چگونه هیکل جذاب داشته باشیم

 
helpkade
چگونه هیکل جذاب داشته باشیم
چگونه هیکل جذاب داشته باشیم

سپتامبر 2, 2014
روانشناسی

10 دیدگاه
23,688 بازدید

گاهی اوقات می‌شنوید که مردها زنان چاق را دوست دارند. این مزخرف است. علاوه بر مزخرف بودن یک دروغ است. فقط به این دلیل که می‌بینید مردی با یک زن چاق است به این معنی نیست که اولویت او زنان چاق هستند. دلیل آن فقط این است که در آن زمان انتخاب دیگری نداشته است! همین.

ممکن است مردها در خفا به داشتن رابطه‌ عاشقانه با یک زن چاق فکر کنند اما هیچوقت در چشم عموم با او ظاهر نمی‌شوند. بااینکه ممکن است با یک زن چاق که البته مزایای دیگری دارد بمانند اما دوست داشتند که آن زن خوش‌فرم می بود. اگر همه شرایط یکسان باشد، همه مردان زن خوش‌فرم را انتخاب خواهند کرد.

نه واقعاً اینطور نیست. اکثر مردها هیچ تمایلی به مانکن‌های بسیار لاغر نشان نمی‌دهند. درواقع، این اندام‌ها کمی ترسناک هستند و اصلاً سالم به نظر نمی‌رسند. اما، در فرهنگ امروز کشور ما لاغر بودن به یک هدف مهم بین زن‌ها تبدیل شده است. زنان بسیاری هر روز در تلاشند که برای تحت‌تاثیر قرار دادن زنان دیگر خود را لاغر کنند. اما این کار اصلاً سالم نیست. باید سعی کنید که متناسب بمانید.

چگونه هیکل جذاب داشته باشیم

دانشمندان دریافته‌اند که وزن‌های مختلفی جذاب شمرده می‌شوند. به فرم بدن و قد شما بستگی دارد. حقیقت نشان می‌دهد که زنانی که نسبت دور کمر و دور باسنشان ۰٫۷ است برای مردان جذاب‌تر هستند. دانشمندان دریافته‌اند که این مسئله در همه نقاط جهان و همه زمان‌ها در طول تاریخ صدق می‌کند. به‌طور خلاصه، مردان زنانی را دوست دارند که بدن خوش‌فرم داشته باشند و سایز برایشان اصلاً مهم نیست. نسبت ۰٫۷ کمر و باسن، نشانه بیولوژیکی از سلامت و باروری در زنان است. مغز مرد به‌طور اتوماتیک‌وار به این نشانه پاسخ می‌دهد.

Beyoncé و Jessica Alba را در نظر بگیرید. Beyoncé اندامی پهن دارد، اما Alba باریک است. اما هر دوی این خانمها در نظر مردان بسیار جذاب هستند. مهم نیست که استخوان‌بندیتان مثل Beyoncé درشت باشد یا مثل Alba ریز، اگر شکل بدنتان زیبا باشد، شوهرتان شما را خواهد پسندید. چیز دیگری که مردان در زنان بسیار دوست دارند این است که بدنشان فرم داشته باشد و سفت باشد. البته کمی چربی داشتن اشکالی ندارد. اما اشتباه نکنید وقتی مردها می‌گویند دوست دارند زنشان یک پرده گوشت داشته باشد منظورشان داشتن عضله است نه چربی.

نگران قسمت هايی از بدنتان که قادر به کنترل آن نیستید، نباشید—مثل استخوان‌بندیتان. روی انرژیتان برای خوش‌فرم شدن و رساندن نسبت دور کمر و دور باسنتان به ۰٫۷ تمرکز کنید. تا جاییکه می‌توانید شکمتان را صاف کنید. تنها راه آن این است که چربی‌های این ناحیه را از بین ببرید. باسنتان را فرم داده و گردتر کنید. این تفاوت بین کمر و لگنتان را بیشتر نشان می‌دهد. بالاتنه‌تان را باریک تر کنید—مخصوصاً در ناحیه بازوها و سرشانه. این هم باعث می‌شود که کمرتان باریک‌تر به نظر برسد. تردید نکنید. اگر بدنتان را متناسب و خوش‌فرم کنید، اندام زنانه شما خود را آشکار خواهد کرد.

برچسبچگونه بدنی جذاب داشته باشیم

سپتامبر 10, 2015

آگوست 17, 2015

مطمئنا، بارها درباره‌ی نکات ضروری برای برقراری رابطه‌ی عاشقانه سالم و شاد شنیده‌اید. اما در …

متأسفانہ من خیلی بدنم خوش فرم بود اما قدرشو ندونستم و الان خیلی لاغر شدم

والا من لاغرم

اوضاعم خراب تر از این حرفاس شوهرم میگه مگه چند شکم زلییدی

من با اینکه تپلم اما خیلی اندامم خوش فرمه

واسه من ک کمرم ۶۷..باسن ۹۵…..خداروشکر..راضیم

ما که ژنتیکی خوش فرمیم خدارو شکر

منظورتون از ٧ به ٠ چي هستش؟يعني كمرو باسنو از هم كنيم؟

منظور اینه که نسبت کمر به باسن ۷به ۱۰باشد…..مثلا کمرتان اگر ۷۰سانتی متر است باسن ۱۰۰باشد

ههههههه

خخخخخخخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه

نام

چگونه اندامی زیبا و شکمی صاف داشته باشیم پارس ناز : شکم صاف و داشتن تناسب اندام  آرزوی هر کسی است. برای داشتن شکم صاف نیازی به رژیمهای سخت و طاقت فرسا ندارید. این بار بدون رژیم های سخت به شکمی صاف اندامی متناسب دست پیدا کنید.

 

هر گاه که حرف از شکم صاف و خوش‌ هیکلی به میان می‌آید، همه به فکر رژیم و ورزش‌های سنگین می‌افتیم. در این‌ که داشتن اندام خوب منوط به رعایت رژیم غذایی و تحرک داشتن است، شکی نداریم. اما نکاتی غیر از این موارد هم هست که می‌توانید با رعایت آنها، به هیکلی بهتر و شکمی صاف‌تر دست یابید.

 چگونه بدون رژیم های سخت شکمی صاف داشته باشیم؟

چگونه هیکل جذاب داشته باشیم

 برای داشتن شکم صاف، صاف بایستید

ژست شما بیش از آن‌که فکرش را بکنید در هیکل‌تان اثر دارد. هنگامی که قوز نمی‌کنید و صاف می‌ایستید، ناخودآگاه ماهیچه‌های شکم‌تان را درگیر می‌کنید. به این ترتیب قدتان بلندتر به نظر می‌رسد و شکم‌تان هم صاف‌تر می‌شود.

 برای داشتن شکم صاف آب بنوشید

هنگامی که آب کافی به بدن نمی‌رسد، بدن احساس خشکی می‌کند و آب زیادی را در خود احتکار می‌کند. به همین دلیل، افرادی که آب نمی‌خورند چیزی حدود دو کیلو در قسمت میان بدن اضافه وزن پیدامی کنند. روزانه حداقل شش لیوان آب بخورید تا به خوش‌اندامی خود کمک کرده باشید.

 برای داشتن شکم صاف زمان کافی در دستشویی بمانید

اگر از آن دسته افراد هستید که عجله شدیدی برای خروج از دستشویی دارید، باید بدانید که با این کار ناخواسته به مغزتان پیغام می‌دهید که نیازی به تخلیه کامل نیست و تنها چیزی که اهمیت دارد، سریع ترک کردن آنجاست. این کار را نکنید. تخلیه کامل از جمله عوامل داشتن شکمی صاف است.

 برای داشتن شکم صاف خوب بجوید

هر لقمه را حداقل 10 مرتبه بجوید و پس از آن، لقمه را فرودهید وگرنه معده و روده دچار سوءهاضمه می‌شود. از این گذشته، فردی که تند غذا می‌خورد مقداری هوا هم فرومی‌دهد که به باد کردن معده و بزرگ شدن شکم منجر می‌شود.

 برای داشتن شکم صاف پروبیوتیک بخورید

خوراکی‌های حاوی پروبیوتیک ( روده انسان حاوی انواع مختلفی از باکتریها است. بسیاری از این باکتری‌ها برای گوارش بهینه غذا مفیدند. دسته‌ای از این باکتریها که به باکتریهای پروبیوتیک معروف هستند، علاوه بر کمک به گوارش، مولکولهای پیچیده و ترکیباتی مانند ویتامینها و آنتی بیوتیکهای مختلف را تولید می‌کنند که برای بدن مفید می‌باشد. منبع باکتری‌های پروبیوتیک لبنیات و میوه‌ها هستند ) به هضم غذا و در نتیجه خوش‌اندامی شما کمک می‌کنند. ماست، آبدوغ، ترشی کلم، کفیر، موز، گوجه‌فرنگی، سیر، پیاز و مارچوبه دارای پروبیوتیک هستند. مصرف آنها را در برنامه غذایی‌تان بگنجانید.

 برای داشتن شکم صاف راه بروید

روزانه نیم ساعت پیاده‌روی به روند لاغری و مسطح شدن شکم کمک می‌کند. مسیری مناسب را برای خود در نظر بگیرید و هر روز این مسیر را پای پیاده طی کنید. به‌طور کلی از بی‌تحرکی بپرهیزید و تا سرحدامکان برای ساعت‌های متمادی روبه‌روی کامپیوتر و تلویزیون ننشینید.

 برای داشتن شکم صاف آدامس نجوید

جویدن آدامس موجب قورت دادن هوا و پف کردن بدن می‌شود. آدامس را کنار بگذارید و اگر می‌خواهید طعم دهانتان تازه‌تر شود، کمی نعناع بجوید.

 برای داشتن شکم صاف آرام باشید

استرس را کنار بگذارید. روزانه دقایقی را در وان پر از آب ولرم یا زیر دوش آب سرد بگذرانید، موسیقی ملایم گوش کنید و استراحت کافی داشته باشید تا فشارهای روحی از وجودتان کنده شوند. استرس موجب سوءهاضمه و همچنین افزایش هورمون کورتیزول می‌شود که چاقی شکمی را به همراه خواهد داشت.

 

 

 

 

 

کفش و کتونی اسپرت، ورزشی، طبی، کوهنوردی / تضمین کیفیت / ضمانت بازگشت کالا و پول / ارسال رایگان /
☎️ 09360936047 / wa.me/989360936047 / www.doniakala.com / instagram.com/doniakala / tlgrm.in/doniakala

روشهای اصولی کاهش وزن، لاغری و از بین بردن چربی شکم و پهلو با رژیم غذایی سالم

چگونه اندامی زیبا داشته باشیم ؟

زمانی که صحبت از لاغری و رژیم به میان می آید تصور می کنید که باید ورزش سنگین و رژیم های سخت را آغاز کنید برای همین دلسرد می شوید در حالیکه این چنین نیست و می توانید با روش های موثر بسیار ساده به این هدف برسید کافیست مراحل و نکات را به خوبی اجرا کنید.

اگر شما هم تصمیم به داشتن یک رژیم غذایی مناسب گرفته اید و با این وجود ممکن است که نتیجه ایی نگرفته باشید و کمی نا امید شده باشید ولی هیچ جای نگرانی وجود ندارد چرا که در این مطلب شما را با چند نکته مهم برای کاهش فوری وزن آشنا می کنیم.

چگونه هیکل جذاب داشته باشیم

برای اینکه لاغر تر شوید و از شر چربی های دور شکم خلاص شوید باید مقدار غذایتان را کاهش داده و در ظرف های کوچک غذا بخورید. روغن و چربی را از غذای خود حذف کرده و هنگام خوردن سالاد از سس استفاده نکنید.همچنین بهتر است به آهستگی غذا بخورید و تا 20 دقیقه بعد از غذا خوردن صبر کنید تا مطمئن شوید سیر شدید. اگر در رستوران غذا می خورید نیمی از غذای خود را به خانه ببرید و هیچ گاه پرخوری نکنید.

2- ورزش‌های هوازی سنگین را امتحان کنید

اگر قصد دارید وزن‌ تان را برای شرکت مراسم خاصی به‌ سرعت کاهش بدهید و به بازگشت مجدد وزن‌ تان پس از دوره‌ ی موردنظر اهمیتی نمی‌دهید، یک دوره تمرینات هوازی سنگین به شما توصیه می‌شود. مجله‌های مرتبط با سلامت یا مربیان خصوصی می‌توانند با ارائه‌ ی برنامه‌هایی به شما کمک کنند تا در طول چند روز، تغییرات قابل مشاهده‌ای در اندام‌ تان ایجاد کنید.

3- تمریناتی را انتخاب کنید که تمام اندام‌ های بدن ‌تان را درگیر کند

با این روش می‌توانید گروهی از عضلات را درگیر کنید و در مدت کوتاهی، کالری بیشتری بسوزانید. انجام چند حرکت به‌طور همزمان بسیار مؤثر است. به‌عنوان مثال درحالی‌که با دستان‌تان با دمبل کار می‌کنید، می‌توانید با پاهایتان رکاب بزنید. در بین جلسات تمرینات قدرتی که گروه مشخصی از عضلات را درگیر می‌کنند، ۲۴ تا ۴۸ ساعت استراحت کنید. علاوه بر این هفته‌ای ۱ یا ۲ روز، به خودتان استراحت بدهید.

4- استراحت و خواب کافی داشته باشید

استراحت کافی به شما کمک می‌کند در طول روز انرژی داشته باشید و احتمال پرخوری یا مصدومیت‌ تان در هنگام تمرینات ورزشی کاهش یابد. کمبود خواب با ناتوانی بدن در سوزاندن چربی‌ها در ارتباط است. خواب کافی موجب می‌شود مسیرتان برای کاهش وزن، هموار شود.

5- آهسته غذا بخورید

هرگز با عجله غذا نخورید زیر آهسته غذا خوردن سبب می شود مغزتان پیام سیری را زودتر دریافت کند و تمایلی به خوردن بیش از حد غذا نداشته باشید.

6- گرسنگی نکشید

یک رژیم غذایی اصولی رژیمی است که در آن فرد گرسنه نمی ماند. اگر شما برنامه غذایی داشته باشید که در آن مدت زمان طولانی چیزی نخورید و گرسنه بمانید، بدنتان فکر می کند در زمان قحطی است بنابراین کالری ها را ذخیره کرده و نمی سوزاند.

7 – از مصرف غذاهای سرخ کردنی اجتناب کنید.

به جای خوردن غذاهای سرخ کردنی که کالری و چربی فراوانی دارند و بسیار چاق کننده هستند از غذاهای آب پز شده و یا بخار پز استفاده کنید تا به کاهش وزن چشمگیری دست یابید.

8 – غذاهای نمکی را کم کنید.

نمک سبب می شود آب در بدن حفظ شود و شکمتان نفخ کند بنابراین در رژیم لاغری خود مصرف نمک و مواد غذایی پر نمک مانند خیارشور، نان های عدسی و اسنک و… را کنار بگذارید.

9- قبل از غذا آب زیاد بنوشید

نیم ساعت قبل از خوردن غذا، یک لیوان آب بنوشید چرا که یک مطالعه ایی که اخیرا توسط محققان صورت گرفت، یافتند که با نوشیدن یک لیوان آب نیم ساعت قبل از صرف غذا می تواند در طی 3 ماه باعث کاهش وزن شما شوند.

10- سونا

قرار گرفتن به‌ مدت ۱۵ دقیقه در سونا، موجب می‌شود نزدیک به ۵۶۸ میلی‌لیتر عرق کنید. به کمک سونا می‌توانید با دفع آب از بدن‌، وزن‌تان را کاهش بدهید. ولی سونا نیز مانند بسیاری از روش های لاغری سریع، نمی‌تواند راهکاری دائمی برای کاهش وزن باشد. پس از سونا باید با مصرف چند لیوان آب، مایعات بدن‌تان را تأمین کنید تا از کم‌آبی بدن جلوگیری کنید. با این روش می‌توانید برای یک روز یا کمی بیشتر لاغر شوید.

کودکان، افرادی که مشکل فشار خون یا مشکلات قلبی دارند، نباید از سونا استفاده کنند. برای جلوگیری از کم‌آبی (دهیدراسیون) بدن، زمان حضورتان در سونا را از ۱۵ تا ۲۰ دقیقه در روز بالاتر نبرید.اگر می‌خواهید برای شرکت در مسابقات ورزشی مانند کشتی یا وزنه‌ برداری وزن کم کنید، باید پس از وزن‌ کِشی آب بدن‌تان را مجددا تأمین کنید.

10- سونا

قرار گرفتن به‌ مدت ۱۵ دقیقه در سونا، موجب می‌شود نزدیک به ۵۶۸ میلی‌لیتر عرق کنید. به کمک سونا می‌توانید با دفع آب از بدن‌، وزن‌تان را کاهش بدهید. ولی سونا نیز مانند بسیاری از روش های لاغری سریع، نمی‌تواند راهکاری دائمی برای کاهش وزن باشد. پس از سونا باید با مصرف چند لیوان آب، مایعات بدن‌تان را تأمین کنید تا از کم‌آبی بدن جلوگیری کنید. با این روش می‌توانید برای یک روز یا کمی بیشتر لاغر شوید.

کودکان، افرادی که مشکل فشار خون یا مشکلات قلبی دارند، نباید از سونا استفاده کنند. برای جلوگیری از کم‌آبی (دهیدراسیون) بدن، زمان حضورتان در سونا را از ۱۵ تا ۲۰ دقیقه در روز بالاتر نبرید.اگر می‌خواهید برای شرکت در مسابقات ورزشی مانند کشتی یا وزنه‌ برداری وزن کم کنید، باید پس از وزن‌ کِشی آب بدن‌تان را مجددا تأمین کنید.

کفش و کتونی اسپرت، ورزشی، طبی، کوهنوردی / تضمین کیفیت / ضمانت بازگشت کالا و پول / ارسال رایگان /
☎️ 09360936047 / wa.me/989360936047 / www.doniakala.com / instagram.com/doniakala / tlgrm.in/doniakala

با ثبت نام در ویرگول به آرشیو بزرگی از مقالات مرتبط با این موضوع دسترسی خواهید داشت

از این پس او نمی‌تواند پروفایل کاربری و مطالب شما را ببیند.

تلاش‌هایی که برای بدست آوردن اهداف سلامتی و تندرستی‌مان انجام می‌دهیم، می‌تواند با پیامدهای انتخاب‌هایی که هر روز می‌کنیم، مختل شود. حتی عادات بد کوچک و افکار منفی می‌توانند ناخواسته ما را برای شکست آماده کنند، حتی زمانی‌که برای موفقیت به سختی می‌کوشیم. به‌عنوان یک قهرمان همیشگی، زمان زیادی را با سایر زنان سالم و متناسب گذراندم.

در اینجا لیستی از عادات و عقایدی را که در قهرمانان زن برگزیده و زنان سالم مشاهده کرده‌ام، می آورم:

زنان سالم می‌دانند که لذت بردن از مهم‌ترین وعده غذایی روز نه تنها سوخت و سازشان را سرعت می‌دهد بلکه انرژی موردنیازشان را برای رسیدگی به سایر اهداف روزانه تامین می‌نماید. چشم پوشی از صبحانه، گزینه‌ای برای انتخاب نیست.

اجازه دهید روراست باشم، آنها کرفس شیرین شده نمی‌جوند، بلکه غذاهای مقوی مانند ماست یونانی همراه با انواع توت، سفیده تخم مرغ با اسفناج یا یک لیوان آب میوه سبز برای صبحانه مصرف می‌کنند.

چگونه هیکل جذاب داشته باشیم

زنان سالم از خوردن نمی‌ترسند و به درستی می‌خورند. آنها ۵ تا ۶ وعده در روز غذا می‌خورند: صبحانه، میان‌وعده، ناهار، میان‌وعده و شام. رژیم غذایی‌شان را محدود نمی‌کنند؛ هروقت گرسنه هستند می‌خورند و خوراکی‌ها را هوشمندانه انتخاب می‌کنند، مثل میان‌وعده‌هایی از انواع توت یا بادام.

زنان سالم می‌دانند که اگر خوب نخوابند و بدخلق شوند، به سمت غذاهای ناسالم و سبک زندگی نامناسب خواهند رفت، مثل هوس ناگهانی برای یک دونات شیرین یا چیپس نمکی. آنها مطمئن می‌شوند که خواب شبانه خوبی دارند، و زمان کافی برای تجدیدقوا، رهاکردن بدن از استرس، استراحت عضلات دردناک و بازیابی انرژی.

زنان سالم اغلب آب می‌نوشند و مصرف کافئین‌شان را محدود می‌کنند و آب همراه با لیمو، عصاره نارگیل، چای سبز، و افشره نوشیدنی‌های سبز را برای آب رسانی به بدن ترجیح می‌دهند.

زنان خوش اندام می‌فهمند که غذا وسیله‌ای برای سوخت رسانی به بدن است و براساس همین ذهنیت، انتخاب می‌کنند. آنها سعی می‌کنند برهرگونه وابستگی هیجانی نسبت به غذا غلبه کنند. آنها به این‌که به بهترین شیوه ممکن بدن‌شان را تغذیه می‌کنند افتخار می‌نمایند.

مسابقات چندان مهم نیستند، فقط لذت ناب شکلات بدور از قضاوت! تحقیقات نشان می‌دهد افرادی که نسبت به خوردن کیک شکلاتی احساس گناه می‌کنند، کنترل کمتری روی خوردن‌شان داشته و کمتر می‌توانند وزن‌شان را مدیریت کنند. زنان سالم و تندرست با شکلات و سایر خوردنی‌های شیرین به‌طور موقعیتی رفتار می‌کنند و به‌طور کل و برای همیشه خود را محروم نمی‌کنند.

شما می‌توانید زنان سالم را ببینید که از پله‌ها استفاده می‌کنند، بعداز ناهار برای یک پیاده‌روی تند وتیز می‌روند یا با کیسه‌های سنگین سبزیجات خریداری شده، تمرینات ماهیچه دوسر را انجام می‌دهند. آنها انجام کارهای روزانه را به فرصت‌هایی برای کالری سوزی و تقویت عضلات تبدیل می‌کنند.

خندیدن استرس را کاهش می‌دهد، استرسی که می‌تواند موجب اضافه وزن و عادات ناسالم شود. زمانی که استرس دارید بدن شما ترشح گلوکز را افزایش می‌دهد. استرس دنیای مدرن، به این همه گلوکز زیادی نیاز ندارد، گلوکزی که باعث رها شدن انسولین در بدن می‌شود. انسولین هم گلوکز را به ذخیره چربی تبدیل می‌کند.

زنان متناسب می‌دانند چه زمانی احساس سلامتی می‌کنند و سالم به نظر می‌رسند و برای تائید این احساس نیازی به ترازو یا سایز لباس ندارند.

زنانی که شاخص توده بدنی‌شان دقیقا یکسان است، ممکن است سایزهای کاملا متفاوتی داشته باشند. به همین خاطر، زنان سالم خودشان را با دیگران مقایسه نمی‌کنند. چیزی که برای‌شان مهم است، احساس‌شان و میزان فعالیت‌شان است.

فعالیت با دوستان، شنا، پیاده‌روی در فروشگاه، باغبانی و یوگا هم راه‌های بسیارخوبی برای بالا بردن ضربان قلب و متناسب ماندن هستند.

زنان سالم می‌دانند که رژیم سخت، تمرینات دشوار و برنامه ثابت و بی انعطاف، قابل تحمل و تداوم نیستند. آنها سبک زندگی عاقلانه و متعادل با ایجاد عادات درست را برای زندگی سالم ترجیح می‌دهند.

ذخیره نام، ایمیل و وبسایت من در مرورگر برای زمانی که دوباره دیدگاهی می‌نویسم.

به گزارش آلامتو و به نقل از مجله تناسب اندام؛ ترکیب کردن روش‌های مختلف تمرین، بهترین راه برای دستیابی به تناسب اندام کل بدن است.

با استفاده از تمرینات قدرتی، کششی و تمرینات قلبی عروقی شما روی گروه‌های عضلانی مختلف کار خواهید کرد و برای جلوگیری از آسیب‌های مرتبط با ورزش و استرس ،بدن‌تان را به طور مؤثری تقویت کرده و استحکام می‌بخشید. دستیابی به تناسب اندام کل بدن باید بر دستیابی به یک ظرفیت ریه خوب، یک قلب سالم، یک BMI ایده آل و عضلات خالص و قوی متمرکز شود.

بهترین راه برای به دست آوردن تناسب اندام کل بدن، این است که هر روز روی یک نوع تمرین کار کنید. شما با انجام تمرینات به صورت متناوب می‌توانید قبل از تمرین بعدی، به عضلات و تاندون‌هایتان فرصتی برای التیام و ترمیم دهید.

این کار به شما امکان می‌دهد که قدرت بیشتری داشته باشید و هنگام انجام تمرینات، بهتر روی عضلاتتان کار کنید. در اینجا به شما می‌گوییم که چطور به تناسب اندام کل بدن دست پیدا کنید:

چگونه هیکل جذاب داشته باشیم

روز اول را با یک تمرین قلبی عروقی آغاز کنید. این تمرین می‌تواند شامل هر فعالیت قلبی عروقی باشد که قلب شما را به پمپاژ وا می‌دارد، مصرف هوای شما را افزایش می‌دهد و خون شما را به جریان می‌اندازد. گزینه‌های ایده آل عبارتند از:

پیاده‌روی سریع، آهسته دویدن، دوچرخه سواری، بازی‌های ورزشی، تمرینات ایروبیک (هوازی)، دستگاه‌های تمرینی.

شما برای دستیابی به بهترین نتایج باید تلاش کنید و تمرینات قلبی عروقی‌تان را تغییر دهید تا بتوانید بخش‌های مختلف بدن‌تان را تمرین داده و تقویت کنید. اگر در تمرینات کاردیو تازه کار هستید، نگاهی به گزینه‌های مختلف در باشگاه محل‌تان، دانشگاه و … بیندازید.

بسیاری از مکان‌ها، کلاس‌های کاردیوی سرگرم کننده‌ای مانند رقص، ایروبیک در آب و سایر کلاس‌های تناسب اندام و ورزش‌های گروهی را ارائه می‌دهند که ممکن است برای شما جالب باشند و کمک کنند که در تمرینات کاردیو شرکت کرده و به آن‌ها علاقمند شوید.

شما در روز دوم باید روی تمرینات قدرتی تمرکز کنید. با ترکیب چندین تمرین که روی نواحی مختلف بدن کار می‌کنند، یک برنامه برای وزنه زدن ترتیب دهید که بتوانید به آن پایبند بمانید. یک باور غلط رایج این است که بلند کردن وزنه‌ها باعث حجیم شدن شما می‌شود اما شما با بلند کردن وزنه‌ها و افزایش توده خالص عضلانی‌تان چربی بیشتری خواهید سوزاند، تراکم استخوانی‌تان را افزایش می‌دهید و بدنی قوی و خوش ترکیب‌تر می‌سازید.

افزایش قدرت عضلانی شما یک عامل مهم برای ایجاد تناسب اندام در کل بدن‌تان است. برای شروع تمرینات قدرتی از وزنه‌های آزاد، تمرینات وزن بدن یا حتی اشیائ خانگی مانند قوطی‌های سوپ استفاده کنید و به تدریج جلو بروید.

در روز سوم روال تمرینی‌تان، شما باید حداقل یک ساعت را به کشش، یوگا یا پیلاتس اختصاص دهید. این تمرینات با افزایش تعادل شما، شل کردن عضلات و اندام هایتان و تقویت تاندون‌ها و مفاصل شما به جلوگیری از آسیب دیدگی کمک می کنند.روال های کششی(و تمرینات یوگا و پیلاتس) مختلف را امتحان کنید تا تمرین مناسب خودتان را پیدا کنید.

بعد از اینکه سه روز، این سه تمرین را به صورت متناوب انجام دادید، دوباره از اول با تمرین کاردیو شروع کنید و دوباره هر سه تمرین را انجام دهید. هنگامیکه شروع به تقویت و محکم کردن بدن‌تان می‌کنید، متوجه تأثیرات تمام تمرینات سختی که انجام داده‌اید، خواهید شد. برای دستیابی به بهترین نتایج، شما باید تمرینات‌تان در داخل هر گروه را تغییر دهید، تمرینات قدرتی و کاردیوی مختلف را انتخاب کنید تا به طور مداوم عضله بسازید و عضلات‌تان را تقویت کنید.

برای دستیابی به تناسب اندام کل بدن، این مراحل را دنبال کنید تا خیلی سریع از هیکل جدید و خوش تراش و همچنین بهبود سلامتی‌تان لذت ببرید.

ذخیره نام، ایمیل و وبسایت من در مرورگر برای زمانی که دوباره دیدگاهی می‌نویسم.

مهیج ترین کمپین های پیشنهادی سفر نوروز1400


اصلاح فرم و اختلاف طول پاها

پیاده روی یکی از بهترین روش های کاهش وزن، گردش خون و سوزاندن کالری است

 

چگونه هیکل جذاب داشته باشیم

پیاده روی را در خانه شروع کنید! این یک توصیه نشدنی و کسالت آور نیست، ایده ای است که «لسلی سنستون» مربی ورزش و بدنسازی آن را در قالب یک برنامه ورزش خانگی به زنان معرفی کرد و انقلابی در ورزش های خانگی راه انداخت.ماجرا از این قرار است که شما در خانه راه می روید، نه یک قدم و صد قدم بلکه چندین مایل؛ از 2 تا 5 مایل و این یعنی سوزاندن چند صد کالری در روز بدون اینکه لازم باشد زمانی را خارج از خانه سپری کنید.تصویر نکنید که باید بین میز و صندلی ها و در میانه راهروی خانه طوری راه بروید که به سرگیجه بیفتدید، شما طبق یک برنامه یعنی یک نمایش ورزشی تلویزیونی که بر مبنای پیاده روی طراحی شده، حدود یک ساعت و در برنامه های سنگین تر آن یک ساعت و نیم طوری ورزش می کنید که میزان کالری که بدن شما در این روند می سوزاند معادل چند مایل پیاده روی کردن است.برنامه پیاده روی در خانه «لسلی سنسون» که اکنون در بسیاری از کشورهای جهان به فروش می رود، متجاوز از یکصد دی وی دی است. زنان زیادی در جهان با استفاده از برنامه های همین ورزش خانگی و البته تداوم در ورزش توانسته اند به وزن و سایز ایده آل برسند.پیاده روی در خانه و مجموعه برنامه های ورزشی آن در واقع با هدف ورزش کردن زنان و مردانی طراحی شده که نمی توانند ورزش های سریع را انجام بدهند یا اینکه به حرکات خیلی تند ورزشی که عمدتا در باشگاه ها و در کلاس های مرسوم بدنسازی ارائه می شود و برای شماری از مردم جزء ورزش های سنگین و بعضا خسته کننده است، علاقه مند نیستند.لسلی سنسون با طراحی مجموعه حرکات ساده و سبک ورزشی که مبتنی بر حرکت مستمر پیاده روی درجا و بعضا با حرکات محدود رو به عقب و جلو هستند، گروه های مختلف جامعه از زنان خانه دار، سالمندان و حتی بیمارانی که چندان امکانات حرکت و رفت و آمد به خارج از منزل را ندارند، به ورزش فرا خواند.از میان افرادی که به تدریج به طرفداران این سبک ورزشی افزوده شدند، باید به زنان خانه دار و مادرانی اشاره کرد که به دلیل نگهداری از فرزندان کوچک و عمدتا نوزادان، زمان بیشتری در خانه هستند و فراغت کمتری برای خروج از خانه و حضور در باشگاه های ورزشی دارند.برنامه های ورزشی پیاده روی در خانه ابتدا به صورت دوره های آموزشی محدود در باشگاه هایی که سنسون در آنها مربیگری می کرد، اجرا شد اما بعدها او تصمیم گرفت با تهیه برنامه های آموزشی تصویری تلویزیونی این ایده را گسترش بدهد. پخش این برنامه ها از تلویزیون در مدت زمانی کوتاه مخاطبان زیادی را با او همراه کرد و بسیاری از افراد گفتند که چند ماه پیاده روی در خانه و استمرار در انجام تمریناتی که در ظاهر ساده است، توانسته آنها را از شر چربی هایی که سال ها مزاحم سلامت و زیبایی شان بوده، خلاص کند!به این ترتیب بود که روز به روز بر شهرت این برنامه ها افزوده شد و مردم فایل های ویدیویی پیاده روی در خانه را در اینترنت و شبکه های اجتماعی به عنوان یک تجربه موفق ورزش خانگی به اشتراک گذاشتند و اکنون با جستجویی در گوگل و سایت هایی که مخصوص به اشتراک گذاری ویدیوهاست، می توانید ده ها برنامه مربوط به پیاده روی در خانه را دریافت کنید.در ایران اگرچه هنوز این برنامه ها به طور کامل در دسترس نیست اما شرکت های بخش خصوصی هستند که بخشی از برنامه های تلویزیونی پیاده روی در خانه را در قالب دی وی دی هایی برای فروش آماده کرده اند اما حتی اگر به آنها دسترسی پیدا نکنید باز هم راهی هست و آن اینکه می توانید از طریق اینترنت بخشی از برنامه های رایگان برای دانلود را دریافت کنید. اما پیش از همه این کارها شاید لازم باشد بدانید که این برنامه چه ویژگی هایی دارد و چرا پیاده روی در خانه که ممکن است ایده ای نه چندان جذاب و در نگاه اول کسالت آور باشد، اینچنین مورد توجه جهانی قرار گرفته و به ویژه بسیاری از زنان از طرفداران آن هستند.سبک کارآمد و شاد!بسیاری از افرادی که برای اولین بار ویدیوی پیاده روی در خانه را در دستگاه های شان گذاشتند و ورزش را شروع کردند، در دقایق اولیه حقیقتا احساس سرخوردگی می کردند؛ این نکته ای است که خودشان بعدها صادقانه به آن اعتراف کردند. پیاده روی درجا و ورزش های سبک مگر می تواند آدم ها را لاغر کند؟واقعیت این است که رمز موفقیت برنامه پیاده روی در خانه همین سادگی آن است ممکن است شما در روزهای اول که انگیزه زیادی برای لاغر شدن دارید به این فکر کنید که هر چه بیشتر و سنگین تر ورزش کنید بهتر است و زودتر نتیجه می گیرید اما سنسون این نظر شما را تایید نمی کند و به جای این باتجربه ای که از مربیگری و سال ها حضور در ورزش بدنسازی دارد به شما توصیه می کند که آهسته و پیوسته و به صورت تدریجی با مسئله چاقی و چربی های اضافه مواجه شوید.او در واقع با ارائه برنامه ای که شما را چندان خسته نمی کند، تلاش کرده ورزش کردن را به صورت ثابت به برنامه زندگی افراد به ویژه زنان و کسانی که کم تحرک هستند و زمان زیادی را در خانه می گذرانند وارد کند. افرادی که حالا از هواداران پیاده روی در خانه هستند و شمارشان هم رو به افزایش است، در صفحات شبکه های اجتماعی درباره تجربه استفاده از این برنامه و اثرگذاری آن دیدگاه های مثبتی دارند.به گفته آنها مهم ترین ویژگی این برنامه، سادگی و سهولت اجرای آن از طریق تلویزیون است. در تحلیل ها و نظرهای افرادی که در خانه پیاده روی می کنند یک نکته دیگر هم وجود دارد و آن اینکه اکثریت شان به این موضوع اشاره می کنند که این برنامه جزو معدود برنامه هایی است که به آنها این امکان را می دهد تا هنگام ورزش کردن از حرکاتی که مربی یا برنامه آموزش تصویری تلویزیون می دهد، جا نمانند و حرکات را به صورت کامل انجام دهند.ماری لوزتا که به گفته خودش با پیاده روی در خانه توانسته 11 کیلو از اضافه وزنش را کم کند، می گوید که هیچ چیز بدتر از این نیست که آدم در یک ورزش گروهی مرتب از انجام حرکت ها جا بماند: «من وقتی نمی توانستم حرکت ها را درست انجام بدهم، احساس نارضایتی می کردم. اصولا من آدم تندی نیستم و در ورزش های گروهی هماهنگ شدن با گروه برایم سخت است. از طرف دیگر به خاطر نگهداری از فرزندانم نمی توانم هر روز از خانه بیرون بروم اما این برنامه کمک کرد تا روزی یک ساعت در حالی که در خانه هستم، ورزش کنم. معجزه این وزرش را حدود سه هفته بعد از اینکه شروع کردم فهمیدم، کاهش وزن و سایز من شروع شد و به تدریج انگیزه بیشتری داشتم تا مایل های بیشتری در خانه پیاده روی کنم.»نه فقط زنان که برنامه پیاده روی در خانه سنسون، مردان زیادی را هم با خود همراه کرده است، به ویژه افرادی که در سنین میانسالی یا سالمندی تحرک کمتری دارند و بیشتر در خانه هستند. آنها می گویند با استفاده از این برنامه و حرکات ورزشی آن توانسته اند تحرک بیشتری داشته باشند.

علاوه بر همه اینها آنچه به محبوبیت برنامه پیاده روی در خانه کمک کرده استفاده از موسیقی شاد و در واقع سلیقه مناسبی است که سنسون در این زمینه دارد. در واقع باید بگوییم که اساسا برنامه پیاده روی در خانه به استفاده از موسیقی های متفاوت شهرت دارد. این موسیقی ها شاد و در عین حال بسیار مناسب و هماهنگ با حرکات ورزشی برنامه انتخاب شده اند. او در همان هنگامی که در برنامه های آموزشی، مردم را تشویق به ورزش کردن حتی در خانه می کند، به آنها می گوید که حواس شان به تاثیر جادویی موسیقی بر سلامت روح باشد.سنسون، با وجود اینکه خودش یک ورزشکار حرفه ای است اما پیاده روی را به عنوان یکی از ورزش های اصلی برای سلامت انسان و همچنین تناسب اندام معرفی می کند و بر این موضوع تاکید زیادی دارد که برای سوزاندن کالری بیشتر در روز و به تبع آن لاغری بیشتر و تناسب اندام، حتما نیازی نیست که چند روز در هفته را با وسایل ورزشی عجیب و غول پیکر سر و کله بزنید، هر چند می توانید ورزش کردن از آن طریق را هم دنبال کنید اما این روش یعنی پیاده روی سبک اما منظم و هدفمند چه در خانه و چه بیرون از خانه و در فضای باز می تواند به همان اندازه برای شما نتیجه بخش باشد.

 

پیاده روی یکی از مفیدترین، در دسترس ترین و کم هزینه ترین ورزش ها است

 

او اغلب در مصاحبه ها و برنامه های تلویزیونی توصیه می کند که لازم نیست برای پیاده روی راه دوری هم بروید. همین خیابان ها و کوچه های اطراف خانه با یک کفش ساده ورزشی بهترین گزینه برای پیاده روی روزانه است. علاوه بر اینکه آدم می تواند بخشی از امورات جاری و خریدهای خانه را به جای اینکه تلفنی سفارش بدهد یا با ماشین از بازارهای روز بخرد، همزمان با پیاده روی روزانه انجام بدهد. این روش به تدریج شما را به عادات تغذیه ای جدید و استفاده از مواد غذایی تازه هم عادت می دهد به گونه ای که کمتر از مواد غذایی و سبزی های در یخچال و فریزر مانده استفاده می کنید و می توانید با خریدهای روزانه و البته پیاده روی روزانه بدن سالم تری داشته باشید.برنامه پیاده روی در خانه در واقع مجموعه متنوعی است و هر چه زمان از اجرا و معرفی آن گذشته، خلاقانه تر و کامل تر شده است. در بسته بندی های اصلی آنکه مجموعه ای از دی وی دی ها وجود دارد شما می توانید هم زمان با پیاده روی حرکات متنوعی را با مجموعه ای از ابزارهای ساده ورزشی مثل کش، چوب، طناب و استپ که تهیه آنها برای استفاده در خانه آسان است، انجام بدهید. با وجود این امتیاز و ویژگی خاص این برنامه ها این است که سنسون، حرکات را به گونه ای پیش بینی کرده که حتی اگر شما این ابزارها را در اختیار نداشته باشید باز هم می توانید همراه او و گروهش یک تا چند مایل راه بروید و در همه برنامه های تلویزیونی پیاده روی خانه، فرد یا افرادی در کلاس او به طور کامل بدون ابزارهای ورزشی، ورزش می کنند که به مخاطبان نشان بدهد برای ورزش موثر حتی به این ابزارها هم نیازی نیست!تلاش سنسون برای معرفی برنامه پیاده روی در خانه از این رو ستودنی است که او ورزش را ساده، شاد و شدنی کرده است، آن هم در شرایطی که در زندگی امروزی همه چیز به سمت نمایشی و تجملاتی شدن می رود و اطراف ما پر شده از انواع باشگاه های بزرگ و چند طبقه ای که سالانه هزینه زیادی برای ستفاده از خدمات دریافت می کنند. سنسون راهی را نشان می دهد که می توان با کمترین هزینه ورزش کرد و سالم بود.نه فقط برای مانکن هادر دهه های گذشته مثلا آن زمانی که بسیاری از زنان از برنامه های تلویزیونی ورزشی مربیانی مثل جین فوندا استفاده می کردند، همیشه با تصویر زنانی در تلویزیون مواجه بودند که اندامی بی عیب و نقص و ورزیده داشتند. اساس آن برنامه ها بر همین مبنا بود و زنان چاق هیچ گاه در گروه ورزش کنندگان و همراهان مربیانی مثل جین فوندا دیده نمی شدند. این روال و رویه سال ها در برنامه های ورزشی خانگی دنبال شداما سنسون با برنامه های پیاده روی در خانه، تصویری متفاوت از زنان و مردان را ارائه کرد.اگر تلویزیون را روشن و برنامه ورزشی پیاده روی در خانه با مربیگری سنسون را پخش کنید، می بینید که همره او زنان و مردان چاق و لاغر با قد و وزن های متفاوت و از گروه های مختلف جامعه حضور دارند. زنان خانه دار، زنان شاغل، دختران نوجوان و حتی پیرزن ها و پیرمردها با او ورزش می کنند و این یکی از مهمترین دلایل محبوبیت او و برنامه های ورزشی خانگی اش در جهان است. به عبارت دیگر برنامه محبوب پیاده روی در خانه، تصویری از انسان های واقعی، افرادی شبیه به خود ما را در صفحه تلویزیون ترسیم می کند و نه مانکن ها با اندام بی عیب و نقصی که ممکن است خیلی از افراد را دچار سرخوردگی کند که آنها نمی توانند هیچ گاه به اندازه مانکن ها لاغر و تراشیده باشند.سنسون در برنامه پیاده روی در خانه هرگز به شما نمی گوید که باید لاغر شوید و در واقع به عنوان یک مربی لاغری را به مثابه یک هدف در ذهن مخاطب ارزش گذاری نمی کند و به همین دلیل است که تعداد تپل هایی که با او ورزش می کنند به اندازه لاغرها و در بعضی برنامه ها بیشتر از آنهاست. حرف اصلی او به شما این است که حتی اگر در خانه هستید، حتی اگر وقت ندارید و زندگی شلوغی را می گذرانید، می توانید روزی یک ساعت در خانه راه بروید و روش این پیاده روی خانگی را هم اوست که ب شما می گوید.در واقع پیام او توجه به سلامتی است تا لاغری و این همان نگاهی است که به نظر می رسد جامعه ما به ویژه زنان از آن فاصله گرفته اند. دقیقا به همین دلیل است یعنی به خاطر همین امتیازها و نگاه خاص اجتماعی است که می گویند، برنامه پیاده روی در خانه جدا از اینکه یک برنامه ورزشی است اما رویکردی جامعه شناسانه و روان شناختی دارد و این رویکرد از نگاه متفاوت سنسون به مسئله چاقی و توجه به اهمیت و اصالت دادن به ورزش در زندگی روزمره به جای اصالت دادن به زیبایی حاصل شده است. به همین دلیل است که او همزمان با ورزش به مخاطبانش یادآوری می کند که همین روزی یک ساعت و چند دقیقه پیاده روی در خانه چه تاثیری بر درمان افسردگی و مقابله با استرس برای آنها می تواندداشته باشد و همه اینها را به زبان ساده و طوری می گوید که اتفاقا بیشترین تاثیر را بر مخاطبان بر جای می گذارد.پیاده روی اگرچه ورزش ساده ای است اما یادتان باشد سلامت قلب به اندازه برداشتن یک قدم ساده و آسان است. در حقیقت، پیاده روی یکی از بهترین روش های کاهش وزن، گردش خون و سوزاندن کالری است. بنا بر انجمن قلب آمریکا، پیاده روی متعادل، بشاش کننده است و فشار خون را پایین می آورد، احتمال ابتلا به دیابت را کاهش داده و سطح کلسترول را نیز پایین می آورد. البته فقط این ها نیست. برنامه های پیشگیری از دیابت نشان داده اند که 150 دقیقه پیاده روی در طول هفته و کاهش فقط 7 درصد از وزن بدن تان (حدودا 5 تا 7 کیلوگرم) می تواند 58 درصد خطر ابتلا به دیابت را کاهش دهد.همچنین مطالعه ای که بر روی پیاده روی و تاثیر آن بر عملکردهای ذهنی انجام شد نشان داده زنانی که معادل یک ساعت و نیم در طول هفته پیاده روی داشتند به صورت چشمگیری عملکرد ذهنی بهتری را در مقایسه با زنانی که کمتر از 40 دقیقه در طول هفته پیاده روی داشتند نشان می دادند.علاوه بر این تحقیقات نشان می دهد زنانی که یائسگی را پشت سر گذاشته اند و تقریبا 1.5 کیلومتر در روز پیاده روی دارند، چگالی استخوان های کل بدن شان نسبت به زنانی که مسافت های کمتری را می پیمودند بالاتر بود.همچنین پیاده روی برای پایین آوردن سرعت از دست رفتن استخوان های پا نیز موثر است. همچنین خوب است به خاطر داشته باشید، زنانی که معادل یک ساعت و 15 دقیقه تا 2 ساعت و نیم در هفته پیاده روی سریع دارند، نسبت به زنان بی تحرک 18 درصد خطر کمتری برای ابتلا به سرطان پستان دارند.مطالعات بسیاری نشان داده است که ورزش می تواند از سرطان کولون پیشگیری کرده و در افراد مبتلا به این بیماری نیز اثرات ورزش منظم به شکل افزایش کیفیت زندگی و کاهش میزان مرگ و میر ناشی از این بیماری خود را نشان می دهد.در برنامه پیاده روی در خانه شما با انواع مختلفی از یک برنامه ورزشی مواجه هستید. می توانید از یک تا چند مایل پیاده روی کنید و در پایان هر مایل برنامه به شما اعلام می کند که چند کالری از دست داده اید. پیاده روی در خانه روزی یک ساعت بیشتر وقت شما را نمی گیرد اما بعد از چند هفته مطمئن باشید که شما هم یکی از هواداران این روش محبوب خانگی می شوید. پیاده روی به عنوان یکی از مفیدترین، در دسترس ترین و کم هزینه ترین ورزش ها به راحتی می تواند جایگاه خود را در زندگی روزمره ما پیدا کند.

 

منبع: ماهنامه زنان و زندگی

 


سوتین های خوشگل و باکیفیت/تنوع رنگ عالی


خرید ماست ساز پونته


لیفت و پروتز سینه توسط پزشک برتر تهران

انواع گن وفرم دهنده بدن اورجینال و باکیفیت

اینجا یکی از هتلهای کیشه! همین حالارزروکن

مشاهده تمامی مدلهای لوازم خانگی اسنوا/قیمت


تخته نرد خاتم، بهترین انتخاب برای هدیه


چنددقیقه ای بدون دردسر ماست سالم بساز!


جدیدترین مدلهای طرح برجسته فرش


کاندوم متناسب با نیازت رو اینجا پیداکن


یادگیری زبان در کوتاهترین زمان

پایین ترین نرخ وبیشترین تنوع پکیج تورکیش


اسلایس براونی آلبالو

خرید اینترنتی تلویزیون،یخچال و… از بانه

Makan Inc.| All Rights Reserved – © 2013 – 2021


جدیدترین مدلهای طرح برجسته فرش


حس می کنی دچار کم شنوایی شدی؟

 

 

چگونه هیکل جذاب داشته باشیم

بزرگی شکم

 

قدیم‌ ها، چاق بودن و شکم بزرگ داشتن نشانه ‌ای بود از اعیان و اشراف بودن. اما این روزها دیگر کسی اضافه وزن را دوست ندارد و بیشتر آدم‌ ها ترجیح می‌ دهند این جمله را از دیگران بشنوند که: ” خوش به حال ‌ات، چه هیکل خوبی داری! ” خوش ‌هیکل بودن این روزها مترادف شده است با باریک ‌اندام بودن و شکمی برآمده نداشتن.

 

این مطلب از هفته نامه سلامت، شما را با 15 تمرین ورزشی آشنا می ‌کند که انجام روزانه ی آن ها می ‌تواند شما را به همین معنا خوش ‌هیکل‌ تر کند.

 

1- روی یک صندلی دسته‌ دار بنشینید. ساعد دست ‌های تان را روی دسته صندلی بگذارید. ران ‌های ‌تان را به هم بچسبانید و سعی کنید پاهای ‌تان را حداقل 6 سانتی‌ متر از سطح زمین بالاتر بیاورید.

 

10 ثانیه در این وضعیت بمانید و دوباره به حالت اول برگردید.

شما باید این حرکت را از 5 مرتبه در روز شروع کنید و کم‌ کم به 20 مرتبه در روز برسانید.

 

2- روی یک بالش به پشت دراز بکشید. دستان خود را در امتداد بدن‌ تان قرار دهید و پاهای ‌تان را به هم بچسبانید. حالا سعی کنید که بدون استفاده از دست، پاهای تان را 15 تا 20 سانتی ‌متر بالا بیاورید و حداقل 5 ثانیه در این وضعیت بمانید. این حرکت هم می ‌تواند از 5 مرتبه در روز شروع ‌شود و به 20 تا 25 مرتبه هم برسد.

 

3- وقتی پیاده‌ روی می ‌کنید، هنگام راه رفتن بدن خودتان را به سمت چپ و راست متمایل کنید. با این کار، هم شکم‌ تان آب می ‌شود و هم پهلوهای‌ تان.

 

4- از حلقه‌ های ورزشی برای کوچک شدن شکم ‌تان استفاده کنید. شما می ‌توانید در ابتدای کار، تنها روزی 2 دقیقه یا 50 بار حلقه بزنید و به مرور زمان حلقه زدن را تا 30 دقیقه هم ادامه دهید.

 

 

5- دراز و نشست یکی از موثرترین و ساده ‌ترین ورزش‌ هایی است که می ‌تواند شکم را کوچک کند.

پس به پشت روی زمین دراز بکشید. دست‌ های‌ تان را پشت گردن خود گره بزنید و هر چند بار که می‌ توانید حرکت دراز و نشست را تکرار کنید و در روزهای بعد، دفعات تکرار حرکت را افزایش دهید.

 

6- هنگام پیاده ‌روی، ضربه‌ های سبک و آرامی را با انگشتان دست به شکم ‌تان وارد کنید. این جوری تحرک ماهیچه‌ های شکم خود را افزایش می ‌دهید و باعث می ‌شوید که آن ها چربی بیشتری بسوزانند.

 

7- به پشت دراز بکشید. یک بالش کوچک زیر پاشنه پاهای‌ تان قرار دهید و دست‌ های‌ تان را در راستای پهلو‌های ‌تان روی زمین بگذارید. دو دمبل نیم تا دو کیلویی در دست بگیرید و سپس دست‌ های تان را به صورت صاف 10 سانتی ‌متر از سطح زمین بالا بیاورید. 10 ثانیه در این حالت بمانید، 5 ثانیه استراحت کنید و این حرکت را حداقل 7 بار در روز انجام دهید.

 

8- همان‌ طور که نشسته ‌اید و مشغول کارهای روزمره ‌تان(مثلا تماشای تلویزیون) هستید، با کف دست خیلی آهسته به شکم خود ضربه بزنید.

 

9 – طناب زدن هم برای کوچک کردن شکم بسیار مفید است، به شرطی که شما حداقل روزی 50 مرتبه طناب بزنید.

 

 

10- زیاد یک جا ننشینید. نشستن طولانی ‌مدت باعث چاق شدن افراد می ‌شود و این چاقی ‌ها هم بیشتر در ناحیه ران پا و شکم رخ می ‌دهد. شاید به همین خاطر باشد که بیشتر رانندگان شکم بزرگی دارند.

 

11- سر پا بایستید. دو دمبل نیم تا دو کیلویی دست ‌تان بگیرید و دست ‌های‌ تان را به حالت عمود با بدن ‌تان قرار دهید. حدود 20 ثانیه در این حالت بمانید و بعد از 10 ثانیه استراحت این حرکت را دوباره انجام دهید. برای هر چه زودتر آب شدن شکم‌ تان باید این حرکت را حداقل روزی 15 مرتبه انجام دهید و به مرور آن را به 30 مرتبه در روز هم برسانید.

چگونه هیکل جذاب داشته باشیم

 

12- در طول روز شکم‌ بندهای سفت و محکم را دور شکم خود ببندید.

 

13- سر پا بایستید. دست ‌های‌ تان را کاملا از هم باز کنید و یک پای ‌تان را از روی زمین بردارید و بدن ‌تان را به سمت جلو و پای بلند شده ‌تان را به سمت عقب متمایل کنید. چند ثانیه در این وضعیت بمانید و در هر مرتبه تکرار، پای بلند شده‌ تان را جا به‌ جا کنید.

 

14- به پشت دراز بکشید.دستان خود را پشت سرتان قلاب کنید و کمی سر و شانه‌ های ‌تان را به سمت جلو متمایل کنید.

این حرکات را در حالی انجام دهید که پاهای ‌تان به صورت عمود با بدن‌ تان قرار دارند.

 

15- به پشت دراز بکشید.

زانوهای ‌تان را کمی خم کنید.دست‌ های‌ تان را پشت گردن ‌تان قلاب کنید و سر و شانه‌ های‌ تان را تا وسط کمر به سمت جلو متمایل كنید.


رزرواسیون آنلاین هتل/تضمین کمترین قیمت

تور ارزان کیش با رزرواسیون بهترین هتل ها

طرح فروش اقساط(بدون پیش پرداخت)لوازم خانگی

خرید انواع ابزار وجعبه ابزار خانگی وصنعتی


سفارش آنلاین جدیدترین ست های لباس زیر


جراحی زیبایی سینه و شکم

مشاهده تمامی مدلهای فرش وامکان خریدآنلاین

درمان سریع وقطعی بواسیر بدون درد و خونریزی

خریدقسطی جهیزیه بدون نیاز به پرداخت اولیه

اجاره ویلاهای لوکس شمال لب دریا باقیمت خوب


کاهش سایز و وزن| فوری و بدون عارضه

مهیج ترین کمپین های پیشنهادی سفر نوروز1400


تا60%تخفیف پرطرفدارترین محصولات جنسی

دستگاه خانگی ماست ساز با قیمت فوق العاده

Makan Inc.| All Rights Reserved – © 2013 – 2021

چگونه اندامی زیبا و شکمی صاف داشته باشیم

چگونه اندامی زیبا و شکمی صاف داشته باشیم پارس ناز : شکم صاف و داشتن تناسب اندام  آرزوی هر کسی است. برای داشتن شکم صاف نیازی به رژیمهای سخت و طاقت فرسا ندارید. این بار بدون رژیم های سخت به شکمی صاف اندامی متناسب دست پیدا کنید.

هر گاه که حرف از شکم صاف و خوش هیکلی به میان می آید، همه به فکر رژیم و ورزش های سنگین می افتیم. در این که داشتن اندام خوب منوط به رعایت رژیم غذایی و تحرک داشتن است، شکی نداریم. اما نکاتی غیر از این موارد هم هست که می توانید با رعایت آنها، به هیکلی بهتر و شکمی صاف تر دست یابید.

 چگونه بدون رژیم های سخت شکمی صاف داشته باشیم؟

 برای داشتن شکم صاف، صاف بایستید

چگونه هیکل جذاب داشته باشیم

ژست شما بیش از آن که فکرش را بکنید در هیکل تان اثر دارد. هنگامی که قوز نمی کنید و صاف می ایستید، ناخودآگاه ماهیچه های شکم تان را درگیر می کنید. به این ترتیب قدتان بلندتر به نظر می رسد و شکم تان هم صاف تر می شود.

 برای داشتن شکم صاف آب بنوشید

هنگامی که آب کافی به بدن نمی رسد، بدن احساس خشکی می کند و آب زیادی را در خود احتکار می کند. به همین دلیل، افرادی که آب نمی خورند چیزی حدود دو کیلو در قسمت میان بدن اضافه وزن پیدامی کنند. روزانه حداقل شش لیوان آب بخورید تا به خوش اندامی خود کمک کرده باشید.

 برای داشتن شکم صاف زمان کافی در دستشویی بمانید

اگر از آن دسته افراد هستید که عجله شدیدی برای خروج از دستشویی دارید، باید بدانید که با این کار ناخواسته به مغزتان پیغام می دهید که نیازی به تخلیه کامل نیست و تنها چیزی که اهمیت دارد، سریع ترک کردن آنجاست. این کار را نکنید. تخلیه کامل از جمله عوامل داشتن شکمی صاف است.

 برای داشتن شکم صاف خوب بجوید

هر لقمه را حداقل 10 مرتبه بجوید و پس از آن، لقمه را فرودهید وگرنه معده و روده دچار سوءهاضمه می شود. از این گذشته، فردی که تند غذا می خورد مقداری هوا هم فرومی دهد که به باد کردن معده و بزرگ شدن شکم منجر می شود.

 برای داشتن شکم صاف پروبیوتیک بخورید

خوراکی های حاوی پروبیوتیک ( روده انسان حاوی انواع مختلفی از باکتریها است. بسیاری از این باکتری ها برای گوارش بهینه غذا مفیدند. دسته ای از این باکتریها که به باکتریهای پروبیوتیک معروف هستند، علاوه بر کمک به گوارش، مولکولهای پیچیده و ترکیباتی مانند ویتامینها و آنتی بیوتیکهای مختلف را تولید می کنند که برای بدن مفید می باشد. منبع باکتری های پروبیوتیک لبنیات و میوه ها هستند ) به هضم غذا و در نتیجه خوش اندامی شما کمک می کنند. ماست، آبدوغ، ترشی کلم، کفیر، موز، گوجه فرنگی، سیر، پیاز و مارچوبه دارای پروبیوتیک هستند. مصرف آنها را در برنامه غذایی تان بگنجانید.

 برای داشتن شکم صاف راه بروید

روزانه نیم ساعت پیاده روی به روند لاغری و مسطح شدن شکم کمک می کند. مسیری مناسب را برای خود در نظر بگیرید و هر روز این مسیر را پای پیاده طی کنید. به طور کلی از بی تحرکی بپرهیزید و تا سرحدامکان برای ساعت های متمادی روبه روی کامپیوتر و تلویزیون ننشینید.

 برای داشتن شکم صاف آدامس نجوید

جویدن آدامس موجب قورت دادن هوا و پف کردن بدن می شود. آدامس را کنار بگذارید و اگر می خواهید طعم دهانتان تازه تر شود، کمی نعناع بجوید.

 برای داشتن شکم صاف آرام باشید

استرس را کنار بگذارید. روزانه دقایقی را در وان پر از آب ولرم یا زیر دوش آب سرد بگذرانید، موسیقی ملایم گوش کنید و استراحت کافی داشته باشید تا فشارهای روحی از وجودتان کنده شوند. استرس موجب سوءهاضمه و همچنین افزایش هورمون کورتیزول می شود که چاقی شکمی را به همراه خواهد داشت.

منبع :gahar.ir

چگونه هیکل جذاب داشته باشیم
چگونه هیکل جذاب داشته باشیم
0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *