چگونه پسری خوش عکس باشیم

 
helpkade
چگونه پسری خوش عکس باشیم
چگونه پسری خوش عکس باشیم

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که با وجود ظاهری مناسب نمی توانید عکس های خوبی از خودتان بگیرید. حواستان باشد که “خوش عکس بودن” و یا “بد عکس بودن” اتفاقی نیست. بعضی ها خوب می دانند که چطور تصویر خوبی از خود ثبت کنند و این چندان مرتبط با زیبایی خاص چهره نیست. ما به شما ده روشی را که با آن می توانید به فردی خوش عکس بدل شوید را خواهیم گفت.

حتما بخوانید : تصاویری از مناسب ترین ژست های عکاسی مردانه

فرم بدن اشتباه می تواند شما را تا حداقل پنج کیلو چاقتر و یا لاغرتر از آنچه هستید نشان دهد. اگر می خواهید در حالت ایستاده ظاهری لاغرتر از خودتان ثبت کنید فاصله پاهایتان نباید زیاد باشد. سعی کنید وزنتان را روی یکی از پاهایتان بیاندازید و پای دیگرتان را کمی خم کنید.

( چطور خوش عکس باشیم : به حالت ایستادنمان توجه کنیم  )

چگونه پسری خوش عکس باشیم

اگر مستقیم و بدون هیچ حالتی درو به دوربین بایستید چهره ای بیروح و کسل کننده از خود ثبت خواهید کرد. انحنا دادن به فرم بدن و زاویه نیم رخ یا سه رخ ظاهری جذابتر به شما خواهد داد خصوصا در عکس های گروهی. علاوه بر این، در این حالت بدنتان خوش فرمتر و لاغرتر بنظر می رسد.

( چطور خوش عکس باشیم : کمی احساس به خرج دهید ! )

اگر می خواهید در عکس ها چهره ای زیبا داشته باشید حتما این کار را بکنید، حتی اگر غبغب ندارید. یادتان نرود که کمی نگاهتان را به سمت دوربین بچرخانید.

( چطور خوش عکس باشیم : حالت صورتتان را جلوی آینه تمرین کنید )

اگر به تصویر ستارگان روی فرش قرمزها دقت کرده باشید، حتما دیده اید که غالبا به هنگام عکس گرفتن دستشان را به حالت خمیده روی کمرشان می گذارند. با اینکه ممکن است این روش کمی قدیمی بنظر برسد اما همچنان می تواند به شما ظاهری جذاب ببخشد. در این روش دستی که به دوربین نزدیک تر است را روی کمرتان بگذارید و کمی به بدنتان انحنا دهید.  هرگز دستانتان را بدون حالت خاصی کنار بدنتان قرار ندهید چرا که ظاهری شلخته و نامطلوب به شما می دهد.

( چطور خوش عکس باشیم : با کمک گرفتن از دست هایمان  )

حتما بخوانید : بهترین ژست های عکاسی دخترانه

راحت ترین راه برای خراب کردن یک عکس لبخند تصنعی است. اگر لبخندتان در تمام عکس هایتان تصنعی بننظر می رسد ساده ترین راه این است که زبانتان را پشت دندانهای جلویی فک بالایتان بگذارید و لبخند بزنید. سعی کنید راحت باشید و حالتی تصنعی به چشم ها و لب هایتان ندهید.

( چطور خوش عکس باشیم : جلوی دوربین معذب نباشید )

به این دلیل مهم که دوربین تصویری دوبعدی از شما ثبت می کند آرایش شما در دوربین متفاوت جلوه می کند. سعی کنید از آرایش مات استفاده کنید و کمتر از رنگ های براق و کرم پودرهای چرب استفاده کنید. برای عکس انداختن از آرایش های کمی تیره تر از حالت معمول استفاده کنید، بخصوص برای آرایش چشم ها. سعی کنید از رژلب های تیره تر از پوست خود استفاده کنید. برجسته تر کردن گونه ها نیز راه دیگری برای زیباتر کردن چهره تان در عکس هاست.

( چطور خوش عکس باشیم : با درست آرایش کردن ! )

با حجم دادن به موهایتان می توانید صورتتان را پرتر و بانشاط تر نشان دهید. اگر صورت استخوانی و لاغری دارید استفاده از این روش را در تمامی عکس هایتان توصیه می کنیم.

( چطور خوش عکس باشیم : از آرایش موهایتان غافل نباشید )

بسیاری با تکیه بر این باور غلط که می توان با پوشیدن چندین لباس نواقص بدن را پوشاند چهره ناخوشایندی از خود در عکس هایشان ثبت می کنند. سعی کنید از یک یا حداکثر دو لباس تیره رنگ به جای چندین لباس استفاده کنید.  استفاده از لباس های خیلی تنگ و یا گشاد یکی دیگر از اشتباهات معمول است. در انتخاب سایز لباس خصوصا سایز شلوار سعی کنید دقیقا سایز خودتان را انتخاب کنید.

( چطور خوش عکس باشیم : با انتخاب لباس مناسب  )

برای عکس هایی که در هوای آزاد گرفته می شوند،  تابش عمودی خورشید به دلیل ایجاد سایه های بسیار تیز و مزاحم از یکطرف و نمودار شدن تمامی خطوط صورت از طرف دیگر می تواند عکس هایتان را خراب کند. بهترین زمان برای عکس گرفتن عصرها است که خورشید نور ملایمی دارد. فراموش نکنید که رو به نور بایستید.

( چطور خوش عکس باشیم : به موقعیت خورشید در آسمان دقت کنید  )

حتما بخوانید : ۴۰ نکته مهم برای ژست عکاسی خانم ها و ۲۰ مدل

بهترین راه برای انتخاب بهترین حالت و ژست تمرین کردن جلوی آینه است. اگر تابحال این روش را تجربه نکردید حتما امتحانش کنید. این روش به شما کمک می کند زوایای زیباتر صورتتان را پیدا کنید.

( چطور خوش عکس باشیم : همه موارد بالا را جلوی آینه تمرین کنید  )

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه

نام

ایمیل

چگونه پسری خوش عکس باشیم

لیست ۱۰ زن زیباروی مسلمان در سال ۲۰۲۰ به انتخاب FillGap  

مدگردی با کامالا هریس ؛ یکی از خوش استایل ترین زنان سیاستمدار آمریکا

معرفی جاذبه های گردشگری در استانبول

معرفی کاخ های استانبول

در مورد بوستان آهوان کیش جزیره هندورابی بیشتر بدانید

Re:Style 2020 گالکشن مُد هیوندای از اسقاطی قطعات خودرو

چسباندن نیش مصنوعی به دندان با چسب ناخن، ترند عجیب و جدید تیک تاکی ها

لوکس تهران

استودیو روز سبز

استودیو تخصصی عروس ؛ صنعتی

ژست گیری درست و قرارگیری مناسب در مقابل دوربین همواره یکسری
قوانین و اصول زیبایی شناختی مخصوص به خود داشته و دارد. … در ادامه بخوانید …چگونه در عکس ها زیباتر باشیم ؟

آدرس :

ما رو تو waze پیدا کنید :

چگونه پسری خوش عکس باشیم

 

 

 

 

 

 

 

استودیو روز سبز با رویکردی کاملا تخصصی در 2 حوزه عروسی و صنعتی  از سال 1388 فعالیت خود را آغاز کرده و با پیشبرد اهداف خود در حیطه عکاسی و فیلمبرداری ادامه فعالیت مینماید .

استودیو روز سبز با 2 شعبه مجزا فعالیت خود را ادامه میدهد که این خصیصه باعث گردیده تا بتوانیم فضایی بالغ بر 300 متر با لوکیشن های کاملا اختصاصی برای ودینگ  و کارهای صنعتی را ایجاد کنیم …

ما همه سعی خود را میکنیم تا بتوانیم بهترین لحظات زندگی شما رو به بهترین شکل ممکن و با جدید ترین تکنولوژی روز دنیا ثبت کنیم تا این یادگاری برای همیشه باقی بماند …

انتخاب گروه متخصص و کاردان در جهت به کار بستن متدهای جدید و به روز دنیا برای انجام پروژه های جدید و کمتر کار شده و همچنین پروژه هایی که در گذر زمان از ایجاد و بروز خلاقیت در آنها کاسته شده همواره یه دغدغه بزرگ در صنعت عکاسی محسوب شده و میشه…دغدغه ای که استودیو روز سبز در طی چندیدن سال خلاقیت و به کار بستن ذوق هنری و پشتکار بی وقفه همواره از اون گذر کرده. و تنها چیزی که بر جای گذاشته نگاهی نو و بکر به جهان از لنز دوربین برای مخاطب اش بوده.

استدیو روز سبز واحد مجاز اتحادیه عکاسان میباشد

 

چگونه خوش عکس باشیم؟ چگونه می توان مثل دیوید گندی یا جی جی حدید جزو خوش عکس ترین ها بودو معضل مـن بد افتادم را از بین برد؟ باید بگوییم این شـما نیستید کـه بد افتادید، بلکه زاویه و فاصله دوربین عکاسی اسـت کـه باعث شده تا عکس خوبی از شـما ثبت نشده باشد، هیچ کسی بد عکس نیست، بلکه ژستی کـه مـا بخود می‌گیریم و زوایای دوربین هستند کـه کار را خراب می کنند.

 

اگر چـه رفتن بـه کافه و رستوران می‌تواند برای دیدن دوستان و قرارهای کاری مکان مناسبی باشد اما نور موجود در چنین مکان هایي برای عکس گرفتن گروهی توصیه نمی‌شود. چنین نورهایی کـه عمدتا هم از بالای شانه ها متساطع میشوند، پوست صورت را ناهموار و زیر چشم ها را تیره تر بنظر میرسانند. در زمان گرفتن عکس در چنین مکان هایي، صورت تان را در مقابل منبع نور قرار دهید.

چگونه پسری خوش عکس باشیم

جک گایِ عکاس دراین باره بـه ایناستایل میگوید: “نوری کـه از میان گرد و خاک عبور کند، باعث مسطح نشان دادن تصویر می شود اما نوری کـه مستقیم از آفتاب می تابد باعث می شود کـه نور کافی بـه قسمت هاي زیرچشم تابیده شود و آن وقت شـما با آن لکه هاي تیره در زیر چشم در عکس تان مواجه نخواهید بودو جوان تر هم نشان داده خواهید شد.”

 

برای این کـه یک ژست کلاسیک را برای عکس گرفتن انتخاب کرده باشید، سه چهارم بدن‌تان را در دسترس دوربین قرار دهید، یعنی یکی از پاها را جلوتر قرار داده و یکی از شانه هایتان رابه عکاس نزدیک تر کنید.

با این ژست، زمانی کـه بـه دوربین نگاه می‌کنید، بدن‌تان کشیده و شکیل تر دیده می شود و سبب می شود، دوربین تصویر شـما را در بهترین زاویه شکار کند. سعی کنید در زمانی کـه عکس گرفته می شود، شکم رابه سمت داخل فرو برده، شانه ها را عقب نگه داشته و ستون فقرات را صاف و بدون خمیدگی حفظ کنید.

 

زمانی کـه نوبت بـه آرایش صورت می‌رسد، خصوصا در مورد کرم پودر بهتر اسـت از رنگ هاي روشن تر استفاده شود. مورگان شیک، از متخصصین آرایش دراین مورد می‌گوید استفاده از آرایش هاي تک رنگ، چهره را در عکس مسطح و رنگ صورت رابه صورت خمیری فشرده شده نشان می‌دهد. وی در مورد این کـه چطور می‌توانیم چهره طبیعی تری در عکس داشته باشیم می‌گوید:

از کانسیلرها تنها در مناطقی کـه دارای لکه هستند، ناهمواری دارند و یا سایه دارند استفاده کنید. آن وقت توجه کنید کـه نور در کجاها ظاهر می شود آن وقت از رژگونه هایي با رنگ هاي گرم برای گونه ها و رژلب هاي آلبالویی برای لبانتان استفاده کنید. در واقع لبانی کـه هیچ رنگی ندارند در دسترس فلش دوربین کاملا محو میشوند. با این حال رنگ هاي روشن تر در عکس بهترین حالات را پیدا می کنند.

 

برای آنکه حجم و شکل مناسبی بـه موهایتان در عکس بدهید، کمی از قسمت فرق سر، آن رابا انگشتان تان حرکت دهید. زمانی کـه موها کاملا بـه سمت عقب بروند، چهره شـما جذاب بنظر نمی‌رسد.

چرا کـه هیچ زاویه اي توسط موهایتان در عکس بـه وجود نیامده. حتی اگر میخواهید زوایای بیشتری در عکس بـه وجود آورید، در زمان گرفتن عکس قسمتی از موهایتان را ببافید.

 

دریک پژوهش علمی بـه عمل آمده در دانشگاه ویک فارست، نشان داده شده کـه سمت چپ صورت انسان بهتر خودرا نمایان می سازد. از شرکت کنندگان این مطالعه خواسته شد کـه نمراتی بـه تصاویر، ده مرد و ده زن، بدهند. تصاویری کـه هم طبیعی و هم داخل آینه از افراد گرفته شده بود.

گزارش این پژوهش در هافینگتُن پست منتشر شد. در بین تمام عکسها، آنهایی کـه سمت چپ صورت رابه نمایش گذاشته بودند، مورد اقبال بیشتری قرار گرفتند. پژوهشگران این مطالعه بـه این نتیجه دست یافتند کـه سمت چپ صورت میتواند انتقال بهتری از احساسات افراد داشته باشد.

 

اگر در حالت نشسته قرار اسـت کـه عکس بگیرید از عکاس بخواهید کـه دوربین را بالا نگه دارد. دراین زاویه وقتی صورت تان را برای قرار گرفتن مقابل دوربین تنظیم می‌کنید، تعریف بهتری از چانه تان بـه دوربین دارید.

زمانی هم کـه می‌خواهید در حالت ایستاده عکس بگیرید از عکاس خود بخواهید کـه از زاویه پایین تری از شـما عکس بگیرد. این زوایا باعث می‌شوند کـه شـما خوش چهره تر و لاغرتر بنظر برسید و با مد هم همراه شده باشید.

 

برای آنکه بهترین تصویر از خودشان را در عکس نشان دهید، از نقوش طرح دار و چهارخانه در زمان گرفتن عکس پرهیز کنید. تلاش کنید کـه با یک کمربند باریک یا لباس هایي با راه راه هاي عمودی و یا دامن هایي بـه شکل A انگلیسی کـه از بالا بـه سمت پایین حجیم می‌شوند استفاده کنید.

اگر می‌خواهید در عکس کیفی بـه دست بگیرید، سعی کنید کـه آن را در اندازه واقعی آن و نه بزرگ تر جلوه دهید. در غیر این صورت در لحظه گرفتن عکس، آن رابه بیرون از کادر منتقل کنید. در صورتی کـه میخواهید در عکس کفش پاشنه بلند بپوشید هر اندازه پاشنه نازک تر باشد، قد شـما را در عکس بلندتر نشان می‌دهد و هرچه پهن تر باشد، می‌تواند باعث بیشتر بنظر رسیدن وزن تان در عکس شود.

 

بهترین تصاویری گروهی آنهایی هستند کـه افرادی در سایزها و قدهای مختلف درکنار هم ودر یک ردیف قرار بگیرند. سعی کنید در عکس هاي گروهی نزدیک ترین فرد بـه دوربین نباشید. دراین حالت بسیار جذابتر بنظر میرسید.

 

برای آنکه عکس هاي آینده خود رابه بهترین کیفیت برسانید، بـه عکسهایی از گذشته تان کـه جزء بهترین عکس هایتان هستند مروری داشته باشید.

بهترین زاویه برای قرار گرفتن کدام اسـت؟ بعنوان مثال ممکن بهترین حالات شـما در حال خندیدن و یا لحظات شاد زندگی تان بوده باشد. بنابر این تصاویری کـه در حالت آرامش و شادی از شـما گرفته شود میتواند بهترین حالت تان رابه نمایش درآورد.

 

بجای آنکه واژه مشهور «چیز» بـه معنی پنیر را در هنگام عکس گرفتن ادا کنید، آن رابه لغت «مانی» بـه معنی پول تغییر دهید. زمانی کـه با ادای صدای «اي» از شـما عکس گرفته می شود، گوشه بالای دهان تان را مجبور بـه بالا رفتن می‌کند و زیگزاگ هایي را در نواحی اطراف چشم تان بـه وجود می آورد کـه هردو حالاتی کاملا طبیعی رابه چهره تان می‌دهند.

چگونه پسری خوش عکس باشیم

برای داشتن حالات بهتر می توانید بـه یک اتفاق خوب در زندگی تان فکر کنید و آن احساس رابه دوربین منتقل کنید. زمانی کـه اینکار را میکنید بـه عکس خود جان تازه اي می بخشید. بهترین کار این اسـت کـه پیش از گرفته شدن عکس یکبار چشم هاي تان را ببندید و سپس انها را باز و آماده گرفتن عکس شوید.

 

 

 

تعداد زیادی از کاربران موبایل و تلفن‌هاي همراه از مزایای دوربین این وسیله آگاه نیستند و نمی دانند دقیقا چگونه میتوان با آن عکس‌هاي زیبا خلق کرد. با این کـه شاید دوربین موبایل ساده بـه‌نظر برسد، اما با برخی تنظیمات و استفاده از وسایل جانبی میتوان با آن عکس‌هاي جالبی گرفت. مثلاً تصور کنید فقط با یک قطره آب بتوانید عکس ماکرو ثبت کنید.

 

با لنز ماکرو شـما می توانید از سوژه‌هاي بسیار ریز و کوچک با جزئیات کامل عکاسی کنید. بـه‌همین خاطر، برای بهره بردن از این سبک عکاسی پیشنهاد میکنیم تا با قرار دادن یک قطره آب روی لنز دوربین موبایل خود، آن رابه دوربین ماکرو تبدیل کنید.

 

برای این کـه عکس باکیفیتی بگیرید و لرزش و تکان‌هاي دست موجب تار شدن عکس نشود، می توانید با دو کش پول، موبایل خود رابه یک بطری نوشابه وصل کنید تا کاملا ثابت شود. سپس با سلف‌تایمر عکاسی کنید.

 

برای این منظور میتوانید از ایده عکاسی از حیوانات بهره بگیرید. بـه این صورت کـه از صورت سگ یا گربه پرتره بگیرید و سپس موبایل کـه عکس حیوان در آن اسـت را مقابل صورت خود قرار دهید تا مثلاً یک چهره نیمی سگ/گربه و انسان داشته باشید.

 

روی لنز دوربین یک نوارچسب بکشید. سپس روی چسب رابا ماژیکی بـه رنگ دلخواه رنگ کنید و از سوژه موردنظرتان عکس بگیرید. دراین تصویر از ماژیک‌هاي آبی و قرمز استفاده شده اسـت. بی شک اینکار از کیفیت و وضوح عکس می‌کاهد اما برای ساخت یک ترکیب خلاقانه و رنگی گزینه جالبی محسوب می شود.

 

برای عکس گرفتن از بالا می توانید تنظیمات دوربین را انجام داده، آن را روی سلف‌تایمر بگذارید. سپس موبایل رابا چسب بـه سقف بچسبانید و عکس بگیرید.

 

با سوزن روی کارت ویزیت سوراخ ایجاد کنید. آن را روی لنز دوربین موبایل بگذارید و سپس عکس بگیرید.

 

با استفاده از یک مقوای رنگی یا سفید، یا رومیزی یا پارچه ساده می توانید از سوژه موردنظر خود بدون پس‌زمینه‌هاي آزاردهنده عکس بگیرید.

 

همه ی آنچه نیاز دارید یک جعبه، پارچه نازک، کاغذ سفید و دو شماره لامپ اسـت. لامپ‌ها را درون جعبه بگذارید، قسمت باز جعبه رابا پارچه سفید بپوشانید. سپس لامپ‌ها را روشن کرده و عکاسی کنید. هیچ‌کس باور نخواهد کرد با چند هزار تومان یک جعبه نور کاربردی ساخته‌اید.

 

وقتی قصد عکاسی از منظره را دارید، بـه‌طور ذهنی کادر خود رابه سه قسمت افقی تقسیم کنید و سوژه اصلی را در یکی از یک‌سوم‌ها بگذارید.

 

خطوط مورب در عکس نشان ‌دهنده نوعی حرکت و نیرو هستند و پرسپکتیو و عمق زیبایی در تصویر ایجاد میکنند. بنابر این دفعه بعدی کـه قصد داشتید عکاسی کنید از جاذبه این خطوط بهره بگیرید.

 

چطور خوش عکس باشیم؟

چطوری خوش عکس باشیم؟

اگه میخوای از لحظات زندگیت یه یادگاری خوب داشته باشی، میتونی اون لحظه رو با عکس گرفتن ثبت کنی. ولی حالا اگه تو همه‌ی عکسا بد بیوفتی چی؟ امروز میخوام بهت یاد بدم که چطور خوش عکس باشی.

به نحوه‌ی ایستادن خودت اهمیت بده

چگونه پسری خوش عکس باشیم

نحوه‌ی ایستادن تو عکسا خیلی مهمه. با یه تغییر کوچیک تو عکس، میتونی خودتو خیلی بهتر یا بدتر نشون بدی.سعی کنی طوری وایستی که بدنت لاغرتر از حالت معمولی بیفته. برای لاغرتر افتادنم کار سختی قرار نیست بکنی. فقط کافیه وزنتو روی یکی از پاهات بندازی و اون یکی پا رو یکم خم کنی.یه کار دیگه‌ای که قراره انجام بدی اینه که موقع عکس گرفتن خشک و بی روح، رو به دوربین نمونی. میتونی با یه کوچولو چرخش خیلی بهتر دیده بشی. علاوه بر اونم میتونی یکم کمرتو خم کنی و یه دستتو روی پهلو بذاری. این کار رو از بازیگرایی که روی فرش قرمز میرن یاد بگیر که چطور با یه چرخش ساده و یه نگاه ظریف به دوربین خیلی جذاب میفتن.

چهره رو فراموش نکنی

توی عکسایی که از صورت گرفته میشه یا از قسمت شونه به بالا، یادت نره که زاویه صورتت رو مشخص کنی. یعنی سرتو رو به بالا نگه داری و یکم به سمت دوربین خم بشی. موقع عکس گرفتن هم بالای دوربین رو نگاه کنی تا چونه، نوک تیز بیوفته. کمی هم زاویه به گردنت بدی و سرتو بچرخون.

آماده‌ی عکس گرفتن باش

خیلی از اوقات شده که بعد از عکس گرفتن، دیدیم یه نفر یا چند نفر یا به دوربین نگاه نمیکنن یا با چشمای بسته توی عکس افتادن. همیشه یادمون باشه که قبل از گرفته شدن عکس، با عکاس هماهنگیای لازم رو انجام بدیم. مثلاً از عکاس بخوایم که قبل از گرفتن عکس، با شمارش معکوس به ما خبر بده که میخواد بعد سه ثانیه از ما عکس بگیره تا بتونیم به دوربین با چشمای باز نگاه کنیم.

آروم باش و لبخند بزن

موقع عکس گرفتن یادت نره که باید آروم و خونسرد باشی تا عکست طبیعی باشه. خیلی وقتا موقع عکس گرفتن، لبخند ما مصنوعی دیده میشه. دلیلشم عصبی بودنه که تو خیلیا ناخوداگاه به وجود میاد. وقتی که موقع عکس گرفتن، اضطراب گرفتی، اول از همه به چیزای خوبی فکر کن که حالتو خوب میکنه. یه نفس عمیق بکش، دست‌ها و شونه‌ها رو ریلکس کن. وقتی نفس رو بیرون میدی، لبخند بزن تا آمادگی داشته باشی. وقتی آماده شدی چشمات هم میخنده که خیلی صحنه‌ی زیبایی میشه. دیگه هم لازم نیست برای لبخند زدن از کلمه‌ی سیب استفاده کنی.یادت نره از ترفندای عکاسی هم استفاده کنی. موقع لبخند زدن همیشه نوک زبونت رو به پشت دندونات فشار بده تا خنده‌ هات زیادی کشیده نشه و مصنوعی به نظر نیاد. در ضمن اینکار باعث میشه غبغبت هم دیده نشه.

محیط، منبع نور و زاویه

برای اینکه بتونی به بهترین عکسات برسی، اول به محیط خوب نگاه کن که محیط چه شکلیه. بعد منبع نور رو بررسی کن که چه تاثیری میتونه تو موقعیت های مختلف، روی عکس بذاره. بعد از اونم باید بریم سراغ بهترین زاویه‌ها.محیط خیلی میتونه تو عکس ما تاثیر بذاره. مثلاً اگه محیط پشت سر سوژه پر نور باشه، خود سوژه تاریک میشه. یا اگه محیط رنگ نامناسبی داشته باشه، سوژه‌ی اصلی گم میشه. خیلی از عکاسا از محیط سفید برای بهتر دیده شدن سوژه هاشون استفاده میکنن. البته لازمم نیست همیشه از محیط سفید استفاده کنیم. گاهی وقتا یه موقعیت تصادفی ایجاد میشه که بهترین لحظه برای عکس گرفتنه مثل غروب خورشید یا عکس روی کوه.وقتی هم که موقع استفاده از منبع نور میشه زیر منبع نور مستقیم نری. طوری از منبع نور استفاده کنی که نور و سایه ایجاد شده حالت نرمی داشته باشه. میتونی موقع عکس گرفتن به منبع نور هم نگاه کنی. جلوه‌ی فوق‌العاده‌ای ایجاد میکنه.زاویه رو هم فراموش نکنی. همیشه عکسایی که زاویه بالایی دارن از عکسایی که زاویه پایین دارن بهترن. وقتی خواستی عکس بگیری، به عکاس بگی تا یکم دوربین رو بالا تر بیاره و زاویه عکس مناسب رو پیدا کنه.

از مواد آرایشی استفاده کنی

خانمای عزیز این نکته رو فراموش نکنن که موقع عکس گرفتن با یه مقدار کمی از آرایش میتونن خیلی جذاب‌تر از قبل باشن. حتما هم لازم نیست از مواد آرایش زیادی استفاده کرد چون آرایش غلیظ میتونه عکس رو بدتر کنه.آقایون هم فراموش نکنن میتونن به روش‌های مناسب خودشون، اینکارو انجام بدن. مثلا موهاشون رو براق کننده بزنن یا با یه دستمال تمیز یا مرطوب کننده، گرد و خاک یا عرق روی صورتشون رو پاک کنن و یه عکس شیک بگیرن.

از وسایلا استفاده کن

همه میدونن که استفاده از یه دست لباس شیک چقدر تو عکس تاثیرگذاره. ولی استفاده از وسایلای دیگه چی؟ استفاده از وسایلا تو عکاسی خیلی وقته که کاربرد خودشو اثبات کرده. میتونی موقع عکس گرفتن یه کتاب تو دستت بگیری یا کتتو روی سرشونه بندازی یا از تو آیینه به دوربین نگاه کنی.

حالا اگه دوست داری ژست های مختلف عکاسی، طرز گرفتن عکسای مردونه برای آقایون و عکس دونفره رو یاد بگیری اینجا کلیک کنید اگرم که دوست دارید خودت عین یه عکاس حرفه ای عکس بگیرید و روتوش کنید من بهت دوره ی عکاسی با موبایل و دوره ی ادیتور خفن یک رو پیشنهاد میکنم.

خب دوستای عزیزم امیدوارم براتون مفید بوده باشه. ممنونم که همراه من بودین موفق باشید.

www.chetor.com

www.luxtehran.com

www.alamto.com

www.adidesignmuseum.org

www.pexels.com

www.unsplash.com

ذخیره نام، ایمیل و وبسایت من در مرورگر برای زمانی که دوباره دیدگاهی می‌نویسم.

چطور خوش عکس باشیم؟

چطوری خوش عکس باشیم؟

اگه میخوای از لحظات زندگیت یه یادگاری خوب داشته باشی، میتونی اون لحظه رو با عکس گرفتن ثبت کنی. ولی حالا اگه تو همه‌ی عکسا بد بیوفتی چی؟ امروز میخوام بهت یاد بدم که چطور خوش عکس باشی.

به نحوه‌ی ایستادن خودت اهمیت بده

چگونه پسری خوش عکس باشیم

نحوه‌ی ایستادن تو عکسا خیلی مهمه. با یه تغییر کوچیک تو عکس، میتونی خودتو خیلی بهتر یا بدتر نشون بدی.سعی کنی طوری وایستی که بدنت لاغرتر از حالت معمولی بیفته. برای لاغرتر افتادنم کار سختی قرار نیست بکنی. فقط کافیه وزنتو روی یکی از پاهات بندازی و اون یکی پا رو یکم خم کنی.یه کار دیگه‌ای که قراره انجام بدی اینه که موقع عکس گرفتن خشک و بی روح، رو به دوربین نمونی. میتونی با یه کوچولو چرخش خیلی بهتر دیده بشی. علاوه بر اونم میتونی یکم کمرتو خم کنی و یه دستتو روی پهلو بذاری. این کار رو از بازیگرایی که روی فرش قرمز میرن یاد بگیر که چطور با یه چرخش ساده و یه نگاه ظریف به دوربین خیلی جذاب میفتن.

چهره رو فراموش نکنی

توی عکسایی که از صورت گرفته میشه یا از قسمت شونه به بالا، یادت نره که زاویه صورتت رو مشخص کنی. یعنی سرتو رو به بالا نگه داری و یکم به سمت دوربین خم بشی. موقع عکس گرفتن هم بالای دوربین رو نگاه کنی تا چونه، نوک تیز بیوفته. کمی هم زاویه به گردنت بدی و سرتو بچرخون.

آماده‌ی عکس گرفتن باش

خیلی از اوقات شده که بعد از عکس گرفتن، دیدیم یه نفر یا چند نفر یا به دوربین نگاه نمیکنن یا با چشمای بسته توی عکس افتادن. همیشه یادمون باشه که قبل از گرفته شدن عکس، با عکاس هماهنگیای لازم رو انجام بدیم. مثلاً از عکاس بخوایم که قبل از گرفتن عکس، با شمارش معکوس به ما خبر بده که میخواد بعد سه ثانیه از ما عکس بگیره تا بتونیم به دوربین با چشمای باز نگاه کنیم.

آروم باش و لبخند بزن

موقع عکس گرفتن یادت نره که باید آروم و خونسرد باشی تا عکست طبیعی باشه. خیلی وقتا موقع عکس گرفتن، لبخند ما مصنوعی دیده میشه. دلیلشم عصبی بودنه که تو خیلیا ناخوداگاه به وجود میاد. وقتی که موقع عکس گرفتن، اضطراب گرفتی، اول از همه به چیزای خوبی فکر کن که حالتو خوب میکنه. یه نفس عمیق بکش، دست‌ها و شونه‌ها رو ریلکس کن. وقتی نفس رو بیرون میدی، لبخند بزن تا آمادگی داشته باشی. وقتی آماده شدی چشمات هم میخنده که خیلی صحنه‌ی زیبایی میشه. دیگه هم لازم نیست برای لبخند زدن از کلمه‌ی سیب استفاده کنی.یادت نره از ترفندای عکاسی هم استفاده کنی. موقع لبخند زدن همیشه نوک زبونت رو به پشت دندونات فشار بده تا خنده‌ هات زیادی کشیده نشه و مصنوعی به نظر نیاد. در ضمن اینکار باعث میشه غبغبت هم دیده نشه.

محیط، منبع نور و زاویه

برای اینکه بتونی به بهترین عکسات برسی، اول به محیط خوب نگاه کن که محیط چه شکلیه. بعد منبع نور رو بررسی کن که چه تاثیری میتونه تو موقعیت های مختلف، روی عکس بذاره. بعد از اونم باید بریم سراغ بهترین زاویه‌ها.محیط خیلی میتونه تو عکس ما تاثیر بذاره. مثلاً اگه محیط پشت سر سوژه پر نور باشه، خود سوژه تاریک میشه. یا اگه محیط رنگ نامناسبی داشته باشه، سوژه‌ی اصلی گم میشه. خیلی از عکاسا از محیط سفید برای بهتر دیده شدن سوژه هاشون استفاده میکنن. البته لازمم نیست همیشه از محیط سفید استفاده کنیم. گاهی وقتا یه موقعیت تصادفی ایجاد میشه که بهترین لحظه برای عکس گرفتنه مثل غروب خورشید یا عکس روی کوه.وقتی هم که موقع استفاده از منبع نور میشه زیر منبع نور مستقیم نری. طوری از منبع نور استفاده کنی که نور و سایه ایجاد شده حالت نرمی داشته باشه. میتونی موقع عکس گرفتن به منبع نور هم نگاه کنی. جلوه‌ی فوق‌العاده‌ای ایجاد میکنه.زاویه رو هم فراموش نکنی. همیشه عکسایی که زاویه بالایی دارن از عکسایی که زاویه پایین دارن بهترن. وقتی خواستی عکس بگیری، به عکاس بگی تا یکم دوربین رو بالا تر بیاره و زاویه عکس مناسب رو پیدا کنه.

از مواد آرایشی استفاده کنی

خانمای عزیز این نکته رو فراموش نکنن که موقع عکس گرفتن با یه مقدار کمی از آرایش میتونن خیلی جذاب‌تر از قبل باشن. حتما هم لازم نیست از مواد آرایش زیادی استفاده کرد چون آرایش غلیظ میتونه عکس رو بدتر کنه.آقایون هم فراموش نکنن میتونن به روش‌های مناسب خودشون، اینکارو انجام بدن. مثلا موهاشون رو براق کننده بزنن یا با یه دستمال تمیز یا مرطوب کننده، گرد و خاک یا عرق روی صورتشون رو پاک کنن و یه عکس شیک بگیرن.

از وسایلا استفاده کن

همه میدونن که استفاده از یه دست لباس شیک چقدر تو عکس تاثیرگذاره. ولی استفاده از وسایلای دیگه چی؟ استفاده از وسایلا تو عکاسی خیلی وقته که کاربرد خودشو اثبات کرده. میتونی موقع عکس گرفتن یه کتاب تو دستت بگیری یا کتتو روی سرشونه بندازی یا از تو آیینه به دوربین نگاه کنی.

حالا اگه دوست داری ژست های مختلف عکاسی، طرز گرفتن عکسای مردونه برای آقایون و عکس دونفره رو یاد بگیری اینجا کلیک کنید اگرم که دوست دارید خودت عین یه عکاس حرفه ای عکس بگیرید و روتوش کنید من بهت دوره ی عکاسی با موبایل و دوره ی ادیتور خفن یک رو پیشنهاد میکنم.

خب دوستای عزیزم امیدوارم براتون مفید بوده باشه. ممنونم که همراه من بودین موفق باشید.

www.chetor.com

www.luxtehran.com

www.alamto.com

www.adidesignmuseum.org

www.pexels.com

www.unsplash.com

ذخیره نام، ایمیل و وبسایت من در مرورگر برای زمانی که دوباره دیدگاهی می‌نویسم.

لبخند بزن و بگو، “سیب!”

آیا از عکس گرفتن متنفرید چون همیشه در عکس‌ها بد می‌افتید؟ آیا همیشه به آن دوستتان که در عکس‌ها عالی و بدون اشکال می‌افتد حسودی می‌کنید؟بااینکه فتوژنیک بودن در بعضی‌ها ژنتیکی است اما راهکارهایی وجود دارد که می‌توانید به کار گیرید تا در عکس‌ها بهتر بیفتید.

مراحل

فتوژنیک بودن به توانایی جذاب دیده شدن در عکس‌ها اطلاق می‌شود. اینکه طبیعتاً زیبا باشید ارتباطی به فتوژنیک بودن در عکس‌ها ندارد. فتوژنیک بودن یعنی بدانید چطور بهترین حالت خودتان را به دوربین نشان دهید. این شامل تکنیک‌های اکتسابی می‌شود مثل علم مربوط به بهترین پس‌زمینه، نورپردازی و قرارگیری بدن.

چگونه پسری خوش عکس باشیم

به لباستان اهمیت دهید. حتی اگر قرار نیست عکسی از شما گرفته شود، اینکه بدانید چطور خودتان را نشان دهید، میزان جذابیت شما را تعیین می‌کند. سبک لباس پوشیدن و رنگبندی لباس‌ها بر جذابیت فتوژنیک شما در عکس‌ها تاثیر می‌گذارد.

لباس‌های درست انتخاب کنید. رنگ در خوب بودن عکس مهم است. طرح‌های لباس بر ظاهر شما اثر می‌گذارد، مثلاً راه‌راه‌های افقی شما را پهن‌تر به نظر می‌رساند و پوشیدن لباس یکرنگ، باعث می‌شود تعریف‌نشده و بیش از اندازه آرام به نظر برسید. بهترین رنگ‌ها رنگ‌های خنثی و جامد است.

نکته: این فقط برای دوربین‌هایی که روی “اتوماتیک” تنظیم است صدق می‌کند. دوربینی که روی اتوماتیک تنظیم است به جای فرد عکاس فکر می‌کند. عکاس حرفه‌ای دوربین خود را خیلی خوب می‌شناسد و می‌تواند بهترین قرمز، سیاه و سفید را تنظیم کند و برای هیچ رنگی که انتخاب کنید مشکل نخواهد داشت. فقط دقت کنید عکاس به صورت دستی “white balance” دوربین را تنظیم کرده باشد.

به صورت و آرایشتان اهمیت دهید. کارهای زیادی برای بهتر کردن آنچه ذاتی به شما داده شده است می‌توانید انجام دهید. اصلاح کردن عیب و ایرادهای عمومی برای عکس خیلی مهم است.

به صورتتان در آینه نگاه کنید. این آن صورتی نیست که در عکس خواهد افتاد. حالا به انعکاس خودتان خیره شوید. بعد از چند دقیقه صورتتان به ظاهر عادی خود می‌رسد. حالا ناحیه چشم‌هایتان را غیرفعال کنید و ناحیه لب‌ها را فعال کنید. دندان‌هایتان را قفل نکنید. فقط کافی است که فک بالا و پایینتان روی هم قرار گرفته باشند.

اگر با دهان باز لبخند می‌زنید، نباید اجازه دهید لب بالایی‌تان قسمت زیادی از لثه‌هایتان را نشان دهد. اگر پوستتان تیره است باید حتماً لبخند بزنید و دقت کنید که لبخندتان کوچک باشد. در عین حال، کمی گوشه‌های چشمتان را جمع کرده و ابروهایتان را بالا ببرید. این تمرین را هر روز جلوی آینه انجام دهید. ظرف یک ماه برایتان به عادت تبدیل شده و هر بار که کسی خواست از شما عکس بگیرد، همانطور لبخند خواهید زد.

همه مسائل مربوط به کار کردن با دوربین هم اسرارآمیز نیست: بیشتر افراد خوش‌عکس می‌دانند که کدام زاویه‌ها برای آنها بهتر است و بیشتر وقت‌ها روی آن زاویه عکس می‌گیرند. علاوه‌براین، چند حقه هم وجود دارد که می‌توانید از آنها بهره ببرید:

سعی کنید سرتان را کمی به عقب خم کنید و بدنتان را طوری حالت دهید که دوربین کمی بالاتر از شما یا در سطح چشمانتان قرار گیرد. این روش، غبغب را در عکس‌ها به کلی ناپدید می‌کند. همچنین می‌توانید یک دست را زیر چانه قرار دهید. روش دیگر این است که موقع گرفته شدن عکس، زبانتان را به سقف دهانتان بچسبانید.

این کار نه تنها در عکس گرفتن مهم است، بلکه داشتن وضعیت قرارگیری خوب در همه اوقات زندگی را ساده‌تر کرده و اعتمادبه‌نفستان را بالا می‌برد. داشتن فرم خوب ظاهر شما را در عکس‌ها عالی می‌کند. صاف نشستن و ایستادن باعث می‌شود سالم‌تر و هوشیارتر به نظر برسید و اگر عکستان گروهی باشد از بقیه جذاب‌تر به نظر خواهید رسید. طبیعی نفس بکشید و شانه‌هایتان را ریلکس کنید. اگر معمولاً حالت قرارگیری خوبی ندارید، صاف ایستادن یا نشستن ممکن است برایتان دشوار باشد بنابراین بهتر است جلوی آینه تمرین کنید.

هرچه ظاهر ریلکس و آرام‌تری داشته باشید، عکستان بهتر خواهد شد. خیلی‌ها به این دلیل در عکس‌ها بد می‌افتند که حالت چهره‌شان را با لبخندی مصنوعی می‌پوشانند. موقع لبخند زدن، سعی کنید لبخندی آرام و دهان‌بسته داشته باشید که لب پایینی در آن ریلکس و پایین قرار گرفته باشد. می‌توانید مقابل آینه تمرین کنید.

اگر همیشه بدعکس بوده‌اید، احتمالاً جلوی دوربین ناخودآگاه عصبی و مضطرب می‌شوید و این می‌تواند عکستان را بدتر کند. وقتی می‌دانید که قرار است عکسی از شما گرفته شود، یک نفس عمیق بکشید و هوا را طبیعی بیرون دهید، دست‌ها و شانه‌هایتان را ریلکس کنید. وقتی نفس را بیرون می‌دهید، لبخند بزنید و هر حالتی که فکر می‌کنید خوب است را بگیرید.

یک لبخند زورکی مصنوعی باعث می‌شود خشک و ناجور به نظر برسید. وقتی افراد لبخند می‌زنند و منتظرند که عکسشان گرفته شود، عضلات صورتشان ممکن است حالت‌های عجیبی بگیرد. برای برطرف کردن این، سعی کنید لبخندتان را زمان‌بندی کنید تا مجبور نشوید که خیلی آن را نگه دارید.

همچنین به چیزی خنده‌دار فکر کنید یا به کسی فکر کنید که شادتان می‌کند. با اینکار، لبخندتان واقعی خواهد شد نه مصنوعی. اگر لبخند با دندان‌هایتان را دوست ندارید، سعی کنید لبخندتان بسته‌تر باشد. صرفنظر از نوع لبخند زدنتان، هرچه لبخندی ریلکس‌تر و شادتر داشته باشید، بهتر خواهد بود.

چیزهای خارجی هم مثل موقعیت و محل عکس، عکاس یا مهارت‌های بعد از عکس هستند که می‌توانید برای فتوژنیک دیده شدن در عکس‌ها تغییر دهید.

نکات

ذخیره نام، ایمیل و وبسایت من در مرورگر برای زمانی که دوباره دیدگاهی می‌نویسم.

 !(function (w, d) { ‘use strict’; var ad = {zone: “brtrha1”, user: “1565432215”, width: 728, height: 90, id: ‘adro-246454’}, h = d.head || d.getElementsByTagName(‘head’)[0]; if (typeof w.adroParams != ‘object’) w.adroParams = {}; w.adroParams[ad.id] = ad; var script = document.createElement(“script”); script.type = “text/javascript”; script.async = 1; script.src = “//static-cdn.adro.ir/dlvr/rsdnt.js”; h.appendChild(script); })(this, document); var h = document.getElementsByTagName(“head”)[0], s = document.createElement(“script”); s.async = !0, s.defer = !0, s.type = “text/javascript”, d = new Date, s.src = “https://cdn.sanjagh.com/assets/sdk/www.bartarinha.ir/client.js?t=” + d.getFullYear().toString() + d.getMonth() + d.getDate() + d.getHours(), h.appendChild(s); var sabaVisionWebsiteID = “1c27cb39-612a-452a-954c-b3e3dd1f3d36”; var sabaVisionWebsitePage = “ALL” _atrk_opts = {atrk_acct: “i2i8r1SZw320l9”, domain: “bartarinha.ir”, dynamic: true}; (function () { var as = document.createElement(‘script’); as.type = ‘text/javascript’; as.async = true; as.src = “https://certify-js.alexametrics.com/atrk.js”; var s = document.getElementsByTagName(‘script’)[0]; s.parentNode.insertBefore(as, s); })();

چگونه پسری خوش عکس باشیم
چگونه پسری خوش عکس باشیم
0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *