تان را از یاد او پاک کنید. اما اینکه بگویید دیگر به او فکر نخواهم کرد چاره مشکل شما نیست. چون این فکرها نمی‌ توانند متوقف شوند. در واقع شما هرگز نمی‌ توانید به طور کامل از این فکر و خواسته رها شوید. ممکن است بتوانید آن را کنترل کنید اما قطعاً نمی‌ توانید کاملاً فراموشش کنید.

برای فراموش کردن و شروع زندگی بدون او باید انرژی، وقت و حوصله زیادی داشته باشید. شما دائماً وسوسه می‌ شوید که به عشق از دست رفته‌ تان فکر کنید و خودتان را غرق رؤیای او کنید و این تلاش‌ های شما را برای فراموشی با شکست مواجه می‌ کند.  یکی از بهترین راههایی که دیگر به رابطه خود با کسی که میخواهید فراموش کنید، فکر نکنید رفتن پیش دوستان و آشنایان می باشد یا سفر کردن به جاهایی که فکر شما را آزاد تر میکند.

در ادامه روشهایی برایتان آورده ایم که میتوانید با این راهها کمی خود را تسکین دهید.

قطعاً برای یک خواب خوب شما باید راهکارهای آن را بلد باشید. بجز این راهکارها سعی کنید طی روز آنقدر خسته شوید که شب وقت کافی برای فکر کردن نداشته باشید و زمان گذاشتن سر بروی بالش به خواب بروید.

چگونه نامزد سابقم را فراموش کنم

برای اینکه کمتر فکر کنید فعالیت‌ های جمعی انجام بدهید. ورزش ایروبیک چون شما را در یک فعالیت جمعی قرار می‌دهد. بهترین فعالیت بدنی محسوب میشود ، لازم است که هر روز یا حداقل ۵ روز در هفته ورزش ایروبیک انجام دهید .

هر کسی یک راه برای آرام کردن ذهن‌ اش می‌شناسد . وقتی فکرها به شما هجوم می‌آورند به جای فرو رفتن در این افکار که همواره با ترس و اضطراب فراوانی هستند ذهنتان را با فعالیتی آرام‌ بخش به سمت دیگری هدایت کنید.

استرس و اضطراب را درمان کنید و از تکنیک‌ های کاهش اضطراب استفاده کنید.

نوشتن یک فعالیت شفابخش است. هیچ چیز به اندازه نوشتن به شما کمک نمی‌کند که ذهنتان را بشکافید. با نوشتن افکاری که نمی‌ توانید به کسی بگویید حال خودتان را بهتر کنید. بهتراست یادداشت‌ هایتان را نگه ندارید.

اگر افسرده هستید و نمی‌توانید زندگی روزمره‌ تان را به شکل طبیعی دنبال کنید حتماً به فکر درمان خود از طریق مشاوره با یک روانپزشک باشید.

به خودتان اجازه بدهید فقط زمان محدودی از روز را به او فکر کنید. ۲۰ دقیقه در روز برای این کار کافی است. در هر زمان دیگری به‌ خودتان بگویید که : حالا وقت‌ اش نرسیده و نمی‌توانم الان به تو فکر کنم.

اگر همسر شما بر اثر یک حادثه جدی مثل مرگ از دست رفته است و نمی‌ توانید افکارتان را در مورد این فرد هدایت کنید و در شرایطی که فکر کردن به او باعث مشکلاتی در خواب، تغذیه، سلامت جسمی، تمرکز و روابط‌‌‌‌ تان با دیگران شده است باید به فکر چاره دیگری برای خودتان باشید. فکر کردن به دیگری نباید ارتباط شما را با دیگران دچار مشکل کند. برای این کار بهتر است به جایگزین کردن عشق دیگری بجای این شخص باشید . البته این کار خیلی سختیه ، شما میتونید بعد از مشاوره با روانپزشک برای انجام این کار تصمیم عاقلانه تری بگیرید.

 

منبع: سلامت نیوز

زود انزالی – دلایل ، علائم و روش های درمان انزال زودرس

با کسی که عاشق من شده ولی من دوستش ندارم چه بکنم؟|عشق های یکطرفه

علت “سردرد جنسی” چیست|علائم,پیشگیری و درمان سردرد بعد از رابطه جنسی

رابطه جنسی و دیابت|داشتن رابطه جنسی موفق برای افراد دیابتی

عوارض نداشتن رابطه جنسی|عواقب ترک رابطه زناشویی(بسیار مهم)

عوارض “نزدیکی از پشت”|مضرات “رابطه مقعدی” از دیدگاه اسلام

آدرس ایمیل شما نمایش داده نمیشود و محرمانه است

Save my name, email, and website in this browser for the next time I comment.

جدیدترین مطالب

آزمایشگاه پاتولوژی چیست و چگونه باید آزمایشگاه پاتولوژی راه…

معرفی مدرسه وست مینستر انگلیس : یکی از معتبر ترین مدارس جهان

بهترین سایت در زمینه پزشکی و اطلاعات عمومی

تاثیر سلامت پوست سر بر کیفیت مو و جلوگیری از ریزش مو


ویژگی های یک گل فروشی حرفه ای

داروخانه اینترنتی آرتان طب بزرگترین و کاملترین داروخانه آنلاین دارای مجوز از وزارت بهداشت می باشد.

در سامانه رزرو اینترنتی الی گشت، امکان خرید بلیط هواپیما و تور کیش و همچنین رزرو اتاق در تمامی هتل های کیش فراهم شده است

خرید بلیط هواپیما برای تمام مقاصد داخلی و خارجی از تمام خطوط ریلی کشور با قیمت مناسب

تیک بان سایت معتبر خرید اینترنتی بلیط هواپیما

 

همه آشنایی ها پایان خوب و خوشی ندارد. گاهی پیش می آید که شما و نامزدتان به هر دلیلی از هم جدا می شوید. اما کنار آمدن با این مشکل برای خانم ها بطور معمول دشوار تر است. اگر در این زمان می خواهید عشق و رابطه قبلی را فراموش کنید بهتر است به چند توصیه توجه داشته باشید.

به همه چیز کامل فکر کنید البته نه خیلی با وسواس. اولین روزهای آشنایی را به یاد بیاورید و تمام ناآرامی ها و تنش هایی که برای تان به وجود می آورد را به خاطر بیاورید. سعی کنید بفهمید چرا شما 2 نفر مجبور شدید که از هم جدا شوید. علت ها را پیدا کرده، با خود فکر کنید درست است که با هم خاطرات خوش فراوانی داشتید اما در نهایت دیر یا زود این جدایی اتفاق می افتاد. وقتی روی دلایل جدایی تمرکز کنید می توانید اشتباه های خود و همسرتان را متوجه شوید تا در آینده و در رابطه های دیگر، چنین مشکلاتی پیش نیاید.

از تمام محیط هایی که ممکن است شما را به یاد نامزدتان بیندازند پرهیز کنید. حتی اگر دوستان مشترکی داشتید برای مدتی از آنها دوری کنید، به هیچ وجه به اعضای خانواده او نزدیک نشوید حتی سعی کنید با ایمیل یا تلفن هم با او تماس نگیرید و برایش پیامک نفرستید، به هیچ وجه به محیط هایی که احتمال حضور او وجود دارد، نروید.

دائم به تصمیمی که گرفته اید فکر نکنید، اگر تصمیم به قطع این ازدواج یا نامزدی گرفته اید به یاد داشته باشید که فکر کردن به خاطرات خوب می تواند تمام دلایل منطقی را از ذهن شما پاک کند و در نتیجه دوباره به همان رابطه مسموم بازگردید.### خیلی طبیعی است که مغزتان شروع به خیالبافی کند و شما را قانع کند که این رابطه آنقدرها هم که فکر می کردید بد نبوده است یا حتی خیالاتی به ذهنتان بیاید که زندگی بدون نامزد قبلی تان ممکن نخواهد بود اما باید به مغزتان فرمان توقف بدهید، حتی هستند کسانی که درصدد برمی آیند احساسات خود را با نامزدشان در میان بگذارند تا شاید او را تحت تاثیر قرار داده و مجبور به بازگشت کنند، اما این راهش نیست، موقعیت را بپذیرید و سعی کنید به سمت آینده حرکت کنید نه گذشته.

سعی کنید با درد ناشی از جدایی کنار بیایید، طبیعی است که بعد از جدایی احساس خلأ و گیجی کنید اما باید مسئولیت تصمیم و اشتباه خود را بپذیرید و امید داشته باشید که تندرستی به زودی به شما بازخواهد گشت. از طرف دیگر فراموش نکنید که شما در این ارتباط نهایت تلاش خود را کردید و تنها کسی نبوده اید که در این ازدواج مرتکب اشتباه شده است. البته حواستان باشد که مرحله انکار بعد از همه قطع رابطه ها حتما پیش می آید و تنها راه پذیرش موقعیت فعلی و استقامت روی تصمیمی است که گرفته اید.

چگونه نامزد سابقم را فراموش کنم

بعد از یک جدایی سخت شما به کسانی نیاز دارید که دوستتان داشته باشند و شما را درک کنند، چنین افرادی می توانند به شما احساسات خوبی تزریق کنند. سعی کنید بیشتر در جمع دوستان و اقوام دلسوزتان باشید، آنها به شما کمک می کنند خود را یک فرد ارزشمند بدانید و بتوانید زودتر خودتان را پیدا کنید و روی پای خود بایستید، یک شبکه آرامبخش از دوستان بیش از هر چیز می تواند از دردها و آلام شما کم کند.

یک جدایی می تواند شروع یک زندگی دوباره باشد، به همین دلیل پیشنهاد می کنیم دکور اتاقتان را تغییر دهید، وسایل شخصیت تان را دوباره سامان دهید و کمی جا برای چیزهای نو باز کنید؛ حتی سعی کنید احساساتتان را هم تازه کنید. آشفتگی و کهنگی می تواند شما را افسرده کند و فقط استرس ها و اضطراب های شما را افزایش دهد. وقتی سعی کنید همه چیز را دوباره سامان دهید و مرتب کنید، مغزتان این آمادگی را پیدا می کند که خود را از درد جدا کند، کارهایی انجام دهید که ذهنتان را مشغول می کنند و به شما انرژی می دهند.

تمام چیزهایی که ممکن است شما را به یاد نامزد یا همسر قبلی تان بیندازد را دور بریزید، مثل آهنگ ها، بوها، صداها، وسیله ها و… در این زمان که درگیر قطع رابطه عاطفی هستید باید از هر چیزی که برایتان یادآور خاطرهای است دوری کنید، حتی چیزهایی وجود دارند که به طور ناخودآگاه وقایع گذشته را به شما یادآوری می کنند، باید حواستان به آنها هم باشد. یک جعبه دست تان بگیرید و در اتاق بچرخید و هر چه را احتمال می دهید شما را به یاد او بیندازد در آن بگذارید حتی اگر خیلی کوچک باشد. بعد این جعبه را تا جایی که می توانید از خود دور کنید، بهترین راه این است که آن را دور بیندازید اما اگر چیزهایی دارید که نمی خواهید بیرون ریخته شوند، پیشنهاد می کنیم در انباری خانه یا در جایی قرار دهید که به راحتی در دسترس نباشد.

تا جایی که می توانید سراغ ورزش و فعالیتهای بدنی بروید چرا که حال شما را عوض می کند و افسردگی را از بین می برد. علاوه بر اینها ورزش ذهن شما را از موقعیت فعلی تان دور می کند، صبح ها پیاده روی کنید، به باشگاه ورزشی بروید یا حتی با دوست خود پیاده روی کنید. با خود قرار بگذارید که با هر قدم احساسات بد را دور بریزید. ورزش کردن را واقعا جدی بگیرید چون در این حالت جسم تان نیز به کمک ذهنتان می آید تا بتوانید بر دردهای خود غلبه کنید و دوباره به زندگی سالم بازگردید.

راه حل شما برای فراموش کردن همسر سابق چیست؟


نظرات کاربران

به نظرم خیانت چیزیه که رفتن و دل کندن رو آسون میکنه،یه مدت بعد از جدایی سوگواری داری و این طبیعیه ولی باید یادمون باشه بعضی بخشیدنهای اشتباه فقط دادن یه فرصت جدید به طرفمونه برای تخریب دوباره

وقتی بعد از کلی قهر و آشتی و دور بودن و اینکه چند بار در ذهن خود به اتمام یک راابطه فکر کردید و در نهایت خود را در انتها و پایان یک رابطه دیدید در این راه ایتوار باشید و به این نابسامانی پایان دهید

میشه چیز هایی که ما رو یاد نامزدمون میندازن رو ببخشیم این جوری هم حس بهتری خواهیم داشت و هم این که دیگه اون وسایل رو نخواهیم دید
عوض کردن سیم کارت هم راه خوبیه هرچند کمی دردسر داره اما واقعا به آدم کمک می کنه. چون اینجوری نه طرف شماره ی شما رو داره که پیام بده و نه شما می خواید که شمارتونو داشته باشه بنابراین تا جایی که ممکنه سعی میکنید بش پیام ندین که شمارتونو داشته باشه

ویرایش پروفایل من

لیست علاقه مندی ها
(3)

نظرات من
(16)

بخشی از عبارت مورد نظر را تایپ کنید:

خانه

جهیزیه نوعروس

خدمات عروسی


آرایشگاه عروس


آتلیه عروس


تالار پذیراییباغ تالار عروسیتشریفات عروسیمزون و لباس عروسگل و ماشین عروسدفترخانه ازدواجشیرینی و کیک عروسی

وبلاگ نوعروس

چگونه نامزد سابقم را فراموش کنم

کلینیک نوعروس

فروشگاه اینترنتی خانومی

آدرس دفتر نوعروس

تهران، بزرگراه ستاری، بلوار لاله، خیابان مجاهد کبیر جنوبی، پلاک 27


09197674022 | 021-46019513


info@noarous.com


 

تالار همدردی نسبت به محتویات تبلیغات مسئولیتی ندارد.

چگونه نامزد سابقم را فراموش کنم

مرکز مشاوره,  مشاوره,  روانشناس ,  مرکز روانشناسی ,  کودک لوس ,  ویدیو


روانشناسی خانواده, 
ازدواج , 
روانشناس, 
طلاق, 
خانواده ,  فوبیا, 
ای طب

تشکرشده 18 در 16 پست

تشکرشده 526 در 206 پست

تشکرشده 14,726 در 3,979 پست

تشکرشده 1,074 در 580 پست

تشکرشده 309 در 147 پست

تشکرشده 18 در 16 پست

تشکرشده 99 در 49 پست

تشکرشده 28 در 13 پست

تشکرشده 199 در 73 پست

تشکرشده 18 در 16 پست

انتخاب سریع یک انجمن
 


نمایش برچسب‌ها

کودک,  مشاوره ,  کیلیپ,  ازدواج , روانشناسی ,  فول تست ,  سایت روانشناسی, تربیت کودک

کلیپ جدید ,  روانشناس آنلاین ,  مشاوره,  مرکز مشاوره,  مشاوره خانواده ,  مشاورانه 

تالار همدردی نسبت به محتویات تبلیغات مسئولیتی ندارد.

چگونه نامزد سابقم را فراموش کنم

مرکز مشاوره,  مشاوره,  روانشناس ,  مرکز روانشناسی ,  کودک لوس ,  ویدیو


روانشناسی خانواده, 
ازدواج , 
روانشناس, 
طلاق, 
خانواده ,  فوبیا, 
ای طب

تشکرشده 12,537 در 2,269 پست

تشکرشده 36,260 در 6,675 پست

تشکرشده 19 در 8 پست

تشکرشده 1,958 در 415 پست

تشکرشده 7,657 در 1,487 پست

تشکرشده 1,946 در 612 پست

تشکرشده 19 در 8 پست

تشکرشده 3,188 در 809 پست

تشکرشده 9,663 در 1,930 پست

تشکرشده 1,946 در 612 پست

انتخاب سریع یک انجمن
 

کودک,  مشاوره ,  کیلیپ,  ازدواج , روانشناسی ,  فول تست ,  سایت روانشناسی, تربیت کودک

کلیپ جدید ,  روانشناس آنلاین ,  مشاوره,  مرکز مشاوره,  مشاوره خانواده ,  مشاورانه 

تالار همدردی نسبت به محتویات تبلیغات مسئولیتی ندارد.

چگونه نامزد سابقم را فراموش کنم

مرکز مشاوره,  مشاوره,  روانشناس ,  مرکز روانشناسی ,  کودک لوس ,  ویدیو


روانشناسی خانواده, 
ازدواج , 
روانشناس, 
طلاق, 
خانواده ,  فوبیا, 
ای طب

تشکرشده 48 در 24 پست

تشکرشده 9,931 در 2,305 پست

تشکرشده 87 در 39 پست

تشکرشده 433 در 149 پست

تشکرشده 3,054 در 916 پست

تشکرشده 48 در 24 پست

تشکرشده 2,686 در 682 پست

تشکرشده 383 در 141 پست

تشکرشده 225 در 103 پست

تشکرشده 48 در 24 پست

انتخاب سریع یک انجمن
 


نمایش برچسب‌ها

کودک,  مشاوره ,  کیلیپ,  ازدواج , روانشناسی ,  فول تست ,  سایت روانشناسی, تربیت کودک

کلیپ جدید ,  روانشناس آنلاین ,  مشاوره,  مرکز مشاوره,  مشاوره خانواده ,  مشاورانه


چگونه نامزد سابقم را فراموش کنم
چگونه نامزد سابقم را فراموش کنم
0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *