مشاوره با روانشناس انلاین

 
helpkade
مشاوره با روانشناس انلاین
مشاوره با روانشناس انلاین

مشاوره آنلاین ارائه خدمات تخصصی روانشناسی و مشاوره غیر حضوری به صورت مشاوره اینترنتی می باشد که از طریق انواع برنامه های ارتباطی به صورت صوتی و یا مشاوره تصویری در زمینه بهداشت روان انجام می شود .پیشرفت دانش و تکنولوژی باعث رشد مداوم روانشناسی آنلاین شده است و افراد از طریق مشاوره با واتس آپ ، مشاوره با ایمو و مشاوره با اسکایپ و همچنین مشاوره تلفنی می توانند با روانشناسان خوب تهران در ارتباط باشند .

زمانی که افراد با مشکلی رو به رو می شوند ، خانواده و دوستان و به طور نزدیکان می توانند گزینه مناسب برای صحبت کردن باشند . اما زمانی که افراد با مشکلات خاص و مشکلات روحی و روانی رو به رو شوند ، به یک کمک حرفه ای نیاز دارند که بتواند بینش سازنده و نتایج ماندگار مورد نظر را برای فرد  فراهم کند . این روز ها افراد در زندگی خود با مسائل و چالش های فراوانی رو به رو می شوند برای مثال مسائل مربوط به مشکلات خانوادگی و حل اختلاف های خانوادگی ، مشکلات زوجین ، تربیت فرزند و مشکلات تحصیلی مربوط به فرزندان ، مسائل و مشکلات مربوط به نوجوانان ، مسائل شغلی و ….  همگی مواردی هستند که هر فردی ممکن است در طول زندگی خود آن ها را تجربه کند و آنچه که مهم است چگونگی حل کردن آن ها می باشد زمانی که افراد نسبت به حل این مسائل آگاهی لازم را نداشته باشند تا بتوانند آن ها را به بهترین شکل حل کنند  و وضعیت ایجاد شده را بهبود ببخشند مشورت کردن با مشاور به صورت آنلاین بسیار موثر خواهد بود . مشاور آنلاین در زمینه های مختلف و بر اساس تخصص خود می تواند در زمینه های مختلف گفته شده به افراد به صورت تاثیر گذار کمک کند .

مزایای مشاوره آنلاین چیست ؟

مشاوره با روانشناس انلاین

در کنار مشاوره حضوری که جلسات مشاوره به صورت حضوری انجام می شود ، مشاوره آنلاین که توسط روانشناس آنلاین انجام می شود ،  نیز می تواند سودمند واقع شود و در مواردی می توان از آن برای بهبود شرایط فرد استفاده کرد در این قسمت به چند مورد از محاسن مشاوره آنلاین می پردازیم .

از اصول اساسی هر جلسه مشاوره راز داری و امن بودن آن می باشد که در مشاوره آنلاین نیز به این اصل دقت می شود و به صورت کاملا محرمانه انجام می شود حتی گاهی اوقات ممکن است افراد نسبت به این موضوع که شناخته نشوند ، حساس هستند و به همین دلیل با این روش می توانند به راحتی از امکانات کلینیک روانشناسی آنلاین استفاده کنند .

افراد بدون مراجعه حضوری می توانند از خدمات مشاوره بهره مند شوند و در صورتی که افراد به دلیل دور بودن مسیر ها یا به دلیل ساکن بودن در خارج از شهر و دسترسی سخت به تهران و یا همچنین به دلیل شاغل بودن و مشغله شغلی و خانوادگی و فرزند کوچک و یا به دلیل داشتن مشکلات جسمانی نمی توانند به صورت حضوری به مرکز مشاوره مراجعه کنند می توانند از مشاوره و روانشناسی آنلاین بهره مند شوند . همچنین افرادی که در خارج از کشور سکونت دارند برای ارتباط با روانشناسان ایرانی که از فرهنگ یکسانی برخوردارند می توانند به صورت آنلاین در ارتباط باشند .

در مشاوره غیر حضوری نیز به صورت کامل استاندارد های مرتبط با شیوه های درمانی روانشناختی  رعایت می شود و درمانگر در ایجاد درمان اثر بخش و مناسب برای فرد در ارتباط با مسئله تلاش خواهد کرد . 

گاهی اوقات ممکن است با شرایط بحرانی رو به رو شده و توانایی و قدرت کافی برای حل آن را نداشته باشید برای مثال زمانی که با همسر خود با مشکل مواجه می شوید و نمی دانید که چه عکس العملی باید نشان دهید و یا زمانی که آگاه می شوید نوجوان شما با همسالان نا مناسب در ارتباط است و یا بسیاری مسائل دیگر که نیازمند راهنمایی سریع می باشد مرکز مشاوره آنلاین بهترین انتخاب خواهد بود .

روانشناسی و مشاوره آنلاین در زمینه های بسیاری نظیر مشاوره فردی آنلاین برای درمان اختلال های روانی ، افسردگی ، اضطراب ، مشکلات فردی و ارتباطی و مشاوره خانواده آنلاین برای حل اختلاف های خانوادگی ، ارتباط زوجین ، ارتباط با فرزندان و به عبارتی کلی تر برای داشتن خانواده سالم و همچنین مشاوره ازدواج آنلاین ، مشاوره شغلی آنلاین و مشاوره تحصیلی آنلاین و…. فعالیت می کند .

تهران، خیابان دولت، بلوار کاوه، نبش اخلاقی غربی، پلاک29، واحد6، طبقه سوم – ساعت کاری: 9صبح تا 10شب

برای دریافت مشاوره آنلاین رایگان یکی از موضوعات زیر را انتخاب کنید سپس پرسش خود را بیان کنید

چگونه یک مشاوره آنلاین رایگان روانشناسی پیدا کنم؟ چطور می توانم به مشاوره آنلاین رایگان اطمینان کنم؟ یک مشاور خوب چه ویژگی هایی دارد؟

شما می توانید سوالات روانشناسی خود را در بخش کامنت ها از متخصصان ما بپرسید و اطمینان داشته باشید که تنها هدف ما یاری رساندن به شما برای داشتن زندگی بهتر است.

حال می خواهیم توضیح دهیم که منظور از مشاوره آنلاین رایگان روانشناسی در کلینیک روان آرام چیست؟ در مشاوره آنلاین روانشناسی ارتباط با مراجع از طریق وسایل ارتباطی الکترونیکی انجام می شود. البته لازم به ذکر است که در مشاوره آنلاین روانشناسی بیشتر موضوعاتی همچون روابط بین فردی و چالش ها و مشکلات مورد درمان قرار می گیرد و دیگر مشکلاتی که شامل بیماری ها و اختلالات روانی است بایستی از طریق مراجعه حضوری صورت گیرد.مشاوره با روانشناس انلاین

در این نوع مشاوره متخصصان کلینیک روان شناسی روان آرام با تکیه بر تجربیات چندین ساله خود راهکارهایی عملی را به شما ارائه می دهند تا بتوانید هر چه بهتر مشکلات خود را حل کنید. در این بین متخصصان ما اقدام به آموزش تکنیک ها و مهارت هایی می کنند که شما را در برابر چالش های پیش آمده یاری می کنند.

علاوه بر این کلینیک روان شناسی روان آرام سعی می کند تا با معرفی مقالات و کتاب هایی در این زمینه نیز در جهت رفع مشکلات شما را یاری دهد.

مشاوره آنلاین روانشناسی مزیت های زیادی که دارد که با توجه به شرایط شخص مراجع قابل بررسی است. در ادامه اشاره ای به انواع مزیت های این نوع مشاوره می کنیم.

عدم علاقه به جلسات حضوری : بسیاری از افراد به دلیل شرایط روحی خاصی که دارند از جلسات حضوری ابا دارند. در برخی از موارد نیز مشکلات افراد به صورتی است که از بیان آن به صورت رو در رو اکراه دارند. به همین دلیل است که مشاوره انلاین برای این قبیل از افراد بهترین راه پیش روست. البته این امکان وجود دارد که در جلسات مشاوره آنلاین روند یاری به شما به صورتی پیش رود که دیگر نگرانی از بابت جلسه حضوری نداشته باشید. می توان گفت با یک تیر دو نشان زده اید.

عدم توانایی حضور در جلسات : بسیاری از افراد به دلیل دور بودن نمی توانند از جلسات حضوری مشاوره استفاده کنند. از جمله این موارد می توان به ساکنین شهرستان ها و یا هموطنان مقیم خارج از کشور هستند که می توانند از خدمات مشاوره آنلاین رایگان روانشناسی بهره ببرند.

هزینه کمتر : جلسات مشاوره آنلاین نسبت به جلسات حضوری هزینه کمتری را در بر می گیرد و از این جهت می تواند مناسب کسانی باشد که می خواهند هزینه های کمتری متحمل شوند.

مشکلات سطحی : برخی از افراد دارای مشکلات سطحی در زمینه روانشناسی هستند که آن ها را از حضور در جلسات باز می دارد. این افراد ترجیح می دهند به جای آنکه زمان صرف جلسات حضوری کنند با مشاوره آنلاین رایگان روانشناسی این مشکلات سطحی را حل کنند.

 

برای مشاوره آنلاین رایگان روانشناسی کلینیک روان آرام می توانید در قسمت کامنت ها سوالات خود را بپرسید تا روانشناسان و متخصصین ما به سوالات شما پاسخ دهند. دقت کنید که برخی از مسائل و مشکلات نیازمند درمان طولانی مدت هستند و در این مورد متخصصین ما کمک می کنند تا مشکلاتتان را حل کنید.

 

مشاوره آنلاین رایگان روانشناسی در موضوعات مختلفی انجام می شود که به فراخور موضوعات ممکن است تعداد جلسات متفاوتی را در بر گیرد.از جمله این موضوعات می توان به موارد زیر اشاره کرد:

مشاوره روانشناسی ازدواج آنلاین : ازدواج همواره یکی از مهم ترین اتفاقاتی است که در زندگی شخصی ممکن است رخ دهد و دلیل آن تعهد و پیوندی است که برای یک عمر می پذیرید. اهمیت ازدواج باعث شده است که استفاده از مشاوره ازدواج امری انکار نا پذیر و کاملا ضروری باشد.

مشاوره ازدواج ممکن است در مقاطع مختلفی رخ دهد که بهترین زمان آن پیش از ازدواج است. مشاوره ازدواج یکی از مسائلی است که می توانید در مراحل اولیه با استفاده از مشاوره آنلاین رایگان روانشناسی به نتایجی دست یابد که در صورت ریشه دار بودن برخی از مسائل ممکن است به جلسات حضوری ختم شود. روانشناسی ازدواج می تواند شما را در انتخاب مناسب تر و همچنین ادامه زندگی با فرد مورد نظر یاری دهد.

مشاوره تحصیلی آنلاین : تحصیل یکی از مسائلی است که بخشی از آینده افراد به وسیله آن تعیین می شود. از آن روست که مشاوره تحصیلی می تواند به خوبی فرزندان شما و حتی خود شما را در انتخاب رشته و راه تحصیلات یاری دهد. از جمله این مسائل می توان به چند راهی هایی که در طی انتخاب رشته دبیرستان، دانشگاه و … برای افراد پیش می آید اشاره کرد.

این در حالی است که بسیاری از افراد حتی پس از ورود به دانشگاه متوجه می شوند مسیر طی شده را اشتباه آمده اند و باید تصمیمی جدید بگیرند. به همین دلیل است که استفاده از مشاوره تحصیلی در هر سنی لازم است تا بتوان به فرد کمک کرد استعداد و علائق خود را بشناسد و با توجه به آن ها قدم در راه تحصیل بگذارد.شما می توانید با استفاده از مشاوره آنلاین رایگان روانشناسی به راحتی با مشاوره تحصیلیتان در ارتباط باشید البته دقت کنید که در برخی مواقع شرایط مراجعین به صورتی است که بایستی از خدمات طولانی مدت مشاوره استفاده کنند، اما در بیشتر موارد این مشکلات با چند سوال و جواب کوتاه در حال حل است.

مشاوره کودک و نوجوان آنلاین : مشاوره کودک و نوجوان برای همه والدین و کودکان امری ضروری است . این مشاوره تنها محدود به کودکان و نوجوانی نیست که دارای مشکلات رفتاری هستند بلکه بسیاری از آن ها برای آنکه استعدادهای خود را کشف کنند نیز نیاز به مشاوره دارند.

دوره نوجوانی نیز یکی از دوره هایی است که والدین بیشترین تنش را با فرزندان خود دارند به همین دلیل مشاوره برای والدین و نوجوانان به آن ها کمک می کند تا بتواند روابط سالم تری را در کنار هم تجربه کنند. همچنین استفاده از این مشاوره می تواند روابط نوجوانان و والدین را در آینده نیز تحت تاثیر قرار دهد. دقت کنید که در بسیاری موارد والدین بایستی آموزش هایی در رابطه با برقرار ارتباط با نوجوانان خود ببینند، در اینصورت پیشنهاد میکنیم هر چه سریعتر نسبت به این مسئله اقدام کنید.

این موضوع از آن جهت اهمیت می یابد که مسائل و مشکلات دوران نوجوانی ممکن است اثرات دائمی روی زندگی نوجوانان بگذارد و بی توجهی به این دوران موجب پشیمانی همیشگی شما شود.

مشاوره فردی آنلاین : حتما برای شما پیش امده است که از کمبود اعتماد به نفس خود شکایت دارید یا از ناتوانی در برقراری ارتباط با اطرفیان خسته شده اید. مشاوره فردی به شما کمک می کند تا نگاه تازه ای به خود و روابطتان داشته باشید. گاهی اوقات به کارگیری بسیاری از راهکارها برای رسیدن به اعتماد به نفس و دیگر مشکلات فردی بسیار آسان است اما نیازمند کمی تلاش است.

کلینیک روانشناسی روان آرام با مشاوره آنلاین رایگان فردی و یا مشاوره حضوری این فرصت را در اختیار شما قرار داده است تا به راحتی به بهترین شرایط خود دست یابید.

مشاوره انگیزشی آنلاین : مدت هاست که ایده شروع کار جدیدی را در ذهن خود دارید و همواره از انجام آن فرار می کنید؟ پس باید به شما بگوئیم نیاز به کمی انگیزه دارید. در کلینیک روان شناسی روان آرام جلسات مشاوره آنلاین رایگان روانشناسی انگیزشی برگزار می شود تا به این ترتیب به شما کمک کند تا انگیزه خود را بازیابید و به سراغ تمام ایده ها و کارهایی بروید که مدت هاست در سر دارید ولی از انجام آن سرباز می زنید.

در بسیاری از مواقع شما تنها نیاز به یک راهنمایی کوتاه دارید تا به خودتان بازگردید و انگیزه لازم را پیدا کنید پس معطل نکنید و مشکل خود را با ما در میان بگذارید.

مشاوره جنسی آنلاین : مسائل جنسی یکی از موضوعاتی است که بسیاری از افراد به دلیل زندگی در ایران و فرهنگ موجود به سختی می توانند در رابطه با آن با دیگر افراد صحبت کنند. از این رو مشاوره آنلاین رایگان روانشناسی یکی از بهترین راه ها برای مشاوره جنسی است.

در این نوع مشاوره اطلاعات شما کاملا محرمانه باقی می ماند و امکان دسترسی آن به دیگر افراد وجود ندارد. دقت کنید که بسیاری از مشکلات جنسی نیازمند درمان های بلند مدت هستند، اما نگران نباشید همکاران ما در کلینیک روان آرام تمام تلاش خود را برای کمک به شما می کنند.

مشاوره خانواده آنلاین : خانواده ها از اصلی ترین پایگاه های زندگی هر فردی است که ایجاد تزلزل در هر کدام از بخش های آن ممکن است زندگی افراد را دچار مشکلات زیادی کند. مشاوره خانواده یکی از خدماتی است که توسط کلینیک روان شناسی روان آرام به تمامی افراد ارائه می شود.

در این نوع مشاوره شما می توانید روابط سالم تری را با خانواده خود تجربه کنید.

سوالات رایج :

مشاوره آنلاین به طور معمول با استفاده از تلگرام و واتس اپ انجام می شود.

در تمامی مسائلی که شما دچار مشکل شده اید می توانید از مشاوره آنلاین رایگان روانشناسی استفاده کنید. برخی از مسائل در صورتی که اهمیت بیشتری داشته باشند و نیاز به جلسات حضوری داشته باشند به شما اعلام می شود.

روانشناسانی که اقدام به ارائه مشاوره آنلاین می کنند، همکاران کلینیک روان آرام هستند که به صورت حضوری نیز به مراجعین مشاوره می دهند.

مشاوره آنلاین رایگان روانشناسی روان آرام هیچ تفاوتی با جلسات حضوری آن ندارد و تنها تفاوت در حضور نیافتن شماست. مشاوران شما متخصصین کلینیک روان شناسی روان آرام هستند و به همین دلیل می توانید اطمینان داشته باشید که متخصصان ما  با شما جلسه را اداره می کنند.مشاوره با روانشناس انلاین

کلینیک روان شناسی روان آرام با توجه به سابقه فعالیت خود و همچنین بهره گیری از روانشناسان و متخصصین مجرب و با سابقه یکی از بهترین انتخاب ها در زمینه مشاوره آنلاین رایگان روانشناسی است.

شما می توانید برای دریافت مشاوره آنلاین با مشاورین و متخصصان مجرب کلینیک روان آرام در تماس باشید.

مشاوره آنلاین رایگان روانشناسی

تلفن:

88216100

88216200

آدرس:

تهران، میدان ونک ،خیابان ملاصدرا، خیابان شیرازی شمالی ،نبش کوچه شهریار  ،پلاک 181، طبقه 3، واحد 16

 

سلام 35ساله هستم من نزدیک 8سال هست ازدواج کردم و حاصل زندگی من و همسرم یک فرزند پسر 4/5ساله هستش من از زمان مجردیم تنوع طلب بودم و هر روز با یکی بودم حتی در یک روز به چند نفر سکس داشتم واز زمانی که ازدواج کردم همشونو گذاشتم کنار و به زن وزندگی ام چسبیدم ولی الان یکسالی هست که از همسرم سرد شدم و با دو تا خانوم دیگر خودم را تخلیه میکنم و هیچ حسی به خانومم ندارم از انجای که همسرم نسبت به این دوتاخانوم خیلی سرتر هستش هم از لحاظ قیافه و اندام ولی من… بیشتر بخوانید »

سلام حتما به یک مشاور خانواده برای مسایل زندگی مراجعه کنید برای درمان زودانزالی نیز میتوانید به یک روانشناس سلامت جنسی مراجعه کنید

سلام من شوهر شکاکی دارم با دست بزن پولی ام ندارم که برم مشاوره چیکار باید بکنم

سلام دوست خوبم امیدوارم که حالتون خوب باشه شکاکی متاسفانه اختلال سختیه و این فردی که با فرد شکاک زندگی میکنه متاسفانه خیلی بهش سخت میگذره و این رو ما کاملاً می توانیم درک کنیم اما برای بررسی و برای درمان این موضوع حتما باید به روانشناس مراجعه بکنید برای این کار هم میتونید به کلینیک های دولتی مراجعه کنید

سلام دوست عزیز ، پیشنهاد میکنیم به روانشناس سکستراپیست مراجعه فرمایید.

نمیشه بگی که زنت و دوس داری ولی بهش خیانت میکنی.از نظر من تو یه مریض روانی هستی تنوع طلبی خوب زنتو طلاق بده نمیدونم چرا شما مردا شعور اینو ندارید که زن با تمام وجود حس مرد زندگیشو میفهمه ولی به روی خودش نمیاره این تو خود ریختنا منجر به پرخاشگری و افسردگی میشه اونوقت میگید زنم پرخاشکره و میل جنسی نداره خوب به نظرت چجوری باید حس بهت داشته باشه.این رابطه ها میتونه دو جانبه باشه فرقی بین زن و مرد نیست ولی تو خودت میتونی قبول کنی که زنت هر روز با یکی باشه ولی ازت جدا… بیشتر بخوانید »

همين كارو شوهر من باهام كرد به خاطر بچم ازش جدا نشدم فقط

افرین عالی بهش گفتی

واقعا لایک داری .نمیدونم مردا چی فک میکنن که این رفتارا ازشون سرمیزنه

دقیقا. امیدوارم که همین بلا سر خودشون بیاد تا بفهمن ما چه حسی داریم موقع خیانتشون

واقعا راست میگی شما زنها همتون از یه قماشیت نمیدونم چرا بعضی مرد ها شعور این رو ندارن که همتون یه ….

واقعا متاسفم

عالی بود

پرخاشگری شما واسه استفاده از ترامادل و مخدر هایی هست ک استفاده میکتی نکن برادر من ب فکر بچه ات و همسرت باش

اولا زود قضاوت نکنید،وقتی کامل از زندگی ومسائل کسی باخبر نیستید،به جایی زودقضاوت کردن،به اصل موضوع وکمک فکری درست بیان کنید،نه احساسی برخوردکنید،هرکس در شرایط وموقعیت خواص قرار میگیرد که عالم ودانشمند وفیلسوف نیست صحیح تصمیم بگیرد،باید کمک کرد بهترین کارو انجام بدهد نه بدتر شود

تنوع طلبی مثل یک درپوش میمونه واسه پنهان کردن خطای شما به نظر مشکل جنسی دارین و دست خودتون نیست بهتره درمان بشین البته بهتر بود قبل از ازدواجدرومان میشدین تا زندگی چند نفر دیگه هم درگیر نمیشد

سلام خسته نباشید برادر من تاحالا ۳بار قرص حورده واسه خودکشی و ب خودشم اسیب زیاد میزنه کسی بهش میگه کاری نکن قرص میخوره مارو تحدید میکنه خودشو میندازه پایین از پنجره روانپزشکم قبلا بردیم ولی دیگه قرص نخرد و چندساله میگه منو بستری کنین تیماریستان با توجه ب رفتارش و امکان اسیب رسوندن شما چ راهی رو پیشنهاد میکنید مشاوره و دکترهم نمیره فقط میگه تیمارستان

سلام با توجه به مشکل به برادر توصیه می کنم که یک مشاور روانپزشک مراجعه فرمایید و هرجا که دکتر روانپزشک گفت آن را انجام بدید و در صورت نیاز باشه و بستری انجام بدن

سلام کسی که قصد خودکشی داشته باشه تهدید نمی کنه حتما اون باری هم که قرص خورده کاری کرده که شما متوجه بشین واسه به کرسی نشوند ن حرفشون این کار و میکنن امیدوار م از مشاور کمک بگیرین

سلام برادر شما هم باید پیش روان پزشک برای دارو درمانی برود و هم پیش رواندرمانگر روانشناس برای دریافت خدمات روان درمانی همزمان با دارو درمانی . دارو سطح آرمانها را تنظیم می کند و روان درمانی باعث بهبود رفتارش میشه ولی طولانی مدته شاید دو تا سه سال طول بکشد .

خانومت و زندگیت رو دوست میداشتی، سعی میکردی مشکل رو حل کنی، نه هم بستر شخص دیگه ایی بشی.. نمیدونم این چه فرهنگیه ما داریم اگر خانوم شما با مرد دیگه ایی میخوابید رگ گردنت میشد چنین و چنان و باید سنگسار میشد، اما مردهای سرزمین من ، با پنهان شدن پشت اون قسمت از احکام که به نفع خودشونه هرکاری میکنن و انگار نه انگار‌.. انسان باش

این ناعداتی در حق زنهاست وقتی فاحشه ب زن گفته میشه با وجود این ک مردهاهم خطا کارند وقتی مرد خیانت میکنه کسی سنگ سارش نمیکنه ولی اگ زن اینجوری باشه سرشو میبرند مرد اگه خیانت کرد محبت کن ولی زن خیانت کرد حق داری سرشو ببری نمیدونم واقعا چی میشه گفت ب نطر من هنوزم دختران و زنهایی در دنیا هستند ک اینگونه زنده ب گور میشن با تفکرات اشتباه با یک طرفه بودن قانون بنطر من خوشبهال مجردها همون تااخر عمر مجرد بمونن بهتر از این ناعداتی هاست ک در حق زنها دخترها میشه

شما اگه زنتو دوس داشتی نمیرفتی دنبال این کارا فردی که تنوع طلب هسش درست نمیشه

تو ک گفتی هیچ حسی به زنت نداری و در اخر گفتی زنتو دوست داری

سلام آقا شما هر چقدر هم تو زنگیتون مشکل داشته باشید حق خیانت ب همسرتون رو ندارید…اقای حسن خودتون نوشتید که برای خیانت نکردن همسرتون باهاشون رابطه برقرار میکنید…این یعنی که میدونید چقدر خیانت سخته پس چرا خودتون این کار رو انجام میدید؟خودتون و همسرتون ب درک ب فکر طفل معصومی باشید که شما ب این دنیا دعوتشون کردید،فکر میکنید با این شرایط میتونید بچه تون رو درست تربیت کنید…خیر …نمیتونید…میدونید چقدر سخته برای یه بچه که بفهمه اولین مرد زندگیش ،پدرش یه خائن یه آدم ضعیفه که نمیتونه جلوی شهوته لعنتیشو بگیره…اقای حسن منتظر عواقب کار اشتباهتون باشید…من این… بیشتر بخوانید »

حتما باید به یه روان شناس مراجعه کنی بعد از این که تونستین زن های دیگه رو بذارین کنار با همسرتون برین روان شناس به نظر من بهتره بهش بگید اگرم طلاق خواست واقعا حق داره

سلام روزتون بخیر من دخترم ۲۱ سالمه .نزدیک دوساله که با پسری دوستم از همون اوایل رابطه من به ایشون علاقه پیدانکردم ولی همچنان رابطرو ادامه دادم چندباری میخواستم با بهونه تمومش کنم اما از ناراحتی عذاب وجدان نتونستم چون بهم گفت تنهاش بزارم حتما خودش رو میکشه ..و همینجور ادامه پیداکرد . آدم بدی نیست و بمن خیلی توجه میکنه اما هیچ حسی بهش ندارم خیلی اصرار به ازدواج داره و مدام تکرار میکنه که کی برای خواستگاری بیاد. از طرفی هم من خیلی سخت زندگی کردم تو نوجوانیم با ترک تحصیل شروع به سرکار رفتن کردم و قشر… بیشتر بخوانید »

سلام دوست عزیز امیدوارم که حالتون خوب باشه و در این مورد به هیچ عنوان ما پیشنهاد نمی کنیم که از محیط خانواده با کلی هم مشکل دور بشید .و یک انتخاب اشتباه داشته باشید حتماً قبل از اینکه تصمیم به کاری بگیرید بهتره که با مشاوره پیش از ازدواج صحبت کنید

سلام عزیزم سعی کن دیدتو نسبت بهش بازتر کنی که بتونی نقاط مثبتشو پیدا کنی به توجه هاتش توجه نشون بدی به محبت کردنش نصبت به خودت اونوقت میتونی بهش علاقمند بشی کم کم دو سال کم نیست! این سرچشمه میگیره از خودت ک نخواستی خوب ببینیش دیدت و بستی بهش..

سلام.اینکه شما گفتین خانومم رو دوست دارم و نمیخوام زندگیم خراب بشه،این خودش میتونه یه برد باشه و امید به اینکه حتما مشکلتون حل میشه! من برای اینکه فرمودین حسی به زنم ندارم و باهاش فقط بلاجبار سکس دارم از ترس خیانت،یه پیشنهادی براتون دارم،خصوصیات خوب خانومتون رو بنویسیدو هر روز بخونیدش،و از ته دلتون خدارو بخاطر داشتن چنین همسری شکر کنید! برای اینکه تکرار این کار خسته کننده نباشه روزی یک خصوصیت جدید خوب خانومتون رو اضافه کنید. بهش بگید خیلی دوسش دارید و پیام عاشقانه براش بگذارید؛مثلن کاغذی رو بردارین و مطلب و شعر عاشقانه براش بنویسید همراه… بیشتر بخوانید »

ببخشید دور از ادبه که اینطوری با صراحت و بی حاشیه بهتون بگم ولی این قدر بعد از خوندن این متن حالم بد شد که ناچار به بیانش هستم. به نظر من شما به بلوغ جنسی رسیدین ولی متاسفانه به بلوغ عقلی خیر! ودر سر شما چیزی به عنوان مغز وجود نداره و تمام شما رو اندام تناسلیتون کنترل میکنه! باعث تاسفه جوونایی که از هر لحاظ به بلوغ رسیدن و قادر به ایجاد رابطه توام با محبت برای همسران خود هستند به دلیل مشکلات اقتصادی نمیتونند ازدواج کنند بعد امثالی مثل شما… برای خودم متاسفم در نسلی زندگی میکنم… بیشتر بخوانید »

داداش من درکت میکنم ایراد از تو نیس خانومت باید بدونه تو چی میخوای تو سکس همونی که بقیه واست انجام میدن ولی خانومت اکراه داره از انجامش به نظر من راهش اینه رک و راست حستو بهش بگی من انجام دادم اونم قبول کرد و درست شد فقط شانس بیاری درک کنه وگرنه خودتو به هزارتا چیز متهم میکنه زیر بار هم نمیره مثل همین خانم هایی که کامنت گذاشتن برات.به این خانم های محترم هم میگم قبل اینکه زندگیتون خراب شه واسه خودتون قانون نزارین وگرنه اون خانم هایی که قبلا مثل شما بودن و الان زندگیشونو از… بیشتر بخوانید »

قسمت میدم به خدااوندی خدااا،جااان عزیزترین کست،برو پیش یه مشاوره وکمک بگیر،فقققط به بچه ات فکرکن،گناااه داره،آینده اش رو نااابووود نکن،اگررر نمیشه نمیتونی از همسرت جداشو اما تامینشون که آسیب نبینن،من شمارو قضاوت نمیکنم قاضی خداست،فقط برای شما وهمسرتون وفرزندتون آرزوی آرامش دارم

سلام خسته نباشید من امسال تعیین رشته کردم و رفتم تجربی ولی بعد یه مدت پشیمون شدم الانم خیلی توسط دیگران تحت فشارم دیگه نمیتونم تحمل کنم پدر و مادرمم میگن هر چی خودت میخوای چند تا دوست دارم که بیشتر من رو در معرض فشار قرار میدن مخصوصا یکی از اونها که هم تو خانواده اش مشکل داره و هم افسرده هست خیای تا حالا بهم ضرر رسونده امروزم مدرسه نرفتم حالا امروز تصمیمم رو برای رفتن به تجربی گرفتم میخوام درست برنامه ریزی کنم و ارتباطم رو با دنیای بیرون قطع کنم ولی متاسفانه نمیتونم موفق بشم چون… بیشتر بخوانید »

برای دست و پنجه نرم کردن با این مسایل حتما از یک روانشناس کمک بگیرید

دوست عزیز سلام ، خوشحالیم که به سلامت روان خودتون اهمیت میدین . پیشنهاد میشه به مشاور تحصیلی مراجعه کنید .

شما كه فقط مشاور توصيه ميكنيد شايد يكي پول نداره بره مساوره

ببینید دوست عزیزم توصیه‌های مشاوره ما در مواردی است که واقعاً راه حلی برای وجود یک حال خوب وجود نداشته باشد در این صورت ما فقط می‌گوییم که برای مشاور مثل چی مثل اینکه مثلاً دارویی توسط یک پزشک نیاز به تجویز داره اما پزشکان مطمئن نیست و این فرد و معاینه نکرده نمیتونه همینجوری براش دارویی تجویز بکن و ایشالله این کار را انجام بده ایشالا خوب شد که نیاز نداشته باشید ولی در مواردی که مسئله خاصی وجود ندارد یعنی در حقیقت مورد خاصی نیست که احتیاج به معاینه داشته باشه ما می‌بینیم که مورد خواست این مسئله… بیشتر بخوانید »

سلام بهزیستی شهرستانها مشاوره تلفنی رایگان دارند شما می تونید در شهر خودتون از این خدمات استفاده کنید و فقط هزینه تلفن براتون دارد .

موافقم

با سلام اگر شما علاقه و استعداد این رشته را در خودت می بینید دنبالش برو و سعی کن تحت فشار دیگران هیچ گاه کاری را انجام ندید . انسان موجودی اجتماعی است و باید با دیگران در ارتباط باشد ولی این به این معنا نیست که هر کاری را اونا می کنند منم باید همون کار را بکنم باهاشون باش تفریح کن ولی برای زندگی شخصیت اهداف و برنامه ها و علایق خودت را داشته باش و دنبال کن . انشالله که موفق باشید .

سلام چند وقتی هست ک بیکار شدم و خیلی فشار عصبی رومه خیلی جاها هم دنبال کار رفتم ولی پیدا نمیشه بخاطر همین همش با پدر ومادرم دعوا میکنم چیکار کنم واقعا حال روحیم بده کمکم کنید

سلام خودتون منشا حال بد خودتون رو میدونین کاری که نباید انجام بدین برون ریزی مشکل تون رو دیگران هست و کاری که باید انجام بدین پیدا کردن شغل مناسب.خوشحالم که به مشکل تون بینش دارید.

سلام وضعیت روحی شما قابل درکه و شرایط سختیه و هر کس دیگری هم به جای شما بود همین شرایط روحی را داشت . ولی شما برای آرام کردن خودتون می تونید در خانه ورزش کنید مثلا یوگا و یا پیاده روی … لرای اینکه از این فشار روحی بیاید بیرون و ذهنت برای این سوال که در شرایط الان با توجه به مهارتی و توانایهایی که دارید و امکانات چیکار می تونید بکنید باز میشه .

سلام خیلی خوابم کم شده چیکار کنم شبا اصلا نمیتونم بخوابم همش ب چیزای بیهوده فک میکنم چیکار کنم راهنمایی کنین

سلام به یک روانشناس بالینی مراجعه کنید. منشا این علایم.مدت زمان بروز علایم و …. باید بررسی شود.

سلام . باید برسی بشه کم خواب یا از کی شروع شده . آیا پس از اتفاقی خاص بوده و آیا این فکرهای بیهوده مربوط به آن اتفاق خاص است ؟ …. حتما پیش روانشناس بروید .

قرص خواب بخور منم همینطوری بودم الان قرص میخورم زود میخوابم

سلام پسر 13ساله دارم اصلا حواش ب درس خوندن نیس بعد مدرسه هم همش با تبلتی ک براش خریدیم بازی میکنه چند باری هم قایمش کردم بهش ندادم ولی میدونم این راه حل درستی نیس میشه راهنمایین کنین مرسیییی

محدود سازی مثلا چند ساعات خاص در هر روز در یک ساعت مشخص شده پس از انجام تکالیف مدرسه و نهایتا مراجعه به یک متخصص کودک

سلام وقتتون بخیر مدت پیش با یک پسری در اینستاگرام اشنا شدم و بعد از مدتی اصرار کرد ک بخاستگاری بیاید من هم قبول کردم و با خانواده ام قرار گزاشتم ک اخر هفته ب خانه ما بیایند بعد مراسم همه چی خوب پیش رفت بعد دوهفته نامزدی فهمیدم ک به یه دختر دیگه پیام میده و با اون در ارتباط هستش ازش جدا شدم ولی هنوزم میاد میگه منو ببخش منم نمیتونم این فرصتو بهش بدم لطفا بگین در چنین مواقعی فرد باید چکاری انجام بده

با سلام دوست عزیز. شما می توانید انتخاب کنید که شخص مقابلتان را ببخشید یا نبخشید اما دقت کنید در صورتی که وی را بخشیدید بایستی تمام مسئولیت خیانت دوباره ایشان را بپذیرید چون شما از این موضوع آگاه شده اید. با توجه به این موضوع تصمیم بگیرید. آیا می توانید در صورت خیانت دوباره ایشان مسئولیت تصمیم را بر عهده بگیرید یا خیر؟

عزیزم اصلا این اشتباه نکن . کسی یک بار اونم اول رابطه که واسش کلی هیجان داره خیانت میکنه پس چند ساله که بگذره و از هیجان اولیه بیوفته بیشتر خیانت میکنه

کاملا موافقم

اميدوارم اسن اشتباهو نكرده باشي و بهش فرصت دوباره نداده باشي چون بدجور پشيمون ميشي

اشتباه نكن فرصت نده من دادم ولي زندگيم الان نابوده منم اويل نامزديم فهميدم هرروز حس ميكنم بهم خيانت ميكنه

سلام شما بایستی در انتخاب دقت بیشتری میگردید الان که ما در دوری هستیم که هر چقدر شما پاک نجیب باشی محیط و جامعه تحصیر گذار است ببخشید خیانت کردن از هر طرف یا طرفین مسئولیت همیشه از طرف خیانت کار نیست و شما بایستی خودتان را بسنجید و ببینید به عنوان یک زن یا عشق تمام خواست جنسی و روحی کلام فرد مقابل خود را تعمین کردیند چون انسان همیشه دنبال کم بود زندگی خود هست در اولین درج بعد از این که دیدین واقعا شما از هر لحاظ به عنوان شریک جنسی و زندگی واقعا نیاز فرد مقابلتان… بیشتر بخوانید »

سلام چند وقتیه ک عروسی کردم ولی مدام اختلاف داریم با همسرم کوچک ترین چیز ها بینمون تبدیل ب دعوا مشه چجوری مشکلمونو حل کنیم

حتما به یک زوج درمانگر مراجعه کنید.

سلام خیلی اعتماد بنفسم پایینه اصلا نمیتونم مهمونی های شلوغ یا عروسی برم همش استرس میگرم لطفا راهنمایین کنین چون این موضوع خیلی داره ازارم میده

سلام بنظر می آید که شما درگیر ویژگی های هراس اجتماعی اجتماعی باشید.باید مشکل شما دقیق تر بررسی شود.چیز شایعی است و به مرور زمان با تمرین و تکرار و در موارد حاد با دارودرمانی درست میشود.به یک روانشناس بالینی مراجعه کنید.

ما اگه میتونیسم که از شما مشورت ننیخواستیم که همش میگین برین نشاوره

در مورد مسایلی که بدون مراجعه تشخیص علت یابی و راه حل و بررسی اون ها احتیاج است و این مسئله زمان بر است یک کامنت و یک جواب نمیتونم جوابگو باشه

سلام من کاکولد هستم یعنى دوست دارم ارتباط جنسی همسرم رو با مردان دیگه ببینم، اما خانمم اجازه نمیده ولی به اصرار من همسرم اجازه میده ازش عکس برهنه بگیرم برای اشتراک گذاری با مردان دیگه البته بدون چهره، از اینکه مردان دیگه بدن لخت همسرمو ببینن لذت میبرم و این موضوع باعث اختلافات زیادی بین ما شده چه طورى این حسو در خودم کمرنگ کنم؟

سلام حتما به یک مشاور متخصص سلامت خانواده و جنسی مراجعه کنید.این حالت شما مناسب نیست

یا ابببببر فضللللللل😨😨😨

سلام من 5ماه پیش با یه آقا پسر24 دوست شدم دو هفته پیش گفت میخواد چند روز منو تنها بزاره منم بهشون توهین کردم ايشون منو از تلگرام بلاک کرد چیکارکنم برگرده به رابطه‌ بامن لطفا کمکم کنید ?

سلام دوست عزیز در رابطه با تنها گذاشتن شما خب مسلما هیچ کس دوست نداره تنها گذاشته بشه اما در رابطه با توهین کردن هم همین صادق مهارت کنترل خشم را همه انسان های کره زمین نیاز دارند یاد بگیرند،حتی خود روانشناسان. این هم بدرد شما میخوره هم بدرد شریک عاطفی رابطه شما. اگر شما را دوست داشته باشد احتمال دارد که برگردد،بداخلاقی سم رابطه است مخصوصا از طرف زنان در ارتباط با مردان.مرد شما نمیتواند به شما احساس داشته باشد.

از کلینیک روانشناسی روان آرام

کلینیک روان آرام با دارا بودن جمعی از مشاوران خبره، اساتید دانشگاه و درمانگران مفتخر است در خدمت شما عزیزان باشد. لازم به ذکر است که کلیه خدمات این مجموعه توسط متخصصان دوره دیده در زمینه های مختلف روانشناسی عرضه میگردد.

تهران، میدان ونک خیابان ملاصدرا، خیابان شیرازی شمالی نبش کوچه شهریار پلاک 181، طبقه 3، واحد 16

ravanaramvanak@gmail.com

© تمامی حقوق این وب سایت متعلق به روان آرام
کلینیک می باشد طراحی و سئو توسط لومین

زحمت حضور در صف های طولانی نوبت و هزینه رفت و آمد را به حداقل برسانید

در هر زمان از شبانه روز، حتی ایام تعطیل به طور مستقیم با پزشکان گفتگو کنید

پزشکان تضمین شده ما تا دریافت کامل پاسخ،شما را همراهی میکنند

برای گفت و گو بهتر و راحت تر،مستندات پزشکی و تصاویر آزمایشات خود را آنلاین ارسال کنید

نگران نباشید! بدون انتظار برای مراجعه حضوری، همزمان با چند پزشک متخصص مشورت کنیدمشاوره با روانشناس انلاین

در صورت نارضایتی از مشاوره، هزینه شما پس از بررسی به طور کامل بازگردانده میشود

منتظر زمان مناسب تا مراجعه به پزشک نباشید، هر زمان که نیاز داشتید سوالتان را از متخصصان بپرسید

آنچه شما درباره مشاوره آنلاین گفته اید

دریافت مشاوره آنلاین روانشناسی. اگر سوالی در زمینه های مشاوره خانواده، مشاوره پیش از ازدواج، مشاوره در روابط قبل از ازدواج، درمان شکست عاطفی، زوج درمانی و حل تعارضات زناشویی، مشاوره قبل و بعد از طلاق، مشاوره در بهبود روابط بین فردی، آموزش مهارت های زناشویی، مشاوره در حوزه مسائل هویتی و شخصیت، آموزش مهارت های زندگی، مشاوره آنلاین در حوزه مثبت نگری، شادکامی و افزایش عزت نفس، همسرداری ، روابط زوجین ، تربیت فرزند ، سبک زندگی دارید، می توانید از متخصصین روانشناسی به صورت آنلاین بپرسید.

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق به شرکت دانش بنیان نوین فناوران همراه ساینا می باشد.

برای “مشاوره آنلاین رایگان” یک دسته بندی را انتخاب کنید و مشکل خود را با روانشناس مطرح کرده و راهنمایی رایگان دریافت کنید.

بیش از ۱۰ هزار چت مشاوره آنلاین در بخش پایانی صفحه مشاهده کنید.

بیماری های روان شامل:

مشاوره خانواده شامل:

مشاوره جنسی و سکستراپی زوجین شامل:

مشاوره با روانشناس انلاین

شامل موارد زیر است:

شامل موارد زیر است:

مشاوره خانواده شامل:

در دهه گذشته، خدمات روانشناسی آنلاین با شور و شوق مردم در کشورهای توسعه یافته آشنا شده است.

خدماتی که به سبک زندگی افراد انسانی متصل می شوند و به طور فزاینده ای به درمانگران روزمره در حرفه روانشناسی کمک می کنند.

روانشناسان همیشه از اثرات مضر فناوری در شیوه زندگی ما سخن گفته اند.

در سیستم جدید مشاوره یعنی مشاوره آنلاین رایگان امکان استفاده از این تکنولوژی برای ایجاد تغییرات سازنده در زندگی وجود داشته است.

آیا امکان ایجاد اتحاد درمانی در فضای آنلاین به عنوان چت همزمان با مشاور وجود دارد

هدف اتحادیه های درمانی این است که وقتی با یک مشاور صحبت می کنید، احساس می کنید که شما درک را می کند، او را درک می کنید و با شما همدردی می کند.

از سوی دیگر، کار آنلاین که با مشاوره ایمیلی آغاز شده است و در حال حاضر مشکلی برای مشاوره در تقریبا تمام سیستم های پیام رسانی مانند تلگرام، فیس بوک و اسکایپ است.

بنابراین، این سرویس در هر راه ممکن در دسترس است، هرچند ممکن است یک ایده خوب به نظر برسد، اما مهمترین چیز در زمینه خدمات، به خصوص روان درمانی و مشاوره، اثربخشی آن است.

****توجه*****

بجای فرم زیر سوالات خود را در بخش دیدگاه ها بپرسید و سریعا توسط متخصص روانشناسی مرتبط با موضوع شما پاسخ داده می شود.

نام مستعار *

ایمیل *

عنوان *

3 + 4 = ?برای جلوگیری از اسپم لطفا به سوال زیر پاسخ دهید *

به همین علت، متخصصان بهداشت روان در دهه گذشته تحقیقات زیادی را برای بررسی اثربخشی مشاوره آنلاین رایگان انجام داده اند.

آیا مشاوره آنلاین رایگان به عنوان مشاوره موثر است؟

آیا می توانید از مشاوره آنلاین نیز برای درمان مشکلات خانوادگی که نیاز به بیش از یک عضو خانواده دارید استفاده کنید؟

در طول دو سال و نیم گذشته که من به طور خاص به روان درمانگری آنلاین اختصاص داده ام، در این فضای بسیار شگفت انگیز دیده ام که از انتظاراتم فراتر رفته است.

در بسیاری از اختلالات مشترک مانند اختلالات اضطرابی، افسردگی و خلق و خوی، اثربخشی مشاوره روانشناختی آنلاین به خوبی مستند شده است و در حضور مشاوره تفاوت وجود ندارد.

در برخی از اختلالات مانند اضطراب اجتماعی، اثر بخشی مشاوره آنلاین رایگان بسیار خوب است.

افراد زیادی هستند که با حمله هراس و حتی افسردگی مشکل دارند و یکی از علائم و نشانه های اختلال آنها این است که بیرون رفتن و دیدن یک روانشناس برای آنها بسیار دشوار است.

مشاوره روانشناختی آنلاین رایگان با فناوری می تواند به طور چشمگیری طول مدت اختلال را کاهش دهد .

حتی با ترکیب با مشاوره آنلاین به ویژه برای کسانی که نمی توانند خارج از خانه را به علت مشکل خود انتخاب کنند بهترین نوع درمان ارائه شده برای آنها است.

روانشناسی ایران اساسا مبتنی بر روانشناسی آمریکایی است.

درمانگران در ایران بعنوان درمانگران در ایالات متحده عمل می کنند و بنابراین ممکن است برخی از ملاحظات فرهنگی نادیده گرفته شود.

به عنوان مثال، مردم ایران تقریبا از مطالعه جنسیتی محروم هستند، در حالی که در ایالات متحده و بسیاری از کشورهای دیگر این آموزشها بخشی از سیستم آموزشی و پرورشی است.

در دو سال و نیم گذشته، من با زوج هایی که مشغول ذهنشان هستند مبارزه می کنم، اما به دلایل فرهنگی، آنها نمی توانستند با راحتی سوالات را مطرح کنند.

بسیاری از زوج ها معتقدند اگر فضای آنلاین یا حتی ناشناس وجود نداشته باشد، مشخص نبود که چه مدت آنها با این سوالات مواجه خواهند شد.

این مسئله ممکن است برای بسیاری از مردم و کشورهای دیگر بیش از حد نباشد، گرچه در همه جا در جهان احساس شرمساری وجود دارد، اما وقتی که این بخشی از آموزش جهانی است و برای همه قابل دسترسی است، ممکن است حتی یک نیاز باشد.

این موضوع نیست سوال و آموزش مشابه کافی است.

مشاوره با روانشناس انلاین

آیا مشاوره آنلاین در سایت مرکز مشاوره مشاورانه رایگان است؟
بله. تمامی خدمات مشاوره آنلاین و چت با مشاور به صورت کاملا رایگان است.

آیا مشاوره به صورت محرمانه صورت می گیرد؟
بله. شما می توانید نام مستعار وارد نمایید و ایمیل وارد شده هم نمایش داده نمی شود.

زمان پاسخگویی به سوالات چقدر است؟
در اسرع وقت و فوری توسط برترین مشاوران به صورت تخصصی پاسخ داده شود. ممکن است در برخی تعطیلاتو ساعات شلوغ، به دلیل افزایش تعداد مراجعین و کاهش تعداد مشاوران، مشاوره آنلاین رایگان کمی با تاخیر رخ دهد.

آیا مشاوره تخصصی خانواده، ازدواج، فردی، روانشناسی و غیره ارائه می شود؟
بله. با برترین مشاوران ایران و به صورت آنلاین رایگان، تلفنی و حضوری صورت می گیرد.

بسیاری از متخصصان مدتها با درمان از راه دور مخالف بودند.

شاید اولین گروهی که در ارائه خدمات مشاوره راه دور تخصصی روانکاوی بودند.

روانکاوانها بیش از نیم قرن از تلفن برای روانکاوی استفاده کرده اند.

در تمام این سالها، بسیاری از آنها با چنین ارائه خدمات مخالفت کرده اند، اما جالب است که توجه داشته باشیم که در طول زمان، تعداد آنها کاهش یافته است، و در طول زمان، آنها متوجه شده اند که چه چیزی باعث درمان می شود، ماهیت ارتباطات انسانی است و این رابطه می تواند حتی در نوشتن انجام شود.

امروز، درمانگران احتمال بیشتری دارند که بتوانند با استفاده از صدا، ویدیو، متن و حتی عکس، ویدیو با مشتریان خود ارتباط برقرار کنند.

در مشاوره اینترنتی آنلاین بدون هماهنگ، مقامات فرصت دارند که مشاور خود را از تجربیات عمیق خود مطلع کنند.

به عنوان مثال، درمانگران اغلب از مشتریان خود می خواهند که رویای خود را بنویسند و آنها را در جلسه بعدی برگردانند.

در مشاوره آنلاین، ممکن است که ارجاعات حتی رویای خود را با درمانگر به اشتراک بگذارند، حتی پس از ان فیلم ضبط می کنند.

به این ترتیب، ممکن است موضوع را فراموش نکنند.

درمان آنلاین، همچنین به عنوان درمان الکترونیکی (درمان الکترونیک) و یا مشاوره آنلاین شناخته شده است، چالش های منحصر به فرد، مانند محرمانه بودن اطلاعات ارجاع، در مورد مناسب بودن استفاده از این سبک درمان برای طیف وسیعی از اختلالات روانی را ایجاد کرده است.

درمان آنلاین می تواند یک ابزار مهم برای افراد برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سلامت روان باشد.

حتی اگر شما از نظر روان شناختی سالم احساس کنید، درمان آنلاین می تواند به شما در افزایش قدرت روانی کمک کند.

شما می توانید در مورد رفتارهای سالم و مکانیسم های سازگاری که منجر به سلامت روانی بهتر می شود بیشتر یاد بگیرید.

منبع : حقیقت شهپر , انصاری مریم,  یونسیان مسعود,  اکبری محمداسماعیل , ابراهیمی ماندانا,  علیجانی محسن , منتظری علی. مقایسه مشاوره تلفنی و معاینه حضوری در تشخیص سرطان پستان. بیماریهای پستان ایران :   بهار ۱۳۸۸ , دوره  ۲ , شماره  ۱

سلام. بله تمامی مشاوره آنلاین در سایت مشاورانه به صورت رایگان صورت می گیرد. تیم مشاوره و روانشناسی به صورت رایگان در تمامی روزهای هفته و در تمامی ساعات در کنار شما هستند.

هزینه مشاوره آنلاین در سایت مشاورانه رایگان است. ولی به صورت عمومی در سایر اپلیکشن ها و بستر ها اینترنتی از 25 تا 70هزار تومان است.

این یک سوال کلی است. بی شک که مشاوره از هر نوعی اثر بخشی دارد ولی برخی مشکلات و چالش های روانشناسی نیاز به دارو درمانی و یا حضور اعضای خانواده دارد و مشاوره آنلاین به تنهایی پاسخگوی شما نیست.

بله شما می توانید از اطلاعات و نام مستعار استفاده کنید.

بله. تمامی خدمات مشاوره آنلاین و چت با مشاور به صورت کاملا رایگان است

سلام من دختری ۲۳ ساله هستم و مجرد …من مشکلی دارم که ب ظاهر زیاد جدی نیست ولی روز به روز توی زندگیم توی روابط با اطرافیان واقعا میفهمم که بهم زندگی اسیب میرسونه جوری ک از خودم خسته میشم …من ادم خیلی کم حرفی هستم ینی از بجگی اینجور بودم یه کی میاد کنار من میشیته هر چی تلاش میکنم هیجی ب ذهنم نمیرسه ک حرف بزتم به من میگم تو خیلی رو ویبره ای …دوست دارم شاد باشم دوس دارم همش اهل بگو بخند باشم ولی دست خودم نیس ..و مورد دیگه اینکه احساس میکنم اصلا جذابیتی ندارم… ادامه دیدگاه »

سلام من دختری ۲۳ ساله هستم و مجرد …من مشکلی دارم که ب ظاهر زیاد جدی نیست ولی روز به روز توی زندگیم توی روابط با اطرافیان واقعا میفهمم که بهم زندگی اسیب میرسونه جوری ک از خودم خسته میشم …من ادم خیلی کم حرفی هستم ینی از بجگی اینجور بودم یه کی میاد کنار من میشیته هر چی تلاش میکنم هیجی ب ذهنم نمیرسه ک حرف بزتم به من میگم تو خیلی رو ویبره ای …دوست دارم شاد باشم دوس دارم همش اهل بگو بخند باشم ولی دست خودم نیس ..و مورد دیگه اینکه احساس میکنم اصلا جذابیتی ندارم… ادامه دیدگاه »

سلام خسته نباشید من ۱۹ سالمه و یه مشکلی که دارم اینک خیلی به آینده فکر میکنم و یسری خواسته هایی دارم ک دوس دارم بهشون برسم اما حس میکنم آدم ضعیفی هستم و نمی تونم از پسشون بر بیام من خیلی به آینده فک میکنم به جزئیات آینده هم فک میکنم و چون حس خوبی ندارم حالم خیلی بد میشه نمی دونم شاید چون اعتماد بنفس ندارم اینطوری میشم و فک میکنم قراره در آینده بدبخت بشم کلا فک میکنم اون ادم قوی و مستقل که میخواد ب ارزهاش برسه نیستم و در ضمن نمی دونم وسواسی فکری میتونه… ادامه دیدگاه »

سلام به شما دوست عزیز دقت کنید که خیالپردازی یکی از ویژگی های سن شما می باشد اما دقت کنید که اگر بخواهید ریز اتفاقات را خیالپردازی کنید و همه چیز را تحت کنترل خود در رد آورید و بعد مسیر رسیدن به انها تلاش کنید ممکن است مدتها بجای صرف زمان برای موفقیت و رسیدن به اهدافتان وقت خود را به خیالپردازی اختصاص بدهید که در ان حرکتی وجود ندارد . این افکار نشان هایی از وسواس فکری را دارد و نیاز است که برای بررسی دقیق این افکار وسواسی و عزت نفستان و همچنین شناختی که نسبت به… ادامه دیدگاه »

سلام من دختری ۲۳ ساله هستم و مجرد …من مشکلی دارم که ب ظاهر زیاد جدی نیست ولی روز به روز توی زندگیم توی روابط با اطرافیان واقعا میفهمم که بهم زندگی اسیب میرسونه جوری ک از خودم خسته میشم …من ادم خیلی کم حرفی هستم ینی از بجگی اینجور بودم یه کی میاد کنار من میشیته هر چی تلاش میکنم هیجی ب ذهنم نمیرسه ک حرف بزتم به من میگم تو خیلی رو ویبره ای …دوست دارم شاد باشم دوس دارم همش اهل بگو بخند باشم ولی دست خودم نیس ..و مورد دیگه اینکه احساس میکنم اصلا جذابیتی ندارم… ادامه دیدگاه »

سلام به شما سارا جان علت اینکه شما کم حرف هستی و ارتباطات محدودی داری میتونه درون گرایی شما باشه و شما نباید خودت رو به خاطر این مسئله سرزنش کنی. افراد ویژگی های شخصیتی متفاوتی با هم دارند و شما نباید خودتون رو با دیگران مقایسه کنید، همین سرزنش کردن خودتون باعث میشه که احساس نارضایتی از خودتون داشته باشید و اعتماد بنفس پایینی داشته باشید و نتونید از زندگیتون لذت کافی ببرید. سعی کنید خودتون رو همونطور که هستید بپذیرید و به خودتون برای حرف زدن بیشتر فشار وارد نکنید ولی اگر ترس از طرد شدن توسط اطرافیان… ادامه دیدگاه »

سلام من ۱۹سال دارم و دختری محجبه هستم من نمیدونستم که آشنایی با یک پسر نامحرم گناه حساب میشه البته در چت و مکالمه من از چت و گپ و دنیای مجازی هیچ چیز نمیدانستم و واسه اولین بار پارسال اسفند ماه روبیکا را نصب کردم و رفتم گروه و گپ خیلی احساس بدی داشتم که با پسر غریبه صحبت کنم یعنی حس میکنم روبه روی من صحبت میکنه نه پشت گوشی بعد یه اتفاقی افتاد که با یه پسر آشنا شدم تا حدی که احوال پرسی و در مورد متولد چه ماهی و چه چیزایی دوست داری حرف میزدیم… ادامه دیدگاه »

سلام به شما دوست عزیز احساسات و نگرانی های شما قابل احترام هست اما عزیزم دقت داشته باش که با سرزنش کردن خودت کمکی نمی توانی به بهبود شرایط روحی و تصممی گیری داشته باشی .شما در سن نوجوانی قرار داری و در این سن گرایش به جنس مخالف بیشتر می شود و چون نوجوان تمایل بودن بیشتری با جنس مخالف را تجربه می کند باعث می شود که زمان بیشتری را برای این روابط صرف کند بدون در نظر گرفتن شرایط سنی خود . دقت کنید که روابط مجازی روابطی بر مبنای شناخت ناقص می باشند که طولانی شدن… ادامه دیدگاه »

سلام
من ۲۵ سالمه و از نظر مالی وضعیت تقریبا خوبی دارم
و دوست دارم ازدواج کنم ولی شدیدا میترسم نمیدونم ترس از چیه ولی خیلی میترسم نکنه زوده یا دارم اشتباه میکنم

سلام. خسته نباشید بابت خدمتتون به مردم من یک جوون ١٨ ساله هستم که ١ سال و سه ماه هست که با یک دختری هم سن خودم توی اینستا آشنا شدم. من در مقابل اون بسیار ضعیف بودم. زود میزدم زیر گریه توی بحث و دعوا. و واسه از دست دادنش میترسیدم. من خیلی ادم مغروری هستم ولی جلوی اون غرورم صفر بود. من به خاطر داشتن و خواسته ی او تحصیل رو ادامه دادم با این که هیچ علاقه ای نداشتم ولی به خاطر اون علاقه دادم به درس. من دیوونه ی اون بودم و فکر میکنم الان هم… ادامه دیدگاه »

سلام به شما میلاد جان در این مورد نیاز هست که به شرایط سنی خودتون توجه کنید، شما در سن نوجوانی قرار دارید در سنین نوجوانی فرد از نظر شخصیتی به بلوغ کامل نرسیده و تا زمانی که به ثبات شخصیتی برسد دچار تغییر و تحولات زیادی می شود به همین دلیل توصیه میشود که در زمان نوجوانی در مورد ازدواج تصمیم گیری صورت نگیرد، بنابراین بهتر هست که از سرزنش کردن خودتون خودداری کنید و به خودتون فرصت بدین تا در مورد موقتی بودن یا پایدار بودن این احاساستتون مطمئن بشین و البته از اونجایی که میفرمایین تفاوت های… ادامه دیدگاه »

سلام خانمی ۳۲ساله هستم،۹سال ازدواج کردم وصاحب یک فرزند ۵سال ونیم هستم.ازابتدای زندگی همسرم عکسهای پورنو را میدید ووقتی بهش می گفتم یکسری توجیهات میاورد که اصلا منطقی نبوددرزمان بارداریم این حالات بیشترشد وتادوسالگی فرزندم ادامه داشت.یکسال پیش مجددباردارشدم که در۶ماهگی زایمان زودرس برام اتفاق افتاد و بچه ام مرددرزمان زایمان بعلت خونریزی زیاد دچار کم خونی شدید شدم درآن شرایط واقعا دوست داشتم همسرم کنارمی بودولی ایشون متاسفانه بازنداداشم که ایشون درهمان زمان بارداربود بصورت یکطرفه پیام میداد وابراز علاقه به ایشون میکرد ودیدن عکس هم ادامه داشت.نگاه هاشون به خانمهابه شدت افزایش پیداکردوبهم می گفت خانمها بهش درخواست… ادامه دیدگاه »

سلام به شما سارا جان ببین عزیزم قابل درک هست که این شرایط برای شما نیز با سختی زیادی همراه هست اما تنها تغییر رفتتر شمت کافی نیست و همسرتان نیاز دارند که به اشتباه بودن مسقر خود اگاه باشند و بدون دلیل تراشی بدانند که این رفتارها و ارتباطات خیانت محسوب می شود در کنار اینکه دیدن این فیلم های پون اعتیاد جنسی و انحرافات زیادی را می تواند به دنبال داشته باشد . در این مسیر نادیده گرفتن این شرایط به شما کمکی نمی کند بهتر است در کنار احترامی که برای ایشان قائل هستید به خیانت های… ادامه دیدگاه »

سلام وقت بخیر،من ۱۹ سالمه و در دوران جوانی بهم تجاوز شده و اصلا حالت روحی درست نداشتم و رابطه جنسی داشتم،و ۱۷ سالگی ازدواج کردم و در طول زندگیم به همسرم خیانت کردم و حالم از خودم بهم‌میخوره و خودمو حتی تو آیینه نمیتونم ببینم و اگر هم ببینم به خودم عحش میزنم و با القاب بد خودمو صدا میکنم،طاقت حرف کوچیکیو ندارم و سریع عصبانی میشم و بدنم منقبض میشه و خودمو میزنم،حس میکنم بدترین انسان وگناهکار ترین انسانم ،لطفا کمکم کنید ،حالم اصلا خوب نیست دلم میخواد انقدر درگیری فکری نداشته باشم چون همش تو خودمم و… ادامه دیدگاه »

سلام به شما دوست عزیز داشتن رابطه در دوران نوجوانی و همچنین تجاوز می تواند برای شما آسیب های زیادی را به دنبال داشته باشد و این تاثیرات روحی باعث شود که شما در زندگی مشترکتان نیز با مشکلات زیادی روبرو شوید . در این مسیر با توجه به اینکه اقدام به خودکشی داشته اید و همچنین بارها به همسرتان با وجودمتعهد بودن و اینکه آگاه به اشتباه بودن مسیر خود هستید خیانت کرده اید بهتر است برای بررسی شرایط روحیتان و طی کردن پروسه درمانی به روان درمانگر مراجعه کنید تا بتوانیم در این زمینه به شما کمک کنیم… ادامه دیدگاه »

من ۱۷ سالمه و تقریبا چند ماهی هست که عاشق یکی از دوستانم شده ام و نمیدونم باید چه کار کنم،این علاقه در زندگی روزمره ی من اختلال ایجاد کرده و مشکل بزرگ اینجاست که او همنجنس من است و من نمیتوانم با او باشم و از یک طرف هم نمی‌دانم او هم به من همان میزان علاقه داره یا نه

سلام به شما آقا امیر دقت کنید که گرایش و علاقه به همجنس تا زمانی که یک علاقه معمول باشد مشکلی ایجاد نمی کند اما اگر این علاقه گرایش جنسی به همراه داشت و یا به میزانی بود که بر عملکردهای دیگر شما و یا تمرکزتان تاثیر داشته باشد در این حالت نیاز است که شما برای بررسی تمایلات جنسی خود و میزان وابستگی به صورت حضوری به روانشناس مراجعه داشته باشید تا بتوانیم به شما کمک کنیم تا نتیجه گیری بهتری داشته باشید . دقت کنید که شما در سن نوجوانی قرار دارید و در این سن نیازهای جنسی… ادامه دیدگاه »

بیشتر از یک سال هست که به شخصی علاقه مند هستم اما به دلیل اینکه روابط ما در گروه دوستانه شکل گرفت و ایشون قصد مهاجرت داشتن سعی کردم احساسم رو به ایشون بیان نکنم و به عنوان دوست در کنار خودم نگهشون دارم چون هرگونه ابراز علاقه و نزدیکی میتونه اکیپ دوستانمون رو خراب کنه. در حال حاضر به دلیل مشغله های کاری و درسی خیلی کمتر با هم در ارتباط هستیم. مدتی بود که خیلی راحت با مساله دوری ایشون کنار اومده بودم و زندگی خیلی راحت و شادی داشتم و فقط بر روی آینده و اهدافم تمرکز… ادامه دیدگاه »

سلام من خیلی دچار استرس و اضطراب هستم و الان نمیدونم برای آیندم چه تصمیمی بگیرم من پارسال کنکور قبول شدم و تقریبا یک ماهی دانشگاه رفتم بعد مریض شدم و چند روزی نتونستم برم دانشگاه و همین باعث شد که استرس شدید بگیرم بطوری که نمیتونستم غذا بخورم نمیتونستم بخوابم همش توو سرم پر از صداهای مختلف بود حالم خیلی خیلی بد بود برای همین نتونستم ادامه بدم و ترممو حذف کردم و ترم بعدیم مرخصی گرفتم باخودم گفتم شاید استراحت کنم بهتر بشم سال دیگه بتونم ادامه بدم (دلیل استرس و اضطرابم هم مربوط ب سال های دبیرستان… ادامه دیدگاه »

سلام به مشا بهار جان با توجه به میزان اضطرابی که شما تجربه می کنید و تاثیری که این میزان از اضطراب بر کارکرد درسیتان و عملکرد اجتماعی شما داشته است استراحت به تنهایی کافی نمی باشد و بهتر است که شما به صورت حضوری به روانشناس مراجعه داشته باشید تا افکار و احساساتی را که تجربه می کنید را بررسی کنیم و بتوانیم در این زمینه به شما کمک کنیم . کاهش عملکرد درسی و این افکاری که دارید می تواند نشان از افسردگی باشد اما برای اینکه تشخیص گذاری دقیق داشته باشیم نیاز به مصاحبه حضوری می باشد… ادامه دیدگاه »

salam khedmt tim moshaverane. man 18 salme o 2roz dige konkor drm. hmin chnd saat pish b twr etfaqigoshi babamo baz krdm motsfne motvjh shdm film porn mibine o in mno khyli bhm rikht bad az on dbre b soorat etfqi goshi khalamo didm k chatash ba y mrde zan dar bod k mesl inke bhm rbte drn man khyli bhm rikhtm az trfiam ngrnm nkne bbm b mmnm khiant mikone asln tamarkoz ndrm drs bkhonm asabm bhm rikhte ntonstm rje b in mozo ba kC hrf bznm trkhda kmkm knin mn 2roz dige konkor drm rvnm koln bhm rikhte.

سلام به شما الناز جان قابل درک هست که روبرو شدن با این شرایط برایت خلاف باورهایت بوده است در اول اینکه چه پدر شما و چه خالیتان هردو دو فرد بالغ می باشند و می توانند برای زندگی خود تصمیم گیری کنند و دقت داشته باش که در مورد خالیتان این موضوع به شما ارتباطی ندارد و بهتر هست که از هرگونه کنکاش در مورد ایشان خوداری کنید در مورد پدر نیز دیدن فیلم پورن به معنای خیانت نمی باشد هرچند که این یک مسیر اشتباه می باشد اما پدر شما فرد بالغی می باشند و بهتر است سعی… ادامه دیدگاه »

سلام من ۳۴ سالمه و ۲ساله که ازدواج کردم مشکل من اینکه موقع سکس باشوهرم وقتی میخوام ارضا بشم باید حتما به فیمای پورن فکر کنم تا ارضابشم همینطوری بصورت عادی ارضا نمیشم درصورتی که قبلش یه ربع تا۲۰دقیقه معاشقه داریم وآمادگی کامل پیدامیکنم برای سکس این موضوع خیلی منو اذیت میکنه وشوهرم هم ازاین موضوع خبر نداره .چیکار کنم که این موضوع در من خوب بشه و بصورت طبیعی ارضا بشم؟

سلام به شما باران جان در این مورد نیاز هست که شما افکاری و فانتزی های جنسی را که در این فیلم های پورن تجربه کرده اید را با متخصص در میان بگذارید تا بتوانید رابطه جنسی بهتری را تجربه کنید چون این افکار و احساساتی که شما تجربه می کنید تاثیر زیادی بر روابط شما و همسرتان دارد . نیاز است که این فانتزی های جنسی بررسی شود تا در صورت امکان شما در دنیای واقعی بتوانید با همسرتان آن را تجربه کنید و دقت داشته باشید که دیدن فیلم های پورن می تواند برای شما با انحرافات و… ادامه دیدگاه »

بیشتر از یک سال هست که به شخصی علاقه مند هستم اما به دلیل اینکه روابط ما در گروه دوستانه شکل گرفت و ایشون قصد مهاجرت داشتن سعی کردم احساسم رو به ایشون بیان نکنم و به عنوان دوست در کنار خودم نگهشون دارم چون هرگونه ابراز علاقه و نزدیکی میتونه اکیپ دوستانمون رو خراب کنه. در حال حاضر به دلیل مشغله های کاری و درسی خیلی کمتر با هم در ارتباط هستیم. مدتی بود که خیلی راحت با مساله دوری ایشون کنار اومده بودم و زندگی خیلی راحت و شادی داشتم و فقط بر روی آینده و اهدافم تمرکز… ادامه دیدگاه »

سلام به شما دوست عزیز احساس دوست داشتن شما قابل احترام هست اما دقت کنید که قرار نیست هر دوست داشتنی به ازدواج و یا رابطه ختم شود به گفته خود شما ایشان قصد مهاجرت دارند در کنار اینکه شما در یک گروه قرار دارید و این آقا اگر هدف و احساسی داشتند می توانستند در این مورد با شما صحبت کنند پس اینکه بخواهید خود را سرزنش کنید ، فرار کنید ، احساسات را نادیده بگیرید و یا حتی بخواهید به فردی که موقعیت ازدواج ندارد ابراز احساسات کنید خودتان را در معرض آسیب بیشتر قرار می دهید در… ادامه دیدگاه »

ممنون از پاسخ دقیق تون

مشاوره

ببخشید من کامنتم رو نمیبینم میشه لطفا لینک رو بدین ممنون میشم مرسی باتشکر

سلام شما در لینک زیر با نام پرتو سوالتان را قبلا مطرح کردیدhttps://moshaveraneh.com/%da%86%d8%aa-%d9%85%d8%b4%d8%a7%d9%88%d8%b1%d9%87-%d8%a2%d9%86%d9%84%d8%a7%db%8c%d9%86-%d8%b1%d8%a7%db%8c%da%af%d8%a7%d9%86-%d8%a7%d8%b2-%d8%b7%d8%b1%db%8c%d9%82-%d8%b3%d8%a7%db%8c%d8%aa-%d9%85%d8%b4/

سلام وقت بخیر
من دختر ۱۵ ساله ای هستم عاشق پسر داییم که ۱۹ سالشه شدم ولی نمیدونم اون بهم چه حسی داره ما از بچگی خیلی باهم صمیمی بودیم و همبازی بچگیم بود ولی الان دیگه باهم صمیمی نیستیم و باهم حرف نمیزنیم من خیلی دوسش دارم نمیدونم چیکار کنم پدر و مادرمم بو بردن برای همین میترسم کاری کنم یا حرفی بزنم میترسم اگه بهش بگم برام بد بشه .چیکار کنم؟ لطفا کمکم کنید .

سلام به شما زهرا جان احساساتی که داری قابل احترام هست اما عزیزم بهتر است در کنار احترام به احساسات خودت توجه داشته باشی که حتی بیان این احساس در سن شما کمکی به شما و این آقا نمی کند و تنها باعث می شود که در صورت پذیرش و یا حتی در شما تمرکز بیشتری بر این رابطه و احساس داشته باشید در کنار آسیب های دیگری که می تواند برای هردویتان از سمت خانواده ها و تصمیم گیری های هیجانی ایجاد شود . بهتر است اجازه بدهید در آینده در شرایط سنی و رشدی بهتر در مورد این… ادامه دیدگاه »

سلام
من تازه نامزد کردم و یه مشکل بیماری دارم و به نامزدم گفتم تازه فهمیدم که بیماری ام ۵۰ درصد امکان دارد به بچه انتقال پیدا کند چطور باید مطرح کنم

سلام من ی چیز تو زندگیم نرمال نیست خیلی بدبختی دارم ولی الان چندتا چیزو می‌گم من وسواس فکری دارم مجبورم می کنن کارهای تکراری و مسخره انجام بدم خیلی اذیتم تمرکزم پایینه خیلی سخت حفظ میشم این درس و اینا تو مخم نمیره خلاقیتم افتضاح هیچ ایده ای برای هیچ کاری ندارم فقط فکرای تکراری و مسخره حتی فیلم و کتاب هم ک تنها خوشی زندگیم بود شده مشکل احساس می کنم هرچی نمیفهمم ازشون و واقعا هم اینجوری روابط اجتماعیم افتضاح اصن هم دست خودم نیست شاید باورتون نشه ولی حتی خجالت می کشم سلام بدم ب بعضیا… ادامه دیدگاه »

سلام به شما آیدای عزیز در مورد وسواس فکریتون که حتما نیاز به مراجعه به روانشناس دارید که با شروع روند درمانی به راحتی برطرف میشه، البته این شروع وسواس بسیار وابسته به استرس و شرایط روحی است که با توجه به شرایطی که از خودتون شرح میدین میشه گفت که شروع افکارهای وسواسی شما متاثر از حال فعلیتون هست. در مورد مشکلاتی هم که بیان کردین میشه گفت شما دچار دید و شناخت بسیار منفی از زندگی و شرایط فعلی خودتون هستید و به همین دلیل نسبت به خودتون، خانوادتون، دوستاتون و به طور کل محیط زندگیتون احساس منفی… ادامه دیدگاه »

سلام دیشب پیام دادم خیلی به کمکتون نیاز دارم

سلام به شما دوست عزیز سوالی با این نام و ایمیل رسال نشده است

سلام من دختری ۲۰ ساله هستم و در جایی که کار میکنم صاحب مغازه بقلی یک پسر ۳۰ ساله هستش که با پدرم هم اشنا هست و یه مدت افکارم ریخته بهم چون احساس میکنم که این اقا نسبت به من حس داره و ما فقط باهم سلام و خدافظ میکنیم تاحالا هیچ حرف دیگه ای باهم نزدیم اما یه رفتار هایی داره مثلا موقعی که دارم باهاش احوالپرسی میکنم احساس میکنم حول میشه استرس میگیره یا موقعی که دارم میرم سر کار از دور میبینم که دار نگام میکنه بعد سریع نگاهشو ازم میدزده یا میره اونور یا یسری… ادامه دیدگاه »

سلام به شما مینا جان احساسات شما به این آقا قابل احترام هست اما عزیزم دقت داشته باش که اگر بخواهی به رفتارهای این آقا معنا دهی کنی بدون اینکه ایشان صحبتی انجام بدهند می تواند برای خودت آسیب زا باشد و درگیری فکری زیادی را ایجاد کند پس بهتر است در کنار احترام که برای احساسات خودت قائل هستی دقت کنی که این آقا فردب الغی می باشند و اگر احساسی داشته باشند و هدفی از این احساس دنبال کنند می توانند در مسیر مناسبی آن را بیان کنند تا شما نیز بتوانید تصمیم گیری داشته باشید . شما… ادامه دیدگاه »

سلام پیامم رو جواب ندادید

سلام به شما
عزیزم سوالی با این نام کاربری ارسال نشده است لطفا سوالتون رو مجدد ارسال کنید.

سلام‌من‌دوساله‌ازدواج‌ کردم و شوهرخداروشکرخوبه ازهمه‌لحاظ ،فقط من دوست دارم همش منو دوست داشته باشه حتی وقتی ب خانوادش محبت میکنه‌حسودی میکنم‌و فکرمیکنم منو دوست نداره و اصلادوست ندارم به‌کسی غیرارمن محبت کنه واقعادارم اذیت‌میشم

سلام به شما بهار جان احساسات شما به همسرتان قابل احترام می باشد اما عزیزم دقت داشته باشید که همسر شما جز جایگاه همسری که با شما دارد به عنوان یک فرزند ، به عنوان یک دوست ، برادر ، همکار و… نیز نقش های زیادی دارد که تجربه احساس دوست داشتن و دوست داشته شدن در آن کاملا طبیعی می باشد و اگر شما بخواهید در اینگونه موارد و روابط ایشان وارد شوید زندگی مشترک خود را در معرض آسیب قرار می دهید . در این مسیر نیاز است که طرحوارهای شما که شامل افکار بنیادین شما می شود… ادامه دیدگاه »

سلام من ۲۲ سالمه ، میخواستم درمورد ارتباطم با همکلاسیم صحبت کنم ، دوساله که ایشونو میشناسم و خیلی صمیمی بودیم باهم ، از همون روزای اول حس کردم ایشون از من خوشش میاد ولی خب نمیومد جلو تا این که ۶ ماه پیش حسشو بهم گفت ، منم تقریبا بهش حس داشتم ولی چون رابطه های قبلیش اشتباه بود یکم ترسیدم و مستقیم نگفتم حسمو ولی واقعا خیلی باهم خوب بودیم و حس خوب میدادیم بهم تا این که حدود ۱۰ روز پیش من از دست ایشون عصبی شدم و گفتم دیگه باهم صحبت نکنیم ولی ایشون اصلا قبول… ادامه دیدگاه »

سلام به شما دوست عزیز قابل درک هست که این تصمیم ناگهانی برایتان با افکار و احساسات ناخوشایند همراه هست اما عزیزم دقت داشته باش که وقتی فردی به این راحتی از رابطه خارج می شود به نظر می رسد که تصمصمات هیجانی می باشد و هدف خاصی از این روابط وجود ندارد. شما خودتان تصمیم به جدایی از این رابطه گرفته اید پس بهتر است به خودتان فرصت بیشتری بدهید تا بتوانید شرایط بهتری را تجربه کنید و بتوانید برای رابطه هدفمند دیگری اقدام کنید . سعی کنید از روابط بدون هدف خوداری کنید چون تنها مدت زمان طولانی… ادامه دیدگاه »

بله درسته ، ولی من بیشتر حس میکنم یه دوست از دست دادم تا یه رابطه احساسیو و واقعا این فرد هنوز برای من ارزش داره و حتی حس میکنم از نظر روحی خیلی نرمال نیست به خاطر این رفتاراش و با وجود این که ضربه بدی بهم زده ولی دلم میخواد کمک بشه بهش ، به نظرتون با توجه به این که گفتین ایشون هیجانی تصمیم میگیره ممکنه از رابطه با دوست دختر سابقشم پشیمون بشه و یک دفعه خارج بشه ؟؟

ببین عزیزم ایشان فرد بالغی می باشند و می توانند برای خودشان تصمیم گیری کنند پس بهتر است شما از ناجی بودن برای ایشان خوداری کنید چون ایشان خودشان این مسیر ارتباطی را انتخاب کرده اند و تمام عوارض آن نیز بر عهده خودشان می باشد اینکه در این رابطه جدید ایشان چه چیزی را تجربه خواهند کرد را نمی توانیم پیش بینی کنیم اما بستگی به دلایل انتخاب ، هدف ، مسیر ، نوع تعامل و … نتیجه متفاوت می باشد . بهتر است شما در کنار احترامی که برای ایشان قائل هستید دقت کنید که رابطه دوستی باید… ادامه دیدگاه »

ممنون میشم اگه پاسخ منم بدید 🙏

سلام آرام جان سوالی با این ایمیل و نام کاربری ارسال نشده است

سایت “مشاورانه” به صورت 24 ساعته در زمینه های مشاوره روانشناسی خانواده تلفنی و حضوری در خدمت شماست ۰۲۱۲۲۲۴۷۱۰۰ برترین روانشناسان ایران در کنار شما هستند

انجمن روانشناسی آمریکا

کانون مشاوران ایران

انجمن روانشناسی ایران

Medical news

مشاوره آنلاین رایگان روانشناسی یک راه مناسب برای بیان مشکلات و دغدغه های افراد با مشاوران مد نظر خود می باشد.

در روش مشاوره آنلاین رایگان روانشناسی افراد به راحتی از طریق آنلاین می توانند با مشاور خود در ارتباط باشد.

همچنین رایگان بودن این روش مزیت بسیار بزرگی است که می تواند افراد بسیار زیادی را برای استفاده از این روش ترغیب نماید.

در ادامه مقاله به بررسی ابعاد مختلف مشاوره های روانشناسی و نیز روان درمانی ها می پردازیم تا تفاوت آنها را به خوبی تبدیل نماییم.

زیرا بسیاری از افراد با وجود مراجعه به مراکز مشاوره جهت مشاوره های مختلف هنوز تفاوت‌های میان آنها را و نحوه ی عمل هر کدام از آنها را به خوبی نمی دانند.مشاوره با روانشناس انلاین

مثلا نمی دانند که در زمینه مشکلی که دارند آیا بایستی به روان درمانی بپردازند یا مشاوره مربوطه می‌تواند راهگشا باشد.

همچنین در استفاده از انواع مختلف مشاوره آماده مشاوره خانواده، مشاوره زناشویی، مشاوره پیش از ازدواج و موارد مشابه دچار تردید و اشتباه می شوند.

نام مستعار *

ایمیل *

عنوان *

سوال خود را با توضیحات بنویسید *

1 + 7 = ?برای جلوگیری از اسپم لطفا به سوال زیر پاسخ دهید *

در گذشته، مشاوره تعریف شد و خصوصیات آن بیان شد.

حالا روان درمانگری را تعریف می کنیم و تمایز بین مشاوره و روان درمانی را توصیف می کنیم:

والبرگ روان درمانی را درمانی توصیف می کند که هدف آن درمان مشکلاتی است که ماهیت عاطفی دارند.

در این درمان، یک فرد آموزش دیده به طور آگاهانه یک رابطه حرفه ای با بیمار ایجاد می کند.

هدف او ایجاد چنین رابطه ای با اصلاح، اصلاح الگوها و الگوهای رفتاری و کمک به توسعه مثبت و تعالی شخصیت بیمار است.

از روان درمانی، تعاریف دیگری وجود دارد که ما به خاطر طولانی شدن کلمه به آن اشاره نمی کنیم.

راجرز و پترسون و بسیاری از مشاوران و روانپزشکان بر این باورند که بین مشاوره آنلاین رایگان روانشناسی و روان درمانی تفاوت وجود ندارد و این دو اصطلاح می توانند جایگزین استفاده شوند.

اما بعضی نیز بیان می کنند که بین دو روش در دو طرف تفاوت وجود ندارد اما این دو در مورد آماده سازی و برنامه ریزی تهیه شده حداقل متفاوت هستند.

آنها این تفاوت ها را از لحاظ هدف، نوع ارجاعات، روش و مکان استفاده از این دو روش مطرح می کنند.

برخی از نظرات طرفداران اختلاف بین مشاوره و درمانگر به شرح زیر است:

منبع : سلطانی بناوندی الهام, خضری مقدم نوشیروان, بنی اسدی حسن. کنکاش در سازه های روانشناسی مثبت نگر: پیش بینی سرزندگی تحصیلی بر اساس معنای زندگی. راهبردهای آموزش (راهبردهای آموزش در علوم پزشکی:   مهر و آبان ۱۳۹۶ , دوره  ۱۰ , شماره  ۴

ارائه خدمات مشاوره روانشناسی به صورت آنلاین و کاملا رایگان در سایت مشاورانه صورت می گیرد. مشاوره روانشناسی به منظور درمان افسردگی، اضطراب، وسواس، فوبیا و ساییر اختلالات صورت می گیرد و در صورت نیاز می توانید به صورت تلفنی و حضوری نیز با متخصصان ما در ارتباط باشید.

وارد سایت مشاورانه شوید و در بالا صفحه کلیدواژه مورد نظر را جستجو کنید و در هر صفحه از سایت امکان مشاوره آنلاین روانشناسی رایگان قرار داده شده است.

بله. راهنمایی تخصصی در زمینه های مختلف به صورت آنلاین وجود دارد.

مشاوره رایگان

لطفا با من تماس بگیرید

روانشناسی

چرا سوال من و تایید نکردید میشه بفرمایین مشکلش چی بود من در مورد کنکور مجدد پرسیده بودم😐

سلام به شما سارا جان سوال شما با این موضوع عنوان شده است (سلام من پشت کنکوریم سال سوممه اضطراب و احتمالا افسردگی هم دارم امسالم نخوندم بازم ودلیل نخوندنمم شاید بیرمق و بی حوصله روحیه رقابت و انگیزه مو از دست دادم بنظرتون من بمونم برای سال چهارم یا ن؟) و دیروز به این سوال پاسخ داده شده است در صفحات دیگری ممکن است وجود داشته باشد صفحات را ورق بزنید سوال شما مشخص می شود . جواب سوال شما این می باشد : سلام به شما دوست عزیز افسردگی و اضطراب دو موضوع مهم در عملکرد فرد هستند… ادامه دیدگاه »

خیلی ممنون ببخشید دیر تایید شد متوجه نشدم
درست میفرمایین باید رواندرمانی شم

سلام من پشت کنکوریم سال سوممه اضطراب و احتمالا افسردگی هم دارم امسالم نخوندم بازم ودلیل نخوندنمم شاید بیرمق و بی حوصله روحیه رقابت و انگیزه مو از دست دادم
بنظرتون من بمونم برای سال چهارم یا ن؟

سلام به شما سارا جان کنکور بخشی از زندگی هستش که نیاز به علاقه و پشتکار بالایی داره و در عین حال بسیار اضطراب زا هستش و میتونه تاثیرات منفی زیادی بر روان شما بزاره، شما سه سال از تایمتون رو برای کنکور گذاشتین و برای اون تلاش کافی نکردین و همین امر باعث میشه که حتی در حین استراحت و تفریحم آرامش خاطر نداشته باشید و از نظر روانی دچار آسب بشین بنابراین بهتر هستش که اگر به نظر خودتون انگیزه ی کافی برای در س خواندن در شما وجود نداره برای خودتون جبر و فشار برای شرکت در… ادامه دیدگاه »

مرسی از راهنماییتون من خیلی فک کردم ولی حتا اگه برم و رشته دیگه ای رو بخونم اون حسرت رشته مورد علاقم و اینکه یه بار از جون و دل خوندن و حداکثر تلاش ته قلبم میمونه
میدونم چند سال دیگه به فکر کنکور مجدد میوفتم چون ته قلبم ه
بمونم همزمان رواندرمانیم بشم؟
چون ذهنم درگیرشه، ارزش داره بمونم؟

سلام من ٢۶ سالمه پنج ساله با مردی دوستم ک از همسرش جداشده و حضانت دخترش رو هم داده به همسر سابقش ، الان بعد چندسال اشنایی قصد خواستگاری ازم و ازدواج باهام داره ولی من واقعا نمیتونم بچشو فراموش کنم ، همش به بچش فک میکنم ک قراره بعدها بیاد تو زندگیمون ، ولی اون همش میگه اشتباه میکنی من زندگی جدید میخوام شروع کنم ، من هم دوسش دارم هم اینکه از ازدواج باهاش خیلی میترسم ، 😭 لطفا جواب بدید بهم خیلی ممنون میشم واقعا زندگیم سیاه شده ازین فکر و خیالا 😭

سلام به شما سارا جان نگرانی شما قابل احترام می باشد اما عزیزم در این مورد بهتر است دقت کنید و به این سوال برای خودتان پاسخ بدهید که هدف شما از این ارتباط چه بوده است در هر حال شما سالهاست شرایط این آقا را می دانید و ماندن در این رابطه هم می تواند برای خودتان آسیب زا باشد و موقعیت های دیگرتان را از دست بدهید و هم اینکه باعث ایجاد وابستگی می شود که تصمیم گیری را برای شما سخت می کند و این آقا نیز وابستگی و ممکن است هدف ازدواج را از این رابطه… ادامه دیدگاه »

سلام دکتر بنده خانومی ۲۷ ساله هستم ۷ سال هست ازدواج کردم علاقه ای به همسرم ندارم و واقعا از دستش خسته شدم تو زندگی خیلی از دستش حرص خوردم واقعا دلم پره نمیدونم از کجا شروع کنم بارها خواستیم جدا شیم ولی خانوادشون نزاشتن و مشاوره رفتیم چندروز خوب بودیم مجددا مثل سابق شدیم از نظر جنسی گرایشی بهشون ندارم مخصوصا از زمانی که فهمیدم به فیلم های پورن علاقه دارن و خودارضایی میکنن بسیار چاق هستن و نظافت شخصیش زیاد براش مهم نیست.اصلا به فکر اینده نیست و میگه ادم باید حال و بچسبه یک خونه داریم دادیم… ادامه دیدگاه »مشاوره با روانشناس انلاین

سلام به شما مهسا جان قابل درک هست که رد شرایط روحی سختی قرار داری اما عزیزم ادامه زندگی تنها به دلیل اصرارهای خانواده دلیل کافی نمی باشد چون نیاز است که اگر شماها می خواهید بعد از اختلاف و مشکلات به زندگی مشترکتان ادامه بدهید مشکلاتی که با هم داشته اید برطرف شود تا بتوانید مسیر متفاوتی را تجربه کنید در غیر این صورت بازهم نتایج سری های گذشته را بدست می اورید . استفاده از فیلم های پورن ، نداشتن آینده نگری کافی ،خیانت های مکرر، نداشتن قدرت بیان احساسات ، نداشتن نظافت و رسیدگی لازم به خود… ادامه دیدگاه »

اینکه یکی خیانت کنه و بیاد بگه ازدواج!!!دقیقا باید چ عکس العملی نشون داد؟؟

سلام به شما عزیزم تصمیم گیری در اینباره به خودتون بستگی داره و اینکه نیاز هست شخصیت ایشون رو نیز در نظر بگیرید، اینکه ایشون فردی هستن که اشتباهشون رو حاشا می کنن و اون رو نمی پذیرن یا اینکه نسبت به رفتارشون توضیح میدن و ابراز پشیمانی میکنن، اینکه زمانی که ایشون به شما خیانت کردن رابطه ی شما چطور بوده و اینکه به طور کلی شخصیا ایشون چطور هست. ولی به طور کلی اینکه اعتماد شما نسبت به ایشون از بین رفته بسیار میتونه تاثیر بدی روی رابطتون بزاره و تصمیم گیری برای ازدواج با ایشون بسیار باید… ادامه دیدگاه »

سلام خسته نباشید من ١٩ سالمه و دانشجو هستم از ١۵ سالگی با اقا پسری که تقریبا فامیل بود دوست شدم و ما این دوسال اخر تماما درحال دعوا و قهر هستیم چیزی که منو ناراحت میکنه رفتار منه من ادمیم که خیلی مغرورم و جدیدا حوصله حرف زدن با کسیو ندارم و اجازه این موضوعم به اطرافیانم نمیدم یه جور خودمو تو دایره رابطه م با اون اقا حبس کردم و این موضوع ارادی نیست اون اقا خیلی کارایی کرده که من باید میرفتم و خیلی چیزای دیگه برای مثال حدود سه ماه پیش ما شیش ماه قهر بودیم… ادامه دیدگاه »

سلام به شما عزیزم احساس شما قابل درکه ولی دقت کن که ماندن در یک رابطه ی یک طرفه بسیار میتونه برای شما آسیب زا باشه همونطور که در حال حاضر تلاش های یک طرفه ی شما برای اجتناب از دعوا کردن و ماندن در رابطه باعث شده که دچار حالت های عصبی بشید و دست به کارهای خطرناک بزنید. اینکه این رابطه برای شما بسیار مهم هستش قابل درکه ولی سعی کن تمام جوانب رو بسنجی و این نکته را در نظر بگیری که ایا ماندن در این رابطه برای شما بهتر است یا تمام شدن آن. سعی کنید… ادامه دیدگاه »

سلام و خسته نباشید؛ من به کمک سایت و مشاوره های شما نیاز دارم، چون فکر می کنم تنها راهی که می تونه کمی افکارم رو نظم بده کمک شماست! من یه کلاس نهمیم، یه دختر که فقط جنسیتم مونث. علایقم، گرایشاتم، افکارم، پوشش دلخواهم، همه و همه توی یه قالب پسرونه قرار گرفتن، از بچگی عروسک بازی و دوست نداشتم، طرفدار فوتبال بودم، از لاک و پیراهن دخترونه متنفر بودم، الان که اینا رو میگم شاید به نوعی یه تبعیض جنسی باشه و بشه گفت که من دارم میگم (مثلا) فوتبال فقط برای پسراست، موی کوتاه فقط پسرونس و… ادامه دیدگاه »

سلام به شما عزیزم احساسات شما قابل درکه و متاسفانه در کشور ما و در خانواده ها مقاومت زیادی نسبت به این مسئله وجود داره و ممکن هست که خانواده ی شما هم در این مورد برخورد بدی نشون بدن ولی قبل از هر چیز نیاز هست که شما به روانشناس مراجعه کنید تا هویت جنسی شما به طور دقیق مشخص بشه و این مسئله بررسی بشه که آیا شما واقعا هویتی پسرونه دارید یا این یک فانتزی و تخیل ذهنی است و اگر هویت پسرونه ی شما تایید شود روانشناس میتونه به شما در پذیرش خانوادتون کمک کنه، در… ادامه دیدگاه »

سلام.اول باید کامل و واضح اون چیزی که هستیو بفهمی،گاهی اوقات پیش میاد که ادما فک میکنن اون چیزی که هستن،نیستن.ولی بعد از مدتی میبینن که نه اینا همش یه توهم بوده.
تام بوی بودن فقط یه ظاهره که دوسداره مث پسرا تیپ بزنه.اول خودتو بشناس از بچگی تا الان،تازه برو پیش یسری دکترا و روانشناسای حرفه ای که با نگاهه اول بهت میگن تو ترنسی یا نه.

سلام خسته نباشید من ۱۴ سالمه با پسری در مجازی آشنا شدم با هم دوست شدیم عکس میدادیم ویس دوبارهم زنگ زدیم و تماس تصویری کلا رابطه ما شد ۱ ماه تا اینکه از من درخواست کس قسمتی از بدنم و کرد من باهاش دعوام شد و قهر کردیم اما دوروز بعد آشتی کردیم بعد چند روز در خواستشو دوباره کرد من به شدت بهش وابسطه بودم اما فکر میکردم دوسش دارم اینطوری نبود چون مجازی بود خلاصه عکسو دادم که گفت فیکه بعد گفت یک فیلم بده دادم اما حذفش کردم بعد از چند روز فهمیدم همه حرفاش دروغ… ادامه دیدگاه »

سلام به شما عزیزم سوال شما در همین لینک با نام سمانه به انگلیسی پاسخ داده شده است

سایت “مشاورانه” به صورت 24 ساعته در زمینه های مشاوره روانشناسی خانواده تلفنی و حضوری در خدمت شماست ۰۲۱۲۲۲۴۷۱۰۰ برترین روانشناسان ایران در کنار شما هستند

انجمن روانشناسی آمریکا

کانون مشاوران ایران

انجمن روانشناسی ایران

Medical news

به افراد زیر مشاوره فردی رایگان از طریق مرکز مشاورانه داده می شود.

*توجه برخی اختلالات به صورت موقتی می تواند توسط مشاور آنلاین و از طریق چت درمان شود.

در صورت نیاز به درمان قطعی، باید به صورت حضوری و با نظارت روانپزشک درمان شود.

افرادی که نیاز دارند خود را شناخته و شخصیت خود را ارتقا دهند. رفتارهای ارتباطی را در محل کسب و کار یادگرفته و به دنبال روش های موفقیت هستند.

افسردگی فصلی و یا دوره ای

مشاوره با روانشناس انلاین

افسردگی پیش از قاعدگی

افسردگی همسر یا اعضای خانواده

مشکلات ارتباطی و رفتاری

اضطراب پیش از رابطه جنسیپ

استرس کنکور و آرمون ها درسی

اضطراب ناشی از سانحه

وسواس فکری

سادیسم

فوبیا حیوانات

فوبیا اجتماعی و رفتار ضداجتماعی

از طریق زیر می توانید مشاوره رایگان دریافت کنید+ مقالات و روش های تشخیص و درمان هر یک از اختلالات فردی و روش های مشاوره قرار داده شده است.

تغییرات در سطح انرژی یا فعالیت و کاهش انرژی: این اولین علامت است و تشخیص آن بسیار ساده است. خستگی: افسردگی می تواند باعث خستگی فیزیکی شود. شهوت و بی حوصلگی: فردی که افسردگی دارد ممکن است غیرعادی و خواب آلود باشد. بی خوابی یا خواب آلودگی: دراز کشیدن، اما بیدار و نگران بودن، ناتوانی در استراحت، احساس تنش و یا افکار مختلف، یک سرکشی و بی خوابی است. از دست دادن علاقه به فعالیت های لذت بخش: به عنوان مثال، شما معمولا از والیبال بازی با دوستان خود لذت می برید و حالا شما آنها را کنار می گذارید. فاصله از اجتماعی و غیره

بله. سایت مشاورانه به صورت رایگان خدمات مشاورانه آنلاین ارائه می دهد و از طرفی هزینه های مناسبی برای مشاوره تلفنی و حضوری دارد و همین امر سبب راضایت مشتری شده است.

نشانه های بی توجهی عبارتند از: پرش از فعالیتی به فعالیت دیگر. عدم تمرکز یا عدم تکمیل کردن یک کار یا فعالیت. گم کردن چیزهایی مانند تجهیزات مدرسه یا اسباب بازی ها. عدم گوش دادن یا توجه کردن به صحبت کردن. فریاد زدن یا سرگردان بودن همراه با فقدان انگیزه. علائم بیش فعالی عبارتند از: فریاد زدن و تکان دادن خود، مشکل داشتن در یک جا به طور ثابت نشستن. صحبت کردن بدون توقف لمس کردن یا بازی کردن با همه چیز دشواری در انجام دادن فعالیت ها به صورت آرام. علائم تکانشی عبارتند از:

اختلال شخصیت انواع مختلفی دارد یکی از آن ها اختلال اوتیسم است. سایر اطلاعات در مورد اختلالات را در سایت مشاورانه مطالعه کنید. یکی از انواع مهم اختلالات در بخش مشاوره فردی است که مختص دوران کودکی است و از آن دوران شروع به رشد و نمو در کودک کرده و او را درگیر می‌کند و ممکن است در صورت عدم درمان و شرایط حاد تا پیری نیز گریبان گیر باشد. مشکل اختلال اوتیسم است این اختلال سبب این می شود که فرد نتواند به خوبی با دیگران از نظر اجتماعی ارتباط برقرار کن.

همه ما اختلال اضطراب را تجربه می کنیم. به عنوان مثال، سخنرانی در جلوی یک گروه می تواند ما را مضطرب کند، اما اضطراب نیز باعث می شود که ما خود را آماده و برای سخنرانی تمرین کنیم. رانندگی در ترافیک سنگین یکی دیگر از منابع شایع اضطراب است، اما به ما کمک می کند تا از حوادث جلوگیری کنیم. با این حال، زمانی که احساس ترس شدید و ناراحتی شدت پیدا می کند که باعث  جلوگیری از انجام فعالیت های روزمره می شود، تبدیل به اختلال اضطرابی می شود. مشاوره فردی می تواند راهکارهایی به صورت فردی و منحصر به فرد به شما ارائه دهد.

سلام وقت بخیر، من علائم افسردگی و بیش فعالی و استرس و دارم. برای درمان باید چکار کنم

سلام به شما دوست عزیز در این مورد نیاز است که به صورت حضوری به روانشناس مراجعه کنید تا شرایط شما بررسی دقیق شود و در این مسیر بتوانیم با تشخیص گذاری دقیق در اول و بعد ایجاد پروسه درمانی به شما کمک کنیم تا شرایط بهتری را تجربه کنید بهتر است از تشخیص گذاری خودتان خوداری کنید چون این موارد می توانند باهم اشتراکات زیادی داشته باشند که شما با این میزان تشخیص گذاری تنها اضطراب خود را بیشتر می کنید . پس بهتر است برای تجربه شرایط روحی بهتر از مسیر کمک با یک متخصص استفاده کنید. درمسیر… ادامه دیدگاه »

بله

سلام وقت تون بخیر ایا درسته که در مقابل مزاحمت و متلک پسران سکوت کرد یا باید جوابشون رو داد ؟
در برابر مزاحمت پسران سیریش و پرو چه برخوردی باید داشته باشیم

سلام به شما
عزیزم گاهی پاسخ دادن شما حتی به صورت تهاجمی میتونه نوعی توجه به این افراد باشه و سبب بشه که این افراد بیشتر به خودشون اجازه ی مزاحمت برای شما رو بدن، در این شرایط بی توجهی بهترین کاری است که شما میتونید انجام بدین البته گاهی این افراد نیاز به برخورد تند دارن و نیاز هست که مقابل این افراد ایستاد ولی سعی کنید در بیشتر مواقع و تا زمانی که مجبور نشدین با این افراد جرو بحث نکنید و نسبت به آنها بی توجه باشید.

سلام من ۲۲ سالمه از نوجوانی وقتی طولانی مدت به بعضی از آدما نگا میکنم و طولانی‌مدت بهشون‌گوش‌میدم نا خود آگاه به بعضی افراد تو‌ذهنم‌ نسبت به اونا بهم حمله دست میده خیلی تنم‌و‌ذهنم درد میگیره نمیدونم چرا میخوام بهشون حمله کنم

سلام به شما عزیزم افکاری مثل ترس از حمله و آسیب رساندن به دیگران در دسته بندی اختلالات وسواس فکری قرار می گیرن، چنین افکاری میتونه برای فرد آزار دهنده باشه و حتی فرد رو درمانده کنه. در درجه ی اول نیاز هست که سعی کنید زمانی که این افکار به سراغ شما میاد سعی کنید از تکنیک توجه گردانی استفاده کنید و به افکار خودتون دامن نزنید و به این نکته واقف باشید که افکار واقعی نیستن و لزوما هر فکری به واقیعت منجر نمی شود. ولی دقت کنید که اختلال وسواسی یک اختلال مزمن و عود کننده است… ادامه دیدگاه »

تغییرات در سطح انرژی یا فعالیت و کاهش انرژی: این اولین علامت است و تشخیص آن بسیار ساده است. خستگی: افسردگی می تواند باعث خستگی فیزیکی شود. شهوت و بی حوصلگی: فردی که افسردگی دارد ممکن است غیرعادی و خواب آلود باشد. بی خوابی یا خواب آلودگی: دراز کشیدن، اما بیدار و نگران بودن، ناتوانی در استراحت، احساس تنش و یا افکار مختلف، یک سرکشی و بی خوابی است. از دست دادن علاقه به فعالیت های لذت بخش: به عنوان مثال، شما معمولا از والیبال بازی با دوستان خود لذت می برید و حالا شما آنها را کنار می گذارید. فاصله از اجتماعی و غیره

همه ما اختلال اضطراب را تجربه می کنیم. به عنوان مثال، سخنرانی در جلوی یک گروه می تواند ما را مضطرب کند، اما اضطراب نیز باعث می شود که ما خود را آماده و برای سخنرانی تمرین کنیم. رانندگی در ترافیک سنگین یکی دیگر از منابع شایع اضطراب است، اما به ما کمک می کند تا از حوادث جلوگیری کنیم. با این حال، زمانی که احساس ترس شدید و ناراحتی شدت پیدا می کند که باعث  جلوگیری از انجام فعالیت های روزمره می شود، تبدیل به اختلال اضطرابی می شود. مشاوره فردی می تواند راهکارهایی به صورت فردی و منحصر به فرد به شما ارائه دهد.

نشانه های بی توجهی عبارتند از: پرش از فعالیتی به فعالیت دیگر. عدم تمرکز یا عدم تکمیل کردن یک کار یا فعالیت. گم کردن چیزهایی مانند تجهیزات مدرسه یا اسباب بازی ها. عدم گوش دادن یا توجه کردن به صحبت کردن. فریاد زدن یا سرگردان بودن همراه با فقدان انگیزه. علائم بیش فعالی عبارتند از: فریاد زدن و تکان دادن خود، مشکل داشتن در یک جا به طور ثابت نشستن. صحبت کردن بدون توقف لمس کردن یا بازی کردن با همه چیز دشواری در انجام دادن فعالیت ها به صورت آرام. علائم تکانشی عبارتند از:

یکی از انواع مهم اختلالات در بخش مشاوره فردی است که مختص دوران کودکی است و از آن دوران شروع به رشد و نمو در کودک کرده و او را درگیر می‌کند و ممکن است در صورت عدم درمان و شرایط حاد تا پیری نیز گریبان گیر باشد. مشکل اختلال اوتیسم است این اختلال سبب این می شود که فرد نتواند به خوبی با دیگران از نظر اجتماعی ارتباط برقرار کن.

یکی دیگر از اختلالات مهم روانی دسته اختلالات ترس است که به فوبیاها معروف هستند و ممکن است در موارد مختلفی بروز کرده و افراد را درگیر خود نماید و سن و سال خاصی را نیز نمی شناسد و ممکن است یک فرد از دوران کودکی با آن درگیر شده و یا ممکن است در سنین نوجوانی یا حتی پیری به آن مبتلا شود.

یکی دیگر از انواع فوبیا را که بسیاری از مردم را درگیر خود نموده و مشکلات بسیار زیادی را در زمینه اجتماعی و ارتباطی برای آنها به وجود آورده است اختلال روانی مربوط به فوبیای اجتماعی است که در این حالت فرد تمایلی به برقراری ارتباط اجتماعی با دیگران ندارد.

یکی دیگر از انواع اختلال بخش مشاوره فردی است که خطرناک را می‌توان اختلال بدگمانی و بدبینی دانست بسیاری از افراد به این اختلال مبتلا شده و در طی زندگی مشترک می تواند مشکلات بسیار زیادی را برای طرف مقابل و نیز برای خود به وجود آورد افراد بدگمان می‌توانند به طرف مقابل خود به خوبی اطمینان نموده است.

سایت “مشاورانه” به صورت 24 ساعته در زمینه های مشاوره روانشناسی خانواده تلفنی و حضوری در خدمت شماست ۰۲۱۲۲۲۴۷۱۰۰ برترین روانشناسان ایران در کنار شما هستند

انجمن روانشناسی آمریکا

کانون مشاوران ایران

انجمن روانشناسی ایران

Medical news

با وجود افزایش روز افزون مشکلات خانوادگی مشاوره خانواده این روزها نقش بسیار مهمی را در کاهش مشکلات در آن خانواده افراد ایفا می‌کند و آمارهایی که توسط ارگان های مختلف منتشر شده است مشکلات خانوادگی به خصوص در شهرهای بزرگ بسیار زیاد شده است.

مشاوره ها می توانند نقش بسزایی را در کاهش دغدغه های افراد در زمینه مشکلات مختلف ایفا نمایند .

چرا که خانواده به عنوان پایه و بنیان و کوچکترین عضو یک جامعه می تواند نقش بسیار مهمی را در طی این چند روز آینده و ثبت و جهت زندگی اخلاق و نیز سلامت فردی و اجتماعی استوار در آینده ایفا نماید در محیط خانواده رشد عاطفی و نیز سلامت روحی و روانی افراد می‌توانند در آینده جامعه و نیز خود خانواده نقش بسیار مهمی را ایفا نمایند.

بسیاری از خانواده ها و مشکلات بسیار زیادی از جمله افسردگی عدم ارتباطات مطلوب بین یکدیگر و صحبت کردن با یکدیگر ارتباط و نیز همدلی و نیز مشکلاتی از این دست مواجه هستند که می‌توانند روزبه‌روز بنیان خانواده را سست تر نموده است.

مشاوره با روانشناس انلاین

مشکلات بسیار زیادی را در این زمینه برای آنها به وجود آورد و وظیفه مشاوره خانواده نیز شناخته این مشکلات و اقدام برای ریشه یابی دقیق آنها در جهت حذف و حل هر چه بهتر مشکلات و دغدغه های آنها می باشد. مشاوره خانواده می‌تواند به طرق مختلفی انجام شود.

مثلاً یک نوع مشاوره خانواده مشاوره خانواده ای است که در آن مسائلی مانند روش های پیشگیری از بارداری مد نظر است اما در مشاوره خانواده در مورد اشخاص افراد تلاش به تصمیم گیری و انتخاب روش درست و مناسب برای داشتن یک خانواده موفق و سالم می کند.

هرگونه مشکل و اختلالی که در خانواده به وجود می آید می تواند بسیار تاثیر گذار بوده و به حالات روحی و روانی افراد در آینده تاثیرگذار باشد.

نظام خانواده را می توان به عنوان بنیان و منشا اصلی رفتارهای فردی و اجتماعی افراد در نظر گرفت و تعارضاتی که در بسیاری از خانواده ها بین رفتارهای والدین و همچنین رفتارهای فرزندان و روابط میان آنها وجود دارد سبب به وجود آمدن مشکلات بسیار زیادی در آینده برای افراد جوان می شود و ممکن است آنها را در شرایطی قرار دهد که خانواده و دیگر اعضای ان  را ترک نموده و تمایلی به برقراری ارتباط با آنها نداشته باشند.

یکی از مشکلاتی که همواره در خانواده ها وجود دارد تفاوت قائل شدن در میانه فرزندان می باشد که می‌تواند نقش به سزایی را در آینده روحی و روانی آنها داشته باشد.

چرا که تفاوت قائل شدن میان اشخاص مختلف در خانواده سبب تغییر طرز فکر آنها نسبت به خانواده و والدین و به وجود آمدن مشکلات بسیار زیادی در این زمینه از نظر روحی و روانی و نیز شخصیتی برای آنها می‌شود و آینده آنها را به شدت تحت تاثیر قرار می دهد.

این زمینه نیز مشاور خانواده می‌تواند نقش بسزایی را در کاهش و بهبود مشکلات افراد در درون خانواده داشته باشد و آنها را برای داشتن زندگی بهتر و مناسب ‌تر و شاد تر در کنار یکدیگر راهنمایی نمایند.

یکی دیگر از مشکلات مهم و اساسی که این روزها تمامی خانواده ها با آن دست و پنجه نرم می کنند مشکل تربیت فرزندان نوجوان و در سنین بلوغ است.

چرا که در این سه حساسیت های بسیار زیادی که برای دختران و چه برای پسران وجود دارد و خانواده ها باید تلاش کنند تا به گونه ای فرزندان خود را تربیت کنند که در این دوران حساس کمترین مشکلات برای آنها به وجود آمده و آنها را در مسیر آینده بهتر و وقتی بیشتر قرار دهد که در این زمینه نیز مشاور خانواده می‌تواند با شناخت مشکلات و ریشه یابی دقیق روابط بین فرزندان نوجوان و والدین آنها را در جهت حل هر چه بهتر مشکلات راهنمایی نموده و آینده ای بهتر را برای آنها رقم بزند.

چرا که در این دوران حساس عدم توجه به فرزندان نوجوان می تواند سبب انحراف خانوادگی و اجتماعی و شخصی آنها شده و آنها را به انواع مشکلات مانند اعتیاد روابط نامشروع و نیز شخصیت های اجتماعی بد سوق دهد که در آینده می‌تواند سبب به وجود آمدن دغدغه‌ها و ناراحتی های بسیاری چه برای خود افراد و چه برای خانواده آنها و نیز برای جامعه باشد.

یکی دیگر از مشکلاتی که بسیار مهم بوده و می تواند نقش بسزایی را در روابط بین خانواده‌ها داشته باشد مشکل آنها با افراد آشنا و یا فامیل ها است که این روزها مشکلات بسیار زیادی را در زمینه های مختلف برای یکدیگر به وجود می آورند و از دلایل اصلی و مهمی که افراد به مشاوره خانواده مراجعه می‌کنند را نیز می‌توان همین مشکل دانست که البته چندان مشکل جدی هم نیست و کافی است افراد با ریشه یابی دقیق مشکلات گوشه‌ای از دغدغه‌های خود را در این زمینه برطرف نمایند و با شناخت دقیق علت اصلی مشکل آن را حل نمایند.

چرا که در بسیاری از موارد تنها یک اتفاق کوچک و بدون اهمیت سبب به وجود آمدن مشکلات بسیار زیادی در درون خانواده‌ها می‌شود بعضاً مشاهده می‌کنیم که افرادی به مرکز مشاوره خانواده مراجعه می‌کنند و می‌گویند که مشکلاتی را در این زمینه خاص دارند.

پس از بررسی مشاور و روانشناس در این زمینه متوجه می‌شود که یک مشکل بسیار ساده و قابل حل بوده و چندان حائز اهمیت نیست.

اما به دلیل حل نکردن آن و فقدان تجربه و مهارت در افراد برای حل آن کمک نکردن به مشکل کوچک به  یک مشکل بزرگ در درون خانواده تبدیل شده و آنها را در جهت مشکلات بیشتر سوق داده است.

لذا در صورت داشتن هرگونه مشکلی در زمینه های مختلف درون خانواده بایستی سریعا به مشاوره خانواده مراجعه نموده تا از پیشرفت مشکل و سرایت ان به سایر ابعاد خانواده و روابط جلوگیری نمود و به قول معروف مشکل را در نطفه خفه نماییم که می‌تواند تأثیر بسیار زیادی را در آینده روابط افراد در درون خانواده و در میان آشنایان و فامیل ها به عنوان خانواده بزرگ تر داشته باشد.

مرکز مشاوره ما در زمینه مشاوره خانواده با بهره گیری از انواع مشاوران مجرب و کارکشته در این زمینه توانسته است گام مهمی را در جهت حل مشکلات خانواده ها بر دارد و این روزها بسیاری از افرادی که به مشاوره خانواده ما مراجعه می‌کنند می‌گویند که از این شرایط راضی هستند.

نحوه بهبود مشکلات آنها به گونه ای خوب و مطلوب پیش می‌رود.

لذا اگر کسی در زمینه خانواده و روابط میان خانواده و والدین و فرزندان دچار مشکل بود و از شما در این زمینه درخواست کمک نمود شما می توانید به راحتی با معرفی مرکز مشاوره خانواده خوب ما به او گوشه ای از دغدغه‌ها و مشکلات او را به گونه‌ای مناسب حل نموده تا او بتواند با استفاده از ملاقات و نیز گفتگو با مشاوران مجرب مشکلات خود را در میان گذاشته و به صورت گام به گام و جلسه به جلسه در جهت حل و بهبود مشکلات و دغدغه های خود اقدام نماید.

از این طریق آینده‌ای بهتر و مطلوب‌تر را برای خود و خانواده خود و فرزندان خویش رقم بزند.

لازم به ذکر است که مرکز مشاوره ما در زمینه مشاوره خانواده و برای انواع گوناگون مشکلات موجود در خانواده ها مشغول به فعالیت است که از مهم ترین آنها می توان مشکلات میان والدین و فرزندان و نیز رفتار فرزندان در دوران کودکی و نوجوانی و همچنین مشکلات اخلاقی و رفتاری خانواده ها و نیز مشکلات آنها با افراد آشنا و فامیل به عنوان مهمترین مشکلاتی که همواره در مراکز مشاوره از آن یاد می‌شود و به آن اشاره می شود را نام برد.

سایت مشاورانه : مرکز روانشناسی مشاوره آنلاین در زمینه های تخصصی خانواده درمانی و مشاوره خانواده در زمینه دعوای زناشویی و خیانت و طلاق ، مشاوره جنسی و آموزش های پیش از ازدواج، دوره نامزدی و عقد و اولین رابطه جنسی ، اختلال روانی و بیماری هایی همچون افسردگی ، اضطراب ، سایکو ، وسواس، مشاوره ازدواج در دروه پیش  از ازدواج و مشاوره روانشناسی با استفاده از تست روانشناسی روایی شده به صورت حضوری ، مشاوره تلفنی و مشاوره آنلاین می پردازد. شماره تماس ۰۲۱۲۲۲۴۷۱۰۰ و ۰۲۱۲۲۳۵۴۲۸۲ جهت رزرو وقت و مشاوره حضوری ، تلفنی می باشد.

منبع: مشاورانه ، تمامی حقوق اثر متلق به سایت مشاورانه می باشد و گذاشتن مطلب با لینک و نام مشاورانه بلامانع است.

سلام وقت بخیر من خواهر بزرگم دور از چشم پدر و مادرم با پسری ارتباط دارد وبه خانه او میرود با اون رابطه جنسی برقرار میکند و من به مادرم گفتم اما باور نکرد عکس هم دارم از پیامهای انها اما چون من سنم کم است و انها در پیامهایشان درباره رابطه جنسی صحبت میکنند من نمیتوانم عکس ها رو به مادرم نشون بدم و به پدرمم اگر بگویم پدرم سخت گیر و غیرتی است و اگر بگویم خواهرم را می کشد . ممنون میشم راهنماییم کنین

سلام به شما
عزیزم شما و خواهرتون چند سالتونه؟
آیا در این مورد با خواهرتون صحبت کردین؟

سلام وقت بخیر دارم دیوونه میشم یه بچه هفت ماهه دارم دلم براش میسوزه.شوهرم خیلییییی لجبازه نمیشه یک کلمه من بگم و جواب نده فقطططط تیکه میندازه جلودیگران بعدشم میگه شوخی کردم دیگه باهات شوخی نمیکنم خسته شدم دارم خفه میشم تواین زندگی دوس دارم دادبزنم دوس دارم از زندگیم پرتش کنم بیرون دوس دارم فرار کنم دلم ازین وضع بهم میخوره تپش قلب گرفتم انقد حرصم میده الکی دروغ میگه الکی مثلا میگه امروز یکنفربهم گفت بچه ی زشتت چطوره.فقط میخادمنو حرص بده خانوادشم همینن مادرش خیلی دروغگویه.خسته شدم خط قرمزمن برای ازدواجم دروغ بود اون نتونست پای قولش… ادامه دیدگاه »

سلام به شما دوست عزیز قابل درک هست که شما رد فشار روحی زیادی قرار دارید و این میزان از فشار روحی باعث می شود که هم خود شما با مشکلات بیشتری مواجهه شوید و هم فرزندتان و هم زندگی مشترکتان در این مسیر با توجه به اینکه شما در شرایط روحی مناسبی ندارید و زندگی مشترکتان نیزبا درگیری زیادی زیادی همراه شده است نیاز است که بجای درگیری مداوم ، بحث ، قهر و یا سرزنش کردن یکدیگر برای بررسی مشکلاتی که باهم دارید و همچنین بررسی سبک رفتاری و شخصیتی و توقعات و دیدگاهایی که دارید به زوج… ادامه دیدگاه »

با عرض سلام و خسته نباشید، خانمی ٣٨ ساله هستم که حدود ١٣ سال هست که ازدواج کردم و در این مدت زندگی زناشویی احساس خوشبختی می کردم و صاحب دختری ١١ ساله هستم، همسرم مرد بسیار خوب و متشخصی هستمد و از نظر مالی و عاطفی هم مشکلی با هم نداشتیم همه چیز خوب و عالی بود تا اینکه متاسفانه حدود هشت ماه پیش از طریق بازی کوییز، با پسری آشنا شدم که از خودم نه سال کوچکتر بود و پسر تیزهوشی بود و خارج از کشوردر حال تحصیل بودن و مجرد بودن و چند بار به من درخواست… ادامه دیدگاه »

سلام به شما مهدیه جان برای اینکه بتونید رفتار درستی در این شرایط داشته باشید نیاز هستش که در ابتدا بتونید احساسات همسرتون رو درک کنید و برای اینکه احساسات همسرتون رو درک کنید نیاز هست که خودتون رو جای همسرتون بزارید و ببینید که اگر شما همچین رابطه ای رو از همسرتون میدیدید چه برداشتی داشتید و چه عکس العملی ازتون سر می زد، عزیزم نیاز هست که شما مسئولیت کارتون رو بر عهده بگیرید و از هرگونه توجیهی خودداری کنید و همسرتون رو متوجه این موضوع بکنید که اشتباهتون رو پذیرفتید، البته نیاز است که به این نکته… ادامه دیدگاه »

ممنون از پاسختون، بخدا خودم خیلی خیلی پشیمونم و همون لحظه که متوجه شد و از من توضیح خواست من داستان رو صادقانه گفتم و اعلام کردم که کارم اشتباه بوده و هیچ توجیهی نداره. ایشون هم به من لطف داشت ولی من خودم رو نمی تونم ببخشم. در این مدت زندگی بزرگترین اشتباه زندگیم رو مرتکب شدم از اینکه جواب منو دادید بی نهایت سپاسگزارم.

عزیزم این خیلی خوبه که شما اشتباه خودتون رو پذیرفتین ولی دقت کنید که برای اینکه بتونید عملکرد خوبی داشته باشید و این بحران رو به خوبی پشت سر بزارید نیاز هست که قبل از هرچیز از سرزنش کردن خودتون خودداری کنید و فقط سعی در بهتر کردن اوضاع و جلب مجدد اعتماد همسرتون رو داشته باشید. نیاز هست که با توجه به حساس بودن همسرتون از سختی شرایط آگاه باشید و آمادگی این شرایط سخت رو داشته باشید بنابراین ممکن هست که از نظر روانی تحت فشار باشید، در این مسیر کمک گرفتن از مشاور خانواده و در صورت… ادامه دیدگاه »

سلام وقتتون بخیر ی سوال داشتم راجع به حقوق مادی خودم آیا این ددسته ک هروقت حقوق گرفتم بریزم تو کارتی ک دست همسرمه؟؟ در صورتی ک خودم میتونم مدیریتش کنم من هر وسیله ای ک ببینم برای خونه نیازه بی دریغ میخرم یا وسایلی ک نیاز خودمن اما به خورد و خوراک خونه کاری ندارم و به عهده همسرم گذاشتم ولی از طرفی میبینم همسرم زیر بار مشکلاته و به سختی امرار معاش میکنه دلم میسوزه از طرفی دوس دارم خودم مدیریت کنم اخیرا هم بحثمون شد ک حساب من از خونه جداست اما واقعا اینطور نیست از نظر… ادامه دیدگاه »

سلام به شما نسرین جان در این مورد نمی توان نظری بیان کرد چون دیدگاهای شخصی هر فرد در مورد مدیریت مالی و مدیریت مالی در زندگی مشترک متفاوت می باشد اما در این مورد موضوع مهم این است که شما و همسرتان بتوانیددر این مسیر باهم به توافق برسید چون اگر بخواهید هریک از شما مسیر متفاوت با دیگری را برود دلخوری های بینش ماها افزایش می یابد و بر روند زندگی مشترکتان تاثیر می گذارد . بهتر است بدون سرزنش کردن یکدیگر در مورد دیدگاهای مالی که دارید و همچنین توقعایتی که نسبت به یکدیگر دارید باهم صحبت… ادامه دیدگاه »

سلام من ۱۸ سالمه و امسال کنکور دارم.من به دیل دخالت های مادر و خواهرم تا حالا با دوستام بیرون نرفتم و هر وقت بخوام برم همش میگن اسمشون چیه ؟ عکسشونو ببینم؟ و اگر برم و برگردم میگن چیکار کردید؟ چیشد؟ عکس نگرفتی؟ و من دوست ندارم هر چیزی که اتفاق می افته رو تعریف کنم .مامانم فکر میکنه من مثل خواهرم هستم و باید همه چیز رو تعریف کنم ولی نمیدونه پسر ها با دختر ها فرق دارند.
به نظر شما باید چیکار کنم؟

سلام ۲۸ ساله هستم و به اسرار خانواده و بقای نسل با دختر بسیار نجیب و خانواده دار زیبا و… که ایشونم ۲۸ سال دارد اشنا شدم و در سن ۲۶ سالگی ازدواج کردیم . بنده با ایشون بسیار احساس خوشبتی میکنم اما چند ماهی هست که با دختری ۲۰ ساله آشنا شدم که بر خلاف سن کمشون درک بالایی از زندگی دارند احساس میکنم آرامش بیشتری در زندگی به من میده و در انتخاب خودم و ازدواجم عجله کردم و من نباید با هم سن خودم ازدواح میکردم . (با اینکه زندگی خوبی دارم اما احساس میکنم این زندگی… ادامه دیدگاه »مشاوره با روانشناس انلاین

سلام به شما دوست عزیز علی جان در ابتدا این نکته را در نظر بگیرید که شما فردی متاهل هستید و نیاز هست که در حین متاهل بود متعهد نیز باشید، شما خودتون این نکته را بیان می کنید که همسرتون فردی زیبا و نجیب و خوب هستن و زندگی آرومی با ایشون دارید. آیا تابحال از خودتون این سوال رو پرسیدین که با وجود داشتن زندگی خوب چرا یک رابطه ی دیگه رو شروع کردین؟ خب پاسخ سوال شما این هستش که شما با هر فردی هم که زندگی کنید قطعا بهتر از اون فرد نیز وجود خواهد داشت… ادامه دیدگاه »

سلام روز بخیز,سطح درآمد پدرم خوب بود تا حدود ۱۰ روز پیش که برعکس چندسال گذشته کم اوردیم.امروز من و برادرم متوجه شدیم پدر افتاده تو فاز شرط بندی رو بازی های فوتبالی و تمام این مدت داره میباز واسه همینه که حقوقش خیلی زود تموم میشه و کم میاریم,حتی پساندازی هم که داشتیم داره تموم میشه,خیلی مذهبی نیستسم ولی از بچگی بهمون حلال و حروم رو یاد دادن خود پدرم.الان که فهمیدیم این شرط بندی باعث این مشکلات شده نمیدونیم به مادرم بگیم یا نه؟(مادر سابقه حملات پنیک و تپش قلب دارن و این جور موقیت ها معمولا باعث… ادامه دیدگاه »

سلام به شما دوست عزیز با توجه به شرایط مادر بهتر است در زمان فعلی در این مورد با ایشان صحبت نکنید و سعی کنید در زمان مناسبی بدون توهین و سرزنش کردن پدر در مورد اگاهی از این انتخاب مسیر توسط پدر باهم صحبت کنید و سعی کنید که صحبت های ایشان را نیز بشنوید و دیدگاها ی خودتان را نیز بیان کنید تا بتوانید در یک تعامل موثر با همفکری هم تصمیم گیری داشته باشید . این مسیرهای شرط بندی اعتیاد آور هست و می تواند فرد را به مدت زمان زیادی درگیر خود کند و اگر برای… ادامه دیدگاه »

سلام من پدر و مادرم باهم قهر هستند چه کنم

سلام به شما
عزیزم دعوا و اختلافات بین زن و شوهر امری کاملا طبیعی هستش و نیاز هست که شما از دخالت کردن در اختلاف های پدر مادرتون خودداری کنید و اجازه بدین که مسئله ی بینشون رو حل کنن.

سلام خانمی هستم ۲۸ ساله و همسرم ۳۵ سالشه ۱۰ ساله که ازدواج کردیم و همسر من مکرر به صورت چت با زنان دیگر ، چتهای خصوصی به من خیانت میکنه دخترم ۶سالشه و دلم نمی‌خواهد طلاق بگیرم ولی متنهای چت هایی که دیدم از ذهنم پاک نمیشه کمکم کنین توروخدا

سلام به شما عزیزم متاسفانه همسر شما در حال خیانت کردن به شما هستن و قطعا خیانت همسر مسئله ای نیست که بتوان آن را نادیده گرفت، بنابراین اگر شما قصد ادامه ی زندگی با ایشون رو دارید نیاز است که جهت جلوگیری از آسیب روحی سعی کنید از داشتن نقش منفعل خودداری کنید و سعی کنید به صورت فعالانه در این مورد برخورد کنید. عزیزم قطعا که خیانت همسر شما قابلیت توجیه نداره و رفتار ایشون نادرست هست ولی گاهی مواقع شما با رفتارتون میتونید باعث تقویت یا جلوگیری از یکسری رفتارهای همسرتون از جمله خیانت ایشون بشید. بنابراین… ادامه دیدگاه »

سلام وقت بخیر.خانمی هستم ۳۹ ساله و دارای سه فرزند دختر که دختربزرگم حدود۱۶ سالش هست ودخترکوچیکم ۴.۵ هست ومیخواستیم از طریق تعین جنسیت برای فرزندپسراقدام کنیم میخواستم ببینم ایا این کار درست هست یااینکه نه؟
ناگفته نماند که همسرم تک پسرهست

سلام به شما دوست عزیز
در این مورد نیاز است که به متخصص زنان مراجعه داشته باشید تا به شما راهنمایی لازم صورت گیرد و بتوانید در این مسیر تصمیم گیری داشته باشید .

سلام من یه دختر ۲۰ ساله هستم ما یه خانواده ۵ نفری هستیم پدرم آدم خوبی هستش و تا به امروز من هیچ وقت بهش شکی نداشتم اما از حدود یک ماه پیش اختلافاتی بین مادر و پدرم پیش اومد و از اون روز تا به الان اتفاقای ناخوشی رخ داده مامانم مچ بابامو گرفت که خیانت میکنه ولی بابام هی از زیرش در میره تا اینکه چند روز پیش یک نفر چندین بار به پدرم زنگ زد و درم رنگش پرید و گوشی رو گذاشت سایلنت مامانم شماره رو از رو گوشی پدرم برداشت و فهمیدیم یه خانومه مامانم… ادامه دیدگاه »

سلام به شما عزیزم احساس و نگرانی شما برای شما مادرتان قابل درکه ولی این مسئله را در نظر بگیر که شما نباید در کارها و مسائل خصوصی پدر مادرتون دخالت کنید به دلیل اینکه دخالت های شما نتیحه ی مثبتی در پی نخواهد داشت و به دلیل اینکه کاری از دست شما ساخته نیست باعث میشه به مرور از نظر روانی آسیب ببینید. این رو هم در نظر بگیرید که اگر پدر شما قصد خیانت داشته باشن به کارشون ادامه میدن و اگر در حال حاضر این کار رو نمی کنن به دلیل تصمیم شخصی خودشون است و احتمال… ادامه دیدگاه »

سلام، خانمی ۳۴ ساله هستم، ۱۴ سال هست که ازدواج کردم، سه فرزند دارم، همسری دارم که همه میگن خوبه، ولی خیلی کم حرف هست، توجهش به من خیلی کمه، به زنهای دیگه خیلی توجه داره، جدیدا همش بهش شک میکنم، همش فک میکنم داره بهم خیانت میکنه، اصلا نمیدونم باید چه کار کنم، همش فکر و خیال تو سرمه، دارم دیوونه میشم

سلام به شما زیبا جان داشتن نیاز به توجه و مراقبت از سمت همسرتان کاملا یک نیاز طبیعی می باشد و نیاز است که زوجین به علایق و نیازها و احساسات هم نوجه کنند و به آنها پاسخ بدهند اما عزیز در این مورد بی توجهی همسرتان را نمی توان به معنای خیانت برداشت کرد مگر اینکه شما مدرک لازم در این زمینه داشته باشید شما چه دلیلی برای خیانت و یا شک کردن به همسرتان دارید؟ ۲٫ تا به حال در مورد نیازها و خواسته هایتان با ایشان صحبت کرده اید؟ ۳٫ منظور شما از اینکه ایشان به زنان… ادامه دیدگاه »

باسلام دختری ۳۷ ساله هستم کارمند با مدرک کارشناسی ارشد که از ده سال پیش تا کنون خاستگاران متعددی داشتم که هیچ کدام ملاک های اولیه من نظیرتحصیلات و بعضا شغل قابل قبول من را نداشتند … به تازگی خاستگاری دارم که هم از نظر فرهنگی خانواده ای بسیار موفق دارد هم اینکه تحصیلات و شغل ایشان مورد قبول می باشد اما دو مسئله وجود دارد یکی اینکه ۷ سال از من کوچکتر هست و دیگر اینکه مشکل پوکی استخوان دارد که ممکن است ایشان را ملزم به استفاده از ویلچر نماید…. لطفا راهمایی بفرمایید. باتشکر

سلام به شما بهاره جان در این مسیر بهتر است دقت کنید که شرایط سنی شما از اهمیت زیادی برخودار می باشد و این اختلاف سنی نیاز است که در جلسات مشاوره پیش از ازدواج مورد بررسی قرار بگیرد تا با مصاحبه بالینی و انجام یک سری تست ها بتوانیم با بررسی سن تقویمی و رشدی هردوی شما در این مورد نظری را بیان کنیم در کنار اینکه شما با آگاهی از شرایط بدنی ایشان و اینکه ولیچر استفاده کردن ایشان از نظر شغلی و اجتماعی و حتی اقتصادی می تواند چه محدودیت هایی در زندگی مشترک برای هردوی شما… ادامه دیدگاه »

سلام. بنده پسری بیست و سه ساله هستم. چند سالی هست که به دخترا خاله کوچکتر از خودم علاقه مند شدم. ما عاشق هم دیگه هستیم و توی این چند سال به معنای واقعی برای رابطه مون تلاش کردیم و در کنار اون مطالب روانشناسی خوندیم و تست قبل از ازدواج دادیم که نتیجه خوبی داشته. اما در کنار مشکلات زندگی، ما یه مشکلی داریم که به دست خودم.ن قابل حل نیست. چند سالی هست که خانوادده هامون به خاطر دعوای خانوادگی با هم قهرن و با ازدواج ما موافق نیستن. این رو هم بگم که ما هنوز شرایط ازدواج… ادامه دیدگاه »

سلام به شما عزیزم با توجه به اینکه در حال حاضر قصد ازدواج ندارید و با توجه به اختلاف خانواده هاتون بهتر هست که این مسئله را به یکباره با خانواده هاتون مطرح نکنید چون احتمال اینکه با مخالفت شدید خانواده ها روبرو بشید بسیار زیاد است بنابراین نیاز است که از همین حالا هرچند وقت یکبار از قصدتون برای خانواده هاتون به صورت سربسته صحبت کنید تا به مرور از نظر ذهنی این آمادگی رو پیدا کنن هرچقدر که خانواده هاتون از نظر ذهنی با این مسئله آشنا باشن بهتر میتونن با ازدواج شما دو نفر کنار بیان. ضمن… ادامه دیدگاه »

سلام من ۳۵ سالمه ویه دختر دارم ولی یه مدته شوهرم مدام بهم میگه برو چیزی که من میخاستم تو نیستی ولی خودم کوتاه اومدم وبا قربون صدقه شوهرم به خاطر بچم کوتاه میام ولی دیگه روانی شدم که کجا برم وایا برم بزی طلاق؟

سلام به شما زینب جان قابل درک هست که روبرو شدن با این صحبت ها از سمت همسرتان برایتان با افکار و احساسات ناخوشایندی همراه می باشد اما عزیزم تنها با محبت کردن شما این موضوع بر طرف نمی شود و نیاز است که شما و همسرتان در مورد این موضوع و دلایل همسرتان و توقعاتی که نسبت به هم دارید باهم صحبت کنید تا بدانید این صحبت های همسرتان از چه افکاری از سمت ایشان نشعت می گیرد. چون اگر بخواهید مشکلات اصلی را نادیده بگیرید بازهم این اتفاقات و صحبت ها تکرار می وشد . در زمان مناسبی… ادامه دیدگاه »

سلام . من ۱۱ ساله ازدواج کردم و یه پسر ۴ ساله دارم . طی این سالها هر بار یه چت یا کامنت یا دوستی های مجازی با جنس مخالف از همسرم میدیدم که گاهی انکار میکرد گاهی میپدیرفت و توجیه میکرد یکی دو بار هم کارمون به روانشناس و مشاوره کشید ..‌ و همسرم بعد چند ناه مشاوره رفتن دیگه قول داده بود که اینکارو نکنه و من در تمام این اتفاقات خیلی داعون شدم اما تحمل کردم و بخشیدمش اما نشد که فراموش کنم تا اینکه دوباره بصورت اتفاقی یه سری کامنتهای ناجور لابلای کامنتهای یک پیج در… ادامه دیدگاه »

سلام به شما دوست عزیز قابل درک هست که این اتفاقات و خیانت ها می تواند برای شما با فشار روحی زیادی همراه باشد . اما عزیزم در اینگونه مسایل خیانت و سبک‌های رفتاری نامناسب و نداشتن تعهد لازم فرد به زندگی مشترک تنها قول گرفتن کافی نمی باشد نیاز فرد از اشتباه بودن مسیر خود اگاه باشد و عواملی را که باعث ایجاد اینگونه رفتارها و بی تعهدی می شود را بررسی و درمان کند تا بتواند شرایط بهتری را ایجاد کند . در این مسیر با توجه به شناختی که از همشرتان دارید تصمیم گیری نهایی با خود… ادامه دیدگاه »

سلام ،من ۳۲ سالمه ، ۱ ساله ازدواج کردم،همسرم اخلاقاش خیلی بده،پرخاشگر و عصبیه،بد دهنه خیلی،داد و فریاد زیاد میزنه ،و جدیدا هم فهمیدم خاله زنکه،تمام مسائل زندگی منو مادرش میدونه،پیش مادرش از من بدگویی میکنه،از اخلاقای بد من میگه،من الان قهرم خونه ی پدرم هستم،همین موضوع باعث اختلاف شدید ما شده،از پدرم پیش مادرش بدگویی میکنه،چون پدر و مادرش از هم جدا شدن ایشون و برادرش وابستگی زیادی به مادرشون دارن،البته مادرش دخالتی تو زندگی ما نداره و منو دوست داره ولی گوش شنوا برای فضولیا و بدگویی های پسرش داره که همین آتیش تو زندگیمون انداخته،از لحاظ مالی… ادامه دیدگاه »

سایت “مشاورانه” به صورت 24 ساعته در زمینه های مشاوره روانشناسی خانواده تلفنی و حضوری در خدمت شماست ۰۲۱۲۲۲۴۷۱۰۰ برترین روانشناسان ایران در کنار شما هستند

انجمن روانشناسی آمریکا

کانون مشاوران ایران

انجمن روانشناسی ایران

Medical news

گفتاره

فضای مشاوره امن و محافظت شده

مشاوران با تجربه و تحصیل کرده

هزینه مناسب و به صرفه

گفتاره

مشاوره با روانشناس انلاین

پنج سال

۳۷۰۰۰ +

مراجعه کننده

۶۰۰۰ +

اشتراک خریداری شده

۱۴۰۰۰ +

جلسه مشاوره برگزار شده

مطالعه بیشتر در مورد مشاوره آنلاین

من از روانشناسم واقعا راضی بودم . کارشون عالی بود

مراجعه کننده ناشناس 1

روانشناس من خیلی خوش برخورد و با حوصله بودن. واقعا ممنونم از راهنمایی هاشون

مراجعه کننده ناشناس 2

روانشناس من بهترین دکتر دنیا و درمان گری هستن که واقعا برای مریضش وقت میذاره .اینقدر ایشون خوبن که کلمات قابل توضیف ایشون نیستن

مراجعه کننده ناشناس 3

مشاهده سایر نظرات

زندگی شادتری را تجربه کنید

مشاوره آنلاین در زمینه های افسردگی، اختلال های روانی، اعتماد به نفس، عزت نفس و سایر مسائل فردی.

مشاوره فردی بگیرید

خانواده بهتری با هم بسازید

مشاوره آنلاین در زمینه های ارتباط زوجین، حل مشکلات خانوادگی، ارتباط موثر با فرزندان و سایر مسائل خانوادگی.

مطالعه بیشتر در مورد مشاوره خانواده

مشاوره خانواده بگیرید

آگاهانه ازدواج کنید

مشاوره آنلاین در زمینه های انتخاب همسر مناسب، مشاوره قبل از ازدواج، اطلاعات و آگاهی های لازم قبل از ازدواج.

مشاوره ازدواج بگیرید

ایرانیان خارج از کشور می تونن به راحتی با مشاوران ایرانی که فرهنگ یکسانی دارند مشاوره آنلاین بگیرند و به راحتی پرداخت انجام بدن.

مطالعه بیشتر در مورد مشاوره برای ایرانیان خارج از کشور

مشاوره بگیرید

درگاه پرداخت بین المللی

روانشناسان ایرانی

ثبت نام

با وارد کردن نام مستعار و ایمیل ثبت نام می کنید.

صحبت با کارشناس

کارشناس شما را به روانشناس مناسب حال شما وصل می کند.

خرید اشتراک

مشاوره با روانشناس انلاین

بعد از خرید یکی از اشتراک ها به روانشناس وصل می شوید.

هماهنگی زمان جلسات

پس از هماهنگی، جلسات در زمان تعیین شده برگزار می شود.

دو جلسه

۳۰,۰۰۰ تومان

زمان هر جلسه ۳۰ دقیقه

مشاوره به صورت چت آنلاین

چهار جلسه

۶۰,۰۰۰ تومان

۵۵,۰۰۰ تومان

زمان هر جلسه ۳۰ دقیقه

مشاوره به صورت چت آنلاین

شش جلسه

۹۰,۰۰۰ تومان

۸۵,۰۰۰ تومان

زمان هر جلسه ۳۰ دقیقه

مشاوره به صورت چت آنلاین

گفتاره

همیشه همراه شما

با نرم افزار موبایل گفتاره، به راحتی و همه جا مشاوره بگیرید

همین الان

جلسه مشاوره خود را رزرو کنید

مشاوره در قالب جلسات سی دقیقه ای است، که به صورت چت آنلاین با روانشناس برگزار می شود

روی دکمه آبی رنگ در صفحه بزنید و اطلاعات را پر کنید تا به صفحه کارشناس منتقل شوید. سپس کارشناس مسئله شما را تشخیص داده و روانشناس شما را انتخاب می کند. با خرید اشتراک به روانشناس وصل خواهید شد

در حال حاضر سه بسته مشاوره داریم: دو جلسه 30 هزار تومان، چهار جلسه 55 هزار تومان، شش جلسه 85 هزار تومان

بله امکان پرداخت برای کاربران خارج از کشور وجود دارد و همچنین می توانید از کارت بانکی یکی از آشنایان در ایران استفاده کنید

مشاهده همه سوالات

گفتاره

مشاوره آنلاین روانشناسی

خدمات

مشاوره آنلاین

مشاوره خانواده

مشاوره ازدواج

ایرانیان مقیم خارج

سایر

مشاوره آنلاین چیست؟

سوالات متداول

تماس با ما

درباره ما

قوانین

:گفتاره در شبکه های اجتماعی

برای موارد اضطراری با اورژانس اجتماعی به شماره ۱۲۳ تماس بگیرید

من با پسر نوجوانم سر یک سری مسائل به مشکل برخورده بودم و توانستم با راهنمایی‌های مشورَپ رابطه بسیار خوبی را با پسرم ایجاد کنم و مشکلاتمان را برطرف کنم. مشورَپ شرایط خیلی خوبی رو برای کاربر و مشاور بوجود آورده تا با صرفه‌جویی وقت و هزینه با هم ارتباط سالمی داشته باشند.

اگه بخوام تو یه کلام بگم مشوِرَپ برام چکار کرد؛ رسیدن به آرامش بعد از یه مدت زمان طولانی هست.

به نظرم مشوِرَپ، آخرین امید کسیه که نمیدونه راه درستش چیه، من تو این موقعیت بودم و مشوِرَپ به دادم رسید.

تجربه مشاوره گرفتن از مشوِرَپ، عالی بود

تجربه مشاوره گرفتن از مشوِرَپ، عالی بود
مشاوره با روانشناس انلاین

حرف های مشاور مشوِرَپ برام قرص آرامشه دقیقا

اگه بخوام تو یه کلام بگم مشوِرَپ برام چکار کرد؛ رسیدن به آرامش بعد از یه مدت زمان طولانی هست.

من به یه مشکلی برخورده بودم که براش هیچ راه حلی پیدا نمی کردم. با مشاوره مشوِرَپ مشکلم حل شد
مشوِرَپ بی نظیره ممنووووون

من بخاطر روابط عاطفی مشاوره گرفتم و واقعا خوب بود و راضی ام، ممنون و خسته نباشید

“Life is change, growth is optional. Choose wisely.”

مشاوره روانشناسی آنلاین

مشاوره روانشناسی آنلاین همان درمان الکترونیکی، مشاوره الکترونیکی، دوردرمانی یا مشاوره مجازی است. این نوع درمان یک روش درمانی نسبتا جدید در حوزه سلامت روان است که در آن متخصص درمان‌ روانشناختی یا مشاور، توصیه و مشاوره روانشناسی را از طریق اینترنت ارائه می‌دهد. انواع مختلف این نوع درمان را می‌توان از طریق ایمیل، ویدئوکنفرانس، گفتگوی آنلاین، ارسال پیامک یا گفتگوی تلفنی اینترنتی نیز انجام داد.

مشاوره روانشناسی آنلاین را می‌توان در فرمت همزمان، از جمله در مکالمات تلفنی و اتاق‌های گفتگوی آنلاین، و یا در فرمت با تاخیر زمانی، از جمله از طریق پیام‌های ایمیلی انجام داد.

درمان اینترنتی محدودیت‌هایی دارد اما برای بسیاری از بیماران به یک منبع مهم درمانی تبدیل شده است. علیرغم کمبود تحقیقات انجام‌شده در مورد اثربخشی مشاوره روانشناسی آنلاین ، باید گفت که درمان الکترونیکی روش دیگری از ارائه خدمات درمانی را در اختیار متخصصان بهداشت روان قرار داده است.مشاوره با روانشناس انلاین

آیا درمان با استفاده از اینترنت موثر است؟ آیا به اندازه درمان حضوری کارایی دارد؟ درمان حضوری برای برخی افراد بهتر است، اما مشاوره روانشناسی آنلاین به همان اندازه درمان موثری است و برای اکثریت مراجعه‌کنندگان اثربخش است. برخی از مطالعات، اثربخشی درمان از طریق اینترنت را اثبات کرده‌اند و این امر باعث شده است که این نوع از درمان تا حدی که به یک جایگزین و مکمل مناسب برای درمان داخل مطب تبدیل شود. حتی افرادی هم وجود دارند که زمان و توانایی مالی درمان در مطب را دارند اما درمان اینترنتی را انتخاب می‌کنند.


• درمان حضوری گران است و هزینه درمان آنلاین گاهی تا نصف هزینه درمان حضوری است که البته هزینه کامل این نوع از درمان به نوع خدمات و برنامه انتخابی شما بستگی دارد.

• رفت و آمد مداوم به مطب می‌تواند ناخوشایند یا غیر ممکن باشد.

• مردم نگران ذهنیت دوستان و آشنایان خود نسبت به مراجعه آن‌ها به مطب‌های روانشناسی هستند.

• مراجعه‌کنندگان نگران هستند در هنگام ورود یا خروج از مطب افراد آشنا آنها را ببینند.

• مراجعه‌کنندگان در خانه، راحت‌تر هستند.

• درمان از طریق پیامک اجازه می‌دهد مراجعه‌کنندگان زمان بیشتری برای تفکر داشته باشند.

• کنسل‌کردن، برنامه‌ریزی مجدد یا تغییر متخصص خود در شبکه‌ای از درمانگران آنلاین برای مراجعه‌کنندگان آسان‌تر است.

• مراجعه‌کنندگانی که خواهان جلسات کوتاه‌تر هستند مشاوره روانشناسی آنلاینی را ترجیح می‌دهند.

• بعضی از مراجعه‌کنندگان احساس می‌کنند درمان از طریق اینترنت محرمانه‌تر است.

• مراجعه‌کنندگان در صورت مریض بودن یا گرفتاری مجبور نیستند مشاوره را کنسل کنند.

• مشاوره روانشناسی آنلاین به نفع افرادی است که ‌نمی توانند تا دفتر درمانگر رانندگی کنند.

• این نوع درمان گزینه مناسبی برای افراد دارای معلولیت است.

• این نوع درمان به نفع افرادی است که در معرض رابطه سوء استفاده‌گرایانه قرار می‌گیرند و به نفع افرادی است که قصد دارند بدون اطلاع شریک خود درمان شوند.

برای متخصصان درمان هم مزایای خاصی دارد:

• برای پاسخ به مراجعه‌کنندگان و ارائه پاسخ‌های بهتر زمان بیشتری وجود دارد.

• دسترسی به اطلاعات مختلف در شرایطی که بیمار حضور نداشته باشد، آسان‌تر است.

• متخصصان درمان می‌توانند آسایش بیشتری داشته باشند.

ابزارهای اصلی برای برقراری ارتباط در مشاوره روانشناسی آنلاین عبارتند از:

1. ایمیل

2. پیامک

3. چت همزمان

4. تلفن

5. ویدئو کنفرانس

چرا مراجعه‌کنندگان و درمانگران اغلب روان‌درمانی مبتنی بر پیام را ترجیح می‌دهند

برخی از بیماران به دلایل زیر درمان پیامکی را ترجیح می‌دهند:

– بعضی از افراد با نگارش، احساسات و مسائل خود را بهتر بروز می‌دهند.

– بررسی پیام‌های قبلی و میزان پیشرفت آسان است. بیماران و درمانگران نیازی به یادداشت‌برداری ندارند.

– آنها از ارسال پیام کوتاه لذت می‌برند، زمان زیادی را صرف انجام آن می‌کنند و احساس می‌کنند این نوع درمان متناسب با شیوه زندگی آنها است.

– درمانگران و بیماران می‌توانند وقت بیشتری را برای پاسخ به سوالات و مسائل دشوار صرف کنند.


مشاوره با روانشناس انلاین

ارتباط از راه دور بین یک متخصص درمان و بیمار مفهوم جدیدی نیست. سیگموند فروید برای ارتباط با مشتریان خود از نامه استفاده می‌کرد. گروه‌های خودآموز روانشناسی در اوایل سال 1982 در اینترنت ظهور کردند. امروزه سایت‌ها و همچنین کلینیک‌های خصوصی درمان الکترونیکی متعددی وجود دارد که اطلاعات سلامت روان را ارائه می‌دهند.

رشد و پیشرفت در مشاوره روانشناسی آنلاین و خدمات بهداشت روان منجر به تشکیل انجمن بین‌المللی سلامت روان در اینترنت شده است. این افزایش چشمگیر در قابلیت در دسترس بودن مراقبت‌های بهداشتی آنلاین باعث شده است اطلاعات و دستورالعمل برای مراجعه‌کنندگان علاقه‌مند به دریافت خدمات بهداشت روانی از طریق اینترنت ضروری باشد.

اگرچه تعداد زیادی از متخصصان بهداشت روان به مشاوره روانشناسی آنلاین با شک و تردید نگاه می‌کنند، اما این نوع درمان از طرف بسیاری از بیمارانی که از درمان‌های سلامت روان‌ آنلاین استفاده کرده‌اند، مورد حمایت قرار گرفته است. در بررسی مطالعات منتشر شده در مجله جهانی روانپزشکی، بیماران دریافت‌کننده خدمات سلامت روان از طریق کنفرانس ویدئویی “رضایت قابل‌توجهی” را گزارش کردند.

مشاوره روانشناسی آنلاین برای همه افراد مناسب نیست، اما در بعضی شرایط اثربخشی خود را نشان داده است. برای مثال، ممکن است برای معتادان سودمند باشد، مخصوصا افرادی که با حضور در گروه‌های حمایت‌کننده به صورت حضوری و سنتی احساس راحتی نمی‌کنند.

دکتر جان م. گروول از یک مرکز مشهور روانشناسی در آمریکا به نام سایکوسنترال عنوان می‌کند اگرچه بسیاری از روانشناسان به استفاده از درمان الکترونیکی تمایل دارند، اما تقاضای زیادی برای این نوع درمان وجود ندارد. او می‌گوید: ” مردم در استفاده از خدمات به صورت رایگان از طریق اینترنت بد عادت شده‌اند، ایده پرداخت هزینه برای درمان حرفه‌ای هنوز چیزی نیست که اکثر افراد حاضر به انجام آن باشند. “اگر هزینه مشاوره روانشناسی آنلاین به اندازه هزینه خدمات حضوری باشد، بسیاری از افراد ترجیح می‌دهند خدمات حضوری را دریافت کنند.”

خدمات روان‌درمانی آنلاین دارای مزایا و معایبی است که باید با دقت مورد توجه قرار گیرد. اغلب راحتی و سهولت به عنوان یکی از بزرگترین مزایای این نوع درمان ذکر شده است، در حالی که تکنولوژی غیرقابل اعتماد و فقدان پوشش بیمه‌ای معایب بالقوه آن هستند.

قبل از بررسی مشاوره روانشناسی آنلاین، باید درباره مسائلی نظیر محرمانه بودن، مسائل اخلاقی و حقوقی و همچنین صلاحیت درمانگران آنلاین فکر کنید.

همانطور که پزشکان و مشاوران در موقعیت‌های “دنیای واقعی” طیف وسیعی از مدارک و مجوز‌ها را دارند، متخصصان مشاوره روانشناسی آنلاین هم در آموزش و اعتبارنامه‌های خود متفاوت هستند. اگرچه برخی از سایت‌ها یک راه سریع و آسان برای تبدیل شدن به یک درمانگر آنلاین را ارائه و تبلیغ می‌کنند، اما واقعیت این است که شرایط آموزشی و تحصیلی لازم برای تبدیل شدن به یک درمانگر آنلاین دقیقا مشابه شرایط لازم برای یک متخصص درمان حضوری و سنتی می‌باشد.

با این حال، بررسی شرایط واقعی درمانگر در مشاوره روانشناسی آنلاین بسیار دشوار است چون متخصصان درمان می‌توانند از هر نقطه از جهان کار خود را انجام دهند. این کار اجرای قوانین دولتی تنظیم‌کننده سطح تحصیل، آموزش و محدوده عمل را سخت می‌کند.

مشاوره روانشناسی آنلاین، برای بیماران بهداشت روان جذاب است، افرادی که اغلب این نوع درمان را یک جایگزین مناسب، مقرون به صرفه و قابل دسترس نسبت به درمان سنتی و حضوری تلقی می‌کنند. با این حال، این نوع درمان نگرانی‌های خاصی هم دارد از جمله سوالات مربوط به محرمانه بودن اطلاعات مراجعه‌کننده، مناسب بودن استفاده از مشاوره روانشناسی آنلاین به عنوان روش درمان اختلالات روانی مختلف.

همچنین موسسه مشاوره روانشناسی آنلاین چارچوب اخلاقی خوبی را برای استفاده از فناوری در سلامت روان ارائه می‌دهد. این دستورالعمل‌ها حداقل اقدامات و استانداردهای مورد نیاز برای مشاوره روانشناسی آنلاین اخلاقی را ارائه می‌دهد:

• درمانگران تنها باید در محدوده فعالیت خود کار کنند. به عبارت دیگر، یک درمانگر آنلاین فقط باید خدماتی را ارائه کند که در تخصص او است.

• درمانگران آنلاین باید از قوانین و دستورالعمل‌های مشخص شده توسط موقعیت جغرافیایی خود پیروی کنند. به عنوان مثال، در ایالات‌متحده، فقط افرادی که آموزش خاصی دریافت کرده‌اند و فرایند صدور مجوز مورد نیاز را دریافت کرده‌اند از نظر قانونی مجاز هستند خود را روانشناس بنامند.

• درمانگران باید دانش، آموزش، و نظارت لازم را در مورد شیوه‌ها و تکنیک‌های مشاوره روانشناسی آنلاین کسب کنند. این شرایط شامل آموزش رسمی (دوره‌های کالج یا دانشگاه)، آموزش غیررسمی (کارگاه‌ها و کنفرانس‌ها) و نظارت بالینی (حضوری یا آنلاین) می‌باشند.

• درمانگران آنلاین باید درک کاملی از تکنولوژی داشته باشند که شامل هر دوی نحوه استفاده از ابزارهای لازم برای ارائه روان‌درمانی آنلاین و همچنین تضمین امنیت و محرمانه بودن اطلاعات بیمار می‌باشد.

درمانگرهای آنلاین و حضوری از دستورالعمل‌های اخلاقی تبعیت می‌کنند که توسط سازمان‌های بزرگ روانشناختی و سازمان‌های صادرکننده مجوز تعیین شده‌اند. در ادامه این مطلب برخی از قوانین کلی در این زمینه ارائه می‌شود:

– درمانگر آنلاین باید از محرمانه بودن و سوابق جلسات شما محافظت کند.

– یک درمانگر آنلاین می‌تواند تنها در محدوده یک رابطه درمانی با شما ارتباط برقرار کند، نه در یک رابطه شخصی یا جنسی

– یک درمانگر آنلاین نمی‌تواند اعتبارنامه، خدمات یا هزینه خود را اشتباه عنوان کند.

– یک درمانگر آنلاین نمی‌تواند درباره فرآیند درمان، ادعاهای دروغین یا گمراه‌کننده داشته باشد.


احتمالا پیوستن به یک شبکه درمان با تکنولوژی امنیتی پیشرفته محتویات جلسات شما را امن نگه می‌دارد.

اقدامات امنیتی هم وجود دارد که شما می‌توانید انجام دهید:

– اگر از رایانه محل کار و یا کتابخانه استفاده می‌‌کنید، همیشه از اکانت خود خارج شوید.

– در صورت امکان از یک رایانه شخصی استفاده کنید.

– اطمینان حاصل کنید که فرم‌های پرداخت امن هستند.

– برای دستگاه خود رمز عبور داشته باشید.

– از رمز عبور خود محافظت کنید و فقط برای درمان از رمز عبور جدید استفاده کنید.

– کامپیوتر خود را در اختیار دیگران قرار ندهید.

– اطمینان حاصل کنید که هنگام انجام جلسات چت ویدئویی در یک محیط عاری از ضبط صدا قرار دارید و از هدفون استفاده می‌کنید.

تمام درمانگرهای آنلاین مجوز دارند، اما همه افرادی که خود را “درمانگرهای آنلاین” نامیده‌اند، مجوز ندارند. مراقب سایت‌هایی که “مشاوره روانشناسی آنلاین رایگان” ارائه می‌دهند باشید. در اینجا چند روش برای تأیید صحت این مراکز ارائه می‌شود:

– اکثر شبکه‌های درمانی آنلاین شماره مجوز درمانگر را نمایش می‌دهند و یا در صورت درخواست شما ارائه می‌دهند.

– نام اکثر متخصصان مشاوره روانشناسی آنلاین یا درمانگران که بیماران خصوصی و آنلاین پذیرش می‌کنند در یکی از این سایت‌های معتبر پزشکی هر کشور لیست شده است.

– می‌توانید از متخصص خود بخواهید به شما کمک کند معنای مجوز او را بفهمید و نحوه تایید آن را یاد بگیرید. نگران نباشید، ناراحت نمی‌شوند. درمانگران حقیقی درک می‌کنند که بیماران بیمار نیاز به محافظت از امنیت فردی خود دارند.

بله درمانگران زیادی وجود دارند که مراجعه‌کنندگان خود را هم به صورت شخصی و هم آنلاین ویزیت می‌کنند. آنها اغلب در ابتدا با ملاقات با بیمار در دفتر خود شروع می‌کنند، سپس این ملاقات را به یک رویکرد تلفیقی تغییر می‌دهند که باعث می‌شود درمان راحت‌تر و انعطاف‌پذیرتر باشد. دلایل رایج برای تکمیل درمان از طریق جلسات آنلاین عبارتند از: مشکلات ترافیک، آب و هوا، برنامه‌های سخت کاری


اگر از طریق یک سایت معتبر یا شبکه درمانی با درمانگر آنلاینی خود ارتباط برقرار کنید، تضمین امنیت بیشتری خواهید داشت. متخصصان خاص درمان آنلاین، اطلاعات شما را محرمانه نگه خواهند داشت، اما ممکن است نیاز باشد به خدماتی با امنیت کمتر تکیه کنند. در کل، تامین سیستم امنیتی آنلاین پیشرفته با معیارهای امنیتی همراه با لایه‌های اضافی حفاظت از رمز عبور برای شرکت آسان‌تر است.

قوانین اخلاقی ملزم می‌کند پزشکان دارای مجوز حریم خصوصی شما را حفظ کنند. به استثنای چندین موقعیت نادر (مانند بیمارانی که در معرض خطر آسیب رساندن به خود یا دیگران هستند)، محتوای مکالمات شما را در دسترس دیگران قرار نخواهند داد.

مشاوره روانشناسی آنلاین، روشی جدید برای دریافت خدمات ارزشمند به شیوه‌ای متفاوت است. روشی که به نیازها و ترجیحات مردم به شیوه بهتر پاسخ می‌دهد و نتیجه طبیعی فن‌آوری پیشرفته برای خواسته‌ها و نیازهای ما می‌باشد.

مطابق با آمارهای جهانی، یک نفر از هر پنج نفر با بیماری روانی دست و پنجه نرم می‌کند، اما تنها یک سوم از این افراد به دنبال درمان روانشناسی هستند. در نتیجه افرادی هم هستند که می‌توانند از درمان بهره‌مند شوند، اما فکر می‌کنند به درمان نیاز ندارند، چون استفاده از این خدمات از لحاظ اجتماعی مناسب نیست. مشاوره روانشناسی آنلاین نوعی کمک به این افراد است تا درمان موردنظر خود را پیدا کنند.

 

 

 

درخواست مشاوره آنلاین

جلسه مشاوره را از بین یکی از پکیج ها رزرو و پرداخت کرده و سپس مشخصات فردی و موضوع مشاوره را در پنل کاربری وارد نمایید.مشاوره با روانشناس انلاین

دوستان پشتیبانی سیمیآروم در کمتر از 24 ساعت با شما تماس می گیرند و بهترین مشاور توسط تیم تخصصی سیمیآروم انتخاب می شود.

اولین جلسه ویدئویی امن شما به مدت 45 دقیقه تشکیل می شود.

در بسیاری از موارد، تاثیرگذاری جلسات مشاوره نیازمند استمرار آن است. در چنین شرایطی پیشنهاد ما استفاده از پکیج های زیر است.

در اولین سفارش (مشاوره تک جلسه ای) با استفاده از کد تخفیف firstorder می توانید از ۵ دلار تخفیف استفاده نمایید.

در بسیاری از موارد، تاثیرگذاری جلسات مشاوره نیازمند استمرار آن است. در چنین شرایطی پیشنهاد ما استفاده از پکیج های زیر است.

خبر خوب اینکه در اولین سفارش (مشاوره تک جلسه ای) با استفاده از کد تخفیف FirstOrder میتونید از تخفیف ۲۰٪ استفاده نمایید.

دکتر مهدی بیناروانپزشک و استاد دانشگاه

دکتر سامرند سلیمیفوق تخصص روانپزشکی

دکتر فرشاد شیبانیعضو هیئت علمی  دانشگاه علوم پزشکی ایران

دکتر شهریار شهیدیاستاد دانشگاه

دکتر سمیه باباییدکترای تخصصی روانشناسی

دکتر مونا چراغیاستاد دانشگاه

دکتر آسیه اناریاستاد دانشگاه

دکتر علی اصغر اصغرنژاداستاد دانشگاه

دکتر مصطفی زارعاناستاد دانشگاه

دکتر حمیدرضا رحمانیانفوق تخصص روانپزشکی

دکتر سعید ایمانیاستاد دانشگاه

دکتر محمدباقر صابری زفرقندی روانپزشک و استاد دانشگاه

دکتر عباس رمضانیاستاد دانشگاه

دکتر مهدیه معیناستاد دانشگاه

مشاوره با روانشناس انلاین

دکتر لادن فتیاستاد دانشگاه

دکتر میترا حکیم شوشتریاستاد دانشگاه

دکتر جعفر بوالهریروانپزشک و استاد دانشگاه

دکتر فرشته موتابیاستاد دانشگاه

دکتر حمید مهرابیروان درمانگر جنسی

دکتر فریبا زرانیمتخصص روانشناسی سلامت و استاد دانشگاه

خود ارضایی در زنان به صورت تحریک آلت تناسلی تا حدی انجام می‌شود که به[…]

خود ارضایی در مردان جز رفتارهای شایع و سالم به شمار می‌رود، اما در عین[…]

میل جنسی زیاد مردان و کلیشه‌های زیادی که  وجود دارد آنها را به شکل ربات‌های[…]

دکتر روانشناس خوب دارای ویژگی‌های خاصی است که اثربخشی درمان را بیشتر می‌کند. این ویژگی‌ها[…]

حرف هایی که خانم ها دوست دارند بشنوند چیست؟ بیان حق مطلب اهمیت و قدرت[…]

علائم و نشانه های افسردگی که یکی از اختلالات خلقی است که باعث بروز احساس[…]

چرا باید رابطه جنسی داشته باشیم ؟ رابطه جنسی در یک رابطه عاشقانه و خوب،[…]

مشاوره روانشناسی می‌تواند راهگشای بسیاری از مشکلات باشد. طیف وسیعی از مسائل شخصی، خانوادگی، فرزند[…]


همه مطالب وبلاگ

سیمیاروم در چند سال گذشته موفق به جمع‌آوری مجموعه ای عظیم از ویدیوهای آموزشی طراز اول با همکاری مشاوران، روانشناسان و روانپزشکان برتر ایرانی شده است. در این ویدیوهای آموزشی و شناختی،  هدف اصلی توضیح و ارائه راه حل هایی  برای رفع مشکلات روزمره و پرتکرار پارسی زبانان  سراسر جهان است!

 

 

از میان  هزاران سوالی که هر روز با آن درگیر می شوید،‌ تعداد کمی از این سوال ها  به شما و بهداشت سلامت شما توجه می کند. شما با استفاده از تست های سلامت روان سیمیاروم می توانید خودتان را بهتر بشناسید ، مشکلاتتان را راحت تر تشخیص دهید و سریعتر به راه حل آن ها دست پیدا کنید.

در بخش پرسش و پاسخ روانشناسی، سوالات خود را با مشاوران متخصص سیمیآروم مطرح کرده و منتظر پاسخ آنها باشید.

همچنین می توانید از پاسخ مشاوران به سوالات سایر کاربران نیز استفاده نمایید.

سوالت رو از مشاور بپرس

تماس با سیمیا

ایمیل: Info@simiaroom.com شماره تماس: ۰۰۹۸۲۱۸۸۵۶۲۶۱۵ پیام رسان تلگرام:@maryamkhazraee پیام رسان واتساپ: 00989302672054

شبکه های اجتماعی سیمیا

حوزه های مشاوره


اختلال شخصیت


درمان افسردگی


مشاوره ازدواج


درمان اضطراب


وسواس فکری


مشاوره جنسی


مشاوره روانشناسی

درباره سیمیا

اگر از مشاوره روانشناسی آنلاین اطلاعات کمی دارید توصیه می کنیم راهنمای مشاوره های آنلاین روانشناسی را در لینک زیر مشاهده نمایید:

سوالی دارید؟

خاطرم هست در سال 1385 که در رساله دکتری خود برای اولین بار در ایران می خواستم درباره مشاوره آنلاین پژوهش انجام دهم اکثر اساتید به دلیل آنکه شناختی از مشاوره آنلاین نداشتند با آن مخالفت می کردند (البته من از چند سال قبل مشاوره آنلاین را شروع کرده بودم).  و بالاخره با تلاش های زیاد توانستم موافقت همه اعضای گروه را تایید رساله خود جلب کنم.

حدودا بعدا بیش از یک دهه که آن ماجرا و با گسترش اینترنت و افزایش چشمگیر سرعت آن امروزه مشاوره آنلاین توسط روانشناسان، مشاوران و مراجعان پذیرفته شده است و استقبال گسترده ای از آن می شود.

در این مطلب سعی می کنم درباره مشاوره آنلاین ، مزایا و معایب آن صحبت کنم.

فهرست مطالب مقاله

مشاوره با روانشناس انلاین

هر روش درمانی که روانشناس یا مشاور از طریق اینترنت با مراجع در ارتباط باشد را مشاوره آنلاین یا مشاوره اینترنتی می گویند بنابراین فرایند درمان در مشاوره آنلاین با مشاوره حضوری تفاوت اساسی ندارد فقط تفاوت در شیوه ارتباط بین مراجع و درمانگر است.

روش های مختلفی برای مشاوره آنلاین وجود دارد که با گذشت زمان رشد و تغییراتی کرده است. مثلاً در سال های گذشته مشاوره ایمیلی کاربرد زیادی داشت اما امروزه به خاطر وجود انواع شبکه های اجتماعی مشاوره ایمیلی تقریباً از رده خارج شده است. در حال حاضر مهم ترین شیوه های مشاوره آنلاین عبارتند از:

عیب مهم این روش این است که درمانگر و مراجع باید از سرعت تایپ بالایی برخوردار باشند که اکثر افراد این مهارت را ندارند. به همین دلیل در این روش بازدهی جلسه کمتر از مشاوره حضوری و ارتباط کلامی است. تحقیقات نشان داده است که بازدهی چت نوشتاری حدود یک سوم چت صوتی است. در یک ساعت مکالمه حدود 6000 کلمه رد و بدل می شود در صورتی که در چت نوشتاری این تعداد به 2000 کلمه کاهش پیدا می کند.

با توجه به این مسأله در شرایطی که مراجع تمایل به شناخته شدن نداشته باشد و یا توانایی صحبت کردن را نداشته باشد بهتر است از این روش استفاده شود.

درمان های آنلاین همه یکسان نیستند و درمانی که شما انتخاب می کنید به عوامل مختلفی مشاوره آنلاین متداول تر است، اما اجرای برخی از تکنیک های CBT، مانند حساسیت زدایی و پردازش مجدد با حرکات چشم (EMDR)، به صورت آنلاین دشوارتر یا حتی غیرممکن است. در زیر چند روش مشاوره آنلاین را که بیشتر مورد استفاده قرار میگرد را بررسی می کنیم.

درمان شناختی-رفتاری شکلی از درمان است که مطالعات زیادی در مورد آن انجام شده است، و اثربخشی آن برای بسیاری از اختلالات تایید شده است. پیش فرض اصلی این نوع درمان این است که با شناسایی و تغییر افکار و رفتارهای منفی، علائم اختلال تسکین می یابند و فرد می تواند راه های جدیدی برای مقابله با چالش های زندگی بیابد.

غالبا از CBT به عنوان «استاندارد طلایی» در حوزه درمان یاد می شود اما پژوهشگران نشان داده اند که سایر شکل های روان درمانی بیش از درمان شناختی رفتاری موثر هستند. درمان روانپویشی به کشف فرایندهای ناهشیاری که بر رفتار تاثیر می گذارند متمرکز می شود. فرض بر این است که بینش یافتن هیجاانی سبب افزایش سطح خودآگاهی می شود و به فرد کمک می کند به تاثیر تجربیات گذشته بر رفتار کنونی اش پی برد.

تحقیقات نشان داده است که اثر بخشی درمان روانپویشی حضوری بیش از درمان شناختی رفتاری است اما به دلیل تاکید درمان روان پویشی بر ارتباط درمانی ، این روش فقط به آنلاین تصویری باید اجرا شود تا اثربخشی لازم را داشته باشد. و روش های مشاوره تلفنی یا نوشتاری قابل استفاده نمی باشد.

درمان شخص محور (PCT)، که درمان مراجع محور نیز نامیده می شود، یک رویکرد غیرمستقیم است و با این فرض که فرد نقش اصلی در زندگی خود را به عهده دارد پیش می رود. طبق پژوهش ها، PCT برای برخی اختلالات روانی مثل اضطراب و افسردگی مفید است.

اثربخشی درمان شخص محور اینترنتی هنوز روشن نیست اما برخی یافته ها حاکی از آنند که این شیوه درمان برای افراد مبتلا به علائم ملایم تا متوسط اضطراب، افسردگی و استرس موقعیتی مناسب است.

همانطور که در مقدمه گفتم روز به روز علاقه به استفاده از این روش درمانی بیشتر می شود. در ادامه برخی از دلایل گرایش و علاقه مندی به مشاوره آنلاین را ذکر می کنم:

یکی از مشکلات افرادی که در شهرهای کوچک زندگی می کنند این است که دسترسی به متخصص خوب را ندارند و مجبورند به مرکز استان یا به پایتخت مراجعه کنند. چنین کاری برای مشکلات پزشکی تا حدی قابل انجام است چون مراجعه به پزشک معمولاً نیازمند فواصل طولانی تر و تعداد جلسات کمتر است. ولی مشاوره روانشناسی فرایندی طولانی تر با تعداد جلسات بیشتر است و بدیهی است انجام سفرهای مکرر می تواند برای مراجعین سخت و یا حتی غیر ممکن باشد.

حسن مشاوره آنلاین این است که مراجع و درمانگر در هر مکانی می توانند با یکدیگر در ارتباط باشند و دوری راه، مانعی برای جلسات مشاوره نخواهد بود.

یکی از نیازهای ایرانیان خارج از کشور، داشتن جلسات مشاوره با روانشناس همزبان و هم فرهنگ خودشان است که مشاوره آنلاین چنین امری را به سادگی میسر می کند .

اگر در شهر تهران یا سایر کلان شهرها زندگی می کنید می دانید که اغلب سفرهای درون شهری حداقل 2 ساعت (رفت و برگشت) زمان می برد که مشاوره آنلاین نیاز به رفت و آمد ندارد و از تلف شدن وقت شما جلوگیری می کند.

برخی افراد به دلایل مختلف از جمله خجالت کشیدن، مشهور بودن و هر دلیل دیگری دوست دارند به صورت ناشناس با درمانگر خود در ارتباط باشند که چنین شرایطی در مشاوره آنلاین امکان پذیر است و درمانگر بدون آنکه حتی اسم مراجع را بداند می تواند به او مشاوره دهد.

بدیهی برای چنین افرادی مراجعه به مطب دکتر سخت و دشوار خواهد بود و درمانگر در هر مکانی که مراجع باشد می تواند جلسه مشاوره را برگزار کند.

اگر شما جزو افرادی باشید که در ساعات اداری و کاری باید در محل کار خود حضور داشته باشید احتمالاً مراجعه به مشاور برای شما سخت خواهد بود. مشاوره آنلاین می تواند این مشکل را حل کند. چون تنظیم وقت در مشاوره آنلاین انعطاف بیشتری دارد. مثلاً بعید است بتوانید روزهای تعطیل یا آخر شب با مشاور خود جلسه حضوری داشته باشید اما در مشاوره آنلاین چنین امکانی فراهم است.

علی رغم همه فواید مشاوره آنلاین، 4 دسته از مراجعین بهتر است از آن استفاده نکنند.

نباید از مشاوره آنلاین برای فردی که مبتلا به یک اختلال روانی شدید است، یا از افکار مربوط به خودکشی یا خود-آسیب زنی رنج می برد استفاده کنیم. افراد مبتلا به اعتیادهای جدی یا علائم شدیدتر یک اختلال روانی باید یک تحت یک درمان جامع تر از مشاوره آنلاین قرار گیرند.

البته می توان از مشاوره آنلاین یا درمان نوشتاری به عنوان مکمل درمان مرسوم بهره گرفت. مشاوره آنلاین برای برخی بیماری ها مثل اختلال دوقطبی شدید، انواع اعتیاد، PTSD، و اسکیزوفرنیا احتمالا مفید نیست. اما این بیماران می توانند از مشاوره آنلاین به عنوان مکمل درمان های مرسوم استفاده کنند. مثلا می توان از درمان نوشتاری برای کمک به بیماران مبتلا به اسکیزوفرنی برای پیروی از برنامه درمان دارویی بهره برد. شواهد حاکی از آنند که شرکت در یک مشاوره آنلاین  فرد را قادر می سازد در صورت نیاز به کمک بیشتر به دنبال درمان حضوری برآید.

تحقیقات متعددی درباره اثربخشی مشاوره آنلاین انجام شده است. در سایت گوگل اسکولار (google scholar) که مرجع مقالات و مطالب علمی است بیش از 3 میلیون مقاله در حوزه مشاوره آنلاین ارایه شده است. خلاصه عمده تحقیقات این است که اثربخشی مشاوره آنلاین در صورتی که مراجع به درستی انتخاب شده باشد به اندازه مشاوره حضوری است.

اشاره مختصری به پژوهش خودم در این حوزه که برای اولین بار در ایران انجام شده است می کنم. من در پژوهش خود به مقایسه مشاوره آنلاین، مشاوره آفلاین و مشاوره حضوری در درمان افسردگی پرداخته بودم و نتیجه تحقیق این بود که مشاوره آنلاین و مشاوره حضوری هر دو در درمان افسردگی مؤثر هستند.

در زیر برخی اختلالاتی را که مشاوره آنلاین برای آن ها مفید بوده است ذکر می کنیم.

افسردگی اساسی یکی از متداول ترین شکل های اختلالات روانی در دنیا و ایران به شمار می آید، به طوری که 7.1% از جمعیت بزرگسالان هرساله به آن مبتلا می شوند. متاسفانه به گفته «سازمان سلامت روان ملی» تقریبا 35% از افراد مبتلا به افسردگی هیچ درمانی دریافت نمی کنند.

پژوهش ها نشان داده اند مشاوره آنلاین می تواند به اندازه درمان حضوری برای بهبود افسردگی اثربخش باشد. این یافته ها دلگرم کننده هستند زیرا مشاوره آنلاین راه مفیدی است که به ما کمک می کند به افرادی که به درمان حضوری دسترسی ندارند، خدمات سلامت روان ارائه دهیم.

 پژوهشی که در «مجله اختلالات خلقی» منتشر شده است، دو شیوه درمانی را با هم مقایسه کرد و نشان داد که درمان اینترنتی افسردگی به اندازه درمان مرسوم (درمان فردی) در بهبود افسردگی اثربخش است. جالب است بدانید که کاهش علائم سه ماه پس از درمان فقط در گروه آزمودنی هایی که درمان اینترنتی دریافت کرده بودند مشاهده شد. دکتر بهشتیان هم در سال 1388 برای اولین بار در ایران به بررسی اثربخشی درمان آنلاین در افسردگی پرداخت.

مشاوره آنلاین برای اختلال پانیک نیز مفید است. اختلال پانیک یک اختلال اضطرابی است که تقریبا 2.7% از جمعیت بزرگسال در ایران به آن مبتلا می شوند. پژوهشی در مجله «روانپزشکی BMC» درمان شناختی-رفتاری اینترنتی (ICBT) را با یک درمان گروهی CBT برای درمان اختلال وحشت زدگی را با هم مقایسه کرد.

نتایج نشان داد CBT اینترنتی نه تنها به اندازه CBT گروهی برای کاهش علائم پانیک و گذر هراسی (ترس از فضاهای بسته) موثر است، بلکه از نظر هزینه نیز مقرون به صرفه تر می باشد. از نظر زمانی نیز روانشناس وقت کمتری را برای گروه CBT اینترنتی صرف می کرد.

اختلال اضطراب اجتماعی (SAD) (که قبلا فوبی اجتماعی یا همان کمرویی نامیده می شد) به ترس پیوسته از موقعیت های اجتماعی اشاره دارد. تقریبا 7.1% از جمعیت بزرگسال ایران به این اختلال دچار هستند. این اختلال شدیدا به عملکرد تحصیلی، اجتماعی و شغلی فرد آسیب می زند. طبق یافته های پژوهشی مشاوره آنلاین راهی سودمند برای کمک به مبتلایان به اختلال اضطراب اجتماعی می باشد.

پژوهشی در «مجله اختلالات روانشناختی» نشان داد که درمان شناختی-رفتاری اینترنتی (ICBT) به اندازه CBT مرسوم برای درمان این اختلالات، از جمله اختلال اضطراب اجتماعی، مفید است. نویسندگان، ICBT را «درمانی اثربخش، مقبول و قابل اجرا برای مراقبت از سلامت روان» توصیف کردند. اگرچه انجام دستورالعمل های درمانی در آزمودنی های گروه آنلاین در حد متوسط بود، اما میزان رضایت و پذیرش آنها از درمان آنلاین بالا بود.

ماهیت مشاوره آنلاین برای افراد مبتلا به اختلال اضطراب اجتماعی احتمالا خیلی جذاب است. چون برای آنها حضور فیزیکی در برابر روان درمانگر یا محیط های اجتماعی سخت تر است و درمان سنتی ممکن است احساس اضطراب را در افراد مبتلا SAD فعال سازد ولی مشاوره آنلاین به آن ها فرصت می دهد تا با احساسی امنیت بیشتر و اضطراب کمتری به درمان دسترسی داشته باشند.

تحقیقات نشان می دهد مشاوره آنلاین به اندازه درمان حضوری برای کمک به مبتلایان به اختلال اضطراب تعمیم یافته اثربخش است. در یک پژوهش، مشاوره آنلاینی که توسط یک روانشناس اجرا شده بود، با مشاوره آنلاینی که توسط یک کارآموز (تحت نظارت درمانگر) اجرا شده بود را با هم مقایسه کرد، و گزارش داد که نتایج هر دوی این درمان ها با درمان مرسوم قابل مقایسه است. نتیجه این پژوهش دلگرم کننده است زیرا اگر یک کارآموز(تحت نظارت درمانگر) هم بتواند درمان های آنلاین را به خوبی اجرا کند، ظرفیت و توانایی دسترسی به خدمات سلامت روان افزایش می یابد.

مشاوره آنلاین برای غلبه بر استرس و اضطراب نیز مفید است. اثربخشی بالقوه یک درمان مبتنی بر تلفن همراه برای مدیریت سطوح خفیف تا متوسط استرس، اضطراب و افسردگی را بررسی کرد. در پژوهشی که به مدت شش هفته ادامه یافت، آزمودنی ها به یک برنامه حاوی بسته های آموزشی مبتنی بر CBT آنلاین، خود-نظارتی، و یادآورهای  پیامکی دسترسی داشتند. علائم استرس، اضطراب و افسردگی در شرکت کنندگان این برنامه کاهش یافته بود. پریشانی روانشناختی کلی نیز کاهش یافت و احساس خود-کارآمدی در بسیاری از شرکت کنندگان تقویت گردید.

در این مطلب سعی کردم به صورت خلاصه درباره مشاوره آنلاین و فواید آن صحبت کنم. اگر در شهر یا کشور دیگری زندگی می کنید و به درمانگر متبحر دسترسی ندارید، یا اگر صحبت کردن درباره مشکلات تان و یا رفت و آمد برایتان سخت است می توانید از مشاوره آنلاین استفاده کنید.مشاوره با روانشناس انلاین

برچسب:روان درمانی آنلاین, مشاوره آنلاین, مشاوره اینترنتی, مشاوره تلفنی

پست قبلی

پست بعدی

من چند جلسه مشاوره آنلاین با مشاورم در اسکایپ داشتم؛ خوب بود.

وسواس های فکری جزو دسته های نامناسب برای مشاوره آنلاین هست؟

سلام و درود بر شما وسواس فکری هم با مشاوره آنلاین قابل درمان هست و مانعی برای درمان این بیماری به شیوه آنلاین وجود نداره.

سلام خسته نباشید میخواستم راجع به پانیک شدید باهاتون صحبت کنم…من پانیکم رفته رفته خیلی شدید شدو اصلا نمیتونم قرص مصرف کنم بخاطر وسواس فکری…فقط خواستم بگم آیا این علائم جز پانیک هست یا نه؟ضعف بیش از اندازه شدیدی دارم یعنی جوری که ایستاده باشم نفس کم میارم خستگی و شلی شدید میگیرم…با این حال عملکرد بدنم طبیعیه…وزن اضافه میکنم…یا مریض بشم مقاومت نشون میده بدنم…البته وزنم ژنتیکی خیلی پایینه…احساس میکنم گاهی اونقد سرم سبک میشه که میخوام تعادل رو از دست بدم بخورم زمین…نفس تنگیه خیلی بدی میاد سراغم…مدام دردهای دندونی و قلبی و دست چپ و قفسه سینه دارم…اینا واقعا علائم پانیک هست یا مشکل جدی دارم؟4 ساله مبتلام…و آزمایشات سالم بودم…و تشخیص پانیک دادن 31 ساله هستم…و وزنمم 38.5 هستم…چون خیلی از این علائم میترسم…اضافه کردن وزن سخته واسم…

درود بر شما دوست عزیز علایمی که گفتید نشانه های اضطراب بالا (پانیک) و وسواس فکر هست که هر دو مشکل قابل درمان هستند اما ابتدا باید علت مشکلات شما مشخص بشه تا بر اساس اون روش درمان مناسب را انتخاب کرد.

مشاوره آنلاین به دلیل دسترسی سریع واقعا عالی هست

سمانه ممنون از تلاش بي وقفه و خستگي ناپذيرتون بابت بالا بردن سطح اگاهي جامعه 🙏

سلام با توجه به شرایط کنونی و بحران کرونا _ مادری _ سرپرست خانوار که دو فرزند دارد – نیاز به مشاوره برای افسردگی دارد . ممکن است بفرمایید آیا در تهران مرکزمورد اطمینانی هست که مشاوره تلفنی رایگان بدهد ؟

با سپاس

درود بر شما دوست عزیز ساکن کدام استان هستید؟

سلام. شب خوش میتونم از مطالبتون در کانال مشاوره ام استفاده کنم؟ مزایای مشاوره انلاین رو بزارم با ذکر اسم خودتون؟

درود برشما دوست عزیز خواهش می کنم، ایرادی نداره

من می خواستم با یک پزشک در مورد افسردگیم صحبت کنم

درود بر شما دوست عزیز لطفا با شماره موجود در بخش تماس با ما هماهنگ کنید

باسلام.من و همسرم معلول جسمی هستیم و صاحب فرزند شده ایم و برای اینکه فرزندمان از معلولیت ما افسرده نشود چکار کنیم

درود بر شما دوست عزیز بهترین راه برای پیشگیری از افسردگی فرزندتون تقویت عزت نفسش هست. مطالعه کتاب کودک خوش بین و 32 روش برای تقویت عزت نفس کودکان می تونه بهتون کمک کنه

با سلام و وقت بخیر و سپاس از مطالب ارزشمندی که عنوان فرمودید آیا امکان دارد منابعی که برای بیان مطالب بالا (مشاوره آنلاین) استفاده کردید را معرفی نمایید. سپاس

درود برشما دوست عزیز عمده مطالب استفاده شده در این مطلب بر اساس پژوهش هایی است که در طول سال های اخیر انجام دادم.

نامزد من دچار یک مشکل خاص است و حاضر به مراجعه به روانشناس هم نیست لطفا در اینباره راهنماییم کنید. مرتب اظهار میکند که فرد خیلی باهوشی است که خیلی ها به دنبال استفاده از هوش او و جاسوسی در کارهای او هستند و میخواهند او را به جهات و افراد خاصی هدایتش کنند. اجازه نمیدهد پشت تلفن صحبت خاصی بکنم میگوید من و اطرافیان هم تحت کنترلیم و چون خودش حاضر به همکاری با آن افراد نبوده الان برایش کارشکنی می کنند ولی بر من و خانواده اش اثبات شده که هیچکدام از حرفهایش ذره ای درست نیست. اوایل زیاد جدی نمیگرفتم ولی الان غیرقابل تحمل شده در هر کاری شکست میخورد میگوید باعثش آنها هستند و حتی اگر از اقوام کسی به دیدنش برود میگوید انها فرستاده اند که به من خط بدهند. فکر میکنم علائمی شبیه Sophomaniac دارد. با توجه به اینکه به دکتر مراجعه نمیکند من یا خانواده اش چه کاری میتوانیم انجام دهیم؟

درود بر شما دوست عزیز؛ در صورتی که علایم گفته شده دقیق هستند نشانه های همسر شما شبیه علایم پارانویید هستند بهتره به روانپزشک مراجعه کنید و علایم ایشان را به طور دقیق برای روانپزشک توضیح دهید تا دارو تجویز کنند. و به شکلی آشکار یا پنهانی دارو به ایشان بدهید. در غیر اینصورت کاری از دست شما بر نمیاد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکتر محمد بهشتیان روانشناس ، روان درمانگر ، پژوهشگر ، مدرس و هیئت علمی پژوهشگاه علوم انسانی است. وی عضو انجمن روان پویشی آمریکاست. حدودا ۲ دهه است که در حوزه روان درمانی پویشی و هیپنوتیزم درمانی فعالیت می کند. وی دستگاه BWS (ویژه هیپنوتیزم سریع) را در سال ۱۳۸۱ اختراع و پژوهشی درباره اثربخشی این دستگاه در مقایسه با روش های معمول درمانی انجام داد.و تا کنون بیش از ۴۰ عنوان کتاب تالیف و ترجمه کرده است.بیش از 10 سال است که وی به تربیت روان درمانگر (درمان های پویشی) و هیپنوتیزم درمانگر مشغول است. رویکرد درمانی و پژوهشی مورد علاقه وی هیپنوتیزم درمانی و رویکردهای پویشی (MBT , ISTDP, TFP) است.

مرا به خاطر بسپار

مشاوره با روانشناس انلاین
مشاوره با روانشناس انلاین
0

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *