چگونه همیشه موفق باشیم

 
helpkade
چگونه همیشه موفق باشیم
چگونه همیشه موفق باشیم

The online version of the Iranian daily Hamshahri

مهم نیست موفق بودن برای شما در چه چیزی خلاصه می‌شود، مهم این است که به‌راحتی به دست نمی‌آید. در این مطلب فهرستی از ۱۳ مورد از بهترین توصیه‌های چند فرد موفق برایتان آورده شده است. اگر می‌خواهید فرد موفقی باشید، رعایت این نکات خالی از لطف نیست.

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از هاوکن‌یو، موفق بودن و موفقیت کم‌کم به واژه‌ای کلیشه‌ای بدل شده است. هرکس برای آن برنامه‌ای ارائه داده است و قوانین زیادی برای آن ترسیم شده است. قبل از هر چیز باید بگوییم موفقیت برای شما به چه معناست و چگونه می‌خواهید در زندگی موفق باشید؟ موفقیت برای برخی از افراد به معنای کسب ثروت است و برای برخی دیگر به معنای کسب قدرت، برخی از افراد هم فقط می‌خواهند با داشتن تأثیر مثبت بر جهان موفقیت را تجربه کنند. همه این‌ها تعابیر درستی از موفقیت هستند، درواقع موفقیت مفهومی است که برای افراد مختلف، متفاوت است. هرچند مهم نیست موفق بودن برای شما در چه چیزی خلاصه می‌شود، مهم این است که مطمئناً به‌راحتی به دست نمی‌آید.

راهنماها و کتاب‌های زیادی برای کسب موفقیت وجود دارد، هرچند موفقیت برای هرکس کاملاً منحصربه‌فرد است. توصیه‌های موجود در این کتاب‌ها اغلب برای همه اشخاص مناسب نیستند؛ بنابراین عمل به توصیه‌های منحصربه‌فرد یک نفر معمولاً به درد نمی‌خورد. در این صورت، باید به توصیه‌های افراد زیادی با ایده‌های کاملاً متفاوت گوش کنید تا شاید یکی از آنها به درد شما بخورد. در ادامه فهرستی از ۱۳ مورد از بهترین توصیه‌های برخی از افراد موفق برایتان آورده شده است. اگر می‌خواهید فرد موفقی باشید، رعایت این نکات ضروری است:

۱- بزرگ فکر کنید

چگونه همیشه موفق باشیم

میکل‌آنژ بوناروتی (Michelangelo Buonarroti)، هنرمند بزرگ رنسانس می‌گوید: «بزرگ‌ترین خطری که ما را تهدید می‌کند بلندپروازی نیست، بلکه پایین بودن و در دسترس بودن اهدافمان است.»

تعداد کمی از هنرمندان به‌اندازه میکل‌آنژ تأثیرگذار بوده‌اند. امروزه، با گذشت قرن‌ها از مرگ او، هنوز هم آثار او الهام‌بخش بسیاری از مردم است و با آنها ارتباط برقرار می‌کنند. آثار وی شهرت جهانی دارد، کافی است مجسمه او از داود یا نقاشی‌اش در نمازخانه واتیکان را در نظر بگیرید. تصور کنید که او تصمیم نمی‌گرفت یک هنرمند باشد و مسیرش را عوض می‌کرد. تصمیم گرفتن برای یک هنرمند موفق بودن همیشه بسیار سخت است، تصور کنید چه می‌شد اگر میکل‌آنژ تصمیم می‌گرفت این بلندپروازی‌اش را درازای انجام کار آسان‌تری رها کند؟

اغلب اوقات، مردم تصمیم می‌گیرند رؤیاهای خود را به خاطر مسائلی که واقع‌بینانه‌تر است کنار بگذارند. درواقع آنها رؤیاهایشان را به خاطر کارهای آسان‌تر به فراموشی می‌سپارند. این جمله معروف از میکل‌آنژ خطر چنین دیدگاهی را به ما می‌آموزد. به‌جای داشتن چنین تفکری، بلندپرواز باشید.

۲- آنچه را دوست دارید بیابید و انجام دهید

اپرا وینفری (Oprah Winfrey)، شخص بسیار بزرگ و بانفوذ رسانه می‌گوید:«وقتی می‌فهمی در مسیر موفقیت قرار داری که کاری را که دوست داری انجام دهی، حتی اگر دستمزدی بابت آن دریافت نکنی.»

بهتر است این نقل‌قول را هنگام کار کردن به یادآورید و به آن فکر کنید. تصور کنید که در کار فعلی خود امکان موفق شدن را دارید. در این صورت، احتمالاً سخت‌تر تلاش خواهد کرد و این تلاش قطعاً بیشتر وقت شما را به خودش اختصاص می‌دهد. اگر از شغلتان متنفرید، پس موفق بودن در آن فقط به معنای پر کردن زندگی‌تان با چیزی است که از انجام آن بیزارید. این کار چه احساسی به شما می‌دهد؟

در عوض چرا بر انجام کاری که عاشقش هستید، تمرکز نکنید؟ هنگامی‌که علاقه‌مندی‌تان را یافتید، انگیزه لازم برای ادامه مسیر را پیدا خواهید کرد. موفقیت در این کار، به معنای تحقق رؤیاهایتان است.

حتی اگر در شغلتان موفق نباشید، حداقل زندگی‌تان را صرف کار مورد علاقه‌تان کرده‌اید. بسیاری از نوازندگان موفق سال‌هایی از زندگی خود را صرف اجراهای بدون دستمزد کرده‌اند، تنها دلیلی که نوازندگی را ادامه داده‌اند عشق به کارشان بوده است.

۳- ایجاد تعادل در زندگی را یاد بگیرید

فیل نایت (Phil Knight)، مدیرعامل شرکت نایک می‌گوید: «در زندگی شخصی و کاری همیشه جنگ میان آرامش و آشفتگی برقرار است که هیچ‌یک از آنها پیروز نمی‌شود؛ اما چگونگی مدیریت هردوی آنها، رمز موفقیت در زندگی است.»

اکثر اوقات، مردم فکر می‌کنند برای موفق بودن، باید فقط آن را هدف زندگی‌شان قرار دهند و به هیچ‌چیز دیگری توجه نکنند. اگر افراد فکر کنند که شغلشان آنها را به سمت موفقیت سوق می‌دهد، احتمالاً هر روز ساعات بی‌شماری را صرف انجام آن کار کنند. به‌هرحال، هزینه این کار، محروم شدن از استراحت کافی، سلامتی و داشتن یک زندگی لذت‌بخش است. درنهایت ممکن است افراد در راه رسیدن به موفقیت خسته شوند و توقف کنند.

اگر موفقیت برای آنها به معنای داشتن یک زندگی قوی اجتماعی و گروهی از دوستان خوب باشد، احتمالا به شغلشان آسیب می‌رسد؛ به این معنا که ممکن است شغل خود را از دست بدهند و درنتیجه‌ آن، از عهده مخارج وقت‌گذرانی با دوستان برنیایند. بدین ترتیب، همان‌طور که فیل نایت می‌گوید، موفقیت با کمک تعادل به دست می‌آید. آن را به‌عنوان تعادلی بین کار و استراحت در نظر بگیرید.

۴- از شکست نترسید

هنری فورد(Henry Ford)، مؤسس شرکت خودروسازی فورد می‌گوید: «شکست به‌سادگی فرصتی برای شروع دوباره است تا این بار هوشمندانه‌تر عمل کنید.»

داستانی وجود دارد که واقعی بودن آن تأیید نشده است، اما پیامی که درون آن است دست‌کمی از حقیقت ندارد: توماس ادیسون لامپ را پس از صدها تلاش ناموفق اختراع کرد. در مصاحبه‌ای از او پرسیدند: «پس از صدها تلاش ناموفقت چه احساسی داشتی؟» پاسخ او عالی بود: «من صدها بار شکست نخوردم، بلکه صدها راه پیدا کردم که با آنها نمی‌شود لامپ اختراع کرد.»

هر شکست برای او به‌منزله یک درس جدید بود. درسی که به او آموخت که چه‌کاری بی‌نتیجه و در عوض کدام کار درست است.

هر تلاش ناموفق و هر شکست، گامی اساسی در مسیر موفقیت است. تسلیم شدن پس از شکست کار آسانی است که اکثر ما انجام می‌دهیم، اما باید آن را به‌عنوان یک درس در نظر بگیریم. به شکست‌های خود توجه کنید و آنها را بررسی کنید. در این صورت رمز رسیدن به موفقیت را خواهید آموخت.

۵- برای رسیدن به موفقیت مصمم باشید

کلنل ساندرز(Colonel Harland David Sanders)، بنیان‌گذار KFC می‌گوید: «من تصمیم گرفتم کاری را به سرانجام برسانم. نه ساعت کاری‌ام و نه مقدار پولی که می‌گرفتم هیچ‌کدام باعث نشد تا من بهترین خودم را به نمایش نگذارم. از آن زمان تاکنون همیشه این کار را انجام داده‌ام و می‌دانم که برنده بوده‌ام.»

این نقل‌قول هم در مواقع شکست درسی برای شما به همراه دارد. ساده‌ترین کار در جهان این است که بعد از هر تلاش ناموفق، آن کار را رها کنید. تنها چیزی که شما را به ادامه دادن مسیر تشویق می‌کند، اشتیاقی درونی است که باعث می‌شود رؤیاهایتان را فراموش نکنید و از اهدافتان منصرف نشوید.

اگر واقعاً به موفقیت متعهد نباشید، پس از هر شکست آسیب بیشتری می‌بینید و هر مانعی سرعت شما را کم می‌کند. بدیهی است که رسیدن به موفقیت سخت است؛ بدون اشتیاق درونی برای آن، نمی‌توان بر این دشواری غلبه کرد؛ اما در صورت داشتن شور و اشتیاق، این سختی‌ها تنها حکم یک مانع را خواهد داشت.

۶- دست به عمل بزنید

لئوناردو داوینچی یکی از نوابغ رنسانس می‌گوید: «مدت‌هاست به این موضوع توجه می‌کنم که افراد موفق به‌ندرت عقب‌نشینی می‌کنند و اجازه نمی‌دهند اتفاقات سد راهشان شوند، بلکه خودشان دست‌به‌کار می‌شوند و اتفاقات را رقم می‌زنند.»

این سخن او مربوط به صدها سال پیش است، اما هنوز هم برایمان کاربردی است، به‌طوری‌که به معنای واقعی کلمه راجع به‌تمامی افراد صدق می‌کند. به سخن او فکر کنید و شخصی مانند ویلیام شکسپیر را در نظر بگیرید: وقتی به دوران زندگی او فکر می‌کنیم، فقط او در ذهنمان برجسته می‌شود. وقتی به دوران رنسانس در ایتالیا فکر می‌کنیم، به یاد میکل‌آنژ و لئوناردو داوینچی می‌افتیم؛ و در دوران معاصر، بیل گیتس و استیو جابز افراد موفقی هستند که در ذهنمان نقش بسته‌اند. اگر آنها آنچه را می‌خواستند انجام نمی‌دادند، زندگی ما به‌طور غیرقابل قیاسی متفاوت می‌شد. احتمالاً این مقاله را توسط دستگاهی می‌خوانید که افرادی مثل آنها یا شرکت‌هایی که مؤسس آن بوده‌اند، ساخته‌اند.

همه این افرادی که نامشان ذکر شد در دوران خود، پیشگام بوده‌اند، آنها راهی متفاوت برای حل مسائل پیدا کرده‌اند و آن را انجام داده‌اند. اگر این افراد به‌جای این‌که دنیا را شکل دهند اجازه داده بودند دنیا آنها را شکل دهد، اصلاً به چشم نمی‌آمدند.

از حرکت کردن خلاف جهت آب واهمه نداشته باشید. اگر راه بهتری برای حل مسائل به ذهنتان می‌رسد، آن را به اجرا درآورید. اگر موفق نشدید، دوباره تلاش کنید.

۷- برای موفق بودن باید روابط مثبت ایجاد کنید

تئودور روزولت (Theodore Roosevelt)، بیست و ششمین رئیس‌جمهور آمریکا می‌گوید: «مهم‌ترین ماده در فرمول موفقیت، دانستن چگونگی همراهی با مردم است.»

چگونه همیشه موفق باشیم

بهترین رهبران و برخی از افراد بانفوذ (ازجمله تئودور روزولت که یکی از بهترین رهبران و تأثیرگذارترین افرادی بود که دنیا به خودش دید)، باعث ایجاد و اعتراض و آشوب نشدن، با مردم نجنگیدند و به آنها بی‌اعتنا نبودند؛ بلکه با مردمی که در اطرافشان بودند رابطه‌ای دوستانه داشتند. چنین افرادی نزد مردم محبوب بودند و مردم انتظار بهترین عملکرد را از آنها داشتند. این کلید رهبری موفق است.

منطقی است که اگر شخصی شما را دوست داشته باشد، می‌خواهد شما را یاری کند؛ اگر به او پیشنهادی بدهید، با خرسندی آن را می‌پذیرند. اما اگر کسی شما را دوست نداشته باشد، از کمک کردن به شما امتناع می‌ورزد و حتی ممکن است در جناح مقابل شما قرار گیرد. علاوه بر این، بهترین ایده این است که همیشه با اطرافیانمان رابطه مثبت داشته باشیم. شما هرگز نمی‌توانید به‌طور قطعی بگویید که چه کسانی دوست واقعی و پشتیبانتان هستند و در سختی‌ها شمارا تنها نمی‌گذارند؛ اما به‌هرحال سعی کنید همیشه به مردم کمک کنید تا در مواقع سختی دوستانی داشته باشید که شمارا یاری کنند.

۸- از بیان ایده‌های جدید نترسید

مارک تواین (Mark Twain)، نویسنده معروف می‌گوید: «فرد زمانی موفق می‌شود که ایده‌هایش به مرحله اجرا برسد.»

این حقیقت تأسف‌آور است که افراد با جسورانه‌ترین ایده‌ها، معمولاً مورد بی‌اعتنایی قرار می‌گیرند. اکثر ما از سنین پایین یاد می‌گیریم که مانند بقیه فکر کنیم و دست به عمل بزنیم. این کار برای اجرای نقش‌های روزمره عالی است، اما برای انجام کارهای متفاوت (تمامی افراد موفق کارهای متفاوت انجام داده‌اند)، باید متفاوت فکر کنید.

اگر ایده جدیدی دارید، به خاطر این‌که جدید و متفاوت است آن را از سرتان بیرون نکنید؛ در عوض خوشحال باشید. این ایده عجیب ممکن است همان چیزی باشد که روزی شما را به سمت موفقیت سوق دهد.

۹- ظرفیت خود را برای رسیدن به موفقیت باور داشته باشید

والت دیزنی (Walter Disney)، مؤسس کمپانی والت دیزنی می‌گوید: «اگر می‌توانی تصورش کنی، پس حتماً می‌توانی انجامش دهی.»

موفقیت همان چیزی است که می‌توانید تصور کنید و به آن برسید.

ممکن است در مسیر رسیدن به اهدافتان با افرادی برخورد کنید که به شما و توانایی‌تان برای رسیدن به موفقیت شک دارند. به‌هیچ‌وجه با آنها و دیدگاهشان همراه نشوید، زیرا لحظه‌ای که باورتان از بین برود و متوقف شوید، همان لحظه‌ای است که با آرزوهایتان خداحافظی می‌کنید. به رؤیاهایتان ادامه دهید.

۱۰- همیشه نگرش ذهنی مثبتتان را حفظ کنید

توماس جفرسون (Thomas Jefferson)، سومین رئیس‌جمهور آمریکا می‌گوید: «هیچ‌چیز نمی‌تواند انسانی با نگرش ذهنی مثبت را از حرکت به‌سوی اهدافش بازدارد، همان‌گونه که هیچ‌چیز روی زمین نمی‌تواند به فردی با نگرش ذهنی منفی کمک کند.»

همان‌طور که جفرسون می‌گوید، شما باید به توانایی‌هایتان برای موفقیت اعتماد کنید. این تنها راه برای پرورش ذهنیت درست است.

افکار مثبت را جایگزین نگرش‌های منفی‌تان کنید. شما باید به مشکلات نزدیک شوید، نه به‌عنوان موانعی که راهتان را سد می‌کنند، بلکه باید صرفاً به آنها به‌عنوان وظایفی معمولی درراه رسیدن به موفقیت نگاه کنید.

اگر مثبت بمانید و همیشه به همین شکل فکر کنید، موانع تأثیر عمیقی بر شما نخواهد داشت، تردید مردم شما را دلسرد نخواهد کرد و حتی بزرگ‌ترین مشکلات، جزئی به نظر خواهند رسید. درحالی‌که با ذهنیت منفی و تردید، به‌راحتی متوقف می‌شوید.

۱۱- اجازه ندهید ناامیدی شما را از ادامه دادن به مسیر دلسرد کند

آبراهام لینکلن (Abraham Lincoln)، شانزدهمین رئیس‌جمهور آمریکا می‌گوید: «اجازه ندهید هیچ ناامیدی شما را شکار کند، درنهایت می‌بینید که موفقیت سهم شماست.»

این ‌یک واقعیت انکارناپذیر از سرشت انسان است که همه ما گاهی خودمان را دست‌کم می‌گیریم و به توانایی‌هایمان شک می‌کنیم. در چنین شرایطی اگر دیگران هم همین حس را به ما منتقل کنند، اوضاع بدتر خواهد شد.

وقتی شک و تردید وجود ما را احاطه می‌کند، بهترین راهی که به ذهنمان می‌رسد، تسلیم شدن است. به تردیدها اهمیت ندهید. اگر ناامیدی به ذهنتان راه یافت و در رسیدن به موفقیت دچار تردید شدید، بهترین راه نادیده گرفتن ناامیدی‌هاست.

۱۲- مشتاق سخت کار کردن باشید

جی‌سی پنی(JC Penny)، بنیان‌گذار موسسه پنی می‌گوید: «اگر در کارتان سختکوش‌تر از افراد معمولی نیستید، نباید انتظار رسیدن به موقعیت‌های بالاتر را نیز داشته باشید.»

احتمالاً این جمله را شنیده‌اید که برای رسیدن به موفقیت به یک درصد نبوغ و ۹۹ درصد پشتکار نیاز دارید یا شاید در مورد ایده ۱۰ هزار ساعت هم چیزهایی شنیده باشید. از هر طرف که به این دو مثال نگاه کنید، یک پیام برای شما دارند: موفقیت حاصل سختکوشی است. اگر در مسیر اهدافتان با تمام وجود تلاش نکنید، هرگز موفق نمی‌شوید.

۱۳- برای دنبال کردن آنچه می‌خواهید، به‌اندازه کافی شجاع باشید

استیو جابز(Steve Jobs)، بنیان‌گذار شرکت اپل می‌گوید: «برای دنبال کردن احساس و شهود خود شجاعت داشته باشید. آنها می‌دانند که دقیقاً به دنبال چه چیزی هستید. هر چیزی غیر از این در اولویت دوم است.»

در یونان باستان، گروهی از خردمندان در معبد دلف زندگی می‌کردند. هرکسی می‌خواست آینده‌اش را بداند یا مشورت بگیرد، از فقیرترین افراد جامعه گرفته تا پادشاهان به دیدن آنها می‌رفت. در بالای درگاه معبد نوشته‌ شده بود «خودت را بشناس».

اگر به چیزی اعتقاد داشته و به آن تمایل داشته باشید، احتمالاً ایده‌ای هم برای رسیدن به آن خواهید یافت. اگر حتی این‌گونه هم نباشد، بازهم ممکن است به‌طور فطری بدانید که چه چیزهایی درراه رسیدن به موفقیت به شما کمک می‌کند و یا چه چیزهایی از مسیر دورتان می‌کند. درست مثل زمانی که به‌طور غریزی خطر را تشخیص می‌دهید حتی اگر همه‌چیز امن به نظر برسد. درنهایت، باید به حس درونی‌تان اعتماد کنید.

ممکن است متوجه شده باشید که بسیاری از آموخته‌های بالا مشابه‌اند و بیشترشان بر توسعه روحیه مثبت تأکید دارد. مشخص است که کلید رسیدن به موفقیت، در آنچه آرزویش را دارید، این است که ازلحاظ ذهنی به خواسته‌تان نزدیک شوید. علاوه بر این، اهمیتی ندارد که در کدام مرحله از زندگی به سر می‌برید، هنوز هم می‌توانید تغییرات مثبت ایجاد کنید و موفقیت را از آن خود کنید. با انجام دادن این کار، تولدی دوباره را تجربه خواهید کرد.

حقوق همشهری‌آنلاین متعلق به موسسه همشهری است

Copyright © 2020 HamshahriOnline, All rights reserved


همشهری محلهDownloads-icon

چکار کنیم تا در زندگی موفق تر شویم؟

تاکنون با این موضوع برخورد کرده اید که به خودتان واکنش نشان می دهید و یا تغییرات را به گونه ای انجام می دهید که کمتر حس خوب و رضایتی احساسی می کنید. انسان در طول تاریخ همیشه به دنبال این موضوع بوده است که بر موضوعات مختلف چیره شود و پیشرفت کند. ما نیز در این مطلب روش هایی را مطالعه می کنیم که چکار کنیم که انسانی موفق تر شویم؟

بگذارید تا اول از همه به شما خیلی شفاف بگوییم که اگر تصور می کنید که تا زمانی که به اهدافتان نرسید یک بازنده هستید، هیچ وقت موفق نخواهید شد. این سوال ها را از خودتان بپرسید:

یک راه این است که از افرادی که توانسته اند به موفقیتی برسند، درس بگیرید. مثلا کتاب هایی از افرادی که توانسته اند به موفقت برسند، بخوانید. اگر که می خواهید تجارتی را بخوانید، کتاب هایی از افرادی را بخوانید که با موفقیت توانسته اند تجارتشان را شروع کنند. اگر می خواهید دکتر شوید، کتاب بخوانید و ببینید که روش راه پیدا کردن به مدارس پزشکی چیست. اگر می خواهید وزن کم کنید، مطالب زیادی در این مورد وجود دارند و…

بله، انسان ها یک هدف مشترک دارند، همه ما می خواهیم در زندگی و یا کسب و کار خود موفق باشیم! اما خوشبختانه برای بسیاری از ما، موفقیت ذاتی نیست! این خانواده ما، دوستان یا مخاطبان نیستند که ما را قادر به انجام کارهای فوق العاده می کند.

چگونه همیشه موفق باشیم

برای موفقیت در زندگی و انجام کارهای فوق العاده باید به خودتان نگاه کنید! شما در حال حاضر، موجودی سرشار از پتانسیل و توانایی هستید که اگر به درستی مهار و هدایت شوید، قادر به انجام امور فوق العاده خواهید بود.

کلیدهای موفقیت برای تغییر زندگی شما همواره یکسان بوده است.

این فرمول کلید موفقیت شماست و تقریبا هر کسی که تا به حال آن را امتحان کرده، به هدف خود رسیده است. پیروی از این کلید ها شما را تکامل و رشد می دهد تا به شخص فوق العاده ای تبدیل شوید.

رویا پرداز ها فقط رویا پردازی می کنند ولی افراد موفق، عمل می کنند و این دقیقا قسمتی از ماجرا است که بسیاری نادیده می گیرند. به جای این که دنبال وقت و زمان مناسب باشید، از زمانی که حالا در اختیارتان است استفاده کنید و به فکر رخداد معجزه نباشید.

بیشتر وقت ها زمانی که احساس ناامیدی و ناراحتی می کنیم، به جای اینکه بابت کارهایی که تاکنون درست انجام داده ایم به خودمان اعتماد کنیم، تنها روی مسائل منفی و اشتباهاتی که مرتکب شده ایم تمرکز می کنیم. حتی اگر بعضی کارها را خراب کرده اید، برای کارهایی که تا حالا به خوبی انجام داده اید به خودتان اعتماد کنید.

خود را دست کم نگیرید و نگویید من به هیچ دردی نمیخورم! درست است این یکی از بیماری های رایج ایرانی ها است که خود را دست کم میگیرند و یا گاهی اعتماد به نفس الکی دارند که اصطلاحاً از آن ور پشتبام افتاده اند! نگویید نمی توانم کاری انجام دهم! البته که انجامش میدی! شما می توانید از نقاط قوت شخصیت خود برای حمایت از خودتان به عنوان تبدیل خود به یک فرد بهتر استفاده کنید.

لیستی از مواردی که در مورد خودتان دوست دارید را بنویسید و آن را در جایی که می توانید ببینید قرار دهید. در این لیست می توانید اهداف، خرید لوازم جدید و… را بنویسید که برای رسیدن به آنها بسیار اشتیاق دارید.

این لیست زمانی که احساس ناتوانی می کنید به کمک شما می آید و به شما کمک می کند که توانایی هایی خود را به یاد بیاورید.

وقت آن است که شما چیزهایی را که در مورد خودتان دوست ندارید بنوسید! مهم است که تشخیص دهید که در آن موارد شما می توانید بهبود پیدا کنید تا بتوانید اقدامات لازم را برای تغییر در خود انجام دهید.

با این حال، به یاد داشته باشید، همانطور که لیست خو را آغاز می کنید، این به معنای آن نیست که شما خود را ناتوان بدانید. در حقیقت، به معنای آن است که اینکار قرار است شما را قدرتمند کند!

شما متوجه خواهید شد که چیزهایی منفی در زندگی، زمانی که پنهان شده اند، بیش از زمانی که آنها به رسمیت شناخته می شوند، کنترل بیشتری نسبت به شما دارند.

سعی نکنید در یک زمان چند کار با هم انجام دهید! اگر شما غرق شوید، ممکن است تمرکز خود را از دست بدهید. انتخاب چیزی که در لیست شماست که بیشتر شما را درباره خودتان نا امید کرده، یک ایده عالی است.

این باعث می شود شما پس از انجام سخت ترین کار احساس کنید که شما در بالای قله هستی و همچنین بقیه لیست خود را به آسانی می بینید.

این چیزی است که شما می توانید در صبح هنگام بیدار شدن و در شب قبل از رفتن به رختخواب انجام دهید. چیزی را که دوست دارید در روز آینده انجام دهید را انتخاب کنید، مثلاٍ من در کار بیشتر صبور خواهم بود. یا من در زمان رسیدن استرس، آرام خواهم بود.به جای منفی هایی مانند ” من نمی خواهم” از کلمات مثبت مانند “من می توانم” استفاده کنیم. دقت کنید که انتخاب کلمات بسیار مهم است.

هنگامی که روحیه تان ضعیف است اجازه ندهید افکار و احساسات منفی آزارتان بدهند. حتی تنها برای چند ساعت در روز افکار منفی را از خودتان دور کنید و فقط روی جوانب مثبت زندگی تان تمرکز کنید.

چقدر به اهداف خود متعهد هستید؟ برای موفقیت در کار و زندگی شما مسیرهای مختلفی را طی می کنید. این مسیر همیشه هموار نیست و ممکن است بسیار پر فراز و نشیب باشد! چیکار می کنید؟ از هدف خود دست می کشید؟ انگیزه خود را از دست می دهید؟

اگر به خودتان متعهد شوید که باید به هدفی که می خواهید برسید، در شرایط سخت انگیزه خود را از دست نمی دهید!

هیچ چیز به اندازه اینکه «خودتان را باور کنید» به موفقیت تان تحقق نمی بخشد. اگر قرار است به چیزی شک کنید به افکار منفی و ضعف هایتان شک کنید و باور کنید در رسیدن به همه اهداف تان موفق خواهید بود.

 

همه انسان ها ممکن است هنگام انجام کار، دچار حواس پرتی شوند. مسلما کار دشواری است که ساعت ها بدون وقفه، روی انجام یک کار تمرکز کنید، اما بعضی از افراد قادر به انجام این کار هستند. سؤال اصلی این است: چرا آنها می توانند روی کارشان تمرکز کنند، اما شما نمی توانید؟

برای کنترل حواس پرتی، باید توانایی ها و اراده خود را برای تقویت تمرکز به کار بگیریم. اگر بر روی کاری که انجام می دهید مترکز شوید، حواس پرتی به سراغ شما نمی آید.

کلام آخر:

انگیزه ندارید؟ زیرا شما تنبل هستید یا هدف ندارید. حتی بزرگترین ستارگان، ثروتمندترین بازرگانان و ورزشکاران گاهی انگیزه خود را از دست می دهند. اما چیزی که به آنها انگیزه می دهد، کنجکاوی برای بهتر شدن است! بنابراین بالاتر از همه، کنجکاو باشید، و این شما را به سمت اهداف و موفقیت هدایت می کند.

آیا خواندن این مطلب برای شما مفید بود؟

برای حمایت از محتوایی که می‌پسندید، لطفاً به اشتراک بگذارید:

آخرین مطالب را در ایمیل خود دریافت کنید.

کپی بخش یا کل هر کدام از مطالب زوم لایف تنها با رعایت شرایط استفاده از مطالب، امکان‌پذیر است.

ورود کاربران

راه اندازی یک کسب و کار جدید کار سختی نیست، اما نیاز است تخصص لازم را داشته باشید. همراه با تخصص، باید در رفتار و طرز تفکر خود تغییراتی به وجود آورید تا به موفقیت تان کمک کند. در ادامه چندین نکته‌ی مهم را بیان می کنیم که رمز و راز انسان‌های موفق است. با یوکن همراه باشید تا به تمام چیزهایی که برای موفقیت در کسب و کارتان نیاز دارید، دست پیدا کنید.

 

منبع: inc

آیا به نظر شما این مطلب مفید بود؟

ممنون بابت مطالب مفید تان .

چگونه همیشه موفق باشیم
مطالب مفیدی بودمجله موفقیت یوکن، مجله ای است ویدیویی که تلاش می کند هر آنچه انسان های موفق درباره موفقیت از دیروز تا به امروز تجربه کسب کرده اند را به آسان ترین شکل ممکن در اختیار شما بگذارد. هدف ما در یوکن گردآوری بروزترین روش های موفقیت فردی، سازمانی و تجاری است تا مرجع کاملی باشیم برای مخاطبین و افرادی که سعی دارند موفق شوند.

دیجی رو – دنیای تکنولوژی | آخرین اخبار تکنولوژی

گلکسی زد فولد 3 و زد فلیپ 3 چه زمانی رونمایی خواهند شد؟

عینک واقعیت افزوده اپل علاقه کاربر به محتوا را نیز تشخیص خواهد داد!

پردانلودترین برنامه های سال 2021 معرفی شدند؛ تلگرام و تیک تاک در صدر

کشف یک گونه جدید و بسیار کوچک از آفتاب پرست ها

چگونه همیشه موفق باشیم

آموزش حذف اکانت تلگرام در اندروید، آی او اس و ویندوز

آموزش فعال کردن ثانیه شمار در ساعت ویندوز 10

معرفی چند ابزار رایگان برای تست سرعت و ظرفیت کارت های حافظه

آموزش حذف اکانت واتساپ در اندروید و آی او اس

بررسی کوتاه گلکسی اس 21 پلاس؛ پرچمدار بینابینی سامسونگ!

بررسی کوتاه ردمی نوت 9 تی؛ یک گوشی اقتصادی و جذاب دیگر از ردمی

بررسی کوتاه گلکسی ای 42 فایو جی؛ تجربه فایو جی با حداقل هزینه

بررسی کوتاه پوکو ام 3؛ محصولی میان‌رده با کیفیت بالا و قیمت پایین


معرفی بهترین گوشی های سامسونگ در سال 2021

چهار هسته‌ای یا هشت هسته‌ای؟ کدام یک برای شما بهتر است؟


معرفی بهترین گوشی های گیمینگ بازار

معرفی قویترین لپ تاپ های بازار در سال 2020

با عجیب‌ترین سنت‌های سال نو در کشورهای مختلف آشنا شوید

دنیای فناوری در سال 2021 چه دستاوردهایی خواهد داشت؟

آیا شهر گمشده آتلانتیس واقعاً وجود داشته است؟


آیا خرس‌ها واقعاً عاشق عسل هستند؟

این مهم نیست که شما چند سال دارید یا اهل کجا هستید و یا چه کاری برای گذران زندگی انجام می‌دهید. آنچه اهمیت دارد این است که همه‌ی ما انسانها یک ویژگی مشترک داریم و آن میل به موفقیت است. تعریف هر فردی از موفقیت متفاوت بوده و ممکن است شخصی موفقیت را در این بداند که همسری عاشق و وفادار یا پدر و مادری مراقب و مسئولیت پذیر باشد، حال آنکه بیشتر مردم موفقیت را با شهرت، ثروت و قدرت برابر می‌دانند.

همه‌ی ما می‌خواهیم برای داشتن یک زندگی راحت به موفقیت برسیم،  از نظر مالی آزادی داشته باشیم، اتومبیل خوبی برانیم و در خانه‌ای زیبا زندگی کنیم. با این حال اگر چه موفقیت دست یافتنی است اما به آسانی به دست نمی‌آید.

راهکارها و راهنمایی های بسیاری در مورد چگونگی دستیابی به موفقیت در زندگی در جهان پیرامون ما وجود دارد. اما بهترین راه برای رسیدن به موفقیت بی‌شک دنبال کردن قدم به قدم افراد موفق است. در این مقاله 13 راهنمایی افراد موفق و مشهور جهان گنجانده شده است، پس در ادامه با دیجی رو همراه باشید.


بزرگترین خطر برای بیشتر ما این نیست که هدف‌های بسیار بزرگ داشته باشیم و شکست بخوریم. بلکه این است که هدف‌های کوچک را انتخاب کنیم و به آنها دست یابیم. از میکل آنژ، هنرمند بزرگ دوره‌ی رنسانس

شما می‌دانید در جاده موفقیت هستید اگر کاری را که مایل هستید انجام دهید و برای آن پولی دریافت نکنید. از اپرا وینفری

همواره یک درگیری تغییرناپذیر، یک نبرد دائمی بین  جنگ و صلح در محل کار و در زندگی وجود دارد. با این وجود نمی‌توان بر هیچکدام تسلط یافت اما می‌توان بر آنها اثر گذاشت. حال شما چه کاری انجام می‌دهید وقتی این کلید موفقیت است. از فیل نایت، مدیر عامل شرکت نایک

شکست تنها فرصتی برای آغاز دوباره است، اما این بار باید هوشمندانه‌تر عمل کرد. از هنری فورد، بنیانگذار شرکت فورد

من در گذشته تصمیمی گرفتم تا بتوانم به موفقیت برسم. وقتی که من عزم انجام کاری را داشتم که می‌توانستم انجام دهم، هیچ ساعتی ، هیچ مقداری از پول و یا هیچ کاری نمی‌توانست از رسیدن به مقصود مرا باز دارد. من آن را انجام می‌دادم زیرا که می‌دانستم به نفع من است. من میدانم موفقیت چگونه بدست می‌آید. از سرهنگ سندرز، بنیانگذار KFC

مدت زمانی است متوجه شده‌ام که افراد موفق به ندرت کنار می‌نشینند تا اتفاقات به خودی خود در مورد آنها رخ دهد. آنها بیرون می‌روند و خودشان اتفاقات را باعث می‌شوند. از لئوناردو داوینچی، رنسانس نابغه

مهمترین عنصر در کسب موفقیت این است که بدانیم چگونه با مردم کنار بیاییم و همراه شویم. از تئودور روزولت، رئیس جمهور آمریکا

یک فرد با یک ایده جدید تا زمانی که این ایده موفق است، مانند یک اهرم عمل می‌کند. از مارک تواین، نویسنده مشهور

اگر شما می‌توانید رویای چیزی را ببینید پس شما می‌توانید آن را انجام دهید. از والت دیزنی، بنیانگذار شرکت والت دیزنی

هیچ چیزی نمی‌تواند فردی را با نگرش ذهنی درست از رسیدن به هدف بازدارد، همچنانکه هیچ چیزی بر روی زمین نمی‌تواند به انسانی با نگرش ذهنی اشتباه کمک کند. از توماس جفرسون، رئیس جمهور آمریکا

اجازه ندهید هیچ احساس دلسردی شما را شکار کند، اینگونه در پایان، موفقیت از آن شماست. از آبراهام لینکلن

برای پیروی از قلب و درک خود شجاعت داشته باشید، چرا که آنها هر طور که هست قبل از آنکه بدانید واقعا چه چیزی می خواهید انجام دهید کمکتان می‌کنند. بقیه‌ی چیزها فرعی است. از استیو جابز، از بنیانگذاران اپل

 

خانواده دیجی رو جایی است که کلمات و دیجی رو در آن معنا پیدا می کند، جایی است که تمامی اعضا دست به دست هم داده تا اثری ماندگار در دنیای تکنولوژی به جا بگذارند.

آشنایی با 10 عاملی که باعث خاص بودن و تفاوت افراد می‌شود

چگونه همیشه موفق باشیم

18 مانعی که برای رسیدن به موفقیت باید از آن‌ها عبور کنید

چطور بزرگترین شکست استیو جابز به ما درس موفقیت می‌دهد؟

7 نکته کاربردی و مهم برای غلبه بر چالش‌های زندگی


امکان ثبت دیدگاه وجود ندارد

آخرین‌ اخبار

گلکسی زد فولد 3 و زد فلیپ 3 چه زمانی رونمایی خواهند شد؟

عینک واقعیت افزوده اپل علاقه کاربر به محتوا را نیز تشخیص خواهد داد!

پردانلودترین برنامه های سال 2021 معرفی شدند؛ تلگرام و تیک تاک در صدر

کشف یک گونه جدید و بسیار کوچک از آفتاب پرست ها

گلکسی ام 12 معرفی شد؛ باتری 6000 میلی آمپر و دوربین چهارگانه

گلکسی اف 62 با باتری عظیم 7000 میلی آمپر و قیمت مقرون به صرفه در راه…

دیجی فکت

حقایقی جالب و خواندنی در مورد سنگ های قیمتی

حقایقی جالب و شنیدنی در مورد کار کردن در گوگل


چند نکته جالب و خواندنی در مورد پیتزا

48 نکته‌ خواندنی درباره نابغه موسیقی، بتهوون

دیجی 10

با 10 مورد از بزرگترین حیوانات جهان آشنا شوید

جذاب‌ترین و برترین فیلم های تاریخ با پایانی مبهم

با بزرگ‌ترین امپراطوری‌های تاریخ آشنا شوید

با 10 مورد از حیرت انگیزترین دستاوردهای هوش مصنوعی آشنا شوید

گلکسی زد فولد 3 و زد فلیپ 3 چه زمانی رونمایی خواهند شد؟

عینک واقعیت افزوده اپل علاقه کاربر به محتوا را نیز تشخیص خواهد داد!

پردانلودترین برنامه های سال 2021 معرفی شدند؛ تلگرام و تیک تاک در صدر

کشف یک گونه جدید و بسیار کوچک از آفتاب پرست ها

آموزش حذف اکانت تلگرام در اندروید، آی او اس و ویندوز

آموزش فعال کردن ثانیه شمار در ساعت ویندوز 10

معرفی چند ابزار رایگان برای تست سرعت و ظرفیت کارت های حافظه

آموزش حذف اکانت واتساپ در اندروید و آی او اس

بررسی کوتاه گلکسی اس 21 پلاس؛ پرچمدار بینابینی سامسونگ!

بررسی کوتاه ردمی نوت 9 تی؛ یک گوشی اقتصادی و جذاب دیگر از ردمی

بررسی کوتاه گلکسی ای 42 فایو جی؛ تجربه فایو جی با حداقل هزینه

بررسی کوتاه پوکو ام 3؛ محصولی میان‌رده با کیفیت بالا و قیمت پایین


معرفی بهترین گوشی های سامسونگ در سال 2021

چهار هسته‌ای یا هشت هسته‌ای؟ کدام یک برای شما بهتر است؟


معرفی بهترین گوشی های گیمینگ بازار

معرفی قویترین لپ تاپ های بازار در سال 2020

با عجیب‌ترین سنت‌های سال نو در کشورهای مختلف آشنا شوید

دنیای فناوری در سال 2021 چه دستاوردهایی خواهد داشت؟

آیا شهر گمشده آتلانتیس واقعاً وجود داشته است؟


آیا خرس‌ها واقعاً عاشق عسل هستند؟

چگونه فردی موفق باشیم ..شاه کلید موفقیت

قبل از خواندن مطالب زیر …حتما از سایت های زیبای زیر حتما دیدن نمایید

    www.takcarpet.blogfa.com      www.takcarpet.ir 

چگونه موفق باشيم؟وقتي که از واژه‌ي موفقيت صحبت به ميان مي‌آيد، براي اکثر افراد بي‌درنگ تصويري از پول فراوان تداعي مي‌شود. گرچه مفاهيم ديگري هم مي تواند تحت واژه‌ي موفقيت قرار بگيرد. از قبيل: زمان، دوست داشتن و عشق ورزيدن، آسايش، زيبايي آگاهي، سلامتي وحتي پول.در صورتي که هميشه براي آنچه که مي‌خواهيد شتابزده عمل کنيد و معتقديد که زمان به سرعت مي‌گذرد و وقت کافي وجود ندارد، شما فردي هستيد که با کمبود زمان مواجه است. اگر احساس مي کنيد که موفقيت فراتر از توان شماست، هرگز نخواهيد توانست به آن دست يابيد. اگر تصور داريد که زندگي پر مشقت و پردردسر است، هيچ گاه روي آسايش و آرامش را نخواهيد ديد. اگر فکر مي‌کنيد که هيچ نمي‌دانيد و قادر نيستيد تا اوضاع را درک کنيد، در اين صورت به حکمت و رمز جهان مرتبط نخواهيد بود و موفق نخواهيد شد. اگر کمبود عشق، محبت و دلبستگي را در زندگي احساس کنيد برايتان دشوار خواهد بود تا عشق و دوست داشتن را در زندگي خود وارد کنيد. و اما در مورد زيبايي؛ زيبايي در اطراف ما به وفور وجود دارد آيا اين زيبايي ها را که فراوان بر روي زمين ما گسترده است مي بينيد ويا همه چيز در نظر شما زشت و بي‌مصرف مي‌آيد. وضع جسمي و روحي شما چگونه است. آيا هميشه احساس کسالت مي کنيد؟ و يا به راحتي سرما مي خوريد؟ احساس درد فراوان داريد؟ سرانجام به پول مي‌رسيم. بسياري بيان مي‌دارند که در زندگي آنها پول کافي وجود ندارد و يا از درآمد ثابت و يکنواخت گله مندند افراد هميشه در اين فکرند که اين را مي‌خواهيم و يا بايد فلان چيز را به دست آوريم، واقعيت اين است و بايد بپذيريم که موفقيت و ثروت در اطراف ماست. زماني که چيزي را مي‌خواهيم و آن را به دست نمي‌آوريم، تا اندازه‌اي خودمان در عدم موفقيت دخيل هستيم. اگر ديدمان نسبت به زندگي کوته باشد، زندگي نيز به ما خست نشان خواهد داد…

 

چگونه همیشه موفق باشیم

چگونه فردي موفق محسوب شويم

هرفردي موفقيتهاي خويش را براساس يك مقياس نسبي مورد سنجش قرار مي دهد. مـوفـقـيـتـهاي كـوچـك بـرخي اشخاص درنظر برخي ديگر ممكن است بزرگ جلوه نمايد؛اين كاملا بستگي بنوع تربيت، تحصيلات و شرايط مـوجود در زندگي شما دارد.تا زمانيكه به اهداف خود دست يافته و براي بهترين بودن سختكوشي مي كـنـيـد، فـردي موفق محسوب ميشويد. اين اصل مطلب است.با اين حال افرادي نيز وجود دارندكه نمي توانـندبه سطـح رضايت بخشي ازموفقيت دست يابند.ضعفهاي شخصيتي و يـا خـصوصـيات از پـيـش تعيين شده زندگي آنها، مـوانـع اصـلي راه چنين انسانهايي بشمار مي رود. اگر در زندگي خـود شـرايـط دشـواري را تـجربه كرده ايد، نگاهي به اين صفات و موقعيت ها بيندازيد تا ببينيد در حال آماده نمودن خود براي شكستهاي بيشتر ميباشيد يا خير.
پشت گوش اندازيممكن است يكي از اصليترين اهريمنان عامل نابودي شما در تحصيل و زندگي شغلي، طفره رفتن و به تعويق انداختن امور بوده باشد.افرادي كه علامت مزمن اين ”بـيـمـاري” در آنها ديده ميشود، مايلند با اين جملات توجيه كننده كه ” تمام كردنش كاري نخواهد داشت” و يا ”نگران نباش، وقت براي انجام دادنش بسيار است”، كارها و وظايفشان را براي هميشه از سر خود باز كرده و به تعويق بيندازند.اگر كاري در حد و اندازه قابليتهايتان به شما روي آورد ولي به دليل عذر و بهانه هاي ذكر شـده از انجام آن ممانعت بعمل آورديد، قطعا” پشت گوش اندازي مشكل اصـلي بـوده و بايد مرتفع گردد. احساس ميكنيد كه زمان در اختيار شما اسـت، اما هنگامي كـه وقـت موعود نزديك مي شود، براي اتمام كار بسرعت هجوم مي آوريد و نتيجه آن خواهد شد كه آن طور كه در ابتدا مد نظرتان بود از انجام عمل مورد نظر باز خواهيد ماند.فرد پشت گوش انداز معمولا انساني تنبل و سست مي باشد. او براي همه چيز عذر و بهانه داشته و با اينكه توانايي و ابزار انجـام امـور را در اختـيـار دارد، از اتـمام آنـها طـفره مي رود. كار كردن با چنين اشخاصي غير قابل تحمل است و نه تنها كاستي و سستي آنها باعث اختلال در كارها ميگردد، بلكه كارمندان فعال ديگر نيز مـمكـن اسـت به چنـين خصيصه اي دچار شده و رويه آنها را در پيش بگيرند.ترس از موفقيتمانع اصلي ديگر واهمه داشتن از موفقيت است. با اينكه چنين افرادي دقيقا” مي دانند كه براي موفق شدن به چه چيزي نياز دارنـد، امـا بدليل داشتن ترس از موفقيت قادر به رسيدن به اهداف والاي خود نيستند. در نـظـر ايـشـان راه پـيـش رو، مـخـوف و رعـب آور ميباشد. نگراني از آينده و همه مسائلي كه در نهايت گريبانگير او خواهد شد، منجر به فقدان بصيرت و بازماندن آنها مي گردد؛ مـخـاطرات ذاتـي روند تجارت، رام نشدني بنظر خواهد رسيد.فرصت هاي ترقي در محل كار ممكن است پيش بيايند، اما فردي كه از موفقيت وحشت داشته باشد قادر به گرفتن ترفيع نخواهد بود. او بهانه مي آورد كه مسؤليـتـهـاي شـغـل جديد زياد و خارج از توانايي هايش است. اينگونه اشخاص ميلي به بالارفتن از پله هاي ترقي ندارندوقتي آينده نا معلوم باشد، اين وحشت شدت بيشتري پيدا ميكند. بايد پذيرفت افــرادي كه داراي چنين ترسي نميباشند روزهايي پيش رو دارند كه در آنها آينده ترسناك جــلوه مينـمايد، بنابراين ميتوان متوجه شد اشخاصي كه فاقد مكانيزمي مناسب براي برخورد و رويارويي با چنين موقعيتي مي باشند، چگونه احساسي خواهند داشت.تشخيص و حل اين مشكل آسان تر از برخورد با پشت گوش انـدازي است. بـا كمي هم محوري و اندكي صبر و شكيبايي فردي كه از پذيرش مسؤليتهايي كــه موفقيـتـش را به همراه خواهد داشت وحشت دارد، ميتواند شرايط را به نفع خود تغيير دهد.وسواسافراد موفق داراي خصوصيتي مشترك هستند و آن قابـليـت تمركز بر انديشه هاي بـزرگ ميباشد. براي بسياري اتخاذ چنين ديدگاهي مشكل است چرا كه خود را كاملا” محدود و متعهد به انجام كارهاي جزئي و كوچك ميـنمايند. تلاش زياد براي انجام كارهاي جزئي زيان آور است چرا كه زاويه ديد را محدود خواهد كرد. اگر براي اتمام هر كار كوچكي مصر باقي بمانيد، هرگز قادر نخواهيد بود به اهداف والاي خود دست پيدا نماييد.اگر يك كارفرما كاري را به يكي از كارمندان سخت كوش خود محول كرده و آن كارمند ديد وسيع نداشته باشد، بطور يقين كارمند مربوطه در مورد هر موضوع بي اهميت آن پروژه دچار تنش و فشار رواني شده و در به نتيجه رساندن كار دچار كندي خواهد گـرديد. ايـن حالت در اصطلاح احساس وسواس فكري-علمي ناميده و بـاعـث كـاهـش قـابل ملاحظه خلاقيت و كارايي مي شود.اينگونه افراد،سخت كوشي و تلاش زياد را لازمه زندگيشان دانسته اما عزم و اراده خود را براي كاربرها و مصارف مفيد بكار نميبندند. تنظيم دقيق مهارتهاي مديريـت زمـانـي در برطرف كردن اين مشكل كمك فراواني خواهد نمود.نا امنيافراد ضعيف و سست بنيان بعلت داشتن احساس ناامني،در كارشان پيشرفتي حاصل نميگردد. شايد يكي از دلايل عدم موفقيت اينگونه انسانها در بي ميلي آنها براي نشان دادن برش از خودشان نهفته شده باشد. علت ترس نيست؛ فقدان اطميـنان و اعـتـمـاد باعث عقب ماندن آنها ميگردد. براي مثال عدم برخورداري از تجربه در بخشي بخصوص، مي تواند موجب پديد آمدن احساس عدم اعتماد به نفس در فرد شود.مثال بيان شـده در قـسمت قبل در اين مورد نيز قابل بيان است با اين فرق كه كارمند از هـمـان ابـتـدا اصلا” از انـجـام كـار مـحولـه امـتـنـاع ورزيـده و با بهانه آوردنهاي گوناگون به كار فرماي خود اينگونه القا ميكند كه نمي تواند از عهده چنين مسؤليتهايي برآيد.در اينـجا نـيـز مـسئله هزينه فرصت از دست رفته مطرح است. برخي افراد مايل نيستند براي پيـشرفت و تـرقي دادن مـوقـيـعت شـغلـيـشان در زمان مـحدود خـود بـه داد و ستد بپردازند اما اينگونه گزينه ها و پيشنهادات كاري بخشي از زندگي مـحسـوب ميـگـردنـد. بنابراين ببينيد كه چه چيزي براي شما بيشتر اهميت دارد و با اطمينان خاطر تصميمـي مناسب بگيريد.اطرافيانممكن است شما همه شرايط لازم براي منعكس نمـودن فردي موفق از خود را دارا باشيد، اما آيا دوستانتان شـما را در اين راه همراهي ميكنند؟ ممكن اسـت آنـها ديـدگـاه مـتـفـاوت و مـتـضـادي از مـوفـقيت نسبت بشـما داشـتـه باشند. ( و يا اصلا” ديـدگاهي نداشته باشند )دوسـتـان به علت تاثيرات منفي راه رسيدن بـه موفـقيـت را برايتان سخت و دشوار ميكنند.برخي از اطرافيان حتي ممكن است متوجه پـتـانـسيـل واستعدادهاي نهاني شما نشده و باعث زمين خوردگي وترديد در قابليتها و تواناييها گردند. حتي براي نامزد و يا همسرتان ممكن است اين تصور بوجود آيد كه توانمنديهاي شما هنـوز بـراي خودتان ثابت نشده و اين ميتواند به بدبيني آنها نسـبت بـه آيـنـده تان منجر گردد. اين موضوع ممكن است باعث نا اميدي و تضعيف روحيه شود، اما بياد داشته باشيد كه نبايد ديگران را مقصر بدانيد؛ شما فقط يك قرباني بيگناه نيستيد.با وجود ابراز بي اعتنايي آنها هنگام بيان ايده هاي كاري جديدتان،بخاطر داشـته باشيد كه اين شما هستيد كه چنين همراهاني را در آن لحـظـه و لـحـظـات آتي براي خود برگزيده ايد.اگر اين گونه روابط دوستي برايتان اهميت دارد، كاري كه بايد انجام دهيد همسو نمودن دوستانتان با سيستم و خط مشي خود است.چنانچه توانـستـيد متقاعدشان كـنيد كه انساني شايسته اعتماد و اطمينان ميباشيد، آنها را دوستان واقـعـي خـود دانسته و در غير اينصورت براي هميشه از زندگي خود بيرونشان كنيد.فقدان منابعهيچ چيزي ناهنجار تر از اين مـوضـوع نـيست كه انسان با وجود داشتن همه قابليـتهاي لازم جـهت رسـيدن بـه مـوفقيت، فقط بخاطر عوامل خارج از كنترل خود، از پيشرفـت باز ماند. فقدان منابع مالي و يا كمبود زمان بدليل نگهداري از خانواده و يا مسؤليتهاي ديگر ميتواند يك قاتل واقعي باشد. رشد كـردن زيـر خـط فقر و يا تامين نمودن نزديكاني كه به شما نيازمند هستند، آينده را بسيار متفاوت از آن چـيـزي كـه در تصـورتـان بوده ترسيم خواهد نمود.بسياري از مواقع بـدنـيـا آمدن يك بچه و يا بيماري ناگهاني افراد خانواده باعث لغو شدن برنامه ها و بازماندن انسان از عملي كردن اهـدافـش خـواهـد شد. اين هم يكي ديگر از حقايق تلخ زندگي است كه هميشه امور بر وقف مراد آدمي نمي باشد.البته بايد دانست كه موفقيت نه فقط بر اساس مقياسهاي متفاوت، بـلـكه در مـكانهـا و شرايط گوناگون نيز مورد سنجش قرار ميگيرد. موفقيت مالي ممكن است هدف اصلـــي شما باشد، اما پدري خوب و كارمندي سخت كوش بودن براي تامين كردن يك خانـــواده نوپا نيز به همان اندازه پر معني و ارزنده است. بايد پذيرفت كه زندگي و هدفهـاي مــورد نظر انسان ممكن است دستخوش تغييرات قرار بگيرند كه در اين شرايط، تـوانـايي شما در تطبـيق خود با اين تغييرات يك مقياس بزرگ موفقيت بشمار ميرود.نياز به ديدگاهي درون نگريك معلم مدرسه، راهبه، افسر ارتش و سرايدار ميتوانند بطرق مختلفي مـوفق باشنـد. با اينكه موفقيت در كار ممكن است جذابتر از همه بنظر برسد، اگر در زمان مـورد انتـظار به آن دست نيافتيد، بيم ناك نگرديد. يـك قـدم بـه عـقـب بـازگـشـته و عـلـت را بـررسـي نماييد.خواه دوستانتان مقصر باشند و خواه اعتماد بنفستان، دقت كنيد كه قدمهاي صحيـحـي جهت بهينه نمودن فرصتها براي بدست آوردن موقعيتي موفقتر و راضي كننده تر برداريد

هرفردي موفقيتهاي خويش را براساس يك مقياس نسبي مورد سنجش قرار مي دهد. مـوفـقـيـتـهاي كـوچـك بـرخي اشخاص درنظر برخي ديگر ممكن است بزرگ جلوه نمايد؛اين كاملا بستگي بنوع تربيت، تحصيلات و شرايط مـوجود در زندگي شما دارد.تا زمانيكه به اهداف خود دست يافته و براي بهترين بودن سختكوشي مي كـنـيـد، فـردي موفق محسوب ميشويد. اين اصل مطلب است.با اين حال افرادي نيز وجود دارندكه نمي توانـندبه سطـح رضايت بخشي ازموفقيت دست يابند.ضعفهاي شخصيتي و يـا خـصوصـيات از پـيـش تعيين شده زندگي آنها، مـوانـع اصـلي راه چنين انسانهايي بشمار مي رود. اگر در زندگي خـود شـرايـط دشـواري را تـجربه كرده ايد، نگاهي به اين صفات و موقعيت ها بيندازيد تا ببينيد در حال آماده نمودن خود براي شكستهاي بيشتر ميباشيد يا خير.

پشت گوش اندازيممكن است يكي از اصليترين اهريمنان عامل نابودي شما در تحصيل و زندگي شغلي، طفره رفتن و به تعويق انداختن امور بوده باشد.افرادي كه علامت مزمن اين ”بـيـمـاري” در آنها ديده ميشود، مايلند با اين جملات توجيه كننده كه ” تمام كردنش كاري نخواهد داشت” و يا ”نگران نباش، وقت براي انجام دادنش بسيار است”، كارها و وظايفشان را براي هميشه از سر خود باز كرده و به تعويق بيندازند.اگر كاري در حد و اندازه قابليتهايتان به شما روي آورد ولي به دليل عذر و بهانه هاي ذكر شـده از انجام آن ممانعت بعمل آورديد، قطعا” پشت گوش اندازي مشكل اصـلي بـوده و بايد مرتفع گردد. احساس ميكنيد كه زمان در اختيار شما اسـت، اما هنگامي كـه وقـت موعود نزديك مي شود، براي اتمام كار بسرعت هجوم مي آوريد و نتيجه آن خواهد شد كه آن طور كه در ابتدا مد نظرتان بود از انجام عمل مورد نظر باز خواهيد ماند.فرد پشت گوش انداز معمولا انساني تنبل و سست مي باشد. او براي همه چيز عذر و بهانه داشته و با اينكه توانايي و ابزار انجـام امـور را در اختـيـار دارد، از اتـمام آنـها طـفره مي رود. كار كردن با چنين اشخاصي غير قابل تحمل است و نه تنها كاستي و سستي آنها باعث اختلال در كارها ميگردد، بلكه كارمندان فعال ديگر نيز مـمكـن اسـت به چنـين خصيصه اي دچار شده و رويه آنها را در پيش بگيرند.ترس از موفقيتمانع اصلي ديگر واهمه داشتن از موفقيت است. با اينكه چنين افرادي دقيقا” مي دانند كه براي موفق شدن به چه چيزي نياز دارنـد، امـا بدليل داشتن ترس از موفقيت قادر به رسيدن به اهداف والاي خود نيستند. در نـظـر ايـشـان راه پـيـش رو، مـخـوف و رعـب آور ميباشد. نگراني از آينده و همه مسائلي كه در نهايت گريبانگير او خواهد شد، منجر به فقدان بصيرت و بازماندن آنها مي گردد؛ مـخـاطرات ذاتـي روند تجارت، رام نشدني بنظر خواهد رسيد.فرصت هاي ترقي در محل كار ممكن است پيش بيايند، اما فردي كه از موفقيت وحشت داشته باشد قادر به گرفتن ترفيع نخواهد بود. او بهانه مي آورد كه مسؤليـتـهـاي شـغـل جديد زياد و خارج از توانايي هايش است. اينگونه اشخاص ميلي به بالارفتن از پله هاي ترقي ندارندوقتي آينده نا معلوم باشد، اين وحشت شدت بيشتري پيدا ميكند. بايد پذيرفت افــرادي كه داراي چنين ترسي نميباشند روزهايي پيش رو دارند كه در آنها آينده ترسناك جــلوه مينـمايد، بنابراين ميتوان متوجه شد اشخاصي كه فاقد مكانيزمي مناسب براي برخورد و رويارويي با چنين موقعيتي مي باشند، چگونه احساسي خواهند داشت.تشخيص و حل اين مشكل آسان تر از برخورد با پشت گوش انـدازي است. بـا كمي هم محوري و اندكي صبر و شكيبايي فردي كه از پذيرش مسؤليتهايي كــه موفقيـتـش را به همراه خواهد داشت وحشت دارد، ميتواند شرايط را به نفع خود تغيير دهد.وسواسافراد موفق داراي خصوصيتي مشترك هستند و آن قابـليـت تمركز بر انديشه هاي بـزرگ ميباشد. براي بسياري اتخاذ چنين ديدگاهي مشكل است چرا كه خود را كاملا” محدود و متعهد به انجام كارهاي جزئي و كوچك ميـنمايند. تلاش زياد براي انجام كارهاي جزئي زيان آور است چرا كه زاويه ديد را محدود خواهد كرد. اگر براي اتمام هر كار كوچكي مصر باقي بمانيد، هرگز قادر نخواهيد بود به اهداف والاي خود دست پيدا نماييد.اگر يك كارفرما كاري را به يكي از كارمندان سخت كوش خود محول كرده و آن كارمند ديد وسيع نداشته باشد، بطور يقين كارمند مربوطه در مورد هر موضوع بي اهميت آن پروژه دچار تنش و فشار رواني شده و در به نتيجه رساندن كار دچار كندي خواهد گـرديد. ايـن حالت در اصطلاح احساس وسواس فكري-علمي ناميده و بـاعـث كـاهـش قـابل ملاحظه خلاقيت و كارايي مي شود.اينگونه افراد،سخت كوشي و تلاش زياد را لازمه زندگيشان دانسته اما عزم و اراده خود را براي كاربرها و مصارف مفيد بكار نميبندند. تنظيم دقيق مهارتهاي مديريـت زمـانـي در برطرف كردن اين مشكل كمك فراواني خواهد نمود.نا امنيافراد ضعيف و سست بنيان بعلت داشتن احساس ناامني،در كارشان پيشرفتي حاصل نميگردد. شايد يكي از دلايل عدم موفقيت اينگونه انسانها در بي ميلي آنها براي نشان دادن برش از خودشان نهفته شده باشد. علت ترس نيست؛ فقدان اطميـنان و اعـتـمـاد باعث عقب ماندن آنها ميگردد. براي مثال عدم برخورداري از تجربه در بخشي بخصوص، مي تواند موجب پديد آمدن احساس عدم اعتماد به نفس در فرد شود.مثال بيان شـده در قـسمت قبل در اين مورد نيز قابل بيان است با اين فرق كه كارمند از هـمـان ابـتـدا اصلا” از انـجـام كـار مـحولـه امـتـنـاع ورزيـده و با بهانه آوردنهاي گوناگون به كار فرماي خود اينگونه القا ميكند كه نمي تواند از عهده چنين مسؤليتهايي برآيد.در اينـجا نـيـز مـسئله هزينه فرصت از دست رفته مطرح است. برخي افراد مايل نيستند براي پيـشرفت و تـرقي دادن مـوقـيـعت شـغلـيـشان در زمان مـحدود خـود بـه داد و ستد بپردازند اما اينگونه گزينه ها و پيشنهادات كاري بخشي از زندگي مـحسـوب ميـگـردنـد. بنابراين ببينيد كه چه چيزي براي شما بيشتر اهميت دارد و با اطمينان خاطر تصميمـي مناسب بگيريد.اطرافيانممكن است شما همه شرايط لازم براي منعكس نمـودن فردي موفق از خود را دارا باشيد، اما آيا دوستانتان شـما را در اين راه همراهي ميكنند؟ ممكن اسـت آنـها ديـدگـاه مـتـفـاوت و مـتـضـادي از مـوفـقيت نسبت بشـما داشـتـه باشند. ( و يا اصلا” ديـدگاهي نداشته باشند )دوسـتـان به علت تاثيرات منفي راه رسيدن بـه موفـقيـت را برايتان سخت و دشوار ميكنند.برخي از اطرافيان حتي ممكن است متوجه پـتـانـسيـل واستعدادهاي نهاني شما نشده و باعث زمين خوردگي وترديد در قابليتها و تواناييها گردند. حتي براي نامزد و يا همسرتان ممكن است اين تصور بوجود آيد كه توانمنديهاي شما هنـوز بـراي خودتان ثابت نشده و اين ميتواند به بدبيني آنها نسـبت بـه آيـنـده تان منجر گردد. اين موضوع ممكن است باعث نا اميدي و تضعيف روحيه شود، اما بياد داشته باشيد كه نبايد ديگران را مقصر بدانيد؛ شما فقط يك قرباني بيگناه نيستيد.با وجود ابراز بي اعتنايي آنها هنگام بيان ايده هاي كاري جديدتان،بخاطر داشـته باشيد كه اين شما هستيد كه چنين همراهاني را در آن لحـظـه و لـحـظـات آتي براي خود برگزيده ايد.اگر اين گونه روابط دوستي برايتان اهميت دارد، كاري كه بايد انجام دهيد همسو نمودن دوستانتان با سيستم و خط مشي خود است.چنانچه توانـستـيد متقاعدشان كـنيد كه انساني شايسته اعتماد و اطمينان ميباشيد، آنها را دوستان واقـعـي خـود دانسته و در غير اينصورت براي هميشه از زندگي خود بيرونشان كنيد.فقدان منابعهيچ چيزي ناهنجار تر از اين مـوضـوع نـيست كه انسان با وجود داشتن همه قابليـتهاي لازم جـهت رسـيدن بـه مـوفقيت، فقط بخاطر عوامل خارج از كنترل خود، از پيشرفـت باز ماند. فقدان منابع مالي و يا كمبود زمان بدليل نگهداري از خانواده و يا مسؤليتهاي ديگر ميتواند يك قاتل واقعي باشد. رشد كـردن زيـر خـط فقر و يا تامين نمودن نزديكاني كه به شما نيازمند هستند، آينده را بسيار متفاوت از آن چـيـزي كـه در تصـورتـان بوده ترسيم خواهد نمود.بسياري از مواقع بـدنـيـا آمدن يك بچه و يا بيماري ناگهاني افراد خانواده باعث لغو شدن برنامه ها و بازماندن انسان از عملي كردن اهـدافـش خـواهـد شد. اين هم يكي ديگر از حقايق تلخ زندگي است كه هميشه امور بر وقف مراد آدمي نمي باشد.البته بايد دانست كه موفقيت نه فقط بر اساس مقياسهاي متفاوت، بـلـكه در مـكانهـا و شرايط گوناگون نيز مورد سنجش قرار ميگيرد. موفقيت مالي ممكن است هدف اصلـــي شما باشد، اما پدري خوب و كارمندي سخت كوش بودن براي تامين كردن يك خانـــواده نوپا نيز به همان اندازه پر معني و ارزنده است. بايد پذيرفت كه زندگي و هدفهـاي مــورد نظر انسان ممكن است دستخوش تغييرات قرار بگيرند كه در اين شرايط، تـوانـايي شما در تطبـيق خود با اين تغييرات يك مقياس بزرگ موفقيت بشمار ميرود.نياز به ديدگاهي درون نگريك معلم مدرسه، راهبه، افسر ارتش و سرايدار ميتوانند بطرق مختلفي مـوفق باشنـد. با اينكه موفقيت در كار ممكن است جذابتر از همه بنظر برسد، اگر در زمان مـورد انتـظار به آن دست نيافتيد، بيم ناك نگرديد. يـك قـدم بـه عـقـب بـازگـشـته و عـلـت را بـررسـي نماييد.خواه دوستانتان مقصر باشند و خواه اعتماد بنفستان، دقت كنيد كه قدمهاي صحيـحـي جهت بهينه نمودن فرصتها براي بدست آوردن موقعيتي موفقتر و راضي كننده تر برداريد

 

 

افراد موفق کسانی هستند که ٬ از یک خود آگاهی واقعی بر خورداربوده

و در قبال پیش آمدهای ناگوار و سخت ٬ نیاز به داروهای آرام بخش را در

خود احساس نمی کنند !     افراد موفق و ماهر بخوبی خود را با مسائل

گوناگون زندگی تطبیق میدهند !

آنها خود را می شناسند و میدانند که چه نقشی را درزندگیشان ایفامی

کنند و تا چه حد استعداد دارند !   ما نیز میتوانیم شخصی موفق و خوش

بین باشیم ٬       بشرط اینکه :

چشم خود را بروی امکانات موجود و راهکارهای آن بخوبی باز کرده و در

تغیر وضع کنونی زندگی به نیروی کم نظیر باطنی خود متکی بوده و  با

توکل به ذات یکتا ٬ به آنچه که در سرنوشتمان بودیعه گذاشته شده ارج

نهیم ! و بدانیم که کلید اتکاء به نفس در وجو خودمان است ! مامیتوانیم

از همین امروز از عزت نفس بیشتری بر خوردار باشیم ٬   بشرط اینکه:

همیشه در زندگیمان آراسته و منظم باشیم ٬به نام خودوموقعیتمان ارج

نهیم ٬ در جلسات بحثی هر چند کوتاه داشته باشیم !     با حالتی آرام

و گامهای استوار قدم بر داریم ! با دیگران با زبانی خوش ٬ مثبت ودلگرم

کننده صحبت کرده و همواره لبخندی بر لب داشته باشیم !    این شعار

مثبت را همواره یادمان باشد : پاداشهائی که من در زندگی دریافت می

کنم دلیل خدماتی است که انجام میدهم !  ما میتوانیم آنچه را که انتظار

داریم و میخواهیم به دست بیاوریم !        بشرط اینکه :

خودمان را باور داشته باشیم !     بهترین نشانه بارز و چشمگیر موفقیت

خود انتظاری مثبت ماست ٬     که درونمان را از یک خوش بینی کامل پر

میکند !       به مشکلات بعنوان فرصتی برای کسب تجربه و بکار گیری

خلاقیت و مهارتمان نگاه کنیم !    بسلامتی خود توجه کامل داشته و از 

استراحت کردن و ورزش لذت ببریم !      همیشه صحبتهای دلچسب و

تقویت کننده روحی باخود و دیگران داشته باشیم !    با افراد خوش بین

و موفق معاشرت کنیم !       مطالعه کتاب و مقالات آموزنده را فراموش 

نکنیم  !    از تجارب گذشته پند گرفته ٬ اما در حال زندگی کنیم !    ما

میتوانیم وسعت نظر داشته باشیم !        بشرط اینکه :

دیگران را نیز مانند بستگان خود دوست داشته و عزیز بداریم !     برای

همنوعان خود ارزش قائل شویم !    به اشخاص نیازمند کمک کنیم !

چگونه همیشه موفق باشیم

قدر دان محبتها و نیکی های دیگران باشیم و حتی المقدور با زبانی نرم

و خوش آیند ومهربان با همگان صحبت کرده و از نیش زدن و تلخ زبانی

پرهیز کنیم !

بیاندیشیم که راه زندگی سخت و از موانع و مشکلات گوناگون سرشار

است !   تنها کسی می تواند از این راه پر خطر عبور کند که روحش از

امید و عشق به همنوع لبریز و از خود خواهی و تکبر تهی باشد

 

چگونه فرد موفقی باشیم

به اعتقاد روانشناسان اشخاص موفق کسانی هستند که حقیقتاً خودشانند باطناً آزادند و وارسته . و اشخاص ناموفق و شکست خورده به اعتقاد روانشناسان کسانی هستند که حقیقتاً منکر خویشتن خویش هستند . شادی و نیروی حاصله از درستکاری و صداقت نسبت به خود را نپذیرفته اند .

حال برای آنکه از احساس عزت نفس  پایین که مانع از موفقیت در زندگی است رهایی یابند و تحول بزرگ در زندگی خویش ایجاد کنند و از عزت نفس بالایی برخوردار گردید به بیان روشهایی  برای افزایش عزت نفس در سه مرحله می پردازیم . :عدم ارزیابی خود با دیگران

هرگز خود را با دیگران ارزیابی نکنید چرا که هر قدر هم شما بخواهید ارزیابی شما منطقی نیست هر چیز قابل تصوری  راجع به خود که بتواند مورد ارزیابی قرار گیرد خود آدمی نامیده میشود خصوصیات شما میتواند به دهها هزار شیوه مورد ارزیابی قرارگیرد .

برای مثال دیگران میتوانند شما را به خصوصیات و ویژگیهای خاص ارزشیابی نمایند که می تواند در زمینه های مختلف مثل هوش ،  ظاهر و توانائی های شما باشد که این ارزیابی را میتوانند با کلمات «خوب و یا بد » انجام دهند .اصول عدم ارزیابی با دیگران :*  ارزیابی منطقی از خودبه دلایل  زیر نمیتوانیم ارزیابی منطقی از خودمان بکنیم :ـ ما نمی توانیم خود یا افراد دیگر را با یک مشخصه به طور منطقی مورد قضاوت قرار دهیم .ـ در خیلی از مواقع انتقادها براساس تعصبات است ـ  خصوصیات انسانی بی همتا و تقریباً بی انتهاست .ـ میزان دقیقی برای اینکه چه کسی خوب و یا بد است وجود ندارد و کسی نمی تواند ادعا کند که میتواند خصوصیات خوب و یا بد را به طور کامل تشخیص دهد

احساس ضعف و یا کاستی های بشرواقعیت آن است که ما انسانها دارای ضعف هایی هستیم ، به همین دلیل به سادگی  نمیتوانیم  آنچه را که دوست داریم انجام دهیم مثلاً تعدادی از ما قوی هستیم ،  تعدادی در موسیقی مهارت داریم . عده ای آشپز ماهری هستیم و …

به هر حال اکثریت افراد نمیتوانند در بیش از یک یا دو کار برجستگی و تبحر بسیار بالایی پیدا کنند .احساس شما در دستیابی به اهدافتان  بسیار مهم است بنابر این با اندکی تغییر احساس و نوعی دیگر مسئله را بررسی کردن ، متوجه تغییر در افکار خویش و به دنبال  آن در رفتار خود خواهید شد  و به اهداف منطقی خود خواهید رسید

بی اطلاعی :فقدان اطلاعات کافی نیز میتواند عامل مؤثر برای موفقیت پایین باشد اگر میخواهید خود را برای اشتباهات نبخشید بی اطلاعی دلیل کاملاً قانع کننده ای است به هر صورت ، سرزنش  خود ،  عملی کاملاً مسخره  است .

البته اگر مایلید که خود را سرزنش کنید و این کار را درست می دانید  خوب انجام دهید  . اما به نظر روانشناسان هرگز برای بد انجام دادن کاری که هیچگاه بهتر انجام دادنش را یاد نگرفته اید بی ارزش تصور کردن خودتان معنایی ندارد و قابل تصور نیست

آشفتگی :آشفتگی خاطر و وضعیت زندگی خیلی از مواقع مانع  از موفقیت میشود ، اصولاً وقتی  افراد بیشتر از خودشان متنفر شوند خطای بیشتری را انجام میدهند چون نسبت به خود احساس  بدی دارند ولی میخواهند خود را بیشتر تنیبیه نمایند . لذا اعمال غلط دیگری را نیز مرتکب میشوند .

آیا به نظر شما بهترین  روش این است که دوباره نادرست رفتار کنید  ؟ اگر نظرتان این است ( عجب راه حلی ) وقتی ما عصبانی ، افسره ، ترسیده و یا حسد ورزی می کنیم به سادگی نمیتوانیم آدمی با کفایت و با عملکردی مناسب باشیم پس بهتر است موقع مشکلات ، در رفع آن بکوشیم و با احساس گناه ناراحتی و اعمال خود تخریبی دیگر ، خودمان را در مشکلات بیشتری غوطه ور نسازیم .

خودتان را بپذیرید :خود پذیری بهترین راه حل است بهترین کار که می توانید برای صفات خوب و یا بد خود انجام دهید این است اگر میتوانید آنها را تغییر دهید و یا اینکه در حال حاضر و یا برای همیشه آنها را بپذیرید . پس بهتر است از حالا خود و دیگران را همانطوریکه هستند بپذیرید و هیچگاه از خود و دیگران متنفر نباشید و عشق ورزیتان نسبت به خود و دیگران متعادل باشد.  اعتماد داشتنتا میتوانید اعتماد رفتارتان را  در زمینه های مختلف مثل  اعتماد دوستی  ، اعتماد فرهنگی و … بالا برده  و افزایش دهید برای این امر لازم است که اصول انضباط رفتاری را نیز رعایت کنید که این اصول عبارتند از :۱ـ کار را به تأخیر نیاندازید : سعی کنید به نتایج بلند مدت و دیر پا نسبت به منافع کوتاه مدت توجه بیشتری نمایید . اگر همیشه مسرت و خوشی فوری را بر لذت  به تأخیرافتاده ، مقدم دارید ، احتمال اینکه در پایان فردی مفلوک و بیچاره باشید زیاد است این اصل از انضباط رفتاری از همه اصول دیگر معتبر است و رعایت آن میتواند انجام بقیه اصول را آسانتر کند .۲ـ صبر داشته باشید و استمرار کارها را پیشه کنید :انجـــام واستمرار کارها برای مدت طولانی دومین تکنیک اساسی به سوی موفقیت است ریشه این مشکل ، بی صبری و ناشکیبائی است یادگیری هر مهارتی ، مدت  زمان زیادی را می طلبد و باید برای هر کاری که انجام میدهید به اندازه ای که نیاز دارد زمان بگذارید .۳ـ گامهای کوچک و استوار امروز ، پایه گذار فردای روشن :  کامل بودن هر کار، بستگی به اندازه آن کار آن دارد . معمولاً کارهای کوچک در زمانی کم ،  مطرح و به انجام میرسند و کارهای بزرگ در زمانی دراز. پس بهتر است کارها را به اندازه های مورد نیاز تجزیه و کوچک کنید تا از انجام ندادنش پرهیز نمائید زیرا تدریجی حرکت کردن به سوی هدف باعث  کاهش تدریجی اضطراب و پریشانی است و آن سبب موفقیت در  کارها میشود        .۴ـ از تجربیات گذشته درس بگیرید :تجزیه و تحلیل و توضیح برخی از اعمال و نتیجه گیری آنها در کنار بررسی دقیق نقاط ضعف و قوت یک رفتار ،  در پیشرفت یک فرد نقش اساسی دارد و خیلی از مواقع سبب موفقیت میشود .۵ـ پاداش و تنبیه :در قبال کارهای درست به خود پاداش دهید و در قبال کارهای نادرست خود را جریمه کنید . برای اینکه همان اندازه ای که تقدیر در انجام کارحائز اهمیت است مواخذه برای انجام  نادرست کار نیز مهم است تحقیقات نشان  داده که خود تقدیری در قبال کارهای درست میتواند رفتار را نیرو مند سازد گفتار منفی آن را تضعیف میکند و مانع از پیشرفت کارها میشود .

برانگیختن احترام دیگران نسبت به خود :برای آنکه احترام دیگران را نسبت به خود برانگیزیدباید قاطعیت داشته باشید . بدون مهارت  قاطعیت تقریباً غیر ممکن است  که بتوانید احساسات مطمئن خود پذیری داشته باشید بنابر این یادگیری مهارت قاطعیت برای شما و هر فرد دیگری ضروی به نظر میرسد که عبارتند از :۱ـ پرهیز از خشم :اگر میخواهید که در امر قاطعیت پیشرفت نمائید از عصبانی شدن و خشم پرهیز کنید چون رفتار تؤام با سیاست ،  تمایل افراد به تسلیم در مقابل شما را افزایش میدهد و یا بالعکس در صورت پرخاشگری و  داد و فریاد ، حس کینه توزی را افزایش میدهد .۲ـ پرهیز از احساس گناهاز احساس گناه و تقصیر بشدت بپرهیزید چون که در احساس گناه فکر میکنید بی ارزش ، پست و افراد بی خاصیت و دوست نداشتنی هستید ، چون ناشایست عمل کرده اید .  احساس گناه میتواند سر منشأ بسیاری از مشکلات روانی و شخصیتی باشد که در موارد وخیم تر منجر به خودکشی و افسردگیهای شدید میشود بنابر این بهتراست از احساس گناه و تقصیر دوری کنیم .۳ـ پرهیز از دلسوزی زیاداز دلسوزی و ترحم بی مورد و زیاد برای دیگران بپرهیزید نکته مهمی که مردم آن را در نظر نمی گیرند   این است که توجه به مردم  و لطف کردن نسبت به‌ آنان و  رفتار خوبی  با آنها داشتن ،  کار خوبی است که همه بر روی آن تأکید دارند و دیگران را نسبت به این کار تشویق میکنند . اما توجه بیش از اندازه و  غیر معقول مسئله  دیگری است که باید بررسی شود و از آن جلوگیری به عمل آید  .۴ـ نترسیدن از تأئید نشدن :از تأئید نشدن ترس نداشته باشید شاید بدون اغراق باید گفت که یگی از بزرگترین ترسهای رایج در میان عامه مردم ، ترس از تأئید نشدن است همه ما میخواهیم که مورد تأئید دیگران قرار بگیریم و آنها ما را بپذیرند که البته امری مطلوب است اما اینکه فکر کنید برای تأئید گرفتن از آنها باید هر کاری که میخواهند انجام دهید و آنگونه میخواهند تفکر و رفتاری کنید فکری نادرست و نقض کامل قاطعیت و استقلال است .بنابر این با بکار بردن گامهای ذکر شده  ، متیوانید از احساس عزت نفس پایین رهایی یابید و تحول  بزرگ در کار خویش ایجاد کنید و از عزت نفس بالایی «سلامت روانی » برخوردارگردید پس با داشتن عزت نفس بالا میتوانید بر اضطراب و افسردگی و ناراحتی های روحی خود غلبه کنید و به طول کلی دارای شخصیت سالم و موفق  باشید

 

چگونه فردی موفق باشیم ..شاه کلید موفقیت

موفقیت .. موفقیت و موفق شدن در زندگی .. موفقیت تحصیلی .. موفقیت کاری

موفقیت در زندگی …موفقیت در کار و شغلصبر کنید…

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

نگاهی به زندگی خود در طول روز کنید؛ به فرض یک یک کارمند هستید، هر روز راس ساعت 7 بیدار می شوید، چیزی میخورید و به سرکار می روید. تا ساعت 2 شاید 4 و شاید هم دیرتر، در اداره، تا جایی که می توانید وقت تلف می کنید تا ظهر شود و دوباره به خانه برگردید. سپس بعد از ناهار استراحتی می کنید و روی مبل دراز می کشید. احتمالاً به خواب می روید. از خواب بلند می شوید و پای تلویزیون می نشینید تا شب. احتمالاً شب هم در بیرون از منزل چرخی می زنید و مجدداً به خانه باز می گردید.

چگونه همیشه موفق باشیم

اگر زندگی شما این یا چیزی مشابه با این نوع زندگی است، میخواهیم ناامیدتان کنیم! تا وقتی چنین زندگی ای را انتخاب کردید، هرگز نباید به موفق شدن فکر کنید. با نحوه زندگی افراد موفق اگر آشنا شوید، می بینید که روش های زندگی شان نه مثل آدم فضایی ها، بلکه یک زندگی نسبتاً متفاوت است. آنها هر روزشان با روز قبل فرق دارد و هرروز به راه های تازه ای برای موفق تر شدن می اندیشند. اگر به دوستان موفق مان نگاه کنیم، می بینیم که آنها متفاوت فکر می‌کنند، متفاوت صحبت می‌کنند، و هوشمندانه عمل می‌کنند. موفقیت آسان‌تر از آن چیزی است که ما فکر می کنیم، به شرطی که از افراد مناسب برای مدل سازی و یادگیری استفاده کنیم. گروه همکار ما، منابع و ابزارهایی که برای کسب‌ و کار خود استفاده می‌کنیم و مسئولیت پذیری برای پیگیری تلاش ها، عناصر مهمی هستند که برای موفق شدن باید به آنها توجه کنیم. ما توانا، خلاق، عاقل و خوب هستیم. آنچه که فکر می کنیم می خواهیم به آن برسیم، ممکن است تازه اول راه باشد!در اینجا هفت راه وجود دارد تا بتوانید از موفقیت هایتان پشتیبانی و حمایت کنید!

اگر راهی به ذهن افراد موفق بود، می توانستیم نظم و انظباط ذهن آنها را ببینیم!  آن‌ها می‌دانند که همه موفقیت‌ها از این مکان (ذهن) شروع می‌شوند. آن‌ها هر روز ذهن خود را آموزش می‌دهند تا از پاسخ های پیش‌ فرض مغز که به ما چیزهای منفی می‌گوید اجتناب کنند. باید مراقب افکار خود باشیم و بر روی افکار مثبتی که به ذهنمان خطور می کند متمرکز شویم. همه ما یک انتخاب داریم. برای بهبود در زمینه های ذهنی، تمرینات خوبی وجود دارد تا مثبت اندیش شویم و به افکار بد اجازه ورود ندهیم.

ابتدا مقاله زیر را بخوانید : شش راه برای افزایش رضایت از زندگی از پروفسور سانتوس

و سپس می توانید مقاله علمی و کامل زیر را بخوانید: خوش بینی آموخته شده چیست؟ +روش ABCDE  

همه ما قدرت انجام کاری باور نکردنی و خارق العاده را داریم. افراد موفق معتقدند هیچ اهمیتی ندارد که کجا به دنیا آمده‌اید، چه میزان تحصیلات دارید و با چه قدر پول، کسب و کارتان را شروع می‌کنید، بلکه آنها معتقدند موفقیت در این است که باور کنید می‌توانید دنیا را تغییر دهید. انسان های موفق‌ می‌گذارند که باور خودشان، آزادانه آنها را به سمت جهانی بهتر هدایت کند.

می دانید رفتارهای انسان های سخت کوش چگونه است؟ این مقاله را بخوانید:

سخت کوشی افراد موفق + 13 نمونه موردی  

 

یکی از جنبه های عدالت این است که همه انسان ها در طول روز، به یک اندازه زمان در اختیار دارند! کاری که ما با این «زمان» انجام می دهیم کاملا به خود ما بستگی دارد. ما معمولا به خودمان می گوییم: «من وقت کافی برای …….کار ندارم. چون که….» در جمله بالا می توانیم اولین جای خالی را با چیزی در لیست هدف پر کنیم، مانند: «تماس با دوستان» یا «نمی‌دانم چطور» اغلب ما در بهانه آوردن برای انجام ندادن کارها، بسیار خوب عمل می کنیم! این یک سم زهرآلود در راه رسیدن به اهداف است و ما را دچار رخوت و سستی می کند. ضروری است هر لحظه به خودمان انرژی بدهیم و با این بهانه آوردن ها مبارزه کنیم! بهتر است کارها را اولویت بندی کنیم تا مشکل وقت نداشتن برای آنها حل شود. اگر می خواهیم به سطوح جدید موفقیت برسیم، باید کارهای اولویت بندی شده را به ترتیب و با جدیت انجام دهیم.

در دوره حرفه ای یک استراتژی مدرن و تازه یاد میگیرید که زمانتان را مدیریت کنید و برنامه های انعطاف پذیر و عالی بچینید: روی لینک زیر کلیک کنید:

مدیریت زمان و برنامه ریزی

 

 

بیرون بیایید و انجامش دهید! این شعاری است که اپرا وینفری، یکی زنان قدرتمند و موفق جهان هم به آن معتقد است! صبر کردن برای رسیدن زمان مناسب بی معنی است! در این صورت هرگز زمان مناسب را پیدا نخواهیم کرد. ما مسئول موفقیت های خود هستیم! هرروز انتخاب هایی برای انجام دادن داریم. این ما هستیم که انتخاب می کنیم که روزمان را پربار و بزرگ بسازیم یا بی فایده و کوچک!

این هم از نکاتی که یکی از پرنفوذترین زنان جهان به شما یاد می دهد. از دستش ندهید: هفت نکته از اپرا وینفری برای سریع تر موفق شدن

 

«فداکاری» راهی برای تبدیل یک زندگی بیهوده به یک زندگی معنادار و چیزی است که ما می توانیم به داشتنش افتخار کنیم. تمایل ذاتی ما به این است که یک زندگی معنا دار و زیبا داشته باشیم و از محبت و دلسوزی برای دیگران سرشار شویم!

بودا می گوید: اگر چراغی را برای کسی روشن کنی، مسیر خودت را نیز روشن خواهد کرد.

برای اینکه به سمت جلو حرکت کنیم، باید باور کنیم افرادی که در اطراف ما هستند، نقاطی قوتی دارند که ما آنها را نداریم و برای بهره برداری و استفاده از آنها ناچار به همکاری هستیم!. اعتماد کنیم که آن‌هایی که در اطراف ما هستند نقاط قوتی داشته باشند که متفاوت از خودمان باشند و برای بهره‌برداری از آن‌ها، باید با آن‌ها هم‌کاری کنیم. دیدن نقص های دیگران هنر نیست! هنر این است که طلاهای موجود در وجود هر شخص را بیابیم!  

افراد موفق می‌دانند که خلاق، توانا، خردمند و خوب هستند. برخی افراد هستند که نامشان مشهور است. حتی اگر خودشان هم نباشند! آن‌ها اعتماد به نفس دارند و به وسیله آن می‌درخشد. آنچه دیگران درباره آن‌ها فکر می‌کنند به آنها ربطی ندارد! به همین دلیل است که برایشان مهم نیست. همچنین آنها به خود اجازه نمی دهند در افکار دیگران دخالت کنند. علاوه بر اینکه آرامش خود را از دست نمی دهند، ذهن خودشان را هم بیخودی شلوغ نمی کنند!

به رادیو سخنرانی زیر در مورد قضاوت حتماً گوش بدهید:

رادیو سخنرانی 35: چرا قضاوت می کنیم؟

 

 

اگر در فیلم ها افرادی که در یک بالن سوار شده اند را ببینید، مشاهده می کنید که آنها برای اوج گرفتن لازم است چیزهای اضافه ای که در بالن دارند و به آنها نیاز ندارند را از همان بالا به پایین پرتاب کنند. زندگی شما درست مثل یک بالن بزرگ است. هرچه بخواهید بیشتر اوج بگیرید، باید اضافات و چیزهای زائد زندگی تان را رها کنید. این زائده ها می تواند افکار منفی باشد، کارهای اضافه ای که به رشد شما هیچ کمکی نمی کند باشد یا حتی افرادی باشد که نه تنها به پیشرفتتان کمک نمیکنند، بلکه مانعی بر سر راه موفقیت شما هستند. در این مورد باید کمی بی رحم باشید. در قبال چیزهای اضافه ای که رها می کنید، قطعا چیزهای ارزشمندی به دست خواهید آورد. «پس از رها کردن و اوج گرفتن نترسید!»

 

اغلب مسائلی که با آن روبروایم به خاطر نوع «طرز فکر» اشتباهی است که داریم. در دوره حرفه ای بخشی ویژه و کاملاً‌مبتنی بر تحقیقات تازه علمی گنجانده شده به نام طرز فکر.

اگر تو این دنیای قرن 21 ام زندگی می کنی نیاز داری بدونی چه طرز فکری باعث موفقیت میشه… این محصول طبق تحقیقاتی پرفسور کارل دوک انجام داده است تولید شده و در مجموعه ی بیشتر از یک بومی شده است،

در این دوره به شما می گوییم که “بهترین طرز فکر” چه چیزی است. روی لینک زیر کلیک کنید:

چگونه همیشه موفق باشیم

طرز فکر

بر اساس رای 520 نفر از بازدیدکنندگان

93 امتیاز از 100

دنبال کننده

دنبال شونده

ماجرا

سعید عباسی

سعید عباسی هستم. می‌خونم و می‌نویسم تا هم خودم رشد کنم و هم بتونم به بقیه یاد بدم… عضو کوچکی از مجموعه وزین «بیشتر از یک نفر»… امیدوار و در تلاش برای ساخت یک آینده‌ی بهتر برای کشورم…

سعید عباسی هستم. می‌خونم و می‌نویسم تا هم خودم رشد کنم و هم بتونم به بقیه یاد بدم… عضو کوچکی از مجموعه وزین «بیشتر از یک نفر»… امیدوار و در تلاش برای ساخت یک آینده‌ی بهتر برای کشورم…

با زدن دکمه اینتر نظر شما ثبت می شود

با زدن دکمه اینتر نظر شما ثبت می شود

آموزش داستان گویی و قصه پردازی

تقویت فن بیان نوجوانان ویژه والدین

برداشت اولیه : ایجاد تصویر اولیه ماندگار در ذهن افراد

صفر تا صد ساخت اسلاید و پاورپوینت فوق حرفه ای

استفاده از سایت مشروط بر قبول توافقنامه کاربری و حفظ حریم شخصی می باشد. تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به مجموعه بیشتر از یک نفر است.

پرداخت کارت به کارت

پرداخت از خارج ایران

گارانتی بازگشت وجه

تسهیل در خرید

راهنمای سایت

درخواست همکاری

دوره رایگان فن بیان

دعوت از اساتید سخنرانی

نیلوفر مرداب

خرید کتاب

تماس با ما-درباره ما

چگونه همیشه موفق باشیم
چگونه همیشه موفق باشیم
0

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *